PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل بوت xp و 7

hamed_f65
12-02-2010, 13:19
سلام
بنده روي سيستمم يه ويندوز xp و يه ويندور 7 نصب بود
تا اينكه ديروز مجبور شدم به دلايلي ويندوز xp رو كلا پاك كنم (پارتيشنش رو فرمت كردم)
تا اينجاي كار مشكلي نبود و مي تونستم از 7 به راحتي استفاده كنم
تصميم گرفتم مجددا روي سيستم يه ويندوز xp نصب كنم
اما بعد از نصبش ديگه گزينه ي مربوط به ويندوز 7 رو نداشتم و و وقتي سيستم رو روشن مي كردم فقط xp رو ميشناخت و همون بالا ميومد
با سي دي 7 هم ريپير كردم ولي درست نشد
خواهشا يه راه حل مناسب بگيد تا مشكل من حل بشه

خلاصه :
بعد از نصب ويندوز xp بر روي سيستمي كه ويندوز 7 داشته ديگه گزينه ي انتخاب ويندوز 7 براي بوت شدن نمايش داده نميشه
لطفا راهنمايي كنيد

xeNociDe
12-02-2010, 14:46
سلام این مشکل سراغ منم اومده...
جواب:
میدونی که XP قدیمی تر از SEVEN هست به همین دلیل باید اول اکس پی رو میریختی و بعد سون نصب میکردی حالا تنها راهش اینه که XP رو پاک کنی و با سون ادامه بدی!!!

hamed_f65
12-02-2010, 15:13
سلام این مشکل سراغ منم اومده...
جواب:
میدونی که XP قدیمی تر از SEVEN هست به همین دلیل باید اول اکس پی رو میریختی و بعد سون نصب میکردی حالا تنها راهش اینه که XP رو پاک کنی و با سون ادامه بدی!!!

ممنون
ولي پاكشم كردم 7 بالا نيومد

xeNociDe
12-02-2010, 17:21
ممنون
ولي پاكشم كردم 7 بالا نيومد

خب حالا موقع بالا اومدن کامپیوتر دکمه Delete رو هی فشار بده تا یک لیستی برات بیاد...
بعد توی اون لیست گزینه ی دومی رو بزن ( از سمت چپ) سپس بیا پایین یک جاییش نوشته Boot OS2/*64
اونو Enable کن بعد دوباره ری استارت کن ...
حالا برو حالشو ببر!:10:

cdp
12-02-2010, 21:35
سلام
بنده روي سيستمم يه ويندوز xp و يه ويندور 7 نصب بود
تا اينكه ديروز مجبور شدم به دلايلي ويندوز xp رو كلا پاك كنم (پارتيشنش رو فرمت كردم)
تا اينجاي كار مشكلي نبود و مي تونستم از 7 به راحتي استفاده كنم
تصميم گرفتم مجددا روي سيستم يه ويندوز xp نصب كنم
اما بعد از نصبش ديگه گزينه ي مربوط به ويندوز 7 رو نداشتم و و وقتي سيستم رو روشن مي كردم فقط xp رو ميشناخت و همون بالا ميومد
با سي دي 7 هم ريپير كردم ولي درست نشد
خواهشا يه راه حل مناسب بگيد تا مشكل من حل بشه

خلاصه :
بعد از نصب ويندوز xp بر روي سيستمي كه ويندوز 7 داشته ديگه گزينه ي انتخاب ويندوز 7 براي بوت شدن نمايش داده نميشه
لطفا راهنمايي كنيد

سلام

این مشکل چندین بار در این انجمن مطرح شده! شما با یه سرچ ساده میتونید جوابتون رو بگیرید!!

با xp بیا بالا...
از برنامه EasyBCD استفاده کن...بعد از اجرا در سمت چپ روی گزینه Add/Remove entries کلیک کن و در قسمت پایین صفحه گزینه Windows Vista رو از منوی بازشو انتخاب کن و درایوی که روی اون ویندوز 7 نصبه رو انتخاب کن (توجه: درایو ویندوز 7 که my computer ویندوز xp نشون میده ) روی AddEntry کلیک کن...

Masоud
12-02-2010, 21:46
سلام

دوست عزیز لزومی نداره که سؤالتون رو در چند جای مختلف مطرح کنید.

جوابتون :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید :40:

abolfazlx
12-02-2010, 21:54
از برنامه EasyBCD استفاده کن...بعد از اجرا در سمت چپ روی گزینه Add/Remove entries کلیک کن و در قسمت پایین صفحه گزینه Windows NT/2K.XP/2K3 رو از منوی بازشو انتخاب کن و درایوی که xp روی اون نصبه رو انتخاب کن (توجه: درایو ویندوز xp که my computer ویندوز7 نشون میده ) روی AddEntry کلیک کن...

راه حل دوم کسانی که اول رو سیستم ویندوز 7 نصب کردن و بعد نصب ویندوز 7 میخوان ویندوز xp نصب کنند
اگر طبق این راهنما عمل کنید هم ویندوز xp و هم7 رو گزینه هاش رو در گراب دارید و راخت می تونید با هر کدوم خواستید بوت شید.

1 ویندوز سون رو نصب کنید

2 حالا در درایو دیگه ویندوز xp رو نصب کنید حالا فقط ویندوز xp رو دارید حالا اول نرم افزار نت فریم ورک 2 رو نصب می کنید بعد نرم افزار vistaboot رو نصب کنید بعد که نصب شد اخرید گزینه در نوار ابزار را انتخاب کنید اسمش یادم رفته بعد اون بالا یه قسمت داره به نام نمی دونم دقیق این اسمه یا نه اما اسمی شبیه این داره reinstall visat/loghorn boot گزینش رو تیک می زنید و پایین هم یه قسمت داره به نام all drive گزینه این رو هم تیک می زنید و اون پایین یه دکمه داره به نام boot install ... نمی دونم یه چی شبیه اینها میزنید و تکمیل حالا ری استارت میکنید با ویندوز سون بالا میاید . حالا اون پستی که بالا نقل قول کردم رو انجام می دید.

ببخشید اگه اموزشم خراب از کار درامد زیاد حوصله نوشتن ندارم حوصله عکس گرفتن هم نداشتم شرمنده دوستان پیگیر شید درست میشه. اینم بگم لینوکس هم دارم ها

hamed_f65
13-02-2010, 09:54
سلام

این مشکل چندین بار در این انجمن مطرح شده! شما با یه سرچ ساده میتونید جوابتون رو بگیرید!!

نشد كه نشد

Advanced Ali-001
13-02-2010, 10:19
نشد كه نشد

شماوقتی ویندوز 7رونصب میکنی سیستمت اوتوماتیک روی7آپ میشه بعد هی اومدی دستکاریش کردی هی 7هیایکس پی نصب کردی خوب هر سیستمی بود قاط میزد دیگه !!!!!!!!!!!!!!!
به نظر من ویندوزاتو همرو فرمت کن فقط باهفت کار کن okkkkkkkkkkkkkkkkkkk:18::18:

xeNociDe
13-02-2010, 10:44
دقیقاً همین که علی جون گفت درست بود!

hamed_f65
13-02-2010, 13:06
دقیقاً همین که علی جون گفت درست بود!

اينو كه من خودمم مي دونم
منتها الان اين مشكل پيش اومده بود و فكر مي كردم ميشه حلش كرد

Advanced Ali-001
13-02-2010, 13:33
اينو كه من خودمم مي دونم
منتها الان اين مشكل پيش اومده بود و فكر مي كردم ميشه حلش كرد

توی ویندوز 7 مینویسه که با ویندوزهای قدیمی بوت نمیشه چون سرعتش میادپایین
دوست من شما راجب ویندوز 7چی فکر کردی !!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فکرشو بکن ویندوزی که وقتی میخواد نصب بشه درایو تمام سخت افزار های سیستم رو هم باخودش نصب میکنه ویندوز هوشمندی نیست؟؟؟؟
بقول بابام تو این دنیا دو تا چیز بدرد میخوره!!!!!!
1-پول
2- منطق

saeed774
13-02-2010, 14:03
شما با همون برنامه easy BCD بعد اينكه درايو مربوط به ويندوز ها رو تعريف كردي و در ليست Add/remove آوردي بايد در قسمت Manage Bootloader ، گزينه Reinstall the vista boot loader انتخاب شده باشه و در پايين اون Write MBR رو بزني

hamed_f65
13-02-2010, 15:17
توی ویندوز 7 مینویسه که با ویندوزهای قدیمی بوت نمیشه چون سرعتش میادپایین
دوست من شما راجب ویندوز 7چی فکر کردی !!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فکرشو بکن ویندوزی که وقتی میخواد نصب بشه درایو تمام سخت افزار های سیستم رو هم باخودش نصب میکنه ویندوز هوشمندی نیست؟؟؟؟
بقول بابام تو این دنیا دو تا چیز بدرد میخوره!!!!!!
1-پول
2- منطق

من نمي دونم صحبتتون چه ارتباطي به اين موضوع داشت

xeNociDe
13-02-2010, 15:37
من نمي دونم صحبتتون چه ارتباطي به اين موضوع داشت

تو هنوز متوجه نیستی ... ربطش به بی ربطیش بود!:31:

kourosh_k800
27-02-2010, 16:37
این مشکل که حل کردنش کار نداره چرا اینقدر میپیچونید قضیه رو اصلا احتیاج به نرم افزار نصب کردن نیست فقط کافییه رو my computer کلیک راست کنی properties رو بزنی بعد بری تو تب advenced و در قسمت startup and recovery بغلش رو setting کلیک کنی و تو قسمت default operating system بوت ویندوزی رو که میخوای تو بایوس بالا بیاد انتخاب کنی

اینم عکسش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در هر دو ویندوز هم سون هم ایکس پی عملیات به یک شکل و فرقی نداره