PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Rockbox

peaceful1
25-02-2010, 17:39
:8:راک باکس چیست؟
یک فرم ویر رایگان اوپن سورس که روی گروه قابل توجه ای از پخش کننده ها قابل اجرا هست
می توان این سیستم رو به زندگی پس از مرگ نیز اتلاق کرد چون به پلیر های گوناگون که مدت های زیادی از تولیدشون میگذره پشتیبانی می کند و سریع آپ دیت می شود.
نحوه نصب سیستم:

لینک اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لینک دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آیا راک باکس برای دستگاه من مشکلی ایجاد میکند:
برای دستگاه هایی که ورژن آنها نهایی شده است خیر ولی برای آنهایی که ورژن فاینال هنوز آماده نشده مشکلاتی وجود دارد مثلا
"COWON D2" رو اگر از محیط راک باکس بوت کنید پرت "یو س بی" وصل کنید کامپیوتر پلیر را نمی شناسد.
حتما از محیط فرم ویر اصلی باید به کامپوتر وصل کرد دلیل هم این هست که ورژن نهایی برای "دی تو" هنوز بیرون نیامده است. و یا محدودیت در پشتیبانی از مموری های حجم بالا برای "دی تو"
آخرین ورژن برای عموم پلیر ها: لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F)
پلیر هایی که راک باکس اونها نهایی شده رو میتوان از طریق نرم افزار زیر راک باکس اونها رو به صورت اتوماتیک نصب کرد لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] download%2F)
راهنمای جامع برای نصب بر روی D2/D2+ لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .co.uk)

توضیح جامع نصب rockbox بر روی D2/D2+ توسط جناب osman: لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
توضیح بیشتردرباره نرم افزار راک باکس یوتیلیتی : لینک
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] wiki%2FRockboxUtility)
این سیستم روزی 3 تا 12 بار ورزن عوض میکند باور نمی کنید خودتان ببینید. لینک
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] since-release.html)کاتالوگ:
بهترین راه برای یاد گرفتن راک باکس و کار هایی که انجام میده برای هر پلیر مطالعه کاتالوگ اون هست. لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] manual.shtml)
تغییرات عمده بین هر ورژن: لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] wiki%2FMajorChanges)
مزیت ها:
پشتیبانی از فرمت های بیشتر نسبت به فرم ویر اورجینال مانند:
MWA, ACC, MWA, FLAC, MP3, MPEG, OGG,……
لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] wiki%2FSoundCodecs%23Current_status)
با استفاده از این سیستم در کنار سیستم اصلی شما به بیشترین محدوده فرمت قابل پشتیبانی برای دستگاه خود دست پیدا خواهید کرد.
دارا بودن پلاگین های گوناگون: لینک
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] wiki%2FPluginIndex) پلاگین ها شامل بازی های گوناگون مثل شطرنج… Gameboy emulator,DOOM ,
بازی pacman: لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Ftadmdtqmyrt)
فایل بالا رو آن زیپ کنید و تو فولدر rockbox . قرار دهید.
دانلود بازی DOOM: لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] wiki%2FPluginDoom)
پلاگین هایی که کار visualization پلیر های کامپوتر رو در پخش کننده انجام می دهند.
Oscilloscope, Plasma, Stareld, Snow, VU meter
و یا نمایش سه بعدی آلبوم مانند ipodtouch توسط پلاگین PictureFlow
و نرم افزار مثل ....,PAINT, KEYBOARD, BATTERY BANTCH
و کلی پلاگین دیگه مثل پلاگینی که به شما اجازه خواندن فرمت عکس png رو میدهد
و باید قابلیت نشان دادن عکس های حجیم را هم اضافه کرد مثلا من خودم عکس 10 مگابایت هم استفاده کردم با وضوح تصویر 6000*4000
میزان zoom راک باکس خیلی بیشتر از فرم ویر معمولی برای عکس هست.
آیا پلاگین ها در همه پلیر ها یکی هست؟
خیر چون بسته به پروسسور و میزان رنگ بندی صفحه نمایش و اندازه صفحه در پلیر های گوناگون میزان پشتیبانی آنها متفاوت هست.
بر خلاف فرم ویر عموم پلیر ها میتوان هم یک بازی یا پلاگین دیگه ای اجرا کرد و آهنگ گوش داد
بعضی برند ها مثل کوون محدودیت در میزان آهنگ و فولدر دارند ولی در راک باکس چنین چیزی نیست.
در بعضی از پلیر ها قابلیت قرار گرفته شده که میتوان هم فرم ویر اصلی را قرار داد هم راک باک رو مثل کوون پلیر (مثل این که دو پلیر در یک واحد خواهید داشت چون صدا خیلی فرق میکند.
نصب این سیستم بسیار ساده هست و اگر خوشتان نیامد به همان سادگی میتوان آن را خذف کرد
بعضی شرکت ها اگر در محدوده گارانتی نصب کنید گارانی را باطل میدانند ولی عموما چون به خودی خود عوارضی ایجاد ایجاد نمیکند قبول میکنند. و اگه به ایران باشد فکر نکنم متوجه شوند
SOUND SETTINGS
تنظیمات صدا در این سیستم بسیار زیاد و پیچیده هست و حتی حرفه ای ترین افراد هم با شک و تردید درباره آن صحبت می کنند و این قسمت یکی از بهترین و محبوب ترین قسمت های این سیستم هست.
بیشترین تنظیمات مربوط به بخش CROSSFEED و ADVANCED SOUND SETTING مربوط میشه.
صدای راک باکس در کدام پلیر بهتر هست؟
این سیستم روی پلیر های sansa بهتر جواب داده مخصوصا clip
: THEME
تم های زیادی خود USER ها برای راک باکس طراحی کردنند در همین اواخر حدود 5 تم جدید برای راک باک "دی تو" درست کردند. لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2F)
زبان:
این سیستم از 45 زبان پشتیبانی می کند منهای فارسی شما میتوانید اون فردی باشید که فارسی رو به محدوده پشتیبانی اضافه می کند ولی چون عربی دارد میتوان فایل های فارسی را خواند و حتی تایپ عربی هم دارد(خوب به نوعی فارسی)
برای استفاده از تم حتما باید بسته فونت رو به فایل راک باکس اضافه کنید: دانلود فونت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] rg%2Fdaily%2Ffonts%2Frockbox-fonts.zip)
راهمنای اضافه کردن زبان جدید: ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])لینک اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لینک دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
:menu voice controller
این سیستم حتی voice برای راحتر کردن استفاده در هنگام ورزش و هر نوع فعالیت پر تحرکی رو داره. تا بدون نگاه به منو بتونید به راحتی توی اون حرکت کنید. لینک
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])کلی چیز دیگه درباره این سیستم: لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پشتیبانی از id3 tag ver.2.3
میتوانید همه فونت های استفاده شده رو از لینک زیر دانلود کنید(اگه از تم ها خواستید استفاده کنید بهتر هست
اگه خواستید rockbox رو آپدیت کنید پس از دانلود کردن ورژن جدید فولدر اون رو به جای فولدر قدیمی کپی کنید و با صفحه ای روبرو میشوید که در آن گزینه replace all رو انتخاب کنید .فایل های جدید شده جایگزین فایل های قدیمیتر میشود و بقیه چیزها سر جاش می ماند
پشتیبانی از last.fm
روش فعال سازی last.fm و آپلود لیست
به دایرکتوری زیر مراجعه کنید و این قابلیت رو فعال کنید:
settings/playback settings/last.fm log//yes
یک فایل نوت تو mian directory ایجاد میشه اون رو تو سایت زیر آپلود کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید یا
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بعد از این که به لیست acount " لست اف ام" شما اضافه شد حتما فایل رو از دایرکتوری پلیر پاک کنید تا دوبار لیست آهنگ ها تصادفی آپلود نشه و بعد از روشن کردن پلیر این فایل دوباره ساخته خواهد شد.
قایلیت ریکورد rockbox:
قابلیت ضبط در 4 فرمت مختلف و تنظیم جزئیی ترین تنظیمات ممکن

sastwhc
25-02-2010, 19:57
RockBox فرمت های اپن سورس را به فرمت های قابل پخش به پلیر شما اضافه میکند و البته چون برخلاف فریم ویر اصلی Open Source میباشد امکانات توسعه را برایتان به ارمغان میاورد.البته در کنار این امکانات جدید ممکن است بعضی قابلیت ها را از دست بدهید (فکر کنم دو سال پیش که D2 ام را خریدم راک باکس هنوز رادیو را پشتیبانی نمیکرد).
این پروژه یکی از بهترین -- های دنیای صداوموسیقی است.
مطلبت بسیار منسجم نوشته شده بود.دستت درد نکنه.
کاش می نوشتی خودت شخصا روی چه پلیری امتحانش کردی
:40:

---------- Post added at 07:57 PM ---------- Previous post was at 07:56 PM ----------

RockBox فرمت های اپن سورس را به فرمت های قابل پخش به پلیر شما اضافه میکند و البته چون برخلاف فریم ویر اصلی Open Source میباشد امکانات توسعه را برایتان به ارمغان میاورد.البته در کنار این امکانات جدید ممکن است بعضی قابلیت ها را از دست بدهید (فکر کنم دو سال پیش که D2 ام را خریدم راک باکس هنوز رادیو را پشتیبانی نمیکرد).

peaceful1
25-02-2010, 21:22

---------- Post added at 07:57 PM ---------- Previous post was at 07:56 PM ----------

d2 خودم رو از همون اول rockbox روش ریختم هر مشکلی کسی درباره اون داشته باشه درخدمت ام
من چون کاربر فعال iaudiophile هستم و با بعضی از کابرهای سایت ها و فرروم های معتبر صدا در ارتباط هستم خیلی از پخش کننده هایی که rockbox میشه دوستانم دارند اگه درباره این پخش کننده و یا بقیه پخش کننده ها هم کسی سوال داشته باشید میتونم از دوستانم بپرسم که راه حل بگن و یا reference از سایت های مربوطه بزارم.

osmaan
26-02-2010, 15:10
سلام peaceful1 جان
چه کار خوبی کردی که این تاپیکو باز کردی اتفاقا منم می خواستم همیچین پیشنهادی رو بهت بدم که تو تاپیک کوون مطرح کنی که خوب حالا یه تاپیک ایجاد کردی خیلی خوبه
دستت درد نکنه واقعا نیاز بود که همچین تاپیکی ایجاد بشه به امید روزی که راک باکس تو ایران هم همه گیر بشه و شاهد آپدیت های ایرانی باشیم
مرسی

peaceful1
28-02-2010, 14:06
چند نمونه تنظیم صدا در راک باکس

replaygain noclip: on
replaygain preamp: 50

crossfeed: on
crossfeed direct gain: -5
crossfeed cross gain: -80
crossfeed hf attenuation: -240
crossfeed hf cutoff: 1000

eq enabled: on
eq precut: 45
eq band 0 gain: 25
eq band 1 gain: 10
eq band 3 gain: 20
eq band 4 gain: 45

dithering enabled: on

-------------------------------
Bass: +1 dB [+2 dB]
Trebble -2 dB [-3 dB]
Channel Configuration: Custom
Stereo Width: 105%
Crossfeed: Yes
Direct Gain: 0.0 dB
Cross Gain: -6 dB
High Frequency Attenuation: -20 dB [-16 dB]
High Frequency Cutoff: 700 Hz
Dithering: Yes
Timestretch: No
Compressor
Treshhold: -9 dB
Makeup Gain: Auto
Ratio: 4:1
Knee: Soft Knee
Release Time: 700 ms
Enable EQ: Yes
Precut: 0.0 dB
Graphical EQ

LS: 1.0dB | 30Hz | 0.5Q
PK1: -12.5dB | 240Hz | 0.7Q
PK2: -6.0dB | 820Hz | 1.0Q
PK3: -6.0dB | 1100Hz | 0.6Q
HS: -7.0dB | 6900Hz | 0.5Q

Stereo Width:
250%

Crossfeed:
Crossfeed: Yes
Direct Gain: -3.5dB
Cross Gain: -6.5dB
High Frequency Attenuation: -16.5dB
High Frequency Cutoff: 700Hz

Graphical EQ:

LS: 9.0 dB / 20Hz / 6.0 Q
PK1: -3.0dB /600Hz / 4.0 Q
PK2: 7.0dB / 4000Hz / 3.0 Q
PK3: -2.0dB / 8500Hz / 2.0 Q
HS: 4.0dB / 16000Hz / 5.0 Q

Dithering: Yes

a.z.p.z
28-02-2010, 19:37
من کلا خیلی باهاش حال میکنم توی ایپاد های نسل قبلی تو کلاسیک نسل های 3 4 5 میشد ریختش ولی جدیدا کلا نمیدونم چرا
ایپاد ها رو نمیتونن یا نمیخوان -- بکنن و دیگه هم از راک باکس نمیشه استفاده کرد !!! >...

peaceful1
28-02-2010, 20:35
خب شاید بالای 550 نفر روی ارتقاء این سیستم کار می کنند ولی باید گفت که محدودیت هایی دارند مثل
بوجه و مهمتر این که روی هر دستگاه یکی دو نفر بیشتر کار نمی کنند مثلا D2 کلا یک نفر کارش رو انجام داده اون هم نصفه رها کرده چون چند ماهی هست که مشکلاتش خیلی زیاد شده .
فکر نکنم با این همه firmware نصفه منطقی باشه سراق پلیر جدید برن

seymour
01-03-2010, 19:09
من کلا خیلی باهاش حال میکنم توی ایپاد های نسل قبلی تو کلاسیک نسل های 3 4 5 میشد ریختش ولی جدیدا کلا نمیدونم چرا
ایپاد ها رو نمیتونن یا نمیخوان -- بکنن و دیگه هم از راک باکس نمیشه استفاده کرد !!! >...
علتش بیشتر نتونستن هستش، وگرنه اگه بحث مخاطب باشه (تعداد و گستردگی مخاطب) که خب بصرفه ترین هدف محصولات apple هستند ...

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هم من اشاره ای داشتم که Apple در محصولات جدیدترش، امنیت نرم افزاری رو بشدت بالا برد و در نتیجه دسترسی به نرم افزار داخلی پلیر رو سخت کرده...

این وسط در مورد تاچ (که سیستم عاملش فرق می کنه) هم این دفعه اختلاف نظر در مورد کارآیی یه چنین پورتی مطرحه که آیا واقعاً راک باکس میتونه بهتر از OS فعلی اش باشه... به نظر نمیاد.

peaceful1
05-03-2010, 20:45
یکی از بهترین قسمت های rockboxنظیمات صدا هست که البته بهترین بهره رو از این بخش وقتی میشه داشت که پلیر خروجی خوبی داشته باشه که شاید اصلا همچین هدفی در ساختitouch مد نظر نبوده.همین یک دلیل میتونه باشه که clip+ تا بیرون می یاد ساخت rockbox اون آغاز میشه و خیلی سریع هم ارتقاء اون پیش میره
یکی دیگه از دلایل موفقیت این سیستم روی خیلی از پلیر ها ضعف فرم ویر اورجینال اونها در ضمینه های گوناگون و محدودیت های و گاهی اشکالات فاهش که شرکت های سازنده با بی اعتنایی کامل از کنار اون ها می گذرند. که احتمالا شامل این پلیر نمیشه ولی حتی اگر همه این اینها شامل itouch بشه بقدری این دستگاه آپشن های زیادی داره که به راحتی میشه نبود این سیستم رو فراموش کرد. شاید بهتر باشه گفت که کسی که دنبال itouch میره اصولا رقبتی به rockbox نداره.
rockbox عموما موقع هایی بیشتر به چشم میاد که یک پخش کننده موفق دیگه توسط شرکت سازنده پشتیبانی نرم افزاری نشه که این موضوع جایگاه rockbox رو برجسته تر میکنه. دستگاه هایی هستند که بیش از 10 سال از ساختشون میگذره و جزء اولین پخش کننده هایساخته شده هستند وrockbox اون ها هنوز در حال ارتقاء وکامل تر شدن هست و چون این پروزه اوپن سورس هست میشه به بقاء اون تا مدت زیادی امیدوار ماند.شاید برای همین بتوان به این سیستم اکسیر جاودانه گفت به این معنی که هر پلیری که وارد این پروژه میشه به صورت ابدی پشتیبانی وآپدیت میشه.
یک مسئله ایی که هست معرفی مدل های جدید توسط شرکت ها بیشتر جنبه تجاری داره تا تکنیکال تازه اگر هم تغیری رخ بده عموما در اندازه و کیفیت صفحه نمایش و ظرفیت و شکل ظاهر و اندازه و وزن و اینجور چیز ها هست که ربطی به خروجی صدا نداره
تازه حتی بعضی اوقات کیفیت صدا در مدل های بعدی دچار کاهش هم شده نمونه بارز اون تکرار نشدن موفقیت clix2 در مدل های بعدی iriever و نکته جالب تر مثلا کوون رو در نظر بگیرید یکی از خوش صداترین پلیر ها اون X5 هست که مدت زیادی از توقف تولید اون میگذره و تقریبا موفقیت اون تکرار نشده.اگر بخواطر ورژن های بعدی jetteffect نبود(یا بهتر بگم مقایسه صدای اونها با تنظیمات مشابه) میشد چند پلیر این شرکت رو به این ترتیب نام برد:
O2,X5,D2,i7,S9,i9(میانگینی از چند المان صدا به یک همچین چیزی میرسیم)
کلا سخت افزار تو این صنف خیلی دیر به دیر ورژن می اندازه به شکلی که مثلا D2 که از بهترین مدل چیپ مشهورترین چیپ ساز DAC بهره میبره ( با در نظر گرفتن این که این پلیر در بد ترین حالت طراحی این پلیر در سال 2005 کامل شده بوده بعد از این همه سال شرکت wolfson فقط یک مدل بهتر از مدل استفاده شده در D2 بیرون میده که اون هم فقط بهینه شده کیفی فرقی نکرده پس تنها چیزی که حالت و کیفیت رو در این سالها بهتر کرده افکت های اضافه شده در این سال ها هست (jet effect3 & SRS WOW ,...) که حالت صدا رو دلنشینتر کرده همین موضوع جایگاه نرم افزار هایی با تنظیمات صدای خوب رو بسیار برجسته تر میکنه.مثل rockbox
و فقط کافی هست روی یک پلیر با سخت افزار با کیفیت مثل sansa fuze ,sansa clip/clip +,cowon D2/D2 + ,cowon X5 , iriver H100, series,iriver H300 ریخته شه تا به پخش کننده ایی تبدیل شه که تا مدت ها از یاد ها نره

peaceful1
04-04-2010, 22:27
rockbox برای clip+ آپلود شد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ویرایش:لینک اشتباه تصحیح شد.

peaceful1
07-04-2010, 19:19
دوستان هرکی از rockbox در حال حاضر استفاده میکنه لطفا دکمه تشکر رو فشار بده.
برام سوال شده اصلا کسی رقبتی یا آشنایی با این سیستم داره.
(پست آماری)

peaceful1
07-04-2010, 19:29
دو ماهی هست که شروع به ترجمه زبان فارسی برای rockbox کردم
هر موقع به یک حد قابل قبولی برسه لینک flyspray رو در این thread قرار میدم. 

poria_sed
07-04-2010, 21:50
با سلام
من خرابکاری کردم استاد ویندوز دیگه MP3 D2 نمیشناسه
rockbox دیگه بوت نمیشه :41:

seymour
08-04-2010, 19:12
با سلام
یعنی مطلقاً پلیرت با PC شناسایی نمیشه؟ .. انگار که هیچی بهش وصل نیست؟ ... میتونی بری توی منوی ریکاوری؟ (دکنه Menu رو نگه دار و در همین حال روشن کن دستگاه رو.

دوستان هرکی از rockbox در حال حاضر استفاده میکنه لطفا دکمه تشکر رو فشار بده.
برام سوال شده اصلا کسی رقبتی یا آشنایی با این سیستم داره.
(پست آماری)
من باهاش مدتهاست که آشنا هستم، اما همونطور که عنوان کردی، رغبتی به استفاده ازش ندارم... یه علتش که خودخواهانه اس، دقیقاً مشکلاتی هستش که دوستمون الان باهاش مواجهه.. یعنی میشه یه چیزی بدتر از بحث جیل بریک آیپاد تاچ که واقعاً خسته کننده میشه رسیدگی بهش .. علت دوم هم اینکه به نظرم هنوز خیلی تازه کاره و بیشتر قابلیت داره تا کارکرد..

peaceful1
08-04-2010, 20:16
نمیدونم چی بگم شما فکر کنم چند سالی هست که شما با این سیستم آشنا هستید ولی من با این سیستم مدت زیادی بیشتر نیست که باهاش آشنا شدم ولی خب میدونم در حال حاضر مشکلی برای پلیر هایی که rockbox اون ها نهایی شده درست نمیکنه.
شاید چند سال پیش مشکلاتی بوده من نمیدونم
با خیلی از برنامه نویس های راک باکس در ارتباط هستم حتی خیلی اوقات چیز هایی قبل از اضافه شدن بهش بدستم رسیده برای تست که قبل از رو نمایی اشکال یابی بشه ولی حتی تو چیز های این چنینی هم برای پلیر من مشکلی بوجود نیامد.
شاید فقط برای اپل وجود این سیستم ناخوشایند بود روی D2 که پایداریش از فرم ویر اصلی پایدار تر هست و مشکلات کمتری داره و محدودیت هایی که فرم ویر اصلی داره رو نداره.
iriever و sandisk هم تا جایی که من میدونم مشکلی نداره
بدون شک این سیستم یکی از خوش صداترین سیستمهای موجود هست با یک سری خصوصیات که اون رو خیلی متمایز میکنه

البته این موضوع رو هم باید اضافه کرد کهD2 هیچ وقت یکی از پلیر های انتخابی انجمن راک باکس برای توسعه نبوده و اکثر کار برنامه نویسی اون توسط ROB یک برنامه نویس انگلیسی از روی علایق شخصی انجام شد.
و چون خارج از چهار چوب سیاست های انجمن بود کسی خیلی به توسعه اون نپرداخت برای همین پس از دو سال هنوز نسخه نهایی اون آماده نشده و همین ورژن که وجود داره یک هدیه خیلی با ارزشی هست که هیچ مشکلی برای دستگاه ایجاد نمیکنه همان طور که قبلا گفتم

آیا راک باکس برای دستگاه من مشکلی ایجاد میکند:
برای دستگاه هایی که ورژن آنها نهایی شده است خیر ولی برای آنهایی که ورژن فاینال هنوز آماده نشده مشکلاتی وجود دارد مثلا
" دی تو" رو اگر از محیط راک باکس بوت کنید پرت "یو س بی" وصل کنید کامپیوتر پلیر را نمی شناسد.
حتما از محیط فرم ویر اصلی باید به کامپوتر وصل کرد دلیل هم این هست که ورژن نهایی برای "دی تو" هنوز بیرون نیامده است. و یا محدودیت در پشتیبانی از مموری های حجم بالا برای "دی تو"
ولی چون با فرم ویر اصلی dualboot میشه از این مشکلات به راحتی صرف نظر کرد این مشکلات در ورژن فاینال پلیر های هدف به هیچ وجه وجود نداره.
----------------------------------------------------------

با سلام
اصلا از محیطrockbox دی تو ویندوز رو نمیشناسه شما از طریق فرو ویر اصلی به کامپیوتر وصل کن هر دو رو پلیر شما هست.
اگه rockbox رو پلیر D2 ریخته بشه پرت usb از کار می افته فقط از طریق فرم ویر اصلی میشه استفاده کرد.
پس فایل هات رو از طریق فرم ویر اصلی داخل دستگاه بریز
البته این مشکل فقط در D2 و پلیر های نهایی نشده هست چون برای D2 و بعضی پلیر های دیگه هنوز ورژن نهایی منتشر نشده.

peaceful1
11-04-2010, 08:10
عکسی از تم های منتخب برای D2/D2+که برای rockbox ساخته شده :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بجز تم آخری که به صورت 3*3 کار میکنه (یعنی کنج ها و وسط ضلع ها ووسط صفحه دکمه هستند)
بقیه تم ها absolute point هستند یعنی هر جا فشار بدی کار میکنه برای استفاده از بقیه باید rockbox رو در حالت absolute point قرار بدید به آدرس زیر مراجه کنید
settings/general settings/display/touchscreen settings/touch screen mode/absolute point/
لینک دریافت تم ها:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید__________________________________________ ______________________________
یک خبر دیگه برای افرادی که کوون i7 دارند مدتی هست که کار توسعه rockbox اون داره انجام میشه هنوز بارگذاری نشده ولی قرار هست مثل کوون "دی تو" با فرم وییر اصلی dualboot بشه.

peaceful1
25-05-2010, 16:25
ورژن 3.6 Rockboxبه زودی منتشر میشه
ویرایش:
دو تا یکی کردن دو پست آخر
05-06-2010, 01:12 P
دو خبر یکی نهایی شدن ورژن 3.6 دو روز پیش:

عمده تغییرات رو میتونید تو لینک زیر ملاحظه کنید:

و این که دوست عزیزمون Humberto Santana با اسم مستعار audio-i که پر کارترین تم ساز برای D2 و چند مدل دیگه هست چند ماه پیش بهم گفته بود که همه تم هاش رو absolute point میکنه و برای ورژن جدید راک باکس آپلود میکنه وبرای نظر خواهی از 3-4 ماه قبل همه رو در اختیارم گذاشته بود وچندین بار به صورت اساسی تغییراتی روی همه تم هاش اعمال کرد که به مرور زمان این ورژن های جدید رو تو سایت rockbox قرار میده.
و تا بحال این 3 تا رو قرار داده
Carsten Eckartsberg هم که یک آلمانی مقیم هامبورگ هست وجالب هست که بدونید بهترین دوستانش چند ایرانی مقیم آلمان هستند تم های زیاد و بسیار زیبایی درست کرده مثل:
AF_Metal/AF_Black/AF_Satin/AF_Sand/AF_Wood/ که او هم شروع به اپگرید کردن تم هاش کرده یکی از تغییرات عمده در تم های ساخت ایشون گرافیکی تر شدن صفحه رادیو هستش.
که فعلا این دو تا رو آپلود کرده:
برای دریافت تم های جدیدD2 به لینک زیر مراجعه کنید :

peaceful1
05-07-2010, 14:01
آموزش نحوه نصب rockbox به صورت خودکار توسط نرم افزار Rockbox Utility
ابتدا آخرین نسخه این نرم افزار رو دانلود کنید:

آموزش نصب گرفیکی:

سوالهای متعارف یوزر ها:

اگه هننگام نصب دچار مشکلی شدید حتما مطرح کنید تا در صورت توان پاسخگو باشم.

peaceful1
04-08-2010, 14:52
نحوه نصب بر روی پلیر های ساپورت شده sandisk:
ابتدا پلیر رو تو حالت اتصال MSC قرار میدهیم.
سپس توسط کابل به کامپوتر مصل میکنیم
نرم افزار Rockbox Utility را اجرا میکنیم.
سپس مدل پلیر رو بر اساس صفحه زیر انتخاب میکنیم
اگه دقت کرده باشید متوجه میشوید که تو لیست برای پلیر fuze و clip دو ورژن قرار داده شده یکی v1 و دیگری v2 که برای مطلع شدن ورژن پلیر خود باید به نسخه فرم ویر خود تو تنظیمات پلیر رجوع کنید اگه 2XX بود یعنی پلیر شما ورژن 2(v2) هست اگه 1XX بود پلیر شما ورژن 1(V1 ) هست.
سپس به اینترنت متصل میشوید و بر اساس تصویر زیر دکمه install bootloader رو می زنید.
پس از اون صفحه ای باز میشه که اول باید yes و بعد باید ok رو انتخاب کنید سپس از شما میخواهد که فرم ویر پلیر رو از داخل کامپیوتر خود انتخاب کنید.
که اگه پلیرتون sandisk sansa باشه میتونید از فرروم سایت لینک دانلود رو پیدا کرده و دانلود کنید سپس بنا به درخواست نرم افزار محل قرار گیری آن را انتخاب کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه همین راحتی bootloader روی پلیر شما نصب میشود سپس فایلی که در لینک زیر قرار داده شده دانلود کنید و داخل حافظه داخلی پلیر قرار دهید(توجه کنید که فایل رو حتما باید از حالت زیپ خارج کنید و حتما از لینکی استفاده کنید که زیر عکس پلیر که دارید استفاده میکنید هست)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحالا پلیر رو جدا کرده ودکمه روشن رو فشار دهید روند آپگرید طی میشود سپس پلیر خاموش میشود حالا از این پس با فشار دادن دکمه روشن پلیر روی rockbox بوت میشود و اگه دکمه ایی که در شکل زیر مشخص شده رو همزمان با دکمه روشن فشار دهید پلیر روی فرم ویر اصلی پلیر بوت میشود.
توجه!!:
اگه برای پلیرتون مشکلی بوجود اومد هارد ریست کنید(2 دقیقه دکمه روشن رو ممتد در حالت روشن نگه دارید.)
حتما فرم ویر مطابق با ورژن پلیر بریزید مثلا فرم ویر 1xx بر روی پلیر ورژن یک و فرم ویر 2xx بر روی پلیر ورژن دو بریزید.

mohammad k750i
04-08-2010, 21:06
کسی روی سانسا کلیپ تست کرده اینو؟
آخه خیلی جالبه!:8: ولی میترسم خراب شه! دیگه هم گیر نمیاد !
اگه کسی اینو ریخته بیاد تعریف کنه!

peaceful1
04-08-2010, 21:57
خودم چند بار برای دوستام ریختم, برای همین میگم اگه سوالی دارین بگین که اگه تونستم جوابگو باشم.(البته رو cowon D2+ و sandisk sansa fuze خودم هم ریختم .)

peaceful1
18-08-2010, 15:38
for[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

انجمن rockbox چند وقتی هست که شروع به ساخت نسخه ای سازگار با سیستم عامل اندروید کرده.

با این تفاوت که قرار هست این نسخه به عنوان یک application سیستم اندروید باشه نه یک فرم ویرمجزا و مشه گفت این قدم جدید نشان دهننده سیاست جدید انجمن راک باکس هست و میتونه آینده این سیستم رو کاملا تغییر بده به نظر خیلی ها این یک قدم رو به عقب باشه (تبدیل شدن از یک فرم ویربه یک application.)
ولی باید در نظر داشته باشیم با ورود سیستم عامل اندروید به دنیای پلیر و مخصوصا موبایل عرصه بر چنین نرم افزار هایی روز به روز تنگ تر خواهد کرد. ولی در عوض عاملی برای استفاده از RockBox به عنوان یک نرم افزار جانبی بسیار حرفه ای و محبوب در طیف زیادی از موبایل های نسلهای آینده و پلیر هایی که بر مبنی ANDROID هستند خواهد بود.

peaceful1
31-08-2010, 15:04
دوستان به علت مشکلاتی که بعد از تغییرات عمده تو کد های rockbox برای پلیر D2/D2+ رخ داد فعلا از ورژنی بالاتر از لینک زیر استفاده نکنید.
r27530

البته این موضوع فقط مربوط به D2 هست بقیه پلیر ها به خوبی گذشته نسخه های جدیدشون کار می کنند.
ویرایش:
لطفا به پست زیر رجوع کنید:

your_star
04-09-2010, 06:18
سلام رفیق 2 سوال:
1.i9 در دست اقدام نیست؟(بیخیال فروش شدم فعلا استفاده میکنم میخوام این سری ضد آب و مخصوص ورزش جدید سونی رو بگیرم احتمالا فک کنم منو با داشتن 3 تا پلیر مسخره کنن!)
2.چرا برای سونی این کار رو نمیکنن؟

peaceful1
04-09-2010, 17:03
سلام رفیق 2 سوال:
1.i9 در دست اقدام نیست؟(بیخیال فروش شدم فعلا استفاده میکنم میخوام این سری ضد آب و مخصوص ورزش جدید سونی رو بگیرم احتمالا فک کنم منو با داشتن 3 تا پلیر مسخره کنن!)
2.چرا برای سونی این کار رو نمیکنن؟

نه نیست شاید 3 سال دیگه شروع کنند برای اون هم بسازند.
موضوع از این قرارهست که کسی که سونی میخره دنبال این چیز ها نیست و کسی که دنبال این چیز ها هست سونی نمیخره.
بلاخره وقتی کلی وقت میزارند یه سیستم رایگان که هیچ منفعتی نداره درست می کنند حد اقل باید یکی ازش استفاده کنه این همه از وقت و زندگی بزنند بخواطر هیچ نباشه؟!.
i9 خیلی خوبه فقط اگه تنظیمات صدا دستت بیاد و یه هدفون خوب بگیری تغریبا همون کار j3 رو برات میکنه.
حالا یکم حجم صدا بیشتر حافظه بخوره یا نخوره خیلی فرقی نمیکنه.

your_star
04-09-2010, 23:22
نه نیست شاید 3 سال دیگه شروع کنند برای اون هم بسازند.
موضوع از این قرارهست که کسی که سونی میخره دنبال این چیز ها نیست و کسی که دنبال این چیز ها هست سونی نمیخره.
بلاخره وقتی کلی وقت میزارند یه سیستم رایگان که هیچ منفعتی نداره درست می کنند حد اقل باید یکی ازش استفاده کنه این همه از وقت و زندگی بزنند بخواطر هیچ نباشه؟!.
i9 خیلی خوبه فقط اگه تنظیمات صدا دستت بیاد و یه هدفون خوب بگیری تغریبا همون کار j3 رو برات میکنه.
حالا یکم حجم صدا بیشتر حافظه بخوره یا نخوره خیلی فرقی نمیکنه.
اوه سه سال رو خوب اومدی!پیر میشیم تا اون موقع!طالب این راک باکس شده بودم.
من دقیق نفهمیدم منظور این قسمت رو که کسی سونی میخره دنبال اینها نیست؟چرا؟
البته یه چیز هم جاش ماله این تاپیک نیست.من نمیدونم سونی چرا اینقد مورد بی رحمی بچه ها هست اینجا.تاپیک هم نداره.
بحث زیاد هست سیاست سونی واسه واردات پلیر تو خاورمیانه اشتباه هست(مدل s و a رو مثلا وارد نمیکنن یا خیلی دیر وارد میکنن و بقیه هم با حجم های پایین و این حرفها)
اما من تجربه ی چهار سال کار با دو تا پلیر سونی دارم اینو مطمئنم کیفیتش از آیپاد و کریتیو و آیریور و سانسا بالاتره.خودم میترسیدم با کوون کار کنم که با مشورت خود شما کوون گرفتم.دستگاه عالی ای هم هست.جز همون مورد که میدونی واقعا اشکال دیگه ای هم نتونستم ازش بگیرم.اما این که کسی مثلا سونی بگیره ضرر کرده رو اصلا قبول ندارم.

peaceful1
07-09-2010, 21:32
اوه سه سال رو خوب اومدی!پیر میشیم تا اون موقع!طالب این راک باکس شده بودم.
من دقیق نفهمیدم منظور این قسمت رو که کسی سونی میخره دنبال اینها نیست؟چرا؟
جواب آخری رو بخون. و کلا پلیر های سونی عموما اون قابلیت های سخت افزاری که دوستاران صدا به دنبالش هستند نداره که علاقه داشته باشند راک باکس رو روی اون ها ببینند.

البته یه چیز هم جاش ماله این تاپیک نیست.من نمیدونم سونی چرا اینقد مورد بی رحمی بچه ها هست اینجا.تاپیک هم نداره.
بحث زیاد هست سیاست سونی واسه واردات پلیر تو خاورمیانه اشتباه هست(مدل s و a رو مثلا وارد نمیکنن یا خیلی دیر وارد میکنن و بقیه هم با حجم های پایین و این حرفها)

دلیلش این هست که سونی یک شرکت بزرگ هست و بزرگترین اسمبل کار لوازم برقی و برای اون افرادی که وارد میکنند اصلا مهم نیست که بیاد یا نیاد یا یوزر ها چی فکر میکنند. بازه سوددهی زیادی براشون نداره این موضوع برای سامسونگ هم برقرار هست ولی بقیه شرکت ها پخش کنند آهنگ جزء محصئلات اصلی سبد کالا اون ها هست.

اما من تجربه ی چهار سال کار با دو تا پلیر سونی دارم اینو مطمئنم کیفیتش از آیپاد و کریتیو و آیریور و سانسا بالاتره.
چیزی به اسم کیفیت بهتر نداریم هر برندی یک حالت صدای داره که مثل امضائ اون برند میمونه که تو محصولات بعدی هم دنبال میکنه بسته به سبک آهنگی که فرد گوش میده پلیر و هدفون رو انتخاب میکنه
این پلیر هایی که شما نام بردید هر کدوم تعریف جداگانه ایی از پخش کننده دارند پس نمیشه به شکل کاملی مقایسه کرد چه برسه به این که بگیم این ها همه بده یا این ها همه خوبه.
تو بین خوره های صدا سن دیسک از سونی محبوب تره به دلایل خیلی زیاد و ... که از حوصله من خارجه که کلی تایپ کنم. شرمنده. یه سرچ کوچیک کنی گوگل کلی دستت میاد.

خودم میترسیدم با کوون کار کنم که با مشورت خود شما کوون گرفتم.دستگاه عالی ای هم هست.جز همون مورد که میدونی واقعا اشکال دیگه ای هم نتونستم ازش بگیرم.اما این که کسی مثلا سونی بگیره ضرر کرده رو اصلا قبول ندارم.
نه من نه کسی دیگه از این که اگه کسی سونی بگیره ضرر میکنه صحبت نکرد.
موضوع فقط تناسب نیاز و بودجه و نوع استفاده هست.
به نظر خود من سونی جزء 3 برند اول تو کیفیت صدا بین پلیر ها هست(البته سری های محدودی...)

من نمیدونم سونی چرا اینقد مورد بی رحمی بچه ها هست اینجا.تاپیک هم نداره.
اما من تجربه ی چهار سال کار با دو تا پلیر سونی دارم اینو مطمئنم کیفیتش از آیپاد و کریتیو و آیریور و سانسا بالاتره.خودم میترسیدم با کوون کار کنم که با مشورت خود شما کوون گرفتم.دستگاه عالی ای هم هست.جز همون مورد که میدونی واقعا اشکال دیگه ای هم نتونستم ازش بگیرم.اما این که کسی مثلا سونی بگیره ضرر کرده رو اصلا قبول ندارم.
هیچ پلیری تاپیک نداره فقط یه برند تاپیک داره که اون هم توسط نماینده شرکت تاپیک زده شده بقیه تاپیک ها درباره مدالی از برند خاصی هستند.
یه دلیل هم سیاست سونی در تغییر همه پلیر ها در مدت زمان کم سونی رو یه مدل خاص توقف نمیکنه چه موفق چه ناموفق برای همین توجه به یه پلیر خاص خیلی به چشم نمیان بعد تاپیک رو مسئولین نمیزنند مردم میزنند هر چند فروش پلیر های سونی زیاد هست ولی عموم مصرف کننده ها افرادی هستند که استفاده کنند هستند و تحت تاثیر برند برتر هستند و نفوذ برند( اصلا حرف من به کیفیت یا عدم کیفیت ربطی نداره) و معمولا این گونه افراد خیلی مسائل رو موشکافانه برسی نمیکنند برای همین میبینیم با این حال که فروش سونی تو بازار ایران خیلی زیاد هست ولی فعالیت خریداران کالا کم.
......................................
اگه خواستی موضوع رو ادامه بدی تو بخش پخش کننده ها مطرح کن.

navid_k
24-09-2010, 16:32
بسیار متشکرم از peaceful عزیز که در جریان نصب rockbox حسابی من رو راهنمایی کردند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali_3d
25-09-2010, 16:20
بعد یه سوال، اگه اینو نصب کردیم و بعدا پشیمون شدیم کلا خواستیم پاکش کنیم به چه صورت هست ؟ آیا میشه به حالت اول برگشت ؟
الان که برای Sansa Clip نوشته Unstable یعنی ممکنه نصبش مشکلی برامون ایجاد کنه ؟

ممنون.

peaceful1
25-09-2010, 17:34
بعد یه سوال، اگه اینو نصب کردیم و بعدا پشیمون شدیم کلا خواستیم پاکش کنیم به چه صورت هست ؟ آیا میشه به حالت اول برگشت ؟
الان که برای Sansa Clip نوشته Unstable یعنی ممکنه نصبش مشکلی برامون ایجاد کنه ؟
ممنون.
اولا:
SanDisk Fuze v1 and Clip v1 پایدار و SABLE هستند و فقط
+ SanDisk: Sansa Clip v2, Sansa Fuze v2 , and Sansa Clip
نا پایدار یاUNSTABLE هستند که اون هم مشکلی نیست و هیچ ریسک و مشکلی برای پلیر ایجاد نمیکنه.
فقط برای ریختن اطلاعات باید از محیط فرم ویر اصلی بوت کنید دیگهUNSTABLE تر از ورژن مخصوص + COWON D2/D2 که نداریم ولی من بدون مشکل دارم استفاده میکنم. و هیچ ریسکی پلیر رو تحدید نمیکنه مگر مشکلاتی که هر موقع ممکنه پیش بیاد مثل نصب نشدن کامل فرم ویر که ربطی به راک باکس نداره.
که البته این موضوع که از روی راک باکس نمیشه DATA رو انتقال داد (برای بعضی از پلیر های سن دیسک) مشکلی ایجاد نمیکنه چون عموما حتی اگه حواس شما نباشه که وقتی با راک باکس روشن به کامپیوتر وصل کنید خود به خود خاموش میشه و با فرم ویر اصلی بوت میکنه.
البته اگه CLIP شما ورژن یک باشه کاملا STABLE هست.
به جدول تو لینک زیر یه نگاه بنداز تا همین چند وقت پیش عموم ستون ها قرمز NO نوشته شده بود.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید پلیر های SANDISK پلیر های هدف و الویت اول پروژه راک باکس هستند برای همین توسعه و DEVELOP آنها سریعتر از همه برند ها انجام میشه و کم کم باید جشن پایداری همه پلیر های این برند رو بگیریم.
اگر هم خواستی remove کنی فقط کافی هست فرم ویر پلیرت رو یک با نصب کنی تا بوت لودر راک باکس حذف بشه.
و بعد برای آزاد کردن فضای اشقال شده توسط راک باکس فولدر rockbox . رو از حافظه پلیر پاک کنی.

ali_3d
25-09-2010, 18:06
مرسی

من نتونستم طاقت بیارم قبل از اینکه شما جواب این پست رو بدین راک باکس رو نصب کردم
و البته روی V2 که Unstable هست

اما محیطش زیاد به دلم ننشست، به نظرم زیادی حرفه ای بود و فیرم ویر اصلی خودش محیط یوزر فرندلی تری رو در اختیار میزاشت، شایدم واسه اینه که بهش عادت ندارم

به هر حال اپپلیکیشن ها و بازی های خوبی داشت و تجربه ی جالبی بود دیدن این امکانات روی یک پلیر ساده

مهم ترین موردش دسترسی به پوشه ها بود که شاید دلیلی باشه که برای استفاده از همین فیرم ویر

فقط یک سوال، راهی هست که اولویت بوت رو با سیستم عامل اصلی بزرایم، بعد از اون برای اجرای راک باکس از کلید ترکیبی استفاده کنیم ؟

peaceful1
25-09-2010, 19:14
متاسفانه برای این پلیر نه!
با اضافه کردن این سیستم خیلی چیز ها بدست میارین.
اضافه شدن فرمت هایی مثل flac و ogg وacc ,.....
تنظیمات پیشرفته صدا:
به نمونه های زیر میتونید رجوع کنید:

یا

و کلی چیز که تو لینک اول گفتم مثل plugin ها و ....
تو روند نصب میتونستید از اخرین فرم ویر پلیرتون استفاده کنید که آپدیت هم شده باشه منظورم ورژن 2.01.35a هست

البته محیطش تو همه پلیر ها این طور نیست خوب صفحه پلیر شما دو رنگ و محدود هست ولی تو پلیری مثل D2 که رنگی هست خیلی جالب تر به نظر میاد.
و البته خیلی امکانات زیادی داره که یکی با مطالعه کاتالوگ (که به گوشه ایی از اون اشاره کرده )و با خوندن پست های فرووم ها میتونید متوجه بشید توصیه میکنم حتما پست اول این تاپیک رو یک بار با حوصله بخونید.

zahedy2006
26-09-2010, 11:02
سلام
من راک باکس ریختم به صورت اتوماتیک

اول آخرین ورژن فریمور سانسا کلیپ که این باشه رو دان کردم Clip01.01.35a
بعد برنامه rockbox utility رو بالا آوردم و auto detect را زدم

خودش شناخت و گفت که فریمور رو بهش بدهم و شروع به ریختن کرد. حالا هم روی همون بالا اومده.
صدا فوق العاده شده البته در محیط خانه. ( باید روی موتور تست بگیرم )

نکته:
من اول خواستم مانوئال نصب کنم پوشه راک باکس رو توی رم خود پلیر کپی زدم. حالا می تونم پاکش کنم ؟

چجوری برگردم به خود پلیر. یعنی با راک باکس لود نشه؟

این صداش در حالت کلی پایین تر اومده اما وقتی می رم توی قسمت تنظیمات صدا میشه صدا را خیلی بالا برد که در محیط اصلی ذخیره نمیشه!!

peaceful1
26-09-2010, 11:28
اگه منظورتون این هست که اصلا راک باکس بالا نیاد باید یه بار فرم ویر پلیر رو نصب کنید بعد فولدر rockbox . رو پاک کنید.
اگه منظورتون این هست که بوت اول سیستم اصلی باشه متاسفانه برای این پلیر همچین بوت لودری ساخته نشده.
اگه منظورتون این هست که چطوری با سیستم اصلی بوت کنید بر اساس لینک دومی که گذاشتم دکمه سمت چپ و روشن رو با هم فشار بدید
---------------------
تو این پست لطفا به شکل آخر و چند خط آخر یه مرور بکن

برای آشنایی با تنظیمات صدا و چند مطلب دیگه:

هر چیزی که به ذهنم رسید:

zahedy2006
26-09-2010, 13:25
اگه منظورتون این هست که اصلا راک باکس بالا نیاد باید یه بار فرم ویر پلیر رو نصب کنید بعد فولدر rockbox . رو پاک کنید.
اگه منظورتون این هست که بوت اول سیستم اصلی باشه متاسفانه برای این پلیر همچین بوت لودری ساخته نشده.
اگه منظورتون این هست که چطوری با سیستم اصلی بوت کنید بر اساس لینک دومی که گذاشتم دکمه سمت چپ و روشن رو با هم فشار بدید

اوکی !

اما کیفیت صداش همچین جالب نیست در هر حالتی ! یعنی به پای نوکیا ان 95 نمی رسه. شاید هدفونش خوب نیست

این رقص نور هم من دیدم فکر کنم. چرا اونا نمیاد. تو حالت عادی با دکمه وسطی میاد

peaceful1
26-09-2010, 15:46
والا ,این حرف شما من رو یاد مسول این تاپیک جناب سیمور انداخت که مدتی هست پیداش نیست یادم هست یه بار بهش گفتم آدم خاصی هستی چون ملت هزار استاندارده رو راضی نگه میداری.......
صدا یک چیزی هست تا حدی سلیقه ای شاید اصلا صدای کلیپ برای شما خوشایند نباشه ولی خوب خیلی ها کلیپ و کلیپ پلاس راک باکس شده رو دوست دارند و هزینه زیادی برای گوش کردن آهنگ با این پلیر میکنند:

clip ver.1+minibox+sennheiser 650
.

clip ver.1+UE-pro

ته پست مسول سایت anythingbutipod نوشته :

منظورش به انجمن راک باکس هست.
همون پلیر با یکی از هدفون های مطرح(Audéo ):

مهم اینه که شما به دلت بشینه که انگار ننشسته من خودم خیلی راک باکس رو دوست دارم و یکی از ملاک هام تو انتخاب پلیر نصب شدن این سیستم روی پلیر مورد نظر هست.
و دوست من تنها جایی که من دیدم کسی موبیلی رو با پلیر (اون هم نه هر پلیری) مقایسه میکنه این فرووم هست دلیلش هم نداشتن جایگاه مقبول پلیر در بین ایرانی ها هست که از تفاوت های اون با موبایل آگاه نیستند.

zahedy2006
26-09-2010, 16:17
و دوست من تنها جایی که من دیدم کسی موبیلی رو با پلیر (اون هم نه هر پلیری) مقایسه میکنه این فرووم هست دلیلش هم نداشتن جایگاه مقبول پلیر در بین ایرانی ها هست که از تفاوت های اون با موبایل آگاه نیستند.

سلام
شما تصور کن که یک هدفون به گوشت زدی و منبع صدا اصلا مهم نیست. چه موبایل چه پلیر چه ضبط صوت 3 تومنی !
مهم کیفیت صدا هست که باب میل مصرف کننده اش باشه
من قبلا کریتیو گوش کرده بودم. نمی دونم به این خاصیت چی می گن. اما احساس می کردم هر کدوم از ضربات هر سازی رو جداگانه می شنوم و انگار دارند روی شیشه می کوبند. تفکیک صدایی داشت باور نکردنی !!

فعلا با تنظیمات این راک باک زیاد ور نرفتم. خوبی بزرگی که داره اینه که بلندی صدا خیلی خوب میشه (بازی و ... خیلی جالب نیست اما خوبه)
قابلیت ضبط از رادیو هم فکر کنم اضافه شده بود - اگه درست دیده باشم
ساعت چیز خیلی خوبی هست که داره -من ساعت مچی نمی بندم و موبایل هم استفاده نمی کنم!!

بعضی گزینه ها رو نفهمیدم چه می کنند مثلا
Debug (keep out)

یه 20 تایی بازی داره که برای کلیپ خیلی خوبه
برنامه هاش هم جالبند - در حد کلیپ
این دمو ها رو نفهمیدم چه می کنند - حین پخش اهنگ که نیستند

در manage setting این فایل های cfg چه می کنند

این حالت خود خاموشی را در حالت معمولی و چه در حالت اجرای راک باکس نمیشه از بین برد؟

peaceful1
26-09-2010, 16:47
Debug (keep out
برای برنامه نویس ها هست.
همون طور که خیلی وقت پیش تو پست اول گفته بودم:

وقتی آهنگ پخش نمیشه تغییرات چی رو نشون بده چیزی که نیست؟!

این حالت خود خاموشی را در حالت معمولی و چه در حالت اجرای راک باکس نمیشه از بین برد؟
منظورت خاموش شدن صفحه نمایشه
اگه منظورت اینه تو تنظیمات هر دو سیستم هست کمی جستجو کنی پیدا میکنی(اگه منظورت رو درست متوجه شده باشم.)

mamad gonzo
27-09-2010, 19:13
والا ,این حرف شما من رو یاد مسول این تاپیک جناب سیمور انداخت که مدتی هست پیداش نیست یادم هست یه بار بهش گفتم آدم خاصی هستی چون ملت هزار استاندارده رو راضی نگه میداری.......
صدا یک چیزی هست تا حدی سلیقه ای شاید اصلا صدای کلیپ برای شما خوشایند نباشه ولی خوب خیلی ها کلیپ و کلیپ پلاس راک باکس شده رو دوست دارند و هزینه زیادی برای گوش کردن آهنگ با این پلیر میکنند:

clip ver.1+minibox+sennheiser 650
.

clip ver.1+UE-pro

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدته پست مسول سایت anythingbutipod نوشته :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمنظورش به انجمن راک باکس هست.
همون پلیر با یکی از هدفون های مطرح(Audéo ):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمهم اینه که شما به دلت بشینه که انگار ننشسته من خودم خیلی راک باکس رو دوست دارم و یکی از ملاک هام تو انتخاب پلیر نصب شدن این سیستم روی پلیر مورد نظر هست.

احیانا اونی که زیره کلیپه امپ نیست؟؟؟!!!

ما که سعادت نداشتیم سندیسک داشته باشیم هرچی رو مخ داشمون کارز کار کردیم با کریتیوم چنج نکرد ....

به محض اینکه این کریتیو طلسم شده بهفروش بره یه پلاسشو سفاربش میدم از اونور بیارن ... به نظرم به نسبت قیمتی که میاد روش میارزه ...

راستی من ریویو هایی که خوندم یه جورایی به این نتیجه رسیدم که پلاس از فیوز بهتره ....
حسین جان شوما هم با این حرف موافقی؟؟؟

peaceful1
27-09-2010, 20:44
آره یه آمپه اسمش رو تو اون پست نوشتم دیگه "minibox"
کسی که سن دیسک میخره فقط برای صدا هست صدای کلیپ با فیوز یکی هست فقط کلیپ پلاس فرمت بیشتر پشتیبانی میکنه و gapless playback داره ولی فیوز نداره.
ولی خوب gapless playback رو راک باکس داره پس اگه این روش بریزی هم جبران میشه هم فرمت هایی که فیوز نداره و کلیپ پلاس داره هم جبران میشه.
پلیر های سن دیسک نصف ارزششون قیمت خیلی کم هست من توصیه میکنم همون فیوز رو از داخل بگیری. منطقی تره
به برادرت هم بگو اگه راک باکس روش نریزه نصف کارایش رو از دست داده.
چند چیز هست که کلیپ پلاس بیشتر به چشم میاد:
1)قیمت خیلی کم
2)پشتیبانی خوب از فرمت های صوتی
3)بسیار کوچک و خیلی خوش دست
4)رم micro Sd تا 32 گیگ
5)صدا خیلی بهتر از حد انتظار نسبت به اندازه و قیمت
عموما پلیر های سن دیسک رو میگیرن که روش راک باکس بریزن تو یه تاپیک تو head-fi صفحه های اولش مربوط به زمانی میشد که فقط fuze ver.1 فقط راک باکس روش ریخته میشد و کاربر هایی که ver2 داشتند میگن که چون ورژن 2 براشون رسیده بود پس فرستادن.

mamad gonzo
28-09-2010, 18:45
دمه يارو گرم چه سيستمي واسه خودش جمع و جور كرده ....
فيوز تا 32 گيگ رم رو راحت ساپورت ميكنه؟؟
با مموري كارت خوب مچ ميشه؟ يعني هنگ منگ تو كارش ني؟
تو anythingabout... كي پرسيده بود فيوز يا پلاس .. جوابي كه دادن بودن اگر پلاس رو برتر دونسته بودن يكيش همين G P بود ...
داستان اين GP يه؟
ولي خوب از يه طرف واسه كسي كه تصويرم واسش مهمه فيوز بالاتره البته كه واسه من تصوير اولويتي نداره ...

داداشم ولش كن خيلي نامرده:19: از لج فيوز رو بهم نداد ... منم بش داستان راك باكسو نميگم ...
خودم كه گرفتم ميرم جلوش افه راك باكسو ميام ..
بعلهههه اينه:21:

peaceful1
28-09-2010, 19:05
:gapless playback
به قابلیت حذف فاصله بین آهنگ ها میگویند که به دو چیز بستگی دارد:
1)فرمت(نسل فرمت و نوع فرمت):
تو بعضی فرمت ها سلول اول آهنگ بعدی تو تبدیل فرمت تو سلول آخر آهنگ قبلی میزاره که این فاصله به وجود نیاد.
کلا اگه سخت افزار هم قرار باشه این کار رو بکنه هر نسل و هر نوع فرمتی رو نمیتونه.
2)پشتیبانی توسط پلیر :
بهترین پلیر تو این ضمینه موبایل ها و پلیر های اپل هست. راک باکس هم پشتیبانی میکنه.

البته اگه تو گوگل بگردی مطالب بیشتری میتونی پیدا کنی مثل:

zahedy2006
28-09-2010, 22:59
سلام
توی راک باکس چرا طالاعات لیست پخش ریفرش نمی شوند؟
البته تو خود کلیپ هم همینطور هست !!

من یک سری آهنگ ریخته بودم که خودکار تو لیست آهنگ ها اضافه شده بود - به طور طبیعی

بعد دیدم چون تگ آنها درست حسابی نیست و مثلا آدرس سایت توی اونهست بهتر هست اونها رو درست کنم.

آهنگ ها را با Tag&Rename درست کردم و مشخصات همشون رو درست کردم ولی حالا مثلا آهنگی که قبلا تو لیست با نام 1 بوده و حالا درست شده است هر دو هستند - کل آهنگ ها 220 تاست ولی پلیر 360 تا نشون می ده!!!

روی اون آهنگ هایی که الان نیستند هم می روم ریستارت میشه!!
من هم کل پلیر را فرمت کردم. آپدیت کردم و سپس دوباره راک باکس ریختم تا کاملا درست شد !!!

در ضمن این صدای گوینده و ... را ریختم که روی هر قسمت می روم اسمشو می گه اما یه بازی رو نشد. گزینه سوم توی extra

peaceful1
29-09-2010, 11:11
شرمنده من سازنده ا ش نیستم میتونید مشکلتون رو تو فرروم سایت مطرح کنید. تا جوابتون رو از برنامه نویس های این برنامه دریافت کنید.
شاید این built ایی که شما استفاده میکنید مشکل داره.

یا اگه مشکلی با نرم افزار اصلی پلیرت داری فرروم خود سن دیسک مطرح کن:

zahedy2006
10-10-2010, 18:59
سلام
راک باکس کلیپ ورژن جدیدترش اومده.
برای ریختن کافیه همون فولدر rockbox. را جایگزین کنم یا باید کلا از ابتدا لودر و .. را هم بریزم؟

peaceful1
10-10-2010, 21:28
rockbox هر روز توش تغییرات جزئی بوجود میاد .

برای همین روزی چند بار ورژن می ندازه ولی این تغییر ورژن گاهی تغییر خیلی جزنی در یک سئله یک مدل هست با این حال باز تغییر شماره ورژن شامل همه میشه.
عموما کاربر های عادی تند تند آپدیت نمیکنند چون مشخصا پیامد این همه تغییر سریع بوجود آمدن bug های جزئی هست که بیشتر مخاطب این ورژن ها برنامه نویس ها هستند.
تو برنامه RockboxUtility هم میشه آخرین ورژن stable رو ریخت و یا آخرین built رو.
تغییرات اساسی در هر ورژن رو میتونید تو لینک زیر پیدا کنید.

که بیشتر مد نظر کاربران عادی هست اگه چیزی به این لیست اضافه شد که ارزش آپدیت داشته باشه اونوقت بهتره آپدیت کنید.
بوت لودر گاهی ورژن می اندازه اگه برای پلیر شما انداخت دوباره باید نصب کنید تا از مزایای جدید اون بهره ببرید.

peaceful1
21-10-2010, 23:06
نسخه های به روز پلیر D2/D2+ دوباره قابل استفاده شدند پس پست زیر دیگه برقرار نیست:

peaceful1
31-10-2010, 09:35
دیروز راک باکس ورژن 3.7 بیرون اومد مهمترین تغییرات رخ دادن انتقال پلیر های Fuzev2/Clipv2 /Clip+ / iPod Nano 2Gبه بخش stable بود .
تغییرات رخ داده در این ورژن:

hamed_66
20-11-2010, 07:58
سلام
ایا شما می توانید بگویید چگونه می توان این پلاگین ها را و کدک ها را نصب کرد؟ و ایا اگر rock box 3.7 را گرفتم و داخل cowon به صورت usb ریختم ایا کفایت می کند یا باید پوشه ای که مخصوص کووون است را در داخل دستگاه بریزیم

peaceful1
20-11-2010, 09:37
سلام
ایا شما می توانید بگویید چگونه می توان این پلاگین ها را و کدک ها را نصب کرد؟ و ایا اگر rock box 3.7 را گرفتم و داخل cowon به صورت usb ریختم ایا کفایت می کند یا باید پوشه ای که مخصوص کووون است را در داخل دستگاه بریزیم
تو تاپیک اول توضحی دادم ولی یه بار هم نصب بر روی D2 +/D2 هم توضیح میدم.
اول نسخه فرم ویر پلیرتون رو از داخل تنظیماتش پیدا کنید سپس بوت لودری که مخصوص ورژن فرمویر پلیر شما هست رو از لینک زیر دانلود کنید

پس از کپی کردن بوت لودر تو کافضه اصلی پلیر فایل لینک زیر عکس پلیری که استفاده میکنید رو تو حافظه جانبی (رم) پلیر بریزید.

اگه تم هم خواستید استفاده کنید از لینک زیر استفاده کنید:

برای توضیح بیشتر حتما به لینک اول مراجعه کنید.
ویرایش:
نوشته اشتباه تصحیح شد.

privatedlove
26-11-2010, 10:11
با تشكر از راهنمايي هاي بسيار peaceful1 عزيز
من rockbox رو تونستم روي دستگاه بريزم
مشكلي هم نداشت.با تنظيماتش بينهيات حال كردم.در حد يه پخش نسبتا حرفه ايي تنظيمات داره.
اما بعدش ديگه هيچ آهنگي رو اجرا نميكرد يعني انگار خالي از آهنگ شده بود
به كامپيوتر وصلش كردم ديدم آهنگ ها هستن
2 دقيقه دكمه پاور رو نگه داشته با هارد ريست بشه اما هيچ اتفاقي نيوفتاد.بازم موزيكي نبود تا اينكه رفتم تنظيمات rockbox رو ريست كردم.
اين مسئله واسه دوستان هم پيش اومده؟

peaceful1
26-11-2010, 11:54
رفتی :
file/MUSIC/
تو این آدرس نبود؟!
تو فرمویر اصلی چی اونجا نشون میداد؟!
من یه بار بعد از آپگرید شدیدا fuze ver.2 که دارم دچار مشکل شد دکمه reset داخل rockbox رو زدم مشکل حل شد.
الان همچیز دست کار میکنه یا هنوز مشکل پابرجا هست؟!

privatedlove
26-11-2010, 22:46
رفتی :
file/MUSIC/
تو این آدرس نبود؟!
تو فرمویر اصلی چی اونجا نشون میداد؟!
من یه بار بعد از آپگرید شدیدا fuze ver.2 که دارم دچار مشکل شد دکمه reset داخل rockbox رو زدم مشکل حل شد.
الان همچیز دست کار میکنه یا هنوز مشکل پابرجا هست؟!
آره حسين جان تو اون دايركتوري رفتم و آلبوم ها بودن اما موزيكي توشون نبود
چطور ميتونم تو فرموير اصلي برم؟الان كه راك باكس نصبه فقط....
دقيقا منم ريست كردم و مشكل حل شد.مرسي

peaceful1
27-11-2010, 08:23
این دکمه ایی که مشخص کردم رو با دکمه روشن همزمان فشار بده.

mohammad k750i
09-12-2010, 15:33
من هر کاری میکنم نمیتونم فرم ویر سانسارو دانلود کنم!!:41:
همش تو سایتش میزنه

Access Denied

You don't have permission to access "[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" on this server.
Reference #18.aea99cd9.1291896156.61324bc

peaceful1
09-12-2010, 17:37
من هر کاری میکنم نمیتونم فرم ویر سانسارو دانلود کنم!!:41:
همش تو سایتش میزنه

Access Denied

You don't have permission to access "[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" on this server.
Reference #18.aea99cd9.1291896156.61324bc

خب نباید انتظار داشت که لینک های یه شرکتی که صاحب امتیازش اسرائیلی هست برای IP ایران باز باشه.
دو راه دارید یا از V****p*****n استفاده کنی یا از پ**ر**و**ک**س**ی های متعارف.
دومی یه ایراد داره وسط دانلود قطع میشه برای حل مشکل یکی از نرم افزار های زیر رو دانلود کن:
FlashGet:

Internet Download Manager

توی تنظیمات تو بخش پ*رو**ک*سی برو port و address رو دستی وارد کن اگه متوجه نشدی کامل تر توضیح بدم.
آهان اصلا نمیخواد چون پلیرت clip هست همه ورژن های فرم ویر این پلیر تو لینک زیر هست فرم ویر مورد نیازت رو میتونی به راحتی دانلود کنی از لینک زیر:

pooria-ir
09-12-2010, 22:38
سلام
روی کوون U5 هم جواب میده ؟

peaceful1
09-12-2010, 22:41
نه متاسفانه براش طراحی نشده اگه برنامه نویسی تو یه سطح خیلی خیلی بالا بلد باشی میتونی خودت براش انجام بدی تو لینک اول و صفحه اول سایت خودش میتونید پلیر هایی که پشتیبانی میشه رو ملاحضه کنید.

peaceful1
31-01-2011, 04:12
apple ipod classic هم به لیست پلیر های در حال توسعه اضافه شد.

osmaan
01-02-2011, 11:24
سلام آقا حسین گل
آقا من خیلی وقته که دیگه راکباکس روی D2 نصب نکردم میخواستم بدونم که الان راکباکس میتونه تو قسمت ضبط صدا با فرمت mp3 ضبط کنه؟ کلا کیفیت ضبطش با خوده پلیر فرق داره یا نه؟

peaceful1
01-02-2011, 15:34
علیک سلام;
نه متاسفانه
برای پلیر های هدف تنظیمات خیلی خوب و پیشرفته ایی داره که حتی هیچ ریکردر 150 تومنی هم نداره ولی متاسفانه هیچ کدوم مثل پلیر های کوون ریکرد خوبی ندارند .
D2 تنظیمات ضبط براش تعبیه نشده هنوز برنامه نویس مربوطه وقت نکرده روش کار کنه واحتمالا دیگه وقت براش نمیزاره
اگهD2 قابلیت ضبط با اون تنظیمات داشت بود و خروجی line out ریکرد رو هم پشتیبانی میکرد ارزشش از خیلی از ریکردر های 200 تومنی هم بیشتر میشد ولی متاسفانه فقط یه نفر برنامه نویسی روی D2 کار کرده که الان اصلا وقت این کار ها رو نداره ولی فقط وقتی خیلی باگ های پلیر زیاد میشه هر از گاهی اخرش شب که میرسه خونه وقت میزاره که حد اقل built های جدید خیلی unstable نشه .(دستش درد نکنه)
تو لینک زیر تنظیمات ضبط این سیستم رو میشه دید که D2 ازشون بهره ایی نبرده:

-------------------------------------------------------
امروز صبح audio-i که theme های خیلی خوبی طراحی کرده و معمولا تم هاش میزان دانلود بالایی دارند محبوبترین تم rockbox برای D2 رو آپدیت کرده بود یه PM تو فرروم rockbox بهم زده بود که درباره اش نظر بدم اگه مشکلی داره و... انقدر با ظرافت و دقت درست کرده و وقت گذاشته که واقعا بجز تشکر هیچی نمیشه بهش گفت (دیگه انقدر پر رو نیستم...)

rave-87
02-02-2011, 12:14
apple ipod classic هم به لیست پلیر های در حال توسعه اضافه شد.

یعنی میشه با آیباد flac گوشداد؟:18:

peaceful1
02-02-2011, 12:26
حالا مونده تا به لیست unstable برسه که قابله استفاده بشه بعد تازه بعد مدتی به لیست stable که کامل و بدون هیچ مشکلی کار کنه اضافه بشه.
فعلا فقط میشه امیدوار بود که تو آینده بشه روش ریخت و وقتی بریزی فرمت های زیر رو پشتیبانی کنه:

shamsabbas
07-03-2011, 21:43
توی لینک زیر نوشته که چه جوری میشه همزمان فرم ور اصلی و فرم ور راک باکس را همزمان روی +sansa clip داشت. من هنوز به این بحث مسلط نشده ام و همچنان در حال مطالعه ام. اگر کسی از این استفاده کرد تجربه اش را در اختیار من هم بگذارد.

peaceful1
08-03-2011, 09:47
توی لینک زیر نوشته که چه جوری میشه همزمان فرم ور اصلی و فرم ور راک باکس را همزمان روی +sansa clip داشت. من هنوز به این بحث مسلط نشده ام و همچنان در حال مطالعه ام. اگر کسی از این استفاده کرد تجربه اش را در اختیار من هم بگذارد.

لزومی نداره به صورت دستی نصب کنی و از محیط CMD استفاده کنی راه های راحتری هم هست تو این پست توضیح داده بودم:

این هم یه نگا بندازی ضرر نداره:

ziguratt
27-03-2011, 17:19
سلام..به پروردگار سوگند که من ذره ای از حرفه ای گوش کردن موزیک نمی دانم..ولی من هم تفاوت با راک باکس را فهمیدم..من راک باکس را روی کلیپ پلاس نصب کردم..واقعا فرق میکنه..واقعا بهتره...rockbox را توصیه می کنم..حتما تجربه گنید

akharwarbaz
10-04-2011, 15:19
سلام دوستان من rockbox رو ريختم ولي الان وصل ميكنم به pc درايو رو نميشناسه ولي رو خودمه rockbox ميزنه كه وصل شده ..چي كار كنم ؟؟
sansa clip + هست mp3 player

akharwarbaz
10-04-2011, 16:05
این دکمه ایی که مشخص کردم رو با دکمه روشن همزمان فشار بده.

سلام اينكارو كردم فريم ور اصلي لود شد و دوباره شناخت mp3 playr رو..ولي سوال اينه كه چرا وقتي رو rockbox بود نشناخت ؟؟

peaceful1
10-04-2011, 16:26
AMSv2 issues (Fuzev2, Clipv2, Clip+):

USB support:

Clip+/Clipv2/Fuzev2: USB support is currently disabled because it fails randomly with current svn code. A patch has been made to correct this problem, but although it seems to work fine with the Linux, it can only connect in USB 1.1 mode when Windows is the host. Until its ready, use the OF's USB by booting the OF before connecting the USB cable.
منبع:

بعد از اعمال تغییرات عمده تو کد های این سیستم هر چند باری که پلیر به کامپیوتر وصل میشد دچار مشکل میشد برای همین موقطا قابلیت اتصال رو تو بعضی از مدل های نهایی شده غیر فعال کردند البته با دستکاری کد های سیستم میشه دوباره فعالش کرد.
این تغییرات رو هم انجام بدی خوبه:
settings/playback settings replaygain
قابلیتی که حجم صدای همه آهنگ ها رو خودکار یکی میکنه. خواستی فعالش کن.
تو همین قسمت Auto-change Directory رو فعال کن. این رو اگه فعال نکنی هر آلبوم تموم میشه دستی باید ببری آلبوم بعدی.
هر از گاهی آپدیت کن به آدرس زیر برو اگر تغییر زیادی کرد built آخر رو دانلود کن.
کد:

از لینک زیر میفهمی که تغییر اساسی کرده یا نه:
کد:

بین هر ورژن یک بار بوتلودر رو عوض کن الان تازه ورژن 3.8 اومده
اگه خواستی پلیرت رو فرمت کنی یه backup از فولدر .rockbox تو کامپیوترت بریز بعد وقتی فرمت کردی اون فولدر رو دوباره تو رم پلیر برگردون.
----------------------------------------------------------
General settings/File view/show files/all
رو فعال کن.
چیز دیگه ایی به ذهنم رسید بهت میگم.

akharwarbaz
10-04-2011, 21:31
ممنون لطف كردي
اين rockbox واقعا خيلي چيز جالبيه..فك نميكردم اينقد خفن باشه !:8:

peaceful1
11-04-2011, 09:33
برای فعال کردن Last.fm به آدرس زیر برو:
واین قابلیت رو فعال کن بعد یه بار پلیر رو خاموش و دروباره روشن کن تا فعال بشه
بخواطر داشته باش تاریخ وساعت پلیر باید تنظیم باشه هر از گاهی چک کن که بهم نخورده باشه.
last.fm یه شبکه اجتماعی مخصوص موسیقی هست کمکت میکنه که با کسایی که آهنگ هایی که مثل خودت گوش میدن آشنا بشی(جنسیت,سن و این که چه کشور زندگی میکنند) و بببینی دیگه چه آهنگ هایی گوش میدن تا به آهنگ هایی که شبیه ضاعقه خودت هست آشنا بشی.
قشنگ دستت میاد چه سبک هایی گوش میده چقدر آهنگ گوش میدی افرادی که آهنگ هایی مشابهت گوش میدند
neighbor شما(همسایه هاتون) چه کسایی هستند و اون ها که شبیه شما هستند چی گوش میدند پس با خواننده های مشابه ضاعقه خودت هم آشنا میشی.
و از همه مهمتر میزان ونوع آهنگ هایی رو که گوش کردی با دوستانت به اشتراک بزاری.
من خودم دیر به دیر آهنگ های تو پلیرم رو عوض میکنم مثلا هر 5 سال یه بار برای همین خیلی به کارم نمیاد:
کد:

به شرطی از این سایت بهره درست رو میتونی داشته باشی که تگ و مشخصات آهنگ هات درست باشه.
که این جا توضیح داده بودم.
کد:

کد:

یه فایل نوت درست میکنه و مشخصات آهنگ هایی که گوش دادی توش ذخیره می کنه هر موقع به اینترنت دسترسی داشته باشی اون فایل چند کیلو بایتی نوت رو تو account سایت Last.fm خودت آپ میکنی .
اسم فایل ایجاد شده تو حافظه پلیرت هم
.scrobbler.log هست.
بعد از هر بار آپلود شدن باید فایل آپلود شده رو پاک کنی که دفعه بعد آهنگ های تکراری آپلود نشوند
در ضمن مد نظر داشته باش ساعت و تاریخ پلیر باید به روز باشه
لیست نرم افزار هایی که فایل مربوطه رو آپلود میکنند:

من خودم از این سایت برای آپدیت کردن پروفایلم استفاده میکنم.
کد:

اگه با کامپیوتر یا لپ تاپ آهنگ گوش میدید میتونید از این نرم افزار استفاده کنید:
کد:

peaceful1
26-04-2011, 21:28
Rockbox را بچشید:
تو لینک زیر یه پلیر رو انتخاب کنید:

ترجیها صفحه رنگی باشه و ورژن پایدار برای پلیر موجود باشه.
حالا بسته فونت رو دانلود کنید:

تم هایی که دوست دارید رو امتحان کنید:

حالا شما یه شبیه ساز راکباکس رو کامپیوترتون دارید که دقیقا مثل حالتی که روی پلیر مورد انتخابی شما نصب شده باشه کار میکنه. اگه پلیری که این سیستم رو پشتیبانی کنه نداشته باشید ارزشش رو داره که حداقل یه بار روی کامپیوتر خود امتحانش کنید.

peaceful1
13-05-2011, 20:38
چند ماه پیش از audio-i عزیز که فعال ترین تم ساز Rockbox هست دزخواست کرده بودم که تم محبوب Breeze رو برای BUILT های جدید که زبون برنامه نویسیشون کمی تغییر کرده modify بکنه ولی با کلی حوصله نشست برام توضیح داد که چطوری خودم این کار رو بکنم که آخر هم نکردم.:44:
ولی خب توضیح جامعی که برای من دادند رو PDF کردم تا د صورت نیاز اگه کسی خواست تم قدیمی رو Modify کنه یا تم جدید بسازه یه رفرنس خوبی داشته باشه.
لینک دانلود:

مشاهده آنلاین:

buffon11
14-05-2011, 18:56
سلام دوستان،

من این تاپیک رو خوندم و یه نگاهی هم به فایل پی دی افی که در خود سایت هست واسه راک باکس واسه سانسا کلیپ پلاس داشتم.
نسخه شبیه سازش رو هم یه چکی کردم و تا حدودی امکاناتش رو دیدم.

میشه دوستانی که راک باکس رو رو سانسا کلیپ پلاس نصب کردن لطف کنن بگن که حالا غیر از امکاناتی که اضافه می کنه کیفیت صدا چقدر فرق داره ؟؟؟

peaceful1
14-05-2011, 19:59
سلام دوستان،

من این تاپیک رو خوندم و یه نگاهی هم به فایل پی دی افی که در خود سایت هست واسه راک باکس واسه سانسا کلیپ پلاس داشتم.
نسخه شبیه سازش رو هم یه چکی کردم و تا حدودی امکاناتش رو دیدم.

میشه دوستانی که راک باکس رو رو سانسا کلیپ پلاس نصب کردن لطف کنن بگن که حالا غیر از امکاناتی که اضافه می کنه کیفیت صدا چقدر فرق داره ؟؟؟
خب کیفیت صدا بیشتر به سخت افزار برمیگرده
ولی تنظیمات فوقالعاده این سیستم از دید خیلی ها مثل خودم قابل چشم پوشی نیست.
شما هیچ سیستمی رو نمیتونید پیدا کنید که همچین تنظیمات پیشرفته ایی برای یه پلیر فراهم کنه

برای کسی هست که عشق موسیقی هست و انتظار داره که همه جزئیات به بهترین شکل براشکار کنه.

buffon11
15-05-2011, 02:34
خب کیفیت صدا بیشتر به سخت افزار برمیگرده
ولی تنظیمات فوقالعاده این سیستم از دید خیلی ها مثل خودم قابل چشم پوشی نیست.
شما هیچ سیستمی رو نمیتونید پیدا کنید که همچین تنظیمات پیشرفته ایی برای یه پلیر فراهم کنه

برای کسی هست که عشق موسیقی هست و انتظار داره که همه جزئیات به بهترین شکل براشکار کنه.

ممنونم
این لینکی که دادید که مربوط به برخی تنظیمات راک باکس هست، یعنی بعد از نصب اون این تنظیمات رو انجام بدیم و امتحان کنیم ؟

peaceful1
15-05-2011, 05:38
ممنونم
این لینکی که دادید که مربوط به برخی تنظیمات راک باکس هست، یعنی بعد از نصب اون این تنظیمات رو انجام بدیم و امتحان کنیم ؟

بله دیگه
البته این فقط یه مثال بود
شما بسته به نیازتون هر طوری دوست دارید تنظیم کنید.

buffon11
15-05-2011, 16:01
بله دیگه

مرسی واقعا. اطلاعات شما چه در این تاپیک و چه در تاپیک های دیگه واقعا مفید هست .
در همین تاپیک راک باکس هم واقعا زحمت کشیدید.
ممنونم که وقت میزارید و زحمت می کشید تا به بقیه کمک کنید.

buffon11
16-05-2011, 15:59
بله دیگه

آقا ما این راک باکس رو نصب کردیم. خوب مجموعه قدرتمندی هست که توی یه پلیر جوجه جای داده شده :8: :31:
بنازم به تنظیماتش که کلی تنظیمات داره و فکر کنم یه روز باید از روی فرصت بشینی منوهاش رو وَر بری و همه رو تست کنی تا اون صدایی که میخوای تولید بشه. حالا من ردیفش که کردم نمونه تنظیماتم رو توی همین تاپیک میزارم (مثل شما) تا شاید بدرد بچه ها بخوره !

---------- Post added at 04:59 PM ---------- Previous post was at 04:56 PM ----------

این امکانش هم خیلی خوبه که هم در حالت "راک باکس" و هم در حالت "پیش فرض" خودش میتونی پلیر رو بوت کنی . ایول داره

peaceful1
29-06-2011, 17:12
RockBox 3.9
فکر کنم آخرین ورژن rockbox که اطلاع رسانی کرده بودم 3.7 بود و Rockbox utility هم از اون موقع چند بار ورژن انداخته که متاسفانه تو ورژن آخر بعضی از آنتی ویروس ها اجازه اجرا رو بهش نمیدند و کار رو کمی سخت کردند.
خبر دوم:
iPod Classic هم خیلی نزدیک شده به این که به پرت های unstable بپیونده و صاحبان بتونند از راک باکس هم در کنار سیستم اپل استفاده کنند.

تغییرات دو ورژن آخر که بهشون اشاره نکرده بودم.

psp2004
04-07-2011, 10:29
با نام خدا و سلام
دوستان من sansa clip + دارم موقع install یه ارور میده : mount point is wrong !

دوستان تو انتخاب device .. autodetect رو می زنم این ارور رو میده

Fatal error
---------------------------
Sansa Clip+ in MTP mode found!
You need to change your player to MSC mode for installation. Until you change this installation will fail!

peaceful1
04-07-2011, 20:20
با نام خدا و سلام
دوستان من sansa clip + دارم موقع install یه ارور میده : mount point is wrong !

دوستان تو انتخاب device .. autodetect رو می زنم این ارور رو میده

Fatal error
Sansa Clip+ in MTP mode found!
You need to change your player to MSC mode for installation. Until you change this installation will fail!

گام اول توضیح نصب رو بخونید:

ابتدا تو حالت MSC قرار بدید برای این کار تو تنظیمات پلیر برید بعد System و حالت اتصال رو به MSC تغییر بدید.

fishfish
23-07-2011, 04:16
دم شما گرم من برای گوش دادن موزیک واسه بدن سازی بین clip+ و ipod shuffle مونده بودم و بیشتر به سمت shuffle رفته بودم به خاطر سایز کوچیک و برندش!ولی به خاطر rockbox کاملا رفتم سمت clip+ خیلی چیز تاپیه دم شما گرم!فقط راجع به قیمتش ارزونترین قیمتی که دارم واسه 2GB 49 تومنه ارزونترم هست؟!اگه هست بگین لطفا

peaceful1
23-07-2011, 22:10
به نظر میاد کار روی + Fuze به سرعت داره انجام میشه ولی خب هنوز به پورت ان استیبل هم نرسیده.

دم شما گرم من برای گوش دادن موزیک واسه بدن سازی بین clip+ و ipod shuffle مونده بودم و بیشتر به سمت shuffle رفته بودم به خاطر سایز کوچیک و برندش!ولی به خاطر rockbox کاملا رفتم سمت clip+ خیلی چیز تاپیه دم شما گرم!فقط راجع به قیمتش ارزونترین قیمتی که دارم واسه 2GB 49 تومنه ارزونترم هست؟!اگه هست بگین لطفا
از این ارزونتر من ایران نشنیدم.

aliqq
29-07-2011, 23:01
آقا خدایی باورم نمیشه !!

من رو +clip نصب کردم هرچی ولومو زیاد میکنم نه نمیگه !!:18:

آپشنا توووووووووووووووووووووپ !! به جان خودم قد یه پلیر 200-300 داره گاز میخوره !!:8:

به هرحال حلوای تن ترانی تا نخوری ندانی !!:31:

دست گل "peaceful1"عزیزم درد نکنه :40:،خدا یه پلیر آنلیمیتد به شما عطا بفرماید !!:31:

TATU_TATY
04-08-2011, 04:17
با سلام خدمت دوستان بزرگوار ..
من نرم افزار راک باکس رو روی گوشیم نصب دارم
motorola e8
و فوق العاده کیفیت داره..باسش بسیار نرم و زیاد هست..می خواستم ببنیم کسی روی گوشییش این نرم افزار رو نصب داره با هم تبادل نظر بکنیم ..تشکر

peaceful1
09-09-2011, 21:24
به علت گرفتاریهای شخصی یکی از برنامه نویسهای اصلی این ورژن با تاخیر زیاد بیرون آمد.(2-3 هفته شد از دستم در رفت)

mamad gonzo
03-10-2011, 13:41
اقا من فرمویر کلیپ پلاس رو هرکاری میکنم نمیتونم جدیدشو دانلود کنم ...
الان ورژنشو تو تنظیمات دیدم 1xxxxxxxxx بود ..
now
میخوام یه لینک درست از اخرین فریمویر پلیر کلیپ پلاس رو ازتون درخواست کنم .. با تشکر .
فقط لینکشو درست باشه من چند تا پیدا کردم لینکشون خرابه ...

اخریش باشه

peaceful1
03-10-2011, 18:39
Sansa Clip+ Firmware :

minimax2
11-10-2011, 00:23
من کلیپ پلاس رو به آخرین ورژن یعنی 01.02.16 آپدیت کردم ولی راک باکس یوتیلیتی می گه تا 01.02.15 ساپورت هست ... می تونم داونگرید کنم ؟؟؟

Saeed , H
11-10-2011, 16:28
سلام ، آیا راک باکس روی T9 قابلیت اجرا هست ؟!
تو لیست سایت نبود هاااا .

peaceful1
11-10-2011, 22:01
من کلیپ پلاس رو به آخرین ورژن یعنی 01.02.16 آپدیت کردم ولی راک باکس یوتیلیتی می گه تا 01.02.15 ساپورت هست ... می تونم داونگرید کنم ؟؟؟

معمولا وقتی خیلی خطر داره که downgrade پایین تر از ورژنی باشه که پلیر از اول بوده چون شاید سخت افزار تغییر کرده و مشکل پیش بیاد
من خیلی بعید میدونم چون معمولا سندیسک مشخص میکنه خیلی بعید میدونم مشکلی پیش بیاد ولی اگه واقعا با قاطعیت میخواهید جواب رو بدونید بهتره که تو فروم خود سندیسک بپرسید.

سلام ، آیا راک باکس روی T9 قابلیت اجرا هست ؟!
تو لیست سایت نبود هاااا .

نه نمیخوره

psp2004
21-10-2011, 11:35
با نام الله

دوستان تا پلیر رو وصل می کنم و RockBox رو اجرا میکنم این ارور رو میده :

Configuration error
Your configuration is invalid. This is most likely due to a changed device path. The configuration dialog will now open to allow you to correct the problem.
OK

پلیرم Sansa clip + ، حالا مشکل از کجاس ... در حقیقت اسم پلیر رو اون بالا مینویسه و لی جلوش نوشته invalid

دوستان مشکل حل شد :)

باید درایو پلیر رو خودم وارد میکردم که من اول این کار رو نمی کردم :دی

peaceful1
31-10-2011, 01:46
بر اساس سایت راک باکس برنامه نویسان مراحل ابتدائی توسعه رو بر روی مدلهای زیر پشت سر گذاشتند و موفق شدند که صدا از پلیرهای محبوب زیر بگیرند همین خبر خوشی برای دوستاران این سیستم و صاحبان این مدل پلیر ها هست.

Sansa Clip Zip
HiFiMAN HM-801
HiFiMan HM-601
+ Sansa Fuze

baqdadi63
10-11-2011, 16:16
سلام
برای sansa clip+ حتما این صفحه رو ببینید!!
یه بوت لودر دوتایی داره و هروقت خواستین میتونین دستگاه رو به حالت اولیه برگردونید!!

هیچ کاری هم نداره فقط بوت لودر و فریمور رو دانلود کنین و روی دستگاه بریزین!! به همین سادگی!!

peaceful1
13-11-2011, 08:27
Sansa Clip Zip به پرت های Unstable قابل استفاده پیوست.
از این به بعد میتونید رو این پلیر جدید نصب کنید.

vahidreza2007
13-11-2011, 14:12
این نرم افزار روی مدل ساده sansa clip 2 gig نصب میشه ؟ اگه اره ملزومات نصب و اموزش نصب این نرم افزار رو روی این مدل با موارد لازم برای نصب رو بگید تا پلیرقبلی خودم رو با این اپدیت کنم . و اینکه خطری که برای پلیر نداره ؟ ( اموزش نصب با نرم افزار های مورد نیاز و بهترین نوع تنظیمات برای این مدل ) ؟

سوال دومم اینکه روی پلیر Iriver T9 - 2gig نصب میشه یا نه ؟

( یه توضیح هم به زبان ساده بگید که این نرم افزار چیکار میکنه تو پلیر و کارش چیه و مخصوصا تو پلیر سانسا چه قابلیت هایی رو اضافه می کنه و اینکه کیفیت صداش رو بیشتر میکنه یا نه ممنون میشم توضیح بدید )

peaceful1
13-11-2011, 21:04
این نرم افزار روی مدل ساده sansa clip 2 gig نصب میشه ؟ اگه اره ملزومات نصب و اموزش نصب این نرم افزار رو روی این مدل با موارد لازم برای نصب رو بگید تا پلیرقبلی خودم رو با این اپدیت کنم . و اینکه خطری که برای پلیر نداره ؟ ( اموزش نصب با نرم افزار های مورد نیاز و بهترین نوع تنظیمات برای این مدل ) ؟

این راهنمایی نصب هست مدل پلیر شما دقیقه چی هست ؟
ver.2 Sandisk Sansa Clip ؟؟؟

سوال دومم اینکه روی پلیر Iriver T9 - 2gig نصب میشه یا نه ؟

نه خیر برای این مدل نیست و درست نخواهد شد.

( یه توضیح هم به زبان ساده بگید که این نرم افزار چیکار میکنه تو پلیر و کارش چیه و مخصوصا تو پلیر سانسا چه قابلیت هایی رو اضافه می کنه و اینکه کیفیت صداش رو بیشتر میکنه یا نه ممنون میشم توضیح بدید )

لطفا پست اول رو مطالعه کنید تا به قابلیتهای این نرم افزار پی ببرید البته توضیحات تکمیلی در پستهای بعدی داده شده.

peaceful1
19-11-2011, 10:52

Rockbox داره روی iOS پرت میشه .

peaceful1
08-12-2011, 13:32

10 سال گذشت. به همین سادگی!
دست همه افرادی که تو این پروزه بودند درد نکنه.
به همین مناسبت ورژن 3.10 منتشر شد.

unforgiven2009
06-01-2012, 13:26
سلام . من RockBox رو رو ی sansa fuze نصب کردم نتیجه شگفت انگیز بود :18: ممنون از راهنمایی دوستان عزیز. راستی sansa fuze تو بازار کمو بیش پیدا می شه . اگر کسی قصد خرید داشت پخ بزنه آدرس فروشگاه رو بدم

bahmanhtm
12-01-2012, 18:56
rockbox.org چرا باز نمیشه ؟؟

peaceful1
12-01-2012, 19:54
برای من مشکلی نداره.

bahmanhtm
14-01-2012, 17:38
شما با v--p##n میری ؟کس دیگه مشکل نداره یعنی ؟
ف---یلتر نیست ولی سایتش باز نمیشه.

peaceful1
14-01-2012, 21:28
نه برای من نه مسدود هست نه پهنای باندش کم شده اگه چجیز خاصی میخوایی بگو برات لینک بدم یا کمک کنم.

bahmanhtm
17-01-2012, 14:25
نه برای من نه مسدود هست نه پهنای باندش کم شده اگه چجیز خاصی میخوایی بگو برات لینک بدم یا کمک کنم.
ممنون.installer رو دارم.میخوام رو کلیپ پلاس نصب کنم،ولی انگار خود installer هم برای نصب یه سری فایل باید دانلود کنه که نمیتونه.در کل احساس میکنم شده مثل سایتایی که ip ایرانو تحریم کردن.هیچ جوره به سایتش کانکت نمیشه.

peaceful1
17-01-2012, 14:33
SanDisk Sansa +Clip
سایت مشکلی نداره اونی که نمیتونه بریزه آخرین ورزن فرم ویر سن دیسک هست که سرور هاش رو به ایران بسته ایراد از سایت RockBox نیست. شما میتونید به صورتی دستی وقتی خطا میده فرم ویر رو که جدا دانلود کردید رو از داخل کامپیوتر خودتون انتخاب و بقیه مراحل نصب رو طی کنید.

آخرین ورژن فرم ویر سازگار با راک باکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آخرین ورژن فرم ویر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آخرین ورژن راک باکس یوتیلیتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.

peaceful1
03-03-2012, 21:54
دوستاران راک باکس برای پلیر بی نظیر Samsung YP-R0 ارزه شده.
این پلیر که توسط برنامه نوسی ها مدت قبلی رام مخصوص شده اون با تغییراتی شگفت انگیز روانه بازار شده بود الان میتونید روش راک باکس هم بریزید باید به اطلاعتون برسونم این تنها پلیری هست که این سیستم روش نصب میشه و در بازار ایران موجود هست پس میتونید به ارزش اون پی ببرید.
این پلیر بسیار خوش ساخت هست صدای خوبی داره و با این حال که بدنه تمام فلزی داره و امکانات خوب قیمت کم داره.(حدود100-150)

خبر دوم:
اگه منتظر ورژن نهایی Rockbox نیستید built های اخیر رو نصب کنید و تم هاتو رو هم به روز کنید که تغییر های خوبی رو نسخه های غیر رسمی اعمال شده.

peaceful1
05-04-2012, 21:59
چند روزی هست ورژن نهایی 3.11 اومده بیرون.

fereydoon1
08-05-2012, 22:55
کی میتونه در مورد تنضیمات صدای این راک باکس یه توضیحی بده
کامل یه توضیحی در مورد Gain crossfade dithering cutoff
مثلا این کم بشه اون زیاد بشه چی میشه

t-jays
25-06-2012, 11:36
آرین ورژن rock box رایه شده :

pooria-ir
07-07-2012, 02:11
سلام
واسه I10 میشه ریختش یا نه : ) ؟

t-jays
10-07-2012, 14:16
سلام
واسه I10 میشه ریختش یا نه : ) ؟
نه
از پلیر های موجود در ایران فقط یک مدل سامسونگ این قابلیت رو داره

madara sama
02-11-2012, 00:08
سلام خسته نباشید من یه پلیر sansa view دارم می خواستم روش rocbox بریزم یه جا خوندم چوم بیسش یا e200 یکش هست میشه روش ریخت میتونید لطفا راهنمایی کنیید

Vallio
02-11-2012, 10:35
دو سالی هست که کووان فریمور جدیدی واسه آی 9 پورت نکرده ، و فکر هم نکنم که پورت کنه دیگه ، به نظرتون احتمال اینکه توسط راک باکس پورت بشه هست ؟!

t-jays
02-11-2012, 15:26
دو سالی هست که کووان فریمور جدیدی واسه آی 9 پورت نکرده ، و فکر هم نکنم که پورت کنه دیگه ، به نظرتون احتمال اینکه توسط راک باکس پورت بشه هست ؟!
به نظر شخصی بنده همچین اتفاقی نمیفته
چون i9 خیلی وقته که ارائه شده و دیگه اخرای تولیدشه
اگر میخواست براش rockbox بیاد تا الان میومد.

Vallio
02-11-2012, 16:37
به نظر شخصی بنده همچین اتفاقی نمیفته
چون i9 خیلی وقته که ارائه شده و دیگه اخرای تولیدشه
اگر میخواست براش rockbox بیاد تا الان میومد.

منظورتو متوجه نشدم ، یعنی دیگه کووان فریمور نمیزنه ؟!
بعدش دیگه ساپورت نشه باید راک باکس دست به کار شه درسته ؟!

t-jays
03-11-2012, 00:29
منظورتو متوجه نشدم ، یعنی دیگه کووان فریمور نمیزنه ؟!
بعدش دیگه ساپورت نشه باید راک باکس دست به کار شه درسته ؟!
یعنی میگم دیگه نه فریمور میاد نه rockbox
فریمور برای اصلاح شدن موارد قبلی میاد و تا اشکالی نباشه ارائه نمیشه
مثل ویندوز xp که بعد از sp3 دیگه نداره
چون به عبارتی دیگه کامل شده
راک باکس هم اگه میشد براش یدن تا الان میدادن
احتمالا باید توی سخت افزار پلیر قابلیت هایی باشه که این اتفاق بیفته
که شما خودت برنامه نویسی بهتر از من میدونی
مثلا کلیپ پلاس این قابلیت رو داره که هم زمان هم راک باکس روش باشه هم خود فریمور سانسا
از هز کدوم خواستی بوت بشه

Vallio
03-11-2012, 12:23
یعنی میگم دیگه نه فریمور میاد نه rockbox
فریمور برای اصلاح شدن موارد قبلی میاد و تا اشکالی نباشه ارائه نمیشه
مثل ویندوز xp که بعد از sp3 دیگه نداره
چون به عبارتی دیگه کامل شده
راک باکس هم اگه میشد براش یدن تا الان میدادن
احتمالا باید توی سخت افزار پلیر قابلیت هایی باشه که این اتفاق بیفته
که شما خودت برنامه نویسی بهتر از من میدونی
مثلا کلیپ پلاس این قابلیت رو داره که هم زمان هم راک باکس روش باشه هم خود فریمور سانسا
از هز کدوم خواستی بوت بشه

درسته اما سکیوریتی قوی تر از محصولات اپل نداریم ، بازم واسش پورت شده ، شاید چون هنوز داره تولید میشه نزدن ، اگه دقت کرده باشی راک باکس بیشتر واسه دستگاه هایی پورت شده که از زده خارجند و خیلی قدیمی !

peaceful1
03-11-2012, 18:24
سلام خسته نباشید من یه پلیر sansa view دارم می خواستم روش rocbox بریزم یه جا خوندم چوم بیسش یا e200 یکش هست میشه روش ریخت میتونید لطفا راهنمایی کنیید

این سوال رو بهتره تو فروم Rockbox یا anythingbutipod بپرسی

تو فروم سندیسک هم میتونی بپرسی

من جات باشم هر سه فروم پرسش میکنم تا یه برنامه نوسی کمکم کنه

سر خود کاری کنی شاید بوت پلیر خرابشه بالا نیاد

حتما با مشورت این کرا رو بکن

Vallio
04-11-2012, 13:51
توی فروم راک باکس یه سرچی زدم ، دیدم که برای آی 9 میشه راک باکس پورت کنه البته اگه ترجمم درست باشه :

یه نگاهیی بنمایید ...

t-jays
04-11-2012, 19:40
توی فروم راک باکس یه سرچی زدم ، دیدم که برای آی 9 میشه راک باکس پورت کنه البته اگه ترجمم درست باشه :

یه نگاهیی بنمایید ...
نوشته خودت باید بری و روت کنی
گفته شما نمیکنین گفته مگه ما بیکاریم که بیایم یه پلیر که ماله خودمون نیست رو روت کنیم.
من چون خیلی با برنامه نویسی اشنا نیستم
کسی نگفته نمیشه
ولی گفتن راه دور و درازی داره
باید نوع چیپ رو شناسایی کنی بعد بیای و راک باکس رو به چیپ بخورونی

Vallio
04-11-2012, 20:51
نوشته خودت باید بری و روت کنی
گفته شما نمیکنین گفته مگه ما بیکاریم که بیایم یه پلیر که ماله خودمون نیست رو روت کنیم.
من چون خیلی با برنامه نویسی اشنا نیستم
کسی نگفته نمیشه
ولی گفتن راه دور و درازی داره
باید نوع چیپ رو شناسایی کنی بعد بیای و راک باکس رو به چیپ بخورونی

خوب اینطوری خیلی کار پیچیده میشه ، باید زبون ماشین و اسمبلی رو فول باشی اونم به صورت عملی و تخصصی !
کار من نیست !
یعنی چی ، یعنی بقیه پلیر ها مال خودشونه ؟!

t-jays
05-11-2012, 14:17
خوب اینطوری خیلی کار پیچیده میشه ، باید زبون ماشین و اسمبلی رو فول باشی اونم به صورت عملی و تخصصی !
کار من نیست !
یعنی چی ، یعنی بقیه پلیر ها مال خودشونه ؟!

خوب منم دقیقا همینو میگم اتفاقا یک کاربرای راک باکس هم همینو بهش گفته
گفته باید بری یک سری دیگه رو هم پیدا کنی که مشکل تو رو داشته باشن وگرنه باید تنهایی دست به کار بشی
بقیه ی پلیرها هم یه گروه برنامه نویس اومدن و برای اون روتش کردند
ولی خوب چون پلیرهای کووان خودشون eq خوبی دارند کمتر کسی به فکر این کار میفته

peaceful1
23-11-2012, 15:37
ورژن 3.12 :

Ali_softcenter
15-02-2013, 12:57
دوستان من یه سانسا کلیپ پلاس گرفتم...

الان ارزش داره روش اینو نصب کنم؟؟ دیدم کاملا هم تطابق داره با پلیر من.

تنظیمات EQ ش راحته؟

من الان یه چیزی و متوجه نشدم...

من باید برم در قسمت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای پلیر خودم رو دانلود کنم؟

یا برم در قسمت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فایل اصلی رو که 6 مگ هست بگیرم؟ چطوریه؟

Vallio
15-02-2013, 13:23
من سوالرو توی انجمنش که چرا راک باکس برای مدل های دیگه ای نمیاد رو مطرح کردم !
جوابشون :

See [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و

The way the project works, is that developers work on the things that interest them, almost exclusively on devices they have physical access to, when they want to. As you can see from the link that AlexP gave in the previous post, making a port for a new device can be extremely non-trivial. It can take hundreds of person hours, even more.

The best thing you can do is follow as much of that link as it is possible for you to do. So, for example:

- If possible, find a firmware upgrade.
- If possible, figure out how the firmware upgrade process is handled.
- Find out if the device be recovered from a bad firmware upgrade? ie. Is there a recovery mode?
- If you are willing, or able to do so, take the device apart and provide high resolution scans of the PCB(s) showing the componentry.
- Identify the componentry used in the device by looking up the part numbers, see if you can find datasheets for them.

Basically, find out as much information about the device as you can, and publish it on our wiki. The more information you can provide, the better.
It is important to note, though, that this doesn't necessarily mean that a port for the device will actually happen.

As I said above, developers work on what they want to work on, when they want to work on it, in their own time. And no one is getting paid for this. The developer(s) also needs access to the device in question. Donating a device could certainly help, but even then, no guarantees could be made.

[Saint]

peaceful1
15-02-2013, 13:36
دوستان من یه سانسا کلیپ پلاس گرفتم...

الان ارزش داره روش اینو نصب کنم؟؟ دیدم کاملا هم تطابق داره با پلیر من.

تنظیمات EQ ش راحته؟

من الان یه چیزی و متوجه نشدم...

من باید برم در قسمت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای پلیر خودم رو دانلود کنم؟

یا برم در قسمت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فایل اصلی رو که 6 مگ هست بگیرم؟ چطوریه؟

شما نرم افزارش رو بریز

داخل تنظیمات حالت MSC رو انتخاب کن

بعد به کامپیورت نصب کن

تو نرمافزار اسم پلیر رو انتخاب کن

بقیه کارها رو خودش میکنه

از اول تاپیک رو یه مرور بکن ت ابا قابلیت هاش آشنا بشی.

Ali_softcenter
15-02-2013, 16:29
شما نرم افزارش رو بریز

داخل تنظیمات حالت MSC رو انتخاب کن

بعد به کامپیورت نصب کن

تو نرمافزار اسم پلیر رو انتخاب کن

بقیه کارها رو خودش میکنه

از اول تاپیک رو یه مرور بکن ت ابا قابلیت هاش آشنا بشی.

ممنون چرا باید حالت msc رو انتخاب کرد؟ من بدون انتخاب این جالت فریمور خود دستگاه رو ارتقا دادم

یکم توضیح میدید این msc برای چه مواقعی هست؟

peaceful1
15-02-2013, 17:14
این حالتیه که مثل فلش مموری یمشناسه اون حالتیه که مثل یه وسیله میشناسه.

کار درستی نکرید شاید درست نصب نمیشد

حالا خدا رو شکر مشکلی پیش نیمد.

حالت MTB میتونید مثل itunes برای اپل با کلی نرمافزاری موازی مثل Winamp و mediamonkey و... sync کنید ولی در حالت MSc نمیتونید.

--------------------

این ها رو هم نگا کن:

Ali_softcenter
19-02-2013, 21:30
من راک باکس رو نصب کردم

مشکل دارم

دستگاه رو نمیشناسه دیگه وقتی یو اس بیشو وصل میکنم

الان این کار رو که دوستان گفتن انجام دادم

forum.p30world.com/showthread.php?t=390899&p=6005837&viewfull=1#post6005837

شناخت ! چی شد یعنی؟؟ اون دکمه رو فشار بدی همزمان چی میشه؟؟ الان من همچنان در راک باکس هستم؟؟

چطوری میشه سوئیچ کرد بین اورجینال پلیر و راک باکس؟؟؟ میشه کلا؟

بعد این راک باکسش اکولایزرش نه دنس داره نه تکنو داره....مثلا پیشرفتس؟؟؟ ای ابابا

----------

این تغییرات رو هم انجام بدی خوبه:
قابلیتی که حجم صدای همه آهنگ ها رو خودکار یکی میکنه. خواستی فعالش کن.

حجم صدا رو یکی میکنه یعنی چی؟!

{sahand}
19-02-2013, 22:47
من راک باکس رو نصب کردم

مشکل دارم

دستگاه رو نمیشناسه دیگه وقتی یو اس بیشو وصل میکنم

الان این کار رو که دوستان گفتن انجام دادم

forum.p30world.com/showthread.php?t=390899&p=6005837&viewfull=1#post6005837

شناخت ! چی شد یعنی؟؟ اون دکمه رو فشار بدی همزمان چی میشه؟؟ الان من همچنان در راک باکس هستم؟؟

چطوری میشه سوئیچ کرد بین اورجینال پلیر و راک باکس؟؟؟ میشه کلا؟

بعد این راک باکسش اکولایزرش نه دنس داره نه تکنو داره....مثلا پیشرفتس؟؟؟ ای ابابا

والا تو کلیپ زیپ وقتی مموری توش باشه به ندرت درست وصل می شه و بدون مموری اوکیه، کلا از رم ریدر استفاده می کنم برای ریختن آهنگ!
ایضا تو کلیپ زیپ برای فرمور اورجینال دکمه ی فلش چپ + پاور یا ولوم پایین + پاور هست.
اون همه تنظیمات خارق العاده برای اکولایزر رو ندیدین؟ (کلا به نظر من از اکولایزر استفاده نکنیم بهتره، آهنگو باید همونجور شنید که آهنگساز ساخته)
بعد راکباکس که فقط اکولایزر نیست، یه چرخی توش بزنین می فهمین.
معمولا کسایی که راکباکس می ریزن دیگه کاری به فرمور اورجینال ندارن!

حجم صدا رو یکی میکنه یعنی چی؟!
یعنی اگه حجم صدای یه آهنگی بلندتر باشه یکی پایینتر، همه رو سعی می کنه در یه حد پخش کنه، البته (تو آیپاد حداقل) این قابلیت کیفیت رو به شدت پایین میاورد.

Ali_softcenter
03-03-2013, 20:40
سلام

این تنظیمات راک باکس خیلی سخته!!

مثلا در قسم اکولایزر من اصلا نمیدونم باید چی کار کنم....برخی گزینه هاش خیلی حرفه ایه!!

اینجوری چه فایده داره نصب کردنش؟!!!!

{sahand}
03-03-2013, 21:36
اینجوری چه فایده داره نصب کردنش؟!!!!

peaceful1
03-03-2013, 21:36
خوب دیگه مخاطبش خاص هست ادم هایی که با رغبت و اشتیاق استفاده میکنند. به درد عرف جامعه نمیخوره نرم افزار و اپلیکیشن تجاری نیست.

من خودم پلیر غیر فیوز و سیستم غیر راک باکس نمیتونم استفاده کنم .

یه ذره زمان بده شاید دستگیرت شد.

اگه میبینی کلا نمیتونی باهاش کنار بیایی استفاده نکن اگه مشکلت با تنظیمات صداش هست پلیرت صداش فلت هست برای همین یکی از بهترین حالتهاش بدون تغییر اکولایزر هست.

من خودم از سینک کننده راک باکسش زیاد استفاده میکنم. و تنطیمات گوناگون ریز و درست که توش پیدا میشه و قابلیت های گوناگون مثل پشتیبانی از فرمت های خاص و....

راستی اگه هدفون هنوز نخریدی XBS-1 سونی تو پایتخت پیدا میشه 160 تومن خیلی خوبه.

ناظر شدن رو هم تبریک میگم ایشالا همه کاربرهای سایت بتونند از وجودت بیش از پیش استفاده لازم رو ببرند

Vallio
03-03-2013, 23:52
من سوالرو توی انجمنش که چرا راک باکس برای مدل های دیگه ای نمیاد رو مطرح کردم !
جوابشون :

و
یکی از دوستان اینو قشنگ ترجمه کنه ، من خودم یه چیزاییشو نفهمیدم !

peaceful1
24-03-2013, 13:07
ورژن 3.13 ریلیس شد.

pooria-ir
27-03-2013, 19:10
سلام عزیزان
اگر راک باکس رو برای cowon i10 نصب کنم خوبه؟ چه تغییراتی دیده میشه؟

Sent from my GT-P7510 Using tapatalk 2

peaceful1
27-03-2013, 20:12
این پلیر نداره

یه کاری نکن پلیرت دیگه بالا نیاد

mamad gonzo
02-11-2013, 13:19
سلام حسین جون من به کل یادم رفته .. الان کلیپ پلاس چطوری باید راک باکس بریزم اخرین بار حدود 2 سال پیش ریختم ...!!!!!!!!:n29:

peaceful1
07-11-2013, 22:30
اگه داری خوبه مدتی روش امتحان کنی

نریزی هم اتفاق خواسی نیم افته با نصبش تنظیمات بیشتر و... که کمی بگردی تو فروم دوباره یادت میاد چی به چی بود.

نصبش هم که با نرم افزاره و خیلی راحت

Ali_softcenter
15-03-2014, 18:48
دوستان من راک باکس دارم روی کلیپ پلاس....الان میخوام ارتقا بدمش...باید چی کار کنم؟ یادم رفته! بازم باید حالت msc رو انتخاب کنم؟

mamad gonzo
15-03-2014, 20:27
دوستان من راک باکس دارم روی کلیپ پلاس....الان میخوام ارتقا بدمش...باید چی کار کنم؟ یادم رفته! بازم باید حالت msc رو انتخاب کنم؟
سلام همون صفحه دوم رو بخونی دستگیرت میشه یه لینک هست که peacful توش یاد داده
اینم لینک اموزش از خود سایت راک باکس که اینم باز همون صفحه دوم هست: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]