PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } سوالات و اشکال های سخت افزاری ، نرم افزاری لپ تاپ های اپل

صفحه ها : [1] 2 3 4

Microsoft24
30-01-2010, 23:59
با سلام خدمت دوستان و کاربران مکینتاش ،

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به علت زیاد شدن ایمیل ها و پیغام های خصوصی دوستان و جهت جلو گیری از شلوغ شدن تاپیک " Apple Laptops اا گفت و گو و تبادل نظر"

این تاپیک برای دوستان عزیزی ست که مشکلات سخت افزاری و یا نرم افزاری پیرامون لپ تاب های اپل دارند!

مشاوره و راهنمایی برای خرید لپ تاپ های اپل :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نرم افزارها ، درایور ها و مباحث فنی لپ تاپ های اپل :

amir_edison
31-01-2010, 10:02
با سلام
من هفته گذشته این مدل رو خریدم MC226ZP/A میخاستم نظر دوستان رو بدونم
در ضمن یه سوال هم داشتم
برای اسفاده از لپ تاپ بهتره همیشه تو شارز باشه یا هر وقت شارز تمام شد و کدوم حالت بهتره
خیلی ممنون 

zerolight
31-01-2010, 10:09
با سلام
من هفته گذشته این مدل رو خریدم MC226ZP/A میخاستم نظر دوستان رو بدونم
در ضمن یه سوال هم داشتم
برای اسفاده از لپ تاپ بهتره همیشه تو شارز باشه یا هر وقت شارز تمام شد و کدوم حالت بهتره
خیلی ممنون
فکر می کنم بهترین منبع توضیح خود سایت اپل هست اونجا گفته بهتره هر وقت تموم شد بزاری تو شارژ

r_22009
31-01-2010, 20:54
می گم مشکلات لپتاپ های اپل با بقیه لپتاپ ها فرق داره که شما براش تاپیک زدی؟؟؟؟

Microsoft24
31-01-2010, 22:03
می گم مشکلات لپتاپ های اپل با بقیه لپتاپ ها فرق داره که شما براش تاپیک زدی؟؟؟؟

نه ، اما برای جلوگیری از شلوغ شدن تاپیک قبلی این کار رو کردم!

شاید یکی یه مشکلی داشته باشه و برای یکی دیگه هم بعدا اتفاق بیافته! اینجوری به جای زدن تاپیک بیخودی ، از تجربیات دیگران تو این تاپیک استفاده میکنه!

vahid.tipic
01-02-2010, 10:54
امید خان یه سوال داشتم من طبق معمول[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من وقتی‌ با مک کار می‌کنم نمیتونم از روی مک چیزی رو به داخل هارد external کپی‌ کنم یعنی‌ هارد external من فقط قابلیت read داره و چیزی داخلش کپی‌ نمی‌شه کرد البته فقط در مک اینجوریه و در ۷ می‌شه هر بلایی‌ سرش اورد من در مک حتا وقتی‌ به پوشهٔ شخصیم که در دسکتاپ ۷ قرار داره میرم نمیتونم اونو جا به جا کنم جریانش چیه تکرار می‌کنم فقط در مک اینجوریه و در ۷ هیچ مشکلی‌ با copy , paste ندارم ، یه سوال دیگه هم اینکه در مک چیزی به اسم کات (cut) نداره؟؟فقط move to trash هستو copy‌ من cut یا چیزی شبیه به این که همین عمل رو انجام بده نمی‌بینم.
در حال حاضر مهم‌ترین مشکلم نحوهٔ paste کردن در هارد external در مک هست
با تشکر فراوووون

Microsoft24
01-02-2010, 13:57
امید خان یه سوال داشتم من طبق معمول[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من وقتی‌ با مک کار می‌کنم نمیتونم از روی مک چیزی رو به داخل هارد external کپی‌ کنم یعنی‌ هارد external من فقط قابلیت read داره و چیزی داخلش کپی‌ نمی‌شه کرد البته فقط در مک اینجوریه و در ۷ می‌شه هر بلایی‌ سرش اورد من در مک حتا وقتی‌ به پوشهٔ شخصیم که در دسکتاپ ۷ قرار داره میرم نمیتونم اونو جا به جا کنم جریانش چیه تکرار می‌کنم فقط در مک اینجوریه و در ۷ هیچ مشکلی‌ با copy , paste ندارم ، یه سوال دیگه هم اینکه در مک چیزی به اسم کات (cut) نداره؟؟فقط move to trash هستو copy‌ من cut یا چیزی شبیه به این که همین عمل رو انجام بده نمی‌بینم.
با تشکر فراوووون

خب طبیعیه ، مک به طور طبیعی فرمت NTFS رو نمی خونه ! شما سه راه دارید :

یا باید فرمت درایو تون رو به HFS+ تبدیل کنید ، که در اینصورت تو ویندوز همین مشکل رو خواهید داشت!

یا باید فرمت درایوتون رو به FAT32 تبدیل کنید که در اینصورت هم مک و هم ویندوز می تونند read/write کنند!

یا باید کاری کنید که مک NTFS رو بخونه!

خب برای اینکار :
1 - اگر از لئوپارد استفاده میکنید ، باید نرم افزار هایی مانند nTFS ، Mac Fuse , Paragon NTFS for Mac ,.... استفاده کنید!

2 - اما شما از اسنو لئوپارد (یا پلنگ برفی استفاده میکنید!) خب اپل در Snow Leopard این قابلیت رو بصورت مخفی قرار داده! و شما باید فعالش کنید:

خب ، برای اینکار ترمینال رو از مسیر Application -->Utilities --> Terminal باز کنید :

1 - دستور زیر رو تایپ کنید : (به دقت !)

diskutil info /Volumes/volume_name

دقت کنید که volume_name اسم درایو مورد نظر است ، در پایین volume_name یک عبارتی به نام Volume UUID نوشته ، این رو به دقت کپی کنید ! (منظورم همون عبارتی ست که در جلوی Volume UUID نوشته! )

2 - تو ترمینال دستور زیر رو وارد کنید :

sudo nano /etc/fstab

3 - یک Editor برای شما باز می شود ، در این Editor تایپ کنید :

UUID=xxx-xxx-xxx none ntfs rw

دقت کنید در محل xxx-xxx-xxx باید Volume UUID رو Paste کنید ، در ضمن بعد از Volume UUID یک فاصله وجود داره!

4 - اگر برای چند تا پارتیشن میخواهید ، این کار رو بکنید ، باید جداگانه مراحل 1 و 2 رو تکرار کنید !

5 - فایل رو در ادیتور save کنید برای این کار ، اول Control-X ، بعد Y و بعد Enter!

6 - حالا سیستم رو Reboot کنید ،

7 - بروی درایو NTFS مورد نظر رایت کلیک کنید ، Get info رو انتخاب کنید ، می بینید که به جای Read Only نوشته Read/Write !

تذکر : شما فکر می کنید ، چرا این قابلیت توسط اپل مخفی شده؟؟؟

خوب ببینید ، به هیچ وجه پارتیشنی که توش با بوت کمپ ویندوز ریختید رو به مک برای read / write معرفی نکنید ! این کار سیستم Boot camp رو بهم می ریزه! و شما دیگه نمی تونید ویندوزتون رو توسط بوت کمپ پاک کنید !!

پیشنهاد من برای کاربران پلنگ برفی (Snow Leopard) استفاده از آموزش فوق ه! با نصب نرم افزار هایی مثل ntfs 3g فقط مک رو بهم میریزید! (البته به مرور زمان!:27:)

سئوالی بود بپرسید ،

zerolight
01-02-2010, 14:03
با تشکر فراوووون
واسه اینکه بتونی تو مک رو هاردت که فرمت ntfs هستش کپی و پیست کنی باسد نرم افزار ntfs3g رو نصب کنی.
تو خوده سایت اپل هست خواستی بگو آپ کنم

---------- Post added at 02:03 PM ---------- Previous post was at 02:00 PM ----------

خب طبیعیه ، مک به طور طبیعی فرمت NTFS رو نمی خونه ! شما سه راه دارید :

یا باید فرمت درایو تون رو به HFS+ تبدیل کنید ، که در اینصورت تو ویندوز همین مشکل رو خواهید داشت!

یا باید فرمت درایوتون رو به FAT32 تبدیل کنید که در اینصورت هم مک و هم ویندوز می تونند read/write کنند!

یا باید کاری کنید که مک NTFS رو بخونه!

خب برای اینکار :
1 - اگر از لئوپارد استفاده میکنید ، باید نرم افزار هایی مانند nTFS ، Mac Fuse , Paragon NTFS for Mac ,.... استفاده کنید!

2 - اما شما از اسنو لئوپارد (یا پلنگ برفی استفاده میکنید!) خب اپل در Snow Leopard این قابلیت رو بصورت مخفی قرار داده! و شما باید فعالش کنید:

هم زمان جواب دادیم! این راهی که تو اسنو لئوپارد هست رو میشه یه توضیحی بدی

Microsoft24
01-02-2010, 14:47
واسه اینکه بتونی تو مک رو هاردت که فرمت ntfs هستش کپی و پیست کنی باسد نرم افزار ntfs3g رو نصب کنی.
تو خوده سایت اپل هست خواستی بگو آپ کنم

---------- Post added at 02:03 PM ---------- Previous post was at 02:00 PM ----------

هم زمان جواب دادیم! این راهی که تو اسنو لئوپارد هست رو میشه یه توضیحی بدی

اولا شما سعی کنید صبور باشید!!!

ثانیا ، پست بالایی رو بخون!:46:

Microsoft24
01-02-2010, 15:19
ba salame dobare agha man khodam khosoosi porsidam ke dige shoma javab ro dar topice makhsoos bediiin ke az post haye alaki va hajme ziyad jologirii beshe va loppe kalam dar topice asli gharar begiire
agha man mikham bedoonam mac ham mesle windows 32 bit va 64 bit daree?
man kheyli bala payin kardam dar hamoon system informatione khode apple ta befahmam mace man 32 bit hast ya 64 ama chizi nayaftaam
va inke male man zade versione 10.6.2 va harfii aslan az inkee snow hast nazade man leopard mibinam va chizi be esme snow leopard nemibinam
hala mikham bedoonam behtare ke man ertegha bedam be snow leopard ya naa?
va tarigheye nasbe snow lepard ro ham begiin lotfan
va bad inke bache ha migan vaghti mikhari in ro roosh ilife va in chiza nasbe ke male man nadare aslan va man khahesh mikonam vaghaan too topice makhsoos chan ta az barname haye karbordi dar hamiin zamine haye mokhtalef ro gharar bedin ya hade aghal moarefi konin (behtarin haro)va inke age beshe ye linke down loade motmaen ham bezariin ke alliiyee
va hade aghal bedoonim masalan baraye baz kardan file haye pdf barname chi mikhay
baraye extrcat kardane file haye rar che barnameyi lazeme
behtarin player chie
behtarin virayeshgare tasviir chiee
va bad inke goftin windows seven oem nadashte bashe va hamchin chizayi farmoode boodin mikham bedoonam hala ye hamchiin windowsi ma az koja peyda konim va aslan chi hast iin?
be che dardi mikhore va linke downloadi chizi ham bashe ke che aliii
ghorboone shomaa

خب ببینید ، دوست من

من این تاپیک رو برای همین کارها زدم دیگه ، خواهشا این پیام خصوصی رو بیخیال شید!

جوابتون رو اینجا میدم ،

خب حالا بریم سر اصل مطلب ، پس من این بهنویس رو برای کی معرفی کردم ؟؟؟ که شما دوباره فینگلیش نوشتی!!

حالا بیخیال :10: ،

1 -

بله ، مک هم تا قبل از snow leopard دو ورژن 32 بیتی و 64 بیتی داشت!

اما ، snow leopard هم 32 بیتی و هم 64 بیتی ست!

شاید باورتون نشه ، اما شما اگر شما پلنگ برفی روی مک بوک های قدیمی با 2GB رم DDR2 نصب کنید ، بصوت 32 بیتی و اگر روی مک بوک پرو های جدید و با 4GB رم نصب کنید ، بصورت 64 بیتی نصب میشه!

خب ، منظور از این سئوال حتما اینه که پلنگ برفی من 32 بیتی است؟ یا 64 بیتی ؟

اصلا از کجا میشه تشخیص داد که پلنگ برفی رو سیستم من 32 بیتی نصب شده و یا 64 بیتی ؟؟؟؟

اگر یه خورده مثل من یونیکس کار باشید با دستور های ترمینال آشنایی دارید!

خب برای اینکار ترمینال رو از مسیر Application -->Utilities --> Terminal باز کنید !

دستور زیر رو تایپ کنید :

ioreg -l -p IODeviceTree | grep firmware-abi

اگر نوشت : <EFI32> یعنی پلنگ برفی رو مک بوک شما به صورت 32 بیتی نصب شده!

و اگر نوشت : <EFI64> یعنی پلنگ برفی رو مک بوک شما به صورت 64 بیتی نصب شده! !!

2 - دوست من ، از شما توقع این سئوال رو نداشتم!

Mac OS X Snow Leopard یعنی ورژن 10.6 مک! پس 10.6.2 اسنو لئوپارد یا همون پلنگ برفی دیگه! لئوپارد 10.5 ، و تایگر 10.4 بودند! یعنی شما اینم نمی دونستی!!!:19::13:

3 - دوست من ، شما مگه نرم افزار هایی مثل iDVD ، iMovie ، iPhoto ،.... رو ندارین!؟؟؟؟؟

ilife که برنامه ی خاصی نیست! همیناست! هرچی اولش " i " داره به جز iTunes جزو ilife ه!

4 - خود مک همه ی این کار هایی که گفتین ، مثل باز کردن پی دی اف ویا زیپ و غیره رو انجام میده!

نه اینکه برنامه نیست ، چرا شما می تونید Adobe Acrobat Reader رو نصب کنین ، اما وقتی خودش می خونه ! فکر نمیکنین اضافیه؟؟؟

5 - ببین این ویندوز هایی که بصورت Preactivated کرک شدند رو تو بازار ویا حتی نت به اسم OEM می فروشند!

واگر نه ویندوز OEM موقع نصب سیستم رو شناسایی میکنه ، ومثلا اگر شما OEM دل رو اچ پی نصب کنین! دیگه نباید
Preactivated باشه!!

این ویندوز ها از یک BOOT LOADER دیگه استفاده میکنند! که بایوس رو بهم میریزه ! وچون خوشبختانه اپل بایوس نداره! پس موقع بوت شدن 5 و یا 6 دقیقه الافی داره!

بهترین کرک برای ویندوز 7 ، 7Loader ه!

هر ویندوز به غیر از Preactivated و یا OEM های قلابی!

دیگه تهیه اش به عهده ی خودتونه! :18::27::5:

farzan311
01-02-2010, 22:15
سلام
چقدر این دستورای سیستم عامل مک سخته من قبلش فکر میکردم ویندوز خیلی پیچیده کرده دستوراشو ولی خوب هیچی مک نمیشه میتونید یه راهنما مقدماتی تا پیشرفته این سیستم عاملو به من معرفی کنید منم یاد بگیرم؟

Microsoft24
02-02-2010, 01:22
سلام
چقدر این دستورای سیستم عامل مک سخته من قبلش فکر میکردم ویندوز خیلی پیچیده کرده دستوراشو ولی خوب هیچی مک نمیشه میتونید یه راهنما مقدماتی تا پیشرفته این سیستم عاملو به من معرفی کنید منم یاد بگیرم؟

دوست عزیز احتیاجی به بلد بودن ، این دستورات نیست!!

یاد گرفتنش هم تجربیه! البته اصولی داره !تو نت سرچ کن!

اما خوبیه این دستورات اینه که بصورت مستقیم به هسته ی سیستم عامل مک ، یعنی یونیکس ، دستور میده! یعنی امکان رد دستور وجود نداره!

between2mirrors
07-02-2010, 20:12
با سلام
من الان با یک ارور غیر منتظره در سیستمم مواجه شدم
علت بروز این مشکل چی بوده؟؟؟
مشغول وبگردی بودم که صفحه سیاه ترانسپارنت باز شد از بالا و پیغام داد که باید ریست کنی . دکمه پاور رو نگه دار تا خاموش بشه بعد دوباره روشن کن. سیستم کلا قفل کرده بود...

Microsoft24
07-02-2010, 20:24
با سلام
من الان با یک ارور غیر منتظره در سیستمم مواجه شدم
علت بروز این مشکل چی بوده؟؟؟
مشغول وبگردی بودم که صفحه سیاه ترانسپارنت باز شد از بالا و پیغام داد که باید ریست کنی . دکمه پاور رو نگه دار تا خاموش بشه بعد دوباره روشن کن. سیستم کلا قفل کرده بود...

خب ، بعضی مواقع این صفحه میاد ؛ دلایل زیادی ممکنه داشته! باشه ، اما قبل از هر چیز یک Repair Permission کن!

Application -- >utilities --> Disk utility

بعد Macintosh HD رو انتخاب کن ، و رو تب اول بزن ، Repair Permission!

بعد برو به :

Macintosh HD --> Systme --> Library --> cache

User--> Library --> cache

و هر چه تو دو فولدر بالا هست رو پاک کن!

سیستم رو ری استارت کن! سرعت سیستم هم بالا میره!

حل میشه ، چیز خاصی نیست! :10::8::5:

between2mirrors
07-02-2010, 21:22
خیلی ممنون
این فولدر cache همون temp ویندوزه؟
بعد از ریپر این پیغام اومد:
Warning: SUID file "System/Library/CoreServices/RemoteManagement/ARDAgent.app/Contents/MacOS/ARDAgent" has been modified and will not be repaired.

Microsoft24
07-02-2010, 23:02
خیلی ممنون
این فولدر cache همون temp ویندوزه؟
بعد از ریپر این پیغام اومد:
Warning: SUID file "System/Library/CoreServices/RemoteManagement/ARDAgent.app/Contents/MacOS/ARDAgent" has been modified and will not be repaired.

با سلام به شما دوست عزیز ،

بله ، یه جورایی همون Temp ویندوز ه!

اما در مورد این ارور ، این ارور تو سایت اپل گفته شده که ، طبیعی ه ، مشکلی نیست !!!

hamed_abii
11-02-2010, 19:27
میشه یک عکس از ارور بزاری ،!!!

در مورد بوت کمپ 3.1 ، باید خدمتتون عرض کنم ،که اون یک آپدیت ه !نه خود بوت کمپ!

یک سئوال ، شما هاردتون رو که پارتیشن بندی نکردی ؟؟؟؟؟؟؟؟

مدل دستگاه (پارت نامبر) رو بگو!!

پست بعدی تو تو تاپیک زیر بده :

والا عکس چطوری بگیرم از صفحه ؟ پرینت اسکرین داره مثه ویندوز؟

خوب این بوت کمپ ۳.۱ تو ویندوز آپدیت میشه؟

چرا هاردم رو یه پارتیشن اضافه کردم.

مدل MB991LLA
:11:

Microsoft24
12-02-2010, 02:39
والا عکس چطوری بگیرم از صفحه ؟ پرینت اسکرین داره مثه ویندوز؟

خوب این بوت کمپ ۳.۱ تو ویندوز آپدیت میشه؟

چرا هاردم رو یه پارتیشن اضافه کردم.

مدل MB991LLA

خب دوست عزیز ، اشتباه کردی دیگه!!!

اگر بخواهی از بوت کمپ استفاده کنی باید ، فقط یک پارتیشن داشته باشی (یعنی همونی که روش مک نصبه!)!

و در غیر اینصورت ، سیستم بوت کمپ بهم میرزه!!!

راه حل :

اول هاردت رو تبدیل به یک پارتیشن کن! بعد Repair Permission کن !! بعد بوت کمپ رو بازکن!

مشکلت حل میشه!

البته یه راه دیگه هم هست ، که توصیه نمیکنم!

hamed_abii
12-02-2010, 08:14
خب دوست عزیز ، اشتباه کردی دیگه!!!

اگر بخواهی از بوت کمپ استفاده کنی باید ، فقط یک پارتیشن داشته باشی (یعنی همونی که روش مک نصبه!)!

و در غیر اینصورت ، سیستم بوت کمپ بهم میرزه!!!

راه حل :

اول هاردت رو تبدیل به یک پارتیشن کن! بعد Repair Permission کن !! بعد بوت کمپ رو بازکن!

مشکلت حل میشه!

البته یه راه دیگه هم هست ، که توصیه نمیکنم!

ممنون برادر از راهنمائی دارم الان دیتا ها رو جا به جا میکنم که همین روش بالا رو انجام بدم.

حالا کلا ریختن ویندوز رو سیستمهای اپل توصیه میشه مشکلی نداره؟

بعدا هم نمیشه پارتیشن بندی کرد؟

m.behnam
12-02-2010, 10:29
سلام
دوستان یک مشکل خنده دار :31:
من چطوری میتونم DVD های کوچیک رو تو مک بوک بذارم آخه هیچ جور تو خودش نمیکشه. :41:

Microsoft24
12-02-2010, 18:03
ممنون برادر از راهنمائی دارم الان دیتا ها رو جا به جا میکنم که همین روش بالا رو انجام بدم.

حالا کلا ریختن ویندوز رو سیستمهای اپل توصیه میشه مشکلی نداره؟

بعدا هم نمیشه پارتیشن بندی کرد؟

دوست عزیز ، یکی از قابلیت های سیستم عامل مک ه!

نه ، پارتیشن بندی رو فراموش کن!

یک راه دیگه برای نصب ویندوز هست ، بدون استفاده از بوت کمپ ، اگر خیلی دوست داری پارتیشن بندی کنی ! بگو تا برات بگم!

Microsoft24
12-02-2010, 18:18
سلام
دوستان یک مشکل خنده دار :31:
من چطوری میتونم DVD های کوچیک رو تو مک بوک بذارم آخه هیچ جور تو خودش نمیکشه. :41:

دوست عزیز ، نکنه داری شوخی میکنی !

اگر همچین کاری کنی Super Drive مک بوک ت رو به فنا دادی !!!!

hamed_abii
12-02-2010, 19:36
دوست عزیز ، یکی از قابلیت های سیستم عامل مک ه!

نه ، پارتیشن بندی رو فراموش کن!

یک راه دیگه برای نصب ویندوز هست ، بدون استفاده از بوت کمپ ، اگر خیلی دوست داری پارتیشن بندی کنی ! بگو تا برات بگم!

ممنون دوست عزیز.

به روشی که گفتی وین رو ریختم.

ولی بدم نمیاد این روشی هم که میگی یاد بگیرم.ممنون میشم آموزش بدی:11:

Microsoft24
12-02-2010, 20:07
ممنون دوست عزیز.

به روشی که گفتی وین رو ریختم.

ولی بدم نمیاد این روشی هم که میگی یاد بگیرم.ممنون میشم آموزش بدی:11:

خیلی ساده ست!

به نظر خودتتون بوت کمپ تو مک چه کار میکنه! ،

بگذریم ؛

اول هارد رو پارتیشن بندی کنید ، یکی از پار تیشن ها رو FAT32 فرمت کنید !

بعد ، دی وی دی ویندوز رو بزارید و ری استارت کنید و کلید option رو نگه دارید ،

با دی وی دی بوت کنید ، پارتیشنی که FAT32 فرمت کرده بودید رو به NTFS فرمت کنید ، ویندوز رو ، رو همین پارتیشن نصب کنید ،

درایور های بوت کمپ رو نصب کنبد !

همین!

خود به خود با مک هماهنگ میشه!

البته توصیه نمیکنم! :46:

vahid.tipic
13-02-2010, 17:12
با سلام من ۲ تا سوال داشتم
اول اینکه به روشی‌ که گفت بودید من مک رو چک کردم که ۳۲ بیتی هست یا ۶۴ بیتی و بعد پیام زیر ظاهر شد
<EFI64>
با توضیحاتی که داده بودین با این حساب مک من الان ۳۲ بیتی نصب شده.حالا اینو چه جوری می‌تونم تغییر بدم به ۶۴ بیتی
سوال دوم اینکه روشی‌ گفت بودین برایread و write کردن در هارد با فرمت NTFS اما من در قسمت Volume Name اسم هارد external رو نوشتم (FreeAgent Drive) اما به مسیری که باید میرفت نرفت حالا چی‌ کار می‌تونم بکنم

Microsoft24
13-02-2010, 18:00
با سلام من ۲ تا سوال داشتم
اول اینکه به روشی‌ که گفت بودید من مک رو چک کردم که ۳۲ بیتی هست یا ۶۴ بیتی و بعد پیام زیر ظاهر شد
<EFI64>
با توضیحاتی که داده بودین با این حساب مک من الان ۳۲ بیتی نصب شده.حالا اینو چه جوری می‌تونم تغییر بدم به ۶۴ بیتی
سوال دوم اینکه روشی‌ گفت بودین برایread و write کردن در هارد با فرمت NTFS اما من در قسمت Volume Name اسم هارد external رو نوشتم (FreeAgent Drive) اما به مسیری که باید میرفت نرفت حالا چی‌ کار می‌تونم بکنم

دوست عزیز ، <EFI64> این پیغام ، یعنی 64 بیتی !!!!

اصلا امکان نصب مک به صورت 32 بیتی روی مدل من و شما (درست گفتم دیگه ، شما هم MB986LL/A دارین!:46:) نیست !!!:5:

امکان نداره ،

خب یه کار دیگه بکن ، disk utilities رو از مسیر Application -->Utilities --> Disk Utilities باز کن ،

پارتیشن مورد نظر ت رو انتخاب کن ،

بعد از بالای صفحه info رو بزن ،

یه صفحه مثل عکس زیر ضاهر میشه :

اونی که تو کادره UUID ه !

و بقیه رو هم که قبلا گفتم ! (دستورات رو مثل قبل اجرا کن! )

hamed_abii
13-02-2010, 18:51
سلام M24 عزیز.:11:

تو مک چیزی مثل run ویندوز داره؟

Microsoft24
13-02-2010, 20:19
سلام M24 عزیز.:11:

تو مک چیزی مثل run ویندوز داره؟

مثلا ، شما می خوایی چه کار کنی؟؟؟؟

hamed_abii
13-02-2010, 20:21
مثلا ، شما می خوایی چه کار کنی؟؟؟؟

میخوام این دستور رو بزنم :

telnet 172.16.15.1

Microsoft24
13-02-2010, 20:44
میخوام این دستور رو بزنم :

telnet 172.16.15.1

باید از ترمینال استفاده کنی !

از مسیر زیر ؛

Application --> Utilites -->Terminal

اما ، اگر یه خورده بیشتر توضیح بدید ، شاید بتونم بیشتر کمکتون کنم!!!

میخواهید این IP رو برای چی Set کنین؟؟؟

hamed_abii
13-02-2010, 20:51
باید از ترمینال استفاده کنی !

از مسیر زیر ؛

Application --> Utilites -->Terminal

اما ، اگر یه خورده بیشتر توضیح بدید ، شاید بتونم بیشتر کمکتون کنم!!!

میخواهید این IP رو برای چی Set کنین؟؟؟

نه دوستم ترمینال مثل CMD میمونه و اونجا باید دستور بدم بهش ولی از این طریق مثلا تو RUN ویندوز تنظیمات دستگاهی که آیپیش رو TELNET کردم میده.

Microsoft24
13-02-2010, 21:44
نه دوستم ترمینال مثل CMD میمونه و اونجا باید دستور بدم بهش ولی از این طریق مثلا تو RUN ویندوز تنظیمات دستگاهی که آیپیش رو TELNET کردم میده.

نه ، ترمینال مثل CMD نیست ! ترکیبی از CMD و RUN ویندوزه!

در مورد این TELNET ، نمی دونم !

اساتید اگر نظری دارند ، بیان کنند !

m.behnam
14-02-2010, 16:39
سلام خدمت دوستان و امید خان
میخواستم بدونم هیچ راهی نیست که تو مک بشه جای حروف روی صفه کلید رو عوض کرد آخه وقتی تو مک فارسی مینویسم جای "ر" و "د" و خیلی از حروف دیگه جابهجا هست و میخواستم جاهای حروف مثل ویندوز بشه.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

Microsoft24
14-02-2010, 17:35
سلام خدمت دوستان و امید خان
میخواستم بدونم هیچ راهی نیست که تو مک بشه جای حروف روی صفه کلید رو عوض کرد آخه وقتی تو مک فارسی مینویسم جای "ر" و "د" و خیلی از حروف دیگه جابهجا هست و میخواستم جاهای حروف مثل ویندوز بشه.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

من تا حالا دنبالش نبودم ،

البته شاید بشه نرم افزاری این کار رو کرد !

صبر کنید بهتون میگم!

vahid.tipic
15-02-2010, 12:17
با سلام
در پست شماره ۱۰ بر عکس نوشتین
اگر نوشت : <EFI32> یعنی پلنگ برفی رو مک بوک شما به صورت ۶۴ بیتی نصب شده!

و اگر نوشت : <EFI64> یعنی پلنگ برفی رو مک بوک شما به صورت ۳۲ بیتی نصب شده!
به همین علت فکر کردم mac من ۳۲ بیتی نصب شده!!!!!
حالا به یک مسالهٔ جدید بر خوردم،من با همون شیوهUUID رو کپی‌ کردم ولی‌ دستور زیر رو که میزنم پسورد می‌خواد
sudo nano /etc/fstab

---------- Post added at 02:17 PM ---------- Previous post was at 02:13 PM ----------

و راستی‌ یه سوال دیگه در mac چیزی مثل cut در ویندوز وجود نداره؟
یعنی‌ فقط copy‌ می‌شه کرد؟
اگه بخوایم cut کنیم چی‌ کار کنیم؟

Microsoft24
15-02-2010, 13:25
با سلام
در پست شماره ۱۰ بر عکس نوشتین
اگر نوشت : <EFI32> یعنی پلنگ برفی رو مک بوک شما به صورت ۶۴ بیتی نصب شده!

و اگر نوشت : <EFI64> یعنی پلنگ برفی رو مک بوک شما به صورت ۳۲ بیتی نصب شده!
به همین علت فکر کردم mac من ۳۲ بیتی نصب شده!!!!!

شرمنده ، سریع تایپ کردم ، حواسم نبوده ، ممنون از یادآوری شما! ویرایش شد!

حالا به یک مسالهٔ جدید بر خوردم،من با همون شیوهUUID رو کپی‌ کردم ولی‌ دستور زیر رو که میزنم پسورد می‌خواد
sudo nano /etc/fstab

خوب ببین معلومه که پسورت میخواد ، شما دارید از root اجازه میگیرید ! پسورد یوزر خودتتون رو وارد کنید !

[QUOTE]و راستی‌ یه سوال دیگه در mac چیزی مثل cut در ویندوز وجود نداره؟
یعنی‌ فقط copy‌ می‌شه کرد؟
اگه بخوایم cut کنیم چی‌ کار کنیم؟

نه ، به جایی cut از drag & drop استفاده کن ! مثلا فایل رو از تو دسکتاپ darg کن و drop کن تو music!

سئوالی بود بپرسید!:11:

vahid.tipic
15-02-2010, 13:40
من پسورد رو میزنم ولی‌ اصلا کار نمی‌کنه!!!!
یعنی‌ در اصل پسورد تایپ نمی‌شه

Microsoft24
15-02-2010, 22:08
من پسورد رو میزنم ولی‌ اصلا کار نمی‌کنه!!!!
یعنی‌ در اصل پسورد تایپ نمی‌شه

برای امنیت بیشتر پسورد دیده نمیشه! شما فقط پسورد رو وارد و بعد اینتر (return) کن!

m.behnam
18-02-2010, 17:11
سلام به آقا امید و بقیه دوستان
میخواستم بدونم دمای من تو ویندوز عادیه
الان که فقط یک صفحه سایت بازه و حدود 1.30 هم لپتاپ روشنه و داره از باطری استفاده میکنه:
دمای CPU:51c
دمای GPU:60c
به نظره خودم یکمی بالا هست و الان فن های لپتاپ هم خامشه.
نظره شما چییه
ممنون

Microsoft24
18-02-2010, 18:29
سلام به آقا امید و بقیه دوستان
میخواستم بدونم دمای من تو ویندوز عادیه
الان که فقط یک صفحه سایت بازه و حدود 1.30 هم لپتاپ روشنه و داره از باطری استفاده میکنه:
دمای CPU:51c
دمای GPU:60c
به نظره خودم یکمی بالا هست و الان فن های لپتاپ هم خامشه.
نظره شما چییه
ممنون

طبیعی ه!

من تا 90 درجه رکورد دما دارم ، شما چی ؟

vahid.tipic
19-02-2010, 12:17
برای امنیت بیشتر پسورد دیده نمیشه! شما فقط پسورد رو وارد و بعد اینتر (return) کن!

من پسورد رو میزنم تایپ که نمی‌شه ولی‌ خوب بعد از وارد کردن اینتر رو میزنم ولی‌ بازم هیچی‌ به هیچی‌!!

Microsoft24
19-02-2010, 15:37
من پسورد رو میزنم تایپ که نمی‌شه ولی‌ خوب بعد از وارد کردن اینتر رو میزنم ولی‌ بازم هیچی‌ به هیچی‌!!

برو به ، system preferences

بعد برو به Security ؛

حالا تب دوم رو انتخاب کن ،

یک مستر پسورد ، ست کن!

اگر بازم نتونستی یه عکس از ترمینال بزار !

با تشکر ،
M24

m.behnam
19-02-2010, 18:39
طبیعی ه!

من تا 90 درجه رکورد دما دارم ، شما چی ؟

آره من یک بار تو بازی GTA IV شد. :31:

zerolight
20-02-2010, 21:42
سلام
نمی‌دونم چرا ایندفعه که فوتوشاپ رو نصب کردم وقتی نرم افزار رو باز می‌کنم فقط اون قسمت هأی کنار میاد ولی‌ تو وست کامل نیست یعنی‌ بکگرند رو نشون میده
کسی‌ میدونه از چیه؟ 

---------- Post added at 09:42 PM ---------- Previous post was at 09:38 PM ----------

هنوز کسی نتونسته یه راهی واسه کات کردن پیدا کنه؟!

Microsoft24
21-02-2010, 15:35
سلام
نمی‌دونم چرا ایندفعه که فوتوشاپ رو نصب کردم وقتی نرم افزار رو باز می‌کنم فقط اون قسمت هأی کنار میاد ولی‌ تو وست کامل نیست یعنی‌ بکگرند رو نشون میده
کسی‌ میدونه از چیه؟ 

ببین ، فوتوشاپ تو مک باید اینجوری باشه!!!! :27:

هنوز کسی نتونسته یه راهی واسه کات کردن پیدا کنه؟!

به جای cut از drag & drop استفاده کنید! :10:

amirarsalaan
24-02-2010, 00:55
آقا سلام من وقتي صفحه ي خوشامدگويي مكم اومد و يه سري تنظيمات انجام دادم الان از تاچ پدم نميتونم استفاده كنم
لم خاصي داره مثلن چرا دبل كليل مي كنم روش جواب نميده ؟
يه سايتي تاپيكي بحث هاي قديمي اي چيزي معرفي كنيد براي يكي كه صفر كيلومتره :31:
لطفن راهنمايي كنيد آقا اميد و دوستان.:11:

Microsoft24
24-02-2010, 01:05
آقا سلام من وقتي صفحه ي خوشامدگويي مكم اومد و يه سري تنظيمات انجام دادم الان از تاچ پدم نميتونم استفاده كنم
لم خاصي داره مثلن چرا دبل كليل مي كنم روش جواب نميده ؟
يه سايتي تاپيكي بحث هاي قديمي اي چيزي معرفي كنيد براي يكي كه صفر كيلومتره :31:
لطفن راهنمايي كنيد آقا اميد و دوستان.:11:

برو به ، system preferences

Trackpad رو انتخاب کن ، بعد همه ی گزینه هاش رو فعال کن!

san82
24-02-2010, 13:02
آقا بلاخره نصب وین تو اپل با تمامی جوانب کامل هست یا نه؟می ارزه یا نه؟
فقط نگید چرا اپل می گیرم یکی می خواد هدیه بده
با تشکر

Microsoft24
24-02-2010, 17:02
آقا بلاخره نصب وین تو اپل با تمامی جوانب کامل هست یا نه؟می ارزه یا نه؟
فقط نگید چرا اپل می گیرم یکی می خواد هدیه بده
با تشکر

بله کامل هست! می ارزه!

من هیچ وقت نمیگم ، چرا اپل می گیرید!

من پنج سال ه که کاربر مک و سیستم های اپل م!

اگر خواستی ، اینم آموزش نصب ویندوز در سیستم های اپل :

amirarsalaan
25-02-2010, 08:38
مک خیلی محیط خوبی داره

Microsoft24
25-02-2010, 13:53
اميد خان سلام مجدد
باورت ميشه هنوز من از مكم نتونستم استفاده كنم :question:
دليلش هم نميدونم چيه . از ست اپ كردن غير صحيح من شايد باشه
چون دفترچه راهنماش رو كه خوندم نوشته گام اول اينه كه لپ تاپ رو بگذاريم تو شارژ و بعد روشن كنيم ولي من از همون اول كه روشن اش كردم مستقيم تنظيمات ابتدايي موقع بالا اومدن رو انجام دادم و بعد هم كه اومدم تو محيط لئوپارد ديدم با ترك پد اصلن نميشه كار كرد از طرفي با نوار ابزار برنامه هم همين مشكل رو دارم و در حقيقت الان نميتونم از لپ تاپم استفاده كنم
شما چه فكري مي كنيد بايد چه كار كنم :question:

---------- Post added at 10:38 AM ---------- Previous post was at 10:35 AM ----------

شما خودتون اولين اقداماتي كه بعد از خريد مك انجام دادين چي بود
وقتي ابتدا كه پك مك رو باز مي كنيم اول از همه بايد چه كارهايي رو انجام بديم كه احتمالن من انجام ندادم

ببین تا می تونی با سیستم عامل ور برو!

تنظیمات ابتدایی چیز خاصی نیست! میتونی تغییرش بدی!:46:

اما کتابی هست تحت عنوان "مرجع کامل سیستم عامل مکینتاش" ، کتاب خوبیه ! بهتره بگیری!

zerolight
25-02-2010, 19:12
سلام.امیدجان من اون روشی‌ که برای هاردntfs گفتی‌ رو استفاده کردم ولی‌ بعد از ری‌ استارت باز هم read onlyاست.مشکل از چیست؟

Microsoft24
26-02-2010, 20:14
سلام.امیدجان من اون روشی‌ که برای هاردntfs گفتی‌ رو استفاده کردم ولی‌ بعد از ری‌ استارت باز هم read onlyاست.مشکل از چیست؟

ببین ، یکجا رو اشتباه رفتی !

البته فکر کنم بدونم کجا! :18:

در آخر وقتی کنترل + X بعد Y رو زدی بعدش اینتر کن!

درست میشه!

san82
27-02-2010, 18:33
بله کامل هست! می ارزه!

من هیچ وقت نمیگم ، چرا اپل می گیرید!

من پنج سال ه که کاربر مک و سیستم های اپل م!

اگر خواستی ، اینم آموزش نصب ویندوز در سیستم های اپل :

بهتزین ورژن مک برای نصب روی pc کدومه؟

Microsoft24
27-02-2010, 20:44
بهتزین ورژن مک برای نصب روی pc کدومه؟

با نصب مک رو PC یکسری امکانات محدود مک رو دارید ! نه خود مک!

در ضمن غیر قانونی ه!!!

و در آخر ، این مورد تو حیطه ی کاری من نیست!

اما دوست خوبم حمید تو تاپیک زیر توضیح داده ، ببین :

zerolight
27-02-2010, 22:26
ببین ، یکجا رو اشتباه رفتی !

البته فکر کنم بدونم کجا! :18:

در آخر وقتی کنترل + X بعد Y رو زدی بعدش اینتر کن!

درست میشه!

Microsoft24
27-02-2010, 22:47
اینتر هم زده بودم ولی نشد

UUiD دایوت رو بده ، من برات دستورش رو بدم ، تو فقط کپی / پیست کن!

zerolight
28-02-2010, 13:03
UUiD دایوت رو بده ، من برات دستورش رو بدم ، تو فقط کپی / پیست کن!

ممنون از زحمتت

Microsoft24
28-02-2010, 16:34
8E62BF3C-248B-4403-84FA-E8D86B26DD94
ممنون از زحمتت

این رو بزن ،

UUID=8E62BF3C-248B-4403-84FA-E8D86B26DD94 none ntfs rw

راستی ، وقتی که ری استارت میکنی ، بعد تو ترمینال دستور sudo nano /etc/fstab رو میزنی ، باید عبارت بالا رو نشون بده ، اگر نشون نده یعنی ، درست سیو نشد!

Microsoft24
28-02-2010, 18:32
8E62BF3C-248B-4403-84FA-E8D86B26DD94
ممنون از زحمتت

اینم آموزش تصویری :

amirarsalaan
01-03-2010, 08:16
سلام
براي دسترسي به اينترنت در محيط مك من بايد چي كار كنم؟
در ضمن اينترنتم اي دي اس اي هست و مودمم يو اس بي داره

zerolight
01-03-2010, 10:23
این رو بزن ،

UUID=8E62BF3C-248B-4403-84FA-E8D86B26DD94 none ntfs rw

راستی ، وقتی که ری استارت میکنی ، بعد تو ترمینال دستور sudo nano /etc/fstab رو میزنی ، باید عبارت بالا رو نشون بده ، اگر نشون نده یعنی ، درست سیو نشد!

---------- Post added at 10:23 AM ---------- Previous post was at 10:19 AM ----------

سلام
براي دسترسي به اينترنت در محيط مك من بايد چي كار كنم؟
در ضمن اينترنتم اي دي اس اي هست و مودمم يو اس بي داره
به این مسیر برو و یک pppoE ایجاد کن
system pref.-----network------
بعد در ستون چپ پایین یک + هست اونو بزن از صفحه که باز می‌شه pppoe رو انتخاب کن

Microsoft24
01-03-2010, 15:32
امیدجان با اون روش تستی که گفتی‌ من امتحان کردم کارها رو درست انجام داده بودم ولی‌ باز هم وقتی اینفو میگیرم نوشت read only!!

---------- Post added at 10:23 AM ---------- Previous post was at 10:19 AM ----------

به این مسیر برو و یک pppoE ایجاد کن
system pref.-----network------
بعد در ستون چپ پایین یک + هست اونو بزن از صفحه که باز می‌شه pppoe رو انتخاب کن

تو تاپیک زیر ادامه بده !

____________________________-
با تشکر ،
M24

arshiatoosi
04-03-2010, 14:05
نمیشه کاری کرد که وقتی در (Lid) مک بوک پرو را می بندیم رو حالت Sleep نره؟؟؟

Microsoft24
04-03-2010, 17:38
نمیشه کاری کرد که وقتی در (Lid) مک بوک پرو را می بندیم رو حالت Sleep نره؟؟؟

خب ببینید ؛ اگر شما مک بوک تون رو به یک مانیتور (external display) و موس و کیبورد (بی سیم و یا با سیم) وصل کنید و لید رو ببندید ، مک بوک تون رو sleep نمیره!

به گفته ی سایت اپل :

Only way to close the lid on a laptop and not have it go to sleep is the following:

Must have power cord connected. Will not operate with lid closed on battery

Must have External Monitor connected

Must have external USB mouse connected , Some units will also require an external USB keyboard

If you meet all of the above criteria then the MacBook should operate with the lid closed. This is the only way I know of to get this working.

و راه دیگه ای نیست!

amug
06-03-2010, 12:46
سلام
من الان همونم ولي فرقش اينه كه الان اپل دارم،بالاخره 991 رو خريدم
آقاي m24 واقعا ممنون
دارم حس ميكنم كه دنيا با مك چقدر زيبا تره و به نظرم هر چيز ديگه اي ميگرفتم حتمن پشيمون ميشدم.
يه سوال:
به نظرتون ميتونم از سايت كلوان نرم افزاراي مك رو دانلود كنم،منظورم اينه كه قابل اطمينان هستن؟

Microsoft24
06-03-2010, 17:40
سلام
من الان همونم ولي فرقش اينه كه الان اپل دارم،بالاخره 991 رو خريدم
آقاي m24 واقعا ممنون
دارم حس ميكنم كه دنيا با مك چقدر زيبا تره و به نظرم هر چيز ديگه اي ميگرفتم حتمن پشيمون ميشدم.
يه سوال:
به نظرتون ميتونم از سايت كلوان نرم افزاراي مك رو دانلود كنم،منظورم اينه كه قابل اطمينان هستن؟

بله ، اگر تبلیغ نشه هم از انجمن کلوان وهم از تاپیک زیر می تونید دانلود کنید:

amug
06-03-2010, 18:15
bebakhshid ke finglishe
ye moshkel dashtam
man xmary nasb kardam vali chera hameye harfaye farsi ro nadare?
ye soal dge inke roo keyboard
kelidi baraye farsi kardan nist?
va inke noe windowsamo az koja mioonam bebinam?

Microsoft24
07-03-2010, 15:42
bebakhshid ke finglishe
ye moshkel dashtam
man xmary nasb kardam vali chera hameye harfaye farsi ro nadare?
ye soal dge inke roo keyboard
kelidi baraye farsi kardan nist?
va inke noe windowsamo az koja mioonam bebinam?

ببینید ، Snow Leopard که خودش فارسی رو ساپورت میکنه! xMary می خواین چه کار؟؟؟؟

xMary بدرد Leopard می خوره! چون لئوپارد فارسی رو ساپورت نمی کرد!:27:

جمله ی آخرتون رو درست نفهمیدم!

اگر منظورتون ورژن مک است ، باید خدمتتون عرض کنم که ، از Apple Menu --> About this Mac !

اگر 10.6x بود ، پلنگ برفی ست! و اگر 10.5x بود لئوپارد ه!

برای فارسی کرد کیبورد هم ؛

از منوی اپل (سمت چپ بالای صفحه)، System Preferences را انتخاب کنید.
روی International که با نماد پرچم سازمان ملل مشخص شده، کلیک کنید.
سربرگ Input Menu را انتخاب کنید.
از لیست زبان‌ها، گزینهٔ Persian را انتخاب کنید.
بسته به نسخهٔ سیستم عامل، ممکن است بیش از یک گونه صفحه کلید فارسی در لیست وجود داشته باشد:
کاربرانی که به ترتیب کلیدها در سیستم‌های کلاسیک مکینتاش (سیستم ۶، سیستم ۷، سیستم ۸، و سیستم ۹) عادت دارند، باید گزینه Persian با علامت نقشهٔ ایران را انتخاب کنند.
کاربرانی که با ترتیب کلیدها در ویندوز عادت دارند، باید گزینه Persian ISIRI 2901 را انتخاب کنند.
صفحه کلید دیگری با نام Persian QWERTY در نسخه‌های جدیدتر سیستم عامل وجود دارد که در آن سعی شده حروف فارسی به متناظر لاتین آن منطبق باشد. این صفحه کلید استاندارد نیست اما شاید کار را برای کاربرانی که با جای کلیدهای فارسی آشنا نیستند راحت‌تر کند.
پس از انتخاب صفحه کلید فارسی، شماره‌ها بطور صحیح به فارسی تایپ می‌شوند و برای تایپ فاصلهٔ مجازی باید از کلید مبدله به همراه فاصله (Shift+Space) استفاد کرد.

amug
07-03-2010, 20:05
مرسی واقعا
ماله من ۱۰.۶ هست.حالا با اونی که گفتین چه قرقی داره؟
من هنوز نفهمیدم که چه طور باید از وای فای و ای سایت استفاده کنم!؟
و اینکه برای رایت کردت چه نرم افزاری رو پیش نهاد میکنین؟

m.behnam
07-03-2010, 20:32
سلام به همه دوستان مکینتاشی و مخصوصا آقا امید :11:
چطوری امید جان؟؟
یه سوالی داشتم::
چطوری میشه کاری کرد که اون صدای اول بالا اومدن لبتاپ پخش نشه؟؟ و یا اینکه یک دفعه وقتی روشنش میکنیم صداشو قطع کنیم؟؟(اخه یه بار امدم ساعت 3 لپتاب رو روشن کنم ببینم نت چه خبره یک دفعه صدا کرد و همه از خواب بلند شدن :31:)

Microsoft24
07-03-2010, 22:32
سلام به همه دوستان مکینتاشی و مخصوصا آقا امید :11:
چطوری امید جان؟؟
یه سوالی داشتم::
چطوری میشه کاری کرد که اون صدای اول بالا اومدن لبتاپ پخش نشه؟؟ و یا اینکه یک دفعه وقتی روشنش میکنیم صداشو قطع کنیم؟؟(اخه یه بار امدم ساعت 3 لپتاب رو روشن کنم ببینم نت چه خبره یک دفعه صدا کرد و همه از خواب بلند شدن :31:)

به وسیله این نرم افزار میتونید صدای “بنگ” زمان روشن شدن سیستم رو در کنترل بگیرید. این صدا در همه سیتمها مستقیما با صدای خروجی در ارتباط هست. اما با این ابزار میتونید این صدا رو از صدای خروجی مستقل کنید . این ابزار در system prefrence نصب میشود و با آن میتوان صدا را به طور کامل قطع یا بلند و زیاد کرد.:10:

لینک دانلود :

zerolight
08-03-2010, 10:38
و اینکه برای رایت کردت چه نرم افزاری رو پیش نهاد میکنین؟
من خودم ازtoast titanum استفاده می‌کنم
در ضمن سوال رو اینجا مطرح باید بکنی‌

phoenix69
09-03-2010, 23:54
سلام من mac book Pro MB991LL/A تازه خریدم هیچ تجربه ای هم در کار با سیستم عاملش ندارم جایی هست که بتونم بهش مراجعه کنم یاد بگیرم؟

Microsoft24
10-03-2010, 01:46
سلام من mac book Pro MB991LL/A تازه خریدم هیچ تجربه ای هم در کار با سیستم عاملش ندارم جایی هست که بتونم بهش مراجعه کنم یاد بگیرم؟

کتابی هست تحت عنوان "مرجع سیستم عامل مکینتاش" ، بهتره مطالعه کنید!

اما در مورد سئوالات هم باسد خدمتتون عرض کنم که ، هر سئوالی داشتید می تونید همین جا بپرسید!

من جوابتون رو میدم!

Microsoft24
10-03-2010, 14:27

محصولاتی مثل Mac Book Pro داغ می کنند و بعضی وقتها بسیار داغ می شوند.من لپ تاپهای زیادی داشتم.اتلاف گرما یک مشکل اصلی برای کسانی است که از Mac Book خیلی زیاد استفاده می کنند.خنک نگه داشتن cpu کار بسیار مهمی است .اگر cpu داغ شود و برای مدت طولانی با گرمای زیاد کار کند ، ریسک خراب شدن آن بسیار بالا خواهد بود.

قبل از اینکه بخواهیم شروع کنیم ، ۲چیز باید در ذهنمان باشد.اولا برای بیشتر کارها Mac Book معمولا داغ نمی کند. البته مطمئنا آنها داغ می کنند ولی این طور طراحی شدند که داغ نکنند.و منظور ما از داغ کردن در اینجا گرمای زیاد است ، نه گرما و داغ شدنی که ضرر دارد و می تواند تخم مرغ را بپزد. اگر Mac Book شما بیش از این اندازه داغ کند ( گرمای زیادی که ضرر دارد) ، دیگر نباید از آن استفاده کنید و آن را برای تعمیر ببرید.
دومین چیزی که باید در ذهنمان باشد که فن های Mac Book توسط Apple برنامه ریزی شدند.بنابراین کسی که می تواند متخصص در خنک نگه داشتن Mac Book باشد ، Apple است. من سه راه برای خنک نگه داشتن Mac Book دارم: راه معمولی ، راه نرم افزاری ، راه سخت افزاری.

راه معمولی :

با اینکه آنها ممکن است پشت لبه کامپیوتر شما قرار گرفته باشند و تشخیص آنها سخت باشد، اما Mac Book ها خروجی هوا (هواکش) دارند.فن های داخلی تلاش می کنند تا هوای گرم را توسط آن هواکش ها به بیرون دهند. آن هواکش ها را نپوشانید .اگر شما Mac Book را روی تخت ، شکمتان و…. برای مدت طولانی بگذارید ، به شدت داغ می شود.چون ممکن است گردش هوای نارسا اطراف هواکش باشد .چون شما از سطحی استفاده کردید که نمی گذارد هوای گرم از ماشین بیرون بیاید.

راه سخت افزاری :

آلومینیومی که در بدنه Mac Book است خاصیت کاربردی دارد.فلز رسانای خوبی از گرما است و فلز خیلی بهتر از پوسته پلاستیکی خیلی از لپ تاپها است.Apple از این خاصیت در بدنه داخلی ماشین استفاده کرده که گرما را از Cpu خارج کندو دور کند.معمولا فن های Mac Book زیر دو هزار rpm می مانند.اگر شما کار زیاد بکنید و Cpu داغ کند و شما هم مجبور باشید که به کارهایتان ادامه دهید و اگر راه معمولی هم از گرما جلوگیری نکرد، شما باید برای لپ تاپتان کولر خارجی بخرید.هزاران مدل کولر وجود دارد که همه آنها خوب کار می کنند.انتظار معجزه نداشته باشید.کولر لپ تاپ خنکی به اندازه یخ را تضمین نمی کند.

راه نرم افزاری :

خنک سازی سخت افزار تنها قسمتی از راه حل است که دمای Mac Book تان را کنترل کنید.در این مرحله شما می بایست از فن های داخلی کامپیوترتان استفاده کنید.راه حل های مختلف نرم افزاری برای مدیریت فن های on-board شما وجود دارد.من از smcFanControl استفاده کردم که یک برنامه رایگان است و کار کردن با آن خیلی آسان است.smcFanControl سرعت فن و دما را ثابت می کند.اگر ببینیم که کامپیوتر داغ کرده و باید دمای کامپیوتر پایین بیاید، سرعت فن ها را زیاد می کنیم.

برای دانلود برنامه smcFanControl از لینک زیر استفاده نمایید :

من 8 ماهه که از این نرم افزار استفاده میکنم ! هیچ مشکلی نداره! حتی اپل هم تاییدش کرده! :10:

با پلنگ برفی هم ساز گاری کامل داره!

amirarsalaan
13-03-2010, 01:00
یه صدای بیپ مانند هر تقریبن ۱۵ ، ۲۰ ثانیه رو مک بوکم به گوش میرسه نمیدونم از چیه ولی خیلی اذیت میکنه. چی هست ؟ و چی کار باید بکنم؟

در ضمن این پنجره هم همیشه وقتی مکم میاد بالا ظاهر میشه چی کار کنم نیاد؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] shot ۱۳۸۸-۱۲-۲۱ at ۹.۳۲.۲۹.png

amug
13-03-2010, 19:16
سلام
یه سوال راجع به نحوه‌ی شارژ کردن مک پرو ها داشتم
از الماس که خریدم بهم گفتن وقتی شارژش به ۲ یا ۳ درصد رسید بزنش به برق و وقتی که فول شد از برق درش بیار
ولی یه از یه دوست حرفه ای شنیدم که گفت هر وقت که روشنش میکنی به زنش به برق و مادامی هم که داری باهاش کار میکنی به برق باشه
حالا من موندم که کدومش درسته؟

amirarsalaan
13-03-2010, 23:30
سلام
از الماس که خریدم بهم گفتن وقتی شارژش به ۲ یا ۳ درصد رسید بزنش به برق و وقتی که فول شد از برق درش بیار
ولی یه از یه دوست حرفه ای شنیدم که گفت هر وقت که روشنش میکنی به زنش به برق و مادامی هم که داری باهاش کار میکنی به برق باشه
با رجوع به مطالب گذشته همین تاپیک به نقل از سایت اپل روشی که الماس پایتخت گفته درست ذکر شده

vahid.tipic
14-03-2010, 10:35
با سلام

در صورت امکان یه توضیحی در مورد نحو کار با Time Machine بدین

و اینکه من یکی‌ از فایل هم آسیب دید دیروز و در ویندوز ۷ اونو ریکاوری کردمو برش گردوندم و حالا اون پوشهٔ قبلیرو دیگه نمیتونم از تراش پاک کنم و ارور کد ۳۶ رو میده

و اینکه من هنوزم وقتی‌ می‌خوام چیزیرو کات کنم مجبورم اونو کپی‌ کنم به جایی‌ که می‌خوام و بد فایل اولی‌ رو پاک کنم و نه چیزی به اسم کات میبینم و نه دراگ

و یه سوال دیگه اینکه بعضی‌ وقتا بعضی‌ فایل‌های من به شکل عجیبی‌ در میاد یعنی‌ من یه سری عکس از دوربینم import کرده بودم و اولش درس بود همه عکسرو نشون میداد ولی‌ بده چن روز چن تا از عکسها کلاiconesh سفید شده و همین طور چن روز پیش چن تا Music دانلود کردم بازم بده دو روز اینم به همین سر نوشت دچار شده و سفید شده و البته بدیش اینه که دیگه بازم نمی‌کنه اینارو نه در مک و نه در ویندوز

Microsoft24
14-03-2010, 13:35
سلام

دوست عزیز ،

شما هر جور دوست دارید ، شارژ کنید!

فقط در ماه حداقل یکبار باتری رو تا 0% خالی کنید و تا 100% فول شارژ کنید ! همین!

اما فقط یکبار در ماه هم کافیه!

اگر خیلی نگران باتری تون هستید از coconutBattery 2.6.6 استفاده کنید :

مشخصات باتری و استحلاک شو بهتون نشون میده!:46:

مثلا این باتری خودمه :

لینک دانلود :

Microsoft24
14-03-2010, 13:47
با رجوع به مطالب گذشته همین تاپیک به نقل از سایت اپل روشی که الماس پایتخت گفته درست ذکر شده

دوست عزیز ،

می دونید که اگر همیشه بخواهید باتری رو تا 2% خالی کنید و بعد شارزش کنید چی میشه؟؟؟؟؟؟:27:

من بهتون میگم! باتری تون دیگه شارژ نگه نمی داره! :18:

خود سایت اپل گفته یکبار در ماه! :19:

Microsoft24
14-03-2010, 13:53
با سلام

در صورت امکان یه توضیحی در مورد نحو کار با Time Machine بدین

Time Machine نرم افزار پشتیبان گیری ! معروف اپله!

کار باهاش خیلی راحته!

خود اپل گفته : یکبار تنظیمش کنید و بعد فراموشش کنید !

حتی میتونه کل سیستم رو ریکاوری کنه!:18:

مئاد لازم :

- هارد اکسترنال

- مک 10.5 و یا 10.6

روش کار :

پارتیشنی به اندازه ی پارتیشن مک درست کنید ، به ماشین زمان معرفی کنید ! همین!

بکاپ گیری خودکار انجام میشه! دفعه ی اول یه خورده طولانیه! پس صبور باشید !

اما دفعات بعدی مکسیمم 2 دقیقه بیشتر نمیشه! اونم خودکار !

و اینکه من یکی‌ از فایل هم آسیب دید دیروز و در ویندوز ۷ اونو ریکاوری کردمو برش گردوندم و حالا اون پوشهٔ قبلیرو دیگه نمیتونم از تراش پاک کنم و ارور کد ۳۶ رو میده

با چه نرم افزاری ریکاوری کردید ؟

و اینکه من هنوزم وقتی‌ می‌خوام چیزیرو کات کنم مجبورم اونو کپی‌ کنم به جایی‌ که می‌خوام و بد فایل اولی‌ رو پاک کنم و نه چیزی به اسم کات میبینم و نه دراگ

دوست عزیز ، Drag & Drop یعنی اینکه ؛ فایل مورد نظر رو بکشید و رها کنید !

مثلا می خواهید از دسکتاپ به موزیک کات کنید ، موزیک رو باز کنید ، بعد فایل مورد نظر رو بکشید و در موزیک رها کنید !

خود به خود Move میشه!

و یه سوال دیگه اینکه بعضی‌ وقتا بعضی‌ فایل‌های من به شکل عجیبی‌ در میاد یعنی‌ من یه سری عکس از دوربینم import کرده بودم و اولش درس بود همه عکسرو نشون میداد ولی‌ بده چن روز چن تا از عکسها کلاiconesh سفید شده و همین طور چن روز پیش چن تا Music دانلود کردم بازم بده دو روز اینم به همین سر نوشت دچار شده و سفید شده و البته بدیش اینه که دیگه بازم نمی‌کنه اینارو نه در مک و نه در ویندوز

مشکل چیز دیگه ست!

فکر کنم شما یه خورده زیاده روی کردید !

یه یوزر جدید باز کنید و یوزر فعلیتون رو پاک کنید !اگر نشد متاسفانه یا خوشبختانه ، باید مک رو Clean Install کنید!

من حداقل یکبار در ماه این کار رو میکنم!:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18 ::18:

vahid.tipic
14-03-2010, 15:24
Time Machine نرم افزار پشتیبان گیری ! معروف اپله!

کار باهاش خیلی راحته!

خود اپل گفته : یکبار تنظیمش کنید و بعد فراموشش کنید !

حتی میتونه کل سیستم رو ریکاوری کنه!:18:

مئاد لازم :

- هارد اکسترنال

- مک 10.5 و یا 10.6

روش کار :

پارتیشنی به اندازه ی پارتیشن مک درست کنید ، به ماشین زمان معرفی کنید ! همین!

بکاپ گیری خودکار انجام میشه! دفعه ی اول یه خورده طولانیه! پس صبور باشید !

اما دفعات بعدی مکسیمم 2 دقیقه بیشتر نمیشه! اونم خودکار !

با چه نرم افزاری ریکاوری کردید ؟

دوست عزیز ، Drag & Drop یعنی اینکه ؛ فایل مورد نظر رو بکشید و رها کنید !

مثلا می خواهید از دسکتاپ به موزیک کات کنید ، موزیک رو باز کنید ، بعد فایل مورد نظر رو بکشید و در موزیک رها کنید !

خود به خود Move میشه!

مشکل چیز دیگه ست!

فکر کنم شما یه خورده زیاده روی کردید !

یه یوزر جدید باز کنید و یوزر فعلیتون رو پاک کنید !اگر نشد متاسفانه یا خوشبختانه ، باید مک رو Clean Install کنید!

من حداقل یکبار در ماه این کار رو میکنم!:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18 ::18:

و اینکه اون فایل‌هایی‌ که گفتم سفید شده ایکنش وقتی‌ کلیک راست می‌کنم روش و get info رو میزنم نشون میده در قسمت perview
من چه جوری می‌تونم از صفحه عکس بگیرم؟

vimana
14-03-2010, 15:52
دوست عزیز ،

می دونید که اگر همیشه بخواهید باتری رو تا 2% خالی کنید و بعد شارزش کنید چی میشه؟؟؟؟؟؟:27:

من بهتون میگم! باتری تون دیگه شارژ نگه نمی داره! :18:

خود سایت اپل گفته یکبار در ماه! :19:

سلام microsoft 24 عزيز
يك هفته اي ميشه به فروم سر نزدم.دلم تنگ شده بود.:31:تو اين مدت مشغول update كردن ها و دانلود نرم افزارهاي مختلف روي مك بودم. ديگه تقريبا اكثر اوقات توي مك كار ميكنم تا ويندوز. فقط چند تا سوال برام پيش اومده كه دوباره دست به دامان شما شدم!

1- من تو اين يك هفته اي كه macbook pro مو گرفتم به همين روش الماس عمل كردم.:41:آخه طرف تاكيد كرد نذارين زياد تو برق بمونه.مشكلي كه پيش نمياد؟

2- ميشه روش هاي uninstall كردن application ها رو در mac آموزش بدين.

3- من احساس ميكنم وقتي تو محيط ويندوزم دما تا اندازه اي بيشتر از حد انتظار بالا ميره ولي با نرم افزار hdd temperature وقتي دما رو كنترل ميكنم از نظر اون ok هستش.به نظر شما كلا نرم افزار قابل اعتمادي هست؟

با تشكر

amirarsalaan
14-03-2010, 16:17
یه صدای بیپ مانند هر تقریبن ۱۵ ، ۲۰ ثانیه رو مک بوکم به گوش میرسه نمیدونم از چیه ولی خیلی اذیت میکنه. چی هست ؟ و چی کار باید بکنم؟

جواب این سوالم رو کسی نمیدونه؟

Microsoft24
14-03-2010, 23:28
آقا من می‌خوام فقط از اطلاعات هارد اکسترنالم پشتیبان بگیرم حجم هارد اکسترنال هم ۵۰۰ گیگ هست یه مقدار بیشتر توضیح میدین کدوم گزینه هارو انتخاب کنم؟

در قسمت Options هارد اکسترنالتون رو انتخاب کنید!

اینطوری هم از پارتیشن Macintosh HD و هم از پارتیشنی که می خواهید ، بکاپ میگیرید!

------------------------------------------------------------------------------------

اما یه راه دیگه هم هست ، که شما از درایوتون ایمیج بگیرید!

برای اینکار Disk Utility رو باز کنید ! پارتیشن مورد نظر رو انتخاب کنید ! و از بالای صفحه ایمیج رو بزنید!

ایمیج با پسوند .dmg ذخیره میشه! اینطوری هم بکاپ گرفتید ! هم خیلی راحت ریستور می کنید !

و اینکه اون فایل‌هایی‌ که گفتم سفید شده ایکنش وقتی‌ کلیک راست می‌کنم روش و get info رو میزنم نشون میده در قسمت perview

ببین ، روی یک سیستم دیگه تست کن ، اگر تصویر رو نشون داد که هیچی مشکل از مک ه! که بعید می دونم!

اما اگر تصویر رو نشون نداد ، فکر کنم شما اشتباها تصویر رو rename کردید و پسوند تصویر پاک شده!

من چه جوری می‌تونم از صفحه عکس بگیرم؟

برای اینکار Grab رو از مسیر Application --> Utilites -->Grab باز کنید!

در ضمن خیلی راحت ، با QT X می تونی فیلم هم بگیری !

Microsoft24
14-03-2010, 23:42
سلام microsoft 24 عزيز
يك هفته اي ميشه به فروم سر نزدم.دلم تنگ شده بود.:31:تو اين مدت مشغول update كردن ها و دانلود نرم افزارهاي مختلف روي مك بودم. ديگه تقريبا اكثر اوقات توي مك كار ميكنم تا ويندوز. فقط چند تا سوال برام پيش اومده كه دوباره دست به دامان شما شدم!

با تشكر

1- من تو اين يك هفته اي كه macbook pro مو گرفتم به همين روش الماس عمل كردم.:41:آخه طرف تاكيد كرد نذارين زياد تو برق بمونه.مشكلي كه پيش نمياد؟

نه ، ولی از این به بعد احتیاط کنید !

روشی که گفتند مربوط به باتری های لیتیوم یون هست نه لیتیوم پلیمر!

2- ميشه روش هاي uninstall كردن application ها رو در mac آموزش بدين.

خیلی راحته! روش کلیک راست کنید و Move To Trash رو انتخاب کنبد !همین!

3- من احساس ميكنم وقتي تو محيط ويندوزم دما تا اندازه اي بيشتر از حد انتظار بالا ميره ولي با نرم افزار hdd temperature وقتي دما رو كنترل ميكنم از نظر اون ok هستش.به نظر شما كلا نرم افزار قابل اعتمادي هست؟

ببینید بطور کلی دما در ویندوز نسبت به مک بالا تره ! این طبیعیه! زیاد بهش توجه نکنید!:27:

Microsoft24
15-03-2010, 01:01
جواب این سوالم رو کسی نمیدونه؟

با سلم به شما دوست عزیز ،

ببینید اول اوون پنجره رو ببندید (با Quite نه Close) بعد ریست کنید (پاور رو چند ثانیه نگه دارید!)

اگر بازم اون صفحه اومد و یا صدای بیب! باید Apple SMC رو ریست کنید :

برای اینکار :

1 - باتری رو تا 100% شارژ کنید .

2 - در حالیکه مک بوکتون به برق وصله ، کلید های Shift و Option و Control و کلید پاور رو 10 ثانیه نگه دارید!

3 - کلید ها رو هم زمان رها کنید و سریعا پاور رو دوباره بزنید!

4 - صبر کنید ، مک بالا بیاد ، اگر مشکل حل شد! که هیچی ! اما اگر نشد ! مطمئن باشید مشکلتون سخت افزاری نیست!

و خیلی راحت حل میشه! ولی فکر کنم با راه حل بالا درست شه!

amirarsalaan
15-03-2010, 08:43
با سلم به شما دوست عزیز ،

ببینید اول اوون پنجره رو ببندید (با Quite نه Close) بعد ریست کنید (پاور رو چند ثانیه نگه دارید!)

اگر بازم اون صفحه اومد و یا صدای بیب! باید Apple SMC رو ریست کنید :

برای اینکار :

1 - باتری رو تا 100% شارژ کنید .

2 - در حالیکه مک بوکتون به برق وصله ، کلید های Shift و Option و Control و کلید پاور رو 10 ثانیه نگه دارید!

3 - کلید ها رو هم زمان رها کنید و سریعا پاور رو دوباره بزنید!

4 - صبر کنید ، مک بالا بیاد ، اگر مشکل حل شد! که هیچی ! اما اگر نشد ! مطمئن باشید مشکلتون سخت افزاری نیست!

و خیلی راحت حل میشه! ولی فکر کنم با راه حل بالا درست شه!

اما همه اینکارهارو انجام دادم اما هنوز اون صدا هست پیش فروشنده اش که بردم ( البته تردید دارم که درست تشخیص داده باشه ) اون گفت این صدا فقط از ناحیه ی هارد میتونه باشه اما چیز خاصی نیست نگران نباشم

آیا مک بوک شما از اولی که خریدین این صدا روش بود؟ البته شاید یه چیز طبیعی باشه نمیدونم ، چون یه روال طبیعی داره و اعلام هشداز یا شبیه این رو نشون نمیده. دقیقن اگه بخواهم توضیحش بدهم مثل باز شدن درب فلزی نوشابه یا خوردن ضربه ای سوزن مانند به مثلن بدنه ی آلومینیومی هست اما به مراتب ریزتر طوری که باید تو یه محیط کاملن بی صدا باشی تا متوجه اون بشی . میگم ، شاید این صدا رو همه ی مک ها باید باشه شاید چون من زیاد دقت میکنم اینقدر زوم کرده ام روش :8: شما چه فکری می کنید؟

vahid.tipic
15-03-2010, 10:00
من با برنامهٔ get data back for ntfs ریکاوری کردم و اطلاعاتم برگردوندم ولی‌ مشکل اینه که پوشهٔ قبلی‌ که آسیب دیده بود از رو هارد پاک نمی‌شه.

vimana
15-03-2010, 11:13
سلام دوستان
من نرم افزار coconut battery رو دانلود کردم.با توجه به اینکه نزدیک دو هفته از خرید مک بوک پروم گذشته میخواستم ببینم غیرعادی نیست؟ چون current battery capacity برای من ۹۴ درصده.برای آقا امید ۹۸ درصد بود.فکرکنم این راهنمایی غلط الماس کاردست باتری داده.battery load cycle رو ۸ و age of your mac رو هم ۵ ماه ذکر کرده.

Microsoft24
15-03-2010, 12:24
امید جان اون برنامه که دیگه نمیاد ، ممنون
اما همه اینکارهارو انجام دادم اما هنوز اون صدا هست پیش فروشنده اش که بردم ( البته تردید دارم که درست تشخیص داده باشه ) اون گفت این صدا فقط از ناحیه ی هارد میتونه باشه اما چیز خاصی نیست نگران نباشم

آیا مک بوک شما از اولی که خریدین این صدا روش بود؟ البته شاید یه چیز طبیعی باشه نمیدونم ، چون یه روال طبیعی داره و اعلام هشداز یا شبیه این رو نشون نمیده. دقیقن اگه بخواهم توضیحش بدهم مثل باز شدن درب فلزی نوشابه یا خوردن ضربه ای سوزن مانند به مثلن بدنه ی آلومینیومی هست اما به مراتب ریزتر طوری که باید تو یه محیط کاملن بی صدا باشی تا متوجه اون بشی . میگم ، شاید این صدا رو همه ی مک ها باید باشه شاید چون من زیاد دقت میکنم اینقدر زوم کرده ام روش :8: شما چه فکری می کنید؟

خوب ! پس مشکل جدی نیست!

حالا یک سئوال : آیا این صدا موقعی که مک بوک رو میز ه شنیده میشه ؟ و یا موقعی که رو پاتو ن ه و یا در حال ه حرکت ه؟

zerolight
15-03-2010, 12:33
سلام
امیدجان شرمند اینجا پست میزارم هرچی‌ گشتم پیدا نکردم
قبلا یه پست گذشته بودی واسه چک اینکه os ۶۴ بیت یا ۳۲
می‌شه ۲بار بذاری؟!

Microsoft24
15-03-2010, 12:41
من با برنامهٔ get data back for ntfs ریکاوری کردم و اطلاعاتم برگردوندم ولی‌ مشکل اینه که پوشهٔ قبلی‌ که آسیب دیده بود از رو هارد پاک نمی‌شه.

از طریق مک پاک نمیشه ؟ یا ویندوز ؟

حجم پوشه ی قبلی چقدره ؟

فکر کنم شما از طریق ویندوز ریکاوری کردین ، درسته ؟ (اگر اینطوریه قضیه فرق میکنه!)

Microsoft24
15-03-2010, 12:54
سلام دوستان
من نرم افزار coconut battery رو دانلود کردم.با توجه به اینکه نزدیک دو هفته از خرید مک بوک پروم گذشته میخواستم ببینم غیرعادی نیست؟ چون current battery capacity برای من ۹۴ درصده.برای آقا امید ۹۸ درصد بود.فکرکنم این راهنمایی غلط الماس کاردست باتری داده.battery load cycle رو ۸ و age of your mac رو هم ۵ ماه ذکر کرده.

ببین دوست من ، اون 98% شارژ باتری بود ! نه میزان سلامتی ش!

حتما باتری شما هم موقع تست 94% شارژ دارشته!

age of your mac طبیعیه! از زمان تولید مک بوکتون حساب میشه! نه از زمان استفاده از اون!

به نظر من شما یه خورده حساس شدین؟ درسته؟

Microsoft24
15-03-2010, 13:03
سلام
امیدجان شرمند اینجا پست میزارم هرچی‌ گشتم پیدا نکردم
قبلا یه پست گذشته بودی واسه چک اینکه os ۶۴ بیت یا ۳۲
می‌شه ۲بار بذاری؟!

اشکال نداره!

برای اینکار ترمینال رو از مسیر Application -->Utilities --> Terminal باز کنید !

دستور زیر رو تایپ کنید :

ioreg -l -p IODeviceTree | grep firmware-abi

اگر نوشت : <EFI32> یعنی پلنگ برفی رو مک بوک شما به صورت 32 بیتی نصب شده!

و اگر نوشت : <EFI64> یعنی پلنگ برفی رو مک بوک شما به صورت 64 بیتی نصب شده! !!

Remix62
15-03-2010, 14:34
من وقتی موسیقی با فرمت WAV اجرا می کنم از باندا صدای خرخر در میاد وقتی روی Equaliser ، فرکانس 31Hz رو کم میکنم یکم بهتر میشه نمی دونم اشکال از کجاشه؟. مدل لپ تاپم (Acer 5739)

vahid.tipic
15-03-2010, 17:06
از طریق مک پاک نمیشه ؟ یا ویندوز ؟

حجم پوشه ی قبلی چقدره ؟

فکر کنم شما از طریق ویندوز ریکاوری کردین ، درسته ؟ (اگر اینطوریه قضیه فرق میکنه!)

بله از طریقه ویندوز ریکاوری کردم.پوشه در مک پاک نمی‌شه البته در ویندوز هم پاک نمی‌شه و حجم پوشرو ۰ بایت نشون میده ولی‌ از هاردم به اندازهٔ حقیقی خود فایل فضا اشغال کرده حدود ۵۰ گیگ

Microsoft24
15-03-2010, 17:30
بله از طریقه ویندوز ریکاوری کردم.پوشه در مک پاک نمی‌شه البته در ویندوز هم پاک نمی‌شه و حجم پوشرو ۰ بایت نشون میده ولی‌ از هاردم به اندازهٔ حقیقی خود فایل فضا اشغال کرده حدود ۵۰ گیگ

خب ، اگر میتونی هاردتو فرمت کن!

اما یه راه دیگه هم هست ، با استفاده از نرم افزار TuneUp Utilities 2010 ، فولدر رو از طریق ویندوز پاک کنید :

لینک دانلود:

امتحان کنید ! ضرر نداره ! سرعت ویندوزتون رو هم بالا می بره!

بعد از نصب روی فولدر مورد نظر رایت کلیک کرده و Tune Up Shredder رو انتخاب کنبد !

vimana
15-03-2010, 18:41
ببین دوست من ، اون 98% شارژ باتری بود ! نه میزان سلامتی ش!

حتما باتری شما هم موقع تست 94% شارژ دارشته!

age of your mac طبیعیه! از زمان تولید مک بوکتون حساب میشه! نه از زمان استفاده از اون!

به نظر من شما یه خورده حساس شدین؟ درسته؟

سلام آقا امید گل!
من باتریمو شارژ ۱۰۰ درصد کردم.ولی زیر قسمت current battery capacity که با اوریجینال مقایسه میشه همون ۹۴ درصده.این مقدار برای حالتی که باتری تا ۸۰ درصد شارژ بود بازم ۹۴ درصد رو نشون میداد.
در screenshot شما load cycle هاتون ۶۴ هستش و capacity در مقایسه با حالت اوریجینال ۹۸ درصده.
بنابراین میشه نتیجه گرفت که باتری من خیلی زودتر مستهلک شده و ناشی از شارژنادرسته.(ازاین به بعد همیشه آداپتور رو موقع کار بهش وصل میکنم . ولی مطمءن هستید که ۳ ساعت مداوم به آداپتور وصل باشه مشکلی ایجاد نمیشه؟)
ببخشید که با سوالام اذیتتون میکنم.بالاخره راهنمایی های شما بی نقص و مستند هستش و خیال آدم رو آسوده میکنه.من همیشه در مورد وسایل الکترونیکی حساس هستم و سعی میکنم دقیقا مطابق دستورالعملشون استفاده کنم.شاید یک نوع وسواس باشه.
بسیار منون:11:

Microsoft24
15-03-2010, 20:05
سلام آقا امید گل!
من باتریمو شارژ ۱۰۰ درصد کردم.ولی زیر قسمت current battery capacity که با اوریجینال مقایسه میشه همون ۹۴ درصده.این مقدار برای حالتی که باتری تا ۸۰ درصد شارژ بود بازم ۹۴ درصد رو نشون میداد.
در screenshot شما load cycle هاتون ۶۴ هستش و capacity در مقایسه با حالت اوریجینال ۹۸ درصده.
بنابراین میشه نتیجه گرفت که باتری من خیلی زودتر مستهلک شده و ناشی از شارژنادرسته.(ازاین به بعد همیشه آداپتور رو موقع کار بهش وصل میکنم . ولی مطمءن هستید که ۳ ساعت مداوم به آداپتور وصل باشه مشکلی ایجاد نمیشه؟)
ببخشید که با سوالام اذیتتون میکنم.بالاخره راهنمایی های شما بی نقص و مستند هستش و خیال آدم رو آسوده میکنه.من همیشه در مورد وسایل الکترونیکی حساس هستم و سعی میکنم دقیقا مطابق دستورالعملشون استفاده کنم.شاید یک نوع وسواس باشه.
بسیار منون:11:

خب ، ببینید مک بوک پرو من 24 ساعته تو برقه! و فقط موقعی که میرم بیرون ، از باتریش استفاده میکنم! و تا حالا هم مشکلی نداشتم!

اون دستور العملی که الماس گفته ، نه اینکه از اساس غلط باشه!

فقط این نکته رو در نظر نگرفته : که این روش مربوط به باتری های لیتیوم یون هست نه لیتیوم پلیمر!!!

شاید رو مک بوک پرو های 2008 و ژانویه ی 2009 (سری اول unibody) این روش خوب جواب بده! ولی رو مک بوک پرو های جولای 2009 (که باتریشون up to 7h ه) این روش ، فقط استحلاک باتری رو بالا می بره!

amirarsalaan
15-03-2010, 22:25
خوب ! پس مشکل جدی نیست!

حالا یک سئوال : آیا این صدا موقعی که مک بوک رو میز ه شنیده میشه ؟ و یا موقعی که رو پاتو ن ه و یا در حال ه حرکت ه؟

والا در حال حرکت رو که منظورتون رو متوجه نمیشم اگه مثلن تو ماشین رو منظورتونه تا حالا امتحان نکردم اما رو پام یا رو میز در هر دو حالت این صدا رو میده :11:
ولی خواهشن یه راهنمایی بکنید چون واقعن گیج شدم آخه چرا یه هارد مک بوک که دو هفته هم بیشتر از خریدش نمیگذره باید این صدا رو بده؟؟؟:41:

Microsoft24
16-03-2010, 13:22
والا در حال حرکت رو که منظورتون رو متوجه نمیشم اگه مثلن تو ماشین رو منظورتونه تا حالا امتحان نکردم اما رو پام یا رو میز در هر دو حالت این صدا رو میده :11:
ولی خواهشن یه راهنمایی بکنید چون واقعن گیج شدم آخه چرا یه هارد مک بوک که دو هفته هم بیشتر از خریدش نمیگذره باید این صدا رو بده؟؟؟:41:

ببین ، شما گوشت رو بزار رو قسمتی که هارد هست! (سمت چپ ترک پد) مطمئن شو که صدا از هارد ه ! چون شک دارم!

یه تست دیگه هم بکن ، صدا رو تا آخرین حد زیاد کن! بعد گوشت رو بزار رو بلندگو ها ببین شاید از اونا باشه؟

ولی چیز خاصی نیست! نگران نباش !

vimana
16-03-2010, 14:47
با سلام و تشکر از شما آقا امید عزیز
آیا از برنامهsmcfancontrol برای بوت کم‍پ هم میشه استفاده کرد؟ظاهرااول باید تو مک تنظیم کرد و تا آخر کار با ویندوز هم با همون سرعت فن کارمیکنه.برای فن ها که مشکل ایجاد نمیشه؟کلأ خودتون برای ویندوز چه راهی رو پیشنهاد میکنین؟
مرسی

Microsoft24
16-03-2010, 15:01
با سلام و تشکر از شما آقا امید عزیز
آیا از برنامهsmcfancontrol برای بوت کم‍پ هم میشه استفاده کرد؟ظاهرااول باید تو مک تنظیم کرد و تا آخر کار با ویندوز هم با همون سرعت فن کارمیکنه.برای فن ها که مشکل ایجاد نمیشه؟کلأ خودتون برای ویندوز چه راهی رو پیشنهاد میکنین؟
مرسی

smcFanControl فقط در مک قابل تنظیم ست! ودر صورت Shutdown تنظیمات بصورت پیش فرض بر می گرده!

خب ، برای ایمکه تنظیمات در ویندوز هم داشته باشید ! اول دور فن ها رو زیاد کنید ! بعد ریستارت کنید تو ویندوز !

یعنی با ریستارت تنظیمات باقی میمونه!

arash s.b
16-03-2010, 16:54
سلام
لطفا يك توضيح جامع در مورد نرم افزار parallels desktop for mac بدهيد؟
فرقش با نصب كردن ويندوز از طريق boot camp چيه؟
ممنون

Microsoft24
16-03-2010, 19:03
سلام
لطفا يك توضيح جامع در مورد نرم افزار parallels desktop for mac بدهيد؟
فرقش با نصب كردن ويندوز از طريق boot camp چيه؟
ممنون

ویندوزی که با parallels desktop نصب میشه ، مجازیه! به عبارت دیگر سیستم عامل مهمان نامیده میشه!

اما ویندوزی که با Boot Camp نصب میشه! به معنای حقیقی ویندوز ه!

امید وارم گیج نشده باشید!

به نظر من ، برای درک بیشتر بهتره ، جفتش رو امتحان کنید ! ضرری نداره!

m_sayedebrahimi
16-03-2010, 20:21
سلام
احیانا با بوت کمپ نمیشه ویندوز رو روی خود مک (snow leopard) راه انداخت؟؟؟؟ یعنی بدون ریستارت!؟
فکر کنم با parallels میشه! نه؟؟؟؟

Microsoft24
16-03-2010, 21:07
سلام
احیانا با بوت کمپ نمیشه ویندوز رو روی خود مک (snow leopard) راه انداخت؟؟؟؟ یعنی بدون ریستارت!؟
فکر کنم با parallels میشه! نه؟؟؟؟

ببینید ، شما میتونی با بوت کمپ ویندوز بریزی ! بعد به راحتی با نرم افزار هایی مثل parallels ، vmware ,...با پارتیشن بوت کمپ بوت کنی ! بدون ریستارت!

یعنی با این نرم افزار ها هم می تونید چند سیستم عامل رو بصورت مهمان داشته باشید! و هم از طریق پارتیشن بوت کمپ بوت کنید!

من خودم یک ویندوز 7 رو با بوت کمپ نصب کردم ، یک ویندوز XP با vMware Fusion 3و یک لینوکس Ubuntu رو با Parallele Desktop 5 !

واقعا عالیه!

amirarsalaan
16-03-2010, 21:22
ببین ، شما گوشت رو بزار رو قسمتی که هارد هست! (سمت چپ ترک پد) مطمئن شو که صدا از هارد ه ! چون شک دارم!

یه تست دیگه هم بکن ، صدا رو تا آخرین حد زیاد کن! بعد گوشت رو بزار رو بلندگو ها ببین شاید از اونا باشه؟

ولی چیز خاصی نیست! نگران نباش !
از هارد نیست چون اصلن صدا از اونجا نمیاد
صدا رو تا آخر زیاد کردم از بلندگوها هم نیست
اما دقیقن جاش زیر دکمه های بالا پایین و راست و چپ کیبورد ه ( پایین سمت راست کیبورد )

arash s.b
16-03-2010, 21:41
سلام
يعني اگر parallels نصب كنم كار همون با بوت نصب كردن انجام ميده؟
يعني نرم افزارهاي نسخه ي ويندوز run مي كند؟
به عبارت ديگه ميشه گفت كه parallels را آنهايي استفاده مي كنند كه كارشون با ويندوز خيلي كم است؟
لطفا بيشتر راهنمايي كنيد.
ممنون:10:

Microsoft24
16-03-2010, 22:15
ممنون از توضیحت
از هارد نیست چون اصلن صدا از اونجا نمیاد
صدا رو تا آخر زیاد کردم از بلندگوها هم نیست
اما دقیقن جاش زیر دکمه های بالا پایین و راست و چپ کیبورد ه ( پایین سمت راست کیبورد )

O O O

پس ، یکاری کن یک سی دی و یا دی وی دی بزار بعد دوباره ببین صدا هست! یا نه!

یواش یواش دارم نگران می شم! ببین اگر صدا قطع میشه! که هیچی و اگر نه ، باید یه تست سخت افزاری بکنی!

Microsoft24
16-03-2010, 22:23
سلام
يعني اگر parallels نصب كنم كار همون با بوت نصب كردن انجام ميده؟

ممنون:10:

بله!

يعني نرم افزارهاي نسخه ي ويندوز run مي كند؟

بله!

به عبارت ديگه ميشه گفت كه parallels را آنهايي استفاده مي كنند كه كارشون با ويندوز خيلي كم است؟

دقیقا!

اگر کارتون با ویندوز کم است ، خیلی راحت می تونید بصورت مهما ن نصب کنید!

لطفا بيشتر راهنمايي كنيد.

دوست عزیز ، من چی رو راهنمایی کنم!:18:

شما اگر هر سئوالی دارید! بپرسید! :11:

arash s.b
16-03-2010, 22:33
خيلي ممنون از راهنمايياتون
آخه من فكر مي كنم كسي كه apple مي خره بده كه سيستم عاملش چيزي به جز MAC

arash s.b
16-03-2010, 22:43
ادامه ي پست قبلي...

باشد. چون mac يه سيستم عامل خيلي قويه .:11:
think different
يه سوال؟
اگر corei5 بياد ماييكه از سرا T استفاده مي كنيم مي تونيم upgrade كنيم؟(داخل يا خارج فرقي نميكند)

amirarsalaan
16-03-2010, 23:59
O O O

پس ، یکاری کن یک سی دی و یا دی وی دی بزار بعد دوباره ببین صدا هست! یا نه!

یواش یواش دارم نگران می شم! ببین اگر صدا قطع میشه! که هیچی و اگر نه ، باید یه تست سخت افزاری بکنی!
و همچنان صدا ادامه داره
تست سخت افزاری چطوریه؟

Microsoft24
17-03-2010, 00:13
بله این کار رو البته قبلن هم امتحان کرده بودم
و همچنان صدا ادامه داره
تست سخت افزاری چطوریه؟

خب ،

1 - ابتدا مک بوک رو خاموش کن!

2 - کلید پاور رو بزن ، صدای بنگ رو که شنیدی دکمه ی D رو از رو کیبورد نگه دار ،

3 - تست رو بزن!

4 - و...

یه مدت طول میکشه! صبور باشید! چون نتیجه اش مهمه!

amirarsalaan
17-03-2010, 00:28
خب ،

1 - ابتدا مک بوک رو خاموش کن!

2 - کلید پاور رو بزن ، صدای بنگ رو که شنیدی دکمه ی D رو از رو کیبورد نگه دار ،

3 - تست رو بزن!

4 - و...

یه مدت طول میکشه! صبور باشید! چون نتیجه اش مهمه!

M24

این کار رو انجام دادم بعد از چند دقیقه تست کردن چیزی نشون نداد ( فقط با این تفاوت که اون تیکی که پایین آیکون test وجود داره فعال نبود منم نتونستم فعالش کنم ) اما میگم تست اشکالی پیدا نکرد
جالب این بود که تو مدت تست اصلن این صدا نمیومد و احتمال میدم این مشکل نرم افزاری باشه ولی ربطش با mac os برام قابل درک نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

m_sayedebrahimi
17-03-2010, 01:16
salam
mishe darbare "CrossOver 8.0.3" ye tozih bedid????

Microsoft24
17-03-2010, 14:11
خيلي ممنون از راهنمايياتون
آخه من فكر مي كنم كسي كه apple مي خره بده كه سيستم عاملش چيزي به جز MAC

دوست عزیز ،

وقتی شما بوت کمپ ویندوز میریزی ، در حقیقت در کنار مک ویندوز ریختی ! پس هیچ مشکلی برای مک پیش نمیاد!

در ضمن! این حرف به هیچ وجه تایید نمیشه! چون قرار نیست مک پاک بشه! ویندوز در کنار مک نصب میشه!

چون یکی از قابلیت های سیستم عامل مک همین بوت کمپ ه!

به نظر من که قابل چشم پوشی نیست!

Microsoft24
17-03-2010, 14:20
ادامه ي پست قبلي...

باشد. چون mac يه سيستم عامل خيلي قويه .:11:
think different
يه سوال؟
اگر corei5 بياد ماييكه از سرا T استفاده مي كنيم مي تونيم upgrade كنيم؟(داخل يا خارج فرقي نميكند)

سیستم عامل مک از هسته ی یونیکس استفاده میکنه! که پایداری وقدریت بالایی داره!

Core i5 ی که رو لپ تاب میاد ، در حد همون سری T خواهد بود! اینو من تضمین میکنم!

Microsoft24
17-03-2010, 14:34
این کار رو انجام دادم بعد از چند دقیقه تست کردن چیزی نشون نداد ( فقط با این تفاوت که اون تیکی که پایین آیکون test وجود داره فعال نبود منم نتونستم فعالش کنم ) اما میگم تست اشکالی پیدا نکرد
جالب این بود که تو مدت تست اصلن این صدا نمیومد و احتمال میدم این مشکل نرم افزاری باشه ولی ربطش با mac os برام قابل درک نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببین ، اون تیک رو حتما باید فعال میکردی !

برای اینکار قبل از اینکه ، تست رو بزنی روش کلیک کن! منتها Tap To Click کار نمیکنه! باید از کلید های قسمت جلویی ترک پد استفاده کنی!

حداقل یکساعت طول میکشه!

جواب تست رو می فرسته برای مک!

Microsoft24
17-03-2010, 14:39
salam
mishe darbare "CrossOver 8.0.3" ye tozih bedid????

اینجا مطرح کنید :

amirarsalaan
17-03-2010, 19:25
ببین ، اون تیک رو حتما باید فعال میکردی !

برای اینکار قبل از اینکه ، تست رو بزنی روش کلیک کن! منتها Tap To Click کار نمیکنه! باید از کلید های قسمت جلویی ترک پد استفاده کنی!

حداقل یکساعت طول میکشه!

جواب تست رو می فرسته برای مک!

جواب این بود: no trouble found
نمیدونم این مورد میتونه اهمیت داشته باشه یا نه : تو مدت تست اصلن اون صدا نیومد
با اجازتون یه عکس هم از دل و روده ی مک بوک دیدم که دقیقن این صدا از قسمت dvd rom میاد

arash s.b
17-03-2010, 20:14
سلام به آقا اميد
مك بوك پرو جديد چه فرقي با مك بوك پرو فعلي خواهد كرد؟
چون يكي از دوستان مي خواد بخره ولي من بهش گفتم صبر كنه جديدش بياد ولي وقتي شما گفتيد سري T با corei5 فرقي نمي كنه مردد شدم لطفا راهنمايي كنيد؟
راستي يه چيزي راجع به مستر كارت فيزيكي در بخش iphone گفته بوديد فرقش با مجازي چيه؟
چه جوري و از كجا ميشه تهيه كرد؟

vahid.tipic
17-03-2010, 22:44
من با برنامه‌ای که گفتین هم امتحان کردم ولی‌ پاک نمی‌کنه اون فلدر رو و مینویسه windows can't read this file

مشکله من هم با سفید شدن ایکون‌ها هنوز حل نشده و نمیدونم چرا اینجوری می‌شه.عکسهایی که از قدیم داشتم اینجوری نمیشن ولی‌ عکس‌های جدیدی که می‌ریزم توش بعد یک بار خاموش روشن کردن دیگه تو مک باز نمیشن حتا open with رو هم که میزنم و با هر برنامه ای که تست می‌کنم مینویسه item is used by mac os x and can't be opened

در صورتی‌ که وقتی‌ همون عکسو با quick look باز می‌کنم نشون میده عکسو و معلوم می‌شه که عکس من آسیب ندیده ولی‌ انگار که پسوند عکس عوض شده باشه به نظر میاد. ولی‌ آخه من پسوندی رو عوض نکردم و همونjpg هستش چون حتا ویدئو‌ها و موزیک‌های من هم به این سر نوشت دچار میشن البته اینم بگم همون عکس یا فایل موسیقی که در مک درست نشون نمیده در ویندوز درست نشون میده و سالمه پس معلوم می‌شه فرمت هم تغییر نکرده
و همین الان اتفاق دیگری افتاد.چند وقت پیش که یک دفعه پوشه‌ای از آهنگای من پاک شده که در جریان هستین و بعدا توسط برنامه در ویندوز بر گردوندمش ولی‌ فایل اصلی‌ که آسیب دیده بود هیچ وقت پاک نشد و این وسعت ۵۰ گیگابایت هم از فضای هارد اکسترنالم از بین رفت.همین الان کلیات محتویات یکی‌ دیگه از پوشه‌های من که توش نزدیک به ۲۰ گیگ ویدئو بود هم کلا ناپدید شد.و نمیدونم چی‌ کار کنم دوباره برم تو ویندوز ریکاوری کنم؟؟؟

vahid.tipic
17-03-2010, 22:51
داش امید تست رو کامل انجام دادم
با اجازتون یه عکس هم از دل و روده ی مک بوک دیدم که دقیقن این صدا از قسمت dvd rom میاد

سلام دوست عزیز

من چند وقت پیش مشکلی‌ مشابه مشکل شما داشتم به این صورت که یه روز لپ تاپ رو پاهام بود و داشتم از روی دی وی دی رام فیلم پخش می‌کردم که بلافاصله صداهای عجیبو قریب میداد دستگاه که تعجب کردم.سریعاً از رو پاهام برداشتم و رو یه جای صاف و هموار گذاشتمش صدا درست شد ولی‌ دی وی دی رو که در اوردم دیدم کلی‌ خط انداخته روی سی‌دی به شکل دایره‌ای شکل از اون به بعد دیگه همیشه دستگاه رو روی یک میز و یه جای هموار میزارم و دیگه اون صدارو نشنیدم.بنا بر این فکر کنم مشکله شما هم کما بیش به همین قضیه مربوط بشه.

amirarsalaan
17-03-2010, 23:46
سلام دوست عزیز

من چند وقت پیش مشکلی‌ مشابه مشکل شما داشتم به این صورت که یه روز لپ تاپ رو پاهام بود و داشتم از روی دی وی دی رام فیلم پخش می‌کردم که بلافاصله صداهای عجیبو قریب میداد دستگاه که تعجب کردم.سریعاً از رو پاهام برداشتم و رو یه جای صاف و هموار گذاشتمش صدا درست شد ولی‌ دی وی دی رو که در اوردم دیدم کلی‌ خط انداخته روی سی‌دی به شکل دایره‌ای شکل از اون به بعد دیگه همیشه دستگاه رو روی یک میز و یه جای هموار میزارم و دیگه اون صدارو نشنیدم.بنا بر این فکر کنم مشکله شما هم کما بیش به همین قضیه مربوط بشه.
نه وحید جان اتفاقن من همیشه رو میز استفاده می کنم و این صدا هم عجیب و غریب و از سی دی گذاشتن نیست، یه صدای آرومیه مثل تیک ساعت که البته تقریبن هر سی ثانیه تیک می کنه .

hussain
18-03-2010, 15:19
سلام دوستان
LCD لبتابم اون گوشش شکسته.
میخواستم یک تعمیرگاه خوب توی شیراز معرفی کنید که بتونه یک جلد خوب روش سوار کنه
با تشکر

Microsoft24
19-03-2010, 13:57
داش امید تست رو کامل انجام دادم

ببین مشکلی نیست!

یه سرچی تو نت زدم! مثل اینکه تو مدل های جدید طبیعیه!

در مورد این عکس هم باید خدمتتون عرض کنم !که این عکس مربوط به مک بوک پرو های سال 2007 ه! جای قطعات عوض شده!

الان این جوریه :

اگر دقت کنید ، باتری در جلو قرار داره! بر عکس همه لپ تاب ها و مک بوک های سری قبل!

Microsoft24
19-03-2010, 14:12
سلام به آقا اميد
مك بوك پرو جديد چه فرقي با مك بوك پرو فعلي خواهد كرد؟
چون يكي از دوستان مي خواد بخره ولي من بهش گفتم صبر كنه جديدش بياد ولي وقتي شما گفتيد سري T با corei5 فرقي نمي كنه مردد شدم لطفا راهنمايي كنيد؟

ببینید ، سری جدید به احتمال زیاد و با استناد به شواهد موجود از پردازندهای Core i7 ، Core i5 ، Core i3 به ترتیب در مک بوک پرو های 13" و15" و17 " و گرافیک به احتمال 100% انویدیا و از سری 120M GT و یا ...! استفاده می کنند!

اما از دو چیپست گرافیک ، خبری نخواهد بود!

یک نکته رو بگم که مک بوک و مک بوک پرو هیچ وقت نمی تونند از چیپ ست های Ati استفاده کنند!

دیگه الان ، فروردین 89 ه!

به نظر من ، صبر کنید بهتره!

اما اگر می خواهید بگیرید ! بهتره که عجله کنید ! چون واردات مک بوک و مک بوک پرو از الان متوقف شده!:18:

سلام به آقا اميد

راستي يه چيزي راجع به مستر كارت فيزيكي در بخش iphone گفته بوديد فرقش با مجازي چيه؟
چه جوري و از كجا ميشه تهيه كرد؟

مستر کارت مجازی ، همانطوریکه از اسمش مشخصه ، مجازیه یعنی وجود خارجی نداره! فقط یک شماره کارت و رمز ه!! که به ایمیلتون فرستاده میشه! برای همین هزینه ی صدور کارت نداره! ولی کلاهبرداری توش زیاده!

مستر کارت فیزیکی ، یعنی به نام شما کارت صادر میشه ! (مثل کارت های شتاب خودمون!) در سه مدل ه ، طلایی ، نقره ای و برنز ه! البته مدل های دانشجویی ، دانش آموزی و مستر کارت هدیه هم داره! که بدرد نمی خوره!

این مطلب در مورد کارت های ویزا ، امریکن اکسپرس و... هم صادقه!

یه سرچی تو نت بزنید ، اول مقایسه کنید ! بعد انتخاب !

Microsoft24
19-03-2010, 14:22
من با برنامه‌ای که گفتین هم امتحان کردم ولی‌ پاک نمی‌کنه اون فلدر رو و مینویسه windows can't read this file

مشکله من هم با سفید شدن ایکون‌ها هنوز حل نشده و نمیدونم چرا اینجوری می‌شه.عکسهایی که از قدیم داشتم اینجوری نمیشن ولی‌ عکس‌های جدیدی که می‌ریزم توش بعد یک بار خاموش روشن کردن دیگه تو مک باز نمیشن حتا open with رو هم که میزنم و با هر برنامه ای که تست می‌کنم مینویسه item is used by mac os x and can't be opened

در صورتی‌ که وقتی‌ همون عکسو با quick look باز می‌کنم نشون میده عکسو و معلوم می‌شه که عکس من آسیب ندیده ولی‌ انگار که پسوند عکس عوض شده باشه به نظر میاد. ولی‌ آخه من پسوندی رو عوض نکردم و همونjpg هستش چون حتا ویدئو‌ها و موزیک‌های من هم به این سر نوشت دچار میشن البته اینم بگم همون عکس یا فایل موسیقی که در مک درست نشون نمیده در ویندوز درست نشون میده و سالمه پس معلوم می‌شه فرمت هم تغییر نکرده
و همین الان اتفاق دیگری افتاد.چند وقت پیش که یک دفعه پوشه‌ای از آهنگای من پاک شده که در جریان هستین و بعدا توسط برنامه در ویندوز بر گردوندمش ولی‌ فایل اصلی‌ که آسیب دیده بود هیچ وقت پاک نشد و این وسعت ۵۰ گیگابایت هم از فضای هارد اکسترنالم از بین رفت.همین الان کلیات محتویات یکی‌ دیگه از پوشه‌های من که توش نزدیک به ۲۰ گیگ ویدئو بود هم کلا ناپدید شد.و نمیدونم چی‌ کار کنم دوباره برم تو ویندوز ریکاوری کنم؟؟؟

دوست عزیز شما یک راه بیشتر ندارید ،

مک رو Clean Install کنید!

Microsoft24
19-03-2010, 14:29
سلام دوستان
LCD لبتابم اون گوشش شکسته.

با تشکر

کدوم گوشه ؟؟؟

یه عکسی ، چیزی بزار ؟

میخواستم یک تعمیرگاه خوب توی شیراز معرفی کنید که بتونه یک جلد خوب روش سوار کنه

فکر کنم باید تشریف بیارین تهران! :11:

amirarsalaan
20-03-2010, 00:07
ببین مشکلی نیست!

یه سرچی تو نت زدم! مثل اینکه تو مدل های جدید طبیعیه!

در مورد این عکس هم باید خدمتتون عرض کنم !که این عکس مربوط به مک بوک پرو های سال 2007 ه! جای قطعات عوض شده!

الان این جوریه :

اگر دقت کنید ، باتری در جلو قرار داره! بر عکس همه لپ تاب ها و مک بوک های سری قبل!
و اینکه در مورد محل قرارگیری قطعات مثلن هارد یا دی وی دی رام یا ترک پد تو مدل های جدید هم میشه بیشتر بگین؟

amirarsalaan
20-03-2010, 02:14
۱ - برای آشنایی بیشتر با روند نصب مک ، این کار رو انجام دادم ورژن ۱۰.۶ نصب بود دوباره همون ورژن رو نصب کردم اما با کمال تعجب بعد از حدود یک ساعت نصب هیچ تغییری اتفاق نیافتاد :blink::exclamati یعنی دوباره دسکتاپم دقیقن با همون شکل و برنامه های قبلی اومد بالا. من متوجه نمیشم چرا مثل ویندوز اول یکبار os پاک نمیشه و دوباره از اول نصب بشه ؟ ( انگار نه انگار که من کاری انجام دادم:44:)
۲ - الان میخام دو تا پارتیشن به هاردم اضافه کنم چه طور این کار رو انجام بدم؟
هاردم هم در حال حاضر دارای ۳۲ گیگ برای ویندوز ، ۴۶۵ گیگ برای مک

Microsoft24
20-03-2010, 13:26
امید عزیز ممنون خیالم راحت شد، فقط یه سوال دیگه مدل لپ تاپ من و شما مثل همه آیا برای شما هم همچین صدایی میده؟

خب ، من اگر گوشم رو بچسپونم به مک بوک پرو و یا در جای خیلی ساکت قرار بگیرم! یک صدای ضعیفی شنیده میشه!

ولی زیاد برام مهم نیست! :27:

و اینکه در مورد محل قرارگیری قطعات مثلن هارد یا دی وی دی رام یا ترک پد تو مدل های جدید هم میشه بیشتر بگین؟

اینو ببین :

Microsoft24
20-03-2010, 13:41
۱ - برای آشنایی بیشتر با روند نصب مک ، این کار رو انجام دادم ورژن ۱۰.۶ نصب بود دوباره همون ورژن رو نصب کردم اما با کمال تعجب بعد از حدود یک ساعت نصب هیچ تغییری اتفاق نیافتاد :blink::exclamati یعنی دوباره دسکتاپم دقیقن با همون شکل و برنامه های قبلی اومد بالا. من متوجه نمیشم چرا مثل ویندوز اول یکبار os پاک نمیشه و دوباره از اول نصب بشه ؟ ( انگار نه انگار که من کاری انجام دادم:44:)

دی وی دی مک رو بزار ، ری استارت کن ، صدای بنگ رو که شنیدی کلید C رو نگه دار تا موقعی که صفحه ی انتخاب زبان بیاد!

بقیش رو هم که دیگه خودتتون استادید !

۲ - الان میخام دو تا پارتیشن به هاردم اضافه کنم چه طور این کار رو انجام بدم؟
هاردم هم در حال حاضر دارای ۳۲ گیگ برای ویندوز ، ۴۶۵ گیگ برای مک

اگر با بوت کمپ ویندوز ریختید بهتره این کار رو نکنید ! چون دیگه نمی تونید ویندوز تون رو به راحتی پاک کنید!

ولی در هر صورت می تونید با Disk Utility این کار رو انجام بدید !

vahid.tipic
21-03-2010, 23:33
سلام.آقا یه کمکی‌ به من بکنید من دیگه دارم دیوانه میشم اول سالی‌:31:

بازم فایل‌های من پرید.من نمیدونم چرا اینجوری می‌شه؟؟؟آقا امید به نظر شما چرا اینجوری می‌شه؟

این بلا فقط سر هارد اکسترنالم میاد.به غیر از پاک کردن مک چاره‌ای ندارم؟؟آخه اصلا چرا باید اینجوری بشه؟؟

amirarsalaan
22-03-2010, 05:36
سلام من ویندوزی که با بوت کمپ ساخته بودم رو با همین برنامه حذف کردم چون میخواهم مقدار فضایی که به ویندوز اختصاص داده بودم ( ۳۲ گیگ ) را بیشتر کنم اما همونطور که در تصویر می بینید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] shot ۱۳۸۹-۰۱-۰۲ at ۶.۲۶.۳۴.png
پس از پاک کردن پارتیشن ویندوز ، اون ۳۲ گیگ رو بوت کمپ کلن دیگه فراموش کرده و الان از ۴۶۵ گیگ استفاده می کنه برای ساخت مجدد پارتیشن ویندوز.
چه طوری می تونم برگردونمش به همون ۵۰۰ گیگ ؟؟؟؟ :19::19:

bita2010
22-03-2010, 11:40
سلام ، دوستان لطفا توضیحی در مورد تایپ فارسی در مک بدید.با تشکر

vahid.tipic
22-03-2010, 12:34
با سلام دوباره راستی‌ یه سوال برام پیش اومد.من ۲ تا هارد ۵۰۰ گیگ دارم اما جفتشون ۴۶۵ گیگ فضای مورد استفاده دارند.درسته این مقدار؟

Microsoft24
22-03-2010, 16:08
سلام.آقا یه کمکی‌ به من بکنید من دیگه دارم دیوانه میشم اول سالی‌:31:

دوست عزیز ، خونسرد باشید!

اصلا این مسائل ارزش اعصاب شما رو دارند ؟ که بیخودی اعصابتون رو خورد کنید!

بازم فایل‌های من پرید.من نمیدونم چرا اینجوری می‌شه؟؟؟آقا امید به نظر شما چرا اینجوری می‌شه؟

خب ، دلیل اصلی اینه ، در مک تمام فایل ها Permission خاصی دارند! یعنی اجازه ی دسترسی و ادیت همه ی فایل ها دست خود مک ست!

وقتی یک فایل رو از دو جا Mac و Windows باز می کنید ! پرمیشن ها بهم می خوره! (که خیلی کم پیش میاد!)

مخصوصا اگر با ویندوز ریکاوری کنید! که دیگه همه چی بهم می ریزه!

همه جا تاکید شده ، که از ریکاوری با ویندوز بپر هیزید!

این بلا فقط سر هارد اکسترنالم میاد.به غیر از پاک کردن مک چاره‌ای ندارم؟؟آخه اصلا چرا باید اینجوری بشه؟؟

خب معلومه چون ، NTFS ه!

ببینید مک مثل ویندوز نیست که درد سر تعویض ش رو داشته باشید!

خیلی راحت تو 1 ساعت همه چی به حالت اول بر می گرده!

اگر شما از اول قسمتی از هارد اکستر نالتون رو به ماشین زمان اختصاص می دادید ، الان این مشکل رو نداشتید!

1 - مک رو دوباره نصب کنید!

2 - یک پارتیشن از هارد اکستر نالتون رو برای بکاپ در نظر بگیرید! (دقت کنید که باید HFS + باشه!)

3 - قبل از نصب هر برنامه ای ، Time Machine رو باز کنید و پارتیشن مورد نظر رو به ماشین زمان معرفی کنید! یک بکاپ از هاردتون میگیره!

4 - حالا برنامه ها رو نصب کنید !

5 - دیگه مشکلی نخواهید داشت! چون ماشین زمان خودش همه چی رو برنامه ریزی میکنه و بکاپ میگیره! و با شما هم کاری نداره!

بعد از اینکه هارد اکسترنالتون رو با فرمت NTFS به مک شناسایی کردید ! می تونید در قسمت Options ماشین زمان ، تعیین کنید که از فایل هایی که رو ش هست هم بکاپ بگیره!

Microsoft24
22-03-2010, 16:17
سلام من ویندوزی که با بوت کمپ ساخته بودم رو با همین برنامه حذف کردم چون میخواهم مقدار فضایی که به ویندوز اختصاص داده بودم ( ۳۲ گیگ ) را بیشتر کنم اما همونطور که در تصویر می بینید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] shot ۱۳۸۹-۰۱-۰۲ at ۶.۲۶.۳۴.png
پس از پاک کردن پارتیشن ویندوز ، اون ۳۲ گیگ رو بوت کمپ کلن دیگه فراموش کرده و الان از ۴۶۵ گیگ استفاده می کنه برای ساخت مجدد پارتیشن ویندوز.
چه طوری می تونم برگردونمش به همون ۵۰۰ گیگ ؟؟؟؟ :19::19:

دوست عزیز ،

شما باید روی Macintosh HD رایت کلیک کنید و Get info رو بزنید! تا مقدار فضا ی هاردتون رو ببینید!:8:

نه اینکه بوت کمپ رو باز کنید!:19:

خب معلومه شما هر وقت بوت کمپ رو باز کنید ، این تصویر رو نشون میده!:27:

Microsoft24
22-03-2010, 16:23
سلام ، دوستان لطفا توضیحی در مورد تایپ فارسی در مک بدید.با تشکر

مثلا چه توضیحی ؟

سیستم عاملتون لئوپارده و یا اسنو لئو پارد ؟؟؟

vahid.tipic
22-03-2010, 16:28
خوب امید جان الان دقیقا من چی‌ کار کنم.من می‌خوام ویندوز رو اصلا پاک کنم کلا.نمی‌خوام ویندوز
اگه یک توضیح قدم به قدم بدین ممنون میشم.دقیقا الان من چی‌ کار کنم؟با تشکر

Microsoft24
22-03-2010, 16:30
با سلام دوباره راستی‌ یه سوال برام پیش اومد.من ۲ تا هارد ۵۰۰ گیگ دارم اما جفتشون ۴۶۵ گیگ فضای مورد استفاده دارند.درسته این مقدار؟

اگر NTFS ه ، درسته!

اما اگر HFS+ ه ، باید 500GB باشه!

vahid.tipic
22-03-2010, 16:33
اگر NTFS ه ، درسته!

اما اگر HFS+ ه ، باید 500GB باشه!

هارد اکسترنلم که NTFS
ولی‌ هارد خود لپ تاپ یک پارتیشن بوت کمپ Ntfs و مک HFS

Microsoft24
22-03-2010, 16:36
خوب امید جان الان دقیقا من چی‌ کار کنم.من می‌خوام ویندوز رو اصلا پاک کنم کلا.نمی‌خوام ویندوز
اگه یک توضیح قدم به قدم بدین ممنون میشم.دقیقا الان من چی‌ کار کنم؟با تشکر

1 - بوت کمپ رو از مسیر Application --> Utilities --> Boot Camp Assistant باز کنید.

2 - بر روی ادامه کلیک کنید .

3 - و در نهایت Restore رو بزنید.

4 - همین! (اینطوری ویندوزتون پاک میشه!)

vahid.tipic
22-03-2010, 16:39
خوب اینطوری پاک می‌کنم ویندوز رو بعدش برای برگردوندن اطلاعاتم که پرید یک مقداریشون چی‌ کار کنم؟و اینکه مک رو چه طوری باید نصب کنم؟و اینکه هر چی‌ رو مک دارم پاک می‌شه؟

Microsoft24
22-03-2010, 16:40
هارد اکسترنلم که NTFS
ولی‌ هارد خود لپ تاپ یک پارتیشن بوت کمپ Ntfs و مک HFS

پس فضای هارد اکستر نالتون درسته ! :10: (باید همون 465GB باشه!)

vahid.tipic
22-03-2010, 16:45
پس فضای هارد اکستر نالتون درسته ! :10: (باید همون 465GB باشه!)

فضای هارد داخلی‌ هم درسته؟یعنی‌ بوت کمپ ۳۶۵ گیگ
و پارتیشن مربوط به Macintosh HD هم ۱۰۰ گیگ

vahid.tipic
22-03-2010, 16:54
آقا پست ۱۵۰ فراموش شد مثل اینکه:31:

Microsoft24
22-03-2010, 16:55
فضای هارد داخلی‌ هم درسته؟یعنی‌ بوت کمپ ۳۶۵ گیگ
و پارتیشن مربوط به Macintosh HD هم ۱۰۰ گیگ

درسته!

اگر ویندوزتون رو پاک کنید! خواهید دید ، که میزنه 500GB!

Microsoft24
22-03-2010, 17:06
خوب اینطوری پاک می‌کنم ویندوز رو بعدش برای برگردوندن اطلاعاتم که پرید یک مقداریشون چی‌ کار کنم؟

بکاپی چیزی ، داری ؟؟؟؟

اگر بتونی با یک سیستم دیگه ریستور کنی عالی میشه!

و اینکه مک رو چه طوری باید نصب کنم؟

نصب مک ، کاری نداره!

1 - دی وی دی مک رو داخل درایو قرار دهید و ری استارت کنید! وقتی صدای بنگ رو شنیدید کلید C رو از روی کیبورد نگه دارید ، تا موقعی که صفحه ی انتخاب زبان و منوی اپل ظاهر شه!

3 - با قوانین موافقت کنید .

4 - پارتیشن Macintosh HD رو انتخاب کنید .

5 - install رو بزنید!

6 - بعد از حدود 45 دقیقه ، ری استارت میشه! و صفحه ی Welcome میاد!

7 - حالا Application DVD رو بزارید و ilife 09 رو نصب کنید! (دی وی دی شماره ی 2 ، داخل کارتن دستگاه موجود هست)

و اینکه هر چی‌ رو مک دارم پاک می‌شه؟

بله!

همیشه به نکات مثبت نگاه کنید! مثلا از این به بعد بکاپ با ماشین زمان یادتتون نمی ره! و در آخر هم تجربه تون بالا میره!

vahid.tipic
22-03-2010, 17:14
ممنون واقعاً.یه سوال دیگه فقط.می‌تونم قبل از اینکه ویندوز رو پاک کنم اون فایل‌هایی‌ رو که پاک شده برگردونم با برنامه , بعدش پاک کنم ویندوز رو؟؟

Microsoft24
22-03-2010, 17:19
آقا پست ۱۵۰ فراموش شد مثل اینکه:31:

نه ، مشکل چیز دیگه ست! من هی DC میشم! نمی دونم مشکل چیه؟ این ADSL هم از دایل آپ داره بدتر میشه!

از همه جالب تر پشتیبانی مذخرفشه! :2: :19:

دوستان شما هم این مشکل رو دارید ؟؟؟؟؟

Microsoft24
22-03-2010, 17:26
ممنون واقعاً.یه سوال دیگه فقط.می‌تونم قبل از اینکه ویندوز رو پاک کنم اون فایل‌هایی‌ رو که پاک شده برگردونم با برنامه , بعدش پاک کنم ویندوز رو؟؟

فکر خوبیه!

اول فایل ها تون رو ریکاوری کنید !

بعد ویندوز رو پاک کنید!

بعدش هم مک رو دوباره نصب کنید!

موفق باشید!
M24

amirarsalaan
22-03-2010, 17:44
دوست عزیز ،

شما باید روی Macintosh HD رایت کلیک کنید و Get info رو بزنید! تا مقدار فضا ی هاردتون رو ببینید!:8:

نه اینکه بوت کمپ رو باز کنید!:19:

خب معلومه شما هر وقت بوت کمپ رو باز کنید ، این تصویر رو نشون میده!:27:

امیدعزیز این نکته رو میدونم ، سوال من اینه : چرا فضای هارد در بوت کمپ بعد از اینکه پارتیشن ویندوز رو پاک کردم به همون نسبت ۳۲ گیگ پارتیشنی که ایجاد کرده بودم دیگه فراموش شده؟؟ و برای اینکه بتونم همون فضای ۵۰۰ گیگ خودم رو داشته باشم چه کار باید بکنم ؟؟
میدونید چرا ؟ چون بعد از اینکه فرضن چند بار این عمل رو انجام بدهم ( ایجاد پارتیشن ویندوز و دوباره حذف اون ) دیگه بوت کمپ عملن فضایی رو تشخیص نمیده که بخاد ازش برای پارتیشن بندی استفاده بکنه ؟ مثلن دفعه ی بعد که ۴۰۰ گیگ پارتیشن ویندوز ایجاد کنم و دوباره پاکش کنم ( برای مثال میگم نه واقعن ) و بعد دوباره بخواهم پارتیشن دیگری ایجاد کنم اگه بوت کمپ بخاد اون ۴۰۰ گیگ رو فراموش کنه که دیگه خیلی بده !!!
در حقیقت میخام طوری باشه که بوت کمپ بعد از هر بار ایجاد و حدف پارتیشن ویندوز اون بخش از هارد براش غیر قابل تشخیص نباشه

Microsoft24
22-03-2010, 17:48
امیدعزیز این نکته رو میدونم ، سوال من اینه : چرا فضای هارد در بوت کمپ بعد از اینکه پارتیشن ویندوز رو پاک کردم به همون نسبت ۳۲ گیگ پارتیشنی که ایجاد کرده بودم دیگه فراموش شده؟؟ و برای اینکه بتونم همون فضای ۵۰۰ گیگ خودم رو داشته باشم چه کار باید بکنم ؟؟
میدونید چرا ؟ چون بعد از اینکه فرضن چند بار این عمل رو انجام بدهم ( ایجاد پارتیشن ویندوز و دوباره حذف اون ) دیگه بوت کمپ عملن فضایی رو تشخیص نمیده که بخاد ازش برای پارتیشن بندی استفاده بکنه ؟ مثلن دفعه ی بعد که ۴۰۰ گیگ پارتیشن ویندوز ایجاد کنم و دوباره پاکش کنم ( برای مثال میگم نه واقعن ) و بعد دوباره بخواهم پارتیشن دیگری ایجاد کنم اگه بوت کمپ بخاد اون ۴۰۰ گیگ رو فراموش کنه که دیگه خیلی بده !!!
در حقیقت میخام طوری باشه که بوت کمپ بعد از هر بار ایجاد و حدف پارتیشن ویندوز اون بخش از هارد براش غیر قابل تشخیص نباشه

دوست عزیز ، این امکان نداره!:18:

شما Disk Utility رو از مسیر Applications --> Utilities --> Disk Utility باز کن!

بروی هارد اینترنال کلیک کن!

تب پارتیشن رو انتخاب کن!

اگر یدونه بود! یعنی شما اشتباه کردید!

اگر شک داشتی یک عکس از تب پارتیشن بزار !

amirarsalaan
22-03-2010, 17:50
تو رو خدا ببخش اینقدر سوال میکنم ، چی کار کنم دیگه کاربر تازه کارمو کلی سوال
میخام بدونم چه طوری باید مک رو فرمت کرد؟
--- من بازهم به روشی که شما گفتی ( همونطور که قبلن هم این کار رو کردم ) مک رو نصب کردم، اما اصلن مک فرمت نمیشه من میخام کلن هاردم رو فرمت کنم و دوباره مک رو نصب کنم :11::11:

amirarsalaan
22-03-2010, 18:06
دوست عزیز ، این امکان نداره!:18:

شما Disk Utility رو از مسیر Applications --> Utilities --> Disk Utility باز کن!

بروی هارد اینترنال کلیک کن!

تب پارتیشن رو انتخاب کن!

اگر یدونه بود! یعنی شما اشتباه کردید!

اگر شک داشتی یک عکس از تب پارتیشن بزار !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] shot ۱۳۸۹-۰۱-۰۲ at ۱۸.۵۲.۳۷.png
من اشتباه نکردم دقیقن میخاستم این طوری باشه چون یه بار پارتیشن ویندوز ایجاد کردم و با بوت کمپ پاکش کردم پس تا اینجاش درسته
میگم نکته ی بدش اینجاست که هر موقع تو پارتیشن ویندوز رو حذف کنی اون مقدار از هارد برای دوباره ایجاد کردنه پارتیشن بندی جدید برا ویندوز تو محیط بوت کمپ غیر قابل شناساییه
در حقیقت من همون راهنمایی رو ازتون میخام بگیرم : فرمت کردن دوباره ی مک از نو و دوباره نصب مک از اول

amirarsalaan
22-03-2010, 18:17
دوستان شما هم این مشکل رو دارید ؟؟؟؟؟

بله همین طوره ولی الان من خیلی راحت کار میکنم احتمالن بخاطر مخابرات منطقه تون باشه !! شاید

bita2010
23-03-2010, 07:06
مثلا چه توضیحی ؟

سیستم عاملتون لئوپارده و یا اسنو لئو پارد ؟؟؟

سیستم عاملم اسنو لئو پارده(10.6) ،وقتی در word فارسی تایپ میکنی حروف به هم نمی چسبند. در photoshop هم همین طور.

Microsoft24
23-03-2010, 21:43
تو رو خدا ببخش اینقدر سوال میکنم ، چی کار کنم دیگه کاربر تازه کارمو کلی سوال
میخام بدونم چه طوری باید مک رو فرمت کرد؟
--- من بازهم به روشی که شما گفتی ( همونطور که قبلن هم این کار رو کردم ) مک رو نصب کردم، اما اصلن مک فرمت نمیشه من میخام کلن هاردم رو فرمت کنم و دوباره مک رو نصب کنم :11::11:

خب شما باید مک رو clean install کنید! اینطوری Macintosh HD فرمت میشه!

برای نصب مک :

1 - دی وی دی مک رو داخل درایو قرار دهید و ری استارت کنید! وقتی صدای بنگ رو شنیدید کلید C رو از روی کیبورد نگه دارید ، تا موقعی که صفحه ی انتخاب زبان و منوی اپل ظاهر شه!

3 - با قوانین موافقت کنید .

4 - پارتیشن Macintosh HD رو انتخاب کنید .

5 - install رو بزنید!

6 - بعد از حدود 45 دقیقه ، ری استارت میشه! و صفحه ی Welcome میاد!

7 - حالا Application DVD رو بزارید و ilife 09 رو نصب کنید! (دی وی دی شماره ی 2 ، داخل کارتن دستگاه موجود هست)

Microsoft24
23-03-2010, 21:54
این عکس امید خان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] shot ۱۳۸۹-۰۱-۰۲ at ۱۸.۵۲.۳۷.png
من اشتباه نکردم دقیقن میخاستم این طوری باشه چون یه بار پارتیشن ویندوز ایجاد کردم و با بوت کمپ پاکش کردم پس تا اینجاش درسته
میگم نکته ی بدش اینجاست که هر موقع تو پارتیشن ویندوز رو حذف کنی اون مقدار از هارد برای دوباره ایجاد کردنه پارتیشن بندی جدید برا ویندوز تو محیط بوت کمپ غیر قابل شناساییه

خب ، خودتون یه نگاهی به این عکس بندازید!

شما یدونه پارتیشن دارید که کل هارد تون ه! اونم Macintosh HD ه! که ظریفتش هم 500.11GB !

من نمی دونم ! مشکل شما کجاست!!!:18::18::18:

اصلا برای چی می خواین مک رو clean install کنید؟؟؟

در حقیقت من همون راهنمایی رو ازتون میخام بگیرم : فرمت کردن دوباره ی مک از نو و دوباره نصب مک از اول

آموزشش تو پست قبلی هست !:11:

Microsoft24
23-03-2010, 22:02
سیستم عاملم اسنو لئو پارده(10.6) ،وقتی در word فارسی تایپ میکنی حروف به هم نمی چسبند. در photoshop هم همین طور.

امکان تایپ فارسی در مایکروسافت افیس نیست!

شما باید از iwork 09 و یا Neo office استفاده کنید!

که اگر دنبال تنوع فونت و.. هستید ، Neo office عالیه!

سئوالی بود بپرسید!

m_sayedebrahimi
26-03-2010, 23:44
آقا من ترکپدم مولتی تاچش از کار افتاده!!!!
با ۱ و ۲ انگشت کار میکنه اما با ۳ و ۴ نه!!!!!!!!rotate وzoom هم با ۲ انگشت کار نمی کنه!!!!توی system prefrences هم تیک هاش فعال هست اما کار نمی کنه!!!! چرا!!!!!
این رو هم نگاه کنید بد نیست چند نغر مشکل مشابه داشتن!!!:

کمک!!!!

m_sayedebrahimi
27-03-2010, 00:39
خودم جواب خودمو بدم!!!!!
مشکل با فعال کردن یوزر مهمان و دوباره غیر فعال کردنش حل شد!!!!!!
البته توی یکی از سایت هایی که گفتم مسوول اپل هم یه دستور نوشته که من انجام دادم اما فعال نشد!!!!!!!

ولی دوست دارم بدونم این مشکل ازکجا بود؟؟؟؟ و چرا؟؟؟؟

amir_edison
27-03-2010, 10:33
سلام دوستان
من با Parallels Desktop روی نسخه 2.Mac 10.6
Windows 7 رو نسب کردم ام زمانی که یه فایل Video از اینترنت دانلود میکنم فایل به صورت Auto Run بعد از اتمام دانلود با
Windows Media Player باز میشه حتی اگر ویندوز قبلا Run نشده باشه
و این ماجرا خیلی مشکل افرین چون بعداز اتمام دانلود Parallels Desktop فعال میشه و Windows بالا میاد در صورتی که قبل از نسب Windows 7 فایل با QuickTime باز میشد
لطفا کمک کنید
ممنون 

deluge28
27-03-2010, 11:41
ويرايش.........

amirarsalaan
28-03-2010, 13:48
سلام امید
تشکر به خاطر نرم افزار بابیلون ، اما این برنامه فقط آن لاین ترجمه می کنه در غیر این صورت:

ضمنن از جای دیگری هم دانلودش کردم اما:

amirarsalaan
29-03-2010, 15:21
سلام
روزتون به خیر
من می خواهم مک بوکم و کامپیوتر رومیزی ام ( که پی سی می باشد ) share شوند هیج اطلاعاتی در این رابطه ندارم
از ای دی اس ال به صورت کابلی استفاده می کنم
لطفن دوستان هم ابزاری که باید تهیه کنم و هم آموزش اون رو در اختیارم بگذارید ممنون میشوم

zerolight
29-03-2010, 17:21
سلام
روزتون به خیر
من می خواهم مک بوکم و کامپیوتر رومیزی ام ( که پی سی می باشد ) share شوند هیج اطلاعاتی در این رابطه ندارم
از ای دی اس ال به صورت کابلی استفاده می کنم
لطفن دوستان هم ابزاری که باید تهیه کنم و هم آموزش اون رو در اختیارم بگذارید ممنون میشوم
من خودم از این روش استفاده می‌کنم.اگه منظورت share کردنadsl هست این کار رو بکن.
اگه مودمت هم خروجی usb داره هم شبکه مثل مال من میتوانی usb رو به pc و شبکه رو به مک نصب کن فقط وقتی میخوای‌ اکانت جدید درست کنی‌ pppoe رو انتخاب کردی قسمت دوم رو ethernet بزن بعد هم کانکت شو

amirarsalaan
29-03-2010, 19:48
من خودم از این روش استفاده می‌کنم.اگه منظورت share کردنadsl هست این کار رو بکن.
اگه مودمت هم خروجی usb داره هم شبکه مثل مال من میتوانی usb رو به pc و شبکه رو به مک نصب کن فقط وقتی میخوای‌ اکانت جدید درست کنی‌ pppoe رو انتخاب کردی قسمت دوم رو ethernet بزن بعد هم کانکت شو
من این کار رو انجام دادم: یکه pppo جدید ساختم
اما قبول نشد
شما مطمئنی کار دیگری نباید انجام بدهم؟؟؟

brain
30-03-2010, 11:49
سلام.

نمیدونم سوالمو باید اینجا بپرسم یا در انجمن شبکه ، به هرحال ببخشید :

روش شبکه کردن یک مک بوک پرو به یک لپتاپ لنوو رو میخواستم ، از طریق وایرلس نه با کابل.

اطلاعات کمی در این زمینه دارم ، خودم تلاشمو کردم ولی نه مک بوک پرو ، لنوو رو شناخت نه لنوو و مک رو ....

سیستم عامل لنوو هم 7 هستش ... روی مک بوک پرو هم که اسنو لپارد ...

ممنون میشم کمکم کنید چون نیاز شدیدی بهش دارم.

Microsoft24
30-03-2010, 23:05
آقا من ترکپدم مولتی تاچش از کار افتاده!!!!
با ۱ و ۲ انگشت کار میکنه اما با ۳ و ۴ نه!!!!!!!!rotate وzoom هم با ۲ انگشت کار نمی کنه!!!!توی system prefrences هم تیک هاش فعال هست اما کار نمی کنه!!!! چرا!!!!!
این رو هم نگاه کنید بد نیست چند نغر مشکل مشابه داشتن!!!:

کمک!!!!

به نام خدا ،

بعضی موقع ها از این شکل ها پیش میاد ، و کاملا طبیعی هستند ، در بعضی موارد با یک ری استارت مشکل حل می شوند ولی اگر راه حل اصلی رو می خواین ، باید یه خورده صبور باشید :

خب ، بریم سر اصل مطلب :

1 - مک بوکتون رو ری استارت کنید ،

2 - بعد از شنیدن صدای بنگ (همون صدایی که موقع استارت آپ میاد!) کلید های command و S رو همزمان نگه دارید.

اینطوری به حالت single user mode می روید!

3 - صبر کنید تا "#" نمایان بشه!

4 - حالا به دقت عبارت روبرو رو تایپ کنید : fsck_hfs -f /dev/disk0s2

5 - وقتی تمام شد ، تایپ کنید : shutdown -r now

6 - حالا بصورت نرمال بوت کنید ، و به یوزر خودتون برید!

7 - حالا از مالتی تاچ لذت ببرید!

من خودم بارها از این مشکلات برام پیش اومده ! راه حل اصلی استفاده از دستورات یونیکس در single user mode!

خودم جواب خودمو بدم!!!!!
مشکل با فعال کردن یوزر مهمان و دوباره غیر فعال کردنش حل شد!!!!!!
البته توی یکی از سایت هایی که گفتم مسوول اپل هم یه دستور نوشته که من انجام دادم اما فعال نشد!!!!!!!

ولی دوست دارم بدونم این مشکل ازکجا بود؟؟؟؟ و چرا؟؟؟؟

خب ، شما بافعال کردن یوزر مهمان ، چون در یوزر مهمان وقع Log Off همچی پاک میشه (settingها و Home Folder یوزر مهمان) در حقیقت یه جورایی شما تاچ پدتون ریست شده! برای همین مشکل حل شده!

حالا این که چرا اینجوری شده! می تونه دلایل مختلفی داشته باشه!

شاید از نرم افزار های مدیریت تاچ پد استفاده کردید؟؟؟ (مثل jitoch و...)

اگر یکم دیر جوابتون رو دادم! واقعا ، شرمنده ! چون یه مدت مسافرت بودم!

در هر صورت موفق باشید !

Microsoft24
30-03-2010, 23:19
سلام دوستان
من با Parallels Desktop روی نسخه 2.Mac 10.6
Windows 7 رو نسب کردم ام زمانی که یه فایل Video از اینترنت دانلود میکنم فایل به صورت Auto Run بعد از اتمام دانلود با
Windows Media Player باز میشه حتی اگر ویندوز قبلا Run نشده باشه
و این ماجرا خیلی مشکل افرین چون بعداز اتمام دانلود Parallels Desktop فعال میشه و Windows بالا میاد در صورتی که قبل از نسب Windows 7 فایل با QuickTime باز میشد
لطفا کمک کنید
ممنون 

خب ، شما از Setting این نرم افزار خیلی راحت می تونید ، این قابلیت رو غیر فعال کنید!

Microsoft24
30-03-2010, 23:30
من این کار رو انجام دادم: یکه pppo جدید ساختم
اما قبول نشد
شما مطمئنی کار دیگری نباید انجام بدهم؟؟؟

خب امیر ارسلان خان!

شما باید service name ، account name ، Password رو پر کنید!

البته من ، اینترنت رو بیسیم شیر کردم خودمو راحت کردم!

amirarsalaan
30-03-2010, 23:36
خب امیر ارسلان خان!

شما باید service name ، account name ، Password رو پر کنید!

البته من ، اینترنت رو بیسیم شیر کردم خودمو راحت کردم!

Microsoft24
30-03-2010, 23:37
سلام امید
تشکر به خاطر نرم افزار بابیلون ، اما این برنامه فقط آن لاین ترجمه می کنه در غیر این صورت:

ضمنن از جای دیگری هم دانلودش کردم اما:

خب ، معلومه! بابیلون در مک آنلاینه!

ولی بهترین دیکشنری ، دیکشنری خود مک ه!

Microsoft24
30-03-2010, 23:45
service name رو از كجا بايد پيدا كنم؟

از جایی که سرویس میگیرید!

amirarsalaan
30-03-2010, 23:48
چقدر بد يعني اگر به اينترنت وصل نباشم نمي تونم از بابيلو ن استفاده كنم؟ خيلي بد است
مترجم مك اما براي فارسي خيلي ناقصه با راهنمايي هاي قبلي توي عزيز امتحانش كردم زياد خوب نبود

Microsoft24
31-03-2010, 00:11
چقدر بد يعني اگر به اينترنت وصل نباشم نمي تونم از بابيلو ن استفاده كنم؟ خيلي بد است
مترجم مك اما براي فارسي خيلي ناقصه با راهنمايي هاي قبلي توي عزيز امتحانش كردم زياد خوب نبود

خب ! پس باید همیشه آنلاین باشید!

تا از بابیلون استفاده کنید!

موفق باشید!

m_sayedebrahimi
31-03-2010, 11:55
سلام

ممنون ازmicrosoft به خاطر جوابشون!!!!
من از دستور یونیکس استفاده کرده بودم اما وقتی میزدم shutdown -r now اتفاقی نمی افتاد!!! مجبور شدم کلید پاور رو نگه دارم!!!!!! بعدشم درست نشد مجبور شدم از اون راه استفاده کنم!!
راستی وقتی ‏fsck_hfs -f /dev/disk0s2 رو میزنی یه سری گزینه میاد ! اونجا باید کاری کرد؟؟؟؟؟

اگه لطف کنید این رو هم جواب بدید خیلی ضروریه!!!!

سلام.

روش شبکه کردن یک مک بوک پرو به یک لپتاپ لنوو رو میخواستم ، از طریق وایرلس نه با کابل.

اطلاعات کمی در این زمینه دارم ، خودم تلاشمو کردم ولی نه مک بوک پرو ، لنوو رو شناخت نه لنوو و مک رو ....

Microsoft24
31-03-2010, 17:14
سلام.

اگر با کابل LAN می خواستید ، راحت بود!

اما برای شبکه ی بیسیم حتما باید یک router بیسیم (اکسس پوینت) بگیرید!

که هم اینترنت و هم دیتا رو ، رو مک و ویندوز شیر کنه!

البته برند router تون باید با مک سازگار باشه !

و یا

مثلا این عالیه :

دیگه بقیه ی کار ها مثل IP دادن و... رو باید تو بخش شبکه ادامه بدید!

Microsoft24
31-03-2010, 17:27
سلام

ممنون ازmicrosoft به خاطر جوابشون!!!!
من از دستور یونیکس استفاده کرده بودم اما وقتی میزدم shutdown -r now اتفاقی نمی افتاد!!! مجبور شدم کلید پاور رو نگه دارم!!!!!! بعدشم درست نشد مجبور شدم از اون راه استفاده کنم!!
راستی وقتی ‏fsck_hfs -f /dev/disk0s2 رو میزنی یه سری گزینه میاد ! اونجا باید کاری کرد؟؟؟؟؟

اگه لطف کنید این رو هم جواب بدید خیلی ضروریه!!!!

وقتی fsck_hfs -f /dev/disk0s2 رو میزنی ، باید یه چند دقیقه صبر کنی !

در مورد گزینه هایی که گفتی ، یه عکسی بزار و یا گزینه ها رو بنویس تا ببینم! چون نباید گزینه ای بیاد!

یک سئوال : شما چند تا پارتیشن داری ؟ (البته رو هارد اصلی!)

shutdown -r now وقتی کار میکنه که کار تمام شده باشه!

m_sayedebrahimi
31-03-2010, 19:10
سلام
من نمیدونم دفعه قبلی چی زده بودم که یه سری نوشته که بغلشون a,b,c ,... اومده بود!!!!:18:
اما این بار درست شد! دفعه قبلی این کارایی که این بار کرد رو نمی کرد!!!!
اما این بار درست شد!!

راستی این مشکل برای همیشه رفع شد یا هر چند روز یه بار قراره اذیت کته!؟؟؟؟

brain
31-03-2010, 21:38
اگر با کابل LAN می خواستید ، راحت بود!
پس اگه میشه با کابل lan رو توضیح بدید.
(اگه میشه باقیه مراحل رو هم بگید چون تو بخش شبکه اصلا آموزش کاملی نذاشته بودن)
پیشاپیش ممنون :11:

Microsoft24
01-04-2010, 17:14
سلام
من نمیدونم دفعه قبلی چی زده بودم که یه سری نوشته که بغلشون a,b,c ,... اومده بود!!!!:18:
اما این بار درست شد! دفعه قبلی این کارایی که این بار کرد رو نمی کرد!!!!
اما این بار درست شد!!

من که گفته بودم ، گزینه ای نباید بیاد!

حتما یه جایی تو نوشتن دستور اشتباه کرده بودین!

راستی این مشکل برای همیشه رفع شد یا هر چند روز یه بار قراره اذیت کته!؟؟؟؟

ببین ، شما با این دستور در حقیقت بوت لودر مک رو تعمیر کردید! :18:

مشکل از سیستم عامل مک تون بود ؛ که یه خورده سنگین شده بود!

سعی کنید ، هر چند وقت یکبار با Onyx سیستم عاملتون رو تمیز کنید !

اینو ببین :

Microsoft24
01-04-2010, 17:25
پس اگه میشه با کابل lan رو توضیح بدید.
(اگه میشه باقیه مراحل رو هم بگید چون تو بخش شبکه اصلا آموزش کاملی نذاشته بودن)
پیشاپیش ممنون :11:

باید از یک HUB استفاده کنید ، و یا اگر مودمتون خروجی LAN و USB داره ، می تونید این کار رو راحت بکنید!

به اینصورت که USB رو به ویندوز و LAN رو به مک وصل کنید !

بعد هم باید IP بدین!

بقیه رو خواهشا تو انجمن شبکه مطرح کنید!

چون اینجا انجمن لپ تاب ه! و اگر من جواب شما رو بدم ؛ اونوقت من دچار مشکل میشم!

zerolight
01-04-2010, 21:37
دارم آپدیت جدید رو دانلود می‌کنم ۱۰.۶.۳ تا ۱۰ دقیقه دیگه تموم می‌شه

arash s.b
01-04-2010, 23:26
سلام
اگر ميشه يه توضيح راجع به ساختن اكانت در itunes با gift card بدهيد؟
مثلا چه كشوري رو انتخاب كنيم؟در مراحل ثبت نام آدرس هم مي خواهد. چقدر اهميت دارد؟ وقتي گزينه ي pay-pall را انتخاب مي كني بجز شماره ي gift card يه شماره ديگر هم مي خواهد آن چيست؟ اگر چيزي بخري بايد آن را دانلود كني يا چگونه بايد دريافت كني؟ لطفا يك توضيح خيلي كامل بدهيد بد جوري سر كارم گذاشته!!!:41:
با تشكر:10:

Microsoft24
02-04-2010, 21:58
دارم آپدیت جدید رو دانلود می‌کنم ۱۰.۶.۳ تا ۱۰ دقیقه دیگه تموم می‌شه

در این مورد باید خدمتتون عرض کنم که ، سعی کنید از software update استفاده نکنید!

اینطور آپدیت ها (با حجم بالا) رو سعی کنید از سایت اپل دانلود کنید ، که بعدا اگر لازم شد دوباره دانلودش نکنید :

از اینجا :

support.apple.com/downloads

zerolight
04-04-2010, 12:04
در این مورد باید خدمتتون عرض کنم که ، سعی کنید از software update استفاده نکنید!

اینطور آپدیت ها (با حجم بالا) رو سعی کنید از سایت اپل دانلود کنید ، که بعدا اگر لازم شد دوباره دانلودش نکنید :

از اینجا :

support.apple.com/downloads

Microsoft24
04-04-2010, 21:40
آره ولی‌ اون موقع که من شروع به دانلود کردم هنوز تو سایت نذاشته بود!!!!

خب ، چون معمولا اپدیت ها اول تو software update میاد ، بعد تو سایت!

حالا در کل ، چه تغیراتی حس میشه نسبت به 10.6.2؟

چون من باندم تموم شده!:41: و نمی تونم دانلود کنم!

arash s.b
05-04-2010, 10:54
سلام
لطفا جواب پست 193 را بدهيد.:18:
با تشكر:11:

IrNCO
05-04-2010, 19:00
سلام یه سوال در مورد ipad .....میشه ویندوز7 رو کنار مک نصب کرد؟

zerolight
06-04-2010, 07:51
خب ، چون معمولا اپدیت ها اول تو software update میاد ، بعد تو سایت!

حالا در کل ، چه تغیراتی حس میشه نسبت به 10.6.2؟

چون من باندم تموم شده!:41: و نمی تونم دانلود کنم!

در نظر من سرعت لود شدن لایتروم،ایتیونز وps هم بیشتر

brain
06-04-2010, 17:56
سلام.
ببخشید یه اشکال نرم افزاری دارم:
سریال برنامه ی Onix رو میخواستم.
کراک هم باشه مشکلی نیست.

ممنون!

Microsoft24
06-04-2010, 18:28
سلام
اگر ميشه يه توضيح راجع به ساختن اكانت در itunes با gift card بدهيد؟
مثلا چه كشوري رو انتخاب كنيم؟در مراحل ثبت نام آدرس هم مي خواهد. چقدر اهميت دارد؟
با تشكر:10:

اولا دوست من شما برای استفاده از کارت هدیه باید یک اکانت ایتیونز داشته باشید!!!! متناسب با کارت هدیه! (مثلا ااگر کارت هدیه تون مربوط به آیتیونز امریکاست ، اکانت شما هم باید مال همونجا باشه!)

وقتي گزينه ي pay-pall را انتخاب مي كني بجز شماره ي gift card يه شماره ديگر هم مي خواهد آن چيست؟ ا

گر چيزي بخري بايد آن را دانلود كني يا چگونه بايد دريافت كني؟

نه بابا ، می خوای آدرس رو با کد پستی 10 رقمی بده بیارن در خونت!!!

خب معلومه که باید دانلود کنی!!!!!

پس یک اینترنت سرعت بالا + وی پی ان خفن لازم داری!

خب دوست من ، Paypal ک حساب اینترنتی ست! شما اگر این گزینه رو فعال کنید باید مشخصات حسابتون رو بدید!

لطفا يك توضيح خيلي كامل بدهيد بد جوري سر كارم گذاشته!!!:41:

توضیج : شما همین الانش هم سرکارید!

کارت هدیه آیتیونز به هیچ دردی نمی خوره!

من خودم از کارت اعتباری مستر کارت استفاده میکنم! و از ایتیونز هم زیاد خرید کردم! به شما هم پیشنهاد میکنم از یک کارت اعتباری معتبر استفاده کنید!

سلام
لطفا جواب پست 193 را بدهيد.:18:
با تشكر:11:

بی ربط با تاپیک!!!! ، توضیح دادم دیگه پیش رو نگیرید!

Microsoft24
06-04-2010, 18:37
سلام یه سوال در مورد ipad .....میشه ویندوز7 رو کنار مک نصب کرد؟

دوست عزیز ، آی پد یه چیزی بین آیفون و مک بوک ه!

و سیستم عاملی شبیه آیفون داره!

خب ، پس معلومه که نمیشه زوش ویندوز ریخت!

اصلا شما فرض کن میشه ، ویندوز به چه درد آی پد می خوره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:18::18::18::18:

به نظر من ویندوز یعنی : Ctrl+Alt+Del و بس!

آی پد یک سیستم عامل سبک می خواد که به راحتی بشه باهاش کار کرد!

در ضمن تبلت هایی که از ویندوز استفاده میکنند ، فروش خیلی پایینی دارند!

Microsoft24
06-04-2010, 18:44
سلام.
ببخشید یه اشکال نرم افزاری دارم:
سریال برنامه ی Onix رو میخواستم.
کراک هم باشه مشکلی نیست.

ممنون!

اگر منظورتون Onyx ه ، نیازی به سریال نداره!

اما اگر Onix ! یه توضیحی درباره اش بدید ! چون من ازش استفاده نکردم!

zerolight
07-04-2010, 18:49
یک مطلب جالب در مورد آپدیت جدید
که توضیحاتی در مورد تغییرات داده

sherlock_Holmes
07-04-2010, 21:39
سلام..
دوستان سوال دارم!

من یه لپ تاپ lenovo خریدم با سیستم عامل داس! شب اول کلا پارتیشن بندی کردم و seven نصب!
بعد تازه فهمیدم چیزی به نام پارتیشن مخفی هم وجود داره! یعنی من با پارتیشن بندی پاکش کردم؟

الان یه dell 1015 برایدوستم خریدم که لینوکس داره میخوام پارتیشن بندی کنم میترسم باز خرابکاری بشه..!
چیکار باید بکنم؟

mohsenfhm
07-04-2010, 23:00
سلام..
دوستان سوال دارم!

من یه لپ تاپ lenovo خریدم با سیستم عامل داس! شب اول کلا پارتیشن بندی کردم و seven نصب!
بعد تازه فهمیدم چیزی به نام پارتیشن مخفی هم وجود داره! یعنی من با پارتیشن بندی پاکش کردم؟

الان یه dell 1015 برایدوستم خریدم که لینوکس داره میخوام پارتیشن بندی کنم میترسم باز خرابکاری بشه..!
چیکار باید بکنم؟

اصلا خوب جايي مطرح نكرديد :13:

sherlock_Holmes
07-04-2010, 23:25
وای!
شرمندم!
اصلا اپلش رو ندیده بودم!
بچه ها همه میبخشید!
تازه یکساعته نشستم کنار لپتاپ تا ببینم کی جواب میده من اینو فرمت بکنم یا نه!!!:31:

m_sayedebrahimi
10-04-2010, 09:59
سلام
بچه ها کسی بجز اون تبدیل Mini Display Port To VGA راه دیگه ایی برای وصل کردن مک به مونیتور یا ویدئو پروجکشن سراغ داره؟؟؟!! پروجکشنش فقط ورودی vga داره!!
قیمت این تبدیله توی ایران چنده؟؟؟

Microsoft24
10-04-2010, 13:50
سلام
بچه ها کسی بجز اون تبدیل Mini Display Port To VGA راه دیگه ایی برای وصل کردن مک به مونیتور یا ویدئو پروجکشن سراغ داره؟؟؟!! پروجکشنش فقط ورودی vga داره!!
قیمت این تبدیله توی ایران چنده؟؟؟

من 9 ماه پیش خریدم 45,000 تومن! الانم همین حدوداست!

ولی در مورد کیفیت تصویر شک نکن ، که عالیه!

این عکس مک بوک خودمه! :18:

اما هیچ راهی بجز این تبدیل وجود نداره! (من قبل از شما گشتم نبود ، نگرد نیست!):27:

البته تبدیل های DVI و HDMI هم هستند! ولی شما میگی فقط VGA داره ! خوب پس همین براتون عالیه!

masih902
10-04-2010, 18:19
قاب کریستال برای مک بوک پرو هم هست؟

director.cinema
10-04-2010, 19:37
قاب کریستال برای مک بوک پرو هم هست؟

دوست عزیز سلام.....اگه منظورت از قاب کریستال همون قاب بی رنگه باید بگم که بله....هستش..

hoomix
11-04-2010, 14:02
سلام دوستان
من هارد اکسترنالمو که وصل میکنم بعضی وقتا سریع بالا میاد و میشناسه ولی بعضی وقتا نیم ساعت یا کمتر طول میکشه تا هارد بالا بیاد مشکل کجاست ؟؟؟
برندش : seagate
حجم : 320 gig
فرمت : fat32
هیچ اروری نمیده فقط وقتی که میخواد دیر بالا بیاد چراغ هارد روشن میشه ولی پارتیشنش نمیاد :13:

Microsoft24
11-04-2010, 20:48
سلام دوستان
من هارد اکسترنالمو که وصل میکنم بعضی وقتا سریع بالا میاد و میشناسه ولی بعضی وقتا نیم ساعت یا کمتر طول میکشه تا هارد بالا بیاد مشکل کجاست ؟؟؟
برندش : seagate
حجم : 320 gig
فرمت : fat32
هیچ اروری نمیده فقط وقتی که میخواد دیر بالا بیاد چراغ هارد روشن میشه ولی پارتیشنش نمیاد :13:

ببین ، چرا از فرمت FAT32 استفاده میکنی ؟؟؟؟

اول یک امتحان کن ببین میتونی پرمیشن های هارد اکسترنالتو تعمیر کنی ؟؟؟

بعد اگر بازم نشد :

یا NTFS فرمت کن و از آموزش زیر استفاده کن :

ویا HFS فرمت کن و خیال خودت رو راحت کن!

فرمت FAT همونطور که از اسمش مشخصه ، حجم زیادی میگیره و سنگین میشه!

گر چه من خودم 2TB هارد اکسترنالم رو +HFS فرمت کردم!

ولی بازم اگر یک عکس از Disk Utility بزاری بهتر میشه تشخیص داد!

hoomix
11-04-2010, 22:49
ببین ، چرا از فرمت FAT32 استفاده میکنی ؟؟؟؟

اول یک امتحان کن ببین میتونی پرمیشن های هارد اکسترنالتو تعمیر کنی ؟؟؟

بعد اگر بازم نشد :

یا NTFS فرمت کن و از آموزش زیر استفاده کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدویا HFS فرمت کن و خیال خودت رو راحت کن!

فرمت FAT همونطور که از اسمش مشخصه ، حجم زیادی میگیره و سنگین میشه!

گر چه من خودم 2TB هارد اکسترنالم رو +HFS فرمت کردم!

ولی بازم اگر یک عکس از Disk Utility بزاری بهتر میشه تشخیص داد!

اخه وقتی ntfs بود نمیتونستم چیزی پیست کنم به نمایندگی که زنگ زدم گفت فرمت رو fat کن ! HFS با ویندوز مشکل نداره ؟؟؟

Microsoft24
12-04-2010, 12:49
اخه وقتی ntfs بود نمیتونستم چیزی پیست کنم به نمایندگی که زنگ زدم گفت فرمت رو fat کن ! HFS با ویندوز مشکل نداره ؟؟؟

وقتی NTFS بود هم همین مشکل رو داشتی ؟؟؟؟؟؟

اپل در سیستم عامل جدید خود (Snow Leopard) بر خلاف ورژن های قبلی ، قابلیت نوشتن بروی دیسک هایی با فرمت NTFS رو فراهم کرده ، اما بنا به دلایلی، این قابلیت بصورت پنهان است ! این آموزش به شما کمک می کند ، که این قابلیت رو فعال کنید!

پس اگر از پلنگ برفی استفاده میکنی ! مشکلی نیست طبق آموزش برو جلو!

amirarsalaan
12-04-2010, 22:09
سلام
---- من موقعی که سیستم رو روشن می کنم حدود ۴۰ ثانیه طول میکشه تا بیاد بالا ، بعضی اوقات هم بعد از این مرحله حدود ۱۰ ثانیه طول میکشه تا منو بار بالای دسکتاپ بیاد بالا. این عادیه؟؟؟
---- در همین رابطه گاهی اوقات هم برنامه ای تا لود بشه اون علامت انتظار رنگین کمون میاد ، این زیاد اتفاق میافته. چی کار کنم سیستم سریع تر بشه؟؟؟ آپ دیت ۱۰.۶.۳ رو هم انجام دادم اما فرقی نکرده:41:
---- چه طوری میتونم توی ویندوز که هستم پرینت اسکرین بگیرم ؟؟؟

arash s.b
13-04-2010, 19:29
سلام
فرق dvi adapter با vga adapter چيه؟

ممنون:46:

zerolight
13-04-2010, 20:56
سلام

vgaوdvi ۲ نوع مختلف از خروجی‌ گرافیک هستند که vgaآنالوگ و dviدیجیتال است

Microsoft24
13-04-2010, 22:27
سلام
---- من موقعی که سیستم رو روشن می کنم حدود ۴۰ ثانیه طول میکشه تا بیاد بالا ، بعضی اوقات هم بعد از این مرحله حدود ۱۰ ثانیه طول میکشه تا منو بار بالای دسکتاپ بیاد بالا. این عادیه؟؟؟

این مسئله بستگی به خیلی چیزا داره!

مثلا شما اگر از هارد اکسترنال استفاده می کنید ، مدت زمان بوت چند ثانیه بیشتر میشود!

و یا تعداد برنامه هایی که سیستم عامل رو سنگین کرده!

ولی اگر از من میشنوی طبیعیه!

---- در همین رابطه گاهی اوقات هم برنامه ای تا لود بشه اون علامت انتظار رنگین کمون میاد ، این زیاد اتفاق میافته. چی کار کنم سیستم سریع تر بشه؟؟؟ آپ دیت ۱۰.۶.۳ رو هم انجام دادم اما فرقی نکرده:41:

پیشنهاد میکنم با Onyx سیستم عاملتون رو تمیز کنید!

---- چه طوری میتونم توی ویندوز که هستم پرینت اسکرین بگیرم ؟؟؟

خیلی ساده از ابزار Snipping Tool استفاده کنید! (سرچ کنید میاد!)

Microsoft24
13-04-2010, 22:40
سلام

ببینید ، دو نوع خروجی تصویر هستند ، که VGA بصورت آنالوگ و DVI بصورت دیجیتال ست!

و فرق DVI با HDMI اینه که HDMI علاوه بر تصویر صدا رو هم منتقل میکنه!

بسته بونع مانیتورتون می تونید از بین این سه پورت یکی رو انتخاب کنید!

من با VGA و HDMI کار کردم! که خیلی هم عالی جواب میده!

arash s.b
14-04-2010, 21:34
سلام
چهارتا سوال
1.xenon قوي تره يا corei7؟
2.turbo boost چيه؟
3.نرم افزار vmware fusion3 چيه؟
4.corei7 قوي تره يا core2dual3.03 ؟
ممنون:27:

Microsoft24
15-04-2010, 00:32
سلام
چهارتا سوال
1.xenon قوي تره يا corei7؟
2.turbo boost چيه؟
3.نرم افزار vmware fusion3 چيه؟
4.corei7 قوي تره يا core2dual3.03 ؟
ممنون:27:

خب ، به ترتیب جواب میدم :

1 - صد در صد xenon میتونه یک سرور رو پشتیبانی کنه با 8 هسته ی فعال و 8 هسته ی مجازی!

Core i7 استفاده شده در محصولات اپل از سوکت 1156 استفاده میکندد! که 4 هسته ی فعال و 4 هسته ی مجازی داره!

و از تریپل چنل خبری نیست!

2 - یکی از قابلیت های پردازنده های Core i7 ه! که میتونه از حداکثر کلاک استفاده کنه!

3 - برای نصب سیستم عامل های مجازی ه! یعنی سیستم عامل مهمان!

4 - Core i7 ، چون کش بالاتری داره و 4 هسته ی فعال داره! اون Core2Duo دو هسته ی فعال داره!

میدونی این یعنی چی؟؟؟:18::18::18::18:

amirarsalaan
15-04-2010, 00:39
منم اتفاقن میخام یه هارد اکسترنال بگیرم
همین دیروز هارد پی سی م ترکید رفتم سازگار حالا سه روز دیگه جواب میدن که عوض میکنند یا نه
به نظرت اگر خواستن عوض کنن این وسترنی که میگی رو بجای هارد قبلیم بگیرم؟؟؟
اگر اشتباه نکنم این عکسشه
درسته؟؟؟

Microsoft24
15-04-2010, 13:59
منم اتفاقن میخام یه هارد اکسترنال بگیرم
همین دیروز هارد پی سی م ترکید رفتم سازگار حالا سه روز دیگه جواب میدن که عوض میکنند یا نه
به نظرت اگر خواستن عوض کنن این وسترنی که میگی رو بجای هارد قبلیم بگیرم؟؟؟
اگر اشتباه نکنم این عکسشه
درسته؟؟؟

ببین در کل وسترن دیجیتال ، از همه نظر نسبت به رقبا سر تره!

میدونی چرا من اینو گرفتم ؟؟؟؟

دلیل اصلیش این بود که رنگش با مک بوکم ست ه!

اما خوب فناوری RAID0 قابل جشم پوشی نیست!

و سرعت بالای کابل FireWire 800 که! محشره!

IrNCO
17-04-2010, 12:28
نرم افزار matlab واسه مک رو از کجا میتونم دانلود کنم....(حجمش هم اگه بالا باشه مشکلی واسه دانلود ندارم)

اگه کار با اونو تو ویندوز بلد باشم بامک مشکل پیدا نمیکنم؟
(عجله ای هم ندارم .. . اگه میشه یترجیحا یه جا غیر رپیدشیر باشه)

Microsoft24
17-04-2010, 15:50
نرم افزار matlab واسه مک رو از کجا میتونم دانلود کنم....(حجمش هم اگه بالا باشه مشکلی واسه دانلود ندارم)

(عجله ای هم ندارم .. . اگه میشه یترجیحا یه جا غیر رپیدشیر باشه)

جای این بحث اینجا نیست!

تو تاپیک زیر مطرح کنید :

اگه کار با اونو تو ویندوز بلد باشم بامک مشکل پیدا نمیکنم؟

خیر ! همونه!

adameh_bahal
17-04-2010, 18:29
.................

Microsoft24
17-04-2010, 21:12
.................

جان ؟؟؟؟ :18::18: :18::18: :18::18:

hosseindk
19-04-2010, 19:33
برای نصب نرم افزار ازم پسورد می خواد. چی باید بزنم (پسوردی براش تعریف نکردم)

Microsoft24
19-04-2010, 23:29
برای نصب نرم افزار ازم پسورد می خواد. چی باید بزنم (پسوردی براش تعریف نکردم)

خب ببینید ، دو حالت داره یا شما Master Password تعریف کردین! که باید اونو وارد کنید!

و یا در ۹۰ درصد حالات باید از پسورد یوزر تون استفاده کنید!

یه حالت دیگه هم هست که رو فایل اصلی برامه که با پسوند DMG هست پسورد باشه !

در این حالت باید پسورد دو از جایی که دانلود کردین بگیرید!

اگر اسم برنامه ر میگفتید و یا یک عکس از جایی که پسورد می خواست می گزاشتین سیع بهتون میگفتم!

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــ
با تشکر ،
M24

hosseindk
20-04-2010, 18:26
خب ببینید ، دو حالت داره یا شما Master Password تعریف کردین! که باید اونو وارد کنید!

و یا در ۹۰ درصد حالات باید از پسورد یوزر تون استفاده کنید!

یه حالت دیگه هم هست که رو فایل اصلی برامه که با پسوند DMG هست پسورد باشه !

در این حالت باید پسورد دو از جایی که دانلود کردین بگیرید!

اگر اسم برنامه ر میگفتید و یا یک عکس از جایی که پسورد می خواست می گزاشتین سیع بهتون میگفتم!

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــ
با تشکر ،
M24

مرسی. مشکلم حل شد. اصلاً پسورد نداشتم. بدون وارد کردن پسورد ok زدم حل شد. فقط یه چند تا سوال. واقعاً می بخشینا. آخه تازه 3 روزه دارم با mac کار می نم:
1) چه جوری می تونم برنامه هایی رو که تو Mac ریختم Remove کنم؟
2) من مودم D-link خریدم. IP سایت رو که وارد می کنم و وارد تنظیمات می شم. تنظیمات رو هم انجام می دم. مودم رو هم می شناسه. ولی بعداً ازم پسورد می خواد و هر کاری می کنم سایتی رو باز نمی کنه (البته این مشکل به Mac مربوط نمی شه. تو محیط ویندوز هم همینجوری شد) ولی اگه می دونین، ممنون می شم راهنماییم کنین.
3) من iWork و Office رو دانلود کردم. iWork الان به صورت تریاله. از کجا می تونم پسوردشو گیر بیارم و از کجا باید وارد کنم (بعد از نصب هرچی گشتم، جایی برای وارد کردن پسورد تو iwork پیدا نکردم.)
4) MS Office رو از کجا می تونم دانلود کنم. از خود سایت مایکروسافت می شه (Buisiness یا Home)؟
5) فونت ها رو چه جوری باید رو مک بریزم؟

بازم ممنون از توجهتون. اگه یه ذره حرفه ای تر بشم، تو انجمن فعالیت بیشتری می کنم و اینقد سوالای پیش پا افتاده (البته از نظر شما) نمی پرسم؟ :11:

zerolight
20-04-2010, 21:49

خیلی‌ راحت میتونی اوناها رو بندازی تو سطل اشغال ولی‌ اگه از clean my macاستفاده کنی بهتره
برای فونت ازfont book که داخل فلدر applicationهست استفاده کن
این انجمن مال همین سوال پرسیدنهاست دیگه

hosseindk
20-04-2010, 23:38
خیلی‌ راحت میتونی اوناها رو بندازی تو سطل اشغال ولی‌ اگه از clean my macاستفاده کنی بهتره
برای فونت ازfont book که داخل فلدر applicationهست استفاده کن
این انجمن مال همین سوال پرسیدنهاست دیگه

مرسی دوست عزیز.
راستی می تونم تو ویندوز آنتی ویروس بریزم؟
بازی چی؟ اگه تو ویندوز (مثلاً برای 2 ساعت) بازی کنم، مشکلی پیش نمی یاد؟
اگه سریال نامبر Offic و iWork رو هم محبت کنین، خیلی خیلی ممنون می شم. :11: :11: :11:

در ضمن مک بوک من بعضی وقتا قسمت بالای کیبرد (سمت راستش) خیلی داغ می شه. مشکلی پیش نمی یاد. چه جوری می تونم خنکش کنم؟

m_sayedebrahimi
21-04-2010, 12:50
سلام
خسته نباشيد بچه ها!
من وقتي موس معمولي به mac وصل ميكنم و توي مك هستم، اصلا موسم خوب كار نميكنه!!!!!!
مثلا توي بازي كانتر خيلي بد كار ميكرد! تنضيمات موس مك رو هم تغيير دادم اما احساس ميكنم توي حركات كمه موس خوب جواب نميده!
اين درحالي هست كه وقتي با ويندوز بوت ميكنم و با ويندوز ميام بالا موس خوب كار ميكنه!!!!
يعني يه جورايي ايراد نرم افزاري به حساب مياد!!!!
در واقع اينجوري احساس ميكنم كه توي مك چه موست رو تند و كوتاه حركت بدي چه كند و بلند، فرقي نداره!!!
اما ويندوز مثل اينكه يه طوري برنامه ريزي شده كه فرق داره!!!!!

توي كانتر (توي مك) خودمو كشتم تا head shoot كنم!!!! اما توي ويندوز فرت و فرت head shoot ميكردم!!!!!!!:31:
كسي راهي نداره؟؟؟؟

payan_zaman
21-04-2010, 15:21
مرسی. مشکلم حل شد. اصلاً پسورد نداشتم. بدون وارد کردن پسورد ok زدم حل شد. فقط یه چند تا سوال. واقعاً می بخشینا. آخه تازه 3 روزه دارم با mac کار می نم:
2) من مودم D-link خریدم. IP سایت رو که وارد می کنم و وارد تنظیمات می شم. تنظیمات رو هم انجام می دم. مودم رو هم می شناسه. ولی بعداً ازم پسورد می خواد و هر کاری می کنم سایتی رو باز نمی کنه (البته این مشکل به Mac مربوط نمی شه. تو محیط ویندوز هم همینجوری شد) ولی اگه می دونین، ممنون می شم راهنماییم کنین.
3) من iWork و Office رو دانلود کردم. iWork الان به صورت تریاله. از کجا می تونم پسوردشو گیر بیارم و از کجا باید وارد کنم (بعد از نصب هرچی گشتم، جایی برای وارد کردن پسورد تو iwork پیدا نکردم.)
4) MS Office رو از کجا می تونم دانلود کنم. از خود سایت مایکروسافت می شه (Buisiness یا Home)؟

بازم ممنون از توجهتون. اگه یه ذره حرفه ای تر بشم، تو انجمن فعالیت بیشتری می کنم و اینقد سوالای پیش پا افتاده (البته از نظر شما) نمی پرسم؟ :11:

کرک و سریالهای مک مثل نرم افزارهای ویندوز خیلی راحت گیر نمیاد
به نظر من از مجموعه های نرم افزاری که برای مک تولید شده استفاده کن تو بازار هست البته مراقب باش
قیمت بالا ندهند می تونی از مجموعه king 2010se استفاده کنی یک dvd مخصوص مک داره و اکثر برنامه های مورد نیاز در مک داخلش هست همانند microsoft office 2008
Y93U-HMME-3YRG-MOFO-MOFO-5S2 اینم سریال نرم افزار iwork بااین سریال من نرم افزار رو اکتیو کردم و بدون مشکل کار می کنه

Microsoft24
21-04-2010, 18:04

با سلامی دوباره ، به شما دوست عزیز ،

خواهش!

ببین ، در حالت عادی فقط کافیه رو آیکون برنامه ی مورد نظر رایت کلیک کرده و Move to trash رو انتخاب کنی!

ولی اگر بخوای دقیق تر کار کنی ، می تونی از نرم افزار App Zapper استفاده کنی ! این نرم افزار قابلیت های زیادی داره!

لینک دانلود :

این بهترین Uninstaller برای مک ه!

دوست عزیز ، بهتره با پشتیبانی جایی که سرویس میگیرید تماس بگیرید!

مطمئنی ، بعد از نصب باید ازت بخواد که لایسنس ش رو وارد کنی ؟؟!!!

اگر نخواسته ، یعنی Full Version ه!

یک عکس از About نرم افزار بزاری بد نیست!

از خود مایکروسافت نه!

از اینجا :

هم از راهی که دوستمون گفت! میتونی بریزی ، هم از روش زیر :

فونت ها رو به پوشه ی :Macintosh HD --> User --> Library --> Fonts

بریزی!

دوست عزیز ، اشکالی نداره! هر سئوالی که به ذهنت میرسه! هر چند اگر ابتدایی باشه بپرس !

پرسیدن عیب نیست ، ....!

Microsoft24
21-04-2010, 18:18
مرسی دوست عزیز.
راستی می تونم تو ویندوز آنتی ویروس بریزم؟

بازی چی؟ اگه تو ویندوز (مثلاً برای 2 ساعت) بازی کنم، مشکلی پیش نمی یاد؟

چرا فکر میکنی ، نمی تونی ؟؟؟

مگر شما با بوت کمپ ویندوز نریختی ؟؟؟؟

اگه سریال نامبر Offic و iWork رو هم محبت کنین، خیلی خیلی ممنون می شم. :11: :11: :11:

اگر تو تاپیک ، زیر مطرح کنید ممنون میشم!

در ضمن مک بوک من بعضی وقتا قسمت بالای کیبرد (سمت راستش) خیلی داغ می شه. مشکلی پیش نمی یاد. چه جوری می تونم خنکش کنم؟

طبیعیه!

ولی میتونی ، از طریق نرم افزار هایی مثل smcFanControl دور فن ها رو زیاد کنی ، اینطوری دما میاد پایین! و سیستم خنک کار میکنه!

تو همون تاپیک بالایی هست ، بگردی پیداش میکنی !

Microsoft24
21-04-2010, 18:25
سلام
خسته نباشيد بچه ها!
من وقتي موس معمولي به mac وصل ميكنم و توي مك هستم، اصلا موسم خوب كار نميكنه!!!!!!
مثلا توي بازي كانتر خيلي بد كار ميكرد! تنضيمات موس مك رو هم تغيير دادم اما احساس ميكنم توي حركات كمه موس خوب جواب نميده!
اين درحالي هست كه وقتي با ويندوز بوت ميكنم و با ويندوز ميام بالا موس خوب كار ميكنه!!!!
يعني يه جورايي ايراد نرم افزاري به حساب مياد!!!!
در واقع اينجوري احساس ميكنم كه توي مك چه موست رو تند و كوتاه حركت بدي چه كند و بلند، فرقي نداره!!!
اما ويندوز مثل اينكه يه طوري برنامه ريزي شده كه فرق داره!!!!!

توي كانتر (توي مك) خودمو كشتم تا head shoot كنم!!!! اما توي ويندوز فرت و فرت head shoot ميكردم!!!!!!!:31:
كسي راهي نداره؟؟؟؟

ببین ، دوست عزیز ،

سعی کنید از موس های شرکت اپل استفاده کنید !این بهترین راه حله!

اما موس های Logitec هم خوب اند!

حالا برند موس شما چیه؟؟؟ بیسیم ه و یا سیم دار!

Microsoft24
21-04-2010, 18:31
کرک و سریالهای مک مثل نرم افزارهای ویندوز خیلی راحت گیر نمیاد
به نظر من از مجموعه های نرم افزاری که برای مک تولید شده استفاده کن تو بازار هست البته مراقب باش
قیمت بالا ندهند می تونی از مجموعه king 2010se استفاده کنی یک dvd مخصوص مک داره و اکثر برنامه های مورد نیاز در مک داخلش هست همانند microsoft office 2008
Y93U-HMME-3YRG-MOFO-MOFO-5S2 اینم سریال نرم افزار iwork بااین سریال من نرم افزار رو اکتیو کردم و بدون مشکل کار می کنه

اتفاقا ، سریال نرم افزار های تحت مک تو نت ریخته ، مثلا فروم زیر رو ببینید ، پر نرمافزار های کرک شده است! تازه روزانه آپدیت میشه!

اما در مورد کینگ ، حرفتون رو قبول دارم! نرم افزار های دی وی دی مربوط به مک این مجموعه کاملا آپدیت شده است!

reza fontana
21-04-2010, 21:31
من یه لپ تاپ سونی دارم..میخواستم بدونم که میشه کارت گرافیکش رو عوض کرد؟الان گرافیکش ATI X2300 هست

mohsenfhm
21-04-2010, 21:46
من یه لپ تاپ سونی دارم..میخواستم بدونم که میشه کارت گرافیکش رو عوض کرد؟الان گرافیکش ATI X2300 هست

دوست عزيز شما به عنوان و اسم تايپيك توجه كردين :18::18::18::18:

reza fontana
21-04-2010, 22:27
دوست عزيز شما به عنوان و اسم تايپيك توجه كردين :18::18::18::18:
این یه سوال سخت افزاریه دیگه!پس اگه اینجا نپرسم کجا بپرسم؟!!!:19:

Microsoft24
21-04-2010, 22:48
این یه سوال سخت افزاریه دیگه!پس اگه اینجا نپرسم کجا بپرسم؟!!!:19:

دوست عزیز ، شوخی میکنی؟؟؟؟

یکبار دیگه ، تاپیک رو ببین:

"سوالات و اشکال های سخت افزاری ، نرم افزاری لپ تاپ های اپل"

خب ، حالا به نظر خودتتون ، جای درستی ، مطرح کردید ؟؟؟؟

بابا ، شما که دیگه "پروفشنال" ی ، چرا؟

اینجا مطرح کنید :

hosseindk
21-04-2010, 23:42
مطمئنی ، بعد از نصب باید ازت بخواد که لایسنس ش رو وارد کنی ؟؟!!!

اگر نخواسته ، یعنی Full Version ه!

یک عکس از About نرم افزار بزاری بد نیست!

راستش بعد از نصب ازم لایسنس iWork رو خواست. منم وارد کردم. ولی فکر کنم درست نبود. آخه بعدش نوشت. 30 روز می تونید استفاده کنید.
راستی چه جوری از مک عکس بگیرم؟ (یعنی چیزی مثل Print Screen تو ویندوز داره؟)

در مورد لینک دانلود Office هم Hotfile فیلتره. لینک دیگه ای نیست یا باید از کافی نت بگم برام دانلود کنم؟

و اینکه نرم افزار smcFanControl مشکلی برای لپ تاپ ایجاد نمی کنه؟

بازم ممنونم از این که با حوصله راهنماییم می کنید. فکر کنم اگه این تاپیک نبود، من باید یه سری کلاس آموزش مک می رفتم. :10:
الته نا گفته نمونه که روز به روز دارم بیشتر به مک عادت می کنم و چیزای جدیدتری کشف می کنم. خیلی ساده تر از اون چیزیه که فکرشو می کردم :40:

Microsoft24
21-04-2010, 23:50
راستش بعد از نصب ازم لایسنس iWork رو خواست. منم وارد کردم. ولی فکر کنم درست نبود. آخه بعدش نوشت. 30 روز می تونید استفاده کنید.

ببین ، باید لایسنس رو آنلاین وارد میکردید!

مشکلی نیست ، یه چند روز دیگه دوباره اون صفحه میاد ، دوباره لایسنس رو وارد کنید! (موقع تایید آنلاین باشید!)

راستی چه جوری از مک عکس بگیرم؟ (یعنی چیزی مثل Print Screen تو ویندوز داره؟)

از ابزار Grab استفاده کنید!

تو مک سرچ کنید میاد!

در مورد لینک دانلود Office هم Hotfile فیلتره. لینک دیگه ای نیست یا باید از کافی نت بگم برام دانلود کنم؟

خوب دوست عزیز ، با استفاده از r a p i d b a z.c o m لینک مستقیمش کنید! بعد دانلود کنید!

ولی بازم اگر نشد ، بگو برات یه لینک دیگه پیدا کنم!

و اینکه نرم افزار smcFanControl مشکلی برای لپ تاپ ایجاد نمی کنه؟

خیر مطمئن باش! من الان 8 ماهی میشه که ازش استفاده می کنم!

بازم ممنونم از این که با حوصله راهنماییم می کنید. فکر کنم اگه این تاپیک نبود، من باید یه سری کلاس آموزش مک می رفتم. :10:
الته نا گفته نمونه که روز به روز دارم بیشتر به مک عادت می کنم و چیزای جدیدتری کشف می کنم. خیلی ساده تر از اون چیزیه که فکرشو می کردم :40:

به مرور ، ویندوز رو فراموش می کنید! :46:

Microsoft24
22-04-2010, 12:55
بدلیل ممنوعیت استفاده از این سرویس، در اینجا این آموزش را فقط جهت استفاده و دانلود از iTunes قرار داده ایم و هیچ گونه سرویس دهنده ای را معرفی نمیکنیم.

برای ساخت این کانکشن ابتدا به System Prefrences رفته و سپس بر روی Network کلیک کنید.

آن گاه در صورت قفل بودن System Prefrences (قفل بودن عکس گوشه سمت چپ پایین) بر روی آن کلیک کنید و رمز عبور لاگین سیستم خود را وارد نمایید تا قفل به شکل زیر درآید.

سپس بر روی + کلیک کرده و از قسمت Interface گزینه PN/\ را انتخاب کنید.

حال قسمت PN Type/\ را بر روی PPTP تنظیم کرده و بر روی دکمه Create کلیک کنید.

از قسمت Configuration بر روی Add Configuration کلیک کنید و نامی را وارد کرده و Create کنید.

در قسمت Server Address آدرس آی پی یا نام سرور اتصال را که از سرویس دهنده گرفته اید وارد کنید، برای مثال : ip.example.ir یا 64.223.126.253

در فیلد Account name نام کاربری (Username) را وارد کنید.

گزینه Encryption را بر روی None قرار دهید.

Authentication Setting را کلیک کرده و در قسمت Password کلمه عبور را وارد نمایید.

بر روی Advanced کلیک کرده و گزینه های ...Send All Traffic و ...Use verbose را فعال نمایید و OK کنید.

بر روی Apply کلیک کنید (حتما انجام دهید)

حال کانکشن شما آماده شده، و با کلیک بر روی Connect ارتباط را بر قرار سازید.

**در صورتی که گزینه Show \/PN status in menu bar را فعال کنید، آیکون کانکشن در بالای صفحه کنار Battery نمایش داده خواهد شد.

Microsoft24
22-04-2010, 13:05
با سلام

اکثر کاربران مکینتاش برای اجرای فایل های دانلودی SRT از سایت های زیرنویس مشکل دارند، ولی با اجرای دستورات زیر میتوانند این مشکل را حل کنند.

دلیل ندیدن این زیر نویس ها ANSI بودن Encoding آنها میباشد که چون ویندوز مایکروسافت با این Encoding مشکلی ندارد، کاربران آن ها را بر روی سایت های زیر نویس آپلود میکنند،

اما مکینتاش قادر به خواندن فایل های نوشتاری ( زیرنویس های SRT همگی فایل های نوشتاری هستند ) با Encodingهای ANSI نیست.

پس باید این زیرنویس ها را به UTF-8 تبدیل کنیم.

برای انجام این کار دستورات زیر را اجرا کنید :‌

۱- ویندوز را اجرا کنید.(ترجیحا" XP)

۲- به RUN رفته و در آن NOTEPAD را تایپ کنید.

۳- از قسمت File بر روی Open کلیک کنید.

۴- فایل زیر نویس را انتخاب کنید و Open نمایید.

۵- از File گزینه ...Save As را انتخاب کنید.

۶- قسمت Encoding را از ANSI به UTF-8 تغییر دهید.

۷- بر روی Save کلیک کنید. (اگر از شما سوالی پرسید آن را YES بزنید)

۸- نام فایل را دقیقا مثل نام فیلم قرار دهید (به جر پسوند؛ مثلا اگر نام فیلم avatar.avi باشد نام فایل را avatar.srt بگذارید)

۹-فایل SRT را در کنار فایل فیلم قرار دهید

۱۰- با نرم افزار VLC یا با Perian فیلم را بر روی مک خود اجرا کنید.

VLC

Perian

__________________________________________________ _____
با تشکر ،
M24

Microsoft24
22-04-2010, 13:14
برای این کار شما ابتدا باید به روی آیکون اپل در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید، سپس بر روی About This Mac کلیک کنید،

حال قسمت ورژن را مشاهده کنید و نوع سیستم عامل خود را طبق جدول زیر بیابید

جدول در ادامه مطلب

Version : 10.2.x = Pomase

Version : 10.2.x = Jaguar

Version : 10.3.x = Panter

Version : 10.4.x = Tiger

Version : 10.5.x = Leopard

Version : 10.6.x = Snow Leopard

x در ورژن ها متغیر است، مثلا ورژن 10.5.1 و یا 10.5.8 هر دو لئوپارد هستند.

m_sayedebrahimi
22-04-2010, 17:11
ببین ، دوست عزیز ،

سعی کنید از موس های شرکت اپل استفاده کنید !این بهترین راه حله!

اما موس های Logitec هم خوب اند!

حالا برند موس شما چیه؟؟؟ بیسیم ه و یا سیم دار!
موس من سیم داره!!! از چند تا برند مختلف هم استفاده کردم!
همونطور که گفتم وقتی با windows میام بالا مشکلی تداره!!!! یعنی موس خوب کار میکنه! یه جورایی یه نرم افزاری هست نه سخت افزاری !!!!!! اتا اوتجا که یادمه من همین مشکل رو با magic mous و Apple Mouse هم داشتم!!

تا اونجایی که من فهمیدم مشکل من مشکل با شتاب موس هست Mouse Acceleration که فکر کنم با این :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید حل میشه!!!

m_sayedebrahimi
22-04-2010, 19:08
نخیر!! نع!
مشکل با این هم حل نشد!!!!