PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست : راهنمایی در مورد راه انداازی اینترنت Wireless

علیرضا
17-02-2010, 00:26
سلام دوستان
من برای اتصال به اینترنت همین الان یک آنتن اسلپ (یا اسلب؟!) روی پشت بام خونه نصب کردم و با یک اتصال Cross-Over آنتن اسلپ رو به کامپیوتر خانگیم متصل کردم (از طریق POE). عکس های آنتن رو می تونید تو اسپویلر پایین ببینید ...

مشکلم اینجاست که اسلپ نیاز به کانفیگ داره و من IP و MAC Address اش رو می خوام تا خودم کانفیگش کنم و نمی خوام شرکتی که بهم اشتراک اینترنت میده برام کانفیگش کنه.

ممنون میشم راهنماییم کنید. اولین سوال من اینه که آیا کابل Cat5 ای که از آنتن به POE وصل شده باید کراس-اور باشه یا مستقیم ؟

سلام دوستان
من از یک سال پیش یک عدد از این دستگاه ها دارم که باور کنید حتی اسمش رو هم درست نمی دونم :
فکر کنم اسمش Hub Router ، Switch یا یه همچین چیزیه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به هر حال، این آنتن مال کافی نت نقلی ایه که یک سال پیش احداثش کردم. و بعد از شکست پروژه ی کافی نت ، این آنتن روی دست من موند و هیچ کس نخریدش !

از اونجایی که من شانس درست و حسابی ندارم ، سرویس دهنده های ADSL اطراف ما خیلی بی انصاف هستند. پارس آنلاین هم هنوز موفق نشده یک پشت بام نزدیک مخابرات گیر بیاره تا دم و دستگاش رو اونجا علم کنه ..
تف به این شانس :2:

امشب به سرم زد ، گفتم این آنتن رو بیارم توی کار . بهتر از اینه که بمونه خاک بخوره . اون موقع 570 هزار تومن پولش رو دادم. الان هیچ کس نمیاد ازم بخره.

یک سوال اساسی که جا داره مطرح بشه اینه که برد مفید این آنتن ها چقدره ؟ چند کیلو متر ؟ آیا من می تونم از اینجا مشترک یه شرکت با انصاف تهرانی بشم ؟ من رباط کریم می شینم.

آیا برای من (که پول آنتن رو قبلاً از کف دادم!) ارزشش رو داره که به جای ADSL قراضه که محدودیت حجمی داره برم و یه اشتراک Wireless از این اطراف بگیرم ؟ من از تعرفه های Wireless مطلع نیستم . اون موقع که کافی نت داشتم ، 64 اختصاصی ماهیانه 50 هزار بود
128 صد هزار تومن بود !

ارزشش رو داره

Mm_behnam
19-02-2010, 13:23
با سلام
مگه انتن شما جعبه نداشت که هیچ اطلاعاتی ازش نداری چون همه مشخصاتش رو جعبش مینویسه کارخونه.
اگه نوشته های پشت انتن رو تو عکسی که واضح باشه و بشه نوشته ها رو خوند بزاری شاید بتونم اطلاعات کاملش رو به شما بدم.
کافی نت شما کجا بود تو تهران بود یا تو رباط کریم؟
اصلا کافی نت شما راه افتاد و با انتن اینترنت دریافت کردین یا نه؟
اگه تلفن اون شرکتی که قرار بود به شما خدمات بده رو داری بهشون زنگ بزن.اونا میتونن کمکت کنن.
البته اشتراک اینترنت بی سیم حتی الان هم گرونه,کلا گرونه من قیمت چند تا شرکت رو دیدم مثل همونایی هست که شما نوشتید.چون تقریبا هر منطقه دست یه شرکته که به صورت انحصاری کار میکنه و این دلیل اصلی گرون بودن اشتراک هاشه.
انتن رو میفروشی شاید من به کارم بیاد.

علیرضا
21-02-2010, 10:22
سلام
نه نداشت ما از شرکتی که بهمون سرویس اینترنت می داد این رو خریدیم و خودشون نصب و راه اندازیش کردن برامون. نوشته های پشت آنتن هم زیر بارون پاک شده . :31:
کافی نت ما تو رباط کریم بود. بله راه افتاد و با همین آنتن اینترنت دریافت می کردیم خیلی راحت

اگه می خوای بهم پیغام خصوصی بزن :46:

Exir
21-02-2010, 13:03
اونجوری اینو گذاشتی رو میز با اون پیچاش نگفتی میز به .. بره؟:13:
حالا کافی نت نمیچرخه دوباره بزنی؟

علیرضا
22-02-2010, 11:22
اونجوری اینو گذاشتی رو میز با اون پیچاش نگفتی میز به .. بره؟:13:
حالا کافی نت نمیچرخه دوباره بزنی؟

:31:
نه خیالت راحت. موقعی که میزاشتم حواسم به میز بود

کافی نت ضرر داد . اصلاً ارزشش رو نداشت