PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن يكدفعه رايانه

Azizi87
22-02-2010, 16:19
با سلام
در برخي مواقع همين كه رايانه را روشن مي كنم،خاموش ميشه!
دفعاتي هم بعد از يه مدت كه كار مي كنه خود به خود خاموش ميشه.
تازه گي ها خمير cpu را عوض كردم.
دكمه پاور هم تق و لق است.

mjzaret
23-02-2010, 00:01
یکی از دلایل مهمی که باعث خاموش شدن سیستم می‌شود حرارت بیش از حد CPU هست. ابتدا نگاه کنید که فن CPU به درستی کار می‌کند یا خیر. ببینید که آیا نو و مدل CPU با ورژن بایوس مادربورد تطابق دارد یا نه. در صورتی که ورژن بایوس با نو و مدل CPU مطابقت نداشته باشد این حالت نیز به وجود می‌آید.
در مورد اینکه گفته‌اید که دکمه‌ی پاور لق می‌باشد امکان این هم وجود دارد که مشکل از خود دکمه پاور باشد. برای تست این قسمت فیش‌های دکمه‌ی پاور را از روی مادربورد جدا کنید.

Azizi87
25-02-2010, 21:22
نو و مدل CPU با ورژن بایوس مادربورد تطابق دارد یا نه،يعني چي؟چه جور بايد اينو بفهمم.

آنتی
25-02-2010, 21:25
دمای cpu ؟؟؟؟/

mjzaret
28-02-2010, 01:04
نو و مدل CPU با ورژن بایوس مادربورد تطابق دارد یا نه،يعني چي؟چه جور بايد اينو بفهمم.

شما با توجه به نوع مادربوردتون به سایت سازندش یه سر بزنید و از اونجا مشخصات کامل مینتون رو در بیارید. یه قسمتی مربوط به CPU Support هست. با توجه به نوع CPU ورژن بایوس هم به راحتی مشخص میشه. آخه اگه دو قطعه سخت افزاری بخوان با هم مچ بشن نیازه که نرم‌افزارشون هم مشکلی نداشته باشه.

arseshystaspes
14-03-2010, 16:26
سلام دوستان

رایانه ی من گه گاه در حین کار کردن restart می شه. power را بردم تست کردند مشکلی نداشت. مارکش green است.
همون شب که آوردم دستم خورد به کیس و دیدم برق داره. 1 سیم ار کیس به شوفاژ اتصال دادم تنها فرقی که کرد این بود که قبلا بالا نمی یومد و باید خاموش و روشن می کردم ولی پس از اتصال سیم خودش میاد بالا.

در ضمن پس از بالا امد مثلا internet explorer از ادامش میاد. من موندم الان امکا داره نرم افزاری هم باشه یا نه.

سیستم هیچ ویروسی هم نداره و مشکل بایوس هم نداره.
من خودم بیشتر به power و برق دزدی شک دارم.
در ضمن دمای cpu هم بالا نمیره در حدود 31 است.

اگر راهنمایی کنین ممنونم.
با سپاس

Smoke_1110
08-04-2010, 14:34
اکثر اتصالات ایجادی در کیس مربوط به پاور هست گاهی اتفاق میفته که یک قطعه به سیستمتون اضافه میکنید که توان بیشتری نسبت به بقیه قطعات نیاز داره یا به قول ما الکترونیکیا میگیم جریان کشی زیادی داره و باعث ایجاد نوسان میشه و همین در خاموش و یا ری استارت شدن سیستم کافیه .
البته این تهنا دلیل برای ری استارت نیست بلکه دمای بالای پردازنده هم باعث این کار میشه حالا باید دقت کنید که ایراد از کجاست

razermate
11-04-2010, 16:42
با سلام
در برخي مواقع همين كه رايانه را روشن مي كنم،خاموش ميشه!
دفعاتي هم بعد از يه مدت كه كار مي كنه خود به خود خاموش ميشه.
تازه گي ها خمير cpu را عوض كردم.
دكمه پاور هم تق و لق است.
مقدار خمیرو نباید زیاد باشه

hake it
28-05-2010, 15:27
اول برو فن خودتو نگاه کن ممکن است به دلیل اتصالی فن در یک لحضه بایستد و کامپیوتر خاموش یا ری استارت شود ویا پاور شما سوخته یا اخرین نفس هایش را می کشه:41:

amd>intel
30-05-2010, 09:04
پاور رو هم حتما چک کن . نوع و مدل پاور رو حتما ذکر کن . دمای CPU تو بایوس چند هست ؟

davsep
03-06-2010, 14:38
كليد پاور رو از مين بورد جدا كردي؟ نتيچه چي شد؟

honeyxp
18-06-2010, 21:29
سلام دوستان

رایانه ی من گه گاه در حین کار کردن restart می شه. power را بردم تست کردند مشکلی نداشت. مارکش green است.
همون شب که آوردم دستم خورد به کیس و دیدم برق داره. 1 سیم ار کیس به شوفاژ اتصال دادم تنها فرقی که کرد این بود که قبلا بالا نمی یومد و باید خاموش و روشن می کردم ولی پس از اتصال سیم خودش میاد بالا.

در ضمن پس از بالا امد مثلا internet explorer از ادامش میاد. من موندم الان امکا داره نرم افزاری هم باشه یا نه.

سیستم هیچ ویروسی هم نداره و مشکل بایوس هم نداره.
من خودم بیشتر به power و برق دزدی شک دارم.
در ضمن دمای cpu هم بالا نمیره در حدود 31 است.

اگر راهنمایی کنین ممنونم.
با سپاس
اگه اتصالی داشته باشه که با ارت هم درست نمیشه!!!
رمت چی؟ سالمه؟

sasan816
18-06-2010, 21:35
به احتمال زیاد از پاورتون هست