PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : .:: مشاوره و راهنمایی برای خرید لپ تاپ های اپل ::.

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20]

Farshid72
25-01-2012, 18:31
آره بابا نخرین فعلا. خودشونو مسخره کردن. 3 تومن بدی لپ تاپ التماس هم بکنی؟
معلومه که نخرن بهتره
بچه ها بنظر من نقش داره از همه جا گرونتر میده ها!!!!!!!

hey2699
25-01-2012, 20:50
ایسوسu36sdبرای کارهای سبک گرافیکی وحمل ونقل آسان مدل مورد نظر من است
مدل دیگری پیشنهاد میدید؟

Farshid72
25-01-2012, 21:27
دوسته من اینجا جاش نیست

5DII
28-01-2012, 17:28
سلام

من میخوام یک لپ تاپ اپل بخرم از سری Macobook Pro با مشخصات زیر :
قیمت تا زیر 4 میلیلون
رم ترجیحا 8 گیگ
پردازنده i7 با کش 6مگ یا 4 مگ
هارد حداقل 500
مانیتور LED 15.4
باس ترجیحا 1666 یا 1333 دیگه حداقلش 1066
کارت گرافیک با حافظه اختصاصی 1گیگا

میتونید راهنماییم کنید؟؟ با ذکر قیمت

و اینکه آیا مدلهایی که دارای CPU های Sandy Bridge هستند به بازار آمده اند، اگر جواب بله هست چه مدلهایی؟؟

و برای اینکه بفهمیم ی لپتاپ دارای پردازنده سندی بریج هست چه علائم یا نشانه هایی داراست؟؟
و این لپتاپ های اپل که میگن سری جدیدشون داره میان، چی هستن چجورین (از لحاظ تکنولوزیی)؟؟ ارزش داره صبر کنم ؟؟؟

چقدر سوال پرسیدم:31:

ممنون و تشکر

Farshid72
28-01-2012, 17:53
سلام

من میخوام یک لپ تاپ اپل بخرم از سری Macobook Pro با مشخصات زیر :
قیمت تا زیر 4 میلیلون
رم ترجیحا 8 گیگ
پردازنده i7 با کش 6مگ یا 4 مگ
هارد حداقل 500
مانیتور LED 15.4
باس ترجیحا 1666 یا 1333 دیگه حداقلش 1066
کارت گرافیک با حافظه اختصاصی 1گیگا

میتونید راهنماییم کنید؟؟ با ذکر قیمت

و اینکه آیا مدلهایی که دارای CPU های Sandy Bridge هستند به بازار آمده اند، اگر جواب بله هست چه مدلهایی؟؟

و برای اینکه بفهمیم ی لپتاپ دارای پردازنده سندی بریج هست چه علائم یا نشانه هایی داراست؟؟
و این لپتاپ های اپل که میگن سری جدیدشون داره میان، چی هستن چجورین (از لحاظ تکنولوزیی)؟؟ ارزش داره صبر کنم ؟؟؟

چقدر سوال پرسیدم:31:

ممنون و تشکر
در مورد مدل چیز خاصی مد نظرم نیست که بهتون بگم ولی میتونید از شرکت هایی چون :
اپل ایران یا نقش خریداری کنید و با متخصص های اونا صحبت کنید
در مورد اپل باید بگم همیشه نسل بعدیش با نسل قبلش فرق داره پس حتی اگه از نظر سخت افزارم فرق نکنه از نظر سیستم عامل و نوع اسمبل شدن قطعا باید بهتر بشه
در مورد Sandy Bridge هم باید بگم که :
پردازنده های سندی با رقم مشخص میشن مثلا :
CI7-2670QM-2.4-3.2
اینو مثال زدم حالا تشریحش میکنیم :
اول اون رقم اول که میتونی 7 یا 5 یا 3 باشه که به مراتب 7 قوی تر از 5 و 5 قوی تر از 3 هستش
در مورد اون 4 رقم هم باید بگم که سری های سندی با اون 4 رقم مشخص میشن یعنی اگه پردازنده شما 4 رقمی بود بدونید که سندی بریج هستش
در مورد اون QM هم باید بگم که پردازنده ها بسته به قدرتشون دسته بندی میشن که شامل :
M و QM و XM میشن که XM قئی تر از QM و QM قوی تر از M هستشولی تا حالا تو ایران XM ندیدم!!!
بنظر من شما صبر کنید هم قیمت ها ثابت میشه هم اینه اگه خبری باشه بازم شما ضرری نکردید

5DII
28-01-2012, 22:57
ممنون از راهنماییتون

پس صبر میکنم

Xilevens
28-01-2012, 23:49
ممنون از راهنماییتون

پس صبر میکنم

احتمال ميدم تا اسفند سري هاي جديد وارد بشه ولي اگه هم نشد من نظرم رو MC724 هست كه تو سري خودش بهترين گرافيك رو هم داره

5DII
29-01-2012, 10:01
احتمال ميدم تا اسفند سري هاي جديد وارد بشه ولي اگه هم نشد من نظرم رو MC724 هست كه تو سري خودش بهترين گرافيك رو هم داره

ممنون

اما بنده برای کارم (فتوشاپ کارم) به حداقل سایز مانیتور 15.4 نیاز دارم و نمیتونم mc724 رو بردارم

نظرتون در مورد mc723 یا md035چیه؟؟

larantas
29-01-2012, 19:14
ممنون

اما بنده برای کارم (فتوشاپ کارم) به حداقل سایز مانیتور 15.4 نیاز دارم و نمیتونم mc724 رو بردارم

بله خوب mc723 مطمئنا انتخاب خیلی بهتری خواهد بود.ولی هزینه ش خیلی بالا میره ها .

cotgnx
29-01-2012, 19:42
ممنون

MD 322 برای شما مناسبه

Core i7 2.4 6 MB cache
RAM : 4GB 1333
H.D.D : 750GB
VGA : Radeon 6770 1GB GDDR5
Display : 15.4 1440*900
O.S : Mac OS X Lion

Xilevens
29-01-2012, 21:01
ممنون

منظورم همون 723 بود

siavash.0902
29-01-2012, 22:05
آخ یه نفر پیدا شد که حرف دل منو زد من چند وقت می خوام لب تاپ md322بخرم هیشکی محلم نمیزاره آره داداش منم کارم فتوشاپ ولی بهم میگن صبر کن تا سری جدیدش بیاد والا من می خواستم mc723بخرم صبر کردم که سری جدیدش بیاد الانم گرون شده و دیگه تو بازار نیست یا کم باز می گن md322نخر صبر کن تا باز سری جدیدش بیاد مگه این سری جدیدش چه کار میخاد بکنه که همه میگن نخرین من این دفعه ینی تا هفته آینده انشالله می خرم

love mac
31-01-2012, 21:58
آخ یه نفر پیدا شد که حرف دل منو زد من چند وقت می خوام لب تاپ md322بخرم هیشکی محلم نمیزاره آره داداش منم کارم فتوشاپ ولی بهم میگن صبر کن تا سری جدیدش بیاد والا من می خواستم mc723بخرم صبر کردم که سری جدیدش بیاد الانم گرون شده و دیگه تو بازار نیست یا کم باز می گن md322نخر صبر کن تا باز سری جدیدش بیاد مگه این سری جدیدش چه کار میخاد بکنه که همه میگن نخرین من این دفعه ینی تا هفته آینده انشالله می خرم

سلام
منم دقیقا مشکل شمارو دارم ببین اونایی که723 خریدن خب ارزششو داشت ولی به نظر من این سری ارزش خریدن نداره من یه مثال در مورد گوشی های اپل میزنم من خودم دوسال خورده ای پیش ایفون 3g خریدم بعد از این مدل 3gsاومد این مدل فرق چندانی با گوشی من نداشت فقط یه خورده قوی تر شده بود ولی بعد از این مدل 4 اومدش که کلا متحول شده بود اونایی که مثل من بودن که ضرری نکردن ولی اونایی که3gs خریدن اشتباه کردن چون با کمی صبر می تونستن 4 بگیرن 322 هم همون ایفون 3gs هستش به خاطر این میگم که 322 فرق زیادی با 723 نداره فقط یه کم قوی تر شده پس به احتمال زیاد سری بعدی تفاوت های زیادی خواهد داشت
حالا باز خود دانی

siavash.0902
01-02-2012, 08:32
سلام
منم دقیقا مشکل شمارو دارم ببین اونایی که723 خریدن خب ارزششو داشت ولی به نظر من این سری ارزش خریدن نداره من یه مثال در مورد گوشی های اپل میزنم من خودم دوسال خورده ای پیش ایفون 3g خریدم بعد از این مدل 3gsاومد این مدل فرق چندانی با گوشی من نداشت فقط یه خورده قوی تر شده بود ولی بعد از این مدل 4 اومدش که کلا متحول شده بود اونایی که مثل من بودن که ضرری نکردن ولی اونایی که3gs خریدن اشتباه کردن چون با کمی صبر می تونستن 4 بگیرن 322 هم همون ایفون 3gs هستش به خاطر این میگم که 322 فرق زیادی با 723 نداره فقط یه کم قوی تر شده پس به احتمال زیاد سری بعدی تفاوت های زیادی خواهد داشت
حالا باز خود دانی

مرحبا
سلام دوست عزیز جوابتون کاملا منطقی ولی خوب تاکی باید صبر کنیم حال اگه سری جدید امد با این نوسان های نرخ ارز قیمتش به آسمون هفتم نمیرسه؟ گیرم ارز ثابت باشه سال جدید بنزین داره میشه هزار دو باره بازاریهارو جو نگیره یه بامبولی دستشون بیاد گرونتر بدن ؟

love mac
01-02-2012, 11:14
مرحبا
سلام دوست عزیز جوابتون کاملا منطقی ولی خوب تاکی باید صبر کنیم حال اگه سری جدید امد با این نوسان های نرخ ارز قیمتش به آسمون هفتم نمیرسه؟ گیرم ارز ثابت باشه سال جدید بنزین داره میشه هزار دو باره بازاریهارو جو نگیره یه بامبولی دستشون بیاد گرونتر بدن ؟

سلام
فکر کنم حداقل دوماه دیگه باید صبر کنیم یه ماه هم برای اینکه قیمتا ثابت بشه فکر کنم سه ماه رو شاخشه اونم که فکر نکنم ثابت بشه قیمتا هم احتمالا بالا میره من خودم هم موندم شاید سری جدیدش که بیاد اون چیزی که تو تصورمون هست نباشه..... شایدم باشه کلا داریم ریسک میکنیم

Farshid72
01-02-2012, 11:31
سلام
فکر کنم حداقل دوماه دیگه باید صبر کنیم یه ماه هم برای اینکه قیمتا ثابت بشه فکر کنم سه ماه رو شاخشه اونم که فکر نکنم ثابت بشه قیمتا هم احتمالا بالا میره من خودم هم موندم شاید سری جدیدش که بیاد اون چیزی که تو تصورمون هست نباشه..... شایدم باشه کلا داریم ریسک میکنیم
چند سالته ؟؟؟
من خودم دارم به همه میگم صبر کنید و لی خودم از همه عجول ترم تصمیم بگیرم لپ تاپ بخرم همین امروز عصر میرم میخرم کاری هم به هیچی ندارم ممکنه هم هفته بعدش همه قیمت ها بیاد پایین و پشیمون شم ولی در کل ادم عجولیمو و دوس دارم تصمیمامو زود تر عملی کنم حالا یه 100 تومن 200 تومن بالا پایین برای من فرقی نداره
شما هم اگه همچین حالی داری توصیه من اینه دست دست نکنید و خرید کنید

love mac
01-02-2012, 15:30
چند سالته ؟؟؟
من خودم دارم به همه میگم صبر کنید و لی خودم از همه عجول ترم تصمیم بگیرم لپ تاپ بخرم همین امروز عصر میرم میخرم کاری هم به هیچی ندارم ممکنه هم هفته بعدش همه قیمت ها بیاد پایین و پشیمون شم ولی در کل ادم عجولیمو و دوس دارم تصمیمامو زود تر عملی کنم حالا یه 100 تومن 200 تومن بالا پایین برای من فرقی نداره
شما هم اگه همچین حالی داری توصیه من اینه دست دست نکنید و خرید کنید
سلام دوست عزیز
منم ادم عجولی هستم و تا حالا برای خرید چیزی انقدر صبر نکردم ولی اگه بخوام بخرم هم الان نمیتونم چون من 2730000 داشتم گفتم من که تا چهار ماه دیگه قصد خرید ندارم(یه ماه پیش) رفتم با هاش 5 تا سکه نوشتم (سری اول رو میگم) الانم خدا رو شکر با توجه به ثبت نامی های جدید حدود 300 تومن استفاده کردم حالا بازار ازاد که بماند سکه و دلار هم که به هم وصل هستند اگه سکه اومد پایین ما هم لپ تاپ رو ارزونتر میخریم اگه هم رفت بالا با سود سکه ها جبران میشه:8::8: درضمن من 17 سالم هست

Farshid72
01-02-2012, 17:00
سلام دوست عزیز
منم ادم عجولی هستم و تا حالا برای خرید چیزی انقدر صبر نکردم ولی اگه بخوام بخرم هم الان نمیتونم چون من 2730000 داشتم گفتم من که تا چهار ماه دیگه قصد خرید ندارم(یه ماه پیش) رفتم با هاش 5 تا سکه نوشتم (سری اول رو میگم) الانم خدا رو شکر با توجه به ثبت نامی های جدید حدود 300 تومن استفاده کردم حالا بازار ازاد که بماند سکه و دلار هم که به هم وصل هستند اگه سکه اومد پایین ما هم لپ تاپ رو ارزونتر میخریم اگه هم رفت بالا با سود سکه ها جبران میشه:8::8: درضمن من 17 سالم هست
کاری خوبی کردید...البته از نظر اقتصادی من اطلاعی ندارم
موفق باشید

siavash.0902
02-02-2012, 07:52
سلام دوست عزیز

دوست عزیز سلام
دیروز اعصابم خورد بود چون من کارم گرافیک(فتو،افتر،سینما4دی و ...)pcدیگه نمیتونه چنین گرافیکای سنگین بکشه از مرداد همین جور دارم صبر میکنم 3ماه دیگم روش. 4تومن دارم یه کانفیگ شبیه 322باشه برمیدارم(حالا ببینم سری جدیدش جیه) اونوقت تصمیم میگیرم اینو دارم خدایش میگم اگه چند تا شبیه شما پیداشن که واقعا راهنمایی کنند کاربرا به نتایج مطلوبی میرسن
من بابت این راهنمایی از شما صمیمانه تشکر میکنم حال تا 3ماه دیگه با کانفیگای جدید بحثامون ادامه میدیم:10::11::10::11:
یاعلی

SaeedEminem2
02-02-2012, 11:17
سلام.بعد از مدت ها دوباره یه پست بدم !
از چند جهت دارین به شدت اشتباه می کنین
یکی وقتی قیمت دلار یا طلا بالا می ره دیگه پایین نمیاد!
یکی همین الانش لپ تاپ های اپل از اون چیزی که تصور می کنین خیلی قوی تره
مثلا الان سی پی یو ها 8 هسته ای شده و هنوز انگشت شمار برنامه هست که با 8 هسته سازگار باشه. حالا منتظرین سی پی یو 12 یا 16 هسته ای بیاد؟؟؟
یکی دیگه بر عکس تصور اکثر کارهای گرافیکی به جز بازی، بیشتر به سی پی یو ربط دارن تا خود کارت گرافیک !
یکی دیگه، به قول یکی از فروشنده ها، اگه بخواد صبر بشه یه روزی مثلا آی پد 50 هم میاد ! آیا باید هی صبر کنیم؟
یکی دیگه وقتی که یه سری جدید بیاد، حد اقل تا 6 ماه مدل جدید تر نمیاد. بعد از اون هم، تا 2 - 3 ماه انقدر قیمت غیر عادی بالاست که هر کسی نمی تونه بپردازه
مدل های فعلی، آیا کمبود یا نقصی داره که صبر کنیم در مدل بعدی بهبود پیدا کنه یا ارتقا داشته باشه؟
مهم تر از اون، از کجا معلوم سری بعدی مشکل نداشته باشه یا اون پیشرفت قابل ملاحظه که ارزش این همه صبر کن، نسبت به مدل فعلی رو داشته باشه؟
مدل 15 اینچ فعلی که ارتقاء یافته ی 723 ست، بالاترین سی پی یو و کارت گرافیک موجود رو داره، پس از منی که الان 8 ماه 723 دارم و با جون و دلم ازش راضیم و تا الان سر سوزنی مشکل نداشته بپذیرید که دست دست کردن اشتباهه و خودتون رو از دنیای یونیک مک محروم نکنید
البته در مورد قیمت بگردین و تا می تونین چونه بزنین که پول زور تو شکم دزد نریخته باشین و از خرید لپ تاپی که جعبه ش باز شده و پلمپ نداره اکیدا پرهیز کنین

love mac
02-02-2012, 16:50
[QUOTE=SaeedEminem2;6815534]سلام.بعد از مدت ها دوباره یه پست بدم !
از چند جهت دارین به شدت اشتباه می کنین
یکی وقتی قیمت دلار یا طلا بالا می ره دیگه پایین نمیاد!
یکی همین الانش لپ تاپ های اپل از اون چیزی که تصور می کنین خیلی قوی تره
مثلا الان سی پی یو ها 8 هسته ای شده و هنوز انگشت شمار برنامه هست که با 8 هسته سازگار باشه. حالا منتظرین سی پی یو 12 یا 16 هسته ای بیاد؟؟؟
یکی دیگه بر عکس تصور اکثر کارهای گرافیکی به جز بازی، بیشتر به سی پی یو ربط دارن تا خود کارت گرافیک !
یکی دیگه، به قول یکی از فروشنده ها، اگه بخواد صبر بشه یه روزی مثلا آی پد 50 هم میاد ! آیا باید هی صبر کنیم؟
یکی دیگه وقتی که یه سری جدید بیاد، حد اقل تا 6 ماه مدل جدید تر نمیاد. بعد از اون هم، تا 2 - 3 ماه انقدر قیمت غیر عادی بالاست که هر کسی نمی تونه بپردازه
مدل های فعلی، آیا کمبود یا نقصی داره که صبر کنیم در مدل بعدی بهبود پیدا کنه یا ارتقا داشته باشه؟
مهم تر از اون، از کجا معلوم سری بعدی مشکل نداشته باشه یا اون پیشرفت قابل ملاحظه که ارزش این همه صبر کن، نسبت به مدل فعلی رو داشته باشه؟
مدل 15 اینچ فعلی که ارتقاء یافته ی 723 ست، بالاترین سی پی یو و کارت گرافیک موجود رو داره، پس از منی که الان 8 ماه 723 دارم و با جون و دلم ازش راضیم و تا الان سر سوزنی مشکل نداشته بپذیرید که دست دست کردن اشتباهه و خودتون رو از دنیای یونیک مک محروم نکنید
البته در مورد قیمت بگردین و تا می تونین چونه بزنین که پول زور تو شکم دزد نریخته باشین و از خرید لپ تاپی که جعبه ش باز شده و پلمپ نداره اکیدا پرهیز کنین[COLOR="Silver"]

سلام چه عجب از این طرفا یه خورده بیشتر به اینجا سر بزنین چون ما زیاد ازمباحث تخصصی سر رشته نداریم
من خودم بیشتر منتظر رزولیشن بالاتر هستم گفتم شاید بلو ری هم اضافه بشه و اپل جلوی سونی کوتاه بیاد
ازطرفی میخوام یه خورده بیشتر پول جمع کنم مگر نه منتظر کانفینگ بالاتر نیستم حالا شاید سه ماه هم شد چهار ماه قیمتا هم عادی نمیشه چون دو ماه که بگذره دلار میره بالا طبیعتا مک هم میره بالا به هر حال باید به شرایط خریدار هم توجه بشه منم به دوستانی که توضیحات بالا رو دادم منظورم نخریدن نبود بلکه داشتن اطلاعات جامع تر برای خرید بود

SaeedEminem2
02-02-2012, 22:27
سلام راستش یه مدت اینجا راکد شد ما هم دیگه از سرمون پرید. اما الان اگه سئوالی بود سعی می کنم روزی یکی 2 بار اینجا سر بزنم
در مورد بلوری احتمالش به نظر من کمه چون از نظر قیمت این چند ساله قیمت مثلا همون 2199 دلار بوده
الان که در مورد ریزولوشن گفتی، آره شنیدم که قراره سری بعدی حتی 13 اینچ ها فول ایچ دی بیاد و اگه این جوری بخواد بلوری هم داشته باشه باید افزایش قیمت بدن که معمولا نمی دن
اما بازم می گم مثلا از همین ریزولوشن 900 در 1450 فعلی بی نهایت راضیم که هیچ، نور صفحه رو از 15 گذاشتم رو 3 و با همین یک پنچم عالیه
اما خب اگه عجله نباشه و تا اوایل خرداد صبر کنین هم بد نیست
ولی بازم می گم دنیای مک رو از دست می دین :21:
راستی اضافه کنم من لپ تاپم 35 ساعت پیوسته روشنه بعد 15 ساعت خاموش
یه چیزی هم در مورد ویندوز و داغ کردن بگم که، داغ که نه گرم شدن ویندوز غیر عادی نیست، مطلقا گرم نشدن مک غیر عادیه !
یعنی وقتی دست می زنی چنان بی سر و صدا و خنکه که آدم شک می کنه روشنه یا نه !
اما با ویتدوز هم پرفکت کار می کنه و به شایعات توجه نکنین

xclash
12-02-2012, 16:59
سعید جان چند تا سوال تخصصی دارم ازت، من تخصصم طراحی پروژه های سنگین با corel و Photoshop هست، دارم چند روز دیگه خرید میکنم، 2.600 دارم، انتخاب خودم asus g53 هست، بین لپ تاپ های اپل چی بهم پیشنهاد میکنی ؟ چون آیفون 4 دارم میفهمم کار با مک و کلاً با گجت های اپل چه لذتی داره!

SaeedEminem2
13-02-2012, 16:29
سلام. حیف اگه 3 ماه پیش تصمیم به خرید داشتی می تونستی مدل 723 بگیری
اما الان که قیمت ادلار رفته بالا....
الان فکر می کنم مدل دوم 15 اینچ که یه کم از مدل اول ارزون تره رو می تونی حالا با یه خورده قیمت اضافه تر بگیری و کارتو به راحتی انجام می ده
اما اگه واسه بازی هم می خوای باید بیشتر هزینه کنی و مدل اول 15 اینچ اپل رو تهیه کنی (البته بازی های گرافیک سنگین مثل کرایسس)
در مورد ایسوس راستش اطلاعاتی ندارم اما اپل هم مزایای خاص خودشو داره که نمی شه به راحتی ازش گذشت و همون طور که گفتی واقعا کار با سیستم عامل های اپل لذت بخشه. تازه با مک کار کنی که دیگه آیفون رو میندازی کنار

meri_1991
14-02-2012, 17:50
سلام ببخشید من بین مک بوک ایر و مکبوک پرو گیر کردم :
1. گرافیکاشون چطوره ؟ بازیای روز روشون اجرا میشن ؟
2.کلا تفاوتشون چیه ؟
3. باطریهاشون چه قدر شارژ نگه میداره ؟
4. من مدل 13 اینچ با سی پی یو core i5 مد نظرم هست. سرعتشون چطوره ؟؟

Hamid..God
15-02-2012, 10:37
دوستان منم تصمیم ارم یه مک پرو 13 اینچ بخرم
یه مدت با دوتا مدلش که برا دوستام بود کار کردم (یه چند روزی) هر دو 13 اینچ
البته بیشتر با ویندوز کار کردم چون کارم با نرم افزار هایی هست که رو ویندوز کار میکنن کاملا راضی بودم ولی خوب دو تا مورد به شک انداختتم
اولیش و مهمتریش وزنش بود که برا یه لپ تاپ 13 خیلی زیاده -چیزی که در کنارش در نظر دارم یه وایو سری S که بدنش از فیبر کربن و با مشخصات یکسان گرافیک هم داره و خیلی چیزه توپی هست (چند روزی هم با این کار کردم) وزنش عالیه 15 این S از 13 مک بوک پرو سبکتره
بعدی داستان کارت گرافیکه مثل اینکه 13 های مک گرافیک ندارن(برام عجیب بود با اینکه ضخامت مک با S یکی بود چه طور گرافیک رو نتونسته توش بزاره؟ در حالی که وایو داره از یه AMD 6630 استفاده می کنه که چیزه به نسبت قوی ای هست عمر باطریشم تو حالت اسپید که از این گرافیک بیشتره نیم ساعت کمتر از مک بود پس فکر نکنم به خاطره باطری باشه (احتمالا به خاطر گرم شدن یا همچین چیزایی باشه البته من تو وایو گرم شدن آنچنانی هم ندیدم البته خیلی هم ازش کار نکشیدم)
خلاصه من که دارم نزدیکه 3 تومن(با این وضع ارز) برا این دستگاه خوش دست پول میدم دوست دارم بتونم در صورت تمایل بازی های کامپیوتری هم باهاش انجام بدم ( یعنی عین یه کنسول وصلش کنم به TV و با دسته های وایرلس بازی ای که دوست دارم رو بازی کنم) حالا این مک ها میتونن کراسیس 2 رو با بالا ترین گرافیک اجرا کنم (با توجه به اینکه این کار رو با یه وایو مدل 2 سال پیش که مدل ارزونی هم بود یعنی 1200 انجام دادم فکر نکم توقع بالایی از یه دستگاه 2600 باشه)
در ضمن مدل وایو S خیلی راحت و بدونه گرم کردن این کار رو انجام داد طراحی خوبیم داره تنها عیبش این بود که اپل نبود

خلاصه موندیم بین مک بوک پرو و وایو S
هر دو تارو چک کردمهیچی از هم دیگه کم ندارن(البته اگه مکینتاپ اپل و گرافیک وایو رو در نظر نگیریم) هم طراحیشون با هم قابل قیاص بود (یکی بدنه ی آلمینیومی عالی یکی فیبر کربن مات خوشگل) هم سرعتشون که هیچ فرقی نداشتن
البته وایو مانیتور بهتری داشت

یه چیزه دیگه و البته یه سوال تکراری که خودم هم جوابش رو میدونم-ارزش داره واستم برا سری بعدی مک؟

احتمالا آره و این کار رو بکنم
چیزایی که تا حالا تو شایعات اومده هم اینان
خوباش
ضخامتش به مک بوک ایر نزدیک میشه
صفحش ریتنا میشه
بدش
درایو نوری احتمالا حذف بشه

ولی هنوض کسی نگفته گرافیکی چیزی رو مدل 13 هاش گزاشتن یا نه

kasi nabood javab ma ro bede?

alankeybord farsi nadaram-sharmande babat finglish

the3rdman
16-02-2012, 10:49
ارزون ترین مک بوک پرو 15 اینچ چند تومنه؟

من به نقش زنگ زدم گفتن 3 و نیم میلیون! البته فقط core i7 داشتن

xclash
16-02-2012, 17:54
Apple MacBook Pro MC721 ارزونترین هستش در حال حاضر

با قیمت 2.900

Mr.MRGH
17-02-2012, 23:40
با سلام خدمت همه دوستان....
من میخوام یه لپ تاپ بگیرم که نه وزنش زیاد باشه و هم همه چیزش عالی باشه...
دوستار تجربه جدید مک هم هستم. ویندوز تنها چیزی بوده که کار باهاش رو به راحتی بلدم....
زاویه دید لپ تاپ های اپل جقدره ؟
آیا من که طرفدار بازی های آنلاینم.مثلا World of warcraft نسخه ویندوزی که دارم رو مک نصب میشه؟
کسانی که باهاش کار میکنن مشکل پیدا کردن نرم افزار داشتن یا نه؟
فایلهای EXE اصلا روی مک کارایی داره یا نه؟؟
از نظر مولتی مدیا نظرتون رو میخواستم بدونم....
خیلی خوشحال میشم اگه Microsoft24 جواب منو بده...

love mac
18-02-2012, 00:32
سلام ببخشید من بین مک بوک ایر و مکبوک پرو گیر کردم :
1. گرافیکاشون چطوره ؟ بازیای روز روشون اجرا میشن ؟
2.کلا تفاوتشون چیه ؟
3. باطریهاشون چه قدر شارژ نگه میداره ؟
4. من مدل 13 اینچ با سی پی یو core i5 مد نظرم هست. سرعتشون چطوره ؟؟

سلام
دوست عزيز اين دوتا كاملا با هم متفاوتند مك بوك اير سبكتره ظريفتره وكلا بيشتر براي نشون دادن كاتالوگ فيلم وب گردي و كاراي گرافيكي سبك و نهايتا نيمه سنگين براي سري جديدشه ولي پرو برعكس اير هست يعني سنگين تره براي كاراي گرافيكي نيمه سنگين تا سنگينه بالاترين گرافيك مك ١ هستش كه كاملا بازي هاي سنگين رو اجرا ميكنه ولي مك بوك مخصوص بازي ساخته نشده و اكثر بازي ها رو بايد. در قسمت ويندوزش نصب كني توي مك فكر كنم ٧ ساعت البته يكي از مهمترين مزيت هاي مك بوك باتري باكيفيتشه واز اين بابت بهتر از مك پيدا نميكني اين مدلي كه گفتي سرعتش خوبه ولي سؤال. اينجاست كه براي چه كاري؟ در كل اگه بازي براتون مهمه بايد ١٥اينچ بگيري و از لحاظ كانفينگ قوي بايد حداقل md318 بگيري كه گرافيكش ٥١٢هست

pinokiu
18-02-2012, 05:13
دوستان سوال من اینه که برای نصب ویندوز روی مک درایور همه ی قطعاتش موجوده؟
بعد ویندوز پرفورمنس دستگاه رو پایین میاره؟

meri_1991
18-02-2012, 18:10
سلام
دوست عزيز اين دوتا كاملا با هم متفاوتند مك بوك اير سبكتره ظريفتره وكلا بيشتر براي نشون دادن كاتالوگ فيلم وب گردي و كاراي گرافيكي سبك و نهايتا نيمه سنگين براي سري جديدشه ولي پرو برعكس اير هست يعني سنگين تره براي كاراي گرافيكي نيمه سنگين تا سنگينه بالاترين گرافيك مك ١ هستش كه كاملا بازي هاي سنگين رو اجرا ميكنه ولي مك بوك مخصوص بازي ساخته نشده و اكثر بازي ها رو بايد. در قسمت ويندوزش نصب كني توي مك فكر كنم ٧ ساعت البته يكي از مهمترين مزيت هاي مك بوك باتري باكيفيتشه واز اين بابت بهتر از مك پيدا نميكني اين مدلي كه گفتي سرعتش خوبه ولي سؤال. اينجاست كه براي چه كاري؟ در كل اگه بازي براتون مهمه بايد ١٥اينچ بگيري و از لحاظ كانفينگ قوي بايد حداقل md318 بگيري كه گرافيكش ٥١٢هست

خوب من بیشتر از 2500 نمیتونم هزینه کنم ... گرافیک مکبوک ایر 13 اینچ iintel hd 3000 هستش . این گرافیک چه بازیایی رو ساپورت میکنه ؟ اخه من فقط فوتبال و یه ماشین بازی میکنم .

SaeedEminem2
18-02-2012, 22:55
دوستان سوال من اینه که برای نصب ویندوز روی مک درایور همه ی قطعاتش موجوده؟
بعد ویندوز پرفورمنس دستگاه رو پایین میاره؟

بله به برنامه به اسم بوت کمپ تو خود دستگاه موجوده که تمام درایورها رو به یک دفعه نصب می کنه
نه انقدر بالا هست که پایین نمیاد

خوب من بیشتر از 2500 نمیتونم هزینه کنم ... گرافیک مکبوک ایر 13 اینچ iintel hd 3000 هستش . این گرافیک چه بازیایی رو ساپورت میکنه ؟ اخه من فقط فوتبال و یه ماشین بازی میکنم .

دقیقا جفت همون بازی ها مثل فیفا یا مثلا نید فور اسپید رو اجرا می کنه
اما ایر جدید چون سی پی یو قوی تری داره قیمتش بالاتر رفته و اگه بحث وزن و باریکی نباشه، 13 پرو اولویت داره و کارکرد بهتری هم ارائه می ده

pinokiu
19-02-2012, 05:15
بله به برنامه به اسم بوت کمپ تو خود دستگاه موجوده که تمام درایورها رو به یک دفعه نصب می کنه
نه انقدر بالا هست که پایین نمیاد

اما ایر جدید چون سی پی یو قوی تری داره قیمتش بالاتر رفته و اگه بحث وزن و باریکی نباشه، 13 پرو اولویت داره و کارکرد بهتری هم ارائه می ده
ممنون دوست عزیز
یک سوال دیگه هم داشتم
ویندوز رو می شه به عنوان یک سیستم عامل جداگانه نصب کرد و همزمان مک هم سر جای خودش باشه؟
یا باید از طریق vmware نصب بشه؟

mohsenfhm
19-02-2012, 10:01
ممنون دوست عزیز
یک سوال دیگه هم داشتم
ویندوز رو می شه به عنوان یک سیستم عامل جداگانه نصب کرد و همزمان مک هم سر جای خودش باشه؟
یا باید از طریق vmware نصب بشه؟

به هر دو صورت میشه ! هم به صورت جداگانه و هم به صورت مجازی

meri_1991
19-02-2012, 12:09
اما ایر جدید چون سی پی یو قوی تری داره قیمتش بالاتر رفته و اگه بحث وزن و باریکی نباشه، 13 پرو اولویت داره و کارکرد بهتری هم ارائه می ده[/QUOTE]

مکبوک پرو md313 حدود 2200 هست که با مکبوک ایر 13 اینچ تقریبا همه مشخصاتش یکیه پس ایر رو واسه قیافش ترجیح میدم البته اگه مک بوک پرو حدود 2.5 باشه که گرافیک قوی هم داشته باشه که اونو میگیرم . هست ؟

Hamid..God
19-02-2012, 12:28
دوستان منم تصمیم ارم یه مک پرو 13 اینچ بخرم
یه مدت با دوتا مدلش که برا دوستام بود کار کردم (یه چند روزی) هر دو 13 اینچ
البته بیشتر با ویندوز کار کردم چون کارم با نرم افزار هایی هست که رو ویندوز کار میکنن کاملا راضی بودم ولی خوب دو تا مورد به شک انداختتم
اولیش و مهمتریش وزنش بود که برا یه لپ تاپ 13 خیلی زیاده -چیزی که در کنارش در نظر دارم یه وایو سری S که بدنش از فیبر کربن و با مشخصات یکسان گرافیک هم داره و خیلی چیزه توپی هست (چند روزی هم با این کار کردم) وزنش عالیه 15 این S از 13 مک بوک پرو سبکتره
بعدی داستان کارت گرافیکه مثل اینکه 13 های مک گرافیک ندارن(برام عجیب بود با اینکه ضخامت مک با S یکی بود چه طور گرافیک رو نتونسته توش بزاره؟ در حالی که وایو داره از یه AMD 6630 استفاده می کنه که چیزه به نسبت قوی ای هست عمر باطریشم تو حالت اسپید که از این گرافیک بیشتره نیم ساعت کمتر از مک بود پس فکر نکنم به خاطره باطری باشه (احتمالا به خاطر گرم شدن یا همچین چیزایی باشه البته من تو وایو گرم شدن آنچنانی هم ندیدم البته خیلی هم ازش کار نکشیدم)
خلاصه من که دارم نزدیکه 3 تومن(با این وضع ارز) برا این دستگاه خوش دست پول میدم دوست دارم بتونم در صورت تمایل بازی های کامپیوتری هم باهاش انجام بدم ( یعنی عین یه کنسول وصلش کنم به TV و با دسته های وایرلس بازی ای که دوست دارم رو بازی کنم) حالا این مک ها میتونن کراسیس 2 رو با بالا ترین گرافیک اجرا کنم (با توجه به اینکه این کار رو با یه وایو مدل 2 سال پیش که مدل ارزونی هم بود یعنی 1200 انجام دادم فکر نکم توقع بالایی از یه دستگاه 2600 باشه)
در ضمن مدل وایو S خیلی راحت و بدونه گرم کردن این کار رو انجام داد طراحی خوبیم داره تنها عیبش این بود که اپل نبود

خلاصه موندیم بین مک بوک پرو و وایو S
هر دو تارو چک کردمهیچی از هم دیگه کم ندارن(البته اگه مکینتاپ اپل و گرافیک وایو رو در نظر نگیریم) هم طراحیشون با هم قابل قیاص بود (یکی بدنه ی آلمینیومی عالی یکی فیبر کربن مات خوشگل) هم سرعتشون که هیچ فرقی نداشتن
البته وایو مانیتور بهتری داشت

یه چیزه دیگه و البته یه سوال تکراری که خودم هم جوابش رو میدونم-ارزش داره واستم برا سری بعدی مک؟

احتمالا آره و این کار رو بکنم
چیزایی که تا حالا تو شایعات اومده هم اینان
خوباش
ضخامتش به مک بوک ایر نزدیک میشه
صفحش ریتنا میشه
بدش
درایو نوری احتمالا حذف بشه

ولی هنوض کسی نگفته گرافیکی چیزی رو مدل 13 هاش گزاشتن یا نه

alankeybord farsi nadaram-sharmande babat finglish

kasi nabood javab ma ro bede?

SaeedEminem2
19-02-2012, 22:48
خلاصه می گم
تنها مدلی از اپل که می شه مثل یه کنسول بازی روش حساب کرد مدل اول 15 اینچه که 2200 دلار قیمتشه
رو 13 خیلی خیلی بعیده کارت گرافیک گذاشته شه
الان که به آخر سال نزدیکیم، بله ارزش صبر کردن داره که هم قیمت دلار برگرده پایین هم احتمالا تا 2 ماه دیگه یا زودتر سری بعدی میاد که مزایای خودش رو به همراه خواهد داشت

ahmadpm
01-03-2012, 20:26
سلام خدمت دوستان
قصد خرید لپ تاپ برای امور پردازشی با کانفیگ زیر هستم.
CPU : Core i5 or i7
RAM : 4GB
HDD : 640
VGA : 1GB
Display : 15.6

به نظرتون Apple MacBook با چنین کانفیگی دست دوم پیدا میشه؟ اصلا دست دوم ارزش خرید داره؟ اگه جواب مثبته دست دومش چنده؟

ila
02-03-2012, 20:09
1-جایی هست که بشه دست دوم محصولات اپل رو بخریم ممنون
2- بعد مک بوک ایر برای برنامه نویسی و طراحی صفحات وب و همچنین کار با اتوکد مناسبه جواب میده یعنی؟ ممنون
3- کجا میتونم مک بوک رو به صورت پلمب شده تهیه کنم؟ یعنی جلوی چشم از پلمب در بیاره و بهم تحویل بده؟ ممنون

^^SAEED^^
04-03-2012, 12:39
دوستان تا 2تومن چی میتونم بگیرم؟ سایز 13 میخوام. نه بیشتر نه کمتر. استفاده معمولی دارم. واسه بازی و کارای گرافیکی سنگین نمیخوام. ممنون میشم راهنمایی کنید

farzad3260
04-03-2012, 16:56
سلام به عزیزان
تو تاپیک درخواست قیمت مطرح کردم،فرمودند اینجا بهتر جواب می گیرم.
1.
mc700 دست دو تمیز چند میارزه؟
آکش چنده؟

2.
کلا با 1500 میشه مک بوک پرو در حد mc700 گرفت؟

3.بهترین مدل 17 اینچ 1920*1080 هم شد که چه بهتر کدوم مدله و قبل و بعد از گرونی دلار قیمتش چند بود؟

4.فعلا یه FW56GF/B دارم.اگر صبر کنیم تا یه زمانی دلار پایین بیاد،امیدی هست با 2.5 همین 17 رو بشه گرفت؟؟؟

با تشکر

SaeedEminem2
06-03-2012, 21:27
قیمت خیلی بالا پایین می شه، از سایت فروشگاه هایی مثل نقش قیمت بگیرین و 100 200 تومان ازش کم کنین می شه قیمت بازار. اما با 2 میلیون می شه مدل 13 تهیه کرد
ام سی 700 تازه شده یک سال از تولید اولین سریش، فعلا بعیده دست دومش پیدا شه، ظاهرا دست اولش هم دیگه پیدا نمی شه
الان با 4 میلیون هم نمی شه 17 اینچ گرفت. قیمت دلار هر جقدر هم بیاد پایین، 17 از 3 میلیون ارزون تر نمی شه

ila
22-03-2012, 21:20
خوشگل ترین مدل مک چیه؟

SaeedEminem2
24-03-2012, 12:54
خوشگل ترین مدل مک چیه؟

مک بوک پرو
البته بعضی هم ایر رو خوشگل تر می بینن

kianaz_z
24-03-2012, 20:41
سلام من می خوام یه مک بوک پرو بخرم تا 3.5 ملیون به نظر شما چی بگیرم Apple MacBook Pro MD318 خوبه خیلی ها اینو پیشنهاد دادن الان کدوم مدلش بهتره؟

SaeedEminem2
25-03-2012, 13:48
سلام من می خوام یه مک بوک پرو بخرم تا 3.5 ملیون به نظر شما چی بگیرم Apple MacBook Pro MD318 خوبه خیلی ها اینو پیشنهاد دادن الان کدوم مدلش بهتره؟

پیشنهاد می کنم یه ماه دیگه صبر کنی تا مدل جدید تر بیاد

kianaz_z
25-03-2012, 13:58
اخه مدل جدید تر بیاد قیمتشم میره بالا دیگه اونم با اوضاع دلار الان من چند روز دیگه بیشتر ایران نیستم الان لازم دارم نخرم میره تا تابستون

SaeedEminem2
25-03-2012, 17:31
اخه مدل جدید تر بیاد قیمتشم میره بالا دیگه اونم با اوضاع دلار الان من چند روز دیگه بیشتر ایران نیستم الان لازم دارم نخرم میره تا تابستون

فکر نمی کنم از الان خیلی گرون تر بشه چون همین الان هم غیر عادی گرونه و باید منتظر ارزون شدنش باشیم
اما شما اگه از ایران می ری، از هر کشور دیگه بخری ارزون تر تموم می شه. مثلا شما اگه 2200 دلار از بانک بگیری، می تونی خارج با همون 2200 دلار بخری. اما اینجا.....
خلاصه که تصمیم با شماست و مدل اول 15 اینچ ایده آل ترین گزینه ست

Farshid72
26-03-2012, 11:04
مک بوک رو از همون خارج از کشور بتونید تهیه کنید خیلی بهتر هستش چون اونجا app store ها زیر نظر اپل هستند
من فک میکنم نسل بعدی با این نسل فرق های زیادی داشته باشه برای همین تصور میکنم صبر کنید تا همون تاستون ولی اگه نیاز دارید پس بهتره همین الان بخرید

Pourya-pc
26-03-2012, 11:50
مک بوک رو از همون خارج از کشور بتونید تهیه کنید خیلی بهتر هستش چون اونجا app store ها زیر نظر اپل هستند
من فک میکنم نسل بعدی با این نسل فرق های زیادی داشته باشه برای همین تصور میکنم صبر کنید تا همون تاستون ولی اگه نیاز دارید پس بهتره همین الان بخرید

قطعاً نسل بعدی از نظر صفحه نمایش و رزولیشن تغییرات بزرگی خواهد داشت . برخی منابع از رتینا شدن مک بوک ها خبر میدن که با ورود آیپد جدید با این صفحه نمایش احتمالش خیلی زیاد هست .

Shahin_SOURNA
29-03-2012, 21:27
سری جدید فقط صفحه نمایشش ارتقا پیدا نمیکنه، نسل جدید CPU های اینتل یعنی Ivy Bridge چیز کمی نیست، و همچنین احتمال وجود سیستم عامل جدید یعنی Mountain Lion یا همون شیر کوهی هم هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بر اساس اخباری که از شرکت اینتل به بیرون درز کرد و حاکی از عرضه ی CPU های جدید Ivy Bridge در دو مقطع زمانی بود، Digitimes اکنون ادعا میکند تولید MacBook Pro های ۱۵ اینچی جدید از ماه آینده آغاز خواهد شد.

همچنین اپل تا ماه ژوئن صبر خواهد کرد تا CPU های مخصوص ۱۳ اینچی ها آماده شوند و سپس تولید آنها را نیز شروع خواهد کرد.

از آنجایی که اپل تولید MacBook Pro های ۱۵ اینچی را در اپریل شروع خواهد کرد، گزارشات از منابع موثق میگویند که CPU های مدل های ۱۳ اینچی به مراتب قوی تر هستند.

این زمان ها بر اساس برنامه ی زمانی اعلام شده از طرف اینتل تعیین شده اند، اما تا بحال سابقه نداشته که اپل در خط تولید ۲ محصول مشابه جدا عمل کند و یکی را ۲ ماه به تعویق بیاندازد.

منبع: انجمن تخصصی اپل و مکینتاش، مک هلپ

ila
29-03-2012, 23:43
مک بوک پرو تاچ هم هست؟ اگه هست قیمت
اصلا کلا اپل تاچ چی داره؟

mohsenfhm
31-03-2012, 17:46
مک بوک پرو تاچ هم هست؟ اگه هست قیمت
اصلا کلا اپل تاچ چی داره؟

خیر نداره ؟؟؟

cotgnx
31-03-2012, 18:16

با این قیمت MD318 بهترین انتخابه. مک بوک پرو جدید هم تا تابستون نمیاد. الکی هم برا مدل جدید صبر نکنید. فکر نکنید مک بوک پرو جدید بیاد چه غولی خواهد بود. معمولا سیستم بازاریابی اپل به این صورته که قبل از ارائه یک محصول جدید چنان تصویرسازی می کنه که مشتری فکر می کنه چی می خواد بده. تنها نقطه قوت مک بوک پرو جدید اگه عملی بشه صفحه نمایش رتیناست. سی پی یو Ivy Bridge هم تفاوت محسوسی با Sandy Bridge نداره و تو کارایی اصلا چیزی احساس نخواهید کرد. Ivy Bridge در کل حدود 12 درصد عملکرد بهتر نسبت به Sandy Brigde داره که عملا تو کار محسوس نیست ( مگر اینکه کاره شما خیلی تخصصی باشه و 1 درصد عملکرد بهتر cpu خیلی تو کارهتون تاثیر داشته باشه).

سیستم عامل Mountain Lion هم بیاد رو همین مدل MD318 می تونید آپدیت کنید. قیمت اورجینابش 30-40 دلار خواهد بود که میتونید از خود App Store بگیرید پس نگران سیستم عامل جدید هم نباشید.

مدل جدید رو هر موقع اپل ریلیز کنه حداقل یک ماه طول میکشه برسه ایران اونم با قیمت فضایی! حداقل 2 ماه هم طول میکشه قیمت تثبیت بشه میشه 3 ماه. طبق پیش بینی ها هم که اپل تابستون میخواد مدل جدیدو بده، یعنی عملا 6 ماه باید صبر کنید. صبر کردن برا تکنولوژی ارزش نداره چون 6 ماه بدش یه مدل دیگه میاد و صبر کردن چندان منطقی نیست.

اگه تصمیم به خریدتون قطعیه همین MD318 رو بگیرید لذتشو ببرید. الکی خودتونو عذاب ندید چند ماه مدل جدید بیاد.

love mac
31-03-2012, 22:19
سلام
احتمال خيلي زياد نهايتا تادو ماه و نيم ديگه ميتونيد سري جديد مك بوك رو خريداري كنيد بيخودي هم منتظر تثبيت قيمت نباشيد چون بالا ميره كه پايين نمياد ديگه مثل سابق نيست و نوسانات ادلار شديد شده مگه ميشه با توضيحاتي كه قبلا دادم فقط نقطه قوت سري جديد صفحه نمايش باشه؟ بازم ميگم اگه عجله نداريد صبر كنيد 

cotgnx
31-03-2012, 23:31
سلام
احتمال خيلي زياد نهايتا تادو ماه و نيم ديگه ميتونيد سري جديد مك بوك رو خريداري كنيد بيخودي هم منتظر تثبيت قيمت نباشيد چون بالا ميره كه پايين نمياد ديگه مثل سابق نيست و نوسانات ادلار شديد شده مگه ميشه با توضيحاتي كه قبلا دادم فقط نقطه قوت سري جديد صفحه نمايش باشه؟ بازم ميگم اگه عجله نداريد صبر كنيد 

بله در حال حاضر برگ برنده اپل در محصولاتش صفحه نمایش رتینا هست که تونسته در سایز بزرگ هم استفاده کنه و این صفحه نمایش اگه رو مانیتور مک بوک بیاد نقطه قوت بزرگیه.

عرض کردم نقطه قوت در cpu و سخت افزارهای دیگه از جمله کارت گرافیک یا موارد دیگه هم هست ولی نمیشه به عنوان نقطه قوت متمایزی حساب بشه. چون cpu سری جدید(Ivy Bridge) تفاوت محسوسی در عملکرد برای کاربر معمولی یا حتی نیمه حرفه ای نخواهد داشت.

در حال حاضر اپل رو صفحه نمایش داره مانور میده و در آپید جدید هم فقط صفحه نمایش نقطه قوتشه و با آیپد 2 تفاوت خاصی نداره( بجز 4G بودنش که فقط در آمریکا مورد استفاده داره)

همونطور که گفتم دوستمون می تونن صبر کنن و اواسط یا اواخر تابستون سری حدید رو در ایران خریداری کنند.

Mageed
02-04-2012, 20:57
آقا سلام
بعد از ماه ها برگشتم
چند تا لپ تاپ استفاده کردم ولی هنوز اپل نخریدم
حالا سوال:
الان بهترین لپ تاپ اپل تا سقف 1800 چیه؟؟
با تشکر

Xilevens
03-04-2012, 00:52
آقا سلام
بعد از ماه ها برگشتم
چند تا لپ تاپ استفاده کردم ولی هنوز اپل نخریدم
حالا سوال:
الان بهترین لپ تاپ اپل تا سقف 1800 چیه؟؟
با تشکر

بي ريا
هيچي

Mageed
04-04-2012, 00:04
یعنی واقعا تا 1800 چیزی نیست؟؟؟؟
پدر دلار بسوزه
یاد mc373 بخیر
حالا شما میگی بی خیال اپل شیم؟؟؟؟

Mr.Mazmamfi
04-04-2012, 01:03
یعنی واقعا تا 1800 چیزی نیست؟؟؟؟
پدر دلار بسوزه
یاد mc373 بخیر
حالا شما میگی بی خیال اپل شیم؟؟؟؟

خیر رفیق نیست .
برو خدا روزیتو تو برند های دیگه حواله کنه . :27:

Mageed
04-04-2012, 03:42
خود کشی اقتصادی:
تا دو تومن و دو دویست هم نیست؟؟؟؟؟

SaeedEminem2
09-04-2012, 03:18
خود کشی اقتصادی:
تا دو تومن و دو دویست هم نیست؟؟؟؟؟

چرا با این قیمت می شه خرید
اما در نظر داشته باش تو ایران از طریق نت نمی شه قیمت دقیق بدست آورد
باید بری حضوری بگردی و با چونه زدن ارزون ترین قیمت رو پیدا کنی

siavash.0902
27-04-2012, 16:29
دوستان اساتید محترم سلام سلام به کل بچه ها
من بعداز چند ماه برگشتم دوباره داداش اپل لب تاپش رو بیرون داد تا کی باید صبر کنیم خسته شدیم
من دیگه حوصلم سر رفت من تصمیمم رو گرفتم دوستان قیمت فضایی شده من میخام تو این ماه ایشالله برم md322رو بردام اگه سایتی یا جایی سراغ دارین واسم ارزون بده pmخصوصی بدین بازم ببخشید خیلی از دوستان متشکرم سایت وری وری عالی دارین در پناه حق

soheilnouri
28-04-2012, 23:35
تا 25000000 بهترین ابل کدومه با گرافیک خوب

ila
04-05-2012, 21:58
قیمت لپ تاپ اپل میاد پایین تا چند وقت دیگه یا نه؟
الان بخریم بهتره یا بعدا تا 2..200 چیزی میشه خرید؟

siavash.0902
05-05-2012, 20:44
قیمت لپ تاپ اپل میاد پایین تا چند وقت دیگه یا نه؟
الان بخریم بهتره یا بعدا تا 2..200 چیزی میشه خرید؟

سلام معلوم نیست تو هوای ولی احتمالا بیاد پایین ولی تغییر آنچنانی نمیکنه منم توش گیر کردم یه روز میدن 3800یه روزدیگه میدن3600تازه این روزا شده3950بدون گارانتی بود داداش تا اخر خرداد بنظر من بخر ضرر نمیکنی چون مارکی نیست که به این زودیا از خر شیطون بیاد پایین منظور قیمتش بود دیگه خود دانی واسه مدل جدیدم شقل و قمر نمیخواد بشه اپل بازیش اینکه طرفداراشو هیجان کنه دیگه خود دانی موفق و پیروز باشید یاحق

---------- Post added at 08:44 PM ---------- Previous post was at 08:40 PM ----------

تا 25000000 بهترین ابل کدومه با گرافیک خوب

سلام گرافیکای اپل همه خوبن بد وجود نداره بهترین مک بوک پرو هست ولی مدلmc700 خوبه یسر برو فروشگاه آرنا خودت باهاش حرف بزن باتوجه به قیمتی که میخواید

ila
06-05-2012, 10:35
من بین خرید یک مدل ام دی 313 و مک بوک ایر 13 اینچ موندم
از نظر زیبایی که خوب مک بوک ایر
ولی کاری که من میکنم تری دی مکس و اتوکد بیشتر
میخوام بدونم جواب میده یا نه
گاه به گاه یهم با فلش سایت طراحی میکنم
ممنون اگه راهنمایی کنید با از این دو تا کدوم کار منو راه میندازه

siavash.0902
08-05-2012, 19:42
من بین خرید یک مدل ام دی 313 و مک بوک ایر 13 اینچ موندم
از نظر زیبایی که خوب مک بوک ایر
ولی کاری که من میکنم تری دی مکس و اتوکد بیشتر
میخوام بدونم جواب میده یا نه
گاه به گاه یهم با فلش سایت طراحی میکنم
ممنون اگه راهنمایی کنید با از این دو تا کدوم کار منو راه میندازه

علی جان سلام خسته نباشی
منم افتر فتو و....کار میکنم مک بوک پرو بهتر بهت جواب میده تا ایر، مدلشم خوبه بقول بچه ها سگ جون:31: اگه بیشتر میشه بودجت برو 322 بردار اگه نه همون 313 رو بردار جواب بهت میده سوالی بود درخدمتیم یا حق:11:

ila
10-05-2012, 09:05
علی جان سلام خسته نباشی
منم افتر فتو و....کار میکنم مک بوک پرو بهتر بهت جواب میده تا ایر، مدلشم خوبه بقول بچه ها سگ جون:31: اگه بیشتر میشه بودجت برو 322 بردار اگه نه همون 313 رو بردار جواب بهت میده سوالی بود درخدمتیم یا حق:11:

اول از همه اسممو از کجا فهمیدی؟ :31:
دوم این که چنده 322؟ و بعد اینکه تو کار هنگ و این حرفها نیست که مکی که من انتخهاب کردم؟
بعد اینکه اختلاف قیمت مک بوک ایر و این مکی که من انتخاب کردم چه قدره؟ مک بوک ایر ارزونتره
راستش من از نظر قیافه خیلی مک بوک ایر دلم رو گرفته و اینکه میخوام بدونم روی مک بوک ایر هم کارهای گرافیکیم نظیر تری دی مکس و اتو کد و فلش جواب میده؟
بعد یه جا میگید که برم بخرم مطمئن باشه و ارجینال بهم بده و نندازه یعنی آدرس جایی
ممنون

fabio montari
11-05-2012, 12:17
دوستان من mc700 خودمه میفروشم هر کی میخواد در خدمتم

siavash.0902
12-05-2012, 19:42
اول از همه اسممو از کجا فهمیدی؟ :31:
دوم این که چنده 322؟ و بعد اینکه تو کار هنگ و این حرفها نیست که مکی که من انتخهاب کردم؟
بعد اینکه اختلاف قیمت مک بوک ایر و این مکی که من انتخاب کردم چه قدره؟ مک بوک ایر ارزونتره
راستش من از نظر قیافه خیلی مک بوک ایر دلم رو گرفته و اینکه میخوام بدونم روی مک بوک ایر هم کارهای گرافیکیم نظیر تری دی مکس و اتو کد و فلش جواب میده؟
بعد یه جا میگید که برم بخرم مطمئن باشه و ارجینال بهم بده و نندازه یعنی آدرس جایی
ممنون

دوست عزیز سلام
قیمت md322 میشه گفت 3700ولی بگردی یا با فروشنده چونه بزنی میاد پایین یا حتی نیومد امکانات دیگه ای واسش بگیر مثلا یک سال سه سال ساپرت نرم افزاری یا چیزای دیگه ای تو نت بگردی پیدا میکنی
داداش گلم من جوک از این قشنگ تر نشنیده بودم هنگ اونم اپل :5::31:
مک بوک ایر بیشتر خانوما استفاده میکنن واسه کارای سنگین زیاد شاید نتونه خوب بهت جواب بده ولی این 322 تا عمر داری مارو هم دعا کن(سالیات و باقیات)
آره قیافه مک بوک ایر خیلی خوشکل ولی مک بوک پرو داداشش مشکلی این بابت نیست
راستی شما اگه برید تایپیک های قبلی،حرفی از مدل مک بوک ایر نزدین که بیشتر راهنمایتون کنم:46:
گرافیکای مک بوک ایر زیاد تعریفی نیست VGA:Intel HD 3000 /384 MB Dedicated

Macbook pro md 322 مک بوک پرو

Processor: Core i7 quad/2.4 GHZ-6MBCash
RAM:4 GB DDR3 - 1333 MHZ
HDD:750 GB
VGA: HD 3000 & HD 6770 -1GB DDR5
:40::5::6::king:

سوالی بود درخدمتیم:5::11:

ila
13-05-2012, 20:09
دوست عزیز سلام
قیمت md322 میشه گفت 3700ولی بگردی یا با فروشنده چونه بزنی میاد پایین یا حتی نیومد امکانات دیگه ای واسش بگیر مثلا یک سال سه سال ساپرت نرم افزاری یا چیزای دیگه ای تو نت بگردی پیدا میکنی
داداش گلم من جوک از این قشنگ تر نشنیده بودم هنگ اونم اپل :5::31:
مک بوک ایر بیشتر خانوما استفاده میکنن واسه کارای سنگین زیاد شاید نتونه خوب بهت جواب بده ولی این 322 تا عمر داری مارو هم دعا کن(سالیات و باقیات)
آره قیافه مک بوک ایر خیلی خوشکل ولی مک بوک پرو داداشش مشکلی این بابت نیست
راستی شما اگه برید تایپیک های قبلی،حرفی از مدل مک بوک ایر نزدین که بیشتر راهنمایتون کنم:46:
گرافیکای مک بوک ایر زیاد تعریفی نیست VGA:Intel HD 3000 /384 MB Dedicated

Macbook pro md 322 مک بوک پرو

Processor: Core i7 quad/2.4 GHZ-6MBCash
HDD:750 GB
VGA: HD 3000 & HD 6770 -1GB DDR5
:40::5::6::king:

سوالی بود درخدمتیم:5::11:

مرسی فدات بشم
ولی خیلی گرونه نسبتا من بودجه نهایتا 2400 میتونم جور کنم
البته الان دلار داره میاد پایین باز بهتر
مک بوک ایر چنده حدودی؟
مک بوک ایر روش نمیشه تری دی مکس و اتوکد کار کرد؟
313 خودم چی؟ اون رو من 2400 قیمت گرفتم، اونم عمری برام میمونه؟ باهاش مشکلی ندارم بابت کار کرد تری دی مکس و طراحی وب با فلش

siavash.0902
15-05-2012, 09:51
مرسی فدات بشم
ولی خیلی گرونه نسبتا من بودجه نهایتا 2400 میتونم جور کنم
البته الان دلار داره میاد پایین باز بهتر
مک بوک ایر چنده حدودی؟
مک بوک ایر روش نمیشه تری دی مکس و اتوکد کار کرد؟
313 خودم چی؟ اون رو من 2400 قیمت گرفتم، اونم عمری برام میمونه؟ باهاش مشکلی ندارم بابت کار کرد تری دی مکس و طراحی وب با فلش

خواهش ميکنم دوست عزيز آخه چندين ماه که قسمت اپل کسي نيست ج بده ما که کاره اي نيستيم ولي تا جايي که بتونم کمک عزيزان ميکنم
آره دلار بحمدالله داره مياد پايين
دوست عزيز سري جديد مک بوک اير با 4 تغيير امده بازار هارد گرافيک سي پيو 5 و 7 هسته اي در هر مدل و نسل جديد تبادل اطلاعات، بوک اير گرونترينش 2900mc966 ولي با بودجه شما mc969بيشتر ميخوره
Macbook air mc 969 مک بوک اير

Processor: Core i5/1.6 GHZ-3MB Cash
HDD:128 GB flash storage
VGA:Intel HD 3000 /384 MB Dedicated

از طرفي مدل 313 شبيه يه مدل که امد تو بازار mc700يه چيزي شبيه تو اون مايه هاست ميشه يه 4 الي 5 سالي باهاش کار کرد بستگي به نرم افزارايي که شرکت ميده بيرون ولي اينو متمعن هستم که بهت جواب ميده ولي اگه هميشه آبديت باشي قضيه فرق ميکنه و بايد خرج بيشتري کني
مک بوک پرو قدرتش رو اسمش هست واسه چيزاي سنگين بيشتر بدرد ميخوره ولي مک بوک اير زياد نه تعريفي نيست
اگر از دوستان کسي مک بوک اير969 با مشخصات بالا داره ج بده و اگر کسي هم مک بوک پرو 313 باز ج بده تا اونايي که اين سيستم رو دارن بدوني جواب دادنش در چه حديه
من زیاد تو کار مک ایر نیستم ولی می پرسم واست :11::10:
سوالی بود درخدمتیم:46:

ila
16-05-2012, 12:21
بعد توی نور و مثلا زیر نور خورشید چطوریه مک بوک؟ کاملا واضحه و خوب مشه دید یا نه؟

m3hrdad.x
22-05-2012, 01:12
آقا میشه رو مک visual studio نصب کرد ؟ ضمنا مک بوک ایر جدید کی وارد بازار میشه ؟ کسی اطلاعی از کانفیگش داره ؟؟

siavash.0902
22-05-2012, 15:47
سلام علی جان
آره داداش وضوح تصویر خوبه ولی بستگی به زایه زیاد هست که چجوری و کجا باشی خوبه در کل

siavash.0902
22-05-2012, 15:49
سلام آره دوست گرامی ولی اگه بتونی ورژن مک رو تهیه کنی عالیه ولی اگه نتونستی یه ویندوز بزار بغلش هر چی دوست داری نصبش کن
از مک بوک ایر جدیدم خبر زیاد ندارم ولی چند ماه پیش سری جدیدش وارد بازار شده بری بپرسی بد نست

love mac
24-05-2012, 15:40
سلام به همه اپلي ها
يه خبر إز سايت نارنجي ميزارم
یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های این مصاحبه دو بخشی، جایی است که از آیو خواسته شده یک طراحی محصول که به واسطه آن نام او ماندگار خواهد شد را نام ببرد. آیو بلافاصله در مواجهه با این پرسش به ژست مسئولین روابط عمومی اپل تغییر وضعیت داده و در پاسخ گفته:
«سؤال بسیار مشکلی است. به نظر می‌رسد دوباره به این حقیقت بر می‌گردیم که آنچه اکنون مشغول انجامش هستیم، این حس را می‌دهد که مهمترین و بهترین کاری است که تاکنون انجام داده‌ایم، بنابراین پاسخ این پرسش محصولاتی هستند که الآن مشغول‌شان هستیم، که البته من نمی‌توانم هیچ چیزی درباره‌شان به شما بگویم.»
از سوی دیگر به نظر می‌رسد سری جدیدی از لپ‌تاپ‌های اپل، یعنی مک‌بوک‌پرو و مک‌بوک ایرها با نمایشگرهای رتینا از راه خواهند رسید. پیش‌تر شایعه‌ای داشتیم که طراحی مک‌بوک‌پرو 15 اینچی جدید را فاقد دیسک درایو نوری و با کاهش قابل توجهی در ضخامت بدنه آن نشان می‌داد. و البته گفته می‌شود که اپل برای مقابله با اولترا‌بوک‌های ویندوزی، قصد کاهش قیمت سری مک‌بوک ایر خود و همچنین اضافه کردن یک مدل جدید با سایز نمایشگر 15 اینچ را دارد.
البته بايد منتظر كنفرانس WWDC 2012 باشيم كه ٢٢ خرداد هستش يعني ٢هفته و نيم ديگه اميدوارم هم نشست بغداد مثبت باشه تا ادلار بياد پايين هم سري جديد ارزش.اين همه صبر رو داشته باشه

siavash.0902
25-05-2012, 19:30
سلام به همه اپلي ها
يه خبر إز سايت نارنجي ميزارم
یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های این مصاحبه دو بخشی، جایی است که از آیو خواسته شده یک طراحی محصول که به واسطه آن نام او ماندگار خواهد شد را نام ببرد. آیو بلافاصله در مواجهه با این پرسش به ژست مسئولین روابط عمومی اپل تغییر وضعیت داده و در پاسخ گفته:
«سؤال بسیار مشکلی است. به نظر می‌رسد دوباره به این حقیقت بر می‌گردیم که آنچه اکنون مشغول انجامش هستیم، این حس را می‌دهد که مهمترین و بهترین کاری است که تاکنون انجام داده‌ایم، بنابراین پاسخ این پرسش محصولاتی هستند که الآن مشغول‌شان هستیم، که البته من نمی‌توانم هیچ چیزی درباره‌شان به شما بگویم.»
از سوی دیگر به نظر می‌رسد سری جدیدی از لپ‌تاپ‌های اپل، یعنی مک‌بوک‌پرو و مک‌بوک ایرها با نمایشگرهای رتینا از راه خواهند رسید. پیش‌تر شایعه‌ای داشتیم که طراحی مک‌بوک‌پرو 15 اینچی جدید را فاقد دیسک درایو نوری و با کاهش قابل توجهی در ضخامت بدنه آن نشان می‌داد. و البته گفته می‌شود که اپل برای مقابله با اولترا‌بوک‌های ویندوزی، قصد کاهش قیمت سری مک‌بوک ایر خود و همچنین اضافه کردن یک مدل جدید با سایز نمایشگر 15 اینچ را دارد.
البته بايد منتظر كنفرانس WWDC 2012 باشيم كه ٢٢ خرداد هستش يعني ٢هفته و نيم ديگه اميدوارم هم نشست بغداد مثبت باشه تا ادلار بياد پايين هم سري جديد ارزش.اين همه صبر رو داشته باشه

سلام دستت درد نکنه بابت این مطلب آره خدا کنه نشست بغداد خوب و مثبت باشه کمر ملت شکست این دلار بیاد پایین انشالله همه مک بوک پرو بردارن داداش این درایو نوری نداره دیگه باید چیکار بکنیم همچیز بر پایه فعلا دیسک اداره میشه ممنون از خبری که دادی منم خودمم دو دلم که 322 بردارم یا صبر کنم سری جدید ببینم خدا چی میخاد موفق باشید

ila
02-06-2012, 11:53
کسی هست ام دی 313 داشته باشه؟
دو سه تا برنامه رو تست کنه برام ببینه جواب میده یا نه...این برنامه های ضبط اچ دی از روی مانیتور...
واقعا دلم میخواد این مدل رو بگیرم..ولی یکی میگفت گرافیکش خیلی پایینه..به درد کار با تری دی مکس نمیخوره...موندم...چیکار کنم..

truman
03-06-2012, 12:13
دوستان من هیچ اطلاعی از سیستم های اپل ندارم و از شانس ما یه دوستی کارش به ما خورده و راهنمایی برای خرید ازم خواسته . اگر راهنماییم کنید خیلی ممنونتون میشم

اول اینکه یه مک بوک زیر دو میلیون و چهارصد میخواد.
دوم اینه که این دوستمون گرافیسته و نرم افزارهایی که باهاش کار میکنه فتوشاپ و کرل و ایلاست ریتور هستش و امثالهم. خیلی سنگین نیست کارهاش که نیازی به تری دی مکس باشه. توی مک بوک های این رنج قیمت گرافیک ها کم نمیارن برای اینجور کارها؟
سوم اینکه من هیچ اطلاعی از شرایط نرم افزاری سیستم های اپل ندارم. نرم افزارهاش رو باید هرکدومو خرید؟ به صورت ارجینال؟ یا میشه از این سی دی های دو سه هزار تومنی هم خرید براش؟ اصلا قابل نصب هستش نرم افزارهای کرک شده؟ ممنونتون میشم درباره این هم یه توضیحی بدید و در نهایت هر مدلی معرفی میکنید قیمتش رو هم بنویسید

SaeedEminem2
05-06-2012, 21:31
دوستان من هیچ اطلاعی از سیستم های اپل ندارم و از شانس ما یه دوستی کارش به ما خورده و راهنمایی برای خرید ازم خواسته . اگر راهنماییم کنید خیلی ممنونتون میشم

اول اینکه یه مک بوک زیر دو میلیون و چهارصد میخواد.
دوم اینه که این دوستمون گرافیسته و نرم افزارهایی که باهاش کار میکنه فتوشاپ و کرل و ایلاست ریتور هستش و امثالهم. خیلی سنگین نیست کارهاش که نیازی به تری دی مکس باشه. توی مک بوک های این رنج قیمت گرافیک ها کم نمیارن برای اینجور کارها؟
سوم اینکه من هیچ اطلاعی از شرایط نرم افزاری سیستم های اپل ندارم. نرم افزارهاش رو باید هرکدومو خرید؟ به صورت ارجینال؟ یا میشه از این سی دی های دو سه هزار تومنی هم خرید براش؟ اصلا قابل نصب هستش نرم افزارهای کرک شده؟ ممنونتون میشم درباره این هم یه توضیحی بدید و در نهایت هر مدلی معرفی میکنید قیمتش رو هم بنویسید

سلام
قیمت هرجا یه مدله، باید یا حضوری بری یا زنگ بزنی، کلا هرچی گفتن 100، 200 تومان پایین تر رو در نظر بگیر
تا جایی که من شنیدم این مدل کارهای گرافیکی بیشتر با سی پی یو در ارتباط هستن و زیاد ربطی به کارت گرافیک ندارن
تقریبا اکثر نرم افزارها نسخه ی مک (سیستم عامل اپل، مکینتاش) دارن، یا حداقل نسخه ی مشابه با همون کارکرد وجود داره
اگر هم مشکل نرم افزاری بود می شه هم به صورت مجازی هم دوال بوت ویندوز 7 هم در کنارش داشت
الان دیگه نرم افزارهاش تو همه ی Cd فروشی ها ریخته. اگه به اینترنت پر سرعت هم دسترسی داشته باشی تو اینترنت فراوونه. حتی سایت های ایرانی زیادی در این مورد موجوده. نرم افزارهاش هم به صورت کرک هست هم با سریال نامبری که واقعا کار کنه
خلاصه خیالت راحت از نظر نرم افزاری مشکلی پیش نخواهد آمد
در مورد مدل، هر مدلی بگیری کارت راه میوفته به راحتی، اما خب مسلما هرچه مدل بالاتر بهتر

truman
06-06-2012, 13:46
ممنون از شما دوست عزیز

siavash.0902
08-06-2012, 09:28
دوستان سلام به همگی خسته نباشید امروز 19 خرداد 91 و تا 22 خرداد 91 سه روز دیگه برو بچه های استیو دنیارو شگفت زده خواهند کرد من که دارم لحظه شماری می کنم شما هارو نمی دونم در هر صورت موفق و پیروز باشید

love mac
12-06-2012, 08:25
سلام
إز ديشب صد بار سايت ها رو چك كردم بالاخره مك بوك جديد معرفي شد صفحه نمايش رتينا ١.٨ ضخامت ٢ كيلو وزن زيباترين و سبكترين مك بوكي هست كه تا به حال توليد شده اين مك بوك با قيمت 2199 دلار عرضه ميشه ولي تمام ابنها يك طرف نداشتن درايور نوري يك طرف نظر شما چيه؟

ila
12-06-2012, 11:19
خب من میخوام یک مک بوک ایر بخرم
حالا بین جدید و قدیم موندم..چون بین جدید و قدیم خیلی تفاوتی نداره
به نظرتون جدید رو بخرم یا قدیم؟
گرافیک جدید با قدیم خیلی تفاوت داره؟
بعد اگع بخوای سی پی یو رو که نوشته تا 2.8 آپگریت کنی چه قدر گرونتر برامون در میاد

Farshid72
13-06-2012, 00:10
درایو نوری که زیاد کاربردی نداره
الان z216 سونی هم درایو اکسترنال داره
معمولا برای مصارف دانشجویی هستن اینا که برای اینکه سبک تر بشه درایو نوری نمیزارن

siavash.0902
13-06-2012, 08:28
دوستان سلام بخدا توش مونیدم این همه صبر کردیم از دی ماه پارسال، الانم با وضعیت دلار فقدان درایو نوری :37: میدونید ینی چی ینی باید 200 تومن بزاری روش تا یه سی دی رم بهت بدم از طرفی با وضعیت دلار دوماه دیگه فروشگاهها میارن سه ماه باید صبر کنی قیمتا از فضایی بودنش بیاد پایین:27: بعدشم وای وای وای اگه میخای یه کانفیگی از اپل با md322 بخری کمتر از 5 میلیون نیست اینو شکی ندارم من هر تصمیمی بگیرم تا آخر خرداد ماه چون دیگه دوره md سر میاد مجبوری بری همون مدل جدیدا رو بخری پس هرکسی حجله داره زودی فکر کنه تا آخر خرداد بخره چون اینو هم از دست میده دیگه خودانید بقول یکی از بزرگان اگه این دست و اون دست کنید و منتظر محصول جدید باشین توی انتخاب و خریدن همیشه از همه عقبید
دوستان عزیز و love mac شما نظرتون چیه؟

SaeedEminem2
13-06-2012, 11:57
بله اگه با هزینه ی بیشتر مشکل دارین هرچه زودتر اقدام کنین
مدل بعدی خیلی گرون خواهد بود، و با وارد شدن اونا مدل فعلی هم گرون تر خواهد شد

alireza_2lop
14-06-2012, 13:56
سلام دوستان
الان 2 مدل مک بوک اومده 1 کی همون قبلی ها هست با مشخصات جدید و دیگری مک جدید
که این مک جدید اصلا به کار من نمیاد جون dvd rom نداره.
پس من به دنبال مک بوک پرو قدیمی با مشخصات جدید هستم (ram 8 gig) که 15 اینچ بیشتر از 13 اینچ مد نظرم هست
میخواستم بدونم آیا انتخابم درست بوده ؟! نظر شما چی هست ؟
الان این مک بوک (8gig) پانزده اینچ تو بازار ایران موجود هست ؟! با چه قیمتی بفروش میره؟!
13 اینچ چطور؟! با چه قیمتی؟!
دوستان لطفا نظراتشون رو برای کمک به من ارسال کنند
پیشاپیش از نظر های خوب شما ممنون هستم.

love mac
15-06-2012, 19:30
دوستان سلام بخدا توش مونیدم این همه صبر کردیم از دی ماه پارسال، الانم با وضعیت دلار فقدان درایو نوری :37: میدونید ینی چی ینی باید 200 تومن بزاری روش تا یه سی دی رم بهت بدم از طرفی با وضعیت دلار دوماه دیگه فروشگاهها میارن سه ماه باید صبر کنی قیمتا از فضایی بودنش بیاد پایین:27: بعدشم وای وای وای اگه میخای یه کانفیگی از اپل با md322 بخری کمتر از 5 میلیون نیست اینو شکی ندارم من هر تصمیمی بگیرم تا آخر خرداد ماه چون دیگه دوره md سر میاد مجبوری بری همون مدل جدیدا رو بخری پس هرکسی حجله داره زودی فکر کنه تا آخر خرداد بخره چون اینو هم از دست میده دیگه خودانید بقول یکی از بزرگان اگه این دست و اون دست کنید و منتظر محصول جدید باشین توی انتخاب و خریدن همیشه از همه عقبید
دوستان عزیز و love mac شما نظرتون چیه؟

سلام اره به خدا خیلی ستمه اینا هم با این مسخره بازی هاشون اخه چه فکری بیش خودشون کردند با این قیمت مسخره که اعلام کردند فکر کنم با این قیمت خودشون هم مک نخرن ولی من دو روز بیش رفتم بایتخت میگفتند تا یه هفته دیگه میاد ولی اگه نشست مسکو مثبت باشه دلار با کله سقوط میکنه به هر حال من ریسک نکردم یه md318 خریدم الانم با اون اومدم تو وب حرف نداره

love mac
17-06-2012, 14:32
سلام دوستان
الان 2 مدل مک بوک اومده 1 کی همون قبلی ها هست با مشخصات جدید و دیگری مک جدید
که این مک جدید اصلا به کار من نمیاد جون dvd rom نداره.
پس من به دنبال مک بوک پرو قدیمی با مشخصات جدید هستم (ram 8 gig) که 15 اینچ بیشتر از 13 اینچ مد نظرم هست
میخواستم بدونم آیا انتخابم درست بوده ؟! نظر شما چی هست ؟
الان این مک بوک (8gig) پانزده اینچ تو بازار ایران موجود هست ؟! با چه قیمتی بفروش میره؟!
13 اینچ چطور؟! با چه قیمتی؟!
دوستان لطفا نظراتشون رو برای کمک به من ارسال کنند
پیشاپیش از نظر های خوب شما ممنون هستم.
سلام خوش اومدی به نظر من هم مک جدید برای گرافیست ها ی حرفه ای هست اگه منظورت از سری جدید md هست که موجوده اگه هم از این جدید تره که باز هم مشکلی نیست یه هفته دیگه میاد من خودم md318رو که ۱۵ اینچ هست رو ۳۲۵۰ خریدم بدون ضمانت ۱۳ اینج مدل md313 هم ۲۱۵۰ بدون ضمانت بود حالا من نمی دونم برای چه کاری میخوای که بهت یه مدل مشخص رو معرفی کنم ولی به شخصه با ۱۳ زیاد حال نمیکنم ولی ۱ میلیون هم کم بولی نیست :5: اگه سری جدید بیاد که میادمسکو هم مثبت نباشه اونوقت باید با مک خدافظی بکنی:3: دوستان دیگه چی کار میکنن یه خبر بدین تابیک داره میخوابه ها:7:

alireza_2lop
17-06-2012, 20:39
سلام خوش اومدی به نظر من هم مک جدید برای گرافیست ها ی حرفه ای هست اگه منظورت از سری جدید md هست که موجوده اگه هم از این جدید تره که باز هم مشکلی نیست یه هفته دیگه میاد من خودم md318رو که ۱۵ اینچ هست رو ۳۲۵۰ خریدم بدون ضمانت ۱۳ اینج مدل md313 هم ۲۱۵۰ بدون ضمانت بود حالا من نمی دونم برای چه کاری میخوای که بهت یه مدل مشخص رو معرفی کنم ولی به شخصه با ۱۳ زیاد حال نمیکنم ولی ۱ میلیون هم کم بولی نیست :5: اگه سری جدید بیاد که میادمسکو هم مثبت نباشه اونوقت باید با مک خدافظی بکنی:3: دوستان دیگه چی کار میکنن یه خبر بدین تابیک داره میخوابه ها:7:
سلام دوست عزیز منم مثل شما md318 خریدم البته فردا به دستم میرسه :دی
شما راضی هستی ؟ گرافیکش خوب هست ؟!
فقط توی مدل های جدید 1 چیزی اضافه شده که همون cpu جدید هست که خیلی من رو ترسونده امیدوارم تو خریدم اشتباه نکرده باشم

love mac
17-06-2012, 23:09
مبارکه امیدوارم برای همیشه عضو خانواده ابل باشید من زیاد کار سنگین نکردم که در مورد گرافیکش نظر بدم ولی کلا خیلی ازش خوشم اومده البته یک کمی برای من گیج کننده هست خواهرم هم یه وایو گرفته که در مقابل مک من اسباب بازیه:8:شما چند خریدید سفارش کجاست

SaeedEminem2
18-06-2012, 02:47
قیمت دلار سقوط کنه اونم با کله؟ کی تو ایران فیمت چیزی پایین رفته که الان منتظر دومیش باشیم؟
تازه با ابنکه قیمت دلاری که بانک می ده با قیمت بازار حدود 500 تومان فرق داره و اینا هم قطعا از بانک می گیرن، اما به قیمت بازار حساب می کنن
همه جای دنیا با بالا رفتن تقاضا قیمت میاد پایین اینجا بر عکسه !
اکیدا توصیه می کنم اگه دستتون واسه مبالغ بالا باز نیست هرچه سریع تر اقدام به خریدن کنین
سی پی یوهای فعلی چیزی کم ندارن که دنبال بهتر باشین
4 گیگ رم کم نیست که نیاز به 4 گیگ دیگه هم باشه
سوپر درایو نداره اما هارد اس اس دی خیلی خوبه که می شه با 300 تومان خرید و حتی عوض کردن رم هم بیشتر از 100 تومان نمی شه که واسه سوپر درایو اکسترنال باید همین حدود هزینه کرد
الان با 400 تومان می شه یه چیزی تو مایه های سری جدید داشت که تنها تفاوت می مونه ال سی دی که فکر نمی کنم ارزش حداقل 600 تومان تفاوت قیمت رو داشته باشه
در نظر داشته باشین سری جدید حداقل 1 میلیون گرون تر خواهد بود و حتی بعضی پیش بینی کردن که بالای 5 میلیون قیمت داشته باشه

SaeedEminem2
18-06-2012, 02:51
راستی اضافه کنم که مدل جدید پورت شبکه نداره و اگه مودم شما کابل یو اس بی نداره باید یه مودم بی سیم هم تهیه کنین !

love mac
18-06-2012, 10:46
سلام من خودم یه مقدار تو کار دلار هستم دلار از زمانی که خیلی رفت بالا چند بار هم بایین اومده مهمترین دفعه اش موقعی بود که بهمنی گفت ارز تک نرخی میشه از ۱۸۵۶ تومن به ۱۵۴۰ رسید که البته وقتی مشخص شد الکیه دوباره رفت بالا (کل این قضایا تو دو روز نصفی بود) یا قبل نشست بغداد ۶۰ تومن ریخت که با بی نتیجه بودنش....... یا مگه همین سکه نبود که ۱میلیون بود الان ۶۸۰ شده یعنی ۳۲۰ تومن اومده بایین دلار هم قبلا ۲۰۰۰ بود اگه نشست مثبت باشه احتمال اینکه دوباره زیر ۱۶۰۰ بیاد خیلی زیاده ولی در کل من زیاد خوشبین نبودم وخریدم هر چی شد شد

SaeedEminem2
19-06-2012, 14:52
پارسال که ما می خواستیم بخریم دلار بازار 1200 بود، الان چنده؟
سکه 6 ماه پیش قبل از اون جریانات چند بود؟ الان برگشته به همون قیمت؟ نه !
تازه پارسال با دلار 1200، وقتی لپ تاپ سری 2011 وارد شد، لپ تاپ 2200 دلاری تا یک ماه قیمتش 4 میلیون بود. ماه دوم و سوم قیمتش 3 میلیون بود
حالا با دلار 1800 حساب کنین 3 ماه اول چه وضعی از نظر قیمت در پیش خواهد بود !

love mac
19-06-2012, 20:41
حرفی تو این نیست که در کل رفته بالا درسته به اون قیمت بر نگشته ولی بایین اومده منم چون گفتین بایین نمیاد گفتم بعضی موقع ها کاهش قیمت هست مثلا همین مدل خودم رو چند وقت بیش۳۸۰۰ میگفتن حالا اگه من اونطوری فکر میکردم با خریدم الان ۴۰۰ تومن ضرر میکردم (درست هست که اولش ۲۶۰۰ میدادن و من باز در کل گرون خریدم ) ولی حرف من در مورد ۳یا۴ روز دیگه بود که اگه نشست مثبت بود میشد به راحتی ۳۰۰ کمتر بول داد ولی همونطور که گفتم به نشست خوشبین نبودم و خریدم حالا تا الان که اخبار منفی بوده اگه قصد خرید دارین وفردا رفتین مغازه ودیدین نسبت به ۲ روز بیش گرونتر شده بخرید چون تازه اول سربالایی هست

SaeedEminem2
20-06-2012, 22:53
خب مطابق انتظار اتفاقی نیوفتاد و قیمت دلار هم رفت بالا تر!
به عنوان کسی که تجربه ی کار با لپ تاپ اپل و سیستم عامل مک کار کرده می گم مطمئن باشین لذت کار با مک ارزش تعجیل در اقدام داره

ila
23-06-2012, 15:22
قراراه این هفته برم مک بوک بگیرم
حالا اگه جاهای معتبری مثل نقش نتونستم بگیرم موقع خرید به چی دقت کنم که جنس تقلبی نباشه و اصل باشه همچنین از کجا بفهمم آکبند بهم تحویل میدند و ...
بعد اینکه سی پی یو میگن 1.8-2.8 یعنی چه جوری تا 2.8 کار میکنه..یعنی چه مواقعی 2.8 کار میکنه؟

SaeedEminem2
24-06-2012, 15:10
به سلامتی
نکته ی خاصی نیست جز اینکه مطلقا جعبه باز نشده باشه و اگه پلمپش باز شده بود تحت هیچ شرایطی نخری
یه پلاستیک کاور مانند هم دور خود لپ تاپ پیچیده شده که قابل تعویض نیست و جدا از بسته بودن جعبه به این قسمت هم باید توجه کنی
در حالت عادی تا 1.8 جواب می ده و اگه نیاز بیشتری حس شد خودش به صورت خودکار تا 2.8 اورکلاک می کنه
یه جورایی می شه گفت که اون سی پی یو تا 2.8 قدرت و ظرفیت داره

ila
25-06-2012, 10:30
ممنون از پاسخگویی دوست عزیزم
بعد این سی پی یوش dual؟ مک بوک ایر 2011 رو میگم..
سی پی یو مک بوک ایر های جدید با 2011 خیلی تفاوت دارند؟
بعد گرافیک 4000 با 3000 چه قدر تفاوت داره؟
فکر کنم ایرهای جدید قیمتی نزدیک 3000 تومن باشند تا بیان و این قدیمی ها هم 2600 اینها بشه خرید به نظرتون کدوم رو بگیرم به صرفه تره..؟

SaeedEminem2
26-06-2012, 01:23
خواهش می کنم دوست من
بله سی پی یو های جدید ایر فکر کنم 4 و 8 هسته ای شدن که خب مسلما از 2 هسته ای بهتره
در مورد گرافیک، کاری که پارسال 3000 می کرد امسال 4000 می کنه و هیچ کدوم واسه بازی ساخته نشده، مگر بازی های سبک
چون شما حساب کن 384 مگ به عنوان حافظه ی گرافیک تا چه حد پایینه
اگه شما بخوای تا این مقدار هزینه کنی فکر می کنم مدل پرو بگیری خیلی بهتر باشه
البته اگه دلت با ایره و واسه اون 400 تومان مشکلی نداری 100% صبر کنی بهتره
اما حتما تحقیق کن و از فروشنده ها بپرس که از نظر قیمت مطمئن شی. اینجا ایرانه و هیچی حساب کتاب نداره. ممکنه بیش از 400 تومان اضافه بشه

ila
27-06-2012, 10:14
dual یعنی دو هسته ای؟
quad هم یعنی چهار هسته ای؟
بعد این corei 3 , corei4 چی هست؟ چه فرقی با dual و اینها داره
ایرها همون dual هستند..

SaeedEminem2
29-06-2012, 04:06
dual یعنی دو هسته ای؟
quad هم یعنی چهار هسته ای؟
بعد این corei 3 , corei4 چی هست؟ چه فرقی با dual و اینها داره
ایرها همون dual هستند..

خلاصه توضیح می دم
سی پی یو یکی یکی پردازش هارو انجام می ده. یه پردازش انجام شه می ره سراغ بعدی. اما انقدر سریعه که ما فکر می کنیم همزمان چندکار انجام داده
حالا واسه اینکه سرعت چند برابر شه، اومدن تعداد سی پی یو هارو بیشتر کردن. یعنی سی پی یویی که 4 هسته داره همزمان 4 پردازش انجام می ده (البته هر هسته در سیستم 2 تا شناخته می شه و در واقع سی پی یو 4 هسته ای ، 8 هسته ای شناخته می شه و 8 کار باهم انجام می ده)
کور آی 3، 5 و 7 داریم. که 3 معمولا 2 هسته ای ، 5 - 4 هسته ای و 7، 8 هسته اییه. البته به غیر از تعداد پردازنده تفاوت های دیگه ای هم دارن که خب Core i7 از 5 و 5 از 3 بهتره
ایر الان 4 و 8 هسته ای هم داره اما خب قیمت هاش هم بیشتر شده

ila
02-07-2012, 22:57
پس dual هم رده corei 3 هست/؟ یعنی دو هسته ای؟

SaeedEminem2
03-07-2012, 04:58
پس dual هم رده corei 3 هست/؟ یعنی دو هسته ای؟

فکر کنم 2 هسته ی اصلی داره که سیستم 4 هسته می شناسه
کلا اگه کور آی 3 بود نگیر چون زیاد قوی نیست

ila
03-07-2012, 22:34
نه ام دی 313 یا ایر 965 میخوام بگیرم
ولی ام دی زده 2.4
ایر هم زده 1.7
نمیدونم دوال یا چی...موندم

SaeedEminem2
05-07-2012, 05:12
زیاد وارد این بخث ها نشو
من تضمین می کنم هرکدوم رو بگیری راضیت کنه
اما با دست دست کردن فقط قیمت دلار می ره بالاتر و باید هزینه ی بیشتری بپردازی
تازه خودتم از دنیای منحصر به فرد مک محروم می کنی

ila
06-07-2012, 22:14
آخه منتظرم ایر های جدید بیاد..هم ایر جدید بگیرم اگه خوب بود قیمتش و هم این که قیمت قدیمیها یه خورده بشکنه..

Pourya-pc
07-07-2012, 10:39
آخه منتظرم ایر های جدید بیاد..هم ایر جدید بگیرم اگه خوب بود قیمتش و هم این که قیمت قدیمیها یه خورده بشکنه..

ایر جدید مشخص نیست کی بیاد شاید اوایل پاییز و اگر نه اسفند ماه ( به تاریخ ما ) حتما میاد .

ila
09-07-2012, 19:06
اتفاقا امروز زنگ زدم نقش مک بوک جدید 11 اومده قیمتش هم از 2500 سروع شده
حالا منتظرم 13 هم بیاد ببین چه قدره. بعد ببینم اون قیمت قدیمی ها میاد پایین یا نه
شما بر چه مبنایی گفتید پاییز یا اسفند دوستم؟

Notorious098
14-07-2012, 17:43
سلام
از بين اين مدل ها کدومو ترجيح ميديد ؟

Sony Vaio EG3BFX
Apple MacBook Pro MD313

معيار هامم :
کيفيت ساخت
قدرت شارژدهي
عملکرد سريع و روان
صفحه نمایش با کیفیت

ضمنا من تا به حال با سيستم هاي مک کار نکردم ميخواستم بدونم فرقشون با ويندوز چيه (هر برنامه اي که براي ويندوز مياد براي مک هم مياد يا نه برنامه هاي مثل مرورگرها و پخش کننده هاي متداول و برنامه نويسي ... )؟

mohsenfhm
15-07-2012, 10:48
سلام
از بين اين مدل ها کدومو ترجيح ميديد ؟

Sony Vaio EG3BFX
Apple MacBook Pro MD313

معيار هامم :
کيفيت ساخت
قدرت شارژدهي
عملکرد سريع و روان
صفحه نمایش با کیفیت

ضمنا من تا به حال با سيستم هاي مک کار نکردم ميخواستم بدونم فرقشون با ويندوز چيه (هر برنامه اي که براي ويندوز مياد براي مک هم مياد يا نه برنامه هاي مثل مرورگرها و پخش کننده هاي متداول و برنامه نويسي ... )؟

در معیارهایی که شما ذکر کردید مک بوک پرو به مراتب بهتره !

در مورد مک هم یه دنیای متفاوت ه ! برخی از برنامه های معروف برای مک هم نوشته میشه ! نگران نرم افزار نباشید ، نرم افزارهایی زیادی واسه مک هست .

Notorious098
15-07-2012, 16:38
در معیارهایی که شما ذکر کردید مک بوک پرو به مراتب بهتره !

در مورد مک هم یه دنیای متفاوت ه ! برخی از برنامه های معروف برای مک هم نوشته میشه ! نگران نرم افزار نباشید ، نرم افزارهایی زیادی واسه مک هست .

خیلی ممنون
تا 2 میلیون تومن هم مدل های دیگه ای هم هست که معیار های مد نظرمو دارا باشه ؟

(من نمیخوام با لب تاپ کارهای سنگین کنم یه چیز که آدمو خسته نکنه و بعد از خریدنش پشیمون نشی )

ila
16-07-2012, 18:34
امروز رفتم بازار نزدیک 200-300 تومن پایین تر از قیمتهای گارانتی معتبری مثل نقش پیدا کردم ولی با گارانتی های مختلف
ولی راستش ترسیدم چون به گارنتی و مغازه دار آشنایی ندارم از طرفی 200-300 تومن هم برای من خیلی زیاده اختلاف
میشه راهنمایی کنید به صورت پیغام خصوصی که چه گارانتی بگیرم یعنی خیالم جمع باشه از هر جایی که میخرم تقلبی نباشه و بهم نندازن..چون تنها چیزی که برام خیلی مهمه اینکه تقلبی نباشه و بعد از دو روز خراب نشه..حالا درسته که محصلات اپل خراب بشو نیستند ولی خب دیگه حالا ما همون یک درصد رو میگیریم
ممنون

SaeedEminem2
17-07-2012, 05:03
من و چند نفر دیگه اینجا با هم گرفتیم همه هم بی ضمانت گرفتیم هنوز واسه هیچ کدوم مشکلی پیش نیومده !
از من می شنوی پول الکی واسه ضمانت نده که احتمال پیش اومدن خرابی یک در هزاره

mohsenfhm
17-07-2012, 07:23
در تکمیل حرفهای سعید عزیز باید بگم که من و خیلی از دوستان دیگه هم بدون گارانتی خریدیم و خدا رو شکر مشکلی پیش نیومده ! وقتی تحریم هستیم و با رابطه محصولات اپل رو خریداری می کنیم پس گارانتی در ایران زیاد معنی نداره ! مگر ایرادات جزیی باشه که بتونن برطرف کنن.

پیشنهاد من خرید بدون گارانتی از الماس هست . ( هدف تبلیغات نیست ، معرفی فروشگاه قابل اعتماد هست )

من یک MC372 دارم
i5
4
500
GT330
کلا 40 ساعت هم کار نکرده !

به بالاترین پیشنهاد فروخته میشه ، فروش فقط و فقط به خاطر خرید مدل رتینا هست .

Hitman-Group
23-07-2012, 11:15
سلام
من زمستان پارسال یک mc300 برای خواهرم گرفتم 1600 ولی الان فکر کنم قیمت بدجوری ریخته بهم!
الان همین مدل چنده یا مدل های جدید تر مشابه این چندن؟!
اینم از شانس ماست که موقعی که میخوایم مک بوک بگیرم قیمت سر به اسمون میکشه!
با تشکر

Notorious098
25-07-2012, 16:33
قیمت این مدل مک بوک ها در حال حاضر چنده ؟

Apple MacBook Pro MD314

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])Apple MacBook Pro MD313

Apple MacBook Pro MD318 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

panizz
27-07-2012, 18:17
سلام
من اولین باره اینجا پست میدم، و اگه راهنماییم کنین ممنون میشم، صفحات تاپیک رو تا اونجا که تونستم خوندم ولی بطور کامل متوجه فرق بین MC و MD نشدم، یعنی قدرت cpu های مدل های جدید خیلی بیشتره؟منظورم اینه که با توجه به قیمت بالایی که دارن، خریدن مثلا MC723 بجای MD318 بصرفه نیست؟اصلا 723 تو بازار گیر میاد هنوز؟ کار من معماری و نرم افزارهایی مثل اتوکد و مکس هست، رندرهای خیلی خفنیم نمیگیرم، اگه 723 بگیرم تا 4 5 سال دیگه نیازمو برآورده میکنه؟
ممنونم

SaeedEminem2
27-07-2012, 22:07
سلام
من اولین باره اینجا پست میدم، و اگه راهنماییم کنین ممنون میشم، صفحات تاپیک رو تا اونجا که تونستم خوندم ولی بطور کامل متوجه فرق بین MC و MD نشدم، یعنی قدرت cpu های مدل های جدید خیلی بیشتره؟منظورم اینه که با توجه به قیمت بالایی که دارن، خریدن مثلا MC723 بجای MD318 بصرفه نیست؟اصلا 723 تو بازار گیر میاد هنوز؟ کار من معماری و نرم افزارهایی مثل اتوکد و مکس هست، رندرهای خیلی خفنیم نمیگیرم، اگه 723 بگیرم تا 4 5 سال دیگه نیازمو برآورده میکنه؟
ممنونم

سلام
اون یه نوع اسم گذاریه و نشون گر چیز خاصی نیست. هر مدل جدیدی میاد یه سری مزیت و بهبود نسبت به مدل قبل داره اما این اصلا به این معنی نیست که سری قبلی بد بوده
خود من 723 دارم و فکر می کنم همون 4 5 سال رو راحت کار کنه اما به صورت آکبند احتمالش یه درصد هم نیست که گیر بیاد (این مدل اسفند 89 ارائه شده و از اون موقع تا حالا سه مدل جدیدتر اومده)
البته با توجه به کاربری شما هر مدلی که بگیری چه 13 اینچ چه 15، نیاز شما رو به راحتی برآورده می کنه (بسته به بودجه، تصمیم نهایی به خودتونه)

پ.ن
در ضمن دوستان با عرض پوزش اینجا جای مناسبی واسه قیمت گرفتن نیست. هر فروشنده بسته به شرایط خودش یه قیمت می گه و گاهی رو یه مدل خاص تا یک میلیون تومان هم بین 2 فروشنده تفاوت دیده شده،
با این وضع دلار و بسته به میزان تقاضا هم ممکنه هر روز قیمت تغییر کنه و بالا پایین شه
و مهم تر اینه که قیمتی که حضوری به آدم می گن معمولا از قیمتی که تو سایت میذارن پایین تره و با چونه زدن و حذف ضمانت می شه قیمت رو پایین تر هم آورد

mansour2023
28-07-2012, 17:03
سلام دوستان ، من میخوام یه مدلی بگیرم منتها اصلا مدل هاشو نمیشناسم حتی اسم مدل هاشو به گوشم هم نخورده منتها قصد خریدشو دارم :31:
معیار هم : حافظه و رم و گرافیک و سی پی یو بالا ، وزنش مهم نیست ، برای استفاده خونگی مثل وبگردی ، تماشای ویدیو ، موزیکی گوش کنم و ... ( صحه نمایشش اگه رتینا باشه که چه بهتر ولی خب قیمتش مسلما زیادی میره بالا ) ، بازی هم داره مثلا بازیهایی که میاد رو روش نصب کنم ؟
کلا از لپ تاپ استفاده دیگه ای که نمیکنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
اگه زحمتی نیست از قیمت پایین بگید تا قیمت بالا
راستش من یه چیز میخوام دیگه کم نیاره ( حتما از این مدل جدیدا باشه )
راستی مدل جدیدش اومده یا میخواد بیاد ؟ اگه قراره بیاد تا منتظرش بمونم ؟
بودجه هم شما تا دو میلیون حساب کنید البته شاید کم شد شاید زیاد :31:
ممنون :11:

iUser1998
29-07-2012, 12:45
سلام دوستان ، من میخوام یه مدلی بگیرم منتها اصلا مدل هاشو نمیشناسم حتی اسم مدل هاشو به گوشم هم نخورده منتها قصد خریدشو دارم :31:
معیار هم : حافظه و رم و گرافیک و سی پی یو بالا ، وزنش مهم نیست ، برای استفاده خونگی مثل وبگردی ، تماشای ویدیو ، موزیکی گوش کنم و ... ( صحه نمایشش اگه رتینا باشه که چه بهتر ولی خب قیمتش مسلما زیادی میره بالا ) ، بازی هم داره مثلا بازیهایی که میاد رو روش نصب کنم ؟
کلا از لپ تاپ استفاده دیگه ای که نمیکنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه زحمتی نیست از قیمت پایین بگید تا قیمت بالا
راستش من یه چیز میخوام دیگه کم نیاره ( حتما از این مدل جدیدا باشه )
راستی مدل جدیدش اومده یا میخواد بیاد ؟ اگه قراره بیاد تا منتظرش بمونم ؟
بودجه هم شما تا دو میلیون حساب کنید البته شاید کم شد شاید زیاد :31:
ممنون :11:

دوست عزیز اگه رتینا میخوای باید تا جایی که من میدونم 5.5 حداقل بدی!

اگه زیاد بازی نمی کنی میتونی مک بوک پرو جدید 13 اینچی یا همون MD101 بگیری که نسبت به قیمتش فوق العاده س و گرافیکشم اینتل 4000 ه.

iUser1998
29-07-2012, 12:47
با سلام خدمت دوستان.
من میخوام مک بوک پرو MD103 رو بگیرم. از شرکت نقش. یعنی تو شرکت دیگه ای پیدا نکردم.

میشه لطف کنین و نظرتون رو بگین؟

اگه هم قیمت داشته باشین ممنون میشم بنویسین!

SaeedEminem2
29-07-2012, 14:32
سلام، البته من رتینا رو 5200 قیمت داشتم
یه سر برو تو سایتی که تو امضا گذاشتم، حالا چه مدلی دارن دقیق نمی دونم اما می دونم از همه جا ارزون تر می دن
نقش هم خوب و مطمئنه اما تقریبا بالاترین قیمت رو داره

ila
29-07-2012, 21:47
بالاخره رفتم دیروز یک ام دی 313 گرفتم
حالا فقط چند سوال
داخل جعبه هیچ سی دی چیزی نبود..میخواستم ببینم چیکار کنم برای گرفتن پشتیبان از روی مک..؟ یعنی سری بعد بخوام مک رو عوض کنم باید چیکار کنم؟
بعد این شارژرش سوکتش تو پریزهای ما نمیره...چی باید بگیریم بهترین مدل چیه؟..بعد این جریان برق تو ایران نوسان داره باید محافظ بگیرم برای اینکه خیالم راحت باشه بلایی نیاد سرش؟
ممنون

mono1364
30-07-2012, 19:07
داشتم mountain lion رو دانلود میکردم .. بعد از ۳ gb یه بار که pausr کردم وخاموش که قبل هم اینکارو کرده بودم و مشگلی نبو د دیگه resume نشد ریست کردم .. بالا که اومد میزد download نخ resome ..
چیکار کنم .. اگه میتونید سری بگید تا مجبور به redownload نشم ..

Notorious098
30-07-2012, 22:01
آقایون قیمت به روز لب تاپ های اپل رو کدوم سایت داره ؟

SaeedEminem2
01-08-2012, 02:35
بالاخره رفتم دیروز یک ام دی 313 گرفتم
حالا فقط چند سوال
داخل جعبه هیچ سی دی چیزی نبود..میخواستم ببینم چیکار کنم برای گرفتن پشتیبان از روی مک..؟ یعنی سری بعد بخوام مک رو عوض کنم باید چیکار کنم؟
بعد این شارژرش سوکتش تو پریزهای ما نمیره...چی باید بگیریم بهترین مدل چیه؟..بعد این جریان برق تو ایران نوسان داره باید محافظ بگیرم برای اینکه خیالم راحت باشه بلایی نیاد سرش؟
ممنون

سلام مبارکت باشه
آره یه سالی می شه که دیگه اپل دی وی دی ارائه نمی ده. پشتیبان با برنامه ی تایم ماشین که خود مک داره گرفته می شه
واسه دفعات بعدی باید از سایت هایی مثل اینی که تو امضامه سیستم عامل جدید اپل که همین چند روز پیش اومده رو دانلود کنی. خود من از همونجا دانلود کردم نصب هم کردم
البته فروش پستی هم دارن که یه سری بزنی اونجا بد نیست
اون تبدیلی که واسه شارژر می گی فرقی نداره چی باشه اما فقط شل و ول نباشه و توش لق نخوره، محکم و ثابت باشه که برق قطع و وصل نشه
محافظ برق مثل نیکی و پرسشه

داشتم mountain lion رو دانلود میکردم .. بعد از ۳ gb یه بار که pausr کردم وخاموش که قبل هم اینکارو کرده بودم و مشگلی نبو د دیگه resume نشد ریست کردم .. بالا که اومد میزد download نخ resome ..
چیکار کنم .. اگه میتونید سری بگید تا مجبور به redownload نشم ..

سلام شما اگه با آی دی ام دانلود کردی، می تونی رو خود فایل از داخل آی دی ام راست کلیک کنی و ری فرش دانلود ادرس رو بزنی، همون سایت مقصد باز می شه و اگه فایل از رو سرور حذف نشده باشه یه لینک جدید به شما می ده که می تونی ادامه ی فایلت رو دانلود کنی
وگرنه باید از یه جا دیکه از اول دانلود کنی

آقایون قیمت به روز لب تاپ های اپل رو کدوم سایت داره ؟

تو امضای من بگردی لیست قیمت همه ی لپ تاپ های اپل رو گذاشته ، البته پایین ترین قیمته

ila
01-08-2012, 10:31
من میخوام از همین نسخه ای که روس سیستمم هست استفاده کنم..یعنی برای نصب برای دغفعات بعدی هم همینطور..میتونم؟
میشه بگید دقیقا باید چیکار کنم ؟ چون تازه مک گرفتم و خیلی به محیطش آشنایی ندارم
یا یک لینک اموزشی خوب بدید..خودم هم رفتم اونی که تو امضاتون بود ولی پیدا نکردم..ممنون مرسی

rose_rl
01-08-2012, 11:31
سلام من می خوام یک لپ تاپ اپل بخرم تقریبا با بهترین مشخصات اما نمی دانم ازکجا بخرم یا با چه مشخصاتی
لطفا کمک کنید

arsalantottijadid
08-08-2012, 05:22
سلام،من یه چند وقتی هست دنبال لپ تاپ جدیدم دانشجوی مکانیکم و نرم افزارهایی مثل Catia,Fluent,Solid Work اینا برام خیلی مهم و پرکاربردن،اپل خیلی رو مخمه اما دو تا مشکل ذهنمو مشغول کرده،:37:

1 - اینکه این نرم افزارها و بعضی نرم افزارهای دیگه که معروف نیستن مثل EES برای ویندوز همه جا ریختن و دانلود هم میشن چون حجمشون کمه!!اما میترسم اینا برای مک نبااااشن اگه اطلاعاتی دارید لطفا کمک کنید

2 - اینکه محصولات اپل چیزای کوچیکشون هم خیلی گرونن و پولی ک واسه خرید لپ تاپ میدی نصفشم بعد اینکه خریدی باید خرج کنی(آخه من ی آیپاد گرفته بودم 330ت اما سری شارژش جدا بود 25ت!!! قابش 14ت!! ضدخش 8ت!!)واسه لپ تاپ هم همینطوره؟مثلا باید آنلاک بشه؟؟واسه آیپاد ک کلی دردسر داشت!!!وقتشو ندارم اصلا!:3:

خلاصه ترس بیشتر من از این هست ک نرم افزارهایی رو ک استادا میگن باهاشون کار کنید نشه گیر آورد،یا بشه اما به هزینه زیاد!!!

بودجه هم2.500 تا 3 هستش،موندم بین سونی سری S یا اپل!!
لطفا زود راهنمای کنید چون شنبه میرم واسه خرید،ممنوووووون!!!:45::11:

batlagh
09-08-2012, 01:13
سلام،من یه چند وقتی هست دنبال لپ تاپ جدیدم دانشجوی مکانیکم و نرم افزارهایی مثل Catia,Fluent,Solid Work اینا برام خیلی مهم و پرکاربردن،اپل خیلی رو مخمه اما دو تا مشکل ذهنمو مشغول کرده،:37:

1 - اینکه این نرم افزارها و بعضی نرم افزارهای دیگه که معروف نیستن مثل EES برای ویندوز همه جا ریختن و دانلود هم میشن چون حجمشون کمه!!اما میترسم اینا برای مک نبااااشن اگه اطلاعاتی دارید لطفا کمک کنید

2 - اینکه محصولات اپل چیزای کوچیکشون هم خیلی گرونن و پولی ک واسه خرید لپ تاپ میدی نصفشم بعد اینکه خریدی باید خرج کنی(آخه من ی آیپاد گرفته بودم 330ت اما سری شارژش جدا بود 25ت!!! قابش 14ت!! ضدخش 8ت!!)واسه لپ تاپ هم همینطوره؟مثلا باید آنلاک بشه؟؟واسه آیپاد ک کلی دردسر داشت!!!وقتشو ندارم اصلا!:3:

خلاصه ترس بیشتر من از این هست ک نرم افزارهایی رو ک استادا میگن باهاشون کار کنید نشه گیر آورد،یا بشه اما به هزینه زیاد!!!

بودجه هم2.500 تا 3 هستش،موندم بین سونی سری S یا اپل!!
لطفا زود راهنمای کنید چون شنبه میرم واسه خرید،ممنوووووون!!!:45::11:

سلام
بنده هم رشته ام مکانیک هست و با این برنامه ها سر و کار دارم
اما راستش خیلی خیلی کم هستند برای مک که کرک شده باشند و... راستش ریسکش خیلی بالاست! یه بنده خدا اپل گرفته بود و بعدش سون رو هم روش نصب کرد!
به خصوص برنامه ای مثل کتیا با آن قیمتش! آیا کرک شده اش هست یا خیر! اما مطمئنان برای تهیه همه برنامه های رشته مکانیک به مشکل بر می خوردید یا اصلا موجود نیست یا اینکه بسیار گران و یا کرک های کم یاب و...

این اپل باب کار گرافیک و تدوین و... و سری s سونی بیشتر باب کار گرافیست ها هست به نظرم! (اون هم از نظر زیبایی که معمولا علاقه زیادی به این طراحی ها دارند!)

هر چند اگر الان پول داشتم حتما به جای لنوو z580 می رفتم مک بوک پرو می گرفتم اما نه برای مکانیک بلکه برای تدوین!

arsalantottijadid
09-08-2012, 01:34
سلام
بنده هم رشته ام مکانیک هست و با این برنامه ها سر و کار دارم
اما راستش خیلی خیلی کم هستند برای مک که کرک شده باشند و... راستش ریسکش خیلی بالاست! یه بنده خدا اپل گرفته بود و بعدش سون رو هم روش نصب کرد!
به خصوص برنامه ای مثل کتیا با آن قیمتش! آیا کرک شده اش هست یا خیر! اما مطمئنان برای تهیه همه برنامه های رشته مکانیک به مشکل بر می خوردید یا اصلا موجود نیست یا اینکه بسیار گران و یا کرک های کم یاب و...

این اپل باب کار گرافیک و تدوین و... و سری s سونی بیشتر باب کار گرافیست ها هست به نظرم! (اون هم از نظر زیبایی که معمولا علاقه زیادی به این طراحی ها دارند!)

هر چند اگر الان پول داشتم حتما به جای لنوو z580 می رفتم مک بوک پرو می گرفتم اما نه برای مکانیک بلکه برای تدوین!

آقا دمت گرم منو از سر در گمی در آوردی،دیگه دنبال اپل نمیرم:3:

،حالا یه سوال دیگه اما میدونم جاش اینجا نیست،سونی سری S با کانفیگ زیر نرم افزارهای مکانیک مثل catia رو راحت اجرا میکنه؟!! یا بازی مثل pes 13??

3تومن دارم میدم به زور جورش کردم دیگه نمیخوام عوضش کنم یا اذیت بشم!!!:41:

i7
2640M,2.8-3.5

4MB cache

ram 4gb DDR3

AMD RADEON HD 6630 1GB

نمیدونم میکشه یا نه :23:

اما چون سبکه دوسش دارم،میشه راحت بردش دانشگاه،لنوو یا HP سنگینن!!!!

SaeedEminem2
09-08-2012, 23:43
دوستان ویندوز هم خوبی خودشو داره
تقریبا 90% رو لپ تاپ اپلشون ویندوز هم نصب می کنن
بعضی برنامه ها نسخه مک نداره و وقتی می شه هردو رو داشت چرا آدم خودشو به یکی محدود کنه؟

arsalantottijadid
10-08-2012, 04:18
دوستان ویندوز هم خوبی خودشو داره
تقریبا 90% رو لپ تاپ اپلشون ویندوز هم نصب می کنن
بعضی برنامه ها نسخه مک نداره و وقتی می شه هردو رو داشت چرا آدم خودشو به یکی محدود کنه؟

آخه شنیدم نصب ویندوز باعث میشه حرارت بره بالا ک این زیاد مهم نی،اما انگار کارایی سخت افزارهم میاد پایین!!!

بعد اپل گرونیش واسه سیستم عاملشه آخه!!اون همه پول مک بده آدم بعد روش ویندوز نصب کنه!

devil.omid
10-08-2012, 14:15
سلام دوستان...

آقا به نظر شما مک بوک رو از ايران بگيريم به صرفه تره يا از دوبي...
البته تبديل دلار رو هم در نظر بگيريد...!!!

چند روز پيش درهم ۶٠٠ بود
دلار هم که قربوتش برم ٢٢٠٠
Md101
توي سايت اپل فروشگاه آمريکا
1199 Usd
فروشگاه امارات
4450 Aed

که حدودا اولي ميشه ٢ مليون و ۶٣٧
دومي ٢ مليون و ۶٧٠

توي بازار هم که ٢ مليون ۶٧٠ هست ديگه...

ميخواستم ببينم تا حالا کسي از اونور چيزي گرفته
ببينيم چه فرقي داره...

ممنون

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

SaeedEminem2
11-08-2012, 04:47
بله با ویندوز داغ می شه اما ژیان که نیست کاراییش بیاد پایین
ارزش سیستم عامل بین 200 تا 300 دلاره
بعد قرار نیست با نصب ویندوز مک حذف شه که، تا جایی که می شه مک و هرجا نشد ویندوز. درسته اولویت با مکه ولی هردو کنار هم یه ترکیب رویایی می شه
-------------
قیمت اینجا با دبی چندان فرقی نداره
تازه هزینه ی رفتن تا اونجا و گمرک و مالیات و ... حساب شه قیمت نهایی از ایران بیشتر هم می شه
علاوه بر اینکه خرید به این شکل فاکتور ضمانت رو هم از دست می ده. حالا درسته معمولا اپل نیاز به ضمانت نداره ولی باز هم بعضی ها با ضمانت می گیرن که خیالشون راحت تر باشه

yasrayaneh
11-09-2012, 10:20
سلام دوستان.
من دیروز یه دستگاه MacBook Pro مدل MD322 خریدم اما سیستم که بالا میاد تو قسمت مشخصات فنی مقدار RAM رو 8GB زده و این در حالیه که این مدل لپ تاپ تا اونجایی که بنده اطلاع دارم با RAM 4GB ارائه میشه.
ممنون میشم اگه کسی در این خصوص اطلاعاتی داره..

ila
21-09-2012, 15:28
بهترین حالت برای شارژ بالا چیه؟ وقتی به برق دسترسی داریم به برق بزنیم موقع کار یا نه؟

InsanelyCoolb0y
21-09-2012, 15:40
بله مسلما بهتر هست که وقتی جای ثابتی دارین و به مدت طولانی قرار نیست جا به جایی اتفاق بیوفته از DC استفاده کنین ...
برای عمر باطری خیلی بهتره ...
البته لازم هست که هر دو هفته یکبار باطری رو خالی کنین و وقتی رسید روی 30 % مجددا شارژ کنین ...
شارژ هم به هیچ وجه نباید زیر 30 % بره ...

arash59b
21-09-2012, 16:26
بله مسلما بهتر هست که وقتی جای ثابتی دارین و به مدت طولانی قرار نیست جا به جایی اتفاق بیوفته از DC استفاده کنین ...
برای عمر باطری خیلی بهتره ...
البته لازم هست که هر دو هفته یکبار باطری رو خالی و روی 30 % که رسید مجددا شارژ کنین و ماهی یکبار هم باید کالیبره بشه و ....
شارژ هم به هیچ وجه نباید زیر 30 % بره ...

دوست عزیز باتری لپتاب های اپل رو اینطور کالیبره نمی کنند. شما با این کار به ۳۰٪ باتری که شارژ می مونه اسیب میرسونید

طبق گفته شرکت اپل باتری رو هر ۱۵ روز یا یک ماه بصورت زیر کالیبره میکنید:

باید بزارید اول باتری کامل شارژبشه

بعداز برق بکشید و یه سره ازش استفاده کنید تا باتری تموم بشه وسیستم خودش خاموش بشه

بعد میزنید به برق تاکامل شارژبشه وقتی کامل شارژ شد می زارید ۲-۳ دیگه هم بیشتر بمونه.

InsanelyCoolb0y
21-09-2012, 16:47
دوست عزیز باتری لپتاب های اپل رو اینطور کالیبره نمی کنند. شما با این کار به ۳۰٪ باتری که شارژ می مونه اسیب میرسونید

طبق گفته شرکت اپل باتری رو هر ۱۵ روز یا یک ماه بصورت زیر کالیبره میکنید:

باید بزارید اول باتری کامل شارژبشه

بعداز برق بکشید و یه سره ازش استفاده کنید تا باتری تموم بشه وسیستم خودش خاموش بشه

بعد میزنید به برق تاکامل شارژبشه وقتی کامل شارژ شد می زارید ۲-۳ دیگه هم بیشتر بمونه.

دوست گلم من خودم مک دارم ..
من به نظرتون گفتم کالیبره یعنی برسه به 30 % بعد شارژ بشه ؟
گفتم اگر کار کردین شارژ رسید به 30 % بزنین به DC ...
بله کالیبره کردن این طوریه که بزارین فول بشه بعد استفاده عادی داشته باشین تا تموم بشه بعد نزدیک 8 - 7 ساعت ( من خودم همسن حدود میزارم باشه ) بزارین دستگاه تو همون حالت بمونه تا شارژ باقی مونده کم کم خالی بشه و بعد از این مدت دوباره پر کنین باطری رو ...
شما درست نخوندی من چی گفتم ...
اون قسمت آخر حرفم که گفتم زیر 30% نره ربطی به کالیبره نداشت منظورم مقدار شارژ باقی مونده تو حالت عادی بود ...

arash59b
21-09-2012, 17:14
البته لازم هست که هر دو هفته یکبار باطری رو خالی و روی 30 % که رسید مجددا شارژ کنین ....

اتفاقا منم تجربه داشتن محصولات اپل رو دارم !!!

پس میشه منبع این جمله تون رو به من هم معرفی کنید.

InsanelyCoolb0y
21-09-2012, 17:37
بله مشکل در نوشتم من هست ...
من نباید این دو رو کنار هم می نوشتم ...
منظور این که اگه طرف زیاد استفاده می کنه و مثلا می دونه یکماه قرار هست لپ تاپ تو برق باشه بهتره هر دو هفته یکبار شارژ رو تا 30 % ببره و بعد باطری رو پر کنه تا سلول ها مشکل پیدا نکنن ...
این مساله جدا از کالیبره کردن هست که اون باید تا آخر خالی شه تا جایی که دستگاه خاموش بشه ...

fk_u
22-09-2012, 00:57
بله مشکل در نوشتم من هست ...
من نباید این دو رو کنار هم می نوشتم ...
منظور این که اگه طرف زیاد استفاده می کنه و مثلا می دونه یکماه قرار هست لپ تاپ تو برق باشه بهتره هر دو هفته یکبار شارژ رو تا 30 % ببره و بعد باطری رو پر کنه تا سلول ها مشکل پیدا نکنن ...
این مساله جدا از کالیبره کردن هست که اون باید تا آخر خالی شه تا جایی که دستگاه خاموش بشه ...

تا 30 درصد باید شارژ بشه یا فقط باتری ابل اینطوریه زیر 30 درصد بره چی میشه ؟
ممکنه منبع حرفتون لینک بزارید ؟

InsanelyCoolb0y
22-09-2012, 07:46
مگه هر چیزی منبع می خواد الان روزه منبع بزارم که روزه ....
البته منبع می تونم بزارم ...
خودتون بگردبن پیدا میشه تو سایت BatteryCare ...
باطری اپل Li - ion polymer هست و خیلی سریع شارژ میشه و بیشتر هم نگه میداره ...
موقع کار هم وقتی رسید باید همون موقع زده بشه به DC و درصد شارژ پایین تر نره ...
وگرنه ممکن سلول ها آسیب ببینن ...
طرف که قصد کالیبره نداره باید همون موقع باطری رو پر کنه ...

arash59b
22-09-2012, 08:15
مگه هر چیزی منبع می خواد الان روزه منبع بزارم که روزه ....
البته منبع می تونم بزارم ...
خودتون بگردبن پیدا میشه تو سایت BatteryCare ...
باطری اپل Li - ion polymer هست و خیلی سریع شارژ میشه و بیشتر هم نگه میداره ...
موقع کار هم وقتی رسید باید همون موقع زده بشه به DC و درصد شارژ پایین تر نره ...
وگرنه ممکن سلول ها آسیب ببینن ...
طرف که قصد کالیبره نداره باید همون موقع باطری رو پر کنه ...

دوست من، شرکت اپل توصیه هایی برای طرز درست نگهداری باتری های لیتیوم پلیمر که در دیوایس هاش استفاده می کنه تو سایت خودش و همچنین فروم اپل ذکر کرده

ولی من تا الان این مطلب شما رو ندیدم. اگه مطلب جدیدی شما دیدید منبع معتبرش رو ذکر کنید تا ما هم با اطمینان استفاده کنیم و گرنه از این توصیه های من دراوردی زیاد تو فروم های ایرانی پیدا می شه که

نویسنده ش حتی فرق باتری پلیمری با یونی رو نمیدونه

InsanelyCoolb0y
22-09-2012, 09:00
واقعا تعجب می کنم نمی دونی ...
باطری لیتیومی نباید شارژش به زیر 30 - 20 % بره وگرنه به Cells آسیب می رسه نه این که با یک بار بلکه مکرر ...
شما هم اگر بخوای کالیبره کنی می بینی که زیر مثلا 7 % اجازه نمی ده شارژ بره ( برای جلوگیری از آسییب ) ...
من خودم مک دارم همیشه هم نگذاشتم بره زیر 30 % ...
اپل میگه هر ماه باید کالیبره بشه ولی من چون زیاد لپ تاپ رو جا به جا نمی کنم زیاد کالیبره نمی کنم و همون خالی کردن تا 30 % رو هر دو هفته یکبار انجام میدم ...
این خودش تا حدود 60 % اطلاعات َشارژ و Cycle باطری رو به اصطلاح Reset یا همون کالیبره می کنه ...
البته یه خوبی که داره اینه کا حافظه نداره یعنی هر وقت شارژ می کنی همون ظرفیت قبلی رو حفظ می کنه فقط Cycle رو من خیلی برام مهمه واسه این زیاد پر و خالی نمی کنم ...
چون تو فروم اپل گفته بود هر بار از مثلا 30 تا 95 % نزدیکه 7 Cycle میره ولی مثلا از 80 تا 95 % 2 Cycle میره ...

arash59b
22-09-2012, 09:36
واقعا تعجب می کنم نمی دونی ...
باطری لیتیومی نباید شارژش به زیر 30 - 20 % بره وگرنه به Cells آسیب می رسه نه این که با یک بار بلکه مکرر ...

این گفته شما مربوط به باتری لیتیوم یونی هست من بازم یه سرچی کردم ولی این چیزی که شما می گی رو ندیدم. می تونی به اینا هم یه نگاه بندازی

البته یه خوبی که داره اینه کا حافظه نداره یعنی هر وقت شارژ می کنی همون ظرفیت قبلی رو حفظ می کنه فقط Cycle رو من خیلی برام مهمه واسه این زیاد پر و خالی نمی کنم ...

نگهداری درست از باتری یه بحث هست اینکه شما دوست دارید سیکل باتریتون کم باشه یه چیزه دیگه

InsanelyCoolb0y
22-09-2012, 09:51
چرا هست منم گشتم ولی پیدا نکردم ...
کلا اساس باطری لیپو همین طوریه ربطی به اپل و غیر اپل هم نداره البته اپل توصیه هاش یکم خاص تره ...
من گفتم نمی خوام Cycle از دست بدم واسه همین زیاد پر و خالی نمی کنم چجوری می خونی شما پست منو ...
اصلا خود اپل هم میگه باطری هاش هر بلایی هم سرش بیاری باز بالای 4 سال کار میکنه مثل بقیه باطری ها نیست ...

arash59b
22-09-2012, 10:33
من گفتم نمی خوام Cycle از دست بدم واسه همین زیاد پر و خالی نمی کنم چجوری می خونی شما پست منو ...

منم همین رو میگم

اپل می گه باید باتری رو هر 15 روز یا حداکثر 1 ماه کانفیگ کنید که به سلول های باتری اسیب نرسه (چون باتری های پلیمری برای بیشتر شدن طول عمرشون حتما باید شارژ و دشارژ بشن)

هیچ ربطی به اینکه شما می خواید زیاد یا کم از لپ تاپ استفاده کنید نداره

حالا شما دوست دارید سیکل باتری تون کم باشه، به خودتون مربوطه (صلاح کار خودتون رو خودتون می دونید).

بهش اشاره کردم که بقیه بدونن این نظر شماست نه اپل

اصلا خود اپل هم میگه باطری هاش هر بلایی هم سرش بیاری باز بالای 4 سال کار میکنه مثل بقیه باطری ها نیست ...

بله، موافقم :12:

InsanelyCoolb0y
22-09-2012, 10:40
کانفیگ نه کالیبره :41::31:..
اپل نگفته هر 15 روز گفته هر یک ماه ...
کسی دوبار باطری رو در طول یک ماه کالیبره کنه باطریش قطعا به فنا میره چون آسیب جدی به Cells می خوره ...
ربطی به پلیمر نداره همه باطری های Li - ion باید اگر به مدت طولانی به برق هستن هر دو هفته یکبار شارژ - دشارژ ( دقت کن اینجارو اشتباه نشه ) بشن اما اگر کسی مثلا روزی یکبار شارژ - دشارژ می کنه نیازی به همون دو هفته یکبار هم نیست چون خودش هر روز داره پر و خالی میشه ...
این پر و خالی شدن هم تا حدود زیادی همون کار کالیبره رو انجام میده یعنی سیستم و حافظه درونی باطری با این کار ریست میشه و می تونه نیاز به کالیبره ( یعنی تا آخر خالی کردن باطری ) رو به عقب بندازه بیشتر از یک ماه ...
نظر من همون نظر اپل هست چون اینجا نه از اون فروم هاس نه من از اوناش که هرچی رو الکی بگم ...

arash59b
22-09-2012, 10:53
کانفیگ نه کالیبره :41::31:..
اپل نگفته هر 15 روز گفته هر یک ماه ...
کسی دوبار باطری رو در طول یک ماه کالیبره کنه باطریش قطعا به فنا میره چون آسیب جدی به Cells می خوره ...
ربطی به پلیمر نداره همه باطری های Li - ion باید اگر به مدت طولانی به برق هستن هر دو هفته یکبار شارژ - دشارژ ( دقت کن اینجارو اشتباه نشه ) بشن اما اگر کسی مثلا روزی یکبار شارژ - دشارژ می کنه نیازی به همون دو هفته یکبار هم نیست چون خودش هر روز داره پر و خالی میشه ...
این پر و خالی شدن هم تا حدود زیادی همون کار کالیبره رو انجام میده یعنی سیستم و حافظه درونی باطری با این کار ریست میشه و می تونه نیاز به کالیبره ( یعنی تا آخر خالی کردن باطری ) رو به عقب بندازه بیشتر از یک ماه ...
نظر من همون نظر اپل هست چون اینجا نه از اون فروم هاس نه من از اوناش که هرچی رو الکی بگم ...

-اپل میگه هر ماه یک تا دوبار

- مسلم هست که وقتی که شما تو ماه شارژ و دشارژ می کنید دگه احتیاجی به کالیبره کردن ندارید (مورد بحث ما اینه که همیشه به برق باشه یا نه)

اپل نمیگه هر پر وخالی کردنی بلکه اونطوری که تو چند پست قبل رو نوشتم رو توصیه میکنه. یعنی باتری بایه یک سره خالی بشه نه طی دفعات

همونطور که شما به باطری تون اهمیت میدین منم به باتری مک بوک پروم اهمیت میدم همیشه هم به فروم های اپل سر میزنم و هنوز روش های شما رو بجز از خودتون جای دیگه ای ندیدم :13:

InsanelyCoolb0y
22-09-2012, 11:08
شما مک بوکت MDXX ؟ ...
واسه منMD322 هست بیشتر از 95 درصد هم شارژ نمیشه و چراغ charger سبز میشه ...
من نمی دونم اصلا شما قصدتون واقعا چی هست دوست عزیز ...
باطری های لیپو یک روش بیشتر ندارن و فرقی هم باهم ندارن ...
شما طوری میگین انگار من از خودم در میارم ...
روش من ؟:18:
شما اگه دو تا فروم خوندی موندم چطوری میگی من ( یعنی خودت ) چنین چیزی رو ندیدم ...
نمی دونم کلا بی خیل نتیجه نداره ...

SaeedEminem2
23-09-2012, 08:22
دوست عزیز مطمئن باش اون 30 درصدی که نگه داشتی به زودی به قول خودت به فنا میره که هیچ ، ممکنه کل باتری خراب شه
این نسل از باتری مثل قدیم نیست که حتما نباید کامل خالی بشه. تاکید خود اپل هم بر اینه که بذاری خودش خاموش بشه نه این که سر یه درصدی خودت خاموشش کنی !
اون 5 درصدی هم که نگه می داره واسه اینه که بتونه سیستم رو به حالت اسلیپ برسونه و اطلاعات کاربر از بین نره، همچنین سیستم عامل آسیب نبینه
حالا مک پایداری بیشتری داره اما اگه در حین یه سری کارها برق قطع شه ویندوز دیگه بالا نمیاد

InsanelyCoolb0y
23-09-2012, 10:11
دوست من شما تاحالا باطری کالیبره کردی ؟
من واقعا تعجب می کنم چجوری مساله به این واضحی رو نمی دونین ...
شما یه باطری لیپو گیر بیار که شارژش تا نزدیک 0% بره من مک بوکم رو میزارم واسه حراج ...
امکان نداره چنین چیزی ...
اساس کار Li - ion همین هست ...
طوری طراحی شده که تقریبا روی 6 - 5 % خاموش میشه اگر تا نزدیک مثلا 1 % دستگاه روشن باشه باطری نابود میشه که غیر ممکن هم هست روشن بمونه ...
حالا طرف یا می تونه همون موقع دوباره شارژ کنه ( که اشتباهه ) یا می تونه 8 -7 ساعت صبر کنه تا از طریق حالات sleep دشارژ کامل انجام بشه ...
من در مورد اساس کار لیپو حرف می زنم نه اساس کار نیکل - کادمیوم ..
ضمنا تو باطری های لیپو و کلا لیتیوم نباید بزاری شارژ دیگه نهایتا زیر 20% بره چون سلول ها آسیب می بینن ...
وقتی رسید به زیر 30% دیگه باید شارژ بشه نه این که بزاری برسه به 5 % درصد تا خاموش بشه ...

SaeedEminem2
23-09-2012, 10:57
خب منم که گفتم 5 درصد، نگفتم که 100% خالی می شه !
اما بین 5 تا 30 خیلی فرقه، واسه اینکه سلول ها از بین نرن باید حداقل همون 95 درصدشون لاقل ماهی یه بار شارژ و دشارژ بشه نه اینکه 25 درصد رو مستثنی کنیم
الان تکلیف اون 25 درصدی که حتی یک بار هم به کار گرفته نشدن چیه؟
درضمن خالی کردن باتری کاری نداره، سیستم عامل تشخیص می ده به 5 درصد رسید اسلیپ کنه، وقتی تو سیستم عامل نباشی تا جایی که منبع تامین بشه کار می کنه. لپ تاپ رو روشن می کنی و دکمه ی آلت رو نگه می داری، بعد از چند دقیقه کل شارژ خالی می شه ! آدرسمو واست پ خ می کنم مک بوکتو بفرست
--------------------
آرش می دونستی خیلی بی معرفتی؟

InsanelyCoolb0y
23-09-2012, 11:19
واسه من تا 95 % بیشتر نمی شه بعد چراغ شارژ سبز میشه .
مگه حتما باید تا 10 % بره تا مثلا بشه گفت ما از کل ظرفیت سلول ها استفاده کردیم و تکلیف سلول ها روشن شد ...
این چه حرفیه ؟
تو باطری لیتیوم شارژ بهتره دیگه آخرش زیر 20 % نره وگرنه سلول های یه مقدار آسیب می بینن ...
طرف که نمی خواد کالیره کنه ...
من خودم زیاد شارژ و دشارژ نمی کنم اما وقتی محبور باشم مثلا تو کتابخونه یونی باشم یا تو هرجای دیگه وقتی رسید به 25 % می زنم تو شارژ ...
این حرف تو مثل اینه که طالبی رو بخوای با پوست بخوری چون میگی حیف پوستشو بندازم دور آخه پول دادم !!!!
اون 20 % که ما اجازه نمی دیم شارژ ازش پایین تر بره در اصل بخش پایه باطری هست و شارژ رو تو خودش ذخیره کرده می گیری منظورمو ...
دیگه بی خیل ..
ضمنا متنو درست نمی خونیا من گفتم یه باطری گیر بیار تا نزدیک 1 % روشن نگه داره دستگاه رو بعد تو میگی من با ALT شارژ رو خالی می کنم ؟ :41:

---------------
آرش ؟
مگه منو میشناسی ؟
کی اسم منو بهت گفته ؟

SaeedEminem2
23-09-2012, 12:03
این چیزی که می گی در مورد باتری های عهد بوقه !
که اگه کامل خالی بشن آسیب می بینن و ممکنه دیگه اصلا شارژ نشن !
در ضمن وقتی شارژ به زیر 95 درصد برسه شارژر فعال می شه و تا 100% شارژ می کنه. اما وقتی شارژ بین 95 تا 100 باشه چراغ سبز می مونه و شارژ نمی کنه
تضاد این چیزی که می گی اینه که من تا حالا غیر از هدف کالیبره کردن، 20 30 دفعه شارژم به زیر 10 درصد هم رسیده و بعد از 16 ماه هنوز مشکلی واسم پیش نیومده !
اما مثلا یه UPS دارم که تو دفترچه اش نوشته شارژش کامل خالی نشه که دیگه شارژ نمی شه و حداقل همون 5 درصد توش بمونه. که خب باتری به کار رفته توش اصلا قابل مقایسه با باتری مک بوک اپل نیست !

InsanelyCoolb0y
23-09-2012, 12:14
خدایا توبه ...
من کجا گفتم باطری رو خالی کن ؟ :18:
من گفتم بهتره شارژ زیره 20 % نره چون باطری های لیتیومی این طورین ...
حالا اگر هم رفت زیر 20% که خراب نمیشه الزاما ولی بهتره نره من خودم تاحالا نگذاشتم بره ...
من خودم هر دوهفته یکبار اگر مدام دستگاه تو برق باشه شارژ رو می برم تا 20 % و دوباره پر می کنم اما اگرهم این کار نکنی مشکلی نیست فقط اپل میگه هر ماه 2 -1 بار کالیبره کنین که من یکبار می کنم اینکارو ...
نه واسه من تا 95 % بیشتر نمی ره بعد سبز میشه ...
ضمنا هر بار که مثلا از 90 تا 100 % شارژ می کنی کلی Cycle از باطری کم میشه ولی از مثلا 20 تا 90 % کمتر ...
من سعی می کنم تا اونجا که به برق دسترسی دارم از باطری استفاده نکنم تا Cycle کمتری به فنا بدم ...

vb.mohsen
28-09-2012, 14:08
سلام خدمت دوستان .یکی از اشناها لپ تاپ دسته دومش رو میخواد بفرشه؟میخاستم نظر دوستان رو هم بدونم
مدلش a1260 macbookpro هستش
core 2 due 4 gig ram 4mb cache
nvidia 8600gt.
تاریخ ساختش فکر کنم 2009 باشه.از لحاظ ظاهری بسیاز زیبا و هیچ گونه خشی نداره
ایا راسته بعضی ها میگن core 2 due اپل از core i5 بقیه برندها هم بهتره هم سریعتره !!!؟ من اینطور شنیدم راست میگن؟"میدونم این حرف خیلی غیر حرفه ای هستش ولی باور کنین بعضی وقت ها اتفاقهای تو دنیای کامپیوتر برام اتفاق میافته که همچین حرف های رو باور میکنم"
راستش خودم فقط به خاطر نازکیش میخام بخرمش.ولی کارم برنامه نویسی هستش وباطری با دوام زیاد لازمم میشه .یادم رفت از طرف بپرسم چند ساعت باطری نگه میداره این مدل استانداردش چند ساعت باطری نگه میداره؟
در ضمن تو سایت خود اپل زده بود کساییکه کارت گرافیک 8600gt دارن در صورتی که حتی گارانتی هم تموم شده باشه تعمیرش میکنن.یعنی اشکال سخت افزاری داره کلا این کارت گرافیک البته تو یه رنج تاریخی که خود کارخونه زده .به خطرش میارزه بخرمش؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با این اوصاف ارزش خرید به قیمت یک و 250 تومن رو داره؟
پیشاپیش خیلی خیلی خیلی ممنون

InsanelyCoolb0y
28-09-2012, 15:27
به هیچ عنوان تایید نمی کنم خریدشو ...
خرید دستگاه کارکرده حتی اپل واقعا ریسکه ...
من خودم مک دارم کیفیت بالایی هم داره اما این به این معنی نیست که هر چی مک بود دیگه عالیه ...
اصلا جای تعجب نداره چون چیزی که زیاده آدم بی سواده ...
core2duo معماری 90 نانومتری داره core i نسل سوم 22 نانومتری و 5 تا زمین تا آسمون فرق ایناست ..
بله گرافیک های ساخت 2008 - 2008 انویدیا مشکب جدی و گرمای بیش از حد داشته ..

arash59b
28-09-2012, 15:32
آرش می دونستی خیلی بی معرفتی؟

با مني سعيد جان؟

شرمنده :45:

واسه من تا 95 % بیشتر نمی شه بعد چراغ شارژ سبز میشه .

همين گفته شما نشون ميده باتري رو به چه روزي انداختي

باتري شما بايد بعداز شارژ كامل 100% باشه

مگه حتما باید تا 10 % بره تا مثلا بشه گفت ما از کل ظرفیت سلول ها استفاده کردیم و تکلیف سلول ها روشن شد ...

بله ؟!!

پس ميشه بگيد اون 10% اضافي واسه چي هست؟

به نظر من راجع به اين موضوع به اندازه كافي بحث شده

تو منابعي كه چند پست قبل گذاشتم اپل طريقه نگهداري از باطري رو گفته كه با صحبت هاي كلي شما فرق مي كنه

اگه شما چيز بيشتر مي دوني لطفا منبعش رو هم بگو تا ما استفاده كنيم.

و گرنه اين چيزهايي كه شما مي گي مخلوطي از نكات نگهداري از باتري هاي ليتيوم يوني و پليمري است كه ماهيت ساختاري اين دو تا با هم فرق مي كنه.

ila
28-09-2012, 20:26
ما که آخر نفهمیدیم.....حالا فقط یک سوال به برق زدن جه ۷۰ درصد جه ۳۰ درصد موقعی که به برق دسترسی داری ایرادی داره؟
بعد بهترین ماده که برای پاک کردن شیشه ال ای دی مک چیه؟ اگه میشه مارک رو نام ببرید( حتی با پیغام)
برای در آلومینیومیش چه روشی رو برای تمیز کردن پیشنهاد میدید...چون با آب پاک کردم ردش موند

arash59b
29-09-2012, 00:18
ما که آخر نفهمیدیم.....حالا فقط یک سوال به برق زدن جه ۷۰ درصد جه ۳۰ درصد موقعی که به برق دسترسی داری ایرادی داره؟
بعد بهترین ماده که برای پاک کردن شیشه ال ای دی مک چیه؟ اگه میشه مارک رو نام ببرید( حتی با پیغام)
برای در آلومینیومیش چه روشی رو برای تمیز کردن پیشنهاد میدید...چون با آب پاک کردم ردش موند

شما هر موقع که به برق دسترسی داشتی اون الویت داره بزار لپ تاپ همیشه به برق باشه

قبلاها یه دستمال مخصوص با مک بوک ها بود اگه اون رو داری بهترین وسیله برای تمیز کردن صفحه هست اگه نداری با دستمال مخصوص عینک این کار رو انجام بده

برای بدنه هم با یه دستمال نم دار یا مقداری الکل رقیق شده که ضدعفونی هم بشه

من خودم معمولا از دستمال های مرطوب که تو بازار هست استفاده می کنم یا از مقداری ژل دست روی دستمال کلینکس. در هر دو مورد بعلت وجود ماده انتی باکتریال بدنه و مخصوصا تراک پد هم ضد عفونی میشن (مخصوصا برای کسایی که از لپ تاپ شون تو محیط های عمومی استفاده می کنند)

ila
29-09-2012, 21:03
ببینید من الان باتری رو که میزارم شارژ چه در حین کار چه زمانی که خاموش...همون لحظه از برق میکشم یعنی زمانی که سبز شده مینویسه 100 درصد..این خوبه یا بد؟
بعضی ها میگن وقتی چراغ سبزه 95 درصد میمونه که تا 100 در صد نره ....
راهنمایی میکنید در این مورد

arash59b
29-09-2012, 21:21
زیاد نسبت به باتری مک بوک تون وسواس بخرج ندید واسش مشکلی پیش نمیاد.

لپ تاپ ها مخصوصا انواع گرانقیمتشون وقتی باتری شارژ شد خودبخود برق رو از باتری قطع می کنند که بهش اسیبی نرسه

شما می تونید بعد از سبز شدن چراغ باتری از برق بکشید یا اگه هنوز باتری 100% نشده مقدار بیشتر صبر کنید (من خودم بعد از سبز شدن بیشتر باتری رو به اداپتور و برق نگه میدارم)

برای کالیبره کردن باتری به روش صحیح می تونید متن زیر رو هم مطالعه کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

daffodils
30-09-2012, 23:53
سلام
من ی راهنمایی لازم دارم به نظرتون با 3 الی 3.5 میلیون مک بخرم قابلیتاش در حدی هست که بتونم کارای مهندسی باش بکنم؟یا بهتره یه مارک ارزونتر انتخاب کنم؟

arash59b
01-10-2012, 00:05
سلام
من ی راهنمایی لازم دارم به نظرتون با 3 الی 3.5 میلیون مک بخرم قابلیتاش در حدی هست که بتونم کارای مهندسی باش بکنم؟یا بهتره یه مارک ارزونتر انتخاب کنم؟

مک بخری؟؟؟؟

imac؟

macbook؟

macbook pro؟

بستگی به مدل مک بوک داره و همچنین سطح کار مهندسیه شما.

SaeedEminem2
01-10-2012, 00:43
مک بوک که دیگه تولید نمی شه آرش جان
فقط ایر و پرو

arash59b
01-10-2012, 00:48
مک بوک که دیگه تولید نمی شه آرش جان
فقط ایر و پرو

اره راست میگی :12:

هرچی فکر می کردم اسم ایر یادم نمیومد :19:

jeremy28
08-10-2012, 09:16
سلام بجه ها

الان قیمت md101 و md102 تو بازار چنده؟
من تهرانم می خواستم ببینم بایتخت یا مرکز کامبیوتر ایران (طالقانی) اینا رو چند قیمت میدن؟

با ۳ تومن میشه اینا رو گرفت؟

ثانیه به ثانیه داره گرونتر میشه خدایا چی کار کنیم؟!

arash59b
08-10-2012, 09:38
سلام بجه ها

الان قیمت md101 و md102 تو بازار چنده؟
من تهرانم می خواستم ببینم بایتخت یا مرکز کامبیوتر ایران (طالقانی) اینا رو چند قیمت میدن؟

با ۳ تومن میشه اینا رو گرفت؟

ثانیه به ثانیه داره گرونتر میشه خدایا چی کار کنیم؟!

بعید می دونم به این قیمت گیرت بیاد

ولی بهتره یه نصفه روز وقت بزاری و بری آمار بگیری

2-3 تا پاساژ بیشتر نیست. سعی کن بدون گارانتی قیمت بگیری.

bynam
24-10-2012, 15:19
با عرض سلام

یک لپ ناپ اپل مدل mc 372 یکی از اشنایان برای فروش داره کاملا سالم و تمیز تا چه قیمتی ارزش خرید داره

ایا در استفاده با ویندوز به مشکلی برنمیخورم باهاش

ممنون

ila
25-10-2012, 00:45
بهترین روش برای اینکه گرد و غبار وارد صفحه زیر کیبورد نره توی مک بوک پرو چیه..بعد برای تمیز کردنش باید چیکار کرد؟

bynam
25-10-2012, 15:23
با عرض سلام
راهنمایی فوری لازم دارم

من امروز میخواستم یک لپ تاپ اپل بردارم و علی رغم اینکه میخوام سیستم مک رو داشته باشم اما ویندوز هم برام واجبه
رو این لپ تاپ هم ویندوز بود اما برای کار با ترک پد ان در محیط ویندوز وقتی میخواستم یک پنجره رو باز کنم بجای اینکه بتونم بشکل لمسی روی ترک پد ضربه بزنم باید روی ترک پد فشار میاوردم تا کلیک بکنه و وارد بشه خود صاحب لپ تاپ هم چون از ویندوز استفاده نداشت نمیدونست ایا باید درایور خاصی نصب بشه یا کلا با اپل تو ویندوز اینجوری میشه.

نمیدونم تونستم منظورمو بفهمونم یا نه اما اگر برای باز کردن هر پنجره و هر تایید هر کاری نیاز به فشار اوردن و کلیک کردن ترک پد باشه برای من که شبها تو اتاق خواب کار میکنم خیلی بده و همسرم از صداش اذیت میشه

اگه ممکنه بنده رو راهنمایی کنید. چون باید امروز یا بخرم یا کنسلش کنم.

ممنون

arash59b
25-10-2012, 15:35
با عرض سلام

راهنمایی فوری لازم دارم

من امروز میخواستم یک لپ تاپ اپل بردارم و علی رغم اینکه میخوام سیستم مک رو داشته باشم اما ویندوز هم برام واجبه
رو این لپ تاپ هم ویندوز بود اما برای کار با ترک پد ان در محیط ویندوز وقتی میخواستم یک پنجره رو باز کنم بجای اینکه بتونم بشکل لمسی روی ترک پد ضربه بزنم باید روی ترک پد فشار میاوردم تا کلیک بکنه و وارد بشه خود صاحب لپ تاپ هم چون از ویندوز استفاده نداشت نمیدونست ایا باید درایور خاصی نصب بشه یا کلا با اپل تو ویندوز اینجوری میشه.

نمیدونم تونستم منظورمو بفهمونم یا نه اما اگر برای باز کردن هر پنجره و هر تایید هر کاری نیاز به فشار اوردن و کلیک کردن ترک پد باشه برای من که شبها تو اتاق خواب کار میکنم خیلی بده و همسرم از صداش اذیت میشه

اگه ممکنه بنده رو راهنمایی کنید. چون باید امروز یا بخرم یا کنسلش کنم.

ممنون

سلام

پ. خ شد

bynam
25-10-2012, 16:03
سلام

پ. خ شد

ممنون از پاسختون اما من هنوز لپ تاپ رو نخریدم
میخوام بدونم این مورد قابل حل است یا نه
اگر در کار تو محیط ویندوز این جوری است نمیتونم اپل بخرم چون به ویندوزهم نیاز حتمی دارم . تو شب همش صدای کلیک میده
منتظر پاسخ قطعی هستم که حل مبشه یا نه
به عبارتی بخرمش یا نه

amirkhan_0o0
31-10-2012, 23:01
ممنون از پاسختون اما من هنوز لپ تاپ رو نخریدم
میخوام بدونم این مورد قابل حل است یا نه
اگر در کار تو محیط ویندوز این جوری است نمیتونم اپل بخرم چون به ویندوزهم نیاز حتمی دارم . تو شب همش صدای کلیک میده
منتظر پاسخ قطعی هستم که حل مبشه یا نه
به عبارتی بخرمش یا نه
ما خریدیمش اما مشکل ترکپد رو داریم! دوستان راهنمایی کنن لطفا

jeremy28
01-11-2012, 21:50
سلام دوستان

بین مک بوک پرو md101 و md314 کدوم رو پیشنهاد می دین؟
اگه دلایلتون رو هم ذکر کنین ممنون میشم.

jeremy28
03-11-2012, 12:29
سلام دوستان

بین مک بوک پرو md101 و md314 کدوم رو پیشنهاد می دین؟
اگه دلایلتون رو هم ذکر کنین ممنون میشم.
آقا کسی نیست به ما کمک کنه؟

قیمت نپرسیدیم که نشه جواب داد!!!

SaeedEminem2
03-11-2012, 13:40
آقا کسی نیست به ما کمک کنه؟

قیمت نپرسیدیم که نشه جواب داد!!!

مدل 2012 !
سی پی یو آیوی بریج دارن که بهتره
یو اس بی 3
و احتمالا فن کم صدا تر
احتمالا چون می دونم تو مدل رتینا کم صدا شده اما از عادی های 2012 مطمئن نیستم

jeremy28
03-11-2012, 16:18
مدل 2012 !
سی پی یو آیوی بریج دارن که بهتره
یو اس بی 3
و احتمالا فن کم صدا تر
احتمالا چون می دونم تو مدل رتینا کم صدا شده اما از عادی های 2012 مطمئن نیستم
ممنون
فکر نمی کنم پولم به 2012 برسه با این وضع قیمتها...

همون مدل 2011 لطفا مقایسه ای بین md101 و md314 داشته باشید

بازم ممنون

mahdi_z100
10-11-2012, 15:22
سلام دوستان
من یک عدد لپ تاپ لازم دارم برای کارهای سنگین از جمله 3D و غیره . قیمتش و برندش مهم نیست . اگر اپل باشه که چه بهتر .
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

hamed_danesh
10-11-2012, 15:56
سلام دوستان
من یک عدد لپ تاپ لازم دارم برای کارهای سنگین از جمله 3D و غیره . قیمتش و برندش مهم نیست . اگر اپل باشه که چه بهتر .
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

برو تو سایت اپل بهترینی که دوست داری رو انتخاب کن و بعد بگرد ببین تو ایران هست یا نه
در غیر این صورت از منابع ایرانی اگر بخواهی دنبال کنی همیشه دودل هستی

mahdi_z100
11-11-2012, 10:12
لطف کنید یکی دو مدل معرفی کنید و بگید از کجا تهیه کنم بهتره .چون تا به حال تجربه خرید لپ تاپ رو نداشتم
با تشکر فراوان

sandis
10-05-2013, 14:17
سبلم خدمت دوستان در مورد لپ تاپ APPle macbook air L600 با این مشخصات یه مشورتی می خواستم خوبه بده چجوریاست بدرد می خوره یا نه
cpu : atom 2.134 cpu
hdd 640
ram 4gb
vga 1273

navidr
27-05-2013, 19:33
دوستان سلام
کانفیگ زیر از پرو چقدر بدرد کارهای مهندسی می خوره در واقع تنها کار من ران کردن متلب هست در مهندسی برق کنترل و خوب سیمولینک
4 گیگ رم
دو هسته ای 2.5 گیگ core i 5که در حالت توربو بوست به 3.1 میرسه
کارت گرافیک اینتل 4000

در واقع موندم ایا ارزش داره 300 400 دلار اضافه هزینه کنم برای core i 7 و 8 گیگ رم (مک بوک پرو پیشرفته تر ) یا core i 5 و 8 گیگ رم (رتینا) با همان فرکانس بالایی
در واقع سبکی رتینا و یا هارد ssd برام مهم نیست بیشتر برام کشش تو کار متلب اهمیت داره
ممنون از نظراتتون

behrooztahmasbi
08-08-2013, 19:16
سلام

دوستان چند وقتیه به سرم زده ایسوس 15.6 اینچی ام رو با این مشخصات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (i7 2630. GF GT 550M 2GB. 8GB. Bluray) بفروشم به جاش یدونه Macbook Air 2013 با مشخصات (i7 Haswell. intel5000. 8GB. 256 SSD. 13) بخرم.

کل کاری که با لب تاپ دارم یخرده برنامه نویسیه و عمدتا برنامه های تحلیلی (مهندسی عمران) مثل SAP2000 & SAFE & ETABS & CAD ... زیاد اهل بازی نیستم و اوقات فراغت هم اینترنت و فیلم!!!

این رو هم اضافه کنم طراحی، وزن،سهولت حمل و البته عمر باطری فوق العاده Macbook Air نظرمو جلب کرده!

شما رو به خدا راهنماییم کنید که اصلا این کار عاقلانس؟ بعدا پشیمون نمیشم؟

ممنون از توجهتون
...

amirarsalaan
08-08-2013, 20:38
سلام

دوستان چند وقتیه به سرم زده ایسوس 15.6 اینچی ام رو با این مشخصات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (i7 2630. GF GT 550M 2GB. 8GB. Bluray) بفروشم به جاش یدونه Macbook Air 2013 با مشخصات (i7 Haswell. intel5000. 8GB. 256 SSD. 13) بخرم.

کل کاری که با لب تاپ دارم یخرده برنامه نویسیه و عمدتا برنامه های تحلیلی (مهندسی عمران) مثل SAP2000 & SAFE & ETABS & CAD ... زیاد اهل بازی نیستم و اوقات فراغت هم اینترنت و فیلم!!!

این رو هم اضافه کنم طراحی، وزن،سهولت حمل و البته عمر باطری فوق العاده Macbook Air نظرمو جلب کرده!

شما رو به خدا راهنماییم کنید که اصلا این کار عاقلانس؟ بعدا پشیمون نمیشم؟

ممنون از توجهتون
...

باید ببینید نرم افزارهایی که ذکر کردید رو همشو مک داشته باشه ؛ من فقط اتوکد رو میدونم که داره. اگه حتی یکدونه از برنامه های مورد نیازتون رو هم مک نداشت به نظرم بی خیال شو چون اصلن ویندوز رو اپل حال نمیده (این تجربه رو به هیچ وجه بی توجهی نکن بهش)
اگر همه ی نرم افزارهاتو مک داره ، ایر رو بگیر مشخصاتش آدم رو جادو میکنه
من اگه پولشو داشتم صد در صد این ایر رو می گرفتم خیلی عالیه :n19:

behrooztahmasbi
09-08-2013, 14:21
من اگه پولشو داشتم صد در صد این ایر رو می گرفتم خیلی عالیه :n19:

حدود قیمتش رو با اون کانفینگ که گفتم میدونید؟

اصلن ویندوز رو اپل حال نمیده

میشه بیشتر توضیح بدید که چرا "حال" نمیده ... کندی و گیر داره؟

amirarsalaan
13-08-2013, 20:05
حدود قیمتش رو با اون کانفینگ که گفتم میدونید؟

میشه بیشتر توضیح بدید که چرا "حال" نمیده ... کندی و گیر داره؟

از قیمتش اطلاع ندارم بهروز جان ، ایر ۱۳ آی ۷ ، ۸ گیگ رم فکر کنم بالاترین کانفینگ ایر باشه. و ویندوز هم روی مک زیاد حال نمیده چون مصرف باتریش اولن مثل لپ تاپ های دیگه میشه و هماهنگی ترک پد و او اس ایکس روی مک بوک یه روونیه خاصی داره که عملا تو ویندوز اون وجود نداره که شما رو از موس بی نیاز میکنه اما این ترک پد تو ویندوز فقط محیط بزرگتری برای حرکت دست بهت میده نه تمام قابلیت هارو ، اما منظور من از حال ندادن دقیقن اینها نبود. شما که مک بوک میگیری برای چی اون رو انتخاب میکنی ؟ یکی میگه برای او اس ایکس و دقیقن درسته اما یکی ممکنه بگه برای زیباییش میگیرم و با ویندوز کار میکنم. اصلن این سخت افزار و نرم افزاره برای هم مگر ساخته نشده ان اون وقت تو با ویندوز توش کار کنی؟؟؟ اگر هم بخواهی هم با مک کار کنی هم با ویندوز عملن داری سادگیه کار کردن با یه سیستم عامل رو از خودت سلب میکنی و هی باید بری تو این سیستم عامل و اون سیستم عامل. به خاطر اینا میگم باحال نیست

Dariush Samsung
17-08-2013, 20:14
بهترین مدلی که خود اپل معرفی کرده zonm0003x هست ولی من خودم داشتم خوشم نیومد خودت چکش کن ولی ACER S7 از همش بهتره

Sina Jigul
17-08-2013, 22:29
سلام.
من میخواستم که یه مک بوک پرو با مشخصات بالا برای کار رندر بهم معرفی کنید.
i7 و هشت گیگ رم داشته باشه، اگه هم قیمت هم لطف کنید عالی میشه.
ممنون...

Dariush Samsung
18-08-2013, 15:19
با منی Sina ???

Thor God
18-08-2013, 20:18
دوستانی که برای کار میخوان اپل بخرن چار ایر میخرین ؟
پرو برای کارهای تخصصی بهتره

موفق باشید

pedram.sistani
02-11-2013, 22:35
دوستان من قصد خرید لپ تاپ مدل md101 اپل را دارم
آیا کسی داشته از این لپ تاپ؟
چطور لپ تاپی هست؟

amirmohammad_49
01-05-2014, 19:19
با سلام
دوستان با 5 تومن یا نهایتا 5200 چه مدلی از مک بوک ها را میتونم بخرم؟با پردازنده قوی و گرافیک خوب؟

Akom@n
01-05-2014, 21:04
با سلام
دوستان با 5 تومن یا نهایتا 5200 چه مدلی از مک بوک ها را میتونم بخرم؟با پردازنده قوی و گرافیک خوب؟
بهترین چیزی که از اپل میتونین بگیرین این مدله:
Apple New Macbook Pro ME865 Retina
که i5 داره و گرافیک داخلی سری 5000 اینتل

mrmostafa
18-07-2014, 15:28
با سلام
بین لپ تاپ های اپل کدوم بهتر و قوی تر هستن؟؟؟
مک بویر ایر که سبک هستش قوی هم هستن؟؟؟؟
آیا نیازی به کول پد ندارن مخصوصا برای مصارف طولانی ؟؟؟ چون میگن آلمینیومی هستن و خنک نیازی نیست چون حوصله کول پد ندارم.
کیبوردش میگن فرق داره باعث تداخل در تایپ نمیشه؟؟؟/ اینطوری باید بریم یه کیبورد و موس وایرلس هم بخریم؟؟؟؟؟
ایسوس زن بوک بخرم یا مگ بویر ایر؟؟؟؟ اگر ایسوس در حد مک بوک ایر هست این همه پول ندم ولی یه لپ تاپ خوب و قوی و عمری و سبک میخوام.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

امیر قلی
21-08-2014, 09:04
سلام m24 عزيز!
بالاخره بعد از سرچ هاي بسيار،خوندن review هاي مختلف و سبك سنگين كردن تصميم گرفتم دل و به دريا بزنم و مطابق دلم تصميم بگيرم و برم سراغ MB991LL/A كه البته در يكي از روزنامه هاي اقتصادي هم از قول شركت نقش به عنوان پرفروشترين لپ تاپ اپل معرفي شده.(در حقيقت از وقتي پست هاي شما رو خوندم مهراپل كم كم به دلم نشست.:31:) .فقط براي اينكه اطمينان پيدا كنم چندتا سوال از محضرتون داشتم.
1 - آيا اين لپ تاپ ميتونه 3 ، 4 سال برام كاركنه و (در صورت استفاده درست) پاش به خدمات پس از فروش باز نشه؟(البته از ديدگاه مهندسي با احتمال 95%!!)
2 - گارانتي نقش بهتره يا الماس پايتخت؟ آيا واقعا ميشه به خدمات پس از فروششون اعتماد كرد؟(از نظر اينكه دقيقا مطابق همون دستورالعمل هايي عمل ميكنن كه مد نظر شركت اپل هست؟)
3 - وقتي بستشو تحويل مي گيريم محتوياتش چه چيزهايي بايد باشه؟ (آيا مودم همراهشه؟)
4 - در يك سايت يك سري از مشكلات رو خوندم خواستم ببينم به نظر شما اين مشلات زير چقدر احتمال داره ايجاد بشند.
عين نقل قول:"
فقط ببینید چند نفر مشکلات من رو داشتن
۱. بوت نشدن بی هیچ دلیل موجهی
۲. اجکت کردن دی وی دی های خام
۳. صدای بد هاردیسک بعد از مدت کوتاهی از خرید
۴. بسته نشن لید مک بوک
۵. سوختن وایرلس دستگاه که هرگز هم درست نشد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید "
و در آخر اينكه آيا دركل براي يك دانشجوي مهندسي مكانيك كه بيشتر با نرم افزار هايي مثل CATIA , MATLAB,ANSYS كارميكنه مناسبه؟
بسياربسيار سپاسگزارميشم اگه وقتتنو نميگيرم من رو راهنمايي كنيد.چون ديگه آخر هفته تصميم دارم لپ تاپ رو بگيرم.

قربان شما

نه من خودم اپل مک بوک پرو دارم نرم افزارای ان برای یک دانشجو خیلی زیاده مثلا بازی ای که برای ویندوز ۳۵۰۰تومان برای مک ۸۰۰۰۰ هزار تومانه غیر از اینکه روش ویندوز نصب کنی و بدنه ضعیفی داره که شیشه بلای جونشه

skystar2.0
23-08-2014, 08:43
آلومینیومی ساختن که سریعتر حرارت رو انتقال بده .چون فن نداره خیلییی داغ میکنه به طوری که بعد از یه مدت طولانی کار با لپ تاپ پای آدمو میسوزونه به نظر من حتما باید کول پد داشته باشه

HOJ-JAT
23-08-2014, 08:49
کی گفته فن نداره؟؟؟
لطفا اطلاعات غلط ندین

kingmichael
01-09-2014, 20:10
کسی میدونه جریان این نامپد چیه ؟! رو همه لپتاپای اپل میشه استفاده کرد؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kv7_shadow
02-09-2014, 10:34
جایی مک بوک پرو 15 اینچی 2014 مدل mgxa2 رو آورده؟
قیمتش چنده؟
شماره و آدرس یه مغازه مطمئن تو تهران رو میشه pm کنید؟

ali_mojtahedi
15-09-2014, 11:56
سلام
من چند وقتيه دنبال يه سيستم قوي از برند اپل هستم. استفادم خيلي زياده و كارام بيشتر اهنگ سازي (cubass . Fl و برنامه هاي مسترينگ ...) برنامه نويسي ( virsual . Net . Silverlight و..) همچنين كاراي روزمره مثل حسابداري . وب . مديا و گاهي اوغات game هم استفاده دارم. من بين imac و macbook pro موندم ملاكم حمل نيست ولي ميخوام بدونم اگه اي مك به فرض با ٦ تومن يه سيستم قوي ميتونم بگيرم همون پول رو به مك بوك پرو بدم قويترش رو بهم ميدن كه برام به صرفه باشه يا نه فرقي نميكنه؟
و دوم اينكه پرفورمنس كدوم بيشتره ايمك يا مك بوك پرو؟
اينا حداقل تا ٣ سال جواب كار من هستن؟ كه بعدش اگه مشكلي پيش اوم. ارتقا بدم
تا ٧ ميليون بيشتر هم هزينه ميكنم ولي چيزي ميخوام كه به هيچ عنوان از لحاظ سخت افزاري در مقابل كارام كم نياره
ممنون

Sent from my iPhone using Tapatalk

kv7_shadow
15-09-2014, 14:38
سلام
من چند وقتيه دنبال يه سيستم قوي از برند اپل هستم. استفادم خيلي زياده و كارام بيشتر اهنگ سازي (cubass . Fl و برنامه هاي مسترينگ ...) برنامه نويسي ( virsual . Net . Silverlight و..) همچنين كاراي روزمره مثل حسابداري . وب . مديا و گاهي اوغات game هم استفاده دارم. من بين imac و macbook pro موندم ملاكم حمل نيست ولي ميخوام بدونم اگه اي مك به فرض با ٦ تومن يه سيستم قوي ميتونم بگيرم همون پول رو به مك بوك پرو بدم قويترش رو بهم ميدن كه برام به صرفه باشه يا نه فرقي نميكنه؟
و دوم اينكه پرفورمنس كدوم بيشتره ايمك يا مك بوك پرو؟
اينا حداقل تا ٣ سال جواب كار من هستن؟ كه بعدش اگه مشكلي پيش اوم. ارتقا بدم
تا ٧ ميليون بيشتر هم هزينه ميكنم ولي چيزي ميخوام كه به هيچ عنوان از لحاظ سخت افزاري در مقابل كارام كم نياره
ممنون

100% imac از macbook pro قوی تره
کلا بیس کلاک cpu قوی ترین imac روی 3.4 ـه در حالی که قوی ترین مک بوک پرو، 2.5 (در مدل امسال) یا 2.3 (در مدل سال پیش) هست
گرفیک قوی ترین imac هم gtx 775 هست که بسیار قوی تر از گرافیک gt 750m مک بوک پرو است
تنها قسمت هایی که مک بوک پرو نسبت به imac برتری دارد، حافظه فلش ssd 512 Gb که بسیار سریع تر از حافظه 1 TB hdd آی مک ـه. و رم 16 gb مک بوک پرو در مقابل رم 8gb imac
اگه گیم مهم نیست، به نظر من مک بوک پرو بهتره. چون رم بیشتر و حافظه سریع تری داره

ali_mojtahedi
15-09-2014, 15:10
ممنون اين مدلاي imac new كه cpu نسل ٤ اينتل روشون هست يكي از قويترين مدلاشو اگه بگيرم تا چند سال جواب گوي من هست؟

pardis25
16-11-2014, 13:34
سلام
من برای یرنامه نویسی ios میخوام لب تاپ اپل بگیرم اما شناخت کافی ندارم میخوام بدونم با بودجه حداکثر 6 میلیون تومان کدوم مدل بهترین انتخابه ؟ در ضمن میخوام حداقل مشخصات زیر رو داشته باشه :
- پردازنده Intel Core i5 Haswell
- فرکانسش هرچه بالاتر بهتر
- هارد حداقل 256G SSD
- صفحه نمایش ترجیحا 15 اینچ در غیر این صورت 13
- رزولوشن بالا
- RAM 8G

HOJ-JAT
16-11-2014, 14:15
سلام
اگر ۱۵ اینچی میخوای این مدل خوبیه mgxa2
مشخصات فیزیکی:ابعاد: 18 × 247 × 359 میلی‌متر - وزن: 2.02 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 2.20GHz up to 3.40 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 16 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: 256 گیگابایت - نوع: SSD - مشخصات: Flash Storage
پردازنده گرافیکی:Intel Iris Pro Graphics
صفحه نمایش:15.4 اینچ از نوع IPS LCD با دقت 2880x1800
امکانات:فاقد درایو نوری Webcam Backlit Keyboard Card Reader Wi-Fi HDMI Port Thunderbolt Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - Apple Mac OS
اگر ۱۳ اینچی میخوای مدل mgx72-82-92 هم کار شما رو را میندازه و تفاوت قیمت این مدل ها روی هارد دیسک هست
mgx72 با ۴۲۰۰ و همین جور ۵۰۰ تومن اضافه میشه...مثلا ۸۲ با قیمت ۴۸۰۰ هست و ....

pardis25
16-11-2014, 22:05
سلام
ممنون از جوابتون . منظورتون از اینکه این مدل فاقد درایو نوری هست چیه ؟ یعنی dvd نمیخوره ؟ در ضمن اگه فروشگاه معتبری میشناسید ممنون میشم بگید.

HOJ-JAT
16-11-2014, 22:27
این لپتاپ ها بقدری باریک هستند که جا برای دیودی نیست...البته دیودی کلا منسوخ شده ولی اگر نیاز دارید میتوانید دیودی داریو اکسترنال نهیه کنید ...من از ال دیجیتال خریدم..

Dim0
28-11-2014, 12:23
سلام
دوستان بنده به امید خدا تصمیم دارم "مک بوک پرو رتینا mgx82 "رو خریداری کنم ولی یه مقدار راهنمایی میخواستم از خدمتتون

۱-ایا برای بار اول که میخوام لپتاپ رو شارژ کنم همین که ۱۰۰٪ شد از برق جدا کنم یا اجازه بدم بیشتر تو برق بمونه؟

۲-از اونجایی که میخوام لپتاپ اکثرا به شارژر متصل باشه و از طرفی با مطالعه مطالب مربوط به چگونگی نگهداری باتری مک بوک متوجه شدم باید حداقل ۱روز در هفته از باتری دستگاه استفاده کنم،حالا با دونستن این موارد ایا میتونم بلافاصله بعد از خرید دستگاه،این کار و روند رو انجام بدم(یعنی بلافاصله بعد از خرید دستگاه رو به برق وصل کنم و اجازه بدم متصل به برق باقی بمونه) یا اینکه باید تا چند روز اول خریدم به شکل عادی از باتری لپتاپ استفاده کنم و بعد از چند روز دستگاه رو به شکل دائمی به برق وصل کنم(منظورم از دائمی همون ۶روز در هفته هست)؟ نمیدونم موفق شدم منظورمو درست بیان کنم یا نه؟!

۳-میخوام برای لپتاپم این کیس رو تهیه کنم:
Macbook Case | iGlaze Pro Retina 13 | Moshi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مشکلی که نداره؟ (البته به احتمال زیاد یک کول پد هم تهیه خواهم کرد تا مشکلی از نظر حرارت پیش نیاد.)

۴-ایا نیاز به خرید محافظ صفحه نمایش هست؟(اگرچه خودم خیلی مایل نیستم)

۵-ایا خرید این محافظ برای ترک پد و اطرافش توصیه میشه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]محافظ-استراحتگاه-دست-و-ترک-پد-مک-بوک-پرو-13

۶-آیا در مورد مک بوک ها هم بحث پارت نامبر مطرح هست یا نه؟

۷-ایا روی جعبه دقیقا مدل mgx82 نوشته شده یا اینکه نوشته نشده و فقط مشخصات دستگاه بیان شده که باید روی این مشخصات دقت کنم که مدل اشتباهی نگیرم؟

با سپاس

HOJ-JAT
28-11-2014, 13:41
سلام

۱-ایا برای بار اول که میخوام لپتاپ رو شارژ کنم همین که ۱۰۰٪ شد از برق جدا کنم یا اجازه بدم بیشتر تو برق بمونه؟
شما هر درصدی بود استغاده کن رسید ب زیر ۲۰ درصد بزن ب شارژ

۲-از اونجایی که میخوام لپتاپ اکثرا به شارژر متصل باشه و از طرفی با مطالعه مطالب مربوط به چگونگی نگهداری باتری مک بوک متوجه شدم باید حداقل ۱روز در هفته از باتری دستگاه استفاده کنم،حالا با دونستن این موارد ایا میتونم بلافاصله بعد از خرید دستگاه،این کار و روند رو انجام بدم(یعنی بلافاصله بعد از خرید دستگاه رو به برق وصل کنم و اجازه بدم متصل به برق باقی بمونه) یا اینکه باید تا چند روز اول خریدم به شکل عادی از باتری لپتاپ استفاده کنم و بعد از چند روز دستگاه رو به شکل دائمی به برق وصل کنم(منظورم از دائمی همون ۶روز در هفته هست)؟ نمیدونم موفق شدم منظورمو درست بیان کنم یا نه؟!

بببیند شما هر جور از باطری استفاده کنی ۱۰۰۰ سیکل با کیفیت اولیه میره یعنی چیزی حدود ۴ سال!!! خیلی حساس نباشید روی اینجور مساعل

۳-میخوام برای لپتاپم این کیس رو تهیه کنم:
Macbook Case | iGlaze Pro Retina 13 | Moshi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشکلی که نداره؟ (البته به احتمال زیاد یک کول پد هم تهیه خواهم کرد تا مشکلی از نظر حرارت پیش نیاد.)

۴-ایا نیاز به خرید محافظ صفحه نمایش هست؟(اگرچه خودم خیلی مایل نیستم)

۵-ایا خرید این محافظ برای ترک پد و اطرافش توصیه میشه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]وک-پرو-13 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D9%BE%D8%AF-%D9%85%DA%A9-%D8%A8%D9%88%DA%A9-%D9%BE%D8%B1%D9%88-13)
اگر دستگاه قرار تو محیط صنعتی و کثیف استفاده بشه بله و در غیر این صورت خبر

۶-آیا در مورد مک بوک ها هم بحث پارت نامبر مطرح هست یا نه؟

پارت نامبر یعنی اپل استوری که دستگاه در انجا فروخته شده معمولا توی ایران هنگ کنگ زیاد هست هیج فرقی هم با هم ندارن فقط ممکنه دوشاخه شارژ ها فرق بکنه که با تبدیل حل میشه

۷-ایا روی جعبه دقیقا مدل mgx82 نوشته شده یا اینکه نوشته نشده و فقط مشخصات دستگاه بیان شده که باید روی این مشخصات دقت کنم که مدل اشتباهی نگیرم؟
بله پشت کارتن نوشته شده

solo8
05-12-2014, 14:51
عرض سلام و خسته نباشید
یکی از دوستام مخواد لپ تاپ بخره،واسه ی کارای روزمرش همین فیلم دیدن و وبگردی و اینطور کارا...کارای سنگین و نرم افزار های عجیب غریب هم نمیخواد
نهایتا نرم افزار های مهدنسی سبک مث MSProject و متلب و ورد و اینارو میخواد باز کنه!
اولا این نرم افزار های دمه دستی که معمولا تو ویندوز هستن توی لپ تاپای اپل هستن؟؟ آیا ورد (یا مشابه ورد در مکینتاش) فارسی رو به طور کامل پشتیبانی میکنه؟

با توجه به استفاده ی عادی دوستم،و سایز صفحه 13 اینچی که میخواد چه مدلی رو بگیره بهتره؟قیمت مد نظر نیس میخواد یه چیزی اندازه کارش بگیره نه گرونتر نه ارزون تر

HOJ-JAT
05-12-2014, 15:52
اولا این نرم افزار های دمه دستی که معمولا تو ویندوز هستن توی لپ تاپای اپل هستن؟؟ آیا ورد (یا مشابه ورد در مکینتاش) فارسی رو به طور کامل پشتیبانی میکنه؟

بله هستن..تمامی نرم افزار های معروف نسخه مک دارند مثل فتوشاپ و.....اپل مجموعه ای ورک داره که مثل افیس هست..فارسی هم ساپورنت میکنه

توجه به استفاده ی عادی دوستم،و سایز صفحه 13 اینچی که میخواد چه مدلی رو بگیره بهتره؟قیمت مد نظر نیس میخواد یه چیزی اندازه کارش بگیره نه گرونتر نه ارزون تر
مک بوک ایر ۷۶۰ میتونه بگیره مک بوک پرو mgx72 هم میتونه مک بوک پرو صفحه نمایش فوق العاده رتینا داره و رم هم ۸ گیگ هست...
قیمت ایر ۳.۲ قیمت پرو ۴.۲ هست

solo8
05-12-2014, 16:32
بله هستن..تمامی نرم افزار های معروف نسخه مک دارند مثل فتوشاپ و.....اپل مجموعه ای ورک داره که مثل افیس هست..فارسی هم ساپورنت میکنه

مک بوک ایر ۷۶۰ میتونه بگیره مک بوک پرو mgx72 هم میتونه مک بوک پرو صفحه نمایش فوق العاده رتینا داره و رم هم ۸ گیگ هست...
قیمت ایر ۳.۲ قیمت پرو ۴.۲ هست
داداش از کجا بخرم؟؟

HOJ-JAT
05-12-2014, 18:00
فرق نمکنه فقط دستگاه و کارتن پلمپ باشن
بهتره از کسی بخری که تو کار اپل باشه بعضی فروشنده ها هیچ چی از اپل حالیشون نیست و ممکنه جنس اشغال داشته باشن..

mrmostafa
13-12-2014, 18:15
من میخواستم یه تبلت ماکروسافت بخرم که بیشتر کارهای بیزینسی دارم و به طور مداوم بتونم ازش استفاده کنم و همراهم باشه. دست دوستم مک بوک پرو دیدم که با خودش آورده بود خیلی جمع و جور و خوب بودش و حمل و نقلش گفت راحته. حالا میخواستم بدونم یه مک بوک پرو بخرم بهتره یا همون ماکروسافت چون قیمتشون یکی هستش. مگ بوک پرو هم بگیرم میخوام ویندوز نصب کنم چون برنامه های تحلیلی که نیاز دارم نخسه ویندوز هستش. ولی خوب امکانات اپل هم خوبه. ضمن اینکه گوشی ایفون 6 هم دارم. حالا با خود لپ تاپش ست میشه برای انتقال برنامه یا فرقی نداره با ویندوز هم مشکلی نداره. ضمنا تا به حال سیستم عامل مک کار نکردم.

HOJ-JAT
13-12-2014, 18:32
سلام بستگی داره نرم افزارت چی باشن؟؟؟ اگر نیازی ب پردازش سنگین مثل رندرینگ نداری مشکلی نخواهی داشت..
بعضی از نرم افزار های ویندوزی را میشه روی مک اورد بالا با پارلل من خودم همیشه همیکار رو میکنم و هنوز ویندوز بصورت رسمی نصب نکردم..
در مورد ایفون هم طبیعتا با مک سازکار تر هست مخصوصا که در نسخع جدید میشه از روی مک اسمس داد و ب تلفن ها جواب داد

NOR-1
13-12-2014, 20:13
من میخواستم یه تبلت ماکروسافت بخرم که بیشتر کارهای بیزینسی دارم و به طور مداوم بتونم ازش استفاده کنم و همراهم باشه. دست دوستم مک بوک پرو دیدم که با خودش آورده بود خیلی جمع و جور و خوب بودش و حمل و نقلش گفت راحته. حالا میخواستم بدونم یه مک بوک پرو بخرم بهتره یا همون ماکروسافت چون قیمتشون یکی هستش. مگ بوک پرو هم بگیرم میخوام ویندوز نصب کنم چون برنامه های تحلیلی که نیاز دارم نخسه ویندوز هستش. ولی خوب امکانات اپل هم خوبه. ضمن اینکه گوشی ایفون 6 هم دارم. حالا با خود لپ تاپش ست میشه برای انتقال برنامه یا فرقی نداره با ویندوز هم مشکلی نداره. ضمنا تا به حال سیستم عامل مک کار نکردم.

تا جایی که شنیدم یکی از مشکلاتی که مک داره اینه که فایلی که با هر برنامه ایی درست شده باشه با ویندوز باز نمیشه این هم مد نظر بگیر ولی پرس و جو کن
به نظرم نیاز چندانی به مک نداری
تبلت های ویندوزی بعد از ویندوز 8 کاربردی تر شده مخصوصا که قلم هم بهش اضافه میشه من پیشنهاد میکنم تبلت ویندوزی بگیری با حداقل لپ تاب لمسی مثل سونی

HOJ-JAT
13-12-2014, 20:29
تا جایی که شنیدم یکی از مشکلاتی که مک داره اینه که فایلی که با هر برنامه ایی درست شده باشه با ویندوز باز نمیشه این هم مد نظر بگیر ولی پرس و جو کن
طبیعتا فایل های exe را مک باز نمیکنه اگر اینطوری بود که ملت مک میخریندند
البته گفتم که میشه با نرم افزار های مثل کراس کورر و یا پارلل این کار رو انجام داد بشرطی که نرم افزار مورد نظر سنگین نباشید مثل بازی یا رندرینگ

mrmostafa
15-12-2014, 15:31
از همه دوستان ممنونم. البته در مورد سیستم عامل مشکلی نیست چون دوستم الان مک پرو داره ویندوز نصب کرده بدون مشکل هست سرعت بالا اومدن و کارکرد باهاش عالیه . فقط از نظر حمل و نقل مد نظرم بود و قیمت که یکدفعه همون مک بوک بگیرم. اگه امکانات خاصی نداره چه سخت افزاری چه غیره بیخودی مک بوک نگیرم. ولی مک بوک پرو و ایر چقدر فرقشونه تو سخت افزار و خرکار بودن؟؟ چون ایر سبک تره. اگه اینطوری باشه ایسوس زنبوک هم میتونم بگیرم که قیمتش هم به صرفه تره سخت افزارشم عالیه فقط درایو نوری نداره که یه اکسترنال میتونم بخرم تبلت ماکروسافت هم نمیدونم درایو اکسترنال بهش میخوره یا نه.

HOJ-JAT
15-12-2014, 15:39
سلام هر دستکاهی که پورت usb داشته باشه درایو اکسترنال بهش وصل میشع
تفاوت پور با ایر:
۱.ایر حدود ۳۰۰ گرم سبکتر هست
۲.پرو نمایشگرش فوق العاده از ایر با کیفیت تر هست
۳.پرو رم ۸ گیگ داره اما ایر ۴ گیگ
۴.پرو فرکانس پردازندش خدود ۷۰۰ گیگا هرتز بیشتر هست
۵.پرو سیستم کولینگش ب مراتب بهتره هست
۶.شارز دهی ایر بهتر هست
زنبوک ssd نداره و وقعا مسخره میشه با این قیمت!!!!!
بنظر من یا اپل بخر یا سرفیس ماکروسافت...در ضمن لپتاپ های سونی هم هستند

mrmostafa
16-12-2014, 12:43
سلام هر دستکاهی که پورت usb داشته باشه درایو اکسترنال بهش وصل میشع
تفاوت پور با ایر:
۱.ایر حدود ۳۰۰ گرم سبکتر هست
۲.پرو نمایشگرش فوق العاده از ایر با کیفیت تر هست
۳.پرو رم ۸ گیگ داره اما ایر ۴ گیگ
۴.پرو فرکانس پردازندش خدود ۷۰۰ گیگا هرتز بیشتر هست
۵.پرو سیستم کولینگش ب مراتب بهتره هست
۶.شارز دهی ایر بهتر هست
زنبوک ssd نداره و وقعا مسخره میشه با این قیمت!!!!!
بنظر من یا اپل بخر یا سرفیس ماکروسافت...در ضمن لپتاپ های سونی هم هستند

براي راهنمايي كه كردي ازت ممنونم. سوني يه مدت ميگفتن بد شده باطري هاش زود خراب ميشه و داغ ميكنه؟؟ تو سوني مدل خوبش چي هستش. بين اپل پرو و سرفيس 3 و سوني ببينم كدوم رو بخرم بهتره :n16:

HOJ-JAT
16-12-2014, 13:25
سوني مدلهاي پرو خوبن كه بالاي ٤ تومن قيمت دارند و چيز زيادتري نسبت ب سرفيس يا اپل ندارند
سرفيس ي تبلت لمسي هس كه كيبورد هم بهش وصل ميشه ولي كار خارق العاده اي انجام نميده كه اپل نتونه فقط نمايشگرش لمسي هست كه البته ٨٠ درصد مواقع بدرد خور نيست چون اپ لمسي خيلي كم هست
اپل هم مك داره كه براي هيلي از كارها از ويندوز بهتر و سريع تر هست
من خودم اول پاييز بين اينها مك بوك پرو رو انتخاب كردم الانم راضي هستم
يك اپشن بسيار مهمي اپل داره اونم وفا داري ب محصولاتش هست يعنيالان مدل هاي ٢٠٠٥ هم اپديت جديد مك رو دريافت ميكنن چيزي كه توي ويندوز و ماكروسافت بزور ب ٣ سال ميرسه

yasrayaneh
19-12-2014, 02:36
براي راهنمايي كه كردي ازت ممنونم. سوني يه مدت ميگفتن بد شده باطري هاش زود خراب ميشه و داغ ميكنه؟؟ تو سوني مدل خوبش چي هستش. بين اپل پرو و سرفيس 3 و سوني ببينم كدوم رو بخرم بهتره :n16:

خدمت دوستی که قصد خرید دارند، بنده مک بوک پرو (MD322) دارم که البته با رم 8 گیگابایتی !
میشه گفت تقریبا در حد آک هست. اگه دوست داشتن، ما درخدمتشون هستیم.

jokereblis
09-01-2015, 14:15
سلام دوستان
من میخوام یهMAC BOOK PRO بگیرم
به نظرتون صبر کنم تا سری جدید بیاد ؟
الان چه مدلی رو پیشنهاد میدید ؟
من تا 1300$ میتونم هزینه کنم امکان خرید از USA هم دارم
بیشتر هم اتوکد و 3D MAX و PHOTOSHOP کار میکنم
این برنامه ها قابل نصب در مک هست ؟منظورم کرک شده این برنامه ها

HOJ-JAT
09-01-2015, 19:12
سری جدید خرداد ماه معرفی میشن هنوز هم مشخص نیست چ فرقی میکنن
فتوشاپ داره 3dmax نداره اتوکد هم نمیدونم
هر نرم افزاری هم که برای مک باشع کرک شدش پیدا میشه

reza.direct
24-03-2015, 20:51
سلام دوستان
من چند تا سوال داشتم اگه دوستان كمك كنن و راهنمايي كنن ممنون ميشم

1- قيمت لپ تاپ اپل ين ايران و خارج كشور مثلا تركيه و كانادا يا امريكا خيلي تفاوت داره .؟
2- يه مدل هاي از لپ تاپ هم هست كه تو سايست خود اپل زده به اسم refurbished. اينها تو روند توليد مشكل براشون به وجود امده و دوباره تعمير شده اند يا نه؟ميشه بهشون اعتماد كرد و خريد؟يعني قابليت مدل نو رو دارن؟
3-فرق لپ تاپ مك بوك پرو با مك بوك پرو ريتا فقط تو رزولوشن تصوير هست يا تفاوت ديگه اي هم داره؟ چون اختلاف قيمت بالاي داره؟

4- تو ايران قيمت لپ تاپ اپل با اين مشخصات چند هست؟ و تو سايت اپل چند هست؟
13.3-inch MacBook Pro 2.6GHz Dual-core Intel i5 with Retina Display Originally released October 2013
13.3-inch (diagonal) Retina display; 2560-by-1600 resolution at 227 pixels per inch
8GB of 1600MHz DDR3L SDRAM
512GB Flash Storage1
720p FaceTime HD camera
Intel Iris Graphics

و اين مدل
MacBook Pro 13-inch

2.9GHz Dual-core Intel Core i7, Turbo Boost up to 3.6GHz
8GB 1600MHz DDR3 SDRAM — 2x4GB
1TB Serial ATA Drive @ 5400 rpm
SuperDrive 8x (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)
Backlit Keyboard (English) & User's Guide

ممنون ميشم اگه كامل اهنمايي كنيد
چون خيلي بين خريد اپل تو ايران و يا خريد از تركيه يا كانادا شك دارم. ميخوام ببينم اگه تفاوت قيمت انچنايي نداره همينجا بخرم كه گارانتي هم داشته باشه

HOJ-JAT
24-03-2015, 22:16
سلام

1- قيمت لپ تاپ اپل ين ايران و خارج كشور مثلا تركيه و كانادا يا امريكا خيلي تفاوت داره .؟
زیاد نه از ایران بگیری بهتره مگه اینکه بخوای کاستومایز بخری

2- يه مدل هاي از لپ تاپ هم هست كه تو سايست خود اپل زده به اسم refurbished. اينها تو روند توليد مشكل براشون به وجود امده و دوباره تعمير شده اند يا نه؟ميشه بهشون اعتماد كرد و خريد؟يعني قابليت مدل نو رو دارن؟
نمیدونم!

3-فرق لپ تاپ مك بوك پرو با مك بوك پرو ريتا فقط تو رزولوشن تصوير هست يا تفاوت ديگه اي هم داره؟ چون اختلاف قيمت بالاي داره؟

نازک تر شدن حذف درایو نوری سبک تر شدن رم ۸ گیگ...کلا بهبود داشتند مدل غیر ریبنا کم گیر میاد

13.3-inch MacBook Pro 2.6GHz Dual-core Intel i5 with Retina Display

این مدل mgx 92 است که میتونی قیمتش رو سرچ بزنی
مدل بعدی هم تولید نمیشه و قدیمی هست بنابراین قیمت نداره
..
.\
در کل بهتره بگی با لپتاپ چکار داری تا راهنماییت کنم که کدوم مدل بهتره...

reza.direct
24-03-2015, 23:43
ممنون بابت پاسختون
پس به نظر شما زياد قيمت لپ تاپ اپل تو ايران و خارج كشور فرقي نداره؟ تفاوت قيمتش انچنان نيست كه ارزش خريدن از خارج رو بدون گارانتي داشته باشه؟

من بيشتر كارم محاسباتي هستم. كارهاي محاسبات سنگين دانشگاهي هست. من امكانات لپ تاپو ميدونم چي ميخوام باشه ولي تو اينكه ايران بخرم يا خارجشو موندم و اينكه رتينا بهتره يا بدون رتينا؟ چون من ميخوام درايور نوري هم داشته باشه بهتره.
كارهاي گرافيكي خيلي خيلي سنگيني نميكنم ولي گرافيك هم نياز دارم در حد متوسط به بالا

جواب بيشتر سوالاتمو داديد. ممنون
فقط اگه نظرتون خريد لپ تاپ اپل تو ايران هست كدوم فروشگاه رو پيشنهاد ميكنيد كه بهتره و يه مدلي؟
و يه سوال ديگه اينكه م خيلي تو خو سايت اپل گشتم ولي نتونستم اين مدل هايي كه تو سايت هاي فارسي از اپل هست رو پيدا كنم. اصلا تو سايتش نمينويسه كه مثلا مدل mgx 72 -82- 92 يا هر چيز ديگه .
شما از كجا متوجه ميشيد كه اين لپ تاپ با اين امكانات مثلا ميشه مدل mgx92 ؟ البته اگه رفرنستو غير تطابق دادن ريز امكانات با اطلاعات موجود در سايت هاي فروش فارسي هست بفرماييد
بازم بسيار بسيار ممنونم ار راهنماييتون

HOJ-JAT
25-03-2015, 11:13
منون بابت پاسختون
پس به نظر شما زياد قيمت لپ تاپ اپل تو ايران و خارج كشور فرقي نداره؟ تفاوت قيمتش انچنان نيست كه ارزش خريدن از خارج رو بدون گارانتي داشته باشه؟
مثلا مدل mgxa2 توی سایت اپل ۲۰۰۰ دلار قیمت داره که با دلار ۳۳۰۰ میشه ۶.۶ میلیون ولی توی سایتی مثل ال دیجیتال میده ۶ میلیون
پس اصلا نمیصرفه از خارج بخری تازه هزینه رفت و امد هم هست
در ضمن گارنتی برای محصولات اپل چرت و بی معنی هست و هیچ کاری نمیکنن حتی نمیتونن بازش کنن!!!!

من امكانات لپ تاپو ميدونم چي ميخوام باشه ولي تو اينكه ايران بخرم يا خارجشو موندم و اينكه رتينا بهتره يا بدون رتينا؟ چون من ميخوام درايور نوري هم داشته باشه بهتره.
كارهاي گرافيكي خيلي خيلي سنگيني نميكنم ولي گرافيك هم نياز دارم در حد متوسط به بالا

صد در صد رتینا بخرید اصلا غیر ریتا موجود نیست تو بازار درایو نوری هم اکسترنال تهیه کنید

فقط اگه نظرتون خريد لپ تاپ اپل تو ايران هست كدوم فروشگاه رو پيشنهاد ميكنيد كه بهتره و يه مدلي؟
من خودم از ال دیجیتال خریدم خیلی سریع فرستادنش پلمپش هم اصل اصل بود

و يه سوال ديگه اينكه م خيلي تو خو سايت اپل گشتم ولي نتونستم اين مدل هايي كه تو سايت هاي فارسي از اپل هست رو پيدا كنم. اصلا تو سايتش نمينويسه كه مثلا مدل mgx 72 -82- 92 يا هر چيز ديگه .
شما از كجا متوجه ميشيد كه اين لپ تاپ با اين امكانات مثلا ميشه مدل mgx92
وقتی توی سایت رسمی اپل دات کام یک مدل را برای خرید انتخاب میکنی در مرحله اخر پارت نامبر یا همون مدل رو بهت میگه

reza.direct
25-03-2015, 14:35
ممنونم دوست عزيز

اين ينك رو هم يه نگاهي بندازيد نظرتون رو بگيد

اينا همون مدل هايي هستن كه بهتون گفتم دوباره refburbished شدن.

پس نظر نهاييتون اينه كه از ايران بخرم؟و مدل رتينا

HOJ-JAT
25-03-2015, 17:58
بنظر من نو بخری خیلی بهتره دیگه تصمیم شما
بازم میگم اصلا مدل غیر رتینا توی بازار نیست !!!!!فقط ی مدل چند ماه پیش موجود بود که خیلی ضعیف بود الانم دیگه نیست
در مورد خرید از ایران هم توی پست بالا توضیحات رو نوشتم

reza.direct
25-03-2015, 18:01
ممنون دوست عزيز بابت توضيحاتتون و اينكه وقت گذاشتيد
بابت پاسختون ممنون

vista7
01-06-2015, 09:43
با عرض سلام خدمت اساتید گرامی
من میخاستم یه مک بوک پرو 15 رتینا بگیرم
مورد کاربری من هم کار های گرافیکی و مدیا هست مثل Logic - Final Cut Pro ,...
چند تا سوال برام پیش اومده

1- آیا به نظرتون می ارزه صبر کنم برای مدل های جدید 2015؟
تا جایی که تحقیق کردم تغییراتش نسبت به نسل قبلی اینا بودن:
- تاچ پد جدید Force touch
- یک ساعت عمر باطری بیشتر که میشه سرجمع 9 ساعت عمر باطری رو در پخش ویدئو
- استفاده از SSD های PCIe-based که باعث شده تا 2.5 برابر سرعتش بره بالا و در کل برسه به 2GB/s
- استفاده از AMD Radeon R9 M370X بجای NVIDIA GeForce GT 750M
موارد قبلی به نظرم کمتر مهم اومد ولی این مورد آخر که کارت گرافیک جدید گذاشته دودلم کرده
مخصوصا اینکه تو اکثر کارای گرافیکی مثل Final cut pro و گیم و... نزدیک به 1.5 تا 1.8 برابر از گرافیک قبلی قویتر عمل کرده

2- اطلاعی دارین که مدل های 2015 کی وارد بازار میشن؟
چون توی سایت هایی که انلاین میفروشند دیدم هنوز Macbook 15 retina 2015 رو نیووردن

3- به نظرتون موقع خریدش چه زمانیه؟
با توجه به وضع فعلی و قیمت دلار و ... پیشنهادتون برای زمان خرید چه موقعی هست؟با این کانفیگ تقریبا حدود 10 میلیون قیمتش میشه
به نظرتون اگه صبر کنم مدل جدید بیاد یا این توافق نامه و اینها درست بشه قیمت اونقدری پایین میاد که به صبر کردنش بیارزه؟

4- می ارزه SSD 512 بردارم؟
چون من میخام یکبار جنس خوب بخرم و تا مدت ها ازش استفاده کنم، میخام اپشن هایی که میشه اضافه کانفیگ کرد مثل
Cpu Configurable to 2.8GHz quad-core Intel Core i7
Storage Configurable to 1TB flash storage
و مدل با کارت گرافیک جدا بجز Iris رو بهش اضافه کنم
میخاستم بدونم به نظرتون اگه بخام برای اینکه یه مقداری هم تو بودجه صرفه جویی کرده باشم می ارزه یکی از آپشن ها رو حذف کنم؟
نمیخام بعدا پشیمون بشم

5-با دونستن کانفیگ یه مک بوک چطور میشه اسم مدلش رو بدست اوورد؟
مثلا یه مدلی مثل MGXC2 که نشون دهنده یه مک بوک با یه کانفیگ مشخصیه
تو Store اپل و تو قسمت Tech Specs مک بوک نتونستم چیز خاصی پیدا کنم تو این مورد

باتشکر :n40:

HOJ-JAT
02-06-2015, 13:35
با عرض سلام خدمت اساتید گرامی
من میخاستم یه مک بوک پرو 15 رتینا بگیرم
مورد کاربری من هم کار های گرافیکی و مدیا هست مثل Logic - Final Cut Pro ,...
چند تا سوال برام پیش اومده

1- آیا به نظرتون می ارزه صبر کنم برای مدل های جدید 2015؟
تا جایی که تحقیق کردم تغییراتش نسبت به نسل قبلی اینا بودن:
- تاچ پد جدید Force touch
- یک ساعت عمر باطری بیشتر که میشه سرجمع 9 ساعت عمر باطری رو در پخش ویدئو
- استفاده از SSD های PCIe-based که باعث شده تا 2.5 برابر سرعتش بره بالا و در کل برسه به 2GB/s
- استفاده از AMD Radeon R9 M370X بجای NVIDIA GeForce GT 750M
موارد قبلی به نظرم کمتر مهم اومد ولی این مورد آخر که کارت گرافیک جدید گذاشته دودلم کرده
مخصوصا اینکه تو اکثر کارای گرافیکی مثل Final cut pro و گیم و... نزدیک به 1.5 تا 1.8 برابر از گرافیک قبلی قویتر عمل کرده

2- اطلاعی دارین که مدل های 2015 کی وارد بازار میشن؟
چون توی سایت هایی که انلاین میفروشند دیدم هنوز Macbook 15 retina 2015 رو نیووردن

3- به نظرتون موقع خریدش چه زمانیه؟
با توجه به وضع فعلی و قیمت دلار و ... پیشنهادتون برای زمان خرید چه موقعی هست؟با این کانفیگ تقریبا حدود 10 میلیون قیمتش میشه
به نظرتون اگه صبر کنم مدل جدید بیاد یا این توافق نامه و اینها درست بشه قیمت اونقدری پایین میاد که به صبر کردنش بیارزه؟

4- می ارزه SSD 512 بردارم؟
چون من میخام یکبار جنس خوب بخرم و تا مدت ها ازش استفاده کنم، میخام اپشن هایی که میشه اضافه کانفیگ کرد مثل
Cpu Configurable to 2.8GHz quad-core Intel Core i7
Storage Configurable to 1TB flash storage
و مدل با کارت گرافیک جدا بجز Iris رو بهش اضافه کنم
میخاستم بدونم به نظرتون اگه بخام برای اینکه یه مقداری هم تو بودجه صرفه جویی کرده باشم می ارزه یکی از آپشن ها رو حذف کنم؟
نمیخام بعدا پشیمون بشم

5-با دونستن کانفیگ یه مک بوک چطور میشه اسم مدلش رو بدست اوورد؟
مثلا یه مدلی مثل MGXC2 که نشون دهنده یه مک بوک با یه کانفیگ مشخصیه
تو Store اپل و تو قسمت Tech Specs مک بوک نتونستم چیز خاصی پیدا کنم تو این مورد

باتشکر :n40:
بله ۱۰۰ درصد ۲۰۱۵ بخرید ب همون دلایلی که خودت گفتی
معمولا یک ماه پس از وارد شدن ب بازار جهانی
در مورد قیمت نظر ندارم ولی دلار نمیاد پایین
برای هارد باید دقیق فکر کنی چون خیلی روی قیمت تاثیر میزاره
اگر خواستی اپشنی حذف کنی هارد رو حذف کن چون اکسترنالش موجوده
برای دونستن پارت نامبر شما وارد سایت اپل بشو و یک مدل را تا مرحله پرداخت پیش برو بالا صفحه مدل یا همون پارت نمابر رو مینوسه

Fahimeee
18-10-2015, 22:15
سلام...من ميخواستم يه لپ تاپ بگيرم حداكثر تا ٥ تومن
نرم افزار هايى هم كه ميخوام كار كنم سبكه: پروتئوس،كيل،متلب،اسپايس،.. .
خودم مدل mf840 رو مد نظر دارم...ممنون ميشم راهنماييم كنيد چه مدلى بگيرم.

HOJ-JAT
19-10-2015, 12:08
سلام...من ميخواستم يه لپ تاپ بگيرم حداكثر تا ٥ تومن
نرم افزار هايى هم كه ميخوام كار كنم سبكه: پروتئوس،كيل،متلب،اسپايس،.. .
خودم مدل mf840 رو مد نظر دارم...ممنون ميشم راهنماييم كنيد چه مدلى بگيرم.
قیمت متفاوت مک بوک های ۱۳ اینچی به میزان هاردشون ربطی داره
پس مشاوره خاصی برای خرید نیاز ندارید با ۵ تومن میتونی ۲۵۶ گیگ بخری
موفق باشید

Fahimeee
19-10-2015, 18:15
قیمت متفاوت مک بوک های ۱۳ اینچی به میزان هاردشون ربطی داره
پس مشاوره خاصی برای خرید نیاز ندارید با ۵ تومن میتونی ۲۵۶ گیگ بخری
موفق باشید

ممنون...يكى بهم گفته بود با اين هزينه بهتره microsoft surface pro بخرم...نظر شما چيه؟

HOJ-JAT
19-10-2015, 20:21
ممنون...يكى بهم گفته بود با اين هزينه بهتره microsoft surface pro بخرم...نظر شما چيه؟
سرفیس پرو که بدرد نخور هست
بهتره روی سرفیس بوک که تازه معرفی شده فک کنی البته قیمتش بالاست و مشخصات سخت افزاریش خیلی تفاوتی با مک بوک ۱۳ نداره فقط صفحه لمسی داره
این لپتاپ هنوز اول کارهمعلوم نیست مشکلاتش چیه؟ در صورتی که اپل جوابشو پس داده
این اپل کار شما رو را میندازه و مشکلی باهاش نخواهی داشت
برای سرفیس بوک باید ۶ ماهی صبر کنی تا قیمتش منطقی بشه الان پیش فروشش ۱۱ میلیون هست!!!!

bita89
01-11-2015, 13:02
سلام. من معمار هستم و با نرم افزارهای autocad, 3ds max, revit کار میکنم. قصد تهیه لپ تاپ دارم. میخوام بدونم که سیستم عامل MAC با این نرم افزارها مشکلی نداره و راحت اجرا می کنه؟ چون همه شون کرک هستند. ضمناً کانفیگ مناسب برای این نرم افزارها روی لپ تاپ های با سیستم عامل ویندوز CPU core i5 or 7 و گرافیک 2 و رم حداقل 8 هست، برای مک چه کانفیگی مناسب هست؟