PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طریقه ی UNLOCKING AMD

صفحه ها : 1 2 3 [4]

EXTREME
17-10-2013, 13:13
خب الان سیستم بعد از چند بار ریست شدن بالاخره بالا میاد ولی تعداد هسته ها تغییر نکرده ، این بر می گرده به مشکل دار بودن هسته ها یا کمبود ولتاژ؟

ضمنا گزینه cpu core control وقتی روی منوال می ذارم فقط 2 تا هسته رو نشون می ده! یعنی هسته های دیگه رو اصلا نشون نمی ده که بشه فعال یا غیر فعالش کرد !، حالا روی همون auto باید باشه یا manual؟

اگه بایوس آپدیت باشه و با اعمال ولتاژ هم درست نشه میتونه از مشکل دار بودن هسته ها باشه

cinemaresearch
17-10-2013, 20:17
اگه بایوس آپدیت باشه و با اعمال ولتاژ هم درست نشه یا مشکل از طرف بایوس مین است یا اینکه هسته های آزاد شده ایراد دارند

خوب ممکنه هسته چهارم ایراد داشته باشه اما مسلما هسته سوم سالم هست چون سی پی یو در حالت عادی و آنلاک نشده، سه هسته ای هست و سه هسته هم کار میکنند.
اما وقتی آنلاک میکنیم و تبدیل میشه به phenom B50 دیگه هسته سوم و چهارم کار نمیکنند.

بایوس مین چه مشکلی میتونه داشته باشه؟ یعنی از نظر سخت افزاری ایراد داره؟

یه سوال دیگه در مورد اضافه کردن ولتاژ:
اگه بخواهیم مرحله به مرحله ولتاژ رو اضافه کنیم تو هر مرحله مقدار خیلی کمی اضافه میکنه (فکر کنم 0.0325 ولت) منم چند مرحله رو با هم یه دفعه رد میکردم مثلا از 1.3 رفتم به 1.35 بعد 1.38 بعد 1.4 بعد 1.45 بعد 1.5
حالا ممکنه مثلا تو ولتاژ 1.4 اون هسته کار نکنه اما تو ولتاژ پایینتری که من چک نکردم کار بکنه؟

EXTREME
17-10-2013, 20:47
خوب ممکنه هسته چهارم ایراد داشته باشه اما مسلما هسته سوم سالم هست چون سی پی یو در حالت عادی و آنلاک نشده، سه هسته ای هست و سه هسته هم کار میکنند.
اما وقتی آنلاک میکنیم و تبدیل میشه به phenom B50 دیگه هسته سوم و چهارم کار نمیکنند.

بایوس مین چه مشکلی میتونه داشته باشه؟ یعنی از نظر سخت افزاری ایراد داره؟

یه سوال دیگه در مورد اضافه کردن ولتاژ:
اگه بخواهیم مرحله به مرحله ولتاژ رو اضافه کنیم تو هر مرحله مقدار خیلی کمی اضافه میکنه (فکر کنم 0.0325 ولت) منم چند مرحله رو با هم یه دفعه رد میکردم مثلا از 1.3 رفتم به 1.35 بعد 1.38 بعد 1.4 بعد 1.45 بعد 1.5
حالا ممکنه مثلا تو ولتاژ 1.4 اون هسته کار نکنه اما تو ولتاژ پایینتری که من چک نکردم کار بکنه؟

به هر حال اون هسته چهارم ایراد داره که باعث ناپایداری میشه
بایوس منورم این است که همیشه آخرین ورژن باشه مشکل سخت افزاری منظورم نبود
نه با همون ولتاژ هم باید کار کنه ولی بهتره پله پله ولتاژ رو زیاد کنید یعنی دو صدم دو صدم یک دفعه ولتاژ دادن و اعمال ولتاژ زیاد ممکنه به مدار تغذیه مین و سی پی یو آسیب برسه

cinemaresearch
17-10-2013, 21:04
به هر حال اون هسته چهارم ایراد داره که باعث ناپایداری میشه
بایوس منورم این است که همیشه آخرین ورژن باشه مشکل سخت افزاری منظورم نبود
نه با همون ولتاژ هم باید کار کنه ولی بهتره پله پله ولتاژ رو زیاد کنید یعنی دو صدم دو صدم یک دفعه ولتاژ دادن و اعمال ولتاژ زیاد ممکنه به مدار تغذیه مین و سی پی یو آسیب برسه

خوب بایوس که آپدیت هست.
البته از مین زیاد هم راضی نیستم! توی لود بایوس خیلی معطل میکنه وقتی سیستم رو روشن میکنم چند ثانیه طول میکشه تا راه بیفته.
احساس میکنم مشکل از مین باشه!
پس با این حساب باید بی خیال آنلاک بشم و فعلا به همین شکل استفاده کنم.

علی 254
19-10-2013, 19:21
من موندم ، وقتی می گن فلان چیز این قابلیت رو داره ، که بشه 100 درصد ازش استفاده کرد!
به نظر من آنلاک کردن جزو قابلیت های سی پی یو های amd نبود! نمی شد یک امتیاز براش محسوب بشه.

چونکه شانسی هست!

الان هم سی پی یو و هم ماردبورد من ثاپورت می کنن ، منتها نمیشه!

EXTREME
19-10-2013, 19:27
من موندم ، وقتی می گن فلان چیز این قابلیت رو داره ، که بشه 100 درصد ازش استفاده کرد!
به نظر من آنلاک کردن جزو قابلیت های سی پی یو های amd نبود! نمی شد یک امتیاز براش محسوب بشه.

چونکه شانسی هست!

الان هم سی پی یو و هم ماردبورد من ثاپورت می کنن ، منتها نمیشه!

100% نیست همونطور که خودتون گفتین کاملا شانسی است

علی 254
19-10-2013, 19:36
الان من تعجب می کنم ، همه ی آموزش هایی که توی نت دیدم ، 4 هسته رو نشون می ده و ممکنه که اینا آنلاک بشه یا نشه ، ولی برای من با توجه به اینکه هم مادربورد و هم سی پی یو این قابلیت رو ثاپورت می کنن باعث تعجبه چونکه اصلا 4 هسته رو نشون نمی ده که من بخوام فعال یا غیرفعالشون کنم.!

و همچنین می گن سری فنوم بهتره واسه اینکار در حالی که توی همین تاپیک خیلی ها آتلون رو آنلاک کردن ولی من نتونستم

علی 254
23-10-2013, 20:19
کلا فرکانس و تعداد هسته ی چیز جدایی هستن؟ کدوم بیش تر روی سرعت تاثیر گذارن؟

میشه پردازنده رو اورکلاک کرد تا جبران 2 تا هسته دیگه رو بکنه؟

کلا کدوم روی سرعت تاثیر بیش تر داره یا اصلا اینا ربطی بهم ندارن؟

ضمنا اورکلاک روی طول عمر سی پی یو تاثیر می ذاره؟

EXTREME
23-10-2013, 21:57
کلا فرکانس و تعداد هسته ی چیز جدایی هستن؟ کدوم بیش تر روی سرعت تاثیر گذارن؟

میشه پردازنده رو اورکلاک کرد تا جبران 2 تا هسته دیگه رو بکنه؟

کلا کدوم روی سرعت تاثیر بیش تر داره یا اصلا اینا ربطی بهم ندارن؟

ضمنا اورکلاک روی طول عمر سی پی یو تاثیر می ذاره؟

همیشه اینطوری نیست که بگیم سرعت خوب است یا تعداد هسته در بعضی کاربردها تعداد هسته مناسب است و خوبه در بعضی کاربردها کلاک ولی با اورکلاک میتونید تا حدی محدودیت هایی رو برطرف کنید

TREASURES
23-10-2013, 21:59
دوستان ببخشید دیر جواب میدم هسته ی بالاتر برای کارایی از قبیل رندر مناسب تره و فرکانس بالاتر هم برای کارای دیگه مثلا بازی....با اورکلاک اصولی ممکنه تا حد زیادی هسته های کمتر رو جبران کرد....ضمنا اورکلاک هم اگه با قاعده باشه و دمای سیستم و سی پی یو رو پایین نگه داره مشکلی نداره

علی 254
23-10-2013, 22:33
خیلی ممنون
من منظورم اینطور کارا نیست ، چون اهل بازی نیستم ، مثلا وقتی ی آنتی ویروس اسکن می کنه خیلی سیستم کند میشه ، کدوم مورد بیش تر تاثیر داره؟ هسته یا فرکانس؟

ضمنا کش چی؟

TREASURES
23-10-2013, 22:58
تو آنتی ویروس هسته ها نقش مهمتری دارن چون شما میبینید در حین کار با آنتی ویروس cpu usage همینطور بالا میره اگه هسته ها بیشتر باشن این مقدار پایین میاد و میتونید به کارای دیگه هم برسید کش هم تاثیر آنچنانی تو سرعت نداره فقط یه حافظه برای نگه داری برنامه هایی هست که قبلا اجرا شده تا برای بار بعد سریعتر اجرا بشن

علی 254
25-10-2013, 15:37
ی برنامه تحت عنوان BIOSUnlockCPUCore دانلود کردم که تحت ویندوز سی پی یو رو آنلاک می کنه ، منتها موقع اجرا پیغام می ده که این مادربورد رو ثاپورت نمی کنه!:n28:

باهاش تا حالا کار کردید؟

TREASURES
26-10-2013, 09:14
ی برنامه تحت عنوان BIOSUnlockCPUCore دانلود کردم که تحت ویندوز سی پی یو رو آنلاک می کنه ، منتها موقع اجرا پیغام می ده که این مادربورد رو ثاپورت نمی کنه!:n28:

باهاش تا حالا کار کردید؟
نه کار نکردم باهاش (مربوط به برد های msi میشه) اسم دقیقش bios code unlocked technology هست این نرم افزار مربوط به چیپ های 800 میشه:

MSI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])'s new software tool enables users to unlock processor cores on its 800 series AMD chipset motherboards, without ever needing to go into the BIOS.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

علی 254
26-10-2013, 19:50
خب برد من هم msi هست.

منتها نمی دونم جواب می ده یا نه ، ورژن های دیگه ای هم داره که با مین من بخونه؟
970 a-g45
ممنون

TREASURES
26-10-2013, 20:57
خب برد من هم msi هست.

منتها نمی دونم جواب می ده یا نه ، ورژن های دیگه ای هم داره که با مین من بخونه؟
970 a-g45
ممنون
آقا علی خدمتتون عرض کردم سایت MSI گفته فقط چیپ های 800 با این نرم افزار میخونن
اینم لینک::
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ursamajor
16-12-2013, 11:31
سلام به دوستان

من cpu phenom II X2 555 دارم و قصد آنلاک کردن هسته های اون رو داشتم. مین بوردم GA-880GA-HD3H هست که بایوس رو هم به به ورژن F7 آپدیت کردم.
در بایوس قسمتی به نام cpu unlock وجود دارد و آن را enable کردم که بعد از ریست، سیستم با مشکل مواجه شد و اصلا بالا نمی اومد حتی امکان دسترسی به بایوس هم نداشتم تا تغییرات دیگری به آن بدهم. مجبور شدم با کلی دردسر باتری بایوس رو بردارم و سیماس رو پاک کنم تا به حالت دیفالت در بیاد.
حالا سوالم اینجاست که دقیقا باید چجوری هسته هارو آنلاک کنم؟
و اینکه اگر دوباره سیستم با مشکل بوت مواجه شد چجوری بایوس رو به حالت دیفالت برگردونم بدون اینکه نیاز باشه باتری رو در بیارم؟

EXTREME
16-12-2013, 12:25
سلام به دوستان

من cpu phenom II X2 555 دارم و قصد آنلاک کردن هسته های اون رو داشتم. مین بوردم GA-880GA-HD3H هست که بایوس رو هم به به ورژن F7 آپدیت کردم.
در بایوس قسمتی به نام cpu unlock وجود دارد و آن را enable کردم که بعد از ریست، سیستم با مشکل مواجه شد و اصلا بالا نمی اومد حتی امکان دسترسی به بایوس هم نداشتم تا تغییرات دیگری به آن بدهم. مجبور شدم با کلی دردسر باتری بایوس رو بردارم و سیماس رو پاک کنم تا به حالت دیفالت در بیاد.
حالا سوالم اینجاست که دقیقا باید چجوری هسته هارو آنلاک کنم؟
و اینکه اگر دوباره سیستم با مشکل بوت مواجه شد چجوری بایوس رو به حالت دیفالت برگردونم بدون اینکه نیاز باشه باتری رو در بیارم؟

بایوس که آخرین ورژن باشه شما بعد از آنلاک به اندازه 2 صدم ولت به سی پی یو ولتاژ بدین و اینکار رو تا 4 صدم ولت انجام بدید ببینید میتونید پایدار کنید سیستم رو یا نه وگرنه اگر با ولتاژ نشد میتونه از مشکل دار بودن هسته ها باشد

ess_1362
16-12-2013, 12:52
به پست بالا اضافه میشه که یکبار هم aac یا همون cpu unlock را روی auto بذارید

ursamajor
16-12-2013, 22:12
بایوس که آخرین ورژن باشه شما بعد از آنلاک به اندازه 2 صدم ولت به سی پی یو ولتاژ بدین و اینکار رو تا 4 صدم ولت انجام بدید ببینید میتونید پایدار کنید سیستم رو یا نه وگرنه اگر با ولتاژ نشد میتونه از مشکل دار بودن هسته ها باشد

به پست بالا اضافه میشه که یکبار هم aac یا همون cpu unlock را روی auto بذارید

ممنون از جواب دوستان
سوال دومم رو هم اگه جواب بدید ممنون میشم که چجوری وقتی سیستم ناپایدار میشه بایوس رو دیفالت کنم؟ بدون در آوردن باتری
و قسمت cpu unlock هم حالت اتو نداره فقط دو حالت فعال و غیرفعال داره.

EXTREME
16-12-2013, 22:20
ممنون از جواب دوستان
سوال دومم رو هم اگه جواب بدید ممنون میشم که چجوری وقتی سیستم ناپایدار میشه بایوس رو دیفالت کنم؟ بدون در آوردن باتری

یا باید با برداشتن باتری مین بایوس مین رو دیفالت کنید اگه دکمه ای برای clear cmos داره اون رو فشار بدید یا اگه جامپر است سیستم رو خاموش کردید جای جامپر رو عوض میکنید با اینکار دیگه سیستم روشن نمیشه باز جاشو عوض میکنید و سیستم رو روشن میکنید

ess_1362
17-12-2013, 07:54

راه دیگه ای نداره

دنبال گزینه ای به نام acc یا advance clock calibration بگردین

TREASURES
17-12-2013, 13:40
تو بعضی مادربرد ها جامپری وجود داره بنام clear rtc که از پین اول و دوم اگه جامپر رو روی پین دوم و سوم بذارید بایوس دیفالت میشه..... که همونی میشه که مهرداد گفت :n06:

ursamajor
17-12-2013, 19:27
تشکر از دوستان برای جواباشون
برای پاک کردن سیماس از همون جامپرها 2تا سیم گرفتم آورم بیرون کیس. دیگه راحت می تونم بایوس رو دیفالت کنم. بدون اینکه بخوام باتری رو در بیارم.
و من قسمتی به نام acc داخل بایوس ندارم. تنها گزینه ی cpu unlock وجود داره که با فعال کردنش سیستم دیگه بوت نمیشه و با افزایش ولتاژ تا 0.04 هم پایدار نشد. حالا نمیدونم گزینه دیگه یا چیز دیگه ای هم باید تغییر داد یا نه؟

EXTREME
17-12-2013, 20:22
تشکر از دوستان برای جواباشون
برای پاک کردن سیماس از همون جامپرها 2تا سیم گرفتم آورم بیرون کیس. دیگه راحت می تونم بایوس رو دیفالت کنم. بدون اینکه بخوام باتری رو در بیارم.
و من قسمتی به نام acc داخل بایوس ندارم. تنها گزینه ی cpu unlock وجود داره که با فعال کردنش سیستم دیگه بوت نمیشه و با افزایش ولتاژ تا 0.04 هم پایدار نشد. حالا نمیدونم گزینه دیگه یا چیز دیگه ای هم باید تغییر داد یا نه؟

یک صدم دیگه هم بدید نشد ممکنه هسته ها ایراد داشته باشه

ess_1362
17-12-2013, 21:07
من میگم ولتاژ بیشتری اعمال کنید
مثلا با ولتاژ 1.46 بوت کنید ببینید به چه نتیجه ای می رسید
البته گزینه acc باید در یکی از زیر شاخه های بایاس بجز قسمت مربوط به تنظیمات oc باشه

ursamajor
18-12-2013, 03:35
خب بازم دست به تغییرات ولتاژ زدم ولی باز هم بی نتیجه بود.
و همه تغییرات رو اینجا میزارم تا ببینید مشکل از کجاست:

CPU Unlock: disabled --> enabled
CPU Voltage control: 1.4 --> 1.5
CPU PLL Voltage control: 2.5 --> 2.54
CPU NB VID control: 1.2 --> 1.3

و این گزینه acc هم نیست. من که هرچی گشتم نبود!

TREASURES
18-12-2013, 20:58
خب بازم دست به تغییرات ولتاژ زدم ولی باز هم بی نتیجه بود.
و همه تغییرات رو اینجا میزارم تا ببینید مشکل از کجاست:

CPU Unlock: disabled --> enabled
CPU Voltage control: 1.4 --> 1.5
CPU PLL Voltage control: 2.5 --> 2.54
CPU NB VID control: 1.2 --> 1.3

و این گزینه acc هم نیست. من که هرچی گشتم نبود!
خب پس با تغییرات اعمال شده اگه سیستم بالا نیاد پس هسته ای که قراره آنلاک بشه مشکل داره
اگر هم امکانش براتون هست با یه برد دیگه هم تست بشه بد نیست..... :n06:

Mehrdad092000
16-01-2014, 02:37
سلام
من این cpuدارم ولی همش روی 3.40 هستش حالت توربوش خودش انجام میده ؟یا مادربورد باید ساپورت کنه؟
a10-5700

TREASURES
16-01-2014, 09:45
سلام
من این cpuدارم ولی همش روی 3.40 هستش حالت توربوش خودش انجام میده ؟یا مادربورد باید ساپورت کنه؟
a10-5700
سلام
تاپیک جدید ایجاد کنید
سوالتون به این تاپیک مربوط نمیشه....

OMiD.1080p
29-01-2014, 20:29
درود .

یک مدل پردازنده از فنوم x2 دارم که با مادربورد ازراکــ دو هسته دیگه اش رو آنلاک کردم که شده الان x4

سوالی که دارم اینه که آیا این آنلاک کردن پردازنده رو تحت فشار میزاره ؟ چون در حالت دیفالت x2 هستش . ولی حالا ما اومدیم آنلاکش کردیم که بشه x4
در این حال باعث شده توان مصرفیش بره بالا .
آیا این توان مصرفی و یا این فشار در طولانی مدت یا همیشکی مشکلی رو واسش نداره !؟

ممــنون .

EXTREME
29-01-2014, 21:38
نه مشکلی پیش نمیاد مصرف بیشتر میشه ولی درصورتی که هسته ها سالم و بدون مشکل باشند مشکلی ایجاد نمیکنه

OMiD.1080p
29-01-2014, 21:51
مهرداد خان یکم بیشتر توضیح میدی یعنی چی هسته ها سالم باشن !
یعنی میشه یکی از هسته ها بسوزه و بقیه کار بکنن همچنان ؟
چجوری میشه فهمید !

ممنون .

TREASURES
29-01-2014, 22:11
چجوری میشه فهمید !

ممنون .
سلام دوست عزیز
اولا اینکه هیچ فشاری روی CPU نیست شما فقط هسته های لاک شده رو آنلاک می کنید
الان سی پی یو شما با 955 هیچ تفاوتی نداره در صورتی که تست پایداری رو با نرم افزار گرفته باشید و به قول مهرداد هسته ها مشکل نداشته باشن....

EXTREME
29-01-2014, 22:51
چجوری میشه فهمید !

ممنون .

نه منظورم این بود بعد از آنلاک اگر یکی از هسته های آنلاک شده ایراد داشته باشه تاثیر خودشو نشون میده و باعث ناپایداری در سیستم میشه یکیش میتونه بوت نشدن سیستم باشه یا هنگ کردن سیستم و....

OMiD.1080p
29-01-2014, 23:08
نه خوشبختانه این طور نیست .

به قول معروف به Smoothly کار میکنه:n26: با چهار هسته.

فقط یک نکته این آنلاک شدن هسته های این پردازنده ربطی به اورکلاک که نداره ؟ نه ؟
یعنی میتونم فرکانسش رو هم اور بکنم ؟

TREASURES
29-01-2014, 23:14
نه خوشبختانه این طور نیست .

به قول معروف به Smoothly کار میکنه:n26: با چهار هسته.

فقط یک نکته این آنلاک شدن هسته های این پردازنده ربطی به اورکلاک که نداره ؟ نه ؟
یعنی میتونم فرکانسش رو هم اور بکنم ؟
بله مشکل نداره اور کنید....
ولی کولر مناسب فراموش نشه...

OMiD.1080p
29-01-2014, 23:29
ولی کولر مناسب فراموش نشه...

ندارم :n02:

همین جوری تو حالت تقریبا Idle با فن AMD AV-Z7UH40Q001 HeatSink Fan Socket AM3 - New ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$T2eC16h,!yoFIeYHp-o7BSbRL33qjw~~48_20.JPG) بین 45 تا 47 میچرخه .
با چهار هسته کامل و فرکانس 3200 مگاهرتز .

معمولا هم با فشار زیاد میره تا مرز 60 تا 63

TREASURES
29-01-2014, 23:55
ندارم :n02:

همین جوری تو حالت تقریبا Idle با فن AMD AV-Z7UH40Q001 HeatSink Fan Socket AM3 - New ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$T2eC16h,!yoFIeYHp-o7BSbRL33qjw~~48_20.JPG) بین 45 تا 47 میچرخه .
با چهار هسته کامل و فرکانس 3200 مگاهرتز .

معمولا هم با فشار زیاد میره تا مرز 60 تا 63
پس برای اور حتما باید کولر EXTREME تهیه بشه...

se8820726
14-03-2014, 11:57
ممنون دوست عزیز

namgo
31-07-2014, 15:19
سلام چطوری انلاک کنم
اینcpu و عکس از بایوس

EXTREME
31-07-2014, 17:49
سلام چطوری انلاک کنم
اینcpu و عکس از بایوس

تو یکی از منوها بزید و دنبال گزینه ای به نام acc یا advance clock celibration یا auto clock celibration اون رو بزارید رو auto یا all core تو بعضی از بایوس ها هم میتونید دستی هسته ها رو فعال یا غیرفعال کنید

بایوس مین حتما آپدیت باشه و مینتون هم باید قابلیت آنلاک کردن رو داشته باشه

namgo
31-07-2014, 17:56
تو یکی از منوها بزید و دنبال گزینه ای به نام acc یا advance clock celibration یا auto clock celibration اون رو بزارید رو auto یا all core تو بعضی از بایوس ها هم میتونید دستی هسته ها رو فعال یا غیرفعال کنید

بایوس مین حتما آپدیت باشه و مینتون هم باید قابلیت آنلاک کردن رو داشته باشه

ممنون اینهم مادبرد ایا امکانش هست وقدرتش رو داره انلاک کنم
بایوس هم اخرین ورژن اپدیت هست

EXTREME
31-07-2014, 19:13
بله مینتون ساپورت میکنه ..... چیپ جنوبی sb710 رو داره میشه انجام دادم

namgo
31-07-2014, 20:35
ممنون من امدم این گزینه ها رو تغیر دادم و زدم سیو وریستارت بشه بیاد بالا خاموش شد وسیستم رو روش کردن تصویر نداشتم مجبور شدم دوباره تو بایوس سیستم همون بوت تنظیم کارخونه کنم امد بالا فکر کردم سیپیو سوخت

مشکل کجا بود اینهم عکس که انجام دادم تغیرات رو فقط اون عدد%2رو دست نزدم خودش امد فعال شد
طبق عکسها به ترتیب انجام شد

TREASURES
31-07-2014, 20:59
ممنون من امدم این گزینه ها رو تغیر دادم و زدم سیو وریستارت بشه بیاد بالا خاموش شد وسیستم رو روش کردن تصویر نداشتم مجبور شدم دوباره تو بایوس سیستم همون بوت تنظیم کارخونه کنم امد بالا فکر کردم سیپیو سوخت

مشکل کجا بود اینهم عکس که انجام دادم تغیرات رو فقط اون عدد%2رو دست نزدم خودش امد فعال شد
طبق عکسها به ترتیب انجام شد

شما اول حتما COOL'N QUIET رو غیر فعال کنید .....
ADVANCED CLOCK CALIBRATION رو با حالت ALL CORE یا AUTO ست کنید
VALUE رو با صفر تنظیم کنید

namgo
31-07-2014, 21:25
شما اول حتما COOL'N QUIET رو غیر فعال کنید .....
ADVANCED CLOCK CALIBRATION رو با حالت ALL CORE یا AUTO ست کنید
VALUE رو با صفر تنظیم کنید

ممنون ست کردم امد بالا
حالا بیشتر شده از کجا بفهمم ضمنا این قسمت بادر عکس با عکس قبلی که گذاشتم اعداد فرق میکنه
این VALUE همون ولتاژهست من رو صفر گذاشتم اعداد دیگه برای چیست

TREASURES
31-07-2014, 21:33
ممنون ست کردم امد بالا
حالا بیشتر شده از کجا بفهمم ضمنا این قسمت بادر عکس با عکس قبلی که گذاشتم اعداد فرق میکنه
این VALUE همون ولتاژهست من رو صفر گذاشتم اعداد دیگه برای چیست

آنلاک نشده
این دفعه CPU CORE CONTROL رو با 4 هسته ست کنید
اگه جواب نداد بایاس برد رو آپدیت کنید
(در ضمن ADVANCED CLOCK CALIBRATION رو با AUTO هم امتحان کنید)

namgo
31-07-2014, 22:09
آنلاک نشده
این دفعه CPU CORE CONTROL رو با 4 هسته ست کنید
اگه جواب نداد بایاس برد رو آپدیت کنید
(در ضمن ADVANCED CLOCK CALIBRATION رو با AUTO هم امتحان کنید)

زدم اتو و به 2 هسته تغیر دادم چون 2 هسته بیشتر نشون نمیداد بالا نیامد و برشگردوندم به همون حالت قبل

حالا باید دوباره بایوس رو اپدیت کنم

TREASURES
31-07-2014, 22:17
زدم اتو و به 2 هسته تغیر دادم چون 2 هسته بیشتر نشون نمیداد بالا نیامد و برشگردوندم به همون حالت قبل

حالا باید دوباره بایوس رو اپدیت کنم
شما هر حالتی که امتحان می کنید باید تغییرات رو ذخیره کنید و سیستم رو ریست کنید تا نتیجه مشخص بشه
وقتی شما روی AUTO میگذارید و تنظیمات رو ذخیره میکنید و ریست میکنید سیستم بجای ریست خاموش میشه و دوباره اوتوماتیک خودش باید روشن بشه
(تاکید میکنم تمام مراحل رو امتحان کنید)
اگه موقع ریست کردن سیستم بالا نیومد به پردازنده مقداری ولتاژ بدید مثلا بین 0/05 تا 0/1 ولت

namgo
31-07-2014, 22:42
ممنون بار اول روشن نشد اما سری یعدی که تست میزدم خودکار خاموش و روشن میشد تنظیمات هم ذخیره میکنم :n10: اما قاط میزنه بایوس هم ورژن 10.9هست:n28:

TREASURES
31-07-2014, 22:46
ممنون بار اول روشن نشد اما سری یعدی که تست میزدم خودکار خاموش و روشن میشد تنظیمات هم ذخیره میکنم :n10: اما قاط میزنه بایوس هم ورژن 10.9هست:n28:
شما از هر راهی شده باید داخل CPU-Z حتما 4 هسته داشته باشید

namgo
31-07-2014, 23:11
من از طریق dvd هم امدم با برنامه خودش سیستم رو بروز کنم دیدم بایوس رو میزنه اخرین ورژن درست و تو سایت رسمی هم همین ورژن هست
بعد هم این برنامه این پیغام رو میده و میزنم بالا نمیاد دیگه خودش اتومات تشخیص داده اما دو core فعال شده
درسته

TREASURES
31-07-2014, 23:14
من از طریق dvd هم امدم با برنامه خودش سیستم رو بروز کنم دیدم بایوس رو میزنه اخرین ورژن درست و تو سایت رسمی هم همین ورژن هست
بعد هم این برنامه این پیغام رو میده و میزنم بالا نمیاد دیگه خودش اتومات تشخیص داده اما دو core فعال شده
درسته

بایاس رو دانگرید کنید مثلا به ورژن 10.3 یا 10.2

namgo
31-07-2014, 23:26
اون ولتاژ که گفتید منفی دادم نشد -5 ولتاژ مثبت باید بزارم یا منفی کدامیک مشکل ایجاد نکنه بسوزه

TREASURES
31-07-2014, 23:29
اون ولتاژ که گفتید منفی دادم نشد -5 ولتاژ مثبت باید بزارم یا منفی کدامیک مشکل ایجاد نکنه بسوزه
نه اون VALUE رو تغییر ندید ...... برید به قسمتی که نوشته CORE VOLTAGE
ولی حتما بایاس رو دانگرید کنید

namgo
31-07-2014, 23:42
بایوس برنمیگرده به قبل پیغام this app cant run on your pc میده مشکل کجاست

TREASURES
01-08-2014, 09:48
بایوس برنمیگرده به قبل پیغام this app cant run on your pc میده مشکل کجاست
یا باید از طریق نرم افزار LIVE UPADTE اقدام کنید و یا از طریق فلاپی در DOS

لینک آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این لینک هم ببینید :

لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
01-08-2014, 12:05
برای msi برای ریختن بایوس از m-flash استفاده کنید live update یکم باگ داره

namgo
01-08-2014, 12:46
یا باید از طریق نرم افزار LIVE UPADTE اقدام کنید و یا از طریق فلاپی در DOS

لینک آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این لینک هم ببینید :

لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون این لینکها ازکار افتاده دوره فلاپی هم که تموم شده
من از طریق خود بوت که m flshداشت رفتم و بایوس رو به نسخه 104 دانگرید کردم
اما بی فایده بود و همون مشکلات
تو این سایت رفتم و بایوس رو به 104 برگشت دادم چون ورژن قبلی که کارخانه ای بود همین 104 بود
حالا با این همه تلاش بی نتیجه ماندم
چیزی تو سیستم نیست فعال یا غیر فعال کنم ایا سی پی یو درست هست مشکلی نداره
کدام بایوس رو پیشنهاد میدید بزنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-bios

مگر هرچی بایوس بالاتر باشه بهتر نیست چون مشکلات یا باگهای که تو قبلی رو داشتن برطرف کردن درسته

TREASURES
01-08-2014, 13:52
ممنون این لینکها ازکار افتاده دوره فلاپی هم که تموم شده
من از طریق خود بوت که m flshداشت رفتم و بایوس رو به نسخه 104 دانگرید کردم
اما بی فایده بود و همون مشکلات
تو این سایت رفتم و بایوس رو به 104 برگشت دادم چون ورژن قبلی که کارخانه ای بود همین 104 بود
حالا با این همه تلاش بی نتیجه ماندم
چیزی تو سیستم نیست فعال یا غیر فعال کنم ایا سی پی یو درست هست مشکلی نداره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-bios

مگر هرچی بایوس بالاتر باشه بهتر نیست چون مشکلات یا باگهای که تو قبلی رو داشتن برطرف کردن درسته
میشه دقیقا توضیح بدید مشکل چیه ؟؟
وقتی شما تنظیمات رو داخل بایاس ست میکنید و سیستم رو ریست میکنید سیستم دیگه بالا نمیاد ؟؟ اگه بالا نمیاد بهتون گفتم به اندازه ی 1 دهم به پردازنده ولتاژ بدید (از طریق core coltage)

با ورژن 10.2 هم امتحان کنید

namgo
01-08-2014, 14:19
میشه دقیقا توضیح بدید مشکل چیه ؟؟
وقتی شما تنظیمات رو داخل بایاس ست میکنید و سیستم رو ریست میکنید سیستم دیگه بالا نمیاد ؟؟ اگه بالا نمیاد بهتون گفتم به اندازه ی 1 دهم به پردازنده ولتاژ بدید (از طریق core coltage)

با ورژن 10.2 هم امتحان کنید

هرچی میگردم اینو (از طریق core coltage) پیدا نمیکنم
فقط یک گزینه تو سیستم هست بنام ad just cpu fsb freguency{mhz بعد هم نوشته بود 200 من کردمش 500 خودش هم زده از 190 تا 650 میتونینن تغییر بدین
ایا تغیرش تاثیری داره

EXTREME
01-08-2014, 15:22
فقط یک گزینه تو سیستم هست بنام ad just cpu fsb freguency{mhz بعد هم نوشته بود 200 من کردمش 500 خودش هم زده از 190 تا 650 میتونینن تغییر بدین
ایا تغیرش تاثیری داره

شما در ولتاژ دادن به پردازنده مشکل دارید که به دلیل افت ولتاژ بعد از آنلاک سیستم بوت نمیشه تو بایوس دنبال گزینه cpu core voltag یا cpu over voltag بگردید اگه پیدا نکردید از سربرگ های مختلف بایوس عکس بدید

TREASURES
01-08-2014, 15:50
ایا تغیرش تاثیری داره

خیر به اون مربوط نمیشه
تمام قسمتهای مختلف بایاس رو بگردید حتما هست

namgo
01-08-2014, 16:08
شما در ولتاژ دادن به پردازنده مشکل دارید که به دلیل افت ولتاژ بعد از آنلاک سیستم بوت نمیشه تو بایوس دنبال گزینه cpu core voltag یا cpu over voltag بگردید اگه پیدا نکردید از سربرگ های مختلف بایوس عکس بدید

ببین من اینو که تو عکس گذاشتم پیدا کرده بودم اما غیر فعال هستن و همگی روی اتومات

TREASURES
01-08-2014, 17:28
ببین من اینو که تو عکس گذاشتم پیدا کرده بودم اما غیر فعال هستن و همگی روی اتومات

وقتی روی AUTO کلیک می کنید باید عدد وارد کنید ..... بزنید 1.4 بعد تنظیمات مربوط به آنلاک رو انجام بدید و در نهایت سیستم رو سیو و ریست کنید

namgo
01-08-2014, 22:58
وقتی روی AUTO کلیک می کنید باید عدد وارد کنید ..... بزنید 1.4 بعد تنظیمات مربوط به آنلاک رو انجام بدید و در نهایت سیستم رو سیو و ریست کنید

عرض کردم کلیک نمیشن غیر فعال هستن

ess_1362
02-08-2014, 09:47
اول صفحه به دنبال گزینه ای بگردید با عنوان advance overclock یا extreme overclock که مقدارش را بذارید روی manual یا enable
بعدش تمام این گزینه ها فعال میشه

namgo
02-08-2014, 11:47
اول صفحه به دنبال گزینه ای بگردید با عنوان advance overclock یا extreme overclock که مقدارش را بذارید روی manual یا enable
بعدش تمام این گزینه ها فعال میشه
خوب فعالشون کردم تو عکس بالا که گذاشتم
روی کدام گزینه چه عددی بزنم
دوتا گزینه اولی کدام یکی انتخاب کنم و چه مقدار بزارم
وقتی روش کلیک میکنم خودکار اعداد 1.341 رو میاره
همون که هست خوبه یا تغییرش بدم

TREASURES
02-08-2014, 15:06
خوب فعالشون کردم تو عکس بالا که گذاشتم
روی کدام گزینه چه عددی بزنم
دوتا گزینه اولی کدام یکی انتخاب کنم و چه مقدار بزارم
وقتی روش کلیک میکنم خودکار اعداد 1.341 رو میاره
همون که هست خوبه یا تغییرش بدم
بذار روی 1.4 بعد تنظیمات آنلاک رو انجام بده و سیو و ریست کن

namgo
02-08-2014, 15:22
بذار روی 1.4 بعد تنظیمات آنلاک رو انجام بده و سیو و ریست کن

نشد بازم همون مشکل بالا نیامدن
چکارش کنم راهی داره تو منبرد چیزی نداره کلید یا جامپر

TREASURES
02-08-2014, 16:58
تو بعضی بردها با چیپست HIGH END همچین کلیدی هست که بشه آنلاک کرد ولی چبپست برد شما 870 ه
در هر صورت یکم دیگه تلاش کنید ... با بایاس های مختلف و همچنین تنظیمات مختلف امتحان کنید
شانس شماست دیگه :n03:

علی 254
02-08-2014, 17:19

اگر دفترچه ی مادربورد رو دارید ؛ یه بار اونو مطالعه کنید وگرنه می تونید از سایت شرکت سازنده دانلودش کنید... اگر احیانا آیتمی رو پیدا نمی کنید ، اونجا همه چیز رو توضیح داده ،

EXTREME
02-08-2014, 19:53

اگه با دادن ولتاژ بیشتر بازم بوت نمیشه یا مشکل از بایوس است یا هسته های آزاد شده ایراد داره

ess_1362
03-08-2014, 07:31
شما همون شاتی که گذاشتی یکی هم از ابتداش بذارید تا بهتر شما را راهنمایی کنیم
همچنین یکبار هم بایاس را به حالت قبل از آنلاک کردن برگردونید ببینید امکان تغییر ولتاژ مقدور هست یا نه؟!

namgo
03-08-2014, 20:05
ممنونم از اینکه وقت گذاشتید جواب دادید
تو قسمت ولتاژ چه انلاک باشه چه نباشه قابل تغیر هستش
قسمت cpu voltag وقتی میرم اعداد بیشتر 1.485 بشه میره رو قرمز و تو کادر قرمز تاعدد2.0331 وجود داره همینجور بالاتر اگر برعکس بزنم میره زیر این عداد یعنی دوباره قرمز میشه و اخرین عددش 0.988 هست
ضمنا این اعداد با کلیدهای منفی و مثبت یعنی{ - +} قابل تغیر هست
حالا اگر بیشتر بشه اعداد و روی قرمز قرار بگیره سمت راست تو عکس که مشخص کردم نوشته red:not recommended هست

در گزینه های بالا تو قسمت advanced clock calibration
'گزینه ای بنام per core موجود هست که میزنه 4 گزینه زیز نمیان میشه اما بازم هیچی
تمام این مشکلات زمانی هست که گزینه انلاک سی پی یو کور فعال بشه دیگه بالا نمیاد اما اگر تمامی اینها رو تغیر بدم و فعال کنم و انلاک رو غیر فعال بالا میاد

hell-fire
28-01-2015, 06:12
سلام . مرسی واسه آموزش کاربردیتون . من فنوم 2 - 550 دارم . از طریق آموزشتون که انجام دادم 2تا هسته فعال شدن و الان 4تا هسته نشون میده . سی پی یو زد که اجرا میکنم اسم سی پی یو رو : phenom II X نشون میده و دسته ( code name ) : deneb
چندتا سوال دارم . میدونم بعضیاشون احمقانس ولی خب بذارین به حساب کم سوادی .
1: اینکه ولتاژ رو 0.992 نشون میده و سرعت هسته معمولا رو 804 مگا هرتز . و فقط وقتی کار خاصی انجام میدم بیشتر میشن. الان این نرماله دیگه ؟؟؟
2 : الان این 2تا هسته که اضاف شدن مشکلی واسه سیستم پیش نمیارن ؟ واسه سخت افزار
3- با prime95 تست کردم حدود 4 دقیقه بدون ارور پیش رفت ولی با نرم افزار دیگه که دمارو چک میکردم دمای هسته رفته بود بالا 100 درجه دیگه ادامش ندادم ترسیدم خسارت بزنه . تا بعد که برم یه کولر خوب بگیرم واسش. الان مشکلی هست با این وصف که گفتم ؟
4 : کش ال 3 من میتونه فعال بشه ؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3

EXTREME
28-01-2015, 09:41
سلام . مرسی واسه آموزش کاربردیتون . من فنوم 2 - 550 دارم . از طریق آموزشتون که انجام دادم 2تا هسته فعال شدن و الان 4تا هسته نشون میده . سی پی یو زد که اجرا میکنم اسم سی پی یو رو : phenom II X نشون میده و دسته ( code name ) : deneb
چندتا سوال دارم . میدونم بعضیاشون احمقانس ولی خب بذارین به حساب کم سوادی .
1: اینکه ولتاژ رو 0.992 نشون میده و سرعت هسته معمولا رو 804 مگا هرتز . و فقط وقتی کار خاصی انجام میدم بیشتر میشن. الان این نرماله دیگه ؟؟؟
2 : الان این 2تا هسته که اضاف شدن مشکلی واسه سیستم پیش نمیارن ؟ واسه سخت افزار
3- با prime95 تست کردم حدود 4 دقیقه بدون ارور پیش رفت ولی با نرم افزار دیگه که دمارو چک میکردم دمای هسته رفته بود بالا 100 درجه دیگه ادامش ندادم ترسیدم خسارت بزنه . تا بعد که برم یه کولر خوب بگیرم واسش. الان مشکلی هست با این وصف که گفتم ؟
4 : کش ال 3 من میتونه فعال بشه ؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3

بله نرمال است این حالت idle پردازنده است در حالت بیکاری ولتاژ پردازنده و ضریب پردازنده که نتجیش کاهش فرکانس آن است کم میشود تا میزان مصرف انرژی کمتر شده و دما کاهش یابد مشکلی نداره

در صورتی که در تست پایداری و کار ویندوزی مشکلی ندارید نه ایرادی نداره

اینپردازنده کلا دمای بالایی داره حتما یک خمیر خوب بهش بزنید و تهویه کیس رو بهتر کنید اسمارت فن در بایوس هم فعال باشه درصورتی که جوابگو نیست بهترین راه کولر است

پردازنده شما کش لول 3 رو داره نیاز به فعال کردنش نیست

mohamad2323
30-08-2015, 17:06
سلام خدمت همه ..من یه فنوم 555 دارم که قبلا با مادربرد dfi راحت 4 هسته میشد ولی با این مادربرد جدید هر کاری میکنم گزینه مورد نظر رو پیدا نمیکنم ..الان ایسوس 970 r2 دارم

- - - Updated - - -

سلام خدمت همه ..من یه فنوم 555 دارم که قبلا با مادربرد dfi راحت 4 هسته میشد ولی با این مادربرد جدید هر کاری میکنم گزینه مورد نظر رو پیدا نمیکنم ..الان ایسوس 970 r2 دارم