PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كاهش ميانگين تعرفه واردات خودرو به 70 درصد در سال 89 !!!؟؟؟

றД ĵ ĭ Đ
26-02-2010, 20:20
بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس، میانگین تعرفه واردات خودرو در سال 89 از 90 به 70 درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، مخبر کمیسیون تلفیق در جمع خبرنگاران با تشریح جدیدترین مصوبات این کمیسیون گفت: کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی بر اساس محاسبات بودجه سال 1389 کل کشور، قیمت هر بشکه نفت خام را بر مبنای 65 دلار تصویب کرد. بر همین اساس، نرخ هر دلار در لایحه بودجه سال آینده نیز 985 تومان تصویب شد که عین پیشنهاد دولت بود.

به گفته محمد مهدی مفتح، دولت در لایحه خود درآمد حاصل از مالیات بر واردات را 7517 میلیارد تومان پیش بینی کرده بود که کمیسیون این رقم را به 10 هزار میلیارد تومان افزایش داد.

مفتح همچنین اظهار داشت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق، تولید و واردات انواع خودروی دیزلی در سال 1389 آزاد شد.

وی تصریح کرد: کمیسیون تلفیق امروز همچنین تصویب کرد حقوق گمرکی و سود بازرگانی هر دستگاه خودروی وارداتی به طور میانگین رقم 70 درصد باشد، ضمن اینکه بر اساس تصمیم کمیسیون تلفیق عوارض هر لیتر نوشابه در سال 1389 به اندازه سال 1388 اخذ خواهد شد.

تعرفه واردات خودرو در سالجاری 90 درصد بوده است.

==============

اگه اینطوری باشه که خیلی خوب میشه . یعنی میشه به نظر شما ؟

vroom
26-02-2010, 21:21
اگه اینطوری باشه که خیلی خوب میشه . یعنی میشه به نظر شما ؟
اگه بشه که خیلی خوب میشه:8:
البته خیلی هم تفاوت فاحشی نداره 70 با 90 درصد , ولی اگه اجرا بشه خودش خیلی امیدوار کننده اس
مثلا 1 ماشین 20 هزار دلاری را الان میخریم 38 هزار دلار (ملیون تومن) در صورت تصویب این طرح میخریم 34 ملیون تومن (البته بدون مالیات بر ارزش افزوده و شیرینی بچه ها :دیو.....)

D r i v e r
26-02-2010, 22:16
سلام
حقیقت داره
---------------------------
/كاهش ‌٢٠درصدي تعرفه واردات خودرو/
دبير انجمن قطعه‌سازان:
تنها به نفع استفاده‌كنندگان خودروهاي لوكس است
اين موضوع باعث رشد كيفيت توليدات داخل نخواهد شد

كاهش تعرفه واردات خودرو به بهاي تضعيف صنعت داخلي و تنها به نفع استفاده كنندگان خودروهاي لوكس و گران قيمت تمام خواهد شد.
محمدرضا نجفي‌منش - دبير انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌هاي خودرو - در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان مطلب بالا افزود: مشخص نيست چه شده كه برخي پيشنهاد كاهش تعرفه خودرو را ارائه كرده‌اند.
وي با بيان اين‌كه آيا نرخ تورم كمتر يا نرخ ارز تعديل شده كه پيشنهاد كاهش تعرفه خودرو ارائه شده است؟ خاطرنشان كرد: اين استدلال كه با كاهش تعرفه خودرو كيفيت توليدات داخلي ارتقا خواهد يافت، 100درصد غير كارشناسي است.
به گفته او در سال‌هاي اخير كيفيت خودروهاي داخلي افزايش زيادي داشته و در هيچ كجاي دنيا نيز با كاهش تعرفه كيفيت توليدات داخل را افزايش نمي‌دهند.
وي با بيان اينكه نه وزارت صنايع و معادن و نه كميسيون صنايع و معادن مجلس و نه مجموعه خودروسازان و قطعه سازان با كاهش تعرفه موافق نيستند، تصريح كرد: كاهش تعرفه تنها به نفع قشر خاصي از جامعه است كه مي‌خواهند خودروهاي لوكس و گران قيمت را به قيمت كمتري خريداري كنند.
نجفي‌منش ادامه داد: بايد پرسيد مگر تمام مشكلات جامعه حل شده كه حال مي‌خواهيد با كاهش تعرفه شرايط را براي استفاده ارزان‌تر قشر مرفه از خودروهاي لوكس و گران قيمت فراهم كنيد.
وي افزود: از نمايندگان محترم مجلس استدعا داريم در صحن علني به پيشنهاد كاهش تعرفه راي نداده و اجازه تضعيف صنعت داخلي در برابر واردات را ندهند.
به گزارش ايسنا، كميسيون تلفيق مجلس براي ارتقاي كيفيت و حفظ بازار رقابتي مقرر كرده كه تعرفه‌ واردات خودروهاي وارداتي به صورت ميانگين 70 درصد تعيين شود.

1388/12/07
ایسنا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:11:

BBNHFAK
28-02-2010, 00:08
فکر کنم شما اشتباه می کنین
تعرفه 90% برای پارسال بوده
امسال تعرفه 115% بود
----------------------------------
حالا خوشحال باشید که تعرفه میشه 70% :31:

shifter
28-02-2010, 11:58
ما به همين چند ميليون هم كه كم بشه راضييم..
ولي نامرد وارد كننده ها همين الان يكي دو ميليون بردن بالاتر قيمتا تا سال بعد كمتر ضرر كنن...
ازرا تو اذر 49800 بود ديروز تو روزنامه ديدم شده 51900...!:13:
مملكته داريم؟

Guts
28-02-2010, 12:37
آره منم دیشب تو همشهری خوندم خبرش رو البته هنوز به تصویب مجلس نرسیده ولی اگر برسه خیلی خوب میشه، البته این وسط خیلیا ضرر میکنن و بدون شک سنگ اندازی میکنن که چنین اتفاقی نیفته چون قبلاً هم فکر کنم همچین قانونی برای کاهش تعرفه واردات از 90٪ قرار بود به تصویب مجلس برسه ولی انقدر سنگ اندازی شد که تصویب نشد فکرش رو خودتون بکنید چه سازمان‌ها یا چه افرادی از همین درآمدهای ایران‌خودرو یا سایپا دارن میخورن دیگه.
ولی یه همچین شوکی به صنعت خودروی کشور شاید به نفعشون باشه و یکمی تلاششون رو بیشتر کنه گرچه 20٪ هم چیز زیادی نمیشه.

Guts
28-02-2010, 12:43
ما به همين چند ميليون هم كه كم بشه راضييم..
ولي نامرد وارد كننده ها همين الان يكي دو ميليون بردن بالاتر قيمتا تا سال بعد كمتر ضرر كنن...
ازرا تو اذر 49800 بود ديروز تو روزنامه ديدم شده 51900...!:13:
مملكته داريم؟
ولی دیروز تو روزنامه میدیدم تویوتا قیمت‌هاشو کم کرده قیمت لکسس‌ها رو هم کم کرده. البته این ممکنه به خاطر مشکلات اخیر تویوتا باشه.

payamf1
28-02-2010, 13:07
به خر حال الان هم مخالفان سر سختی داره
ولی در ایران هرچیزی که به نفع مردم و مصرف کننده باشه طرح خوبی تلقی نمیشه
با توجه به اینکه ایران خودرو و وسایپا اونقدر کله قوی هستند که حتی جواب فرمانده راهنمایی و رانندگی را نمیدند
پس این طرح هم ممکنه توسط اونا کنسل بشه

jkhfgf3@yahoo.com
03-03-2010, 19:48
طرح خوبی نیست نباید اجرا بشه
به خودروسازی داخلی ضربه می زنه

றД ĵ ĭ Đ
04-03-2010, 18:12

گور بابای خودرو سازی داخلی ! همچین خودرو سازی داخلی نباشه بهتره . به امید روزی که همشون ورشکس بشن تا بفهمن نباید آشغال با قیمت خداتومن دست ملت بدن !

pooria.rio
04-03-2010, 18:45
بهتره اجرا نشه که خودروسازای داخلی ضربه نبینن ؟؟؟؟
... باباشون :13:
تا کی زانتیایی که واسه خودشون تموم میشه 18 تومن بکنن تو پاچمون 28 ؟؟؟
تا کی ریویی که توی آمریکا با ای بی ای اس -ایربگ -ماساژور صندلی و کوفت و درد میده 6500 دلار بکنن تو پاچمون 13.6 ؟؟؟
تا کی ال 90 فول که توی ارمنستان میدن 8 میلیون به خودمون بدن 14 و اندی،ها ؟؟؟؟؟؟
کم مفت خوری کنن،انقد نکنن تو پاچه مردم تا تو بازار رقابتی بتونن دووم بیارن

البته در مورد این طرحه از همین حالا بهتون قول میدم که هیچ تاثیری رو قیمتا نداره
بشنوید و وباور مکنید !!

றД ĵ ĭ Đ
04-03-2010, 18:47
در كميسيون تلفيق،درخواست قطعه‌سازان براي جلوگيري از كاهش تعرفه رد شد!

خبرگزاري فالس: عضو كميسيون تلفيق گفت: درخواست قطعه سازان و اصرار دو روزه آنها براي جلوگيري از كاهش 20 درصدي تعرفه واردات قطعات خودرو، پس از سه بار طرح در كميسيون تلفيق، رد شد.

حسن ونايي در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: استدلال اعضاي پيشنهاد دهنده در كميسيون تلفيق براي تصويب كاهش 20درصدي تعرفه واردات قطعات خودرو معتقد بودند، به دليل انحصار موجود در حوزه خودروسازي كشور، طي سالهاي طولاني توليد خودرو، كيفيت خودروهاي داخلي چه به لحاظ كمي و چه كيفي افزايش نيافته تا به مدد همين كيفيت، موجبات كاهش مصرف سوخت فراهم شود.
اين عضو كميسيون تلفيق اضافه كرد: براي اينكه رغبت ايجاد شود تا خودروسازان داخلي به سمت بالا بردن كيفيت خودروها حركت كنند و همچنين قطعات منفصله (سي كي دي) به سمت بهبود كيفيت و كاهش مصرف سوخت برود، كاهش 20 درصدي تعرفه واردات قطعات خودرو تصويب شد.
وي افزود: علي رغم اصرار قطعه سازان به عدم كاهش تعرفه مذكور، كاهش تعرفه 20 درصدي هم براي خوردوهاي توليدي و هم قطعات منفصله در كميسيون تلفيق تصويب شد.

چهارشنبه 12/12/88

றД ĵ ĭ Đ
07-03-2010, 02:30
چقدر تابلو : ))))))))

سايپا: كاهش تعرفه خودرو تصويب نمي‌شود

ه گزارش ايسنا، نعمت‌الله پوستين‌دوز - مديرعامل شركت خودروسازي سايپا - در مراسم بازديد وزير صنايع بنگلادش از خطوط توليد اين شركت در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره پيشنهاد كميسيون تلفيق مجلس مبني بر كاهش تعرفه واردات خودرو در سال آينده، با بيان اين مطلب افزود: اين پيشنهاد در بخش‌هاي مختلف آثار متفاوتي دارد؛ با اين حال پيش‌بيني ما اين است كه اين پيشنهاد تصويب نخواهد شد.

وي با بيان اين‌كه در سال آينده طرح تحول اقتصادي نيز در كشور اجرا خواهد شد، خاطرنشان كرد: در جلساتي كه با دست‌اندركاران و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي داشتيم، دوستان را به اين فضا رسانديم كه كمك كنند تا كاهش تعرفه‌ها تا يكي دو سال به تاخير افتد تا طرح تحول در فضاي بهتري اجرا شده و در يكي دو سال آينده بتوانيم مديريت تعرفه‌ها را انجام دهيم.

یعنی گل بگیرن در این مملکتو !

shifter
07-03-2010, 08:23

بر منكرش لعنت جناب سايپا!!:31:
همين 20 درصد هم كه تعرفه كم بشه ديگه كي زانتياي 1995 ميخره...

وي با بيان اين‌كه در سال آينده طرح تحول اقتصادي نيز در كشور اجرا خواهد شد، خاطرنشان كرد: در جلساتي كه با دست‌اندركاران و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي داشتيم، دوستان را به اين فضا رسانديم كه كمك كنند تا كاهش تعرفه‌ها تا يكي دو سال به تاخير افتد تا طرح تحول در فضاي بهتري اجرا شده و در يكي دو سال آينده بتوانيم مديريت تعرفه‌ها را انجام دهيم.بله...2 درصد 2درصد كم كنيم چطوره؟
سالي 25 هزار نفر ميميرن به خاطر سوار شدن به ماشين هاي 20 سال پيش و اونوقت ايشون با دوستان:13: تصميم ميگيرن كه....
خدايا خودت راه راستو به سمت مملكت ما كج كن...

rami_hemi
07-03-2010, 09:27
باید این بچه های 40 ساله رو از شیر گرفت تا بتونن رشد کنن
تا وقتی این حمایتهای بی دریغ از قطعه سازی و خودرو سازی بشه وضع همینه .
اگه تعرفه واردات قطعه هم اومده پایین بهتره چون تمام خودروهایی با کیفیت مونتاژ داخلی اکثر قطعاتشون وارد میشه اونوقت تولید با کیفیت داخلی هم رشد میکنه .

hamed malekpour
07-03-2010, 10:03
هنوز در مینیاتو مونده اند که چه طوری به دست مردم بدنند و رانای ایران خودرو؟

Guts
07-03-2010, 19:42

ه گزارش ايسنا، نعمت‌الله پوستين‌دوز - مديرعامل شركت خودروسازي سايپا - در مراسم بازديد وزير صنايع بنگلادش از خطوط توليد اين شركت در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره پيشنهاد كميسيون تلفيق مجلس مبني بر كاهش تعرفه واردات خودرو در سال آينده، با بيان اين مطلب افزود: اين پيشنهاد در بخش‌هاي مختلف آثار متفاوتي دارد؛ با اين حال پيش‌بيني ما اين است كه اين پيشنهاد تصويب نخواهد شد.

وي با بيان اين‌كه در سال آينده طرح تحول اقتصادي نيز در كشور اجرا خواهد شد، خاطرنشان كرد: در جلساتي كه با دست‌اندركاران و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي داشتيم، دوستان را به اين فضا رسانديم كه كمك كنند تا كاهش تعرفه‌ها تا يكي دو سال به تاخير افتد تا طرح تحول در فضاي بهتري اجرا شده و در يكي دو سال آينده بتوانيم مديريت تعرفه‌ها را انجام دهيم.

یعنی گل بگیرن در این مملکتو !
احتمالاً از اون جلسه‌ها بودها سکه و هدیه پراید زانتیا بجای میوه شیرنی میدادن نماینده‌ها بخورن روحشون شاد بشه.

AmiRreZA_RAcEr
10-03-2010, 19:44
هنوز در مینیاتو مونده اند که چه طوری به دست مردم بدنند و رانای ایران خودرو؟

چی ایران خودرو؟

hamed malekpour
10-03-2010, 21:12
runnaرانا که قرار دو سه ماه دیگه وارد بازار بشه که می گن تقریبا100%ایرانی است.

AmiRreZA_RAcEr
11-03-2010, 01:07
الآن رفتم و عکسهاشو از گوگل دیدم !
:13: هی زندگی .....
میشه یکی به من بگه این کجاش 100% ایرانیه ؟! این که 206 sd ورداشتن تریم داخلی و لامپاشو عوض کردن
نیست !؟

hamed malekpour
11-03-2010, 10:24
از این ایرانی ها هرچی بگی برمی یاد :27:

Guts
12-03-2010, 17:55
runnaرانا که قرار دو سه ماه دیگه وارد بازار بشه که می گن تقریبا100%ایرانی است.
رانا 100٪ ایرانه! از 20 کیلومتری ببینی متوجه میشه این 206 فیس‌لیفت شدست.

shifter
12-03-2010, 22:34
رانا 100٪ ایرانه! از 20 کیلومتری ببینی متوجه میشه این 206 فیس‌لیفت شدست.
اصلا رانا قرار بوده که new peykan باشه!:31: فقط هم کمی داشبوردش و چراغای جلو وعقبش تغییر کرده...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

iriali
12-03-2010, 23:17
کاملا با دوستمون موافقم که میگه

به امید روزی که همشون ورشکس بشن تا بفهمن نباید آشغال با قیمت خداتومن دست ملت بدن !

به امید این روز

ما نهایت در خودرو سازی 20 هزار شغل ایجاد کنیم بعد 24 هزار کشته داشته باشیم واقعا تاسف

من برادرم 3 ماه پیش بر اثر همین سانحه رانندگی فوت شد در صورتی که یه مسافر بود

فکر کنید پژو 405 20 متر خط ترمز داشته باشه و بعد بخوره به کامیون و سه فوتی داشته باشه ولی اگر abs داشت چی ؟ حالا که زورشون میاد یه ترمز 400 هزار تومانی روی ماشین نصب کنن بهتر که ورشکست بشن تا کی پراید آشغال سوار بشیم تا کی یه ماشین صفر کیلومتر آتیش بگیره ؟ پس بهتر که ضربه بخورن .

AIRO
12-03-2010, 23:23
ای کاش این کار باعث بشه که این خدرو سازان داخلی یکم کیفیت رو بالا و قیمت رو پایین بیارن:41:

AIRO
12-03-2010, 23:30
کسی خبری از مینیاتور نداره(شتر پلاستیکی:31:)

Guts
13-03-2010, 13:39
آقا مثل اینکه این تصویب شد تو مجلس، از سال دیگه تعرفه 70٪ میشه، مبارک باشه :31:.

AmiRreZA_RAcEr
13-03-2010, 20:34
ایول پس تصویب شد
هوراااااااااااااااااااااا ااااا
تا دیدن من دارم گواهینامه میگیرم یه صفایی دادن

Guts
13-03-2010, 22:29
ایران‌خودرو هم تقریباً همزمان یه فروش ویژه اقساطی با شرایط مناسب گذاشته تا ملت تا می‌تونن این دم دمای آخر بخرن.

றД ĵ ĭ Đ
14-03-2010, 00:10
درسته که تصویب شده اما هنوز معلوم نیست چه خبر قراره بشه . از یه طرف مالیات رو میخوان زیاد کنن فعلا هیچی معلوم نیست تا بعد عید

hamed malekpour
14-03-2010, 12:10
به نظر من باید واردات خودرو را به 0%برسونند تا خودروساز های ایرانی پیشرفت کنند.

tatu_lover1366
14-03-2010, 21:41
ببینید ما از تبصره هایی که این قانون داره خبر نداریم
پس زیاد نمیشه بهش دل بست
مطمئنا مافیای اتومبیل ایران جایی نمیخوابه که زیرش آب بره

றД ĵ ĭ Đ
18-03-2010, 22:53
خوب به سلامتی قیمت ها هم اومد پایین .

سایت پیشگامان قیمت خودرو هاش رو با تعرفه ی جدید بروز رسانی کرد .

Sorosh MAX
18-03-2010, 23:04
خب حالا قیمت خودرو های داخلی چی میشن ؟

pourya_bo2pmc
18-03-2010, 23:09
به نظر من این حرفا همش واسه بازی دادن من و شماهاست
مثالش : چندین ساله دارن میگن میخوایم خودرویی تولید کنیم به قیمت ارزون مثلا 3 الی 4 میلیون که اقشار کم درآمد هم بتونن صاحب خودرو بشن هر روز صبح که داری میری سر کار وقتی رادیو رو روشن میکنی پر هستش از این اخباری که آره ما فکر شما هستیم که آب تو دلتون تکون نخوره 

چند ساله داریم با افرادی که جرایم بزرگ اقتصادی انجام دادن مبارزه میکنیم همین تا فردا میخوایم چند تا آقازاده ها رو به خاک سیاه بنشونیم منو تو به جز این مترسک شهرام جزایری چه فرد دیگه ای رو دیدیم این یکییم چه مسائلی پشت پرده ها بوده که . . .

دلتون رو خوش نکنین اگرم قراره بشه مطمئن باشین زیاد نمیگذارن به خودشون فشار بیاد 

اندکی صبر ، سحر نزدیک است

றД ĵ ĭ Đ
18-03-2010, 23:46
خب حالا قیمت خودرو های داخلی چی میشن ؟

خودرو سازان داخلی گفتن قیمت ها رو پایین نمیاریم !!

مثالش : چندین ساله دارن میگن میخوایم خودرویی تولید کنیم به قیمت ارزون مثلا 3 الی 4 میلیون که اقشار کم درآمد هم بتونن صاحب خودرو بشن هر روز صبح که داری میری سر کار وقتی رادیو رو روشن میکنی پر هستش از این اخباری که آره ما فکر شما هستیم که آب تو دلتون تکون نخوره 

چند ساله داریم با افرادی که جرایم بزرگ اقتصادی انجام دادن مبارزه میکنیم همین تا فردا میخوایم چند تا آقازاده ها رو به خاک سیاه بنشونیم منو تو به جز این مترسک شهرام جزایری چه فرد دیگه ای رو دیدیم این یکییم چه مسائلی پشت پرده ها بوده که . . .

اونها که بله

اما چی میگی شما اینا همش حرفه ؟ همین الان سانتافه که بود 59 شده 55 . سوناتا 2010 که بود 42 شده 38-39

mahyar-sh
19-03-2010, 20:59
این طور که از شواهد بر می آید این قانون دست مجلس را باز گزاشته تا هر قیمتی که می خوان برروی خودرو قرار بدن به طوری که مطرح شد قیمت خودرو های پر مصرف به قول خودشون شاید زیاد تغییر نکند و از طرفی خودروهای کم مصرف شاید بیشتر تغییر کند.این رقم 70 درصد میانگین است که باز هم عدم شفاف سازی وهمچنین عدم تعادل قیمت بین خودروهای وارداتی و منتاژ باعث شده که این قانون به یک علامت سوال تبدیل بشه . از طرفی چند تا دوستان هم می گن به تولیدات داخل ضربه می خوره ! من یک سوال دارم از این دوستان ما چه چیزی تولید می کنیم ؟! پژو 405 بیست و پنج سال پیش یا کیا پراید 30 سال پیش یا زانتیا 18 سال پیش ؟!! ویا چند تا از خودروهای به ظاهر ملی داخلی سمند با موتور 405 کار می کنن؟ و فاجعه آمیز تر از اینکه آیا پژو 405 و پراید کیفیت 10 سال پیش خودشون حفظ کردن؟ و سوال آخر آیا هزینه تعمیرات و آلودگی زیست محیطی وخسارت های ناشی از تصادفات در کشور از درامد حاصله این خودرو ها بیشتر نیست؟؟!!!

_LOVE_CODER_
01-04-2010, 04:02
مثل اینکه بره بالا دوباره
هیییییییی

_LOVE_CODER_
01-04-2010, 04:02
مثل اینکه بره بالا دوباره
هیییییییی

Guts
02-04-2010, 12:33
مثل اینکه رهبر مخالفت کرده!!! مجلسم قراره چندتا فوریت اضافه کنه تا دوباره یه اتفاقی برای این تعرفه‌ها بیفته!!!؟؟ معلوم نیست اینا تو مجلس چیکار میکنن واقعاً نماینده مردمن اینا یا نماینده ...

Guts
04-04-2010, 21:23
جالبه امروز متوجه شدم این طرح هنوز ابلاغ نشده اصلاً، کلاً همه سرکاریم فکر کنم.

DaRyUsH AkRaMi
04-04-2010, 21:59
مثل اینکه رهبر مخالفت کرده!!! مجلسم قراره چندتا فوریت اضافه کنه تا دوباره یه اتفاقی برای این تعرفه‌ها بیفته!!!؟؟ معلوم نیست اینا تو مجلس چیکار میکنن واقعاً نماینده مردمن اینا یا نماینده ...

بله درسته مخالفت کرده!!:2:
به احتمال زیاد دوباره رای گیری کنن..

Guts
05-04-2010, 12:29
بله درسته مخالفت کرده!!:2:
به احتمال زیاد دوباره رای گیری کنن..
نیازی به رأی گیری مجدد نداره اصلاً ابلاغش نکردن فکر کنم کلاً بیخیالش بشن.

milad22
05-04-2010, 12:49
قرار شده دولت تا سه ماه آینده لایحه ای رو به مجلس بده در خصوص افزایش کیفیت خودروهای داخلی!!!!!
احتمالا کلی یارانه و وام های بلاعوض میدن بهشون تا کیفیتاشون رو بالا ببرن!
از اون طرف هم خودروسازهای نور چشمی پول افزایش کیفیت (البته فک کنم دو سه تا آپشن فقط اضافه کنن) رو از مشتری بدبخت میگیرن.
پولایی که میگیرن نوش جونشون.
کلا زور زیاده. به این راحتی ها نمیشه خودرو با کیفیت و قیمت اصلی سوار شد تو ایران.
راستی گاز رو هم در کنار گازوئیل میخوان سهمیه بندی کنن. شنیدین؟

AmiRreZA_RAcEr
05-04-2010, 13:00
حالا بالاخره کم میشه یا نه ؟! فکر کنم همین روزا باید برم ماشین ثبت نام کنم ، اگه کسی اطلاعی داره یه توضیحی بده ..

milad22
05-04-2010, 13:18
پایین هم بیا به حال ما که داریم خودرو ایرانی خرید میکنیم هیچ فرقی نمیکنه!

T.K
05-04-2010, 14:52
آقا امروز رادیو جوان گفت نماینده ها می خوان به این تعرفه 70% تجدید نظر کنن و شاید برگرده به همون 90%
در کل خیلی بی معرفتیه که این بُنجُل ها رو سوار شیم و این قدر پول بدیم.پولش هیچی ، کاشکی ایمنی داشتن:41:

samira_googleOne
06-04-2010, 14:43
بچه ها من حدس ميزنم اين مسئله كاهش تعرفه خودرو ها دروغ 13 بوده و مجلس با مردم شوخي كرده. شما نبايد خودتون رو ناراحت كنيد
:31::31::31::31:

farzad02
06-04-2010, 14:51
جالبه امروز متوجه شدم این طرح هنوز ابلاغ نشده اصلاً، کلاً همه سرکاریم فکر کنم.
با عرض احترام باید خدمتتون عرض کنم که هر دو چیزی که شما فکر می کنید اشتباه هست

مجلس کاهش تعرفه رو در قالب بودجه تصویب کرده بود.بودجه هم ابلاغ شده بود.اما شروع بودجه سالانه در ماه خرداد انجام میشه
پس هنوز اجرایی نشده که مجلس می خواد بودجه رو اصلاح کنه و تعرفه رو برگردونه سر جاش

pourya_bo2pmc
06-04-2010, 15:12

این پست 3هفته پیش من هستش تو این تاپیک  حالا باز یه عده بگن نه!!!

Guts
06-04-2010, 15:56
با عرض احترام باید خدمتتون عرض کنم که هر دو چیزی که شما فکر می کنید اشتباه هست

مجلس کاهش تعرفه رو در قالب بودجه تصویب کرده بود.بودجه هم ابلاغ شده بود.اما شروع بودجه سالانه در ماه خرداد انجام میشه
پس هنوز اجرایی نشده که مجلس می خواد بودجه رو اصلاح کنه و تعرفه رو برگردونه سر جاش
بله اینا برای زمانی که رهبر هنوز مخالف نکرده بود، می‌بینید که تعرفه‌ها 1٪ هم کم نمیشه. در ضمن دوست عزیز شروع بودجه سالانه ربطی به تعرفه گمرک فکر نکنم پیدا کنه تعرفه گمرکی از ابتدای سال مشخص میشه.

tatu_lover1366
06-04-2010, 21:40
اصلا نگران نباشید دوستان که امروز اخبار داشت زمزمه های برگشتن این کاهش تعرفه رو به مقدار اولیه رو میکرد
تازه دارن میفهمند که چه محبتی در حق مردم و چه خیانتی در حق چند نفر خاص جامعه کردن،میخوان اشتباهشون رو رومالی کنن به هر نحو ممکن حتی شده باشه با یک سری تبصره احمقانه(کی به کیه) :ی

AmiRreZA_RAcEr
06-04-2010, 22:34
کسی خبر قطعی نداره به ما بده !؟؟!

rami_hemi
07-04-2010, 07:40
همون روزی که من گزارش بازدید از ایرانخودرو رو دیدم متوجه شدم که برمیگرده تعرفه ها اگه اونم نتونن هزار تا مالیات اضافی میتونن بکشن روی ماشینا .

mahyar-sh
08-04-2010, 13:40
خوب خدا رو شکر که حمایت از تولیدات داخل می شه و هیچ شرکتی تا به حال ورشکست نشده و ما به هیچ عنوان پشت کارخانه های داخلی خالی نمی کنیم و اجازه نمی دیم که جنسای چینی و مالزی بنجل وارد کشور بشه و بازار کشور پر کنه ...
خوب ما همیشه به فکر تولیدات داخل هستیم و فقط کارگر های کارخانه های اتومبیل سازی زن بچه دارن وکارخانه هایی که تا به حال ورشکست شده همگی آدم فضایی بودند!!!! ای کاش اگر هم به فکر کارگر های اتومبیل سازی بودند دل ما نمی سوخت می گفتیم حد اقل از چند تا کارخانه انگشت شماری که مونده با این کارای عجیب غریب کنار می آمدیم.

Sorosh MAX
08-04-2010, 15:03
فعلا که قیمت ها برعکس اومده بالاتر !!!!!!!!!!!!!!!!!! عجیبه

kiakianokia
08-04-2010, 23:35
عيب نداره بالاخره يه روزي از دست محصولات آشغال ايراني خلاص مي شيم...تا هميشه كه نمي تونند تعرفه ها رو بالا نگه دارند.دقيقا مثل مافيا شده مافياي خودرو داريم!!جلو واردات رو مي گيرن پول گير بعضيا بياد:27:
دزدي از اين واضح تر اونم تو روز زوشن ؟
مثلا الان پرايد بايد 3 مليون باشه يا با 13 مليون بايد كيا سراتو بگيريم نه سمند يا با 18 مليون بايد كمري gl بگيريم نه پارس!!!!!!!!!!

---------- Post added at 11:35 PM ---------- Previous post was at 11:33 PM ----------

اين آقا هم نفسش از جاي گرم بالا مياد!!!!ميگه خودروساز دزد داخلي ضربه مي بينه.معلوم نيست دليل حمايت تعصبانش از اين آشغال سازا چيه؟:27:

Lord007
09-04-2010, 21:46
عيب نداره بالاخره يه روزي از دست محصولات آشغال ايراني خلاص مي شيم...تا هميشه كه نمي تونند تعرفه ها رو بالا نگه دارند.دقيقا مثل مافيا شده مافياي خودرو داريم!!جلو واردات رو مي گيرن پول گير بعضيا بياد:27:
دزدي از اين واضح تر اونم تو روز زوشن ؟
مثلا الان پرايد بايد 3 مليون باشه يا با 13 مليون بايد كيا سراتو بگيريم نه سمند يا با 18 مليون بايد كمري gl بگيريم نه پارس!!!!!!!!!!

---------- Post added at 11:35 PM ---------- Previous post was at 11:33 PM ----------

اين آقا هم نفسش از جاي گرم بالا مياد!!!!ميگه خودروساز دزد داخلي ضربه مي بينه.معلوم نيست دليل حمايت تعصبانش از اين آشغال سازا چيه؟:27:
اتفاقا غیر از این آقا نظر اون ((آقا )) هم همینه که نباید تعرفه ها پایین بیاد.

sensil
10-04-2010, 13:32
شما ام نشستین اینجا فقط نظر میداد
تا چند سال پیش میگفتن ایرانی عرضه ساختن سمندم نداره..
میدونین با برشکست شدن ایرانخودرو چند تا خانواده پولشون قطع میشه؟

wichidika
10-04-2010, 13:38

مصلحت 70 میلیون نفر بلاتر از مصلحت یک عده ایی خاص هست.
تلاش کنند کیفیت را بلاتر ببرند قیمت نهایی را کاهش بدهند.

---------- Post added at 02:38 PM ---------- Previous post was at 02:37 PM ----------

يکی از راه‌هاي کيفي کردن خودروها، کاهش تعرفه خودرو است تا به اين وسيله قدرت توليدکنندگان بيشتر شود و بتوانند در صحنه رقابت‌هاي جهاني ظاهر شوند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ایلنا: يکي از راه‌هاي کيفي کردن خودروها، کاهش تعرفه خودرو است تا به اين وسيله قدرت توليدکنندگان بيشتر شود و بتوانند در صحنه رقابت‌هاي جهاني ظاهر شوند.
محسن نريمان، عضو کميسيون عمران در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با ایلنا درباره تصويب يک فوريت طرح ارتقای کيفي توليد خودروهاي داخلي با بیان این مطلب اظهار داشت: عده‌اي معتقد بودند که کاهش تعرفه واردات خودرو، به توليدات داخلي ضربه مي‌زند، اشتغالزايي را تضعيف مي‌کند و تعطيلي کارخانه‌هاي ماشين سازي را موجب مي‌شود.
وي افزود: به عقيده من، هدف از اين طرح اين است که تعرفه واردات را افزايش دهند تا خودروهاي بي‌کيفيت داخلي با قيمت بالا عرضه شوند و بتوانند قدرت رقابت پيدا کنند.
نماينده مردم مازندران در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: به نظر مي‌رسد مساله کاهش تعرفه خودرو وارداتي، مي‌تواند زمينه ايجاد رقابت مطلوب را در جامعه به وجود بياورد تا خودروسازان بتوانند خودروهاي با کيفيتي را توليد کنند.
وي در بخش ديگري از سخنانش ضمن ابراز ناخرسندي از وضعيت کشاورزي تصريح کرد: کساني که براي صنعت دل مي‌سوزانند، بايد نگران وضعيت کشاورزي نيز باشند و تعرفه محصولات کشاورزي را هماهنگ با خودرو افزايش دهند.
نريمان با اشاره به اعمال فشار مديران کارخانه‌ها براي جلوگيري از ورود خودروهاي خارجي گفت: بايد بپذيريم که اگر مي‌خواهيم موفق شويم، بايد در عرصه رقابت‌هاي داخلي و بين‌المللي حضور فعال داشته باشيم.
پايان پيام

fmps
10-04-2010, 14:25

شما میدونی که با ماشین هایی که ایران خودرو تولید میکنه روزانه چند نفر جانش رو از دست میده؟

isbn
10-04-2010, 15:41

با این پول هایه مفتی که اینها از ما میگیرن و قوطی حلبی میدن دستمون تازه وقتی بنزینم گرون میشه میان میگن به ما چه میخواست گرون نشه ما قیمتامون همینه که هست یا اینکه فولاد ارزون میشه میگن ما قبلا که گرون بوده خریدیم پس کاهش قیمتی نداریم بهتره پول شون قطع شه:46:

wichidika
10-04-2010, 16:35
فرمانده پليس راه كشور: 65 درصد تصادفات نوروزي به علت ايمني پايين خودروها بود:41:

فرمانده پليس راه كشور گفت: با توجه به فراواني تصادفات در سال جاري، 65/9 درصد تصادفات نوروزي مربوط به خودروهاي سواري و وانت بود و علت اصلي اين تصادفات، ايمني پايين آنها بود. محسن بيگي در گفتگو با فارس اظهار داشت: در حال حاضر صورت مسئله، بالابودن ميزان تصادفات در كشور براي همه روشن است. از طرفي ايمني خودروها پايين است و از طرف ديگر جاده ها اشكالات فني دارند و همچنين عامل انساني در بروز اين تصادفات نيز نقش پررنگي دارد. وي افزود: پليس به عنوان حافظ نظم و امنيت در همه حوزه ها مخصوصاً در بحث ترافيك، وظايف كنترل كننده و پيشگيري كننده از حوادث و سوانح را دارد لذا ساختار پليس ترافيك بايد با تفكيك سازمان خود و افزايش امكانات موردنياز به طور جدي پيگير اصلاح وضع موجود باشد. بيگي تصريح كرد: متاسفانه در حال حاضر به صورت سنتي ترافيك كنترل مي شود در حالي كه در كشورهاي پيشرفته، امكانات روز براي كنترل ترافيك وجود دارد در ضمن بايد به اين نكته اذعان داشت كه جاده هاي ما ايمن نيستند. فرمانده پليس راه كشور با بيان اينكه <جريمه هاي رانندگي بازدارنده نيستند>، خاطرنشان كرد: نمايندگان مجلس هرچه سريع تر بايد لايحه رسيدگي به تخلفات رانندگي را پيگيري كنند.

-----
خودروی با کیفیت حق مسلم ماست

milad22
11-04-2010, 06:41

چه دلیلی داره ملت به خاطر اینکه یه عده بیکار نشن مجبور باشن جنس آشغال خرید کنن؟
این حرف شما توهین به شعور کارگران خودرو سازی هاست. مگه اونا گدا هستن که ......
دیدین سر چهار راه ها بچه ها میان و یه آدامس 200 تومنی رو 500 میفروشن؟
هم خودشون از قیمتش خبر دارن و هم کسی که میخره. اونجا خریدار دلش به رحم میاد و صدقه میده
اینجا هم باید به خودرو سازان صدقه داد اما از روی اجبار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

wichidika
11-04-2010, 18:03
روزنامه ايران > شماره 4474 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 22/1/89 > صفحه 7 (ايران اقتصادي) > متن

نگاه عالمانه به سياست هاي تعرفه اي

سيماي تعرفه ايران در ميان فضاي تجاري جهان چندان درخشان و روشن نيست. بر اساس مطالعاتي كه براي 170 كشور جهان انجام شده ديوار تعرفه ايران يكي از بلندترين ديوارهاي جهاني است و پس از دو كشور باهاما و جيبوتي سخت ترين دسترسي به بازارها به ايران مربوط مي شود. به عبارت ديگر تنها دو كشور باهاما و جيبوتي هستند كه موانع تعرفه اي آنان بر سر تجارت جهاني بيشتر و سخت تر است. چنانچه شاخص هاي دسترسي به بازار را از منظرهاي ديگر هم توجه كنيم شرايط ايران چندان بهتر از اين طريق نيست. البته در اين ميان، سخت ترين تعرفه ها به بخش صنعت مربوط مي شود و كشاورزي داراي محدوديت هاي كمتر است. با اين حال سوال اين است كه با وجود اين كه ما در ميان كشورهاي جهان در زمره بسته ترين رژيم تعرفه اي قرار داريم و دسترسي به بازارهاي ايراني با ديوار بلند تعرفه ها روبه رو است چرا باز هم توليدكنندگان از نبود حمايت ها گله مند هستند و هرگز با سخت گيري كه در تجارت خارجي رخ مي دهد، توليدكنندگان نمي توانند در حفظ بازارهاي داخلي موفق باشند بطوري كه دولت هم اكنون با تقاضاهاي متراكم و فشارهاي آشكار و پنهاني روبه رو است كه همواره خواهان افزايش تعرفه به عنوان سريع ترين و كوتاه ترين راه حل ممكن براي كمك به توليدكننده داخلي هستند. نقش حمايتي تعرفه ها در اقتصاد جهاني مربوط به بعد از جنگ جهاني دوم مي شود. تا قبل از آن تعرفه تنها نقشي كه ايفا مي كرد به تامين درآمد دولت ها خلاصه مي شد. با پايان جنگ جهاني دوم، تجارت به محور توسعه اقتصاد تبديل شد . در آن ايام كشوري موفق تر و پوياتر بود كه مي توانست سهم بيشتري از بازارها را در اختيار بگيرد و در حقيقت رابطه مستقيمي بين رشد اقتصادي و گسترش تجارت ايجاد شده بود. در اين ميان برخي كشورها به واسطه آن كه در مواجهه با هجوم كالاهاي بيگانه مقاومت كنند و اجازه ندهند بازارهاي آنان در تسخير كالاهاي كشورهاي ديگر قرار گيرد با افزايش تعرفه ها عملاً هزينه يا قيمت تمام شده كالاهاي وارداتي را بالابردند تا بدين ترتيب كالاهاي داخلي قادر باشند در فضاي به وجود آمده رقابت كنند و سهم خود را از بازار حفظ نمايند. اين فرايند در دو دهه 50 و 60 در اقتصادهاي جهان مسلط بود تا اين كه آهسته آهسته نظريه پردازان اقتصادي اين نكته را گوشزد كردند كه افزايش بيش از حد تعرفه ها، مضر بر كارآيي و تخصيص بهينه كالااست. چنانچه اين رويه ادامه يابد با افزايش قيمت كالاها تاثير منفي بر تجارت جهاني گذاشته و عملاً رفاه مصرف كننده كاهش مي يابد.
في الواقع آنچه حساسيت جامعه اقتصادي را برانگيخت آن بود كه با بالارفتن تعرفه ها قيمت تمام شده كالاها افزايش مي يابد و عملاً مصرف كننده كالارا گران تر مي خرد. در حالي كه مي توانستند با يك توافق بين المللي همه كشورها بطور تدريجي تعرفه ها را كاهش دهند تا هم سرعت تجارت افزايش يابد و هم مصرف كنندگان با ارزان شدن كالاها تقاضاي بيشتري ايجاد كنند و در نهايت به نفع توليد و اقتصاد باشد. همين عامل باعث شد تا مقدمات تاسيس گات فراهم شود و پس از گذشت يك دوره نسبتاً طولاني در سال 1996 گات جاي خود را به سازمان جهاني تجارت داد و فرايند فروريختن تعرفه ها با سرعت بيشتري اتفاق افتد و هم اكنون كار به جايي رسيده است كه بيش از 95 درصد كشورهاي جهان عضو اين سازمان هستند و تقريباً تعرفه هاي آنها در حداقل ممكن قرار دارد.
توجه به تجربيات ساير كشورهاي جهان در حوزه تجارت بين الملل ما را به اين نكته رهنمون مي سازد كه تعرفه ها فقط تا حدودي مي تواند اثرگذار باشد مضافاً اين كه در جهان كنوني ديگر نبايد انتظار داشت كه تعرفه ها نقش سنتي خود را در حوزه حمايت از توليد ايفا كنند. تعرفه ها هم اكنون آهسته آهسته در حال از دست دادن تاثيرات حمايتي خود هستند.
چنانچه به بازار ايران نيز توجه شود با وجود اين كه ايران يكي از كشورهاي با تعرفه بالاست اما بخش توليد آن هرگز نتوانسته است از اين ديوار بلند تعرفه استفاده كند و عملاً دستخوش تكان هاي جهاني است. هر چند كه پائين بودن تعرفه ها نيز نخواهد توانست به توليد كمك كند و آن را به شرايط رقابتي نزديك كند. اين موضوع را مي توان در محصولاتي كه مشابه خارجي آن از طريق قاچاق وارد كشور مي شود، درك كرد.
ورود اين كالاها به صورت قاچاق به كشور به معناي آن است كه اين كالاها بدون تعرفه وارد كشور شده است و رسماً مشاهده مي شود كه شرايط توليد را نه تنها رقابتي نكرده بلكه موجب نابودي آن هم شده است.
در حقيقت تنظيم عالمانه سياست هاي تعرفه اي در بستر يك سياست تجاري موثر و مناسب و در تعامل با اضلاع ديگر سياست هاي تجاري و توليدي، مي تواند گره گشا براي رفع نابساماني هاي داخلي باشد كه البته ايجاد چنين بستر و خاستگاهي ملازمات متعددي را مي طلبد كه آن را بايد در كيفيت و رقابت پذيري بخش توليد جست وجو كرد.
-------

pourya_bo2pmc
11-04-2010, 18:16

واسه این جملات من که جوابی ندارم بگم جز !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

behzad.mk
12-04-2010, 14:04

دوست عزیز خیلی جلوی خودم رو گرفتم که دارم محترمانه صحبت میکنم....
جان مردم مهم تره یا حقوق کارگران و کارمندای ایران خودرو ....اصلا" تو میدونی با این آشغال هایی که تحویل مردم میدن جون چند هزار نفر رو در سال میگیره.... و ملت رو داغ دار میکنه...
اگه یکی از بستگان خودت توی اون 405 لعنتی زنده زنده می سوخت (اون سری که آتیش میگرفتن) باز هم این حرفو میزدی...
یا اون پراید اسباب بازی که تا یه باد بزنه زیرش چپ میکنه...و مردم رو میکشه....
میدونی اگه به جای این آشغال ها خودرو های خارجی بدون عوارض گمرک وارد کشور میشد چقدر از شدت مرگ و میر در تصادفات کم میشد...؟؟
برو ببین خودروسازهای معتر جهان چه احترامی به مشتری میزارن...افتخارشون اینه که ماشینی که دست شما میدن توی مدت گارانتی اصلا" احتیاج به گارانتی پیدا نمیکنه....به خاطر کیفیت بالای ساخت...
اون وقت این جا پولی رو که شما با هزار بدبختی و زحمت جور کردی میگیرن و افتضاح ترین ماشین ها رو بهت میدن از همون لحظه ای هم که میگیری صد تا عیب و ایراد توشون هست...
.........................
من آبادان زندگی میکنم اینجا تازه ما داریم میفهمیم ماشین یعنی چی....به خاطر این که آبادان و خرمشهر (منطقه آزاد اروند) به حساب میان اینجا ماشین داره با گمرک 20 درصد و قیمت های پایین (با پلاک منطقه آزاد عرضه میشه)...
همه جور هم هست هامر...کمری...سوناتا ...آزرا...شورلت کامارو ...بنز..بی ام و ...فراری ا...و واقعا" رضایت رو توی وجود مردم موقع خرید حس میکنی...:20:

dimah2005
12-04-2010, 19:51
.........................
من آبادان زندگی میکنم اینجا تازه ما داریم میفهمیم ماشین یعنی چی....به خاطر این که آبادان و خرمشهر (منطقه آزاد اروند) به حساب میان اینجا ماشین داره با گمرک 20 درصد و قیمت های پایین (با پلاک منطقه آزاد عرضه میشه)...
همه جور هم هست هامر...کمری...سوناتا ...آزرا...شورلت کامارو ...بنز..بی ام و ...فراری ا...و واقعا" رضایت رو توی وجود مردم موقع خرید حس میکنی...

از کی تا حالا ؟

تا پارسال که از این ازارا همون 50 چوق قیمتش بود ،

றД ĵ ĭ Đ
12-04-2010, 20:36
از کی تا حالا ؟

تا پارسال که از این ازارا همون 50 چوق قیمتش بود ،

جدیدا اینطوری شده . فک کنم 2-3 ماه میشه !

kiakianokia
13-04-2010, 16:18
شما میدونی که با ماشین هایی که ایران خودرو تولید میکنه روزانه چند نفر جانش رو از دست میده؟

منم موافقم.وقتی آمار کشته های جاده ها رو می بینیم می فهمیم خودروی داخلی یعنی چی...مثلا همین پراید که بعد از کلی کشته دادن تازه آمدن روش abs گذاشتن با 300 هزار تومن افزایش قیمت!!!چیزی که تو خارج اجباریه اینجا اختیاریه و کسی که پراید می خره اونقدر پول شاید نخواد اضافه بده برا abs.تازه مدیر عاملش اقای بذرپاش خیلی ریلکس می گه که ما از این به بعد abs می ذاریم...انگار نه انگار این همه آدم به خاطر این بادبادک!(پراید رو می گم)مردن...جان آدم ها مهم نیست چیزای دیگه ای مهمه که نمی شه گفت...:angry:

bleu2u4u
14-04-2010, 07:35
تعداد کشته شدگان فلسطینی در جنگ با اسرائیل(یا دیگر کشورها)تا انتهای سال 2008(17 سال)11 هزار نفر بوده
تعداد شهیدان ایران در 8 سال جنگ با عراق ۲۱۳٬۲۵۵ بوده
و در اخر تعداد شهیدان ایرانی در جنگ با دو خودرو ساز دولتی ظرف 30 سال پس از انقلاب اسلامی تقریبا 750000 تا یک میلیون نفر بوده
اگر دست کم 750 هزار تا رو قبول کنیم و اون روضرب در 100 هزار دلار (حداقل هزینه ای که یه فوتی برای کشور داره-دیه و ...) کنیم به عدد عجیب 75 میلیار دلار میرسیم
تازه این فقط هزینه ی فوتی هاست و اگر بخواهیم هزینه مجروحین رو هم حساب کنیم این عدد 5-10 برابر میشه
بنظرتون این همه هزینه ی مالی برای کشور (جدای از هزینه های معنوی) از طرف صنعت خودرو قابل تحمله !!!

اینا رو گفتم تا به اون آغایی که ادعا میکنه همه چی حالیشه نشون بدید تا بفهمن ما توی این 30 سال چه عذابی کشیدیم

_LOVE_CODER_
14-04-2010, 09:38
فاجعه هست :41:

omid lp
18-05-2010, 16:59
در خودروسازی ایران، تنها «تعیین تعرفه واردات» در اختیار دولت نبود، که این یکی را نیز دولتی‌ها با مجوز مجلسی‌ها، در اختیار گرفتند تا از این پس خودروسازان داخلی دیگر چندان نگران کاهش «تعرفه» نباشند.:41:</B>
طبق این مصوبه که بخشی از طرح «ارتقاي كيفي توليد خودروهای کشور» است، دولت باید تعرفه را به گونه‌اي تعيين كند كه توليد و اشتغال داخلي آسيب نبيند و از خروج بي‌رويه ارز جلوگيري شود.
این موضوع در شرایطی است که خودروسازان داخلی همواره موضعی مخالف را در قبال کاهش تعرفه واردات خودرو اتخاذ می‌کنند و از آنجا که جزو زیرمجموعه‌های مهم دولت به شمار می‌روند، به هر حال مواضع آنها در این باب با یکدیگر هماهنگ است و این موضوع می‌تواند مانعی در جهت کاهش تعرفه واردات خودرو باشد. این در شرایطی است که مجلسی‌ها البته در کنار واگذاری حق تعیین تعرفه به دولت، از دولتی‌ها افزایش کیفیت خودروهای داخلی را نیز خواستار شده‌اند.
بر این اساس که بخشی دیگر از مصوبات یکشنبه گذشته اهالی بهارستان است، وزارت صنايع مكلف شد ظرف مدت سه ماه از تاريخ تصويب اين قانون، برنامه و سياست‌هاي مرتبط با ارتقاي كیفيت توليد خودرو، كاهش مصرف سوخت، اجراي كامل استانداردهاي اجباري 51 گانه و استانداردهاي مورد نياز قطعه‌سازي، استانداردهاي ايمني و آلايندگي و همچنين رقابت‌پذير نمودن و توسعه شبكه و كيفيت خدمات پس از فروش را تهيه و پس از تصويب هيات وزيران، جهت اجرا به كليه خودروسازان و مراكز ذي‌ربط ابلاغ كند.
بر همین اساس، وزارت صنايع مكلف است از طريق موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران و با استفاده از ظرفيت‌هاي قانوني، استانداردهاي مورد نظر را اعمال و از توليد يا ورود خودروها و قطعات خودرويي غيراستاندارد جلوگيري كند.
نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران نیز تنها خودروهايي را شماره‌گذاري می‌كند كه تاييديه موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي را اخذ كرده باشند.
با توجه به این مصوبات مجلس، به احتمال فراوان، تعرفه واردات خودرو به همان 90 درصد قبل برمی‌گردد و با این شرایط باید منتظر ماند و دید خودروسازان داخلی چه روندی را در کم و کیف تولیدات خود دنبال خواهند کرد. </B>
منبع:دنیای اقتصاد

diyukis
18-05-2010, 21:17
ای بابا یه قرون بده آش به همین خیال باش.اینجا ایران است و ملت نباید روی خوشی رو ببینند.همین.