PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدا دار کردن یک باتن

Omidpsp
31-03-2006, 07:17
دوستان من یه مدتی یه اشکالی برام پیش اومده
من می خوام اگه ماوس رو ی باتن مورد نظر رفت یک صدا که تو فلش(تو قسمت لایبرری) ایمپورت کردم پخش بشه
ولی مشکل من اینه که این پخش صدا فقط برای باتن هایی هستن که خودمون تو فلش با استفاده از ابزارها درست کردیم
یعنی وقتی من بافتوشاپ یه باتن طراحی می کنم و سپس اونو تو فلش ایمپورت می کنم اون صدا پخش نمیشه
(این مشکل برای تمام حالت هاست<<کلیک کردن/درگ کردن/و...>>)
لطفا منو راهنمایی کنید.. :puke: :puke: :puke:

Elfin-D
31-03-2006, 13:59
مشكلتون گنگه
باتني كه در فتوشاپ طراحي كرديد با چه فرمتي ايمپرت ميشه؟
طبيعتا بايد عكس(گيف يا هر چيز ديگه )باشه.پس بايد اون رو به باتن تبديل كنيد و براي فريم رول اور اون صدا تعريف كنيد

Omidpsp
04-04-2006, 06:32
الفین جون اون باتنی که من تو فنوشاپ درست کردم با فرمتpng ذخیرش کردم ولی در مورد نحوه صدا دارکردن من با استفاده از بیهیویر
یک باتن رو صدادار می کنم نه با اون روش شما
پس لطفا اون روش صدا دار کردن باتن خودتون رو به من بگید شاید روش شما را راحت تر باشه!!!!

silver
04-04-2006, 16:24
با اجازه الفين جان ... صدادار كردن يك دكمه انواع اقسام دارد از ساده ترين حالت كه نسبت دادن صدا به فريم كليدي دكمه هست بگير تا لود كردن ديناميك صدا از سايتهاي ديگر

روش پايين راحت ترين راه است:
شما يك نمونه دكمه مي سازيد يا با رايت كليك كردن روي عكس ايمپورت شده و انتخاب گزينه convert to symbol بصورت مد button عکستان را به دکمه تبدیل می کنید
فایل صوتی خود را ایمپورت کنید
حالا روی دکمه دابل کلیک کرده و یک لایه جدید مطابق عکس می سازید بعد بسته به اینکه می خواهید صدا هنگام کلیک کردن یا رها ساختن یا roll کردن ( یعنی ماوس روی دکمه قرار بگیرد) پخش شود فریم کلیدی ساخته و فایل صوتی را ار داخل کتابخانه به محیط کاری درگ دراپ می کنید
به قسمت properties رفته در قسمت soumd فایل صوتی را انتخاب کرده sync را به حالت start در میاورید
تمام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روش دیگری را هم با استفاده از اکشن ها خدمتتون عرض می کنم:

فریم اول در تایم لاین اصلی خود را انتخاب کرده و پنل اکشن را باز کنید
فایل صوتی را وارد فلش کنید
با استفاده از اکشن set variable نامی برای آن انتخاب کنید
با استفاده از اکشن attachsound() صدارا به آن ارتباط دهید
دکمه خود را نام گذاری کنید
و اکشن ( release یا press ,...به دلخواه ) به آن نسبت دهید
اکشن ()start را به آن نسبت دهید و تعداد دفعات و زمان پخش صدا بر خسب میلی ثانیه را برای آن مشخص کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در این اکشن mysound نامی ست که شما برای صدای خود می گذارید
importSound نام اصلی فایل صوتی ست که آنرا وارد فلش کرده اید
startButton نام دکمه ای است که ایجاد کرده اید و به دلخواه نام گذاری می کنید
0: زمان شروع پخش صداست
2: تعداد دفعات پخش

یک راه دیگه هم برای پخش صدا توسط دکمه هست که فایلش رو براتون ضمیمه کردم می تونید دانلود کنید و مطالعه بفرمایید

Omidpsp
06-04-2006, 19:54
اقا ممنون روش خودم ساده تر بود همون استفاده از بیهیمویر

silver
06-04-2006, 20:10
آقا روش اول كه خيلي آسونه عكس هم كه داره... كجاش مبهمه بفرماييد توضيح بديم....