PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک درمورد Word

NIMA KHAN
03-04-2006, 18:40
من می خوا هم تمرینات ریاضی ام را با نرم افزار مذکور بنویسم لطفا من را در این مورد راهنمایی کنی در ضمن نمودارهای سه بعدی را جگونه به word الصاق کنم.د

jedivssith
04-04-2006, 14:46
دوست عزیز شما باید از برنامه فرمول نویس یا فرمول چین برنامه Office موسوم به Microsoft Equation 3.0 استفاده کنید. بدین صورت که شما باید CD برنامه Office را داشته باشید، نه فقط برنامه Word تنها، خوب حالا سی دی را در درایو بگذار و Setup بعد از چند لحظه پنجره ای ظاهر می شود که در آن سه گزینه وجود دارد، شما گزینه اول یعنی Add or Remove Features را کلیک می کنید (سوئیچ را تیک بزنید) بعد دکمه Next را می زنید. وقتی به پنجره بعدی وارد شدید قبل از هر کاری در پایین صفحه گزینه Choose advanced customization of applications. که به معنی انتخاب پیشرفته برای کاربرد سفارشی کاربر است را تیک می زنید. توجه کنید بعد از زدن این علامت در مربع، دکمه Update در پایین صفحه به دکمه Next تبدیل می شود. در بالای همین پنجره گزینه های دیگر Office وجود دارد بسته به علاقه و استفاده شما هر کدام که از قبل علامت (تیک) خورده است به حال خود بگذارید. اگر بخواهید می توانید بعضی را بردارید یا اضافه کنید.حالا دکمه Next را بزنید.
در پنجره جدید لیست برنامه های Office بصورت نمودار درختی مشاهده می شود. آنهایی که علامت ضربدر قرمز دارد به معنی این است که شما انتخاب نکرده اید و آنهایی که علامت آیکون درایو است یعنی انتخاب شده است و بر روی سیستم وجود دارد. در پایین گزینه Office Tools را ببینید در کنار آن علامت + را کلیک کنید. نمودار درختی Office Tools باز شده و زیر مجموعه برنامه های کوچک آن دیده می شود. حالا گزینه Equation Editor را کلیک کنید و عبارت Run all from my computer را تیک بزنید. شما این کار را برای دیگر مجموعه ها و زیر مجموعه می توانید انجام دهید تا آن برنامه بر روی سیستم نصب شود بعد از آن دکمه Update را بزنید و منتظر باشید تا عملیات نصب در پنجره نصب به اتمام برسد. و سپس در پنجره بعد دکمه OK را بزنید.

خوب حالا اگر برنامه Word باز است آن را ببندید یا به اصطلاح Restart کنید و اگر برنامه بسته است. آن را باز کنید. در نوار منو (بالا) گزینه Insert را کلیک کنید و بعد گزینه Object را، حالا پنجره ای باز می شود که دو سربرگ دارد شما سربرگ سمت چپ که عبارت Create New درج شده است را انتخاب کنید (البته به طور پیش فرض این سربرگ در حالت انتخاب است) در پنجره لیست برنامه ها دیده می شود در سمت راست می توانید آیکون مربوط به آن برنامه را با زدن تیک آن مشاهده کنید، و در پایین آیکون مربوط را به دلخواه عوض کنید. حالا به دنبال برنامه Microsoft Equation 3.0 بگردید و آن را انتخاب کنید و سپس Ok کار تمام است. پنجره فرمول نویس ظاهر می شود و شما با رفتن به روی هر کدام از نشانه ها و دیدن لیست زیر مجموعه نشانه و علامتهای ریاضی می توانید از آن استفاده کنید. برای نمودارهای سه بعدی از نوار ابزار Drawing گزینه Diagram که درکنار حرف A بزرگ انگلیسی است استفاده کنید. اگه بازم مشگلی بود پیغام بذار میام نگاه می کنم.
همچنین با راست کلیک روی یک جایی از محیط پنچره ی Word در انتهای ستون که ابزارهای Word را نشان می دهد گزینه Customize را انتخاب کن بعد از سربرگ Toolbar گزینه Organization Chart را تیک بزن تا نوار ابزار آن ظاهر شود. بعد هم نمودارهای مختلف را رسم کن. اگه بازم مشگلی بود پیغام بذار میام نگاه می کنم.

موفق باشید.

اهرمی قوی، و تکیه گاهی محکم به من بدهید، تا با یک دست کره زمین را ازجا بلند کنم. ( ارشمیدس )