PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید هدفون تا 30 تومن

amiro64
12-02-2010, 02:27
سلام دوستان
1-یه هدفون خوب در حد 20-30 تومن با بیس قوی.کاربر حرفه ای نیستم و برای مصارف عمومی مثل ((فیلم ))و موزیک و بازی می خوام...
2-دو تا مدل creative بد جوری چشمو گرفته Aurvana Live!----- Aurvana DJولی قیمتشون یه خورده بالاس
100 تومن ..که اونم اگه ارزش شو داشته باشه مشکلی نیست..
دوستان تو مورد اول چه برند و مدلی رو پیشنهاد می کنید.
اگه یه توضیح راجع به مورد دوم هم بدید ممنون میشم.
مرسی

peaceful1
12-02-2010, 15:22
Jvc,Sony,Phillips
مدل تو این محدوده بمی دونم ولی jvcرو ترجیح میدم

amiro64
12-02-2010, 15:39
دوستان اگه بخوام 100/000 هزینه کنم شما کدوم برند رو پیشنهاد می کنید..
AKG یا CREATIVE؟

peaceful1
12-02-2010, 18:22
AKG خیلی با کیفیت تر از creative هست خیلی از مدل هاش جوایز معتبر صدا رو گرفته من خودم k340 akg و 518djدارم
Sennheiser بعضی مدل هاش بی نظیر هست ولی حیف که خیلی بیشتر از قیمت مصوب جهانی در ایران فروخته میشه
من خودم در این محدوده قیمت در پیام خصوصی به یکی از دوستان akg518LE پیشنهاد کردم نه بخواتر این که خیلی خوب بخواتر این مدل بهتر ندیدم.

seymour
12-02-2010, 19:31
سلام دوستان
1-یه هدفون خوب در حد 20-30 تومن با بیس قوی.کاربر حرفه ای نیستم و برای مصارف عمومی مثل ((فیلم ))و موزیک و بازی می خوام...
2-دو تا مدل creative بد جوری چشمو گرفته Aurvana Live!----- Aurvana DJولی قیمتشون یه خورده بالاس
100 تومن ..که اونم اگه ارزش شو داشته باشه مشکلی نیست..
دوستان تو مورد اول چه برند و مدلی رو پیشنهاد می کنید.
اگه یه توضیح راجع به مورد دوم هم بدید ممنون میشم.
مرسی

دوستان اگه بخوام 100/000 هزینه کنم شما کدوم برند رو پیشنهاد می کنید..
AKG یا CREATIVE؟
نکته اول: من فکر می کنم شما اول باید در مورد میزان هزینه کردتون مطمئن بشید .. یه دفعه از 20 تومن وقتی می پری به 100 تومن یعنی ظاهراً قدری مردد هستی .. میشه خیلی ساده گفت که "آره دیگه -- هرچی بیشتر خرج کنی بهتر" .. اما اگه یه نفر بخواد مقتصد تر فکر کنه (حالا اگه شما مایه دار هستی که بی خیال!) ، کاربرد هر فرد و شرایط استفاده میتونه حدود بودجه مناسب رو مشخص کنه .. فرضاً اگه یه نفر هدفون اولشه میتونه با بودجه های پایین تر شروع کنه -- اگه میخواد در جاهای شلوغ یا پرتحرک استفاده کنه به همچنین ... اگه میخواد وصل کنه به یه کامپیوتر با کارت صدای معمولی، تلویزیون ایران، یا فرضاً موبایل و خلاصه منابع صدای با کیفیت معمولی به همین ترتیب...

نکته دوم: بجز موسیقی ، مصارفی عمومی ای که مدنظر شماست اغلب روی باس بهتر تاکید دارن (فیلم -- بازی -- حتی اگه سلیقه عمومی موسیقی گوش کردنت کارای ایرانی، بی کلام و الکترونیک و خلاصه ژانرهای مرسوم کاربرهای داخلی باشه)... کریتیو به باس بالاتر معروفه .. در مقابل AKG اغلب به صدای متعادل تر (برای سبک هایی که ساز غربی دارن یا vocal با صدای بالاتر اجرا میشه) شهرت داره ... بنابراین شاید بد نباشه به کریتیو فکر کنی ..

بهرحال من اگه جای شما بودم، با بودجه هم 40-50 تومن دنبال سری HQ کریتیو می رفتم که برای مصارف عمومی کارهای بسیار خوبی هستند .. اما اگه بودجه برات مساله نیست، سری aurvana حتماً توصیه میشه...

peaceful1
12-02-2010, 23:27
بعضی مغازه ها چون صدا تا حد زیادی سلیقه ای هست اجازه تست میدهند
اگه شد قبل از خرید یه تست بزن

amiro64
13-02-2010, 01:03
دوستان مرسی از راهنمای تون من قبلا تجربه خرید با همکاری بچه های p30 word رو داشتم
و واقعا راضیم.....
دوستان CREATIVE و cowon تو شیراز نمایدگی دارن؟
تصمیمو گرفتم یه mp3 player i7(برای خودم نمی خوام) و Aurvana Live
این دو مدل رو چه شرکت های گارانتی کردن ؟
اگه آدرس یا tel رو لطف کنید ممنون میشم

seymour
13-02-2010, 20:31
دوستان مرسی از راهنمای تون من قبلا تجربه خرید با همکاری بچه های p30 word رو داشتم
و واقعا راضیم.....
فکر کنم چندتا دوست شیرازی توی انجمن داریم (این دوستمون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ظاهراً یکی شونه) ... باهاش از طریق پیام خصوصی تماس بگیر اگه دوست داشتی... میتونی هم سرچ کنی توی تالار و ببینی که درباره شیراز و قیمت هاش حرف زده ... (توی تاپیک خرید هدفون فکر کنم یه نفر دیگه هم بود)

//

ایشالا بخری و راضی باشی... (راضی باشه!) ...

aurvana فکر میکنم ضمانت شاب معروفتر باشه.. (و بعد رایان بدر)
i7 هم امرتات ظاهراً.

شماره های تهران اینا رو من دارم اگه بخوای...

MusicManiac
13-02-2010, 20:50
و واقعا راضیم.....

نمایندهُ Creative: خیابان ملاصدرا، پاساژ ملاصدرا، طبقهُ دوم
به اینجا هم یه سری بزنید: خیابان ملاصدرا، پاساژ ملاصدرا، زیر زمین ، مغازه نکیسا. اینجا انواع و اقسام ام پی تری پلیرها و هدفونها رو داره.

NINTENDO_DS
14-02-2010, 13:33
حالا که همه نظر دادن منم بدم.

به نظر من هدفون های فیلیپس از کریتیو هم که دارم بهتره صدا کاملا واضح و سه بعدی پخش می شه و تازه طول عمر بالایی هم به خاطر مواد با کیفیت در ساختش داره
من اکثر برند ها رو تست کردم واسه هدفون ولی هیچ کدوم فیلیپس نمی شن

reza prog
14-02-2010, 13:47
سلام به دوستان

بنده پس از چند روز جستوجو در مورد خرید یک سیستم صوتی عالی(هدست) برای استفاده در گوشی یا mp3 پلیر با ورودی استاندار 3.5 میلیمتری بسیار تحقیق کردم...
مطالب بسیار گسترده ای در این مورد وجود داره.تا اخر این هفته قصد خرید دارم..به مطالبی که تا به حال رسیدم به این صورت بوده..

مدل های کریتیو در بازار ایران اصل هستند با نمایندگی انحصاری..کار این شرکت در بخش هدست منحصرا برای پخش صدای عالی و با وضوح هست...
از تمام لحاظ از مدل های فیلپس و سونی با توجه به پرسوجو و تحقیقات و مقایسه جداول فنی اونا
مدل کریتیو برتر هست...
.................................................. ...................................

مدل قدرتمندی چون Creative EP-630 موجود هست با مشخصات فنی زیر....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اهن ربای نئودیمیوم پرقدرت برای تولید صدای شفاف

کلاهکهای سیلیکونی گوشی برای حذف صدای مزاحم محیط

کابل مسی فاقد اکسیژن با روکش طلا برای ارائه موسیقی بدون نویز

واکنش فرکانس: 6 هرتز تا تا 23 کیلوهرتز

حساسیت: 106 دسی بل

موجود در رنگهای مشکی و سفید

مشخصات از سایت رسمی سازنده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
.................................................. ..........................................
مدل جدیدتری به نام Creative EP-830 هم اومده که سایت رایانه و بیشتر سایت ها هنوز ندارن.

فقط یک فروشنده داره که هنوز معلوم نیست اصل باشه..فکر میکنم این مدل تقلبیش وارد بازار شده..
مشخصات رسمی سایت سازنده...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
.................................................. ............................................
مدلی قدرتمند دیگری هست به قیمت 80 هزار تومان که من خیلی ازش خوشم اومده به نام..
Creative Aurvana In-Ear بسیار زیبا و شکیل هست.

مشخصات فارسی..

واحد های محرکه آرمیچر متوازن
واکنش فرکانس 20 کیلوهرتز - 20 هرتز
امپدانس 42 اهم
حساسیت 115 دسی بل
طول سیم 2/1 متر (کابل مسی بدون اکسیژن)
فیش ورودی فیش کوچک با روکش طلایی 5/3 میلی متری
وزن خالص 13 گرم (بدون بسته بندی)

توضیحا رسمی سایت سازنده:

.................................................. .......................................با توجه به جداول فنی سه مدل مختلف که در بالا ذکر شد
دوستانی که در امر سیستم صوتی تجربه تخصصی و فنی دارن شما کدام مدل را انتخاب میکنید..
(هدف بلندی صدا و یا قدرت باس نیست فقط کیفیت و وضوح صدا و ساپورت دالبی و حتما به صورت ایرفون باشه)

همچنین اگر مدل های دیگری هم تست کردید با ذکر مشخصات فنی و موجود بودن در بازار ایران با پشتیبانی رسمی اعلام کنید...

mehrdad_ati
14-02-2010, 18:00
من شخصا 830 و 630 رو تست کردم . فوقالعاده بودن . (مخصوصا باس تمیزی دارن)

تعریف aurvana هم خیلی شنیدم اما چون 32 اهمی هست باید قدرت خروجی دستگاهت هم در نظر بگیری که با مشکل کمبود صدا مواجه نشی .

موفق باشی

reza prog
14-02-2010, 18:13
من شخصا 830 و 630 رو تست کردم . فوقالعاده بودن . (مخصوصا باس تمیزی دارن)

تعریف aurvana هم خیلی شنیدم اما چون 32 اهمی هست باید قدرت خروجی دستگاهت هم در نظر بگیری که با مشکل کمبود صدا مواجه نشی .

موفق باشی

میخوام روی گوشی 5800 استفاده کنم...اخرین اکسپرس موزیک نوکیا هست..
شما 830 رو از کجا خریدین.به چه قیمتی..ادرس سایت نمایندگی کریتیو اگه دارین بزارین..مرسی...

seymour
14-02-2010, 19:54
سلام به دوستان

بنده پس از چند روز جستوجو در مورد خرید یک سیستم صوتی عالی(هدست) برای استفاده در گوشی یا mp3 پلیر با ورودی استاندار 3.5 میلیمتری بسیار تحقیق کردم...
مطالب بسیار گسترده ای در این مورد وجود داره.تا اخر این هفته قصد خرید دارم..به مطالبی که تا به حال رسیدم به این صورت بوده..

مدل های کریتیو در بازار ایران اصل هستند با نمایندگی انحصاری..کار این شرکت در بخش هدست منحصرا برای پخش صدای عالی و با وضوح هست...
از تمام لحاظ از مدل های فیلپس و سونی با توجه به پرسوجو و تحقیقات و مقایسه جداول فنی اونا
مدل کریتیو برتر هست...
.................................................. ...................................

مدل قدرتمندی چون Creative EP-630 موجود هست با مشخصات فنی زیر....

اهن ربای نئودیمیوم پرقدرت برای تولید صدای شفاف

کلاهکهای سیلیکونی گوشی برای حذف صدای مزاحم محیط

کابل مسی فاقد اکسیژن با روکش طلا برای ارائه موسیقی بدون نویز

واکنش فرکانس: 6 هرتز تا تا 23 کیلوهرتز

حساسیت: 106 دسی بل

موجود در رنگهای مشکی و سفید

مشخصات از سایت رسمی سازنده:

.................................................. ..........................................
مدل جدیدتری به نام Creative EP-830 هم اومده که سایت رایانه و بیشتر سایت ها هنوز ندارن.

فقط یک فروشنده داره که هنوز معلوم نیست اصل باشه..فکر میکنم این مدل تقلبیش وارد بازار شده..
مشخصات رسمی سایت سازنده...

.................................................. ............................................
مدلی قدرتمند دیگری هست به قیمت 80 هزار تومان که من خیلی ازش خوشم اومده به نام..
Creative Aurvana In-Ear بسیار زیبا و شکیل هست.

مشخصات فارسی..

واحد های محرکه آرمیچر متوازن
واکنش فرکانس 20 کیلوهرتز - 20 هرتز
امپدانس 42 اهم
حساسیت 115 دسی بل
طول سیم 2/1 متر (کابل مسی بدون اکسیژن)
فیش ورودی فیش کوچک با روکش طلایی 5/3 میلی متری
وزن خالص 13 گرم (بدون بسته بندی)

توضیحا رسمی سایت سازنده:

.................................................. .......................................با توجه به جداول فنی سه مدل مختلف که در بالا ذکر شد
دوستانی که در امر سیستم صوتی تجربه تخصصی و فنی دارن شما کدام مدل را انتخاب میکنید..
(هدف بلندی صدا و یا قدرت باس نیست فقط کیفیت و وضوح صدا و ساپورت دالبی و حتما به صورت ایرفون باشه)

همچنین اگر مدل های دیگری هم تست کردید با ذکر مشخصات فنی و موجود بودن در بازار ایران با پشتیبانی رسمی اعلام کنید...

میخوام روی گوشی 5800 استفاده کنم...اخرین اکسپرس موزیک نوکیا هست..
شما 830 رو از کجا خریدین.به چه قیمتی..ادرس سایت نمایندگی کریتیو اگه دارین بزارین..مرسی...
دوست خوب اولاً که لطف کن در یه تاپیک سوالاتت رو دنبال کن و فونت و قالب بندی نوشته هات رو هم نرمال انتخاب کن .. ممنونم ..

در مورد سوالت، جدا از اینکه مشخصات فنی و اعداد و ارقام اطلاعات خیلی کمی در مورد کیفیت نهایی یه هدفون به ما میدن، انتخاب یه هدفون بستگی به چندین فاکتور داره که اگه بخوایم در مورد in ear ها صحبت کنیم احتمالاً مهمترینش سبک و علایق موسیقی شما خواهد بود ... هدفون های مختلف و کمپانی های مختلف رنگ و امضای مختلفی روی محصولاتشون اعمال می کنن که نهایتاً باعث میشه هرکدوم برای یک یا چند سبک مناسب تر باشن .. معنی اش این نیست که بقیه بد هستند و اصلاً شاید این تفاوت برای 3/4 کاربرها محسوس نباشه چندان .. اما بهرحال میتونه در جهت افزایش تجربه شنیداری فرد عمل کنه ..

کارای کریتیو کارای خیلی خوبی هستند بخصوص در محدوده قیمت متوسط و پایین تر (توجه کنیم که محدوده قیمت متوسط ایران در واقع هنوز محدود پایین جهانی محسوب میشه)، اما مسلماً بهترین شرکت نیستند ... فرضاً همون اشاره ای که شما داشتی که باس بیشتر نمیخوای، خب معمولاً کریتیو هدفون هاش رو برای باس بیشتر تولید می کنه! .. ولی باز فرضاً 830 متعادل تره .. در مقابل کارای سونی صحت صدای بالاتری دارند ..

ضمناً استفاده از هدفون روی موبایل، یه قدم پایین تر از mp3 player هستش .. یعنی شما نمیتونی از نهایت کیفیت یه هدفون بهره مند بشی... حتماً خوب و عالیه .. اما نهایت کارآیی نخواهد بود ...

یه اشاره هم در مورد دالبی داشته باشم: هدفون های بسیار کمی هستند که چیپ دالبی داشته باشند، اکثراً بالای 100 تومن هستند و ضمناً اگه قرار نباشه رسانه دالبی پخش کنی (فیلم دالبی -- موسیقی چند کانال که شدیداً اندکه) هزینه بیخوده ..

reza prog
14-02-2010, 20:52
دوست خوب اولاً که لطف کن در یه تاپیک سوالاتت رو دنبال کن و فونت و قالب بندی نوشته هات رو هم نرمال انتخاب کن .. ممنونم ..

در مورد سوالت، جدا از اینکه مشخصات فنی و اعداد و ارقام اطلاعات خیلی کمی در مورد کیفیت نهایی یه هدفون به ما میدن، انتخاب یه هدفون بستگی به چندین فاکتور داره که اگه بخوایم در مورد in ear ها صحبت کنیم احتمالاً مهمترینش سبک و علایق موسیقی شما خواهد بود ... هدفون های مختلف و کمپانی های مختلف رنگ و امضای مختلفی روی محصولاتشون اعمال می کنن که نهایتاً باعث میشه هرکدوم برای یک یا چند سبک مناسب تر باشن .. معنی اش این نیست که بقیه بد هستند و اصلاً شاید این تفاوت برای 3/4 کاربرها محسوس نباشه چندان .. اما بهرحال میتونه در جهت افزایش تجربه شنیداری فرد عمل کنه ..

کارای کریتیو کارای خیلی خوبی هستند بخصوص در محدوده قیمت متوسط و پایین تر (توجه کنیم که محدوده قیمت متوسط ایران در واقع هنوز محدود پایین جهانی محسوب میشه)، اما مسلماً بهترین شرکت نیستند ... فرضاً همون اشاره ای که شما داشتی که باس بیشتر نمیخوای، خب معمولاً کریتیو هدفون هاش رو برای باس بیشتر تولید می کنه! .. ولی باز فرضاً 830 متعادل تره .. در مقابل کارای سونی صحت صدای بالاتری دارند ..

ضمناً استفاده از هدفون روی موبایل، یه قدم پایین تر از mp3 player هستش .. یعنی شما نمیتونی از نهایت کیفیت یه هدفون بهره مند بشی... حتماً خوب و عالیه .. اما نهایت کارآیی نخواهد بود ...

یه اشاره هم در مورد دالبی داشته باشم: هدفون های بسیار کمی هستند که چیپ دالبی داشته باشند، اکثراً بالای 100 تومن هستند و ضمناً اگه قرار نباشه رسانه دالبی پخش کنی (فیلم دالبی -- موسیقی چند کانال که شدیداً اندکه) هزینه بیخوده ..

ممنونم از توضیحات خوبتون...
در مورد گوشی و mp3 player فکر نکنم تفاوت زیاد باشه...به خصوص روی گوشی سری w 950 با سیستم عامل Uiq3 که با -- کردن اون و تغییرات در فایل های سیستمی صدای بسیار با کیفیتی دریافت میشه..
به هر حال:
از نظر دالبی برام مهم هست..چون حدود 50 کانال HD به خصوص از پکیج اسکای ایتالیا و مجموعه شبکه های HD
mtv را دارم که تماما دارای صدای دالبی هستند..(ac3)
روی اسپیکر edifier نتیجه حیرت انگیزی از دالبی گرفتم و حالا قصد خرید هدست دارم اما فقط روی گوشی..
اگه گزینه خوبی در این مورد میشناسین لطفا معرفی کنید..

(امکان زدن تایپیک بنده ندارم)

seymour
15-02-2010, 19:55
ممنونم از توضیحات خوبتون...
در مورد گوشی و mp3 player فکر نکنم تفاوت زیاد باشه...به خصوص روی گوشی سری w 950 با سیستم عامل Uiq3 که با -- کردن اون و تغییرات در فایل های سیستمی صدای بسیار با کیفیتی دریافت میشه..
به هر حال:
از نظر دالبی برام مهم هست..چون حدود 50 کانال HD به خصوص از پکیج اسکای ایتالیا و مجموعه شبکه های HD
mtv را دارم که تماما دارای صدای دالبی هستند..(ac3)
روی اسپیکر edifier نتیجه حیرت انگیزی از دالبی گرفتم و حالا قصد خرید هدست دارم اما فقط روی گوشی..
اگه گزینه خوبی در این مورد میشناسین لطفا معرفی کنید..

(امکان زدن تایپیک بنده ندارم)
در مورد تفاوت کیفیت موبایل و پلیر (طبیعتاً منظورمون بهترین پلیرها در مقابل بهترین موبایل های موسیقی هستش) ، بحث زیاد شده و بهرحال این یه اتفاق نظره که پلیرها از چندین نظر (که کیفیت صوتی یکی شه -- بحث کنترل هست - بحث مدیریت فایل -- آرایش دکمه ها - .. ) برتری دارند و اصلاً اگه غیر از این باشه نامعقول بود .. باز با این حال، سلیقه و ترجیح شخصی جای خودش رو داره و اگه یه نفر بگه "نخیر - موبایل من صداش بهتره"، ما اینجا فقط قصد مشاوره و تبادل نظر رو داریم و قرار نیست کسی رو قانع کنیم..

//

اگه دالبی برات مهمه باید بری سراغ کارایی که اصطلاحاً چیپ دالبی رو داشته باشند .. و خلاصه از این قابلیت حمایت کنه ... مثلاً Xfi از سری aurvana ی کریتیو این قابلیت رو داره.

* نیازی به زدن تاپیک نیست و همین جا ادامه بده .. ضمن من روزی فقط یکبار آنلاین میشم و از این جهت اگه پاسخ های شما به تاخیر میفته عذر میخوام.

prowler88
17-02-2010, 00:31
اگه اشتباه نکنم pioneer هم یه مدل با دالبی درست و حسابی داشت که خیلی ازش تعریف شده بود. مدلش یادم نیست چی بود.