PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک نقشه‌های ساختمانی درخواستی در ایران

قاهر - Gahir
15-02-2010, 21:46
بـــ‌ه نـــــ‌امـ خــــ‌د‌ا‌و‌نـــــــ‌د مـــــ‌ه‌ـربـــ‌ان

از اسم تاپیک مشخصه ،

میخوام که با همکاری همدیگه ، تا اونجایی که وسع و تواناییمون هست نقشه‌های ساختمانی سفارشی دوستان(درخواستی) رو به بهترین نحو براشون پیش نمایش کنیم .
یعنی اینکه نقشه‎های ساختمانی درخواستی از طرف دوستان رو به صورت خودمانی طراحی کنیم و فقط یک نمونه‎ی Demo در اختیارشون قرار بدیم تا اینکه دوستانی که درخواست دادند ، یک نمونه‎ی آزمایشی از نقشه‎ی ساختمانی که قراره روش کار کنن داشته باشن ! همین .
دیگه لازم نیست که حتما باید نقشه‌ها به صورت مهندسی و دقیق باشند ، فقط نقشه‌ها رو بر اساس تعریف‌ها و نوع درخواستی که کاربران در اینجا مطرح میکنند ، باشند ؛ یعنی در حیطه این موارد باشن نه چیز دیگه ! ...

مثلا درخواست خودم ، پست دوم .

البته ، من خودم اول می‌خواستم فقط بیشتر برای نقشه‌های ساختمانی که خودم در این تاپیک درخواست می‌دادم ، تلاش کنم ! ولی چون دیدم این موضوع میتونه عمومی‌تر بشه ، به صورت عمومی و کلی مطرح کردم .

خواهان مشارک اساتید و دوستان عزیز هستم .

لطفا در این باره حتما ما رو کمک کنید و تاپیک رو رونق بدید ! ...

با تشکر از شما .
قاهر .

قاهر - Gahir
15-02-2010, 21:52
سلام مجدد .

دوستان ، من یک نقشه‌ی ساختمانی استاندارد رو می‌خوام که برای دو طبقه باشه به همراه دو سرویس کامل در کل ساختمان (هر طبقه یک سرویس کامل) + گاراژ در طبقه‌ی اول و داشتن زیر زمین (طبقه‌ی زیرین) و همچنین دارا بودن حیاط خلوت در پشت خونه ! ...

لطفا دوستان هر چه سریع‌تر ، یک نقشه‌ی ساختمانی درست و حسابی و مناسب و شیک در صورتی که سه وجه خانه مسدود شده باشد و شرایط بالایی رو هم دارا باشد رو در اینجا قرار بدید ! ... ( محیط خانه مستطیل شکل )

دوستان مساحت زمینی که قرار توش مثلا ، خونه‌ای به نقشه‎ی درخواستی ساخته شه در زیر مینویسم :
مساحت 200 متر مربع در نظر بگیرید .طول 20 متر.عرض 10 متر.این شرایط رو هم در نظر بگیرید که سه وجه زمین فرضی بالا ، مسدود هست ، یعنی اطرافش خونه ساخته شده ! ... علاوه بر این هم دو طبقه داشته باشه یا سه طبقه ...

دستتون درد نکنه ، فقط خواهشا ، التماسا ، یکم زودتر باشه ، بهتر میشه ! ...

Mahdi/s
16-02-2010, 08:23
سلام قاهرخان....والا من هنوز نفمیدم منظورت چی هست..چون تا اونجایی که من میدونم به این الکی ها نیست....اولا جا با جا فرق داره......شهرداری های تهران هر منطقه شرایط و قانونهای خودش رو داره......چه برسه به شهرهای دیگه....البته تا اونجایی که من خبر دارم.....مثلا بعضی ازمنطقه ها اشپزخانه باید نور مستقیم داشته باشه.....بعضی جاها گیر میدن...بعضی جاها نه....
درضمن نقشه توسط هرکسی که کشیده میشه با اسم یه مهندس باید بره شهرداری تا تایید بشه اونطوری نیست که بگی من اینو کشیدم فلان......
یه مورد دیگه هم اینکه خب وقتی میخوای نقشه ساختمون رو بکشی متراژمهمه....تعداد طبقات......نور گیری ها....وووو

قاهر - Gahir
16-02-2010, 09:02
سلام الون جان ، خوبی .

منظورم رو کامل‌تر در پست یک با ویراش کردن ، بیان کردم ! ....

باور کن توی این مملکت ، از این هم الکی‌تره !!!! ( ولی شاید چون تهرون پای‎تخته !!! کمی اونم کمی فرق بکنه !!! )

ولا جا با جا فرق داره......شهرداری های تهران هر منطقه شرایط و قانونهای خودش رو داره......چه برسه به شهرهای دیگه....البته تا اونجایی که من خبر دارم.....مثلا بعضی ازمنطقه ها اشپزخانه باید نور مستقیم داشته باشه.....بعضی جاها گیر میدن...بعضی جاها نه....

دوست عزیز ، ما در این تاپیک فرض میکنیم که شرایط یک شرایط عمومی‎تره ! ... مثلا : فرض کن یک منطقه توی تهران که مسکونی هست ، برای ساختن خونه و نقشش چه شرایط و قوانینی باید داشته باشه ؟! ، پس این شرایط و قوانین برای ساختن خونه رو شرایط کلی در نظر میگیریم ! ...

درضمن نقشه توسط هرکسی که کشیده میشه با اسم یه مهندس باید بره شهرداری تا تایید بشه اونطوری نیست که بگی من اینو کشیدم فلان......
این رو هم در پست اول توضیح دادم ، ...
نقشه‌هایی که در این تاپیک قرار خواهند گرفت ، لازم نیست که مهندسی ساز باشن ، و قرارم نیست که این نقشه‎ها برای ساختن خونه در نظر گرفته شن !!!! فقط و فقط ، پیش‌نمایشی از تصور شکل و شمایل خونه‌ای است که شخص درخواست کننده (کاربر در این تاپیک) درخواست اونجور خونه رو میده !!!!

یه مورد دیگه هم اینکه خب وقتی میخوای نقشه ساختمون رو بکشی متراژمهمه....تعداد طبقات......نور گیری ها....وووو
اون رو هم در پست دوم نوشتم ! ...

ولی چندان مهم نیست که متراژ داشته باشه ! ... باور کن !!! مثلا ! : ...
کسی که میگه من دو تا اتاق خواب و یک سرویس کامل + یک کاراژ رو می‌خوام ، ... مسما مساحتی که برای این فضاها باید در نظر گرفته شه کمتر از 100 متر مربع نیست !!!! حتی اگه کمتر هم بشه ، دیگه اونجوری که اون میخواد ، نخواهد شد !!

ولی برای اینکه به قول شما ، اهمیت میتراژ هم وجود داشته باشه ، در پست اول قوانینی برای این موارد مینویسم که درخواست کننده باید برای درخواست نقشه‎ی سفارشیش این موارد رو رعایت کنه !

حالا شاید منظورم رو فهمیده باشی ...

ممنون ، اگرهم متوجه نشدی بگو تا بگم .

mahsa1469
16-02-2010, 09:31
به نظر نمي ياد كسي برات كاري بكنه منم خيلي وقت پيش دونبال چنين نقشه اي گشتم ژيدا نشد...

قاهر - Gahir
16-02-2010, 09:47
به نظر نمي ياد كسي برات كاري بكنه منم خيلي وقت پيش دونبال چنين نقشه اي گشتم ژيدا نشد...
سلام خود شما چطور ؟ نمیخوایید یا نمیتونید ؟ ... به هر حال یک ضرب‌المثل هست که میگه : کس نخوارد پشت من ، جز ناخن انگشت من ! :دی ... مسلما خودم پیگرش شم میشه یه کاریش کرد ! ولی اینجا گنجونده شه بهتر میشه !...
با همکاری Alone بوی عزیز :27: ، حتما خواهیم تونست این تاپیک رو رونق بدیم ! ...

با تشکر از شما : قاهر .

mahsa1469
16-02-2010, 09:52
منم هم اميدوارم كه تاپيك رونق بگيره و اگه بگيره يكي از مفيد ترين تاپيك ها مي شه ...
من براي دوستم دنبال نقشه بودم ازش مي پرسم ببينم مي تونه كمك كنه يا نه...

قاهر - Gahir
16-02-2010, 14:05
سلام به شما دوستان و خانم مهسا و دوست عزیزم Alone بوی :

من همون ضرب المثل رو عملی کردم ، کس نخوارد پشت من ، جز ناخن انگشت من ! رو میگم ! ...

من خودم یک نقشه‎ای رو از اون شرایطی که در پست 2 دادم درست کردم ، ... توضیحات قسمت‎های رنگی نقشه هم در خود نقشه هست ! ...
البته من به هیچ نکته‎ی مهندسی توجهی نکردم ، فقط اون خونه رو اونطوری که خواستم درست کردم ! ....

خواهشا دوستان عزیز ،نقشه و شکل و شمال دیگه‎ای که از شرایط درخواستی من بر میاد (شرایط در پست شماره 2) رو اینجا برام قرار بدین . ممنون میشم .

اینم نقشه‎ی طراحی شده توسط خودم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توجه : البته دوستان یه اشتباه نوشتاری رخ داده ، که اون عرضش 10 متر نیست ، 12 متره !

قاهر - Gahir
16-02-2010, 20:32
سلام مجدد به دوستان عزیز ،

اون نقشه‌ی این پست بالایی یکم اشکالات داشت ، گفتم که یکی دیگه طراحی کنم !
بفرمایید اینم نقشه‌ی درخواستی خودم که بالاجبار خودم بهش جواب دادم ! ...
خودم طراحی کردم و یک عکس سه بعدی از فضای ساخته شده هم داره .

توضیح : طول 20 متر و عرض 10 متر .

اینم شکل سه بعدی حاصل از این نقشه‌ی خونه :

خوب دوستان از قرار معلوم دیگه کار من توی این تاپیک به سر اومده ! ... ولی اگه خودتون هم نقشه‌های ساختمانی دلخواه دیگه‌ای میخواید در اینجا مطرح کنید ، مطرح کنید که تا دوستان عزیز دیگه‌ای به شما کمک کنند ! ...

ولی این رو از یاد مبرید : همیشه در این دوره و زمونه : کس نخوارد پشت من ، جز ناخن انگشت من !!!!

با تشکر از شما :
قاهر .
.

zarghamz
15-04-2013, 13:56
سلام من یه اپسون r295دارم که با اون عکسهای روی لیبل میزنم مدتیه که هرچی چاپ میزنم روی کاغذ a4درسته ولی روی خود سی دی که میزنم بد چاپ میشه مثل اینکه رنگها کامل نیست
ولی درصورتی که رنگها پرهستن بیش از 50بارهم هدکلینگ کردم اگه کسی راهنمای کنه ممنون میشم