PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام بهتر است ADSL یا Wireless

xeNociDe
30-01-2010, 17:15
من قصد دارم که اینترنت پر سرعت بگیرم به نظر شما ADSL خوبه یا Wireless???:41:

joe_satriani
30-01-2010, 17:37
هر كدوم مزيت هاي خودش رو داره!‌ تا اينكه شما بخواي چطوري استفاده كني!

BSD19
30-01-2010, 17:48
Wireless-البته شرایط رو نگفتی از چه خط تلفنی استفاده میکنی وچقدر میخواهی هزینه کنی:46:

xeNociDe
30-01-2010, 18:18
اینی که گفتم فقط برای نظر سنجیه من الان ADSL دارم !!!

mehrdad38
30-01-2010, 18:18
مقايسه ي اين دو اصلا صحيح نيست مثلا مثل اينكه بگيم تلفن ثابت بهتره يا موبايل؟ هر كدوم جايگاه خودشون رو داره. بستگي به شرايط مصرف كننده داره. شما هر كدوم كه شرايطتون بيشتر مي خوره انتخاب كن.

Guts
30-01-2010, 18:58
اگر منظورت از این وایرلس‌های که Point to Point شرکت‌هایی مثل پتیاک میدن، خیلی جالب نیست.

xeNociDe
31-01-2010, 14:37
نظر سنجیه خوبی بود با وجود اینکه 85 درصد به ADSL رای دادین ولی همتون می گفتین که هردو خوبه پس اگه هردو خوبه چرا ADSL رو انتخاب کردید؟

پس دوستان عزیز همه گی برید و ADSL2+ رو از شرکت شـ.....( ببخشید نزدیک بود تبلیغات شه!) بخرید!!!:31:

Khan gholi
31-01-2010, 20:33
یکی لطف کنه بگه فرق وایرلس و ای دی اس ال چیه؟از لحاظ مالی بگه و از لحاظ سرعت

mehrdad38
31-01-2010, 21:21
از لحاظ سرعت:

1- فرقي ندارن هر 2 تا انواع پهناي باند رو دارن 128 گرفته تا 1 الي 2 مگابيت. و همين طور هر 2 تا انواع سرويس هاي اختصاصي و اشتراكي رو دارا هستن.
2- مقايسه اين دوتا اصلا درست نيست من بارها گفتم. هر كدو مزيت هاي خوشون رو داره. مثلا ADSL بستر مطمئني داره تاثيرات آب و هوا بر روي اون بسيار بسيار كمه. در عوض وايرلس نياز به پورت مخابراتي و كارهاي اداري دست و پاگير و وقت گير نداره و حدود 1 الي 4 روزه وصله.
3- پس نمي شه گفت مثلا 128 ADSL از 128 وايرلس بهتره يا بالعكس. در نتيجه اون نظرسنجي بالا كه صاحب تاپيك گذاشتن از بيخ و بن اشتباهه. اين نظر منه.

اما از نظر قيمت:
1- ADSL بسيار به مراتب از وايرلس ارزونتر هست و اين يكي از مزيت هاي ADSL نسبت به وايرلس هست. ADSL معمولا نياز به يك مودم داره كه يك مودم خوب و با كارايي قابل قبول با 30 الي 35 تومن حله. 10000 تومن هزينه اوليه فعالسازي مخابرات هست. هزينه اشتراك ماهيانه هم كه ديگه دوستان واقف ان كه بسته به ميزان حجمي كه به كاربر اختصاص داده مي شه براي هر شركتي متغييره.
2- اما هزينه هاي وايرلس:

1-1 هزينه آنتن بسته به موقعيت كاربر و ميزان دسترسي به امواج آنتن هاي وايرلس از 150 هزار تومن شروع مي شه تا 200 الي 250 هزار تومن.
2-1 هزينه فعال سازي اوليه يا راه اندازي سيستم 45 تا 60 الي 70 هزار تومن.
3-1 هزينه كابل شبكه بسته به ميزان مصرف.
4-1 در صورت نياز به امكان سنجي 10 هزار تومن.
5-1 هزينه اشتراك ها به اين صورت هست كه اولا اشتراكهاي وايرلس در اغلب اوقات به صورت نامحدود ارائه مي شن. به عنوان مثال يه سرويس 128 نامحدود وايرلس به صورت اشتراكي با ضريب اشتراك 6 در حدود 28 الي 30 -32 هزار تومن هست.

هزينه وايرلس براي هر كاربري بسته به شرايط اون فرق داره من شاهد اين بودم كه هزينه كل يه مشتري وايرلس با سرويس 128 حدود 450 هزار تومن تموم شده بود.:46:

Exir
01-02-2010, 00:37
اگر فقط یک جا بخوای از اینترنت استفاده کنی DSL مطمئناً برتری داره هم سرعت پینگش خیلی بالاتره (تاخیر و لتنسی کمتری داره)(سرور سایتارو سریعتر پیدا میکنه ) هم پایدار تره یعنی شرایط آب و هوایی و امواج مزاحم و ساختمونا باعث کم شدن سرعتش نمیشه.
هم از نظر تجهیزات مورد نیاز هم از نظر شارژ ماهیانه ارزون تره.

وایمکس تنها برتریش نسبت به بقیه اینه که میشه ازش جاهای مختلف استفاده کرد البته توی یه محدوده معین:).

از نظر سرعت دانلود همشون بستگی به پهنای باند خریداری شده دارن.

کلا معمولا از سرویسهای وایرلس و نوع جدید اون (پروتکل802.16 یا وایمکس) جاهایی استفاده میشه که امکانات مخابراتی برای سرویس DSL وجود نداشته باشه:41: .

trane2sfc
01-02-2010, 18:19
جنابmehrdad 38,شما وایمکس رو با وایرلس اشتباه گرفته اید! یا اطلاعات کافی ندارید.لطفا دیگران را به اشتباه نیندازید.

دوست عزیز.شما برای تهیه وایرلس باید یک مودم وایرلس که 30000 تومان از مودم معمولی گرانتر است را تهیه کرده و سپس ای دی اس ال خود را سفارش داده و سیم تلفن را به مودم وصل کنید و دیگر نیازی نیست که به لپ تاپ یا کامپیوتر سیم وصل کنید و می توانید با موبایل نیز وصل شوید.
یعنی وایرلس همان ای دی اس ال است که مودم آن بی سیم است و از لحاظ بقیه قیمت ها هیچ فرقی ندارد!

بی زحمت یه تشکر هم بزن:11:

---------- Post added at 08:19 PM ---------- Previous post was at 08:16 PM ----------

exir لطفا تیتر مطلب را بخوانید! ایشان فرمودند وایرلس نه وایمکس!

اگر هنوز درک کاملی از این موضوع پیدا نکرده اید یک پیغام خصوصی بزنید تا کامل برایتان توضیح دهم.

Guts
01-02-2010, 22:08
جنابmehrdad 38,شما وایمکس رو با وایرلس اشتباه گرفته اید! یا اطلاعات کافی ندارید.لطفا دیگران را به اشتباه نیندازید.

دوست عزیز.شما برای تهیه وایرلس باید یک مودم وایرلس که 30000 تومان از مودم معمولی گرانتر است را تهیه کرده و سپس ای دی اس ال خود را سفارش داده و سیم تلفن را به مودم وصل کنید و دیگر نیازی نیست که به لپ تاپ یا کامپیوتر سیم وصل کنید و می توانید با موبایل نیز وصل شوید.
یعنی وایرلس همان ای دی اس ال است که مودم آن بی سیم است و از لحاظ بقیه قیمت ها هیچ فرقی ندارد!

چرا بعضی از شرکت‌ها مثل پتیاک اینترنت بیسیم می‌دن که به صورت Point to Point هست و همون آنتن و این چیزها رو می‌خواد، قیمتشم اتفاقاً خیلی گرونتر از ADSL نیست. البته همه‌جای تهران نیست بیشتر قسمت شمال تهران این سرویس‌ها وجود داره و اگر ADSL نگری بد نیست و در ضمن با Wimax هم فرق می‌کنه.

xeNociDe
01-02-2010, 22:19
بابا جان توهم خودت را با این Point to Point کشتی نمیشه بری یک جا دیگه؟

mehrdad38
02-02-2010, 02:32

---------- Post added at 08:19 PM ---------- Previous post was at 08:16 PM ----------

اگر هنوز درک کاملی از این موضوع پیدا نکرده اید یک پیغام خصوصی بزنید تا کامل برایتان توضیح دهم.

بله خيلي خوب بود چون به تشكر خيلي علاقه داري من از اينجا ازت تشكر مي كنم. :12: خوب حالا يه سوال ميشه بگي اگر ADSL نبود و طرف از وايمكس هم بدش ميومد بايد چه خاكي تو سرش بريزه؟ اونوقت وايرلس به چه درد مي خوره؟ پس براي چي مي گن جاهايي كه ADSL ندارن بيان وايرلس بگيرن؟ اوني كه مي گي چيز ديگه اي هست نه وايرلس.

اول از همه خوب فكر كن بعد نظر بده

xeNociDe
02-02-2010, 14:14
برای دریافت امواج وایرلس حتماً باید مودمش رو داشت یا مستقیم به کاپیوتر بارگزاری میشه؟

یکی برام توضیح بده!

Exir
02-02-2010, 18:32

:16:خیلی باحالی بالای صفحه اول رو یه نگاه مینداختی بعد پست می زدی در ضمن در جواب آقای مهرداد هم شما کل انواع شبکه های وایر لس رو به وای فای که یا یه چیزی دربارش شنیدی یا تو خونت یه مودمشو خریدی و داری استفاده می کنی محدود کردی. پسر خوب وایرلس صد تا پروتکل داره وای فای مودمی که شما گفتی یکی از پروتکل هاشه که بردش فقط در حد 200 300 متره.در ضمن اطلاعاتتم نگهدار یه وقت کسی رو دانشمند نکنی:27:در ضمن هروقت خواستی پست بدی اول تو اینترنت یه سرچ کن یا برو تو همین ویکی پدیا خوب که اوستا شدی اونوقت راجب به پست دیگران اظهار نظر کن.

Exir
02-02-2010, 18:38
اینم جهت اطلاع دوست عزیزمون انواع پروتکل شبکه های اینترنتی که انواع پروتکل های بیسیم یا وایرلس که وای مکسم یکیشه داخلش هست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

xeNociDe
03-02-2010, 20:32
یکی به من محل بزاره!!!!!!!!!!:19::19::19::19::19::19::19::1 9::19::19::19::19:

joe_satriani
03-02-2010, 21:00
برای دریافت امواج وایرلس حتماً باید مودمش رو داشت یا مستقیم به کاپیوتر بارگزاری میشه؟

یکی برام توضیح بده!

مودم واست اطلاعات رو ميگيره و بعد از پردازش ها و تبديل كد ، ميفرسته داخل كامپيوتر!!

xeNociDe
03-02-2010, 21:07
خب یعنی حتماً باید مودم بخری یعنی مستقیماً امواج به رایانه ( فارسی را پاس دارید) نمیرسه!

Mm_behnam
22-04-2010, 19:14
با سلام
اینجا 3 تا موضوع داریم
1-این که وای فای با اون نوع وایر لس که بچه ها به اون اشاره کردن فرق داره
2-هزینه وای فای حد اکثر 40000 تومنه و حداکثر فاصله ای که جواب میده 100 متره ( تو محیط باز البته )
3-وایر لس یه انتن داره که بیرون از خانه نصب میشه و با کابل lan به کامپیوتر وصل میشه و بردش بسته به نوع اون فرق میکنه از 2 کیلومتر تا 50 یا حتی بیشتر و قیمتش هم از 100000 تومن البته مارک خوبش که عمر مفیدش خوب باشه شروع و به10000000 تومن هم میرسه.
من خودم دارم از اینترنت وایرلس استفاده میکنم و برای خودم انتنش 250000 تومن در اومد مدلش power station5 ubiquiti (ubnt)و ماهی 30000تومن دارم شارژ میدم سرعتش هم 128 و تازه این خیلی خوبه من جاهای دیگه دیدم خیلی گرونتره.
تازه من اینترنتم رو share کردم و فرستادم به یک انتن وای فای که ماله خوده مین بورده و به این شکل میتونم با ipod یا لپ تابم به اینترنت برم این جوری همه دستگاه هام اینترنت دارن.

sinaxex
18-05-2010, 23:08
اگر هزینه راه اندازی را صرف نظر کنیم در کل وایرلس بهتر هست:
1-قطعی کمتر نسبت به َADSL
2-بدون هیچ واسطه ایی اینترنت را میگیرد
3-کار باهاش راحت هست نیزا به ساختن اکانت نیست
4-از همه مهم تر قیمت سرویس ها هست اگثر سوریس های وایرلس نامحدود است و قیمتی برابر با 1 سوم قیمت نامحدود همان اکانت در adsl است

من خودم دارم از اینترنت وایرلس استفاده میکنم و برای خودم انتنش 250000 تومن در اومد مدلش power station5 ubiquiti (ubnt)و ماهی 30000تومن دارم شارژ میدم سرعتش هم 128 و تازه این خیلی خوبه من جاهای دیگه دیدم خیلی گرونتره.
تازه من اینترنتم رو share کردم و فرستادم به یک انتن وای فای که ماله خوده مین بورده و به این شکل میتونم با ipod یا لپ تابم به اینترنت برم این جوری همه دستگاه هام اینترنت دارن. برای 128 یکم زیاد میدی دوست من قیمت 128 وایرلس نامحدود من شرکت سراغ دارم بهت سرعت ثابت 15 میده ماهی 18-9 تومان
شما انتن پارابولیک دارد بهتون هم توصیه میکنم البته اگر شرکت اتون دارد این مورد رو بولت اتون رو به M5 تغییر بده چون این بولت واقعا در تهران جواب میده نویز گیر اش هم فوق العاده است با توجه به نیوز های زیاد در تهران من با بولت شما قبلا 70 دسی بل میگرفتم الان با M5 زیر 60 تا حتی 59 دس هم میگیرم

iman76
18-05-2010, 23:58
به نظرتون از کدوم شرکت وایرلس بگیریم؟

mehryar1973
19-05-2010, 22:24
خیلی ببخشید دوستان ولی اگر میخواید کلی پول تجهیزات اولیه و پول های زوری مثل پول نصب
هزینه فعالسازی:18: و... ازتون بگیرند وتازه آخرشم یک کیلو بیت ترافیک خوش از گلوتون پایین نره حتما وایرلس بگیرید
من که عمرا اگه شده به دوران dial up هم برگردم سمت وایرلس نمیرم حداقل اینطوری حسنش اینه که خرج
زیادی نکردم و سرم هم کلاه نرفته حالا صبر میکنم تا بالاخره یه شرکتی پرتش خالی بشه

mmiladd
19-05-2010, 22:27
تا کار شما چی باشه.... ولی رو وای مکس که اصلا نمیشه حساب باز.............!

Exir
19-05-2010, 22:29
وایرلس 200 300 تومن تجهیزات میخواد که بعدش 50 تومنم ازتون نمیخرند.

اگه دسترسی به DSL ندارید از وایمکس استفاده کنید از نظر تجهیزات به صرفه تره.
دنگ و فنگ آنتن و دکل وایرلس هم نداره.

Mm_behnam
23-05-2010, 18:08
با سلام
ما تو كرج به سمت هشتگرد يه كارگاه داريم كه براي اونجا من اين سرويس رو گرفتم.
من قبلا با ديال اپ ميرفتم سرعت بسيار پايين بود چون اي اس پي هاي هشتگرد خيلي شلوغ بودن و فاصله ما با اي اس پي زياد بود ديگه به من هيچ ديتايي نميرسيد.
يه بار كه من يه اشتراك 1 ماهه از يكي از شركتها براي ديال اپ گرفتم برام 35000 تومان در اومد تازه بدون قبض تلفن كه اون هم نزديك 25000 تومان اومد پس حالا خودتون حساب كنيد كه براي من كدوم بيشتر مي صرفه :31:
من زنگ زدم چند تا شركت ديگه كه اين سرويس ها رو ميدادند هم تو كرج هم تهران هم هشتگرد هيچ كدوم از اين جايي كه من گرفتم ارزون تر نميدادند.اشتراكم هم نامحدوده ومداوم 16 تا رو دارم ولي به هيچ عنوان حتي در روزهاي تعطيل يا شبها بالا نميره.من كه راضي هستم چون به چيز ديگه اي اين جا دسترسي نداريم.
اين كه دوستان ميفرمايند كه لوازم رو بعدا ازتون نميخرند يا اگه هم بخرند خيلي ارزون بر ميدارند درسته ولي براي مودم وايمكس يا مودم اي دي اس ال هم اين مساله صدق ميكنه و كلا تمام قطعات كامپيوتر اين جورييه.
من اينجا دنبال اي دي اس ال و وايمكس هم رفتم ولي هيچ كدوم براي اين جا سرويس نميدهند.
من با انتن پاور استيشن5م سطح سيگنالم هميشه زير 60dbm هست و چراغ هاي انتنم هميشه همش روشنه انتنم هم از زمين 12 متر بالا تره كه اون هم با دوتا لوله شماره 4و5 , 6متري بردمش بالا و هزينه براي دكل ان چناني ندادم كه دوستان ميگند كه بالاي هتل ها و جاهاي ديگه هست.
اگه سوالي در اين موارد داريد بگيد شايد بتونم كمك كنم.

Mm_behnam
23-05-2010, 18:16
دوباره فرستاده شدن پيام به اشتباه.

roteal2007
23-05-2010, 20:38
آقا یه سوال با مربوط(با ربط):31:
این همسایه جفتی ما یه وایرلس راه انداخته یه انتن هم بالا پشت بومشه نمیشه جوری بهش نفوذ کرد >؟

Mm_behnam
23-05-2010, 22:30
با سلام
نه نمیشه چون شما برای این کار وسیله ای ندارید که بتوانید امواج رو دریافت کنید و بعد چنین کاری رو انجام بدین این یک.
دوما این انتنها هر کدوم برای خودشون یه ip دارن که شما باید اون ip رو داشته باشید و اگر هم داشته باشید باز هم نمیشه چون همزمان نمیشه دو تا کامپیوتر با یک ip در شبکه باشند.مگر این که کامپیوتر اونها خاموش باشه و شما اون موقع بتوانید از سرویس اونها استفاده کنید.

kurosh_1361
18-09-2010, 13:08
با سلام حالا بنده اي كه كافي نت دارم و از وايرلس استفاده ميكنم و هزينه شارژم 000/250 تومانه به نظرتون بهتر نيست با adsl يك گيگ كه هزينه شارژش 000/215 تومانه عوضش كنم
باتشكر

omidparadies
09-10-2011, 19:29
سلام بچه ها حالا گذشته از اينا وايمكس بهتره يا adsl?

kamivh1
09-10-2011, 20:58
دوستان من در حال حاضر جایی هستم که adsl نیست به همین خاطر وایرلس دارم. قبلا که adsl داشتم از isp اسیاتک بود که کیفیتش جالب نبود.
الان پینگ و سرعت باز کردن سایتها خیلی بهتره. (همون سرعتی و دارم که قبلا داشتم.)

درباره انتن هم دوستانی که پرسیده بودن یک انتن مارک میتروتیک دارم که قیمتش حدود 200 تومن دراومد با کابل و ...
و طریقه نصبش هم اینه که یک کابل از انت به پورت لن کامپیوتر وصل میشه با اداپتوری که همراهشه همین.

hossein019940
22-12-2012, 15:03
کیفیت کدوم بهتره؟
هم از نظر سرعت.قطعی.هزینه.

shg_1366
30-06-2014, 13:26
نظر سنجیه خوبی بود با وجود اینکه 85 درصد به ADSL رای دادین ولی همتون می گفتین که هردو خوبه پس اگه هردو خوبه چرا ADSL رو انتخاب کردید؟

پس دوستان عزیز همه گی برید و ADSL2+ رو از شرکت شـ.....( ببخشید نزدیک بود تبلیغات شه!) بخرید!!!:31:

اینکه همه می گن ای.دی.اس.ال به علت فقط خوب بودن کیفیت سرویس شرکت خاصی نیست علتش اینه که با شرایط ساختمانی و ساخت و سازها و پارازیت های موجود در مناطق و تغییرات آب و هوایی خطوط دی اس ال که بصورت کابل کشی هستند در تهران بهتر نتیجه دادن و اغلب کسانی که از وایرلس استفاده می کنند استفاده خاص و یا عدم برقراری ای دی اس ال بر روی خطوط تلفنشون که فیبر نوری هست رو دارند
:n26:

bestinternet
30-06-2014, 16:07
در کل wirelessبهتره

raso666
19-10-2014, 22:50
دوستان این انتن چیه؟؟؟؟؟یعنی من اگه بخوام مودم با قابلیت وای فای بخرم باید انتن وصل کنم لطفا ساده و مختصر توضیع بدید:n29::n11: