PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طریقه ی UNLOCKING AMD

صفحه ها : 1 2 [3] 4

TREASURES
21-02-2011, 21:20
سپاس از دوستان

amd athlon x3 445

همون 1.325 ولتاژ پایه این پروسسور هست.....

mInI_ClockEr
09-03-2011, 03:16
منم هم آنلاک کردم برای خودم رو 555 بود مشکلی هم نداشت
الان رفتم برای دوستم خریدم تازه با مادربرد بهتر با چیپ 890FX اسوس آنلاک میشه به اینصورت که اسم تغییر میکنه و تو اون مشخصات صفحه اول مینویسه 4 تا کور فعال هست بعد از اون مرحله که رد میشه سیستم ریست میشه
به نظر من فکر کنم کلاً تعطیل هست 2 هسته دیگش
اینطور که خوندم اگه ارور صفحه آبی میداد باز شاید میشد یکاریش کرد ولی این فقط دفعه اول که آنلاک کردم صفحه آبی داد از اوم به بعد دیگه اصلاً به اونجا ها نمیرسه نظر شما چیه دوستان بعد از چک کرد ن صفحه اول ریست میشه سیستم

worldm
09-03-2011, 07:13
من چند روز پیش گفتم که با مادربرد قبلیم در همین زمینه مشکل داشتم ولی با تعویض مادربرد 880ga-ud3h مشکلم حل شد و 4 هسته فعال و پایدار شده.

TREASURES
11-03-2011, 13:57
منم هم آنلاک کردم برای خودم رو 555 بود مشکلی هم نداشت
الان رفتم برای دوستم خریدم تازه با مادربرد بهتر با چیپ 890FX اسوس آنلاک میشه به اینصورت که اسم تغییر میکنه و تو اون مشخصات صفحه اول مینویسه 4 تا کور فعال هست بعد از اون مرحله که رد میشه سیستم ریست میشه
به نظر من فکر کنم کلاً تعطیل هست 2 هسته دیگش
اینطور که خوندم اگه ارور صفحه آبی میداد باز شاید میشد یکاریش کرد ولی این فقط دفعه اول که آنلاک کردم صفحه آبی داد از اوم به بعد دیگه اصلاً به اونجا ها نمیرسه نظر شما چیه دوستان بعد از چک کرد ن صفحه اول ریست میشه سیستم
سلام شما ولتاژ رو یه دستی بزن ببین درست میشه....

habel1
13-03-2011, 19:00
سلام دوستان
من مادربرد Asrock 870 exterme3 با سی پی یو 555be فنوم 2 دارم با استپینگ rbc3 حالا وقتی گزینه ucc رو فعال میکنم و سیستم ریست میشه تو صفحه پست نشون میده 4 هسته رو و میزنه b55 همه اینا در بایوس هم دیده میشه و 4 هسته فعال نشون میده ولی بعدش دیگه وارد ویندوز نمیشه و هارد رو دیگه نمیشناسه که این مورد در بایوس هم دیده میشه و هارد پریده تا وقتی دوباره گزینه ucc رو غیر فعال کنم تا ویندوز بالا بیاد.

ممنون میشم دوستانی که تجربه ای دارن راهنمایی کنن. ممنون

cjdj
19-03-2011, 12:07
سلام دوستان بنده یه دونه سی پی یو 560 برای یکی از دوستان با استپینگ CACDC گرفتم میخواستم ببینم میشه انلاکش کرد؟ ممنون اگه هر چه سریع تر جواب بدین
پچ نامبر هم 1046BPM هست

EXTREME
19-03-2011, 12:56
سلام دوستان
من مادربرد Asrock 870 exterme3 با سی پی یو 555be فنوم 2 دارم با استپینگ rbc3 حالا وقتی گزینه ucc رو فعال میکنم و سیستم ریست میشه تو صفحه پست نشون میده 4 هسته رو و میزنه b55 همه اینا در بایوس هم دیده میشه و 4 هسته فعال نشون میده ولی بعدش دیگه وارد ویندوز نمیشه و هارد رو دیگه نمیشناسه که این مورد در بایوس هم دیده میشه و هارد پریده تا وقتی دوباره گزینه ucc رو غیر فعال کنم تا ویندوز بالا بیاد.

ممنون میشم دوستانی که تجربه ای دارن راهنمایی کنن. ممنون
باید یک مقدار به سی پی یو ولتاژ بدید
در ضمن قبل آنلاک بایوس مینتون رو آپدیت کنید

---------- Post added at 02:56 PM ---------- Previous post was at 02:54 PM ----------

سلام دوستان بنده یه دونه سی پی یو 560 برای یکی از دوستان با استپینگ CACDC گرفتم میخواستم ببینم میشه انلاکش کرد؟ ممنون اگه هر چه سریع تر جواب بدین
پچ نامبر هم 1046BPM هست
سی پی یو که قابلیت آنلاک رو داره مدل مینتون چیه

cjdj
19-03-2011, 13:03
مین که هنوز نگرفته شما یه مین تا 80 تومن بگین که واسه انلاک خوب باشه
نظرتون راجع به 770DE3L چیه؟

EXTREME
19-03-2011, 15:36
مین که هنوز نگرفته شما یه مین تا 80 تومن بگین که واسه انلاک خوب باشه
نظرتون راجع به 770DE3L چیه؟
مینی که میگیرد حتما باید پل جنوبی حداقل sb710 رو داشته باشه که این مین داره با آپدیت بایوس میتونید عملیات آنلاک رو با احتمال 90% انجام بدین 10% برای اینکه ممکنه هسته ها ایراد داشته باشند
خوب این مین قابلیت ucc داره و بی نیاز از پل جنوبی هست و میتونید آنلاک کنید

mg_1366
06-05-2011, 01:09
سلام به همه
3ساعت وقت گذاشتم همه این مطالب رو خوندم
خیلی با حال بود کلی لذت بردم
دم آقای mehrdad mm ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گرم برای همه سنگ تموم میذاره
انصافا آدم توپیه
آقا من 450 و 445 گرفتم با مین ازراک870 آنلاک کردم ولی کش آزاد نکرد
حالا دنبال یه 555 هستم
نظر شما چیه؟

---------- Post added at 02:09 AM ---------- Previous post was at 02:05 AM ----------

راستی تا یادم نرفته
آقا مهرداد گفته بود باید حرف سوم استپینگ باید cباشه
حالا کدوم یکی؟
aacac cacac cacdc

TREASURES
06-05-2011, 16:01
سلام به همه
3ساعت وقت گذاشتم همه این مطالب رو خوندم
خیلی با حال بود کلی لذت بردم
دم آقای mehrdad mm ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گرم برای همه سنگ تموم میذاره
انصافا آدم توپیه
آقا من 450 و 445 گرفتم با مین ازراک870 آنلاک کردم ولی کش آزاد نکرد
حالا دنبال یه 555 هستم
نظر شما چیه؟

---------- Post added at 02:09 AM ---------- Previous post was at 02:05 AM ----------

راستی تا یادم نرفته
آقا مهرداد گفته بود باید حرف سوم استپینگ باید cباشه
حالا کدوم یکی؟
aacac cacac cacdc
سلام
دم شما گرم پس بقیه ی اعضا هویج هستن دیگه! :13:
آنلاک شدن فنوم ها موفق تر از اتلون هاست مخصوصا سری 500 و 700 (شایدم با برد سازگار نباشند)
شما تو همون سایت یا تو گوگل دنبال comment هایی باشید که آنلاک شدن رو اطلاع بده (منظورم برای استپینگ هایی بود که معرفی کردید)!

EXTREME
06-05-2011, 17:35
این مدل یعنی 555 به احتمال 90 دصد آنلاک میشه اگه هسته ایراد نداشته باشه و مین این قابلیت رو داشته باشه

mg_1366
07-05-2011, 14:05
سلام
نه دوست عزیز
ایشون مطلب زیادتری نوشته بودن
مطالب شما هم خیلی عالی بودن
به هر حال 555 ها آمارشون رو موفق تر می گن
10 درصدی احتمال شکست داره
بگیریم ببینیم چی میشه
نتیجه اش رو میذارم
سپاس ازراهنماییتون

---------- Post added at 03:05 PM ---------- Previous post was at 03:00 PM ----------

آقا یه نرم افزار برای اطلاعات از سیسم
prim بود؟
یه لینک بذارید برای دانلودش
ممنون

EXTREME
07-05-2011, 14:24
ببخشید متوجه نشدم چه نرم افزاری میخواین؟

TREASURES
07-05-2011, 15:01
سلام
نه دوست عزیز
ایشون مطلب زیادتری نوشته بودن
مطالب شما هم خیلی عالی بودن
به هر حال 555 ها آمارشون رو موفق تر می گن
10 درصدی احتمال شکست داره
بگیریم ببینیم چی میشه
نتیجه اش رو میذارم
سپاس ازراهنماییتون

---------- Post added at 03:05 PM ---------- Previous post was at 03:00 PM ----------

آقا یه نرم افزار برای اطلاعات از سیسم
prim بود؟
یه لینک بذارید برای دانلودش
ممنون
اگه منظورتون اطلاعات سخت افزاری هست که با cpu-z مشخص میشه ( cpuid.com)
اگه تست پایداری بخواید بگیرید:
ftp://mersenne.org/gimps/p95v265.zip

mojtaba-p30
07-05-2011, 16:01
سلام ببخشید
آیا میشه Athlon II X2 250 رو آنلاک کرد؟
آیا کش l3 هم آنلاک میشه؟
مادربرد:
gigabyte Ma-770t-ud3
راستی امکانش هست بدون نگاه کردن به استپینگ این کار رو انجام بدم نمیخوام فنو باز کنم و خمیر از هتسینک جدا بشه!!!!1
منظورم آزمون و خطاست!!

EXTREME
07-05-2011, 16:21
اگه فن رو باز میکردید خیلی بهتر بود
با نرم افزار cpu-z هم فکر کنم بشه فهمید شک دارم
برید تو بایوس و گزینه ی acc یا همون advance clock celiberation یا auto clock celiberation رو بزارید رو حالت all cores یا auto بعد وارد ویندوز شدید با نرم افزار cpu-z ببینید کش و هسته آزاد شده یا نه

TREASURES
08-05-2011, 20:02
سلام ببخشید
آیا میشه Athlon II X2 250 رو آنلاک کرد؟
آیا کش l3 هم آنلاک میشه؟
مادربرد:
gigabyte Ma-770t-ud3
راستی امکانش هست بدون نگاه کردن به استپینگ این کار رو انجام بدم نمیخوام فنو باز کنم و خمیر از هتسینک جدا بشه!!!!1
منظورم آزمون و خطاست!!
سلام!
خیر آنلاک نمیشه!!!!
فقط ممکنه مالتی پلیرش باز بشه......

mg_1366
09-05-2011, 18:20
سلام به همگی
آقادست تک تکون درد نکنه
555گرفتم شد4هسته 8mgکش
البته استپینگش رو گشتم همون که mehrdad mm ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و AMD SYSTEM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفته بودن گیر آوردم حدود104برام تموم شد
اگه ممکنه برای تست پایداری راهنماییم کنید
دانلود کردم بلدنیستم باهاش کار کنم
سپاس

EXTREME
09-05-2011, 21:38
کش این سی پی یو کهد آنلاک نمیشه چون کشی نداره برای آنلاک شما فقط دوتا هسته رو آنلاک کردید درضمن کش سطح سه تو این سی پی یو 6 مگ هست نه 8 مگ

mg_1366
10-05-2011, 14:27
سلام
بله استاد درست میفرمایید
سطح3دارای6مگ هست
اما الان4*512 مگ سطح 2 نشون میده
یعنی total cache = 8me
الان دنبال یه هدسینگ خوب می گردم اگه سراغ دارید بگید
فن خودش اصلا جواب نمیده پرسروصداست
وقتی می برمش زیر بار دماش تا64 هم بالا میره
راهکاری سراغ ندارید؟

EXTREME
10-05-2011, 17:24
به نظر من برید یا بوفالو بگیرید 20 تومن یا tuniq power extreme حدود 40 تومن

TREASURES
11-05-2011, 12:15
کش این سی پی یو کهد آنلاک نمیشه چون کشی نداره برای آنلاک شما فقط دوتا هسته رو آنلاک کردید درضمن کش سطح سه تو این سی پی یو 6 مگ هست نه 8 مگ
این سی پی یو در حالت عادی 7 مگ کش داره
اون 1 مگی که اضافه میشه واسه هسته هاست......

EXTREME
11-05-2011, 12:39
این سی پی یو در حالت عادی 7 مگ کش داره
اون 1 مگی که اضافه میشه واسه هسته هاست......
بله درسته ولی من کش l3 رو گفتم واین لول کش هست که بین سطح های دیگه به اشتراک گذاشته میشه
و کش l2 هم همونطور که گفتین 1 مگ هست و
با 6 مگ جمع نمیشه
من منظورم l3 بود

parsgiga_3
17-06-2011, 00:13
دوستان phenom 555 پس از آنلاک شدن به چی تغییر می کنه؟
آنلاک کردن چقدر در میزان کاراییش تاثیر داره؟
و این که آنلاک کردن باعث آسیب فیزیکی می شه؟
ممنون

Erfan.
17-06-2011, 00:29
ممنون

دوست عزیز جواب سوالتون در این پست هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید!

EXTREME
17-06-2011, 10:59
ممنون
فکر کنم به phenomII x4 925 تبدیل میشه

Vaioman
18-06-2011, 09:50
ممنون

اگه درست انلاک بشه و هر 4 هسته هم کار کنند.تقریبآ با Phenom II X4 955 برابر میشه.کاراییش تقریبآ 2 برابر میشه بسته به نوع نرم افزار و سازگاری اون با تعداد هسته ها داره.اگه دما رو کنترل کنی هیچ اسیبی هم نمیرسونه.

aminashtari
09-08-2011, 21:27
با سلام
یه مشکل عجیب پیش اومده.ممنون میشم راهنمایی کنن دوستان
cpu: phenom 2 565 @3.4 Ghz
MB: Asrock 770extreme3

توی msconfig تنظیمات تعداد پروسسور رو روی 1 بود گذاشتم روی 2 و بیشتر اصلا نداره.
توی تنظیمات بایوس ACC رو روی Auto گذاشتم.

حالا موضوع اینه که هم توی بایوس و هم توی CPU-Z اسم پروسسور رو AMD phenom2 X4 b65 نشون میده اما توی قسمت cores عدد 2 رو نشون میده!! اما جالبه که کارایی کامپیوتر به طرز قابل توجهی بهتر شده.
آیا واقعاً تونستم آنلاک کنم یا نه؟

EXTREME
09-08-2011, 21:40
اگه تو قسمت core عدد دو رو نوشته یعنی هنوز دو هسته داره و باید در تسک منیجر 4تا ترد رو نشون بده اگه 4 هسته شده باشه
گزینه ی acc رئ رو enable بزارید و نرم افزار cpu-z رو آپدیت کنید
با ورژن های مختلف بایوس هم امتحان بشه

TREASURES
10-08-2011, 10:36
با سلام
یه مشکل عجیب پیش اومده.ممنون میشم راهنمایی کنن دوستان
cpu: phenom 2 565 @3.4 Ghz
MB: Asrock 770extreme3

توی msconfig تنظیمات تعداد پروسسور رو روی 1 بود گذاشتم روی 2 و بیشتر اصلا نداره.
توی تنظیمات بایوس ACC رو روی Auto گذاشتم.

حالا موضوع اینه که هم توی بایوس و هم توی CPU-Z اسم پروسسور رو AMD phenom2 X4 b65 نشون میده اما توی قسمت cores عدد 2 رو نشون میده!! اما جالبه که کارایی کامپیوتر به طرز قابل توجهی بهتر شده.
آیا واقعاً تونستم آنلاک کنم یا نه؟
شما بایوس رو اول آپدیت کن بعد یه دف دیگه امتحان کن سی پی یو تون آنلاک نشده فقط تغییر اسم داده!! علت اینکه کارایی سیستمتون بیشتر شده اینه که acc مربوط به پل جنوبی میشه وقتی روی auto میذارید سیستم اوتوماتیک کارایی سیستم رو زیاد میکنه!!

aminashtari
10-08-2011, 18:36
ممنون از راهنمایی دوستان اما بایوس رو آپدیت کردم. Acc هم یه بار روی auto گذاشتم یه بار روی all core بازهم همونجوری هست یعنی توی cpu-z (1.58 ver( هسته و threadرو 2 نشون میده اما اسم پروسسور b65 x4 هست. البته توی device manger وقتی قسمت proccesors کلیک میکنم 4تا b65 x4 نشون میده.
ممنون میشم بازم راهنمایی کنید. خیلی بحثه جالبیه این آنلاک:20:

EXTREME
10-08-2011, 18:49
شما از آخرین ورژن نرم افزار cpu-z استفاده میکنید؟
الان تسک مینیجر چند تا ترد نشون میده؟

TREASURES
10-08-2011, 21:33
به قول آقا مهرداد داخل task manager معلوم میشه!! :31:

aminashtari
11-08-2011, 09:44
شما از آخرین ورژن نرم افزار cpu-z استفاده میکنید؟
الان تسک مینیجر چند تا ترد نشون میده؟

آخرین ورژن 1.58 هست دیگه درسته؟ سایت cpuid.com که اینو میگه.
توی task manager من قسمتی مربوط به تعداد پروسسور نمیبینم!!
احتمالاً منظور device manager هست درسته؟ اگر اینطوره گفتم روی پروسسور که کلیلک میکنم 4تا عبارت phenom2 X4 b65 نشون میده!

habel1
11-08-2011, 15:55
سلام
با مادربرد ازراک 870 سی پی یو 555be وقتی گزینه آنلاک رو فعال میکنم سیستم دیگه هارد ساتا رو نمیشناسه و بوت نمیشه و وقتی هم وارد بایوس میشم 4تا هسته رو نشون میده و پردازنده تبدیل شده به b55 ولی با یه مقدار کار کردن با بایوس سیستم خاموش میشه اینم ببگم که بایوس هم اپدیت کردم .
ممنونم اگه دوستان تجربه داشته باشن.

EXTREME
11-08-2011, 20:45
آخرین ورژن 1.58 هست دیگه درسته؟ سایت cpuid.com که اینو میگه.
توی task manager من قسمتی مربوط به تعداد پروسسور نمیبینم!!
احتمالاً منظور device manager هست درسته؟ اگر اینطوره گفتم روی پروسسور که کلیلک میکنم 4تا عبارت phenom2 X4 b65 نشون میده!
نه تو تسک منیجیر تعداد خونه ها یی که هست تعداد تردها رو نشون میده اون تعداد خونه ها چند تاست ؟

سلام
با مادربرد ازراک 870 سی پی یو 555be وقتی گزینه آنلاک رو فعال میکنم سیستم دیگه هارد ساتا رو نمیشناسه و بوت نمیشه و وقتی هم وارد بایوس میشم 4تا هسته رو نشون میده و پردازنده تبدیل شده به b55 ولی با یه مقدار کار کردن با بایوس سیستم خاموش میشه اینم ببگم که بایوس هم اپدیت کردم .
ممنونم اگه دوستان تجربه داشته باشن.
من فکر کنم نیاز باشه یک مقدار ولتاژ بدین به سی پی یو یک مرحله به سی پی یو ولتاز بدین و مجددا امتحان کنید
احتمال آنلاک این سی پی یو زیاد هست

B.J.U
11-08-2011, 21:49
دوستان سی پی یو من به این مشخصات Unlock میشه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
11-08-2011, 21:59
این سی پی یو deneb هست چیزی نداره بخواین آنلاک کنید فقط میتونید اور کنید
اگه سری zosma بود میتونستید به توبان آنلاک کنید

AMD64
11-08-2011, 22:17
سلام
من یه هفته پیش یه سیستم بستم با سی پی یو فنوم 555 بلک با مادربرد فکسکان A78AX 3
رم هم 4 گیگ g-skill گرافیک هم geforce 430 gt
وقتی سیستمو روشن میکنی اگه گزینه F3 رو بزنی خوده مادربرد سی پی یو رو آنلاک میکنه و ویندوز هم بدون هیچ مشکلی بالا میاد. داخل تسک منیجر هم 4 هسته رو نشون میده ولی وقتی نیدفور اسپید رو اجرا میکنم سیستم ریست میشه و ارور هایپر ترنسپورت میده. از داخل بایوس هم گزینه ای که بتونم ولتاژ سی پی یو رو افزایش بدم پیدا نکردم.
خواستم از شما راهنمایی بگیرم ببینم مشکل از کجاست.
با تشکر

EXTREME
12-08-2011, 08:55
اول از همه بابوس رو دیفالت کنید
شما به صورت دستی برین تو بایوس و گزینه ی acc رو بزارید رو auto یا All cores
باید برید vcore رو برای افزایش ولتاژ پیدا کنید یک مرحله به سی پی یو ولتاژ بدین و بایوس هم آخرین ورژن باشه
بعد از اینکار حتما 30 دقیقه تست پایداری با نرم افزار prime95 یادتون نره

AMD64
12-08-2011, 11:16
اول از همه بابوس رو دیفالت کنید
شما به صورت دستی برین تو بایوس و گزینه ی acc رو بزارید رو auto یا All cores
باید برید vcore رو برای افزایش ولتاژ پیدا کنید یک مرحله به سی پی یو ولتاژ بدین و بایوس هم آخرین ورژن باشه
بعد از اینکار حتما 30 دقیقه تست پایداری با نرم افزار prime95 یادتون نره

با تشکر از راهنمایی شما
در داخل بایوس یه گزینه داره به اسم core realease که اگر فعال باشه هسته ها باز میشن ولی تنظیمات دیگه ای مثل all core یا auto نداره.
واسه افزایش ولتاژ سی پی یو هم بایوسو زیر و رو کردم گزینه ای به نام vcore وجود نداشت فقط یه گزینه بود برای افزایش ولتاژ رم.
این مادربردو من نمیخاستم بگیرم ولی مجبور شدم. اگه پیشنهاد خوبی واسه مادربرد در حد 120-130 تومان دارید بگید شاید بتونم عوضش کنم.

EXTREME
12-08-2011, 11:39
امکان نداره که برای افزایش ولتاژ سی پی یو نباشه بیشتر بگردید

aminashtari
12-08-2011, 13:06
نه تو تسک منیجیر تعداد خونه ها یی که هست تعداد تردها رو نشون میده اون تعداد خونه ها چند تاست ؟

من فکر کنم نیاز باشه یک مقدار ولتاژ بدین به سی پی یو یک مرحله به سی پی یو ولتاز بدین و مجددا امتحان کنید
احتمال آنلاک این سی پی یو زیاد هست

بله توی task manager قسمت performance توی cpu usage دو تا خونه داره ک بصورت دیاگرام استفاده از cpu نشون میده. پس اونی که توی device manager نشون میده ملاک نیست؟ حالا باید چیکار کرد؟

AMD64
12-08-2011, 13:30
امکان نداره که برای افزایش ولتاژ سی پی یو نباشه بیشتر بگردید

خیلی گشتم ولی نداره.

EXTREME
12-08-2011, 14:35
بله توی task manager قسمت performance توی cpu usage دو تا خونه داره ک بصورت دیاگرام استفاده از cpu نشون میده. پس اونی که توی device manager نشون میده ملاک نیست؟ حالا باید چیکار کرد؟
این یعنی اینکه هنوز دوهسته ای هست
اگه همه ی کارهارو کردید یعنی تنظیمات بایوس درست انجام شده و بایوس هم آخرین ورژن هست و ولتاژ هم دادین
بازم درست نشده یا مین این قابلیت رو نداره یا با یه ورژن بایوس دیگه اینکار باید انجام بشه یا اون دو هسته دیگه مشکل داره که آنلاک نمیشه

aminashtari
13-08-2011, 08:29
این یعنی اینکه هنوز دوهسته ای هست
اگه همه ی کارهارو کردید یعنی تنظیمات بایوس درست انجام شده و بایوس هم آخرین ورژن هست و ولتاژ هم دادین
بازم درست نشده یا مین این قابلیت رو نداره یا با یه ورژن بایوس دیگه اینکار باید انجام بشه یا اون دو هسته دیگه مشکل داره که آنلاک نمیشه

ممنون از پاسخ دوست عزیز.
پس ابتدا با یکی دو ورژن قدیمی تر بایوس امتحان میکنم اگر بازهم جواب نداد برمیگردم به آخرین ورژن و میرم سر ولتاژ دادن.
- حالا این ولتاژ دادن چقدر باید باشه؟ یعنی توی هر مرحله چقدر باید ولتاژ رو اضافه کنم؟
-به هر هسته جدا ولتاژ بدم یا کلاً توی هر مرحله به کل هسته ها یه ولتاژ مشخص رو اضافه کنم؟
-اگر مشکل ولتاژ باشه بعد از اینکه به ولتاژ مناسب رسید توی تسک منیجراتوماتیک 4تا خونه میاد و cpu-z هم 4core & 4 thread نشون میده؟

میبخشید از تعداد زیاد سئوالات. آخه اگه یه خورده اشتباه توی این موارد پیش بیاد خسارت اساسیه:20:

TREASURES
13-08-2011, 09:24
دوستان سی پی یو من به این مشخصات Unlock میشه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام
سی پی یو شما 6 مگابایت کش بهش اضافه میشه!!

EXTREME
13-08-2011, 09:53
ممنون از پاسخ دوست عزیز.
پس ابتدا با یکی دو ورژن قدیمی تر بایوس امتحان میکنم اگر بازهم جواب نداد برمیگردم به آخرین ورژن و میرم سر ولتاژ دادن.
- حالا این ولتاژ دادن چقدر باید باشه؟ یعنی توی هر مرحله چقدر باید ولتاژ رو اضافه کنم؟
-به هر هسته جدا ولتاژ بدم یا کلاً توی هر مرحله به کل هسته ها یه ولتاژ مشخص رو اضافه کنم؟
-اگر مشکل ولتاژ باشه بعد از اینکه به ولتاژ مناسب رسید توی تسک منیجراتوماتیک 4تا خونه میاد و cpu-z هم 4core & 4 thread نشون میده؟

میبخشید از تعداد زیاد سئوالات. آخه اگه یه خورده اشتباه توی این موارد پیش بیاد خسارت اساسیه:20:
ولتاژ به کل هسته ها باید داده بشه
یک مرحله به سی پی یو ولتاژ بدید در حد صدم
اگه درست نشد و با ورژن های مخنلف بایوس هم نشد یا مین این قابلیت رو نداره یا سی پی یو هسته هاش ایراد داره که آنلاک نمیشه

parsa5564
10-09-2011, 19:43
سلام دوستان.من اطلاع دقیقی از نحوه انجام اورکلاک ندارم اما از چیزهایی که میدونستم استفاده کردم و تغییراتی دادم.لطفا راهنمایی کنید که این شیوه اور کردن درسته و ایا برای سیستم مشکلی پیش میاد یا نه؟ممنون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

TREASURES
10-09-2011, 21:00
سلام دوستان.من اطلاع دقیقی از نحوه انجام اورکلاک ندارم اما از چیزهایی که میدونستم استفاده کردم و تغییراتی دادم.لطفا راهنمایی کنید که این شیوه اور کردن درسته و ایا برای سیستم مشکلی پیش میاد یا نه؟ممنون

اینجا تاپیک آنلاک سی پی یوی AMD هست نه اورکلاک!!!!
پس لطفا سوالتون در مورد آنلاک باشه
پست های اول رو بخونید اگه مشکلی بود بپرسید .....
در ضمن سی پی یو شما 6 مگابایت کش بهش اضافه میشه!!

parsa5564
10-09-2011, 21:19
اینجا تاپیک آنلاک سی پی یوی AMD هست نه اورکلاک!!!!
پس لطفا سوالتون در مورد آنلاک باشه
پست های اول رو بخونید اگه مشکلی بود بپرسید .....
در ضمن سی پی یو شما 6 مگابایت کش بهش اضافه میشه!!

به چه صورت میشه این کش رو اضافه کرد؟ممنون میشم توضیح بدید

t-38
10-09-2011, 22:30
سلام

دوست عزیز parsa5564

اول در مورد اور کلاک که انجام دادی خوب هست ولی فر کانس ht رو خیلی کاهش داده ای ضریب ht رو 8 بزار

ولتاژ cpu 1.45 بذار . ولی انلاک ربطی به اورکلاک نداره شما باید بری تو بایوس cell menu گزینه acc را روی auto

یا all core بذارید . unlock core را هم enable کن . بعد بیبین کش انلاک شده یانه . اگه انلاک شد پایدار نبود

یه کم ولتاژ cpu را زیاد کن دقت کن اول بایوس رابه حالت دیفالت برگردان بعد انلاک کن . چون در حالت اور ممکن ناپیدار شه.

یه چیز یادم رفت بهت بگم اینکه چرا تا این حد فرکانس پل شمالی را بالا بردی ؟ ولتاژ بهش دادی؟ چیپ این بورد خنک کننده خوبی نداره ها!!

parsa5564
10-09-2011, 23:14
سلام

دوست عزیز parsa5564

اول در مورد اور کلاک که انجام دادی خوب هست ولی فر کانس ht رو خیلی کاهش داده ای ضریب ht رو 8 بزار

ولتاژ cpu 1.45 بذار . ولی انلاک ربطی به اورکلاک نداره شما باید بری تو بایوس cell menu گزینه acc را روی auto

یا all core بذارید . unlock core را هم enable کن . بعد بیبین کش انلاک شده یانه . اگه انلاک شد پایدار نبود

یه کم ولتاژ cpu را زیاد کن دقت کن اول بایوس رابه حالت دیفالت برگردان بعد انلاک کن . چون در حالت اور ممکن ناپیدار شه.

یه چیز یادم رفت بهت بگم اینکه چرا تا این حد فرکانس پل شمالی را بالا بردی ؟ ولتاژ بهش دادی؟ چیپ این بورد خنک کننده خوبی نداره ها!!

ممنون دوست عزیز در مورد توضیحاتتون در مورد انلاک کردن کش با توجه به مطالب صفحه اول و اینکه حرف پشت cpu به صورت CADAC هست فکر کنم نمیتونه کش انلاک کنه.مورد دیگه اینکه در مورد فرکانس پل شمالی روی چند بزارم؟

t-38
10-09-2011, 23:29
در کل باید ضریب و فرکانس پل شمالی و HT یکی باشد فرکانس پل شمالی میتواند بالاتر از HTباشد ولی HT نه باید

پایینتر یا مساوی باشد .شما بیا ضریب هردو رو را روی 8 بذار ا. ببینم مگه ولتاز به پل شمالی هم داده ای ؟

تست پایداری هم گرفته ایی؟

parsa5564
10-09-2011, 23:56
در کل باید ضریب و فرکانس پل شمالی و HT یکی باشد فرکانس پل شمالی میتواند بالاتر از HTباشد ولی HT نه باید

پایینتر یا مساوی باشد .شما بیا ضریب هردو رو را روی 8 بذار ا. ببینم مگه ولتاز به پل شمالی هم داده ای ؟

تست پایداری هم گرفته ایی؟

ضریب هر 2 رو روی 8 گذاشتم.اما تست پایداری هنوز نگرفتم.ولتاژی هم ندادم به هیچ کدوم.حتی cpu

t-38
11-09-2011, 00:27
خوب حالا ولتاژ CPU را روی 1.45 قرار بده به دیگر ولتاژ ها کاری نداشته باش و قسمت SPREAD SPPECTRUM

را غیر فعال کن . برای تست پایداری هم نرم افزار های زیادی وجود دارند 3DMARK , OCCT , WPRIME ,SUPER PI

PRIME 95 من نرم افزار OCCT را پیشنهاد میکنم یه تست 15 دقیقه بزینید ببینید پایداره . درصورت عدم پایداری

سیستم بلو اسکرین میده یا برنامه یه صدای خاص میده هنگ و... حین تست دما نباید بیش از 65 درجه شود

کولینگ مناسب یادت نره .:10:

تو حالت LINE PACK تست بگیر

لینک دانلود OCCT

parsa5564
11-09-2011, 00:59
خوب حالا ولتاژ CPU را روی 1.45 قرار بده به دیگر ولتاژ ها کاری نداشته باش و قسمت SPREAD SPPECTRUM

را غیر فعال کن . برای تست پایداری هم نرم افزار های زیادی وجود دارند 3DMARK , OCCT , WPRIME ,SUPER PI

PRIME 95 من نرم افزار OCCT را پیشنهاد میکنم یه تست 15 دقیقه بزینید ببینید پایداره . درصورت عدم پایداری

سیستم بلو اسکرین میده یا برنامه یه صدای خاص میده هنگ و... حین تست دما نباید بیش از 65 درجه شود

کولینگ مناسب یادت نره .:10:

تو حالت LINE PACK تست بگیر

لینک دانلود OCCT

بدون افزایش ولتاژ cpu با برنامه OCCT یک تست 15 دقیقه ای گرفتم که بیشترین دما در 100% cpu usage به 67 درجه رسید و در اخر تصویر زیر رو نشون داد.ایا نیازی با افزایش ولتاژ هست؟

t-38
11-09-2011, 01:22
تست را تو حالت lin pack ( گزینه دومی )اجرا کن بعد نتیجه رو بذار . اعمال ولتاژ هم ضرروری است .:20:

parsa5564
11-09-2011, 02:11
تست را تو حالت lin pack ( گزینه دومی )اجرا کن بعد نتیجه رو بذار . اعمال ولتاژ هم ضرروری است .:20:

بعد از تنظیم ولتاژ به 1.452 تست گرفتم که هر دو بار ارور زیر رو داد

البته نمیدونم دما چند بود اما مقدار Temp1 در تصویر زیر به 79 رسید

t-38
11-09-2011, 08:58
سلام

ولتاژ باید به 1.48افزایش بدی ( ببین دوست من بدون کولینگ خوب اصلا اینکار رو انجام نده ) این تنظیمات

هم اعمال کن

auto disable pci frequency: disable

coll n quiet: disable

acc: auto

این بورد توانای اورکلاکینگ خوبی ندارد لذا ولتاژ را زیر 1.6 نگه دار چون ممکنه مدار تغذیه

آسیب ببینه به دلیل تعداد فاز کم و... فکر یه کولینک مناسب براش باش.

parsa5564
11-09-2011, 09:29
سلام

ولتاژ باید به 1.48افزایش بدی ( ببین دوست من بدون کولینگ خوب اصلا اینکار رو انجام نده ) این تنظیمات

هم اعمال کن

auto disable pci frequency: disable

coll n quiet: disable

acc: auto

این بورد توانای اورکلاکینگ خوبی ندارد لذا ولتاژ را زیر 1.6 نگه دار چون ممکنه مدار تغذیه

آسیب ببینه به دلیل تعداد فاز کم و... فکر یه کولینک مناسب براش باش.

ممنون از راهنمایییت.البته من کار زیادی از سیستم نمیکشم.تا تهیه کولینگ مناسب مشکلی پیش نمیاد یا اینکه تنظیمات رو به مقدار پایینتر برگردونم؟در مورد تهیه کولینگ با قیمت مناسب چی پیشنهاد می کنید؟

t-38
11-09-2011, 09:38
اول یه تست بگیر ببین پایداره ؟ . بودجه برای کولینگ ؟

parsa5564
11-09-2011, 10:41
اول یه تست بگیر ببین پایداره ؟ . بودجه برای کولینگ ؟

با اخرین تغییراتی که گفتید و البته ولتاژ 1.475 برای cpu تست گرفتم مدت 15 دقیقه و این دفعه اروری نداد و تا اخر رفت و این تصویر رو نشون داد.برای کولینگ هم مشکل بودجه ندارم اما چون سیستم معمولی هست ترجیخ میدم هزینه زیاد نکنم براش.هرچی کمتر بهتر.البته اون دمایی هم که بالاتر اشاره کردم تا 74 رفت حالا نمیدونم ایا این همون دمای cpu هست یا نه!

t-38
11-09-2011, 11:16
خوبه برای کولینگ میتونی core_contct_freezer120 با قیمت 41 تومن بگیری البته اگه تو بازار موجود باشه

گزینه های دیگری هم است Fan DeepCool ICEEDGE 400TX قیمت 40 تومن

Fan DeepCool ICE WIND قیمت 46 تومن

میتونی اینجا هم مطرح کنی تا دوستان راهنمایی کنند:

TREASURES
11-09-2011, 11:17
لطفا پست های مربوط به اورکلاک جابجا شود
ممنون از مدیریت!!

vmoghiti
13-09-2011, 17:38
سلام خدمت دوستان و اساتید
بنده با cpu سمپرون تو آنلاک به مشکل بر خوردم
در واقع cpu آنلاک میشه ولی پایدار نیست و ویندوز بالا نمیاد
بورد هم asrock 880g pro3 هست که چیپ جنوبی 850 داره
یه خورده ولتاژ رو هم بالا پایین کردم ولی فایده نداشت (تو محدوده 1.3 تا 1.5 ولت)
تمامی آپشن هایی که برای مصرف کمتر هستن هم خاموشه
دوستان نظری اگه دارید بگین

TREASURES
14-09-2011, 10:52
سلام خدمت دوستان و اساتید
بنده با cpu سمپرون تو آنلاک به مشکل بر خوردم
در واقع cpu آنلاک میشه ولی پایدار نیست و ویندوز بالا نمیاد
بورد هم asrock 880g pro3 هست که چیپ جنوبی 850 داره
یه خورده ولتاژ رو هم بالا پایین کردم ولی فایده نداشت (تو محدوده 1.3 تا 1.5 ولت)
تمامی آپشن هایی که برای مصرف کمتر هستن هم خاموشه
دوستان نظری اگه دارید بگین
سلام
شما بایوس برد رو آپدیت کنید و دوباره امتحان کنید.....

vmoghiti
15-09-2011, 10:56
سلام
شما بایوس برد رو آپدیت کنید و دوباره امتحان کنید.....

بایوس آپدیت کردم باز هم کار ساز نبود
آنلاک میشه ولی استیبل نیست

EXTREME
15-09-2011, 11:28
اگه با آپدیت بایوس و دادن ولتاژ درست نشد و با ورژنهای مختلف بایوس هم کارساز نبود ممکنه هسته آنلاک شده ایراد داشته باشه

arash w8100
16-11-2011, 00:48
سلام.می خوام x2 565 بخرم و بعد آنلاک کنم،از اون جایی که خودمم می دونم آدم بد شانسی هستم.به نظر دوستان خرید x4 840 و آزاد کردن کش 840 عاقلانه تر نیست؟از نظر قدرت وقتی که هر دو آنلاک بشن 565 قوی تره یا 840؟البته شنیدم 565 دیگه نمیدونم صحت داره یا نه!

EXTREME
16-11-2011, 20:11
سلام.می خوام x2 565 بخرم و بعد آنلاک کنم،از اون جایی که خودمم می دونم آدم بد شانسی هستم.به نظر دوستان خرید x4 840 و آزاد کردن کش 840 عاقلانه تر نیست؟از نظر قدرت وقتی که هر دو آنلاک بشن 565 قوی تره یا 840؟البته شنیدم 565 دیگه نمیدونم صحت داره یا نه!
این مدل سی پی یو یی که گفتین احتمال آنلاکش زیاده هسته ی دنب هست و میشه آنلاک کرد
فقط به شری که هسته ها ایراد نداشته باشند
فقط برای آنلاک بایوس مین آخرین ورزن باشه و مین هم پل جنوبی حداقل sb710 رو داشته باشه
خرید 840 هم خوبه اون هم احتمال آنلاک کشش بالاست فقط باید اون 840 رو که خواستین بخرین stepping شو به من بگین قبل خرید تا ببینیم آنلاک میشه یا نه

saeedsh7j
24-11-2011, 13:24
این مدل سی پی یو یی که گفتین احتمال آنلاکش زیاده هسته ی دنب هست و میشه آنلاک کرد
فقط به شری که هسته ها ایراد نداشته باشند
فقط برای آنلاک بایوس مین آخرین ورزن باشه و مین هم پل جنوبی حداقل sb710 رو داشته باشه
خرید 840 هم خوبه اون هم احتمال آنلاک کشش بالاست فقط باید اون 840 رو که خواستین بخرین stepping شو به من بگین قبل خرید تا ببینیم آنلاک میشه یا نه

منم 840 دارم میخواستم بدونم واسه انلاکش چیکار کنم؟ مادربورد ازراک 770 EXTERME3

اگه انلاک بشه باید فن رو عوض کرد؟ یا تاثیری رو دما نداره؟

EXTREME
24-11-2011, 19:01
منم 840 دارم میخواستم بدونم واسه انلاکش چیکار کنم؟ مادربورد ازراک 770 EXTERME3

اگه انلاک بشه باید فن رو عوض کرد؟ یا تاثیری رو دما نداره؟
نه نیازی به تعویض فن نیست
مین شما باید پل جنوبی sb710 رو داشته باشه
در این صورت میرید رو بایوس و گزینه ی advance clock celibaratiopn رو حالت all cores یا auto میزارین با اینکار کش هم آزاد میشه اگر مخفی باشه

saeedsh7j
03-12-2011, 11:35
نه نیازی به تعویض فن نیست
مین شما باید پل جنوبی sb710 رو داشته باشه
در این صورت میرید رو بایوس و گزینه ی advance clock celibaratiopn رو حالت all cores یا auto میزارین با اینکار کش هم آزاد میشه اگر مخفی باشه

اين كارو كردم ولي هيچ اتفاقي نيفتاد؟ از كجا بفهمم كه كش ازاد شد؟

K1lou
03-12-2011, 13:52

با سلام
شما باید با برنامه cpuz ببینید که کش شما فعال شده یا نه .

EXTREME
03-12-2011, 20:31
با نرم اقزار cpu-z میشه فهمید
همچنین بایوس مینتون رو هم آپدیت کنید

saeedsh7j
08-12-2011, 12:33
با نرم اقزار cpu-z میشه فهمید
همچنین بایوس مینتون رو هم آپدیت کنید

کش که ازاد نشد-اپدیت بایوس فایده ای داره؟

EXTREME
08-12-2011, 22:31
کش که ازاد نشد-اپدیت بایوس فایده ای داره؟
بی ضرر نیست بعضی موقع ها جواب میده

saeedsh7j
10-12-2011, 18:04
بی ضرر نیست بعضی موقع ها جواب میده

اپدیت کردم ولی فایده ای نداشت-بیخیال شدم-کلا من که ندیدم کسی بتونه این سی پی یو رو انلاک کنه

EXTREME
10-12-2011, 21:50
اپدیت کردم ولی فایده ای نداشت-بیخیال شدم-کلا من که ندیدم کسی بتونه این سی پی یو رو انلاک کنه
چرا من آنلاک کردم شده شاید سی پی یو شما کش آنلاکش مورد داره که اینطور میشه
هموطنرو که گفتم آنلاک یک کار کاملا شانسیه و 100% نیست

farzad2498
07-03-2012, 01:25
سلام دوستان
cpu:amd phenom 2 x3 710
main:asus m4a78te
من ورژن بایوس را عوض کردم و اول که سیستم میخواد بیاد بالا میگه اگه کلید 4 را بزنی هسته چهارم باز میشه
منم 4 را میزنم ولی وقتی میخواد وارد سیستم بشه (به محظ اینکه آرم وین 7 میاد که ویندوز لود بشه )سیستم ریست میکنه
یکی بگه من باید چی کار کنم cpu چهار هسته هم پیدا نمیشه بخرم:41:
اطلاعات روی cpu به این شرح است
caczc
ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند

EXTREME
07-03-2012, 12:17
سلام دوستان
cpu:amd phenom 2 x3 710
main:asus m4a78te
من ورژن بایوس را عوض کردم و اول که سیستم میخواد بیاد بالا میگه اگه کلید 4 را بزنی هسته چهارم باز میشه
منم 4 را میزنم ولی وقتی میخواد وارد سیستم بشه (به محظ اینکه آرم وین 7 میاد که ویندوز لود بشه )سیستم ریست میکنه
یکی بگه من باید چی کار کنم cpu چهار هسته هم پیدا نمیشه بخرم:41:
اطلاعات روی cpu به این شرح است
caczc
ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند
برید تو ستاپ سیستم و یک دور بایوس رو load fail defuolt و سپس load optimize defualt کنید
اگه بازم اینطور شد سی پی یو رو آنلاک کنید
برید تو ستاپ سیستم گزینه ی advance clock celiberation یا auto clock celiberation رو رو حالت all cores یا auto بزارین بعد تنظیمات را سیو کنید و تمام
اگه با اینکار سیستم بوت نشد یا علائم دیگه ای نشان داد سیستم رو خاموش کنید باتری رو دربیارین و دوباره جا بزنید و سیستم رو روشن کرده و دوباره این تنظیم رو اعمال کرده و به سی پی یو ولتاز بدین

farzad2498
07-03-2012, 16:54
سلام
تمام این کارها کردم ولی ویندوز لود نمیشه(سیستم ریست میشه)
ولی تو ستاپ نشون میده سی پی یو 4 هسته ای هست
وقتی سیستم را آن لایک کنم و برم تو بایوس و هسته چهارم را خاموش کنم ویندوز میاد بالا
و تو برنامه cpu-z چهار هسته ای نشان داده میشود(اسم سی پی یو ) ولی تعداد هسته همان 3 عدد هست
یک بار هم هسته دوم را خاموش کردم و هسته چهارم را روشن کردم بازم ویندوز لود نشد
وقتی ولتاژ سی پی یو را هم دستی میدم بازم سیستم ریست مکینه(چه هسته چهار فعال باشه چه نباشه)روی 1.0125 که دیفالت خودش هم میزارم بازم سیستم ریست میشه فقط باید رو حالت auto باشه
راستی ورژن بایوس 3503 (آخرین ورژن هست)چه طور میتوانم ورژن را 1402 کنم؟
هم تو برنامه ایسوز آپدیت و هم از طریق بایوس و با asus flash cc ارور میده که نمیتوانید به ورژن پایین تر انقال بدین

EXTREME
07-03-2012, 17:27
سلام
تمام این کارها کردم ولی ویندوز لود نمیشه(سیستم ریست میشه)
ولی تو ستاپ نشون میده سی پی یو 4 هسته ای هست
وقتی سیستم را آن لایک کنم و برم تو بایوس و هسته چهارم را خاموش کنم ویندوز میاد بالا
و تو برنامه cpu-z چهار هسته ای نشان داده میشود(اسم سی پی یو ) ولی تعداد هسته همان 3 عدد هست
یک بار هم هسته دوم را خاموش کردم و هسته چهارم را روشن کردم بازم ویندوز لود نشد
وقتی ولتاژ سی پی یو را هم دستی میدم بازم سیستم ریست مکینه(چه هسته چهار فعال باشه چه نباشه)روی 1.0125 که دیفالت خودش هم میزارم بازم سیستم ریست میشه فقط باید رو حالت auto باشه
راستی ورژن بایوس 3503 (آخرین ورژن هست)چه طور میتوانم ورژن را 1402 کنم؟
هم تو برنامه ایسوز آپدیت و هم از طریق بایوس و با asus flash cc ارور میده که نمیتوانید به ورژن پایین تر انقال بدین
اگه ارور به ورژن پایین تر بده باید با پروگرمر درست کنید
همچنین سی پی یو ولتاژ بیشتری میخواد تا بوت بشه به همین خاطر رو auto بوت میشه
اگه با ولتاژ بیشتر هم بوت نشد یا این مشکل از بایوس است یا هسته چهارم ایراد داره

farzad2498
07-03-2012, 18:48
یهنی هیچ راهی وجود نداره به جز پروگرمر؟
قبلا میشد بایوس را تغییر داد ولی این ورژن را که دانلود کردم این طوری شده

EXTREME
07-03-2012, 23:32
یهنی هیچ راهی وجود نداره به جز پروگرمر؟
قبلا میشد بایوس را تغییر داد ولی این ورژن را که دانلود کردم این طوری شده
اگه نشد گفتم با پروگرمر باید بکنید اینکارو
معمولا از ویندوز و بایوس برای تغییر به ورژن ها پایین تر یک همچین مشکلاتی هست

AMD64
14-07-2012, 05:33
سلام
سی پی یو سیستم من Phenom XII 555 هستش و مادربردم Foxconn A78AX3.
برای آنلاک کردن سی پی یو وقتی که سیستم رو روشن میکنی باید کلید F3 رو بزنی تا به طور اتوماتیک انلاک بشه. هم در بایوس سیستم و هم در ویندوز تعداد هسته ها 4 و اسم سی پی یو به Phenom B55 تغییر میکنه.
اما وقتی داخل ویندوز یه مقدار به سی پی یو فشار میاد مثلا وقتی میخوای فیلم کانورت کنی سیستم ری استارت میشه. خودم احتمال میدم ولتاژ کم میاره ولی متاسفانه این مادربرد امکان تغییر ولتاژ سی پی یو نداره. هم در بایوس و هم در نرم افزاری که خودش ارائه داده قابلیت تغییر ولتاژ سی پی یو وجود نداره. به نظر شما راهی برای حل این مشکل وجود داره؟

EXTREME
14-07-2012, 09:20
سلام
سی پی یو سیستم من Phenom XII 555 هستش و مادربردم Foxconn A78AX3.
برای آنلاک کردن سی پی یو وقتی که سیستم رو روشن میکنی باید کلید F3 رو بزنی تا به طور اتوماتیک انلاک بشه. هم در بایوس سیستم و هم در ویندوز تعداد هسته ها 4 و اسم سی پی یو به Phenom B55 تغییر میکنه.
اما وقتی داخل ویندوز یه مقدار به سی پی یو فشار میاد مثلا وقتی میخوای فیلم کانورت کنی سیستم ری استارت میشه. خودم احتمال میدم ولتاژ کم میاره ولی متاسفانه این مادربرد امکان تغییر ولتاژ سی پی یو نداره. هم در بایوس و هم در نرم افزاری که خودش ارائه داده قابلیت تغییر ولتاژ سی پی یو وجود نداره. به نظر شما راهی برای حل این مشکل وجود داره؟

بایوس مین رو به آخرین ورزن آپدیت کنید

ببینید پارامترهای مربوط به ولتاژ اضافه میشه یا نه
اگه درست نشد مشکل شما یا از کمبود ولتاژ است یا از خرابی هسته های آنلاک شده
تو بایوس اصلا گزینه های به نام vcore نیست ؟

AMD64
14-07-2012, 23:20
بایوس به آخرین ورژن آپدیت شده. نه اصلا گزینه Vcore وجود نداره. اما ولتاژ رمها رو میشه اضافه کرد.
دیشب برنامه AMD Ovedrive رو نصب کردم. باهاش به صورت نرم افزاری ولتاژ دادم. ولی هر دفعه که ولتاژو بالاتر میدادم زودتر خاموش میشد. امروز ولتاژو کمتز از نرمال کردم خاموش نشد ولی تصاویر به هم ریخت و قاطی پاطی شد. وقتی با سیستم کاری انجام نمیدی ری استارت نمیشه اما مثلا یه فیلمو میخوای کانورت کنی زود ریست میشه. فکر میکنم هسته هاش ایراد داره.

EXTREME
15-07-2012, 00:08
بایوس به آخرین ورژن آپدیت شده. نه اصلا گزینه Vcore وجود نداره. اما ولتاژ رمها رو میشه اضافه کرد.
دیشب برنامه AMD Ovedrive رو نصب کردم. باهاش به صورت نرم افزاری ولتاژ دادم. ولی هر دفعه که ولتاژو بالاتر میدادم زودتر خاموش میشد. امروز ولتاژو کمتز از نرمال کردم خاموش نشد ولی تصاویر به هم ریخت و قاطی پاطی شد. وقتی با سیستم کاری انجام نمیدی ری استارت نمیشه اما مثلا یه فیلمو میخوای کانورت کنی زود ریست میشه. فکر میکنم هسته هاش ایراد داره.

دمای سی پی یو چطوریه اوضاش ؟

AMD64
15-07-2012, 22:32
43 درجه، البته در حالتی که کاری از سیستم نمی کشی. کار بکشی ری استارت میشه.

EXTREME
15-07-2012, 23:12
43 درجه، البته در حالتی که کاری از سیستم نمی کشی. کار بکشی ری استارت میشه.

ببین وقتی هسته ها فعاله تست پرایم بزن hw monitor هم باز باشه ببین رو چه دمایی ریست میشه

punisher man
16-07-2012, 00:59
سلام و شب خوش. میشه دمایه نرمال و ماکسیموم سی پی یو و جی پی یو و هارد بهم بگین؟

tato2
14-11-2012, 16:52
سلام
من cpu phenom II x2 رو آنلاک کردم.مدل مادر بوردم هم giga m52lt-d3 هست.
با نرم افزار cpu -z هم 4هسته رو نشون میده ولی یه مشکل دارم اینه که وقتی فیلمی نیگاه میکنم تصویر خرابه . صدا.
بعضی وقتا هم مرورگر هم خراب میشه. نمیدونم چیکاره وقتی دوتا cpu رو به حالت عادی برمیگردونم درست میشه.تورو خدا کمک...

EXTREME
14-11-2012, 21:47
سلام
من cpu phenom II x2 رو آنلاک کردم.مدل مادر بوردم هم giga m52lt-d3 هست.
با نرم افزار cpu -z هم 4هسته رو نشون میده ولی یه مشکل دارم اینه که وقتی فیلمی نیگاه میکنم تصویر خرابه . صدا.
بعضی وقتا هم مرورگر هم خراب میشه. نمیدونم چیکاره وقتی دوتا cpu رو به حالت عادی برمیگردونم درست میشه.تورو خدا کمک...

سلام جوابتون رو دادم

TREASURES
27-11-2012, 10:44
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان ! مخصوصا مهرداد جان که جواب پست ها رو میده موقعی که من نیستم!
دوستان میتونن با occt هم تست بگیرن !
فقط ولتاژ سی پی یو ملاک نیست ممکنه هسته آنلاک شده مشکل داشته باشه یا ورژن بایوس با سی پی یوی آنلاک شده مچ نباشه!

mikey
12-12-2012, 21:53
سلام دوستان میخوام phenom x2 560 رو آنلاک کنم مینم هم گیگا m68mt s2p هست
آنلاک میزنم از تو ستاپ ولی ویندوز که میخواد بالا بیاد ریست میکنه دوستان پاورم 400 هست بنظرتون مشکلی نداره ؟

D3vil_A
12-12-2012, 22:31
آنلاک میزنم از تو ستاپ ولی ویندوز که میخواد بالا بیاد ریست میکنه دوستان پاورم 400 هست بنظرتون مشکلی نداره ؟
خوب پردازنده شما قابلیت آنلاک (با بد شانسی ) نداره و احتمالا دو هسته غیر فعالش ، نا پایدار هستند .....
ولتاژ پردازنده رو روی 1.4V ست کنید و دوباره امتحان کنید.

EXTREME
12-12-2012, 23:13

بایوس مین رو آپدیت کنید و به سی پی یو ولتاژ بدین نشد با 3هسته تست کنید درست نشد یا بایوس مین مشکل داره ایجاد میکنه یا هسته ها ایراد داره

mikey
12-12-2012, 23:28
بایوس مین رو آپدیت کنید و به سی پی یو ولتاژ بدین نشد با 3هسته تست کنید درست نشد یا بایوس مین مشکل داره ایجاد میکنه یا هسته ها ایراد داره

ولتاژ دادن چه طور هست ؟ آسیبی نمیزنه ؟

mikey
13-12-2012, 00:04
حوب با 3 هسته میاد بالا الان چیکار کنم مشکلی ایجاد نمیکنه؟

EXTREME
13-12-2012, 01:40
وقتی با 3هسته بالا اوم ب نرم افزار prime95 به مدت 15 دقیقه تست پایداری در حالت blend بگیرید حین تست هم دمای سی پی یو را با نرم افزار hw monitor چک کنید ببینید سیستم پایدار است یا نه
باید به vcore ولتاز بدین تو بایوس معلومه اگه برید

اگه خواستین بدین 20 میلی ولت بدین یعنی 02/. ولت نشد مجددا 20 میلی ولت دیگه

mikey
13-12-2012, 08:06
وقتی با 3هسته بالا اوم ب نرم افزار prime95 به مدت 15 دقیقه تست پایداری در حالت blend بگیرید حین تست هم دمای سی پی یو را با نرم افزار hw monitor چک کنید ببینید سیستم پایدار است یا نه
باید به vcore ولتاز بدین تو بایوس معلومه اگه برید

اگه خواستین بدین 20 میلی ولت بدین یعنی 02/. ولت نشد مجددا 20 میلی ولت دیگه

حین تست تا 70 درجه رسید 16 دقیقه تست کردم مشکلی نداشت دیشب هم یه 10 دقیقه lanoire رو تست کردم تا قبل از این با 2 هسته کند بود ولی با 3 هسته رون شد رنک 7 هم از 6.6 به 6.9 تغییر کرد

این دما مناسب هست ؟ با آنلاک عمر سیپیو پایین نمیاد ؟
بعد او vcore تو قسمت pc health هست بعد غیر فعاله یه گزینه هست reset case open status اینیبلش کنم ؟ یا از جایی دیگه باید فعالش کنم ؟

EXTREME
13-12-2012, 10:48
به اون گزینه تو بایوس کاری نداشته باشین
دما خوبه
نه آنلاک عمر سی پی یو رو کم نمکینه

برای هسته آخر بایوس مین آپدیت است ؟
اگه با ولتاژ دادن هم درست نشه احتمالا هسته آخر خرابه و مشکل داره

mikey
13-12-2012, 11:14
به اون گزینه تو بایوس کاری نداشته باشین
دما خوبه
نه آنلاک عمر سی پی یو رو کم نمکینه

برای هسته آخر بایوس مین آپدیت است ؟
اگه با ولتاژ دادن هم درست نشه احتمالا هسته آخر خرابه و مشکل داره

نه اصلا آپدیت نکردم
تو بایوس قسمت vcore نیست بعد هسته آخر سالمه هسته سوم مشکل داره

EXTREME
13-12-2012, 14:29
نه اصلا آپدیت نکردم
تو بایوس قسمت vcore نیست بعد هسته آخر سالمه هسته سوم مشکل داره

منظورم چهارمین هسته بود
بهتره بایوس مین رو آپدیت کنید
vcore نباشه به اسم های دیگه میتونه مثل cpu over voltag

mikey
13-12-2012, 14:55
جلوی مدل مینم نوشته 0.rev.3 برای این ورژن مین بورد گیگا آپدیتی نزده ولی برای rev.3.1 یه آپدیت زده میتونم مال اونو رو بایوسم آپدیت کنم ؟کلا این rev که جلوی مین مینویسه یعنی چی ؟

ببخشید خیلی سوال پرسیدم ممنون به خاطر جواباتون

EXTREME
13-12-2012, 16:28
جلوی مدل مینم نوشته 0.rev.3 برای این ورژن مین بورد گیگا آپدیتی نزده ولی برای rev.3.1 یه آپدیت زده میتونم مال اونو رو بایوسم آپدیت کنم ؟کلا این rev که جلوی مین مینویسه یعنی چی ؟

ببخشید خیلی سوال پرسیدم ممنون به خاطر جواباتون
اگه rev ها فرق داره ممکنه مشکل ایجاد بشه و ریسکه اینکار

ولتاژ رو پیدا کردین ؟

mikey
13-12-2012, 16:42
اگه rev ها فرق داره ممکنه مشکل ایجاد بشه و ریسکه اینکار

ولتاژ رو پیدا کردین ؟

rev ها فهمیدم چیه مین رو از نظر سخت افزاری آپدیت کردن اون rev 3.1 سوکتش +am3 هست به ریسکش نمی ارزه
ولتاژم یه چند ساعت دیگه نگا میکنم

mikey
13-12-2012, 19:06
پیداش کردم 20 میلی ولت نداشت 25 میلی دادم دو ، سه بار امتحان کردم اون هسته فعال نمیشه
بیشتر ولتاژ بدی چی میشه ؟باید کولر داشته باشی؟

mikey
18-12-2012, 20:40
دوستان راهی هست وقتی آنلاک میکنی دمای cpu رو بفهمی ؟

ess_1362
18-12-2012, 20:54
دوستان راهی هست وقتی آنلاک میکنی دمای cpu رو بفهمی ؟
نرم افزار hwinfo

mikey
18-12-2012, 21:16
نرم افزار hwinfo

نشون نمیده عزیز

اینارو هم تست کردم pc-wizard و CPUID HWMonitor نشون ندادن

EXTREME
18-12-2012, 23:04
نشون نمیده عزیز

اینارو هم تست کردم pc-wizard و CPUID HWMonitor نشون ندادن

شما بعد از آنلاک کردن این مشکل رو دارین ؟ قبل از آنلاک نشون میده ؟ این مشکل هم میتونه از باگ نرم افزار و بایوس باشه و هم از خراب یا باگ در هسته های فعال شده

mikey
18-12-2012, 23:41
شما بعد از آنلاک کردن این مشکل رو دارین ؟ قبل از آنلاک نشون میده ؟ این مشکل هم میتونه از باگ نرم افزار و بایوس باشه و هم از خراب یا باگ در هسته های فعال شده

بله بعد از آنلاک غیر فعالش کنم دما رو نشون میده
اشتباها چند روز پیش به شما بجای دمای cpu دمای مین رو گفتم

ess_1362
19-12-2012, 10:50
خودم هم با وجودی که آنلاک نکردم در اکثر نرم افزار ها دمای core ها را 0 نشون میده
البته در hw monitor دمای پردازنده من بصورت تجمیعی در گزینه cpu tpn نمایش داده میشه
فکر می کنم occt هم دمای پردازنده را حین تست نشون میده

mikey
19-12-2012, 12:55
خودم هم با وجودی که آنلاک نکردم در اکثر نرم افزار ها دمای core ها را 0 نشون میده
البته در hw monitor دمای پردازنده من بصورت تجمیعی در گزینه cpu tpn نمایش داده میشه
فکر می کنم occt هم دمای پردازنده را حین تست نشون میده

نه برای من اینطور نیست در همه ی برنامه ها که تست کردم دمای هسته ها رو به صورت تکی نشون میده بعد از آنلاک اصلا دما رو نشون نمیده مشکل از همین هسته هاست بعید میدونم از بایوس باشه

Gregar
28-12-2012, 20:04
توی بخش مادربرد هم یه تاپیک زدم اما گفتم اینجا هم بگم شاید به اینجا مربوط میشه

دیروز که سیستم رو از sleep در اوردم یه دفعه سیستم ریبوت شد و بعدش که خواست بیاد بالا نوشته بود 4 هسته فعال شد . و برای یه مدتی دیگه سیستم بالا نمیومد و قبل از بوتِ ویندوز ، سیستم ریستارت میشد . رفتم توی safe mode و دوباره سیستم رو ریست کردم دیگه به صورت عادی ویندوز بالا میومد .
حالا مشکلم این 4 هسته هست که خود به خود فعال شده . یعنی چی ؟ خطر نداره واسه cpu که همینجوری خودش فعال شده ؟ چه کارش کنم ؟

EXTREME
29-12-2012, 12:14
توی بخش مادربرد هم یه تاپیک زدم اما گفتم اینجا هم بگم شاید به اینجا مربوط میشه

دیروز که سیستم رو از sleep در اوردم یه دفعه سیستم ریبوت شد و بعدش که خواست بیاد بالا نوشته بود 4 هسته فعال شد . و برای یه مدتی دیگه سیستم بالا نمیومد و قبل از بوتِ ویندوز ، سیستم ریستارت میشد . رفتم توی safe mode و دوباره سیستم رو ریست کردم دیگه به صورت عادی ویندوز بالا میومد .
حالا مشکلم این 4 هسته هست که خود به خود فعال شده . یعنی چی ؟ خطر نداره واسه cpu که همینجوری خودش فعال شده ؟ چه کارش کنم ؟

من که تو اون تاپیک جوابتون رو دادم که !

mx3000
03-01-2013, 12:08
درود

مین من msi 990 fx هست و سی پی یو 4170 fx 4.3 ghz هست

کارت گرافیک 7950 و رم 16 گیگ جل 1600 و پاور 670 ایسیبل

وقتی که به منوی بایوس میره و در قسمت cell پردازنده رو انلاک میکنم و سیو میکنم سیستم ریستارت میشه و بعد از بالا امدن مانیتور خاموشه و هیچ تصویری نداره .حتما باید باطری مین رو درارم و
صبر کنم و دوباره بزارم سر جاش تا بالا بیاد

ایا این انلاک کردن سی پی یو ربطی به پاور سیستم داره و چقدر در کارایی پردازنده موثر هست

TREASURES
03-01-2013, 17:31
نه برای من اینطور نیست در همه ی برنامه ها که تست کردم دمای هسته ها رو به صورت تکی نشون میده بعد از آنلاک اصلا دما رو نشون نمیده مشکل از همین هسته هاست بعید میدونم از بایوس باشه

نرم افزار speed fan دمای سی پی یو رو نشون میده عزیز!

nod33
04-01-2013, 02:35
سلام
مادربورد من مدل GA-MA770T-UD3 هست ، تو قسمت ... Advance bios ستاپ که رفتم گزینه ی cpu unlock رو داشت که از disable به enable تغییرش دادم و سیو ، بعد خروج ، که سیستم یهو خاموش شد بعد روشن شد (تو اون لحظه حال من :n28: که خدا رحم کرد) خلاصه ویندوز بالا اومد اما هسته ی 4 م athlon x3 435 باز نشد !
دوباره که رفتم به ستاپ مادربورد گزینه ی cpu unlock اتوماتیک dasable شده بود ؟! چرا ؟

آپدیت بایوس =f10

اگه هسته 4 م آزاد نشه تا چه فرکانسی میتونم اورکلاک کنم ؟ البته فرکانسی باشه که سیستم کاملا پایدار بمونه تو بازی های سنگین و دمای مناسبی داشته باشه و طول عمرش کاهش پیدا نکنه ( یه کم عیبی نداره :n18:) .

cpu cooler = deep cool ice win این کولر روی سیستم نصبه .

گرافیک هم 6770 .

EXTREME
04-01-2013, 13:22
بایوس مین رو آپدیت کنید اگه بازم با آنلاک کردن هسته شون آزاد نشد ممکنه هسته چهارم مشکل داشته باشه
برای اورکلاک با نرم افزار prime95 یک تست 15 دقیقه ای در حالت blend بگیرید حین تست دما را با نر م افزار hw monitor چک کنید
یک عکس از تب اصلی نرم افزار cpu-z و تب مموری هم بزارید

nod33
04-01-2013, 22:08
دوست عزیز گزینه blend رو هر چی کاوش کردم ندیدم ! در حالت زیر تست گرفتم که همه ی هسته ها 100% لود شده بودن.

عکس در حالت load به شرح زیر :

عکس در حالت full load 100% به شرح زیر :

TREASURES
05-01-2013, 15:35
سلام رئیس!
شما که سی پی یوت رو cool n quite هست که!!!!!!!!!!
اونو disable کن بعد آنلاک کن عزیزم........

nod33
05-01-2013, 20:01
سلام رئیس!
شما که سی پی یوت رو cool n quite هست که!!!!!!!!!!
اونو disable کن بعد آنلاک کن عزیزم........

سلام سردار !!
کارایی که گفتی انجام دادم اما انلاک نشد! چرا ؟ :n24:
همین 3 تا هسته رو عشقه :n25:.

واسه اورکلاک تا چه فرکانسی برم ؟ چه چیزایی رو باید فعال و غیر فعال کنم ؟

EXTREME
05-01-2013, 21:53
برای اورکلاک یک تست 15 دقیقه ای با نرم افزار prime95 بگیرید و حین تست دمای سی پی یو رو با hw monitor چک کنید و دمای نهایی رو بگین

TREASURES
05-01-2013, 22:43
همون طور که مهرداد جان گفتن باید به دما توجه شه !در ضمن تاپیک من جای اورکلاک نیست جای آنلاکه شما باید تو قسمت اور پست بدی!

javad2015
05-01-2013, 23:25
به جای اینکه از نرمافزار prime 95 استفاده کنید میتونید از occt استفاده کنید به نظر من که خیلی بهتره.چون همه چیز رو از دما تا پایداری و ... بهتون نشون میده.حتی میتونید تست گرافیک و پاور هم بگیرید.

nod33
06-01-2013, 00:04
دوستان ، دوستان :n04:

من این همه عکس از تستی که با prime 95 گرفتم رو تو پست 625 قرار دادم !:n05: یعنی بازم نیازه ؟!

EXTREME
06-01-2013, 12:40
برای من باز نمیکنه فقط بگین دمای بیشینه چقدر است

nod33
06-01-2013, 16:41
برای من باز نمیکنه فقط بگین دمای بیشینه چقدر است

دما از 42 بالاتر نرفت .

در این حالت تست prime95 گرفتم :

EXTREME
06-01-2013, 20:01
دما خوبه

clock refrence : 245mhz
dram ferecanc:1066mhz
cool and quite : disable
cpu vcore : +.02v
nb voltag :+0.1v
c1/c1e:disable
c2/c2e:disable
cpu spread spectrume :disable
timing : auto
بعد از این تغییرات فرکانس سی پی یو میشه 3.5
توجه داشته باشین با افزایش کلاک پایه فرکانس رم و ht و nb زیاد میشه باید با استفاده از ضریبشون یا به صورت دستی فرکانس هاشون رو تنظیم کنید تا سیستم دچار ناپایداری نشه

mx3000
08-01-2013, 08:43
درود

فنون 9650 X4 با مین AX78 ابیت چطور انلاک میشه]

ess_1362
08-01-2013, 19:31
درود

فنون 9650 X4 با مین AX78 ابیت چطور انلاک میشه]

این پردازنده چیزی برای آنلاک شدن نداره
موفق باشید

4178616
31-01-2013, 03:14
با سلام خدمت دوست گرامی بی زحمت میشه بگید اینمیشه یا نه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]Untitled.jpg

legend98i
13-02-2013, 14:25
سلام خدمت شما عزیزان
راستش به کمک نیاز دارم درحد کزت!!!
بچه ها من phenom ii x2 550 رو انلاک میکنم سیسنم میاد بالا تا به بوت ویندوز 8 میرسه اونجا ویندوز یه اررو میده میگه نمیتونه ران بشه...
بعدش من رفتم سراغ اینکه یکی از هسته هاشو فقط فعال کنم و با فعال کردن هسته های 0 و 2 و 3دیدم بی هیچ مشکلی میره تو ویندوز..متوجه شدم هسته 1 هرچی هست گیره کاره...
درضمن من یه بار هم وقتی 2 تا هسترو انلاک کردم یه ویندوزیم عوض کردم که موقع ریختن ویندوز بی هیچ مشکلی داشت نصب میکرد حتی کوچکترین مشکلی نبو با همون چهار هسته .. وقتی نصب تموم شد تازه ویندوزم بوت شد و راحت رفت داخل ویندوز ولی یه خورده کار میکنی یهو بعضی کلمات قاطی میشه باز درست میشه و باز بعضی فونتا به هم میریزه و مشخصه که همون هسته 1 یه چیزیش میشه.. ولی به نظرم وقتی این شرایط پیش میاد راهی باشه تا اونم ریدیف کرد.. درضمن من وقتی ولتاژو با چهار هسته بالا میبرم احساس میکنم اون به هم ریختگیه فونتا دیرتر و کمتر رویت میشه..
خاهش میکنم اگه میتونین کمک کنین چون واقعا حسرت میخورم اگه اون چهارمی باز نشه رو حساب باز شدنش پول دادم... ممنون بچه ها..
البته چنتا فروم خارجی هم دارم پست میزنم و قضیرو دمبال میکنم ...

EXTREME
13-02-2013, 15:35
بایوس مین رو آپدیت کنید
و با اعمال ولتاز هم تست کنید درست نشد اون هسته مشکل داره

legend98i
13-02-2013, 20:26
عزیز همییییین!!!!!
خعلی ممنون ولی بیشتر از اینا از شما که چند ساله تو این کارین توقع داشتم...
ببینید یه جای از بچه های اونور ابی به من گفتن ممکنه مینت چون تنظیماتش پیشفرضه (برای انلاک) اینجوری میشه میگن اگه ایسوس یا گیگا میداشتی با گزینه Unleashing ,EC Firmware احتمال 90 درصد درست میشد!! ایا به نظر شما صحت داره!!؟

EXTREME
13-02-2013, 21:37
تنظیمات پیش فرض آنلاک باز چیه
شما میاین هسته هارو آنلاک یا فعال میکنید حالا هر مینی باشه
اگر مین این قابلیت رو داشته باشه میتونید اینکارو بکنید که مین شما داره
حالا به هر دلیلی این اتفاق میفته هم میتونه از ولتاژ باشه هم بایوس و هم خرابی هسته که خرابی هسته هم چیز عجیبی نیست

من رو مین های غیر گیگا و ایسوس هم کردم اینکارو همچین گزینه ای بهش دسترسی نداشتم

TREASURES
14-02-2013, 18:05
سلام دوست عزیز !
شما به برد دیگه ای دسترسی داری که سی پی یو تو تست کنی روش(مثلا ایسوس یا گیگا) ؟
برد خودت چه برندیه؟؟
ولی به احتمال زیاد با همین بردت اگه روش یکم کار کنی مثلا اعمال تغییرات ولتاژ ممکنه مشکلت حل بشه...... :n01:

TREASURES
21-07-2013, 21:54
سلام دوستان ...
دیدم تاپیک خوابیده گفتم یه مطلب جامع تری واسه دوستان فنوم باز که طالب آنلاک هستن بذارم امیدوارم که مورد توجه قرار بگیره Unlocking Athlon II / Phenom II cores and L3 cache

AMD K10 family includes 12 desktop Sempron, Athlon II and Phenom II families, which differ from each other by the number of cores - from 1 to 6, the size of L2 cache - 512 KB or 1 MB per core, and the size of L3 cache - from 4 to 6 MB L3 cache or no cache at all. It's interesting that this variety of microprocessor families with different features is derived from just four base cores:

این قسمت اسم هسته ها هست با هسته و کشی که قراره آنلاک بشه:
Regor - 2 cores, 1 MB L2 cache per core, no L3 cache
Propus - 4 cores, 512 KB L2 cache per core, no L3 cache
Deneb - 4 cores, 512 KB L2 cache per core, 6 MB L3 cache
Thuban - 6 cores, 512 KB L2 cache per core, 6 MB L3 cache

All other K10 cores are created from 4 base cores by disabling one or more CPU features. For example, Athlon II family is based on Regor, however it has one CPU core disabled. The table below summarizes what features are disabled for which family:

این قسمت مدل دقیق سی پی یو ها یی هست که هسته یا کش برای آنلاک شدن دارن:

Family

Standard features

Base core

Disabled features

Athlon X2
Models 5000 and 5200 only
(XXXXX AC)

2 cores
2 x 512 KB L2 cache
No L3 cache

Deneb

3rd and 4th core

6 MB L3 cache

Sempron
Single-core models

1 core
1 MB L2 cache
No L3 cache

Regor

2nd core

Athlon II

1 core
1 MB L2 cache
No L3 cache

Regor

2nd core

Athlon II X2
(XXXXX AC)

2 cores
2 x 512 KB L2 cache
No L3 cache

Deneb

3rd and 4th cores

6 MB L3 cache

Athlon II X3
(XXXXX AC)

3 cores
3 x 512 KB L2 cache
No L3 cache

Deneb

4th core

6 MB L3 cache

Athlon II X3
(XXXXX AD)

3 cores
3 x 512 KB L2 cache
No L3 cache

Propus

4th core

Athlon II X4
(XXXXX AC)

4 cores
4 x 512 KB L2 cache
No L3 cache

Deneb

6 MB L3 cache

Athlon II X4
(XXXXX CB)

4 cores
4 x 512 KB L2 cache
No L3 cache

Thuban

5th and 6th core

6 MB L3 cache

Phenom II X2
(XXXXX AC)

2 cores
2 x 512 KB L2 cache
6 MB L3 cache

Deneb

3rd and 4th core

Phenom II X3

3 cores
3 x 512 KB L2 cache
6 MB L3 cache

Deneb

4th core

Phenom II X4 8xx series
(XXXXX AC)

4 cores
4 x 512 KB L2 cache
4 MB L3 cache

Deneb

extra 2 MB of L3 cache

Phenom II X4
(XXXXX CB)

4 cores
4 x 512 KB L2 cache
6 MB L3 cache

Thuban

5th and 6th core

Identifying underlying base core is easy from the markings on the CPU. The first (line) line of markings contains family name. The second line has OEM part number. The third line, highlighted on the picture below, contains stepping code:

One of the most important parts of this line are two letters in the middle. These letters are used to determine base core:
این قسمت استپینگ سی پی یو های قابل آنلاک هست:

AC - Deneb
AD - Propus
AE - Regor
CB - Thuban

As an example, the pictured Sempron on the picture above has "AE" letters, i.e. it is based on the Regor core, and, as such, has one CPU core disabled. The pictured Athlon II X3 has "AD" letters, which means that the base core is Propus.
There are two major reasons why certain features are disabled on AMD processors. Cache memory and extra cores on these microprocessors could be disabled due to internal core or memory defects, or to meet market demand. Unfortunately, it's not possible to tell whether the features were locked down because the core or cache memory didn't pass quality assurance tests, or because high-profile OEM company needed a large number of cheap parts with fewer cores and/or smaller size of cache. The good news is that often it is possible to unlock the disabled features. To do this go into BIOS, and look for "Advanced Clock Calibration" feature. It's very likely that you will find it in Advanced tab on the "CPU Configuration" screen. Set this feature to "auto" and reboot the computer. If the computer hangs and doesn't want to post then clear CMOS memory. If it still doesn't work you may try to increase the core and NorthBridge voltage a little bit. Be careful with voltage increases - running the CPU outside of specifications will void your warranty. Once you have the core and/or memory unlocked, run memory and CPU intensive test to confirm that the CPU indeed doesn't have any noticeable defects. We've heard a rumors that unlocking CPU features may kill the CPU and/or motherboard, but we've never seen a proof of it. So far we tried to unlock from 20 to 30 processors from different Sempron, Athlon II and Phenom II families, and in the worst case we had to reboot the system. In our experiments we've seen more than 50% success rate. Your mileage may vary.
Below is a list of different models that can be unlocked, and how BIOS identifies them:

و این قسمت هم تغییر اسم دادن سی پی یو ها ی آنلاک شده هست:

Processor model

CPU name

Athlon X2 5000 (XXXXX AC)

AMD Phenom(tm) FX-5000 Quad-Core Processor

Athlon X2 5200 (XXXXX AC)

AMD Phenom(tm) FX-5200 Quad-Core Processor

Sempron 130

AMD Athlon(tm) II X2 4300e Processor

Sempron 140

AMD Athlon(tm) II X2 4400e Processor

Athlon II 160u

AMD Athlon(tm) II X2 260u Processor

Athlon II 170u

AMD Athlon(tm) II X2 270u Processor

Athlon II X3 400e

AMD Athlon(tm) II X4 6400e Processor

Athlon II X3 405e

AMD Phenom(tm) II X4 B05e Processor

Athlon II X3 415e

AMD Phenom(tm) II X4 B15e Processor

Athlon II X3 425

AMD Phenom(tm) II X4 B25 Processor

Athlon II X3 435

AMD Phenom(tm) II X4 B35 Processor

Athlon II X3 440

AMD Phenom(tm) II X4 B40 Processor

Athlon II X3 445

AMD Phenom(tm) II X4 B45 Processor

Athlon II X3 450

AMD Phenom(tm) II X4 B50 Processor

Athlon II X3 455

AMD Phenom(tm) II X4 B55 Processor

Athlon II X4 620

AMD Athlon(tm) II X4 620 Processor

Athlon II X4 640 (ADX640WFK42GR)

AMD Phenom II X6 1405T

Phenom II X2 545

AMD Phenom(tm) II X4 B45 Processor

Phenom II X2 550

AMD Phenom(tm) II X4 B50 Processor

Phenom II X2 555

AMD Phenom(tm) II X4 B55 Processor

Phenom II X2 560

AMD Phenom(tm) II X4 B60 Processor

Phenom II X2 565

AMD Phenom(tm) II X4 B65 Processor

Phenom II X2 570

AMD Phenom(tm) II X4 B70 Processor

Phenom II X2 B53

AMD Athlon(tm) II X4 553 Processor

Phenom II X3 700e

???

Phenom II X3 705e

AMD Phenom(tm) II X4 05e Processor

Phenom II X3 710

AMD Phenom(tm) II X4 20 Processor

Phenom II X3 720

AMD Phenom(tm) II X4 20 Processor

Phenom II X3 740

AMD Phenom(tm) II X4 40 Processor

Phenom II X4 650T

AMD Phenom II X6 1505T

Phenom II X4 805

???

Phenom II X4 810

AMD Phenom(tm) II X4 810 Processor

Phenom II X4 820

AMD Phenom(tm) II X4 820 Processor

Phenom II X4 960T

Phenom II X6 1605T

Phenom II X4 970 (HDZ970FBK4DGR)

???

And, finally, CPU-Z screenshots of some unlocked processors:

Unlocked Athlon II X3 400e:

Unlocked Athlon II X3 405e:

Unlocked Phenom II X2 550 (C3 core revision):

Unlocked Phenom II X2 555 Black Edition (C3 core revision):

Unlocked Phenom II X3 740 Black Edition:

Unlocked Phenom II X4 820 (not Black Edition):
در ضمن منبع اطلاعات سایت سی پی یو ورلد هست:

TREASURES
23-07-2013, 15:05
فقط یه مسئله ی دیگه که فراموش کردم بگم اینه که تو دو مدل ATHLON 5000 &ATHLON 5200 باید دارای سوکتAM3 و 45 نانومتری باشن وگرنه قابل آنلاک نیستند
با تشکر..... :n05:

www.hadi
13-08-2013, 23:30
سلام پردازنده phenom II X4 955 با برد هامر که چیپش هم 890 GX هست قابلیت انلاک هسته داره؟و کلا به چه درد میخوره البته من مبتدی هستم اینو میپرسم روشش چطور هست اگه بخوام امتحان کنم

EXTREME
13-08-2013, 23:55
سلام پردازنده phenom II X4 955 با برد هامر که چیپش هم 890 GX هست قابلیت انلاک هسته داره؟و کلا به چه درد میخوره البته من مبتدی هستم اینو میپرسم روشش چطور هست اگه بخوام امتحان کنم

این پردازنده 3 لول کش رو داره و 4 هسته رو هم داره چیری برای آنلاک کردن نداره

akpa
14-08-2013, 08:48

منم همین سی پی یو رو دارم چیزی برای انلاک نداره ولی قابلیت اورکلاک بالایی داره بشرط اینکه بتونی خنکش کنی
بانرم افزار aod که مال خود شرکت ای ام دی هستش میتونید ضریب مولتی پلیر فرکانس رم ها و خیلی چیزای دیگه رو تغییر بدین از داخل بایوس هم بسته به مادربوردتون امکان پذیر هستش
من خودم فقط با بالا بردن ضریب مولتی به فرکانس 4.2 رسیدم(البته تو زمستون و بدون بخاری!! چون خنک کننده نداشتم)

TREASURES
14-08-2013, 13:40
همون طور که دوستان گفتن این سی پی یو چیزی نداره که آنلاک بشه ......
اونایی که قابلیت آنلاک دارن تو پست 643 خدمتتون عرض کردم میتونید ببینید
ممنون
ولی دو مورد اینکه گفتن به چه درد میخوره:
سی پی یو یی که 1 یا 2 یا 3 و یا حتی 4 هسته داره با توجه به مدلش میشه هسته و کش رو زیاد کرد (این مسئله نرم افزاری نیست و 100 درصد سخت افزاریه)

www.hadi
15-08-2013, 00:37
همون طور که دوستان گفتن این سی پی یو چیزی نداره که آنلاک بشه ......
اونایی که قابلیت آنلاک دارن تو پست 643 خدمتتون عرض کردم میتونید ببینید
ممنون
ولی دو مورد اینکه گفتن به چه درد میخوره:
سی پی یو یی که 1 یا 2 یا 3 و یا حتی 4 هسته داره با توجه به مدلش میشه هسته و کش رو زیاد کرد (این مسئله نرم افزاری نیست و 100 درصد سخت افزاریه)

خیلی متشکر بابت جواب سریع و رسا یه سوال دیگه cpu های جدید amd که به apu مشهورند اینها چطور قابلیت انلاک دارن؟

EXTREME
15-08-2013, 10:07
خیلی متشکر بابت جواب سریع و رسا یه سوال دیگه cpu های جدید amd که به apu مشهورند اینها چطور قابلیت انلاک دارن؟

apu ها تا اونجایی که میدونم قابلیت آنلاک ندارن

TREASURES
15-08-2013, 10:12
APU ها همون طور که مهرداد گفت قابلیت آنلاک ندارن....

proshatnet
08-09-2013, 11:35
من یه x2-555 با مادربرد msi-760g-p43 به b55 تبدیل کردم ولی فرکانس پردازنده از 3.2 به 2.5 کاهش پیدا کرده
لطفا راهنمایی کنید
البته با نرم افزار bios unlock خود مادربرد

ess_1362
08-09-2013, 13:07
از cpuz شات بذارید

www.hadi
09-09-2013, 15:51
سلام پنوم 2 مدل 840 که چهار هسته اس قابلیت انلاک داره؟

EXTREME
09-09-2013, 16:51
سلام پنوم 2 مدل 840 که چهار هسته اس قابلیت انلاک داره؟

هسته که برای آنلاک نداره ولی احتمالا لول 3 کش رو بتونید آنلاک کنید هسته deneb است احتمال آنلاکش بالاست ولی بازم به استپینگ سی پی یو بستگی داره

proshatnet
10-09-2013, 12:45
از cpuz شات بذارید

عکس از cpuz

EXTREME
10-09-2013, 16:43
من یه x2-555 با مادربرد msi-760g-p43 به b55 تبدیل کردم ولی فرکانس پردازنده از 3.2 به 2.5 کاهش پیدا کرده
لطفا راهنمایی کنید
البته با نرم افزار bios unlock خود مادربرد

ضریب پردازنده و فرکانس رفرنس رو چک کنید اگه مشکل از اونها نبود میتونه از کمبود ولتاژ باشه با افزایش دو صدم ولتاژ تست کنید

proshatnet
11-09-2013, 09:28
با نرم افزار amd over drive بصورت اتوماتیک ضریب رو تا 14.5 افزایش داد فرکانس شد 3300 mhz ریست کردم دوباره شد x4 b55 2500 mhz
فن سی پی یو استوک براش مشکلی پیش نمیاد ضریب رو دستی وارد کنم
فن مدل gammax400 ارزش هزینه کردن برای این سی پی یو داره

EXTREME
11-09-2013, 09:35
با نرم افزار amd over drive بصورت اتوماتیک ضریب رو تا 14.5 افزایش داد فرکانس شد 3300 mhz ریست کردم دوباره شد x4 b55 2500 mhz
فن سی پی یو استوک براش مشکلی پیش نمیاد ضریب رو دستی وارد کنم
فن مدل gammax400 ارزش هزینه کردن برای این سی پی یو داره

ضریب سی پی یو رو میتونید تغییر بدین در بایوس نه مشکلی پیش نمیاد فغقط از اون فرکانس بیشتر نشه چون میخواین به فرکانس قبلی برسین مشکلی پیش نمیاد
دمای سی پی یو رو هم در نظر داشته باشین موارد دیگرو هم که گفتم بررسی کنید
در ضمن علاوه بر اون مواردی که گفته شد بایوس مین رو هم حتما آپدیت کنید

تغییرات رو در بایوس اعمال کنید تا دائمی باشه

proshatnet
11-09-2013, 14:12
ضریب بصورت دستی رو 16 گذاشتم که بشه 3200 mhz
ولی باز روی 12.5 هست البته ثابت شده روی 2500 mhz
قبلا از 4 تا 12.5 متغیر بود ولی حالا نیست!!!!
چیرو باید زیاد کنم تا بشه 3.2 ghz

www.hadi
11-09-2013, 15:35
هسته که برای آنلاک نداره ولی احتمالا لول 3 کش رو بتونید آنلاک کنید هسته deneb است احتمال آنلاکش بالاست ولی بازم به استپینگ سی پی یو بستگی داره

سلام میتونید توضیح بدید چطور اینکارو بکنم

EXTREME
11-09-2013, 18:19
سلام میتونید توضیح بدید چطور اینکارو بکنم

برید تو بایوس همون گزینه acc که مربوط به unlock است بزارید رو allcore یا auto معمولا با اینکار کش هم آنلاک میشه بایوس هم آخرین ورژن باشه اگه از بایوس نشد دیگه نمیشه کاریش کرد مینتون هم باید این قابلیت رو داشته باشه

www.hadi
13-09-2013, 23:13
برید تو بایوس همون گزینه acc که مربوط به unlock است بزارید رو allcore یا auto معمولا با اینکار کش هم آنلاک میشه بایوس هم آخرین ورژن باشه اگه از بایوس نشد دیگه نمیشه کاریش کرد مینتون هم باید این قابلیت رو داشته باشه

متاسفانه نتونستم جواب بگیرم ظاهرا این مدل cpu نام تجاری زیادی داره و هسته Propus غیر قابل انلاک هست که مال ما هم به این اسم هست راه دیگه نداره فکر کنم برام جالبه cpu چهار هسته با 2 مگ کش !! قبلا 955 داشتم فکر کنم از این خیلی قویتر بوده البته اور هم نتونستم بکنم پایدار نیست در فرکانس 3.7 دما اصلا غیر قابل کنترل میشه و صفه ابی میاد میخوام عوضش کنم.

EXTREME
14-09-2013, 09:22
متاسفانه نتونستم جواب بگیرم ظاهرا این مدل cpu نام تجاری زیادی داره و هسته Propus غیر قابل انلاک هست که مال ما هم به این اسم هست راه دیگه نداره فکر کنم برام جالبه cpu چهار هسته با 2 مگ کش !! قبلا 955 داشتم فکر کنم از این خیلی قویتر بوده البته اور هم نتونستم بکنم پایدار نیست در فرکانس 3.7 دما اصلا غیر قابل کنترل میشه و صفه ابی میاد میخوام عوضش کنم.

بله یک خمیر خوب و کولر خوب برای اور این سی پی یو احتیاج دارین

TREASURES
14-09-2013, 12:02
هسته PROPUS مربوط به ATHLON ها قابل آنلاک هست فقط....

www.hadi
14-09-2013, 15:21
هسته PROPUS مربوط به ATHLON ها قابل آنلاک هست فقط....

فقط .....توضیح میدید؟
خیلی مشتاقم ببینم چی از اب درمیاد:n19:

TREASURES
15-09-2013, 08:24
تو پست 643 توضیح دادم :n01:

www.hadi
15-09-2013, 16:22
تو پست 643 توضیح دادم :n01:

سلام من مرتب مزاحم میشم بالاخره ببخشید پست 643 رو خوندم هسته هایی که انلاک میشن ظاهرا x3 هستن که مربوط به Propus اتلون هستن ولی مال من پنوم x4 با هسته Propus هست که 2 مگ کش هست و لیول l3 نداره این پس چطور انلاک میشه؟

TREASURES
16-09-2013, 13:59
سلام من مرتب مزاحم میشم بالاخره ببخشید پست 643 رو خوندم هسته هایی که انلاک میشن ظاهرا x3 هستن که مربوط به Propus اتلون هستن ولی مال من پنوم x4 با هسته Propus هست که 2 مگ کش هست و لیول l3 نداره این پس چطور انلاک میشه؟
سلام مجدد
من به یه مورد داخل سایت cpu world برخوردم که گفته من 840 با هسته ی propus رو آنلاک کردم و استیبل هم بوده احتمالا کش سی پی یو شما مشکل داره که آنلاک نمیشه یا ممکنه بردتون نتونه آنلاک کنه....

I have Phenom II X4 840, and before unlocking it, cpu-z shows it's a Propus core with no L3 cache. Then I unlock it (using ASUS M5A87 board and asus core unlocker function in bios) and then cpu-z shows it's a Deneb core with 6Mb of L3 cache. I test it and it's stable 100%. So, this is basicaly Phenom II X4 955 with disabled L3 cache and locked multiplier

علی 254
22-09-2013, 12:00
سلام

من جدیدا یه سیستم با این مشخصات گرفتم:

mb:msi 970A-G43
cpu:Amd Phenum ii 560

میشه 2 تا هسته دیگه رو فعال کرد؟

خیلی ممنون

توی سایت cpu-world ظاهرا نوشته میشه ؛ من که سردرنمیارم!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 895W__rev._C3%29.html

اینم مادربورد من هست

علی 254
22-09-2013, 21:16
من رفتم گزینه occ رو فعال کردم ولی هیچ اتفاقی نیافتاد
نمی دونم باید چکار کنم

این ولتاژها رو هم ترسیدم دست بزنم

ess_1362
23-09-2013, 13:10
شما acc یا ucc را enable یا auto بذارید و بعد توی cpuz تست کنید اگر آنلاک شده باشه نام پردازنده تغییر می کنه و تعداد هسته ها از 2 به 4 تغییر می کنه

علی 254
23-09-2013, 14:46
بله ، بسیار ممنون

من توی صفحه قبل مشخصات مادربورد و سی پی یو رو گذاشتم.(مادربورد msi 970 g43 و cpu phenom ii x2 560)

من اینکاری که گفتید رو کردم ولی متاسفانه اتفاقی نیفتاد و تسک منیجر و برنامه cpu-z همون 2 هسته ای اعلام می کنه.
کار دیگه ای هم باید بکنم؟

الان باید چکار کرد؟

آیا باید ولتاژها رو تغییر بدم؟ راستش من سردرنمیارم و ی جورایی هم می ترسم سی پی یو بره اون دنیا:n03:

راستش من سیستم رو تازه گرفتم و چون گارانتی هست و درب کیس برچسب خورده نمی تونم بازکش کنم و به سی پی یو و شماره روش متاسفانه دسترسی ندارم.

ولی الان خوشبختانه فن سی پی یو هیچی نشده شروع کرده به صدا افتادن و می خوام ببرمش واسه گارانتی:n02:

می خوام ببینم اگه خواست کلا عوضش کنه ، ی فن حرفه ای جای اون ببندم یا اینکه مثل همون رو ببندم؟

منظور اینکه با آنلاک کردن سیستم ، سی پی یو گرم تر میشه؟ یا همین فن که روی سی پی یو هست کفایت نمی کنه؟
راستی این دکمه تشکر کجاست؟؟

D3vil_A
23-09-2013, 15:50
می خوام ببینم اگه خواست کلا عوضش کنه ، ی فن حرفه ای جای اون ببندم یا اینکه مثل همون رو ببندم؟

منظور اینکه با آنلاک کردن سیستم ، سی پی یو گرم تر میشه؟ یا همین فن که روی سی پی یو هست کفایت نمی کنه؟
راستی این دکمه تشکر کجاست؟؟
خوب اگر گزینه آنلاک رو از داخل Bios فعال کردید و همون دو هسته باقی موند ، پردازنده قابلیت آنلاک نداره.
در رابطه با فن ، کلا صدای فن های AMD در اکثر مدل ها یک مقدار ذیت میکنه و معمولا توصیه میشه یک فن جدا (حدودا 40 50 تومن) تهیه کنید هم خنک تره و هم نویز کمتری داره.
بله با آنلاک کرد قطعا مصرف پردازنده افزایش پیدا میکنه و دو برابر میشه ، و معمولا فن های Stock دیگهجوابگوی TDP بالا این پردازنده Unlock شده نخواهند بود و به هر حال باید فن جدید تهیه کنید.

علی 254
23-09-2013, 15:53
خیلی ممنون از راهنماییتون

یعنی الان هیج راهی نداره؟:n03::n03:

آخه این مادربورد که خیر سرش روش نوشته اورکلاک در یک ثانیه! گرچه می خوایم آنکلاک کنیم اینجا ولی ظاهرا توی این زمینه قوی هست.

سی پی یو هم که نسخه بلک هست یعنی قابلیت اینو داره ، پس واسه چی نمیشه؟:n03::n03:

اصلا بحث صدای زیاد نیست ، قشنگ مشخصه ایراد داره ، وقتی که دور فن میره بالا ، انقد صدای قارقارش زیاد میشه ، که میره توی اون اتاق!

توی دفترجه مادربورد ی چارت کشیده و داخلش توضیح داده ، گفته occ رو فعال کنید اگه با اینکار اوکی نشد اطلاعات cmos رو پاک کنید و این تنظیمات رو انجام بدید:

set "adjust cpu-nb ratio" and "ht link speed to x8"

منظورش چیه؟ باید چه کنم؟

بسیار ممنون

ess_1362
23-09-2013, 20:46
بعید می دونم این موردی که گفته ربطی به آنلاک کردن پردازنده داشته باشه
ولی شما اول از همه جدیدترین آپدیت بایاس را از سایت msi بگیر و آپدیت کن
بعدش از درون بایاس adjust cpu nb ratio را از auto خارج کن و مقدارش را بذار روی x8 یا 1600
بعدش ucc را دوباره فعال کن و تست کن شاید جواب بگیری

علی 254
23-09-2013, 21:25
خیلی ممنون
ابن صفحه مادربورد من هست:

بالای صفحه سه تا حالت داره که پیش فرض "استاندارد مد" هست که من انو گذاشتم روی oc

بعد رفتم و کاری که شما گفتید رو انجام دادم ولی بایوس رو آپدیت نکرم.بعد سیو کردم و سیستم رو ریست کردم.

به محض اینکه سیستم رو ریست کردم ، این پیغام اومد روی صفحه و بعد ویندوز طبق معمول اومد بالا ولی تغیری انجام نشده بود.تنها چیزی که من دیدم و مشخص بود گرم شدن بیش تر سی پی یو بود.حالا باید چکار کنم؟

ضمنا برای آپدیت بایوس می بایست چکار کنم؟ یکم سرچ کردم ولی دیدم ظاهرا امکان آسیب دیدن بایوس هست و چون تجربه نداشتم نکردم اینکارو ، راه ساده تر وجود نداره ؟

الان که توی دفترچه مادربورد دیدم ، ظاهرا ی برنامه واسه اینکار هست و درموردش توضیح داده ، از همون استفاده کنم؟

ضمنا ی چیز دیگه ، اگه احیانا توی این مراحل سی پی یو آسیب ببینه ، میشه از گارانتیش استفاده کرذ یا ؟
بسیار ممنون

اینم پیغام:

TREASURES
24-09-2013, 11:00
سلام
آپدیت بایاس رو با همون نرم افزار msi انجام بدید احتمالش 1 درصد هست که مشکل پیش بیاد فایل مربوط به بایاس رو میتونید از داخل سایت msi بگیرید
تو مراحل آپدیت بایاس به سی پی یو آسیبی نمیرسه فقط برد آسیب میبینه (برد هم که آسیب ببینه بایاسش فلش میشه)

علی 254
24-09-2013, 11:24
خیلی ممنون.

می گم کلا اگه توی این مراحل قطعه ای آسیب ببینه ، اون شرکتی که قطعه رو گارانتی می کنه ، می تونه متوجه بشه که این اشکال مثلا بخاطر آنلاک کردن یا آپدیت بایوس و..... به وجود اومده و زیر بار گارانتی نره؟:n03:

الان نرم افزار live update رو به نصب کردم و می خوام باهاش آپدیت کنم.........

ضمنا با آنلاک کردن سی پی یو ، از عمر اون کم نمیشه؟

TREASURES
24-09-2013, 11:30
فکر نکنم چیزی بفهمن! :n01:
یعنی شکلشون به این حرفا نمیخوره(اصلا فکر نکنم بدونن آنلاک چیه)
آنلاک کردن هم یعنی اون هسته ای که از طرف شرکتش بسته شده رو فقط باز میکنید و ربطی به عمر سی پی یو نداره!

علی 254
24-09-2013, 11:53
بسیار ممنون

من بایوس رو آپدیت کردم و اون تنظیمات رو انجام دادم ، دوباره همون پیغام اومد روی صفحه و هیچ تغییری انجام نشده:n03::n14:

الان می بایست چکار کنم؟
این به این معنی هست که دیگه نمیشه کاری کرد؟:n03:

تنها اتفاقی که من دیدم این بود که ویندوز اونو به این شکل میشناسه
قبلا 3.30 ghz بود ، الان شده این که توی عکس میزارم

من فکر کنم به جای آنلاک ، اورکلاک کردم.الان دمای پردازنده هم زیاد شده و از 35 رفته روی تقریبا 45

علی 254
24-09-2013, 15:21
تغییر ولتاژ تاثیری نداره؟

اصلا توی ست آپ می زنه core 1 ,2 ، یعنی بقیه ای وجود نداره که من اونا رو فعال و غیر فعال کنم

TREASURES
25-09-2013, 00:00
با اون نرم افزاری که اور کردید سی پی یو رو به حالت اول برگردونید و باز امتحان کنید

علی 254
25-09-2013, 00:04
بسیار ممنون

ولی من که سراغ نرم افزار نرفتم اصلا!

توی خود مادربورد که عکسش رو گذاشتم براتون ، بالای اونجا سه حالت داره ، که من اونو گذاشتم روی oc و بعد دیدم که ویندوز سی پی یو رو اینطوری میشناسه و پردازنده هم گرم تر شده.

والا من کار دیگه ای نکردم ، یعنی با آپدیت بایوس تغییر انجام نشد.من به غیر از فعال کردن گزینه occ کار دیگه ای هم برای نمایش هسته های دیگه توی ست آپ باید امجام بدم؟

چون اصلا توی ست آپ من 2 تا هسته بیش تر نمی بینم.

بسیار ممنون.

ضمنا هر وقت که این تنظیمات رو توی ست آپ انجام می دم حداقل باید 2 بار سیستم رو به صورت دستی ریست کنم ، تا سیستم بیاد بالا.این طبیعی هست؟

TREASURES
25-09-2013, 00:09
یه مسئله ای بگم یه جا خونده بودم که چیپ های سری 900 قابلیت آنلاک رو حذف کردن ولی اونجا توجه نکردم گفتم شاید شایعه باشه اگه میشد این سی پی یو تون رو با بردی از سری های پایین تر مثل 800 یا 700 تست کرد خیلی خوب میشد

علی 254
25-09-2013, 00:13
یعنی الان باید اینکارو بکنم؟

راستش من به هیچ عنوان نمی تونم به سیستم به دلیل اون که گفتم دست بزنم

می گم این تغییر ولتاژها واسه چی هست؟

اینجا هیچ کاربردی نداره؟

کلا میشه امیدی به آنلاک شدن داشت یا؟:n03:

TREASURES
25-09-2013, 00:31
تغییر ولتاژ مال زمانی هست که cpu آنلاک شده و استیبل نیست و شما با افزایش ولتاژ پایدارش میکنید داخل بایاس که اورکلاک کردید به حالت اولیه برگردونید (یا کلا بایاس رو دیفالت کنید بعدا عملیات آنلاک رو انجام بدید اگه نشد یا همون شایعه درسته یا cpu آنلاک نمیشه)

علی 254
25-09-2013, 00:37
بله ، همین کارو کردم ، بردم به حالت دیفالت.

فقط ی چیز ، کلا برای اینکه تغییرات رو ببینم باید حتما سیستم رو ریست کنم؟ یا توی خود ست آپ تغییراتی انجام میشه که بشه دید؟

یعنی شما می فرمایید اگه مادربورد پایین تر بود شاید جواب می گرفتم؟

TREASURES
25-09-2013, 00:49
فقط با ریست شدن سیستم تغییرات قابل مشاهده هست! (وقتی ریست کردید داخل خود بایاس مشخص میشه که آنلاک شده یا نه) ممکن بود با چیپ های پایین تر مثل 800 یا 700 این قابلیت برای سی پی یو شما کار میکرد باید امتحان کرد.....

علی 254
25-09-2013, 00:52
ببخشید اینهمه سوال می کنم

با اینکار امکان افزایش کش L3 که نیست؟

چون الان 6 مگ هست در حالت پیش فرض

TREASURES
25-09-2013, 00:58
خیر فقط یک مگابایت بخاطر اون دو هسته ای که باز شده به کش سطح 2 اضافه میشه که در مجموع 8 مگابایت میشه.....

علی 254
25-09-2013, 01:04
بسیار ممنون.

الان همون 2 تا هسته رو به من نشون می ده متاسفانه!
البته گزینه های:
ht link speed
و
adjust cpu nb ratio رو هم روی 8 گذاشتم و تغییری انجام نشد متاسفانه

TREASURES
25-09-2013, 01:13
به اون گزینه ها مربوط نمیشه اصلا بیس کار همون core unlock هست

علی 254
25-09-2013, 01:16
یعنی از اون روز تا حالا که اینا رو تغییر می دادیم سرکار بودیم؟:n02:

یعنی با تغییر صرفا همین ی گزینه اون رو آنلاک می کنه؟

با این حساب الان دیگه میشه 100 درصد گفت که نمیشه؟:n03::n03::n14:

TREASURES
25-09-2013, 01:25
تغییرات اون گزینه ها هم باز بعد از آنلاک هست اونم در صورت استیبل نبودن....ولی بازم میگم شاید با چیپ های پایین تر بشه آنلاکش کرد (چیپ های جنوبی شامل 710 750 810 850)ولی من چه شانسی آوردم بی دردسر 720 رو آنلاک کردم

علی 254
25-09-2013, 01:29
خب بسیار ممنون

پس با این حساب این مشکل از مادربورد هست...

حیف شد ، خیلی ممنون از راهنماییتون

TREASURES
25-09-2013, 01:38
مشکل معلوم نیست دقیقا از چیه ... ممکنه از سی پی یو باشه یا از برد تو پست های اول هم گفتم این موضوع کاملا شانسی هست ممکنه یه cpu داشته باشید با یه برد ایده آل مثل شرایط من آنلاک بشه یه جورشم هست که آنلاک نشه من این تاپیک رو چند سال پیش درست کردم که قابلیتی که تو سی پی یو های amd هست رو به دوستان معرفی کنم که با هزینه ی کمتر استفاده بیشتری از cpu بکنن

علی 254
25-09-2013, 01:51
پس با این حساب هیچ اصولی نداره اینکار؟

این سی پی یو های "بلک ادیشن" مگه مخصوص همین کارا نیستن؟

الان این سی پی یو هایی که توی بازار هست ، دقیقا همونا قدیمی ها هستن؟؟
یعنی چنین قابلیتی رو هنوز دارن و من بدشانسم؟

چنین قابلیتی هنوزم روی سی پی یو های جدید amd هست یا؟

TREASURES
25-09-2013, 02:02
خیر اصول خاصی نداره که بگیم این کار قطعیت داره...بلک ادیشن فقط مالتی پلیر باز داره و این موضوع از آنلاک جداست.....ممکنه cpu های جدیدی که تولید شده کلا قابلیت آنلاکشو برداشته باشن(شاید مال شما ازون جدیدا باشه).... cpu های جدید amd که میشن همون fx ها که اصلا آنلاک لازم نداره....در کل باید تحقیقات لازم رو انجام بدم سر فرصت اطلاع میدم خدمت شما و دوستان

علی 254
25-09-2013, 02:07
خیلی ممنون.منم اگه چیزی دستگیرم شد می گم

ممنون ، پس منتظریم!:n12:

ess_1362
25-09-2013, 07:39
یک نکته را من یاد آور میشم و این هست که شما باید قابلیت ucc را تغییر بدین و نباید وارد تنظیمات oc بشید
اینطور که من می بینم شما داری تنظیمات oc را تغییر میدین

TREASURES
25-09-2013, 07:48
احسان جان تو عکس اگه دقت کنید unlock cpu core رو enabled کردن ولی همون 2 هسته نشون میده

علی 254
25-09-2013, 11:28
البته اگه دفت کنید ، بالای صفحه سه تا مد یا همون حالت داره مادربورد ، من یه بار هم اومدم و اینو گذاشتم روی همون oc ، ولی توی دفعات دیگه فقط occ رو فعال کردم که نتیجه ای دربر نداشت..

اصلا هیچ وقت توی ست آپ به من 4 هسته رو نشون نمی ده اصلا که من بخوام فعال یا غیر فعال کنم ، جای دیگه ای که نیست برای نمایش هسته؟ من که هر چی گشتم پیدا نکردم.

خیلی ممنون

TREASURES
25-09-2013, 11:43
همون ستاپ بهترین مرجع هست با نرم افزار cpu-z هم میشه

علی 254
25-09-2013, 12:01
اینکه فرکانس سی پی یو از 3.30 رفت روی 3.71 gh ، به خاطر اورکلاک کردن من بود؟ یعنی من در واقع اینو اورکلاک کردم؟

به شرط داشتن ی فن خوب میشه بزارم توی همین حالت بمونه؟ و اینو می شه افزایش داد؟

TREASURES
25-09-2013, 12:11
اینکه فرکانس سی پی یو از 3.30 رفت روی 3.71 gh ، به خاطر اورکلاک کردن من بود؟ یعنی من در واقع اینو اورکلاک کردم؟

به شرط داشتن ی فن خوب میشه بزارم توی همین حالت بمونه؟ و اینو می شه افزایش داد؟
بله اور کرده بودید....
چرا که نه میتونید کولر خوب استفاده کنید و اور هم انجام بدید
برای اطلاعات بیشتر به تاپیک اورکلاک cpu سر بزنید :n01:

علی 254
25-09-2013, 12:24
توی سری fx به هیج عنوان قابلیت آنلاک وجود نداره؟
چون من این سی پی یو خودم رو که بفروشم fx می گیرم

من می خواستم اول 455 x3 بگیرم ، ولی متاسفانه نبود تو بازار ، بعدش خوشحال بودم که اینو انتخاب کردم بخاطر همین مساله ولی الان که می بینم نتیجه نداد ، از انتخابم پشیونم ، چون 455 بهتره

TREASURES
25-09-2013, 12:30
توی سری fx به هیج عنوان قابلیت آنلاک وجود نداره؟
چون من این سی پی یو خودم رو که بفروشم fx می گیرم

من می خواستم اول 455 x3 بگیرم ، ولی متاسفانه نبود تو بازار ، بعدش خوشحال بودم که اینو انتخاب کردم بخاطر همین مساله ولی الان که می بینم نتیجه نداد ، از انتخابم پشیونم ، چون 455 بهتره
نه دیگه آنلاکش کجا بود....:n02:فقط فنوم و اتلون و سمپرون این قابلیت رو داشتن
fx که کلا از فنوم بهتره

علی 254
25-09-2013, 12:34
روی بسته بندی fx نوشته unlocked ، منظورش چیه؟

TREASURES
25-09-2013, 12:44
روی بسته بندی fx نوشته unlocked ، منظورش چیه؟
یعنی مالتی پلیر باز داره :n05:

علی 254
25-09-2013, 12:47
ببخشید ، معنی این مالتی پلیر رو نمی دونم ، میشه توضیح بدید؟ گفتید 560 هم اینو داره

TREASURES
25-09-2013, 12:51
ببخشید ، معنی این مالتی پلیر رو نمی دونم ، میشه توضیح بدید؟ گفتید 560 هم اینو داره
یه ضریب هست که بکمک اون راحت میشه cpu رو اور کرد....
سری های بلک ادیشن و fx این قابلیت رو دارن
ولی تو بقیه cpu ها غیر قابل تغییر هست...

علی 254
25-09-2013, 12:56
خب سی پی یو هایی رو که مالتی پلیر نیستن رو هم اور می کنند که ، یعنی اینطوری راحت تر هست؟

TREASURES
25-09-2013, 12:59
خب سی پی یو هایی رو که مالتی پلیر نیستن رو هم اور می کنند که ، یعنی اینطوری راحت تر هست؟
اونا هم مالتی پلیر دارن ولی نمیشه تغییرش داد
100 درصد راحت تره و یه امتیاز برای اورکلاک محسوب میشه

علی 254
25-09-2013, 13:05
اینتل هم این قابلیت رو داره؟

ظاهرا ای ام دی برای این کار مناسب تره ، درسته؟

ضمنا این سری های اف ایکس ، Hyper Threading هم دارن؟

یعنی الان اگه سی پی یو من بلک ادیشن نبود به این راحتی نمی تونستم با 2 تا کلیک اورکلاک کنم؟

شما خودتون که تجربه آنکلاک رو داشتید ، به محض فعال کردن ucc ، چهار تا هسته رو همون لحظه می دید؟

TREASURES
25-09-2013, 18:01
اینتل هم این قابلیت رو داره؟

ظاهرا ای ام دی برای این کار مناسب تره ، درسته؟

ضمنا این سری های اف ایکس ، Hyper Threading هم دارن؟

یعنی الان اگه سی پی یو من بلک ادیشن نبود به این راحتی نمی تونستم با 2 تا کلیک اورکلاک کنم؟

شما خودتون که تجربه آنکلاک رو داشتید ، به محض فعال کردن ucc ، چهار تا هسته رو همون لحظه می دید؟
اینتل هم این قابلیت رو داره ولی نه در حدی که amd داره
از شواهد معلومه که amd برای اینکار بهتره چون رکورد جهانی دستشه
hyper trasport با سرعت 2600 دارن fx ها
خیر سری بلک رو طوری ساختند که برای اور مناسبتره
بله دیگه اونو که enabled کردم و ریست کردم اسم سی پی یو عوض شد (x4 20) و 4 هسته فعال شد تست prime 95 هم گرفتم برای استیبل بودن مشکلی نداشت (صفحه ی اول تاپیک معلومه)

علی 254
25-09-2013, 18:07
می گم این شماره ای که گفتید روی سی پی یو هست ، که حرف سوم باید c باشه ، در صورتی که اینطوری باشه ، 100 درصد اون سی پی یو جواب می ده؟

TREASURES
25-09-2013, 18:23
اونی که گفتم مربوط به اتلون ها میشه فنوم که کلا استپینگ c داره(رو cpu نوشته)

ess_1362
25-09-2013, 19:18
برای مورد آخر که لازم هست بگم پارامتر ucc یک گزینه enable داره و یک گزینه auto هم باید داشته باشه
در صورتی که auto هم فعاله این گزینه را هم امتحان کنید

علی 254
25-09-2013, 19:41
نه ، فقط enable , disable داره متاسفانه

من الان دوباره اینو فعال کردم.ی چیز که مشخصه الان سی پی یو تقریبا دماش رسیده به 45.خب اگه با این کار اتفاقی نمی افته ، پس چرا سی پی انقد گرم میشه؟

اون موقع فکر می کردم به خاطر تغییر تنظیمات اورکلاک هست ، ولی الان به هیچ چیزی دست نزدم

TREASURES
25-09-2013, 20:28
اگه تاثیری نداره پس disabled کنید

علی 254
25-09-2013, 20:49
بسیار ممنون
منظورم این بود که پس اگه اتفاقی نیفتاده این گرما واسه چیه؟

اگه 2 تا هسته دیگه آنلاک شده باشه ، ویندوز حتما اونو شناسایی می کنه؟ میشه سرعت سیستم رو در این حالت با حالت قبل تست کنم ؟ شاید تغییری کرده باشه ، نرم افزاری واسه اینکار هست؟

TREASURES
25-09-2013, 20:58
از اون گرما اطلاع ندارم حالا شما desabled کنید ببینید دما پایین میاد یا نه؟ اگه آنلاک بشه ویندوز شناسایی میکنه با ریت خود ویندوز میتونید امتیاز cpu رو مشخص کنید با cinbench هم میشه

علی 254
25-09-2013, 21:18
بله ؛ به محض غیر فعال کردن ، همه چی بر می گرده به حالت اول ، این که می گید کجای ویندوزه؟ چون من زیاد با سون کار نکردم

خیلی ممنون

این رو می گید؟

TREASURES
25-09-2013, 21:31
البته زیاد نمیشه رو ریت ویندوز مانور داد همون cinebench 11.5 بهتره امتحان کنید ریت ویندوز هم داخل پراپرتیس my computer هست

TREASURES
25-09-2013, 21:44
بله همینه .......خب مشخصه که این ریت یه سی پی یو 4 هسته نیست چون مال من که 2800 با 8 مگ کش هست و 4 هسته شده ریت cpu رو 7.2 میزنه!!

علی 254
25-09-2013, 21:52
شما چی دارین دقیقا؟

این نرم افزار رو که گفتید سرچ کردم ولی پیدا نکردم

TREASURES
25-09-2013, 22:01
AMD PHENOM II X3 720 BLACK EDITION ......امکان نداره نباشه حتما اشتباه تایپ میکنید......CINEBENCH 11.5

علی 254
25-09-2013, 22:06
همین رو آنکلاک کردید یا ی سی پی یو دیگه بوده؟
نه ، چیزی پیدا نکردم

TREASURES
25-09-2013, 22:16
همین CPU بوده دیگه که الان رو سیستمم هست.....بذار لینک بدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

علی 254
25-09-2013, 22:20
اینا همشون 4 هسته ای بودن که سازنده اومده و اونا رو غیر فعال کرده؟

واسه چی اینکارو کرده؟
به خاطر اومدن سری های fx؟

TREASURES
25-09-2013, 22:24
نه دیگه واسه فروش بیشتر کمپانی این کارو کردن

علی 254
25-09-2013, 22:26
هنوزم اینا پیدا می شن توی بازار؟

کلا خریدشون با وجود سری های fx ، عاقلانه هست؟

TREASURES
25-09-2013, 22:33
بله هنوزم فروشنده ها میفروشن....به نظرم عاقلانه نیست چون با یکم اضافه کردن بودجه صاحب یه FX میشید البته برد هم باید AM3+ باشه (یا حداقل FX ها رو با آپدیت بایاس ساپورت کنه)

علی 254
26-09-2013, 11:36
خیلی ممنون ، دانلود کردم ، نتیجه این شد:
البته آنلاک غیر فعاله

TREASURES
26-09-2013, 12:03
خیلی ممنون ، دانلود کردم ، نتیجه این شد:
البته آنلاک غیر فعاله

درسته دیگه اسم سی پی یو تون عوض نشده پس با همون دو هسته رندر میزنه....

علی 254
26-09-2013, 16:22
دیگه راهکاری غیر از آپدیت بایوس وجو نداره؟:n03:

اگه 100 درصد جواب بده ، حاضرم این سی پی یو رو بفروشم و ی چیز توی همین رنج جاش بگیرم ، ولی شما می گید معلوم نیست مشکل از مادربورد هست یا سی پی یو.

از کجا میشه فهمید 100 درصد؟

TREASURES
26-09-2013, 20:32
گفتم دیگه مگه CPU رو با چیپ 800 و 700 چک کنید(با پل جنوبی 710 750 850) اگه آنلاک نشد پس مشکل هسته های سی پی یو هست....

علی 254
28-09-2013, 16:30
ظاهرا حق با شماست ، البته من تست نکردم ، ولی ظاهرا با مادربوردهای قدیمی تر این میشه اینکارو کرد ، فکر نمی کنم مشکلی از سی پی یو باشه

cinemaresearch
16-10-2013, 14:05
سلام دوستان
اگر لطف کنید و در این مورد راهنماییم کنید ممنون میشم
قطعات:
AMD x3 450
ASUS M5A78L 760G که بعد از آپدیت بایوس به 780G تبدیل شده

در تنظیمات بایوس وقتی گزینه all core رو میزنم و ذخیره میکنم به راحتی به phenomII x4 B50 با l3 6MB کش تبدیل میشه اما مشکل اینه که
وقتی که ویندوز میخواد شروع به بالا اومدن بشه سیستم ریست میکنه. دقیقا اونجایی که start windows میاد و قبل از اینکه اون 4 تا رنگ با هم ترکیب بشن تا علامت ویندوز رو درست کنند!! (ببخشید اگه بد توضیح دادم)

خوب من اومدم دونه دونه هسته ها رو از اول فعال کردم تا دو هسته هیچ مشکلی نداره و ویندوز بالا میاد اما همینکه هسته سوم یا چهارم رو اضافه میکنم باز همین مشکل پیش میاد
متغیر value را هم از -2% تا +12% تغییر دادم (هم برای کل هسته ها هم برای هسته سوم و چهارم که مشکل دارن) هیچ فرقی نکرد.
VCORE را هم تا 1.5 بالا بردم اما باز هم هیچ فرقی نکرد (تنها فرقی که کرد این بود که تو این ولتاژ دیگه سیستم ریست نمیشه همونجا قفل میکنه)

منتظر راهنمایی دوستان هستم. پیشاپیش تشکر

علی 254
16-10-2013, 20:16
شاید هسته ها مشکل دارن و شاید هم بشه با تغییرات ولتاژ مشکل رو برطرف کرد.

دوستان بهتر می تونن در این زمینه کمک کنن.

ی سوال ، مگر وقتی هسته های دیگه فعال می شن ولتاژ کاری سی پی یو هم هم بیش تر نمیشه ، پس چرا فقط بعضی وقتا اقدام به تغییر ولتاژ می کنیم؟

EXTREME
16-10-2013, 20:46
شاید هسته ها مشکل دارن و شاید هم بشه با تغییرات ولتاژ مشکل رو برطرف کرد.

دوستان بهتر می تونن در این زمینه کمک کنن.

ی سوال ، مگر وقتی هسته های دیگه فعال می شن ولتاژ کاری سی پی یو هم هم بیش تر نمیشه ، پس چرا فقط بعضی وقتا اقدام به تغییر ولتاژ می کنیم؟

بعضی اوقات auto اضافه نمیشه باید ولتاژ بدین تا درست بشه

EXTREME
16-10-2013, 20:46
سلام دوستان
اگر لطف کنید و در این مورد راهنماییم کنید ممنون میشم
قطعات:
AMD x3 450
ASUS M5A78L 760G که بعد از آپدیت بایوس به 780G تبدیل شده

در تنظیمات بایوس وقتی گزینه all core رو میزنم و ذخیره میکنم به راحتی به phenomII x4 B50 با l3 6MB کش تبدیل میشه اما مشکل اینه که
وقتی که ویندوز میخواد شروع به بالا اومدن بشه سیستم ریست میکنه. دقیقا اونجایی که start windows میاد و قبل از اینکه اون 4 تا رنگ با هم ترکیب بشن تا علامت ویندوز رو درست کنند!! (ببخشید اگه بد توضیح دادم)

خوب من اومدم دونه دونه هسته ها رو از اول فعال کردم تا دو هسته هیچ مشکلی نداره و ویندوز بالا میاد اما همینکه هسته سوم یا چهارم رو اضافه میکنم باز همین مشکل پیش میاد
متغیر value را هم از -2% تا +12% تغییر دادم (هم برای کل هسته ها هم برای هسته سوم و چهارم که مشکل دارن) هیچ فرقی نکرد.
VCORE را هم تا 1.5 بالا بردم اما باز هم هیچ فرقی نکرد (تنها فرقی که کرد این بود که تو این ولتاژ دیگه سیستم ریست نمیشه همونجا قفل میکنه)

منتظر راهنمایی دوستان هستم. پیشاپیش تشکر

اگه بایوس آپدیت باشه و با اعمال ولتاژ هم درست نشه یا مشکل از طرف بایوس مین است یا اینکه هسته های آزاد شده ایراد دارند

علی 254
16-10-2013, 20:50
بعضی اوقات auto اضافه نمیشه باید ولتاژ بدین تا درست بشه

ممنون.

سه تا چیز توی بایوس هست:
Nb voltage
cpu voltage
cpu nb voltage

برای اضافه کردن ولتاژ کدوما رو باید تغییر داد؟

ضمنا ، پیش فرض همگی auto هست ، برای اضافه کردن روی کدوم باید قرار بگیره؟

برای اضافه کردن ولتاژ هست باید v core رو تغییر بدیم دیگه؟ کدوم یک از اینایی هست که بالا نوشتم؟

EXTREME
16-10-2013, 21:22
ممنون.

سه تا چیز توی بایوس هست:
Nb voltage
cpu voltage
cpu nb voltage

برای اضافه کردن ولتاژ کدوما رو باید تغییر داد؟

ضمنا ، پیش فرض همگی auto هست ، برای اضافه کردن روی کدوم باید قرار بگیره؟

برای اضافه کردن ولتاژ هست باید v core رو تغییر بدیم دیگه؟ کدوم یک از اینایی هست که بالا نوشتم؟

همون cpu voltag
nb voltag که مربوط به ولتاژ چیپ شمالی است
cpu nb voltag هم ولتاژ کنترلر حافظه داخل سی پی یو است

علی 254
16-10-2013, 22:01
ببخشید اینکه بعد از فعال کردن هسته ها ، سیستم باید چند بار ریست بشه تا بیاد بالا بخاطر همین کمبود ولتاژ هست یا؟

EXTREME
16-10-2013, 22:26
ببخشید اینکه بعد از فعال کردن هسته ها ، سیستم باید چند بار ریست بشه تا بیاد بالا بخاطر همین کمبود ولتاژ هست یا؟

بله بیشتر مربوط به ولتاژ و بایوس است این نوع مشکلا و یا مشکل دار بودن هسته ها

علی 254
16-10-2013, 22:29
نمی دونم این موضوع بالاخره درسته یا نه ، یکسری جاها نوشته در صورتی که آنلاک نشد .ولتاژ رو افزایش بدید و یکسری جاها هم نوشته که اصلا هیج ربطی به تغییر ولتاژ نداره.

از من آنلاک نشد حالا نمی دونم اگه این صحبت درست باشه میشه با تغییرات ولتاژ هسته ها رو فعال کرد یا نه:n13:

EXTREME
16-10-2013, 22:38
با تغییر ولتاژ هسته ها فعال نمیشه وقتی هسته ها فعال میشه بعضی اوقات باید به سی پی یو ولتاژ بدین چون حالت auto ولتاژ درست اعمال نمیکنه در نتیجه بوت سیستم به مشکل میخوره

علی 254
17-10-2013, 12:27
خب الان سیستم بعد از چند بار ریست شدن بالاخره بالا میاد ولی تعداد هسته ها تغییر نکرده ، این بر می گرده به مشکل دار بودن هسته ها یا کمبود ولتاژ؟

ضمنا گزینه cpu core control وقتی روی منوال می ذارم فقط 2 تا هسته رو نشون می ده! یعنی هسته های دیگه رو اصلا نشون نمی ده که بشه فعال یا غیر فعالش کرد !، حالا روی همون auto باید باشه یا manual؟