PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا نرم افزاری هست که کنترل سرعت فن کیس رو بصورت دستی تنظیم کرد؟

mhs_837
08-02-2010, 02:03
سلام دوستان
می خواستم بدونم نرم افزاری هست که بشه کنترل سرعت فن کیس رو بصورت دستی تنظیم کرد؟ چون من داخل کیسم 2تا فن دارم که یکی 4سیمه و یکی 3سیمه و سوکت های فن ها رو به مادربرد وصل کردم.الان میزان سرعتشون رو نشون میده(یکی حدود 3000 دور بر دقیقه و اوون یکی 2100دور بر دقیقه) ولی خیلی سروصدای شکست هوا زیاد شده :41:.واسه همین نرم افزاری می خوام که در مواقعی که لازم باشه خودم سرعتشون رو کم یا زیاد کنم.درضمن مادربرد من گیگابایت مدلEP45-UD3R هست

alpacino_2010
09-02-2010, 13:26
سلام دوستان
می خواستم بدونم نرم افزاری هست که بشه کنترل سرعت فن کیس رو بصورت دستی تنظیم کرد؟ چون من داخل کیسم 2تا فن دارم که یکی 4سیمه و یکی 3سیمه و سوکت های فن ها رو به مادربرد وصل کردم.الان میزان سرعتشون رو نشون میده(یکی حدود 3000 دور بر دقیقه و اوون یکی 2100دور بر دقیقه) ولی خیلی سروصدای شکست هوا زیاد شده :41:.واسه همین نرم افزاری می خوام که در مواقعی که لازم باشه خودم سرعتشون رو کم یا زیاد کنم.درضمن مادربرد من گیگابایت مدلEP45-UD3R هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mhs_837
10-02-2010, 02:03
باتشکر از شما دوست عزیز،باید بگم این نرم افزار رو قبلا هم امتحان کردم ولی فایده ای نداشت.شاید هم من نحوه کار باهاشو بلد نیستم!!حتی آخرین ورژنشو هم امتحان کردم(4.40) ولی عمل نکرد

Esikhoob
13-02-2010, 11:43
فکر کنم منظورتون برنامه speedfan هستش ، بله تنها برنامه ای که من تاحالا دیدم میتونه سرعت فن را بدون ترس کم کنه ، و خطرناک هم هست ، مواظب باش در مورد کامپیوتر من مثل اینکه اشکالی داشت ، FAN cpu را متوقف کرد در صورتی که من دستور نداده بودم.
دکمه Configure را بزن بعد Advanced را از اون بالا ، بعد از اون لیست باکس یک چیزی را انتخاب کن که پایین PWM1 Mode بیاد ، اگر PWM1 Mode را بگزاری روی "Software controlled" ، روی صفحه اول ،سرعت فن را به صورت درصدی میتونی کم کنی.

Advanced Ali-001
13-02-2010, 12:41
سلام دوستان
نرم افزار SPEED FAN رو میخواد تو گوگل سرچ کن راحت پیدا میشه OK

shahramcat
13-02-2010, 13:19
با این نرم افزارها میشه فقط سرعت گردش فن CPU رو تا حدودی کنترل کرد ..... فن کیس که رابط مستقیم برق داره اصلا کنترل کننده نداره !

بهتر هست از برنامه خود شرکت سازنده مادربورد استفاده کنید ..... مدل و مارک مادربورد شما چی هست ؟

Advanced Ali-001
13-02-2010, 13:48
با این نرم افزارها میشه فقط سرعت گردش فن CPU رو تا حدودی کنترل کرد ..... فن کیس که رابط مستقیم برق داره اصلا کنترل کننده نداره !

بهتر هست از برنامه خود شرکت سازنده مادربورد استفاده کنید ..... مدل و مارک مادربورد شما چی هست ؟

100% تایید میشه ماها که تازه کاریم باید از کهنه کارها خیلی چیزا یاد بگیرم

---------- Post added at 01:48 PM ---------- Previous post was at 01:48 PM ----------

100% تایید میشه ماها که تازه کاریم باید از کهنه کارها خیلی چیزا یاد بگیرم:10::10:

mhs_837
13-02-2010, 15:52
فکر کنم منظورتون برنامه speedfan هستش ، بله تنها برنامه ای که من تاحالا دیدم میتونه سرعت فن را بدون ترس کم کنه ، و خطرناک هم هست ، مواظب باش در مورد کامپیوتر من مثل اینکه اشکالی داشت ، FAN cpu را متوقف کرد در صورتی که من دستور نداده بودم.
دکمه Configure را بزن بعد Advanced را از اون بالا ، بعد از اون لیست باکس یک چیزی را انتخاب کن که پایین PWM1 Mode بیاد ، اگر PWM1 Mode را بگزاری روی "Software controlled" ، روی صفحه اول ،سرعت فن را به صورت درصدی میتونی کم کنی.

نرم افزار SPEED FAN رو میخواد تو گوگل سرچ کن راحت پیدا میشه OK

باتشکر از شما دو دوست عزیز و بقیه بچه ها که همفکری کردند.
اینکارهایی که گفتین رو انجام دادم و نتیجه گرفتم البته تا حدودی!چون این نرم افزار واسه سوکت های 4پینی هست و 3پینی ها رو ساپورت نمی کنه.واسه 3پینی ها نمیشه کاری کرد؟البته تو دفترچه مادربرد فقط چهارپینی رو گفته SPEED CONTROL داره و راجبه 3پبنی فقط زده 12ولت.می تونه این دلیلش باشه که نشه سرعتشو کنترل کرد؟درضمن مادربرد من یک 4پینی درقسمت جلو(نزدیک به جلوی کیس واسه مکش هوا) و یک 3پینی در قسمت عقب داره(نزدیک به عقب کیس واسه دمش هوا)

mhs_837
13-02-2010, 15:58

100% تایید میشه ماها که تازه کاریم باید از کهنه کارها خیلی چیزا یاد بگیرم:10::10:

100% تایید نمیشه،چون اکثر مادربردها حتی قدیمی ها سوکت 3پینی واسه تغذیه فن کیس دارند و بعضی مادربردها 4پینی هم دارند که احتمالاسرعت فن رو هم کنترل میکنه البته بصورت اتومات.من خیلی گشتم تا فن 8*8 با 4سیم و 3سیم پیدا کردم

leomostafa
17-04-2010, 21:56
سلام دوستان

ببخشید که این سوال رو اینجا طرح می کنم

فن سی پی یو بنده یه مدت هست کامپیوتر رو که روشن می کنم صدای بوق بایوس که میزنه فن سی پی یو خاموش می شه بعد چند دقیقه هم سیستم خاموش میشه .

چه جوری می تونم فن رو روشن کنم ؟

ممنون

1449
21-05-2010, 13:19
سلام ....
من یه مشکل یزرگ دارم اخیراً
فن لب تاپم به محض ورود به وبندوز کلاً خاموش می شه...
شدیداً لبی ( لب تاپ ) من داغ می کنه و بعد از یه مدت خاموش می شه...
لبی من سونی هستش و ویندوز 7 اورجینال دارم....
چیکار کنم که فن لبی همیشه روشن بمونه و کلاً با سرعت زیاد کارکنه؟؟؟؟؟