PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم شناخت سي دي رام

caspian
02-04-2006, 12:50
در يكي از ويندوزام cd rom را نشون نميده.در يكي از ويندوزام نشون ميده
علت چيه؟خودبخود امروز اين جور شده

ommyd
02-04-2006, 16:26
تو اون ويندوزي كه نشون نميده برو تو device manager ميبيني كه يكي از گزينه ها علامت ضربدر قرمز خورده
روش راست كليك كن update driver رو انتخاب كن بعدشم هر چي صفحه اومد next بزن آخري هم finish بزن
اگه نشد اگه رايتر داري سي دي مادربردتو بذار تو رايتر و همين كارا رو انجام بده

dadash sia
02-04-2006, 16:29
تو اون ويندوزي كه نشون نميده برو تو device manager ميبيني كه يكي از گزينه ها علامت ضربدر قرمز خورده
روش راست كليك كن update driver رو انتخاب كن بعدشم هر چي صفحه اومد next بزن آخري هم finish بزن
اگه نشد اگه رايتر داري سي دي مادربردتو بذار تو رايتر و همين كارا رو انجام بده

و اگه نشد اسکن کن واسه ویروس.
چون این مشکل واسه خودم هم پیش اومده.
اون 2 تا اره جواب نداد منم اسکن کردم دیدم تمام memoryم ویروسیه .
وقتی همشونو cleanکردم اونم اومد سر جاش.
ممنون.

caspian
02-04-2006, 20:43
مرسي از راهنماييتون
من آنتي ويروس كاسپراسكاي دارم و لا اقل روزي 2 بار آپديت ميشه.بعيد مي دونم ويروس باشه.بازم ممنون

'POP'
02-04-2006, 22:05
اگر داخل نسخه هاي فعلي ويندوز آزمايشي ويستا اين اتفاق رخ داده كه بايد از ويندوز ديگه اي استفاده كني.

اما درصورت استفاده از Xp (بويژه در صورت بوجود آمدن اين اشكال بعد از نصب ويندوز)، يك روش رجيستري در اين قبيل موارد پيشنهاد ميشه كه "ممكنه" در مورد شما هم جواب داد.
در اين روش ، بعد از اينكه از رجيستري يك پشتيبان تهيه شد ، در اين مسير:
HKEY_LOCAL_MACHINE\system\CurrentControlSet\Contro l\Class\3d36e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318
اگر مقاديري با نامهاي UpperFilters و يا LowerFilters وجود داشت ، حذف و بعد از خروج از رجيستري اقدام به دوباره راه اندازي سيستم كرد.
بعد از بالا آمدن ويندوز ،بايد داخل Device Manager "هر درايوي" كه با علامت سؤال همراه بود رو از منوي Action ،
Uninstall كرد. دوباره از همان منو ، Scan for Hardware changes رو انتخاب و در نهايت درايو CD-Rom (يا DVD-Rom ) مجددا در ويندوز نصب خواهد شد.
;)

caspian
03-04-2006, 05:33
مرسي از همگي
يه بار درايور سي دي رام را آن اينستال كردم و دوباره تصب كردم درست شد.ممنون