PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : *+=[پشتیبانی]=+* Unity/آموزشها در اینجا

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

ehsan_wwe
12-02-2010, 17:23
در ابتدا قوانین انجمن ساخت و ویرایش و -- بازی ها را به دقت مطالعه بفرمایید .

این تاپیک مختص پیشتیبانی نرم افزار Unity هست . در این تاپیک آموزش ها ( چه نوشته خودتون و چه نوشته ی دیگران و حتی سایت های دیگر با ذکر منبع ) قرار خواهد گرفت .

در این تاپیک به سوال های مربوط به این نرم افزار هم جواب خواهد داده شد .

unity چيست !
يك انجين كامل است كه زحمتي را كه به دوش بازي ساز داريم خيلي كم ميكند
و short cut هاي بي شماري را دارد
قدرت گرافيكي كه داره بسيار عجيبه زيرا از سيستم هاي استفاده ميكنه كه براي direct X 10 عرضه شده
مثل سايه real time
كم كردن جزيات ابجكت به صورت هوشمند ( optimize كردن ) Mesh ها با توجه به فاصله اي كه با دوربين دارن جزيات بهشون اضافه يا كم ميشه
پشتيبانيه shader هاي HLSL و GLSL :18:
پشتي بانيه زبان و اسكريپت هاي مثل
C# , java script و boo script
mip map بسيار كيفيت بالا
دادن خروجي براي گوشي موبايل iPhone دستگاه wii و ويندوز
ساز كاري مستغيم با برنامه هاي گرافيكي مهم مثل Blender , Photoshop CS4 و maya
سايه و نور dynamic
استفاده از بهترين فيزيك جهان به نام Ageia PhysX™
و ....

دانلود آخرین ورژن unity با حجم400 MB از سايت خود unity
ورژن 3.4.0

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود کرک ورژن 3.4.0 :

ehsan_wwe
12-02-2010, 17:32
--------------------------------------------------

سري ويديو هاي آموزشي
در اين جا 7 ويديو آموزشي قرار دارد كه براي برنامه نوسان فلش كه قصد دارن با unity كار كنن عاليه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ويدئو هاي آموزشي ساين خود unity

اينم يك سري ويدئو آموزشي كه قابل دانلود نيستن و فقط اجازه ديدنشونو داريد

چند تست قدرت رندر گرافيكي unity توست اعضاي سايت unity3d

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداپديت (كرك نشده است )Unity Update 3.0.0b4

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددموي مش ( ابجكت سه بعدي ) تخريب پذير

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیديع نمونه كار 2d shoter از دوستمون saeed cpu full

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید SSAO Shader

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود ورژن 3.2 همراه با كرك

Prince_ of _Persia
13-02-2010, 07:17
خوشحالم که احسان جان پی به قدرت فوق العاده یونیتی بردی . :8:
واقعا که خیلی از زحمت بازی سازی رو کم می کند مخصوصا با اون فیزیک فوق العاده اش . ادیتور یونیتی هم از حرفه ای ترین و خوش دست ترین ادیتورهایی است که من در انجین های مختلف دیدم و از لحاظ گرافیکی هیچ کمبودی ندارد و از تمامی امکانات روز پشتیبانی می کند. در کد نویسی هم بسیار خوش فرم و آسان ظاهر شده و از همه مهمتر بازی های ساخته شده با این موتور رو می تونید به آسانی در سایتهای خارجی قرار دهید زیرا که لیسانس آن رایگان است و شما می تونید با خیال راحت بازیتون رو تو دنیا منتشر کنید !

miladigs
13-02-2010, 18:11
احسان جان یه تاپیک در مورد یونیتی بود.فکر نمیکنم این تاپیک لازم بود یا جای خالیش احساس میشد.توی همون تاپیک می تونستیم همه چیز رو بررسی کنیم.
ممنون.

siamkogames
17-02-2010, 21:00
3Dbuzz Unity3D 2.6.1

AMIR REZAs
07-03-2010, 13:27
ببخشید دوستان کسی میتونه لطفی کنه و کرک یونیتی 2,6,1 رو برام جدا از خود یونیتی بذاره.
ممنون:31:

Prince_ of _Persia
07-03-2010, 19:46
برو حالشو ببر

AMIR REZAs
28-03-2010, 17:09
برو حالشو ببر

ببخشید دوست من این فیلتره.
یه جای دیگه آپلودش میکنید؟؟؟

AMIR REZAs
29-03-2010, 20:56
دوستان یکی نمیخواد جوابمو بده؟؟؟
یه بار خواستیم یونیتی رو امتحان کنیم....

m0riiii
30-03-2010, 13:13
دوستان یکی نمیخواد جوابمو بده؟؟؟
یه بار خواستیم یونیتی رو امتحان کنیم....

اون لینکه که سالم بود ؟؟ :18:

اما واست آپلود کردم رو rapidbaz

دانلود :

AMIR REZAs
30-03-2010, 13:58
اون لینکه که سالم بود ؟؟ :18:

اما واست آپلود کردم رو rapidbaz

دانلود :
دانلود کردم ولی نتونستم بازش کنم.
ارور میده...

Prince_ of _Persia
30-03-2010, 14:07
دانلود کردم ولی نتونستم بازش کنم.
ارور میده...

اگه موقع باز کردن فایل کرک ارور می ده حتما موقع دانلود مشکلی پیش اومده یکبار دیگه دانلود کن. اگه کرکی که آپلود شده همونی باشه که من گذاشتم نباید مشکلی داشته باشه چون من خودم باهاش کار می کنم.

AMIR REZAs
04-04-2010, 14:14
اگه موقع باز کردن فایل کرک ارور می ده حتما موقع دانلود مشکلی پیش اومده یکبار دیگه دانلود کن. اگه کرکی که آپلود شده همونی باشه که من گذاشتم نباید مشکلی داشته باشه چون من خودم باهاش کار می کنم.
ببخشید
اینم اروری که میده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehsan_wwe
04-04-2010, 15:59
تو crack رو كجا كپي كردي برو تو جايي كه نصب شده

AMIR REZAs
04-04-2010, 17:35
ممنون مشکل حل شد:31:
حالا یه سوال دیگه موقع نصب نسخه اصلی باید کدوم گزینه رو انتخاب کنم؟ ریجیستر یا نسخه رایگان یا نسخه تریال؟؟

programmermp
06-04-2010, 08:40
سلام به همه دوستان

سئوالی واسم پیش اومد اون هم اینکه اگه مسابقات تلویزیونی مانند گوی و میدان ، شمارش معکوس (شبکه 3) یا دو راهی (شبکه 2) رو دیده باشید چنیدن ایستگاه (حالا تابلو یا ورودی یا هرچیزی) از بازیکن به صورت تستی سئوالی می شه که گزینه درست سبز و گزینه غلط قرمز می شه و یا بازی های دیگری مثل جورچین اشکال ، پازل تصاویر ، سوداکو و غیره

که بر حسب جواب درست امتیازی داده می شه حالا می خواهم بدونم ایا چنین چیزی رو می شه با این موتور طراحی کرد اگه می شه چطوری؟ سئوالات و گزینه ها رو چطوری باید به بازی داد جوری که هر لحظه قابل تغییر باشند و حتی از بین چندین سئوال بتونه تصادفی سئوالی رو انتخاب کنه و سئوال تکراری هم نده (می دونم تصادفی بودن و تکراری نشون ندادن رو می شه با کد نویسی حل کرد ولی این سئوال ها رو چطوری باید به برنامه داد یعنی کجا باید نوشت از فایل متنی می تونه بخونه سئوال رو از بانک اس کیو ال و....)
با تشکر از توجه شما

ehsan_wwe
06-04-2010, 16:56
سلام به همه دوستان

سئوالی واسم پیش اومد اون هم اینکه اگه مسابقات تلویزیونی مانند گوی و میدان ، شمارش معکوس (شبکه 3) یا دو راهی (شبکه 2) رو دیده باشید چنیدن ایستگاه (حالا تابلو یا ورودی یا هرچیزی) از بازیکن به صورت تستی سئوالی می شه که گزینه درست سبز و گزینه غلط قرمز می شه و یا بازی های دیگری مثل جورچین اشکال ، پازل تصاویر ، سوداکو و غیره

که بر حسب جواب درست امتیازی داده می شه حالا می خواهم بدونم ایا چنین چیزی رو می شه با این موتور طراحی کرد اگه می شه چطوری؟ سئوالات و گزینه ها رو چطوری باید به بازی داد جوری که هر لحظه قابل تغییر باشند و حتی از بین چندین سئوال بتونه تصادفی سئوالی رو انتخاب کنه و سئوال تکراری هم نده (می دونم تصادفی بودن و تکراری نشون ندادن رو می شه با کد نویسی حل کرد ولی این سئوال ها رو چطوری باید به برنامه داد یعنی کجا باید نوشت از فایل متنی می تونه بخونه سئوال رو از بانک اس کیو ال و....)
با تشکر از توجه شما

هيچ چيز خواصي نداره بايد برنامه نويسي بلد باشي تا بتوني دركش كني تغريبآ بعد از 7 روز ياد گيريه برنامه نويسي متوني دركش كني

AMIR REZAs
06-04-2010, 17:19
هيچ چيز خواصي نداره بايد برنامه نويسي بلد باشي تا بتوني دركش كني تغريبآ بعد از 7 روز ياد گيريه برنامه نويسي متوني دركش كني
ببخشید چه قدر جالب:18: یعنی یادگیری برنامه نویسی یونیتی اینقدر آسونه!!!
من 3ماهه دارم برنامه نویسیه 3d game یاد میگیرم ، هنوز نسبت به آقا پرویز هیچم:31:
بعد این رو 7روزه میشه یاد گرفت!!!
آقا ما هم بیایم یونیتی یاد بگیریم:31:
قصد جسارت نداشتم:10:

ehsan_wwe
06-04-2010, 17:45
آي كيو :‌ برنامه نويسي برنامه نويسي هيچ كدون با هم ديگه فرقي ندارن

AMIR REZAs
06-04-2010, 18:15
آي كيو :‌ برنامه نويسي برنامه نويسي هيچ كدون با هم ديگه فرقي ندارن
واقعا !!
پس بی کاریم میریم یکی از موتورها رو انتخاب میکنیم؟؟!!:31:
جالبه ... یعنی برنامه نویسی گیم میکر و آنریل و تری دی گیم و..... مثل همه.:18:

parvizamd
06-04-2010, 18:41
من که کسی نیستم! ساختار برنامه نوسی همشون مثل همه
و شما که میگی که سه ماه داری می خوانی برو یه آموزش هست تو سایت خود گیم استدیو workshap دنلودش کن 10 مگه
حرف نداره خیلی خوب توضیح داده .در ضمن help گیم استدیو واقعا عالیه و از help های گیم میکر و Quest بهتره (البته گرافیک Quest3d رو نداره)

AMIR REZAs
06-04-2010, 19:35
من که کسی نیستم! ساختار برنامه نوسی همشون مثل همه
و شما که میگی که سه ماه داری می خوانی برو یه آموزش هست تو سایت خود گیم استدیو workshap دنلودش کن 10 مگه
حرف نداره خیلی خوب توضیح داده .در ضمن help گیم استدیو واقعا عالیه و از help های گیم میکر و Quest بهتره (البته گرافیک Quest3d رو نداره)
واقعا جالبه ....
پس تفاوت موتورها در چیه؟؟؟
درسته ساختارشون مثل همه ولی تعریف اکشن تو تری دی گیم با کوئست فرق میکنه.
منظور من این بود...

parvizamd
06-04-2010, 20:14
اصلا Quest3d با 3d game studio زمین تا آسمون با هم فرق می کنند Quest3d کانال کشی گیم استدیو C++ منظور از ساختار منظور کامپیل کد بود که مورد استنا بود حدود کم کم 50 در صد از انجین های دنیا c++ هست

AMIR REZAs
07-05-2010, 12:56
مقاله آشنایی با موتور بازی سازیUnity 3d :

miladigs
10-05-2010, 12:56
سلام.
به یه یونیتی کاره حرفه ای احتیاج دارم.جهت همکاری و........

ممنون.

AMIR REZAs
10-05-2010, 13:15
سلام
شما به Prince_of_persia پیام بده........

pat.mat71
10-05-2010, 14:58
miladigs , سلام عزیزم ! من خودمو حرفه ای نمی دونم . اما شاید بتونم کمکت کنم

dgs.info@yahoo.com

ehsan_wwe
10-05-2010, 15:00
كارتون خلاف قانونه

AMIR REZAs
10-05-2010, 15:02
آقا احسان درست میگن اینجا محل اعلام آمادگی یا کمک خواستن نیست ، پشتیبانی یونتیه.......:41:

phontoms
14-05-2010, 23:42
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام:20:

دوستان می خواستم بدونم Unity 3D برنامه های جانبی هم داره یا نه؟

Arrowtic
18-05-2010, 12:51
سلام.بله داره.من چندتا ادیتور برا کدنویسی میذارم خیلی به درد بخورن.من خودم تازه رفتم تو کار یونیتی و از این برنامه برای کدنویسی به زبان جاوا استفاده میکنم:

رایگان هستش.تو همین لینک آموزش هست.باز اگه متوجه نشدید بگید تا من بگم.

Arrowtic
20-05-2010, 12:18
همین طور که میدونید کرک های یونیتی اکثرا مشکل دارن.و منم برا همین از یه روش قانونی استفاده کردم:(این روش بدی هایی هم داره که خود سایت یونیتی هم گفته.)
در انتشار جدید موتور بازی سازی Unity3D یک نسخه رایگان هم منتشر شد، بعد از دانلود این موتور و بعد از نصب به اینترنت وصل شید و بر روی دکمه Register کلیک کنید بعد از چند ثانیه صفحه وب سایت Unity3D باز خواهد شد که دو گزینه در سمت چپ بالا دارد ، اولی نوشته FREE و دومی PRO.. و شما روی گزینه FREE کلیک کنید تا نسخه رایگان رو نصب شه.

نسخه ی Free یک سری امکانات رو نداره و یه بدی هایی هم داره مثلا آب نداره توش و یا اول بازی آرم یونیتی نمایش داده میشه.لیست کامل تفاوت های نسخه های مختلف یونیتی:

ehsan_wwe
20-05-2010, 12:20
ايرادش اينه كه render to texture نداره و خيلي از انكانات ديگه مثل سايه و ....

parvizamd
20-05-2010, 13:55
بابا چیش موند برید سراغ گیم استدیو :31:

Arrowtic
20-05-2010, 14:15
پرویز جون:شما گیم استودیوت با کرکه نه؟؟؟اینی که من گفتم بدون کرک اینجوریه.با کرک که همه چی داره.(من خودم کرکشم دارم.با کرک عالیه.حالا یه متن پیدا کردم پیش نمایش Unity 3.0 که به احتمال زیاد فردا ترجمه میکنم میذارم.ببینیش گوشت سوت میکشه.خیلی عالی شده.)

Arrowtic
20-05-2010, 17:35
متن داخل سایت یونیتی خیلی زیاد بود و منم خلاصشو گذاشتم:
اولین نسخه ی یونیتی در سال 2005 عرضه شد.از آن موقع تا قبل از ورژن 3 تمرکز بر روی Wii,PC,iPod و Mac بود.ولی در ورژن 3 پلتفرم های جدیدی اضافه خواهند شد.تا کنون Android و PS3 و iPad پلتفرم جدید Apple اضافه شده اند.آیا به اضافه شدن Xbox360 علاقه مندید؟؟نگران نباشید.در حال کار برای اضافه کردن این کنسول به پلتفرم های پشتیبانی شده توسط انجین قدرتمند یونیتی هستیم.نکته جالب این است که تمام این امکانات را در یک ادیتور دارید!!! یعنی شما در یک ادیتور برای تمام کنسولها بازی میسازید!(مانند CryEngine3 )
مطالب بالا توسط David Helgason ذکر شده اند.
ویژگی های جدید در یونیتی 3.0:
1 - استفاده از تکنولوژی Beast Lightmapping :

از این تکنولوژی برای ساخت LightMap استفاده میشود، با استفاده از این تکنولوژی در محیط ادیتور یونیتی شما یک لایت مپ میسازید و درون بازی وقتی به آن محیط نزدیک شدید سایه ها پویا میشوند و نور پردازی Real-Time انجام میگیرد این تکنولوژی در بازی های بسیار بزرگی مانند Mirror's Edge و Killzone 2 استفاده شده است.
2 - اضافه شدن قابلیت Source-level Debugging :

این قابلیت یک قابلیت شیرین برای برنامه نویسان است، این قابلیت ابزاری است که بوسیله MonoDevelop استفاده میشود و هم بر روی ویندوز و هم بر روی مک قابل استفاده است، شما با استفاده از این قابلیت میتوانید بازی خود را متوقف کنید و کدهای بازی را خط به خط مورد بررسی قرار دهید و دسترسی های متفاوتی بر روی آن داشته باشید.
3 - افزوده شدن قابلیت های متفاوت برای کنترل صداهای درون بازی :

هم اکنون شما میتوانید انواع افکتها و کنترل های حرفه ای بر روی صداها داشته باشید.
4 - اسفاده از تکنولوژی رندر جدید :

در نسخه جدید یونیتی نورپردازی و پردازش نور به طرز چشمگیری بهبود داشته است و هم اکنون شما میتوانید 100 منبع نور را با انواع تنظیمات و رنگها در در یک سکانس قرار دهید بدون اینکه نگران کاهش کارایی (Performance) رندر باشید.
همچنین شما میتوانید از هر نوع افکتی با بالاترین کیفیت استفاده کنید بدون اینکه کوچکترین نگرانی در رابطه با کاهش کارایی داشته باشید!
5 - اضافه شدن قابلیت Occlusion Culling :

این تکنولوژی یکی از بهترین تکنولوژی ها برای افزایش سرعت رندر است.برای اطلاعات بیشتر در مورد این تکنولوژی بروید به:

تصاویر:

Arrowtic
23-05-2010, 18:29
یکی از دوستام یه چی گفت که باورم نشد.گفت کرک من جوریه که فایل Manual رو باز نمیکنه.(آخه مگه میشه؟)
در هر صورت من فایل Manual رو براتون آپ کردم که بهترین منبع برای یونیتی هستش.از اول تا آخر.

برای اجرای درست فایل index.html رو از داخل پوشه اجرا کنید و با بقیه کاری نداشته باشید.

Arrowtic
24-05-2010, 21:01
برای استفاده از کد ادیتور این کارا رو انجام بدید(کد ادیتوری که ازش استفاده میشه UnityDevelop هستش):
1.فایل زیر را دانلود کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحجم:3 مگ
2.کلاس ها رم دانلود کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفایل اولی (3 مگی) رو Unzip کنید.کلاس های موجود در فایل دوم را در پوشه ی Classes در همون فایل اول( 3 مگی )کپی و جایگزین کنید.پوشه ی نهایی رو در آدرس:
C:/Program files
کپی کنید.(درایو سی همون درایو ویندوزتونه نه درایوی که یونیتی نصب شده)
تمام!برای استفاده دو راه دارید:
فایل UnityDevelop.exe از همون پوشه رو اجرا کنید و شروع به کدنویسی کنید.سپس در پوشه ی :
C:/my documents/unity projects/assets/scripts
سیو کنید.مهم:حتما به این صورت سیو کنید: esme script.js نوشتن پسوند js الزامیست.
راه دوم:از منوی Edit در یونیتی گزینه ی Perference رو انتخاب کنید.سپس در قسمت External Script Editor گزینه ی Browse رو بزنید و فایل exe ی برنامه رو بهش بدید.همین.از این به بعد هر کدی که بنویسید با این برنامه باز میشه ولی این راه یه بدی داره:برای کدهای C# هم از همین برنامه استفاده میکنه.(البته من از همین راه دوم استفاده میکنم چون همه ی کدهایی که من مینویسم به زبانه جاوا اسکریپته)

Arrowtic
25-05-2010, 18:53
"توجه:این پست به مرور آپدیت خواهش شد"
این بار یه سری پکیج برا یونیتی میذارم که فوق العاده عالین:
اضافه کردن رودخانه به ادیتور:(به راحتی رودخانه بسازید)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید_____________
اینم برای ایجاد جاده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید__________________
اینم یه Shader سریع و آسان برای رندر کردن جواهرات.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید_________________
این یکی نیاز به توضیح نداره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید______________________
اینم 16 تا Lens Flares:

parvizamd
25-05-2010, 19:01
من می خوام :37::45:حیف که گیم استدیو اینرو نداره :45:

AMIR REZAs
25-05-2010, 19:13
سلام
امیرجون اینا دقیقا چی هستن؟ مدل آماده ؟ مدل ساخته شده یا یونیتی؟

حیف که گیم استدیو اینرو نداره
آره ساپورت گیم استدیو به درد خودش میخوره..........:27:

Arrowtic
25-05-2010, 19:49
اینا یک سری Package هستن که شامل Assets هستن.بعضیاشون مثل Lens Flares رو بعضیا افکت بهشون میگن.یا مثلا اون River یه قابلیت اضافه میکنه برای ساخت رودخانه اونم چه راحت!کلا همه چی دارن.حالا Extension های یونیتی رو هم میذارم.
اون Lens Flares ها هم تو بازی خیلی استفاده میشن.دیدید تو بازی ها وقتی به خورشید نگاه میکنید یه افکت مانندهایی میبینید.عینهو اینکه نور تو صورتتونه اینا هم همونان.خیلی عالین.راستی بعدا چندتا Tuturial هم میذارم.به همراه چندتا پروژه ی آموزشی که یکی از دوستام ساخته.

Prince_ of _Persia
25-05-2010, 20:10
من می خوام حیف که گیم استدیو اینرو نداره

خوب غیر از دوتای اولی بقیه رو می تونی دانلود کنی .شیدر هست و روی گیم استادیو هم جواب می ده .

آره ساپورت گیم استدیو به درد خودش میخوره..........
نزن این حرفو . گیم استادیو یکی از بهترین ساپورت ها رو تا به حال داشته . مجله هاش رو مگه دانلود نکردی هر ماه یک مجله رایگان منتشر می کنه که توش آموزش و toturial و سمپل و بازی و مدل داره . تازه این سایت منبع ابزارش هم هست ،

تنها دلیلی که من گیم استادیو رو گذاشتم کنار به این خاطر بود که مدل انیمیشن داری که می ساختم نمی تونستم بیارم تو گیم استادیو ولی بعد فهمیدم ایراد از خروجی گرفتن من بوده و ربطی به گیم استادیو نداره. هنوزم با محیط گیم استادیو راحت تر از یونیتی هستم . یونیتی بعضی جاها خیلی گنگه.

Arrowtic
25-05-2010, 20:13
اینم از این.(در ضمن در صفحه ی 4 هنوزم Package میذارما!).
خوب یه اکستنشن که برق از سرتون بپره:
خیلی ها با راه رفتن کاراکتر روی زمین های کج و کوله و روی Terrain های مختلف مشکل دارند.این اکستنشن مشکل شما رو حل میکنه و باعث میشه خیلی طبیعی کارکترتون راه بره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید______
اینم برای اینکه سر کاراکترتون دنبال یک آبجکت دیگه بچرخه.یعنی سر کارکترو انعطاف پذیر میکنه.

Arrowtic
25-05-2010, 20:23
همون طور که میدونید یونیتی قابلیت ساخت بازی تحت وب هم داره.حالا اگه بخواید بازی های ساخته شده با یونیتی رو در ورد پرس بذارید اینکارو بکنید:

فایل بالا رو دانلود کنید و در قسمت:
wp_contents/plugins
در ورد پرس آپلود کنید.
در داشبورد وردپرس لوگین کنید و پلاگین WP_UnityObject plugin رو اکتیو کنید.تموم!در هنگام پست دادن قابلیت گذاشتن بازی های تحت وب یونیتی رو دارید.(راستی منم دارم اولین بازیمو تحت وب درست میکنم!)

AMIR REZAs
26-05-2010, 08:52
تنها دلیلی که من گیم استادیو رو گذاشتم کنار به این خاطر بود که مدل انیمیشن داری که می ساختم نمی تونستم بیارم تو گیم استادیو ولی بعد فهمیدم ایراد از خروجی گرفتن من بوده و ربطی به گیم استادیو نداره. هنوزم با محیط گیم استادیو راحت تر از یونیتی هستم . یونیتی بعضی جاها خیلی گنگه.
خوب دوباره برگردید به گیم استدیو...... :D
امیرجون ببخشید بحثو به اینجاها کشوندیم ، پرنس جان چطوری از چیزایی که امیرجون میذارن تو گیم استدیو استفاده کنم؟

Prince_ of _Persia
26-05-2010, 10:36
خوب دوباره برگردید به گیم استدیو...... :D
امیرجون ببخشید بحثو به اینجاها کشوندیم ، پرنس جان چطوری از چیزایی که امیرجون میذارن تو گیم استدیو استفاده کنم؟

خوب یونیتی هم مزیتایی داره که منو نگه داشته بخصوص الان که کامل یادش گرفتم.
باید کار با شیدرها رو یاد بگیری از هلپ گیم استادیو استفاده کن .

Arrowtic
26-05-2010, 11:41
اینم از Tutorial ها و پروژه های یونیتی:(این پست هم مرتب آپدیت میشه)
آموزش و پروژه ی آماده ی ساخت بازی ریسینگ(به قول خودمون ماشینی!:دی)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخوب اون 3 تا فایل اولی آموزش به صورت PDF هستن و فایل آخری که حجمش زیاده (115 مگ) خود پروژه هم توشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین هم هم فایل PDF داره و هم خود پروژه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین هم مثل بقیه!در ضمن این حتما توصیه میشه چون سطحش خیلی بالا نیست و خوب توضیح داده.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

_________
اینایی که تا الآن گذاشتم از سایت یونیتی بودن ولی بقیه ای که خواهم گذاشت دیگه از این سایت نیست.

پروژه ی تخریب گوی به صورت کاملا Real Time طراحی توسط حمزه شعبانی

منبع:

Arrowtic
28-05-2010, 20:51
اینم آدرس ویکی یونیتی:

اصل مطلب: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه چیز جالب و منحصر به فرد.آیا دوست دارید از محیط های واقعی در بازی استفاده کنید؟یعنی Terrain های بازیتون عین یه مکان واقعی باشه؟؟خوب شما به وسیله ی Google Earth این قابلیتو دارید.آموزش انگلیسی هستش و اگه حال داشتم ترجمه میکنم:

در ضمن در آموزش جزیره ی KAUAI ISLAND هستش.

Arrowtic
29-05-2010, 20:27
نکته ای برای بعضی از یونیتی کاران که ممکنه بلد نباشن:خیلی ها از اینکه در ادیتو راصلی نمیتونی یه کدو بنویسی و خودش بقیشو بگه ایراد میگیرن.مثلا دوست دارن برای نوشتن کد ساده ی transform.Translate فقط قسمت اولو بنویسن.با اینکه این قابلیت وجود داره.کافیه وقتی یه تیکه رو نوشتی Ctrl + Space رو بزنید!همین

Arrowtic
29-05-2010, 20:44
دوست دارید کدهای JS خودتونو به C# تبدیل کنید؟پس به لینک زیر برید.

توجه:واسه من همیشه سالم بوده ولی خودشم گفته ممکنه اشتباهات کوچیکی باشه.پس خودتونم چک کنید.

Arrowtic
02-06-2010, 11:06
توجه:پكيج هفت سين در پست پكيج ها در صفحه ي چهار قرار داده شد.
توجه:پكيج GUI در همون پست قرار داده شد.
آموزش ساخت تايمر:

AMIR REZAs
03-06-2010, 14:30
Unity + crack
Unity 2.6.1

True cross-platform game development, optimized.
Unity 2.6.1 contains a new webplayer plugin that is compatible with Mac OSX 10.6 Safari when running in 64-bit mode. Additionally a number of improvements and bug fixes were implemented to smooth out some of the issues experienced by Unity (free) license holders. Additionally, Unity 2.6.1 projects are now compatible with Unity iPhone 1.5.1 projects.

Load Better
Major streaming and loading features and optimizations that we implemented for major games like Cartoon Network's FusionFall MMO have now been fully integrated in Unity 2.6. Chief among these features is support for prioritized background loading of new scenes and assets, while using minimal CPU and memory.
Gallery

Run Faster
You not only want to make great games, you want screaming performance. Our new profiler makes it easy to see where your are spending resources, what scripts are running, and where the graphic bottlenecks lie. The profiler shows a frame-based overview, and a hierarchical CPU profiler, giving you the big picture and the ability to drill down to see the details.

Look Sharper
Your game should look as sharp as it possibly can! Image effects now work perfectly with anti-aliasing, and we added ambient occlusion as a built-in feature. Shadow map rendering was also greatly optimized so you can get all the graphical goodness you expect.

Animate Everything
With Unity 2.6 you can animate any property using our state-of-the-art integrated animation editor. You can animate objects, materials, lights, script values, the whole enchilada. Refined tangent handling gives you full control. Want to tweak your game code to match animations? No problem – simply activate scripts from your animations so that everything syncs perfectly.

Project Search
Ever wondered where that stone texture was, needed to find a quick script? With Unity 2.6, we have a built-in search feature for your project - simply type the name of the file in the project window and see the live-updated results.

A Better Citizen
Unity has always been about integration. In version 2.6, we added support for external version control to Unity Pro — so you can use Subversion, Perforce, Bazaar or any other VCS out there. We also added full integration with Visual Studio — Unity will now automatically sync a VS project to your source code so you have all files in your solution and IntelliSense configured for you.

Snappy!
Placing lots of objects? We didn't just add loads of big features, but also added lots of spit-polish to the editor. One of many things we improved was placement snapping. Set pivot mode to 'center' to place objects so that their bounding volumes rest on top of whatever is below them. Selected objects can also be snapped to grid by using the Snap Settings dialog.

Название: Unity Pro 2.6.1 for Windows
Разработчик: Unity Technologies
Дата создания: ‎30 ‎ноября ‎2009 ‎г. 18:32:39
Версия: 2.6.1
Платформа/ОС: Windows All
Язык: English
Лекраство: Присутствует
Размер: 175 MB
Формат файла: rar

Ссылки:
Rapidshare.com ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Letitbit.net ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

AMIR REZAs
06-06-2010, 15:08
این وبلاگه بهترین وبلاگ آموزش یونیتی ایرانی هست:

Arrowtic
06-06-2010, 15:49
ممنون.راستي دعواهامون(دعوا كه نميشه گفت!) در مورد جام جهاني به اينجا ربطي نداره ها!!اينجا رفيقيم اونجا رقيب!!!

hasansmoke
08-06-2010, 18:21
یونیتی 3 دو هفته ی دیگر !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

parvizamd
09-06-2010, 06:03
واقعا طرفدارن یونتنی شارج شدند!خبر خوبی بود

AMIR REZAs
09-06-2010, 08:51
واقعا دو هفته دیگه میاد؟؟!!
کرکش چی؟؟
3d game studio a8 چهار هفته دیگه........:31:( شوخی کردم...)

hasansmoke
10-06-2010, 13:16
انتشار اولین تصویر رندر شده با Unity 3

/////////////

بدون هیچ افکت و تنها از محیط LightMap تهیه شده

hasansmoke
10-06-2010, 13:36
توضیحات سایت
//
" روزه خوبیه .

اٌل هستم از تیم "دمو " ی یونیتی. میخوام یه سری پیش نمایش از افکت های هنری جدید که قراره تو یونیتی 3 قرار داده بشه رو بهتون نشون بدم...

به این عکس خوب نگاه کنید :

من ادغامی از 3 افکت تصویری رو به این عکس میدم !!
(افکت "Bloom" جدید که از ویژگی " Layer Mask" به جای تکنیک قدیمی "Alpha Chanel" استفاده میکنه!) افکت جدید باریکه های نور خورشید !! و همچنین افکت جدید Lens Flare.

از Lens Flare صحبت شد ... بالا خره ما میتونیم یه سبک جدید از نور پراکنی رو در یونیتی بسازیم ، به عکس زیر توجه کنید :

باریکه های نور که بر پایه ی "Sky Box" هستند جلوه ی بسیار زیبا و واقعی به محیط های خارجی ما میدن در حالی که یک افکت معمولی هست و قدرت چندانی در نسخه ی پیشین یونیتی نداشت ... ولی Sky Box جدید که در standard Assets همراه یونیتی 3 عرضه میشه skybox جدیدی همراه با Alpha Chanel های از پیش تعریف شده وجود داره که باریکه های نور خورشید رو بسیار زیبا جلوه میده :

ما همچنین یک افکت dept of field* جدید رو بر روی یونیتی3 قرار داده ایم که از افکت های تصویری است (image)

*=(عمق دید =بیشترین فاصله ای که تا آن حد اشیا ، رندر میشوند این فاصله در بافر z به شکل خطی تقسیم نشده و در مورد اشیاء دوردست موجب ایجاد خطاهای بصری میشود . )

این کار باعث عدم افت فریم و افزایش کارایی بازی ها می شود.

همچنین برخی از افکت های نه چندان " تو چشم برو" به یونیتی 3 اضافه شده که خیلی هم دوست داشتنی اند!!

مثل : افزایش سایه (رنگ آمیزی سطوح) - اصلاح رنگ آمیزی پیچیده با استفا ده از سیستم منحنی "Animation" یونیتی - ماسک یا پوششی برای توسعه تشخیص سایه روشن ! - جلوه ی کارتنی! - و خیلی چیز های دیگر!!

بیایید این جلوه ی کارتنی رو به محیطمون اضافه کنیم :

این جلوه یا افکت برای رندر های پیچیده ی NPR یا رندر های [تصاویر] غیر واقعی بسیار گزینه ی مناسبی است!

خب بی یایید یه سر به جزیره ی مرده و بی سکنه مون بزنیم!

دو افکت دیگه داریم که واقعاً شاهکارن و میتونن بازیه شما رو به یه اثر هنری باور نکردنی تبدیل کنن!!!

این دو افکت رو ببینید :

یا این

شما فقط با استفاده از چند جلوه یا افکت ... و "Blur" کردن گوشه های تصویر و سایه زنی ساختمان عکس و جلوه هایی که یونیتی در اختیارتون میزاره می تونید آثار بی نظیری رو بسازین...

خب اینم از ما!!
تیم دمو ، تمام.

فکر میکنم که دیگه حرفی واسه گفتن نمونده باشه دوستای خوبم ......

ترجمه : سبحان بهرامی

Prince_ of _Persia
11-06-2010, 06:46
خیلی عالی . امکانات فوق العاده ای بهش اضافه شده .نور پردازی و سایه اش خیلی بهتر شده.
مثل اینکه نرمال مپش هم دقیقتر و بهتر شده . افکت نور حجمی volumetric light هم فوق العاده است.
خدا کنه فقط زودتر کرک شه که زیاد از این امکانات محروم نمونیم.

parvizamd
11-06-2010, 09:04
ما همه پیرو warez kidde ایم بر صف cracking حمله می بریم رایگان رایگان ما می بریم برنامه کرک بیا بیا کرک بیا ...

دوستان ببخشید که اسپم آوازی دادم:10:
ولی واقعا چرا ما ایران ها باید از کرک استفاده کنیم چرا ؟:41:
البته می دونم که کارمون بدون کرک را نمی افته :27:

Prince_ of _Persia
11-06-2010, 12:15
ما همه پیرو warez kidde ایم بر صف cracking حمله می بریم رایگان رایگان ما می بریم برنامه کرک بیا بیا کرک بیا ...

دوستان ببخشید که اسپم آوازی دادم
ولی واقعا چرا ما ایران ها باید از کرک استفاده کنیم چرا ؟
البته می دونم که کارمون بدون کرک را نمی افته

نه عزیز ما اینقدرها هم خلاف نیستیم . شرکت بازیسازی ایرانی معمولا انجین رو می خرند. ما هم نسخه کرک رو فقط برای آموزش استفاده می کنیم وقتی قرار باشه بازیمون تجاری بشه و منتشر بشه می ریم می خریمش . در برابر فروش بازی که خرید یک لیسانس انجین چیزی نمی شه.

hasansmoke
11-06-2010, 15:20
کسی میدونه یه بازی در حد igi2 ولی گرافیک بهتر چقدر فروش میره

pat.mat71
11-06-2010, 17:14
عزیز مطمعنی بحث مربوط به این تاپیک بود !!!!:18:

شما بازی رو که گفتی بساز بعد از این که فروختی ببین چقدر در میاری!!!!!:20:

hasansmoke
12-06-2010, 17:03
اقا pat.mat71 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) معذرت میخوام .
در ضمن شما از کجا میدونی نساختم

pat.mat71
14-06-2010, 19:09
پس چرا وایسادی برو بفروش دیگه!! بعد حتما بیا به ما بگو چند خریدن . یادت نره ها:20:

hasansmoke
18-06-2010, 08:50
فروختمش .پولشم اهدا کردم به مستمندان

iload
18-06-2010, 23:02
سلام

این ورژن 3 کی منتشر میشه ؟

miladigs
19-06-2010, 12:00
یه سری اموزش ویدیویی در مورد یونیتی هست برایه کسانی که میخوان تازه شروع کنن.

gamecoder.blogfa.com

iload
19-06-2010, 20:07
سلام

دوستان (hasansmoke و pat.mat71 ) لطفا اینجا اسپم ندید که آقا محسن رو خبر میکنم ! :13:

shahabap
20-06-2010, 01:20
سلام دوست عزیز میتونی این لینک ها که با vs1 شروع میشه را از جایی دیگه بدی ؟انارو اجازه دانلود نمیده
اگه بزاری ممنون میشم

saeed_cpu_full
21-06-2010, 14:45
سلام دوستان
امروز يه تكنيكی رو ميخوام آموزش بدم كه توی يونيتي خيلي استفاده ميشه و كلا خيلي به كارتون مياد اونم 2 بعدي كردن نماي دوربين هست البته يونيتي به طور پيشفرض اين امكان رو داره كه بايد چند تا از ابزار هارو براي دوربين انتخاب كنيد و يه راه ديگه اين هست كه خودتون بسيار راحت ميتونيد با تكون دادن دوربين و ايجاد تغييرات در زاويه ي اون نماي دوربين رو 2 بعدي كنيد ولي اين كار ها زمان بر هست فرض كنيد ميخوايد يه بازي فايتينگ بسازيد و همينطور ميخواين نماي دوربين دو بعدي باشه و دنبال يك هدف ( Target ) حركت كنه ( يعني دوربين ثابت نباشه ) براي اينكه همه ي اين امكانات رو يكجا داشته باشيم بهترين كار كد نويسي هست ما توي كد پايين 3 متغير ايجاد ميكنيم يكي Target كه همون هدف ما هست و ميخوايم دوربين دو بعدي ما به دنبالش بره يكي Camera Distance كه فاصله ي دوربين ما تا هدف هست و اين متغير از نوع Float يا همان اعداد اعشاري هست و يك متغير Switch Z Side داريم كه تعيين ميكنه از نمای محور Z هدف شما به چه صورت ديده بشه

ابتدا در بخش Project روي Create كليك كنيد و از منوي باز شده Java Script رو انتخاب كنيد و در داخل اون كد هاي زير رو وارد كنيد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتوضيح : ابتدا 3 متغير تعريف كرديم : 1- متغير Target كه از نوع Transform هست و همان هدف ما هست كه ميخواهيم دوربين به دنبال آن حركت كند 2- متغير Camera Distance كه از نوع Float يا همان اعداد اعشاری هست و با دادن مقدار به آن فاصله ي دوربين از Target مشخص ميشود 3- متغير Switch Z Side كه تعيين ميكنه از سمت محور Z هدف شما چجوري ديده بشه (‌ مثلا پشت هدف رو ميخواين ببينيد يا ... )

بعد از نوشتن برنامه روي Save كليك كنيد و پنجره رو ببنديد و برنامه ي جاوا اسكريپتي كه نوشتيد رو از قسمت Project بر روي Main Camera در قسمت Hierarchy بكشيد ( Drag & Drop ) تا برنامه اي كه نوشتيد به Main Camera نسبت داده بشه
الان شما ميبينيد كه در قسمت Inspector براي Main Camera يك بخش اضافه شده كه مربوط به Script ما هست و در آن هر سه متغيری كه ايجاد كرديم رو ميبينيد

حالا از مسير Game Object> Create Other> Sphere يك كره بسازيد ( بهتر هست كه به اون يك متريال بديد )
از مسيري كه در بالا گفته شد به جاي يك Sphere يك Cube بسازيد و به اندازه ي دلخواه اون رو تغيير سايز بديد و Sphere رو بر روي Cube قرار بديد
از مسير Game Object> Create Other > Direction Light يك منبع نور درست كنيد و با چرخوندن اون نور رو تنظيم كنيد
تنها كاري كه الان لازمه اين هست كه در بخش Inspector مربوط به Main Camera متغير Target رو Sphere انتخاب كنيد و فاصله ي دوربين از Target و همچنين Switch Z Side رو هم تنظيم كنيد
بر روي Play كليك كنيد تا نتيجه ي كار خودتون رو ببينيد

پيشنهاد: بهتر هست كه Sphere رو كمي بالاتر از Cube قرار بديد و براي Sphere از بخش Component ها Rigidbody رو انتخاب كنيد و بازي رو Play كنيد تا ببينيد دوربين چطوري كره ي شما رو دنبال ميكنه

موفق باشيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeed_cpu_full
21-06-2010, 17:41
بالا بردن گرافيك بازی ها در Unity

مطمئنا همه ي بازيساز ها دوست دارند كه گرافيك بازي هاشون در سطح بالايي باشه و شايد يكي از دلايلي كه خيلي ها UDK رو به Unity ترجيح ميدن قدرت گرافيكي بالاي UDK هست البته اكثريت با بخش هاي مختلف Unity آشنا نيستن و نميدونن چجوري از قدرت هاي گرافيكي Unity استفاده كنن
من توي اين آموزش سعي كردم چند كار مهم رو كه گرافيك بازي هاي Unity رو بسيار بالا ميبره آموزش بدم اميدوارم به دردتون بخوره

كار اولي كه براي بالا بردن كيفيت كلي بازي بايد انجام بديد اينه كه بعد از اينكه شما پروژه رو ساختيد از مسير Edit>Project Setting > Quality و از بخش Inspector تمام قسمت ها رو از Good به Fantastic تغيير بديد پس اين شد اولين گام شما

Unity از تكنيك هاي گرافيكي خيلي خوبي پشتيباني ميكنه.اگه يه مدل رو ( فرضا يك كاراكتر ) كه از چند هزار چند ضلعي تشكيل شده توي بازي هاتون بياريد قطعا بازي سنگين ميشه و فريم ريت پايين مياد ( به انجين هم ربطي نداره هر انجيني كه ميخواد باشه ) براي اين كار يه سري حقه هاي گرافيكي هست كه با استفاده از اون تعداد چند ضلعي هايي كه مدل كاراكتر رو ساخته كمتر ميشه ولي كيفيت خيلي زياد تغيير نميكنه و Unity از اين حقه ها پشتيباني ميكنه ! مثلا Bump Map , Specular Map , Parallax Map , Light Map , ...
من فقط Bumped Specular رو توي اين قسمت آموزش ميدم
يك Cube بسازيد و سايز اون رو تغيير بديد
خوب از بخش Project بر روي Create كليك كنيد و از منوي باز شده Material رو انتخاب كنيد همچنين شما ميتونيد با راست كليك كردن بر روي اين بخش و انتخاب Import New Asset تكسچر هاي مورد علاقتون رو Import كنيد يك تكنيك بسيار جالب Unity اين هست كه ميتونه از هر تكسچر يه Bump بسازه !! اين مورد خيلي عاليه و خيلي به درد ميخوره براي اينكار ابتدا از تكسچر بايد يك Duplicate تهيه كنيد اين كار رو با انتخاب كردن تكسچر و زدن كليد هاي Ctrl+D انجام بديد حالا تكسچر دوم رو انتخاب كنيد و از بخش Inspector بر روي Generate Bumpmap كليك كنيد تا تيك بخوره و بعد Apply رو بزنيد

حالا شما يك Bumpmap از تكسچرتون داريد ... روي متريالي كه ساخته بوديد كليك كنيد و در بخش Inspector از قسمت Shader ها Bumped Specular رو انتخاب كنيد در بخش اول تكسچر اصلي رو قرار بديد و در بخش دوم Bumpmap كه از تكسچر گرفتيد

حالا كيفيت تكسچر خودتون رو ببينيد و لذت ببريد !‌ همچنين با تغيير دادن ميزان درخشندگي و رنگ پس زمينه و ... ميتونيد تكسچر خودتون رو واقعي تر كنيد اينم فيلمي هست كه گرفتم و تأثير نور بر كيفيت تكسچر رو نشون ميده

حجمش 9 مگابايت هست

-مـوفق بـاشيد

3Dmajid
22-06-2010, 00:03
شايد خيلي از شما دوست داشته باشيد کاراکتر هاي ساخته شدتون رو که انيميت کردين وارد انجين يونيتي کنين و ازش استفاده کنيد.
انجين يونيتي فايل هاي مختلفي رو ساپورت ميکنه که از اين لحاظ واقعا ترکونده و کار رو خيلي آسون و لذت بخش تر کرده، يکي از اين فرمت ها فرمت خيلي معروف و محبوب بازي ساز ها يعني FBX هست. پس شما يادتون باشه بهترين فرمت براي تبديل کاراکترهاتون (مخصوصا اونايي که انيميت دارن) همين FBX هست و ما قصد داريم توي اين آموزش کوتاه کاراکترمون رو به FBX تبديل کنيم و وارد يونيتي کنيم.

خب ما براي اين کار از نرم افزار محبوب و معروف DAZ Studio يا بعضي جاها DAZ 3D استفاده ميکنيم که اخيرا خودش رو قاطي برنامه هاي ساخت بازي کرده. يکي از ويژگي هايي که اين برنامه داره شناسايي فولدر RunTime نرم افزار Poser و استفاده از مدل هاي اونه. کلا برنامه هاي شرکت DAZ ارتباط خوبي با Poser ميتونن برقرار کنن (اگه اشتباه نکنم قبلا Poser واسه همين شرکت بود ولي الان يادم نيست). دليل اين که ما از اين برنامه استفاده ميکنيم اينه که Poser خودش تبديل به FBX نداره و نميتونه کاراکتر رو به حالت انيميشني به فرمت خوبي تبديل کنه (احتمال زياد توي نسخه ي بعدي اين مشکل حل ميشه)

براي اين کار ابتدا شما برنامه ي DAZ 3D رو که باز کردين بايد پوشه ي Run Time برنامه ي Poser رو بهش معرفي کنيد که خيلي راحت از :

Edit\Performance/Directories

قسمت Content Type رو روي Poser Format (Import) بزاريد و فولدر Run Time اين برنامه رو Add کنيد. حالا شما ميتونيد خيلي راحت کتابخونه ي Poser رو توي DAZ داشته باشين (با برنامه ي Carrara از شرکت DAZ هم ميتونيد اين کارو کنيد ... Carrara ميتونه کمک بزرگي توي ساخت بازي کنه (البته نسخه ي جديدش که 8 هست) )
حالا از کتابخونه ي اين برنامه يه Figure انتخاب کنيد که بهش انيميت بديم.
حالا کارتون رو به FBX ذخیره کنید (تو فولدر Asset بازیتون)
بهتره هر کدوم از مدلاتون رو توی یه Folder جداگانه ذخیره کنید.
الان برید توی Unity و کاراکترتون رو ایمپورت کنید.
اگه روی دکمه ی Play کلیک کنید میبینید که انیمیشن بدون هیچ مشکلی اجرا میشه.
برید حالشو ببرید :11:

این هم دو تا عکس :

نرم افزار DAZ STUDIO

کاراکتر وارد شده در یونیتی

iload
22-06-2010, 12:53
سلام

آقا من هرچی میگردم تو اکسپرت fbx نداره ؟! چیکار کنم ؟

3Dmajid
22-06-2010, 17:18
سلام

آقا من هرچی میگردم تو اکسپرت fbx نداره ؟! چیکار کنم ؟

مگه نسخه ی 3 نیس ؟ :20:
واسه من داره.

خب به COLLADA تبدیل کن ببین خوب کار میکنه یا نه.

AMIR REZAs
22-06-2010, 17:40
ببخشید دوستان نسخه3 کی میاد؟؟؟؟
نکنه اومده ؟؟؟!!:18:

3Dmajid
22-06-2010, 19:42
ببخشید دوستان نسخه3 کی میاد؟؟؟؟
نکنه اومده ؟؟؟!!:18:

نه بابا هنوز نیومده :11:

silsin
23-06-2010, 11:10
سلام
این یه ویدئو از یونیتی 3
اگه تکراریه ببخشید

PS2PS2PS2
24-06-2010, 05:31
ببخشدا ولی این یونیتی چیه انقدر صدا داره ؟؟؟؟!!!:5:
منظورم اینه که مثلا چه قدر باهاش بازی های قشنگ ساختن؟؟ها چه قدر؟؟؟:5:
بابا من میگم برید آیا یو دی کی بهتره یا یونیتی؟
میدونید چرا اینارو میگم ؟چون ما هم میخوایم یه بازی برای شروع بسازیم و من هنوز کمی شک دارم:9:
ممنون اگر صادقانه جواب بدید.
راستی ببخشید اگر کمی بی ادبانه بود:31:

miladigs
24-06-2010, 08:58
ببخشدا ولی این یونیتی چیه انقدر صدا داره ؟؟؟؟!!!:5:
منظورم اینه که مثلا چه قدر باهاش بازی های قشنگ ساختن؟؟ها چه قدر؟؟؟:5:
بابا من میگم برید آیا یو دی کی بهتره یا یونیتی؟
میدونید چرا اینارو میگم ؟چون ما هم میخوایم یه بازی برای شروع بسازیم و من هنوز کمی شک دارم:9:
ممنون اگر صادقانه جواب بدید.
راستی ببخشید اگر کمی بی ادبانه بود:31:

1-شما اگه با انجین های دیگه کار کرده باشی و بعد با یونیتی کار کنی منوجه میشی که یونیتی چه کار کرده!
2-udk برایه گروه های بزرگ با سرمایه بزرگ خوبه.
3-اگه می خوای بازی سازی رو شروع کنی باید اول هدفت رو مشخص کنی و بعد سبک بازیت رو و بعد بنا به این دو و چیز های دیگه انجین رو انتخاب کنی.

در ضمن شروع کردن برای ساخت بازی به همین راحتی که میگی نیست و قبلش باید حتما باید یه پیش تولید خوب داشته باشی که با سوالی که پرسیدی معلومه این کارو اصلا نکردی.

به هر حال موفق باشی.

ali1748
27-06-2010, 09:17
1-شما اگه با انجین های دیگه کار کرده باشی و بعد با یونیتی کار کنی منوجه میشی که یونیتی چه کار کرده!
2-udk برایه گروه های بزرگ با سرمایه بزرگ خوبه.
3-اگه می خوای بازی سازی رو شروع کنی باید اول هدفت رو مشخص کنی و بعد سبک بازیت رو و بعد بنا به این دو و چیز های دیگه انجین رو انتخاب کنی.

در ضمن شروع کردن برای ساخت بازی به همین راحتی که میگی نیست و قبلش باید حتما باید یه پیش تولید خوب داشته باشی که با سوالی که پرسیدی معلومه این کارو اصلا نکردی.

به هر حال موفق باشی.

سلام خسته نباشید نمی دونم جاش اینجا هست یا نه ولی
این پیش تولید یعنی چی ؟

و اینکه برای شروع اگر ما با این انجین بازی بسازیم و بتونیم خودی نشون بدیم بعد با بودجه و تجربه بیشتر
بخواهیم ادامه بدیم باید از udk استفاده کنیم یا نه یونیتی پتانسیل اینو داره که ازش برای کارای بزرگ هم استفاده کرد ؟

keb
27-06-2010, 09:48
این پیش تولید یعنی چی ؟

و اینکه برای شروع اگر ما با این انجین بازی بسازیم و بتونیم خودی نشون بدیم بعد با بودجه و تجربه بیشتر
بخواهیم ادامه بدیم باید از udk استفاده کنیم یا نه یونیتی پتانسیل اینو داره که ازش برای کارای بزرگ هم استفاده کرد ؟

اگه بخوای با این انجین شروع کنی و خودی نشون بدی و ... دیگه ببوسش بزارش کنار یونیتی رو. اون موقع آنریل رو بچسب. سوال دوم هم پتانسیل داره ولی فقط تا حد سرریز. آفریقای جنوبی هم جام جهانی برگزار میکنه اما با جام جهانی 2006 آلمان یکیه؟
به قول یکی از دوستان اگه بخوای از بازی سازی پول دربیازی آنریل اگه بخوای به عنوان تفریح و سرگرمی بهش نگا کنی یونیتی:46:

parvizamd
27-06-2010, 10:48
دوست عزیز بلند پرواز اصلا کار خوبی نیست در ضمن شما که به نظر مبتدی در این موتور می آیید اصلا دور udk خط بکش
یونتی موتور خیلی خوبیه اما رابطه بازی های گردن کلفت باید بگم از یونتی نمی دونم ولی unreal این هم شاهکارش
Gear of war
Wheelman
Spliter Cell 4,5
Alpha Protcol
UNREAL TORMENTS

saeed_cpu_full
28-06-2010, 15:30
اگه بخوای با این انجین شروع کنی و خودی نشون بدی و ... دیگه ببوسش بزارش کنار یونیتی رو. اون موقع آنریل رو بچسب. سوال دوم هم پتانسیل داره ولی فقط تا حد سرریز. آفریقای جنوبی هم جام جهانی برگزار میکنه اما با جام جهانی 2006 آلمان یکیه؟
به قول یکی از دوستان اگه بخوای از بازی سازی پول دربیازی آنریل اگه بخوای به عنوان تفریح و سرگرمی بهش نگا کنی یونیتی:46:
مشخصه شما از يونيتي هيچ اطلاعاتي نداريد !
من خودم كلي با يونيتي كار كردم و يه مدت رفتم توي كار UDK بايد خدمتون عرض كنم اگه بحث سر خودي نشون دادن هست پس نبايد بازي با موضوع و سبك كليشه اي بسازيد ( مثل اين همه FPS كه همش عين همديگه شده انگار همشون يه بازي هستن با محيط هاي مختلف ! ) اگر هم بخواي سبك جديدي پياده كني يا سبك هاي ديگه - مثل همين FPS - رو گسترش بديد بايد انجيني رو انتخاب كنيد كه انعطاف داشته باشه ( انعطاف داشتن به معنی راحت بودن كار باهاش نيست ) حالا اگه ميخواين انعطاف يك انجين مشخص بشه پيشنهاد من اينه : بشينيد يه بازي ساده ي Ballance يا يه بازي پلتفرمر با UDK و Unity طراحي كنيد ... اگه شما تونستيد همچين بازی رو در عرض 2 ماه با UDK بسازيد ( كه نميتونيد !‌) واقعا مشخصه UDK يك انجين كامل هست. همين بازي رو ميشه با Unity در عرض 1 روز ( بستگي داره چقدر ميخواين بهش جزئيات بديد ) ساخت
متأسفانه ما عادت كرديم اون راهي كه آسونتر هستش رو انتخاب كنيم البته يونيتي 3 به زودي مياد و تمام افرادي كه تا حالا كار با UDK رو آسونتر ميدونستند نظرشون بر ميگرده چون توي يونيتي 3 اسكريپت ها و ابزار ها و مدل هاي آماده و كلي چيز هاي ديگه به صورت پيش فرض و آماده توي انجين قرار دارن و گرافيك هم تا حد زيادي پيشرفته شده و ديگه دليلي نميمونه كه با UDK كار كنيم ! انجيني كه عوض كردن Player اون كلي كار داره و كلي دنگ و فنگ داره به نظر من به درد 1 لحظه وقت گذاشتن هم نميخوره !
پس اگه ميخواي از بازي سازي پول در بياري Unity اگه ميخواي به عنوان تفريح و سرگرمي بهش نگاه كني UDK

دوست عزیز بلند پرواز اصلا کار خوبی نیست در ضمن شما که به نظر مبتدی در این موتور می آیید اصلا دور udk خط بکش
یونتی موتور خیلی خوبیه اما رابطه بازی های گردن کلفت باید بگم از یونتی نمی دونم ولی unreal این هم شاهکارش
Gear of war
Wheelman
Spliter Cell 4,5
Alpha Protcol
UNREAL TORMENTS
اين رو هم اضافه ميكنم كه اين بازي هايي كه پرويز جان نام بردند با Unreal Engine ساخته شده نه با Unreal Development Kit ! توی آنريل انجين سورس اصلي برنامه در اختيار بازي ساز قرار ميگيره و نتيجش هم همون انعطافي ميشه كه ازش حرف زديم ( كه باهاش حتي بازيه فايتينگ هم ساختن - Mortal Kombat vs DC Universe - ) ولي توي UDK شما يك پك از Unreal Engine + چند ابزار جديد داريد ولی به سورس اصلي برنامه دسترسي نداريد پس نميتونيد همچين بازي هايي رو بسازيد يا شايد هم بتونيد ولي كاري نيست كه مثل يونيتي توي زمان كم انجامش بديد

saeed_cpu_full
28-06-2010, 17:29
بعضی از اين مطالبی كه ميگم از وبلاگ unity3d.mihanblog.com گرفته شده و فقط يه قسمت كه توي نقل قول هست رو كپی پيست كردم و بقيه رو خودم نوشتم

نسخه ی بتای یونیتی 3 در اختیار کاربرانی که اونو پیش خرید کرده بودند قرار گرفته و نويسنده ي وبلاگ بالا كه با يكي از كاربران در ارتباط بوده ازش خواسته كه در مورد يه سري امكانات كه توي يونيتي 3 وجود داره و بقيه ازش بي خبرند اطلاعاتي بده

اول از Uni Tree2 شروع ميكنيم
اين ابزار بسيار جالب نوع پيشرفته و كاربردي تر Speed Tree در UDK هست طوري كه با يه سري اعداد و ارقام دادن و انتخاب مدل مورد نظر ( يا ساخت اون با ابزار هاي پيشرفته ) ميتونيد يك درخت با فيزيك كامل بسازيد طوري كه به باد و آتش و آب و هر سيستم ذره اي واكنش نشون بده ! حالا شما با اين ابزار فوق العاده ميتونيد در چند دقيقه يك جنگل پر از درختان متفاوت با فيزيك متفاوت بسازيد ! اين قابليت Speed Tree در UDK رو به چند دليل ميزاره جيب بقلش !

پيشرفته تر بودن Uni Tree 2 طوري كه ميتونيد بدون برنامه نويسي و هيچ كار اضافه اي يك درخت با جزئيات بالا بسازيد ( حتي ميتونيد تعداد برگ هارو مشخص كنيد ! ) اون كسي كه نسخه ي بتاي يونيتي رو گرفته بوده خودش قبلا براي ساخت درخت از Speed Tree استفاده ميكرد و با استفاده از برنامه نويسي و گرفتن يه خروجي اون رو توي يونيتي ايمپورت ميكرد ولي ميگه با Uni Tree2 نه تنها ديگه دردسر هاي قبلي رو نداريد بلكه درختي كه توسط Uni Tree2 درست ميشه از درختي كه توسط Speed Tree ساخته ميشه كامل تره و فيزيك بهتري رو هم داره
آسون تر بودن كار با Uni Tree2 . اگر شما تا حالا از Speed Tree استفاده نكرديد پيشنهاد ميكنم آموزش استفاده كردن از اين ابزار رو از سايت iran-rose دريافت كنيد. شما با Uni Tree2 بسيار راحت و فقط با دادن يه سري اعداد و ارقام و انتخاب مدل درخت و يا ساخت اون ميتونيد يك درخت كامل درست كنيد و دردسر هاي Speed Tree رو نخواهيد داشت
سرعت ساخت بسيار بالاي Uni Tree2 نسبت به Speed Tree

ويژگي هاي جديد فيزيك
به عكس هاي زير توجه كنيد

براي ديدن ويدئوي كامل به لينك زير مراجعه كنيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدافكت های جديد در Unity 3

در تصوير بالا از لايت مپ استفاده شده و جالب اينجاست بدونيد كه از هيچ افكت جديدي استفاده نشده !

سلام، قبل از هر چیز به دشت زیر که توسط Unity 3 رندر شده نگاهی بندازید...!

این جا جمله به جمله ی توضیحات سایت رو واستون میزارم که حالشو ببرید!!

" روزه خوبیه .

اٌل هستم از تیم "دمو " ی یونیتی. میخوام یه سری پیش نمایش از افکت های هنری جدید که قراره تو یونیتی 3 قرار داده بشه رو بهتون نشون بدم...

به این عکس خوب نگاه کنید :

من ادغامی از 3 افکت تصویری رو به این عکس میدم !!
(افکت "Bloom" جدید که از ویژگی " Layer Mask" به جای تکنیک قدیمی "Alpha Chanel" استفاده میکنه!) افکت جدید باریکه های نور خورشید !! و همچنین افکت جدید Lens Flare.

از Lens Flare صحبت شد ... بالا خره ما میتونیم یه سبک جدید از نور پراکنی رو در یونیتی بسازیم ، به عکس زیر توجه کنید :

باریکه های نور که بر پایه ی "Sky Box" هستند جلوه ی بسیار زیبا و واقعی به محیط های خارجی ما میدن در حالی که یک افکت معمولی هست و قدرت چندانی در نسخه ی پیشین یونیتی نداشت ... ولی Sky Box جدید که در standard Assets همراه یونیتی 3 عرضه میشه skybox جدیدی همراه با Alpha Chanel های از پیش تعریف شده وجود داره که باریکه های نور خورشید رو بسیار زیبا جلوه میده :

ما همچنین یک افکت dept of field* جدید رو بر روی یونیتی3 قرار داده ایم که از افکت های تصویری است (image)

*=(عمق دید =بیشترین فاصله ای که تا آن حد اشیا ، رندر میشوند این فاصله در بافر z به شکل خطی تقسیم نشده و در مورد اشیاء دوردست موجب ایجاد خطاهای بصری میشود . )

این کار باعث عدم افت فریم و افزایش کارایی بازی ها می شود.

همچنین برخی از افکت های نه چندان " تو چشم برو" به یونیتی 3 اضافه شده که خیلی هم دوست داشتنی اند!!

مثل : افزایش سایه (رنگ آمیزی سطوح) - اصلاح رنگ آمیزی پیچیده با استفا ده از سیستم منحنی "Animation" یونیتی - ماسک یا پوششی برای توسعه تشخیص سایه روشن ! - جلوه ی کارتنی! - و خیلی چیز های دیگر!!

بیایید این جلوه ی کارتونی رو به محیطمون اضافه کنیم :

این جلوه یا افکت برای رندر های پیچیده ی NPR یا رندر های [تصاویر] غیر واقعی بسیار گزینه ی مناسبی است!

خب بی یایید یه سر به جزیره ی مرده و بی سکنه مون بزنیم!

دو افکت دیگه داریم که واقعاً شاهکارن و میتونن بازیه شما رو به یه اثر هنری باور نکردنی تبدیل کنن!!!

این دو افکت رو ببینید :

یا این

شما فقط با استفاده از چند جلوه یا افکت ... و "Blur" کردن گوشه های تصویر و سایه زنی ساختمان عکس و جلوه هایی که یونیتی در اختیارتون میزاره می تونید آثار بی نظیری رو بسازین...

خب اینم از ما!!
تیم دمو ، تمام.

يه ويدئو كه افكت هاي جديد در يونيتي 3 رو نشون ميده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمديريت Assets
با اضافه شدن قابليت snap و قابليت هاي جديد ديگه مديريت Asset ها بسيار راحت تر شده و ساخت مراحل بازي و اديت كردن اونها توي نسخه ي جديد يونيتي بسيار بسيار سريعتر و دقيق تر انجام ميشه
اينم ويدئو اين قسمت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخوب اميدوارم لذت برده باشيد :40:

saeed_cpu_full
28-06-2010, 20:55
بالا بردن گرافيك بازی ها در Unity
قسمت دوم

تصوير يك دموي قابل بازي ريل تايم كه توسط يونيتي ساخته شده

براي اينكه قدرت گرافيكي Unity 2.6 رو ببينيد پيشنهاد ميكنم دموهاي قابل بازي و ريل تايم اين انجين رو ببينيد

توي قسمت قبل ما به بررسي Bumped Specular و تأثير اون بر گرافيك بازي پرداختيم
- قسمت اول

در قسمت دوم ما ميخوايم سايه هارو بررسي كنيم
به طور كلي ما دو نوع سايه داريم : Hard Shadows , Soft Shadows
Hard Shadows : سايه هاي سخت و تقريبا غير واقعي كه در نسل قبل بازي ها استفاده ميشده ( البته در نسل جديد براي بعضي اشياء در صحنه هاي دور يا از سايه استفاده نميشه يا از Hard Shadows استفاده ميشه )

Soft Shadows : سايه هاي واقعي با لبه ي نرم كه در بازي هاي اين نسل زياد ديده ميشه و البته فريم ريت بازي رو به طرز قابل توجهي كاهش ميده

خوب الان ميخوايم ببينيم سايه ها توي Unity به چه صورت كار ميكنند
بهتره از دمو هاي قابل بازي استفاده كنيم

در لينك بالا شما سايه ها و تأثير اون رو تماشا ميكنيد و ميتونيد فريم ريت رو در بالا سمت راست مشاهده كنيد و همچنين ميتونيد نور ها رو فعال و غير فعال كنيد يا منابع نور يا اشياء درون صحنه رو جا به جا كنيد

بهتره شروع كنيم ... اول صحنه اي كه با هم توي قسمت اول ساختيم رو لود كنيد
حالا روي Direction Light كليك كنيد تا در پنجره ي Inspector تنظيمات آن را مشاهده كنيد
بر روي مثلث كوچك در كنار كلمه ي Shadows كليك كنيد تا تنظيمات مربوط به سايه را مشاهده كنيد
در حالت پيش فرض اين قسمت بر روي No Shadows قرار دارد ... روي آن كليك كنيد و يكي از انواع سايه هارو انتخاب كنيد
در قسمت هاي بعدي شما تنظيمات مربوط به Resolution و Strength رو ميبينيد كه به ترتيب مربوط به جزئيات سايه و قدرت سياهي سايه هست با تغييرات بخش هاي ديگر به سايه ي دلخواه خودتون دست پيدا ميكنيد ! ( به همين راحتي ! )

به احتمال زياد آموزش هاي بعدي رو در غالب PDF ميزارم كه صفحه ها سنگين نشن

-مــوفــق بـــاشــيـد :40:

miladigs
02-07-2010, 09:39
این پیش تولید یعنی چی ؟

1-پیش تولید یعنی این که حداقل یکبار به طور کامل کل کارهایی که می خوای تا اخر پروژه انجام بدی را پیاده کنی.یعنی بریزی روی کاغذ.همه چیز رو بسنجی.و همه ابزارها و افرادی رو که احتیاج داری و تعدادشون و هزینه ها و بحران ها و نحوه برخورد با اونها رو حداقل یکبار پیاده کنی.پیش تولید یکی از ارکان اصلی و مهم ساخت گیم هست و در ضمن وقت گیر و اگر هم تجربه کافی نداشته باشی نمیتونی این چیزهایی رو که گفتم انجام بدی.کار موفق پیش تولید خوب و قوی می خواد!

2-ببین این که با چه انجینی کار کنی مهم هست ولی نه این قدر که تنها معیار باشه.اصل مهم در بازی سازی مثل فیلم سازی ایده اورجینال هست.بازی میتونه سبک پلت فرم باشه اما ایده اورجینال داشته باشه و فروش زیادی بکنه.این مشکلی هست که بازی های ایرانی دارن.ایده اورجینال ندارن.فقط گیر میدن به چیزهایی مثل انجین.
اگه خلاقیت خوبی داشته باشه مطمین باش میتونی خودی نشون بدی.پس اون پتانسیل بیشتر خودت و طرز فکرت و هدفت هست تا انجین.انجین فقط یک وسیله هست که اونو بسته به ایده وهدفت انتخاب میکنی.

موفق باشی.

Omid_Sadeghvand
08-07-2010, 15:41
بازی جدید و ترسناک که در حال ساخت میباشد با Unity3D
نام بازی: Interstellar Marines 2010
کنسول ها: PC , XBox360 , PS3

FA
Interstellar Marines یه بازی AAA ، FPS ، علمی ، تخیلی ، اکشن و ماجراجویی با داستان اصلی و غیر قابل پیش بینی شامل گیم پلی تک و تعاونی ، با تمرکز بر رئالیسم. برنامه ریزی شده به عنوان هدف قرار داده و سه گانه در مخاطبان 17 ، بازی در حال حاضر در حال توسعه برای کامپیوتر ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3

EN
Interstellar Marines is an AAA, FPS, Sci-fi, action and adventure game with an original and unpredictable storyline featuring single and cooperative gameplay, with heavy focus on realism. Planned as a trilogy and targeted at a 17+ audience, the game is currently being developed for PC. In time it's aimed at the Xbox 360 and PlayStation 3.

اطلاعات بیشتر

تصاویر:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ter_jpg_versions/medium_ss026_1280x720_zps_interstellarmarines_gdc2 008_poster.jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] trseries_001_jpg_versions/medium_ss0076_1280x720_zps_interstellarmarines_rea ltime_ctrseries_001.jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] unningman_001_jpg_versions/medium_ss0072_1280x720_zps_interstellarmarines_rea ltime_runningman_001.jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _photosession_002_jpg_versions/medium_ss0053_1280x720_zps_interstellarmarines_scr eenshot_photosession_002.jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] aracters_sharkcreature_001_jpg_versions/medium_ss0050_1280x720_zps_interstellarmarines_con cept_characters_sharkcreature_001.jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] jpg_versions/medium_ss022_1280x720_zps_interstellarmarines_conc eptart.jpg

تصویر از ادیتور Unity3D

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] runningman_002.jpg

تصاویر بیشتر از بازی : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایت بازی : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکر کنم قسمتی از بازی رو هم رو وب انداختن. اینو ببینید

Omid_Sadeghvand
08-07-2010, 15:49
فکر کنم این بازی جدید Need For Speed World Online 2010 رو هم با یونیتی ساختن.

اطلاعات جدید در است سایت: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ndex.php)

Arrowtic
08-07-2010, 15:55
آقا اميد ممنون.برا هميشه برگشتي؟(آخه مدت ها بود نبودي)

Omid_Sadeghvand
08-07-2010, 16:03
آره خدمت بودم حالا 4 ماه که تموم کردم ولی به فرم سر نمیزدم.

keb
11-07-2010, 11:25
اوستای دارک بیسیک هم که بعد سال ها اومد.:11:

saeed_cpu_full
11-07-2010, 14:06

سلام دوستان
توي پرشين ديزاينر من يه تاپيك ديدم در مورد آموزش يونيتي و با Noesis Unity Fundamentals رو ديدم كه يه آموزش ويدئويي هست و 1.1 GB حجم داره
اكثر بخش هاي يونيتي رو كامل توضيح داده و به بخش هاي ديگه هم يه نيم نگاهي داشته كلا آموزش جامعي هست و كاملترين آموزش ويدئويي در زمينه ي Particle System و اسكريپت نويسي براي اون هست... متأسفانه لينك هايي كه توي پرشين ديزاينر بود يا قــــيــلـط ــر شده بودند يا پاك شده بودند براي همين گشتم يه سري لينك از رپيدشر پيدا كردم اونها رو مستقيم كردم كه همه استفاده كنند

خودم هم دانلود كردم آموزش خوبي هست ...

بخش هايي كه توي اين آموزش بررسي ميشه :

لينك هاي مستقيم شده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید- مــوفــق بــــاشــيد :40:

saeed_cpu_full
17-07-2010, 11:17
امروز داشتم بازي هاي ساخته شده توسط اعضا رو ميديدم و واقعا جا خوردم !!!!
فكر نميكردم بشه با يونيتي 2.6 اين بازي ها رو با همچين گرافيكي ساخت !

يه بازيه سوم شخص شمشيري

يه بازي با گرافيك كارتوني ( به علت بزرگ بودن عكس لينكش رو گذاشتم )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو اما قدرت واقعي يونيتي اينجا و در قسمت بعد مشخص ميشه ! يه نفر چند تا مدل ماشين رو آماده كرده و با يونيتي 2.6 ازشون رندر گرفته :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g

همونطور كه اكثرتون ميدونيد يونيتي يه دموي معروف داره به اسم Island Demo كه قابليت هاي انجين رو نمايش ميده
يك نفر اين Island Demo رو پيشرفته كرده و اون رو توي قسمت ShowCase گذاشته ... اين عكس هارو ببينيد :

عكس ديگه رو به صورت لينك ميزارم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداينم از رندر سنگ ها ( راحت با سنگ هاي UDK قابل مقايسه هست )

يه عكس از يه نماي زيبا كه توسط Unity Terrain ساخته شده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخوب حالا بر فرض شما يونيتي رو انتخاب كرديد حالا بايد چيكار كنيد ...

اگر يونيتي رو انتخاب كرديد ميتونم بگم الان بهترين موقع براي يادگيري اين انجين هست . شايد بپرسيد چرا ؟ در جواب بايد بگم كه يونيتي 3 تا چند وقت ديگه مياد و كلياتش تغيير نكرده ( يعني طوري نيست كه از ريشه همه چي رو تغيير داده باشه ) پس اگه شما يونيتي 2.6 رو بلد بشيد و بتونيد با اديتور ها كار كنيد راحت از پس يونيتي 3 هم بر مياين و به جاي اينكه وقتتون رو براي ياد گرفتن يونيتي 3 بزاريد ميتونيد تمام فكرتون رو به ساخت بازي توسط يونيتي 3 متمركز كنيد

حالا بايد يونيتي رو از لينك زير دانلود كنيد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد از دانلود وقتي خواستيد يونيتي رو باز كنيد اول مطمئن بشيد كه به اينترنت متصل هستيد و بعد از اون روي لينك خواسته شده كليك كنيد و در صفحه ي باز شده Pro Trial 30 Days رو انتخاب كنيد
حالا به مدت 30 روز ميتونيد از نسخه ي Pro يونيتي 2.6 استفاده كنيد ... بعد از اينكه 30 روز تموم شد كرك اين نرم افزار رو از لينك زير دانلود كنيد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحالا بايد آموزش هاي لازم رو ببينيد ... ابتدا براي آشنايي با پنل ها ، قسمت هاي مختلف يونيتي و همچنين كار با اديتور اصلي آموزش هاي زير رو دانلود كنيد :

لينك دانلود آموزش مقدماتي يونيتي ( به صورت PDF به زبان فارسي )

لينك دانلود آموزش مقدماتي يونيتي ( به صورت ويدئو به زبان انگليسي )

آموزش جامع اديتور هاي يونيتي ( به صورت ويدئو به زبان انگليسي ) - حتما دانلود بشه
forum.p30world.ir/showpost.php?p=5172710&postcount=95

حالا مشخص كنيد با كدوم زبان ميخواين برنامه بنويسيد و طبق اون از آموزش هاي زير استفاده كنيد : Java يا Boo يا #C
منابع آموزشي فارسي براي جاوا ( مخصوص يونيتي ) زياد تر از منابع آموزشي فارسي #C ( مخصوص يونيتي ) هست ولي منابع آموزشي براي يادگيري كليات و مفاهيم زبان برنامه نويسي #C ( چه فارسي چه انگليسي ) بسيار بسيار زياد هست ... همچنين كار با آرايه هاي دو بعدي توي زبان سی‌ شارپ خيلي بهتر از جاوا هست و زبان برنامه نويسي Example Project ها هم #C هست. خلاصه بهتره اول شما جاوا رو انتخاب كنيد و چند كد با اون بنويسيد و بعدش بريد سراغ سی شارپ ...

توجه : اگر مفاهيم برنامه نويسي رو نميدونيد فايل PDF زير رو دانلود كنيد تا مفاهيم اوليه ي برنامه نويسي رو به صورت كامل ياد بگيريد

لينك دانلود آموزش مفاهيم اوليه ی برنامه نويسي :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد از اينكه زباني رو كه ميخواين با اون برنامه نويسي كنيد رو مشخص كرديد يكي از آموزش هاي زير رو دانلود كنيد:

آموزش برنامه نويسي براي يونيتي به زبان جاوا( PDF فارسي )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآموزش برنامه نويسي براي يونيتي به زبان سی شارپ( ويدئو - انگليسي )
forum.p30world.ir/showpost.php?p=4684503&postcount=5

آموزش برنامه نويسي و مفاهيم و كليات زبان سی شارپ ( ويدئو - PDF - فارسی‌)
forum.p30world.ir/showpost.php?p=5190575&postcount=114

اگه زبان برنامه نويسي #C رو انتخاب كرده باشيد و با مفهوم و كليات زبان برنامه نويسي جاوا هم آشنا باشيد ميتونيد از لينك هاي زير هم براي تقويت برنامه نويسي خودتون استفاده كنيد

آموزش ساخت بازي اكشن اول شخص توسط يونيتي (فارسي)
توجه : حتي اگه به ساخت بازي اكشن اول شخص علاقه نداريد ولي باز بايد اين آموزش رو دانلود كنيد چون جواب خيلي از سؤال هاي شما در مورد برنامه نويسي رو ميده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخوب در اينجا ميشه گفت شما آماده ي اين هستيد كه بازي هاي مورد علاقه ي خودتون رو بسازيد !
اما به نظر من الان وقت اين هست كه يه پروژه درست كنيد به اسم Programming ... بايد بگم Help يونيتي با اينكه ظاهر گرافيكي خيلي عالي نداره ولي كامل ترين منبع آموزشي يونيتي هست ! از قسمت Help > Scripting Manual به راهنمايي هاي يونيتي در مورد اسكريپت نويسي دسترسي داريد ... از قسمت Search ميتونيد واژه ي مورد نظرتون رو در Scripting Manual جستجو كنيد . يا از ليست تابع ها ، يك تابع رو انتخاب كنيد . مشاهده ميكنيد طرز كار تابع ، چگونگي نوشتن اون و تأثيرش توي بازي به صورت مفصل توضيح داده شده . كاري كه شما ميكنيد اين هست كه تابع هاي جديد رو آزمايش ميكنيد يا اينكه هر چي از قبل ياد گرفتيد رو روي يونيتي پياده ميكنيد ( اينطوري مطالبي كه از قبل ياد گرفتيد فراموش نميشه ) بعد از يكي دو هفته تمرين بهتره آموزش بيشتر ببينيد :
اين كتاب الكترونيك يكي از جامع ترين كتاب ها در مورد يونيتي هست
اگر اين رو تا آخر بخونيد ميتونيد ادعا كنيد كه به يونيتي مسلط شديد ... ( ولي انگليسيتون بايد فول باشه ها ! )
دانلود کتاب Unity Game Development Essentials

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداما براي آموزش هاي بيشتر به لينك زير بريد :

زبان برنامه نويسي Example Project ها اكثرا #C هست
توضيح : در لينك بالا شما قسمت هاي مختلفي رو ميبينيد ... الان به قسمت Getting Started هيچ نيازي نداريد ... Example Project شامل يه تعداد پروژه هست براي آموزش بيشتر شما ( من اين روش آموزش رو خيلي دوست دارم ) شما پروژه هارو اجرا ميكنيد ( فرضا پروژه ي بازي اكشن سوم شخص ) بعد از اون به قسمت اسكريپت مربوط به Player ميريد و ميبينيد در بعضي از قسمت هاي اين اسكريپت نوشته هاي سبز رنگي هست كه اغلب كنار علامت // قرار دارند ... اين نوشته ها به شما ميگن كه اين قسمت كد براي چه كاري هست فرضا :

This is an amount to move the Player//

اين قسمت به ما ميگه كه كد هاي زير اين خط به منظور مقدار دهي براي حركت Player هست

حالا شما براي ساخت يك بازي آماده ي آماده شديد ! اما براي ساخت بازي نياز به مدل ، شيدر ، افكت ، ... داريد ! اين ها رو ميشه از لينك زير دريافت كرد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر قسمت Tutorials شما آموزش هاي ديگه اي رو ميبينيد مثل آموزش ساخت بازي پلتفرم دو بعدي ، يا پلتفرم سه بعدي ، آموزش ساخت بازي ريسينگ با فيزيك كامل ماشين و ...
اما چيزي كه ما در لينك بالا احتياج داريم بخش Assets هست كه شامل انواع درخت هاي آماده ، مدل هاي آماده ، پارتيكل سيستم هاي عالي ، لنز افكت و انواع افكت هاي ديگه ميشه ( كلا هر چيزي كه شما براي ساخت يه بازي احتياج داريد ! )

اما اگه ميخواين يونيتي رو غورت بديد بعد از اينكه آموزش ساخت بازي اكشن رو تموم كرديد بايد بريد سراغ Help برنامه ( البته انگليسيتون بايد متوسط رو به بالا باشه )

حالا شروع به ساخت بازي كنيد ... اگه در جريان ساخت مشكلي براتون پيش اومد يا سؤالي داشتيد ميتونيد اون رو توي همين تاپيك بپرسيد ... يا به لينك زير بريد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر قسمت Unity Answers ميتونيد سؤال هاي خودتون رو در مورد انجين يونيتي بپرسيد و جوابش رو از حرفه اي هاي يونيتي يا حتي از سازنده ها بگيريد !
همچنين ميتونيد تاپيكي رو در Unity Forums ايجاد كنيد تا سؤالاتتون رو توي اون قسمت بپرسيد يا اينكه بازيتون رو در اون قسمت رو نمايي كنيد و از نظر بقيه هم استفاده كنيد
Unity Feedback يك قسمت بسيار عالي هست ... دوست داريد چي به يونيتي اضافه بشه ؟ اون رو بنويسيد و اگه رأي آورد اون قسمت به يونيتي اضافه ميشه ! مثلا پابليش بازي براي Android كه رأي آورد و به يونيتي اضافه شد !
و اما Unity Chat كه ميتونيد با افراد ديگه در مورد بازيتون در كانال IRC چت كنيد

و اما براي اينكه اين پست خيلي پربار بشه (‌ : دی ) لينك دانلود نسخه ي Beta يونيتي 3 رو هم قرار ميدم!

Download Unity 3D Version 3.0 Beta

توجه : خيلي هم ذوق زده نشيد !!‌ براي اجرا شدن كد ميخواد ! فعلا داره مراحل كرك شدن رو پشت سر ميزاره اين رو هم گذاشتم براي اينكه شما هم كمك كنيد كه يونيتي 3 بتا كرك بشه ( يه دستگرمي هست براي يونيتي 3 فاينال ! :27: )

3Dmajid
17-07-2010, 12:34
سعید جون دستت درد نکنه ... خیلی مفید بود :11:

parvizamd
17-07-2010, 13:00
آقا کرک یونتی 2.6.1 رو برارم جدا بزارید واقعا ممنون میشم

saeed_cpu_full
17-07-2010, 13:05
آقا کرک یونتی 2.6.1 رو برارم جدا بزارید واقعا ممنون میشم
سلام پرويز جان
ميخواي بزني تو كار يونيتي ؟ ... ايولا !!‌ :10:
كركش توي همين پست بالا بود :

پرويز جان طبق دستور العمل بالا پيش برو ... 120 % استاد ميشي ( اون آموزش هايي رو كه بلدي نميخواد دانلود كني ) :46:

saeed_cpu_full
17-07-2010, 14:11
امروز نميدونم چرا همش ذهنم سمت FarCry2 بود ! ياد اون قسمت ها افتادم كه نارنجك بقل درخت ها مينداختم و بعد از انفجار يه سري برگ از جلوي دوربين رد ميشد ( انگار برگ ها از درخت ها كنده شدن !‌)
امروز داشتم با Particle System كار ميكردم يه دفعه ياد همون قسمت FarCry2 افتادم ! اگه اون برگ ها مدل باشن پس توي اون قسمت بايد نرخ فريم من به 4 ميرسيد ! ولي يه خورده كه بيشتر فكر كردم فهميدم اونها با Particle System ساخته شده بوده ! حالا روي يه ايده دارم كار ميكنم ... وقتي انفجار نزديك يه درخت اتفاق افتاد پارتيكل سيستم فعال بشه و در جهت باد حركت كنه . اسكريپت نويسيش كه خيلي راحت هست فقط ميخوام جهت باد رو تشخيص بده ( چون يونيتي خودش باد رو به صورت آماده داره ) اگه بتونه جهت باد رو تشخيص بده و برگ ها كه با پارتيكل ساخته شده توي اون جهت بريزن خيلي خوب ميشه !
در ضمن خوبه بدونيد كه روزنامه هاي CoD:MW يا كاغذ هاي پاره شده كه در جهت باد اينور اونور ميرفتن مدل نبودن و پارتيكل بودن

saeed_cpu_full
17-07-2010, 16:38
خوب ميتونم به جرأت بگم هيچ سبكي نيست كه بازي از اون توسط Unity 3D ساخته نشده باشه !!! آخرين سبكي كه بازي باهاش توسط Unity ساخته نشده بود سبك شبيه ساز پرواز با هلي كوپتر بود كه اون هم توسط يكي از اعضا ساخته شد ...

اون افرادي كه توي بازيسازي استاد هستن حتما اسم انجين OGRE 3D رو شنيدن ... انجيني كه باهاش اديتور هاي خيلي زيادي ساخته شده . انعطاف اين انجين چيزي هست كه OGRE 3D رو خيلي معروف كرده
اديتور بازي گرشاسپ هم با اين انجين طراحي شده ... حالا من با قاطعيت تمام ميتونم بگم كه انعطاف Unity از OGRE 3D بيشتر هست ... امروز توي فروم يونيتي رفتم و ديدم چه كار ها كه با اين انجين انجام ندادند !!!!‌ مثلا ساخت اديتور براي شيدر

ساخت برنامه براي وبكم توسط يونيتي !! :

يكي از جالب ترين اديتور هاي ساخته شده توسط يونيتي
اديتور ساخت بازي اكشن بدون نياز به كد نويسي ( يك FPS Creator پيشرفته كه با Unity ساخته شده ! - البته همه نوع سبك اكشن ميشه با اين اديتور ساخت‌)

ميدونستم يونيتي انعطاف پذيره ولي نه ديگه اينقدر !!!!! بايد بگم كه اون برگ هارو هم طراحي كردم فقط تشخيص مسير بادش مونده ... خلاصه هر چي به ذهنتون رسيد رو ميتونيد با يونيتي طراحي كنيد شما توي اين انجين هيچ محدوديتي نداريد :5: ايشاالله يونيتي 3 كه اومد از نظر گرافيكي هم خيلي خيلي بهتر ميشه ( هر چند عكس هاي صفحه ي قبل نشون ميده كه يونيتي 2.6 چه قدرتي توي گرافيك داره )

مــوفــق بـــاشــيــد :40:

Omid_Sadeghvand
17-07-2010, 17:54
تا کرک Unity3 بیاد برای اجرایش از فایلی که ساختم استفاده کنید:31::
در پوشه C:\Program Files\Unity3\Editor کپی کنید و Extract کنید

موفق باشید

saeed_cpu_full
17-07-2010, 18:06
تا کرک Unity3 بیاد برای اجرایش از فایلی که ساختم استفاده کنید:31::
در پوشه C:\Program Files\Unity3\Editor کپی کنید و Extract کنید

موفق باشید

سلام اميد جون
مطمئني كار ميكنه ؟
مشكلي نداره براي اجرا كردن يونيتي ؟

Omid_Sadeghvand
17-07-2010, 18:59
سلام اميد جون
مطمئني كار ميكنه ؟
مشكلي نداره براي اجرا كردن يونيتي ؟
آره اجرا میشه من خودم تست کردم.
ولی سایه ها و ... رو اجرا نمیکنه.

saeed_cpu_full
17-07-2010, 19:19
آره اجرا میشه من خودم تست کردم.
ولی سایه ها و ... رو اجرا نمیکنه.

اميد جان من الان فايل bat. رو extract كردم و اجراش كردم ولي بازم لايسنس كد ميخواد

Omid_Sadeghvand
17-07-2010, 19:40
ببین یه کار دیگه بکن
تاریخ ویندوزت رو عوض کن و بذار مثلا سال 2000 بعد Unity رو اجرا کن یک پیغام ok و cancel میاد ok رو بزن و اجراش کن...من با این روش اجراش کردم.

saeed_cpu_full
17-07-2010, 19:48
ببین یه کار دیگه بکن
تاریخ ویندوزت رو عوض کن و بذار مثلا سال 2000 بعد Unity رو اجرا کن یک پیغام ok و cancel میاد ok رو بزن و اجراش کن...من با این روش اجراش کردم.

من همين كار رو كردم تاريخ ويندوز رو تغيير دادم ... بعدش RunUnity رو زدم بعدش OK ولي باز يه صفحه مياد كه ميگه Register كن :41:

Omid_Sadeghvand
17-07-2010, 19:50
تاریخ رو که تغییر دادی خود Unity رو اجرا کن.

saeed_cpu_full
17-07-2010, 19:52
تاریخ رو که تغییر دادی خود Unity رو اجرا کن.

بازم نشد :41: ... پيغام اومد OK رو زدم باز زد Register ....

Omid_Sadeghvand
17-07-2010, 20:36
یک Level از بازی ساخت خودم

or
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Findex.php%3Ffilename%3D07174c41e14d4f1f6.jpg)

---------- Post added at 08:36 PM ---------- Previous post was at 08:32 PM ----------

ببین پس اول Register کن بعد این کارا رو بکن.

saeed_cpu_full
17-07-2010, 20:41
چجوري Register كنم ؟!؟!؟! وقتي اكتيو كد قانوني ندارم !
----
لولت هم قشنگ شده بود ... البته با تغيير دادن متريال و شيدر درخت ها اونهارو واقعي تر بكني

Omid_Sadeghvand
17-07-2010, 21:09
این سایت رو بگرد طریقه ثبت نام کردن را توضیح داده : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeed_cpu_full
17-07-2010, 21:27
این سایت رو بگرد طریقه ثبت نام کردن را توضیح داده : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اين وبلاگ رو قبلا ديدم
اونكه براي يونيتي 2.6 هست !!

saeed_cpu_full
19-07-2010, 18:40
يه مدت ميرم تو كار #C به نظرم توي آرايه ها كامل تر از جاوا هست ... يه سري منبع آموزشي هم براي اونايي كه ميخوان #C كار كنن پيدا كردم

آموزش سی شارپ : 971 صفحه + تمرين

40 كليپ آموزشي براي سی شارپ ( فارسي )

miladigs
19-07-2010, 19:41
سلام.
از این که این قدر این فروم فعال شده خیلی خوشحالم.
من یونیتی 3 رو خریداری کردم.اگر کسی سوالی داره بپرسه تا جوابش رو بدم.

موفق باشید.

Omid_Sadeghvand
20-07-2010, 10:12
اگه لطف کنید یه نمونه نور پردازی لامپ و خورشید با سایه ( Soft Shadow ) و Quality Settings رو روی Fantastic بدید( خلاصه آخر کیفیت در نور پردازی ) میخوام ببینم چه تغییراتی کرده و با وب برامون آپلود کنید...تشکر:46:

saeed_cpu_full
20-07-2010, 13:10
سلام.
از این که این قدر این فروم فعال شده خیلی خوشحالم.
من یونیتی 3 رو خریداری کردم.اگر کسی سوالی داره بپرسه تا جوابش رو بدم.

موفق باشید.

آقا شما يه لطفي بكن ... اكتيو كد رو در اختيار بچه ها بزار كه كار كرك كردن انجام بشه
يا اگه خودت كرك كردن بلدي سعي كن كركش كني ...

اگه ميشه چند تا عكس از جنگل هاي ساخته شده توسط UniTree 2 و خود اديتور UniTree 2 برامون آپلود كنيد ...
+
يه دمو داره كه توش يه سرباز چند تا دشمن چوبي رو ميزنه ... اسكريپت هاي اون با #C نوشته شده يا جاوا ؟

ممنون :40:

miladigs
20-07-2010, 14:06
سلام.

اکتیو کد فقط برای 2 سیستم فعال میشه.در ضمن من نمیتونم این کارو بکنم.
اما در مورد شات های خواسته شده چشم.این کارو میکنم و روی بلاگم قرار میدم.اما اون دموی سرباز همراه با این نسخه نیست!فکر میکنم با نسخه فاینال باشه.
موفق باشید.

saeed_cpu_full
20-07-2010, 17:16
سلام.

اکتیو کد فقط برای 2 سیستم فعال میشه.در ضمن من نمیتونم این کارو بکنم.
اما در مورد شات های خواسته شده چشم.این کارو میکنم و روی بلاگم قرار میدم.اما اون دموی سرباز همراه با این نسخه نیست!فکر میکنم با نسخه فاینال باشه.
موفق باشید.

نه خود اكتيو كد رو نميخواد بزاري . معمولا اكتيو كد ها يه الگوريتم دارن . اگه الگوريتمش رو فهميدي كه اون رو برامون بزار... اگه نه لطفا به جاي حروف هاي اكتيو كد x بزار به جاي عدد هاش هم 1 ببينم ميتونم يه Keygen بسازم يا نه ...
ممنون :40:

ويرايش :‌ پست شماره ی 96 ويرايش شد ... در مورد زبان برنامه نويسي #C يه سري لينك + اطلاعات اضافه شد
forum.p30world.com/showpost.php?p=5184978&postcount=96

saeed_cpu_full
20-07-2010, 22:45
دوستان يه سؤال :‌ بعد از اينكه اسكريپت #C رو ايجاد كردم روش راست كليك ميكنم و Sync Visual Studio Project رو ميزنم ... با اين كار با دابل كليك كردن روي اسكريپت قاعدتا بايد وارد Visual Studio بشم ولي اينطور نميشه و توابع يونيتي رو هم نميشناسه و اگه خودم با Visual Studio اسكريپت رو باز كنم ، باز هم توابع يونيتي رو نميشناسه ... چي كار كنم ؟

saeed_cpu_full
21-07-2010, 10:39
سلام
امروز توي فروم يونيتي داشتم ميگشتم چند تا چيز جالب پيدا كردم كه خيلي توي بازي ساختن به دردتون ميخوره
يونيتي 2.6 بارون آماده نداشت ... يك شخص يك بارون كاملا Real Time رو ساخته و اون رو به صورت رايگان منتشر كرده

ميتونيد دموش رو از لينك زير ببينيد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداين بارون رو ميتونيد از لينك زير دانلود كنيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیديه Campfire هم طراحي شده كه اونم خيلي قشنگ هست ... مخصوصا نورپردازي اون ... حتما دانلودش كنيد

دموي CampFire و Rocket

لينك دانلود :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخود سازنده گفته براي ساخت اين ها از Parallax Bumped Specular استفاده كرده كه بهتره شما هم با اين نوع متريال ها بيشتر آشنا بشيد :

saeed_cpu_full
21-07-2010, 12:20

يه ويدئو در مورد UniTree 2 يا همون اديتور ساخت درخت در يونيتي 3 :

اينم آموزش ساخت درخت:

saeed_cpu_full
21-07-2010, 16:33

اينم يك يونيتي پكيج جديد ... ابر هاي حجمي كه براي بازي ها ( مخصوصا سبك پرواز ) بسيار مناسب و عالي هست

دموي ابر ها :

لينك دانلود Clouds Unity Package

saeed_cpu_full
21-07-2010, 20:09
يه آموزش بسيار عالي براي Unity 3D 2.6

براي دانلود بايد Internet Download Manager داشته باشيد
لينك ديدن ويدئو هاي آموزشي به صورت آنلاين و دانلود:

saeed_cpu_full
21-07-2010, 20:14

Xray Shader

saeed_cpu_full
21-07-2010, 20:26
همونطور كه ميدونيد يونيتي مش تخريب پذير نداره اما به تازگي يكي از يوزر ها نمونه ي مقدماتي اون رو ساخته:

براي ديدن دموي قابل بازي به لينك زير بريد :

دانلود پروژه ي مش تخريب پذير :

saeed_cpu_full
21-07-2010, 21:57
منابع آموزشي زبان #C

saeed_cpu_full
21-07-2010, 23:17
آب و هواي دايناميك براي يونيتي :18::18::18:
اول يه توضيح در موردش بدم: مثلا فرض كنيد كه آسمون بازيه شما كم كم ابري بشه و بعد از چند رعد و برق هواي بازي شما باروني بشه و بعد از بارش بارون كم كم هوا صاف بشه و ...
يك يوزر به تازگي با استفاده از توابع يونيتي اين حالت رو ساخته خيلي خيلي جالبه و به زودي لينك دانلود پروژه رو ميزاره

دموي آب و هواي دايناميك رو ميتونيد از لينك زير تماشا كنيد:

Prince_ of _Persia
22-07-2010, 07:46
ممون سعید آقا واقعا منابع خوبی رو برای بجه ها معرفی کردید. این یونیتی 3 واقعا محشره من واقعا منتظرم تا 2تا از امکاناتش رو ببینم یکی unitree و دیگری سیستم نورپردازی جدیدش برای lightmapping .

saeed_cpu_full
22-07-2010, 09:59
من يه ويدئو از لايت مپ توي سايت روسي يونيتي ديدم ... واقعا كيفيت بازي رو بالا ميبره :18::18: خيلي صحنه رو واقعي ميكنه
يه دموي معروف هم هست كه سوم شخصه و سربازه توي محيط حركت ميكنه و دشمن هاي چوبي رو از بين ميبره ... قسمت آخرش نور از پنجره ها به داخل خونه ي تاريك اومده بود و گرد و خاك اطراف معلوم شده بودند :18:
همچنين با پارتيكل سيستم ها كاغذ رو شبيه سازي كرده بودن كه روي هوا حركت ميكنه

كلا من كه كف ذوق شدم : دی

saeed_cpu_full
22-07-2010, 10:31
اين مطلب از وبلاگ 3d-guide.mihanblog.com گرفته شده

با عرض سلام

این دمو در مورد صحنه آهسته هست
البته می خواستم روی بحث گرافیکیش کار کنم اما مشکلات زیاد بود و من خیلی فرصت نکردم این کار رو ادامه بدم
نکته ای که هست این دمو با تابع زمان بازی شده
در بیشتر بازی ها این افکت خیلی بازی شما رو جذاب می کنه
شما هم می تونید توی بازی هاتون با تابع

Time.timeScale = time_speed;

Time.fixedDeltaTime = 0.01 * Time.timeScale;

بازی کنید
براي مشاهده ي دمو به لينك زير بريد :

saeed_cpu_full
22-07-2010, 10:39
همونطور كه ميدونيد براي ايجاد خون يه سري مشكلاتي وجود داره ... مثلا طراحي يك بدن خوني كه به ديوار تكيه ميده و ديوار رو هم خوني ميكنه خيلي خيلي سخت بود
يا خوني كه روي ديوار پاشيده بشه و كم كم پايين بياد و ... طراحي اين چيز ها سخته . خوشبختانه يكي از يوزر ها اين سيستم رو طراحي كرده و به صورت رايگان در اختيار ما گذاشته ! ( دستش درد نكنه : دی )
البته فكر كنم يه نسخه ي Premium هم داشته باشه ولي من فرق نسخه ي Free با Premium رو نميدونم

اين يونيتي پكيج رو شما ميتونيد توي پروژه هاتون ايمپورت كنيد و از اسكريپت ها ، متريال ها ، پارتيكل سيستم ها و مدل هاي آماده ي اون لذت ببريد
100 % به دردتون ميخوره پس از دستش نديد

دانلود ويدئو ، دمو ، راهنماي استفاده و يونيتي پكيج

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود پروژه

saeed_cpu_full
22-07-2010, 12:11
در مورد پست بالا يه سري چيز جديد فهميدم
با نصب اين يونيتي پكيج به يونيتي يه منو اضافه ميشه به اسم Decal Framework
يه صحنه هم داريد كه قابليت هاي اين يونيتي پكيج رو نمايش ميده البته يه سري از اين قابليت ها پوليه و اگر بخوايد اونها رو توي صحنه داشته باشيد بايد Active Code داشته باشيد
اين يونيتي پكيج من رو ياد Gears of War 2 انداخت ... چون وقتي به دشمن ها تير ميزنيد همينطور ازشون خون ميپاشه و به نظرم قشنگترين صحنش موقعي بود كه خونشون روي ديوار پاشيد و كم كم از روي ديوار ليز خورد و پايين رفت و به زمين رسيد
اما يه نكته ي جالب : تكسچر ها ، متريال ها ، اسكريپت ها و Prefab ها به طور رايگان در اختيارتون هست و فقط مدل اصلي رو نداريد كه صد در صد اون رو خودتون ميتونيد طراحي كنيد

كلا اين رو بگم كه اگه داريد يه بازي اكشن ميسازيد به يونيتي پكيج بالا احتياج خواهيد داشت

saeed_cpu_full
22-07-2010, 12:46
يكي از امكانات جالب يونيتي 3 پشتيباني اون از Android هست كه به صورت Feedback در موردش بحث شد و بعد از رأي آوردن اين پلتفرم هم به ليست پلتفرم هاي يونيتي اضافه شد ... براي اينكه بتونيد براي آندرويد بازي بسازيد بايد Unity 3 Pro رو خريداري كنيد + Add-Ons مربوط به آندرويد رو هم بخريد و اون رو روي يونيتي نصب كنيد تا اين پلتفرم هم به يونيتي اضافه بشه ... الان رقابت بين بازي هاي Iphone و Android ديدنيه ! پس فعلا بازي ساختن براي اين دو پلتفرم پر سود هست ( البته بايد يه مقدار بيشتر صبر كنيد كه بازي هاي Android هم پولي بشه ... )

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب الان ليست پلتفرم هاي يونيتي با اضافه شدن آندرويد به ليست زير تبديل شد :
Windows , Mac , Ipad , Ipod , Iphone , Wii , PS3 , Xbox360 , Android , Web

انجين ديگه اي رو سراغ داريد كه اين همه پلتفرم ساپورت كنه ؟!

يه خبر : Need For Speed: World با انجين يونيتي ساخته شده !

اين بازي كه نيد فور اسپيد آنلاين هست براي اجرا به وب پلير يونيتي احتياج داره و چند روز ديگه هم منتشر ميشه
قبل از اين سايت روسي يونيتي و همچنين ويكي پديا انجين بازي رو Unity 3D مشخص كرده بودند

saeed_cpu_full
22-07-2010, 13:42
يونيتي پكيج : بازي FPS

سلام .. يكي از كاربر ها اسكريپت و مدل هايي كه براي ساخت بازي FPS احتياج داريد رو در غالب يونيتي پكيج به صورت مجاني براي دانلود گذاشته

كساني كه ميخوان با يونيتي بازي اكشن اول شخص بسازن حتما اين يونيتي پكيج رو دانلود كنن كه خيلي به دردشون ميخوره مخصوصا براي Aim و Zoom و Focus ...

ْآموزش ساخت بازي FPS در يونيتي:

لينك دانلود FPS Unity Package

saeed_cpu_full
22-07-2010, 15:52
يه خبر :‌ چرخه ي شب و روز هم براي يونيتي در حال طراحي شدن هست
با كامل شدن اين سيكل پروژه ي آب و هواي دايناميك كامل ميشه و به صورت رايگان براي دانلود قرار ميگيره

دموي چرخه ي شب و روز :

تنها ضعفي كه داره اينه كه محيط سايه نداره ، با تغيير موقعيت خورشيد سايه ها بايد تغيير بكنن ... اين قسمت در حال ساخت هست

miladigs
22-07-2010, 19:52
خیلی عالیه!
دستش درد نکنه.
سعد جان شما هم بابت پیگیری ها و خبرها ممنون.

در ضمن چند لحظه پیش لینک اپدیت نسخه بتا4 یونیتی به دستم رسید!

موفق باشید.

Omid_Sadeghvand
22-07-2010, 21:49
شرکت های کوچک و بزرگی که Unity را خریداری کرده اند

امروزه فن آوری های Unity بیش از 130.000 کاربر ثبت شده در سراسر جهان -- از جمله :

Ubisoft
Electronic Arts
Microsoft
LEGO
Disney
Bigpoint
Cartoon Network
Coca-Cola
NASA
Panasonic
Warner Bros
و استودیو های بزرگ و کوچک ، مستقل و حرفه ای ، دانشجویان و علاقمندان

AMIR REZAs
22-07-2010, 21:56
به به سلام آقاامید گل :31:از این ورا.......
شما دیگه چرا به سمت یونیتی کشیده شدید؟ :31:

saeed_cpu_full
22-07-2010, 23:29
به به سلام آقاامید گل :31:از این ورا.......
شما دیگه چرا به سمت یونیتی کشیده شدید؟ :31:

شما هم اگه يه بار بشينيد درست حسابي باهاش كار كنيد عاشقش ميشيد

saeed_cpu_full
22-07-2010, 23:56
خیلی عالیه!
دستش درد نکنه.
سعد جان شما هم بابت پیگیری ها و خبرها ممنون.

در ضمن چند لحظه پیش لینک اپدیت نسخه بتا4 یونیتی به دستم رسید!

موفق باشید.

خواهش ميكنم :40:
آقا عكس يادت نره بدجور منتظرم ..

saeed_cpu_full
23-07-2010, 11:07
سيستم آب و هواي دايناميك + چرخه ي شب و روز داره با تركيب ميشه تا يه سيستم عالي و دايناميك رو بوجود بياره
آپديت : چرخه ي شب و روز 24 ساعته شده يعني درست مثل زمان واقعي

miladigs
23-07-2010, 11:16
آقا سعید میتونی لینک این موضوع رو به من هم بدی؟
ممنون.

saeed_cpu_full
23-07-2010, 11:28
آقا سعید میتونی لینک این موضوع رو به من هم بدی؟
ممنون.

يه تاپيك هم توي بخش اسكريپت داره ... چون اونجا خيلي سريع آپديت ميشه تاپيكش رو نديدم

miladigs
23-07-2010, 11:50
درود.
چند شات ساده از محیط یونیتی 3 روی بلاگ قرار دادم.

parvizamd
23-07-2010, 15:12
دوستان یک مشکل کوچیک تو یونتی من پروژه ام رو وقتی تو قسمت Game اجرا میکنم درست کار می کنه ولی وقتی بازی رو build می کنم انگار پروژه قبلی را اجرا میکنی میاد بالا مثلا برای پرده های هیلی کوپتر اسکرپیت نوشتم تو قسمت Game مشکل نداره ولی تو حالت build کار نمی کنه با اینکه هم sunce و هم project رو ذخیره کنم باز اینو مشکل دارم . این باگ نیست؟!

saeed_cpu_full
23-07-2010, 16:00
دوستان یک مشکل کوچیک تو یونتی من پروژه ام رو وقتی تو قسمت Game اجرا میکنم درست کار می کنه ولی وقتی بازی رو build می کنم انگار پروژه قبلی را اجرا میکنی میاد بالا مثلا برای پرده های هیلی کوپتر اسکرپیت نوشتم تو قسمت Game مشکل نداره ولی تو حالت build کار نمی کنه با اینکه هم sunce و هم project رو ذخیره کنم باز اینو مشکل دارم . این باگ نیست؟!

سلام
والا من همچين مشكلي نداشتم تا حالا ... از همين كركي كه گذاشتم استفاده ميكني ؟
براي چه پلتفرمي خروجي ميگيري ؟
پروژه ي جديد ايجاد كردي يا نه توي پروژه ي Default داري Scene ميسازي ؟

parvizamd
23-07-2010, 16:15
سلام سعید جان به این عکس نگاه کن پروژه جدید باز کردم:
پرده درست می چرخه ولی موقع build درست نمی چرخه
نسخه رایگان :
اینم عکس ها

saeed_cpu_full
23-07-2010, 16:18
سلام سعید جان به این عکس نگاه کن پروژه جدید باز کردم:
پرده درست می چرخه ولی موقع build درست نمی چرخه
نسخه رایگان :
اینم عکس ها

اگه ميشه اسكريپت رو هم بزار ...

parvizamd
23-07-2010, 16:32
کرک رو دنلود می کنم اگه میشه تو پرشین گیگ آپ کنید خیلی خوب میشد 5 دفعه وسط دنلود هی قطع شد!

AMIR REZAs
23-07-2010, 17:18
شما هم اگه يه بار بشينيد درست حسابي باهاش كار كنيد عاشقش ميشيدمیدونی مشکل من با یونیتی چیه ، آقاسعید ؟ من با برنامه نویسیش خیلی مشکل دارم ! کلا یه جوریه.....:19:
نمیدونم والا .... اگر زحمتت نمیشه یه توضیح کلی از الگوریتم کار با برنامه نویسیش مثل مثالی که این زیر می نویسیم لطفا برام در رابطه یونیتی بنویس :
تو گیم استدیو تابع اصلی main هست در واقع تنظیمات کلی در این تابع انجام میشه و همچنین بارگذاری مرحله .
برای نسبت دادن رفتار به آبجکت ها ابتدا در کدها یک Action باید تعریف کنیم که تو این اکشن کدهای مورد نظر اون آبجکت رو مینویسیم و بعد در wed قسمت پروپرتیز اون آبجکت بهش نسبت می دیم .
یکی از موارد دیگه تو گیم استدیو تعریف پانلهاست که ما پانل عددی ، لغزنده و چند پانل دیگه برای اینکار داریم و.....
خوب سعید جان اگر واسم اینطوری یونیتی رو توضیح بدی ممنون میشم:11:
ببخشید در ضمن این چیزایی که گفتم :
فرض کنید چنین ترینی داریم چطوری میتونم مثلا به کوه یه متریال بدم به زمین یه متریال دیگه و همچنین به هر قسمت یه متریال؟؟؟

mmspars
23-07-2010, 18:36
تو باید تو قسمت سمت راست برنامه همون جایی که تکسجر رو انتخاب می کنی یه تکسجر رو به همه شکلت بدی
بعد تکسجر دوم رو انتخاب می کنی همراه با قلمی که می خوای و هر جای رو که بخوای می تونی با درگ کردن قلمت تغییر بدی.
به همین راحتی

AMIR REZAs
23-07-2010, 19:18
عزیز واقعا دستت درد نکنه......
یه چیزی چطوری تکسچرم رو وارد اینجا کنم؟

یه چیز دیگه جواب این سوالم هم یکی بده ممنون میشم:

نمیدونم والا .... اگر زحمتت نمیشه یه توضیح کلی از الگوریتم کار با برنامه نویسیش مثل مثالی که این زیر می نویسیم لطفا برام در رابطه یونیتی بنویس :
تو گیم استدیو تابع اصلی main هست در واقع تنظیمات کلی در این تابع انجام میشه و همچنین بارگذاری مرحله .
برای نسبت دادن رفتار به آبجکت ها ابتدا در کدها یک Action باید تعریف کنیم که تو این اکشن کدهای مورد نظر اون آبجکت رو مینویسیم و بعد در wed قسمت پروپرتیز اون آبجکت بهش نسبت می دیم .
یکی از موارد دیگه تو گیم استدیو تعریف پانلهاست که ما پانل عددی ، لغزنده و چند پانل دیگه برای اینکار داریم و.....
خوب سعید جان اگر واسم اینطوری یونیتی رو توضیح بدی ممنون میشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3Dmajid
23-07-2010, 20:46
یه چیزی چطوری تکسچرم رو وارد اینجا کنم؟

هر تکسچری که بخوای میتونی از تو کامپیوترت به پنل Asest درگ کنی تا بیاد اونجا.
البته میتونی از گزینه ی import new assest هم کمک بگیری.

از این لحاظ مطمئن باش که یونیتی برنامه نویسی خیلی جالبی داره.
اگه با زبان C# یا حداقل vb.net آشنا باشی به راحتی میتونی توی یونیتی برنامه نویسی کنی و کدهاشم که میتونی از Helpش یاد بگیری :10:

saeed_cpu_full
23-07-2010, 23:28
سلام دوستان
يونيتي سه زبان برنامه نويسي جاوا ، سی شارپ و Boo رو ساپورت ميكنه
براي جاوا و سی شارپ ( مخصوصا #C ) آموزش خيلي زياد هست ... ما توي يونيتي يه سري توابع اصلي داريم مثلا تابع Update كه كد هاي داخلش در هر فريم يك بار اجرا ميشه يا مثلا تابع OnCollisionEnter كه كد هايي كه توش مينويسي زماني اجرا ميشه كه شيء مورد نظرت با يه شیء ديگه برخورد كنه

يه سري كلاس آماده داره ... يه سري توابع فرعي داره مثل اينها : transform.Translate كه مخصوص حركت شیء هست يا Instantiate كه يك شيء رو در محيط بازي ايجاد ميكنه
براي اسكريپت نويسي ميتوني از Visual Studio استفاده كني كه خيلي كارت رو راحت ميكنه چون شما با ويژوال استوديو 40 % وقت ها تايپ نميكني
براي يادگيري توابع يونيتي ميتوني از Scripting Help يونيتي كمك بگيري ... در مورد انتخاب زبان برنامه نويسي به نظرم #C رو انتخاب كن كه هم براي تو بهتره ( چون فكر كنم ++C بلدي ) هم بهترين زبان برنامه نويسي يونيتي هست

شما براي اينكه اسكريپت نويسيش رو ياد بگيري كافيه طبق دستور العمل پست 96 پيش بري

به سايت زير هم برو كه شامل چند صد اسكريپت آماده هست + توضيح در مورد هر بخش از اسكريپت كه چه كاري رو انجام ميده :

و اما در مورد Terrain

پيشنهاد ميكنم از سايت يونيتي Terrain Assets رو دانلود كن كه شامل چندين درخت مختلف با فيزيك كامل + چمن + تكسچر هاي با كيفيت +‌ Brush هاي فوق العاده هست كه كيفيت كارت رو چند برابر ميكنه

mmspars
24-07-2010, 07:41
اگر جای که پروزه تو ذخیره کردی باز کنی یه فولدر توش هست به اسم texture که تو قسمت project خود برنامه هم قابل دیدنه
هر تکسجری رو که تو این فولدر بریزی خود به خود اضافه میشه

saeed_cpu_full
24-07-2010, 10:17
يه عكس از جنگل ساخته شده با Unity 2.6 :

حالا ببينيد Unity 3 ديگه چيه ...

parvizamd
24-07-2010, 15:26
دوستان مشکل من حل شد ! دستتون درد نکنه مشکل بایستی پوشه با نام زیر باید پاک می شد
exe_name_data

گفتم بلکه بدرد بنده خدایی بخوره

saeed_cpu_full
24-07-2010, 18:18
[ آموزش ] ساخت مينی مپ در يونيتی - -1

اين شماره ي 1 كه گذاشتم به اين معني هست كه اين اولين ميني مپي هست كه ميسازيم ... بعدا ميني مپ هاي ديگه هم ميسازيم كه :

فقط هدف رو نشون بدن
دشمن + هدف رو نشون بده
جنوب ، شمال ، شرق ، غرب رو نشون بده و همراه با چرخش باشه ( مثل يك قطب نما )

بهتره شروع كنيم

از مسير GameObject > Create Other > Camera يك دوربين ايجاد كنيد
يك اسكريپت ايجاد كنيد و كد هاي زير را داخل آن وارد كنيد

با Drag & Drop اسكريپت رو به دوربين دوم نسبت بديد
حالا تنظيمات دوربين رو مطابق شكل زير تغيير بديد

ميني مپ شما آماده شد ! لذت ببريد ...

saeed_cpu_full
24-07-2010, 19:28
شايد خيلي از شما دوست داشته باشيد براي بازيتون High Score Chart بسازيد

براي ساخت High Score List به صورت آفلاين ( يعني اين ليست فقط مخصوص ركورد هاي يك نفر باشه ) ميتونيد از لينك زير استفاده كنيد :

اما براي ساخت High Score List به صورت آنلاين بايد از كلاس WWW استفاده كنيد كه واقعا كلاس جالبي هست :

شايد بعدا خودم آموزش فارسي براش بنويسم

parvizamd
24-07-2010, 20:41
دوست لطفا کرک یونتی رو پرشین گیگ آپ کنید خیلی ممنون

AMIR REZAs
24-07-2010, 22:06
این پرشین گیگ نیست ولی شاید بدردت بخوره:

saeed_cpu_full
24-07-2010, 22:07
آقا پرويز برات آپلود كردم :46:

parvizamd
25-07-2010, 06:06
ای خدا رحمت کنه امواتات خیر ببنیی 6 دفعه وسط دنلود هی قطع شد

AMIR REZAs
25-07-2010, 08:40
سلام
خوب یه کم آموزشهاش رو خوندم و باهاش کار کردم. ولی آخر نفهمیدم چطوری مدل توش ایمپورت کنم هر چی گشتم ایمپورتی ندیدم!
اگر توضیح بدید ممنون میشم.
بعد مقاله ی برنامه نویسیش رو خوندم اصطلاحات زیر رو لطفا توضیح بدید:
[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو پارامترهای :
GetComponent

ممنون:11:

Omid_Sadeghvand
25-07-2010, 10:09
برای ایمپورت کردن فایل fbx را درگ کن تو قسمت Project یا در پوشه Assets کپی کن به همین سادگی:31:

Input.GetAxis
خروج کیبورد و موس در Input Manager را می خواند میتونی به آدرس Edit->Project Settings->Input بری و کلید ها را مشخص کنی.
نمونه:

Help
C:\Program Files\Unity\Editor\Data\Documentation\Documentatio n\Components\class-InputManager.html
C:\Program Files\Unity\Editor\Data\Documentation\Documentatio n\Manual\Input.html

----------------------

به نظر من یکی از پرکاربردترین کدها GetComponent
کارش هم برقراری ارتباط بین اسکریپ ها و Components است
نمونه:

gameObject.GetComponent(Light).range = 25.0;

موفق باشید

AMIR REZAs
25-07-2010, 10:17
خیلی خیلی ممنون:11:
اگه میشه یکی یکی پارامترهای اینو بگید:
باز ممنون

Omid_Sadeghvand
25-07-2010, 10:26
یه بازی کوچک که پیدا کردم به نام falling ball در قالب وب فقط 60 kb :31:

Omid_Sadeghvand
25-07-2010, 10:40
خیلی خیلی ممنون:11:
اگه میشه یکی یکی پارامترهای اینو بگید:
باز ممنون
gameObject اسم ابجکتی که میخواهید با آن در تماس باشد و میتوان هر ابجکت دیگری باشه

نمونه:

var getLight : GameObject;
getLight.GetComponent("Light").range = 25.0;

gameObject یعنی خود ابجکتی که برای آن اسکریپت تعریف کردید.

GetComponent(Light) دسترسی به Light و تغییر بخش نور

range شعاع نور را تغییر میدهد و من برابر 25 گذاشتم.

AMIR REZAs
25-07-2010, 11:39
بعد اگه میشه در مورد متغیر ها توضیح بدید .
مثلا:

اون OtherScript چیه و به چه دردی میخوره؟؟؟؟

saeed_cpu_full
25-07-2010, 13:30
مثلا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداون OtherScript چیه و به چه دردی میخوره؟؟؟؟

سلام امير رضا جان
اولا شما به زبان #‍‍‌C برنامه بنويس ... اشتباهي كه من كردم رو تكرار نكن من جاوا رو انتخاب كردم ولي سی شارپ از همه نظر سر تر از جاوا هست :

موقع تعريف متغير و تعريف مقدار ها ازت نوع اون مقدار رو نميخواد ... مثلا نميپرسه ايني كه به من دادي Float هست يا Game Object ... اين كار يه ضرر خيلي بزرگ داره => موقع اجراي كد به ارور هاي زيادي سر همين قضيه برخورد ميكني كه اعصابت رو خورد ميكنه و Debug كردنش هم كار وقت گيري هست و حوصلت رو سر ميبره
#C توي آرايه ، ماتريس ، تعريف متغير و ... خيلي بهتر از جاوا هست ( مراجعه بشه به Help يونيتي )
منابع آموزشي براي يادگيري كليت اين زبان خيلي زياد تر از جاوا هست
براي كد نويسي #C ميتوني از Visual Studio استفاده كني ... توي اين برنامه 40 % مواقع تايپ نميكني + ديباگ كردن اتوماتيك هست + ارور هارو توي همون برنامه بهت ميگه و لازم نيست توي يونيتي Run كني كه ارور هارو ببيني ...

من هم الان دارم به زبان #C برنامه مينويسم و جاوا رو كنار گذاشتم
Example Project ها ، 80 % بازي هاي ساخته شده توسط يونيتي كه توي قسمت ShowCase هم هست و Unity Package ها همه به زبان سی شارپ برنامه نويسي شدن

در مورد ايمپورت ( حالا ايمپورت هر چي كه ميخواد باشه ) از منوي Assets روي Import New Assets كليك كن

در مورد سؤالات واسه برنامه نويسي ... يونيتي تابع ها و كلاس هاي خيلي خيلي زيادي داره . اينطوري كه از يه شاخه ميري شاخه ي ديگه گيج ميشي... از بحث گرفتن يك دستور به بحث كامپوننت ها رفتي و بعدش هم متغير . در مورد سؤالت هم بايد بگم تا حالا به اين نوع متغير برخورد نكردم ! ... اگه ميخواي توابع يونيتي رو بلد بشي بايد از همين اول شروع كني به بازي ساختن ! بازي دو بعدي بساز . طبق پست 96 جلو برو.

پيشنهاد : يه پروژه بساز توش فقط بشين كد هارو تست كن ... تابع هاي جديد ياد بگير ، از Scripting Manual كلاس ها و توابع جديد رو همراه با مثال و توضيح كامل ميبيني . تابع هارو امتحان كن خودت نتيجش رو ببين اينطوري توابع مورد نيازت رو كامل ياد ميگيري :46:

مـــوفــق بــــاشــيــد :40:

saeed_cpu_full
25-07-2010, 14:05
یه بازی کوچک که پیدا کردم به نام falling ball در قالب وب فقط 60 kb :31:

بازي زيبايي بود ...
البته شما استاد ما هستي ولي براي اينكه كيفيت بازيت بهتر بشه و بازيت سخت تر و هيجان انگيز تر بشه از كد زير براي توپ استفاده كن:

يه سؤال : براي مكان Cube ها از تابع Random استفاده كردي ؟
در ضمن اگه يه IF اضافه ميكردي يه سري باگ هاش هم برطرف ميشد مثلا وسط كار يه دفعه يه Cube اين ور صفحه بود يه Cube اونور صفحه ! اصلا نميشد بپري روي اون يكي ...

دو صفحه قبل در مورد High Score List آنلاين صحبت كردم اگه اون رو بزاري عالي ميشه ! بازيت رو بزار توي قسمت Show Case يونيتي مردم بيان هي ركورد بزنن

Omid_Sadeghvand
25-07-2010, 16:17
بازي زيبايي بود ...
البته شما استاد ما هستي ولي براي اينكه كيفيت بازيت بهتر بشه و بازيت سخت تر و هيجان انگيز تر بشه از كد زير براي توپ استفاده كن:

يه سؤال : براي مكان Cube ها از تابع Random استفاده كردي ؟
در ضمن اگه يه IF اضافه ميكردي يه سري باگ هاش هم برطرف ميشد مثلا وسط كار يه دفعه يه Cube اين ور صفحه بود يه Cube اونور صفحه ! اصلا نميشد بپري روي اون يكي ...

دو صفحه قبل در مورد High Score List آنلاين صحبت كردم اگه اون رو بزاري عالي ميشه ! بازيت رو بزار توي قسمت Show Case يونيتي مردم بيان هي ركورد بزنن

اینو که خودم نساختم پیدا کردم:31:

saeed_cpu_full
25-07-2010, 16:19
اینو که خودم نساختم پیدا کردم:31:

!!! الان دوباره با دقت پستت رو ديدم نوشته بودي پيدا كردي
خودت بازي نميسازي ؟

ehsan_wwe
25-07-2010, 16:45
سلام امير رضا جان
اولا شما به زبان #‍‍‌C برنامه بنويس ... اشتباهي كه من كردم رو تكرار نكن من جاوا رو انتخاب كردم ولي سی شارپ از همه نظر سر تر از جاوا هست :

موقع تعريف متغير و تعريف مقدار ها ازت نوع اون مقدار رو نميخواد ... مثلا نميپرسه ايني كه به من دادي Float هست يا Game Object ... اين كار يه ضرر خيلي بزرگ داره => موقع اجراي كد به ارور هاي زيادي سر همين قضيه برخورد ميكني كه اعصابت رو خورد ميكنه و Debug كردنش هم كار وقت گيري هست و حوصلت رو سر ميبره
#C توي آرايه ، ماتريس ، تعريف متغير و ... خيلي بهتر از جاوا هست ( مراجعه بشه به Help يونيتي )
منابع آموزشي براي يادگيري كليت اين زبان خيلي زياد تر از جاوا هست
براي كد نويسي #C ميتوني از Visual Studio استفاده كني ... توي اين برنامه 40 % مواقع تايپ نميكني + ديباگ كردن اتوماتيك هست + ارور هارو توي همون برنامه بهت ميگه و لازم نيست توي يونيتي Run كني كه ارور هارو ببيني ...

من هم الان دارم به زبان #C برنامه مينويسم و جاوا رو كنار گذاشتم
Example Project ها ، 80 % بازي هاي ساخته شده توسط يونيتي كه توي قسمت ShowCase هم هست و Unity Package ها همه به زبان سی شارپ برنامه نويسي شدن

بزرگ ترين ايرادش اينه كه هيچ هلپي نداره دليل اينكه از unity زده شدم اين بود كه با c# رفتم جولو
راستي خيلي خيلي هم ايراد داشت تا جايي كه يادم بود V2.6 با c# مثلا استفاده از يه متغير كه تو يه پك كد ديگه نوشته شده و ......

saeed_cpu_full
25-07-2010, 17:03
بزرگ ترين ايرادش اينه كه هيچ هلپي نداره دليل اينكه از unity زده شدم اين بود كه با c# رفتم جولو
راستي خيلي خيلي هم ايراد داشت تا جايي كه يادم بود V2.6 با c# مثلا استفاده از يه متغير كه تو يه پك كد ديگه نوشته شده و ......

Help خود يونيتي هم اسكريپت آماده براي #C داره ولي راهنمايي هاي #C كمتر از جاوا هست
در عوض صفحه ي ويكي يونيتي قسمت اسكريپت پر هست از اسكريپت آماده + توضيح كامل براي زبان #C ...

اين رو متوجه نشدم ... يعني توي يه اسكريپت ديگه يه متغير رو تعريف كردي ميخواي از همون متغير توي اسكريپت الان كه ميخواي بنويسي استفاده كني ؟

koroshfe
25-07-2010, 17:47
يه سوال دوستان:اون توانايي هاي مخصوصي كه جديدا به يو دي كي اضافه شده رو يونيتي داره؟
براي مثال:تكان خوردن دهان و تكلم!ساخت جلوه هاي طبيعي و ....!
من الان ديگه حسابي چسبيدم به يونيتي!خيلي سرتر از يو دي كي هستش!
ممنون

AMIR REZAs
25-07-2010, 17:55
دوستان من آخر نفهمیدم سی شارپ یاد بگیرم یا جاوا اسکریپت ؟؟؟
البته بیشتر اون پکیج هایی که گفتید جاوا هست....
من مقاله ی حمزه جان در مورد سی شارپ رو خوندم حالا میخوام هلپش هم بخونم...

Omid_Sadeghvand
25-07-2010, 17:57
مثلا:

اون OtherScript چیه و به چه دردی میخوره؟؟؟؟
OtherScript برای دیگر ابجکتها بکار میرود

var target : GameObject;

به جای GameObject میتونه هر ابجکت دیگه ای باشه.

saeed_cpu_full
25-07-2010, 18:03
يه سوال دوستان:اون توانايي هاي مخصوصي كه جديدا به يو دي كي اضافه شده رو يونيتي داره؟
براي مثال:تكان خوردن دهان و تكلم!ساخت جلوه هاي طبيعي و ....!
من الان ديگه حسابي چسبيدم به يونيتي!خيلي سرتر از يو دي كي هستش!
ممنون

سلام عزيز
FaceFX يا همون صحبت اتوماتيك كاراكتر رو ميتوني با برنامه هايي مثل مايا ، مكس ، Poser ، Crazy Talk و ... درست كني و انيميشن رو توي يونيتي ايمپورت كني ( به همين سادگي ! ) و هيچ وقت كمبود FaceFX رو احساس نخواهي كرد

ساخت جلوه ي طبيعي با پارتيكل سيستم رو كه همه ي انجين ها دارن ... اگه انفجار هاي خيلي طبيعي منظورت هست باز هم ميشه اونهارو با پارتيكل سيستم ساخت

شما طبق دستورالعمل پست 96 جلو برو تا كامل اين انجين رو ياد بگيري ( خوشبختانه اين انجين پيچيدگي هاي UDK رو نداره )

مــوفــق بــاشــيــد :40:

دوستان من آخر نفهمیدم سی شارپ یاد بگیرم یا جاوا اسکریپت ؟؟؟
البته بیشتر اون پکیج هایی که گفتید جاوا هست....
من مقاله ی حمزه جان در مورد سی شارپ رو خوندم حالا میخوام هلپش هم بخونم...

من كه چند ماه با جاوا كار كردم ... حالا رفتم سمت سی شارپ و كارم خيلي راحت تر شده + سی شارپ واقعا از جاوا بهتره
اگه Visual Studio داري 100 % سی شارپ رو انتخاب كن ... اگه نه فعلا با همون جاوا كار كن

OtherScript برای دیگر ابجکتها بکار میرود
آبجكت هاي ديگر مگه otherObject نبود ؟!

AMIR REZAs
25-07-2010, 18:08
گه Visual Studio داري 100 % سی شارپ رو انتخاب كن ... اگه نه فعلا با همون جاوا كار كن
میشه اسم کاملش بگی فقط Visual Studio؟؟؟ فکر کنم تو کینگ باشه!

saeed_cpu_full
25-07-2010, 18:08
میشه اسم کاملش بگی فقط Visual Studio؟؟؟ فکر کنم تو کینگ باشه!

Microsoft Visual Studio 2008

AMIR REZAs
25-07-2010, 18:27
من میگردم ببینم دارمش.
یه آموزش سی شارپ در یونیتی پیدا کردم:

Omid_Sadeghvand
25-07-2010, 18:38
ویدئو جدید از Unity3 :18:

For unity 3.0 release, Aquiris developed some of the demos, dedicated to show brand new features, like Beast Lightmapper and Deffered Rendering.

Unified Editor
Sweet multiplatform development has come of age! As of Unity 3 one editor targets all platforms. Want to make a game for iPhone, web and Xbox 360? No problem. Have everything you need in one project and simply choose which platform you're currently previewing inside the editor to see exactly how your game works.

Beast Lightmapping
Unity 3 features industry's best lightmapping technology: Beast. Used in lots of AAA hits, Beast is typically licensed at up to $90,000 per title, but it's included with your Unity license for free. Beast lightmaps interact beautifully with real-time dynamic lights. As objects come closer, Unity fades to real-time lighting, giving you full shading details.

Audio Magic
Unity 3 brings Reverb Zones, filters, tracker file support and a bunch of other goodies to the table. We're also introducing editable falloff curves for all major audio parameters, so you get complete control over your sound ambience.

Source-level Debugging
Programmers rejoice! Unity 3 introduces script debugging with MonoDevelop on both Windows and Mac. You can pause your game, do line-by-line single stepping, set breakpoints, and inspect variables. The days of print-based debugging are gone for good.

Deferred Rendering
Brand new in Unity 3 is a cutting-edge deferred lighting system. Now you can have hundreds of point lights in your scene with a marginal cost to performance. Since deferred lighting makes use of G-Buffers, we've opened them up so you can reuse them for plenty of other high-end image effects without additional performance loss.
Lens Effects
For Unity 3 we've upped the post-effects game. Unity Pro will ship with a bunch of effects as seen in KillZone and others. We got light plumes, high-quality depth-of-field, internal lens reflections, outlining, depth-aware color correction and much much more.

Asset Management
When you're working with large projects you want to find your assets fast. In Unity 3, we are adding a content browser that shows everything with nice previews – including tagging and searching – so you always have the assets you need at your fingertips.

Occlusion Culling
Performance is your number one concern on mobile devices, but even on powerful hardware you want to pull off as much as possible. That's why we've licensed the #1 occlusion culling system into Unity. It works on both mobile, web and consoles. Best of all: instead of a 5-digit figure per title, it's included in your license at no extra charge.

Unity Bootcamp

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] watch%3Fv%3DDdv8Omz9TYI%26hd%3D1)
or
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 84)

saeed_cpu_full
25-07-2010, 18:49
من میگردم ببینم دارمش.
یه آموزش سی شارپ در یونیتی پیدا کردم:

اصلا برنامه نويسي يونيتي رو اينجوري ياد نگير .. توي همين صفحه ي اول يه آموزش ويدئويي از 3D Buzz هست
اون رو حتما دانلود كن ... تا آخر كه ديدي بگو باز بهت آموزش بدم

==============================

اين سربازه كه توي پست بالا ميبينيد يه دمو هست براي Unity 3 عين دموي Island براي Unity 2.6
توي دموي سرباز تكنيك Lighmapping رو نمايش ميده و تأثيرش روي گرافيك بازي ...
بد جور منتظر يونيتي 3 هستم :40:

Omid_Sadeghvand
25-07-2010, 19:01
فقط یه چیزی بگم من این ویدئو رو دانلود کردم ولی سایه ها Lightmap نبودند!

silsin
25-07-2010, 19:07
سلام
Unity 3 رو جایی نمی فروشن؟

ehsan_wwe
25-07-2010, 19:18
Help خود يونيتي هم اسكريپت آماده براي #C داره ولي راهنمايي هاي #C كمتر از جاوا هست
در عوض صفحه ي ويكي يونيتي قسمت اسكريپت پر هست از اسكريپت آماده + توضيح كامل براي زبان #C ...

نوچ اصلا اونطوري كه فكر ميكني نيست :31: هلپش فقط heder هاي c# رو داره و كد ها همه جاوا هستن (‌ برو بگرد اگه ديدي بيا كپي كن ) wiki هم همينطور
مثلا فاصلاه بين دوتا ابجكت روي رنگ يه ابجكت ديگه تاثير بزاره تو جاوا ميشد اما v c# studio ارور ميداد :5: و هيچ help و مرجعي نداشت

saeed_cpu_full
25-07-2010, 19:52
فقط یه چیزی بگم من این ویدئو رو دانلود کردم ولی سایه ها Lightmap نبودند!
توي يك ويدئو ي ديگه من ديده بودم كه از همين بازي تست فريم ميگرفت و همينطور تنظيمات لايت مپ رو معرفي ميكرد و توي اون ويدئو مشخص بود كه سايه هاي لايت مپ شده روي فريم بازي تأثير زيادي دارند و به خاطر همين فكر كنم از Soft Shadows Low Resolution توي اين ويدئو استفاده شده

سلام
Unity 3 رو جایی نمی فروشن؟
يونيتي 3 رو فقط سايت خودش پيش فروش ميكنه ... ايران رو هم ساپورت ميكنه
در ضمن يونيتي نسخه ي فاينال هنوز منتشر نشده و فقط نسخه ي بتا منتشر شده و فقط كساني كه يونيتي 3 رو پيش خريد كردن
ميتونن از نسخه ي بتاي يونيتي استفاده كنن

نوچ اصلا اونطوري كه فكر ميكني نيست :31: هلپش فقط heder هاي c# رو داره و كد ها همه جاوا هستن (‌ برو بگرد اگه ديدي بيا كپي كن ) wiki هم همينطور
مثلا فاصلاه بين دوتا ابجكت روي رنگ يه ابجكت ديگه تاثير بزاره تو جاوا ميشد اما v c# studio ارور ميداد :5: و هيچ help و مرجعي نداشت
همون منوي سمت چپ روي كلاس ها كليك كن ... 60 % كلاس ها فقط Example Script سی شارپ رو داره و جاوا توي اونها نيست
از تابع transform.distance راحت ميتوني همچين چيزي كه گفتي رو اجرا كرد يه IF ميزاري و توي دستور اين رو مينويسي :

رنگ آبجكت عوض ميشه به همين سادگي !

اصلا برو توي Unity Answers بگو كدوم زبان براي برنامه نويسي بهتره .. خود سازنده ها ميگن #C
اين همه Example Project درست كردن از بازي سوم شخص بگير تا كاستومايز همه با سی شارپ بوده

راستي هنوز با يونيتي كار ميكني ؟

saeed_cpu_full
25-07-2010, 22:56
كساني كه ميخوان از روي يه شیء سريع مدل بزنن يا ميخوان يه كاراكتر رو خيلي سريع درست كنن و در يونيتي استفاده كنن ميتونن با نرم افزار Modo اينكار رو انجام بدن ... نرم افزار خوبيه و توي فروم يونيتي ديدم خيلي ازش تعريف ميكنن و اكثر كساني كه يونيتي كار ميكنن از همين Modo براي طراحي مدل و حتي محيط مرحلشون استفاده ميكنن

آموزش كار با اين نرم افزار رو ميتونيد از لينك زير بگيريد :

ehsan_wwe
26-07-2010, 00:11
اصلا برو توي Unity Answers بگو كدوم زبان براي برنامه نويسي بهتره .. خود سازنده ها ميگن #C
اين همه Example Project درست كردن از بازي سوم شخص بگير تا كاستومايز همه با سی شارپ بوده

راستي هنوز با يونيتي كار ميكني ؟

سوم شخصه مخلوتي از جاواست با سي شارپ اكزمپل پروژه هاش اونموقع زياد نبود اكثرآ‌هم به درد نميخورذ
راستي اگه دستمو بگيرين دباره بر ميگردم :40:

اگه دقت كني ميبيني كه همه اكزمپل ها java هستن( كد هاشو بلدم تو همون هفته اولي كه كار كردم unity رو همشو حفظ شدم اما) debug كردنمشكل بود. حتي يك نمونه c# و .... اين يونيتي نداره تو help ضعيفش

بعد بزرگ ترين ايراد Unity ضعف شديدشه تو transform خيلي كد كم داره بيشتر اونايي كه بازي باهاش ساختن از توابع مثلثات استفاده كردن براي رسيدن به اين كد ها
براي مثال جا بجايي pivote و x y z ROtate global بعد خيلي همه اينارو سر اون بيليارده فهميدم براي كنترل چوب
مثلا :
من جوبم 30 درجه رو z خميدگي داره مي خوام رو postion‌ محور x حركت بزارم به صورت Local يعني با حفظ زاويه به سمت نوك چوب حركت كنه ( اينو تو v2.6 نداشت )
بعد مشكل بزرگ تكسچرشه كه خيلي پيش مياد كه قاتي ميزنه به علت باگ تو سيستم gui خود انجين نميونم تونستن بر طرفش كنن يا نه ( بايد كرده باشن تو جديداش )
مشكل خيلي تابلويه سايه هاي Soft و هارد كه با توجه به دوربين سايز light map texture تغير نميكرد يعني اگه يه ابجكت ريز داشته باشي وقتي نزديكش بشي يه سايه تخ....مي داره ( كه لبه لبه است )‌
ايراد بزرگ تر اين انجين شيدر هاي فوق ضعيفش بود
شيدر پارالاكس يه شيدر فوق تخصصي هست ( البطه برنامه نويسيه راحتي داره ولي يه سري فوت كوزه گري داره ) ما فرق زيادي بين بامپ معمولي و شيدر پارالاكس اين انجين نميبينيم
شيدر هاي ترنس پرنسي ساده و بي كيفيتش كه قابليت استفاده دوتا شيدر ( بامپ و alpha chanle) رو براي برگ درخت ها نميده
فيزيكش انصافا خوب بود :31: اما سرعت اپديتش زياد قابل تغير نبود (‌ رنج محدود داشت )
يه ايراد ديگه fake shadow بود كه قابل پياده سازي نبود توش (‌ مگه اينكه با پارتيكل )‌
خستتون كردم شرمنده

mmspars
26-07-2010, 08:17
من که با دیدن عکس های ورژن 3 برنامه یونیتی خیلی امید وار شدم

Omid_Sadeghvand
26-07-2010, 10:33
کسی نیست که یه نمونه از سایه ها در Unity3 در اختیارمون بذاره!

AMIR REZAs
26-07-2010, 10:47
من آخر نفهمیدم سی شارپ یا جاوا ( آقاامید شما چی ؟)
یه دموی فوق العاده ساخته شده توسط آقای صالحی :

Omid_Sadeghvand
26-07-2010, 11:28
من آخر نفهمیدم سی شارپ یا جاوا ( آقاامید شما چی ؟)
یه دموی فوق العاده ساخته شده توسط آقای صالحی :

من فعلا با js کار میکنم ولی من هم کم کم میرم c# یاد میگیرم.

Omid_Sadeghvand
26-07-2010, 11:33
یه جلوه زیبا با Unity:

Omid_Sadeghvand
26-07-2010, 12:23
یه بازی زیبا پازل ساخته شده با Unity3D :

Qbism 2010

لینک مستقیم 2.7 mb

saeed_cpu_full
26-07-2010, 13:33
راستي اگه دستمو بگيرين دباره بر ميگردم :40:

شما استاد ما هستي عزيز :40: هر چقدر در توانم بود كمكت ميكنم :46:

debug كردنمشكل بود.
من با ويژوال استوديو كار ميكنم و ديباگ اتوماتيك براي موارد ساده ( مثل اينكه " ; " يادت رفته بزاري يا پرانتز IF رو نبستي و ... ) داره + چون زياد توش تايپ نميكنم و موقع گرفتن متغير نوعش رو هميشه ازم ميپرسه ديگه اين مشكل هارو ندارم
من خودم وقتي با جاوا كار ميكردم براي ديباگ كردن پوستم كنده ميشد ... نوع متغير رو نميپرسيد بعضي موقع ها ارور الكي ميگرفت

حتي يك نمونه c# و .... اين يونيتي نداره تو help ضعيفش
اين حرف رو نزن ! Help يونيتي بعد Help انجين 3DGS بهترين و كاملترين Help هست
من يه كلاسش رو نگاه كردم خيلي هاش براي #C بود يا همون Unity Community كلي اسكريپت آماده براي #C داره با توضيح كامل هر بخش . شركت معروف 3D Buzz يه آموزش ويدئويي كامل براي برنامه نويسي به زبان #C آماده كرده كه توش اشكالات خيلي زياد برنامه نويسي جاوا رو ميگه

بعد بزرگ ترين ايراد Unity ضعف شديدشه تو transform خيلي كد كم داره بيشتر اونايي كه بازي باهاش ساختن از توابع مثلثات استفاده كردن براي رسيدن به اين كد ها
براي مثال جا بجايي pivote و x y z ROtate global بعد خيلي همه اينارو سر اون بيليارده فهميدم براي كنترل چوب
مثلا :
من جوبم 30 درجه رو z خميدگي داره مي خوام رو postion‌ محور x حركت بزارم به صورت Local يعني با حفظ زاويه به سمت نوك چوب حركت كنه ( اينو تو v2.6 نداشت )
اگه بخواي Local بچرخه كه بايد Rotation عادي تعريف كني
براي World هم از تابع transform.TransformDirection ميتوني استفاده كني كه Rotation محلي رو به جهاني تبديل ميكنه

بعد مشكل بزرگ تكسچرشه كه خيلي پيش مياد كه قاتي ميزنه به علت باگ تو سيستم gui خود انجين نميونم تونستن بر طرفش كنن يا نه ( بايد كرده باشن تو جديداش )
UV Texture خراب ميشه يعني ؟ من تا حالا به اين باگ برخورد نكردم
شايد تكسچر رو درست UV نكرده بودي

مشكل خيلي تابلويه سايه هاي Soft و هارد كه با توجه به دوربين سايز light map texture تغير نميكرد يعني اگه يه ابجكت ريز داشته باشي وقتي نزديكش بشي يه سايه تخ....مي داره ( كه لبه لبه است )‌
Resolution رو بايد بالا ببري ... توي تنظيمات لايت ميتوني اين مورد رو تغيير بدي

ايراد بزرگ تر اين انجين شيدر هاي فوق ضعيفش بود
شيدر پارالاكس يه شيدر فوق تخصصي هست ( البطه برنامه نويسيه راحتي داره ولي يه سري فوت كوزه گري داره ) ما فرق زيادي بين بامپ معمولي و شيدر پارالاكس اين انجين نميبينيم
شيدر هاي ترنس پرنسي ساده و بي كيفيتش كه قابليت استفاده دوتا شيدر ( بامپ و alpha chanle) رو براي برگ درخت ها نميده
شيدر رو قبول دارم كه يونيتي توش خيلي ضعف داره
مثلا نداشتن اديتور براي ساخت شيدر ( هر چند كاربر ها چندين اديتور براش ساختن )
يا بي كيفيت بودن شيدر ها ولي من خودم رو هيچ وقت درگير اين موضوع نكردم :27: هميشه از شيدر آماده استفاده ميكنم :31:
شيدر هاي با كيفيت و بسيار عالي كه توي سايت unity community پر هست

فيزيكش انصافا خوب بود :31: اما سرعت اپديتش زياد قابل تغير نبود (‌ رنج محدود داشت )
يه ايراد ديگه fake shadow بود كه قابل پياده سازي نبود توش (‌ مگه اينكه با پارتيكل )‌

فيزيك پارچه ي يونيتي 2.6 خوب نبود ولي توي يونيتي 3 عالي شده !
كلا فيزيك خيلي پيشرفت داشته

آموزش Fake Shadows رو هم ديدم ... با Projector راحت ميشه پياده سازيش كرد

koroshfe
26-07-2010, 13:39
دوستان یه سوال دارم!
من می تونم انیمیشن رو بسازم و تو وسط بازی سیو کنم؟
با تشکر

saeed_cpu_full
26-07-2010, 13:40
کسی نیست که یه نمونه از سایه ها در Unity3 در اختیارمون بذاره!

توي سايت روسي يونيتي ميتوني ويدئوش رو ببيني
unity3d.ru

چند تا عكس از يونيتي 3 :

بقيه رو به صورت لينك ميزارم :

اين عكس هارو حمزه ي عزيز برام فرستاده كه صميمانه ازش تشكر ميكنم :40:

دوستان یه سوال دارم!
من می تونم انیمیشن رو بسازم و تو وسط بازی سیو کنم؟
با تشکر

منظورت رو نفهميدم
يه خورده بيشتر توضيح ميدي ؟

ho0rezam
26-07-2010, 14:14
سلام...چند قته که با یونیتی آشنا شدم...3d max رو بلد هستم و متوجه شدم که به راحتی وارد این برنامه میشه...الان دو روزه دارم با unity کار میکنم و به نظرم جالب هستش...کم کم هم تمامه صفحات رو دارم مرور میکنم...

اما در همین ابتدای کار سوالی برام پیش اومده.
گفتید free این نرم افزار بعضی چیز هارو نداره؟ یعنی سایه گذاری رو هم نداره؟؟؟؟ خب لیسانسش رو نمیشه گیر آورد؟ مثه max????
راستی اگه من کارهایی که میسازم تویه max رو همونجا بهشون texture بدم بعد بیارم تویه unity دچار مشکل میشم؟

در کل من تازه کارم و از این به بعد زیاد به این تاپیک سر میزنم :دی امیدوارم که بچه ها من رو هم قبول کنن :46: و بهم کمک کنن ا راه بیفتم !!!:11:

saeed_cpu_full
26-07-2010, 14:28
سلام...چند قته که با یونیتی آشنا شدم...3d max رو بلد هستم و متوجه شدم که به راحتی وارد این برنامه میشه...الان دو روزه دارم با unity کار میکنم و به نظرم جالب هستش...کم کم هم تمامه صفحات رو دارم مرور میکنم...

اما در همین ابتدای کار سوالی برام پیش اومده.
گفتید free این نرم افزار بعضی چیز هارو نداره؟ یعنی سایه گذاری رو هم نداره؟؟؟؟ خب لیسانسش رو نمیشه گیر آورد؟ مثه max????
راستی اگه من کارهایی که میسازم تویه max رو همونجا بهشون texture بدم بعد بیارم تویه unity دچار مشکل میشم؟

در کل من تازه کارم و از این به بعد زیاد به این تاپیک سر میزنم :دی امیدوارم که بچه ها من رو هم قبول کنن :46: و بهم کمک کنن ا راه بیفتم !!!:11:

سلام عزيز
شما اولين كاري كه بايد انجام بدي اينه كه پست 96 رو بخوني

توي اين پست توضيح دادم كه چه جوري از نسخه ي Pro استفاده كنيد و همينطور كلي هم آموزش گذاشتم كه استفاده كنيد

نكته ي مهمي كه توي Export مدل ها وجود داره اينه كه بهتره مدل اكسپورت شده FBX باشه البته شما ميتوني max. رو هم توي يونيتي ايمپورت كنين ولي FBX ( مخصوصا از نظر انيميشن داشتن مدل ) بهترين مدل هست

اگه توي مكس به مدل تكسچر بدي و بعدش بياري يونيتي ممكنه متريال هات از حالت عمقي ( Map )‌ كه دارن به حالت معمولي تبديل بشن ( يعني اينكه موقع ايمپورت ، متريال از مدل جدا ميشه و توي يه فايل جدا متريال ها بوجود مياد و از حالت مپ به حالت معمولي تبديل ميشن و بايد دوباره متريال هارو به آبجكت نسبت بدي ) به خاطر همين متريال هارو جداگونه اكسپورت كن يا اگه پلاگينش رو نداري توي همون يونيتي ميتوني متريال بسازي ... بستگي به مدل هم داره تكسچر مدل آدم رو توي مكس بسازي بهتره
پيشنهاد ميكنم با برنامه ي Modo هم مدل بساز كه خيلي كارت رو سريع انجام ميده و خيلي با يونيتي هماهنگ هست

AMIR REZAs
26-07-2010, 16:42
کرکی دیگر برای یونیتی2.6 :

koroshfe
26-07-2010, 19:01
توي سايت روسي يونيتي ميتوني ويدئوش رو ببيني
unity3d.ru

چند تا عكس از يونيتي 3 :

بقيه رو به صورت لينك ميزارم :

اين عكس هارو حمزه ي عزيز برام فرستاده كه صميمانه ازش تشكر ميكنم :40:

منظورت رو نفهميدم
يه خورده بيشتر توضيح ميدي ؟

یعنی یه تیکه انیمیشن رو بهش اضافه کنم!یعنی الان برای مثال دشمنا رو کشتم و می خوام یه فیلم نشون بدم!می تونم اون فیلم رو بسازم و به موتور اضافه کنم؟

Omid_Sadeghvand
26-07-2010, 19:34
یعنی یه تیکه انیمیشن رو بهش اضافه کنم!یعنی الان برای مثال دشمنا رو کشتم و می خوام یه فیلم نشون بدم!می تونم اون فیلم رو بسازم و به موتور اضافه کنم؟
آره میشه...همه موتورها میتونید Movie رو پخش کنند!

miladigs
26-07-2010, 21:33
سلام.

از این که این فروم هر روز فعال تر میشه بیشتر خوشحال میشم.

1-در مورد انتخاب زبان سی شارپ رو انتخاب کنید تا با آشنا شدن با مفهوم واقعی شی گرایی در مورد پروژه های دیگه مشکل نداشته باشید.در ضمن در محیط سی شارپ کمتر کد می نویسید و سریعتر هستید و کد ها نظم بهتری دارن.

2-برای اموزش سی شارپ هم من چند کتاب توی بلاگم قرار دادم می تونید به انها رجوع کنبد.اگه کافی نبود بگید تا منابع بیشتری رو معرفی کنم.هم در مورد سی شارپ و هم یونیتی.

موفق باشید.

Prince_ of _Persia
26-07-2010, 22:00
یه نظر من بهترین ویژگی یونیتی 3 استفاده از beast برای نورپردازی هست که هنوز باورم نمی شه این ویژگی فوق العاده برای یونیتی رایگان هست . کسانی که آلن ویک رو بازی کردن می فهمن این نورپردازی beast چه قدرتی داره. درصد زیادی از قدرت آنریل هم به خاطر سیستم light mapping اش هست.

احسان جان اون مشکل rotation هم من با هاش دست و پنجه نرم کردم واقعا چیز عجیبیه . یکی از تفاوت های که داره اینه که از x , y, z ساده استفاده نمی کنه و محور 4 تایی داره و برای استفاده ازش باید از quaternion استفاده کنی .

یکی دیگه از چیزهای که تازه فهمیدم اینه که درسته که نیاز به تعریف نوع متغیر مثلا int یا str یا real ندارین ولی اولین داده که به متغیر داده می شه نوع متغیر رو تعیین می کنه مثلا من سعی کردم که متغیر به این شکل تعریف کنم

بعد بهش این مقدار رو دادم

که چون این متغیر از نوع صحیح شده بود مقدار رو رند می کرد و اون دقت رو که لازم داشتم به من نمی داد . این کنسول یونیتی هم اشکلات رو درست نشون نمی ده و ادم رو گیج می کنه.

saeed_cpu_full
26-07-2010, 23:34
اين مطلب رو توي تاپيك مقايسه گذاشته بودم ... اينجا هم نقل قول ميكنم :

چنانچه ديده شد در : God of War 1 & 2 ، Gears of War 1 & 2 ، Gran Turismo ، Killzone 2 ، Mirror's Edge , Alan Wake

Beast Lightmapping

Unity 3 features industry's best lightmapping technology: Beast. Used in lots of AAA hits, Beast is typically licensed at up to $90,000 per title, but it's included with your Unity license for free. Beast lightmaps interact beautifully with real-time dynamic lights. As objects come closer, Unity fades to real-time lighting, giving you full shading details.

Beast چیست؟
Beast یک میان افزار فوق الاده قدرتمند برای تهیه LightMap است. شما با Beast میتوانید بعد از طراحی مرحله خود و قرار دادن مدل ها و نور ها یک LightMap تهیه کنید. این کار باعث میشود که پردازش برای تاثیرات نورها در محیط Real-Time به شدت کاهش یافته و کارایی بالا برود.

تصور کنید که انجینی را در اختیار دارید که در زمان اجرای بازی تاثیرات تمامی نورها را بصورت آنی (Real-Time) مورد پردازش قرار دهد، حتی اگر شما قویترین کارت گرافیک جهان را در اختیار داشته باشید باز هم این کار شدیدا سنگین و زمان بر است، به همین دلیل انجین شما توانایی پردازش بیش از 10-15 منبع نور را نخواهد داشت.

بنابر این مشکلات زیادی برای طراحی بازی و بخصوص بخش نورپردازی آن خواهید داشت. حال اگر انجین شما Beast را در اختیار شما قرار دهد پس از طراحی یک مرحله از بازی یک LightMap میسازید، با این کار کلیه تاثیرات نور با دقت و حوصله کافی توسط انجین محاسبه میشود، هم اکنون وارد بازی میشوید و با بهترین تاثیرات نور و همینطور بالاترین کارایی بازی میکنید.

حال ممکن است برایتان سوالی پیش بیاید:

اگر در محیط مرحله مدل متحرکی باشد تاثیرات نوری که توسط Beast ساخته میشود ثابت خواهد بود!؟

در جواب باید گفت خیر در بازی تمامی محیط زنده است و هیچ نور ثابتی نداریم.

پس چطور ممکن است که کل محیط بازی پردازش شود ولی کارایی کم نشود!؟

جواب این سوال ساده است، برای مثال شما مرحله ای با وسعت بسیار زیاد میسازید (برای مثال شهری مانند شهر بازی Mirror's Edge) حال ممکن است شما در بازی بخواهید تا 1 کیلومتر آنطرف تر را نیز ببینید در اینجا Beast محدوده ای را مشخص میکند و در نزدیکی شما تمامی نورها و سایه ها بصورت Real-Time پردازش میشود. یعنی تا آنجایی که لازم است تمامی نورها و سایه ها و تاثیرات آنها پردازش میشود و در مکانهایی که خیلی دور است و یا دیده نمیشود پردازشی صورت نمیگیرد و چون قبلا از آن محل LightMap تهیه شده است تصور میکنید که تمامی نورها در حال پردازشند.

آیا Beast میان افزار معتبر و قابل اطمینانی هست!؟

شاید بتوان به یقین گفت بهترین و قویترین ابزار برای تهیه LightMap در بازی های کامپیوتری همین Beast است. زیرا امتحان خود را به بهترین شکل ممکن پس داده و نمره کامل را گرفته است! حتما میپرسید چرا؟

زیرا از Beast در بزرگترین بازی های تاریخ استفاده شده است!!! بازی هایی که همیشه در عرصه گرافیک جزو بهترین ها بوده اند، بازی های God Of War III ، Gears Of War 1&2 ، Killzone 2 ، Mirror's Edge ، Gran Turismo و دهها بازی بینظیر دیگر همگی برای نور پردازی از Beast کمک گرفته اند، یعنی بزرگترین انجین های جهان برای تهیه LightMap از این میان افزار بهره میبرند.

شاید Unreal Engine 3 و Gamebryo معروفترین انجین هایی باشند که از Beast استفاده میکنند اما حقیقت این است که کمتر شرکت و استودیویی در جهان وجود دارد که از Beast در بازی هایش استفاده نکرده است!

خب فکر میکنم به خوبی با Beast و کارایی آن آشنا شده باشید حال چرا این میان افزار مورد بررسی قرار گرفت؟

به احتمال زیاد مطلع هستید که در انجین Unity3D 3 قرار است از Beast استفاده شود! قیمت این میان افزار برای هر عنوان بازی بیش از 90000 دلار است! اما طبق گفته های سازندگان یونیتی شما با خرید لایسنس این انجین میتوانید بصورت رایگان از Beast استفاده کنید! لایسنس یونیتی هم اکنون 1500 دلار است و این یعنی امکانات عجیب و باور نکردنی با کمترین قیمت!

به گفته سازندگان انجین یونیتی نسخه 3 این انجین قرار است تابستان امسال عرضه شود و قیمت آن نیز همان 1500 دلار خواهد بود، البته در طراح پیش فروش نسخه جدید یونیتی شما میتوانید با 1200 دلار آنرا سفارش دهید!
یونیتی جدید امکانات دیگری مثل پشتیبانی از دایرکت ایکس 10 و 11 ، HDR ، بروز رسانی PhysX و... نیز خواهد داشت + موارد بسیار زیادی که از خیلی از آنها بی اطلاع هستیم اما همین ابزارها به تنهایی میتواند دلیل خوبی باشد برای خرید یونیتی.

در آخر سوالی دارم که خوشحال میشوم به آن پاسخ دهید، آیا با چنین سرعت پیشرفتی در یونیتی میتوانید به یقین بگویید آنریل 4 از یونیتی 4 بهتر خواهد بود؟

عكس هايي براي نشان دادن قدرت يونيتي توي اين زمينه ( اين دو عكس از بازي هاي يونيتي هست ) :

اين آقا بالاييه (!)‌ تصويرش بدون هيچ افكتي هست و فقط از لايت مپ استفاده شده توش !

ehsan_wwe
27-07-2010, 03:17
من اون ويدو هايي رو كه مبگي رو نگاه كردم تمام كاس هارو مبرنه رو c شارپ ميره تو java خودش بعد تبديل ميكنتش به c شارپ كه نمي فهمم چطوريه (‌ درس colider )‌
بعد اينكه رزولوشن زايد كردن يه ايراده كه هوشمند زياد نميشه :31: چون كلي از كارت گرافيك رو اشغال ميكنه
در مورد اين جابجايي ها كه گفتي همه اينارو امتحان كردم به حيچ وجه جواب نداد :31:

احسان جان اون مشکل rotation هم من با هاش دست و پنجه نرم کردم واقعا چیز عجیبیه . یکی از تفاوت های که داره اینه که از x , y, z ساده استفاده نمی کنه و محور 4 تایی داره و برای استفاده ازش باید از quaternion استفاده کنی .

یکی دیگه از چیزهای که تازه فهمیدم اینه که درسته که نیاز به تعریف نوع متغیر مثلا int یا str یا real ندارین ولی اولین داده که به متغیر داده می شه نوع متغیر رو تعیین می کنه مثلا من سعی کردم که متغیر به این شکل تعریف کنم

کد:
var moveprec=0;
بعد بهش این مقدار رو دادم

کد:
moveprec=20 & time.deltatime;
که چون این متغیر از نوع صحیح شده بود مقدار رو رند می کرد و اون دقت رو که لازم داشتم به من نمی داد . این کنسول یونیتی هم اشکلات رو درست نشون نمی ده و ادم رو گیج می کنه.
دوست عزيزم واقا ممنونم يه دست تست ميزنم با خبرتون ميكنم

ho0rezam
27-07-2010, 10:32
سلام.
تویه unity بهترین راه برای ساخت طبیعت (زمین های ناهموار ) همون terrain هست؟؟؟
کار باهاش آسونه...اما یه مشکلی دارم...حالا که به طبیعت تکسچر دادم و همین طور هم نور خورشید...اما سایه ها روی محیط terrain نمیافته در حالی که اگه یه پلن رو زیر اجسام بذارم سایه ها دیده میشن...mesh renderer رو هم رویه terrain گذاشتم اما فرقی نکرد...میشه کسی کمکم کنه؟؟؟؟

و یه سوال دیگه...الان چطور رویه person controller یه جسم بذارم که دیده بشه؟؟؟ منظورم یه چیزی مثه تفنگه (تفنگ رو تویه مکس ساختم، اما نمیدونم چطور تفنگ رو با person controller فیکس کنم!!

saeed_cpu_full
27-07-2010, 11:13
سلام.
کار باهاش آسونه...اما یه مشکلی دارم...حالا که به طبیعت تکسچر دادم و همین طور هم نور خورشید...اما سایه ها روی محیط terrain نمیافته در حالی که اگه یه پلن رو زیر اجسام بذارم سایه ها دیده میشن...mesh renderer رو هم رویه terrain گذاشتم اما فرقی نکرد...میشه کسی کمکم کنه؟؟؟؟

و یه سوال دیگه...الان چطور رویه person controller یه جسم بذارم که دیده بشه؟؟؟ منظورم یه چیزی مثه تفنگه (تفنگ رو تویه مکس ساختم، اما نمیدونم چطور تفنگ رو با person controller فیکس کنم!!

سلام
يه بار ديگه تكرار ميكنم خواهشا پست شماره ي 96 رو بخونيد و آموزش هاي اون پست رو ببينيد

من خودم براي ساخت سايه توي Terrain از Projector استفاده ميكنم ...( پست 96 آموزش Neosis Unity Fundamentals )

اينطوري هم نميتونم آموزش بدم ولي براي استفاده ازش اول بايد از منوي Game Object > Create Empty رو انتخاب كني
و بعد از اون از مسير Component > Rendering > Projector يك Projector بسازي
و بعدش از Standard Asset متريال Shadow استفاده كني و لايه ي Cube رو هم ايگنور كني كه سياهي روي Cube نيفته و Projector رو بايد زير مجموعه ي Cube ببري كه با تغيير سايز يا چرخيدن يا تغيير مكان Cube سايه هم تغيير كنه .

در مورد سؤال دوم => پست 96 آموزش ساخت بازي اكشن اول شخص
بايد جسم رو ايمپورت كني و بعدش نزديك First Person Controller بياري طوري كه توي دوربين ديده بشه و اسلحه رو بايد با Drag & Drop زير مجموعه ي First Person Controller كني

اگه ADSL داري اين آموزش رو حتما دانلود كن :

ho0rezam
27-07-2010, 11:17
ممنون سعید جان...مثه اینکه باید بشینم کامل این پست 96 رو بخونم...البته یه تعداد رو خوندم اون مقدماتی ها و etc
حالا باز بیشتر رووش کار میکنم.ممنون عزیز

آره ADSL دارم...اگه امکان داره لینک هایه movie بیشتری بذار ، اینجوری یادگیریش آسون تر میشه

saeed_cpu_full
27-07-2010, 11:28
ممنون سعید جان...مثه اینکه باید بشینم کامل این پست 96 رو بخونم...البته یه تعداد رو خوندم اون مقدماتی ها و etc
حالا باز بیشتر رووش کار میکنم.ممنون عزیز

آره ADSL دارم...اگه امکان داره لینک هایه movie بیشتری بذار ، اینجوری یادگیریش آسون تر میشه

آموزش Noesis كه توي پست بالا هم لينكش رو دادم حدود دو ساعت هست ... اون رو كه ديدي بهم بگو باز بهت آموزش ويدئويي بدم

Omid_Sadeghvand
27-07-2010, 12:50
سلام.

شما باید پکیج Advanced Terrain Shaders دانلود کنید و میتونی با این کیفیت بازی بسازی

توی فرم یونیتی بگرد پیداش میکنی.

pezhmax
27-07-2010, 16:50
آموزش Noesis كه توي پست بالا هم لينكش رو دادم حدود دو ساعت هست ... اون رو كه ديدي بهم بگو باز بهت آموزش ويدئويي بدم

لینک بیشتر part های آموزشهای Noesis که گذاشتی مشکل دارن.من چند تا لینک دیگه هم پیدا کردم. به سلامتی همه این F-i-l-e H-o-s-ting ها هم که تعطیل شده. یه مشت احمق تصمیم گیرنده ان فعلا.

saeed_cpu_full
27-07-2010, 22:33
لینک بیشتر part های آموزشهای Noesis که گذاشتی مشکل دارن.من چند تا لینک دیگه هم پیدا کردم. به سلامتی همه این F-i-l-e H-o-s-ting ها هم که تعطیل شده. یه مشت احمق تصمیم گیرنده ان فعلا.

توي سايت پايين سرچ كن شايد لينكش پيدا بشه

saeed_cpu_full
27-07-2010, 22:47

Advanced Shaders for realtime lighted terrains [update_04]

Download - 133 MB

با تشكر از اميد جان بابت معرفي اين يونيتي پكيج
كساني كه از Terrain توي بازيشون استفاده ميكنن حتما دانلود كنن

iload
28-07-2010, 09:17
سلام

دوستان میهتونن ار این آموزشها هم بهره کافی رو ببرند . لینک مستقیم ><

Omid_Sadeghvand
28-07-2010, 11:28
هر کسی میخواد آموزشهای کامل داشته باشه تو سایت یوتوب رو بگرده به اندازه موهای سرتون آموزش هست.

saeed_cpu_full
28-07-2010, 11:44
يه سري آموزش ويدئويي براي يونيتي ...

Omid_Sadeghvand
28-07-2010, 13:30
تنظیم گرافیک در Unity3D کار خودم به زودی تو فرم میذارم

Omid_Sadeghvand
28-07-2010, 14:27
SSAO Shader

saeed_cpu_full
28-07-2010, 16:56
Western 3rd-Person Learning Project

WASD - Movement
Shift - Run
Space - Duck
Q, E - Lean right / left
R - Reload
Mouse - Look around
LMB - Shoot
RMB - Aim

ِDownload

keratus
28-07-2010, 17:10
دوستان خواهشا اگر کرک یونیتی رو دارید آپ کنید:42::42::42:

saeed_cpu_full
28-07-2010, 17:17
دوستان خواهشا اگر کرک یونیتی رو دارید آپ کنید:42::42::42:

Omid_Sadeghvand
28-07-2010, 17:40
کرک بدون مشکل Unity 3D 2.6.1

Omid_Sadeghvand
28-07-2010, 17:46
Western 3rd-Person Learning Project

WASD - Movement
Shift - Run
Space - Duck
Q, E - Lean right / left
R - Reload
Mouse - Look around
LMB - Shoot
RMB - Aim

ِDownload

Animation و گیم پلی افتضاح فقط Terrain خوب بود:41:
فکر کنم با یونیتی 3 ساختم:41:...با این بازیهایی که میسازن آدم زده میشه.:31:

saeed_cpu_full
28-07-2010, 17:47
Animation و گیم پلی افتضاح فقط Terrain خوب بود:41:
فکر کنم با یونیتی 3 ساختم:41:....:31:

+ دوربين عذاب آور

با این بازیهایی که میسازن آدم زده میشه
يكي از مديران فروم يونيتي هم به اين نكته اشاره كرده

بايد قبلش بازي ميكردم بعدش ميزاشتم اينجا !

Omid_Sadeghvand
28-07-2010, 18:39
باید منتظر بازی interstellar marines باشیم که با Unity دارن میسازن.

iload
28-07-2010, 19:48
تنظیم گرافیک در Unity3D کار خودم به زودی تو فرم میذارم

سلام

خیلی عالی شده تبریک میگم . اگه اینجا قرار بدی که کلی دعات میکنیم . :11:

saeed_cpu_full
28-07-2010, 23:10
چجوري ميشه ليست High Score آنلاين ساخت ؟
يه چيزايي فهميدم مثلا بايد از كلاس WWW استفاده كرد ولي هنوز دقيق نميدونم چيكار بايد انجام بدم

Prince_ of _Persia
29-07-2010, 07:33
امیدحان تنظیم گرافیکت خیلی خوب در اومده . اگه بزاری تو فروم که عالی می شه . خوشحالم بازم به پی سی ورلد برگشتی.

saeed_cpu_full
29-07-2010, 10:32
دموي جديد مش تخريب پذير :

Online Demo

saeed_cpu_full
29-07-2010, 21:40
سلام دوستان عزيز :40:
اولين تمرين برنامه نويسيم به زبان #C در غالب يك بازي شوتر دو بعدي هست كه لينك دانلود اون رو براي دوستان ميزارم

با دكمه هاي چپ و راست سفينه رو كنترل كنيد
با دكمه ي Space شليك كنيد

چند نكته در مورد بازي :

توي اين بازي برد وجود نداره :27: يعني در هر صورت ميبازيد ! چون ميخواستم براش يه High Score List آنلاين درست كنم كه متأسفانه بلد نبودم.
به دليل استفاده از افكت هاي صوتي دهه ي 80 رسما عذر خواهي ميكنم :31: اين افكت هارو با برنامه ي SFXR ساختم كه افكت هايي كه ميسازه همين كيفيت رو داره
نصف بازي فارسيه نصف ديگش انگليسي :31: چون فقط يك تمرين بود براي برنامه نويسي ديگه حوصله نداشتم بقيه ي پارامتر هارو اندازه گيري كنم و در صفحه با مختصات دقيق وارد كنم
اين فقط يك تمرين هست نه يه بازي كامل
هر سؤالي در مورد كد نويسي اين بازي داشتيد بپرسيد
مدل هاي بازي سه بعدي هست ولي دوربين بازي دو بعدي

ايشاالله تمرين بعدي يك بازيه بالانس هست

Download

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدويرايش : براي اجرا بايد Unity Web Player داشته باشيد

Elendil1
29-07-2010, 22:05
جالب بود :دی !‌ولی این امتیاز دهیش خیلی رو اعصابه یکی از این سنگ های از دست بره مثله چیز امتیاز منفی میخوری ... :دی

saeed_cpu_full
29-07-2010, 22:09
جالب بود :دی !‌ولی این امتیاز دهیش خیلی رو اعصابه یکی از این سنگ های از دست بره مثله چیز امتیاز منفی میخوری ... :دی

ممنون:40:
آخه قرار بود براي اين بازي Online High Score List طراحي كنم براي همين امتياز دهي رو سخت كردم ... بعد از اينكه High Score List رو نتونستم طراحي كنم ديگه امتياز هارو تغيير ندادم

Elendil1
29-07-2010, 22:34
ممنون:40:
آخه قرار بود براي اين بازي Online High Score List طراحي كنم براي همين امتياز دهي رو سخت كردم ... بعد از اينكه High Score List رو نتونستم طراحي كنم ديگه امتياز هارو تغيير ندادم

رکورد من :‌

saeed_cpu_full
29-07-2010, 22:46

اينم ركورد من ...

Hamid Reza
29-07-2010, 23:15
سلام

عجب بازي بود :D
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][forum.dverleech.com]12804326891.jpg

AMIR REZAs
30-07-2010, 09:45
سعیدجان این بازی سورس باز نیست؟
اگه میشه سورس بازش هم بده......

saeed_cpu_full
30-07-2010, 10:27
سعیدجان این بازی سورس باز نیست؟
اگه میشه سورس بازش هم بده......

سايت 3D Buzz برو
بخش يونيتي ... يه آموزش داره به اسم 2D Shooter
شما Assets رو دانلود كن ... چون اكثر كد هايي كه نوشتم با كد هاي اين Asset يكي هست
فقط به شما پيشنهاد ميكنم آموزش 2D Shooter رو حتما تا آخر ببيني ... خيلي توي برنامه نويسي كمكت ميكنه

Moh3en_DDD
30-07-2010, 11:53
سلام سعید

خیلی عالیه . همین کارو هی بکن . این که داری از همین اول بازی ساده درست میکنی خیلی خوبه .

ایول امید ، سلام
خوشحالم که برگشتی .
خوبی ؟
سربازیت تموم شد ؟:31:
( این پست رو با اسپم اشتباه نگیرید :31: )

Sam Fisher 11
30-07-2010, 14:26
به خاطر استفاده از اصوات نوستالژیک به صداگذاریش 10 میدم: دی
یه کو اوپشم بساز بذار تو ایکس باکس لایو آرکید: دی

ممنون و خسته نباشی سعید جان

parvizamd
30-07-2010, 15:16
دوستان اگه بشه یک POST به آدرس فرستاد میشه چنین کاری کرد
برای چنین کاری فکر کنم باید سایت نوشت

برایم مثال سایت با زبان php:

$Name=POST["Nam"];
$Score=POST["Score"];
if ($Name=="" || $Score="")
{
print("Not Allow ! Warez Entering");
}
else
{
$fp=fopen("Score.html",A);
fwrite($fp,"Name=$Name . Score=$Score<br>");
fclose($fp);
}

البته این مثال به ترتیب امتیاز وارد نمی کنه بلکه یک صفحه html رو ویرایش می کنه

Masoud King
30-07-2010, 15:35
سلام

ایول سعید جان... بازی در حین سادگی خوب قشنگه

این صدای تیر زدنش رو عوض کن... آدم رو یاد بازی Chicken Invaders میندازه : دی

یه موسیقی زمینه هم براش بزار...

بعدش میتونی سنگ های بزرگ رو طوری درست کنی که با یه شلیک دو تا بشن و بعد بشه اونا زد.

اگه صفحه بازی بزرگتر بود خوب میشد.

چقدر بازیت خسیسه... هر کدوم رو که میزنی 25 تا هرکدوم رو که نزنی 50 تا کم میشه... یکم دست و دلباز باش : دی

یکم جایزه هم تو بازیت بزار که اونا رو میگری تیر ها قوی تر بشه یا امتیاز بده

اینا رو که رعایت کنی تقریبا تا حدودی استاندارد های اینطور بازی ها رو رعایت کردی...بعد میتونی تو دشمنا و نحوه ی حمله ی اونا و اینطور چزا خلاقیت به خرج بدی

ولی در مجموع بازی خیلی خوبی بود... موفق باشی

parvizamd
30-07-2010, 16:41
بازیت تو دنلود کردم سعید جان جالب بود تیر شو سریع تر کن تیر سبز زیاد بهش نمی آد

3Dmajid
30-07-2010, 17:14
منم دانلود کردم :20:
خیلی قشنگ شده :11:

فقط یه آهنگ متال کم داره که بک گراندش بندازی :31:

saeed_cpu_full
30-07-2010, 17:17
دوستان فكر نميكردم از يك تمرين برنامه نويسي اينقدر استقبال بشه :18::31:
به دليل استقبال بسيار زياد تصميم گرفتم نسخه ي سه بعدي بازي رو با جزئيات بالا بسازم

اينم مدل اوليه

Omid_Sadeghvand
31-07-2010, 00:05
دو شات جدید از تغییراتی که انجام دادم.
1. DOF Shader و Terrain ادیت شد

iload
31-07-2010, 01:42
سلام

منم بازی رو گرفتم خیلی سخت بودا !