PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فعال کردن زبان فارسی و تصحیح جای کلید حروف "گ،چ،پ،ژ" در کیبرد

cdp
13-02-2010, 00:04
سلام

از اونجا که سوال در این مورد زیاد بود (و تکراری) این تاپیک رو زدم...

لطفاً از پست های اضافی (مثل تشکر،نظر،...) خودداری کنید...

فعال کردن زبان فارسی

کد زیر رو داخل قسمت Search منوی Start یا Run تایپ کنید بعد Enter رو بزنید...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به تب Keyboards and Languages برید و روی Change Keyboards... کلیک کنید...

درسمت راست روی Add کلیک کنید و در لیست دنبال Persian بگردید و روی علامت + کلیک کنید و تیک Persian رو بزنید بعد تمام صفحه ها رو OK کنید...

----------------------------------------

Persian Keyboard Layout (تصحیح جای کلید حروف "گ،چ،پ،ژ" در کیبرد)

نرم افزار زیرو دانلود کنین :

من این نرم افزار رو هم در 32 بیت و هم 64 بیت امتحان کردم کاملا جواب داد .
روش نصب :
بعد از اکسترکت کردن فایل فشرده ، فایل Setup.exe رو اجرا و نصب کنین . ( با توجه به ویندوز، خود فایل تصمیم خواهد گرفت که چه فایلی رو نصب کنه ) . پس از چند ثانیه فایل فارسی مورد نظر نصب خواهد شد .
اگر قبلا کیبورد فارسی رو در کنترل پنل و بخش زبان نصب کرده باشید . در همون قسمت یک گزینه هم با نام Persian- Custom اضافه خواهد شد و کافیه که روی Persian قبلی کلیک کنید و از پانل سمت راست Remove رو بزنید و تمام صفحات رو ok کنین.
و اگر هم فارسی رو نصب نکردین در قسمت انتخاب بجای Persian باید Persian - Custom رو انتخاب کنین .
در این روش با کلید های ترکیبی ctrl + shift + 2 هم نیم فاصله وجود دارد .

اینم خودم آپ کردم (همونه بالاییه هست)...

اگه چیز دیگه ای هم به جز این که من گفتم دارید بذارید.. (البته خودتون امتحانش کرده باشید!)

saeed774
13-02-2010, 00:55
مرسي cdp جان .

اين فايلي كه شما قرار دادين نميدونم مثه فايلي هست كه من در تاپيك زير قرار دادم يا نه :

اگر مثه همين فايل باشه لازم نيست كه ديگه مرحله اول رو انجام بدن و با نصب اين فايل زبان فارسي انتخاب خواهد شد و كافيه كه از همون مسير Persian-Costum رو انتخاب كنن كه در اين حالت هم فارسي نصب شده و هم جاي حروف تصحيح ميشه .

در ضمن اگر اين تاپيك شما هم مهم نشه بزودي مثه تاپيك ما ناپديد خواهد شد و دوباره روز از نو و روزي از نو !

cdp
13-02-2010, 01:15
مرسي cdp جان .

اين فايلي كه شما قرار دادين نميدونم مثه فايلي هست كه من در تاپيك زير قرار دادم يا نه :

در ضمن اگر اين تاپيك شما هم مهم نشه بزودي مثه تاپيك ما ناپديد خواهد شد و دوباره روز از نو و روزي از نو !

آره همونه...:31:
دربه در دنبال این پست بودم پیداش نکردم خودم آپ کردم...:46::10: ویرایش شد!

اگر مثه همين فايل باشه لازم نيست كه ديگه مرحله اول رو انجام بدن و با نصب اين فايل زبان فارسي انتخاب خواهد شد و كافيه كه از همون مسير Persian-Costum رو انتخاب كنن كه در اين حالت هم فارسي نصب شده و هم جاي حروف تصحيح ميشه .

بعضی ها جدیداً میان روش فعال کردن زبون فارسی رو میپرسن ... برای اونا گذاشتم:46:

به Ship Storm گفتم پیوستش کنه!

ایشالا که پیوست میکنه...