PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نکاتی که باید به هنگام طراحی کاتالوگ بهش دقت کنم ؟!

Benygh
28-01-2010, 15:06
سلام
من میخوام یک کاتالوگ رنگی پشت و رو در سایز A4 به صورت عکس زیر چاپ کنم که این قراره تا بشه از خط های سیاه ...

حالا میخوام بدونم من هنگام طراحی باید رنگ ها و ... چطوری اینتخاب کنم که بهترین خروجی رو داشته باشم ؟

قیمتش چند در میاد 1000 تایی ؟!

و اینکه روی چه کاغذی باید بزنم ؟! من نمیخوام A4 معمولی باشه ...

یک کاغذ روغنی نازک میخوام ... که هم کیفیت چاپ بره بالا و هم هزینه ها متعادل باشه ...

ممنون میشم من رو راهنمایی کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saviss
28-01-2010, 17:06
سلام
من میخوام یک کاتالوگ رنگی پشت و رو در سایز A4 به صورت عکس زیر چاپ کنم که این قراره تا بشه از خط های سیاه ...

حالا میخوام بدونم من هنگام طراحی باید رنگ ها و ... چطوری اینتخاب کنم که بهترین خروجی رو داشته باشم ؟

قیمتش چند در میاد 1000 تایی ؟!

و اینکه روی چه کاغذی باید بزنم ؟! من نمیخوام A4 معمولی باشه ...

یک کاغذ روغنی نازک میخوام ... که هم کیفیت چاپ بره بالا و هم هزینه ها متعادل باشه ...

ممنون میشم من رو راهنمایی کنید .

سلام
خوبی؟
ببین این تاپیک میتونه راهنمائیت بکنه؟
اگرسوال دیگه ای داشتی بپرس اگربلدبودم چشم

Benygh
28-01-2010, 18:34
سلام
مطالب رو خوندم ...

پس بهتره برای 1000 تا با کیفیتی که من میخوام چاپ دیجیتال انجام بدم ... یعنی نبرم چاپخونه ... نظر شما چیه ؟

برای تا کردنش دستگاه خاصی هست ؟!

فقط ممکنه بگید من پروفایل رنگ رو چی بذارم و ...

متن زیاد توش نیست ... شاید کلا 20 خط 10 سانتی متری ...

برای انتخاب کاغذ هم از روش درصد گیری و ... اینها استفاده میکنم ولی به نظر شما از چه کاغذی استفاده کنم ؟! یک نمونه مجله یا چیزی بگید که برم بتونم ببینم ...

من میخوام روغنی باشه و شبیه یک کاغذ نازک ... زیاد سنگین نباشه ...

saviss
31-01-2010, 19:38
سلام
مطالب رو خوندم ...

پس بهتره برای 1000 تا با کیفیتی که من میخوام چاپ دیجیتال انجام بدم ... یعنی نبرم چاپخونه ... نظر شما چیه ؟

برای تا کردنش دستگاه خاصی هست ؟!

فقط ممکنه بگید من پروفایل رنگ رو چی بذارم و ...

متن زیاد توش نیست ... شاید کلا 20 خط 10 سانتی متری ...

برای انتخاب کاغذ هم از روش درصد گیری و ... اینها استفاده میکنم ولی به نظر شما از چه کاغذی استفاده کنم ؟! یک نمونه مجله یا چیزی بگید که برم بتونم ببینم ...

من میخوام روغنی باشه و شبیه یک کاغذ نازک ... زیاد سنگین نباشه ...
سلام
شرمنده جوابت یک کمی دیرشد
اگرکه تهران هستی من همون دیجیتال روپیش نهادمیدم منتها اگرکاررو بصورت دوتاA4توی یک شیتA3ببندی هزینه کمتری پرداخت می کنی(کلک مرغابی)ولی حواست به خط تاباشه که بعدازچاپ سرجای خودش بخوره(اینوبه اپراتوردیجیتال تذکربده وبهش بگوکه برای پشت وروزدنش حسابی دقت کنه ودوم اینکه "کارروازکدوم سمت گونیامیکنه"که برای "خط تازدن" هم ازهمون سمت گونیا بشه
برای خط تازدنش ازدستگاه های "ملخی"-"لترپرس-افست جی تی او-دایکات و...غیره میشه استفاده کرد
ولی اگه می خوای تاشده تحویل بگیری بایدبه مراکزیاچاپخونه هایی بری که مجهزبه "دستگاه تاکن"باشن
من توی CORELکارمیکنم اون توی Optionاش یک گزینه هایی برای پروفایل رنگی داره ...معمولاهموناکفایت می کنه
امااگه توی Photo Shopکارمیکنی ...ازابتداModeرنگی ت روبذارروی CMYKفقط چندتا چیزودقت کن یکیش اینه که عکس موقع اسکن شدن باMode RGBتسکن میشه وبایدببریش توی Mode CMYKاینجایک کمی رنگ ها بهم میخوره که باید بصورت دستی تنظیمشون کنی نکته دوم هم این که مانیتورت کالیبره باشه...یعنی مثلارنگCyanروهمونی نشون بده که واقعاهست...نه کمرنگتریابرعکس...پررنگتر...خ روجی روهم بصورتTIFFویاPSDلایه بازبگیرکه هرموقع خواستی تغییرات روانجام بدی
خوبی دیجیتال اینه که چون یک به یک چاپ میکنه بادیدن اولین کارمیتونی بفهمی که رنگ هات درسته یانه که اگردیدی رنگهات درست نیست همون جایاتوی خونه میتونی مجددا درستش کنی ونه اینکه مثل سیستم "افست"فیلم وزینک ...وغیره روبگیری بعدش متوجه بشی که رنگ کارخرابه ...
یادت باشه که توی کانال های رنگی Photo Shopمشکی متن روتوی تمام چهارکانال CMYKداشته باشی(برای افست البته...توی دیجیتال هم اگه اینکارروبکنی مستحبه!:31:ولی واجب نیست)
برای کاغذ هم از"مقوای150تا175گرمی (ترجیحاگلاسه مات چون چاپ بهتری میده )میتونی استفاده کنی ...فکرکنم "مجله دانش وکامپیوتر"جلدش ازهمین جنس باشه

Benygh
01-02-2010, 00:50
یادت باشه که توی کانال های رنگی Photo Shopمشکی متن روتوی تمام چهارکانال CMYKداشته باشی(برای افست البته...توی دیجیتال هم اگه اینکارروبکنی مستحبه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ولی واجب نیست)

متوجه این قسمت نشدم ...

تعداد دو هزار تا خواهد بود ...

دیجیتال به صرفه است ؟! حالا با توجه به اینکه من میخوام تا بشه و ممکنه توی دیجیتال درست در نیاد و ...
گونیا رو هم متوجه نشدم ...

توی تهران کسی هست که بتونه تا کنه ؟! :دی

احیانا خود شما که این همه اطلاعات مفید دارید تو این کار نیستید ؟!

این هم یک طرح اولیه از کار ...

راستی ! یعنی چاپخونه یعنی اینقدر ریسکیه چاپ باهاش ؟! :دی

saviss
02-02-2010, 20:55
متوجه این قسمت نشدم ...

تعداد دو هزار تا خواهد بود ...

دیجیتال به صرفه است ؟! حالا با توجه به اینکه من میخوام تا بشه و ممکنه توی دیجیتال درست در نیاد و ...
گونیا رو هم متوجه نشدم ...

توی تهران کسی هست که بتونه تا کنه ؟! :دی

احیانا خود شما که این همه اطلاعات مفید دارید تو این کار نیستید ؟!

این هم یک طرح اولیه از کار ...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراستی ! یعنی چاپخونه یعنی اینقدر ریسکیه چاپ باهاش ؟! :دی
تعداد2000تاهم باز دیجیتال فکرکنم بصرفه ترباشه توی تهران
اما همون توضیحات مربوط به "خط تا وغیره ...)روبه طرف بگی بایدبفهمه...(اگرنفهمیدکارتو ببرجائی که ازچاپ یک چیزی حالیش بشه)وگرنه کارت خراب ازآب درمیاد...به قول وقرارواین چیزهاهم اعتمادنکن..
گونیا هم یعنی اینکه "کاغذازچه سمتی توی دستگاه میره"مثلا راست وبالا...چپ یا پائین...وهمین چیزا..."وقتی بدونی که کاغذ ازچه "جهت"ی چاپ میشه...ازهمون جهت هم بایدتابخوره...یک جورنقطه ی "صفر"هست اونجا
بله ..اگرتوی تهران نباشه کجاباشه؟
من متاسفانه یاخوشبختانه نیستم توی این کار...من مشاوروناظرهستم...یک جور"وکیل صاحب کار"
طرح ات رو ندیدم هنوز ... "اینترنت وایرلس"ماهم که فعلا به ...ف...رفته ...ومن الان "دایال آپم"امااگرچاپخونه ومشاورخوبی داشته باشی ...کارشما به بهترین نحو چاپ میشه...شک نداشته باش

saviss
07-02-2010, 23:11
سلام
می بخشی ازدوتاپست پشت سرهم...
طرحت رودیدم...طرح خوبی بود:10:
ظاهراازرنگ های "متالیک"(مثل لوگوی ویندوز وغیره...)توش استفاده شده بود...
خب باتوجه به این موضوع بهترین انتخاب "چاپ به روش افست هست"چون از "مرکب های متالیک ویا حاوی دانه های فلزمیتونه استفاده کنه که "دیجیتال "چنین قابلیتی رو نداره...
امایک توصیه...
کارت رو بادستگاه gtoکوچک چاپ کن...سایزش مناسبه...کارش هم عالیه وازهمه مهمتر...چون اندازه ی "زینک"اش کوچیکتره هزینه ی کمتری رو متحمل میشی

Benygh
10-02-2010, 01:53
سلام
متوجه نشدم متالیک منظورتون چیه !؟

افست ؟! کیفیتش چطوریه ؟!

قیمتش نسبت به دیجیتال چطوره ؟! GTO یک نوع دستگاه افسته یا فرق داره ؟

به نظر شما 2000 هزار تاش چند در میاد یک چاپخونه مرکزی یعنی اینکه بدون واسطه بخوام چاپ کنم ...

برای تا کردنش هم اگه دستگاه نبود اوقات فراغتمون رو پر میکنیم با تا کردن :دی

saviss
10-02-2010, 21:08
سلام
متوجه نشدم متالیک منظورتون چیه !؟

افست ؟! کیفیتش چطوریه ؟!

قیمتش نسبت به دیجیتال چطوره ؟! GTO یک نوع دستگاه افسته یا فرق داره ؟

به نظر شما 2000 هزار تاش چند در میاد یک چاپخونه مرکزی یعنی اینکه بدون واسطه بخوام چاپ کنم ...

برای تا کردنش هم اگه دستگاه نبود اوقات فراغتمون رو پر میکنیم با تا کردن :دی
سلام
متالیک منظورم همون رنگ هایی هست که توشون ازذرات فلزی استفاده شده (مثل رنگ ماشین ولی ریزتر)
توی طرح ات چون دیدم از لوگوهایی استفاده کرده بودی که جلای فلزی دارند بهتردونستم که ازمرکب های متالیک استفاده کنی (البته توی ایران نقره ای وطلایی بیشترگیرمیادوبقیه رنگ هاروبااستفاده ازاین مرکب هامیسازن...اونهم فقط مارک"هوستمن"خوبه ...بقیه اش بدردنمیخوره)
افست کیفیتش خوبه...اگرکارت روبدی به یک جای حسابی مطمئن باش طرف بخاطر"اعتبار"خودش هم که شده کارروخوب چاپ میکنه
افست قیمتش بالاترازدیجیتاله.(توی تیراژپایین)...GTOهم یکجوردستگاه "افست"هست که شرکت "هایدلبرگ"میسازه ...گمونم پرفروشترین محصولش هم باشه...
دوتاسایزداره یکیش به اصطلاح "35x50"سانتیمتر هست که بدردکارت میخوره
قیمت هاروالان دقیق نمیدونم چون فعلا "بازارهرکی هرکی "هست...
ولی یک چاپخونه ی خوب معمولا برای هررنگ "زینگ"درتیراژ5000نبایدکمتراز30تومن نگیره...البته هزینه ی فیلم وزینگ هم جداست+هزینه ی ورنی زنی ومتفرقه
هررنگ "زینگ"منظورم رنگ های cmykهست البته اگر"متالیک"هم داشته باشی این هم بهش اضافه میشه...
این تیراژ5000روبایددرسایزی که گفتم حساب کنی ونه تیراژکارخودت...مثلا میتونی توی یک "زینگ"GTOدوتاکارروبصورت "پشت ورو"ببندی
تاکردنش که خودت میخوای زحمتش:دی روبکشی....اما"خط تا"روبایدچاپخونه بزنه وگرنه کارت ازهمون جاکه تامیکنی "ترک"میخوره

Benygh
11-02-2010, 15:48
سلام
راستش من اينجا چند تا با پرينتر خودم چاپ کردم و خواستم تا کنم ! واقعا کار سختيه !!!

تو 2000 تا تا کردنش مگه چقدر قراره بشه ؟!

شما خودتون يک چاپخونه خوب سراغ نداريد ؟!
چون شهرستان هستم (گنبد کاووس) و اينجا گرونه ..
.با اين حساب کتاب هاي شما تقريبا بايد دوروبره 150 اينا در بياد ...

مگه نه​؟!

mortezaon
14-05-2010, 19:45
مي توني ببري تو شهر خودت و به يك مركز چاپ بدي اونا خودشون از تهران كارت رو آماده مي كنن يه 10 هزار تومني هم مازاد بر اون ازت مي گيرن