PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باز گزاشتن در كيس

mjorh
16-01-2010, 16:23
ميخواستم بپرسم اگه در كيس رو باز بزارم اشكالي نداره كه؟چون من اگه اين كار رو نكنم بعداز نيم ساعت بازي ،ديگه بازي هارو نميكشه.

milad_dalton
16-01-2010, 23:09
1 فن 12 * 12 نوی کیس کار بذار
2 تا هم 8*8
بعد در کیس رو ببند
بهتره که در کیس بسته باشه تا گرمای داخل کیس تهویه بشه و با هوای بیرون کیس دچار اختلال نشه

internet
25-01-2010, 15:30
يه فن جلو بزار هوا رو بياره داخل
فن هاي پشت هم که مي بره بيرون
درب رو حتما ببند چون اشتباه محض هست باز گذاشتن درب کيس
شايد هم دماي سي پي يو شما بالاست و در حين بازي که لود سيستم بالا مي ره در نتيجه دما هم بالا مي ره و مشکل ايجاد مي شه بايد بررسي بشه سيستم شما در چه وضعيتي هست

TREASURES
25-01-2010, 15:35
باز گذاشتن در کیس یک عمل اشتباه در اشتباه در اشتباه است با این کار گرما که دفع نمیشه هیچ بهشم اضافه میشه تازه تمام کیس میشه خاک

Balrog
25-01-2010, 15:51
همون‌طور که بچه‌ها گفتن کلا بهتره کیس بسته باشه، اما اگه به گونه‌ای هست که کیس جلوی جریان هوا قرار داره (روبری پنکه یا کانال کولره مثلا) و دمای محیط هم مناسبه، می‌تونی باز بذاری. مال من که همیشه بازه. البته اگه فن‌های درست و حسابی و به تعداد داشتم شاید باز نمی‌ذاشتم!

ardalan_zapata
25-01-2010, 18:18
من مخالفم
الان حدود 10 ساله چندین کامپیوتر داشتم در همشون هم باز بوده از روز اول هیچ مشکلی پیدا نکرده
اگر در کیس بسته باشه تضمینی برای جریان هوا وجود نداره
ولی اگر باز باشه هوای داخل کیس با هوای محیط برابر میشه

kourosh_sos
25-01-2010, 18:48
اگر سيستمت ارزش داره براش يه كولر مستر بگير خيال خودتو راحت كن از باز گذاشتن درب كيس خيلي بهتره چون وقتي درب روباز بزاري گردو غبار رو قطعات ميشه كه اين خودش براي سيستم خيلي ضرر داره و اگر هم بخواي از فن هاي بزرگ و اونم چندتا استفاده كني هم باعث سر و صدا ميشه و هم خودش بيشتر گرما توليد ميكنه بنظر من بهترين انتخاب كولر مستر هستش كه انواع مختلفي داره كه هم كم صدا و كوچيك هستن

vahid_vaezinia
25-01-2010, 19:04
این متن کتاب سخت افزار فنی !

بعضی افراد ترجیح می دهند در پوش اصلی کیس را باز کنند تا کیس بیشتر خنک شود که این کار اشتباه است ،زیرا اگر کیس کاملا بسته باشد هوای گرم داخل کیس بالای هوای سرد قرار گرفته و به وسیله ی خنک کننده ها به بیرون هدایت می شود. به همین علت پوشش های کیس نباید باز نگه داشته شود تا جریان هوا به بهترین وجه ممکن صورت پذیرد. باز بودن این شکاف ها علاوه بر این که این روند درست جریان هوا را مختل میکند موجب ورود گرد و خاک به داخل سیستم خواهد شد.

Balrog
25-01-2010, 21:07
اگر سيستمت ارزش داره براش يه كولر مستر بگير خيال خودتو راحت كن از باز گذاشتن درب كيس خيلي بهتره چون وقتي درب روباز بزاري گردو غبار رو قطعات ميشه كه اين خودش براي سيستم خيلي ضرر داره و اگر هم بخواي از فن هاي بزرگ و اونم چندتا استفاده كني هم باعث سر و صدا ميشه و هم خودش بيشتر گرما توليد ميكنه بنظر من بهترين انتخاب كولر مستر هستش كه انواع مختلفي داره كه هم كم صدا و كوچيك هستن
کولر مستر چیه؟ خنک‌کننده‌ی آبیه؟

Amin_0913
25-01-2010, 21:11
واسه منم که همیشه باز

payam
25-01-2010, 21:14
سلام .

من كلا اگه در كيسم بسته باشه ؛ تمركزمو از دست ميدم :31: هميشه درش بازه . چند وقت يه بار هم با جارو برقي گرد و خاكشو تميز ميكنم .
حالا اگه هم ميخواين در كيس بسته باشه و فن روي در كيس باشه ؛ اگه پاور قوي نداريد ؛ يا ميخوايد از اون زياد برق نكشيد ؛ ميتونيد با يه آداپتور مستقيم به برق وصلش كنيد .

Balrog
26-01-2010, 02:07
جاروبرقی چیه! یه «بلوور» بگیر صفا کن (از کامپیوتری‌هایی که تو کار سخت‌افزارن بخواه...).

Guts
26-01-2010, 02:27
من یه نکته بگم برای دوستان،
اگر از مسئله گرد و غبار که وارد کیس میشه بخاطر باز بودن در کیس بگذریم؛ این‌که باز گذاشتن در کیس باعث خنک‌تر شدن قطعات داخل کیس می‌شه یا نه کاملاً بسته به شرایط و دمای محیط و کیس‌تون داره؛
اما نکته مهم اینجاست که به وجود اومدن جریال هوای درست در درون کیسه که باعث کنترل دمای کیس میشه، یعنی ورودی‌های مناسب هوا همراه خروجی مناسب در اصل این جریان هواست که در داخل کیس گرما رو از قطعات می‌گیره و خارج میکنه، برای همین کیس‌ها همه طراحی و معماری برای جریال هوا در درونشون دارن که خوب کیس‌های گرون قیمت‌تر با طراحی پیشرفته‌تر و فن‌های بهتر و شاید بیشتر (بسته به طراحی سیستم جریال هوای کیس) سیستم جریال هوای مناسبی برای خروج گرما از کیس ایجاد میکنن. به طور کلی برای همین همیشه باز گذاشتن در کیس باعث پائین اومدن دما قطعات داخل کیس نمیشه، مخصوصاً اگر دمای محیط بالا باشه، چون در اصل شما با این کار روال سیستم جریال هوا تعبیه شده برای کیس رو به کلی نابود می‌کنین.

کلاً اینطوری بگم اگر کیس خوبی دارین بهتره هیچ وقت برای دمای کمتر دره کیس رو باز نزارید و بزارید کیس خودش جریال هوا رو کنترل کنه ولی خوب تو بعضی از کیس‌های ارزون قیمت و غیر استاندراد یا قدیمی هم ممکنه باز گذاشتن در کیس تأثیر مثبت داشته باشه.

این نکته هم وجود داره که معمولاً دمای قطعات وابستگی خیلی زیادی به دمای کیس یا محیط ندارن و بیشتر از چند درجه معمولاً این مسائل نمی‌تونه مثلاً دمای یه CPU یا GPU رو تغییر بده (البته همیشه استثنا هم وجود داره).

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

regedit021
26-01-2010, 23:15
منم كه در كيسم هميشه بازه. يه فن توپ دارم اما صداش زياده خاموشش كردم.واسه شركت اينتل هستش.الان كيسم اصلا فن نداره !فقط يكي پاور ويكي سي پي يو ويكي هم رو به روي هاردم گذاشتم كه خيلي خوب خنكش مي كنه!!:8:
جريان هواي خوبي توش صورت ميگيره!
چون با اينكه كاراي سنگيني باهاش انجام ميدم ولي هميشه خنكه!:27:
اما اگه جيبم مايه بياد توش يه كولر مستر يا ....ميگيرم خلاص!:thumbsup:
هر وقت هم بخوام تميز كنم از بچه ها بلوور ميگيرم تميز مي شه !توپ:21:

pars20
04-02-2010, 16:00
دوستان کولر مستر چیه؟

Guts
06-02-2010, 02:13
دوستان کولر مستر چیه؟
یه کمپانی که کیس، پاور و سیستم خنک کننده قطعات کامپیوتر و... تولید می‌کنه.

Peter-959
06-02-2010, 07:39
بابا این چه حرفی فن که بیشتر سیستمو کثیف می کنه .
شما برین دور فن پاورتونو نگاه کنید می بینید چه خاکی گرفته.
من پاورم رو با سیستمم گرفتم در کیسمم همیشه بازه و داخل پاورم که یک فن داره و زیر فن سی پی یوم پر خاک اما جاهای دیگه سیستمم اینجوری نیست.

AC Schnitzer
07-02-2010, 10:03
اینو که میگم خودم شخصا تست کردم ، دمای کیسم ، (Green Tolip Plus ) که دوتا فن ساید کاور داره ،با باز گذاشتن درش بیشتر شد ، تست کردم ، شخصا

پس متوجه میشیم که دمای کیس تنها و تنها بستگی به چرخش هما در کیس داره نه باز گذاشتن درش یا از کارا

amd>intel
07-02-2010, 10:10
با باز کردن در کیس AIRFLOW (گردش هوا )ناقص میشه .

mjorh
08-02-2010, 22:47
كيس من قديمي هستش .براي چهار سال پيش هستش.فقط يك فن دارم اونم واسه ي سي پي يو هستش.كيسم فن نداره . ولي وقتي در كيسو مي بندم بازي ها رو بعد از نيم ساعت اصلا نميكشه . به خطر همين باز ميزارم . اين بحث تحويه ي هوا هم به نظر من براي اون كيس هايي هستش كه فن دارن.

mjzaret
08-02-2010, 23:32
درب کیس کامپیوترم همیشه باز هست. به همین خاطر موقع لود کردن ویندوز تا وقتی که کامل میشه فن CPU نمی‌چرخه و خیلی راحت سیستم کار می‌کنه. البته تنها ایرادی که وجود داره اینه که خیلی سریع گرد و غبار روی قطعات میشینه و کار رو مشکل می‌کنه.

Lord_theOne
15-02-2010, 20:16
بغیر از نکته های مهم دوستان
در کیس اگر باز باشد
خاک زیاد وارد کیس می شود که باعث از بین رفتن قطعات و کثیفی کیس می شود
شما نباید از فنی استفاده کنید که هوا را بدهد داخل مگر اینکه فیلتر داشته باشید
بهترین کار
اگر کیس شما توی درش فن می خورد دوتا فن بگیرید که هوا را بدهد بیرون
سعی کنید فن خوب بگیرید
اگر هم در جای فن ندارد یکی بگیر
یکی زیر پاور پشت کیس یکی دیگه هم در کیس
موفق باشی

Lord_theOne
15-02-2010, 20:21
بغیر از نکته های مهم دوستان
در کیس اگر باز باشد
خاک زیاد وارد کیس می شود که باعث از بین رفتن قطعات و کثیفی کیس می شود
شما نباید از فنی استفاده کنید که هوا را بدهد داخل مگر اینکه فیلتر داشته باشید
بهترین کار
اگر کیس شما توی درش فن می خورد دوتا فن بگیرید که هوا را بدهد بیرون
سعی کنید فن خوب بگیرید
اگر هم در جای فن ندارد یکی بگیر
یکی زیر پاور پشت کیس یکی دیگه هم در کیس
موفق باشی

mdmehry
22-02-2010, 11:19
منم در کیسم همیشه بازه، همچین باد میخوره تو دل و دندش که حال میکنه، مخصوصا تابستونا که باد کولر اینورش میره تو از اون ور میاد بیرون هیچ موقع هم به مشکلی بر نخوردم.

razermate
11-04-2010, 16:52
منم در کیسم همیشه بازه، همچین باد میخوره تو دل و دندش که حال میکنه، مخصوصا تابستونا که باد کولر اینورش میره تو از اون ور میاد بیرون هیچ موقع هم به مشکلی بر نخوردم.

کارت گرافیک 4870 x2 رو بزار توش ببین چجوری به مشکل بر می خوری