PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اشکال در سرعت اینترنت

irainian
07-02-2010, 10:15
من از ه فن اوا adsl گرفتم دوستم هم همین طور با یه سرعت یک کوچه با من فاصله داره من از در ورودی خونمون سیم کشیدم یعنی از سیم اصلی مخابرات واسه اتاق ولی هنوز کامپیوتر من یه سایتو تو 20 ثانیه باز میکنه ولی اون همون سایتو تو 4 ثانیه مودم هامون با هم تفاوت داره ولی میگن مودم تو سرعت تاثیر نداره اشکال از چی می تونه باشه با تشکرات قبلی

mehrdad38
07-02-2010, 12:12
اگر شركت كارش درست باشه و همه چي رو OK انجام داده يا از مودم مي تونه باشه يا از سيم كشي تلفن. 2 تا راه داري:

1- مودم خودتو ببري خونه دوستت باهاش امتحان كن ببين مثل دوستت سرعتش خوبه يا نه اگر بد بود پس معلوم ميشه مودمت اشكال داره ولي اگر نه سرعت خوب بود بايد به كابل تلفن شك كرد.
2- از مخابرات استعلام خط بگير ببين اگر سيم كشي تلفن مشكل داره برو مجدد درخواست سيم كشي بده.

irainian
10-02-2010, 09:34
مودم یکی از دوستان دیگم رو که از همون نوع بود را اوردم اشکال از مودم نبود در ضمن من از دم در وروری سیم مستقیم کشیدم و spiltter هم نبستم ایا گذاشتن اسپیلیتر سرعت را بالا می برد

mehrdad38
10-02-2010, 09:42
نه اسپيليتر روي سرعت تاثيري نداره ولي براي استفاده همزمان ADSL و تلفن در صورتي كه خط ADSL همون خط تلفنيه كه استفاده مي كني بايد نويزگير يا اسپليتر استفاده كني. من شكم بيشتر به كابل تلفن مي ره از سالم بودن كابل كشي مطمئن بشو.

irainian
10-02-2010, 09:46
نه اسپيليتر روي سرعت تاثيري نداره ولي براي استفاده همزمان ADSL و تلفن در صورتي كه خط ADSL همون خط تلفنيه كه استفاده مي كني بايد نويزگير يا اسپليتر استفاده كني. من شكم بيشتر به كابل تلفن مي ره از سالم بودن كابل كشي مطمئن بشو.
ممون که این قد سریع جواب دادی نگاه کنید یک کابل از مخابرات میاد دم در یک سیم تنها رو اون کابل بستم مستقیم میاد تو اتاقم باز رو همون کابل مخابرات یک سیم دیگه بسته شده میاد تو سیم کشی ساختومون یعنی دو تا سیم رو یه کابل از کجا بفهمم نویز داره یا نداره

mehrdad38
10-02-2010, 10:01
يه نكته الان يادم اومد برو تو تنظيمات مودمت :

قسمت Device info ( اگر درست گفته باشم ) برو بعد مقادير downstream و upstream رو در بيار ببين چقدره ؟

iman84
10-02-2010, 10:04
شما با یک کامپیوتر دیگه هم امتحان کن شاید ویندوزت مشکل داشته باشه یا برنامه ای داره آپدیت میشه

mehrdad38
10-02-2010, 10:09
ممون که این قد سریع جواب دادی نگاه کنید یک کابل از مخابرات میاد دم در یک سیم تنها رو اون کابل بستم مستقیم میاد تو اتاقم باز رو همون کابل مخابرات یک سیم دیگه بسته شده میاد تو سیم کشی ساختومون یعنی دو تا سیم رو یه کابل از کجا بفهمم نویز داره یا نداره

مشكل هم اينجاست اينطوري كه نمي شه هرچه سيم هاي ضميمه شده بيشتر باشده و طول سيم بيشتر باشه روي سرويس ADSL تاثير بشدن معكوس داره اين باعث ميشه مقاومت درون كابلي افزايش پيدا كنه و باعث افت سيگنال ميشه من جاي تو باشم مي رم درخواست مي دم بيان درست و حسابي برام سيمكشي كنن.

farsweb
10-02-2010, 18:25
سلام
من از یکی از شرکت ها تو مهدیشهر سمنان adsl 512 دارم . منتها سرعت دانلودش تو بهترین حالت به زور به 400 یا همون 50 کیلوبایت میرسه .روزها هم افتضاحه . خودشون میگن واسه 22 بهمن اینطوری شده . راستمیگن ؟
اگه نه کجا باید شکایت کنم . اصلا شکایت کنم فایده داره ؟
متشکر

mehrdad38
10-02-2010, 19:34
سلام
من از یکی از شرکت ها تو مهدیشهر سمنان adsl 512 دارم . منتها سرعت دانلودش تو بهترین حالت به زور به 400 یا همون 50 کیلوبایت میرسه .روزها هم افتضاحه . خودشون میگن واسه 22 بهمن اینطوری شده . راستمیگن ؟
اگه نه کجا باید شکایت کنم . اصلا شکایت کنم فایده داره ؟
متشکر

شما هم همينطور قسمت Device info ( اگر درست گفته باشم ) برو بعد مقادير downstream و upstream رو در بيار ببين چقدره ؟ تا بهت بگم چكار كني.:20:

CHEGUEVARA.
10-02-2010, 20:15
سلام عزيز
من هم همين مشكل سرعت رو دارم:41:
Upstream (Kbps):511
Downstream (Kbps):1023
سرعت دانلودم روزها از 40 تا 50 متغيره ولي شبها 70 تا 80 ميشه ولي ثابت نيست و كم ميشه
مشكل از كجاست....؟؟؟؟؟:13:

irainian
10-02-2010, 22:21
سلام عزيز
سرعت دانلودم روزها از 40 تا 50 متغيره ولي شبها 70 تا 80 ميشه ولي ثابت نيست و كم ميشه
عزیز اول isp تو بزن دوما اشکال نداره چون share میشه این مشکل به وجود میاد ولی سرعت من اینطوره که خودم و دوستم که از یه شرکت و یک سرویس رو میگیریم هم زمان تو speedtest میریم سرعتمون با هم تفاوت زیادی داره تو ping هم یه 300 تایی تفاوت داره

farsweb
10-02-2010, 23:02
شما هم همينطور قسمت Device info ( اگر درست گفته باشم ) برو بعد مقادير downstream و upstream رو در بيار ببين چقدره ؟ تا بهت بگم چكار كني.:20:

متاسفانه همچین قسمتی تو بخش تنظیمات مودم نیست . مودم من تی پی لینکه . کجا باید این گزینه رو پیدا کنم ؟

mehrdad38
11-02-2010, 07:42
سلام عزيز

تازه گي ها اينطور شده يا نه از اول اين طور بوده؟

mehrdad38
11-02-2010, 07:52
متاسفانه همچین قسمتی تو بخش تنظیمات مودم نیست . مودم من تی پی لینکه . کجا باید این گزینه رو پیدا کنم ؟

اصلا لازم نيست گزينه اي رو بزني همون صحفحه اول هست. به محض اينكه وارد تنظيم مودم مي شي يه جدولي هست كه يكسري پارامتر رو شرح داده ومقادير زير رو هم مشخص كرده.
Line Rate Downstream Kbps
Line Rate Upstream Kbps

isbn
11-02-2010, 12:13
سلام عزيز

برایه منم کاملا همینطوره صبانت.

CHEGUEVARA.
11-02-2010, 17:20
تازه گي ها اينطور شده يا نه از اول اين طور بوده؟

از اول همينجوري بود....
5روزي ميشه كه از اين شركت سرويس گرفتم/درست ميشه..؟؟:13:

mehrdad38
11-02-2010, 22:09
خوب آره تو بد موقعي سرويس گرفتي بايد يك هفته صبر كني. پهناي باندت هر چقدر هست 128 ، 256 و.... با Downstream و Upstream مقايسه كن ببين مثل هم هستن يا نه ( از صفحه اول قسمت تنظيمات مودم ).

zia_yosufi
16-02-2010, 20:16
ببین دوست عزیز هر چی سیم تلفنت طولش بیشتر باشه سرعت اینترنتت رو پایین تر مییاره و اگه از سیم چند تیکه استفاده کنی که سرعت اینترنت خیلی افتضاح میشه ببین اگه سیمت طولانی سعی کن کوتاه تر کنی و اگه قطعی داره سعی کن حتما عوضش کنی بعد مودمتم چک کن ببین درست رو شیار مادر بورد نصب شده یا نه اونوقت صد در صد مشکلت حل میشه

brave_ie
22-02-2010, 18:18
اینجا کسی از مخابرات سرویس داره؟
من الان 2-3 روزه اصلا میتونم بگم اینترنتم تعطیله
دیشب داشت خوب آهنگ دانلود میکرد ولی خیلی نوسان داره (البته اکثرا خیلی پایینه) یهو میرسه زیر 1 کیلو که ...
تورنتو که دیگه نگو اصلا انگار مدام داره گل لگد میکنه سرعت دانلودش از 2 بالاتر نمیره مگر لحظاتی ولی سرعت آپلود انقدر فاجعه نیستش
همش فکر میکنم اشکال از کامپیوتره نمیدونم چیکار کنم
شما همچین مشکلی ندارید؟

mehrdad38
22-02-2010, 19:41
اینجا کسی از مخابرات سرویس داره؟
من الان 2-3 روزه اصلا میتونم بگم اینترنتم تعطیله
دیشب داشت خوب آهنگ دانلود میکرد ولی خیلی نوسان داره (البته اکثرا خیلی پایینه) یهو میرسه زیر 1 کیلو که ...
تورنتو که دیگه نگو اصلا انگار مدام داره گل لگد میکنه سرعت دانلودش از 2 بالاتر نمیره مگر لحظاتی ولی سرعت آپلود انقدر فاجعه نیستش
همش فکر میکنم اشکال از کامپیوتره نمیدونم چیکار کنم
شما همچین مشکلی ندارید؟

بيا اينجا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید