PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Men of Valor

Saeed_TnT
17-02-2005, 22:09
بازگشتی مجدد به ویتنام و این جنگ خونین ... صحنه های پر از خشونت این جنگ را همراه با وقایع تاریخی رخ داده در آن این بار همراه با بازی Men of Valor تجربه کنید تا بلکه به دشواری ها و مصایبی که در این جنگ وجود داشته ، واقف شوید. Dean Shepard داستان زندگی خود را در این جنگ بازگو می کند...

توسعه دهنده :
2015

ناشر :
VU Games

سبك :
اكشن

تاريخ انتشار :
2004/10/29

سيستم مورد نياز :
پنتيوم IV ، ويندوز 98 و بالاتر ، 256 مگابايت رم ، 64 مگابايت كارت گرافيك ، 3 گيگابايت فضای خالی

سيستم پيشنهادی :
پنتيوم IV ، ويندوز 98 و بالاتر ، 512 مگابايت رم ، 128 مگابايت كارت گرافيك ، 3 گيگابايت فضای خالی

بازی Men of Valor را می توان یکی از بازی های موفق روانه شده به بازار در ارتباط با جنگ ویتنام دانست. این بازی اگرچه دارای نواقص و معایبی می باشد اما در عین حال از جذابیت و هیجان بالایی بهره می برد. Men of Valor تمامی سختی های جنگ ویتنام را به معرض نمایش می گذارد و به وقایع تاریخی اتفاق افتاده در این جنگ توجه زیادی می کند و در عین حال از قوه واقع گرایی نسبتا بالایی بهره می برد. داستان بازی در مورد وقایع و اتفاق هایی که برای سربازی به نام Dean Shepard در جنگ ویتنام رخ داده است ، می گذرد. سال 1965 است و آمریکا در طی حمله های هوایی سعی در صدمه زدن به نیروهای ویتنامی دارد اما تعداد معدودی از این حملات موثر است و عملا اکثر حملات این کشور با شکست مواجه می شود. به همین علت آمریکا تصمیم می گیرد تا گروه هایی را برای رسیدن به هدف خود به این منطقه اعزام کند و Dean Shepard نیز در یکی از همین گروه ها وارد این جنگ طاقت فرسا و دشوار می شود. اگرچه بازی از خط داستانی چندان جذابی بهره نمی برد اما توجه به وقایع تاریخی رخ داده در این جنگ و چند نکته از جمله نامه هایی که Dean Shepard به خانواده خود فرستاده و شما قادر به مشاهده آنها در هنگام بارگزاری بازی هستید و یا نامه های غم انگیز که پس از مرگ شما برای خانواده Dean ارسال می شود می توان اشاره نمود. هرچند این مسایل بسیار جزیی هستند اما باعث جذابیت هرچه بیشتر داستان می شود. از همه مهمتر به تصویر کشیده شدن ویتکونگ ها در جنگ می باشد که به خوبی و با مهارت خاصی توسط سازندگان صورت گرفته است. لازم به ذکر است که در ابتدای اجرای بازی همانند بسیاری از بازی های FPS مجبور به انجام مرحله آموزشی خواهید بود و بعد از پایان این بخش با کنترل های بازی آشنایی کافی پیدا کرده و اطلاعات کامل در این زمینه را کسب خواهید کرد. بعد از این مرحله آموزشی باید خود را برای انجام سیزده ماموریت مختلف و متنوع که در بازی گنجانده شده است ، آماده کنید. در مورد کنترل بازی باید گفت که مشکل چندانی در آن وجود ندارد و با کمتر مشکلی در این زمینه مواجه خواهید شد. یکی از بخش های جالب را می توان در درجه سلامتی شما دانست. بدین ترتیب که بسته به ضربه ای که دریافت کرده اید ، دو نوع آسیب وجود دارد. در آسیب اول که بصورت سطحی می باشد تنها مقداری از سلامتی شما کاسته می شود و در آسیب دوم علاوه بر آنکه از سلامتی شما کاسته می شود ، به دلیل عمیق بودن صدمه به مرور زمان سلامتی شما کمتر و کمتر می شود که برای بهبود این وضعیت مجبور به استفاده از باند خواهید بود. البته استفاده از باند در هنگام دویدن و در میدان جنگ ممکن می باشد و همین مساله کمی از واقع گرایی بازی کاسته است. در ضمن وجود سلاح های گوناگون و متنوع نیز یکی از دیگر ویژگی های مهم بازی به حساب می آید.

یکی از نواقص عمده بازی را می توان در هوش مصنوعی دانست. زیرا دشمنان شما هیچگونه حرکت خاص و هوشمندانه ای از خود انجام نمی دهند و به سادگی قادر به نابود کردن آنان خواهید بود. از جمله نقاط ضعف دیگر موجود در این بخش را می توان در هوش مصنوعی بسیار ضعیف دوستان شما دانست که آنها تنها پشت سر شما حرکت می کنند و در هنگامی که دشمن را مشاهده می کنند بدون اینکه از جای خود تکان بخورند شروع به شلیک به سمت دشمن می کنند. بدین ترتیب باید بگویم که در این زمینه Men of Valor از بازی های هم سبک خود بسیار عقب است و سازندگان کوچکترین توجهی به این بخش نکرده اند ! گرافیک بازی در سطح متوسطی قرار دارد و اگرچه قابل قیاس با بازی های بزرگ این سبک نمی باشد اما در نوع خود موفق به حساب می آید. طراحی محیط اطراف و القای محیط جنگ ویتنام به بازیکن در بهترین شکل ممکن صورت گرفته است. پرواز پرندگان ، نور خورشیدی که در بعضی مراحل به چشم می خورد و انفجارهایی که بعضا در اطراف رخ می دهد به زیبایی در مقابل چشمان بازیکن قرار می گیرد و از همه مهم تر افکت آب که به خوبی طراحی شده و می توان گفت که بعد از بازیهایی همچون Far Cry و Half Life 2 برترین می باشد. طراحی کاراکترها و تحرک سازی آنان نیز در سطح متوسطی قرار دارد و طراحی سلاح های بازی نیز با دقت نه چندان زیاد انجام گرفته است. در مورد گرافیک بازی باید به طور کلی بگویم که اگرچه در بعضی موارد توانایی رقابت با بازی های بزرگ هم سبکش را ندارد اما وجود برخی افکت های ویژه باعث شده است تا بازیکن را جذب خود بکند.

صدا و موزیک های بازی را می توان موفق ترین بخش Men of Valor به شمار آورد. صداهایی که از محیط اطراف به گوش می رسند ، صدای شلیک تیر که با واقعیت تفاوت چندان زیادی ندارد و از این قبیل افکت های صدا بسیار عالی کار شده اند و در نتیجه شاهد برتری آشکار این بخش می باشیم که هیجان بالایی را در بازیکن برای ادامه بازی ایجاد می کند. صداگزاری شخصیت ها نیز موفقیت های لازم را کسب کرده است. موزیک های بازی نیز در بهترین شکل ممکن خود قرار دارند و از جذابیت های بالایی برخوردار می باشند و علت اصلی این موفقیت را می توان Inon Zur که فردی توانا و کارکشته در این زمینه می باشد ، دانست. در مجموع در مورد صدا و موزیک های بازی به طور خلاصه باید گفت که برترین بخش بازی بوده و تاثیر مستقیمی در افزایش هیجان بازی و ایجاد انگیزه برای بازیکن در به پایان رساندن بازی دارا می باشند.
در ضمن شما قادر به انجام این بازی تحت شبکه های محلی و اینترنت در بیش از پانزده نقشه و چند مد مختلف خواهید بود.
در مجموع اگرچه این بازی از جهات گرافیک و هوش مصنوعی دارای معایب زیادی است اما در عین حال دارای نقاط قوت و برتری هایی نیز می باشد که صحنه های جنگ ویتنام را به خوبی پدید آورده و رغبت زیادی را در بازیکن ایجاد می کند. در پایان نیز انجام این بازی را به شما دوستداران سبک اکشن توصیه می کنم.
نويسنده : Kasra

Mirage
22-04-2006, 00:01
من یک جا گیر کردم که یک ساختمون به شکل کلیسا هست که خراب شده قبلش هم یک ضد هوایی که با بمب منهدمش می کنیم، توی اون ساختمون 2 نفر آدم هست که که به نظر میاد خلبان باشن، توی ساختمون میریم نیروهای دشمن میان همه رو کشتم ولی نمی تونم از توی کلیسا بیرون برم از ناکجا شلیک میکنن، توی کلیسا هم زیاد می مونیم نمی فهمم از کجا تیر میزنن.

بازیش جالبه بغیر از داستانش که جزو نیرو های آمریکایی هستیم و سخنی از یکی از رهبران آمریکا هر مرحلش می نویسه، گرافیکش هم آلیه، از مدال افتخار بازیش بهتره

piishii
22-04-2006, 00:07
من به نظرم اونجا رو رد كردم ببين يكم بيشتر توضيح بدي برات ميگم چيكار كني . اسم سيوتو اگه بگي بهتر منم موافقم هم گرافيكش عاليه هم بازيش.
منم يك جاش موندم كسي هست تمومش كرده باشه منم مشكلمو بگم ؟

Mirage
22-04-2006, 00:51
این مرحله سیویش که بالایی آخریشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم عکس مرحله که بعد یک کامیون میاد وسط و ...

piishii
01-07-2006, 16:50
سلام.
من اینجا که عکسشو میذارم موندم . خیلی وقتم میشه که موندم ! 6 ماهی میشه دیگه !
نمیودنم اصلا چی کار کنم کار بعدی که باید انجام بدم اینه :
که مشخص شده .
راهنمای بازی هم سرچ کردم پیدا کردم اما از اونم هیچی نفهمیدم فکر کنم داداش حسن که ایجارو باید رد کرده باشه میتونه کمکی بکنه البته .

Mirage
02-07-2006, 00:34
سلام.
من اینجا که عکسشو میذارم موندم . خیلی وقتم میشه که موندم ! 6 ماهی میشه دیگه !
نمیودنم اصلا چی کار کنم کار بعدی که باید انجام بدم اینه :
که مشخص شده .
راهنمای بازی هم سرچ کردم پیدا کردم اما از اونم هیچی نفهمیدم فکر کنم داداش حسن که ایجارو باید رد کرده باشه میتونه کمکی بکنه البته .
درست يادم نيست فكر كنم بايد بري جلو نارنجك پرت كني.

به شكلي بود همه افراد با هم حمله مي كردن.

ولي قيدش رو بزن هي آدم ميگيره. اون مرحله كه گير كرده بودم، سيوي رو دانلود كردم اون مرحله رو رد كردم ولي بازم گيريدم.

bayern
02-07-2006, 10:15
سلام piishii

من این بازی رو 2 سال و نیم پیش بازی کردم و چیز زیادی یادم نمی یاد .... ولی از عکسی که من دیدم احتمالآ باید بری اون جایی که چند تا سرباز نشستن و یکی شونم مرده یعنی سمت راست ... واز اونجا بسمت نیروهای دشمن که داخل یک سنگر زیر زمینی هستن وبا تیر بار شلیک میکنن شلیک کنی تا اون قسمت رو رد کنی ....وبعد باید بری نزدیک سنگر دشمن و یک نارنجک دودزا
بی اندازی تا هواپیما ها انجا را بمبارن کنن...
اگر جواب درست بود خبرم کن

bayern
02-07-2006, 10:16
سلام hasan11

منم توی این قسمت خودم نفهمیدم چجور ردش کردم
فقط یادم موقعی که وارد کلیسا شدم رفتم سمت راست دیوار پناه گرفتم و از اونجا نیروهای دشمن رو هدف گرفتم وبعضی از مواقع نیروهای دشمن راهم که از پشت دیوار شلیک میکردن کشتم ...اگر یک مقدار انجا مقاومت کنی وکشته نشوی نیروهای خودی ازپشت سر بابسیم به تو اطلاع داده وبه دشمن حمله میکنن وتو نجات پیدا میکنی

piishii
02-07-2006, 11:33
سلام.
من از توضیحات حسن زیاد نفهمیدم تو هم میشه یک کمکی بکنی .

bayern
02-07-2006, 14:03
سلام piishii

کجا شو متوجه نشدی ...بیشتر توضیح بده

Mirage
02-07-2006, 23:53
bayern تمومش كردي يا نه؟ :rolleye:

سلام hasan11

منم توی این قسمت خودم نفهمیدم چجور ردش کردم
فقط یادم موقعی که وارد کلیسا شدم رفتم سمت راست دیوار پناه گرفتم و از اونجا نیروهای دشمن رو هدف گرفتم وبعضی از مواقع نیروهای دشمن راهم که از پشت دیوار شلیک میکردن کشتم ...اگر یک مقدار انجا مقاومت کنی وکشته نشوی نیروهای خودی ازپشت سر بابسیم به تو اطلاع داده وبه دشمن حمله میکنن وتو نجات پیدا میکنیتمام آدم ها رو كشتم هر چي صبر كردم فرقي نكرد. تا از كليسا بيرون ميام مي ميرم.

piishii اين قسمت رو چند ده بار رفتم تا تونستم برم. شانسيه بايد سريع بري جلو اگه نمردي نارنجك رو پرت مي كني اگه مردي دوباره.

اين بازي مراحل آخرش شانسيه بايد رفت جلو يا آدم ميميره يا معموريت رو انجام ميده.

piishii
04-07-2006, 16:13
سلام.
ببینید آخه نمیشه رفت جلو یک عالمه تیر بار داره به سمتت شلیک میشه یکم که میری فرتی خونت تموم میشه یک بار یکم رفتم جلو پیغام داد که از گروهت دور نشو باهاشون بمون !
برا همین میگم که این نارنجکارو باید به کدوم سمت اینا پرت کنم .
سمت راست عکسی که گذاشتم یک آلونک که میرم توش اما هم سرم رو میگیرم بالا دیگه کارم تموم .دراز میکشم که نارنجک بندازم اما هرچی دارم میندازم نارنجکام تموم میشه دیگه !

Mirage
04-07-2006, 19:26
اون مرحله درست يادم نيست، ولي تا جايي يادمه هر جا نياز به پرتاب نارنج دودزا هست پايين صفحه مي نويسه Space فشار دهيد. نارنجك رو پرت كني برگردي مرحله تموم ميشه. شايد نياز باشه فرمانده هم دستور بده نارنجك رو پرت كني؟!

ALt3rnA
04-07-2006, 22:25
بازیه جالبیه بیشتر عکس بزارید لطفا

Mirage
05-07-2006, 17:30
بازیه جالبیه بیشتر عکس بزارید لطفا
كجاش جالبه؟

عكس چي؟