PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نورپردازی با After Effect، آیا عاقلانه هست؟

The Alien
18-02-2010, 14:21
سلام دوستان

من می‌خوام فیلم جدیدم رو بسازم. به دلیل اینکه برای ساخت فیلم بیش از 2 میلیون هزینه ندارم و بیشتر از 5 روز نمی‌تونم کار کنم و تعداد بالای 200 تا پلان دارم، عملاً نورپردازی دقیق صحنه‌ای نمی تونم بکنم... یعنی وقت نمیشه... در حالی که پلان های من باید تاریک و با نورهای موضعی باشن. به اصطلاح Low key

آیا به نظر شما عاقلانه هست که فیلم را به شکل نورهای تخت و بدون سایه بگیرم و بعد با افکتر افکت نورپردازی کنم؟ آیا لو نمی‌ره؟ آیا به نظر شما جلوه‌های نورپردازی افترافکت واقع‌گرایانه هست و بیننده متوجه نمیشه...؟

من کلی پلان حرکتی دارم...
فرمت Hd کار می‌کنم...

pclord
19-02-2010, 00:38
خب بستگی به سطح اطلاعاتت داره،یعنی بستگی به این داره که تا چه حد به آفتر واردی،اگه واقعا حرفه ای هستی،و میتونی یه نورپردازی حرفه ای انجام بدی،فکر نکنم تابلو بشه.

موفق باشی.:46:

Mr Andersson
19-02-2010, 02:05
درود;

دردسر نور پردازی با نرم افزار خیلی بیشتر از نور پردازی سر صحنه ست و قطعا واقعی بودن نور واقعی بیشتر مگر اینکه شما با نور - سایه و رفلکس آشنایی کامل داشته باشی که اگه اینطوره همونجا از این تجربت استفاده کنی بهتره! توصیه من اینه که اول این نوع نورپردازی رو خوب تمرین کن تا دستت بیاد که بعد اونجا بتونی سریع عمل کنی.

موفق باشی.

pouyan_pro2008
19-02-2010, 02:21
برای نور پردازی نرم افزاری اگه بخوای تابلو نشه باید از چند تا نرم افزار عمده از جمله هودینی+فیوژن+بوژو(برای موشن تراکینگ سه بعدی)+شایدم افتر. استفاده بشه
یعنی در واقع یه جورایی به مت پیتینگ ارتباط پیدا میکنه.
هزینشم اگه بخوای خوب در بیاد بسیار بیشتر از اون چیزیه که فکر میکنی توی ایرانم کمتر کسانی رو میشناسم که انجام بدن
این ها که میگم دوست عزیز تجربه شخصی بنده هستش البته در سطح....:5:
موفق باشی

reza2kn
19-02-2010, 14:34
سلام دوست عزیز
قصد جسارت ندارم ولی شما که فقط میخوای 5 روز برای یک فیلم وقت بذاری نمیتونی انتظار داشته باشی که کار حرفه ای و بی نقص دربیاد...
راجع به نورپردازی هم به نظر من شما صحنه ها تو با یه پیش زمینه ای از نورهایی که میخوای بگیر و با کیفیت بالا تو افتر میشه خیلی خیلی حرفه ای درآورد تو هالیود کارگردان ها از همین افتر برای کامپوزیت فبلم هاشون استفاده میکنن (و البته چند تا نرم افزار دیگه مثل فیوژن) خلاصه برمیگرده به حرف pclord عزیز که چقدر تو افتر بتونی کار کنی ولی در کل سعی کن تو صحنه هایی که میگیری یه تمی از چیزی که میخوای دربیاد باشه:46:
موفق باشی:11:

The Alien
20-02-2010, 20:42
دوستان عزیز از لطف شما متشکرم، البته من هنوز تصمیم قطعی نگرفتم... ولی به نظرم خیلی راه حل‌های خوب برای واقعی جلوه دادن نورهای افتر افکت پیدا کردم... هنوز یکسری نقایصی مونده. البته من افتر افکت‌کار حرفه‌ای نیستم، ولی چند هفته‌ای هست که دارم تجربه‌های زیادی در زمینه نور و Mask توی افتر می‌کنم و بسیاریشون خیلی خوب بوده... سعی می‌کنم اطلاعاتم رو کامل کنم.

برای نور پردازی نرم افزاری اگه بخوای تابلو نشه باید از چند تا نرم افزار عمده از جمله هودینی+فیوژن+بوژو(برای موشن تراکینگ سه بعدی)+شایدم افتر. استفاده بشه
مرسی، سعی می‌کنم این نرم‌افزارها رو اگه بشه رو پیدا کنم و ببینم چجورین. فکر نمی‌کنم هیچ نرم افزاری اونقدر سخت باشه که نشه از روی Help خودش یادش گرفت. البته اگه خیلی گرون باشه و کرکش کلا موجود نباشه و نشه پیداشون کرد که هیچی...

قصد جسارت ندارم ولی شما که فقط میخوای 5 روز برای یک فیلم وقت بذاری نمیتونی انتظار داشته باشی که کار حرفه ای و بی نقص دربیاد...

دوست عزیز فکر کنم منظورم رو بد بیان کردم. منظورم این بود که برای تولید یعنی مرحلة فیلمبرداری نمی‌تونم بیش از 5 روز زمانبدنی کنم. چون هر روز تولید بیش از 400 هزار تومان خرج داره که شامل دستمزدها، خرج صحنه، خرج غذای گروه و چیزهای دیگه میشه. تازه تجهیزات برای من رایگان درومده وگرنه از این هم گرونتر میشد.... وگرنه برای پس-تولید یا مرحله تدوین و جلوه‌های ویژه هرچقدر زمان بخواد میزام. یک ماه دوماه هرچی بشه... یک ماه هم هست دارم پیش تولید می‌کنم...

SevenART
01-03-2010, 00:00
می دونی چیه .... نساز .... من هم می تونستم چند وقت پیش فیلم کوتاهم را بسازم با همین شرایط شما .... ولی یکی که فیلمساز بود گفت : نساز ... مگه مجبوری ... بعدا که پول و وقت بیشتری داشتی بساز ... البته من تو اصفهان می خواستم بسازم ... خرج هم تو اصفهان کمه و همون فیلم خودم را می تونم توی 2 روز و 200 تومن پول بسازم .... ولی خوب دیگه....

SevenART
01-03-2010, 00:02
بعدشم اصه شما فک نکنم اونقده تجربه ی فیلم ساختن داشته باشن ( ببخشیدا) کار هربر بز و اینا .... اگه این کاره بودی هیچ موقع نمی گفتی دورپردازی را با افتری چیزی انجام بدم ..... چون نور یکی از عناصر سینماس .... مثل اینه که شما بگید من می خوام بدون داشتن رنگ نقاشی کنم .... ها ...

reza2kn
01-03-2010, 17:47
جناب Seven ART سلام...
اول که سعی کن به کسی توهین نکنی یا حرفای نا امید کننده نزنی...
راحع به نورپردازی هم به نظرم این دفعه شما در اشتباهی ، چون تو خیلی از موزیک ویدئو ها و فیلم های کوتاه ، تم محیطی که میخوان توش قرار بگیرن رو تهیه میکنن ، حالا یا با نور یا فیلم گرفتن در شرایط خاص هوایی ، بعد چیزی رو که میخوان نهایی بگیرن با افتر در میارن، خیلی خیلی هم قشنگ در میاد...درسته نورپردازی خیلی مهمه برای فیلمبرداری ، ولی دیگه اینطور نیست که بخوای بدون رنگ نقاشی کنی ، فوقش میری فتوشاپ رو باز میکنی و دیجیتال پینتیگ رو شروع میکنی هم Crtl+Z داره ، هم رنگ نیاز نداره:46:
موفق باشید:11:

imanshirani
23-03-2010, 12:58
شدن که با افتر افکت میشه اینکار کرد ولی توصعه نمیشه نمی دونم فیلمتون ساختید یا نه ولی برای تجربه بقیه میگم

چه بخواهید چه نه افتر افکت و کلاً نرم افزار های در سطح اون موقعی که یک فوتیج فیلم وارد میکنید یک محیط دوبعدی وارد میکنه و شما نمی تونید نور خودتون به شکل دلخواه اعمال کنید مثلاً به یک جسم روی میز بدید و انتظار داشته بشید که اون جسم سایه هم داشته باشه ( البته میشه ولی خیلی سخت )

در مورد موزیک ویدیو ها هم اینکار میکنند اجسام و ... تو محیط های سه بعدی می سازند و بعد اون فوتیج خودشون را مچ مو می کنند و ....

SevenART
23-03-2010, 14:32
زضا جان من شوما را خیلی دوست دارم ولی ... چند مدت پیش یه سوژه تو دفتر داشتیم ... یه نفری اومد و خواست بدون نورپردازی فیلم نود بسازه و گفتش فوقش با فتوشاپ درست می کنیم ... بعد شده بود این سوژه ... همیشه تا یه مشکلی پیش می اومد می گفتیم خوب فوقش با فتوشاپ درستش می کنیم ... این راهی هم که شما می گی ایمان خان جواب دادن خدا را شکر ...