PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فوری فوری.میشه ویندوز 64 و 32 بیتی رو روی یک سیستم نصب کرد؟

alpha007
05-02-2010, 19:29
سلام
میشه ویندوز سون ، 64 و 32 بیتی رو روی یک سیستم نصب کرد؟ یعنی دو تا ویندوز 64 و 32 بیتی از سون داشت؟
اگه میشه لطفا جزئیاتشو توضیح بدید
اینکه میتونم اونا رو روی یه درایو نصب کنم یانه؟
از اونجایی که ویندوز سون خودش پوشه (program files(x86 رو درست میکنه فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد
حالا باز اگه دوستان توضیح بدن ممنون میشم.

cdp
05-02-2010, 20:05
سلام

بله میشه...من همین الان یک Win7 x86 ویک Wind7 x64 دارم...

جزئیاتی نداره! هر کدوم رو خواستی اول نصب کن بعد اون یکی رو نصب کن ...اگر هم توی صفحه بوت یکی از ویندوزهات نبود، اول اون ویندوزی که هست رو اجرا کن بعداز برنامه EasyBCD استفاده کن (در بخش Add/Remove Entries درقسمت پایین یک ویندوزvista/Longhorn رو اضافه کن با اسم دلخواه(در صفحه بوت هم همین اسم رو نشون میده) ، اسم درایوی که الان ویندوز دومـت توشه(در زمان اجرای ویندوز)رو انتخاب کن)...

اصــلاً چند ویندوز رو نباید توی یک درایو نصب کرد...مشکلات زیادی بعداً برات پیش میاد...ProgramFiles اسمش یکی نیست ولی Windows-User یکی هست همچنین در زمان بوت ویندوز یک ویندوز بالا میاد.چون ویندوز ها بر اساس شماره درایو لود میشن..

alpha007
05-02-2010, 20:26
دوست عزیز حالا که شما دو ویندوزه کار هستی میشه این سوالامم جواب بدی:
1.وقتی دو تا ویندوز نصب میکنیم بعدها چه جوری میتونیم یکیشو حذف کنیم تا فقط یه ویندوز داشته باشیم؟
2.من این موضوعو متوجه نشدم که ویندوز 7 موقع بالا اومدن نمیتونه هر دو تا ویندوزو تشخیص بده و بوت کته؟
حتما باید از اون نرم افزار اضافی استفاده کرد؟
یعنی همه اونایی که 2 تا وین نصب میکنن(هم64 هم 32) باید از این برنامه استفاده کنن؟

cdp
05-02-2010, 21:26
دوست عزیز حالا که شما دو ویندوزه کار هستی میشه این سوالامم جواب بدی:
1.وقتی دو تا ویندوز نصب میکنیم بعدها چه جوری میتونیم یکیشو حذف کنیم تا فقط یه ویندوز داشته باشیم؟
2.من این موضوعو متوجه نشدم که ویندوز 7 موقع بالا اومدن نمیتونه هر دو تا ویندوزو تشخیص بده و بوت کته؟
3.حتما باید از اون نرم افزار اضافی استفاده کرد؟
یعنی همه اونایی که 2 تا وین نصب میکنن(هم64 هم 32) باید از این برنامه استفاده کنن؟

1. حذف=فرمت درایو , حذف ویندوز از صفحه بوت= Run> msconfig در تب boot نام ویندوز رو انتخاب وروی Delete کلیک کن...

2.ویندوز تشخیص نمیده که!... ببین بوت لودر بر اساس یک فایلی که در درایو ویندوز هست ویندوز رو تشخیص میده و بر اساس اطلاعات داخل اون اون صفحه انتخاب ویندوز رو نشون میده(اگر یک درایو این فایل رو داشته باشه اتوماتیک ویندوز داخل اونو لود میکنه واگه چند درایو این فایل رو داشته باشن یک صفحه انتخاب ویندوز ظاهر میشه!)...
حالا وقتی که دوتا ویندوز رو توی یک درایو نصب کنی فقط یک فایل بوت در اون درایو هست و بوت لودر دوتا ویندوز رو نمیتونه از هم تشخیص بده! در این صورت یا ارور میده...یا یکی از ویندوزا رو اجرا میکنه...

این مطالب رو یه جوری گفتم که هـمــه بفهمن!... از لحاظ علمی غلط غلوطه...:8::46:

در کل نصب چند ویندوز توی یک درایو به جز لود نشدن بعداً دردسرهایی هم داره...

3. اگه اسم ویندوزت توی اون صفحه انتخاب ویندوز نبود راحت ترین راه استفاده از همین برنامه هست (البته باید یک ویندوز سالم داشته باشی که با اون این برنامه رو اجرا کنی) یه راه دیگه هم داره که از طریق Repair درDVD ویندوزه...توی آدرس زیر آموزشش هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینا رو هم نگاه کن...نصب چند سیستم عامل در کنار هم...

alpha007
05-02-2010, 22:07
میبخشی اینقدر سوال میپرسم
مطالب بالا رو خوندم خیلی به کارم اومد
دستت طلا
اما سوال دیگه م اینه :مگه درایوی که ویندوز توش نصب هست رو میشه فرمت کرد؟
مثلا تو درایو c وین 32 بیت سون و تو درایو d وین 64 سون هست ،حالا ما میتونیم در حالیکه با وین 32 بیت اومدیم بالا درایو d رو فرمت کنیم؟
ممنون

cdp
06-02-2010, 05:00
میبخشی اینقدر سوال میپرسم
مطالب بالا رو خوندم خیلی به کارم اومد
دستت طلا
1.اما سوال دیگه م اینه :مگه درایوی که ویندوز توش نصب هست رو میشه فرمت کرد؟
2.مثلا تو درایو c وین 32 بیت سون و تو درایو d وین 64 سون هست ،حالا ما میتونیم در حالیکه با وین 32 بیت اومدیم بالا درایو d رو فرمت کنیم؟
ممنون
1. بله میشه!...با خود اون ویندوزبیای بالا، نمیشه درایو رو فرمت کرد یا باید از ویندوز دیگه ای استفاده کنی یا از نرم افزارهای پارتیشن بندی از طریق بوت این کار رو انجام بدی... (برای مثال: در نصب ویندوزXP خودش درایو انتخابی رو فرمت میکنه... حالا میخواد ویندوز توش باشه یا نباشه...)

2. بله..

یکبار خودت بریزی، همه چی رو می فهمی...:46:

sogol_n
10-02-2010, 12:46
سلام:
من روی سسستم ام ویندوز سون نصب است در ضمن از نوع 64 بیتی می خواستم بدانم امکان نصب ویندوز xp آن هم از نوع 32 بیتی به صورت virtual هست ؟
اگر هست چطوری این کار را بکنم ؟
به عنوان مثال می خواستم سی دی نصب پرینتر را روی سیستم ام نصب کنم اما خطا می دهد که باید از نوع 32 بیتی باشد .مثل نرم افزارهای دیگه هم نیست که بگم نسخه 64 بیتی اش را پیدامی کنم؟
حالا واقعا گیچ شدم و نمی دانم باید چکار بکنم!خواهش می کنم من را راهنمایی کنید!

webarts
10-02-2010, 15:29
سلام:
من روی سسستم ام ویندوز سون نصب است در ضمن از نوع 64 بیتی می خواستم بدانم امکان نصب ویندوز xp آن هم از نوع 32 بیتی به صورت virtual هست ؟
به عنوان مثال می خواستم سی دی نصب پرینتر را روی سیستم ام نصب کنم اما خطا می دهد که باید از نوع 32 بیتی باشد .مثل نرم افزارهای دیگه هم نیست که بگم نسخه 64 بیتی اش را پیدامی کنم؟

اگر هارد دیسک شما دارای چند لاجیکال درایو یا پارتیشن باشد روی هر کدام از آنها می توانید یک ویندوز یا سیستم عامل دیگر نظیر لینوکس نصب کنید.

من تا کنون درباره نصب ویرچوال یک ویندوز بر روی ویندوز دیگر نشنیده ام.:18:

بهتر است یک xp سرویس پک 3 در کنار ویندوز 7 خود نصب کنید تا مشکل ناسازگاریهای ویندوز 7 را بطور کل نداشته باشید.

cdp
11-02-2010, 05:25
من تا کنون درباره نصب ویرچوال یک ویندوز بر روی ویندوز دیگر نشنیده ام.:18:

حالا بشـنوید! :31:!

دانلود:

سلام:

شما باید درایور پرینتر مخصوص ویندوز 64 بیتی رو از سایت سازنده بگیرید....

parsa5564
10-10-2010, 19:28
دوستان من می خوام هم ویندوز 7 سنخه 64 بیتی و هم ویندوز 7 نسخه 32 بیتی رو نصب کنم
می خوام موقع بوت شدن ویندوز 7 نسخه 32 بیتی اول باشه و نسخه 64 بیتی دوم باشه
حالا لطفا راهنمایی کنید که کدوم رو اول نصب کنم و چیکار کنم؟
در ضمن می خوام هر کدوم رو روی یک درایو نصب کنم.

ebicross
10-10-2010, 19:32
اول 64 بیت رو توی C نصب کن و بعد 32 بیت رو توی D. اینطوری 32 بیت اوله.

parsa5564
12-10-2010, 19:38
اول 64 بیت رو توی C نصب کن و بعد 32 بیت رو توی D. اینطوری 32 بیت اوله.

ممنون درست شد
حالا من می خوام windows server2008 رو هم نصب کنم
می خوام روی درایو E نصب کنم که یه سری برنامه هایی توی این درایو ذخیره کردم.اگر بخوام بدون اینکه این درایو رو فرمت کنم می تونم ویندوز سرور رو توی این درایو نصب کنم؟که اون فایل هام رو نخوام انتقال بدم به یه درایو دیگه

ebicross
12-10-2010, 21:45
بله میشه. موقع نصب گزینه ی فرمت رو نزنید.
ولی این دو ویندوزتون دوباره لیست بوتش ممکنه بره توی لیست جداگانه و یا اینکه کامل حذف بشه و مجبور باشید با نرم افزار مسیر بوت رو تعمیر کنید.

parsa5564
12-10-2010, 21:55
البته فکر کنم چون ویندوز سرور 2008 با ویندوز 7 با هم منتشر شدن به عنوان نسخه قدیمی تر نشناسه.ما اگر اینطور بود و بوت اون 2 ویندوز حذف شد میشه برنامه EasyBCD 2.0 رو روی ویندوز سرور نصب کرد و بوت اون 2 ویندوز رو برگردوند؟

ebicross
12-10-2010, 22:24
بله میشه. مشکلی نیست.