PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال از کرکرهای عزیز

gonbad city
02-03-2010, 13:10
دوستان عزیز
می خواستم بدونم اگه یه نرم افزار برای سریال غلط دادن مسیج باکس نده کار کرکر تا چند درصد سخت تر می شه و کرکر باید از کجا شرطو معکوس کنه

amirgooran
02-03-2010, 14:15
بستگي داره،ولي اگه مي خوايد فقط به مسيج باکس ندادن،اکتفا کنيد،هيچ تاثيري نداره،خيلي راه ها براي پيدا کردن شرط وجود داره،فقط اين نيست.اگه مي خوايد کرک کردن برنامه تان را سخت تر کنيد،بايد الگوريتم آن را پيچيده تر و بهتر پياده سازي کنيد.

gonbad city
03-03-2010, 09:05
دوستان

حالا اگه کلا مسیج باکسو حذف کنم از لحاظ امنیت چطور میشه
یعنی نرم افزار موقع پیست کردن سریال نامبرش هیچ مسیج باکسی نده و کاربر مجبور باشه نرم افزار و باز و بسته کنه
آیا با این روش کار کرکر در این مرحله سخت تر میشه یا بازم نه چون می خوام جاهای دیگه هم پسورد و چک کنه خیلی برام مهمه که عملیات اصلی لو نره
لطف کنین بیشتر توضیح بدید باور کنین تک تک پست های شما رو قبل از عضویتم چک کردم و مقالاتی هم که شما گذاشتید رو خوندم و کمی با الفبای کرک آشنا هستم ولی جواب اینارو جایی پیدا نکردم

amirgooran
03-03-2010, 11:06
نخير،تاثيري نداره،بايد الگوريتم چک کردن سريالتون رو پيچيده تر کنيد،نه اينکه بياييد فقط به مسيج باکس اکتفا کنيد.اگه فکر مي کنيد که فقط حذف مسيج باکس کمکتون مي کنه،اينطور نيست.چون خيلي چيزا براي پيدا کردن محل بررسي وجود داره،مثلا اگه برنامه VB‌ يا Delphi‌ باشه،با ديکامپايلر مي تونيد محل توابع چکينگ شماره سريال رو در بياريد.اگه هم C++ باشه،مي تونيد با توابع API‌ اين محل رو پيدا کنيد.

gonbad city
04-03-2010, 10:29
من با vb6 برنامه می نویسم با چند تا از نرم افزارای کرک که کار کردم فهمیدم فارسی رو پشتیبانی نمی کنن ، به نظر شما اگه اسم بعضی آبجکتامو فارسی بذارم و1) با الگوریتم پیچیده تر ابتدای باز شدن نرم افزار 2) بر اساس به اصطلاح بمب های منطقی و همچنین بر اساس زمانبندی و تصادفی و غیره صحت سریالو چک کنم چطور میشه؟ مهمترین خواسته من از امنیت اینه که الگوریتم صفحه رجیستر نرم افزار لو نره و بشه جلوی پای کرکر کلی مانع بذارم ، هرچند وقت یه بار نحوه کدینگ سریالو عوض کنم تا فایل کرک شده بر یه اساس دیگه کد ثبت بخواد ، برنامه برای اینکه ببینه خودش کرک شده یا نه اندازه اصلی شو بر اساس بایت با اندازه فعلی مقایسه کنه و اگه تفاوت داشت کار نکنه ، Hash اصلی رو با Hash فعلی مقایسه کنه و اگه تفاوت داشت اجرا نشه و در واقع خودشم پاک کنه یا Read only و Hidden بودنشو چک کنه ، ضمنا در جاهای مختلف بازم سریالشو چک کنه مثلا حساب کنه اگه رقم دوم و چهارمش فلان چیز بودند کارکند در غیر اینصورت کد نادرست است
ببخشید مطالب طولانی شد
میشه در مورد موارد بالا نظر بدید که هر کدوم چقدر امنیت دارن و شدنی هستند
با تشکر

amirgooran
04-03-2010, 20:23
1.در مورد آبجکت ها رو فارسي بذاريد،فکر کنم خودتون بيشتر دچار دردسر بشيد تا کرکر!شايد برخي از ابزارهاي کرکر امکان فارسي نوشتن توشون نباشه،ولي خوندن متن اصلي از روي کدهاي يونيکد کار سختي نيست.
2. سعي کنيد الگوريتم رو در يک جا و در يک تابع چک نکنيد،بلکه در چند تابع الگوريتم ها رو چک کنيد،اگه داخل يه تايمر يا هر تابعي،کد چکينگ سريال بنويسيد،و هر دفعه اونو اجرا کنيد،اگه کرکر اون الگوريتم چکينگ رو عکس کنه،هميشه برنامه فکر مي کنه رجيستر شده است.
3.تست سايز فايل اگه فايل پک نشده باشد،تقريبا مي شه گفت هيچ تاثيري نداره،چون کرکر (مگر در برخي حالات) مي ياد و کدها رو تغيير مي ده و چيزي اضافه يا کم نمي کنه که اين کارتون تاثيري داشته باشه.
4.اينکه CRC‌ فايل رو چک کنيد،روش خوبي است،به شرطي که خوب پياده سازي بشه.
5.فايل خودشو پاک کنه در صورتي که CRC‌ اشتباه باشه؟خوب چه تاثيري داره؟کرکر برنامه رو دوباره نصب مي کنه.اما بد نيست که اگر ديديد CRC‌ فايل تغيير کرد،کاري کنيد که حتي در صورت نصب دوباره هم اجازه اجرا داده نشود،هر چند اين روش توصيه نمي شود،چون ممکن است کاربر واقعا قصد کرک کردن فايل را نداشته و تغيير CRC‌ ناشي از ويروسي شدن سيستم بوده باشد.
6.هر چه چک کردن شماره سريال بيشتر،بهتر.
7.براي شما که برنامه با VB‌ مي نويسيد،توصيه مي کنم براي اينکه مقداري اندکي امنيت برنامه را بالا ببريد،برنامه را به صورت P-Code کامپايل کرده و از پروتکتوري که IAT‌ رو تخريب مي کنه،مثل ZProtect‌ استفاده کنيد.
موفق باشيد.

gonbad city
05-03-2010, 03:09
با تشکر از اینکه با حوصله به یکایک سوالام جواب می دی اگه ممکنه و منبعی سراغ داری میشه در مورد این خط راهنمایی ام کنی

(براي شما که برنامه با VB‌ مي نويسيد،توصيه مي کنم براي اينکه مقداري اندکي امنيت برنامه را بالا ببريد،برنامه را به صورت P-Code کامپايل کرده و از پروتکتوري که IAT‌ رو تخريب مي کنه،مثل ZProtect‌ استفاده کنيد.)
با تشکر مجدد گنبد سیتی[COLOR="Silver"]

gonbad city
05-03-2010, 03:44
دوست عزیز از اونجا که قوه تخیل بسیار بالایی دارم فکر میکنم بتونم یه سیستمی بچینم که شرطهای خیلی مهمو دو طرفه کنم یعنی اگه شرط وارونه هم که بشه بازم به یه نحو دیگه امنیتو چک کنه میدونم از لحاظ تئوری میشه ولی خیلی فکر کردن می خواد ولی می خواستم ببینم با دیباگرها میشه جلوی اینجور کارا رو هم گرفت یا نه؟ مثلا چیزی که الان توفکرمه اینه که قسمتهای مهم برنامه رو با یه الگوریتم پیچیده ربطش بدیم به شرطهای امنیت بطوری که اگه شرط بر عکس شه اون قسمت مهم هم که باهاش ارتباط داره تو برنامه کرک شده کار نکنه یعنی برنامه یا قانونی و سالم یا کرک شده و خراب از لحاظ الگوریتم بشه و درست کار نکنه نظر شما در این مورد چیه؟

با تشکر
به امید موفقیت روز افزون شما
گنبد سیتی

amirgooran
05-03-2010, 19:30
Zprotect‌ که يه پروتکتوره،مثل ExeCryptor يا Themida،لينک دانلود دو تا آخري که توي فروم هست،مي توني از اونجا براي کمي زياد کردن امنيت برنامه ات استفاده کني.اگر برنامه تان را به صورت P-Code‌ کامپايل کنيد،کدها به اسمبلي تبديل نشده،و خواندن و فهميدن آنها فقط توسط کساني انجام پذير است که با P-Code آشنايي داشته باشند،اگه مي خواهيد برنامه را به صورت P-Code‌ کامپايل کنيد،در VB 6.0‌ از منوي File گزينه Make Projent.exe‌ را بزنيد،و در قسمت Options وارد تب Compile‌شده و در آنجا P-Code‌رو انتخاب کرده و برنامه را کامپايل کنيد.
اصولا هر چه برنامها الگوريتم پيچيده تري داشته باشد،زمان کرک کردن آن بيشتر خواهد شد،ولي هر چقدر هم تلاش کنيد،مطمئنا کرکر توانايي کرک کردن برنامه تان را خواهد داشت،البته بستگي به انگيزه اش براي کرک کردن برنامه دارد.اگر واقعا بخواهد که برنامه تان را کرک کند،و واقعا به برنامه تان نياز داشته باشد،مطمئنا موفق خواهد شد.
روش که گقتين روش خوبيه،ولي بستگي به پياده سازيش هم داره،به هر حال هر چي به ذهنتون مي رسه،انجام بدين،ولي اگر واقعا هدفتون از برنامه نويسي،نوشتن يک برنامه کاربردي باشه،اول بايد نوشتن کدهاي اصلي برنامه رو در نظر داشته باشيد.