PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید سمند lx ef7

teza
04-02-2010, 16:25
دوستان من می خوام ماشین سمند lx ef7 پایه گاز سوز بخرم میشه معایب و مزایا این خودرو را بگید در ضمن میشه جزییات امکانات این خودرو را بگید چون تو خود سایت ایران خودرو چیزی پیدا نکردم میشه میشه سریعا جواب بدید

MoHaMaD ZaNd
05-02-2010, 20:41
دوست عزيز به نظر من از لحاظ موتوري عيبي نداره و اون سري اول ها كه يه سري مشكل داشتن ايرانخودرو فراخوان داد و مشكل همه رو حل كرد و ديگه اون مشكل ها به هيچ وجه وجود نداره !!! مزاياش هم كه همون مزاياي سمند LX + موتور EF7‌ هست .
از لحاظ قدرت و شتاب كه صد در صد در برابر خودرو هاي تندر 90 و 206 SD مدل V8‌ و پارس ELX برتره ( تست شتاب سمند ال ايكس EF7 رو با اين سه خودرو خودم ديدم البته در حالت بنزين )
موتورش هم كه از تكنولوژي CVVT برخورداره . ( اگه خواستين در موردش توضيح ميدم )
بازم سوالي بود در خدمتم !!!

night lord
17-02-2010, 22:53
دوست عزیز منظور از LX EF7 همون سورن EF7 هست؟
چون من میخوام تا دو یا سه ماه آینده بگیرم (سورن EF7 ) چه جور ماشینیه . از پرشیا و 206 sd و L90 که بهتره درسته ؟
و یه لینک برای قیمت و شرایط خرید میخواستم .

D r i v e r
18-02-2010, 00:15
دوست عزیز منظور از LX EF7 همون سورن EF7 هست؟
چون من میخوام تا دو یا سه ماه آینده بگیرم (سورن EF7 ) چه جور ماشینیه . از پرشیا و 206 sd و L90 که بهتره درسته ؟
و یه لینک برای قیمت و شرایط خرید میخواستم .
نخیر
سورن EF7 با LX EF7 فرق میکنه
فرقشون هم زمین تا زیر زمینه
اونطور که بچه ها میگفتن مثل اینکه سورن EF7 تا الان تولید نداشتن و همش XU7 بوده
از پرشیا معمولی یا سالش هم مطمئنا بهتره
ولی با تندر 90 فول و 206 SD مدل V8 (گاز سوزش میشه V10) از نظر سطح امکانات میشه گفت در یه حدن :46:

farsweb
18-02-2010, 10:46
دوستان من می خوام ماشین سمند lx ef7 پایه گاز سوز بخرم میشه معایب و مزایا این خودرو را بگید در ضمن میشه جزییات امکانات این خودرو را بگید چون تو خود سایت ایران خودرو چیزی پیدا نکردم میشه میشه سریعا جواب بدید

منم هر چی پرس و جو کردم میگن تو این رنج قیمت ماشین بهتر از این مدل نیست .
ضمن اینکه این رو هم در نظر بگیر که موتور این ماشین بر خلاف مدل های قبلی سمند فقط 4 ساله که ساخته شده ( بعضی ها میگن بهینه شده :46: حالا ! ) و استاندارد یورو 4 داره . ضمن اینکه امکان نصب کیسه هوا هم داره . شک نکن که اگر می خوای از گاز استفاده کنی ، ماشینی بهتر از این تو این مملکت پیدا نمیشه .

shahab23518
25-02-2010, 11:50
سلام دوستان دارم ef7 میخرم باتوجه به اینکه قبلا پارس elx داشتم آیا سمندef7 قدرت وشتابش بیشتره یانه ؟
ضمنا آیا این موتور ef7 واقعا کارکنه یا اینکه بعد از مثلا 200 کیلومتر باید بندازیش دور؟
با تشکر از دوستانی که ef7 دارن لطفا راهنمایی کنند . مرسی شهاب

farshad bugatti
25-02-2010, 17:21
سلام دوستان دارم ef7 میخرم باتوجه به اینکه قبلا پارس elx داشتم آیا سمندef7 قدرت وشتابش بیشتره یانه ؟
ضمنا آیا این موتور ef7 واقعا کارکنه یا اینکه بعد از مثلا 200 کیلومتر باید بندازیش دور؟
با تشکر از دوستانی که ef7 دارن لطفا راهنمایی کنند . مرسی شهاب

ef7 موتور به روزی هستش و با توجه به پایه گاز سوز بودن و قدرت خوب شتاب قابل قبولی هم داره البته نه به اندازه پارس ELX اما در نوع خود قابل قبوله و در مورد کیفیت موتور هم که من تا حالا جز تعریف چیزه دیگری نشنیده ام!

total_overdose
25-02-2010, 17:37
ef7 موتور به روزی هستش و با توجه به پایه گاز سوز بودن و قدرت خوب شتاب قابل قبولی هم داره البته نه به اندازه پارس ELX اما در نوع خود قابل قبوله و در مورد کیفیت موتور هم که من تا حالا جز تعریف چیزه دیگری نشنیده ام!
سلام
دوست عزیز موتور پارس ای ال ایکس 110 اسب بخار با گشتاورد 155 نیوتون بر متر هست.
و موتور ای اف 7 با 113 اسب بخار و گشتاورد 155 نیوتون بر متر هست.
خیلی بخوایم تفاوت نزاشته باشیم میگیم مثل هم هستن اما من نمیدونم چجوری هست این پارس شتاب بهتری داره؟:31: تازه از وزن و این چیزا هم اگه بگزریم و فقط بخوایم موتور رو بررسی کنیم.واقعا آدم تو کار این ایران خودرو:2:میمونه.
ممکنه برای من توضیح بدین.:11:

MoHaMaD ZaNd
25-02-2010, 17:58
راستش من نميخوام طرفداري كنم . اما يكي از دوستانم كه سمند EF7‌رو با پژو 206 SD مدل V8 مقايسه كرده بود گفت شتاب EF7 با حالت بنزين با ELX‌ برابره اما توي حالت گازسوز ELX بهتر بود !!!

D r i v e r
25-02-2010, 21:17
راستش من نميخوام طرفداري كنم . اما يكي از دوستانم كه سمند EF7‌رو با پژو 206 SD مدل V8 مقايسه كرده بود گفت شتاب EF7 با حالت بنزين با ELX‌ برابره اما توي حالت گازسوز ELX بهتر بود !!!

کی ELX رو گاز سوز کرده؟؟(من برم ...... :دی)
اینم بگم ELX همچین آش دهن سوزی نیست
ولی خوب خوبم راه میره و تقریبا میشه گفت پرشتابه
206 SD V8 رو میزنه
زانتیا 2000 رو نمیزنه
تندر 90 رو خودم تست کردم که اونم میزنه(نریزین سرم به خدا شیفت کردن کسی که پشت تندر بود از من بهتره!)
البته الان بحث سمند EF7 هست که تا جایی که من دیدم هرکی خریده راضیه :46:

D r i v e r
25-02-2010, 21:23
سلام
دوست عزیز موتور پارس ای ال ایکس 110 اسب بخار با گشتاورد 155 نیوتون بر متر هست.
و موتور ای اف 7 با 113 اسب بخار و گشتاورد 155 نیوتون بر متر هست.
خیلی بخوایم تفاوت نزاشته باشیم میگیم مثل هم هستن اما من نمیدونم چجوری هست این پارس شتاب بهتری داره؟:31: تازه از وزن و این چیزا هم اگه بگزریم و فقط بخوایم موتور رو بررسی کنیم.واقعا آدم تو کار این ایران خودرو:2:میمونه.
ممکنه برای من توضیح بدین.:11:
سلام
شتاب ماشین فقط به قدرت و گشتاور نیست
یکی از دلایل فوق العاده تاثیر گذار ضرایب گیربکس هست
که حتی یه ماشین با قدرت کمتر رو باعث میشه از یه ماشین با قدرت بیشتر شتابگیری بهتری داشته باشه
حالا از ضرایب گیربکس بگذریم به غیر از این مورد سایز رینگ و لاستیک هم تاثیر گذار هست
باید دید که که هر دو ماشین روی چرخ چند اسب بخار قدرت میدن و تا چه میزان با شرایط آب و هوا و فشار هوا و ... بهتر جواب میدن
موتور ELX طبق ادعای شرکت سازنده چیزی حدود 112 اسب بخار قدرت تولید میکنه
موارد زیادی توی شتاب گیری ماشین تاثیر دارن که مطمئنا قدرت موتور تاثیر گذار هست ولی تنها عامل نیست :46:

farsweb
25-02-2010, 21:56

دوست عزیز صحبت از 206 صندوق دار کردی . این رو حتما اشاره کنم که 206 ماشین خیلی خوبیه شاید در سطح EF7 ولی آشنایی داشتم که به هوای قیافه این ماشین رو خریده ولی به دلیل کمبود جا در صندلی عقب چند روز بعد فروختتش ! سمند جدید علاوه بر بهبود نسبی وضعیت موتور ، انصافا ماشین راحتی هم هست . ضمن اینکه این دوستمون قبلا ELX داشتن و اراده کنن می تونن اون کپسول هیولا رو بردارن تا ماشین واقعا قدت فوق العادشو نشون بده .

MoHaMaD ZaNd
25-02-2010, 23:13
کی ELX رو گاز سوز کرده؟؟(من برم ...... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دوست من منظورم حالت گاز سمند بود نه ELX . ELX كه كه بنزين سوز بود !!!

دوست عزیز صحبت از 206 صندوق دار کردی . این رو حتما اشاره کنم که 206 ماشین خیلی خوبیه شاید در سطح EF7 ولی آشنایی داشتم که به هوای قیافه این ماشین رو خریده ولی به دلیل کمبود جا در صندلی عقب چند روز بعد فروختتش ! سمند جدید علاوه بر بهبود نسبی وضعیت موتور ، انصافا ماشین راحتی هم هست . ضمن اینکه این دوستمون قبلا ELX داشتن و اراده کنن می تونن اون کپسول هیولا رو بردارن تا ماشین واقعا قدت فوق العادشو نشون بده .
دوست عزيز كاملا درست ميگيد . منتها فكر كنم شما منظور منو درست متوجه نشديد !!!
منظور من اين بود كه شتاب EF7 از 206 توي حالت بنزين خيلي بهتره !!!

D r i v e r
26-02-2010, 07:15

خوب اون که کاملا مشخصه
من فکر کردم که هر دو رو حالت گاز سوز تست کردین
چون 2 - 3 تایی ELX دیدم که گاز سوز شدن
حتی با یکیشون کلی جر و بحث کردم!
شما حداقل 20%- 25% افت توان رو برای حالت گاز بذار

farsweb
26-02-2010, 13:50

چرا کاملا متوجه شدم . مطلب من انتقاد از مطلب شما نبود !! صرفا در ادامه همین بحث مطرحش کردم . همین !:20:

total_overdose
26-02-2010, 14:02
سلام
شتاب ماشین فقط به قدرت و گشتاور نیست
یکی از دلایل فوق العاده تاثیر گذار ضرایب گیربکس هست
که حتی یه ماشین با قدرت کمتر رو باعث میشه از یه ماشین با قدرت بیشتر شتابگیری بهتری داشته باشه
حالا از ضرایب گیربکس بگذریم به غیر از این مورد سایز رینگ و لاستیک هم تاثیر گذار هست
باید دید که که هر دو ماشین روی چرخ چند اسب بخار قدرت میدن و تا چه میزان با شرایط آب و هوا و فشار هوا و ... بهتر جواب میدن
موتور ELX طبق ادعای شرکت سازنده چیزی حدود 112 اسب بخار قدرت تولید میکنه
موارد زیادی توی شتاب گیری ماشین تاثیر دارن که مطمئنا قدرت موتور تاثیر گذار هست ولی تنها عامل نیست :46:
سلام
دوست عزیز بنده از این ها اطلاع دارم.
اما شما اطلاع دارین که گیرباکس elx تفاوت داره با پارس های معمولی؟
بعد چیزی که اکثر جاها نوشتن همون 110 اسب بود.
یه سوال دیگه
ایران خودرو تو سایتش شتاب elx رو 9 ثانیه اعلام کرده:18::2: بعد ماشین هایی مثل 206 تیپ 5 9.5 حدودا و حتی زانتیا 2000 هم حدود 10 ثانیه هست.
در کل عجیبست:18::31:

D r i v e r
26-02-2010, 14:22
سلام
دوست عزیز بنده از این ها اطلاع دارم.
اما شما اطلاع دارین که گیرباکس elx تفاوت داره با پارس های معمولی؟
بعد چیزی که اکثر جاها نوشتن همون 110 اسب بود.
یه سوال دیگه
ایران خودرو تو سایتش شتاب elx رو 9 ثانیه اعلام کرده:18::2: بعد ماشین هایی مثل 206 تیپ 5 9.5 حدودا و حتی زانتیا 2000 هم حدود 10 ثانیه هست.
در کل عجیبست:18::31:
اون شتاب 9 ثانیه ای الکی هست
بله از تفاوت گیربکس پارس ELX و معمولی هم خبر دارم
اون اوایل که پارس ELX ولید شد با گیربکس معمولی بود که مشکلات زیادی رو ایجاد کرد
بیشتر رو حوصله ندارم بنویسم ولی گیربکس ELX ها آلمانی شد
در مورد قدرت موتور هم سایت های ایرانی رو در نظر نگیرید
کد موتور رو سرچ کنید و توی لیست موتور های گروه پژو سیتروئن قدرتش رو در بیارین که 112 اسب اعلام شده
البته اینو بگم من توی شهر خودمون به دلیل ارتفاع از سطح دریا 0 - 100 رو با پارس 12.3 میزنم
ولی در سفری که به شمال کشور داشتیم تونستم 10.7 بزنم
تازه ماشین اصلا سرحال نبود چون هم دیسک و صفحه و هم شمعه ها و هم وضعیت تمیزی انژکتور ها و صافی بنزین اصلا مساعد نیست
حتی کلی از زمان رو به خاطر هرزگردی در دنده 1 و 2 از دست دادم!
پس رسیدن به عددی حدود 10 زیاد دور از ذهن و عجیب نیست
ولی 9 ثانیه رو بعید میدونم
یه چیز جالب تر اینکه پارس ELX دارای 3 سال گارانتی هست که الان بعد از گذشت 2 سال من شنبه میرم و دیسک و صفحه و متعلقاتش رو عوض میکنم(گارانتی)
206 تیپ 5 هم مدل هایی که ECU با کد 7.4.4 دارن شاید در بهترین حالت به این عدد دست پیدا کنن بقیشون شتاب گیری ضعیف تری دارن

total_overdose
26-02-2010, 14:35
کد موتور رو سرچ کنید و توی لیست موتور های گروه پژو سیتروئن قدرتش رو در بیارین که 112 اسب اعلام شده
البته اینو بگم من توی شهر خودمون به دلیل ارتفاع از سطح دریا 0 - 100 رو با پارس 12.3 میزنم
تازه ماشین اصلا سرحال نبود چون هم دیسک و صفحه و هم شمعه ها و هم وضعیت تمیزی انژکتور ها و صافی بنزین اصلا مساعد نیست
یه چیز جالب تر اینکه پارس ELX دارای 3 سال گارانتی هست که الان بعد از گذشت 2 سال من شنبه میرم و دیسک و صفحه و متعلقاتش رو عوض میکنم(گارانتی)
206 تیپ 5 هم مدل هایی که ECU با کد 7.4.4 دارن شاید در بهترین حالت به این عدد دست پیدا کنن بقیشون شتاب گیری ضعیف تری دارن
البته درست میگید.
و شتاب گیری به خیلی چیزها ربط داره حتی به باد.
بعد یه سوال دیگه شاید به اینجا ربطی نداشته باشه هم.:31:
این 405 و سمند های معمولی یا همین پارس معمولی ها شتات کارخونه چیزی حدود 11.5 هست.
اما باور کن من هر کدومشون تست کرد.(مدل بالا مدل پایین .تمیز برو و...در کل همشون:31:)در بهترین حالت نتونستم زیر 14 ثانیه 0تا 100 بزنم:41: اما باور کن با 206 تیپ 2 (نه از این جدیدا که یه پراید میگیرتش:27:) مدل 84 بود فکر کنم که شتاب کارخونه نوشته 14.5 حدودا من دقیقا تو همون شرایط و جاده بین 14 تا 15 0تا 100 میشه.
حالا ممکنه دلیله این رو هم بگید.
در ضمن من تو شیراز هستم:31: و ارتفاع هم حدودا.... نمیدونم:31:.

D r i v e r
26-02-2010, 14:45
البته درست میگید.
و شتاب گیری به خیلی چیزها ربط داره حتی به باد.
بعد یه سوال دیگه شاید به اینجا ربطی نداشته باشه هم.:31:
این 405 و سمند های معمولی یا همین پارس معمولی ها شتات کارخونه چیزی حدود 11.5 هست.
اما باور کن من هر کدومشون تست کرد.(مدل بالا مدل پایین .تمیز برو و...در کل همشون:31:)در بهترین حالت نتونستم زیر 14 ثانیه 0تا 100 بزنم:41: اما باور کن با 206 تیپ 2 (نه از این جدیدا که یه پراید میگیرتش:27:) مدل 84 بود فکر کنم که شتاب کارخونه نوشته 14.5 حدودا من دقیقا تو همون شرایط و جاده بین 14 تا 15 0تا 100 میشه.
حالا ممکنه دلیله این رو هم بگید.
در ضمن من تو شیراز هستم:31: و ارتفاع هم حدودا.... نمیدونم:31:.
میتونم به جرات بگم شتاب 405 یه جورایی حداقل 1 ثانیه با سمند و پارس معمولی فرق میکنه
به خاطر سایز رینگ ولاستیک و سبکیش
ما اینجا با 206 تیپ 3 که مثلا باید 0 - 100 رو 14 بزنه 16.5 میزنیم
و به طبع با 405 0 - 100 رو حدود 13 ثانیه زدیم کمتر هم میشد زد
چون 100 کیلو اضافه وزن داشتیم و بنزین معمولی و ....
ارتفاع از سطح دریا فوق العاده تاثیر داره
این 206 که شما میگین خیلی خوب شتاب میگیره
ماشین فابریک فابریک هست؟
چون برداشتن منبع کاتالیست و انباری وسط و استفاده از شمع و وایر مرغوب تر و فیلتر هوای اسپرت و چند مورد دیگه که هزینه ی زیادی ندارن خیلی تاثیر گذار هست
بنزین سوپر و میزان تمیزی صافی بنزین و فیلتر هوا هم فراموش نشه
تنظیم بودن باد لاستیک ها
خیلی عوامل تاثیر داره ولی پارس ها و سمند های معمولی همون حدود 13.7 0 - 100 رو میزنن

total_overdose
26-02-2010, 14:54
میتونم به جرات بگم شتاب 405 یه جورایی حداقل 1 ثانیه با سمند و پارس معمولی فرق میکنه
به خاطر سایز رینگ ولاستیک و سبکیش
ما اینجا با 206 تیپ 3 که مثلا باید 0 - 100 رو 14 بزنه 16.5 میزنیم
و به طبع با 405 0 - 100 رو حدود 13 ثانیه زدیم کمتر هم میشد زد
چون 100 کیلو اضافه وزن داشتیم و بنزین معمولی و ....
ارتفاع از سطح دریا فوق العاده تاثیر داره
این 206 که شما میگین خیلی خوب شتاب میگیره
ماشین فابریک فابریک هست؟
چون برداشتن منبع کاتالیست و انباری وسط و استفاده از شمع و وایر مرغوب تر و فیلتر هوای اسپرت و چند مورد دیگه که هزینه ی زیادی ندارن خیلی تاثیر گذار هست
بنزین سوپر و میزان تمیزی صافی بنزین و فیلتر هوا هم فراموش نشه
تنظیم بودن باد لاستیک ها
خیلی عوامل تاثیر داره ولی پارس ها و سمند های معمولی همون حدود 13.7 0 - 100 رو میزنن
والا یه 206 نبود.
3تارو تست کرم.از همه بهتر یدونه بود مدل 84 موتورم هنوز همون قبلی بود.نه از این جدیدها.
در مورد اون چیزی هم که گفتی کاملا قبول دارم آخه بهترین رو با یه 405 مدل 86 بود زدم.
در ضمن شرایط رو نمیتونم بگم استاندارد بود ولی لا اقل مثل هم بود.
باور کن یدونه از همین پارس ها داشتیم مدل 86 از خرج هایی که رو دستمون گذاشت بخوام بگذرم باور کن بردمش تعمیر گاه انژکتور کاملا تنظیم شد .دیاگ زدن و ارور هاشم برطرف شد.یک دست کامل شمع عوض کردم.فیلتر هوا و فیلتر بنزین کامل عوض شد.تست زدم شد 14.2.
ولی در کل این موتورهای با کد xu7 آشغالن به صورت عادی.دیگه دورانشون به سر اومده.
راستی از مدیران بخش عذرخواهی میکنم بخاطر پست های بیربط به اینجا:20:
این جناب amir.dk اینجا حضور دارن و منتظرن بما اخطار بدن:31: .من عذز خواهی میکنم آقا امیر.:40:

farsweb
26-02-2010, 15:28
موتورش مگه XU7 نیست ؟؟

D r i v e r
26-02-2010, 15:35
موتورش مگه XU7 نیست ؟؟
موتور چی؟
پارس ELX ؟
اگه آره
بله XU7JP4 هست

farsweb
26-02-2010, 15:48
موتور چی؟
پارس ELX ؟
اگه آره
بله XU7JP4 هست
یعنی L4 هست درسته ؟
آخه یه زمانی یادم هست می گفتن موتور سمند و پرشیا یکیه . موتور سمندای معمولی الآن L3 هست . اما مال شما L4 هست . چقدر تفاوت دارن ؟

MoHaMaD ZaNd
26-02-2010, 16:02
یعنی L4 هست درسته ؟
آخه یه زمانی یادم هست می گفتن موتور سمند و پرشیا یکیه . موتور سمندای معمولی الآن L3 هست . اما مال شما L4 هست . چقدر تفاوت دارن ؟
دوست من موتور سمند و پارس هم همين الانشم يكيه !!! منتها مال سمند و پارس و 405 دقيقا اسم موتورش اينه : XU7JPL3
اما مال پارس ELX اينه : XU7JP4/L4

D r i v e r
26-02-2010, 22:22
یعنی L4 هست درسته ؟
نه
موتور سمند و 405 و پرشیا های معمولی یکیه
البته الان 3 موتور روی سمند های LX نصبیده میشه :دی
بقیشم توی پست بعد :11:

دوست من موتور سمند و پارس هم همين الانشم يكيه !!! منتها مال سمند و پارس و 405 دقيقا اسم موتورش اينه : XU7JPL3
اما مال پارس ELX اينه : XU7JP4/L4
میشه گفت بلوک سیلندر 95 درصد یکیه
یعنی میشه سر سیلندر ELX رو به معمولی ها خروند
ولی مثل اینکه کثافت کاری داره و همینطوری نیست که یه سر سیلندر بخری و خیلی راحت ببندی روی ماشین
و ایکنه هزینش هم زیاد میشه
که با این هزینه میشه خیلی بهتر کار کرد و نتیجه ی بهتری هم گرفت :11:

shahab23518
27-02-2010, 09:59
سلام مجدد و تشکر از دوستان
من پارس elx گاز سوز ندیدم ولی ماشین خوبیه اما بسیار بد مشتریه و باید مشتری خاص خودشو پیدا کنی . ظاهرا ef7 هم همینطوره . من عید سال گذشته دور ایران را پارس elx بدون کوچکترین مشکلی طی کردم و 7500 کیلومتر راه رفتم ولی مطمعنم که بدنه آن به هیچ عنوان استحکام سمند رو نداره واین برای خودم تجربه شده است.
اما باز من به یک جواب در مورده ef7 نرسیدم که آیا واقعا موتوری هست که چندین سال کار کنه یا یکبار مصرفه . ضمنا آیا سیستم ebd روی ترمزش هست یا فقط تبلیغه ؟ متشکرم شهاب

farshad bugatti
27-02-2010, 14:13
آیا واقعا موتوری هست که چندین سال کار کنه یا یکبار مصرفه

با اطلاعاتی که از روی کاغذ دارم و از خیلی ها شنیده ام موتوره خیلی خوبی هستش.

MoHaMaD ZaNd
27-02-2010, 15:19
اما باز من به یک جواب در مورده ef7 نرسیدم که آیا واقعا موتوری هست که چندین سال کار کنه یا یکبار مصرفه . ضمنا آیا سیستم ebd روی ترمزش هست یا فقط تبلیغه ؟ متشکرم شهاب
دوست عزيز به نظر من موتور واقعا خوبيه !!! يكي از دوستانم هم الان حدود 1 يكساله كه اين ماشينو داره و اصلا مشكلي باهاش نداره !!! ترمزش هم EBD‌رو داره !!! شما كاپوت رو بزن بالا سيستم ABS ش رو نگاه كن !!! ميبيني كه 6 تا لوله داره !!!! از اون 6 تا 4 تاش مال ABS هست و 2 تاش مال EBD

shahab23518
01-03-2010, 13:26
سلام اگه کسی سمند EF7 مدل 89 سراغ داره خریدارم . اگر 88 کم کار وتمیز هم بود باز هم خریدارم .

AmiRreZA_RAcEr
02-03-2010, 02:23
مگه 89 میدن؟

MehranVB
02-03-2010, 13:10
منم خیلی تعریف EF7 رو شنیدم. اما تجربه شخصیم میگه تا موقعی که یه جنس تازه وارد امتحانش رو کامل پس نداده طرفش نرم، مخصوصاً اگه کار داخلی باشه!
یادمه اون زمان که سمند اومد هم خیلی تعریفش رو میکردن. در مورد Roa هم همینطور، هر کی خریده گفته دقیقاً مثل پارس میمونه، اما یکم که بگذره میشه همون پیکان سابق!
اگه قرار باشه EF7 واسه یه سال کار کنه شاید بشه گفت ماشین عالیی هست (البته پراید هم تا یه سال اول خوب جواب میده!!) اما هنوز کلاً از تولید این ماشین یه سال و خرده ای (شاید بیشتر دقیقاً نمیدونم!) میگذره که زمان طولانی واسه اینکه بفهمیم ماشین خوبی هست یا نه نیست!!
کلاً به نظر من کسایی که میخوان EF7 بخرن یکم بیشتر روی این موضوع بررسی کنن...

---------- Post added at 01:10 PM ---------- Previous post was at 01:09 PM ----------

منم خیلی تعریف EF7 رو شنیدم. اما تجربه شخصیم میگه تا موقعی که یه جنس تازه وارد امتحانش رو کامل پس نداده طرفش نرم، مخصوصاً اگه کار داخلی باشه!
یادمه اون زمان که سمند اومد هم خیلی تعریفش رو میکردن. در مورد Roa هم همینطور، هر کی خریده گفته دقیقاً مثل پارس میمونه، اما یکم که بگذره میشه همون پیکان سابق!
اگه قرار باشه EF7 واسه یه سال کار کنه شاید بشه گفت ماشین عالیی هست (البته پراید هم تا یه سال اول خوب جواب میده!!) اما هنوز کلاً از تولید این ماشین یه سال و خرده ای (شاید بیشتر دقیقاً نمیدونم!) میگذره که زمان طولانی واسه اینکه بفهمیم ماشین خوبی هست یا نه نیست!!

MoHaMaD ZaNd
02-03-2010, 13:15
فكر كنم منظورشون ماشينايي هستن كه تحويلشون 89 هست !!!

shahab23518
03-03-2010, 13:48
متاسفانه هر چی تلاش کردم EFF برای قبل از عید گیرم نیومد مجبورم به ماشین دیگری مثلا سمند LX دوگانه سوز فکر کنم ولی واقعا از موتور 405 حالم به هم می خوره که متاسفانه روی سمند LX هم هست

D r i v e r
03-03-2010, 23:23
متاسفانه هر چی تلاش کردم EFF برای قبل از عید گیرم نیومد مجبورم به ماشین دیگری مثلا سمند LX دوگانه سوز فکر کنم ولی واقعا از موتور 405 حالم به هم می خوره که متاسفانه روی سمند LX هم هست
سلام موتور 405 یا همون XU7 موتور بدی نیست
اینطور هم نیست که حال شما رو به هم بزنه :31:
ایراداتی که داره تکنولوژی قدیمیش هست و پاس نکردن استاندارد های زیست محیطی و مصرف به نسبت زیادش
راستی سمند LX با موتور TU5 تولید نمیشه دیگه؟
فروش ندارن؟

MoHaMaD ZaNd
03-03-2010, 23:51
خدايي موتور XU7 موتور خوبيه !!! بد بخت توي فصول سرد و گرم سال مثل خر كار ميكنه هيچي هم نميگه !!! به نظر من موتور خوبيه منتها واسه سمند قدرتش كمه !!!

farsweb
04-03-2010, 14:43
متاسفانه هر چی تلاش کردم EF7 برای قبل از عید گیرم نیومد مجبورم به ماشین دیگری مثلا سمند LX دوگانه سوز فکر کنم ولی واقعا از موتور 405 حالم به هم می خوره که متاسفانه روی سمند LX هم هست
سلام دوست من - خداییش بین این دو تا موتور خیلی فرقه . من توصیه می کنم یا برای EF7 صبر کن یا از فکر سمند بیا بیرون !

farsweb
04-03-2010, 20:13

---------- Post added at 01:10 PM ---------- Previous post was at 01:09 PM ----------

دوست عزیز ! بیش از 2 سال از تولید و تست این ماشین می گذره و تمام ویژگی ها غیر موتورش با بقیه ال ایکس ها یکیه .

shahab23518
05-03-2010, 11:47
سلام هرچی فکر می کنم باز نمی تونم از سمند ef7 دل بکنم ولی نمی دونم کمبود قطعاتش تو بازار چقدر جدی ومشکل سازه ؟

farsweb
07-03-2010, 13:15
سلام
اونهایی که آخر بهمن ثبت نام کردن ، ماشین بهشون دادن یا نه ؟ گفتن زودتر میدیم ولی هنوز خبری نیست . ( من 29 بهمن ثبت نام کردم )

D r i v e r
07-03-2010, 23:54
سلام هرچی فکر می کنم باز نمی تونم از سمند ef7 دل بکنم ولی نمی دونم کمبود قطعاتش تو بازار چقدر جدی ومشکل سازه ؟
سلام
کمبود کدوم قطعات؟
اگه منظورتون موتوری هست این موتور به این راحتی ها به تعمیر نمیفته
بعدشم از اونجایی که به قول معروف ملیه تا حدودی به مشکل قطعه برخورد نخواهید کرد
اگر هم اشین مشکلی براش ایجاد بشه در طول مدت گارانتی و با توجه به کارت طلایی داشتن خودرو تا 1 سال باید خیال شما تا حدودی راحت باشه چون برای شما قطعه رو تهییه خواهند کرد :46:

Pedram_IR
29-05-2010, 06:02
سلام
من می خوام سمند بگیرم ، در برگه هایی که از نمایندگی دیدم نوشته سمند L3 ولی در سایت ایرانخودرو همچین مدلی ندیدم.
از بین سمند EF7 و سورن هم می خوام بدونم چه تفاوتهایی دارن و کدومشون بهتره؟ و جریان سمند L3 چیه؟
و آیا سمندهای EF7 پایه گازسوز هستن؟ چون در برگه ثبت نام چیزی ننوشته. من ترجیح می دم ماشین بنزین سوز باشه تا گازسوز.
با تشکر

---------- Post added at 02:32 AM ---------- Previous post was at 02:32 AM ----------

سلام
من می خوام سمند بگیرم ، در برگه هایی که از نمایندگی دیدم نوشته سمند L3 ولی در سایت ایرانخودرو همچین مدلی ندیدم.
از بین سمند EF7 و سورن هم می خوام بدونم چه تفاوتهایی دارن و کدومشون بهتره؟ و جریان سمند L3 چیه؟
و آیا سمندهای EF7 پایه گازسوز هستن؟ چون در برگه ثبت نام چیزی ننوشته. من ترجیح می دم ماشین بنزین سوز باشه تا گازسوز.
با تشکر

D r i v e r
29-05-2010, 06:24
سلام
با تشکر

---------- Post added at 02:32 AM ---------- Previous post was at 02:32 AM ----------

سلام
با تشکر
سلام
سمند L3 همون موتور قبلی هست که روی 405 و پارس هم سوار میشه
منور XU7 هست
برای فرق بین ماشین های ایرانخودرو هم بهترین مرجع همون خود سایت ایرانخودرو هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Pedram_IR
29-05-2010, 09:00
پس با این حساب L3 یه تکنولوژیه قدیمیه که دیگه از رده خارج شده، چون هر جا می رم مقایسه بین TU5 و EF7 هستش. درسته؟
با این حساب این سوالها برام مطرح شده:
توی سایت ایران خودرو نوشته EF7 بنزینی، آیا این موتور با پایه گازسوزش فرقی داره؟ و اینکه چرا توی هر فرومی میرم درباره EF7 گازسوز صحبت می کنن ولی در سایت ایرانخودرو فقط EF7 بنزینی هست. و برای ثبت نام هم که رفتم فقط نوشته بود EF7 و چیزی درباه گازسوز بودنش نگفتن، یعنی ایران خودرو دیگه EF7 با سوخت گاز نمیزنه؟(هیچ جای سایت درباره سمند ال ایکس با موتور EF7 پایه گازسوز چیزی ننوشته بود)

دیگه اینکه حجم موتور چقدر روی راندمان ماشین تاثیر میذاره؟
مدل TU5JP4L4 حجم موتورش 1587
مدل XU7JPL3 حجم موتورش 1761
و EF7 بنزينی حجم موتورش 1645 هستش.
و از بین این سه موتور کدوم بهتره؟ از نظر روان کار کردن، کم نیاوردن در سربالایی، جنس قطعات به کار رفته ( چون شنیدم جدیدا قطعات استفاده شده در سمندهای LX چینی هستن) و مخصوصا شتاب هنگام سبقت گرفتن.
و یه سوال دیگه موتورهای EF7 پایه گازسوز باید حتما داخل مخزنشون گاز باشه تا روشن بشن؟ و اینکه اگر فقط بخوایم از بنزین معمولی استفاده کنیم برای موتور ضرر داره یا آسیبی به موتور نمیزنه؟
ببخشید سوالهام زیاد شد :)

MoHaMaD ZaNd
29-05-2010, 12:33
پس با این حساب L3 یه تکنولوژیه قدیمیه که دیگه از رده خارج شده، چون هر جا می رم مقایسه بین TU5 و EF7 هستش. درسته؟
با این حساب این سوالها برام مطرح شده:
توی سایت ایران خودرو نوشته EF7 بنزینی، آیا این موتور با پایه گازسوزش فرقی داره؟ و اینکه چرا توی هر فرومی میرم درباره EF7 گازسوز صحبت می کنن ولی در سایت ایرانخودرو فقط EF7 بنزینی هست. و برای ثبت نام هم که رفتم فقط نوشته بود EF7 و چیزی درباه گازسوز بودنش نگفتن، یعنی ایران خودرو دیگه EF7 با سوخت گاز نمیزنه؟(هیچ جای سایت درباره سمند ال ایکس با موتور EF7 پایه گازسوز چیزی ننوشته بود)

دیگه اینکه حجم موتور چقدر روی راندمان ماشین تاثیر میذاره؟
مدل TU5JP4L4 حجم موتورش 1587
مدل XU7JPL3 حجم موتورش 1761
و EF7 بنزينی حجم موتورش 1645 هستش.
و از بین این سه موتور کدوم بهتره؟ از نظر روان کار کردن، کم نیاوردن در سربالایی، جنس قطعات به کار رفته ( چون شنیدم جدیدا قطعات استفاده شده در سمندهای LX چینی هستن) و مخصوصا شتاب هنگام سبقت گرفتن.
و یه سوال دیگه موتورهای EF7 پایه گازسوز باید حتما داخل مخزنشون گاز باشه تا روشن بشن؟ و اینکه اگر فقط بخوایم از بنزین معمولی استفاده کنیم برای موتور ضرر داره یا آسیبی به موتور نمیزنه؟
ببخشید سوالهام زیاد شد
دوست عزیز با توجه به تجربه ای که از این موتور دارم واستون یه سری چیزا رو میگم .
تکنولوژی موتور XU7 خیلی قدیمیه . اما شخصا خیلی باهاش حال میکنم . صدای باحالی داره !! :31:
خدمت شما عرض کنم که فعلا EF7 بنزینی روی هیچکدوم از محصولات ایرانخودرو تا حالا نصب نشده و قراره که سر سمند SE و سورن ELX نصب بشه !!! تا الان هرچی ثبت نام میکنن همه پایه گازسوزن !!!
حجم موتور روی راندمان موتور تأثیر داره اما به نظر من تکنولوژی موتور تأثیرش خیلی بیشتره !!! به عنوان مثال موتور XU7 حجمش 1.8 لیتر هست اما 100 اسب نیرو تولید میکنه در حالی که موتور EF7 که یه موتور تقریبا به روزیه با حجم 1.7 لیتر 113 اسب نیرو تولید میکنه !!!
از بین اون سه موتور که XU7 صد در صد حذف میشه چون نه قدرتش با اونا برابره نه تکنولوژی . میمونه TU5 و EF7 که من EF7 رو میپسندم چون :
1 - سیستم متغیر زمانبندی باز و بسته شدن سوپاپ هارو داره ( CVVT )
2 - قدرتش در حالت بنزین بیشتره
3 -گشتاورش بیشتره که همین موضوع باعث میشه توی سربالایی ها راحت تر باشی !!!
و ....
در مورد روشن شدن ماشین با مخزن گاز خالی تا حالا امتحان نکردم ولی فکر نمیکنم اینطوری باشه !!! بنزین معمولی هم برای موتور ضرری نداره !!! البته سوپر بزنی که بهتره !!!
بازم سوالی بود در خدمتم !!!

ZARABAN21
04-08-2010, 23:20
با سلام اقایون ایم سمند ef7 اول با گاز کار میکنه بعد با بنزین یعنی دوگانه سوز هست دیگه؟؟؟
کسی قیمتشم داره؟ بعد قیافه ظاهریشم که تغییر نکرده؟؟؟؟؟؟:20:

REGISTERED-USER
04-08-2010, 23:33
ظاهرش دقیقا شبیه سمند دوگانه سوز ال ایکس هست ولی موتورش کلا متفاوته .... من پام در اومد 15.880 سفیدرنگش

الان دو جور ثبت نام میکنند:

1- بنزینی ... که موتورش همون EF7 هست ولی کپسول و تجهیزات CNG رو نداره متاسفانه !

2- دوگانه سوز که تجهیزات کامل رو داره !

کلا بببین این موتور با گاز روشن میشه و باز گاز هم کار میکنه غیر از اینکه دستی ببریش روی بنزین و یا گاز تمام بشه و خودش بره روی بنزین ...

ZARABAN21
05-08-2010, 00:31
پس چه جوریه که lx معمولی را 16 و خورده ای میدن یعنی ef7 ارزونتره؟؟؟

REGISTERED-USER
05-08-2010, 07:33
شما سمند سال رو قیمت نگرفتی ؟

ZARABAN21
05-08-2010, 23:10
نه نگرفتم! یعنی منظور شما اینه که سمند ef7الان این قیمتی که شما میگی؟

REGISTERED-USER
05-08-2010, 23:26
خوب قرار بوده موتور ملی ازرون تر باشه ! دقیقا نمی دونم ولی شاید اپشن هاش بیشتر باشه اون یکی سمند !!!

MoHaMaD ZaNd
05-08-2010, 23:43
نه خیر دوستان ! قیمت EF7 گرونتر از XU7 هست ! مگه ایرانخودرو مغز خر خورده یا دلش برای ما سوخته که EF7 رو ارزونتر بده ؟؟!؟!
تنها فرق ال ایکس EF7 با XU7 موتورش هست نه چیز دیگه !

ZARABAN21
05-08-2010, 23:59
اقا جون خیالمونو راحت کن کدومشو بگیرم lxمعمولی یا lx ef7 ؟؟؟؟

D r i v e r
06-08-2010, 06:39
نه خیر دوستان ! قیمت EF7 گرونتر از XU7 هست ! مگه ایرانخودرو مغز خر خورده یا دلش برای ما سوخته که EF7 رو ارزونتر بده ؟؟!؟!
تنها فرق ال ایکس EF7 با XU7 موتورش هست نه چیز دیگه !

احتمالا گیربکس و چند تا چیز دیگه هم باید فرق کنه

EF7

MoHaMaD ZaNd
06-08-2010, 10:24
احتمالا گیربکس و چند تا چیز دیگه هم باید فرق کنهامیر جان متاسفانه گیرباکس این مدل از سمند هم ( EF7 ) همون BE3.5 هستش و تغییری توش داده نشده ! من هم اول فکر میکردم گیرباکسش با مدل قبلی فرق کنه اما از همین فامیلمون که توی ایرانخودرو هست پرسیدم گفتش هیچ فرقی با هم ندارن !

صد در صد EF7

ZARABAN21
07-08-2010, 23:10
با سلام اقایون بین سمند lx ef7 باپژو پارس معمولی از هر لحاظ کدومش سر تره؟؟؟؟؟؟؟؟
نظراتتون را بدید ممنون

total_overdose
07-08-2010, 23:38
با سلام اقایون بین سمند lx ef7 باپژو پارس معمولی از هر لحاظ کدومش سر تره؟؟؟؟؟؟؟؟
نظراتتون را بدید ممنون
سلام
دوست عزیز شک نکن 100 درصد سمند با موتور ef7 .آخه پارس معمولی چی داره که بخوای بخاطرش پول بدی قیمت کم؟ مصرف کم؟ کیفیت بالا؟ موتور قدرتمند؟ ایمنی بالا؟ هیچی نداره.فقط شاید کمی قیافه بهتر.

MoHaMaD ZaNd
08-08-2010, 00:39
نظراتتون را بدید ممنون
کاملا مشخصه سمند EF7 برتره ! پارس اصلا ارزش خرید نداره ! حتی من قیافه ال ایکس رو هم با پارس عوض نمیکنم ! ( نظر شخصی )

ZARABAN21
08-08-2010, 23:12
اخه با یه بنده خدای بحث می کردیم می گفت اگر سمند ef7 تونست پارس را توی شتاب و سرعت بگیره رگ گردنم را میزنم!!!!!
پس با اقتدار کامل برم پوزش را بزنم؟؟؟؟؟؟؟

MoHaMaD ZaNd
09-08-2010, 00:01
اخه با یه بنده خدای بحث می کردیم می گفت اگر سمند ef7 تونست پارس را توی شتاب و سرعت بگیره رگ گردنم را میزنم!!!!!

واقعا واسه چنین آدمایی که از روی ... حرف میزنن متاسفم ! شما اصلا با اون طرف بحث نکنید بهتره !

REGISTERED-USER
09-08-2010, 13:14
پس با اقتدار کامل برم پوزش را بزنم؟؟؟؟؟؟؟پپ

پارس با اون موتورش حتما !!!! :27:

حالا ELX پارس میگفت یه چیزی :13:

Prince_Amin
09-08-2010, 13:59

ملت رو اگه بزاری میگن موتور 40 سال پیش پیکان از فلان بنز و بی ام او بهتره!!هنوز با موتور 30 سال پیش سمند و پارس حال میکنند!!!الحق که لیاقتمونه سوار شدن بر این ارابه های مرگ!!!:19::19:

D r i v e r
10-08-2010, 22:09
خوب دیگه بحث به نتیجه لازم رسیده و کم کم داره از مسیرش خارج میشه
قفل شد
ممنون :11: