PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : OnLive : The future of Gaming

aghamajid1369
12-01-2010, 18:38
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام به همگی.
بچه ها کسی از تکنولوژی Onlive برای pc چیزی شنیده؟؟
یه مقدار مطلب دربارش خوندم چیز خیلی جالبی به نظر میومد ولی اصلا به درد کشور هایی با سرعت اینترنت پایینی مثل ایران نمیخوره در ادامه براتون توضیح میدم که چرا و . . .
مطالبی رو که جاهای مختلف درباره این تکنولوژی خوندم رو براتون به طور خلاصه مینویسم تا با کاراییش و طرز کارش آشنا بشید. اگه کمبودی بود ببخشید.

سال 2009 داخل کنفرانس Game Developers این موضوع مطرح شده. این یه سرویس اینترنتی هست که واقعا میتونه دنیای بازی رو از این رو به اون رو کنه.
خوب مسلما PC gamer هایی که سیستم قویی ندارن همیشه یه نگرانی دارن. اونم اینه که آیا این بازی جدیدی که میخواد بیاد رو سیستم من میتونه اجرا کنه؟؟!!!
خوب این سرویس اگه تو کارش موفق بشه میتونه کاملا این مشکل رو برطرف کنه و کاری کنه که با یه لپ تاپ معمولی یا حتی پکیده هم بتونین یه بازی مثل کرایسیس رو با آخرین جزئیات گرافیکی بازی کنید!!:18::18:
حالا میپرسید چجوری؟؟

یه سایت مثل Youtube رو فرض کنید. خوب دیدید که وقتی یه کلیپ میخواین نگاه کنین هی صبر میکنید تا یه تیکه از فیلم لود بشه بعد برای شما به نمایش در بیاد.
حالا فرض کنید سرعت شما اونقدر بالا باشه که دیگه نخواد منتظر لود شدن بمونین.
این سرویس هم یه چیزی توی همین مایه هاست. یه سرور اونور دنیا بازی رو رندر و سینک میکنه برای شما و توی محیط Onlive قرار میده واسه شما اونوقت شما دیگه با یه سیستم معمولی میتونین بازی کنید.چون یه سیستم خیلی قوی داره بازی رو واسه شما رندر میکنه و میفرسته.

ولی بجاش باید یه سرعت اینترنتی در حدود حداقل 1.5 مگابایت در ثانیه داشته باشین. اگه بخواین با کیفیت HD اجرا کنین باید سرعتی در حدود 5 مگا بایت در ثانیه داشته باشین.
پس به طور کلی همچین سرویسی برای ایران غیر ممکنه.
کمپانی هایی مثل Electronic Arts , Take-tow , Epic Games , Code master , THQ , Warner bros , 2D Boy , Eidos , UBI Soft برای این سرویس ثبت نام کردن و قرار داد بستن که بازی هاشون رو روی این شبکه قرار بدن.
قرار بود توی زمستان 2009 این سرویس عرضه بشه ولی هنوز خبری نیست.

یه کارایی دیگش اینه که شما برای اجرای بازی ها حتی میتونین از PC هم فاکتور بگیرین.
یه میکرو کنسول ساختن که به تلوزیون وصل میشه و بعد هم مستقیما به شبکه Onlive وصل میشه . این میکرو کنسول میتونه از 4 تا کنترلر وایر لس ساپورت کنه و همینطور هم از Head set بلوتوث. 2 تا هم پرت USB داره برای کیبرد و موس.

وقتی این تکنولوژی عرضه بشه یه خطر جدی برای کنسول ها به شمار میاد و نمیشه منکرش شد.

اینم عکس از میکرو کنسول :

توی اخبار کوتاه نذاشتم این موضوع رو تا یه کم در موردش بحث کنیم.
دوست داشتم ببینم نظر شما دربارش چیه. فکر میکنید آینده چی میشه؟؟؟
فکر میکنید موفق میشه یا نه ؟
یعنی این میکرو کنسول میتونه همه رو بزنه کنار؟؟( البته پشت سر این میکرو کنسول یه PC فوق العاده خوابیده)
چه بر سر بازی های کرک شده میاد؟؟
هکر ها باز هم میتونن این سرویس رو دور بزنن؟؟

خبر رو توی IGN شانسی پیداش کردم.
منبع بیشتر حرفام هم اونجاست.
از ویکی پدیا هم کمک گرفتم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Guts
12-01-2010, 20:37
بله نظر منم اینه که میتونه آینده Gaming باشه البته یسری مشکلات بازم داره.
سرور‌ها هم محالی هستن و اونور دنیا نیستن یعنی مثلاً در هر کشو یا ایالتی سروهای مخصوص اونجا نصب میشه، بدون شک بخاطر تأخیر در ارسال اطلاعات متصل شدن به یه سرور اونور دنیا هیچ فایده‌ای نداره مخصوصاً تو بازی‌ها که سرعت عمل و عکس‌العمل بازی خیلی بالا باشه برای همین تو ایران احتمالش کمه که بشه از این سرویس حتی در صورت وجود اینترنت سریع هم استفاده کرد.
مورد بعدی هم اینه که شما بازم برای اجرای با سرعت بالای یکسری تصاویر HD یا در همین حدود به یک سیستم معمولی احتیاج دارین و با یه سیستم خیلی قدیمی و ضعیف بازم جواب نمیده مگه اینکه در رزولوشون‌های پائین بازی کنید.
به نظر من بزرگترین خاصیت این سیستم از بین بردن Pirate در دنیای بازی هست و برای همینم بدون شک شرکت‌ها ازش استقبال میکنن هرچند که به خودیه خود بازی روی PC هم برای دورانی بدون شک پیشرفت میکنه.

R.P.G
12-01-2010, 22:30
این تکنولوژی می ترکونه. خب معلومه.

برای ایران که فکر نکنم تا 1 قرن آینده عمومی بشه !
فکر کنم تحریم ها هم میوفته رو جونمون به جز نداشتن سرعت اینترنت درست و حسابی ! :-؟

از مجید هم خیلی خیلی تشکر می کنم بابت خبر خوشحال کنندش و در عین حال حسرت آور ! :31:

m2stech
13-01-2010, 12:31
من فکر کنم تقریبا امکان هک کردنش صفر باشه (البته به فرض اینکه اینترنت 2 مگ به بالا و پینگ زیر 85 داریم :13:) البته نمیدونم ولی شاید کلک هایی مثل رپیدلیچ یا رسیورهای اینترنتی بتونه جواب بده!

Guts
13-01-2010, 12:36
چند عکس جدید از Micro Console و Controller :

OnLive® MicroConsole™ and Controller

Guts
13-01-2010, 12:39
من فکر کنم تقریبا امکان هک کردنش صفر باشه (البته به فرض اینکه اینترنت 2 مگ به بالا و پینگ زیر 85 داریم :13:) البته نمیدونم ولی شاید کلک هایی مثل رپیدلیچ یا رسیورهای اینترنتی بتونه جواب بده!

هک که مسخرست، مگه تا الان شنیدی کسی مثلاً شبکه‌ای مثل Live یا سیستم‌های آنلاین دیگه یا برای بازیهای آنلاین مثل WOW رو هک کرده باشه؟

m2stech
13-01-2010, 12:47
معلومه که نه ولی برای اینکه چیزی مورد استفاده ما ایرانیا قرار بگیره باید کرک دار باشه و بشه به قول معروف دورش زد! :31:

Masoud King
13-01-2010, 13:33
کنترلر ها که مشخصا از رو کنترلر های x360 طراحی شده!!
مطمئنا این خبر میتونه برای pc گیمر های اروپا و آرمیکای شمالی عالی باشه. چون میانگین سرعت انترنت اونا در 2008 حدود 3.9 Mbps هستش و 25 درصد تو آمریکا اینترنت بالای 5 Mbps هستش!!
در مقابل سونی و مایکروسافت بیکار نمیمونن تا عرصه رو از دست بدن!
همین ناتال که قراره عرضع بشه مطمئنا یکی از برگ های برنده مایروسافت برا سال دیگه هستش!
چیزی که مشخصا تو این مملکت باید دور این مسائل رو خط کشید به خاطر سرعت بالای اینترنت!!

در کل هرچه رقابت بیشتر بشه به نفع گیمر هستش ;)

B3HZ@D
13-01-2010, 13:36
ممنون بابت خبر...در این که این تکنولوژِ جدید یک چیز فوق العادست نمیشه بهش شک کرد.واقعا انقلابی توی بازی ها ایجاد میکنه.مخصوصا الان که بازی های جدید سیستم های قوی تری رو هم طلب میکنن.با این روش دیگه pc بازها نیازی به ارتقاء سیستم ندارن.البته توی ایران حالا حالاها این تکنولوژِی کابردی نداره و بازی ها هنوز یک خرجی روی دست کاربرا میذارن.
البته اگه ایران هم بتونه از این تکنولوژِی استفاده کنه یک مشکل دیگه هم داره و اون هم بازی های کرک شده است که یا باید از این سرور های کرک شده استفاده کنن یا این که بازی های اورجینال رو تهیه کنن

Guts
13-01-2010, 14:45
ممنون بابت خبر...در این که این تکنولوژِ جدید یک چیز فوق العادست نمیشه بهش شک کرد.واقعا انقلابی توی بازی ها ایجاد میکنه.مخصوصا الان که بازی های جدید سیستم های قوی تری رو هم طلب میکنن.با این روش دیگه pc بازها نیازی به ارتقاء سیستم ندارن.البته توی ایران حالا حالاها این تکنولوژِی کابردی نداره و بازی ها هنوز یک خرجی روی دست کاربرا میذارن.
البته اگه ایران هم بتونه از این تکنولوژِی استفاده کنه یک مشکل دیگه هم داره و اون هم بازی های کرک شده است که یا باید از این سرور های کرک شده استفاده کنن یا این که بازی های اورجینال رو تهیه کنن
سرور کرک شده یا Private Server در این سیستم معنایی نداره، این سرویس‌ها فقط روی شبکه و سرورهای Onlive قابل ارائه هستن، این سرورها برای این کار اختصاصی شدن و از قطعات مخصوصی که سال‌ها برای ساخت و طراحیشون همراه با کل پروژه Onlive زمان برده شده، استفاده میشه و سرورهای عادی نیستن.
جدای بحث سرعت اینترنت این مسئله رو گفتم که این سرویس به صورت منطقه‌ای ارائه میشه، چون مهمترین مسئله در این سرویس تأخیر و لتنسی شبکست (فرض کن در بازی شوتر چه مدت زمان کمی باید طول بکشه تا شما دکمه شلیک بزنی بعد این Input از طریق اینترنت به سرور بره اونجا روش Process انجام بشه و اطلاعات مورد نظر برگرده به صفحه نمایش شما) برای همین سرورها نمیتونن خیلی دور باشن، و از اونجایی که ما تحریم هستیم بدون شک شعبه‌ای در ایران وجود نخواهد داشت.

Masoud King
13-01-2010, 15:47
جدای بحث سرعت اینترنت این مسئله رو گفتم که این سرویس به صورت منطقه‌ای ارائه میشه، چون مهمترین مسئله در این سرویس تأخیر و لتنسی شبکست (فرض کن در بازی شوتر چه مدت زمان کمی باید طول بکشه تا شما دکمه شلیک بزنی بعد این Input از طریق اینترنت به سرور بره اونجا روش Process انجام بشه و اطلاعات مورد نظر برگرده به صفحه نمایش شما) برای همین سرورها نمیتونن خیلی دور باشن، و از اونجایی که ما تحریم هستیم بدون شک شعبه‌ای در ایران وجود نخواهد داشت.
وقتی گفتن باید حداقل 1.5 مگابیت سرعت اینترنت باید باشه تا بازیها به صورت sdtv تازه بشه بازی کرد اونوقت حالا سرورم باشه یا نباشه فرقی نداره!
مثه اینکه اول قرار بوده 2009 منتشر بشه ولی اینطور که گفتن احتمالا امسال میاد!!
اگه خیلی طرفدار پیدا کنه intel و amd باید برن در کمپانی هاشون رو تخته کنن : دی

در این که این تکنولوژِ جدید یک چیز فوق العادست نمیشه بهش شک کرد.واقعا انقلابی توی بازی ها ایجاد میکنه
به نظر من انقلاب کاری که ناتال میکنه هستش!
کلا نحوه انجام بازی رو دگرگون میکنه. این یعنی انقلاب!

Reza Azimy_RW
13-01-2010, 16:31
نه بابا این خبرا هم نیست
ببینید ماگه قرار باشه اینهمه خرج کنی اینترنت پر سرعت تهیه کنی به صرفه است که سخت افزار بخری . در نتیجه همچین طرفداری پیدا نمیکنه . نمیدونم توی کشورای دیگه تعرفه اینترنت چجوریه ولی هرچی هم باشه به 5 مگ بر ثانیه مثلما نمی ارزه ! در ضمن بازیها رو هم که دیگه نمیتونن کرک کنن و یه چیز دیگه هم هست اینه که به احتمال قوی برای استفاده از این سرویس هم باید پول پرداخت کرد و خودش هم مجانی نیست !
تنها مزیتش اینه که قیمت سخت افزار میکشه پایین :27:

Bs_panzer
13-01-2010, 17:06
نه بابا این خبرا هم نیست
ببینید ماگه قرار باشه اینهمه خرج کنی اینترنت پر سرعت تهیه کنی به صرفه است که سخت افزار بخری . در نتیجه همچین طرفداری پیدا نمیکنه . نمیدونم توی کشورای دیگه تعرفه اینترنت چجوریه ولی هرچی هم باشه به 5 مگ بر ثانیه مثلما نمی ارزه ! در ضمن بازیها رو هم که دیگه نمیتونن کرک کنن و یه چیز دیگه هم هست اینه که به احتمال قوی برای استفاده از این سرویس هم باید پول پرداخت کرد و خودش هم مجانی نیست !

اینترنت 8 مگ 7 یورو 20 مگ 19 یورو از اوپراتور اورنج

ما بدبختیم که 512 با حجم 3 گیگ می خریم ماهی 19

Guts
13-01-2010, 17:10
نه بابا این خبرا هم نیست
در کشورهای دیگه خطوط اینترنت پرسرعت چیزیه که تو خونه‌ها همین حالا هم وجود داره وهزینه اضافی حساب نمیشه اصلاً، یعنی با همین شرایط فعلیشون راحت میتونن استفاده کنن.

Reza Azimy_RW
13-01-2010, 19:30
اینترنت 8 مگ 7 یورو 20 مگ 19 یورو از اوپراتور اورنج

ما بدبختیم که 512 با حجم 3 گیگ می خریم ماهی 19

در کشورهای دیگه خطوط اینترنت پرسرعت چیزیه که تو خونه‌ها همین حالا هم وجود داره وهزینه اضافی حساب نمیشه اصلاً، یعنی با همین شرایط فعلیشون راحت میتونن استفاده کنن.

یعنی محدودیت حجم ندارن ؟ :18:
من برم معتاد شم بیام :31:

ali_ranger22
13-01-2010, 19:43
یعنی محدودیت حجم ندارن ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من برم معتاد شم بیام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
محدودیت خارج از ایران اصلا معنی نداره :27:
تازه جالبیش اینه که دایال آپ آمریکایی ها سرعتش 128 بید فک کنم ! خط هم اشغال نمی کنه !

Layken
13-01-2010, 20:08
خیلی تکنولوژی جالبی خواهد بود....ولی خب با این وضع نابسامان اینترنت شاید ما ها کم بتونیم ازش بهره ببریم.
ولی اگه این امکان رونق پیدا کنه به احتمال زیاد اون سروری که سیستم خفنی داره و از بازی پشتیبانی خواهد کرد
در صورت زیاد شدن کاربرا حتما باید قویتر یا به تعدادش افزوده بشه...تا بتونه به قول خودمون بکشه..

halflife g
13-01-2010, 20:21
طرح بسيار خوبيه و يه تغيير بزرگ به حساب مياد...ولي طرح انقلابي نيستش علتشم اينه كه فعلا موانع زيادي در مقابل استفاده انبوه اين تكنولوژي وجود داره اولين مانع كمي سرعت در بعضي كشورهاس(بالاخره اين بعضي ها هم مقداري از بازار رو در دست دارند)
دوم كلا جا افتادن اين طرح بين گيمراس كه زمان خواهد برد....

ولي در كل طرح خوبيه.

aghamajid1369
13-01-2010, 21:23
به نظر من انقلاب کاری که ناتال میکنه هستش!
کلا نحوه انجام بازی رو دگرگون میکنه. این یعنی انقلاب!
ناتال انقلاب نیست مسعود. چون به کلی همه چیز رو دگرگون نمیکنه.( ولی در عظیم بودنش هیچ شکی نیست)
چون تکنولوژی تقریبا شبیهش رو داریم. درسته که این خیلی قوی تر و پیشرفته تره.
ولی خوب Wii هم یه چیزیه برای خودش. یعنی یه نمونه کوچیک از کار ناتال رو داره برات انجام میده.
ناتال میتونه 360 رو به یه کنسول جدید تبدیل کنه. یعنی 360 تبدیل میشه به یه چیز تک. مثل کنسول wii
ولی نمیتونه کل صنعت بازی سازی رو تغییر بده.
ناتال برای pc هم میاد ولی چیزی درباره اینکه برای Game هم باشه نیست. پس نمیتونه کل بازی ها رو تغییر بده. فقط 360 دارها میتونن یه تجربه متفاوت داشته باشن. همون تجربه ای که wii بازها نسبت به ما در حال حاضر دارن.
NIA هم در دست ساخته. با مغزت بازی رو کنترل میکنی. البته توی تریلر ها یه مقدار هم از دست استفاده میکردن. اینم نمیتونه انقلاب باشه. به جز اینکه دیگه کنسول ها از بین برن. که احتمالش کمه.

وقتی گفتن باید حداقل 1.5 مگابیت سرعت اینترنت باید باشه تا بازیها به صورت sdtv تازه بشه بازی کرد اونوقت حالا سرورم باشه یا نباشه فرقی نداره!
مثه اینکه اول قرار بوده 2009 منتشر بشه ولی اینطور که گفتن احتمالا امسال میاد!!
اگه خیلی طرفدار پیدا کنه intel و amd باید برن در کمپانی هاشون رو تخته کنن : دی
کل شرکت های سخت افزاری ضربه میخورن. فروششون باید خیلی بیاد پایین.

خیلی تکنولوژی جالبی خواهد بود....ولی خب با این وضع نابسامان اینترنت شاید ما ها کم بتونیم ازش بهره ببریم.
ولی اگه این امکان رونق پیدا کنه به احتمال زیاد اون سروری که سیستم خفنی داره و از بازی پشتیبانی خواهد کرد
در صورت زیاد شدن کاربرا حتما باید قویتر یا به تعدادش افزوده بشه...تا بتونه به قول خودمون بکشه..

وقتی بازی ساز ها اینجوری بیشتر سود کنن آدم میترسه که بیان یه دفعه بیخیال cd و dvd بشن. اونوقته که باید بشینیم دو دستی بزنیم تو سر خودمون :دی
البته احتمالش به نظرم خیلی پایینه.

طرح بسيار خوبيه و يه تغيير بزرگ به حساب مياد...ولي طرح انقلابي نيستش علتشم اينه كه فعلا موانع زيادي در مقابل استفاده انبوه اين تكنولوژي وجود داره اولين مانع كمي سرعت در بعضي كشورهاس(بالاخره اين بعضي ها هم مقداري از بازار رو در دست دارند)
دوم كلا جا افتادن اين طرح بين گيمراس كه زمان خواهد برد....

ولي در كل طرح خوبيه.
خوب آخه بیشتر کشور هایی که این سرعت رو ندارن یه عده هستن که بازی های کرک شده استفاده میکنن.البته نمیگم همشون. ولی کشور هرچی سطح پایین تر دزدی و کرک هم به نسبت بیشتر.
پس شرکت های بازی سازی براشون این تیکه از بازار مهم نیست. چون سودی از ما نمیبینن.
ولی اگه بازیهاشون رو روی این شبکه بذارن اون عده ای که این سرعت رو داشتن و ولی کرک میکردن دیگه کاری از دستشون بر نمیاد و خود به خود فروششون یا بهتر بگیم سودشون بیشتر میشه.

mehdy.z
14-01-2010, 00:40
وقتی بازی ساز ها اینجوری بیشتر سود کنن آدم میترسه که بیان یه دفعه بیخیال cd و dvd بشن. اونوقته که باید بشینیم دو دستی بزنیم تو سر خودمون :دی
البته احتمالش به نظرم خیلی پایینه.

خوب اینکه بیخیال dvd بازی بشن غیر ممکنه چون مثلا وقتی cod7 ریلیز شد دیگه خودت فکر کن چند صد میلیون نفر در یک آن میخوان این بازی رو انجام بدن با اون پهنای باند بالا و اون محاسبات پردازشی غول آسا تموم ابر رایانه ها و نصف سرورهای ارائه دهنده اینترنت دنیا هم با هم بسیج شن نمی تونند جواب اینهمه کاربر رو در یک زمان بدند!!!

aghamajid1369
14-01-2010, 00:54
خوب اینکه بیخیال dvd بازی بشن غیر ممکنه چون مثلا وقتی cod7 ریلیز شد دیگه خودت فکر کن چند صد میلیون نفر در یک آن میخوان این بازی رو انجام بدن با اون پهنای باند بالا و اون محاسبات پردازشی غول آسا تموم ابر رایانه ها و نصف سرورهای ارائه دهنده اینترنت دنیا هم با هم بسیج شن نمی تونند جواب اینهمه کاربر رو در یک زمان بدند!!!
اتفاقا خیلیا به همین اشکال گرفته بودن. شلوغ شدن فوق العاده سرور ها.
انگار یه تریپ آزمایشی برگذار کرده بود. میگفتن سرورا اونقدر شلوغ بوده که نمیتونستن حتی ثبت نام کنن.
نمیدونم میخوان درباره این مشکل چیکار کنن!!

mehdy.z
14-01-2010, 04:13
اتفاقا خیلیا به همین اشکال گرفته بودن. شلوغ شدن فوق العاده سرور ها.
انگار یه تریپ آزمایشی برگذار کرده بود. میگفتن سرورا اونقدر شلوغ بوده که نمیتونستن حتی ثبت نام کنن.
نمیدونم میخوان درباره این مشکل چیکار کنن!!

آره مجید جون اصلا از سرور هم که بگذریم می دونی جواب دادن به این همه کاربر چه پردازشی رو می طلبه:18:حتی تصورش هم مشکله!!!
ولی به نظر من اینا میان یک کار میکنن مثلا میگن بازی اوریجنال 50 دلار ولی ثبت نام برای انجام دادن این بازی مثلا ساعتی دو دلار طرف هم می بینه که برای اتمام فلان بازی حداکثر 10 ساعت وقت لازم داره خوب این وسط 30 دلار میره تو جیبش:21: میاد و ثبت نام میکنه و از این سفره ای که پهن شده همه یه نفعی میبرند:31:

Guts
14-01-2010, 10:23
آره مجید جون اصلا از سرور هم که بگذریم می دونی جواب دادن به این همه کاربر چه پردازشی رو می طلبه:18:حتی تصورش هم مشکله!!!
ولی به نظر من اینا میان یک کار میکنن مثلا میگن بازی اوریجنال 50 دلار ولی ثبت نام برای انجام دادن این بازی مثلا ساعتی دو دلار طرف هم می بینه که برای اتمام فلان بازی حداکثر 10 ساعت وقت لازم داره خوب این وسط 30 دلار میره تو جیبش:21: میاد و ثبت نام میکنه و از این سفره ای که پهن شده همه یه نفعی میبرند:31:
نه از این نظر مشکلی وجود نداره، کاربر بیشتر سرور بیشتر همین الان هم میلیون‌ها سرور در سراسر دنیا بازی‌های آنلاین و چندنفره رو پشتیبانی میکنن که روزانه میلیون‌ها نفر از این سرورها استفاده میکنن.

aghamajid1369
14-01-2010, 10:48
نه از این نظر مشکلی وجود نداره، کاربر بیشتر سرور بیشتر همین الان هم میلیون‌ها سرور در سراسر دنیا بازی‌های آنلاین و چندنفره رو پشتیبانی میکنن که روزانه میلیون‌ها نفر از این سرورها استفاده میکنن.
درسته. ولی برای تست که فعلا این مشکل بوده. حتما یه فکری به حالش میکنن.
باید خودشون رو سرور بارون کنن :دی

Bs_panzer
14-01-2010, 11:12
این کار نشدنیه ! هر جور میبینی نمیشه !

اگر یه همچنی چیزی هم رخ بده ما ایرانی ها از همه بیشتر ضرر می کنیم چون نه دسترسی به اینترنت پرسرعت (5مگ !) نداریم

هم هزار 1 دلیل برای تحریم و اینا میارن

اگر هم فرجی بشه و بخوان تو ایران هم سرور بذارن و سرویس بدن مگه میذارن ! می گن چون مال آمریکاست جاسوسیه !

Bs_panzer
14-01-2010, 11:13
دو بار اومد
دلیل : هاست داغونه سایت

Guts
14-01-2010, 11:39
این کار نشدنیه ! هر جور میبینی نمیشه !

اگر یه همچنی چیزی هم رخ بده ما ایرانی ها از همه بیشتر ضرر می کنیم چون نه دسترسی به اینترنت پرسرعت (5مگ !) نداریم

هم هزار 1 دلیل برای تحریم و اینا میارن

اگر هم فرجی بشه و بخوان تو ایران هم سرور بذارن و سرویس بدن مگه میذارن ! می گن چون مال آمریکاست جاسوسیه !
به نظر خیلیا این کار ندشدنیه حتی شاید یکمی خودم، اما در کنفرانسی که در نمایشگاه GDC بود Stephen G Perlman یکی از آدم‌های بزرگ در دنیای تکنولوژی‌های Streaming (بیش از 80 اختراع به نامش ثبت شده و سال‌ها در Apple بود و پایه Quick Time رو گذاشت) که حالا مدیر و CEO کمپانی Onlive هست و این پروژه هم کار خودش بود تا اونجا که یادمه اینطوری میگفت، 5-6 سال پیش (شایدم بیشتر بود) وقتی طرح ساخت سیستمی مثل Onlive مطرح شد من گفتم همچین سیستمی غیر ممکنه اما ما کار رو بر روی این سیستم شروع کردیم؛ یادمه میگفت ساخت و پیاده‌سازی همچین سیستم Streaming بسیار بسیار سخت و پیچیده بود اما حالا این سیستم رو ساختن.
در اصل اون چیزی که این وسط اهمیت داره اون الگوریتم فشرده‌سازی هست که روی تصاویر اعمال میشه و نحوه ارسال و دریافت اطلاعات.

mehdy.z
14-01-2010, 11:45

نه دوست من قویترین سرورهای دنیا فکر کنم در یک آن حداکثر دو سه میلیون نفر رو توی بازی آنلاین ساپورت می کنند ولی اینجا صحبت سر چند صد میلیون نفره!!!
ثانیا ناممکن ترین چیز این وسط پردازش عظیمیه که به نظر میاد...
ثالثا اصلا بحث من سر شدن یا نشدن این طرح نیست چون مثلا وقتی هم برادران رایت گفتتند می خوایم پرواز کنیم همه میگفتند اینا دیوونه اند ولی حالا به قولی مشکل اصلیشون کیفیت غذاها و خدمات پروازه:31:
پس غیر ممکن بودنش منتفیه فقط این وسط چگونگی انجام این کار عظیمه که مسئله است:20:

Guts
14-01-2010, 12:09
نه دوست من قویترین سرورهای دنیا فکر کنم در یک آن حداکثر دو سه میلیون نفر رو توی بازی آنلاین ساپورت می کنند ولی اینجا صحبت سر چند صد میلیون نفره!!!
ثانیا ناممکن ترین چیز این وسط پردازش عظیمیه که به نظر میاد...
ثالثا اصلا بحث من سر شدن یا نشدن این طرح نیست چون مثلا وقتی هم برادران رایت گفتتند می خوایم پرواز کنیم همه میگفتند اینا دیوونه اند ولی حالا به قولی مشکل اصلیشون کیفیت غذاها و خدمات پروازه:31:
پس غیر ممکن بودنش منتفیه فقط این وسط چگونگی انجام این کار عظیمه که مسئله است:20:
بزار اینطوری بگم، اگر قرار باشه برای هر کاربر 1 سرور بزارن و این کار توجیح اقتصادی هم داشته باشه، 1 میلیون کاربر هم که باشن 1 میلیون سرور میزارن. مشکلش کجاست؟! پول توش باشه اهمیتی نداره که خوب تعداد سرورها رو زیاد میکنن.
در هر صورت اینا مسائلی نیست که من و شما بخوایم نگرانش باشیم مطمئن باش اونا خودشون فکر اینجاهشو کردن.

ali_ranger22
14-01-2010, 12:15
نه اونطوری نیست که هر کاربر نیاز به یه سرور داشته باشه
یعنی بعید به نظر می رسه
خوبی این طرح می دونین چیه ؟ این که هر لحظه و هر جایی که باشید با داشتن یه اینترنت می تونین به هر بازی ای که می خواین دسترسی داشته باشید
مثلا طرف تو آمریکا لپ تاپ داره تو اتوبوس نشسته با وایرلس که عین نقل و نبات ریخته وصل میشه و مثلا CoD بازی می کنه !

mehdy.z
14-01-2010, 20:56
در هر صورت اینا مسائلی نیست که من و شما بخوایم نگرانش باشیم مطمئن باش اونا خودشون فکر اینجاهشو کردن.

خوب منم آخر حرفام همین رو گفتم:20:

djmd
15-01-2010, 20:34
کنترلر ها که مشخصا از رو کنترلر های x360 طراحی شده!!
مطمئنا این خبر میتونه برای pc گیمر های اروپا و آرمیکای شمالی عالی باشه. چون میانگین سرعت انترنت اونا در 2008 حدود 3.9 Mbps هستش و 25 درصد تو آمریکا اینترنت بالای 5 Mbps هستش!!
در مقابل سونی و مایکروسافت بیکار نمیمونن تا عرصه رو از دست بدن!
همین ناتال که قراره عرضع بشه مطمئنا یکی از برگ های برنده مایروسافت برا سال دیگه هستش!
چیزی که مشخصا تو این مملکت باید دور این مسائل رو خط کشید به خاطر سرعت بالای اینترنت!!

در کل هرچه رقابت بیشتر بشه به نفع گیمر هستش ;)
البته یه پرانتز به مطلب مسعود جان(خان) اضافه کنم که کنترل xbox هم یه جورایی طراحی شده از Dream cast میتونه باشه ... :46:

779
15-01-2010, 21:18
البته یه پرانتز به مطلب مسعود جان(خان) اضافه کنم که کنترل xbox هم یه جورایی طراحی شده از Dream cast میتونه باشه ... :46:

Dream Cast که یک آنالوگ داشت!:13:
فکر کنم منظورت LT و RT ایشه؟ اونا یک شباهتی دارن!