PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : .:: مشاوره و راهنمایی برای خرید لپ تاپ های اپل ::.

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20

hooshmand35
22-08-2011, 11:04
اگه تصمیمتون قطعی قطعی و قطعی هست تو گروه زیر عضو شو تا از اخرین خبرها مطلع باشی (ترجیحا همراه با شماره تماس)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

هر وقت که تعداد حداقلی (10 نفر) تکمیل شد خرید انجام میشه (البته امیدوارم)
تخفیف فعلا بین 300 تا 500 تومن هست ولی تا آخرین لحضه مشخص نیست

سلام از کجا میخواین خرید کنین؟اگه الماس پایتخت باشه خوبه منم هستم منتها موقع خرید میتونیم لیبل بسته رو چک کنیم برای آکبندیش؟ادم وارد باهامون هست؟

hooshmand35
22-08-2011, 13:13
سالار جان این جوری به نتیجه نمی رسی
قضیه ی اپل یه خورده با بقیه فرق داره و پیچیده تره
از راه های مختلف وارد می شه، با هزینه های مختلف، در نرخ های مختلف دلار و در تاریخ های مختلف
بعضی معدود رقابتی کار می کنن و بقیه گاو بندی شده
تنها راه اینه که بری حضوری بگردی و قیمت بگیری
ما هم چند نفری گشتیم تا آرش و سینا 2 جای خوب پیدا کردن که اکثرا از همون 2 جا خریدیم
هر 2 هم تهرانن و شماره و آدرس هر 2 جارو داریم
ولی تلفنی خوب جواب نمی دن و خودت که بری عالی بر خورد می کنن

سلام میشه لطفا ادرسشونو بدی؟برای کار برنامه نویسی چه مدلی خوبه؟بعضی وقتام فیلم دیدن

hooshmand35
22-08-2011, 19:56
سلام به همه دوستان من یه لپ تاپ برای کار برنامه نویسی و sql , بانکهای اطلاعاتی میخوام بعضی وقتا فیلمم میخوام ببینم کدوم مدل مک رو بگیرم که اذیتم نکنه؟اون لیبلی که باید پلمب باشه کجای جعبشه؟

Shahin_SOURNA
22-08-2011, 21:21
با سلام خسته نباشید خدمت تمامی دوستان . واقعا تاپیک مفیدی دارید دستون درد نکنه
من میخواستم تا حدود 1500-1600 خرج کنم بابت لپتاپ و نظر خودم روی مدل MC700 هست کسی پیشنهاد دیگه ای هم داره؟

برنامه های autocad , 3d max ,ETABS روش نصب میشن و آفیس فارسی میخونه دیگه؟ مدل 13 ایتچ میخوام
مرسی از همتون منتظر راهنماییاتونم:46:

سلام خدمت شما

بله با این بودجه همین مدل رو میتونید بگیرید، اما اگر کمی افزایشش بدید حدود ۲۰۰ هزار تومن مدل 724 رو هم میشه گرفت.

اتوکد و آفیس توی مک نصب میشن، اما برای eTabs و 3DMax فعلا باید ویندوز نصب کنید تا ورژن مک ش بیاد!

724 بالاترین کانفیگ ۱۳ اینچی هست.

SaeedEminem2
22-08-2011, 21:43
سلام به همه دوستان من یه لپ تاپ برای کار برنامه نویسی و sql , بانکهای اطلاعاتی میخوام بعضی وقتا فیلمم میخوام ببینم کدوم مدل مک رو بگیرم که اذیتم نکنه؟اون لیبلی که باید پلمب باشه کجای جعبشه؟

سلام
خیلی ممنون که وقت گذاشتی و چند صفحه از تاپیک رو خوندی
هر مدلی که از مک بوک های پرو بگیری کارت رو راه می ندازه بی اذیت
پلمپ کنار دسته همونجایی که می خوای در جعبه رو باز کنی
دومی هم دور تا دور خود لپ تاپ پیچیده شده
در مورد آدرس اون جریان 4 ماه پیش بوده و الان از هرجا که بگیری تقریبا در یک رنج قیمتی می دن

finchi
23-08-2011, 12:09
من یه مک بوک پرو میخواستم بگیرم . اولش میخواستم MC700 بگیرم ولی الان یه کم پولم بیشتر شده و میتونم MC721 رو هم بگیرم.

من میخوام لپ تاپم یه چیزی باشه که یه 3-4 سالی واسم بمونه.چون شاید تا مدتها نتونم اینقدر پول از خانواده واسه خرید لپ تاپ بگیرم.

با پول خرید MC721 (حالا یه کم بیشتر) دیدم میشه مدل 3D سونی رو هم خرید ولی خوب همه میگن اپل یه چیزه دیگه ست.

نمیدونم گیج گیج شدم.

میخوام با لپ تاپم کلی فیلم ندیده ای که دارم رو ببینم ، بذارم واسه خودش روشن بمونه فیلم دانلود کنه . میخوام بتونه NFS Most Wanted رو هم اجرا کنه.بازی سنگینی نیست ولی ویندوز XP میخواد واسه اجراش یا NFS جدید رو هم بتونه اجرا کنه.کلا واسه همین سبک بازی نه بیشتر.

حالا اینهمه گفتم که بگم به نظرتون مک بوک به درد من میخوره؟:20:

پیشاپیش ممنون از پاسخگوئیتون:)

hooshmand35
23-08-2011, 12:17
سلام من شنيدم پلمپ جعبه مک رو ميتونن باحرارت باز کنن راه ديگه هست که موقع خريد بشه از آکبندبودنش مطمئن شد؟

arash59b
23-08-2011, 18:06
سلام من شنيدم پلمپ جعبه مک رو ميتونن باحرارت باز کنن راه ديگه هست که موقع خريد بشه از آکبندبودنش مطمئن شد؟
من تا حالا نشنیدم

گیریم پلمپ رو باز کنن، کاور پلاستیکی دور لپتاپ که باید پاره بشه تا باز بشه

حتی اگه بتونن دوباره پلاستیک رو ببندند زیرش گردوخاک می مونه که دیگه مثل اولش نیست

از تمیز بودن خود سیستم هم میشه فهمید که تازه است یا نه حتی اگه تنها تو ویترین بوده باشه

اخرش هم به نظرم خودت رو زیاد درگیر این حرف ها نکن،

به خدا توکل داشته باش و با چشم باز خرید کن.

hooshmand35
23-08-2011, 21:51
من تا حالا نشنیدم

حتی اگه بتونن دوباره پلاستیک رو ببندند زیرش گردوخاک می مونه که دیگه مثل اولش نیست

از تمیز بودن خود سیستم هم میشه فهمید که تازه است یا نه حتی اگه تنها تو ویترین بوده باشه

ازراهنمایینون ممنونم اما یه سوال درسته که کیفیت مانیتور اپل مثلا 13 اینچی از تمام لپ تاپ ها بهتره؟

SaeedEminem2
23-08-2011, 22:07
من یه مک بوک پرو میخواستم بگیرم . اولش میخواستم MC700 بگیرم ولی الان یه کم پولم بیشتر شده و میتونم MC721 رو هم بگیرم.

من میخوام لپ تاپم یه چیزی باشه که یه 3-4 سالی واسم بمونه.چون شاید تا مدتها نتونم اینقدر پول از خانواده واسه خرید لپ تاپ بگیرم.

با پول خرید MC721 (حالا یه کم بیشتر) دیدم میشه مدل 3D سونی رو هم خرید ولی خوب همه میگن اپل یه چیزه دیگه ست.

نمیدونم گیج گیج شدم.

میخوام با لپ تاپم کلی فیلم ندیده ای که دارم رو ببینم ، بذارم واسه خودش روشن بمونه فیلم دانلود کنه . میخوام بتونه NFS Most Wanted رو هم اجرا کنه.بازی سنگینی نیست ولی ویندوز XP میخواد واسه اجراش یا NFS جدید رو هم بتونه اجرا کنه.کلا واسه همین سبک بازی نه بیشتر.

اول یه چیز بگم که بر عکس ویستا، رو 7 تمام برنامه های اکس پی رو می تونی نصب کنی. حتی رو سون 64 بیتی تمام برنامه های 32 بیتی هم نصب می شه. این یک
دو خلاصه بگم که با اینکه تمام این کارهایی که گفتی رو 700 هم انجام می شه و حتی کلیپی هست که داره بازی NFS HP2 رو اجرا می کنه ! ، پیشنهاد می کنم بری تو کار 723 و یه عمر خودتو راحت کنی
خلاص

rave-87
24-08-2011, 00:39

نمیدونم گیج گیج شدم.

ببین باید اول از همه ، از خودمون بپرسیم چرا اپل خوبه؟ اگر به این سوال جواب دادیم و خرید کردیم ، خرید ما میشه یک خرید منطقی

شعار اپل طی سالیان دراز همخوانی سخت افزار با نرم افزار بوده و هست ، به طوری که حتی اونایی که اولا به این شعار می خندیدند خیلی وقته به نتیجه رسیدن که این کار واجبه

حالا یکی بیاد با لپ تاپ های اپل ویندوز استفاده کنه ، در اصل فلسفۀ اصلی کاربری رو زیر سوال برده و شعار اصلی اپل رو نقض کرده
از طرفی اپل هیچوقت به خاطر کیفیت صفحه نمایشش به طور اخص مورد تشویق نبود ، این در صورتیه که سونی همواره در ضمینۀ ساخت صفحه های نمایش مورد توجه بوده (حالا این یک مورد رو هرکسی میتونه با چشم خودش مقایسه کنه و نتیجۀ مورد نظرش رو بگیره)
اینا رو گفتم که یک مقدار کلیۀ دوستان از بیرون به قضیه بعضی مواقع نگاه کنن وگرنه قصد پیشنهاد یا چنین چیزایی رو نداشتم.

ravani_13
24-08-2011, 12:37
سلام

من شارژر لپ تاپم ( 13 اینچی ) خراب شده حالا شارژر 60 وات 13 ها رو پیدا نکردم و عجله دارم ، خرید یه 85 واتی 15 اینچی ها مشکلی داره ؟ اصلا اندازه ی هم هستن محل اتصال ها ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟

مرسی

hooshmand35
24-08-2011, 19:49
[QUOTE=rave-87;6396273]ببین باید اول از همه ، از خودمون بپرسیم چرا اپل خوبه؟ اگر به این سوال جواب دادیم و خرید کردیم ، خرید ما میشه یک خرید منطقی

شعار اپل طی سالیان دراز همخوانی سخت افزار با نرم افزار بوده و هست ، به طوری که حتی اونایی که اولا به این شعار می خندیدند خیلی وقته به نتیجه رسیدن که این کار واجبه

حالا یکی بیاد با لپ تاپ های اپل ویندوز استفاده کنه ، در اصل فلسفۀ اصلی کاربری رو زیر سوال برده و شعار اصلی اپل رو نقض کرده
از طرفی اپل هیچوقت به خاطر کیفیت صفحه نمایشش به طور اخص مورد تشویق نبود ، این در صورتیه که سونی همواره در ضمینۀ ساخت صفحه های نمایش مورد توجه بوده (حالا این یک مورد رو هرکسی میتونه با چشم خودش مقایسه کنه و نتیجۀ مورد نظرش رو بگیره)
اینا رو گفتم که یک مقدار کلیۀ دوستان از بیرون به قضیه بعضی مواقع نگاه کنن وگرنه قصد پیشنهاد یا چنین چیزایی رو نداشتم.[/QUO

بالاخره کیفیت صفحه نمایش اپل بهتره یا سونی؟

hooshmand35
24-08-2011, 19:56
من تا حالا نشنیدم

منظورتون از اینکه با چشم باز خرید کن چیه؟خوب منکه وارد نیستم فقط میتونم چشمی ببینم که پلمب جعبه بازه یا نه طرف منم اگه خدایی نکرده ریگی به کفشش باشه که جعبه بازو به من نشون نمیده یطوری میبندتش اگه میشد یه ادم وارد با هام میومد خیلی خوب میشد پول شیرنیشم میدادم تازه ثوابم میکرد چون من با مکافات پول لپ تاپ و جور کردم سرم کلاه نمیرفت

Arian_albertini
24-08-2011, 21:08
دوستان من mc723 رو گرفتم بالاخره ، برنامهاشم به راحتي در دسترس بود. ولي الان دربه رد دنبال گيمم! گيماي درست حسابيا مثلا nfs hot persuit , call of duty black ops , modern warfare 2 , battlefield 2 , pes ,...
اينارو إز كجا پيدا كنم؟! هست اصلا؟؟ قيمتاش چه طوره ؟زيادي گرونه؟! (راستي من رشت زندگي ميكنما تهران نيستم)
سپاسگزارم:46: 

arash59b
24-08-2011, 21:36
دوستان من mc723 رو گرفتم بالاخره ، برنامهاشم به راحتي در دسترس بود. ولي الان دربه رد دنبال گيمم! گيماي درست حسابيا مثلا nfs hot persuit , call of duty black ops , modern warfare 2 , battlefield 2 , pes ,...
اينارو إز كجا پيدا كنم؟! هست اصلا؟؟ قيمتاش چه طوره ؟زيادي گرونه؟! (راستي من رشت زندگي ميكنما تهران نيستم)
سپاسگزارم:46:

اگه سرعت دانلود خوبی داری بعضی هاشون رو می تونی دانلود کنی

البته بعضی هاشون هم نسخه پورت شده هستند

تو فروم های فارسی بگردی پیدا می کنی

arash59b
24-08-2011, 23:11
منظورتون از اینکه با چشم باز خرید کن چیه؟خوب منکه وارد نیستم فقط میتونم چشمی ببینم که پلمب جعبه بازه یا نه طرف منم اگه خدایی نکرده ریگی به کفشش باشه که جعبه بازو به من نشون نمیده یطوری میبندتش اگه میشد یه ادم وارد با هام میومد خیلی خوب میشد پول شیرنیشم میدادم تازه ثوابم میکرد چون من با مکافات پول لپ تاپ و جور کردم سرم کلاه نمیرفت

منظورم اینه که تحقیقات خودت رو انجام بده و خصوصیات و نکات خرید یه لپ تاپ اپل رو بلد باش و بشناس، که الحمداله باهاشون اشنا هستی

بعداز این کار ها دیگه به شایعات توجه نکن که مثلا ممکن با حرارت پلمپ عوض کنن یا .......

این میشه چشم باز.

هرچقدر هم که زرنگ باشی اخرش ممکنه فروشنده از تو زرنگ تر باشه (نترس! دیگه خیلی شورش رو دراوردم و غلیظش کردم)،

پس وقتی که تلاش خودت رو کردی دیگه واسه بقیه اش توکل کن که انشااله مشکلی پیش نمیاد که 90% هم

همینطور بوده. (میگم 90% چون همیشه یه احتمال وجود داره ولی خودم تاحالا تو 9-10 مورد خرید بچه ها چیزی ندیدم)

من خودم فعلا تهران نیستم که باهات بیام:41:

اگه خیلی نگران هستی سعی کن از نقش یا الماس بگیری که مطمئن تر هستند

من و سعیدجان و چندنفر دیگه هم از فروشگاه عیاران گرفتیم که باز هم مشکلی هم نبود.

والا پولشم هم واسه همه ما پول بود و سعید میدونه که اون زمان چقدر واسه پرداخت پولش بچه های گروه مشکل داشتند.

vorna
25-08-2011, 03:25
آقا آرش آقا سعید گل سلام علیکم اول بگیم که خیلی مخلصیم
آقا من مک 721 که گرفتم از الماس
طرف فروشنده موقعی که اولین بار داشت ویندوز بالا میومد اسمم پرسید
و به جای رحمانی زده بهمنی!!!!!
حالا هر کار میکنم اسمش عوض نمیشه،یعنی اسم هاردم؟!:(
بردم پیشش و بعد کلی ور رفتن گفت باید دوباره os بریزه
منم دیدم حیفه،نکردم اینکارو،ویندوزش نو آخه
حالا هیچ راهی نداره؟

آقا من ویندوز 7 ریختم ولی مجیک موس پیدا نمیکنه؟چی کار کنم؟

salar_linux
25-08-2011, 03:39
سلام
بچه ها قراره برای من این لوازم جانبی از اون ور بیاد به نظر شما سری 2012 با اینها سازگار میشه یا فقط به درد 2011 می خوره (Macbook pro)

vorna
25-08-2011, 07:01

arash59b
25-08-2011, 10:37
سلام
بچه ها قراره برای من این لوازم جانبی از اون ور بیاد به نظر شما سری 2012 با اینها سازگار میشه یا فقط به درد 2011 می خوره (Macbook pro)

اگه منظورت مک بوک پرو هست که هنوز خبری از مدل 2012 و شکل و قیافش منتشر نشده

salar_linux
25-08-2011, 10:51
اگه منظورت مک بوک پرو هست که هنوز خبری از مدل 2012 و شکل و قیافش منتشر نشده

ممکن ابعادش فیزیکیش با 2011 متفاوت باشه؟

arash59b
25-08-2011, 12:10
ممکن ابعادش فیزیکیش با 2011 متفاوت باشه؟

با توجه به رویه اخیر اپل تو چند سال اخیر اندازه و طرح مک بوک پرو ها تغییری نکرده

احتمالش کمه اما هر اتفاقی ممکنه بیافته

vorna
25-08-2011, 21:24
حالا هیچ راهی نداره؟

arash59b
25-08-2011, 21:46

منظورت اسم اکانت هست؟

تو ویندوز اینطور شده یا مک؟

اول برو تو مک تنظیمش کن بعد تو ویندوز

SaeedEminem2
25-08-2011, 23:51
حالا هیچ راهی نداره؟

سلام، ما بیشتر
راستش لپ تاپم دست یکی از دوستاست الان نمی تونم دقیق بگم اما نباید واسه عوض کردن اسم مشکلی باشه
اگرم درست نشد از اول او اس نصب کنی بد نیست
تا چیزی توش نریختی خم و چم نصبش میاد دستت
اگه موس جدا گرفتی بعد از نصب بوت کمپ تو کنسول خودش که بری یه قسمت داره که موس بلوتوث رو شناسایی کنه
بعد از نصب بوت کمپ و ری استارت ویندوز، آیکونش به شکل یه لوزی خاکستری رنگ تو قسمت تری کنار ساعت میاد

vorna
26-08-2011, 09:01
ببین در قسمن about this mac وقتی کلیک میکنم و اون پنجره باز میشه وقتی more info که میزنم یه پنجره باز میشه که بالای پنجره نوشته bahmani"s mac و زیر اون هم اطلاعات هارد و سخت افزاری نوشته اون اسم نمیشه تغییر داد و گرنه از account میرم اسم user تغییر میدم ولی اون اسم هارد تغییر نمیکنه!!!!
خود اون فروشنده تو الماس خیلی ور رفت ولی گفت نمیشه!!!
راستی بعد از اینکه این همه ور رفت یه مشکل دیگه هم اضافه کرد اینکه وقتی مک بالا میاد پسورد میخواد این قسمت چی جوری میشه غیر فعال کرد،مستقیم وارد مک بشه؟
و اینکه ویندوز 7 نصب کردم،الان وقتی استارت میشه مستقیم میره تو 7،میخوام مستقیم بره تو مک،یا حداقل سوال کنه مک یا ویندوز؟
موس مجیک هم نمیشناسه تو ویندوز قسمت بلوتوث سرچ میکنه ولی کانکت نمیشه!!

hooshmand35
26-08-2011, 19:39
سلام

کیفیت گرافیک مک بوک 700 بهتره یا دل xps l502? میشه رو مک بوک catia نصب کرد؟

lordmiim
27-08-2011, 01:37
سلام به همه اساتید متخصص. واقعا خسته نباشین چقد تاپیک خوبیه.
فردا میخوام یه mc700 یا mc724 بگیرم. کلی از صفحات رو خوندم نفهمیدم این cpu core i7 توی mc724 چند هسته ایه 4هسته یا دوهسته؟
و اینکه واقعا ارزش اختلاف قیمتش رو داره که فقط به خاطر هارد و سی پی یو انقد اضافه بدم یانه؟ (هارد زیاد هم اصلا لازم ندارم)
چقد سرعتش فرق میکنه؟
من واسه بازی نمیخوام ps3 دارم ;-) فقط یه سری نرم افزار معمولی مهندسی صنایع و میخوام به این زودی ها هم قدیمی نشه.
قیمت بی گارانتیش چنده لطف میکنین اگه زودتر بهم بگین دیگه فردامیرم بگیرم.
خیلی خیلی ممنون ازهمگی

lordmiim
27-08-2011, 02:38
اگر ممکنه زودتر جواب رو بگین. خیلی خیلی ممنون از مدیریت و همه زحمت کشان سایت. باتشکر

SaeedEminem2
27-08-2011, 11:56
سلام به همه اساتید متخصص. واقعا خسته نباشین چقد تاپیک خوبیه.
فردا میخوام یه mc700 یا mc724 بگیرم. کلی از صفحات رو خوندم نفهمیدم این cpu core i7 توی mc724 چند هسته ایه 4هسته یا دوهسته؟
و اینکه واقعا ارزش اختلاف قیمتش رو داره که فقط به خاطر هارد و سی پی یو انقد اضافه بدم یانه؟ (هارد زیاد هم اصلا لازم ندارم)
چقد سرعتش فرق میکنه؟
من واسه بازی نمیخوام ps3 دارم ;-) فقط یه سری نرم افزار معمولی مهندسی صنایع و میخوام به این زودی ها هم قدیمی نشه.
قیمت بی گارانتیش چنده لطف میکنین اگه زودتر بهم بگین دیگه فردامیرم بگیرم.
خیلی خیلی ممنون ازهمگی

سلام سلامت باشی
دو هسته ی واقعی و 2 هسته ی مجازی داره که سیستم به عنوان 4 هسته ای می شناسه
الان ممکنه خودش رو نشون نده اما در دراز مدت قطعا فرق خواهد داشت
قیمت 700 و 724 حدود 1600 و 1900

lordmiim
27-08-2011, 12:02
لطف کردین. حالا به نظر شما فقط یه سی پی یو ارزش این اختلاف رو داره؟

SaeedEminem2
27-08-2011, 13:21
لطف کردین. حالا به نظر شما فقط یه سی پی یو ارزش این اختلاف رو داره؟

بله صد در صد

lordmiim
27-08-2011, 17:40
خیلی ممنون. mc 700گرفتم. از نقش مشهد تو مجتمع تابان. 3ساله 1630خوبه؟
یارو زد زیر حرفش اول گفت 1620 بعد یهو گفت 1650 :-O بعد هرچی گفتم خودت الان گفتی 1620 قبول نکرد. اعصابمو بد جور خوردکرد. mc724 رو میداد 2020 کمتر هم اصلا نمیداد. 400تومن اختلاف بنظرم نمی ارزید. ممنون از راهنماییتون.
راستی فقط ZP/A داشت LL/A نداشت. چقد فرق میکنه؟ اگه خیلی فرق میکنه میتونم هنوز ازش نگیرم. چون گفت فردا بیا بگیر
بازم خیلی خیلی ممنون

SaeedEminem2
27-08-2011, 21:10
خیلی ممنون. mc 700گرفتم. از نقش مشهد تو مجتمع تابان. 3ساله 1630خوبه؟
یارو زد زیر حرفش اول گفت 1620 بعد یهو گفت 1650 :-O بعد هرچی گفتم خودت الان گفتی 1620 قبول نکرد. اعصابمو بد جور خوردکرد. mc724 رو میداد 2020 کمتر هم اصلا نمیداد. 400تومن اختلاف بنظرم نمی ارزید. ممنون از راهنماییتون.
راستی فقط ZP/A داشت LL/A نداشت. چقد فرق میکنه؟ اگه خیلی فرق میکنه میتونم هنوز ازش نگیرم. چون گفت فردا بیا بگیر
بازم خیلی خیلی ممنون

رفتی گرون فروش ترین جا تو مشهد !
به منم 723 رو گفت 2750، گفتم ضمانتشم طبق گفته ی خودتون 180 کم می کنه جای 2580 همون 2600 بده کلا همه چی رو منکر شد !
اگه کسی رو داشته باشی از تهران بگیره یا خودت بری تهران 724 رو 1900 می تونی بگیری
ال ال ای و ایناشم هیچ فرقی نداره

hooshmand35
27-08-2011, 22:07
سلام اقایان خواهش میکنم جواب منو هم بدین میشه رو مک پرو 700 نرم افزار کتیا نصب کرد؟کیفیت تصویرش برای فیلم دیدن خوبه؟سیم کارت بهش میخوره؟کارت گرافیکش با حافظه شیر میشه؟مثلا میتونه 2 گیگشو شیر کنه؟اتوماتیک شیر میکنه یا دستی؟ کیفیت صداش چطوره؟

lordmiim
27-08-2011, 22:18
جدی میگی؟ :-(((( بابا من همه جارو قیمت کردم ازهمه ارزونتر داد. یه ساله نقش رو میداد 1550 هیچجا زیر 1590 نمیدادن. من تمام مشهدو زیرورو کردم خیلی ارزونتر میداد. فقط از کارش واقعاناراحت شدم.
اره اینم 724رو 1950 میداد ولی یه ساله. بدون گارانتی نپرسیدم ولی حتما 1900هم میداد.
تهران ازکجا بگیرم؟ همین mc700 رو میشه ارزونترم پیدا کرد؟ مثلا 3ساله 1550؟
خیلی خیلی ممنون از راهنماییت.

SaeedEminem2
27-08-2011, 23:43
بچه ها کسی از این قفل ها با این کیفیت و رمز دار سراغ داره؟
مدل های داخلیش هم خیلی بی کیفیتن هم با کلید باز و بسته می شن
یا اگه کسی بتونه از اونجا سفارش بده تمام هزینشو می دم

love mac
28-08-2011, 00:34
سلام به همگی من تازه عضو شدم من دوساله که ایفون خریدم برای همین علاقه مند به محصولات اپل شدم حالا میخوام لپ تاپ اپل بگیرم من به اون صورت زیاد با کامپیوتر کار نمی کنم ولی دوست دارم یه لپ تاپ قوی داشته باشم که مثلا وقتی خواستم یه بازی با گرافیک بالا بریزم سیستمم کم نیاره محدوده قیمتشم برام مهم نیست حالا شما چه مدلی رو پیشنهاد میکنین درضمن این بازی هایی که توی یو **ب نشون میده که روی اپل نصب شده روی مکه یا ویندوز در ضمن اگه بخوام صبر کنم چند وقته دیگه مدل های جدید اپل میاد که قویتر باشه ایا ارزش صبر کردن داره ببخشید زیاد حرف زدم

arash59b
28-08-2011, 06:55
نرم افزار کتیا نصب کرد

اگه سیستم جواب بده که بنظرم میده اره میشه نصب کرد

ولی روی ویندوزش چون نسخه مک نداره

کیفیت تصویرش برای فیلم دیدن خوبه؟

چه کیفیتی میخوای؟

مثل همه لپتاپ های دیگس فکر نکنم LCDهاشون فرقی داشته باشه

سیم کارت بهش میخوره؟

نه

دوست دارم یه لپ تاپ قوی داشته باشم که مثلا وقتی خواستم یه بازی با گرافیک بالا بریزم سیستمم کم نیاره محدوده قیمتشم برام مهم نیست حالا شما چه مدلی رو پیشنهاد میکنین

مک بوک پرو 723، 15" ، 2.700 تومن

مک بوک پرو 725 ، 17" ، بالای 3 تومن

اگه بخوام صبر کنم چند وقته دیگه مدل های جدید اپل میاد که قویتر باشه

تا سال اینده هجری شمسی

هنوز از ویژگی های سیستم جدید چیزی منتشر نشده

ایا ارزش صبر کردن داره

بستگی به خودت داره

lordmiim
28-08-2011, 19:29
سلام.
یه جا داره mc700 رو با lion ارجینال داخل جعبه 35تومن گرونتر میده. بنظرتون می ارزه؟ قسم میخوره که شرکت بهش گرونتر میده. گارانتی نقش 3سالست. یعنی با 35 تومن اضافه میشه 1665.
خواهشا زودتر بگین چیکار کنم بگیرم یانه؟ می ارزه بنظر اساتید؟
خیلی ممنون

arash59b
28-08-2011, 21:07
سلام.
یه جا داره mc700 رو با lion ارجینال داخل جعبه 35تومن گرونتر میده. بنظرتون می ارزه؟ قسم میخوره که شرکت بهش گرونتر میده. گارانتی نقش 3سالست. یعنی با 35 تومن اضافه میشه 1665.
خواهشا زودتر بگین چیکار کنم بگیرم یانه؟ می ارزه بنظر اساتید؟
خیلی ممنون

یعنی چی لایون اورجینال ؟؟؟ بهش بگو مگه غیراورجینالش هم هست :41:

لایون روش نصب بوده یا نصب کرده؟؟

مواظب باش شکل جعبه اش باید شبه عکس سمت چپی باشه نه راستی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SaeedEminem2
28-08-2011, 21:19
به فرض اینکه روش اروجینال هم نصب باشه فکر نکنم از طرف خود اپل قیمتش فرقی کرده باشه
به هر حال رو سری های قبلی هم یه او اس با همین حدود قیمت وجود داشت دیگه
تازه الان راحت بی قیمت می شه از اینترنت دانلودش کرد

lordmiim
28-08-2011, 21:57
یعنی osی که داخل جعبش هست به جای لئوپارد lion هست. مثل جعبه تو سایت خود اپل. macbook جدیدارو اپل با lion داخلش میفروشه دیگه. آره میشه دانلود کرد اما فکر میکنم نشه آپدیتشون کرد. و از این نظر هم خوبه که دستگاه قطعا جدیده که داخل جعبه lion به جای leopard هست.
خودم فکرمیکنم بد نباشه مخصوصا وقتی خواستم بفروشم جدیدتر از بقیست.
تا نظر دوستان چی باشه؟

lordmiim
28-08-2011, 22:04
اگه بخوام مستقیم دانلود کنم 29دلار باید بدم دیگه. اینایی که واسه دانلود هست فکرکنم واسه آپدیت یه مشکلاتی داشته باشه. بهرحال اپل الکی که 29 دلار قیمت نذاشته. حتما یه فرقایی با اینی که داخلbox هست وجود داره.

lordmiim
28-08-2011, 23:22
چند تا باید پست بدم تادیگه محدودیت نباشه؟ :41:
آره lion روی خودش نصب باشه وجعبش هم شکل سمت چپی باشه. با اینکه تو سایت خود اپل قیمت فرقی نکرده 35تومن اضافه می ارزه؟
درضمن تو سایت خود نقش mc700 قیمتش 1740هست. من دارم 1630 میگیرم باهمون گارانتی 3ساله. اما با lion باید 1665بگیرم یعنی تومن35 اضافه:2: خوبه؟

love mac
29-08-2011, 00:29
سلام به همگی دو مدل جدید مک بوک پرو رو نمایی شد یکی مدل "15 که از 2.2 به 2.3 ارتقا یافته البته قیمتش هنوز اعلام نشده و گرونترین لپ تاپ اپل مدل"17 که اون هم از2.2به 2.3 ارتقا یافت وبا قیمت 3760000 باگارانتی نقش به فروش میرسد:18: البته خوش به حال هرکی که میتونه بخره:19:

love mac
29-08-2011, 01:08
یه سوال برای خرید از تهران اگه بخوام از جای معتبر مثل نقش بخرم و دنبال قیمت کمتر نگردم چه قدر گرونتر برام در میاد (مدل مثلا 723) بعدش چجوری تشکر میکنن ما که همه جارو گشتیم و اخر از تو گزارش تخلف سر دراوردیم:thumbsup:

SaeedEminem2
29-08-2011, 01:30
اگه بخوام مستقیم دانلود کنم 29دلار باید بدم دیگه. اینایی که واسه دانلود هست فکرکنم واسه آپدیت یه مشکلاتی داشته باشه. بهرحال اپل الکی که 29 دلار قیمت نذاشته. حتما یه فرقایی با اینی که داخلbox هست وجود داره.

با صفر دلار از همین سایت های ایرانی می تونی دانلودش کنی
ورژن های اولیه آپدیت نمی شدن، من خودم آپدیتش کردم
اینم یه لینک مستقیم

فکر کنم از پست 10 به بعد درست بشه
تو لینک هرچی ستاره * گذاشتم پاک کن بعد دانلود کن

narsis_11_125
29-08-2011, 02:00
سلام
بچه ها من بین دو تا برند سونی و اپل شک دارم. اینهمه چیزایی که نوشته شده رو خوندم اما به نتیجه نرسیدم! چون از آیفون خیلی راضیم، به مک بوک بیشتر تمایل دارم اما می ترسم واسه کوچکترین مساله ای لنگ بمونم و بلد نباشم کارمو راه بندازم (کارایی که به نصب نرم افزار خاص نیاز داره) یا اگه هنگ کنه و مشکلی براش پیش بیاد بخوام هی توو راه پایتخت باشمو پول خرجش کنم!
من یه لپ تاپ می خوام واسه استفاده ی شخصی مثه نت گردی و فیلم دیدنو چیزای اینجوری خلاصه. حالا با توجه به اینکه میخوام حتمنِ حتمن ویندوز رو هم واسه یه سری کارا داشته باشم کار درست تر اینه که اپل رو انتخاب کنم؟ هنگ نمیکنه؟ من اینو شنیدم آخه...
بعد اینکه با توجه به نوع استفاده م؛ مک بوک ایر برام مناسب تره یا پرو؟ و کدوم مدلش؟

lordmiim
29-08-2011, 03:24
آره میدونم لینک دانلودش خیلی جاها هست. اما یعنی هیچ فرقی بین داخل جعبه با اونی که دانلود میشه نیست؟
پس اپل خودشو سرکار گذاشته با 29دلار قیمت دادنش دیگه. همه مجانی دانلود میکنن بدون هیچ فرقی.
فکرمیکنم هنوز آپدیتی واسه lion نیومده باشه!

arash59b
29-08-2011, 14:13
آره میدونم لینک دانلودش خیلی جاها هست. اما یعنی هیچ فرقی بین داخل جعبه با اونی که دانلود میشه نیست؟
پس اپل خودشو سرکار گذاشته با 29دلار قیمت دادنش دیگه. همه مجانی دانلود میکنن بدون هیچ فرقی.

نه هیچ فرقی نمی کنه

خوب سیاست اپل با مایکروسافت فرق می کنه و سیستم عاملش رو بدون کرک میده.

باید توجه داشت که اکثر کاربرهای خارجی چون کشورشون کپی رایت رو رعایت می کنه همیشه از نسخه خریداری شده استفاده می کنند.

فکرمیکنم هنوز آپدیتی واسه lion نیومده باشه!

اپدیت 10.7.1 بطور رسمی و 10.7.2 بطور غیررسمی (بتا) اومده

arash59b
29-08-2011, 14:42

عزیزم باور کن که چه ورژن خریداری شده و چه دانلود شده سرسوزنی با هم فرق نمی کنند

یه سوال برای خرید از تهران اگه بخوام از جای معتبر مثل نقش بخرم و دنبال قیمت کمتر نگردم چه قدر گرونتر برام در میاد (مدل مثلا 723) بعدش چجوری تشکر میکنن ما که همه جارو گشتیم و اخر از تو گزارش تخلف سر دراوردیم:thumbsup:

نقش گرون تر از جاهای دیگه نیست چون تا 2-3 سال گارانتی می کنه

معمولا اگه بخوای هم بهت بدون گارانتی و با قیمت پایین تر میده

(البته باید بلد باشی بهشون قیمت پایین بدی :21:)

الماس هم 1 سال گارانتی تعویض داره

love mac
29-08-2011, 16:37
سلام
بچه ها من بین دو تا برند سونی و اپل شک دارم. اینهمه چیزایی که نوشته شده رو خوندم اما به نتیجه نرسیدم! چون از آیفون خیلی راضیم، به مک بوک بیشتر تمایل دارم اما می ترسم واسه کوچکترین مساله ای لنگ بمونم و بلد نباشم کارمو راه بندازم (کارایی که به نصب نرم افزار خاص نیاز داره) یا اگه هنگ کنه و مشکلی براش پیش بیاد بخوام هی توو راه پایتخت باشمو پول خرجش کنم!
من یه لپ تاپ می خوام واسه استفاده ی شخصی مثه نت گردی و فیلم دیدنو چیزای اینجوری خلاصه. حالا با توجه به اینکه میخوام حتمنِ حتمن ویندوز رو هم واسه یه سری کارا داشته باشم کار درست تر اینه که اپل رو انتخاب کنم؟ هنگ نمیکنه؟ من اینو شنیدم آخه...
بعد اینکه با توجه به نوع استفاده م؛ مک بوک ایر برام مناسب تره یا پرو؟ و کدوم مدلش؟

اگه ایفون داری میدونی که هیچ برندی اپل نمیشه و برای خریدن محصولات اپل واقعا باید عاشقش باشی:11: چون باتوجه به یه سری مشکلاتی که برند اپل تو ایران داره که اونم به خاطر جا نیفتادنش هست ازش خسته میشی مثلا یکی از این مشکلات تعمیر اپل هست من خودم یه بار ایفونم به خاطر ضربه خوردن بلندگوش قطع شد بعد دادم برای تعمیر وقتی ازش گرفتم دیدم صفحه اش مات شده یارو که زیر بار نمیرفت بعد فهمیدم اقا lcd رو عوض کرده خلاصه با یه مصیبتی قبول کرد گوشی رو ورداره حالا اگه من نوکیا داشتم این مشکل پیش نمیومد ولی من بعد این اتفاق باز ایفون خریدم چون یه محصول متفاوتی هست و همون زیباییش به همه مشکلاتش می ارزه حالا این تصمیم خودته که اپل بخری یا سونی بعد مگه نگفتی من لپ تاپ رو برای کارای سبک مثل فیلم و ...میخوام پس واسه چی میترسی که بخوای یه نرم افزار مخصوص بریزی که به مشکل بخوری :question:مک بوک پرو قدرت پردازش بالاتری داره ولی مک بوک ایر راحت تر جابه جا میشه این خودتی که باید ببینی کدوم برات مهم تره از من میشنوی اگه برای خونه میخوای پرو بگیر اگه کار خاصی هم نمیخوای بکنی روش ویندوز نریز چون من از خیلی ها شنیدم سرعتش میاد پایین

lordmiim
29-08-2011, 23:22
مرسی آرش جان. اما دیر گفتی همون با جعبه لاین رو برام آورده گفته فردا بیا بگیر:41:
ما 35 تومن دادیم رفت دیگه:19:
اما ازین جهات که هم خیالم راحته که دستگاهم کاملا جدیده و همچنین موقع فروش با این جعبه شاید کمی راحتتر باشم یکم آرومم میکنه که خیلی هم توچاه نریختم:2:

lordmiim
29-08-2011, 23:28
هنوزم امیدوارم یه فرقایی با این دانلودی ها داشته باشه:20:
البته چون 35 تومن اضافی دادم:rolleye::29:

SaeedEminem2
29-08-2011, 23:37
هنوزم امیدوارم یه فرقایی با این دانلودی ها داشته باشه:20:
البته چون 35 تومن اضافی دادم:rolleye::29:

به جان خودم به قول آرش سر سوزنی فرق نداره
حتی اگه پول رو هم از پیش داده باشی تا تحویل نگرفتی می تونی کنسل کنی
یه جورایی دارن سوء استفاده می کنن و باید جلوشون در بیای
به هر حال 35 تومان هم کم پولی نیست
بخصوص که هنوز لاین اون طوری که باید جا نیوفتاده و یه خورده ی مشکل داره و ممکنه مجبور شی اسنو نصب کنی
بعد باید بری دوباره پول بدی تا اسنو بخری

lordmiim
29-08-2011, 23:41
اذیت نکن؟:41:
یعنی زنگ بزنم بگم نمیخوام؟ خجالت میکشم دیگه. کلی زنگ زدم که چرا نمیاد:2:
حالا باز بگم اون یکی رو میخوام. 35 تومنم کم نیست واقعا:21:

SaeedEminem2
29-08-2011, 23:50
اذیت نکن؟:41:
یعنی زنگ بزنم بگم نمیخوام؟ خجالت میکشم دیگه. کلی زنگ زدم که چرا نمیاد:2:
حالا باز بگم اون یکی رو میخوام. 35 تومنم کم نیست واقعا:21:

خجالت نداره بخدا، مگه گنج پیدا کردی؟
35 تومان پول بی دلیل با کلاشی دارن ازت می گیرن
اگه پول ندادی که زنگم نزن و کلا برو از یه جا دیگه بگیر تا دست از این سوء استفاده گری بر دارن

lordmiim
30-08-2011, 00:01
نه پول دادم 300تومن.
دستت درد نکنه. خوبیش اینه فاکتور کرده 1630. منم میگم من طبق همون فاکتوری که نوشتین میخوام.اگه پول نداده بودم که حتما از یه جا دیگه میگرفتم:2:

lordmiim
30-08-2011, 00:07
مرسی سعید جان واقعا لطف کردی. منم مشهدم اگه بشه بعدا بیشتر باهم صحبت کنیم خیلی خوشحال میشم.
فردا زنگ میزنم دعوا:46: ولی آره راست میگی هرجور هست35 تومنو نمیدم.

SaeedEminem2
30-08-2011, 00:14
مرسی سعید جان واقعا لطف کردی. منم مشهدم اگه بشه بعدا بیشتر باهم صحبت کنیم خیلی خوشحال میشم.
فردا زنگ میزنم دعوا:46: ولی آره راست میگی هرجور هست35 تومنو نمیدم.

خب حالا که پول دادی بگو هرچی تحقیق کردم دیدم که نباید واسه سیستم عامل پول اضافه گرفته شه
چون این لاین داره خب قبلی ها هم اسنو داشتن که این دیگه اسنو نداره، یعنی چیزی اضافه نداره. تازه اسنو الان در اوج کارایی و کیفیتشه اما لاین هنوز خیلی کار داره تا به عنوان یه سیستم عامل حرفه ای ازش استفاده بشه
بگو یا با همون قیمت قبلی بهم بدین یا با لاین نمی خوام و از مدل های قبلی بهم بدین
اگه از تهران آورده باشن شک نکن باهات راه میان
در خدمتم برادر

lordmiim
30-08-2011, 00:19
آخه جالب اینجاست زنگ زدم نقش پایتخت توتهران گفت ما همچین چیزی نداریم که باجعبه لاین باشه:18:
نمیدونم این از کجا آورده. آره همینو میگم. ولی هیچکدومو نداشت گفت کدومو بیارم گفتم این:41:
خدمت ازماست. حال باز فردا خبرشو بهت میدم

SaeedEminem2
30-08-2011, 00:45
آخه جالب اینجاست زنگ زدم نقش پایتخت توتهران گفت ما همچین چیزی نداریم که باجعبه لاین باشه:18:
نمیدونم این از کجا آورده. آره همینو میگم. ولی هیچکدومو نداشت گفت کدومو بیارم گفتم این:41:
خدمت ازماست. حال باز فردا خبرشو بهت میدم

نقش تهران و مشهد اصلا هماهنگ نیستن، چرا نمی دونم
ایشالا که موفق باشی

S0R3N4
30-08-2011, 01:46
بچه ها
میشه رو لپ تاپ های اپل بی درد سر سیستم عامل لینوکس ریخت؟؟؟؟

SaeedEminem2
30-08-2011, 03:42
بچه ها
میشه رو لپ تاپ های اپل بی درد سر سیستم عامل لینوکس ریخت؟؟؟؟

از شدن می شه اما اگه بخوای 3 تا سیستم عامل داشته باشی فکر کنم یه کم دردسر داشته باشه
تازه لینوکس فرمت درایو مخصوص به خودشو می خواد و باید تست کنی ببینی بعد از نصب لینوکس و نصب مجدد مک، مک تمام پارتیشن هاتو بهم می ریزه یا نه

mac_world
31-08-2011, 11:08
خسته نباشید
قیمت 721 و 723 بی گارانتی چنده؟

lordmiim
31-08-2011, 12:46
خب حالا که پول دادی بگو هرچی تحقیق کردم دیدم که نباید واسه سیستم عامل پول اضافه گرفته شه
چون این لاین داره خب قبلی ها هم اسنو داشتن که این دیگه اسنو نداره، یعنی چیزی اضافه نداره. تازه اسنو الان در اوج کارایی و کیفیتشه اما لاین هنوز خیلی کار داره تا به عنوان یه سیستم عامل حرفه ای ازش استفاده بشه
بگو یا با همون قیمت قبلی بهم بدین یا با لاین نمی خوام و از مدل های قبلی بهم بدین
اگه از تهران آورده باشن شک نکن باهات راه میان
در خدمتم برادر
به یارو گفتم از همون قبلی ها میخوام اصلا اصرار نکرد از همینا بگیر فورا گفت باشه ازهمونا برات میارم انگار از خداخواست.
فقط تاشنبه بایدصبرکنی چون تعطیله. فکرکنم واقعا زیاد سودش براش فرقی نمی کرده.:20:

SaeedEminem2
31-08-2011, 12:54
به یارو گفتم از همون قبلی ها میخوام اصلا اصرار نکرد از همینا بگیر فورا گفت باشه ازهمونا برات میارم انگار از خداخواست.
فقط تاشنبه بایدصبرکنی چون تعطیله. فکرکنم واقعا زیاد سودش براش فرقی نمی کرده.:20:

بله چون اصل سودش می ره تو جیب یه نفر دیگه و اینایی که می بینی یه حقوق بگیر ساده ان

arash59b
31-08-2011, 13:21
خسته نباشید
قیمت 721 و 723 بی گارانتی چنده؟

۷۲۳ رو باید بتونی ۲٬۶۰۰ گیر بیاری

ahmadreza_gh
02-09-2011, 12:22
میخوام مک 700 بگیرم :
اولا ویندوز با لپ تاپ های اپل سازگاری کامل داره؟
دوما من میخوام یه سری نرم افزارهای مهندسی روش نصب کنم ، کم نمیاره؟
قیمت روزش نده؟

SaeedEminem2
02-09-2011, 22:42
میخوام مک 700 بگیرم :
اولا ویندوز با لپ تاپ های اپل سازگاری کامل داره؟
دوما من میخوام یه سری نرم افزارهای مهندسی روش نصب کنم ، کم نمیاره؟
قیمت روزش نده؟

به سلامتی
آره سازگاره و مشکلی نیست
کم بیاره؟ شوخی می کنی دیگه
حدود 1600

fabio montari
03-09-2011, 10:20
دوستان در مورد mc700 بگم که خیلی قوی هست گوله حرف ها ی سایت ها رو نخورید من خودم فکر میکردم گرافیکش خیلی ضعیف باشه همش دو دل بودم بگیرم یا نه اخرش رفتم گرفتم دیدم خیلی قوی تر از اون چیزیه که فکشرو میکردم اپل واقعا با این کرافیگ چی کرده عالیه الان من نصف قدرتشم استفاده نمیکنم الان خدا شکر میکنم که پوله الکی ندادم 724 بگیرم یا 721 چون عمرا به کارم میومد

mohsen227
03-09-2011, 21:01
دوستان 700 رو اصفهان با گارانتی 1 ساله (شاپ،شارپ...؟) میده 1650؟! خوبه یا نه؟! الان قیمتش چنده؟!
من دارم مکانیک میخونم میخوام ببینم بعدنا که یه برنامه ها مخصوص رشته ام بخوام نصب کنم کم نیاره یه وقت؟!

SaeedEminem2
03-09-2011, 21:26
دوستان در مورد mc700 بگم که خیلی قوی هست گوله حرف ها ی سایت ها رو نخورید من خودم فکر میکردم گرافیکش خیلی ضعیف باشه همش دو دل بودم بگیرم یا نه اخرش رفتم گرفتم دیدم خیلی قوی تر از اون چیزیه که فکشرو میکردم اپل واقعا با این کرافیگ چی کرده عالیه الان من نصف قدرتشم استفاده نمیکنم الان خدا شکر میکنم که پوله الکی ندادم 724 بگیرم یا 721 چون عمرا به کارم میومد

مبارکت باشه
گرافیک 700 و 724 فرقی نداره ولی همش گفتم حتی همین 700 که پایین ترین کانفیگ اپله خیلی قوی تر از اون چیزیه که همه فکر می کنن

دوستان 700 رو اصفهان با گارانتی 1 ساله (شاپ،شارپ...؟) میده 1650؟! خوبه یا نه؟! الان قیمتش چنده؟!
من دارم مکانیک میخونم میخوام ببینم بعدنا که یه برنامه ها مخصوص رشته ام بخوام نصب کنم کم نیاره یه وقت؟!

قیمت رو خوب می ده
نه کم نمیاره خیالت راحت

foad871
04-09-2011, 00:43
سلام
من یه ۷۰۰ گرفتم از مشهد ۱۶۰۰ تومان اما یه مشکل جدی دارم و اون اینه که روی کیبورد حروف فارسی نیس و فقط انگلیسیه!البته دستم تو تایپ تنده اما این مساله اذیتم میکنه.برچسبی چیزی نیس که بزنم رو کلیدا یه کم از این عذابم کم شه؟
البته اول میخواستم ۷۲۴ بگیرم اما چون استفاده ام از لپ تاپ خیلی معمولیه بی خیال شدم

SaeedEminem2
04-09-2011, 01:08
سلام
من یه ۷۰۰ گرفتم از مشهد ۱۶۰۰ تومان اما یه مشکل جدی دارم و اون اینه که روی کیبورد حروف فارسی نیس و فقط انگلیسیه!البته دستم تو تایپ تنده اما این مساله اذیتم میکنه.برچسبی چیزی نیس که بزنم رو کلیدا یه کم از این عذابم کم شه؟
البته اول میخواستم ۷۲۴ بگیرم اما چون استفاده ام از لپ تاپ خیلی معمولیه بی خیال شدم

سلام
مبارک باشه
کاور کیبرد بگیر
هم محافظه هم روش حروف فارسی داره، مخصوص کیبردهای اپل ساخته شده قیمت هم حدود 25.000

lordmiim
04-09-2011, 01:20
سلام
ازکجا گرفتی؟ گارانتی چند ساله؟
من 3ساله نقش گرفتم 1630. 1ساله نقش 1550بود.

---------- Post added at 03:17 AM ---------- Previous post was at 03:15 AM ----------

نه داره گرون میده.من قیمت کردم مشهد با گارانتی شاب 1590 هست.

---------- Post added at 03:20 AM ---------- Previous post was at 03:17 AM ----------

از کجا بفهمیم دستگاهی refurbish هست یانه؟ راسته میگن سریالش اگه اولش c2 باشه refurb هست؟
من سرچ کردم جعبه هاش فرق داره ولی نمیدونم اینجام باهمون فرق میدن یانه؟

SaeedEminem2
04-09-2011, 02:51
از کجا بفهمیم دستگاهی refurbish هست یانه؟ راسته میگن سریالش اگه اولش c2 باشه refurb هست؟
من سرچ کردم جعبه هاش فرق داره ولی نمیدونم اینجام باهمون فرق میدن یانه؟

اگه ری فرب باشه بسته بندیش فرق می کنه و جعبه اش مشکی رنگه
مثل اینکه درسته، چون منم حرف دوم رو از 0 به 2 تغییر دادم سریال من رو هم زد ری فرب
اما فکر کنم این یه مشکل از طرف سایت سنجابه چون چند مدلی رو که زده بود ری فرب من دیدم یقینا اصلی بودن
بسته بندیش در سطحی از کیفیت هست که به این راحتی نمی شه جعلش کرد. پس فکرتو مشغولش نکن

ahmadreza_gh
04-09-2011, 10:21
تو اراک با گارانتی 3 ساله نقش 1680 قیمت داده؟چطوره؟گرون نگفته؟

foad871
04-09-2011, 10:28
[
سلام
مبارک باشه
کاور کیبرد بگیر
هم محافظه هم روش حروف فارسی داره، مخصوص کیبردهای اپل ساخته شده قیمت هم حدود 25.000

خیلی ممنونم از راهنماییتون

QUOTE=lordmiim;6430868]ازکجا گرفتی؟ گارانتی چند ساله؟
من 3ساله نقش گرفتم 1630. 1ساله نقش 1550بود.[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 03:17 AM ---------- Previous post was at 03:15 AM ----------

[/QUOTE]

از پاساژ تابان تو بلوار سازمان آب.اول میخواستم از نقش بگیرم اما موقعی که رفتم بسته بود.من حوصله ی صبر نداشتم رفتم طبقه ی دومش و با گارانتی شاب گرفتم.اول میخواستم 724 بگیرم بعد گفت الان موجودی نداره چند روز دیگه میاره.باز حوصله ی صبر نداشتم کانفیگ 700 هم به نظرم برای خودم خوب اومد 700 رو با گارانتی یه ساله گرفتم.البته قبلش با موبایل نگاه کردم قیمت الماس 1590 بود.واسه همین 1600 به نظرم خوب اومد.اهل چونه زدن هم نیستم.خودشم برنامه اینا ریخت.لاین هم نیس چون باز مجبور بودم صبر کنم تا بیاره لوپارد گرفتم که اگه خواستم آپگرید کنم که رایگان این کار رو میکنه اما نمی دونم چرا به دلم نیس و دلم میخواد فعلا همین اوریجینالش روش باشه.

ahmadreza_gh
04-09-2011, 12:25
این ری فورب که میگن چی هست؟

arash59b
04-09-2011, 14:04
این ری فورب که میگن چی هست؟

لپ تاپهای مشکل دار مرجوعی به اپل هست که خود شرکت اونارو تعمیر کرده و دوباره با چند درصد تخفیف می فروشتشون

foad871
04-09-2011, 16:45
یه سوال واسم پیش اومده:
تو یه سایت دیدم که تو منوی اپل (بالا سمت چپ)تو قسمت about this mac وقتی میریم به قسمت پاور تو قسمت وضعیت باتری باید نوشته باشه good و الا مشکل داره.مال من نوشته  normal نمی دونم مشکلی هست یانه.کسی اطلاعی داره؟

arash59b
04-09-2011, 21:00
یه سوال واسم پیش اومده:
تو یه سایت دیدم که تو منوی اپل (بالا سمت چپ)تو قسمت about this mac وقتی میریم به قسمت پاور تو قسمت وضعیت باتری باید نوشته باشه good و الا مشکل داره.مال من نوشته normal نمی دونم مشکلی هست یانه.کسی اطلاعی داره؟

ماله منم نرماله

مشکلی نیست:20:

rezamaldinii
04-09-2011, 22:11
لپ تاپ اپل با این مشخصات چی پیشنهاد میکنید؟؟؟
core i5 - 7
15 inch
رزولوشن خیلی خوب
هارد 500 به بالا
سقف قیمت تا 2500000

mac_world
04-09-2011, 22:17
شما با این قیمت مدل mc721 میتونی بگیری که بهترینه تو لپتاپهای اپل تو 15 اینچی با همین قیمت و i7

rezamaldinii
04-09-2011, 22:21
13 اینچ پیشنهاد میکنید یا 15 اینچ؟

برای تایپ فیلم و اینترنت بیشتر استفاده دارم

arash59b
04-09-2011, 23:26
لپ تاپ اپل با این مشخصات چی پیشنهاد میکنید؟؟؟
core i5 - 7
15 inch
رزولوشن خیلی خوب
هارد 500 به بالا
سقف قیمت تا 2500000

13 اینچ پیشنهاد میکنید یا 15 اینچ؟

برای تایپ فیلم و اینترنت بیشتر استفاده دارم

اگه ١٠٠ اضافه كني، ٧٢٣ ميشه

اما اگه واقعا نيازهاتون ايناس، با مدل اير هم كارت راه ميافته

lordmiim
05-09-2011, 11:12
از پاساژ تابان تو بلوار سازمان آب.اول میخواستم از نقش بگیرم اما موقعی که رفتم بسته بود.من حوصله ی صبر نداشتم رفتم طبقه ی دومش و با گارانتی شاب گرفتم.اول میخواستم 724 بگیرم بعد گفت الان موجودی نداره چند روز دیگه میاره.باز حوصله ی صبر نداشتم کانفیگ 700 هم به نظرم برای خودم خوب اومد 700 رو با گارانتی یه ساله گرفتم.البته قبلش با موبایل نگاه کردم قیمت الماس 1590 بود.واسه همین 1600 به نظرم خوب اومد.اهل چونه زدن هم نیستم.خودشم برنامه اینا ریخت.لاین هم نیس چون باز مجبور بودم صبر کنم تا بیاره لوپارد گرفتم که اگه خواستم آپگرید کنم که رایگان این کار رو میکنه اما نمی دونم چرا به دلم نیس و دلم میخواد فعلا همین اوریجینالش روش باشه.[/QUOTE]
نه فکرکنم خوب گرفتی. دیروز پسرخالم خواست یکی بگیره همون نقش کمتر از 1690 نداد 3ساله. ولی شاب رو نمیدونم فکرکنم گرون نگفته. من خودم ازهمون شاب خواستم بگیرم هفته پیش گفت 1590 شایدالان 1600کمتر نده.حالا10تومنم چیزی نیست:46: خیلی هم مبارکه ایشالا 100سال کارکنه:20: منم لاین نریختم همین فعلا خوبه. اورجینال و غیر اورجینال نداریم هرچی هست اورجیناله

mohsen227
05-09-2011, 15:41
سلام دوستان من بین 700 و 724 دو دل بودم دیگه امروز 724 با گارانتی 1 ساله شاپ از اصفهان گرفتم 1940 خوب گرفتم؟!
بچه ها من تا حالا با ios کار نکردم الان هم خیلی گیجم یکی یه سایتی بگه که ما بریم یکم چیز بخونیم یاد بگیریم خداییش؟!
راستی بچه ها سرعت بالا اومدن شما چطوره؟! از من نمیدونم چرا اولش که میخواد لود کنه بیاد تو مک یکم طول میکشه! حدود 1دیقه!
win7 هم برام نصب کرد. اول 64بیتی گذاشت نمیدونم چرا وسطش ارور داد بعد32بیتی نصب کرد! فرقی میکنند؟!
یکمم برنامه مک برام نصب کرد!office,photoshop,yahoo,firefox,... این دیر بالا اومدن میتونه ماله این باشه که برنامه برام نصب کرده؟!

S0R3N4
05-09-2011, 16:08
بچه ها
مک بو ایر با سیستم عامل Open Suse سازگاری داره یا نه؟؟؟؟؟
میشه روش لینوکس ریخت؟

arash59b
05-09-2011, 17:28
بچه ها
مک بو ایر با سیستم عامل Open Suse سازگاری داره یا نه؟؟؟؟؟
میشه روش لینوکس ریخت؟

از شدن که دیدم که ریختن

ولی شنیدم دردسرش بیشتر از نصب ویندوز هست

اموزشش رو هم تو بعضی از سایت ها دیدم

foad871
05-09-2011, 22:58
من اعتراف میکنم که با اینکه حدود یه سال و نیمه که تو کف مکبوک پرو هستم( اما به خاطر لپتاپی که داشتم نخریدم) باز تو ذهنم بود که دل ایکس پی اس بگیرم به خاطر کانفیگ فوق العاده ای که داشت اما رفتم دنبال حرف دلم نه عقلم و الان فوق العاده خوشحالم که ایکس پی اس رو نگرفتم.خیلی دارم با مکبوک پرو حال میکنم خصوصا اینکه قبلا یه سال هم با اوونتو و اپن سوزه کار کرده بودم و الان خیلی با مکینتاش راحتم
فقط واسه سیستم عامل مکینتاش انجمن فعالی چیزی هست که آدم سوالش رو بپرسه؟من یه سری سوال راجع به بعضی از دستورات ترمینال دارم

arash59b
05-09-2011, 23:44
من اعتراف میکنم که با اینکه حدود یه سال و نیمه که تو کف مکبوک پرو هستم( اما به خاطر لپتاپی که داشتم نخریدم) باز تو ذهنم بود که دل ایکس پی اس بگیرم به خاطر کانفیگ فوق العاده ای که داشت اما رفتم دنبال حرف دلم نه عقلم و الان فوق العاده خوشحالم که ایکس پی اس رو نگرفتم.خیلی دارم با مکبوک پرو حال میکنم خصوصا اینکه قبلا یه سال هم با اوونتو و اپن سوزه کار کرده بودم و الان خیلی با مکینتاش راحتم
فقط واسه سیستم عامل مکینتاش انجمن فعالی چیزی هست که آدم سوالش رو بپرسه؟من یه سری سوال راجع به بعضی از دستورات ترمینال دارم
یکم سرچ کنی کلی پیدا می کنی
مکس.ir
مک هلپ.ir
ایفون.ir
.......

دستورات ترمینال مک هم تا ۹۰٪ همون دستورات لینوکس هستند:8:

fabio montari
05-09-2011, 23:53
دوستان من llz گرفتم عیب نداره ؟‌

SaeedEminem2
06-09-2011, 00:07
دوستان من llz گرفتم عیب نداره ؟‌

نه هیچ ایرادی نداره
اکثر بچه های این تاپیک هم از همین پسوند گرفتن

amirpouya1991
06-09-2011, 00:15
سلام دوستان من بین 700 و 724 دو دل بودم دیگه امروز 724 با گارانتی 1 ساله شاپ از اصفهان گرفتم 1940 خوب گرفتم؟!
بچه ها من تا حالا با ios کار نکردم الان هم خیلی گیجم یکی یه سایتی بگه که ما بریم یکم چیز بخونیم یاد بگیریم خداییش؟!
راستی بچه ها سرعت بالا اومدن شما چطوره؟! از من نمیدونم چرا اولش که میخواد لود کنه بیاد تو مک یکم طول میکشه! حدود 1دیقه!
win7 هم برام نصب کرد. اول 64بیتی گذاشت نمیدونم چرا وسطش ارور داد بعد32بیتی نصب کرد! فرقی میکنند؟!
یکمم برنامه مک برام نصب کرد!office,photoshop,yahoo,firefox,... این دیر بالا اومدن میتونه ماله این باشه که برنامه برام نصب کرده؟!

دير بالا اومدنش ماله اينه كه win 7 روش نصب شده.

fabio montari
06-09-2011, 00:28
چرا میکن الکی این مغازه دارها که lla بهتره ؟ فقط نمایندگی نقش گفت هیج فرقی نداره گفت هر کودوم میخوای بر دار منم llz برداشتم چون جعبه هاش نو تر بود و تازه اومده بود من با ۳ سال گارانتی گرفتم ۱۶۳۰ خوبه ؟ یه کاور کیبرد هم گرفتم ۲۰ که به درد نمیخوره نور کیبورد رو میگیره ولی سوراخ داره برای فنش خوبه شفافش بود که سوراخ نداشت متاسفانه
راستی چیز pn رو چه جوری میتنم رو ک فعال کنم /.
ممنون :11:

SaeedEminem2
06-09-2011, 00:51
چرا میکن الکی این مغازه دارها که lla بهتره ؟ فقط نمایندگی نقش گفت هیج فرقی نداره گفت هر کودوم میخوای بر دار منم llz برداشتم چون جعبه هاش نو تر بود و تازه اومده بود من با ۳ سال گارانتی گرفتم ۱۶۳۰ خوبه ؟ یه کاور کیبرد هم گرفتم ۲۰ که به درد نمیخوره نور کیبورد رو میگیره ولی سوراخ داره برای فنش خوبه شفافش بود که سوراخ نداشت متاسفانه
راستی چیز pn رو چه جوری میتنم رو ک فعال کنم /.
ممنون :11:

اینجوری می گن که یه پولی اضافه تر بگیرن
قیمت رو خوب گرفتی
آره متاسفانه جلوی نور کیبرد رو می گیره ولی واسه حروف فارسیش خوبه
عزیزم این سئوال آخرت خلاف قوانین فرومه ولی از تو تنظیمات شبکه یه نگاهی بنداز می بینیش

fabio montari
06-09-2011, 00:59
اینجوری می گن که یه پولی اضافه تر بگیرن
قیمت رو خوب گرفتی
آره متاسفانه جلوی نور کیبرد رو می گیره ولی واسه حروف فارسیش خوبه
عزیزم این سئوال آخرت خلاف قوانین فرومه ولی از تو تنظیمات شبکه یه نگاهی بنداز می بینیش

ممنون رفیق
اون اخری هم ردیف شد
کاوره کیبرد هم ولی خوبی های خودشو داره و کیبور کثیف نمیشه :10:

mohsen227
06-09-2011, 02:08
آقا چرا یه سایت درست حسابی نیست آدم یه چند تا بازی دانلود کنه؟! همه سایت ها لینکهاشون خرابه اصلا نمیشه دانلود کرد! یکی یه کمکی بکنه؟!

SaeedEminem2
06-09-2011, 04:20
ممنون رفیق
اون اخری هم ردیف شد
کاوره کیبرد هم ولی خوبی های خودشو داره و کیبور کثیف نمیشه :10:

البته یه ایراد بزرگ هم داره که اگه از دست عرق یا چربی روش بشینه، بعد از بسته شدن لپ تاپ تمام لکه هارو میندازه رو مانیتور

arash59b
06-09-2011, 10:34
خوبه شفافش بود که سوراخ نداشت متاسفانه

این مدلش هم هست

من خودم از این مدل استفاده می کنم که جلوی نور کیبرد رو هم نمی گیره درسته سوراخ نداره ولی مشکلی هم پیش نمیاد.

یادمه عکسش رو هم تو فروم گذاشته بودم

sahar_1993_a
08-09-2011, 01:11
سلام به همگی.
دوستان من یه راهنمایی ازتون می خوام(همین الان پیشاپیش sry اگه نباید اینجا مطرح می کردم)
من برنامه نویسی ++c کار می کنم(البته فعلا زیاد وارد نیستم،تحت آموزشم!)،پس می خوام لپ تاپم یه پردازنده قوی داشته باشه و علاوه بر اون استادندارد باشه طول نده،هنگ نکنه،گیر نکنه،که بتونم سرعت عملکرد برناممو شهودیم بتونم بسنجم!بعضی نرم افزارارو ممکنه تو آینده بخوام کار کنم!فعلا که چیز خاصی نیس.فقط ممکنه چند ماهه دیگه خواستم بازی طراحی کنم،اون موقع باید دید چه نرم افزارایی نیازه،کلا فکر نکم بد باشه سیستمم از نظر گرافیکیم خوب باشه(ولی خب ضروری نیس که حتما خیلی خوب باشه!)الان Asus دارم و با برنامه ی ++dev c کار می کنم،یکم سرعتش پایینه و این اذیت میکنه.اپلا کیبوردشون استاندارده؟یکی از استادامون گفتن VAIO یا THINKPAD بگیریم چون هم یکم با اپل کار کردن سخته،و هم این که واسه برنامه نویسی باید ویندوزو روش نصب کنیم،یه دیگه گفتن چه کاریه،همونارو بگیرین که خودشون سازگرن.چون اپل به اینه که با مک باش کارکنی،نه ویندوز نصب کنیم روش،اینجوری دی/گه بهینه نیس.البته یکی دیگه از استادام هم گفتن اپل بهتر از بقیس.ولی خب میگن یکم نرم افزاراش سخت گیر میادو اورجینال باید باشه و اینکه خرجش کلی میزنه بالا اینجوری و در نهایتم یه ویندوز مس اینکه باید روش نصب کنیم واسه بعضی از برنامه ها.!نمی دونم تا چه حد درستن این حرفایی که بم زدن.یه جا که رفتم واسه خرید،بم N53SN & (DELL)XPS L502 رو پیشنهاد کردن.با توجه به اینکه می خوام قیمتش بین 1.5 تا 2 باشه،فکر میکنین اپل بگیرم بهتره یا چیز دیگه ای؟چی بگیرم خوبه؟لطفا راهنماییم کنین

SaeedEminem2
08-09-2011, 06:09
سلام به همگی.
دوستان من یه راهنمایی ازتون می خوام(همین الان پیشاپیش sry اگه نباید اینجا مطرح می کردم)
من برنامه نویسی ++c کار می کنم(البته فعلا زیاد وارد نیستم،تحت آموزشم!)،پس می خوام لپ تاپم یه پردازنده قوی داشته باشه و علاوه بر اون استادندارد باشه طول نده،هنگ نکنه،گیر نکنه،که بتونم سرعت عملکرد برناممو شهودیم بتونم بسنجم!بعضی نرم افزارارو ممکنه تو آینده بخوام کار کنم!فعلا که چیز خاصی نیس.فقط ممکنه چند ماهه دیگه خواستم بازی طراحی کنم،اون موقع باید دید چه نرم افزارایی نیازه،کلا فکر نکم بد باشه سیستمم از نظر گرافیکیم خوب باشه(ولی خب ضروری نیس که حتما خیلی خوب باشه!)الان Asus دارم و با برنامه ی ++dev c کار می کنم،یکم سرعتش پایینه و این اذیت میکنه.اپلا کیبوردشون استاندارده؟یکی از استادامون گفتن VAIO یا THINKPAD بگیریم چون هم یکم با اپل کار کردن سخته،و هم این که واسه برنامه نویسی باید ویندوزو روش نصب کنیم،یه دیگه گفتن چه کاریه،همونارو بگیرین که خودشون سازگرن.چون اپل به اینه که با مک باش کارکنی،نه ویندوز نصب کنیم روش،اینجوری دی/گه بهینه نیس.البته یکی دیگه از استادام هم گفتن اپل بهتر از بقیس.ولی خب میگن یکم نرم افزاراش سخت گیر میادو اورجینال باید باشه و اینکه خرجش کلی میزنه بالا اینجوری و در نهایتم یه ویندوز مس اینکه باید روش نصب کنیم واسه بعضی از برنامه ها.!نمی دونم تا چه حد درستن این حرفایی که بم زدن.یه جا که رفتم واسه خرید،بم N53SN & (DELL)XPS L502 رو پیشنهاد کردن.با توجه به اینکه می خوام قیمتش بین 1.5 تا 2 باشه،فکر میکنین اپل بگیرم بهتره یا چیز دیگه ای؟چی بگیرم خوبه؟لطفا راهنماییم کنین

سلام
خیلی از نرم افزارها مشابه مک دارن مخصوصا برنامه های معروف و معتبر
گیر کردن و هنگ کردن 2 خاصیت جدایی ناپذیر ویندوزه که در مک همچین چیزی وجود نداره
کیبردش استارندارده و مشکل خاصی نداره
پردازندش قوی تر از اونه که با ویندوز کند بشه و به فرض تو ویندوز 10 درصد بیشتر از مک سیستم درگیر بشه، باز هم مابقی منابع در اختیار به اندازه ای زیاد هست که کمبودی حس نشه و سرعت همچنان چشمگیر بالا باشه
کار کردن با مک لاقل 10 برابر ساده تر از ویندوزه
نرم افزارهاش به صورت کرک شده تو اینترنت و سایت های فارسی فراوونه بی هیچ هزینه ای
اما کلا نصب ویندوز کنار مک اجتناب ناپذیره چون بلاخره یه جایی پیش میاد که یه نرم افزاری مشابه مک نداشته باشه
اینا فقط یه راهنمایی بود، نه اینکه بخوام حتما شمارو به سمت اپل سوق بدم، اما اگه تصمیم به خرید اپل شد من مدل 721 رو پیشنهاد می کنم با قیمت حدود 2.200
درضمن اینجا محل مشاوره واسه خرید لپ تاپ اپله، پس نیازی به معذرت خواهی نیست و در محل درستش مطرح کردین

sahar_1993_a
08-09-2011, 10:18
سلام
پردازندش قوی تر از اونه که با ویندوز کند بشه و به فرض تو ویندوز 10 درصد بیشتر از مک سیستم درگیر بشه، باز هم مابقی منابع در اختیار به اندازه ای زیاد هست که کمبودی حس نشه و سرعت همچنان چشمگیر بالا باشه
نرم افزارهاش به صورت کرک شده تو اینترنت و سایت های فارسی فراوونه بی هیچ هزینه ای
اما کلا نصب ویندوز کنار مک اجتناب ناپذیره چون بلاخره یه جایی پیش میاد که یه نرم افزاری مشابه مک نداشته باشه
اینا فقط یه راهنمایی بود، نه اینکه بخوام حتما شمارو به سمت اپل سوق بدم، اما اگه تصمیم به خرید اپل شد من مدل 721 رو پیشنهاد می کنم با قیمت حدود 2.200
درضمن اینجا محل مشاوره واسه خرید لپ تاپ اپله، پس نیازی به معذرت خواهی نیست و در محل درستش مطرح کردین

سپاس بابت پاسختون.منم همین مدل مد نظرم بود،ولی قیمت گرفتم بم گفتن 2.600 واسه همین نشد!که می خواستم مدل دیگه،مثل mc700 or mc724 رو بگیرم که اولی چون i5 بود منصرفم کرد،و دومیم چون گرافیکش intel X3100 , 128gb .و با اون دو مدلی که گفتم اون فروشندهه پیشنهاد داد مقایسه کردیم،اون دوتا خیلی سرتر می زدن!! ایده ی دیگه ای دارین؟با این تفاسیر الان میگین چی کار کنم؟مدل پایینتری از اپل بگیرم یا یه مارک و مدل دیگه؟

sahar_1993_a
08-09-2011, 10:22
سلام

سپاس بابت پاسختون.
نه خب،لازم بود!چون من که فقط مشاوره ی اپل نخواستم،کلا گفتم،پل هم یکی از آیتمام بود،کنارش بابت چبزای دیگم راهنمایی خواستم;)ممنون.

منم همین مدل مد نظرم بود،ولی قیمت گرفتم بم گفتن 2.600 واسه همین نشد!که می خواستم مدل دیگه،مثل mc700 or mc724 رو بگیرم که اولی چون i5 بود منصرفم کرد،و دومیم چون گرافیکش intel X3100 , 128gb .و با اون دو مدلی که گفتم اون فروشندهه پیشنهاد داد مقایسه کردیم،اون دوتا خیلی سرتر می زدن!! ایده ی دیگه ای دارین؟با این تفاسیر الان میگین چی کار کنم؟مدل پایینتری از اپل بگیرم یا یه مارک و مدل دیگه؟

avator20002000
08-09-2011, 15:54
بچه ها نظرتون در مورد این لپ تاپ Apple MacBook Pro MC725LL/A چیه؟خوبه نسبت به قیمتش یا مدل بهتری تو رنج این هستش؟

love mac
09-09-2011, 18:36
بچه ها نظرتون در مورد این لپ تاپ Apple MacBook Pro MC725LL/A چیه؟خوبه نسبت به قیمتش یا مدل بهتری تو رنج این هستش؟
سلام دوست عزيز شما به قيمتش توجه نكن اگه اپل لپ تاپ ده مليوني هم توليد كنه مطمئن باش محاسني داره كه ارزش خريدن رو داشته باشه اين مدلي كه گفتي مدل خوبي هست ولي يه مدل جديد اومده كه مانيتورش همينه ولي رم و CPU قويتري داره كه حدود ٣٧٠٠ هست مشخصات كاملش تو سايت نقش هست

SaeedEminem2
10-09-2011, 06:41
سپاس بابت پاسختون.
نه خب،لازم بود!چون من که فقط مشاوره ی اپل نخواستم،کلا گفتم،پل هم یکی از آیتمام بود،کنارش بابت چبزای دیگم راهنمایی خواستم;)ممنون.

منم همین مدل مد نظرم بود،ولی قیمت گرفتم بم گفتن 2.600 واسه همین نشد!که می خواستم مدل دیگه،مثل mc700 or mc724 رو بگیرم که اولی چون i5 بود منصرفم کرد،و دومیم چون گرافیکش intel X3100 , 128gb .و با اون دو مدلی که گفتم اون فروشندهه پیشنهاد داد مقایسه کردیم،اون دوتا خیلی سرتر می زدن!! ایده ی دیگه ای دارین؟با این تفاسیر الان میگین چی کار کنم؟مدل پایینتری از اپل بگیرم یا یه مارک و مدل دیگه؟

سلام
قیمت 721 2.200 تومانه نه 2600
فروشنده ها هرچی که خودشون ندارن می گن بده و به درد نمی خوره
با یه کم گشتن و چونه زدن می تونین همون 721 رو به قیمت 2200 پیدا کنین که به همه ی اون لپ تاپ ها می ارزه

fabio montari
11-09-2011, 00:05
ویندوز رو بدم بیرون بران نصب کنن ؟

afshinjm
11-09-2011, 00:28
سلام دوستان . جایی رو سراغ دارین که مک بوک پرو 723 با سیتم عامل lion ((((لاین)))) بفروشن من دنبال این جدیدا هستم که با لاین اومده فقط از اینا میخوام و عجله ای هم ندارم چون بعضی ها گفتن اومده خواستم اینجا راهنمایی بگیرم کجا میتونم پیدا کنم اونم با گارانتی الماس یا نقش البته با نقش تماس گرفتم گفتن هنوز نیومده میتونین راهنماییم کنین ممنون میشم

SaeedEminem2
11-09-2011, 05:14
ویندوز رو بدم بیرون بران نصب کنن ؟

نصب ویندوز کاری نداره
حتی اگه بلد نیستی بازم خودت بیار نصب کن که یاد بگیری
اگرم راهنمایی خواستی تعارف نکن

سلام دوستان . جایی رو سراغ دارین که مک بوک پرو 723 با سیتم عامل lion ((((لاین)))) بفروشن من دنبال این جدیدا هستم که با لاین اومده فقط از اینا میخوام و عجله ای هم ندارم چون بعضی ها گفتن اومده خواستم اینجا راهنمایی بگیرم کجا میتونم پیدا کنم اونم با گارانتی الماس یا نقش البته با نقش تماس گرفتم گفتن هنوز نیومده میتونین راهنماییم کنین ممنون میشم

سلام
مدل 700 رو نقش با لاین داشت ولی 723 رو جایی ندیدم
که البته هرجا داشته باشه می خواد 30 تومان گرون تر از قبلی ها بده که اگه دسترسی به اینترنت پر سرعت داشته باشی بی هیچ هزینه ای می تونی نسخه ی اصلیشو دانلود کنی
در ضمن به خاطر مشکلاتی که هنوز لاین داره شاید مجبور شی اسنو نصب کنی و می شه دوباره کاری

princeofpersia_7
11-09-2011, 08:57
سلام

دوستان با مبلغی در اندازه های 1.5 میلیون تومان...میشه مک بوک پروی خوب خرید؟

یا بهتره برای خرید مک بوک ایر خرجش کرد؟

پیشنهادتون چیه؟

ممنون.:40:

ahmadreza_gh
11-09-2011, 09:20
چند تا سوال :
من وقتی تو ویندوز هستم مک بوکم داغ میکنه،مشکلی داره؟

Lion نسبت به Snow Leopard محاسنی داره ؟ مثلا مثل تفاوت ویندوز ویستا با سون هست؟

judamech
11-09-2011, 12:32
ارزونترین لپ تاپ اپل چیه و چه قیمتی داره؟

mehdi666lp
11-09-2011, 13:18
ارزونترین لپ تاپ اپل چیه و چه قیمتی داره؟.
.
.
دیگه فکر کنم از 1.400 باشه (Apple MacBook Air 505 ) شروع میشه به بالا

love mac
11-09-2011, 14:16
سلام

دوستان با مبلغی در اندازه های 1.5 میلیون تومان...میشه مک بوک پروی خوب خرید؟

یا بهتره برای خرید مک بوک ایر خرجش کرد؟

پیشنهادتون چیه؟

ممنون.:40:

سلام دوست عزیز فکر نکنم بشه مک بوک پرو متوسط خرید چه برسه به خوبش :41: البته همه مک بوک ها خوبن:4: برای ایر هم نمیشه سیستم قوی خرید ولی اگه فقط برای کارای معمولی میخای با این پول شاید یه دونه MC375 بدون گارانتی گیرت بیاد

afshinjm
11-09-2011, 15:33
نصب ویندوز کاری نداره

سلام
که البته هرجا داشته باشه می خواد 30 تومان گرون تر از قبلی ها بده که اگه دسترسی به اینترنت پر سرعت داشته باشی بی هیچ هزینه ای می تونی نسخه ی اصلیشو دانلود کنی
در ضمن به خاطر مشکلاتی که هنوز لاین داره شاید مجبور شی اسنو نصب کنی و می شه دوباره کاری

اشکال نداره اگه جایی رو دیدید که میفروشه بهم اطلاع بدید تو همین فروم در ضمن لایون چه مشکلی نسبت به اسنو داره ؟

SaeedEminem2
11-09-2011, 19:05
چند تا سوال :
من وقتی تو ویندوز هستم مک بوکم داغ میکنه،مشکلی داره؟

Lion نسبت به Snow Leopard محاسنی داره ؟ مثلا مثل تفاوت ویندوز ویستا با سون هست؟

نه هیچ مشکلی نداره فقط رو سطح نرمی مثل تشک که لپ تاپ توش فرو بره نذاری که جلوی خروج هوای گرمش گرفته نشه
لاین نسبت به لیوپارد 250 مزیت جدید داره که تو سایت اپل به تفکیک توضیح داده،

اشکال نداره اگه جایی رو دیدید که میفروشه بهم اطلاع بدید تو همین فروم در ضمن لایون چه مشکلی نسبت به اسنو داره ؟

راستش دیگه از بازار چندان خبری ندارم و جدیدا چند نفر رو دیدم که قصد خرید داشتن گفتن خیلی جاها اصلا 723 نداشتن و به نظرم اگه نخری تا چند وقت دیگه ممکنه اصلا گیرت نیاد و مجبور شی تا سری بعدی بیاد صبر کنی
من فعلا اسنو رو حرفه ای تر می دونم، چون لاین تازه اومده هنوز یه خورده باگ داره و بعضی از نرم افزارهای قبلی باهاش سازگار نیستن که یکی 2 تا آپدیت دیگه واسش بیاد درست می شه
اما وقتی می شه راحت از اینترنت دانلودش کرد ارزش 30 تومان اضافه دادن نداره

afshinjm
12-09-2011, 12:43
یه سوال دیگه داشتم گارانتی شاب بهتره یا نقش ؟؟؟؟

fabio montari
12-09-2011, 14:45
نصب ویندوز کاری نداره

سلام
دوست من میتونی یه راهنمایی کوچیک کنی راستی ویندوزن صب منم تاثیری رو سرعت مک نداره

mohsenfhm
12-09-2011, 15:12
یه سوال دیگه داشتم گارانتی شاب بهتره یا نقش ؟؟؟؟

مسلما نقش بهتره

finchi
12-09-2011, 21:37
گفتن خیلی جاها اصلا 723 نداشتن و به نظرم اگه نخری تا چند وقت دیگه ممکنه اصلا گیرت نیاد و مجبور شی تا سری بعدی بیاد صبر کنی

من یه کم از پولم خرج شد ، گفتم طرفای آبان میرم میگیرم ، پس شاید اون موقع گیرم نیاد ، آره؟:41:

SaeedEminem2
12-09-2011, 22:39
من یه کم از پولم خرج شد ، گفتم طرفای آبان میرم میگیرم ، پس شاید اون موقع گیرم نیاد ، آره؟:41:

نمی شه صد در صد گفت که آبان دیگه 723 گیر نمیاد اما احتمال اینکه گیر نیاد بیشتره
چون همین الانشم کم شده و بعیده تا اون موقع کسی بیاد دوباره سری قدیمی وارد کنه
پیشنهاد می کنم هر طور شده زودتر بگیری چون تا قیمت سری بعدی نرمال بشه ممکنه حدود 10 ماه طول بکشه

SaeedEminem2
13-09-2011, 00:04
دوست من میتونی یه راهنمایی کوچیک کنی راستی ویندوز نصب منم تاثیری رو سرعت مک نداره

راهنمایی در مورد نصب ویندوز؟
چندتا نکته هست که بد نیست بدونی
تعداد پارتیشن ها رو به هیچ وجه از 3 تا بیشتر نکنی
عمل پارتیشن بندی رو حتما فقط با دیسک یوتیلیتی خود مک انجام بدی و تو محیط ویندوز به هیچ عنوان هیچ درایوی رو ری سایز نکنی یا تغییر فرمت ندی یا قبل از هر درایو حدود 200 مگ واسه ریکاوری بی عنوان و غیر قابل استفاده نگه می داره که به اونا هم دست نزنی یا مثلا به پارتیشن های دیگه اضافه شون نکنی (تنها کار مجاز فرمت کردن ساده ست که واسه نصب ویندوز لازمه)
فکر می کنم فرمت اکس فت رو می تونی به عنوان درایو مشترک ایجاد کنی که هم از محیط مک هم از محیط ویندوز قابل استفاده باشه. اما رو این درایو نه مک نصب می شه نه ویندوز ولی واسه هردو قابل رید و رایته
واسه نصب 7 هم دی وی دی رو که بذاری توش، وقتی روشن کردی لپ تاپو بلا فاصله دکمه آپشن یا همون آلت رو نگه می داری که بعد از لود شدن دی وی دی می تونی روش کلیک کنی تا بوت شه و نصب ویندوز شروع بشه
ویندوز 32 بیتی نصب کنی 2 گیگ از رم شناخته نمی شه. پس بهتره 64 بیتی نصب کنی. سون 64 بیتی بر عکس اکس پی، برنامه های 32 بیتی هم روش نصب می شه و مشکلی از این نظر نداره
واسه سایز بندی پارتیشن ها، واسه سون 40 تا 50 گیگ کافیه، واسه مک بین 50 تا 80 گیگ کافیه و بقیه رو در پارتیشن سوم بذار که اطلاعاتت رو روش ذخیره کنی تا وقت تعویض سیستم عامل پاک نشه
چیز دیگه ای فعلا به ذهنم نمی رسه اگه مورد خاصی مد نظرته بگو تا جزء به جزء توضیح بدم

fabio montari
13-09-2011, 12:10
راهنمایی در مورد نصب ویندوز؟
چندتا نکته هست که بد نیست بدونی
تعداد پارتیشن ها رو به هیچ وجه از 3 تا بیشتر نکنی
عمل پارتیشن بندی رو حتما فقط با دیسک یوتیلیتی خود مک انجام بدی و تو محیط ویندوز به هیچ عنوان هیچ درایوی رو ری سایز نکنی یا تغییر فرمت ندی یا قبل از هر درایو حدود 200 مگ واسه ریکاوری بی عنوان و غیر قابل استفاده نگه می داره که به اونا هم دست نزنی یا مثلا به پارتیشن های دیگه اضافه شون نکنی (تنها کار مجاز فرمت کردن ساده ست که واسه نصب ویندوز لازمه)
فکر می کنم فرمت اکس فت رو می تونی به عنوان درایو مشترک ایجاد کنی که هم از محیط مک هم از محیط ویندوز قابل استفاده باشه. اما رو این درایو نه مک نصب می شه نه ویندوز ولی واسه هردو قابل رید و رایته
واسه نصب 7 هم دی وی دی رو که بذاری توش، وقتی روشن کردی لپ تاپو بلا فاصله دکمه آپشن یا همون آلت رو نگه می داری که بعد از لود شدن دی وی دی می تونی روش کلیک کنی تا بوت شه و نصب ویندوز شروع بشه
ویندوز 32 بیتی نصب کنی 2 گیگ از رم شناخته نمی شه. پس بهتره 64 بیتی نصب کنی. سون 64 بیتی بر عکس اکس پی، برنامه های 32 بیتی هم روش نصب می شه و مشکلی از این نظر نداره
واسه سایز بندی پارتیشن ها، واسه سون 40 تا 50 گیگ کافیه، واسه مک بین 50 تا 80 گیگ کافیه و بقیه رو در پارتیشن سوم بذار که اطلاعاتت رو روش ذخیره کنی تا وقت تعویض سیستم عامل پاک نشه
چیز دیگه ای فعلا به ذهنم نمی رسه اگه مورد خاصی مد نظرته بگو تا جزء به جزء توضیح بدم
دست گلت درد نکنه :10:

Kiumars_H
15-09-2011, 19:55
سلام من برای کارای معماری نیاز به لپ تاپ دارم کارام خیلی سنگینه ممکنه بعضی از رندرها تا 24 ساعت طول بکشه آیا اپل انتخاب مناسبی اگر بله این 2 مدل چطوره؟

Apple MacBook Pro 15'' MC721

Apple MacBook Pro 15'' MC373

mohsenfhm
16-09-2011, 11:23
سلام من برای کارای معماری نیاز به لپ تاپ دارم کارام خیلی سنگینه ممکنه بعضی از رندرها تا 24 ساعت طول بکشه آیا اپل انتخاب مناسبی اگر بله این 2 مدل چطوره؟

Apple MacBook Pro 15'' MC721

Apple MacBook Pro 15'' MC373

براي رنر گيري اپل رو توصيه نميكنم :13:

a.jiryaei
16-09-2011, 16:21
سلام خدمت اساتيد
براي كارهاي تقريبن قوي گرافيستي ، مثلن فتوشاپ حرفه اي و گاهي برش و ميكس سبك فيلم، مك پرو هفتصد با توجه به كارت گرافيك متوسط، ميتونه جوابگو باشه؟ اگر نه، پيشنهاد بدين

Alex_d_63
17-09-2011, 06:18
سلام دوستان...من میخوامیMC700 بگیرم،الان تو سایت نقش قیمت زده 1790 گارانتی 3ساله!
قیمت خوبه؟

بعدش من کار خاصی ندارم با لپ تاپ حداکثر چندتا نرم افزار مهندسی که قطعا مشکلی نیست فقط گرافیکش برای گیم یکم دو دلم کرده،من حداکثر بازیم فیفا و پس میشه تا 3-4 سال دیگه به نظرتون جواب میده؟

giizzmmoo
17-09-2011, 10:15
سلام دوستان
من قرار بود تا 2 هفته پیش 721 بگیرم اما راستش چشمم به 723 بود قرار شد دو ماه دیگه 723 بگیرم! به نظرتون تا اون موقع مدل جدید پرو میاد؟ و اگر میاد قیمت ها چقدر بالا میره؟ با 2ملیون و 700 مدل خوبی میتونم بخرم؟

SaeedEminem2
17-09-2011, 18:13
سلام دوستان...من میخوامیMC700 بگیرم،الان تو سایت نقش قیمت زده 1790 گارانتی 3ساله!
قیمت خوبه؟

بعدش من کار خاصی ندارم با لپ تاپ حداکثر چندتا نرم افزار مهندسی که قطعا مشکلی نیست فقط گرافیکش برای گیم یکم دو دلم کرده،من حداکثر بازیم فیفا و پس میشه تا 3-4 سال دیگه به نظرتون جواب میده؟

سلام
تو بازار بری بگردی 1600 هم پیدا می شه
گرافیکش الان واسه فیفا کافیه ولی از الان نمی شه راجع به بازی های 3 .4 سال دیگه نظر داد

سلام دوستان
من قرار بود تا 2 هفته پیش 721 بگیرم اما راستش چشمم به 723 بود قرار شد دو ماه دیگه 723 بگیرم! به نظرتون تا اون موقع مدل جدید پرو میاد؟ و اگر میاد قیمت ها چقدر بالا میره؟ با 2ملیون و 700 مدل خوبی میتونم بخرم؟

سلام
تا 2 ماه دیگه شاید دیگه 723 پیدا نکنی چون داره تموم می شه
تا زمستون بعیده مدل جدیدی بیاد و وقتی که بیاد تا چند ماه قیمتش نجومیه
الان با 2600 می تونی 723 بگیری

SIMON137
18-09-2011, 01:56
قویترین کانفیگ مک بوک پرو الان چیه ؟ قیمتش چطوریاس ؟

Microsoft24
18-09-2011, 04:11
قویترین کانفیگ مک بوک پرو الان چیه ؟ قیمتش چطوریاس ؟

در سری ۱۵ اینچ ، MB723 ،

و در سری ۱۷ اینچ MB725 ،

اطلاعات بیشتر :

kaveh.2011
21-09-2011, 01:16
سلام :
من هم میخوام mc721 بخرم البته صبر کنم تا mc723 بخرم ؟چون الان پول تا این حد ندارم میخواستم نظرتونو بدونم و اینکه 721توانایی اجرای همه بازی های الان رو داره؟ چون اگه این کارت گرافیک (256amd6490ddr5) روی هر دستگاهی باشه اینو میدونم که حداقل 70% بازی هارو برا ی اجر کردن با مشکل ربرو میشه.
با تشکر از همه دوستان گرامی

ashian2010
21-09-2011, 10:26
سلام.
دوستان اگه لطفف کنن من رو بطور کامل راهنمایی کنن. من به خاطر وزن پایین می خوام 724 بگیرم. اما در مورد کارت گرافیکش تردید دارم .من واسه گیم نمی خوام بلکه انتظار دارم که مثلا واسه اتوکد اذیتم نکنه.
ممنون از جوابتون

ashian2010
21-09-2011, 11:02
سلام
تو بازار بری بگردی 1600 هم پیدا می شه
گرافیکش الان واسه فیفا کافیه ولی از الان نمی شه راجع به بازی های 3 .4 سال دیگه نظر داد

سلام
تا 2 ماه دیگه شاید دیگه 723 پیدا نکنی چون داره تموم می شه
تا زمستون بعیده مدل جدیدی بیاد و وقتی که بیاد تا چند ماه قیمتش نجومیه
الان با 2600 می تونی 723 بگیری

دوست عزیز من می خوام 724 بگیرم ولی در مورد گرافیکش شک داشتم پس گرافیکش خوبه؟ مثلا اگه روش ویندوز نصب کنی و از توش اتوکد رو اجرا کنی مشکلی نیست؟ راستی زیاد که داغ نمی کنه؟

afshinjm
21-09-2011, 17:17
سلام دوستان قیمت 723 تو سایت نقش با گارانتیش زده 2990000 این قیمت یکم نجومی نیست چه خبره میخواستم ببینم قیمت الان تو بازار چطوره کمترین قیمتی که میشه 723 با لاین خرید چنده و ایا ارزش خرید داره 723 با این قیمت نقش که به نظرم خیلی گرون میده ؟

SaeedEminem2
22-09-2011, 05:44
سلام :
من هم میخوام mc721 بخرم البته صبر کنم تا mc723 بخرم ؟چون الان پول تا این حد ندارم میخواستم نظرتونو بدونم و اینکه 721توانایی اجرای همه بازی های الان رو داره؟ چون اگه این کارت گرافیک (256amd6490ddr5) روی هر دستگاهی باشه اینو میدونم که حداقل 70% بازی هارو برا ی اجر کردن با مشکل ربرو میشه.
با تشکر از همه دوستان گرامی

سلام
اگه 723 بخری که خیلی بهتره اما اون کارت گرافیک خیلی قوی تر از اونه که فکر کنی و از نظر پردازش با هیچ بازی مشکل نداره فقط یه خورده رمش کمه که شیر می کنه و از رم سیستم جبرانش می کنه
70درصد بازی ها رو با حداکثر تنظیمات اجرا می کنه 30 درصد رو هم با کمی کم کردن از گرافیک بازی راحت جواب می ده اما خب بازم 723 یه چیز دیگه ست و اگه واسه بازی می خوای حتما 723 بگیر

سلام.
دوستان اگه لطفف کنن من رو بطور کامل راهنمایی کنن. من به خاطر وزن پایین می خوام 724 بگیرم. اما در مورد کارت گرافیکش تردید دارم .من واسه گیم نمی خوام بلکه انتظار دارم که مثلا واسه اتوکد اذیتم نکنه.
ممنون از جوابتون

همون 724 بگیر خیالت راحت مشکلی پیش نمیاد
مطمئنا سیستمی که این مدل قیمتی داره و پردازنده به اون قدرت روشه نمیان روش یه کارت گرافیک ضعیف بذارن
البته کلا سری 13 اینچ واسه بازی توصیه نمی شه
نگران داغ شدن هم نباش

سلام دوستان قیمت 723 تو سایت نقش با گارانتیش زده 2990000 این قیمت یکم نجومی نیست چه خبره میخواستم ببینم قیمت الان تو بازار چطوره کمترین قیمتی که میشه 723 با لاین خرید چنده و ایا ارزش خرید داره 723 با این قیمت نقش که به نظرم خیلی گرون میده ؟

سلام کلا سایت رو بی خیالش، قیمت 723 الان حدود 2700 با ضمانته و با چونه زدن و اگه خواستی ضمانتش رو حذف کنی تا 2600 هم می شه گیر آورد. با لاین یا اسنو نباید فرقی در قیمت داشته باشه و اگه جایی خواست با لاین 30 تومان گرون تر بده نگیر که حجمش زیاد نیست و راحت و بی هزینه می شه از اینترنت دانلودش کرد

love mac
23-09-2011, 00:09
سلام
كسي در مورد خريد حضوري إز مالزي يا سنگاپور اطلاعي داره ؟چه قدر أرزون تر إز اينجاست؟ اگه مدل جديدي بياد اونجا قيمتاش نجومي نميشه؟ يه سوال ديگه برنامه مشابه پاور پوينت تو مك چيه امكانات و محيط زيبا تري داره يا نه؟

afshinjm
24-09-2011, 01:24
سلام کلا سایت رو بی خیالش، قیمت 723 الان حدود 2700 با ضمانته و با چونه زدن و اگه خواستی ضمانتش رو حذف کنی تا 2600 هم می شه گیر آورد. با لاین یا اسنو نباید فرقی در قیمت داشته باشه و اگه جایی خواست با لاین 30 تومان گرون تر بده نگیر که حجمش زیاد نیست و راحت و بی هزینه می شه از اینترنت دانلودش کرد

دوست عزیز مطمئنی تو بازار الان با این قیمت میتونی 723 بگیری فکر کنم به تازگی قیمت نگرفتی با گارانتی شاب هم 723 حدودا 2850 در میاد شما اینی که میگی با چه گارانتی هستش و آدرس جایی هم که 2700 با گارانتی میده رو اگه در مورد قیمتش مطمئنی بنویس

SaeedEminem2
24-09-2011, 03:40
دوست عزیز مطمئنی تو بازار الان با این قیمت میتونی 723 بگیری فکر کنم به تازگی قیمت نگرفتی با گارانتی شاب هم 723 حدودا 2850 در میاد شما اینی که میگی با چه گارانتی هستش و آدرس جایی هم که 2700 با گارانتی میده رو اگه در مورد قیمتش مطمئنی بنویس

من آخر اردیبهشت تو اوج گرونی که هیچکی زیر 2900 قیمت نمی داد با یک سال ضمانت و یک ماه تعویض گرفتم 2700
به این قیمتا توجه نکن باید بری بگردی و چونه بزنی
زیاد تو قید و بند ضمانت هم نباش که بی ضمانت هم طوری نمی شه

ashian2010
24-09-2011, 11:02
همون 724 بگیر خیالت راحت مشکلی پیش نمیاد
مطمئنا سیستمی که این مدل قیمتی داره و پردازنده به اون قدرت روشه نمیان روش یه کارت گرافیک ضعیف بذارن
البته کلا سری 13 اینچ واسه بازی توصیه نمی شه
نگران داغ شدن هم نباش

آخه من مجبورم به خاطر نرم افزار های تخصصی رشته ام (برق) ویندوز هم نصب کنم! به فروشنده ها که می گفتم می گفتن ما توصیه نمی کنیم که بگیری و بعدا اذیتت می کنه!! حالا موندم چیکار کنم!!
ببخشید میشه یه نگاهی هم به hp dm4-2000 بندازین ببینین چطوریه!!؟ کانفیگشم اینه:

CPU :i7 2630 6M cach
RAM: 6GB
VGA: ATI 6470
HDD: 640GB

ممنون از راهنماییتون

clickme6144
24-09-2011, 12:58
سلام کمی در مورد ساختار سیستم عامل مک صحبت کنید ... ایا باز هم مثل ویندوز پارتیشن میشه یعنی درایو داره یا نه ... لطفا یه توضیح نسبتا مختصر .....
SaeedEminem2
24-09-2011, 17:07
آخه من مجبورم به خاطر نرم افزار های تخصصی رشته ام (برق) ویندوز هم نصب کنم! به فروشنده ها که می گفتم می گفتن ما توصیه نمی کنیم که بگیری و بعدا اذیتت می کنه!! حالا موندم چیکار کنم!!
ببخشید میشه یه نگاهی هم به hp dm4-2000 بندازین ببینین چطوریه!!؟ کانفیگشم اینه:

CPU :i7 2630 6M cach
RAM: 6GB
VGA: ATI 6470

ممنون از راهنماییتون

نصب ویندوز فعلا یه چیر اجتناب ناپذیره و تقریبا همه ی ما هم ویندوز نصب کردیم و بی هیچ مشکل یا اذیتی داره کار می کنه

سلام کمی در مورد ساختار سیستم عامل مک صحبت کنید ... ایا باز هم مثل ویندوز پارتیشن میشه یعنی درایو داره یا نه ... لطفا یه توضیح نسبتا مختصر .....
سلام بله پارتیشن بندی هم داره
توضیح مختصر اینه که کار کردن باهاش خیلی راحته و مطمئن باش ازش خوشت میاد

rezamaldinii
24-09-2011, 17:34
سلام

لپ تاپی 13 اینچ میخوام با رزولوشن بالا وزن کم 7 - core 5 هارد 500 قیمتم مهم نیس

شما برایه تایپ 13 اینچ رو پیشنهاد میکنید یا 15 ؟

SaeedEminem2
24-09-2011, 17:51
سلام

لپ تاپی 13 اینچ میخوام با رزولوشن بالا وزن کم 7 - core 5 هارد 500 قیمتم مهم نیس

شما برایه تایپ 13 اینچ رو پیشنهاد میکنید یا 15 ؟

سلام
اپل 2 مدل 13 داره که 1600 و 1800 قیمتشونه
اگه صرفا واسه تایپ کردن می خوای هرچی بگیری فرق نداره
البته مدل ایر اپل هم هست که خیلی سبکه ولی جدیدا یه خورده گرون شده

rezamaldinii
24-09-2011, 17:55
سلام
اپل 2 مدل 13 داره که 1600 و 1800 قیمتشونه
اگه صرفا واسه تایپ کردن می خوای هرچی بگیری فرق نداره
البته مدل ایر اپل هم هست که خیلی سبکه ولی جدیدا یه خورده گرون شده

نام مدلشون چیه؟

13 اینچ با کیفیت بالا کدام رو پیشنهاد میکنید DVD-RW داشته باشه ؟

SaeedEminem2
24-09-2011, 18:15
نام مدلشون چیه؟

13 اینچ با کیفیت بالا کدام رو پیشنهاد میکنید DVD-RW داشته باشه ؟

mc700
mc724
این دو مدل دی وی دی رام دارن اما مدل ایر نداره که باید از اکسترنالش استفاده کرد
در مدل 13 724 بهتره اما اگه یه لپ تاپ همه کاره و کامل می خوای و می تونی تا حدود 2600 هزینه کنی 723 از سری 15 اینچ بهترین و کامل ترین گزینه ست

rezamaldinii
24-09-2011, 20:37
بین این دو مدل کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟

VPCZ138GG/XQ سونی با mc723

SaeedEminem2
24-09-2011, 23:14
بین این دو مدل کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟

VPCZ138GG/XQ سونی با mc723

نمی دونم کسی می تونه اینجوری مقایسه کنه که با هردو کار کرده باشه ولی منکه 723 دارم صد در صد ازش راضیم و قطعا همونی بوده که می خواستم و با هیچی عوضش نمی کنم و اگه صد بار دیگه هم قرار باشه لپ تاپ بخرم بازم همین مدل رو می خرم
جدا از هر مقایسه ای، لپ تاپ اپل سیستم عاملی داره که بقیه ندارن و خود همین یه نکته ی برتری حساب می شه

ali_phd71
25-09-2011, 11:05
سلام دوستان
من واقعا بین مک بوک پرو و مک بوک ایر موندم از یه طرف مک بوک ایر به اون زیبایی و نازکی و پرو با قدرت:blink:؟یکی درستو حسابی برادرونه راهنمایی کنه؟.البته الان نمیخوام بخرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ولی قصدشو دارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خیلی تو دلمه.استفادم هم معمولی تازه دانشگاه پلیمر قبول شدم اصلا نمیدونم لپ تاپ لازم میشه یا نه واپل چقد بدرد میخوره.
دستتون درنکنه

SaeedEminem2
25-09-2011, 16:03
سلام دوستان
من واقعا بین مک بوک پرو و مک بوک ایر موندم از یه طرف مک بوک ایر به اون زیبایی و نازکی و پرو با قدرت:blink:؟یکی درستو حسابی برادرونه راهنمایی کنه؟.البته الان نمیخوام بخرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ولی قصدشو دارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خیلی تو دلمه.استفادم هم معمولی تازه دانشگاه پلیمر قبول شدم اصلا نمیدونم لپ تاپ لازم میشه یا نه واپل چقد بدرد میخوره.
دستتون درنکنه

سلام دوست عزیز
بستگی داره تا چه مقدار بخوای هزینه کنی
الان مک بوک ایر جدید چون سی پی یو خیلی خوبی روش گذاشته شده قیمتش خیلی رفته بالا، تا 1800 و 1900 هم شنیدم، یعنی تقریبا هم قیمت 724، آیا واسه ایر همچین قیمتی می دی در حالی که از نظر کارت گرافیک تقریبا صفره؟
در مورد لازم شدن یا نشدن، نباید فقط به دانشگاه و این مدل نیاز نگاه کرد، باید یه چیزی بگیری که لاقل تا چند سال هر کاری خواستی باهاش انجام بدی کم نیاره
در مورد زیبایی حالا چون یه موضوع سلیقه ایه، پرو هم از نظر زیابیی بی نظیره و همه پسند تره

sima ramezani
25-09-2011, 23:37
سلام،
نظرتون در مورد apple MC 700 pro چیه ؟
ارزش داره آدم با بودجه 1.600.000 _1.700.000 یه لپ تاپ ساده و معمولی از اپل بخره منظورم اینه که تو برند اپل بغیر از چندتا مدل بقیه اکثرا بالای 2 تومن هستن ،حالا یه مدلی مثل 700 آیا واقعا مدل خوبیه؟
MC 724 pro تفاوتش با این چقدره؟

sima ramezani
25-09-2011, 23:42
این سری جدید lion چقدر با قبلی ها فرق داره؟چه مزیت هایی داره؟؟
بهتره نسخه lion رو بگیرم یا چون بتا ست و احتمالا مشکل نرم افزار پیدا میکنم از خیرش بگذرم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سوال دیگه اینکه بعدا خودم میتونم این نسخه رو ،روش نصب کنم؟

SaeedEminem2
26-09-2011, 02:58
سلام،
ارزش داره آدم با بودجه 1.600.000 _1.700.000 یه لپ تاپ ساده و معمولی از اپل بخره منظورم اینه که تو برند اپل بغیر از چندتا مدل بقیه اکثرا بالای 2 تومن هستن ،حالا یه مدلی مثل 700 آیا واقعا مدل خوبیه؟
MC 724 pro تفاوتش با این چقدره؟

سلام
بستگی داره واسه چه کاری بخوای
اگه واسه کارهای روزمره و عادی می خوای مناسبه اما اگه مثلا واسه بازی می خوای نه
در خوب بودنش هیچ شکی نیست، اینجا چند نفر خریدن همه راضین
از نظر قیمتی 200 تومان، از نظر کاری در کارهای عادی و روز مره هیچ تفاوتی نشون نمی ده چون 700 هم خیلی قویه
اما در کل هرچه مدل بالا تری خریده بشه خب مسلما بهتره

این سری جدید lion چقدر با قبلی ها فرق داره؟چه مزیت هایی داره؟؟
بهتره نسخه lion رو بگیرم یا چون بتا ست و احتمالا مشکل نرم افزار پیدا میکنم از خیرش بگذرم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سوال دیگه اینکه بعدا خودم میتونم این نسخه رو ،روش نصب کنم؟

خیلی فرق داره و 250 مزیت و آپشن جدید نسبت به نسخه ی قبلی بهش اضافه شده اما هنوز باگ زیاد داره و لاین نگیری بهتره
بله نصبش هیچ کاری نداره، راهنمایی هم خواستی اینجا بچه ها هستن

sima ramezani
27-09-2011, 02:17
ممنونم از راهنماییتون،
استفاده من، بازی که اصلا ،کارهای تخصصی هم که نیاز به گرافیک بالا داشته باشه ندارم فقط دنبال یه لپ تاپ خوب هستم که بتونم باهاش کارهای معمولم رو انجام بدم ،ولی شنیدم که برای پرینت و همسان سازی و کلا هماهنگ کردن اپل و سسیتم مک با بقیه دستگاهها که ویندوزن خیلی به مشکل میخورم،این درسته؟ و تنها راه حلش اینه که یه دونم ویندوز نصب کنم؟!
از مدل mc 700 اگه نقطه ضغف یا هر نکته منفی که میدونید با شنیدید میشه بگید
تقریبا دارم تصمیمو میگیرم که برم بخرم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sima ramezani
27-09-2011, 02:32
یه سوال دیگه ،تو پاساژ پایتخت یکی از فروشنده ها میگفت اپل به جوریه که اگه لپ تاپشو بگیری مجبوری کم کم iphono هندز فریو چیزای دیگشم بگیری ، چقدر با این حرف موافقید؟

SaeedEminem2
27-09-2011, 05:44
یه سوال دیگه ،تو پاساژ پایتخت یکی از فروشنده ها میگفت اپل به جوریه که اگه لپ تاپشو بگیری مجبوری کم کم iphono هندز فریو چیزای دیگشم بگیری ، چقدر با این حرف موافقید؟

700 خوبه اگه 724 هم بگیری که چه بهتر
در مورد هماهنگ کردن نه هیچ مشکلی نداره اما به هر حال نصب ویندوز تقریبا اجتناب ناپذیره چون بلاخره پیش میاد که یه برنامه ای مشابه مک نداشته باشه
نقطه ضعفش همون کارت گرافیکشه و بس (البته نه اینکه خیلی ضعیف باشه اما واسه بازی حرفه ای طراحی نشده)
اجبار نیست شاید یه اشتیاق و علاقه ای به وجود بیاره که حتما میاره که آدم می گه اینکه انقدر باحال بود برم مثلا موبایلشم بگیرم یا بعضی ها واسه ست کردن این کارو می کنن
کلا سیستم عامل های مک چه رو کامپیوتر چه موبایل چه تبلت از نظر ظاهری خیلی کشش داره و آدم زود جذبش می شه (بعضی هم واسه کلاسش اپل می گیرن دیگه)

mehdi666lp
27-09-2011, 14:09
سلام،
MC 724 pro تفاوتش با این چقدره؟ .
.
.
.
مدل خوبی هستش باید ببینی چه کاری میخوای با لپ تاپ انجام بدی گرافیکش ضعیفه کلا اگه دوست داری با مک کار کنی بهتره Apple بخری اما اگه هدفت ویندوزه بهتره از برند دیگه بخری....Apple همه چیش مچه همه واسه مک....تفاوت این دو مدل تو مقدار هارد و نوع CPU هستش......اما با 1.700 میتونی از برند دیگه مدل خوبی برداری

love mac
27-09-2011, 15:23
سلام
كسي در مورد خريد حضوري إز مالزي يا سنگاپور اطلاعي داره ؟چه قدر أرزون تر إز اينجاست؟ اگه مدل جديدي بياد اونجا قيمتاش نجومي نميشه؟ يه سوال ديگه برنامه مشابه پاور پوينت تو مك چيه امكانات و محيط زيبا تري داره يا نه؟

اقا یکی هم به ما کمک میکنه ؟

ashian2010
27-09-2011, 15:52
.
.
.
.
مدل خوبی هستش باید ببینی چه کاری میخوای با لپ تاپ انجام بدی گرافیکش ضعیفه کلا اگه دوست داری با مک کار کنی بهتره Apple بخری اما اگه هدفت ویندوزه بهتره از برند دیگه بخری....Apple همه چیش مچه همه واسه مک....تفاوت این دو مدل تو مقدار هارد و نوع CPU هستش......اما با 1.700 میتونی از برند دیگه مدل خوبی برداری

یعنی کارت گرافیکش خیلی ضعیفه!! من می خوام 724 بگیرم و حتما به خاطر یه سری نرم افزارهای مهندسی برق مجبورم ویندوزم نصب کنم به نظر شما میشه با این کارت گرافیک مثلا اتوکد رو تو وویندوزش راحت کار کرد؟؟
من حقیقتا از برندهای دیگه خسته شدم واسه همین می خوام آپل بگیرم.

mehdi666lp
27-09-2011, 16:46
یعنی کارت گرافیکش خیلی ضعیفه!! من می خوام 724 بگیرم و حتما به خاطر یه سری نرم افزارهای مهندسی برق مجبورم ویندوزم نصب کنم به نظر شما میشه با این کارت گرافیک مثلا اتوکد رو تو وویندوزش راحت کار کرد؟؟
من حقیقتا از برندهای دیگه خسته شدم واسه همین می خوام آپل بگیرم..
.
..
گرافیکش Intel HD 3000 هستش......نمیدونم والا چی بگم خوب یه برند دیگه بخر.....به نظر من Apple بدرد استفاده کسی میخوره که میخواد مک کار کنه و محیط مک رو امتحان کنه....کار درستی نیست که آخه Apple بخری بعد بیای روش ویندوز بریزی که چی بشه (مگر اینکه یه کانفیگ خوب بخری مثل 723 که کانفیگ خوبی داره ).....این گرافیک بدرد کار گرافیکی نمیخوره....بازیم توش میتونی FIFA رو با Med اجرا کنی نهایتا

zandor
27-09-2011, 23:38
سلام من دانشجو کارشناسی رشته مکانیک هستم پس طبیعتا به برنامه catia & solid work نیاز دارم

فیلم زیاد نگاه میکنم شاید بعضی اوقات یه سریال گیرم بیاد به صورت مداوم بخوام پشت سرهم نگاه کنم مثلا روزی 10 ساعت

بازی میخوام در سطح متوسط 1 تا 2 سال دیگه بتونه بازی ها رو اجرا کنه البته توقع بالاترین رزولوشن رو ندارم

حالا سوالم این بود که برنامه مهندسی که گفتم برای مک هست یا اگه نیست با ویندوز عملکرد سریعی داره یا کند خواهد بود و کلا چجوریه ؟

و منکه روزی 10 ساعت فیلم نگاه میکنم یک مک بوک پرو 17 اینچ توانایی چنین عملکرد متداوم و پشت سر همی رو داره و داغ نمیکنه یا ضعیف بشه ؟

بازی ها رو تا چه حد باید توقع داشته باشم بیاره و کلا بازی ها رو باید روی ویندوز بازی کنم یا بازی جدیدی مثله Crysis 2 برای مک هم هست؟

در کل لپ تاپ پر کاریه یا باید روزانه یه میزان خاصی ازش استفاده کنی ؟

پولیم که دارم حداکثر 3.200 تا 3.300 هست و این اولین لپ تاپم هست پس اگه میشه با دلیل منطقی و کامل راهنمایی کنین
ممنون

SaeedEminem2
28-09-2011, 01:47
سلام من دانشجو کارشناسی رشته مکانیک هستم پس طبیعتا به برنامه catia & solid work نیاز دارم

فیلم زیاد نگاه میکنم شاید بعضی اوقات یه سریال گیرم بیاد به صورت مداوم بخوام پشت سرهم نگاه کنم مثلا روزی 10 ساعت

بازی میخوام در سطح متوسط 1 تا 2 سال دیگه بتونه بازی ها رو اجرا کنه البته توقع بالاترین رزولوشن رو ندارم

حالا سوالم این بود که برنامه مهندسی که گفتم برای مک هست یا اگه نیست با ویندوز عملکرد سریعی داره یا کند خواهد بود و کلا چجوریه ؟

و منکه روزی 10 ساعت فیلم نگاه میکنم یک مک بوک پرو 17 اینچ توانایی چنین عملکرد متداوم و پشت سر همی رو داره و داغ نمیکنه یا ضعیف بشه ؟

بازی ها رو تا چه حد باید توقع داشته باشم بیاره و کلا بازی ها رو باید روی ویندوز بازی کنم یا بازی جدیدی مثله Crysis 2 برای مک هم هست؟

در کل لپ تاپ پر کاریه یا باید روزانه یه میزان خاصی ازش استفاده کنی ؟

پولیم که دارم حداکثر 3.200 تا 3.300 هست و این اولین لپ تاپم هست پس اگه میشه با دلیل منطقی و کامل راهنمایی کنین
ممنون

سلام
نه با 10 ساعت فیلم نگاه کردن هیچ مشکلی پیش نمیاد
تا یکی 2 سال دیگه بازی ها رو در حداکثر تنظیمات اجرا می کنه
در مورد نرم افزار اگه مشابه مک نباشه ویندوز نصب می کنی و هیچ مشکلی نداره و سر سوزنی کند نمی شه
من کرایسس 2 رو با مک بوکم تموم کردم با حداکثر تنظیمات
بعضی بازی ها نسخه ی مک دارن اما کلا واسه بازی نمی شه روش حساب کرد و باید رفت سراغ بازی های ویندوزی
پر کار هست اما اگه یه کول پد مناسب داشته باشی
17 اینچ یه خورده بزرگ و سنگینه و حملش راحت نیست
پیشنهاد می کنم بری از نزدیک ببینی شاید 723 که 15 اینچه راضیت کنه

SaeedEminem2
28-09-2011, 04:52
اقا یکی هم به ما کمک میکنه ؟

سلام
اگه نمایندگی رسمی (اپل استور) داشته باشه باید به قیمت دلار حساب کنی ببینی مثلا 2200 دلار اون موقع چقدر می شه
اما 6 ماه پیش قیمت هند و دوبی و مالزی حدود 2850 بود و چندان فرقی با اینجا نداشت (یعنی اولش اونجا هم قیمتش نجومی بود)
به فرض که حتی 200 از اینجا ارزون تر هم بدن یعنی 2400، باز هم خرید از اینجا بهتره چون اگه مشکلی پیش بیاد فروشنده در دسترسه و نمی خواد تا مالزی بری
به هر شکل اگه از اونجا خواستی بخری به برچسب کیبردش دقت کن که انگلیسی باشه و به حروف شرق آسیا نباشه
آفیس رسمی مایکروسافت نسخه ی مک داره و می تونی از خود پاور پوینت در محیط مک هم استفاده کنی
تمام نرم افزارهای مک از نظر ظاهری و گرافیکی واقعا زیبا طراحی شدن
..

.
.
..
گرافیکش Intel HD 3000 هستش......نمیدونم والا چی بگم خوب یه برند دیگه بخر.....به نظر من Apple بدرد استفاده کسی میخوره که میخواد مک کار کنه و محیط مک رو امتحان کنه....کار درستی نیست که آخه Apple بخری بعد بیای روش ویندوز بریزی که چی بشه (مگر اینکه یه کانفیگ خوب بخری مثل 723 که کانفیگ خوبی داره ).....این گرافیک بدرد کار گرافیکی نمیخوره....بازیم توش میتونی FIFA رو با Med اجرا کنی نهایتا

برادر من این چه طرز فکر غلطیه که جا میندازی؟
خب وقتی بعضی از نرم افزارهای ضروری مشابه مک ندارن آدم مجبور می شه ویندوز نصب کنه
اگه با یه سی پی یوی کور آی 5 کار کرده باشی باید بدونی اونقدر قوی هست که با یه ویندوز کند نمی شه و کم نمیاره (کور آی 7 که دیگه بماند)
تازه اگه نصب ویندوز بد بود خود اپل نمیومد درایور مخصوصش رو کنار سیستم عامل مک تو یه دی وی دی ارائه کنه
مک خصوصیت های خوب خودشو داره ویندوز هم همین طور
دلیل نمی شه به خاطر استفاده از یکی، از اون یکی بگذریم

monaj
28-09-2011, 08:41
سلام. آیا الان زمان خوبی برای خریدن مک پرو هست؟ برای بودجه تا 2 تومن، یک مک پرو خوب و سبک وزن چه مدلی را و از کجا پیشنهاد میکنید؟

ashian2010
28-09-2011, 11:07
سلام
اگه نمایندگی رسمی (اپل استور) داشته باشه باید به قیمت دلار حساب کنی ببینی مثلا 2200 دلار اون موقع چقدر می شه
اما 6 ماه پیش قیمت هند و دوبی و مالزی حدود 2850 بود و چندان فرقی با اینجا نداشت (یعنی اولش اونجا هم قیمتش نجومی بود)
به فرض که حتی 200 از اینجا ارزون تر هم بدن یعنی 2400، باز هم خرید از اینجا بهتره چون اگه مشکلی پیش بیاد فروشنده در دسترسه و نمی خواد تا مالزی بری
به هر شکل اگه از اونجا خواستی بخری به برچسب کیبردش دقت کن که انگلیسی باشه و به حروف شرق آسیا نباشه
آفیس رسمی مایکروسافت نسخه ی مک داره و می تونی از خود پاور پوینت در محیط مک هم استفاده کنی
تمام نرم افزارهای مک از نظر ظاهری و گرافیکی واقعا زیبا طراحی شدن
..

برادر من این چه طرز فکر غلطیه که جا میندازی؟
خب وقتی بعضی از نرم افزارهای ضروری مشابه مک ندارن آدم مجبور می شه ویندوز نصب کنه
اگه با یه سی پی یوی کور آی 5 کار کرده باشی باید بدونی اونقدر قوی هست که با یه ویندوز کند نمی شه و کم نمیاره (کور آی 7 که دیگه بماند)
تازه اگه نصب ویندوز بد بود خود اپل نمیومد درایور مخصوصش رو کنار سیستم عامل مک تو یه دی وی دی ارائه کنه
مک خصوصیت های خوب خودشو داره ویندوز هم همین طور
دلیل نمی شه به خاطر استفاده از یکی، از اون یکی بگذریم

به خدا موندم چیکار کنم هر کسی یه چیزی میگه آدم نمیتونه تصمیم بگیره خواهشن آدمو قانع کنید!!

zandor
28-09-2011, 12:22
سلام
نه با 10 ساعت فیلم نگاه کردن هیچ مشکلی پیش نمیاد
تا یکی 2 سال دیگه بازی ها رو در حداکثر تنظیمات اجرا می کنه
در مورد نرم افزار اگه مشابه مک نباشه ویندوز نصب می کنی و هیچ مشکلی نداره و سر سوزنی کند نمی شه
من کرایسس 2 رو با مک بوکم تموم کردم با حداکثر تنظیمات
بعضی بازی ها نسخه ی مک دارن اما کلا واسه بازی نمی شه روش حساب کرد و باید رفت سراغ بازی های ویندوزی
پر کار هست اما اگه یه کول پد مناسب داشته باشی
17 اینچ یه خورده بزرگ و سنگینه و حملش راحت نیست
پیشنهاد می کنم بری از نزدیک ببینی شاید 723 که 15 اینچه راضیت کنه

از پاسختون ممنون من تنها دلیلی که 17 اینچ گفتم بخاطر رزولوشن 1920 و 17 اینچ بودنش هست برای فیلم نگاه کردن
نظرتون درباره سایت original4u که سفارش میدی از سایت خود اپل میخره چیه ؟
بازم ممنون

SaeedEminem2
28-09-2011, 23:07
از پاسختون ممنون من تنها دلیلی که 17 اینچ گفتم بخاطر رزولوشن 1920 و 17 اینچ بودنش هست برای فیلم نگاه کردن
نظرتون درباره سایت original4u که سفارش میدی از سایت خود اپل میخره چیه ؟
بازم ممنون

ازشون قیمت گرفتی؟
اون موقع که ما می خواستیم بخریم چون قیمت های داخل خیلی زیاد بود همه ی راه هارو رفتیم، از چندتا از این شرکت ها که قیمت گرفتیم خیلی بالا در میومد، حدود 100 تومان هزینه ی پستش می شه، فکر کنم 10 یا 15 درصد از اونجا مالیات بهش اضافه می شه، اگه بدشانس باشی اینجا هم ازت گمرکی می گیرن و یه هزینه ای هم خود شرکت می گیره. فقط در حالتی خوبه که بخوای مدل کاستم سفارش بدی و هزینه ش هم واست مهم نباشه
تازه بین 2 هفته تا یک ماه هم باید معطل بشی، اگه در حین ارسال هم بسته صدومه ای ببینه هیچ خسارتی بهت داده نمی شه و همه چیش پای خودته

SaeedEminem2
28-09-2011, 23:15
سلام. آیا الان زمان خوبی برای خریدن مک پرو هست؟ برای بودجه تا 2 تومن، یک مک پرو خوب و سبک وزن چه مدلی را و از کجا پیشنهاد میکنید؟

سلام
آره الان تقریبا بهترین تایمه چون هم قیمت متعادل شده هم تا اومدن مدل بعدی خیلی مونده
با 1800 می شه مدل 724 که 13 اینچه با وزن 2 کیلو خرید، با 2200 هم می شه مدل 721 که 15 اینچ و 2.5 کیلو گرمیه خرید
باید بگردی هرجا که ارزون تر می ده بخری وگرنه قیمت رو تا 200 تومان گرون بهت می گن

به خدا موندم چیکار کنم هر کسی یه چیزی میگه آدم نمیتونه تصمیم بگیره خواهشن آدمو قانع کنید!!

به حرف هیچکی گوش نده و برو همون 724 رو بخر
یه نگاهی به این تاپیک کرده باشی تو این 6 ماه لاقل 20 نفر از این لپ تاپ ها خریدیم و حتی یه نفر نبوده که بیاد بگه از خریدش ناراضیه و پشیمون شده

rave-87
30-09-2011, 00:34
دوستان مدل جدید مک بوک پرو 2012 میاد؟
یک سوال دیگه هم داشتم اینه که ، امکان داره اپل بین دو تا مدلی که معمولاً سالانه میده ، مدلی رو هم به عنوان آپدیت ارائه کنه ؟
یعنی قبل از اینکه مدل سال بعد رو بده ، بیاد همین مدلای 2011 رو مقداری بهبود ببخشه و به بازار بده؟

fabio montari
30-09-2011, 01:52
دوستان من mc700 دارم تازه ۱ ماهه گرفتم بعد ۲ ۳ ساعت کار باهاش کاره عادی وب گردی اهنگ گوش دادن دمای cpu شدید میره بالا میره رو ۹۰ ۹۱ و دوره فن هم میره رو ۵۰۰۰ یعنی اخرش انگا داره اون تو اتیش میگره به نظرتون دستگاهم مشکل داره نه ؟ گارانتی قبول میکنه مشکلشو

SaeedEminem2
30-09-2011, 08:13
دوستان مدل جدید مک بوک پرو 2012 میاد؟
یک سوال دیگه هم داشتم اینه که ، امکان داره اپل بین دو تا مدلی که معمولاً سالانه میده ، مدلی رو هم به عنوان آپدیت ارائه کنه ؟
یعنی قبل از اینکه مدل سال بعد رو بده ، بیاد همین مدلای 2011 رو مقداری بهبود ببخشه و به بازار بده؟

اپل معمولا غیر قابل پیش بینی کار می کنه، یعنی نمی شه تایم دقیقی گفت که کی میاد
اگه این سری مشکلی می داشتن احتمالش بود همچین کاری کنه ولی فکر نکنم واسه 2011 نیمه بده

دوستان من mc700 دارم تازه ۱ ماهه گرفتم بعد ۲ ۳ ساعت کار باهاش کاره عادی وب گردی اهنگ گوش دادن دمای cpu شدید میره بالا میره رو ۹۰ ۹۱ و دوره فن هم میره رو ۵۰۰۰ یعنی اخرش انگا داره اون تو اتیش میگره به نظرتون دستگاهم مشکل داره نه ؟ گارانتی قبول میکنه مشکلشو

یه کم عجیبه، یعنی یه کم نه خیلی زیاد
تو مک اینجوری می شه یا تو ویندوز؟
با برنامه ای که دما رو نگاه می کنی به سانتیگراد نشون می ده یا فارنهایت؟
من 3 ساعت کرایسس بازی می کردم به 75 نمی رسید، 90 خیلی زیاده. شاید جلو خروج هواش گرفته می شه، لپ تاپ رو کجا می ذاری؟ کول پد نگرفتی؟ اگه با ویندوز کار می کنی شاید ویروس گرفته و ویروس مصرف سی پی یو رو بالا برده که داغ می شه
اما به هر شکلل تا مطمئن نشدی ایراد از سخت افزاره پیش تعمیر کار یا ضمانت نبر

drsoroush
30-09-2011, 15:50
راستش من قصد دارم اواخر آذر مک بوک پرو 724 بگیرم فقط چند تا سوال داشتم:
1- آیا پردازشگر این مدل که در ایران فروخته میشه سندی بریج هست یا نه؟
2- با چه قیمتی میشه الان این مدل رو خرید؟
3- آیا گرافیک این مدل اونقدر قوی هست که مثلا بتونم پی ای اس 2012 رو باهاش بازی کنم؟

ممنون از راهنمایی شما

fabio montari
30-09-2011, 16:22
اپل معمولا غیر قابل پیش بینی کار می کنه، یعنی نمی شه تایم دقیقی گفت که کی میاد
اگه این سری مشکلی می داشتن احتمالش بود همچین کاری کنه ولی فکر نکنم واسه 2011 نیمه بده

یه کم عجیبه، یعنی یه کم نه خیلی زیاد
تو مک اینجوری می شه یا تو ویندوز؟
با برنامه ای که دما رو نگاه می کنی به سانتیگراد نشون می ده یا فارنهایت؟
من 3 ساعت کرایسس بازی می کردم به 75 نمی رسید، 90 خیلی زیاده. شاید جلو خروج هواش گرفته می شه، لپ تاپ رو کجا می ذاری؟ کول پد نگرفتی؟ اگه با ویندوز کار می کنی شاید ویروس گرفته و ویروس مصرف سی پی یو رو بالا برده که داغ می شه
اما به هر شکلل تا مطمئن نشدی ایراد از سخت افزاره پیش تعمیر کار یا ضمانت نبر
تو مک ویندوز نصب نکردم فکر کنم به سانتیگراد نشون میده بزنامه istate چون الان ۴۵ هست پس ۴۵ فارنهایتم که نیست خروجی هواشم چیزی نیست کول پد داره لپ تابو رو میز گارانتی نقش داره میرم میندازم جلشون مطمءنم خرابه :19:
یه چیزه دیگه هم اضافه کنم اینکه وقتی اینجوری میشع دستگاه رو ریست میکنم درست میشه یعنی دوره فن میاد پایین و دمای cpu عم میاد پایین کم کم

SaeedEminem2
30-09-2011, 19:32
تو مک ویندوز نصب نکردم فکر کنم به سانتیگراد نشون میده بزنامه istate چون الان ۴۵ هست پس ۴۵ فارنهایتم که نیست خروجی هواشم چیزی نیست کول پد داره لپ تابو رو میز گارانتی نقش داره میرم میندازم جلشون مطمءنم خرابه :19:
یه چیزه دیگه هم اضافه کنم اینکه وقتی اینجوری میشع دستگاه رو ریست میکنم درست میشه یعنی دوره فن میاد پایین و دمای cpu عم میاد پایین کم کم

خب شاید سیستم عاملت خراب شده
یه بار غوضش کن ممکنه درست شه
اگه درست نشد بعد ببر که الکی لپ تاپت باز نشه

drsoroush
30-09-2011, 20:14
بچه ها به نظر شما تفاوت مدل MC700 با MC724 اونقدر هست که به تفاوت قیمتش بیارزه؟ لطفا راهنماییم کنید.

SaeedEminem2
30-09-2011, 21:23
راستش من قصد دارم اواخر آذر مک بوک پرو 724 بگیرم فقط چند تا سوال داشتم:
1- آیا پردازشگر این مدل که در ایران فروخته میشه سندی بریج هست یا نه؟
2- با چه قیمتی میشه الان این مدل رو خرید؟
3- آیا گرافیک این مدل اونقدر قوی هست که مثلا بتونم پی ای اس 2012 رو باهاش بازی کنم؟

ممنون از راهنمایی شما

بله سندی بریجه
حدود 1800 تا 1900
بله به راحتی اجرا می کنه اما احتمالش هست که تا آخر آذر تموم شده باشه؛ بهتره زودتر اقدام کنی

drsoroush
30-09-2011, 22:51
خیلی ممنون دوست عزیز بایرنی. :20:
فقط یک سوال تکراری، برای سه، چهار سال استفاده تفاوت قیمت حدود سیصد تومن بین مدل 700 و 724 رو چطور ارزیابی میکنید؟ میصرفه به خاطر حدود بیست درصد کارایی بیشتر پردازشگر این مبلغ پرداخت بشه؟

SaeedEminem2
30-09-2011, 23:08
ممنون از راهنماييت اين مدل كارت گرافيكش چطوره در حد كارت هاي high rang هست يا پايين تره بعد منظور از كاستم سفارش دادن چيه يعني اينكه به شركتش سفارش بدم كه با اين كانفينگ برام توليد كنه؟ كيف و موس داره يا بايد جداگونه خريد؟راستي usb 3 داره؟ اين مدلهاي mac air هم براي كاراي گرافيكي بالا خوب هستن مثلا براي كاراي طراحي؟

تو خود سایت اپل که بری می تونی مثلا مدل 723 رو انتخاب کنی، رم رو به 8 گیگ ارتقاء بدی، سی پی یو قوی تر انتخاب کنی، هارد رو مدل اس اس دی انتخاب کنی و چندتا چیز دیگه. بعد اون لینک رو به شرکت می دی؛ هزینه رو اونا پرداخت می کنن و خودشون تحویل می گیرن بعد می فرستن ایران
کارت گرافیک 723 در زمان ساخت تقریبا از بالا ترین مدل های اون موقع بود و سنگین ترین بازی ها رو با حداکثر تنظیمات راحت اجرا می کنه
کیف و موس نداره اما فکر می کنم ترک پدش راضیت کنه که نخوای موس جدا تهیه کنی. خیر یو اس بی 3 نداره اما یه پورت جدید داره که سرعتش 2 برابر یو اس بی 3 هست ولی هنوز زیاد جا نیوفتاده.
مدل ایر جدید بالاترین سی ی یو رو روش گذاشتن با 4 گیگ رم و هارد اس اس دی اما از نظر گرافیکی اصلا قوی نیست چون مثل یه پوشه باریکه و به منظور حمل راحت طراحی شده و مناسب کار گرافیکی یا بازی نیست

SaeedEminem2
30-09-2011, 23:36
خیلی ممنون دوست عزیز بایرنی. :20:
فقط یک سوال تکراری، برای سه، چهار سال استفاده تفاوت قیمت حدود سیصد تومن بین مدل 700 و 724 رو چطور ارزیابی میکنید؟ میصرفه به خاطر حدود بیست درصد کارایی بیشتر پردازشگر این مبلغ پرداخت بشه؟

بله صد در صد ارزش داره مدل بهتر بگیری خصوصا در نگاه بلند مدت
خود من به هرکی که از نظر مالی محدودیت نداره پیشنهاد کردم بالاترین مدل یعنی 723 بگیره که چند سال دیگه کم نیاره
اونجا به غیر از سی پی یو فکر کنم حدود 180 گیگ در هارد هم تفاوت هست که جمعا در مقایسه به سی پی یو 723 که بخوای از 2.2 به 2.3 نغییرش بدی 250 دلار اضافه می شه خیلی مناسب تره

rezamaldinii
30-09-2011, 23:48
سلام

کسی در مورد این لپ تاپ اطلاعاتی داره؟
td6722a4 air

rave-87
01-10-2011, 01:36
دوستان کسی از حدود قیمت مک بوک پروا توی سنگاپور ، مالزی یا تایلند خبر داره؟

اگر از اونجا بخریم ، میشه توی فرودگاه مالیاتش رو پس گرفت ؛ مثل قطعات معمولی دیگه؟

ashian2010
01-10-2011, 10:29
یه نگاهی به این تاپیک کرده باشی تو این 6 ماه لاقل 20 نفر از این لپ تاپ ها خریدیم و حتی یه نفر نبوده که بیاد بگه از خریدش ناراضیه و پشیمون شده

ممنون از اینکه با حوصله جواب میدید دوست عزیز اگه تو محیط ویندوز بخوای ویندوز مجازی نصب کنی باز مشکلی به لحاظ کند شدن و داغ شدن پیش نمیاد؟؟
اگه امکان داره یه نگاه هم به HP DM4-2000 بندازین کانفیگش اینه:
CPU: Intel Core i7-2630QM 2-2.9
Cash: 6MB
RAM: 6DDR3
VGA: AMD Radeon 64701GB
Display: 14LED
Weight: 2.0kg

drsoroush
01-10-2011, 13:09
میدونم سوال ضایع ای هست ولی میخواستم بدونم موشواره معمولی به مکبوک میخوره یا حتما باید از موشواره اپل استفاده کرد؟

drsoroush
01-10-2011, 13:20
ببخشید من زیاد سوال میکنم و همش یا تکراریه یا بی خود!
این صفحه کلیدای مک چرا کنترل و آلت نداره؟! :19:

zandor
01-10-2011, 17:53
سلام موس که معمولا بیشتر موس ها هماهنگی دارن
کلید کنترل که داره آلت هم کلید option هست

Reza sharifi
01-10-2011, 18:16
سلام
تفاوت هاي MacBook air 2011 وMacBook pro 2011 در چيست
شما كدام سري و مدل رو براي كاربرد هاي روزانه و گاهي بازي كردن بازيي هايي همچون پي اس ، جي تي اي و كالاف و نيدفوراسپيد پيشنهاد ميكنيد
ايا برنامه هاي اين دستگاه ها به راحتي قابل دسترس است ( به صورت رايگان يا براي فروش در بازار داخل ) اگر نه مي توان از كارت ايتونز براي دانلود از Mac app store اقدام كرد
در صورت خرابي قابليت تعمير در داخل كشور و يا در تركيه و امارات وجود دارد
و در اخر اگه از امريكا توسط يكي از فاميل ها بيارم خوبه يا از كشورهايي همچون ايران تركيه وامارات بخرم ( از نظر گير هاي گمرك و قيمت ) 
با تشكر

SaeedEminem2
01-10-2011, 19:41
سلام
تفاوت هاي MacBook air 2011 وMacBook pro 2011 در چيست
شما كدام سري و مدل رو براي كاربرد هاي روزانه و گاهي بازي كردن بازيي هايي همچون پي اس ، جي تي اي و كالاف و نيدفوراسپيد پيشنهاد ميكنيد
ايا برنامه هاي اين دستگاه ها به راحتي قابل دسترس است ( به صورت رايگان يا براي فروش در بازار داخل ) اگر نه مي توان از كارت ايتونز براي دانلود از Mac app store اقدام كرد
در صورت خرابي قابليت تعمير در داخل كشور و يا در تركيه و امارات وجود دارد
و در اخر اگه از امريكا توسط يكي از فاميل ها بيارم خوبه يا از كشورهايي همچون ايران تركيه وامارات بخرم ( از نظر گير هاي گمرك و قيمت ) 
با تشكر

سلام
در مورد ایر صفحه ی قبل توضیح دادم اما وقتی ملاک بازی های گرافیک بالا باشه فقط باید به مدل 723 با قیمت حدود 2600 فکر کرد
بله الان کلی سایت فارسی هست که تمام نرم افزارهارو به صورت رایگان واسه دانلود گذاشته و تو بازار هم واسه خرید هست
بله چندتا فروشگاه معتبر داخلی هست که خودشون تعمیر رو در داخل انجام می دن، اما کلا خربی این لپ تاپ خیلی کم و انگشت شمار بوده
اگه یه دونه لپ تاپ باشه و یا اگه اونجا باز بشه گمرکی نداره و مالیات رو هم پس می دن. بودن کسایی که از امریکا واسشون اومده، البته به خاطر پشتیبانی و مسائل جانبی و اینکه الان قیمت متعادل شده و تفاوت چندانی با امریکا نداره بهتره از همینجا خریده شه

suny apple
02-10-2011, 00:06
سلام.لطفا چندتا سایت برای دانلود بازیهای مکینتاش معرفی کنید

love mac
02-10-2011, 00:56
سلام سلام
يه سوال زماني كه ٧٢٣اومد و قيمتش بالا بود تا الان چه قدرقيمتش پايين اومده ميخوام براي مدل جديدش كه مياد بدونم چه قدر بيشتر بايد پول بدم و يه سؤال خيلي خيلي مهم ايا تو محيط مك نميشه فارسي تايپ كرد يعني حروف جدا جدا نباشه؟ در ضمن ايا اموزشگاهي تو تهران هست كه مثل ويندوز سيستم عامل مك ياد بده؟ 

SaeedEminem2
02-10-2011, 02:12
سلام.لطفا چندتا سایت برای دانلود بازیهای مکینتاش معرفی کنید

سلام
فکر می کنم دنبال بازی واسه مک نباشی بهتره
خیلی بازی چشم گیری واسه مک ساخته نشده

سلام سلام
يه سوال زماني كه ٧٢٣اومد و قيمتش بالا بود تا الان چه قدرقيمتش پايين اومده ميخوام براي مدل جديدش كه مياد بدونم چه قدر بيشتر بايد پول بدم و يه سؤال خيلي خيلي مهم ايا تو محيط مك نميشه فارسي تايپ كرد يعني حروف جدا جدا نباشه؟ در ضمن ايا اموزشگاهي تو تهران هست كه مثل ويندوز سيستم عامل مك ياد بده؟ 

سلام
3 میلیون بود که با توجه به افزایش قیمت دلار ممکنه تا 3200 هم برسه این دفعه. یعنی حدود 400 ارزون شد. به نظر من که اصلا همچین کاری نکن. یه عده سوء استفاده می کنن ما نباید به ساز زیاده خواهی و گرون فروشی اونا برقصیم
اگه از اولش همه همین طرز فکر رو داشته باشن قیمت 2 هفته هم بالا نمی مونه و خیلی زود یه قیمت متعارف می رسه
در محیط مک فقط در برنامه ی وورد آفیس این حالت پیش میاد و در بقیه ی جاها همچین مشکلی نیست
یعنی این مشکل رو می شه به پای مایکروسافت گذاشت نه مکینتاش؛ که البته با یه روشی می شه حلش کرد اما نه دائمی

ashian2010
02-10-2011, 09:41

ممنون از اینکه با حوصله جواب میدید دوست عزیز اگه تو محیط ویندوز بخوای ویندوز مجازی نصب کنی باز مشکلی به لحاظ کند شدن و داغ شدن پیش نمیاد؟؟

SaeedEminem2
02-10-2011, 10:19

خواهش می کنم کاری نکردم
تو ویندوز یه ویندوز دیگه یا تو محیط مک یه ویندوز مجازی نصب کنیم؟
حالا به فرض یه ویندوز اکس پی که نصب بشه از یه بازی مثل کرایسس که دیگه سنگین تر نیست، پس از نظر کم آوردن حتی پایین ترین کانفیگ یعنی ام سی 700 هم کم نمیاره، اما از نظر دما قطعا بالا می ره ولی گفتم من با همون کرایسس هم که خیلی سنگینه دمای بیشتر از 75 درجه نداشتم و در یه کار خیلی سنگین دمای 75 درجه قابل قبوله، فقط اگه رو پا باشه می سوزونه دیگه:31:
این یه کانفیگ خیلی خوبه. باید ببینی قیمتش چنده و آیا ارزش مبلغ زیاد رو داره یا نه. اما اگه قیمت این کانفیگ زیر 1.5 میلیون باشه باید به کیفیتش شک کرد

ashian2010
02-10-2011, 11:55
خواهش می کنم کاری نکردم
تو ویندوز یه ویندوز دیگه یا تو محیط مک یه ویندوز مجازی نصب کنیم؟
حالا به فرض یه ویندوز اکس پی که نصب بشه از یه بازی مثل کرایسس که دیگه سنگین تر نیست، پس از نظر کم آوردن حتی پایین ترین کانفیگ یعنی ام سی 700 هم کم نمیاره، اما از نظر دما قطعا بالا می ره ولی گفتم من با همون کرایسس هم که خیلی سنگینه دمای بیشتر از 75 درجه نداشتم و در یه کار خیلی سنگین دمای 75 درجه قابل قبوله، فقط اگه رو پا باشه می سوزونه دیگه:31:
این یه کانفیگ خیلی خوبه. باید ببینی قیمتش چنده و آیا ارزش مبلغ زیاد رو داره یا نه. اما اگه قیمت این کانفیگ زیر 1.5 میلیون باشه باید به کیفیتش شک کرد

دوست عزیز اجازه بدید که بیشتر توضیح بدم که بهتر کمکم کنید چون تا یه هفته دیگه باید یه لپتاپ ببگیرم.من اصلا واسه گیم نمی خام یکی دوتا نرم افزار هست که فقط تو ایکس پی اونم 32بیتی نصب میشن پس جدا از نصب سون مجبورم تو سون ویندوز مجازی نصب کنم. از برندهای دیگم خسته شدم به همین خاطر میخام آپل بگیرم.
در مورد اون لپ تاپ hp هم گارانتی نقش 1550000 قیمت داده. به خاطر حمل و نقل مجبورم 14اینچ بگیرم. بین این hp و 724 موندوم.خواهشن کمکم کنید اگه مورد دیگه ای هم هست که مناسب باشه بگین ممنون.

Reza sharifi
02-10-2011, 12:33
يعني اگه 724 بگيرم بايد بيخيال كدوم بازي ها بشم واگه air بگيرم بايد بيخيال چه كارهايي باشم؟
و تو پست هاي قبلي اعلام كردين حدود ٢٠ نفر از شما 724 خريديد
شما بيشترين چه كار هايي با 724 انجام ميدين ؟

SaeedEminem2
03-10-2011, 00:33
دوست عزیز اجازه بدید که بیشتر توضیح بدم که بهتر کمکم کنید چون تا یه هفته دیگه باید یه لپتاپ ببگیرم.من اصلا واسه گیم نمی خام یکی دوتا نرم افزار هست که فقط تو ایکس پی اونم 32بیتی نصب میشن پس جدا از نصب سون مجبورم تو سون ویندوز مجازی نصب کنم. از برندهای دیگم خسته شدم به همین خاطر میخام آپل بگیرم.
در مورد اون لپ تاپ hp هم گارانتی نقش 1550000 قیمت داده. به خاطر حمل و نقل مجبورم 14اینچ بگیرم. بین این hp و 724 موندوم.خواهشن کمکم کنید اگه مورد دیگه ای هم هست که مناسب باشه بگین ممنون.

فهمیدم چی می گی، نه خیالت راحت اکس پی هم نصب کنی هیچ مشکلی پیش نمیاد و خیلی راحت جواب می ده
تو خود سایت مایکروسافت اگه بری یه اکس پی نصب شده با حذف یه سری از آپشن های غیر ضروری با حجم حدود 400 مگ داره که مخصوص نصب به صورت مجازی در ویندوز سونه که نصبش 2 دقیقه هم طول نمی کشه و از اکس پی معمولی سبک تر هم هست. راستی تو خود مک هم می تونی اکس پی مجازی نصب کنی و چون مک از سون سبک تره در اشغال سیستم و داغ شدن هم به صرفه تره
اون سیستم از نظر گرافیک از 724 بهتره ولی خوب از نظر کیفیت کلی و زیبایی و سیستم عاملی که اپل منحصرا داره من 724 رو پیشنهاد می کنم

يعني اگه 724 بگيرم بايد بيخيال كدوم بازي ها بشم واگه air بگيرم بايد بيخيال چه كارهايي باشم؟
و تو پست هاي قبلي اعلام كردين حدود ٢٠ نفر از شما 724 خريديد
شما بيشترين چه كار هايي با 724 انجام ميدين ؟

لازم نیست فعلا بی خیال هیچ بازی بشی. یعنی همه ی بازی ها رو الان به راحتی پردازش می کنه اما چون رمش زیاد نیست باید یه کم از کیفیت بازی ها کم کنی
ایر جدید کلا مخصوص بازی طراحی نشده اما فکر می کنم چون اونم سندی بریج داره همین کارت گرافیک 724 رو داشته باشه اما خب ایر جدید قیمتش خیلی رفته بالا و تا حدود همون 724 اومده که در قیمت یکسان مک بوک پرو به مک بوک ایر ارجحیت داره و ایر دی وی دی رام هم نداره و باید حدود 150 تومان بدی یه دی وی دی رام اکسترنال اپل واسش بگیری( البته شاید از مارک های دیگه هم بهش بخوره اما مطمئن نیستم)
در مورد سئوال آخرت دیگه باید کسی که 724 داره بیاد نظر بده

ashian2010
03-10-2011, 12:01
فهمیدم چی می گی، نه خیالت راحت اکس پی هم نصب کنی هیچ مشکلی پیش نمیاد و خیلی راحت جواب می ده
تو خود سایت مایکروسافت اگه بری یه اکس پی نصب شده با حذف یه سری از آپشن های غیر ضروری با حجم حدود 400 مگ داره که مخصوص نصب به صورت مجازی در ویندوز سونه که نصبش 2 دقیقه هم طول نمی کشه و از اکس پی معمولی سبک تر هم هست. راستی تو خود مک هم می تونی اکس پی مجازی نصب کنی و چون مک از سون سبک تره در اشغال سیستم و داغ شدن هم به صرفه تره
اون سیستم از نظر گرافیک از 724 بهتره ولی خوب از نظر کیفیت کلی و زیبایی و سیستم عاملی که اپل منحصرا داره من 724 رو پیشنهاد می کنم

پس میشه تو خود مک هم اکس پی مجازی نصب کرد!! یعنی واقعا هر نرم افزاری رو که بخوام به راحتی تو این ویندوز مجازی بالا میاد؟! نرم افزارام کمی سنگینن ها!! اگه اینطوری باشه تردیدم نسبت به آپل برطرف شده!

Reza sharifi
03-10-2011, 14:52
 دمتون گرم
اون عزيزايي هم كه 724 دارن لطفا خوبي و بدي هاي 724 رو بگن

maajnon
03-10-2011, 16:17
سلام بچه ها اينظوري كه شنيدم اپل داراي كيفيت بسيار خوب نسبت به بقيه لب تاپ هاست ميتونيد يه مدل اپل بهم معرفي كنيد كه مشخصات زير رو داشته باشه ؟

1- قيمت از 1500000 تا 700
2-از 11تا 13 اينچ باشه
3- داراي گرافيك بالايي باشه براي بازي و بعضي نرم افزار هاي مهندسي و معماري (طراحي3 بعدي)
4- براي اينترنت خيلي لازم دارم - مدلي هم هست كه كارت تيوي داشته باشه؟

SaeedEminem2
04-10-2011, 00:55
پس میشه تو خود مک هم اکس پی مجازی نصب کرد!! یعنی واقعا هر نرم افزاری رو که بخوام به راحتی تو این ویندوز مجازی بالا میاد؟! نرم افزارام کمی سنگینن ها!! اگه اینطوری باشه تردیدم نسبت به آپل برطرف شده!

آره با پارالل می شه
به اندازه ی ظرفیت سیستمت می تونی و هیچ مشکلی نیست
از اولشم گفتم تردیدت بی مورده و وقتی بگیری خودت متوجه می شی و از قدرت اپل کف می کنی

سلام بچه ها اينظوري كه شنيدم اپل داراي كيفيت بسيار خوب نسبت به بقيه لب تاپ هاست ميتونيد يه مدل اپل بهم معرفي كنيد كه مشخصات زير رو داشته باشه ؟

1- قيمت از 1500000 تا 700
2-از 11تا 13 اينچ باشه
3- داراي گرافيك بالايي باشه براي بازي و بعضي نرم افزار هاي مهندسي و معماري (طراحي3 بعدي)
4- براي اينترنت خيلي لازم دارم - مدلي هم هست كه كارت تيوي داشته باشه؟

سلام
لپ تاپ های سری حرفه ای اپل از 1600 شروع می شه که 13 اینچه، بازی بستگی داره چه بازی ای منظورت باشه، اگه بازی های گرافیک بالا باشه و بخوای با حداکثر تنظیمات بازی کنی باید بری تو کار 15 اینچ که از 2200 شروع می شه
اگه تو خونه مودم وایرلس داشته باشی بهش وصل می شه و همچنین مودم ای دی اس ال که با کابل بهش وصل کنی. ولی مودم دایل آپ نداره و حتی گرفتن مودم دایل آپ اکسترنال واسه لپ تاپ توصیه نمی شه چون ممکنه اشتباه سیم تلفن رو بزنی به برق و لپ تاپل بره رو هوا
کارت تی وی تو خود لپ تاپ؟ فکر نکنم اصلا هیچ مدل لپ تاپی تو خودش کارت تی وی داشته باشه. می تونی از این یو اس بی های اکس ویژن بگیری که 30 تومان قیمتشه، دیجیتال هم هست و کیفیت صدا و تصویرش خیلی عالیه

ashian2010
04-10-2011, 10:23
لپ تاپ های سری حرفه ای اپل از 1600 شروع می شه که 13 اینچه، بازی بستگی داره چه بازی ای منظورت باشه، اگه بازی های گرافیک بالا باشه و بخوای با حداکثر تنظیمات بازی کنی باید بری تو کار 15 اینچ که از 2200 شروع می شه
اگه تو خونه مودم وایرلس داشته باشی بهش وصل می شه و همچنین مودم ای دی اس ال که با کابل بهش وصل کنی. ولی مودم دایل آپ نداره و حتی گرفتن مودم دایل آپ اکسترنال واسه لپ تاپ توصیه نمی شه چون ممکنه اشتباه سیم تلفن رو بزنی به برق و لپ تاپل بره رو هوا
کارت تی وی تو خود لپ تاپ؟ فکر نکنم اصلا هیچ مدل لپ تاپی تو خودش کارت تی وی داشته باشه. می تونی از این یو اس بی های اکس ویژن بگیری که 30 تومان قیمتشه، دیجیتال هم هست و کیفیت صدا و تصویرش خیلی عالیه

جدا از اینکه اشتباه بزنی به برق، اصلا مودم اکسترنال باهاش سازگار هست؟؟ چه مارکی؟

راستی دوست عزیز من حجم زیاد هارد برام مهم نیست و با توجه به اینکه کمتر نرم افزاری هست که احتیاج به CORE I7 داشته باشه اشکالی داره من مدل 700 رو بگیرم؟!
ممنون از حوابتون

SaeedEminem2
05-10-2011, 00:11
جدا از اینکه اشتباه بزنی به برق، اصلا مودم اکسترنال باهاش سازگار هست؟؟ چه مارکی؟

راستی دوست عزیز من حجم زیاد هارد برام مهم نیست و با توجه به اینکه کمتر نرم افزاری هست که احتیاج به CORE I7 داشته باشه اشکالی داره من مدل 700 رو بگیرم؟!
ممنون از حوابتون

راستش من مودم ای دی اس الم رو بهش زدم به 2 ثانیه پرید تو اینترنت. اما مودم دایل آپ امتحان نکردم. اگه مودم پلاگ اند پلی باشه که حتما می خوره اما مودمی که درایور داشته باشه ممکنه واسه مک یه کم دردسر بشه و شاید اصلا نشه درایورش رو گیر آورد
الان 700 هم مطمئنا کارت رو راه میندازه اما اگه بخوای آینده نگری کنی بهتره 724 بگیری. هرچند اونایی که 700 گرفتن هم کاملا راضی بودن

ashian2010
05-10-2011, 10:32
راستش من مودم ای دی اس الم رو بهش زدم به 2 ثانیه پرید تو اینترنت. اما مودم دایل آپ امتحان نکردم. اگه مودم پلاگ اند پلی باشه که حتما می خوره اما مودمی که درایور داشته باشه ممکنه واسه مک یه کم دردسر بشه و شاید اصلا نشه درایورش رو گیر آورد
الان 700 هم مطمئنا کارت رو راه میندازه اما اگه بخوای آینده نگری کنی بهتره 724 بگیری. هرچند اونایی که 700 گرفتن هم کاملا راضی بودن
یعنی آپل مودم مخصوص نداره؟؟ این مودم پلاگ اند پلی چه فرقی با بقیه مودمها داره؟ به راحتی گیر میاد تو بازار؟ راستی من یه TV USB دارم با آپل سازگار هست؟
متاسفانه مشکل آپل تو ایران اینه که خیلی از سخت افزارها باهاش سازگار نیستن.:41:

ashian2010
05-10-2011, 12:22
راستی فقط سون رو میشه نصب کرد یا میشه xp رو هم نصب کرد؟ میشه کمی هم در مورد پارتیشن بندی در آپل صحبت کنید!

drsoroush
05-10-2011, 15:47
الان قیمت ام سی 700 چقدره؟ آیا مایتی موس بی سیم هست؟ یعنی بلوتوثیه؟(میخوام بدونم پورت یو اس بی رو اشغال میکنه یا نه؟) و این که قیمتش چقدره. چه وسایل محافظتی رو پیشنهاد میکنید همراه محصول بخرم؟ اگر خدا بخواد اواخر مهر یا اوایل آبان برم و یه ام سی 700 بخرم. :31:

An apple a day keeps Windows away!i

SaeedEminem2
05-10-2011, 23:28
یعنی آپل مودم مخصوص نداره؟؟ این مودم پلاگ اند پلی چه فرقی با بقیه مودمها داره؟ به راحتی گیر میاد تو بازار؟ راستی من یه TV USB دارم با آپل سازگار هست؟
متاسفانه مشکل آپل تو ایران اینه که خیلی از سخت افزارها باهاش سازگار نیستن.:41:

مودم با مارک اپل من ندیدم شاید باشه
پلاگ اند پلی یه اصطلاح کلیه. یعنی بزن و کار کن. مثلا مانیتور پلاگ اند پلیه. یعنی سخت افزاری که نیاز به درایور مخصوص و جداگانه نداره و به محض اتصال به کامپیوتر خودش شناسایی می شه
با سخت افزار اپل آره اکثرا سازگارن با سیستم عامل مک سازگار نیستن که باید درایور مخصوص داشته باشن که خب ندارن
وگرنه رو مک بوک 7 بریزی اکثر سخت افزارها کار می کنه. من خودم اون کارت تی وی اکس ویژن که گفتم رو با لپ تاپم تست کردم و مشکلی نداشته

راستی فقط سون رو میشه نصب کرد یا میشه xp رو هم نصب کرد؟ میشه کمی هم در مورد پارتیشن بندی در آپل صحبت کنید!

بله متاسفانه از سری 2011 اکس پی و ویستا از پشتیبانی اپل خارج شد و فقط باید 7 نصب کرد
در مورد پارتیشن بندی چیز زیاد پیچیده ای نیست اما باید بگیری و یه کم کار کنی بعد بگم

SaeedEminem2
06-10-2011, 07:09
الان قیمت ام سی 700 چقدره؟ آیا مایتی موس بی سیم هست؟ یعنی بلوتوثیه؟(میخوام بدونم پورت یو اس بی رو اشغال میکنه یا نه؟) و این که قیمتش چقدره. چه وسایل محافظتی رو پیشنهاد میکنید همراه محصول بخرم؟ اگر خدا بخواد اواخر مهر یا اوایل آبان برم و یه ام سی 700 بخرم. :31:

An apple a day keeps Windows away!i

1600
مینی موس نشنیدم تا حالا اما موسی که بلوتوث باشه دیگه کاری به یو اس بی نداره و بی سیم وصل می شه
چند مدل قاب و کاور هست که لپ تاپ رو می پوشونه. از نظر محافظتی خوبه اما از ریخت مندازه لپ تاپو
فقط کاور کیبرد گرفتنش بد نیست که اونم چند مدل داره. یکی مشکی مخملی رنگه که حروف فارسی هم داره اما تا حدی جلوی نور کیبرد رو می گیره یه مدل بی رنگ هم هست که مانع نور نمی شه اما حروف فارسی نداره
گرفتن یه کول پد هم بد نیست
به سلامتی انشا الله

SaeedEminem2
06-10-2011, 08:52
ای وای من استیو جابز مرد
شوکه شدم از این خبر

ashian2010
06-10-2011, 09:41
مودم با مارک اپل من ندیدم شاید باشه
پلاگ اند پلی یه اصطلاح کلیه. یعنی بزن و کار کن. مثلا مانیتور پلاگ اند پلیه. یعنی سخت افزاری که نیاز به درایور مخصوص و جداگانه نداره و به محض اتصال به کامپیوتر خودش شناسایی می شه
با سخت افزار اپل آره اکثرا سازگارن با سیستم عامل مک سازگار نیستن که باید درایور مخصوص داشته باشن که خب ندارن
وگرنه رو مک بوک 7 بریزی اکثر سخت افزارها کار می کنه. من خودم اون کارت تی وی اکس ویژن که گفتم رو با لپ تاپم تست کردم و مشکلی نداشته

بله متاسفانه از سری 2011 اکس پی و ویستا از پشتیبانی اپل خارج شد و فقط باید 7 نصب کرد
در مورد پارتیشن بندی چیز زیاد پیچیده ای نیست اما باید بگیری و یه کم کار کنی بعد بگم

یعنی پس امکان داره که مال منم سازگا ر باشه و نیازی به درایورش نباشه!!
میدونی دوست عزیز چیه من احتمالا آخر هفته بعد بیام تهران و 724 رو بخرم و بعد به خاطر یکی از پروژه هام برم سمت جنوب و اونجا شرایط یه طوریه که دسترسی به اینترنتم خیلی کمه به این خاطر هر چیزی که لازم هست رو که من بدونم لطف کنید و بگید چه از بک آپ گرفتن اولیه چه پارتیشن بندی و چه نصب ویندوز اگه سوالی هم به ذهن خودم رسید میپرسم. بازم از وقتی که میزارین ممنون.

drsoroush
06-10-2011, 09:47
ممنون دوست عزیز، یه مطلب دیگه، راستش تبلیغاتی که حول و حوش ویندوز 8 میشه واقعا وسوسه انگیزه، روی لپتاپ های فعلی اپل میشه ویندوز 8 هم نصب کرد؟

zandor
06-10-2011, 10:04
منم همین طور یکدفعه مرد روحش شاد
امیدوارم استیوهای دیگری بعد از مرگش راهشو ادامه بدن

ashian2010
06-10-2011, 10:36
راستی الان آپل چندتا سیستم عامل داره؟ اسنو و لاین درسته؟ کدومشون رو لپ تاپها نصبن؟ شنیدم مگن لاین مشکل داره یه چیز دیگه منظور از هکینتاش چیه؟

SaeedEminem2
06-10-2011, 10:45
یعنی پس امکان داره که مال منم سازگا ر باشه و نیازی به درایورش نباشه!!
میدونی دوست عزیز چیه من احتمالا آخر هفته بعد بیام تهران و 724 رو بخرم و بعد به خاطر یکی از پروژه هام برم سمت جنوب و اونجا شرایط یه طوریه که دسترسی به اینترنتم خیلی کمه به این خاطر هر چیزی که لازم هست رو که من بدونم لطف کنید و بگید چه از بک آپ گرفتن اولیه چه پارتیشن بندی و چه نصب ویندوز اگه سوالی هم به ذهن خودم رسید میپرسم. بازم از وقتی که میزارین ممنون.

ببیم الان مودمت رو چجوری استفاده می کن؟ اگه الان درایور نصب می کنی بعدا هم همینه
یا اگه الان نداری و می خوای بخری تاکید کن مودم پلاگ اند پلی بهت بدن. البته اینم بگم نصب ویندوز اجتناب ناپذیره و اگه مودمت پلاگ اند پلی نبود خب درایورشو رو ویندوز نصب می کنی و با اون می ری تو اینترنت. پس جای نگرانی نیست
بکاپ واسه مک خیلی ضروری نیست چون پایداریش با ویندوز اصلا قابل مقایسه نیست
پارتیشن بندی واسه نصب ویندوز کار 30 ثانیه ست. فکر می کنم کلا نمی شه بیشتر از 2 تا پارتیشن داشت. حالا خودم دارم تحقیق می کنم ببینم راهش هست که لاقل یک پارتیشن دیگه اضافه کنیم که اطلاعات اصلی رو اونجا بذاریم یا باید به 2 تا قناعت کرد. اگه نتیجه داد خبر می دم
خواهش می کنم

ممنون دوست عزیز، یه مطلب دیگه، راستش تبلیغاتی که حول و حوش ویندوز 8 میشه واقعا وسوسه انگیزه، روی لپتاپ های فعلی اپل میشه ویندوز 8 هم نصب کرد؟

از نصب شدن که قطعا نصب می شه. الان اکس پی هم نصب می شه. فقط بحث درایورهاشه که باید خود اپل ارائه بده که اگه جریان ویستا در مورد 8 تکرار نشه قطعا ارائه خواهد شد

SaeedEminem2
06-10-2011, 10:52
راستی الان آپل چندتا سیستم عامل داره؟ اسنو و لاین درسته؟ کدومشون رو لپ تاپها نصبن؟ شنیدم می گن لاین مشکل داره یه چیز دیگه منظور از هکینتاش چیه؟

آره الان همون 2 تاست
سری اول 2011 با اسنو اومد اما تو این 2 ماه گذشته اگه تازه وارد کرده باشن دیگه با لاین اومده
مشکل داره تا دلت بخواد
هکینتاش نسخه دستکاری شده ی مکه که بشه رو پی سی یا کلا سیستم هایی غیر از برند اپل نصبش کرد
البته نصبش کلی دنگ و فنگ داره و به همین راحتی نصب نمی شه و کلا رو یه سری کانفیگ خاص نصب می شه. مثلا رو سی پی یو ای ام دی احتمال نصب شدنش زیر 10 درصده

ashian2010
06-10-2011, 12:28
ببیم الان مودمت رو چجوری استفاده می کن؟ اگه الان درایور نصب می کنی بعدا هم همینه
یا اگه الان نداری و می خوای بخری تاکید کن مودم پلاگ اند پلی بهت بدن. البته اینم بگم نصب ویندوز اجتناب ناپذیره و اگه مودمت پلاگ اند پلی نبود خب درایورشو رو ویندوز نصب می کنی و با اون می ری تو اینترنت. پس جای نگرانی نیست
بکاپ واسه مک خیلی ضروری نیست چون پایداریش با ویندوز اصلا قابل مقایسه نیست
پارتیشن بندی واسه نصب ویندوز کار 30 ثانیه ست. فکر می کنم کلا نمی شه بیشتر از 2 تا پارتیشن داشت. حالا خودم دارم تحقیق می کنم ببینم راهش هست که لاقل یک پارتیشن دیگه اضافه کنیم که اطلاعات اصلی رو اونجا بذاریم یا باید به 2 تا قناعت کرد. اگه نتیجه داد خبر می دم
خواهش می کنم

این که خیلی بده که نمیشه بیشتر از 2 تا پارتیشن داشت!! یعنی اطلاعاتمونم باید کنار فایلهای ویندوز بریزیم؟؟!!!

SaeedEminem2
06-10-2011, 13:34
این که خیلی بده که نمیشه بیشتر از 2 تا پارتیشن داشت!! یعنی اطلاعاتمونم باید کنار فایلهای ویندوز بریزیم؟؟!!!

آره متاسفانه همچین مشکلی هست
فعلا تنها راهی که به ذهن من می رسه اینه که یه هارد 100 یا 120 حالا چه ساده چه اس اس دی گرفته شه جایگزین هارد فعلی بشه، بعد هارد فعلی رو با باکس مخصوص تبدیل به اکسترنال کرد
هارد داخلی باشه واسه سیستم عوامل، و اکسترنال واسه اطلاعات
اما خب دیگه یه چیز اضافه رو باید همه جا با خودمون بیاریم و ببریم
حالا دارم تحقیق می کنم، لازم باشه تو فروم های خارجی هم می رم اما خیلی چشمم آب نمی خوره. مگر اینکه یه نرم افزار پارتیشن بندی باشه که هم به ان تی اف اس فرمت کنه هم به فرمت مخصوص مک. اگه همچین چیزی پیدا کنم شاید بشه حتی تا 4 تا پارتیشن هم ایجاد کرد

noisymind
06-10-2011, 15:57
سلام. من برای یک نفر که فقط عشق اپل هست باید لپ تاپ بگیرم. فقط اگه میشه بگید جدیدترین مدل مک بوک پرو و مک بوک ایر چی هس؟ چون تو خود سایت اپل که فقط سری رو زده ، یعنی مک بوک پرو یا ایر! ریزش کجاس؟

F R E E M A N
06-10-2011, 16:08
سلام. من برای یک نفر که فقط عشق اپل هست باید لپ تاپ بگیرم. فقط اگه میشه بگید جدیدترین مدل مک بوک پرو و مک بوک ایر چی هس؟ چون تو خود سایت اپل که فقط سری رو زده ، یعنی مک بوک پرو یا ایر! ریزش کجاس؟
اگر با گارانتی میخوای بخری برو به سایت شرکت نقش مدلها و قیمتها را ببین

noisymind
06-10-2011, 17:28
مرسی. سایتش رو اگه بهم بدید ممنون میشم. همینطور آخرین مدلش رو

:11:

F R E E M A N
06-10-2011, 17:32
مرسی. سایتش رو اگه بهم بدید ممنون میشم. همینطور آخرین مدلش رو

:11:
پس این گوگل به چه دردی میخوره!
یک کلمه تایپ کن نقش تا آدرس سایتو پیدا کنی

Reza sharifi
06-10-2011, 17:49
همنطور كه ميدونيد نابغه بزرگ جابز درگذشت
اگر مایلید پیامی تحت عنوان افکار ، خاطره یا تسلیت تان را برای این نابغه به اشتراک بگذارید این پیام را به آدرس rememberingsteve@apple.com ارسال نمایید
براي شادي روح او ١ دقيقه سكوت كنيم
روحش شاد

love mac
06-10-2011, 20:40
استیو جابز در گذشت :19::19::19::19:
ستیون پاول جابز (به انگلیسی: Steven Paul Jobs) (زاده ۲۴ فوریه ۱۹۵۵- درگذشته ۵ اکتبر ۲۰۱۱) کارآفرین،مخترع ، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای شرکت اپل و یکی از چهره‌های پیشرو در صنعت رایانه بود.

جابز به همراه استیو وزنیاک با تاسیس شرکت اپل در سال ۱۹۷۶ و ارائهٔ رایانهٔ اپل II، به مورد پسند عام قرار گرفتن مفهوم رایانهٔ خانگی کمک بسیار کرده‌است. بعدها، او یکی از اولین افرادی بود که به ارزش تجاری بالقوهٔ واسط گرافیکی کاربر و موشواره‌ای که در مرکز تحقیقات شرکت زیراکس در پالوآلتو ساخته شده بود، آگاه گشت و بر افزوده شدن این فناوری‌های نوین به رایانه‌ٔ اپل مکینتاش نظارت کرد. در سال ۱۹۸۵ از شرکت کناره گیری کرد و شرکت نکست را تاسیس کرد. همچنین او نائب‌رئیس و مدیر عامل استودیوی پویانمایی پیکسار و به عنوان عضو هیئت مدیره والت دیزنی نیز بوده‌است .شرکت پیکسار یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه‌ٔ تولید محصولات سینمایی‌ای است که از پویانمایی رایانه‌ای استفاده می‌کنند.پس از ادغام پیکسار و والت دیزنی استیو تهیه کنندگی داستان اسباب‌بازی (۱۹۹۵) را بر عهده می‌گیرد. در ۲۴ ژانویه ۲۰۰۶، شرکت والت دیزنی تمامی سهام شرکت پیکسار را به مبلغ ۷٫۴ میلیارد دلار (به شکل سهام در دیزنی) خریداری نمود.

پس از کسب موفقیت در بازار نرم افزار در سال ۱۹۹۶ شرکت اپل را خریداری کرد.و از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۱ به عنوان مدیرعامل در این شرکت مشغول بود. جابز به نجات‌دهندهٔ اصلی این شرکت معروف شده‌است. خصوصاً پس از به نتیجه رسیدن آی‌پاد، ایده‌ای که وی اصرار و علاقه‌ای شخصی به آن داشته‌است.در۲۴ اوت، ۲۰۱۱، جابز، استعفای خود را به عنوان مدیر عامل اپل اعلام کرد.در نامه استعفای خود به شدت تاکیید می‌کند که اپل طرح‌های اجرایی خود را دنبال می‌کند و از تیم کوک به عنوان جانشین خود نام برد.در ۵ اکتبر ، ۲۰۱۱، اپل خبر فوت استیوجابز رااعلام کرد. او در سن ۵۶ سالگی در اثر سرطان لوزالمعده در گذشت. نقل از ویکیپدا

بابت تمام زحماتت ممنونیم:40

SaeedEminem2
06-10-2011, 22:13
البته اضافه کنم قیمت سایت نقش از کف بازار حدود 200 تومان گرون تره و می شه ارزون تر هم گیر آورد
البته با حذف ضمانت

armin_punisher6
06-10-2011, 23:16
بچه ها بخوام استرالیا مک بوک ایر بگیرم ارزونترین مدل 13 اینچ air چیه و کانفیگش چیه؟
قیمتش استرالیا چنده؟

armin_punisher6
07-10-2011, 14:34
کسی نیست جواب منو بده؟

noisymind
07-10-2011, 17:39
البته اضافه کنم قیمت سایت نقش از کف بازار حدود 200 تومان گرون تره و می شه ارزون تر هم گیر آورد
البته با حذف ضمانت

مرسی. شما هم که مشهد هستید :20: از کجا بگیرم؟

SaeedEminem2
07-10-2011, 18:33
بچه ها بخوام استرالیا مک بوک ایر بگیرم ارزونترین مدل 13 اینچ air چیه و کانفیگش چیه؟
قیمتش استرالیا چنده؟

13-inch : 128GB
1.7GHz dual-core Intel Core i5
processor
4GB memory
128GB flash storage1
Intel HD Graphics 3000

$1,299.00

13-inch : 256GB
1.7GHz dual-core Intel Core i5
processor
4GB memory
256GB flash storage1
Intel HD Graphics 3000

$1,599.00
اگه فروشگاه رسمی اپل داشته باشه همین قیمته

مرسی. شما هم که مشهد هستید :20: از کجا بگیرم؟

از هرجا که ارزون تر بده

ashian2010
08-10-2011, 09:25
آره متاسفانه همچین مشکلی هست
فعلا تنها راهی که به ذهن من می رسه اینه که یه هارد 100 یا 120 حالا چه ساده چه اس اس دی گرفته شه جایگزین هارد فعلی بشه، بعد هارد فعلی رو با باکس مخصوص تبدیل به اکسترنال کرد
هارد داخلی باشه واسه سیستم عوامل، و اکسترنال واسه اطلاعات
اما خب دیگه یه چیز اضافه رو باید همه جا با خودمون بیاریم و ببریم
حالا دارم تحقیق می کنم، لازم باشه تو فروم های خارجی هم می رم اما خیلی چشمم آب نمی خوره. مگر اینکه یه نرم افزار پارتیشن بندی باشه که هم به ان تی اف اس فرمت کنه هم به فرمت مخصوص مک. اگه همچین چیزی پیدا کنم شاید بشه حتی تا 4 تا پارتیشن هم ایجاد کرد

ولی من یه جاهایی تو این سایتها نگاه کردم نوشته بود که یه جایی هست که علامت + رو میزنی یه پارتیشن جدید بهت میده اونجا میشه چندتا پارتیشن درست کرد.
راستی موقع خرید مک به چه چیزایی باید توجه کرد؟؟ تا اونجایی که من دیدم تو نوع کارتن واسه 724 دیدم!!
یه سی دی سیتم عامل مک هم باهاشه نه؟؟ با خود مکی که نصبه فرق میکنه؟؟

SaeedEminem2
08-10-2011, 13:39
ولی من یه جاهایی تو این سایتها نگاه کردم نوشته بود که یه جایی هست که علامت + رو میزنی یه پارتیشن جدید بهت میده اونجا میشه چندتا پارتیشن درست کرد.
راستی موقع خرید مک به چه چیزایی باید توجه کرد؟؟ تا اونجایی که من دیدم تو نوع کارتن واسه 724 دیدم!!
یه سی دی سیتم عامل مک هم باهاشه نه؟؟ با خود مکی که نصبه فرق میکنه؟؟

هزارتا پارتیشن هم بخوای واسه مک می شه ساخت، با ویندوز مشکل پیدا می کنه
در ساختار ویندوز کلا نمی شه بیش از 4 درایو پرایمری داشت (درایوی که می شه روش سیستم عامل نصب کرد) 2 تا درایو واسه مک و ویندوز ایجاد می کنی، پشت هر کدوم یه فضای چندصد مگی واسه اطمینان نگه می داره که ویندوز این 2 تیکه ی غیر قابل مصرف رو هم به عنوان یک درایو پرایمری می شناسه و به سقف 4 درایو مجاز می رسه. و این گونه ست که امکان اضافه کردن درایو بعدی وجود نداره مگر اینکه کلا یا قید ویندوز رو بزنی یا مک رو
فقط دقت کن که جعبه باز نشده باشه و از خرید لپ تاپی که باز شده بود مطلقا خود داری کن
نه هیچ فرقی نداره و بعدا هم که خودت نصب کنی می بینی همونه

ashian2010
08-10-2011, 13:50
هزارتا پارتیشن هم بخوای واسه مک می شه ساخت، با ویندوز مشکل پیدا می کنه
در ساختار ویندوز کلا نمی شه بیش از 4 درایو پرایمری داشت (درایوی که می شه روش سیستم عامل نصب کرد) 2 تا درایو واسه مک و ویندوز ایجاد می کنی، پشت هر کدوم یه فضای چندصد مگی واسه اطمینان نگه می داره که ویندوز این 2 تیکه ی غیر قابل مصرف رو هم به عنوان یک درایو پرایمری می شناسه و به سقف 4 درایو مجاز می رسه. و این گونه ست که امکان اضافه کردن درایو بعدی وجود نداره مگر اینکه کلا یا قید ویندوز رو بزنی یا مک رو
فقط دقت کن که جعبه باز نشده باشه و از خرید لپ تاپی که باز شده بود مطلقا خود داری کن
نه هیچ فرقی نداره و بعدا هم که خودت نصب کنی می بینی همونه
دوست عزیز از اینکه جواب میدی ممنونم.
قسمت پارتیشنو اصلا نفهمیدم که چی گفتی اگه میشه واضح تر بگید ممنونم.
من دو نوع کارتن دیدم واسه 724 یکیش شکل منظومست اون یکیش دقیقا یادم نیست فرق میکنن؟؟

SaeedEminem2
08-10-2011, 14:23
دوست عزیز از اینکه جواب میدی ممنونم.
قسمت پارتیشنو اصلا نفهمیدم که چی گفتی اگه میشه واضح تر بگید ممنونم.
من دو نوع کارتن دیدم واسه 724 یکیش شکل منظومست اون یکیش دقیقا یادم نیست فرق میکنن؟؟

خلاصه و ساده بگم رو بیش از 2 پارتیشن حساب نکن. یکی واسه ویندوز یکی واسه مک
حالا یه راه دیگه امروز تست کردم شاید بشه یه کم از ضررهاش جلو گیری کرد. یه برنامه دارم که 200 مگ حجمشه و رو یه سی دی نصب می شه. با این سی دی که بوت کنیم یه ویندوز اکس پی جمع و جور بوت می کنه.
باید حدود 70 درصد هارد رو واسه ویندوز نگه داشت(البته دل بخواهیه ولی با چندتا دلیل بهتره که فضای بیشتر در اختیار ویندوز باشه) بعد از نصب کامل ویندوز و اعمال تمام تنظیمات و نصب فقط برنامه هایی که به صورت دائمی و روز مره استفاده می کنیم، سیستم رو ری استارت و با این سی دی بوت می کنیم. بعد از درایوی که ویندوز نصب شده، تمام محتویات اون درایو رو داخل یه پوشه کپی می کنیم. (البته باید حداقل 2 روز با اون ویندوز کار بشه که نسبت به سلامتش اطمینان حاصل شه که اگه ایرادی داره تو اون 2 روز خودشو نشون بده) بعد حالا هر فایلی که می خوایم تو همون درایو کپی می کنیم و پوشه بندی می کنیم و این فایل ها رو درون یک یا چند پوشه فقط و فقط در روت اون درایو قرار می دیم. نه در محل هایی مثل دسک تاپ یا مای داکیمنت. بعد اگر مثلا بعد از 2 ماه اون ویندوز دچار مشکل شد و نیاز به تعویض و نصب مجدد ویندوز بود، میایم اون سی دی رو دوباره می ذاریم تو لپ تاپ و با مینی ویندوز اکس پی بوت می کنیم، تمام فایل های درون درایو به استثنای اون پوشه ای که فایل های شخصیمون توشه رو پاک می کنیم و اون ویندوزی که قبلا ازش کپی گرفته بودیم رو تو روت درایو کپی می کنیم. اینجوری هم نصب ویندوز و برنامه ها و تنظیمات شخصی جمعا از حداقل یک ساعت به 4 الی 5 دقیقه کاهش پیدا می کنه، هم نیاز به فرمت کردن در حین نصب ویندوز که باعث پاک شدن کل اطلاعات اون درایو می شه از بین می ره که بتونیم با یک درایو به سر کنیم. اسم اون برنامه Hirens boot cd یا یه همچین چیزیه که اگه این روش کامل جواب داد یه لینک از سایتش پیدا می کنم اینجا می ذارم
------
اون 2 تا عکسی که رو جعبه دیدی، اونی که عکس یه شفق قطبی به رنگ صورتی بنفش بوده با سیستم عامل اسنو لیوپارده و اون کهکشان آبی رنگ با سیستم عامل لاین. الان اسنو در اوج سلامت و شکوفایی قرار داره ولی لاین فعلا جای کار داره. البته خیلی فرقی نمی کنه از کدوم مدلش بخری چون در هر صورت باید اون نسخه دیگه رو هم تهیه کنی

ashian2010
09-10-2011, 08:44
خلاصه و ساده بگم رو بیش از 2 پارتیشن حساب نکن. یکی واسه ویندوز یکی واسه مک
حالا یه راه دیگه امروز تست کردم شاید بشه یه کم از ضررهاش جلو گیری کرد. یه برنامه دارم که 200 مگ حجمشه و رو یه سی دی نصب می شه. با این سی دی که بوت کنیم یه ویندوز اکس پی جمع و جور بوت می کنه.
باید حدود 70 درصد هارد رو واسه ویندوز نگه داشت(البته دل بخواهیه ولی با چندتا دلیل بهتره که فضای بیشتر در اختیار ویندوز باشه) بعد از نصب کامل ویندوز و اعمال تمام تنظیمات و نصب فقط برنامه هایی که به صورت دائمی و روز مره استفاده می کنیم، سیستم رو ری استارت و با این سی دی بوت می کنیم. بعد از درایوی که ویندوز نصب شده، تمام محتویات اون درایو رو داخل یه پوشه کپی می کنیم. (البته باید حداقل 2 روز با اون ویندوز کار بشه که نسبت به سلامتش اطمینان حاصل شه که اگه ایرادی داره تو اون 2 روز خودشو نشون بده) بعد حالا هر فایلی که می خوایم تو همون درایو کپی می کنیم و پوشه بندی می کنیم و این فایل ها رو درون یک یا چند پوشه فقط و فقط در روت اون درایو قرار می دیم. نه در محل هایی مثل دسک تاپ یا مای داکیمنت. بعد اگر مثلا بعد از 2 ماه اون ویندوز دچار مشکل شد و نیاز به تعویض و نصب مجدد ویندوز بود، میایم اون سی دی رو دوباره می ذاریم تو لپ تاپ و با مینی ویندوز اکس پی بوت می کنیم، تمام فایل های درون درایو به استثنای اون پوشه ای که فایل های شخصیمون توشه رو پاک می کنیم و اون ویندوزی که قبلا ازش کپی گرفته بودیم رو تو روت درایو کپی می کنیم. اینجوری هم نصب ویندوز و برنامه ها و تنظیمات شخصی جمعا از حداقل یک ساعت به 4 الی 5 دقیقه کاهش پیدا می کنه، هم نیاز به فرمت کردن در حین نصب ویندوز که باعث پاک شدن کل اطلاعات اون درایو می شه از بین می ره که بتونیم با یک درایو به سر کنیم. اسم اون برنامه Hirens boot cd یا یه همچین چیزیه که اگه این روش کامل جواب داد یه لینک از سایتش پیدا می کنم اینجا می ذارم
------
اون 2 تا عکسی که رو جعبه دیدی، اونی که عکس یه شفق قطبی به رنگ صورتی بنفش بوده با سیستم عامل اسنو لیوپارده و اون کهکشان آبی رنگ با سیستم عامل لاین. الان اسنو در اوج سلامت و شکوفایی قرار داره ولی لاین فعلا جای کار داره. البته خیلی فرقی نمی کنه از کدوم مدلش بخری چون در هر صورت باید اون نسخه دیگه رو هم تهیه کنی

نمیشه اول تو مک مثلا از یه هارد 400 گیگ 4تا درایو 100 گیگ بسازیم بعد ویندوز نصب کنیم؟؟ اون وقت تو ویندوز فوقش 2تا از درایوارو می بینینم اما تو مک همه درایوامونو داریم!!!
راستی تو مک نرم افزاری هست که بشه همین سون یا حتی ایکس پی رو بصورت مجازی نصب کنیم؟؟

SaeedEminem2
09-10-2011, 09:05
نمیشه اول تو مک مثلا از یه هارد 400 گیگ 4تا درایو 100 گیگ بسازیم بعد ویندوز نصب کنیم؟؟ اون وقت تو ویندوز فوقش 2تا از درایوارو می بینینم اما تو مک همه درایوامونو داریم!!!
راستی تو مک نرم افزاری هست که بشه همین سون یا حتی ایکس پی رو بصورت مجازی نصب کنیم؟؟

نه نمی شه
چون وقت نصب ویندوز خطا می ده و رو هیچ کدوم از درایوها نصب نمی شه
بعد گفتم که بهتره فضای بیشتر بمونه واسه ویندوز چون مثلا اگه بخوای یه بازی نصب کنی بین 10 تا 20 گیگ فضا می خواد، بازی مخصوص مک هم انگشت شماره. بعد ممکنه با یه پلیر خاص راحت باشی و این پلیر نسخه ی مک نداشته باشه. حالا اینجا هم مثلا یه دی وی دی بریزی 4 تا 9 گیگ می شه. البته می گم همه ی اینا شخصی و سلیقه ایه.
بعد یه مشکلی که هست، واسه نصب ویندوز یا شناسایی یه درایو تو ویندوز باید دوباره فرمتش کنیم. حالا بعدا اگه بخوای مک نصب کنی میاد این فرمت رو به حالت قبلی که خودش ساخته بر می گردونه و اطلاعات توش هوتوتو می شه
مگر اینکه یه نرم افزاری باشه که هم به فرمت مک یعنی اچ اف اس هم به ان تی اف اس فرمت کنه. مثلا پارتیشن مجیک می دونم اون فضاهای اضافه رو ایجاد نمی کرد. اگه همچین چیزی پیدا بشه تا 4 تا درایو رو می شه داشت
بله با برنامه ی پارالل می شه ویندوز مجازی تو مک نصب کرد

ashian2010
09-10-2011, 11:47
نه نمی شه
چون وقت نصب ویندوز خطا می ده و رو هیچ کدوم از درایوها نصب نمی شه
بعد گفتم که بهتره فضای بیشتر بمونه واسه ویندوز چون مثلا اگه بخوای یه بازی نصب کنی بین 10 تا 20 گیگ فضا می خواد، بازی مخصوص مک هم انگشت شماره. بعد ممکنه با یه پلیر خاص راحت باشی و این پلیر نسخه ی مک نداشته باشه. حالا اینجا هم مثلا یه دی وی دی بریزی 4 تا 9 گیگ می شه. البته می گم همه ی اینا شخصی و سلیقه ایه.
بعد یه مشکلی که هست، واسه نصب ویندوز یا شناسایی یه درایو تو ویندوز باید دوباره فرمتش کنیم. حالا بعدا اگه بخوای مک نصب کنی میاد این فرمت رو به حالت قبلی که خودش ساخته بر می گردونه و اطلاعات توش هوتوتو می شه
مگر اینکه یه نرم افزاری باشه که هم به فرمت مک یعنی اچ اف اس هم به ان تی اف اس فرمت کنه. مثلا پارتیشن مجیک می دونم اون فضاهای اضافه رو ایجاد نمی کرد. اگه همچین چیزی پیدا بشه تا 4 تا درایو رو می شه داشت
بله با برنامه ی پارالل می شه ویندوز مجازی تو مک نصب کرد
وای اینطوریه که خیلی واسه من بد میشه!!!! پس ایطوریه بهتر اینه که همون سون مجازی رو نصب کنم! فرقی که نمیکنه؟؟
راستی هر زمان بخوام مک رو از نو نصب کنم از همون دیسک تو کارتن میشه دیگه نه؟ نصب درایوراش چه جوریه؟

ashian2010
09-10-2011, 17:18
راستی من الان تو ویندوز از فیلتر شکن YOUR FEERDOM استفاده می کنم اگه آپل گرفتم ایا همینو یا یه فیلتر شکن دیگه ای رو می تونم نصب کنم؟ اگه میشه یه توضیح میدی ممنون.

Shahin_SOURNA
09-10-2011, 21:51
راستی من الان تو ویندوز از فیلتر شکن YOUR FEERDOM استفاده می کنم اگه آپل گرفتم ایا همینو یا یه فیلتر شکن دیگه ای رو می تونم نصب کنم؟ اگه میشه یه توضیح میدی ممنون.

مک برنامه های فیلتر شکن مخصوص به خودشو داره و کلا برنامه ویندوز که با فرمت exe هستند برای مک ناشناس هستند.
اما کلا دوره ی شیلتر شکن به سر اومده، یه چیز پی ان بگیری هم توی وین و هم توی مک راحت میشی.

ashian2010
09-10-2011, 23:41
مک برنامه های فیلتر شکن مخصوص به خودشو داره و کلا برنامه ویندوز که با فرمت exe هستند برای مک ناشناس هستند.
اما کلا دوره ی شیلتر شکن به سر اومده، یه چیز پی ان بگیری هم توی وین و هم توی مک راحت میشی.

منظورت از پی ان چیه؟؟ یه برنامه فیلتر شکن خوب واسه مک میتونی بگی !! اگه میشه طرز نصب واستفادشم بگو ممنون.

SaeedEminem2
10-10-2011, 11:20
منظورت از پی ان چیه؟؟ یه برنامه فیلتر شکن خوب واسه مک میتونی بگی !! اگه میشه طرز نصب واستفادشم بگو ممنون.

دوست عزیز این بحث کلا تو تمام تاپیک ها ممنوعه و احنمال برخورد از بالاتر هست
چند مدل شکننده واسه مک هست که تقریبا هیچ کدوم تو ایران کار نمی کنه
تنها راهش همونیه که شاهین جان گفت. یه هزینه ای حدود ماهیانه 2 تومان می دی و یه چیزی بهت می دن که این مشکل رو حل می کنه
-----------
در مورد پارتیشن بندی دارم به یه جاهایی می رسم
یه نرم افزار پیدا کردم که فرمت ان تی اف اس رو به لیست قابلیت های دیسک یوتیلیتی اضافه می کنه و می شه از تو خود مک مستقیم درایو ان تی اف اس با قابلیت رید و رایت هم از مک هم از ویندوز ایجاد کرد که مهمترین ویژگیش اینه که اون چند صد مگ حافظه ی غیر قابل استفاده رو ایجاد نمی کنه
فعلا دارم تستش می کنم اگه نتیجه داد خبر می دم

ashian2010
10-10-2011, 11:58
دوست عزیز این بحث کلا تو تمام تاپیک ها ممنوعه و احنمال برخورد از بالاتر هست
چند مدل شکننده واسه مک هست که تقریبا هیچ کدوم تو ایران کار نمی کنه
تنها راهش همونیه که شاهین جان گفت. یه هزینه ای حدود ماهیانه 2 تومان می دی و یه چیزی بهت می دن که این مشکل رو حل می کنه
-----------
در مورد پارتیشن بندی دارم به یه جاهایی می رسم
یه نرم افزار پیدا کردم که فرمت ان تی اف اس رو به لیست قابلیت های دیسک یوتیلیتی اضافه می کنه و می شه از تو خود مک مستقیم درایو ان تی اف اس با قابلیت رید و رایت هم از مک هم از ویندوز ایجاد کرد که مهمترین ویژگیش اینه که اون چند صد مگ حافظه ی غیر قابل استفاده رو ایجاد نمی کنه
فعلا دارم تستش می کنم اگه نتیجه داد خبر می دم
ببخشید من راجب اون موضوع نمی دونستم.
لاین با اسنو خیلی فرق می کنه ؟؟ من فعلا اسنو بگیرم نه!!!من شنیدم که اگه لاین داشته باشی می تونی اکس پی نصب کنی!!
خوب میشه سون مجازی نصب کنیم دیگه مشکل تعداد پارتیشنم نداریم زیاد که فرقی نمی کنه درسته؟؟
راستی زیاد فرق می کنه از کدوم گارانتی بگیریم؟ تو پایتخت یکی 724 رو به من با یکسال گارانتی 1850000 تومان می داد خویه؟ یا میشه ارزونترم بگیرم!

SaeedEminem2
10-10-2011, 12:24
ببخشید من راجب اون موضوع نمی دونستم.
لاین با اسنو خیلی فرق می کنه ؟؟ من فعلا اسنو بگیرم نه!!!من شنیدم که اگه لاین داشته باشی می تونی اکس پی نصب کنی!!
خوب میشه سون مجازی نصب کنیم دیگه مشکل تعداد پارتیشنم نداریم زیاد که فرقی نمی کنه درسته؟؟
راستی زیاد فرق می کنه از کدوم گارانتی بگیریم؟ تو پایتخت یکی 724 رو به من با یکسال گارانتی 1850000 تومان می داد خویه؟ یا میشه ارزونترم بگیرم!

از نظر ظاهری شاید زیاد تفاوتی نداشته باشن اما از نظر کاربردی خیلی فرق دارن
الان اسنو بگیری بهتره چون بهتر کار می کنه و لاین رو هم می تونی دانلود کنی
نصب شدن اکس پی ربطی به مک نداره. الان 98 هم می تونی نصب کنی، مشکل سر اینه که اپل دیگه درایور هیچ ویندوزی جز 7 رو ارائه نمی ده
آره اگه چه اکس پی چه 7 رو مجازی نصب کنی هر چندتا درایو که بخوای می تونی داشته باشی
از هر گارانتی که گرفتی فقط یک ماه تعویض داشته باشه که اگه همون اول مشکلی داشت تعویضش کنن
بدون گارانتی فکر کنم تا 1800 هم می تونی بگیری ولی با گارانتی اگه یه ماه تعویض داشته باشه 1850 خیلی خوبه

ashian2010
10-10-2011, 12:48
از نظر ظاهری شاید زیاد تفاوتی نداشته باشن اما از نظر کاربردی خیلی فرق دارن
الان اسنو بگیری بهتره چون بهتر کار می کنه و لاین رو هم می تونی دانلود کنی
نصب شدن اکس پی ربطی به مک نداره. الان 98 هم می تونی نصب کنی، مشکل سر اینه که اپل دیگه درایور هیچ ویندوزی جز 7 رو ارائه نمی ده
آره اگه چه اکس پی چه 7 رو مجازی نصب کنی هر چندتا درایو که بخوای می تونی داشته باشی
از هر گارانتی که گرفتی فقط یک ماه تعویض داشته باشه که اگه همون اول مشکلی داشت تعویضش کنن
بدون گارانتی فکر کنم تا 1800 هم می تونی بگیری ولی با گارانتی اگه یه ماه تعویض داشته باشه 1850 خیلی خوبه
دوست عزیز نگفتی که مجازی که زیاد فرقی با خود سون نداره؟؟ مثلا خودتون چرا مجاریشو نصب نمیکنین که مشکل پارتیشن بندیم حل بشه؟!

SaeedEminem2
10-10-2011, 13:08
دوست عزیز نگفتی که مجازی که زیاد فرقی با خود سون نداره؟؟ مثلا خودتون چرا مجاریشو نصب نمیکنین که مشکل پارتیشن بندیم حل بشه؟!

چرا قطعا یه سری تفاوت ها داره. مثلا در سیستم عامل مجازی کارت گرافیک عملا از دور خارج می شه و سرعت سیستم میاد پایین چون هم زمان 2 تا سیستم عامل در حال کاره
چون خیلی شلوغ می شه و کلی از ظرفیت سیستم به این قوی ای از دسترس خارج می شه
مثلا با ویندوز مجازی که نمی شه بازی کرد. تازه اول مک رو بوت کنی بعد صبر کنی تا سون یا اکس پی ران بشه کلی طول می کشه
عاقبت جوینده یابنده ست. انقدر می گردم تا یه راه مناسب پیدا کنم که بشه حداقل یه درایو دیگه ایجاد کرد

ashian2010
10-10-2011, 14:43
چرا قطعا یه سری تفاوت ها داره. مثلا در سیستم عامل مجازی کارت گرافیک عملا از دور خارج می شه و سرعت سیستم میاد پایین چون هم زمان 2 تا سیستم عامل در حال کاره
چون خیلی شلوغ می شه و کلی از ظرفیت سیستم به این قوی ای از دسترس خارج می شه
مثلا با ویندوز مجازی که نمی شه بازی کرد. تازه اول مک رو بوت کنی بعد صبر کنی تا سون یا اکس پی ران بشه کلی طول می کشه
عاقبت جوینده یابنده ست. انقدر می گردم تا یه راه مناسب پیدا کنم که بشه حداقل یه درایو دیگه ایجاد کرد

دستت درد نکنه آره حتما یه راهی پیدا کن من به احتمال زیاد 5شنیه یا شنبه724 رو می خرم می خوام قبل از نصب ویندوز مشکل تعداد پارتیشن ها حل بشه!
راستی اگه نکته خاصی واسه نصب ویندوز هست بگین! از تو خود مک شروع به نصب ویندوز کنم؟ درایورهای ویندوزم باهاشه دیگه نه؟

SaeedEminem2
10-10-2011, 15:55
دستت درد نکنه آره حتما یه راهی پیدا کن من به احتمال زیاد 5شنیه یا شنبه724 رو می خرم می خوام قبل از نصب ویندوز مشکل تعداد پارتیشن ها حل بشه!
راستی اگه نکته خاصی واسه نصب ویندوز هست بگین! از تو خود مک شروع به نصب ویندوز کنم؟ درایورهای ویندوزم باهاشه دیگه نه؟

مشکل تقریبا حل شد. تا اینجا که تست کردم مشکلی نداشته و همون جوری که باید کار کنه کار می کنه. توضیح کاملش در حوصله ی این تاپیک نمی گنجه اگه حوصله داشتم یه تاپیک در این مورد می زنم
هیچ نکته ی خاصی نداره. فقط همین بحث پارتیشن بندیش بود که فکر نمی کنم الان بتونی انجام بدی. بهتره چند روز با مک کار کنی یه کم زیر و روش دستت بیاد بعد بزنی خرابش کنی. البته بهترین کار همینه که همون اول هر بلایی دلت می خواد سرش بیاری تا حسابی بهش مسلط بشی و بعدا با خیال راحت و بی دردسر باهاش کار کنی
آره درایورهای ویندوز تو دی وی دی سیستم عامل مکه

ashian2010
10-10-2011, 16:49
مشکل تقریبا حل شد. تا اینجا که تست کردم مشکلی نداشته و همون جوری که باید کار کنه کار می کنه. توضیح کاملش در حوصله ی این تاپیک نمی گنجه اگه حوصله داشتم یه تاپیک در این مورد می زنم
هیچ نکته ی خاصی نداره. فقط همین بحث پارتیشن بندیش بود که فکر نمی کنم الان بتونی انجام بدی. بهتره چند روز با مک کار کنی یه کم زیر و روش دستت بیاد بعد بزنی خرابش کنی. البته بهترین کار همینه که همون اول هر بلایی دلت می خواد سرش بیاری تا حسابی بهش مسلط بشی و بعدا با خیال راحت و بی دردسر باهاش کار کنی
آره درایورهای ویندوز تو دی وی دی سیستم عامل مکه

دوست عزیز دیگه اینطوریام نیستم:31: من زیرو بم ویندوزو فولم فقط چون وقتم خیلی کمه و اینکه اینقدر وقت ندارم که بشینم این چیزارو تست کنم از شما دوستان کمک گرفتم.
خیلی خوشحالم که یه راهی پیدا کردین فقط کاشکی یه جورایی می گفتین که به علت کمبود وقتم منم همین کار شمارو انجام می دادم.
راستی دوست عزیز من یه بارم گفتم که من اپل رو که خریدم میرم یه جایی سمت جنوب محل کارم که به اینترنت دسترسی ندارم احتمالا یه ماهی هم اونجا باشم .امکان داره من یه شماره بزارم و شما شمارتونو به اون sms کنید که اگه مشکلی پیش اومد من از اون طریق با شما در تماس باشم؟؟ سعی میکنم تا جایی که ممکنه مزاحمتون نشم یا اینکه sms بدم!!
یه خواهش دیگه اگه لطف کنین و اون راهی رو که واسه چند پارتیشن پیدا کردین برام با توضیح کامل ایمیل کنید!
f.ashian2010@gmail.com
واقعا از کمکهاتون ممنوم از اینکه وقت میزارین و جواب میدین تشکر می کنم.

SaeedEminem2
10-10-2011, 17:41
دوست عزیز دیگه اینطوریام نیستم:31: من زیرو بم ویندوزو فولم فقط چون وقتم خیلی کمه و اینکه اینقدر وقت ندارم که بشینم این چیزارو تست کنم از شما دوستان کمک گرفتم.
خیلی خوشحالم که یه راهی پیدا کردین فقط کاشکی یه جورایی می گفتین که به علت کمبود وقتم منم همین کار شمارو انجام می دادم.
راستی دوست عزیز من یه بارم گفتم که من اپل رو که خریدم میرم یه جایی سمت جنوب محل کارم که به اینترنت دسترسی ندارم احتمالا یه ماهی هم اونجا باشم .امکان داره من یه شماره بزارم و شما شمارتونو به اون sms کنید که اگه مشکلی پیش اومد من از اون طریق با شما در تماس باشم؟؟ سعی میکنم تا جایی که ممکنه مزاحمتون نشم یا اینکه sms بدم!!
یه خواهش دیگه اگه لطف کنین و اون راهی رو که واسه چند پارتیشن پیدا کردین برام با توضیح کامل ایمیل کنید!
f.ashian2010@gmail.com
واقعا از کمکهاتون ممنوم از اینکه وقت میزارین و جواب میدین تشکر می کنم.

سعی می کنم خلاصه بگم که گیج نشی
2 تا نرم افزه که بعدا اسمشو می گم دانلود می کنی و نصب
بعد می ری تو دیسک یوتیلیتی و با خود موس حجم پارتیشنی که روش مک نصبه که تنها پارتیشنت هم هست رو کم می کنی
بعد همونطور که قبلا گفتی زیرش یه مثبت منفی داره که می شه پارتیشن رو حذف یا اضافه کرد. اونو می زنی و حجمش رو حدود 40 گیگ می ذاری و دوباره مثبت رو می زنی و ما بقی پارتیشن رو می ذاری واسه درایو سوم. به فرمت درایو اولی کاری نداری و فقط حجمش رو تا حدود 75 گیگ که مجاز خودشه کم می کنی. و فرمت 2 تا درایو بعدی رو ان تی اف اس می ذاری و اپلای می کنی همین. بعد دی وی دی ویندوز سون رو می ذاری و ری استارت می کنی و تا روشن شد دکمه ی آپشن یا همون آلت رو نگه می داری تا گزینه ها بیاد و دی وی دی ویندوز رو انتخاب می کنی و نصب ویندوز شروع می شه
چندتا نکته داره که وقت انتخاب درایو واسه نصب ویندوز فقط یه بار اون درایو 40 گیگی رو فرمت می کنی و به بقیه ی درایو هایی که می بینی هیچ کاری نداری و بعد از اون دیگه مطلقا چه از ویندوز چه از مک دست به پارتیشن هات نمی زنی. هر کاری که در این ضمینه لازم شد جز همون فرمت وقت نصب ویندوز بقیه رو فقط با مک انجام می دی و از محیط ویندوز هیچ رقمه کاری با درایو ها نداری، اعم از ری سایز کردن یا تغییر فرمت هر درایو که قطعا باعث از بین رفتن اطلاعات اون درایو در آینده می شه
اگه ویندوز 32 بیتی نصب کنی فقط 2 گیگ از رم لپ تاپت شناسایی می شه. پس واسه بهره بردن از حداکثر توان سیستم بهتره ویندوز سون 64 بیتی نصب کنی
بعد از نصب ویندوز، دی وی دی سیستم عامل مک رو می ذاری که درایورها نصب شه. تا این موقع ترک پدت راست کلیک نداره که بعد از نصب و ری استارت از تو کنسول بوت کمپ راست کلیک رو فعال می کنی
زیر لپ تاپت چیز نرم مثل تشک و پارچه نباشه که جلوی خروج هوا گرفته می شه
اگه دائما از برق استفاده می کنی ماهی یکی 2 بار باید بذاری شارژش تا آخر خالی بشه و بعد از چند ساعت استراحت دوباره بذاری شارژ بشه. تا هزار بار می تونی با این باتری شارژ کنی. پس بهتره هرجا که برق هست از برق استفاده کنی
اسم اون تا نرم افزار اینه
MacFUSE و ntfs-3g که هر دو اپن سورس و رایگانه، حجم 2تاش باهم 10 مگ می شه
فعلا چیز دیگه ای به ذهنم نمی رسه. اگه سئوال خاصی داری بگو
البته سختش نکن چون کار کردن با مک بسیار راحت و بسیار لذت بخشه