PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : .:: مشاوره و راهنمایی برای خرید لپ تاپ های اپل ::.

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20

mh sanaei
15-01-2011, 15:16
از راهنماییتون ممنون.
یه سوال دیگه اینکه اگه روی مک بوک پرو ۱۳ اینچی مدل MC375 وین 7 هم نصب کنم جواب می ده؟ قضیه اینکه می گن داغ می کنه چیه؟
گرافیکش چه جوریاست؟ واسه ی گیم می شه روش حساب وا کرد؟

mh sanaei
15-01-2011, 16:06
ببخشی آقای Shahin_SOURNA مدل MB991LL/A بهتر از MC375LL/A نیست؟
اون طوری که من فهمیدم فقط فرقشون توی گرافیک و هاردشون.واسه ی من گرافیک مهمتر. میشه یه خرده بیشتر راهنمایی کنی؟ ممنون میشم

Shahin_SOURNA
15-01-2011, 19:26
من میخوام یه ایر11 بگیرم. به شدت میترسم از کم اوردنش. مثلا به نظر اساتید سی پی یو1.4 به 1.6 فرق داره تو پرفرمنس یا 2گیگ رم با 4 خیلی فرق داره. برا اینکه سوال بعدیتونم جواب بدم بگم فقط اینترنت .فیلم. عکس میخوام . حداکثر نرم افزارای مکانیکی مثلaouto cad یاcesar اگه وارد باشید.صلا اونم بی خیال با پی سی راش میندازم. فقط مثلا fil HDفک نکنم 1.4 روون نشون بده. اصلا نمیدونم اصلا . ارزش 400 تومن اختلاف قیمت و داره. البته اگه کارامو را بندازه که حتما داره

---------- Post added at 01:01 AM ---------- Previous post was at 12:57 AM ----------

راستی اون دوست عزیز که ایر1.4 داره هم یه اطلاعاتی بده مممممممممممنونشم. hdمیتونی ببینی. راستی راسته اپل میگه بخاطرssd hardبلافاصله روشن میشه مثه یه خواب عمیق. مثله ویدیوی سایتش هست؟؟؟؟؟؟؟ اگه باشه که ووواااااااااایییییییییییی یییییی

۱.۶ خب بالاتره اما فرقش اونقدری نیست که تو کارایی که شما میکنی محسوس باشه.
اینترنت که مشکلی نداره،عکس و اتوکد هم همینطور، Cesar رو نمیدونم چی هست!!!
HD! چرا نشون نده؟ فقط به cpu بستگی نداره که به خیلی چیزا وابسته است من تا حالا تجربه ی کار کردن با مک بوک ایر رو نداشتم متاسفانه و نظر قطعی نمیدم.
کلا سیستم عامل مکینتاش در مقایسه با ویندوز خیلی خیلی سریعتر بوت میشه، این مک بوک ایر جدیدا که هاردش هم SSD ه ....

Shahin_SOURNA
15-01-2011, 19:35
از راهنماییتون ممنون.
یه سوال دیگه اینکه اگه روی مک بوک پرو ۱۳ اینچی مدل MC375 وین 7 هم نصب کنم جواب می ده؟ قضیه اینکه می گن داغ می کنه چیه؟
گرافیکش چه جوریاست؟ واسه ی گیم می شه روش حساب وا کرد؟

حتما! چرا جواب نده؟ کانفیگ به این خوبی.
ساده بگم ویندوز سنگین تر از مک ه و دما بالاتره، مک بوک پرو هم که جنسش آلومینیومه و انقال دهنده ی گرماست حالا وقتی شما میری توی ویندوز یکم داغ به نظر میاد، دقت کن گفتم یکم! اما هیچ مسئله ای نیست چون طراحی اش جوریه که باید گرما رو از طریق بدنه به محیط منتقل کنه.

گرافیکش خوبه، من با همین گرافیک و رم کمتر تا NFS Shift بازی کردم! GTA IV هم باید بگیرم امتحان کنم!
اما در کل واسه بازی نیست،

ببخشی آقای Shahin_SOURNA مدل MB991LL/A بهتر از MC375LL/A نیست؟
اون طوری که من فهمیدم فقط فرقشون توی گرافیک و هاردشون.واسه ی من گرافیک مهمتر. میشه یه خرده بیشتر راهنمایی کنی؟ ممنون میشم
شاهین هستم!:11: مدل ۹۹۱ تولید سال ۲۰۰۹ ه و مدلای ۲۰۱۰ تکمیل تره، مثلا ۲۰۱۰ ۱۰ ساعت باتری داره در حالی که ۲۰۰۹ ها کمتر(اگه اشتباه نکنم ۷ ساعت)
در ضمن ۹۹۱ گرافیکش ۹۴۰۰ جیفورس ه و ۳۷۵ G-force 320 M حافظه ی جفتشون که یکیه (۲۵۶) اما چیپست ۳۷۵ خیلی بهتر و جدیدتره! پس گرافیک ۹۹۱ به هیچ وجه قوی تر نیست.
شما اگه گرافیک بالاتر میخوای باید رو مدل های ۱۵ اینچی متمرکز بشی.
موفق باشی

nasrimohammad
15-01-2011, 21:41
۱.۶ خب بالاتره اما فرقش اونقدری نیست که تو کارایی که شما میکنی محسوس باشه.
اینترنت که مشکلی نداره،عکس و اتوکد هم همینطور، Cesar رو نمیدونم چی هست!!!
HD! چرا نشون نده؟ فقط به cpu بستگی نداره که به خیلی چیزا وابسته است من تا حالا تجربه ی کار کردن با مک بوک ایر رو نداشتم متاسفانه و نظر قطعی نمیدم.
کلا سیستم عامل مکینتاش در مقایسه با ویندوز خیلی خیلی سریعتر بوت میشه، این مک بوک ایر جدیدا که هاردش هم SSD ه ....

مرسی سرعت عمل:20:کاش سرعت1.4 هم اینقدر بالا باشه:27:.پس همون 1.4 با 2GIG RAM و بگیرم. رم 2gig هم با 4 اونقدری فرق نداره؟؟؟؟؟400تومنشو بذارم جیبم مطمینا . . . . . .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راستی میتونی بگی فرقشون تو چی محسوسه؟؟ چون من تا حالا زیر2.5 cpuنداشتم خیلی میترسم یه جاهایی کم بیاره

mh sanaei
16-01-2011, 00:05
آقا شاهین از راهنمایی هاتون واقعا ممنون.
سوال دیگه هم اینه که گستره ی پشتیبانی مک از نرم افزارا و گیم ها چه جوریاست؟ اونطوری که من فهمیدم مک نرم افزارای مخصوص به خودشو داره
آیا واسه گیم ها هم همینطوره؟
مثلا می شه همین گیم هایی ک تو بازار واسه ی کاربرای وین هستو روی مک نصب و اجرا کرد؟
مرسی از اینکه وقت می ذاری و جواب می دی.
:)

Microsoft24
16-01-2011, 03:35
سوال دیگه هم اینه که گستره ی پشتیبانی مک از نرم افزارا و گیم ها چه جوریاست؟ اونطوری که من فهمیدم مک نرم افزارای مخصوص به خودشو داره
آیا واسه گیم ها هم همینطوره؟

خیلی گسترده ست! :18: ویندوز در مقابل تعداد نرم افزار های مک سوسک ه!

حالا که مک آپ استور هم ریلیز شده دیگه ....! :11:

مثلا می شه همین گیم هایی ک تو بازار واسه ی کاربرای وین هستو روی مک نصب و اجرا کرد؟

خیر!

موفق باشید ،

امید

mh sanaei
16-01-2011, 14:10
امیدجان از راهنماییت ممنون.
اما من در مورد مک آپ استور هیچ اطلاعاتی ندارم میشه یه خورده واسم توضیح بدی؟ ممنون میشم.:25::43:
.
*بالاترین مدل مک بوک پرو 15 اینچ چیه؟ اگه تو ایران هم نبود اشکالی نداره.

Shahin_SOURNA
16-01-2011, 23:26
مرسی سرعت عمل:20:کاش سرعت1.4 هم اینقدر بالا باشه:27:.پس همون 1.4 با 2GIG RAM و بگیرم. رم 2gig هم با 4 اونقدری فرق نداره؟؟؟؟؟400تومنشو بذارم جیبم مطمینا . . . . . .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راستی میتونی بگی فرقشون تو چی محسوسه؟؟ چون من تا حالا زیر2.5 cpuنداشتم خیلی میترسم یه جاهایی کم بیاره

خواهش!!
تصمیم با خودته! با این کارایی که شما گفتی میخوای بکنی ۱.۴ و ۱.۶ فرقی نداره.
۴۰۰ تومن رو نذار جیبت، ۱۲۰ تومن ش رو بذار کنار برای ارتقای رم به ۴! البته اگه احساس نیاز میکنی.
اولا اون cpu هایی رو که قبلا داشتین با کانفیگ اپل مقایسه نکنید، اما باید بگم که فرقش میتونه توی کارایی مثل رندر گیری مشخص بشه، یا خیلی ساده تر وقتی که یه ویدیو رو میذارین واسه کانورت شدن ۱.۶ به اندازه ی 2GHz :31: سریعتر عمل میکنه!

Shahin_SOURNA
17-01-2011, 00:00
امیدجان از راهنماییت ممنون.
اما من در مورد مک آپ استور هیچ اطلاعاتی ندارم میشه یه خورده واسم توضیح بدی؟ ممنون میشم.:25::43:
.
*بالاترین مدل مک بوک پرو 15 اینچ چیه؟ اگه تو ایران هم نبود اشکالی نداره.

مک فرمت exe. رو نمیشناسه پس عملا بازیهای وین رو هم اجرا نمیکنه اما بازیهایی که برای ویندوز ارائه میشن مدتی برای مک هم میان البته همشون اینطور نیستن، مثلا بازی معروف Need For Speed تا Carbon واسه مک اومده اما شیفت رو نمیدونم ولی Hot Persuit هم میاد.

مک اپ استور همون فروشگاه نرم افزاری مک ه، که توی آپدیت ۱۰.۶.۶ اضافه شده و شما با داشتن اکانت آیتیونز و دسترسی به اینترنت میتونین نرم افزارهای مک رو از این طریق بخرین.
در حقیقت یه مرجع کامل نرم افزاری ه که همه جور برنامه ای توش هست، و روز به روز هم برنامه هاش کاملتر خواهند شد.
البته نگران موضوع خرید نباشید، چون کرکر هایی هستن که تند و تند دارن برنامه های اپ استور رو کرک و عرضه میکنن!
بالاترین کانفیگ مک بوک پرو هم MC373 هست که قیمتش تو ایران حدودا ۲۵۰۰ ه!
موفق باشید

Microsoft24
17-01-2011, 00:06

خواهش!!
تصمیم با خودته! با این کارایی که شما گفتی میخوای بکنی ۱.۴ و ۱.۶ فرقی نداره.
۴۰۰ تومن رو نذار جیبت، ۱۲۰ تومن ش رو بذار کنار برای ارتقای رم به ۴! البته اگه احساس نیاز میکنی.
اولا اون cpu هایی رو که قبلا داشتین با کانفیگ اپل مقایسه نکنید، اما باید بگم که فرقش میتونه توی کارایی مثل رندر گیری مشخص بشه، یا خیلی ساده تر وقتی که یه ویدیو رو میذارین واسه کانورت شدن ۱.۶ به اندازه ی 2GHz [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سریعتر عمل میکنه!

دوست عزیز ،

شما مثل اینکه از قیمت Mac Memory در بازار جهانی ، مخصوصا بازار ایران بی اطلاع ید !!! :27:

اول یک سری به بازار بزنید ، بعد این قدر راحت صحبت کنید! :2:

ماژول های 4GB رم های مک هر ماژول 450,000 تومن فروخته میشند! :27:

استفاده از رم های PC در سیستم های MAC : اول حالت Smart Sleep رو از کار می اندازه ، بعد هم خودش به دیار باقی ...!:18:

پردازنده 1.6 با 1.4 تفاوتی نداره ؟

--> این خنده دار ترین حرفی ه که تا حالا شنیدم! :19:

شما که مک بوک ایر رو برای اتوکد تجویز می کنی ، میدونی اصلا اتو کد ، حداقل سخت افزار مورد نیازش چیه ؟ یا اصلا اتو کد چیه ؟

دوست عزیز ، با طناب ایشون به ته چاه نرید! :11: این مدل به هیچ وجه ، قادر به رندر نیست! :18:

با تشکر ،

امید

Shahin_SOURNA
17-01-2011, 01:53
دوست عزیز ،

شما مثل اینکه از قیمت Mac Memory در بازار جهانی ، مخصوصا بازار ایران بی اطلاع ید !!! :27:

استفاده از رم های PC در سیستم های MAC : اول حالت Smart Sleep رو از کار می اندازه ، بعد هم خودش به دیار باقی ...!:18:

شما که مک بوک ایر رو برای اتوکد تجویز می کنی ، میدونی اصلا اتو کد ، حداقل سخت افزار مورد نیازش چیه ؟ یا اصلا اتو کد چیه ؟

دوست عزیز ، با طناب ایشون به ته چاه نرید! :11: این مدل به هیچ وجه ، قادر به رندر نیست! :18:

با تشکر ،

امید

امید جان بهتره یکم ملایم تر باشی.
من از قیمت مک مموری اطلاع دارم اما توی پایتخت راحت گیر نمیاد.
اگه رمش با باس ۱۰۶۶ باشه و ddr3 مشکلی پیش نمیاد، من خودم دارم الان از ۲ تا رم معمولی ۴ گیگ استفاده میکنم، مشکلی هم ندارم.

اگه با دقت بخونی نوشتم توی کارهایی که شما میخوای بکنی، میشه فرق ۱.۴ و ۱.۶ رو توی بروز کردن اینترنت برای من بگی یا مثلا گوش کردن موزیک.

اصلا در مورد اتوکد من هیچی بلد نیستم و هیچی نمیدونم، ولی سایتش که بلده، اتودسک نوشته که مک بوک ایر رو ساپورت میکنه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این هم لینک.

joykiller360
18-01-2011, 14:15
سلام. دوستان الان مک بوگ ایر mc505 ها چند شد؟ من منتظرم به ۱۳۰۰ برسه.
به نظرتون پایین تر هم میاد؟

nasrimohammad
19-01-2011, 18:34
دوست عزیز ،

با تشکر ،

امید
مرسییییییییییی امید جان. حالا فقط بگو شما که واردی 1.4 hdنشون میده؟؟؟؟ اخه atom1.4 که کند نشون میده. اصلا core2dou سریعتر از atom ه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟atom با 1.4 با multitaskingسنگینم مشکل داره.2-پس رم اپل ارزش داره فابریک بگم 4 بذارن روش. 3-درنهایت اگه یه1.6 دار پای 1.4 بشینه با مصرف من میفهمه کند شده سیستمش.اخر مشکلات من اینه با چه مصرفی میفهمه سیستم کند شده.کجاها بدرد میخوره1.6 نسبت به 1.4؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟. سرعت بالا اومدن وخاموش شدن و multitasking سنگین کند میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکر خیلی فراوان

Shahin_SOURNA
19-01-2011, 20:51
سلام. دوستان الان مک بوگ ایر mc505 ها چند شد؟ من منتظرم به ۱۳۰۰ برسه.
به نظرتون پایین تر هم میاد؟

سلام.
مک بوک ایر مدل MC505 در حدود ۱۴۰۰ هستش، اما قیمتها یک سیر نزولی در پیش گرفته اند و ممکنه که پایین تر از این هم بیاد.
موفق باشید

tarfan1364milad
21-01-2011, 16:33
سلام.
مک بوک ایر مدل MC505 در حدود ۱۴۰۰ هستش، اما قیمتها یک سیر نزولی در پیش گرفته اند و ممکنه که پایین تر از این هم بیاد.
موفق باشید

شوخی میکنی؟من لیسته قیمت از الماس گرفتم از سایتش mc 504 رو زده 2180! حالا چطوری 505 1400؟مطمئنی ؟

Shahin_SOURNA
21-01-2011, 18:08
آره عزیزم، ۵۰۵ ۱۱ اینچی ه.
۵۰۴ باید هم گرونتر باشه، هم سی پی یوش بالاتره هم 13 اینچی ه هم حافظه اش ۲۵۶ گیگا بایت ه.
فکر کنم شما تو کانفیگ ها و پارت نامبرها دچار اشتباه شدین.
موفق باشی

tarfan1364milad
21-01-2011, 19:24
آها!مگه اینجور!چون تو لیستی که من دارم 505 نداره!گفتم لابد کانفیگی مابینه 504 و 506 داره!مثه ما بقی مدلها!ممنون!‏
راستی چه فرقی بین کارت گرافیکه mb 991 و mc 374 وجود داره؟کدوم بهتره؟

sinaxex
21-01-2011, 20:34
دوستان بنده قصد خرید یک مک بوک پرو دارم که حداکثر کاری که میخوام باهاش بکنم کار با کرل و فوتوشاپ هست. مدل 374 رو که نگاه میکردم کانفیگ اش فکر کنم جواب کار بنده رو بده و خوب هست و کم هم نیاره اما یک مشورت میخوام بکنم باهاتون من تاحالا با 13 اینچ کار نکردم واقعا در محیط فتوشاپ مخصوصا اذیت نمیکنه؟
مدل 371 رو هم خیلی خوشم اومد ااما آیا قیمت نزدیک 700 هزار تومان اختلاف برای من نوعی که فقط میخوام در مک بوک کار فتوشاپی + مالتی مدیا انجام بدم چشم گیر هست(سی پی یو core i5 2.44 نسبت به c2d 2.44 و مانیتور 15 اینچ). لطف کنید کمک ام کنید منتظر جواب اتون هست
در مورد مانیتور خیلی دارم فکر میکنم که واقعا 13 اینچ جواب ام رو میده یا نه! اگر از دسوتان مدل 13 اینچ پرو دارند لطف کنند بنده رو راهنمایی کنند

Shahin_SOURNA
21-01-2011, 20:45
آها!مگه اینجور!چون تو لیستی که من دارم 505 نداره!گفتم لابد کانفیگی مابینه 504 و 506 داره!مثه ما بقی مدلها!ممنون!‏
راستی چه فرقی بین کارت گرافیکه mb 991 و mc 374 وجود داره؟کدوم بهتره؟

خواهش.
گرافیک ۳۷۴ جدیدتر و بهتره، البته حافظه ی هر دو شون ۲۵۶ مگابایته ولی GeForce 320M که روی ۳۷۴ هست از 9400 بهتر جواب میده.

Shahin_SOURNA
21-01-2011, 20:52
دوستان بنده قصد خرید یک مک بوک پرو دارم که حداکثر کاری که میخوام باهاش بکنم کار با کرل و فوتوشاپ هست. مدل 374 رو که نگاه میکردم کانفیگ اش فکر کنم جواب کار بنده رو بده و خوب هست و کم هم نیاره اما یک مشورت میخوام بکنم باهاتون من تاحالا با 13 اینچ کار نکردم واقعا در محیط فتوشاپ مخصوصا اذیت نمیکنه؟
مدل 371 رو هم خیلی خوشم اومد ااما آیا قیمت نزدیک 700 هزار تومان اختلاف برای من نوعی که فقط میخوام در مک بوک کار فتوشاپی + مالتی مدیا انجام بدم چشم گیر هست(سی پی یو core i5 2.44 نسبت به c2d 2.44 و مانیتور 15 اینچ). لطف کنید کمک ام کنید منتظر جواب اتون هست
در مورد مانیتور خیلی دارم فکر میکنم که واقعا 13 اینچ جواب ام رو میده یا نه! اگر از دسوتان مدل 13 اینچ پرو دارند لطف کنند بنده رو راهنمایی کنند

واسه کار شما یعنی گرافیک ۲ بعدی ۳۷۴ کافی ه، من این کارها رو با ۵۱۶ انجام میدم و عالی ه.
اگه میتونین بیشتر هزینه کنین که حتما ۳۷۱ بگرید، چون برای اذیت نشدن چشم ۱۵ اینچ بهتره.
اگر بودجه تون به ۱۵ نمیرسه همون ۳۷۴ خوبه.

sinaxex
21-01-2011, 21:05
واسه کار شما یعنی گرافیک ۲ بعدی ۳۷۴ کافی ه، من این کارها رو با ۵۱۶ انجام میدم و عالی ه.
اگه میتونین بیشتر هزینه کنین که حتما ۳۷۱ بگرید، چون برای اذیت نشدن چشم ۱۵ اینچ بهتره.
اگر بودجه تون به ۱۵ نمیرسه همون ۳۷۴ خوبه.
ممنون از لطف اتون که بسیار سریع پایخ دادی دوست من
فقط در مورد 374 دو مورد تو فکر ام داره اذیت میکنه یکی مونیتور اش هست و یکی هارد اش! دوستان کسی از هادر 500 اپل خبری داره قیمت اش چند هست؟ تو سایت اپل که کاستومایز میکنی 374 رو با هارد 500 ساتا 100 دلار گران تر میشه تو ایران هارد اش چند هست؟ اگر 500 بخرم دیگه 250 اش رو کسی میخره؟ یا خودم میتونم استفاده کنم باز هم؟
از دوستان کسی 13 اینچ داره ؟ و راضی هست ؟ من خیلی تو اندازه اش شک دارم
در مورد اومدن مک بوک پرو هم که تازه میخواد بیاد ممکنه رو قیمت این مک بوک ها تاثیر بزاره و ارزان تر بشه؟ چون ما که شانس ندارم تا میخریم ک هو ماه بعد اش 200 تومان میاد پایین!

Shahin_SOURNA
21-01-2011, 21:57
خواهش میکنم.
در مورد LCD ش نمیتونم کمکی کنم اما اینو بهتون بگم که من با ۱۳ اینچی مشکلی ندارم، طراحی هم بسیار زیاد انجام میدم.
شما میتونی مدل ۳۷۵ بگیری که هم هاردش ۳۲۰ گیگ ه و هم سی پی یوش ۲.۶۶ هست. اختلاف قیمتش هم حدود ۳۰۰ هزار تومن ه.
در مورد جدید ها هم باید بگم که به این زودی ها نمیان، حداقل چند ماه دیگه.
اما در مورد تغییر قیمت ها اطلاع دقیقی ندارم یعنی هیچی معلوم نیست اما تجربه نشون داده که با اومدن مدلای جدید قدیمی ها تییر چندانی نمیکنن.

sinaxex
21-01-2011, 22:08
خواهش میکنم.
در مورد LCD ش نمیتونم کمکی کنم اما اینو بهتون بگم که من با ۱۳ اینچی مشکلی ندارم، طراحی هم بسیار زیاد انجام میدم.
شما میتونی مدل ۳۷۵ بگیری که هم هاردش ۳۲۰ گیگ ه و هم سی پی یوش ۲.۶۶ هست. اختلاف قیمتش هم حدود ۱۰۰ هزار تومن ه.
در مورد جدید ها هم باید بگم که به این زودی ها نمیان، حداقل چند ماه دیگه.
اما در مورد تغییر قیمت ها اطلاع دقیقی ندارم یعنی هیچی معلوم نیست اما تجربه نشون داده که با اومدن مدلای جدید قدیمی ها تییر چندانی نمیکنن.
اوکی ممنون از راهنمایی ایتون فقط میمونه هارد . هارد 500 گیگ برای مک بوک پرو هست تو بازار ؟ و از قیمت اش خبر دارید؟ اخه ما داریم رو ای مک کار میکنیم که 1 ترابایت هارد داره نزدیک به150 گیگ هارد به سیستم عامل و ilife و این برنامه ها مختص شده و برنامه های مک هم که ماشاا حجم زیاد داره حالا کسی هم بخود ویندوز هم رو مک بوک اش بریزه و از پارالر استفاده نکنه دیگه هیچ! فکر کنم حداقل 320(نمیدونم کسی از دوستان با 320 تا هارد ویندوز هم ریخته یا نه!!!!) و در شرایط معمول 500 خیلی عالی جواب بده, درست میگم؟
قیمت دقیق 375 رو ندارید در تهران؟ (مطمئن اید نزدیک صد تومان با 375 اختلاف قیمت داره من قیمتی که داشتم چند وقت پیش حول و حوش 1650 بود!!)بدون گارانتی البته چون ماشا این نقش خیلی داره گران میده محصولات اپل رو ! نمیدونم معنا هم نداره گارانتی تو ایران اما چرا این همه پول میگیره برام جای سوال داره!

Shahin_SOURNA
21-01-2011, 23:38
اووووه ، اول از همه ببخشید بخاطر قیمت اشتباهی که دادم، الان دوباره نگاه کردم ۳۷۵ حدود ۱۸۰۰ و ۳۷۴ هم ۱۴۵۰ قیمت دارن.

در مورد هارد باید خدمتتون عرض کنم که نیازهای هر کس متفاوت ه، من خودم هاردم ۲۵۰ هست و ویندوز ۷ هم نصب کردم و بیش از ۱۰۰ گیگ فضای خالی دارم.
اما شما اگه فکر میکنید این مقدار فضا یعنی ۳۲۰ گیگ براتون کمه بهتره که از هارد اکسترنال استفاده کنید، البته در مورد هارد اینترنال هم بله امکانش هست، یکی از دوستان بنده هارد ۷۲۰۰ گذاشته، البته به یکی از همین شرکت های وارد کننده داده بود تا هاردش رو ارتقا بدن.
حرف شما متین، اما متاسفانه بیشتر خریداران از بی استفاده بودن گارانتی در ایران اطلاعی ندارند.

sinaxex
23-01-2011, 12:50
اووووه ، اول از همه ببخشید بخاطر قیمت اشتباهی که دادم، الان دوباره نگاه کردم ۳۷۵ حدود ۱۸۰۰ و ۳۷۴ هم ۱۴۵۰ قیمت دارن.

در مورد هارد باید خدمتتون عرض کنم که نیازهای هر کس متفاوت ه، من خودم هاردم ۲۵۰ هست و ویندوز ۷ هم نصب کردم و بیش از ۱۰۰ گیگ فضای خالی دارم.
اما شما اگه فکر میکنید این مقدار فضا یعنی ۳۲۰ گیگ براتون کمه بهتره که از هارد اکسترنال استفاده کنید، البته در مورد هارد اینترنال هم بله امکانش هست، یکی از دوستان بنده هارد ۷۲۰۰ گذاشته، البته به یکی از همین شرکت های وارد کننده داده بود تا هاردش رو ارتقا بدن.
حرف شما متین، اما متاسفانه بیشتر خریداران از بی استفاده بودن گارانتی در ایران اطلاعی ندارند.
یکم تحقیق کردم واقعا دیدم 13 اینچ نیاز کار ام رو نمیده! در حالی 15 هم نسبی هست . میخوام برم سراغ مدل 371. کانفیگ اش خیلی خوبه اما یک سوالی دارم چیپ گرافیک این مدل جی فورس 330 ام هست اما در سایت اپل زده پلاس اینتل اچ دی چیپ ست . میخواستم ببینم کسی میدونه این چیپ چه کار میکنه؟(همان چی پی هست که اینتل با corei هاش داده یا نه چیز فراتر از اون هست؟)
وزن اش هم ماشاا زیاد هست نسبت به اون 374 که انتخاب کرده بودم نیم کیلو بیشتر هست!
کسی با corei های مک بوک کار کرده؟ من خودم با corei3 و coreI5 های دیگر لب تاپ ها کار کردم اما به واقع میگمفقط اسم در کرده اند و در مقابل بسیاری از c2d ها حرفی برای گفتن ندارند. میخواستم از دوستانی که هم با corei و هم با c2d مک بوک کار کردند تفوات کارایی ایش رو بهم لطف کنند بگند خیلی پرفرمنس بالاتر رفته؟

Microsoft24
23-01-2011, 17:36
یکم تحقیق کردم واقعا دیدم 13 اینچ نیاز کار ام رو نمیده! در حالی 15 هم نسبی هست . میخوام برم سراغ مدل 371. کانفیگ اش خیلی خوبه اما یک سوالی دارم چیپ گرافیک این مدل جی فورس 330 ام هست اما در سایت اپل زده پلاس اینتل اچ دی چیپ ست . میخواستم ببینم کسی میدونه این چیپ چه کار میکنه؟(همان چی پی هست که اینتل با corei هاش داده یا نه چیز فراتر از اون هست؟)
وزن اش هم ماشاا زیاد هست نسبت به اون 374 که انتخاب کرده بودم نیم کیلو بیشتر هست!
کسی با corei های مک بوک کار کرده؟ من خودم با corei3 و coreI5 های دیگر لب تاپ ها کار کردم اما به واقع میگمفقط اسم در کرده اند و در مقابل بسیاری از c2d ها حرفی برای گفتن ندارند. میخواستم از دوستانی که هم با corei و هم با c2d مک بوک کار کردند تفوات کارایی ایش رو بهم لطف کنند بگند خیلی پرفرمنس بالاتر رفته؟

درود ،

ببینید ، سری 15" مک بوک پرو Unibody ، دو چیپ ست گرافیک همزمان دارند ، که در سری 2010 بصورت اتوماتیک و با تشخیص مک بین شون سویچ میشه! :18:

سری Core iX اپل ، از بهترین چیپ ست های Core iX ه! :27: نگران نباشید ، بنچمارک های گرفته شده ، نشون میده ، پرفورمنس 2X افزایش پپیدا کرده!

با تشکر ،

امید

PCminister
24-01-2011, 20:08
سلام به همه

قصد خرید مک بوک ایر دارم اونم از نوع 13 اینچیه 128Gb.

این مدلها چند ماه پیش معرفی شدن و الان مدلی که ذکر کردم با قیمت یک میلیون و هفتصد در بازار موجوده.

اینکه چرا قصد خرید یک چنین لبتاپی با این کانفیگ را دارم یک مسئله کاملا حل شده و قطعی هست و اصلا بحثی روی کانفیگ نداریم.

سوال اینجاست:

1- با قیمت پایینتر سراغ دارید؟
2- برای اینکه دو طرف آلومینیومیش خش نیوفته وسایل محافظ یا روکشهایی مثل آیفون یا آیپد داره؟
3- به نظرتون قیمتش در سه ماه آینده پایینتر میاد؟
4- با گارانتی نقش 100 تومن گرونتر قیمت دارم. به نظرتون میارزه با گارانتی بخرم؟

البته اگر برادران متخصص نظری در مورد انتخاب مک بوک ایر دارن و معتقدند خریدش واقعا با شرایط موجود جور در نمیاد خواهش میکنم نظرشون را حتما اعلام کنن.

باتشکر

miss000
24-01-2011, 20:53
سلام

قصد خرید لپ تاپ اپل رو دارم.ولی نمیدونم کدوم مدلش برای من مناسب تره؟!
.کاربرد م هم خیلی تخصصی نیست.بودجم هم تا دومیلیون هست.
یه سوال دیگه ایا گارانتی های ایران معتبر هست یا نه؟

Shahin_SOURNA
25-01-2011, 01:16
سلام به همه

قصد خرید مک بوک ایر دارم اونم از نوع 13 اینچیه 128Gb.

این مدلها چند ماه پیش معرفی شدن و الان مدلی که ذکر کردم با قیمت یک میلیون و هفتصد در بازار موجوده.

اینکه چرا قصد خرید یک چنین لبتاپی با این کانفیگ را دارم یک مسئله کاملا حل شده و قطعی هست و اصلا بحثی روی کانفیگ نداریم.

سوال اینجاست:

1- با قیمت پایینتر سراغ دارید؟
2- برای اینکه دو طرف آلومینیومیش خش نیوفته وسایل محافظ یا روکشهایی مثل آیفون یا آیپد داره؟
3- به نظرتون قیمتش در سه ماه آینده پایینتر میاد؟
4- با گارانتی نقش 100 تومن گرونتر قیمت دارم. به نظرتون میارزه با گارانتی بخرم؟

البته اگر برادران متخصص نظری در مورد انتخاب مک بوک ایر دارن و معتقدند خریدش واقعا با شرایط موجود جور در نمیاد خواهش میکنم نظرشون را حتما اعلام کنن.

باتشکر

سلام

پس خوشبختانه تصمیم تون رو گرفتین.
خب بحث سر قیمت و شرایط خریده.
متاسفانه قیمت جدید ندارم اما آخرین قیمتی که دارم مربوط به مدل ۵۰۳ برای ۲ هفته پیش ه ۱۸۸۰ پس قیمت شما واقعا خوبه. فردا پاساژ پایتخت تعطیل ه اما پس فردا اگه بخواهید میتونم یه قیمت معتبر بهتون اعلام کنم.

بله قاب های Speck براش موجوده محافظ های خوبی هستند، و مهتر از اون زیبایی لپ تاپ رو هم خیلی از بین نمیبرن، اما ممکنه برای مک بوک ایر جدید نباشه که احتمالش کمه. قیمتش هم برای مک بوک پرو هول و حوش ۵۰ تومن ه.
پ.ن: من اگه مک بوک ایر میگرفتم از طراحی منحصر بفرد و نازکی اش نهایت لذت رو میبردم.

با این اوضاع اقتصادی که همش نوسان داره نمیشه پیش بینی درستی کرد اما بهرحال احتمال کمتر شدن قیمت وجود داره.

نه با گارانتی اصلا نخرید چون اصلا بدرد نمیخوره و پولتون رو توی جیب فروشنده میریزید( ببخشید یکم رک گفتم‌ ) محصولات اپل هیچ ساپورتی از طرف کمپانی اپل در ایران نمیشن و این گارانتی ها بی فایده اند.

Shahin_SOURNA
25-01-2011, 01:21
سلام

قصد خرید لپ تاپ اپل رو دارم.ولی نمیدونم کدوم مدلش برای من مناسب تره؟!
.کاربرد م هم خیلی تخصصی نیست.بودجم هم تا دومیلیون هست.
یه سوال دیگه ایا گارانتی های ایران معتبر هست یا نه؟

شما بهتره مدل ۳۷۱ رو بگیرید که ۱۵ اینچی ه و کانفیگ مناسبی داره، حتی برای کارهای تخصصی هم کم نمیاره.
قیمتش هم در حد بودجه تون ه.
در مورد گارانتی هم بالا توضیح دادم

پیروز و سربلند باشید

PCminister
25-01-2011, 21:47
متاسفانه قیمت جدید ندارم اما آخرین قیمتی که دارم مربوط به مدل ۵۰۳ برای ۲ هفته پیش ه ۱۸۸۰ پس قیمت شما واقعا خوبه. فردا پاساژ پایتخت تعطیل ه اما پس فردا اگه بخواهید میتونم یه قیمت معتبر بهتون اعلام کنم.

متشکرم دوست عزیز

من عجله ندارم اگر قیمت جدید تر لطف کنید خیلی خیلی عالی میشه.

نه با گارانتی اصلا نخرید چون اصلا بدرد نمیخوره و پولتون رو توی جیب فروشنده میریزید( ببخشید یکم رک گفتم‌ ) محصولات اپل هیچ ساپورتی از طرف کمپانی اپل در ایران نمیشن و این گارانتی ها بی فایده اند.

نظر منطقی ای هست. بالاخره این گارانتی ها هم که با خود اپل در تماس نیستن. تعمیر کردن کارای اپل هم کار اینا نیست. کاملا درسته.

ممنون

dadashco
26-01-2011, 11:00
سلام
قصد خرید لپ تاپ اپل 347 دارم
لپ تاپ خودم Asus N61JV که صفحه نمایشش به دلیل رفلکس زیاد و زاویه دید کمتر اذیتم می کنه
می خواستم بدونم لپ تاپ اپل 374 به دلیل glossy بودن این ایرادو داره ؟ زاویه دیدش چجوریه ؟

dadashco
26-01-2011, 11:13
یه سوال دیگه داشتم من از وایرلس برای اینترنت استفاده می کنم
تو محیط مک میشه کانکت وایرلس درست کرد ؟

patriot1
26-01-2011, 14:38
سلام
من قصد خرید لپ تاپ دارم با بودجه زیره 2000000
واسه نرم افزار های مهندسی و گاهی اوقات بازی
میشه رو مک حساب باز کرد؟
لطفا راهنماییم کنید
مرسی

dadashco
26-01-2011, 15:36
البته asus n61 بجز اون دو ایرادی که گفتم واقعا حرف نداره و اگه لپ تاپ اپل 374 رو نمی دیدم فکر عوض کردنشو نمی کردم

taban341
26-01-2011, 20:14
سلام لپ تاپ های اپل از لحاظ کیفیت تصویر بهتریند و بعد از اون سونی ولی مطمئن باش 374 عالیه .فقط مانیتورش 13 اینچ اگه فقط واسه مک میخای حرف نداره .
چند وقتی به خاطر امتحانات کم رنگ بودیم ایشالله فعالیت باز شروع میشه.
با تشکر : محمدرضا

Mostafa360
28-01-2011, 09:08
سلام...
من میخوام mc374 بخرم . چندتا سوال داشتم.
تا اینجایی که من میدونم باطری اپل بیرون نمیاد، اگه من بخوام تو خونه باهاش کارکنم دیگه احتیاجی به باطری ندارم ، چطوری وقتی به آداپتور وصل میکنم مسیر باطری روی قطع کنم که بیخودی شارژ و دشارژ نشه؟
مدل های mb با mc چه تفاوتی دارن؟

184781
28-01-2011, 16:10
سلام به دوستان عزیزم !
من میخوام یه مک بگیرم . یه hp dv6-3174se دارم که برای دانلود های شبانه روزی و بازی و اتوکد و .... ازش استفاده میکنم و ویندوز 7 رو هم روش دارم پس منظورم اینه که مک رو برا بازی و تا صبح روشن گذاشتن و نرم افزارهای سنگین نمیخوام . بیشتر کارم :
1- تجربه mac osx
2- برنامه نویسی حرفه ای ios هم برا آیفون و هم آیپد ( پس فکر میکنم 11 اینچ ایر منتفیه ) .
3- قابلیت حمل و همیشه با من بودن بالا ( البته بنده یا سوار دو چرخه ام و یا با ماشین شخصی ) . پیاده کمتر ( با توجه به مورد 2 و 5 حتما باید بین 13 و 11 اینچ مدل 13 اینچ رو انتخاب کنم ) .
4- دوام باطری هرچی بالاتر بهتر .
5- خواند ساعتها مقاله به زبان انگلیسی و فارسی در اینترنت ( شفافیت و وضوح تصویر برای خواندن مطالب در اینترنت بالا باشه . فکر میکنم 11 اینچ ایر منتفیه ) .
6- داشتن حداقل ویندوز xp بدون مشکل دیر بالا امدن و مشکلات جانبی مثلا در صدا و نور صفحه و ... (چون شنیدم فعلا دوستان با بوت کمپ و ویندوز 7 مشکلاتی دارن ) . انتظارم از ویندوز xp فقط و فقط استفاده از آفیس 2007 بصورت آماتور و جابجایی صدا و تصویر و اسناد توسط dvd و usb و پرینت گرفتن ( کارهای سبک اداری) .
7- وجود درایو نوری برام خیلی مهم نیست چون یه اکسترنال دارم ( البته ال جی هستش و نمیدونم به مک میخوره یا نه ؟!) .
8- استفاده از آیتونز برای سینک آیفون 4 و آیپدم . ( میخوام آیتونز رو از روی وین 7 پاک کنم و فقط روی مک داشته باشم ) .
ازهمه موارد اولویت دار تر مورد شماره 2 هستش . پس اولویتهام به ترتیب شماره نیست و موردهای 2 و 5 و 6 باید لحاظ بشه .
از همه مهمتر بودجه حال حاضر بنده تا سقف 2 میلیون هستش و نه حتی 1000 تومن بیشتر .
خودم بین مک بوک پرو مدلهای 375 و 374 با توجه به خواسته هام 374 رو ترجیح میدم ولی بین انتخاب مک بوک پرو و مک بوک ایر 503موندم .
این هفته میخوام بیام تهران بخرم و 3 جا مد نظرم هست و اونم اول اپل ایران و بعد الماس و بعد نقش هستش . البته منتظر نظرات و تجارب شما از گارانتیهای مختلف هستم . کوچیک همه عزیزان ! به سود و یا به ضررم ترجیح میدم تا با گارانتی بگیرم . پس موضوع بدون گارانتی رو منتفی بدونین .
فروشگاه چاره خرید اینترنتی هم داره و با گارانتیه سیما رایانه که 12 بیمه ایران رو داره میفروشه . حقیقتش برای من به تهران اومدن با توجه به شغلم یه کم سخته پس نظرتون چیه اگه پول رو براشون واریز کنم تا با تیپاکس برام بفرستن .
فقط دوستان خواهشا لطف کنن و اگه ممکنه سریعتر پاسخ منو بدن که پدر لپتاپ قبلیم رو درآوردم ازبس که روش هکینتاش نصب کردم و تا این hp رو هم باطل نکرده مک رو به خودم برسونم .
ضمنا دوتا سوال دیگه با شرمندگی :
برای اینکه روش خط و خش و ... نیفته میخوام براش شیلد زگ سفارش بدم و از اونجاییکه شنیدم اپل از بدنه خنک میشه وجود یه لایه پلاستیک تحت نام محافظ جلوی این تبادل حرارتی رو نمیگیره ؟ چون این محافظ زگ سه تیکه هستش و روی لید کامل و رو جای دست در اطراف تراک پد و زیر دستگاه رو کامل میپوشونه .
این درسته که مک بوک ایر توانایی پشتیبانی از سایتهای فلش رو نداره ؟؟!!
خیلی خیلی ممنون و منتظرم .

miss000
28-01-2011, 19:18
شما بهتره مدل ۳۷۱ رو بگیرید که ۱۵ اینچی ه و کانفیگ مناسبی داره، حتی برای کارهای تخصصی هم کم نمیاره.
قیمتش هم در حد بودجه تون ه.
در مورد گارانتی هم بالا توضیح دادم

پیروز و سربلند باشید

بابت راهنماییتون بسیار سپاسگذارم

sinaxex
29-01-2011, 13:59
سلام به دوستان عزیزم !
من میخوام یه مک بگیرم . یه hp dv6-3174se دارم که برای دانلود های شبانه روزی و بازی و اتوکد و .... ازش استفاده میکنم و ویندوز 7 رو هم روش دارم پس منظورم اینه که مک رو برا بازی و تا صبح روشن گذاشتن و نرم افزارهای سنگین نمیخوام . بیشتر کارم :
1- تجربه mac osx
2- برنامه نویسی حرفه ای ios هم برا آیفون و هم آیپد ( پس فکر میکنم 11 اینچ ایر منتفیه ) .
3- قابلیت حمل و همیشه با من بودن بالا ( البته بنده یا سوار دو چرخه ام و یا با ماشین شخصی ) . پیاده کمتر ( با توجه به مورد 2 و 5 حتما باید بین 13 و 11 اینچ مدل 13 اینچ رو انتخاب کنم ) .
4- دوام باطری هرچی بالاتر بهتر .
5- خواند ساعتها مقاله به زبان انگلیسی و فارسی در اینترنت ( شفافیت و وضوح تصویر برای خواندن مطالب در اینترنت بالا باشه . فکر میکنم 11 اینچ ایر منتفیه ) .
6- داشتن حداقل ویندوز xp بدون مشکل دیر بالا امدن و مشکلات جانبی مثلا در صدا و نور صفحه و ... (چون شنیدم فعلا دوستان با بوت کمپ و ویندوز 7 مشکلاتی دارن ) . انتظارم از ویندوز xp فقط و فقط استفاده از آفیس 2007 بصورت آماتور و جابجایی صدا و تصویر و اسناد توسط dvd و usb و پرینت گرفتن ( کارهای سبک اداری) .
7- وجود درایو نوری برام خیلی مهم نیست چون یه اکسترنال دارم ( البته ال جی هستش و نمیدونم به مک میخوره یا نه ؟!) .
8- استفاده از آیتونز برای سینک آیفون 4 و آیپدم . ( میخوام آیتونز رو از روی وین 7 پاک کنم و فقط روی مک داشته باشم ) .
ازهمه موارد اولویت دار تر مورد شماره 2 هستش . پس اولویتهام به ترتیب شماره نیست و موردهای 2 و 5 و 6 باید لحاظ بشه .
از همه مهمتر بودجه حال حاضر بنده تا سقف 2 میلیون هستش و نه حتی 1000 تومن بیشتر .
خودم بین مک بوک پرو مدلهای 375 و 374 با توجه به خواسته هام 374 رو ترجیح میدم ولی بین انتخاب مک بوک پرو و مک بوک ایر 503موندم .
این هفته میخوام بیام تهران بخرم و 3 جا مد نظرم هست و اونم اول اپل ایران و بعد الماس و بعد نقش هستش . البته منتظر نظرات و تجارب شما از گارانتیهای مختلف هستم . کوچیک همه عزیزان ! به سود و یا به ضررم ترجیح میدم تا با گارانتی بگیرم . پس موضوع بدون گارانتی رو منتفی بدونین .
فروشگاه چاره خرید اینترنتی هم داره و با گارانتیه سیما رایانه که 12 بیمه ایران رو داره میفروشه . حقیقتش برای من به تهران اومدن با توجه به شغلم یه کم سخته پس نظرتون چیه اگه پول رو براشون واریز کنم تا با تیپاکس برام بفرستن .
فقط دوستان خواهشا لطف کنن و اگه ممکنه سریعتر پاسخ منو بدن که پدر لپتاپ قبلیم رو درآوردم ازبس که روش هکینتاش نصب کردم و تا این hp رو هم باطل نکرده مک رو به خودم برسونم .
ضمنا دوتا سوال دیگه با شرمندگی :
برای اینکه روش خط و خش و ... نیفته میخوام براش شیلد زگ سفارش بدم و از اونجاییکه شنیدم اپل از بدنه خنک میشه وجود یه لایه پلاستیک تحت نام محافظ جلوی این تبادل حرارتی رو نمیگیره ؟ چون این محافظ زگ سه تیکه هستش و روی لید کامل و رو جای دست در اطراف تراک پد و زیر دستگاه رو کامل میپوشونه .
این درسته که مک بوک ایر توانایی پشتیبانی از سایتهای فلش رو نداره ؟؟!!
خیلی خیلی ممنون و منتظرم .

اگر تا 2 تومان میخواهید بودجه کنید تقریبا 100 تومان بزارید رو یک 371 بخرید که الان بدون گارانتی 2100 هست واقعا از نظر گانفیک حرف نداره نسبت به 374 و 375!
در مورد اینکه کلا میخواهید از ویندوز به مک کوچ کنید و هنوز وابستگی حس میکنید در ویندوز کاملا اشتباه میکنید چون در مک همه کار میشه کرد حتی همان آفیسی که مد نظر دارید ماکروسافت برای مک زده و متونید در محیط مک اجرا اش کنید.اما خوب شما میتونید بدون ریختن ویندوز در مک بوک اتون همزمان در عرض چند ثانیه از مک به ویندوز انتقال پیدا کنید با برنامه پارالر. البته این برنامه نیاز مبرمی به رم دارد . اسم برنامه Parallels.Desktop هست خواستید در یوتوب فیلم های بسیاری ازش هست کاملا محیط ونیدوز هست هر کاری میتونید توش کنید به غیر بازی×!
در مورد خرید هم اگر نظر من رو میخواهید تشریف بیارید تهران خودتون بخرید خیلی بهره گویی لب تاپ های مک مشکل داشتن توش بسیار کم هست!
من هم نظرم رو بدون گارانتی بودن هست و اینکه جلو خودتون پلمپ جعبه رو باز کنند و خیالتون راحت باشه مشکلی پیش نمیاد.

سلام...
من میخوام mc374 بخرم . چندتا سوال داشتم.
تا اینجایی که من میدونم باطری اپل بیرون نمیاد، اگه من بخوام تو خونه باهاش کارکنم دیگه احتیاجی به باطری ندارم ، چطوری وقتی به آداپتور وصل میکنم مسیر باطری روی قطع کنم که بیخودی شارژ و دشارژ نشه؟
مدل های mb با mc چه تفاوتی دارن؟
مشکلی از این بابت نیست پس از وصل کردن مک بوک به شارژ باتری تا اخر پر میشود و بعد از این مورد ارتباط برق با باتری قطع شده و برق فقط به دستگاه اتون میرسد گویی زمانی هم که باتری در حال شارژ شدن هست برق لب تاپ از باتری استفاده نمیشود و از برق اداپتور استفاده میشود.

184781
29-01-2011, 15:51
ممنون سینا جان از محبتت .
ولی اگه میخواستم 15 اینچ بگیرم مطمئنا پول جمع و جور میکردم و 373 میگرفتم . منتها شخصا روی 13 اینچ تاکید دارم .
خب سوالمو ساده تر میکنم تا دوستانراحتتر پاسخ بدن .
بین 374 پرو و 503 ایر کدومو بگیرم ؟
با توجه به اینکه برنامه نویسی حرفه ای آیفون و آیپد مدنظرم هستش در مرحله اول
در مرحله دوم سبک بودن و قابلیت حمل و نقل
و سوم هم باطری
ویندوزم نشد نشد چون گفتم که pc برا بازی و جنگولک بازی ویندوزی دارم .
چون کارم یه کم اداری و آموزشی هستش میخواستم یه xp مختصر ولو مجازی داشته باشم .
منتظر نظرات دوستان هستم تا آخر هفته بیام تهران و بگیرم ولی دوستان یه کمی سریعتر ممنون میشم .
موفق باشید

sinaxex
29-01-2011, 16:27
ممنون سینا جان از محبتت .
ولی اگه میخواستم 15 اینچ بگیرم مطمئنا پول جمع و جور میکردم و 373 میگرفتم . منتها شخصا روی 13 اینچ تاکید دارم .
خب سوالمو ساده تر میکنم تا دوستانراحتتر پاسخ بدن .
بین 374 پرو و 503 ایر کدومو بگیرم ؟
با توجه به اینکه برنامه نویسی حرفه ای آیفون و آیپد مدنظرم هستش در مرحله اول
در مرحله دوم سبک بودن و قابلیت حمل و نقل
و سوم هم باطری
ویندوزم نشد نشد چون گفتم که pc برا بازی و جنگولک بازی ویندوزی دارم .
چون کارم یه کم اداری و آموزشی هستش میخواستم یه xp مختصر ولو مجازی داشته باشم .
منتظر نظرات دوستان هستم تا آخر هفته بیام تهران و بگیرم ولی دوستان یه کمی سریعتر ممنون میشم .
موفق باشید
خواهش میکنم
503 نسبت به 374 از نظر رم/رزولوشن تصویر- سی پی یو کاملا مشخصه ضعیف تر هست
باز 505 ایر رو میگفتید میتونه جلو مک بوک پرو قد علم کنه به نظرم اما بین 374 و 503 به نظرم خرید ایر اشتباه هست چون هم قیمت هم هستند/ قطعا کم بودن فرکانس سی پی یو/کم بودن هارد(درسته اس اس دی هست اما فقط 64 گیگ هارد داره!!!! که اصلا کافی نیست به نظرم مخصوصا که شما میخواهید برنامه نویسی هم کنید برای ایفون که فقط تمپ نیاز دارید) و در اخر رم پایین تر ان!!!

dadashco
29-01-2011, 19:09
سلام . من برای وصل به اینترنت از مودم وایرلس استفاده می کنم . لپ تاپ اپل 374 مودم وایرلس ساپورت می کنه ؟ اگه ساپورت می کنه چجوری کانکت وایر لس ایجاد کنم . تو شهرستان ما کسی در این مورد نمی دونه حتی شرکت اراه دهنده وایرلس هم اطلاعاتی در این مورد نداره . ممنون می شم راهمناییم کنین .

fishbed
29-01-2011, 20:14
دوستان اصلا افیس رو فراموش کنید برنامه I WORK بر ای مکینتاش عملکردی به مراتب بهتر از افیس ها دارند و کار باهاشون سخت نیست مشکل فارسی هم ندارند اما اگه میخواین تو افیس 2011 فارسی تایپ کنید یه کلک ساده به دستگاهتون بزنید فایل های افیس بین مک و ویندوز مشترکه پس اگه شما کاربر اینتل بیس مک هستین با نصب ویندوز 7 و افیسش مشکلتون حل میشه اگه میخواین حتما تو محیط مک باشه اول به ویندوز سوئئچ کنید بعد در ورد یک سلام فارسی تایپ کنید بعد فایل رو ذخیره کرده به مک سوئیچ کنید سپس فایل رو اجرا کنید فقط یادتون باشه اون سلامتون اگه پاک کنید بهم میریزه دوباره بازم I WORK رو پیشنهاد میکنم در ضمن من این کلک رو رو اسنو لئوپارد زدم گرفت از لئوپارد به پایینو نمیدونم

selejwest
29-01-2011, 20:58
ممنون میشم منم راهنمایی کنید تا مکی بشم
لطفا سبک،باقابلیت تماشای فیلم،اینترنت(بسیارزیاد)،نر م افزارهای آفیس،نرم افزارهای متوسط معماری وعمرانی،ماندگاری شارژزیاد
لطفا باذکر قیمت کمک رسانی کنید.وتورو خدا موجوددر بازار چون حاجیم قراره بگیره واسم
خیلی بووووووس
اینم از انتظار من

taban341
30-01-2011, 01:27
لطفا سبک،باقابلیت تماشای فیلم،اینترنت(بسیارزیاد)،نر م افزارهای آفیس،نرم افزارهای متوسط معماری وعمرانی،ماندگاری شارژزیاد
لطفا باذکر قیمت کمک رسانی کنید.وتورو خدا موجوددر بازار چون حاجیم قراره بگیره واسم
خیلی بووووووس
سلام به نظر من Apple MC374LL/a مناسب کار شماست با قیمت حدودا 1450000
10 سا عت شارژ نکه میداره از این بهتر میخای؟وزنش خوبه 2 کیلو .

---------- Post added at 01:27 AM ---------- Previous post was at 01:26 AM ----------

سلام . من برای وصل به اینترنت از مودم وایرلس استفاده می کنم . لپ تاپ اپل 374 مودم وایرلس ساپورت می کنه ؟ اگه ساپورت می کنه چجوری کانکت وایر لس ایجاد کنم . تو شهرستان ما کسی در این مورد نمی دونه حتی شرکت اراه دهنده وایرلس هم اطلاعاتی در این مورد نداره . ممنون می شم راهمناییم کنین .

wifi داره دیگه باید روشنش کنی....

fishbed
30-01-2011, 01:35
با سلام مجدد کانفیگ کردن مودم adsl wireless رو مک مثل ویندوزه اول مرورگر سافاری رو باز میکنی بعد تو قسمت ادرس بار تایپ میکنی 192.168.1.1 ازت user pass میخواد تو هر دوش باید وارد کنی admin حالا وارد مودمت شدی حالا از منوی ابزاریش وارد قسمت وایر لس میشی و اپی دینامیک یا dhcp رو فعال میکنی دستگاه به صورت اتوماتیک اپی میگیره دوستان اگه کسی رو دستگاه اپلش میخواد ویندوز نصب کنه و مشکل داره همینجا بگه که من نحوه نصبش بگم مرسی

fishbed
30-01-2011, 01:47
در ضمن دوستن مک بوک پرو 374 وزنش 8/1 کیلو هستش رم 4 گیگ ddr3 با سی پی یو اینتل core 2 dou 2.4 3 mb l3 cash کارت گرافیک nvdia geforce 256 mb 320 m 250 gb sata 3 hdd
matshita 8 x dvd dl writer reade 24 x cd burner
bluetooth 2.1
built in i sight 2 mb camera
sd card reade
2X usb 2
fire wire 800
13 inch led display
دوستان این مدل فاقد فکس مودم هستش

selejwest
30-01-2011, 09:05
مرسی شدم از راهنماییتون
تا 1.7 هم میتونم هزینه کنم
تو مدلهای ایر واون سفیدها چیزی پیشنهاد میکنید

fishbed
30-01-2011, 12:22
من کلا هیچ کدوم از مدل های مک بوک ایر رو پیشنهاد نمیکنم چون اولا اپتیکال درایو نداره دوما پردازنده ضعیفی داره سوما این دستگاه هارد نداره از یه چیپ فلش ۶۴ گیگی استفاده میکنه کلا ضعیفه
در مورد اون سفیدهاش یهنی سری مک بوک باید بدونی که ضخیم تر هستند رمشون ۲ گیگ هستش البته قابل ارتقا \ردازندشونم کمی ضعیفتره

fishbed
30-01-2011, 12:46
مشکلات لپ تاپهای اپل
۱: حجیم بودن نرم افزارها نسبت به نرم افزارهای مشابه در ویندوز برای مثال یاهو مسنجر در مک ۹۰ مگابایت فضا میخواد
۲: دسترسی نسبتا مشکل به نرم افزار ها
۳: گران بودن قابل لمس نرم افزار ها در ضمن خیلی از برنامه ها در ایران کرک شده
۴: گران بودن اکسسوری ها و قطعات اصلی اگر شما مک بوک پرو داری مواظب شارجرت باش ۱۳۰۰۰۰ تومان قیمتشه
۵: تو سیستم عامل مکینتاش گم کردن پسورد ها به معنی فرمت هاردتونه چون مک داس بیس نیست که سه سوت پسورد ها رو صفر کنید
اگه بیش از سه بار اشتباه هم وارد کنید کلا سیستم عامل استاک میکنه
۶: شما گیمر هستید کلا دور اپل رو بهتره خط بکشید چون mac os x بر خلاف ios خیلی گیم هارو پشتیبانی نمیکنه ولی گیم براش هست
۶: عدم وجود درگاه RGB

farhad5800
30-01-2011, 15:41
سلام من یک لب تاب اپل میخوام واسه طراحی و کارهای محاسباتی رشته عمران تا قیمت 2 دوستان چی پیشنهاد میکنند نرم افزار

autocad-etabs-sap-safe خیلی واسم مهمه کم نیاره

x6x
30-01-2011, 16:10
سلام .ن یه مک بوک پرو 374 گرفتم و فردا میرسه دستم میخواستم نقاط اولیشو بدونم.یعنی طرز استفادشوو نحوه شارز کردن و اینجور چیزا. قبلان سونی داشتم و تقریبا راجب مک هیچی نمیدونم و اینکه نرم افزارهای AutoCAD , Autodesk 3ds Max , photo shop و طرز نصب کردن....با تشکر .....................

x6x
30-01-2011, 16:11
:20:سلام من یه مک بوک پرو 374 گرفتم و فردا میرسه دستم میخواستم نقاط اولیشو بدونم.یعنی طرز استفادشوو نحوه شارز کردن و اینجور چیزا. قبلان سونی داشتم و تقریبا راجب مک هیچی نمیدونم و اینکه نرم افزارهای AutoCAD , Autodesk 3ds Max , photo shop و طرز نصب کردن....با تشکر .....................

Shahin_SOURNA
30-01-2011, 16:49
من کلا هیچ کدوم از مدل های مک بوک ایر رو پیشنهاد نمیکنم چون اولا اپتیکال درایو نداره دوما پردازنده ضعیفی داره سوما این دستگاه هارد نداره از یه چیپ فلش ۶۴ گیگی استفاده میکنه کلا ضعیفه
در مورد اون سفیدهاش یهنی سری مک بوک باید بدونی که ضخیم تر هستند رمشون ۲ گیگ هستش البته قابل ارتقا \ردازندشونم کمی ضعیفتره

سلام دوست عزیز و تازه وارد

من مدتی به خاطر مشغله هایی که دارم و آخر امضام هم هست نتونستم به اینجا سر بزنم و از این به بعد هم کمتر میام.
اما این راهنمایی که شما کردی یکم ایراد و اشکال داره.
۱-شما از باریکترین لپ تاپ دنیا نباید انتظار درایو نوری داشته باشی هر چند همون سوپر درایو مکشی که روی مک بوک پرو ها استفاده شده به صورت اکسترنال usb برای مک بوک ایر موجوده، بسیار هم شیک و زیباست.
این دستگاه هارد داره اما نه از نوع H.D.D بلکه از نوع فلش یعنی s.s.d هستش، و این بزرگترین مزیت ش هست، چرا؟ چون اولا سرعتش خیلی بیشتر از هاردهای معمولی ه حدودا ۲ برابره، دوما لپ تاپ هایی که هارد معمولی دارند رو نباید تکون بدین چون هارد در حال گردش ه و ممکنه آسیب ببینه و دیتا های شما از بین بره اما S.S.D اینطور نیست، ظرفیت هاش هم از ۶۴ گیگ شروع میشه و تا ۲۵۶ گیگا بایت ادامه داره و شما از این بعنوان عیب یاد کردید.
در مورد پردازنده های مک بوک وایت هم اشتباه میکنید چون هیچ تفاوتی با مک بوک پرو MC374 ندارند و نمیدونم رو چه حسابی میگین که ضعیف تره.

Shahin_SOURNA
30-01-2011, 17:02
مشکلات لپ تاپهای اپل
۱: حجیم بودن نرم افزارها نسبت به نرم افزارهای مشابه در ویندوز برای مثال یاهو مسنجر در مک ۹۰ مگابایت فضا میخواد
۴: گران بودن اکسسوری ها و قطعات اصلی اگر شما مک بوک پرو داری مواظب شارجرت باش ۱۳۰۰۰۰ تومان قیمتشه
۵: تو سیستم عامل مکینتاش گم کردن پسورد ها به معنی فرمت هاردتونه چون مک داس بیس نیست که سه سوت پسورد ها رو صفر کنید
۶: شما گیمر هستید کلا دور اپل رو بهتره خط بکشید چون mac os x بر خلاف ios خیلی گیم هارو پشتیبانی نمیکنه ولی گیم براش هست
۶: عدم وجود درگاه RGB

۱:نرم افزار ها خیلی هم حجیم نیستند.
۲:دسترسی مشکل؟ فقط کافی ه یک خط اینترنت پر سرعت داشته باشین اونوقت تمامی برنامه های مک مقابلتون هستن، اگه منبع نرم افزاری هم پیدا نکردید به من پ.خ بدید.
۳:همه ی برنامه ها کرک شده و رایگان هستند.
۵:مک یونیکس بیس هست و در صورت گم کردن پسورد شما فقط نیاز به DVD مکینتاشی دارید که توی جعبه ی دستگاه تون هست، و به راحتی ریست میشه.
دو بار عدد ۶ رو نوشته اید:46:
۶ اولی :گیم ها رو پشتیبانی نمیکنه یعنی چی؟ اگه منظورتون گیم های ویندوزه که باید بگم هیچ فایل exe. ای رو باز نمیکنه اما اگه بازی های مک منظورتونه که اشتباه میکنید هر بازی ای که ورژن مک داشته باشه به راحتی اجرا میشه.
البته بعضی از بازیها ورژن مک ندارن و همیشه بازیها اول برای ویندوز ارائه میشن.
۶ دومی : مک پورت mini display داره که به همه ی پورت های RGB,HDMI,DVI تبدیل میشه.
ازتون خواهش میکنم دوستان رو گمراه نکنید.
با تشکر

PCminister
30-01-2011, 20:58
مشکلات لپ تاپهای اپل
۶: عدم وجود درگاه RGBراستش من خیلی وقته دنبالشم یه مک بوک بگیرم که انشاءالله به زودی OK میشه.

هیچکدوم از این به اصطلاح مشکلات هم برام مهم نبود چرا؟

1- قصدم از تهیه مک بوک بازی نیست (اگر میخواین بازی کنید اصولا لبتاپ گزینه مناسبی نیست: 1- با قیمت مشابه یه لبتاپ بازی میشه PCهای فوق العاده قویتری جمع کرد. 2- مانیتور بزرگتر بازی لذتبخشتر بنابراین PC بازم اینجا قدرتش میچربه)

البته اگر بازی باز حرفه ای هستید و میخواین در مسابقات حرفه ای شرکت کنید و نیاز دارید که با لبتاپ بتونید هر جایی تمرین کنید از این قاعده مستثناء هستید و بهتره از مارکهای دیگه ای لبتاپ بخرید. (چند درصد از کاربرای لبتاپ بازیباز حرفه ای هستند؟!)

البته برای سرگرمی میشه محصولات دیگه ای از اپل تهیه کرد مثل آیپد یا آیفون!

2- یه لبتاپ جمع و جور و بسیار مقاوم و زیبا میخوام که همه جا بتونم ببرم و با وزن کمش توی کیفم فضای زیادی اشغال نکنه.

چندتا لبتاپ مثلا با مارک Asus یا Sony یا HP میشناسید که به اندازه MacBook Air بتونه در این زمینه مناسب باشه؟!

3- گران بودن قطعاتش برام مهم نیست! چرا؟

چون قطعات اصلیش خراب نمیشن که بخوان گرون باشن و برام ایجاد مشکل کنن!

4- -- نشدن مک براش یه مزیت محسوب میشه و نه عیب. اگر نمیشه هکش کرد پس اطلاعات شما در امنیت کامل به سر میبره!

مزایای مک را اونایی میتونن توضیح بدن که باهاش کار کرده باشن!

در مورد گران بودن محصولات اپل: اپل در بخش لوازم همراه امسال نشون داد که چقدر از رقباش جلوتره بنابراین گران بودنش کاملا قابل درکه ضمن اینکه چون در ایران خواستار چندانی نداره وارد کننده ها با ترس و لرز میارن و برای همین قیمتش بالاست.

همه کس اپل نمیخره برادر! مخصوصا توی ایران که ملت حاضر نیستن برای کیفیت هزینه بیشتری را متقبل بشن!

و در آخر: اگه با Mac OS حال نمیکنید سیستم عاملش قابل تعویضه. (اما به شخصه توصیه نمیکنم سیستم عاملش را عوض کنید!)

selejwest
30-01-2011, 21:14
من چون تاحالا لپتاپ نداشتم یکم مبتدیم
بین سه مدل هم موندم
دل3300به خاطر ظاهرش و سبکی و قیمت وکانفیگی که مناسبه منه

وایوs137بخاطر سبکی وکانفیگ و برندش و فول پورت بودن وهمه کاره بودن

مک هم به دلیل کلاس و سبکی فعلا
حالا شما حرفه ایها بدون هیچ تعصب به برند خاصی کمکم کنید
توضیحات اضافه گیجم میکنه
حالا داداشیا من به شما اعتماد میکنم و راهنماییتون رو چراغ راهم میکنم
راستی اینجا(آبادان)374 رو 1550000میگه

fishbed
31-01-2011, 05:12
دوست عزیز برای مک بوک ایر که شما با مدل ۳۷۴ مک بوک پرو یکیش کردی بهترین اثبات گر حرف من سایت رسمی اپله مشخصاتشو بخونید در ضمن برای پورتهای فوق ذکر باید مبدل اپل گرفت که قیمتهاش رو میتونید در بازار جستجو کنید طبق حرف قبلی خودم در ضمن من از سال ۲۰۰۴ همراه اپل هستم با نوت بوک های سری جی ۴ ای بوک که کلا سیستمی متفاوت داره در مورد بازیهای مک که ورژن مک میگید همشون دارن اگه هم باشه اینجا بسیار کمیابه من چند مرکز خرید مهم تهرانو بار ها زیر پا گذشتم ثانیا شما سرعت ورودی ساتا رو با فلش قابل قیاس کردید که خودش جای بحث داره ثانیا شما اگه کی چین مک رو یتونید ریست کنید فکر کنم شرکت اپل شمارو در جا استخدام کنه مک بوک ها عمدتا از پردازنده ۲ و ۱.۶ استفاده میکنند سایت اپل رو ببنید و همگی رم ۲ دی دی ار ۲ روشونه البته قابل ارتقا اگه شما علاقه شخصی نسبت به ایر دارید بحث دیگه ای من ترجیح من لپ تاپم از ابتدا کامل باشه

farhad5800
31-01-2011, 11:30
سلام من یک لب تاب اپل میخوام واسه طراحی و کارهای محاسباتی رشته عمران تا قیمت 2 میلیون دوستان چی پیشنهاد میکنند نرم افزار

selejwest
31-01-2011, 17:51
من چون تاحالا لپتاپ نداشتم یکم مبتدیم
بین سه مدل هم موندم
دل3300به خاطر ظاهرش و سبکی و قیمت وکانفیگی که مناسبه منه

وایوs137بخاطر سبکی وکانفیگ و برندش و فول پورت بودن وهمه کاره بودن

مک هم به دلیل کلاس و سبکی فعلا
حالا شما حرفه ایها بدون هیچ تعصب به برند خاصی کمکم کنید
توضیحات اضافه گیجم میکنه
حالا داداشیا من به شما اعتماد میکنم و راهنماییتون رو چراغ راهم میکنم
راستی اینجا(آبادان)374 رو 1550000میگه

کسی نیست مارو دریابه!؟نکنه اشتباهی رو دیواره شما یادگاری نوشتیم!؟

Shahin_SOURNA
31-01-2011, 20:31
دوست عزیز برای مک بوک ایر که شما با مدل ۳۷۴ مک بوک پرو یکیش کردی بهترین اثبات گر حرف من سایت رسمی اپله مشخصاتشو بخونید در ضمن برای پورتهای فوق ذکر باید مبدل اپل گرفت که قیمتهاش رو میتونید در بازار جستجو کنید طبق حرف قبلی خودم در ضمن من از سال ۲۰۰۴ همراه اپل هستم با نوت بوک های سری جی ۴ ای بوک که کلا سیستمی متفاوت داره در مورد بازیهای مک که ورژن مک میگید همشون دارن اگه هم باشه اینجا بسیار کمیابه من چند مرکز خرید مهم تهرانو بار ها زیر پا گذشتم ثانیا شما سرعت ورودی ساتا رو با فلش قابل قیاس کردید که خودش جای بحث داره ثانیا شما اگه کی چین مک رو یتونید ریست کنید فکر کنم شرکت اپل شمارو در جا استخدام کنه مک بوک ها عمدتا از پردازنده ۲ و ۱.۶ استفاده میکنند سایت اپل رو ببنید و همگی رم ۲ دی دی ار ۲ روشونه البته قابل ارتقا اگه شما علاقه شخصی نسبت به ایر دارید بحث دیگه ای من ترجیح من لپ تاپم از ابتدا کامل باشه

میشه بگین از کجای حرف من میگید که مک بوک ایر و پرو یکی شده؟ من در مورد هارد ها گفتم و درایو نوری!
قیمت پورت ها هم اگه ندارید، بین ۱۵ هزار تومن تا ۴۵ هزار تومنه.
من که گفتم بعضی بازی ها فقط ورژن ویندوز دارند، چه جوری برداشت کردید "همه"؟
بازی ها رو هم اگه به امضای من مراجعه کنید اکثرش رو میتونین دانلود کنید.
سرعت خواندن و نوشتن فلش حدودا ۲ برابره اینو استیو توی کنفرانس معرفی مک بوک ایر هم اشاره میکنه.
شما فریم ور پسورد رو نمیتونید کاری کنید (که البته اونم قابل ریست شدن ه)، من خودم ۱ بار پسوردم رو ریست کردم، اگه به حرف من اطمینان ندارید ، این هم آموزشش

نه دیگه ، نشد، مک بوک وایت مدل ۲۰۱۰ رمش ۲ گیگ ddr3 و پردازنده اش ۲.۴ گیگاهرتز Core2dou هست، که cpu ش با ۳۷۴ هیچ فرقی نداره.
اینم لینک سایت اپل:

جهت اطلاع باید عرض کنم که مک بوک ۲۰۰۹ هم DDR3 بود.

selejwest
01-02-2011, 01:32
اینجاهم شده محل کل انداختن و به رخ کشیدن این دونفر
یه جایی قرار بذارید با هم تسویه حساب کنید تافروم هم اینقدر شلوغ نشه لطفا

nvb007
01-02-2011, 20:02
سلام به همه دوستان عزیز .
من میخوام لپ تاب بگیرم . راستش هنوز اطمینان کامل به اینکه اپل بگیرم ندارم .
تا دیروز دنبال سری Z سونی بودم . یه لپ تاب 13 اینچی .
یه لپ تاپ که همه جا همراه من باشه .

یه مشکلی که میگند لپ تاپ های اپل دارند اینه که به اندازه ویندوز نرم افزار براش پیدا نمیشه . ماها عادت به خرید نرم افزار نداریم و فقط میخوایم مفتکی دانلودشون کنیم :D
حالا ممکنه این طرز تفکر اشتباه باشه . چون نه من و نه دوستانم هیچکدوم از مکینتاش استفاده نکردیم . و در واقع وابشته به ویندوز شدیم و هستیم .
میخوام از این وابستگی در بیام . برم سراغ اپل .
میخوام کمکم کنید و راهنمائیم کنید .
قصد دارم اگه خدا بخواد یه اپل تو مایه هایه 2.000.000 تومن بگیرم . حالا یه کم بالاتر هم شد مهم نیست .

به احتمال خیلی خیلی زیاد ، هفته دیگه میام تهران. تا اون موقع باید تصمیمم رو بگیرم که چی میخوام

ممنون میشم خیلی واضح و کامل و ردیف ، بهم یه سری توضیحاتی بدید .

s-a-l-i-m
02-02-2011, 01:17
من میخوام لپ تاب بگیرم . راستش هنوز اطمینان کامل به اینکه اپل بگیرم ندارم .
تا دیروز دنبال سری Z سونی بودم . یه لپ تاب 13 اینچی .
یه لپ تاپ که همه جا همراه من باشه
تو سری 13" بهترین لپ تاپ اپل mc375ll/a هست.

یه مشکلی که میگند لپ تاپ های اپل دارند اینه که به اندازه ویندوز نرم افزار براش پیدا نمیشه . ماها عادت به خرید نرم افزار نداریم و فقط میخوایم مفتکی دانلودشون کنیم :D
حالا ممکنه این طرز تفکر اشتباه باشه . چون نه من و نه دوستانم هیچکدوم از مکینتاش استفاده نکردیم . و در واقع وابشته به ویندوز شدیم و هستیم .
میخوام از این وابستگی در بیام . برم سراغ اپل .
میخوام کمکم کنید و راهنمائیم کنید .
کی گفته برنامه کمه.ماشالله شما هم مثل ما دست به دانلودت خوبه پس اپل بگیر چون برنامه براش ریخته فقط باید زحمت دانلودش رو بکشی:31:

قصد دارم اگه خدا بخواد یه اپل تو مایه هایه 2.000.000 تومن بگیرم . حالا یه کم بالاتر هم شد مهم نیست
همین مدل که معرفی کردم تو همین مایه هاست یعنی بین 1800 تا 2 میلیون { البته دقیق نمیدونم چون هی تغییر می کنند }
نکته : خیلی ها از کانفیگ ضعیف اپل ایراد می گیرند و میگن که نمیشه:5:اما وقتی میفهمی که خیلی این مک بوک پرو قوی هست که بخوای با یک نوت بوک دیگه در حال انجام یک کار مقایسش کنی.

farhad5800
03-02-2011, 11:51
سلام من یک لب تاب اپل میخوام واسه طراحی و کارهای محاسباتی رشته عمران تا قیمت 2 میلیون دوستان چی پیشنهاد میکنند نرم افزار

seyed1370
03-02-2011, 13:19

شما با قیمت کمتر هم میتونی چیزی که میخوای رو داشته باشی ...
اما اگه جمع و جور بودن واست مهمه ،‌ ایر ۱۳ یا حتی ۱۱ بگیر!!

---------- Post added at 01:19 PM ---------- Previous post was at 01:14 PM ----------

کسی نیست مارو دریابه!؟نکنه اشتباهی رو دیواره شما یادگاری نوشتیم!؟

دوست من سلام!
اول بگو از لپتاپت چی میخوای؟ چیکار میخوای باهاش بکنی ؟
بودجه ات چقدره ؟

xero.1992
03-02-2011, 13:34
میشه چندتا مدل Light رو معرفی کنید... مهم برای من کوچیک بودن و سبک بودن
ترجیحا با هارد SSD ( برای من مهمه )

ممنون :11:

seyed1370
03-02-2011, 13:40
میشه چندتا مدل Light رو معرفی کنید... مهم برای من کوچیک بودن و سبک بودن
ترجیحا با هارد SSD ( برای من مهمه )

ممنون :11:

اگه فقط سبک بودن و جمع جور بودن واست مهمه ، ایر ۱۱ اینچ بگیر !

selejwest
03-02-2011, 15:24
خیلی بووووووس
اینم از انتظار من

اینجوری باشه که میگم

xero.1992
03-02-2011, 15:32
اگه فقط سبک بودن و جمع جور بودن واست مهمه ، ایر ۱۱ اینچ بگیر !

بله فقط سبک بودن و جمع و جور بودن
13 نداره ؟! 11 به نظرم یکم زیاد کوچیکه

seyed1370
03-02-2011, 16:31
بله فقط سبک بودن و جمع و جور بودن
13 نداره ؟! 11 به نظرم یکم زیاد کوچیکه

13 هم داره!

meisam_629
04-02-2011, 18:28
دوستان الان قیمت 374 375 دبی به دستم رسید

375 """ 1500 تومن
374 "" 1250 تومن

قیمتا خیلی عجیب نیست ؟ خیلی ارزون تره ایرانه انگار

عجیب که چه عرض کنم. شگفت انگیزه. همان طور که دوستان هم اشاره کردند، قیمت های بین المللی اپل مشخصه و قاچاق و این جور چیزا هم روش تاثیری نداره.

همه با هم یک صدا: " اپل دوست داریم. اپل دوست داریم...":19::8:

S0R3N4
05-02-2011, 12:45
سلام بچه ها
كانفيگ جديد چه خبري شده؟اومده؟قراره بياد؟
بلو-ري هم توش گنجونده شده؟؟

mohsenfhm
05-02-2011, 18:03
سلام بچه ها

فعلا خبري نيست :11: هيچي مشخص نيست

joykiller360
06-02-2011, 23:00
سلام. دوستان منم میخوام در کنار mc374 رو یه مک بوک ایر ۱۱ بگیریم. حالا سوالم اینه وقتی خریدم بزارم باتریش تموم بشه بعد شارژ کنم یا تا خریدم بزنم تو شارژ؟

Shahin_SOURNA
07-02-2011, 00:23
سلام. دوستان منم میخوام در کنار mc374 رو یه مک بوک ایر ۱۱ بگیریم. حالا سوالم اینه وقتی خریدم بزارم باتریش تموم بشه بعد شارژ کنم یا تا خریدم بزنم تو شارژ؟

سلام دوست عزیز
هیچ کدوم ، وقتی که باتری آلارم Battery low داد باید بزنید به شارژ و برای اطمینان بیشتر بهتره که ۸ ساعت تو شارژ بمونه.
۳۷۴ و ایر چه شود!!!
موفق باشید

xero.1992
07-02-2011, 04:01
آقا درسته مک بوک ایر 13 با کانفیگی که SSD 128 داره 2 میلیون قیمتشه ؟ ( تو ایران )

اگر از خوده سایت اپل در خواست بدیم ( چون Ship Free هم هست ) برای ایران Send می کنند ؟

farhad5800
07-02-2011, 08:09
سلام دوستان نظرتون در مورد 373 چیه؟ چرا اینقدر تفاوت قیمت ایران با خارج حدود 500؟ میشه از سایت اپل خریداری کرد.؟

mohsenfhm
07-02-2011, 10:00
سلام دوستان نظرتون در مورد 373 چیه؟ چرا اینقدر تفاوت قیمت ایران با خارج حدود 500؟ میشه از سایت اپل خریداری کرد.؟

373 بهترين و قدرتمندترين لپ تاپ 2010 اپل هست :13: ولي الان كانفيگش ضعيف به نظر ميرسه :13:

بهتره صبر كنيد تا لپ تاپهاي 2011 اپل معرفي بشن :11:

اپل 2200 اين مدل رو ميفروشه و اختلاف قيمت 300 تومن هست كه بر ميگرده به ماليات و سود دلال ها و ....:13:

sinaxex
08-02-2011, 00:42
آقا درسته مک بوک ایر 13 با کانفیگی که SSD 128 داره 2 میلیون قیمتشه ؟ ( تو ایران )

اگر از خوده سایت اپل در خواست بدیم ( چون Ship Free هم هست ) برای ایران Send می کنند ؟
دوست من ایران در لیست کشور های تحریم کمپانی اپل قرار دارد! اجازه نمیده از ایتونز دانلود کنیم بعد شما میفرمایید به ایران لب تاپ بفرسته؟!! بعد اش سایت اپ استور هر کشور(امریکا /انگلیس و...) فقط به همون کشور شیپینگ داره یعتی شما که تشریف میبرید در سایت اپ استور امکریا و بتونید با کریدیت یا هر چیز دیگری لب تاپ بخرید باید ادرس امریکا ولید بدید تا براتون بفرسته والا خرید منتفی میشه!
اما برای رفع این مشکل میتونید به یکی از اقوام و یا اشنایان در امریکا بگید براتون خرید کنه و بعد به صورت مسافرتی براتون بیاره که گمرک هم نداره(هر فرد مجازه طبق قانون یک دستگاه الکترونیکی با خودش بیاره) که بسیار ارزان تر از ایران میشه

سلام بچه ها
کانفیگ جدید در راه است
11 مارچ قراره سری جدید مک بوک پرو 13 اینچی معرفی بشه دیگه در مورد بقیه مک بودک پرو ها از قبیل 15 و 17 اینیچی خبری در دست نیست قیمت مک بوک پرو جدید 13 اینچی 1199 دلار شروع میشود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

selejwest
08-02-2011, 19:19
با 2تومان چه مدلی میشه گرفت؟با کانفیگ بگین بهتره

sinaxex
08-02-2011, 19:50
با 2تومان چه مدلی میشه گرفت؟با کانفیگ بگین بهتره
با دو تومان میتونید هم 371 بخرید و هم 375 که 371 بدون گارانتی 2050 هست و 375 تا 1800
371:
سی پی یو corei5 با فرکانس 2.4 و کش 3
رک 4 گیگ ddr3 باس 1066
هارد 320 گیگ 5400 دور
گرافیک 330 ام با 256 مگابایت رم
ال ای دی 15.4 اینچ با رزولوشن 1440 در 900
وزن 2.54(بلوتوث و کارد ریدر و.. رو هم الان دارند همه اشون)

مدل 375:
سی پی یو c2d فرکانس 2.66 با 3 مگ کش
رم 4 گیگ ddr3 با باس 1066
هادر 320
گرافیک 320 ام با 256 مگابایت رم
ال ای دی 13.3 با وضوح تصویر 1280 در 800 یا همان WXGA
وزن اش هم 2.04 گیلوگرم هست

selejwest
08-02-2011, 22:44
با دو تومان میتونید هم 371 بخرید و هم 375 که 371 بدون گارانتی 2050 هست و 375 تا 1800
371:
سی پی یو corei5 با فرکانس 2.4 و کش 3
رک 4 گیگ ddr3 باس 1066
هارد 320 گیگ 5400 دور
گرافیک 330 ام با 256 مگابایت رم
ال ای دی 15.4 اینچ با رزولوشن 1440 در 900
وزن 2.54(بلوتوث و کارد ریدر و.. رو هم الان دارند همه اشون)

مدل 375:
سی پی یو c2d فرکانس 2.66 با 3 مگ کش
رم 4 گیگ ddr3 با باس 1066
هادر 320
گرافیک 320 ام با 256 مگابایت رم
ال ای دی 13.3 با وضوح تصویر 1280 در 800 یا همان WXGA
وزن اش هم 2.04 گیلوگرم هست

مرسی از پاسخ کاملتون
برای من سبک بودن هم مهمه مدلهای سبکتر نداره؟
چون الان نظرم رو وایو زد115هستش که 1.42کیلوه
ولی از اپلم خوشم میاد پس نمونه سبکتر باکانفیگ خوب اگه باشه میگیرم

sinaxex
09-02-2011, 00:20
مرسی از پاسخ کاملتون
برای من سبک بودن هم مهمه مدلهای سبکتر نداره؟
چون الان نظرم رو وایو زد115هستش که 1.42کیلوه
ولی از اپلم خوشم میاد پس نمونه سبکتر باکانفیگ خوب اگه باشه میگیرم
چرا سبک داره با وزن 1 کیلو 320 گرم که همون مک بوک ایر هست حدود 2 تومان هست (فکر کنم 1800 باشه قیمت دقیق ندارم اما با گارانتی نقش 1900 و خوردی هست) مدل MC503 با کانفیگ:
سی پی یو 1.86 c2d با 6 کگ کش
رم 2 گیگ 1066
هارد 128 گیگ SSD
گرافیک جی فروش 320 ام
ال ال دی 13.3 با وضوح 1440 در 900
که این لب تاپ نازکترین لب تاپ جهان هست

ویرایش : ببخشید قیمت رو اشتباه بالا گفتم قیمت این لب تاپ الان 1700 هست(دون گارانتی)

Mostafa360
09-02-2011, 01:02
من میخواستم صبر کنم تا مک بوک های جدیدی که در 2011 میان بخرم، ولی این سایتو دیدم:

اینجوری که من فهمیدم مک بوک های جدید DVD ندارن:41::18: درسته یا نه؟! :19:پس ورودیش چیه؟؟!:19:

mohsenfhm
09-02-2011, 11:01
من میخواستم صبر کنم تا مک بوک های جدیدی که در 2011 میان بخرم، ولی این سایتو دیدم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینجوری که من فهمیدم مک بوک های جدید DVD ندارن:41::18: درسته یا نه؟! :19:پس ورودیش چیه؟؟!:19:

فعلا چيزي معلوم نيست ! بهتره صبر كنيد :13:احتمال داره مك بوك پروي 11 اينچي عرضه بشه بدون دي وي دي رايتر :18:

يك خبر جديد :

ناياب شدن برخي مدلهاي مك بوك پرو در اپل استور

برخي مدلهاي مك بوك پرو ناياب شدن و حتي در اپل استور يافت نميشن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شايد اين موضوع ربطي به معرفي مدلهاي جديد داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در هر صورت مدل 372 فعلا تموم شده و اپل هيچ اقدامي براي توليدش نكرده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع : -----------

selejwest
09-02-2011, 13:47
چرا سبک داره با وزن 1 کیلو 320 گرم که همون مک بوک ایر هست حدود 2 تومان هست (فکر کنم 1800 باشه قیمت دقیق ندارم اما با گارانتی نقش 1900 و خوردی هست) مدل MC503 با کانفیگ:
سی پی یو 1.86 c2d با 6 کگ کش
رم 2 گیگ 1066
هارد 128 گیگ SSD
گرافیک جی فروش 320 ام
ال ال دی 13.3 با وضوح 1440 در 900
که این لب تاپ نازکترین لب تاپ جهان هست

ویرایش : ببخشید قیمت رو اشتباه بالا گفتم قیمت این لب تاپ الان 1700 هست(دون گارانتی)

مرسی
این عالیه ولی آیا dvdمیخوره؟یعنی درایو dvdرایتر داره؟

Microsoft24
09-02-2011, 14:11
مرسی
این عالیه ولی آیا dvdمیخوره؟یعنی درایو dvdرایتر داره؟

دوست عزیز ، مک بوک ایر ، فاقد دی وی دی رام هست! و شما باید اکسترنال تهیه کنید! :5:

با تشکر ،

امید

Mostafa360
09-02-2011, 14:40
فعلا چيزي معلوم نيست ! بهتره صبر كنيد :13:احتمال داره مك بوك پروي 11 اينچي عرضه بشه بدون دي وي دي رايتر :18:

يك خبر جديد :

ناياب شدن برخي مدلهاي مك بوك پرو در اپل استور

برخي مدلهاي مك بوك پرو ناياب شدن و حتي در اپل استور يافت نميشن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شايد اين موضوع ربطي به معرفي مدلهاي جديد داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در هر صورت مدل 372 فعلا تموم شده و اپل هيچ اقدامي براي توليدش نكرده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع : -----------

منظور من مدل های 13 اینچه! آیا امکانش هست مدل 13 اینچ پرو بدون dvd عرضه بشه؟:13:

selejwest
09-02-2011, 15:38
دوست عزیز ، مک بوک ایر ، فاقد دی وی دی رام هست! و شما باید اکسترنال تهیه کنید! :5:

با تشکر ،

امید

این اکسترنالش موجوده؟چند درمیاد؟

sinaxex
09-02-2011, 15:48
این اکسترنالش موجوده؟چند درمیاد؟
بله موجود هست seper driver اپل با قیمتی حدود 100 الی 150 تومان در بازار فروش میره

Microsoft24
09-02-2011, 19:16
خودم خبر رو ترجمه كردم و هر جا كه دوست دارم ميتونم استفاده كنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

زیاد مطمئن نباش ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منظور من مدل های 13 اینچه! آیا امکانش هست مدل 13 اینچ پرو بدون dvd عرضه بشه؟:13:

خیر ؛

ببین مک بوک پرو ، به هیچ وجه بدون دی وی دی رایتر ، عرضه نمیشه! اسمش پرو ه عزیز ! :27:

اپل ، هیچ وقت دو محصول مشابه نمیزنه! خیالتون راحت! :5:

موفق باشید ،

امید

patriot1
09-02-2011, 22:03
درود بر دوستداران اپل
من قصد خرید مک بوک ایر mc504 دارم
ولی دوستانم سعی در منصرف کردن من رو دارن
و میگن با این پول میتونی لپ تاپ با کانفینگ بالا تر بخری البته مارک های دیگه
نظر شما چیه ؟

selejwest
09-02-2011, 23:01
یه سوال اساسی
دوستای خوبم نرم افزار مایکروسافت پروجکت(msp)برای مکنتاش موجوده؟اگه باشه منم سیب گاز زده میشم
فقط لطفا آدرس دانلودش رو هم بدین اگه هست تت خیالم راحت باشه

Mostafa360
09-02-2011, 23:51
درود بر دوستداران اپل
من قصد خرید مک بوک ایر mc504 دارم
ولی دوستانم سعی در منصرف کردن من رو دارن
و میگن با این پول میتونی لپ تاپ با کانفینگ بالا تر بخری البته مارک های دیگه
نظر شما چیه ؟

البته این درسته که کلا محصولات اپل گرون هستند، ولی مطمئن باش پولی که میدی ارزششو داره چون واقعا اپل روی محصولاتش کار میکنه...:27: حتی قطعات اپل یه چیز دیگست گرچه اسماّ با برندهای دیگه مشابه هستند:46: اپل جای خودشو داره نمیشه با بقیه مقایسش کرد....اپل و مکینتاش یه دونیای دیگست!:40:

mojtaba_14
10-02-2011, 08:40
یه سوال اساسی
دوستای خوبم نرم افزار مایکروسافت پروجکت(msp)برای مکنتاش موجوده؟اگه باشه منم سیب گاز زده میشم
فقط لطفا آدرس دانلودش رو هم بدین اگه هست تت خیالم راحت باشه

نه msp ورژن مکینتاش نداره،ولی می تونی رو مک بوک ویندوزم بریزی و روش msp رو نصب کنی.

patriot1
10-02-2011, 12:08
البته این درسته که کلا محصولات اپل گرون هستند، ولی مطمئن باش پولی که میدی ارزششو داره چون واقعا اپل روی محصولاتش کار میکنه...:27: حتی قطعات اپل یه چیز دیگست گرچه اسماّ با برندهای دیگه مشابه هستند:46: اپل جای خودشو داره نمیشه با بقیه مقایسش کرد....اپل و مکینتاش یه دونیای دیگست!:40:
مرسی از پاسختون
مکینتاچ زبان پارسی داره؟ منظورم اینه میشه پارسی تایپ کرد یا نه؟
میشه کنار مکینتاچ ویندوز سون 32 بیتی نصب کرد؟
با این مشخصات میشه بازی کرد؟
پردازنده: IntelCore2Duo,1.8GHz، رم:.2GB،.هارد:.128GBSSD،.گرافیک: Nvidia GeForce 320M

Mostafa360
10-02-2011, 12:58
مرسی از پاسختون
مکینتاچ زبان پارسی داره؟ منظورم اینه میشه پارسی تایپ کرد یا نه؟
میشه کنار مکینتاچ ویندوز سون 32 بیتی نصب کرد؟
با این مشخصات میشه بازی کرد؟
پردازنده: IntelCore2Duo,1.8GHz،رم:.2GB،.هارد:.128GBS SD،.گرافیک: Nvidia GeForce 320M

جواب تمام سوالاتون: بله!:46:
در مورد بازی فکر کنم رم کم بیاری، البته بستگی به نوع بازی هم داره:27:

Mostafa360
10-02-2011, 13:47
زیاد مطمئن نباش ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیر ؛

ببین مک بوک پرو ، به هیچ وجه بدون دی وی دی رایتر ، عرضه نمیشه! اسمش پرو ه عزیز ! :27:

اپل ، هیچ وقت دو محصول مشابه نمیزنه! خیالتون راحت! :5:

موفق باشید ،

امید
پس چرا اینجا نوشته :

اینم لینکش:

abmora
11-02-2011, 19:52
من همین دیروز 575 خریدم یعنی باید صبر میکردم امید؟:41:

patriot1
11-02-2011, 23:17
شایعه ست عزیز ! :19: :46:

__________________________________________________ _______

درود به کاربران مکینتاش P30World ،

اگر قصد خرید ، هریک از محصولات اپل ، مثل: لپ تاپ ها ، دسکتاپ ها ، آی پد ، آیفون و... رو دارین ، دست نگهدارید! :31:

به من اعتماد کنید و صبر کنید! :46: مطمئن باشید ، که ضرر نمی کنید! :11:

موفق و پیروز باشید ،

امید

کاش دلیلشو میگفتید تا بهتر درک کنیم عزیز

abmora
12-02-2011, 02:08
من همین دیروز 575 خریدم یعنی باید صبر میکردم امید؟:41:
منظورم375 بود.1680 گرفتم.

s-a-l-i-m
12-02-2011, 13:09
بوی سری های جدید میاد .{ یکم با دقت بیشتر بخوان عزیز دل برادر }:31:

xero.1992
12-02-2011, 13:36
یعنی Air جدید هم میاد !!؟!! ( از این شکلک ها که بپر بپر می کنه! )

selejwest
14-02-2011, 01:47
آقادرست و حسابی اطلاع رسانی کنید تابفهمیم چه کنیم
چقدر وبرای چی صبرکنیم!؟

sinaxex
14-02-2011, 01:56
من که نظرم این هست که تا قبل عید اصلا خبری نمیشه! هرچی هست برای بعد عید.چون اپل تمام محصولات اش رو در کنفرانس خبری معرفی میکنه و نزدیک ترین کنفرانس خبری اپل در خردادماه هست!

s-a-l-i-m
14-02-2011, 13:46
یعنی Air جدید هم میاد !!؟!! ( از این شکلک ها که بپر بپر می کنه! )
منظورم مک بوک پرو بود اونم 13" . ایر که تازه 2 روزه معرفی شده چه خبره مگه:31::31:

amamiamiamir
16-02-2011, 19:20
سلام
من مي خوام يه ٣٧٤ بگيرم و باهاش بازي هم ميكنم
گرافيكش براي بازي خيلي پايين نيست؟
بين اين و دل و سوني موندم
ارزش داره اين همه پول به اين كانفيگ پايين بدي؟
تو اين رنج قيمت dell xpsl501 corei7 6mb cache ram6 graphice 435. 2 gigهم هست كه خيلي كانفيگش بالاتره
شما بوديد چي كار ميكردين؟

armin_punisher6
16-02-2011, 22:09
سلام
من مي خوام يه ٣٧٤ بگيرم و باهاش بازي هم ميكنم
گرافيكش براي بازي خيلي پايين نيست؟
بين اين و دل و سوني موندم
ارزش داره اين همه پول به اين كانفيگ پايين بدي؟
تو اين رنج قيمت dell xpsl501 corei7 6mb cache ram6 graphice 435. 2 gigهم هست كه خيلي كانفيگش بالاتره
شما بوديد چي كار ميكردين؟
گرافیک 320 این مدل اصلا به درد بازی نمیخوره.به نظر من تو فکر خرید اچ پی باش.

sphere
17-02-2011, 12:02
من یه اپل می خوام برای برنامه نویسی برنامه های کاربردی و گیم تحت سیستم عامل مکینتاش و گوشی های آیفون. حداکثر هم تا 1500000 می خوام هزینه کنم. اولا بین مک بوک و مک بوک پرو و air کدوم توصیه می کنید و دقیقا چه مدلی؟ بعد هم بهتر همین حالا بخرم یا اگر تا بعد از عید صبر کنم تفاوتی در قیمت ها و مدل ها به وجود می یاد. خلاصه می ارزه صبر کنم یا نه؟

sinaxex
18-02-2011, 03:14
من یه اپل می خوام برای برنامه نویسی برنامه های کاربردی و گیم تحت سیستم عامل مکینتاش و گوشی های آیفون. حداکثر هم تا 1500000 می خوام هزینه کنم. اولا بین مک بوک و مک بوک پرو و air کدوم توصیه می کنید و دقیقا چه مدلی؟ بعد هم بهتر همین حالا بخرم یا اگر تا بعد از عید صبر کنم تفاوتی در قیمت ها و مدل ها به وجود می یاد. خلاصه می ارزه صبر کنم یا نه؟
دوست من با بودجه ایی که شما دارید صب رکدند فایده ایی ندارد چون حداکثر با امدن مدل های جدید مدل هایی با کانفیگ بالاتر مک بوک پرو قیمت اشون ممکنه پایین بیاد! بازم میگم ممکنه!
اما با این بودجه میتونید مک بوک پرو 374 بخرید
در مورد کارایی که فرمودید هرگز خرید ایر توصیه نمیشه / مک بوک هم همین طور جدا از ایر مک بوک همان مک پرو هست با تفاوت اینکه در رم از مدل پرو حافظه کمتری دارد همین!

brave_ie
18-02-2011, 18:34
منظورتون چیه که دست نگه دارید؟
مدل جدید میآد؟
اگر بیاد 374 ارزون میشه؟ یا با همون پول میشه چیز بهتری خرید؟

hamed malekpour
18-02-2011, 21:36
یه لپ تاب جدید تا 1ملیونو400هزار تومان به من معرفی کنید که برای پخش آهنگ واینترنت وبازی وپخش فیلم مناسب باشه و14 اینچ باشه وشیک؟

s-a-l-i-m
18-02-2011, 23:52
منظورتون چیه که دست نگه دارید؟
مدل جدید میآد؟
اگر بیاد 374 ارزون میشه؟ یا با همون پول میشه چیز بهتری خرید؟
فکر نکنم زیاد تاثیری بزاره جداقل برای چند ماه اول .

Sir.AShkaN
19-02-2011, 18:29
سلام به دوستای عزیز .:10:
بین 2راهی خرید apple و vaio بودم
که امروز یه مغازه داری گفت یکی از دوستاش میخواد "Macbook pro 13 که حدود 4 ماه هست خرید رو بفروشه .
مشخصاتی که حدودی به من گفت اینا بود :

Macbook pro
vga geforce 320m
cpu core 2due
ram 2 ddr3
hdd 250g
3mg cach

و یکسال از گارانتی امرتات باقی مونده

که فکر میکنم باید MacBook Pro MC374
باشه اگه اشتباه نکنم .

قیمتی هم که گفت 1,200 بود
حالا اگه ممکن هست راهنمایی کنید که اصلا خرید laptop دست 2 اشتباه نیست
و اگه نه اینکه این مدل apple خوب هست و به قیمتی که گفته 4 ماه کار کرد و 1,200 می ارزه
لپ کلام اینکه بخرم یا نه :46:

:40:ممنون میشم اگه زودتر راهنمایی کنی:11:د

sphere
19-02-2011, 22:04
که امروز یه مغازه داری گفت یکی از دوستاش میخواد "Macbook pro 13 که حدود 4 ماه هست خرید رو بفروشه .

Macbook pro
vga geforce 320m
cpu core 2due
ram 2 ddr3
hdd 250g
3mg cach

باشه اگه اشتباه نکنم .

و اگه نه اینکه این مدل apple خوب هست و به قیمتی که گفته 4 ماه کار کرد و 1,200 می ارزه

در مورد اپل فکر نمی کنم خریدن دست دوم مشکلی داشته باشه. مگر اینکه بلای ناجوری سرش آورده باشه.
قیمت هم به نظر من خوبه.

mjos69
19-02-2011, 22:51
سلام من میخوام یه مک بوک پرو بخرم ولی منتظر این هستم که اپل مدل های جدیدشو عرضه کنه اما هرجا گشتم هیچ چی راجع به مدل های سال 2011 پیدا نکردم میخواستم بدونم اصلا اپل قصد همچین کاریو داره که مدلهای جدید بده؟ و اگه احتمالش هست زمان حدودیش کیه؟ ( منظورم از مدل های جدید اینه که مثلا گرافیک 512 رو به 1 ارتقا بده) ممنون

hunamis
19-02-2011, 23:08
سلام..من خیلی منتظرموندم تاتوی پستهای دیگه توی تاپیکهای دیگه جوابم رو بدم اما متاسفانه جوابی نگرفتم.....تااینکه با نهایت ناامیدی تاپیکی برای اپل پیداکردم!!!!!
سوال من خیلی سادست!!!شایدم نیست!اماتوذهن من که خحیلی بزرگه...
میشه براهنماییم کنید که توی رنج قیمت تا2میلیون چه مدلی ازبرنداپل میتونم بخرم...
من به تناسب رشته یام بیشتر توکار دانلودمقاله و....هستم ودرنتیجه وقت زیادی رو توی اینترنت میگذرونم وبرام کیفیت صفحه و بزرگ بودن نمایشگرمهمه....متاسفانه من بیشترموارد به مدلهایی برخورد میکنم که حدود14 اینچ هستن وکارمن رو راه نمینرازن...
در ضمن خیلی وقتها به رمهای پایین برخوردم!نمیدونم میتونم بااین پول ازین برند چیز مناسبی پیداکنم یا نه باید برم دنبال وایو....که جزوانتخاب های بعدی منه

Shahin_SOURNA
19-02-2011, 23:18
یه لپ تاب جدید تا 1ملیونو400هزار تومان به من معرفی کنید که برای پخش آهنگ واینترنت وبازی وپخش فیلم مناسب باشه و14 اینچ باشه وشیک؟

MC374
13.3" Inches

---------- Post added at 11:18 PM ---------- Previous post was at 11:15 PM ----------

Macbook pro
vga geforce 320m
cpu core 2due
ram 2 ddr3
hdd 250g
3mg cach

باشه اگه اشتباه نکنم .

دوست من بین وایو و مک بوک که دوراهی نیست!!!

۳۷۴ رمش ۴ گیگ ه نه ۲ گیگ، این مدل مشخصات مک بوک پرو نیست و مشخصات مک بوک سفید ۲۰۱۰ مدل MC516 هست که قیمتش خیلی بالاست.
قیمت نوی این مدل ۱۲۸۰ هست.

joykiller360
22-02-2011, 22:51
سلام. دوستان اپل کی سری های mac mini شو اپدیت میکنه؟ میخوام یه دونه بخرم

s-a-l-i-m
23-02-2011, 00:58
اقا کسی قیمت این مک بوک ایر های جدید رو تو ایران نداره ؟؟ من سری های 11" رو قیمت می خوام:46:

brave_ie
23-02-2011, 14:55
سلام دوستان
امروز تو بازار موبایل یه چیزی دیدم جعبهی مک بوک روش نوشته بود فکر کنم iranbook pro
بعد زیرشم نوشته بود تنها مک بوک پرو مخصوص ایران (البته انگلیسی)
راجع به این چیزی میدونین؟

shammaee
23-02-2011, 19:56
با سلام
چرا به گوش میرسه اکثر نرم افزارهایی که بیشتر ما استفاده میکنیم مثل office با مک سازگاری نداره و باید تعداد زیادی نرم افزار تبدیل خرید؟؟!! آیا این مورد صحت دارد؟ آیا واقعا دردسر داره کار کردن باهاش؟؟

brave_ie
24-02-2011, 10:06
خوب آفیس مخصوص مک هم وجود داره
میتونید با تورنت به راحتی دانلود کنید

mohsenfhm
24-02-2011, 22:35
مدل هاي جديد MacBook pro

سلام.....
امروز سايت اپل آپديت شد و مدل هاي جديد MacBook pro براي خريد قرار گرفت.

منبع : مك هلپ

mohsenfhm
24-02-2011, 22:42

بعد از مدت ها شایعه و انتظار، بالاخره امروز شرکت اپل Macbook Pro های جدید و پرسرعتش را معرفی کرد. جالب اینکه این معرفی با تولد آقای استیو جابز همزمان شده است، یک تولد مک بوکی!

این مدل های جدید بسیار سریعتر از قبل شده اند، اما متاسفانه این سرعت تبدیل به دشمن باطری شده است. در مدل های ۲۰۱۱، اپل از پردازنده های Sandy Bridge استفاده کرده که سرعت و کارکرد بالاتری را در اختیارتان می گذارد. اما متاسفانه این تغییر باعث شده است که شارژ باطری از ده ساعت در مک بوک پروهای سال گذشته، به هفت ساعت کاهش پیدا کند.

مک بوک پروهای ۱۳، ۱۵ و ۱۷ اینچ جدید با پردازنده های اینتل دو و چهار هسته ای ارائه خواهند شد. همچنین مدل های ۱۵ و ۱۷ اینچ علاوه بر کارت گرافیک اچ دی Radeon 6490M‪/‬6750M، یک کارت گرافیک اچ دی 3000 اینتل هم دارند. پس خودتان را برای پردازش های سنگین گرافیکی و بازی های سنگین با استفاده از یک گیگابایت گرافیک HD آماده کنید.

شاید مهمترین تغییر مک بوک پروهای جدید را بتوان استفاده از پورت Light Peak اینتل (که اکنون با نام Thunderbolt شناخته می شود) دانست. اپل اولین شرکتی است که از این تکنولوژی به صورت تجاری در کامپیوترها استفاده می کند. با این پورت شما می توانید با اکثر ورودی‪/‬خروجی های استاندارد با سرعتی بیش از ۱۰ گیگابیت بر ثانیه ارتباط برقرار کنید. این پورت می تواند با استفاده از آداپتورهای خاص از ابزارهای دارای پورت FireWire و USB پشتیبانی کند. همچنین شما می توانید از هاردهای تان به صورت RAID استفاده کنید. جالب اینکه این پورت از آداپتورهای HDMI، VGA و DVI قبلی هم پشتیبانی می کند.

از دیگر امکانات این مدل ها می توان به دوربین HD جدید برای استفاده از برنامه FaceTime اپل اشاره کرد، که رزولوشن آن هم ۳ برابر مدل های قبلی است. برنامه فیس تایم بر روی این مدل ها نصب است و با آن می توانید تماس های ویدیویی با کیفیت بالا داشته باشید. برای مک بوک های قدیمی تر هم می توانید این برنامه را با قیمت ۹۹ سنت از App Store دانلود کنید. این برنامه همچنین برای آی فون، آی پاد و آی پد هم موجود است. دیگر مشخصات مک بوک های جدید همانند مدل های سال قبل است و چندان تغییری از نظر طراحی و وزن نکرده است.

مک بوک پرو ۱۳ اینچی با پردازنده ۲.۳ گیگاهرتزی Dual‪-‬Core اینتل Core i5 و هارد دیسک ۳۲۰ گیگابایتی به قیمت ۱۱۹۹ دلار عرضه خواهد شد. البته اگر خواهان ۵۰۰ گیگابایت هارد دیسک و پردازنده ۲.۷ گیگاهرتزی Dual‪-‬Core اینتل Core i5 هستید، باید ۱۴۹۹ دلار بپردازید.

مدل ۱۵ اینچی هم با پردازنده ۲ گیگاهرتزی Quad‪-‬Core اینتل Core i7 و کارت گرافیک AMD Radeon HD 6490M به همراه یک هارد دیسک ۵۰۰ گیگابایتی ۱۷۹۹ دلار برای تان آب خواهد خورد. اگر هم ۲.۲ گیگاهرتز Quad‪-‬Core اینتل Core i7 را با هارد ۷۵۰ گیگابایتی و گرافیک AMD Radeon HD 6750M انتخاب کنید به ۲۱۹۹ دلار پول نیاز دارید.

مک بوک پرو ۱۷ اینچی هم با پردازنده ۲.۲ گیگاهرتزی Quad-Core Intel Core i7 و گرافیک AMD Radeon HD 6750M به همراه هارد دیسک ۷۵۰ گیگابایتی به قیمت ۲۴۹۹ دلار عرضه خواهد شد.

كاش من مدل سال 2011 رو ميخريدم :41::41:

منبع : نارنجي

mohsenfhm
24-02-2011, 22:49
اپل اين سري واقعا براي گرافيك سنگ تموم گذاشت :46: فناوري Light Peak هم كه فوق العادست :46:

اين نسل پردازنده هم كه فوق العادست :46:

mohsenfhm
24-02-2011, 23:02
لینک های فروش که بسته بودند دقایقی پیش باز شدند.
این دستگاه از New Intel Core i5 and i7 processors استفاده می کند که سرعت دستگاه را 2 برابر بیشتر می کند.
این مدل ها با پردازنده دو هسته و چهار هسته ای عرضه خواهند شد و مدل ۱۵ و ۱۷ اینچی دارای دو کارت گرافیک میباشد.
همان طوری که پیش بینی می شد این دستگاه دارای دوربین جلو با کیفیت 720p میباشد برای استفاده از Facetime HD و به شما اجازه تماس تصویری را با تمام دستگاه های اپل که دارای دوربین جلو می باشد را هم می دهد.

ین مک بوک دارای Wi-Fi wireless networking2 (based on IEEE 802.11n specification); IEEE 802.11a/b/g compatible ، Bluetooth 2.1 + EDR (Enhanced Data Rate) wireless technology و همچنین 10/100/1000BASE-T Gigabit Ethernet (RJ-45 connector)می باشد.
این دستگاه که دارای سیستم عامل Mac OS X v10.6 Snow Leopard هست، برنامه های iTunes, Time Machine, Quick Look, Spaces, Spotlight, Dashboard, Mail, iChat, Safari, Address Book, QuickTime iCal, DVD Player, Photo Booth, Front Row Xcode Developer Tools را به صورت دیفالت در خود دارد.
تعدادی عکس از یک سری این برنامه ها:

سایز و وزن این دستگاه به صورت زیر می باشد:
Height:
0.95 inch (2.41 cm)
Width:
14.35 inches (36.4 cm)
Depth:
9.82 inches (24.9 cm)
Weight:
5.6 pounds (2.54 kg)

عکس های این مک بوک:

به گفته ی سایت اپل،Apple’s Environmental Status Report به صورت زیر می باشد:
مک بوک 13 اینچی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مک بوک 15 اینچی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مک بوک 17 اینچی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قیمت این دستگاه بر اساس سایز آن:

13 اینچ از $1199
15 اینچ از $1799
17 اینچ از $2499

وقتی مک بوکتان را خریدید در جعبه ی آن:
MacBook Pro
Display cleaning cloth، برای تمیز کردن صفحه نمایش
Software DVDs، برنامه ها
Printed and electronic documentation
85W MagSafe Power Adapter, AC wall plug, and power cord، موجود می باشد.

همین جور امروز اپل نسخه ی بتای Mac OS X Lion را برای دولوپر ها گذاشته است، این نسخه از طریق mac appstore قابل دانلود خواهد بود و بیشتر از 3,50 گیگابایت حجم دارد که تابستان امسال بیرون می آید.

mojtaba_14
25-02-2011, 00:09
وای پسر 13 اینچی مک بو ک پرو با core i7!
وقتشه 374 رو بفروشم،منتظر این بمونم!!:40:

x4n
25-02-2011, 00:31
چه خوب شد این 2 ماه هم صبر کردما :)))))) :31::31::31:

میخـــــــــــــریـــــــ ـــــــــم

منتظرم بیاااد

ولی گرون میاد اول :41:

selejwest
25-02-2011, 11:09
به نظرشما تا 10روز دیگه تو دبی میشه پیدا کرد؟

mohsenfhm
25-02-2011, 11:21
طبق تجربه تو ايران زودتر وارد ميشه تا دبي :18:

دليلش هم اينه كه فروشنده ها با قيمت نوبرانه بفروشند :13:

patriot1
25-02-2011, 14:28
به نظرتون قیمتش تو ایران به چقدر میرسه؟؟

brave_ie
25-02-2011, 15:04
هم سوال پترویت همم این که سر مک بوکای قبلی چی میآد؟
ارزون تر میشن؟
نابود میشن؟...:10:

fabio montari
25-02-2011, 15:52
به نظرتون این جدیده که core i5 هست و اونجا قیمتش 1200 هست اینجا برسه 1500 میدن یا بیشتر میدن

SaeedEminem2
25-02-2011, 16:04
چرا 13 اینچ سی پی یو بالاتری نسبت به 15 و 17 داره؟

hfiroozi52
25-02-2011, 16:28
سلام خدمت سروران گرامی
آقا دیگه چرا چونه میزنی ؟؟؟ اپل هرچی باشه ، خریدنش ارزش داره ، خیلی بهتر از این dell 5010 آشغاله که مفت نمیرزه .
گرونم باشه ولی ارزش داره .

x4n
25-02-2011, 16:45
به نظرتون قیمتش تو ایران به چقدر میرسه؟؟

هنوز هیچی معلوم نیست
ولی فکر میکنم 200 تومن گرون تر باشه

ارزون تر میشن؟
اونا تولیدشون متوقف شده فکر کنم
واسه همین فکر نکنم قیمتشون کمتر بشه

به نظرتون این جدیده که core i5 هست و اونجا قیمتش 1200 هست اینجا برسه 1500 میدن یا بیشتر میدن

باید کمتر باشه

ولی روزای اولی که میاد احتمالا زیاد هست

چرا 13 اینچ سی پی یو بالاتری نسبت به 15 و 17 داره؟

اون 13 اینچی ها Dual Core هستن ولی 15 و 17 Quad COre

امیدوارم درست جواب داده باشم :41: :40:

mohsenfhm
25-02-2011, 18:30
ارزون تر میشن؟

مدلهاي قديمي در اپل استور مدتي هست كه تموم شده :13: در جاهايي كه مثل ايران وجود داره فروشنده ها قيمتش رو كمي كم كرده و قيمت سري جديد رو پايين نميارند تا سري 2010 تموم بشه :13: بعد كه تموم شدن قيمت سري جديد به تعادل ميرسه :11:

fade2amin
25-02-2011, 18:44
دوستان کلا میخوام بدونم یسری نرم افزارهای مثلا مربوط به برق که تحت ویندوز هستن رو چجوری میشه رو Macbook بالا آورد، فقط چارش عوض کردن OS وشیفت دادن به ویندوزه ؟!

پ.ن: ولی وقتی آدم کیفیت ساخت و صد البته طراحی رو میبینه بیشتر میره سمتش. چون من خودم iPhone و iPod دارم تا یحدودی باهاش آشنام. فقط تردید دارم سر برنامه هاش .

patriot1
25-02-2011, 21:59
به نظرتون تا عید نوروز وارد ایران میشه؟

mohsenfhm
25-02-2011, 22:30
به نظرتون تا عید نوروز وارد ایران میشه؟

زودتر وارد ميشه ولي با قيمتي خيلي خيلي بالاتر :13:

patriot1
25-02-2011, 23:20
مثلا چقدر ؟
همون جور که قبلا گفتم عجله دارم
میخوام ببینم اگه پولم نمیرسه ار مدل های 2010 بخرم

mohsenfhm
25-02-2011, 23:37
مثلا چقدر ؟
همون جور که قبلا گفتم عجله دارم
میخوام ببینم اگه پولم نمیرسه ار مدل های 2010 بخرم

قيمت غير واقعي است

شما حساب كن آيفون 4 كه الان 1 تومن هست در اوايل وردو به ايران 2400 هم فروخته شد :18::18::18::18:

SaeedEminem2
26-02-2011, 06:09
قيمت غير واقعي است

شما حساب كن آيفون 4 كه الان 1 تومن هست در اوايل وردو به ايران 2400 هم فروخته شد :18::18::18::18:

راستی چرا وقتی خود سایت اپل قیمت هارو اضافه نکرده تو ایران تا این حد گرون می شه؟
تازه با اینکه چیزی که تو ایران هست همش چینیه و اصل امریکا نیست
پیش بینی شما در مورد قیمت احتمالی سری جدید چقدره؟
و تا چند وقت دیگه وارد ایران می شه
آیفون 4 بعد چند وقت قیمت به 1 میلیون رسید؟
و اینا بعد از چند وقت قیمتش نرمال می شه؟

و یه سئوال دیگه آیا می شه تو ایران ساخت خود امریکاشو تهیه کرد؟
ممنون

s-a-l-i-m
26-02-2011, 13:04
راستی چرا وقتی خود سایت اپل قیمت هارو اضافه نکرده تو ایران تا این حد گرون می شه؟
تازه با اینکه چیزی که تو ایران هست همش چینیه و اصل امریکا نیست
پیش بینی شما در مورد قیمت احتمالی سری جدید چقدره؟
و تا چند وقت دیگه وارد ایران می شه
آیفون 4 بعد چند وقت قیمت به 1 میلیون رسید؟
و اینا بعد از چند وقت قیمتش نرمال می شه؟

و یه سئوال دیگه آیا می شه تو ایران ساخت خود امریکاشو تهیه کرد؟
ممنون
برای اینکه خود اپل تو ایران استور نداره.و اینکه محصولات اپل همه چینی هستند ولی چین داریم تا چین:40:
من برای 13" حداقل قیمت رو 1900 گرفتم چون مدل های قبلی هنوز قیمتش بالاست.:41:
نرمال که نه ولی با قیمت حداقل 200 تومان بالاتر از خود سات میشه خرید.:19:

mohsenfhm
26-02-2011, 20:17
گزارش تصويري خانواده جدید MacBook Pro

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع : itna

redboy444
26-02-2011, 22:47
درمورد این Thunderbolt میشه یکم توضیح بدین؟
یعنی اینکه باید تبدیل باشه،یا سیم داره یا دستگاهی مثل کول دیسک داره یا اینکه اصلا هارد اکسترنالی هست که بتونه با این سیستم تبادل اطلاعات کنه؟
کلا اولین باره که از این فناوری استفاده میشه آیا؟

redboy444
26-02-2011, 23:02
اینطور که من متوجه شدم یه کابل هست،که بین دو سیستم کامپیوتری یا یک سیستم کامپیوتری و یک دستگاه دیگر انتقال داده انجام میدهد.
چیز جالبی که برای نمونه آورده شده است اینکه
1-میشه یه فیلم hd رو در عرض 30 ثانیه انتقال داد!
2-از 1 سال آهنگ mp3 نسخه پشتیبان تهیه کرد در 10 دقیقه!!!:8:

SaeedEminem2
27-02-2011, 01:29
بابا نذارین عکس این لا مصب رو که مارو دیوونه کرده
اگه یه مک بوک پرو نخرم دیوونه می شم
فقط امیدوارم قیمتش بی نهایت گرون نشه

sinaxex
27-02-2011, 02:03
بابا نذارین عکس این لا مصب رو که مارو دیوونه کرده
اگه یه مک بوک پرو نخرم دیوونه می شم
فقط امیدوارم قیمتش بی نهایت گرون نشه
قطعا تا 2 ماه اول خرید اش تو ایران کاملا اشتباه هست بحث سر 200 300 تومان نیست خیلی فراتر از ان گران تر میدند. تازه یک ماه پیش بعد از 6 الی 7 ماه لب تاپ های سری قبلی قیمت اش متعادل شد گویی قیمت متعادل در مورد لب پتاب اپل یعنی 100 الی 200 تومان بیشتر از سایت اپل. من ام دیروز یک مک بوک جدید 15 اینج corei7 2.0 خریدم که ان شاا فامیل امون که برام خریده عید میاد ایران برام بیاره ان شاا اومد دست ام گزارش تصویری براتون میزارم و نسبت به سری های قبلی که کارکردم یک تستی میکنم که به چه شکلی هست

SaeedEminem2
27-02-2011, 05:05
قطعا تا 2 ماه اول خرید اش تو ایران کاملا اشتباه هست بحث سر 200 300 تومان نیست خیلی فراتر از ان گران تر میدند. تازه یک ماه پیش بعد از 6 الی 7 ماه لب تاپ های سری قبلی قیمت اش متعادل شد گویی قیمت متعادل در مورد لب پتاب اپل یعنی 100 الی 200 تومان بیشتر از سایت اپل. من ام دیروز یک مک بوک جدید 15 اینج corei7 2.0 خریدم که ان شاا فامیل امون که برام خریده عید میاد ایران برام بیاره ان شاا اومد دست ام گزارش تصویری براتون میزارم و نسبت به سری های قبلی که کارکردم یک تستی میکنم که به چه شکلی هست

تو مشهد یه ماه پیش رفتم قیمت گرفتم با تابستون ریالی تفاوت نداشت و اصلا ارزون نشده بود
مثلا مدل 15 اینچ با هارد 500 و گرافیک 512 و سی پی یو 4 مگ
2/550/000 بود از شهریور که هنوز هم همین قیمته
که خب اگه بگیم نسبت به قیمت اصلی شاید زیاد گرون نباشه اما با در نظر گرفتن چینی بودن اینا و امریکایی بودن محصولات سایت اپل می بینیم که هنوز از اون چیزی که باید باشه خیلی گرون تره

------------------------
یه سئوال به نظر شماها این چینی بودن اینا تو کیفیت و پرفرمنس و عمر مفید دستگاه تاثیر داره یا نه؟
یا ممکنه مثل بقیه ی کامپوترهای چینی به مرور کند بشه؟
اصلا می شه تو ایران بدون داشتن آشنا از خارج مدل ساخت امریکاشو پیدا کرد؟
خود سایتش که فروش به ایران نداره
اما شعبه هایی که تو اروپاست شاید به ایران بفرستن یا اگه آشناها از هلند یا انگلیس بخوان بخرن، تو اون 2 تا کشور کدوم مدلش فروخته می شه؟ چینی یا امریکایی

mojtaba_14
27-02-2011, 09:23
........اما با در نظر گرفتن چینی بودن اینا و امریکایی بودن

.....چینی یا امریکایی

محصولات اپل چینی یا آمریکایی ندارن،پشت همشون اینو مینویسه:

Designed by Apple in California Assembled in China

شما تو آمریکا یا هر جای دنیا هم که بگیرید،همینو پشتش نوشته.

a20001000
27-02-2011, 11:39
با سلام
میخاستم بدونم واسه رشته معماری و rendering va 3d max از لپ تاپهای اپل کدوم رو پیشنهاد میکنید.تا سقف 2.2 میلیون.
و اینکه بهتره کدوم سخت افزاراش قوی تر باشه ؟
ممنوم.

sinaxex
27-02-2011, 21:50
با سلام
میخاستم بدونم واسه رشته معماری و rendering va 3d max از لپ تاپهای اپل کدوم رو پیشنهاد میکنید.تا سقف 2.2 میلیون.
ممنوم.
سیستم عامل مک برنامه 3d MAX ندارد دوست من! مگر اینکه رو لب تاپ اتون ویندوز بریزید و رو اون اجرا کنید برنامه رو

mojtaba_14
27-02-2011, 22:05
با سلام
ممنوم.

سرعت رندرنیگ 3d max اصولا با رم و cpu بهتر ،بالا میره،اونقدر کارت گرافیگ تو رندرنیگ مکس،موثر نیست.
اگه من باشم یکم صبر می کنم تا سری جدید بیاد،چون این 2 تا مورد توشون خیلی بهتر شده.
راستی می دونی که 3dmax نسخه مکینتاش نداره و مجبوری که حتماً ویندوز نصب کنی؟

mohsenfhm
27-02-2011, 23:47
در مک بوک های جدید که هفته پیش به بازار عرضه شد بوت کمپ به شما اجازه نصب ویندوز xp و vista را نخواهد داد .

پشتیبانی اپل :

مک بوک ایر ( late 2010 ) و مک بوک پرو ( early 2011 ) با پشتیبانی ورژن های ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی برای نسخه های Windows 7 Home Premium , Windows 7 Professional , Windows 7 Ultimate .

در ادامه توضیح داده شده است که ویندوز ایکس پی و ویستا و درایورهای این سیستم عامل ها دیگر برای مک بوک ها ساپورت نخواهد شد.

منبع :

SaeedEminem2
28-02-2011, 00:32
اه یعنی چی؟
یعنی نمی شه رو مدل های جدید به هیچ شکلی اکس پی یا ویستا نصب کرد؟
یا همون طور که سیستم عامل مک به صورت عادی رو پی سی نصب نمی شه و با هکینتاش و امثالهم نصبش می کنن این هم با سیخ زدن می شه روش اکس پی نصب کرد؟

mohsenfhm
28-02-2011, 13:51
اه یعنی چی؟
یعنی نمی شه رو مدل های جدید به هیچ شکلی اکس پی یا ویستا نصب کرد؟
یا همون طور که سیستم عامل مک به صورت عادی رو پی سی نصب نمی شه و با هکینتاش و امثالهم نصبش می کنن این هم با سیخ زدن می شه روش اکس پی نصب کرد؟

ببينيد از طريق بوت كمپ نميشه ولي از طريق مجازي ميشه :13:

kladioos
28-02-2011, 13:59
بچه ها کسی می دونه این مدلهای جدید Macbook Pro کی وارد ایران میشه ؟

mohsenfhm
28-02-2011, 14:07

مشخص نيست :13:

كاملا به فروشنده ها و وارد كننده ها مربوط ميشه :46: مي تونيد از فروشندگان بپرسيد:31:

Mostafa360
28-02-2011, 14:41
دوستان عزیز کسی در مورد کارت گرافیک مدل های جدید، INTEL HD GRAPHICS 3000 چیزی میدونه؟ قدرتش چطوره؟ از اون گرافیک های مدل های 2010 قویتره یا نه؟

SaeedEminem2
28-02-2011, 15:29
ببينيد از طريق بوت كمپ نميشه ولي از طريق مجازي ميشه :13:

از طریق مجازی یعنی مثلا با ویرچوال پی سی یا وی ایم ویر؟
اینکه فایده نداره!!
خب بوت کمپ نشه یعنی یه نرم افزار دیگه نمی شه پیدا کرد ؟
یا همونایی که تو کار کرک و قفل شکستن و این کارهان نمی تونن یه نرم افزار کمکی جدید بنویسن؟

s-a-l-i-m
28-02-2011, 23:28
دوستان عزیز کسی در مورد کارت گرافیک مدل های جدید، INTEL HD GRAPHICS 3000 چیزی میدونه؟ قدرتش چطوره؟ از اون گرافیک های مدل های 2010 قویتره یا نه؟
دوست عزیز بهتره بری تو تاپیک خود اپل و اونجا بحث شده
از این صفحه بحثش هست :

sinaxex
28-02-2011, 23:29
امروز وارد بازار شد و در پایتخت دیده شده است
قیمت 15 اینچ با سی پی یو 2.2 سه میلیون و 500 هزار تومان!!
15 اینچ با سی پی یو 2 به قیمت 2 میلیون و 900 تومان

SaeedEminem2
01-03-2011, 00:15
امروز وارد بازار شد و در پایتخت دیده شده است
قیمت 15 اینچ با سی پی یو 2.2 سی میلیون و 500 هزار تومان!!

چه قدر؟
30500000 ریال یا تومان؟
فکر کنم منظورت 3 میلیون و 500 هزار تومان بود

sinaxex
01-03-2011, 01:05
چه قدر؟
30500000 ریل یا تومان؟
فکر کنم منظورت 3 میلیون و 500 هزار تومان بود
ویرایش شد
باتشکر

fade2amin
01-03-2011, 19:45
دوستان من پسر داییم تقریبا اولای اردیبهشت میاد ایران. میخوام بدونم مشکلی نداره از اونور ( استرالیا ) برام بیاره ؟ داستان گیر دادن فرودگاه و گمرک و از اینا . و اینکه با پارت نامبر استرالیا باید باشه دیگه، درسته ؟
پ.ن: من تا حالا با مک کار نکردم، فقط گوشیم آیفون که میشه تا یه حدی باهاش آشنا بود. میخوام بدونم لذت کارکردنش چقد با ویندوز فرق میکنه، خواهشا اینو صادقانه جواب بدین چون برام خیلی مهمه .
ممنون .

mohsenfhm
01-03-2011, 20:23
پ.ن: من تا حالا با مک کار نکردم، فقط گوشیم آیفون که میشه تا یه حدی باهاش آشنا بود. میخوام بدونم لذت کارکردنش چقد با ویندوز فرق میکنه، خواهشا اینو صادقانه جواب بدین چون برام خیلی مهمه .
بي نهايت

مخصوصا با نسخه جديد lion

zerolight
01-03-2011, 21:21
کاور زنده کنفرانس معرفی ایپد،
فردا ۲۱:۳۰ در

با روشی جدید بدون نیاز به رفرش مکرر صفحه،
ترجمه اختصاصی توسط تیم تحریریه

sinaxex
01-03-2011, 22:05
دوستان من پسر داییم تقریبا اولای اردیبهشت میاد ایران. میخوام بدونم مشکلی نداره از اونور ( استرالیا ) برام بیاره ؟ داستان گیر دادن فرودگاه و گمرک و از اینا . و اینکه با پارت نامبر استرالیا باید باشه دیگه، درسته ؟
ممنون .
نه هیچ مشکلی نیست تا یکی فامیل اتون از هر چیز میتونه بیاره تو گمرک بهش گیر نمیدند اما اگر مثلا دو تا مک بوک بیاره اون وقت کمرگ داره!

SaeedEminem2
02-03-2011, 00:25
کاشکی ما هم یکی رو داشتیم از اون ور واسمون بیاره
بیش از 7 ماهه می خوام بخرم و اول که نمی شد
بعد که شد همه گفتن صبر کن تا جدیدش بیاد
حالا که جدیدش زود تر از حد انتظار اومد قیمتش نجومیه
---------
یه سئوال
می گم جدا از قدرت و سرعت خوب سخت افزارش، چی باعث شد شما هم بخواین اپل بخرین؟
منکه دیوونه ی این یونی بادی آلومینیومیش شدم
خیلی خوشگله
فکر کنم حدود 200 هزار تومان فقط واسه همینش گرون تر شده

Sorena_777
02-03-2011, 10:53
بی زحمت میتونید مشخصات سری جدید رو بهم بگین؟؟؟:11:

mohsenfhm
02-03-2011, 13:45
بی زحمت میتونید مشخصات سری جدید رو بهم بگین؟؟؟:11:

به چند صفحه قبل مراجعه كنيد :13:

SaeedEminem2
03-03-2011, 01:33
در مک بوک های جدید که هفته پیش به بازار عرضه شد بوت کمپ به شما اجازه نصب ویندوز xp و vista را نخواهد داد .

پشتیبانی اپل :

مک بوک ایر ( late 2010 ) و مک بوک پرو ( early 2011 ) با پشتیبانی ورژن های ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی برای نسخه های Windows 7 Home Premium , Windows 7 Professional , Windows 7 Ultimate .

در ادامه توضیح داده شده است که ویندوز ایکس پی و ویستا و درایورهای این سیستم عامل ها دیگر برای مک بوک ها ساپورت نخواهد شد.

منبع :

من خیلی در این مورد تحقیق کردم همه گفتن نه مشکلی نیست و فعلا که همچین چیزی اعلام نشده
تو این عکس هم گفته که رو این پارتیشن فعلی نصب نمی شه
گفته پارتیشن مخصوص به اکس پی رو ایجاد کنین و نصب کنین
احتمالا آوردن مثل لینوکس پارتیشن سازگار با مکینتاش رو عوض کردن
اما اکس پی یا ویستا قطعا با همین بوت کمپ نصب می شه

mohsenfhm
03-03-2011, 09:16
من خیلی در این مورد تحقیق کردم همه گفتن نه مشکلی نیست و فعلا که همچین چیزی اعلام نشده
تو این عکس هم گفته که رو این پارتیشن فعلی نصب نمی شه
گفته پارتیشن مخصوص به اکس پی رو ایجاد کنین و نصب کنین
احتمالا آوردن مثل لینوکس پارتیشن سازگار با مکینتاش رو عوض کردن
اما اکس پی یا ویستا قطعا با همین بوت کمپ نصب می شه

خود اپل هم اين موضوع رو اعلام كرده

در ضمن شما ميتوني هر سيستم عاملي رو نصب كنيد ولي بوت كمپ فقط 7 رو ساپورت ميكنه :13: البته بوت كمپ هاي سري جديد

فكر نمي كنم قبلش هم كسي با بوت كمپ XP نصب كنه :13:

SaeedEminem2
04-03-2011, 03:21
خود اپل هم اين موضوع رو اعلام كرده

در ضمن شما ميتوني هر سيستم عاملي رو نصب كنيد ولي بوت كمپ فقط 7 رو ساپورت ميكنه :13: البته بوت كمپ هاي سري جديد

فكر نمي كنم قبلش هم كسي با بوت كمپ XP نصب كنه :13:

آخه تو این عکس نوشته شما با دانلود نرم افزارهای ضروری پشتیبان به کمک بوت کمپ دستیار می توانید مایکرو سافت ویندوز را بر روی مک پایه اینتلی نصب کنید
نوشته یه پارتیشن واسش ایجاد کنین و نصب ویندوز رو شروع کنین
اصلا نه نوع ویندوز رو مشخص کرده نه گفته که نمی شه نصب کرد

از یکی از نمایندگی ها هم که پرسیدم گفت نه همچین چیزی نیست و تا آلان هم اعلام نشده
حالا شما اگه از جای معتبری خوندی لطفا لینکش رو بذار
البته کلا بوت کمپ یا چیز دیگه مهم نیست
فقط بشه اکس پی روش نصب کرد، حالا با هرچی که باشه فرق نداره

SaeedEminem2
04-03-2011, 03:38
الان یه کم تو فروم های خود سایت اپل گشتم
بعضی ها گفتن نه اصلا این طور نیست بعضی ها هم گفتن چون خود مایکروسافت پشتیبانی از اکس پی رو قطع کرده اپل هم درایور واسه اکس پی رو دیگه ارائه نمی ده
این حالت رو مک بوک ایر جدید هم بوده
اما این طور نیست که اصلا نشه اکس پی نصب کرد
بیشتر مشکل رو درایورهاشه که شاید در آینده ی نزدیک با ازدیاد درخواست ها شرکت اپل بیاد درایورهای اکس پی رو دوباره ساپورت کنه
اما 7 نصب می شه و فوقش مود 7 رو به اکس پی تغییر می دیم دیگه
فکر کنم با این وضعیت از صبر کردن واسه مدل جدید پشیمون بشیم و بهتر بود همون مدل 2010 رو بخریم!!

sinaxex
04-03-2011, 16:18
کاشکی ما هم یکی رو داشتیم از اون ور واسمون بیاره
بیش از 7 ماهه می خوام بخرم و اول که نمی شد
بعد که شد همه گفتن صبر کن تا جدیدش بیاد
حالا که جدیدش زود تر از حد انتظار اومد قیمتش نجومیه
---------
یه سئوال
می گم جدا از قدرت و سرعت خوب سخت افزارش، چی باعث شد شما هم بخواین اپل بخرین؟
منکه دیوونه ی این یونی بادی آلومینیومیش شدم
خیلی خوشگله
فکر کنم حدود 200 هزار تومان فقط واسه همینش گرون تر شده
خوب متاسفانه در ایران محصولات اپل گران هست! دلیل هم ندارد و خوب یکی از دلایل اش نبود گارانتی معتبر / گران بودن خوده محصولات اپل در بازار جهانی و کمتر ترغیب شدن یوزر به خرید این نوع محصولات که به همین دلیل سود ی که از مشتری میگرند رو بیشتر میکنند تا از طرف کم بودن مشتری اصلاح بشه
در مورد یونی بادی هم سری قبلی ها هم یونی بادی هستند حتی سری مک بوک های قبلی هم یونی بادی هستند اما در مورد سیاست قیمتی محصولات جدید مک بوک پرو با سری قبلی به واقع نگاه کنید اختلاف قیمت با سری قبلی بسیار پایین هست در ایران انقدر نمایان میکنه خودش رو!
درمورد مک دیوایس چیزی که علاوه بر قدرت سخت افزاری(سری جدید مک بوک پرو یکم کانفیگ اش خوب هست والا شما نگاه کنید سری قبلی رو؟ اصلا کانفیگ بالایی نداره با توجه به اینکه در سال 2010 عرضه شده) تطبیق او اس با سخت افزار هست. ببینید اپل میاد با توجه به سیستم عامل که داره سخت افزار رو براش اپتیمایز میکنه چیزی میزاره که در مورد حداقل هاش کم نیاره و راحت بتونه سیستم عامل رو به طور احسنت اجرا کنه و سقف و ماکسیمم رو هم در مورد ساپورت بعد میزاره یعنی مثلا سیتسم عامل اپدیت شد هم بازم مشکلی نباشه گویی الان مثلا کسی که 2 الی 3 سال پیش مک بوک معمولی هم خریده الان رو سرعت لب تاپ اش مشکلی نداره و راحت داره با مک اسنو لئوپارد کار میکنه. اما خوب این فرق دیوایس های اپل مثلا با دیگر دیوایس ها هست مثلا ویندوز واقعا ماکروسافت نمیتونه بشینه تک تک لب تاپ هایی که در سال عرض میشوند رو چک کنه و خودش رو سازگار با اونها کنه گویی اگر باگی هم باشه باید شرکت سازنده رفع کنه و خوب این وسط یک خلایی وجود دارد گویی در مورد اپل این وسط خلایی نیست خوده اپل لب تاپی بیرون داده که خود اش میان افزار اش رو نوشته خود اش هم کانفیگ کاملا سازگار با ان را ارئه داد پس این وسط کمترین مشکل اجیاد میشه اگر مشکلی هم باشه باید خودش ساپورت کنه نه کمپانی دیگری.

الان یه کم تو فروم های خود سایت اپل گشتم
بعضی ها گفتن نه اصلا این طور نیست بعضی ها هم گفتن چون خود مایکروسافت پشتیبانی از اکس پی رو قطع کرده اپل هم درایور واسه اکس پی رو دیگه ارائه نمی ده
این حالت رو مک بوک ایر جدید هم بوده
اما این طور نیست که اصلا نشه اکس پی نصب کرد
بیشتر مشکل رو درایورهاشه که شاید در آینده ی نزدیک با ازدیاد درخواست ها شرکت اپل بیاد درایورهای اکس پی رو دوباره ساپورت کنه
اما 7 نصب می شه و فوقش مود 7 رو به اکس پی تغییر می دیم دیگه
فکر کنم با این وضعیت از صبر کردن واسه مدل جدید پشیمون بشیم و بهتر بود همون مدل 2010 رو بخریم!!
در اونیکی تاپیک یکم در این مورد توضیح دادم دوست من مطالعه کنید امیدوارم ابهامات اتون بر طرف بشه

patriot1
04-03-2011, 21:39
سلام بچه ها
در کل
به نظرتون خرید انوی 15 به صرفه تره یا مک بوک 15 اینچی (372)2010 ؟
لطفا بدون تعصب نظر بدین

sinaxex
04-03-2011, 23:13
سلام بچه ها
در کل
به نظرتون خرید انوی 15 به صرفه تره یا مک بوک 15 اینچی (372)2010 ؟
لطفا بدون تعصب نظر بدین
منظورتون 15 اینچی جدید با مدل پرو 372 هست؟ اگر این هست حال که شما میخواهید مک بوک پرو بخرید بله به صرفه هست اما الان نه با این قیمت!! اگر کسی دارید بگید براتون بفرسته یا صبر کنید چند ماه دیگه بخرید چون کلا الان مک بوک پرو خریدن اشتباه هست! چه سری قبلی ایش و چه سری جدید ایش چون هم سری قبلی ها ر دارند بسیار گران میدند و هم سری جدید رو به واسطه کم بودند بسیار گران تر!! شما خودتون حساب کنید مک بوک سری قبلی 373 رو با گارانتی 3.5 میدند حالا مک بوک پرو جدید 2.2 پانزده اینچی رو هم 3.5 میدند! میبینید که اصلا قیمت ها به هم ربطی نداره!

patriot1
05-03-2011, 00:29
نه منظور من envy 15 hp بود
وبا مدل 372 makbook pro 2010

---------- Post added at 12:29 AM ---------- Previous post was at 12:28 AM ----------

منظورتون 15 اینچی جدید با مدل پرو 372 هست؟ اگر این هست حال که شما میخواهید مک بوک پرو بخرید بله به صرفه هست اما الان نه با این قیمت!! اگر کسی دارید بگید براتون بفرسته یا صبر کنید چند ماه دیگه بخرید چون کلا الان مک بوک پرو خریدن اشتباه هست! چه سری قبلی ایش و چه سری جدید ایش چون هم سری قبلی ها ر دارند بسیار گران میدند و هم سری جدید رو به واسطه کم بودند بسیار گران تر!! شما خودتون حساب کنید مک بوک سری قبلی 373 رو با گارانتی 3.5 میدند حالا مک بوک پرو جدید 2.2 پانزده اینچی رو هم 3.5 میدند! میبینید که اصلا قیمت ها به هم ربطی نداره!

372 نسبت به 1 ماه پیش فقط 30 هزار تومان افزایش داشته

fade2amin
05-03-2011, 17:58
اینم تیزر تولید یونی بادی آلومینیومی ( design ) مک بوک های جدید که با لینک Direct براتون گذاشتم با کیفیت بالا :

SaeedEminem2
06-03-2011, 03:45
اینم تیزر تولید یونی بادی آلومینیومی ( design ) مک بوک های جدید که با لینک Direct براتون گذاشتم با کیفیت بالا :

دمت جیز حال کردم دیدمش
در واقع کف کردم
واقعا حیف نیس بگیم .... بر امریکا؟
این همه فناوری به حق مرحبا داره

mars1920
06-03-2011, 04:48
آقا بهترین جا برای فروش ۳۷۳ کجا س دست دوم؟
مغازه دار ها که می خان به قیمت یه کیس p4 بخرن.
سری جدیدو خریدم داره می یاد این رو دستم مونده با بدهکاری ممنون می شم از دوستان جایی با انصاف سراغ داره اطلاع بده.

a20001000
07-03-2011, 11:31
سرعت رندرنیگ 3d max اصولا با رم و cpu بهتر ،بالا میره،اونقدر کارت گرافیگ تو رندرنیگ مکس،موثر نیست.
اگه من باشم یکم صبر می کنم تا سری جدید بیاد،چون این 2 تا مورد توشون خیلی بهتر شده.
راستی می دونی که 3dmax نسخه مکینتاش نداره و مجبوری که حتماً ویندوز نصب کنی؟

چه مدل ram va cpu کلا بهتره واسه این کاره برای اینکه مقایسه کنم با بقیه لپ تاپا؟
حدودا کی میاد سری جدیداش؟
اره میدونم اینو اما فکر کنم سرعتش بیاد پایین باز بخاطره نصب ویندوز روی لپ تاپ اپل آره؟
ممنون.

SaeedEminem2
08-03-2011, 03:08
چه مدل ram va cpu کلا بهتره واسه این کاره برای اینکه مقایسه کنم با بقیه لپ تاپا؟
حدودا کی میاد سری جدیداش؟
اره میدونم اینو اما فکر کنم سرعتش بیاد پایین باز بخاطره نصب ویندوز روی لپ تاپ اپل آره؟
ممنون.

سئوالت یه کم نا مفهومه
اما فکر می کنم از این نظر که پرسیدی لپ تاپ های مک بوک پرو اپل می شه گفت از همه قوی ترن
اینم در نظر داشته باش که ویندوز فقط 7 می شه رو مدل جدید نصب کرد

kladioos
08-03-2011, 12:28
من احتمالا میگم یکی از آشناهامون از اونور برام بگیره بیاره چون واقعا خرید اپل فقط اینجوری به صرفه است . از 2 جهت :

1) قیمت ارزانتر نسبت به ایران ... مدل 15 اینچ جدید 2199$ قیمت داره :

دو ماه دیگه ممکن بیاد ایران (نقل به مضمون از فروشندگان پایتخت) تازه اونم با چه قیمتی ؟ حداقل اولش 3 میلیونه ... بعد باید 4 ماه صبر کنی قیمتش بیاد مثلا حدود 2800 یعنی همینجوریش با 6 ماه تاخیر از روز دنیا کلی پول بیشتر هم میدی

2)دلیل مهمتر customize کردن محصول انتخابیه . مثلا توی همون لینک قبلی اگرselect را انتخاب کنید می بینید قیمت پیشهنادی بر اساس کانفیگ تیپیکال و اولیه محصول می باشد و می توان cpu ،ram ،Hard Drive ، display .... هستش که با اون که قیمتش اضافه می شه ولی واقعا دستت توو انتخاب کانفیگ خیلی بازه و این محشره ...اینم لینکش :

حالا فرض بخوای بری پایتخت همون مدل ثابتی رو که داره با اون قیمت فضایی بخری....پس بهترین کار سفارش اون برای خرید در خارج و انتقال اون به ایرانه

SaeedEminem2
08-03-2011, 17:00
من احتمالا میگم یکی از آشناهامون از اونور برام بگیره بیاره چون واقعا خرید اپل فقط اینجوری به صرفه است . از 2 جهت :

1) قیمت ارزانتر نسبت به ایران ... مدل 15 اینچ جدید 2199$ قیمت داره :

دو ماه دیگه ممکن بیاد ایران (نقل به مضمون از فروشندگان پایتخت) تازه اونم با چه قیمتی ؟ حداقل اولش 3 میلیونه ... بعد باید 4 ماه صبر کنی قیمتش بیاد مثلا حدود 2800 یعنی همینجوریش با 6 ماه تاخیر از روز دنیا کلی پول بیشتر هم میدی

2)دلیل مهمتر customize کردن محصول انتخابیه . مثلا توی همون لینک قبلی اگرselect را انتخاب کنید می بینید قیمت پیشهنادی بر اساس کانفیگ تیپیکال و اولیه محصول می باشد و می توان cpu ،ram ،Hard Drive ، display .... هستش که با اون که قیمتش اضافه می شه ولی واقعا دستت توو انتخاب کانفیگ خیلی بازه و این محشره ...اینم لینکش :

حالا فرض بخوای بری پایتخت همون مدل ثابتی رو که داره با اون قیمت فضایی بخری....پس بهترین کار سفارش اون برای خرید در خارج و انتقال اون به ایرانه

این چیزهایی که شما گفتی رو اینجا همه می دونن
تازه خیلی چیزهای دیگه هم هست مثل اینکه شما مجبور نیستی کلی هم پول واسه ضمانت کاملا غیر معتبر ایرانی بدی اما اینجا معمولا اجباریه
اما مشکل اینه که خب همه که یکی رو ندارن که از اونور بیاره
بعد از یه طرف کانفیگی که من می خوام رو بعیده کسی که آشنایی نداره بتونه تهیه کنه
یعنی ممکنه با اندکی تغییر واست بیاره
راه پس دادن و تعویض هم دیگه نداری

bbbbzolfa
08-03-2011, 17:50
سلام من سه گزینه دارم چین یا ترکیه یا دبی ,شما کدوم رو پیشنهاد میدید؟خواهش میکنم کامل راهنمایی کنید.از کجا بفهمم اپل استور کدوم یکی معتبر تره و قیمتش مناسب تر؟

bbbbzolfa
08-03-2011, 18:00
راه پس دادن و تعویض هم دیگه نداری[/QUOTE]

ببین مگه میشه وقتی مشخصات کامل یه مدل رو میدی اشتباه بیاره؟
بعد یه سوال
مدل 13" corei5 , بلو ری (blue ray ) داره؟

bbbbzolfa
08-03-2011, 20:58
ای بابا پس چرا سوال منو نمیذارید؟عجله دارم.

SaeedEminem2
08-03-2011, 22:00
سلام من سه گزینه دارم چین یا ترکیه یا دبی ,شما کدوم رو پیشنهاد میدید؟خواهش میکنم کامل راهنمایی کنید.از کجا بفهمم اپل استور کدوم یکی معتبر تره و قیمتش مناسب تر؟

هیچ فرقی نداره
فقط از نظر قیمتی چک بشه که فکر نمی کنم جایی غیر از ایران تا این حد قیمت ها متفتوت باشه

ببین مگه میشه وقتی مشخصات کامل یه مدل رو میدی اشتباه بیاره؟
بعد یه سوال

این مشخصات رو کسی می فهمه که اهل کامپیوتر باشه
خود منم یه خورده حساسم اگه سر سوزنی باب دلم نباشه دیوونه می شم
پس بهتره خودم بخرم

ای بابا پس چرا سوال منو نمیذارید؟عجله دارم.

چون هنوز تازه کار حساب می شی و واسه اینکه مطمئن شن اسپم نیستی پست های اول باید تائید شه
از پست 20 به بعد دیگه این طوری نمی شه

mohsenfhm
08-03-2011, 22:32

خير نداره :13::13:

bbbbzolfa
08-03-2011, 23:50
آها مرسی هزینش چقدر میشه اگه بخوام blue ray بعد از اینکه اومد ایران نصب کنم.
:20:بعد مطمئنید که دبی فرقی با چین نداره؟آخه شنیدم ممکنه اصل نباشه اگه از دبی بگیرم.
و اینکه یه لطفی بکنید بگید تفاوت قیمت رو از کجا بگیرم؟

bbbbzolfa
09-03-2011, 00:17
این مشخصات رو کسی می فهمه که اهل کامپیوتر باشه
خود منم یه خورده حساسم اگه سر سوزنی باب دلم نباشه دیوونه می شم
پس بهتره خودم بخرم

آخه اینطور که میگید ترسیدم نکنه برا منم اونچیزی رو که میخوام نیاره.منم رشتم کامپیوتره ولی نمیدونم این سر سوزن منظورتون چی هستش؟مگه چند مدل 13" داره بقیه چیزاشم که دقیق میدیم.

SaeedEminem2
09-03-2011, 01:11
آها مرسی هزینش چقدر میشه اگه بخوام blue ray بعد از اینکه اومد ایران.
:20:بعد مطمئنید که دبی فرقی با چین نداره؟آخه شنیدم ممکنه اصل نباشه اگه از دبی بگیرم.
و اینکه یه لطفی بکنید بگید تفاوت قیمت رو از کجا بگیرم؟

راستش منم سر همین چینی بودن و امریکایی بودنش گیر داشتم که هم اینجا و هم فروشنده ها همه گفتن همش تو هر کشوری باشه چینیه
قیمت اصلی تو سایت خود اپل هست
بحث من سر تغییر دادن اون کانفیگ دیفالتشه
مثلا به صورت پیش فرض سی پی یو پایین تر انتخاب شده
دیگران ممکنه جدی نگیرن و سر سری بخرن و اهمیت ندن که من گفتم مثلا سی پی دوم رو انتخاب کن
بعد بیاره و ببینی این اونی که می خواستی نیست!!!
اما در مورد تفاوت قیمت اضافه کنم که احتمالش کمه یه جا پیدا شه که عینا مثل سایت بده
بیشتر منظورم به این بود که از همون 2 جا یعنی چین و امارات قیمت بگیر هرکدوم پایین تر بود بخر
در مورد قیمت بلو ری راستش من اطلاعاتی ندارم حالا دوستان لطف می کنن راهنمایی می کنن

kladioos
09-03-2011, 14:20
این چیزهایی که شما گفتی رو اینجا همه می دونن
تازه خیلی چیزهای دیگه هم هست مثل اینکه شما مجبور نیستی کلی هم پول واسه ضمانت کاملا غیر معتبر ایرانی بدی اما اینجا معمولا اجباریه

کانفیگی که شما می خوای رو لازم نیست کسی تهیه کنه توی همون لیست خودت هر کدوم رو خواستی تیک می زنی (لینک دومی که گذاشتم)... کمپانی واست همون رو میفرسته .فکر کنم اینقدر اعتبار داره اپل که همون چیزی رو که تیک زدی بده بهت .

SaeedEminem2
09-03-2011, 19:25
کانفیگی که شما می خوای رو لازم نیست کسی تهیه کنه توی همون لیست خودت هر کدوم رو خواستی تیک می زنی (لینک دومی که گذاشتم)... کمپانی واست همون رو میفرسته .فکر کنم اینقدر اعتبار داره اپل که همون چیزی رو که تیک زدی بده بهت .

آره اینو می دونم
در معتبر بودنشون هم هیچ شکی نیست
اما پولش رو کی بده؟
طرف که نمیاد شماره کارت و رمزشو بده دست من
تازه ممکنه آدرسش رو من درست وارد نکنم بعد بره در خونه ی یکی دیگه
البته اینا همش جزئیه مهم همون شماره و رمز کارته که کسی دست ما نمی ده
اگه اپل مستقیم ایران می فرستاد و پولش رو هم می دادیم به مامور پست خیلی عالی می شد
البته اینطوری هم هزینه ی پستش خیلی زیاد می شد
اگه اپل تو ایران نماینده ی رسمی می داشت دیگه همه چی حل بود

bbbbzolfa
09-03-2011, 19:30
آخه این آقا میخواد فامیلش براش بیارن نه کمپانی..
خواهشا یه نفر جواب سوال منو بده..
من لیست قیمت ها رو از apple store کشور ها مختلف چطور میتونم بگیرم؟

SaeedEminem2
10-03-2011, 04:01

اگه از نمایندگی رسمی می خوای بخری تو این لینک لیست تمام کشورهایی که اپل استور داره اینجا هست
اگه باز نشد از همون برنامه های کمکی که خودت می دونی استفاده کن!!!!

اماراتش که مشخصه تو لیست Africa, Middle East, and India آخرین ردیف اولین پرچم از سمت راست United Arab Emirates که کنار اوگانداست
چین هم چون فونتش قابل خوندن نیست تو لیست Asia Pacific ردیف اول از سمت چپ دومین گزینه بین استرالیا و هنگ کنگه

اما اگه از فروشگاه های عادی می خوای بخری و به زبان عربی یا چینی مسلطی باید سرچ کنی تا اگه سایت داشتن و لیست قیمت هم گذاشته بودن ببینی

یا بهترین و مطمئن ترین راه اینه که یا خودت یا یه آشنا شخصا بره بگرده و قیمت بگیره

البته فکر کنم نگرانیت بی مورده چون قیمت تو تمام نمایندگی های اصلی یکیه و فقط به واحد پول همون کشور محاسبه شده
و همه جا بر عکس ما یه قانون و نظارتی هست که هرکی هر قیمتی دلش خواست نده

در کل به نظر من زیاد خودتو اذیت نکن چون تفاوت قیمت چندانی نخواهند داشت (بر عکس ایران!!!)

Microsoft24
10-03-2011, 04:15
از هر کشوری که می خرید ، به layout کیبورد حواستون باشه! که حتما ، حتما EN باشه!

(کیبورد عربی ، فرانسه ، چینی و... هم هستند!: دی)

selejwest
10-03-2011, 06:44
میشه یکی بگه یونی بادی آلمینیومی چی هستش؟

kladioos
10-03-2011, 09:38

آره دیگه از اول فرض همین بود که یه آشنا بیاره واسه آدم

SaeedEminem2
10-03-2011, 15:01
میشه یکی بگه یونی بادی آلمینیومی چی هستش؟

یونی کوتاه شده ی یونیکه که اینجا منظور تکی و واحده
بدنه و قالب لپ تاپ های مک بوک پرو و ایر از جنس آلومینیومه و به خاطر اینکه سبک تر و باریک تر و حتی مقاوم تر بشه کلا یه تیکه درستش کردن
اگه ای دی اس ال داری این کلیپ رو دانلود کن تا بیشتر متوجه شی
پست 2935

tarfan1364milad
10-03-2011, 23:57
به سلامتی!بعد از کلی ایندر اوندر زدن 1.300 جمع کردیم 374 رو بخریم شده 1.540‏!ینی چه؟مملکته گلو بلبل!‏
هی گفتن صبر کنین میاد پایین قیمتا پس چی شد یهو دو هفته ای 250 تا رفت روش؟!بابا نخاستیم..وایو بخریم انگار غصمونم کمتره..

s-a-l-i-m
11-03-2011, 01:13

یک نفر لطف می کنه که این رو دوباره اپ کنه.اخه تو لیست دانلود بود و تا دانلود کنم از رده خارج شد و دیگه کار نمی کنه.:41:

kladioos
11-03-2011, 12:14
دوستان یه نکته ای ... چون من می خوام ویندوز 7 رو کنار مک روی اپل نصب کنم بهتره ram بالاتری انتخاب کنم واسه لپتاپ یا cpu بالاتر یا هر دو یا هیچ کدوم ؟ چون می شه ram اپل انتخابی رو تا 8 گیگ و cpu رو تا 2.3 GHz افزایش داد موقع سفارش محصول

fade2amin
11-03-2011, 19:21
یک نفر لطف می کنه که این رو دوباره اپ کنه.اخه تو لیست دانلود بود و تا دانلود کنم از رده خارج شد و دیگه کار نمی کنه.

بفرما عزیز :

eckenkar
13-03-2011, 16:16
با سلام به همه دوستان مدتیه که دنبال یه لپ تاپ برای کار پایان نامم میگردم ولی ازبس مدل های مختلف تو بازار هست که گیچ شدم چند سوال از دوستان داشتم که اگه راهنماییم کنن خیلی ممنون میشم.من دنبال لپ تاپی هستم که فقط واسه کار با نرم افزارهای سنگین ساخته شده باشه(واسه گیم اصلا نمیخوام ) اصلا هم وزن و پول مهم نیست چونکه میخوام یه مدت خیالم از اونیکه خریدم راحت باشه.خودم دلم بیشتر پیش اپل هست ولی میترسم نرم افزارهای کاریم رو مک ساپورت نکنه.حالا از کجا میتونم بفهمم که مثلا نرم افزار sap واسه مک هم هست یا نه؟و اینکه چون چشمام ضعیفه میخوام از لحاظ کیفیت تصویر بهترین باشه؟
از همتوم ممنونم پیشاپیش عید بر همتون مبارک

SaeedEminem2
13-03-2011, 21:26
با سلام به همه دوستان مدتیه که دنبال یه لپ تاپ برای کار پایان نامم میگردم ولی ازبس مدل های مختلف تو بازار هست که گیچ شدم چند سوال از دوستان داشتم که اگه راهنماییم کنن خیلی ممنون میشم.من دنبال لپ تاپی هستم که فقط واسه کار با نرم افزارهای سنگین ساخته شده باشه(واسه گیم اصلا نمیخوام ) اصلا هم وزن و پول مهم نیست چونکه میخوام یه مدت خیالم از اونیکه خریدم راحت باشه.خودم دلم بیشتر پیش اپل هست ولی میترسم نرم افزارهای کاریم رو مک ساپورت نکنه.حالا از کجا میتونم بفهمم که مثلا نرم افزار sap واسه مک هم هست یا نه؟و اینکه چون چشمام ضعیفه میخوام از لحاظ کیفیت تصویر بهترین باشه؟
از همتوم ممنونم پیشاپیش عید بر همتون مبارک

سلام
از نظر کار سنگین اپل هیچ مشکلی نداره
در مورد سازگار بودن مک می شه سرچ کرد مثلا سپ فور مک
که حتی اگه نبود می تونی روش 7 نصب کنی
از نظر کیفیت مانیتور هم بالاترینه و رنگ هارو خیلی طبیعی نشون می ده
اما یه مشکلی که فعلا هست حدود 1.3000.000 از اونی که باید باشه گرون تره
لاقل تا تابستون هم قیمتش پایین نمیاد مگه اینکه یکی داشته باشی که از خارج واست بیاره

selejwest
13-03-2011, 23:23
آقامن فامیلمون امروز رفت دبی کسی هست بدونه 2011اومده اونجا؟قیمتاش چنده؟زودتر اطلاع بدید ممنون پیشم چون آخر هفته طرف برمیگرده

sinaxex
14-03-2011, 00:24
آقامن فامیلمون امروز رفت دبی کسی هست بدونه 2011اومده اونجا؟قیمتاش چنده؟زودتر اطلاع بدید ممنون پیشم چون آخر هفته طرف برمیگرده
تو دبی مال سنتر اپل تازگی مثل اینکه فروشگاه باز کرده بفرستید اشون اونجا ببنید هست

dr_sohrab
14-03-2011, 00:42
با سلام منم یه air خریدم حالا جند تا سوال : ( نمیدونم کجا بپرسم) 1. برا بک اپ رو دی وی دی ( نه هارد اکستنرنال چی کار باید کرد) 2. lin in صدا نداره میخوام گوشی پزشکی که خروجی صدا داره بش وصل کنم چی کار باید کرد؟ 3. بهترین روش نصب ویندوز همون نرم افزار پارالل دیسک تاپه؟ نرم افزار Macindows v0.4 چی نوشته همه نرم افزارای ویندوز رو اجرا میکنه درسته؟ ببخشین نمیدونستم کجا بپرسم

Microsoft24
14-03-2011, 01:24
درود به کاربران پی سی،

امروز بصورا تصادفی ، لیست قیمت الماس پایتخت رو دانلود کردم ،

با کمال تعجب دیدم ، سری جدید رو وارد کرده ، حتی یک سری رو هم ظاهرا کاستوم شده با کانفیگ بالاتر وارد کرده!

اما ، انصافا از حق نگذریم ، قیمت های سری جدید ، بالاست! :14: و به نظر من هیچ کس نمیاد 4,000,000 تومن پول یک لپ تاب 15" رو بده! :3: که در اصل 2000 تا 2500 دلار ه! :8:

یک مورد دیگه هم اینه که ، ظاهرا با ورود سری جدید مک بوک پرو ، قیمت آی مک و مک مینی بالا رفته ! :2:

موفق و پیروز باشید ،

امید

SaeedEminem2
14-03-2011, 04:17
درود به کاربران پی سی،

با کمال تعجب دیدم ، سری جدید رو وارد کرده ، حتی یک سری رو هم ظاهرا کاستوم شده با کانفیگ بالاتر وارد کرده!

اما ، انصافا از حق نگذریم ، قیمت های سری جدید ، بالاست! :14: و به نظر من هیچ کس نمیاد 4,000,000 تومن پول یک لپ تاب 15" رو بده! :3: که در اصل 2000 تا 2500 دلار ه! :8:

یک مورد دیگه هم اینه که ، ظاهرا با ورود سری جدید مک بوک پرو ، قیمت آی مک و مک مینی بالا رفته ! :2:

موفق و پیروز باشید ،

امید

کانفیگ بالا فقط ریزولوشن مانیتورش و سی پی یو 2.3 رو داره که واسه سی پی یو 250 و واسه مانیتور هم 100 دلار اضافه می شه که جمعا باید بشه 2549دلار
نه 4 میلیون تومان!!!
یعنی مرده ی این همه نظارت بر گرانفروشی تو این مملکتم!!

sinaxex
14-03-2011, 04:34
درود به کاربران پی سی،

موفق و پیروز باشید ،

امید
ماشاا وقت نکردند یک سری به سایت اپل بزنند حداقل اطلاعات غلط ندند به مشتری خیر سشون مثل الماس هستند! دیگه الماس اینجوری اطلاعات میده از جای دیگه انتظاری نمیره!
721 هم کور ای 7 هست با فرکانس 2.0 و همچنین گرافیک 6490 موبایل با 256 رم
فیمت ها هم بسیار خنده دار هست!مدل کاستمایز 15 اینچ که 2549 دلار هست رو با دلار چند روز قبل هم حساب کنید میشه تقریبا 3 میلیون که شده 3 میلیون + 1 میلیون!(یک میلیون خودش پول یک مک بوک ایر هست تو امریکا)!!!

SaeedEminem2
14-03-2011, 04:48
واقعا تو بازار قیمت دلار شده 1200؟
تو اینترنت هرچی گشتم به قیمت همون روز 1031 بود
راستی تو سایت اپل جدیدا وقتی می خوای مک بوک پرو جدید رو خرید کنی می ره تو صفحه ی U.K یا همون انگلیس
و قیمت هارو به پوند می زنه
با وی پی ان هم همین حالت بود
یعنی حتی یانکی ها هم باید از انگلیس سفارش بدن؟

zamanphp
14-03-2011, 10:41
من که سرم سوت کشید با این قیمتهائی که الماس زده
به نظرم دیوونگی محض هست که ادم بخواد بخره
دوستان به نظرتون چطوره که ادم تو این شرایط بره از دبی بخره؟
حداقل هم یه تفریح هست و هم مجبور نیست پول الکی تو کیسه چنین فروشنده هائی بریزه

redboy444
14-03-2011, 11:58
نظرتون چیه جمع شیم به نشانه اعتراض شیشه های اپل فروشا رو بیاریم پایین؟!!!:8:

kladioos
14-03-2011, 15:34
مدل 15 اینچ 2.2 GHz معمولی

سایت اپل : 2200$=2200*1100=2,420,000 تومان ------>> قیمت الماس : 3,800,000

مدل 15 اینچ 2.2 GHz کاستومایز شده

سایت اپل : 2800$=2800*1100=3,080,000 تومان ------>> قیمت الماس : 4,000,000

پیدا کنید پرتقال فروش رو !!

s-a-l-i-m
14-03-2011, 18:10

13" رو کسی نمیدونه ؟؟
من که اصلا چشم اب نمی خوره پایین بیاد :دی
من که بوجه ام به این قیمت نمیرسه.
اگه انقدر بخوام پول بدم به قول بچه ها میرم ماشین میخرم:31:

SaeedEminem2
14-03-2011, 18:13
من که سرم سوت کشید با این قیمتهائی که الماس زده
به نظرم دیوونگی محض هست که ادم بخواد بخره
دوستان به نظرتون چطوره که ادم تو این شرایط بره از دبی بخره؟
حداقل هم یه تفریح هست و هم مجبور نیست پول الکی تو کیسه چنین فروشنده هائی بریزه

خیلی فکر خوبیه
فقط شما که می ری یه زحمتی بکش واسه ما هم بیار

نظرتون چیه جمع شیم به نشانه اعتراض شیشه های اپل فروشا رو بیاریم پایین؟!!!:8:

موافقم به شدت
شیشه کمه همون لپ تاپاشونو هدف بگیریم!
البته شوخی می کنیما مدیران ناراحت نشن
اما جدا مشکل از جای دیگه ست
وقتی هیچ نظارتی نباشه وضع همینه
شاید بد نباشه به سازمان تنظارت و تعزیرات زنگ بزنیم و با سماجت پی گیر شیم تا به یکی 2 تا از این گرون فروشا سر بزنن

bbbbzolfa
14-03-2011, 18:27
بچه ها میشه معایب مدل mc700ll/a رو بگید؟بنظرتون اگه بخوام یه مدل بالا تر بکیرم چیو انتخاب کنم؟
بعد هم انگار قیمت ها تو سایت آمازون تخفیف خورده.100 دلار اومده پایین
:18:

bbbbzolfa
14-03-2011, 18:46
از هر کشوری که می خرید ، به layout کیبورد حواستون باشه! که حتما ، حتما EN باشه!

(کیبورد عربی ، فرانسه ، چینی و... هم هستند!: دی)

مرسی از راهنماییتون لطفا اگر نکته دیگه ای هست ما رو مطلع کنید.مرسی

selejwest
14-03-2011, 20:23
آقا کسی قیمتهای دبی رو نداره بزنه تو سایت ما ببینیم؟

bbbbzolfa
14-03-2011, 22:33

لطفا معایب مدل mac700ll/a را اگه داره بگید..
انگار سایت آمازون 100$ تخفیف داده لینکش رو بالا دادم.

redboy444
14-03-2011, 23:27
درود به کاربران پی سی،

موفق و پیروز باشید ،

امید
آخه من نمیدونم اون مدل کاستومایز با 723 فقط 200 تومن اختلاف قیمتشونه؟!!!!!:18:
خودشونم نمیدونن دارن چیکار میکنن!:19:

---------- Post added at 11:20 PM ---------- Previous post was at 11:17 PM ----------

موافقم به شدت
شیشه کمه همون لپ تاپاشونو هدف بگیریم!
البته شوخی می کنیما مدیران ناراحت نشن
اما جدا مشکل از جای دیگه ست
وقتی هیچ نظارتی نباشه وضع همینه
شاید بد نباشه به سازمان تنظارت و تعزیرات زنگ بزنیم و با سماجت پی گیر شیم تا به یکی 2 تا از این گرون فروشا سر بزنن
پس فردا پایه ای بریم عملیات رو انجام بدیم؟!:31:
درمورد اون اعتراض به تعزیرات رو نمیدونم جواب میده یا نه،ولی اگه جواب میده من موافقم،حداقل بیان چنتاشونو بگیرن یا جنساشونو توقیف کنن ما یکم حال کنیم
از دست این جماعت دزدِ فروشنده نما!:41::19::2::31:

---------- Post added at 11:23 PM ---------- Previous post was at 11:20 PM ----------

آقا کسی قیمتهای دبی رو نداره بزنه تو سایت ما ببینیم؟
سری پیش یعنی حدود چند ماه پیش من 373 رو میخواستم بخرم،ایران با دبی 50 تومن فرقش میشد!
ولی اینسری رو نمیدونم.:46:
یکی از دوستان میگفت که چون دبی فعلا اپل استور نداره،قیمتاش مثل ایرانه!:5:
ولی چند روز پیش اونجا هم اپل استور افتتاح شد!خوشبحال این عربا!:41:

---------- Post added at 11:27 PM ---------- Previous post was at 11:23 PM ----------

من اینطور حدس میزنم که فعلا نتونستن 723 وارد کنن،این مدل کاستومایز رو میخوان به مردم قالب کنن!:5:
چون اختلاف این دو مدل هیچوقت 200 تومن نیست و هیچ کسی . . . نیست که 723 رو 3800 بخره و این کاستومایز رو 4 تومن نخره!:27:

Microsoft24
15-03-2011, 03:02
پیشنهاد میکنم ، تا بعد عید صبر کنید!

به احتمال زیاد افت شدیدی خواهد داشت! : دی

SaeedEminem2
15-03-2011, 03:56

بعد از عید حول و حوش مهر ارزون می شه :19:
هنوز به صورت عمده وارد نشده و تو مشهد یه دونه هم نیست
تا کامل بازار پر نشه و اون جو زدگی اولش نخوابه ارزون نمی شه
البته ارزون شما درسته می شه اما فقط از این غیر عادی بودن در میاد
اما هنوز با اون چیزی که باید باشه خیلی فرق می کنه
به قول یکی از بچه ها منم می خوام فقط معادل 2549 دلار پول بدم نه بیشتر

redboy444
15-03-2011, 10:04

خدا از دهنت بشنوه امید!:27:

kladioos
15-03-2011, 20:47
اتفاقا من فکر میکنم از قصد قیمت مدل معمولی رو تا نزدیک کاستومایز شده کشیدن بالا چون کسی که 3800 میده حتمن 4000 تومن هم میده تا ارتقا یافتشو بگیره یعنی عملا مدل ارتقا یافته رو در 90 درصد موارد با اون قیمت فضایی غالب میکنن به ملت

redboy444
15-03-2011, 23:42
اتفاقا من فکر میکنم از قصد قیمت مدل معمولی رو تا نزدیک کاستومایز شده کشیدن بالا چون کسی که 3800 میده حتمن 4000 تومن هم میده تا ارتقا یافتشو بگیره یعنی عملا مدل ارتقا یافته رو در 90 درصد موارد با اون قیمت فضایی غالب میکنن به ملت
منم همینو گفتم دیگه،کسی اونو نمیذاره 723 بخره!:27:

a20001000
16-03-2011, 14:53
منظورم این بود که ویندوز 7 بزنم روی مک بوک پرو و 3d رو روی اون نصب کنم و کار کنم سرعتش از لپ تاپای دیگه با مشخصات یکی که اپل نباشن نسبت به اپل چطوریه؟
ممنون

mhk22
16-03-2011, 23:53
سلا
دوستان من قصد خرید مدل mc373 رو داشتم ولی حالا که 723 اومده موندم تو اینکه چرا سایت نقش زده 2950 ولی الماس میگه 3800 تومن!!؟ الان قضیه چیه؟
راستی من اگر قبل عید بگیرم بهتره یا بعد از عید؟ اخه میگن قبل عید میتونی تخفیف ویژه نوروز بگیری!

mohsenfhm
17-03-2011, 07:15
سلا
دوستان من قصد خرید مدل mc373 رو داشتم ولی حالا که 723 اومده موندم تو اینکه چرا سایت نقش زده 2950 ولی الماس میگه 3800 تومن!!؟ الان قضیه چیه؟
راستی من اگر قبل عید بگیرم بهتره یا بعد از عید؟ اخه میگن قبل عید میتونی تخفیف ویژه نوروز بگیری!

بعد عید مسلما ارزونتر هم میشه

در کل نقش منصف تر از الماسه

mhk22
20-03-2011, 00:25
دوستان من با خوندند 299 صفحه از این فروم سرانجام مک بوک پرو خریدم و اپلی شدم
مدل :mc723
فقط یه نکته مهم و عجیب من حدود 1هفته بود که هر روز از نقش و الماس قیمت میگرفتم که نقش می گفت 2950 و الماس3800 وقتی به الماس میگفتم نقش داره ارزونتر میده میگفت نقش موجود نداره الکی میگه!!!!
خلاصه امروز رفتم پایتخت و نقش گفت موجود دارم ولی قیمت مقطوع 2950 بعد الماس هم رفتم وقتی اینو گفتم خودش زنگ زد به نقش فهمیدکه موجود داره یهو کپ کرد گفت من هم میدم الان بهت 3050!!! یعنی از 3800 به 3050 رسید!
من از نقش گرفتم با گارانتی 3ساله 2950 بیچاره اونایی که الماس جنسو600-700تومان بیشتر داده بهشون!!

redboy444
20-03-2011, 11:20
فقط یه نکته مهم و عجیب من حدود 1هفته بود که هر روز از نقش و الماس قیمت میگرفتم که نقش می گفت 2950 و الماس3800 وقتی به الماس میگفتم نقش داره ارزونتر میده میگفت نقش موجود نداره الکی میگه!!!!
خلاصه امروز رفتم پایتخت و نقش گفت موجود دارم ولی قیمت مقطوع 2950 بعد الماس هم رفتم وقتی اینو گفتم خودش زنگ زد به نقش فهمیدکه موجود داره یهو کپ کرد گفت من هم میدم الان بهت 3050!!! یعنی از 3800 به 3050 رسید!
من از نقش گرفتم با گارانتی 3ساله 2950 بیچاره اونایی که الماس جنسو600-700تومان بیشتر داده بهشون!!
داداش مبارکت باشه،ایشالا فناش برات بچرخه:27:
این کارای کثیف فقط از فروشنده های ایرانی برمیاد!!!:5:
یه تست بکن ببین چطوره بذار اینجا،منم بعد عید میخوام همین مدلو بگیرم:11:

SaeedEminem2
20-03-2011, 13:09

ایول یعی به تنهایی رفتی 750 تومان ازش انداختی دمت گرم
مدل 035 که 4 میلیون بود چی؟
نقش هم از این مدل داشت؟
نداشته باشه که الماس به اهتکارش ادامه می ده

Microsoft24
21-03-2011, 05:08
یادم باشه ، برم دلیل این اختلاف قیمت رو بپرسم! : دی

مشکوک میزنه! :(

shahin_100
21-03-2011, 17:40
اگه سیستم عامل ویندوز رو روی مک بوک پرو نصب کنیم اون موقع از سرعت و مشخصاتش کم نمیشه ؟
یه جا برای نصب کردن ویندوز روی مک بوک پرو سوال کردم گفتن 30 هزار تومن می گیرن تا نصب کنن . واقعا همین قدره !؟
ممنون

mohsenfhm
21-03-2011, 21:42
اگه سیستم عامل ویندوز رو روی مک بوک پرو نصب کنیم اون موقع از سرعت و مشخصاتش کم نمیشه ؟
یه جا برای نصب کردن ویندوز روی مک بوک پرو سوال کردم گفتن 30 هزار تومن می گیرن تا نصب کنن . واقعا همین قدره !؟
ممنون
خیر هیچ مشکلی پیش نمیاد

اینجا کمکتون میکنیم ! آموزشش هم هست :13:

از نصب ویندوز رو پی سی راحت تره :13::46:

selejwest
22-03-2011, 08:17
میشه آدرس نمایندگی آپل تو دبی رو بدید؟

SaeedEminem2
22-03-2011, 12:41
خیر هیچ مشکلی پیش نمیاد

اینجا کمکتون میکنیم ! آموزشش هم هست :13:

از نصب ویندوز رو پی سی راحت تره :13::46:

می گم محسن جان راجع به سی پی یو مک جدید اطلاعی داری؟
بین 2.2 و 2.3 250 دلار تفاوت قیمته تفاوت کاریشون چطوره؟
چون الان یه سی پی یو 965 ای ام دی که 4 هسته ای و 8 مگ کش 180 تومانه
به نظرت ارزش داره این هزینه ی اضافی رو بدیم و 2.3 بگیریم؟
یعنی به اندازه ی قیمتش تفاوت کاری هم داره؟

s-a-l-i-m
22-03-2011, 14:59
Virgin Megastore واقع در Mall of Emirates .
البته هنوز به عنوان رسمی معرفی نشده { شایدم من در جربان نیستم }:46:

teknosys
22-03-2011, 17:34
سلام

خدمت دوستداران اپل سال نو رو تبریک میگم. میخواستم یه زنگ تفریح توی این تایپیک بزارم. امیدوارم خوشتون بیاد.

تا حالا فکر کردین انسان های معروف از چه برند لپ تاپی استفاده میکنن؟

چند نمونه براتون میزارم.

kevin mitnick:این آقا یه هکر معروف هست که تحت تعقیب مارشال آمریکا بوده. نمیدونم تا حالا گرفتنش یا نه:

کوین و مک :

کارت ویزیت و تی شرت معروفش!!!:

اینم زوکربرگ خودمون:

اینم آقای Lee مخترع اینترنت (همگی مدیونشیم!!) :

اینم درخواست امضا از یارو!!!(باهاش قهریم اسمشو نمیاریم!!!!)

اینم امضاش روی iPAD که آپلود شده رو اینترنت:

اینم دفتر کارش و لپ تاپش:

مدودوف:

محصولات اپل توی بازارهای خارجی حرف زیادی واسه گفتن دارند ولی بی نظمی بازار ایران باعث شده به اپل و محصولاتش خیلی ظلم بشه.

باز هم عید رو تبریک میگم.

موفق باشید.

teknosys
23-03-2011, 00:01
Virgin Megastore واقع در Mall of Emirates .
البته هنوز به عنوان رسمی معرفی نشده { شایدم من در جربان نیستم }:46:

سلام

اینم آدرس و عکس سردر ورودی Apple store در دبی. تاریخ افتتاحش هم 16 مارچ همین یکی دو روز پیش:

آدرس قسمت الکترونیک Virgin Mega store در امارات : (فکر کنم هنوز مدل های جدید رو نزده ، حرفی از اپل استور هم هنوز نیست. )

اما دو تا ورودی این فروشگاه که میگن اپل استور هست:

لازم به ذکر اپل قبلا توزیع کننده در امارات داشت ولی تعداد بالا کار میکرد . این فروشگاه خرده فروشی اپل هست که برای اولین بار در دبی افتتاح شده.

موفق باشید.

Microsoft24
23-03-2011, 01:58

خددمت شما :

برای مک :

برای ایفون ، ایپد و... :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و

منبع :