PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالاتى در خصوص محافظ برق خانگى

h-anvari
10-01-2010, 09:26
به نام خدا و باعرض سلام وخسته نباشيد وتشكر فراوان از زحمات و راهنماييهايتان ، ميخواستم خدمتتون عرض كنم پاور كامپيوترم به دليل نوسانات برق سوخت حالا مجبورم هم يك پاور وهم يك محافظ برق بخرم ميخواستم بپرسم اولاً كار محافظ برق تنظيم اتوماتيك ولتاژ برقه يا قطعه برق؟ ثانياً آيا با خريد يك محافظ برق از اين پس مشكل نوسانات برق براى كامپيوترم حل خواهدشد؟ ضمناً ميخوام درصورت تاييد شما وخريد محافظ برق ، از اين محافظ علاوه بركامپيوتر ، 2 تا سيم بكشم براى تلويزيون (LCD) و فريزر ، مشكلى كه پيش نمياد ؟
(ببخشيدكه اين سوالات رو اينجا مطرح كردم راستش هرچى گشتم بالاخره نفهميدم سوالات مربوط به محافظ برق رو تو كدوم بخش بايد مطرح كنم؟) . باسپاس فراوان

Jackbil
17-02-2010, 11:26
با سلام
محافظ خیلی تاثیر داره توی عمر لوازمتون
سعی کنید محافظ ارزون قیمت نخرید
برای هر دستگاه هم باید یک محافظ مخصوص بخرید
مخصوصا فریزر
برای کامپیوتر :محافظ کامپیوتر
برای فریزر : محافظ فریزر و یخچال
برای تلویزیون هم محافظ لوازم صوتی تصویری

Hektor
21-02-2010, 13:16
به نام خدا و باعرض سلام وخسته نباشيد وتشكر فراوان از زحمات و راهنماييهايتان ، ميخواستم خدمتتون عرض كنم پاور كامپيوترم به دليل نوسانات برق سوخت حالا مجبورم هم يك پاور وهم يك محافظ برق بخرم ميخواستم بپرسم اولاً كار محافظ برق تنظيم اتوماتيك ولتاژ برقه يا قطعه برق؟ ثانياً آيا با خريد يك محافظ برق از اين پس مشكل نوسانات برق براى كامپيوترم حل خواهدشد؟ ضمناً ميخوام درصورت تاييد شما وخريد محافظ برق ، از اين محافظ علاوه بركامپيوتر ، 2 تا سيم بكشم براى تلويزيون (LCD) و فريزر ، مشكلى كه پيش نمياد ؟
(ببخشيدكه اين سوالات رو اينجا مطرح كردم راستش هرچى گشتم بالاخره نفهميدم سوالات مربوط به محافظ برق رو تو كدوم بخش بايد مطرح كنم؟) . باسپاس فراوان
اگه محافظهای رایج بازار را باز کرده باشی میبینی یه برد ساده داره و هیچ.کارشم اینه که اگه ولتاژ مثلا از 220 برسه به 190 یهو میزنه و برق را قطع میکنه تا کاهش ولتاژ باعث سوختن دستگاهی که بش وصله نشه
این محافظا بدرد یخچال و تلویزیون و... میخوره و الکی و بیخود برای فروش بیشتر روش نوشته برای کامپیوتر.چون کامپیوتر یهو خاموش شه هم آسیب نرم افزاری و سخت افزاری میبینه
باید مخصوص کامپیوتر بری یک تقویت کننده ی ولتاژ تهیه کنی که داخلش سیمپیچ تقویت کننده داره و اگه ولتاپ بیاد پایین این ولتاژ را دوباره میکشه بالا تا pc یهویی خاموش نشه.این هم گرونتره هم وزنش بیشتره چون داخلش ترانس تقویت ولتاپ داره و اندازشم یخورده از اون محافظها بزرگتره.من 1000 واتش را واسه چن تا دوستانم خریدم 45 تومن و خیلی خیلی راضین
اگه سر جیب را شل کنی کنی یه UPS بگیری هم بد نیست

t_tanhayam
02-05-2010, 23:05

مسلما اگه دستكاهاتون زياده بايد ups‌بگيريد كه وات بالايي داشته باشه

Bret_Hart
21-05-2010, 00:14
بهترین محافظ برای pc چند وات هست

Hektor
21-05-2010, 08:15
بهترین محافظ برای pc چند وات هست
محافظ از نوع تثبیت کننده ی ولتاژ Stabilizer تو پست قبل گفتم
حدوداً 45 تومن واسه 1000 واتی

imankarimi
07-06-2010, 08:19
محافظ از نوع تثبیت کننده ی ولتاژ Stabilizer تو پست قبل گفتم
حدوداً 45 تومن واسه 1000 واتی

میشه برند این تثبیت کننده رو بفرمایید چیه؟

BraveKnight
08-06-2010, 18:39
در کل دوستان محافظ رو کاراتر می‌دونن یا UPS رو؟

cold398
25-06-2010, 19:49
سلام به همگی دوستان عزیز

قصد تهیه پاوری رو دارم که بتونه به راحتی جلوی نوسانات برق رو بگیره . اخه برق خونمون خیلی نوسان داره و بعضی وقتا طبق عددی که محافظ دیجیتالی نشون میده تا 265 هم میرسه !!!

از دوستان و اساتید خواهش میکنم که منو راهنمایی کنن که چه پاوری میتونه جلوی صدمات ناشی از نوسان برق رو بگیره .

فقط این نکته رو بگم که حتما توان پاور بالای 1000 وات باشه .

با تشکر از همگی .

saeed2u
26-06-2010, 09:39
سلام به همگی دوستان عزیز

قصد تهیه پاوری رو دارم که بتونه به راحتی جلوی نوسانات برق رو بگیره . اخه برق خونمون خیلی نوسان داره و بعضی وقتا طبق عددی که محافظ دیجیتالی نشون میده تا 265 هم میرسه !!!

از دوستان و اساتید خواهش میکنم که منو راهنمایی کنن که چه پاوری میتونه جلوی صدمات ناشی از نوسان برق رو بگیره .

فقط این نکته رو بگم که حتما توان پاور بالای 1000 وات باشه .

با تشکر از همگی .
همه پاورهایی که EPS دارند همچین کاری رو برای شما انجام میدن
میتونید پاور 1035گرین رو بگیرید

Ultra_Black
26-06-2010, 10:54
سلام
حداکثر بودجتون چقدره؟

TREASURES
26-06-2010, 10:58
سلام
GREEN 1000B GOLD 230T
خوبه یا قیمت کمتر بگم ؟

GREEN 1035B 175T
GREEN 1235B 190T
قیمتا تقریبی هست

sasan816
26-06-2010, 11:00
سلام
GREEN 1000B GOLD 230T
خوبه یا قیمت کمتر بگم ؟
بله تایید میشه باخریدش کاملا موافقم

cold398
26-06-2010, 19:06
همه پاورهایی که EPS دارند همچین کاری رو برای شما انجام میدن
میتونید پاور 1035گرین رو بگیرید

سلام
حداکثر بودجتون چقدره؟

سلام
GREEN 1000B GOLD 230T
خوبه یا قیمت کمتر بگم ؟

GREEN 1035B 175T
GREEN 1235B 190T
قیمتا تقریبی هست

ممنون از راهنمایی همگی

تا 300 تومن میتونم هزینه کنم یه ذره بیشتر هم مشکلی نداره .

دوستان دو روز پیش داشتم با سیستم کار میکردم برق نوسان کرد رسید به 265 (رقمی که محافظ نشون داد) پاور 785 وات Eps من هم هیچ عکس العملی نشون نداد سیستم ریستارت شد .
خاموش و روشنش کردم یه ارور میداد که مربوط به بایوس بود و میگفت F1 رو بزن تا در هر صورت سیستم راه اندازی بشه .

اینجا زیاد از این اتفاقات میفته و جریان معمولی برق بین 230 تا 265 هست محافظ به دردم نمیخوره چون اینطوری سیستم 24 ساعت خاموش میمونه واسه همین گفتم شاید پاوری باشه که بتونه جلوی این نوساناتو بگیره .

Ultra_Black
26-06-2010, 22:27
دوست من با این اوضاع پاور جدید بدردتون نمیخوره و مشکل کماکان سرجاش خواهد بود!
بهتره به فکر یه Stabilizer برای سیستمتون باشین

amd>intel
26-06-2010, 22:35
COOLERMASTER 100W SILENTPRO M
پاورهاي اكتيو PFC ولتا‍ رو رگووله ميكنند . نيازي به محافظ نيست . يك محافظ پيشرانه هم در كنار اين پاور استفاده كنيد

cold398
26-06-2010, 23:13
دوست من با این اوضاع پاور جدید بدردتون نمیخوره و مشکل کماکان سرجاش خواهد بود!
بهتره به فکر یه Stabilizer برای سیستمتون باشین

این چی هست ؟ میشه بیشتر راجع بهش توضیح بدی !!!

Ultra_Black
26-06-2010, 23:44
این چی هست ؟ میشه بیشتر راجع بهش توضیح بدی !!!
استابیلایزر دستگاهی است مناسب برای حفاظت از سیستم های کامپیوتری و لوازم الکترونیکی حساس در مقابل نوسانات و اختلالات برق شهر و به گونه ای طراحی و ساخته شده است که در صورت تغییرات سریع برق شهر ولتاژ خروجی ثابت 220 ولت را در اختیار دستگاههای مصرف کننده قرار می دهد در نتیجه باعث طولانی شدن عمر و صحت عملکرد آنها می گردد

cold398
27-06-2010, 01:25
استابیلایزر دستگاهی است مناسب برای حفاظت از سیستم های کامپیوتری و لوازم الکترونیکی حساس در مقابل نوسانات و اختلالات برق شهر و به گونه ای طراحی و ساخته شده است که در صورت تغییرات سریع برق شهر ولتاژ خروجی ثابت 220 ولت را در اختیار دستگاههای مصرف کننده قرار می دهد در نتیجه باعث طولانی شدن عمر و صحت عملکرد آنها می گردد

خیلی خوبه .

این دستگاه رو چطوری میشه پیدا کرد ؟ من که تاحالا ندیدم ؟

مارک و مدل و انواع خاصی داره ؟ سایتی چیزی نمیشناسین که اینو داشته باشن ؟

ghahremanimehdi
27-06-2010, 01:34
این چیزا همش تبلیغاته.
شما به جای این چیزا یک پاور Active PFC بخرید و کامپیوتر خودتون رو بیمه کنید.

Ultra_Black
27-06-2010, 08:36
این دستگاه رو چطوری میشه پیدا کرد ؟ من که تاحالا ندیدم ؟
کلمه Stabilizer رو سرچ کنید (میان صفحات فارسی)
به نتایج خوبی میرسید

مارک و مدل و انواع خاصی داره ؟ سایتی چیزی نمیشناسین که اینو داشته باشن ؟
بله انواع و اقسام صنعتی و خانگی داره

cold398
28-06-2010, 02:22
کلمه Stabilizer رو سرچ کنید (میان صفحات فارسی)
به نتایج خوبی میرسید

بله انواع و اقسام صنعتی و خانگی داره

سلام

من هر چی میگردم سایتی واسه فروش Stabilizer پیدا نمیکنم . سایت ها فقط در یه حدی ازش صحبت کردن !

seemps
28-06-2010, 12:05
سلام

من هر چی میگردم سایتی واسه فروش Stabilizer پیدا نمیکنم . سایت ها فقط در یه حدی ازش صحبت کردن !

اینجارو ببین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

esfehanei
29-06-2010, 08:00
با سلام خدمت دوستان آشنا به سخت افزار
اگه امکان داره سریع به این سوال پاسخ بدید خیلی خیلی فوریه
من یه محافظ برق گرفتم برای کامپیوتر برای اینکه توی منطقه ما هر روز نزدیک یک ساعت برق می ره دیروز یه دوست به من گفت که با عث از بین رفتن کامپیوتر میشه این درسته؟اگه هست و نیست سریع بگید تا بیچاره نشدم
اصلا کار این محافظ برق چیه؟
__________________________________________________ ______
ببخشید منو اگه اشتباه اینجا نوشتم
__________________________________________________ _____
منتظر جوابم
با تشکر

ghahremanimehdi
29-06-2010, 08:23
اثر منفی نوسانات برق بر روی کامپیوتر به پاور شما بستگی دارد. اگر در منطقه ی شما نوسانات برق زیاد است از یک پاور خوب استفاده کنید . پاورهای Active PFC در این موارد توصیه میشود که ولتاژ خروجی آن در اثر نوسانات شدید برق هم بسیار پایدار و ثابت میباشد...

---------- Post added at 09:23 AM ---------- Previous post was at 09:21 AM ----------

در ضمن محافظهای برق موجود در بازار فقط دوکار ساده زیر را انجام میده :
1) در صورتی که ولتاژ در رنج نباشد برق رو توسط رله ی خود قطع میکند (مثلا اگر ولتاژ برق زیر 200 ولت یا بالای 250 ولت باشد خروجی را قطع میکند)
2)با تایمری که دارد باعث میشود تا با قطع و وصل شدن مکرر برق به دستگاه آسیب وارد نشود.

esfehanei
29-06-2010, 08:53
با تشکر از شما
پس یعنی مشکل ایجاد نمی کنه دیگه؟

ghahremanimehdi
29-06-2010, 08:59
با تشکر از شما
پس یعنی مشکل ایجاد نمی کنه دیگه؟

اگر پاور خوب داشته باشید (پاورهای Active PFC) خیر هیچ مشکلی نیست.

Hektor
29-06-2010, 11:08
میشه برند این تثبیت کننده رو بفرمایید چیه؟
راستش چونکه مردم اطلاعات درستی از محافظهای مخصوص کامپیوتر ندارند استابیلایزر یه قدری کمیاب تره و اونهایی که من خریدم از همون شخصی بود که در کارگاهش میساخت برندش یادم نمیاد ولی کاراییش بسیار عالی بود.یکی از بچه ها هم این لینک رو برام فرستاد. لیست مشخصات یکسری استابیلایزره

اگه خواستی میتونی با خود ایشون که سازنده هستند تماس بگیرید:

در کل دوستان محافظ رو کاراتر می‌دونن یا UPS رو؟
معلومه UPS
در وهله ی بعد استابیلایزر
محافظهای یخچال و تلویزیون را اصلاً برای PC استفاده نکنید

amd>intel
29-06-2010, 12:24
یک پاور active pfc از یک محافظ خوب بهتره ولی بهترین محافظ کامپیوتر برای شرکت پیشرانه است .

vahid_lok
29-06-2010, 16:53
بهتره یه یو پی اس بگیری

seemps
29-06-2010, 19:08
پاورای active pfc می تونن تایه حدی نوسانات برقو تحمل کنن
ولی اگه نوسان ولتاز-فرکانسی باشه ازدستشون کاری برنمیاد
یعنی ولتاز 220 باشه ولی فرکانس 50 هرتز نباشه یابرعکسش یعنی ولتاژ 190 باشه ولی فرکانس 50 هرتز:18:
محافظای برق هم فقط میتونن همون کار قطع کردنو انجام بدن که خود پاورا میکنن
ولی استابلایزر میتونه ولتاژ فرکانسو منظم کنه که خیلی عالیه
یو پی اس هم می تونه علاوه بر کار استابلایزر موقع قطع برق هم تایه مدتی برق بهمون بده که مدتش بسته به قیمتشه:31:
با بودجه 100 تومنی می تونین یه استابلایزر فاراتل 2000 ولتآمپر بگیرین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amd>intel
29-06-2010, 21:19
استابلایزر هم خوبه ولي تو زمينه صرفه جوئي active pfc كمك بزرگي به قبض برق ميكنه هزينه ها رو كم ميكنه

esfehanei
29-06-2010, 21:43
با تشکر از کمک شما دوست گرامی
من نمی دونم پاورمActive PFCهست یا نه مال من مدل پرفکت هست که فن بزرگی داره و به سمت پایین هست
خوب برای این مدل اگه مشکلی بوجود می آید بفرمایید
در ضمن علاوه بر کیس مانیتور سی آر تی سامسونگ و پرینتر اچ پی و اسکنر و اسپیکر هم هست

amd>intel
29-06-2010, 22:13
محافظ برق پيشرانه رقيب نداره تو ups هم فاراتل

mortezaon
29-06-2010, 22:25
سلام من هم همین مشکل را در شر کت دارم
کدوم مدل ups فاراتل برای من بهتره و قیمتش چقدره ؟
من انمیشن کار می کنم و همش برق میره کارم میپره

.

esfehanei
30-06-2010, 05:53
محافظ برق پيشرانه رقيب نداره تو ups هم فاراتل
یو پی اس چیه؟

JEskandari
30-06-2010, 06:00
در مورد UPS حتما باید توجه کنید که دارای موج سینوسی باید باشه
و اونهایی که موج شبه سینوسی دارند به هیچ وجه مناسب کامپیوتر
نیستند و به مدار Active PFC پاور آسیب میزنند.

amd>intel
30-06-2010, 09:47
استابلایزر میخواهید بگیرید یا ups فقط فاراتل

---------- Post added at 09:47 AM ---------- Previous post was at 09:46 AM ----------

yaghini
04-07-2010, 00:35
برای لوازم صوتی تصویری دوستان چه وسیله ای رو توصیه میکنن؟

تلویزیون 40 اینچ و A/V ریسیور و دی وی دی پلیر و ریسیور م اه و ا ر ه رو میخوام بهش وصل کنم.. احتمالا در آینده هارد اکسترنال هم بهش اضافه بشه...

به نظر شما این فاراتل 2000 کافی هست؟ قیمتش چقدر هست؟

این یکی چطور چیزیه؟

ممنون از همه دوستان

amd>intel
04-07-2010, 09:26
فاراتل خوبه در واقع بهترینه

seemps
04-07-2010, 15:03
منم عاشق شرکتای خوب ایرانیم:40:
فاراتل حرف نداره

amd>intel
04-07-2010, 15:51
فاراتل از نظر برخورد با مشتری هم خوبه . چون کارم چند باری بهشون خورده

Hektor
26-07-2010, 11:04
مقالت نسبتا کامل بود ولی دست بالا گرفتی
متاسفانه بیشتر کاربرهای PC در ایران عادت دارن یا دو شاخه رو مستقیم به پریز بزنند و یا به خیال خودشون اگه خیلی باملاحظه باشند یک محافظ از نوع یخچالی ارزون قیمت میذارند سر راه!
هر دو غلطه و استفاده از یک Voltage Stabilizer ساده علاج نسبی هست که عکس یک نمونه ی نسبتا ارزون قیمتش رو میذارم که 250 وات هست و بخاطر توان پایین برای کامپیوتر مناسب نیست

همونطور که میبینید ساختمان ساده ای داره ولی کاراییش طبق تستهایی که روی کامپیوترهای یک موسسه که شدیدا دچار نوسانات برق و افت دائمی ولتاژ بود انجام دادم بسیار نتیجه بخش و خوب بوده
برای PC استابیلایزر زیر 500 وات استفاده نکنید و 1000 وات توصیه میشه
قیمت 500 حدود 35 و 1000 حدود 45 باید باشه

0armin0
03-08-2010, 12:34
سلام بچه ها. توی این زمینه زیاد تحقیق انجام دادم و به یه نتیجه هایی رسیدم. اگه میخاین ups بخرین خوبه ولی هر چندسال یه بار باید باطریش رو عوض کنید.اگه مشکتون نوسان ولتاژ بود باید استابلایزر یا همون استابیلایزر بگیرین چون طول عمرشون خیلی بیشتره و در ضمن باید استابلایزر سروو موتوری بگیرین (نه ترانسی) چون سروو موتوری ها ضعیف نمیشن فقط باید ذغالشون رو عوض کنین اونم 5 تا 10 سال یه بار اگه نوسان زیاد باشه. مارک های زیادی وجود دارن مثل گلداستار یا همون LG که یاخت کره جنوبیه و کیفیت بالایی داره تک فاز و سه فاز زیاد داره.فاراتل هم خوبه ولی من که دوتاش رو مقایسه کردم تو نوسان ناگهانی و زیاد گلداستار بهتر جواب داده.ضمانتش هم خوب بود و قطعه های جانبیش رو توزیع میکرد. در ضمن از فاراتل خیلی خیلییییی خوشگل تر و شکیل تره گلداستار.سیاه و صفحه نمایش فوق العاده نااااااز. عکسی که تو سایتشون هست مال مدلهای قدیمیشه ولی جدیداش مشکی هستن و قشنگ تر که من خریدم. مارکای دیگه مثل: فاراتل- دلتا - امرسان - Goldstar - Matsushita و... یه جا هست تو لاله زار که همشون رو داره و وارد کننده استابلایزر هستش و بسته به میل شما - میزان نوسانای منطقه ( و جیبتون !!! ) بهترینش رو بهتون میده من که گرفتم راضیم.طبقه سومه . مغازه های دیگه لاله زار دیدم ازش میگیرن ولی تکی هم میده. خواستین یه سر به اینجاها بزنین کاتالوگ هم هست:

shuhin
03-08-2010, 21:57
یو پی اس چیه؟
UPS مخفف عبارت Uninterruptible power supply ، به معناي منبع تغذيه غير قابل قطع است.
در حقيقت UPS يك باتري است، اما باتري كه فقط در زمان هاي خاص، يعني در زماني كه مشكلي براي تغذيه وسايل الكتريكي ايجاد مي شود و ولتاژ ورودي آنها از حدود معيني بالاتر يا پايين تر مي رود، انرژي الكتريكي مورد نياز آن وسايل را تأمين كرده، بدين وسيله، آنها را از شر مشكلات ناشي از افت و افزايش ولتاژ، خلاص مي كند.
زماني كه تغييري ناگهاني در منبع تغذيه ايجاد مي شود، UPS خود به خود روشن مي شود. برق ورودي آن وسيله را قطع كرده، خودش شروع به تغذيه آن از طريق انرژي ذخيره شده در خود مي كند.
اين تغيير ناگهاني علاوه بر تغيير ولتاژ، شامل تغييرات فركانس و نيز به هم خوردن هارموني ولتاژ هم مي شود. در واقع UPS يك محافظ براي جلوگيري از از دست دادن داده ها و نيز خسارات ناشي از اين تغييرات است، البته واضح است كه UPS فقط مي تواندبه عنوان يك منبع موقت عمل كند.
UPS قابل برنامه ريزي هم هست. به اين ترتيب كه مي تواند تجهيزات متصل به آن را خاموش كرده، آنها را در برابر تغييرات ناگهاني برق محافظت كند.
هم اكنون فناوري ساخت UPS روز به روز در حال پيشرفت است و شركتهاي زيادي سعي در طراحي و توليد UPSهاي جديد، با خصوصيات برتر مي كنند.
2.persianblog.ir

EXTREME
03-08-2010, 22:37
محافظ برق خیلی بهتره چون اول از اونجا برق قطع میشه و سپس برق کامپیوتر
که باعث میشه نوسان برق به سییستم نرسد و آسیبی به مین و پاور وارد نشود

amd>intel
05-08-2010, 00:29
پيشرانه هز همه بهتره

esfehanei
05-08-2010, 09:21
ممنون از همه دوستان
اون یو پی اس قیمتش حدودا چقدره؟
بعد اون پیشرانه که یکی از دوستان گفتن چیه؟
باتشکر

EHSANRF
05-08-2010, 11:11
محافظ برقی بگیر که بیمه مطمئنی داشته باشه.
مثلا بیمه 500 تومنی عالیه توسط بیمه ایران.

esfehanei
05-08-2010, 13:56
نه منظورم یو پی اس هست
قیمتش چقدره؟

EHSANRF
05-08-2010, 14:55
نه منظورم یو پی اس هست
قیمتش چقدره؟

بستگی به توان و زمانش داره

از 300 تومن تا 100 میلیون تومن

ولی به صرفش یک میلیون و دویست هزارتومنیه که تقریبا یک ساعت و اندی جواب میده.

amd>intel
05-08-2010, 15:43
استلابيزر stalibizer فاراتل بگير برق رو هميشه 220 بدون نوسان ميده حدود 100 تومنه

0armin0
05-08-2010, 16:47
سلام یه چیزی رو یادم رفت بگم. استابلایزر های ایرانی رله ای هستند و به صورت پله ای عمل میکنن. یعنی مثلا اگه 10 ولت کم بشه شروع میکنن به جایگزین کردن ولتاژ ولی اگه سروو موتوری باشه یک ولت هم که کم یا زیاد بشه ولتاژ شمار رو تنظیم میکنه.استابلایزر هایی که سروو موتورین رو گفتم مثل گلداستار که اینجا هست:

قیمتش هم بهتره !:8::31:

shakib56
28-12-2010, 11:00
با سلام
دوستان من برای یخچال فریزر و سیستم صوتی تصویری و کامپیوترم محافظ برق استابیلایزر می خوام بگیرم به نظر شما برا هر کدوم جداگانه بگیرم یا یک استابیلایزر قوی سر راه ورودی برق منزل قرار بدم بهتره؟؟ (از نظر اقتصادی)
ضمنا راهنمایی کنید برای هر کدوم از دستگاهها یا برای کل منزل با چه مشخصاتی باید استابیلایزر تهیه کنم از نظر قدرت و ... (حدود قیمت رو هم اگه بفرمایید ممنون می شم)

ata.royalfalcon
09-01-2011, 18:57
سلام به دوستان
من یه استابیلازر فاراتل STB 2000 دارم که برای هاردهای اکسترنالم استفاده میکنم
این عکسش

فقط چندتا سوال داشتم
1.من این استابیلازر رو دو یا سه سالی دارم جچوری از عملکردش بعد از دوسال مطمئن بشم یا مثلا چجوری بفهمم این الان سالمه ؟؟
2. اینها عمر مفیدشون چقدره
3. من شبها قبل از خواب خاموشش میکنم و فردا بعد از ظهر روشنش میکنم میخوام بدونم این خاموش و روشن شدن ضرر نداره؟؟؟

iMan.xP
04-04-2011, 11:01
سلام من مشخصات سیستمم اینه

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2160 @ 1.80GHz
Memory (RAM) 1.00 GB
Graphics NVIDIA GeForce 7200 GS
Gaming graphics 511 MB Total available graphics memory

باید چه محافظی و مدلی بخرم ؟ و قیمتش چنده

ata.royalfalcon
04-04-2011, 13:37

Memory (RAM) 1.00 GB

سلام
همين استابيلايزري كه در پست بالا گفتم رو بخر
چند سال پيش خريدم 90 تومن الان فكر كنم شده 120 تومن!!!!!!!!

sadeghi2012
23-06-2012, 19:51
ups بغیر از فاراتل دیگه چی هست؟
تو رنج 30 تومن ups هست تو بازار؟

رفتم محافظ بخرم خوبش که بخواد واقعا کار کنه بالای 30 تومنه و بگفته فروشنده 7 یا 8 تومنی هاش فقط مثل سیم سیارن که یه چراغم توشون گذاشتن

محافظ خفن 30 40 تومنی چی هست؟؟؟؟؟

mina02122
26-06-2012, 23:39
سلام من رشته تحصیلیم برق بوده و از زمانی که پنتیوم 2 mmx وارد بازار شد تا حالا در شرکتهای الکترونیک مختلف مخصوصا بیتا الکتریک کار کرده ام
دوستانه از همین جا میگم که "هموطن عزیزم محافظ با مارک پارت الکتریک و هانی و سارو و بیتا الکتریک نخرید" فقط اسمشون محافظ است و لی کارایی ندارند
پیشرانه و بعضی از مدلهای میکرو مکس به ترتیب خوب هستند و 60 درصد جواب دادن بغیر از مواقع رعد و برق و البته بهتر از اونها محافظ های گران قیمت خارجی مارک تراست و ام جی ( به شرطی که اصلیش را تهیه کنید)!!!!!!!!!!!!!!

من در منزل خودم تراست دارم که 350000 ریال خریده بودم و راضی هستم

برای کامپیوتر هم یو پی اس فاراتل عالیه حتی اگر مدلی که میخرید برای 10 دقیقه بتواند تامین انرژی کند
فاراتل مدار کنترل دستگاه هاش آلمانی هست
اگر فاراتل محافظ برق خانگی با قیمت مناسب می ساخت حتما اونو می خریدم ولی متاسفانه فقط ترانس داره که به نسبت , قیمت هاش خیلی بالا است

تو مدت کارم از خیلی موارد باخبر شدم که رعد و برق باعث خرابی دستگاههای متصل به تولیدات این شرکت ها شده ولی با این حال خیلی از این تولید کننده ها به اصطلاح بارشونو تو یکی دو سال بستند فقط با یک مدار الکترونیکی ساده و یک جعبه پلاستیکی و 30 _ 40 نفر کارگر

مکانیسم کار این قبیل محافط ها این است که برای ولتاژ بالای 245 ولت ویا کمتر از 170 ولت باید مدار پریزهای خروجی را قطع کنند البته اگر هنگام تولید دقیق کالیبره شده باشند که در اکثر مواقع چون یک کارگر ساده مسول اینکار است دقت پایین بوده و مثلا در ولتاژ 253 دستگاه قطع میکند
البته در محافظ های آنالوگ بدلیل استفاده از خازن های الکترولیتی بعد از مدتی حدود یکسال دقت دستگاه تغییر میکند و باز به همین دلیل سرعت واکنش این قبیل محافظ ها بسیار کمتر از حد مطلوب هست

مدار داخلی این دستگاه ها اینقدر ساده هست که شما هم با کمی اطلاعات الکترونیکی میتونید تو خونه یکی مونتاژ کنید ولی توصیه نمی کنم که برای یخچال یا تلوزیون منزل خودتون استفاده کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mina02122
27-06-2012, 01:05
سلام به دوستان
من یه استابیلازر فاراتل STB 2000 دارم که برای هاردهای اکسترنالم استفاده میکنم
این عکسش

فقط چندتا سوال داشتم
1.من این استابیلازر رو دو یا سه سالی دارم جچوری از عملکردش بعد از دوسال مطمئن بشم یا مثلا چجوری بفهمم این الان سالمه ؟؟
2. اینها عمر مفیدشون چقدره
3. من شبها قبل از خواب خاموشش میکنم و فردا بعد از ظهر روشنش میکنم میخوام بدونم این خاموش و روشن شدن ضرر نداره؟؟؟

Memory (RAM) 1.00 GB

سلام
هیچکدوم از قطعاتی که نوشتی مهم نیست فقط پاور کامپیوتر مهم هست
بعضی از مدلهای گران قیمت پاور گرین با حدود قیمت 80 تا 120 هزار در مقابل نوسانات برق تا حد بالایی مقاوم هستن
در کل پاور اگر عالی نباشه میتونه به راحتی افزایش برق ورودیش رو به خروجی منتقل کنه و باعث آسیب دیدن مادربورد یا گرافیک بشود

شما می تونید تنظبم کننده اتوماتیک بخرید که اغلب داخلشون ترانس هست
البته ترانس اگر توان بالا ازش گرفته بشه سریع آسیب میبینه و می سوزه و لی برای کامپیوتر شما خوبه

فرق تنظیم کننده با یو پی اس این است که باطری ندارند و فقط ولتاژ را در حد 220 ولت حفظ میکنند ولی اگر برق بره بلادرنگ کامپدوتر شما خاموش میشود

شما میتونید محافظ معمولی هم بخرید ولی حتما مارک خوبی باشه مثل trust یا پیشرانه
چیزی که مهمه این است که ولتاژ بالا یا خیلی پایین برای مدت زمان بیشتر از نیم ثانیه به کامپیوتر نرسه

alil1369
27-06-2012, 01:23
من استبلایزر گلداستار دارم که سروو موتور داره و واقعا عالیه و صفحه دیجیتال تا الان حدود 8 ماه دارمش و واقعا عالیه !! 2 هزار کیلوواتی هست و برای کل لوازم برقیم خوب جواب داده ( اسکنر ،پرینتر ،سیستم خونگی ALL in One ،اسپیکر 5.1 ادیفایر و ... تلفن و مودم ، همه شارژر هامو و .... ) کلا 1 خط از 5 خط لودش پر شده !
من حدود 100 خریدم واقعا هم ارزشش رو داره ، قبلا که برق نوسان داشت نور صفحه میپرید ولی الان ولتاژ 120 ولت رو هم هندل میکنه میاره رو 220 !

sadeghi2012
04-07-2012, 14:08
یه محافظ دیدم تو بازار مارک MGE قیمتش 35 تومنه , میگه آمریکاییه ولی روش زده چین
گارانتی هم نداره

کسی ازش داشته ؟
خوبه یا نه؟

samin_sanat
04-07-2012, 14:49
در هنگام خرید محافظ برق حتما به میزان مصرف انرژی خود آن نیز توجه نمایید زیرا که محافظ های برق معمولی که در بازار و منازل ما به وفور یافت می شوند در حالت عادی و در زمانی که تنها دوشاخه آنها به پریز برق متصل است و هیچ مصرف کننده ای به آنها وصل نشده در حدود 12 وات برق مصرف می کنند که در مدت 24 ساعت معادل 288 وات ساعت و در مدت 1 ماه معادل 8.50 کیلو وات ساعت خواهد بود
با در نظر گرفتن مبلغ برق بها که بصورت پله ای در قبوض اداره برق محاسبه می گردد و با توجه به اینکه متوسط مصرف یک خانوار معمولی در کشور در پله چهارم قرار گرفته و به ازاء هر کیلو وات ساعت در سال 91 معادل 135 تومان خواهد بود که در مجموع معادل مبلغ 8.50 * 135 تومان برابر با 1150 تومان میشود یعنی بطور متوسط هر محافظ یخچال و تلوزیون و ... در یک ماه در حدود 1150 تومان برق مصرف میکند.

سمین صنعت انرژی (کارگروه انرژی های پاک)

با ارسال ایمیل به Samin_Sanat@hotmail.com با ما مشورت کنید

ata.royalfalcon
04-07-2012, 14:57
سلام
يه محافظ برق دارم از نوعي كه ميزان ولتاژ ورودي رو بصورت ديجيتالي نمايش ميده (برند ميكرو - عكس زير) كه ظاهراً تايمرش كار نميكنه ، يعني به محض اينكه به برق وصل ميشه جريان برق برقرار هست . قابل تعمير هست ؟؟ چطوري ميتونم خودم درستش كنم ؟؟

52595

samin_sanat
04-07-2012, 14:58
جهت دریافت مشخصات و مشاوره در خصوص سیستم های نوین انرژی مانند مولدهای انرژی خورشیدی به انرژی الکتریکی و حرارتی به ما تماس بگیرید
ما از راه حل ها و مطالب ارزشمند منعکس شده در حیطه انرژی خورشیدی در این سایت حمایت میکنیم

سمین صنعت انرژی (کارگروه انرژی های پاک)

با ارسال ایمیل به Samin_Sanat@hotmail.com با ما مشورت کنید

samin_sanat
04-07-2012, 15:09
-با ارسال ایمیل به Samin_Sanat@hotmail.com با ما مشورت کنید

samin_sanat
04-07-2012, 15:17
در صورت تعمیر هم کارایی اصلیش رو نخواهد داشت که ریسک بالایی رو در بر داره - مگه اینکه توسط خود تولید کننده تعمیر بشه

saba520
15-07-2012, 11:44
سلام دوستان
سوال شکیب56برای من هم پیش اومده اگه لطف کنید جواب بدین ممنون میشم .

msd2152
13-08-2012, 10:03
سلام دوستان
سوال شکیب56برای من هم پیش اومده اگه لطف کنید جواب بدین ممنون میشم .

سلام:من خودم تعمیر کار انواع محافظ برق در مارکهای مختلف هستم /مشکل شما ناشی از اضافه بار بوده است .البته حالت دیگری است که به جنس رله استفاده شده در محافظ میباشد/راه اول :با تعویض رله مشکل شما رفع میگردد راه دوم|"اگر به رله چند ضربه بزنید از حالت اتصالی رفع میگردد موفق باشید مهدی س

fara_anarchist
26-04-2013, 23:16
دوستان ممنون می شم من رو هم راهنمایی کنید..برای کلیه وسایل برقی منزل (یخچال و فریزر-تلویزیون-لباسشویی-ظرفشویی و......) باید جدا گانه محافظ برق گذاشته شه یا اینکه یک محافظ برق برای کل دستگاه ها گذاشته می شه؟؟؟ و دیگه اینکه می شه یه محافظ برق عالی که از کارش مطمئن هستید تا 500t به من معرفی کنید؟؟

AMNA
27-05-2016, 13:48
سلام
يه محافظ برق دارم از نوعي كه ميزان ولتاژ ورودي رو بصورت ديجيتالي نمايش ميده (برند ميكرو - عكس زير) كه ظاهراً تايمرش كار نميكنه ، يعني به محض اينكه به برق وصل ميشه جريان برق برقرار هست . قابل تعمير هست ؟؟ چطوري ميتونم خودم درستش كنم ؟؟

52595

مال منم تازه گیا اینجوری شده مشکل از رله هست میشه راحت تعویضش کرد.

AFSORDEH
28-10-2016, 09:11
درود دوستان

مدتی قبل (Led - (LG L207WT که به سیستم وصل میکردم خراب شد، چراغش چشمک میزد و چیزی نمایش نمیداد... بردمش برا تعمیر گفت منبع تغذیش مشکل داشته و 45 تومان هم هزینش شد.

میخواستم بپرسم برای led و صفحه مانیتور از چه نوع محافظ برقی باید استفاده کرد؟ آیا باید از محافظ های کامیوتری استفاده بشه یا اونایی که مربوط به تلویزیون و... هستن مناسبه؟

ارمین800
06-02-2017, 10:35
درود دوستان

مدتی قبل (Led - (LG L207WT که به سیستم وصل میکردم خراب شد، چراغش چشمک میزد و چیزی نمایش نمیداد... بردمش برا تعمیر گفت منبع تغذیش مشکل داشته و 45 تومان هم هزینش شد.

میخواستم بپرسم برای led و صفحه مانیتور از چه نوع محافظ برقی باید استفاده کرد؟ آیا باید از محافظ های کامیوتری استفاده بشه یا اونایی که مربوط به تلویزیون و... هستن مناسبه؟
بعضی از محافظ ها تایمرشون قابل عوض کردنه. هم میشه برای کامپیوتر هم برایه تلویزیون اینا هم برایه یخچال فریزر استفاده کرد.مشکل نداره از محافظ کامپیوتر هم میشه برای اون مونیتور استفاده کنی.

DJ POLESTAR
08-08-2017, 17:42
سلام

میشه در مورد زمان تاخیر محافظ ها توضیح بدین اینکه بر حسب چی و چرا زمان تاخیرهاشون با هم فرق میکنه؟ مثلا یک محافظ برق زمان تاخیرش 1 دقیقه هست و اون یکی 4 دقیقه. چرا با هم فرق دارن. آیا زمان تاخیر محافظ های صوتی و تصویری یا کامپیوتر زمان تاخیرشون کمتر از محافظ های مخصوص یخچال و لباسشویی هست؟

0armin0
25-12-2017, 18:40
با اینکه از مطلب گذشته بود گفتم کمکی به بقیه کرده باشم . اگه پول دارین که ups بخرین ولی اگه فقط نوسان ولتاژ دارین و قطعی برق ندارین پول الکی ندین. محافظ همونطور که گفتین سرعت پایینی داره و خیلی وقتا جواب نمیده. ما برای تجهزات پزشکی که حساس هستن Tobishi رو پیشنهاد میدیم چون دقت خیلی بالایی داره و سرووموتوری عمل میکنه حتی از 135 ولت هم جواب میده .ولی به هیچ عنوان رله ای ترانسی نخرید مثل فاراتل با اینکه قدمت داره چون هر 12 ولت جبران میکنه ولتاژ رو. از اینجا میتونید پیدا کنید مدلی رو که میخواین استابلایزر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]استابلایزر.com).com

shaahani
25-12-2017, 22:43
تایمر این دستگاه ها بر اساس حداقل زمان قطع و وصل برق در دستگاه های مختلف تنظیم می شود.
به عنوان مثال در دستگاه هایی مثل یخچال و کولر گازی که از یک موتور بسته استفاده میکنند ، روغن در داخل موتور در حال کار با گاز مبرد سرما زا مخلوط است و در زمان خاموش شدن ، زمانی نیاز است که گاز بطور طبیعی از داخل روغن ته نشین شده جدا شود ، که این زمان حداقل 4 یا 5 دقیقه است .
اگر قبل از این زمان مجدد موتور شروع به کار کند با قدرت زیادی گاز ار داخل روغن جدا خواهد شد ، (در لحظه راه اندازی) این عمل باعث فاسد شدن و از بین رفتن (کف کردن) روغن میشود و در نهایت منجر به از بین رفتن موتور دستگاه می شود .
از آنجایی روغن دستگاه های خانگی بطور مجزا قابل تعویض نیست و از نوع کمپرسور بسته استفاده میشود . خرابی به معنی تعویض موتور و هزینه بالا خواهد بود.

تایمر محافظ بر اساس حداقل مقدار مورد نیاز دستگاه متصل باید تنظیم شود .
صوتی تصویر حدود نیم دقیقه ، کامپیوتر حدود یک تا دو دقیقه و یخچال ، فریزر و کولر گازی حداقل 5دقیقه

khalooei2115
03-01-2018, 12:09
استابلایزر بهترین پیشنهاده.یو پی اس هم اگه بخوای میتونی استفاده کنی ولی هزینه بالایی داره.

bazaarbarghir
21-02-2018, 12:25
محافظ برق ها در مدت زمان تایمر مدار(تاخیر مدار)با یکدیگر تفاوت دارند. که در محافظ یخچال ، محافظ کولر گازی و محافظ فریزر حدود ۳ دقیقه می باشد و در محافظ کامپیوتر حدود ۳۰ ثانیه می باشد. بهتر از برای لوازم برقی از محافظ های جداگانه استفاده کنیم.