PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال pc به laptop با کمک کابل یا شبکه

iranesabz
25-01-2010, 02:51
با سلام به دوستان عزیز
من یه laptop (ویستا) و pc (ویندوز 7) رو می خوام به هم وصل کنم تا فایل هامو منتقل کنم.
هر دو به شبکه پر سرعت وصل هستن (pc از طریق lan و laptop از طریق وایرلس).

آیا می تونم از کابلی که برای اتصال به شبکه استفاده می کنم برای این کار استفاده کنم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید. (یکم عجله هم دارم!)

با تشکر فراوان

Ship Storm
25-01-2010, 07:24
با همون کابل شبکه میتونید این کار رو انجام بدید و مشکلی نیست

masud_809_2
25-01-2010, 08:19
با تشکر
من یه کابل دارم برای اتصال به شبکه که یک سرش رفته به دیوار! (من مورم یا روتر ندارم-LAN مستقیم دارم) و یک سر دیگه کابل اومده به کامپیوتر.
حالا اگه اون سری که رفته تو دیوار رو وصل کنم به کامپیوتر دیگه ام، آیا می تونم فایل ها رو انتقال بدم بین دو کامپیوتر؟
آیا خطر سوختن مادربوردها وجود نداره؟
اگه این روش درسته، میشه بگید چه جوری این کارو بکنم؟
با تشکر فراوان.

Ship Storm
25-01-2010, 13:44
بله امکانش هست به شرطی که کابل شبکه ای که دارید درست باشه
بین دو کامیوتر میتونید ارتباط برقرار کنید و باید IP ست کنید روی هر دو سیستم و ارتباط رو برقرار کنید
خطری برای سیستم ها هم وجود نداره

masud_809_2
26-01-2010, 00:22
با تشکر
یعنی چی کابل درست باشه؟
من شنیدم اگه دو تا pc رو با یه کابل usb مستقیم به هم وصل کنیم ممکنه هر دو یا یکی از اونها بسوزه. برا همین پرسیدم.
ست کردن ip رو یه جوری میشه انجام داد ولی این کابله از همه مهمتره. آیا کابل خاصی باید بخرم یا می تونم از همین کابلی که برای اتصال به شبکه استفاده می کنم هم استفاده کنم؟
با تشکر

hady1364
26-01-2010, 12:40
سلام؛
شما با یه کابل usb نمیتونین دو تا کامپیوتر رو بهم متصل کنین؛ اگه می خوایین با USB کارکنین من استفاده از یه فلش مموری رو توصیه می کنم
بعد اینجوری که من از پستای شما فهمیدم، حدس میزنم شما توی یه شرکت یا یه مرکز اینترنت مشغولید و کامپیوترتون به اینترنت متصله و همینطور به شبکۀ شرکت
ما دو نوع کایل شبکه داریم؛ کراس و استریت (مستقیم)
با کابل کراس می تونین یه کاپیوتر (یا لپ تاپ) رو به یه کامپیوتر یا لپ تاپه دیگه متصل کنین و یه شبکۀ محلی کوچولو تشکیل بدین و از اون طریق با اشتراک گذاری درایوها، فایلهاتونو منتقل کنین (به این کار میگن شبکه کردن)
شما این کارو می خوایین انجام بدین (برای آموزش کاملتر می تونین «کابل کراس» یا «شبکه کردن» رو توی گوگل سرچ کنین، سایتهای زیادی هست که انجام این کارو به زبون ساده توضیح میده
اینو هم بگم که برا شبکه کردن نیاز به استفاده از یه سیستم عامل خاص یا یه جور مادربرد ندارین (من ویندوز 98 رو با همین 7 شبکه کردم)
اون کایل شبکه ای که داخل دیوار میره یه کابل استریت یا مستقیمه
این کابل برا ارتباط یه کامپیوتر با روتر برا تشکیل یه شبکه بین بیشتر از 2 تا کامپیوتر استفاده میشه، شما با این کابل می تونین لپ تاپتون رو به اینترنت یا شبکۀ داخلی شرکت یا جایی که هستین متصل کنین ولی نمی تونین لپ تاپتون رو به کامپیوترتون متصل کنین
خوشحال میشم اگه بازم بتونم کمکی کرده باشم :20:

masud_809_2
26-01-2010, 19:58
با کابل کراس می تونین یه کاپیوتر (یا لپ تاپ) رو به یه کامپیوتر یا لپ تاپه دیگه متصل کنین و یه شبکۀ محلی کوچولو تشکیل بدین و از اون طریق با اشتراک گذاری درایوها، فایلهاتونو منتقل کنین (به این کار میگن شبکه کردن)

هادی جان خیلی ممنون.
من اگه بدونم چه سخت افزاری لازم داره، قسمت های نرم افزاریشو خودم یه جوری ردیف می کنم.
آیا بجز یه کابل کراس، چیز دیگه ای هم لازم دارم؟

باز هم بی نهایت ممنون.

undertaker_ss
26-01-2010, 22:55
هادی جان خیلی ممنون.
من اگه بدونم چه سخت افزاری لازم داره، قسمت های نرم افزاریشو خودم یه جوری ردیف می کنم.
آیا بجز یه کابل کراس، چیز دیگه ای هم لازم دارم؟

باز هم بی نهایت ممنون.

نه دوست عزیز چیز دیگه ای نمی خواد
قسمت نرم افزاریش هم آسونه:46:
فقط باید ای پی ها توی یه رنج باشند
مثلا هر یکی باشه 192.168.10.1 یکی باشه 192.168.10.2

masud_809_2
26-01-2010, 23:31
با تشکر فراوان از همه دوستان
پس من یه کابل کراس تهیه می کنم و مستقیم دو سر اون کابل کراس رو به دو پورت ورودی lan دو کامپیوتر وصل می کنم. برای این کار مجبورم کابل lan که برای اتصال به اینترنت بود رو از پی سی قطع کنم و بجاش کابل کراس رو بزنم. البته قبلش تنظیمات ip ها رو از گوگل در می آرم.
پس خیالم جمع باشه که مادر بردها نمی سوزه؟
من کابل کراس رو بدون هیچ مودم یا روتر یا چیز دیگه ای مستقیم به دو کامپیوتر وصل می کنم. درسته؟
ببخشید وسواس زیاد بخرج می دم. برای جلوگیری از خطر احتمالیه!
مجددا خیلی ممنون.

hady1364
27-01-2010, 12:30
پس من یه کابل کراس تهیه می کنم و مستقیم دو سر اون کابل کراس رو به دو پورت ورودی lan دو کامپیوتر وصل می کنم. برای این کار مجبورم کابل lan که برای اتصال به اینترنت بود رو از پی سی قطع کنم و بجاش کابل کراس رو بزنم. البته قبلش تنظیمات ip ها رو از گوگل در می آرم.
من کابل کراس رو بدون هیچ مودم یا روتر یا چیز دیگه ای مستقیم به دو کامپیوتر وصل می کنم. درسته؟
مجددا خیلی ممنون.
اول اینو بگم که هیچ خطری کامپیوترها رو تهدید نمی کنه از این بابت خیالتون راحت باشه
یه راهنمای خوب رو می تونین تو این سایت بخونین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
که توسط خودم نوشته شده؛ سؤال دیگه ای هم اگه بود خوشحال میشم بتونم کمکی کرده باشم :20:

hady1364
27-01-2010, 12:44
مجددا خیلی ممنون.
خیالتون راحت باشه مشکلی برای هیچکدوم از کامپیوترا پیش نمیاد
من اینجا یه راهنمای کامل در مورد شبکه کردن نوشتم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اگه بازم سؤالی داشتین خوشحال میشم بتونم کمکی کنم :20:

masud_809_2
27-01-2010, 20:00
هادی جان بی نهایت ممنون.
اون راهنما رو می خونم و از رو همون جلو می رم.
بازم خیلی خیلی ممنون.

masud_809_2
29-01-2010, 11:19
با عرض سلام مجدد.
من تونستم با راهنمایی که در اون سایت بود، دو تا کامپیوتر رو به هم وصل کنم.
ولی:

سیستم دسکتاپ: ویندوز سون
سیستم لپ تاپ: ویستا

من موفق شدم بعد از خاموش کردن همه آنتی ویروس ها و فایر وال ها، درایو c ویندوز سون رو از طریق ویستا ببینم و فایل های داخل ویندوز سون رو به ویستا منتقل کنم. ولی هر کاری کردم که فایل های لپ تاپ رو بتونم رو دسکتاپ بریزم نتونستم.
اشکالی که می گیره اینه که می گه پرمیشن نداری برای کپی روی ویندوز 7.
از داخل ویندوز 7 هم که می خوام ویستا رو بشناسم، نمی تونم بازش کنم. وقتی ping رو اجرا می کنم در ویندوز 7، خوب عمل می کنه ولی این پیعام رو می ده:

destination host is unreachable
حالا نمی دونم چیکار کنم.

ممنون میشم راهنماییم کنید.
با تشکر فراوان.

hady1364
29-01-2010, 23:50
این مشکل شما می تونه چن تا راه حل داشته باشه:
1- توی قسمت تنظیمات sharing ویندوز ویستا، یه گزینه باید باشه به اسم advanced sharing وقتی روی اون کلیک کنید یه صفحه باز میشه که پایینش چن تا دکمه هست که یکیشون permissions هست، اونو کلیک کنید و توی صفحۀ باز شده روی everyone کلیک کنید و پایین صفحه مربع زیر allow که مقابلش نوشته Full control رو تیک بزنین
2- فایلهاتون رو روی درایوی غیر از C بذارین و اون درایو (مثلاً D) رو به اشتراک بذارین
3- از یه آی پی دیگه برای لپ تاپ استفاده کنید (تغییر بخش چهارم آی پی شبکه)، به آی پی subnet mask که باید 255.255.255.0 باشه حتماً دقت کنید (ممکنه اشتباهی ثبت شده باشه)
4- هر دو سیستم رو یه بار ریستارت کنید و دوباره امتحان کنید
5- توی فولدر آپشن، سربرگ view این گزینه ها رو در صورت فعال بودن غیر فعال کنید و دوباره امتحان کنید:
sample file sharing و use sharing wizard
اگه این کار (مرحلۀ 5) جواب نداد، حتماً این گزینه ها رو به حالت قبل برگردونید
اگه امکانش هست، متنی رو که بعد از اجرای دستور ping برنامۀ cmd بهتون میده (که بهش خروجی دستور پینگ گفته میشه) رو اینجا کپی کنید (برای کپی کردن متن از برنامه cmd روی قسمت سیاه راست کلیک کنید و گزینۀ mark رو انتخاب کنید، بعد نشانگر موس رو به ابتدای خطی که میخوایین کپی کنین ببرین و یه بار کلیک کنید بعد کلیک چپ موس رو نگه دارین و موس رو ببرین به انتهای متن.
در ضمن می تونین با فشردن کلید print screen یا PrtSc از صفحه نمایش عکس بگیرین)
اگه بازم مشکلی بود خوشحال میشم بتونم کمکی کرده باشم :20:

masud_809_2
30-01-2010, 09:42
هادی جان بازم بی نهایت ممنونم.
این روش هایی که گفتید رو دارم تست می کنم ببینم چی میشه.
فعلا.

masud_809_2
30-01-2010, 11:45
بالاخره درست شد.
نمی دونم مشکلش چی بود.
من آی پی ها رو عوض کردم و اسم کامپیوتری که ویندوز سون داشت رو هم همینطور (البته قبلا هم اسمهاشون فرق می کرد، ولی دوباره عوض کردم).
همچنین اون گزینه folder option-->view-->use sharing wizard رو هم غیر فعال کردم (البته بعدا دوباره به حالت اولیه برگردوندم)

همه این کارها رو با هم انجام دادم. البته هنوز هم این پیغام رو می ده ولی خدا رو شکر مشکل کپی از ویستا روی سون حل شد.

C:\Users\User>ping 192.168.0.040

Pinging 192.168.0.32 with 32 bytes of data:
Reply from 192.168.0.77: Destination host unreachable.

Ping statistics for 192.168.0.32:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

در هر صورت، مشکلم حل شد!
بازهم خیلی خیلی خیلی ممنون.