PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : .:: مشاوره و راهنمایی برای خرید لپ تاپ های اپل ::.

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20

Xilevens
23-03-2011, 02:59
خیر هیچ مشکلی پیش نمیاد

فكر كنم داريد اينجا رو اشتباه ميكنيد

SaeedEminem2
23-03-2011, 09:29
بر و بکس از آخرین قیمت ها چه خبر
اگه می شه دوستان تهرانی یه لیست قیمت جدید بگیرین ممنون می شم

suny apple
23-03-2011, 12:52
سلام به دوستان عزیز.عیدتون مبارک.من تنور عضویتم داغ داغ. میخواستم یه لب تاب بگیرم.رشته تحصیلیم برق الکترونیک هست.تقریبا هیچی از لب تاب نمیدونم.خودم که عاشق مک بوک ها هستم.میخواستم یه توضیح کلی در مورد این لب تابا بدین تا من بقیه سوالاتمو مطرح کنم.ممنون.در ضمن از فرومتون خیلی خوشم اومده.خیلی باحاله

suny apple
23-03-2011, 18:47
كسي نيست كه جواب منو بده؟ميخوام بعد از تعطيلات عيد بخرم

teknosys
23-03-2011, 19:22
برای مک :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سلام

لازم بود این توضیح درباره لینک هایی که دوستمون گذاشتن بدم .

این لینک بالا مربوط به شرکت عرب ماشین بیزنس هست . این یه شرکت توزیع کننده (Distributor) هست . این شرکت شامل خرده فروشی (Retailer ) نمیشه و فقط برای توزیع محصولات اپل برای تجارت (Large Buisiness ) هست.

برای ایفون ، ایپد و... : کد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و کد:

این هم آدرس دو شرکت مخابراتی هست که فروش ایفون ندارند بلکه ساپورت می کنند تلفن های آیفون رو . ( تا نیازی به قفل شکستن نباشه!!!!)

این آدرس هم برای خرید در امارات هست. چون خرده فروشی رسمی توی دبی نبوده هیچ آدرسی هم نیست.

شما اگه مثلا به صفحه کانادا در قسمت Where To Buy برید بیش از 20 تا آدرس و تلفن و حتی گوگل مپ رو میتونید اونجا ببینید.

بنابراین تنها راه خرید تکی مک از دبی ویرجین مگا استور هست.

اون عکس هم جنبه تزئینی داره .

موفق باشید.

SaeedEminem2
23-03-2011, 20:20
سلام به دوستان عزیز.عیدتون مبارک.من تنور عضویتم داغ داغ. میخواستم یه لب تاب بگیرم.رشته تحصیلیم برق الکترونیک هست.تقریبا هیچی از لب تاب نمیدونم.خودم که عاشق مک بوک ها هستم.میخواستم یه توضیح کلی در مورد این لب تابا بدین تا من بقیه سوالاتمو مطرح کنم.ممنون.در ضمن از فرومتون خیلی خوشم اومده.خیلی باحاله

سلام
اپل چند مدل لپ تاپ داره
مک بوک
مک بوک ایر
و مک بوک پرو که قیمت هر کدوم فرق داره
شما اول باید مشخص کنی که تا چقدر می خوای خرج کنی و قدرت سیستم تا چه اندازه واست مهمه
اما اگه قوی ترین سیستم رو می خوای و قیمت حدود 2.5 میلیون رو می تونی بپردازی مک بوک پرو از هر نظر تو تمام لپ تاپ ها تکه
راستی چون شما تازه کاری تا تعداد پست هات از 20 رد نشه هر پستت نیاز به تائید مدیریت داره
واسه همین یه کمی پستت دیر میاد، وگرنه معمولا اینجا به سئوالا زود جواب داده می شه

suny apple
23-03-2011, 23:28
ممنون.من حتي الامكان مك بوك ميخواستم

suny apple
23-03-2011, 23:29
من ميخوام زير دو ميليون پول بدم.البته من به خاطر ظاهر مك بوك وايت عاشق اپل شدم

suny apple
23-03-2011, 23:33
در ضمن نياز ضروري من برنامه هاي الكترونيك هستن مثل مكث پلاس و پي اسپايس و...
خيلي كم ميخوام باهاش بازي كنم ول خوب براي بازي هم ميخوامش ولي نه براي بازي هاي حرفه اي

suny apple
24-03-2011, 11:39
نسبت به قبلا يكم ضعيفتر شدينا.فبلا بحثا داغتر بود.انشاالله كه مثل قبلا بشين

SaeedEminem2
24-03-2011, 13:48
نسبت به قبلا يكم ضعيفتر شدينا.فبلا بحثا داغتر بود.انشاالله كه مثل قبلا بشين

ضعیف نشدیم به خاطر عید یه خورده خلوت تره
بین مک بوک عادی و پرو تفاوت چندانی نیست
رم پرو 4 گیگه عادی 2
و پرو قالبش آلومینیومیه که به خاطر همین 200 تومان گرون تر شده اما خب شکنندگی سفید رو نداره
و نکته ی آخری که باید در نظر داشته باشی اینه که از سال 2011 اپل ویستا و اکس پی رو ساپورت نمی کنه و بعضی نرم افزارها مثل اتو کد مشابه سیستم عامل مکینتاش نداره
البته خب 7 هست و ساپورت هم می شه
در مورد قیمتش من اطلاع دقیقی ندارم

suny apple
24-03-2011, 13:56
ميخواستم بدونم كه ظاهر مك بوك پرو هم به اندازه وايت خوشگله.آخه تا حالا از نزديك نديدمش.ظاهر لپ تاپ هم خيلي برام مهمه.
ممنون

suny apple
24-03-2011, 13:58
راستي مك بوك وايت ميتونه call of duty black ops رو ساپورت كنه؟

suny apple
24-03-2011, 20:47
آيا ارزش داره كه من مك بوك پرو مدلmc700رو خريداري كنم.قيمتش حدودا1900000

SaeedEminem2
24-03-2011, 21:51
ميخواستم بدونم كه ظاهر مك بوك پرو هم به اندازه وايت خوشگله.آخه تا حالا از نزديك نديدمش.ظاهر لپ تاپ هم خيلي برام مهمه.
ممنون

خیلی خوشگل تره
منم اول چیزی که باعث شد بخوامش ظاهرش بود

suny apple
24-03-2011, 23:49
ميخواستم بدونم چقدر ارزش داره كه يه مك جديد بخرم.واقعا تو دنياي جديد لپ تاپ جز پرقدرتاش حساب ميشه(مدل700 و724روميگم)؟واقعا با قديمياش خيلي اختلاف داره؟

sinaxex
25-03-2011, 03:15
ممنون

ضعیف نشدیم به خاطر عید یه خورده خلوت تره
بین مک بوک عادی و پرو تفاوت چندانی نیست
رم پرو 4 گیگه عادی 2
و پرو قالبش آلومینیومیه که به خاطر همین 200 تومان گرون تر شده اما خب شکنندگی سفید رو نداره
و نکته ی آخری که باید در نظر داشته باشی اینه که از سال 2011 اپل ویستا و اکس پی رو ساپورت نمی کنه و بعضی نرم افزارها مثل اتو کد مشابه سیستم عامل مکینتاش نداره
البته خب 7 هست و ساپورت هم می شه
در مورد قیمتش من اطلاع دقیقی ندارم
مک بوک وایت دو مدل قدیمی مدل مک بوک معمولی هست از ائسط 2010 مدل مک بوک معمولی که عرضه شد یونی بادی و الومینوم بود دقیاق عین مک بوک پرو قیافه پرو با مک بوک معمولی مو نمیزنه.
در مورد ساپورت نرم افزاری هم مک فقط یک برنامه 3دی مکس رو ندارد هر برنامه ایی بگید در مک هسحتی همون اتوکد و...

راستي مك بوك وايت ميتونه call of duty black ops رو ساپورت كنه؟
بله چرا نتونه اما خوب توقع نداشته باشید عالی در لب تاپ فریم دهی داشته باشید که چون مک بوک معمولا کلا برای بازی ساخته نشده.اما خوب کال اف دیوتی مک چون ناتیو هست و اصلا برای مک ساخته شده گرافیک بالایی داره ور مک بوک پرو راحت میتونید اجرا اش کنید

آيا ارزش داره كه من مك بوك پرو مدلmc700رو خريداري كنم.قيمتش حدودا1900000
مدلی که فرمودید فکر کنم مدل 13 اینچ جدید هست تو 13 اینچ های اپل جز بهترین ها و جدید ترین ها است در لب تاپ جمع و جور بله ارزش داره اما خوب اگر برای گیم میخواهید باید سراغ 15 اینچ برید که که به جز کارت مجتمع انیتل گرافیک amd رو هم دارد

ميخواستم بدونم چقدر ارزش داره كه يه مك جديد بخرم.واقعا تو دنياي جديد لپ تاپ جز پرقدرتاش حساب ميشه(مدل700 و724روميگم)؟واقعا با قديمياش خيلي اختلاف داره؟
اگر کابر قدیمی اپل هستید و سخت افزار قبلی مک دارید ارزش نداره فعلا اپگرید کنید اما اگر تازه میخواهید کامپیتور اپل بخرید خوب قطعا جدیدتر بهتر هست

suny apple
25-03-2011, 10:13
آيا با نصب ويندوز روي مك بوك پروها هيچ مشكلي براي اونا ايجاد نميشه؟با ترك پد و اينجور چيزاي اپل مشكلي پيدا نميكنه؟
در ضمن ميخواستم كلا بدونم براي اينترنت و پخش فيلم مك چطوره؟

SaeedEminem2
25-03-2011, 13:00
آره منم در مورد گرافیک تحقیق کردم 13 زیاد گرافیکش قوی نیست
یعنی اگه بازی هم مد نظره باید 15 یا 17 گرفت
قیمت اون مدلی که 4 میلیون بود و کاستمایز شده بود چند شده

suny apple
25-03-2011, 17:25
آخه 15 خيلي گرونه.نميدونيد الان پايين ترين قيمتي كه براي 15 اينچ 2011 هست چنده؟از كجا بگيرم بهتره؟

suny apple
25-03-2011, 22:14
آقا اينmc516چطوره؟برا گيم حرفه اي هم نميخوامش.در حدneed for speed carbon يا gta 7 بتونه برام بالا بياره.ميخوام از نرم افزارهاي الكترونيك مثل مكث پلاس و پي اسپايس و اين جورچيزا استفاده كنم.سرعت عمل وقديمي نشدنش برام مهمه.ميخوام تا سه چهار سال ديگه هر چي سيستم عامل مكينتاش مياد رو برام ساپورت كنه لا سرعت مناسب.mc516 جوابمو ميده؟اگه نه كه برم700 يا 724 يا 721رو بگيرم؟

suny apple
25-03-2011, 22:43
توروخدا يكي شماره و سايت الماسو بهم بده؟حياتيه

zamanphp
26-03-2011, 02:33
توروخدا يكي شماره و سايت الماسو بهم بده؟حياتيه

suny apple
26-03-2011, 13:22
سلام.من بالاخره تصميم گرفتم mc700رو بگيرم.(البته باهزار شك و ترديد)اولا ميخواستم بدونم +maxوpspiceوhspiceو matlabنسخه مكينتاش دارن يا نه؟ثانيا با يكي از رفقا صحبت كردم گفت كه ميتونم از دبي برات بيارم ولي اگر از شاپ آواسان بخري بهتره.چون گارانتيش معتبره ولي قيمتاش گرونن.حالا به نظرتون چكار كنم؟از دبي يا از شاپ آواسان بخرم؟

thelastblack
27-03-2011, 00:38
سلام
قیمت سه تا مدل 13 اینچی این لپ تاپ ها چقدره؟ هم وایت رو میخوام هم پرو....
ممنون

mojtaba_14
27-03-2011, 01:09
اولا ميخواستم بدونم +maxوpspiceوhspiceو matlabنسخه مكينتاش دارن يا نه؟

3dmax نسخه مک نداره.

matlab داره:

اون 2 تا رو نمی دونم.:41:

suny apple
27-03-2011, 13:58
نه نه نه.3dmaxرو نميگم.برنامه +max . برنامه مهندسي الكترونيك.براي طراحي مدار هست.راستي orcadها چي؟اوناهم نسخه مك ندارن؟

mohsenfhm
27-03-2011, 16:24
pspice هم نسخه مک نداره :13:

s-a-l-i-m
27-03-2011, 19:22
3dmax نسخه مک نداره.

matlab داره:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداون 2 تا رو نمی دونم.:41:
تا اونجایی که من میدونم 3دی مکس نسخه مک داره و اواخر سال 2010 ارائه شده .:8:
بعد از چندین سال برای مک امده .:40::40::40:

AMIN8282
27-03-2011, 21:23
دوستانی که از سیستم عامل مک استفاده میکنن به نظرشون برتری سیستم عامل مک به ویندوز چیه؟
چه چیز مک از ویندوز بهتره؟
اگه جواب بدین ممنون میشم.:11:

SaeedEminem2
27-03-2011, 23:10
دوستانی که از سیستم عامل مک استفاده میکنن به نظرشون برتری سیستم عامل مک به ویندوز چیه؟
چه چیز مک از ویندوز بهتره؟
اگه جواب بدین ممنون میشم.:11:

چندتاش اینه که ویروس تقریبا نداره
خیلی سبک تر از ویندوزه و مثل ویندوز به مرور سنگین نمی شه که مجبور شیم بعد از چند ماه حتما عوضش کنیم
و یه خصوصیتی که لینوکس هم داره اینه که مثل ویندوز کرش نمی کنه یا به اصطلاح سیستم از کنترل خارج نمی شه
خصوصیات ظاهری هم که سلیقه ایه دیگه

mojtaba_14
27-03-2011, 23:25
تا اونجایی که من میدونم 3دی مکس نسخه مک داره و اواخر سال 2010 ارائه شده .:8:
بعد از چندین سال برای مک امده .:40::40::40:

نه نداره!مهمترین نرم افزاری که من استفاده می کنم 3dmax هستش،الان هم روی مک بوکم فقط به همین خاطر مجبورم ویندوز هم نصب کنم.شرکت autodesk که تولید کننده این نرم افزار هست چند وقت پیش نسخه 2012 از نرم افزارهاشو معرفی کرده که باز هم خبری از 3dmax برای مکینتاش نیست.
این هم لینک اصلی از شرکت اتودسک که گفته برای داشتن 3dmax باید بوت کمپ و پارالل دسکتاپ داشته باشید و ویندوز نصب کنید:

thelastblack
27-03-2011, 23:40
آقا اينmc516چطوره؟برا گيم حرفه اي هم نميخوامش.در حدneed for speed carbon يا gta 7 بتونه برام بالا بياره.ميخوام از نرم افزارهاي الكترونيك مثل مكث پلاس و پي اسپايس و اين جورچيزا استفاده كنم.سرعت عمل وقديمي نشدنش برام مهمه.ميخوام تا سه چهار سال ديگه هر چي سيستم عامل مكينتاش مياد رو برام ساپورت كنه لا سرعت مناسب.mc516 جوابمو ميده؟اگه نه كه برم700 يا 724 يا 721رو بگيرم؟

من هم شرایطی مثل این دوست عزیز دارم، اهل بازی کردن نیستم، فقط واسه کارم یه ویندوز نصب میکنم که راحت شم!
قیمت سه تا 13 اینجی ها رو کسی داره بده؟ ممنون میشم...

SaeedEminem2
28-03-2011, 00:04
اینم لیست قیمت از الماس که البته چند روزه تغییر نکرده نمی دونم

---------------
امروز رفتم کل مشهد رو گشتم به طرز عجیبی هنوز حتی یه دونه مدل 2011 هم نیومده!!

SaeedEminem2
28-03-2011, 14:35
راستی دیشب همه می گفتن که منتظریم تا سنتر دبی افتتاح شه که از اونجا واسمون بیاد
و می گفتن تا 10 روز دیگه هم افتتاح نمی شه
جریان چیه مگه این سنتر دبی افتتاح نشد دیگه؟

mohsenfhm
28-03-2011, 19:43
راستی دیشب همه می گفتن که منتظریم تا سنتر دبی افتتاح شه که از اونجا واسمون بیاد
و می گفتن تا 10 روز دیگه هم افتتاح نمی شه
جریان چیه مگه این سنتر دبی افتتاح نشد دیگه؟

سعید عزیز قرار بود 25 مارچ افتتاح بشه :13: امروز 28 ام هست ! ولی خبری تو سایتها نیومده :13:

suny apple
29-03-2011, 20:26
سلام.قيمتهاي امروز از نقش:
700=1890000
724=2230000
721=2500000
به نظرتون چطوره؟
ارزونتر سراغ داريد؟

ehsan 360
30-03-2011, 04:36
كي اين نقش ميخواد 725 رو بياره؟
الماس كه بي انصافه!
اگه بياره و قيمتش 3 تومن باشه درجا ميخرم!

SaeedEminem2
30-03-2011, 10:33
این نوع مدل بندی ها رو مطمئنین درسته؟
البته فکر کنم اینا همه حالت های پیش فرض سایته
اما 2500 هنوز خیلی زیاده

SaeedEminem2
30-03-2011, 12:47
می گم چرا اپل نمایندگی رسمی تو ایران نمی زنه؟
به هر حال محصولاتش اگه از نظر حرفه ای بودن شامل تحریم بشه از هزار و یک راه دیگه اونم به صورت عمده داره وارد می شه
کسی اطلاعات خاصی در این مورد داره؟
چون این نبود سنتر رسمی خیلی داره به ما فشار میاره
البته خب فکر کنم اونا هم همینو می خوان !!!

---------- Post added at 12:47 PM ---------- Previous post was at 12:47 PM ----------

می گم چرا اپل نمایندگی رسمی تو ایران نمی زنه؟
به هر حال محصولاتش اگه از نظر حرفه ای بودن شامل تحریم بشه از هزار و یک راه دیگه اونم به صورت عمده داره وارد می شه
کسی اطلاعات خاصی در این مورد داره؟
چون این نبود سنتر رسمی خیلی داره به ما فشار میاره
البته خب فکر کنم اونا هم همینو می خوان !!!

suny apple
30-03-2011, 15:54
این نوع مدل بندی ها رو مطمئنین درسته؟
البته فکر کنم اینا همه حالت های پیش فرض سایته
اما 2500 هنوز خیلی زیاده

اينا خودشون هم نميدونن دقيقا ميخوان با چه قيمتي بدن.
هرروز خدا يه قيمت.يه روز 2500000 يه روز 2550000 و يه روزهم 2450000.
من نميدونم چرا سياست فروش كم با سود بالا رو در پيش گرفتن.بيان سودشونو كم كنن و فروش بالا.
اينجوري هم اونا سود ميكنن هم خريدارا.

ehsan 360
30-03-2011, 16:26
دقيقا" هر روز يه قيمته!خودشون نميدونن چه قيمتي رو توي سايتشون بذارن!
اينا منتظر اينن كه سري 2010 هاشون ديگه تموم بشه :31:بعد بيان قيمت گذاري كنن و تا اون موقع هم رو هوا قيمت ميدن!
MacBook Pro سه ميليون و هشتصدي شده 2700 !اونم ظرف كمتر از 15-20 روز!

ولي چرا توي ايران سنتر رسمي ندارن دليلش معلومه تحريم!چون هيچ شركت امريكايي حق نداره تو ايران نمايندگي رسمي داشته باشه!
مثلا" فورد يا جي ام و يا ...... يا حتي خود ماكروسافت!
دقيقا" ببينيد الان همين كه يه نماينگي رسمي وجود نداره ما داريم كلي زجر ميكشيم تا يه روز بتونيم با قيمت درست بخريم (اونم حداقل با اختلاف 400-500 تومني با ايالات متحده)ولي اگه نمايندگي درست و درمون بود ديگه اين وضع هم نبود!
وقتي هم كه ميخريم خير سرشون گارانتي ميكنن ولي بنظرتون ميشه اسمشو گارانتي گذاشت؟اصلا" با خدمات اپل قابل مقايسس؟
از طرفي الان ما توي تحريميم يعني چي؟
يعني اينكه بطور مستقيم هيچي رو نميتونيم استفاده كنيم ولي باواسطه همه چي فراوونه!

SaeedEminem2
30-03-2011, 18:46
دقيقا" هر روز يه قيمته!خودشون نميدونن چه قيمتي رو توي سايتشون بذارن!
اينا منتظر اينن كه سري 2010 هاشون ديگه تموم بشه :31:بعد بيان قيمت گذاري كنن و تا اون موقع هم رو هوا قيمت ميدن!
MacBook Pro سه ميليون و هشتصدي شده 2700 !اونم ظرف كمتر از 15-20 روز!

ولي چرا توي ايران سنتر رسمي ندارن دليلش معلومه تحريم!چون هيچ شركت امريكايي حق نداره تو ايران نمايندگي رسمي داشته باشه!
مثلا" فورد يا جي ام و يا ...... يا حتي خود ماكروسافت!
دقيقا" ببينيد الان همين كه يه نماينگي رسمي وجود نداره ما داريم كلي زجر ميكشيم تا يه روز بتونيم با قيمت درست بخريم (اونم حداقل با اختلاف 400-500 تومني با ايالات متحده)ولي اگه نمايندگي درست و درمون بود ديگه اين وضع هم نبود!
وقتي هم كه ميخريم خير سرشون گارانتي ميكنن ولي بنظرتون ميشه اسمشو گارانتي گذاشت؟اصلا" با خدمات اپل قابل مقايسس؟
از طرفي الان ما توي تحريميم يعني چي؟
يعني اينكه بطور مستقيم هيچي رو نميتونيم استفاده كنيم ولي باواسطه همه چي فراوونه!

فکر می کنم شرکت یا کارخونه هایی که وسایل یا قطعات حرفه ای تولید می کنن حق مبادله با ایران ندارن
چون به نظرم اگه محصولات اپل هم شامل این جریان می شد انقدر نفوذ دارن که مانع ورود همین لپ تاپ ها توسط کشور های دیگه مثل امارات بشن
بازم می گم درسته شاخ لپ تاپ هاست اما چیزی نیست که مشابهش تو ایران نباشه و با تحریم دست مردم از لپ تاپ کوتاه بشه
تازه مثلا ام پی فورهایی مثل آی اودیو که همون شرکت جت اودیو تولید می کنه کیفیتش صد برابر آی پاد اپله
الانم با این وضع فقط واسطه سود می کنه و این جریان هم به ضرر خود اپله هم به ضرر ما
با قیمت و کلی دردسر بیشتر به دست ما می رسه و همین موضوع باعث می شه یه درصدی از مردم تو ایران از خریدش منصرف شن، پدر مصرف کننده هم که در میاد
نمی دونم شرایط ایجاد یه سنتر رسمیش چیه اما این احتمال هم هست که شاید تا حالا کسی داوطلب نشده

ehsan 360
30-03-2011, 19:31
فکر می کنم شرکت یا کارخونه هایی که وسایل یا قطعات حرفه ای تولید می کنن حق مبادله با ایران ندارن
چون به نظرم اگه محصولات اپل هم شامل این جریان می شد انقدر نفوذ دارن که مانع ورود همین لپ تاپ ها توسط کشور های دیگه مثل امارات بشن
بازم می گم درسته شاخ لپ تاپ هاست اما چیزی نیست که مشابهش تو ایران نباشه و با تحریم دست مردم از لپ تاپ کوتاه بشه
تازه مثلا ام پی فورهایی مثل آی اودیو که همون شرکت جت اودیو تولید می کنه کیفیتش صد برابر آی پاد اپله
الانم با این وضع فقط واسطه سود می کنه و این جریان هم به ضرر خود اپله هم به ضرر ما
با قیمت و کلی دردسر بیشتر به دست ما می رسه و همین موضوع باعث می شه یه درصدی از مردم تو ایران از خریدش منصرف شن، پدر مصرف کننده هم که در میاد
نمی دونم شرایط ایجاد یه سنتر رسمیش چیه اما این احتمال هم هست که شاید تا حالا کسی داوطلب نشده

مسلما" خيلي ها دوس دارن كه نماينده رسمي اپل باشن تو ايران! نمونش همين نقش!چون ميدونن چقدر براشون سود داره! ولي به اين سادگي ها كسي رو كارمند رسمي نميكنن:31:
فقط ميخوان كه بطور رسمي و قانوني و با خدمات درست، محصولاتشون به مردم نرسه!چون خودشون ميدونن كه غير قانوني همه چي مياد!
مثلا" شما فرض كنيد كه اپل يه نمايندگي رسمي تو ايران داشت! حالا اپل به چي مشهوره!؟معلومه خدماتي كه ميده! حالا مجبور بود بياد همون سرويسي رو كه توي اروپا يا امريكا ميده رو تو ايران هم اجرا كنه!اون موقع كه ديگه اسمش نميشد تحريم!
ولي الان همين كه ايران رو ساپورت نميكنه بسشه!
تا چند وقت پيش يادمه حتي iTunes و Safari رو نميتونستيم از سايت اپل دانلود كنيم اگه با IP ايران بوديم!ولي مثه اينكه جديدا" امكانش فراهم شده! همينو ما بايد يه امتياز مثبت حساب كنيم!
يه نمونه ديگه چرا هر وقت بحث حتي كمك نقدي به زلزله ميشه همه وب سايت ها ايران رو تحريم ميكنن ؟ اون كه ديگه انسان دوستانس؟
يا دارو و .....؟
يا چرا حتي همين فاير فاكس ايران رو تحريم كرده؟ديگه فاير فاكس كه همه جا Free Download ه!
تحريم به معني واقعي يعني اينكه بطور قانوني نتوني از كالايي استفاده كني ! كه همين هم هست!
حالا چرا سامسونگ تو ايران نمايندگي رسمي داره؟ چون اونا جنسشونو ميارن و سودشونو ميكنن و سياستشون خلاف شركت امريكاييه!ولي ميدونستيد همين سامسونگ كه انقدر تبليغ ميكنه و هي سام سرويس ، سام سرويس ميكنه بازم بازار ايران رو تحريم كرده و خيلي از جنس هاي تاپش رو نماره ايران يا بياره هم سرويس نميده!
يه نمونش يسري از سايد باي سايد هاش!يا ماشين لباسشويي هاش!
تو ايران هست و ميري با گارنتي ميخري ولي اگه خراب شه و زنگ بزني ميگن تو ايران قطعش نيس!

SaeedEminem2
30-03-2011, 21:37
مسلما" خيلي ها دوس دارن كه نماينده رسمي اپل باشن تو ايران! نمونش همين نقش!چون ميدونن چقدر براشون سود داره! ولي به اين سادگي ها كسي رو كارمند رسمي نميكنن:31:
فقط ميخوان كه بطور رسمي و قانوني و با خدمات درست، محصولاتشون به مردم نرسه!چون خودشون ميدونن كه غير قانوني همه چي مياد!
مثلا" شما فرض كنيد كه اپل يه نمايندگي رسمي تو ايران داشت! حالا اپل به چي مشهوره!؟معلومه خدماتي كه ميده! حالا مجبور بود بياد همون سرويسي رو كه توي اروپا يا امريكا ميده رو تو ايران هم اجرا كنه!اون موقع كه ديگه اسمش نميشد تحريم!
ولي الان همين كه ايران رو ساپورت نميكنه بسشه!
تا چند وقت پيش يادمه حتي iTunes و Safari رو نميتونستيم از سايت اپل دانلود كنيم اگه با IP ايران بوديم!ولي مثه اينكه جديدا" امكانش فراهم شده! همينو ما بايد يه امتياز مثبت حساب كنيم!
يه نمونه ديگه چرا هر وقت بحث حتي كمك نقدي به زلزله ميشه همه وب سايت ها ايران رو تحريم ميكنن ؟ اون كه ديگه انسان دوستانس؟
يا دارو و .....؟
يا چرا حتي همين فاير فاكس ايران رو تحريم كرده؟ديگه فاير فاكس كه همه جا Free Download ه!
تحريم به معني واقعي يعني اينكه بطور قانوني نتوني از كالايي استفاده كني ! كه همين هم هست!
حالا چرا سامسونگ تو ايران نمايندگي رسمي داره؟ چون اونا جنسشونو ميارن و سودشونو ميكنن و سياستشون خلاف شركت امريكاييه!ولي ميدونستيد همين سامسونگ كه انقدر تبليغ ميكنه و هي سام سرويس ، سام سرويس ميكنه بازم بازار ايران رو تحريم كرده و خيلي از جنس هاي تاپش رو نماره ايران يا بياره هم سرويس نميده!
يه نمونش يسري از سايد باي سايد هاش!يا ماشين لباسشويي هاش!
تو ايران هست و ميري با گارنتي ميخري ولي اگه خراب شه و زنگ بزني ميگن تو ايران قطعش نيس!

متاسفانه درسته!!!
اما از اون بدتر اینه که ما به جای اینکه یا این مشکل تحریم رو به صورت جدی حل کنیم یا لاقل حالا که این همه از همه چی محروم شدیم خودمون دیگه خون خودمونو نخوریم
متاسفانه بعضی ها بدجور سو استفاده می کنن و فقط دنبال اینن که یه پولی گیرشون بیاد
منکه خیلی پایه ام الان که یه عده از همین مثلا اپل سو استفاده می کنن کلا ازشون خرید نکنیم تا آدم شن
اما یه دست صدا نداره

ehsan 360
30-03-2011, 22:52
متاسفانه درسته!!!
اما از اون بدتر اینه که ما به جای اینکه یا این مشکل تحریم رو به صورت جدی حل کنیم یا لاقل حالا که این همه از همه چی محروم شدیم خودمون دیگه خون خودمونو نخوریم
متاسفانه بعضی ها بدجور سو استفاده می کنن و فقط دنبال اینن که یه پولی گیرشون بیاد
منکه خیلی پایه ام الان که یه عده از همین مثلا اپل سو استفاده می کنن کلا ازشون خرید نکنیم تا آدم شن
اما یه دست صدا نداره

دقيقا" باهات موافقم !
اين آدماي بي وجدان هربلايي سرشون بياد حقشونه!
وقتي خودمون به خودمون رحم نميكنيم ديگه چه انتظاري ميشه از بقيه داشت!
اما با خريد نكردن من و تو مشكل حل نميشه چون اين محصولان مياد و خريده هم ميشه!يعني خيلي ها مجبورا" كه بخرن!
ميتونم از خارج ايران بگيرم ولي فقط مشكلم اينه كه گمرك جنس ها رو باز ميكنه و معلوم نيس چه بلايي سر مك بوك پرو بيارن!ديگه خيلي بشه 2800 ه نه 4 ميليون!
و اينكه اگه از ايران بخرم ميدونم اگه يه بلايي سر مك بوك ه بياد يه شركتي حداقل طرف حسابم هست ولي اگه از خارج ايران بگيرم با كي طرفم؟
الان مدل 725 كه من ميخوام 2499$ ه كه با تبديل دلار به تومن ميشه 2750 نهايت!ميگم اشكال نداره 250 هم ميزارم روش 3 تومن ميدم كه يه گارانتي هم داشته باشه!ولي ديگه نه 4 تومن! آخه 1 ميليون خودش پول يه مك بوك اير يا مك بوك وايته !

suny apple
31-03-2011, 01:42
حرف تممامي دوستان رو كاملا قبول دارم.ولي در راستاي تكميل كردن حرف شما عزيزان بايد بگم ما تحريم هستيم چون نخواستيم حرف زور بشنويم.خواستيم رو پاي خودمون وايسيم.اين يعني عزتمندي.ولي اين دليل نميشه كه به خودمون الكي زجر بديم.اگه چندتا ناظر بالاي سر اين شركتاي ايراني بزارن ديگه اينقدر قيمتا رو زياد نميكنن.مشكل نظارته نه تحريم.مقصر هم خودمون هستيم.اگه بر خواستمون پا فشاري كنيم و صدامونو به گوش مسؤولين برسونيم فكر كنم اوضاع عوض شه و يه نظارتي بر كار اين شركتا داشته باشن.ما حتي يه بار سعي نكرديم صدامونو به گوش مسؤولين برسونيم.همش پيش خودمون گله وشكايت كرديم.
ودر آخر عرض كنم كه حالا كه قرار ما آرزو كنيم چرا آرزوي تاسيس اپل رو توي ايران داشته باشيم.
من آرزو ميكنم كه ايران بتونه با استفاده از مهندسين لايق(عدم پارتي بازي:31:)خودش كه همين الان چندتاشون تو اپل و ناسا و...جزءگردن كلفتا هستن شركتي به مراتب قوي تر از اپل بزنه.ما ميتونيم.
ولي اين مهندسا به سختي برميگردن.(جدا از غيرت ملي مگه مغز خر خوردن:31:).

SaeedEminem2
31-03-2011, 02:11
حرف تممامي دوستان رو كاملا قبول دارم.ولي در راستاي تكميل كردن حرف شما عزيزان بايد بگم ما تحريم هستيم چون نخواستيم حرف زور بشنويم.خواستيم رو پاي خودمون وايسيم.اين يعني عزتمندي.ولي اين دليل نميشه كه به خودمون الكي زجر بديم.اگه چندتا ناظر بالاي سر اين شركتاي ايراني بزارن ديگه اينقدر قيمتا رو زياد نميكنن.مشكل نظارته نه تحريم.مقصر هم خودمون هستيم.اگه بر خواستمون پا فشاري كنيم و صدامونو به گوش مسؤولين برسونيم فكر كنم اوضاع عوض شه و يه نظارتي بر كار اين شركتا داشته باشن.ما حتي يه بار سعي نكرديم صدامونو به گوش مسؤولين برسونيم.همش پيش خودمون گله وشكايت كرديم.
ودر آخر عرض كنم كه حالا كه قرار ما آرزو كنيم چرا آرزوي تاسيس اپل رو توي ايران داشته باشيم.
من آرزو ميكنم كه ايران بتونه با استفاده از مهندسين لايق(عدم پارتي بازي:31:)خودش كه همين الان چندتاشون تو اپل و ناسا و...جزءگردن كلفتا هستن شركتي به مراتب قوي تر از اپل بزنه.ما ميتونيم.
ولي اين مهندسا به سختي برميگردن.(جدا از غيرت ملي مگه مغز خر خوردن:31:).

یادم نمیاد خواسته باشم رو پای خودم وایسم!!!
ایراد هم خیلی فراتر از نبود یکی 2 تا ناظره
در مورد رسوندن حرف و اینا فکر کنم شما کلا خارج تشریف داری
روندی که مثلا اپل طی کرده یکی دوساله نبوده که حالا ما چندتا ناظر بذاریم و مک بوک ایرانی بدیم بیرون
واسه موفق شدن نباید که حتما از صفر شروع کرد
می شه از تجربیات دیگران هم استفاده کرد که اون پیشرفت سریع تر صورت بگیره
مثلا یکی می گفت طرح منو ریل خوبه و حالا ما اصلا بیایم بشیم بهترین تونل زن دنیا، چه فایده داره وقتی می شه مترو رو به این راحتی بنا کرد
حالا واسه اینکه بحث بیشتر از این سیاسی نشه و از تاپیک نندازنمون بیرون شما که امید داری و خوش بینی بگو همون نظارته رو درست کنن تولید محصولاتی با کیفیت اپل پیش کش!

alonestar69
31-03-2011, 12:43
با سلام
ببخشید وسط بحث وارد میشم اما اگه واقع بین باشیم در مورد محصولات اپل دوطرفه موضوع اشکال دارد هم شرکت اپل نمیخواد محصولاتش رو وارد کنه بخاطر بحث تحریمها و هم اینکه کشور ما مثلا نمیخواد زیاد با شرکتهای آمریکایی وارد معامله شده باشه یعنی نماینده ی رسمی اونها رو داشته باشه بنابر این از هردو طرف هست و چوب اون رو فقط مصرف کننده ها میخورن و گرنه اگر قرار بود مثل محصولات دیگه با حداکثر 300 تومان اختلاف با بازار اونور مک بوک پرو بگیری با گارانتی معتبر واقعا کسی هست که نخواد؟اما حالا چی یه آیپاد ناقابل تو بازار شهر ما(یزد)400 تومان فروش میره (هشت گیگ)که قیمت جهانیش 240-230دلاره جالبه نه؟تازه جالب تر اونکه هیچ گارانتی ای هم نداره!
به نظرم اینکه ما باید قانع کنیم همه رو که با داشتن نماینده ی رسمی اپل تو ایران سود دو طرفه هست هم شرکت اپل سود میبره و هم یه سری از افراد مملکت خودمون و هم این وسط خریدارها کلی حال می برن ولی در حال حاضر که رو هواییم و شرکت اپل که هیچی خیلی شرکتهای دیگه هم ما رو تحریم کردن واقعا من کاری به سیاست اینکه چرا و خوبه یا بده کار ندارم همین بس که فرقی به حال ما که خریداریم نمیکنه میکنه؟

alonestar69
31-03-2011, 12:49
اشتباه لپی ویرایش شد پست اضافی

SaeedEminem2
31-03-2011, 14:10
به نظر من هم اپل می خواد و هم ایران
دلایلش هم کاملا مشخصه
چون هم مشتری ضرر می کنه هم فروشنده
الان یکی از دوستان تو دبی قیمت گرفته بود یکی از فروشگاه ها که البته رسمی نبود مک بوک پرو 15 اینچ رو با 600 دلار اختلاف یعنی 2800 دلار قیمت گرفته بود
خب این مسلما هم به ضرر ماست هم اپل مشتریش کم می شه

alonestar69
31-03-2011, 17:27
با سلام دوباره
بحث خواستنها نیست شاید خیلی چیزها رو بخواهیم ولی تا نشه اونها رو انجام داد برای ما فایده ای نداره الآن هم آی پی ایرانی تو اپ استور اجازه ی خرید نداره و باید با چیز پی ان اینکار رو انجام داد این نشون از خواست اپل نداره در ثانی ما تو کشورمون به هیچ کمپانی خارجی اجازه ی زدن نمایندگی نمی دهیم(مگر یه شرکت ایرانی نمایندگی اونو به عهده بگیره)و اپل هم شرکتی هست که یا نمایندگی خودش و خدمات پس از فروش عالی داره و یا اصلا نماینده نداره و بخاطر همین وسواس این شرکته که همه از خدمات پس از فروشش در نقاطی که نمایندگی در اونجا وجود داره تمجید میکنن.

SaeedEminem2
31-03-2011, 21:38
با سلام دوباره
بحث خواستنها نیست شاید خیلی چیزها رو بخواهیم ولی تا نشه اونها رو انجام داد برای ما فایده ای نداره الآن هم آی پی ایرانی تو اپ استور اجازه ی خرید نداره و باید با چیز پی ان اینکار رو انجام داد این نشون از خواست اپل نداره در ثانی ما تو کشورمون به هیچ کمپانی خارجی اجازه ی زدن نمایندگی نمی دهیم(مگر یه شرکت ایرانی نمایندگی اونو به عهده بگیره)و اپل هم شرکتی هست که یا نمایندگی خودش و خدمات پس از فروش عالی داره و یا اصلا نماینده نداره و بخاطر همین وسواس این شرکته که همه از خدمات پس از فروشش در نقاطی که نمایندگی در اونجا وجود داره تمجید میکنن.

عزیزم این وسط هم مای مصرف کننده می خوایم هم خود اپل
اگه این وسط یه عده جای ما نمی خوان بحثش جداست
حتی من می گم بی خیال پشتیبانی فقط یه جا باشه که تحت نظارت مستقیم محصولات اپل رو به دست ما برسونه
الان با این همه تفاوت قیمت خب به آدم زور میاد دیگه

alonestar69
31-03-2011, 23:44
عزیزم این وسط هم مای مصرف کننده می خوایم هم خود اپل
اگه این وسط یه عده جای ما نمی خوان بحثش جداست
حتی من می گم بی خیال پشتیبانی فقط یه جا باشه که تحت نظارت مستقیم محصولات اپل رو به دست ما برسونه
الان با این همه تفاوت قیمت خب به آدم زور میاد دیگه
با سلام
تو کشور ما تو خریدها و فروشها کمترین توجه به مصرف کننده است یعنی مصرف کننده میتونه بخره نمیتونه نخره
اپل هم شاید بخواد اما نمیتونه مثل داستان زانتیا که دیگه تولید نمیشه آیا سیتروئن نمیخواست زانتیا رو تو ایران بفروشه اگه نمیخواست که نمیومد اینجا اینقدر خرج کنه درسته؟
تو زور اومدن به آدم کاملا باهات هم عقیده ام اختلافها واقعا زیاده
من به شخصه نظارت مستقیم اپل رو هم نمیخوام یه جا پیدا بشه نه با اختلاف 500 تومانبیاد محصولات اپل رو بفروشه.اختلافها فاحش نباشه که به آدم زور بیاد هیچی قلب ادم هم بگیره.

ehsan 360
01-04-2011, 04:32
ببنيد موضوع سر اين نيس چرا اپل نيس ؟ چرا ماكروسافت نيس؟ يا ...؟
ديدمونو كلي كنيم ميبينيم كه كلا" همه چي مشكل داره!
وقتي هم كه كار از بيخ مشكل داشته باشه ديگه فقط بحث اپل نيست !
اين وسط دارن واسطه ها سود ميكنن ! بخواهيم يا نخواهيم!
از خود اپل بگيريد ، از گمرك بگيريد تا اين خورده فروش ها و جوجه دلال ها و ...
چون اپل عمرا" حاضر باشه بياد توي ايران نمايندگي بزنه! يا ايران رو ساپورت كنه!
چون مجبور ميشه كه سرويس بده ! ولي بنظرتون شما باشيد حاضريد ساپورت كنيد؟
يسري شرايط هست تا درست نشه هيچ رقمه حاضر نميشه اپل يا X‌و Y ايران رو ساپورت كنن!
كپي رايت كوچيكشه!
وگرنه اپل همه جوره دوس داره كه بتونه توي كل دنيا سهامش رو ببره بالا!
ميدونستيد كه توي تايلند فقط بخاطر توريستي بودنش داره اپل سرويس ميده و قيمتاش هم دقيقا" برابر خود امريكاس!
ولي دبي نيس ! يا تازه داره راه ميفته وراه افتاده!
چون توي تايلند پر امريكاييه و پر تاجر و ...

Mahdi.M
01-04-2011, 13:02
سلام...
یه سوال داشتم، الان تو بازار نوت بوک اپل ساخت کالیفرنیا (آمریکا) موجود هست؟ این که میگن کلا اپل تولیدش رو برده به چین صحت داره؟ شخصا باور نکردم! یه راهنمایی هم می خوام ازتون، تو رنج 1.700 تا 1.800 از سری مک بوک پرو (با توجه به قیمت های داخلی!) بدون گارانتی چی پیشنهاد میدین؟ ممنون

SaeedEminem2
01-04-2011, 13:18
سلام...
یه سوال داشتم، الان تو بازار نوت بوک اپل ساخت کالیفرنیا (آمریکا) موجود هست؟ این که میگن کلا اپل تولیدش رو برده به چین صحت داره؟ شخصا باور نکردم! یه راهنمایی هم می خوام ازتون، تو رنج 1.700 تا 1.800 از سری مک بوک پرو (با توجه به قیمت های داخلی!) بدون گارانتی چی پیشنهاد میدین؟ ممنون

سلام
فکر کنم این جریان درسته
چون منم دنبال غیرچینیش بودم که همه گفتن از هرجای دنیا بگیری ساخت چینه
در مورد مدل با اون قیمت شما اول باید نیازهاتون رو بگید که لپ تاپ رو بیشتر واسه چه کاری می خواین
مک بوک پرو 15 اینچ از 1800 شروع می شه که البته تو ایران یه خورده بیشتره

scope82
01-04-2011, 14:14
مک بوک تو کره جنوبی تو چه رنج قیمتیه؟؟

Mahdi.M
01-04-2011, 14:28
سلام
فکر کنم این جریان درسته
چون منم دنبال غیرچینیش بودم که همه گفتن از هرجای دنیا بگیری ساخت چینه
در مورد مدل با اون قیمت شما اول باید نیازهاتون رو بگید که لپ تاپ رو بیشتر واسه چه کاری می خواین
مک بوک پرو 15 اینچ از 1800 شروع می شه که البته تو ایران یه خورده بیشتره

حیف، اپل کلا با واژه چین جور درنمیاد! بیشتر برا کارای محاسباتی و مهندسی مثل کار با نرم افزارهای عمرانی و معماری می خواستم، شاید سنگین ترین کاری که ازش انتظار دارم کار با 3D Max اون هم در حد متوسط (طراحی آبجکت های کم تعداد ، بافت های ساده، بدون رندر) باشه. در کل بین متوسط و بالا!

ehsan 360
01-04-2011, 14:29
مک بوک تو کره جنوبی تو چه رنج قیمتیه؟؟

SaeedEminem2
01-04-2011, 15:56
حیف، اپل کلا با واژه چین جور درنمیاد! بیشتر برا کارای محاسباتی و مهندسی مثل کار با نرم افزارهای عمرانی و معماری می خواستم، شاید سنگین ترین کاری که ازش انتظار دارم کار با 3D Max اون هم در حد متوسط (طراحی آبجکت های کم تعداد ، بافت های ساده، بدون رندر) باشه. در کل بین متوسط و بالا!

درسته یه کم ضایع می زنه وقتی چینی باشه
اما چون خود اپل داره فقط تو چین تولید می کنه پس مشکلی نیست
البته فکر کنم ساخت قطعاتش تو چینه و اسمبلش تو خود امریکاس
مک بوک پرو 13 اینچ با کانفیگ بالاترش کار شما رو راه میندازه
اگه مانیتور بزرگ تر ملاکه همون 15 که گفتم خیلی خوبه
اگه بازی مد نظر باشه باید 15 اینچی که قیمتش 220 دلاره خریده بشه
البته قیمت تو سایت اینه و تو ایران بسیار متفاوت
اینم بگم که مدل های 13 اینچی واسه بازی اصلا مناسب نیست

suny apple
01-04-2011, 23:51
ميخوستم بدونم تايپ فارسي روي كيبورد مك مشكلي نداره؟مثلا گ چ پ ‍‍رو داره؟و اينكه آيا ميشه برچسب فارسي روي كيبورد اپل زد؟دكمه هاي فارسي روي مك دقيقا مثل ويندوز هست يا نه؟مثلا اگه حرف ع در ويندوز با كليد uهست آيا در مك هم همينطوره؟

suny apple
02-04-2011, 11:35
آقا من ديروز زنگ زدم نقش در مورد نسب ويندوز روي اپل پرسيدم.با كمال تعجب شنيدم كه وقتي ويندوز نسب ميكني فن هاي اپل از كار ميوفته(البته فقط وقتي كه از ويندوز استفاده ميكني).اين حقيقت داره؟

mojtaba_14
02-04-2011, 13:16
ميخوستم بدونم تايپ فارسي روي كيبورد مك مشكلي نداره؟مثلا گ چ پ ‍‍رو داره؟و اينكه آيا ميشه برچسب فارسي روي كيبورد اپل زد؟دكمه هاي فارسي روي مك دقيقا مثل ويندوز هست يا نه؟مثلا اگه حرف ع در ويندوز با كليد uهست آيا در مك هم همينطوره؟

تو محیط ویندوز که عیناً همینطوریه که رو سیستمهای دیگه هست،تو محیط مک 2 حالت داره،یکی اینکه حروف انگلیسی و فارسی مشابه رو حدوداً منطبق بر هم کرده،یعنی مثلاً وقتی تایپ می کنی a،می نویسه ا.یا اگه بزنی B حرف "ب" رو تایپ می کنه.
یه حالت هم هست که مثل ویندوز میشه کیبوردت،در این حالت فقط بعضی از حروفی که موقع تایپ کردن باید shift رو نگه داری تا بیان،فرق می کنه،
در هر 2 حالت هم تمام حروف فارسی حتی" گ پ چ ژ "رو داره.

آقا من ديروز زنگ زدم نقش در مورد نسب ويندوز روي اپل پرسيدم.با كمال تعجب شنيدم كه وقتي ويندوز نسب ميكني فن هاي اپل از كار ميوفته(البته فقط وقتي كه از ويندوز استفاده ميكني).اين حقيقت داره؟

نسب با سین نیست با ص هست!!:31:
فک نمی کنم اینطوری باشه یا حداقل من یه صدایی می شنوم که داره از لب تاپم در میاد!!:31:

suny apple
02-04-2011, 18:21
تو محیط ویندوز که عیناً همینطوریه که رو سیستمهای دیگه هست،تو محیط مک 2 حالت داره،یکی اینکه حروف انگلیسی و فارسی مشابه رو حدوداً منطبق بر هم کرده،یعنی مثلاً وقتی تایپ می کنی a،می نویسه ا.یا اگه بزنی B حرف "ب" رو تایپ می کنه.
یه حالت هم هست که مثل ویندوز میشه کیبوردت،در این حالت فقط بعضی از حروفی که موقع تایپ کردن باید shift رو نگه داری تا بیان،فرق می کنه،
در هر 2 حالت هم تمام حروف فارسی حتی" گ پ چ ژ "رو داره.

نسب با سین نیست با ص هست!!:31:
فک نمی کنم اینطوری باشه یا حداقل من یه صدایی می شنوم که داره از لب تاپم در میاد!!:31:
شرمنده من ميخواستم برن سيزده به در امدم سريع تايپ كنم كه گند زدم:31:.شرمنده.از راهنماييتونم خيلي ممنون.يه چيز ديگه.تو iworkميشه فارسي تايپ كرد؟اگه نه بايد چكار كنم؟

mojtaba_14
02-04-2011, 18:55
......تو iworkميشه فارسي تايپ كرد؟اگه نه بايد چكار كنم؟

تو iwork میشه فارسی تایپ کرد،یه سری فونت هم هست که اول اسمشون نوشته x،اینها همون فونتهایی هستند که تو ویندوز اولشون B بود،مثلاً تو ویندوز داشتیم B_Badr،اینجا میشه X_Badr.
اگه هم نرم افزاری کار می کنی که تو مک ساپورت فارسی نداره می تونی از xmary استفاده کنی که معادل فارسی نویس مریم برای ویندوزه.

SaeedEminem2
03-04-2011, 11:46
سلام
بچه ها عید تموم شد از قیمت های جدید چه خبر؟

SaeedEminem2
03-04-2011, 19:35
خودم رفتم قیمت گرفت تکون نخورده!!!
البته ظاهرا هنوز واردات از سنتر دبی به اتمام نرسیده و شاید اگه جنس ها زا دبی برسه قیمت ها افت کنه
چون الان اهتکار شده و هیچ رقابتی وجود نداره
تازه یارو می گه مردم زنبیل گذاشتن!!!
در حالی که 5 تا مک بوک پرو رو هم گذاشته بود!!!

suny apple
04-04-2011, 10:56
سلام امروز شنيدم كه قرار تا آخر هفته سنتر دوبي راه بيوفته.كسي اطلاع نداره كه اين حرف درسته يا نه؟

afshin b
04-04-2011, 17:08
سلام

لطفا بهترین مدل (ها) توی رنج قیمت 1.5 تا 2 تومن رو برام معرفی کنین. اگه میشه با کانفیگ.
خیلی ممنون.

s-a-l-i-m
04-04-2011, 17:57
سلام

لطفا بهترین مدل (ها) توی رنج قیمت 1.5 تا 2 تومن رو برام معرفی کنین. اگه میشه با کانفیگ.
خیلی ممنون.
خیلی مدل های زیادی در دسترس نیست :31:
فقط 2 مدل هست که بهترینش 734 هست که صفحه قبل همه چی رو نوشته :20:

redboy444
04-04-2011, 19:03
دوستانی که قصد خرید مک بوکشون قطعیه،حتما مدلی رو که میخوان رو برام پیغام خصوصی کنن:11:
یکی از دوستام با قیمت مناسب وارد کرده:8:

mjos69
04-04-2011, 19:25
دوستانی که قصد خرید مک بوکشون قطعیه،حتما مدلی رو که میخوان رو برام پیغام خصوصی کنن:11:
دادا قیمت ها رو بذاری همینجا که بهتره

afshin b
04-04-2011, 19:26
خیلی مدل های زیادی در دسترس نیست :31:
فقط 2 مدل هست که بهترینش 734 هست که صفحه قبل همه چی رو نوشته :20:
من دو صفحه قبل رو خوندم ولی چیزی که میخواستم دستگیرم نشد.
لطفاً مدل دقیقش رو با کانفیگ بهم بگین.
سپاس.

bakuryu
04-04-2011, 19:41

سلام

من ميخوام 100 درصد ولی پست هام کمه نميتونم پخ بدم
من 723 ميخوام

redboy444
04-04-2011, 20:06
دادا قیمت ها رو بذاری همینجا که بهتره

سلام

من ميخوام 100 درصد ولی پست هام کمه نميتونم پخ بدم
من 723 ميخوام

باشه پس
فردا قیمت ها رو همینجا میذارم براتون:8:

---------- Post added at 09:06 PM ---------- Previous post was at 09:05 PM ----------

البته بعضی از مدل ها رو گمرک فعلا تلخیص نکرده که دنبال کاراش هست تا مشکل اونا هم حل بشه:46:

SaeedEminem2
04-04-2011, 20:32

من بالاترین حالتی که 15 داره می خوام
یعنی سی پی یو 2.3 و هارد اس اس دی حتما
رم همون 4 گیگ بسه و ریزولوشنشم اگه بالا باشه خوبه نبود هم مهم نیست
راستی من همین جا گفتم!!!

redboy444
04-04-2011, 20:41
من بالاترین حالتی که 15 داره می خوام
یعنی سی پی یو 2.3 و هارد اس اس دی حتما
رم همون 4 گیگ بسه و ریزولوشنشم اگه بالا باشه خوبه نبود هم مهم نیست
راستی من همین جا گفتم!!!
مدل کاستومایز نداره فک کنم،ولی باز میپرسم برات:46:

bakuryu
04-04-2011, 20:59
نميتونه کاستوم سفارش بدم بدن بياره؟

SaeedEminem2
04-04-2011, 21:14
مدل کاستومایز نداره فک کنم،ولی باز میپرسم برات:46:

راست می گه اگه دوست شما از دبی یا هر سنتر رسمی دیگه ای داره وارد می کنه خودشون خیلی چیزهارو می تونن کاستمایز کنن
سی پی یو تو خود امریکا فقط عوض می شه اما مثلا هارد رو می دونم که به راحتی تمام سنترها می تونن عوض کنن
اگه همین هارد رو هم بتونه اس اس دی کنه باز خوبه
-----------
راستی من نمی دونم این بحثمون با قوانین تاپیک مغایرت داره یا نه
اگه مشکل داره لطفا یکی از مدیرا بهمون بگه

redboy444
04-04-2011, 22:01
باید سوال کنم ازش،اگه بشه که خودمم کاستوم میخوام:8:

bakuryu
04-04-2011, 22:18

اگه بشه هارد اس اس دی بشه و مانيتور hi res antiglare که عالی ميشه

redboy444
04-04-2011, 22:36
هارد اس اس دی که حجمش کمه!بنظرتون کافیه برای کارتون؟!:13:
آنتی گلاسوری هم دورش مشکی نیست و من خودم شخصا نمیپسندم!:5:

bakuryu
04-04-2011, 22:51
کمه ولی اختلافش بيش از حد زياده و در همه موارد تأثير داره

شايد از اين نظر حق با شما باشه
ولی در محيط آزاد 100 درصد حق با منه و عجيب تأثير داره

---------- Post added at 11:51 PM ---------- Previous post was at 11:50 PM ----------

باز شما بپرسين و اطلاع بديد
ممنون

SaeedEminem2
04-04-2011, 23:45
هارد اس اس دی کم نیست
128 و 256 و 512 داره
که البته قیمت هاش خیلی می ره بالا
اما اگه تو دبی عوض بشه به اندازه ی سایت گرون تر نمی شه
اگه یه قیمت از 256 بدی خیلی خوب می شه
چون 512 خیلی گرونه و 128 هم خیلی ظرفیتش کمه
در مورد امکان ارتقاء سی پی یو هم بپرس
مرسی عزیز

Shahin_SOURNA
04-04-2011, 23:46
راست می گه اگه دوست شما از دبی یا هر سنتر رسمی دیگه ای داره وارد می کنه خودشون خیلی چیزهارو می تونن کاستمایز کنن
سی پی یو تو خود امریکا فقط عوض می شه اما مثلا هارد رو می دونم که به راحتی تمام سنترها می تونن عوض کنن
اگه همین هارد رو هم بتونه اس اس دی کنه باز خوبه
-----------
راستی من نمی دونم این بحثمون با قوانین تاپیک مغایرت داره یا نه
اگه مشکل داره لطفا یکی از مدیرا بهمون بگه

سعید خان باید خدمتتون عرض کنم که استور دبی راه نیافتاد و ظاهرا قرار هم نیست راه بیفته، اون فروشگاهی هم که توی اخبار از نام برده شده و عکس ش هست یه فروشگاهه مثل صدها فروشگاهی که ما توی همین مجتمع پایتخت خودمون داریم.

پس در نتیجه نمیشه کاستوم سفارش داد، راستی اگر هم اون فروشگاه بتونه نمایندگی اپل رو بگیره باز هم نمیشه چون یه Retail Store یا به اصطلاح خودمون خرده فروشی هست، اما عوض کردن هارد و جایگزینی دیسک جامد کار ساده ای هست و توی تهران هم میشه به راحتی انجامش داد.

در مورد چینی بودن هم بذارید موضوع رو روشن کنم، تمام لپ تاپ های اپل در حال حاضر پشتشون نوشته Designed in Apple California , Assembled in China یعنی طراحی شده در اپل واقع در ایالت کالیفرنیا و اسمبل شده در چین، و شما هیچ جا نمیتونید اپل ساخت امریکا پیدا کنید، حتی در خود امریکا، اونها هم براشون از چین میاد.

سلام

خیلی ممنون.

شما مدل ۲۰۱۰ میخواهید یا ۲۰۱۱؟ اگر ۲۰۱۱ میخواهید بهتره کمی صبر کنید برای خرید چون قیمت ها هنوز غیر واقعی هستن.

SaeedEminem2
05-04-2011, 00:00
شاهین جانم خیلی اخباری بوده که گفته شده تو دبی داره سنتر رسمی افتتاح می شه یعنی همش کشک؟
آخه این جریان رو یکی از فروشنده ها گفت که خودش به صورت کلی از دبی وارد کرده و اگه سفارش بدیم می تونه با هارد اس اس دی بیاره به صورتی که پلمپ و با شماره سریال رسمی و ثبت شده تو خود سایت اپل ارائه بده
یعنی شماره ی هارد جدید با بقیه ی قطعات هماهنگ باشه
خیلی هم قاطع می گفت یعنی اینم خالی می بست؟
اصلا این هارد اس اس دی رو بدون اینکه باز بشه چطور می شه تشخیص داد؟

Shahin_SOURNA
05-04-2011, 00:11
شاهین جانم خیلی اخباری بوده که گفته شده تو دبی داره سنتر رسمی افتتاح می شه یعنی همش کشک؟
آخه این جریان رو یکی از فروشنده ها گفت که خودش به صورت کلی از دبی وارد کرده و اگه سفارش بدیم می تونه با هارد اس اس دی بیاره به صورتی که پلمپ و با شماره سریال رسمی و ثبت شده تو خود سایت اپل ارائه بده
یعنی شماره ی هارد جدید با بقیه ی قطعات هماهنگ باشه
خیلی هم قاطع می گفت یعنی اینم خالی می بست؟
اصلا این هارد اس اس دی رو بدون اینکه باز بشه چطور می شه تشخیص داد؟

درسته اخبار زیادی بوده و هست، اما طبق همون اخبار تاریخ اگر اشتباه نکنم ۱۴ مارچ برای این کار معین شده بود که الان خیلی وقته که از اون تاریخ میگذره و یکی از دوستان من در دبی میگفت که هیچ خبری نیست.

خب اون فروشنده که حتما از اپل استور دبی نباید اون لپتاپ رو بیاره، مثل خیلی از این شرکت ها که نام نمیبرم مدل کاستوم کانفیگ سفارش میده، یا اینکه اصلا مدل های کاستومی رو که توی دبی موجود هست وارد میکنه.

حافظه ی اس اس دی ظرفیتش معلومه دیگه، هارد با ظرفیت ۱۲۸ یا ۲۵۶ که نداریم، در ضمن توی سیستم پروفایل و خیلی جاهای دیگه مثلا داشبورد میشه نوع هارد رو فهمید.

SaeedEminem2
05-04-2011, 00:18
درسته اخبار زیادی بوده و هست، اما طبق همون اخبار تاریخ اگر اشتباه نکنم ۱۴ مارچ برای این کار معین شده بود که الان خیلی وقته که از اون تاریخ میگذره و یکی از دوستان من در دبی میگفت که هیچ خبری نیست.

خب اون فروشنده که حتما از اپل استور دبی نباید اون لپتاپ رو بیاره، مثل خیلی از این شرکت ها که نام نمیبرم مدل کاستوم کانفیگ سفارش میده، یا اینکه اصلا مدل های کاستومی رو که توی دبی موجود هست وارد میکنه.

حافظه ی اس اس دی ظرفیتش معلومه دیگه، هارد با ظرفیت ۱۲۸ یا ۲۵۶ که نداریم، در ضمن توی سیستم پروفایل و خیلی جاهای دیگه مثلا داشبورد میشه نوع هارد رو فهمید.

آره همون 14 مارچ رو منم شنیدم
تو خیلی از سایت ها هم هست
خب شاید به تاخیر افتاده؟
یعنی الان از چه طریقی و از کدوم کشور سفارش می دن که مدل تغییر کرده میارن؟
اصلا کلا اینکه تو دبی سنتر رسمی ایجاد بشه نفعی به حال ما داره؟
در مورد هارد نفهمیدم یعنی سایزش فقط یکیه؟
یعنی فقط 512 داره؟ چون 512 رو می دونم که داره

Shahin_SOURNA
05-04-2011, 00:34
آره همون 14 مارچ رو منم شنیدم
تو خیلی از سایت ها هم هست
خب شاید به تاخیر افتاده؟
یعنی الان از چه طریقی و از کدوم کشور سفارش می دن که مدل تغییر کرده میارن؟
اصلا کلا اینکه تو دبی سنتر رسمی ایجاد بشه نفعی به حال ما داره؟
در مورد هارد نفهمیدم یعنی سایزش فقط یکیه؟
یعنی فقط 512 داره؟ چون 512 رو می دونم که داره

نه، امکانش خیلی ضعیفه، آخه اپل که یه شرکت کوچیک نیس که کاراش به عقب بیفته، ولی بازم هیچ چیز غیر ممکن نیست.

از کشورهایی که اپل استور دارند، مثل خود شیطان بزرگ یا انگلیس، البته سفارشهای ایران معمولا از امریکا و کاناداست اما یه سری هم با پارت نامبر مالزی یا هنگ کنگ بود که وارد کرده بودن و قیمت کمتری هم داشت.

آره خب ، چون دبی نزدیک ماست مسلما قیمت ها ارزونتر میشه.

نه ، هارد رو بذار ۱ بار دیگه توضیح بدم، شما وقتی لپ تاپ میخری ظرفیت حافظه رو چک میکنی اگر مثلا ۱۲۸، ۲۵۶ یا ۵۱۲ باشه که S.S.D یا همون حافظه ی جامده.

اما اگر ۲۵۰، ۳۲۰ یا ۷۵۰ باشه خب معلومه که H.D.D یا هارد دیسک ه.

به غیر از اون هم توی System profile و گجت های داشبورد میتونی نوع هارد رو ببینی.

و البته مهمتر از همه ی اینها اینه که حافظه ی جامد چرخش و صدایی نداره.

Delkook
05-04-2011, 00:49
سلام میخواستم بدونم قیمتهای سری air به این زودیها افت میکنه یا نه؟

Shahin_SOURNA
05-04-2011, 01:03
سلام میخواستم بدونم قیمتهای سری air به این زودیها افت میکنه یا نه؟

دوست من سری ایر مدت زیادی از انتشارش میگذره و قیمتش معقوله، اگه منظورتون اینه که کی به پایین ترین قیمت ممکن میرسه باید بگم که چند ماه دیگه صبر لازم داره.

Delkook
05-04-2011, 13:28
دوست من سری ایر مدت زیادی از انتشارش میگذره و قیمتش معقوله، اگه منظورتون اینه که کی به پایین ترین قیمت ممکن میرسه باید بگم که چند ماه دیگه صبر لازم داره.

ممنون.. من قصد خرید لپ تاپ دارم به نظر شما سری جدید چند ماه طول میکشه به قیمت درست برسه؟ خرید 374 در حال حاضر به صرفه هست یا با افت قیمت سری 2011 اون هم افت قیمت پیدا میکنه؟
13 اینچی ایر هم مد نظرم بود به خاطر اینکه خیلی وقته تو بازار هست..

afshin b
05-04-2011, 17:52
شما مدل ۲۰۱۰ میخواهید یا ۲۰۱۱؟ اگر ۲۰۱۱ میخواهید بهتره کمی صبر کنید برای خرید چون قیمت ها هنوز غیر واقعی هستن.
2010 اگه بخوام، چی بگیرم؟
لطفا مدل دقیق با کانفیگ و قیمت بهم بدین.
سپاس

bakuryu
05-04-2011, 18:27
2010 اگه بخوام، چی بگیرم؟
لطفا مدل دقیق با کانفیگ و قیمت بهم بدین.
سپاس

به نظر من حيف که مدل 2011 رو ول کنيد و 2010 بگيريد

SaeedEminem2
05-04-2011, 21:20

سلام عزیز خبر گرفتی؟

suny apple
05-04-2011, 21:24
به نظر من حيف که مدل 2011 رو ول کنيد و 2010 بگيريد
منم با نظر دوستمون موافقم.مدل 2011دارا كارت گرافيك و cpuقوي تر هست.
همچنين داراي پورتthunderboltهست كه سرعتش 2 برابر usb3.اگه مدل 15اينچ يا 17 رو بگيري كه ديگه نور علي نور.چون از دوتا كارت گرافيك بهره ميبرن و سرعت سي پي يوشون خيلي بالاست.البته اين امكانات كمي مشكل ايجاد كرده.البته فقط كمي كه اونم اينه كه عمر باطري رو از ده ساعت به هفت تا هشت ساعت كاهش داده.كه به نظر من با اين امكانات مي ارزه تازه هفت تا هشت ساعت هم چيز كمي نيست و از خيلي از لپ تاپاي امروزي هم بيشتره.در كل به نظر من اگه بموني تا قيمت2011به اعتدال برسه بهتره.به اين زوديا سنتر دوبي راه ميوفته و فكر كنم قيمتا معتدلتر بشن.

Shahin_SOURNA
05-04-2011, 22:03
ممنون.. من قصد خرید لپ تاپ دارم به نظر شما سری جدید چند ماه طول میکشه به قیمت درست برسه؟ خرید 374 در حال حاضر به صرفه هست یا با افت قیمت سری 2011 اون هم افت قیمت پیدا میکنه؟
13 اینچی ایر هم مد نظرم بود به خاطر اینکه خیلی وقته تو بازار هست..

نه دوست عزیز ۳۷۴ دیگه کمتر از اینی که هست نمیشه، ۳۷۴ در حدود ۱۴۵۰ باید باشه و اگه قصد خرید ۲۰۱۰ دارید زودتر بجنبید چون با ورود سری های جدید این مدل ها تموم میشن.

ایر هم خوبه ، بالاخره باریک ترین لپ تاپ ه اما شما باید بگید کاربری تون از لپتاپ چی هست تا بشه درست راهنمایی کرد. موفق باشید.

Shahin_SOURNA
05-04-2011, 22:13
سلام

خیلی ممنون.

دوست عزیز شما از مدل های ۲۰۱۰ میتونید مدل ۳۷۱ با قیمت ۲۱۵۰ و کانفیگ:

2.4 GHz Corei7
4 GB Ram DDR3
Geforce 320 GT
320GB H.d.d
15" glossy LED Backlite

را بخرید یا اینکه با قیمت های فعلی از مدل های ۲۰۱۱ پارت نامبر MC700 با قیمت حدودا ۱۹۰۰ و کانفیگ:

2.2GHz Corei5
4GB DDR3
Intel HD 3000 384MB GPU
320GB H.D.D
13.3" glossy LED Backlite

رو انتخاب کنید، اگر قصد خرید سریع رو دارید بهتره ۲۰۱۰ بگیرید چون حداقل ۱۵ اینچی میتونید بخرید، اما اگر عجله ندارید توصیه میشه صبر کنید تا قیمت های ۲۰۱۱ بیاد پایین و کانفیگ بهتری خریداری کنید.

mjos69
05-04-2011, 22:53
سلام من میخواستم مک بوک پرو mc723 بخرم لطفا راهنماییم کنید که باید به چه مواردی در موقع خرید و بعد از خرید توجه کنم که سرم کلاه نره. با تشکر

redboy444
06-04-2011, 00:27
امروز پرسیدم گفت نمیشه کاستومایز آورد،فک کنم بخاطر اینکه نمیصرفه و سخته برای وارد کردن
قیمت ها هم اینجوریه
قیمت سایت اپل+(200 تا 250 دلار)*قیمت دلار
مثلا 723 درمیاد حدود 2600
البته یه اتفاق جالب رخ داده!علاوه بر اینکه نصف بیشتر سیستما رو گمرک تلخیص نمیکنه،اون تعدادی رو هم که تلخیص شده اجازه فروش نمیدن و نمیذارن فعلا بارکد بزنه!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی پیگیرشه تو این چند روز حل کنه
قیمت دقیق بعد تلخیص کامل مشخص میشه اینو حدودی گفت،احتمال داره پایینتر هم باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SaeedEminem2
06-04-2011, 00:49
امروز پرسیدم گفت نمیشه کاستومایز آورد،فک کنم بخاطر اینکه نمیصرفه و سخته برای وارد کردن
قیمت ها هم اینجوریه
البته یه اتفاق جالب رخ داده!علاوه بر اینکه نصف بیشتر سیستما رو گمرک تلخیص نمیکنه،اون تعدادی رو هم که تلخیص شده اجازه فروش نمیدن و نمیذارن فعلا بارکد بزنه!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قیمت دقیق بعد تلخیص کامل مشخص میشه اینو حدودی گفت،احتمال داره پایینتر هم باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یعنی سفارش هم قبول نمی کنه؟ چون به هار حال کسی که سفارش بده یه مقداری از هزینه رو از پیش می ده دیگه
و 723 فکر می کنم 2199 دلاره که حتی اگه 250 دلار بهش اضافه بشه می شه 2449 دلار
و مشکل ترخیص چیه الان؟ چون خیلی های دیگه هم تو گمرک گرفتار شدن و همینه که باعث شده قیمت هنوز بالا باشه

redboy444
06-04-2011, 01:02
2600 تومن منظورم بوده یعنی 2 ملیون و 600 هزار تومن
بحث سفارش هم چون وقت میبره و احتمال پشیمونی داره و این حرفا یکم سخته ولی اگه بشه حتما بهت میگم
موضوع تلخیص هم انگار برمیگرده به بازار طلا!!!!آخه قراره از 20 ام این ماه به نشانه اعتراض ببندن دوباره و این باعث شده که کلا جنسای گمرک رو تلخیص نکنن چون جنسای گلد سوییس ایتالیا خیلی حیاتیه تو بازار طلا و بخاطر اینکه یکم اذیت کنن و تابلو هم نباشه خیلی سخت جنس تلخیص میکنن.ولی اینکه چرا اجازه بارکد زنی و فروش نمیدن رو خودش هم مونده بود و اعصابش کلی بهم ریخته بود!:41:

redboy444
06-04-2011, 01:13
الان تو سایت اپل داشتم یه مدل کاستومایز میساختم با هارد اس اس دی!:8:
خیلی گرون در میاد 512 اش!حدود 1100 دلار میاد رو قیمت کلی!:19:
بنظرتون ارزش داره؟:13:
من که شخصا نمیام نزدیک به 4 تومن خرج لپ تاپ کنم!:5:

Mahdi.M
06-04-2011, 20:39
قیمت ها هم اینجوریه

پس به نظرتون خرید فعلا صلاح نیست...؟ چون ظاهرا قیمت ها می خواد افت کنه! من واسه اول اردیبهشت می خوام یه 723 بگیرم، به نظزتون تا اون موقع قیمت ها متعادل خواهند شد؟!!

redboy444
06-04-2011, 20:55
پس به نظرتون خرید فعلا صلاح نیست...؟ چون ظاهرا قیمت ها می خواد افت کنه! من واسه اول اردیبهشت می خوام یه 723 بگیرم، به نظزتون تا اون موقع قیمت ها متعادل خواهند شد؟!!

من که خودم میخرم،چون تا بخواد قیمت ها از این هم ارزونتر بشه مدل های جدید میاد!!!:31:
توجه داشته باشید که تو بازار ایران این قیمت ها نیست و قیمت ها بالاتر هستند و این هم یه استثنا هست
منم تا اول اردیبهشت یه 723 برمیدارم:8:

suny apple
06-04-2011, 21:34
سلام.ميخواستم بدونم اگه مدل723روبا هارد مثلا 320ssd يا500ssdبخوام حدودا چند ميشه.ممنون

SaeedEminem2
06-04-2011, 21:42
سلام.ميخواستم بدونم اگه مدل723روبا هارد مثلا 320ssd يا500ssdبخوام حدودا چند ميشه.ممنون

اگه از خود سایت سفارش بدی هارد 500 اس اس دی 1100 دلار اضافه می کنه
اما اگه از بازار عادی بگیری خیلی ارزون تره

redboy444
06-04-2011, 22:21
اما اگه از بازار عادی بگیری خیلی ارزون تره
چطور میشه بازار آزاد از خود اپل ارزونتر درمیاد؟
نکنه جنس بد میذارن؟
امروز با 134 سونی سری z دوستم کار میکردم،هاردش 256 اس اس دی هست و قیمتش 2400،تازه اصل ژاپن هم هست.چیز جالبی بود:46:

SaeedEminem2
06-04-2011, 23:07
آخه این سری از هارد تازه اومده و به خاطر همین یه خورده گرون تره
اپل به هر شکل یه مقداری هم پول مارکش رو می گیره
چون من تحقیق کردم و گفتم هاردی که تو ایرانه زیاد جالب نیست اما گفتن حتی از اون بهترشم هست
و حتی اگه بشه از سنترهایی غیر از خود امریکا سفارش داد از 1100 دلار هم ارزون تر می شه
در مورد سونی خب درسته اونم لپ تاپ های خوبی داره اما صرفا با هارد نمی شه 2 تا لپ تاپ رو مقایسه کرد
چون فقط قالب آلومینیومی یا همون یونی بادی اپل 250 دلار به قیمتش اضافه کرده که خب چون هم از نظر ظاهری متمایزش کرده هم از نظر وزن و استحکام از بقیه بهتره پس ارزش 250 دلار تفاوت با بقیه رو داره
اما مثلا لپ تاپ های سونی با اینکه اسم همچین برند معتبری روشونه از نظر ظاهری به نظر من اصلا زیبا نیستن
اما 90% ما اپل رو بیشتر از کاربردش واسه خوشگلیش پسندیدیم
البته در هر صورت کلا محصولات اپل گرونن و تمام سایت هایی که لپ تاپ هارو برسی و طبقه بندی می کنن قیمت زیاد رو یکی از معایب اپل ذکر می کنن

redboy444
06-04-2011, 23:30
بله خوب،اصلا بحثی تو برتری اپل نیست
منم قصد مقایسه نداشتم منظورم این بود که با هارد اس اس دی و وزن پاین و . . . سونی خوب تونسته سری z اش رو تولید کنه
البته این سری نسبت به سری های دیگه خوشگلتره ولی خوب عمرا بتونه به پای اپل برسه!
همون سیب پشت اپل کل سیستمای دیگه رو میخره و آزاد مینکنه!
هارد اس اس دی خیلی خوبه مخصوصا سرعتش و اینکه موقع تکون خوردن مشکلی براش پیش نمیاد
ولی خوب اگه پول دستمون اومد بعد از به تعادل رسیدن قیمت اس اس دی به تعادل رسید، میدیم همینجا برامون عوضش میکنن!

suny apple
06-04-2011, 23:55
پس ميشه همينجا يه هارد اس اس دي خيلي خوب گير آورد؟و رو اپل نصب كرد؟

SaeedEminem2
07-04-2011, 00:09
آره می شه اما پلمپ دستگاه از بین می ره و باید پشتش رو باز کرد

redboy444
07-04-2011, 00:21
به هر حال هر چیزی به هزینه ای داره دیگه:19:
ولی اگه نخوای بفروشی ایرادی نداره که بازش کرده باشی:8:

SaeedEminem2
07-04-2011, 00:33
خب می شه این هزینه رو به کسی داد که بتونه از یه سنتر رسمی خرید کنه و یه لپ تاپ با هارد اس اس دی و شماره سریال رسمی و ثبت شده و هماهنگ با سایر قطعات بیاره که باز هم نشده باشه
با اینکه هزینش بیشتر می شه و حتی خودمم می تونم بازش کنم و هاردشو عوض کنم اما من که اینو ترجیح می دم
چون کسی که 1100 دلار پول نمی ده، پس در هر صورت باید یه هارد اکسترنال هم باهاش گرفت
پس مثلا یه هارد 256 آدم می گیره که هم سریع باشه هم ارزون
بقیه اش رو هم رو اکسترنال
هرچند که کلا جالب نمی شه و اگه قیمتش این همه بالا نبود خیلی خوب تر بود

hormozan m
07-04-2011, 11:49
خب می شه این هزینه رو به کسی داد که بتونه از یه سنتر رسمی خرید کنه و یه لپ تاپ با هارد اس اس دی و شماره سریال رسمی و ثبت شده و هماهنگ با سایر قطعات بیاره که باز هم نشده باشه
با اینکه هزینش بیشتر می شه و حتی خودمم می تونم بازش کنم و هاردشو عوض کنم اما من که اینو ترجیح می دم
چون کسی که 1100 دلار پول نمی ده، پس در هر صورت باید یه هارد اکسترنال هم باهاش گرفت
پس مثلا یه هارد 256 آدم می گیره که هم سریع باشه هم ارزون
بقیه اش رو هم رو اکسترنال
هرچند که کلا جالب نمی شه و اگه قیمتش این همه بالا نبود خیلی خوب تر بود

سلام . شما نمیتونی هاردو عوض کنی ! تنها راه کاستوم هست !

اینجارو ببین: ( بدون فاصله )

h t t p : / / w w w . i -p h o n e . i r / fo r u m s / p o s t 3 5 9 1 9 0 -1 0. h t m l

SaeedEminem2
07-04-2011, 11:53
چرا آدرسو اینطوری فرستادی
عادی هم بذاری مشکلی نیست

SaeedEminem2
07-04-2011, 12:07
سلام . شما نمیتونی هاردو عوض کنی ! تنها راه کاستوم هست !

اینجارو ببین: ( بدون فاصله )

h t t p : / / w w w . i -p h o n e . i r / fo r u m s / p o s t 3 5 9 1 9 0 -1 0. h t m l

نمی دونم چون اکثرا گفتن می شه و حالا اگه یه جا بگه نه، نمی شه قطعی رو حرف هیچکدوم حساب کرد
چون کلا فکر نمی کنم نوع هارد به مادربرد ربطی داشته باشه
چون اگه اینطور باشه یعنی هیچکی رو مادربرد فعلیش نمی تونه اس اس دی بذاره و این به ضرر سازنده ی هارده
اگه قرار باشه با یه هارد مجبور شیم مادر برد هم عوض کنیم و واسه خودشم اون همه پول بدیم خب مسلما هیچکی همچین هاردی نمی خره
پس شرکت سازنده هم میاد هاردشو یه طوری طراحی می کنه که مشتری عام داشته باشه
البته در هر صورت چه بشه و چه نشه من همچین کاری نمی کنم

hormozan m
07-04-2011, 12:19
نمی دونم چون اکثرا گفتن می شه و حالا اگه یه جا بگه نه، نمی شه قطعی رو حرف هیچکدوم حساب کرد
چون کلا فکر نمی کنم نوع هارد به مادربرد ربطی داشته باشه
چون اگه اینطور باشه یعنی هیچکی رو مادربرد فعلیش نمی تونه اس اس دی بذاره و این به ضرر سازنده ی هارده
اگه قرار باشه با یه هارد مجبور شیم مادر برد هم عوض کنیم و واسه خودشم اون همه پول بدیم خب مسلما هیچکی همچین هاردی نمی خره
پس شرکت سازنده هم میاد هاردشو یه طوری طراحی می کنه که مشتری عام داشته باشه
البته در هر صورت چه بشه و چه نشه من همچین کاری نمی کنم

آخه من ssd مک بوک ایر رو دیدم شکلش مثل رم های ddr هست ! اما هارد مکبوک پرو تقریبا شبیه هارد های کامپیوتره

تقریبا هم منطقیه که نشه تو ایران عوض کرد!!!

suny apple
07-04-2011, 12:53
اگه بخوايم كاستوم شده با هارد 250 يا 320 اس اس دي بگيريم چي؟منظورم از سنتر دبي هست؟

SaeedEminem2
07-04-2011, 13:42
آخه من ssd مک بوک ایر رو دیدم شکلش مثل رم های ddr هست ! اما هارد مکبوک پرو تقریبا شبیه هارد های کامپیوتره

تقریبا هم منطقیه که نشه تو ایران عوض کرد!!!

خب کلا چیدمان و قطعات ایر با پرو فرق داره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

redboy444
07-04-2011, 15:51
خب کلا چیدمان و قطعات ایر با پرو فرق داره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عکسات لود نمیشن!:19:

---------- Post added at 04:51 PM ---------- Previous post was at 04:50 PM ----------

ااا
درست شد که!:18::31:

SaeedEminem2
07-04-2011, 16:03
آره سایتی که اول توش آپ کردم مشکل پیدا کرد که دوباره تو یه سایت دیگه گذاشتم تا درست شه
تو عکس فکر می کنم قطعه ی سیاه رنگی که سمت چپ گوشه پایین قرار داره هارد باشه
پس سایزش به هارد عادی بیشتر شبیهه تا شبیه رم باشه

redboy444
07-04-2011, 16:20
میدونی احتمالا چرا نمیشه عوض کرد؟
بنظر من چونکه خروجی و پورتی که هارد اس اس دی رو به مین بورد وصل میکنه با هارد های معمولی فرق داره و باید تبدیل بخوره که اونم کیفیتشو کم میکنه!
البته فقط حدس من اینه،نمیدونم واقعیتش چیه!

redboy444
07-04-2011, 16:37
همینک کاشف به عمل اومد که میشه این کارو کرد!
اینم لینک فیلم آموزشیش:

SaeedEminem2
07-04-2011, 19:10
این 2010 بود و ممکنه مدل جدید فرق کرده باشه
یه نکته ی عجیب و نا امید کننده تو فیلم دیدم
هاردش سی گیت بود!!!

suny apple
07-04-2011, 20:48
سلام.يه چيز توپ دارم براي همه بچه ها.آموزش كامل سيستم عامل مكينتاش.اينم لينك براي دانلود:

اينم يكي ديگه

اميدوارم بدرد بخوره

suny apple
07-04-2011, 20:56

اينم يه مطلب توپ.البته از جايي گرفتمش.از خودم نيست.

پیش‌نمایش سیستم عامل مکینتاش اکس لیون(Mac OS X Lion)

شرکت اپل در اکتبر گذشته در مراسم بازگشت به مک خود٬ سیستم عامل مکینتاش اکس لیون (X Lion) را با سر و صدای زیادی معرفی کرد و اکنون نخستین نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهنده آن عرضه شده و به ما این فرصت را داده است تا برخی از ویژگی‌های جدید و رابط کاربری این گربه‌سان (اشاره به نام این سیستم عامل؛ لیون=شیر) را بررسی کنیم. این نسخه توسعه‌دهنده را روی یکی از کامپیوترهای مک‌بوک پرو (MacBook Pro) خود نصب کردیم و در طول آخر هفته با آن سر و کله زدیم. هرچند تا زمانی که برنامه‌های کاربردی محبوبمان برای استفاده در لیون به روز رسانی نشوند تغییر عمده‌ای در عملکرد روزمره سیستم عامل مشاهده نمی‌شود اما با این حال شاهد چندین ویژگی‌ جذاب در سطح سیستم بودیم. بله! تأثیر iOS (سیستم عامل موبایلی اپل) همه جا به چشم می‌خورد. در ادامه اطلاعات کاملی درباره ویژگی‌های جدید لیون آورده شده است.

تصاویر پیش‌نمایش سیستم عامل مکینتاش اکس لیون

لانچ‌پد

اپل دقت زیادی روی لانچ‌پد (Launchpad) به خرج داد که یک راه‌انداز برنامه است که با الگوبرداری از مدل iOS طراحی شده اما معتقدیم کاربران حرفه‌ای هنوز ترجیح می‌دهند از ابزارهایی نظیر فایندر (Finder)٬ داک (Dock) و اسپات‌لایت (Spotlight) برای دسترسی سریع به برنامه‌های پرکاربردشان بهره ببرند. حدس می‌زنیم کاربران مبتدی‌تر لانچ‌پد را دوست خواهند داشت؛ هرچند که این ابزار تقلید کاملی از رابط نرم‌افزاری iOS است و شامل امکاناتی نظیر پشتیبانی از فولدر و نصب مستقیم برنامه‌ها از فروشگاه نرم‌افزار مکینتاش می‌شود.

برنامه‌های تمام صفحه

مشاهده تمام صفحه برنامه‌ها ویژگی دیگری است که کاربران حرفه‌ای از آن صرف نظر می‌کنند و توده‌ها عاشقش خواهند شد. اپل در حال ترغیب توسعه‌دهندگان است تا برای لیون برنامه‌هایی با قابلیت دید تمام صفحه طراحی کنند. این ایده در برخی از برنامه‌ها بهتر از سایرین جواب می‌دهد – آی‌فوتو (iPhoto) و سافاری در حالت تمام صفحه به خوبی کار می‌کنند اما استفاده از آی‌کال (iCal) در حالت تمام صفحه در آی‌مک ۲۷ اینچی مسلما احمقانه است. تغییر حالت یک برنامه به وضعیت تمام صفحه به طور پیش‌فرض باعث باز شدن آن در یک فضای اختصاصی می‌شود. از این رو٬ به سرعت می‌توانید با وسیله ضربه انگشت سوم٬ بین دسکتاپ و حالت تمام صفحه برنامه‌ها تغییر موقعیت دهید. این کار تقلیدی است از عملکرد چند وظیفه‌ای (مولتی تسکینگ) که اپل آن را در نسخه توسعه‌دهنده iOS آی‌پد به آزمایش گذاشت.

کنترل مأموریت

اگرچه به نظر می‌رسد ویژگی‌هایی نظیر لانچ‌پد و برنامه‌های تمام صفحه کاربران عادی را هدف گرفته‌اند٬ اما کنترل مأموریت (Mission Control) در جهت عکس قرار می‌گیرد چون این ویژگی تنها مورد پسند کاربران حرفه‌ای واقع خواهد شد. کنترل مأموریت به طور اساسی یک رابط کاربری مدیریت یکپارچه برای اکسپوز (Expose) و فضاهایی (Space) است که به وسیله ضربه انگشت سوم فعال می‌شوند و اگرچه کارش را به نحو احسن انجام می‌دهد اما در واقع از پیچیدگی قضیه کم نمی‌کند. تنها کاری که می‌کند این است که همه چیز را در یک نظر کلی ساده‌تر می‌سازد. به نظر ما٬ این ابزار به اندازه کافی سودمند است اما داک٬ که یک ابزار مبتنی بر فرمان برای جابجایی میان برنامه‌ها است٬ و همین طور وضعیت عملکرد چند وظیفه‌ای کارآیی بهتری نسبت به کنترل مأموریت دارند.

مدیریت برنامه‌ها و عملکردهای چند وظیفه‌ای

یکی از تغییرات عمده‌ای که اپل در لیون ایجاد کرده این است که دیگر به برنامه‌های در حال اجرا یک چراغ کوچک در داک اختصاص داده نمی‌شود. لیون نیز همچون iOS طوری طراحی شده که منابع سیستم را برای کاربر مدیریت کند تا به این ترتیب عملکرد چند وظیفه‌ای را بدون اشکال به اجرا بگذارد. این موضوع به معنای آن است که سیستم می‌تواند برنامه‌هایی را که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند مسدود کرده٬ پردازش‌ها را متوقف ساخته و هر اقدامی را که برای ایجاد تجربه بهتر برای کاربر لازم است به عمل آورد. ایده خوبی است و مطمئن هستیم که برخی از آن راضی خواهند بود اما ما ترجیح می‌دهیم در حوزه مدیریت برنامه‌ها ابتکار عمل دست خودمان باشد. اما جای شکرش باقی است که می‌توانید برنامه‌های در حال اجرا را با گشودن کنترل‌تب (control-tab) و یا از طریق فعال کردن مجدد چراغ‌ها در تنظیمات مشاهده کنید.

حرکات

لیون چندین حرکت سیستم چندلمسی (مولتی تاچ) معرفی کرده است که استفاده از سیستم عامل را به همراه یک ترک‌پد بسیار طبیعی‌تر و روان‌تر می‌کند. نمی‌دانیم این حرکات چطور با یک مجیک ماوس (Magic Mouse) (که تنها اختصاص به حرکات یک یا دو انگشته دارد) یا یک ماوس معمولی هماهنگ خواهد شد اما اگر کاربران دسکتاپ برای خرید یک مجیک ترک‌پد دنبال دلیلی می‌گردند٬ لیون همان دلیل است. برخی از ویژگی‌های مهم:

ضربه‌ها و اسکرول

سراسر لیون پر از کاربرد ضربه انگشت سوم است. ضربه‌ای به چپ برای تغییر وضعیت میان اسپیس‌ها و برنامه‌های تمام صفحه٬ ضربه‌ای رو به پایین برای نمایش دادن پنجره‌های برنامه‌ها٬ ضربه‌ای رو به بالا برای نمایش دادن کنترل مأموریت٬ ضربه‌ای به راست برای نمایش دادن فضای داشبورد. حتی می‌توانید انگشت چهارمتان را هم به جلو برده (جدی می‌گویم٬ سه انگشت به علاوه انگشت شست) تا به این ترتیب لانچ‌پد را اجرا کنید و به عقب برگردانید تا به محیط دسکتاپ بازگردید. البته همه این امکانات قابلیت سفارشی شدن دارند اما لازم به ذکر است که اپل حالت چندلمسی ترک‌پد را به عنوان ابزار ناوبری پیش‌فرض فعال کرده است.

علاوه بر این٬ حالت دو انگشتی هم تغییراتی داشته است. اکنون ضربه‌های افقی در مرورگر سافاری به صورت پیش‌فرض کاربر را به جلو و عقب هدایت می‌کند و حالت اسکرول کردن٬ همچون iOS ٬ به صورت پیش‌فرض وارونه شده است (خوشبختانه می‌توانید آن را به حالت عادی برگردانید). همچنین اگر از ترک‌پد استفاده می‌کنید٬ به جای نشانگر اسکرول غیب‌شونده که با الگوبرداری از iOS طراحی شده‌ می‌توانید با تنظیماتی٬ اسکرول بار را به طور کلی از جلوی دیدتان بردارید.

فشار دادن و زوم کردن

حالت بکش و زوم کن در مرورگر سافاری مشابه مروگر موبایل سافاری در iOS است – یعنی به جای آنکه اندازه‌ها را به نسبت مقادیر ثابت بزرگ کند٬ به نرمی کل صفحه را بزرگ‌نمایی می‌کند. ویژگی جالبی است اما به نظر می‌رسد هنوز جای کار داشته باشد. در جاهای مختلف مشکلاتی مشاهده کردیم. فکر می‌کنیم اپل پیش از انتشار نسخه نهایی این اشکالات را برطرف خواهد کرد.

نسخه‌ها و ذخیره‌سازی خودکار

می‌توانید ویژگی نسخه‌ها (Versions) و ذخیره‌سازی خودکار را به عنوان ماشین زمان برای برنامه‌های کاربردی در نظر بگیرید. برنامه‌های لیون به طور خودکار تغییراتی را که در اسناد ایجاد می‌کنید در حین کار ذخیره می‌کنند و به این ترتیب می‌توانید با استفاده از رابط کاربری ماشین زمان٬ نسخه‌های ذخیره‌شده مختلف را مشاهده کنید. این یک قابلیت خیلی جذاب است و زمانی که آن را در تکست‌ادیت (TextEdit) آزمایش کردیم به خوبی کار کرد. با این حال٬ باید ببنیم در فایل‌های سنگین رسانه‌ای عملکردش چگونه است.

ایردراپ(AirDrop)

یکی از ویژگی‌های جذاب جدید در لیون٬ ایردراپ است که انتقال سریع و آسان فایل میان مک‌های مجهز به وای‌فای را میسر می‌سازد. باز کردن پنل ایردراپ در فایندر٬ دستگاه شما را برای سایر دستگاه‌هایی که ایردراپ را اجرا کرده‌اند قابل مشاهده می‌کند. برای انتقال فایل‌ها تنها کاری که لازم است کشیدن آن‌ها به محل مشخص‌شده و تأیید ارسال است. اگرچه این قابلیت از فن‌آوری وای‌فای استفاده می‌کند اما برای استفاده از آن نیازی به روتر ندارید. تراشه‌های وای‌فای در مک‌های جدید این قابلیت را دارند که به سرعت میان ایردراپ و یک اتصال شبکه استاندارد تغییر وضعیت دهند. اپل هنوز اعلام نکرده که کدام‌یک از دستگاه‌های قدیمی‌اش از ایردراپ پشتیبانی می‌کنند اما برداشت ما این است که حتی دستگاه‌هایی که چندین سال پیش تولید شده‌اند قادر به استفاده از این ویژگی خواهند بود.

از سر گیری(Resume)

از سر گیری قابلیت دیگری است که از iOS اخذ شده است. اکنون برنامه‌ها قادرند در هنگام خروج وضعیت خود را ذخیره کرده و درست از همان‌جایی که کار را رها کرده بودند٬ آن را ادامه دهند. این قابلیت با قابلیت جدید مدیریت چند وظیفه‌ای ترکیب می‌شود – به این ترتیب٬ حتی اگر سیستم برای آزادسازی منابع ناچار شود برنامه‌ای را ببندد٬ وقتی مجددا آن را باز کنید با استفاده از قابلیت از سر گیری انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است. بدیهی است که از این راهبرد به طور گسترده‌ای در iOS و آندروید استفاده شده است (و نهایتا در ویندوز فون ۷) اما باید ببینیم که این قابلیت روی یک دسکتاپ٬ یعنی جایی که برنامه‌ها میزان بسیار بیشتری حافظه و فضای ذخیره‌سازی مصرف می‌کنند٬ چگونه عمل خواهد کرد.

به روز رسانی برنامه‌ها

اپل در لیون شماری از برنامه‌های پیش‌فرض سیستم عامل را مجددا طراحی کرده است که تأثیر iOS بر آن مشهود است. تعدادی از این برنامه‌ها به صورت تمام صفحه در یک مک‌بوک ایر ۱۱ اینچی اجرا می‌شوند و تشخیص تفاوت آن با یک آی‌پد (iPad) به راحتی امکان‌پذیر نیست. برخی از به روز رسانی‌های مهم عبارت‌اند از:

میل

برنامه اکس میل عزیز در لیون دارای رابط کاربری جدیدی شده است که برخی از عناصر آن از برنامه میل در آی‌پد اخذ شده‌اند. یک ستون در سمت چپ که همه پیغام‌ها در آن قرار دارند و یک کادر پیش‌نمایش در سمت راست در اختیار دارید. پیغام‌های مکرر به صورت یک مکالمه دیده می‌شوند و این موضوع ایده ساده‌ای است که به خوبی کار می‌کند. قابلیت جستجو نیز با امکانات جدید جویش میان اطلاعات (query-stacking) به طور عمده‌ای بهبود یافته و می‌توان در بخش جدید بوکمارک‌ها که به صورت میله‌ای در بالای صفحه طراحی شده فولدورهایی اضافه کرد.

دفترچه آدرس (آدرس بوک)

برنامه دفترچه آدرس (آدرس بوک) شبیه یک دفترچه شده است و کارت‌ها وضوح بیشتری یافته‌اند. به نوبه خود٬ جذاب است.

آی‌کال(iCal)

آی‌کال (iCal) هم دچار تغییرات زیادی شده. حالت جدید تمام صفحه و تعدادی ویژگی جدید از جمله حالت دید availability که وقت آزادتان را در طول روز نمایش می‌دهد به آن افزوده شده است.

کوییک تایم

کوییک‌تایم اکس (QuickTime X) در سیستم عامل اسنو لیپارد (Snow Leopard) نسبتاً امکانات کمی داشت اما هر‌آنچه در کوییک‌تایم ۷ وجود داشت در لیون نیز بازگشته است. از این جمله می‌توان به پشتیبانی از حالت ویرایش و انتخاب‌های بهتر برای صادرسازی (اکسپرت) اشاره کرد. انتخاب‌های صادرسازی نسخه لیون کوییک‌تایم شامل پشتیبانی پیش‌فرض از ویمئو (Vimeo)٬ فلیکر٬ فیس‌بوک و میل می‌شود.

تنظیمات جدید و سایر تغییرات

لیون در تنظیمات سیستم خود انتخاب‌های جدیدی آورده که از iOS الهام گرفته‌اند. تغییرات عمده‌ای نیستند اما چندتایی از آن‌ها ارزش اشاره کردن دارند.

حریم خصوصی

حریم خصوصی (Privacy) گزینه جدیدی است که به کادر تنظیمات اضافه شده. درست مانند iOS می‌توانید خدمات مکانی را به صورت جمعی یا به تفکیک هر برنامه کنترل کرده و همچنین امکان گزارش‌دهی اشکالات به اپل را غیرفعال سازید.

حساب‌های اینترنتی

درست مانند iOS می‌توانید حساب‌های خود در سایت‌های MobileMe٬ جی‌میل٬ Exchange٬ یاهو و AOL را از طریق یک کادر تنظیمی وارد کنید. این تنظیمات در برنامه‌های میل٬ آی‌کال٬ آی‌چت٬ آدرس بوک و سایر برنامه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رمزگذاری دیسک

برنامه فایل‌والت (FileVault) در لیون به طور اساسی بازسازی شده است. اکنون می‌توانید به جای فقط دایرکتوری اصلی٬ کل دیسک‌ خود را رمزگذاری کنید.

سایر تنظیمات

توجهمان به چند نکته جلب شود که معلوم نیست آیا در نسخه نهایی هم وجود داشته باشند یا خیر: به نظر می‌رسد برنامه فرونت راو (Front Row) از لیون حذف شده باشد. هرچند که هنوز اشاره‌هایی به آن در بخش تنظیمات وجود دارد. وب‌سایت ۹to5 Mac شواهدی از دسکتاپ از راه دور چند کاربره یافت که به کاربر اجازه می‌دهد در حالی که شخص دیگری در حال استفاده از کامپیوتر در حساب خودش است از راه دور وارد دستگاه شود و صفحه حساب خود را کنترل کند. اگر این قابلیت در نسخه نهایی وجود داشته باشد خیلی جالب توجه خواهد بود. ما همچنین شواهدی یافتیم مبنی بر اینکه آی‌چت از چت تصویری یاهو پشتیبانی می‌کند. نسخه پیش‌نمایش این سیستم عامل دارای این قابلیت بود که کاربر عکسی را به عنوان امضای خود به فایل‌های پی دی اف الصاق کند که اگر به درستی کار کند امکان خیلی خوبی است.

جمع‌بندی(Wrap-up)

بدیهی است که در این پیش‌نمایش تنها به مسائل ظاهری لیون پرداختیم. بسیاری از تغییرات لیون در زیربنا رخ داده‌اند و ما حتی به مسائلی از جمله عدم پشتیبانی از Rosetta که یک بسته انتخابی سرور است که امروزه در هر دیسک قابل نصب سیستم‌ عامل اکس وجود دارد و میلیون‌ها ویژگی دیگر که در این نسخه اصلاح شده یا اضافه شده‌اند اشاره نکردیم. اما حتی با نگاهی به ظاهر سیستم عامل٬ معلوم می‌شود که اپل به سختی مشغول فعالیت است تا از قابلیت‌های محسابه‌ای الگو گرفته از iOS به طور گسترده‌ای در کامپیوترهای دسکتاپ استفاده کند. این الگوبرداری از تمرکز اختصاصی اپل بر ترک‌پد چندلمسی به عنوان یک وسیله ورودی شروع شده و به نحوه مدیریت دوگانه کاربردهای چند وظیفه‌ای توسط کاربر و سیستم می‌رسد. باید تا زمان انتشار نسخه نهایی صبر کنیم تا بتوانیم همه این تغییرات را در عمل مشاهده کنیم و به ارزیابی آن‌ها به عنوان بخشی از روند کار بپردازیم ولی ما بر این باوریم که در زمان عرضه لیون به بازار٬ برخی از این ارتباطات میان iOS و مک محکم‌تر از پیش شده‌اند و جای تعجب نیست اگر روز چهارشنبه که پیش‌نمایش توسعه‌دهنده iOS 5 منتشر می‌شود شاهد گام‌های بعدی باشیم.

hormozan m
07-04-2011, 21:13
آره سایتی که اول توش آپ کردم مشکل پیدا کرد که دوباره تو یه سایت دیگه گذاشتم تا درست شه
تو عکس فکر می کنم قطعه ی سیاه رنگی که سمت چپ گوشه پایین قرار داره هارد باشه
پس سایزش به هارد عادی بیشتر شبیهه تا شبیه رم باشه

سلام . البته من گفتم اون هارد SSD که من روی ایر باز شده دیدم شبیه رم های DDR بود !!! اینی که شما گذاشتی

هارد هست نه SSD ! :20:

SaeedEminem2
07-04-2011, 21:26
سلام . البته من گفتم اون هارد SSD که من روی ایر باز شده دیدم شبیه رم های DDR بود !!! اینی که شما گذاشتی

هارد هست نه SSD ! :20:

سلام جیگر
می دونم چی گفتی
منظورم این بود که ایر چون ضخامتی نداره مجبور شدن قطعات داخلیش رو باریک کنن
اما این عکس نشون می ده تو پرو همچین مشکلی نیست و حتی فیلمی که 2 تا پست بالاتر گذاشته شده نشون می ده هارد فعلیش با اس اس دی از نظر قطر و اندازه تفاوتی نداره

redboy444
07-04-2011, 21:48
این 2010 بود و ممکنه مدل جدید فرق کرده باشه
یه نکته ی عجیب و نا امید کننده تو فیلم دیدم
هاردش سی گیت بود!!!
ولی فک نکنم 2011 تغییری کرده باشه
چون ظاهرش که یکیه پس نیازی به تغییر نداره
درباره سی گیت بودنش هم واقعا جای تعجبه!
آخه اپل یا هیتاشی میزاره یا wd!
شاید این قبلا عوض شده بوده!
راستی شما گفتین اگه باز کنیم مک رو پلمپش خراب میشه!منظورتون کجاشه دقیقا؟!

hormozan m
08-04-2011, 00:49
سلام جیگر
می دونم چی گفتی
منظورم این بود که ایر چون ضخامتی نداره مجبور شدن قطعات داخلیش رو باریک کنن
اما این عکس نشون می ده تو پرو همچین مشکلی نیست و حتی فیلمی که 2 تا پست بالاتر گذاشته شده نشون می ده هارد فعلیش با اس اس دی از نظر قطر و اندازه تفاوتی نداره

خدا کنه اینجور که شما میگی باشه!!!!:46:

از قیمت ها خبری نیست؟

این فرشنده ها مثل این که واقعا مصمم هستن که قیمت هارو نیارن پایین!!!!:19:

SaeedEminem2
08-04-2011, 01:15
قیمتی که امروز گرفتم 2 مدل 15 اینچی که به صورت دیفالت موجوده به این شکل بود
721 = 2.490.000
723 = 2.890.000

suny apple
08-04-2011, 13:55
سلام چندتا سوال داشتم كه حتما خندتون ميگيره.ولي خو چكار كنم تو دلم مونده.
1.واقعا سي پي يوهاي اپل سندي بريج هستن؟
2.اين سيب پشت مانيتور موقع روشن شدن دستگاه روشن ميشه؟(ميدونم خنده داره)
سوال اولمو از اين بابت ميپزسم چون شركت سوني لپ تاپ هاي سري cخودشو فراخوان داده و دليلشو سي پي يوهاي سندي بريج استفاده شده تو دستگاه اعلام كرده.ظاهرا ايراد از شركت سازنده سي پي يو بوده.

SaeedEminem2
08-04-2011, 14:05
سوال اولمو از اين بابت ميپزسم چون شركت سوني لپ تاپ هاي سري cخودشو فراخوان داده و دليلشو سي پي يوهاي سندي بريج استفاده شده تو دستگاه اعلام كرده.ظاهرا ايراد از شركت سازنده سي پي يو بوده.

سلام
بی خود می کنه کسی خندش بگیره
ندونستن هیچ ایرادی نیست و بلاخره هرکسی هرچیزی رو از یه جایی یاد گرفته و کسی نیست که از بدو تولد همه چی رو بلد باشه
آره سندی بریج اند
تمام لپ تاپ های اپل سیب پشتش روشن می شه و جالبه بدونی وقتی شارژش در حال تموم شدن باشه سیبه کم رنگ می شه و کم کم خاموش می شه
مورد اشکال در لپ تاپ های اپل گزارش نشده تا الان

redboy444
08-04-2011, 14:08
نه بابا،چرا خندمون بگیره؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد سوال اولتون،بله سندی بریج هست.ولی اون مشکلی که برای سونی پیش اومد بخاطر یکی از پورت های مین بورد برای هارد درایو بوده که این احتمال برای اپل وجود نداره چون از پرت دیگه ای استفاده شده ولی کلا میگن سندی بریج مشکل داره،منم خیلی مطلب در این مورد خوندم ولی نتونستم به یه جمع بندی کامل برسم!ولی اگه مشکل داشت اپل ازش استفاده نمیکرد:8:
در مورد سوال دومتون هم بله فقط موقعی روشنه که سیستم روشن باشه:46:

Shahin_SOURNA
08-04-2011, 17:00

درست ه سیب روشن میشه و نورش هم متناسب با نور LCD کم و زیاد میشه نه باتری، سعید عزیز یه اشتباه لپی کردن.

سی پی یو های سندی بریج مشکل داشتند ولی الان مشکل شون حل شده، تاخیری که در معرفی مک بوک پرو بوجود اومد بخاطر همین بود، داستان از این قراره که اپل وقتی سندی بریج رو سفارش داد و موقع تحویل فرا رسید معلوم که ایراداتی دارند و اپل هم از اینتل تحویل نگرفت تا زمانی که اینتل اشکالات رو رفع کرد ، و مک بوک پرو ها دیرتر از زمان مقرر معرفی شدند.

سونی هم احتمالا قبل از افشا شدن ایرادات از سندی بریج استفاده کرده.

موفق باشید

Alirezap2003
08-04-2011, 17:38
تا اونجایی که من می دونم مشکل سندی بریج ها با پورت SATA 2 بوده ولی در مکبوکهای 2011 از پورت SATA 3 استفاده شده و مشکلی ندارن.

redboy444
08-04-2011, 17:54
تا اونجایی که من می دونم مشکل سندی بریج ها با پورت SATA 2 بوده ولی در مکبوکهای 2011 از پورت SATA 3 استفاده شده و مشکلی ندارن.
دقیقا همینطوره:46:
راستی یکی از دوستان میگفت که اوج سرعت و کارایی ssd با sata3 هست!:8:

mohsenfhm
08-04-2011, 18:43
سوال اولمو از اين بابت ميپزسم چون شركت سوني لپ تاپ هاي سري cخودشو فراخوان داده و دليلشو سي پي يوهاي سندي بريج استفاده شده تو دستگاه اعلام كرده.ظاهرا ايراد از شركت سازنده سي پي يو بوده.سی پی یوهای ب بکار رفته در مک بوک پروهای جدید نسل اصلاح شده ی این نوع سی پی یوهاست و مشکلی ندارن :46:

suny apple
08-04-2011, 21:04
يه سوال ديگه
نور كيبرد و LEDمك بوك به طور خودكار با نور محيط تنظيم ميشه؟

bakuryu
08-04-2011, 21:12
يه سؤال هم من داشتم

وسيل جانبی برای مکبوک پرو چيا بگيرم؟
کاور برای کی بورد لازمه؟

مجيک موس لازمه؟
از اين کيس ها لازمه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدازين کيف ها که حتماً لازمه
تو ايران هست ؟

منظورم اينه که چقدر لازمه

کدومشون تو ايران پيدا ميشه کرد؟

مجيک موس که هست بقيه چطور؟

redboy444
08-04-2011, 21:12
يه سوال ديگه
نور كيبرد و LEDمك بوك به طور خودكار با نور محيط تنظيم ميشه؟
تو محیط مکینتاش بله همینطوره:46:

redboy444
08-04-2011, 21:32
يه سؤال هم من داشتم

وسيل جانبی برای مکبوک پرو چيا بگيرم؟
کاور برای کی بورد لازمه؟

مجيک موس لازمه؟
از اين کيس ها لازمه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدازين کيف ها که حتماً لازمه
تو ايران هست ؟

منظورم اينه که چقدر لازمه
وسایل جانبی کاملا بکاری که میکنید بستگی داره
مثلا اگه کار گرافیکی میکنید حتما یه موس میخواید،یا مجیک موس یا یه موس دیگه که با مک مچ باشه.یا برای بازی هم همینطور.
مجیک موس چیزیه که دوستان اتفاق نظر ندارن روش،یکی میگه خوبه یکی میگه نه!
در مورد کیس هم که بله،اگه مثل من زیاد نمیتونید مواظب مکتون باشید،بهتره که یکی بخرید!:27:
کیف هم که برای جا به جایی لازمه،ولی من شخصا کوله میگیرم که برای حمل و نقل تو یونی راحت باشه:8:
روکش کیبورد هم به خودتون مربوط میشه ولی خوب میتونید جاهای دکمه ها رو حفظ کنید و یا از امکانی که تو مک برای نوشتن هست استفاده کنید که وقتی دکمه a رو رو کیبورد میزنید بنویسد (آ)!:8:

suny apple
08-04-2011, 22:07
پس با اين تفاسير ميشه رنگ پرو رو سفيد كرد؟منظورم با اين كيسا هست.

s-a-l-i-m
08-04-2011, 22:16
خیلی زشت میشه سفید :20:

کاور برای کی بورد لازمه؟
نه . این یکی اصلا لازمت نمیشه و اعصاب خورد کن هم هست .:31:

Microsoft24
08-04-2011, 23:49
کاور کیبورد لازم ه!

suny apple
08-04-2011, 23:57
واااي.سلام.بالاخره ما اين microsoft24رو آنلاين ديديم.آقا من چندتا سوال دارم ميتونيد همين الان جواب بدين؟

redboy444
09-04-2011, 00:31
واااي.سلام.بالاخره ما اين microsoft24رو آنلاين ديديم.آقا من چندتا سوال دارم ميتونيد همين الان جواب بدين؟
امید که همیشه هست ولی نه اینجا،یه جا دیگه:27:

---------- Post added at 01:31 AM ---------- Previous post was at 01:29 AM ----------

امید که همیشه هست ولی نه اینجا،یه جا دیگه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mojtaba_14
09-04-2011, 09:51
مجيک موس لازمه؟

یه چیزی در مورد مجیک موس ،ببین اگه نرم افزاری استفاده می کنی که از دکمه وسط موس استفاده می کنه،مجیک موس نخر،چون نمی تونی عملکرد دکمه وسط موس رو براش تعریف کنی.به نظر من تنها ایراد مجیک موس اینه.
مثل خیلی از نرم افزارهای گرافیکی که دکمه وسط موس برای pan کردن لازمه.
در ضمن تمام کارهایی که با مجیک موس می کنی رو با تاچ پد خود مک بوک هم میشه انجام بدی.

SaeedEminem2
09-04-2011, 14:06
از این کیف ها که فکر نکنم باشه
با کیس زشت می شه. مکه و همون یونی بادیش
کاور کیبورد مگه هست تو ایران؟

milad_dt
09-04-2011, 16:51
سلام به همه دوستان.
یکی از دوستان قصد خرید mac book pro 374 رو داره که ازم سوالی در مورد مدل جدید 374 پرسید که گفتم تو این قسمت مطرح کنم و ازتون راهنمایی بگیرم.
در مورد باتری و کارت گرافیک آیا مدل جدید 13 اینچ ضعیف تر شده؟
چون گرافیک قدیمی gforce بود ولی الان intel.
از لحاظ گرافیک بازی منظورم بود که بین این دو کارت کدام قویتر است.
کلا اگه یه مقایسه بین این دو مدل قدیم و جدید برام داشته باشید ممنون میشم.
همیشه موفق و پیروز باشید.

redboy444
09-04-2011, 21:46
سلام به همه دوستان.
یکی از دوستان قصد خرید mac book pro 374 رو داره که ازم سوالی در مورد مدل جدید 374 پرسید که گفتم تو این قسمت مطرح کنم و ازتون راهنمایی بگیرم.
در مورد باتری و کارت گرافیک آیا مدل جدید 13 اینچ ضعیف تر شده؟
چون گرافیک قدیمی gforce بود ولی الان intel.
از لحاظ گرافیک بازی منظورم بود که بین این دو کارت کدام قویتر است.
کلا اگه یه مقایسه بین این دو مدل قدیم و جدید برام داشته باشید ممنون میشم.
همیشه موفق و پیروز باشید.
نه باتری ضعیف نشده،چون سی پی یو خیلی قوی شده،مصرفش رفته بالا
کارت گرافیک هم تقریبا برابر هست ولی بازم یکم بهتره حدودا تو بنچ مارک های ارائه شده!
کلا 13 اینچیای اپل بدرد بازی نمیخورن
مقایسه که معلومه سری جدید بهتر هست،ولی بسته به کاری که میخواین از سیستمتون میتونین بین این 2 سیستم سوییچ کنین
اگه کارای خیلی سنگین پردازشی ندارین،2 تا سیستم براتون یکی خواهد بود و باقی هزینه ای که برای سری جدید میکنید هزینه اضافی هست.ولی اگه کارای گرافیکی و رندرینگ سنگین دارین،سری جدید با سی پی یوی فوق العاده قویش رو پیشنهاد میکنم بهتون:46:

bbbbzolfa
10-04-2011, 12:22
دوستان کسی خبر داره apple store دبی چی شد؟ممکنه تا دو هفته دیگه افتتاح بشه؟
و اینکه به نظرتون مدل 13" بدون گارانتی رو اگه اپل استور افتتاح نشه چند میتونم از دبی بگیرم؟:20:

SaeedEminem2
10-04-2011, 13:11
لیست قیمت الماس و نقش خیلی جالب شده
نقش قیمت سری جدید رو حذف کرده که بتونه به قیمت روز به مشتری قیمت بده و چون از انحصار در اومده یه وقت اینا مشتریشون نپره
اما الماس جالبه قیمت هارو دوباره برده بالا
723 رو زده 3.500.000
مدل کاستمایز شده هم 3.900.000
راستی این مدلش که فیلتر ضد آفتاب داره فکر کنم کادر دور مانیتورش مشکی نیست و به رنگ بقیه ی لپ تاپه

SaeedEminem2
10-04-2011, 14:21
هارد 128 اس اس دی 100 دلاره نظرتون چیه؟
فکر می کنم ارزششو داره

redboy444
10-04-2011, 15:12
لیست قیمت الماس و نقش خیلی جالب شده
نقش قیمت سری جدید رو حذف کرده که بتونه به قیمت روز به مشتری قیمت بده و چون از انحصار در اومده یه وقت اینا مشتریشون نپره
اما الماس جالبه قیمت هارو دوباره برده بالا
723 رو زده 3.500.000
مدل کاستمایز شده هم 3.900.000
راستی این مدلش که فیلتر ضد آفتاب داره فکر کنم کادر دور مانیتورش مشکی نیست و به رنگ بقیه ی لپ تاپه
!!!!عجب آدمایی هستنا!:41:
بله،آنتی گلاسش همرنگ بقیه لپتاپه که اصلا جالب نی!
اپله و رنگ مشکی دور ال سی دیش!:27:

---------- Post added at 04:12 PM ---------- Previous post was at 04:10 PM ----------

هارد 128 اس اس دی 100 دلاره نظرتون چیه؟
فکر می کنم ارزششو داره
خوبه،میتونی برای سیستم عامل و برنامه هات از این استفاده کنی و برای باقی کارات از یه هارد اکسترنال استفاده کنی
یا اینکه جای سوپر درایو یه هارد 500 بذاری!!:46:کاری که اکثر حرفه ای ها میکنن!:8:

suny apple
10-04-2011, 20:47
سلام.من زنگ زدم فروشگاه مشهد.گفت اگه به تعداد723 بخوايين حدودا 27500000ميدم.فكر كنم هنوزم خيلي گرونه.در مورد هارد 128هم به نظر من ديگه خيلي خيلي پايينه.ديگه زير 256خيلي كمه.من كه سوال پرسيدم ميگن 500ssdتو بازار حدودا 250000هست.اگه خودمون عوض كنيم كه بهتره

SaeedEminem2
10-04-2011, 20:57
خب 140 تومان هم خیلی خوبه دیگه
یه کم قیمت پایین تر هم بیاد مثلا بشه 2500 بعد اگه 100 دیگه واسمون کم کنه خوب می شه

redboy444
10-04-2011, 21:02
سلام.من زنگ زدم فروشگاه مشهد.گفت اگه به تعداد723 بخوايين حدودا 27500000ميدم.فكر كنم هنوزم خيلي گرونه.در مورد هارد 128هم به نظر من ديگه خيلي خيلي پايينه.ديگه زير 256خيلي كمه.من كه سوال پرسيدم ميگن 500ssdتو بازار حدودا 250000هست.اگه خودمون عوض كنيم كه بهتره
خوب اون جنسی که 512 اش بشه 250 تومن،مطمئن باش بدرد نمیخوره!
تازه خود هاردهایی که اپل استفاده میکنه از نو هارد جامد،چندان خوب نیستند!:13:

---------- Post added at 10:02 PM ---------- Previous post was at 10:01 PM ----------

در ضمن همه دوستان که 723 نمیخوان،یکی میخواد کاستوم بگیره و . . .:46:

SaeedEminem2
10-04-2011, 21:18
در مورد هارد ارزون منم موافقم که بعیده چیز خوبی باشه
اما خب چه کار کنیم الان؟ یعنی 128 که خود اپل بذاره هم جنسش خوب نیس؟
منم کاستمیاز شده می خوام و هم هارد هم سی پی یو
اما فرقی نداره که، مثلا قرار می ذاریم به هرکدوم نفری مثلا 5% تخفیف بده
حالا اگه قیمت خریدمون بیشتر شد خب باید تخفیف بیشتر هم بده دیگه

selejwest
11-04-2011, 19:45
آقا قیمت این مدل تو دبی رو نوشتم
مناسبه بگیرم فقط لطفا زود فردا دارم برمیگردم
13inch 2.3 ghz cor i5 ram 4 hard 320 vga hd 1580$

bbbbzolfa
11-04-2011, 20:45
چقدر تفاوت قیمت تو سایت که این مدل رو 1199$ زده .میخوای400$ گرون تر بخری؟این قیمت اپل استوره؟

selejwest
11-04-2011, 20:50
به هرحال اینجا که اپ استور نداره
قیمت نسبت به ایران چطوره؟
اصلا میارزه؟یابرم تو کار برند دیگه ای؟

bbbbzolfa
11-04-2011, 21:04
شما به اینجا سر زدید؟تازه افتتاح شده
من که میخوام سفارش بدم از دبی بیارن برام .

SaeedEminem2
11-04-2011, 21:11
آقا قیمت این مدل تو دبی رو نوشتم
مناسبه بگیرم فقط لطفا زود فردا دارم برمیگردم
13inch 2.3 ghz cor i5 ram 4 hard 320 vga hd 1580$

اینجا الان قیمتش 1.900.000 تومانه
البته کم می شه اما شاید تا 2 ماه دیگه هم به اون قیمت نرسه

suny apple
11-04-2011, 21:28
سلام.لطفا يكي يه مودمadslدوگانه بهم معرفي كنه كه مك رو ساپورت كنه.جنسشم خوب باشه.قيمتشم حدود70تا80هزار تومن باشه

Shahin_SOURNA
11-04-2011, 22:08
سلام.لطفا يكي يه مودمadslدوگانه بهم معرفي كنه كه مك رو ساپورت كنه.جنسشم خوب باشه.قيمتشم حدود70تا80هزار تومن باشه

سلام دوست عزیز

اینجا تاپیک مشاوره برای خریده، همونجایی که تازه عضو شدید اگه پست بدین زودتر جوابتون رو میگیرید اما حالا استثنائا:

باید خدمتتون عرض کنم که بنده مودم TP-Link TD8811 دارم و توی ویندوز و مک ازش بدون مشکل استفاده میکنم، پورت Ethernet و USB داره و سرعت و کیفیتش هم عالیه قیمتش بسیار کمتره حدودا ۳۰ ۴۰ هزار تومن باید باشه.

در ضمن برای خرید مودم سازگار با مک به برند توجه نکنید بلکه به مدل باید توجه کنید، من با بسیاری از مدل های TP-link در مک مشکل داشتم.

selejwest
11-04-2011, 23:43
حالا بگیرم یا نه؟قیمتش چطوره؟

suny apple
12-04-2011, 00:21
يه سوال قشنگ.ميشه بر چسب فارسي رو كيبورد اپل چسبوند؟آخه حروف انگليسي دقيقا وسط كليد گذاشته شده.

SaeedEminem2
12-04-2011, 01:21

عزیز تصمیم با خودته
هم قیمت اینجا زیاده هم اونجا
اما اونجا فعلا لاقل 300 تومان از اینجا ارزون تره

يه سوال قشنگ.ميشه بر چسب فارسي رو كيبورد اپل چسبوند؟آخه حروف انگليسي دقيقا وسط كليد گذاشته شده.

معمولا حروف فارسی قسمت پایین کلیده و می شه چسبوند
اما خیلی زشت می شه که

SaeedEminem2
12-04-2011, 01:24

عزیز تصمیم با خودته
هم قیمت اینجا زیاده هم اونجا
اما اونجا فعلا لاقل 300 تومان از اینجا ارزون تره

معمولا حروف فارسی قسمت پایین کلیده و می شه چسبوند
اما خیلی زشت می شه که

uzarsif69
12-04-2011, 11:01
سلام دوستان
من می خوام از خارج از کشور لپتاپ اپل بگیرم
قیمتی که تویه اپل استور اون کشور زده با احتساب مالیاته
این مالیات چطوری رویه خرید لپتاپ محاسبه می شه؟
یعنی اگه از خود اونجا بخرم، قیمت لپتاپ با مالیاته یا بدون مالیات؟
ممنون می شم اگه کسی اطلاعی داره بهم بگه

fate27
12-04-2011, 11:51
باسلام خدمت دوستان
نظرتون برای خریدلپ تاپ استوکbenqبامشخصات زیرمیخواستم
cpu : intel core2 duo 2.0
cache:1m
ram:2gig
hdd:160gig
lcd:13
dvd-rw
550000تومن

s-a-l-i-m
12-04-2011, 23:31
يه سوال قشنگ.ميشه بر چسب فارسي رو كيبورد اپل چسبوند؟آخه حروف انگليسي دقيقا وسط كليد گذاشته شده. خیلی بیریخت میشه . هیچ وقت همچین کاری نکن . یکم تمرین کن تمام حروف رو حفظ میشی رو کیبورد .
اپل که قابلیت های مختلفی برای تایپ داره یکیش هم اینه که هر حرف انگلیسی رو که بزنی همون رو معادلش میزنه یعنی اگر s بزنی میشه س یا a بزنی بشه ا ... :20:

dandelionsland
13-04-2011, 11:43
سلام دوستان نظرتون راجع به مک بوک چیه؟
طراحیش به پای مک بوک ها میرسه؟

s-a-l-i-m
13-04-2011, 12:44
سلام دوستان نظرتون راجع به مک بوک چیه؟
طراحیش به پای مک بوک ها میرسه؟
من که نفهمیدم ..
منظورت از مک بوک ها همون مک بوک پرو هست ؟؟
اگه مک بوک پرو هست که باید بگم بمک بوک کجا . مک بوک پرو کجا .:46:

dandelionsland
13-04-2011, 14:00
من که نفهمیدم ..
منظورت از مک بوک ها همون مک بوک پرو هست ؟؟
اگه مک بوک پرو هست که باید بگم بمک بوک کجا . مک بوک پرو کجا .:46:
ببخشید با عجله نوشتم
منظورم مقایسه مک بوک و مک بوک پرو (مثلا مدل 374) بود
از لحاظ طراحی
چون من رنگ سفید دوست دارم ولی مک بوک پرو قوی تر و باریک تره
خواستم نظر دوستان رو بدونم

SaeedEminem2
13-04-2011, 14:12
ببخشید با عجله نوشتم
منظورم مقایسه مک بوک و مک بوک پرو (مثلا مدل 374) بود
از لحاظ طراحی
چون من رنگ سفید دوست دارم ولی مک بوک پرو قوی تر و باریک تره
خواستم نظر دوستان رو بدونم

فکر کنم جدیدا از نظر ظاهری هردو یکی شدن و دیگه مک سفید تولید نمی شه
از تفاوت سخت افزاریشون هم که خودت مطلعی
درضمن مک سفید پلاستیکی و شکننده ست و مک بوک پرو قالب آلومینیومی و محکمی داره

dandelionsland
13-04-2011, 14:17
دوستان کسی میتونه بهم یه مغازه ای معرفی کنه که یه 374 بگیرم
بدون گارانتی میخوام
میخوام ارزون باشه و معتبر
ممنون میشم راهنماییم کنین
راستی اگه چیز بخصوصی هست که باید موقع خرید بدونم یا چک کنم بهم بگین که .....
ممنون

ali111122223333
13-04-2011, 17:09
دوستان عزیز من میخوام به یکی از اقوام که آمریکاس بگم یه لپ تاپ واسم بیاره.
خوب راستش قیمت لپتاپ های اپل نسبت به مثلاً سونی با کانفیگ تقریباً یکسان خیلی بالاتره.
میشه یه سری از مزایا و برتری های اپل رو بگید که بدونم واسه چی پول بیشتر میدم، به غیر از ظاهر واقاً زیبای اپل.
شاید سوالم تکراری باشه اگه لینکی میشناسید بگید که به اونجا مراجعه کنم. تعداد صفحه ها خیلی زیاده نمیشه چیزی توشون پیدا کرد.
من واقعاً شرمندم اگه سوالم تکراریه.
راستی خروجی hdmi داره؟

SaeedEminem2
13-04-2011, 17:40
خوب راستش قیمت لپتاپ های اپل نسبت به مثلاً سونی با کانفیگ تقریباً یکسان خیلی بالاتره.
میشه یه سری از مزایا و برتری های اپل رو بگید که بدونم واسه چی پول بیشتر میدم، به غیر از ظاهر واقاً زیبای اپل.
شاید سوالم تکراری باشه اگه لینکی میشناسید بگید که به اونجا مراجعه کنم. تعداد صفحه ها خیلی زیاده نمیشه چیزی توشون پیدا کرد.
راستی خروجی hdmi داره؟

فکر نمی کنم با کانفیگ یکسان خیلی تفاوت قیمت داشته باشن
لپ تاپ اپل قطعاتش خیلی با هم خوب مچ شده و از نظر کارکرد از نوع مشابه و مارک متفاوت قوی تره
دوام باتریش خیلی بیشتره
بدنه ی فلزیش مقاوم تره که واسه همین 200 دلار به قیمتش اضافه شده
بعدم پولی که می دی با زیباییش جبران می شه
HDMI هم نداره

redboy444
13-04-2011, 17:59
راستی خروجی hdmi داره؟
مزایا که تا دلت بخواد هست،مثل ویروسی نشدن،محیط کاربر پسند تر،وزن کمتر نسبت به سیستمای مشابه،عدم داغ شدن تو محیط مک و اونایی که سعید گفت
خروجی hdmi نداره ولی با پورت مینی دیسپلی میتونی براحتی به چندین خروجی تبدیلش کنی که خودش یه مزیتیه:46:
در ضمن هر چی پول که بدی تو ماه اول استفاده ات لذتشو میبری(به گفته دوستان):27:

redboy444
13-04-2011, 19:23
بدون گارانتی میخوام
ممنون
اگه با 371 کارت راه میوفته،یه پیام خصوصی برام بفرست:46:

ali111122223333
13-04-2011, 19:35
مرسی.
راستی این قیمتی که تو سایتش زده با مالیاته؟

من پولم به mac pro 13" میرسه، به نظرتون چطوره؟ به درد بازی یا کارای گرافیکی میخوره؟

dandelionsland
13-04-2011, 19:41
بدون گارانتی میخوام
ممنون
دوستان کسی نمیتونه به من کمک کنه؟:19:

redboy444
13-04-2011, 20:28
مرسی.
راستی این قیمتی که تو سایتش زده با مالیاته؟

من پولم به mac pro 13" میرسه، به نظرتون چطوره؟ به درد بازی یا کارای گرافیکی میخوره؟
از مالیاتش خبر ندارم
ولی بدرد بازی نمیخوره
ولی کارای گرافیکی رو جواب میده
ولی واسه کار شما سری 15 اینچ رو پیشنهاد میکنم:46:

---------- Post added at 09:28 PM ---------- Previous post was at 09:27 PM ----------

دوستان کسی نمیتونه به من کمک کنه؟:19:
تو پست خصوصی جواب دادم:46:

selejwest
13-04-2011, 20:29
دوستان بالاخره من یه پرو 13اینچ گرفتم یکشنبه نهایتا دستم میرسه
کیف مخصوص اپل برای 13اینچ پیدا میشه؟چنده؟
ضمن اینکه خواهشا تو تنظیمات و نصب برنامه ها و ویندوز به یاری سبزتان نیازمندم

mjos69
13-04-2011, 20:47
مبارکت باشه ایشالا فنش برات بچرخه :31:
بستگی داره به کیفش همه رقم هست اما اونایی که تو سایت اپل هست که مخصوص خود مک بوکه فکر نکنم اینجا باشه

ali111122223333
13-04-2011, 21:12

مبارکتون باشه.
دوست عزیز شما از داخل ایران خریدی یا کسی براتون آورده؟
لطف میکنی قیمت تمام شدش رو هم بگی؟
ممنون.

selejwest
13-04-2011, 21:32
مبارکتون باشه.
دوست عزیز شما از داخل ایران خریدی یا کسی براتون آورده؟
لطف میکنی قیمت تمام شدش رو هم بگی؟
ممنون.

از دبی 1580دلار آب خورد
اینجا فکر کنم 1920000تومان هستش
کمکم چی شد دوستان؟
جساب کنم رو کمکتون یا خیرین دیگه ای بتید پیدا کنم؟

SaeedEminem2
13-04-2011, 21:41
از دبی 1580دلار آب خورد
اینجا فکر کنم 1920000تومان هستش
کمکم چی شد دوستان؟
جساب کنم رو کمکتون یا خیرین دیگه ای بتید پیدا کنم؟

مبارک باشه
یه سایتی هست که یکی دوتا از مدیراش میان اینجا به زیر و بم مک واردن
تو پیام خصوصی آدرسشو بهت می دم

redboy444
13-04-2011, 22:42
مبارکت باشه:40:
ایشالا لذتشو ببری:46:

s-a-l-i-m
13-04-2011, 23:18
2011 خریدی ؟؟
فقط دستت امد یادت باشه 1 ریویوو ایرانی افتادی :31: مبارکت باشه . اینشالل سی پی یوش برات بگازه :10:

milad_dt
13-04-2011, 23:39
سلام
ببخشید یکی از بستگان میخواد بره مکه و گفته انگار اونجا لپتاپ ارزونتره.
کسی میدونه که اگه بیاره گمرک بهش تعلق میگیره یا خیر؟ راهی یا پیشنهادی دارید؟
ممنون

SaeedEminem2
14-04-2011, 00:10
سلام
ببخشید یکی از بستگان میخواد بره مکه و گفته انگار اونجا لپتاپ ارزونتره.
کسی میدونه که اگه بیاره گمرک بهش تعلق میگیره یا خیر؟ راهی یا پیشنهادی دارید؟
ممنون

سلام
چه مدل لپ تاپی می خواد بیاره و چند تا؟
هرچی شد میاره یا مدل و مارک خاصی قراره بیاره؟
از هر چیزی یه دونه گمرک نداره

selejwest
14-04-2011, 01:08
2011 خریدی ؟؟
فقط دستت امد یادت باشه 1 ریویوو ایرانی افتادی :31: مبارکت باشه . اینشالل سی پی یوش برات بگازه :10:

بله 2011 هستش
الان تهرانه بخاطر گردو غبار پروازای آبادان کنسل شده هوا خوب بشه میرسه دستم
بابت ریویو راستش چون من متخصص نیستم ممکنه بقیه رو به اشتباه بندازم پس اگه اجازه بدید اینکارو نکنم

redboy444
14-04-2011, 15:20
بله 2011 هستش
بابت ریویو راستش چون من متخصص نیستم ممکنه بقیه رو به اشتباه بندازم پس اگه اجازه بدید اینکارو نکنم
حرفه ای بودن نمیخواد که
همینکه چند روز باهاش کار کردی،برداشتتو بنویس:46:

milad_dt
14-04-2011, 17:22
سلام
چه مدل لپ تاپی می خواد بیاره و چند تا؟
هرچی شد میاره یا مدل و مارک خاصی قراره بیاره؟
از هر چیزی یه دونه گمرک نداره
یکی یا دوتا 13 اینچ اپل.
میگن که گمرک داره.

SaeedEminem2
14-04-2011, 22:41
سلام
امشب پیش آشنام رفتم
گفت هر مدلی بخوایم میاره و واسه تحویل تو تهران هم هیچ مشکلی نداره
البته مدل کاستم رو باید بپرسه و فعلا دقیق نمی شه گفت
گفت با چه قیمتی می خواین گفتم 723 رو بین 2500 تا 2600 باشه خوبه
حالا قرار شده خودش زنگ بزنه بهم خبر بده
نظرتون چیه؟

s-a-l-i-m
14-04-2011, 23:10
بله 2011 هستش
چند روز کار کن . مثلا ببین تا چند تا برنامه سنگین که باز میک نی بدون مکث و سریع کار میکنه و قدرتش در کل .
نظر خودت رو بگو . همه ریویوو نویس ها نظرشون رو میگن تو هم یکی از اونها .

سلام
امشب پیش آشنام رفتم
نظرتون چیه؟ نظر نمی خواد . برو حال کن :31:
من هم دارم پول هام رو جمع میکنم تا ببینم دست به دامن کی میتونم بشم :31:

redboy444
14-04-2011, 23:11
723 رو 2500 بده بنظرم خوبه:46:

SaeedEminem2
14-04-2011, 23:36
نظر نمی خواد . برو حال کن :31:
من هم دارم پول هام رو جمع میکنم تا ببینم دست به دامن کی میتونم بشم :31:

سلیم جان می خوایم دسته جمعی بگیریم که بتونیم تخفیف بگیریم
پس نظر می خواد
الان 5 نفر شدیم و هرچی بیشتر بشیم به نفع همه مونه
اگه هستی بسم الله

dr_sohrab
15-04-2011, 00:36
با سلام من هم یک مک ایر برام همشیره از کانادا خرید و آورد 1200 خوب میدونین دیویدی روم نداره 80 تومن هم اکسترنال اون رو که مخصوصه ایره گفتم خرید که خیلی خوشگله.

حالا تجربه ونظر خودمو میدم که اونایی که میخوان بخرن با چشم باز بخرن اولین مشکل من با همین دی وی دی هستش هیچ دگمه ای برا اجکت سی دی توش نیست وباید از داخل مکینتاش اجکت کرد حالا مشکل اینجاست که خیلی اوقات مای سی دی رو نشون نمیده در حالی که سی دی توشه تنها راهش هم اینه که سوکت یو اسپی شو گاهی چند بار دراری دوباره وصل کنی تا سی دی رو بشناسه بعد اجکتش کنی

نکته دوم مک رو برا هیچکدوم از این افراد توصیه نمیکنم افراد پر مشغله اونایی که وقت کم دارند و اونایی که انگلیسیشون خوب نیست و اونایی که سنی ازشون گذشته وافراد بیحوصله مثل من

چرا که مطلب فارسی تو نت در مورد مک زیاد نیست فعلا" و مسلما" تو کار کردن یا نصب نرم افزار به مشکل بر خواهید خورد و اون موقع کسی نیست کمکتون کنه و پیرتون در میاد خود من چند تا سوال و مشکل داشتم پرسیدم تو چند فروم و بی پاسخ موند در حالی که ویندوز و نرم افزاراش نیاز به سوال نداره با یه سرچ ساده فارسی مشکلتون حله.
بعله با چند روش میشه ویندوز روش نصب کرد بوت کامپ _ یا به صورت مجازی مثلاا" با نرم افزار پارالل دیسک تاپ و اون یکی نمیدونم چی چی که پارالل میگن بهتره(میگن این بهتره ولی تجربه من نشون میده که رم و سرعت رو بشدت میاره پایین) که اونم به صورت کامل نیست.

تو خود این تاپیک هم خونده بودم که اگه میخواین فقط از ویندوز تو مک استفاده کنین واز مکینتاش استفاده نکنین مک نخرین

در هر صورت اگه میخواین خیلی چیزا رو فدای خوشگلی لپ تاپ و سیستم عامل خوشگل مکینتاش کنین و پز و کلاس براتون خیلی مهمه(همشیره میفت تو پرواز لندن به تهران تو هواپیما همه کفشون بریده بود با اینکه همه پولدار و تحصیل کرده بودند انگار هیچکدوم ندیده بودن) بگیرین وگرنه یه یکی دوسالی صبر کنین

یه پک نرم افزاریشو خریدم 17 یا 18 dvd بود 35 قیمتش بود کپی کردن برام 17 تومن میدونین نرمافزاراش مثلا"حجیمه یه نرم افزارش یه دی وی دی رو پر کرده بود اگه پک رو خواستین بگیرین کپی بگیرین آخه حتی زحمت درست کردن یه منو( مثل لرد کینگ گردو)به خودشون نداده بودن فقط برا بعضی نرم افزاراش یه pdf اونم چند خط نوشته بودن)

در تایید گفته هام یه سوال میپرسم ببینین یکی پیدا میشه یه جواب کامل بش بده: ویندوزی که به صورت مجازی تو مک نصب کردیم آیا راهی هست از بوت کامپ یا بوت اجرا بشه که بعضی مشکلاتشو بر طرف کرد اگه کسی میدونه ممنون میشم از پاسخ

البته اونایی که جوونن عشق چیزای جدید دارند وقتشون زیاده رشتشون کامپیوتره عشق یادگیری دارند زبانشون خوبه بعله به نظر من خوبه بخرن( البته نه از ایران) راه برا بقیه هم باز میشه

SaeedEminem2
15-04-2011, 02:12
تو خود این تاپیک هم خونده بودم که اگه میخواین فقط از ویندوز تو مک استفاده کنین واز مکینتاش استفاده نکنین مک نخرین

چرا؟ شما تا حالا دوال بوت کردی لپ تاپتو؟

Alirezap2003
15-04-2011, 11:39
با سلام من هم یک مک ایر برام همشیره از کانادا خرید و آورد 1200 خوب میدونین دیویدی روم نداره 80 تومن هم اکسترنال اون رو که مخصوصه ایره گفتم خرید که خیلی خوشگله.

حالا تجربه ونظر خودمو میدم که اونایی که میخوان بخرن با چشم باز بخرن اولین مشکل من با همین دی وی دی هستش هیچ دگمه ای برا اجکت سی دی توش نیست وباید از داخل مکینتاش اجکت کرد حالا مشکل اینجاست که خیلی اوقات مای سی دی رو نشون نمیده در حالی که سی دی توشه تنها راهش هم اینه که سوکت یو اسپی شو گاهی چند بار دراری دوباره وصل کنی تا سی دی رو بشناسه بعد اجکتش کنی

نکته دوم مک رو برا هیچکدوم از این افراد توصیه نمیکنم افراد پر مشغله اونایی که وقت کم دارند و اونایی که انگلیسیشون خوب نیست و اونایی که سنی ازشون گذشته وافراد بیحوصله مثل من

چرا که مطلب فارسی تو نت در مورد مک زیاد نیست فعلا" و مسلما" تو کار کردن یا نصب نرم افزار به مشکل بر خواهید خورد و اون موقع کسی نیست کمکتون کنه و پیرتون در میاد خود من چند تا سوال و مشکل داشتم پرسیدم تو چند فروم و بی پاسخ موند در حالی که ویندوز و نرم افزاراش نیاز به سوال نداره با یه سرچ ساده فارسی مشکلتون حله.
بعله با چند روش میشه ویندوز روش نصب کرد بوت کامپ _ یا به صورت مجازی مثلاا" با نرم افزار پارالل دیسک تاپ و اون یکی نمیدونم چی چی که پارالل میگن بهتره(میگن این بهتره ولی تجربه من نشون میده که رم و سرعت رو بشدت میاره پایین) که اونم به صورت کامل نیست.

در هر صورت اگه میخواین خیلی چیزا رو فدای خوشگلی لپ تاپ و سیستم عامل خوشگل مکینتاش کنین و پز و کلاس براتون خیلی مهمه(همشیره میفت تو پرواز لندن به تهران تو هواپیما همه کفشون بریده بود با اینکه همه پولدار و تحصیل کرده بودند انگار هیچکدوم ندیده بودن) بگیرین وگرنه یه یکی دوسالی صبر کنین

یه پک نرم افزاریشو خریدم 17 یا 18 dvd بود 35 قیمتش بود کپی کردن برام 17 تومن میدونین نرمافزاراش مثلا"حجیمه یه نرم افزارش یه دی وی دی رو پر کرده بود اگه پک رو خواستین بگیرین کپی بگیرین آخه حتی زحمت درست کردن یه منو( مثل لرد کینگ گردو)به خودشون نداده بودن فقط برا بعضی نرم افزاراش یه pdf اونم چند خط نوشته بودن)

در تایید گفته هام یه سوال میپرسم ببینین یکی پیدا میشه یه جواب کامل بش بده: ویندوزی که به صورت مجازی تو مک نصب کردیم آیا راهی هست از بوت کامپ یا بوت اجرا بشه که بعضی مشکلاتشو بر طرف کرد اگه کسی میدونه ممنون میشم از پاسخ

البته اونایی که جوونن عشق چیزای جدید دارند وقتشون زیاده رشتشون کامپیوتره عشق یادگیری دارند زبانشون خوبه بعله به نظر من خوبه بخرن( البته نه از ایران) راه برا بقیه هم باز میشه

دکتر جان شما الان با یک سیستم عامل جدید روبرو هستی و همون طور که وقت گذاشتی ویندوز رو یاد گرفتی باید وقت بذاری مک رو هم یاد بگیری که البته خیلی خیلی ساده تر از ویندوزه! در ضمن به این توجه کن که در مک نیازی به وقت گذاشتن برای ارورهای بی پایان ویندوز و سروکله زدن با ویروسهای ویندوز نداری و با یک محیط ساده تر و کارآمد تر سروکار داری که من اتفاقا برای آدم های کم حوصله و پرمشغله توصیه اش می کنم!
در مورد مشکلات هم می تونی بیای تو همین فروم و فروم های دیگه که بیشتر بچه های اینجا می شناسند سوالاتت رو مطرح کنی و بعید می دونم سوالی باشه که اشخاصی مثل آقا امید نتونن جواب بدن. مشکل نرم افزار هم راه حلش سادست، یک اینترنت پر سرعت! اصلا هم نیازی به خرید پک و ... نداری.
در مورد کار با ویندوز هم مشکلی نیست. با بوت کمپ ویندوز می ریزید و خلاص. داغ کردن هم که شنیدید می گن نسبت به کارکرد مک داغ تره و گر نه نسبت به لپ تاپ های دیگه (اگه تجربه اش رو داشته باشید) خوبه و به خاطر بدنه آلمینیومیش مشکلی نداره. اگه با پارالل و امثالهم ویندوز بریزی چون سخت افزار برای اجرای دو سیستم عامل تقسیم می شه کاراییش کمتر می شه که طبیعیه ولی در بوت کمپ مشکلی نداره.:20:

Shahin_SOURNA
15-04-2011, 12:49

با سلام، مبارک ه.

با کمال احترام بسیاری از حرفهاتون رو قبول ندارم و بارها هم توضیح داده شد.

شما نمیتونید ویندوزی رو که از طریق ماشینهای مجازی مثل Parallel Desktop و یا VmWare Fusion نصب کردید با بوت کمپ یا به صورت جداگانه بوت کنید، چون این ویندوز مجازی هست و با استفاده از مکینتاش میتونه بالا بیاد،

اما برعکس این کار رو میشه انجام داد، یعنی ویندوزی رو که با بوت کمپ نصب کردید میتونید بعنوان ویندوز مجازی بالا بیارید.

درست ه مطلب برای مک به اندازه ویندوز نیست اما تلاش ماها همینه که مک رو جا بندازیم ، اگر شما توی تاپیک سوالات و اشکالات نرم افزاری مکینتاش سوالی بپرسید مطمئن باشید بی جواب نمیمونه، میتونید امتحان کنید.:46:

راستی در مورد مشکلتون با سوپر درایو اکسترنال، شما اگر کمی صبر کنید مطمئنا آیکون MyDisk نمایان میشه، شاید کمی طول بکشه، اما باید خدمتتون عرض کنم که اگر شما دکمه ی Eject که بالاترین دکمه در گوشه ی سمت راست کیبورد هست رو هم نگه دارید حتما دیسک تون بیرون میاد.

موفق باشید.

suny apple
15-04-2011, 15:07
سلام به همه دوستان.من ديشب رفتم بازار لپ تاپ اهواز.رفتم نمايندگي سرزمين رايانه.از همه سرش شلوغ تر بود.فكر ميكنم به خاطر اين بود كه از بقيه فروشنده هاي بازار با انصافتر بود.(البته فكر ميكنم).ديدم بين صدتا لپ تاپي كه داره دوتا اير اون وسط داره چشمك ميزنه.پريدم داخل.يكيشون 13 و يكي ديگه 11اينچ بود.13 اينچي رو با هارد256ssdميداد205000تومن.فكر كنم قيمتش خوب بود.بعد باهاش صحبت كردم و از در رفاقت وارد شدم گفتم نظرت در باره اپل چيه؟گفت عاليه و بي همتاس و...
گفتم ميخوام723 بگيرم كه تا چندسال برام كار كنه.گفت انتخاب خيلي خوبيه حالا چقدر پول داري؟گفتم2600000.گفت خوب باشه.كارتمو بگير چند روزه ديگه بهم زنگ بزن.قراره برام بار جديد برسه.به نظر ميومد بارش از داخل ايران نباشه.ولي فكر كنم بتونه حدود 2650000 بهمون بده.فقط خواستم خبر بدم.

< A L I >
15-04-2011, 22:02
با سلام
سلام:20:
به نظرم رسید گفتن چند تا نکته بد نباشه ... (:

من هم یک مک ایر برام همشیره از کانادا خرید و آورد 1200 خوب میدونین دیویدی روم نداره 80 تومن هم اکسترنال اون رو که مخصوصه ایره گفتم خرید که خیلی خوشگله.
باید قبول کنیم که درایو نوری (چه سی‌دی درایو .. چه دی‌وی‌دی و حتی بلوری!) کم‌کم داره بی‌اهمیت میشه و دیگه مثل گذشته کاربرد نداره ... ( خودم فکر کنم توی حدود ۱۰ ماه گذشته که لپ‌تاپ گرفتم کمتر از ۱۰ بار استفاده کردم .. )
خرید دی‌وی‌دی درایو اکسترنال خیلی هم لازم نیست .. شما می‌تونید از دی‌وی‌دی درایو دسکتاپتون برای اینجور کارها استفاده کنید ( با استفاده از قابلیت DVD sharing در سیستم عامل مک )

من که توی ‌این کمتر از ده باری که استفاده کردم با همچین مشکلی بر نخوردم ... ولی اگه دی‌وی‌دی درون سوپردرایو هستش و مک تشخیص نمیده برای بیرون آوردنش سیستم رو ریستارت کنید .. هنگامی که اون صفحه شیری‌رنگ میاد ( شیری رنگه ؟‌:دی ) ترک‌پد رو فشار بدین ( مثل کلیک کردن ) و صبر کنید .. بعد از ۲، ۳ ثانیه دی‌وی‌دی میاد بیرون ...:20:

خیلی موافق نیستم .. :11:
من خودم به شخصه به تمام کسانی که می‌خوان هنگام استفاده کردن از کامپیوترشون آرامش داشته باشن، مک رو توصیه می‌کنم :20:

چرا که مطلب فارسی تو نت در مورد مک زیاد نیست فعلا&quot; و مسلما&quot; تو کار کردن یا نصب نرم افزار به مشکل بر خواهید خورد و اون موقع کسی نیست کمکتون کنه و پیرتون در میاد خود من چند تا سوال و مشکل داشتم پرسیدم تو چند فروم و بی پاسخ موند در حالی که ویندوز و نرم افزاراش نیاز به سوال نداره با یه سرچ ساده فارسی مشکلتون حله.
help مک فوق‌العاده هستش ... من خودم توی ویندوز کم می‌شد که از هلپش استفاده کنم ... ولی توی مک خیلی از اوقات شده که این کارو کردم .. :20: ...به عنوان یه تازه‌کار که خیلی از این طریق مشکلاتشو حل کرده، استفادشو به دوستانی که تازه مک گرفتن، توصیه می‌کنم ..:11:
در ضمن، فروم‌های زیادی هستن ( به زبان فارسی ) که بعضیاشون سوالات تخصصی شما رو هم پاسخ می‌دن ... اگه می‌خواین آدرسشونو براتون pm می‌کنم ...

بعله با چند روش میشه ویندوز روش نصب کرد بوت کامپ _ یا به صورت مجازی مثلاا&quot; با نرم افزار پارالل دیسک تاپ و اون یکی نمیدونم چی چی که پارالل میگن بهتره(میگن این بهتره ولی تجربه من نشون میده که رم و سرعت رو بشدت میاره پایین) که اونم به صورت کامل نیست.
من روی سیستم خودم با بوت‌کمپ ویندوز رو اجرا می‌کنم ... در مورد حرفتون که در مورد ویندوز مجازی گفتین نظری نمی‌تونم بدم ...
ولی ... به یاد داشته باشین ... دستگاه‌های مک اولویت استفادشون  Mac os هستش .. نه ویندوز ... کسی که مک‌بوک بگیره و از ویندوز استفاده کنه پولشو حروم کرده! چون مک‌بوک‌ها برای استفاده از mac os  ساخته و بهینه شده‌اند ..اگه از ویندوز استفاده کنین هم از عمرش کم می‌کنید .. هم کیفیت کاریو می‌گیرد که با قیمت خیلی کمتر می‌تونستین توی دیگر برند‌ها پیداش کنید ...
کلا به نظر من استفاده از ویندوز فقط زمانی جایز هستش که چیزیو که می‌خواین نتونین توی مک پیدا کنید ... ( که واقعا اکثر چیزاییو که می‌خواین می‌تونین توی مک پیدا کنید:46: )
خودم فقط برای گیم تا حالا رفتم تو ویندوز :دی .. اونم ماهی یکی دو بار ...

در هر صورت اگه میخواین خیلی چیزا رو فدای خوشگلی لپ تاپ و سیستم عامل خوشگل مکینتاش کنین و پز و کلاس براتون خیلی مهمه
سخت‌افزار لپ‌تاپ و سیستم‌عاملش فقط خوشگل نیستن :46:
کیفیت سخت‌افزاریه مک رو به واقع نمی‌تونین توی برند‌های دیگه پیدا کنید .. همه چیز به بهترین شکل طراحی شدن ( منظور از طراحی فقط زیبایی نیست .. عملکردشون هم هست..برای مثال ترک‌پد یا حتی کی‌بوردشو با بقیه مقایسه کنید ..)
سیستم عاملش که واقعا بی‌انصافیه که فقط زیبا بدونیمش ... من از شما خواهش می‌کنم که یکم حوصله به خرچ بدین .. مطمئنا مجذوب عملکرد سریع و بی‌نقصش می‌شین:46:

به علاوه کسانی که دنبال آرامش هستن:20::46:
.
سلامت باشید:11:

mjos69
16-04-2011, 11:13
سلام
امشب پیش آشنام رفتم
نظرتون چیه؟
به نظر من خوبه. گارانتی هم داره؟

SaeedEminem2
16-04-2011, 11:56
سلام به همه دوستان.من ديشب رفتم بازار لپ تاپ اهواز.رفتم نمايندگي سرزمين رايانه.از همه سرش شلوغ تر بود.فكر ميكنم به خاطر اين بود كه از بقيه فروشنده هاي بازار با انصافتر بود.(البته فكر ميكنم).ديدم بين صدتا لپ تاپي كه داره دوتا اير اون وسط داره چشمك ميزنه.پريدم داخل.يكيشون 13 و يكي ديگه 11اينچ بود.13 اينچي رو با هارد256ssdميداد205000تومن.فكر كنم قيمتش خوب بود.بعد باهاش صحبت كردم و از در رفاقت وارد شدم گفتم نظرت در باره اپل چيه؟گفت عاليه و بي همتاس و...
گفتم ميخوام723 بگيرم كه تا چندسال برام كار كنه.گفت انتخاب خيلي خوبيه حالا چقدر پول داري؟گفتم2600000.گفت خوب باشه.كارتمو بگير چند روزه ديگه بهم زنگ بزن.قراره برام بار جديد برسه.به نظر ميومد بارش از داخل ايران نباشه.ولي فكر كنم بتونه حدود 2650000 بهمون بده.فقط خواستم خبر بدم.

سلام
پست های منو نخوندی مگه؟

به نظر من خوبه. گارانتی هم داره؟

گارانتی فکر کنم حتی اگه تو ایران هم ما بی گارانتی شو بگیریم گارانتی اصلی اپل پا برجا هست
البته اگرم باشه باید فرستاده شه دبی

mjos69
16-04-2011, 21:08
گارانتی فکر کنم حتی اگه تو ایران هم ما بی گارانتی شو بگیریم گارانتی اصلی اپل پا برجا هست
البته اگرم باشه باید فرستاده شه دبی[/QUOTE]
منظورم همون 1 سال گارانتیه که خودت پیشنهاد کردی

SaeedEminem2
16-04-2011, 21:18

این دیگه اختیاریه
اما اگه جور شه که از همین فروشنده ای که گفتم بگیریم، من بی ضمانت می گیرم چون 7/5 ساله که مشتریشم و اگه مشکلی باشه خودش پای همه چیش می مونه
یعنی از همه نظر ازش مطمئنم
اما از اونجایی که این مشهده و شماها جای دیگه هستین دیگه انتخابش با خودتونه که بگم با ضمانت واستون بگیره یا بی ضمانت

mjos69
16-04-2011, 21:24

این دیگه اختیاریه
اما اگه جور شه که از همین فروشنده ای که گفتم بگیریم، من بی ضمانت می گیرم چون 7/5 ساله که مشتریشم و اگه مشکلی باشه خودش پای همه چیش می مونه
یعنی از همه نظر ازش مطمئنم
اما از اونجایی که این مشهده و شماها جای دیگه هستین دیگه انتخابش با خودتونه که بگم با ضمانت واستون بگیره یا بی ضمانت[/QUOTE]
پس بی زحمت قیمت دقیق هم با گارانتی هم بدون گارانتی رو ازش بگیر با آدرس و تاریخی که لپ تاپ دستمون رو میگیره. ممنون از لطفت :11:

SaeedEminem2
16-04-2011, 21:30
پس بی زحمت قیمت دقیق هم با گارانتی هم بدون گارانتی رو ازش بگیر با آدرس و تاریخی که لپ تاپ دستمون رو میگیره. ممنون از لطفت :11:

چشم
اما قبلش یه آمار بگیریم ببینیم الان چند نفر شدیم
5 نفر بودیم که یکیمون 2 تا می خواست هم واسه خودش هم دوستش یعنی 6 تا لپ تاپ
اعلام کنین که آمار دقیق باشه و اگه کسی می خواد وسط راه جا بزنه از الان بدونیم
چون هومنطور که هرچی بیشتر بشیم ارزون تر می شه اگه کسی جا بزنه به ضرر بقیه هم می شه

mjos69
16-04-2011, 21:39
چشم
اما قبلش یه آمار بگیریم ببینیم الان چند نفر شدیم
5 نفر بودیم که یکیمون 2 تا می خواست هم واسه خودش هم دوستش یعنی 6 تا لپ تاپ
اعلام کنین که آمار دقیق باشه و اگه کسی می خواد وسط راه جا بزنه از الان بدونیم
چون هومنطور که هرچی بیشتر بشیم ارزون تر می شه اگه کسی جا بزنه به ضرر بقیه هم می شه
نه بابا. کی از پول بدش میاد؟ حداقل 500تومن میمونه تو جیب خودمون. من که اگه فروشندش معتبر باشه پایه ام اساسی. یعنی اینکه خدایی نکرده اگه فردا یه مشکلی پیش اومد یکی طرف حسابمون باشه.

hormozan m
17-04-2011, 16:29
امروز قیمت مکبوک پرو 2011 در الماس:

mc 700 1750T

mc724 2100T

mc721 2600T

mc723 2950T

mc725 3400T

SaeedEminem2
17-04-2011, 21:14
سلام
امشب فروشنده بهم زنگ زد گفت پیگیر هستم و تا یکی 2 روز آینده قیمت می دم
منم گفتم قیمت با ضمانت و بی ضمانت رو هم بپرسه
بچه ها قرار بود اونایی که قطعی می خوان اینجا دوباره اعلام کنن
آقا مهرداد سانی اپل جان؟

redboy444
17-04-2011, 21:20
امروز قیمت مکبوک پرو 2011 در الماس:

mc 700 1750T

mc724 2100T

mc721 2600T

mc723 2950T

mc725 3400T
اینا که آتیش زدن به مالشون!!!!:27:
راستی داداش تو اینترنتت چیه که اینقدر شاخه؟!!!!:18:

---------- Post added at 10:20 PM ---------- Previous post was at 10:18 PM ----------

سلام
آقا مهرداد سانی اپل جان؟
من که پایه ام،البته قیمتاش ببینیم چیه:10:
منم پیگیرم از این طرف،اگه مشکل گمرک حل بشه اینور ارزونتر میتونم جور کنم:46:

hormozan m
17-04-2011, 21:29
سلام
آقا مهرداد سانی اپل جان؟

من میخوام ولی به شرطی که قیمتش واقعا مناسب باشه !!:21:

همون دو مدلی که بهتون گفتم! مرسی:11:

SaeedEminem2
17-04-2011, 21:36
قیمت رو از خود من پرسید که گفت تو چه قیمتی می خوای گفتم 723 که تو مشهد 2.890 و تو الماس 2.950 میدن رو بین 2.500 تا 2.600 باشه می خوایم
چون مدل 2010 هم از 2.550 پایین تر نیومد پس بعید می دونم حتی اگه تا قبل از اومدن سری بعدی هم صبر کنیم از 2.550 پایین تر بیاد
تازه چون از همه نظر از مدل قبلی بهتر شده که یه نمونش تغییر اساسی تو کارت گرافیکه حتی ممکنه قیمت کف 2011 از قیمت کف 2010 بالاتر بشه
مگر اینکه فروشنده فامیلمون باشه که به ما ارزون تر بده
نظرتون رو بگین

hormozan m
17-04-2011, 21:57
قیمت رو از خود من پرسید که گفت تو چه قیمتی می خوای گفتم 723 که تو مشهد 2.890 و تو الماس 2.950 میدن رو بین 2.500 تا 2.600 باشه می خوایم
چون مدل 2010 هم از 2.550 پایین تر نیومد پس بعید می دونم حتی اگه تا قبل از اومدن سری بعدی هم صبر کنیم از 2.550 پایین تر بیاد
تازه چون از همه نظر از مدل قبلی بهتر شده که یه نمونش تغییر اساسی تو کارت گرافیکه حتی ممکنه قیمت کف 2011 از قیمت کف 2010 بالاتر بشه
مگر اینکه فروشنده فامیلمون باشه که به ما ارزون تر بده
نظرتون رو بگین

من 721 یا 724 میخوام ! به نظرت 721 رو 2 میده؟؟! 724 هم تا 1800 میخوام!:46:

mad86
18-04-2011, 00:07
با سلام
اگر امکانش هست ، من هم اگر قیمت مناسب باشه 1 عدد 724 میخوام...
اگر لطف کنید و بخصوص اینکه گارانتیش مطمئنه

در مورد شرکت های که تو مشهد هستند هم تنها چیزی که من میدونم این هست که کلا 3 تا شرکت معتبر هست

یکی نمایندگی سریر
یکی نمایندگی نقش
و یکی هم که گارانتی خودش هست و خودش هم وارد میکنه و تعمیراتش هم خودش انجام میده فکرکنم اسمش" نیک" یا همچین چیزی

ایا این شرکت این سومی هست؟

و یک نکته هم من بین انتخاب 375 و 724 در اپل 13 اینچی ها بخصوص از نظر گرافیک ابهام دارم
قضیه انبرد بودن این مدل 724 برای کارهای گرافیکی مثل نرم افزار اتوکد مناسبتر است یا 375?

ممنون اگر پاسخ دادید

SaeedEminem2
18-04-2011, 00:40
من 721 یا 724 میخوام ! به نظرت 721 رو 2 میده؟؟! 724 هم تا 1800 میخوام!:46:

اگه بتونه 723 رو حداقل 2600 جور کنه یعنی 300 ارزون تر از بازار
یعنی رو هر مدلی از جاهای دیگه 300 کم تر حساب کن

SaeedEminem2
18-04-2011, 01:36
با سلام

در مورد شرکت های که تو مشهد هستند هم تنها چیزی که من میدونم این هست که کلا 3 تا شرکت معتبر هست

یکی نمایندگی سریر
یکی نمایندگی نقش
و یکی هم که گارانتی خودش هست و خودش هم وارد میکنه و تعمیراتش هم خودش انجام میده فکرکنم اسمش" نیک" یا همچین چیزی

و یک نکته هم من بین انتخاب 375 و 724 در اپل 13 اینچی ها بخصوص از نظر گرافیک ابهام دارم
قضیه انبرد بودن این مدل 724 برای کارهای گرافیکی مثل نرم افزار اتوکد مناسبتر است یا 375?

ممنون اگر پاسخ دادید

سلام
این جایی که می خوایم ازش بگیریم اپل فروشی نیست اما یه فروشگاه قدیمی و معتبره که تو تمام بازار آشنا و همکار داره و هرچیزی با هر مدل و مارکی که به کامپیوتر مربوط باشه رو می تونه تهیه کنه
اگرم ساکن مشهدی قبلا گفتم 7.5 ساله مشتریشم و فقط از اونجا خرید می کنم پس از نظر خدمات پس از فروش تضمینش می کنم
بقیه ی سئوالتم آقا شاهین و آقا محسن بهتر می تونن جواب بدن

redboy444
18-04-2011, 16:11
یه خبر خوب
همین الان دوستم زنگ زد و گفت که گمرک جنساشو ترخیص کرده
مطمئنا ارزونترین قیمتی رو که میشه پیدا کرد میده
حالا دوستانی که 100% میخوان بگن تا قیمت بگیرم ازش براشون:46:

mjos69
18-04-2011, 17:17
یه خبر خوب
سلام آره مثل اینکه گمرک واسه همشونو ترخیص کرده. ازش قیمت همه مدل هایی که داره رو بگیر بذار همینجا. با گارانتی میفروشه؟ آدرس مغازش کجاس؟

motorola_g10
18-04-2011, 17:44
سلام

من یه لاپتاب ابل خریدم اما خوشم نیامد از ماک >> یه جوریه !! :31:

اون که خریدم دسته دوم بود .. یک میلیون و 230 هزار تومان خریدم

اما میخوام بفروشم ... ایا اینو پیشنهاد میدین یا نه ؟؟
چون فکر میکنم که ویندوز کاراییش بیشتر داره از لحاظ نرم افزار

مشخصاتش هم همینه

اگر کسی تمایل داشت پ.خ

با تشکر

redboy444
18-04-2011, 17:48
سلام آره مثل اینکه گمرک واسه همشونو ترخیص کرده. ازش قیمت همه مدل هایی که داره رو بگیر بذار همینجا. با گارانتی میفروشه؟ آدرس مغازش کجاس؟
نه مغازه نداره،وارد میکنه و پخش میکنه
خرده فروشی نداره ولی چون چند وقته میشناسمش گفت که میدم بهت
باشه قیمتا رو میذارم
آره گارانتی هم داره ولی خوب گارانتی که 50 تومن باشه،چیکار میخواد برات بکنه؟!
من که بدون گارانتی برمیدارم:46:

Shahin_SOURNA
18-04-2011, 20:21
با سلام

یکی نمایندگی سریر
یکی نمایندگی نقش

ممنون اگر پاسخ دادید

تشکر میکنم از سعید عزیز و بقیه دوستان که تاپیک رو زنده نگه داشتین، دمتون گرم.

راستش در مورد گرافیک باید بگم که ابهامات زیادی وجود داره از طرفی ۳۷۵ و Gforce خوبه و امکاناتی مثل PhiSyX (اگه اشتباه ننوشته باشم.) داره و از طرف دیگه بنچمارک ها میگن که گرافیک های اینتل کارآیی ش بیشتره، اما خب سی پی یو ی ۷۲۴ غوغاست، سندی بریج و i5 ، و در ضمن تفاوت دیگه که میشه بهش اشاره کرد ۱۰ ساعت باتری ۳۷۵ و ۷ ساعت باتری ۷۲۴ هست.

تفاوت ها رو من گفتم اما تصمیم گیری با شماست. مطمئن باشید مدل های ۷۲۴ با اون پردازنده توی اتوکد چیزی براتون کم نمیذاره.

راستی یه نکته ای رو خدمت دوستانی که قد خرید دارن عرض کنم، برای صدمین بار: گارانتی محصولات اپل توی ایران هیچ ارزشی نداره چون اپل ساپورتش نمیکنه و اگر هم مشکلی پیش بیاد میفرستن دبی برای تعمیر و شک نکنید که هزینه اش رو هم ازتون میگیرن.

گارانتی مک بوک ها اون سیبش ه که پشتش روشن میشه، اپل به اون زودیا مشکل ساز نمیشه، بدون گارانتی بخرید و پولتون رو نریزید توی جیب این شرکت ها.

mjos69
18-04-2011, 20:31
راستی یه نکته ای رو خدمت دوستانی که قد خرید دارن عرض کنم، برای صدمین بار: گارانتی محصولات اپل توی ایران هیچ ارزشی نداره چون اپل ساپورتش نمیکنه و اگر هم مشکلی پیش بیاد میفرستن دبی برای تعمیر و شک نکنید که هزینه اش رو هم ازتون میگیرن.

گارانتی مک بوک ها اون سیبش ه که پشتش روشن میشه، اپل به اون زودیا مشکل ساز نمیشه، بدون گارانتی بخرید و پولتون رو نریزید توی جیب این شرکت ها.[/QUOTE]
سلام خوب اگه خریدیم و تو همون هفته ی اول یه ایراد سخت افزاری داشت چی؟ اون موقع که دیگه هیچ کس طرف حسابمون نیست! آخه کم پولی که نیست حداقل همین اسم گارانتی که روشه آدم دلش قرص تره. والا من راجع به مک تجربه ای ندارم. به نظرتون نمیارزه 50 تومن بیشتر داد واسه اینکه حداقل اگه خود دستگاه یه مشکلی داشت واست عوضش کنن؟ ما که میخواییم این پول زور رو بدیم ( منظورم تفاوت قیمتش تو ایران با سایت اپله) حالا 50 تومن بالاتر یا پایین تر. شما که تجربه دارین بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم. :20:

Shahin_SOURNA
18-04-2011, 20:56
سلام خوب اگه خریدیم و تو همون هفته ی اول یه ایراد سخت افزاری داشت چی؟ اون موقع که دیگه هیچ کس طرف حسابمون نیست! آخه کم پولی که نیست حداقل همین اسم گارانتی که روشه آدم دلش قرص تره. والا من راجع به مک تجربه ای ندارم. به نظرتون نمیارزه 50 تومن بیشتر داد واسه اینکه حداقل اگه خود دستگاه یه مشکلی داشت واست عوضش کنن؟ ما که میخواییم این پول زور رو بدیم ( منظورم تفاوت قیمتش تو ایران با سایت اپله) حالا 50 تومن بالاتر یا پایین تر. شما که تجربه دارین بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم.

اصلا مشکلی نیست، فکر میکنم هر کسی موقع خرید این حق رو داشته باشه که محصولش رو باز کنه و تست کنه، شما به آکبند بودن توجه کنید، و اینکه سالم باشه، اگر سالم بود و مشکلہ نداشت میتونید اطمینان داشته باشید که در صورت استفاده ی درست مشکلی براش پیش نمیاد.

SaeedEminem2
18-04-2011, 21:01
یه خبر خوب

خب یه قیمت کلی بگیر دیگه
چون 3 4 مدل که بیشتر نیست، قیمت همه رو بگیر
اما دیروز هم گفتم احتمالش خیلی کمه که کف قیمت 2011 از 2550 پایین تر بیاد
تازه شانس بیاریم با توجه به ارتقا سخت افزاری و کیفیش گرون تر نشه
در مورد 100 درصد بودن منکه صد در صد از همون جایی که گفتم می گیرم چون به هر حال حتی اگه بگیم بهترین جنس دنیا هم باشه بازم کامپیوتر این نیست که بخریش و تموم شه بره
خیلی مهمه که هر اتفاقی افتاد آدم یه جای مطمئن داشته باشه که ببره پیشش
در مورد ضمانت درسته در هر صورت باید بره دبی و کل هزینه شو هم خودمون باید بدیم، اما اگه ضمانت تعویض در ماه اول داشته باشه خوبه چون حتی اگه احتمال خراب بودنش 1 در میلیون باشه بازم همون 1 در میلیون هم زیاده
اما جایی که من ازش می گیرم حتی اگه ضمانت هم نداشته باشه در صورت وجود اشکال از بدو خرید خودش پای همه چیش می مونه

redboy444
18-04-2011, 21:53
آره،دلار که بالاست احتمال پایین اومدن نیست
2465 تومن با قیمت امروز دلار،قیمت خود سایت اپل میشه!(723):19:
تا بخوان بیارن ایران و گمرک و سود و گارانتی و . . . :13:
اگه 2550 هم بدن دیگه چیزی نمیمونه براشون که!:5:
البته ناگفته نماند که اینا هم به قیمت سایت نمیخرن ولی به هر حال مرجع قیمت سایت اپل هست!:19:
درمورد اون مغازه ای که گفتی مشتریشی،منم اگه جای تو بودم همین کارو میکردم:10:
ولی واسه کسی که همچین امکانی نداره،اولویت با قیمت پایین تره!چون از هر جا بخره خدمات پس از فروش نداره!مخصوصا اپل!:19:
یه چیز جالب هم بگم
امروز که داشتم از کلاس برمیگشتم یه سر به بازار رضا (بازار دزدا:31:) زدم
قبلا که من میرفتم فقط 1 مغازه داشت اپل،.لی سری جدید رو من تو 4 تا مغازه دیدم!:18:
قیمتاشونم بدک نبود
یکیش گفت 2700 میدم بهت،اونیکی هم گفت 2680 میدم بهت،ولی به کسی نگو!!!!:27:

ali111122223333
18-04-2011, 22:34
ما یه فامیل داریم تو امریکا چند روز پیش بهش گفتم که بره نمایندگی اپل یه قیمت mac-book pro با این مشخصاتو بگیره!

MacBook Pro 13-inch
2.3GHz Dual-core Intel Core i5
4GB 1333MHz DDR3 SDRAM - 2x2GB
500GB Serial ATA Drive @ 5400 rpm
SuperDrive 8x (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)
Backlit Keyboard (English) & User's Guide
Moshi Mini DP to HDMI Adapter with Audio Support

فقط هاردش فرق داره با مدل معمولیش ویه تبدیل hdmi هم اضافه کردم که 84 دلار به قیتش اضافه شد. (تو سایت)

اینارو از تو سایت اپل انتخاب کردم.
تو خوده سایت اپل وقتی مشخصات بالا رو انتخاب کردم قیمتی که نوشته بود 1283 دلار بود.ولی این فامیلمون که رفته پرسیده قیمتی که بهش دادن + مالیات روی هم شده 1350 دلار!
حالا من یه سوال دارم، اینه که به نظر شما میارزه بگم واسم یکی بیاره؟
با این قیمتی که پام تموم میشه لپتاپ قویتری نیست که بگیرم.
البته خودم عاشق اپلم و حتی حاظرم به خاطر زیبایی که داره بیخیاله خیلی مسائل بشم ولی میخوام نظر شماها رو که خیلی از من وارد تر هستید رو بدونم که تصمیم درستی بگیرم.

hormozan m
18-04-2011, 22:39
البته ناگفته نماند که اینا هم به قیمت سایت نمیخرن ولی به هر حال مرجع قیمت سایت اپل هست!:19:
ولی واسه کسی که همچین امکانی نداره،اولویت با قیمت پایین تره!چون از هر جا بخره خدمات پس از فروش نداره!مخصوصا اپل!:19:
یه چیز جالب هم بگم
قبلا که من میرفتم فقط 1 مغازه داشت اپل،.لی سری جدید رو من تو 4 تا مغازه دیدم!:18:
قیمتاشونم بدک نبود

آره من هم 721 رو با قیمت امروز دلار حساب کردم میشه بالای 2 تومن!:41:

اما فکر کنم اینایی که میرن اونور جنس میارن با هزار تا کلک دلار بانکی میگیرن که 100 تومن ارزونتره:blink:

یکی از راه های این کار هم بلیط جعلی هست!:27: ( چقدر ما بدبختیم!:2:)

---------- Post added at 11:39 PM ---------- Previous post was at 11:36 PM ----------

ما یه فامیل داریم تو امریکا چند روز پیش بهش گفتم که بره نمایندگی اپل یه قیمت mac-book pro با این مشخصاتو بگیره!

MacBook Pro 13-inch
2.3GHz Dual-core Intel Core i5
4GB 1333MHz DDR3 SDRAM - 2x2GB
500GB Serial ATA Drive @ 5400 rpm
SuperDrive 8x (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)
Backlit Keyboard (English) & User's Guide
Moshi Mini DP to HDMI Adapter with Audio Support

فقط هاردش فرق داره با مدل معمولیش ویه تبدیل hdmi هم اضافه کردم که 84 دلار به قیتش اضافه شد. (تو سایت)

اینارو از تو سایت اپل انتخاب کردم.
تو خوده سایت اپل وقتی مشخصات بالا رو انتخاب کردم قیمتی که نوشته بود 1283 دلار بود.ولی این فامیلمون که رفته پرسیده قیمتی که بهش دادن + مالیات روی هم شده 1350 دلار!
حالا من یه سوال دارم، اینه که به نظر شما میارزه بگم واسم یکی بیاره؟
با این قیمتی که پام تموم میشه لپتاپ قویتری نیست که بگیرم.
البته خودم عاشق اپلم و حتی حاظرم به خاطر زیبایی که داره بیخیاله خیلی مسائل بشم ولی میخوام نظر شماها رو که خیلی از من وارد تر هستید رو بدونم که تصمیم درستی بگیرم.

البته این بستگی به این داره که چقدر بخوای هزینه کنی! اما همینم که گرفتی mc 700 کاستومایز شده اینجا

ساده شو میدن 1750 تا 1900 ! در هر صورت میارزه! فقط اگر میتونی هاردو SSD بگیر!:21:

s-a-l-i-m
18-04-2011, 22:44
یک سوال برام پیش امده شدید :
اینکه وقتی ما یک وسیله برقی رو می خریم و بابتش مالیت میدیم این مالیات برای اینه که این وسیله درون خود کشور استفاده بشه و وقتی می خوای از کشور خارجش کنی مالیات رو بر میگردونند تو خود همون فرودگاه { این رو چند تا از رفیقام که خرید داشتند بهم گفتند ولی بعضی ها هم گفتند که بر نمی گردونند }
حالا جریان چیه ؟؟

ali111122223333
18-04-2011, 22:53
البته این بستگی به این داره که چقدر بخوای هزینه کنی! اما همینم که گرفتی mc 700 کاستومایز شده اینجا

ساده شو میدن 1750 تا 1900 ! در هر صورت میارزه! فقط اگر میتونی هاردو SSD بگیر!:21:

از 1500 نمیخوام بیشتر بشه. اتفاقاً دیروز تو بازار موبایل جمهوری پرسیدم سادشو گفت 1800.
با هارد ssd خیلی گرون در میاد. 128گیگش 250 تومن از 320معمولی گرونتره.

ali111122223333
18-04-2011, 23:09
اینکه وقتی ما یک وسیله برقی رو می خریم و بابتش مالیت میدیم این مالیات برای اینه که این وسیله درون خود کشور استفاده بشه و وقتی می خوای از کشور خارجش کنی مالیات رو بر میگردونند تو خود همون فرودگاه { این رو چند تا از رفیقام که خرید داشتند بهم گفتند ولی بعضی ها هم گفتند که بر نمی گردونند }
حالا جریان چیه ؟؟

فکر نمیکنم که مالیاتو با این روشی که من میخوام بخرم برگردونن!
هر نفر تو سفرهایی که داره و میخواد از آمریکا خارج بشه حق این رو داره که یه به غیر از وسائلش یه لپتاپ با خودش از کشور خارج کنه (بدون جعبه) و گمرک رو حساب اینکه لپتاپ ماله خود طرفه و دوباره با خودش برش میگردونه اجازه خروج رو میده! اگه شما بخواین لپتاپو با جعبه و با قصد فروش تو یه کشور دیگه بیارید قضیش فرق میکنه و باید هزینه های دیگه ای رو پرداخت کنید.
این فامیلمون تا حالا 2 تا لپتاپ آورده ایران با همین روش و میگفت اگه بخوای با جعبه خارج کنی هزینه گمرک رو هم باید بدی.

hormozan m
18-04-2011, 23:11
از 1500 نمیخوام بیشتر بشه. اتفاقاً دیروز تو بازار موبایل جمهوری پرسیدم سادشو گفت 1800.

هم قیمتش بیشتره هم سرعتش ( البته سرعتش یکم زیادی بیشتره!:27: )

خوب میشه همونی که میخوای دیگه!!! زیر 1500

---------- Post added at 12:11 AM ---------- Previous post was at 12:10 AM ----------

حالا جریان چیه ؟؟

مثل این که آمریکا و چند تا گشور دیگه تو فرودگاه پس میدن! ولی چین نمیده!!!:27: ( چین دیگه انتظاری هم نیست )

ali111122223333
18-04-2011, 23:18
هم قیمتش بیشتره هم سرعتش ( البته سرعتش یکم زیادی بیشتره!:27: )

خوب میشه همونی که میخوای دیگه!!! زیر 1500[COLOR="Silver"]

آره هم سرعتش زیاده هم اینکه مصرفه باتریش کمتره!
الان تو سایت اپل نگاه کردم با هارد 128 ssd در میاد 1484 دلار که به پول ما میشه 1.550 تومن، نمیدونم شاید با ssd گرفتم.

SaeedEminem2
18-04-2011, 23:53
یه چیز جالب هم بگم
قیمتاشونم بدک نبود

دلار رو چجوری حساب کردی
تو بازار گرونه اما تو گیت فرودگاه به قیمت 1030 تومان می دن
تازه اینم هست که قطعا وقتی تعداد می خرن از قیمت سایت خیلی کم تر می شه
بعدم عزیزم قرار ما این بود یه جا پیدا کنیم که باهم خریدنمون باعث ارزون تر شدن قیمت واسه همه مون بشه
نه اینکه هنوز قیمت نگرفتی اون قرار قبلی رو بهم بزنی
مطمئنا چه از آشنای من بگیریم چه از دوست تو چیزی از اون فروش کلی به ما نمی رسه و در هر صورت سودش مال یکی دیگه ست و تنها حسنش اینه که بتونیم تخفیف بگیریم
پس بهتره تفاهم رو بهم نزنی

SaeedEminem2
19-04-2011, 00:03

اس اس دی 128 تو ایران 250.000 تومان بود؟
تو سایت اگه بخوای 128 بگیری 100 دلار اضافه می شه
البته خب اینم هست که یه هارد 750 گیگ عادی رو هم ازت می گیرن و 128 رو 100 دلار می دن
اما به نظر من هزار درصد برو اون 100 دلار رو بده و اس اس دی رو بگیر
زمین تا آسمون فرق می کنه

suny apple
19-04-2011, 00:34
سلام.من در موردfirewireهيچ اطلاعي ندارم.لطفا توضيح بديد

hiva_obs
19-04-2011, 10:49
حالا جریان چیه ؟؟
بدون جعبه میتونی بیاری و یک درصدی از مالیات بسته به کشور بهت برگردونده میشه مثلا انگلیس که من پرسیدم از ۲۰ درصد مالیات ۱۱ دصدشو بهتون برمیگردونن

mjos69
19-04-2011, 13:09
آقایون بلاخره چکار کنیم؟ من که فکر نکنم بیشتر از این بخواد افت کنه. الان 373 از قبل اینکه مدل جدید بیاد بالاتر هم رفته. دلارم که روز به روز داره میره بالا. گرون تر میشه که ارزون تر نمیشه. خواهشا هرچه سریع تر به اتحاد برسیم واسه خرید جمعی. آقا سیعد و آقا مهرداد لطفا زودتر قیمتای آشناهاتون رو بذارید که هر کدوم مناسب تر بود از همون بگیریم دیگه. حتی اگه از اونا هم نگیریم همین نقش و الماسم واسه تعداد خریدن خوب تخفیف میددن ها. خواهشا دیگه تو این هفته به یک نتیجه برسیم دوستان.

ali111122223333
19-04-2011, 15:16
اس اس دی 128 تو ایران 250.000 تومان بود؟
تو سایت اگه بخوای 128 بگیری 100 دلار اضافه می شه
البته خب اینم هست که یه هارد 750 گیگ عادی رو هم ازت می گیرن و 128 رو 100 دلار می دن
اما به نظر من هزار درصد برو اون 100 دلار رو بده و اس اس دی رو بگیر
زمین تا آسمون فرق می کنه

نه تو سایت اپل قیمت زده بود. من میخواستم با هارد معمولی 500 بگیرم که این هارد تفاوتش با ssd 250 تومن بود.
اگه بتونم پول بیشتری جور کنم حتماً ssd میگیرم.

redboy444
19-04-2011, 16:28
آره من هم 721 رو با قیمت امروز دلار حساب کردم میشه بالای 2 تومن![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما فکر کنم اینایی که میرن اونور جنس میارن با هزار تا کلک دلار بانکی میگیرن که 100 تومن ارزونتره:blink:

یکی از راه های این کار هم بلیط جعلی هست![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( چقدر ما بدبختیم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

البته حرف شما درسته[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی وقتی اینو میگی به فروشنده،میگه مرجع شما مگه سایت اپل نیست؟مگه دلار الان تو بازار 1120 نی؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شما هم میگی بله![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اونم میگه خوب این درمیاد این قیمت،شما هم مجبورید قبول کنید![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دلار رو چجوری حساب کردی
تو بازار گرونه اما تو گیت فرودگاه به قیمت 1030 تومان می دن
تازه اینم هست که قطعا وقتی تعداد می خرن از قیمت سایت خیلی کم تر می شه
بعدم عزیزم قرار ما این بود یه جا پیدا کنیم که باهم خریدنمون باعث ارزون تر شدن قیمت واسه همه مون بشه
نه اینکه هنوز قیمت نگرفتی اون قرار قبلی رو بهم بزنی
مطمئنا چه از آشنای من بگیریم چه از دوست تو چیزی از اون فروش کلی به ما نمی رسه و در هر صورت سودش مال یکی دیگه ست و تنها حسنش اینه که بتونیم تخفیف بگیریم
پس بهتره تفاهم رو بهم نزنی
دلار رو به قیمت فروش بازار محاسبه میکنن دیگه
طلا که اینجوریه،فک کنم بقیه صنف ها هم همینجوری باشه
دیروز هم قیمت دلار 1120 بود
بله 100 درصد همینجوریه که شما میگین،قیمت خیلی پایین تر میوفته،ولی خوب دیگه وقتی بازار قیمتش مشخص باشه،فوقش میشه 100 تومن تخفیف گرفت دیگه!
البته اگه از یه سیستم 10 تا بخوایم ارزونتر از این درمیاد که از 10 تا سیستم 1 دونه بخوایم!
ببین سعید جون،من شخصا درسته که با این آقا دوستم،ولی خوب از خودم که بیشتر دوسش ندارم!پس قاعدتا از جایی خرید میکنم که ارزونتر باشه
ولی دوستم گفت پایین ترین قیمتی که بگیری،من بهت 50 تومن پایین تر میدم
تو هم قیمت بگیر،هر کودوم پایین تر بود از اون خرید کنیم

آقایون بلاخره چکار کنیم؟ من که فکر نکنم بیشتر از این بخواد افت کنه. الان 373 از قبل اینکه مدل جدید بیاد بالاتر هم رفته. دلارم که روز به روز داره میره بالا. گرون تر میشه که ارزون تر نمیشه. خواهشا هرچه سریع تر به اتحاد برسیم واسه خرید جمعی. آقا سیعد و آقا مهرداد لطفا زودتر قیمتای آشناهاتون رو بذارید که هر کدوم مناسب تر بود از همون بگیریم دیگه. حتی اگه از اونا هم نگیریم همین نقش و الماسم واسه تعداد خریدن خوب تخفیف میددن ها. خواهشا دیگه تو این هفته به یک نتیجه برسیم دوستان.
قیمتایی که من گرفتم ایناس
723=2650
721=2480
724=2050
700=1700
---------------
قیمتای امروز پایتخت هم اینه
723=2950
721=2600
724=2100
700=1750
-------------
اینم قیمتای امروز نقش
723=3020
721=2570
724=2260
700=1920
==============
البته اینم بگم که دوستم گفت اگه ارزونتر از قیمتای من هم پیدا کردید بگید تا من ببینم اگه جا داشت پایینتر بدم بهتون:46:
نظراتتونو بگید:10:

mjos69
19-04-2011, 17:40
قیمتایی که من گرفتم ایناس
723=2650
721=2480
724=2050
700=1700
---------------
قیمتای امروز پایتخت هم اینه
723=2950
721=2600
724=2100
700=1750
-------------
اینم قیمتای امروز نقش
723=3020
721=2570
724=2260
700=1920
==============
البته اینم بگم که دوستم گفت اگه ارزونتر از قیمتای من هم پیدا کردید بگید تا من ببینم اگه جا داشت پایینتر بدم بهتون:46:
نظراتتونو بگید:10:
این دوستت چرا قیمتاش این جوریه؟ مطمئنی درسته قیمتاش؟ چرا فقط مدل 723 رو ارزون گفته؟ منطقی نیست اصلا چون اگرهم بخواد گرونتر بگه باید مدل تاپ رو گرون بگه! 721 و 723 300 دلار فرقشه اما این فقط 170 تومن داره گرونتر میده که به دلار 1120 تومنی که خودت گفتی میشه حدود 150 دلار! دقت کرده باشید الماس هم اون اول نوبرانش 723 رو زده بود 3800 و 700 رو زده بود 2تومن اما بعد از تعادل قیمت 723 850 تومن اومد پایین و 700 فقط 250 تومن! اصولا اگه بخوان گرون تر بدن اون مدلی رو که طالب بیشتری داره قیمت بالا میزارن. راستی گفتی طرف مغازه هم نداره پخش کننده اس. خوب تو باهاش صحبت کن مارو معرفی کنه به یکی از این مغازه ها که پخش میکنه دیگه. پخش کننده ها صد در صد همه فروشنده ها رو میشناسن. حداقل یکی باشه که طرف حسابمون باشه. حالا شما رفیقته بهش اعتماد داری اما بقیه دوستان چی؟ کاش میشد همه متحد میشدیم از یه جا که معتبره بخریم. نظر بدید

suny apple
19-04-2011, 18:54
سلام.من در موردfirewireهيچ اطلاعي ندارم.لطفا توضيح بديد
كسي نيست جواب منو بده.