PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Frontpage extensions,IIS و خطای Runtime error

A-freeman
02-04-2006, 09:20
کار با پایگاه داده به راحتیه ساختن صفحات وب ایستا نیست. همانطور که می دانید ساختن صفحات پویا یعنی صفحاتی که مثلا رمز عبور شما رو بررسی می کنن یا مثلا قد و وزن شما رو گرفته و بعد از انجام محاسبات،به شما میگن که متناسب هستید یا نه و همین صفحات پایگاه داده هم, به راحتی نیست. در واقع اینها صفحاتی فعال و هوشمند هستند که نمی توان به تنهایی و با استفاده از HTML آنها را ساخت و باید از زبان های اسکریپت نویسی (نوعی برنامه نویسی مثل بیسیک یا ... البته با فرمت خاص خودش) استفاده کرد.اسکریپت هایی مثل :JAVA,ASP,ASPX,JSP,CGI,PERL,VB و اخیرا هم اسکریپت های PHP و ASP.NET که در واقع امکاناتی را که HTML نداشت به آن اضافه می کند.
البته اگه با برنامه نویسی ویژوال (مثل ویژوال بیسیک) آشنایی مختصری داشته باشید میتوانید اسکریپت ها را راحتتر درک کنید.
فرانت پیج هم امکانات خوبی برای ساخت صفحات پویا ارایه میده و مثلا با استفاده از ویزارد های اون یه پایگاه داده در آدرس زیر قرار دادم که میتونید اونو ببینید و بقیه رکوردهای اونو پر کنید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لازم نیست در حد بالا این اسکریپت ها را یاد بگیرید ولی اگه صفحات پویا می خواهید فکر می کنم که مجبور باشید.
اگر می خواهید صفحات پویا را روی کامپیوتر خود اجرا کنید باید سرویس IIS را که از اجزاء ویندوز هست از طریق control panel>add/remove programs>windows components نصب کنید و البته باید کمی هم با این سرویس آشنا باشید. وقتی که صفحات شما جواب داد آنوقت می توانید آنها را با خیال راحت UPLOAD کنید.البته فایلهای خود را باید در جایی UPLOAD کنید که مثلا اگر از ASP استفاده کرده باشید ASP را حمایت و اجرا کند.
کتابی که الان دارم مطالعه می کنم (آموزش ASP -علی کورانلو-محمد عادلی نیا-دیباگران تهران) راجع به IIS هم نوشته.
راستی استفاده از بعضی از امکانات تولید فرم در فرانت پیج مثل Dropdown box,List box و ... ممکنه برای اجرا به Frontpage extensions نیاز داشته باشه که می توانید آن را به همراه IIS نصب کنید ولی اگر پس از آشنایی با IIS باز هم با مشکل مواجه شدید باید از آدرس زیر برای اجرای صفحات خودتون استفاده کنید که امروز این آدرس رو به طور اتفاقی در حال سروکله زدن با IIS گیر آوردم:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
که 127.0.0.1 همانطور که میدونید آدرس کامپیوتر خودتون و index.htm هم صفحه اول پروژه ای است که ساخته اید.
shtml.dll مربوط به اجرای extensions است که میتوانید در درایو ویندوز خودتان آن را جستجو کنید.
باز هم به سروری نیاز دارید که از Frontpage extensions حمایت کنید.
با اینکه صفحات حاوی extensions ها روی کامپیوترم جواب میده،ولی وقتی اونا رو در سرور قرار دادم و حتی از آدرس بالا استفاده کردم باز هم همون خطا ظاهر شد.البته بدون آدرس بالا روی کامپیوترم جواب نمیده. نظر شما چیه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این هم آدرس اون صفحه .