PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فیلم آواتار و درباره ی جلوه های ویژه آن

mojitak08
28-01-2010, 00:14
دوستان فیلم آواتار رو به شما پیشنهاد میکنم حتما با کیفیت بالا ببینید.این فیلم به عنوان برترین فیلم جلوه های وِِیژه انتخاب شده . عند جلوه ی ویژه هست .بعد از پابان فیلم پی میبرید به افترافکتز . لطفا نظراتتون هم بزارید . :40:

pouyan_pro2008
28-01-2010, 02:49
قابل توجه که در اواتار فقط برای کامپوزیت کردن المنت های ساده cg با real از افتر استفاده شده.و از نووک برای مت پیتینگ+ فتو شاپ استفاده کردن

cdcenter
28-01-2010, 03:04
میتونم بگم که این فیلم واقعا فوق العاده طراحی و تولید شده . در نوع خود یک انقلاب محسوب میشه . افرین به جیمز کامرون که همیشه در ارایه ایده های نو پیش قدم بوده .

شما احساس میکنید که به تماشای یک موجود زنده نشته اید . درصدی حس انیمیشن بودن را به شما منتقل نمیکند . همه چیز طبیعی و زیباست .

از جلوه های ویژه که بگذریم داستان فیلم هم در نوع خوب بسیار تاثیر گذار و جذاب است .:40:

lion_sun
31-01-2010, 20:25
قابل توجه که در اواتار فقط برای کامپوزیت کردن المنت های ساده cg با real از افتر استفاده شده.و از نووک برای مت پیتینگ+ فتو شاپ استفاده کردن

بله! درسته.
افتر تو اوارتر ؟!!!!!!!!!!!!!!!
بله

mojitak08
01-02-2010, 00:50
من خوب متوجه نشدم . این صحنه های که ایجاد شده و حرکت انها + تصاویر اشخاص چطور کار شده ؟ لطفا توضیح کامل دهید . خوب یکم ناشیم .

reza2kn
06-02-2010, 13:46
سلام به دوستان عزیز...
متاسفانه فعلا نمیشه فایل های FLV رو دید یا دانلود کرد ، وقتی باز شد ، اینجا هم میذارم...
2 تا ویدئو هست که پشت صحنه آواتار هست که یکیش راجع به پیشرفت کلی کار هست از موسیقی تا دوربین مجازی که برای اولین بار استفاده کردن یکی دیگه هم استفاده محصولات ادوبی تو آواتار رو نشون میده که از افتر و فتوشاپ و لایت روم و .... استفاده کردن.
از افتر هم برای پره سبز و Composite کردن صحنه ها استفاده شده:40:
موفق باشید:11:

pclord
18-02-2010, 13:45
اینجا رو هم ببینید:

صفحه اول:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
صفحه دوم:

hassan_sia
03-04-2010, 07:38
این فیلم آدم رو جادو میکنه (البته کیفیت بالاش ) اصلا نمیشه ازش چشم برداشت متاسفانه هنز نسخه bluray ازش نیومده

baghbanzadeh
03-04-2010, 12:54
این فیلم به صورت سه بعدی ساخته شده
اگه فیلم آواتار رو بتونید به صورت سه بعدی ببینید بسیار تاثیر گذار و جذاب تر خواهد بود

lion_sun
04-04-2010, 16:15
بهتره به جای تمجید از جلوه های ویژه این فیلم که نیازی به تمجیده افرادی مثل من و شما نداره در مورده هر سکانس با هم بحث کنیم و جلوه های ویژهی اون رو سبک سنگین کنیم , یکی از اتفاقات جالب این فیلم صحنه های اخر این فیلم بود که اون پسره تو بغل اواتاره دختره بودش که کار جالبه . البته امکانات بالا هم کم تاثیر نداره ما خیلی به خودمون حال بدیم پرده سبز نصب کنیم
دوستان هم که میخوان جواب بدن این کار سادست و مثلا اب خردنه یه کار بزنن ما هم ببینیم.

---------- Post added at 04:15 PM ---------- Previous post was at 04:12 PM ----------

این فیلم به صورت سه بعدی ساخته شده
اگه فیلم آواتار رو بتونید به صورت سه بعدی ببینید بسیار تاثیر گذار و جذاب تر خواهد بود

یکی از دوستام توی خارج این فیلم رو به صورت سه بعدی دیده بود میگفت :
تجربه ی متفاوت بود از دیدن فیلم تو سینما:18:

S0R3N4
04-04-2010, 19:08
دوستان
جریان این تکنولوژی که میگن پیتر جکسون(کارگردان سه گانه ی ارباب حلقه ها) واسه جلوه های ویژه ی آواتار اختراع کرده چیه؟
میگن جلوی دوربین بازی نکردن بازیگرا!!!
نمیدونم چرا این فیلم رو دیدم همش احساس میکردم دارم انیمیشن میبینم!زیاد حال نداد به من.
ولی خب.جلو ه های ویژش خوب بود!اینا واقعا با افتر ساخته شده؟

pclord
04-04-2010, 20:11
دوستان
جریان این تکنولوژی که میگن پیتر جکسون(کارگردان سه گانه ی ارباب حلقه ها) واسه جلوه های ویژه ی آواتار اختراع کرده چیه؟
میگن جلوی دوربین بازی نکردن بازیگرا!!!
نمیدونم چرا این فیلم رو دیدم همش احساس میکردم دارم انیمیشن میبینم!زیاد حال نداد به من.
ولی خب.جلو ه های ویژش خوب بود!اینا واقعا با افتر ساخته شده؟

من پشت صحنه شو کامل دیدم.مثلا اون قسمتی که داشت از صخره بالا میرفت،واقعی نبود.یه نمیدونم ماکت بش میکن حالا هر چی.یه صخره تقریبا دو متری درست کرده بودن و اطرافش هم پرده سبز گذاشته بودن.بعد از فیلم برداری با حذف پرده سبز و دادن یه سری افکت اون محیط و صخره رو بزرگ و واقعی نشون دادن.فکر کنم منظور شما این روش بود.تو این فیلم بیشتر صحنه های انیمیشن بود که همگی با مایا ساخته شده بود.

موفق باشید.

S0R3N4
04-04-2010, 21:33
نه نه نه!اون نه!
یه لباس آبی عجیب غریب میپوشن که بهش سیم وصله!!!همونیه که پیتر جکسون واسه اولین بار تو فیلم ارباب حلقه ها اختراعش کرد

akp_german
05-05-2010, 10:35
اين فيلم تمامآ انيمشن بود . توي تمام پشت صحنه هاي فيلم كه تا حالا ديدم . فقط از Motion Capture استفاده شد . و اصلآ صحنه Real نداشت . هرچي كه بود داخل Studio بوده . در اصل ما يه فيلم Animation Real ديديم . و خاصيت اصلي اين فيلم همون Real 3D بودنش هست .
اگر مديران اجازه دادن فايل هايي كه Download كردم از پشت صحنه هاي فيلم رو حتمآ ميزارم ببينيد ...

Samet-22
16-11-2010, 17:12
هر کس برفش بیش بامش بیش .
جیمز کامرون برای ساخت فیلم آواتار 500 میلیون دلار هزینه کرده و فروش آن 1.5 میلیارد دلار(چیزی معادل 2 تیلیارد تومان:18:) می باشد . اون وقتی که تایتانیک را ساخت نیز همینگونه فروشش بالا رفت و در زمان خودش پر فروش ترین شد . جیمز کامرون اول می خواست در سال همان موقع کار آواتار را شروع کند ولی چون ابزارش اختراع نشده اون رو به تعویق انداخت . بعد از فروش خوب ارباب حلقه ها جیمز کامرون از پیتر جکسون کمک گرفت و ابزار را پیدا کرد ، و با استفاده از Studio FOX کارش را در سال 2004 کلید زد . همانطور که متوجه شدید ساخا آواتار 5 سال طول کشیده .(:18::18::18::18::18:)

mojitak08
21-11-2010, 09:25
دقیقشو بخوای بدونی برای هزینه کردن و فروشش میتونی بری توی ویکی پدیا
هزینه : 230 میلیون دلار
فروش : 2 میلیارد و 766 میلیون دلار

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:27: کی از برو بچ ایرونی باشه