PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : .:: مشاوره و راهنمایی برای خرید لپ تاپ های اپل ::.

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20

ashian2010
10-10-2011, 18:40
سعی می کنم خلاصه بگم که گیج نشی
2 تا نرم افزه که بعدا اسمشو می گم دانلود می کنی و نصب
بعد می ری تو دیسک یوتیلیتی و با خود موس حجم پارتیشنی که روش مک نصبه که تنها پارتیشنت هم هست رو کم می کنی
بعد همونطور که قبلا گفتی زیرش یه مثبت منفی داره که می شه پارتیشن رو حذف یا اضافه کرد. اونو می زنی و حجمش رو حدود 40 گیگ می ذاری و دوباره مثبت رو می زنی و ما بقی پارتیشن رو می ذاری واسه درایو سوم. به فرمت درایو اولی کاری نداری و فقط حجمش رو تا حدود 75 گیگ که مجاز خودشه کم می کنی. و فرمت 2 تا درایو بعدی رو ان تی اف اس می ذاری و اپلای می کنی همین. بعد دی وی دی ویندوز سون رو می ذاری و ری استارت می کنی و تا روشن شد دکمه ی آپشن یا همون آلت رو نگه می داری تا گزینه ها بیاد و دی وی دی ویندوز رو انتخاب می کنی و نصب ویندوز شروع می شه
چندتا نکته داره که وقت انتخاب درایو واسه نصب ویندوز فقط یه بار اون درایو 40 گیگی رو فرمت می کنی و به بقیه ی درایو هایی که می بینی هیچ کاری نداری و بعد از اون دیگه مطلقا چه از ویندوز چه از مک دست به پارتیشن هات نمی زنی. هر کاری که در این ضمینه لازم شد جز همون فرمت وقت نصب ویندوز بقیه رو فقط با مک انجام می دی و از محیط ویندوز هیچ رقمه کاری با درایو ها نداری، اعم از ری سایز کردن یا تغییر فرمت هر درایو که قطعا باعث از بین رفتن اطلاعات اون درایو در آینده می شه
اگه ویندوز 32 بیتی نصب کنی فقط 2 گیگ از رم لپ تاپت شناسایی می شه. پس واسه بهره بردن از حداکثر توان سیستم بهتره ویندوز سون 64 بیتی نصب کنی
بعد از نصب ویندوز، دی وی دی سیستم عامل مک رو می ذاری که درایورها نصب شه. تا این موقع ترک پدت راست کلیک نداره که بعد از نصب و ری استارت از تو کنسول بوت کمپ راست کلیک رو فعال می کنی
زیر لپ تاپت چیز نرم مثل تشک و پارچه نباشه که جلوی خروج هوا گرفته می شه
اگه دائما از برق استفاده می کنی ماهی یکی 2 بار باید بذاری شارژش تا آخر خالی بشه و بعد از چند ساعت استراحت دوباره بذاری شارژ بشه. تا هزار بار می تونی با این باتری شارژ کنی. پس بهتره هرجا که برق هست از برق استفاده کنی
اسم اون تا نرم افزار اینه
MacFUSE و ntfs-3g که هر دو اپن سورس و رایگانه، حجم 2تاش باهم 10 مگ می شه
فعلا چیز دیگه ای به ذهنم نمی رسه. اگه سئوال خاصی داری بگو
البته سختش نکن چون کار کردن با مک بسیار راحت و بسیار لذت بخشه

پس اول اون دوتا نرم افزارو تو مک نصب کنم!! ویندوز رو هم رو همون 40 گیگی نصب کنم؟! اسه مک حتما باید 75 گیگ بزارم؟ واسه نصب درایورهای ویندوز دی وی دی مک رو تو محیط ویندوز بالا بیارمو و درایوزاشو نصب کنم؟!!پس در کل بیشتر از 3 تا درایو نمیتونیم داشته باشیم در سته؟؟؟
بعدا می تونم تو مک اون درایو سوم رو فرمت کنم؟!
یعنی چی از تو کنسول بوت کمپ راست کلیک رو فعال کنم؟؟
بازم ممنون.

ashian2010
10-10-2011, 18:48
سعی می کنم خلاصه بگم که گیج نشی
2 تا نرم افزه که بعدا اسمشو می گم دانلود می کنی و نصب
بعد می ری تو دیسک یوتیلیتی و با خود موس حجم پارتیشنی که روش مک نصبه که تنها پارتیشنت هم هست رو کم می کنی
بعد همونطور که قبلا گفتی زیرش یه مثبت منفی داره که می شه پارتیشن رو حذف یا اضافه کرد. اونو می زنی و حجمش رو حدود 40 گیگ می ذاری و دوباره مثبت رو می زنی و ما بقی پارتیشن رو می ذاری واسه درایو سوم. به فرمت درایو اولی کاری نداری و فقط حجمش رو تا حدود 75 گیگ که مجاز خودشه کم می کنی. و فرمت 2 تا درایو بعدی رو ان تی اف اس می ذاری و اپلای می کنی همین. بعد دی وی دی ویندوز سون رو می ذاری و ری استارت می کنی و تا روشن شد دکمه ی آپشن یا همون آلت رو نگه می داری تا گزینه ها بیاد و دی وی دی ویندوز رو انتخاب می کنی و نصب ویندوز شروع می شه
چندتا نکته داره که وقت انتخاب درایو واسه نصب ویندوز فقط یه بار اون درایو 40 گیگی رو فرمت می کنی و به بقیه ی درایو هایی که می بینی هیچ کاری نداری و بعد از اون دیگه مطلقا چه از ویندوز چه از مک دست به پارتیشن هات نمی زنی. هر کاری که در این ضمینه لازم شد جز همون فرمت وقت نصب ویندوز بقیه رو فقط با مک انجام می دی و از محیط ویندوز هیچ رقمه کاری با درایو ها نداری، اعم از ری سایز کردن یا تغییر فرمت هر درایو که قطعا باعث از بین رفتن اطلاعات اون درایو در آینده می شه
اگه ویندوز 32 بیتی نصب کنی فقط 2 گیگ از رم لپ تاپت شناسایی می شه. پس واسه بهره بردن از حداکثر توان سیستم بهتره ویندوز سون 64 بیتی نصب کنی
بعد از نصب ویندوز، دی وی دی سیستم عامل مک رو می ذاری که درایورها نصب شه. تا این موقع ترک پدت راست کلیک نداره که بعد از نصب و ری استارت از تو کنسول بوت کمپ راست کلیک رو فعال می کنی
زیر لپ تاپت چیز نرم مثل تشک و پارچه نباشه که جلوی خروج هوا گرفته می شه
اگه دائما از برق استفاده می کنی ماهی یکی 2 بار باید بذاری شارژش تا آخر خالی بشه و بعد از چند ساعت استراحت دوباره بذاری شارژ بشه. تا هزار بار می تونی با این باتری شارژ کنی. پس بهتره هرجا که برق هست از برق استفاده کنی
اسم اون تا نرم افزار اینه
MacFUSE و ntfs-3g که هر دو اپن سورس و رایگانه، حجم 2تاش باهم 10 مگ می شه
فعلا چیز دیگه ای به ذهنم نمی رسه. اگه سئوال خاصی داری بگو
البته سختش نکن چون کار کردن با مک بسیار راحت و بسیار لذت بخشه

پس اگه لپ تاپ کاملا بسته بندی شده بود هیچ مشکلی واسه خرید نداره؟!

از بابت شمارتم ممنونم.

ashian2010
11-10-2011, 09:44
به نظر شما این 724 تا چند سال میتونه منو ساپورت کنه؟؟ راستی لوازم جانبی واسه اپل چیا لازم هست مثلا کول پد چه مارکی بگیرم؟
واسه مک آنتی ویروس نصب میکنن؟ اگه لازمه کدوم آنتی ویروس باید نصب بشه؟

SaeedEminem2
11-10-2011, 11:20
پس اول اون دوتا نرم افزارو تو مک نصب کنم!! ویندوز رو هم رو همون 40 گیگی نصب کنم؟! اسه مک حتما باید 75 گیگ بزارم؟ واسه نصب درایورهای ویندوز دی وی دی مک رو تو محیط ویندوز بالا بیارمو و درایوزاشو نصب کنم؟!!پس در کل بیشتر از 3 تا درایو نمیتونیم داشته باشیم در سته؟؟؟
بعدا می تونم تو مک اون درایو سوم رو فرمت کنم؟!
یعنی چی از تو کنسول بوت کمپ راست کلیک رو فعال کنم؟؟
بازم ممنون.

آره. واسه مک حجم بیشتری نسبت به ویندوز لازمه پس 75 گیگی که خودش تعیین کرده مناسبه.
آره دیگه کلا 3 تا. یعنی در واقع فقط یک درایو واسه اطلاعات؛ که خب بهتر از هیچیه.
وقتی درایورهای ویندوز رو نصب کردی یه کنسولی کنار ساعت به اسم بوت کمپ اضافه می شه که از اونجا می تونی راست کلیک رو فعال کنی

پس اگه لپ تاپ کاملا بسته بندی شده بود هیچ مشکلی واسه خرید نداره؟!

از بابت شمارتم ممنونم.

بله. البته همونجا باز کردن و روشن کردن لپ تاپ ضروریه که ببینی لپ تاپ واقعا تا حالا باز نشده و اثری از گرد و خاک توش نباشه

به نظر شما این 724 تا چند سال میتونه منو ساپورت کنه؟؟ راستی لوازم جانبی واسه اپل چیا لازم هست مثلا کول پد چه مارکی بگیرم؟
واسه مک آنتی ویروس نصب میکنن؟ اگه لازمه کدوم آنتی ویروس باید نصب بشه؟

بستگی داره واسه چه کاری بخوای. اگه همین کارهای روز مره باشه تا لاقل 5 سال کار می کنه
لوازم جانبی خاصی لازم نداره. کول پد هم خیلی ضروری نیست اما داشتنش بهتر از نداشتنشه. من لاجیتک گرفتم که یه خورده گرونه. مدل های دیگه حداکثر 30 تومانه اما لاجیتک از 50 شروع می شه تا 100 تومان
نیازی به آنتی ویروس نداره چون تعداد ویروس های مک فعلا انگشت شماره

ashian2010
11-10-2011, 12:21
آره. واسه مک حجم بیشتری نسبت به ویندوز لازمه پس 75 گیگی که خودش تعیین کرده مناسبه.
آره دیگه کلا 3 تا. یعنی در واقع فقط یک درایو واسه اطلاعات؛ که خب بهتر از هیچیه.
وقتی درایورهای ویندوز رو نصب کردی یه کنسولی کنار ساعت به اسم بوت کمپ اضافه می شه که از اونجا می تونی راست کلیک رو فعال کنی

بله. البته همونجا باز کردن و روشن کردن لپ تاپ ضروریه که ببینی لپ تاپ واقعا تا حالا باز نشده و اثر از گرد و خاک توش نباشه

بستگی داره واسه چه کاری بخوای. اگه همین کارهای روز مره باشه تا لاقل 5 سال کار می کنه
لوازم جانبی خاصی لازم نداره. کول پد هم خیلی ضروری نیست اما داشتنش بهتر از نداشتنشه. من لاجیتک گرفتم که یه خورده گرونه. مدل های دیگه حداکثر 30 تومانه اما لاجیتک از 50 شروع می شه تا 100 تومان
نیازی به آنتی ویروس نداره چون تعداد ویروس های مک فعلا انگشت شماره

پس میتونم واسه مک 100 گیگ بزارم!!
راستی از چه سایتی میتونم نرم افزاشو دانلود کنم؟ مخصوصا اتوکد رو!

SaeedEminem2
11-10-2011, 22:25
پس میتونم واسه مک 100 گیگ بزارم!!
راستی از چه سایتی میتونم نرم افزاشو دانلود کنم؟ مخصوصا اتوکد رو!

هر حجمی که دلت بخواد می تونی بذاری
فعلا که داری می ری جایی که دسترسی به اینترنت پر سرعت نداری تو فکر نرم افزارهای تخصصی مک نباش
فعلا با ویندوزش کار کن تا بیای. چون شاید خیلی از این نرم افزارهایی که می خوای اصلا نسخه ی مک نداشته باشن

M.E.D
12-10-2011, 00:10
بجه ها کسی از قیمتهای لب تاب اپل سراغ داره به ما هم بگه پولش مشکلی نیست فقط میخوام ببینم چه مدلی باشه بهتر هستش ممنون میشم پیشنهاد بدبد

SaeedEminem2
12-10-2011, 04:58
بجه ها کسی از قیمتهای لب تاب اپل سراغ داره به ما هم بگه پولش مشکلی نیست فقط میخوام ببینم چه مدلی باشه بهتر هستش ممنون میشم پیشنهاد بدبد

دو مدل 13 اینچ داره با قیمت 1600 و 1800
دو مدل 15 اینچ داره با قیمت 2200 و 2600
یه مدل هم 17 داره که قیمتش 3 میلیون و اندیست
بهترین کانفیگ همون 2600 ایه
البته واسه راهنمایی بیشتر باید نیازهاتو ریز تر بگی

M.E.D
12-10-2011, 08:36
دو مدل 13 اینچ داره با قیمت 1600 و 1800
دو مدل 15 اینچ داره با قیمت 2200 و 2600
یه مدل هم 17 داره که قیمتش 3 میلیون و اندیست
بهترین کانفیگ همون 2600 ایه
البته واسه راهنمایی بیشتر باید نیازهاتو ریز تر بگی
برای کاره تیردی مکس میخوام باید قوی باشه تا بتونم رندرهای طبیعی بگیرم

SaeedEminem2
15-10-2011, 06:15
سلام
من سریعا به راهنمایی شما اساتید برای خرید لپ تاپ اپل احتیاج دارم
من مهندس نرم افزارم و دائما در حال کار با کامپیوترم . دنبال لپ تاپی میگردم که:
- کاملا پاسخگوی نصب نرم افزارهای سنگین و زیاد رو باشه و سرعت خوبی هم داشته باشه
- عمر باطریشم خیلی خوب باشه .
- 14 اینچ باشه
چه مدلی رو پیشنهاد میکنید . لطفا مشخصات مدل رو به همراه قیمت حدودی که داره برام بنویسید
خیلی ممنون میشم راهنمایی دقیقی بکنید.

سلام
اگه قصد خرید لپ تاپ اپل داری باید اول قیمت رو مشخص کنی که تا چقدر می تونی هزینه کنی
اپل 14 اینچ نداره. یا 13 یا 15 و یا 17
13 اینچ یه مدلش به کار شما می خوره با قیمت 1800 (MC724)
15 اینچ هم یکی 2200 و یکی 2600 (MC721 و MC723)
مدل های 13 واسه بازی حرفه ای اصلا پیشنهاد نمی شه
باتری با کارهای معمولی تا 7 ساعت جواب می ده، با کارهای خیلی خیلی سنگین تا 2 ساعت. اما در کل بیشترین زمان شارژ رو لپ تاپ های اپل دارن
از نظر زیبایی هم که دومی نداره ولی از نظر قیمتی یه کم گرونه
اگه 1800 زیاده باید به مارک های دیگه فکر کنی که کانفیگ بالاتر و قیمت کمتری دارن

اما اگه قیمت مهم نیست مدل 723 اپل با قیمت 2600 تقریبا از بالاترین کانفیگ های موجوده

finchi
15-10-2011, 15:47
مک بوک پرو 721 رو خریدم بلاخره!مثل چی خوشحالم:)

SaeedEminem2
16-10-2011, 08:10

مبارکت باشه
یه خورده که باهاش کار کردی بیا یه آماری ازش، از نظر قدرت و کارایی بده

ashian2010
16-10-2011, 14:34
وای بالاخره با ایرانسل کانکت شدم:20:!!
من بالاخره ۷۲۴ رو خریدم واقعا اپل محشره البته هنوز مونده تا بهتر مک رو بشناسم!! اینجا داره از دوستانی که من رو راهنمایی کردن تشکر کنم مخصوصا saeed eminem2 که واقعا سنگ تموم میزاره.
.............
راستی یه سوال تو آفیس که مینویسم حروف فارسی رو از هم جدا مینویسه اما فایلهای دیگم رو که از قبل بودنو فارسی هستن باز میکنم درسته مشکل از چیه؟؟ چجوری میشه بین زبونها تو مک سویچ کرد؟

Acro-Crown
16-10-2011, 22:58

مبارکه...چه قیمتی؟شده بود 2,200,000 با گارانتی نقش دست دست کردم مثل چی پشیمونم:13:

SaeedEminem2
17-10-2011, 12:38
سلام دوستان...من تازه عضو این سایت شدم و هدفم فقط تحقیق واسه خریدن لپتاپ اپل هست..اگه کمک کنین ممنون می شم...چند تا سوال دارم که اگه زحمت نیست خوشحال می شم جواب بدین...من میخوام یه لپتاپ 17inch ترجیحا با cpu CI7 بگیرم..چه مدلها یی هست؟خودم بیشتر نظرم روی mc725 هست اما mc036 هم بدجوری رو مخمه..تفاوت این دوتا چیه؟به اختلاف قیمتشون میرزه؟
گارانتی چی؟شنیدم نقش فقط پول زیادی میگیره و به درد نمی خوره...
cpu های اپل از نوع تکنولوزی sandy bridge ؟
و این Anti Glare چیه که روی مانیتور های mMC036 هست؟
بازم ممنون.

سلام
از قیمت این 2 مدل خبر داری دیگه؟
17 اینچ یه خورده بزرگ و سنگینه
اون مدل ام دی 36 یه مدل فکر کنم 15 اینچه که سفارشی شده و قسمتی از قطعاتش تغییر کرده
همه ی لپ تاپ های 2011 اپل سندی بریج هستن
آنتی گلیر یه مدلی از مانیتوره که زیر نور آفتاب هم تصویرش کامل دیده می شه (دور مانیتورش کادر مشکی مثل بقیه نداره)
از چند نفر شنیدم سی پی یوی ارتقاء یافته یعنی 2.3 تفاوت محسوسی نسبت به 2.2 نداره. البته با توجه به 250 دلار تفاوت قیمت
اگه حتما 17 می خوای که هیچی اگه 15 می خوای 723 بگیر که ارزون تره با قیمت 2600
آره ضمانتش یه چیز اضافیه که نگیری هم اتفاق خاصی نمیوفته

0oo501oo0
17-10-2011, 13:45
خیلی ممنون

من نظرم بیشتر رو 17 اینچه چون الانم مانیتور PCیم 19 و عادت ندارم به 15!!تو جعبه این لپتاپا چی هست؟مجیک موس و اون کیبورد های بیسیم جداست؟اگه جداست اونا تو چه رنج قیمته؟

...یه سوال دیگه...آیفون 4 گوشی خوبیه؟شنیدم نرم افزاراش زیاد پیدا نمیشه و اگه پیدا هم بشه کار نمی کنه..درسته؟اگه به کانکشن اینترنت نیاز داشته باشه با وایرلس همه کاراش راه میفته دیگه؟

mrmostafa
17-10-2011, 14:33
آيا لپ تاپ اپل با مشخصات زير خوبه؟؟؟؟ لپ تاپ زير قيمتش 3 ميليون و 800 هزار هستش در صورتي كه كش 8 مگ داره ولي رم همون 4 گيگ هست در تمام لپ تاپ هاش رم 4 گيگ هست چرا بالاتر نميبره؟؟ 3 ميليون پول لپ تاپ با رم 4 گيگ؟؟ آيا با برند ديگه كه رم 8 گيگ داره مثل دل و اچ پي برابري ميكنه؟؟؟ چون من ديدم سرعت بالا اومدن اپل خيلي عاليه. كش بالاتر باشه بهتره يا رم؟؟؟ اپل بخريم همونجا ويندوز ميريزن روش يا خودمون به راحتي ميتونيم بريزيم مشكلي نداره؟؟

MD035Intel Core i7
(2.3GHz 8MB L3 Cache)

15.4", 4GB, 750GB (5400rpm), AMD Radeon HD 6750M

Mac OS X Server Snow Leopard
لپ تاپ با مشخصات بالا رو سايت نقش دات نت زده 3 ميليون و 800 هزار در صورتي كه سايت دي جي كالا لپ تاپ با مشخصات زير رو كه به نظرم بهتر از بالايي هست زده 2 ميليون 160 هزار. در ضمن لپ تاپ مشخصاتي زيري مانيتورش 13 اينچ هست و بالايي 15 در صورتي كه 13 گرون تر بايد باشه.
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع سبک وزن - وزن 2,04 کیلوگرم - ساخت چین
پردازنده: Intel Core i7 2.7 GHz - Cache 4 MB - BUS 1333 MHzحافظه: 4 GB DDR3 هارد دیسک: 500 GB Serial ATA - 5400rpm کارت گرافیک: Intel HD Graphics 3000 - MB UpTo Intel HD Graphics 3000 - DDR3 SDRAM Shared With Main Memory MBصفحه نمایش: 13.3" - Bright LED امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - iLink
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - Apple Mac OS

در كل يه اپل هست كه مگاهرتزش 2 هست و يكيش 2.2 يعني چقدر فرقشون هست؟؟؟ يا كش بالا باشه بهتره و هرتز پائين تر يا هرتز هر چي بالاتر و كش پائين تر مشكلي نيست؟ در ضمن اپل اكثرا كارت گرافيك هاش 512 هست يعني كيفيتش پائينه؟ الان ديگه كمتر از 1 گيگ فايده نداره؟؟ در ضمن اكثرا رم هاشون 4 گيگ هست چرا بيشتر نزاشته يا رم جدا در بازار هست كه ارتقاء بديم به 8 گيگ؟؟؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد

SaeedEminem2
17-10-2011, 14:57
خیلی ممنون
من نظرم بیشتر رو 17 اینچه چون الانم مانیتور PCیم 19 و عادت ندارم به 15!!تو جعبه این لپتاپا چی هست؟مجیک موس و اون کیبورد های بیسیم جداست؟اگه جداست اونا تو چه رنج قیمته؟
اگه به کانکشن اینترنت نیاز داشته باشه با وایرلس همه کاراش راه میفته دیگه؟

مانیتور رو میزی حداقل 2 متر باهات فاصله داره ولی لپ تاپ یعنی بالای لپ یعنی ران پا، البته انتخاب با خودته ولی من وقتی 13 اینچش رو دیدم گفتم اگه از نظر قطعات بالا بود 13 می گرفتم
تو جعبه فقط یه شارژر هست و یه سیم افزایش طول واسه شارژر و 2 تا دی وی دی
مجیک موس و کیبرد اپل جمعا حدود 250 تومان می شه
بله حل می شه

SaeedEminem2
17-10-2011, 15:08
آره چرا خوب نباشه؟
همون 4 گیگ رم رو هم نمی تونی پر کنی. بخواد بشه 8 گیگ 400 دلار گرون تر می شه
اون در واقع تو ایران شده 3.800.000 وگرنه تقریبا 2600 دلاره (250 دلار واسه سی پی یو و 150 دلار واسه مانیتور به 2200 دلار اضافه شده)
کش بالاتر باشه خیلی بهتره چون دائما کاربرد داره ولی رم تا وقتی نیاز نباشه کاربرد نداره مگر اینکه تعداد رم ها بیشتر باشه که تو لپ تاپ نمی شه بیشتر از 2 تا رم گذاشت
نصب ویندوز هیچ کاری نداره پس نیازی نیست کلی پول بدی تا همونجا نصب کنن
هرتز بالا فقط در کارهای سنگین خودشو نشون می ده مثل رم.
لپ تاپ های اپل هر کدوم واسه یه مدل نیازی طراحی شده. پس نیازی نیست تو همه ی مدل ها مثلا کارت گرافیک قوی گذاشته شه که الکی هزینه رو ببره بالا
من به شما پیشنهاد می کنم مدل 723 رو بگیری که از همه معقول تره

sinaxex
17-10-2011, 16:29
خوب خیلی وقت بود که سر به این تاپیک نزدم خوب شد سعید عزیز یک یاد اوری کرد
نمیدونم این چند مورد ایی که این چند وقت برام پیش اومد رو دوستان قبلا تو تاپیک بش کردند یا خیر اما بهتره بگم شاید هم بحث نشده باشه
1-اول از همه بعد از اپدیت لاین به 10.7.1 و 10.7.2 معلوم شد که اکثر برنامه های لاین رو 64 بیت اجرا میشه و به همین خاطر کمی رو مک بوک پرو کندی حس میشه یا حتی فریز کرنل! و ان هم فقط و فقط به خاظر کم اومدن رم هست. چند روز پیش با یکی از دوستان رفتیم پایتخت تا رم اش رو عوض کنه و رم اش رو از 4 گیگ به 8 گیگ تعویض کرد (رو مدل 723) بسیار عالی شد تو لاین سرعت بی نهایت بهتر و نرم تر واقعا به 160 هزار تومانی که خرج اش شد به نظرم میارزید
2-دوم در مورد ویندوز پارالرز تو مک. بعد از نسخه 7 پارالرز دیگه میشه گفت ویندوز پارالرز جزئی از مک شده به نظرم خیلی روان تر شده ویندوز همه محیط کاربری هر دو در عین اینکه در دو محیط گرافیکی جدا از هم هستند اما به هم خیلی مرتبط اند و دیگه احساس جدایی بین این دو نمیکنید البته ناگفته نمانه پالارز 7 هم خیلی رم خوره داره به دلیل 64 بیبی بودن اش و حتما باید با رم 8 گیگی تست اش کنید من رو رم 4 گیگ مک بوک پرو 723 وقتی مثلا پارالرز باز بود هرگز نمیتونستم تو محیط گرافیکی همچون باز فیفا 12 برم اما حالا پارالرز با رم 8 گیگ وقتی هم که باز هست هر کاری میتونید تو مک انجام بدی اعم از بازی
در مورد هارد اس اس دی هم تحقیق های زیادی کردم برای خرید اش و به این نتیجه رسیدم که فعلا خرید اش اشتباه هست نه فقط به خاطر قیمت بلکه به خاطر عدم پشتبیانی فعلی از چیپ های فروخته شده و باگ های عجیب این هارد ها! حتی ocz که معروف ترین هارد اس اس دی رو میزنه تو ورتکس 3 مونده! و نتونسته یک فریمور درست و درمان براش ریلیز کنه . در حالی که در ایران هم زیاد دست امون باز نیست برای خرید هارد اس اس دی تو تحقیق هایی که کردم فقط به تعداد محدودی a-dada و از اون کم تر و کم تر کروشیال و او سی زد فریمور قدیمی تو بازار هست با قیمت های نجومی ورتکس 3 با حجم 240 گیگ قیمت گرفتم 850 هزار تومان ! فعلا باری اس اس دی منتظر نسل بعدی ایش هستم که ان شاا تو سال اتی میلادی عرضه میشه و مشکلات نسل دوم اس اس دی ان شاا رفع بشه

0oo501oo0
17-10-2011, 16:47
آقا خیلی ممنون از راهنماییت..احتمالا بعد از خرید بازم مزاحم خواهم شد!!

Alirezap2003
17-10-2011, 20:18
"خوب خیلی وقت بود که سر به این تاپیک نزدم خوب شد سعید عزیز یک یاد اوری کرد
نمیدونم این چند مورد ایی که این چند وقت برام پیش اومد رو دوستان قبلا تو تاپیک بش کردند یا خیر اما بهتره بگم شاید هم بحث نشده باشه
1-اول از همه بعد از اپدیت لاین به 10.7.1 و 10.7.2 معلوم شد که اکثر برنامه های لاین رو 64 بیت اجرا میشه و به همین خاطر کمی رو مک بوک پرو کندی حس میشه یا حتی فریز کرنل! و ان هم فقط و فقط به خاظر کم اومدن رم هست. چند روز پیش با یکی از دوستان رفتیم پایتخت تا رم اش رو عوض کنه و رم اش رو از 4 گیگ به 8 گیگ تعویض کرد (رو مدل 723) بسیار عالی شد تو لاین سرعت بی نهایت بهتر و نرم تر واقعا به 160 هزار تومانی که خرج اش شد به نظرم میارزید
2-دوم در مورد ویندوز پارالرز تو مک. بعد از نسخه 7 پارالرز دیگه میشه گفت ویندوز پارالرز جزئی از مک شده به نظرم خیلی روان تر شده ویندوز همه محیط کاربری هر دو در عین اینکه در دو محیط گرافیکی جدا از هم هستند اما به هم خیلی مرتبط اند و دیگه احساس جدایی بین این دو نمیکنید البته ناگفته نمانه پالارز 7 هم خیلی رم خوره داره به دلیل 64 بیبی بودن اش و حتما باید با رم 8 گیگی تست اش کنید من رو رم 4 گیگ مک بوک پرو 723 وقتی مثلا پارالرز باز بود هرگز نمیتونستم تو محیط گرافیکی همچون باز فیفا 12 برم اما حالا پارالرز با رم 8 گیگ وقتی هم که باز هست هر کاری میتونید تو مک انجام بدی اعم از بازی
در مورد هارد اس اس دی هم تحقیق های زیادی کردم برای خرید اش و به این نتیجه رسیدم که فعلا خرید اش اشتباه هست نه فقط به خاطر قیمت بلکه به خاطر عدم پشتبیانی فعلی از چیپ های فروخته شده و باگ های عجیب این هارد ها! حتی ocz که معروف ترین هارد اس اس دی رو میزنه تو ورتکس 3 مونده! و نتونسته یک فریمور درست و درمان براش ریلیز کنه . در حالی که در ایران هم زیاد دست امون باز نیست برای خرید هارد اس اس دی تو تحقیق هایی که کردم فقط به تعداد محدودی a-dada و از اون کم تر و کم تر کروشیال و او سی زد فریمور قدیمی تو بازار هست با قیمت های نجومی ورتکس 3 با حجم 240 گیگ قیمت گرفتم 850 هزار تومان ! فعلا باری اس اس دی منتظر نسل بعدی ایش هستم که ان شاا تو سال اتی میلادی عرضه میشه و مشکلات نسل دوم اس اس دی ان شاا رفع بشه"

با تشکر از پست خوبت. یعنی این مک بوک ایرها که اس اس دی هستند مشکل دارند با هارد؟!

sinaxex
17-10-2011, 23:25
"خوب خیلی وقت بود که سر به این تاپیک نزدم خوب شد سعید عزیز یک یاد اوری کرد
در مورد هارد اس اس دی هم تحقیق های زیادی کردم برای خرید اش و به این نتیجه رسیدم که فعلا خرید اش اشتباه هست نه فقط به خاطر قیمت بلکه به خاطر عدم پشتبیانی فعلی از چیپ های فروخته شده و باگ های عجیب این هارد ها! حتی ocz که معروف ترین هارد اس اس دی رو میزنه تو ورتکس 3 مونده! و نتونسته یک فریمور درست و درمان براش ریلیز کنه . در حالی که در ایران هم زیاد دست امون باز نیست برای خرید هارد اس اس دی تو تحقیق هایی که کردم فقط به تعداد محدودی a-dada و از اون کم تر و کم تر کروشیال و او سی زد فریمور قدیمی تو بازار هست با قیمت های نجومی ورتکس 3 با حجم 240 گیگ قیمت گرفتم 850 هزار تومان ! فعلا باری اس اس دی منتظر نسل بعدی ایش هستم که ان شاا تو سال اتی میلادی عرضه میشه و مشکلات نسل دوم اس اس دی ان شاا رفع بشه"

با تشکر از پست خوبت. یعنی این مک بوک ایرها که اس اس دی هستند مشکل دارند با هارد؟!
نه مشکلی ندارند این مک بوک ایر ها با اس اس دی ایشون چون هارد سفارش خود اپل هست گویی درسته اپل از گران ترین هارد اس اس دی موجود در بازار و بهترین ایش استفاده نمیکنه اما حداقل کامپتیبل هست این مورد رو میتونید تو سرعت رایت و رید اس اس دی های ایر ببینید که سرعت اشون بالای 250 نیست!
در مورد مشکلی هم که گفتم برند کروس ایر با تعویض فریمور تقریبا 70 الی 80 درصد مشکلات اش رو حل کرده اما او سی زد هنوز نتونه کامل بر طرف کنه
در این بین تنها برند کینگستون مدل hyperX هست که از کنترلر جدید sf-2281 استقاده میمکنه که بدون عیب هست اما تو ایران پیدا نکردم!

mrmostafa
18-10-2011, 13:17
آره چرا خوب نباشه؟
همون 4 گیگ رم رو هم نمی تونی پر کنی. بخواد بشه 8 گیگ 400 دلار گرون تر می شه
اون در واقع تو ایران شده 3.800.000 وگرنه تقریبا 2600 دلاره (250 دلار واسه سی پی یو و 150 دلار واسه مانیتور به 2200 دلار اضافه شده)
کش بالاتر باشه خیلی بهتره چون دائما کاربرد داره ولی رم تا وقتی نیاز نباشه کاربرد نداره مگر اینکه تعداد رم ها بیشتر باشه که تو لپ تاپ نمی شه بیشتر از 2 تا رم گذاشت
نصب ویندوز هیچ کاری نداره پس نیازی نیست کلی پول بدی تا همونجا نصب کنن
هرتز بالا فقط در کارهای سنگین خودشو نشون می ده مثل رم.
لپ تاپ های اپل هر کدوم واسه یه مدل نیازی طراحی شده. پس نیازی نیست تو همه ی مدل ها مثلا کارت گرافیک قوی گذاشته شه که الکی هزینه رو ببره بالا
من به شما پیشنهاد می کنم مدل 723 رو بگیری که از همه معقول تره

اپل 723 كارت گرافيكش 1 گيگ هست؟؟؟ بازي هاي روز رو ميشه باهاش انجام داد؟؟؟ مشكلي نداره؟؟؟

SaeedEminem2
18-10-2011, 13:24
اپل 723 كارت گرافيكش 1 گيگ هست؟؟؟ بازي هاي روز رو ميشه باهاش انجام داد؟؟؟ مشكلي نداره؟؟؟

آره دقیقا یک گیگه
من کرایسس و کال آف دیوتی مادرن وار فیر 2 رو با حداکثر تنظیمات باهاش تموم کردم. بلک آپس رو هم با حداکثر تنظیمات به راحتی اجرا می کنه، تازه با ویندوز 7 که بعضی ها می گن اپل رو کند می کنه !!!

mrmostafa
18-10-2011, 14:32
آره دقیقا یک گیگه
من کرایسس و کال آف دیوتی مادرن وار فیر 2 رو با حداکثر تنظیمات باهاش تموم کردم. بلک آپس رو هم با حداکثر تنظیمات به راحتی اجرا می کنه، تازه با ویندوز 7 که بعضی ها می گن اپل رو کند می کنه !!!

سعيد جان بابت راهنمايي ممنونم. فقط شما كه استفاده كردين راضي هستي خوبه؟؟؟ در ضمن ارزش داره كه اين پول رو بديم بابت اين لپ تاپ؟؟ چون تو برندهاي ديگه ميشه يه لپ تاپ عالي خريد. برتري اپل به بقيه برندها چيه؟؟ از نظر سرعت و اينا هم كه عاليه درسته؟!‌ ممنونم

0oo501oo0
18-10-2011, 14:45
من ساکن اراکم و اینجا یه فروشگاه نسبتا معتبر هست که از پایتخت جنس میارن و می گن که قیمت با اونجا یکیه...به نظرتون از همین جا بخرم یا برم تهران؟کسی قیمت جدید از MC725 داره؟به من گفتن 3280...گرون نیست؟

SaeedEminem2
18-10-2011, 16:58
سعيد جان بابت راهنمايي ممنونم. فقط شما كه استفاده كردين راضي هستي خوبه؟؟؟ در ضمن ارزش داره كه اين پول رو بديم بابت اين لپ تاپ؟؟ چون تو برندهاي ديگه ميشه يه لپ تاپ عالي خريد. برتري اپل به بقيه برندها چيه؟؟ از نظر سرعت و اينا هم كه عاليه درسته؟!‌ ممنونم

راضی هستم با دل و جون. صد در صد ارزش داره. جدا از بحث زیبایی منحصر به فرد و کلاس و کیفیت بالای قطعات و ... نکته ای که این وسط تقریبا هیچ وقت به نظر نیومده سیستم عامل مکه. الان سیستم عامل مک با قیمت حدود یک دهم ویندوز داره ارائه می شه. به خودی خود از ویندوز برتره، گستره ی وسیع نرم افزار های ویندوز که توسط Third party ها ساخته شده یه کم از مک جلو میندازش. حالا نگیم 300 دلار ویندوز 7، 230 دلار حداقل ارزش سیستم عامل مکه که با توجه به نداشتن سریال و رجیستر کردن و قابلیت نصب فقط بر روی سخت افزار اپل، 200 دلار از این قیمت فقط یک بار از مشتری وقت خرید لپ تاپ یا دسکتاپ اپل گرفته می شه، تاکید می کنم فقط یک بار، و از این به بعد مشتری واسه خرید سیستم عامل جدید مک فقط 30 دلار هزینه می کنه (که با توجه به افت ارزش 10 برابری پول ما نسبت به دلار، یک فرد امریکایی واسه خرید سیستم عامل مک فقط 3 هزار تومان به پول ما می پزذازه)
200 دلار هزینه ی سیستم عامل، 200 دلار هزینه ی بدنه ی آلومینیومی، 200 دلار هم بابت برند معتبر اپل. حالا حساب کن که با در نظر داشتن اون نکاتی که در اول صحبت گفتم آیا واسه خرید یک لپ تاپ از مارک اپل، هزینه ی بیشتری نسبت به بقیه ی برندها به استثنای سونی پرداخت می کنیم یا نه

mrmostafa
18-10-2011, 19:38
راضی هستم با دل و جون. صد در صد ارزش داره. جدا از بحث زیبایی منحصر به فرد و کلاس و کیفیت بالای قطعات و ... نکته ای که این وسط تقریبا هیچ وقت به نظر نیومده سیستم عامل مکه. الان سیستم عامل مک با قیمت حدود یک دهم ویندوز داره ارائه می شه. به خودی خود از ویندوز برتره، گستره ی وسیع نرم افزار های ویندوز که توسط Third party ها ساخته شده یه کم از مک جلو میندازش. حالا نگیم 300 دلار ویندوز 7، 230 دلار حداقل ارزش سیستم عامل مکه که با توجه به نداشتن سریال و رجیستر کردن و قابلیت نصب فقط بر روی سخت افزار اپل، 200 دلار از این قیمت فقط یک بار از مشتری وقت خرید لپ تاپ یا دسکتاپ اپل گرفته می شه، تاکید می کنم فقط یک بار، و از این به بعد مشتری واسه خرید سیستم عامل جدید مک فقط 30 دلار هزینه می کنه (که با توجه به افت ارزش 10 برابری پول ما نسبت به دلار، یک فرد امریکایی واسه خرید سیستم عامل مک فقط 3 هزار تومان به پول ما می پزذازه)
200 دلار هزینه ی سیستم عامل، 200 دلار هزینه ی بدنه ی آلومینیومی، 200 دلار هم بابت برند معتبر اپل. حالا حساب کن که با در نظر داشتن اون نکاتی که در اول صحبت گفتم آیا واسه خرید یک لپ تاپ از مارک اپل، هزینه ی بیشتری نسبت به بقیه ی برندها به استثنای سونی پرداخت می کنیم یا نه

ممنونم. پس با این حساب من یه core i5 بگیرم در حد core i7 برندهای دیگه هست؟؟؟ البته این 723 خیلی خوبه فقط پولش رو ندارم فعلا :13: ولی غیر از این هم بقیه قیمت پائین تر ها مشخصاتشون پائینه.
من با سیستم مکینتاش تا به حال کار نکردم و بلد نیستم و کاراییش چطوره؟؟ البته چون تو ایارن همه جا ویندوز استفاده میکنن نمیدونم به درد بخوره یا نه. مک محیطش مثل ویندوز گرافیکیه؟؟ و چه کارایی داره و با مک کار کنیم مشکلی در چیزای دیگه به وجود نمیاد؟؟؟ یه بار خوندم یه فایلی در مک انجام بدی جایی ببری اجرا نمیشه باید داخل ویندوز ببری تبدیلش کنی همچین چیزی؟!!!

SaeedEminem2
18-10-2011, 22:18
آقا خیلی ممنون از راهنماییت..احتمالا بعد از خرید بازم مزاحم خواهم شد!!

مراحمی عزیز

من ساکن اراکم و اینجا یه فروشگاه نسبتا معتبر هست که از پایتخت جنس میارن و می گن که قیمت با اونجا یکیه...به نظرتون از همین جا بخرم یا برم تهران؟کسی قیمت جدید از MC725 داره؟به من گفتن 3280...گرون نیست؟

ببین الان مثلا 723 رو می گن 2800، اما می شه چونه زد و تا 2600 آوردش پایین. اگه اونجا هم لاقل 150 بهت تخفیف بده آره قیمت رو خوب گفته

SaeedEminem2
18-10-2011, 22:35
ممنونم. پس با این حساب من یه core i5 بگیرم در حد core i7 برندهای دیگه هست؟؟؟ البته این 723 خیلی خوبه فقط پولش رو ندارم فعلا :13: ولی غیر از این هم بقیه قیمت پائین تر ها مشخصاتشون پائینه.
من با سیستم مکینتاش تا به حال کار نکردم و بلد نیستم و کاراییش چطوره؟؟ البته چون تو ایران همه جا ویندوز استفاده میکنن نمیدونم به درد بخوره یا نه. مک محیطش مثل ویندوز گرافیکیه؟؟ و چه کارایی داره و با مک کار کنیم مشکلی در چیزای دیگه به وجود نمیاد؟؟؟ یه بار خوندم یه فایلی در مک انجام بدی جایی ببری اجرا نمیشه باید داخل ویندوز ببری تبدیلش کنی همچین چیزی؟!!!

نه نه اصلا. چون قطعات و سیستم عاملش خیلی خوب باهم مچ شدن و سیستم عاملش خیلی سبکه، حدود 5 تا 10 درصد کم تر از ویندوز سیستم رو درگیر می کنه. وگرنه سی پی یو همه جا یکیه و رو هر سیستمی باشه حالا بسته به بقیه ی سخت افزار مثل رم، تقریبا یک باز دهی داره. البته رو کامپیوتر خونه کور آی 5 دارم انصافا خیلی قویه و از همه نظر راضی کننده ست
دقیقا 723 یه سر و گردن از بقیه بالا تره و اگه واسه بازی هم می خوای حتما باید 723 بگیری چون بقیه با اینکه خیلی از بازی ها رو به خوبی اجرا می کنن اما کلا به عنوان یک کنسول بازی ساخته نشدن
مطمئن باش از همون دقیقه ی اول به راحتی و بی مشکل باهاش کار می کنی و از زیباییش غافل گیر می شی. اتفاقا الان هم کاربر مک هم سایت های ایرانی واسه پشتیبانی و نرم افزار مک خیلی زیاد شدن و با توجه به عمر تقریبا 2 ساله ی مک تو ایران رشد و گستردگی قابل توجهی داشتن. به طوری که همین الان هرچی از مک بخوای، در هر ضمینه ای، دیگه هیچ نیازی نیست که تو سایت های خارجی بگردی
به غیر از فایل های صوتی تصویری و عکس و متن و پی دی اف، بقیه ی فایل های مک و ویندوز هیچ کدوم، مثل تمامی نرم افزارها در هم دیگه کار نمی کنن. یعنی نرم افزار مک فقط تو مک کار می کنه و نرم افزار های ویندوزی که پسوند exe دارن تو مک کار نمی کنن. اما نه هیچ مشکلی از نظر تداخل با ویندوز نداره

aminpirlo
19-10-2011, 01:17
سلام به دوستان ..اینرو بگم که با بهنویس مینویسم پس اگه غلط املایی داشتم عذر می‌خوام ! مدتی‌ هست که به فکر خریدن لپ‌تاپ اپل افتادم راستش چیز زیادی ازش نمیدونم سوالای زیادی تو ذهنم هست که اگر کمک کنید ممنون میشم ...
اول بگم تقریبا ۶ سال پیش بود که یک لپتاپ اچ‌ پی‌ خریدم که واقعا همیشه کارمو راه اندختو بسیار راضی‌ بودم از خریدش ... اما مدتیه که اون کارأیی قدیم رو نداره برای وین۷ خیلی‌ کند کار می‌کنه و مشکلاتی از این قبیل و این رو هم اضافه کنم که پی‌ سی‌ رو هم که داشتم الان به مشکل خورده و این لپتپی که می‌خوام بخرم باید جور هر دوی این ها‌رو بکشه .. به نظرتون یک لپتاپ اپل میتون بیش از ۱۲ ساعت در روز روشن بمونه و مشکلی‌ براش ایجاد نشه ؟
دقیقا قیمت لپ‌تاپ‌های اپل به چه علت بالا هست؟ (با توجه به قیمت برندهأی مثل اچ‌ پی‌ ، دل‌ و غیره ؟)
سیستم عاملی رو که روی اپل نصب هست شنیدم خاصه آیا مشکلی‌ با نرم‌افزار‌های عادی مثل ویدئو کانورتر و غیره نداره ؟
بهترین مدلش برای بازی‌های سنگین برنامهی‌ سنگین و استفاده طولانی‌ چی‌ هستش ؟ که واقعا نسبت به دیگر برندها برتری داشته باشه
یه‌چیزی باشه که همه کار بتونه انجام بده !
(عذر می‌خوام از اینکه طولانی‌ شد / پیشاپیش سپاس از جوابتون )

mrmostafa
19-10-2011, 08:17
نه نه اصلا. چون قطعات و سیستم عاملش خیلی خوب باهم مچ شدن و سیستم عاملش خیلی سبکه، حدود 5 تا 10 درصد کم تر از ویندوز سیستم رو درگیر می کنه. وگرنه سی پی یو همه جا یکیه و رو هر سیستمی باشه حالا بسته به بقیه ی سخت افزار مثل رم، تقریبا یک باز دهی داره. البته رو کامپیوتر خونه کور آی 5 دارم انصافا خیلی قویه و از همه نظر راضی کننده ست
دقیقا 723 یه سر و گردن از بقیه بالا تره و اگه واسه بازی هم می خوای حتما باید 723 بگیری چون بقیه با اینکه خیلی از بازی ها رو به خوبی اجرا می کنن اما کلا به عنوان یک کنسول بازی ساخته نشدن
مطمئن باش از همون دقیقه ی اول به راحتی و بی مشکل باهاش کار می کنی و از زیباییش غافل گیر می شی. اتفاقا الان هم کاربر مک هم سایت های ایرانی واسه پشتیبانی و نرم افزار مک خیلی زیاد شدن و با توجه به عمر تقریبا 2 ساله ی مک تو ایران رشد و گستردگی قابل توجهی داشتن. به طوری که همین الان هرچی از مک بخوای، در هر ضمینه ای، دیگه هیچ نیازی نیست که تو سایت های خارجی بگردی
به غیر از فایل های صوتی تصویری و عکس و متن و پی دی اف، بقیه ی فایل های مک و ویندوز هیچ کدوم، مثل تمامی نرم افزارها در هم دیگه کار نمی کنن. یعنی نرم افزار مک فقط تو مک کار می کنه و نرم افزار های ویندوزی که پسوند exe دارن تو مک کار نمی کنن. اما نه هیچ مشکلی از نظر تداخل با ویندوز نداره

سعيد جان واقعا از راهنماييهات ممنونم. اين مطلب رو تو توضيحات چرا اپل بخريم سايت مك هلپ زده بود براي همين گفتم :‌ 7) سرعت و كارآيي بسيار بالاتر نسبت به كانفيگ معادل در ساير برندها. يعني به جرات مي تونم بگم مك بوك با پردازنده Core 2 Duo از نظر سرعتي راحت مي تونه با Core i3 ر ساير برندها رقابت كنه. در مورد كارت گرافيكشم همين نسبت تا حدي صادق هستش
راستي من كه ميخوام به عنوان كامپيوتر خانگي استفاده كنم و سيستم رو جمع كنم فضا هم باز بشه اپل جواب ميده؟؟ مثلا صبح تا شب روشن باشه يا اينكه 2 روز روشن بمونه مشكلي نداره؟؟؟ داغ نميكنه؟؟ البته من از ميز مخصوص لپ تاپ كه فن قوي هم داره استفاده ميكنم. چون من ديدم كساني كه لپ تاپ دارن حتي از كول فن هم استفاده نميكنن لپ تاپشون 24 ساعت روشن هست و چند سال هم داره كار ميكنه مثل دل و اچ پي و غيره. در ضمن لپ تاپ فوجيتسو زيمنس كه در خود آلمان توليد ميشه ولي اپل زده چين ولي كيفيت اپل كلا بهتره ديگه؟!

SaeedEminem2
19-10-2011, 12:44
سلام به دوستان ..اینرو بگم که با بهنویس مینویسم پس اگه غلط املایی داشتم عذر می‌خوام ! مدتی‌ هست که به فکر خریدن لپ‌تاپ اپل افتادم راستش چیز زیادی ازش نمیدونم سوالای زیادی تو ذهنم هست که اگر کمک کنید ممنون میشم ...
اول بگم تقریبا ۶ سال پیش بود که یک لپتاپ اچ‌ پی‌ خریدم که واقعا همیشه کارمو راه اندختو بسیار راضی‌ بودم از خریدش ... اما مدتیه که اون کارأیی قدیم رو نداره برای وین۷ خیلی‌ کند کار می‌کنه و مشکلاتی از این قبیل و این رو هم اضافه کنم که پی‌ سی‌ رو هم که داشتم الان به مشکل خورده و این لپ تاپی که می‌خوام بخرم باید جور هر دوی این ها‌رو بکشه .. به نظرتون یک لپتاپ اپل میتون بیش از ۱۲ ساعت در روز روشن بمونه و مشکلی‌ براش ایجاد نشه ؟
دقیقا قیمت لپ‌تاپ‌های اپل به چه علت بالا هست؟ (با توجه به قیمت برندهأی مثل اچ‌ پی‌ ، دل‌ و غیره ؟)
سیستم عاملی رو که روی اپل نصب هست شنیدم خاصه آیا مشکلی‌ با نرم‌افزار‌های عادی مثل ویدئو کانورتر و غیره نداره ؟
بهترین مدلش برای بازی‌های سنگین برنامهی‌ سنگین و استفاده طولانی‌ چی‌ هستش ؟ که واقعا نسبت به دیگر برندها برتری داشته باشه
یه‌چیزی باشه که همه کار بتونه انجام بده !
(عذر می‌خوام از اینکه طولانی‌ شد / پیشاپیش سپاس از جوابتون )

سلام
در مورد کار طولانی بله چرا نتونه؟ فقط از نظر دما باید ازش مراقبت کرد. مثلا جلوی خروج هواش گرفته نشه و اگه یه کول پد داشته باشه که چه بهتر. تازه 12 ساعت که همش کار سنگین نیست، واسه کارهای روز مره 24 ساعته هم روشن باشه مشکلی نداره. در مورد علت بالا بودن قیمت همین صفحه ی قبل توضیح دادم. در مورد سیستم عامل، نرم افزارهای خودش رو داره و نرم افزار های ویندوز رو مک نصب نمی شه. اما می شه هم زمان ویندوز هم داشت.
بهترین مدل 723 ست که حدود 2600 قیمت داره

SaeedEminem2
19-10-2011, 12:54
سعيد جان واقعا از راهنماييهات ممنونم. اين مطلب رو تو توضيحات چرا اپل بخريم سايت مك هلپ زده بود براي همين گفتم :‌ 7) سرعت و كارآيي بسيار بالاتر نسبت به كانفيگ معادل در ساير برندها. يعني به جرات مي تونم بگم مك بوك با پردازنده Core 2 Duo از نظر سرعتي راحت مي تونه با Core i3 ر ساير برندها رقابت كنه. در مورد كارت گرافيكشم همين نسبت تا حدي صادق هستش
راستي من كه ميخوام به عنوان كامپيوتر خانگي استفاده كنم و سيستم رو جمع كنم فضا هم باز بشه اپل جواب ميده؟؟ مثلا صبح تا شب روشن باشه يا اينكه 2 روز روشن بمونه مشكلي نداره؟؟؟ داغ نميكنه؟؟ البته من از ميز مخصوص لپ تاپ كه فن قوي هم داره استفاده ميكنم. چون من ديدم كساني كه لپ تاپ دارن حتي از كول فن هم استفاده نميكنن لپ تاپشون 24 ساعت روشن هست و چند سال هم داره كار ميكنه مثل دل و اچ پي و غيره. در ضمن لپ تاپ فوجيتسو زيمنس كه در خود آلمان توليد ميشه ولي اپل زده چين ولي كيفيت اپل كلا بهتره ديگه؟!

بله نسبت به بقیه برتری داره اما نمی شه کور آی 5 رو با 7 یکی دونست. حالا درسته هنوز تعداد برنامه هایی که با سی پی یو 8 هسته ای سازگار باشن کمه اما خب به زودی این 2 برابر بودن تعداد هسته ها خودشو نشون می ده
من خودم تا 10 ساعت کار سنگین رو بی مشکل انجام دادم. اگه از کول پد و میز مخصوص استفاده کنی که عالی می شه دیگه. لپ تاپ اپل در چین سر هم بندی می شه. یعنی فقط از کارگر چینی استفاده می شه که قطعات رو اسمبل کنه و ببنده بده بیرون. وقتی حتی اون اپلی که تو خود امریکا استفاده می شه اسمل چینه یعنی می شه بهش اعتماد کردو خودم خواستم هاردشو اس اس دی کنم پشتش رو باز کردم و هارد رو در آوردم، از تمیزی و کیفیت واقعا بالای قطعاتش کف کردم

mrmostafa
19-10-2011, 14:14
بله نسبت به بقیه برتری داره اما نمی شه کور آی 5 رو با 7 یکی دونست. حالا درسته هنوز تعداد برنامه هایی که با سی پی یو 8 هسته ای سازگار باشن کمه اما خب به زودی این 2 برابر بودن تعداد هسته ها خودشو نشون می ده
من خودم تا 10 ساعت کار سنگین رو بی مشکل انجام دادم. اگه از کول پد و میز مخصوص استفاده کنی که عالی می شه دیگه. لپ تاپ اپل در چین سر هم بندی می شه. یعنی فقط از کارگر چینی استفاده می شه که قطعات رو اسمبل کنه و ببنده بده بیرون. وقتی حتی اون اپلی که تو خود امریکا استفاده می شه اسمل چینه یعنی می شه بهش اعتماد کردو خودم خواستم هاردشو اس اس دی کنم پشتش رو باز کردم و هارد رو در آوردم، از تمیزی و کیفیت واقعا بالای قطعاتش کف کردم

ممنونم. راستي اين مدل 724 هرتزش از 723 بالاتره نزديك 5 هرتز تفاوتش خيلي هست يا آنچنان نيست؟؟
الان لپ تاپ هايي كه مانيتورش اينچ كمتري داره گرون تر هستش چطور اپل بر عكس هست و لپ تاپ 13 اينچ همين مدل 724 ارزان تر از 723 كه 15 اينچ هست هستش و اينكه مدل 17 اينچش بالاي 3 ميليون هست و گرونتر هست.
شما مدل 723 رو داري چرا هاردت رو عوض كردي يعني هارد دور بالا انداختي؟؟ يعني سرعتش اينقدر كمه؟؟ بعد به راحتي ميشه هاردش رو عوض كرد؟؟؟ هاردش مخصوص هست يا يه مدلي كه تو بازار ميشه به راحتي گير بياري؟؟ در كل در اپل هارد و رم رو ميشه عوض كرد؟!
راستي اين مدل 723 براي چه سالي هست و 2011 نداره؟؟؟
اپل Sandy Bridge نداره؟؟؟ الان لپ تاپ هاي سال 2011 همه داره و ديگه نه داغ ميكنه هم مصرف باطري پائين تر اومده.
سپاسگزارم

SaeedEminem2
19-10-2011, 20:08
ممنونم. راستي اين مدل 724 هرتزش از 723 بالاتره نزديك 5 هرتز تفاوتش خيلي هست يا آنچنان نيست؟؟
الان لپ تاپ هايي كه مانيتورش اينچ كمتري داره گرون تر هستش چطور اپل بر عكس هست و لپ تاپ 13 اينچ همين مدل 724 ارزان تر از 723 كه 15 اينچ هست هستش و اينكه مدل 17 اينچش بالاي 3 ميليون هست و گرونتر هست.
شما مدل 723 رو داري چرا هاردت رو عوض كردي يعني هارد دور بالا انداختي؟؟ يعني سرعتش اينقدر كمه؟؟ بعد به راحتي ميشه هاردش رو عوض كرد؟؟؟ هاردش مخصوص هست يا يه مدلي كه تو بازار ميشه به راحتي گير بياري؟؟ در كل در اپل هارد و رم رو ميشه عوض كرد؟!
راستي اين مدل 723 براي چه سالي هست و 2011 نداره؟؟؟
اپل Sandy Bridge نداره؟؟؟ الان لپ تاپ هاي سال 2011 همه داره و ديگه نه داغ ميكنه هم مصرف باطري پائين تر اومده.
سپاسگزارم

فکر کنم سی پی یو 724 4 هسته ای و 723 8 هسته ایه. فکر نمی کنم 13 گرون تر باشه. چون مثلا همین 13 های اپل کارت گرافیک جدا ندارن چون از نظر جا محدودیت دارن. یا مثلا 13 های اپل فقط یک فن دارن و حتی فکر کنم اسپیکر ندارن باز هم به خاطر همین محدودیت فضا
خواستم عوض کنم اما نکردم. هاردهای جدید به اسم اس اس دی تا 550 مگا بایت در ثانیه رید و رایت دارن در حالی که هاردهای فعلی فکر نمی کنم از 80 مگ بالاتر برن اما خب قیمت هاردهای اس اس دی وحشتناک بالاست. مثلا 128 گیگش 360 تومان قیمتشه. تازه الن نسبتا ارزون شده وگرنه 2 سال پیش با 60 تومان می دادی یه هارد 600 گیگ معمولی، ولی واسه اس اس دی باید 600 تومان می دادی واسه یه هارد 60 گیگ. هاردش از چیزی که انتظار داشتم راحت تر در اومد. فکر کنم همه ی هاردهای لپ تاپ در این رنج بهش می خوره. مگر اینکه اون هارد قدیمی باشه چون اپل همیشه از جدید ترین تکنولوژی استفاده می کنه. بله هارد و رم رو می شه ارتقاء داد باتری هم که در صورت 1000 بار خالی و شارژ شدن باید عوض شه. 723 خودش 2011 ه. تمام مدل های 2011 اپل سندی بریج هستن. داغ شدنش طبیعیه و از نظر دما نمی تونی بهش آسیب بزنی چون اگه به مرز خطر برسه خودش خاموش می شه، اما بله سی پی یو سندی بریج باعث کاهش مصرف باتری شده
any time

kollack
19-10-2011, 20:53
درسته apple کیفیت ساخت تصویر خوبی داره و داغ هم نمیشه ولی دیگه best choice asus

mrmostafa
19-10-2011, 22:09
فکر کنم سی پی یو 724 4 هسته ای و 723 8 هسته ایه. فکر نمی کنم 13 گرون تر باشه. چون مثلا همین 13 های اپل کارت گرافیک جدا ندارن چون از نظر جا محدودیت دارن. یا مثلا 13 های اپل فقط یک فن دارن و حتی فکر کنم اسپیکر ندارن باز هم به خاطر همین محدودیت فضا
خواستم عوض کنم اما نکردم. هاردهای جدید به اسم اس اس دی تا 550 مگا بایت در ثانیه رید و رایت دارن در حالی که هاردهای فعلی فکر نمی کنم از 80 مگ بالاتر برن اما خب قیمت هاردهای اس اس دی وحشتناک بالاست. مثلا 128 گیگش 360 تومان قیمتشه. تازه الن نسبتا ارزون شده وگرنه 2 سال پیش با 60 تومان می دادی یه هارد 600 گیگ معمولی، ولی واسه اس اس دی باید 600 تومان می دادی واسه یه هارد 60 گیگ. هاردش از چیزی که انتظار داشتم راحت تر در اومد. فکر کنم همه ی هاردهای لپ تاپ در این رنج بهش می خوره. مگر اینکه اون هارد قدیمی باشه چون اپل همیشه از جدید ترین تکنولوژی استفاده می کنه. بله هارد و رم رو می شه ارتقاء داد باتری هم که در صورت 1000 بار خالی و شارژ شدن باید عوض شه. 723 خودش 2011 ه. تمام مدل های 2011 اپل سندی بریج هستن. داغ شدنش طبیعیه و از نظر دما نمی تونی بهش آسیب بزنی چون اگه به مرز خطر برسه خودش خاموش می شه، اما بله سی پی یو سندی بریج باعث کاهش مصرف باتری شده
any time

سعیید جان از تمام اطلاعات مفیدت ممنونم. راستی این که هر 2 تا core i7 هستن از کجا باید فهمید که کدوم 4 هسته ای هستن و کدوم 8 هسته ای؟؟؟ با سپاس

SaeedEminem2
19-10-2011, 23:07
درسته apple کیفیت ساخت تصویر خوبی داره و داغ هم نمیشه ولی دیگه best choice asus

اکثریت اپل رو واسه عشقشون می خرن ولی کسی از روی عشق و علاقه نمی ره ایسوس بخره

سعیید جان از تمام اطلاعات مفیدت ممنونم. راستی این که هر 2 تا core i7 هستن از کجا باید فهمید که کدوم 4 هسته ای هستن و کدوم 8 هسته ای؟؟؟ با سپاس

مدل های 13 هردو 4 هسته ای و مدل های 15 و 17 همه 8 هسته ای هستن
توضیحات کامل تر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

0oo501oo0
19-10-2011, 23:46
آقا یه سوال...مک هم مثل ویندوز آپدیت می خواد دیگه؟؟مشکلی واسه آپدیتش نیست مثل دادن پول یا چیزیای دیگه؟؟؟حجم آ÷دیتاش چقدره؟با توجه به سرعت adsl ایران میشه آپدیت کرد؟

rave-87
19-10-2011, 23:52

724 ، 4 تا هستۀ مجازی داره
723 ، 8 تا هستۀ مجازی
نکتۀ اصلی اینه که 724 ، 2 تا هستۀ واقعی داره ولی 723 ، 4 تا هستۀ واقعی داره
723 کاملاً قویتر از 724 هستش

برای اینکه اطلاعات درستی بدست بیاری از مقایسشون ، لینک زیر رو ببین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کد cpu مدل 723 ، 2720 هستش (سمت راستیه)
کد cpu مدل 724 ، 2620 هستش ( سمت چپی)

j_gh1990
20-10-2011, 00:49
سلام به تمام بچه های گل

j_gh1990
20-10-2011, 01:09
سلام به دوستان عزیز
من می خوام یک لپ تاپ ایل مدل mc 700 بگیرم.مدل های بالا تر بخاطر قیمت زیادشون نمی تونم بخرم.
کار با نرم افزار های فتوشاپ ،اتوکد و کارل تقریبا زیاد انجام میدم.
حالا می خواستم از نظر دوستان استفاده کنم که بنظر شما و نسبت به کارهای که انجام میدم برای خرید این لپ تاپ اقدام کنم یا خیر ؟
البته تا هفته پیش داشتم با یه hp dv4 1105 سروکله می زدم که فروختمش.
ممنون می شم اگه دوستان کمکم کنند برای انتخاب بهتر.
با تشکر

SaeedEminem2
20-10-2011, 21:05
آقا یه سوال...مک هم مثل ویندوز آپدیت می خواد دیگه؟؟مشکلی واسه آپدیتش نیست مثل دادن پول یا چیزیای دیگه؟؟؟حجم آ÷دیتاش چقدره؟با توجه به سرعت adsl ایران میشه آپدیت کرد؟

سلام آپدیت می خواد خیلی زود به زود
پولی نیست اما حجمش معمولا بین 300 تا 500 مگه که بهتره از خود سایت گرفته شه تا هم سریع تر دانلود بشه هم دفعات بعدی هم قابل استفاده باشه

سلام به تمام بچه های گل

سلام خوش آمدی

سلام به دوستان عزیز
من می خوام یک لپ تاپ ایل مدل mc 700 بگیرم.مدل های بالا تر بخاطر قیمت زیادشون نمی تونم بخرم.
کار با نرم افزار های فتوشاپ ،اتوکد و کارل تقریبا زیاد انجام میدم.
حالا می خواستم از نظر دوستان استفاده کنم که بنظر شما و نسبت به کارهای که انجام میدم برای خرید این لپ تاپ اقدام کنم یا خیر ؟
البته تا هفته پیش داشتم با یه hp dv4 1105 سروکله می زدم که فروختمش.
ممنون می شم اگه دوستان کمکم کنند برای انتخاب بهتر.
با تشکر

بله همون 700 تمام کارهای شمارو به راحتی انجام می ده

j_gh1990
20-10-2011, 21:31
[SaeedEminem2] تشکر از راهنمای شما.
پس برای این کارا مشکلی نداره؟
درکل mc 700 چطوره من خیلی مشتاق هستم که با مک کار کنم.ولی خوب زیاد نمی تونم هزینه کنم.
گرافیکش تا چند share میشه؟
رم و هارد قابل ارتقاع هست؟

SaeedEminem2
21-10-2011, 05:35
[SaeedEminem2] تشکر از راهنمای شما.
پس برای این کارا مشکلی نداره؟
درکل mc 700 چطوره من خیلی مشتاق هستم که با مک کار کنم.ولی خوب زیاد نمی تونم هزینه کنم.
گرافیکش تا چند share میشه؟
رم و هارد قابل ارتقاع هست؟

مدل خوبیه چند نفر اینجا گرفتن راضی بودن
یه مدل بالاترش 200 تومان گرون تره
گرافیکش تا جایی که رم در دسترس باشه شیر می کنه البته بسته به نیاز
بله رم و هارد قابل ارتقاست اما اگه به این فکری همون 200 اضافه رو بذار روش و 724 بگیر که هم هاردش بیشتره هم سی پی یوش قوی تره (البته سی پی یو 700 هم فوق العاده ست)

Nocturne
21-10-2011, 12:19
سلام. برای داشتن یه مک بوک ایر حداقل چقدر باید پول داد؟ (و مدل چه سالی میشه)

j_gh1990
21-10-2011, 12:20
رم و هارد زیاد برام مهم نیست من گرافیکش برام مهم هست که هر دوشون یکی هست.
یه جا دیدم که برای گرافیکMC700 زده بود که 384 mb و تاshare 2GB می کنه . این صحت داره یا اونجا اشتباه نوشته بوده؟

SaeedEminem2
22-10-2011, 23:43
سلام. برای داشتن یه مک بوک ایر حداقل چقدر باید پول داد؟ (و مدل چه سالی میشه)

سلام
یه سری پارسال اواخر 2010 اومد که فکر کنم کمترین قیمتش 1300 باشه

رم و هارد زیاد برام مهم نیست من گرافیکش برام مهم هست که هر دوشون یکی هست.
یه جا دیدم که برای گرافیکMC700 زده بود که 384 mb و تاshare 2GB می کنه . این صحت داره یا اونجا اشتباه نوشته بوده؟

تا 2 گیگ؟ فکر نمی کنم پردازندش همچین توانی داشته باشه که 2 گیگ رو پردازش کنه. ولی جمعا 1 گیگ رو حتما اجرا می کنه

Nocturne
24-10-2011, 09:38
سلام
یه سری پارسال اواخر 2010 اومد که فکر کنم کمترین قیمتش 1300 باشه

الان مدل 2010 موجوده؟ این قیمت مال 13 اینچه؟ من 11 میخواما
قبل از 2010 دیگه موجود نیست؟

zandor
24-10-2011, 09:56
سلام کسی قیمت md035 رو سراغ داره ؟
اصلا تو بازار هست؟

mrmostafa
24-10-2011, 10:30
سعيد جان من الان زياد نياز مبرم به لپ تاپ ندارم به نظرت صبر كنم تا سال ديگه از مدل جديدا كه با Ivy Bridge هستن بگيرم و تا 2012 چيزي نمونده نهايت تا فروردين يا تابستان 91 اين لپ تاپ ها از برند اپل در بازار تهران هم هستن. كه ديگه اون موقع يع لپ تاپ فوق العاده ميشه.

amir-yeketaz
24-10-2011, 11:37
سلام.
آقا سعید یه سوال خدمتتون داشتم:
توی مدل های سیزده اینچ انتخابی بهتر از 724 هست یا نه؟
کیفیت صفحه نمایش 724 خوبه یا نه؟

mahdi2059
24-10-2011, 14:30
سلام
ممکنه یه مدل پیشنهاد بدین واسه multimedia
من واسم full hd بودن مهمه و سایز هم می خوام 15.4 یا 17 باشه گرچه 17 دیگه وزن سنگینی داره:41:
سوال اینکه چرا توی سایز های 15 به پایین ما full hd نداریم ؟ یعنی واسه سایز کمتر از 15 تعداد پیکسل های ماکزیمم به 1920 نمی تونه برسه ؟
لپ تاپ های full hd هم بالای 3.5 میلیون میشن که دیگه خیلی گرون میشه ....
لطفا پیشنهاد بدید ..

zandor
24-10-2011, 21:41
اینکه چرا نمیزننو نمیدونم ولی سایز پونزده رزولوشن 1680*1050 هم داره ولی بازم فول نیست

amirpar
25-10-2011, 00:40
با سلام خدمت دوستان
من هم دلو به دریا زدم و میخواهم مک بخرم
==============
مهندس برق هستم برنامه های سنگین زیاد نداریم ولی میگن همه چی تو مک پیدا میشه اگه هم نشد xp نصب میکنیم
برام مهمه که لپ تاپ سبک و باطریش دوام بیشتری داشته باشه
===================

یه سوال
دوستم میخواهد مک بوکش را بفروشه مدلشو اینجوری گفت
air e 1.8 cpu
حالا این دقیقا چه مدلی هستش
صفرش چنده و دست دومش را چند میشه خرید
؟

SaeedEminem2
25-10-2011, 05:14
الان مدل 2010 موجوده؟ این قیمت مال 13 اینچه؟ من 11 میخواما
قبل از 2010 دیگه موجود نیست؟

2010 منظورت همونه که آخر سال 2010 اومد؟ از بودن که آره هست
اون قیمت بله مال 11 اینچه. نمی دونم باید بگردی. وقتی مدل جدید میاد فروشنده ها سعی می کنن به سرعت قبلی رو رد کنن بره چون اکثریت مدل جدید می خوان

سلام کسی قیمت md035 رو سراغ داره ؟
اصلا تو بازار هست؟

سلام. فکر کنم حدود 3800 نقش قیمت زده بود

سعيد جان من الان زياد نياز مبرم به لپ تاپ ندارم به نظرت صبر كنم تا سال ديگه از مدل جديدا كه با Ivy Bridge هستن بگيرم و تا 2012 چيزي نمونده نهايت تا فروردين يا تابستان 91 اين لپ تاپ ها از برند اپل در بازار تهران هم هستن. كه ديگه اون موقع يع لپ تاپ فوق العاده ميشه.

اپل معمولا تو اردیبهشت سری جدید پرو رو بیرون می داد حالا این دفعه یه کم زودتر شد. اما در نظر داشته باش هر موقع که بیاد لاقل تا 3 ماه بعدش از نظر قیمت نجومی بالاست و بسته به تقاضا ممکنه بیشتر هم طول بکشه
به نظر من که با این سری کار کردم هیچ کمبودی نداره و اینجوری نیست که بگی صبر کنم تا مدل بعدی بهتر بشه. البته بیشتر بستگی داره چه سایزی بخوای و تا چه حد بخوای هزینه کنی

سلام.
آقا سعید یه سوال خدمتتون داشتم:
توی مدل های سیزده اینچ انتخابی بهتر از 724 هست یا نه؟
کیفیت صفحه نمایش 724 خوبه یا نه؟

سلام. 13 کلا 2 مدل داره که بهترینش همون 724 ه. می شه همون 724 رو بهتر کرد که سفارشی از سایت اپل بخری که خب هزینه اش خیلی می ره بالا. ولی از نظر کیفیت مانیتور دومی نداره شک نکن

سلام
ممکنه یه مدل پیشنهاد بدین واسه multimedia
من واسم full hd بودن مهمه و سایز هم می خوام 15.4 یا 17 باشه گرچه 17 دیگه وزن سنگینی داره:41:
سوال اینکه چرا توی سایز های 15 به پایین ما full hd نداریم ؟ یعنی واسه سایز کمتر از 15 تعداد پیکسل های ماکزیمم به 1920 نمی تونه برسه ؟
لپ تاپ های full hd هم بالای 3.5 میلیون میشن که دیگه خیلی گرون میشه ....
لطفا پیشنهاد بدید ..

سلام. عزیز بستگی داره چقدر بخوای هزینه کنی. اگه بتونی از خود سایت اپل خرید کنی می تونی تا 1680 در 1050 افزایشش بدی ولی از این بالا تر در مدل 15 نداره. اما 17 اینچ فول اچ دیه که خب آره خیلی سنگین و بزرگ و گرونه. در مورد 13 اینچ ها خب از نظر فضای داخلی یه خورده محدودیت وجود داره دیگه
اما واسه اینکه نه سیخ بسوزه نه کباب شما 723 بگیر با همون ریزولوشن عادیش یعنی 1440 در 900. با این لپ تاپ فیلم اچ دی نگاه کنی کیفیتش از فول اچ دی مانیتور های دیگه هم بیشتره

با سلام خدمت دوستان
==============
مهندس برق هستم برنامه های سنگین زیاد نداریم ولی میگن همه چی تو مک پیدا میشه اگه هم نشد xp نصب میکنیم
===================
یه سوال
air e 1.8 cpu
؟

سلام
این جوری نمی شه گفت چه مدلی بوده اما من کلا با خرید جنس دست دوم مخالفم مگر اینکه کلا یه روز کار کرده باشه
و واسه کار شما مدل های 13 پرو از مک بوک ایر بهتره
------------
در انتها حدمت عزیزان عرض کنم که به قیمت هایی که تو سایت ها گذاشتن یا وقت خرید می دن توجه نکنین که از 150 تا 300 تومان با حذف ضمانت می شه آوردش پایین

BursT
25-10-2011, 06:08
آقا سعید لطف می کنی قیمت 724 رو بدی؟

SaeedEminem2
25-10-2011, 07:16
آقا سعید لطف می کنی قیمت 724 رو بدی؟

آره عزیز چرا که نه
قیمتی که تو بازار می گن حدود 1950 تومانه اما با 1800 هم می شه خرید

mrmostafa
25-10-2011, 09:19
اپل معمولا تو اردیبهشت سری جدید پرو رو بیرون می داد حالا این دفعه یه کم زودتر شد. اما در نظر داشته باش هر موقع که بیاد لاقل تا 3 ماه بعدش از نظر قیمت نجومی بالاست و بسته به تقاضا ممکنه بیشتر هم طول بکشه
به نظر من که با این سری کار کردم هیچ کمبودی نداره و اینجوری نیست که بگی صبر کنم تا مدل بعدی بهتر بشه. البته بیشتر بستگی داره چه سایزی بخوای و تا چه حد بخوای هزینه کنی

سعيد جان هزينه اش مهم نيست. چون من ترجيح ميدم لپ تاپ نخرم ولي يه پول درست جمع كنم بزارم كنار يه مدل و برند عالي بخرم كه برام كار كنه و خيالم بابت همه چيش راحت باشه. ممنونم

SaeedEminem2
25-10-2011, 09:47
سعيد جان هزينه اش مهم نيست. چون من ترجيح ميدم لپ تاپ نخرم ولي يه پول درست جمع كنم بزارم كنار يه مدل و برند عالي بخرم كه برام كار كنه و خيالم بابت همه چيش راحت باشه. ممنونم

منم عقیدم اینه که هرچی می خرم حتما باید بهترینشو بخرم
الان اگه بخوای مثلا مدل کاستوم بگیری، با توجه به قیمت خیلی زیادش به صرفه و معقول نیست. چون مثلا سی پی یو خیلی قویه رم رو می شه تا 8 گیگ رسوند کیفیت مانیتور رو بالاتر برد اما مثلا کارت گرافیکش 4 سال دیگه ضعیف می شه و با بقیه ی سیستمت نمی خونه. اما بقیه ی سیستم راحت تا 5 سال عالی کار می کنه. البته به نظر من کلا نباید لپ تاپ رو به عنوان کامپیوتر خونگی در نظر داشت چون با 1 تا 1.5 میلیون می شه یه سیستم فضایی بست ولی لپ تاپ خیلی گرون تر در میاد. اما بازم می گم همون 723 ایده آل ترین مدله که اگه بتونی حدود 350 تومان بدی یه هارد 128 اس اس دی بگیری و هارد خودش رو هم به صورت اکسترنال استفاده کنی عالی می شه. همین الان هم بگیری بهتره چون انقدر زیبایی و تنوع داره که بی نظیره و حتی با یه درصد خیلی کم ممکنه سی پی یو نسل بعدی که گفتی یه جا به مشکل بخوره و فراخوان بدن که باید بفرستی واسه تعویض یا تعمیر
الان آی مک 2011 همچین حالتی داره که البته فکر کنم مشکل از هاردشه
ولی سندی بریج و کلا سری 2011 پرو جواب خودشو پس داده
من 2010 می خواستم بخرم اما گفتن صبر کن و چون سری 2010 از نظر گرافیک جالب نبود خوب شد که صبر کردم (البته از وقتی اومد تا وقتی تونستیم بخریم سر قیمت خیلی اذیت شدیم، با چندتا از بچه های همینجا) اما سری 2011 کمبود و نقصی نداره که بگی صبر کنم تا در سری بعدی بهتر بشه یا ایرادش رفع شه

saeedscorpion
25-10-2011, 10:21
دوستان این
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید وبلاگ من هستش خوشحال میشم با چند نفر به عنوان نویسنده در زمینه اخبار دنیای تکنولوژی و گیم همکاری کنم اگر کسی مایل هست و به وبلاگ نویسی اشنایی داره به من پخ بده.

SaeedEminem2
25-10-2011, 11:29
دوستان این
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید وبلاگ من هستش خوشحال میشم با چند نفر به عنوان نویسنده در زمینه اخبار دنیای تکنولوژی و گیم همکاری کنم اگر کسی مایل هست و به وبلاگ نویسی اشنایی داره به من پخ بده.

این مدل پست دادن ها اینجا ممنوعه و به شدت برخورد می کنن
تا بن نشدی پستت رو ویرایش کن و هرچی نوشتی کلا تغییر بده

SaeedEminem2
25-10-2011, 12:15
بکس بلاخره یه آپپدیت جدید اومد
اگه 10.7.1 رو نگرفتین اشکالی نداره با همین مستقیم به 10.7.2 آپ می شین
این فایل کامبو بود ولی اگه 10.7.1 رو دارین از خود سایت می تونین آپدیت تکی رو با حدود 50 مگ حجم کمتر بگیرین
من اینو ترجیح می دم چون دفعات بعدی فقط همین یکی رو نصب می کنیم و دیگه لازم نیست اول 10.7.1 رو بنصبیم. امیدوارم با این آپدیت لاین به یه ثبات قابل قبول برسه

mrmostafa
25-10-2011, 12:50
منم عقیدم اینه که هرچی می خرم حتما باید بهترینشو بخرم
الان اگه بخوای مثلا مدل کاستوم بگیری، با توجه به قیمت خیلی زیادش به صرفه و معقول نیست. چون مثلا سی پی یو خیلی قویه رم رو می شه تا 8 گیگ رسوند کیفیت مانیتور رو بالاتر برد اما مثلا کارت گرافیکش 4 سال دیگه ضعیف می شه و با بقیه ی سیستمت نمی خونه. اما بقیه ی سیستم راحت تا 5 سال عالی کار می کنه. البته به نظر من کلا نباید لپ تاپ رو به عنوان کامپیوتر خونگی در نظر داشت چون با 1 تا 1.5 میلیون می شه یه سیستم فضایی بست ولی لپ تاپ خیلی گرون تر در میاد. اما بازم می گم همون 723 ایده آل ترین مدله که اگه بتونی حدود 350 تومان بدی یه هارد 128 اس اس دی بگیری و هارد خودش رو هم به صورت اکسترنال استفاده کنی عالی می شه. همین الان هم بگیری بهتره چون انقدر زیبایی و تنوع داره که بی نظیره و حتی با یه درصد خیلی کم ممکنه سی پی یو نسل بعدی که گفتی یه جا به مشکل بخوره و فراخوان بدن که باید بفرستی واسه تعویض یا تعمیر
الان آی مک 2011 همچین حالتی داره که البته فکر کنم مشکل از هاردشه
ولی سندی بریج و کلا سری 2011 پرو جواب خودشو پس داده
من 2010 می خواستم بخرم اما گفتن صبر کن و چون سری 2010 از نظر گرافیک جالب نبود خوب شد که صبر کردم (البته از وقتی اومد تا وقتی تونستیم بخریم سر قیمت خیلی اذیت شدیم، با چندتا از بچه های همینجا) اما سری 2011 کمبود و نقصی نداره که بگی صبر کنم تا در سری بعدی بهتر بشه یا ایرادش رفع شه

سعيد جان من همين 723 هم بخرم كارت گرافيكش جواب ميده تا جايي كه ديگه تكنولوژي تصوير هم عوض بشه وگرنه من كار خاصي نميكنم. در مورد پي سي هم من ميخوام راحت بشينم كار انجام بدم و پي سي حتما بايد روي ميز باشي و واقعا اذيت ميكنه. من با كامپيوتر كار روزمره انجام ميدم كه بيشترش اينترنت هست و نيازي به پي سي ندارم ديگه پي سي فضايي براي كسي كه كارش برنامه نويسي يا گرافيك و مونتاژ هست به دردش ميخوره نه من. من ميخوام بعدا دوره هاي ماكروسافت رو برم شايد اون موقع به دردم بخوره. در كل از پي سي خسته شدم ديگه ضمن اينكه تو اخبار روز فناوري مانند سايت نارنجي ميخوندم نوشته بود ديگه نسل پي سي و لپ تاپ ها داره ميره كنار. تازه لپ تاپ هم زده بود نميدونم قراره چي جايگزينش بشه مگه؟؟؟ تپلت؟؟؟ تپلت كارايي لپ تاپ رو نداره ضمن اينكه سيستم عامل ندارن همش آندرويد هستش. الان پي سي هاي All in One الان جايگزين پي سي ها داره ميشه.

SaeedEminem2
25-10-2011, 13:14
آره کارت گرافیکش عالیه. بهترین نیست اما وقتی همه ی بازی های گرافیک بالا رو با حداکثر تنظیمات اجرا می کنه یعنی عالیه و چیزی کم نداره
اتفاقا منم پشت میز نمی شینم و موسم سیمش بلنده کیبردمم بی سیمه و همیشه رو زمین با 2.5 متر فاصله می شینم
شبکه ی مایکروسافت؟ خیلی خوبه منم رفتم. یادش بخیر دوران خوبی بود ولی درساش خوندنی زیاد داره
یهو که تبلت نمی تونه جایگزین پی سی یا لپ تاپ بشه. هنوز نه کارت گرافیک دارن نه سوپر درایو دارن نه به قول تو سیستم عامل داره. هنوز هیچی نداره قیمتش این همه زیاده بخواد تا این حد کامل بشه چی می شه. البته فکر کنم ویندوز 8 مخصوص تبلت هم هست. آل این وان هم خیلی گرونه و قابلیت ارتقا هم نداره. پس پی سی به این زودی تکون نمی خوره
اما آره همون 723 رو بگیر مطمئن باش راضیت می کنه

mrmostafa
25-10-2011, 14:07
آره کارت گرافیکش عالیه. بهترین نیست اما وقتی همه ی بازی های گرافیک بالا رو با حداکثر تنظیمات اجرا می کنه یعنی عالیه و چیزی کم نداره
اتفاقا منم پشت میز نمی شینم و موسم سیمش بلنده کیبردمم بی سیمه و همیشه رو زمین با 2.5 متر فاصله می شینم
شبکه ی مایکروسافت؟ خیلی خوبه منم رفتم. یادش بخیر دوران خوبی بود ولی درساش خوندنی زیاد داره
یهو که تبلت نمی تونه جایگزین پی سی یا لپ تاپ بشه. هنوز نه کارت گرافیک دارن نه سوپر درایو دارن نه به قول تو سیستم عامل داره. هنوز هیچی نداره قیمتش این همه زیاده بخواد تا این حد کامل بشه چی می شه. البته فکر کنم ویندوز 8 مخصوص تبلت هم هست. آل این وان هم خیلی گرونه و قابلیت ارتقا هم نداره. پس پی سی به این زودی تکون نمی خوره
اما آره همون 723 رو بگیر مطمئن باش راضیت می کنه

سعيد جان تو فاصله 2.5 متر چطوري مانيتور رو ميبيني؟؟؟ مگه چند اينچه؟؟:5: الان يه كيبورد و موس وايرلس خوب با برد خوب و بدون وقفه اينا چي خوبه و چه قيمتي هست؟؟؟
راستي اين موس Logitech M525 تو بازار هستش؟؟ تو نارنجي ديدم زده تا 3 سال باطري نميخواد. با پي سي بخوايم كار كنيم بايد يه ال سي دي بزرگ بگيريم وصل كنيم به كيس با كيبورد و موس وايرلس كار كنيم:31:

amirpar
25-10-2011, 14:10
با سلام خدمت دوستان
==============
===================

یه سوال
air e 1.8 cpu
؟

پرسیدم مشخصاتش اینه
13 اینچ
سی پی یو cor to dou
هارد 128

amirpar
25-10-2011, 14:33
دوستان ارزانترین مک بوک ایر مدل 13 اینچی چنده ؟ و چی هستش؟

SaeedEminem2
25-10-2011, 14:56
سعيد جان تو فاصله 2.5 متر چطوري مانيتور رو ميبيني؟؟؟ مگه چند اينچه؟؟:5: الان يه كيبورد و موس وايرلس خوب با برد خوب و بدون وقفه اينا چي خوبه و چه قيمتي هست؟؟؟
راستي اين موس Logitech M525 تو بازار هستش؟؟ تو نارنجي ديدم زده تا 3 سال باطري نميخواد. با پي سي بخوايم كار كنيم بايد يه ال سي دي بزرگ بگيريم وصل كنيم به كيس با كيبورد و موس وايرلس كار كنيم:31:

مانیتورم 19 اینچه ولی واسه اینترنت با مرورگر سفری که مال خود اپله و نسخه ی ویندوزی هم داره از زومش استفاده می کنم که فونت ها رو بزرگ می کنه. ولی خب به چشمام آسیب نمی رسه دیگه. راستش منم لاجیتک گرفتم که 3 سال پیش 80 تومان بود. اما موس بی سیم رو پیشنهاد نمی کنم چون مارک های معمولی تا نیم ثانیه و همین لاجیتک تا 1 دهم ثانیه تاخیر دارن. یعنی موس رو که تکون می ده یه کم طول می کشه تا کرسر تکون بخوره و بر عکس چیزی که گفتی تقریبا ماهی یک بار هم باید باطریش عوض شه. البته خب متاسفانه معمولا موس و کیبرد بی سیم با همه و ندیدم کیبرد بی سیم جدا باشه به غیر از کیبرد مارک اپل که بین 120 تا 150 تومان قیمتشه

پرسیدم مشخصاتش اینه
13 اینچ
سی پی یو cor to dou
هارد 128

سی پی یوش خیلی پایینه و فقط به درد وبگردی و آهنگ گوش کردن و فیلم می خوره. در نظر داشته باش مک بوک ایر سوپر درایو هم نداره و اگه بخوای از سوپر درایو اکسترنال اپل بگیری 150 تومان هزینه ی جداگانه اضافه می شه

دوستان ارزانترین مک بوک ایر مدل 13 اینچی چنده ؟ و چی هستش؟

آخرین مدل ایر که چند ماه پیش ارائه شد 1300 دلاره که تقریبا بین 1500 تا 1600 قیمت نرمالشه اگه اون گرونی اولیه ش خوابیده باشه
اینم مشخصاتش
13-inch : 128GB
1.7GHz dual-core Intel Core i5
processor
4GB memory
128GB flash storage1
Intel HD Graphics 3000
اینم لینک با توضیحات کامل در مورد مک بوک ایر

BOROKI1
25-10-2011, 15:48
سلام
من سوالی داشتم درباره ریایزشدن IMAC بعدی
میخوام بدونم کی میاد سری جدید؟ آیا ارزش داره که صبر کنم که سری جدید بیاد یه همین 27 اینچی بگیرم؟
(فقط یه نکته که من خارج از کشور هسنتم و مشکل گرونی چند ماه اول محصولات اپل ندارم ...با این شرایط وایسمواسه سری جدید؟)
یه سوالم در کل داشتم که چه جوری میشه کابل HDMI وصل کرد بهمک بوک یا IMAC
ممنون

SaeedEminem2
25-10-2011, 16:50
سلام
من سوالی داشتم درباره ریایزشدن IMAC بعدی
میخوام بدونم کی میاد سری جدید؟ آیا ارزش داره که صبر کنم که سری جدید بیاد یه همین 27 اینچی بگیرم؟
(فقط یه نکته که من خارج از کشور هسنتم و مشکل گرونی چند ماه اول محصولات اپل ندارم ...با این شرایط وایسمواسه سری جدید؟)
یه سوالم در کل داشتم که چه جوری میشه کابل HDMI وصل کرد بهمک بوک یا IMAC
ممنون

سلام
آی مک چند ماه بیشتر نیست که اومده و حتی در خود ایران الان بهترین وقت خریدشه
اگه می تونی از سایت اپل خرید کنی یا به یکی از فروشگاه های رسمیش دسترسی داری، یه کابلی داره که مخصوص اتصال مک بوک پرو به آی مکه. اما جدا از اون واسه وصل کردن مک بوک پرو یا آی مک به ال سی دی از طریق اچ دی ام آی، اون هم مبدلی داره که همه جا به راحتی قابل خریده و تو ایران هم فراوونه

BOROKI1
25-10-2011, 21:33
ممنونم از جوابتون
فقط یه چیزی این سری 2011 تو کدوم ماه ریلیز شده وسری 2012 فکر میکنید که کی بیاد؟

Nocturne
25-10-2011, 22:54
2010 منظورت همونه که آخر سال 2010 اومد؟ از بودن که آره هست
اون قیمت بله مال 11 اینچه. نمی دونم باید بگردی. وقتی مدل جدید میاد فروشنده ها سعی می کنن به سرعت قبلی رو رد کنن بره چون اکثریت مدل جدید می خوان

قیمتی که برای مک بوک ایر گفتید مال 11 اینچ جدید (2011) هست یا 11 اینچ قبلی (2010) ؟

amirpar
26-10-2011, 11:28
سی پی یوش خیلی پایینه و فقط به درد وبگردی و آهنگ گوش کردن و فیلم می خوره. در نظر داشته باش مک بوک ایر سوپر درایو هم نداره و اگه بخوای از سوپر درایو اکسترنال اپل بگیری 150 تومان هزینه ی جداگانه اضافه می شه

حالا قیمتش به نظرتون چند میتونه باشه؟

SaeedEminem2
26-10-2011, 12:11
ممنونم از جوابتون
فقط یه چیزی این سری 2011 تو کدوم ماه ریلیز شده وسری 2012 فکر میکنید که کی بیاد؟

فکر کنم ماه می یعنی اردیبهشت یا خرداد اومد و بعیده در سال 90 مدل جدید تری بیاد

قیمتی که برای مک بوک ایر گفتید مال 11 اینچ جدید (2011) هست یا 11 اینچ قبلی (2010) ؟

این قیمت همین دیروز سایت اپل بود

حالا قیمتش به نظرتون چند میتونه باشه؟

به نظر من حداکثر خیلی خیلی خوش بینانه 700 تومان

amirpar
26-10-2011, 15:18
دوستان یه سوال
شاید هم بی ربط

تو نخجوان ( آذربایجان ) ارزونتر از ایران میشه خرید؟
با ماشین میتونم فوری برم . اگه ارزون باشه که خیلی عالی میشه

Nocturne
26-10-2011, 15:45
این قیمت همین دیروز سایت اپل بود

خب قیمت ایر 11 اینچی 2010 چند تومن هست؟ (مدل ارزونترش)
و اینکه آیا با این کانفیگ تواناییش در پخش فیلم چقدره؟

SaeedEminem2
26-10-2011, 18:33
دوستان یه سوال
شاید هم بی ربط

تو نخجوان ( آذربایجان ) ارزونتر از ایران میشه خرید؟
با ماشین میتونم فوری برم . اگه ارزون باشه که خیلی عالی میشه

شما حساب کن اون مدلی که می خوای بخری چند دلار قیمت داره و معادلش به ریال چقدر می شه. مثلا مدل 723 که 2200 دلار قیمتشه به حساب دلاری 1300 می شه 2.860.000 تومان. در حالی که الان می شه اینجا با 2.600.000 خریدش. مگر اینکه شما از اونجا قیمت قطعی داشته باشی که از 2600 کمتر بدن. تازه اوایل هم که قیمت ها زیاده، فقط تو کشورهایی که استور رسمی اپل دارن ارزون تر در میاد. وگرنه مثلا تو امارات یا چین یا هند یا مالزی قیمت حتی از ایران هم گرون تر بود

خب قیمت ایر 11 اینچی 2010 چند تومن هست؟ (مدل ارزونترش)
و اینکه آیا با این کانفیگ تواناییش در پخش فیلم چقدره؟

معمولا قیمت در سایت اپل با اینکه از نظر کیفیت هر سال بهتر می شه، ثابته. یعنی از اول 2010 تا الان که 4 سری از ایر ارائه شده قیمت همون 999 دلار بوده اما تو کشور ما معمولا با اومدن سری جدید قیمت مدل قبلی هم گرون می شه. کلا هر اتفاقی در هر ضمینه ای که بیوفته بی ربط یا با ربط قیمت همه چی می ره بالا
در مورد پخش فیلم، شوخی می کنی دیگه؟ خیلی اپلو دست کم گرفتی

Nocturne
26-10-2011, 19:20
معمولا قیمت در سایت اپل با اینکه از نظر کیفیت هر سال بهتر می شه، ثابته. یعنی از اول 2010 تا الان که 4 سری از ایر ارائه شده قیمت همون 999 دلار بوده اما تو کشور ما معمولا با اومدن سری جدید قیمت مدل قبلی هم گرون می شه. کلا هر اتفاقی در هر ضمینه ای که بیوفته بی ربط یا با ربط قیمت همه چی می ره بالا

یعنی قیمت مدل 2010 هم الان تو ایران بالاتر رفته؟!
اطلاع ندارید چند تومنه؟ (بالاخره باید کمتر از مدل 2011 باشه دیگه)

در مورد پخش فیلم، شوخی می کنی دیگه؟ خیلی اپلو دست کم گرفتی
فیلم بلوری هم میاره؟ داغم نمیکنه؟

---
dvd rom که نداره باید برنامه ها رو با فلش مموری نصب کرد؟ ویندوز هم میشه ریخت؟
hdmi نداره. آیا تبدیلهایی هست که این قابلیت رو پیدا کنه؟

SaeedEminem2
26-10-2011, 20:38
بستگی داره. وقتی مدل جدید میاد، واسه اینکه مدل قبلی راحت تر فروش بره مدل جدید رو خیلی گرون می کنن. اگه مدل قبلی تعدادش زیاد باشه قیمتش حدود 50 تومان بالا می ره ولی اگه هم زمان با اومدن جدید قبلی تعدادش کم بشه قیمت اونم تا از 100 تا 200 می ره بالا. مثلا پارسال این موقه 323 که هم قیمت 723 بود تا 2450 رسید. 2011 که اومد اولش حد اقل 3 میلیون بود و 323 هم تا 2650 رفت بالا. حساب کتاب نداره. تو گوگل سرچ کنی نقش، سایتش میاد و لیست قیمت داره که با کسر 100 تا 200 تومان می شه قیمت تقریبی بازار رو بدست آورد
راستش من فیلم بلوری نداشتم، فقط ام کی وی با کیفیت 1080 تست کردم مشکلی نداشته. با سیستم عامل مک کارهای ساده رو انجام می دی به حدی خنکه که فکر می کنی خاموشه و اصلا گرم نمی شه
آره دیگه یا باید با فلش بریزی یا دی وی دی رام اکسترنال بگیری. بله اما فقط ویندوز 7. البته بقیه هم نصب می شه اما از نظر درایور دیگه فقط 7 از طرف اپل پشتیبانی می شه. بله تبدیل هایی هست که به مانیتور های سی آر تی و دی وی آر و یا اچ دی ام آی وصل می کنه. تو خود ایران هم هست زیادم هست. قیمت دی وی آر 45 تومانه سی آر تی 55 تومانه ولی قیمت آچ دی ام آی رو نمی دونم

Nocturne
26-10-2011, 22:23
تو گوگل سرچ کنی نقش، سایتش میاد و لیست قیمت داره که با کسر 100 تا 200 تومان می شه قیمت تقریبی بازار رو بدست آورد

سایتها رو میدونم ولی قیمت مدل 2010 رو که نزدن..

SaeedEminem2
26-10-2011, 23:01
سایتها رو میدونم ولی قیمت مدل 2010 رو که نزدن..

تو پی دی اف لیست قیمتش مدل 2010 هم داشت؟
اگه سایت نقش قیمت نزده خوب شاید تموم کرده. البته اگه مقایسه کنی فکر نکنم خودت بری دنبال 2010
از خیلی نظرها بهبود داشته، مثلا نور زیر کیبرد یا همون بک لیت در مدل 2010 وجود نداشت که در مدلی که همین چند ماه پیش اومد اضافه شد. الان از نظر قیمت هم به تعادل رسیده

rendeparizi
26-10-2011, 23:03
سلام .دوستان لطفا راهنماییم کنید بد گیج شدم
من نزدیک 2 ماه پیش تصمیمم برای خریدن مک پرو مدل mc700 قطعی بود اما با خوندن پست تعدادی از دوستان در سایتهای مختلف منصرف شدم .و سراغ مارکهای دیگه رفتم اما تو مارکهای دیگه با اینکه تنوع زیادی دارن اما تا حالا چیزی باب دلم نبوده یا بهتر بگم من هنوز دلم پیشه اپل گیره و علی رغم نیازی که به لپ تاپ دارم هنوز نتونستم مورد مناسبی پیدا کنم .چندتا سوال کلی در مورد اپل دارم امیدوارم با جوابهای شما دوستان عزیز تکلیف خودم با اپل روشن کنم ویا این مدل بخرم و با نه...... قبلا از شما متشکرم.
1.من دانشجو رشته کنترل هستم و برنامه هایی که استفاده میکنم مثل مطلب و pcs7 رم زیادی ازسیستم میکشند.آیا این مدل پاسخگوی من هست؟
2.زیاد اهل بازی نیستم و لپتاپ بیشتر برای برنامه هایی که گفتم و وبگردی وتایپ میخوام.
3.میدونم که ححجم آپدیت بین 400 تا 500 مگه با توجه به نحوه ارتباط من با شبکه یعنی ایرانسل آیا اگر من آپدیت نکنم یا دسترسی به شبکه نداشته باشم مکم غیر فعال میشه؟
4.آیا این مدل یعنی mc700 قابلیت ارتقا رم وسی پی یو را دارد یا خیر
5.میدونم با یک برنامه که اسمش یادم نیست و همرا لپ تاپ ارائه میشه میتونم ویندوز 7 نصب کنم آیا این ویندوز یک ویندوزه کامله یا نه فقط یک شبیه ساز ویندوز؟
6.من شنیدم که لپ تاپهای اپل با ویندوز از یک لپ تاپ معمولی هم کارایی کمتری دارند ؟آیا صحت دارد
7.آیا در صورت بروز مشکل سخت افزار یا نرم افزاری در ایران تعمیر میشوند؟من شنیدم که نقش برای تعمیر میفرسته امارات
8.با استفاده از مبدل تاندر بلت به یو اس بی و فرضا اتصال ک هارد اکسترنال من میتونم از ماکزیمم چه سرعتی در انتقال اطلاعات استفاده کنم .

ببخشید میدنم سوالام خیلی زیاد بودن اما لطفا با حو صله جواب بدید....قبلا و قلبا متشکرم.:40:

SaeedEminem2
26-10-2011, 23:39
سلام
مورد اول یا تجربه ی کار با اپل و مک نداشتن یا از حسادت خواستن این پدیده ی خوب فقط مال خودشون باشه و کس دیگه ای به بهشت اپل پا نذاره
1 بله صد در صد
2 همون مدل ام سی 700 واسه شما ایده آل و کاملا مناسبه
3 نه غیر فعال نمی شه. مک مثل ویندوز نیست که احتیاج به سریال یا رجیستر کردن داشته باشه. با آپدیت ها هم یه سری امکانات جدید اضافه می شه هم یه سری از ایراد ها و باگ ها رفع می شه. اسمش یادم نیست اما سایت هایی هستن که فایل های دلخواه شمارو با هر حجمی که باشه دانلود می کنن و در حداقل تایم ممکن با پست درب منزل تحویلتون می دن با هزینه ی خیلی کم
4 فکر نمی کنم تو هیچ لپ تاپی غیر از رم و هارد، قطعه ی دیگه ای قابل ارتقاء باشه. اپل هم مستثنی نیست و رم و هاردش قابل ارتقاست
5 بله برنامه ی بوت کمپ. نه مجازی نیست و یک ویندوز کامله. یعنی دوال بوت. البته برنامه ای هم هست به اسم پارالل که با اون می شه به صورت مجازی در مک ویندوز نصب کرد
6 چرت گفتن و مطلقا صحت نداره. البته ویندوز از مک سنگین تره ولی سخت افزار قوی تر از این حرف هاست و کمبودی حس نمی شه
7 اگه همون اول سالم باشه و درست کار کنه معمولا خراب نمی شه مگر بر اثر حادثه. جدیدا چندتا شرکت هستن که تو خود ایران تعمیر می کنن و حتی یکی بود که مانیتورش مشکل داشت و یک هفته ای مانیتورش رو عوض کردن و بهش دادن
8 این دیگه بستگی داره به هارد لپ تاپ. مثلا هاردهای معمولی حداکثر 80 مگ سرعت رید و رایت دارن، حالا اگه هارد یا فلشی که وصل کردین هم تا این حد کشش داشته باشه حداقل 70 مگ در ثانیه رو جواب می ده. اما اگه هارد اس اس دی بگیرین تا 550 مگ در ثانیه هم امکان پذیره که خب قیمت اس اس دی هنوز بیش از حد بالاست (128 گیگش حدود 360 تومان قیمت داره)
هیچ مشکلی نیست و شما تا ابد هم سئوال بپرسی اینجا بی منت جواب داده می شه

Nocturne
26-10-2011, 23:51
تو پی دی اف لیست قیمتش مدل 2010 هم داشت؟
اگه سایت نقش قیمت نزده خوب شاید تموم کرده. البته اگه مقایسه کنی فکر نکنم خودت بری دنبال 2010
از خیلی نظرها بهبود داشته، مثلا نور زیر کیبرد یا همون بک لیت در مدل 2010 وجود نداشت که در مدلی که همین چند ماه پیش اومد اضافه شد. الان از نظر قیمت هم به تعادل رسیده

کمترینش 1 و 690 تومنه که فکر کنم 2010 هست. با توجه به cpu این رو میگم. چون 2011 ها i5 هستند
از 2011 ها کمترینش 1 و 840 تومنه! خیلی زیاده. قیمت سایت خود اپل 999 دلاره. هرچقدرم بخوان روش بکشن باید مثلا بشه 1 و 500-600 تومن. این محصولات اپل رو با چه معیاری تو ایران قیمت تعیین میکنن؟!

SaeedEminem2
27-10-2011, 00:05
کمترینش 1 و 690 تومنه که فکر کنم 2010 هست. با توجه به cpu این رو میگم. چون 2011 ها i5 هستند
از 2011 ها کمترینش 1 و 840 تومنه! خیلی زیاده. قیمت سایت خود اپل 999 دلاره. هرچقدرم بخوان روش بکشن باید مثلا بشه 1 و 500-600 تومن. این محصولات اپل رو با چه معیاری تو ایران قیمت تعیین میکنن؟!

خب شما 1500 تا 1550 بده ام سی 700 از سری پرو بگیر خیلی قوی تر و بهتره. اون 999 دلار تازه قیمت تک فروشیه و کسی که تعداد می خره خیلی کمتر پول می ده
با این معیار که مملکت بی قانونه و هیچ نظارتی در کار نیست. فروشنده هم سوء استفاده می کنه که اپل اسم و برند خاصیه و کسی که می خواد اپل بخره حتما رو گنج نشسته و هر قیمتی که بگیم می ده. البته متاسفانه واقعا هستن کسایی که بدون هیچ سئوال و هیچ چونه زدنی هر قیمتی که فروشنده تعیین می کنه خیلی سریع می دن و حتی دوست دارن گرون تر باشه که بتونن بیشتر فخر فروشی کنن

rendeparizi
27-10-2011, 10:21
سعید جان ممنون از پاسخ گویی شما.یک سوال دیگه
همینطور که میدونی الان همه مدلهای تو بازار از مارکهای مختلف چینی هستن.اپل هم از این مستثنی نیست.اما آیا مدل آمریکایی تو بازار پیدا میشه یا اگر نه مدلهای چینی چهجوری هستن کیفیت محصول اصلی را دارن یا نه .مورد تایید خود اپل که هستن ؟ودوم اینکه همراه لپ تاپ چه چیزایی باید یاشه؟ شما خرید از دیجی کالا را تایید میکنی یا نه؟

ashian2010
27-10-2011, 11:05
پولی نیست اما حجمش معمولا بین 300 تا 500 مگه که بهتره از خود سایت گرفته شه تا هم سریع تر دانلود بشه هم دفعات بعدی هم قابل استفاده باشه

سلام آقا سعید ازینکه من رو به خرید ۷۲۴ متقاعد کردین واقعا ممنونم. دیگه هیج وقت سراغ برندهای دیگه نمیرم.
آقا سعید حتما لازمه که آپدیت کنیم؟ حتی من که تازه گرفتم؟ از کجا برم واسه آپدیت؟
میشه چند تا سایتم مهرفی کنین واسه دانلود رایگان نرم افزارهاش.
ممنونم

SaeedEminem2
27-10-2011, 14:22
همینطور که میدونی الان همه مدلهای تو بازار از مارکهای مختلف چینی هستن.اپل هم از این مستثنی نیست.اما آیا مدل آمریکایی تو بازار پیدا میشه یا اگر نه مدلهای چینی چهجوری هستن کیفیت محصول اصلی را دارن یا نه .مورد تایید خود اپل که هستن ؟ودوم اینکه همراه لپ تاپ چه چیزایی باید یاشه؟ شما خرید از دیجی کالا را تایید میکنی یا نه؟

ببین عزیز، خود منم اول همین مشکل رو داشتم. اما تحقیق که کردم فهمیدم اصلا هیچ مدل از محصولات اپل داخل امریکا تولید نمی شه و بدون استثنا حتی اون محصولی که واسه استفاده در خود امریکاست در چین اسمبل می شه. یعنی مثلا همین لپ تاپ ها یه پسوندی داره که نشون می ده مخصوص استفاده در کدوم کشور طراحی شده که مثلا از نظر ترتیب و لیبل کیبرد و نوع دو شاخه ی شارژر فرق می کنه که سفارش امریکا پسوند LL/A داره. البته مهم نیست که حتما ال ال ای باشه فقط اگه از کشوری مثل چین بخواد خریده شه باید به حروف کیبردش دقت کرد که محلی و چینی نباشه. و بقیه همه روش نوشته طراحی در کالیفرنیا و اسمبل یا سرهمبندی در چین. به زبان ساده تر از نیروی کار چینی استفاده می کنن. وگرنه از نظر کیفیت اپله و بی نظیره
به همراه لپ تاپ فقط یه شارژر هست و یه سیم افزایش برق واسه شارژر و 2 تا دی وی دی. شما از هر جا که می خری فقط جعبه مطلقا باز نشده باشه و به پلمپش دقت کنی، همین. بی ضمانت هم گرفتی طوری نیست اما اگه خواستی با ضمانت بگیری یک ماه اول تعویض داشته باشه که اگه بر حسب اتفاق بسیار نادر همون اول مشکلی داشت خودشون عوضش کنن

leopard7
27-10-2011, 16:22
سلام. با این مک بوک ایرهای 2011 - 11 اینچی فیلم HD با چه حجمی میشه دید؟ (4 گیگ ، 8 گیگ و ...) و با چه کیفیتی (brrip ، بلوری ... 720p یا 1080p...)
و اینکه میشه دو ساعت واسه فیلم استفاده کرد؟ داغ نمیکنه؟.....

Arian_albertini
27-10-2011, 19:22
سلام دوستان
من یه سوالی دارم می دونم اینجا جاش نیست ولی خوب جای دیگه ای و هم نمیشناختم واسه پرسیدنش...
من مک گرفتم و الان چند تا برنامه نیاز دارم و نمیدونم از کجا بگیرم! چندتا برنامه ریاضیه مثل maple 15 , MATLAB 2011 و اینا. کسی میدونه از کجا می تونم تهیه کنم؟
متشکرم:11:

SaeedEminem2
27-10-2011, 20:42
سلام آقا سعید ازینکه من رو به خرید ۷۲۴ متقاعد کردین واقعا ممنونم. دیگه هیج وقت سراغ برندهای دیگه نمیرم.
آقا سعید حتما لازمه که آپدیت کنیم؟ حتی من که تازه گرفتم؟ از کجا برم واسه آپدیت؟
میشه چند تا سایتم مهرفی کنین واسه دانلود رایگان نرم افزارهاش.
ممنونم

سلام خواهش می کنم
الات با اسنو کار می کنی دیگه؟ اگه هنوز با اسنویی دیگه آپدیتش نکن. اگه به اینترنت پر سرعت دسترسی داری لاین رو بگیر و آپدیت 10.7.2 کومبو رو بگیر
بهترین راه گرفتن آپدیت اینه که بری تو سایت آپل، بالا سمت راست ساپورت رو بزنی و بعدش از زیر عکس آیتونز، عکسی هست که نوشته دانلود، بعد تو صفحه ی بعدی سرچ کنی آپدیت 10.7.2
یعنی تو این صفحه

تا قبل از این آپدیت لاین توصیه نمی شد اما الان شده چیزی که دیگه نمی شه ازش گذشت
در مورد لازم بودن یا نبودن، اجبار نیست اما اولین آپدیت رو که بگیری و تاثیرش رو ببینی از این به بعد خودت هرچی آپدیت بیاد رو می گیری
سایت دانلود امضام

سلام. با این مک بوک ایرهای 2011 - 11 اینچی فیلم HD با چه حجمی میشه دید؟ (4 گیگ ، 8 گیگ و ...) و با چه کیفیتی (brrip ، بلوری ... 720p یا 1080p...)
و اینکه میشه دو ساعت واسه فیلم استفاده کرد؟ داغ نمیکنه؟.....

سلام بله صد در صد حتی 8 گیگی رو هم اجرا می کنه به راحتی با کیفیت 1080
گرم می شه اما داغ نه. داغ هم بشه هیچ مشکلی نیست و اگه خواست مشکل بشه و خیلی داغ شد خودش خاموش می شه که آسیب نبینه

رامند
27-10-2011, 23:08
سلام به همگی
لطفا راهنماییم کنید
من کار گرافیک و تدوین انجام میدم و می خوام سیستمم رو مک کنم
یه اسکرین بزرگ لازم دارم ولی یه خاطر جا به جایی شاید imac برام جالب نباشه
مک بوک پرو 15 723 رو بخرم با یه 21 cinema display کار درستیه یا نه؟
مشکل خاصی نداره؟

love mac
28-10-2011, 14:26

سلام
دوست عزیز تمام لپ تاپ های اپل در چین مونتاژ میشوند ولی قطعات تولید امریکاست و کسی که تو کالیفرنیا مک بوک خریده هم مثل مال شماست پس چیزی به اسم مدل امریکایی وجود نداره و اگه سفارش امریکا یا کانادا یا تایلند به گوشتون خورده یه سری تغییرات کوچک است مثلا روی صفحه کلیدش حروف تایلندی هست که به خاطر سفارش اون کشور هست که چیز مهمی نیست پس نگران کیفیت ان نباشید من از دیجی کالا تا حالا خرید نکردم ولی تو کشور ما اگه خودت بری بازار یه نفر وارد هم با خودت ببری باز سرت کلاه میذارن:5: چه برسه که همچین چیزی رو از اینترنت بخری تو ایران خرید اینترنتی بیشتر به درد خرید سی دی و اینجور چیزها میخوره نه لپ تاپ البته این نظر شخصی منه وسایلشم باید دو عدد سی دی یک اداپتور با یه سیم و یه دستمال باشه البته لپ تاپ فراموش نشه:31:

leopard7
29-10-2011, 02:16
اینا که تو آمازون هست این طوری قیمتش پایینه قضیه ش چیه؟ یعنی دست 2 هست؟

SaeedEminem2
29-10-2011, 05:49
سلام به همگی
لطفا راهنماییم کنید
مشکل خاصی نداره؟
سلام
723 بهترین مدل لپ تاپ اپله و به عقیده ی خیلی ها بهترین لپ تاپ حال حاضر دنیاست
سینما دیسپلی از مارک خود اپل؟ یه کم زیادی گرونه ولی از نظر کیفیت بی نظیره

اینا که تو آمازون هست این طوری قیمتش پایینه قضیه ش چیه؟ یعنی دست 2 هست؟

احتمالا یا دست دومه یا کلاه برداریه

zandor
29-10-2011, 08:46
عزیز 723 بهترین مدل لپ تاپ اپل نیست یه مدل دیگه هست یه نام md 035
که قیمتش 3.6 هست با سی پی یو 2.3 و رزولوشن 1680* 1050
ولی دیگه خیلی گرون میشه با صرفه تر از همه همون 723 هست

zandor
29-10-2011, 08:58
اپل دولاره لپ تاپاش آپدیت کرد سی پی یو شد 2.2 و 2.4 و 2.5
گرافیکم شد 6770

drsoroush
29-10-2011, 11:42
سلام به بچز با مرام فورم،

من يه ام سي 700 از مشهد خريدم، كارتون رو كه باز كرديم، همه چيز بود ولي خبري از دو تا دي وي دي نبود! فروشنده به من گفت كه سياست جديد اپل اينه كه ديگه همراه لپتاپاش دي وي دي نده! گفت در كنفرانس اخير اين بحث مطرح شده. به نظر شما راست ميگه؟ يا داره منو ميپيچونه؟! :13:
يه مورد ديگه اين كه گارانتيش نميدونم چي چي شهابه، كه خودش اومده كارتون رو باز كرده و جاي پيچ پشتش رو برچسب چسبونده تا مثلا اگر كسي بازش كرد معلوم بشه! الان رفته تو پاچم؟! :41: البته انصافا خود سيستم نوي نو بود و نه گرد و خاكي و نه اثر انگشتي. روشنش هم كه كرديم پيام خوشامدگويي اومد. نميدونم والا!

drsoroush
29-10-2011, 12:01
باز هم سلام، دوستان به نظر شما كيف خوب سبك امن براي مكبوك 13 اينچم چه كيفي از چه برندي انتخاب كنم خوبه؟ براي اتصال لپتاپ به ويدئو پرو‍ژكتور بايد تبديل ميني دي وي آي به وي جي اي بخرم؟ قيمتش 45 تومن ايناس؟ از لوازم جانبي ديگه چه چيزي خريدش واجبه؟ با مستحبات فعلا كاري ندارم! ضمن لپتاپم سفارش اروپاست.

amirpar
29-10-2011, 14:13

من يه ام سي 700 از مشهد خريدم، كارتون رو كه باز كرديم، همه چيز بود ولي خبري از دو تا دي وي دي نبود! فروشنده به من گفت كه سياست جديد اپل اينه كه ديگه همراه لپتاپاش دي وي دي نده! گفت در كنفرانس اخير اين بحث مطرح شده. به نظر شما راست ميگه؟ يا داره منو ميپيچونه؟! :13:
يه مورد ديگه اين كه گارانتيش نميدونم چي چي شهابه، كه خودش اومده كارتون رو باز كرده و جاي پيچ پشتش رو برچسب چسبونده تا مثلا اگر كسي بازش كرد معلوم بشه! الان رفته تو پاچم؟! :41: البته انصافا خود سيستم نوي نو بود و نه گرد و خاكي و نه اثر انگشتي. روشنش هم كه كرديم پيام خوشامدگويي اومد. نميدونم والا!

آقا مبارکه
چند گرفتی؟

drsoroush
29-10-2011, 15:04
آقا مبارکه
چند گرفتی؟

ممنون، با يك سال گارانتي تعويض قطعات كه ماه اول تعويض خود سيستمه 1/680/000 تومن. البته ظاهرا دلار كمي گرون شده الان. پايين ترين قيمت بدون گارانتي كه مال اواسط هفته پيشه 1/560/000 بود.

zandor
29-10-2011, 18:35
باز هم سلام، دوستان به نظر شما كيف خوب سبك امن براي مكبوك 13 اينچم چه كيفي از چه برندي انتخاب كنم خوبه؟ براي اتصال لپتاپ به ويدئو پرو‍ژكتور بايد تبديل ميني دي وي آي به وي جي اي بخرم؟ قيمتش 45 تومن ايناس؟ از لوازم جانبي ديگه چه چيزي خريدش واجبه؟ با مستحبات فعلا كاري ندارم! ضمن لپتاپم سفارش اروپاست.
من کیف های تارگوس رو دیدم قیمت هاش حدود 50 هست ولی کیف های شیک و پر امکاناتی هست
تبدیل ها اطلاع ندارم
لوازم جانبیم فکر کنم مهم ترین چیز کول پد باشه بقیش دیگه بنا به سلیقه هست مثلا مجیک موسشکه حدودا 100 تومان هست
میتونی یه کاورم براش بگیری

SaeedEminem2
29-10-2011, 19:05
عزیز 723 بهترین مدل لپ تاپ اپل نیست یه مدل دیگه هست یه نام md 035
که قیمتش 3.6 هست با سی پی یو 2.3 و رزولوشن 1680* 1050
ولی دیگه خیلی گرون میشه با صرفه تر از همه همون 723 هست

منظور من در مدل های پیش فرض بود که 723 بهترین مدله. وگرنه می شه از 035 هم بهترش کرد. مثلا هارد اس اس دی بذاری و مانیتور رو آنتی گلیر کنی یا حتی رم رو 8 گیگ کنی

اول مبارک باشه دوم اینکه تاکید اکید داشتم از خرید لپ تاپی که باز شده پرهیز کنین
اصلا امکان نداره همچین چیزی. اپل گفت دیگه سیستم عامل جدا به صورت رایت شده نمی فروشه اما نمی شه که همراه با سخت افزارش سیستم عامل نده. شما یه بار پول سیستم عامل رو دادی و حقته که همیشه داشته باشیش و اگه بی سیستم عامل و دیسک اپلیکشن باشه حد اقل باید 200 دلار ارزون تر باشه، الات باید یه هزینه ی جدا بدی تهیه کنی. و از اون تابلو تر دیسک دوم یه سری نرم افزاره که اصلا ربطی به سیستم عامل نداره و حتی تو خود سایت اپل دانلود رایگان نداره و این یکی صد در صد باید همراه لپ تاپ به شما داده می شد. متاسفانه اکثر فروشنده های مشهد همین مدلی دزد تشریف دارن. اون 2تا دی وی دی رو در میارن که بتونن به عنوان اوریجینال به یه قیمت خیلی بالا جدا گانه بفروشنش. اگه دسترسی داری حتما پیگیری کن که حقت رو بگیری
راستی رنگ بک گراند رو لپ تاپ آبی بود یا صورتی؟ یعنی با لاین خریدی یا اسنو؟
البته خود لپ تاپت باز نشده و از نظر نو بودن شک نکن، فقط واسه دو وی دی هاش پیگیر باش و تهدید به شکایت کن که حتما بهت بدن

کیف اوریجینال اپل نداریم و دیگه باید بگردی و بسته به سلیقه ی خودت بخری. فقط هرجا رفتی نگو لپ تاپت اپله چون باعث می شه هم گرون تر بدن هم تخفیف ندن. بستگی داره اون پروژکتور چه نوع سوکتی داشته باشه ولی قیمت تو همون حدوده. هیچ لوازمی که خریدش واجب باشه نداره و همش مستحبه، اما اگه قصد به خرید چیزی بود همون کول پد در اولویته

drsoroush
30-10-2011, 10:46
اول مبارک باشه دوم اینکه تاکید اکید داشتم از خرید لپ تاپی که باز شده پرهیز کنین
اصلا امکان نداره همچین چیزی. اپل گفت دیگه سیستم عامل جدا به صورت رایت شده نمی فروشه اما نمی شه که همراه با سخت افزارش سیستم عامل نده. شما یه بار پول سیستم عامل رو دادی و حقته که همیشه داشته باشیش و اگه بی سیستم عامل و دیسک اپلیکشن باشه حد اقل باید 200 دلار ارزون تر باشه، الات باید یه هزینه ی جدا بدی تهیه کنی. و از اون تابلو تر دیسک دوم یه سری نرم افزاره که اصلا ربطی به سیستم عامل نداره و حتی تو خود سایت اپل دانلود رایگان نداره و این یکی صد در صد باید همراه لپ تاپ به شما داده می شد. متاسفانه اکثر فروشنده های مشهد همین مدلی دزد تشریف دارن. اون 2تا دی وی دی رو در میارن که بتونن به عنوان اوریجینال به یه قیمت خیلی بالا جدا گانه بفروشنش. اگه دسترسی داری حتما پیگیری کن که حقت رو بگیری
راستی رنگ بک گراند رو لپ تاپ آبی بود یا صورتی؟ یعنی با لاین خریدی یا اسنو؟
البته خود لپ تاپت باز نشده و از نظر نو بودن شک نکن، فقط واسه دو وی دی هاش پیگیر باش و تهدید به شکایت کن که حتما بهت بدن

کیف اوریجینال اپل نداریم و دیگه باید بگردی و بسته به سلیقه ی خودت بخری. فقط هرجا رفتی نگو لپ تاپت اپله چون باعث می شه هم گرون تر بدن هم تخفیف ندن. بستگی داره اون پروژکتور چه نوع سوکتی داشته باشه ولی قیمت تو همون حدوده. هیچ لوازمی که خریدش واجب باشه نداره و همش مستحبه، اما اگه قصد به خرید چیزی بود همون کول پد در اولویته[/QUOTE]

ممنون، ظاهرا سيستم عامل روي بخشي از خود هارد هست. كه سيستم عامل لاين هم هست. من همونجا به فروشنده گفتم كه به كنفرانس اپل كاري ندارم! من يه دي وي دي لاين ازت ميخوام! اونم قبول كرد. حالا بايد پيگير بشم براي اون دي وي دي دوم كه گفتيد. اي بابا! اي كاش ايران هم اپل استور داشت!:19:

آقا من هم از ويندوز استفاده كرده ام هم از اوبونتو، هم از مكينتاش. صادقانه بايد بگم كه هيچ سيستم عاملي داس نميشه! :31:

رامند
30-10-2011, 20:37
نقل قول:
نوشته شده توسط رامند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام به همگی
لطفا راهنماییم کنید
مشکل خاصی نداره؟

سلام
723 بهترین مدل لپ تاپ اپله و به عقیده ی خیلی ها بهترین لپ تاپ حال حاضر دنیاست
سینما دیسپلی از مارک خود اپل؟ یه کم زیادی گرونه ولی از نظر کیفیت بی نظیره

SaeedEminem2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مرسی از جوابت
2 تا سوال دیگه دارم
سینما دیسپلی اپل برام گرون هست، 21 اینچش 1/300 میفته
1- مزیتش نسبت به بقیه برند ها تو پورت تاندربولتشه فقط یا رزولوشن اون هم رقیبی نداره؟؟
2- بهترین فروشنده 723 تو پایتخت کیه؟1،700 بدون گارانتی قیمت مناسبیه یا گرونه؟

SaeedEminem2
30-10-2011, 22:31
اگه منظورت همون مانیتورهای اپله، حتی مانیتور لپ تاپ هاش که ریزولوشن خیلی بالایی ندارن، مثلا 900 در 1450، از نظر کیفیت بی نظیرن
قیمت 723؟ 2700 بوده احتمالا. 1700 قیمت 700 ه. 2700 بی ضمانت آره گرونه. با این قیمت باید حداقل یک سال ضمانت با یک ماه تعویض داشته باشه وگرنه حداقل 100 تومان زیاد گفته

SaeedEminem2
30-10-2011, 22:39
ممنون، ظاهرا سيستم عامل روي بخشي از خود هارد هست. كه سيستم عامل لاين هم هست. من همونجا به فروشنده گفتم كه به كنفرانس اپل كاري ندارم! من يه دي وي دي لاين ازت ميخوام! اونم قبول كرد. حالا بايد پيگير بشم براي اون دي وي دي دوم كه گفتيد. اي بابا! اي كاش ايران هم اپل استور داشت!:19:

آقا من هم از ويندوز استفاده كرده ام هم از اوبونتو، هم از مكينتاش. صادقانه بايد بگم كه هيچ سيستم عاملي داس نميشه! :31:

سیستم عامل رو هارد؟ همچین چیزی محاله اونم لپ تاپی که هنوز روشن نشده
باز اگه خودشون رایت کنن بدن بد نیست اما بازم دزدن
آره اگه استور داشت که خیلی خوب بود

ashian2010
31-10-2011, 09:18

سلام آقا سعید ازینکه من رو متقافد کردی که اپل بگیرم واقعا ممنونم دیگه هیچ وقت سراغ برندهای دیگه نمیرم ازینکه با حوصله این مدت به سوالاتم جواب دادی تشکر می کنم.
راستی من که تازه گرفتم آپدیت میخاد؟سیستم سنگین نمیشه؟؟واسه اپدیت چکار باید بکنم؟
الان مشکل لاین حل شده که بخوام نصب کنم؟

ashian2010
31-10-2011, 09:35
سلام خواهش می کنم
الات با اسنو کار می کنی دیگه؟ اگه هنوز با اسنویی دیگه آپدیتش نکن. اگه به اینترنت پر سرعت دسترسی داری لاین رو بگیر و آپدیت 10.7.2 کومبو رو بگیر
بهترین راه گرفتن آپدیت اینه که بری تو سایت آپل، بالا سمت راست ساپورت رو بزنی و بعدش از زیر عکس آیتونز، عکسی هست که نوشته دانلود، بعد تو صفحه ی بعدی سرچ کنی آپدیت 10.7.2
یعنی تو این صفحه

تا قبل از این آپدیت لاین توصیه نمی شد اما الان شده چیزی که دیگه نمی شه ازش گذشت
در مورد لازم بودن یا نبودن، اجبار نیست اما اولین آپدیت رو که بگیری و تاثیرش رو ببینی از این به بعد خودت هرچی آپدیت بیاد رو می گیری
سایت دانلود امضام

یعنی الان کاملا مشکل لاین حل شده؟؟
ببخشید این سایت دانلود امضام یعنی چی؟ میشه لینکشو بزارین!
راستی من که بازی نمیکنم لازمه کول پد بگیرم؟ دمای طبیعی آپل که smc نشون میده باید حدکثر چقدر باشه؟

silver-145
31-10-2011, 13:41
سلام دوستان تاپیک خیلی مفیدی دارید دست گلتون دردنکنه.من یه کاربر اماتورم تاحالام که بامکینتاش کار نکرذم اگه هم به مشکلی بخورم نمیتونم مثل شماها که ماشااله همه حرفه ای هستید خودم حلش کنم.بااین اوصاف اپل برای من انتخاب مناسبیه؟خیلیا میگن نخر اما نمیتونم ازش دل بکنم.من حداکثر 1600 میتونم هزینه کنم.چندصفحه ازتاپیک روخوندم ظاهرا با بودجه من mc700بهترین انتخابه.فقط شنیدم چون قیمت دلار بالارفته لپ تاپا گرونتر شده.الان mc700با 1سال گارانتی نقش رو حداکثر چند بگیرم خوبه؟فقط اگه لطف کنید زودتر ج سوالامو بدید ممنون میشم آخه اخر هفته دارم میام tehکه بخرم.

drsoroush
31-10-2011, 14:21
سیستم عامل رو هارد؟ همچین چیزی محاله اونم لپ تاپی که هنوز روشن نشده
باز اگه خودشون رایت کنن بدن بد نیست اما بازم دزدن
آره اگه استور داشت که خیلی خوب بود

الان وقتي من كليد "آلت" هنگام بوت شدن دستگاه نگه ميدارم، سه گزينه برام مياره، يكي خود مكه، يكي ويندوزه، يكي هم به اسم بك آپ هست كه بنا به گفته فروشنده محتويات دو دي وي دي روشه و به طور خودكار هر دو رو نصب ميكنه. والله اعلم!

drsoroush
31-10-2011, 14:34
آقا همه چيز مك يه طرف، اين قابليت چند لمسيش يه طرف! چيزي فراتر از فوق العاده است!:18:

---------- Post added at 02:34 PM ---------- Previous post was at 02:30 PM ----------

نرم افزارهاي مك رو به صورت جدا جدا از كجا ميشه تهيه كرد؟ يك بسته محتوي 11 دي وي دي هست كه پنجاه تومن قيمتشه و براي من كه فقط با تعداد معدودي از اون ها سر و كار دارم اصلا نميصرفه!:13:

فايل پي دي افي براي آموزش مك شير در اينترنت هست كه بدرد بخور باشه؟ دوستان اگر سراغ دارن بگن.

رامند
31-10-2011, 19:57
SaeedEminem2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) :
اگه منظورت همون مانیتورهای اپله، حتی مانیتور لپ تاپ هاش که ریزولوشن خیلی بالایی ندارن، مثلا 900 در 1450، از نظر کیفیت بی نظیرن
قیمت 723؟ 2700 بوده احتمالا. 1700 قیمت 700 ه. 2700 بی ضمانت آره گرونه. با این قیمت باید حداقل یک سال ضمانت با یک ماه تعویض داشته باشه وگرنه حداقل 100 تومان زیاد گفته

عذر خواهی میکنم / منظورم 2700 بود
من از نقش و تخت جمشید و الماس و عیاران قیمت گرفتم که 2700 کم ترینشون بود
723 با قیمت 2600 و بدون گارنتی رو از کجا باید بگیرم؟
سوال دومم اینه که میشه anti glare اون رو هم گیر اورد؟

Shahin_SOURNA
31-10-2011, 23:10
آقا همه چيز مك يه طرف، اين قابليت چند لمسيش يه طرف! چيزي فراتر از فوق العاده است!:18:

---------- Post added at 02:34 PM ---------- Previous post was at 02:30 PM ----------

نرم افزارهاي مك رو به صورت جدا جدا از كجا ميشه تهيه كرد؟ يك بسته محتوي 11 دي وي دي هست كه پنجاه تومن قيمتشه و براي من كه فقط با تعداد معدودي از اون ها سر و كار دارم اصلا نميصرفه!:13:

فايل پي دي افي براي آموزش مك شير در اينترنت هست كه بدرد بخور باشه؟ دوستان اگر سراغ دارن بگن.

مشکل این پکیج های نرم افزاری اینه که برنامه هاش آخرین نسخه نیست و معلوم نیست چه مدت توی اون مغازه مونده.

شما بیا آواتار من یا همون امضای سعید جان و هرچی لازم داری دانلود کن، آموزش هم اونجا هست، همه اپل و مک بازا اونجا هستن.

Shahin_SOURNA
31-10-2011, 23:15
سلام دوستان تاپیک خیلی مفیدی دارید دست گلتون دردنکنه.من یه کاربر اماتورم تاحالام که بامکینتاش کار نکرذم اگه هم به مشکلی بخورم نمیتونم مثل شماها که ماشااله همه حرفه ای هستید خودم حلش کنم.بااین اوصاف اپل برای من انتخاب مناسبیه؟خیلیا میگن نخر اما نمیتونم ازش دل بکنم.من حداکثر 1600 میتونم هزینه کنم.چندصفحه ازتاپیک روخوندم ظاهرا با بودجه من mc700بهترین انتخابه.فقط شنیدم چون قیمت دلار بالارفته لپ تاپا گرونتر شده.الان mc700با 1سال گارانتی نقش رو حداکثر چند بگیرم خوبه؟فقط اگه لطف کنید زودتر ج سوالامو بدید ممنون میشم آخه اخر هفته دارم میام tehکه بخرم.

سلام

هر مشکلی داشتی بپرس، دوستان بامعرفت نمیذارن لنگ بمونی:46:
خیلیا میگن نخر، چون خودشون هم ندارن، اگه از اونایی که خریدن بپرسی مطمئنا میگن بخر.
از قیمت ها خبر ندارم، اما میدونم گارانتی نقش رو فقط خودش میفروشه، توی سایتش یه چرخی بزن قیمتاش هست، البته با چونه زدن میتونی کمتر هم کنی.

SaeedEminem2
01-11-2011, 01:46
به صحبت های شاهین جان اضافه کنم که اصلا از این پکیج های نرم افزاری نخرین که خیلی از برنامه های اسنو با لاین کار نمی کنن و اون پکیج پره از برنامه های به درد نخور
بهتره تکی تکی هر برنامه ای که مد نظره یا خرید شه یا دانلود کنیم

SaeedEminem2
01-11-2011, 05:09
الان وقتي من كليد "آلت" هنگام بوت شدن دستگاه نگه ميدارم، سه گزينه برام مياره، يكي خود مكه، يكي ويندوزه، يكي هم به اسم بك آپ هست كه بنا به گفته فروشنده محتويات دو دي وي دي روشه و به طور خودكار هر دو رو نصب ميكنه. والله اعلم!

از کجا خریدی؟

SaeedEminem2
01-11-2011, 05:23
عذر خواهی میکنم / منظورم 2700 بود
من از نقش و تخت جمشید و الماس و عیاران قیمت گرفتم که 2700 کم ترینشون بود
723 با قیمت 2600 و بدون گارنتی رو از کجا باید بگیرم؟
سوال دومم اینه که میشه anti glare اون رو هم گیر اورد؟

آره همه 2700 می گن اما می شه با حذف ضمانت تا 2600 رسوندش. اول بگی خودت 2600 قیمت داری و بفهمونی که واقعا خریداری، باهات راه میان
آنتی گلیر رو یا باید از خود سایت اپل سفارش بدی که تا به دستت برسه خیلی گرون می شه یا مدل 035 با قیمت 3800 رو از نقش بخری
اون فقط واسه کسی خوبه که دائما زیر نور آفتاب با لپ تاپش کار می کنه. دور مانیتور هم دیگه کادر مشکی رنگ نداره

drsoroush
01-11-2011, 11:07
از کجا خریدی؟

مجتمع خورشید دوبروی سه راه راهنمایی

drsoroush
01-11-2011, 11:32
چطور میشه جای دکمه های فارسی رو استاندارد کرد؟

علی شوماخر
02-11-2011, 00:49
مدیران فروم، زحمت پاک کردن این پست رو بکشن لطفاً

mrmostafa
02-11-2011, 09:08
براي خريد اپل و محصولات جانبيش كجا بايد بريم؟؟؟؟ سمت غرب جايي هست؟؟؟؟ من نزديك آرياشهر هستم.
در ضمن اپل كيبورد فارسي داره؟؟؟ چون ليبل چسبوندن خيلي ضايع ميكنه.
در مورد اسپيكر براي اپل بهتره يا كريتيو؟؟؟ من اسپيكر ميخوام صداي بلند و شفاف و بيس خوبي داشته باشه و حدالامكان كوچيك باشه. Ihome يه مدل بيشتر نداره؟؟؟

SaeedEminem2
02-11-2011, 14:29
چطور میشه جای دکمه های فارسی رو استاندارد کرد؟

اپل 2 مدل تایپ فارسی داره. یکی همون مدل نرمال و همیشگی یکی هم اونطوری که مثلا دکمه ی اف جای ب همون ف رو یا دکمه ی دی جای ی همون د رو می تایپه. اون مدل دیگه رو از تو تنظیمات کیبرد می تونی اضافه کنی

براي خريد اپل و محصولات جانبيش كجا بايد بريم؟؟؟؟ سمت غرب جايي هست؟؟؟؟ من نزديك آرياشهر هستم.
در مورد اسپيكر براي اپل بهتره يا كريتيو؟؟؟ من اسپيكر ميخوام صداي بلند و شفاف و بيس خوبي داشته باشه و حدالامكان كوچيك باشه. Ihome يه مدل بيشتر نداره؟؟؟

بهترین جا همون تهرانه. اگه منظورت اینه که رو دکمه های کیبرد لیبل فارسی هم داشته باشه نه نداره اما یه محافظ کیبرد مخصوص خود اپل هست با قیمت 25 تومان که اگه بگیری رو اون حروف فارسی هم داره. اگرم نخواستی بگیری یا با اون حالتی که بالا گفتم تایپ کن یا سعی کن حفظ کنی چون برچسب زدن کل اعتبار لپ تاپتو می بره زیر سئوال
اسپیکر کرییتیو خیلی عالیه من 8 ساله دارم واقعا راضیم. اما یه مدل کول پد لاجیتک هست که خودش اسپیکر هم داره. تو تهران یا تو نت بگردی حتما هست. صداش خیلی بلند نیست که شیشه بشکنه اما 2 تا 3 برابر صدای خود لپ تاپ بلند می شه

Shahin_SOURNA
05-11-2011, 00:33

مجتمع پایتخت، تقاطع ولیعصر و میرداماد از همه جا بهتره.

کیبورد با لیبل فارسی اگه منظورته نداره اما میتونی باهاش فارسی تایپ کنی مث من که الان دارم مینویسم.

در مورد اسپیکر هم توی مک هلپ جواب دادم عزیز.

mrmostafa
05-11-2011, 09:57
اپل 2 مدل تایپ فارسی داره. یکی همون مدل نرمال و همیشگی یکی هم اونطوری که مثلا دکمه ی اف جای ب همون ف رو یا دکمه ی دی جای ی همون د رو می تایپه. اون مدل دیگه رو از تو تنظیمات کیبرد می تونی اضافه کنی

بهترین جا همون تهرانه. اگه منظورت اینه که رو دکمه های کیبرد لیبل فارسی هم داشته باشه نه نداره اما یه محافظ کیبرد مخصوص خود اپل هست با قیمت 25 تومان که اگه بگیری رو اون حروف فارسی هم داره. اگرم نخواستی بگیری یا با اون حالتی که بالا گفتم تایپ کن یا سعی کن حفظ کنی چون برچسب زدن کل اعتبار لپ تاپتو می بره زیر سئوال
اسپیکر کرییتیو خیلی عالیه من 8 ساله دارم واقعا راضیم. اما یه مدل کول پد لاجیتک هست که خودش اسپیکر هم داره. تو تهران یا تو نت بگردی حتما هست. صداش خیلی بلند نیست که شیشه بشکنه اما 2 تا 3 برابر صدای خود لپ تاپ بلند می شه

ممنونم سعيد جان. البته ترجيح ميدم كول پد جدا باشه و اسپيكر هم جدا كه خواستم جايي هم ببرم. كول پد مد نظرت چيه براي اپل بگيرم؟؟؟؟ البته ميدونم نيازي نداره ولي خوب بودنش خالي از لطف نيست. حالا ميخوام كول پدي بگيرم خوب باشه هم به صورت ميزيش هست كه ميز بهتره.

ehsan 360
05-11-2011, 15:12
سلام
بچه ها نمیدونم جاش هست که این سوال رو اینجا بپرسم یا نه؟
به هر حال ببخشید!
من یه کامپایلر برای مک میخوام که بشه باهاش c++ نوشت!!!
خیلی برام مهمه !برای دانشگاه میخوام که بتونم رو مک بوک برنامه ها رو کامپایل کنم!
نمیدونم xcode بدرد میخوره یا نه!
یا اصلا" برنامه ی دیگه ای هم هستش؟؟؟
من یه GCC فقط اسمشو دیدم دیگه اینکه بدرد میخوره یا نه رو یا اصلا" چیه رو نمیدونم؟؟؟
میشه لطفا" منو راهنمایی کنید!
هم در مورد xcode و هم در مورد هر برنامه ی دیگه ای که میشناسید لطفا" یه توضیح مختصر بدید!!!
ممنون

رامند
06-11-2011, 00:34
سلام بچه ها
من می خوام مک بوک پرو 15 اینچ مات و آنتی گلیر داشته باشم
یه وب سایتی هست که لایه فیلم آنتی گلیر رو می فروشه به قیمت 35 دلار
این لینکشه
کسی می دونه آیا تو پاساژ پایتخت خودمون هم پیدا میشه؟
اصلا خوب هست؟

BursT
09-11-2011, 21:27
کسی فروشگاه فروش mac book با قیمت مناسب توی اصفهان نمیشناسه؟:41:

amir.abbas
09-11-2011, 22:41
سلام
لطفا یه لب تاپ خوب با قیمت 1500 معرفی کنید.
مممنون

sinaxex
10-11-2011, 02:02
سلام بچه ها
من می خوام مک بوک پرو 15 اینچ مات و آنتی گلیر داشته باشم
یه وب سایتی هست که لایه فیلم آنتی گلیر رو می فروشه به قیمت 35 دلار
این لینکشه
کسی می دونه آیا تو پاساژ پایتخت خودمون هم پیدا میشه؟
اصلا خوب هست؟
به نظر من که جالب نیست استفادی نکنی بهتره!

سلام
بچه ها نمیدونم جاش هست که این سوال رو اینجا بپرسم یا نه؟
به هر حال ببخشید!
من یه کامپایلر برای مک میخوام که بشه باهاش c++ نوشت!!!
خیلی برام مهمه !برای دانشگاه میخوام که بتونم رو مک بوک برنامه ها رو کامپایل کنم!
نمیدونم xcode بدرد میخوره یا نه!
یا اصلا" برنامه ی دیگه ای هم هستش؟؟؟
من یه GCC فقط اسمشو دیدم دیگه اینکه بدرد میخوره یا نه رو یا اصلا" چیه رو نمیدونم؟؟؟
میشه لطفا" منو راهنمایی کنید!
هم در مورد xcode و هم در مورد هر برنامه ی دیگه ای که میشناسید لطفا" یه توضیح مختصر بدید!!!
ممنون
اگر با QT آشنایی داری میتونی کامپایل کنی دوست من ,Xcode یک چیز دیگه است ربطی به کار شما نداره

ممنونم سعيد جان. البته ترجيح ميدم كول پد جدا باشه و اسپيكر هم جدا كه خواستم جايي هم ببرم. كول پد مد نظرت چيه براي اپل بگيرم؟؟؟؟ البته ميدونم نيازي نداره ولي خوب بودنش خالي از لطف نيست. حالا ميخوام كول پدي بگيرم خوب باشه هم به صورت ميزيش هست كه ميز بهتره.
کول پدی که بدرد مک بخوره فقط اون کول پدی هست که فن نداره و با یخ خشک کار میکنه(یک ساعت میزاری فریزرر) و چند ساعت زیر مک بوک اتون میزارید البته زمانی که داغ میکنه بقیه کول پد ها هیچ کدوم بدرد مک نمیخوره و فقط پول دور ریختن هست همه اشون هیچ کارایی برای مک نداره

سلام
لطفا یه لب تاپ خوب با قیمت 1500 معرفی کنید.
مممنون
با این بودجه فکر کنم ام سی 700 و مک بوک ایر بتونی بخری دوست من

mrmostafa
10-11-2011, 13:05
کول پدی که بدرد مک بخوره فقط اون کول پدی هست که فن نداره و با یخ خشک کار میکنه(یک ساعت میزاری فریزرر) و چند ساعت زیر مک بوک اتون میزارید البته زمانی که داغ میکنه بقیه کول پد ها هیچ کدوم بدرد مک نمیخوره و فقط پول دور ریختن هست همه اشون هیچ کارایی برای مک نداره

سعید جان ممنونم. چرا برای مک بوم یخ خشک میخواد؟؟ خود اپل مخصوص مک بوک هاش کول پد نزده؟؟؟؟ در ضمن این کول پد حجمش زیاده تو یخچال جا دادنش هم شرطه :)) کارایی یخ خشک چجوریه مگه که برای مک بوم خوبه؟!

emadonline
10-11-2011, 19:56
بچه ها چند تا سوال، فرق mc700 و mc724 چقده؟ می ارزه ادم 350 بیشتر خرج کنه؟من برای استفاده متوسط (و نه حرفه ای) ادیت صوتی تصویری می خوام یکی از این دو تا مدل رو بخرم.
و یه چیز دیگه اینکه اگه به فرض من mc700 بخرم، یه هارد اکسترنال بزارم کنارش از طریق یو اس بی و پروژه هام رو توی اون ذخیره کنم، خیلی کند می شه از این راه؟ منظورم اینه که سرعت ذخیره روی هارد 5400 بیشتره یا هارد اسکترنال یو اس بی 2، 7200 دور؟
و قیمتهای هم که دارین از این دو تا مدل توی چه رنج قیمتی هست؟

zamanphp
12-11-2011, 16:57
کسی فروشگاه فروش mac book با قیمت مناسب توی اصفهان نمیشناسه؟:41:
اصفهان رو بی خیال شو چرا که به خاطر محدودیت فروشگاه ، همون چند تایی هم که هستند قیمتهای نجومی میدن. من زمانی که خواستم بخرم بی خیال اصفهان شدم و رفتم از تهران مجتمع پایتخت گرفتم. هزینه رفت و برگشتم هم به ۲۰ تومن نرسید!

SaeedEminem2
12-11-2011, 22:56
سعید جان ممنونم. چرا برای مک بوم یخ خشک میخواد؟؟ خود اپل مخصوص مک بوک هاش کول پد نزده؟؟؟؟ در ضمن این کول پد حجمش زیاده تو یخچال جا دادنش هم شرطه :)) کارایی یخ خشک چجوریه مگه که برای مک بوم خوبه؟!

راستش من از اونا گرفتم ولی تو یخچال نذاشتم و در حالت عادی زود نرم می شه و دیگه اون کاری که باید، نمی کنه. اپل کول پد مخصوص نداره و در حالت عادی اصلا نیاز نداره. اما وقت کار سنگین مثل بازی هر مدلی که فن داشته باشه بگیری خوبه خیلی حساس نشو

بچه ها چند تا سوال، فرق mc700 و mc724 چقده؟ می ارزه ادم 350 بیشتر خرج کنه؟من برای استفاده متوسط (و نه حرفه ای) ادیت صوتی تصویری می خوام یکی از این دو تا مدل رو بخرم.
و یه چیز دیگه اینکه اگه به فرض من mc700 بخرم، یه هارد اکسترنال بزارم کنارش از طریق یو اس بی و پروژه هام رو توی اون ذخیره کنم، خیلی کند می شه از این راه؟ منظورم اینه که سرعت ذخیره روی هارد 5400 بیشتره یا هارد اسکترنال یو اس بی 2، 7200 دور؟
و قیمتهای هم که دارین از این دو تا مدل توی چه رنج قیمتی هست؟

فرقشون در سی پی یو هارده. به نظر من می ارزه اما 700 هم حرف نداره و هرکی گرفته راضی بوده. نه اصلا کند نمی شه که اتفاقا سریع تر هم می شه
قیمت 700 حدود 1600 و 724 تقریبا 200 اضافه تره

drsoroush
13-11-2011, 21:19
آقایون موس بلوتوث برای مک بوک چی توصیه میکنید؟

love mac
14-11-2011, 17:26
آقایون موس بلوتوث برای مک بوک چی توصیه میکنید؟

اگه میخوای مثل لپ تابت عالی باشه مجیک موس بگیر که حدود 90 تومنه اما اگه میخوای یه موس خوب و با قیمت مناسب بگیری یه موس فراسو مدل om910 superior wireless بگیر قیمتشم حدود 26 تومنه

drsoroush
14-11-2011, 18:27
اگه میخوای مثل لپ تابت عالی باشه مجیک موس بگیر که حدود 90 تومنه اما اگه میخوای یه موس خوب و با قیمت مناسب بگیری یه موس فراسو مدل om910 superior wireless بگیر قیمتشم حدود 26 تومنه

راستش من خودم تو کف مجیکم!:31: ولی یه مقدار کارام دقت بالا میخواد، کار با داده های حجیم اکسل و نرم افزار آرک جی آی اس. راستش میترسم به خاطر لمسی بودن نشه باهاش کارای دقیق رو انجام داد. از طرفی کیف لپتاپم خیلی جمع و جوره و نباید موسی که میگیرم ارتفاع زیادی داشته باشه، چون باد میکنه!

mrmostafa
16-11-2011, 09:16
اين لپ تاپ مك بوك پرو 700 هم با قيمت 1 ميليون 550 هزار خوبه ها ارزش خريدن داره. درسته تو برندهاي ديگه با اين قيمت ميشه Core I7 خريد ولي خوب اپل كجا و برندهاي ديگه كجا. Apple MacBook Pro MC700 خيلي سبك و خوبه و براي كاراي روزمره خوبه.

8613187
16-11-2011, 23:44
سلام

یه لپ تاپ میخواستم با این مشخصات

ال سی دی ش حدود 15 اینچ
وزن زیر 2 کیلو گرم

این دوتا خیلی برام مهم هستن

البته ایر میخواستم مثه اینکه بالای 13 اینچ نداره !

پیشاپیش ممنون بابته راهنمایی

SaeedEminem2
17-11-2011, 09:18
سلام
یه لپ تاپ میخواستم با این مشخصات
ال سی دی ش حدود 15 اینچ
وزن زیر 2 کیلو گرم
این دوتا خیلی برام مهم هستن
البته ایر میخواستم مثه اینکه بالای 13 اینچ نداره !
پیشاپیش ممنون بابته راهنمایی

سلام
اپل 2 مدل 15 اینچ داره که وزن هردو 2.5 کیلو گرم و قیمتشون 2200 و 2600 ه
البته من حتی رو شکمم می ذارمش هیچی حس نمی کنم. پس از نظر وزن مشکلی نداره ولی از نظر قیمت یه خورده بالاست

amirpar
17-11-2011, 18:08
سلام دوستان
یه سوال تکراری
به نظرتون تفاوت قیمت اپل تو ایران ودبی چقدر هستش؟
ممنون از پاسخ هاتون

SaeedEminem2
18-11-2011, 13:21
سلام دوستان
یه سوال تکراری
به نظرتون تفاوت قیمت اپل تو ایران ودبی چقدر هستش؟
ممنون از پاسخ هاتون

سلام. اون اولی که سری 2011 اومد دبی حتی از ایران گرون تر بود. الانشو نمی دونم. اما لپ تاپ اپل الان در بهترین قیمت ممکنشه و صد در صد خرید از داخل توصیه می شه

8613187
18-11-2011, 18:22
سلام
البته من حتی رو شکمم می ذارمش هیچی حس نمی کنم. پس از نظر وزن مشکلی نداره ولی از نظر قیمت یه خورده بالاست

وزنش خیلی بالاست
خیلی هم گرونه :دی

کاش مدل کاملش رو میدادی

چندتا مدل 13.3 اینچی هم که سبک باشن رو بگی ممنون میشم

مدل کامل بدی ممنون میشم ، مخصوصا اگه با اینک باشه

8613187
18-11-2011, 19:05
آقا جریان این چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hheadshoter
19-11-2011, 21:55
سلام
من یکی از اشناهامون میخواد یه مک بوک پرو کار کرده بفروشه !! منتها مدل دقیقش رو نمیدونه !!
فقط میدونه که core i5 2.4 + 4GB ram + 15 inch + 320 GB Hard ,
تقریبا 1 سال پیش اینو خریده
میخوام ببینم به نظر شما تا چه قدر میارزه ؟

emadonline
19-11-2011, 23:00
سلام
من یکی از اشناهامون میخواد یه مک بوک پرو کار کرده بفروشه !! منتها مدل دقیقش رو نمیدونه !!
فقط میدونه که core i5 2.4 + 4GB ram + 15 inch + 320 GB Hard ,
تقریبا 1 سال پیش اینو خریده
میخوام ببینم به نظر شما تا چه قدر میارزه ؟

مدل 2011 هست. قیمت نوش 1600 هست و این یک تا یک و صد می ارزه البته به شرط بدون خط و خش و سالم بودن

من حاضر نیستم برای این یک و دویست بدم حالا شما رو نمیدونم

---------- Post added at 01:00 AM ---------- Previous post was at 12:58 AM ----------

اینی که گفتی MC700 هست و 13 اینچه البته

BursT
19-11-2011, 23:20
سلام
سلام سعید جان.
mc 723 قیمتش بالاتر از این حرفاس...
من امروز از اصفهان خریدم 2860
تهران هم از 2 جا قیمت گرفتم 3 می دادن
دیجی کالا هم 3 تومن زده.
مطمئنی با این افزایش قیمت دلار 2600 می دن؟

fouad-pes
20-11-2011, 10:57
چرا یه دفعه قیمت کالاهای اپل زد بالا؟ غیر از افزایش قیمت ارز، دلیل دیگه ای داره؟

vimana
20-11-2011, 11:03
سلام دوستان

من یه مک بوک پرو 13 اینچ mb991/lla دارم که حدود 2 سال پیش یک میلیون و هفتصد خریدم. الان در فکر این هستم که اگر برام بصرفه! بفروشمش و به خاطر پاره ای مسائل , یه مدل جدیدتر ترجیحا با.. cpu corei مثل mc700 یا اصلا یه برند دیگه بخرم. فرض کنید خیلی تر تمیز نگه داشتمش و به طور نسبی کم ازش کار کشیدم. 90 درصد اوقات هم موقع کار به برق وصل بوده .فکر میکنید بالای یک میلیون تومن میشه فروخت؟ اگه زیر این قیمت باشه که کلا مسئله منتفی است.

با تشکر

emadonline
20-11-2011, 14:30
سلام دوستان

من یه مک بوک پرو 13 اینچ mb991/lla دارم که حدود 2 سال پیش یک میلیون و هفتصد خریدم. الان در فکر این هستم که اگر برام بصرفه! بفروشمش و به خاطر پاره ای مسائل , یه مدل جدیدتر ترجیحا با.. cpu corei مثل mc700 یا اصلا یه برند دیگه بخرم. فرض کنید خیلی تر تمیز نگه داشتمش و به طور نسبی کم ازش کار کشیدم. 90 درصد اوقات هم موقع کار به برق وصل بوده .فکر میکنید بالای یک میلیون تومن میشه فروخت؟ اگه زیر این قیمت باشه که کلا مسئله منتفی است.

با تشکر

اگه خوب بتونی بفروشی یه تومن می تونی ردش کنی ولی فک نمی کنم کسی با این قیمت بخرتش، حدود 900 مد نظرت باشه.

BursT
21-11-2011, 05:11
چرا یه دفعه قیمت کالاهای اپل زد بالا؟ غیر از افزایش قیمت ارز، دلیل دیگه ای داره؟
سودجویی فروشندگان:41::19:

نسیم احمدی
21-11-2011, 12:09
سلام
خدا قوت
با یک نیم میلیون اگه بخوای لب تاب اپل بخری چه مدلی مناسبه ؟

emadonline
21-11-2011, 21:07
سلام
خدا قوت
با یک نیم میلیون اگه بخوای لب تاب اپل بخری چه مدلی مناسبه ؟

یه mc700 می تونی بخری. 13 اینچ مدل ابتدای سال 2011، البته یه 50، 100 تومنی بالای یک و پونصد هست

نسیم احمدی
22-11-2011, 11:18
ممنون
میشه باهاش کارای مهندسی کرد و برنامه های پی ال سی و .. روش ریخت ؟
پردازشگرش کافیه ؟

emadonline
22-11-2011, 17:41
ممنون
میشه باهاش کارای مهندسی کرد و برنامه های پی ال سی و .. روش ریخت ؟
پردازشگرش کافیه ؟

سرعت این کامپیوتر خوبه، برای کارای روزمره یه انتخاب خوبه مخصوصن با توجه به وزنش که حدود 2 کیلو هست.

روی چیزی کم نباد بیاره ولی اگه به فکر بازی هستین به دنبال 13 اینچ اپل نباشین، گرافیکش با اینکه تا 384 مگ رو ساپورت می کنه ولی چندان بالا نیست.

برای کارای مهندسی هم می تونین کنار مک، ویندوز نصب کنین و باهاش کار کنین. اگه اشتباه نکنم، برنامه های پی ال سی مربوط به مهندسی برق باید باشه، نمی دونم چقدر به سی پی یو احتیاج داره ولی فک نمی کنم مشکلی بخورین، همه چیش خوبه.

alinam
23-11-2011, 14:53
سلام بر دوستان

من میخوام یه لپ تاپ بگیرم برای کارهای گرافیکی و بین دو مدل mc721 و mc723 موندم چون که 723 گرافیک خیلی حوبی داره ولی تو شهر ما 3.100.000 میفروشن حالا می خوام بدونم گرافیک 721 چطوری چون که اطلاعی از گرافیک اینتل ندارم.و 6490 جواب کار با برنامه ای مثل مکس یا افتر رو میده.

behnambb
23-11-2011, 20:19
با سلام ...دوستان من بین لپ تاپ اسوس مدل n55sn و سامسونگ rf511 -os4 موندم کدومش از همه لحاط بهتره ؟؟؟ برای کار گرافیکی و اینترنت و بازی و مولتی مدیا میخوام

ehso0on
26-11-2011, 22:21
سلام بچه ها.
خسته نباشید.
دیگه دارم دیوونه میشم نمیدونم چیکار کنم :18:
من از لپ تاپ تقریبا زیاد کار میکشم که اونم طراحی با فتوشاپه. البته چندوقتیه دیگه زیادم اونطوری کاره طراحی نمیکنم.
من در حال حاضر یه DELL-ALLUMINIUM دارم (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)

ولی اصلا ازش راضی نیستم اصلا! از نظر قدرت کم نمیاره ولی داغ میکنه افتضاح! حتی وقتی وب گردی میکنم یا فیلم میبینم زیرش انقد داغ میشه که نمیتونم روو پاهام بزارم،ببینید دیگه بخوام کار بکشم ازش دیگه چی میشه!

دارم عوضش میکنم و موندم بین این 3تا سیستم لطفا کمکم کنید!! :41:

که البته با RAM 8Gig - یکی میگفت با رم 8 بگیری گرافیکش خوب جواب میده!!

و

و

این رو هم بگم که وزن و مدت شارژدهی بالا برام خیلی اهمیت داره و گرافیک تقریبا خوب :5:
ممنون میشم راهنماییم کنید.

emadonline
28-11-2011, 12:56
سلام بچه ها.
خسته نباشید.
دیگه دارم دیوونه میشم نمیدونم چیکار کنم :18:
من از لپ تاپ تقریبا زیاد کار میکشم که اونم طراحی با فتوشاپه. البته چندوقتیه دیگه زیادم اونطوری کاره طراحی نمیکنم.
من در حال حاضر یه DELL-ALLUMINIUM دارم (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)

ولی اصلا ازش راضی نیستم اصلا! از نظر قدرت کم نمیاره ولی داغ میکنه افتضاح! حتی وقتی وب گردی میکنم یا فیلم میبینم زیرش انقد داغ میشه که نمیتونم روو پاهام بزارم،ببینید دیگه بخوام کار بکشم ازش دیگه چی میشه!

دارم عوضش میکنم و موندم بین این 3تا سیستم لطفا کمکم کنید!! :41:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه البته با RAM 8Gig - یکی میگفت با رم 8 بگیری گرافیکش خوب جواب میده!!

و

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین رو هم بگم که وزن و مدت شارژدهی بالا برام خیلی اهمیت داره و گرافیک تقریبا خوب :5:
ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام دوست من، اول باید تکلیفت رو روشن کنی که مک می خوای یا ویندوز. تقریبن هر طراح حرفه ای و هر کسی که به صورت حرفه ای فیلم رو ادیت می کنه از مک استفاده می کنن چون سرعت بالاتری داره نسبت به همون مشخصات توی ویندوز و کار با اون ساده تر هست.

فک کنم آشنایی زیادی با لپ تاپهای مک نداشته باشی، بهت یشنهاد می کنم یه سری به اینجا بزن و یکی دو تا از ویدیوها رو ببینی که با ilife 20011 دارن کار می کنن تا راحت تر بتونی بین مک و ویندوز انتخاب کنی. این برنامه یه چیزی توی مایه های movie maker ویندوز هست.

و درباره گرافیک هم باید بگم که اگه اگه کار سه بعدی انجم نمی دی، با گرافیک 16 مگ هم می تونی فوتوشاپ کار کنی و کارت فقط به سی پی یو بستگی داره. تو فرومهای خارجی خونده بودم که با mc724 فیلم فول اچ دی ادیت می کردن و یکی گفته بود که سرعت این لپتابه از هکینتاش خونه اش که گرافیکش یک گیگ و سی پی یو 4 هسته ای سری قبل اینتل هست، در حد 30 تا 110 درصد بیشتره:18:

و این رو هم اضافه کنم که من فک می کنم هیچ وقت حاضر نیستم برای لپ تاپ سونی، یک و پونصد پول بدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehso0on
28-11-2011, 20:53
سلام دوست من، اول باید تکلیفت رو روشن کنی که مک می خوای یا ویندوز. تقریبن هر طراح حرفه ای و هر کسی که به صورت حرفه ای فیلم رو ادیت می کنه از مک استفاده می کنن چون سرعت بالاتری داره نسبت به همون مشخصات توی ویندوز و کار با اون ساده تر هست.

فک کنم آشنایی زیادی با لپ تاپهای مک نداشته باشی، بهت یشنهاد می کنم یه سری به اینجا بزن و یکی دو تا از ویدیوها رو ببینی که با ilife 20011 دارن کار می کنن تا راحت تر بتونی بین مک و ویندوز انتخاب کنی. این برنامه یه چیزی توی مایه های movie maker ویندوز هست.

و درباره گرافیک هم باید بگم که اگه اگه کار سه بعدی انجم نمی دی، با گرافیک 16 مگ هم می تونی فوتوشاپ کار کنی و کارت فقط به سی پی یو بستگی داره. تو فرومهای خارجی خونده بودم که با mc724 فیلم فول اچ دی ادیت می کردن و یکی گفته بود که سرعت این لپتابه از هکینتاش خونه اش که گرافیکش یک گیگ و سی پی یو 4 هسته ای سری قبل اینتل هست، در حد 30 تا 110 درصد بیشتره:18:

و این رو هم اضافه کنم که من فک می کنم هیچ وقت حاضر نیستم برای لپ تاپ سونی، یک و پونصد پول بدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی ممنون که وقت گذاشتی عماد جان!
طراحی فیلم که نه! کارایه طراحی با فتوشاپ! پس ینی میتونم به MC700 اعتماد کنم و با گرافیکش کنار بیام؟
به نظرتون یه موقع هم بخوام بازی کنم (زیاد بازی نمیکنم) میتونه جواب بده؟ (اینم بگم رمشو میکنم 8گیگ)
من بخوام مک بگیرم که نمیشه به هر حال 100% نمیشه از مک استفاده کرد باید سراغ ویندوز هم برم یه موقع هایی!

emadonline
28-11-2011, 23:29
خیلی ممنون که وقت گذاشتی عماد جان!
طراحی فیلم که نه! کارایه طراحی با فتوشاپ! پس ینی میتونم به MC700 اعتماد کنم و با گرافیکش کنار بیام؟
به نظرتون یه موقع هم بخوام بازی کنم (زیاد بازی نمیکنم) میتونه جواب بده؟ (اینم بگم رمشو میکنم 8گیگ)
من بخوام مک بگیرم که نمیشه به هر حال 100% نمیشه از مک استفاده کرد باید سراغ ویندوز هم برم یه موقع هایی!

خواهش می کنم احسان جان، آره برای کاری مثه فوتوشاپ هیچ مشکلی نداره، من اگه از فیلم صحبت کردم به خاطر این بود که بگم که این گرافیک حتی توی ادیت فیلم هم کم نمیاره چه برسه به استفاده از فوتوشاپ.

درباره بازی، خب همونطور که می دونی، این گرافیکش تا 384 مگ رو ساپورت می کنه و زیاد مناسب بازی نیست. یعنی یه بازی های متوسطی رو توش می تونی خوب اجرا کنی و مثلن اگه بخوای نمی دونم فیفا و این چیزا رو با بالاترین جزییات توش اجرا کنی به مشکل می خوری و بهتره سراغش نری، این لپ تاپ مناسب بازی های آنچنانی نیست ولی باید بازیهای تا گرافیک 256 رو به راحتی ساپورت کنه.

من دیدم تو فرومای خارجی که می گفتن بازی گرافیک 256 رو توی مک ساپورت می کنه به خوبی.

SaeedEminem2
29-11-2011, 18:38
یه چیزی بگم که به طور حتم سی پی یو کور آی 5 فرا تر از حد انتظار شما قویه و اصلا کم نمیاره که هیچ، قدرتش شمارو شگفت زده خواهد کرد
در مورد کارت گرافیک 700 و 724، فیفا که هیچ، آخرین نسخه ی نید فور اسپید رو هم اجرا کرده. حتی اگه از رم کم بایره از رم خود سیستم استفاده می کنه
بیش از 10 نفر تو همین تاپیک ام سی 700 گرفتن و هنوز نشده حتی یکیشون بیاد بگه ناراضیم و کاشکی یه مدل قوی تر می گرفتم

ehso0on
30-11-2011, 22:12
بچه ها دمه همتون گرم واقعا! :31:
یکم قیمت ارز متعادل بشه و یکم قیمتای اپل متعادل تر بشه حتما میخرم تا چند هفته ی آینده!
کاملا قانع شدم و راحت!

بازم ممنون! :20:

---------- Post added at 10:12 PM ---------- Previous post was at 10:10 PM ----------

یه چیز دیگه!
باتری دقیقا چقد بازدهی داره؟
مثلا باهاش چنتا فیلم (1:30) میشه دید؟

alireza651
03-12-2011, 16:33
سلام بچه ها کسی هست اینجا منو کمک کنه
می خوام macbook pro 725 را بخرم 17 اینچ اما نمیدونم لپتاب شاخی هست یا نه ?
بعد میخواستم بپرسم آیا این آخرین مدل لپتاب های اپل از سری macbook pro هستش ؟
بعد این پورت Thunderbolt برای چی هستش ؟

بچه ها یه کمکی بکنید دمتون گرم

alireza651
03-12-2011, 17:26
بچه ها دمه همتون گرم واقعا! :31:
یکم قیمت ارز متعادل بشه و یکم قیمتای اپل متعادل تر بشه حتما میخرم تا چند هفته ی آینده!
کاملا قانع شدم و راحت!

بازم ممنون! :20:

---------- Post added at 10:12 PM ---------- Previous post was at 10:10 PM ----------

یه چیز دیگه!
باتری دقیقا چقد بازدهی داره؟
مثلا باهاش چنتا فیلم (1:30) میشه دید؟

mc 725 را که من چک کردم تو خود سایت اپل زده بود 7 ساعت میشه ازش کار کشید که اگر نور صفحه نمایش رو پایین بیاری میتونی تا 8 ساعت ازش کار بکشی که برای همچین دستگاهی میگن عالی هستش
البته 724 هم7 ساعت ازش میشه کار کشید البته من امتحان نکردم ولی تو خود سایت اپل همینو زده
من تازه میخوام 725 بگیرم اگر دوستان کمک کنن

sinaxex
03-12-2011, 19:28
سلام بچه ها کسی هست اینجا منو کمک کنه
می خوام macbook pro 725 را بخرم 17 اینچ اما نمیدونم لپتاب شاخی هست یا نه ?
بعد میخواستم بپرسم آیا این آخرین مدل لپتاب های اپل از سری macbook pro هستش ؟
بعد این پورت Thunderbolt برای چی هستش ؟

بچه ها یه کمکی بکنید دمتون گرم
سری MD یک مدل جدید تر از MC هستند
بعد از 724 اپل 17 اینچی md036 رو زده
پورت تاندربولت هم پروتی هست که فعلا هارد اش تو ایران نیامده اما ال سی دی ایش رو اپل زده که من تو پایتخت دیدم

alireza651
03-12-2011, 19:44
سری MD یک مدل جدید تر از MC هستند
بعد از 724 اپل 17 اینچی md036 رو زده
پورت تاندربولت هم پروتی هست که فعلا هارد اش تو ایران نیامده اما ال سی دی ایش رو اپل زده که من تو پایتخت دیدم

حالا کدومشون بهتر هستش

mc 725
یا

md036

ila
03-12-2011, 21:27
من به شدت علاقه به خرید لپ تاپ های اپل هستم...
ولی متاسفانه 1200-1300 بیشتر ندارم..به نظرتون چی بگیرم یعنی چه مدلی؟
اصلا به نظرتون با این پول میشه لپ اپل خوبی بگیرم..کار ها هم بیشتر نقشه کشی با اوتو کد کمی هم برنامه نوسی به زبان سی شارپه..دیگه بقیه اش آفیس و فتوشاپو و بیشت رهم تو اینترنت و با یاهو اسکایپ سر کار دارم..
ممنون میشم نظرتون رو بگید

---------- Post added at 09:27 PM ---------- Previous post was at 09:27 PM ----------

من به شدت علاقه به خرید لپ تاپ های اپل هستم...
اصلا به نظرتون با این پول میشه لپ اپل خوبی بگیرم..کار ها هم بیشتر نقشه کشی با اوتو کد کمی هم برنامه نوسی به زبان سی شارپه..دیگه بقیه اش آفیس و فتوشاپو و بیشت رهم تو اینترنت و با یاهو اسکایپ سر کار دارم..

SaeedEminem2
04-12-2011, 13:58
[/COLOR]من به شدت علاقه به خرید لپ تاپ های اپل هستم...

سلام
اگه 200 بذاری روش می تونی مدل 700 بگیری که این نیازهاتو به راحتی جواب می ده

sinaxex
05-12-2011, 00:23
حالا کدومشون بهتر هستش

mc 725
یا

md036
صد البته اگر مشکلی بابت هزینه ندارید خرید سری جدید به علت بالا رفتن کانفیگ صلاح تر هست اما اگر بودجه محدود دارید و میخواهید 17 اینچی بخرید همون 725 هم کفاف کاراتون رو میده

ila
05-12-2011, 17:52
سلام
اگه 200 بذاری روش می تونی مدل 700 بگیری که این نیازهاتو به راحتی جواب می ده

این که ازون سری های فوق باریک که نیست؟ هست؟..چون فوق باریک میخوام
بعد 13 اینچ کوچیکه به نظرتون؟
ساخت چین با ساخت امریکا فرق داره؟ آخه هر چی من میبینم ساخت چین نوشته روش
بعد امکان خرید از خود سایت اپل وجود داره؟ یعنی میفرستن و تحریم نیستیم؟ آخه از سایتش خیلی ارزون میشه خرید کرد مثلا من یک ایر بوک 13 اینچ رو دیدم 1200 با کانفینگ خوب...نظرتون چیه؟
بعد اگه مثلا یه دوستی داشته باشی بگی از اونجا برات بیاره بهتره؟ یعنی آمریکا زندگی میکنه اون بخره شخصا پست کنه واسه ایران میشه؟

love mac
05-12-2011, 22:18
این که ازون سری های فوق باریک که نیست؟ هست؟..چون فوق باریک میخوام
بعد 13 اینچ کوچیکه به نظرتون؟
ساخت چین با ساخت امریکا فرق داره؟ آخه هر چی من میبینم ساخت چین نوشته روش
بعد امکان خرید از خود سایت اپل وجود داره؟ یعنی میفرستن و تحریم نیستیم؟ آخه از سایتش خیلی ارزون میشه خرید کرد مثلا من یک ایر بوک 13 اینچ رو دیدم 1200 با کانفینگ خوب...نظرتون چیه؟
بعد اگه مثلا یه دوستی داشته باشی بگی از اونجا برات بیاره بهتره؟ یعنی آمریکا زندگی میکنه اون بخره شخصا پست کنه واسه ایران میشه؟

سلام
نه نیست برای فوتوشاپ که کوچیکه ولی خب شما بودجه تون کمه و مشکل همین جاست ولی اگه قبلا لپ تاپ داشتین میدونین چون صفحه لپ تاپ به کاربر نزدیکتره بزرگتر به نظر میاد همه شون هم ساخت امریکا هستند و توی چین مونتاژ میشن و از این نظر مشکلی نیست از سایت اپل که نمیشه واسه ایران سفارش داد اگه دوستتون هم بخواد پست کنه هزینه پستش زیاده و کلا داستان زیاد داره در کل فکر نکنم به صرفه باشه مگه اینکه یه نفر که داره میاد ایران بخره به صورت شخصی براتون بیاره که اینطوری بهترین حالتشه

+::::MehrdaD::::+
06-12-2011, 21:51
تو این تاپیک میگن ایسر از اپل بهتره
لطفآ شما هم نظر بزارید

ila
07-12-2011, 11:36
سلام
نه نیست برای فوتوشاپ که کوچیکه ولی خب شما بودجه تون کمه و مشکل همین جاست ولی اگه قبلا لپ تاپ داشتین میدونین چون صفحه لپ تاپ به کاربر نزدیکتره بزرگتر به نظر میاد همه شون هم ساخت امریکا هستند و توی چین مونتاژ میشن و از این نظر مشکلی نیست از سایت اپل که نمیشه واسه ایران سفارش داد اگه دوستتون هم بخواد پست کنه هزینه پستش زیاده و کلا داستان زیاد داره در کل فکر نکنم به صرفه باشه مگه اینکه یه نفر که داره میاد ایران بخره به صورت شخصی براتون بیاره که اینطوری بهترین حالتشه

من توی سایت اپل که رفتم از توی فروشگاه انلاینش مک بوک ایر 15 اینچ قیمت زده بود 1599...خب همین مدل توی ایران نیست جایی با همین قیمت؟ چه قدر اختلاف قیمت هست وقتی این لپ تاپ بیاد ایران؟

خب همینو اگه بخرم باید چیکار کنم.
راستی آنتی ویروس رو سیستم های اپل چیه؟
سیستم عاملش در مقایسه با ویندوز از نظر امنیت و پایداری بهتره یا بد تر؟
.ممنون

mrmostafa
07-12-2011, 12:53
سعيد جان خوبي داداش.
آقا من يه دوستي دارم كه 15 سال هست تو كار كامپيوتر و لپ تاپ و شبكه هست و الان هم پروژه هاي مهم مترو و شبكه كردن و وايرلس اين چزا انجام ميده و تعميركار لپ تاپ هست و دوستش مدير بخش تعميرات لپ تاپ اپل هستش. به من گفت اپل خوب نيست بخري و دليل هاش رو هم گفت و اينكه خود كسي هم كه مدير بخش تعميرات اصلي اپل در ايارن هست گفت اينكه بخري ويندوز بريزي اصلا كار درستي نيستش و اگر براي مك هم بخواي بخري كه بستگي به خودت داره ولي مك هم سيستم عامل آنچناني نيست و اين همه پول دادن به اپل كار درستي نيستش . دوست خودم واردات لپ تاپ هم هست و الان هم بارش از گمرك ترخيص شده لپ تاپي كه تو بازار 1400 كمتر نيست رو من 900 ميخرم البته هر برندي هم داره و چون كارش تعميرات لپ تاپ هم هست گفت يه مدل hp هست كه خيلي عاليه براي خيلي ها هم خواستن داده راضي هستن و تو كامپيوتر و شبكه قبولش دارم حتي تو اداره هم همه هر چي ميخوان به اين ميگن. لپ تاپ خودش كه سري Z هست و رم 8 گيگ و همه چي فول هست 4 ميليون پولش هست ولي ميگه ميخواي در اون حد پول بدي سري S سوني خوبه و يه برند HP گفت كه به من 900 تا 930 ميده كلا بچه سالمي هست و سود كمي ميگيره. ديدم اينجوري باشه من يه لپ تاپ ميگيرم و كنارش يه گوشي يا تپلت هم ميتونم بگيرم :)

love mac
07-12-2011, 21:40
من توی سایت اپل که رفتم از توی فروشگاه انلاینش مک بوک ایر 15 اینچ قیمت زده بود 1599...خب همین مدل توی ایران نیست جایی با همین قیمت؟ چه قدر اختلاف قیمت هست وقتی این لپ تاپ بیاد ایران؟

.ممنون

خب با اون قیمت که معلومه که نیست اختلافشم ببین mc723 رو تو سایت چند زده بعد تو بازار قیمتشو بپرس حدودا اختلاف قیمت مدل خودتم در میاد درکل فکر کنم بالای 300 -400 تومن اختلاف داشته باشه انتی ویروس هم معمولا همون شرکت های معروف نسخه مک هم دارن سیستم عاملش بین علما اختلافه:31: ولی یه چیزی که مشخصه اینه که چون مک نسبت به ویندوز خیلی کمتر استفاده میشه برای همین ویروس کمتری برای مک وجود داره ودرنتیجه امنیت بالاتری رو داره

Alirezap2003
08-12-2011, 14:21
تو این تاپیک میگن ایسر از اپل بهتره
لطفآ شما هم نظر بزارید

بهتر یا بدتر یک چیز نسبی است و باید دید برای چه کسی، با چه بودجه ای و با چه کاربری ای بهتره. از لحاظ کیفیت قطعات می تونم بگم اصلا ایسر قابل مقایسه با اپل نیست! مثل مقایسه پیکان با بنزه:31:

Alirezap2003
08-12-2011, 14:29

.ممنون

مک بوک ایر فقط 11 و 13 اینچ داره. تمام مدل های لپ تاپ اپل در بازار داخل و با گارانتی موجود هست.
سیستم عامل مک نیازی به آنتی ویروس نداره. به خاطر هسته قدرتمند مک و اینکه تعداد بسیار کمی ویروس برای مک نوشته شده که اونها هم اصلا کار خاصی نمی کنن.
یکی از دوستان بنده هر روز با لپ تاپش(مک بوک پرو 723) کار می کنه 14 ساعت در روز و حدود دو ماهه روشنه و تا حالا نه داغ کرده، نه هنگ کرده و نه ریست شده!:18: (پایداری به این می گن)

---------- Post added at 02:29 PM ---------- Previous post was at 02:27 PM ----------

سعيد جان خوبي داداش.
آقا من يه دوستي دارم كه 15 سال هست تو كار كامپيوتر و لپ تاپ و شبكه هست و الان هم پروژه هاي مهم مترو و شبكه كردن و وايرلس اين چزا انجام ميده و تعميركار لپ تاپ هست و دوستش مدير بخش تعميرات لپ تاپ اپل هستش. به من گفت اپل خوب نيست بخري و دليل هاش رو هم گفت و اينكه خود كسي هم كه مدير بخش تعميرات اصلي اپل در ايارن هست گفت اينكه بخري ويندوز بريزي اصلا كار درستي نيستش و اگر براي مك هم بخواي بخري كه بستگي به خودت داره ولي مك هم سيستم عامل آنچناني نيست و اين همه پول دادن به اپل كار درستي نيستش . دوست خودم واردات لپ تاپ هم هست و الان هم بارش از گمرك ترخيص شده لپ تاپي كه تو بازار 1400 كمتر نيست رو من 900 ميخرم البته هر برندي هم داره و چون كارش تعميرات لپ تاپ هم هست گفت يه مدل hp هست كه خيلي عاليه براي خيلي ها هم خواستن داده راضي هستن و تو كامپيوتر و شبكه قبولش دارم حتي تو اداره هم همه هر چي ميخوان به اين ميگن. لپ تاپ خودش كه سري Z هست و رم 8 گيگ و همه چي فول هست 4 ميليون پولش هست ولي ميگه ميخواي در اون حد پول بدي سري S سوني خوبه و يه برند HP گفت كه به من 900 تا 930 ميده كلا بچه سالمي هست و سود كمي ميگيره. ديدم اينجوري باشه من يه لپ تاپ ميگيرم و كنارش يه گوشي يا تپلت هم ميتونم بگيرم :)

آقا دلایلی که گفتن لپ تاپ اپل خوب نیست رو شما بگو که بقیه هم بتونن از نظر یک کارشناس استفاده کنن و تشریک مساعی بشه.:20:

SaeedEminem2
08-12-2011, 15:03
فقط ازش بپرس رو چه استدلالی می گه که اپل با ویندوز خوب نیست
لپ تاپ 900 تومانی رو با اپل یکی می بینی؟
مدل 723 بالا ترین کانفیگ وقتش رو داشت، پس جایی کم نمیاره. 8 گیگ رم هم مطلق پر نخواهد شد
3 گیگ زم هم کافیه و 4 گیگ ایده آل
کلا ایرانی فقط اون چیزی که خودش داره یا می فروشه یا تخصصش رو داره، تایید می کنه و بقیه رو کلا آشغال می بینه

zandor
08-12-2011, 16:53
سعيد جان خوبي داداش.
یک سوال داشتم دوسستتون خودش اپلم وارد میکنه ؟

mrmostafa
08-12-2011, 20:32
فقط ازش بپرس رو چه استدلالی می گه که اپل با ویندوز خوب نیست
لپ تاپ 900 تومانی رو با اپل یکی می بینی؟
مدل 723 بالا ترین کانفیگ وقتش رو داشت، پس جایی کم نمیاره. 8 گیگ رم هم مطلق پر نخواهد شد
3 گیگ زم هم کافیه و 4 گیگ ایده آل
کلا ایرانی فقط اون چیزی که خودش داره یا می فروشه یا تخصصش رو داره، تایید می کنه و بقیه رو کلا آشغال می بینه

سعید این شخصی که گفت خودش مدیر سخت افزار اپل هست اسم و فامیلش رو میپرسم بهت میگم. این میگه اگر بخوای مک استفاده کنی اپل میگیری جز ایکه مثلا یه show/hiddin کردن فایل رو میگفت کلی دردسر داره من که با مک کار نکردم نظر بدم. ولی دوست خودم نمیکه بیا از من چیزی بخر چون این چند سال همکار و دوست هستیم و نیازی به خرید من نداره. و در زمینه شبکه و کامپیوتر همه قبولش دارن. لپ تاپ دل و رودش میریزه بیرون نیم ساعته جمعش میکنه. بحث این نیست. از نظر اینکه من بخوام الان برای مدل 723 3 میلیون پول بدم ارزش نداره و با این میشه لپ تاپ خوبی خرید در کنارش 2 تا لپ تاپ خرید و غیره.
حالا تو الان ویندوز نصب کردی مشکلی نداری؟؟؟؟ یعنی اصلا هیچ کندی و چیزی نیست. من قط گفته کسی که خودش سخت افزار اپل ایارن رو انجام میده گفتم چون اونکه از خداشه من اپل بخرم. میدونی مثل گوشی آیفون که کلی پولش هست اینجا فقط برای بازی یا پر دادن میخرن ولی همه میدونن هیچ کارایی در ایارن نداره و بارها در سایتهای خبری هم خوندم و کشوری غیر ایران شاید کلی هم کارایی داره. حالا نمیخوام یه چیزی بخرم کلی پول بدم و کاراییش با بقیه یکی باشه. وگرنه خود من به خاطر همون طراحی اپل و مارک اپل پشت لپ تاپ حال میکنم دوسش دارم .

SaeedEminem2
08-12-2011, 20:58
آخه ببین تو هر کامپیوتری چه پورتیبل چه دسکتاپ، 2تا قسمت مهم ترینه که سی پی یو و کارت گرافیکه که از نظر خرابی همشون ساخت یه جاست. حالا این وسط اپل به این معروف شده که بقیه ی قطعات رو خوب با هم می چینه که هم کارایی بالاتر بره هم خرابی به حد اقل برسه. تو یه تاپیکی که دیروز بسته شد بحثش بود که لپ تاپ دل خیلی خرابی داره ولی اپل واسه حفظ اعتبارش مجبوره جوری تولید کنه که کم ترین خرابی پیش بیاد. تازه اگه چیزی نبود که اپل الکی نمی شد اپل !
2دسته فایل مخفی هست مثل ویندوز، یه دسته عادی یه دسته سیستمی. آن هاید کردن سیستمی معروف شده سخته که همش یه خط کد داره و کار 20 ثانیه هم نیست. تازه من که هنوز لزومی به آن هاید کردنش حس نکردم
شما 200 دلار پول یونی بادی می دی، 200 دلار برند و 200 دلار پول سیستم عامل یک بار برای همیشه و از این به بعد سیستم عامل های بعدی رو با 25 دلار می خری ! حالا حساب کن ببین چقدر از بقیه بیشتر گرفته می شه؟
کندی تو ویندوز؟ شوخی می کنی دیگه
اتفاقا منم اولش نگران بودم نرم افزار یا اکسسوری هاش گیر نیاد اما الان می بینم همه چیش از نوع اصلی به وفور یافت می شه. کلی سایت فارسی خوب واسه راهنمایی، آموزش و دانلود تمام نرم افزارهای ساخته شده ی مک هست که بی هیچ چشم داشتی خدمت می کنن
درسته می شه با هزینه ی کم تر کانفیگی تو این رده تهیه کرد، اما جدا از از دست دادن مک و دنیای منحصر به فردش، زیبایی ظاهری مک بوک و همچنین دوام و راحتی خیالش رو هم از دست می دی
یعنی باید این جوری نگاه کنی که پول به عشقت دادی
البته اگه از اول جای این همه دل دل کردن تا حالا خریده بودی الان با قاطعیت از انتخابت دفاع می کردی. یه سری به 20 تا 30 صفحه ی گذشته ی این تاپیک بزنی می بینی همه بعد از خرید اومدن اینجا و اظهار رضایت کامل کردن و هنوز حتی یک نفر رو ندیدم بیاد بگه کاش نمی خرید و پشیمون شده

mrmostafa
08-12-2011, 23:09
آخه ببین تو هر کامپیوتری چه پورتیبل چه دسکتاپ، 2تا قسمت مهم ترینه که سی پی یو و کارت گرافیکه که از نظر خرابی همشون ساخت یه جاست. حالا این وسط اپل به این معروف شده که بقیه ی قطعات رو خوب با هم می چینه که هم کارایی بالاتر بره هم خرابی به حد اقل برسه. تو یه تاپیکی که دیروز بسته شد بحثش بود که لپ تاپ دل خیلی خرابی داره ولی اپل واسه حفظ اعتبارش مجبوره جوری تولید کنه که کم ترین خرابی پیش بیاد. تازه اگه چیزی نبود که اپل الکی نمی شد اپل !
2دسته فایل مخفی هست مثل ویندوز، یه دسته عادی یه دسته سیستمی. آن هاید کردن سیستمی معروف شده سخته که همش یه خط کد داره و کار 20 ثانیه هم نیست. تازه من که هنوز لزومی به آن هاید کردنش حس نکردم
شما 200 دلار پول یونی بادی می دی، 200 دلار برند و 200 دلار پول سیستم عامل یک بار برای همیشه و از این به بعد سیستم عامل های بعدی رو با 25 دلار می خری ! حالا حساب کن ببین چقدر از بقیه بیشتر گرفته می شه؟
کندی تو ویندوز؟ شوخی می کنی دیگه
اتفاقا منم اولش نگران بودم نرم افزار یا اکسسوری هاش گیر نیاد اما الان می بینم همه چیش از نوع اصلی به وفور یافت می شه. کلی سایت فارسی خوب واسه راهنمایی، آموزش و دانلود تمام نرم افزارهای ساخته شده ی مک هست که بی هیچ چشم داشتی خدمت می کنن
درسته می شه با هزینه ی کم تر کانفیگی تو این رده تهیه کرد، اما جدا از از دست دادن مک و دنیای منحصر به فردش، زیبایی ظاهری مک بوک و همچنین دوام و راحتی خیالش رو هم از دست می دی
یعنی باید این جوری نگاه کنی که پول به عشقت دادی
البته اگه از اول جای این همه دل دل کردن تا حالا خریده بودی الان با قاطعیت از انتخابت دفاع می کردی. یه سری به 20 تا 30 صفحه ی گذشته ی این تاپیک بزنی می بینی همه بعد از خرید اومدن اینجا و اظهار رضایت کامل کردن و هنوز حتی یک نفر رو ندیدم بیاد بگه کاش نمی خرید و پشیمون شده

سعید جان میدونم چی میگی. راستش من چون به مشکل مالی برخورد کردم نتونستم بخرم اگر پول داشته باشی که بخری مهم نیست الان بیشتر بحث پولم هست که شما 3 میلیون میدی به لپ تاپ با این وضع دلار همون مشخصات رو میتونی با 1 میلیون 700 بخری برند معتبر و خوب همون کارایی و خرکاری رو داره ولی خوب اپل اپله. ولی لپ تاپ های زیادی هستن که سالیان سال کار میکنن و آخ نمیگن از 800 هزار تومانی گرفته تا بالا بستگی به نیاز طرف هم داره. من خودم عاشق جنس خوب هستم اپل رو دوست دارم بیشتر به خاطر طراحی زیباش که منحصر به فرد هستش. من که اینجا از خودت راهنمایی گرفتم ولی حرف کسی هم که تو کار اپل هست نماینده رسمی هست رو بازگو کردم. الان سونی سری Z لپ تاپ داره 4 میلیون پولشه ولی خوب ارزش نداره برای من چون هم کوچیک هستش هم جا کم میگیره برای همین سیستم ظعیف تر هستش همون مشخصات 15 اینچ به بالاش کارائی و قدرتش بیشتره. یا سری S که 2 میلیون پولشه که وقتی کابل برق میزنی نیازی به درآوردن باطری نیست خودش قطع میکنه و هارد ssd و غیره. در کل همش بستگی به نیاز و استفاده داره. راستی اپل که داری هر 6 ماه سرویسش میکنی؟؟؟ چون لپ تاپ ها رو هر 6 ماه باید فن و نمیدونم چیشون رو سرویس کرد که هم عمرش بالاتر میره هم کارائیش بهتر.
سعید من الان همکارم 1سال رفته چین و شرکت تجاری هست گفت هر چی میخوای بگو از اینجا بدم بچه ها بیارن برات. تپلت آیپاد رو گفت 600 هزار تومان. حالا میخوام مک پرو 723 رو بدم قیمت کنه ببینم چنده اگه خوب باشه از همونجا بگیرم خوبه؟؟؟

ehso0on
08-12-2011, 23:25
بچه ها یه سواله مهم!
امروز پایتخت بودم میگفتن دیگه MC700 , 724 نیست و تولید نمیشه و اینا! بجاش 313 اومده بوذ و 314!
یکی میگفت سفارش مکزیک و آفریقای جنوبی رو بهت 313 رو 1850 میدم ولی سفارش آمریکا که با LA و کانادا که با CA مشخص شده زیره جعبه بهت 1950 میدم. (یادم نیست گفت مکزیک و آفریقا با چی مشخص میشن)
خیلی گیچ شدم!
داستان چیه؟ همچین چیزی هست؟ فرقی دارن؟

ila
09-12-2011, 11:46
خب با اون قیمت که معلومه که نیست اختلافشم ببین mc723 رو تو سایت چند زده بعد تو بازار قیمتشو بپرس حدودا اختلاف قیمت مدل خودتم در میاد درکل فکر کنم بالای 300 -400 تومن اختلاف داشته باشه انتی ویروس هم معمولا همون شرکت های معروف نسخه مک هم دارن سیستم عاملش بین علما اختلافه:31: ولی یه چیزی که مشخصه اینه که چون مک نسبت به ویندوز خیلی کمتر استفاده میشه برای همین ویروس کمتری برای مک وجود داره ودرنتیجه امنیت بالاتری رو داره

مک بوک ایر فقط 11 و 13 اینچ داره. تمام مدل های لپ تاپ اپل در بازار داخل و با گارانتی موجود هست.
سیستم عامل مک نیازی به آنتی ویروس نداره. به خاطر هسته قدرتمند مک و اینکه تعداد بسیار کمی ویروس برای مک نوشته شده که اونها هم اصلا کار خاصی نمی کنن.
یکی از دوستان بنده هر روز با لپ تاپش(مک بوک پرو 723) کار می کنه 14 ساعت در روز و حدود دو ماهه روشنه و تا حالا نه داغ کرده، نه هنگ کرده و نه ریست شده!:18: (پایداری به این می گن)

---------- Post added at 02:29 PM ---------- Previous post was at 02:27 PM ----------

آقا دلایلی که گفتن لپ تاپ اپل خوب نیست رو شما بگو که بقیه هم بتونن از نظر یک کارشناس استفاده کنن و تشریک مساعی بشه.:20:

MC723 که از این مک بوک پرو هاست..من مک بوک ایر میخوام از این هایی که نازکه.!!!
بعد الان دقیقا همین مدلی که لینکشو گذاشتم توی بازار با چه مدلی ارایه میشه؟

این 13 اینچ 130 تومنه؟!! تو بازار ایران با چه مدلی دنبالش بگردم؟
بعد خوبه این مدل یعنی نیازهای معمولی رو بر آورده میکنه..نیاز هام در حد کار کردن با اتو کد و دیدن فیلم و تلویزیون با کارت ها تی وی و ....خیلی حرفه ای حرفه ای نیست..ولی میخوام بدونم تو برنامه های سنگین چطوریه؟
بعد میشه از طریق سایتش جوری سیتم رو بست که بگی مثلا کارت تی وی داشته باشه یا نداشته باشه..یا رمش اینقدر باشه و ...؟
توی سایت Strong که نوشته 128 یا 256 چی هست؟ یعنی چه قدر تاثیر داره تو سرعت و کیفیت و اینها..
بعد سی پی یو 1.7 کمه نسبتا برای کاراهای نسبتا سنگین یا خوبه؟

mrmostafa
09-12-2011, 15:35
بچه ها یه سواله مهم!
امروز پایتخت بودم میگفتن دیگه MC700 , 724 نیست و تولید نمیشه و اینا! بجاش 313 اومده بوذ و 314!
یکی میگفت سفارش مکزیک و آفریقای جنوبی رو بهت 313 رو 1850 میدم ولی سفارش آمریکا که با LA و کانادا که با CA مشخص شده زیره جعبه بهت 1950 میدم. (یادم نیست گفت مکزیک و آفریقا با چی مشخص میشن)
خیلی گیچ شدم!
داستان چیه؟ همچین چیزی هست؟ فرقی دارن؟

دوست عزیز تا اونجا که من اطلاعات دارم و تو بازار دزد ایران زیاد دیدم به راحتی دستکاری میکنن میگن برای فلان جا. سر گوشی هم از این کارا زیاد میکنن با قیمت های مختلف میفروشن.
اپل در چین اسمبل میشه به سفارش خود امریکا و انحصاری هستش البته من خوندم ه اپل از چین رفته به برزیل اونجا تولید میکنه در مورد گوشی های آیفون بود نمیدونم حالا لپ تاپ هاش هنوز چین هست یا خیر. ولی بازار ایران از سادگی مردم خوب استفاده می برند. همه لپ تاپ های اپل خورده maid in chaina

hichkasx40
09-12-2011, 16:43
دوستان،من به شدت به محصولات اپل علاقه دارم و همچنین لپ تاپو واسه بازی و همینطور کارای روزانه میخوام،تصمیم به خرید 721 یا در صورت برطرف شدن مشکل مالی 723 رو داشتم،ولی با دیدن msi gx780 تو شک افتادم،شما نظرتون چیه؟

sogoli321
09-12-2011, 17:45
سلام
بین دو مدل mc724 , 314 کدومو پیشنهاد می دید؟با توجه به قیمت و مشخصاتش

ehso0on
09-12-2011, 21:26
سلام
بین دو مدل mc724 , 314 کدومو پیشنهاد می دید؟با توجه به قیمت و مشخصاتش

قیمتی تقریبا مثل هم هستن. من دیروز پایتخت بودم. اصلا دیگه نبود MC700 و MC724! بجاشون 313 و 314 اومدن.
صد در صد 314 چون یه کم قوی تره از 724 و سریه جدید.

lasportiva
10-12-2011, 00:29
سلام دوستان من دنبال یه لپ تاپ جدید دارم میگردم ولی بین چند تا گزینه شک دارم :
Appel Macbook Pro MC 700
Dell XPS L502
Sony vaio F132 FX\ B
دل و سونی 6gb , cpu i7
اپل cpu i5 , 4gb
میدونم اپل قابل مقایسه نیست ولی چون نمیتونم در حال حاضر بالایه 2000000پول بدم یکم با خودم درگیرم سر قدرتشون
ممنون میشم نظرتونو بفرمایین

sogoli321
11-12-2011, 12:28
سلام
به نظر شما مونیتور 13 اپل خیلی فرق می کنه با 15 اینچش .(به لحاظ سایز) یعنی اگر 13 بگیرم چون سایزش کمه می تونم کارهای عادیمو انجام بدم و مشکلی پیش نمیاد مخصوصا کار با فتوشاپ؟

ila
11-12-2011, 12:48
اپل تو الکامپ شرکت نمیکنه؟

sinaxex
11-12-2011, 20:54
Appel Macbook Pro MC 700
Dell XPS L502
Sony vaio F132 FX\ B
دل و سونی 6gb , cpu i7
اپل cpu i5 , 4gb
میدونم اپل قابل مقایسه نیست ولی چون نمیتونم در حال حاضر بالایه 2000000پول بدم یکم با خودم درگیرم سر قدرتشون
دوست من بهتره کمی تاپیک رو مطالعه کنید چون عین سوال شما رو زیاد تو تاپیک پرسیدند

سلام
به نظر شما مونیتور 13 اپل خیلی فرق می کنه با 15 اینچش .(به لحاظ سایز) یعنی اگر 13 بگیرم چون سایزش کمه می تونم کارهای عادیمو انجام بدم و مشکلی پیش نمیاد مخصوصا کار با فتوشاپ؟
برای کار فتوشاپ بلی 15 اینچ ارج تر هست تریجحا بتونید 17 هم بخرید چه بهتر

emadonline
11-12-2011, 23:45
Appel Macbook Pro MC 700
Dell XPS L502
Sony vaio F132 FX\ B
دل و سونی 6gb , cpu i7
اپل cpu i5 , 4gb

دوست من اولین چیزی که باید توی این انتخاب مشخص بشه اینه که تو آیا به مک احتیاج داری یا نه. اگه مک و دنیای مک رو می خوای، بقیه خود به خود می رن کنار. با مک کار کردین؟ پیشنهاد می کنم اول یه کم با مک کار کنین یا ویدیوهاش رو از یوتوپ یا جای دیگه ببینین و بعد تصمیم بگیرین

alireza651
12-12-2011, 02:50
سلام بچه ها کسی اینجا با glossy و anty glair کار کرده ؟

فرق این دو با هم چی هست؟

و کدوم بهتر هستش؟

hichkasx40
12-12-2011, 20:34
دوستان،من به شدت به محصولات اپل علاقه دارم و همچنین لپ تاپو واسه بازی و همینطور کارای روزانه میخوام،تصمیم به خرید 721 یا در صورت برطرف شدن مشکل مالی 723 رو داشتم،ولی با دیدن msi gx780 تو شک افتادم،شما نظرتون چیه؟
کسی نمیتونه منو راهنمایی کنه؟

K.N.I.G.H.T
13-12-2011, 20:17
سلام
اپل مدلی داره که صفحه نمایش بزرگتر از 16 باشه
Cpu هم سری Corei7 باشه
قمیتش هم تا 1.8 باشه

armak69
14-12-2011, 00:45
سلام
سوال دارم راجع به اینکه
اگر مک بوک بگیرم، اول اینکه به نسبت قیمتش مثلا نسبت به سونی، چه مزیتایی داره؟ چون تو یک رنج قیمت مسلمن کانفیگ اپل پایین تره، آیا میرزه که قید کانفیگو بزنمو بیام اپل بگیرم؟ از چه نظرایی؟
بعد اینکه به خاطر سیستم عامل مک، از نظر برنامه و کارایی به مشکل بر نمیخورم؟ چون من یه دانشجوی نرم افزارم

love mac
14-12-2011, 12:25
کسی نمیتونه منو راهنمایی کنه؟

به نظرمن باید بین 723 و msi یکی رو انتخاب کنین چون 721 کانفینگ پایین تری داره اگه شما برای کارای روزمره می خواستین مشکلی نبود ولی چون برای بازی هم میخواین یه کم کار سخت تر میشه ببین باید بین قیمت و منحصر به فرد بودن و زیبایی یکی رو انتخاب کنین ولی اگه من جای شما بودم و بازی برام مهمتر از کارای دیگه بود msi gaming رو انتخاب میکردم ولی اگه میخواستم کارای عادی انجام بدم و درکنار اون بازم تاکید میکنم در کنار اون بازی بکنم 723 میگرفتم چون محصولات اپل علاوه بر تمام ویژگی هاش دوام بالایی رو هم داره

---------- Post added at 02:25 PM ---------- Previous post was at 02:21 PM ----------

سلام
Cpu هم سری Corei7 باشه
قمیتش هم تا 1.8 باشه

اگه روی 1.8 پولی که داری 1.8 دیگه هم بزاری میشه یه کارایی کرد

love mac
14-12-2011, 12:34
سلام
سوال دارم راجع به اینکه
اگر مک بوک بگیرم، اول اینکه به نسبت قیمتش مثلا نسبت به سونی، چه مزیتایی داره؟ چون تو یک رنج قیمت مسلمن کانفیگ اپل پایین تره، آیا میرزه که قید کانفیگو بزنمو بیام اپل بگیرم؟ از چه نظرایی؟
بعد اینکه به خاطر سیستم عامل مک، از نظر برنامه و کارایی به مشکل بر نمیخورم؟ چون من یه دانشجوی نرم افزارم

مزیتاش شامل هماهنگی قطعات پایداری زیبایی باتری قویتر حدود 7 تا8 ساعت بدنه یک تیکه و برند میشه

شما میتونین در کنار مک برای نرم افزار های مورد نظرتون ویندوز نصب کنین البته خیلی از نرم افزار ها نسخه مک دارن یا مشابهشون توی مک وجود داره

alireza651
14-12-2011, 18:49

فرق این دو با هم چی هست؟

و کدوم بهتر هستش؟

adt89
15-12-2011, 02:01

فرق این دو با هم چی هست؟

و کدوم بهتر هستش؟

glossy سطحش براق هست و نور اطراف رو منعکس میکنه مثل آیینه و برای محیط های پر نور مناسب نیست ولی anti-glair سطحش مات است و نور رو منعکس نمیکنه و قطعا anti-glair بهتره ولی گرونتره

+::::MehrdaD::::+
15-12-2011, 02:05
بهتر یا بدتر یک چیز نسبی است و باید دید برای چه کسی، با چه بودجه ای و با چه کاربری ای بهتره. از لحاظ کیفیت قطعات می تونم بگم اصلا ایسر قابل مقایسه با اپل نیست! مثل مقایسه پیکان با بنزه:31:
منم با نظر شما وافقم ولی این دو تو یه بازار هستن(بازار جهانی ) و باهم رقابت می کنن
نمی شه این دو تا رو جدا از هم حساب کرد

ila
15-12-2011, 11:58
مک بوک ایر 13 اینچی به نظرتون برای انجام کارهای سنگین جواب گو هست با توجه با کانفینگی داره..؟

drsoroush
15-12-2011, 15:29
میخواستم بدونم مزیت بدنه یک تکه چی هست؟ ضمنا معنای دقیق یک تکه چیه؟ چون بقیه لپتاپ ها هم یک تکه رو دارند و یک تکه زیر که با پیچ جدا میشه.

dragon2410
16-12-2011, 16:02
سلام من میخوام md313 macbookpro بگیرم چون قیمتش مناسبه تره واسم 1830 خوبه به نظر شما؟؟؟

استفاده خیلی سنگینی ازش نمیکنم بیشتر هدفم امتحان کردن مک هستش :31:
و ایننکه چون من زیاد فیلم میبینم زیر نویس فارسی رو خوب نشون میده یا نه؟:31:

0oo501oo0
18-12-2011, 01:48
سلام..من ابل مدل 723 دارم..تو ویندور کار کردن با pad (همون موس لبتاب) مشکل دارم..کسی هم هست که این مشکل رو داشته باشه؟جه باید کرد؟ممنون

mohsenfhm
19-12-2011, 20:29
سلام..من ابل مدل 723 دارم..تو ویندور کار کردن با pad (همون موس لبتاب) مشکل دارم..کسی هم هست که این مشکل رو داشته باشه؟جه باید کرد؟ممنون

با بوت کمپ نصب کردید ؟؟؟

در ضمن تو این بخش نباید سوال کنید .

ila
19-12-2011, 21:31
مک بوک ایر ها درایو نوری ندارند؟ یعنی بشه دی وی دی بزاری و اینها؟

0oo501oo0
19-12-2011, 21:56
بله با بوت کمپ...در ضمن ارتباط بین بوت کمپ و مک هم ضعیفه...نمیتونم چیزی از بوتکمپ کپی کنم تو مک...این رو چه کنم؟

emadonline
20-12-2011, 09:10
مک بوک ایر ها درایو نوری ندارند؟ یعنی بشه دی وی دی بزاری و اینها؟

نه، باید از درایو اکسترنال استفاده کنی

ila
20-12-2011, 10:25
میشه سیستم عامل این لپ تاپ های اپل رو روی سیتم های معمولی هم نصب کرد تا ببینم چه جوریه؟
ویندوز 7 و مک رو میشه با هم نصب کرد؟
لینک دانلود رایگان رو میزارید اینجا ممنون؟

mohsenfhm
21-12-2011, 11:16
میشه سیستم عامل این لپ تاپ های اپل رو روی سیتم های معمولی هم نصب کرد تا ببینم چه جوریه؟
ویندوز 7 و مک رو میشه با هم نصب کرد؟
لینک دانلود رایگان رو میزارید اینجا ممنون؟

رو سیستم های معمولی نمیتونید نصب کنید ، مگر نسخه های هکینتاش که اصلا توصیه نمیشه !

بله هم میتونید 7 نصب کنید هم مک :13:

Acro-Crown
22-12-2011, 19:07
سلام
یه اطلاعی در مورد کد جدید مک بوک ها میدید؟چند وقتی در جریان نبودم تا دوباره که قصد خرید کردم دیدم کد md بجای mc اومده
نسل جدید هستند و یا کاستومایز شده قبلی ها؟
و یه چیز دیگه الان با وضع دلارو این حرفها دیگه نمیشه با 2.300.000، از 15 اینچی ها چیزی برداشت؟

ila
24-12-2011, 23:20
خیلی دلم لک زده برای خرید سک لپ تاپ اپل ولی بین مک بوک ایرو مک بوک پرو موندم...
از یه طرف قیافه مک بوک ایر خیلی دلمو برده از طرف دیگه به خاطر نداشتن درایو نوری کمی تو ذوق میزنه..میگن مثلا 2میلیون لپ تاپ خریدی ولی درایو نوری نداره!!
مک بوک پرو هم خوب قیلفه اش بده کمی...
بعد میترسم به خاطر نوع کاری که دارم و اینکه با نرم افزارهای مهندسی زیاد سر و کار دارم موندم نسخه های اون نرم افزار ها برای مک نباشه و چون نمیشه ویندوز 7 رو به خوبی روش نصب کرد کمی دل نگرانم...نظر شما چیه و چه پیشنهادی میدید؟ ممنون

mohsenfhm
25-12-2011, 08:40
خیلی دلم لک زده برای خرید سک لپ تاپ اپل ولی بین مک بوک ایرو مک بوک پرو موندم...
از یه طرف قیافه مک بوک ایر خیلی دلمو برده از طرف دیگه به خاطر نداشتن درایو نوری کمی تو ذوق میزنه..میگن مثلا 2میلیون لپ تاپ خریدی ولی درایو نوری نداره!!
مک بوک پرو هم خوب قیلفه اش بده کمی...
بعد میترسم به خاطر نوع کاری که دارم و اینکه با نرم افزارهای مهندسی زیاد سر و کار دارم موندم نسخه های اون نرم افزار ها برای مک نباشه و چون نمیشه ویندوز 7 رو به خوبی روش نصب کرد کمی دل نگرانم...نظر شما چیه و چه پیشنهادی میدید؟ ممنون

یه مدت که با مک کار کنید کلا قید ویندوز کثیف رو میزنید :13: پس از این بابت دلنگران نباشید.

ila
25-12-2011, 10:19
مک پرو ام 700 بگیرم یا مک بوک ایر؟

ila
29-12-2011, 22:39
لپ تاپ های اپل هیچ کدوم خروجی واسه پروژکتور ندارند؟
از همین کابل های ابی رنگ که مثل مانیتوره؟

---------- Post added at 10:39 PM ---------- Previous post was at 10:39 PM ----------

mohsenfhm
29-12-2011, 23:25

---------- Post added at 10:39 PM ---------- Previous post was at 10:39 PM ----------

از همین کابل های ابی رنگ که مثل مانیتوره؟:13:

خیر ! ندارن

باید از تبدیلهای مخصوص استفاده کنید ! قیمتش حدودا ۴۵ هزار تومنه

vb.mohsen
29-12-2011, 23:49
میشه رو لپتاپهای اپل ویندوز هم نصب کرد.؟نه از طریق برنامه های شبیه ساز.ببخشید احتمالا سوالم تکراریه!!!

ila
31-12-2011, 00:49
میشه رو لپتاپهای اپل ویندوز هم نصب کرد.؟نه از طریق برنامه های شبیه ساز.ببخشید احتمالا سوالم تکراریه!!!

روی مک پرو ها میشه نصب کرد ولی خب کمی داغ میکنند...بهتره که نصب نشه..باید ببینی واسه چی میخوای از ویندوز استفاده کنی وقتی مک داری

zandor
02-01-2012, 17:42
آره میشه نصب کنی
منظور دوستمون از داغ کردن به صورت معمولی هست

vb.mohsen
06-01-2012, 13:47
نصب ویندوز از طریق برنامه های مثل vmware یا virtualbox میسر میشه ؟
من رشتم کامپیوتر برنامه های مثل visual studio واقعا لازمم میشه.ولی به لپتاپ های اپل هم علاقه خاصی دارم
اگه از بوت نصب بشه سرعتش با کامپیوتر های اینتل برابری میکنه؟ فکر نکنم با vmware یا برنامه های دیگه به جای خاصی برسم.

SaeedEminem2
07-01-2012, 01:28
نصب ویندوز از طریق برنامه های مثل vmware یا virtualbox میسر میشه ؟
من رشتم کامپیوتر برنامه های مثل visual studio واقعا لازمم میشه.ولی به لپتاپ های اپل هم علاقه خاصی دارم
اگه از بوت نصب بشه سرعتش با کامپیوتر های اینتل برابری میکنه؟ فکر نکنم با vmware یا برنامه های دیگه به جای خاصی برسم.

بعد از مدت ها یه پست بدم ! :31:
بله از طریق مجازی هم نصب می شه
از طریق دوال بوت هم نصب می شه و هیچ مشکلی از نظر سرعت نداره

shanli_al
10-01-2012, 17:49
سلام و تشکر از زحمات دوستان :11:
از اونجا ک این تاپیک به 473 صفحه رسیده و من در خرید عجله دارم شاید سوال تکراری پرسیده باشم :18:
پس لطفا با بزرگواری دوستان منو راهنمایی کنید :10:
من میخام مک بوک پرو md322 خریداری کنم چون مهمترین مسئله واسم سرعت و قدرت در گرافیک و انیمشن سازی و میکسو گیم هست.
اولین سوال من اینه که آیا این هزینه بالایی ک میکنم حدود 3300000 تا 3700000 ارزش داره یا خیر؟
دومین سوال درحال حاضر و اینهمه نوسان در قیمت دلار بهتره الان خریداری کنم یا هفته دوم اسفند ماه؟
سومین سوال آیا منتظر مدلا 2012 مک بوک پرو بمونم و اینکه کی وارد بازار ایران میشه؟
و در آخر اگر بعد از خریداری ب مشکل برخوردم میتونم از دوستان راهنمایی بخوام و پاسخ گو خواهند بود؟
متاسفانه خیلی دیر به این تاپیک رسیدم و جا داره از امید جان کمال تشکرو کنم همچنین تمام بچه ها این تاپیک :10:

entezar11
11-01-2012, 00:01
سلام دوستان عزیز
تو رو خدا جواب منو زود بدید
یه لب تاب مک اپل با نشخصات زیر چه قیمتی می ارزه
البته یه ضربه خورده که سمت چپ پایین رو کمی به داخل خل داده و قسمت سوکت شبکه هم ضربه خورده ولی کاملا سالمه و مشکلی نداره حدود 5 ماهی کارکده

Apple MC517 13" Macbook

Wegens onvoldoende mogelijkheden voor mijn studie's fotokunst verkoop ik deze macbook .
Ik studeer aan de acedemie kortrijk en heb een zware laptop nodig die bepaalde software perfect kan draaien.

De notebook is aangekocht op 28 dec 2010 te saturn kortrijk met 2 jaar garantie.

Hieronder ziet u de specificaties
Indien gewenst kan ik foto's maken.
De macbook heeft geen enkele gebruikschade.
Doos en toebehoren in orde.

Besturingssysteem Apple MacOS X 10.6
Cachegeheugen 3 MB - L2 Cache
Display 13.3" TFT 1280 x 800 ( WXGA )
Garantie van de fabrikant 1 jaar garantie
Gewicht 2.1 kg
Graphics controller NVIDIA GeForce GT 320M Gedeeld videogeheugen (UMA)
Harde schijf 250 GB - Serial ATA-300 - 5400 tpm
Ingebouwde apparaten Stereoluidsprekers, draadloze LAN-antenne, Bluetooth-antenne
Input Device Toetsenbord, trackpad
Lokalisatie Vlaams / Belgë, Luxemburg
Looptijd (maximaal) 10 uur/uren
Milieunormen ENERGY STAR Gekwalificeerd , EPEAT Gold
Netwerk Netwerkadapter - Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, Bluetooth 2.1 EDR
Notebookcamera Geïntegreerd
Optische opslag DVD±RW (±R DL) - geïntegreerd
Processor Intel Core 2 Duo 2.4 GHz ( Dual-Core )
Product Description Apple MacBook/2400 250GB 2GB White NL FR
Productbeschrijving Apple MacBook Core 2 Duo 2.4 GHz - 13.3" TFT
RAM 2 GB (geïnstalleerd) / 4 GB (max.) - DDR3 SDRAM - 1066 MHz ( 2 x 1 GB )
Stroom 120/230 V wisselstroom ( 50/60 Hz )
Systeemtype Notebook

تو رو خدا زود جواب بدید حدود قیمت 850 گفتن بخرم یا نه....
خوبه یا نه
ضرر نکنم بدبخت بشم

SaeedEminem2
11-01-2012, 05:51
سلام و تشکر از زحمات دوستان :11:
از اونجا ک این تاپیک به 473 صفحه رسیده و من در خرید عجله دارم شاید سوال تکراری پرسیده باشم :18:
پس لطفا با بزرگواری دوستان منو راهنمایی کنید :10:
من میخام مک بوک پرو md322 خریداری کنم چون مهمترین مسئله واسم سرعت و قدرت در گرافیک و انیمشن سازی و میکسو گیم هست.
اولین سوال من اینه که آیا این هزینه بالایی ک میکنم حدود 3300000 تا 3700000 ارزش داره یا خیر؟
دومین سوال درحال حاضر و اینهمه نوسان در قیمت دلار بهتره الان خریداری کنم یا هفته دوم اسفند ماه؟
سومین سوال آیا منتظر مدلا 2012 مک بوک پرو بمونم و اینکه کی وارد بازار ایران میشه؟
و در آخر اگر بعد از خریداری ب مشکل برخوردم میتونم از دوستان راهنمایی بخوام و پاسخ گو خواهند بود؟
متاسفانه خیلی دیر به این تاپیک رسیدم و جا داره از امید جان کمال تشکرو کنم همچنین تمام بچه ها این تاپیک :10:

سلام. 100% ارزش داره. این مدل تازه حدود یک ماهه اومده، یعنی مدل جدید به این زودی نمیاد. قیمت دلار یا طلا سابقه داشته بیاد پایین؟ همیشه فقط بالا میره. بله اینجا بپرس بچه ها هستن هر سئوالی باشه
البته پیشنهاد من اینه که مدل 723 اگه قیمتش پایین تر بود بگیری. از نظز فنی فرق چندانی با این نداره. تا چند ماه پیش قیمتش 2600 بود البته ممکنه الان اصلا پیدا نشه

سلام دوستان عزیز
تو رو خدا جواب منو زود بدید
یه لب تاب مک اپل با نشخصات زیر چه قیمتی می ارزه
البته یه ضربه خورده که سمت چپ پایین رو کمی به داخل حل داده و قسمت سوکت شبکه هم ضربه خورده ولی کاملا سالمه و مشکلی نداره حدود 5 ماهی کارکده
[
تو رو خدا زود جواب بدید حدود قیمت 850 گفتن بخرم یا نه....
خوبه یا نه
ضرر نکنم بدبخت بشم

سلام. تو خود توضیحات نوشته دسامبر 2010 ! حالا به فرض که 5 ماه کار کرده داره حدوده نصف قیمت خرید می ده
تست کن با نصب ویندوز و مک، اگه فنی سالم بود بگیر قیمت خوب می ده

ila
11-01-2012, 11:13
مک بوک ایر که درایو نوری نداره وقتی بخوای ویندوز 7 از طریق بوت نصب کنی میشه با درایو نوری اکسترنال؟

mahyarh
11-01-2012, 16:49
سلام.
من یه لپ تاپی میخوام که هم بتونه نرم افزارایی مثل مطلب رو خوب اجرا کنه هم تایپ با اون آسون باشه هم از نظر گرافیکی خوب باشه. اگه ممکنه یه مدل خوب تا رنج 2200 به من معرفی کنید.
یه سوال دیگه هم اینه که خرید لپ تاپ تو این شرایط نابسامان اوضاع دلار درسته؟
ممنون از سایت خوبتون

SaeedEminem2
13-01-2012, 22:44
مک بوک ایر که درایو نوری نداره وقتی بخوای ویندوز 7 از طریق بوت نصب کنی میشه با درایو نوری اکسترنال؟

بله درایو اکسترنال بهش می خوره، یه مدل خود اپل داره حدود 140 قیمتشه که یه کم گرونه. اما مارک های دیگه معمولا اکثرا سازگارن و با 40 50 تومان هم می شه تهیه کرد. اما اصل سئوال بله نصب می شه، اگه کل فایل های ویندوز به صورت بوتیبل رو فلش ریخته شه از اون طریق هم می شه

سلام.
من یه لپ تاپی میخوام که هم بتونه نرم افزارایی مثل مطلب رو خوب اجرا کنه هم تایپ با اون آسون باشه هم از نظر گرافیکی خوب باشه. اگه ممکنه یه مدل خوب تا رنج 2200 به من معرفی کنید.
یه سوال دیگه هم اینه که خرید لپ تاپ تو این شرایط نابسامان اوضاع دلار درسته؟
ممنون از سایت خوبتون

یه مدل به اسم ام سی 724 بود که الان با یه کم ارتقاء وارد شده، 13 اینچه و از همه نظر عالیه. به جز بازی حرفه ای تو هیچ کاری چه با ویندوز چه با مک کم نمیاره. قیمت هم باید همون حدود باشه

rezamaldinii
14-01-2012, 02:03
سلام
لپ تاپم (mc 724) به دلیل تموم شدن شارژ خاموش شد حالا که برای شارژ به برق وصل میکنم نه چراغ شارژرش روشن میشه نه لپ تاپم روشن میشه مشکلش چی میتونه باشه ؟

Shahin_SOURNA
16-01-2012, 20:34
سلام
لپ تاپم (mc 724) به دلیل تموم شدن شارژ خاموش شد حالا که برای شارژ به برق وصل میکنم نه چراغ شارژرش روشن میشه نه لپ تاپم روشن میشه مشکلش چی میتونه باشه ؟

سلام
MagSafe آهنربایی رو تمیز کن و از متصل بودن برق اطمینان حاصل کن.

مشکل خاصی نباید باشه اتصالات رو چک کن، همچنین دستت رو بگیر روی شارژر و ببین چراغش به صورت کمرنگ هم روشن نیست؟

Shahin_SOURNA
16-01-2012, 20:45

برای کار کردن با ترکپد در ویندوز و فعال کردن قابلیت های مالتی تاچ‌ اون باید نرم افزار بوت کمپ رو دانلود و داخل ویندوز نصب کنید.

---------- Post added at 08:45 PM ---------- Previous post was at 08:40 PM ----------

سلام
Cpu هم سری Corei7 باشه
قمیتش هم تا 1.8 باشه

سلام دوست عزیز

چایی میل دارین یا قهوه؟

همه ی اینها رو داره جز اون آخری!

مدل ۱۷ اینچی با پردازنده ی i7 داره، اما قیمتش بیشتر از این حرفاست.

Shahin_SOURNA
16-01-2012, 20:54
دوست عزیز تا اونجا که من اطلاعات دارم و تو بازار دزد ایران زیاد دیدم به راحتی دستکاری میکنن میگن برای فلان جا. سر گوشی هم از این کارا زیاد میکنن با قیمت های مختلف میفروشن.
اپل در چین اسمبل میشه به سفارش خود امریکا و انحصاری هستش البته من خوندم ه اپل از چین رفته به برزیل اونجا تولید میکنه در مورد گوشی های آیفون بود نمیدونم حالا لپ تاپ هاش هنوز چین هست یا خیر. ولی بازار ایران از سادگی مردم خوب استفاده می برند. همه لپ تاپ های اپل خورده maid in chaina

اشتباه میکنی دوست عزیز

جعبه ی اپل رو به این راحتی نمیتونن دست کاری کنن، تازه بکنن، سریال نامبر داخل خود دستگاه هم هست.

روی هیچ لپ تاپ اپلی نخورده made in china بلکه نوشته Designed by Apple in California, Assembled in China

همه ی لپ تاپ ها اپل حتی توی خود امریکا هم از چین میان، اما اینکه سفارش کجاست برای این مهمه که هر کشوری زبان خودش رو داره و کیبورد مخصوص به خودش روی لپ تاپ گنجونده میشه، ولی خب مثلا LL/a با ZP/a هیچ فرقی ندارند و اکثرا هم این دو پارت نامبر وارد ایران میشن.

navidr
17-01-2012, 19:16
سلام یه سوال داشتم از دوستان که امیدوارم اینجا جاش باشه
من قصد خرید مک بوک پرو (هنوز مدلشو انتخاب نکردم ولی احتمالا mc724)دارم و از تعریف ها و چیز هایی که دیدم مطمئنم پشیمون نمیشم فقط یه چیز نگرانم کرده و اینه که به هر حال شما لپ تاپ معمولی اگه خراب شه فروشنده میتونه تعمیر کنه ولی لپ تاپ اپل هستند کسایی که دانششو داشته باشند؟شاید بگید خراب نمیشن که 90% درسته حرفتون ولی بلاخره هر کالایی احتمال خرابی داره و این هزینه بالا ادمو نگران میکنه!:41:
ممنون میشم راهنمایی کنید و از تجربه خودتون بگید

siavash.0902
18-01-2012, 09:05
تو رو خدا یه نفر بهم جواب بده میخوام md318یا بالا تر بخرم نمیدونم تهران کجا مطمعا تره از همه لحاظ ترو خدا بهم جواب بدین:19:

love mac
18-01-2012, 14:16
تو رو خدا یه نفر بهم جواب بده میخوام md318یا بالا تر بخرم نمیدونم تهران کجا مطمعا تره از همه لحاظ ترو خدا بهم جواب بدین:19:

سلام
من سه هفته پیش پایتخت بودم همین مدل شما رو کمترین قیمتی که بهم دادن 2650000 بود اما نقش زیر دو هفتصد نمیداد حالا من نمیگم هرکی گرونتر داد اون بهتره چون سه تومن هم قیمت دادن :18: ولی من اگه قصد خرید داشتم از نقش میخریدم چون شناخته شده تر هست البته از خود لپ تاپ خیالت راحت باشه بیشتر فروشنده ها بحثشون سر لوازم داخل جعبه هست که میگن فابریک نیست کلا زیاد حرف این فروشنده ها رو گوش نکن یکی شون میگفت (سه تومنیه ) او نا که ارزون میدن مکشون یه ساله که تو انباره من گفتم این مدل 2ماه نیست تولید شده چطوری یک ساله تو انباره؟؟؟؟؟؟؟ اونم یه پوسخندی زد که مثلا تو اشتباه میکنی ولی وقتی داشتم میرفتم خودشم 2650000 داد در کل به نظرم نقش از بقیه بهتره

love mac
18-01-2012, 14:27
سلام یه سوال داشتم از دوستان که امیدوارم اینجا جاش باشه
من قصد خرید مک بوک پرو (هنوز مدلشو انتخاب نکردم ولی احتمالا mc724)دارم و از تعریف ها و چیز هایی که دیدم مطمئنم پشیمون نمیشم فقط یه چیز نگرانم کرده و اینه که به هر حال شما لپ تاپ معمولی اگه خراب شه فروشنده میتونه تعمیر کنه ولی لپ تاپ اپل هستند کسایی که دانششو داشته باشند؟شاید بگید خراب نمیشن که 90% درسته حرفتون ولی بلاخره هر کالایی احتمال خرابی داره و این هزینه بالا ادمو نگران میکنه!:41:
ممنون میشم راهنمایی کنید و از تجربه خودتون بگید

سلام
یه مغازه تو پایتخت هست که کارش فقط تعمیر لپ تاپ اپله اگه خراب نمیشد که این مغازه از کجا پول در می اورد؟ بعدش مک درسته کمتر خراب میشه ولی امکان داره خودت بهش اسیب بزنی مثلا یارو یه چیزی رو صفحه کلیدش گذاشته بود فکر کنم انگشتر بود بعد که لپ تاپ رو بسته بود یه صدای دلنشینی شنیده بود :41::41::41: کلا صفحش ترکیده بود در کل کسایی هستند که دانششو داشته باشند فقط مثل بقیه چیزای اپل طبیعتا هزینه تعمیرش بالاست ولی اگه به خاطر این مساله در مورد خریدش تردید داری به نظرم داری اشتباه میکنی
موفق باشی

siavash.0902
18-01-2012, 20:14
سلام دوست عزیزlove mac
بابت راهنماییت تشکر:11:خوب فرق md318باmd322فقط تو هارد و گرافیکش چون بیشتر کارای من فتوشاپ سینمافوردی افترافکت و.....واسه همین از این بابت توشکم چون یه جنسی میخوام که تا 7الی8سال هربرنامه ای بیاد بتونه راحت کار کنه . یه آدرسی بدین که برنامه های مک ازجون آدمیزاد تا جون مرغ گیر بیاد واسه خرید :27:سوال بعدیم اینه که موقع خرید به چه نکاتی توجه کنم خدایش از بس تو این سایتا چیز خوندم هر کی داره یه سازی میزنه در کل یه انتخاب خوبی باشه و رازی باشم بازم ممنون

mohsenking
19-01-2012, 00:12
سلام دوستان
یه لپ تاپ اپل حدودای 2 تومن چی خوبه ؟
واسه خانومم میخوام
کار خاصی هم انجام نمیده اینترنت و عکس و ... شاید نرم افزارهای حسابداری ، فقط باطریش خوب باشه و ترجیحا 15 باشه
من خودم از این سری های Air خوشم میاد خیلی نازکه
Mac Book Air-MC966
یا
MC 724
چطورن ؟
چندن ؟
راستی انگار 699 رام نداره نه؟ اینجوری خیلی بده که

love mac
19-01-2012, 09:37
سلام دوست عزیزlove mac
بابت راهنماییت تشکر:11:خوب فرق md318باmd322فقط تو هارد و گرافیکش چون بیشتر کارای من فتوشاپ سینمافوردی افترافکت و.....واسه همین از این بابت توشکم چون یه جنسی میخوام که تا 7الی8سال هربرنامه ای بیاد بتونه راحت کار کنه . یه آدرسی بدین که برنامه های مک ازجون آدمیزاد تا جون مرغ گیر بیاد واسه خرید :27:سوال بعدیم اینه که موقع خرید به چه نکاتی توجه کنم خدایش از بس تو این سایتا چیز خوندم هر کی داره یه سازی میزنه در کل یه انتخاب خوبی باشه و رازی باشم بازم ممنون

سلام
تجربه شخصی من نشون داده هرکی زیاد تحقیق بکنه ضرر می کنه هر کی هم کم تحقیق کنه بازم ضرر میکنه باید به اندازه تحقیق کنی برای همین سرزدن زیاد هم به سایتها گیج و مرددت میکنه موقع خرید هم یکی از مهمترین چیزها اون برچسب سفیدی هست که مک رو پلمب کرده خیلی مهمه نگاه کن که اون باز نشده باشه روی دستگاه هم نگاه کن که گرد و غبار یا اثر انگشت نباشه لوازمی هم که باید داخل جعبه باشه رو نگاه کن مخصوصا دیسک ها بازم اگه میخوای بیشتر متوجه بشی برو سایت یوت.... بزن mac book pro unboxing (فکر کنم درست نوشتم) کلیپ ها رو نگاه کن دیگه کامل متوجه میشی در مورد سوال اولت هم راستش من خودم هنوز مک نگرفتم و منتظر اومدن سری جدیدشم برای همین تا حالا با برنامه های مک کار نکردم ولی اگه تهرانی برو بازار موبایل ایران قسمت لپ تاپ یه مغازه ای هست اسمش رو یادم نیست ولی دکورش با مغازه های دیگه فرق داره توش کلا مشکی هست همون که وارد میشی سمت چپ هست اون یه مجموعه نرم افزار 13dvd یه کتاب اموزشی هم فکر کنم داره 67 هزار تومنه بیشتر از 250 تا برنامه داره:46:

siavash.0902
20-01-2012, 09:22
سلام
شما عرض کردین واسه خرید برم نقش معتبر تره معروف تره ولی دیروز یه آدرسی پیدا کردم شرایط ضمانتی تعویض دستگاه شش ماه بود خدماتش سه ساله کلیه شرایطی که نقش واسه مشتری میزاره گذاشته لگوی سایتش تقریبا شبیه نقش دستگاه خیلی ارزون داره میده شماهم یه سر بزنید ببینم اگه ریگی تو کفشش نیست از اونجا بخرم یه چیز دیگه فله فله داره جایزه میده تبلیغ های وحشت ناک داره میکنه نمیدونم شاید یه سرمایه دار گردن کلفت اداره میکنه ممنون راستی من تهران نیستم جنوب کشورم اگه بشناسی لارستان

ارسال لینک ممنوع
Pami

Farshid72
20-01-2012, 18:40
بچه ها من با 1800 چی میتونم بخرم ؟؟؟

darkzside
23-01-2012, 19:09
فکر کنم با وضع موجود با 1800000 هیچی نمیتونی بگیری...mc 700 شده 2000000.هرکی هرکیه بازار....مگر اینکه معجزه بشه!

tintiryol
24-01-2012, 14:14
کسی فرق mc990 رو با mc374 میدونه؟؟ (میخوام دست 2 بگیرم)

love mac
25-01-2012, 13:59
قیمتا خییییییییییییییییییلییییی ییییییییییی رفته بالا یه ماه پیش md318 رو2650میدادن ولی سه چهار روز پیش که دلار به دوهزار نرسیده بود باید با التماس 3100 میخریدی md311 شده 4600 فکر کنم الان نخرین بهتر باشه

larantas
25-01-2012, 17:36
قیمتا خییییییییییییییییییلییییی ییییییییییی رفته بالا یه ماه پیش md318 رو2650میدادن ولی سه چهار روز پیش که دلار به دوهزار نرسیده بود باید با التماس 3100 میخریدی md311 شده 4600 فکر کنم الان نخرین بهتر باشه

آره بابا نخرین فعلا. خودشونو مسخره کردن. 3 تومن بدی لپ تاپ التماس هم بکنی؟