PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : .:: مشاوره و راهنمایی برای خرید لپ تاپ های اپل ::.

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Delkook
06-11-2010, 08:27
سلام میخواستم بدونم تفاوت قیمت بین جدیدترین مک بوک وایت و مک بوک پرو mc374 چقدر هست؟

Shahin_SOURNA
06-11-2010, 10:52
سلام
در حدود ۲۰۰ هزار تومن. الان دقیقا ۲۲۰ هزار تومن هستش.

Delkook
06-11-2010, 13:58
ممنون پس با این اوصاف خرید پرو به صرفه تر هست.

thelastblack
06-11-2010, 14:03
مک بوک وایت بدنه آلومینیوم هم داره؟ قیمتش چقدر فرق داره؟ کاستوم کانفیگ که نیست؟

Delkook
06-11-2010, 15:31
امکان این هست که مک پرو ها به زودی آپگرید بشن؟ مثلا اوایل 2011 ؟ چون نظرم روی خرید mc374 بود یکم سر این موضوع دو دل هستم..

Shahin_SOURNA
06-11-2010, 21:39
امکان این هست که مک پرو ها به زودی آپگرید بشن؟ مثلا اوایل 2011 ؟ چون نظرم روی خرید mc374 بود یکم سر این موضوع دو دل هستم..

بله اگه کانفیگ براتون مهمه حتما پرو بگیرید.
نه مک بوک ها احتمالا تا خرداد ماه یا تیر ماه ۹۰ آپدیت نمیشن.
MC374 انتخاب خوبیه شک نکنید.:46:

مک بوک وایت بدنه آلومینیوم هم داره؟ قیمتش چقدر فرق داره؟ کاستوم کانفیگ که نیست؟

نه بدنه اش پلی کربنه، قیمتش الان ۱۴۰۰ هست، کاستوم کانفیگ هم سایت اپل سفارش میگیره ولی اینایی که تو ایران هست و کاستومایز شده توصیه نمیشه.

IrNCO
08-11-2010, 23:00
سلام
کسی می دونه macbook air جدید کی وارد ایران می شه؟
با تشکر

اغلب محصولات جدید اپل(لپ تاپ) حدودا 20-30 روز بعد از معرفی رسمی وارد ایران میشن

شرکت نقش تا 10 روز دیگه حتما میاره

Fowad
09-11-2010, 06:54
سلام دوستان اپلی عزیز،
من تازه با این جا آشنا شدم خیلی کمکم کرد تقریبا بیش تر از نصف صفحات این موضوع رو خوندم ولی راستش هنوز جواب سوالم رو نگرفتم.
من بعد از صبری طولانی و جمع آوری بودجه الان خدا رو شکر حدود 3 میلیون پول دارم و بعد از تحقیقات فراوان مصمم شدم که یه مک بوک پرو بخرم ولی با توجه به نظرات متفاوت کسانی که باهاشون مشورت می کردم در این سه راه پیشنهادی شک دارم:
1- MC373 LL/A و همین!
2- MC374 LL/A و یه i pod 4G
3-صبر تا سال 2011 چه بسا همین 373 اپ گریت شد و 13 اینچش اومد که اون وقت شک در خریدش نمی کنم!(البته من برای کارای دانشگاهم برای خرید عجله هم دارم)
4- MC 374LL/A و پس انداز بقیه ی پول که شاید همین روزا لازم بشه (بالا خره دیگه جوونی و .... خلاصه عیال بچه ها و اینا...!:دی)
البته می دونم الان به ذهن شما دوستان مهربونی که می خواید کمکم کنید این می رسه که خوب باید نیاز هاتو در نظر بگیری که اصلن مثلا آی پاد خیلی می تونه مفید باشه یا نه؟ به همین دلیل خواستم با اجازه یه مختصری از ویژگی های مهم برای خودم بنویسم:
1- از نوت بوکم توقع سبک بودن و شارژ بالا دارم( دانشجویی ام که باید همه جا با خودم حملش کنم و کلی هم باش مطالعه کنم و تو وب بچرخمو و...)
2- از سی پی یوش این توقع رو دارم که در حد کارای یه دانشجوی فیزیک حداقل تا 3 ، 4 سال دیگه جواب گو باشه و با نرم افزارای اون موقع کم نیاره...الان که یه کر تو دو هم بد نیست ولی خوب 4 سال دیگه چی؟! هرچند نرم افزارای خیلی سنگین و خاصی هم در کار نیست در حد MatLab , Maple , SPSS , و شبیه سازای فیزیکی و این مرتبه ها خلاصه...
3-خیلی کارت گرافیک خفن نمی خوام چون با نوت بوک نمی خوام بازی های خفن بکنم.
4-موزیک زیاد گوش می دم تقریبا نصف عمرم! ولی خوب نمی دونم این دلیل قانع کننده ای برای خرید ای پاد هست؟! مسلما نه خیلی ولی خوب نمی دونم برنامه های دیگش چقدر می تونه به یه دانشجو کمک کنه! چند بار آی پاد دوستامو گرفتم و باش ور رفتم راستش احساس می کنم خیلی از برنامه هاش بیشتر جنبه ی فانتزی داره یعنی مثلا برای تعیین جهت جغرافیایی من احتمالا سریع تر بدون آی پاد اونو می فهمم!! حالا راستش خودم فکر می کنم کلا چرت و پرت می گم ولی الان حقیقتا در مدیریت این پولی که دارم دچار مشکل شدم...ممنون می شم اگر نکته ای به ذهنتون می رسه بفرمایید!

خیلی خیلی ممنون

mohsenfhm
09-11-2010, 10:59

وارد شده ! در تاریخ ۱۷ آبان من تو نقش دیدم :18::18::18::18::18::18::18:

بابا ایران تو این چیزا به روزه :31::31::31::31:

Shahin_SOURNA
09-11-2010, 19:41
سلام دوستان اپلی عزیز،
من تازه با این جا آشنا شدم خیلی کمکم کرد تقریبا بیش تر از نصف صفحات این موضوع رو خوندم ولی راستش هنوز جواب سوالم رو نگرفتم.
من بعد از صبری طولانی و جمع آوری بودجه الان خدا رو شکر حدود 3 میلیون پول دارم و بعد از تحقیقات فراوان مصمم شدم که یه مک بوک پرو بخرم ولی با توجه به نظرات متفاوت کسانی که باهاشون مشورت می کردم در این سه راه پیشنهادی شک دارم:
1- MC373 LL/A و همین!
2- MC374 LL/A و یه i pod 4G
3-صبر تا سال 2011 چه بسا همین 373 اپ گریت شد و 13 اینچش اومد که اون وقت شک در خریدش نمی کنم!(البته من برای کارای دانشگاهم برای خرید عجله هم دارم)
4- MC 374LL/A و پس انداز بقیه ی پول که شاید همین روزا لازم بشه (بالا خره دیگه جوونی و .... خلاصه عیال بچه ها و اینا...!:دی)
البته می دونم الان به ذهن شما دوستان مهربونی که می خواید کمکم کنید این می رسه که خوب باید نیاز هاتو در نظر بگیری که اصلن مثلا آی پاد خیلی می تونه مفید باشه یا نه؟ به همین دلیل خواستم با اجازه یه مختصری از ویژگی های مهم برای خودم بنویسم:
1- از نوت بوکم توقع سبک بودن و شارژ بالا دارم( دانشجویی ام که باید همه جا با خودم حملش کنم و کلی هم باش مطالعه کنم و تو وب بچرخمو و...)
2- از سی پی یوش این توقع رو دارم که در حد کارای یه دانشجوی فیزیک حداقل تا 3 ، 4 سال دیگه جواب گو باشه و با نرم افزارای اون موقع کم نیاره...الان که یه کر تو دو هم بد نیست ولی خوب 4 سال دیگه چی؟! هرچند نرم افزارای خیلی سنگین و خاصی هم در کار نیست در حد MatLab , Maple , SPSS , و شبیه سازای فیزیکی و این مرتبه ها خلاصه...
3-خیلی کارت گرافیک خفن نمی خوام چون با نوت بوک نمی خوام بازی های خفن بکنم.
4-موزیک زیاد گوش می دم تقریبا نصف عمرم! ولی خوب نمی دونم این دلیل قانع کننده ای برای خرید ای پاد هست؟! مسلما نه خیلی ولی خوب نمی دونم برنامه های دیگش چقدر می تونه به یه دانشجو کمک کنه! چند بار آی پاد دوستامو گرفتم و باش ور رفتم راستش احساس می کنم خیلی از برنامه هاش بیشتر جنبه ی فانتزی داره یعنی مثلا برای تعیین جهت جغرافیایی من احتمالا سریع تر بدون آی پاد اونو می فهمم!! حالا راستش خودم فکر می کنم کلا چرت و پرت می گم ولی الان حقیقتا در مدیریت این پولی که دارم دچار مشکل شدم...ممنون می شم اگر نکته ای به ذهنتون می رسه بفرمایید!

خیلی خیلی ممنون

سلام دوست عزیز و تازه وارد
اول از همه اینکه چقدر زیاد نوشتی!!
در مورد ویژگی ها باید بگم که فقط اپل شارژ خوب و وزن کمی داره.
اما آیپاد، اینجا فقط تاپیک لپ تاپ های اپل ه و در مورد آیپاد باید تو تاپیک خودش سوال کنی اما مطمئن باش وقتی یکی از محصولات اپل رو خریدی سراغ بقیه اش هم میری.
من خودم الان دارم پول سیو میکنم واسه آیپاد که ایشالا تا ماه دیگه میخرمش پس به شما هم توصیه میکنم لذت استفاده از آیپاد رو از دست نده.
با این بودجه ای که شما در نظر گرفتی میتونی هم MC373 یرنی بهترین کانفیگ موجود مک بوک ها رو بخری هم یه آیپاد ۴ 8GB (چه حالی میده!)
راستی صبر کردن تا ۶ ۷ ماه دیگه که مدلای جدید معرفی بشن کار معقولی نیست! 
موفق باشی

Behroux
10-11-2010, 10:00

وارد شده ! در تاریخ ۱۷ آبان من تو نقش دیدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بابا ایران تو این چیزا به روزه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
من تو نقش دیدم مدل 11 اینچی مک‌بوک ایر جدید با هارد 64 رو 1،550،000 تومان و با هارد 128 رو 1،800،000 تومان قیمت داده در حالی که این دو مدل تو سایت اپل به ترتیب 999 و 1199 دلار قیمت دارتد. چرا اینقدر اختلاف زیاده؟
من قصد داشتم مک‌بوک ایر 11 اینچی با هارد 64 رو بخرم می خواستم بدونم به نظر شما آیا خرید مک‌بوک‌های ایر با این اندازه‌ی مانیتور و با کانفیگی که این لپ‌تاپ‌ها دارند منطقی است یا نه؟
من تو یه سایت خارجی دیدم که از قول فروشنده‌های فروشگاه اپل نقل کرده بوده بود که تو مک‌بوک‌های ایر جدید مدل 11 اینچی بیشتر از مدل 13 اینچی مورد استقبال قرار گرفته
با تشکر

erfagh
10-11-2010, 10:06
سلام به همه دوستان
من در فکر خرید مک بوک بودم اون هم ۱۳ اینج از طریق خود اپل استور ولی وقتی با یکی از دوستام در مورد این خرید و پیشنهاد داد که برم از طریق سایت دل مدل XPS رو خریداری کنم که از لحاظ قیمتی حدود ۱۰۰ دلار فرق داره با این تفاوت که مک بوک ۱۳ اینج هست و دل ۱۵ اینچ و مدل دل کاملا مدل روز هست ولی مک سخت افزارش قدیمی هست به نسبت (البته من بحثم فقط روی مدل ۱۳ اینج مک هست) مشخصات سیستمی این مدل دل رو هم این پایین نوشتم
حالا ممنون میشم که راهنمایی کنید من رو که کدوم سیستم رو خریداری کنم
Dell XPS 15 L501XStyle Anodized Aluminium LCD Back Cover (for WWAN/6300 wireless/Tv tuner)

Build My Dell Genuine Windows® 7 Home Premium 64bit (English)

Intel® Core™ i7-740QM Processor (1.73GHz, 4Core/8Threads, turbo boost up to 2.93Ghz, 6M cache)

2Yr Dell OnCall help

1Yr Ltd Hardware Warranty, InHome Service after Remote Diagnosis
McAfee® Security Center (Multi-Language) 15 Months Version

15.6 FHD (1920x1080) B+RGLED display with TrueLife™

6GB 1333MHz DDR3 SDRAM (1 x 2GB + 1 x 4GB) (operates at 1066MHZ for Core i5 processors)

640GB 7200RPM Hard Drive

Tray Load Fixed Blu-ray BD-ROM / DVD + /-RW Combo Drive

2GB NVIDIA® GeForce® GT 435M graphics

6 Cell Primary Battery

Intel Wireless Network Card 6300

omid_bufu
10-11-2010, 17:34
من 1.5 میلیون تومان پول واسه خرید لب تاپ دارم:20:

حالا موندم سونی وایو *f12 بگیرم یا اپل مک پرو 374؟

سونی از لحاظ قطعاتی خیلی حرفه ای تر نسبت به اپل هست
خیلی دو به شک ام
اخه اگه این و بیگیرم باید یه 4 5 سالی باهاش سر کنم
من دانشجو هستم رشته ام هم ای تی هست
واسه دانشگاه و فوتوشاپ و از این جور کارا میخوام

لطفا سریع من را راهنمایی کنید

omid_bufu
10-11-2010, 17:39
من 1.5 میلیون تومان پول واسه خرید لب تاپ دارم:20:

حالا موندم سونی وایو *f12 بگیرم یا اپل مک پرو 374؟

سونی از لحاظ قطعاتی خیلی حرفه ای تر نسبت به اپل هست
خیلی دو به شک ام
اخه اگه این و بیگیرم باید یه 4 5 سالی باهاش سر کنم
من دانشجو هستم رشته ام هم ای تی هست
واسه دانشگاه و فوتوشاپ و از این جور کارا میخوام

لطفا سریع من را راهنمایی کنید

من همین فردا میخوام برم نمایشگاه بخرم لطفا خیلی سریع راهنماییم کنید

omid_bufu
10-11-2010, 17:51
سریع جواب بدید دیگه لطفا

mohsenfhm
10-11-2010, 20:54
سریع جواب بدید دیگه لطفا

چون گفتی سریع منم سریع میگم :31:

اگر کانفیگ برات مهمه سونی بگیر ولی اگر کیفیت و زیبایی و کارایی و امکانات برات مهمه اپل بگیر

Dr.B.M
10-11-2010, 22:33
منم میخوام 374 بگیرم.
قیمت نمایشگاه چنده؟(کی حال داره بره تا نمایشگاه!!!!)
اگه خیلی فرق نداره که از نقش بگیرم که اقساط میده؟

joykiller360
10-11-2010, 23:06
سلام. دوستان کسی امار مک بوک ایر ۱۱ اینچا رو نداره؟ به نظرتون کی به ۱۲۰۰ یا ۱۳۰۰ میرسه؟

mojtaba_14
10-11-2010, 23:37
سلام. دوستان کسی امار مک بوک ایر ۱۱ اینچا رو نداره؟ به نظرتون کی به ۱۲۰۰ یا ۱۳۰۰ میرسه؟

من فکر می کنم برسه!!یعنی باید برسه تا منم بپرم یکیشو بگیرم!!
آخه تو سایتش زده 999 دلار؛یعنی هم قیمت با مک بوک وایت که اون تو ایران 1200 بود فک کنم،پس این قیمته اینجوری نمی مونه و به قیمت متعادلش می رسه!
البته امیدوارم و آرزو می کنم!:40:

joykiller360
11-11-2010, 00:26
من فکر می کنم برسه!!یعنی باید برسه تا منم بپرم یکیشو بگیرم!!
آخه تو سایتش زده 999 دلار؛یعنی هم قیمت با مک بوک وایت که اون تو ایران 1200 بود فک کنم،پس این قیمته اینجوری نمی مونه و به قیمت متعادلش می رسه!
البته امیدوارم و آرزو می کنم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میگم هاردش ۶۴ هست چند گیگش واسه مک میره؟

Shahin_SOURNA
11-11-2010, 10:24
سلام
من تو نقش دیدم مدل 11 اینچی مک‌بوک ایر جدید با هارد 64 رو 1،550،000 تومان و با هارد 128 رو 1،800،000 تومان قیمت داده در حالی که این دو مدل تو سایت اپل به ترتیب 999 و 1199 دلار قیمت دارتد. چرا اینقدر اختلاف زیاده؟
من قصد داشتم مک‌بوک ایر 11 اینچی با هارد 64 رو بخرم می خواستم بدونم به نظر شما آیا خرید مک‌بوک‌های ایر با این اندازه‌ی مانیتور و با کانفیگی که این لپ‌تاپ‌ها دارند منطقی است یا نه؟
من تو یه سایت خارجی دیدم که از قول فروشنده‌های فروشگاه اپل نقل کرده بوده بود که تو مک‌بوک‌های ایر جدید مدل 11 اینچی بیشتر از مدل 13 اینچی مورد استقبال قرار گرفته
با تشکر

سلام
اینکه خرید این لپ تاپ ها منطقی هست یا نه بسته به نظر شماست.
شما داری پول طراحی نازکترین لپ تاپ دنیا رو میپردازی. در حالی که با همین پول میتونی مدل های مک بوک پرو رو انتخاب کنی که کانفیگ بالاتری هم دارند.
و در ضمن این قیمت ها به دلیل تازگی کمی بالا هستند و پیش بینی میشه که مدل ۱۱ با هارد ۶۴ تا ۱۴۰۰ هزار تومان هم پایین بیان.

---------- Post added at 10:24 AM ---------- Previous post was at 10:21 AM ----------

منم میخوام 374 بگیرم.
قیمت نمایشگاه چنده؟(کی حال داره بره تا نمایشگاه!!!!)
اگه خیلی فرق نداره که از نقش بگیرم که اقساط میده؟

قیمت نمایشگاه فرقی با قیمت بیرون نداره، نقش هم اونجا غرفه داره و به همون فروشگاهش محصولات اپل رو عرضه میکنه.

erfagh
11-11-2010, 15:08
سلام به همه دوستان
من در فکر خرید مک بوک بودم اون هم ۱۳ اینج از طریق خود اپل استور ولی وقتی با یکی از دوستام در مورد این خرید و پیشنهاد داد که برم از طریق سایت دل مدل XPS رو خریداری کنم که از لحاظ قیمتی حدود ۱۰۰ دلار فرق داره با این تفاوت که مک بوک ۱۳ اینج هست و دل ۱۵ اینچ و مدل دل کاملا مدل روز هست ولی مک سخت افزارش قدیمی هست به نسبت (البته من بحثم فقط روی مدل ۱۳ اینج مک هست) مشخصات سیستمی این مدل دل رو هم این پایین نوشتم
حالا ممنون میشم که راهنمایی کنید من رو که کدوم سیستم رو خریداری کنم
Dell XPS 15 L501XStyle Anodized Aluminium LCD Back Cover (for WWAN/6300 wireless/Tv tuner)

Build My Dell Genuine Windows® 7 Home Premium 64bit (English)

Intel® Core™ i7-740QM Processor (1.73GHz, 4Core/8Threads, turbo boost up to 2.93Ghz, 6M cache)

2Yr Dell OnCall help

1Yr Ltd Hardware Warranty, InHome Service after Remote Diagnosis
McAfee® Security Center (Multi-Language) 15 Months Version

15.6 FHD (1920x1080) B+RGLED display with TrueLife™

6GB 1333MHz DDR3 SDRAM (1 x 2GB + 1 x 4GB) (operates at 1066MHZ for Core i5 processors)

640GB 7200RPM Hard Drive

Tray Load Fixed Blu-ray BD-ROM / DVD + /-RW Combo Drive

2GB NVIDIA® GeForce® GT 435M graphics

6 Cell Primary Battery

Intel Wireless Network Card 6300

دوستان کسی نمیخواد جواب من رو بده؟

morteza_bayan
11-11-2010, 16:38
سلام من به لب تاپ های اپل علاقه ی زیادی دارم و میخوام یکی بگیرم کدوم مدلش از نظر قیمت به صرفه تر هست؟

Shahin_SOURNA
11-11-2010, 21:56
دوستان کسی نمیخواد جواب من رو بده؟

جواب شما با جواب اون دوستمون که آقا محسن دادند یکی هست.
اگر برای شما تنها کانفیگ مهم ه دل بگیرید ولی در اون صورت باید قید امکانات اپل رو بزنید.
اگه زیبایی ، پرستیژ، کیفیت و کارایی فاکتور های مهم تری برای شما هست اپل مناسب ترین گزینه است.
(حالا این دل چند قیمت هست؟ کانفیگ اتمی ی داره!)

Shahin_SOURNA
11-11-2010, 22:05
سلام من به لب تاپ های اپل علاقه ی زیادی دارم و میخوام یکی بگیرم کدوم مدلش از نظر قیمت به صرفه تر هست؟

سلام
چقدر میخواهید هزینه کنید و کاربریتون از لپ تاپ چی هست؟

morteza_bayan
11-11-2010, 22:27
سلام
چقدر میخواهید هزینه کنید و کاربریتون از لپ تاپ چی هست؟
فقط برام مهمه که فیلم hd رو بدون مشکل پخش کنه و در مورد هزینه هر چی ارزونتر بهتر
نظرتون درباره ی این مدل چیه؟
MC516LL/A
میشه مزایا و معایبش رو بگین؟
باطریش چند ساعت نگه میداره؟
فیلم hd رو میکشه پخش کنه؟

Shahin_SOURNA
12-11-2010, 00:14
خب اینکه چیزی نیست، در ضمن من به شما اطمینان میدم که صفحه نمایش اپل عالی ترین ه!
من هم همین مدل رو دارم ، من هیچ عیبی ندیدم ازش! فقط اینکه زود به زود باید تمیزش کنین چون رنگش سفیده.
باتری اش طبق نوشته ی روی جعبه و سایت اپل تا ۱۰ ساعت دووم میاره.
من باهاش فیلم HD که با آیفون ۴ گرفته شده رو بدون هیچ مشکلی دیدم (۲ دقیقه ۲۳۰ مگابایت) در حالی که توی PC با لک زدن مواجه بودم.

morteza_bayan
12-11-2010, 10:00
خب اینکه چیزی نیست، در ضمن من به شما اطمینان میدم که صفحه نمایش اپل عالی ترین ه!
من هم همین مدل رو دارم ، من هیچ عیبی ندیدم ازش! فقط اینکه زود به زود باید تمیزش کنین چون رنگش سفیده.
باتری اش طبق نوشته ی روی جعبه و سایت اپل تا ۱۰ ساعت دووم میاره.
من باهاش فیلم HD که با آیفون ۴ گرفته شده رو بدون هیچ مشکلی دیدم (۲ دقیقه ۲۳۰ مگابایت) در حالی که توی PC با لک زدن مواجه بودم.
حالا واقعا 10 ساعت دووم میاره یا نه؟
درضمن در این مدل سیب پشت دستگاه چراغ داره>؟

zerolight
12-11-2010, 10:44
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohsenfhm
12-11-2010, 11:23
حالا واقعا 10 ساعت دووم میاره یا نه؟
درضمن در این مدل سیب پشت دستگاه چراغ داره>؟

من تا 9 ساعت كار كردم :18:

بله روشن ميشه !‌ با مقدار نور محيط هم روشنايش كم و زياد ميشه :18::31:

morteza_bayan
12-11-2010, 14:39
ایا الان وقت مناسبی برای خرید اپل هست یا نه؟
بعد از سال نو میلادی بهتره یا قبلش"؟
این دستگاه زود داغ میکنه یا نه؟

mohsenfhm
12-11-2010, 16:20
ایا الان وقت مناسبی برای خرید اپل هست یا نه؟

من بعيد ميدونم ديگه قيمت ها به قيمت هاي 2 ماه پيش برگرده با تصميمات جديد اقتصادي :13:

بعد از سال نو میلادی بهتره یا قبلش"؟

به اين چيزا مربوط نميشه !‌به نرخ دلار بستگي داره و ميزان گمرك :46:

این دستگاه زود داغ میکنه یا نه؟

در ويندوز اگر كارهاي سنگين كني بله :11:

Dr.B.M
12-11-2010, 16:31
همین الان یک فروند 374 از الماس پایتخت خریدم به مبلغ 1540 .مبارکم باشه!!!!!
برای یک تاره کار چه نکاتی رو باید انجام بدم؟شارژ اولیه؟با کدوم سیم شارژش؟broadband connection چطور بسازم که با روترم bridge باشه؟
هر نکته ی اولیه ایی هست لطف کنید بگید؟
ممنون

Shahin_SOURNA
12-11-2010, 18:21
مبارک ه خیلی خوب خریدی!
شارژش که قرمز شد بزن تو شارژ تا صبح. با هر سیمی که راحتی فرقی نداره.
Bridge من بلد نیستم و جایی هم آموزشش رو ندیدم، PPPoE بساز.
هر سوالی بود تو بخش نرم افزار ها سوالات مطرح کن.
به امضای من سر بزن.

Shahin_SOURNA
12-11-2010, 18:37
من تا 9 ساعت كار كردم :18:

بله روشن ميشه !‌ با مقدار نور محيط هم روشنايش كم و زياد ميشه :18::31:

ولی محسن جان مک بوک پروها سنسور دارن اگه یادت باشه مال ه من نداشت.

Amir Varasteh
12-11-2010, 19:40
در ويندوز اگر كارهاي سنگين كني بله :11:
توی مک چی ؟

IrNCO
12-11-2010, 22:38
سلام دوستان
در مورد مک بوک ایر:
تا الان (تو پایتخت)فقط 4-5تا فروشگاه مک بوک ایر آوردن ... چندتایی هم گفتن شنبه (فردا) میرسه... چندتایی هم هفته بعد و یکی دوتا فروشگاه هم 2 هفته دیگه میارن....
در کل میشه گفت قیمت ها تا 3-2 هفته دیگه تغییر زیادی نمیکنه ولی بعد از اون (وقتی فروشگاه های بیشتری بیارن) مطمئنا قیمت های اکثر فروشگاه ها به قیمتی که الان نقش میده نزدیک میشه(شاید پایین تر هم بیاد)....الان وضعیت قیمت خیلی داغوونه ... وقتی الماس مدل 1300 دلاری رو میگه 2550 (یکی از فروشگاه ها ی دیگه همین قیمت میداد)!!!! دیگه چه برسه به بقیه
در حالی که نقش مدل 1600 دلاری رو میده 2300
نکته جالب اینجاس که فروش هم دارن (آخه الماس میگفت 13 اینچ 128 رو تموم کرده....!!!!!؟)
همین اخلاف قیمت نقش با بقیه باعث میشه بقیه فروشگاه ها بعد یه مدت قیمتشو ن رو پایین بیارن
(البته شاید دلیل قیمت بالا این باشه که تعرفه گمرک تغییر کرده!)

mohsenfhm
12-11-2010, 22:49
ولی محسن جان مک بوک پروها سنسور دارن اگه یادت باشه مال ه من نداشت.

درسته ولی به هر حال سیب روشن میشد:46:

IrNCO
12-11-2010, 23:24
میگم هاردش ۶۴ هست چند گیگش واسه مک میره؟

تو بخش دیسکاشن سایت اپل کسانی که خریده بودن(مدل 64 گیگ) میگفتند 14 گیگ...(اکثرشون دوباره مک رو نصب کردن که به 11 رسید)....

در حالی که با همین پول میتونی مدل های مک بوک پرو رو انتخاب کنی که کانفیگ بالاتری هم دارند.

سری جدید مک بوک ایر از نظر قدرت خیلی نسبت به مدل MC374 پایین تر نیست:
این نمره های ویندوز 7 به مدل 64 گیگ 11 اینچ با cpu c2d 1.4:

منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

morteza_bayan
13-11-2010, 00:10
سلام دوستان
در مورد مک بوک ایر:
تا الان (تو پایتخت)فقط 4-5تا فروشگاه مک بوک ایر آوردن ... چندتایی هم گفتن شنبه (فردا) میرسه... چندتایی هم هفته بعد و یکی دوتا فروشگاه هم 2 هفته دیگه میارن....
در کل میشه گفت قیمت ها تا 3-2 هفته دیگه تغییر زیادی نمیکنه ولی بعد از اون (وقتی فروشگاه های بیشتری بیارن) مطمئنا قیمت های اکثر فروشگاه ها به قیمتی که الان نقش میده نزدیک میشه(شاید پایین تر هم بیاد)....الان وضعیت قیمت خیلی داغوونه ... وقتی الماس مدل 1300 دلاری رو میگه 2550 (یکی از فروشگاه ها ی دیگه همین قیمت میداد)!!!! دیگه چه برسه به بقیه
در حالی که نقش مدل 1600 دلاری رو میده 2300
نکته جالب اینجاس که فروش هم دارن (آخه الماس میگفت 13 اینچ 128 رو تموم کرده....!!!!!؟)
همین اخلاف قیمت نقش با بقیه باعث میشه بقیه فروشگاه ها بعد یه مدت قیمتشو ن رو پایین بیارن
(البته شاید دلیل قیمت بالا این باشه که تعرفه گمرک تغییر کرده!)
الان بخرم یا نه؟

joykiller360
13-11-2010, 03:03
الان این ۱۱ اینچا چنده؟میگم از این ۶۴ گیگ چند گیگش واسه سیستم عامل میره؟

Shahin_SOURNA
13-11-2010, 08:22
توی مک چی ؟

به هیچ عنوان توی مک داغ نمیکنه.

Shahin_SOURNA
13-11-2010, 08:36
الان بخرم یا نه؟
الان با این نوسان قیمت ها اصلا به صرفه نیست بخرید ، کمی صبر کنید که قیمت ها به ثبات برسه.

الان این ۱۱ اینچا چنده؟میگم از این ۶۴ گیگ چند گیگش واسه سیستم عامل میره؟
همونطور که دوستمون گفتن ۱۱ گیگ. یعنی ۵۳ گیگ free برای شما میمونه.

آقا به خدا ریتینگ سون برای سخت افزار اپل هیچ ملاکی نیست. اگه میخواهید از روی ریتینگ نتیجه بگیرید باید با نرم افزار تحت مک بنچمارک بگیرید و مقایسه کنید. در هر حال کانفیگ MC505 از MC374 و MC516 هم پایین تره.

IrNCO
13-11-2010, 13:33
آقا به خدا ریتینگ سون برای سخت افزار اپل هیچ ملاکی نیست. اگه میخواهید از روی ریتینگ نتیجه بگیرید باید با نرم افزار تحت مک بنچمارک بگیرید و مقایسه کنید. در هر حال کانفیگ MC505 از MC374 و MC516 هم پایین تره.

من با شما موافقم... من فقط می خواستم بگم خیلی فرق نمی کنند مخصوصا تو مدلهای 13 اینچی ایر( این واضحه که ایر ضعیفتر از پرو هست)

baghali91
14-11-2010, 20:48
دوستان من اگه بخوام شب تا صبح macbook pro رو روشن بذارم که دانلود کنه واسش مشکلی پیش نمیاد؟!
یکی از دوستام سونی داره شب تا صبح دانلود میکنه...میخوام بدونم اگه اپل بگیرم این هم میتونه مدت طولانی روشن باشه؟!

mohsenfhm
14-11-2010, 21:50
دوستان من اگه بخوام شب تا صبح macbook pro رو روشن بذارم که دانلود کنه واسش مشکلی پیش نمیاد؟!
یکی از دوستام سونی داره شب تا صبح دانلود میکنه...میخوام بدونم اگه اپل بگیرم این هم میتونه مدت طولانی روشن باشه؟!

خیر طوریش نمیشه

Amir Varasteh
14-11-2010, 22:01
یه سوال... به نظر شما خرید 371 به صرفه تره یا 372 ؟

mohsenfhm
14-11-2010, 23:46
من دیدم فرقشون ۱۰۰ تومنه و ۳۷۲ خریدم و راضیم

Shahin_SOURNA
14-11-2010, 23:52
آقا محسن در مورد اون تجربه ات هم بگو. خنک ترین لپ تاپ و....

Amir Varasteh
15-11-2010, 00:06
من دیدم فرقشون ۱۰۰ تومنه و ۳۷۲ خریدم و راضیم
شما هیچ مشکل خاصی نداشتین تا حالا ؟

چند ساله داریش ؟ تا حالا طوریش نشده ؟

آقا محسن در مورد اون تجربه ات هم بگو. خنک ترین لپ تاپ و....
اینم بگو.

mohsenfhm
15-11-2010, 00:18
شما هیچ مشکل خاصی نداشتین تا حالا ؟

چند ساله داریش ؟ تا حالا طوریش نشده ؟

مگه چند ساله اومده :31: من خرداد ماه خریدم :46: مشکل به هیچ وجه نداشتم و ندارم :13:

این رو به جرات میگم من با مک بوکم زندم :11:

اینم بگو.

چشم :31:

طبق اعلام خود اپل مدل ۳۷۲ نسبت به سایر مدلهای ۲۰۱۰ از پایداری بیشتری بر خورداره و از همه هم خنک تره :18::18:

خنکیش رو در کنار مک بوک های دیگه آزمایش کردم دیدم واقعا همین طوره :46:

Amir Varasteh
15-11-2010, 00:34
ایول پس من 372 میگیرم.

حیف که فعلا گرونه ! باید صبر کنم تا بیاد پائین !

الان اینجا 2.370 بدون گارانتیه. 2 ماه پیش 2.050 بود:41:

joykiller360
17-11-2010, 11:55
سلام. دوستان این پارت نامبر ایر ۱۱ اینچ ۶۴ گیگا چیه؟ کسی از قیمت دبی خبر داره؟

Shahin_SOURNA
17-11-2010, 13:10
پارت نامبر مک بوک ایرهای جدید:

۱۱اینچ ۶۴ MC505
۱۱ اینچ ۱۲۸ MC506
۱۳ اینچ ۱۲۸ MC503
۱۳ اینچ ۲۵۶ MC504

Fowad
18-11-2010, 00:18
سلام
خیلی خیلی ممنون خانم شهین از راهنماییتون
آره ببخشید زیاد حرف زدم!
دو سوال دیگه؟
آیا MC373LL/A نیاز به قطعات جانبی زیادی داره؟(یعنی کلا سوالم اینجاست که فکر می کنید
بعد از خرید خود مک بوک پرو حدودا چقدر باید واسه کیف و تجهیزات و نرم افزاراشو و ... هزینه کرد؟)
و این که به نظرتون گارانتی خیلی مهمه؟(یا اصلا تو ایران مفید هست؟)

Microsoft24
18-11-2010, 04:50
سلام
خیلی خیلی ممنون خانم شهین از راهنماییتون
آره ببخشید زیاد حرف زدم!
دو سوال دیگه؟
آیا MC373LL/A نیاز به قطعات جانبی زیادی داره؟(یعنی کلا سوالم اینجاست که فکر می کنید
بعد از خرید خود مک بوک پرو حدودا چقدر باید واسه کیف و تجهیزات و نرم افزاراشو و ... هزینه کرد؟)
و این که به نظرتون گارانتی خیلی مهمه؟(یا اصلا تو ایران مفید هست؟)

درود به شما کاربر گرامی ،

خیر ، شما یک کیف نیاز دارید و اگر دوست داشتید یک موس ، مثل Magic mouse همین!

گارانتی در محصولات اپل ، اهمیتی نداره! :18: همیشه یادتتون باشه یک برند آمریکایی نیازی به گارانتی نداره! :27:

موفق باشید ،

امید

Fowad
18-11-2010, 05:35
خیلی ممنون آقا امید اره حق با شماست تا حالا اکثر دوستایی که اپل خریدن وقتی می پرسم ازشون می گن ما گارانتی مارانتی نداریم!
راستی یکی از دوستام یه MC374ll/a از کانادا خریده بود که یه دونه ipod 3G اشانتیونش بوده!!(تو سایت اپلم دیدم خبرشو) بعد خوب نمی شه مثلا به این شرکت های وارد کننده ی محصولات اپل بگیم که دانشجوییم(با مشخصاتو و مدارکو این چیزا) و وقتی می خوان لپ تابو وارد کنن باش جایزه هاشم بیارن؟!!
فکر کنم خیلی سوال چرتیه!!:)

راستی عید قربان مبارک!

شاد باشین

Shahin_SOURNA
18-11-2010, 13:00
خیلی ممنون آقا امید اره حق با شماست تا حالا اکثر دوستایی که اپل خریدن وقتی می پرسم ازشون می گن ما گارانتی مارانتی نداریم!
راستی یکی از دوستام یه MC374ll/a از کانادا خریده بود که یه دونه ipod 3G اشانتیونش بوده!!(تو سایت اپلم دیدم خبرشو) بعد خوب نمی شه مثلا به این شرکت های وارد کننده ی محصولات اپل بگیم که دانشجوییم(با مشخصاتو و مدارکو این چیزا) و وقتی می خوان لپ تابو وارد کنن باش جایزه هاشم بیارن؟!!

راستی عید قربان مبارک!

شاد باشین

سلام دوست عزیز اول از همه من شاهین هستم:19:
این اشانتیون برای وقتی هست که شما مستقیما از سایت اپل خرید میکنید(که خدا رو شکر تو ایران این امکان نیست!) و سایت اپل از روی ip شما تشخیص میده که دانشجو هستید یا نه؟ یعنی باید از طریق اینترنت دانشگاه تون وارد سایت اپل بشین.
پس بیخیال iPod

zerolight
18-11-2010, 15:10
امضا رو بخونید!

Microsoft24
18-11-2010, 23:00

راستی عید قربان مبارک!

شاد باشین

درود ، به شما کاربر گرامی ، :5:

ببین اگه شما ، کشوری زندگی میکنید ، که اپل استور اونجا باشه! و اگر در اون کشور دانشجو یا دانش آموز باشید!

می تونید از طریق کالج یا university تون به سایت اپل برید و از طریق اپل انلاین استور خرید کنید! در این صورت می تونید یک آیپاد تاچ هدیه بگیرید!

ولی حتما باید با آی پی کالج یا university تون خرید کنید! :18:

اگر هم که در ایرانید ، بیخیال این موضوع بشید! :27:

-----------------------------------------------------------------------

دوستانی که عضو گروه "گروه اختصاصی دوستداران اپل و کاربران مکینتاش" نسیتند ، به من پیغام خصوصی بدن!

-----------------------------------------------------------------------

با تشکر ،

امید

Fowad
18-11-2010, 23:06
آخ خیلی ببخشید اقا شاهین حواسم نبود اون حالتم وجود داره!شرمنده:11:
در ضمن ممنون با این حساب بی خیال ipod :8:!!
و چند سوال دیگه؟ ایا بسته های نرم افزاری مثل king برای مکینتاش هم هست که نرم افزار های معروفی مثل
office , mat lab , spss , visual studio , VLC ,... توش باشه؟! و ایا در همون فروشگاه های نقش و الماس و اینا گیر میاد؟ یا این که باید از اینترنت بگیرم؟
و این که ایا نیاز به نصب انتی ویروس روی مک هست؟
و ایا خودم می تونم با راهنمایی های شما در اینجا ویندوز رو روی مک بوک پرو نصب کنم چون اقا امید توصیه کرده بودن که ندیم اونا خودشون نصب کنن؟

خیلی ممنون از همه ی عزیزایی که لطف می کنن با حوصله جواب ما جوونای کم تجربه ی جویایی اپلو می دن!:10::40:

Shahin_SOURNA
19-11-2010, 11:03
دشمنت شرمنده،اونجوری هم خونده میشه.:دی
در مورد بسته های نرم افزار به امضای من برو.
آنتی ویروس نمیخواد چون ویروس نداره.
بله، آموزش امیدجان برای نصب ویندوز هست خیلی هم جامع و راحت ه.
خواهش.
------------------------
 پک نرم افزاری مکینتاش:

seyed1370
21-11-2010, 12:18
سلام ...
میخواستم ببینم دوستانی که MB374 دارن ، باتریش چقدر دووم میاره در حالتای مختلف ...
و اینکه قیمت روزش رو اگه دارین بهم بگین ...
ممنون
مشخصاتش رو دیدم و به نظر خوب میاد ، شما راضی هستین ازش در کل ؟!

Kasra_str
21-11-2010, 18:49
سلام دوستان .

یه سوال داشتم و میخواستم ببینم که برنامه catia ورژن مخصوص Mac داره یا نه ؟

با تشکر

Shahin_SOURNA
21-11-2010, 21:29
سلام ...
میخواستم ببینم دوستانی که MB374 دارن ، باتریش چقدر دووم میاره در حالتای مختلف ...
و اینکه قیمت روزش رو اگه دارین بهم بگین ...
ممنون
مشخصاتش رو دیدم و به نظر خوب میاد ، شما راضی هستین ازش در کل ؟!
سلام دوست عزیز
قیمت امروز ۱۶۰۰ هست که با تخفیف گرفتن و چونه زدن میشه یا ۱۵۵۰ هم آورد پایین.
من MC374 ندارم ولی باتری اش در حالتی که نور صفحه کم باشه تا ۱۰ ساعت دووم میاره، البته باتری مک بوک ها هر لحظه بر اساس میزان کاری که شما از لپ تاپتون میکشین محاسبه میشه یعنی اگه من مثلا ۱ برنامه ی سنگین مثل فوتوشاپ رو ببندم شاید نیم ساعت به مدت زمان باتری ام اضافه بشه.
در مورد راضی بودن هم دوستانی که ۳۷۴ دارن بیان نظر بدن ولی اگه کسی اپل باز باشه امکان نداره ناراضی بشه.
موفق باشی

سلام دوستان .

یه سوال داشتم و میخواستم ببینم که برنامه catia ورژن مخصوص Mac داره یا نه ؟

با تشکر
catia فکر میکنم همون پلاگینی هست که روی اتوکد نصب میشه، درسته؟ اتوکد در حال حاضر بعد از ۱۸ سال به مک برگشته و ورژن مک داره حالا اگه منظورتون همون هست بگین تا براتون بگردم و تو قسمت نرم افزارها بذارم.

IrNCO
22-11-2010, 14:27
سلام
لطفا دوستانی که از نقش خرید کردن بگن تا چقدر میشه تخفیف گرفت؟
(یکی از دوستام (پاییز سال قبل)لپتاپ 1650 تومنی وایو رو از ایران رهجو (پاساژ رضا) همراه با یه فلش 16گیگ و یه 2 گیگ سونی و کیف وایو گرفت 1600 تومن.... حدود 100 تومن تخفیف....)
راستی کسی در مورد گارانتی آواسان میدونه؟ آخه قیمتش 50 تومن پایین تر از نقش هست....
1 سوال دیگه اینکه دوستانی که لپتاپشون رو بدون گارانتی گرفتن میشه بگید از کجا گرفتید و اینکه برای گارانتی چقدر رو قیمت میره(آخه من هر جا می پرسم میگن بدون گارانتی نداریم!!!)

mohsenfhm
22-11-2010, 19:55
راستی کسی در مورد گارانتی آواسان میدونه؟

ببینید نمیگم کیفیت خوبه و نیاز به گارانتی نداره :13: ولی این گارانتی ها کلا مسخره بازیه ! میدونید چرا ؟

اپل آی پی ایران را بسته و بهشون خدمات نمیده حالا بیاد با شرکت هایی مثل نقش و ... اینا همکاری کنه ! الان مک بوک خراب بشه نقش چه کار میکنه ؟؟ آیا میاد ضرر میکنه مک بوک رو عوض میکنه ؟؟؟؟ گارانتی که از طرف شرکت سازنده ساپورت و تایید نمیشه فقط هدر دادن پول هست :41:

در هر صورت هر کس نظری داره !

Shahin_SOURNA
22-11-2010, 20:26
صحبت های آقا محسن در مورد گارانتی تایید میشه. ولی من به کیفیت اپل اعتقاد دارم.
گارانتی محصولات اپل تو ایران=دور ریختن پول
فروش بدون گارانتی هم پ.خ شد.

Kasra_str
22-11-2010, 22:15
catia فکر میکنم همون پلاگینی هست که روی اتوکد نصب میشه، درسته؟ اتوکد در حال حاضر بعد از ۱۸ سال به مک برگشته و ورژن مک داره حالا اگه منظورتون همون هست بگین تا براتون بگردم و تو قسمت نرم افزارها بذارم.

خیلی ممنون درسته اقا شاهین همونه پس با این حساب مشکلی نداره :8:
ممنون میشم اگه برام لینکشو بذارید.
با تشکر

Shahin_SOURNA
23-11-2010, 18:35
سلام
خواهش میکنم لینک رو براتون توی قسمت نرم افزارهای مک گذاشتم

سوالی در مورد نرم افزار بود همون جا ادامه بده.
موفق باشی

Synix
23-11-2010, 23:57
سلام!

من تصمیم گرفتم MC373 بگیرم! فقط چندتا سؤال برام پیش اومد گفتم از دوستان فعال این تاپیک بپرسم! :20:
یکی اینکه قیمت این مدل الآن در چه حدودیه؟ و پیشنهاد میکنین از کجا بگیرم؟ با توجه به صحبتهای قبلتون مثل اینکه بدون گارانتی خیلی با صرفه تره! پس اگه میشه یه جایی رو معرفی کنید که بدون گارانتی هم بده!

دیگه اینکه تو سایت apple موقع انتخاب محصول میشد مانیتور رو high-res انتخاب کرد یا جنس شیشه شو تغییر داد. می خواستم بدونم تو ایران این optionها هست؟ یا باید بصورت جداگانه سفارش داد!؟

با تشکر از دوستان! :11:

Shahin_SOURNA
24-11-2010, 11:35
سلام !
انتخاب بسیار مناسبی ه! این مدل در حدود۲۶۰۰ قیمت داره و بهتره از مجتمع پایتخت خرید کنین. برای جلوگیری از تبلیغ نمیتونم اسم فروشگاهی رو بگم.sry
نه تو ایران نمیشه کاستومایز شده بخرین. همون دیفالت ش بهتره.البته اگه شما مک بوک با LCD مات سفارش بدین دیگه دور LCD مشکی نخواهد بود و بنا بر عکس های سایت اپل (به رنگ بدنه) نقره ای میشه.

flashpoint227
30-11-2010, 10:42
من با توجه به اینکه قیمت لب تاپ ها تو ایران الکی رفته بالا فعلا از خریدن منصرف شدم و میخوام تا عید صبر کنم ببینم مک بوک پرو های جدید معرفی میشند یا نه! به نظر شما کی معرفی میشند؟؟

دوستان کسی هست که از تفاوت قیمت اپل تو دبی و ایران با خبر باشه؟؟؟؟؟

Shahin_SOURNA
30-11-2010, 18:48
اگه به صورت معمول باشه تا خرداد ماه خبری از مدل های جدید نیست.
 زیاد نیست، اون موقع که ارزون بود تفاوت کمتر ۵۰ هزار تومن بود الان نمیدونم بازار دبی هم قیمت هاش مثل اینجا رفته بالا یا نه.
در کل فکر نمیکنم ارزش اینو داشته باشه که به خاطر لپ تاپ برید اونجا.
اینجا هم مطلب خوبی در مورد زمان خرید مناسب محصولات اپل هست:

baghali91
01-12-2010, 13:44
من امروز عصر میخوام برم پایتخت mc374 بگیرم. الماس دیروز گفت با گارانتی 1550 بدون گارانتی 1440.
میخوام بدون گارانتی بگیرم. به نظرتون قیمتش مناسبه یا هنوز تحت تاثیر دلار قیمتا بالاس؟!

Shahin_SOURNA
01-12-2010, 15:05
یعنی ۱۱۰ هزار تومن برای گارانتی میگیره؟
اگه بدون گارانتی ۱۴۴۰ بده که خیلی خوبه حتما بگیر.
زمانی که هنوز دلار گرون نشده بود و پایین ترین حالت قیمت ها بود ۳۷۴ 1490 بود.

lifeless
02-12-2010, 02:14
دوستان تا 1.500 و یکمی اینور و اونور چی مدلی چیشنهاد میکنین؟

---------- Post added at 02:14 AM ---------- Previous post was at 02:13 AM ----------

از لحاظ گرافیکی چطورن لپ تاپهای اپل؟؟؟

Shahin_SOURNA
02-12-2010, 09:53
مدل ۳۷۵ بالاتر از ۱۶۰۰ ه و ۳۷۴ به گفته ی دوستان ۱۴۴۰.
از لحاظ گرافیکی اگه برای بازی میخواین جوابگو نیستن.
چیپست گرافیکی Gforce 320 M و مقدار حافظه اش ۲۵۶ مگابایت ه.

lifeless
03-12-2010, 12:53
مدل ۳۷۵ بالاتر از ۱۶۰۰ ه و ۳۷۴ به گفته ی دوستان ۱۴۴۰.
از لحاظ گرافیکی اگه برای بازی میخواین جوابگو نیستن.
چیپست گرافیکی Gforce 320 M و مقدار حافظه اش ۲۵۶ مگابایت ه.

برا بازی که نمیخوام، کار گرافیکی انجام میدم. ولی خب، بعضی وقتا آدم بازیش میگیره دیگه :31:
با 1.500 میتونم asus n61jq بخرم که واقعاً کانفیگ بالایی داره و زیاد هم در موردش تحقیق کردم.
ولی دلم تو apple هستش :41:
میگین چیکار کنم؟

Shahin_SOURNA
03-12-2010, 13:23
منم گرافیک کارم ولی فقط فوتوشاپ.
واسه من تا حالا مشکلی پیش نیومده.
اگه رو ویدیو کار میکنی،خب هرچی کانفیگ ت بالاتر باشه بهتره.
راستی اگه میخوای اپل بگیری باید ببینی اون برنامه ای که باهاش کار میکنی ورژن مک داره یا نه؟

malaki_mall
03-12-2010, 13:32
الان MC505 چند چوغ آب میخوره؟

Shahin_SOURNA
03-12-2010, 16:09
MC505=1550
MC506=1800
MC540=2300

Delkook
04-12-2010, 14:48
MC505=1550
MC506=1800
MC540=2300

چرا قیمت این air ها انقدر بالاست؟! 13 اینچش خیلی وسوسه کنندست! افت قیمت پیدا نمیکنن؟

Shahin_SOURNA
04-12-2010, 23:00
خیلی هم بالا نسیت خود اپل استور ۱۳ اینچی ها رو ۱۴۰۰ و ۱۷۰۰ هزار تومان میده.
ولی اگه منظورتون قیمت خود محصول ه، که باید بگم پول نازکی یا بهتره بگم نازکترین لپ تاپ دنیا بودنش رو میگیره، البته محصولات اپل کلا گرونن.
افت قیمت هم ممکنه اتفاق بیفته ولی نه خیلی زیاد.

navidahvazi
06-12-2010, 15:15
آیا مدل MC505 فیلمهای با کیفیت HD و Full HD رو می تونه بدون مشکل پخش کنه؟

aliabshar
06-12-2010, 15:52
سلام
کسی از دوستان فرق بین LL/a , ZH/A رو می دونه؟ من یک 374 خریدم که ZH/A است.

Shahin_SOURNA
06-12-2010, 19:35
آیا مدل MC505 فیلمهای با کیفیت HD و Full HD رو می تونه بدون مشکل پخش کنه؟

چرا که نه؟ حتما میتونه.

سلام
کسی از دوستان فرق بین LL/a , ZH/A رو می دونه؟ من یک 374 خریدم که ZH/A است.
LL/a سفارش شیطان بزرگ امریکاست و ZH/a سفارش کشور دیگه ای هست، نمیدونم دقیقا کدوم کشور ولی یکی از دوستان ZL/a گرفته بود که برای هنگ کنگ هست، هیچ فرقی نداره دوست عزیز اپل اپل ه. مبارک باشه ایشالا فن ش برات بچرخه.
راستی شاید ترتیب حروف کیبوردش فرق داشته باشه.

mr_rayan
07-12-2010, 14:10
سلام دوستان و خسته نباشید.
من یه پرو 374 میخوام بخرم.پایین ترین قیمت بدون گارانتی 1450 قیمت دارم.کسی از دوستان اگه پایین تر سراغ داره لطف کنه بمن یه خبری بده.راستی نکته خاصی اگه مد نظرتون هم هست لطف بفرمایید بگید تا موقع خرید یوقت کلاه سرم نره.
با تشکر.

Shahin_SOURNA
07-12-2010, 19:51
قیمت خوب ه، قبل از خرید خوب پایتخت رو بگرد شاید کمتر هم گیرت بیاد.
در مورد آکبند بودن هم همین چند صفحه قبل رو بخون.

به زودی یه MC540 می رسه دستم! : دی

امید جان MC540? آیپاد ۴؟
یا منظورت ۵۰۴ مک بوک ایر جدید هست؟

mr_rayan
07-12-2010, 21:41
بچه ها ببخشید من تعدادی از صفحات گذشته رو مطالعه کردم ولی به جواب یکسری از سوالاتم نرسیدم.اگه امکانش هست جواب بدید.
1-هنگام خرید پول اضافه تری باید به فروشنده بدم؟منظورم اینه که بخواد پول بابت ریختن نرم افزار خاصی بگیره و یا ....
2-من تو بعضی از مغازه ها دیدم که نرم افزار های مک رو بصورت جدا جدا و بسته بندی شده می فروشند همراه با پک بسیار شیک و تبلیغات و .... ارزش داره پول بدم بخرم و یا تو اینترنت همه چی پیدا میشه؟چون از بابت دانلود از سیایت هایی که هیتلر نباشن هیچ مشکلی ندارم.
3-لوازم اضافی نیاز هست تهیه کنم؟من دیدم به چن تن از دوستان لوازمی پیشنهاد شده بود ولی نمی دونم تا چه حد ضرورت داره.
4-برای کیف چه برندی رو پیشنهاد می دید که هم جنس خوبی داشته باشه و هم قیمت مناسبی.البته می دونم سلیقه ای هست ولی اینم ممنون میشم اعلام نمایید.
سوالات بعدی باشه بعد از خرید.:31:
ممنون.

Shahin_SOURNA
08-12-2010, 17:32
۱:اصلا هیچ پول اضافه ای به فروشنده ندهید، و بدون گارانتی هم بخرید، حتی اگر خواست بابت ریختن نرم افزار پول بگیره اجازه ندید نرم افزار بریزه.
اما یه نکته ی مهم دیگه هست نذارید براتون ویندوز بریزه حتی اگه مجانی بود، خودتون نصب کنین که یاد بگیرین.خیلی راحت ه و آموزشش هم هست.
۲:اون پک ها بسیار گرون هستند و فکر نمیکنم به اندازه ی این پک ی که توی امضای من هست کامل باشن.
اما در هر صورت اگه اینترنت پرسرعت دارین هیچ مشکلی نیست، همه چیز توی نت هست. حتی اون پکیج ها هم از اینترنت دانلود شده اند.
۳:اگه دوست داشتی میتونی کابل مبدل HDMI بگیری که ۳۵ هزار تومن ه، یا شاید قاب Speck برای محافظت بیشتر.
۴:من خودم برند PRADA دارم و ازش راضیم، قیمتش هم حدود ۵۰ هزار تومن ه. هم کوله میشه و هم دستی،
پیشنهاد: کیف رو از پایتخت نخر ، چون بی دلیل گرون میدن.

mr_rayan
09-12-2010, 04:15
عصری رفتم خریدم بلاخره.هرکاری کردم نتونستم راضی بشم که بدون گارانتی بخرم،راستش یجورایی یه حس بدی داشتم برای همین منصرف شدم و با گارانتی گرفتم،اینجوری خیالم واسه خودم راحت تره.با گارانتی گرفتم 1490 از رایاپل.بدون گارانتی تا 1400 هم پیدا کردم ولی قسمت نبود من بگیرم.
همونطوری که عزیزان فرمودن از ریختن ویندوز و نرم افزار امتناع کردم و گفتم بذار خودم بریزم یاد بگیرم البته مغازه دار هم بمن گفت هروقت دوس داشتی بیار خودمون واست می ریزیم به صورت رایگان ولی من بهش گفتم که من نون بازوم رو می خورم.
در مورد خرید کیف هم دوستمون شاهین حق داره،قیمتای پایتخت خیلی بالاست ولی من یه مدل جشمو گرفت مخ مغازه داررو خوردم بهم 20 تومن تخفیف داد گرفتم 45 تومن.
در کل ارزیابی کلی من از این مدل 374 اینه که واقعا ارزش پولی که می پردازیم داره،واقعا نوش جونشون.از بسته بندی گرفته تا کیفیت ساخت خود لپ تاپ و لوازم جانبی و صفحه نمایش و ... تا سیستم عامل همه عالیه به نظرم.
از عزیزانی هم که تو فروم زحمت می کشن و دوستان رو راهنمایی می کنن تشکر و قدردانی می کنم.گلی به جمال همشون.

mahoorm
09-12-2010, 13:24
من میخوام یه ایر 11 بگیرم، برای کارایی مثل وبگردی، موزیک، فیلم و گاهی کار با نرم افزارایی مثل فوتوشاپ.
میدونم spec بالایی نداره ولی سایزش برام مهمه.
آیا ایر تو پخش فیلم hd مشکلی نداره؟(1080p) خیلی گشتم ولی جایی جواب منطقی دریافت نکردم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر کسی تجربش رو داره یه کمک به ما بده.
ممنون

Shahin_SOURNA
09-12-2010, 17:18
بسیار خوب و مناسب برای این کارهایی که گفتین هست.
چرا باید با HD مشکل داشته باشه؟
من فیلم گرفته شده با آیفون۴ رو با تقریبا همون کانفیگ بدون مشکل میبینم.

taban341
10-12-2010, 12:23
عرض سلام و خسته نباشید گفتم اینجا بنویسم که دوستان همه متخصص برند Apple اندکسایی که اپل داشتن و تفاوت رو واقعا حس کردن جواب بدن :
من واسه داداشم core i7 رو از مدل y560 لنوو سفارش دادم اون بیشتر کارش با نرم افزارهای 3d هستش و مکانیک میخونه واسه طراحی با catia و 3d max کار میکنه می خاستم بدونم اصلا ارزش داره پولی رو که میخام بابت این برند ها(HPوIBM) بدم که cpu بالا دارن: core i7 برم apple با این مشخصات بخرم مثلا با 1630000تومان برم این مدل رو بخرم؟
Apple MC374LL/A
سی پی یو : Intel Core 2 Duo P8600 2.4GHZ 1066 3MB Cache
رم : 4GB 1066
هارد: 250gb
گرافیک:NVIDIA GeForce 320M 256MB DDR3
ورودی خروجی:

Headphone JackMicrophone InputUSB 2.0 x 2FireWire 800 (up to 800 Mbps)Mini DisplayPortiSight Cameraصفحه نمایش:

Screen Size:

13.3"
Type:
Glossy
Resoloution:
1280x800
Backlight:
LED

امکانات دیگر:

ColorSilve rWeight2.04 kg Origin Made in ChinaFactory Warranty 3 year limited warranty

من خودم مهندسی کامپیوتر میخونم و زیاد اهل بازی نیستم تنها بازی که می کنم PES هستش اونم بعضی وقتا و کارم با نرم افزارهای flash و کلا طراحی سایت برنامه نویسی با مجموعه ی visual dot net و MATLAB وخلاصه کارای مولتی مدیا شما نظر بدین.ارزش داره بابت اپل همچین پولی بدم؟؟؟؟کانفیگ های core i7 اپل بالای 2500000تومنه .والا موندم .نمیدونم کمک کنین.میخام یه عمری واسم کار کنه.

Shahin_SOURNA
10-12-2010, 12:52
فکر میکنم ۳۷۴یکم نسبت به انتظارات شما کم باشه ، ولی هر چی باشه اپل ه دیگه. حتما بهتر از برند هایی مثل لنوو هستش.
اگر شما یکم کانفیگ بالاتری بر دارہد دیگه هیچ مشکلی نیست .
راستی وقتی شما میخواین مک بوک پرو بخرید باید بی این نکته توجه داشته باشید که نباید روی ویندوز حساب باز کنید و برنامه های مورد نظرتون باید ورژن مک باشند،البته اتوکد و مطلب و دریم ویور (برای طراحی سایت) موجوده.
موفق باشید. 

taban341
10-12-2010, 13:49
فکر میکنم ۳۷۴یکم نسبت به انتظارات شما کم باشه ، ولی هر چی باشه اپل ه دیگه. حتما بهتر از برند هایی مثل لنوو هستش.
اگر شما یکم کانفیگ بالاتری بر دارہد دیگه هیچ مشکلی نیست .
راستی وقتی شما میخواین مک بوک پرو بخرید باید بی این نکته توجه داشته باشید که نباید روی ویندوز حساب باز کنید و برنامه های مورد نظرتون باید ورژن مک باشند،البته اتوکد و مطلب و دریم ویور (برای طراحی سایت) موجوده.
موفق باشید.
شما چه مدلی از اپل رو پیشنهاد می کنین یعنی منظورتون اینه تو ویندوز کارایی لازم واسه کار من رو نداره؟؟؟
میگم من اصلا اهل بازی نیستم مدل بالاتر میشه با کنفیگ core i5 که خیلی گرونه....مدل مد نظرتون چیه؟؟

Shahin_SOURNA
10-12-2010, 14:01
درسته! مدل ۳۷۱ با cpu i5 و با قیمت حدودا ۲ میلیون تومن عالی ه.
ببینید شما اگه برنامه هایی که لازم دارین توی مک باشند هیچ مشکلی نیست و حتی پایین ترین کانفیگ هم جوابگو هست ولی اگه میخواین با ویندوز کارهای سنگین بکنید اپل نخرین و یک لپتاپ ویندوزی بخرید.
من نمیگم که ویندوز روی اپل کارآیی نداره ، بلکه شاید از خیلی از لپ تاپ های دیگه هم بهتر جواب بده ولی کسی که اپل میخره باید از ویندوز به مکینتاش مهاجرت کنه.

taban341
10-12-2010, 15:45
درسته! مدل ۳۷۱ با cpu i5 و با قیمت حدودا ۲ میلیون تومن عالی ه.
ببینید شما اگه برنامه هایی که لازم دارین توی مک باشند هیچ مشکلی نیست و حتی پایین ترین کانفیگ هم جوابگو هست ولی اگه میخواین با ویندوز کارهای سنگین بکنید اپل نخرین و یک لپتاپ ویندوزی بخرید.
من نمیگم که ویندوز روی اپل کارآیی نداره ، بلکه شاید از خیلی از لپ تاپ های دیگه هم بهتر جواب بده ولی کسی که اپل میخره باید از ویندوز به مکینتاش مهاجرت کنه.
راستش من میخام مک رو تجربه کنم چون نزدیک 10 ساله که دارم با ویندوز کار میکنم .با این حساب باید صبر کنم پول بیشتری بزارم ولی منظورم این بود که اگه بخام با مک کار کنم و نرمافزارهاشو دانلود کنم همون 374 جواب میده .مثلا شاید خاستم تو محیط ویندوز adobe premire رو هم نصب کنم اونوقت چی باید برم سراغ 371؟
در صورتی که من سیستم خونگیم Intel Pentium 4 با رم 1 گیگ و جواب کارمو میده فقط توو رندرگیری اذیت میشم یعنی تو ویندوز از این هم کمتره؟؟؟ولی خوب سایتهای زیادی واسه دانلود نرمافزارهای مک هست .

sir payman
10-12-2010, 16:14
سلام به همه دوستان فعال این تاپیک
من تا اخر ماه میخوام یه imac 27" quad core i5 بخرم.
نظرتون چیه؟ایا با نصب ویندوز 7 مشکل خاصی به وجود نمیاد؟
و همینطور هم اینکه موقع بازی توی ویندوز 7 سیستم داغ نمیکنه؟اخه شنیده بودم که وقتی روی مک ویندوز میریزی و بازی میکنی سیستم داغ میشه.
ممنون میشم اگر جواب سوالات رو کامل بدید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Shahin_SOURNA
10-12-2010, 16:42
خب دوست عزیز اگه سیستم خونتون جواب کارهای شما رو میده پس مک با رم ۴ و کانفیگ مهندسی شده زیاد هم هست، شما همون ۳۷۴ رو بگیر و خیالت راحت باشه.
در مورد نرم افزارهای آهنگ تحت ویندوز که سوال کرده بودین، اونجا مخصوص مکینتاش هست ولی اگه با GarageBand مک کار کنید به سراغ هیچ چیز دیگه ای نمیرین.
موفق باشید

سلام به همه دوستان فعال این تاپیک
من تا اخر ماه میخوام یه imac 27" quad core i5 بخرم.
نظرتون چیه؟ایا با نصب ویندوز 7 مشکل خاصی به وجود نمیاد؟
و همینطور هم اینکه موقع بازی توی ویندوز 7 سیستم داغ نمیکنه؟اخه شنیده بودم که وقتی روی مک ویندوز میریزی و بازی میکنی سیستم داغ میشه.
ممنون میشم اگر جواب سوالات رو کامل بدید
اما در صورت نصب ویندوز هم مشکلی پیش نمیاد، اپل بوت کمپ رو بهمین خاطر گذاشته.
در مورد داغ شدن iMac ها چیزی نمیدونم، چون کم با آیمک کار کردم و اون هم توی مکینتاش بودم.

IrNCO
11-12-2010, 14:07
آیا ایر تو پخش فیلم hd مشکلی نداره؟(1080p)
ممنون

معلومه که مشکلی نداره....حتی میتونی زمان پخش 1080p کارهایی مثل کانورت audio (با آیتونز) رو هم راحت انجام بدی...در حالی که خیلی از لپتاپهای معمولی با کانفیگ بالاتر نمیتونن همزمان با پخش فیلم فول اچ دی کار دیگه ای هم انجام بدن!!!

خیلی گشتم ولی جایی جواب منطقی دریافت نکردم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر کسی تجربش رو داره یه کمک به ما بده.

تو فروم های خارجی سرچ کن...

payamf1
11-12-2010, 14:20
سلام.
قصد خرید لپ تاپ اپل دارم. که نظرم رفت روی مک بوک. به نظرتون این بهتره یا مک پرو؟
مک بوک 2.4 مدل mc516 برای کارهای طراحی فتوشاپ و طراحی سایت و کار با نرم افزارهای برنامه نویسی خوبه؟؟؟ (هرچند کم و بیش با محصولاتش آشنام و میدونم که سرعت بالایی داره)

قیمت اصلی 516 چنده. الماس 1400 قیمت داده که دوستمون mr rayan تو چند صفحه قبل نوشته که مک پرو 374 رو 1450 قیمت داره!!! الماس داره مک بوک رو گرون میده یا کلا مک بوک گرونه؟؟؟

navidahvazi
12-12-2010, 09:00
توی سایت notebookchek کاملا mac air های 11 و13 اینچی رو بررسی کردد.
برای پخش فیلم hd به نظر می رسه مشکلی ندارند.

mohsenfhm
12-12-2010, 09:48
سلام.
قصد خرید لپ تاپ اپل دارم. که نظرم رفت روی مک بوک. به نظرتون این بهتره یا مک پرو؟
مک بوک 2.4 مدل mc516 برای کارهای طراحی فتوشاپ و طراحی سایت و کار با نرم افزارهای برنامه نویسی خوبه؟؟؟ (هرچند کم و بیش با محصولاتش آشنام و میدونم که سرعت بالایی داره)

قیمت اصلی 516 چنده. الماس 1400 قیمت داده که دوستمون mr rayan تو چند صفحه قبل نوشته که مک پرو 374 رو 1450 قیمت داره!!! الماس داره مک بوک رو گرون میده یا کلا مک بوک گرونه؟؟؟

به به سلام به پيام عزيز :46:

به نظر من 374 بهتر از مك بوك هست به اين دلايل

1- به دليل جنس بدنه بهتر مك بوك پرو

2- پخش صداي بهتر مك بوك پرو

3- نداشتن بك لايت كيبورد در مك بوك

4- نداشتن پورت on IEEE 802.11n specification); IEEE 802.11a/b/g compatible در مك بوك

5- جنس زير مك بوك اصلا جالب نيست :27:

به قيمت هايي كه در سايت ميزنن زياد توجه نكن . قيمت هاي فروش پايين تره !‌ميتوني زنگ بزني از قيمت با خبر بشي :11:

mahoorm
12-12-2010, 16:33
با تشکر از دوستانی که راهنمایی کردن.
بعد از کلی بررسی و .. تصمیم گرفتم ایر 11 رو بگیرم.:20: البته تو پخش فیلمای fullhd همچین بدون مشکل هم نیست ولی در مجموع قابل قبوله.
فقط چرا اینقدر گرون میدن.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توصیه ای ندارین که از کجا بگیرم، با گارانتی باشه یا نه؟ کجا مناسبتره؟...
و اینکه اگر صبر کنم قیمتا تکون میخوره یا نه؟

hasansoft
13-12-2010, 00:25
بعد از کلی بررسی و .. تصمیم گرفتم ایر 11 رو بگیرم.:20: البته تو پخش فیلمای fullhd همچین بدون مشکل هم نیست ولی در مجموع قابل قبوله.
فقط چرا اینقدر گرون میدن.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توصیه ای ندارین که از کجا بگیرم، با گارانتی باشه یا نه؟ کجا مناسبتره؟...
و اینکه اگر صبر کنم قیمتا تکون میخوره یا نه؟

من دوستم بیعانه داده سرزمین برای شنبه داره تقریبا 100 تومن پایین تره میده

mahoorm
13-12-2010, 00:49
سرزمین کجاست؟ من نمیشناسم!:13:

mohsenfhm
13-12-2010, 14:03
سرزمین کجاست؟ من نمیشناسم!:13:

از فروشگاههای با سابقه در این کار و مطمئن خرید کنید :13:

Sorena_777
13-12-2010, 15:00
ببخشید که این سوال رو میکنم ولی چون چیزی در اینباره نمیدونم باید بپرسم تا یاد بگیرم:46:
میخواستم بدونم من همه ی کار هایی که میخوام با ویندوز بکنم میشه با مکینتاش انجام داد؟

مثل گیم زدن و برنامه نویسی و کارهای گرافیکی و نقشه کشی و.... در کل من چه چیز هایی رو نمیتونم باهاش انجام بدم و چه خاصیت هایی داره که ویندوز نداره ؟؟:41:

و در اخر با توجه به اینکه من تا سقف 2 تا 2300 میتونم هزینه کنم چیز خوبی قابل مقایسه با دیگر برند ها گیرم میاد که بتونم همه کار از جمله گیم رو باهاش انجام بدم و کم هم نیاره :8:

خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی و جوابتون :11::11::11:

mohsenfhm
13-12-2010, 15:24
ببخشید که این سوال رو میکنم ولی چون چیزی در اینباره نمیدونم باید بپرسم تا یاد بگیرم:46:
میخواستم بدونم من همه ی کار هایی که میخوام با ویندوز بکنم میشه با مکینتاش انجام داد؟

مثل گیم زدن و برنامه نویسی و کارهای گرافیکی و نقشه کشی و.... در کل من چه چیز هایی رو نمیتونم باهاش انجام بدم و چه خاصیت هایی داره که ویندوز نداره ؟؟:41:

و در اخر با توجه به اینکه من تا سقف 2 تا 2300 میتونم هزینه کنم چیز خوبی قابل مقایسه با دیگر برند ها گیرم میاد که بتونم همه کار از جمله گیم رو باهاش انجام بدم و کم هم نیاره :8:

خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی و جوابتون :11::11::11:

بله همه ی این کارها رو میتونید با مک انجام بدید فقط اگر گیمیر هستید رو لپ تاپهای اپل زیاد حساب نکنید :13:

با این بودجه مدلی که در امضای من هست عالیه :31:

Sorena_777
13-12-2010, 15:41
بله همه ی این کارها رو میتونید با مک انجام بدید فقط اگر گیمیر هستید رو لپ تاپهای اپل زیاد حساب نکنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با این بودجه مدلی که در امضای من هست عالیه

یعنی قدرتش در حد بازی های قدرتمند نیست؟؟:13:
مشخصاتش رو لطف میکنید:46:
و یه سوال دارم اخه من زیاد با این برند اشنایی خاصی ندارم ندانستن هم که عیب نیست ندانستن و نپرسیدن عیبه:31:
میتونید بی زحمت یه توضیح کوچولو درباره مک بوک ، مک بوک پرو ، مک بوک ایر ، آی مک ، مک پرو به من بدین و اینکه هر کدومشون در چه زمینه ای کارایی دارن

خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی و جوابتون:11::11::11:

mojtaba_14
13-12-2010, 16:21
یعنی قدرتش در حد بازی های قدرتمند نیست؟؟:13:
مشخصاتش رو لطف میکنید:46:
و یه سوال دارم اخه من زیاد با این برند اشنایی خاصی ندارم ندانستن هم که عیب نیست ندانستن و نپرسیدن عیبه:31:
میتونید بی زحمت یه توضیح کوچولو درباره مک بوک ، مک بوک پرو ، مک بوک ایر ، آی مک ، مک پرو به من بدین و اینکه هر کدومشون در چه زمینه ای کارایی دارن

خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی و جوابتون:11::11::11:

مک بوک: اون لب تاب سفیدای اپله
مک بوک پرو: لب تاپهایی که بدنشون آلومینیومیه و 13.15.17 اینچ هستند و کانفیگ بالاتری نسبت به مک بوک دارند و حرفه ای ترند..
مک بوک ایر:اینها هم لب تاپ هستند که سبک ترند و نازک تر.
آی مک: کامپیوتر های خونگی هستند که کل ماجرای کیس رو توی مانیتور قرار دادن!!:40:
مک پرو: فقط کیس هستند که کانفیگ خیلی خیلی بالایی دارند .:32:
کارایی هم همه کاری با همشون میشه کرد،معمولا آدم می بینه که نیازش چیه و بر اساس کانفیگ سخت افزاری و البته جیبش از بینشون انتخاب می کنه.

Sorena_777
13-12-2010, 19:35
یعنی در واقع مک بوک پرو و مک پرو از بقیه کانفیگشون قوی تره ؟؟
مک پرو توی ایران گیر میاد؟؟
من اگه بخوام اطلاعاتی درباره مکینتاش و برنامه هاییی که در ویندوز و مک مشترک هستن و برنامه هاییی که مخصوص مک هستن رو بدونم اینجا باید بپرسم یا تایپیک دیگه ای هم هست برای اینکار؟
اگر همینجا میتونم بپرسم میتونید به من بگید برنامه های microsoft office رو مک اجرا میشن یا نه ؟ اخه چون من همیشه باهاش کار میکنم اگه نتونم توی مک باهاش کار بکنم دیگه چندان بدردم نمیخوره:13:
یا حداقل یه جایگزینی هم باشه خوبه :13:
خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی و جوابتون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Shahin_SOURNA
13-12-2010, 20:29
درسته شما بهتره همون مکبوک پرو ۳۷۲ بخرید. مک پرو هم توی ایران هست، ایران به این پیشرفتگی، اما با قیمت بالای ۳۲۰۰ هزارتومن.
هر سوالی در مورد خرید دارین همینجا بپرسین، اما سوالتون، آفیس ۲۰۱۱ ورژن مکینتاش هم منتشر شده ولی با نوشتن به زبان فارسی مشکل داره، توجه کنید گفتم فقط نوشتن و در خواندن فایل ها عمدتا مشکلی نیست همچنین برنامه هایی مثل نئو آفیس برای جایگزین شدن وورد و ساپورت فارسی هستند.

mohsenfhm
13-12-2010, 20:54
ممنون از توضيحات شاهين جان :46:

فقط قيمت رو اشتباه زدن كه باعث انحراف كاربران ميشه !‌قيمت 372 حدود 2250 هست :20:

mohsenfhm
13-12-2010, 21:05
یعنی قدرتش در حد بازی های قدرتمند نیست؟؟

چرا همه بازي ها رو روان اجرا ميكنه فقط دماش بالا ميره :13:

payamf1
13-12-2010, 21:13
ممنون از توضيحات شاهين جان :46:

فقط قيمت رو اشتباه زدن كه باعث انحراف كاربران ميشه !‌قيمت 372 حدود 2250 هست :20:

ایشون منظورشون قیمت Mac Pro بود. قیمتشون درسته محسن جان

mojtaba_14
13-12-2010, 21:15
من اگه بخوام اطلاعاتی درباره مکینتاش و برنامه هاییی که در ویندوز و مک مشترک هستن و برنامه هاییی که مخصوص مک هستن رو بدونم اینجا باید بپرسم یا تایپیک دیگه ای هم هست برای اینکار؟

واسه اینکار بهترین راه اینه که هر نرم افزاریو خواستی ببینی ورژن مک داره بری تو سایتش حتماً نوشته.اینجا چون بچه هر کدوم تو یه رشته تحصیل کردن ممکنه یکم جواب دادن طول بکشه،
البته اکثر نرم افزارها ورژن مک دارن،
تو این 7-8 ماهی که من با مک کار می کنم هم به این نتیجه رسیدم که اگه نرم افزاری ورژن مک داشته باشه تو اینترنت راحت تر گیر میاد نسبت به ورژن ویندوزش،علتشم اینه که کاربرهای مک اصولاً آدم های به روز تر و حرفه ای تری هستند.

Sorena_777
13-12-2010, 22:12
ممنونم از توجه شما عزیزان:11:
فقط من گیج شدم اخر 2250 یا 3200 ؟؟؟

و اینکه مشخصات این مدل رو بهم بگید و اگر از این بهتر هم بود که چه بهتر ؟؟

راستی توی اپل ها هیچ کدوم گرافیک 1 یا 2 و رم 8 و usb 3 از این جور چیزا نداره؟؟؟

خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی و پاسخ های شما عزیزان:11::11::11:

mohsenfhm
13-12-2010, 22:24
ایشون منظورشون قیمت Mac Pro بود. قیمتشون درسته محسن جان

شرمنده پير شديم چشم هامون هم نميبينه :31:

mohsenfhm
13-12-2010, 22:30
ممنونم از توجه شما عزیزان:11:
فقط من گیج شدم اخر 2250 یا 3200 ؟؟؟

و اینکه مشخصات این مدل رو بهم بگید و اگر از این بهتر هم بود که چه بهتر ؟؟

راستی توی اپل ها هیچ کدوم گرافیک 1 یا 2 و رم 8 و usb 3 از این جور چیزا نداره؟؟؟

ببينيد مك بوك پرو مدل 372 همون 2250 ولي مك پرو (‌كيس اپل ) كه شاهين خان اشاره كرد همون 3200 هست :11::11:

مشخصات مدل 372 :

CPU : CORE I5 540M
RAM " 4GIG DDR3
HDD :500
VGA GT330 & GF 320
ترك پد مالتي تاچ و باطري 10 ساعته

USB3 كه خبري نيست ! رم 8 گيگ ميتونيد سفارش بديد !

در مورد گرافيك هم نگران نباشيد :13: چون در گرافيك مهم پردازنده ( GPU ) هست نه مقدار حافظه :13:

Sorena_777
13-12-2010, 22:50
اگه یکی دو مدل از این بیشتر برم بالا قیمت خیلی میکشه بالا؟؟؟
کلا چه مدلایی هست که از این به ترتیب بهتر باشن ؟؟
و یه چیزی اخرین مدل این مک بوک پرو چی هست و چه قیمته ؟؟
اگه وایسم تا تعطیلات تابستون سال بعد چیز جدیدی هم میاد ؟؟
اخه هر ساله فامیلامون از خارج کشور میان اینجا بهمون سر میزنن مثل دبی و هلند و کانادا و انگلیس این جور جاها...
میتونم بگم یکی برام بیارن؟؟؟قیمتش تفاوت انچنانی میکنه یا نه ؟؟

ببخشیدا که این قدر سوال میکنم ولی عادت دارم تا کامل مطعن نشم چیزی نمیخرم
چون اگه از یه چیزش خوشم نیاد میخوره تو ذوقم:13:

mohsenfhm
13-12-2010, 23:13
اگه یکی دو مدل از این بیشتر برم بالا قیمت خیلی میکشه بالا؟؟؟
کلا چه مدلایی هست که از این به ترتیب بهتر باشن ؟؟
و یه چیزی اخرین مدل این مک بوک پرو چی هست و چه قیمته ؟؟
اگه وایسم تا تعطیلات تابستون سال بعد چیز جدیدی هم میاد ؟؟
اخه هر ساله فامیلامون از خارج کشور میان اینجا بهمون سر میزنن مثل دبی و هلند و کانادا و انگلیس این جور جاها...
میتونم بگم یکی برام بیارن؟؟؟قیمتش تفاوت انچنانی میکنه یا نه ؟؟

ببخشیدا که این قدر سوال میکنم
چون اگه از یه چیزش خوشم نیاد میخوره تو ذوقم:13:

خواهش ميكنم شما هر چند تا سوال داري بپرس :11:

قويترين مك بوك پرو مدل 373 هست 2500 هم قيمتشه

كانفيگش مثل 372 هست فقط به جاي core i 5 از core i7 استفاده شده :13:

تا تابستون جديدش مياد ولي معلوم نيست چقدر تغيير ميكنه ! اون موقع هم بياد گرونه بايد صبر كني تا قيمتش متعادل بشه :11:

ولی عادت دارم تا کامل مطعن نشم چیزی نمیخرم

خيلي عاليه :46:

Sorena_777
14-12-2010, 19:25
یه سوال شما گفتید میشه سفارشی مک بوک پرو بگیرم مثلا رمش رو 8 ببنده برام ایا چیز دیگرش مثل گرافیکش هم میشه سافرشی داد ؟؟
و از نظر بازی همه ی بازی هایی که روی ویندوز میاد روی مک هم میاد ؟؟
برنامه adobe acrobat reader برای خواندن و ویرایش فایل های pdf روی مک ورژنی داره؟

خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی و پاسخ های شما عزیزان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Shahin_SOURNA
14-12-2010, 20:24
یه سوال شما گفتید میشه سفارشی مک بوک پرو بگیرم مثلا رمش رو 8 ببنده برام ایا چیز دیگرش مثل گرافیکش هم میشه سافرشی داد ؟؟
و از نظر بازی همه ی بازی هایی که روی ویندوز میاد روی مک هم میاد ؟؟
برنامه adobe acrobat reader برای خواندن و ویرایش فایل های pdf روی مک ورژنی داره؟

خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی و پاسخ های شما عزیزان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با اجازه از آقا محسن فقط یک سری چیزها مثل رم و هارد و نوع LCD که براق یا مات باشه رو میشه تغییر داد.
اگه اون بازی رو بخواهید توی مک اجرا کنین با بالاترین پرفورمنس خواهد بود اما اگه قرار باشه توی ویندوز بازی کنین با توجه به کانفیگ تون بازی میکنید.
PDF توی ویندوز نیاز به نصب اکروبات ریدر داره و تو مک بدون نصب هیچ برنامه ای خوانده میشه، این یکی از قابلیت های دیفالت مک ه ولی برای اطلاع تون باید عرض کنم که اکثر محصولات ادوبی ورژن مک دارن که اکروبات ریدر هم شاملش میشه.
موفق باشید

armin_punisher6
14-12-2010, 20:43
با اجازه از آقا محسن فقط یک سری چیزها مثل رم و هارد و نوع LCD که براق یا مات باشه رو میشه تغییر داد.
اگه اون بازی رو بخواهید توی مک اجرا کنین با بالاترین پرفورمنس خواهد بود اما اگه قرار باشه توی ویندوز بازی کنین با توجه به کانفیگ تون بازی میکنید.
PDF توی ویندوز نیاز به نصب اکروبات ریدر داره و تو مک بدون نصب هیچ برنامه ای خوانده میشه، این یکی از قابلیت های دیفالت مک ه ولی برای اطلاع تون باید عرض کنم که اکثر محصولات ادوبی ورژن مک دارن که اکروبات ریدر هم شاملش میشه.
موفق باشید
میشه بی زحمت چند تا از برنامه هایی که ویندوز داره و مک نداره رو نام ببرین؟

Sorena_777
14-12-2010, 20:57

میشه یه توضیح بدین در این باره ؟؟

Shahin_SOURNA
15-12-2010, 14:03
میشه یه توضیح بدین در این باره ؟؟

اول از همه باید ببینید شما میخواهید توی مک بازی کنید یا توی ویندوز؟
همونطور که میدونید اکثر بازی هایی که برای ویندوز میان بعد از یه مدتی ورژن مک اونها هم منتشر میشه و البته شاید هم هیچوقت نسخه ی مک اونها بیرون نیاد، خب حالا شما میتونین اون بازی ها رو تهیه کنید و روی کم خودتون نصب کنید و تقریبا (گفتم تقریبا)بدون توجه به کانفیگ تون بازی کنید. لیستی از بازی های مک با لینک دانلود:

اما اگه بخواهید روی مک بوک پرو تون ویندوز نصب کنین و بازی کنید باید به کانفیگ تون توجه کنید و همونطور که مشخصه کانفیگ شما برای بازی های حرفه ای توی ویندوز طراحی نشده.

در جواب اون دوستمون که برنامه های موجود توی ویندوز و مک رو خواسته بودن اینجا مفصلا بحث شده:

mehdisato66
15-12-2010, 14:08
با بوت كمپ ميشه هم ويندوز 32 بيتي نصب كرد هم 64 بيتي ؟

IrNCO
15-12-2010, 14:53
اگر صبر کنم قیمتا تکون میخوره یا نه؟

پایین ترین قیمتی که من دیدم 1460 بوده ... یعنی بعد از 2 هفته 100 تومن ارزونتر شد.... احتمال اینکه زیر 1400 بیاد زیاده(البته بدون گارانتی)

payamf1
15-12-2010, 15:03
نظرتون چیه؟؟؟
من که واقعا قبولش دارم این عکس رو :دی

mehdisato66
15-12-2010, 15:07

120% موافقم:31:

Shahin_SOURNA
15-12-2010, 15:18
همین طوره! واقعیت رو بیان میکنه!
این هم هست:

سلام دوستان از قدیم گفتن حرف حق جواب نداره.نه؟

بيل گيتس: اگرفنّاوري جنرال موتـــورز با سرعتي همســــان فنّاوري كامپيوتر پيشرفت كرده بود، امروز اتومبيلهايي سوار مي‌شديم كه:

· سرعتشان 22000 مايل بر ساعت بود!

· مصرف بنزين آنها 4 ليتر درهر 1000 مايل بود!!

· بهاي آنها 25 دلار بود!!!

پاسخ جنرال موتورز

1 - بدون هيچ دليلي ماشين شما در روز دوبار تصادف مي‌كرد!

2 - هردفعه كه خطهاي وســط خيابان را ازنو نقاشي مي‌كردند شما بايد يك ماشين جديد مي‌خريديد!

3 - گاه وبيگاه ماشين شما درخيابانها از حركت باز مي‌ايستــــاد وشما چاره‌اي جز استارت (Restart) مجدد نداشتيد!

4 - هربار كه جنــــرال موتورز مدل جديدي را به بازار عرضه مي‌كرد خريداران ماشين بايد راننــــدگي را از اول ياد مي‌گرفتند چون هيچ يك از عملكردها و كنترلهاي ماشين مانند مدل قبلي نبود!

5 - براي خاموش‌كردن ماشين بايد دكمه استارت را مي‌زدند!

6 - جنرال موتورز خريداران ماشينهايش را مجبور به خريد نقشه‌هاي راههايي مي‌كرد كه ممكــــن بود اصلاً به درد راننـــدگان نخورد.

7 - كيسه هــــــوا قبل از بازشدن در هنگام تصادف از شما مي‌پرسيد:
Are You Sure ?!

Shahin_SOURNA
15-12-2010, 15:45
با بوت كمپ ميشه هم ويندوز 32 بيتي نصب كرد هم 64 بيتي ؟

لطفا سوالات نرم افزاری تون رو اینجا مطرح کنید:

اما سوالتون:
بله بوت کمپ کاری به این چیزها نداره اون بستگی به نوع ویندوزی داره که شما خریداری کردین و میخواهید نصب کنید.

Sorena_777
15-12-2010, 18:19
خب حالا شما میتونین اون بازی ها رو تهیه کنید و روی کم خودتون نصب کنید و تقریبا (گفتم تقریبا)بدون توجه به کانفیگ تون بازی کنید

یعنی چی بدون توجه به کانفیگ؟؟؟یعنی بازی رو با بهترین کیفیتش میاره ؟؟؟؟

مثلا بازی که روی ویندوز با گرافیک 1 میاد با مک با 512 میاد ؟؟؟ یا کلا دارم اشتباه میکنم؟؟اگه اشتباه میکنم میتونی روشنم کنی؟؟

moslem47
15-12-2010, 19:19
سایتی است که تمام مشخصات مدل های اپل داشته باشه.
سایت فارسی زبان لطفا معرفی کنید

brave_ie
17-12-2010, 15:05
سلام میخوام یه مدل لپ تاپ بهم معرفی کنید که این خصوصیاتو داشته باشه خودتون بینشون یه توازنی ایجاد کنین:
سبک باشه و کوچک
اپل باشه
جزء ارزان ترین هاش باشه
از جدیدا باشه بهتره
اپل باشه
:31:

kiuq
17-12-2010, 15:09
سایتی است که تمام مشخصات مدل های اپل داشته باشه.
سایت فارسی زبان لطفا معرفی کنید
سلام...
تو گوگل سرچ کنید :
اپل - نقش

mohsenfhm
17-12-2010, 15:09
سلام میخوام یه مدل لپ تاپ بهم معرفی کنید که این خصوصیاتو داشته باشه خودتون بینشون یه توازنی ایجاد کنین:
سبک باشه و کوچک
اپل باشه
جزء ارزان ترین هاش باشه
از جدیدا باشه بهتره
اپل باشه
:31:

يهو بگو MC516:31::31::31::31::31:

kiuq
17-12-2010, 15:13
سبک باشه و کوچک
اپل باشه
جزء ارزان ترین هاش باشه
از جدیدا باشه بهتره
اپل باشه
سلام..

یا باید 13 بگیرید یا مک ایر..
که سری ایر خود به خود گرونه به دلیل ارگونومی فوق العادش . . .
به هرحال :

MacBook MC516LL/A
2.4-3MB-FSB1066
2GB DDR3
250
DVD RW
13.3GLOSSY
G320 Geforce
MAC
1350

و

از مک بوک پرو :

MC374LL/A
Intel Core 2 Duo P8600
(2.4GHz 3MB L2 Cache)
13.3"
, 4GB,
250GB (5400rpm),
NVIDIA GeForce 320M
Mac OS X
1500

brave_ie
17-12-2010, 15:21
اگر میشه این دو تا مدل که معرفی کردید یه توضیح کوچیک راجع به تفاوت گرافیک و سیستم عاملشون بدید
قیمت هایی که نوشتید بدون گارانتیه؟

kiuq
17-12-2010, 15:25
اگر میشه این دو تا مدل که معرفی کردید یه توضیح کوچیک راجع به تفاوت گرافیک و سیستم عاملشون بدید
قیمت هایی که نوشتید بدون گارانتیه؟

Graphic
Model:
NVIDIA GeForce 320M
Video RAM:
256MB
Memory Speed:
DDR3

که از کارتهای رده متوسط محسوب میشه..

سیستم عاملش هم پلنگ برفیه ( اسنو لئوپارد ) ورژن 10.6..
البته شما میتونی روش هرچی خواستی نصب کنی در کنار مک.!

گارانتی هم داره بله . . .نقش

brave_ie
17-12-2010, 15:29
الان یه جا دیدم نوشته خروجی vga نداره مگه میشه؟
خب اگر presentationی چیزی داشته باشیم باید چه کنیم؟

mohsenfhm
17-12-2010, 15:29
به نظر من 374 ارزش داره 150 بيشتر بديد

brave_ie
17-12-2010, 15:37
به نظر من 374 ارزش داره 150 بيشتر بديد

به چه دلیلی این حرفو می زنید؟
دلیل سخت افزاری داره؟ ارگونومیک؟...؟!:10:

mohsenfhm
17-12-2010, 15:39

ببينيد شما ميتونيد با تبديل هر مدل خروجي تصوير داشته باشد :18:

اين براي VGA

mohsenfhm
17-12-2010, 15:45

4- نداشتن پورت on IEEE 802.11n specification); IEEE 802.11a/b/g compatible در مك بوك

5- از همه مهمتر MC516 داراي 2 گيگ رم هست ولي 374 داراي 4 گيگ رم

6- جنس زير مك بوك اصلا جالب نيست

kiuq
17-12-2010, 15:48

Mini DisplayPort با این پورت مشکل حله .. . منتها مشکلش مینی بودن که فک کنم باید تبدیلش رو با خودت همراه ببری..:31:

از چپ سومی

Sorena_777
17-12-2010, 17:44
لطفا میتونید جواب منو بدین؟؟

یکی از دوستان گفته بود:

همونطور که میدونید اکثر بازی هایی که برای ویندوز میان بعد از یه مدتی ورژن مک اونها هم منتشر میشه و البته شاید هم هیچوقت نسخه ی مک اونها بیرون نیاد، خب حالا شما میتونین اون بازی ها رو تهیه کنید و روی کم خودتون نصب کنید و تقریبا (گفتم تقریبا)بدون توجه به کانفیگ تون بازی کنید. اما اگه بخواهید روی مک بوک پرو تون ویندوز نصب کنین و بازی کنید باید به کانفیگ تون توجه کنید و همونطور که مشخصه کانفیگ شما برای بازی های حرفه ای توی ویندوز طراحی نشده.

مثلا بازی که روی ویندوز با گرافیک 1 میاد با مک با 512 میاد ؟؟؟ یا کلا دارم اشتباه میکنم؟؟اگه اشتباه میکنم میتونی روشنم کنی؟؟

خیلی خیلی سپاسگذارم از توجه و وقتی برام میزارین:11::11::11:

mohsenfhm
17-12-2010, 18:44

یکی از دوستان گفته بود:

ببينيد من سنگين ترين بازي هاي مثل كرايسس و اويل 5 رو با بالاترين تنظيمات گرافيكي روي مك بوكم با ويندوز سون 64 بيتي اجرا كردم ولي بازم ميگم قوي ترين لپ تاپ هم بدرد بازي نميخوره :11:

Shahin_SOURNA
17-12-2010, 20:55

یکی از دوستان گفته بود:

سلام اول از همه ببخشید که جوابتون دیر شد بخاطر محرم کلا کمرنگ شده بودم
منظورم رو با یه مثال میگم تا روشن تر بشی، ببین بازی هایی که برای مک ارایه میشه به سخت افزار خیلی ربطی نداره.
مثلا یکی از بازی های شاخ وقتی برای مک میاد بیرون توی مشخصات ش نوشته سیستم مورد نیاز:مک اسنولئوپارد ۱.۶.۱ به بالا یا نوشته سی پی یو اینتل ۲.۴ به بالا و به خاطر همین میگم خیلی مثل ویندوز گیر نمیده به کانفیگ که گرافیک ت فلان باشه رم ت بهمان باشه حالا چرا اینجوری ه؟
خیلی سادست چون لپ تاپ های اپل کانفیگ مشخصی دارند و خیلی تنوع نداره و مثل بقیه برند ها Nتا مدل مختلف نداره.
ولی در کل همونجور که محسن خان گفتن رو لپ تاپ واسه بازی حساب نکن.

5- از همه مهمتر MC516 داراي 2 گيگ رم هست ولي 374 داراي 4 گيگ رم

6- جنس زير مك بوك اصلا جالب نيست

محسن چند وقته هی داری میزنی تو سر لپ تاپ من ا !!!!!:41::41::41:
 یه ۵۱۶ داریم توام گیر دادی بهش!!!:19::19:
ولی جدا از شوخی تمام حرف های محسن خان رو تایید میکنم و من هم الان ۳۷۴ رو ترجیح میدم ولی اون موقع خوشگلی این دلم رو برد، الان هم تصمیم دارم رم رو ارتقا بدم!

armin_punisher6
17-12-2010, 21:21
بچه ها این راسته که یه مدل از لپ تاپ های اپل دو تا کارت گرافیک داره؟

narimann70
17-12-2010, 21:26
خسته نباشید

من می خوام بدونم لب تاپ های اپل به درده کارای مهندسی مکانیکه سنگین هم می خوره؟؟

من رشتم مکانیکه...اگه آره چه مدلیش

taban341
17-12-2010, 21:47
بچه ها این راسته که یه مدل از لپ تاپ های اپل دو تا کارت گرافیک داره؟

سلام
آر ه راسته یه کارت Intel داره و یه کارت gf که یکیشون مموریه 256 داره و یکی 512 و بسته به کاری که انجام میده
مثلا اگر پردازش سنگینی باشه با گارت گرافیک قدرتمندتر درغیر این صورت با اون یکی و فقط برای طول عمر باتری
از این ساختار استفاده میکنه .تو Mac Pro های 15 اینچ .

armin_punisher6
17-12-2010, 21:51
سلام
آر ه راسته یه کارت Intel داره و یه کارت gf که یکیشون مموریه 256 داره و یکی 512 و بسته به کاری که انجام میده
مثلا اگر پردازش سنگینی باشه با گارت گرافیک قدرتمندتر درغیر این صورت با اون یکی و فقط برای طول عمر باتری
از این ساختار استفاده میکنه .تو Mac Pro های 15 اینچ .
میشه یه لینک از سایت اپل بدین که این حرفو ثابت کنه؟

mohsenfhm
17-12-2010, 22:40
میشه یه لینک از سایت اپل بدین که این حرفو ثابت کنه؟

اين مك بوك پروي بنده هست !‌ميتونيد ملاحظه كنيد :31:

184781
18-12-2010, 01:29
با سلام خدمت دوستان عزیزم !
بنده الان یه لپتاپ اچ پی دارم که به سرم زده بفروشمش و یه مک بوک پرو بگیرم . اما چند تا سوال برام پیش اومده . از اونجایی که از لپتاپم فوق العاده راضیم و اصلا دوست ندارم از دستش بدم باید دلیل قانع کننده ای برای خودم داشته باشم که حدود یک و پونصد بزارم روش و یه مک بوک پرو بگیرم . بهتره که انتظاراتم رو از مک بگم تا یه لطفی کنید و جواب بنده حقیر رو بفرمایید . پیشاپیش ممنونم .
من تنها انتظاری که از مک دارم اینه که بتونم sdk اپل رو نصب کنم و برم توکار برنامه نویسی برا آیفون و حالا سوالاتم .
1-اگه من روی همین لپتاپ ورژن -- شده مک 10.6.3 رو طوری نصب کنم که درایورهامو بشناسه آیا میتونم اون انتظارو ازش داشته باشم ؟
2-اگه جواب منفیه ، آیا میتونم روی مکبوک پرو ویندوز 64 بیتی سون رونصب کنم اونم بصورت واقعی ( نه مجازی ) که بتونه از همه ظرفیتهای سخت افزاری دستگاه استفاده کنه . طوریکه انگار یه pc هستش ؟
3-اگه جواب مثبته کدم مدل اپل رو تا قیمت 2.500 ترجیح میدید ؟ میخوام یه چیزی باشه تو ویندوز کم نیاره چون بیشتر کارم تو ویندوزه .
4-در مورد اینکه مک بوک ها در محیط ویندوز داغ میکنن راسته ؟ چاره چیه ؟
5- من دو تا مدل انتخاب کردم :
MC375LL/A
MC373LL/A
کدوم تایید میکنین ؟
6- باس رم کدومشون 1333 هستش ؟
ممنونم

Shahin_SOURNA
18-12-2010, 11:57
با سلام خدمت دوستان عزیزم !
بنده الان یه لپتاپ اچ پی دارم که به سرم زده بفروشمش و یه مک بوک پرو بگیرم . اما چند تا سوال برام پیش اومده . از اونجایی که از لپتاپم فوق العاده راضیم و اصلا دوست ندارم از دستش بدم باید دلیل قانع کننده ای برای خودم داشته باشم که حدود یک و پونصد بزارم روش و یه مک بوک پرو بگیرم . بهتره که انتظاراتم رو از مک بگم تا یه لطفی کنید و جواب بنده حقیر رو بفرمایید . پیشاپیش ممنونم .
من تنها انتظاری که از مک دارم اینه که بتونم sdk اپل رو نصب کنم و برم توکار برنامه نویسی برا آیفون و حالا سوالاتم .
1-اگه من روی همین لپتاپ ورژن -- شده مک 10.6.3 رو طوری نصب کنم که درایورهامو بشناسه آیا میتونم اون انتظارو ازش داشته باشم ؟
2-اگه جواب منفیه ، آیا میتونم روی مکبوک پرو ویندوز 64 بیتی سون رونصب کنم اونم بصورت واقعی ( نه مجازی ) که بتونه از همه ظرفیتهای سخت افزاری دستگاه استفاده کنه . طوریکه انگار یه pc هستش ؟
3-اگه جواب مثبته کدم مدل اپل رو تا قیمت 2.500 ترجیح میدید ؟ میخوام یه چیزی باشه تو ویندوز کم نیاره چون بیشتر کارم تو ویندوزه .
4-در مورد اینکه مک بوک ها در محیط ویندوز داغ میکنن راسته ؟ چاره چیه ؟
5- من دو تا مدل انتخاب کردم :
MC375LL/A
MC373LL/A
کدوم تایید میکنین ؟
6- باس رم کدومشون 1333 هستش ؟
ممنونم

سلام دوست عزیز
بریم سر سوالاتتون:
۱: ورژن -- شده ی مکینتاش یا همون هکینتاش اصلا توصیه نمیشه چون به گفته ی دوستان ۴۰٪ کارآیی رو داره و دلیل این امر هم اینه که کانفیگ مهندسی شده نداره و مک بوک های اپل از قطعاتی استفاده میکنن که مخصوص کمپانی اپل طراحی شد.
۲:بله شما میتونین با استفاده از بوت کمپ که به صورت یه قابلیت پیش فرض روی مک بوک ها هست میتونین هر ویندوزی نصب کنین، و موقع بوت شدن بین مک و وین انتخاب کنید.
۳: خب طبیعتا مدل بالاتر پیشنهاد میشه و اون هم MC373 هست که در حال حاضر بالاترین کانفیگ لپ تاپ های اپل رو داره.
۴: چون ویندوز cpu usage بالاتری نسبت به مک داره و سیستم خنک کننده ی مک بوک ها هم از طریق بدنه ی آلومینیومی عمل میکنه داغتر به نظر میرسه اما مشکلی نیست.
۶:باس رم ۱۵ اینچی ها ۱۳۳۳ و ۱۳ اینچی ها ۱۰۶۶ هست.
پیروز باشید

mmuud
20-12-2010, 15:37
با سلام
میخواستم بدونم مدل 374 چه مزاییایی و معایبی نسبت به لب تاب های 1400 سونی داره؟

دوستام میگن با 1400 ارزش نداره اپل بگیری . راست میگن؟
من رشته ام مهندسی صنایع می باشد و نرم افزارای خیلی سنگینی نداریم
میگن اگه تازه اپل بگیری و ویندوز نصب کنی پولتو تو جوب ریختی!!!!!!

چی کار کنم ...دارم دیووونه می شم

لطفا یکی کامل کامل جوابما بده

Shahin_SOURNA
20-12-2010, 18:09
با سلام

دوست عزیز این پست من رو بخون امیدوارم که جوابت رو بگیری:

taban341
20-12-2010, 21:25
سلام امروز یه چیزی تو اینتر نت دیدم حقیقت داره؟
Apple MC 516 LL/A
با رم 4 گیگ و هارد 640
قیمت 1490000 بدون گارانتی و 1520000 با گارانتی
بعد می خواستم ببینم بهتر نیست این رو به جای 374 بگیرم؟

Shahin_SOURNA
20-12-2010, 23:52
بله درسته، کانفیگ سفارشی هست.
من اگه باشم همین رو میگیرم چون به زیبایی مک بوک وایت اهمیت میدم اما چند صفحه قبل محسن خان یه سری مزایای مک بوک پرو هم گفته که بدنیست بهش یه نیگا بندازی و بعد تصمیم بگیری.
موفق باشی

mmuud
21-12-2010, 14:47
دوست عزیز این پست من رو بخون امیدوارم که جوابت رو بگیری:

من این صفحه ای که گفتی خوندم ولی به تمام سوالاتم جواب نداده ،لطف کن خودت سولای من رو جواب بده
با تشکر

taban341
21-12-2010, 15:06
بله درسته، کانفیگ سفارشی هست.
من اگه باشم همین رو میگیرم چون به زیبایی مک بوک وایت اهمیت میدم اما چند صفحه قبل محسن خان یه سری مزایای مک بوک پرو هم گفته که بدنیست بهش یه نیگا بندازی و بعد تصمیم بگیری.
موفق باشی

سلام
374 رو میشه تا 8 گیگ رم ارتقا داد آیا این مدل Mac Book White رو هم میشه یا نه 2 گیگ بوده حداکثر تا 4 گیگ ارتقا داده شده؟

Shahin_SOURNA
21-12-2010, 21:41
با سلام

اوکی، ۳۷۴ لپ تاپ اپل ه و همونطور که توی اون پست گفتم اپل از نظر کیفیت و خیلی چیزای دیگه سرتره، یکی از اون چیزهای مهم سیستم عامل مک ه.
شما اگه میخوای اپل بگیری باید ویندوز رو بریزی دور و به مک مهاجرت کنی، اگه میتونی اپل بگیر وگرنه اگه میخوای رو مک بوک همش با ویندوز کار کنی اصلا بهت پیشنهاد نمیکنم که مک بگیری.
ارزش های هرکس فرق داره، برای من که ارزش داشت ۱۴۰۰ پول مک بوک بدم چون به زیبایی حساسم.
پ.ن: سونی وایو هم لپ تاپهای مناسبی نداره، آمار خرابی بالا و کیفیت پایین! اگه خواستی لپ تاپ pc بگیری اسوس بهتره.
موفق باشی

Shahin_SOURNA
21-12-2010, 22:04
سلام
374 رو میشه تا 8 گیگ رم ارتقا داد آیا این مدل Mac Book White رو هم میشه یا نه 2 گیگ بوده حداکثر تا 4 گیگ ارتقا داده شده؟

سلام پرو ها رو میشه تا ۸ ارتقا داد اما مک بوک وایت تا ۴ ساپورت میکنه.

mmuud
21-12-2010, 22:41
4تا سوال ديگه؟

1-اولا شنيدم كه در سيستم عامل مك فارسي تايپ كردن مشكل وجود داره ،راه حل رفع اين مشكل چيه؟آخه بخشي از كارهاي دانشگاه تايپ فارسيه!

2-اگه واقعا مشكل فارسي تايپ كردن حل بشه،آيا روكشي وجود داره براي اپل كه هر وقت بخوام فارسي تايپ كنم رويش بندازم؟

3-يك سري نرم افزارهاي نصبي(ايراني-نارسيس) دارم آيا واقعا بايد ويندوز روي اپل نصب شود؟چاره اي وجود ندارد؟

4-ايا نرم افزارهاي موجود روي اپل(هنگام خريد) تمامشانtrial هستند؟!!دسترسي به ساير نرم افزار ها(كه نصب نبوده) براي نصب، كرك شده وجود دارد؟

و در اخر اگر نكته اي به ذهنت ميرسه كه من نگفتم بگو:

با تشكر

Shahin_SOURNA
22-12-2010, 18:34
4تا سوال ديگه؟

1-اولا شنيدم كه در سيستم عامل مك فارسي تايپ كردن مشكل وجود داره ،راه حل رفع اين مشكل چيه؟آخه بخشي از كارهاي دانشگاه تايپ فارسيه!

2-اگه واقعا مشكل فارسي تايپ كردن حل بشه،آيا روكشي وجود داره براي اپل كه هر وقت بخوام فارسي تايپ كنم رويش بندازم؟

3-يك سري نرم افزارهاي نصبي(ايراني-نارسيس) دارم آيا واقعا بايد ويندوز روي اپل نصب شود؟چاره اي وجود ندارد؟

4-ايا نرم افزارهاي موجود روي اپل(هنگام خريد) تمامشانtrial هستند؟!!دسترسي به ساير نرم افزار ها(كه نصب نبوده) براي نصب، كرك شده وجود دارد؟

و در اخر اگر نكته اي به ذهنت ميرسه كه من نگفتم بگو:

با تشكر

4 تا جواب:
۱-درست ه ورد و کلا آفیس مک با زبان های راست به چپ که فارسی هم یکی از اونهاست مشکل تایپ دارند.اما این مشکل خیلی حاد نیست چون اولا ورد۲۰۱۱ فقط با تایپ فارسی مشکل داره و خوندن متن های فارسی رو انجام میده و در ضمن برنامه ی نئو آفیس برای فارسی تایپ کردن جایگزین خوبی هست.
راستی یه ترفند هم هست که تو همون ورد فارسی تایپ کنی هر وقت مکی شدی بهت میگم.:10:

۲-روکش که نه ولی برچسب کیبرد هست، اما یه چیز خیلی خیلی مهم اینه که اپل چیدمان کیبورد Persian-QWERTY رو ساپورت میکنه و الان من دارم با این چیدمان تایپ میکنم و هیچ نیازی به اون برچسب ها و روکش‌ها نیست.
یعنی روی کیبورد که "M" رو میزنی "م" تایپ میشه.

۳-ببین مکینتاش فایل exe. نمیخونه یعنی اصلا براش تعریف نشده و این به نظر من بزرگترین مزیتش هست و بهمین خاطر هم ویروس های ویندوز هیچ تاثیری روش ندارن. حالا اگه شما یه برنامه رو میخوای نصب کنی یا باید ورژن مک اون رو داشته باشی یا اگر نشد ورژن ویندوز اون رو استفاده کنی که باید در کنار مکینتاش ویندوز نصب کنی یا از ویندوز مجازی استفاده کنی که البته دومی بیشتر توصیه میشه.

۴-نه هیچ کدوم از نرم افزارهایی که دیفالت روی مک هستند تریال نیستن، اما بعضی برنامه هایی که دانلود میکنین شاید تریال باشن که اونا هم کرک و سریالش موجود و فراوونه.

در آخر اینکه اگه فکر میکنی میتونی با مکینتاش کنار بیای و ویندوز رو دور بریزی برو سراغ اپل، باید اپل باز باشی تا از مک بوکت لذت ببری در غیر این صورت عذاب میکشی چون با این پولت میتونستی یه کانفیگ خوب ویندوزی برداری!

majid123a
22-12-2010, 19:07
سلام
یکی از دوستان MACBOOK PRO MC991 داره میگه 6 ماهه خریده قیمت نوش الان حدود 1780 هست
ضمنا گارانتی نداره

میخواستم ببینم 1250.000 بگیرمش خوبه ؟
از کجا بفهمم که باتریش مشکلی نداره ؟

اینم کانفیگ

CPU P8700 CORE2DUO 2.53
4GB RAM DDR3
HDD 250 SATA
VGA 9400GT
WIFI N SERIES
13.3LED

کمی گرونه، این مک بوک مدل سال ۲۰۰۹ هست و دیگه تولید نمیشه و باتری و کارت گرافیک و ... تو مدل های ۲۰۱۰ ارتقا پیدا کرده و قطعا ۲۰۱۰ توصیه میشه و به صلاح نیست این رو بخرید.
با برنامه ی Coconut Battery میشه فهمید که چند درصد از ظرفیت اولیه باتری استفاده شده؟
۳۷۴ بهتره و قیمتش هم حدود ۱۴۰۰ هست.
ادامه رو در بخش مشاوره و راهنمایی برای خرید بپرسید.

یعنی از نظر باتری مشکلی داره و 10 ساعت دووم نمیاره ؟

از نظرظاهر چه فرقی داره ؟ من هر چی گشتم چند تا عکس از نما های مختلف از این لپتاپ ندیدم

Shahin_SOURNA
22-12-2010, 20:50
سلام
یکی از دوستان MACBOOK PRO MC991 داره میگه 6 ماهه خریده قیمت نوش الان حدود 1780 هست
ضمنا گارانتی نداره

میخواستم ببینم 1250.000 بگیرمش خوبه ؟
از کجا بفهمم که باتریش مشکلی نداره ؟

اینم کانفیگ

CPU P8700 CORE2DUO 2.53
4GB RAM DDR3
HDD 250 SATA
VGA 9400GT
WIFI N SERIES
13.3LED

یعنی از نظر باتری مشکلی داره و 10 ساعت دووم نمیاره ؟

از نظرظاهر چه فرقی داره ؟ من هر چی گشتم چند تا عکس از نما های مختلف از این لپتاپ ندیدم

چه خبره؟ با ۱۷۰۰ میتونی یه ۳۷۵ بگیری با کانفیگ خیلی خیلی بهتر و مدل ۲۰۱۰.
سول های قبلت رو که اونجا جواب دادم اما باتری:
۱۰ ساعت برای مدل های ۲۰۱۰ هستش و ۹۹۱ که تولید سال ۲۰۰۹ هست ۷ ساعت باتری در بهترین حالت نگه میداره که بعید میدونم باتری اش در بهترین وضع باشه.
بهترین راه تشخیص سالم بودن باتری همون برنامه هست که گفتم، درصد سلامتی باتری رو نشون میده.
اگه منظورت مقایسه با ۳۷۴ هست که باید بگم از نظر ظاهری کاملا شبیه به هم هستند.
راستی ۹۹۱ خیلی وقته که discontinue شده و حدود ۱ ساله که تولید نمیشه.

majid123a
22-12-2010, 23:43
چه خبره؟ با ۱۷۰۰ میتونی یه ۳۷۵ بگیری با کانفیگ خیلی خیلی بهتر و مدل ۲۰۱۰.
سول های قبلت رو که اونجا جواب دادم اما باتری:
۱۰ ساعت برای مدل های ۲۰۱۰ هستش و ۹۹۱ که تولید سال ۲۰۰۹ هست ۷ ساعت باتری در بهترین حالت نگه میداره که بعید میدونم باتری اش در بهترین وضع باشه.
بهترین راه تشخیص سالم بودن باتری همون برنامه هست که گفتم، درصد سلامتی باتری رو نشون میده.
اگه منظورت مقایسه با ۳۷۴ هست که باید بگم از نظر ظاهری کاملا شبیه به هم هستند.
راستی ۹۹۱ خیلی وقته که discontinue شده و حدود ۱ ساله که تولید نمیشه.

عزیز این تست باتری این لپ تاپ
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هستش
خوبه یا بد ؟

Shahin_SOURNA
23-12-2010, 00:55
باتری اش خوبه، یعنی میتونم بگم خیلی خوبه، اما ۱ موردی که هست ایشون زیاد باتری این لپ تاپ رو پر و خالی کرده، از این به بعد باید جور دیگه ای استفاده کنه.
این دوستتون باتری رو شارژ کامل میکنه و از برق در میاره تا باتری خالی بشه و دوباره بزنه به شارژ، که این کار غلط ه و باید مک بوک شما هر جا که برق بود به شارژ باشه.
به زبون ساده تر بگم: باتری مک ۱۰۰۰ بار میتونه پر و خالی بشه و برای این که کمتر پر و خالی بشه باید همیشه به برق باشه.
این لپ تاپ هم ۲۱۶ بار طی ۱۳ ماه شارژ و دشارژ شده که روش استفاده غلط بوده!

majid123a
23-12-2010, 08:37
باتری اش خوبه، یعنی میتونم بگم خیلی خوبه، اما ۱ موردی که هست ایشون زیاد باتری این لپ تاپ رو پر و خالی کرده، از این به بعد باید جور دیگه ای استفاده کنه.
این دوستتون باتری رو شارژ کامل میکنه و از برق در میاره تا باتری خالی بشه و دوباره بزنه به شارژ، که این کار غلط ه و باید مک بوک شما هر جا که برق بود به شارژ باشه.
به زبون ساده تر بگم: باتری مک ۱۰۰۰ بار میتونه پر و خالی بشه و برای این که کمتر پر و خالی بشه باید همیشه به برق باشه.

با این اوصاف میارزه بگیرمش ؟ تاچ پدش مثل سری 2010 یعنی mc375 کار میکنه ؟

armin_punisher6
23-12-2010, 10:43
میشه بی زحمت یه برنامه مثل این برای ویندوز معرفی کنین؟

Shahin_SOURNA
23-12-2010, 13:12
با این اوصاف میارزه بگیرمش ؟ تاچ پدش مثل سری 2010 یعنی mc375 کار میکنه ؟

اگه لپ تاپش تمیز باشه خوبه، اما قیمتش معقول نیست.زیر ۱ تومن خوبه. البته این نظر منه!!!!:31:
ترکپد ش هم بله مولتی تاچ ه.:27:

میشه بی زحمت یه برنامه مثل این برای ویندوز معرفی کنین؟
همچین برنامه ای واسه وین ندیدم، لپ تاپ ت چیه؟اما میگردم اگه بود برات میذارم.:11:

armin_punisher6
23-12-2010, 16:02
اگه لپ تاپش تمیز باشه خوبه، اما قیمتش معقول نیست.زیر ۱ تومن خوبه. البته این نظر منه!!!!:31:
ترکپد ش هم بله مولتی تاچ ه.:27:

همچین برنامه ای واسه وین ندیدم، لپ تاپ ت چیه؟اما میگردم اگه بود برات میذارم.:11:
خیلی ممنون.hp

Shahin_SOURNA
23-12-2010, 16:45
خیلی ممنون.hp

بیا دوست عزیز این رو امتحان کن ببین چه جوریه؟

من ویندوز دم دستم نبود امتحان کنم.

mmuud
23-12-2010, 18:26
منظورت از اينكه ميگي از ويندوز مجازي استفاده كنم چيه؟؟؟!!!!!!!!!!

راستي الان ديگه تصميم خريدن رادارم ولي به متحانات پايان ترم وانجام پرو‍ژه هاي دانشگاه دارم نزديك ميشم :41: اگه بشه هفته ديگه ميخرم، و اگر نشد 1 ماهه ديگه:41:

فقط نميدونم چي بشه ، همش توي دلم غوغاست از يه طرف به فكر كانفيگ بالا(y 560 lenove) از يه طرف كانفيگ پايين(apple 374) --با 1400 تومان

از يه طرف طارحي و ويژگي هاي منحصر به فرد مكينتاش ، از يه طرف كانفيگ بالا و........

دلم ميگه اپل :41:ولي عقلم با دوستام و داداشم ميگن با اين پول=كانفيگ بالا:31:

خدا كنه هر چي كه خريدم بعدن پشيمون نشم و نگم چه اشتباه بزرگي كردم !!!! آخه اين پولو با صد تا بدبختي جور كردم

Shahin_SOURNA
23-12-2010, 19:38
منظورت از اينكه ميگي از ويندوز مجازي استفاده كنم چيه؟؟؟!!!!!!!!!!

راستي الان ديگه تصميم خريدن رادارم ولي به متحانات پايان ترم وانجام پرو‍ژه هاي دانشگاه دارم نزديك ميشم :41: اگه بشه هفته ديگه ميخرم، و اگر نشد 1 ماهه ديگه:41:

فقط نميدونم چي بشه ، همش توي دلم غوغاست از يه طرف به فكر كانفيگ بالا(y 560 lenove) از يه طرف كانفيگ پايين(apple 374) --با 1400 تومان

از يه طرف طارحي و ويژگي هاي منحصر به فرد مكينتاش ، از يه طرف كانفيگ بالا و........

دلم ميگه اپل :41:ولي عقلم با دوستام و داداشم ميگن با اين پول=كانفيگ بالا:31:

خدا كنه هر چي كه خريدم بعدن پشيمون نشم و نگم چه اشتباه بزرگي كردم !!!! آخه اين پولو با صد تا بدبختي جور كردم

یعنی بوسیله ی یه برنامه توی خود مکینتاش ویندوز رو بالا بیاری، نه اینکه ری استارت کنی و با ویندوز بیای بالا.
اول از همه بهت بگم که فکر لنوو و وایو و دل اینا رو از سرت بیرون کن چون واقعا پشیمون میشی، چند تا از ایراد های وایو که خودم به عینه در مقایسه با لپ تاپ خودم دیدم: ۱ صدای وحشتناک فن ها ۲ باتری حداکثر ۴،۵ ساعت ۳ کیفیت LCD به مراتب پایین تر.

اگه خواستی لپ تاپ پی سی بگیری قبلا هم گفتم به ایسوز فکر کن.
اگه ۱ بار با لپ تاپ اپل کار کرده باشی به حرف دلت گوش میکنی، بهت پیشنهاد میکنم بری پایتخت اونجا یه سری مغازه هستن که اجازه ی کار کردن با مک بوک رو بهت میدن. طبقه های بالا هستن.

اگه میتونی از ویندوز دل بکنی شک نکن که اپل بهترین ه!

ericc
23-12-2010, 20:51
ببخشید کسی میدونه سری جدید مک بوک پرو کی ممکنه بیاد؟ با تشکر

Shahin_SOURNA
23-12-2010, 22:09
ببخشید کسی میدونه سری جدید مک بوک پرو کی ممکنه بیاد؟ با تشکر

دوست عزیز دقیقا معلوم نیست اما به نقل از منابع خبری در نیمه ی اول سال ۲۰۱۱ آپدیت میشن، و اپل در حال آماده سازی خود و مک بوک پرو های جدید هست.

ericc
23-12-2010, 23:15
ممنون شاهین عزیز.من میخوام 373 بگیرم به نظرت صبر کنم تا سری جدید بیاد یا همینو بگیرم؟

armin_punisher6
23-12-2010, 23:30
بیا دوست عزیز این رو امتحان کن ببین چه جوریه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن ویندوز دم دستم نبود امتحان کنم.
خیلی ممنون بابت برنامتون ولی این برنامه نشون نمیداد که تاحالا چند بار باطری در چه مدت شارژ و دشارژ شده.

Sorena_777
24-12-2010, 15:20
خب دیگه تصمیم رو گرفتم که اپل بگیرم البته میخوام سال دیگه اواخر تابستون بگیرم چون اون موقع بیشتر به کارم میاد
پس سعی میکنم تا اون موقع بیشتر با مکینتاش اشنا بشم :46:

ولی یه سوال : اگه منتظر بمونم برای سال دیگه سری جدید میتونه چه قدر پیشرفته تر باشه مثلا با حدود چه کانفیگی رو به رو میشم ؟
اخه الان به کار من نمیاد و میخوام چیزی که بگیرم حدود 4-5 سالی برام کار کنه:46:

ممنونم از توجه و راهنمایی های شما دوستان:11::11::11:

vre142
24-12-2010, 16:08
با سلام
ببخشید من می خواستم MC374رو بخرم تو یه سایت دیدمش با گارانتی 1449500 شهرستانم هستم می خواستم ببینم اینو که تو این سایت هست بخرم یا اینکه بیام تهران یه جای دیگه بخرم؟
ممنون

Shahin_SOURNA
24-12-2010, 18:32
ممنون شاهین عزیز.من میخوام 373 بگیرم به نظرت صبر کنم تا سری جدید بیاد یا همینو بگیرم؟

خواهش میکنم.
عالیه همینو بخر، سری جدید رو حالا حالاها روش حساب نکن چون تا معرفی بشه و بیاد ایران(۲ ۳ هفته تا بیاد ایران) و قیمتش متعادل بشه وقت میبره، چون همونجور که میدونی اولش که وارد میکنن قیمتاش به دلیل تازگی بالاست.

Shahin_SOURNA
24-12-2010, 18:40
خیلی ممنون بابت برنامتون ولی این برنامه نشون نمیداد که تاحالا چند بار باطری در چه مدت شارژ و دشارژ شده.

برو تو این سایت بالا و برنامه شو دانلود کن، این یکی دیگه است ببین این نشون میده؟

Shahin_SOURNA
24-12-2010, 18:48
خب دیگه تصمیم رو گرفتم که اپل بگیرم البته میخوام سال دیگه اواخر تابستون بگیرم چون اون موقع بیشتر به کارم میاد
پس سعی میکنم تا اون موقع بیشتر با مکینتاش اشنا بشم :46:

ولی یه سوال : اگه منتظر بمونم برای سال دیگه سری جدید میتونه چه قدر پیشرفته تر باشه مثلا با حدود چه کانفیگی رو به رو میشم ؟
اخه الان به کار من نمیاد و میخوام چیزی که بگیرم حدود 4-5 سالی برام کار کنه:46:

ممنونم از توجه و راهنمایی های شما دوستان:11::11::11:

اگه تا سال دیگه قصد خرید نداری که وایسا تا سری جدید معرفی بشه، حداقل اش اینه که باتری از ۱۰ ساعت به ۱۱ ساعت ارتقا پیدا میکنه.
مثلا میشه پیش بینی کرد کرد که کانفیگ ۳۷۳ یکی از مدل های ۱۳ اینچی اش باشه ولی همه ی اینها در حد حدس و گمانه و تا معرفی نشن هیچی معلوم نیست.
هیچوقت این حرف رو نزن که ۴-۵ سال برام کار کنه، سرعت پیشرفت تکنولوژی اونقدر بالاست که اگه بخوای با این سرعت پیش بری هر ماه باید یه لپ تاپ نو بخری اما اگه نه یه pc با رم ۱۲۸ هم جوابگو هست، شما باید بسته به نیاز هات کانفیگ مورد نظر تو خریداری کنی.
موفق باشی

Shahin_SOURNA
24-12-2010, 19:01
راستی دوستان چون سوالات در مورد آپدیت مک بوک پرو ها زیاد شده از همه دعوت میکنم تا به این صفحه از تاپیک گفت و گو و تبادل نظر درباره ی محصولات اپل بروید و پست محسن جان رو مطالعه کنید:

jomong666
24-12-2010, 21:12
اپل با 1200000 چی میشه گرفت

mohsenfhm
24-12-2010, 21:22
اپل با 1200000 چی میشه گرفت

MacBook MC516

armin_punisher6
24-12-2010, 22:07
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرو تو این سایت بالا و برنامه شو دانلود کن، این یکی دیگه است ببین این نشون میده؟
خیلی ممنون بابت کمکتون ولی رو 64 بیتی نصب نمیشه.ویندوزم 7 64bit.

alia0a
24-12-2010, 23:44
چند تا سوال
1- در مک نرم افزار های تخصصی رشته برق هستند؟
2- من فقط pes بازی می کنم ، با مک میتونم تا 2014 بازی کنم؟
مرسی

kiuq
25-12-2010, 17:12
چند تا سوال
1- در مک نرم افزار های تخصصی رشته برق هستند؟
2- من فقط pes بازی می کنم ، با مک میتونم تا 2014 بازی کنم؟
مرسی
از این بابت مشکلی نیست چون شما به راحتی میتونید در کنارش ویندوز نصب کنبد .
+
اکثر نرم افزارها تو نت ریخته . . .

Fowad
25-12-2010, 23:03
سلام دوستای عزیز مکی!شاهین جان من حدود 2 هفته پیش هم اومدم و یک سری سوال از شما و اقا امید پرسیدم.راستش اون موقع می خواستم 373 بگیرم اما الان با توجه به هدف مندی یارانه ها(!) نظرم به 374 عوض شده.
می دونم تصمیم عجیبیست اما 373 واقعا گرونه!:18:
حالا چند تا سوال داشتم:
1-من دانشجوی فیزیک هستم.اوج نرم افزارهایی هم که استفاده می کنم Matlab , Offices , Starry night ,SPSS , Maple , و بقیه ی چیزای رایج خودمونه.حالا به نظر شما این کانفینگ 374 برای این نرم افزارها پایین نیست یا مثلا تا 3 سال دیگه پایین نمی یاد خیلی؟!طوری که اذیت بکنه یا کلا نکشه و ...:2:

2-به نظر شما کار معقولی هست که صبر کنم تا ورژن های جدید مک بوک پرو ها بیان؟با توجه به این که این روزا هم نیاز دارم به لپ تاب ولی می گم شاید با اومدن اون جدیدا وضعی پیش بیاد که 374 سال2010 کلا نسلش منقرض شه و مثلا تا 2012 بگن کلا OS های جدید مک روی374 نصب نمی شن!!!:41: امکانش هست؟!(چه سوال مزخرفی پرسیدم خداییش!!می دونم چرته ولی باور کنید که شک و تردیدی که الان دارم رو هیچ وقت تو زندگی نداشتم...به هر حال دارم کلی از پس اندازمو می دم!:20:)

3-این نرم افزار ویندوز مجازی در مک هم تو سایتتون machelp هست؟

بازم تشکر می کنم از محبتتون:11:

mohsenfhm
26-12-2010, 08:50
سلام دوستای عزیز مکی!شاهین جان من حدود 2 هفته پیش هم اومدم و یک سری سوال از شما و اقا امید پرسیدم.راستش اون موقع می خواستم 373 بگیرم اما الان با توجه به هدف مندی یارانه ها(!) نظرم به 374 عوض شده.
می دونم تصمیم عجیبیست اما 373 واقعا گرونه!:18:

علت عوض شدن تصميمتون جالبه :31::31:

حالا چند تا سوال داشتم:
1-من دانشجوی فیزیک هستم.اوج نرم افزارهایی هم که استفاده می کنم Matlab , Offices , Starry night ,SPSS , Maple , و بقیه ی چیزای رایج خودمونه.حالا به نظر شما این کانفینگ 374 برای این نرم افزارها پایین نیست یا مثلا تا 3 سال دیگه پایین نمی یاد خیلی؟!طوری که اذیت بکنه یا کلا نکشه و ...:2:

نه مشكلي پيش نمياد ولي عمر مفيد هر لپ تاپي 3 سال هست :13: همه ي اين برنامه رو هم اجرا ميكنه :13:

2-به نظر شما کار معقولی هست که صبر کنم تا ورژن های جدید مک بوک پرو ها بیان؟با توجه به این که این روزا هم نیاز دارم به لپ تاب ولی می گم شاید با اومدن اون جدیدا وضعی پیش بیاد که 374 سال2010 کلا نسلش منقرض شه و مثلا تا 2012 بگن کلا OS های جدید مک روی374 نصب نمی شن!!!:41: امکانش هست؟!(چه سوال مزخرفی پرسیدم خداییش!!می دونم چرته ولی باور کنید که شک و تردیدی که الان دارم رو هیچ وقت تو زندگی نداشتم...به هر حال دارم کلی از پس اندازمو می دم!:20:)

تا تابستون كه خبري از OS جديد نيست :8: لپ تاپهاي 2011 هم اوايل با همين OS عرضه خواهند شد !‌ و مطمئن باشيد كه نسخه هاي بعدي مك براحتي روي 374 نصب ميشن !‌ از اين بابت نگران نباشيد :8:

3-این نرم افزار ویندوز مجازی در مک هم تو سایتتون machelp هست؟

همه چي هست با لينك مستقيم :31:

بازم تشکر می کنم از محبتتون:11:

خواهش ميكنم :40:

armin_punisher6
26-12-2010, 09:52
خیلی ممنون بابت کمکتون ولی رو 64 بیتی نصب نمیشه.ویندوزم 7 64bit.
یعنی واسه 64bit این برنامه نیست؟

majid123a
26-12-2010, 18:53
میخواستم بدونم ویندوز 7 64 بیت روی mc374 چند ساعت شارژ میده ؟

بعد یک سوال دیگه اینکه Cpu MC374 , 375 به ترتیب 2.4 و 2.6 هست میخواستم بدونم این مقدار فرکانس بیشتر خیلی موثر است ؟

تفاوت MC374 ,375 در Cpu و Hdd هست درسته ؟

Arian_albertini
27-12-2010, 00:37
سلام خدمت دوستان
آقا يه سؤال دارم! الان ميصرفه كسي يه MacBook pro بگيره يا اينكه بهتره صبر كنه تا نسل بعديش بياد؟! اصلا سريه بعديش كي معرفي ميشه؟! إمكانش هست كه تو همين ces ٢٠١١ معرفي بشن يا نه؟!
مرسي مرسي خيلي زياد!! 

mohsenfhm
27-12-2010, 11:15
سلام خدمت دوستان
آقا يه سؤال دارم! الان ميصرفه كسي يه MacBook pro بگيره يا اينكه بهتره صبر كنه تا نسل بعديش بياد؟! اصلا سريه بعديش كي معرفي ميشه؟!

سلام به شما دوست عزيز

اگر عجله نداري صبر كن ولي اين صبر كردن حداقل 4 ماه زمان ميبره ها !‌ چون احتمالا اواخر فروردين سري جديد معرفي ميشن و تا قيمتشون به تعادل برسه زمان ميبره :13:

إمكانش هست كه تو همين ces ٢٠١١ معرفي بشن يا نه؟!

خير به هيچ وجه ! اپل كاري به اين نمايشگاهها نداره :31:

مرسي مرسي خيلي زياد!!

خواهش خواهش خيلي زياد :31::31:

Shahin_SOURNA
27-12-2010, 23:11
میخواستم بدونم ویندوز 7 64 بیت روی mc374 چند ساعت شارژ میده ؟

بعد یک سوال دیگه اینکه Cpu MC374 , 375 به ترتیب 2.4 و 2.6 هست میخواستم بدونم این مقدار فرکانس بیشتر خیلی موثر است ؟

تفاوت MC374 ,375 در Cpu و Hdd هست درسته ؟

البته من ۳۷۴ ندارم ولی چون باتری و اندازه صفحه نمایشم یکی هست جواب میدم.
اول از همه که بستگی به پرفورمنس سیستم شما داره یعنی با بالترین پرفورمنس طبیعتا کمترین میزان باتری رو خواهید داشت ولی حدودی خدمتتون عرض میکنم که بین بسته به نور صفحه بین ۴ تا ۶ و نهایتا نهایتا ۷ ساعت باتری خواهید داشت.
بله تنها cpu و هاردشون فرق داره، خیلی بیشتر که نه ولی هرچی بیشتر بهتر!!!!

Arian_albertini
27-12-2010, 23:19
بعد اسم مدل 15" با پردازنده cor i7 چيه؟!؟!  ممنون ميشم اگه حدود قيمتش و هم بگيد!:)

Shahin_SOURNA
27-12-2010, 23:36
MC373 با CPU ی COREi7 و قیمت حدودا 2500

start2stop
28-12-2010, 16:58
با 1300000 تومن بودجه میشهیه لبت تاپ 13 اینچی اپل خرید؟

majid123a
29-12-2010, 07:53
دوستان منم به اپلی هااااااا پیوستم

دیروز MC374 با یک سال گارانتی الماس ۱۴۳۰ گرفتم

---------- Post added at 07:53 AM ---------- Previous post was at 07:49 AM ----------

با 1300000 تومن بودجه میشهیه لبت تاپ 13 اینچی اپل خرید؟

بله عزیز با ۱۲۵۰ میتونی MC516 بگیری

dr_sohrab
30-12-2010, 15:07
سلام
آقا جون میخوام اپل بگیرم
1.زیاد نمخوام هزینه کنم میخوام بدم عزیزی از کانادا بیاره برام دس دوم هم باشه برام مهم نیست سرچ میزدم قیمتای زیر 500هم زیاد بود دست دومش .راستش دو تا سیستم دارم تو محل کار و خونه.به هیچ عنوان بازی انجام نمیدم 90 درصد کارم با کامپیوتر وبگردی وبعدش کار با نرم افزارای مختلف (کاربردی پزشکی آموزشی وغیره )کار گرافیک هم انجام نمیدم
2.من با لپ تاپ نداشتم تا الان . رو 14 و 16 اینچ دودلم علتشم اینه که متاسفانه تو اپل از 14 تا 16 تفاوت قیمت خیلیه.حمل ونقلش زیاد مهم نیست برام یا تو محل کارم یا خونه فاصلشم 5 دیقه میشه
حلا دوستایی که خوره لپ تاپن میشه بگن تو کارکردن باش بسته به کاربردم منو راهنمایی کنن .که چفدر فرق میکنه ویه تجربه و نتیجه از کارشون با 14 و 16 بگن
3.معیارای اصلیم یکی زیبایی (هرچی باریک تر باشه خوشگل تره؟) وکلاس دوم کیفیت صفحه نمایش سوم اینکه روش ویندوزم نصب کنم(خوب مثل اینکه باید اینتل باشه )
ببخشین پر ادعام. ببخشین بی ادبیه ولی میگم یه آدم زشت آبله رو کثیف پرت پیس بد دهن با لحن بدی به مخدره میگه یه قرون بت میدم بریم پشت این کوه صیغت کنم از لیلی جواب میاد آخه ......به این پول زیادت ... به این زبون خوشت... به این قیافه خوشگلت به ای راه نزدیکت.. .حالا حکایت منم همینه
راستی یه گوشی xperia دارم میخوام یه تبلت گالکسی(این یکی دیگه دس دو ومفت نداره کمش 550 و باید بدم )هم بگیرم (اگه یه گوشی hd2 ارزون ومفت از اون ور آب گیرم بیاد اونم اضافه کنین)ترکیب اینا خوبه؟ که تو تکنولو÷ی به ارگاسم برسم؟
تاکسی مرسی میشم اگه الاحقر را راهنمایی فرمایین بگین چی بگیزم.میبوسمتون بای

Shahin_SOURNA
30-12-2010, 23:09
سلام
آقا جون میخوام اپل بگیرم
1.زیاد نمخوام هزینه کنم میخوام بدم عزیزی از کانادا بیاره برام دس دوم هم باشه برام مهم نیست سرچ میزدم قیمتای زیر 500هم زیاد بود دست دومش .راستش دو تا سیستم دارم تو محل کار و خونه.به هیچ عنوان بازی انجام نمیدم 90 درصد کارم با کامپیوتر وبگردی وبعدش کار با نرم افزارای مختلف (کاربردی پزشکی آموزشی وغیره )کار گرافیک هم انجام نمیدم
2.من با لپ تاپ نداشتم تا الان . رو 14 و 16 اینچ دودلم علتشم اینه که متاسفانه تو اپل از 14 تا 16 تفاوت قیمت خیلیه.حمل ونقلش زیاد مهم نیست برام یا تو محل کارم یا خونه فاصلشم 5 دیقه میشه
حلا دوستایی که خوره لپ تاپن میشه بگن تو کارکردن باش بسته به کاربردم منو راهنمایی کنن .که چفدر فرق میکنه ویه تجربه و نتیجه از کارشون با 14 و 16 بگن
3.معیارای اصلیم یکی زیبایی (هرچی باریک تر باشه خوشگل تره؟) وکلاس دوم کیفیت صفحه نمایش سوم اینکه روش ویندوزم نصب کنم(خوب مثل اینکه باید اینتل باشه )
ببخشین پر ادعام. ببخشین بی ادبیه ولی میگم یه آدم زشت آبله رو کثیف پرت پیس بد دهن با لحن بدی به مخدره میگه یه قرون بت میدم بریم پشت این کوه صیغت کنم از لیلی جواب میاد آخه ......به این پول زیادت ... به این زبون خوشت... به این قیافه خوشگلت به ای راه نزدیکت.. .حالا حکایت منم همینه
راستی یه گوشی xperia دارم میخوام یه تبلت گالکسی(این یکی دیگه دس دو ومفت نداره کمش 550 و باید بدم )هم بگیرم (اگه یه گوشی hd2 ارزون ومفت از اون ور آب گیرم بیاد اونم اضافه کنین)ترکیب اینا خوبه؟ که تو تکنولو÷ی به ارگاسم برسم؟
تاکسی مرسی میشم اگه الاحقر را راهنمایی فرمایین بگین چی بگیزم.میبوسمتون بای

شما یکی از مدل های ۲۰۱۰ رو بگیر، فرقی نمیکنه کدوم مدل باشه چون انتظاراتت از لپ تاپ پایینه همه شون جواب میدن و روی همشون ویندوز نصب میشه. در مورد اندازه صفحه نمایش هم اگه بودجه ش رو داری ۱۵ بگیر چون هم کانفیگ بالاتری داره هم بزرگ تره. اما پرستیژ! همه ی لپ تاپ های اپل با کلاس هستن، این یه واقعیته! اما شما بسته به سلیقه ات انتخاب کن: مکبوک ایر (نازک ترین لپ تاپ جهان ۱۱ و ۱۳ اینچ ) مکبوک (لپ تاپ نمادین اپل به رنگ سفید ۱۳ اینچ) مکبوک پرو (لپ تاپ های حرفه ای اپل با جنس آلومینیوم ۱۳ ۱۵ و ۱۷ اینچ)

تبلت: چرا گلکسی؟ اگه میخوای به اوج لذت برسی یه مدت کوتاه صبر کن تا iPad 2 معرفی بشه و اون رو بخر.

موفق باشی

taban341
31-12-2010, 15:26
سلام شاهین جون یا محسن خان هر کدوم جواب دادین
من پوله واسه 371 جور کردم میخاستم ببینم فرقش با 372 چیه بهتر نیست حالا که داره جور میشه یه کم بزارم روش 372 رو بردارم.
دوستمون هم میخاد آخرین مدلش بگیره 373 بهتره یا اون مدل 17 اینچ؟
مرسی مرسی خیلی زیاد.

Shahin_SOURNA
31-12-2010, 19:30
سلام شاهین جون یا محسن خان هر کدوم جواب دادین
من پوله واسه 371 جور کردم میخاستم ببینم فرقش با 372 چیه بهتر نیست حالا که داره جور میشه یه کم بزارم روش 372 رو بردارم.
دوستمون هم میخاد آخرین مدلش بگیره 373 بهتره یا اون مدل 17 اینچ؟
مرسی مرسی خیلی زیاد.

سلام به به
به سلامتی پیشاپیش مبارکه.

صد در صد ۳۷۲ بگیر چون با این اختلاف قیمت کم (حدود ۱۰۰ تومن) cpu و هارد بالاتری نصیبت میشه.
درضمن محسن خان خودش ۳۷۲ داره و اونم موقع خرید سر همین دوراهی بود که ۳۷۲ گرفت و الان کاملا از انتخابش راضی ه. راستی ۳۷۲ خنک ترین لپ تاپ موجوده!:27:
در مورد دوستت هم ۳۷۳ کانفیگ بالاتری داره (بالاترین کانفیگ) و اون ۱۷ اینچی ه هم (MC024) به نظر من که خیلی گنده است!!!:19:

موفق باشی

Gladiator_2000
31-12-2010, 23:33
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Shahin_SOURNA
01-01-2011, 08:46
سلام دوست عزیز
MC516 حدود ۱۲۰۰ هستش.
برای جلوگیری از تبلیغ نمیتونم اون ۲ تا رو بگم.اگه خواستین پ.خ بدین.
دست دوم هم توصیه نمیشه مگر اینکه آشنا باشه

mohammad_15876
01-01-2011, 11:08
سلام بچه ها
من یه سوال ازتون داشتم می خواستم ببینم اگه یه لپ تاپapple از خار ج از کشور مثلا سوِئد بخواهی بیاری چه قدر قیمتش فرق می کنه این که مشکلی نداره که مثلن فرق بکنه
و یه دونه مدل دیده بودم که الان پیداش نمی کنم 13اینچ cori7 هست هم چین چیزی ؟؟
مرسی اگه میشه تا امروز به من جواب بدین خیلی لطف می کنین .

Shahin_SOURNA
01-01-2011, 12:56
قیمت ها تفاوت زیادی نداره البته شاید بعضی کشور ها گرونتر از ایران هم باشن! باید قیمت اون کشور رو بگین تا بررسی کرد.
اگه پارت نامبرش LL/a نباشه شاید کیبوردش فرق کنه، یعنی ترتیب چینش حروف متفاوته.
۱۳ اینچی ها core2dou هستن و corei7 مدل ۳۷۳ هست که ۱۵ اینچی ه.
موفق باشید

mohammad_15876
02-01-2011, 10:59
شاهین جان خیلی لطف کردی مرسی .

taban341
02-01-2011, 23:31
شاهین حان مرسی دارم بابت پاسخ واضح و صریحت .
راستی یه چیزی خوندم مشکل اپل با نرم افزار فلش چیه؟

یاطری رو زود خالی میکنه درسته میگن تو تو ورژن حدید مک از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده میشه.

Shahin_SOURNA
03-01-2011, 17:00
شاهین حان مرسی دارم بابت پاسخ واضح و صریحت .
راستی یه چیزی خوندم مشکل اپل با نرم افزار فلش چیه؟

یاطری رو زود خالی میکنه درسته میگن تو تو ورژن حدید مک از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده میشه.

خواهش میکنم.
اپل از قدیم الایام (!) با یه سری چیزا کنار نیومده که یکی از اونها فلش ه و یکی دیگه مثلا بلوری هست.
اینا چیزایی ه که دلیل روشنی براش نیست و منم اطلاعاتی در این باره ندارم پس هیچ نظری نمیدم ، ولی خب ظاهرا سایتهایی که توشون از محتوای فلش استفاده شده مشکل داره (ولی من تا حالا به مشکل بر نخوردم.).

Fowad
03-01-2011, 20:46
سلام دوباره دوستان
آقا ما همین طوری داریم مدل به مدل میایم پایین تر! الان نظرم به مک بوک 516 تغییر یافت!:19:
حالا چند سوال داشتم از رفقا:
1- این سیستم عامل llion قضیه اش چیست؟ با مکینتاش خودمون فرق داره؟! اگه داره فکر می کنید رو مثلا همین 516 ما نصب می شود یا که باز هم دندون رو کبد بزاریم برای تشریف فرمایی این مدلای جدید؟!(تو رو خدا بگید آره نصب می شه حتی اگه خالی بندی باشه!من نمی تونم صبر کنم!:19:همین طوری پیش برم به مدل...مدل....هه مدل پایین تر نداریم دیگه!:18:)
2-فکر می کنید این آپدیت های جدید تا اوایل بهمن بیان تو ایران؟و این که کلا چقدر تو یک آپدیت چیزا عوض میشه؟فکر می کنید ارزش داره آدم چند ماه براش صبر کنه و با حسرت به ویترینای پایتخت نگاه کنه؟!:37::45::5:

3-آیا می شود نسخه ی هکینتاش را روی نوت بوک های معمولی با ویندوز هم ریخت؟و این که می گویند نسخه ی هکینتاش تا 60 %کارایی نسخه ی اصلی را ندارد یعنی چه چیزی ندارد؟ مثلا مرور گر و یا آفیس و این چیزای تابلو روش نصب می شود یا خیر؟ و می توان با آیپاد تاچ ارتباطش داد؟(مثلا از طریق mobileme) (بی ربط بود؟!ببخشید دیگه!:11:)

4-یک سوال برای اطلاعات عمومی: این آیمک های رویایی باطری هم دارند یا کلا با سیم اند؟!:25:اصولا قابل حمل هستند مثلا کیفی چیزی براشون هست؟! این که می گن اینا خیلی خفنن راسته؟!!:43:

دوستان ببخشید من زیاد حرف می زنم:11:

خیلی لطف می کنید پاسخ می دین خدا شما رو واسه این انجمن نگه داره!:42:

Shahin_SOURNA
04-01-2011, 00:12
سلام دوباره دوستان
آقا ما همین طوری داریم مدل به مدل میایم پایین تر! الان نظرم به مک بوک 516 تغییر یافت!:19:
حالا چند سوال داشتم از رفقا:
1- این سیستم عامل llion قضیه اش چیست؟ با مکینتاش خودمون فرق داره؟! اگه داره فکر می کنید رو مثلا همین 516 ما نصب می شود یا که باز هم دندون رو کبد بزاریم برای تشریف فرمایی این مدلای جدید؟!(تو رو خدا بگید آره نصب می شه حتی اگه خالی بندی باشه!من نمی تونم صبر کنم!:19:همین طوری پیش برم به مدل...مدل....هه مدل پایین تر نداریم دیگه!:18:)
2-فکر می کنید این آپدیت های جدید تا اوایل بهمن بیان تو ایران؟و این که کلا چقدر تو یک آپدیت چیزا عوض میشه؟فکر می کنید ارزش داره آدم چند ماه براش صبر کنه و با حسرت به ویترینای پایتخت نگاه کنه؟!:37::45::5:

3-آیا می شود نسخه ی هکینتاش را روی نوت بوک های معمولی با ویندوز هم ریخت؟و این که می گویند نسخه ی هکینتاش تا 60 %کارایی نسخه ی اصلی را ندارد یعنی چه چیزی ندارد؟ مثلا مرور گر و یا آفیس و این چیزای تابلو روش نصب می شود یا خیر؟ و می توان با آیپاد تاچ ارتباطش داد؟(مثلا از طریق mobileme) (بی ربط بود؟!ببخشید دیگه!:11:)

4-یک سوال برای اطلاعات عمومی: این آیمک های رویایی باطری هم دارند یا کلا با سیم اند؟!:25:اصولا قابل حمل هستند مثلا کیفی چیزی براشون هست؟! این که می گن اینا خیلی خفنن راسته؟!!:43:

دوستان ببخشید من زیاد حرف می زنم:11:

خیلی لطف می کنید پاسخ می دین خدا شما رو واسه این انجمن نگه داره!:42:

سلام
خب بر اساس نیاز ها انتخاب ها متفاوت میشه دیگه.
Lion سیستم عامل جدید اپل هست که فقط معرفی شده و تابستون عرضه میشه،و بعد از عرضه هر وقت به ایران بیاد روی همه ی مک بوک ها اعم از قدیمی و جدید نصب میشه مشکلی نیست.
آپدیت های جدید فکر نکنم تا اوایل اسفند هم تو امریکا معرفی بشن چه برسه به اینکه بیان ایران. نمیدونم چه چیزهایی قراره عوض بشه ولی اگه من باشم همین الان میرم میخرم!
تا حالا هکینتاش نصب نکردم ولی باهاش کار کردم، نرم افزار ها معمولا روش نصب میشن ولی کارآیی که رو اپل دارن اونجا ندارن اونم بیشتر به خاطر سخت افزاره. مثلا شما رو کدوم لپ تاپ ترکپد مولتی تاچ داری؟ اپل!!

آیمک؟ آیمک کامپیوتر رو میزی اپل ه، چه جوری قابل حمل باشه؟؟؟؟ ولی موس و کیبردش با باتری کار میکنه و بی سیم هستن. بستگی داره خفن رو به چی بگی؟ من که میگم باحال ه!

خدا ببخشه ما همه وسیله ایم.:5::27:

x4n
04-01-2011, 23:57
خوب دوستان عزیز

من نظرم عوض شده و تصمیم گرفتم مدل Apple MacBook Pro MC371LL/A رو به جای 374 بگیرم

CPu این 371 چطوره ؟؟ اینا که گفتن 2 هسته داره :-؟ پس با اون دو هسته ای ها چه فرقی داره ؟؟

نوع پردازنده (Type) :Intel Core i5 تعداد هسته (Cores) :دو هسته ای (Dual-Core) شماره پردازنده (Processor Number) :i5-540M سرعت پردازنده (Base Clock Speed) :2.53GHz

یه سوال دیگه گرافیک باز 256 هست ؟؟

و سوال خیلی مهم :31: الان بدون گارانتی چنده تو بازار ؟؟

ممنون:11:

taban341
05-01-2011, 10:22
CPu این 371 چطوره ؟؟ اینا که گفتن 2 هسته داره :-؟ پس با اون دو هسته ای ها چه فرقی داره ؟

سلام منم میخاستم همین رو بخرم ولی مدل Apple MacBook Pro MC372LL/Aرو مد نظرم هست چون با 150 پول بیشتر هم به CPU با فرکانس بالاتر میرسم هم به هارد بیشتر .شاهین جانم میگه خنک ترین Mac Book Pro همینه.در مورد گرافیک باید بگم دو تا گرافیک
دارن یکی Intel 256 و یکی دیگش GF 512 که بسته به کاری که میخاد انجام بده بین گرافیک ها سوئیچ میکنه .سی پی یوش 8 هسته ای نه دو هسته ای .4هسته واقعی و 4 هسته مجازی بعد از تکنولوژی Turbo Boost استفاده می کنه یعنی هرجا لازم شد میره به حالت Over Clock همینطور تکنولوژی Multi Threading ابر نخی .اگه میخای 371 بگیری با یه کم هزینه بیشتر 372 بهت پیشنهاد میکنم .
موفق باشی .

x4n
05-01-2011, 11:48
سی پی یوش 8 هسته ای نه دو هسته ای .4هسته واقعی و 4 هسته مجازی بعد از تکنولوژی Turbo Boost استفاده می کنه یعنی هرجا لازم شد میره به حالت Over Clock همینطور تکنولوژی Multi Threading ابر نخی .

سلام دوست عزیز
ممنون که کمک کردی :11:

ولی یه سوال : 8 هسته ؟؟؟

intel core i5 هستن

پس با این حساب intel i7 چند هسته داره ؟؟

اگه اینطوره که واقعاً عالی میشه من از اینکه نوشته بودن 2 هسته می ترسیدم که نکنه واقعاً 2 هسته داشته باشن

Shahin_SOURNA
05-01-2011, 19:55
سلام منم میخاستم همین رو بخرم ولی مدل Apple MacBook Pro MC372LL/Aرو مد نظرم هست چون با 150 پول بیشتر هم به CPU با فرکانس بالاتر میرسم هم به هارد بیشتر .شاهین جانم میگه خنک ترین Mac Book Pro همینه.در مورد گرافیک باید بگم دو تا گرافیک
دارن یکی Intel 256 و یکی دیگش GF 512 که بسته به کاری که میخاد انجام بده بین گرافیک ها سوئیچ میکنه .سی پی یوش 8 هسته ای نه دو هسته ای .4هسته واقعی و 4 هسته مجازی بعد از تکنولوژی Turbo Boost استفاده می کنه یعنی هرجا لازم شد میره به حالت Over Clock همینطور تکنولوژی Multi Threading ابر نخی .اگه میخای 371 بگیری با یه کم هزینه بیشتر 372 بهت پیشنهاد میکنم .
موفق باشی .

سلام اول از همه متشکرم از جوابت و امیدوارم که فعالیتت توی اینجا و مک هلپ روز به روز بیشتر بشه که حتما بعد از خرید مک بوک همینطوره:46:
اما چند تا مساله هست، یکی اینکه مدل ۳۷۲ ۲تا گرافیک داره اما اون حافظه ی گرافیک Geforce ش هم ۲۵۶ مگابایته نه ۵۱۲.
و نکته ی دیگه هم همونطور که از اسامی شون معلومه CORE 2 DOU دو هسته ای و CORE i5 هم دارای ۲حقیقی و ۲مجازی هست نه ۴ حقیقی و ۴ مجازی هسته ای!!!
تکنولوژی Multi Threading (چند رشته ای) رو هم که همه ی CoreiX ها دارند، اما در مورد OverClocking بعید میدونم شما جای معتبری خوندی که بیشتر از اون فرکانس دیفالت cpu استفاده میشه؟

موفق باشی

taban341
05-01-2011, 20:51
سلام اول از همه متشکرم از جوابت و امیدوارم که فعالیتت توی اینجا و مک هلپ روز به روز بیشتر بشه که حتما بعد از خرید مک بوک همینطوره:46:
اما چند تا مساله هست، یکی اینکه مدل ۳۷۲ ۲تا گرافیک داره اما اون حافظه ی گرافیک Geforce ش هم ۲۵۶ مگابایته نه ۵۱۲.
و نکته ی دیگه هم همونطور که از اسامی شون معلومه CORE 2 DOU دو هسته ای و CORE i5 هم دارای ۲حقیقی و ۲مجازی هست نه ۴ حقیقی و ۴ مجازی هسته ای!!!
تکنولوژی Multi Threading (چند رشته ای) رو هم که همه ی CoreiX ها دارند، اما در مورد OverClocking بعید میدونم شما جای معتبری خوندی که بیشتر از اون فرکانس دیفالت cpu استفاده میشه؟

موفق باشی

درسته مثل اینکه اشباه شده 2 هسته حقیقی داره و دو هسته مجازی ولی در مورد Turbo Boost اینو یه جایی خودم که این خاصیت رو داره سی پی یو Core i5و همینطور سی پی یو Core i7 ولی core i3 نداره این خاصیت رو .
ممنون از لطفت نمیدونم چی شده چند وقتیه نمی تونم برم تو مک هلپ مثل اینکه مشکلی برا یوزر پسوردم پیش امده .

SaЁeD
06-01-2011, 22:52
ویرایش شد.لطفا مدیران حذف کنند.با تشکر

taban341
06-01-2011, 23:26
با سلام.ببخشید یه سوال؟

این مک بوک پرو ها و مکبوک هایی که در بازار ایران هستند made in united states هستند دیگه نه؟
یا اینکه made in china?
الان مک بوک های شما ساخت شرکت اصلی اپل در امریکا هستند دیگه؟
من در این موارد خیلی حساسم.
من امروز نقش رو دیدم که تمام محصولات اپل made in china بودند
یکی منو کامل متوجه کنه.اگه اینطوری که دیدم باشه اصلا سراغش نمیرم.نه این بلکه مال هر برندی باشه.تجربه حکم میکنه.
به خاطر سرعت کم حوصله خوندن پست های قبلی رو ندارم.تو ایران از چه شرکتی مک بوک و محصولات اپل رو خریداری کنیم(ساخت امریکا)؟

سلام با اجازه شاهین جان و محسن جان عزیز .
دوست عزیز همه قطعات اپل تو کالیفرنیا طراحی میشن و اسمبل شده در چین هستند
اگه توجه کنین نوشتهDesign in California Assemble in China و این هم فکر کنم به خاطر اینه که هزینه هارو بیارن پایین
یعنی چون چینتیا با دستمزد پایین کار میکنن و سطح توقع پایینی دارن ...در کل به نظر من یه جور سیاسته ولی کیفیت قطعات عالیه اگه آمریکا هم برین باز همینه.....
موفق باشین .

salumeh
07-01-2011, 15:07
سلام به اساتید محترم.
من با خوندن مطالب شما تصمیم گرفتم به جای سونی ، اپل بخرم.از قبل هم دنبال یه لپ تاپ 13 اینچی بودم که الان اپل بدجوری چشمم رو گرفته.
من بینMC 374 و MC 516 نمی دونم کدوم رو انتخاب کنم! با اینکه 374 یه کم گرونتره و رمش 4 و بر اساس گفته های شما بهتر از 516 هست، ولی کیبوردش مشگیه! (من می خوام کیبوردش سفید باشه)516 کیبوردش سفیده ولی بک لایت نداره!(اینطور که تو پست های قبلی خونده بودم).ظاهر و شیکی لپ تاپ خیلی برام مهمه. به نظرتون چیکار کنم.من عاشق apple ام.مخصوصا تمام سفیدش! یعنی از کیبوردش بگذرم؟

Shahin_SOURNA
07-01-2011, 15:43
سلام دوست عزیز
اگه زیبایی برات مهمه مثل من ۵۱۶ بگیر منم همین مساله رو داشتم ولی ۵۱۶ واقعا زیباتره.
رمش رو هم میشح با حدودا ۱۰۰ هزار تومن ۴ کرد.
در مورد بک لایت کیبورد هم چون صفحه اش همیشه روشنه من که تا حالا کمبودی حس نکردم حتی توی شب و تاریکی مطلق.
موفق باشی

tarfan1364milad
09-01-2011, 14:39
سلام دوستان..یه سوال؟چه تفاوتی بین مک بوک مدل
MC516CTO
و مک بوک پرو MC374LL/A وجود داره؟؟که پرو 100 هزار تومن گرونتره!!!من که جز رنگ تفاوتی ندیدم..:41:
در ضمن من اگه از چین یا مالزی بخرم ارزونتر تموم میشه یا ایران..بگیرم یا نه؟

Shahin_SOURNA
09-01-2011, 18:39
سلام دوستان..یه سوال؟چه تفاوتی بین مک بوک مدل
MC516CTO
و مک بوک پرو MC374LL/A وجود داره؟؟که پرو 100 هزار تومن گرونتره!!!من که جز رنگ تفاوتی ندیدم..:41:
در ضمن من اگه از چین یا مالزی بخرم ارزونتر تموم میشه یا ایران..بگیرم یا نه؟

تفاوت هاش رو محسن خان قبلا گفته اند که من دوباره نقل قول میکنم:

5- جنس زير مك بوك اصلا جالب نيست
اما به نظر من مک بوک خوشگل تره.
قیمت اونجا چنده؟ اگه خودت داری میری و دیدی ارزونتره بگیر ولی اگه کسی میخواد بفرسته به قیمت توجه کن.
هرچند فکر نمیکنم تفاوت زیادی داشته باشن.
راستی اگه خواستی از اونور بگیری حواست باشه که LL/A باشه یعنی سفارش آمریکا.

tarfan1364milad
09-01-2011, 20:57
تا حالا قیمت نگرفتم .. این سری برم و بیام حتما تفاوته قیمت هارو اعلام میکنم..از تذکرتون ممنون کمکه بزرگیه در خرید..ممنون.
ایران مک پرو mc374 حدودا 1.470 هست درسته؟

Shahin_SOURNA
09-01-2011, 23:56
خواهش میکنم.
اگه شما ۱۴۷۰ قیمت دارین عالیه، من ۱۴۹۰ قیمت دارم.
موفق باشید

tarfan1364milad
10-01-2011, 16:22
بله این قیمت ها مربوط به الماس هستش..حتی تا 50 تومنم میگن تخفیف میده..ببخشید یه سوال..من همین کانفیگو اگه بخوام منظورم mc 374 هستش..همین کانفیگ باشه منتهی 15" باشه ال سی دیش بجا 13" ...آیا موجود هست؟
هر چی 15" هست همه core i5 هستن..من core 2 dou کافیه واسم..دوستان کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟
یعنی من تقریبا کانفیگی تو مایه هایه mc 374 میخوام منتها بجای lcd 13 " میخوام 15" باشه..وجود داره ؟ اگه هست ممنون میشم بم بگین...

Shahin_SOURNA
10-01-2011, 19:20
منم همون قیمتای الماس رو دارم، پس بازم ارزون کرده.
همه ی ۱۵ ها corei5 به بالا هستن. احتمالا مدلای جدید هم که بیاد ۱۳ اینچی ها corei5 هستن.

Microsoft24
10-01-2011, 23:02
بله این قیمت ها مربوط به الماس هستش..حتی تا 50 تومنم میگن تخفیف میده..ببخشید یه سوال..من همین کانفیگو اگه بخوام منظورم mc 374 هستش..همین کانفیگ باشه منتهی 15" باشه ال سی دیش بجا 13" ...آیا موجود هست؟
هر چی 15" هست همه core i5 هستن..من core 2 dou کافیه واسم..دوستان کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟
یعنی من تقریبا کانفیگی تو مایه هایه mc 374 میخوام منتها بجای lcd 13 " میخوام 15" باشه..وجود داره ؟ اگه هست ممنون میشم بم بگین...

درود ،

ببینید ، سری های 2009 ، کانفیگ شون تقریبا همونی ه ، که شما می خوای ، اما سخت گیر میاد! :13:

چرا می خواهید حتما c2d بگیرید ؟ سری core i که بهتره ؟ جدید تره ؟

اگه سر قیمت ه! که خیالتون راحت! 15 قدیم رو باید با قیمت همون موقع اش بخرید! :27: یعنی از 15 جدید هم گرونتر درمیاد!

موفق باشید ،

امید

tarfan1364milad
11-01-2011, 14:26
اامید جان میشه مدلشو بگی..ممنون میشم.همینی که میگی هست اما ۱۵ اینچه..از ایران نمیگیرم.شاید گیر اوردم.راستی پردازنده اون مدل اینتل هستش؟یعنی میشه ویندوز ریخت؟

Microsoft24
11-01-2011, 14:59
اامید جان میشه مدلشو بگی..ممنون میشم.همینی که میگی هست اما ۱۵ اینچه..از ایران نمیگیرم.شاید گیر اوردم.راستی پردازنده اون مدل اینتل هستش؟یعنی میشه ویندوز ریخت؟

درود ،

MB986LL/A و MB985LL/A این دو 15 اینچ و با پردازنده ی C2D هستند! :46:

اما ، یک نکته رو فراموش نکنید! :13:همیشه یک ماه قبل از معرفی محصول جدید ، تولید سری قبل متوقف میشه! :41: می دونید چرا ؟

- بخاطر اینکه قیمت سری قبل ثابت بمونه! :18:

موفق باشید ،

امید

hamed_abii
11-01-2011, 15:49
مک بوک ایرهای جدید چطوره ؟ارزش قیمت داره بگیرم.من یه مک بوک پرو قدیمی داشتم رد کردم حالاموندم مک بوک پرو با کانفیگ بالا بگیرم یا مک بوک ایر جدید.

ممنون.

Shahin_SOURNA
11-01-2011, 18:35
مک بوک ایر های جدید هم از ۱۵۵۰ که ۱۱ اینچی باشه شروع میشن و تا ۲۹۰۰ که ۱۳ اینچی و ۲۵۶ گیگ هست ادامه داره.
چقدر میخوای هزینه کنی؟ کاربری خاصی از لپ تاپ منظورته؟ اگه نوع استفاده ات رو بگی بهتر راهنمایی میشه کرد.
برقرار باشی و سبز

Microsoft24
11-01-2011, 19:35
مک بوک ایرهای جدید چطوره ؟ارزش قیمت داره بگیرم.من یه مک بوک پرو قدیمی داشتم رد کردم حالاموندم مک بوک پرو با کانفیگ بالا بگیرم یا مک بوک ایر جدید.

ممنون.

درود ،

ببینید ، بستگی به کاربرد شما داره! :46:

اگه یک لپ تاب می خواهید که همیشه همراه شما باشه ، سبک باشه ، و همه جا بتونید ازش استفاده کنید! مک بوک ایر بهترینه!

اما ، اگر پرفورمنس بالاتری نیاز دارید ، پرو بگیرید! :5:

اگر به راهنمایی بیشتری نیاز دارید ، کاربرد و بودجه تون رو مشخص کنید! تا بیشتر براتون توضیح بدم! :8:

موفق باشید ،

امید

hamed_abii
12-01-2011, 12:11
مک بوک ایر های جدید هم از ۱۵۵۰ که ۱۱ اینچی باشه شروع میشن و تا ۲۹۰۰ که ۱۳ اینچی و ۲۵۶ گیگ هست ادامه داره.
چقدر میخوای هزینه کنی؟ کاربری خاصی از لپ تاپ منظورته؟ اگه نوع استفاده ات رو بگی بهتر راهنمایی میشه کرد.
برقرار باشی و سبز

درود ،

ببینید ، بستگی به کاربرد شما داره! :46:

اگه یک لپ تاب می خواهید که همیشه همراه شما باشه ، سبک باشه ، و همه جا بتونید ازش استفاده کنید! مک بوک ایر بهترینه!

اما ، اگر پرفورمنس بالاتری نیاز دارید ، پرو بگیرید! :5:

اگر به راهنمایی بیشتری نیاز دارید ، کاربرد و بودجه تون رو مشخص کنید! تا بیشتر براتون توضیح بدم! :8:

موفق باشید ،

امید

سلام

والا خدمت اساتید عارضم که من بیشتر ین کاربردم اینترنت هستش و بازی و گرافیک.البته نه بطور حرفه ای.

بودجه هم تا 2 تومن.

Shahin_SOURNA
12-01-2011, 17:36
من فکر میکنم مدل MC503 برای شما مناسب باشه، چون گرافیک کار میکنید ۱۱ اینچ توصیه نمیشه.
اما کانفیگ این مدل :

1.86GHz CPU:Core2dou
Cache:6MB
Ram :2GB
VGA:GF 320 M
S.S.D:128GB

البته شاید رم این مدل کم به نظر بیاد که با حدودا ۱۲۰ هزار تومن میشه به ۴ آپ کرد.
قیمت این مک بوک ایر ۱۸۵۰ هست، و ۱ نکته ی مهم که به ذهنم میرسه اینه که شما باید یه سوپر درایو USB برای مک بوک ایر ها تهیه کنید چون درایو نوری ندارند.

موفق باشی

IrNCO
12-01-2011, 20:49
من فکر میکنم مدل MC503 برای شما مناسب باشه، چون گرافیک کار میکنید ۱۱ اینچ توصیه نمیشه.
اما کانفیگ این مدل :

1.86GHz CPU:Core2dou
Cache:6MB
Ram :2GB
VGA:GF 320 M
S.S.D:128GB

البته شاید رم این مدل کم به نظر بیاد که با حدودا ۱۲۰ هزار تومن میشه به ۴ آپ کرد.
قیمت این مک بوک ایر ۱۸۵۰ هست، و ۱ نکته ی مهم که به ذهنم میرسه اینه که شما باید یه سوپر درایو USB برای مک بوک ایر ها تهیه کنید چون درایو نوری ندارند.

موفق باشی

چطور میشه رم رو ارتقا داد؟بیششتر توضیح بدید...
در مورد قیمت هم باید بگم من همین مدل رو با 1690 گرفتم و قیمت 1850 مربوط به قیمت یکی از فروشگاه هاست که با گارانتی مخصوص(طلایی) میده... که میشه تا 1800 هم گرفت.ولی نقش 2000 میده.

Shahin_SOURNA
12-01-2011, 21:28
به سادگی میشه رم رو ارتقا داد، کافیه اون رمی که میگیرید DDR3 باشه با باس ۱۰۶۶، در این صورت ۲ تا رم ۲ گیگ میخرید و عوض میکنید.(الان روش ۲ تا رم ۱ گیگ هست)
البته فکر کنم مک بوک ایر ها هم ۲ تا اسلات برای رم داشته باشند، ولی اگه ۴ تا باشه ۲ تا رم ۱ دیگه کافیه.
مطمئنی؟ یعنی بین نقش و اون فروشگاهی که شما خریدی ۳۱۰ هزار تومن اختلاف قیمت هست؟
پس باید به اون دوستمون بگم که هر جا ارزون تر بود بخره، چون فقط آکبند بودن مهم ه.

mh sanaei
12-01-2011, 23:35
سلام به همه بروبچه های انجمن.
ببخشید یه سوال داشتم.جوابمو جای دیگه پیدا نکردم.
بالاترین مدل مک بوک پرو.13 اینچ چیه؟ قیمتش مهم واسم نیست.اگر توی بازار ایران هم نباشه واسم اشکشلی نداره.
یه سوال دیگه هم داشتم.اونم اینه که قیمت اپل تو چین چه جوریاست؟
.
ممنون می شم از اطلاعاتتون استفاده کنم

mh sanaei
12-01-2011, 23:36
سلام به همه بروبچه های تاپیک.
بالاترین مدل مک بوک پرو.13 اینچ چیه؟ قیمتش واسم مهم نیست.اگر توی بازار ایران هم نباشه واسم اشکالی نداره.
.

Shahin_SOURNA
13-01-2011, 09:51
سلام به همه بروبچه های تاپیک.
بالاترین مدل مک بوک پرو.13 اینچ چیه؟ قیمتش واسم مهم نیست.اگر توی بازار ایران هم نباشه واسم اشکالی نداره.
.
سلام
بالاترین کانفیگ مک بوک پرو ۱۳ اینچی مدل MC375 ه، با رم ۴ و سی پی یو ۲.۶۶ core2dou و هارد ۳۲۰ گیگ.
در حدود ۱۶۵۰ اینجا قیمت شه.
قیمت اپل رو توی چین من نمیدونم اما چون توی چین اپل استور هست شما میتونین به سایت اونجا مراجعه کرده و قیمت ها رو ببینید.
پس دنبال سایت اپل استور در چین باشید.(البته اگه زبونش چاینیز نباشه:27:)
موفق باشید

hashemi_ali_reza
13-01-2011, 10:54
سلام به دوستان عزیز ،

غیر از طراحی و ظاهر ، مک بوک پرو چه تفاوتی با مک بوک داره ؟؟؟

Shahin_SOURNA
13-01-2011, 20:08
اگه چند صفحه قبل رو بخونی ۲ ۳ بار هم خودم تفاوت هاشو گفتم هم آقا محسن.

nasrimohammad
15-01-2011, 01:01
من میخوام یه ایر11 بگیرم. به شدت میترسم از کم اوردنش. مثلا به نظر اساتید سی پی یو1.4 به 1.6 فرق داره تو پرفرمنس یا 2گیگ رم با 4 خیلی فرق داره. برا اینکه سوال بعدیتونم جواب بدم بگم فقط اینترنت .فیلم. عکس میخوام . حداکثر نرم افزارای مکانیکی مثلaouto cad یاcesar اگه وارد باشید.صلا اونم بی خیال با پی سی راش میندازم. فقط مثلا fil HDفک نکنم 1.4 روون نشون بده. اصلا نمیدونم اصلا . ارزش 400 تومن اختلاف قیمت و داره. البته اگه کارامو را بندازه که حتما داره

---------- Post added at 01:01 AM ---------- Previous post was at 12:57 AM ----------

راستی اون دوست عزیز که ایر1.4 داره هم یه اطلاعاتی بده مممممممممممنونشم. hdمیتونی ببینی. راستی راسته اپل میگه بخاطرssd hardبلافاصله روشن میشه مثه یه خواب عمیق. مثله ویدیوی سایتش هست؟؟؟؟؟؟؟ اگه باشه که ووواااااااااایییییییییییی یییییی