PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : .:: مشاوره و راهنمایی برای خرید لپ تاپ های اپل ::.

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20

sinaxex
22-05-2011, 22:47
من شنیدم سری جدید تا 2.8 گیگاهرتز میرسه:46:

---------- Post added at 02:18 PM ---------- Previous post was at 02:18 PM ----------

همون دیگه،چیزی که تو اولین نگاه چشم آدمو میگیره قشنگیشه
میخریم،ایشالا که راضیمون کنه:46:

هنوز که نیامده معلوم نیست از چه سی پی یو ایی استفاده میکنه اپل وقتی که اومد میشه درست فهمید فرکانس ماکسیمم اش چقدر هست

arash59b
22-05-2011, 23:01
سلام
واسه دوستانی که می خوان بیشتر با محیط مکینتاش اشنا بشن ادرس دوتا کتاب رو واسه دانلود قرار دادم .
هردوشون کتاب های کاملی هستند و به خیلی از سوال ها و مشکلات کار تو محیط مک جواب می دن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

AmiIin
22-05-2011, 23:20
دوستان سلام!

تا 2 تومن میشه یه لپتاپ اپل درست درمون با ص نمایش 15 اینچی خرید یا نه؟ اگه آره کدوم مدل؟

یه سوال دیگه : کسی میتونه یه دلیل منطقی و درست درمون بیاره که لپتاپ های اپل رو باید انتخاب کرد با توجه به کانفیگ پایین تر و قیمتای بالاتری که لپتاپاش نسبت به لپتاپای بقیه ی برندا دارن؟

SaeedEminem2
22-05-2011, 23:48
دوستان سلام!

تا 2 تومن میشه یه لپتاپ اپل درست درمون با ص نمایش 15 اینچی خرید یا نه؟ اگه آره کدوم مدل؟

یه سوال دیگه : کسی میتونه یه دلیل منطقی و درست درمون بیاره که لپتاپ های اپل رو باید انتخاب کرد با توجه به کانفیگ پایین تر و قیمتای بالاتری که لپتاپاش نسبت به لپتاپای بقیه ی برندا دارن؟

سلام
با 2200 می تونی دومین کانفیگ قوی اپلو بگیری که البته 15 اینچ ارزون تر از این وجود نداره
فکر نمی کنم قدرتش از نظر کانفیگ از بقیه پایین تر باشه
چون مثلا اگه اجراء رو تک به تک مقایسه کنی می بینی خیلی با بقیه تفاوت قیمت نداره
مثلا قالب اینا آلومینیومیه که همین 200 دلار بهش اضافه کرده
مهم ترین دلیلی که همه ی اپلی ها واسه خریدش داشتن دل بوده
یعنی خوشگلیش چشم آدمو کور می کنه
حالا باید ببینی ارزش داره این هزینه رو واسه دلت بدی یا نه

AmiIin
22-05-2011, 23:53
سلام
با 2200 می تونی دومین کانفیگ قوی اپلو بگیری که البته 15 اینچ ارزون تر از این وجود نداره
فکر نمی کنم قدرتش از نظر کانفیگ از بقیه پایین تر باشه
چون مثلا اگه اجراء رو تک به تک مقایسه کنی می بینی خیلی با بقیه تفاوت قیمت نداره
مثلا قالب اینا آلومینیومیه که همین 200 دلار بهش اضافه کرده
مهم ترین دلیلی که همه ی اپلی ها واسه خریدش داشتن دل بوده
یعنی خوشگلیش چشم آدمو کور می کنه
حالا باید ببینی ارزش داره این هزینه رو واسه دلت بدی یا نه

راسشو بخوای من یه سیستم High-End دارم و تقریبا هیچ نیاز خاصی هم به لپتاپ ندارم و بیشتر جذب سیستم عامل متفاوت اپل و جذابیت لپتاپاش شدم .
حالا این مدلی که شما میگی 2200 کدوم هست؟ راسی چرا 13 اینچی ها کانفیگ بهتری دارن؟ (cpuشون)

sinaxex
23-05-2011, 00:10
دوستان سلام!

با 2 تومان فکر نکنم بشه 15 خرید! 15 اینچی جدید مینمم 2 و 200 هست مدل 721
دلیل منطقی ؟ کسی که میخواد با سیستم عامل مک کار کنه میره کامپیوتر اپل میخره و الا کسی که بخواد با ویندوز کار کنه خوب میره سیستم دیگه ایی میخره . به نظرم اصلا منطقی وجود نداره برای کسی که الکی و بیخودی بخواد به مک کوچ کنه مگر اینکه علاقه داشته باشه و بخره والا دلیلی نیست! تنها دلیلی که یک کاربر غیر مک میتونه مک بخره علاقه اش هست و بس. لب تاپ های جدید اپل هم انچنان کانفیگ پایین ندارند درسته نسبت به قیمت دیگر مدل های هم قیمت اشون ممکنه پایین تر باشه اما خوب دلیل اش فقط و فقط گران بودن محصولات اپل هست نه چیز دیگر.( که خوب میتونه دلیل اش از جنس مواد به کار رفته و طراحی و.... غیره که همه منحصر به خودش هست نام برد)

---------- Post added at 01:10 AM ---------- Previous post was at 01:08 AM ----------

راسشو بخوای من یه سیستم High-End دارم و تقریبا هیچ نیاز خاصی هم به لپتاپ ندارم و بیشتر جذب سیستم عامل متفاوت اپل و جذابیت لپتاپاش شدم .
حالا این مدلی که شما میگی 2200 کدوم هست؟ راسی چرا 13 اینچی ها کانفیگ بهتری دارن؟ (cpuشون)
گفتم خدمت اتون مدل 721 هست
خوب من هم تو منزل یک سیستم بسیار قوی دارم مبتنی بر ویندوز که حالا حالا ها جواب گویم هست اما خوب مثلا دلیل بنده برای گرفتم لب تاپ اپل کارم بوده و همین طور به لب تاپ برای محیط بیرون از منزل خیلی نیاز دارم
سر ی13 اینچ از نظر کانفیگ از سری 15 اینچ پایین تر هست گول فرکانس بالاتر اش رو نخورید!

AmiIin
23-05-2011, 00:14
با 2 تومان فکر نکنم بشه 15 خرید! 15 اینچی جدید مینمم 2 و 200 هست مدل 721
دلیل منطقی ؟ کسی که میخواد با سیستم عامل مک کار کنه میره کامپیوتر اپل میخره و الا کسی که بخواد با ویندوز کار کنه خوب میره سیستم دیگه ایی میخره . به نظرم اصلا منطقی وجود نداره برای کسی که الکی و بیخودی بخواد به مک کوچ کنه مگر اینکه علاقه داشته باشه و بخره والا دلیلی نیست! تنها دلیلی که یک کاربر غیر مک میتونه مک بخره علاقه اش هست و بس. لب تاپ های جدید اپل هم انچنان کانفیگ پایین ندارند درسته نسبت به قیمت دیگر مدل های هم قیمت اشون ممکنه پایین تر باشه اما خوب دلیل اش فقط و فقط گران بودن محصولات اپل هست نه چیز دیگر.( که خوب میتونه دلیل اش از جنس مواد به کار رفته و طراحی و.... غیره که همه منحصر به خودش هست نام برد)

---------- Post added at 01:10 AM ---------- Previous post was at 01:08 AM ----------

گفتم خدمت اتون مدل 721 هست
خوب من هم تو منزل یک سیستم بسیار قوی دارم مبتنی بر ویندوز که حالا حالا ها جواب گویم هست اما خوب مثلا دلیل بنده برای گرفتم لب تاپ اپل کارم بوده و همین طور به لب تاپ برای محیط بیرون از منزل خیلی نیاز دارم
سر ی13 اینچ از نظر کانفیگ از سری 15 اینچ پایین تر هست گول فرکانس بالاتر اش رو نخورید!

آهان!
ممنون از پاسخ منطقی و بدور از تعصبتون ...... .

این حرفتون شاخمو دراورد! یعنی نباید به مشخصاتی که خود اپل داد اطمینان کرد؟!

حالا در کل شما همین مدل به عنوان مدل نهایی پیشنهاد میکنید یا نه؟ مشخصاتش چطوره نسبت به مدلای دیگه؟ سری جدید مک بوک پروها تا چند وقت دیگه که نمیاد احیانا؟
(اگه آخرین ورژن مک اپل رو هم معرفی کنید که من رو سیستمم نصبش کنم و با محیط و حالو هواش اشنا بشم هم ممنون میشم خیلی ...... .)

SaeedEminem2
23-05-2011, 00:29
تو سری 13 اینچ هسته ی سی پی یو کم تره و کور آی فایوه
سری 15 8 هسته ایه که خواستی یه عکس از تسک منیجر لپ تاپم می گیرم تا ببینی
بعد از اون قابلیت بوست یا افزایش از 2.2 تا 3 گیگا هرتزو داره
پس به هیچ وجه 13 از 15 قوی تر نیست
تازه جدا از سی پی یو تو سری 15 اینچ از هارد بالاتر و کارت گرافیک خیلی قوی تری استفاده شده
تو مدل های 2010 گفته می شد که 13 یه دونه فن داره و 15 دوتا که خب همینم خیلی مهمه
یا مثلا یه سری از ورودی خرجی ها تو 13 حذف شده
اگه واسه بازی می خوای باید مدل 723 که 2 میلیون و 600 تومانه رو بگیری وگرنه همون 721 کافیه
این مدل هنوز 3 ماه نشده که اومده و به این زودی ها سری 2012 نمیاد

AmiIin
23-05-2011, 00:38
تازه جدا از سی پی یو تو سری 15 اینچ از هارد بالاتر و کارت گرافیک خیلی قوی تری استفاده شده
تو مدل های 2010 گفته می شد که 13 یه دونه فن داره و 15 دوتا که خب همینم خیلی مهمه
اگه واسه بازی می خوای باید مدل 723 که 2 میلیون و 600 تومانه رو بگیری وگرنه همون 721 کافیه

آهان! خیلی ممنون از توضیحاتت. روشن شدم ...... .

واسه بازی که نمیخوام اما مثلا این مدل 723 کارت گرافیکش میتونه Crysis 2 رو با تنظیمات متوسط نسبتا روون اجرا کنه؟ اصلا نسخه ی مخصوص مک بازیها رو از کجا میشه گیر اورد؟!
VGA مدل 721 در چه حده؟

بعد اینا افت قیمتشونو کردن؟ احتمالش نیست تا یکی دو ماهه دیگه ارزونتر بشن؟

SaeedEminem2
23-05-2011, 00:53
یه چیز می گم تا بهتر اپلو بشناسی
گفته می شه اپل حداکثر کارایی رو تو مک داره چون با سخت افزارش مچه و تو ویندوز کمی از قدرتش پرت می شه
بازی از Gta Eflc سنگین تر نداریم
با ویندوز اون بازی رو در حداکثر تنظیمات مثل بلبرینگ نرم و روون اجرا می کرد
مشخصات کامل تمام مدل ها تو سایت اپل هست
قیمت به این زودی ها پایین نمیاد چون الان قیمت اصلی بین 2800 تا 2900 ه و این 2600 با گشتن و آشنایی قبلی بدست اومده
با شروع تابستون و افزایش دلار قیمت بالا تر هم می ره
6 ماه دیگه می تونی کف قیمتش یعنی 2550 رو بگیری
اما الان تکون نمی خوره و تا آخرشم از 2550 پایین تر نمیاد

AmiIin
23-05-2011, 01:01
یه چیز می گم تا بهتر اپلو بشناسی
گفته می شه اپل حداکثر کارایی رو تو مک داره چون با سخت افزارش مچه و تو ویندوز کمی از قدرتش پرت می شه
بازی از Gta Eflc سنگین تر نداریم
با ویندوز اون بازی رو در حداکثر تنظیمات مثل بلبرینگ نرم و روون اجرا می کرد
مشخصات کامل تمام مدل ها تو سایت اپل هست
قیمت به این زودی ها پایین نمیاد چون الان قیمت اصلی بین 2800 تا 2900 ه و این 2600 با گشتن و آشنایی قبلی بدست اومده
با شروع تابستون و افزایش دلار قیمت بالا تر هم می ره
6 ماه دیگه می تونی کف قیمتش یعنی 2550 رو بگیری
اما الان تکون نمی خوره و تا آخرشم از 2550 پایین تر نمیاد

آهان!
یک دنیا ممنون بابت راهنمایی ها و وقتی که گذاشتی.

فقط چنتا سوال دیگه: شما الان خودت کدوم مدلو داری؟ کدوم مدلو پیشنهاد میکنی و آیا جای خاصی واسه خرید پیشنهادمیکنی؟

SaeedEminem2
23-05-2011, 01:19
خواهش کاری نکردم
من 723 دارم که 3 روزه خریدمش
پیشنهاد من تو هر چیزی به هر کسی اینه که اگه از نظر مالی مشکلی نداری بهترین مدلشو بخر
حتی می گم اگه پولت کمه صبر کن تا بقیه اش جور بشه که بری بهترینشو بگیری
یعنی از خودم هرکی پرسید ماسه چه کاری می خوای می گفتم واسه همه ی کارا می خوام و نمی خوام تو چیزی کم بیاره
حالا شما هم اگه می تونی 2600 جور کنی من می گم 723 بگیر
فردا یه جایی بیرون از خونه کاری پیش میاد بعد می بینی سیستمت جواب نمی ده
اگه تصمیم خریدت قطعی شد شماره ی 2 جا دارم که یکیشون 721 رو 2200 و اون یکی 723 رو 2600 می ده
تا الان بچه های همین تاپیک 4 تا لپ تاپ از اون 2 جا خریدن که احتمالا به 6 نفر هم می رسه
خواستی شماره هاشونو پیام خصوصی می کنم تماس بگیر
البته پشت تلفن خوب جواب نمی دن و بهتره اگه تهرانی حضوری بری
البته اگه تهران هم نیستی هردوشون هم سفارش به شهرستان دارن هم امتحان پس داده اند
خود من اولش اعتماد نداشتم خودش گشت از همکاراش تو مشهدو پیدا کرد بعد شماره و آدرس اونو داد من رفتم گرفتم

SaeedEminem2
23-05-2011, 01:49
امروز رفتم که یه تبدیل واسه شارژر بگیرم که بعد از کلی گشتن یه چیز جالب پیدا کردم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سمت چپی دوشاخه ی اصلیشه، سمت راستی رو خودم پیدا کردم
اینم کیفیه که اشانتیون گرفتم و زیریه جعبه ای بود که گفتم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sinaxex
23-05-2011, 02:27
آهان!
ممنون از پاسخ منطقی و بدور از تعصبتون ...... .

این حرفتون شاخمو دراورد! یعنی نباید به مشخصاتی که خود اپل داد اطمینان کرد؟!

حالا در کل شما همین مدل به عنوان مدل نهایی پیشنهاد میکنید یا نه؟ مشخصاتش چطوره نسبت به مدلای دیگه؟ سری جدید مک بوک پروها تا چند وقت دیگه که نمیاد احیانا؟
(اگه آخرین ورژن مک اپل رو هم معرفی کنید که من رو سیستمم نصبش کنم و با محیط و حالو هواش اشنا بشم هم ممنون میشم خیلی ...... .)
خواهش میکنم وظیفه هست. حرف وقتی به سمت تعصب پیش میره از دایره عقل و ادراک خارج میشه و به صورت کور کورانه زده میشه حال هزاری هم گفته بشه مک خوبه و بده. کسی که فن بوی چیزی هست از من به شما نصیحت حرف اش رو گوشی ندید! چه تو برند اپل تو هر برند دیگری. فن بودی بودن برندی باعث میشه ادم پیشرفت نکنه چون همین پس فردا دل یا سونی بیاد از اپل مدل بهتر بده من خودم اولین نفری هستم که میرم اون رو میخرم اما در حال حاظر میبینم بعد از چند سال کار با مک خیلی باهاش راحت ام و واقعا محیط نرمی داره تاحال باهاش به جز چند بار به مشکلی نخوردم خوب فعلا در همین محیط میمونم تا اینده خدا رو چه دیدید لینوکس تمام سیستم عامل ها رو تسخیر کرد.
اما در مورد کانفیک گفتم خدمت اتون گول فرکانس پردازنده ارو نخورید چون ملاک نیست! همان طور که سعید عزیز گفت سری 15 اینچی از سی پی یو QuadCore سری Corei7 استفاده میکنند اما سری 13 اینچ DualCore سری Corei7. ضمنا در 13 اینچ گرافیک فقط اینتل اچ دی 3000 هست که در سری 15 اینچ علاوه بر همین اینتل اچ دی 3000 از گرافیک های سری 6xxx ای تی ای هم استفاده شده .

آهان! خیلی ممنون از توضیحاتت. روشن شدم ...... .

واسه بازی که نمیخوام اما مثلا این مدل 723 کارت گرافیکش میتونه Crysis 2 رو با تنظیمات متوسط نسبتا روون اجرا کنه؟ اصلا نسخه ی مخصوص مک بازیها رو از کجا میشه گیر اورد؟!
VGA مدل 721 در چه حده؟

بعد اینا افت قیمتشونو کردن؟ احتمالش نیست تا یکی دو ماهه دیگه ارزونتر بشن؟

723 میتونه کریسیس رو اکسترمه تا 35 فریم راحت رندر کنه

تا کریسمس سال 2012 منتظر محصولات جدید مک بوک پرو نباشید چون اون موقع عرضه میشه

خواهش کاری نکردم
من 723 دارم که 3 روزه خریدمش
پیشنهاد من تو هر چیزی به هر کسی اینه که اگه از نظر مالی مشکلی نداری بهترین مدلشو بخر
حتی می گم اگه پولت کمه صبر کن تا بقیه اش جور بشه که بری بهترینشو بگیری
یعنی از خودم هرکی پرسید ماسه چه کاری می خوای می گفتم واسه همه ی کارا می خوام و نمی خوام تو چیزی کم بیاره
حالا شما هم اگه می تونی 2600 جور کنی من می گم 723 بگیر
فردا یه جایی بیرون از خونه کاری پیش میاد بعد می بینی سیستمت جواب نمی ده
اگه تصمیم خریدت قطعی شد شماره ی 2 جا دارم که یکیشون 721 رو 2200 و اون یکی 723 رو 2600 می ده
تا الان بچه های همین تاپیک 4 تا لپ تاپ از اون 2 جا خریدن که احتمالا به 6 نفر هم می رسه
خواستی شماره هاشونو پیام خصوصی می کنم تماس بگیر
البته پشت تلفن خوب جواب نمی دن و بهتره اگه تهرانی حضوری بری
البته اگه تهران هم نیستی هردوشون هم سفارش به شهرستان دارن هم امتحان پس داده اند
خود من اولش اعتماد نداشتم خودش گشت از همکاراش تو مشهدو پیدا کرد بعد شماره و آدرس اونو داد من رفتم گرفتم

سعید جان من هم با 721 کار کردم و هم با 723. به واقع میگم همون 721 هم تو هیچ کاری کم نمیاره! شما بگید با گرافیک ترین بازی(حال خرید لب تاپ با بازی کردن از دید من مغایرت داره) رو گید رو همون 721 اجرا کردیم شاید تو چند سال اینده فرق اشون معلوم بشه اما واقعا محسوس نیست تاکید میکنم فرق 721 و 723 محسوس نیست!

امروز رفتم که یه تبدیل واسه شارژر بگیرم که بعد از کلی گشتن یه چیز جالب پیدا کردم

[/URL]

[URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

راستی سعید جان امروز پایتخت بودم با یکی از دوستان
دوست ام برای مک پرو اش یک کول پد خنک کننده گرفت. کول پد به صورت ای بود که فن و .. ندارد به این صورت هست که از یخ خشک در اش استفاده شده که باید 45 دقیقه بزارید داخل یخچال و 5 الی 6 ساعت جواب کار اتون رو میده تست هم کردیم واقعا به صورت وحشتناکی گرمایی که مثلا بازی مک بوک ایجاد میکنه و برطرف و خنثی میکنه اصلا وقتی دست زدم به پشت مک بوک بعد از یک دقیقه ایی که زیر اش گذاشتیم بعد از تست(کلی داغ کردیک مک بوک رو :دی گفتیم الاناس که بترکه) کاملا خنک بود!!!!
راستی قیمت اش هم زیاد نبود 18 هزار تومان ناقابل

SaeedEminem2
23-05-2011, 03:17
اتفاقا منم امروز یه کول پدی واسه اپل دیدم که اینم فن و هیچی نداشت و قیمتشم 120 تومان ناقابل بود
ولی هرجا رفتم گفتن اپل نیاز به هیچی نداره و همون بدنه اش بهترین کول پدشه
ولی این چیزی که گفتی خیلی جالب بود
قیمتشم خیلی خوب بوده
اگه شماره ی اونجارو لطف کنی ممنون می شم سینا جان
راستی هرچی گشتم هیچ کیف مناسب و باحالی ندیدم
اکثرا اندازه ی ساک مسافرتی خانواده بزرگ بودن و مک بوک حتما توشون لق و لوق می خوره
تا بگی لپ تاپت اپله قیمت هارو کلی می برن بالا
بهانشون اینه که اون همه پول به لپ تاپ دادی حالا 100 تومان واسه یه کیف چیزی نیست

sinaxex
23-05-2011, 04:07
اتفاقا منم امروز یه کول پدی واسه اپل دیدم که اینم فن و هیچی نداشت و قیمتشم 120 تومان ناقابل بود
ولی هرجا رفتم گفتن اپل نیاز به هیچی نداره و همون بدنه اش بهترین کول پدشه
ولی این چیزی که گفتی خیلی جالب بود
قیمتشم خیلی خوب بوده
اگه شماره ی اونجارو لطف کنی ممنون می شم سینا جان
راستی هرچی گشتم هیچ کیف مناسب و باحالی ندیدم
اکثرا اندازه ی ساک مسافرتی خانواده بزرگ بودن و مک بوک حتما توشون لق و لوق می خوره
تا بگی لپ تاپت اپله قیمت هارو کلی می برن بالا
بهانشون اینه که اون همه پول به لپ تاپ دادی حالا 100 تومان واسه یه کیف چیزی نیست
والا شماره اش رو ندارم طبقه دوم پایتخت بود
نقش هم داره فقط 32 میده به جای 18 تومان:31:
در مورد کیف والا من یک کیف نازک برند سامسونات دارم (البته خوب ارزان نبود گران هم نبود 90 دادم پاش چند وقتی هم هست دارم)که فقط لب تاپ و شارژ و اینا توش جا میشه خواستی عکس هم میزام برات این رو میزارم داخل کیف خودم. زیاد دنبال کیف های گران و ... نرو چون هر چه کیف لب تاپ گران تر باشه و زرق و برق اش بیشتر باشه خدای نکرده امکان سرقت اش بیشتره طرف میگه حتما توش لب تاپ گرانی هست که این رو گذاشته توش کما براینکه هست اما خوب یک چیز ساده که خوب یک ذره استحکام شربه رو داشته باشه حالا هر چی باشه مهم نیست فقط 15 اینچی باشه زیاد مهم نیست چه برندی و چه مدلی.
اگر اونجا میشوند برای اپل میخوای گران میدند نگو برای اپل میخوام هر کیفی که 15 اینچی باشه مطمئن باش کارت رو راه میندازه

arash59b
23-05-2011, 06:13
دوست ام برای مک پرو اش یک کول پد خنک کننده گرفت. کول پد به صورت ای بود که فن و .. ندارد به این صورت هست که از یخ خشک در اش استفاده شده که باید 45 دقیقه بزارید داخل یخچال و 5 الی 6 ساعت جواب کار اتون رو میده تست هم کردیم واقعا به صورت وحشتناکی گرمایی که مثلا بازی مک بوک ایجاد میکنه و برطرف و خنثی میکنه اصلا وقتی دست زدم به پشت مک بوک بعد از یک دقیقه ایی که زیر اش گذاشتیم بعد از تست(کلی داغ کردیک مک بوک رو :دی گفتیم الاناس که بترکه) کاملا خنک بود!!!!
سلام
وزنش چقدر بود؟
وقتی از یخچال درش میاری بلافاصله باید استفاده کنی؟ (سرماش رو به مرور از دست میده؟) یا تا وقتی که زیر اپل نذاشتی و استفاده نکردی سرماشو نگه میداره؟
اگه مدل برقیش هم باشه که عالیه.

از اپل فروشی خریدی یا مغازه خاصی؟
قیمتش ؟
وقتی میزنی به پریز جرقه نمیزنه؟

اگه کسی یه همیچین چیزی دید یه ندایی به ما هم بده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arash59b
23-05-2011, 06:23
یه سوال؟
چرا کابل ها وشارژرهای اپل اون قسمت مغناطیسی برجسته رو که رو کابل شارژرهای لپتاپ های دیگه وجود داره و امواج مغناطیسی رو جذب می کنه (تا به لپ تاپ و باتری اسیب نرسه ) نداره؟

sinaxex
23-05-2011, 07:46
سلام
وزنش چقدر بود؟
وقتی از یخچال درش میاری بلافاصله باید استفاده کنی؟ (سرماش رو به مرور از دست میده؟) یا تا وقتی که زیر اپل نذاشتی و استفاده نکردی سرماشو نگه میداره؟
اگه مدل برقیش هم باشه که عالیه.

سینا از اپل فروشی خریدی یا مغازه خاصی؟
قیمتش ؟
وقتی میزنی به پریز جرقه نمیزنه؟

اگه کسی یه همیچین چیزی دید یه ندایی به ما هم بده

وزن اش زیاد نبود . نه وقتی از بخچال در میاری تا ۴ الی ۶ ساعت بعد اش سرما رو تو خودش نگه میداری چه روش لب تاپ بزاری چه نزاری یخ خشک هست به همین خاطر هست .
نه مدل ایی ندیدم تو بازار که این مدلی باشه و به یو اس بی وصل بشه و منبع تغییه داشته باشه.! اما قطعا هست این مدل تو سایت های خارجی دیدم
نه مغازه اپل فروش نبود! لب تاپ های دیگه میفروخت که این مدل رو به عنوان اکسسوری داشت بعد که خریدم رفتیم یک سر نقش دیدم اونجا هم داره پرسیدم گفت ۳۲ تومان!!!! تازه همین امروز هم اوردند!!! و جایی هم ندیدند(به گفته نقش) در حالی که چند ماهی هست وارد بازار شده این نوع کول پد
[QUOTE=arash59b;6119121]یه سوال؟
چرا کابل ها وشارژرهای اپل اون قسمت مغناطیسی برجسته رو که رو کابل شارژرهای لپتاپ های دیگه وجود داره و امواج مغناطیسی رو جذب می کنه (تا به لپ تاپ و باتری اسیب نرسه ) نداره؟

arash59b
23-05-2011, 07:49
من فعلا یه موس معمولی واسش گرفتم که تو محیط مک هم خیلی خوب جواب میده + به کاور که وقتی تو خونه هم جابه جاش می کنم خدای نکرده خط روش نیافته + یه کاور کیبرد واسه جولوگیری از نفوذ گردوخاک (که تو اهواز هم زیاده) (همشون هم شدن 18 تومن (البته به فیمت همکار))
از کیف لپتاپ قدیمیم(که خدا بیامورزتش) هم استفاده می کنم که از خوش شانسی من کاملا اندازشه

اینم یه عکس واسه سرگرمی از تفاوت نسل های دو لپتاپ امریکایی (Apple 2011 Vs Compaq 2003 )
به نظر من که اون طراحی 9 سال پیش هنوز هم نه فقط در برابر اپل بلکه لپ تاپای دیگه زیباتر و فشن تره.

sinaxex
23-05-2011, 07:55
یه سوال؟

خوب شارژ اش نوسان گیر داره نگران نباشید

arash59b
23-05-2011, 08:28

اره عکش و دیدم (پایین اپش کردم ،قیمتش هم 28 $ بود). با توجه به ظاهرش (اگه همین باشه) و اینکه در صورت استفاده کردن یا نکردن سرماش رو از دست میده بکار من نمیاد اونم تو هوای گرم اینجا که 6 ساعت بازدهیش میشه نیم ساعت اگه مدل برقیش هم بود یا جوری که سرما رو تا موقع استفاده نگه داره بهتر بود.

اگه کسی تو تهران یه همچین چیزی پیدا کرد یا می تونه از اونور آب بیاره لطفا حتما منو خبر کنه!

ravani_13
23-05-2011, 15:26
سلام

به نظر من اگه کسی میخواد رو به مکینتاش بیاره خیلی کار خوبی میکنه که سراغ مک بوک پرو ها بیاد ( حالا اگه کنارش واسه بعضی اوقات یه ویندوز بریزه و هر چند وقت یکبار بعضی فعالیت ها رو در محیط ویندوز انجام بده مشکلی نیست )

ولی اگه خریدار سریعا ویندوز نصب بکنه و ۹۰ ـ ۸۰ درصد وقت و کارهاشو بخواد توی محیط ویندوز انجام بده ، خرید مک بوک پرو کار بسیار اشتباه و نادرستی هست

و به این معنی هست که بیشتر بخاطر حواشی این مبلغ بیشتر رو متحمل شده ( مثل شهرت و کلاسه نام این برند - بدنه ی الومینیومی و ... ) و نه کاربری بهتر

این یه توصیه برادرانه بود

Shahin_SOURNA
23-05-2011, 16:17

سعید جان اینا رو من برای آیپاد و آیفون دیدم، چند گرفتی این تبدیل رو؟

SaeedEminem2
23-05-2011, 16:41
شاهین جان 15 تومان
جرقه و قطع وصلم نداره خیلی سفت و محکم وصل می شه
پیشنهاد می کنم بقیه هم بگیرن حتما

arash59b
23-05-2011, 17:29
شاهین جان 15 تومان
جرقه و قطع وصلم نداره خیلی سفت و محکم وصل می شه
پیشنهاد می کنم بقیه هم بگیرن حتما
مال شرکت اپل هست؟
مدل سه راهیش رو هم داشت؟

من تا حالا سه مدل تبدیل گرفتم دو تا شون جرقه میزد ولی سومی رو از یه جای معتبر گرفتم که روش محافظ هم هست و در صورت نوسان برق، برق رو قطع می کنه. اما سه شاخشو میخوام

SaeedEminem2
23-05-2011, 18:22
دقیقا مخصوص شارژر اپل ساخته شده
ببین جرقه زدن بیشتر به این دلیله که وقت پلاگ کردن دو شاخه یکی از دو تا پایه زود تر به برق برسه و به محض برخورد دومی جرقه زده می شه
اگه بدون لرزش دست هردو پایه به صورت هم زمان وارد پریز بشه این اتفاق نمیوفته
تازه بهترین کار اینه که اول شارژر رو به برق بزنیم بعد به لپ تاپ وصلش کنیم و بعدم روشن کنیم

mjos69
24-05-2011, 17:27
بچه ها شما وقتی از لپتاپتون استفاده نمیکنید آداپتورش رو هم از برق جدا میکنید؟ من ۱جا خوندم که واسه سلامتیه آداپتور بهتره همیشه به برق باشه اما واسه سلامتیه خود لپتاپ بهتره وقتی خاموشه شارژرشو ازش جدا کنیم. نظرتون چیه؟
..........................
بعد جای این شارژر آهن ربایی جالب شماها روی بدنه لپ تاپ نیوفتاده مثل من؟ ازبس که وصل کردمو بیرون کشیدمش جاش مونده. با اینکه اصلا تو دید نیستا اما رو اعصابمه 

SaeedEminem2
24-05-2011, 22:51
با هزار زور و زحمت هاردارو به 5 قسمت تبدیل کردم
ولی یه بار ویندوز به هارد گیر می ده یه بار مک
هر کدومو درست می کنی اون یکی قاط می زنه
اینو نصب می کنه اون یکی از کار میوفته
فکر کنم آخرش مجبور می شم کلا مکو بیخیال شم و فقط ویندوز نصب کنم
خیلی اذیت می کنه

Microsoft24
24-05-2011, 23:16
بچه ها شما وقتی از لپتاپتون استفاده نمیکنید آداپتورش رو هم از برق جدا میکنید؟ من ۱جا خوندم که واسه سلامتیه آداپتور بهتره همیشه به برق باشه اما واسه سلامتیه خود لپتاپ بهتره وقتی خاموشه شارژرشو ازش جدا کنیم. نظرتون چیه؟
..........................
بعد جای این شارژر آهن ربایی جالب شماها روی بدنه لپ تاپ نیوفتاده مثل من؟ ازبس که وصل کردمو بیرون کشیدمش جاش مونده. با اینکه اصلا تو دید نیستا اما رو اعصابمه 

باتری شما لیتیوم پلیمر هست ،

و باید همیشه تو برق باشه ! :18:

توجه کنید ، که عمر باتری نیز ۱۰۰۰ سایکل هست ! (یعنی ۱۰۰۰ بار میتونی پر و خالیش کنی !)

درباره ی شارژر ، هم خیر ،

خط نمیندازه ،

فک کنم ، شما یه خورده حساس شدین !

موفق باشین ،

امید

s-a-l-i-m
25-05-2011, 09:21
لپتاپ بهتره وقتی خاموشه شارژرشو ازش جدا کنیم. نظرتون چیه؟

باتری شما لیتیوم پلیمر هست ،

و باید همیشه تو برق باشه ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یعنی حتی وقتی خاموش هم هست تو شارژ باشه ؟؟

arash59b
25-05-2011, 13:14
با هزار زور و زحمت هاردارو به 5 قسمت تبدیل کردم
ولی یه بار ویندوز به هارد گیر می ده یه بار مک
هر کدومو درست می کنی اون یکی قاط می زنه
اینو نصب می کنه اون یکی از کار میوفته
فکر کنم آخرش مجبور می شم کلا مکو بیخیال شم و فقط ویندوز نصب کنم
خیلی اذیت می کنه
سلام

arash59b
25-05-2011, 13:52
فقط شب موقع خواب اداپتور رو از برق بکشید (در طول روز بزارید اداپتور به برق باشه)
باتری وقتی شارژ شد، لپتاپ دیگه فقط از برق استفاده می کنه مثل لپتاپ های قدیمی نیست که باتریش و برق و لپتاپ بصورت سری به هم وصل باشند.
در ضمن با توجه به توصیه شرکت اپل یادتون باشه هر ماه یک یا دو بار باتری رو کالیبره کنید.

SaeedEminem2
26-05-2011, 11:10
بلاخره موفق شدم پارتیشن بندیش کنم
بعد از نصب 20 بار 7 و 3 بار مک فهمیدم چطور نصب کنم که رو هم اثر نذارن
اگه کسی راهنمایی خواست بگه

Microsoft24
26-05-2011, 14:32
درباره ی پارتیشن بندی ،

باید خدمتتون عرض کنم ، بارها و بارها ، گفته شده این کار رو نکنید !

اما ، بهترین روش ، برای اینکا ر اینه :

نصب مک ،

نصب ویندوز با بوت کمپ ،

اضافه کردن پارتیشن ها با Disk Utillity مک ،

فرمت کردن ،

دوستان دیگه ، توجه کنید ، که در صورت پارتیشن بندی ، بعضی جا ها ، مثل وقتی که می خواین ویندوزتون رو عوض کنید ، به مشکل بر می خورین ،

چون ، دیگه بوت کمپی در کار نیست ،

و باید دستی این کار رو انجام بدین ،

با تشکر ،

امید

SaeedEminem2
26-05-2011, 22:26
حالا که من پارتیشن بندی کردم و الانم درسته
حتی بعدش تست کردم هم مک نصب می شد هم ویندوز
نصب دستی ویندوز خیلی راحت تره
بوت کمپ خودش کلی اذیت می کرد
نمی شه 750 گیگ هاردو یک یا دو پارتیشنه کرد
هر بار بخوای یه سیستم عاملو نصب کنی کل اطلاعات هارد از بین می رفت
الان تا خالیه باید باهاش ور رفت و خم و چمشو یاد گرفت که بعدا دیگه مشکل پیش نیاد
به هر حال تو دنیای کامپیوتر نشد و نمی شه معنایی نداره
هرچند تو همه چی همین طوره و خواستن توانستنه!
البته با خود ویندوز پارتیشن بندی کردم بهتر از دیسک یوتیلیتی مک بود

mjos69
27-05-2011, 00:45

خیلی باحال اومدی تیکه رو. حالا که ما کردیمو شد :27:

SaeedEminem2
27-05-2011, 04:41
یه نکته واسه اونایی که می خوان مک بوک بخرن و سر داغ شدنش مشکل دارن
امشب چند ساعت با خود مک کار کردم دماش از 30 درجه بالا تر نرفت
خیلی جالب بود که با اینکه تمام مدت رو پام بود اصلا داغ نشد
ولی وقتی با سون کار می کنم فوری از همون اولش داغ می شه
واقعا درک کردم که می گن هم سیستم عامل سبکیه هم با خود سخت افزارش مچه کاملا درسته

mjos69
27-05-2011, 12:11
یه نکته واسه اونایی که می خوان مک بوک بخرن و سر داغ شدنش مشکل دارن
امشب چند ساعت با خود مک کار کردم دماش از 30 درجه بالا تر نرفت
خیلی جالب بود که با اینکه تمام مدت رو پام بود اصلا داغ نشد
ولی وقتی با سون کار می کنم فوری از همون اولش داغ می شه
واقعا درک کردم که می گن هم سیستم عامل سبکیه هم با خود سخت افزارش مچه کاملا درسته
اوه اوه حالا مک که خوبه اگه سونی سری اف رو کسی دیده باشه آدم میتونه به عنوان سشوار هم ازش استفاده کنه :31: ولی خدایش تو محیط مک من داغ شدن احساس نمیکنم . بچه ها یه سوال این ویندوزی که با بوت کمپ میریزیم رو عملکرد مک اصلا تاثیری نمیذاره؟ یکی به من گفت کند میکنه مک رو. نمیدونم چرا خوره افتاده به جونم که ویندوز رو ‍پاک کنم

Microsoft24
27-05-2011, 21:32

یک روزی می فهمی ، که اشتباه کردی ! :27:

اوه اوه حالا مک که خوبه اگه سونی سری اف رو کسی دیده باشه آدم میتونه به عنوان سشوار هم ازش استفاده کنه :31: ولی خدایش تو محیط مک من داغ شدن احساس نمیکنم . بچه ها یه سوال این ویندوزی که با بوت کمپ میریزیم رو عملکرد مک اصلا تاثیری نمیذاره؟ یکی به من گفت کند میکنه مک رو. نمیدونم چرا خوره افتاده به جونم که ویندوز رو ‍پاک کنم

اتفاقا ، در کنفرانس معرفی محصولات سونی ،

داشتن از یک سری جدید رو تست می گرفتن ، که وسط تست ، که یکهو ، مجری برنامه شلوارش آتیش گرفت ! :31: (لپ تاپ رو پاهای طرف بود)

بنده خدا مثل اسب می دوید ! :11:

تو یوتیوب ویدیوش هست !

با تشکر .

امید

mohsen_z94
28-05-2011, 15:58
سلام دوستان. منم دیدم خبری از گروه نشد خریدم
با گارانتی شاب mc723 خریدم 2.700 . کل پولو یک عدد چک 2 ماهه دادم:31:
واقعا عالیه

redboy444
28-05-2011, 18:21
سلام دوستان. منم دیدم خبری از گروه نشد خریدم
با گارانتی شاب mc723 خریدم 2.700 . کل پولو یک عدد چک 2 ماهه دادم:31:
واقعا عالیه
مبارکت باشه داش:11:
میشه گفت از همه ارزونتر گرفتی!:46:
حدودا 2538 تومن میوفته!:27:

iMamad1
28-05-2011, 21:38
در ضمن با توجه به توصیه شرکت اپل یادتون باشه هر ماه یک یا دو بار باتری رو کالیبره کنید.

ببخشید کالیبره یعنی چی ؟
میشه توضیح بدید
ممنون

arash59b
28-05-2011, 22:07
ببخشید کالیبره یعنی چی ؟
میشه توضیح بدید
ممنون
این کار برای باطریهای لیتیم پلیمر هست. این کار برای یک یا حداکثر دو بار در ماه کافیه.ب

۱-لپتابو به برق بزنید تا ۱۰۰ فول بشه.بعدش بدون قطع کردن برق بذارید که ۲ ساعت یا بیشتر به این صورت‌ باقی‌ بمونه و بعد از برق جدا کنید.

۲-با لپتابتون شروع به کار کنید (با باتری) تا باتریتون خالی‌ خالی‌ بشه.و لپتاپ خودش خاموش بشه.

۳-حدود ۵ سات یا بیشتر با لپ تابتون کاری نداشته باشید و روشنش نکنید. بعد از اون لپتابو فول شارژ کنید و استفاده کنید.

Mahdi.M
29-05-2011, 03:56
سلام... من قضیه این شارژر و باتری و درست متوجه نشدم!! اکثرا من هم تو محیط کار و هم تو خونه به برق دسترسی دارم، توصیه می شه که همیشه باتری متصل به برق باشه؟ آداپتور چه طور؟ یعنی وقتی از شارژر استفاده نمی شه اگه آداپتور به برق متصل باشه مشکلی در آداپتور ایجاد می کنه در طولانی مدت؟ یکی هم اینکه جایی خوندم گرمایی که شارژر در هنگام شارژ ایجاد می کنه اگه دائم متصل باشه به لب تاپ در طولانی مدت از عمر باتری کم می کنه!!

arash59b
29-05-2011, 06:35
سلام... من قضیه این شارژر و باتری و درست متوجه نشدم!! اکثرا من هم تو محیط کار و هم تو خونه به برق دسترسی دارم، توصیه می شه که همیشه باتری متصل به برق باشه؟ آداپتور چه طور؟ یعنی وقتی از شارژر استفاده نمی شه اگه آداپتور به برق متصل باشه مشکلی در آداپتور ایجاد می کنه در طولانی مدت؟ یکی هم اینکه جایی خوندم گرمایی که شارژر در هنگام شارژ ایجاد می کنه اگه دائم متصل باشه به لب تاپ در طولانی مدت از عمر باتری کم می کنه!!
نکته اول اینکه این آموزش برای باتری های لیتیم پلیمر است.
نکته دوم: هر جا که برق بود و تا هر وقت که لپتاپ روشن است از برق استفاده کن.
اگر گرمای اداپتور معقول باشد (نه خیلی زیاد) مشکلی نیست
نکته سوم: آداپتور رو صبح بزن به برق و شب از برق جدا کن حتی اگه سر دیگش به باتری لپت تاپ وصل نباشه چون قطع و وصل زیاد اداپتور به مرور از عمر اون کم می کنه

عمر باتری های پلیمری تقریبا 1000 سیکل (شارژ و دشارژ) است پس تا می تونی کاری نکن که باتریت دشارژ بشه به غیر از موقعی که می خوای کالیبره کنی یا به برق دسترسی نداشته باشی.

برای اینکه خیالت بیشتر راحت بشه مثل من از تبدیلهای محافظ دار استفاده کن تا در مقابل نوسانات برق هم از اداپتور و هم از باتریت محافظت کنه.

SaeedEminem2
29-05-2011, 06:49
به نظر من اگه شارژر با قطع و وصل شدن از تو پریز دچار مشکل می شه بهتره هیچ وقت از برق درش نیاریم
معمولا اکثر آداپتورها با کار کردن داغ می شن
آداپتورهای قدیمی حتی اگه کار نمی کردن وقتی به برق بودن بازم داغ می شدن
اما چند سالیه که وقتی چیزی بهشون وصل نیست دیگه داغ نمی شن و این نشون می ده که کار نمی کنن و فشاری در این حالت بهشون نمیاد
الان من 4 ساله که شارژر MP4 و موبایل و مودممم دائم به برقه و هیچ کدوم دچار مشکل نشده
مگر اینکه مدل و ساختار شارژر اپل فرق داشته باشه
-----
یه راه دیگه واسه اینکه شارژر وقت اتصال جرقه نزنه اینه که به سیم سیار کلید دار وصلش کنیم
یعنی اول کلیدو بزنیم که برق قطع شه و شارژر رو پلاگ کنیم و بعد کلیدو بزنیم

mohsen_z94
29-05-2011, 12:56
مبارکت باشه داش:11:
میشه گفت از همه ارزونتر گرفتی!:46:
حدودا 2538 تومن میوفته!:27:
ممنون داداشی.
قابلی نداره:10:
راستی گارانتی شابم هست

Microsoft24
29-05-2011, 16:50
حتما شما هم مثل من ، برای کنفرانس WWDC '11 ، ثانیه شماری می کنید ،

با نصب این ویجت ، از این به بعد این کار رو به مک واگذار کنید!

طراحی ، اجرا و توسعه : خودم

دانلود با لینک مستقیم :

نظر هم بدین!

موفق باشید ،

امید

Shahin_SOURNA
29-05-2011, 17:55
دوستان عزیز

در مورد نحوه ی استفاده از باتری همونطور که عزیزان هم اشاره کردند مشخصه که بهتره هر جا برق بود از برق استفاده بشه.

اما در مورد آداپتور ابهاماتی هست: اول از همه بگم که هنگامی که آداپتور به مک وصل نیست باید از برق جدا باشه، برای مثال شبها که کاری با مک نمیکنید و مک خاموشه آداپتور رو هم از برق بکشید و صبح دوباره وصل کنید و اما دلیل...

آداپتور مک یا همون ترنسفورماتور کاهنده چون ولتاژ رو از 220V به 16.5V تبدیل میکنه باید خروجی داشته باشه و در صورتی که به برق متصل باشه و به مک وصل نباشه در طول مدت زمان دچار مشکل میشه.

برای اطلاع خدمتتون عرض کنم یک سری از آداپتورهایی تولید شدند که بدلیل ساختار متفاوت و وجود خازن با اتصال دایمی به برق مشکلی نداشتند اما این نوع آداپتورها رایج نشدند و بعید میدونم آداپتور مک از اون نوع باشه، البته با توجه به اتصال آهنربایی و چراغی که سر شارژر هست امکان اینکه همچین سیستمی باشه هست اما تا شارژر باز نشه نمیشه نظری داد و بهتره وقتی استفاده نمیشه از برق بکشید.

دوستان فکر میکنم این تاپیک خیلی خیلی از بحثش منحرف شده، ازتون خواهش دارم از اینجا فقط برای طرح سوالات مربوط به خرید استفاده کنید و سوالات و اشکالات نرم افزاری و سخت افزاری بعد از خریدتون رو توی تاپیک های مربوطه مطرح کنید.

salar_linux
30-05-2011, 18:41
با سلام
بچه ها من می خوام یه لب تاپ apple بگیرم اما بین این 2 مدل موندم کدوم بگیرم MC 700 - MC 724
تفاوت اصلیشون تو چیه؟اگر 724 واقعا با 700 تفاوت داره همون بگیرم
کدوم بیتCPU 64
البته من می خوام مدل 13 اینچ بگیرم اما شنیدم گرافیک و سی پی یو 15 اینچ بهتره ایا حقیقت داره؟

Microsoft24
30-05-2011, 19:59
با سلام
بچه ها من می خوام یه لب تاپ apple بگیرم اما بین این 2 مدل موندم کدوم بگیرم MC 700 - MC 724
تفاوت اصلیشون تو چیه؟اگر 724 واقعا با 700 تفاوت داره همون بگیرم
کدوم بیتCPU 64
البته من می خوام مدل 13 اینچ بگیرم اما شنیدم گرافیک و سی پی یو 15 اینچ بهتره ایا حقیقت داره؟

درود بر شما کاربر عزیز ،

از نظر پرفورمنس ، اختلاف فقط در پردازنده ست !

که با توجه ، به نوع چیپست استفاده شده ، (یعنی پل شنی) ، اختلاف قابل توجهی وجود داره!‌

اما ، هر دو پردازنده کاملا ۶۴ بیتی بوده و از این نظر مشکلی نخواهید داشت !

بله ،

با تشکر ،

امید

haniramzi
30-05-2011, 20:05
سلام دوستان ،
چند وقتی هست دنبال یه لپ تاپ مک میگردم و تو نتم زیاد راجع به انواع مک تحقیق کردم خلاصه از 724 خوشم اومده البته بگم
واسه کاره من سبکی مهمه ولی خوب اگه بازی Crisis2 یا COD رو به خوبی اجرا نکنه قید سبکی میزنم :D ولی تو پستای قیلی
دوستان گفته بودن که سی پی یو های 13" 2011 همشون core i5 و چیزی به عنوان بوست ندارن درصورتی که 724 از کانفیگ
corei7 و turbo boost استفاده میکنه حال سوالم اینه از لحاظ گیم آیا 724 هم میتونه با توجه به قیمتش از 723 یا 721 کم نیاره
یا نه ؟؟؟ البته مطمئنا اونا بهترند ولی اگه کسی از دوستان هست که 724 رو داره و بازی بااون کرده راهنمایی کنه ممنون میشم[COLOR="Silver"]

salar_linux
30-05-2011, 21:08
درود بر شما کاربر عزیز ،

از نظر پرفورمنس ، اختلاف فقط در پردازنده ست !

که با توجه ، به نوع چیپست استفاده شده ، (یعنی پل شنی) ، اختلاف قابل توجهی وجود داره!‌

اما ، هر دو پردازنده کاملا ۶۴ بیتی بوده و از این نظر مشکلی نخواهید داشت !

بله ،

با تشکر ،

امید

این تفاوت خیلی زیاده و مشهوده؟

MacBook Pro 13" MC724LL/A 2011 بگیرم یا
MacBook Pro 15.4" MC371LL/A 2010

MacBook Pro 15.4" MC372LL/A 2010

SaeedEminem2
31-05-2011, 10:09
سلام
بر و بکس رو لپ تاپاتون 7 نصبیدین؟
وقتی با 7 بوت می کنم به محض نشون دادن دسک تاپ نور صفحه کم می شه!
جالب تر اینه که وقتی ری استارت یا شات دون می کنم باز به محض رفتن از صفحه ی دسک تاپ نور زیاد می شه
هر دفعه دستی زیاد می کنم ولی باز دوباره همین مشکل هست
یه چیزی تو مایه های تغییر ساعت که حالا اونو درست کردم ولی اینو راهی نیافتم هنوز

SaeedEminem2
31-05-2011, 17:53
سلام دوستان ،
چند وقتی هست دنبال یه لپ تاپ مک میگردم و تو نتم زیاد راجع به انواع مک تحقیق کردم خلاصه از 724 خوشم اومده البته بگم
واسه کاره من سبکی مهمه ولی خوب اگه بازی Crisis2 یا COD رو به خوبی اجرا نکنه قید سبکی میزنم :D ولی تو پستای قیلی
دوستان گفته بودن که سی پی یو های 13" 2011 همشون core i5 و چیزی به عنوان بوست ندارن درصورتی که 724 از کانفیگ
corei7 و turbo boost استفاده میکنه حال سوالم اینه از لحاظ گیم آیا 724 هم میتونه با توجه به قیمتش از 723 یا 721 کم نیاره
یا نه ؟؟؟ البته مطمئنا اونا بهترند ولی اگه کسی از دوستان هست که 724 رو داره و بازی بااون کرده راهنمایی کنه ممنون میشم[COLOR="Silver"]

سلام جیگر
ببین همون کور آی 5 هم خیلی خیلی قویه و از نظر سی پی یو کم نمیاره
مشکل سر جی پی یو یا همون کارت گرافیکشه
اگه یه چیزی می خوای که کلا هیچ جا کم نیاره پیشنهاد می کنم به 15 اینچ ها یعنی 721 و 723 فکر کنی چون 13 اینچ کلا واسه بازی ساخته نشده
از نظر وزنی فرقشون نیم کیلو گرمه ولی از نظر کارایی اصلا قابل مقایسه نیستن
مثلا 723 کال آف دیوتی 6 رو مثل یه بازی تک سی دی تازه با ویندوز راحت اجرا می کنه
الان با 724 هم می تونی این بازی هارو انجام بدی حالا با یه خورده تنظیم پایین تر، ولی فکر 2 سال دیگه هم باید باشی
از نظر قیمتی هم که حساب کنی با اینکه گرون تر در میاد ولی خب مثلا 1800 بدی و 1 سال راضیت کنه کجا و مثلا 2600 بدی و لاقل 3 سال اعصابت راحت باشه کجا
البته تصمیم نهایی با خودته ولی هر سئوالی داشتی بپرس اینجا همه اپل دارن و راهنماییت می کنن

salar_linux
31-05-2011, 20:00
بچه ها تورو خدا تو انتخاب به من کمک کنید بین mc 721 و mc700 و mc 724 موندم کودوم انتخاب کنم....
من لب تاپ فقط برای کار دانشگاهی می خوام نه بازی و فیلم چون یه سیستم به روز دارم با گرافیکم 1 و lcd 26 inch
از طرفی هم دلم می خواد حداقل 2-3 سالی برام موندگار باشه و راضی کننده باشه و زود قدیمی نشه
ایا 15 اینچ برای جا به جایی سخت میشه؟
ایا 13 اینچ صفحش خیلی کوچک میشه؟
تورو خدا یه توضیحاتی در مورده هرسه بدین که من بتونم با اطمینان یکی انتخاب کنم

Shahin_SOURNA
31-05-2011, 20:16
بچه ها تورو خدا تو انتخاب به من کمک کنید بین mc 721 و mc700 و mc 724 موندم کودوم انتخاب کنم....
من لب تاپ فقط برای کار دانشگاهی می خوام نه بازی و فیلم چون یه سیستم به روز دارم با گرافیکم 1 و lcd 26 inch
از طرفی هم دلم می خواد حداقل 2-3 سالی برام موندگار باشه و راضی کننده باشه و زود قدیمی نشه
ایا 15 اینچ برای جا به جایی سخت میشه؟
ایا 13 اینچ صفحش خیلی کوچک میشه؟
تورو خدا یه توضیحاتی در مورده هرسه بدین که من بتونم با اطمینان یکی انتخاب کنم

دوست عزیزم MC700 و MC721 خیلی تفاوت قیمت دارند، شما چقدر بودجه میخوای اختصاص بدی؟ اگر هزینه مهم نیست که مطمئنا تا جایی که میتونی بالاترین مدل رو بگیر که پشیمون نمیشی، اما باید به نیازهات هم توجه کنی...

کارای دانشگاهی که چیزی نیست، فیلم و اینجور چیزا هم چیز خاصی برای چنین لپ تاپی نیست اما مسئله ی بازی و کارهای سنگین خصوصا گرافیکی که به میون میاد باید ذهن تون رو منعطف کنید به سمت ۱۵ اینچی ها.

از نظر اندازه ی لپ تاپ باید بگم که نه خیر نه ۱۳ اینچ خیلی کوچیکه و نه ۱۵ اینچ حمل و نقلش سخت تر، بلکه ۱۵ اینچی نیم کیلو وزن اضافه تر داره و طبیعتا حجم بیشتری رو اشغال میکنه حالا شما باید ببینی برات میارزه که این وزن و حجم رو تحمل کنی یا نه.

من پیشنهادم به شما اینه که روی مدل های ۱۵ اینچی فکر کنی هرچند ۱۳ اینچی ها هم به نظر جواب کار شما رو خواهند داد.

salar_linux
31-05-2011, 23:15
دوست عزیزم MC700 و MC721 خیلی تفاوت قیمت دارند، شما چقدر بودجه میخوای اختصاص بدی؟ اگر هزینه مهم نیست که مطمئنا تا جایی که میتونی بالاترین مدل رو بگیر که پشیمون نمیشی، اما باید به نیازهات هم توجه کنی...

کارای دانشگاهی که چیزی نیست، فیلم و اینجور چیزا هم چیز خاصی برای چنین لپ تاپی نیست اما مسئله ی بازی و کارهای سنگین خصوصا گرافیکی که به میون میاد باید ذهن تون رو منعطف کنید به سمت ۱۵ اینچی ها.

از نظر اندازه ی لپ تاپ باید بگم که نه خیر نه ۱۳ اینچ خیلی کوچیکه و نه ۱۵ اینچ حمل و نقلش سخت تر، بلکه ۱۵ اینچی نیم کیلو وزن اضافه تر داره و طبیعتا حجم بیشتری رو اشغال میکنه حالا شما باید ببینی برات میارزه که این وزن و حجم رو تحمل کنی یا نه.

من پیشنهادم به شما اینه که روی مدل های ۱۵ اینچی فکر کنی هرچند ۱۳ اینچی ها هم به نظر جواب کار شما رو خواهند داد.

ممنونم از راهنماییتون فکر می کنید جای باشه 721 2300 بده یا نه؟

SIMON137
01-06-2011, 15:53
با حدود 1500 - 1700 چی پیشنهاد میدید ؟
از کجا بگیریم بهتره ؟

haniramzi
01-06-2011, 18:16
سلام جیگر
ببین همون کور آی 5 هم خیلی خیلی قویه و از نظر سی پی یو کم نمیاره
مشکل سر جی پی یو یا همون کارت گرافیکشه
اگه یه چیزی می خوای که کلا هیچ جا کم نیاره پیشنهاد می کنم به 15 اینچ ها یعنی 721 و 723 فکر کنی چون 13 اینچ کلا واسه بازی ساخته نشده
از نظر وزنی فرقشون نیم کیلو گرمه ولی از نظر کارایی اصلا قابل مقایسه نیستن
مثلا 723 کال آف دیوتی 6 رو مثل یه بازی تک سی دی تازه با ویندوز راحت اجرا می کنه
الان با 724 هم می تونی این بازی هارو انجام بدی حالا با یه خورده تنظیم پایین تر، ولی فکر 2 سال دیگه هم باید باشی
از نظر قیمتی هم که حساب کنی با اینکه گرون تر در میاد ولی خب مثلا 1800 بدی و 1 سال راضیت کنه کجا و مثلا 2600 بدی و لاقل 3 سال اعصابت راحت باشه کجا
البته تصمیم نهایی با خودته ولی هر سئوالی داشتی بپرس اینجا همه اپل دارن و راهنماییت می کنن

مرسی سعید جان بابت راهنماییت ، اول از همه به اوناییکه تو این تاپیک مکاشونو :) خریدن تبریک میگم و بعد به اوناییکه میخوان بخرن مثل خودم یه لینک معرفی میکنم که اگه انگلیسیشون بدک نباشه خیییلی بدردشون میخوره یعنی از همه جهات یه لپ تاپو میسنجه و امتیز میده ------------>>>>>>>[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
که خود من به شخصه به تمام سوالاتم رسیدم .
سعید جان با حرف شما موافقم<<طبق گفته این سایت>> تو 15" واقعا لپتاپی تو برنده اپل رو دسته MC723LL/A نیست که از همه لحاظ قوی باشه (البته پولشم یه خورده قویه :() ) و تو 13"ها اگه واسه بازی بخواین MC375LL/A و اگه برای گردشگری تو نت و هر کاری بجز گرافیک استفادتون باشه میتونید رو گزینه MC700LL/A حساب کنید که زیاد پولم خرج نکنید ...
---->>Review apple macbook pro for MC375LL/A

---->>Review apple macbook pro for MC723LL/A

armia
01-06-2011, 18:59
با حدود 1500 - 1700 چی پیشنهاد میدید ؟
از کجا بگیریم بهتره ؟

امروز من mc700 رو گرفتم 1540 . از نظر سخت افزاری بنظر من تو رنج خودش عالیه

haniramzi
01-06-2011, 19:20
سعید جان لطف میکنی یه score rate بگیری از محیط ویندوز 7 که روی مکت نصب کردی؟؟؟اگه هم تو محیط مک یه چنین امتیاز دادنی وجود

داره اونم یه عکس بگیر بزار !!1!مرسی

راستی اینم بگم تو این سایت ((که فکر نکنم معتبر نباشه)) یه جا گفته تو محیط ویندوز قابلیت turbo boost فعال نمیشه !!!!!!!!!! یعنی با

این وجود سرعت پردازش تو مک و ویندوز یکی نیست؟؟؟ البته تو لپ تاپ 724 خوندم نه تو 723 !!!!

haniramzi
01-06-2011, 19:25
امروز من mc700 رو گرفتم 1540 . از نظر سخت افزاری بنظر من تو رنج خودش عالیه

مبارکت باشه دوست عزیز ...

خیلی خوب گرفتی از کجا ؟؟؟؟؟؟؟

SaeedEminem2
01-06-2011, 20:43
سلام
سی پی یو 7.5
رم 5.9
گرافیک 6.9
هارد 5.9
بیس اسکور هم 5.9

mohammad36
01-06-2011, 23:58
یه سوال خیلی مهم دارم ؟ اینکه : مدل 721 و 723 تنها فرق خیلی مهمش گرافیکشه آیا کسی که مدل 721 رو داره میتونه گرافیکشو به 1 ارتقاء به ؟
یه سوال دیگه هم دارم اینکه گرافیک 384 DDR3 با 256 DDR5 فرقش چیه وکدومش قوی تره ؟

Mer45 از دوستان.

sinaxex
02-06-2011, 00:21
یه سوال خیلی مهم دارم ؟ اینکه : مدل 721 و 723 تنها فرق خیلی مهمش گرافیکشه آیا کسی که مدل 721 رو داره میتونه گرافیکشو به 1 ارتقاء به ؟
یه سوال دیگه هم دارم اینکه گرافیک 384 DDR3 با 256 DDR5 فرقش چیه وکدومش قوی تره ؟

Mer45 از دوستان.
تفاوت عمده 721 و 723 در سی پی یو/هارد و گرافیک هست!! چیز کمی نیست اما خوب من با هر دو لب تاپ کار کردم با توجه به تفاوت قیمت این دو قابل اغماض هست
در مورد گرافیک 721 خیر قابلیت ارتقا وجود ندارد و همان 256 هست ضمنا مقایسه ایی که کردیم با 721 و 723 چند وقت پیش همین 721 تمام بازی های مک رو به بهریتن شکل اجرا میکرد
در مورد اینکه کدام رم گرافیک بهتر هست اصلا کلا به نظرم اشتباه هست بحق رم گرافیک تو لب تاپ! مگر چکار میخواهید بکنید که فرق بین 256 و 1 گیگ رو متوجه بشید! قطعا سرعت دی دی ار 5 بالاتر از دی دی ار 3 هست.و اون 384 مگی ایی که تو سری 13 هست اختصاصی برای گرفیک نیست مثل سری 15 که 256 اختصاصی داره در سری 13 اینچ گرافیک رم اش شیر هست

meri_1991
02-06-2011, 00:37
سلام یه سوال دارم .. بخوام یه مکبوک بگیرم حدود 2تومن چه مدلی خوبه ؟ بازی زیاد میکنما

meri_1991
02-06-2011, 00:39
تفاوت عمده 721 و 723 در سی پی یو/هارد و گرافیک هست!! چیز کمی نیست اما خوب من با هر دو لب تاپ کار کردم با توجه به تفاوت قیمت این دو قابل اغماض هست
در مورد گرافیک 721 خیر قابلیت ارتقا وجود ندارد و همان 256 هست ضمنا مقایسه ایی که کردیم با 721 و 723 چند وقت پیش همین 721 تمام بازی های مک رو به بهریتن شکل اجرا میکرد
در مورد اینکه کدام رم گرافیک بهتر هست اصلا کلا به نظرم اشتباه هست بحق رم گرافیک تو لب تاپ! مگر چکار میخواهید بکنید که فرق بین 256 و 1 گیگ رو متوجه بشید! قطعا سرعت دی دی ار 5 بالاتر از دی دی ار 3 هست.و اون 384 مگی ایی که تو سری 13 هست اختصاصی برای گرفیک نیست مثل سری 15 که 256 اختصاصی داره در سری 13 اینچ گرافیک رم اش شیر هست

سلام ببخشید بخوام یه مک بوک بگیرم حدود 2 تومن . کدومو بگیرم ؟ بازی هم زیاد میکنم .. میخوام با بازیای روز سازگاری داشته باشه

meri_1991
02-06-2011, 00:43
سلام
سی پی یو 7.5
رم 5.9
گرافیک 6.9
هارد 5.9
بیس اسکور هم 5.9

سلام ببخشید من بخوام یه مک بوک بگیرم حدودا 2 تومن کدومو بگیرم ؟ ؟ بازی هم خیلی برام مهمه .. میخوام بازیهای روز رو ساپورت کنه

salar_linux
02-06-2011, 02:17

پس این جور که پیداست تو 15 اینچ ادم 721 بگیره ضرر میکنه اگه می خواد چندین سال از نظر گرافیک راحت باشه 723 باید خرید درسته؟چون گرافیک 256 خیلی بد میشه فایده نداره
با 2400 کدوم برند غیر از اپل میشه گرفت؟ مدل؟
فکر کنم Asus g53 یا
SONY VAIO F Series VPC-F215 3D

نظر شما چیه؟

salar_linux
02-06-2011, 03:31
بچه ها بین 2 تا 2400 چه مدل هایی می تونم بگیرم؟

mohammad36
02-06-2011, 11:30

agha mamnun man bazi ziyad baram mohem nist bishtar bara studio va montaje film mikham. 721 be nazaret javabamo mide ?

mohammad36
02-06-2011, 12:24
بچه ها بین 2 تا 2400 چه مدل هایی می تونم بگیرم؟

MC 724
MC 721
MC 371 ,372
MC 373 ke ye kam geruntare -2500000 dar tarikhe 05.03.1390
ye siteam bud ke inja nemishe gozasht man nemidunam che dalili dare ke modiriyate site ino moshkel midunan
behtare beri payetakht bebini

salar_linux
02-06-2011, 14:24
MC 724
MC 721
MC 371 ,372
MC 373 ke ye kam geruntare -2500000 dar tarikhe 05.03.1390
ye siteam bud ke inja nemishe gozasht man nemidunam che dalili dare ke modiriyate site ino moshkel midunan
behtare beri payetakht bebini

جایی اشنا داری mc373 قسطی بده؟مثلا 1800 ادم پیش بده بقیش چک 3-4 ماهه؟
برند های دیگه تو این رنج چی میشه گرفت؟

SaeedEminem2
02-06-2011, 20:21

سالار جان این جوری به نتیجه نمی رسی
قضیه ی اپل یه خورده با بقیه فرق داره و پیچیده تره
از راه های مختلف وارد می شه، با هزینه های مختلف، در نرخ های مختلف دلار و در تاریخ های مختلف
بعضی معدود رقابتی کار می کنن و بقیه گاو بندی شده
تنها راه اینه که بری حضوری بگردی و قیمت بگیری
ما هم چند نفری گشتیم تا آرش و سینا 2 جای خوب پیدا کردن که اکثرا از همون 2 جا خریدیم
هر 2 هم تهرانن و شماره و آدرس هر 2 جارو داریم
ولی تلفنی خوب جواب نمی دن و خودت که بری عالی بر خورد می کنن

salar_linux
02-06-2011, 22:42
سالار جان این جوری به نتیجه نمی رسی
قضیه ی اپل یه خورده با بقیه فرق داره و پیچیده تره
از راه های مختلف وارد می شه، با هزینه های مختلف، در نرخ های مختلف دلار و در تاریخ های مختلف
بعضی معدود رقابتی کار می کنن و بقیه گاو بندی شده
تنها راه اینه که بری حضوری بگردی و قیمت بگیری
ما هم چند نفری گشتیم تا آرش و سینا 2 جای خوب پیدا کردن که اکثرا از همون 2 جا خریدیم
هر 2 هم تهرانن و شماره و آدرس هر 2 جارو داریم
ولی تلفنی خوب جواب نمی دن و خودت که بری عالی بر خورد می کنن

سعید جان لطف می کنی ادرس این 2 جایی که می گی به من بدی؟

mohammad36
02-06-2011, 23:32

manam khodam beine MC 373 va MC 721 gir karde budam ta inke belakhare tasmim gereftam 721 ro bardaram etefaghan manam mikham beram ghesti bardaram. dakhele pasaje payetakht ke beshi samte chap ke beri va beri akhare rAhro 3 ta maghaze hast ke rush bozorg neveshte forushe ghesti.man ke azashun porsidam goftand ke age laptopi ke mikhay balaye 1 toman bashe beyne 70 ta 100 toman sud behesh mikhore ke bayad nesfesho bedi va baghiyasho tu 5 ya 6 ta chek. khob to age 1800 dari mituni ba sude kamtari begiri ehtemalan.man age jat budam migashtam yeki ro peyda mikardam ke naghdi begiram.yani 1800 ro midadam va baghiyasho ye cheke 3 ya 4 mahe midadam.tu tapingaye ghabli ye nafar kharide bud va kole mablagho tu 1 cheke 2 mahe dade bud.

s-a-l-i-m
03-06-2011, 00:16
برادر گرامی لطفا رعایت کنید به قوانین .
فینگلیش مجاز نیست . پارسی تایپ کنید پلیز .

zamanphp
03-06-2011, 03:33
سری B/A سفارش انگلیس ه! :46:
سری ZP/A سفارش کجاست؟

salar_linux
03-06-2011, 12:49
manam khodam beine MC 373 va MC 721 gir karde budam ta inke belakhare tasmim gereftam 721 ro bardaram etefaghan manam mikham beram ghesti bardaram. dakhele pasaje payetakht ke beshi samte chap ke beri va beri akhare rAhro 3 ta maghaze hast ke rush bozorg neveshte forushe ghesti.man ke azashun porsidam goftand ke age laptopi ke mikhay balaye 1 toman bashe beyne 70 ta 100 toman sud behesh mikhore ke bayad nesfesho bedi va baghiyasho tu 5 ya 6 ta chek. khob to age 1800 dari mituni ba sude kamtari begiri ehtemalan.man age jat budam migashtam yeki ro peyda mikardam ke naghdi begiram.yani 1800 ro midadam va baghiyasho ye cheke 3 ya 4 mahe midadam.tu tapingaye ghabli ye nafar kharide bud va kole mablagho tu 1 cheke 2 mahe dade bud.

جدی میگی خیلی وقت به پایتخت سر نزده بودم اگه اینجوری باشه که خیلی خوب میشه
من می خوام مدل mc 723 بگیرم که قیمتش بین 2700 - 2850
البته اولش می خواستم کلی لوازم جانبی بگیرم که از اون ور برام بیرام اما کم کردم به جاش اضافه شد به بودجم
الان 1800 دارم اما می خوام بزارم 6-7 ماه بعد بگیرم شاید کمی قیمت تغییر کنه
اگه 1 تومن بشه تو 4 تا قسط 250 داد یا 5 تا 200 محشر میشه
اسم مغازه و شماره های مغازه ای که قسطی می داد گرفتی به من بدی چون این چند روز مشغله
نمی رسم برم پایتخت

mohammad36
04-06-2011, 04:20
جدی میگی خیلی وقت به پایتخت سر نزده بودم اگه اینجوری باشه که خیلی خوب میشه
من می خوام مدل mc 723 بگیرم که قیمتش بین 2700 - 2850
البته اولش می خواستم کلی لوازم جانبی بگیرم که از اون ور برام بیرام اما کم کردم به جاش اضافه شد به بودجم
الان 1800 دارم اما می خوام بزارم 6-7 ماه بعد بگیرم شاید کمی قیمت تغییر کنه
اگه 1 تومن بشه تو 4 تا قسط 250 داد یا 5 تا 200 محشر میشه
اسم مغازه و شماره های مغازه ای که قسطی می داد گرفتی به من بدی چون این چند روز مشغله
نمی رسم برم پایتخت

من از یکیشون تلفن گرفتم. فروشگاه پویا 88641312 و 88641311 تلفنشه.

---------- Post added at 04:20 AM ---------- Previous post was at 04:18 AM ----------

برادر گرامی لطفا رعایت کنید به قوانین .
فینگلیش مجاز نیست . پارسی تایپ کنید پلیز .

ببخشید نمی دونستم آخه قبلا کسی مینوشت مشکلی نداشت.

SaeedEminem2
04-06-2011, 17:39
بچه ها یه چیز عجیب
اسپیکر سمت راست صداش بیشتر از سمت چپیه !
فکر می کردم فقط تو ویندوز این طوریه ولی تو مک هم هست

SaeedEminem2
04-06-2011, 21:14
یه پسر چینی کلیه اش رو فروخته تا لپ تاپ و آی پد اپل بخره!
عشق اپل فقط مارو کور نکرده !

Shahin_SOURNA
06-06-2011, 21:01
کنفرانس WWDC 2011 اپل هم اکنون از مک هلپ در حال پخش است.

AmiIin
07-06-2011, 00:09
دوستان سلام!

من میخوام تو یکی دو هفته ی آینده یه MacBook Pro MC723 بخرم.

به نظرتون از کجا بخرم بهتره و چرا؟ از DigiKala یا نقش یا جای دیگه ای که احیانا شما پیشنهاد میدید ...... .

Shahin_SOURNA
07-06-2011, 01:19
دوستان سلام!

من میخوام تو یکی دو هفته ی آینده یه MacBook Pro MC723 بخرم.

به نظرتون از کجا بخرم بهتره و چرا؟ از DigiKala یا نقش یا جای دیگه ای که احیانا شما پیشنهاد میدید ...... .

جای مشخصی مد نظر نیست، برو به مجتمع پایتخت و ازهر مغازه ای که ارزونتر میداد خرید کن.

فقط مک بوک باید آکبند باشه، همین... گارانتی هم نداشته باشه بهتر...

SIMON137
07-06-2011, 01:24
این قضیه سفارش کجا بودنش تا چه حد مطرح هست و تا چه حد تاثیر گذار هست ؟
این که میگن ماله LLA و فلان و اینا چقد تاثیر گذار هست در اصل قضیه ؟

SaeedEminem2
07-06-2011, 02:10
این قضیه سفارش کجا بودنش تا چه حد مطرح هست و تا چه حد تاثیر گذار هست ؟
این که میگن ماله LLA و فلان و اینا چقد تاثیر گذار هست در اصل قضیه ؟

سفارش معدود کشورهایی چیدمان کیبردش فرق داره و مثلا سفارش چین ممکنه حروف کیبردش به زبان چینی باشه
که البته فکر نکنم همچین مدل هایی اصلا وارد ایران بشه
نوع دو شاخه هم فرق داره که با یه تبدیل 500 تومانی رفع می شه
البته مدل سفارش امریکا احتیاج به تبدیل داره و در کل سفارش هرجا بگیری هیچ فرقی نداره و خیالت راحت که هیچ مشکلی پیش نمیاد
فقط مواظب باش بعضی جاها به این اسم که چون سفارش امریکاست گرون تر نگیرن چون سفارش هرجا باشه نباید قیمتش فرق کنه

metallica is me
07-06-2011, 19:35
سلام من یه سری سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
الان و خود ایران مینیموم قیمت لپتاپ های اپل چنده و ماکزیممش چنده و کدوم مدلها هستن؟
و سوال بعدیم اینه که تو مالزی قیمتها چه طور هست ؟ اپل استور اونجا با قیمتی که تو سایت اپل زده چقدر فرق داره؟
و سوال آخرم لپتاپپی که برای کارای روزمره باشه نه طراحی بازی ...برای نیازهای شخصی..شما چیو پیشنهاد میکنین و از مدلهای macbook air برای این نیازهای من چیو پیشنهاد میکنین؟
ممنون

dandelionsland
07-06-2011, 19:48
سلام من یه سری سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
الان و خود ایران مینیموم قیمت لپتاپ های اپل چنده و ماکزیممش چنده و کدوم مدلها هستن؟
و سوال بعدیم اینه که تو مالزی قیمتها چه طور هست ؟ اپل استور اونجا با قیمتی که تو سایت اپل زده چقدر فرق داره؟
و سوال آخرم لپتاپپی که برای کارای روزمره باشه نه طراحی بازی ...برای نیازهای شخصی..شما چیو پیشنهاد میکنین و از مدلهای macbook air برای این نیازهای من چیو پیشنهاد میکنین؟
ممنون
شما رنج قیمت و سایز صفحه رو مشخص کنین که دوستان بتونن راهنمایی کنن
ایر خیلی قشنگه اما از لحاظ فنی ضعیف تره بیشتر به درد کسی میخوره که تاجره یا تو مسافرته
بنظر من mc 374 و mc700 بگیر خیلی قیمتشون مناسبه قدرتشون هم خوبه( حدودای 1450 و 1550 و حتی کمتر)

---------- Post added at 08:48 PM ---------- Previous post was at 08:47 PM ----------

374 و 700
ایر نگیر نسبت به پرو ها قدرتشون کمتره

metallica is me
07-06-2011, 21:27
من دنبال 13 هستم الان همین دو مدلی که گفتید چند اینچ هستن؟ و سختفزارشون چی هست؟ تفاوت mc 374 و mc700 در چی هست؟ لطفا لینکشونو تو سایت اپل هم بدید ممنون میشم چون نتونستم پیدا کنم و یه سوال مسخره (شای حتما) :دی برنامه های کپی هم مثل ویندوز تو مک اجرا میشه؟
من تمام محصولات اپل به جز مک بوک (کامپیوتر های اپل) داشتم میخواستم بدونم تمام کارهایی که تو ویندوز میکن تو پم هم قابل اجرا هست؟ مثل آیفون محدودیت نداره؟ :دی :دی در کل مهجرت از ویندوز به مک چه طوره
لا مذهب ایر خیلی خوشگله ولی اگه میگید نمی ارزه پس هیچی....
تو همون مایه های 1400_1500 چی پیشنهاد میکنید؟ و قیمت مالزی اگه بگید ممنون میشم چون از اونجا احتمالا میخرم
راستی در کنار مک میشه ویندوز هم نصب کرد؟
لطفا ارزون ترین مک بوک هم بفرمایید چون من دیدم به جای اینکه برای تولد برادرم 1300 پول آیپد بدم میتونم مک بخرم براش :دی

haniramzi
07-06-2011, 21:38
سلام دوستان امشب یه مک 723 هم نصیبه ما بلاخره شد ;)

از پایتخت گرفتم به قیمت 2580 بدون گارانتی ولی پایین تر از این گیرم نیومد خداوکیلی :DD

راستیتش یه خورده دلواپسم بدون گارانتی گرفتم البته خود فروشنده هم می گفت گارانتی بدرد نمی خوره هر چیزیشم بشه

بری گارانتی میگن یا ضربه خورده یا استفاده نادرست انجام دادی خلاصه یا نمیدونم گولم زد با واقعن حال داد بهم ;)

ولی خیلی خوووووووووبببههههه تا الان که راضیم ازش..... راستی LZ/A این دستگاه من ولی تفاوتی من ندیدم توش فعلا"...

Shahin_SOURNA
08-06-2011, 00:53
من دنبال 13 هستم الان همین دو مدلی که گفتید چند اینچ هستن؟ و سختفزارشون چی هست؟ تفاوت mc 374 و mc700 در چی هست؟ لطفا لینکشونو تو سایت اپل هم بدید ممنون میشم چون نتونستم پیدا کنم و یه سوال مسخره (شای حتما) :دی برنامه های کپی هم مثل ویندوز تو مک اجرا میشه؟
من تمام محصولات اپل به جز مک بوک (کامپیوتر های اپل) داشتم میخواستم بدونم تمام کارهایی که تو ویندوز میکن تو پم هم قابل اجرا هست؟ مثل آیفون محدودیت نداره؟ :دی :دی در کل مهجرت از ویندوز به مک چه طوره
لا مذهب ایر خیلی خوشگله ولی اگه میگید نمی ارزه پس هیچی....
تو همون مایه های 1400_1500 چی پیشنهاد میکنید؟ و قیمت مالزی اگه بگید ممنون میشم چون از اونجا احتمالا میخرم
راستی در کنار مک میشه ویندوز هم نصب کرد؟
لطفا ارزون ترین مک بوک هم بفرمایید چون من دیدم به جای اینکه برای تولد برادرم 1300 پول آیپد بدم میتونم مک بخرم براش :دی

MC 374 اولین کانفیگ ۲۰۱۰ و MC 700 اولین کانفیگ ۲۰۱۱ هست، که توصیه میشه از مدل های ۲۰۱۱ خریداری کنید.

مشخصات MC 700:

بله برنامه های کرک شده هم اجرا میشن، خیالتون راحت. مک هم یک سیستم عامل مثل ویندوزه و تمام نیاز هاتون رو برآورده میکنه، مک بسیار ساده تر، سریعتر و امنتر از ویندوزه و محدودیت های ویندوزی رو نداره.

قیمت های مالزی رو از سایت اپل و در فروشگاهش کشور مورد نظر رو اگر مالزی انتخاب کنید میتونید ببینید.

بله با استفاده از بوت کمپ اپل اجازه ی نصب ویندوز در کنار مک رو به شما میده.

ارزونترین مک بوک پرو همین MC700 و تنها مدل مک بوک وایت MC 516 با قیمت حدودا یک میلیون و۳۵۰ هزار تومان هست.

از پایتخت گرفتم به قیمت 2580 بدون گارانتی ولی پایین تر از این گیرم نیومد خداوکیلی :DD

راستیتش یه خورده دلواپسم بدون گارانتی گرفتم البته خود فروشنده هم می گفت گارانتی بدرد نمی خوره هر چیزیشم بشه

بری گارانتی میگن یا ضربه خورده یا استفاده نادرست انجام دادی خلاصه یا نمیدونم گولم زد با واقعن حال داد بهم ;)

ولی خیلی خوووووووووبببههههه تا الان که راضیم ازش..... راستی LZ/A این دستگاه من ولی تفاوتی من ندیدم توش فعلا"...

مبارک ه دوست عزیز

قیمتتون عالی ه، دلواپس نباش چون سال دیگه این موقع گارانتی شما تموم میشه و مک هم مثل روز اول داره کار میکنه، پس خوشحال باش که پولتو دور نریختی.

تفاوتی با LL/A نداره.

SaeedEminem2
08-06-2011, 15:26

سلام
به سلامتی مبارکت باشه
هم قیمت خوب پیدا کردی هم خوب کردی 723 گرفتی هم خوب کردی بی ضمانت گرفتی
با یه کم مراقبت ساده هیچ مشکلی پیش نمیاد
ضربه بخوره و نوسان برق باشه یا آب روش بریزه در هر صورت شامل ضمانت نمی شه
غیر از اینا هم که باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد
-------------------
با بازی کال آف دیوتی 6 دما از 68 درجه بالا تر نمی ره
قدرت سی پی یو رو داشته باشین که همچین بازی سنگینی فقط 20 درصد سی پی یو رو در گیر می کنه

sunrise07
08-06-2011, 16:53
سلام دوستان |، من یک لپتاپ مک بوک دستمه که ورودی مخصوص کابل شبکه رو نداره ، میخوام به شبکه دانشکده مون وصلش کنم . یک نفر بهم گفت باید براش کارت شبکه اکسترنال usb بخری . از کجا میتونم کارت شبکه اکسترنال usb مخصوص مک بوک ها رو پیدا کنم؟ قیمتشون چجوریه؟ و اینکه تو مشهد جایی رو میشناسید که از این قطعات جانبی برای مک بوک بفروشند؟
ممنون میشم اگه بهم جواب بدید

SaeedEminem2
08-06-2011, 21:50
سلام دوستان |، من یک لپتاپ مک بوک دستمه که ورودی مخصوص کابل شبکه رو نداره ، میخوام به شبکه دانشکده مون وصلش کنم . یک نفر بهم گفت باید براش کارت شبکه اکسترنال usb بخری . از کجا میتونم کارت شبکه اکسترنال usb مخصوص مک بوک ها رو پیدا کنم؟ قیمتشون چجوریه؟ و اینکه تو مشهد جایی رو میشناسید که از این قطعات جانبی برای مک بوک بفروشند؟
ممنون میشم اگه بهم جواب بدید

سلام
معمولا این جور قطعاتو طوری می سازن که با همه ی کامپیوترها سازگار باشن
می تونی بری تو مجتمع تک لپ تاپتم ببری یه جا که داشته باشه واست تست کنه
اگه کار کرد و قیمتش مناسب بود بخری

ravani_13
10-06-2011, 05:08
سلام

یه چند روز بعد از نصب ویندوز اینطوری شده که موقع بالا امدن مکینتاش یه نوار لود شدن خاکستری میاد که یه ۳ دقیقه ای طول میکشه تا لود بشه ، نمی دونم مال چیه ؟ اعصابمو ریخته بهم

ویندوز حالا ۳۰ -۲۰ ثانیه ای میاد بالا ولی مک خیلی دیر .

کسی میدونه قضیه ی اون لود شدن طولانی چیه ؟؟؟

مرسی

dandelionsland
10-06-2011, 10:10
سلام دوستان !
منم یه mc700 گرفتم ۱۵۳۰ !
نسبت به ۳۷۴ گرافیکش  ضعیف تره ؟ :13:

SaeedEminem2
10-06-2011, 11:10
سلام دوستان !
منم یه mc700 گرفتم ۱۵۳۰ !
نسبت به ۳۷۴ گرافیکش  ضعیف تره ؟ :13:

سلام
مبارکت باشه
نه ضعیف تر نیست
الان با وجود مدل 2011 خریدن 2010 اشتباه محضه

mohsenbabaee24
10-06-2011, 11:26
سلام خسته نباسید خدمت دوستان و اساتید عزیز.
یه سوالی داشتم خدمتتون.
میخاستم بدونم این لپ تاپ های Refurb که میگن تو بازار ایران پرشده وتقریبا نمیشه تخیصشون داد درمورد اپل هم صدق میکنه؟
یعنی ممکن بعضی از لپ تاپهای اپل موجود در بازار Refurb باشه؟
چجوری مکبوک پرو های Refurb رو تشخیص بدیم؟
ببخشید که چند جا پستمو گذاشتم.میخواستم تمام دوستانی که قصد خرید دارن مطلع بشن.

SaeedEminem2
10-06-2011, 11:57
سلام

یه چند روز بعد از نصب ویندوز اینطوری شده که موقع بالا امدن مکینتاش یه نوار لود شدن خاکستری میاد که یه ۳ دقیقه ای طول میکشه تا لود بشه ، نمی دونم مال چیه ؟ اعصابمو ریخته بهم

مرسی

در حالت عادی که مک هیچ نوار لود شدنی نداره
اما مثلا بعد از نصب آپ دیت یه کم لود شدن مک طولانی تر می شه
ولی 2 3 دقیقه اصلا طبیعی نیست

avator20002000
10-06-2011, 12:32
سلام می خواستم یک لپ تاپ اپل تا 1700 حالا یکم بالا پایین مشکلی نیست .صفحش حداقل 15 اینچ باشه .سی پی یو و گرافیک قوی داشته باشه چون ممکنه بخوام روش ویندوز رو هم بریزم برای بازی های جدید.یعنی نسبت به قیمتش بالاترین کانفینگ رو داشته باشه.وزنش برام مهم نیست .بشه رمش رو ولی بدا ارتقا داد یا هاردشو.اگه میشه چندتا مدل با دلیل بهم معرفی کنید.ممنون

---------- Post added at 01:32 PM ---------- Previous post was at 01:31 PM ----------

اگه میشه بهم بگید با چه گارانتی واز کجاهای تهران میشه تهیه کرد

SaeedEminem2
10-06-2011, 12:41
زیر 2200 هیچ مدل 15 اینچی وجود نداره

avator20002000
10-06-2011, 12:55
جدا؟!!!مخم سوت کشید!:31:
من 2.5 پول داشتم می خواستم هم یک لپ تاپ بگیرم هم پی سیم رو ارتقا بدم.:27:با این وضعیت ولش کن.یک 13 اینچی بگو گرافیکش خیلی نسبت به قیمتش قوی باشه mc700 گرافیکش فکر نکنم جالب باشه.MC516 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چه جوریه در کل یک چیزی که بازی هارم در حد استاندارد اجرا کنه.

---------- Post added at 01:55 PM ---------- Previous post was at 01:53 PM ----------

به نظرتون 13 اینچ صفحش اذیت نمی کنه؟

SaeedEminem2
10-06-2011, 13:58
اپل با گرافیک خیلی قوی می خوای فقط باید 723 بگیری که زیر 2500 پیدا نمی شه
غیر از این مدل هیچ کدوم واسه بازی مناسب نیست
یا می تونی یه مارک دیگه بگیری که کانفیگ بالاش ارزون تر در بیاد
یا مثلا mc700 بگیری که 1500 باشه
یا کلا قید ارتقاء سیستم خونه رو بزنی
که البته این آخری از همه بهتره چون 723 تا چند سال همه ی نیازهاتو جواب می ده، با یه تبدیل به مانیتور خونه هم وصلش می کنی

avator20002000
10-06-2011, 14:25
ممنون .حیف 2.5 بدم پاش الان!
غیر mc700 تو همین حدود قیمت خودش لپ تاپی که گرافیکش یه نموره از این mc700 بهتر باشه مثل nvidia 320m چی رو پیشنهاد می کنی؟
شما خودتون از چه مدلی استفاده می کنید کسی mc 700 داره اینجا بگه کاراییش چه جوریاست.خوب هست؟با گارانتی چند در میاد تو تهران؟

SaeedEminem2
10-06-2011, 14:40
یه مدل بالاترش 724 می شه که حتی اونم واسه بازی چندان مناسب نیست
من همون 723 دارم که واقعا ازش راضیم
همین امروز یکی از بچه ها 700 گرفته چند پست قبل تر گفته
خودش بیاد توضیح می ده که چطور بوده
اما بازم می گم اگه واسه بازی می خوای حتی 721 که 15 اینچ هم هست نگیر
723 بگیری مطمئن باش پشیمون نمی شی

redboy444
10-06-2011, 15:09
سلام خسته نباسید خدمت دوستان و اساتید عزیز.
یه سوالی داشتم خدمتتون.
میخاستم بدونم این لپ تاپ های Refurb که میگن تو بازار ایران پرشده وتقریبا نمیشه تخیصشون داد درمورد اپل هم صدق میکنه؟
یعنی ممکن بعضی از لپ تاپهای اپل موجود در بازار Refurb باشه؟
چجوری مکبوک پرو های Refurb رو تشخیص بدیم؟
ببخشید که چند جا پستمو گذاشتم.میخواستم تمام دوستانی که قصد خرید دارن مطلع بشن.

بله متاسفانه.
یکی از بچه ها چند وقت پیش از یکی از مغازه های پایتخت یه مک بوک به قیمت خیلی مناسب گرفته بود که بعدا متوجه میشه که داخلش پر از چسب زخم و . . . به عبارتی مک بوک تعمیری رو به ایشون داده بودن.
البته ایشون با پیگیری ها و آشناهایی که داشتن پولشونو پس میگیرن ولی خوب این مغازه و شرکت همچنان فعالیت میکنه.
راهی هم که پیشنهاد میشه،خرید از فروشگاه های معتبر مثل الماس و نقش هستش

mohsenbabaee24
10-06-2011, 18:03
نظرتون راجب شرکت اپل ایران چیه؟

mohsenbabaee24
10-06-2011, 18:08
این لپتاپ ها 300 تا 400 هزار تومن ارزونتره ولی یکی از دوستان که خودش به صورت عمده لپ تاپ برای فروشنده گان ایران وارد میکنه گفت که بعضی از اونها اینجوری سفارش میدن که لبتاپایی رو که ریفوربنو بدون جعبه براشون پست کنن تا هزینه ارسال کمتر بشه جون جعبه ها بدردشون نمیخوره وبا 30-40 هزارتومن جعبه ولیبل وپلمپ جدید میسازن درضمن میگف اسپری هایی هست بوی دستگاه های نو وپلمپ رو میده ومیتونن اونو به جعبه جدید ودستگاه بزنن تا هیچکس شک نکنه.
دوستان خیلی دقت کنید.

mohsenbabaee24
10-06-2011, 18:08
به نظر من تا از ریفورب نبودن لب تاپ 100% مطمعن نشدیم بهتر نخریم.
درسته که خرید از خارج از ایران گرون درمیاد ولی خیالت راحته که چند میلیون واسه خریدن لپ تاپ تعمیری ندادی.
کاشکی هی نمی گفتیم دولت مردامون دزدنو نمیزارن مملکت پیشرفت کنه. اگه یخورده دقت کنیم میبینیم که هممون تک تک افراد جامعه دزدیمو فقط به فکر منافع خودمونیمو به هر روشی سرهم کلاه میذاریم.اونی هم که من تاحالا دزدی و بی قانونی نکردم یا دروغ میگه یا فرصتش واسش پیش نیومده.البته افراد خیلی اندکی هم هستند که واقعا کارشون درسته.

SaeedEminem2
10-06-2011, 21:25
بله متاسفانه.
یکی از بچه ها چند وقت پیش از یکی از مغازه های پایتخت یه مک بوک به قیمت خیلی مناسب گرفته بود که بعدا متوجه میشه که داخلش پر از چسب زخم و . . . به عبارتی مک بوک تعمیری رو به ایشون داده بودن.
البته ایشون با پیگیری ها و آشناهایی که داشتن پولشونو پس میگیرن ولی خوب این مغازه و شرکت همچنان فعالیت میکنه.
راهی هم که پیشنهاد میشه،خرید از فروشگاه های معتبر مثل الماس و نقش هستش

یعنی لپ تاپ پلمپ شده از تو دست دوم بود؟
فکر می کنم بسته بندی اپل طوری باشه که به این راحتیا قابل جعل نباشه
لاقل توسط ایرانی ها
جعبه اش پلمپ باشه جای هیچ نگرانی نیست
چون بازش کنی جدا از پاره شدن پلمپ جعبه و اون پلاستیکی که دور خود لپ تاپه، کلی گرد و خاک روش می شینه که دیگه نشه جای نو به کسی فروختش
فقط یه کم دقت می خواد

SaeedEminem2
10-06-2011, 21:46
درسته که خرید از خارج از ایران گرون درمیاد ولی خیالت راحته که چند میلیون واسه خریدن لپ تاپ تعمیری ندادی.
کاشکی هی نمی گفتیم دولت مردامون دزدنو نمیزارن مملکت پیشرفت کنه. اگه یخورده دقت کنیم میبینیم که هممون تک تک افراد جامعه دزدیمو فقط به فکر منافع خودمونیمو به هر روشی سرهم کلاه میذاریم.اونی هم که من تاحالا دزدی و بی قانونی نکردم یا دروغ میگه یا فرصتش واسش پیش نیومده.البته افراد خیلی اندکی هم هستند که واقعا کارشون درسته.

با اینکه مردم خودشون دزدن خیلی موافقم
اما یه نرم افزارهایی واسه مک هست که مثل موبایل عمر لپ تاپ رو نشون می ده
مثلا لپ تاپ من 13 هفته از ساختش می گذره
که به نسبت تاریخی که مدل 2011 ارائه شده و چند هفته ای که طول کشیده تا وارد ایران بشه و به دست من برسه و 4 هفته هم دست خودم بوده یه تایم نرمال و معقوله

arash59b
11-06-2011, 15:35

سلام دوست عزیز
تقریبا مطالبی که گفتی درسته غیر از اینکه همه ایرانی های رو دزد کردی که یه توهین بزرگ به همه از جمله بچه های این فروم بود شاید برخی از بازاری ها و ادم های این دور و زمونه از هر راهی واسه پول در اوردن استفاده کنند و تو هم با خیلی از اونا برخورد داشته باشی ولی دلیل نمی شه که به یه نتیچه گیری کلی برسی بیای تو فروم و بی ادبی کنی . نتیچه گیریت هم واسه خودت قابل احترامه ولی دلیل نمی شه که اینطور اینجا بیانش کنی
انسان هر جایی که باشی حتی تو اینترنت لازم که ادب رو رعایت کنه.

به غیر از نرم اقزار هایی که تو این زمینه وچود دارند و دوستان همه به اونا اشاره کردند (مثل کوکونات باتری) در مورد مک میشه از روی پارت نامبر که روی جبه اولیه و جعبه سفید و خود لپ تاپ است و مقایسه اون با سایت اپل از تاریخچه لپ تاپ تون مطلع بشید به غیر از اون مدل های لپ تاپ اپل هر سال تو بعضی از قطعات چه از نظر شرکت سازنده و چه از نظر قدرت با سال های دیگه فرق می کنن شما از روی همین قطعات می تونید بفهمید که دقیقه مشخصات دستگاهتون مال چه سالیه
خود شرکت اپل کار جالبی که انجام میده اینه که حتی مشخص می کنه که لپ تاپ تولید مربوط به کدوم نیمه از سال میلادی هست که باز هم می تونه به مشخص شدن دقیق تر تاریخ تولید دستگاه شما کمک کنه.
به غیر از این ها رفورب کردن معمولا برای برندهایی که قیمت متوسطی دارند و مشتریه اونا زیاده انچام می شه نه واسه برندی مثل اپل که مشتری های محدود و خاصتری داره.
به غیر از این ها نکات تخصصی تری هم هست که میشه ازشون استفاده کرد و براحتی فرق لپ تاپ نو از کار کرده رو تشخیص داد.
اونایی که لپ تاپ ها رو ریفورب می کنن هیچ وقت نمی تونن همه کارشون رو بی عیب و نقص انحام بدن و معمولا خریدار هایی که اطلاعات دقیقی ندارند و فقط می خوان یه پولی بدن و یه لپ تاپ بخرن تو این زمینه دچار مشکل می شوند.
در اخر شما نیازی نیست حتما از خارج خرید کنید. می تونید از نمایندگی هایی مثل نقش خرید کنید تا خریدتون با اطمینان بیشتر باشه چون اولا مجبورند که خرید شما رو گارانتی کنند و ثانیا قیمت لپ تاپ واسشون فرقی نمی کنه و به هر حال مشتری خودشون رو دارند.

mohsenbabaee24
11-06-2011, 18:03
انیکه میگین نباید همه رو دزد خطاب کرد باهاتون موافقم وخودمم در آخر حرفم گفتم که بعضی ها هستن که کارشون درسته.بازم میگم اگه دقیقتر به کارهامون نگاه کنیم به نتیجه حرف من میرسید.برای مثال فکر کنم کمتر کسی باشه که قانون کپی رایت رو رعایت کرده باشه.
منظور من از ریفرب بودن دست دوم بودن نیست و یه تعمیرکار عادی یا نمایند شرکت تعمیرشون نکرده وحتا اصلا کار نکردن که بخواد کنتور بندازه تقلبی هم نیستن.
کارخونه تعدادی لب تاپ تولید میکنه و تو بازار پخش میکنه مصرف کننده نهایی میاد یکیشونو بخره موقع تست کردن تو فوروشگاه متوه خرابی در لپ تاپ میشه اون لپتاپ برمیکرده به خود کارخونه و عیبش رفع میشه و روش برچسب ریفورب میخوره ودوباره واسه فروش وارد مغازه ها میشه ولی با حدودا 300- 400 هزار تومن قیمت پایین تر وگارانتی حدودا سه ماهه.
ولی بعضی از کاسب های ایران برچسب و حتی پلمپو لیبلو جعبه رو عوض میکننو اونو بجای لپ اتپ معمولی میفروشن. اثبات این حرفمم اینه که تاحالا هیج کدوممون لیبل ریفورب رو لب تاپی رو ندیدیم ولی خیلی ها لپ تاپ روفورب ندونسته خریدن ویکی از دوستان هم گفت که کاسب های ایرانی سفارش لپ تاپ ریفورب میدن و ما براشون وارد میکنیم.
درضمن شرکت های گارانتی پول گارانتی رو هم از ما میگیرن یعنی اگر لب تاب ریفورب بدن پول تعمیراتشو هم میگیرن.درصورتی که شرکت مادر یکسال لپ تاپو گارانتی کرده.
دیگه نگید نمایندگی چون بهتون میخندن . تمام شرکت های سازنده لپ تاپ بجز سامسونگ وال جی ایرانو تحریم کردن وتو ایران نمایندگی ندارن.

Shahin_SOURNA
11-06-2011, 18:16
سلام

مرسی

دوست عزیز مک شما در حالت Safe Mode بوت میشه، سوالتون رو در بخش سوالات نرم افزاری مطرح کنید تا جواب بدم.

arash59b
11-06-2011, 22:10
انیکه میگین نباید همه رو دزد خطاب کرد باهاتون موافقم وخودمم در آخر حرفم گفتم که بعضی ها هستن که کارشون درسته.بازم میگم اگه دقیقتر به کارهامون نگاه کنیم به نتیجه حرف من میرسید.برای مثال فکر کنم کمتر کسی باشه که قانون کپی رایت رو رعایت کرده باشه.....
.

اکثر شرکت های سازنده تو سایتشون با چک کردن پارت نامبر و یا رجیستر کردن به شما می گن که لپ تاپ ریفوریت شده است یا نه.
که این راه بهترین روش هست.
وقتی به قول شما شرکت سازنده لپتاپ رو فقط سه ماه گارانتی می کنه نمایندگی که دیگه نمیاد اونو یک سال گارانتی کنه!!
در ضمن علاوه بر مواردی که خودتون گفتید ایران رهجو هم نماینده رسمی سونی هست.
نقش هم هرچند نماینده اپل نیست ولی با توجه به امکاناتی که داره و سابقه خوبی که پیدا کرده جیزی کمتر از یه نمایندگی نداره تازه لپ تاپ های اپل رو نه یه سال بلکه معمولا ۲ تا سه سال گارانتی می کنه پس می بینی مغز ... نخورده که بیاد لپ تاپ تعمیری که شرکت حاضر نیست بیشتر از سه ماه گارانتی کنه وارد کنه.
البته بگم که من خودم لپ تاپم رو بی گارانتی خریدم و کلاس کاری شرکت اپل خیلی بالاتر از این حرفاست که بخوایی عملکرد اون رو در حد برند های دیگه بدونی.
شما می تونی با توجه به جند نکته ای که گفته شد و دقت هنگام خرید لپتاپ اپل خودت رو بخری و لذتش رو ببری.
به تاپیک زیر هم یه سر بزن

mohsenbabaee24
11-06-2011, 23:18
شما اگه تو سایت اصلی انگلیسی سونی که نماینده هاش تو کشور های مختلفو گفته اسم ایرانو دیدی اون موقعه بگو ایران نماینده سونی داره .
تو سایت ها اون قسمت که واسه تشخیص لپ تاپ های ریفورب هست منظم آپدیت نمیشه وامکان اینکه جوا نگیری زیا هست.
شرکت هایی که لپ تاپ ریفورب میروشن 300-400 تومن روقیمت خودش سود میکنن ورو پولی که بابت گارانتی میگیره سود میکنه درضمن گارنتی ها تمام عیب های دستگاه رو رایگان تعمیر نیکنن وکلی اذیت میکنن.
ایران رهجو اگه نماینده بود نمیود خودش سه سال لپ تاپ رو گارانتی کنه وباهمون گارانتی یکساله شرکت سونی میداد.کاری که همه جای دنیا میکنن.

arash59b
12-06-2011, 07:03
سلام
تا اونجایی که فروم های اپل رو گشتم هیچ راهی که بشه تشخیص داد که یه لپ تاپ ریفیورب شده یا نه وجود نداره.
مثل این که تو مدل های قدیم واسه دستگاه رفیوب شده به اول سریال نامبر یه حرف "Y" اضافه می کرده ولی الان دیگه این طور نیست. این کار رو هم احتمالا واسه کم کردن هزینه ها انجام میده (به اندازه کافی تو رفت و برگشت و افت قیت لپتاپ رفیوب شده ضرر کرده)
تنها راه تشخیص از روی علامت ریفیوب روی جعبه و مقایسه سریال نامبر جعبه و دستگاه است که اون رو هم میشه عوض کرد (ولی این کار هم خیلی اسون نیست هر جعبه ای که به راحتی جعبه اپل نمیشه).
می تونید از سایت معتبر زیر سریال نامبر تون رو چک کنید

واسه من که تاریخ تولید رو ماه فوریه 2011 زد یعنی حدودا سه ماه قبل از خرید
که این تا حدودی می تونه خیال ادم رو رواحت کنه (چون سه ماه فرصت کمی واسه رفتن و تعمیر شدن و امدن به ایرانه)
گفتم تا حدودی چون تو فروشگاه اپل مک بوک پرو رفیورب شده فوریه 2011 هم پیدا می شه (330$ ارزون تر)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتنها و تنها راه، تحقیق قبل از خرید دقت هنگام خرید و توکل به خداست.
موفق باشید.

arash59b
12-06-2011, 14:47
شما اگه تو سایت اصلی انگلیسی سونی که نماینده هاش تو کشور های مختلف و گفته اسم ایرانو دیدی اون موقعه بگو ایران نماینده سونی داره .
تو سایت ها اون قسمت که واسه تشخیص لپ تاپ های ریفورب هست منظم آپدیت نمیشه وامکان اینکه جوا نگیری زیا هست.
شرکت هایی که لپ تاپ ریفورب میروشن 300-400 تومن روقیمت خودش سود میکنن ورو پولی که بابت گارانتی میگیره سود میکنه درضمن گارنتی ها تمام عیب های دستگاه رو رایگان تعمیر نیکنن وکلی اذیت میکنن.
ایران رهجو اگه نماینده بود نمیود خودش سه سال لپ تاپ رو گارانتی کنه وباهمون گارانتی یکساله شرکت سونی میداد.کاری که همه جای دنیا میکنن.

عزیز من وقتی از جای اشتباهی سوال کنی معلومه پاسخ اشتباهی مگیری
باید بری تو سایت sony-asia و بعد از قسمت خاورمیانه لیست نمایندگی هاش رو بگیری اونوقت می بینی علاوه بر تهران تو شهر های دیگه هم نمایندگی دارند.
حتی سایت فارسی هم داره.
و احتمالا تا حالا لپ تاپ سونی هم نداشتی چون من خودم دیدم که برای لپ تاپی که یه اشکال عجیب داشت و رو پشت صفحه ال سی دی لکه های قهوه ای زده بود بعد از مشورت با نمایندگی اصلی خارج از ایران همون روز اونو مجانی عوض کردن. (تازه به خاطر اینکه تو مسافرت بودیم کارت گارانتی هم باهامون نبود وفقط از روی چک کردن سریال نامبر خدمات دادن )
سود شرکت سونی به خاطر جایی که تو بازار ایران پیدا کرده اینقدر زیاد هست که بخواد یه نمایندگی تو ایران داشته باشه.
در ضمن اگه نمایندگی گارانتی کرده که دیگه نباید پول بگیره اونجایی که تو میگی نمایندگی نبوده.
من با اینکه به اندازه کافی از کم و کیف نمایندگی ها تو ایران اطلاع دارم باز هم بدون گارانتی خرید کردم تو هم اگه می تونی بدون گارانتی بخری بخر ، وگرنه اگه می خوای در مورد فلسفه نمایندگی و گارانتی تو ایران بحث کنی بهتره یه تاپیک جدید واسه موضوعش بزنی.

haniramzi
12-06-2011, 14:55
سلام دوستان واسه من زده :
Serial number: C02FK2PFDF8X
Group1: MacBook
Group2: Pro
Generation: 82
ModelCode:
Machine Model: MacBookPro8,2
Model introduced: 2011
Production year: 2011
Production week: 16 (April)
CPU speed: 2.2GHz
Family name: Become a pro user to see this information. (sorry)
Screen size: 15 inch
Colour: Aluminium
Factory: C0 (Quanta Computer (Susidiary = Tech Com))
خیالم راحت شد تقریبا ماله3 ماهه پیش ------> خدایا شکرت ;)

mohsenbabaee24
12-06-2011, 18:06
شما که میگین ایران رهجو نماینده لپ تاپه یه سر به آدرس زیر بزنید اگه کلمه لپ تاپ دیدین به ما هم بگین

به نظر شما لپ تاپ به اندازه باطری شارجی مهم نیست که اسمشو تو لیست بیارن؟
اگه دوست داشتین کاملا قانع بشین به آدرس زیر هم یه سر بزنید (پست 122) و اگه بازم قانع نشدین همونجا بحث گارانتی رو ادامه بدین ولطفا دیگه اینجا ادامه ندین. :5:

بابا به خدا ایران تو زمینه لپ تاپ تحریمه.
درضمن من کاری به قیه برند ها وگارانتی ندارم و موضوع ریفورب بودنو گفتم تا دوستان بیشتر دقت کنن انقد وارد حاشیه نشین.

ali2024
12-06-2011, 19:18
سلام.
من دنباله یه لپ تاپ جایگزین کامپیوتر خونگی هستم.مخ بابا رو هم تا 2.5 زدم.بیشترین کارم هم وبگردی و بازیه.
یه چیزی میخوام که هم با کلاس باشه و هم خوب کار کنه.نظرم هم بین دو برند سونی و اپل هستش.
میخواستم ببینم دوستان چه مدل هایی پیشنهاد میکنند ؟
مرسی

SaeedEminem2
12-06-2011, 20:27
کرایسس 2 رو نصب کردم با حداکثر تنظیمات راحت اجرا می شه
فقط تو تنظیمات گرافیکش یه گزینه به اسم 3D داره که غیر فعاله
جریانش چیه نمی دونم
ولی هرچی هست فکر می کنم به سخت افزار مربوط می شه
شاید مثل این فیلم های سه بعدی که تو ال سی دی های مخصوص سه بعدی دیده می شن اینم مانیتور مخصوص می خواد
یا به کارت گرافیک مربوط می شه
حالا تو پی سی هم نصب می کنم ببینم چی می شه
اهالی فن اگه نظر خاصی دارین بگین که یه کم از لپ تاپم نا امید شدم !

arash59b
12-06-2011, 20:58
کرایسس 2 رو نصب کردم با حداکثر تنظیمات راحت اجرا می شه
فقط تو تنظیمات گرافیکش یه گزینه به اسم 3D داره که غیر فعاله
جریانش چیه نمی دونم
ولی هرچی هست فکر می کنم به سخت افزار مربوط می شه
شاید مثل این فیلم های سه بعدی که تو ال سی دی های مخصوص سه بعدی دیده می شن اینم مانیتور مخصوص می خواد
یا به کارت گرافیک مربوط می شه
حالا تو پی سی هم نصب می کنم ببینم چی می شه
اهالی فن اگه نظر خاصی دارین بگین که یه کم از لپ تاپم نا امید شدم !

احتمالا مربوط به lcd هایی که سه بعدی رو پشتیبانی می کنن
کراسیس رو رو ویندوز نصب کردی یا از نسخه پورت شدش استفاده کردی؟

SaeedEminem2
12-06-2011, 21:03
احتمالا
رو ویندوز نصب کردم
خودم اولین باره که همچین تنظیمی تو یه بازی می بینم

mohsenbabaee24
12-06-2011, 21:53
یه سوال دارم ممنون میشم کسی جوا ب بده.
بازی هایی که قابلیت نمیش بصورت 3d رادارن مث همین کرایسیس 2 اگه رو مک بوک پرو که ال سی دیش 3d نیست نصب کرد و لی یه ال سی دی 3d هم به مک بوک پرو نصب کرد وبازی رو از ال سی دی 3d نگاه کرد سه بعدی نشون میده ؟
این کارو واس فیلم های سه بعدی هم میشه انجام داد؟
منظورم اینه که کات گرافیکش خورجی 3d هم داره؟

arash59b
12-06-2011, 22:00
منم تا حالا call of duty و dirt3 رو نصب کردم و با اخرین تنظیمات شون هم هیچ مشکلی نداشتم.
اینقدر هم که می گفتن تو ویندوز و با بازی های گرافیک بالا داغ می کنه تا حالا که داغ شدنی ندیدم
لپ تاپ هم همیشه رو پامه.

---------- Post added at 11:00 PM ---------- Previous post was at 10:55 PM ----------

یه سوال دارم ممنون میشم کسی جوا ب بده.
بازی هایی که قابلیت نمیش بصورت 3d رادارن مث همین کرایسیس 2 اگه رو مک بوک پرو که ال سی دیش 3d نیست نصب کرد و لی یه ال سی دی 3d هم به مک بوک پرو نصب کرد وبازی رو از ال سی دی 3d نگاه کرد سه بعدی نشون میده ؟
این کارو واس فیلم های سه بعدی هم میشه انجام داد؟
منظورم اینه که کات گرافیکش خورجی 3d هم داره؟
من این کار رو نکردم ولی شنیدم کسایی انجام دادن
از لپ تاپشون واسه نگاه کردن فیلم تو تلویزیون های فول اچ دی و 3d استفاده کردن
به نظرم شما باید فقط لپ تاپ رو به تلوزیون وصل کنید این امکانات خود تلویزون هست که سه بعدی رو ساپورت می کنه.

SaeedEminem2
12-06-2011, 22:26
آره با اینکه تو ویندوز از همون اولش دما رو حدود 60 ه اما کال آف دیوتی 6 رو باهاش تموم کردم از 70 بالاتر نرفت
منم همش رو پام بود
اینکه می گفتن مک بوک خودش بدون کول پد از پس گرما بر میاد کاملا درست بود
پس حالا که نه داغ می شه و نه کول پد می خواد و نه قطع بودن 3D به لپ تاپ ربط داره دوباره با لپ تاپم حال می کنم !

behzad.mk
13-06-2011, 04:45
دوستان یه نمایندگی مناسب فروش برای macbook PRO 17 اینچ مدل جدیدش میخواستم قیمت بهترین کانفیگش تو apple store حدود 2500 دلاره ولی من تو نت که چک کردم بالای 3 میلیون بود...
بهترین جا برای خریدش تو تهران کجاست ؟ سایت هم معرفی کنید ممنون میشم...حدود قیمت این مدل تو بازار چقدره ؟؟!

arash59b
13-06-2011, 10:05
دوستان یه نمایندگی مناسب فروش برای macbook PRO 17 اینچ مدل جدیدش میخواستم قیمت بهترین کانفیگش تو apple store حدود 2500 دلاره ولی من تو نت که چک کردم بالای 3 میلیون بود...
بهترین جا برای خریدش تو تهران کجاست ؟ سایت هم معرفی کنید ممنون میشم...حدود قیمت این مدل تو بازار چقدره ؟؟!

اگه منظورت 725 هست که حدودا 3.5 میلیون میشه.
واسه خرید هم اگه با گارنتی می خوای بهتر بری طبقه دوم پایتخت و از نقش بگیری.
اگه بدون گارانتی بخوای باید بگردی و از ارزونترین جا بگیری هیچ فروشگاه مشخصی نیست هر روز قیمت ها فرق می کنه.

ali2024
13-06-2011, 12:41
سلام.خسته نباشید.
من برای خرید لپ تاپ بین اپل و یه برند دیگه شک دارم.
میشه یه سری اطلاعات ، مزایا ، معایب و هر چیز قابل ذکر در مورد اپل رو بگین.ممنون میشم.
یه چیز هم بگم که کلاس لپ تاپی که میخوام بخرم خیلی مهمه برام.

arash59b
13-06-2011, 17:20
سلام.خسته نباشید.
من برای خرید لپ تاپ بین اپل و یه برند دیگه شک دارم.
میشه یه سری اطلاعات ، مزایا ، معایب و هر چیز قابل ذکر در مورد اپل رو بگین.ممنون میشم.
یه چیز هم بگم که کلاس لپ تاپی که میخوام بخرم خیلی مهمه برام.

سلام
مهمترین تفاوتش اینه که دیگه از سرو کله زدن با ویندوز و مشکلاتش راحت می شه و از یه سیستم عامل پایدار تر و راحت تر استفاده می کنی به خصوص تا چند هفته دیگه که جدیدترن سیستم عامل اپل به اسم lion به بازار میاد که ویژگی های منحصر به فردی داره که از حالا همه رو دیونه کرده.
از نظر کیفیت طراحی و قطعات هم که بهترین لپتاپ دنیاست اولا تنها لپ تاپی هست که دارای بدنه یه تیکه المینیومی است که باعث شده انتقال حرارت لپتاپ از این طریق انجام بشه، دارای سوپر دیودی است و از پورت های بسیار سریع مثل firewire واسه انتقال اطلاعات استفاده می کنه و باتریش هم پلیمرلیتیوم است که به شما 7 ساعت اجازه استفاده از لپ تاپ رو می ده.

behzad.mk
13-06-2011, 18:15
اگه منظورت 725 هست که حدودا 3.5 میلیون میشه
ممنون از راهنماییتون نه نمیخوام تو 3 بره خیلی قیمت بالاست...تو کانفیگ های 17 اینچی قیمت پایینتر هست (Core I7)؟ نقش سایتشو چک کردم الان کلا رنج قیمتا همین قدره یا این داره خیلی بالا میده؟
مدل های 17 اینچی و قیمتاشون رو بزارید ممنون میشم...

arash59b
13-06-2011, 19:07
ممنون از راهنماییتون نه نمیخوام تو 3 بره خیلی قیمت بالاست...تو کانفیگ های 17 اینچی قیمت پایینتر هست (Core I7)؟ نقش سایتشو چک کردم الان کلا رنج قیمتا همین قدره یا این داره خیلی بالا میده؟
مدل های 17 اینچی و قیمتاشون رو بزارید ممنون میشم...

یه مدل دیگه هم هست به اسم MD036 که اونم حدودا 3.700 در میاد.
کلا مدل های مکبوک پرو 17 اینچی چه با گارانتی چه بی گارانتی زیر 3 نیست و نخواهد شد.
مونیتور 17 واسه کارهای تخصصی و حرفه ای است.
واسه چه کاری می خوای؟
حدود قیمت با گارانتی همینه که دیدی بدون گارانتی شاید بتونی تا 300 هم پایین تر پیدا کنی.

ali2024
13-06-2011, 21:30
من حقیقتش تو تاپیک مشاوره برای خرید پست دادم ام متاسفانه کسی جواب نداد.بالاجبار اینجا مینویسم:
من بین دو برند سونی و اپل شک دارم. میخواستم ببینم کاربرایه حال حاضر مک خرید مک بوک پرو رو توصه میکنن ؟ یعنی خودشون راضین ؟ واضح تر بگم :31: اگه دوباره بخواستن لپتاپ بخرن مک بوک میخریدن ؟
واسه سیستم عامل من دوشنبه دارم میرم دوبی .قبلش هم میرم شیراز واسه قیمت گرفتن و اینا. اگه تا اون موقع mac lion نیاد میشه بعدا آپدیت کرد دیگه نه ؟و یه چیز دیگه : آیا می ارزه که به خاطر اختلاف قیمت دوبی با شیراز قید خدمات پس از فروش رو زد ؟
مرسی

arash59b
13-06-2011, 22:45
من حقیقتش تو تاپیک مشاوره برای خرید پست دادم ام متاسفانه کسی جواب نداد.بالاجبار اینجا مینویسم:
من بین دو برند سونی و اپل شک دارم. میخواستم ببینم کاربرایه حال حاضر مک خرید مک بوک پرو رو توصه میکنن ؟ یعنی خودشون راضین ؟ واضح تر بگم :31: اگه دوباره بخواستن لپتاپ بخرن مک بوک میخریدن ؟
واسه سیستم عامل من دوشنبه دارم میرم دوبی .قبلش هم میرم شیراز واسه قیمت گرفتن و اینا. اگه تا اون موقع mac lion نیاد میشه بعدا آپدیت کرد دیگه نه ؟و یه چیز دیگه : آیا می ارزه که به خاطر اختلاف قیمت دوبی با شیراز قید خدمات پس از فروش رو زد ؟
مرسی

کسایی که با چشم باز و تحقیق و بدون احساسات اپل رو انتخاب می کنن از انتخاب شون که پشیمون نمی شن هر روز هم بیشتر به اون عادت می کنن و لذت می برن.
اگه می تونی تا حدود زیادی دل از ویندوز بکنی که هیچ ولی اگه میخوای فقط با ویندوز کار کنی اصلا طرفش نرو.
خیالت راحت هر وقت که نسخه نهایی لیون ریلیز شد شما می تونید به راحتی نسخه ارجینالش رو نصب کنید. البته مطمئنا حداقل تا اوایل ماه بعدی میلادی نمیاد.
به نظر من اگه اختلاف قیمت 100 یا 200 تومن باشه نمی ارزه، از خود ایران بخری به صرفه تره البته اگه می خوای با گارانتی بگیری.
روزی که رفته بودم مک پرو رو بخرم یه نفر ایپدش رو اورده بود که ببینه واسه می تونن بفرستن دوبی یا نه اخه تازه گرفته بودش وقتی اومه بود ایران بعد از مدتی دچار مشکل شده بود.
ولی اخرش خوب سبک سنگین کن و از هر جا که راحت تر بودی بخر.
بعد هم بهتره قیمت تهران رو با دوبی مقایسه کنی نه شیراز!!

ali2024
13-06-2011, 23:35
آقا ممنون از پاسخ هاتون.
اتفاقا من كليپهاي سايت اپل در مورد كار با مك روكه ديدم خيلي بهش علاقمند شدم.تنها چيزي كه هست اينه كه يه مشكلي پيش نياد كه پشيمون شم چون بابام ميگه هميشه دنباله چيزهايي هستي كه كسي نداره و اين حرفا.آخه سري اول n97 رو برام آورده بود از دبي بعد يه بار زبونكه قفلش رو برام برد تهران عوض كرد .شارجر تو كارتونش هم خراب بود زد سوكت گوشي رو خراب كرد دوباره عوضش كردم و ... (ببخشيد قصه نوشتم :31:) ميخوام اين قضايا پيش نياد.
مرسي

behzad.mk
14-06-2011, 06:01
بازم ممنون واسه راهنماییت...من رفتم سایت نقش رو چک کردم یه کانفیگ 17 اینچی گذاشته 2.700 تومن ولی فک کنم مدل 2010 باشه چون Core I5 روشهMC024...حالا به نظر خودم ارزش نداره 2700 پول داد واسه این کانفیگ میخواستم نظرتونو درباره این کانفیگ و قیمتش بدونم به نظرتون کم نمیاره برای کانورت های سنگین یا گیم...
اینم لینکش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدجالب اینجاست که قیمت کانفیگ 17 اینچی(آخرین مدل) تو خود سایت اپل 2500 دلاره اینم تو آمازون همین قدره
ولی مدل 2011 رو 3700 میدن اینو 2700 !!! (نحوه قیمت گذاری تو ایران...:13:)

arash59b
14-06-2011, 10:01
بازم ممنون واسه راهنماییت...من رفتم سایت نقش رو چک کردم یه کانفیگ 17 اینچی گذاشته 2.700 تومن ولی فک کنم مدل 2010 باشه چون Core I5 روشهMC024...حالا به نظر خودم ارزش نداره 2700 پول داد واسه این کانفیگ میخواستم نظرتونو درباره این کانفیگ و قیمتش بدونم به نظرتون کم نمیاره برای کانورت های سنگین یا گیم...
اینم لینکش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدجالب اینجاست که قیمت کانفیگ 17 اینچی(آخرین مدل) تو خود سایت اپل 2500 دلاره اینم تو آمازون همین قدره
ولی مدل 2011 رو 3700 میدن اینو 2700 !!! (نحوه قیمت گذاری تو ایران...:13:)

این لپ تاپ 2010 از نظر اپل یه فسیله
هم کارت گرافیکش پایینه و هم سی پی یو و کش اون
cpuهای i7 علاوه بر بهتر بودن باعث کاهش مصرف باتری هم می شن.
قیمتش هم تو خود سایت زده 1800 $ که بازم 2700 واسش گرونه.
دقیقا بگو چه استفاده ای می خوای از لپ تاپ بکنی؟

SaeedEminem2
14-06-2011, 11:04
من اصلا قصد خرید لپ تاپ نداشتم ولی وقتی مک بوک پرو رو دیدم گفتم فقط همینو می خوام
مطمئن باشین بعد از خرید هم عاشقش می شین هم راضیتون می کنه قلبی
هزار بار دیگه هم بخوام لپ تاپ بخرم فقط همینو می خرم

zamanphp
15-06-2011, 06:18
من بالاخره تصمیم گرفتم بنا به شرایطی macbook pro 15 اینچ بگیرم
تصمیم داشتم مدل 721 رو بگیرم ولی تنها موردی که منو دودل کرده گرافیک 256 در مقابل 1 گیگ گرافیک مدل 723 هست
من که به هیچ عنوان قصد بازی کردن رو ندارم و کار گرافیکی سنگینی هم نمیکنم ، شاید در حد فتوشاب.
به نظرتون همون 721 برای من مناسب هست ؟ یا نه
الته شخصا بازم ترجیح میدم 723 بگیرم ولی شاید بودجه ام نرسه . حالا باید ببینم چی میشه.
با تشکر

SaeedEminem2
15-06-2011, 11:58
من بالاخره تصمیم گرفتم بنا به شرایطی macbook pro 15 اینچ بگیرم
تصمیم داشتم مدل 721 رو بگیرم ولی تنها موردی که منو دودل کرده گرافیک 256 در مقابل 1 گیگ گرافیک مدل 723 هست
من که به هیچ عنوان قصد بازی کردن رو ندارم و کار گرافیکی سنگینی هم نمیکنم ، شاید در حد فتوشاب.
به نظرتون همون 721 برای من مناسب هست ؟ یا نه
الته شخصا بازم ترجیح میدم 723 بگیرم ولی شاید بودجه ام نرسه . حالا باید ببینم چی میشه.
با تشکر

یه جورایی می دونستم آخرش به این نتیجه می رسی که مک بوک بگیری
فرق 721 و 723 فقط گرافیک نیست و در سی پی یو هم تفاوت دارن
اگه پولت رسید حتما 723 بگیر ولی اگه نشد ذهنتو درگیرش نکن همون 721 هم کارتو راه می ندازه

zamanphp
15-06-2011, 15:57
یه جورایی می دونستم آخرش به این نتیجه می رسی که مک بوک بگیری
فرق 721 و 723 فقط گرافیک نیست و در سی پی یو هم تفاوت دارن
اگه پولت رسید حتما 723 بگیر ولی اگه نشد ذهنتو درگیرش نکن همون 721 هم کارتو راه می ندازه
ممنون
نمی دونم گرافیکش تا 3 سال آینده جواب گو خواهد بود ، برای همین رو ی مدل 721 خیلی دودل هستم
به همین خاطر الان دارم سعی ام رو میکنم تا جائی که میشه همون 723 رو بگیرم و خیالم راحت باشه

SaeedEminem2
15-06-2011, 19:57
ممنون
نمی دونم گرافیکش تا 3 سال آینده جواب گو خواهد بود ، برای همین رو ی مدل 721 خیلی دودل هستم
به همین خاطر الان دارم سعی ام رو میکنم تا جائی که میشه همون 723 رو بگیرم و خیالم راحت باشه

برادر من خیال خودتو راحت کن و یه دفعه 723 بگیر
الان پردازنده ی گرافیک 721 خیلی خوبه و تا چند سال کم نمیاره
ولی 256 مگ رمش خیلی کمه و جای تعجب داره که اصلا چرا اپل رو یکی از بهترین مدل هاش همچین کارت گرافیکی گذاشته
شاید عمدا کم گذاشتن که همه به سمت 723 برن
ولی 723 که بگیری دیگه تا چند سال خیالت راحته

ariaei_tabar
15-06-2011, 21:10
بهترین مدلش الان چیه؟
هرکی میدونه خصوصی بده
مرسی

SaeedEminem2
15-06-2011, 21:44
بهترین مدلش الان چیه؟
هرکی میدونه خصوصی بده
مرسی

همون مک بوک پرو 723

ali2024
16-06-2011, 00:58
سلام خسته نباشيد
ميخواستم بدونم چه چيزهايي از مك بوك با pc و در واقع ويندوز فرق ميكنه مثلا مثل اينكه كيبورد فارسي مك با pc فرق داره و از اين دست.
مرسي

arash59b
16-06-2011, 11:02
سلام خسته نباشيد
ميخواستم بدونم چه چيزهايي از مك بوك با pc و در واقع ويندوز فرق ميكنه مثلا مثل اينكه كيبورد فارسي مك با pc فرق داره و از اين دست.
مرسي
مک به طور دیفالت از فارسی پشتیبانی می کنه
چند توع کیبرد هم واسه تایپ فارسی داره که یکی شون همون چیزیه که تو ویندوز استفاده می کنید.
موارد تفاوتشون در ظاهر زیاده ولی اینطور نیست که از همون امکانات ویندوز اینجا محروم باشید.
شاید نیاز باشه که بعضی از برنامه ها رو نصب کنید.

SaeedEminem2
19-06-2011, 12:10
بچه ها قیمت دلار حسابی رفته بالا
وقتی اعلام می شد 1030 تومان، تو بازار 1200 بود
الان که می گن 1200 خدا می دونه تو بازار چنده
اگه می خواین لپ تاپ بخرین سریع تر اقدام کنین که با این وضع تورم از ارزونی هیچ خبری نخواهد بود

F A R Z A M
21-06-2011, 12:58
سلام
یه سوالی داشتم بین مک بوک وایت و dell xps z15 موندم به نظرتون کدومو بگیرم؟

arash59b
22-06-2011, 07:39
سلام
یه سوالی داشتم بین مک بوک وایت و dell xps z15 موندم به نظرتون کدومو بگیرم؟

خوب عزیز واسه چه کاری می خوای
اول یه اطلاعاتی در مورد خواستت از یه لپ تاپ و نیازهات بگو

ولی کلا من اپل رو پیشنهاد می کنم
تو رویو ها که نگاه کردم زیاد از خوبی دل نگفتن مثل اینکه کیبردش هم اذیت می کنه (البته واسه کسایی که بخوان زیاد تایپ کنن)
بعدش هم من تنها از یه برند بدم میاد اونم دله :31:
یاد اون سالی میافتم که لپ تاپ هاش مثل پژوهای ایران خودرو اتیش می گرفتن.

timsar jackson
23-06-2011, 17:45
سلام

الان بهترین مدل مک بوک پرو چیه و قیمتش چه قدره؟ یادمه پارسال mc373 بهترینش بود..میشه کلا مک پوک پروهای جدید رو با قیمتش بهم بگین؟

ممنون

mohammad_e_d
23-06-2011, 18:33
سلام خوب هستید بچه ها میتونید بگید با 1 میلیون 500 چه نوعی از لپ تاپ اپل رو میتونم بگیرم اصلا با این پول بهم لپ تاپ اپل میدن فکر نکنم

s-a-l-i-m
23-06-2011, 19:03
سلام

الان بهترین مدل مک بوک پرو چیه و قیمتش چه قدره؟ یادمه پارسال mc373 بهترینش بود..میشه کلا مک پوک پروهای جدید رو با قیمتش بهم بگین؟

ممنون
صف حه های قبل زیاده فقط یکم بگردی ممنون میشم... یا بیا اینجا دانلودش کن لیست قیمت رو :
almasp.com

سلام خوب هستید بچه ها میتونید بگید با 1 میلیون 500 چه نوعی از لپ تاپ اپل رو میتونم بگیرم اصلا با این پول بهم لپ تاپ اپل میدن فکر نکنم اگه یکم دیگه بزاری میتونوی مک بوک پرو mc700 بخری ...منظور از یکم نزدیکه 200 هست .:31:
یا اینکه مک بوک بخری که قیمتش 1.300 هست که توصیه نمیشه .
یا میتونی مک بوک ایر بخری مدل mc505 یا اگه 50 تومان دیگه بزاری mc506 هم میشه خرید.

arash59b
23-06-2011, 22:05
سلام

ممنون
تو یه کلمه بهترین ها
mc723 واسه کارهای مهندسی، گرافیکی ،بازی!! و 15 اینچ (2,700-2,900 تومان)
mc725 واسه کارهای گرافیکی پیشرفته، 17 اینچ (3,500 تومان)

zandor
26-06-2011, 14:01
سلام دوستان من بیشتر مطالب دوستان رو میخونم تا خودم بخوام بنویسم اینم گذاشتم شاید به بعضی از دوستان کمک بشه
قیمت mc725 دویست تومان از اینی که شما فرمودید کمتر هست یعنی 3.300
لیست قیمتای نقش البته اینا 2011 هستن
NEW MC700LL/A 2.3 Dual-Core i5 16,500,000Rls
NEW MC724LL/A 2.7 Dual-Core i7 19,500,000Rls
NEW MC721LL/A 2.0 Quad-Core i7 23,500,000Rls
NEW MC723LL/A 2.2 Quad-Core i7 27,900,000Rls
NEW MC725LL/A 2.2 Quad-Core i7 33,000,000Rls

---------- Post added at 03:01 PM ---------- Previous post was at 02:58 PM ----------

اینم قیمت مک بوک ایر همراه با سی پی
MC505LL/A 1.4 Core 2Duo 13,700,000Rls
MC506LL/A 1.4 Core 2Duo 15,900,000Rls
MC906LL/A 1.6 Core 2Duo 20,700,000Rls
MC503LL/A 1.86 Core 2Duo 17,900,000Rls
MC504LL/A 1.86 Core 2Duo 21,300,000Rls
MC905LL/A 2.13 Core 2Duo 28,500,000Rls

من تا حالا لپ تاپ نداشتم و الانم میتونم یه لپ تاپ سری f در حد 1.5 بخرم ولی با خودم احد بستم که تا پول لپ تاپ 17 اینچ اپل گیرم نیاد و اونو نخرم دست به هیچ لپ تاپی نخواهم زد ( عشق اپله دیگه کاریش نمیشه کرد :40: )
دوستانی که لپ تاپ گرفتن برا منم دعا کنن یه پولی گیرم بیاد بگیرم :42::42:
با تشکر راستی قیمتای بالا از الماس هست

h!tman
26-06-2011, 18:12
ببخشید یک سوال برام پیش اومده مک بووک پرو چرا اینقدر گرونه ؟
یعنی درسته لپ تاپ های خیلی خوبی هستند! ولی هم کیفیتش خیلی ارزون تره
قضیه چیه ؟

SaeedEminem2
26-06-2011, 18:57
ببخشید یک سوال برام پیش اومده مک بووک پرو چرا اینقدر گرونه ؟
یعنی درسته لپ تاپ های خیلی خوبی هستند! ولی هم کیفیتش خیلی ارزون تره
قضیه چیه ؟

سلام
قطعاتش از بهترین اجناس ممکن تهیه شده
قالب آلومینیومیش 200 دلار به قیمتش اضافه کرده
حدود 200 تا 300 دلار هم به خاطر برندش اضافه شده
یعنی همین 2 تا رو ازش کم کنی با بقیه تفاوت قیمتی نداره
البته اگه بقیه هم از بهترین متریال ممکن ساخته شده باشن

zandor
26-06-2011, 23:40
علاوه بر چیزهایی که آقا سعید گفت دلیله دیگش مچ بودن تمام قطعاتش هست و نه مثله برند دل ( قصد توهین ندارم ) نیست که هرچیزیش از یه جا اومده باشه

shayan_bigg
30-06-2011, 02:31
سلام
یه چندتا سوال ساده داشتم
البته اگه لطف کنید جواب بدین
من با مکینتاش که نمیتونم کارایه گرافیکی و مهندسی بکنم به ویندوز نیازه. ویندوز میتونم نصب کنم روش؟ بعد سرعت و عملکرد سیستم پایین نمیاد؟
واسه بازی چی؟ این بازیا همش واسه ویندوزه اخه
دیگه اینکه نظرتون راجبه mac pro 725 چیه؟ می ارزه به اختلاف قیمتش با مدل 723؟؟؟؟
کار کردن با اپل سخت نیست؟
میشه یکم نرم افزاراشو و سازگاریشو با ویندوز توضیح بدین؟

خیلی سوال کردم

ممنون

gba
30-06-2011, 10:19
سلام
یه چندتا سوال ساده داشتم
البته اگه لطف کنید جواب بدین
من با مکینتاش که نمیتونم کارایه گرافیکی و مهندسی بکنم به ویندوز نیازه. ویندوز میتونم نصب کنم روش؟ بعد سرعت و عملکرد سیستم پایین نمیاد؟

خیلی سوال کردم

ممنون

کلا مک بوک ها پرفورمنس معمولی در ویندوز دارند و با قیمتی کمتر میشه پرفورمنس خیلی بهتری رو روی لپتاپ های دیگه ازش گرفت.
بازی میشه ولی یه xbox جدا بخری سنگین تری، پولت رو هم دور نریختی
کار کردن باهاش هم سخت نیست.
نرم افزار های مخصوص خودشو داره، منظور از سازگاری هم نمی فهمم.

arash59b
30-06-2011, 10:33
من با مکینتاش که نمیتونم کارایه گرافیکی و مهندسی بکنم به ویندوز نیازه.

بهتره بدونی گرافیست های حرفه ای از مکینتاش واسه کار استفاده می کنند و اصلا یکی از ویژگی های مک نسبت به ویندوز همین هست. اگه منظورت فوتوشاپه نسخه مک داره و جای نگرانی نیست (تمام محصولات adobe نسخه مک دارند)

نرم افزار مهندسی هم اکثرا نسخه مک دارند دقیقا دونبال کدومش هستی؟

ویندوز میتونم نصب کنم روش؟ بعد سرعت و عملکرد سیستم پایین نمیاد؟

شما می تونید به راحتی و بدون مشکل ویندوز رو به دو صورت، مجازی یا دوال بوت نصب کنید در حالی که عکس این مطلب انجام پذیر نیست. و تغییر در سرعت و عملکرد مک هم اگه کم بشه محسوس نیست.

بعضی از بازی ها نسخه مک دارند و اونایی هم که ندارند رو می تونی تو قسمتی که ویندوز نصب کردی اجرا کنی.
من خودم اخرین نسخه های call of duty و dirt3 رو با بالاترین تنظیماتش بدون مشکل اجرا کردم و بازی call of duty رو یه تیکه توی یه روز بازی کردم که مک 723ی من 8-9 ساعت روشن بود.

بالاترین کانفیگ اپل 725 هست و بستگی داره چکاری بخوای انجام بدی وگرنه 723 تو هیچ زمینه ای کم نمیاره.
اگه قیمت و حمل ونقل برات مهم نیست 725 رو بگیر که 3 ویژگی مهم داره
1- رزولیشن 1900*1200
2-LCD 17"
3- درگاه استفاده از کارت های مختلف (واسه USB3 متونی ازش استفاده کنی)

یادگیریش خیلی اسون و راحته و اصلا نگران نباش، پیچیدگی خاص نداره.
سازگار نرم افزار با ویندوز!!!!!؟؟؟؟؟
نرم افزارهای مک واسه مک و ویندوز واسه خودشه و هیچ دخلی به هم ندارند.

خیلی سوال کردم

این جا هم محل سوال و مشاوره هست دوست من، مگه نه:31:

tati63
30-06-2011, 14:23
سلام دوستان
من کارهای عمران انجام بدم و همچنین خودم عکاسی هم کار می کنم و در اوقات فراغت هم بازی ایا با لب تاپ های اپل به مشکل بر نمی خورم عرض کنم نرم افزارهای عمران مثل اتوکد یا ساپ و ... را ساپورت می کنه؟از لحاظ بازی چطور میشه بازهای به روز را اجرا کرد؟
با تشکر

arash59b
30-06-2011, 16:22
سلام دوستان
من کارهای عمران انجام بدم و همچنین خودم عکاسی هم کار می کنم و در اوقات فراغت هم بازی ایا با لب تاپ های اپل به مشکل بر نمی خورم عرض کنم نرم افزارهای عمران مثل اتوکد یا ساپ و ... را ساپورت می کنه؟از لحاظ بازی چطور میشه بازهای به روز را اجرا کرد؟
با تشکر

سلام
تو دوتا پست بالاتر جواب سوال یکی از دوستان رو به همین سوال دادم.:46:

اکثر برنامه های مهندسی نسخه مک دارند مثل اوتوکد که بعد از 18 سال دوری دوباره امسال به دنیای مک برگشته.

اگر هم نرم افزار شما نسخه مک نداشت می تونید با نصب ویندوز اون رو تو محیط ویندوز بدون مشکل نصب کنید.

مثل من که کتیا رو همین شکل نصب کردم.

نصب ویندوز تو مک به راحتی انجام میشه چون اپل استفاده از ویندوز رو روی سیستم هاش به وسیله نرم افزار بوت کمپ پشتیبانی می کنه.

tati63
30-06-2011, 17:11
سلام
ممنون از جوابتون تا سقف 2 تومان سیستم به درد بخوری میشه خرید یا صبر کنم تا اواخر تابستان تا که سری جدید هم بیاد تا به تعادل قیمت برسه؟
و یک سوال دیگه به نظر شما خرید از دبی به صرفه تر است یا نه؟
با تشکر

arash59b
30-06-2011, 17:28
سلام
ممنون از جوابتون تا سقف 2 تومان سیستم به درد بخوری میشه خرید یا صبر کنم تا اواخر تابستان تا که سری جدید هم بیاد تا به تعادل قیمت برسه؟
و یک سوال دیگه به نظر شما خرید از دبی به صرفه تر است یا نه؟
با تشکر

سلام
اگه 200 تا 300 اضافه کنید می تونید از 724 یا حتی 721 رو بگیرید.

قیمت ها الان تعادل دارند مگه اینکه قیمت دلار بازم تغییر کنه. دیگه قیمت های این مدل های خیلی بعیده که از این ارزون تر بشه.

در مورد دبی هم نمیشه یه قضاوت کلی کرد باید ببینی الان اونجا قیمت چقدر هست و با اینجا مقایسه کنی ولی بطور معمول از ایران ارزون تر نیست اگه هم ارزون تر باشه در حد 100 تا 200 تومن هستد که در صورتی که قید گارانتی رو بزنی شاید بصرفه ولی اگه گارانتی واست مهمه 300 تومن هم ارزون تر باشه اصلا به ریسکش نمی ارزه.

aref_m
30-06-2011, 22:17
سلام، می خواستم یه مک بوک پرو 13 اینچی تا سقف 1.8 میلیون تومن بگیرم. لطفا چند مدل معرفی کنید. (cpu و گرافیک برام مهمه)
باتشکر:40:

tati63
30-06-2011, 22:23
سلام
ماگه لطف کنید قیمتهای مک بوک پرو را بذارید با گارانتی و بدونه گارانتی ممنون میشم

arash59b
01-07-2011, 09:06
سلام
ماگه لطف کنید قیمتهای مک بوک پرو را بذارید با گارانتی و بدونه گارانتی ممنون میشم

سلام، می خواستم یه مک بوک پرو 13 اینچی تا سقف 1.8 میلیون تومن بگیرم. لطفا چند مدل معرفی کنید. (cpu و گرافیک برام مهمه)
باتشکر:40:

یکی از قوانین انجمن اینه که قبل از زدن پست جدید در مورد سوالتون تو فروم سرچ کنید. لطفا به قوانین احترام بزارید.

چند پست قبل یکی از دوستان لیست قیمت های مک بوک پرو و ایر رو گذاشته می تونید نگاه کنید.
اینم لینکش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهمه قیمت های ارائه شده با گارانتی هستند. که بهتره از گارانتی نقش یا الماس که معتبر تر هستند استفاده کنید.

تنها راه اگاهی از قیمت های بدون گارانتی مراجعه حضوری به اپل فروشی ها است مطمئن باشید که از طریق تلفن هم نمی تونید قیمت مناسب بدون گارنتی رو دریافت کنید. بنا به دلایلی که جای گفتنش اینجا نیست.

msabet
01-07-2011, 12:00
مخواستم ببینم که مک بوک پروهای جدید کی میاد ؟ من ماه دیگه میرم مالزی میخواستم ببینم که از اونجا بخرم بهتره یا از ایران. در مورد اختلاف قیمت ایران و مالزی هم اگر اطلاعی دارید به من بگید. من 15 اینچ مخواهم بگیرم

s-a-l-i-m
01-07-2011, 12:04
مک بوک 15 اینچ نداره.اونی که شما میگی مک بوک پرو هست.
اختلاف قیمت چیزی حدود 40 هزار تومن هست برادر من ...خودم هم مثل تو بودم ولی دیدم اختلافی نداره...
از ایران بگیری بهتره .

ariaei_tabar
01-07-2011, 20:04
مشخصاتش چیه و قیمتش چنده ؟؟
مرسی

Arian_albertini
01-07-2011, 22:14
سلام دوستان
آقا من می خوام یه 723 بگیرم ولی هی شک دارم الن بگیرم یا وایسم چند ماه دیگه بعد اینکه mac os lion اومد بگیرم! آخه میترسم الن بگیرم بعد بخوام آپدیت کنم به lion مثلا 40 50 تومان هم واسه اون پیاده شم!! نظر شما چیه؟! چیکار کنم؟ وایسم یا بگیرم؟!:13:

با تشکر فراواااان

SaeedEminem2
01-07-2011, 22:47
سلام دوستان
آقا من می خوام یه 723 بگیرم ولی هی شک دارم الن بگیرم یا وایسم چند ماه دیگه بعد اینکه mac os lion اومد بگیرم! آخه میترسم الن بگیرم بعد بخوام آپدیت کنم به lion مثلا 40 50 تومان هم واسه اون پیاده شم!! نظر شما چیه؟! چیکار کنم؟ وایسم یا بگیرم؟!:13:

با تشکر فراواااان

سلام
2 تا نکته هست
احتمال اینکه تا اون موقع که لاین ریلیز می شه دوبار لپ تاپ وارد بشه کمه چون تقریبا هرکی می خواسته تا حالا خریده و به این دلیل که رو دستشون نمیونه بعیده که سفارش بدن
خوشبختانه مکینتاش که مثل ویندوز احتیاج به سریال یا کرک نداره
2 روز از ریلیرزش نگذشته می شه تو اینترنت نسخه ی اصلیشو پیدا و دانلود کرد
تازه شاید اصلا از لاین خوشت نیومد!!!

Arian_albertini
02-07-2011, 00:15
نه دیگه آخه مشکل همینه که لاین فقط داره از مک استور فروخته میشه!!دیگه خبری از سی دی اینا نیست که درجا بخواد بره تو سایتی واسه دانلود و اینا! (نه اخه من می خوام لاین باشه!نیومده دوسش دارم!!!:دی)
ولی حرفی هم که شما زدید درست ممکنه جدید وارد نشه! نچ خب پس من چَه کار کنم؟!؟:13: من لاین میخوام! وایسم سال دیگه مک پرو های نسل بعد؟!؟!؟!؟! یا مگه این که پول اضافی داشته باشم به یه یکی از این شرکتا سفارش یه کانفیگ بدم ! نه؟! نچ چه قد تاز داره این اپل آ !:13: ولی باید نازش و کشید دیگه!!!!

SaeedEminem2
02-07-2011, 01:39
ببین به هر شکلی که فروخته شه به سرعت تو اینترنت میاد
همون طور که نسخه های آزمایشیش الان حتی تو سایت های ایرانی هم هست
یه کار دیگه هم می شه کرد
الان بری لپ تاپتو بخری
بعد که لاین اومد اگه با لپ تاپ وارد شد تا یکی 2 ماه دیگه، بری از این اپل فروشی ها بخوای از رو نسخه ی اصلیی که دارن یه کپی بهت بدن
فکر می کنم بشه اینجوری با 10 تومان بدستش آورد
یا بری بگردی یه جا که 723 رو به قیمت دلخواهت می ده پیدا کنی، بعد در آخرین لحظه قبل از خرید یهو پشیمون شی
بگی که اینا با لاین نیستن و تو لاین می خوای
بعد فروشنده سعی می کنه متقاعدت کنه که نه ارزش نداره و الان همینو بخر و بعدا دی وی دی اونم خودت تهیه می کنی و از این حرفا
اینجا می تونی از خود فروشنده قول بگیری که به محض اینکه لپ تاپ با لاین وارد کرد یه کپی مجانی بهت بده

Arian_albertini
02-07-2011, 08:18
ببین به هر شکلی که فروخته شه به سرعت تو اینترنت میاد
همون طور که نسخه های آزمایشیش الان حتی تو سایت های ایرانی هم هست
یه کار دیگه هم می شه کرد
الان بری لپ تاپتو بخری
بعد که لاین اومد اگه با لپ تاپ وارد شد تا یکی 2 ماه دیگه، بری از این اپل فروشی ها بخوای از رو نسخه ی اصلیی که دارن یه کپی بهت بدن
فکر می کنم بشه اینجوری با 10 تومان بدستش آورد
یا بری بگردی یه جا که 723 رو به قیمت دلخواهت می ده پیدا کنی، بعد در آخرین لحظه قبل از خرید یهو پشیمون شی
بگی که اینا با لاین نیستن و تو لاین می خوای
بعد فروشنده سعی می کنه متقاعدت کنه که نه ارزش نداره و الان همینو بخر و بعدا دی وی دی اونم خودت تهیه می کنی و از این حرفا
اینجا می تونی از خود فروشنده قول بگیری که به محض اینکه لپ تاپ با لاین وارد کرد یه کپی مجانی بهت بده

عجب راه کار هایی!! حرفه ای!! :31: فقط یه چیزی من فقط چند دقیقه با مک کار کردم تا الان! بعد اگه بخوام کپی لاین رو نصب کنم سخت نیس به مشکلی بر نمی خورم؟!! البته فوقشم مشکلی پیش بیاد با همون 40 50 تومن نهایتش اینه که حل می شه دیگه نه؟! فقط قیمت 723 چنده؟! آخه چند صفحه پیش نوشته بودن 2700-2900!! 200 تومن اختلاف که اخه حدود قیمت نمی شه!!:13:

arash59b
02-07-2011, 09:34
نه دیگه آخه مشکل همینه که لاین فقط داره از مک استور فروخته میشه!!دیگه خبری از سی دی اینا نیست که درجا بخواد بره تو سایتی واسه دانلود و اینا! (نه اخه من می خوام لاین باشه!نیومده دوسش دارم!!!:دی)
ولی حرفی هم که شما زدید درست ممکنه جدید وارد نشه! نچ خب پس من چَه کار کنم؟!؟:13: من لاین میخوام! وایسم سال دیگه مک پرو های نسل بعد؟!؟!؟!؟! یا مگه این که پول اضافی داشته باشم به یه یکی از این شرکتا سفارش یه کانفیگ بدم ! نه؟! نچ چه قد تاز داره این اپل آ !:13: ولی باید نازش و کشید دیگه!!!!

روی این موضوع بین دولوپر ها هم بحث هست، اپل فعلا نسخه های ازمایشی لیون رو باز گذاشته و شما حتی می تونید از نسخه های ازمایشی DVD بوت هم بگیرید.

تا نسخه اصلی که احتمالا 14 جولای میاد ریلیز نشه چیزی نمیشه گفت. باید صبر کرد. (اصل اپل همیشه روی غافلگیریه!)

درضمن از تاریخ ریلیز نسخه نهایی تا اومدن لپ تاپ های حاوی این نسخه ممکنه یکی دو ماه طول بکشه.

به نظر من الان بگیری بهتره تو که داری 2.500 هزینه می کنی دیگه مشکلت با 30- 40 تومن چیه؟

s-a-l-i-m
02-07-2011, 11:51
من لاین میخوام! وایسم سال دیگه مک پرو های نسل بعد؟!؟!؟!؟!
داداش این حرفت مثل این میمونه تا اخر امرت ارزو به دل بمونی { انشالله 100 سال زنده باشی } ولی سال بعد هم میگی وایسم مدل جدید بیاد :20:

فقط یه چیزی من فقط چند دقیقه با مک کار کردم تا الان! بعد اگه بخوام کپی لاین رو نصب کنم سخت نیس به مشکلی بر نمی خورم؟!! البته فوقشم مشکلی پیش بیاد با همون 40 50 تومن نهایتش اینه که حل می شه دیگه نه؟
انقدر بچه ها اینجا حرفه ای هستند که قدم به قدم اموزش رو زحمت کشیدن قرار دادند برای من و شما. مطمعا باش هیچ مشکلی نداری باهاش اگر هم مشکلی پیش بیاد باز هم بچه ها کمکت می کنند ...
اخرش به قول خودت اینه که بری 50 تومان بدی درستش کنند که مطمعا هسم نیاز نداری :46:

rahimism
02-07-2011, 13:21
سلام دوستان

الان رم 2 تا 2 گیگی روی macbook pro دارم، میخوام 2 تا 4 گیگی بزارم، قیمتش چقدر هست؟

ممنون

Arian_albertini
02-07-2011, 14:01
با تشکرات فراوان از همه دوستان.واقعا ممنونم بابت جواب های سریع و دوستانتون:11:

اما فقط یه چیز و کسی نگفت.قیمتش چنده؟ بدون گارانتیا! آخه فکر نکنم به درد بخوره گارانتیش هم! راستی من تهران نیستم (ساکن رشت هستم) اگه بخوام بگیرم می ام تهران البته ، ولی از کجا برم بگیرم بهتره؟!:46:

SaeedEminem2
02-07-2011, 14:39
سلام دوستان

الان رم 2 تا 2 گیگی روی macbook pro دارم، میخوام 2 تا 4 گیگی بزارم، قیمتش چقدر هست؟

ممنون

سلام
400 دلار اضافه می شه

با تشکرات فراوان از همه دوستان.واقعا ممنونم بابت جواب های سریع و دوستانتون:11:

اما فقط یه چیز و کسی نگفت.قیمتش چنده؟ بدون گارانتیا! آخه فکر نکنم به درد بخوره گارانتیش هم! راستی من تهران نیستم (ساکن رشت هستم) اگه بخوام بگیرم می ام تهران البته ، ولی از کجا برم بگیرم بهتره؟!:46:

قیمت 2900 سقف قیمته ولی بری بگردی به راحتی 2600 هم پیدا می کنی
رفتی تهران یه راست برو مجتمع پایتخت یه کم بگردی و چونه بزنی شاید 2550 هم پیدا کنی

rahimism
02-07-2011, 17:29
سلام
2 تا رم 4 گیگی 400 هزار تومن؟ عجیبه چون الان زنگ زدم گفت 2 تا چهار گیگی ddr3 میشه 110 تومن. (بهش گفتم برای مک بوک میخوام)

سلام
400 دلار اضافه می شه

SaeedEminem2
02-07-2011, 18:46
سلام
2 تا رم 4 گیگی 400 هزار تومن؟ عجیبه چون الان زنگ زدم گفت 2 تا چهار گیگی ddr3 میشه 110 تومن. (بهش گفتم برای مک بوک میخوام)

سلام
از ایران بگیری آره
اما آک بند با رم 8 گیگ بخوای 400 دلار می ره رو قیمتش
البته به نظر من هیچ نیازی به 8 گیگ رم نیست چون در سرعت اولیه هیچ تاثیری نداره و فقط وقتی نیاز سیستم در حین کار از 4 گیگ بیشتر بشه خودشو نشون می ده
که زیاد هم نیستن برنامه هایی که واقعا نیاز به این همه رم داشته باشن

SaeedEminem2
02-07-2011, 18:46
سلام

سلام
از ایران بگیری آره
اما آک بند با رم 8 گیگ بخوای 400 دلار می ره رو قیمتش
البته به نظر من هیچ نیازی به 8 گیگ رم نیست چون در سرعت اولیه هیچ تاثیری نداره و فقط وقتی نیاز سیستم در حین کار از 4 گیگ بیشتر بشه خودشو نشون می ده
که زیاد هم نیستن برنامه هایی که واقعا نیاز به این همه رم داشته باشن

rahimism
02-07-2011, 21:05
سلام

الان چون پارالل دسکتاپ هم نصب کردم و همزمان 2 تا سیستم عامل استفاده میکنم و نرم افزارهای زیادی همزمان در حال اجرا هست، 4 گیگی که هست برام کم هست و خیلی وقت ها 20 مگ بیشتر خالی نمی مونه و مشکل ساز میشه. میخواستم 2 تا 2 گیگی که روش هست رو بردارم و 2 تا 4 گیگی بزارم.
فقط نمیدونم apacer خوب هست یا مارک دیگری بگیرم و با توجه به اینکه لپ تاپ من 1066 هست آیا اگر رم 1333 بخرم بهتر هست یا بهتره همون 1066 بخرم.

ممنون

mohsenfhm
02-07-2011, 21:22
سلام

الان چون پارالل دسکتاپ هم نصب کردم و همزمان 2 تا سیستم عامل استفاده میکنم و نرم افزارهای زیادی همزمان در حال اجرا هست، 4 گیگی که هست برام کم هست و خیلی وقت ها 20 مگ بیشتر خالی نمی مونه و مشکل ساز میشه. میخواستم 2 تا 2 گیگی که روش هست رو بردارم و 2 تا 4 گیگی بزارم.
فقط نمیدونم apacer خوب هست یا مارک دیگری بگیرم و با توجه به اینکه لپ تاپ من 1066 هست آیا اگر رم 1333 بخرم بهتر هست یا بهتره همون 1066 بخرم.

ممنون

دنبال رم های سامسونگ باشید :13:

SaeedEminem2
02-07-2011, 21:49
سلام

ممنون

آره دیگه در این حالت 4 گیگ کم میاد
اما خب باید اینم در نظر داشته باشی که حتی اگه 8 گیگ رم داشته باشی ممکنه سی پی یو زیر بار اون همه فشار کم بیاره و بازم کند بشه
حالا اگه مثلا نخوای با پارالل بازی اجرا کنی، رم تموم شه از پیج فایل استفاده می کنه
حالا اگه مثلا هاردت اس اس دی باشه و بخواد از پیج فایل استفاده کنه اصلا متوجه نمی شی و هیچ تغییر سرعتی نخواهد داشت
اثر مثبت اس اس دی هم همه جا نمایانه
نظر من اینه که به فکر تغییر هارد باشی تا افزایش رم
اما اگه خواستی رم بگیری حتما بهترین مارکش رو بگیر

sinaxex
03-07-2011, 02:21
آره دیگه در این حالت 4 گیگ کم میاد
اما خب باید اینم در نظر داشته باشی که حتی اگه 8 گیگ رم داشته باشی ممکنه سی پی یو زیر بار اون همه فشار کم بیاره و بازم کند بشه
حالا اگه مثلا نخوای با پارالل بازی اجرا کنی، رم تموم شه از پیج فایل استفاده می کنه
حالا اگه مثلا هاردت اس اس دی باشه و بخواد از پیج فایل استفاده کنه اصلا متوجه نمی شی و هیچ تغییر سرعتی نخواهد داشت
اثر مثبت اس اس دی هم همه جا نمایانه
نظر من اینه که به فکر تغییر هارد باشی تا افزایش رم
اما اگه خواستی رم بگیری حتما بهترین مارکش رو بگیر
سعید جان با پارالرز که اصلا نمیشه بازی کرد چون گرافیک اش مجازی سازی شده است تنهای کاری که نمیشه تو میحط ویندوز پارالرز کرد بازی هست!
در مورد قیمت رم هم دوست من اون قیمت ایی بهتون دادن قیمت رم 2 گیگ هست یعنی دو تا رم 2 گیگ مک بوک پرو مدل قدیمی ایش یعنی باس 1066 میشه حدود 140 تومان که خوب موجود هست تک و توک بگردید تو تهران اما رم 1333 مک بوک پرو جدید تو ایران نیست(رم سازگار با مک زیاد نیست برند های کمی هستند که ساگار کامل با مک دارند سازگار نبودن ام این هست که یک هو دیدید بعد از چند ماه سوخت!! کاملا طبیعی هست چیزی که تو هارد های ناسازگار با مک شایعه هست)
پک رم دوال 4 گیگ(یعنی 8 گیگ) قطعا قیمت اش فراتر از اون 150 تومان نه به گرانی سایت اپل نمیرسد اما خوب اگر بخواهید سفراش بدید از اون ور بیارند ممکنه به همون قیمت هم برسه!
سعید جان تما برنامه های مهندسی سنگین/ شبیه سازی گرفته تا نرم افزار های گرافیکی به رم بالا نیاز دارند این چیزی هست که غیر قابل کتمان هست و 4 گیگ رم هم بسیار کم هست برای این کار هم . اما برای یوزر معمولی 4 گیگ بس هست.
در مورد سرعت اس اس اس هم بله واقعا به چشم میاد مخصوصا تو باز کردن برنامه ها که سرعت اش بالا تر میره سرعت بوت . سرعت ترانسفر دیتا و..... که بازم به نظرم خرید اس اس دی برای گاربر معملوی کار اشتباهی هست مثلا کاربر معمولی براش نباید فرقی کنه که برنامه رو 20 ثانیه ران کنه یا 10 ثانیه اما یک یوزر حرفه ایی براش خیلی مهم هست که برنامه سنگین رو 5 ثانیه ران کنه نه 2 دقیقه!

rahimism
03-07-2011, 11:11
بله، الان مشکل همینی هست که گفتید، بعد از یه مدت کارکردن خیلی کند میشه، سیو کردن یه پروژه 2 دقیقه طول میکشه و کلی حوصله آدم رو سر میبره. حالا شما خودتون رمی رو پیشنهاد میکنید که تو ایران موجود باشه و سازگار باشه؟ قیمتش رو میدونید؟ لپ تاپ من 1066 هست، اگر 1333 بزارم مشکل ایجاد میشه و بهتره که 1066 بخرم؟

ممنون

سعید جان با پارالرز که اصلا نمیشه بازی کرد چون گرافیک اش مجازی سازی شده است تنهای کاری که نمیشه تو میحط ویندوز پارالرز کرد بازی هست!
در مورد قیمت رم هم دوست من اون قیمت ایی بهتون دادن قیمت رم 2 گیگ هست یعنی دو تا رم 2 گیگ مک بوک پرو مدل قدیمی ایش یعنی باس 1066 میشه حدود 140 تومان که خوب موجود هست تک و توک بگردید تو تهران اما رم 1333 مک بوک پرو جدید تو ایران نیست(رم سازگار با مک زیاد نیست برند های کمی هستند که ساگار کامل با مک دارند سازگار نبودن ام این هست که یک هو دیدید بعد از چند ماه سوخت!! کاملا طبیعی هست چیزی که تو هارد های ناسازگار با مک شایعه هست)
پک رم دوال 4 گیگ(یعنی 8 گیگ) قطعا قیمت اش فراتر از اون 150 تومان نه به گرانی سایت اپل نمیرسد اما خوب اگر بخواهید سفراش بدید از اون ور بیارند ممکنه به همون قیمت هم برسه!
سعید جان تما برنامه های مهندسی سنگین/ شبیه سازی گرفته تا نرم افزار های گرافیکی به رم بالا نیاز دارند این چیزی هست که غیر قابل کتمان هست و 4 گیگ رم هم بسیار کم هست برای این کار هم . اما برای یوزر معمولی 4 گیگ بس هست.
در مورد سرعت اس اس اس هم بله واقعا به چشم میاد مخصوصا تو باز کردن برنامه ها که سرعت اش بالا تر میره سرعت بوت . سرعت ترانسفر دیتا و..... که بازم به نظرم خرید اس اس دی برای گاربر معملوی کار اشتباهی هست مثلا کاربر معمولی براش نباید فرقی کنه که برنامه رو 20 ثانیه ران کنه یا 10 ثانیه اما یک یوزر حرفه ایی براش خیلی مهم هست که برنامه سنگین رو 5 ثانیه ران کنه نه 2 دقیقه!

sinaxex
03-07-2011, 13:33
بله، الان مشکل همینی هست که گفتید، بعد از یه مدت کارکردن خیلی کند میشه، سیو کردن یه پروژه 2 دقیقه طول میکشه و کلی حوصله آدم رو سر میبره. حالا شما خودتون رمی رو پیشنهاد میکنید که تو ایران موجود باشه و سازگار باشه؟ قیمتش رو میدونید؟ لپ تاپ من 1066 هست، اگر 1333 بزارم مشکل ایجاد میشه و بهتره که 1066 بخرم؟

ممنون
اگر لب تاپ اتون 1066 ساپورت میکنه که خوب اصلا 1333 بهش نمیخوره نمیدونستم مدل مک اتون رو والا اگر 1066 ساپورت میکنه رو مک بوک پرو اتون الان موحود هست تو بازار

aref_tmu
03-07-2011, 16:22
اونقد نظرات و جوابا زیادن که آدم واقعا کم میاره چی کار کنه. آقا چندتا سوال دارم که بتونم تصمیم گیری کاملی انجام بدم. در نظر بگیرید که مشخصات سیستمی که میخوام بگیرم از این قرار هست:

Macbook Pro 13.3"
CPU Core i7 2.7 4MB Cach
RAM 4 GB DDR3 1333
HDD 500 GB 5400 rpm
Intel HD Graphics 3000
قیمت حدودا 1،800

حالا:

1) با توجه به اینکه من 13 اینچ باید بگیرم اصلا انتخاب اپل درسته؟
2) آیا با توجه به پست های داده شده من توی آفیس (مخصوصا ورد و پاور پوینت) که خیلی به دردم میخوره مشکل خواهم داشت؟ مثلا مشکل فونت؟ (در مقایسه با ویندوز)
3) میشه گفت کارت گرافیکیش واقعا افتضاحه؟
4) این سیستم رو در مقایسه با سری جدید سونی که سی پی یو های Sandy Bridge دارند، چطور می بینید؟

ممنون از همه دوستان

arash59b
03-07-2011, 17:40
اونقد نظرات و جوابا زیادن که آدم واقعا کم میاره چی کار کنه. آقا چندتا سوال دارم که بتونم تصمیم گیری کاملی انجام بدم. در نظر بگیرید که مشخصات سیستمی که میخوام بگیرم از این قرار هست:

Macbook Pro 13.3"
CPU Core i7 2.7 4MB Cach
RAM 4 GB DDR3 1333
HDD 500 GB 5400 rpm
Intel HD Graphics 3000
قیمت حدودا 1،800

حالا:

2) آیا با توجه به پست های داده شده من توی آفیس (مخصوصا ورد و پاور پوینت) که خیلی به دردم میخوره مشکل خواهم داشت؟ مثلا مشکل فونت؟ (در مقایسه با ویندوز)
4) این سیستم رو در مقایسه با سری جدید سونی که سی پی یو های Sandy Bridge دارند، چطور می بینید؟

ممنون از همه دوستان

سلام
دوست من کافی فقط توی یک تاپیک سوال کنید و فرصت بدید تا دوستان دیگه بهتون جواب بدن. (نه یه سوال رو همه جا بپرسید)

بعدش هم سوالات شما یکم گنگ هست

اگه شما "13 می خواهید بگیری، خوب اپل مدلای 13 داره و می تونید یکش رو انتخاب کنید.

در ضمن وقتی میشه گفت که انتخاب این مدل برای شما مناسب هست یا نه که بگید انتظارات شما از یه لپ تاپ

چیه و میخواید چه کارهایی انجام بدید.

اگه فقط می خوایی تو اینترنت بگردید و کارهایی در حد افیس انجام بدید این کارت گرافیک جوابگوی شما هست.

شما به هر صورت فایلهای افیس رو تو مک باز کنید به مشکل برمی خورید و کلمات رو بصورت حروف جدا از هم میبینید.

s-a-l-i-m
03-07-2011, 20:28

Macbook Pro 13.3"
CPU Core i7 2.7 4MB Cach
RAM 4 GB DDR3 1333
HDD 500 GB 5400 rpm
Intel HD Graphics 3000
قیمت حدودا 1،800

حالا:

ممنون از همه دوستان
داداش اصلا حرف من هیچی .... من که تایید می کنم تو با 13" میتونی رندر هم بگیری خیلی راحت تر از مار کهای دیگه ولی اگه قبول نداری برو توی یوتیوب یک سرچ کوچیک بکنی میبینی چه قدرتی داره با همون سی پی یو و کارت گرافیک که تو کاغذ ضعیفه.

aref_tmu
04-07-2011, 11:02
سلام
دوست من کافی فقط توی یک تاپیک سوال کنید و فرصت بدید تا دوستان دیگه بهتون جواب بدن. (نه یه سوال رو همه جا بپرسید)

بعدش هم سوالات شما یکم گنگ هست

اگه شما "13 می خواهید بگیری، خوب اپل مدلای 13 داره و می تونید یکش رو انتخاب کنید.

در ضمن وقتی میشه گفت که انتخاب این مدل برای شما مناسب هست یا نه که بگید انتظارات شما از یه لپ تاپ

چیه و میخواید چه کارهایی انجام بدید.

اگه فقط می خوایی تو اینترنت بگردید و کارهایی در حد افیس انجام بدید این کارت گرافیک جوابگوی شما هست.

شما به هر صورت فایلهای افیس رو تو مک باز کنید به مشکل برمی خورید و کلمات رو بصورت حروف جدا از هم میبینید.

حق با شماس اما جاهای مختلف مجبور میشین بپرسید تا شاید جوابی پیدا شد:20:
بهترین مدل 13 اینچ در حال حاضر همینه فکر کنم
من میخوام کارای اینترنت و آفیس رو توی مک انجام بدم و برای کارای مهندسی (مکانیک) مجبورا باید برم سراغ ویندوز
اما من نیاز دارم فایلهایی که الان کار کردم (توی آفیس) رو توی مک بدون مشکل باز کنم. چون برای کارای پایان نامه و ارائه (Presentation) نمیخوام برم توی ویندوز. واسه این کارا هم بخوام برم توی ویندوز که عملا مک میشه نمادین و سالی یه بار واسه تنوع باید ازش استفاده کنم

داداش اصلا حرف من هیچی .... من که تایید می کنم تو با 13" میتونی رندر هم بگیری خیلی راحت تر از مار کهای دیگه ولی اگه قبول نداری برو توی یوتیوب یک سرچ کوچیک بکنی میبینی چه قدرتی داره با همون سی پی یو و کارت گرافیک که تو کاغذ ضعیفه.

والا موندم. خیلی مرددم. به توضیح بالا که نوشتم هم دقت کنید فکر کنم بهم حق میدین که خرید لپ تاپ واقعا رفته رو اعصابم:19:

s-a-l-i-m
04-07-2011, 12:46
والا موندم. خیلی مرددم. به توضیح بالا که نوشتم هم دقت کنید فکر کنم بهم حق میدین که خرید لپ تاپ واقعا رفته رو اعصابم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کلا همه رو قدرت محصولات اپل شک دارند ..قبول نداری ؟؟ وقتی می خوای موبایل هم بخری عمرا کسی بگه ایفون چون 100 % یک گوشی پیدا میشه که قیمتش کمتره ولی یکم از نظر کانفیگ بالاتره اما توی عمل اینطور نیست..
منم نمیگم 13" اپل خدای این رنج قیمته اما میگم شما که اپل دوست داری - این هم خیل راحت کار هات رو انجام میده به عنوان یک کاربر اماتور پس شک نکن..
من امشب اگر وقت کنم چند تا کلیپ میزارم از یوتیوب برای دوستانی که نمیتونند اونجا ببینند..حتما ببین روی نظرت تاثیر گذاره { شدید هم تاثیر میزاره } .
تا امشب صبر کن تمام تلاشم رو می کنم امشب چند تا ریویو ادم حسابی برات اپلود کنم.

arash59b
04-07-2011, 13:10
من میخوام کارای اینترنت و آفیس رو توی مک انجام بدم و برای کارای مهندسی (مکانیک) مجبورا باید برم سراغ ویندوز
اما من نیاز دارم فایلهایی که الان کار کردم (توی آفیس) رو توی مک بدون مشکل باز کنم. چون برای کارای پایان نامه و ارائه (Presentation) نمیخوام برم توی ویندوز. واسه این کارا هم بخوام برم توی ویندوز که عملا مک میشه نمادین و سالی یه بار واسه تنوع باید ازش استفاده کنم

فعلا که فایل های افیس ویندوز با افیس مک مشکل دارند و باید صبر کرد تا ماکروسافت پشتیبانی از فارسی رو تو افیس مک اعمال کنه.

تنها و ساده ترین راه استفاده از ویندوز مجازیه، که باعث میشه از محیط مک هم خارج نشی.

aref_tmu
04-07-2011, 16:03
کلا همه رو قدرت محصولات اپل شک دارند ..قبول نداری ؟؟ وقتی می خوای موبایل هم بخری عمرا کسی بگه ایفون چون 100 % یک گوشی پیدا میشه که قیمتش کمتره ولی یکم از نظر کانفیگ بالاتره اما توی عمل اینطور نیست..
منم نمیگم 13" اپل خدای این رنج قیمته اما میگم شما که اپل دوست داری - این هم خیل راحت کار هات رو انجام میده به عنوان یک کاربر اماتور پس شک نکن..
من امشب اگر وقت کنم چند تا کلیپ میزارم از یوتیوب برای دوستانی که نمیتونند اونجا ببینند..حتما ببین روی نظرت تاثیر گذاره { شدید هم تاثیر میزاره } .
تا امشب صبر کن تمام تلاشم رو می کنم امشب چند تا ریویو ادم حسابی برات اپلود کنم.

یعنی از نظر شما 13 اینچ اپل در مقایسه با هم قیمت های خودش مثل وایو، چنگی به دل نمیزنه و ارزش دردسر نداره؟
آخه سونی هم بخواین i7 بگیرین اونم 13 اینچ باید ناقابل 1.900 پیاده بشین
تازه شنیدم که ایران رهجو i7 رو فقط با هاردهای solid وارد کرده که حداقل 2.300 آب میخوره

عجب اشتباهی کردم همون سونی رو نگرفتم سه ماه پیش، الان این اپل رفته توی مغزمون و بیرون بیا هم نیست :41::41::41::41::41::41::41::41::41::41:

SaeedEminem2
04-07-2011, 16:51
یعنی از نظر شما 13 اینچ اپل در مقایسه با هم قیمت های خودش مثل وایو، چنگی به دل نمیزنه و ارزش دردسر نداره؟
تازه شنیدم که ایران رهجو i7 رو فقط با هاردهای solid وارد کرده که حداقل 2.300 آب میخوره

عجب اشتباهی کردم همون سونی رو نگرفتم سه ماه پیش، الان این اپل رفته توی مغزمون و بیرون بیا هم نیست :41::41::41::41::41::41::41::41::41::41:

برادر من چیز خوب راحت به دست نمیاد
اگه کیفیت اهمیتی نداشت تا حالا صد بار خریده بودی رفته بود پی کارش
اما همین که اپل رو انتخاب کردی نشون می ده به کیفیت اهمیت می دی
حالا که پیداش کردی دیگه دل دل کردن نداره
اگه پست های 3 ماه گذشته رو بخونی می بینی ما خیلی بشتر از الانت اذیت شدیم تا تونستیم بخریمش
اما الان همه راضی هستیم و دیگه حالشو می بریم
اگه واسه بازی می خوای فقط به 723 با قیمت حدود 2600 فکر کن
البته الان تمام مدل ها حتی ایر به صورت ساده تمام بازی هارو انجام می ده اما چون قابل ارتقا نیست و قیمتش هم بالاست واسه بازی بهتره مدلی انتخاب شه که لاقل تا 2 سال دیگه کم نیاره
اگه واسه بازی حرفه ای نمی خوای 13 اینچ 2 مدل داره که با حدود 1750 تا 1800 می تونی بالاترین مدلشو بگیری که شک نکن تو هیچ کاری واست کم نمی ذاره و من تضمین می کنم راضیت کنه
اگر هم بتونی 723 بگیری که یه عمر راحتی
تا وقتی به یه سیستم عالی نیاز داری به راحتی کارتو راه می ندازه
تا چند سال دیگه هم که ازدواج کنی و کلی نیازهای زندگیت تغییر کنه دیگه به یه سیستم به روز و فوق قوی نیاز نداری
اگه مشکل یا شک دیگه ای داری بگو تا بیشتر توضیح بدیم که زودتر شکت رفع بشه و بری بخریش

rave-87
04-07-2011, 19:30
دوستان راستش بنده هم , چنین مشکلی دارم
خواستم یکی بگه تا قضیه برام شفاف بشه

1 سوال دیگم اینه : خواستم بدونم افزایش قیمتی که محصولات ابل نسبت به بازار های جهانی دارن با افزایش قیمتی که رقیب هاش دارن یکسان هست؟
برای اینکه سوالم واضح تر بشه 2 تا مثال بزنم.
1-گوشی آیفون توی خارج از کشور حدودای 800 هزار تومن هست ولی وقتی میاد اینجا میشه 1 تومن درحالی که رقیباش با همون قیمت جهانی شون (یکم اینور و اونور) وارد بازار ایران میشن.
2-مرسدس و بی.ام.و و لکسس رقیب هم هستند ولی وقتی 2 تا محصول رقیبشون وارد بازار ایران میشه مرسدس 20 - 30 تومن گرونتر میشه نسبت به لکسس , با وجود اینکه بعضا توی بازارای جهانی قیمت لکسس بیشتر هم باشه.

s-a-l-i-m
04-07-2011, 21:30
برادران گرامی این 2 تا کلیپ رو ببینند خودشون میفهمند چقدر قوی هستند :

یکیش با مک بوک ایر هست و 13" - و یکی دیگه 13" با 15 " .
مک بوک ایر call of duty 4 رو به راحتی اجرا کرده { هر چند mc700 هم اون رو اجرا کرده ولی راحت میشه فهمید که انتظار بیشتری میتونی ازش داشته باشی }

adt89
04-07-2011, 23:52

به نظرم همون سونی سری Z بگیری بهتره چون تو کیفیت از اپل خیلی سر تره.

s-a-l-i-m
05-07-2011, 08:06
داداش این حرفت جک سال میشه....درسته سری z سونی خوبه اما اپل کجا اون کجا ...
بدنه اپل المینیوم هست ...درکش می کنید ؟؟ بدنه سری z چیه ؟؟ نایلون سیاه کلفت ؟؟:31:
ول کن بابا ....حال داری از این بحث ها بکنی...

1 سوال دیگم اینه : خواستم بدونم افزایش قیمتی که محصولات ابل نسبت به بازار های جهانی دارن با افزایش قیمتی که رقیب هاش دارن یکسان هست؟
برای اینکه سوالم واضح تر بشه 2 تا مثال بزنم.
راستش اپل از همه بیشتر یعنی گرونتر هست و نقش بنز رو داره اینجا...
نمیدونم چرا اما خب فروشنده ها خودشون اینطوری می کنند و فقط کافیه دلار کمی بالا بره همه وسایل رو میبرند بالا ولی اپل رو ضرب در 2 می کنند میبرند بالا.اما قیمت ایران با خیلی از کشور ها یکی هست تقریبا مثل همین مالزی ...

adt89
05-07-2011, 09:26
داداش این حرفت جک سال میشه....درسته سری z سونی خوبه اما اپل کجا اون کجا ...
بدنه اپل المینیوم هست ...درکش می کنید ؟؟ بدنه سری z چیه ؟؟ نایلون سیاه کلفت ؟؟:31:
ول کن بابا ....حال داری از این بحث ها بکنی...

برادر من بدنه سونی Z فیبر کربن هست! درک میکنی چیه؟ بدنه اپل در مقابلش اسباب بازیه!

s-a-l-i-m
05-07-2011, 12:56
برادر من بدنه سونی Z فیبر کربن هست! درک میکنی چیه؟ بدنه اپل در مقابلش اسباب بازیه!
فبر کربن قبول دارم سبکه...اما کاراییش چیه ؟؟
فقط تو ماشین بکار میره که سبک تر بشه ماشین و اینکه قیمتش هم خیلی زیاد میشه...
حالا چه فاییده ای جز سبکی داره ؟؟
بدنه اپل حتما در جریان هستی که کار خنک کردن نوت بوک رو انجام میده ...
بحث ما هم سر کیفیت بودش ...که تو کیفیت اپل سر تر و بسیار شاخ تر هست...
توی زیبایی هم که اپل ماشالله دلبری می کنه...

adt89
05-07-2011, 13:32
خوب کاراییش معلومه دیگه در عین حالیکه بسیار مقاوم است (در حد فولاد) بسیار سبک وزنه و تکنولوژیش رو هر کسی نداره.
و اینکه مگه فلسفه ی لپتاپ بر اساس قابلینت حمل اون نیست؟ پس سبکه یکی از مهم ترین ویزگی های یه لپتاپه.همینجوری بدون دلیل نمیشه گفت اپل شاختره چون هم با اپل کار کردم هم با سونی z و مشاهده ی من اینه که کیفیت سونی z از اپل بیشتره و اینکه سونی z ساخت ژاپنه ...

redboy444
05-07-2011, 14:49
خوب کاراییش معلومه دیگه در عین حالیکه بسیار مقاوم است (در حد فولاد) بسیار سبک وزنه و تکنولوژیش رو هر کسی نداره.
و اینکه مگه فلسفه ی لپتاپ بر اساس قابلینت حمل اون نیست؟ پس سبکه یکی از مهم ترین ویزگی های یه لپتاپه.همینجوری بدون دلیل نمیشه گفت اپل شاختره چون هم با اپل کار کردم هم با سونی z و مشاهده ی من اینه که کیفیت سونی z از اپل بیشتره و اینکه سونی z ساخت ژاپنه ...

سوالی که اینجا مطرح هست،شما چجوری پی به این بردید که کیفیت سونی بیشتر هست؟!
باید با مثال ثابت کنید نه اینکه بیاید یه چی بگید و . . .

ولی من خودم با سونی سری Z کار کردم،خوب نسبت به پولی که پاش داده میشه(حدود 2400) خوب کیفیتش به نسبت لپ تاپ های دیگه بهتر هست.ولی خوب نقایص خیلی زیادی داره،مثلا اینکه ترک پد معمولیش چنگی بدل نمیزنه.
از نظر ظاهرش هم خوب قابل مقایسه با اپل نیست.
بدنه اش هم چیز خارق العاده و تاپی نیست.جای دست روش میمونه.
ساخت ژاپن بودن هم دلیلی بر کیفیت و مچ بودن قطعاتش نیست.چون تو همه بررسی ها همه بر این اتفاق نظر دارن که قطعاتی که اپل استفاده میکنه مخصوص شرکت اپل هست(میتونید به سایت اینتل و انودیا مراجعه کنید)

در کل مقایسه ای که انجام میشه بین 2 تا از بهترین های بازار هست ولی بنظر من اپل برنده این چلنج هست
عزت زیاد

adt89
05-07-2011, 15:19
هیچوقت نفهمیدم این مچ بودن قطعات چیه که فقط تو اپل وجود داره و هیچ برند دیگه ای نداره!

javad1361839
05-07-2011, 16:01
سلام

با حداكثر 1600 لپ تاپ اپــــل چه ماركي بگيــرم ؟؟

سايزش 13.3 يا 14 باشه (وزن حداكثر 2.2kg) _ به هيچ وجه واسه بازي نميخوام ، ولي فيلمهاي فول اچ دي رو براحتي پخش كنه.
(واسه دانشجوي مهندسي صنايع. نرم افزارهایی هم که تو این رشته بکار میره نه گرافیک بالایی میخوان و نه RAM و نه CPU بالایی نیاز داره.) _

SaeedEminem2
05-07-2011, 19:58
سلام

با حداكثر 1600 لپ تاپ اپــــل چه ماركي بگيــرم ؟؟

سايزش 13.3 يا 14 باشه (وزن حداكثر 2.2kg) _ به هيچ وجه واسه بازي نميخوام ، ولي فيلمهاي فول اچ دي رو براحتي پخش كنه.
(واسه دانشجوي مهندسي صنايع. نرم افزارهایی هم که تو این رشته بکار میره نه گرافیک بالایی میخوان و نه RAM و نه CPU بالایی نیاز داره.) _

سلام

MC700 قیمت بین 1500 تا 1600
2.3GHz dual-core
Intel Core i5
4GB 1333MHz
320GB 5400-rpm1
Intel HD Graphics 3000
Built-in battery (7 hours)2

MC724 قیمت حدود 1800
2.7GHz dual-core
Intel Core i7
4GB 1333MHz
500GB 5400-rpm1
Intel HD Graphics 3000
Built-in battery (7 hours)2

redboy444
06-07-2011, 13:18
آخرین قیمت 723 تو بازار تهران 15-4-90
با گارانتی 2680
بدون گارانتی 2590

Arian_albertini
06-07-2011, 15:06
راستی یه سوال دیگه! بازیای جدید و به روز واسه مک هم پیدا میشن اینجا؟!مثه ویندوز؟! از کجاها میشه گرفت؟! قیمتاش چه جوریه گرونتره نه؟!

fouad-pes
06-07-2011, 17:16
سلام. مدل مد نظر من mc721 هست:
توی بازی کم نمیاره؟ من فقط بازی های pes ,fifa ,cod,nfs خوشم میاد و شاید هم gta eflc.
برای وبگردی، کمی فتوشاپ و کارهای معمولی (اجرای فیلم و موسیقی و..) انجام میدم.
500 گیگ هارد یکمی برای من کمه. از هارد اکسترنال میتونم استفاده کنم؟
گارانتی چقدر مهمه؟ اختلاف قیمت حدود 150 تومانه.
نقاط ضعفش نسبت به بقیه لپ تاپ ها چیه؟

SaeedEminem2
06-07-2011, 17:29
سلام. مدل مد نظر من mc721 هست:
توی بازی کم نمیاره؟ من فقط بازی های pes ,fifa ,cod,nfs خوشم میاد و شاید هم gta eflc.
برای وبگردی، کمی فتوشاپ و کارهای معمولی (اجرای فیلم و موسیقی و..) انجام میدم.
500 گیگ هارد یکمی برای من کمه. از هارد اکسترنال میتونم استفاده کنم؟
گارانتی چقدر مهمه؟ اختلاف قیمت حدود 150 تومانه.
نقاط ضعفش نسبت به بقیه لپ تاپ ها چیه؟

سلام
256 مگ رم گرافیکش کمه واسه جی تی ای که 1200 مگ می خواد
مگه اینکه تنظیماتشو بیاری پایین
آره هارد اکسترنال بهش وصل می شه
گارانتی لازم نداره بی ضمانت بگیر
نقطه ضعفی نداره

javad1361839
07-07-2011, 00:26
سعيد جان ، موقع خريـد MacBook Pro ( مثلا MC700 ) همراهش چه چيزهاي ديگه اي هم ميدن ؟؟؟ مثل كيف اورجينـــــال و ....

javad1361839
07-07-2011, 01:12
تو سايت نقش و الماس كه مشخصاتش رو كامل نذاشتن!! دوستاني كه MacBook Pro MC700 دارن آيا اين مدل ، USB3 و پورت HDMI هم داره ؟؟؟

SaeedEminem2
07-07-2011, 02:24
سعيد جان ، موقع خريـد MacBook Pro ( مثلا MC700 ) همراهش چه چيزهاي ديگه اي هم ميدن ؟؟؟ مثل كيف اورجينـــــال و ....

اگه منظورت اشانتیونه که معمولا می شه یه کیف و موس به زور ازشون گرفت
البته نه اینکه یه کیف خوب بدن اما مویی از خرسه دیگه
کیف اوریجینال هم کلا نداره
اگه منظورت محتویات جعبه ی لپ تاپه که باید بگم یه سیم افزایش واسه شارژر داره، خود شارژر و یه پک که توش 2 تا دی وی دی و 2 تا دفترچه با یه دستمال واسه تمیز کردن ال سی دیش داره
همین
وقت خرید 2 تا پلمپ داره که اولی رو خود جعبه ست و دومی دور خود لپ تاپه که دقت دقت دقت کنی که حتما حتما حتما جفتش سالم باشه

تو سايت نقش و الماس كه مشخصاتش رو كامل نذاشتن!! دوستاني كه MacBook Pro MC700 دارن آيا اين مدل ، USB3 و پورت HDMI هم داره ؟؟؟

USB 3 هیچ کدوم از مک بوک پروها فعلا ندارن
ولی یه پورت دیگه داره که سرعتش از یو اس بی 3 هم بیشتره که خیلی جدیده و طول می کشه تا جا بیوفته
اما پورت HDMI به صورت مستقیم نه ولی یه تبدیلی هست که به انواع دیسپلی ها وصلش می کنه
مثل DVI & HDMI & حتی مانیتورهای CRT و ویدئو پروژکتور
زیاد سخت نگیر مطمئن باش راضیت می کنه

هر سئوال یا گیر دیگه ای بود بی تعارف در خدمتم

gba
07-07-2011, 13:12
فبر کربن قبول دارم سبکه...اما کاراییش چیه ؟؟
فقط تو ماشین بکار میره که سبک تر بشه ماشین و اینکه قیمتش هم خیلی زیاد میشه...
حالا چه فاییده ای جز سبکی داره ؟؟
بدنه اپل حتما در جریان هستی که کار خنک کردن نوت بوک رو انجام میده ...
بحث ما هم سر کیفیت بودش ...که تو کیفیت اپل سر تر و بسیار شاخ تر هست...
توی زیبایی هم که اپل ماشالله دلبری می کنه...

فیبر کربن مقاومت زیادی داره و به جای فولاد در خودرو های گران قیمت و هواپیما به کار میره
Unibody هم بعضی وقت ها بد میشه. مثلا اگه یک کار سنگین بهش بدی خیلی گرم میشه و احساس خیلی بدی به دست که روی کیبرد هست دست میده
کانفیگ z خیلی شاخ تر از مک بوک هست، مخصوصا این سری جدید که در هفته پیش معرفی کردند کانفیگش در حد 723 هست. پورت هایش هم خیلی بهتر از مک بوک پرو هست (پورت تاتدر هم داره ولی برای اتصال داک اکسترنال به کار میره)
قیافه هم سلیقه ای است، سونی به نظرم بیشتر بیزینسی است. کیبرد سونی به نظرم بهتره چون هم ارتفاع بیشتر داره هم نرم تره.

javad1361839
07-07-2011, 14:20
ممنون از راهنماييت سعيد جان ::

پلمپ روي جعبه به صورت يه برچسبه يا يه روكش نايلونيه كه دورتا دور جعبه رو پوشونده ؟؟

آيا تبديلي براي اون پورتي كه ميگين سرعتش از USB3 بيشتره تو بازار پيدا ميشه ؟؟ ( آخه 2 تا پورت USB كمه! )

اين تبديل واسه HDMI دقيقا به كدوم پورت لپ تاپ وصل ميشه ؟؟

راستي يادمه پارسال كه تاپيكهاي اپل رو تو سايت نگاه ميكردم واسه نصب ويندوز دوستان به مشكل برخورده بودن ، آيا الان بدون هيچ مشكلي ميشه ويندوز هم در كنار مك نصب كــرد ؟؟ (البته تو صفحات قبل دوستان اشاره كردن كه ميشه ويندوز نصب كرد، خواستم مطمئن شم چون يه سري از برنامه ها فقط واسه ويندوزه نميخوام بعدا دستمو بذار تو پوست گردو)

بـا تــشــــــكــــــــــــر

arash59b
07-07-2011, 15:03
ممنون از راهنماييت سعيد جان ::

پلمپ روي جعبه به صورت يه برچسبه يا يه روكش نايلونيه كه دورتا دور جعبه رو پوشونده ؟؟

آيا تبديلي براي اون پورتي كه ميگين سرعتش از USB3 بيشتره تو بازار پيدا ميشه ؟؟ ( آخه 2 تا پورت USB كمه! )

اين تبديل واسه HDMI دقيقا به كدوم پورت لپ تاپ وصل ميشه ؟؟

راستي يادمه پارسال كه تاپيكهاي اپل رو تو سايت نگاه ميكردم واسه نصب ويندوز دوستان به مشكل برخورده بودن ، آيا الان بدون هيچ مشكلي ميشه ويندوز هم در كنار مك نصب كــرد ؟؟ (البته تو صفحات قبل دوستان اشاره كردن كه ميشه ويندوز نصب كرد، خواستم مطمئن شم چون يه سري از برنامه ها فقط واسه ويندوزه نميخوام بعدا دستمو بذار تو پوست گردو)

بـا تــشــــــكــــــــــــر

مهمترین نکته واسه پلمپ بودن پلاستیکی هست که دور لپ تاپ کشیده شده چون باید پارش کنی تا لپ تاپ رو در بیاری. بعدش هم نحوه بالا اومدن لپ تاپ هست و اگه حرفه ای باشی میتونی از روی عمر باتری هم بفهمی.

فعلا پورت تاندربولت واسه قشنگیه و استفاده ای نداره و فکر نکنم بتونی واسش کابلش رو هم پیدا کنی چه برسه به تبدیل هاش.

برای ویندوز هم مطمئن باش روی مک راحت تر از ویندوز روی کامپیوتر های دیگه می تونی نصبش کنی.

برای USB هم می تونی از هاب استفاده کنی. که در انواع و اشکال و مارک های مختلف تو بازار ریخته.

mohsenfhm
07-07-2011, 15:10
اين تبديل واسه HDMI دقيقا به كدوم پورت لپ تاپ وصل ميشه ؟

با نبدیل به همون پورت تاندربولت وصل میشه :46:

Arian_albertini
07-07-2011, 20:28
راستی یه سوال دیگه! بازیای جدید و به روز واسه مک هم پیدا میشن اینجا؟!مثه ویندوز؟! از کجاها میشه گرفت؟! قیمتاش چه جوریه گرونتره نه؟!

SaeedEminem2
07-07-2011, 21:40

همه ی بازی ها نسخه ی مک ندارن ولی هر کدوم که داره تو ایران هم هست
یه جا من دیدم دی وی دی 500 تومان بود
یعنی قیمتش با بازی های ویندوزی فرقی نداشت
از طرف دیگه تا قبل از 721 و 723 اپل زیاد به گرافیک اهمیت نمی داد
الان که این 2 مدل گرافیک خوبی دارن و مک هم داره بیشتر جا میوفته تا یکی 2 سال دیگه تمام بازی ها نسخه ی مکی هم خواهند داشت بدون شک

suny apple
08-07-2011, 01:02
سلام به دوستان عزیز.من یه مدت سرم شلوغ بود نتونستم بیام اینجا.آخرین باری که اومدم داشتین عضو گیری میکردین برای خرید دست جمعی.من اونموقع پولم از دستم دراومده بود.اما الان داره کم کم پولم جور میشه.میخواستم از دوستانی که مک خریدن یه سوال بپرسم.لطفا جوابمو بدین تا از دودلی در بیام.
دوستانی که مک خریدن آیا راضی هستن؟
آیا اگه برگردن به زمانی که هنوز پولشون دستشون بوده و میخواستن لپ تاپ بگیرن بازم مک رو انتخاب میکردن؟
لطفا مشکلاتی که اونموقع نمیدونستید و الان متوجه شدید رو بازگو کنید.
با کمال تشکر

SaeedEminem2
08-07-2011, 02:23
سلام
منکه صد در صد راضیم به هیچ مشکلی هم بر نخوردم و برگردم به عقب هزار در صد دوباره همینو می خرم
با خیال راحت بگیر که حتی از اونی که انتظار داشتم بهتر بوده
البته باز در نظر داشته باش مدلی که انتخاب کنی در کاراییش خیلی موثره

arash59b
08-07-2011, 08:34
سلام
نظر من هم همون نظر سعید هست.

چند پست قبل هم گفتم
نزدیک ترین رقیت اپل برای اکثر ماها سونی سری F هست
از وقتی که یکی از دوستام یه سونی F136 گرفته (همون مدلی که من قبل از مک بوک پرو می خواستم بگیرم) واقعا فهمیدم که کار درستی کردم رفتم سراغ اپل.

aref_tmu
08-07-2011, 11:25
برادران گرامی این 2 تا کلیپ رو ببینند خودشون میفهمند چقدر قوی هستند :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیکیش با مک بوک ایر هست و 13" - و یکی دیگه 13" با 15 " .
مک بوک ایر call of duty 4 رو به راحتی اجرا کرده { هر چند mc700 هم اون رو اجرا کرده ولی راحت میشه فهمید که انتظار بیشتری میتونی ازش داشته باشی }

با این حرف شما یه سوال تازه به ذهنم رسید
یعنی Macbook Pro 13 اینچ از مک ایر پرفورمنس کمتری داره؟(اینکه میگی بازی Call of Duty رو به راحتی بازی میکنه)

shayan_bigg
08-07-2011, 20:51
سلام دوستان

خیلی خیلی ممنون

منم دیگه تصمیمم به مک شد..

یه 723 دیدم خیلی خوشم اومد. ایول داره واقعا

فقط یه سوال

من 725 میخواستم بگیرم

سوالم اینه که مدل بالاتر از این هم داره مک تو ایران؟؟؟؟

میشه با قیمت بهم بگین

بازم ممنون دوستان

s-a-l-i-m
09-07-2011, 09:10
با این حرف شما یه سوال تازه به ذهنم رسید
یعنی Macbook Pro 13 اینچ از مک ایر پرفورمنس کمتری داره؟(اینکه میگی بازی Call of Duty رو به راحتی بازی میکنه)
نه داداش من - فکر کنم بد متوجه شدی .
من منظورم اینبود که 100% مک بوک پرو از مک بوک ایر قوی تر هست و و قتی ایر که کارش بیشتر مسافرتی و کارهای روزمره هست این بازی رو اجرا میکنه پس پرو { پروفشنال = حرفه ای } باید خیلی بیشتر از اینا کار کنه :46:

milad_dt
09-07-2011, 14:47
سلام به همه دوستان
شنیدم که میگن سریهای قدیمی mc700 مشکلاتی داشتند.
میخوام بدونم از کجا میشه ماه ساخت رو فهمید موقع خرید.
و اینکه از چه ماهی به بعد این مشکلات mc700 برطرف شده.
ممنون

arash59b
10-07-2011, 08:29
سلام به همه دوستان
شنیدم که میگن سریهای قدیمی mc700 مشکلاتی داشتند.
میخوام بدونم از کجا میشه ماه ساخت رو فهمید موقع خرید.
و اینکه از چه ماهی به بعد این مشکلات mc700 برطرف شده.
ممنون

می تونی سریال نامبر دستگاه رو تو سایت زیر چک بکنی که ماه و سال تولید رو بهت نشون میده

shayan_bigg
10-07-2011, 19:10
سلام دوستان

خیلی خیلی ممنون

منم دیگه تصمیمم به مک شد..

یه 723 دیدم خیلی خوشم اومد. ایول داره واقعا

فقط یه سوال

من 725 میخواستم بگیرم

سوالم اینه که مدل بالاتر از این هم داره مک تو ایران؟؟؟؟

میشه با قیمت بهم بگین

بازم ممنون دوستان

:13::13::13::13::13::13:

SaeedEminem2
10-07-2011, 19:27
:13::13::13::13::13::13:

سلام
نقش و الماس چند سری مدل های کاستمایز شده آوردن که قیمت هاش بین 3.5 تا 4 میلیون بود
خیلی جاها هم هستن که می تونی سفارش بدی همون مدلی که می خوای رو واست بیارن که البته همون حدود 3.5 تا 4 تومان رو ازت می گیرن

milad_dt
11-07-2011, 15:54
می تونی سریال نامبر دستگاه رو تو سایت زیر چک بکنی که ماه و سال تولید رو بهت نشون میده

ممنون از چوابتون.
اینکه میگن سری های اول mc700 داغ میکنه راسته؟
میشه یه توضیحی بفرمایید.
ممنون

mono1364
12-07-2011, 02:26
سلام
سوال داشتم . .
میخواستم بدونم که ترجیح خرید برای
Core i7, 2.0 GHz, 6 Mb و با گرافیک AMD Radeon HD 6490M Graphics Card / Intel HD Graphics (Automatic Switching)
بیشتره (مک بوک 721 )
یا اینکه
Core i5 ,2.90 GHz, 3 MB ,و با گرافیک Radeon HD 6490 DDR5,512 MB
( وایو sb11fc )
و اینکه مک های 13 اینج با cpu core i7 جطور هستن ؟؟ چون گرافیک share دارند پردازش اونها خیلی پایین هست ؟؟
و اصلا موضوعه cpu با حالته quad جسی هست ؟؟ موضوعه قابله توخهیه یا اینکه اپل برای بزرگنمایی مطرح کرده ؟؟ چون شرکت دیگه ای این رو نمیگه و به crei7 یا core i5 بسنده میکنن . .
تشکر . .

mono1364
12-07-2011, 02:27
سلام
سوال داشتم . .
Core i7, 2.0 GHz, 6 Mb و با گرافیک AMD Radeon HD 6490M Graphics Card / Intel HD Graphics (Automatic Switching)
بیشتره (مک بوک 721 )
یا اینکه
( وایو sb11fc )
و اینکه مک های 13 اینج با cpu core i7 جطور هستن ؟؟ چون گرافیک share دارند پردازش اونها خیلی پایین هست ؟؟
و اصلا موضوعه cpu با حالته quad جسی هست ؟؟ موضوعه قابله توخهیه یا اینکه اپل برای بزرگنمایی مطرح کرده ؟؟ چون شرکت دیگه ای این رو نمیگه و به crei7 یا core i5 بسنده میکنن . .
تشکر . .

mono1364
12-07-2011, 02:29
[سلام
سوال داشتم . .
بیشتره (مک بوک 721 )
یا اینکه
( وایو sb11fc )
تشکر . .

mono1364
12-07-2011, 02:30
سلام
سوال داشتم . .
بیشتره (مک بوک 721 )
یا اینکه
( وایو sb11fc )
تشکر . .

Shahin_SOURNA
12-07-2011, 09:50
ممنون از چوابتون.
اینکه میگن سری های اول mc700 داغ میکنه راسته؟
میشه یه توضیحی بفرمایید.
ممنون

سلام

لپ تاپ های اپل به سبب بدنه ی آلومینیومی خودشون گرما رو از طریق بدنه انتقال میدن و ممکنه گرمتر از لپ تاپ های دیگه به نظر بیان، پس مشکلی نیست از این بابت.

mono1364
12-07-2011, 09:53
سلام
سوال داشتم . .
بیشتره (مک بوک 721 )
یا اینکه
( وایو sb11fc )
تشکر . .

suny apple
13-07-2011, 01:08
سلام
سوال داشتم . .
بیشتره (مک بوک 721 )
یا اینکه
( وایو sb11fc )
تشکر . .
سلام به دوست عزیز.
ببینید دوست من قضیه اپل با تمام دستگاههای دیگه متفاوته(البته استثنا در ایران و چند کشور دیگه).
معمولا کسانی که میان سراغ اپل به دلیل علاقه شدید هست که میان سراغش چون اپل علی رغم کارایی بالا در ایران کمی مشکل داره.البته فکر کنم فقط کمی.به هر حال سیستم عاملش مک هست.پس شما باید عادت خودتون به ویندوز رو ترک کنید.البته میشه روش ویندوز هم نصب کرد ولی تمام مزه اپل تاجایی که میدونم به سیستم عاملش هست.برخی تفاوتهای دیگه در مک بوک ها با سایر لپ تاپ ها در نوع ساخت لپ تاپ هست که برخی از اونا خوب و برخی بد هستن(دوستان ببخشن:20:).مثلا این لپ تاپ دارای بدنه آلومینیوم یونی بادی هست که تقریبا 250دلار به قیمتش اضافه کرده و یکی از مهمترین عوامل برای راضی شدن افراد برای خریدش هست.ترک پد بسیار عالی و صفحه نمایش فوق العاده با کیفیت از دیگر مزایاش هست.اما نداشتن چند کلید تقریبا کم کاربرد برای عموم از معایبش هست مثلا مثل home,deleteوچندتای دیگه.شما اول اینارو در نظر بگیرید ببینید اصلا میخوایید اپل بگیرید یاخیر.
حالا اگه از اینا بگذریم کلا قطعات به کار رفته در محصولات اپل از بهترین نوع و مرغوبترین ها هستند(طبق گفته بسیاری از دوستان)برای همین قیمتش کمی بالاست.قیمت مدلی که شما فرمودید در حدود 2300هست.
اما در همین حد از اپل بهتون بگم که از یکی از فروشنده های بازار(تمام مارک ها نه فقط اپل)شنیدم که call of duty black opsرو روی مک بوک وایت بدون هیچ خللی بازی کردن.ناگفته نماند که گرافیک وایت 256هست.این نشون میده که اپل دارای کیفیت بالایی هست.

SaeedEminem2
13-07-2011, 02:47
به نظر من این مدل سئوالی رو فقط کسی می تونه جواب بده که هم لپ تاپ اپل داشته باشه هم سونی
جفتش خوبه اما سونی از نظر ظاهری اصلا رو لپ تاپ هاش کار نمی کنه و حال اینکه اپل زیبا ترین لپ تاپ هارو تولید می کنه
سونی واسه همه تیپ آدم با هر سطح دارایی لپ تاپ داره ولی اپل یه جورایی کلاس خودشو بالا نگه داشته
تو سایت CNET دو تا ایراد رو مک بوک پرو گرفته بود که یکی نداشتن بلو ری بود یکی هم قیمت بالا
بلو ری که اصلا مهم نیست اما قیمتش انصافا زیاده
البته خب چیز خوب ارزون بدست نمیاد

mono1364
13-07-2011, 10:09
سلام به دوست عزیز.
ببینید دوست من قضیه اپل با تمام دستگاههای دیگه متفاوته(البته استثنا در ایران و چند کشور دیگه).
معمولا کسانی که میان سراغ اپل به دلیل علاقه شدید هست که میان سراغش چون اپل علی رغم کارایی بالا در ایران کمی مشکل داره.البته فکر کنم فقط کمی.به هر حال سیستم عاملش مک هست.پس شما باید عادت خودتون به ویندوز رو ترک کنید.البته میشه روش ویندوز هم نصب کرد ولی تمام مزه اپل تاجایی که میدونم به سیستم عاملش هست.برخی تفاوتهای دیگه در مک بوک ها با سایر لپ تاپ ها در نوع ساخت لپ تاپ هست که برخی از اونا خوب و برخی بد هستن(دوستان ببخشن:20:).مثلا این لپ تاپ دارای بدنه آلومینیوم یونی بادی هست که تقریبا 250دلار به قیمتش اضافه کرده و یکی از مهمترین عوامل برای راضی شدن افراد برای خریدش هست.ترک پد بسیار عالی و صفحه نمایش فوق العاده با کیفیت از دیگر مزایاش هست.اما نداشتن چند کلید تقریبا کم کاربرد برای عموم از معایبش هست مثلا مثل home,deleteوچندتای دیگه.شما اول اینارو در نظر بگیرید ببینید اصلا میخوایید اپل بگیرید یاخیر.
حالا اگه از اینا بگذریم کلا قطعات به کار رفته در محصولات اپل از بهترین نوع و مرغوبترین ها هستند(طبق گفته بسیاری از دوستان)برای همین قیمتش کمی بالاست.قیمت مدلی که شما فرمودید در حدود 2300هست.
اما در همین حد از اپل بهتون بگم که از یکی از فروشنده های بازار(تمام مارک ها نه فقط اپل)شنیدم که call of duty black opsرو روی مک بوک وایت بدون هیچ خللی بازی کردن.ناگفته نماند که گرافیک وایت 256هست.این نشون میده که اپل دارای کیفیت بالایی هست.
دوباره سلام . .
و تشکر از جوابتون . .
من هم به اپل علاقه دارم , برای همین هم هست که
Track Pad از مزایای اپل هست و اصلا وایو حتی دو نقطه رو هم نمیشناسه !! و این بده . .
این کلید هایی که گفتید نقطه منفی زیاد مهمی نیستن و حتی ممکنه که Shortcut هم داشته باشن (البنه شما بهتر در این مورد میدونید )
من هم از قطعات شنیدم . .
اما این موضوعه Quad و dual جی هست !!
اپل هم corei7 quad داره هم core i7 dual !! . . برای 15 و 13 . .
و اینکه ایا گرافیکه 721 به صورت Share افزایش هم پیدا میکنه یا نه ؟؟
و فکر میکنید مدلهای بعدی کی وارد بازار میشن ؟؟
مییخشید که زیاد میبرسم . .
تشکر . .

mono1364
13-07-2011, 10:17
به نظر من این مدل سئوالی رو فقط کسی می تونه جواب بده که هم لپ تاپ اپل داشته باشه هم سونی
جفتش خوبه اما سونی از نظر ظاهری اصلا رو لپ تاپ هاش کار نمی کنه و حال اینکه اپل زیبا ترین لپ تاپ هارو تولید می کنه
سونی واسه همه تیپ آدم با هر سطح دارایی لپ تاپ داره ولی اپل یه جورایی کلاس خودشو بالا نگه داشته
تو سایت CNET دو تا ایراد رو مک بوک پرو گرفته بود که یکی نداشتن بلو ری بود یکی هم قیمت بالا
بلو ری که اصلا مهم نیست اما قیمتش انصافا زیاده
البته خب چیز خوب ارزون بدست نمیاد
دوباره سلام . .
تشکر . .
فک میکنم که نداشتن BlueRay رو راست گفتن . . !!
چون بالاخره تا یه مدتی دیگه این Device رایج تر میشه . . اما نمیدونم که امکان تعویض هم داره با نه ؟؟ . .
وابو هم ظاهره بدی نداره . . اما اپل یه جیزه دیکس . .
مدلهای 15 ایا گرافیکشون Share هم میشه ؟؟ . .
و corei7 quad با corei7 dual جه فرفی میکنه ؟؟ . .
تشکر . .

SaeedEminem2
13-07-2011, 17:41
سلام
Core i7 فکر نمی کنم dual داشته باشه
این quad و dual تعداد هسته های سی پی یو e که اولی 4 هسته و دومی 2 تا هسته داره که سیستم اینارو 2 برابر می شناسه
یعنی 8 و 4 هسته ای
اون 13 اینچی که dual بوده کور آی 7 نیست و کور آی 5 e
شیر بودن گرافیکش رو مطمئن نیستم اما احتمالا باید شیر باشه چون 256 مگ رم نسبتا کمه و باید این کمبود رو با شیر شدن جبران کنه
این سری هنوز 5 ماه نیست اومده و فکر نمی کنم تا آخر سال سری جدید بیاد
اما اگه واسه بازی حرفه ای می خوای فقط به 723 فکر کن

mohsenfhm
13-07-2011, 21:35
فک میکنم که نداشتن BlueRay رو راست گفتن . . !!
چون بالاخره تا یه مدتی دیگه این Device رایج تر میشه . . اما نمیدونم که امکان تعویض هم داره با نه ؟؟ . .

بلوری آینده درخشانی نداره :13::13::13::13: فکر میکنید اپل برای چی این همه بابت دیتا سنترش هزینه کرده ؟؟؟؟:18::18::18: دیگه دوره دیسکهای نوری هم داره به سر می رسه :31:

mono1364
14-07-2011, 10:48
سلام
Core i7 فکر نمی کنم dual داشته باشه
این quad و dual تعداد هسته های سی پی یو e که اولی 4 هسته و دومی 2 تا هسته داره که سیستم اینارو 2 برابر می شناسه
یعنی 8 و 4 هسته ای
اون 13 اینچی که dual بوده کور آی 7 نیست و کور آی 5 e
شیر بودن گرافیکش رو مطمئن نیستم اما احتمالا باید شیر باشه چون 256 مگ رم نسبتا کمه و باید این کمبود رو با شیر شدن جبران کنه
این سری هنوز 5 ماه نیست اومده و فکر نمی کنم تا آخر سال سری جدید بیاد
اما اگه واسه بازی حرفه ای می خوای فقط به 723 فکر کن
دوباره سلام . .
و تشکر . .
یکی از مدلهای 13 که corei7 هست dual هست . .
این که گفتید دو برابر میشه بعنی اینکه دو تا cpu واقعی داره که هر کدوم به چند بخش تقسیم شدن ؟؟
برای بازی e حرفه ای نمیخوام اما گاهی بازی هم میکنم ( Need For Speed ( فک میکنم که 256 برای اون جواب بده اما به اندازه 723 هم نمیخوام که خرج کنم مدلهای 13 کلا share هستن share هستن ؟؟
اونها گرافیکه 364 فک میکنم که دارن . .
و این خیلی Performance دسگاه رو بایین میاره ؟؟
تشکر . .

mono1364
14-07-2011, 10:49
بلوری آینده درخشانی نداره :13::13::13::13: فکر میکنید اپل برای چی این همه بابت دیتا سنترش هزینه کرده ؟؟؟؟:18::18::18: دیگه دوره دیسکهای نوری هم داره به سر می رسه :31:
دوباره سلام . .
و تشکر . .
این Data Center جی هست ؟؟ اطلاعی ندارم . .
جطور دیسک های نوری به اخره خط رسیدن ؟؟ . .
باز تشکر . .