PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : .:: مشاوره و راهنمایی برای خرید لپ تاپ های اپل ::.

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Microsoft24
30-01-2010, 23:56
با سلام خدمت دوستان و کاربران مکینتاش ،

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به علت زیاد شدن ایمیل ها و پیغام های خصوصی دوستان و جهت جلو گیری از شلوغ شدن تاپیک " Apple Laptops اا گفت و گو و تبادل نظر"

این تاپیک برای دوستان عزیزی ست که قصد خرید مک بوک ، مک بوک پرو ، مک بوک ایر ، آی مک ، مک پرو و یا سایر لوازم جانبی این محصولات رو دارند ، اینجا مطرح کنند!

سوالات و اشکال های سخت افزاری ، نرم افزاری لپ تاپ های اپل :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنرم افزارها ، درایور ها و مباحث فنی لپ تاپ های اپل :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید__________________________________________ ________
با تشکر ،:8::5::10:
Microsoft24

vimana
31-01-2010, 02:03
سلام m24 عزيز!
بالاخره بعد از سرچ هاي بسيار،خوندن review هاي مختلف و سبك سنگين كردن تصميم گرفتم دل و به دريا بزنم و مطابق دلم تصميم بگيرم و برم سراغ MB991LL/A كه البته در يكي از روزنامه هاي اقتصادي هم از قول شركت نقش به عنوان پرفروشترين لپ تاپ اپل معرفي شده.(در حقيقت از وقتي پست هاي شما رو خوندم مهراپل كم كم به دلم نشست.:31:) .فقط براي اينكه اطمينان پيدا كنم چندتا سوال از محضرتون داشتم.
1 - آيا اين لپ تاپ ميتونه 3 ، 4 سال برام كاركنه و (در صورت استفاده درست) پاش به خدمات پس از فروش باز نشه؟(البته از ديدگاه مهندسي با احتمال 95%!!)
2 - گارانتي نقش بهتره يا الماس پايتخت؟ آيا واقعا ميشه به خدمات پس از فروششون اعتماد كرد؟(از نظر اينكه دقيقا مطابق همون دستورالعمل هايي عمل ميكنن كه مد نظر شركت اپل هست؟)
3 - وقتي بستشو تحويل مي گيريم محتوياتش چه چيزهايي بايد باشه؟ (آيا مودم همراهشه؟)
4 - در يك سايت يك سري از مشكلات رو خوندم خواستم ببينم به نظر شما اين مشلات زير چقدر احتمال داره ايجاد بشند.
عين نقل قول:"
فقط ببینید چند نفر مشکلات من رو داشتن
۱. بوت نشدن بی هیچ دلیل موجهی
۲. اجکت کردن دی وی دی های خام
۳. صدای بد هاردیسک بعد از مدت کوتاهی از خرید
۴. بسته نشن لید مک بوک
۵. سوختن وایرلس دستگاه که هرگز هم درست نشد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید "
و در آخر اينكه آيا دركل براي يك دانشجوي مهندسي مكانيك كه بيشتر با نرم افزار هايي مثل CATIA , MATLAB,ANSYS كارميكنه مناسبه؟
بسياربسيار سپاسگزارميشم اگه وقتتنو نميگيرم من رو راهنمايي كنيد.چون ديگه آخر هفته تصميم دارم لپ تاپ رو بگيرم.

قربان شما

amirarsalaan
31-01-2010, 07:47
تبليغات شيك و پيروي از اين شعار كه من اونقدر پولدار نيستم كه كالاي ارزون بخرم مدتي هست كه منو ترغيب به خريد محصولات apple كرده، حالا يا مك بوك پرو يا آي مك.
به همين دليل من توي فروم هاي ايروني گاه گداري و اغلب ، جستجوهايي بابت اين موضوع انجام داده ام اما واقعيت اينه كه هنوز دليل كافي و محكمي براي دليل اختلاف مثلن 500 هزار تومني سوني وايو و مك بوك ( به لحاظ سخت افزاري ) پيدا نكرده ام.
لطفن در اين زمينه مرا ياري فرماييد.

amirarsalaan
31-01-2010, 08:10
پيشاپيش عضرخواهي مرا بپذيريد چون تاپيك مكينتاش را پيدا نكردم اين بحث رو اينجا مطرح مي كنم:
من يك كاربر ويندوز هستم، تا حالا هم با مكينتاش كار نكرده ام و اين واقعيت رو هم رد نمي كنم كه فضاي مكينتاش و نرم افزارهاي اون خيلي زيبا و راحت هستند احتمالن.
اما وقتي اين حقيقت رو در نظر مي گيرم كه فونت فارسي در مكينتاش تنوع ويندوز رو ندارد دلزده ميشم( آخه كار من گرافيكه و احتياج به فونت هاي فارسي برام حياتي). به عنوان مثال نرم افزار مريم در ويندوز داراي تنوع خوبي در زمينه ي فونت فارسي مي باشد و يا اينكه مكينتاش فونت هاي فارسي word office را نميشناسد. اينها همگي باعث ميشه كه عليرغم علاقه مندي به كار كردن با apple قيد دردسرهاي آنرا بزنم.
در اين زمينه منتظر راهنمايي هاي كارشناسانه ي شما دوستان هستم.

zerolight
31-01-2010, 10:02
پيشاپيش عضرخواهي مرا بپذيريد چون تاپيك مكينتاش را پيدا نكردم اين بحث رو اينجا مطرح مي كنم:
من يك كاربر ويندوز هستم، تا حالا هم با مكينتاش كار نكرده ام و اين واقعيت رو هم رد نمي كنم كه فضاي مكينتاش و نرم افزارهاي اون خيلي زيبا و راحت هستند احتمالن.
اما وقتي اين حقيقت رو در نظر مي گيرم كه فونت فارسي در مكينتاش تنوع ويندوز رو ندارد دلزده ميشم( آخه كار من گرافيكه و احتياج به فونت هاي فارسي برام حياتي). به عنوان مثال نرم افزار مريم در ويندوز داراي تنوع خوبي در زمينه ي فونت فارسي مي باشد و يا اينكه مكينتاش فونت هاي فارسي word office را نميشناسد. اينها همگي باعث ميشه كه عليرغم علاقه مندي به كار كردن با apple قيد دردسرهاي آنرا بزنم.
فونت های فارسی برای مک هم اونقدر کم نیست.
نرم افزاری به نام xmary هست که همون مریم برای ویندوز.چون حجمش زیاده اگه خواستی بگو تا آپ کنم

mohsenfhm
31-01-2010, 13:32
سلام . واقعا كار خوبي كرديد كه اين تايپيك رو ايجاد كرديد . حالا با خيال راحت سوالاتمون رو مي پرسيم . ما زودتر به اين تايپيك نياز داشتيم .

فقط دوستان لطف كنن پست هاي بي ربط ارسال نكنن .

آخه اين جمله ( یه چیزی میگم میدونم لجت در میاد! آخه لپتاپ اپل ارزش خریدن داره ) چه ربطي به موضوع تايپيك داره . اگر با اين برند مشكل داريد كسي شما رو اجبار نكرده بيايد داخل اين تايپيك .:41:

ممنون از همكاريتون .:5:

Microsoft24
31-01-2010, 15:38
یه چیزی میگم میدونم لجت در میاد! آخه لپتاپ اپل ارزش خریدن داره ؟؟ :دی

با سلام خدمت شما دوست عزیز ،

شما کاملا در اشتباهی ، چرا باید لج من در بیاد؟؟؟؟

هرکس سلیقه ای داره !

تازه هیچکس هم مثل دیگری فکر نمیکنه !

بنابراین ، این نظر شماست ! کاملا هم محترمه ! ممکنه نظر من بر خلاف شما باشه ! اما دلیل نمیشه که لج من در بیاد!

موفق باشید!

---------- Post added at 03:33 PM ---------- Previous post was at 03:08 PM ----------

سلام m24 عزيز!
بالاخره بعد از سرچ هاي بسيار،خوندن review هاي مختلف و سبك سنگين كردن تصميم گرفتم دل و به دريا بزنم و مطابق دلم تصميم بگيرم و برم سراغ MB991LL/A كه البته در يكي از روزنامه هاي اقتصادي هم از قول شركت نقش به عنوان پرفروشترين لپ تاپ اپل معرفي شده.(در حقيقت از وقتي پست هاي شما رو خوندم مهراپل كم كم به دلم نشست.:31:) .فقط براي اينكه اطمينان پيدا كنم چندتا سوال از محضرتون داشتم.
1 - آيا اين لپ تاپ ميتونه 3 ، 4 سال برام كاركنه و (در صورت استفاده درست) پاش به خدمات پس از فروش باز نشه؟(البته از ديدگاه مهندسي با احتمال 95%!!)
2 - گارانتي نقش بهتره يا الماس پايتخت؟ آيا واقعا ميشه به خدمات پس از فروششون اعتماد كرد؟(از نظر اينكه دقيقا مطابق همون دستورالعمل هايي عمل ميكنن كه مد نظر شركت اپل هست؟)
3 - وقتي بستشو تحويل مي گيريم محتوياتش چه چيزهايي بايد باشه؟ (آيا مودم همراهشه؟)
4 - در يك سايت يك سري از مشكلات رو خوندم خواستم ببينم به نظر شما اين مشلات زير چقدر احتمال داره ايجاد بشند.
عين نقل قول:"
فقط ببینید چند نفر مشکلات من رو داشتن
۱. بوت نشدن بی هیچ دلیل موجهی
۲. اجکت کردن دی وی دی های خام
۳. صدای بد هاردیسک بعد از مدت کوتاهی از خرید
۴. بسته نشن لید مک بوک
۵. سوختن وایرلس دستگاه که هرگز هم درست نشد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید "
و در آخر اينكه آيا دركل براي يك دانشجوي مهندسي مكانيك كه بيشتر با نرم افزار هايي مثل CATIA , MATLAB,ANSYS كارميكنه مناسبه؟
بسياربسيار سپاسگزارميشم اگه وقتتنو نميگيرم من رو راهنمايي كنيد.چون ديگه آخر هفته تصميم دارم لپ تاپ رو بگيرم.

قربان شما

با سلام به شما دوست عزیز ،

خب بریم سر سئوالات شما :

1 - ببین من یک آیمک دارم که مال حدودا 4سال پیش ه ، واز پردازنده های اینتل هم استفاده نمی کنه! تا حالا هم خوب داره کار میکنه! از اولش هم هیچ گارانتی ای نداشته!
حالا برای اثبات ، شما با همین الماس پایتخت تماس بگیرید ، ازشون بپرسید که تو این مدتی (فکر کنم حدودا 10 سال)
که تو کار اپل هستید ، چند تا مک بوک و یا مک بوک پرو ویا... رو برای خدمات پس از فروش اوردن؟؟؟

چون قبل از شما زنگ زدم ! جواب رو بهت میدم! فقط یکی ! اونم طرف یک خودکار گذاشته بعد لید رو بسته ! و صفحه نمایش شکسته! که برای تهمیر فرستادن دبی!(دستگاه هم بدون گارانتی بوده!)

ببین من نمی دونم ، تا حالا به چند تا کشور سفر کردی ! اما تو همه جای دنیا ، برندی که پشتش خورده USA ، احتیاجی به گارانتی نداره!!!

2 - من هر دو رد میکنم! به نظر من اپل احتیاجی به گارانتی نداره! ، اما اگر اصرار دارید زیاد فرقی باهم نمیکنند!
الماس پایتخت ، قیمت پایین تری داره ، مدت بیشتری تو کاره اپل ه ! ودر عوض نقش یک ساله که توکاره اپل ه ، اما مرکز خدمات مجهزی در برج نگار (بالاتر از میدان ونک برج نگار طبقه ی دهم!) داره!

3 - محتویات بسته ی خریداری شده ،

خود دستگاه ، آداپتور ، سیم اضافی ، دو دی وی دی (Mac OS X install DVD و Application که شامل ilife ,...) ، دو دفترچه ، دستمال برای پاک کردن LCD

اما از مودم خبری نیست! می تونید جدا تهیه کنید ، من یکسال پیش 60 تومن خریدم!

4 - مشکلات :

1 - همچین چیزی امکان نداره! کلیه ی سیستم های اپل ، بایوس ندارند! پس چه جوری از جای دیگه بوت بشن؟؟؟
همه چی توسط مک کنترل میشه ! من از Mac OS X 10.3 شروع کردم ! تا حالا با همچین چیزی برخورد نکردم!

2 - دوست عزیز ، دستگاه های جدید همگی دارای دی وی دی رایتر ند ، پس چرا باید دی وی دی های خام رو
ایجکت کنند!

یه چیزی در مورد دی وی دی رایتر مک بوک و مک بوک پرو های جدید هیچ صدایی ندارند! حتی ایجکت استراری هم دارند! که رو اکثر مدل ها مثل دل (که خودم استفاده میکنم!) وجود نداره!!

3 - ببین اپل حاضره هارد 5400 دور رو به جای 7200 دور بزاره ، اما صدا نده! من به شما قول میدم! که خاموش و روشن بودن دستگاه ، اصلا قابل تشخیص نیست! چه برسه به صدای هارد!

4 - با چه منطقی ؟؟ لید های جدید که آهنربایی اند!

5 - برای من که پیش نیومده!

اینها همه شایعات بی دلیل و بی اساس ه! شاید اگر 4 سال پیش که مک رو نمی شناختم می شنیدم ، باور می کردم! اما الان! نه!

---------- Post added at 03:38 PM ---------- Previous post was at 03:33 PM ----------

تبليغات شيك و پيروي از اين شعار كه من اونقدر پولدار نيستم كه كالاي ارزون بخرم مدتي هست كه منو ترغيب به خريد محصولات apple كرده، حالا يا مك بوك پرو يا آي مك.
به همين دليل من توي فروم هاي ايروني گاه گداري و اغلب ، جستجوهايي بابت اين موضوع انجام داده ام اما واقعيت اينه كه هنوز دليل كافي و محكمي براي دليل اختلاف مثلن 500 هزار تومني سوني وايو و مك بوك ( به لحاظ سخت افزاري ) پيدا نكرده ام.
لطفن در اين زمينه مرا ياري فرماييد.

مثلا دنبال چه دلیلی هستید ،

یک مثال براتون میزنم ، بنز ماشینه ، پراید هم ماشینه ! آیا شما میتونی بگی دلیلی برای اختلاف قیمت پیدا نکردم؟؟؟

محصولات اپل در همه جای دنیا ، از مدل های مشابه گرونترند!

اپل برای ماشین های دیگه (مدل های مشابه) یک بنز ه!

Microsoft24
31-01-2010, 15:43

احتمالی در کار نیست! 100% مطمئن باش!

کی گفته نداره! دوست خوبم علیرضا شفائی ، نرم افزار xMary معادل مریم در مک او اس ایکس رو نوشته!

در ضمن فونت های سری ایکس هم هستند! که تعدادشون کم نیستند!

شما با نصب Microsoft Office در مک تمام فونت های Microsoft Office که در ویندوزه رو میتونید بریزید !اما فقط انگلیسی!!!

خوب در نهایت نصب ویندوز چاره کار شماست!

arctany
31-01-2010, 17:34
دوستان کسی تا به حال matlab رو mac نصب کرده؟راستی راسته میگن لپتاپ های اپل با windows داغ میکنن؟ لطفا جواب...

Microsoft24
31-01-2010, 18:42
دوستان کسی تا به حال matlab رو mac نصب کرده؟راستی راسته میگن لپتاپ های اپل با windows داغ میکنن؟ لطفا جواب...

من نصب نکردم ! اما مطمئنم که ورژن مک داره!

در مورد داغ کردن ، هم خدمتتون عرض کنم که در شرایط خاص واستفاده ی نادرست ! اونم در محیط ویندوز نه در مک !ممکنه دما یه خورده بالا بره ! که طبیعیه!

اگر با این مشکل مواجه هستید ، بگید تا راه حلش رو بگم!

vimana
01-02-2010, 01:43

خب بریم سر سئوالات شما :

1 - ببین من یک آیمک دارم که مال حدودا 4سال پیش ه ، واز پردازنده های اینتل هم استفاده نمی کنه! تا حالا هم خوب داره کار میکنه! از اولش هم هیچ گارانتی ای نداشته!
حالا برای اثبات ، شما با همین الماس پایتخت تماس بگیرید ، ازشون بپرسید که تو این مدتی (فکر کنم حدودا 10 سال)
که تو کار اپل هستید ، چند تا مک بوک و یا مک بوک پرو ویا... رو برای خدمات پس از فروش اوردن؟؟؟

چون قبل از شما زنگ زدم ! جواب رو بهت میدم! فقط یکی ! اونم طرف یک خودکار گذاشته بعد لید رو بسته ! و صفحه نمایش شکسته! که برای تهمیر فرستادن دبی!(دستگاه هم بدون گارانتی بوده!)

ببین من نمی دونم ، تا حالا به چند تا کشور سفر کردی ! اما تو همه جای دنیا ، برندی که پشتش خورده USA ، احتیاجی به گارانتی نداره!!!

2 - من هر دو رد میکنم! به نظر من اپل احتیاجی به گارانتی نداره! ، اما اگر اصرار دارید زیاد فرقی باهم نمیکنند!
الماس پایتخت ، قیمت پایین تری داره ، مدت بیشتری تو کاره اپل ه ! ودر عوض نقش یک ساله که توکاره اپل ه ، اما مرکز خدمات مجهزی در برج نگار (بالاتر از میدان ونک برج نگار طبقه ی دهم!) داره!

3 - محتویات بسته ی خریداری شده ،

خود دستگاه ، آداپتور ، سیم اضافی ، دو دی وی دی (Mac OS X install DVD و Application که شامل ilife ,...) ، دو دفترچه ، دستمال برای پاک کردن LCD

اما از مودم خبری نیست! می تونید جدا تهیه کنید ، من یکسال پیش 60 تومن خریدم!

4 - مشکلات :

1 - همچین چیزی امکان نداره! کلیه ی سیستم های اپل ، بایوس ندارند! پس چه جوری از جای دیگه بوت بشن؟؟؟
همه چی توسط مک کنترل میشه ! من از Mac OS X 10.3 شروع کردم ! تا حالا با همچین چیزی برخورد نکردم!

2 - دوست عزیز ، دستگاه های جدید همگی دارای دی وی دی رایتر ند ، پس چرا باید دی وی دی های خام رو
ایجکت کنند!

یه چیزی در مورد دی وی دی رایتر مک بوک و مک بوک پرو های جدید هیچ صدایی ندارند! حتی ایجکت استراری هم دارند! که رو اکثر مدل ها مثل دل (که خودم استفاده میکنم!) وجود نداره!!

3 - ببین اپل حاضره هارد 5400 دور رو به جای 7200 دور بزاره ، اما صدا نده! من به شما قول میدم! که خاموش و روشن بودن دستگاه ، اصلا قابل تشخیص نیست! چه برسه به صدای هارد!

4 - با چه منطقی ؟؟ لید های جدید که آهنربایی اند!

5 - برای من که پیش نیومده!

اینها همه شایعات بی دلیل و بی اساس ه! شاید اگر 4 سال پیش که مک رو نمی شناختم می شنیدم ، باور می کردم! اما الان! نه!

M24

سلام M24 عزيز!

خيلي خيلي ازتون ممنونم كه وقت گذاشتيد و با حوصله و دقت جواب داديد.حالا ديگه خيالمو راحت كردين.دو هفته بود كه واقعا فكر انتخاب بين سوني و اپل داشت منو ديوانه ميكرد.ولي اين يك هفته اخير هرچه بيشتر REVIEW ها و تاپيك شما رو خوندم نظرم به اپل مثبت تر و حتي دگرگون شد.ايشالا با خيال آسوده تري ميرم سراغ MB991LL/A . فقط يك سوال ديگه اينكه اين كيس هاي SPECK رو از نقش يا الماس بايد تهيه كنم؟تو كاتالوگ نقش كه بهشون اشاره نشده.

سپاسگزارم

brain
01-02-2010, 12:37
سلام.

براساس تجربه ای که شما با محصولات اپل دارید ، به نظرتون می صرفه که من mb990 رو با قیمت 1.300 از دوبی بخرم ؟

و طرف که قراره بیاره گفتش که mb990 قیمتش از 1.300 شروع میشه تا 1.600 ، به نظرتون چه قطعاتیش میتونه کم و زیاد بشه ؟

Microsoft24
01-02-2010, 15:55
سلام.

براساس تجربه ای که شما با محصولات اپل دارید ، به نظرتون می صرفه که من mb990 رو با قیمت 1.300 از دوبی بخرم ؟

و طرف که قراره بیاره گفتش که mb990 قیمتش از 1.300 شروع میشه تا 1.600 ، به نظرتون چه قطعاتیش میتونه کم و زیاد بشه ؟

دوست من MB991LL/A تو ایران 1700 ه! اونوقت به نظر شما ارزش داره ! به خاطر 100 تومن ، از یک کشور عربی بگیری ! که ممکنه Layout کیبوردت به جای انگلیسی عربی باشه!!!!

Ghoori_Ghoori
01-02-2010, 22:35
سلام دوستان

من می‌خواستم Apple Mac Book MB991LL/A برای کار با Final Cut Pro و کلا تدوین و جلو‌ه‌های ویژه بگیرم... با این کانفیگ:
Processor : C2D2.53G-P
Memory : 4GB
Hard Drive : 250G
Video Drive : N9400
Optica Drivel : DVD-RW
Connectivity : bluetooth, camera
Screen : 13.3"WXGA
Operating System : MAC X Leopard
Colour : نقره ای
Made in : China

آیا به نظر شما انتخاب خوبی هست؟

چه قیمتی بگیرم مناسب هست؟ من خودم 1240000 تومان بهترین قیمتی هست که دیدم، این قیمت مناسبه؟

Microsoft24
02-02-2010, 01:31
سلام M24 عزيز!

خيلي خيلي ازتون ممنونم كه وقت گذاشتيد و با حوصله و دقت جواب داديد.حالا ديگه خيالمو راحت كردين.دو هفته بود كه واقعا فكر انتخاب بين سوني و اپل داشت منو ديوانه ميكرد.ولي اين يك هفته اخير هرچه بيشتر REVIEW ها و تاپيك شما رو خوندم نظرم به اپل مثبت تر و حتي دگرگون شد.ايشالا با خيال آسوده تري ميرم سراغ MB991LL/A . فقط يك سوال ديگه اينكه اين كيس هاي SPECK رو از نقش يا الماس بايد تهيه كنم؟تو كاتالوگ نقش كه بهشون اشاره نشده.

سپاسگزارم

با سلامی دوباره به شما دوست عزیز ،

در مورد این کیس ها ، الماس داره ! اما به شما توصیه میکنم! که از لینک زیر تهیه کنید :

چون انحصار کیس های اسپک ، مک بوک ، مک بوک پرو ، آیفون و.... دست ایناست! بنابراین هر مدلی که بخواهید با هر رنگی رو دارند!

---------- Post added at 01:31 AM ---------- Previous post was at 01:30 AM ----------

سلام دوستان

من می‌خواستم Apple Mac Book MB991LL/A برای کار با Final Cut Pro و کلا تدوین و جلو‌ه‌های ویژه بگیرم... با این کانفیگ:
Processor : C2D2.53G-P
Memory : 4GB
Hard Drive : 250G
Video Drive : N9400
Optica Drivel : DVD-RW
Connectivity : bluetooth, camera
Screen : 13.3"WXGA
Operating System : MAC X Leopard
Colour : نقره ای
Made in : China

آیا به نظر شما انتخاب خوبی هست؟

چه قیمتی بگیرم مناسب هست؟ من خودم 1240000 تومان بهترین قیمتی هست که دیدم، این قیمت مناسبه؟

به نظر من ، برای کار شما 15" خیلی بهترره!

راستی این قیمت شما خیلی پایینه! یعنی امکان نداره زیر 1700 همون MB991LL/A پیدا کنی!

اگر این قیمت واقعیه بگو ما هم چند تا بخریم!

Ghoori_Ghoori
02-02-2010, 07:40
با سلامی دوباره به شما دوست عزیز ،

در مورد این کیس ها ، الماس داره ! اما به شما توصیه میکنم! که از لینک زیر تهیه کنید :

چون انحصار کیس های اسپک ، مک بوک ، مک بوک پرو ، آیفون و.... دست ایناست! بنابراین هر مدلی که بخواهید با هر رنگی رو دارند!

---------- Post added at 01:31 AM ---------- Previous post was at 01:30 AM ----------

به نظر من ، برای کار شما 15" خیلی بهترره!

راستی این قیمت شما خیلی پایینه! یعنی امکان نداره زیر 1700 همون MB991LL/A پیدا کنی!

اگر این قیمت واقعیه بگو ما هم چند تا بخریم!

سلام دوست گرامی

از لطف شما متشکرم

من هم دیروز هرچی سرچ کردم قیمت‌ها بالای 1700000 بود، اما گارانتی بورس زده با قیمت 1240000 با گارانتی طلایی... من مشکوک شدم که شاید اشکالی وجود داره که چنین قیمتی زده! لینکشو ارسال کردم که نظر دوستان رو بدونم، یکدفعه سرم کلاه نره، ولی پست من به عنوان پیام تبلیغاتی شناخته شد، خودمم اخطار دریافت کردم...
حالا من نمی‌دونم قضیه چیه؟ آیا ممکنه اون MB991LL/A تقلبی باشه؟ آیا تقلبیش در بازار هست و یا دلیل دیگری برای ارزونیش هست؟

Ghoori_Ghoori
02-02-2010, 12:02
خوب من زنگ زدم بهشون، اشتباه کرده بودن و تمام خواب و خیال های من برای اپل دار شدن و کار کردن با فاینال کات نقش بر آب شد...:41:

arctany
02-02-2010, 13:45
بله بورس اشتباها قیمت M207 رو زده که البته بازم قیتش مناسبه

Microsoft24
02-02-2010, 14:11
خوب من زنگ زدم بهشون، اشتباه کرده بودن و تمام خواب و خیال های من برای اپل دار شدن و کار کردن با فاینال کات نقش بر آب شد...:41:

دوست عزیز ، ناراحتی نداره دیگه! شما میتونی MC207LL/A رو بگیری! هم رنگش قشنگه! وهم 13"!

تصاویری از MC207LL/A :

دیزانش واقعا بیسته!:46:

اینم مشخصات MC207LL/A :

Apple MacBook MC207LL/A

Part Number: MC207LL/A
Processor: Intel® Core 2 Duo 2.26 GHz Processor Speed (3MB L2 Cache, 1066MHz FSB)
Memory (RAM): 2048 MB DDR3 SDRAM 1066MHz FSB
Hard Drive: 250+GB HDD (5400rpm, Serial-ATA)
Optical Drive: DVD-CD±RW Drive
Battery: 60-Watt-hour lithium-polymer
Display: 13.3'' Glossy WXGA LCD display (1280x800)
Graphics: NVIDIA GeForce 9400M graphics processor with 256MB of DDR3 SDRAM shared with main memory
LAN: Integrated 10/100/1000 Ethernet
Wireless LAN: AirPort Extreme Wi-Fi
Speaker: Built in stereo speakers
BlueTooth: Integrated Bluetooth 2.0 + EDR
I/O: 2x USB 2.0 (up to 480 Mbps)
iSight Camera
Operating System: Mac OS X v10.6 Snow Leopard
Weight: 2.13 kg
Naghsh Warranty 1 Year Warranty in Iran
Original Factory Warranty: 1 Year International Warranty
Country of Origin: Made in China
12,900,000 Rials with Naghsh Warranty

اطلاعات بیشتر :

Microsoft24
02-02-2010, 14:16
بله بورس اشتباها قیمت M207 رو زده که البته بازم قیتش مناسبه

امان از دست اینها!:13::41:

Ghoori_Ghoori
02-02-2010, 22:38
دوست عزیز ، ناراحتی نداره دیگه! شما میتونی MC207LL/A رو بگیری! هم رنگش قشنگه! وهم 13"!

ممنون دوست عزیز، من یکم نگرانیم سرعت کم و رم کمش بودم...

اما یک مدل دیگه هم هست با قیمتی تقریبا مشابه: Mack Book MB240LL/A کانفیگ جفتشون دقیقاً عینه همه، به نظر شما فرقی بین این دو مدل وجود داره؟

arctany
02-02-2010, 23:08
دوست عزیز MB240 دیگه تولید نمیشه رمشم DDR2 هست

Microsoft24
02-02-2010, 23:22
ممنون دوست عزیز، من یکم نگرانیم سرعت کم و رم کمش بودم...

اما یک مدل دیگه هم هست با قیمتی تقریبا مشابه: Mack Book MB240LL/A کانفیگ جفتشون دقیقاً عینه همه، به نظر شما فرقی بین این دو مدل وجود داره؟

خب ببینید ، این مدل اولین مک بوک با بدنه ی آلومینیومی ست ، که در سال 2008 معرفی شد! یه خورده (البته یه خورده که نه!) قدیمی ه! وتولید ش هم توسط اپل Discontinue شده!

می تونید ، تو بازار ایران پیداش کنید !

اما ، به نظر من منطقی نیست!

مک بوک وایت الان رم DDR3 و این مدل رم DDR2 داره !

اتفاقا یکی از دوست های خودم هفته ی پیش خرید ! خیلی ازش راضیه! (از نظر حمل ونقل و زیبایی و کارایی و...!)

بازم میل خودتونه!

Ghoori_Ghoori
03-02-2010, 01:25
مرسی دوستان دقیقا تفاوتشون رو فهمیدم...

البته بین سونی 1lfx و مک MC207 موندم کدوم رو انتخاب کنم. اما به نظرم مک بهتره. چون می‌تونم از فاینال کات استفاده کنم و تو ویندوز فقط می‌تونم از Avid و eduis استفاده کنم...

یه کم هم تردید داشتم که فیلم‌های فول اچ دی رو میشه باهاش تدوین کرد که توی سایت Ex1 خوندم میشه و مشکلی نیست و برای تدوین اچ دی باید حداقل cpu 2.0 core dou و رم یک گیگ باشه... پس فکر کنم همین مک رو بخرم!!! ولی بازم کمی تردید دارم...

zamanphp
03-02-2010, 11:58
الان مدلهائی که تو بازاره همگی ساخت چین هست . آیا مدلهای ساخت آمریکا هم پیدا میشه؟

Microsoft24
03-02-2010, 18:33
الان مدلهائی که تو بازاره همگی ساخت چین هست . آیا مدلهای ساخت آمریکا هم پیدا میشه؟

دوست عزیز ، عرض کنم خدمتتون که :

هیچ کدام از محصولات اپل نه در چین و نه در آمریکا به طور کامل تولید نمی شن!!!!!!

همه ی محصولات اپل از آیپاد شافل تا مک پرو ، در کالیفرنیا ی آمریکا طراحی و تولید ودر چین اسمبل میشند! (یعنی سرهم بندی !)

یعنی شما رو هیچ کدام از محصولات اپل نمی بینید :

Made in China

و یا

Made in USA

بلکه می بینید :

Designed by Apple in California. Assembled in China

آیفون 3G! :

پس شما از ونکور (کانادا) هم بگیرید همینه از تهران هم بگیرید همینه!

Ghoori_Ghoori
03-02-2010, 19:21
دوستان من بالاخره تصمیم گرفتم 500 تومن روی پولم بذارم و MB991LL/A بخرم... اما گارانتی نقش قیمت رو 1820000 تومان زده،... آیا با قیمت 1700000 تا 1760000 گارانتی قابل اعتمادی می شناسید که من بتونم ازشون این لپ تاپ رو بخرم؟

Microsoft24
03-02-2010, 19:40
دوستان من بالاخره تصمیم گرفتم 500 تومن روی پولم بذارم و MB991LL/A بخرم... اما گارانتی نقش قیمت رو 1820000 تومان زده،... آیا با قیمت 1700000 تا 1760000 گارانتی قابل اعتمادی می شناسید که من بتونم ازشون این لپ تاپ رو بخرم؟

انتخاب خوبی ست!:46:

ببینید ، به نظر من که بدون گارانتی بگیرید !(چون احتیاجی بهش نیست!)

اما اگر اصرار دارید ف الماس پایتخت قیمت هاش مناسبه!:10::8::5:

لیست قیمت الماس پایتخت :

arctany
03-02-2010, 22:01
از رادان مک هم با 1.770 میتونید تهیه کنید radanmac.com

Microsoft24
03-02-2010, 22:26
از رادان مک هم با 1.770 میتونید تهیه کنید ولی به نظرم همون الماس بهتر ه radanmac.com

ممنون ، از راهنمایی شما دوست عزیز !

راستی هیچ وقت لینک اینطوری نده! اخطار میگیری ها!!!!

پستت هم ویرایش کن!

من برای خودت میگم!

vimana
04-02-2010, 00:48
سلام
دوستان كسي ميدونه چرا نقش 60 تومن اضافه كرده به قيمت MB991LL/A ؟(احتمال داره به خاطر اين باشه كه پرفروشترين لپ تاپ اپل هست؟) انگار فقط منتظر من بودن.:20:ميخواستم پنج شنبه بخرم. فكر مي كنيدالماس هم اضافه مي كنه؟

mohsenfhm
04-02-2010, 10:56
دوست من MB991LL/A تو ایران 1700 ه! اونوقت به نظر شما ارزش داره ! به خاطر 100 تومن ، از یک کشور عربی بگیری ! که ممکنه Layout کیبوردت به جای انگلیسی عربی باشه!!!!

امید جان شرمنده دخالت می کنم ولی دوستمون mb990 رو اشاره کرده بود که تو ایران هم از 1300 تا 1500 هست:10:

راستی تو سایت نقش قیمت mb991 رو زده 1820 و در قسمت حراجی ها mb991 رو زده 1640 . می خوام ببینم این اختلاف قیمت برای چیه در حالی که کانفیگ ها دقیقا یکی هست؟؟؟:13:

Intel Centrino2 P8700 2.53GHz/4GB DDR3/250+GB SATA/13.3'' WXGA (1280x800)/DVD±RW/Bluetooth/Mac OS X v10.5]

16,400,000 Rials

Intel Centrino2 P8700 2.53GHz/4GB DDR3/250+GB SATA/13.3'' WXGA (1280x800)/DVD±RW/Bluetooth/Mac OS X v10.5

18,200,000 Rials

vimana
04-02-2010, 13:19
راستی تو سایت نقش قیمت mb991 رو زده 1820 و در قسمت حراجی ها mb991 رو زده 1640 . می خوام ببینم این اختلاف قیمت برای چیه در حالی که کانفیگ ها دقیقا یکی هست؟؟؟:13:

Intel Centrino2 P8700 2.53GHz/4GB DDR3/250+GB SATA/13.3'' WXGA (1280x800)/DVD±RW/Bluetooth/Mac OS X v10.5]

16,400,000 Rials

Intel Centrino2 P8700 2.53GHz/4GB DDR3/250+GB SATA/13.3'' WXGA (1280x800)/DVD±RW/Bluetooth/Mac OS X v10.5

18,200,000 Rials[/QUOTE]

سلام دوست عزيز

من هم اول مثل شما تعجب كردم ولي اگه تو پايين صفحه comments رو بخوني نوشته كه خط و خش روي بدنه داره.

aheida_bm
04-02-2010, 13:22
سلام
من می خوام یکی از 2 مدmc207 یا mb990 رو بگیرم. می خواستم بدونم این 2مدل فقط در اندازه های "13 موجودند؟اگه 15" هم دارن قیمتش چنده؟
می سی

Microsoft24
04-02-2010, 14:45
سلام
دوستان كسي ميدونه چرا نقش 60 تومن اضافه كرده به قيمت MB991LL/A ؟(احتمال داره به خاطر اين باشه كه پرفروشترين لپ تاپ اپل هست؟) انگار فقط منتظر من بودن.:20:ميخواستم پنج شنبه بخرم. فكر مي كنيدالماس هم اضافه مي كنه؟

عزیزم هیچ دلیلی نداره!!! دلیل اصلیش اینه که پشت نقش یک کله گنده ست! اگر دقت کنید همه چی رو داره گرون میده!!!

شما یکبار قبل از خرید تشریف ببرید پایتخت ، دو فروشگاه رو تماشا کنید الماس پایتخت ، همیشه مشتری داره ، اما نقش بزور یکی (اونم نه اپل)!

نقش تازه اومده تو کار اپل ، تا بیاد جابیفته طول میکشه!

---------- Post added at 02:45 PM ---------- Previous post was at 02:42 PM ----------

امید جان شرمنده دخالت می کنم ولی دوستمون mb990 رو اشاره کرده بود که تو ایران هم از 1300 تا 1500 هست:10:

16,400,000 Rials

18,200,000 Rials

اتفاقا منظور دوستمون MB991LL/A هست!

خب ، فکر نکنم فرقی داشته باشه!

arash28
04-02-2010, 15:07

سلام دوست عزیز اگر دقت کنید تو قسمت حراجی ها اون پایین نوشته (خط و خش روی بدنه دارد)

arctany
04-02-2010, 15:23
اون .1600 یه بار از تو جعبه در اومده رو بدنش خط افتاده گارانتی هم نداره !

Arashdn
04-02-2010, 16:16
سلام
موقع تحویل گفتن مک بوک ایر چی ها رو چک کنم؟

Microsoft24
04-02-2010, 17:01
سلام
موقع تحویل گفتن مک بوک ایر چی ها رو چک کنم؟

دوست عزیز ، به جایه اینکه چیزی رو چک کنید ! دقت کنید که آکبند کامل باشه! یعنی لیبل اپل باز نشده باشه!

چون این لیبل فقط یکبار قابل باز شدن هست!

البته ، اگر خواستید بگید تالیست وسایل تو جعبه اش رو بگم!

Arashdn
04-02-2010, 17:43
البته ، اگر خواستید بگید تالیست وسایل تو جعبه اش رو بگم!نیکی و پرسش؟

---------- Post added at 05:43 PM ---------- Previous post was at 05:42 PM ----------

بعد روشن کردن لپ تاپ باید مکش رو نصب کنیم (مثل لپ تاپ های که وین اوریجینال دارن)

Microsoft24
04-02-2010, 18:34
نیکی و پرسش؟

---------- Post added at 05:43 PM ---------- Previous post was at 05:42 PM ----------

بعد روشن کردن لپ تاپ باید مکش رو نصب کنیم (مثل لپ تاپ های که وین اوریجینال دارن)

دوست عزیز ، شرمنده! :46: حواسم نبود!!!!!!:20::5:

اما در هر صورت عکس شو میزارم ،

ببینید مک به صورت پیش فرض نصبه!

اما یک پیشنهاد ، اگر فروشنده خواست براتون ویندوز و یا نرم افزار نصب کنه! اجازه ندهید ! حتی اگر رایگان باشه!

البته دیگه خودتتون استادید ! ولی خب دیگه!:10:

Arashdn
04-02-2010, 19:34
ببینید مک به صورت پیش فرض نصبه! میدونم
مثلا وقتی رو لپ تاپی وین باشه موقع روشن کردن یوزر و پسورد میخواد و اینجور چیزا
مک چی؟

Arashdn
04-02-2010, 19:42
شارژشم میره تو خود لپ تاپ؟؟؟؟
یا کیفیش اونجوریه؟

Microsoft24
04-02-2010, 20:08
میدونم
مثلا وقتی رو لپ تاپی وین باشه موقع روشن کردن یوزر و پسورد میخواد و اینجور چیزا
مک چی؟

خب ، مک بوکی که دفعه ی اول روشن می شود ، اول باید Welcome Screen اپل بیاد !

بعد از شما می خواهد که دستگاه رو setup کنید ! مثلا Time Zone خودتون رو مشخص کنید و یا کشور تون رو مشخص کنید ، و یا ...! در آخر هم از شما می خواهد که یوزر بسازید!

mbd1366
04-02-2010, 20:10
چه عجب
یه جا پیدا شد در مورد لب تاپ مورد علاقه من یوخدز بحث بشه :33:
با تشکر از تمام دوستان

Microsoft24
04-02-2010, 20:16
شارژشم میره تو خود لپ تاپ؟؟؟؟
یا کیفیش اونجوریه؟

نه دوست عزیز ، کیف نداره !

اونی که تو عکس میبینید ، سیم اضافه است برای موقعی که مثلا روی میز میزارید!

آداپتور برای مک بوک ایر ، بصورت زیر ه:

اینم تصویری از کابل USB ,...!

---------- Post added at 08:16 PM ---------- Previous post was at 08:13 PM ----------

چه عجب
یه جا پیدا شد در مورد لب تاپ مورد علاقه من یوخدز بحث بشه :33:
با تشکر از تمام دوستان

دوست عزیز نفرمایید !

تا من هستم نمی زارم مثل قبل اپل (ومحصولات مکینتاش) ، تو این فروم فراموش بشه!

شما هم هر سئوالی از مک بوک ایر (ویا سایر محصولات اپل از آیپاد شافل تا مک پرو!) دارید ، بفرمایید ، بنده درخدمتم!:10::8::5:

Arashdn
04-02-2010, 22:18
خب ، مک بوکی که دفعه ی اول روشن می شود ، اول باید Welcome Screen اپل بیاد !

بعد از شما می خواهد که دستگاه رو setup کنید ! مثلا Time Zone خودتون رو مشخص کنید و یا کشور تون رو مشخص کنید ، و یا ...! در آخر هم از شما می خواهد که یوزر بسازید!

Microsoft24
05-02-2010, 03:10
انجام اینکار ها حدودا چقدر زمان میبره؟

یک و یا دو دقیقه از وقت گرانبهای شما!

البته یه وقت شد 2 دقیقه و 30 ثانیه ، به من ربطی نداره ها! بستگی به سرعت تایپ شما داره!!! (البته برای Username ,...)!:8::31:

mbd1366
05-02-2010, 10:56
خدمت از ماست

انتظار داشتم تو کنفرانس بهمن اپل بعد از ipad در مورد مک پرو ها هم خبری مثل استفاده از سی پی یو های بالا بشه اما هیچی نشد که

تا الان صبر کرده بودم واسه همین به نظر شما اگه تا 2 الی 3 ماهه دیگه خبری نیست بریم 911 بخریم از دل دیگه خسته شدم
هرچند که منم دلم می خواست با قیمت بالای لب تاپ یه کارت گرافیک بهتر از این داشت اما چون همین هم بسمه خدامم شکر می کنم . راستی این کیس های اپل خیلی قشنگ بود مرسی

aheida_bm
05-02-2010, 13:59
ای بابا چرا تایید کردن یه نظظر اینقدر طول می کشه!!!!!!!!!!:13:

mohsenfhm
05-02-2010, 22:27
خدمت از ماست

انتظار داشتم تو کنفرانس بهمن اپل بعد از ipad در مورد مک پرو ها هم خبری مثل استفاده از سی پی یو های بالا بشه اما هیچی نشد که

تا الان صبر کرده بودم واسه همین به نظر شما اگه تا 2 الی 3 ماهه دیگه خبری نیست بریم 911 بخریم از دل دیگه خسته شدم
هرچند که منم دلم می خواست با قیمت بالای لب تاپ یه کارت گرافیک بهتر از این داشت اما چون همین هم بسمه خدامم شکر می کنم . راستی این کیس های اپل خیلی قشنگ بود مرسی

سلام

تا جولاي 2010 كه همون اواخر تير ميشه از لپ تاپهاي جديد خبري نيست:10:

Microsoft24
05-02-2010, 22:33
خدمت از ماست

ببین دوست عزیز من قبلا هم گفته بودم ، که امکان آپگرید مک بوک و مک بوک پرو تو ژانویه صفر درصد ه!

اما تو جولای 90 درصده!

می خواهید ، صبر کنید ، باید تا مرداد و شهریور صبر کنید! تازه اون موقع قیمت هاشون یه خورده بالاست!:10:

به نظر من که ، تا قبل از عید بگیرید و تردید هم نکنید !:8::5:

---------- Post added at 10:33 PM ---------- Previous post was at 10:32 PM ----------

ای بابا چرا تایید کردن یه نظظر اینقدر طول می کشه!!!!!!!!!!:13:

دوست عزیز ، زود اومدی ، زود هم می خوای بری !!!

صبور باش!

mohsenfhm
05-02-2010, 22:46

يعني بعد عيد احتمال گروني هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

aheida_bm
06-02-2010, 08:21
سلام
من می خوام یکی از 2 مدmc207 یا mb990 رو بگیرم. می خواستم بدونم این 2مدل فقط در اندازه های "13 موجودند؟اگه 15" هم دارن قیمتش چنده؟
می سی
دوستان می شه لطفا جواب بدین:20:

aheida_bm
06-02-2010, 08:24
ببین دوست عزیز من قبلا هم گفته بودم ، که امکان آپگرید مک بوک و مک بوک پرو تو ژانویه صفر درصد ه!

اما تو جولای 90 درصده!

می خواهید ، صبر کنید ، باید تا مرداد و شهریور صبر کنید! تازه اون موقع قیمت هاشون یه خورده بالاست!:10:

---------- Post added at 10:33 PM ---------- Previous post was at 10:32 PM ----------

دوست عزیز ، زود اومدی ، زود هم می خوای بری !!!

صبور باش!

میشه لطف کنین جواب سوال منم بدین
می سی:11:

zamanphp
06-02-2010, 09:51
به نظر من که ، تا قبل از عید بگیرید و تردید هم نکنید
من اینجا رو متوجه نشدم . منظور امسال تا آخر سال دیگه:31:

mohsenfhm
06-02-2010, 13:55

بله در اين مدلها فقط 13 اينچ موجود هست . مدلهاي 15 اينچ ها اين گونه هستند :

mb 985 LL/A

MB986 LL/A

MC118 LL/A

MC026 LL/A

Microsoft24
06-02-2010, 16:18

يعني بعد عيد احتمال گروني هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببینید ، دوست من ، مثل اینکه فراموش کردین دارید تو ایران زندگی میکنید!!!!!:31::46:

البته بگم ، منظور م اینه که بعضی شرکت ها ، مثل الماس پایتخت و نقش ، تخفیف نوروزی میدن! شما میتونی از این تخفیف استفاده کنید ، اما باید تا هفته ی دوم اسفند صبر کنید!:8:

---------- Post added at 04:17 PM ---------- Previous post was at 04:12 PM ----------

ببینید ، دوست عزیز ، MB207LL/A و MB991LL/A پارت نامبر دو مدل مک بوک و مک بوک پرو ست! که کانفیگ شون 13" اند!

اگر بخواهید ، مک بوک وایت (MB207LL/A) بگیرید ، که همین یه مدل وسمبل اپل ه! (پس فقط 13" ه!)

اما اگر بخواهید ، مک بوک پرو بگیرید ، می تونید بین 13" و 15" و 17" با توجه به بودجه تون انتخاب کنید !!!

اگر زیر 1,800,000 می خواهید بگیرید ، باید حتما 13" بگیرید!

بود جه تون ، رو مشخص کنید ، تا براتون کانفیگ ها رو مقایسه کنم!

---------- Post added at 04:18 PM ---------- Previous post was at 04:17 PM ----------

من اینجا رو متوجه نشدم . منظور امسال تا آخر سال دیگه:31:

بله ، مگه ما چند تا عید داریم!!!!! یدونه ست دیگه! (نوروز و بس!:5:)

aheida_bm
07-02-2010, 19:46
خیلی ممنون ازکمکتون:20:
من فوقش 1500000برا لب تاپ کنار گذاشتم.برا کارای عادی مثله اینترنت و فیلم و گاهی فوتوشاپ می خوامش.به نظرتون کدومش بیشتر به درد من می خوره؟!؟!من خیلی از اپل خوشم میاد و اصلا نمی تونم رو مارک دیگه ای فکر کنم!:41:پلیز هلپ میییی:11:

Microsoft24
08-02-2010, 15:11
خیلی ممنون ازکمکتون:20:
من فوقش 1500000برا لب تاپ کنار گذاشتم.برا کارای عادی مثله اینترنت و فیلم و گاهی فوتوشاپ می خوامش.به نظرتون کدومش بیشتر به درد من می خوره؟!؟!من خیلی از اپل خوشم میاد و اصلا نمی تونم رو مارک دیگه ای فکر کنم!:41:پلیز هلپ میییی:11:

خب ، پس با این حساب MB990LL/A راست کار شماست !

این کانفیگش :

Apple MacBook Pro MB990LL/A

Part Number: MB990LL/A
Processor: Intel® Centrino2 P8400 2.26 GHz Processor Speed (3MB L2 Cache, 1066MHz FSB)
Memory (RAM): 2048MB DDR3 SDRAM
Hard Drive: 160GB HDD (5400rpm, Serial-ATA)
Optical Drive: DVD±RW Super Drive DL
Battery: 60-watt-hour lithium-polymer
Display: 13.3'' WXGA LED-backlit Glossy display (1280x800)
Graphics: NVIDIA GeForce 9400M graphics processor with 256MB of DDR3 SDRAM shared with main memory
Wireless LAN: Integrated Wi-Fi (802.11n)
BlueTooth: Built-in Bluetooth 2.1 + EDR
I/O: 2x USB 2.0 / VGA-Out / 1x FireWire 800
Other: Mini DisplayPort , iSight Camera, Backlit Keyboard, Multi-Touch trackpad
Precision aluminum unibody,SD card slot
Operating System: Mac OS X v10.5 Leopard
Weight: 2.04 Kg
14,900,000 Rials with Naghsh Warranty

اینم عکسش :

به نظر من که تو این رنج قیمت عالیه !!!

mohsenfhm
08-02-2010, 22:16
بله همان طور كه اميد جان گفت اين مدل كار شما رو راه ميندازه . در آينده هم ميتونيد رم 2 يا 4 گيگ بندازيد كه ديگه عالي بشه :8:

abolo
10-02-2010, 10:42
سلام دوستان اگر ممکنه یک مدل لپتاپ اپل به من معرفی کنید که در حد 1 ملیون بیشتر نشه؟ مرسی.

Arashdn
10-02-2010, 15:46
سلام
امروز میرم مک بوک ایر ام ر تحویل بگیرم
توصیه ای ندارید؟

Microsoft24
10-02-2010, 16:11
سلام دوستان اگر ممکنه یک مدل لپتاپ اپل به من معرفی کنید که در حد 1 ملیون بیشتر نشه؟ مرسی.

شرمنده دوست عزیز ، همچین مدلی رو نداریم!!!

---------- Post added at 04:11 PM ---------- Previous post was at 04:09 PM ----------

سلام
امروز میرم مک بوک ایر ام ر تحویل بگیرم
توصیه ای ندارید؟

می تونم بدونم ، از کجا تحویل می گیرید؟؟؟

ولی یک توصیه ، اگر فروشنده خواست ویندوز و یا برنامه های مک رو نصب کنه ، حتی رایگان ، اجازه نده!!!

Arashdn
10-02-2010, 21:27
اینجا شهرستانه
یارو خودش مک بوک ایر رو دید سه ساعت خشکش زده بود ...
نذاشتم حتی بهش دست بزنه ....

Microsoft24
11-02-2010, 03:35
اینجا شهرستانه
یارو خودش مک بوک ایر رو دید سه ساعت خشکش زده بود ...
نذاشتم حتی بهش دست بزنه ....

کار خوبی کردی !!!:10:

abolo
11-02-2010, 12:19
دوست عزیز اگر ممکنه ارزونترینش و با کانفیگ و مدلش به من معرفی کنید.

Microsoft24
12-02-2010, 04:11
دوست عزیز اگر ممکنه ارزونترینش و با کانفیگ و مدلش به من معرفی کنید.

اینم ارزونترین لپ تاب اپل ، یعنی MC207LL/A :

هم رنگش قشنگه! وهم 13"!

تصاویری از MC207LL/A :

دیزانش واقعا بیسته!:46:

اینم مشخصات MC207LL/A :

Apple MacBook MC207LL/A

Part Number: MC207LL/A
Processor: Intel® Core 2 Duo 2.26 GHz Processor Speed (3MB L2 Cache, 1066MHz FSB)
Memory (RAM): 2048 MB DDR3 SDRAM 1066MHz FSB
Hard Drive: 250+GB HDD (5400rpm, Serial-ATA)
Optical Drive: DVD-CD±RW Drive
Battery: 60-Watt-hour lithium-polymer
Display: 13.3'' Glossy WXGA LCD display (1280x800)
Wireless LAN: AirPort Extreme Wi-Fi
BlueTooth: Integrated Bluetooth 2.0 + EDR
I/O: 2x USB 2.0 (up to 480 Mbps)
iSight Camera
Weight: 2.13 kg
12,900,000 Rials with Naghsh Warranty

اطلاعات بیشتر :

Arashdn
12-02-2010, 07:54
ارزون ترین مک بوک پرو چیه؟ (قیمت های نقش رو دیدم)
قیمت کلی بازار رو میخوام

Microsoft24
12-02-2010, 18:11
ارزون ترین مک بوک پرو چیه؟ (قیمت های نقش رو دیدم)
قیمت کلی بازار رو میخوام

ارزون تریم مک بوک پرو MB990LL/A ه! که 13" ه!

قیمت هم تا 100,000 تومن زیر قیمت نقش میتونی پیدا کنی ! (البته بدون گارانتی!)

Arashdn
12-02-2010, 19:45
ارزون تریم مک بوک پرو MB990LL/A ه! که 13" ه!

قیمت هم تا 100,000 تومن زیر قیمت نقش میتونی پیدا کنی ! (البته بدون گارانتی!)

Microsoft24
12-02-2010, 20:32
مشخصاتشم لطف میکنید؟

بفرمایید :

Processor: Intel® Centrino2 P8400 2.26 GHz Processor Speed (3MB L2 Cache, 1066MHz FSB)

به کانفیگش نگاه نکن! فلفل نبین چه ریزه ست!

Arashdn
12-02-2010, 20:37
بفرمایید :

به کانفیگش نگاه نکن! فلفل نبین چه ریزه ست!

اقلا هاردش یه کم بیشتر باشه

Microsoft24
12-02-2010, 20:43
آخه این خیلی ریزه

اقلا هاردش یه کم بیشتر باشه

شرمنده ، درشت تر نداره!!!:31:

نظرت درباره ی MC207LL/A این چیه!

به نظر من ، خیلی زیباست!

هاردش هم 250GB ه!

Arashdn
12-02-2010, 20:55
من مک بوک پرو میخوام

Microsoft24
12-02-2010, 21:06
من مک بوک پرو میخوام

اگر منظور از پرو (پروفشنال ه!!) ، به نظر من که MC207LL/A از صد تا مک بوک پرو ، پرو تره!!!

ببین زیبایی این مدل ، غیر قابل انکاره!:5:

Arashdn
12-02-2010, 21:15
ببین زیبایی این مدل ، غیر قابل انکاره!
ببین من کسی هم که لپ تاپ پاره آجر باشه یا لپ تاپ برام فرقی نداره
من ظاهرش برام مهم نیست
استحکام
سخت افزار
نرم افزار
بره من مهمه
والسلام

Microsoft24
12-02-2010, 21:37
ببین من کسی هم که لپ تاپ پاره آجر باشه یا لپ تاپ برام فرقی نداره
من ظاهرش برام مهم نیست
استحکام
سخت افزار
نرم افزار
بره من مهمه
والسلام

خب این نشون میده ، شما زیاد حساب کتاب میکنی !

بیخیال همشون ! بعضی موقعه ها تو زندگی باید با دلت تصمیم بگیری نه با کله ات!!!:46:

بگذریم ،

MC207LL/A تمام اینا رو داره!!!!

استحکام
سخت افزار
نرم افزار

Arashdn
12-02-2010, 23:28
خب به طور کلی فرق مک بوک و مک بوک پرو چیه؟

nimanz
13-02-2010, 00:12
با سلام خدمت دوستان بسیار عزیزم بویژه جناب Microsoft24
وقت بخیر

می خواستم یک نوت بوک بگیرم . . . حالا فرقی نمیکنی چی باشه :46:
چند وقت پیش اپل رو تو نمایشگاه مشهد دیدم (که تا به حال به این موضوع توجه نمی کردم) برام جالب بود . . . ویژگی ها و طراحی فوق العاده اش.
- هر چند کار من با نوت بوک، کار خاصی نیست ولی چون همیشه پشت سیستمم هستم برای کارهای گوناگون (اینترنت، مدیا، بازی، میکس و مونتاژ فیلم - البته برای خودم :46: - و بطور کلی از این جور کارها و گاها" نرم افزارهای رشته الکترونیک) و وقتی از سیستمم جدا میشم عذاداری هست:13:و با توجه به این نکته که زمان های بیرون بودنم هم کم نیست و حوصله پیدا کردن سیستم (کافی نت و . . . ) را ندارم !
مایل بودم نظرتون رو درباره خرید نوت بوک بدونم ؟ مایل هستم که زمان دشارژ باتری بالا و قطعات خوبی و قوی ای داشته باشه.

- * من طی بررسی هائی که (در این تاپیک جالب و خیلی خوب) داشتم . . . به mb991 رسیدم . . . فکر کنم گزینه اقتصادی ائی باشه . . .

* ضمنا" درباره هزینه های کلی استفاده و نگهداری سیستم های اپل (در مقایسه با ویندوز) هم کمی توضیح می خواستم ؟ (البته با این توجه که تا بحال با غیر از ویندوز کار نکردم؛ ولی علاقمندم).
- از کجا بخرم ؟ برای گارانتی هم که فرمودید بدون گارانتی مستحبه !
- نرم افزار های مرتبط با کارهای من موجود هست یا نه ؟
- مکان برقراری شبکه با سیستم های دیگر (ویندوز) وجود داره ؟
- فایل هایی که در ویندوز شناسائی میشن در مکینتاش هم قابل شناسائی هستند ؟
- مزایا و معایب مکینتاش نسبت به ویندوز چیست ؟

* در یک تاپیک (البته در سایت دیگری) دیدم متعلقات نوت بوک (در داخل جعبه) را این طوری گفته : سیستم عامل ، آداپتور ، راهنما ، ریموت کنترل؛ این مطلب صحت داره ؟

با احترام و سپاس از شما دوستان عزیز

Microsoft24
13-02-2010, 03:43
خب به طور کلی فرق مک بوک و مک بوک پرو چیه؟

فرق ش زیاده !!

در کانفیگ ،

در دیزاین ،

در کاربرد ،

به طور کلی پروفشنال ه دیگه !!!

Microsoft24
13-02-2010, 03:49
با سلام خدمت دوستان بسیار عزیزم بویژه جناب Microsoft24
وقت بخیر

می خواستم یک نوت بوک بگیرم . . . حالا فرقی نمیکنی چی باشه :46:
چند وقت پیش اپل رو تو نمایشگاه مشهد دیدم (که تا به حال به این موضوع توجه نمی کردم) برام جالب بود . . . ویژگی ها و طراحی فوق العاده اش.
- هر چند کار من با نوت بوک، کار خاصی نیست ولی چون همیشه پشت سیستمم هستم برای کارهای گوناگون (اینترنت، مدیا، بازی، میکس و مونتاژ فیلم - البته برای خودم :46: - و بطور کلی از این جور کارها و گاها" نرم افزارهای رشته الکترونیک) و وقتی از سیستمم جدا میشم عذاداری هست:13:و با توجه به این نکته که زمان های بیرون بودنم هم کم نیست و حوصله پیدا کردن سیستم (کافی نت و . . . ) را ندارم !
مایل بودم نظرتون رو درباره خرید نوت بوک بدونم ؟ مایل هستم که زمان دشارژ باتری بالا و قطعات خوبی و قوی ای داشته باشه.

با احترام و سپاس از شما دوستان عزیز

خب ، یکی یکی میرم جلو ، که قاطی نشه !

- * من طی بررسی هائی که (در این تاپیک جالب و خیلی خوب) داشتم . . . به mb991 رسیدم . . . فکر کنم گزینه اقتصادی ائی باشه . . .

اولا MB991LL/A گزینه ی مناسبی برای شماست ، چون کانفیگ خوبی رو در کنار زیبایی بدنه ی آلو مینیویمی داره!

* ضمنا" درباره هزینه های کلی استفاده و نگهداری سیستم های اپل (در مقایسه با ویندوز) هم کمی توضیح می خواستم ؟ (البته با این توجه که تا بحال با غیر از ویندوز کار نکردم؛ ولی علاقمندم).

بهتره که از قاب های speck برای جلو گیری از خط افتادن رو بدنه استفاده کنید !

- از کجا بخرم ؟ برای گارانتی هم که فرمودید بدون گارانتی مستحبه !

ببینید من نمی دونم ، می تونید از فروشگاه نقش ، الماس پایتخت ، رادان مک ، اپل ایران و... بخرید!

بله ، گارانتی در این مورد زیاد مهم نیست!(مگر اینکه زیادی وسواس به خرج بدید!)

- نرم افزار های مرتبط با کارهای من موجود هست یا نه ؟

من نمی دونم شما از چه نرم افزار هایی استفاده میکنید!

اما در هر صورت دو حالت داره ، یا هست ، یا نیست! :31:
اگر باشه ، که چه بهتر !
اگر هم نباشه مشکلی نیست یه ویندوز کنار مک نصب میکنید !:46:

- مکان برقراری شبکه با سیستم های دیگر (ویندوز) وجود داره ؟

بله که وجود داره! :13:

- فایل هایی که در ویندوز شناسائی میشن در مکینتاش هم قابل شناسائی هستند ؟

دوست عزیز ، در این مورد خیالتون راحت ، حتی PDF هم بصورت پیش فرض توسط مک باز میشه!!

اگر هم ، یک در هزار نشد ، مشکلی نیست یه ویندوز کنار مک نصب میکنید !:46:

- مزایا و معایب مکینتاش نسبت به ویندوز چیست ؟

ببینید ، مک سیستم عامل قدرتمندی ست که از هسته ی یونیکس استفاده میکنه! و خود اپل امنیت ش رو تضمین کرده!

ویندوز هم سیستم عاملی ست ، که امنیتش صفره! خودتون ببینید چند تا آنتی ویروس و اسپای ور و فایر وال برای ویندوز داریم!!!!

ولی درکل زیاد به این موضوع مک یا ویندوز فکر نکن ! چون هر جا احساس کردی که مک داره کم میاره (که نمیاره!) ، یه ویندوز کنار مک نصب میکنید !:46:

* در یک تاپیک (البته در سایت دیگری) دیدم متعلقات نوت بوک (در داخل جعبه) را این طوری گفته : سیستم عامل ، آداپتور ، راهنما ، ریموت کنترل؛ این مطلب صحت داره ؟

خیر ، متعلقات جعبه :

آداپتور ، سیم افزایش طول ، دستمال تمیز کننده LED ، دو دفتر چه ی راهنما! ، و دو دی وی دی ست! (یکی برای نصب سیستم عامل و دیگری برنامه های پیش فرض)

ریموت مربوط به سال 2008 بوده ، اونم مک بوک !نه مک بوک پرو!:27:

سئوال دیگه ای هم بود ، بپرسید!

موفق باشید !:8::5::10:

brain
13-02-2010, 12:26
سلام.
ببخشید یه سوال:
باطری mb990 از نوع لیتیوم یون هستش؟
nimanz
13-02-2010, 14:09
سلام و عصر بخیر Microsoft24:10:
فوق العاده فوق العاده فوق العاده عالی بود !!!
مرسی.
من در صفحه دکمه تشکر را پیدا نکردم و گرنه تا الان سوخته بود !:46::11::11::11::40:
فکر نکنم روابط عمومی شرکت کبیر اپل کبیر هم اینطوری باشه !!! :10:
بطور کلی : فرمودید که مک (991) گزینه ایده عالی هست ؛ در فرمایشاتون اشاره به نصب ویندوز کردید!
امکان نصب بدون دردسر هست ؟
بصورت مستقیم یا با واسطه نرم افزاری ؟ در این تاپیک صحبت از دوآل کردن مکینتاش با ویندوز (مثلا" 7) شد؛ با فرض این موضوع که 100 مشکلی نیست (که شما هم فرمودید) درایور های قطعات برای ویندوز 7 هم پیدا میشه ؟
در صورت استفاده از ویندوز که گفته شده سیستم داغ میکنه، علت چیست و آیا امکان داره مصرف باتری هم کاهش پیدا کنه یا نه ؟
در حال حاضر در مشهد 2 فروشگاهی که اپل مک بوک پرو عرضه می کنند را بازدید کردم، قیمت هاشون تقریبا" با 10 تا 20 تومان بالا پائین در یک سطح هست. یکی میگه گارانتی میکنم و دیگری بیمه (البته هر دو 1 ساله هست). من بطور کل شک دارم.بنظرم اورجینال فروشن (البته از اون لحاظ). ویندوز هم نصب میکنند (البته در صورت تمایل که شما فرمودید فروشنده دست زد . . . قطعش کن !!!:19:)
حالا من از مشهد بگیرم یا تهران ؟!
زمان خرید چه موقعی بهتر هست ؟ (چون فرمودید گاها" قیمت ها افزوده می شود !)
Accessorie های لازم در زمان خرید (مانند قاب speck) چه چیز هایی هست ؟
چه ویندوزی پیشنهاد می کنین ؟

با احترام و سپاس

Microsoft24
13-02-2010, 16:58
سلام.
ببخشید یه سوال:
باطری mb990 از نوع لیتیوم یون هستش؟
خیر ، از نوع لیتیوم پلیمر هست!!!

لیتیم یون که تا 7 ساعت دوامی نداره!

nimanz
13-02-2010, 21:27
با سلام و شب بخیر

*2 نکته بود که فکر کردم بهتر است از خدمتتون جویا شوم :

1- چرا گفته می شود با برخورد ضربه کوچکی به مانیتور تصویر قطع شده و دیگر چیزی نمایش نمی دهد ؟ (البته به نحوه استفاده و نگهداری هم بستگی دارد ؛ ولی این موضوع را در مورد نوت بوک های اپل می گویند)

2- چرا گفته می شود اگر برای ریجستری در اینترنت ، از ایران، فارسی و این موارد استفاده شود ، حافظه دستگاه (هارد) قفل می کند و دیگر قادر به کار کردن نیست ؟ من ارتباط بین این دو مقوله را متوجه نمی شوم ، اخر مگر چه ارتباطی دارد ؟؟؟!!!

با احترام و سپاس

nimanz
13-02-2010, 23:55
یک نکته دیگر :
در نوت بوک های دیگر امکان ارتقاء برخی قطعات هست، در مورد نوت بوک های اپل هم چنین چیزی هست ؟
در چه مواردی ؟ (البته بیشتر منظورم بر روی mb991 هست)
در مورد هارد و گرافیک امکان پذیر هست ؟
در مباحث قبلی از مودم صحبت به میان اومده، مودمی که خود شما خریدید ( دوست عزیزم M24) چگونه است ؟
آیا مانند برخی از نوت بوک های دیگر امکان اتصال به مانیتور ال سی دی یا تلویزیون اچ دی وجود دارد ؟ (هر چند ، پورت خروجی تصویر رو در اطراف mb991 ندیدم).

Microsoft24
14-02-2010, 16:58
با سلام و شب بخیر

-------------------------------------- ویرایش شد --------------------------------------

سلام و عصر بخیر Microsoft24
فوق العاده فوق العاده فوق العاده عالی بود !!!
مرسی.
من در صفحه دکمه تشکر را پیدا نکردم و گرنه تا الان سوخته بود !

خب با سلام به شما دوست عزیز ،

دوست عزیز ، شرمنده می فرمایید ! :10:

سئوالات شما جوریه که باید، یکی یکی برم جلو ، که قاطی نشه !

- فرمودید که مک (991) گزینه ایده عالی هست ؛ در فرمایشاتون اشاره به نصب ویندوز کردید! امکان نصب بدون دردسر هم هست ؟ بصورت مستقیم یا با واسطه نرم افزاری ؟ در این تاپیک صحبت از دوآل کردن مکینتاش با ویندوز (مثلا" 7) شد

بله ، نصب ویندوز یکی از قابلیت های سیستم عامل مک هست ، شما به راحتی می تونین هر ویندوزی که خواستین رو نصب کنید ، هر وقت هم که خسته شدید ، به راحتی با کلیک بر روی Restore Macintosh HD مک بوک شما ، میشه عین قبل از نصب ویندوز ! به نرم افزار خاصی احتیاج نیست ! خیلی ساده ست! هیچ دانشی هم نمی خواد !

خود مک ، پارتیشن ویندوز رو میسازه ،
خود مک با دی وی دی ویندوز بوت میکنه ،
و...

اینو ببینید :

- با نصب ویندوز 7 درایورهای قطعات برای ویندوز 7 هم پیدا میشه ؟

ببین ، یادته گفتم ، 2 تا دی وی دی تو جعبه اش هست ،

خب یکی از این دی وی دی ها سیستم عامل مک هست ویا به اصطلاح Mac OS X Install DVD به این دی وی دی ، دی وی دی شماره ی یک می گویند!

و دیگری ، نرم افزار هایی که بصورت Preinstalled هستند !(یعنی پیش فرض نصب ه مثل : ilife ,...)ه این دی وی دی ، دی وی دی شماره ی دو می گویند!

تو دی وی دی شماره ی یک ، فولدری به نام بوت کمپ وجود داره ، شما فقط کافیه بوت کمپ رو نصب کنید ، خودش همه ی درایور ها رو بصورت اتو ماتیک و متناسب با کانفیگ تون نصب مبکنید!

اگر بگم این دی وی دی شماره ی یک Universal هست ، باورتون میشه؟؟

یعنی درایور های ویندوز کلیه سیستم های اپل توشه !:18: یعنی شما می تونید روی یک آی مک نصبش کنید ! :18:
این بوت کمپ که تصمیم میگیره چی باید روی چه سیستمی نصب بشه!! جالبه نه؟

- در صورت استفاده از ویندوز که گفته شده سیستم داغ میکنه، علت چیست و آیا امکان داره مصرف باتری هم کاهش پیدا کنه یا نه ؟

خب ببینید ، 90% این حرف ها شایعات ه! با رعایت کردن چند نکته ی ساده ، دمای ویندوز شما به هیچ وجه از مک بیشتر نمیشه!!!

برای اثبات این موضوع ، عکس های زیر از مک بوک پرو خودم گرفتم ، دما رو ببینید :

تصویر شماره ی یک : مک :

تصویر شماره ی دو : ویندوز هفت 64 بیت :

- طی روزهای اخیر از 2 فروشگاهی که در حال حاضر در مشهد نوت بوک اپل مک بوک پرو عرضه می کنند را بازدید کردم ، قیمت هاشون تقریبا" با 10 تا 20 تومان بالا پائین در یک سطح هست. یکی میگه گارانتی میکنم و دیگری بیمه (البته هر دو 1 ساله هست). من بطور کل شک دارم و بطور کلی 185 ~ 187 هزار تومان هست که گویا در تهران 176 هزار تومان هست؛ حالا بهتر هست از مشهد بگیرم یا تهران ؟!

ببینید ، در همه جای دنیا برند ی که پشتش خورده USA احتیاجی به گارانتی نداره!

از هر کس میگیری ، یک نکته رو داشته باش ، جعبه ی مک بوک به هیچ وجه نباید باز شده باشد!!!!

من برای مشهدی ها احترام خاصی قائلم ،

اما با وجود این از تهران بگیری ، بهتره!!!:11:

- زمان خرید چه موقعی بهتر هست ؟ (چون فرمودید گاها" قیمت ها افزوده می شود !)

در حال حاضر ،هفته ی دوم اسفند!:10:

- Accessorie های لازم در زمان خرید (مانند قاب speck) چه چیزهایی هست ؟

بستگی به خودتتون داره ، مثلا من کیبورد و موس بیسم و ریموت اپل رو هم دارم!

- چه ویندوزی برای نصب و استفاده پیشنهاد می کنین ؟

اینو تو دو جمله بهتون میگم ،

1 - ویندوزی که متناسب با کانفیگ شما باشه ؛ یعنی شما اگر 4GB رم دارین باید یه ویندوز 64 بیتی نصب کنید! با نصب ویندوز 32 بیتی هم 4GB رم تون شناسایی نمیشه! از طرفی پروسس CPU و در نتیجه دمای مک بوک شما بالا میره!

2 - از نصب ویندوز هایی که بصورت Preative کرک شده اند ! جدا پرهیز کنید!

نوع ویندوز هم بستگی به خودتتون داره !من از هفت 64 بیت استفاده میکنم! و تا حالا هم مشکلی نداشتم!

1- چرا گفته می شود با برخورد ضربه کوچکی به مانیتور تصویر قطع شده و دیگر چیزی نمایش نمی دهد ؟ (البته به نحوه استفاده و نگهداری هم بستگی دارد ؛ ولی این موضوع را در مورد نوت بوک های اپل می گویند)

تا منظور از ضربه چی باشه!!!!!:18:

ببینید مانیتور نوت بوک های اپل ، LG LED هست ! به جرات می تونم بگم اولین نوت بوکی ست که از صفحه نمایش LED استفاده میکنه! اگر دقت کنید تو برند های مشابه ، مانیتور LED نیست ! بلکه LCD با نور LED ست!

بنابراین ، اگر شما یه خودکار بزارین رو کیبورد و لید رو ببندید ، این دیگه ضربه نیست! این باعث شکسته شدن LED میشه!

2- چرا گفته می شود اگر برای ریجستری در اینترنت ، از ایران، فارسی و این موارد استفاده شود ، حافظه دستگاه (هارد) قفل می کند و دیگر قادر به کار کردن نیست ؟ من ارتباط بین این دو مقوله را متوجه نمی شوم ، اخر مگر چه ارتباطی دارد ؟؟؟!!!

دوست عزیز ، ار تباطی بین این دو نیست که شما بخواهید متوجه بشین ! اینها شایعاته!

اپل تو سیستم عامل جدید مک یعنی Snow Leopard زبان فارسی رو هم اضافه کرده! و با ایران مشکلی نداره!

تو تصویر بالا دقت کنید ، تقویم خود مک فارسی داره!:18:

سئوال دیگه ای بود بفرمایید !:10:

Microsoft24
14-02-2010, 17:16
یک نکته دیگر :

در نوت بوک های دیگر امکان ارتقاء برخی قطعات هست، در مورد نوت بوک های اپل هم چنین چیزی هست ؟

ببینید من و شما داریم تو ایران عزیز زندگی میکنیم! کشوری که در حال توسعه ست! و تا حالا خوب جلو اومده!

پس اگر بگم خیر تعجب نکنید!!!

شما حتی رم رو نمی تونید ارتقا بدین! رم محصولات اپل مک مموری ه!

در مورد هارد و گرافیک امکان پذیر هست ؟

گرافیک که دوست عزیز اگر شما تو ونکور کانادا هم بودید نمیشد!:18:

اما هارد میشه ! چون خودم چند سال پیش رو مک بوک قبلیم این کار رو کردم!

در مباحث قبلی از مودم صحبت به میان اومده، مودمی که خود شما خریدید ( دوست عزیزم M24) چگونه است ؟

اگر منظور شما از مودم ، مودم دایل آپ هست ! Apple USB Modem رو باید جدا گانه تهیه کنید !
من 8 ماه پیش خریدم 65,000 تومن!

ببینید :

آیا مانند برخی از نوت بوک های دیگر امکان اتصال به مانیتور ال سی دی یا تلویزیون اچ دی وجود دارد ؟ (هر چند ، پورت خروجی تصویر رو در اطراف mb991 ندیدم).

تو این مورد مشکلی نیست !

خروجی Mini Display Port برای همی کاراست!

البته تبدیلش رو باید جدا گانه بخرید!

سه تا تبدیل برای این پورت هست :

1 - VGA

2 - DVI

3 - HDMI

بسته به نیازتو ن ، هر کدوم خواستید بخرید! مثلا من HDMI رو خریدم!

موفق باشید!

nimanz
14-02-2010, 23:28
با سلام و شب بخیر خدمت شما دوست عزیزم Microsoft24:10::11:

اول از همه یک موضوعی را خدمتتون بگم : من تا به الان از تمام مطالبی که شما برای من نوشته بودید (و در تاپیک های دیگر هم از شما مشاهده کردم) در حال ساخت یک پی دی اف آموزشی هستم، البته با توجه به این نکته که نام شما هم در اول آن ذکر کردم. فایل جالبی داره میشه. (البته هنوز اول کار هست؛ معمولا" من همیشه همین کار را انجام میدم که بعدا" دچار مشکل نشم:5:، شاید بگین چقدر وقت آزاد داری:8: !). به هر حال پروژه فوق العاده عالی هست (با داشتن راهنمائی های شما:46::11::10:).

یک مسئله : رشته من برق گرایش الکترونیک هست و با نرم افزارهائی (مثل : pspice , orcad, matlab, برنامه نویسی میکرو ها و . . . ) سروکار دارم؛ با روشی نصب ویندوزی که شما به آن اشاره کردید، امکان استفاده از این موارد هم هست ؟
درکل، تمام نرم افزارهای محیط ویندوز قابل اجرا هست ؟

* نکته مهم : اگر من در مطالبی در جائی ناخواسته جسارتی شده ، جدا" عذر خواهی میکنم:11:؛ چون دیدم یکی از پست ها را جواب ندادید گفتم، البته آن را در پست بعد ویرایش کردم!

nimanz
14-02-2010, 23:39
امروز عصر یک فروشگاه دیگر هم پیدا کردم. جالبه که بگم (به نوعی) نمایندگی نقش تهران هست. تمام کالاهای آن را با همان قیمت می دهد.
در این مورد نظرتان چیست ؟
* با این توجه که من در تاپیکی دیدم شما اشاره به الماس کردین و گفته بودین همیشه مشتری داره و نقش یکیش هم بزور داره ! گویا مدیر نقش، یک فرد . . . هست !!!:13:
البته اگر جائی نادرست نقل قول شده عفو بفرمائین.

Microsoft24
15-02-2010, 02:36
با سلام و شب بخیر خدمت شما دوست عزیزم Microsoft24:10::11:

اول از همه یک موضوعی را خدمتتون بگم : من تا به الان از تمام مطالبی که شما برای من نوشته بودید (و در تاپیک های دیگر هم از شما مشاهده کردم) در حال ساخت یک پی دی اف آموزشی هستم، البته با توجه به این نکته که نام شما هم در اول آن ذکر کردم. فایل جالبی داره میشه. (البته هنوز اول کار هست؛ معمولا" من همیشه همین کار را انجام میدم که بعدا" دچار مشکل نشم:5:، شاید بگین چقدر وقت آزاد داری:8: !). به هر حال پروژه فوق العاده عالی هست (با داشتن راهنمائی های شما:46::11::10:).

با سلام به شما دوست عزیز ؛

اتفاقا خوب کاری میکنید ، راستش رو بخواهید خودمم می خواستم ، این کار رو بکنم! اما وقت نداشتم!

یک مسئله : رشته من برق گرایش الکترونیک هست و با نرم افزارهائی (مثل : pspice , orcad, matlab, برنامه نویسی میکرو ها و . . . ) سروکار دارم؛ با روشی نصب ویندوزی که شما به آن اشاره کردید، امکان استفاده از این موارد هم هست ؟
درکل، تمام نرم افزارهای محیط ویندوز قابل اجرا هست ؟

ببینید ، ویندوز که همون ویندوزه ! چه فرقی داره! پس تمام نرم افزار های محیط ویندوز در ویندوز نصب شده به وسیله ی بوت کمپ قابل اجرا هستند!!!

من خودم با VS 2008 SP1 برنامه کامپایل میکنم! شما هم هر چی دوست داری میتونی نصب کنی !

* نکته مهم : اگر من در مطالبی در جائی ناخواسته جسارتی شده ، جدا" عذر خواهی میکنم:11:؛ چون دیدم یکی از پست ها را جواب ندادید گفتم، البته آن را در پست بعد ویرایش کردم!

نه دوست من ، اون پست رو هم بعد دیدم!:11:

Microsoft24
15-02-2010, 02:43
امروز عصر یک فروشگاه دیگر هم پیدا کردم. جالبه که بگم (به نوعی) نمایندگی نقش تهران هست. تمام کالاهای آن را با همان قیمت می دهد.
در این مورد نظرتان چیست ؟
البته اگر جائی نادرست نقل قول شده عفو بفرمائین.

فکر خوبی ست ! ابه نظر من از همون نقش بگیرید !

* با این توجه که من در تاپیکی دیدم شما اشاره به الماس کردین و گفته بودین همیشه مشتری داره و نقش یکیش هم بزور داره ! گویا مدیر نقش، یک فرد . . . هست

اینو درست گفتم ، اما نه در مورد خرید مک بوک ! بلکه در مورد بالا بودن قیمت ها ی لوازم جانبی اپل!!!

برای مثال مانیتور 24" اپل رو الماس میده 1,100,000 تومن و نقش میده 1,300,000 تومن!

مجیک موس رو الماس میده 100,000 تومن و نقش میده 130,000 تومن!

و...

شما خیالتون راحت ! باشه !
فقط دقت کنید که کارتون دستکاه به هیچ وجه نباید باز شده باشه!

راستی دوست من ، این همه سئوال از من کردی همه رو بهت جواب دادم ، حالا من یک سئوال از شما میکنم:

چرا با این فونت و اینقدر درشت تایپ میکنید ؟؟؟؟؟؟ (شرمنده ولی ، با این کار میرید رو اعصاب!:46:)

shayan93
15-02-2010, 12:56
سلام . یه چند تا سوال داشتم :

۱- کلا اپل کمه تو بازار ؟‌ از هر ۱۰۰ تا مغزه یکیشون دارن اونم مدل های پایینش !!
۲- گفته بودین با اینکه کانفیگشنسبت به قیمتش پایینه ولی مثله کانفیگ خوبه برند های دیگه هست چون سیستم عامل مک سبکه و ... ! حالا من اگه اپل بخرم و روش لینوکس بریزم دیگه کانفیگش انگار واقعا پایینه دیگه ؟ یعنی منی که از ویندوز و لینوکس استفاده می کنم به صرفه که اپل بخرم یا نه ؟؟

مرسی !

Microsoft24
15-02-2010, 13:39
سلام . یه چند تا سوال داشتم :

مرسی !

۱- کلا اپل کمه تو بازار ؟‌ از هر ۱۰۰ تا مغزه یکیشون دارن اونم مدل های پایینش !!

این درسته ! ، نه فقط در ایران بلکه در همه جای دنیا ! میدونی چرا ؟

چون طبق آمار کاربران خانگی مک 12% اند! و کاربران سرور 40% !

از طرف دیگر قیمت ، همانطوریکه میدانید ، قیمت محصولات اپل نسبت به برند هایی با کانفیگ مشابه ، به مراتب بالاتره ! که این موضوع فقط شامل ایران نمیشه !

از همه ی اینها هم بگذریم ، فراموش نکنید که : این ایران عزیز ما هنوز در حال توسعه ست!

۲- گفته بودین با اینکه کانفیگشنسبت به قیمتش پایینه ولی مثله کانفیگ خوبه برند های دیگه هست چون سیستم عامل مک سبکه و ... !

حالا من اگه اپل بخرم و روش لینوکس بریزم دیگه کانفیگش انگار واقعا پایینه دیگه ؟ یعنی منی که از ویندوز و لینوکس استفاده می کنم به صرفه که اپل بخرم یا نه ؟؟

بله ، این درسته!

درسته که سیستم عامل مک نسبت به ویندوز به مراتب سبک تره! ولی به سبکی لینوکس نیست!

شما می تونی بازی های روز رو با مک اجرا کنید ، در حالی که با لینوکس نمیشه! (فقط نگید wine ، چون خودمم می تونم حدس بزنم ، بقیه شو!)

ببینید ، میشه ولی به نظر من عاقلانه نیست!
یکی از دوست های من ، اینقدر عشق منبع باز و لینوکس و این چیز ا بود ،

مک بوک پرو 17" رو خرید ، بدون اینکه با مک کار کنه ، هارد رو فرمت کرد و یه ubuntu ریخت جای مک:18:!!!!

تا حالا هم بعد از دوسال که از رو این قضیه میگذره ، راضیه :18::18:!!!

حالا شما دوست دارید همین کار رو بکنید !

مشکلی نداره !

من ubuntu رو مجازی نصب کردم ، تا حالا هم مشکلی نداشتم!

nimanz
15-02-2010, 13:51
سلام دوست خوبم Microsoft24:46:

حالتون چطور هست ؟ ان شاالله که خوب باشین.
در پاسخ با سوالتون :10:بایستی خدمتتون عرض کنم که :

1- برای تنوع در فونت تاپیک (چون همه دوستان یکـدست می نویسن و از یک فونت استفاده می کنن و کمی تکراری شده بود).

2- برای روان و راحت خواندن مطالب اندازه را 5 قرار دادم.

بر روی چشم ، اگر با این وضعیت ناراحت هستین ، بطور عادی می نویسم.:11::40:

* ضمنا" بهتر است الان حول و حوش عید نوت بوک 991 بگیرم یا صبر کنم (بقول شما) تا تیر و مرداد و 13 اینچ i3core بگیرم ؟

با تشکر و احترام

shayan93
15-02-2010, 15:19

این درسته ! ، نه فقط در ایران بلکه در همه جای دنیا ! میدونی چرا ؟

چون طبق آمار کاربران خانگی مک 12% اند! و کاربران سرور 40% !

از طرف دیگر قیمت ، همانطوریکه میدانید ، قیمت محصولات اپل نسبت به برند هایی با کانفیگ مشابه ، به مراتب بالاتره ! که این موضوع فقط شامل ایران نمیشه !

از همه ی اینها هم بگذریم ، فراموش نکنید که : این ایران عزیز ما هنوز در حال توسعه ست!

بله ، این درسته!

درسته که سیستم عامل مک نسبت به ویندوز به مراتب سبک تره! ولی به سبکی لینوکس نیست!

شما می تونی بازی های روز رو با مک اجرا کنید ، در حالی که با لینوکس نمیشه! (فقط نگید wine ، چون خودمم می تونم حدس بزنم ، بقیه شو!)

ببینید ، میشه ولی به نظر من عاقلانه نیست!
یکی از دوست های من ، اینقدر عشق منبع باز و لینوکس و این چیز ا بود ،

مک بوک پرو 17" رو خرید ، بدون اینکه با مک کار کنه ، هارد رو فرمت کرد و یه ubuntu ریخت جای مک:18:!!!!

تا حالا هم بعد از دوسال که از رو این قضیه میگذره ، راضیه :18::18:!!!

حالا شما دوست دارید همین کار رو بکنید !

مشکلی نداره !

من ubuntu رو مجازی نصب کردم ، تا حالا هم مشکلی نداشتم!

منم در هر صورت هر لپ تاپی بگیرم می خوام روش اوبونتو بریزم !! پس توی این حالت بهتره از برند های دیگه با کانفیگ بهتر و قیمت ارزونتر بگیرم دیگه !!

یه سوال دیگم داشتم من از کجا مشخصات کامل با قیمت لپ تاپ های اپل موجود رو ‌در ایران پیدا کنم ؟؟ چون هر سایتی می رم فقط دو سه نوع اپل بیشتر نذاشتن !!

مرسی !

Microsoft24
15-02-2010, 20:06
سلام دوست خوبم Microsoft24:46:

حالتون چطور هست ؟ ان شاالله که خوب باشین.
در پاسخ با سوالتون :10:بایستی خدمتتون عرض کنم که :

1- برای تنوع در فونت تاپیک (چون همه دوستان یکـدست می نویسن و از یک فونت استفاده می کنن و کمی تکراری شده بود).

2- برای روان و راحت خواندن مطالب اندازه را 5 قرار دادم.

بر روی چشم ، اگر با این وضعیت ناراحت هستین ، بطور عادی می نویسم.:11::40:

* ضمنا" بهتر است الان حول و حوش عید نوت بوک 991 بگیرم یا صبر کنم (بقول شما) تا تیر و مرداد و 13 اینچ i3core بگیرم ؟

با تشکر و احترام

به نظر من الان بگیرید ، بهتره!

چون تا مرداد معلوم نیست چی میشه!

اصلا شاید اپل قید core i3 رو زد!

Microsoft24
15-02-2010, 22:09
منم در هر صورت هر لپ تاپی بگیرم می خوام روش اوبونتو بریزم !! پس توی این حالت بهتره از برند های دیگه با کانفیگ بهتر و قیمت ارزونتر بگیرم دیگه !!

مرسی !

به نظر من بهتره!!!

دقیقا

یه سوال دیگم داشتم من از کجا مشخصات کامل با قیمت لپ تاپ های اپل موجود رو ‌در ایران پیدا کنم ؟؟ چون هر سایتی می رم فقط دو سه نوع اپل بیشتر نذاشتن !!

لینک های زیر رو ببین :

nimanz
15-02-2010, 22:54
با سلام خدمت دوست عزیز microsoft24 [m24]:11::40:

* تفاوت کلی سیستم عامل های مک در چه چیزی هست ؟
شما در تاپیکی اشاره به انتخاب راحت در بین نوع این سیستم ها داشتین. گفتیه بودین که مانند محصولات مایکروسافت چندین نوع ندارد و از این رو انتخاب کردن راحت است .
از طرفی با بودن نام هایی مثل
Mac OSX Leopard Edition v10.5
Mac OS X LEOPARD for PC
MacOS X Seven
(Mac OS x Snow leopard Universal v3.6 (10.6.2
Mac OS Snow Leopard 10.6.2 Retail
من گیج شدم. تفاوتشان در چیست ؟ اگر امکان داره کمی توضیح بدین.

* بهترین اینها (بروز ، با امکانات ، بی دردسر و . . . ) کدام هست ؟ (البته به نوع کاربری و استفاده کاربر هم بستگی دارد که بیشتر جهت بازی ، اینترنت ، مدیا و نرم افزارهای مهندسی مد نظر دارم ).

* یک نکته ای ، تا فراموش نکردم بگم : شما در جائی گفته بودین که لوپارد فارسی را پشتیبانی می کند. مگر در بقیه این مورد در نظر گرفته نشده است ؟

* امکان داره سیستم عامل انتخاب شده را بر روی پی سی برای آشنائی بیشتر با محیط و . . . نصب کرد ؟ شما هم گفته بودین که حدود 40 % کار خواهد کرد ! این کمی نامفهوم هست ؟!!:13:
- برای این منظور راه دیگری هم هست ، یا بهتر بگم شما چه پیشنهاد می کنین ؟
* در جائی به یکی از دوستان گفته بودین کار خیلی خوبی که با عقلتون انتخاب کردین نه با احساسات ! ( علت : ایشون اول با یک سیستم مک - حال، به یاد نمیارم که نوت بوک بود یا نه - کار کردن و آشنا شدن و به عظمت و پرباری این سیستم عامل (و در کل، ساختار اپل کبیر) پی برده و بر این اساس بسوی خرید رفتن.

مشخصات سیستم های موجود من :

system one [ game + mix & edit ]
main : giigabyte ga-ma790fx-dq6
ram : 4 gb - ddr2 - 1066 - geil
cpu : 9500 amd - phenom

vga : radeon 4890 ati (or 8800 gts nvidia

system one [ internet + office + engineering ]
main : giigabyte ga-g41m-esth
ram : 2 gb - ddr2 - 800 - geil
cpu : 6300 - dc -intel

vga : onboard

با احترام و تشکر

amirarsalaan
16-02-2010, 01:40
سلام به همه ي دوستان. به خصوص microsoft24 عزيز كه واقعن آدم نميدونه چه طوري بايد از شما تشكر كنه. فوق العاده هستيد :10:
دوست عزيز يه سوال حياتي هم من دارم در مورد اينكه يه مطالبي خوندم راجع به استفاده از اينترنت در سيستم عامل مك ، من كه از اينترنت اي دي اس ال استفاده ميكنم امكان استفاده از دي اس ال در مك رو دارم؟

Microsoft24
16-02-2010, 02:35
سلام به همه ي دوستان. به خصوص microsoft24 عزيز كه واقعن آدم نميدونه چه طوري بايد از شما تشكر كنه. فوق العاده هستيد :10:
دوست عزيز يه سوال حياتي هم من دارم در مورد اينكه يه مطالبي خوندم راجع به استفاده از اينترنت در سيستم عامل مك ، من كه از اينترنت اي دي اس ال استفاده ميكنم امكان استفاده از دي اس ال در مك رو دارم؟

بله ، بهتره مودم تون خروجی LAN داشته باشه! چون در این صورت با دادن یک آی پی ساده کانکتید!:11:

mohsenfhm
16-02-2010, 14:13
به نظر من الان بگیرید ، بهتره!

چون تا مرداد معلوم نیست چی میشه!

اصلا شاید اپل قید core i3 رو زد!

میدونم جای این پست اینجا نیست ولی حرف افتاد دیگه .من جایی خوندم که core 2 dou 2.53 ( همونی که رو mb991 نصبه ) از core i3 قوی تره :18:اگر اینطوره پس صبر کردن بیهودست . ( امید جان ممنون میشم اگر شفاف سازی کنید )

راستی فرق این دو مدل ال سی دی که در مک بوک پروها استفاده شده در چیه ؟؟؟

15.4"ANTI GLARE

15.4"GLOSSY

Microsoft24
16-02-2010, 15:40
میدونم جای این پست اینجا نیست ولی حرف افتاد دیگه .من جایی خوندم که core 2 dou 2.53 ( همونی که رو mb991 نصبه ) از core i3 قوی تره :18:اگر اینطوره پس صبر کردن بیهودست . ( امید جان ممنون میشم اگر شفاف سازی کنید )

راستی فرق این دو مدل ال سی دی که در مک بوک پروها استفاده شده در چیه ؟؟؟

15.4"ANTI GLARE

15.4"GLOSSY

ببینید ، پردازنده ی Core 2 Duo یه جورایی ، دیگه قدیمی شده!

پردازنده های Core i3 از نظر معماری داخلی پردازنده با Core2Duo فرق دارند! ولی هر دو دارای دو هسته ی فعال هستند!

حالا اگر شما پردازنده ی Core2Duo با هسته ی سری P و پردازنده ی Core i3 رو در نظر بگیرید! در اینصورت پردازنده ی Core i3 ه ، که برنده میشه!

اما اگر پردازنده ی Core i3 در مقابل پردازنده ی Core2Duo با هسته ی سری T قرار بگیره! این Core i3 ه که کم میاره!

دلایل ش هم واضحه ! :18::11:

دوست عزیز ، این دو مورد LED نه LCD رو بار ها تو تاپیک زیر مقایسه کردم! خواهشا مطالعه بفرمایید :

mohsenfhm
16-02-2010, 16:58
ببینید ، پردازنده ی Core 2 Duo یه جورایی ، دیگه قدیمی شده!

پردازنده های Core i3 از نظر معماری داخلی پردازنده با Core2Duo فرق دارند! ولی هر دو دارای دو هسته ی فعال هستند!

حالا اگر شما پردازنده ی Core2Duo با هسته ی سری P و پردازنده ی Core i3 رو در نظر بگیرید! در اینصورت پردازنده ی Core i3 ه ، که برنده میشه!

اما اگر پردازنده ی Core i3 در مقابل پردازنده ی Core2Duo با هسته ی سری T قرار بگیره! این Core i3 ه که کم میاره!

دلایل ش هم واضحه ! :18::11:

دوست عزیز ، این دو مورد LED نه LCD رو بار ها تو تاپیک زیر مقایسه کردم! خواهشا مطالعه بفرمایید :

حالا مدل mb991 سی پی یوش سری p هست یا t ??

Microsoft24
16-02-2010, 20:13
حالا مدل mb991 سی پی یوش سری p هست یا t ??

پردازندهای سری 13" مک بوک پرو از هسته ی سری P استفاده میکنند!:19:

15" و 17" سری T !:46:

nimanz
16-02-2010, 23:32
با سلام خدمت دوست بسیار عزیز ، جناب Microsoft24

از پاسخ های ارزشمند و بسیار کامل و جامع (و اضافه کنم دقیق) شما کمال سپاس را دارم ؛ واقعا" لطف کردین.:11:

من تقریبا" پاسخ تمام سوالاتی که به نظرم می رسید را خدمتتون دریافت گرفتم.:10:
جساراتا" در صورتیکه (بعدا") به موردی برخوردم می توانم از حضورتون جویا شوم ؟:20:

با احترام و تشکر فراوان

علیرضا
16-02-2010, 23:52
سلام امید جان خسته نباشی

یک سوال اساسی
Macbook Pro ها ساخت چین هستند ؟ یا آمریکا ؟

Microsoft24
17-02-2010, 00:11
با سلام خدمت دوست بسیار عزیز ، جناب Microsoft24

از پاسخ های ارزشمند و بسیار کامل و جامع (و اضافه کنم دقیق) شما کمال سپاس را دارم ؛ واقعا" لطف کردین.:11:

من تقریبا" پاسخ تمام سوالاتی که به نظرم می رسید را خدمتتون دریافت گرفتم.:10:
جساراتا" در صورتیکه (بعدا") به موردی برخوردم می توانم از حضورتون جویا شوم ؟:20:

با احترام و تشکر فراوان

دوست عزیز ، شرمنده می فرمایید!:11:

حتما ، هر سئوالی داشته باشید ، من در خدمتم!:10:

Microsoft24
17-02-2010, 00:18
سلام امید جان خسته نباشی

یک سوال اساسی
Macbook Pro ها ساخت چین هستند ؟ یا آمریکا ؟

با سلام ، خدمت علیرضا خان!

اینو ببین :

zamanphp
17-02-2010, 10:16
جناب Microsoft24
می خواستم نظرتون رو برای خرید این macbook pro بدانم.
این هم لینکش :

Microsoft24
17-02-2010, 15:07
جناب Microsoft24
می خواستم نظرتون رو برای خرید این macbook pro بدانم.
این هم لینکش :

کانفیگ این مدل بصورت زیر ه :

Apple MacBook Pro MB985LL/A

Part Number: MB985LL/A
Processor: Intel® Centrino2 P8800 2.66 GHz Processor Speed (3MB L2 Cache, 1066MHz FSB)
Memory (RAM): 4096MB DDR3 SDRAM
Hard Drive: 320GB HDD (5400rpm, Serial-ATA)
Battery: 73-watt-hour lithium-polymer
Display: 15.4'' WXGA+ LED-backlit Glossy display (1440x900)
Graphics: NVIDIA GeForce 9600M GT with 256MB DDR3 and NVIDIA GeForce 9400M 256MB DDR3 shared with main memory
Weight: 2.49 Kg

این مدل ،از سری جولای 2009 (آخرین سری) مک بوک پرو ه!

سی پی یو این مدل Core 2 Duo با هسته ی سری P و مانیتور ش LED ساخته شده توسط شرکت LG هست!

از دو گرافیک همزمان 256MB استفاده میکنه !که یکی GF9600M GT و دیگری GF9400 هست!

بقیش هم واضحه!:18:

سئوال دیگه ای بود بفرمایید . :11:

R.NaFaS
17-02-2010, 18:32
سلام...من می خوام یه مک بوک پرو بگیرم....به چند تا سوال داشتم،ممنون میشم کمکم کنین...:31:
-اول این که به نظر شما کدوم از این مودل ها بهتره:
MB986LL/A
MC226LL/A
MC227LL/A
-بعد کدوم از این موس ها بهتره:
Mighty mouse
Magic mouse
-خود اپل مودم وایرلس adsl داره یا نه؟
-الان آپدیت ترین سیستم عامل اپل چیه؟اسنولـؤپارده؟؟بک آپ یا سیستم عامل تو جعبش هست دیگه؟؟
-کولر خاصی برای مک بوک پرو هست؟؟شما چی پیشنهاد میکنین؟؟
بازم ممنونم:42:

The Alien
17-02-2010, 20:56
سلام دوستان، دو تا سؤال

1) من تبدیل Mini Dvi به Dvi‌ و یا Vga برای مک بوک از کجا بگیرم؟ قیمتش حدوداً چنده؟

2) کابل Firewire‌ که یک طرفش 800 باشه و به مک بوک بخوره و طرف دیگش از این کوچیکا مال ریکوردر و هندی کم باشه، از کجا می‌تونم بگیرم، این قیمتش چنده؟

مرسی

Microsoft24
18-02-2010, 00:43
سلام...من می خوام یه مک بوک پرو بگیرم....به چند تا سوال داشتم،ممنون میشم کمکم کنین...:31:

بازم ممنونم:42:

به صورت مرحله به مرحله به سئوالاتتون پاسخ میدم:

-اول این که به نظر شما کدوم از این مودل ها بهتره:
MB986LL/A
MC226LL/A
MC227LL/A

خب ، نظر خودتتون چیه ، اول مشخص کنید ، که مک بوک پرو 15" می خواهید و یا 17"؟!

از نظر کانفیگ این سه مدل یکیه!

فرق ، سری 15" با 17" علاوه بر صفحه نمایش اینه که ، سری 15" در گاه کارت SD و سری 17" درگاه Express Card دارند!

به نظر من MB986LL/A بهتره! چون وزن ش کمتره!

-بعد کدوم از این موس ها بهتره:
Mighty mouse
Magic mouse

نظر خودتتون چیه ،

مجیک موس ، موس لمسی اپل

ومایتی موس ، موس بیسیم معمولی !

میدونی چرا من مجیک موس نگرفتم؟؟؟

چون مایتی موس ، دو کلید قابل برنامه ریزی داره ، که مجیک موس نداره!:18:

از طرفی مک بوک خودش تاچ پد ، داره ! پس ، شما هر کاری که مجیک موس می تونید بکنید ، با تاچ پد بهتر می تونید!در نتیجه ، مایتی موس به عنوان موس بیسیم اکسترنال بهتره!

-خود اپل مودم وایرلس adsl داره یا نه؟

مودم که نه ، اما Apple Airport Express و Apple Air Port Extreme برای ایجاد شبکه ی بیسم ، هستند! ولی مودم نیستند ، در حقیقت روتر ند!

-الان آپدیت ترین سیستم عامل اپل چیه؟اسنولـؤپارده؟؟بک آپ یا سیستم عامل تو جعبش هست دیگه؟؟

Mac OS X Snow Leopard 10.6.2 ؛ آخرین آپدیت سیستم عامل مک ه!

بله ، دی وی دی سیستم عامل تو جعبه هست!

-کولر خاصی برای مک بوک پرو هست؟؟شما چی پیشنهاد میکنین؟؟

هیچ کول پد ی، احتیاج نیست!

سیستم خنک کننده ی محصولات اپل ، یکی از پیشرفته ترین سیستم های خنک کننده ست!
پس نگران نباشید ؛

من از دمای 88 درجه ی سانتی گراد در عرض یک دقیقه رسیدم به 48 درجه !(دمای نرمال!):18:

علیرضا
18-02-2010, 10:33
یک سوال
MB986LL/A هارد دیسکش 7200 دوره یا 5400 دور در دقیقه ؟

Microsoft24
18-02-2010, 18:28
یک سوال
MB986LL/A هارد دیسکش 7200 دوره یا 5400 دور در دقیقه ؟

5400 دور!

amug
19-02-2010, 08:51
نوشته شده توسط amug [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با سلام به همه
چند تا سوال راجع به مک داشتم ممنون ميشم m24 روووشنم کنين:
1. بقيه pro ها( به غير از pro mb991) واي فاي ندارن?wifi
isight .2 چي هست؟
3.تو محل کارم ميتونم به راحتي از کابل شبکه استفاده کنم؟اصلا پورتش رو داره؟درايو يا چيزه ديگه که نميخواد؟با مک چي مشکل داره يا حتما يايد ويندوز باشه؟
4.با wimax چي؟مشکل که نداره؟
5.مک آپديت ميشه؟از کجا بايد دانلودش کرد؟
6.آقا یه سوال:هر موسی بهش میخوره آیا؟
7.اگه خدای نکرده به تعمیر افتاد چی کارش باید کرد؟
8.messenger تحت مک هست؟
9.اگه بخوام مودم جدا بگیرم کار کردن باهاش دردسر ساز نیست؟از اونجایی که externalهست میگم یا مثه هر مودم external دیگست؟
merC[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Microsoft24
19-02-2010, 15:29
نوشته شده توسط amug [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با سلام به همه
چند تا سوال راجع به مک داشتم ممنون ميشم m24 روووشنم کنين:
isight .2 چي هست؟
3.تو محل کارم ميتونم به راحتي از کابل شبکه استفاده کنم؟اصلا پورتش رو داره؟درايو يا چيزه ديگه که نميخواد؟با مک چي مشکل داره يا حتما يايد ويندوز باشه؟
4.با wimax چي؟مشکل که نداره؟
5.مک آپديت ميشه؟از کجا بايد دانلودش کرد؟
6.آقا یه سوال:هر موسی بهش میخوره آیا؟
7.اگه خدای نکرده به تعمیر افتاد چی کارش باید کرد؟
8.messenger تحت مک هست؟
9.اگه بخوام مودم جدا بگیرم کار کردن باهاش دردسر ساز نیست؟از اونجایی که externalهست میگم یا مثه هر مودم external دیگست؟
merC[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چرا ندارند! ، مک بوک پرو 15" و 17" ، دارای Airport Extreme هستند ، که از فرکانس a/b/g/n پشتیبانی میکنن!

isight .2 چي هست؟

isight همون وب کم سیستم های اپل ه!

.تو محل کارم ميتونم به راحتي از کابل شبکه استفاده کنم؟اصلا پورتش رو داره؟درايو يا چيزه ديگه که نميخواد؟با مک چي مشکل داره يا حتما يايد ويندوز باشه؟

بله ، می تونید ، پورت LAN رو داره! درایور هم نمی خواد!

.با wimax چي؟مشکل که نداره؟

راستشش ، من تا حالا با وایمکس کار نکردم!، ولی تا اونجایی که میدونم ، wimax احتیج به مودم داره!

.مک آپديت ميشه؟از کجا بايد دانلودش کرد؟

بله ، از طریق Software Update سیستم عامل مک!

.آقا یه سوال:هر موسی بهش میخوره آیا؟

بله ، هر موسی که بخواهید !

.اگه خدای نکرده به تعمیر افتاد چی کارش باید کرد؟

امکان نداره! ولی اگر هم افتاد ، یا باید بدین گارانتی ، یا خودتتون دست به کار شین!:18:

8.messenger تحت مک هست؟

بله ، یاهو مسنجر ، اسکایپ ، گوگل تاک ، .... همگی ورژن مک دارند!

اگر منظورتون از مودم ، مودم دایل آپ هست ، سعی کنید از Apple USB Modem استفاده کنید !

amirarsalaan
19-02-2010, 17:32
هيچي يه سوال بود كه قبلن پرسيده بودم ببخشيد

amug
19-02-2010, 19:41
مرسی که وقت گذاشتین و همشونو جواب دادین
راستش من میخواست اول lattitud 14 inch بگیرم ولی یکی از دوستام منصرفم کرد و رفتم سراغ اپل.فقط میترسم نتونم باهاش کار کنم چون اصلا با محیطش آشنا نیست و واقعا اگه مشکلی پیش بیاد براش نمیدونم چه کار کنم!
یه سوالی داشتم اینکه چند بار تاکید کردین ندیم اونجا وین یا برنامه نصب کنن خب من اصلا چاره ی دیگه ای جز اون کار ندارم چون کسی رو نمیشناسم
و اینکه میخوام بدونم بین 991 و 990 چقدر فرقه،منظورم اینه که اپل اپله دیگه چون که همیاد هیچوقت چیزه بد بزنه.منظورم بیشتر اینه که اگه بخوام 500 تومن بیشتر بدم واسه پرو و خیلی کاراییش فرق نکنه این کار رو نکنم چون کارم در حد کار گرافیکیه معمولی،طراحی وب و اینترنت در حد زیاد هست
نظرتون چیه که 207 بگیرم رمش رو ارتقا بدم؟
به عنوان سوال آخر اینکه ویژوال استادیو هم ساپورت میکنه؟
واقعا مرسی

gamecrazy
19-02-2010, 22:33
من می خوام برا یه نفر که طراحی وب می کنه لپ تاپ بگیرم اول می خواستم سری Z سونی رو بگیرم که دوستان توی همین فروم پیشنهاد دادن اپل بهتره.می خواستم ببینم نظر شما چیه ؟
می خوام خیلی سبک باشه ، راستی مک در مقابل ضربه مقاومتش خوبه ؟
تا یک و هشتصد ، نهصد هم می تونه هزینه کنه.راستی این دوستم با برنامه ای به نام دریم ویور کار میکنه و نمی خواد تو هیچ قسمتی کم بیاره.
لطفا نظرتون رو بگید که اگر مک بخره خوبه ؟ضمنا بهترین مدل با این قیمت رو هم اگر میشه معرفی کنید.

m_sayedebrahimi
20-02-2010, 00:13
کسی میدونه macbook pro 13 (MB990LLA) رو توی دبی از کجا میشه خرید؟
و مهمتر اینکه تفاوت قیمتش با ایران چقدره؟؟؟
در ضمن با قیمتی که من گرفتم ، اونجا حدود 5600 درهم هست!!! یعنی 1550000 تومن!!!!!
اگه فکر میکنید ارزون تره و جایی رو سراغ دارید راهنمایی کنید!

توی ایران هم بدون گارانتی تا 1.350 قیمت دارم.

amirarsalaan
20-02-2010, 00:37
من تقريبن 80 درصد به اين نتيجه رسيدم كه برم سراغ مك بوك پرو :8:
از فردا ميرم دنبالش ، فقط ازتون يه سوال دارم اگه از هر مغازه اي كه خريد كنم فرق كه نداره ؟
چون ميخام از دوستم كه آشناس خريد كنم دقيقن روبروي الماس پايتخت هستش :10:
از زحمات بر و بچ اين تاپيك توپ هم اللخصوص اميد خان گل كمال تشكر رو دارم . تقريبن تمام مطالب رو من جستجو كردم

در ضمن خداييش بچه ها به سايت Kelvan.ir سربزنين تازه به روز شده و محشره :20:

vimana
20-02-2010, 13:37
سلام دوستان
ديگه به صورت قطع ميخوام برم سراغ mb991ll/a .قبل تعطيلات رفتم الماس پايتخت دقيقا همين يك مدل رو نداشتن.الان هم 100 تومن به قيمتش اضافه شده.(البته تو فرم الماس اين رو اضافه كرده كه لپ تاپ رو به همراه پك كامل نرم افزاري و كتاب آموزش مك ميدن.) نميدونم چه حساب كتابي اينجا حكمفرماست؟اگه كسي ميدونه خواهشا من رو روشن كنه.حالا به نظر شما آخر اين هفته برم بگيرم يا صبر كنم تا تخفيف نوروزي؟
چند تا سوال جزئي هم داشتم.
1 - كيف مناسب رو از همون الماس بگيرم يا جاي ديگري رو شما سراغ داريد؟
2 - براي حروف فارسي ميشه كيبورد رو به صورت كيبورد ويندوز تنظيم كرد؟
3 - توي ليست براي os نوشته mac+win يعني ويندوز هم روش نصبه ؟چون معمولا بايد بنويسن dos

Microsoft24
21-02-2010, 15:49
مرسی که وقت گذاشتین و همشونو جواب دادین

واقعا مرسی

با لام به شما دوست عزیز ،

ممنون ، وظیفه بود!

راستش من میخواست اول lattitud 14 inch بگیرم ولی یکی از دوستام منصرفم کرد و رفتم سراغ اپل.فقط میترسم نتونم باهاش کار کنم

ببین ، شما روز اول که خریدی یک ساعت وقت بزار و با سیستم عامل مک ور برو ! همه چی دستت میاد!

چون اصلا با محیطش آشنا نیست و واقعا اگه مشکلی پیش بیاد براش نمیدونم چه کار کنم!

آشنا میشی ! (عجله نکن!)

مطمئن باش هیچ مشکلی پیش نمیاد! و اگر مشکلی هم پیش اومد ، تو تاپیک زیر مطرح کن ، زیر 5 دقیقه جواب توون رو میدم!

یه سوالی داشتم اینکه چند بار تاکید کردین ندیم اونجا وین یا برنامه نصب کنن خب من اصلا چاره ی دیگه ای جز اون کار ندارم چون کسی رو نمیشناسم

دوست عزیز ، پس اعتماد به نفس تون کجا رفته!!!

خودتتون این کار رو بکنید!!!

و اینکه میخوام بدونم بین 991 و 990 چقدر فرقه،منظورم اینه که اپل اپله دیگه چون که همیاد هیچوقت چیزه بد بزنه.منظورم بیشتر اینه که اگه بخوام 500 تومن بیشتر بدم واسه پرو و خیلی کاراییش فرق نکنه این کار رو نکنم چون کارم در حد کار گرافیکیه معمولی،طراحی وب و اینترنت در حد زیاد هست

فقط اینو از من داشته باش بین تک تک این مدل ها ، از زمین تا آسمون اختلاف ه!!!

نظرتون چیه که 207 بگیرم رمش رو ارتقا بدم؟

شما می دونید ، که هر رمی رو نمی تونید استفاده کنید ، و فقط باید از مک مموری استفاده کنید !

می دونید قیمت مک مموری چنده؟؟؟؟ (8GB ، 800$):18:

به عنوان سوال آخر اینکه ویژوال استادیو هم ساپورت میکنه؟

با نصب ویندوز ، می تونید هر برنماه ای رو نصب کنید! حتی VS2008!

اگر بخوام ، تو پستاتون شما رو تحلیل روانشناسی کنم ، باید بگم که شما از ریسک کردن می ترسید! و این بزرگترین اشتباهه!

همیشه یادتتون باشه : بزرگترین ریسک ، نکردن ریسکه!

موفق باشید!

Microsoft24
21-02-2010, 15:58
لطفا نظرتون رو بگید که اگر مک بخره خوبه ؟ضمنا بهترین مدل با این قیمت رو هم اگر میشه معرفی کنید.

من می خوام برا یه نفر که طراحی وب می کنه لپ تاپ بگیرم اول می خواستم سری Z سونی رو بگیرم که دوستان توی همین فروم پیشنهاد دادن اپل بهتره.می خواستم ببینم نظر شما چیه ؟

فکر خوبیه! به شرط اینکه کار های گرافیکی رو تو مک و برنامه نویسی رو تو ویندوز انجام بده!

می خوام خیلی سبک باشه ، راستی مک در مقابل ضربه مقاومتش خوبه ؟

از نظر سبکی خیالتون راحت باشه! سبک تر از مک بوک پیدا نمی کنید !

از نظر ضربه هم خیالتون راحت باشه! حتی اگر بیافته زمین مشکلی نداره! :18:

تا یک و هشتصد ، نهصد هم می تونه هزینه کنه.

پس با این حساب ، MB991LL/A راست کار شماست!

راستی این دوستم با برنامه ای به نام دریم ویور کار میکنه و نمی خواد تو هیچ قسمتی کم بیاره.

این برنامه ساخته ی شرکت Adobe هست ، ورژن مک داره ! و خیلی هم عالی کار میکنه! :8:

این کانفیگ MB991LL/A :

Apple MacBook Pro MB991LL/A

Part Number: MB991LL/A
Processor: Intel® Centrino2 P8700 2.53 GHz Processor Speed (3MB L2 Cache, 1066MHz FSB)
Hard Drive: 250+ GB HDD (5400rpm, Serial-ATA)
18,200,000 Rials with Naghsh Warranty

Microsoft24
21-02-2010, 16:04
در ضمن با قیمتی که من گرفتم ، اونجا حدود 5600 درهم هست!!! یعنی 1550000 تومن!!!!!
اگه فکر میکنید ارزون تره و جایی رو سراغ دارید راهنمایی کنید!

توی ایران هم بدون گارانتی تا 1.350 قیمت دارم.

کسی میدونه macbook pro 13 (MB990LLA) رو توی دبی از کجا میشه خرید؟
و مهمتر اینکه تفاوت قیمتش با ایران چقدره؟؟؟

تفاوت قیمت ش با ایران زیاد نیست ، حدود 200,000 تومن !(شاید هم کمتر!)

Microsoft24
21-02-2010, 16:10
من تقريبن 80 درصد به اين نتيجه رسيدم كه برم سراغ مك بوك پرو :8:
از فردا ميرم دنبالش ، فقط ازتون يه سوال دارم اگه از هر مغازه اي كه خريد كنم فرق كه نداره ؟
چون ميخام از دوستم كه آشناس خريد كنم دقيقن روبروي الماس پايتخت هستش :10:
از زحمات بر و بچ اين تاپيك توپ هم اللخصوص اميد خان گل كمال تشكر رو دارم . تقريبن تمام مطالب رو من جستجو كردم

بهتره از الماس پایتخت بگیرید! البته اگر آشنا ست! و اعتماد دارید ! با خودتتون ه!

در ضمن خداييش بچه ها به سايت Kelvan.ir سربزنين تازه به روز شده و محشره :20:

تبلیغات ممنوع!:27:

Microsoft24
21-02-2010, 16:15
سلام دوستان
ديگه به صورت قطع ميخوام برم سراغ mb991ll/a .قبل تعطيلات رفتم الماس پايتخت دقيقا همين يك مدل رو نداشتن.الان هم 100 تومن به قيمتش اضافه شده.(البته تو فرم الماس اين رو اضافه كرده كه لپ تاپ رو به همراه پك كامل نرم افزاري و كتاب آموزش مك ميدن.) نميدونم چه حساب كتابي اينجا حكمفرماست؟اگه كسي ميدونه خواهشا من رو روشن كنه.حالا به نظر شما آخر اين هفته برم بگيرم يا صبر كنم تا تخفيف نوروزي؟
چند تا سوال جزئي هم داشتم.

به نظر من صبر کنید! البته با این حرفی که شما گفتید دیگه صبر کردن! بی فایده ست!

1 - كيف مناسب رو از همون الماس بگيرم يا جاي ديگري رو شما سراغ داريد؟

از هر جا دوست دارید ! فرقی نمی کنه!

2 - براي حروف فارسي ميشه كيبورد رو به صورت كيبورد ويندوز تنظيم كرد؟

خیر!:18: البته عادت میکنید!

3 - توي ليست براي os نوشته mac+win يعني ويندوز هم روش نصبه ؟چون معمولا بايد بنويسن dos

حالا چرا dos !!:18::18::18:

ببینید ، الماس براتون رایگان ویندوز می ریزه! منظور ش همینه! :10:

gamecrazy
21-02-2010, 19:41
اول می خواستم از Microsoft24 تشکر کنم که این قدر کامل و با حوصله جواب همه رو میدن.:11:
یه سوال هم داشتم این که گفتید توی ویندوز برنامه نویسی رو انجام بده یعنی چی ؟
مگه برنامه نویسیش با همون برنامه نیس چون دوستم گفت که همه کارش با همون برنامس ؟

amug
21-02-2010, 20:17
شاید همینجوریه که شما میگید،همیشه محتاط بودم تو کارام :13:یا شاید سخت گیر ،یا سخت پسند!!!!
برای تحقیقاته آخرم میپرسم که من اپل رو بیشتر برای سیستم عاملش میخوام بخرو که کار باهاش راحته و اگه برای برنامه نویسی بخوام وین نصب کنم فایده داره؟یا برای sql (این رو هم ساپورت نمیکنه؟)
و اینکه اگه وین ویروسی بشه مشکلی برای مک ایجاد نمیشه؟
و سوال آخرم اینکه نصب ویندوز به همراه مک مثل روال عادیه نصب دینه؟
merCCCCCC
میشه بگید بین دو مدل زیر چقدر فرقه؟
cpu:2.26 ram :2
cpu:2.53 ram:4

amirarsalaan
21-02-2010, 21:31
تبلیغات ممنوع!
چشم اميد خان :12:
اكثرن تو اين تاپيك صحبت mb990 , mb991 ميشه پس بقيه ي مدل ها چي؟
من 15 اينچ ميخام بگيرم در حد 2.300.000 آيا پيشنهادي دارين؟
:7: ممنون

vimana
22-02-2010, 01:18

به نظر من صبر کنید! البته با این حرفی که شما گفتید دیگه صبر کردن! بی فایده ست!

از هر جا دوست دارید ! فرقی نمی کنه!

خیر!:18: البته عادت میکنید!

حالا چرا dos !!:18::18::18:

ببینید ، الماس براتون رایگان ویندوز می ریزه! منظور ش همینه! :10:

خيلي ممنون m24 عزيز از اينكه وقت گذاشتيد و جواب داديد.1 - به نظر شما تغيير و تحولي تو بازار ميخواد به وجود بياد كه ميگين صبر كن؟اگه بيشتر توضيح بدين ممنون ميشم.فقط ميخواستم لپ تاپ رو قبل عيد بگيرم كه تو ايام عيد با زيرو بم mac بيشتر آشنا بشم.
2 - در مورد كيبورد هم من به مطلبي تو ويكيپدياي فارسي برخوردم كه اين سوال برام پيش اومد.عين مطلب رو براتون ميذارم.
صفحه‌کلید فارسی در مکینتاش
پشتیبانی کامل زبان فارسی در سیستم عامل مک‌اواس ۱۰ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B1%DB%B0) (Mac OS X) بطور خودکار نصب می‌شود و نیازی به نصب هیچ برنامهٔ اضافی نیست. برای فعال کردن صفحه‌کلید فارسی:

از منوی اپل (سمت چپ بالای صفحه)، دستور System Preferences را انتخاب کنید.
روی International که با نماد پرچم سازمان ملل مشخص شده، کلیک کنید.
سربرگ Input Menu را انتخاب کنید.
از لیست زبان‌ها، گزینهٔ Persian را انتخاب کنید.
بسته به نسخهٔ سیستم عامل، ممکن است بیش از یک گونه صفحه کلید فارسی در لیست وجود داشته باشد:

کاربرانی که به ترتیب کلیدها در سیستم‌های کلاسیک مکینتاش (سیستم ۶، سیستم ۷، سیستم ۸، و سیستم ۹) عادت دارند، باید گزینه Persian با علامت نقشهٔ ایران را انتخاب کنند.
کاربرانی که با ترتیب کلیدها در ویندوز عادت دارند، باید گزینه Persian ISIRI 2901 را انتخاب کنند.
صفحه کلید دیگری با نام Persian QWERTY در نسخه‌های جدیدتر سیستم عامل وجود دارد که در آن سعی شده حروف فارسی به متناظر لاتین آن منطبق باشد. این صفحه کلید استاندارد نیست اما شاید کار را برای کاربرانی که با جای کلیدهای فارسی آشنا نیستند راحت‌تر کند.
پس از انتخاب صفحه کلید فارسی، شماره‌ها بطور صحیح به فارسی تایپ می‌شوند و برای تایپ فاصلهٔ مجازی باید از کلید مبدله به همراه فاصله (Shift+Space) استفاد کرد.

پيشاپيش ازتون سپاسگذارم.با تاپيك شما بود كه با دنياي شيرين اپل و mac بيشتر آشنا شدم.در بين دوستان و آشنايان هركي ميشنوه ميخوام apple بخرم خيلي تعجب ميكنه و من رو برحذر ميداره!!! اكثريتشون sony رو پيشنهاد ميكنن.منم مجبورم كه مقداري روشنگري انجام بدم و در باب مزاياي mac و macbook براشون سخنراني كنم.بايد به همشون think differentرو يادآوري كرد.ولي اميدوارم آخر سر ضايع نشم:31:
ولي اينطور كه من تو جامعه ميبينم جو شديدي عليه apple وجودداره و من خيلي سعي ميكنم جوگير نشم!!

Microsoft24
22-02-2010, 16:20
اول می خواستم از Microsoft24 تشکر کنم که این قدر کامل و با حوصله جواب همه رو میدن.:11:
یه سوال هم داشتم این که گفتید توی ویندوز برنامه نویسی رو انجام بده یعنی چی ؟
مگه برنامه نویسیش با همون برنامه نیس چون دوستم گفت که همه کارش با همون برنامس ؟

با سلام دوباره ،

درسته ، اما گفتم شاید ، این دوستتون بخواد مثل من ، برنامه نویسی حرفه ای با C++ , C# , JAVA ,... بکنه!

که در اینصورت نیاز به نصب ویژوال استودیو 2008 یا ... داره! که باید تو ویندوز نصب شه!

اما اگر فقط طراحی وب ، فرق میکنه! با مک هم میشه!

Microsoft24
22-02-2010, 16:33
شاید همینجوریه که شما میگید،همیشه محتاط بودم تو کارام :13:یا شاید سخت گیر ،یا سخت پسند!!!!
merCCCCCC

دوست من ، شاید من در حدی نباشم که بخواهم کسی رو نصیحت کنم ، ولی این رو از من داشته باش "زندگی یک سفر است ، نه یک مقصد! ، هیچ زمانی بهتر از همین لحظه برای شاد بودن وجود ندارد!"

بگذریم!

برای تحقیقاته آخرم میپرسم که من اپل رو بیشتر برای سیستم عاملش میخوام بخرو که کار باهاش راحته و اگه برای برنامه نویسی بخوام وین نصب کنم فایده داره؟یا برای sql (این رو هم ساپورت نمیکنه؟)

شما با نصب ویندوز ، خیلی امکانات رو به مک اضافه می کنید!!! نه اینکه چیزی از مک کم کنید!

بله ، وقتی ویندوز می ریزید! پس به راحتی می تونید با ویژوال استودیو ، MY SQL ، PHP و... کار کنید!

و اینکه اگه وین ویروسی بشه مشکلی برای مک ایجاد نمیشه؟

اگر ویندوز ویروسی بشه! هیچ مشکلی برای مک به وجود نمی اد!

و سوال آخرم اینکه نصب ویندوز به همراه مک مثل روال عادیه نصب دینه؟

نصب ویندوز در سیستم های مکینتاش از روال عادی هم راحت تره! چون به جای نصب درایور های متعدد ، با نصب بوت کمپ ، همه ی درایور ها اتوماتیک شناسایی و نصب میشند! :11:

میشه بگید بین دو مدل زیر چقدر فرقه؟
cpu:2.26 ram :2
cpu:2.53 ram:4

این دو سی پی یو هر دو Core 2 Duo هستند و از هسته ی سری P استفاده می کنند! 3MB کش L2 دارند و...!

فرق شون فقط تو سرعت عملکرد ه!پس شک نکنید که P8700 2.53 GHz به مراتب از P8400 2.26 GHz سر تره!

اما فکر کنم بین MB990LL/A و MB991LL/A موندین! درسته ؟؟ :10:

Microsoft24
22-02-2010, 16:41
تبلیغات ممنوع!
چشم اميد خان :12:

ببین من برای خودت میگم! که اخطار نگیری ! و اگر نه من برای جناب Lion (مدیریت انجمن کلوان!) احترام خاصی قائلم! :10:

اكثرن تو اين تاپيك صحبت mb990 , mb991 ميشه پس بقيه ي مدل ها چي؟
من 15 اينچ ميخام بگيرم در حد 2.300.000 آيا پيشنهادي دارين؟
:7: ممنون

این دو مدل پر فروش ترین مک بوک پرو های بازار ند! با وجود اینکه 13" اند! :18: شاید چون قیمتشون مناسبه! :19:

شما این دو لیست قیمت رو ببین ، کاندیدا معرفی کن! من برات compare کنم!

الماس پایتخت :

نقش :

Microsoft24
22-02-2010, 16:50
خيلي ممنون m24 عزيز از اينكه وقت گذاشتيد و جواب داديد.1 - به نظر شما تغيير و تحولي تو بازار ميخواد به وجود بياد كه ميگين صبر كن؟اگه بيشتر توضيح بدين ممنون ميشم.فقط ميخواستم لپ تاپ رو قبل عيد بگيرم كه تو ايام عيد با زيرو بم mac بيشتر آشنا بشم.
2 - در مورد كيبورد هم من به مطلبي تو ويكيپدياي فارسي برخوردم كه اين سوال برام پيش اومد.عين مطلب رو براتون ميذارم.
صفحه‌کلید فارسی در مکینتاش
پشتیبانی کامل زبان فارسی در سیستم عامل مک‌اواس ۱۰ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B1%DB%B0) (Mac OS X) بطور خودکار نصب می‌شود و نیازی به نصب هیچ برنامهٔ اضافی نیست. برای فعال کردن صفحه‌کلید فارسی:

از منوی اپل (سمت چپ بالای صفحه)، دستور System Preferences را انتخاب کنید.
روی International که با نماد پرچم سازمان ملل مشخص شده، کلیک کنید.
سربرگ Input Menu را انتخاب کنید.
از لیست زبان‌ها، گزینهٔ Persian را انتخاب کنید.
بسته به نسخهٔ سیستم عامل، ممکن است بیش از یک گونه صفحه کلید فارسی در لیست وجود داشته باشد:

کاربرانی که به ترتیب کلیدها در سیستم‌های کلاسیک مکینتاش (سیستم ۶، سیستم ۷، سیستم ۸، و سیستم ۹) عادت دارند، باید گزینه Persian با علامت نقشهٔ ایران را انتخاب کنند.
کاربرانی که با ترتیب کلیدها در ویندوز عادت دارند، باید گزینه Persian ISIRI 2901 را انتخاب کنند.
صفحه کلید دیگری با نام Persian QWERTY در نسخه‌های جدیدتر سیستم عامل وجود دارد که در آن سعی شده حروف فارسی به متناظر لاتین آن منطبق باشد. این صفحه کلید استاندارد نیست اما شاید کار را برای کاربرانی که با جای کلیدهای فارسی آشنا نیستند راحت‌تر کند.
پس از انتخاب صفحه کلید فارسی، شماره‌ها بطور صحیح به فارسی تایپ می‌شوند و برای تایپ فاصلهٔ مجازی باید از کلید مبدله به همراه فاصله (Shift+Space) استفاد کرد.

پيشاپيش ازتون سپاسگذارم.با تاپيك شما بود كه با دنياي شيرين اپل و mac بيشتر آشنا شدم.در بين دوستان و آشنايان هركي ميشنوه ميخوام apple بخرم خيلي تعجب ميكنه و من رو برحذر ميداره!!! اكثريتشون sony رو پيشنهاد ميكنن.منم مجبورم كه مقداري روشنگري انجام بدم و در باب مزاياي mac و macbook براشون سخنراني كنم.بايد به همشون think differentرو يادآوري كرد.ولي اميدوارم آخر سر ضايع نشم:31:
ولي اينطور كه من تو جامعه ميبينم جو شديدي عليه apple وجودداره و من خيلي سعي ميكنم جوگير نشم!!

با سلامی دو باره ؛

تحولی تا جولای در کار نیست!!

پس به نظر من صبر کردن بی فایده ست!

در مورد صفحه کلید هم ، درسته!

شما می تونید بین : فارسی ، جمهری اسلامی ایران - فارسی و یک گزینه ی دیگه که دقیق یادم نیست انتخاب کنبد !

در مورد جو موجود ! هم باید خدمتتون عرض کنم! که در نهایت شما ضایع نمی شید! و بر عکس هر کس مک بوک رو ببینه! عاشقش میشه!!!!

جوری که بعضی موقع ها به جنون میرسه!:18:

باورتون نمیشه! حق دارید! کم کم باور میکنید!

عکس زیر مک بوک یکی از دوستای منه! ببینید حسادت چه بروزش آورده!

موفق و پیروز باشید! :10:

amug
22-02-2010, 21:07
بله بین این دو مدل واقعا شک دارم!ولی تا آخر این هفته حتما یکیش رو میگیرم :20:
توصیه های نهاییتون چیه؟به غیر از شارژر و 2 تا dvd دیگه چیا داره تو پکش و اینکه هنگام تحویل به چه چیزهایی دقت کنم؟
راستی جریان این 2 هفته تخفیف اسفندی چیه؟چقدر شاملش میشه واقعا؟

amirarsalaan
23-02-2010, 00:24
فردا mb986 macbookpro دستمه اصلنم در موردش نميخام صحبت كنم چون عاشقش شدم :40:و هيچ برگشتي هم نداره
بعد از خريد مزاحم دوستان گل ميشم :10:

Microsoft24
23-02-2010, 23:20
بله بین این دو مدل واقعا شک دارم!ولی تا آخر این هفته حتما یکیش رو میگیرم :20:
توصیه های نهاییتون چیه؟به غیر از شارژر و 2 تا dvd دیگه چیا داره تو پکش و اینکه هنگام تحویل به چه چیزهایی دقت کنم؟
راستی جریان این 2 هفته تخفیف اسفندی چیه؟چقدر شاملش میشه واقعا؟

توصیه نهایی من اینه که ، اونیکه کانفیگ بالاتر ی داره ، رو بگیرید!

پس MB991LL/A خیلی بهتر از MB990LL/A ه!

بیخودی پر فروش نبوده! :31:

Microsoft24
23-02-2010, 23:32
[/COLOR]
فردا mb986 macbookpro دستمه اصلنم در موردش نميخام صحبت كنم چون عاشقش شدم :40:و هيچ برگشتي هم نداره
بعد از خريد مزاحم دوستان گل ميشم :10:

شما ، خیلی کارت درسته! :10:

من همیشه گفتم که ، بعضی مواقع بهتره آدم با :40: جلو بره!!!!!:5:

amirarsalaan
24-02-2010, 00:19
سلاآآآآآآآآآآآآآـــــــــ ــــــــــــــــــــــم :26:
بالاخره مك بوك گرفتم :16:
اما يه سري اشكالات توش دارم
چون خيلي خسته ام فردا مزاحم اميد خان ميشم
از تمام راهنماييهاش هم ممنونم :11:

mohsenfhm
24-02-2010, 00:31

مبارك باشه !

mb986 خريدي ؟؟

Microsoft24
24-02-2010, 01:03

راستی ،آواتار جدیدتون خیلی بهتر از قبیله ست!

در ضمن توجه کنید ، که تو تاپیک مربوط مطرح کنید :

جوابتون رو میدم! :10:

san82
24-02-2010, 15:11
با عرض سلام خدمت شما
دو سوال داشتم
1- آیا در کل کار کردن با مک نسبت به وین با در نضر گرفتن تمامی جوانب در ایران ارجحیت دارد یا خیر؟
2- اگر ممکن است روش نسب وین 7 را در مک توضیح دهید
ممنون

san82
24-02-2010, 15:15
آیا نصب ویندوز اثر منفی بر مک می گذارد؟

vimana
24-02-2010, 19:35
سلام دوستان
امروز داشتم ليست قيمت نقش رو نگاه مي كردم كه 1 - متوجه شدم mb991ll/a رو دقيقا هم قيمت با الماس زده.(قبلا اختلاف قيمت زيادي داشتند)
2 - همچنين يه سري نوت بوك سوني سري cw هم با پردازنده core i5 رو اضافه كرده.بعضيا هم ميگن حالا ديگه مك از اين نظر از رقباش عقب مونده.ميخواستم نظر علماي سايت رو در اين رابطه بدونم.

دوتا سوال ديگه هم در مورد mb داشتم.
1- اگه نخوام از magic mouse يا mighty mouse استفاده كنم براي اينها يك آلترناتيوي كه در شان apple باشه چي رو پيشنهاد ميكنيد؟

2- كسي دقيقا ميدونه كه تخفيف نوروزي الماس و نقش چقدره؟

mohsenfhm
25-02-2010, 13:16
با عرض سلام خدمت شما
دو سوال داشتم
1- آیا در کل کار کردن با مک نسبت به وین با در نضر گرفتن تمامی جوانب در ایران ارجحیت دارد یا خیر؟
ممنون

با سلام

دوست گرامي اگر سوالتون رو تو اين تايپيك مطرح كنيد سريعتر جوابتون رو مي گيريد . البته آقا اميد در اين تايپيكي كه ميگم روش نصب وين 7 رو كاملا آموزش دادند :10:

Microsoft24
25-02-2010, 13:44
با عرض سلام خدمت شما
دو سوال داشتم

ممنون

بله ، ارجهیت داره! منظور شما از "جوانب در ایران "چیه؟؟؟

اینو ببین :

Microsoft24
25-02-2010, 13:59
آیا نصب ویندوز اثر منفی بر مک می گذارد؟

اول شما جواب سئوال من رو بده : چرا فکر می کنید "نصب ویندوز اثر منفی بر مک می گذارد؟"

میخوام بدونم مگر لپتاب های دیگه ، شاخ و دم دارند!:18:که اپل نداره!:18:

Microsoft24
25-02-2010, 14:10
سلام دوستان
امروز داشتم ليست قيمت نقش رو نگاه مي كردم كه 1 - متوجه شدم mb991ll/a رو دقيقا هم قيمت با الماس زده.(قبلا اختلاف قيمت زيادي داشتند)
2 - همچنين يه سري نوت بوك سوني سري cw هم با پردازنده core i5 رو اضافه كرده.بعضيا هم ميگن حالا ديگه مك از اين نظر از رقباش عقب مونده.ميخواستم نظر علماي سايت رو در اين رابطه بدونم.

دوتا سوال ديگه هم در مورد mb داشتم.

ببین مک بوک پرو ، بهترین لپتاب سال 2009 انتخاب شده!! پس مطمئن باشید ، هیچ وقت کم نمیاره!!!

مک بوک پرو جدید که در جولا ی 2010 معرفی خواهد شد ، از Core i3 , Core i5 , Core i7 به ترتیب در 17" و 15 " و 13"
استفاده میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1:18::18::18 :

1- اگه نخوام از magic mouse يا mighty mouse استفاده كنم براي اينها يك آلترناتيوي كه در شان apple باشه چي رو پيشنهاد ميكنيد؟

هر موسی که USB 2.0 باشه!!!

2- كسي دقيقا ميدونه كه تخفيف نوروزي الماس و نقش چقدره؟

خیر :18:

san82
27-02-2010, 18:43

بله ، ارجهیت داره! منظور شما از "جوانب در ایران "چیه؟؟؟

اینو ببین :

منظورم نرم افزارهای مک و وجود افراد اگاه برای حل مشکلات غیره منتظرهتو مک است
که از بابت دومی خیالم راحت شد!!!!!!

Microsoft24
27-02-2010, 20:45
منظورم نرم افزارهای مک و وجود افراد اگاه برای حل مشکلات غیره منتظرهتو مک است
که از بابت دومی خیالم راحت شد!!!!!!

از نظر نرم افزاری خیالت راحت ،

اینو ببین :

Microsoft24
28-02-2010, 18:41
دوستانی که سئوال داشتند تاپیک رو ببینند :

broken-home
28-02-2010, 22:08
سلام
آقا يه مك بوك دست دو هست من مي خوام بدونم تا چه قيمتي ميارزه خريدش؟
كانفينگش ايناست:

# 2.8GHz Intel Core 2 Duo
# 4GB 1066MHz DDR3 SDRAM - 2X2GB
# 500GB Serial ATA Drive @ 7200 rpm
# SuperDrive 8x (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)
# MacBook Pro 17-inch Hi-Resolution Glossy Widescreen Display
# Backlit Keyboard (English) / User's Guide

در ضمن انگار كه 10 ماه پيش خريده

mohsenfhm
28-02-2010, 22:22
سلام
كانفينگش ايناست:

سلام . مشخصات خوبي كه داره . اين سرعت 7200 رو مطمئني ؟؟؟

اگر تميز باشه و باطريش سالم باشه تا 2000000 مي ارزه :10:

Microsoft24
01-03-2010, 02:03
سلام
كانفينگش ايناست:

ابتدا پارت نامبرش رو بگید ،

مثلا MB986LL/A پارت نامبر مک بوک پرو جولای 2009 ه!

vimana
01-03-2010, 02:03
سلام دوستان
1- يك مورد در رابطه با macbook pro ذهنمو مشغول كرده.بالاخره نفهميديم تو تايپ فارسي چقدر ممكنه مشكل ايجاد بشه؟

2- اين ويندوز كرك شده اي كه روي مك بوك ميريزيم مشكلي ايجاد نميشه؟(مثلا mac غير اوريجينال 40 درصد از كارآييش كم ميشه.در مورد ويندوز چطور؟(تا حالا به اين فكر نكرده بودم كه چه قدر از كارآيي ويندوز از بين ميره)

3- در سايتي به يك مطلبي برخوردم.از نظر اين دوست گراميمون اين لپ تاپ به درد من مهندس نميخوره.اصولا يا بايد پولم از پارو بالا بره يا گرافيستي چيزي باشم كه برم سراغ مك! نظر علماي سايت چيه؟

اول از همه تکلیف خیلی ها رو باید روشن کنم که بهترین نوع لپ تاپ مک هست که بر خلاف تصور خیلی ها در ایران که اونو اصلن به درد بخور نمیدونن , بسیار زیبا , بسیار با کیفیت , بسیار با قدرت و در عین حال گرون قیمت هست و جزو کامپیوترهای لوکس در جهان به شمار میره . ولی چه کسانی نیازمند خرید کامپیوترهای مک هستن ؟
خیلی خلاصه افرادی که کار تخصصی اونها گرافیک و عکاسی و تدوین فیلم و چاپ پوستر و تبلیغات و .. هست و با نرم افزارهای اختصاصی مثل فتوشاپ کار میکنن , انتخاب اول و آخرشون مک هست . مک بالاترین پرفرمانس رو بر روی برنامه های گرافیکی داره سوای اینکه میشه حتا ویندوز رو هم در کنار مک داشت و از هر دوی اونها استفاده کرد . بجز اینها کیفیت بسیار بالای لپ تاپ های مک و زیبایی و ظرافت و سادگی کار با اونها هر کسی رو وسوسه میکنه به خرید یک مک بوک یا مک بوک پروی جذاب ! تنها مانعی که وجود داره این هست که اگه شما از نرم افزارهای مخصوص ویندوز استفاده اختصاصی میکنین و چنین نرم افزارهایی برای مک وجود ندارن و همینطور در کشوری مثل ایران هستین که از هر 20 نفر 30 نفر با مک آشنایی نداره (!) بهتر هست که دور مک رو خط بکشین مگه اینکه حرفه تخصصی شما مربوط به گرافیک باشه یا پولتون از پارو بالا بره ! برای نمونه تایپ فارسی در مک هنوز کمی با اشکال همراهه و یا کسانیکه بطور حرفه ای با برنامه Word Office کار میکنن نمیتونن روی مک از قابلیت های اون استفاده کنن برای زبان فارسی و برنامه های جانبی ای هم که برای فارسی نویسی ارائه شده همچنان بدون اشکال نیستن ! و یا اگر اهل موسیقی باشین , باید با برنامه ناهنجار iTune کنار بیایین !! ولی اینها هم مانع نمیشن که از قابلیت های حرفه ای مک به سادگی رد بشیم .. درسته که میشه روی مک ویندوز هم نصب کرد و ازش بطور عادی استفاده کرد ولی مشکل اینه که وقتی برنامه های سنگین رو روی ویندوزی که روی مک نصب شده اجرا میکنیم , با حرارت زیادی روبرو میشیم که حرارت بالا و کند شدن سیستم یعنی کم شدن عمر یک لپ تاپ !!! در ضمن ذکر این نکته هم لازمه که بدونین مک در خاورمیانه هیچ نماینده رسمی واقعی نداره و قیمتش در ایران از تمام دنیا گرون تر هست و در ضمن وسایل جانبی گرون قیمتی هم داره و برنامه های موجود برای مک به زیادی ویندوز نیست به همین خاطر تنها افرادی که کارشون بطور تخصصی گرافیک و رشته های مرتبط به اون هست حذب مک میشن !!!

لينك:

4 - اين لپ تاپ هاي سوني كه با corei7,5,3 جديدا به ليست قيمت نقش اضافه شدن خيلي اغواكننده هستن.(امكانات بيشتر.رزولوشن بهتر و قيمتهاي معقولانه تر) چيكار كنيم با اينا؟با كلي زحمت فكر سوني رو گذاشته بودم كنار و روي مك بوك متمركز شده بودم .مك بوك هاي با corei از جولاي وارد بازارميشن.ولي من كه پردازش هاي سنگين در اون حد انجام نميدم كه دلمو براي core i ها خوش كنم.شما نظرتون چيه؟
ميدونم كه apple يه چيز ديگست.ولي چيكاركنيم كه عقل بعضي مواقع بر خلاف احساس عمل ميكنه.
پشاپيش سپاسگزارم.مخصوصا از جناب microsoft 24 كه با سعه صدر زحمات فراواني در اين تاپيك ميكشن.
:11:

broken-home
01-03-2010, 12:07

ابتدا پارت نامبرش رو بگید ،

مثلا MB986LL/A پارت نامبر مک بوک پرو جولای 2009 ه!

ممنون.باشه حتمن ميگيرم ازش‏‏ ميگم..
راستي ممكنه لطف كنين و بگين اين اعداد و حروف در پارت نامبر هر كدومش به چه معني هست؟

Microsoft24
01-03-2010, 16:06
سلام دوستان
1- يك مورد در رابطه با macbook pro ذهنمو مشغول كرده.بالاخره نفهميديم تو تايپ فارسي چقدر ممكنه مشكل ايجاد بشه؟

به نام خدا

هیچ مشکلی نداره! سیستم عامل snow leopard به طور کامل از زبان فارسی پشتیبانی میکنه!

اگر منظورتون جای حروف هست ، که مشکلی نیست ، میشه درستش کرد!

اگر کسی هم مشکل داشت ، بگید من براش توضیح میدم! چه کار کنه که جای حروف درست شه!

2- اين ويندوز كرك شده اي كه روي مك بوك ميريزيم مشكلي ايجاد نميشه؟(مثلا mac غير اوريجينال 40 درصد از كارآييش كم ميشه.در مورد ويندوز چطور؟(تا حالا به اين فكر نكرده بودم كه چه قدر از كارآيي ويندوز از بين ميره)

نه ، هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه!

ببین نصب مک بروی PC غیر قانونی ست! اصلا مک اورجینال که جز بروی سیستم های اپل بروی PC نصب نمیشه!

یرای همین ه، که گروههایی (مثل ideneb ، ipc ، iaktos و...) اومدند و مک رو بهقول خودشون -- کردند! و تونستند رو PC نصب کنند! در صورتی که به نظر من این مکینتاش نیست! بلکه هکینتاش ه!! پس اصلا قابلیت های مک رو نداره!

سیاست های شرکت اپل و یا بهتر بگم شخص استیو جابز ، کاملا انحصار طلبانه ست و اجازه ی نصب مک روی PC رو به هیچ عنوان نمیدند! همانطور که iphone os که به نوعی مک 10.4 ه ، فقط روی آیفون جواب میده!

اما نصب ویندوز در کنار مکینتاش ، کاملا قانونی ه! و یکی از قابلیت های Mac OS X ه! پس جای هیچ مشکلی نیست!
از این بگذریم ، شما هر وقت نخواستی ، به راحتی پاک کردن یک نرم افزار در ویندوز می تونید ویندوز رو توسط مک حذف کنید! :18:

3- در سايتي به يك مطلبي برخوردم.از نظر اين دوست گراميمون اين لپ تاپ به درد من مهندس نميخوره.اصولا يا بايد پولم از پارو بالا بره يا گرافيستي چيزي باشم كه برم سراغ مك! نظر علماي سايت چيه؟

خیلی برای این افراد متاسفم ، چون خودشون رژیم دارند! و این رژیم رو به همه می خوان القا کنند! اینها پیشی اند! توجه نکنید!

مک برای کار های گرافیکی عالیه ، اما دلیل نمیشه که تو کار های دیگه کم بیاره ، من خودم با نصب ویندوز 7 در کنار مک ، با ویژوال استودیو ، برنامه نویسی میکنم و با مک بقیه کار ها !

تو این 5 سالی که با مک و سیستم های اپل کار کردم ، یه چیز ی رو به طور تجربی متوجه شدم اونم اینه که ، محصولات اپل هیچ وقت کم نمیارند!

مثلا همین آیفون ، به من میگفتند "امید برای چی اینقدر پول گوشی ای میدی که حتی بلوتوث نداره؟؟"

شاید تا امروز ، هر کی با آیفون من کار کرده باشه میفهمه که آیفون هیچ وقت کم نمیاره و به راحتی با iBluenova مشکل بلوتوث هم نداره!

اول از همه تکلیف خیلی ها رو باید روشن کنم که بهترین نوع لپ تاپ مک هست که بر خلاف تصور خیلی ها در ایران که اونو اصلن به درد بخور نمیدونن , بسیار زیبا , بسیار با کیفیت , بسیار با قدرت و در عین حال گرون قیمت هست و جزو کامپیوترهای لوکس در جهان به شمار میره . ولی چه کسانی نیازمند خرید کامپیوترهای مک هستن ؟
خیلی خلاصه افرادی که کار تخصصی اونها گرافیک و عکاسی و تدوین فیلم و چاپ پوستر و تبلیغات و .. هست و با نرم افزارهای اختصاصی مثل فتوشاپ کار میکنن , انتخاب اول و آخرشون مک هست . مک بالاترین پرفرمانس رو بر روی برنامه های گرافیکی داره سوای اینکه میشه حتا ویندوز رو هم در کنار مک داشت و از هر دوی اونها استفاده کرد . بجز اینها کیفیت بسیار بالای لپ تاپ های مک و زیبایی و ظرافت و سادگی کار با اونها هر کسی رو وسوسه میکنه به خرید یک مک بوک یا مک بوک پروی جذاب ! تنها مانعی که وجود داره این هست که اگه شما از نرم افزارهای مخصوص ویندوز استفاده اختصاصی میکنین و چنین نرم افزارهایی برای مک وجود ندارن و همینطور در کشوری مثل ایران هستین که از هر 20 نفر 30 نفر با مک آشنایی نداره (!) بهتر هست که دور مک رو خط بکشین مگه اینکه حرفه تخصصی شما مربوط به گرافیک باشه یا پولتون از پارو بالا بره ! برای نمونه تایپ فارسی در مک هنوز کمی با اشکال همراهه و یا کسانیکه بطور حرفه ای با برنامه Word Office کار میکنن نمیتونن روی مک از قابلیت های اون استفاده کنن برای زبان فارسی و برنامه های جانبی ای هم که برای فارسی نویسی ارائه شده همچنان بدون اشکال نیستن ! و یا اگر اهل موسیقی باشین , باید با برنامه ناهنجار iTune کنار بیایین !! ولی اینها هم مانع نمیشن که از قابلیت های حرفه ای مک به سادگی رد بشیم .. درسته که میشه روی مک ویندوز هم نصب کرد و ازش بطور عادی استفاده کرد ولی مشکل اینه که وقتی برنامه های سنگین رو روی ویندوزی که روی مک نصب شده اجرا میکنیم , با حرارت زیادی روبرو میشیم که حرارت بالا و کند شدن سیستم یعنی کم شدن عمر یک لپ تاپ !!! در ضمن ذکر این نکته هم لازمه که بدونین مک در خاورمیانه هیچ نماینده رسمی واقعی نداره و قیمتش در ایران از تمام دنیا گرون تر هست و در ضمن وسایل جانبی گرون قیمتی هم داره و برنامه های موجود برای مک به زیادی ویندوز نیست به همین خاطر تنها افرادی که کارشون بطور تخصصی گرافیک و رشته های مرتبط به اون هست حذب مک میشن !!!

لينك:

خیلی ببخشید ها ، ولی این حرفها چرت و پرت محض ه!

90% نرم افزار های ویندوز ورژن مک دارند ، اونهایی هم که ندارند مشکلی نیست ، اگر هم نخواستید با بوت کمپ ویندوز بریزید ، خب مجازی می ریزید ، اینطوری در محیط مک نرم افزار های ویندوز رو اجرا میکنید!

4 - اين لپ تاپ هاي سوني كه با corei7,5,3 جديدا به ليست قيمت نقش اضافه شدن خيلي اغواكننده هستن.(امكانات بيشتر.رزولوشن بهتر و قيمتهاي معقولانه تر) چيكار كنيم با اينا؟با كلي زحمت فكر سوني رو گذاشته بودم كنار و روي مك بوك متمركز شده بودم .مك بوك هاي با corei از جولاي وارد بازارميشن.ولي من كه پردازش هاي سنگين در اون حد انجام نميدم كه دلمو براي core i ها خوش كنم.شما نظرتون چيه؟
ميدونم كه apple يه چيز ديگست.ولي چيكاركنيم كه عقل بعضي مواقع بر خلاف احساس عمل ميكنه.
پشاپيش سپاسگزارم.مخصوصا از جناب microsoft 24 كه با سعه صدر زحمات فراواني در اين تاپيك ميكشن.
:11:

ببینید ، منم اول در مورد پردازنده های جدید اینتل مثل شما فکر می کردم !

اما شما یه نکته رو فراموش کردین!

اونم اینه که پردازنده ی Core i7 الان تو بازار گرونترین پردازنده ست!

پس چه جوریه لپ تاب های سری F سونی ، اینقدر ارزونند!

جواب خیلی ساده ست ، هر دو Core i7 اند اما این کجا و آن کجا !!!!!!!:18::18:

Core i7 ی که رو لپ تاب های موجود تو بازار ه ، حتی قدرت Core 2 Duo رو ندارند!!!!:18::18:

اگر برتون عجیبه! می تونید یکم تحقیق کنید!

من با سری F کار کردم! و به این نتیجه رسیدم که مثل همیشه بازار داره رو تبلیغات می چرخه!

__________________________________________________ _______________

خب این فقط سئوال شما نیست ، برای مثال دوست خوبم علیرضا خان هم قبل از شما با پیغا خصوصی پرسیده بود!

پاسخ من صریح و واضح ه! ببینید!

سلام امید جان
روز و شبت خوش

حالت خوبه دوست من ؟:10:

الان پست شما رو همین دور و بر ها دیدم که نوشته بودید تغییری تا جولای درکار نیست و صبر کردن بی فایده است.
واقعاً قرار نیست تا جوولای سری جدید مک بوک معرفی بشه ؟
چون من اردیبهشت امسال بودجه ام برای خرید یه MB986LL/A کامل میشه و اگه بدونم تو جولای قراره سری جدید معرفی بشه می تونم چند ماه صبر کنم.
ولی اگه واقعاً قرار نیست ، همین اردیبهشت می خرم. چون باید بخرم چراکه هم نیاز به یه لپ تاپ دارم هم دیوونه ی مک بوک پرو ام. :40:

حالا جریان چیه ؟؟

ببین ، جولای (خرداد) امکان آپگرید مک بوک پرو وجود داره! اما قرار نیست دیزانش عوض بشه و یا...! فقط آپگرید!

و به احتمال زیاد استفاده از پردازنده های جدید اینتل!

اما یک نکته رو فراموش نکنید ،

پردازنده های جدید اینتل (Core i7 و Core i5 و Core i3) که الان کلی تبلیغات براش میشه ، همچین آش دهنسوزی نیستند!

مثلا پردازنده ی Core i7 ی که رو لپ تاب قرار میگیره! با اونی که رو دسکتاپ ه ، از زمین تا آسمون فرق میکنه!

چون دمای زیادی تولید میکنه! و امکان خنک سازی آن با سیستم خنک کننده ی لپتاب وجود ندارد!

پس ، MB986LL/A که از پر دازنده ی Core 2 Duo با هسته ی سری T به مراتب از Core i7 ، Core i5 ، Core i3 بهتره!

اینو منم باورم نمیشد! تا اینکه این پردازنده رو لپتاب تست کردم!

از نظر رم و گرافیکم هم ، شک دارم آپگرید شه! چون ماژوال 8گیگ رم مک بوک پرو 800$ میاره رو قیمت!:18:

به نظر من ، ریسک شو بپذیر!(همیشه بزگترین ریسک ، نکردن ریسکه!)

ramin_007
01-03-2010, 19:53
به نام خدا

هیچ مشکلی نداره! سیستم عامل snow leopard به طور کامل از زبان فارسی پشتیبانی میکنه!

اگر منظورتون جای حروف هست ، که مشکلی نیست ، میشه درستش کرد!

اگر کسی هم مشکل داشت ، بگید من براش توضیح میدم! چه کار کنه که جای حروف درست شه!

نه ، هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه!

ببین نصب مک بروی PC غیر قانونی ست! اصلا مک اورجینال که جز بروی سیستم های اپل بروی PC نصب نمیشه!

یرای همین ه، که گروههایی (مثل ideneb ، ipc ، iaktos و...) اومدند و مک رو بهقول خودشون -- کردند! و تونستند رو PC نصب کنند! در صورتی که به نظر من این مکینتاش نیست! بلکه هکینتاش ه!! پس اصلا قابلیت های مک رو نداره!

سیاست های شرکت اپل و یا بهتر بگم شخص استیو جابز ، کاملا انحصار طلبانه ست و اجازه ی نصب مک روی PC رو به هیچ عنوان نمیدند! همانطور که iphone os که به نوعی مک 10.4 ه ، فقط روی آیفون جواب میده!

اما نصب ویندوز در کنار مکینتاش ، کاملا قانونی ه! و یکی از قابلیت های Mac OS X ه! پس جای هیچ مشکلی نیست!
از این بگذریم ، شما هر وقت نخواستی ، به راحتی پاک کردن یک نرم افزار در ویندوز می تونید ویندوز رو توسط مک حذف کنید! :18:

خیلی برای این افراد متاسفم ، چون خودشون رژیم دارند! و این رژیم رو به همه می خوان القا کنند! اینها پیشی اند! توجه نکنید!

مک برای کار های گرافیکی عالیه ، اما دلیل نمیشه که تو کار های دیگه کم بیاره ، من خودم با نصب ویندوز 7 در کنار مک ، با ویژوال استودیو ، برنامه نویسی میکنم و با مک بقیه کار ها !

تو این 5 سالی که با مک و سیستم های اپل کار کردم ، یه چیز ی رو به طور تجربی متوجه شدم اونم اینه که ، محصولات اپل هیچ وقت کم نمیارند!

مثلا همین آیفون ، به من میگفتند "امید برای چی اینقدر پول گوشی ای میدی که حتی بلوتوث نداره؟؟"

شاید تا امروز ، هر کی با آیفون من کار کرده باشه میفهمه که آیفون هیچ وقت کم نمیاره و به راحتی با iBluenova مشکل بلوتوث هم نداره!

خیلی ببخشید ها ، ولی این حرفها چرت و پرت محض ه!

90% نرم افزار های ویندوز ورژن مک دارند ، اونهایی هم که ندارند مشکلی نیست ، اگر هم نخواستید با بوت کمپ ویندوز بریزید ، خب مجازی می ریزید ، اینطوری در محیط مک نرم افزار های ویندوز رو اجرا میکنید!

ببینید ، منم اول در مورد پردازنده های جدید اینتل مثل شما فکر می کردم !

اما شما یه نکته رو فراموش کردین!

اونم اینه که پردازنده ی Core i7 الان تو بازار گرونترین پردازنده ست!

پس چه جوریه لپ تاب های سری F سونی ، اینقدر ارزونند!

جواب خیلی ساده ست ، هر دو Core i7 اند اما این کجا و آن کجا !!!!!!!:18::18:

Core i7 ی که رو لپ تاب های موجود تو بازار ه ، حتی قدرت Core 2 Duo رو ندارند!!!!:18::18:

اگر برتون عجیبه! می تونید یکم تحقیق کنید!

من با سری F کار کردم! و به این نتیجه رسیدم که مثل همیشه بازار داره رو تبلیغات می چرخه!

__________________________________________________ _______________

خب این فقط سئوال شما نیست ، برای مثال دوست خوبم علیرضا خان هم قبل از شما با پیغا خصوصی پرسیده بود!

پاسخ من صریح و واضح ه! ببینید!

منظورت اینه core i7 اپل فرق میکنه با sony یعنی قوی تره؟
و اینکه i5 , i7 واسه اپل قیمتش چنده؟ و کی میاد؟

علیرضا
01-03-2010, 20:14

نه ! منظور امید جان این بود که CPU هایی که در حال حاظر در مک بوک پرو ها استفاده میشه (و از هسته ی سری T هستند) قوی تر از i3, i5 و i7 هستند !

arashpino
01-03-2010, 20:57
ممنون از تاپیک پربارتون و معرفی بسیار خوب و دقیق لپ تاپهای اپل

عرض کنم که میخواستم فردا برم برای خرید MC227LL/A و داشتم اطلاعات جمع می کردم که به این تاپیک برخوردم

به نقش زنگ زدم گفت موجود ندارم ولی احتمالا برم حضوری پایتخت با گارانتی یا بدون گارانتی گیر میارم. فقط گارانتی رو برای این میخوام که اگه اتفاقی برای لپ تاپ، LED یا هر چیزیش بیوفته حتی در قبال دریافت پول شرکت گارانتی کننده تعمیراتش رو قبول میکنن

فقط سوالی که از دوستان داشتم این بود که آیا این لیبل آکبندی اپل خیلی رو جعبه واضحه یا نه؟ میشه یه عکسی چیزی از جعبه آکبند بذارید که ما هم موقع خرید دقت کنیم؟

با سپاس

ramin_007
01-03-2010, 21:14
نه ! منظور امید جان این بود که CPU هایی که در حال حاظر در مک بوک پرو ها استفاده میشه (و از هسته ی سری T هستند) قوی تر از i3, i5 و i7 هستند !

خب الان بهترین لپ تاپ اپل چیه؟؟؟؟؟
برا اولین باره که میخوام اپل بگیرم ......

mohsenfhm
01-03-2010, 22:30
سلام

منم كاملا شرايط عليرضا جان رو دارم . پس با اين صحبت ها صبر كردن هيچ فايده اي نداره !!!!!!!!

راستي آقا اميد در مورد ديزاين مطمئنيد كه تغيير نمي كنه ؟؟؟

ولي به نظر من اپل حتما گرافيكو آپگريد مي كنه :20:

علیرضا
01-03-2010, 22:42
سلام به همه
اینجا می تونین محتوای جعبه ی مک بوک پرو رو ببینید . همچنین یه مقایسه ی ظاهری هم بین سایز های مختلف مک بوک پرو ها هم می تونید داشته باشید.
ولی اینجا لیبل اپل تو تصویر ها مشخص نیست

رامین جان بستگی به بودجه ی شما داره . بهترین لپ تاپ خوب مسلماً اونیه که بالاترین کانفیگ رو داشته باشه که ارزش هزینه اش رو به نظر من نداره (CPU : 3.06 --- RAM : 8GB 1066 -- Storage : SSD 256 احتمالاً) که فقط رم 8 گیگی 800 هزار تومن خرج بر می داره !

خوب از نظر من بهترین مدل مک بوک پرو ای که می تونه پاسخ نیازهای من رو بده MB986LL/A هست
مشخصاتش:
CPU : 2.8GHz
Memory : 4GB 1066
Storage : 500GB 5400rpm
Graphic Card : nVidia 9400M & 9600GT with 256MB dedicated memory
Display : 15.4" LED
و بقیه ی چیز میزا که با گارانتی 2،620،000 تومن و بدون گارانتی دورو بر 2،500،000 هست.

مدل 13" مک بوک پرو ها طرفدار بیشتری داره و این به خاطر قیمت مناسبشه.
شما بررسی کن ببین کدوم مدل با کدوم مشخصات و سایز به دردت می خوره
موفق باشی:10:

در ضمن CPU مک بوک پرو های 15 و 17 اینچی هسته ی T دارن و 13 اینچیش هسته ی P داره
هسته ی T بهتره !

ramin_007
02-03-2010, 01:11
سلام به همه
اینجا می تونین محتوای جعبه ی مک بوک پرو رو ببینید . همچنین یه مقایسه ی ظاهری هم بین سایز های مختلف مک بوک پرو ها هم می تونید داشته باشید.
ولی اینجا لیبل اپل تو تصویر ها مشخص نیست

رامین جان بستگی به بودجه ی شما داره . بهترین لپ تاپ خوب مسلماً اونیه که بالاترین کانفیگ رو داشته باشه که ارزش هزینه اش رو به نظر من نداره (CPU : 3.06 --- RAM : 8GB 1066 -- Storage : SSD 256 احتمالاً) که فقط رم 8 گیگی 800 هزار تومن خرج بر می داره !

خوب از نظر من بهترین مدل مک بوک پرو ای که می تونه پاسخ نیازهای من رو بده MB986LL/A هست
مشخصاتش:
CPU : 2.8GHz
Memory : 4GB 1066
Storage : 500GB 5400rpm
Graphic Card : nVidia 9400M & 9600GT with 256MB dedicated memory
Display : 15.4" LED
و بقیه ی چیز میزا که با گارانتی 2،620،000 تومن و بدون گارانتی دورو بر 2،500،000 هست.

مدل 13" مک بوک پرو ها طرفدار بیشتری داره و این به خاطر قیمت مناسبشه.
شما بررسی کن ببین کدوم مدل با کدوم مشخصات و سایز به دردت می خوره
موفق باشی:10:

در ضمن CPU مک بوک پرو های 15 و 17 اینچی هسته ی T دارن و 13 اینچیش هسته ی P داره
هسته ی T بهتره !

ببخشید منظور منم تو همین قیمتها بود مسلماً هرچی بیشتر پول بدی چیزه خفن تری میگیری
قیمیتی که من مد نظرمه تا 2500000 حالا یه زره بالاتز اشکال نداره و سایزش هم 15 inch
پس یعنی این مدلی که شما گفتین از سری i بهتره دیگه؟ بخرمش :31: ؟

Microsoft24
02-03-2010, 01:23

ببینید اپل هنوز سراغ پردازنده های Core i7 ، Core i5 و یا Core i3 نرفته!

اما تا حالا باخودتون فکر کردید ، که چرا :

پردازنده ی Core i7 ی که الان گرونترین پردازنده ی بازار جهانیه! چطوری میشه لپ تابی با این پردازنده اینقدر ارزون باشه!!!!

از طرفی دمای بالای این پردازنده ، چه جوری با یک فن خنک میشه!

خب من بهتون میگم! هر دو با نام Core i7 عرضه شدند اما این کجا و آن کجا!

من نمی خوام ، بیخودی براتون تبلیغات کنم ! اما اگر دوست دارید متفاوت بیندیشید ، برید سراغ اپل!

به کانفیگ فکر نکنید ، فقط متفاوت بیندیشید!

Microsoft24
02-03-2010, 01:29
ببخشید منظور منم تو همین قیمتها بود مسلماً هرچی بیشتر پول بدی چیزه خفن تری میگیری
قیمیتی که من مد نظرمه تا 2500000 حالا یه زره بالاتز اشکال نداره و سایزش هم 15 inch
پس یعنی این مدلی که شما گفتین از سری i بهتره دیگه؟ بخرمش :31: ؟

خب ، به نظر من خرید مک بوک پرو 17" ، شاید منطقی نباشه! اما تو 15" ها MB986LL/A بالاترین کانفیگ رو داره!

زیبایی در کنار اوج قدرت:

Apple MacBook Pro MB986LL/A

Part Number: MB986LL/A
Processor: Intel® Centrino2 T9600 2.8 GHz Processor Speed (6MB L2 Cache, 1066MHz FSB)
Hard Drive: 500GB HDD (5400rpm, Serial-ATA)
Battery: 73-watt-hour lithium-polymer
Display: 15.4'' WXGA+ LED-backlit Glossy display (1440x900)
Graphics: NVIDIA GeForce 9600M GT with 512MB DDR3 and NVIDIA GeForce 9400M 256MB DDR3 shared with main memory
Weight: 2.49 Kg

قیمت هم 2,550,000 تومن ، با گارانتی الماس پایتخت!

ramin_007
02-03-2010, 01:40
ببینید اپل هنوز سراغ پردازنده های Core i7 ، Core i5 و یا Core i3 نرفته!

اما تا حالا باخودتون فکر کردید ، که چرا :

پردازنده ی Core i7 ی که الان گرونترین پردازنده ی بازار جهانیه! چطوری میشه لپ تابی با این پردازنده اینقدر ارزون باشه!!!!

از طرفی دمای بالای این پردازنده ، چه جوری با یک فن خنک میشه!

خب من بهتون میگم! هر دو با نام Core i7 عرضه شدند اما این کجا و آن کجا!

من نمی خوام ، بیخودی براتون تبلیغات کنم ! اما اگر دوست دارید متفاوت بیندیشید ، برید سراغ اپل!

به کانفیگ فکر نکنید ، فقط متفاوت بیندیشید!

پس یعنی صبر نکنم تا مک با cpu i7 بیاد؟

Microsoft24
02-03-2010, 01:41
ممنون از تاپیک پربارتون و معرفی بسیار خوب و دقیق لپ تاپهای اپل

عرض کنم که میخواستم فردا برم برای خرید MC227LL/A و داشتم اطلاعات جمع می کردم که به این تاپیک برخوردم

به نقش زنگ زدم گفت موجود ندارم ولی احتمالا برم حضوری پایتخت با گارانتی یا بدون گارانتی گیر میارم. فقط گارانتی رو برای این میخوام که اگه اتفاقی برای لپ تاپ، LED یا هر چیزیش بیوفته حتی در قبال دریافت پول شرکت گارانتی کننده تعمیراتش رو قبول میکنن

فقط سوالی که از دوستان داشتم این بود که آیا این لیبل آکبندی اپل خیلی رو جعبه واضحه یا نه؟ میشه یه عکسی چیزی از جعبه آکبند بذارید که ما هم موقع خرید دقت کنیم؟

با سپاس

به نام خدا

اگر اتفاقی بیافته ، الماس براتون درست میکنه! چه ازش خریده باشین ، چه نخریده باشین! چه گارانتی داشته باشه ، چه نداشته باشه! بجاش پولش رو میگیره!

این لیبل خیلی تابلو ه ، متاسفانه عکسی پیدا نکردم! :41:

Microsoft24
02-03-2010, 01:46
اخه نمیشه که به کانفیگ فکر نکرد
پس یعنی صبر نکنم تا مک با cpu i7 بیاد؟

دوست عزیز ،

مک بوک و مک بوک پرو از پردازنده های Core 2 Duo استفاده می کنند!

یعنی می خواین منتظر بمونین تا اپل معرفی کنه ؟؟؟؟

خب پس با این حساب رو 4 ماه دیگه حساب کن!

البته ، شما گفته بودی مک ! نگفته بودی مک بوک ، اگه قابل حمل بودنش براتون مهم نیست! می تونید آی مک 27" بگیرید!

این با پردازنده ی Core i7 860 ه! و عالیه!

ramin_007
02-03-2010, 02:08
دوست عزیز ،

مک بوک و مک بوک پرو از پردازنده های Core 2 Duo استفاده می کنند!

یعنی می خواین منتظر بمونین تا اپل معرفی کنه ؟؟؟؟

خب پس با این حساب رو 4 ماه دیگه حساب کن!

البته ، شما گفته بودی مک ! نگفته بودی مک بوک ، اگه قابل حمل بودنش براتون مهم نیست! می تونید آی مک 27" بگیرید!

این با پردازنده ی Core i7 860 ه! و عالیه!

نه مسلما حملش یرام اهمیت داره. سایزی که میخوام 15 باشه که تو سایت اپل 15 inch فقط i5 هست i7 نیست
صبر کردنش زیاد مهم نیست فقط میخوام بدونم cpu i یا core 2 duo ?

Microsoft24
02-03-2010, 07:52
اون رو دیگه بزارید به حساب کم اطلاعی در مورد اپل
نه مسلما حملش یرام اهمیت داره. سایزی که میخوام 15 باشه که تو سایت اپل 15 inch فقط i5 هست i7 نیست
صبر کردنش زیاد مهم نیست فقط میخوام بدونم cpu i یا core 2 duo ?

متاسفانه یا خوشبختانه مک بوک و مک بوک پرو فعلا فقط با پردازنده های Core 2 Duo عرضه میشن!

اما ، به احتمال 90% در جولای 2010 آپگرید میشند! که این آپگرید 100% شامل پردازنده های سری i خواهد بود!

تا به ایران بیاد هم ، یه ماهی طول میکشه! پس با این حساب باید تا تیر صبر کنید ها!!

mohsenfhm
02-03-2010, 14:03
سلام

اميد جان جواب من يادت رفت !!!!

گفته بودم در مورد ديزاين مطمئني كه تغييري نمي كنه ؟؟؟

ramin_007
02-03-2010, 14:51

متاسفانه یا خوشبختانه مک بوک و مک بوک پرو فعلا فقط با پردازنده های Core 2 Duo عرضه میشن!

اما ، به احتمال 90% در جولای 2010 آپگرید میشند! که این آپگرید 100% شامل پردازنده های سری i خواهد بود!

تا به ایران بیاد هم ، یه ماهی طول میکشه! پس با این حساب باید تا تیر صبر کنید ها!!

فعلا موندم چیکار کنم :41:

mohsen_z94
02-03-2010, 15:59
سلام. من بین دو لپ تاپ mc207 و mb990 گیر کردم
به نظرتون کدام بهتره و آیا با هم فرقی به غیر از ظاهر دارن؟
با تشکر

mohsen_z94
02-03-2010, 16:12
سلام . من بین دو لپ تاپ mc207 و mb990 گیر کردم. شما کدوم پیشنهاد می کنید؟
آیا فقط از نظر ظاهر با هم فرق دارن؟
با تشکر

Microsoft24
02-03-2010, 19:02
سلام

اميد جان جواب من يادت رفت !!!!

گفته بودم در مورد ديزاين مطمئني كه تغييري نمي كنه ؟؟؟

بله ، 100%! دیزاین ثابت ه!

اپل از دیزاین سری قبل از Unibody سه سال استفاده کرد !چه برسه به Unibody یی که یکسال پیش معرفی شده!

دقیقا مثل 3G و 3G S خواهد شد!! که با یک نگاه اصلا قابل تشخیص نیستند!

Microsoft24
02-03-2010, 19:08
ممنون دوست عزیز از راهنمایی
فعلا موندم چیکار کنم :41:

ببین دوست من ، هر کاری میخوای بکنی ، بکن! فقط عجله نکن!

یکم تحقیق ، تصمیم و بعد عمل !

در ضمن یادتون باشه ، همیشه تو زندگی باید ریسک کرد و بزرگترین ریسک نکردن ریسکه!!!

باتشکر ، :5:
M24

Microsoft24
02-03-2010, 19:20
سلام. من بین دو لپ تاپ mc207 و mb990 گیر کردم
به نظرتون کدام بهتره و آیا با هم فرقی به غیر از ظاهر دارن؟
با تشکر

دوست عزیز ، گیر کردن نداره! مسلما MB990LL/A از نظر دیزاین و... از MC207LL/A سرتره!

سلام . من بین دو لپ تاپ mc207 و mb990 گیر کردم. شما کدوم پیشنهاد می کنید؟
آیا فقط از نظر ظاهر با هم فرق دارن؟
با تشکر

خیر ، فرقاشون زیاده!

مثلا مالتی تاچ و...!

phoenix69
03-03-2010, 01:04
با سلام من چند وقته میخوام لپ تاپ بگیرم بین sony و apple گیر کرده بودم اما با این تاپیک از apple مطمئن شدم من حدود 1.500تا1.800 پول دارم و استفادم کارای دانشجویی و گرافیکی در حد فتوشاپ نه خیلی حرفه ای به همراه بازی های خوب میشه لطف کنید مدل مناسب رو بهم معرفی کنید

ramin_007
03-03-2010, 01:42
ببین دوست من ، هر کاری میخوای بکنی ، بکن! فقط عجله نکن!

یکم تحقیق ، تصمیم و بعد عمل !

در ضمن یادتون باشه ، همیشه تو زندگی باید ریسک کرد و بزرگترین ریسک نکردن ریسکه!!!

باتشکر ، :5:
M24

تصمیمم رو که گرفتم نظرم روی اپل هست
فقط نمیدونم صبر کنم تا سری جدیدش بیاد با نه؟ ارزش داره؟
چون از این cpu i زیاد خوب نشنیدم!!!

mohsen_z94
03-03-2010, 02:41
با تشکر از جوابتون:20:
تا اونجایی که من تو سایت اپل دیدم مشخصاتشون از جمله همون مولتی تاچ و ایناشون یکی بود
فقط تو پورت و جنس بدنه فرق داشتن
حتی vga هاشونم یکیه
البته تو سایت خود اپل با هم مقایسه کردم
بازم شما از من بیشتر واردین
خوشحال میشم بقیه اختلافاشونم بهم بگی تا انتخاب بهتری داشته باشم
ممنون:11:

Microsoft24
04-03-2010, 00:20
با سلام من چند وقته میخوام لپ تاپ بگیرم بین sony و apple گیر کرده بودم اما با این تاپیک از apple مطمئن شدم من حدود 1.500تا1.800 پول دارم و استفادم کارای دانشجویی و گرافیکی در حد فتوشاپ نه خیلی حرفه ای به همراه بازی های خوب میشه لطف کنید مدل مناسب رو بهم معرفی کنید

به نام خدا ،

ببینید ، با این بودجه یا باید MB990LL/A بگیرید ویا MB991LL/A!

کانفیگ شون هم بصورت زیره ؛

Apple MacBook Pro MB991LL/A

Part Number: MB991LL/A
Processor: Intel® Centrino2 P8700 2.53 GHz Processor Speed (3MB L2 Cache, 1066MHz FSB)
Hard Drive: 250+ GB HDD (5400rpm, Serial-ATA)

Microsoft24
04-03-2010, 00:31
تصمیمم رو که گرفتم نظرم روی اپل هست
فقط نمیدونم صبر کنم تا سری جدیدش بیاد با نه؟ ارزش داره؟
چون از این cpu i زیاد خوب نشنیدم!!!

خب ، به نظر من صبر کردن ، بی فایده است!

چون سری جدید ی در کنار نیست ، همین سری قراره آپگرید بشه!

در ضمن الان قیمت مینیمم ه!

اما ، میل خودتتونه ، اگر دوست دارید صبر کنید! خب صبر کنید!

Microsoft24
04-03-2010, 00:40
با تشکر از جوابتون:20:
تا اونجایی که من تو سایت اپل دیدم مشخصاتشون از جمله همون مولتی تاچ و ایناشون یکی بود
فقط تو پورت و جنس بدنه فرق داشتن
حتی vga هاشونم یکیه
البته تو سایت خود اپل با هم مقایسه کردم
بازم شما از من بیشتر واردین
خوشحال میشم بقیه اختلافاشونم بهم بگی تا انتخاب بهتری داشته باشم
ممنون:11:

ببینید ، بطور کلی ، مک بوک و مک بوک پرو تفاوت هایی با هم دارند!

مثلا مک بوک وایت (MC207LL/A) موارد زیر رو نداره ؛ در حالیکه مک بوک پرو (MB990LL/A) داره!

- FireWire 800

- Backlit Keyboard (نور کیبورد!)

- SD card slot (کارت ریدر)

به نظر من ، MC207LL/A به خاطر رنگ سفید ش خیلی زیباست!:11:

من اگر جای شما بودم 100% ، مک بوک وایت می گرفتم!

mohsen_z94
04-03-2010, 02:14
ممنونم از این که انقذر با حوصله جواب سوال های همرو میدی:10:
آخه چون گفته بودی فرقاشون زیاده و حتما mb990 بگیر یکم به شک افتادم
ولی الان دوباره میگی مک بوک وایت
من این پورت هارو و نور backlight فکر نکنم نیاز داشته باشم
پس می شه اینجوری نتیجه گیری کرد که از نظر کانفیگ یکی ولی از نظر ظاهر و تعداد پورت فرق میکنن. درسته؟

Microsoft24
04-03-2010, 13:06
ممنونم از این که انقذر با حوصله جواب سوال های همرو میدی:10:
آخه چون گفته بودی فرقاشون زیاده و حتما mb990 بگیر یکم به شک افتادم
ولی الان دوباره میگی مک بوک وایت
من این پورت هارو و نور backlight فکر نکنم نیاز داشته باشم
پس می شه اینجوری نتیجه گیری کرد که از نظر کانفیگ یکی ولی از نظر ظاهر و تعداد پورت فرق میکنن. درسته؟

ببینید ، اون موقع فکر می کردم ، این مسائل براتون مهم باشه!

چون مثلا برای خودم FireWire 800 خیلی مهمه!

اما اگر این پورت ها رو لازم ندارید! مک بوک وایت بهترینه!

دقیقا درسته!

mohsenfhm
04-03-2010, 13:29
الان توليد مك بوك متوقف شده ؟؟

ramin_007
04-03-2010, 14:29
خب ، به نظر من صبر کردن ، بی فایده است!

چون سری جدید ی در کنار نیست ، همین سری قراره آپگرید بشه!

در ضمن الان قیمت مینیمم ه!

اما ، میل خودتتونه ، اگر دوست دارید صبر کنید! خب صبر کنید!

خوب همون اپگریدش ارزش صبر کردن نداره؟
این دیگه اخرین سوال :31:
ممنون از راهنمای :46:

Microsoft24
04-03-2010, 17:12
الان توليد مك بوك متوقف شده ؟؟

خیر ، برای چی همچین فکر کردید!

حتی ممکنه آپگرید هم بشه!

فقط دیزانش به شکل سمبلیک در اومده! (رنگ سفید!)

Microsoft24
04-03-2010, 17:20
خوب همون اپگریدش ارزش صبر کردن نداره؟

این به خودتتون بستگی داره!

پردازنده که به احتمال زیاد آپگرید میشه!

گرافیک هم آپگرید میشه و لی 100% چیپست گرافیک همون انویدیا خواهد بود!

رم و بقیه چیز ها ، امکان نداره ، که آپگرید شه! حتی دیزاین ثابت خواهد بود!

به نظر من صبر کردن ، برای چیزی که هنوز معلوم نیست ! یه خورده غیر منطقیه! اما اگر عجله ای ندارید ، صبر کنید!

ولی توقع زیادی از سری جدید نداشته باشید!

این دیگه اخرین سوال :31:
ممنون از راهنمای :46:

دوست عزیز ، شما اگر بی نهایت سئوال هم بپرسی (به خاطر آواتارت هم که شده!:46::40:) ؛ من دونه دونه جوابتو میدم!

پس این حرف رو نزن!

ramin_007
04-03-2010, 18:23
دوست عزیز ، شما اگر بی نهایت سئوال هم بپرسی (به خاطر آواتارت هم که شده!:46::40:) ؛ من دونه دونه جوابتو میدم!

پس این حرف رو نزن!

دستت درد نکنه
مخلصیم:46:

mohsen_z94
04-03-2010, 21:31
داداشی ممنون خیلی لطف کردی:11:
انشاالله شنبه میرم از الماس بخرم:8:

mohsenfhm
04-03-2010, 22:22
خیر ، برای چی همچین فکر کردید!

حتی ممکنه آپگرید هم بشه!

فقط دیزانش به شکل سمبلیک در اومده! (رنگ سفید!)

آخه خودتون گفته بوديد كه سياست اپل طوري هست كه با معرفي جديد محصولش براي اينكه قيمت محصول قبلي پايين نياد توليد محصول قبلي رو متوقف مي كنه . گفتم شايد با ورود مك بوك پرو ديگه مك بوك توليد نشه . مثل آيفون كه وقتي مدل جديد اومد توليد قبلي متوقف شد.

vimana
04-03-2010, 22:26
سلام دوستان
بالاخره mb991ll/a رو خریدم.بینظیره.الآن دارم با مک بوکم تایپ میکنم.با مرورگر safari.بعد از ۲ - ۳ ساعت به مک عادت کردم.خیلی لذت بخشه.با راحتی تمام هم با boot camp ویندوز xp رو نصب کردم .حالا فهمیدم که اگه لپ تاپی غیر این میخریدم ضرر میکردم.واقعا خدا این فروم رو مخصوصا microsoft 24 عزیز روحفظ کنه که تمام شبهات من رو در مورد شایعات برطرف کرد.البته مشکلات و سوالات هم به مرور پیش میان که حتما مزاحم شما عزیزان میشم.
مرسی 

nimanz
04-03-2010, 22:34
با سلام و شب بخیر

اعیاد را خدمت تمام دوستان تبریک و تهنیت عرض می کنم.:20::46:

مبارک باشه جناب vimana . . . ان شا الله همیشه برات کار کنه که همواره تمام محصولات اپل همین ویژگی رو دارن.:5::8:

با اجازه ی دوست بسیار عزیزم Microsoft24 کبیر :10::40::11:

mohsenfhm
04-03-2010, 22:38
سلام دوستان
بالاخره mb991ll/a رو خریدم.بینظیره.الآن دارم با مک بوکم تایپ میکنم.با مرورگر safari.بعد از ۲ - ۳ ساعت به مک عادت کردم.خیلی لذت بخشه.با راحتی تمام هم با boot camp ویندوز xp رو نصب کردم .حالا فهمیدم که اگه لپ تاپی غیر این میخریدم ضرر میکردم.واقعا خدا این فروم رو مخصوصا microsoft 24 عزیز روحفظ کنه که تمام شبهات من رو در مورد شایعات برطرف کرد.البته مشکلات و سوالات هم به مرور پیش میان که حتما مزاحم شما عزیزان میشم.
مرسی

مباركه :5::5:

اين حرفها رو نزنيد كه باعث تحريك من ميشه براي خريد . البته شرايطم كامل بود همين شنبه مي رفتم براي خريد.

بله . كاملا باهاتون موافقم . با حضور شخصي مثل آقا اميد خيلي از دوستان جواب سوالاتشون رو كامل گرفتن و باعث شد كه فروش مك بوك پرو ( تو ايران ) در اين مدتي كه اميد جان در اين تايپيك فعاليت دارند بيشتر بشه . واقعا با حوصله بالا جواب دوستان رو ميدن :5::5::5::5::5::5:

البته با اين تشكر ها نمي شه ازشون قدرداني كرد :11::11:

nimanz
04-03-2010, 22:42
سلام دوستان
مرسی

با سلام و شب بخیر

اعیاد را خدمت تمام دوستان تبریک و تهنیت عرض می کنم.:20::46:

مبارک باشه جناب vimana . . . ان شا الله همیشه برات کار کنه که همواره تمام محصولات اپل همین ویژگی رو دارن.:5::8:

با اجازه ی دوست بسیار عزیزم Microsoft24 کبیر :10::40::11:

ramin_007
05-03-2010, 00:52
سلام دوستان
مرسی 
با این حرفا یه زره شکی که داشتم دیگه ندارم
میرم برای اپل

Microsoft24
05-03-2010, 15:13
آخه خودتون گفته بوديد كه سياست اپل طوري هست كه با معرفي جديد محصولش براي اينكه قيمت محصول قبلي پايين نياد توليد محصول قبلي رو متوقف مي كنه . گفتم شايد با ورود مك بوك پرو ديگه مك بوك توليد نشه . مثل آيفون كه وقتي مدل جديد اومد توليد قبلي متوقف شد.

دوست عزیز ،

مک بوک و مک یوک پرو ، هیچ ربطی بهم ندارند!

بطور کلی دو محصول کاملا متفاوت و جدا هستند ! از اول هم باهم تولید می شدند!

مک بوک برای کار های اینترنت و مالتی مدیا ، و مک بوک پرو برای کارهای حرفه ای تر طراحی شدند!

اما شما منظور من رو بد فهمیدی ، مثلا مک بوک پرو سال 2008 که اولین سری Unibody بود ، با پارت نامبر MB470LL/A و MB471LL/A عرضه شدند!

در سال 2009 مک بوک پرو آپگرید شد! و مدل های MB986LL/A و MB985LL/a و MC118LL/A از سری 15 " معرفی شدند!

خب الان باید چی بشه ، که قیمت MB470LL/A و MB471LL/A ثابت بمونه!؟

هیچ راهی بجز discontinue کردن سری قبل نیست! پس تولید این دو مدل متوقف شد و قیمت ثابت موند!:18:

این در مورد مک بوک پرو هایی که در سال 2010 آپگرید خواهند شد، صادقه!

پس دوستان نگران نباشند ، که دو سه ملیون پول لپ تاب بدن بعد با او مدن سری جدید بخوره تو سر قیمت لپ تابشون!

M24

Microsoft24
05-03-2010, 15:20
سلام دوستان
مرسی 

من از طرف خودم به ورودشما رو به دنیای مکینتش تبریک میگم! :5:

هر سئوال و مشکلی داشتید ، حتی اگر جزئی باشه ، تو تاپیک زیر بپرسید! من جوابتون رو میدم!

موفق و سربلند باشید!

broken-home
05-03-2010, 16:39
تا چند وقت ديگه احتمال ميره كه مك بوك پرو آپگريت شه؟
آي مك هم ممكنه شامل اين آپگريت بشه؟

Microsoft24
05-03-2010, 17:54
تا چند وقت ديگه احتمال ميره كه مك بوك پرو آپگريت شه؟
آي مك هم ممكنه شامل اين آپگريت بشه؟

مک بوک و مک بوک پرو در جولای 2010 آپگرید میشند! (100%)

خیر ، آی مک که تازه آپگرید شده ! (21.5" و 27")

vimana
06-03-2010, 01:30

من از طرف خودم به ورودشما رو به دنیای مکینتش تبریک میگم! :5:

هر سئوال و مشکلی داشتید ، حتی اگر جزئی باشه ، تو تاپیک زیر بپرسید! من جوابتون رو میدم!

موفق و سربلند باشید!

سلام microsoft 24 عزيز.ممنون از تبريكتون.ازاين به بعد تو تاپيك بالا كه لينك داديد مزاحمتون ميشم.
استيو جابز بايد به شما لوح تقدير بده!:31:چون در ايران خيلي براي اپل و مك زحمت ميكشيد.دليل عمده اي كه من برخلاف تمام طعنه ها و تمسخرهاي اطرافيان(نادان؟!) اين(به قول معروف)ريسك رو كردم و سراغ اپل رفتم اين بود كه خيالم راحت شد كه يكي مثل شما و ساير دوستان تو اين تاپيك فعال اندو با جون و دل كار خلق الله رو راه ميندازن!
خيلي ممنون

hosseindk
06-03-2010, 20:07
سلام دوستان. مدتیه دو مدل لپ تاپ بد ذهنمو مشغول کرده و نمی دونم کدومو بگیرم. اگه ممکنه منو در این زمینه راهنمایی کنید:
اولی) Sony مدل VPC-CW2DGX
مشخصات:
CPU: intel-Corei5 - 540M
Cache: 3MB
RAM: 3GB
H.D.D: 500GB
VGA: Nvidia GeForce GT310M - 256MB
Display: 14.0" LED
Weight: 2.4 KG

دومی) Apple MacBook مدل MC207LL/A
مشخصات:
CPU: intel-Core2Duo - 2.26 GHz
RAM: 2GB
H.D.D: 250 GB
VGA: Nvidia GeForce9400
Display: 13.3" Glossy
Weight: 2KG

قیمت هاشونم تقریباً برابرن
در ضمن من یک مهندس صنایعم و با نرم افزارهای تخصصی مثل MS Project - Primavera - Gams - Lingo - Power Studio و نظیر این ها کار می کنم.
ممنون می شم اگه سریع راهنماییم کنین.

mohsenfhm
06-03-2010, 20:12
مک بوک و مک بوک پرو در جولای 2010 آپگرید میشند! (100%)

خیر ، آی مک که تازه آپگرید شده ! (21.5" و 27")

ممنون بابت شفاف سازي در پست قبلي :10:

يه سوال ديگه . مك بوك آخرين بار كي آپگريد شد ؟

از لحاظ ديزاين آخرين بار كه آپگريد شد ؟؟؟

من يه مدل ديدم مشكي بود ( خيلي خوشگل بود ) اين مشكي براي چه ساليه ؟؟

امسال مك بوك پرو كه تو ديزاين تغييري نداره ولي مك بوك چطور ؟؟

شرمنده مثلا قرار بود يه سوال بپرسم :11:

goli_8862
07-03-2010, 10:56
سلام يه لپ تاپ خيلي سبك كه روزي 2 ساعت رو شونم باشه ميخوام.
نظرتون در مورد اين چيه؟
MC233LL/A
در ضمن من تازه كارم از لغتاي خيلي تخصصي استفاده نكنينPLZ

EmamSaman
07-03-2010, 15:14
من مي خوام يه MaC بگيرم موندم بين 2تا مدل Mac207 LLa و Mac 990 LLa
MaC 990 LLa پرو هست.من دانشجو ام.قيمتش هم مهم نيست
مي خوام بدونم MAcBook فقط رنگ سفيد داره ؟؟؟ آلمينيوميش نيست ؟

شما خودت بودي كدوم رو مي گرفتي؟؟؟ : مرسي :

Microsoft24
07-03-2010, 15:47
سلام دوستان. مدتیه دو مدل لپ تاپ بد ذهنمو مشغول کرده و نمی دونم کدومو بگیرم. اگه ممکنه منو در این زمینه راهنمایی کنید:
اولی) Sony مدل VPC-CW2DGX
مشخصات:
CPU: intel-Corei5 - 540M
RAM: 3GB
H.D.D: 500GB
VGA: Nvidia GeForce GT310M - 256MB
Display: 14.0" LED
Weight: 2.4 KG

دومی) Apple MacBook مدل MC207LL/A
مشخصات:
CPU: intel-Core2Duo - 2.26 GHz
RAM: 2GB
H.D.D: 250 GB
VGA: Nvidia GeForce9400
Display: 13.3" Glossy
Weight: 2KG

قیمت هاشونم تقریباً برابرن
در ضمن من یک مهندس صنایعم و با نرم افزارهای تخصصی مثل MS Project - Primavera - Gams - Lingo - Power Studio و نظیر این ها کار می کنم.
ممنون می شم اگه سریع راهنماییم کنین.

با سلام به شما دوت عزیز ،

من ، روی برند اپل تعصبی ندارم! که بخوام به همه بگم ، برید اپل :40: بگیرید!

خوب ببینید ، برای کار و رشته ی تحصیلی شما این مک بوک جواب گو نیست!

اگر می تونید بالای 2,000,000 هزینه کنید ، بیاید سراغ اپل و مک بوک پرو!

واگر نه! برید همون سونی رو بگیرید! که کانفیگش بدک نیست!

چون مک بوک وایت ، توانایی اجرای ...، MS Project ، Primavera ، Gams ، Lingo ، Power رو نداره!!

Microsoft24
07-03-2010, 15:57
ممنون بابت شفاف سازي در پست قبلي :10:

يه سوال ديگه . مك بوك آخرين بار كي آپگريد شد ؟

شرمنده مثلا قرار بود يه سوال بپرسم :11:

آخرین بار مک بوک ، همراه مک بوک پرو در جولای 2009 آپگرید شد!

از لحاظ ديزاين آخرين بار كه آپگريد شد ؟؟؟

جولای 2009!

من يه مدل ديدم مشكي بود ( خيلي خوشگل بود ) اين مشكي براي چه ساليه ؟؟

ژانویه 2007

امسال مك بوك پرو كه تو ديزاين تغييري نداره ولي مك بوك چطور ؟؟

دیزاین مک بوک ، دیگه هیچ وقت تغییر نخواهد کرد!

اینو استیو تو کنفرانس جولای 2009 گفت و روش تاکید کرد!

الان مانور اپل بیشتر رو مک بوک پرو ه! تا مک بوک!

اما مک بوک سال 2008 Unibody بود :18::18:! (یعنی با بدنه ی آلو مینیومی! درست مثل MB991LL/A!:18:)

Microsoft24
07-03-2010, 16:03
سلام يه لپ تاپ خيلي سبك كه روزي 2 ساعت رو شونم باشه ميخوام.
نظرتون در مورد اين چيه؟
MC233LL/A
در ضمن من تازه كارم از لغتاي خيلي تخصصي استفاده نكنينPLZ

MC233LL/A عالیه!

چون دقیقا برای همین کار ساخته شده!

سئوالی بود یپرسید! :10:

mohsenfhm
07-03-2010, 22:29
(یعنی با بدنه ی آلو مینیومی! درست مثل MB991LL/A!:18:)

يعني MB991LL/A در سال 2009 آپگريد نشد ؟؟؟

الان تفاوتي بين ديزاين MB991 و MB986 هست ؟؟

hosseindk
07-03-2010, 23:12
ممنونم از راهنماییت Microsft 24 عزیز. فکر کنم پس با این اوصاف برم همون سونیو بگیرم بهتره. طراحیشم خیلی خوبه. ولی خب از نظر طراحی به گرد اپل هم نمی رسه.

Microsoft24
08-03-2010, 16:01
يعني MB991LL/A در سال 2009 آپگريد نشد ؟؟؟

الان تفاوتي بين ديزاين MB991 و MB986 هست ؟؟

ببین اصلا تا قبل از جولای 2009 ، مک بوک پرو فقط 15" و 17" بود و مک بوک 13" بود! تا اینکه اپل زد به کلش که یه محصول سمبلیک بزنه ، برای همین مک بوک وایت رو زد و بجاش مک بوک پرو 13" رو unibody عرضه کرد!

! از جولای به بعد بود که مک بوک پرو 13" (یعنی همون MB990LL/A و MB991LL/A) معرفی شد!

فقط یه مدل مک بوک هست که unibody ه! که بدنه اش درسته که شمش آلومینیومی ه ، اما با MB991LL/a فرق داره!

Microsoft24
08-03-2010, 16:10
ممنونم از راهنماییت Microsft 24 عزیز. فکر کنم پس با این اوصاف برم همون سونیو بگیرم بهتره. طراحیشم خیلی خوبه. ولی خب از نظر طراحی به گرد اپل هم نمی رسه.

خب دیگه !

ولی کار خوبی میکنید!

mohsenfhm
08-03-2010, 16:46
ببین اصلا تا قبل از جولای 2009 ، مک بوک پرو فقط 15" و 17" بود و مک بوک 13" بود! تا اینکه اپل زد به کلش که یه محصول سمبلیک بزنه ، برای همین مک بوک وایت رو زد و بجاش مک بوک پرو 13" رو unibody عرضه کرد!

! از جولای به بعد بود که مک بوک پرو 13" (یعنی همون MB990LL/A و MB991LL/A) معرفی شد!

فقط یه مدل مک بوک هست که unibody ه! که بدنه اش درسته که شمش آلومینیومی ه ، اما با MB991LL/a فرق داره!

ممنون

بازم برام مبهمه :27::27::27::27:

با اين صحبت ها الان جنس بدنه ي 13 اينچي ها و 15 اينچي ها يكيه ( تو مك بوك پروها ) ؟؟؟

EmamSaman
08-03-2010, 19:23
من مي خوام يه MaC بگيرم موندم بين 2تا مدل Mac207 LLa و Mac 990 LLa
MaC 990 LLa پرو هست.من دانشجو ام (مهندسي كشاورزي/كار با پاورپوينت برام خيلي مهمه).قيمتش هم مهم نيست
مي خوام بدونم MAcBook فقط رنگ سفيد داره ؟؟؟ آلمينيوميش نيست ؟

شما خودت بودي كدوم رو مي گرفتي؟؟؟ : مرسي :

آقا جون بچه تون زود جواب بديد كام گيره...:41:

Microsoft24
08-03-2010, 19:43
ممنون

بازم برام مبهمه :27::27::27::27:

کجاش مبهمه ؟

با اين صحبت ها الان جنس بدنه ي 13 اينچي ها و 15 اينچي ها يكيه ( تو مك بوك پروها ) ؟؟؟

خب معلومه یکیه ، دوست من!

GiggleClub
08-03-2010, 20:16
من به همه پیشنهاد میکنم اگه عجله ندارن یه چند ماهی صبر کنند که نسل جدید مکبوکها بیاد منظورم i5 هستند

mohsenfhm
08-03-2010, 22:17
کجاش مبهمه ؟

خب معلومه یکیه ، دوست من!

OK . مرسي :11: يه بار ديگه كه پست قبليتون رو خوندم متوجه شدم .

ميدونيد چي منو به شك انداخت ؟؟؟؟!!!!!

تو اين سايتي كه خودتون معرفي كرديد رنگ لپ تاپ ها تو عكس يه زره تيره تر از چيزيه كه ما از نزديك مشاهده مي كنيم .

ممنون كه با حوصله جواب سوالاتم رو داديد :40::40:

h_mj298
15-03-2010, 23:59
سلام خدمت شما دوستان عزیز
آقا من یه سوال در مورد خرید لپ تاپ داشتم
به نظر شما آیا عاقلانه است لپ تاپ مورد نظرم را از خارج از کشور(مالزی) خریداری کنم؟اختلاف قیمت وجود دارد؟با توجه به اینکه دیگر از شرایط گارانتی داخل ایران نمی توانم استفاده کنم
می خواستم اپل بخرم شما چه مدلی و با چه قیمتی پیشنهاد می کنید؟اگر بعدا مشکلی پیش بیاد با توجه به اینکه گارانتی نداره کجا می تونم مشکلمو حل کنم؟دردسر نمیشه؟

Microsoft24
16-03-2010, 13:14
من به همه پیشنهاد میکنم اگه عجله ندارن یه چند ماهی صبر کنند که نسل جدید مکبوکها بیاد منظورم i5 هستند

تایید میشه! ولی قبول داری چند ماه صبر یه خورده زیاده؟

تازه چند ماهش هم میشه حدود 5 یا 6 ماه!:18:

به نظر من که عاقلانه نیست!

Microsoft24
16-03-2010, 13:21
OK . مرسي :11: يه بار ديگه كه پست قبليتون رو خوندم متوجه شدم .

ميدونيد چي منو به شك انداخت ؟؟؟؟!!!!!

تو اين سايتي كه خودتون معرفي كرديد رنگ لپ تاپ ها تو عكس يه زره تيره تر از چيزيه كه ما از نزديك مشاهده مي كنيم .

ممنون كه با حوصله جواب سوالاتم رو داديد :40::40:

به خاطر نور محیط و کیفیت پایین دوربین سایت Engadget ه!

ولی اگر عکس واضح می خواهید بهترینش سایت اپل ه! :11:

Microsoft24
16-03-2010, 13:27
سلام خدمت شما دوستان عزیز
آقا من یه سوال در مورد خرید لپ تاپ داشتم
به نظر شما آیا عاقلانه است لپ تاپ مورد نظرم را از خارج از کشور(مالزی) خریداری کنم؟اختلاف قیمت وجود دارد؟با توجه به اینکه دیگر از شرایط گارانتی داخل ایران نمی توانم استفاده کنم

ببین ، اگر می خوای مک بوک و یا مک بوک پرو بگیری ! کاملا عاقلانه ست!

چون برندی مثل اپل احتیاجی به گارانتی نداره!

می خواستم اپل بخرم شما چه مدلی و با چه قیمتی پیشنهاد می کنید؟

اول بودجه تون رو مشخص کنید :

اگر بعدا مشکلی پیش بیاد با توجه به اینکه گارانتی نداره کجا می تونم مشکلمو حل کنم؟دردسر نمیشه؟

اگر یک در ملیون مشکلی پیش بیاد ، ببرید همین شرکت هایی که اپل رو گارانتی میکنند! پولش رو میگیرند و براتون درست میکنند!

shs8
16-03-2010, 19:52
سلام دوستان
من چند تا سوال دارم:
1.اون ipod چطوره؟
2.آیا کلا اپل خوبه یا نه؟
3.من تا 2میلیون چی بگیرم بهتره؟(هرچه کمتر بهترحتی برند دیگه)
4.آیا اپل تو ایران گیر میاد ؟و تفاوت قیمتش چقدر هستش؟
5. باکیبوردش مشکل ندارین؟
6.همه نرم افزار ها روش نصب میشه؟
رشته ی من الکترونیکه و با نرم افزار های dxpوmultisimکارمیکنم که گرافیک dxp کم نیست.
اگر بتونم اینو تو ایران قسطی گیر بیارم خیلی خوب میشه:
Configuration
3.06GHz Intel Core 2 Duo
8GB 1066MHz DDR3 SDRAM - 2x4GB
500GB Serial ATA Drive @ 7200 rpm
SuperDrive 8x (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)
MacBook Pro 15-inch Antiglare Widescreen Display
Backlit Keyboard (English) / User's Guide
Microsoft Office Mac 2008 - Home and Student Edition
Accessory kit
آخه از عموم خجالت میکشم (انگلیس)
جاهایی هم که میتونم بخرم :
1.ایران
2.سوریه
3.آمریکا و انگلیس
به ترتیب
کلاً همین
ممنون

Microsoft24
16-03-2010, 21:19
سلام دوستان
من چند تا سوال دارم:

کلاً همین
ممنون
به نام خدا ،

1.این کانفیک خوبه یانه؟:

خب شما از CART لینک گذاشتی ! که کارت من خالی بود! لطف کنید پارت نامبر محصول مورد نظر رو بگید! :11:

برندی مثل اپل احتیاجی به تبلیغ نداره!

و شما اگر مسافرت خارج از کشور داشته باشید ! این قضیه رو دقیقا لمس خواهید کرد!

3.من تا 2میلیون چی بگیرم بهتره(هرچه کمتر بهترحتی برند دیگه)

ببینید ، من با این حرف شما موافق نیستم!

ولی در کل تو این رنج یا باید MB991LL/A (مک بوک پرو 13") بگیری و یا MC118LL/A (پایین ترین کانفیگ مک بوک پرو 15")

4.آیا اپل تو ایران گیر میاد ؟و تفاوت قیمتش چقدر هستش

بله ، چرا گیر نیاد!

اختلافش زیاد نیست! در کانفیگ های بالا حدود 300,000 تومن! (فقط برای مک بوک پرو! برای سیستم های آی مک تا 1,000,0000!!!!:18:)

رشته ی من الکترونیکه و با نرم افزار های dxpوmultisimکارمیکنم که گرافیک dxp کم نیست.

می تونید از مک بوک پرو استفاده کنید ! به شرط اینکه کانفیگ خوب ش رو بگیری!

1.ایران
2.سوریه
3.آمریکا و انگلیس
به ترتیب

خب ، بین این کشورها انگلیس بهترینه! بعدش آمریکا بعدش ایران بعدش سوریه!

Microsoft24
16-03-2010, 22:12
هر کدوم از محصولات اپل از آیپاد نانو تا ... مک پرو ! یه پارت نامبر دارند ! که با اون شناسایی می شند!

مثلا اینو ببین :

سه نوع مک بوک پرو 15" ،

MC118LL/A

MB985LL/A

MB986LL/A

پارت نامبر شه مدل معرفی شده اند!

یه جور کد شناسایی اند!

Microsoft24
16-03-2010, 23:15
سلام دوستان
من چند تا سوال دارم:
1.اون ipod چطوره؟
3.من تا 2میلیون چی بگیرم بهتره؟(هرچه کمتر بهترحتی برند دیگه)
4.آیا اپل تو ایران گیر میاد ؟و تفاوت قیمتش چقدر هستش؟
5. باکیبوردش مشکل ندارین؟
6.همه نرم افزار ها روش نصب میشه؟
اگر بتونم اینو تو ایران قسطی گیر بیارم خیلی خوب میشه:
Configuration
3.06GHz Intel Core 2 Duo
8GB 1066MHz DDR3 SDRAM - 2x4GB
500GB Serial ATA Drive @ 7200 rpm
SuperDrive 8x (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)
MacBook Pro 15-inch Antiglare Widescreen Display
Backlit Keyboard (English) / User's Guide
Microsoft Office Mac 2008 - Home and Student Edition
Accessory kit
آخه از عموم خجالت میکشم (انگلیس)
1.ایران
2.سوریه
3.آمریکا و انگلیس
به ترتیب
کلاً همین
ممنون

آخه اصلا همچین مدلی تو ایران نیست! که شما بخواهید قسطی بخرید!

اگر هم بخواهید از انگلیس و یا ... بخرید : میدونی چقدر برات تموم میشه؟؟؟؟؟

$3,457.95

که اگر تو ایران باشه! یه 5,000,000 تموم میشه!

پس تا 2 میلیون! چیه دیگه!

حالا دیگه با خودتونه!

shs8
17-03-2010, 08:14
آخه اصلا همچین مدلی تو ایران نیست! که شما بخواهید قسطی بخرید!

اگر هم بخواهید از انگلیس و یا ... بخرید : میدونی چقدر برات تموم میشه؟؟؟؟؟

$3,457.95

که اگر تو ایران باشه! یه 5,000,000 تموم میشه!

پس تا 2 میلیون! چیه دیگه!

حالا دیگه با خودتونه!

آخه منم میدونم کار اپل خوبه
ولی قیمتاش....
ببینید این کانفیگ خوبه یا نه:MB986LL/A
تو ایران کجا میتونم گیرش بیارم(قسطی بهتر)آخه من الان بیشتر از 1000000نقدی نمی تونم بخرم
راستی فکر نمیکنید گرافیکش یکم پایین باشه

Microsoft24
17-03-2010, 14:05
آخه منم میدونم کار اپل خوبه
ولی قیمتاش....
ببینید این کانفیگ خوبه یا نه:MB986LL/A
تو ایران کجا میتونم گیرش بیارم(قسطی بهتر)آخه من الان بیشتر از 1000000نقدی نمی تونم بخرم
راستی فکر نمیکنید گرافیکش یکم پایین باشه

این مدل حدودا 2,700,000 تومن ه!

تو ایران هست!

ولی قسطی شک دارم! گیر بیاری!

در مورد گرافیک ، دو چیپست گرافیکی هم زمان داره! فکر نکنم پایین باشه!

shs8
17-03-2010, 14:11
این کانفیگ خارج از ایران چنده

بعداً میشه ویندوز 7 رو کنار مک نصب کرد

Microsoft24
17-03-2010, 14:43
این کانفیگ خارج از ایران چنده

بعداً میشه ویندوز 7 رو کنار مک نصب کرد

2,300,00$ در آمریکا!

جالبه ! نه؟

قیمت محصولات اپل در همه جای دنیا ، یک سرو گردن از بقیه بالا تره!

در مورد ویندوز هم! بله که میشه!

shs8
19-03-2010, 13:47
موقع خرید کیه؟(کی بهتره بخرم)
اون core7iکی میاد ؟
قیمتش چقدر فرق میکنه ؟
من به احتمال بودجهم تا آخر تعطیلات نوروز جور میشه
بهترین کانفیگ 15اینچ
از کجا بخرم؟(بدون گارانتی)

Microsoft24
19-03-2010, 15:33
موقع خرید کیه؟(کی بهتره بخرم)

همین الان!

اون core7iکی میاد ؟

جولای 2010 معرفی میشه! یکماه بعدش تو باز های آمریکا و اروپا ، دو ماه بعدش توبازار آسیا و خاور میانه! ست!

قیمتش چقدر فرق میکنه ؟

هنوز معلوم نیست!

من به احتمال بودجهم تا آخر تعطیلات نوروز جور میشه
بهترین کانفیگ 15اینچ
از کجا بخرم؟(بدون گارانتی)

بهترین کانفیگ همون MB986LL/A ه!

phoenix69
21-03-2010, 10:06
سلام وقت کار کردن با ویندوز دستگاهم خیلی داغ میشه مخصوصا وقتی بازی اجرا میکنم این به دستگاه صدمه میزنه؟

Microsoft24
21-03-2010, 18:05
سلام وقت کار کردن با ویندوز دستگاهم خیلی داغ میشه مخصوصا وقتی بازی اجرا میکنم این به دستگاه صدمه میزنه؟

اول کانفیگ مک بوک تون رو بگید!

در ثانیه ، شما می تونید با نصب نرم افزار smc Fac Control در مک ، دور فن ها رو زیاد کنید !

بعد یه ری استارت تو ویندوز !

بعدش هم بازی کنید !

اینطور ی دما میاد پایین!

ولی در کل مشکلی نداره! چون بدنه شمش آلومینیومی ه ، دما منتقل میشه! شما نگران آسیب رسیدن به سخت افزار ها نباشید!

hamedch67
28-03-2010, 19:54
سلام
من کارم بیشتر با photoshop cs4 و adobe lightroom هست که اگه اپل بگیرم این Aperture هم که خیلی عشقه اضافه میشه . ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من میخوام MC207 رو بگیرم به خاطر ظاهر اون حالا سوال من اینه من خودم با سی پی یو amd 2.2 2m مشکلی برای کار با این نرم افزارها ندارم حالا این مدل هم که 2.26 و 3m هست و fsb1066 . اگر کسی امتحان کرده ای photoshop روی 207 چطوره یه توضیحی بده . البته من فایل های خیلی سنگین باز نمیکنم بیشتر عکسهایی که خودم میگیرم نهایت 150 مگابایت.

فقط میمونه ram که کمه و میخواستم بدونم اگر بخوام به 4 اپگرید کنم چقدر هزینه داره وقیمت هر رم 2G 1066 چنده ؟

Ameer Taghavi
29-03-2010, 00:12
سلام دوستان
قیمت MB 991 LL/A بدون گارانتی الان چنده؟! خیلی عجله دارم لطفا همکاری کنید

مرسی از لطفتون

mohsenfhm
29-03-2010, 09:44
سلام دوستان

مرسی از لطفتون

اين قيمت براي قبل از عيده :

1670

Ameer Taghavi
29-03-2010, 15:13
کاشکی تلفنش هم میدادی؟ و میگفتی کجاست! :31:

Alirezap2003
29-03-2010, 16:24
سلام به دوستان
آقا یک نفر MC234LL/A ( مک بوک ایر) رو تحلیل و بررسی می کنه! آخه بدجوری دلمو برده. دنبال یه لپ تاپ سبک می گشتم که قوی هم باشه این عزیز! رو یافتم. با تک USB بودنش و هارد پایینش و دی وی دی نداشتنش هم می سازم!
به نظر شما اشکال دیگه ای هم داره؟!

Microsoft24
29-03-2010, 17:10
سلام
من کارم بیشتر با photoshop cs4 و adobe lightroom هست که اگه اپل بگیرم این Aperture هم که خیلی عشقه اضافه میشه . ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من میخوام MC207 رو بگیرم به خاطر ظاهر اون حالا سوال من اینه من خودم با سی پی یو amd 2.2 2m مشکلی برای کار با این نرم افزارها ندارم حالا این مدل هم که 2.26 و 3m هست و fsb1066 . اگر کسی امتحان کرده ای photoshop روی 207 چطوره یه توضیحی بده . البته من فایل های خیلی سنگین باز نمیکنم بیشتر عکسهایی که خودم میگیرم نهایت 150 مگابایت.

فقط میمونه ram که کمه و میخواستم بدونم اگر بخوام به 4 اپگرید کنم چقدر هزینه داره وقیمت هر رم 2G 1066 چنده ؟

خب ، ببینید MC207LL/A مشکلی با فوتوشاپ نداره ! و از این نظر خیالتون راحت باشه!

ولی شما نمی تونید رم این مدل رو آپگرید کنید!

تو برند اپل سعی کنید اگر دنبال رم 4GB هستید از اول با رم 4 بگیرید! چون مک مموری تو ایران کم پیدا میشه ! قیمت بالایی داره! و ریسک تعویضش بالاست! (مشکلاتی از قبیل sleep نشدن صحیح و.. همه ناشی از تعیوض رم نادرست است)

چون هر سری از مک ها رم های مخصوص به خودی دارند ! ولی تو ایران یک نوع میارندو به ملت میندازند!:18:

می تونید MB991LL/A رو در نظر داشته باشید!

Microsoft24
29-03-2010, 17:16
سلام دوستان

مرسی از لطفتون

قیمت بین 1700 و 1800 متغیره! :18:

کاشکی تلفنش هم میدادی؟ و میگفتی کجاست! :31:

ببین دوست من تبلیغات تو این انجمن ممنوعه! پس لطفا دیگه همچین درخواستی نکنید!

Mulch Diggums
29-03-2010, 17:41
Microsoft24 جان، اگه ميشه يه سر به اين لينك هم بزنيد و من رو راهنمايي كنيد، خيلي ممنون مي‌شم:

Ameer Taghavi
29-03-2010, 23:39
Microsoft24 دل انگیز! یعنی این قیمت بدون گارانتیشه؟!!!

Mulch Diggums
30-03-2010, 10:21
َامير عزيز، قيمت MB991LL/A با گارانتي نقش (تقريبا 3 روز پيش قيمت گرفتم) دقيقا 1,830,000 هست.
اينم ليست قيمت نوت بوك‌هاي Apple با گارانتي نقش:

mohsenfhm
30-03-2010, 21:37
Microsoft24 دل انگیز! یعنی این قیمت بدون گارانتیشه؟!!!

بله . همون طور كه اميد خان فرمودند تبليغات در انجمن ممنوعه . شما داخل بازار بگرديد بدون گارانتي هم پيدا مي كنيد . اين قيمت ها هم كه گفته شد بدون گارانتي بود :20: