PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دنياي 3Ds MAX ( آموزش , رفع اشكال , تبادل اطلاعات , مسابقات , پلاگين , مکس اسکریپت )

ALI Kheradmand
28-03-2006, 23:33
سلام ...
از اونجا که دیدم همه ی اطلاعات در مورد برنامه های سه بعدی پراکنده است گفتم که بهتره یه تاپیک کامل در این مورد درست کنم . از مدیران عزیز خواهشمندم این تاپیک رو قفل نکنند . به جای این , تاپیک های پراکنده ی دیگه رو فقل کنند . چون قبلا قول داده بودم که همه ی این اطلاعات را در یک تاپیک جمع کنم و تاپیکی مانند دنیای فتوشاپ درست کنم . پس از دوستان مخالف خواهش می کنم بجای سنگ انداختن جلوی پای ما (منظورم از ما = من و کسانی که خواهان این تاپیک هستند ), ما را در تکمیل این تالار یاری کنند .
زیاد پر حرفی نمیکنم ! فقط می خوام بگم من فعلا (تا تابستان)از خودم اموزشی نمی زارم . بجاش اموزشهایی از سایت های دیگر براتون می زارم .
از دوستان عزیز مخصوصا سهیل و اِلفین دی می خوام که منو در تکمیل این کار یاری کنند . حالا هر کی حاضره دستش بالا .

ALI Kheradmand
29-03-2006, 00:41
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این یک اموزش اسان ولی جالب است که به شما نشان میدهد چگونه یک توپ کریستالی برای انیمیشن های خود بسازید .
اول مکس را reset کنید . سپس جسم sphere را انتخاب و یک کره با اندازی دلخواه درست کنید.
سپس m را فشار دهید تا پنجره ی material edetor باز شود .
در قسمت shader basic parameters قسمت های face map sided2 faceted را علامت بزنید .
حال می خواهیم بازتاب زیبایی به کره ی خود بدهیم . برای این کار به قسمت maps در material editor بروید . در جلوی کلمه ی reflection نوشته شده none . روی ان کلیک کنید تا بتونید عکس بازتاب خود را انتخاب کنید .
برای این که بازتاب خوبی داشته باشید شما نیازمند رنگ کروم درخشان دارید. اگر مکس خود را همراه با material ها نصب کرده اید باید به قسمت bitmap بروید و عکس chromic.jpg را انتخاب کنید(اگر در این قسمت مشکل پیدا کردید مطرح کنید.)
ما باید درون توپ کریستال خود را ببینیم . ناسلامتی کریستال است!!! پس در همان قسمت maps روی عبارت none روبروی کلمه ی opacity کلیک کنید و از پنجره ی باز شده عبارت fallof را برگزینید .
پس از اطمینان از درست بودن کار بر روی دکمه ی render کلیک کنید یا دکمه ی f9 را فشار دهید .
عکس به دست امده باید شبیه عکس زیر باشد .
اگر عکس شما فرق داست مشکل خود را مطرح کنید .در اولین فرصت جواب می دهم .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
امیدوارم از این آموزش (هر چند ساده بود) خوشتون اومده باشه . من اصل طرح را از یک سایت خارجی گرفتم . اما آموزش از خودم بود . راستی عکس ها هم عکس همون سایت است .فقط عکس نهایی از خودم است .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
لطفا نظر بدید .اگه دیدم خوشتون اومده اموزش های جالب تری براتون می زارم .

ALI Kheradmand
29-03-2006, 00:54
فقط دوستان من تا 13 به در سفر هستم

sorset
30-03-2006, 22:54
سلام
یک تاپیک دیگه برای 3D MAX هست بهتره که شما مطالبتون رو اونجا بذارین که متمرکز بشه

Elfin-D
31-03-2006, 13:53
علي جان
كلي نويسي كاري استباهه.شما داريد 6-7 موضوع رو با هم در يك تاپيك ميگيد.
اول اينكه جاي 3دي مكس در فلش و انيميشن هست.
دوم اينكه طبق قوانين انجمن براي هر اموزش يم تاپيك جداگانه باز كنيد
سوم كلي نويسي فقط براي مواردي مثل پلاگين و متريال معقوله.
---------------
اگر اين موترد رعايت بشه من هم كمك ميكنم

ALI Kheradmand
01-04-2006, 22:10
باشه پس من یک تاپیک تحت عنوان "Tutorials for 3DS MAX" در قسمت فلاش و انیمیشن باز می کنم و مطالب رو به اونجا منتقل می کنم . امید وارم همراهی کنید .

ALI Kheradmand
01-04-2006, 22:25
این کار را کردم . فقط هم tutorial می نویسم . دیگه امیدوارم همراهی کنید .

Elfin-D
02-04-2006, 02:01
علي جان
مثل اينكه متوجه نشديد.
عرض كردم كه براي هر اموزش تاپيك جدا باز بفرماييد

ALI Kheradmand
02-04-2006, 23:26
من هم فهمیدم و گفتم که در تاپیک "Tutorials for 3DS MAX" فقط tutorial می نویسم ...
فقط تو رو خدا همکاری کنید ...

Elfin-D
03-04-2006, 00:22
اي خدا
عزيز جان
براي هر اموزش يك تاپيك جدبد ياز كن
(به جون خودم جزو قوانين انجمنه،من از خودم كه نميگم)

ALI Kheradmand
03-04-2006, 18:59
نه بابا یعنی برای هر آموزش یک تاپیک اختصاصی ؟!!! اینجوری خیلی قاطی پاتی می شه که ... اما باشه اون هم به چشم ...
فقط یک نکته بگم ... همه ی اموزش ها در قسمت فلاش و انیمیشن است نه اینجا ...

Elfin-D
03-04-2006, 20:45
اره دقيقا
قاطي پاتي نيمشه،اتفاقا اگر همه رو تو يك تاپيك بزاري قاطي پاتي ميشه،براي اين هم دليل دارم كه اگر خواستي به صورت خصوصي ميگم