PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ! XP یا SEVEN !

Bored to Death
03-02-2010, 01:11
سلام دوستان مهندس.
لطف کنید یک توضیح کامل در مورد این دو ویندوز و اینکه این ویندوز به درد چه کسایی میخوره و اون یکی به درد چه کسایی و از این جور توضیح ها بزارید .
ممنون

fujin
03-02-2010, 02:08
این سوال مثل اینه که بگی ماشین ژیان به درد چه کسایی میخوره و ماشین 206 به درد چه کسایی میخوره ....

خب معلومه که ویندوز 7 در همه موارد بهتر از XP هست

cdp
03-02-2010, 03:19
سلام

اگه توضیح در مورد ویندوز7 میخوای باید بری توی آدرس های زیر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی از دید من (فقط یک کاربر) ویندوز 7 مزایا ومعایب زیر رو داره:

مزایا:

1. امنیت بالا
2. سرعت عالی (در بعضی از مواقع حتی بهتر از XP )
3. به روز بودن (Update)
4. پشتیبانی از سی پی یو های چند هسته ای
5. پشتیبانی از سخت افزار های جدید (به طور اتوماتیک اکثر سخت افزار ها رو میشناسه واحتیاجی به نصب درایور نیست ولی برای بعضی قطعات مثل کارت گرافیک آپدیت درایور رو باید نصب کنید...)
...
##: رابط گرافیکی کاربر GUI زیبا

معایب:

1. بعضی از برنامه هایی که در ویندوزهای قبلی اجرا می شدن در این ویندوز مشکل دارن...(قابل حل: البته تعداد این برنامه کم هست ولی بازم با یه ترفند هایی میشه این مشکلات وحل کرد) باید از آخرین ورژن برنامه ها استفاده کنی تا با این ویندوز سازگاری کامل داشته باشه...
2. بعضی جاهاش باگ داره... (قابل حل: تعداد این باگ هم کمه و با اومدن نسخه های جدید یا آپدیت حل میشه)

این ویندوز به درد چه کسایی میخوره و اون یکی به درد چه کسایی

هر دو سیستم عاملن و هر دو برای یک هدف طراحی شدن ولی در ویندوز7 چون آخرین سیستم عامل مایکروسافت هستش ، باگ های ویندوز های قبلی رفع شده و فناوری های جدید هم به اون اضافه شده...

حرف آخر: توی این ویندوز اگه خود ویندوز و درایوراتون رو آپدیت کنید مطمئن باشید مثل ساعت براتون کار میکنه و100% مزایای بالا رو داره...البته اینم بگم: این کارهارم نکنید بازم ویندوز پا برجاست وکار میکنه ولی اون جوری بهتره ...

!GOOD LUCK

iceweek
03-02-2010, 12:05
جفتشو نصب کن

Macushla
03-02-2010, 12:15
جفتشو نصب کن

من هم موافقم ، گاهي وقتا بعضي برنامه ها تو seven خوب مچ نميشه ، اگه هر دو رو با هم داشته باشي ديگه خيالت راحته .
در كل هر دو سيستم عامل يه كاري رو انجام ميدن ديگه .

البته از اين seven هاي دستكاري شده توسط شركت هاي ايراني نگير كه مفت هم گرونه !!!

موفق باشي :11:

Bored to Death
03-02-2010, 13:57
ممنون از راهنماییتون . پس من الان میرم ایکس پی نصب کنم.

drziaee
04-02-2010, 16:50
بهترین راه به نظر من استفاده از سون همراه با قابلیت xp mode است:46::5::12::دی

به نقل از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ویندوز XP در ویندوز ۷

یکی از مشکلاتی که کاربران در ویندوز ویستا زیاد با آن سر و کار داشتند عدم اجرای برخی برنامه‏های سازگار با ویندوز XP در محیط ویندوز ویستا بود. مایکروسافت در ویندوز ۷ چاره‏ای برای این مشکل پیدا کرده است. با استفاده از XP Mode شما می‏توانید به طور مجازی ویندوز XP را در دل ویندوز ۷ داشته باشید و با استفاده از آن هر برنامه سازگار با XP را همانند گذشته اجرا کنید
برای استفاده از XP Mode شما ابتدا بایستی نرم افزاری به نام Windows Virtual PC را دانلود و نصب کنید. سپس XP Mode را در درون آن اجرا نمایید. برای دانلود این دو می‏توانید از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])اقدام نمایید

SANR
04-02-2010, 21:03
سون آلتیمیت نصب کن،تمامی برنامه هایی که توی ایکس پی اجرا میشن رو اجرا می کنه.

سرعتش هم بسیار عالیه.

منم به سون اعتقاد نداشتم ولی این نسخه ی نهاییش خداییش خیلی بهتر از ایکس پی هست.

دو تا ویندوز هم الکی نصب نکن.

یکی سون فقط کافیه.

ghafari88
04-02-2010, 21:49
منم موافقم كه فقط سون نصب كني چون مطمئنا چون به روز تره بهتر هم هست. البته اختيار دست خودته دوست من اما خوب من سون دارم و واقعا ازش راضيم.

webarts
10-02-2010, 15:37

f-secure
28-03-2010, 10:30
اینم تجربیات سه چهار ماهه ی ما از هفت آلتیمیت
متاسفانه 7 معایبی دارد که کسانیکه با برنامه های قدیمی بیشتر سر و کار دارند بیشتر متوجهش هستند تا کسانیکه کارشون فقط بازی و آفیس و ایناست
Compability که هیچ اصلا حرفش را نزن
XP Mode هم یجور ماشین مجازیه و فشار بیشتری به سیستم میاره و اصلاً کار XP را نمیتوانه بکنه.بهترین کار اینه که هم ایکس پی و هم هفت را با هم نصب کنی
اگه قرار به انتخاب کردن یکی باشه بدون شک ایکس پی چون مثل آچار فرانسه هستش و هفت مثل یک وسیله ی فقط لوکس

f-secure
28-03-2010, 10:37
یک مثال دیگه
Photoshop top secret فارسی شده را خریدم تقریباً 16 تومن و فقط سه بار کلید نصب بهت میده.روی هفت هر کاری کردم بعد از نصبش اجرا نشد و error داد مجبور شدم توی XP Mode نصبش کنم و چون حالت ماشین مجازی دارد یک کلید دیگه لازم شد.یعنی دو تا کلیدم مفت و مجانی پرید و فقط یک کلید دیگه مونده
توی ایکس پی مد هم فشار بیشتری به سیستم میاره و...
هیچ چی خود ایکس پی نمیشه

mojtabaalemi
28-03-2010, 11:02
بله اون چیزی که شما خریدی معلومه و لی من روی سیستمم از کارای عادی تا گرافیک و بازی و بازی سازی و ... انجام میشه با 7 بدون مشکل .شمام اگه گیر دادی به اون فتو شاپه خوب برو اکس پی ولی به همه نگو .حتی vb6 روش کار میکنه .

delphidark
28-03-2010, 11:04
اینم تجربیات سه چهار ماهه ی ما از هفت آلتیمیت
متاسفانه 7 معایبی دارد که کسانیکه با برنامه های قدیمی بیشتر سر و کار دارند بیشتر متوجهش هستند تا کسانیکه کارشون فقط بازی و آفیس و ایناست
Compability که هیچ اصلا حرفش را نزن
XP Mode هم یجور ماشین مجازیه و فشار بیشتری به سیستم میاره و اصلاً کار XP را نمیتوانه بکنه.بهترین کار اینه که هم ایکس پی و هم هفت را با هم نصب کنی
اگه قرار به انتخاب کردن یکی باشه بدون شک ایکس پی چون مثل آچار فرانسه هستش و هفت مثل یک وسیله ی فقط لوکس
کاملا تایید میشه....
برای حرفه ای ها ، طراح ها و برنامه نویس ها xp هنوز یه چیز دیگست ....

بله اون چیزی که شما خریدی معلومه و لی من روی سیستمم از کارای عادی تا گرافیک و بازی و بازی سازی و ... انجام میشه با 7 بدون مشکل .شمام اگه گیر دادی به اون فتو شاپه خوب برو اکس پی ولی به همه نگو .حتی vb6 روش کار میکنه .

می خواستی مایکروسافت از VB خودش پشتیبانی نکنه ؟!!! اینکه نشد حرف....
مشکل سون 2 تاست
اولی استفاده زیاد از منابع سیستم هست که اگه سیستم قوی داشته باشی حل میشه
و مشکل دوم هم عدم همخونی با بعضی نرم افزارهاست که هیچکارش نمیشه کرد (مگه اینکه با یه مجازی ساز یه ویندوز xp توش راه بندازی که کار واقعا خنده داریه !)

برای شما که با انجین های آماده بازی میسازی (و کلا تمام کسایی که به طور مستقیم با سیستم عامل و توابع api اون سرو کار ندارن ) شاید سون خوب باشه اما برای.....

mojtabaalemi
28-03-2010, 18:35
به هر حال من میگم استفاده از نسخه های جدید نرم افزارا این مشکلم حل میکنه .

*Batman*
28-03-2010, 19:16
مشکل سون 2 تاست
و مشکل دوم هم عدم همخونی با بعضی نرم افزارهاست که هیچکارش نمیشه کرد (مگه اینکه با یه مجازی ساز یه ویندوز xp توش راه بندازی که کار واقعا خنده داریه !)

برای شما که با انجین های آماده بازی میسازی (و کلا تمام کسایی که به طور مستقیم با سیستم عامل و توابع api اون سرو کار ندارن ) شاید سون خوب باشه اما برای.....

حرف شما درست.
ولی همیشه همینطور بوده.یه کم طول میکشه تا ویندوز 7 نظر همه رو جلب کنه.
وقتی هم که XP تازه منتشر شده بود خیلی ها به 98 و ME چسبیده بودن.
خوب مایکروسافت بیچاره هم با یه دنیا طرفه.باید به سلایق همه توجه داشته باشه.
پیشرفتهای سخت افزاری رو در نظر بگیرید.نمیشه درجا زد.خوب بالاخره تو این تغییر و تحولات ، نارضایتی هایی هم پیش میاد که به مرور زمان از بین میره.
انصافا ویندوز 7 نسبت به ویستا خیلی بهتر شده.آمار اینو نشون میده.
شما هم کمی حوصله کنید تا همه برنامه ها سازگار بشن.
مایکروسافت بعد از سالها یه ویندوز ملموس و قابل اعتماد عرضه کرد.
شرکتهای نرم افزاری باید تنبلی رو کنار بذارن و برنامه های سازگار تولید کنن.
اتفاقا توابع API جدید به ویندوز7 اضافه شده(در کنار DirectX11) واین دست شما حرفه ای ها رو بازتر میکنه.:46:
موفق باشید.

V i r u s e r
28-03-2010, 19:28
کاملا تایید میشه....

مشکل سون 2 تاست

سلام
(با لحن دوستانه بخونید:10:)
در مورد نوشته ی اول بگم که VB6 در سال 1998 عرضه شد و اون موقع قرار بود فقط به درد 98 و me بخوره
ولی بعد از اومدن 2000 و Xp وز کسایی بودن که همین ورژن رو به .net ترجیح دادن
با اومدن ویست و 7 هوز خیلیا ازش استفاده می کنن در حالی که مایکروسافت از xp به بعد اصلا از VB6 پشتیبانی نمی کنه وVB6 با Windows Aero ناسازگاره و باید تمشو بزارید رو حالت Basic تا خوب کار کنه
پس مایکروسافت از VB6 خودش پشتیبانی نرده ونخواهد کرد اوکی؟:27:

در مورد اون دومی:
خوب چه ربطی داره وقتی 7 میاد ویستا میاد خوب سازنده ها که نمیتونن بشینن تماشا کنن باید برنامه هاشونو بروز کنن و اینکاو می کنن مگر اینکه دیگه از اون برنامه یا سخت افزار پشتیبانی نکنن که بحثش جداست
من بازی دارم رو XP نمیاد دیگه دلیل نمیشه که برم دوباره 98 بریزم که دیگه کمپلت قید همه ی برنامه های دیگه رو بزنم که:20:
حالا شاید من دوست دارم ویندوز 3.1 بریزم رو هارد باهاش مین یاب بازی کنم (که اینکارم می کنم :31:) ولی دیگه به کسی ربطی نداره، داره؟
پس به منم ربطی نداره که شما XP دوست داری یا 7، ولی مشخصه که 7 خیلی بهتر از XP هست

f-secure
28-03-2010, 20:36
به هر حال من میگم استفاده از نسخه های جدید نرم افزارا این مشکلم حل میکنه .
ده همینه دیگه عزیزم.توجه نکردی چی گفتم
عرض کردم نرم افزارهای قدیمی تر که خاص 98 یا xp اولیه یعنی ایکس پی بدون سرویس پک سال 2001 و در همون زمان طراحی شدند در هفت مشکل نصب دارند.حتی یه مجموعه نرم افزار 5تایی که توی 5 تا CD هستش دارم که روی XP SP1یا SP2 هم نصب نمیشه و فقط XP اولیه یا 98 جوابگویه.برنامه های خاص زیادی هستند که نسخه ی جدیدی ازشون عرضه نشده.بخاطر محدودیت کاربرد و عمومیت نداشتن بین همه.چون دامنه ی کاربردشون محدوده
به همین دلیله مثلاً اگه یه سری به دستگاههای دولتی و اداره ها بزنی میبینی تقریباً همگی محیط کاریشون هنوز یا روی 98 هست یا روی ایکس پی.مثل اینه که انتظار داشته باشی دیاگ روی هفت نصب شه!
Top Secret را هم از این لحاظ مثال زدم که متوجه شی بعضی برنامه های جدیدتر هم مشکل دارن با هفت

f-secure
28-03-2010, 20:44
مایکروسافت بیچاره هم با یه دنیا طرفه.باید به سلایق همه توجه داشته باشه.
بتمن خان نگاه کن
یه برنامه ای قدیمی داشتم که روی هفت نصب شد ولی موقع اجرای بعضی بخشهاش که ویدیویی بود error میداد.در حالیکه سالهای ساله که توی xp یک عمر راحت کار میکرد.حدسم رفت که کدک ویدئوها توی هفت نصب نیست! و دیدم بله Indeo codec iv5 در هفت وجود نداره در حالیکه ایکس پی داره! کلی گشتم و دانلودش کردم تا اون مشکل خاص حل شد
اینم از هنرنمایی مایکروسافت بیچاره ی شما!

123list
28-03-2010, 21:01
من وقتی سیستم جدید را گرفتم ویستا را نصب کردم و ان را استفاده کردم حتی اکس پی را هم نصب نکردم دلیلش هم میخواستم کمی چیزهای جدید یاد بگیرم بعدش که سون امد ویستا را هم کنار گذاشتم و تا الان هم که از ان استفاده میکنم ازش بسیار راضی هستم .
از انواع گیم بگید تا هر نرم افزاری را روی سیستمم نصب کردم کمتر مشکلی با نرم افزارها داشت چون به خاطر اینکه من ویندوز 64 بیتی را نصب کرده بودم یک اتوکد 32 بیتی نصب نشد که انهم نسخه 64 بیتی را گرفتم و براحتی نصب شد و مشکل دیگه ای که داشتم پرینتر من کانون بود و درایور 64 بیتی نداشت و من مجبور بودم تا ویندوز مجازی را روی سیستم نصب کنم و این کلی اعصابم را بهم میریخت و من میخواستم پرینترم را به خاطر نبود درایورش بفروشم تازه باان پرینتر 50 برگ هم پرینت نگرفته بودم یک ماه پیش درایور 64 بیتی برای سون امد و من هم ویندوز مجازی را حذف کردم .
قطعا هیچ ویندوزی یا برنامه ای بدون مشکل نیست ولی همراه مشکلات ادم چیزهای جدیدی یاد میگیره که خیلی ارزشمند است پس نصب سون هم میتونه خیلی جذاب باشه حتی با مشکلاتی که برای همه ما داشت و داره . زمان در حال تغیره سعی کنیم با تغیرات خودمون را به جلو ببریم

delphidark
30-03-2010, 12:55
حرف شما درست.
ولی همیشه همینطور بوده.یه کم طول میکشه تا ویندوز 7 نظر همه رو جلب کنه.
وقتی هم که XP تازه منتشر شده بود خیلی ها به 98 و ME چسبیده بودن.
خوب مایکروسافت بیچاره هم با یه دنیا طرفه.باید به سلایق همه توجه داشته باشه.
پیشرفتهای سخت افزاری رو در نظر بگیرید.نمیشه درجا زد.خوب بالاخره تو این تغییر و تحولات ، نارضایتی هایی هم پیش میاد که به مرور زمان از بین میره.
انصافا ویندوز 7 نسبت به ویستا خیلی بهتر شده.آمار اینو نشون میده.
شما هم کمی حوصله کنید تا همه برنامه ها سازگار بشن.
مایکروسافت بعد از سالها یه ویندوز ملموس و قابل اعتماد عرضه کرد.
شرکتهای نرم افزاری باید تنبلی رو کنار بذارن و برنامه های سازگار تولید کنن.
اتفاقا توابع API جدید به ویندوز7 اضافه شده(در کنار DirectX11) واین دست شما حرفه ای ها رو بازتر میکنه.:46:
موفق باشید.

حق با شماست دوست عزیز درجا زدن خوب نیست ....
اما من از اینکه میبینم بعضیا خودشون رو گول میزنن ! خیلی نارحت میشم
از اینکه میبینم مردم فقط به ظاهر همه چیز توجه میکنن خیلی نارحت میشم
وفتی میبینم که مردم فقط به خاطر افکت های گرافیکی و ظاهر قشنگ ویندوز 7 اونو نصب میکنن دیگه ....
هیچکدومشون هم نمیتونن یه برتری برای ویندوز 7 بیان کنن !!! فقط زیبایی
یعنی اگه روی یه xp تم ویندوز 7 بریزی امکان نداره بفهمن !
شما فکر میکنین مایکروسافت دلش برای منو و شما سوخته که هی تند و تند ویندوز عرضه میکنه...
میدونی مایکروسافت با عرضه ویستا( که از بس باگ داره به آبکش مایروسافت معروفه !) چقدر درامد داشته
وحالا هم با این 7 داره گردو خاک میکنه و دوباره یه عده رو ....

البته درسته تو کشور ما اینها رایگانه و نصب جدیدترین محصول مایکروسافت ضرری نداره اما اینکه آدم فقط از روی چیزی که میبینه قضاوت کنه واقعا ...

آمار میگه که ویندوز 7 نسبت به xp بهتر شده ، مثلابوت لودرش 1 ثانیه زودتر هسته اصلی رو لود میکنه ...
خوب این چه کاربردی برای ما داره !
آمار مستندات علمی هستن اما آمار هیچ وقت نمیگن که از ویندوز 7 استفاده کنید
در واقع این آمار غیر کاربردی شده ابزار دست مایکروسافت

مایکروسافت که دیگه شورش رو درآورده
شما راجع به برنامه نویس ها چی فکر میکنین ؟! که میگین باید تنبلی رو بزارن کنار !!!
شما فکر کن داری یه برج 100 طبقه میسازی به طبقه 90 که میرسی میگن این زمین باید عوض شه و برج رو باید یه جای دیگه بسازی !!!! و این قضیه مرتب تکرار بشه.............
البته این مشکل یه راه حل داره که بازم به دست مایکروسافته !
باید پکیج دات نت رو از مایکروسافت بخری تا نرم افزاری که مینویسی تو ویندوز های دیگه مثلا 7 هم کار کنه !!!!
به این میگن دزدی دو طرفه مایکروسافتی !!!

سلام
(با لحن دوستانه بخونید:10:)
در مورد نوشته ی اول بگم که VB6 در سال 1998 عرضه شد و اون موقع قرار بود فقط به درد 98 و me بخوره
ولی بعد از اومدن 2000 و Xp وز کسایی بودن که همین ورژن رو به .net ترجیح دادن
با اومدن ویست و 7 هوز خیلیا ازش استفاده می کنن در حالی که مایکروسافت از xp به بعد اصلا از VB6 پشتیبانی نمی کنه وVB6 با Windows Aero ناسازگاره و باید تمشو بزارید رو حالت Basic تا خوب کار کنه
پس مایکروسافت از VB6 خودش پشتیبانی نرده ونخواهد کرد اوکی؟:27:

در مورد اون دومی:
خوب چه ربطی داره وقتی 7 میاد ویستا میاد خوب سازنده ها که نمیتونن بشینن تماشا کنن باید برنامه هاشونو بروز کنن و اینکاو می کنن مگر اینکه دیگه از اون برنامه یا سخت افزار پشتیبانی نکنن که بحثش جداست
من بازی دارم رو XP نمیاد دیگه دلیل نمیشه که برم دوباره 98 بریزم که دیگه کمپلت قید همه ی برنامه های دیگه رو بزنم که:20:
حالا شاید من دوست دارم ویندوز 3.1 بریزم رو هارد باهاش مین یاب بازی کنم (که اینکارم می کنم :31:) ولی دیگه به کسی ربطی نداره، داره؟
پس به منم ربطی نداره که شما XP دوست داری یا 7، ولی مشخصه که 7 خیلی بهتر از XP هست

شما اگه خودت تونستی این چیزایی که نوشتی رو با لحن دوستانه بخونی ، بیا من بهت یه جایزه میدم !

اولا که
تلفیق تکنولوژی com و corba و به عبارت ساده تر ! تولد دات نت مربوط به سال 2001 هست و در زمان ویندوز 2000 اصلا دات نتی نبوده که برنامه نویسا بخوان اونو به vb 6ترجیح بدن....
دوما که منظور من از پشتیبانی technical support نبود بلکه development support بود و فکر نمیکردم که شما متوجه نشین !!!
وقتی مایکروسافت پکیج دات نت رو به vb ضافه کرده و الان همه برنامه نویسای vb میتونن با vb برنامه های cross os (بدون محدودیت سیستم عامل مایکروسافتی) بنویسن این یعنی پشتیبانی از مجموعه VB
تازه مایکروسافت خیلی هوای vb6 رو داشته که میشه تو حالت basicباهاش کار کرد !
بعضی از زبانها که لیاقتشون واقعا بیشتر از vb6 هست تو ویندوز 7 حتی کامپایل هم نمیشن .............

در باره قسمت دوم حرفتون هم باید بگم که کاملا مشخه که به شما ربطی نداره من از ویندوز xp خوشم میاد یا 7 یا ...
شما مصرف کننده های نرم افزار نمیدونین توسعه دهنده ها از دست این کارهای مایکروسافت و سادگی کاربرا چی میکشن .....