PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همه چیز درباره امپلی فایر !

mamad gonzo
16-02-2010, 03:05
اقا این امپ ها به افزایش کیفیت هم کومک میکنن دیگه :8:
خوب حالا چه مارک هاییشون تو ایران گیر میاد مزنه قیمت چنده از چند تومن تو ایران داریم؟
یه مزنه قیمت بدین تا من بودجه رو واسش بگم چون نمیدونم چند تومن هستن!

یکم هم دربارشون توضیح بدین هم خوبه..........
ممنون

BLACK-BLACK
16-02-2010, 07:16
امپ ربطی به کیفیت نداره فقط شدت صدا رو تقویت میکنه واسه بلندگوهای قویتر.

sastwhc
16-02-2010, 09:56
اقا این امپ ها به افزایش کیفیت هم کومک میکنن دیگه :8:
خوب حالا چه مارک هاییشون تو ایران گیر میاد مزنه قیمت چنده از چند تومن تو ایران داریم؟
یه مزنه قیمت بدین تا من بودجه رو واسش بگم چون نمیدونم چند تومن هستن!

یکم هم دربارشون توضیح بدین هم خوبه..........
ممنون

تقویت هر موجی از جمله صدا باعث ایجاد اعوجاج distortion میگردد که در آمپلیفایرهای مرغوب زیر 0.001 درصد است.

mamad gonzo
16-02-2010, 15:32
یعنی کیفیت رو بهبود نمی بخشه؟
منظور من امپ هایی که برای پلیر و هدفون هستند نه اسپیکر!

seymour
16-02-2010, 19:41
امپ ربطی به کیفیت نداره فقط شدت صدا رو تقویت میکنه واسه بلندگوهای قویتر.

یعنی کیفیت رو بهبود نمی بخشه؟
منظور من امپ هایی که برای پلیر و هدفون هستند نه اسپیکر!
برخلاف اونچه دوستمون گفتند، پاسخ مثتبه (در قالب پلیرها و هدفونها داریم بحث می کنیم البته).. یه هدفون خوب و باکیفیت، حتماً میتونه از یه آمپ خوب بهره ببره.. اصلاً بسیاری از هدفون های باکیفیت و معتبر، تنها وقتی صدای واقعی شون در میاد (اصطلاحاً درایو میشن) که به یه آمپ خوب مخصوص هدفون وصل بشن... جزئیات صدا بهتر به گوش می رسه (اصطلاحاً میگیم "صداش در میاد") .. باس میتونه بهتر تولید بشه.. و کلاً اثرش روی دامنه فرکانسی مثبته

توجه کنیم که این بحث بیشتر برای هدفون های 100 تومن به بالا معنی پیدا می کنه..

a.z.p.z
16-02-2010, 19:57
دقیقا البته معمولا هدفون هایی که مقدار اوهم اون ها بالا هست از امپلی استفاده میکنند حال در همین تکنولوژی دینامیکی مثل
هدفون های : HD800 HD650 از سن هایزر که امپندانسشون 300 اوهم هست که باید حتما به امپلی وصل بشن تا صدای واضحی ازشون پخش بشه !

mamad gonzo
16-02-2010, 19:58
خوب مزنه قیمت چنده؟

peaceful1
16-02-2010, 22:11
از8$ تا .... تا وجود داره
و حتی روی موبایل هم میشه استفاده کرد
من خودم چند تا دارم و خیلی راضی هستم یک جون تازه به هدفون 2 واتی من داده

peaceful1
16-02-2010, 23:29
از این جهت برای عموم رو کیفیت صدا تاثیر داره که اگه شما پخش کننده رو به آمپلی فایر وصل کنید و تا حد کمی صدا رو از پخش کننده و بیشتر از خود آمپلی فایر زیاد کنید میزان نویز و هیس کمتر میشه و خش قسمت بم و حالت نا خوشایند قسمت زیر به شکل معجزه آسایی ترمیم میشه
دستگاه بدون آمپلی فایر (خوب) و با حد اکثر حجم صدا مثل آدمی که یک بار سنگین برداشته و دستش داره می لرزه و هر لحظه ممکنه بیفته ولی با آمپلی فایر همان حجم صدا حداکثری وسیله (حتی شاید بیشتر) و با تفکیک پذیری بیشتر (حد اکثر نصف ماکزیمم حجم صدا پلیر)  و طنین خیلی دلنشین تر
حتی این تاثیر رو من روی هدفون های default هم به صورت قابل ملاحظه ای دیدم 

sastwhc
17-02-2010, 00:35
برخلاف اونچه دوستمون گفتند، پاسخ مثتبه (در قالب پلیرها و هدفونها داریم بحث می کنیم البته).. یه هدفون خوب و باکیفیت، حتماً میتونه از یه آمپ خوب بهره ببره.. اصلاً بسیاری از هدفون های باکیفیت و معتبر، تنها وقتی صدای واقعی شون در میاد (اصطلاحاً درایو میشن) که به یه آمپ خوب مخصوص هدفون وصل بشن... جزئیات صدا بهتر به گوش می رسه (اصطلاحاً میگیم "صداش در میاد") .. باس میتونه بهتر تولید بشه.. و کلاً اثرش روی دامنه فرکانسی مثبته

توجه کنیم که این بحث بیشتر برای هدفون های 100 تومن به بالا معنی پیدا می کنه..

کیفیت موج با ضریب دیستورشن مرتبطه و دامنه با امپیلتیود شدن بیشتر میشه و وضوح متاثر از هر دو بغلاوه پارامترهای دیگر

peaceful1
17-02-2010, 00:55
کیفیت موج با ضریب دیستورشن مرتبطه و دامنه با امپیلتیود شدن بیشتر میشه و وضوح متاثر از هر دو بغلاوه پارامترهای دیگر

شما رشته تحصیلیت برق هست؟
از اون حرف هایی زدی که مخ من هیچ وقت نمیکشه

mamad gonzo
17-02-2010, 01:54
الا امپلی رو میشه تو تهران گیر اورد؟
یه خوبش تو چه قیمتیه ؟
یه چیزی که کیفیت و تفکیک رو خوب کنه و قیمتش هم مناسب باشه!!:13:

sastwhc
17-02-2010, 09:20
شما رشته تحصیلیت برق هست؟
از اون حرف هایی زدی که مخ من هیچ وقت نمیکشه

بله پدر جان.البته در سال های بسیار دور:31:
منظورم گفتن حرفی نبود که برایت سودی نداشته باشد.بگذار واضح تر بگویم.اینجا دو تا مسئله وجود دارد.یکی کیفیت صدا به معنی علمی و آزمایشگاهی جوری که در تعاریف فیزیکی بگنجد و دیگر وضوح صدا و زیبایی که در تعاریف موسیقیایی می گنجد.
اول )آیا می خواهی بدانی اگر صدا را تقویت کنی نتیجه با کیفیت تری خواهی داشت؟
از دید فیزیکی این تنها در صورتی درست خواهد بود که تقویت کننده THDوIMD ایده ال داشته باشدوبعبارت عملی هرگز چنین کاری ممکن نیست.اما
دوم)آیا می خواهی بدانی آیا وصل کردنه هدفنت به یک تقویت کننده صدای واضح تر و لذت بخش تری را بهت میدهد؟
جواب بستگی به وسایلی و البته اصل کیفیت صدای اصلی و خروجی دستگاه پلیری دارد که استفاده می کنی.اگر در حال حاضر از هدفونی استفاده می کنی که توسط Player بخوبی Drive نمیشود یعنی صدا حجم لازم را ندارد می توانی از یک تقویت کننده Low Noise استفاده کنی این تقویت کننده فقط در صورت با کیفیت بودن میتواند در عین تقویت دامنه ی صدا میزان اعوجاج صدا را تنها در حدی افزایش دهد که قابل اغماض باشد.

اما راه کار عملی:بگو از چه دستگاهی استفاده میکنی و چه هدفونی داری؟
اگر یک دستگاه با کیفیت داشته باشی مثلا بعضی از انواع کریتیو و یک هدفن قوی و احتمالا بزرگ بشکلی دستگاه نتواند کاملا هدفنت را راه بیندازد در این صورت Amplifier پیشنهاد میشود در غیر اینصورت بهتر است نتیجه دلخواه را باتغییر در سایر وسایلت بدهی و نه اضافه کردنه آمپلیفایر.
اینکه ایا دستگاهی میتواند هدفون را درایو کند یا خیر با مقایسه خروجی دستگاه که در دفترچه مشخصاتش میباشد و نیاز هدفون که در دفترچه مشخصاتش خواهد بود قابل پیشبینی است.مسلما اگر شما هدفون گم نامی داشته باشی که برایش تعریف درستی از درایو ذکر نشده باشد شاید بهتر باشد اول انرا با یک مارک بهتر عوض کنی.

موفق باشی

mamad gonzo
17-02-2010, 14:08
بله پدر جان.البته در سال های بسیار دور:31:
منظورم گفتن حرفی نبود که برایت سودی نداشته باشد.بگذار واضح تر بگویم.اینجا دو تا مسئله وجود دارد.یکی کیفیت صدا به معنی علمی و آزمایشگاهی جوری که در تعاریف فیزیکی بگنجد و دیگر وضوح صدا و زیبایی که در تعاریف موسیقیایی می گنجد.
اول )آیا می خواهی بدانی اگر صدا را تقویت کنی نتیجه با کیفیت تری خواهی داشت؟
از دید فیزیکی این تنها در صورتی درست خواهد بود که تقویت کننده THDوIMD ایده ال داشته باشدوبعبارت عملی هرگز چنین کاری ممکن نیست.اما
دوم)آیا می خواهی بدانی آیا وصل کردنه هدفنت به یک تقویت کننده صدای واضح تر و لذت بخش تری را بهت میدهد؟
جواب بستگی به وسایلی و البته اصل کیفیت صدای اصلی و خروجی دستگاه پلیری دارد که استفاده می کنی.اگر در حال حاضر از هدفونی استفاده می کنی که توسط Player بخوبی Drive نمیشود یعنی صدا حجم لازم را ندارد می توانی از یک تقویت کننده Low Noise استفاده کنی این تقویت کننده فقط در صورت با کیفیت بودن میتواند در عین تقویت دامنه ی صدا میزان اعوجاج صدا را تنها در حدی افزایش دهد که قابل اغماض باشد.

اما راه کار عملی:بگو از چه دستگاهی استفاده میکنی و چه هدفونی داری؟
اگر یک دستگاه با کیفیت داشته باشی مثلا بعضی از انواع کریتیو و یک هدفن قوی و احتمالا بزرگ بشکلی دستگاه نتواند کاملا هدفنت را راه بیندازد در این صورت Amplifier پیشنهاد میشود در غیر اینصورت بهتر است نتیجه دلخواه را باتغییر در سایر وسایلت بدهی و نه اضافه کردنه آمپلیفایر.
اینکه ایا دستگاهی میتواند هدفون را درایو کند یا خیر با مقایسه خروجی دستگاه که در دفترچه مشخصاتش میباشد و نیاز هدفون که در دفترچه مشخصاتش خواهد بود قابل پیشبینی است.مسلما اگر شما هدفون گم نامی داشته باشی که برایش تعریف درستی از درایو ذکر نشده باشد شاید بهتر باشد اول انرا با یک مارک بهتر عوض کنی.

موفق باشی

ممنون مهندس
پلیرم کریتیوه و هدفونم px100 که با این توضیحات که دادی حتما px درایو میشه....
پس استفاده از امپ زمانیه که پلیر نتونه هدفونو درایو کنه که قاعدتا هدقون پاید خرکی باشه:27:
با این توضیحات بیخیال امپ میشم .... میرم یه هدفون میگیرم....
به هر ترتیب دمی شووما گرم:40:

sastwhc
17-02-2010, 16:26
ممنون مهندس
پس استفاده از امپ زمانیه که پلیر نتونه هدفونو درایو کنه که قاعدتا هدقون پاید خرکی باشه:27:
با این توضیحات بیخیال امپ میشم .... میرم یه هدفون میگیرم....
به هر ترتیب دمی شووما گرم:40:

مدل کریتیوت رو بگو واگه دفترچه راهنما داره مشخصات قدرت و امپدانس خروجی

و هدفونت sennheiser px100؟

اتفاقا هدفونه بدی نیست.

mamad gonzo
17-02-2010, 19:48
مشخصات px پشت جعبش بود که گم شده ... جعبه -x-fi2 هم اصفهان نیس...!
با توضیحات که دادی ترجیح میدم یه هدفون بگیرم تا یه امپ
ممنون:40:

seymour
17-02-2010, 20:23

یا شاید بهتره اینطوری بگیم: (فکر کنم اینطوری کاملتر باشه)

استفاده از آمپ زمانیه که پلیر (یا هر دستگاهی که قرار صدا رو تحویل هدفون بده) نتونه این کار رو بهترین شکل انجام بده .. یا احساس کنیم که صدا همچنان جای پیشرفت داره و در شرایط فعلی (بدون آمپ و فقط بصورت ترکیب پلیر+هدفون)، از حداکثر قابلیت های هدفون استفاده نشده ..

ominoaudio
05-02-2013, 11:59
دوستان نظرتون در مورد این چیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شرکت Fiio شرکت معتبری هست؟؟ قصد دارم اینو بگیرم به نظرم مشخصاتش نسبت به قیمت خیلی خوبه.
لطفا راهنمایی کنید... ممنون.