PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد انجام یک کار با پاور قدیمی

toorajjj
11-02-2010, 17:34
سلام دوستان و اساتید عزیز
من یک کامپیوتر قدیمی از اونایی که کیسشون کوچیکه دارم پاورشو نگاه کردم دیدم 250 واته میخواستم بدونم میتونم از این پاور تو سیستم جدیدی که الان دارم بنحوی استفاده کنم . مثلا برق دی وی دی یا هارد و فنها و سای ر قطعاتو بهشو وصل کنم تا سیستم با دو تا پاور باشه و قدرت کامپیوتر جدیدم بالا بره و تو پاور کم نیاره چون پاور سیستم جدیدم وات واقعی نیست و احساس میکنم سیستمو نمیکشه هرچند قطعات زیاد بالایی ندارم ( پنتیوم 4 با گرافیک 8500 gt) البته کمی تو برق و الکترونیک سر رشته دارم . کسی تا حالا امتحان کرده ؟ چچوری شده
با تشکر

Kianoosh
11-02-2010, 18:21
سلام دوست عزیز

ببین بحث روشن شدن همزمان دو پاور به کنار بحث اتصال مینبورد هم به کنار ! روش روشن کردن پاور دوم و قطعاتی که به اونها وصل می کنید کمی ریسک داره! و مشکلات خاموشی یه پاور و پایداری بلند مدت و....کلا این کار به هیچ وجه توصیه نمیشه !

به نظر شما اول یه تست Power OCCT بگیر اگه مشکلی نداشت ناپایداری قطعاتت رو جای دیگه جست و جو کن

...کل قطعاتت و مشخصات پاور فعلی رو بنویس

toorajjj
11-02-2010, 21:18
سلام دوست عزیز

ببین بحث روشن شدن همزمان دو پاور به کنار بحث اتصال مینبورد هم به کنار ! روش روشن کردن پاور دوم و قطعاتی که به اونها وصل می کنید کمی ریسک داره! و مشکلات خاموشی یه پاور و پایداری بلند مدت و....کلا این کار به هیچ وجه توصیه نمیشه !

به نظر شما اول یه تست Power OCCT بگیر اگه مشکلی نداشت ناپایداری قطعاتت رو جای دیگه جست و جو کن

...کل قطعاتت و مشخصات پاور فعلی رو بنویس
با تشکر از این که جواب منو دادید
روشن کردن همزمان دوتا پاور فکر کنم میدونم منظرتون چیه یعنی مثلا کارت گرافیک پاور را از یک پاور بگیره در حالیکه خودش به مین بوردی وصله که از یک پاور دیگه برق میگیره ( مثلا گرافیک 4830 که برق جداگانه ای نیاز داره ) . یا مثلا دی وی رایتر را به یک پاور وصل کنم در حالیکه سیم ارتباط دیتاش به مینی وصله که از یک پاور دیگه برق میگیره :حالا مساله اینه که من نمیدونم در این حالت چه وضعی پیش میاد ؟
منظورتون را از ریسک دقیقا میشه توضیح بدید ؟
تستس که گفتید اصلا نمیدونم چیه لطفا راهنمایی کنید به کدام پست مراجعه کنم ؟
من ناپایداری قطعات ندارم ولی فکر میکنم چون پاورم از نوع پاسکال است که روش نوشته 500 وات( مدل 340U از اونایی که وقتی آدم از کامپیوتر چیزی نمیدونه فروشنده ها فله ایی میبند رو ی کامپیوتر ) در حالیکه میدونم وات واقعی نیست . در این حالت احتمال میدم از کارای قطعات کاسته میشه . البته مظمعن نیستم اینو شما اساتید باید راهنمایی کنید
کل قطعاتم هم :رم یک گیگ . سی پی یو 3.2 گرافیک 8600 GT . دی وی رایتر . هارد 160 . مادر بورد اسوس p5 pl2e

Kianoosh
12-02-2010, 02:14
با تشکر از این که جواب منو دادید
روشن کردن همزمان دوتا پاور فکر کنم میدونم منظرتون چیه یعنی مثلا کارت گرافیک پاور را از یک پاور بگیره در حالیکه خودش به مین بوردی وصله که از یک پاور دیگه برق میگیره ( مثلا گرافیک 4830 که برق جداگانه ای نیاز داره ) . یا مثلا دی وی رایتر را به یک پاور وصل کنم در حالیکه سیم ارتباط دیتاش به مینی وصله که از یک پاور دیگه برق میگیره :حالا مساله اینه که من نمیدونم در این حالت چه وضعی پیش میاد ؟

خب مساله اول که در این حالت پیش میاد اینه که پاور دوم رو چطور و در چه زمانی نسبت به پاور اول روشن می کنید؟! نه ببین وقتی سیستم روشن میشه همه قطعات با هم دارن کار میکنن و در ابتدا توسط بایوس مین بورد شناسایی میشن حالا اگه شما صفحه پست رو رد کنی و بعدش قطعه ای مثل هارد و کارت گرافیک به کار بیوفته خیلی احتمال آسیب دیدن وجود داره مخصوصا برای هارد!و این جدا از مساله کابلهای دیتا یا شیار و پینهای گرافیک هست برای مثال میتونی برق رایتر یا گرافیک رو قطع کنی(هنوز به مین وصله) بعد روشن کنی بعد که تصویری نداشتی یا هارد شناسایی نشد برقش رو وصل کنی! ..مساله بعدی اینه که وقتی یکی از دو پاور به دلیلی جریانشون قطع میشه و اونیکی هنوز داره کار می کنه!مثل اینکه در محیط ویندوز باشی و یهو کابل برق هارد رو جدا کنی شاید این اتفاق یک بار و دو بار مشکلی پیش نیاد ولی بلند مدت قطعا آسیب میزنه چه سخت افزاری و چه نرم افزاری مورد بعدی اینه که شما کنترل رو پاور دوم نداری (شرایط عادی!)یعنی پاور اول رو استند بای می کنی پاور دوم داره کار می کنه و گرافیکت کار می کنه فنش روشنه و ...

منظورتون را از ریسک دقیقا میشه توضیح بدید ؟
برای همینه که میگم این کار اگه هم شدنی باشه با کلی دردسر چندان منطقی نیست و توصیه نمیشه استفاده از یک پاور قویتر خیلی بهتره...

تستس که گفتید اصلا نمیدونم چیه لطفا راهنمایی کنید به کدام پست مراجعه کنم ؟

از این لینک نرم افزار occtرو دانلود کن و تست پاورش رو حداکثر فشار انجام بده خب برای مطمئن شدن از سایرقطعات هم میتونی تست پردازنده/رم و تست گرافیک رو هم انجام بدی البته سیستمت خیلی مصرف نداره و فکر نمی کنم مشکلی باشه (ناپایداری تو بازی یا نرم افزار سنگین افزایش دما غیر عادی کندی و فریز که نرم افزاری نباشه....)با محاسبه من(تازه دو فن یه مودم و دو یو اس بی دیوایس هم اضافه شده همه قطعات در حداکثر فشار و ...) شد حدود 275-300 وات گرافیک 8500 هست یا 8600 و برندش؟ من 8600 حساب کردم...
در آخر اگه واقعا احساس می کنی پاورت باید عوض بشه با کمترین هزینه + فروش پاورهای فعلی میتونی پاورهای 330 350 و 380 وات موجود در بازار از برندهای مختلف رو بگیری

Lord_theOne
15-02-2010, 20:11
مسئله سر این نیست که 250 وات دارد مسله این هست که توی این چند سال بازدهیش امده پایین و اصلا توصیه نمی کنم حتی برای رم :31: هم اینو استفاده کنی فقط خواستی می تونی برای فن های کیست استفاده کنی