PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در مورد خرید مودم وایرلس

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

rezaninja
09-01-2010, 21:37
با سلام

من به مودم adsl alfex دارم که به پورت usb یه lan داره تازگی ها به موبابل گرفتم wi fi داره میخوام اینترنت به موبایل هم بدم و هم به لپ تاپ و همبنطور یه ----- لینوکسی هم دارم میخوام به اونم از طریق کابل شبکه اینترنت بدم لطفا به مودم وایرلس خوب معرفی کنین همینALFEX هم یه مودم وایرلس داره میخوام با ISP سازگار باشه موقع نصب اذیت نکنه امتحانشو پس داده باشه بوردش هم خوب باشه

رنگش سیاه باشه چون میخوام روی ریسور بذارمش نصب راحت و کارکردن راحت باهاش از همه مهمتر

با تشکر

aron110
09-01-2010, 22:30
Dlink 2640U
قیمت امروز گرفتم 65000 تومن البته از علاالدین تو بازار ایران فکر کنم کمی ارزونترم باشه
من 1 ساله باهاش کار میکنم هیچ مشکلی باهاشم نداشتم

rezaninja
09-01-2010, 22:46
نظر شما درمورد LINKSYS چیه

!As@d
18-01-2010, 23:03
1. در ایران بهترین ها: ASUS Linksis D-Link
معمولا مدل های وایرلس دار با 4 پورت لن در این مارک ها و سایر مارک های مشابه دارای امکانات جانبی یکسانی می باشند! دلیل معرفی این 3 مارک سازگاری خوب انها با شرکت های داخلی می باشد.
2. در هنگام خرید حتما با گارانتی محصول دقت فرمایید.
من خودم مدل 2640 U شرکت D-Link را با قیمت 67 و گارانتی یکساله ایزی انتخاب کرده ام.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دلایل انتخابم هم شکل ظاهری +رنگ مشکی+گارانتی معتبر و تجربه خوبی که از مودم دیال آپ این شرکت داشتم بوده+ پیکره بندی و نصب این مودم بسار ساده و همچنین دارای دفترچه فارسی نصب (نه به صورت کامل) می باشد.

برای دیدن جرئیات بیشتر فنی این مودم به لینک زیر مراجعه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

3. قبل از انتخاب مودم با شرکت عرضه کننده اینترنت خودتان هماهنگی کنید.
معمولا بعضی از شرکت ها به بهانه های واهی سعی در قالب کردن مودم (متفرقه) خودشون و با قیمت های خارج از عرف هستند.هوشیار باشید!

4. چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه!

reza_kinglord
18-01-2010, 23:34
نظر شما درمورد LINKSYS چیه
خوشحالم که خودت مارک خوب رو تشخیص می دی
بهترین گزینه برای شما
linksys wag54g2
4 تا lanداره , wifi
من گه خیلی ازش راضی هستم با shatel و pars online که مچه با بقیه نمی دونم ولی فکر نمی کنم قدرت شبکه جهان cisco چیزی بسازه که مشکل داشته باشه الان چند وقته پیش هم به یکی از دوستان معرفی کردم گرفت اونم خیلی راضیه..
قیمتش هم بین 60 تا 70 تومن هست
راستی یادم رفتم رنگشم مشکیه..
ولی هر چی می گیری asus نگیر چون ار بروبچ ما هر کی گرفت نا راضیه مخصوصا 604
موفق باشی

rezaninja
19-01-2010, 23:55
ممنون از راهنماییتون

omidbooter
27-01-2010, 00:36
سلام به همه.

میخوام یه مودم وایرلس بگیرم. چند تا سوال داشتم.

اول این که فرق مودم و اکسس پوینت چیه؟چون بهم گفتن وایرلس مودم نداره اکسس پوینته.

بعد هم من الان دیال اپ هستم میخواستم سرعت بالا مثل 512 و بالاتر داشته باشم که بتونم فایل های حجیم مثلا 700 مگ یا تا 1 گیگ رو دانلود کنم.

بردشم زیاد باشه.

چی پیشنهاد میکنید؟

omidbooter
29-01-2010, 04:14
سلام.

بچه ها این وایرلس های نانو که بدون انتن هستن . تا 3 کیلومتر رو جواب میدن چطوره؟ چیه؟

بابت جواب سوال قبلی هم ممنون.

matin_vv
29-01-2010, 09:23
دوستان نظرتون راجع به linksys wag120n چيه؟

mohammadi4net
29-01-2010, 23:46
دوستان نظرتون راجع به linksys wag120n چيه؟

تصمیم گرفتم تو این هفته این مودمو بخرم چیزی که من فهمید تفاوتش با wag160n اینه که قدرت فرکانس و پهنای باند کمتری داره ، ولی تمام امکانات سخت افزاری و نرم افزاریشون یکیه،
قیمت مناسب ، محصول سیسکو بودن ، پشتیبانی از استاندارد N وایرلس و ...
من که 100% اینو میگیرم ، خیلی به دلم نشسته ( فردا 20 هزارتومان گرون می شه ، می گی نه نگاه کن )

matin_vv
30-01-2010, 00:07
تصمیم گرفتم تو این هفته این مودمو بخرم چیزی که من فهمید تفاوتش با wag160n اینه که قدرت فرکانس و پهنای باند کمتری داره ، ولی تمام امکانات سخت افزاری و نرم افزاریشون یکیه،
قیمت مناسب ، محصول سیسکو بودن ، پشتیبانی از استاندارد N وایرلس و ...
من که 100% اینو میگیرم ، خیلی به دلم نشسته ( فردا 20 هزارتومان گرون می شه ، می گی نه نگاه کن )

منم تو نخش رفتم!
به نظرتون با ISP ها مشكلي نداره؟‌ميدوني كه اين ISP ها بازي زياد دارند. من بعد از 4 سال استفاده از ASUS AM602‌سپنتا، ميخوام اين رو بگيرم و كمي نگرانم كه با سپنتا مچ نباشه.:13:

mohammadi4net
30-01-2010, 00:23
منم تو نخش رفتم!
به نظرتون با ISP ها مشكلي نداره؟‌ميدوني كه اين ISP ها بازي زياد دارند. من بعد از 4 سال استفاده از ASUS AM602‌سپنتا، ميخوام اين رو بگيرم و كمي نگرانم كه با سپنتا مچ نباشه.:13:
مچ نبودن یه قصه افسانه ای بود که تموم شد رفت من از صبا پرسیدم گفت هرچی گرفتی فقط دلینک نگیر چرا؟ چون نتونستن با شرکت پخش کننده دی لینک ساخت و پاخت کنند. یه چیز دیگه این linksys پسر خونده سیسکو حساب می شه هرکی بخواد بگه که با isp ما مچ نیست خودشو با شرکتشو برده زیر سوال با یک علامت سوال بزرگ :31:

matin_vv
30-01-2010, 09:05
مچ نبودن یه قصه افسانه ای بود که تموم شد رفت من از صبا پرسیدم گفت هرچی گرفتی فقط دلینک نگیر چرا؟ چون نتونستن با شرکت پخش کننده دی لینک ساخت و پاخت کنند. یه چیز دیگه این linksys پسر خونده سیسکو حساب می شه هرکی بخواد بگه که با isp ما مچ نیست خودشو با شرکتشو برده زیر سوال با یک علامت سوال بزرگ :31:

دقيقاً منم كه جوون بودم سپنتايي ها همين جمله دي لينك نگير رو گفتن!:27:

DaRyUsH AkRaMi
30-01-2010, 12:58
دوستان نظرتون با wrt120n چیه؟
اینو بگیرم یا wag54g ?

omidbooter
30-01-2010, 23:48
سلام.

بچه ها این وایرلس های نانو که بدون انتن هستن . تا 3 کیلومتر رو جواب میدن چطوره؟ چیه؟

بابت جواب سوال قبلی هم ممنون.

سلام به همه.

اول این که فرق مودم و اکسس پوینت چیه؟چون بهم گفتن وایرلس مودم نداره اکسس پوینته.

بعد هم من الان دیال اپ هستم میخواستم سرعت بالا مثل 512 و بالاتر داشته باشم که بتونم فایل های حجیم مثلا 700 مگ یا تا 1 گیگ رو دانلود کنم.

بردشم زیاد باشه.

چی پیشنهاد میکنید؟

عزیزان همین روزها میخوام بگیرم اما اطلاعاتی ندارم جولب بدین ممنون میشم

omidbooter
08-02-2010, 18:05
سلام
من که خسته شدم از بس پست زدم:41:

حالا که جواب نمیدید پس لاقل چند تا مدل وایرلس پیشنهاد بدید من برم بخرم.

فقط برد و ساپورت سرعتش رو هم بگید و قیمت.

matin_vv
08-02-2010, 19:07
آقا wag120n بخر، عاليه، قيمتش هم 80 تومان. استاندار N هم داره كه تا چند سال آينده با بهترين سرعت ديتا رو برات انتقال ميده.

Saman_Es
08-02-2010, 21:49
سلام wag120n مثل اینکه دوتا مدل داره.. کسی اطلاع داره؟
یک مدل من تو پایتخت دیدم بدون آنتن رنگ آبی شیک 95000 تومان.
اینی که شما میگین 80000 تومان فرقش با این چیه؟؟

Saman_Es
08-02-2010, 22:18
مودم linksys wag120n رو از کجا با قیمت 80000 تومان بخرم؟ چه گارانتیی بهتره؟

omidbooter
09-02-2010, 03:34
آقا wag120n بخر، عاليه، قيمتش هم 80 تومان. استاندار N هم داره كه تا چند سال آينده با بهترين سرعت ديتا رو برات انتقال ميده.

سلام.

این بردش چقد ره؟

سرعت 1 مگ هم جواب میده؟

80 تومن کلشه؟

یا انتنش جداست؟

omidbooter
09-02-2010, 03:45
راستی من امروز رفتم مدل های وایرلس رو ببینم تا بخرم طرف یه سری اطلاعات جالبی بهم داد.

در مورد دستگاه که گفت مدل micro tik 411R یکی از خوباشه که شما اطلاعاتی در این مورد دارید؟اصلا شنیده بودید؟

بعد در مورد انتن هم گفت که 3 مدل خوبش ایناست: پژوهش-طرح اندرو-اندرو -که پژوهش70 تومن-طرح اندرو 120 تومن-اندرو190تومن.که پژوهش و طرح اندرو تا مسافت حدود 6 کیلومتر جواب میده و اندرو تا 10 کیلومتر.

یعنی من بخوام انتم اندرو+دستگاهش که 100 تومنه رو بگیرم میشه 290 تومن!!!!!!!!!!!!

بعد جالبش اینجاست که گفت انت یا دستگاه(که دقیق یادم نیست) در دو فرکانس 2.4 و 5.8 هست که 2.4 برا مسافت های حدود 5 کیلومتر هست اما 5.8 برا مسافت های بیشتر که این isp میگفت فقط فرکانس 2.4 داریم.

کسی سر در میاره قضیه چیه؟

omidbooter
10-02-2010, 02:35
بچه ها .دوستان.همکاران.مدیران.اعضا ی عزیز منتظر جواب شما هستیم

لطفا.........

mehdi n73
19-02-2010, 02:39
بچه ها من دیروز wag120n رو 81 تومن خریدم.البته تو بازار خیلی کم بود. فعلا که به خوبی کار می کنه وایرلسش هم قدرتش خوبه.

01110362
19-02-2010, 20:24
دوست عزیز میشه بگیداز کجا تهیه کردید چون من کل بازار رضا ورکزکامپیوتر پایتخت زیر رو کردم پیدا نکردم.
مرسی

gym
04-08-2010, 01:25
یکی از فامیلامون تو دوبی همین linksys w120 رو گرفت میگه زیاد داغ میکرد بعد خاموش میشد تا حالا 3 بار برد گارانتی اونا هم نو بهش دادن ولی فایده نداشت مجبور شد یه مارک دیگه بخره - حالا من میخوام linksys بخرم میترسم به نظر دوستان من باید چی کار کنم و اینکه نظرتون راجب مودم Zyxel چیه ؟

irani_shad
04-08-2010, 12:37
سلام خسته نباشید
من میخوام به یک شیکه وایرلس که حدود 200 با خونمون فاصله داره وصل بشم
با وایرلس لپتاپم وقتی لپتاپ رو برین پنجره میارم بعضی وقتا با یک دونه انتن پیدا میکنه ولی خب جواب نمیده دیگه
باید چی کار کنم ؟
ممنون از راهنماییتون

moj63
18-08-2010, 12:11
سلام
من یه مودم می خوام بگیرم هم ADSL باشه هم وایرلس ، می خوام برا شبکه کردن دو سیستم هم ازش استفاده کنم
قدرت سیگنال و برد(مسافت) هم خوب باشه

dsa dsa
18-08-2010, 13:37
سلام
من یه مودم می خوام بگیرم هم ADSL باشه هم وایرلس ، می خوام برا شبکه کردن دو سیستم هم ازش استفاده کنم
قدرت سیگنال و برد(مسافت) هم خوب باشه

linksys wag160n

linksys wag320n

moj63
18-08-2010, 14:16
linksys wag160n

linksys wag320n

قیمت این دو مدل چنده
نظرت در مورد linksys wag120n چیه ؟؟

masih65
05-11-2010, 11:02
قیمت این دو مدل چنده
نظرت در مورد linksys wag120n چیه ؟؟

بهتره برای انتخاب نوع مودم اول کاربردتون رو مشخص بفرمایید
استاندارد IEEE 802.11n برای سرعت های بالا طراحی شده سرعتی که در ایران به کاربردهای خانگی ارائه نمی شود و در واقع بی مصرف باقی خواهد ماند!
در مورد این مودم های linksys شایع هست که در زمان طولانی کارباهشون ، هنگ می کنند و مجددا باید روشن و خاموش شوند
البته من یک سال پیش در این مورد تحقیق کردم این یک مشکل بسیار شایعی بود و در تمام تاپیک های خارجی این عیب ذکر شده بود
خودم یک مودم Ausu WL-AM604g دارم که از اون راضی هستم و 24 ساعته بدون هیچ مشکلی روشن و مشغول به کار هست اما مدل های جدید Ausu رو دربارشون اطلاعی ندارم.

mohammadi4net
05-11-2010, 17:09
بهتره برای انتخاب نوع مودم اول کاربردتون رو مشخص بفرمایید
استاندارد IEEE 802.11n برای سرعت های بالا طراحی شده سرعتی که در ایران به کاربردهای خانگی ارائه نمی شود و در واقع بی مصرف باقی خواهد ماند!
در مورد این مودم های linksys شایع هست که در زمان طولانی کارباهشون ، هنگ می کنند و مجددا باید روشن و خاموش شوند
البته من یک سال پیش در این مورد تحقیق کردم این یک مشکل بسیار شایعی بود و در تمام تاپیک های خارجی این عیب ذکر شده بود
خودم یک مودم Ausu WL-AM604g دارم که از اون راضی هستم و 24 ساعته بدون هیچ مشکلی روشن و مشغول به کار هست اما مدل های جدید Ausu رو دربارشون اطلاعی ندارم.

این مدل نبود فکر کنم wag54g بود که با آپدیت فریمور حل می شد. در حال حاضر معتبرترین مارک بازار linksys هست که به علت اطلاع رسانی غلط جایگاه خودشو پیدا نکرده ، کاربران حرفه ای شبکه فقط می تونن فرق بین این مارک ها را تشخیص بدن ، isp ها , نصاب ها فقط به فکر منافع خودشو هستند و مارک هایی که براشون سود بیشتری داره رو معرفی می کنند.

1. لینکسیس
2. ایسوس
3. دی لینک

DaRyUsH AkRaMi
07-11-2010, 11:29
دوستان مودم وایرلس چی بگیرم
تا 60 تومن
isp من هم شاتله..
مرسی

Lord007
07-11-2010, 12:07
سلام به همه.

بردشم زیاد باشه.

چی پیشنهاد میکنید؟
تا اونجایی که من می دونم اکسس پوینت یه دستگاه جداگانه ای هست که به مودم وصل میشه و شما می تونی اینترنت رو به صورت بی سیم همزمان روی چند دستگاه استفاده کنی.ولی مودم وایرلس که به تنهایی استفاده میشه فقط میتونه در هر لحظه با یک دستگاه در ارتباط باشه.
چون برای دانلود سنگین می خوای فکر می کنم باید مودمی بگیری که یه مقادار گرون باشه و قطعی زیادی نداشته باشه.

mohammadi4net
07-11-2010, 12:42
تا اونجایی که من می دونم اکسس پوینت یه دستگاه جداگانه ای هست که به مودم وصل میشه و شما می تونی اینترنت رو به صورت بی سیم همزمان روی چند دستگاه استفاده کنی.ولی مودم وایرلس که به تنهایی استفاده میشه فقط میتونه در هر لحظه با یک دستگاه در ارتباط باشه.
چون برای دانلود سنگین می خوای فکر می کنم باید مودمی بگیری که یه مقادار گرون باشه و قطعی زیادی نداشته باشه.

دوست عزیز دلیلی نداره وقتی یه چیزی رو نمی دونی در موردش اطلاعات غلط به دیگران بدید.

مودم وایرلس ترکیب یک مودم + اکسیس پوینت و حداقل 10 تا دستگاه رو جواب میده ، مثلا wag120n میتونه 50 یوزر بیسیم رو همزمان ساپورت کنه که می گیم این ظرفیت اسمیه و به 10 تاش هم راضی هستیم.

هیچی مودم مارک معتبری قطعی و نواسان نداره ، حجم دانلود هم به سرویس دهنده و مسیر سرویس بستگی داره ولی اینو بدونید که مدل های سری g حداقل 2 مگا بایت (16000kbps)و سری N حداقل سرعتش 8 مگا بایت (64000kbps) تو شعاع 10 متر جواب میدن ، حال خودتون حساب کنید یه اینترنت 512kbps چقدر میتونه پهنای باند بیسیم این مودم ها رو پر کنه.

Lord007
07-11-2010, 21:13
دوست عزیز دلیلی نداره وقتی یه چیزی رو نمی دونی در موردش اطلاعات غلط به دیگران بدید.

مودم وایرلس ترکیب یک مودم + اکسیس پوینت و حداقل 10 تا دستگاه رو جواب میده ، مثلا wag120n میتونه 50 یوزر بیسیم رو همزمان ساپورت کنه که می گیم این ظرفیت اسمیه و به 10 تاش هم راضی هستیم.

هیچی مودم مارک معتبری قطعی و نواسان نداره ، حجم دانلود هم به سرویس دهنده و مسیر سرویس بستگی داره ولی اینو بدونید که مدل های سری g حداقل 2 مگا بایت (16000kbps)و سری N حداقل سرعتش 8 مگا بایت (64000kbps) تو شعاع 10 متر جواب میدن ، حال خودتون حساب کنید یه اینترنت 512kbps چقدر میتونه پهنای باند بیسیم این مودم ها رو پر کنه.

مرسی از اطلاعاتتون.این دوست ما خیلی وقت بود این سوالو پرسیده بود.ولی کسی جواب نداده بود.از جمله خود شما.ظاهرا لاک غلط گیر بودن لذت بخش تر از جواب مستقیم دادنه.

citrus88
15-12-2010, 21:47
با سلام خدمت همه ی اساتید

یه راهنمایی ازتون می خواستم

می خواستم بدونم برای 4 کیلومتر مسافت چه نوع وایرلسی باید بخرم؟

مکان وایرلس 12 متر بالای ساختمان 5 طبقه و مکان من بالای ساختمان 4 طبقه هستش

و در ضمن به غیر از آنتن چیز دیگه ای هم باید بخرم و قیمتشم بگین که دیگه معرکست

با تشکر از همه ی اساتید

javad 61
17-12-2010, 14:14
سلام.من یه مودم وایرلس تا 70 تومان میخوام که گوشی ویو را که wifi سری n داره رو ساپورت کنه.لطفا بهترین مودم را معرفی کنید.
در ضمن برای استفاده از اینترنت کامپیوتر روی گوشیم نیازی به کارت شبکه وایرلس که نیست و خود مودم وایرلس کافیه؟

alirezaer
17-12-2010, 21:01
سلام دوستان:
من سرویس Art 1 از شاتل دارم.
در حال حاضر مودم Bilion دارم که خود شاتل میده،اما می خوام مودم وایرلسی بگیرم که هم وایرلس باشه و هم بشه با کابل USB و Lan به سیستمی که مودم وایرلس نداره متصل کرد.
مودمی که خود شاتل میده و وایرلس هست مودم بی‌سیم 95.000 هست،پیشنهاد شما چیه؟

mohammadi4net
18-12-2010, 08:45
با سلام خدمت همه ی اساتید

یه راهنمایی ازتون می خواستم

می خواستم بدونم برای 4 کیلومتر مسافت چه نوع وایرلسی باید بخرم؟

مکان وایرلس 12 متر بالای ساختمان 5 طبقه و مکان من بالای ساختمان 4 طبقه هستش

و در ضمن به غیر از آنتن چیز دیگه ای هم باید بخرم و قیمتشم بگین که دیگه معرکست

با تشکر از همه ی اساتید

برای بررسی اطلاعات بیشتری نیاز هست، نوع شبکه پوینت تو پوینت یا یک به چند ، طرف مقابل شما چه تجهیزات و در چه موقعیتیه ، سرعت و پینگ درخواستی شما چقدره یا بهتر بگم می خواین چه کاری با این شبکه انجام بدین و چقدر بودجه دارین.

---------- Post added at 08:45 AM ---------- Previous post was at 08:42 AM ----------

سلام.من یه مودم وایرلس تا 70 تومان میخوام که گوشی ویو را که wifi سری n داره رو ساپورت کنه.لطفا بهترین مودم را معرفی کنید.
در ضمن برای استفاده از اینترنت کامپیوتر روی گوشیم نیازی به کارت شبکه وایرلس که نیست و خود مودم وایرلس کافیه؟

انتخاب حرفه ای : linksys 120n
گزینه های بعد asus , dlink

al_info
26-12-2010, 21:17
سلام دوستان
من به یه مودم وایرلس نیاز دارم که اینترنت ADSL رو روی یه سیستم PC و لپ تاپ (wifi ) رو پوشش بده فاصله هم حدود 10 متر
چه مدلی پیشنهاد می کنید
و سوال دیگه اینکه تفاوتی بین wifi و اتصال PC هست ؟
ممنون میشم جواب بدید ...

alpha007
26-12-2010, 22:14
سلام دوستان
من به یه مودم وایرلس نیاز دارم که اینترنت ADSL رو روی یه سیستم PC و لپ تاپ (wifi ) رو پوشش بده فاصله هم حدود 10 متر
چه مدلی پیشنهاد می کنید
و سوال دیگه اینکه تفاوتی بین wifi و اتصال PC هست ؟
ممنون میشم جواب بدید ...
شما میتونید از انواع مودمهای وایرلسی که تو بازار با برندهای dlink و tplink و linksys و asus و... موجودن استفاده کنید
کیفیت همگی سالهاست که تست شده و مورد اطمینانه
wifi در واقع همون اتصال بیسیم شماست
کیفیت اتصال یکیه با این تفاوت که ابزارهای جانبی دیگه ای مثل موبایل هم میتونن از نت استفاده کنن
:11:

armin_punisher6
26-12-2010, 22:16
سلام.به نظر دوستان بهترین مودم وایرلس تا 100 تومان چیه؟برای گوشی آیفون 4 هم میخوام که باهاش اینترنت برم.مسافتم حدود 30 متره ولی یه دیوار هم داره.
خودم مدل tplink 8960 مد نظرمه.ولی اگه مدل بهتری هست ممنون میشم بگین.

armin_punisher6
27-12-2010, 12:59
ممنون میشم زودتر جواب بدین.

Squall Leonhart
27-12-2010, 13:21
برد یه اکسس پونت رو میشه کم تر کرد؟ (به خاطر مسائل امنیتی)

mohammadi4net
27-12-2010, 13:32
برد یه اکسس پونت رو میشه کم تر کرد؟ (به خاطر مسائل امنیتی)

بله ، بعضی از مدل ها امکان پذیره .

mohammadi4net
27-12-2010, 13:41
سلام.به نظر دوستان بهترین مودم وایرلس تا 100 تومان چیه؟برای گوشی آیفون 4 هم میخوام که باهاش اینترنت برم.مسافتم حدود 30 متره ولی یه دیوار هم داره.
خودم مدل tplink 8960 مد نظرمه.ولی اگه مدل بهتری هست ممنون میشم بگین.

آیفون 4 نوع وایرلسش چیه؟ n یا G ?
tp link برند متوسط به پایینیه ، پیشنهاد من به شما linksys 120N (حرفه ای )در غیر اینصورت برین سراغ asus (خوب) و در آخر D-link (متوسط)

Squall Leonhart
27-12-2010, 16:34
بله ، بعضی از مدل ها امکان پذیره .

لطف کن به این سوال هم یه جوابی بده :

یه سوال هست که فکرم رو مشغول کرده :

اگه یه کارت شبکه داشته باشیم که بردش 150 متر باشه و یه اکسس پونت داشته باشیم که بردش 250 متر باشه.

در این صورت حداکثر فاصله ای که این دوتا به لحاظ نظری میتونن از هم داشته باشن چقدر هست؟

منظورم این هست که بردها با هم جمع میشن یا حداقل یا حداکثر برد یکیشون رو باید در نظر گرفت؟
150 + 250 ؟
150 ؟
250 ؟

اگه برد اکسس پونت و کارت شبکه برعکس بشه اون وقت چی؟ برد G و N رو هم به لحاظ نظری بگین که چقدر هست.

با تشکر

jojo_90
27-12-2010, 17:34
میشه بگین این مودم linksys wag120n چه فرق خاصی با بقیه مودمهای هم رنج قیمت خودش داره که اینقدر ازش تعریف میکنین.
لطفا اگه تست حرارت در موقع کار،سرعت،قطعی و یا هر سند معتبر دیگه ای دارین بزارین.
چون معمولا اکثر ما فقط از روی تعصب از یه قطعه یا شی خاص تعریف میکنیم.
من میخوام یه مودم adsl که به صورت بیسیم بشه برا labtop هم استفاده کرد بگیرم.نظرم هم یه مدل از tp-link بود که دورو بر 60 هزار قیمت داشت،میخوام اگه واقعا linksys بهتره بگیرم.
کاربردم هم دانلود مداوم و بازی اینترنتی هست.
ممنون میشم جواب بدین.

mohammadi4net
27-12-2010, 20:59
لطف کن به این سوال هم یه جوابی بده :

چون در شبکه هم ارسال و هم دریافت صورت می گیره و ارتباط دو طرفه است باید فاصله به اندازه ای باشد که ارسال و دریافت انجام بگیره یعنی برد دستگاه ضعیف تر .

نمیشه اندازه دقیقی بیان کرد ولی پروتوکل N سرعت و مسافت بیشتری رو پوشش میده
G : بدون مانع و ... حدود 25 متر سرعت در بهترین حالت 54 مگا بیت
N : بدون مانع و ... حدود 100 متر سرعت در بهترین حالت 150 مگابیت در ثانیه

برای استفاده از سرعت و برد پروتوکل n کارت شبکه شما هم باید N باشه ، دیوار ساختمان مخصوصا بتونی به شدت امواج رو از بین میبره در ساختمان و آپارتمان ها با تجوه به شدت مانع ها میشه برای N حدود 10 تا 25 متر و برای G پنج تا 10 متر حساب کرد.

تمام اعداد بالا تقریبی و با توجه به مارک و مدل ممکنه تغییر کنه ، موفق باشید.

mohammadi4net
27-12-2010, 21:34
میشه بگین این مودم linksys wag120n چه فرق خاصی با بقیه مودمهای هم رنج قیمت خودش داره که اینقدر ازش تعریف میکنین.
لطفا اگه تست حرارت در موقع کار،سرعت،قطعی و یا هر سند معتبر دیگه ای دارین بزارین.
چون معمولا اکثر ما فقط از روی تعصب از یه قطعه یا شی خاص تعریف میکنیم.
من میخوام یه مودم adsl که به صورت بیسیم بشه برا labtop هم استفاده کرد بگیرم.نظرم هم یه مدل از tp-link بود که دورو بر 60 هزار قیمت داشت،میخوام اگه واقعا linksys بهتره بگیرم.
کاربردم هم دانلود مداوم و بازی اینترنتی هست.
ممنون میشم جواب بدین.

بله نگرانی شما از تعصبی حرف زدن من منطقی هست.
در انتخاب محصول می تونیم دو تا فاکتور رو جدی تر بررسی کنیم.
1. تخصص و سابقه سازنده 2. جوابگویی محصول در بازار و استفاده

Linksys یه شرکت موفق و حرفه ای در ضمینه شبکه بود که توسط شرکت معظم سیسکو خریداری شده و تمام محصولات Linksys تحت لیسانس سیسکو ساخته میشه ، در مورد سیسکو همین قدر بدونید که 80 درصد اینترنت رو تجهیزات سیسکو پیاده سازی شده و شما برای باز کردن همین سایت به طور ناخواسته از دهها روتر و تجهیزات سیسکو استفاده کردید. Linksys یه محصول آمریکایی معتبر است.

Asus : یه شرکت موفق در ضمینه مادربرد که داره تو بقیه زمینه ها رشد میکنه ولی ذاتا شبکه کار نیست.
D-link و Tp link دو محصول خوش قیمت با کیفیت متوسط و قیمت خیلی مناسب از بازار شرق آسیا البته D-link یه سروگردن از TP link بالاتره و من به این برند خوش قیمت احترام می گذارم.

و اما بازار این مودم ها :
در ایران همه چیز فرق می کنه شرکت های اینترنتی سالها مشتریاشون مجبور کردن که به علت ناسازگاری با تجهیزات اونا فقط از مودمی که مثلا اونا تایید می کنن و از خودشون می خرن استفاده کنند در نتیجه مارک های معتبر کمتر تونستن خودشونو نشون بدن واستفاده از مودم هایی که سود بیشتری به این شرکت ها میدن رایج تر بشه. همین شرکت ها مشکلی که linksys wag54 با یه آپگرید ساده حل میشد اونقدر بزرگ کردن که بتونن محصولات خودشونو بفروشند. پس با توجه به صحبتهای من شما نمی تونین به بازار مراجعه کنید و جواب های یکسانی بگیرین.

و اما در مورد linksys 120N خودم که بعد از 10 روز تحقیق و مطالعه خریدم.
از بهمن 1388 تا الان روشن بوده و همزمان به یک لبتاب بصورت بیسیم و یک PC با سیم داره سرویس میده بعضا هم با موبایل هم وصل میشم، و هیچ وقتم هم کلید خاموش روشنشو فشار نمیدم مگر اینکه برق بره بتونه چند دقیقه ای استراحت کنه !
سرعت کانکت شدن (روشن شدن چراغ DSL) فوق العاده بالاست پایداری مودم ، اعمال تنظیمات مدیریتی پیشرفته و .. از خصوصیات این مودمه

امیدوارم با صحبتهام تونسته باشم دید شما رو برای خرید مودم گسترش داده باشم و بتونید بهترین انتخاب رو داشته باشین، موفق باشید.

armin_punisher6
27-12-2010, 21:53
آیفون 4 نوع وایرلسش چیه؟ n یا G ?
tp link برند متوسط به پایینیه ، پیشنهاد من به شما linksys 120N (حرفه ای )در غیر اینصورت برین سراغ asus (خوب) و در آخر D-link (متوسط)
فکر کنم هم g باشه هم N با توجه به

این مدلی که گفتین میشه وقتی کامپیوتر خاموشه با گوشی ازش استفاده کرد؟اینجور که بچه ها میگن g برد بیشتری داره پس واسه چی میگین n بگیرم؟

mohammadi4net
27-12-2010, 22:50
فکر کنم هم g باشه هم N با توجه به

این مدلی که گفتین میشه وقتی کامپیوتر خاموشه با گوشی ازش استفاده کرد؟اینجور که بچه ها میگن g برد بیشتری داره پس واسه چی میگین n بگیرم؟

باید کانکشن رو روی مودم ذخیره کنید تا به کامپیوتر وابسته نباشید.
خوب از بچه ها بپرس چرا می گن G بردش بیشتره !
جدیدیترین پروتوکل N هست که در حالت عادی از G هم سریعتره و هم برد موثر بیشتری داره ، ولی ممکنه ما اینترنت رو با تجهیزات شبکه (از حوصله این بحث خارجه) تحت پروتوکل G تا 30 کیلومتر هم انتقال بدیم ! بحث ما مودم های وایرلس دار رایج در بازاره .

armin_punisher6
28-12-2010, 10:20
باید کانکشن رو روی مودم ذخیره کنید تا به کامپیوتر وابسته نباشید.
خوب از بچه ها بپرس چرا می گن G بردش بیشتره !
جدیدیترین پروتوکل N هست که در حالت عادی از G هم سریعتره و هم برد موثر بیشتری داره ، ولی ممکنه ما اینترنت رو با تجهیزات شبکه (از حوصله این بحث خارجه) تحت پروتوکل G تا 30 کیلومتر هم انتقال بدیم ! بحث ما مودم های وایرلس دار رایج در بازاره .
منظورم از بچه ها همون پست 49 شما بود که همینطوری به چشمم خورده بود.راستی راجع به اون مدل linksys هم تحقیق کردم خیلی ها باهاش مشکل دارن.الان میخوام یا tplink 8960n بگیرم یا یه مدل dlink.من میخوام اینترنتم بدون کانکشن کانکت بشه.ممنون میشم دوستان بگن 8960 بهتره یا محصولات dlink.

mohammadi4net
28-12-2010, 10:28
منظورم از بچه ها همون پست 49 شما بود که همینطوری به چشمم خورده بود.راستی راجع به اون مدل linksys هم تحقیق کردم خیلی ها باهاش مشکل دارن.الان میخوام یا tplink 8960n بگیرم یا یه مدل dlink.من میخوام اینترنتم بدون کانکشن کانکت بشه.ممنون میشم دوستان بگن 8960 بهتره یا محصولات dlink.

بله حق با شماست اشتباه تایپی پست 49 تصحیح شد.
همه مودم این قابلیت رو دارند که یوزر نیم و پسورد رو رو خوشون ذخیره کنید و هر وسیله ای که به مودم وصل بشه (بیسیم و باسیم) اینترنت دسترسی پیدا کنه.
چه مشکلی با linksys دارند؟

milad_takjoo
28-12-2010, 10:48
سلام دوستان.در مورد مدم وایرلس چند تا سوال داشتم.
1.میشه هم با کابل usb وهم به صورت بیسیم (لپ تاپ) به صورت همزمان به نت وصل شد؟
2.تا چند تا سیستم میتونن همزمان به نت وصل بشن؟
3..برد اینها چقدر هست؟
4.یه مودم بیسیم دیدم 50 تومن.قیمتش پایینه خوب هست؟Comtrend
ممنون:11:

armin_punisher6
28-12-2010, 13:41
بله حق با شماست اشتباه تایپی پست 49 تصحیح شد.
همه مودم این قابلیت رو دارند که یوزر نیم و پسورد رو رو خوشون ذخیره کنید و هر وسیله ای که به مودم وصل بشه (بیسیم و باسیم) اینترنت دسترسی پیدا کنه.
چه مشکلی با linksys دارند؟
تو گوگل سرچ میکردم خیلی از isp هاباهاش مشکل دارن و خیلی از کاربراهم راضی نبودن.از این هم بگذریم dlink و tplink معروفتر ومطمئن تر هم هستن.ممنون میشم از بهترین مدلهای این دو برند تا قیمت 100 تومان رو معرفی کنین.

mohammadi4net
28-12-2010, 13:53
تو گوگل سرچ میکردم خیلی از isp هاباهاش مشکل دارن و خیلی از کاربراهم راضی نبودن.از این هم بگذریم dlink و tplink معروفتر ومطمئن تر هم هستن.ممنون میشم از بهترین مدلهای این دو برند تا قیمت 100 تومان رو معرفی کنین.

من وظیفه خودم می دونستم اطلاعاتی رو که در جامعه به غلط ترویج شده رو شفاف سازی کنم ولی وقتی شما میگی dlink و tplink معروفتر ومطمئن تر هستن ترجیه میدم دیگه صحبت نکنم. موفق و پیروز باشید.

Squall Leonhart
28-12-2010, 14:45
من وظیفه خودم می دونستم اطلاعاتی رو که در جامعه به غلط ترویج شده رو شفاف سازی کنم ولی وقتی شما میگی dlink و tplink معروفتر ومطمئن تر هستن ترجیه میدم دیگه صحبت نکنم. موفق و پیروز باشید.

همه صاحب نظر ها توی این زمینه میدونن که لیکسیس از همه سرتر هست این اصلا نظر متصبانه ای نیست و یه واقعیت هست ولی واقعیت دیگه هم این هست که خیلی حرفه ای هست و به درد کاربران خانگی تازه کار نمیخوره.

حالا تو هم این قدر سخت نگیر واقعا دارم از اطلاعات خوبی که داری استفاده میکنم و مطمئن هستم که بقیه دوستان هم همین نظر رو دارن و شاید پست ندن ولی از خوندن اطلاعات با ارزشی که توی هر پستت ارائه میدی همه استفاده میکنن. لطفا به کارت ادامه بده. با تشکر

jojo_90
28-12-2010, 16:20
بله نگرانی شما از تعصبی حرف زدن من منطقی هست.
در انتخاب محصول می تونیم دو تا فاکتور رو جدی تر بررسی کنیم.
1. تخصص و سابقه سازنده 2. جوابگویی محصول در بازار و استفاده

Linksys یه شرکت موفق و حرفه ای در ضمینه شبکه بود که توسط شرکت معظم سیسکو خریداری شده و تمام محصولات Linksys تحت لیسانس سیسکو ساخته میشه ، در مورد سیسکو همین قدر بدونید که 80 درصد اینترنت رو تجهیزات سیسکو پیاده سازی شده و شما برای باز کردن همین سایت به طور ناخواسته از دهها روتر و تجهیزات سیسکو استفاده کردید. Linksys یه محصول آمریکایی معتبر است.

Asus : یه شرکت موفق در ضمینه مادربرد که داره تو بقیه زمینه ها رشد میکنه ولی ذاتا شبکه کار نیست.
D-link و Tp link دو محصول خوش قیمت با کیفیت متوسط و قیمت خیلی مناسب از بازار شرق آسیا البته D-link یه سروگردن از TP link بالاتره و من به این برند خوش قیمت احترام می گذارم.

و اما بازار این مودم ها :
در ایران همه چیز فرق می کنه شرکت های اینترنتی سالها مشتریاشون مجبور کردن که به علت ناسازگاری با تجهیزات اونا فقط از مودمی که مثلا اونا تایید می کنن و از خودشون می خرن استفاده کنند در نتیجه مارک های معتبر کمتر تونستن خودشونو نشون بدن واستفاده از مودم هایی که سود بیشتری به این شرکت ها میدن رایج تر بشه. همین شرکت ها مشکلی که linksys wag54 با یه آپگرید ساده حل میشد اونقدر بزرگ کردن که بتونن محصولات خودشونو بفروشند. پس با توجه به صحبتهای من شما نمی تونین به بازار مراجعه کنید و جواب های یکسانی بگیرین.

و اما در مورد linksys 120N خودم که بعد از 10 روز تحقیق و مطالعه خریدم.
از بهمن 1388 تا الان روشن بوده و همزمان به یک لبتاب بصورت بیسیم و یک PC با سیم داره سرویس میده بعضا هم با موبایل هم وصل میشم، و هیچ وقتم هم کلید خاموش روشنشو فشار نمیدم مگر اینکه برق بره بتونه چند دقیقه ای استراحت کنه !
سرعت کانکت شدن (روشن شدن چراغ DSL) فوق العاده بالاست پایداری مودم ، اعمال تنظیمات مدیریتی پیشرفته و .. از خصوصیات این مودمه

امیدوارم با صحبتهام تونسته باشم دید شما رو برای خرید مودم گسترش داده باشم و بتونید بهترین انتخاب رو داشته باشین، موفق باشید.
ممنون بابت جوابتون.
هنوز تصمیم نگرفتم که کدومو بگیرم چون من به برد زیاد بیسیم هم زیاد احتیاج ندارم...
شاید همون tp-link 40 تومنی که الان مدلش یادم نیست بگیرم:31:
میگم تفاوت annex a و annex b تو این مودم چیه؟
بازم به خاطر جوابتون ممنون.:11:

NetizeN
29-12-2010, 07:33
من بیشتر از یک سال است که یه مودم Linksys WAG54G2 دارم. قبل از این مودم، ابتدا از یه مودم زیمنس استفاده می کردم و بعد از یک مودم USRobotics که از هر دو و بویژه دومی بسیار راضی بودم اما هیچکدوم از اینها وای فای نداشتن و چون نتونستم مدل وایرلس USRobotics رو پیدا کنم ناچار اومدم سر وقت سیسکوی سابقاً!!! عزیز و مدل WAG54G2 اون رو هم به خاطر ظاهر قشنگی که داشت و هم اینترفیس دلچسب منوها و امکانات جذابی که داره انتخاب کردم. اما هنوز دو ماه از اعتماد به سیسکو نگذشته بود که ناسازگاری ها آغاز شد و قطع شدن وقت و بی وقت اینترنت که فقط با خاموش و روشن کردن کامل مودم برطرف می شد. ابتدا تصور می کردم مشکل از سرویس دهنده یا نویز خط تلفن و ... باشه اما تغییر اینها هیچکدوم کارساز نشد و حتی آپدیت Firmware مودم هم گره گشایی نکرد. وقتی هم که از سر استیصال راهی تالار گفتگوهای سیسکو شدم تا مشکلم رو انجا مطرح کنم تازه متوجه شدم تنها نیستم و کلی همدرد در گوشه کنار دنیا دارم! که از سیسکو نومید شده اند و به آن بد و بیراه می گن...! فکر نمی کنم نیاز باشه توضیح بیشتری بدم.
یا یه جستجوی ساده از طریق گوگل متوجه می شین که این مشکل به این مذلی که من دارم محدود نمیشه و مدلهای جدیدتر مانند WAG120N هم با مشکلات مشابهی رو به رو هستند. به هر روی به جای اینکه برندها شما را اغوا کنند بهتره ابتدا با سرویس دهنده خودتون مشورت کنید ببینید که تجهیزات اونا با مودم مورد نظر شما مشکلی نداره. الان با بعضی از سروویس دهنده ها که صحبت کنید متوجه می شین برای خودشون لیست سیاه مودم درست کردن مثلاً شاتل و فناوا می گن Linksys و Level1 و Dlink نگیرید. می بینید که هر سه برند معروف هستند اما با این تجهیراتی که شرکتهای خدمات ای دی اس ال به خاطر تحریمها ناچار از برندهای گمنام یا بی کیفیت چینی تهیه می کنند سازگاری ندارند بنابراین شرکتهای خدمات ای دی اس ال به خاطر این که تلفنهای بی خاصیت بخش پشتیبانی شون دائم درگیر پاسخگویی به ناله و نفرین مشترکان مثلاً عزیزشان نباشد خودشان را راحت کرده و لیست سیاه درست کرده اند...
همه این کیبردفرسایی برای اون بود که بگم برای انتخاب مودم همه جوانب را باید واقع بینانه در نظر گرفت و صرفاً به خاطر شهرت برندها پول خود را در چاه آنها نریزید تا بعداً اعصاب و روانتان در کشاکش مشکلات فنی فرسوده نشود. در میان برندهایی هم که دوستان معرفی کردن TP-link از معدود نمونه هایی است که تقریباً در فهرست سیاه هیچکدام از خدمات دهندگان ای دی اس ال قرار ندارد و البته قیمت و خدمات پس از فروش نسبتاً منطقی هم دارد. در ماههای اخیر چندنفر از دوستانم که در این زمینه از من راهنمایی خواستند به توصیه من از مدلهای وایرلس سری جی و ان این برند خریداری کرده همگی تا به حال راضی بودن. یکی از مناسبترین انتخاب ها در این برند میتونه مدل وایرلس 8901 از سری G باشه که متوسط قیمت اون حدود 40 هزار تومان هستش. اگر چه که هر وقت یه برندی مورد توجه قرار می گیره و از اون استقبال می شه معمولاً جوگیر می شه و گند میزنه تو کیفیت و TP-Link هم تقریباً وقتش شده که یه گند این جوری بزنه!
امیدوارم دوستان انتخابهای درست و «کم دردسری»! داشته باشند چون بعید می دونم که بشه «بی دردسر» زندگی کرد!:27:

NetizeN
29-12-2010, 07:49
میگم تفاوت annex a و annex b تو این مودم چیه؟
بازم به خاطر جوابتون ممنون.:11:

Annex A = ADSL
Annex B = ISDN

در حقیقت هر دو سرویس DSL هستند که روی بسترهای متفاوتی ارائه می شن و طبیعتاً انتخاب شما اولی خواهد بود چون بستر استفاده از دومی فکر نمی کنم در ایران وجود داشته باشه

matin724
29-12-2010, 09:13
سلام
بهترین و ارزان ترین مودم وایرلس چیه (40 و کمتر از 40 تومن)
و بهترین مودم تک پورت چیه( فقط یه لن داشته باشه. قیمتش هم بگید)
ممنون

mhek
01-01-2011, 22:03
بهترین مودم برای استفاده از اینترنت ADSL با برد بالا(حدود 100متر)

joe_satriani
01-01-2011, 22:51
سلام
ممنون
با سلام
فکر میکنم مودم های Tplink سری های اول و قدیمیش همین قیمت باشه
اما فکر نکنم کیفیت خوبی داشته باشن

موفق باشید.

بهترین مودم برای استفاده از اینترنت ADSL با برد بالا(حدود 100متر)

با سلام
شما میتونید از مودم های linksys استفاده کنید
اما معمولا تا 70-80 متر رو به خوبی جواب میدن و در فواصل طولانی تر فقط شناسایی میشن

موفق باشید.

pooriya_hp
02-01-2011, 10:52
سلام
ممنون
tp-link w8901g با قیمت 45 تومن ......
مودم تک پورت بدلیل عدم وجود wirless پیشنهاد نمیشه.
اما تک پورت پایین 30 تومن هستن....

موفق باشید

Squall Leonhart
02-01-2011, 11:11
من یه مودم وایرلس میخوام که چهار تا پورت شبکه داشته باشه و دو تا آنتن و بردش هم از نوع N باشه. یه دونه هم مدل G رو معرفی بکنین. قیمت رو هم بگین.
با تشکر

pooriya_hp
02-01-2011, 11:35
TP-link 8961 : 75

TP-link 8901 : 45

موفق باشید

Squall Leonhart
02-01-2011, 13:29
میشه فرق مدل TP-LINK TD-W8960N رو با یه مدل بالاتر یعنی TP-LINK TD-W8961N رو بگی که چی هست تفاوت قیمتشون چی؟ کدوم رو بگیرم بهتره؟

TP-LINK TD-W8960N :

توی کتابخابونه دانشگاه هم یه مودم کوچیک D-Link گذاشتن که به نظر میاد فقط اکسس پوینت باشه و وصل شده به یه هاب. از اونجایی که مودم ای دی اس ال دارم با چهار تا پورت شبکه که روتر هم هست به نظرتون یکی از همینا رو بگیرم به دردم میخوره؟ قیمتش رو هم بگین
با تشکر

mhek
02-01-2011, 23:44
با سلام
فکر میکنم مودم های Tplink سری های اول و قدیمیش همین قیمت باشه
اما فکر نکنم کیفیت خوبی داشته باشن

موفق باشید.

با سلام
شما میتونید از مودم های linksys استفاده کنید
اما معمولا تا 70-80 متر رو به خوبی جواب میدن و در فواصل طولانی تر فقط شناسایی میشن

موفق باشید.

عزیز این مودم بین باقی مودم ها بالاترین برد رو داره؟؟بنده بیشتر روی برد مودم تاکید دارم و میخوام مودم تا برد بالا جواب بده...ممنونم میشم راهنمایی بکنید...

mohamad skystar
03-01-2011, 12:54
من TP-LINK 8901G دارم برا خونه که خوب جواب میده.راضیم

hesam90
07-01-2011, 18:30
:41:سلام دوستان من مي خوام يه مودم وايرلس بگيرم و هيچ سر رشته و اطلاعاتي هم در اين زمينه ندارم ! لطفا براي خريد يك مودم خوب با امكانات مناسب كمكم كنيد !!!!

mohamad skystar
07-01-2011, 23:42
اگه برا منزل می خوای TP-LINK خوب جواب داده.
من مدل W9801G رو دارم راضیم.بردش هم خوبه

---------- Post added at 11:42 PM ---------- Previous post was at 11:39 PM ----------

:41:سلام دوستان من مي خوام يه مودم وايرلس بگيرم و هيچ سر رشته و اطلاعاتي هم در اين زمينه ندارم ! لطفا براي خريد يك مودم خوب با امكانات مناسب كمكم كنيد !!!!

اگه برا منزل می خوای TP-LINK خوب جواب داده.
من مدل W9801G رو دارم راضیم.بردش هم خوبه

alpha007
09-01-2011, 09:09
برای شما مدلهای مختلفی وجود داره
دوستمون اشاره کرد با اینحال
asus و dlink هم برندهای مناسبی برای شما هستن

AMIRHJ
10-01-2011, 21:53
سلام و خسته نباشید به تمامی دوستان
ما که این 8 صفحه رو کامل زیر و رو کردیم و جز تناقض به چیز بهتری نرسیدیم
نفهمیدیم سیسکو کجاست!
اسوس مادرش خوبه نه مودمش
120n آری! یا...

خلاصه مانده ایم در فروم و آخر کار...

دوستان یه مودم حوالی 100+- 20
ساپورتر بیسیم و وای فای وبقیه ملزومات
برد زیاد 3 طبقه بتن!!
ترجیحا سری N :نونو به نرخ روز..:کلا به روز

Squall Leonhart
28-01-2011, 10:57
آقایون کسی میدونه فرق WAG120N و WRT120N در چی هست؟

قیمتشون رو هم بگین.

کدوم بهتر هست؟

mohammadi4net
28-01-2011, 17:13
آقایون کسی میدونه فرق WAG120N و WRT120N در چی هست؟

قیمتشون رو هم بگین.

کدوم بهتر هست؟

WRT120N : اکسیس پوینت + روتر
WAG120N : اکسیس پوینت + روتر + مودم ADSL

Squall Leonhart
28-01-2011, 20:14
قیمتهاشون رو نداری؟

پس برای استفاده از WRT120N باید به یه مودم دیگه وصلش کنم درسته؟ پس باید ارزون تر باشه؟

mohammadi4net
29-01-2011, 00:18
قیمتهاشون رو نداری؟

پس برای استفاده از WRT120N باید به یه مودم دیگه وصلش کنم درسته؟ پس باید ارزون تر باشه؟

قیمت دقیق دستم نیست

WRT120N : حدود 70000
WAG120N : زیر 80000

AMIRHJ
29-01-2011, 20:32
نفهمیدیم سیسکو کجاست!
اسوس مادرش خوبه نه مودمش
120n آری! یا...

برد زیاد 3 طبقه بتن!!

یکی نبود بعد 1 سال این سوال ما رو جواب بده!! یه موقعی جواب میدین که adsl منقرض شده!!

joe_satriani
29-01-2011, 20:38
یکی نبود بعد 1 سال این سوال ما رو جواب بده!! یه موقعی جواب میدین که adsl منقرض شده!!

با سلام
WAG120N بهترين انتخاب هست

موفق باشيد.

mohammadi4net
29-01-2011, 20:49
نفهمیدیم سیسکو کجاست!
اسوس مادرش خوبه نه مودمش
120n آری! یا...

برد زیاد 3 طبقه بتن!!

مودمو کدوم طبقه می خوای بگذاری ؟ اگه محدودیت نداشته باشی باید طبقه دوم بگذاری.
و یا منظورت اینه که یه کلاینت به فاصله 3 طبقه قرار داره؟
شبکه وایرلست بجز اینترنت کاربرد دیگه ای هم برات داره؟
آیا کارت شبکه دیواس های که قرار به این مودم وصل بشن سری n هستند؟

worldm
30-01-2011, 13:39
من یه مودم ای دی اس الی میخوام که بیشترین سازگاری رو با شرکتهای ارائه دهنده ای دی اس ال داشته باشه تو محلمون فعلا خبری از ای دی اس ال نیست ولی قراره که شاتل سرویس بده.لطفا مودمی رو معرفی کنید که وایرلس دار باشه و قابلیت وصل شدن قطعات دیگه بصورت وایرلس بخودش رو داشته باشه.من 2 تا کامپیوتر دارم با یک لپ تاپ و یک پرینتر وایرلس دار و دوربین عکاسی وایرلس دار و گوشی خودم که همشونو میخوام با این مودم به هم دیگه وصل بکنم و در حالت بیسیم کار بکنن.برای وصل کردن کامپیوترهام یه قطعه usb wireless میگیرم ایا این مودم قابلیت شیر کردن پوشه ها و استفاده همزمان از اینترنت رو داره؟
کار منم فعلا تا گرفتن اینترنت فیلم دیدن از کامپیوترهای دیگه بصورت شبکه هست و گشت گذار در درایوهام و بازی شبکه ای.
کلا در یک جمله میخوام یک شبکه خانگی بیسیم راه اندازی کنم همین.
معذرت میخوام زیاد شد

nihilnigritude
30-01-2011, 13:42
سلام

لطفا مودمی معرفی کنید هرجای خونه بتونم از اینترنت روی لپتاپم استفاده کنم خونه 2طبقه حدود250 متر
قیمتش تا 100تومن یه مدل خوب میخام :20:

مرسی

Squall Leonhart
30-01-2011, 22:14
واسه هر دوتاتون مدل WAG120N با قیمت تقریبی 80 تومن رو پیشنهاد میکنم.

Pedy.Spider
31-01-2011, 22:21
سلام
یه مودم وایرلس میخوام برای استفاده pc و laptop که بتونه در ساعات مختلف با یوزر پسورد متفاوت برای pppoe به اینترنت وصل بشه. برای دانلود شبانه، چون اینجوری نمیشه هر روز دوبار دستی تنظیمات رو عوض کرد.

اصلا خارجی ها دانلود رایگان شبانه دارند ک بخوان یه همچین امکاناتی توی مودم تعریف کنند؟

worldm
01-02-2011, 17:52
ایا در صورتیکه نخواهیم از اینترنت استفاده کنیم یا اصلا وصلش نکنیم میتونم ارتباط دستگاههای بیسیم رو فقط با همدیگه برقرار کنیم ؟یا مثلا به صورت بیسیم بشه بین کامپیوترها گشت زد؟

mohammadi4net
01-02-2011, 21:14
ایا در صورتیکه نخواهیم از اینترنت استفاده کنیم یا اصلا وصلش نکنیم میتونم ارتباط دستگاههای بیسیم رو فقط با همدیگه برقرار کنیم ؟یا مثلا به صورت بیسیم بشه بین کامپیوترها گشت زد؟

بله میشه چون این مودم ها روتر هم هستند.

Squall Leonhart
01-02-2011, 21:52
سلام
یه مودم وایرلس میخوام برای استفاده pc و laptop که بتونه در ساعات مختلف با یوزر پسورد متفاوت برای pppoe به اینترنت وصل بشه. برای دانلود شبانه، چون اینجوری نمیشه هر روز دوبار دستی تنظیمات رو عوض کرد.

اصلا خارجی ها دانلود رایگان شبانه دارند ک بخوان یه همچین امکاناتی توی مودم تعریف کنند؟

بهترین راه این هست که مودم رو بزار روی بریج و دو تا کانکشن ADSL درست کنی و هر بار که بخواهی با یکیش وصل بشی.

Pedy.Spider
01-02-2011, 23:04
بهترین راه این هست که مودم رو بزار روی بریج و دو تا کانکشن ADSL درست کنی و هر بار که بخواهی با یکیش وصل بشی.

گفتم که هم با pc و هم با laptop وصل میشم به اینترنت. الان اینترنت رو از روی کامپیوتر share کردم برای لپ تاپ. مشکلش اینه که برای استفاده لپ تاپ از اینترنت، کامپیوتر هم باید همینجوری روشن باشه.

گفتم اگه یه مودم باشه که بشه تعیین کرد با تنظیمات pppoe از ساعت 7 صبح تا 3 نصفه شب با یه یوزر پسورد کانکت بشه از 3 تا 7 صبح با یه یوزر پسورد دیگه، مشکل حل میشه.

حالا همچین مودمی هست یا نه و آیا کسی راه حل دیگه ای به نظرش میرسه؟

worldm
02-02-2011, 06:36
راستی این مودمی که معرفی کردین بردش چند متره؟
قابلیت وصل انتن بیرونی رو نداره درسته؟
اگه مودمی بگیرم که بعدا بتونم انتن بیرونی برای افزایش برد بزنم چنده؟
میتونه کل محدوده یه خونه 90 متری رو پوشش بده؟
راستی طراحیش هم خیلی جالب و قشنگه.

yell
02-02-2011, 14:10
راستی این مودمی که معرفی کردین بردش چند متره؟
قابلیت وصل انتن بیرونی رو نداره درسته؟
اگه مودمی بگیرم که بعدا بتونم انتن بیرونی برای افزایش برد بزنم چنده؟
میتونه کل محدوده یه خونه 90 متری رو پوشش بده؟
راستی طراحیش هم خیلی جالب و قشنگه.

دوست عزیز من مودم TP-LINK_TD-W8901G رو پیشنهاد میکنم. برد خوبی داره نسبتا
میتونی تقویتش کنی . 39900 تومانه با اسپیلیتر و 2 سال گارانتی نوین رایانه .

AMIRHJ
02-02-2011, 18:49
مودمو کدوم طبقه می خوای بگذاری ؟ اگه محدودیت نداشته باشی باید طبقه دوم بگذاری.
و یا منظورت اینه که یه کلاینت به فاصله 3 طبقه قرار داره؟
شبکه وایرلست بجز اینترنت کاربرد دیگه ای هم برات داره؟
آیا کارت شبکه دیواس های که قرار به این مودم وصل بشن سری n هستند؟

طبقه 2 میزارم
هر واحد حدود 150 متره

کاربردش فعلا اینترنته
سری N نمیدونم
ما یه PC داریم که میزارم تو طبقه 2 بقیه ملزومات نوت بوک و موبایلن که میخوام به صورت وایرلس کانکت شن
چه کنیم!

mohamad skystar
04-02-2011, 00:35
مودم TP-LINK8901G دارم خیلی راضیم به شما پیشنهاد میکنم.بردش هم خوبه

wildhunter
04-02-2011, 15:18
منم مودم TP-LINK8901G دارم و کاملا راضیم.

homaan
04-02-2011, 16:11
با سلام
دوستان من یک سوال دارم اینکه در مودمهای وایرلس دو سیستم 802.11g و 802.11n هست که سرعت دوومی گفته میشه بیشتره میخواستم ببینم با توجه به سرعت سرویسهای adsl در ایران مثلا 1مگ ایا هزینه بیشتر برای خرید مودم وایرلس با فناوری 802.11n ازشش را داره؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

EXTREME
04-02-2011, 16:16
با سلام
دوستان من یک سوال دارم اینکه در مودمهای وایرلس دو سیستم 802.11g و 802.11n هست که سرعت دوومی گفته میشه بیشتره میخواستم ببینم با توجه به سرعت سرویسهای adsl در ایران مثلا 1مگ ایا هزینه بیشتر برای خرید مودم وایرلس با فناوری 802.11n ازشش را داره؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
نوع N برد بیشتر ی نسبت به نوع G داره فرکانس موج هاشم بیشتره
ترنسفرریت نوع G هست 54 mbps ولی نوع n هست 270 mbps

Squall Leonhart
04-02-2011, 16:20
با سلام

مسئله سرعت نیست. فرق مهمی که بین جی و ان هست بردشون هست. برد ان بیشتر هست. اگه بخوایی از نظر سرعت بررسی کنی خود جی ظرفیتش 54 Mbps هست خب این رو مقایسه بکن با حداکثر سرعتی که توی ایران هست مثلا 1 Mbps
تا اونجایی که میدونم برد ان حداقل دو برابر برد جی هستش.

homaan
04-02-2011, 16:31
سلام
از شما دوستان برای توضیحات که فرمودین سپاسگزارم پس اینطور که استنباط کردم در trans rate با توجه به سرعت اینترنت در ایران خرید نوع 802.11n که گرونتره ارزشی نداه چون مسافت بیشتر برای من ملاک نیست.

mohammadi4net
04-02-2011, 18:38
سلام
از شما دوستان برای توضیحات که فرمودین سپاسگزارم پس اینطور که استنباط کردم در trans rate با توجه به سرعت اینترنت در ایران خرید نوع 802.11n که گرونتره ارزشی نداه چون مسافت بیشتر برای من ملاک نیست.

شبکه که همیشه برای اینترنت استفاده نمی شه ، می تونید بین سیستم های خودتون هم فایل جابجا کنید ، با توجه به اینکه این اختلاف قیمت خیلی زیاد نیست بهتر n بخرید چون هرروز شاهد وسایل بیشتری هستیم که با وایرلس کار می کنند لبتاب ، موبایل ، تبلت ، پرینتر ، دوربین مداربسته ... و در آینده ای نزدیک ، تلوزیون ، ----- ، سیستم حریق و امنیتی ساختمان و ...
بعدا ممکنه نیاز به فاصله بیشتر وتکنولوژی جدیدتر ایجاد بشه.

Pedy.Spider
05-02-2011, 08:50
گفتم که هم با pc و هم با laptop وصل میشم به اینترنت. الان اینترنت رو از روی کامپیوتر share کردم برای لپ تاپ. مشکلش اینه که برای استفاده لپ تاپ از اینترنت، کامپیوتر هم باید همینجوری روشن باشه.

گفتم اگه یه مودم باشه که بشه تعیین کرد با تنظیمات pppoe از ساعت 7 صبح تا 3 نصفه شب با یه یوزر پسورد کانکت بشه از 3 تا 7 صبح با یه یوزر پسورد دیگه، مشکل حل میشه.

کسی پیشنهادی نداشت؟

Squall Leonhart
05-02-2011, 16:46
کسی پیشنهادی نداشت؟

از دو تا مودم به استفاده بکن :

واسه کامپیوتر که روزها استفاده میکنی از مودم A استفاده بکن که روش تنظیمات اکانت a هست.

واسه لپ تاب که شب ها میزاری روی دانلود از مودم B استفاده بکن که روش تنظیمات اکانت b هست.

mostafa_maca
05-02-2011, 17:14
سلام دوستان بنده میخواستم فقط توی خونه که خیلی هم بزرگ نیست از اینترنت روی لپ تاپ و گوشیم استفاده کنم حالا سوالم اینه که ایا این مدلی(TP-LINK_TD-W8901G) که اکثرا روش نظر مثبت داشتن بدرد من میخوره؟گفتم که خونه زیاد بزرگ نیست و طبقه ای هم درکار نیست در واقع هرچی مودم ارزونتر باشه بهتره فقط کاهش سرعت ایجاد نکنه زیاد....
سوال بعدیم اینه که ایا میشه یه کاری کرد که اینترنت رو فقط از طریق رمزی که خودم میدونم رو لپ تاپ و گوشیم بفرستم؟
ممنون:11:

Squall Leonhart
05-02-2011, 21:32

من نمیفهمم واسه چی اصرار داری بزاری روی PPPoE ؟
به نظر من این بهترین راه هست :
مودم بزار روی بریج.
لپ تاب و پی سی رو هر کدومشون رو به طور مستقل با کابل شبکه وصل کن به مودم.
روی پی سی کانکشن روزانه رو ایجاد کن.
روی لپ تاب کانکشن شبانه رو ایجاد کن و شبا که میخوایی مثلا با لب تاب دانلود کنی از این استفاده بکن.

yell
06-02-2011, 16:42
دوستان لطف کنید توی این تاپیک فقط در مورد مارک و قیمت مودم ها تبادل اطلاعات کنید .
پرسشهای دیگه رو تاپیک زیر مطرح کنید .

با سپاس .

Pedy.Spider
06-02-2011, 22:50
من نمیفهمم واسه چی اصرار داری بزاری روی PPPoE ؟
به نظر من این بهترین راه هست :
مودم بزار روی بریج.
لپ تاب و پی سی رو هر کدومشون رو به طور مستقل با کابل شبکه وصل کن به مودم.
روی پی سی کانکشن روزانه رو ایجاد کن.
روی لپ تاب کانکشن شبانه رو ایجاد کن و شبا که میخوایی مثلا با لب تاب دانلود کنی از این استفاده بکن.

چون تو روز هم با کامپیوتر وصل میشم هم با لپ تاپ، به همچنین تو شب. دو تا سیستم برای دو نفره!
الان که روی bridge تنظیمه و از رو کامپیوتر share شده، برای استفاده لپ تاپ باید کامپیوتر رون باشه!

دوستان لطف کنید توی این تاپیک فقط در مورد مارک و قیمت مودم ها تبادل اطلاعات کنید .
پرسشهای دیگه رو تاپیک زیر مطرح کنید .

ما داریم در مورد خرید بحث میکنیم مثل اسم تاپیک!

lebesgue
11-03-2011, 19:43
حذف شود...

worldm
12-03-2011, 07:52
لطفا مدلی از سیسکو یا تی پی لینک معرفی کنید که قابلیت وصل کردن انتن اکسترنال رو داشته باشه ممنون

Q1Q
12-03-2011, 20:48
...............................

نیاشا
25-04-2011, 13:43
دیروز یه مودم lynksys گرفتم اما 10 متر هم وایرلسش جواب نمیده ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌firmware اش و هم آپگرید کردم اگه با تنظیمات خاصی میشه وضعیتشو بهتر کرد لطفا کمکم کنید

!Yahoo
29-04-2011, 19:44

مودمت مگه ویرلس نداره که مستقیم لپتاپو به کامپیوتر وصل کردی؟یا خروجی مجزا کابل واسه لپتاپ؟

روی یه یه مودم نمی تونی 2تا اکانت بزاری باید روی مودمت اکانت روزانه ات رو بزاری و اکانت شبانه ات رو روی سیستمت به صورت بریج بسازی و با برنامهای خاص که زیادند اون ایکون شبانه رو اتوماتیکی به طور خودکار ساعت 3تا 7فعال کنی ،اموزشش هم توی قسمت اینترنت پر سرعت هست
خیلی راحته
2تا مودم گذاشتن یه جوری غیر منطقی هست

---------- Post added at 07:44 PM ---------- Previous post was at 07:40 PM ----------

دیروز یه مودم lynksys گرفتم اما 10 متر هم وایرلسش جواب نمیده ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌firmware اش و هم آپگرید کردم اگه با تنظیمات خاصی میشه وضعیتشو بهتر کرد لطفا کمکم کنید

یا گیرنده ات خرابه یا فرستنده،
WAG120N من دارم 2تا کوچه اونورتر هم جواب میده

naim697
30-04-2011, 16:35
سلام دوستان بنده اینترنت وایرلس نانو استیشن رادیو دارم یک روتر خوب قوی میخواستم برد وایرلسش هم خوب باشه تا 100 تومان چی بخرم ؟ خوبه ؟

خودم این مد دیدم ایا خوبه ؟

Wireless-N Router with 4 Port Switch WNR2000‎ Netgear

اینجا میده 86 هزار

والبته این هم مد نظر دارم Linksys WRT160N اینو میده
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید قیمت 95 تومان ؟

اینم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هستش tp link میده 123 هزار

شما میشه بگید اینها کدمشو بخرم ؟ یا مدل خودتو با قیمت تقربی پیشنهاد بدید ؟

یا اینکه یک اکسز پوینت بخرم ؟ ایا اکسز پوینت خروجی پورت هم داره ؟ که کامپیوتر با لن بزن و با وایرلس تو خونه پخش کنم ؟ یا نه همون روتر برای وایرلس خوبه ؟

---------- Post added at 05:35 PM ---------- Previous post was at 05:35 PM ----------

سلام دوستان بنده اینترنت وایرلس نانو استیشن رادیو دارم یک روتر خوب قوی میخواستم برد وایرلسش هم خوب باشه تا 100 تومان چی بخرم ؟ خوبه ؟

خودم این مد دیدم ایا خوبه ؟

Wireless-N Router with 4 Port Switch WNR2000‎ Netgear

اینجا میده 86 هزار

والبته این هم مد نظر دارم Linksys WRT160N اینو میده
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید قیمت 95 تومان ؟

اینم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هستش tp link میده 123 هزار

شما میشه بگید اینها کدمشو بخرم ؟ یا مدل خودتو با قیمت تقربی پیشنهاد بدید ؟

یا اینکه یک اکسز پوینت بخرم ؟ ایا اکسز پوینت خروجی پورت هم داره ؟ که کامپیوتر با لن بزن و با وایرلس تو خونه پخش کنم ؟ یا نه همون روتر برای وایرلس خوبه ؟

ali_ign
15-05-2011, 20:46
سلام ارزون ترین مودم وایرلس چیه؟
میخام با کابل به کامپیوتر هم وصل باشم
بردش 10 متر هم باشه خوبه

pooriya_hp
15-05-2011, 21:08
TP-Link 8901g : 40

ali_ign
16-05-2011, 08:36
TP-Link 8901g : 40

قیمتش توی دیجی کالا 36 هستش که قبا تخفیف عضویت میشه 35 ارسال به شهرستان ها هم رایگانه

ali_ign
16-05-2011, 15:04
قیمتش توی دیجی کالا 36 هستش که قبا تخفیف عضویت میشه 35 ارسال به شهرستان ها هم رایگانه

ببخشید این وایرلس هست ؟؟؟

TP-Link ADSL2+ Modem Router TD-8840T

worldm
16-05-2011, 18:11
لطفا یک مودم وایرلس معرفی کنید که قابلیت .صل کردن انتن بیرونی رو داشته باشه
ترجیا از نسل جدید شبکه ها یعنی nهم پشتیبانی بکنه

sasan816
17-05-2011, 09:55
لطفا یک مودم وایرلس معرفی کنید که قابلیت .صل کردن انتن بیرونی رو داشته باشه
ترجیا از نسل جدید شبکه ها یعنی nهم پشتیبانی بکنه
بودجتون چقدره؟

worldm
17-05-2011, 10:06
نمی دونم تا 100 فکر کنم باشه.بردش هم چقدره؟

sasan816
17-05-2011, 11:47
Model: WAG160N
Standards: IEEE Draft 802.11N v2.0, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.3u, g.992.1 (g.dmt), g.992.2 (g.lite), g.992.3, g.992.5, T1.413i2, U-R2 for Annex B
Ports: Power, DSL, Ethernet (1-4)
Buttons: Reset, Wi-Fi Protected Setup
LEDs: Power, Wireless, Ethernet (1-4), DSL, Internet
Cabling Type: CAT 5 UTP, RJ-11, RJ-45
Number of Antennas: 2 Internal
RF Power (EIRP) in dBm: 17
Antenna Gain in dBi: 2
Security Features :
Password-protected Coniguration for Web Access
PAP and CHAP Authentication
Denial of Service (DoS) Prevention
Stateful Packet Inspection (SPI) Firewall
AP Isolation
Website Blocking by URL Address or Keyword
Java, ActiveX, Proxy, and Cookie Filtering
ToD Filter (blocks access by time)
--- Passthrough for IPSec, PPTP, and L2TP Protocols
WPA/WPA2 Personal and Enterprise
128, 64 Bits WEP with Passphrase WEP Key Generation
SSID Broadcast Disable
Access Restriction by MAC and IP Addresses

Key Features

All LAN ports support auto-crossover (MDI/MDI-X)—no need for crossover cables
Wall-mountable
Built-in ADSL modem with G.lite, G.dmt, ADSL2, ADSL2+, ADSL2 L, ADSL2 M, ADSL2+ M, and T1. 413 support
Enhanced security management functions: Port Filtering, MAC and IP Address Filtering, DMZ Hosting, and NAT Technology
Wi-Fi Protected Setup
Supports Static and Dynamic Routing (RIP1 and 2)
DHCP Server capability to assign IP addresses automatically
Remote administration and remote upgrades available over the Internet
E-mail and Web-based Logging of Security Events
Supports traic and event logging
Support for NTP (Network Time Protocol) for Synchronizing with a Real-Time Server
RFC1483, PPPoE and PPPoA encapsulations

Environmental Details

Dimensions 202 x 34 x 160 mm (8.0” x 1.3” x 6.3”)
Weight 362 g (12.8 oz)
Power 12VDC 1A
Certiication FCC, CE, IC-03, Wi-Fi, A-Tick, Telepermit, IDA
Operating Temp. 0 to 40°C (32 to 104°F)
Storage Temp. -20 to 70°C (-4 to 158°F)
Operating Humidity 10 to 85%, Noncondensing
Storage Humidity 5 to 90%, Noncondensing

Package Contents

Wireless-N ADSL2+ Modem Router
Setup CD-ROM with Linksys EasyLink Advisor (LELA)
User Guide on CD-ROM
Ethernet Network Cable
Phone Cable (with Annex A units)
Power Adapter
Trend Micro Internet Security 30-day free trial

Minimum Requirements

Computer with a Network Adapter and TCP/IP Protocol installed
CD-ROM drive
Activated ADSL Line and Account Information
For Setup Wizard: Windows (Vista, XP, 2000 SP4) or Mac OS X (v10.4.9 or higher) with all updates applied and CD-ROM drive
Internet Explorer 6.0 or Firefox 2.0 for Web-based Coniguration (only recommended for advanced users)

Maximum performance derived from IEEE Standard 802.11 specifications. Actual performance can vary, including lower wireless network capacity, data throughput rate, range and coverage. Performance depends on many factors, conditions and variables, including distance from the access point, volume of network traffic, building materials and construction, operating system used, mix of wireless products used, interference and other adverse conditions.

asfa
17-05-2011, 13:09
سلام دوستان
یه مودم وایرلس میخوام که شاتل بهم سرویس بده و از همه نظر هم خوب باشه .
بودجه هم تا 70 تومن ....

asfa
17-05-2011, 13:19
راستی اگه تو نت جایی رو میشناسید که قیمت مناسب میده معرفی کنین ....

worldm
17-05-2011, 13:20
دو تا انتن داخلی داره درسته؟
2dbi rnvjai?
چند متر میشه؟

AmiIin
18-05-2011, 12:46
دوستان سلام!

یه مودم ADSL وایرلس درست درمون بین 40 تا 60 تومن میخوام ...... . (بردش خیلی مهمه برام.)

AmiIin
18-05-2011, 20:33
جواب نمیده کسی؟! همینجا باید میپرسیدم دیگه؟

AmiIin
21-05-2011, 14:36
بابا دمتون گرم جدا ...... !

naim697
21-05-2011, 20:10
دادش من یکی 941nd دارم انتن 3 دی بی 2 سال گارانتی داره 58 میفروشم نوش 87 هستش

AmiIin
21-05-2011, 23:53
خریدم رفت ..... .

EXTREME
21-05-2011, 23:59
خریدم رفت ..... .
حالا اگر هنوز نخریدید smc بهترین برند تو این رنجه

mrkasasi
27-05-2011, 14:47
سلام عليكم

ببخشيد بين دو مدل linksys wag120 و tplink TD-W8960N كدوم مدل رو پيشنهاد مي كنين؟ چرا؟

در ضمن Qos چيه؟

sokut
28-05-2011, 16:07
سلام منم یه سوال دارم حالا نمیدونم جواب میدین یا نه البته یکم ابتداییه
از کجا میشه فهمید یه مودم وایرلس همزمان چند دستگاه رو بصورت همزمان ساپورت میکنه بشرطی که همگی با وایرلس به اینترنت متصل باشن. (از طریق ست کردن IP). به عنوان نمونه مودمی از برند ایسوز برام معرفی کنید که بشه باهاش همزمان بصورت وایرلس 2 لپ تاپ رو به اینرنت وصلش کرد. منظورم پورتهای LAN نیست که بصورت سیمی با هم شبکه میشن...
با تشکر

Squall Leonhart
28-05-2011, 18:13
من یه دونه Linksys WAG120N دارم که با وایرلس میتونه به 50 تا کامپیوتر همزمان سرویس بده! البته تا حالا شخصا امتحان نکردم که ببینم واقعا میتونه به این تعداد سرویس بده یا نه. توی قسمت هلپس هم این رو نوشته :

Maximum Number of DHCP Users
Enter the maximum number of computers that you want the DHCP server to assign IP addresses to. This number cannot be greater than 253. The default is 50.

یعنی 50 تاش دیفالت هست و به 253 تا کامپیوتر میتونه با قابلیت آی پی دادن اتوماتیک به صورت وایرلس سرویس بده!

sokut
28-05-2011, 20:11
من یه دونه Linksys WAG120N دارم که با وایرلس میتونه به 50 تا کامپیوتر همزمان سرویس بده! البته تا حالا شخصا امتحان نکردم که ببینم واقعا میتونه به این تعداد سرویس بده یا نه. توی قسمت هلپس هم این رو نوشته :

یعنی 50 تاش دیفالت هست و به 253 تا کامپیوتر میتونه با قابلیت آی پی دادن اتوماتیک به صورت وایرلس سرویس بده!

خوب این قضیه رو از مشخصات سایر مودمها از کجا میشه فهمید؟ این عددی که اونجا نوشته فکر کنم حداکثرشه ولی من شنیدم اون تعدادی که بشه آی پی ست کرد خیلی پایینه در حد 4-5 تا به هر حال اصطلاح علمی این محدودیت اتصال با وایرلس رو چی بهش میگن؟ این مهمه که چطور میشه از توی مشخصات مودمهای وایرلس به آن دسترسی پیدا کرد؟
مثلا مدل DSL-N10 ایسوز محدودیتش چقدره؟

peyman_nn
30-05-2011, 15:29
سلام
تاپیک زدم معلوم نیست کجاست
لطفا برای خرید مودم راهنماییم کنید
مخابرات شهرمون اینترنت اورده
میخام برای خونه یک مودم بگیرم که ADSL باشه و وایرلس
ولی چند تا سوال
مودم ADSL تکی بگیرم یا با وایرلس ؟
الان PC دارم ، اگر بخام بعدها LAPTOP هم بگیرم به نظر شما دو کاره بگیرم یا ADSL خالی؟؟
کاراییش پایین نمیاد ؟؟
الان تو شرکت مودم ADSL مارک SMC دارم
ممنون میشم اگر یک مودم خوب و تقریبا حرفه ای دو کاره بهم معرفی کنید ، با ذکر قیمت
50 تا 80

خیلی خیلی ممنونم

Squall Leonhart
30-05-2011, 16:50
سلام
تاپیک زدم معلوم نیست کجاست
لطفا برای خرید مودم راهنماییم کنید
مخابرات شهرمون اینترنت اورده
میخام برای خونه یک مودم بگیرم که ADSL باشه و وایرلس
ولی چند تا سوال
مودم ADSL تکی بگیرم یا با وایرلس ؟
الان PC دارم ، اگر بخام بعدها LAPTOP هم بگیرم به نظر شما دو کاره بگیرم یا ADSL خالی؟؟
کاراییش پایین نمیاد ؟؟
الان تو شرکت مودم ADSL مارک SMC دارم
ممنون میشم اگر یک مودم خوب و تقریبا حرفه ای دو کاره بهم معرفی کنید ، با ذکر قیمت
50 تا 80

خیلی خیلی ممنونم

پیشنهاد میکنم یکی از این دو تا مدل رو با توجه به بودجه ای که داری انتخاب بکنی :

Linksys WAG120N

TP-LINK TD-W8901G

به مودم ای دی اس ال بدون وایرلس اصلا فکر نکن.

استاندارد N بردش از استاندارد G‌ یکی بیشتر هست.

من خودم مودم لینکسیس دارم فعلا ازش راضی هستم و یه فن لپ تاب خریدم و گذاشتم زیرش و مدام روشن هست.

peyman_nn
30-05-2011, 16:56
خب با این فرمایش شما یعنی مودمی بگیرم که هم adsl باشه و هم وایرلس ؟؟
تاثیری در کاراییش نداره ؟؟

ali2024
16-06-2011, 14:22
سلام دوستان .
حقيقتش من الان يه مودم adsl دارم ولي چون ميخوام لپ تاپ بخرم ميخواستم يه مودم وايرلس هم بگيرم ولي از اين تاپيك متوجه شدم يه چيزي هست به اسم اكسس پوينت.ميخواستم بدونم آيا اين اكسس پوينت طوري هست كه من بتونم بخرم و به مودم adsl وصل كنم تا امواج رو ارسال كنه و هزينه اضافي نكنم ؟
مرسي

Squall Leonhart
16-06-2011, 14:36
سلام دوستان .
حقيقتش من الان يه مودم adsl دارم ولي چون ميخوام لپ تاپ بخرم ميخواستم يه مودم وايرلس هم بگيرم ولي از اين تاپيك متوجه شدم يه چيزي هست به اسم اكسس پوينت.ميخواستم بدونم آيا اين اكسس پوينت طوري هست كه من بتونم بخرم و به مودم adsl وصل كنم تا امواج رو ارسال كنه و هزينه اضافي نكنم ؟
مرسي

به نظر من یه دونه مودم وایرلس ای دی اس ال بخری خیلی بهتره. یعنی در واقع مستقیم به پریز تلفن وصل میشه و امواج ای دی اس ال رو پخش میکنه به محیط. برای محصولات Linksys سری WAG این طوری هستن. ولی سری WRT فقط اکسس پونت هستن که باید به یه مودم ADSL جداگانه وصل بشه. من پیشنهاد میکنم یه دونه WAG120N بخری. قیمت هم در حدود 80 تا 85 تومن هست.

ali2024
16-06-2011, 14:55
به نظرت خرج اضافي كردن نيست اينكار ؟ چون كلي پاچه خاري كردم تا بابام راضي شده يه مك بوك پرو بخره.حالا نه ميخوام زياد بهش فشار بياد نه روم ميشه بگم بهش .علاوه بر اين ميخوام يه هدفون وايرلس هم بخرم.
قيمت WRT ها چنده ؟

One Mania
18-06-2011, 16:01
سلام
قیمت این چند مدل را می خواستم.

Link Sys WAG120N
Asus DSL-N10 11N

TP-Link TD-W8920G
TP-Link TD-W8901G
TP-Link TD-W8101G
کدام مودم بهتره

ali2024
18-06-2011, 18:54
سلام.خسته نباشید.
آیا TP-Link TD-W8901G داخل یه محوطه 17 ، 18 متری با یه دیوار بتنی جواب میده ؟
اگه جواب نمیده ،چه مدلی خوبه ؟

One Mania
19-06-2011, 10:35
سلام.خسته نباشید.
آیا TP-Link TD-W8901G داخل یه محوطه 17 ، 18 متری با یه دیوار بتنی جواب میده ؟
اگه جواب نمیده ،چه مدلی خوبه ؟

بله جواب میده. در محوطه بسته حدود 50 متر کار میده.
بهتر می خواهی linkSys که در بالا نوشتم بهتره.

Mr.Lover
20-06-2011, 18:04
سلام
من قصد خرید یک کارت شبکه ی وایرلس USB دارم برای استفاده در محیط خونه (سه طبقه!)
اطلاعی از ویژگی ها این نوع کارت ها ندارم.
کمی هم که جستجو کردم مدل های زیر رو در نظر گرفتم:

Zyxel USB Network Card G-202
TP-Link 54Mbps Wireless USB Adapter TL-WN321G
به نظر شما این ها خوبه یا دنبال چیزه دیگه ای باشم؟

Squall Leonhart
20-06-2011, 20:16
سلام
من قصد خرید یک کارت شبکه ی وایرلس USB دارم برای استفاده در محیط خونه (سه طبقه!)
اطلاعی از ویژگی ها این نوع کارت ها ندارم.

کمی هم که جستجو کردم مدل های زیر رو در نظر گرفتم:

TP-Link 54Mbps Wireless USB Adapter TL-WN321G
به نظر شما این ها خوبه یا دنبال چیزه دیگه ای باشم؟

من یه D-Link دارم که N هست و 25 تومن خریدمش ولی خیلی کت و کلفت هست! جدیدا مدل های خیلی نخودی هم اومده! مارک هاشون زیاد با هم فرقی ندارن چون همشون ساخت چین هستن! سعی کن کوچیکش رو بخری و N‌ داشته باشه. قیمت اون کوچیک ها هم 30 تومن هست.

Elis
24-06-2011, 15:22
دوستان یه سوال داشتم
من یه مودم لینکسیس Wag120 دارم که به کامپیوتر وصله
اما وقتی مثلا یه لپ تاپ از آشناها رو میارم که بصورت وایرلس بهش وصل بشه فقط اولین دفعه ازم پسورد و میخواد و از سری های بعد خودش اتومات به اینترنت وصل میشه
چطوری باید تنظیمش کنم که با هر سیستمی (لپ تاپ یا گوشی) که بخوام وصل بشم هر دفعه ازم پسورد بخواد ؟

ببخشید اگر به تاپیک مرتبط نبود .

mohammadi4net
24-06-2011, 21:43
دوستان یه سوال داشتم
من یه مودم لینکسیس Wag120 دارم که به کامپیوتر وصله
اما وقتی مثلا یه لپ تاپ از آشناها رو میارم که بصورت وایرلس بهش وصل بشه فقط اولین دفعه ازم پسورد و میخواد و از سری های بعد خودش اتومات به اینترنت وصل میشه
چطوری باید تنظیمش کنم که با هر سیستمی (لپ تاپ یا گوشی) که بخوام وصل بشم هر دفعه ازم پسورد بخواد ؟

ببخشید اگر به تاپیک مرتبط نبود .
نمیشه چنین کاری انجام بدین معمولا تمام دیواس هایی که به شبکه وایرلس وصل میشند به صورت اتوماتیک پسورد رو ذخیره می کنند، ولی می تونید یکسری محدودیت ها برای کاربران ایجاد کنید.
به تنظیمات مودم برید ، اینجا :

مک آدرس های مجاز رو مشخص کنید تا هرکسی که مک آدرس کارت شبکه اون تو لیست بود اجازه استفاده داشته باشه. در صورت نیاز به گفتگوی بیشتر لطفا تاپیک جدید ایجاد کنید.

hosseinmet
26-06-2011, 07:24
فرق wag120N , Wag160N ,Wag320 N در چیه ؟؟؟

One Mania
26-06-2011, 08:58
wag320 N دارای سه آنتن می باشد و dual Band هست. از پسورد پشتیبانی می کنه (Password protected configuration for web access
PAP and CHAP authentication).
محیط بیشتری را تحت پوشش قرار می دهد
دو نمونه دیگر زیاد تفاوتی با هم ندارند.
این هم لینک مشخصات هر سه مدل:

hosseinmet
26-06-2011, 10:45
من مشخصات رو دیدم ولی علت تفاوت قیمت 120n و 160n رو متوجه نمیشم .
اگه میشه در مورد dual band و password protection بیشتر توضیح بدید

dandelionsland
26-06-2011, 11:03
wag320 N دارای سه آنتن می باشد و dual Band هست. از پسورد پشتیبانی می کنه (Password protected configuration for web access
PAP and CHAP authentication).
محیط بیشتری را تحت پوشش قرار می دهد
دو نمونه دیگر زیاد تفاوتی با هم ندارند.
این هم لینک مشخصات هر سه مدل:

ینی tp link ها پسورد گذاری نمیشن؟
یا مدل 120wag

dandelionsland
26-06-2011, 21:25
کسی نیست به ما کمک کنه؟

farzad3620
28-06-2011, 09:32
سلام دوستان

امروز من یه سوتی خیلی بزرگ دادم !!! البته هنوز شک دارم خواستم شما تاییدش کنید
اینترنت من ADSL نیست من از آنتن و دکل ( آنتن پارابولیک و روتربرد میکروتیک ) استفاده میکنم
میخواستم خیرسرم اینترنت رو وایرلس از طریق اکسس پوینت تو محیط منزل داشته باشم تا باگوشی و لپ تاپ هم کانکت بشم
خودم که اطلاعات زیادی ندارم یکی از دوستان TP-LINK 8960n روپیشنهاد داد گفت حله منم امروز رفتم خریدم ولی وقتی اومدم خونه فهمیدم مودم ADSL خریدم
حالا از دوستان چندتا سوال دارم :
1. آیا امکانش نیست از همین مودم استفاده کنم؟
2. اگه نه دقیقا شما تو این رنج قیمت (من هفتاد خریدم) و کارایی خوب از هرلحاظ چی پیشنهاد میکنید؟
3. باتوجه به اینکه امروز مودم رو خریدم به نظرتون اگه فردا ببرم مغازه دار پس میگیره ؟بازش کردم ولی به برق نزدم

jupiterx
28-06-2011, 10:33
[QUOTE=hosseinmet;6211282]من مشخصات رو دیدم ولی علت تفاوت قیمت 120n و 160n رو متوجه نمیشم .

تا اونجایی که من فهمیدم ظاهرا مدل 120 دارای یک انتن داخلی هست و سرعت انتقال دیتاش هم 150 هست و مدل 160 هم دارای 2 انتن داخلی هست و نرخ دیتاش 300 هست

mr-dion
07-07-2011, 12:27
ADSL DSL-N11 asus
من یه گوشی ایفون دارم اگه این مدم رو بخرم میتونم با ایفون از طریق wifi به اینترنت وصل شم؟

saxp
07-07-2011, 17:07
ADSL DSL-N11 asus
من یه گوشی ایفون دارم اگه این مدم رو بخرم میتونم با ایفون از طریق wifi به اینترنت وصل شم؟

بله هر نوع مودم وایرلسی رو بخرید میتونید باهاش به اینترنت وصل شید

saxp
07-07-2011, 19:34
سلام
قیمت این چند مدل را می خواستم.

Link Sys WAG120N
Asus DSL-N10 11N

TP-Link TD-W8920G
TP-Link TD-W8901G
TP-Link TD-W8101G
کدام مودم بهتره

به نظرمن
Asus DSL-N10 به لحاظ قیمت (حدود 80) و جدیتر بودن و کارایی مناسبتر و کیفیت انتخاب بهتری هست
یک آنتن قوی external 5dbi داره
توانایی مدیریت 4 تا شبکه بطور مجزا رو داره و دارای استاندارد n با پهنای باند 150 مگابيت در ثانيه هست
عدم قطعی و پایداری سیگنال در محدوده تحت پوشش

poonel
09-07-2011, 02:42
عزیزان من خونم 300 متره. آیا WAG120N Linksys برای من جواب میده؟؟؟
استفادم برای رسوندن اینترنت به لپ تاپ و موبایل و تلویزیون هست.

saxp
09-07-2011, 13:33
عزیزان من خونم 300 متره. آیا WAG120N Linksys برای من جواب میده؟؟؟
استفادم برای رسوندن اینترنت به لپ تاپ و موبایل و تلویزیون هست.

بهتره از مودم +belkin n یا tplink 8960n یا ایسوس n11 و یا n10 استفاده کنید
بخاطر اینکه مودمی که نام بردید پایداری سیگنالش در صورت وجود مانع خوب نیست

poonel
09-07-2011, 14:58
دوست عزیز ممنون از پاسختون.
مودم های خوبی معرفی کرده اید. از N11 خوشم اومد ولی تو مشخصاتش نوشته :

Range:
Outdoor Max. 250m

یعنی در فضای بیرون ساختمان و بدون مانع نهایتاً 250 متر
اون مدلهای دیگه هم فکر نمی کنم برد مسافتشون بیشتر باشه.

من خونم 300 متره. 300 متر هم علاوه بر اون باغشه.
دیوارهای خونم هم خیلی ضخیم و محکمند. طوری که میخ توش نمیره. ساخت مهندسان انگلیسیه
حالا با این اوصاف چی بگیرم که حداقل توی خونه منهای باغ جواب بده؟

saxp
09-07-2011, 20:41
دوست عزیز ممنون از پاسختون.
مودم های خوبی معرفی کرده اید. از N11 خوشم اومد ولی تو مشخصاتش نوشته :

Range:
Outdoor Max. 250m

یعنی در فضای بیرون ساختمان و بدون مانع نهایتاً 250 متر
اون مدلهای دیگه هم فکر نمی کنم برد مسافتشون بیشتر باشه.

من خونم 300 متره. 300 متر هم علاوه بر اون باغشه.
دیوارهای خونم هم خیلی ضخیم و محکمند. طوری که میخ توش نمیره. ساخت مهندسان انگلیسیه
حالا با این اوصاف چی بگیرم که حداقل توی خونه منهای باغ جواب بده؟

شما میتونید از مودم حرفه ایn13 ایسوس هم استفاده کنید و براحتی در محیط بیرون منزل هم آنتن دارید البته اگر پیدا بشه این مدل آنتن دهی بسیار قویتری داره ضمن اینکه مودمی مثلn13 که در یک شعای 600 متری بدون مانع انتن میدن یعنی دورتا دور اون محیط بهر سمت از مودم 600 متر شما آنتن دارید
حالا اگر این مودم رو مثلا وسط خانه قرار بدید همه محیط داخلی خانه شما رو براحتی پوشش میده بشرطی که موانع متعدد سر راهش نباشه و اینکه این موانع چی باشن شرایط فرق میکنه در قسمتهایی که مانع هست تا 40 متر براحتی آنتن دارید
البته راههای مختلف دیگه ای هست که بشه محیطهایی داخلی با مسافت زیاد تحت پوشش قرار داد که خب بسته به نوع محیط و موانع و کاری که میخواید انجام بدید شرایط و روش کار هم فرق میکنه

mdnomohammad
11-07-2011, 15:16
سلام.
لطفا اگر میتونید منو راهنمایی کنید.
بین دو مدل Linksys WAG160N و ASUS DSL-N11 کدوم بهتره؟چه تفاوتی دارند؟

Rhodes
11-07-2011, 18:36
دوستان یه مودم وایرلس معرفی کنید که 
:

1-بشه روش پسورد گذاشت.

2-از دو سه تا دیوار رد بشه و تا حدودا 15 متر جواب بده.
3-بشه بدون روشن بودن pc و فقط با روشن کردن مودم با گوشی استفاده کرد.
4-قیمتش هم تا 40 حداکثر 50 تومن.

تشکر.

sasan816
12-07-2011, 15:25
پیشنهاد من برای بالایی D-LINK DSL-2640U=42000

Rhodes
12-07-2011, 18:31
پیشنهاد من برای بالایی D-LINK DSL-2640U=42000

میشه از tp-link‏ هم مدلی رو بگی؟:31:
تشکر.

sasan816
12-07-2011, 19:05
TP-LINK TD-W8901G=41000
قیمت کف بازار

saxp
13-07-2011, 00:53
سلام.
لطفا اگر میتونید منو راهنمایی کنید.
بین دو مدل Linksys WAG160N و ASUS DSL-N11 کدوم بهتره؟چه تفاوتی دارند؟

سلام
هر دو مودم خوبی اند نسبت به هم تفاوت آنچنانی ندارن که تو کیفیت کار تاثیر بزاره Linksys WAG160N آنتن داخلی و ظاهر زیباتری داره و نرم افزارش هم کاربر پسندتر هست

دوستان یه مودم وایرلس معرفی کنید که 
:

1-بشه روش پسورد گذاشت.

2-از دو سه تا دیوار رد بشه و تا حدودا 15 متر جواب بده.
3-بشه بدون روشن بودن pc و فقط با روشن کردن مودم با گوشی استفاده کرد.
4-قیمتش هم تا 40 حداکثر 50 تومن.

تشکر.

روی همه مودم های وایرلس امکان گذاشتن پسورد هست
اینکه از دو سه تا دیوار رد بشه بستگی به این داره که فاصله چقدر باشه 15 متر با سه تا دیوار زیاده ،ممکنه آنتن داشته باشید ولی خیلی ضعیف ولی اگر روزنه هایی باشه که امواج رد بشن مشکلی تو این فاصله نیست
بهتر tp link بگیرید چون کیفیت آنتنهاش بسیار خوب هست پیشنهاد من td-w8901g چون اگر به مشکل برخوردی میشه آنتنش رو عوض کنی و یک آنتن 8dbi بزاری
مدل 8101 هم هست ولی قابلیت تعویض آنتن رو نداره

Ebhaam
13-07-2011, 07:15
اقا این مودمای ایرانسلو میشه از جاهای دیگه بخریم یا در انحصار خودشه؟

Faridx
14-07-2011, 01:21
دوستان من يک مودم وايرلس با مارک MSI گرفتم مدل M3490 به قیمت40، کسی اطلاعاتی در موردش داره؟ روش نوشته ADSL2+ و روتر، يک پورت يو اس بی و يک اترنت، کسی ميدونه حدودا چه تعداد کامپيوتر رو با وايرلس همزمان جواب ميدن اينا؟ چطور ميشه تعداد کاربران رو محدود کرد که مثلآ فقط دوتا سيستم بتونن همزمان وصل باشن؟
مورد دیگه اينکه وقتی جستجو کردم برای فریمور جدیدش هرچی گشتم مودمی به اين نام پیدا نکردم که براش فریمور جدید دانلود کنم برای آپدیت!!!
لطفا اگر کسی ميتونه راهنمايی کنه...

hosseinmet
15-07-2011, 10:51
دوستان بی زحمت یه مودم خوب معرفی کنید که بشه بهش هارد اکسترنال وصل کرد و به اشتراک گذاشت (میخوام موزیک و ویدیو رو تو خونه share کنم ) ترجیحاً adsl باشه که همه کارا با یه دستگاه راه بیوفته . ممنون

sasan816
15-07-2011, 12:36
دوستان بی زحمت یه مودم خوب معرفی کنید که بشه بهش هارد اکسترنال وصل کرد و به اشتراک گذاشت (میخوام موزیک و ویدیو رو تو خونه share کنم ) ترجیحاً adsl باشه که همه کارا با یه دستگاه راه بیوفته . ممنون
منظورتون مودمی هست که مستقیم بهش هارد وصل بشه؟

hosseinmet
15-07-2011, 15:35
منظورتون مودمی هست که مستقیم بهش هارد وصل بشه؟

دقیقا دوست عزیز. حالا اگه پرینتر usb هم بشه وصل کرد که دیگه معرکه میشه :20:

hosseinmet
16-07-2011, 23:54
کسی تجربه ای نداره ؟؟؟؟؟؟ هم اکنون نیازمند کمک سبزتان هستیم

ghasem13
17-07-2011, 13:34
دیروز یه مودم tp-link td-w8901g گرفتم که 43 تومان در اومد .از وای فای مودم هم فقط برای اتصال به موبایل می خوام استفاده کنم
به نظرتون با توجه به قیمت چه طور مودمی هست ایراد خاصی که نداره؟

با این مودم میشه اینترنت رو با موبایل شیر کرد حتی وقتی که سیستم خاموش باشه یا برای این کار باید سیستم رو روشن کرد؟

hosseinmet
17-07-2011, 16:10
دیروز یه مودم tp-link td-w8901g گرفتم که 43 تومان در اومد .از وای فای مودم هم فقط برای اتصال به موبایل می خوام استفاده کنم
به نظرتون با توجه به قیمت چه طور مودمی هست ایراد خاصی که نداره؟

با این مودم میشه اینترنت رو با موبایل شیر کرد حتی وقتی که سیستم خاموش باشه یا برای این کار باید سیستم رو روشن کرد؟

با توجه به اینکه adsl modem router هست مشکلی ندارید و فقط باید تنظیمات اینترنت رو داخل مودم انجام بدید تا وقتی که مودم روشن میشه کانکت بشه و بعد از اون میتونید با موبایل یا هر وسیله سیمی یا بدوم سیم به اینترنت وصل بشید

Actros
19-07-2011, 19:04
آقا D LINK 2730 چه طوره ؟

Rahpak
21-07-2011, 21:23
سلام خسته نباشین می خواستم یه مودم وایرلس بگیرم که بشه هم با pc و هم لپ تاپ و هم گوشیم بهش وصل شم در ضمن pc خودم که وایرلس نداره اونوقت میشه با لن وصل کرد؟و قیمتش حدود 40 یا 50 تومن باشه ممنون!

farhook
22-07-2011, 11:11
سلام
من یه مودم 2640u دارم ولی ازش راضی نیستم می خوام مودم را عوض کنم،یه مودم خوب که بتونه تا 10 تا دستگاه را به صورت بی سیم ساپورت کنه،کسی از دوستان می شناسه ترجیحا از linksys باشه.
قیمتش هم تا 170 تومن باشه.
با تشکر..:11:

eAmin
23-07-2011, 11:05
آقا D LINK 2730 چه طوره ؟
سلام دوستان.
این سوال بنده هم هست.
از بین مدل بالا و این مدل TP-LINK 8950ND کدوم یک برای خرید ارجح تر هست؟ این مدل 802.11b/g رو فقط ساپورت میکنه ولی مدلی که نقل کردم 802.11b/g/n هست.
بیشترین استفاده بنده از wireless برای iPhone هست، حالا از بین این دو شما کدوم رو به بنده پیشنهاد می کنید؟

mohamad skystar
23-07-2011, 17:45
سلام خسته نباشین می خواستم یه مودم وایرلس بگیرم که بشه هم با pc و هم لپ تاپ و هم گوشیم بهش وصل شم در ضمن pc خودم که وایرلس نداره اونوقت میشه با لن وصل کرد؟و قیمتش حدود 40 یا 50 تومن باشه ممنون!

سلام.
من تمام کارهایی که میگین رو با مودم TP-LINK 8901G دارم انجام میدم.
حتی PC هم با وایرلسه و خیلی راضیم همزمانم با موبایل لپتاپ و PC باهاش کار کردم خوب جواب داده.
قیمتش هم 40 تا 45 هزار تومان هست

Dante May Cry M
23-07-2011, 18:50
آقا من می خوام یه مدم برای ADSL پارس آنلاین بگیرم که هم وایرلس باشه هم Ethernet Port حداقل 1 دونه داشته باشه،
بهترین گزینه کدومه ؟
اگه میشه بهترین و بد ترین مدم پارس آنلاین با این ویژگی ها رو با قیمتش معرفی کنید.
خیلی ممنون!

Davood21
23-07-2011, 22:49
سلام دوستان.
این سوال بنده هم هست.
از بین مدل بالا و این مدل TP-LINK 8950ND کدوم یک برای خرید ارجح تر هست؟ این مدل 802.11b/g رو فقط ساپورت میکنه ولی مدلی که نقل کردم 802.11b/g/n هست.
بیشترین استفاده بنده از wireless برای iPhone هست، حالا از بین این دو شما کدوم رو به بنده پیشنهاد می کنید؟

IPhone از وایرلس سری N استفاده می کنه.
Linksys WAG 120N می تونه انتخاب خوبی باشه.

mf.designing
24-07-2011, 00:12
سلام به تمام دوستان گل :10:

من قصد خرید مودم وایرلس برا خونه دارم که بتونم از اینترنتم با استفاده از لپ تاپ و موبایل استفاده کنم .
چه مارکی با چه مشخصاتی مناسب هستش ؟
فرق بین سری n و g برا خونه در چیه ؟! کل فضائی هم که میخوام کاملا آنتن بده 200 متر هست . اگه 2 3 طبقه باشه چطوری میشه ؟!
باتوجه به تفاوت قیمت 50-50 بین سری n و g کدوم معقول تر هست ؟ کدوم مارک و چه مدلی ؟!

ممنون :11:

ghasem13
24-07-2011, 21:59
سلام دوستان
یه سوال دارم که اگه جاش اینجا نیست راهنمایی کنید کجا مطرح کنم
یکی از دوستان که میخواد اینترنت پرسرعت بگیره دو تا کامپیوتر داره یکی طبقه بالا و یکی پایین که گاهی از بالایی میخواد استفاده کنه و گاهی از پایینی !( بدون نیاز به روشن بودن هر دو سیستم )
به نظرتون میشه با یه تی پی لینک 8811 که دو تا خروجی داره (یکی شبکه و یکی یو اس بی ) به هر دو تایی سیستم ها اینترنت رسوند (نمیخواد از هر دو به صورت همزمان استفاده کنه )

mohamad skystar
24-07-2011, 22:23
سلام به تمام دوستان گل :10:

من قصد خرید مودم وایرلس برا خونه دارم که بتونم از اینترنتم با استفاده از لپ تاپ و موبایل استفاده کنم .
چه مارکی با چه مشخصاتی مناسب هستش ؟
فرق بین سری n و g برا خونه در چیه ؟! کل فضائی هم که میخوام کاملا آنتن بده 200 متر هست . اگه 2 3 طبقه باشه چطوری میشه ؟!
باتوجه به تفاوت قیمت 50-50 بین سری n و g کدوم معقول تر هست ؟ کدوم مارک و چه مدلی ؟!

ممنون :11:

دوست من اگر میخ.ای خونه 200 متری و 3 طبقه ساپورت کنی باید حتما سری N رو بخری.
سری N بردش نسبت به سری G بیشتر هست.
سری G برای 40 متر خوبه منم دارم استفاده میکنم.
برای شما مودم D-LINK مدل DAP-1360 خوبه

---------- Post added at 11:23 PM ---------- Previous post was at 11:20 PM ----------

سلام دوستان
یکی از دوستان که میخواد اینترنت پرسرعت بگیره دو تا کامپیوتر داره یکی طبقه بالا و یکی پایین که گاهی از بالایی میخواد استفاده کنه و گاهی از پایینی !( بدون نیاز به روشن بودن هر دو سیستم )
به نظرتون میشه با یه تی پی لینک 8811 که دو تا خروجی داره (یکی شبکه و یکی یو اس بی ) به هر دو تایی سیستم ها اینترنت رسوند (نمیخواد از هر دو به صورت همزمان استفاده کنه )

دوست شما باید یک مودم وایرلس بخره و با کابل مستقیم وصل کنه به یکی از سیستم ها
و سیستم دیگه که توی طبقه دیگه هست رو باید براش یک کارت شبکه وایرلس بخره
در این صورت همیشه اینترنت داره.

ghasem13
25-07-2011, 07:00
دوست شما باید یک مودم وایرلس بخره و با کابل مستقیم وصل کنه به یکی از سیستم ها
و سیستم دیگه که توی طبقه دیگه هست رو باید براش یک کارت شبکه وایرلس بخره
در این صورت همیشه اینترنت داره.
یعنی نمیشه مودم با یو اس بی به سیستم پایین وصل باشه و با کابل شبکه به سیستم بالا ؟ (نمی خواد هر دو سیستم به صورت همزمان به اینترنت وصل باشه )

ashkan_mc
25-07-2011, 15:11
درود ..

من میخوام یه وایرلس روتر بخرم که بشه توش V.P.N ست کرد ... چه مدلی از TPlink یا Dlink این قابلیت رو داره ؟؟؟ ممنون

f_a_r_i_d
03-08-2011, 17:58
من الان 4 ماه هست که wag120n خریدم
بردش زیاد جالب نیست
قبلا از یه اکسس پوینت + مودو ایسز استفاده می کردم
اکسس پوینت dlink 1150 بود که که هر چی آداپتور بهش می زدیم تا 2 روز خوب بود بعد آداپتور رو می سوزوند (یه 1 سال و نیمی کار کرد )
با اون اکسس پوینت که ته خونه تو ارتفاع پایین بود سر خونه همیشه 3 تا آنتن داشتم
این مودم لینکسیس رو جای قبلی که گذاشتم اصلا ته خونه نمی شناخت
گذاشتم وسط خونه تو ارتفاع 2.7 متری تا همه جا 3 تا آنتن داشته باشه
خلاصه گول اسم رو نخورید
ابته روی جعبشم از انصاف نگذیریم یه نمودار داره و نوشته coverage که سه قسمت good . standard . ultra داره و این رو نوشته good که پس بیشتر از این رو نمیشه انتظار داشت
من یه مودم 604 ایسوز قدیمی هم جای دیگه استفاده می کنم
بردش بدون اغراق 2 برابر اینه
حالا نمی دونم سری جدیدش هم گیر میاد یا نه
اگه باشه حتما می رم می گیرم
تو این 3.5 اصلا از کیفیتش کم نشده
برای این که ببنید همه توی دنیا با این مودم همین مشکلات و بیشتر از این رو دارند یه search تو گوگل بزنید

mohammadi4net
03-08-2011, 19:47
من الان 4 ماه هست که wag120n خریدم
بردش زیاد جالب نیست
قبلا از یه اکسس پوینت + مودو ایسز استفاده می کردم
اکسس پوینت dlink 1150 بود که که هر چی آداپتور بهش می زدیم تا 2 روز خوب بود بعد آداپتور رو می سوزوند (یه 1 سال و نیمی کار کرد )
با اون اکسس پوینت که ته خونه تو ارتفاع پایین بود سر خونه همیشه 3 تا آنتن داشتم
این مودم لینکسیس رو جای قبلی که گذاشتم اصلا ته خونه نمی شناخت
گذاشتم وسط خونه تو ارتفاع 2.7 متری تا همه جا 3 تا آنتن داشته باشه
خلاصه گول اسم رو نخورید
ابته روی جعبشم از انصاف نگذیریم یه نمودار داره و نوشته coverage که سه قسمت good . standard . ultra داره و این رو نوشته good که پس بیشتر از این رو نمیشه انتظار داشت
من یه مودم 604 ایسوز قدیمی هم جای دیگه استفاده می کنم
بردش بدون اغراق 2 برابر اینه
حالا نمی دونم سری جدیدش هم گیر میاد یا نه
اگه باشه حتما می رم می گیرم
تو این 3.5 اصلا از کیفیتش کم نشده
برای این که ببنید همه توی دنیا با این مودم همین مشکلات و بیشتر از این رو دارند یه search تو گوگل بزنید

متاسفانه لینکسیس برند گرون قیمتیه بعضا میشه دو دو تا کرد و از خرید اون منصرف شد و بعضی وقت ها هم راهی جز خرید این برند رو نداریم. شما پول کیفیت لینکسیس رو پرداخت کردید اگه برد بیشتر می خواین باید از مدل های بالاتر استفاده کنید. ولی همون مدلی که به بردش ایراد گرفته اید تا دو سال خاموش نکنید هیچ مشکلی براش پیش نمیاد و ...
اگه نمی خواهید پول بیشتری هزینه کنید ایسوس انتخاب معقولانه ایه.
1. لینکسیس (کیفیت بالا ، قیمت بالا )
2. ایسوس(کیفیت خوب ، قیمت مناسب )
3.دی لینک (کیفیت مناسب ، قیمت مناسب)
4. تی پی لینک (کیفیت پایین ، قیمت ارزان)
5. ...........

- اگه یک کاربر هستید و قرار نیست 24 ساعته مودم روشن باشه دلیلی نداره بهترین برند رو خرید کنید چون استفاده شما تفاوت کیفیت مودم ها رو نشون نمیده. چه بسا پولی که می خواین بدین پایین ترین مدل لینکسیس باهاش بتونید بالاترین مدل دیگر برند ها رو با برد بیشتر و قابلیت های بیشتر خرید کنید.
-اگه چندین کاربر وایرلس و با زمان استفاده محدود هستید می تونید از دی لینک ایسوس و لینکسیس استفاده کنید.
-وقتی قراره مودم ما 24 ساعته قرار روشن باشه می تونیم دی لینک رو هم از انتخاب ها حذف کنیم .
-یه وقتی ها هم قرار به دوربین و... وصل باشه و بصورت 24 ساعته روشن و در تمام 24 ساعت هم تحت استفاده کامل پردازشی باشه می تونیم به برنده های آماتور اعتماد کنیم ؟ پس میایم سراغ مودم های حرفه ای و گرون قیمت .

در مجموع باید موقع خرید پارامتر ها مورد نظرمون رو بسنجیم تا بتونیم بهترین انتخاب رو داشته باشیم .

cold398
04-08-2011, 13:25
سلام

دوستان Linksys E2000 اکسس پوینت و روتر وایرلس هست ؟ یعنی نمیشه به عنوان مودم ADSL ازش استفاده کرد ؟

Linksys E2000 با WRT160N چه تفاوتی داره ؟

اصلا چرا این روتر های سری E لینکسیس انقدر گرون هستن !!!

من ADSL دارم میخوام به صورت وایرلس با لپ تاپ و تبلت به شبکه وصل بشم . این E2000 به دردم میخوره ؟

mohammadi4net
04-08-2011, 16:19
سلام

دوستان Linksys E2000 اکسس پوینت و روتر وایرلس هست ؟ یعنی نمیشه به عنوان مودم ADSL ازش استفاده کرد ؟

Linksys E2000 با WRT160N چه تفاوتی داره ؟

اصلا چرا این روتر های سری E لینکسیس انقدر گرون هستن !!!

من ADSL دارم میخوام به صورت وایرلس با لپ تاپ و تبلت به شبکه وصل بشم . این E2000 به دردم میخوره ؟

3 آنتن داخلی (پوشش بهتر رادیویی) و پورت گیگابیت (به جای 100 مگابیت ) و پشتیبانی از هر دو باند فرکانسی 2.4 و 5 گیگاهرتز (مودم معمولی 2.4 هست و تجهیزات ما مانند لبتاب موبایل و ... با 2.4 کار می کنند) دلیل گرون بودن این مدله و هیچ کدوم به کارتون نمی یاد + اینکه شما باید مودم وایرلس بخرید نه روتر وایرلس.

WRT160N مشخصات وایرلسش مشابه wag120n هست .

الان دقیقا نمی دونم چی تو بازار هست ولی اگه برد براتون مهمه از این مودم ها یکی رو انتخاب کنید :
ایسوس DSLN10 حدود قیمت 80 با یک آنتن بیرونی و قوی برای برد بیشتر در یک نقطه

ایسوس DSLN10 حدود قیمت 110 با دو آنتن مناسب برای پوشش دهی نقاط بیشتر

متوجه اختلاف این دو مدل شدید؟ اولی بردش بیشتره ولی پوشش فراگیرش کمتره دومی بردش کمتر ولی محیط اطرافش رو کاملا پوشش میده
wag 120 , wart160 هم مثل مدل دوم هستند دوتا آنتن داخلی دارند بردشون کمه ولی محیط اطرافشون را کاملا فراگیر (بدون نقطه کور) پوشش می دن.

cold398
04-08-2011, 17:17
ممنون از راهنماییتون .

مدل هایی که معرفی کردید از Linksys WAG160N بهتر هستن ؟

soorena010
04-08-2011, 17:31
سلام دوستان میخوام مدل adslکه وایرلس هم باشه بگیرم چهار پورته باشه مدام روشن باشه چون میخوام به ----- وصل کنم برد وایرلسش زیاد برام مهم نیست چون کاربر خانگی هستم و زیاد حرفه ای نیستم نظر خودم رو ایسوس هست ولی میخوام از شما دوستان کمک بگیرم لطفا راهنمایی کنید

shir_farhad
04-08-2011, 18:06
سلام دوستان

ميشه به شرط اونكه اتصال شما از نوع bridge نباشه(يعني به صورت كانكشني نباشه)

من الان توي خونه خودم از اين روش استفاده ميكنم.

mohammadi4net
04-08-2011, 23:57
ممنون از راهنماییتون .

مدل هایی که معرفی کردید از Linksys WAG160N بهتر هستن ؟

اگه دو پست قبلی منو خونده باشید مبینید که این موضوع رو بازکردم ، اگه برد زیادی نمی خواهین و دنبال کیفیت و عمر بالا هستید Linksys بهترین گزینه موجود است.

cold398
06-08-2011, 14:36
اگه دو پست قبلی منو خونده باشید مبینید که این موضوع رو بازکردم ، اگه برد زیادی نمی خواهین و دنبال کیفیت و عمر بالا هستید Linksys بهترین گزینه موجود است.

جناب محمدی مودم ADSl / Wireless بدون اینکه به سیستم وصل بشه میتونه اینترنت رو به صورت وایرلس پخش کنه ؟

mohammadi4net
06-08-2011, 20:03
جناب محمدی مودم ADSl / Wireless بدون اینکه به سیستم وصل بشه میتونه اینترنت رو به صورت وایرلس پخش کنه ؟

بله برای همه مودم ها میشه اینکار رو کرد ، باید یه کانکشن PPPoE روی مودم بسازید و ....

razmjoo
09-08-2011, 02:45
بچه ها من یه مودم میخوام ترجیحا زیر 60 تومن . برد زیاد برام مهم نیست . فقط مهم تز از همه اینه که پورتش usb باشه . تک پورته هم باشه مشکلی نیس ولی یو اس بی باشه . ممنونم
اکسس پوینت هم می شه ولی ترجیحا زیر 40 باشه .

---------- Post added at 03:45 AM ---------- Previous post was at 03:43 AM ----------

راستی اگه اکسس پوینت پیشنهاد بدین لن باشه اشکالی نداره . یعنی باید لن باشه اشکال که جه عرض کنم . مودمم 8811 هست که اکسس پوینت رو میتونم با لن بهش وصل کنم ولی به پی سی باید با یو اس بی وصل کنم . ممنونم

soorena010
09-08-2011, 14:13
سلام منظور ازحرفnیاgکه روی مودم هست چیه مثلا asus dsl n10با asus dsl g31

soorena010
09-08-2011, 14:30
سلام میخوام این مودم بخرم قیمت گفتن حدود ۷۰ الی ۷۵ هست نظرتون درمورد این مدل چیهasus dsl n10

elvin_1987
09-08-2011, 18:19
دوستان.یه مشاوره می خواسم.
یه مودم وایرلس ای دی اس ال از سری N که تی پی لینک باشه چی توسیعه می کنید؟
TD-W8950ND این مدل تی پی لینک چطور هست؟سری Nهست ایا؟

cold398
09-08-2011, 18:54
با سلام

جناب محمدی یا یکی از دوستان متخصص لطفا جواب سوال ما رو بدن .

اکسس پوینت با روتر وایرلس چه تفاوتی داره ؟؟؟؟ این دوتا دستگاه نیاز به تجهیزات اضافه مثل یک مودم ADSL و سوییچ دارن ؟

حالا چه زمانی باید یکی از این دوتا انتخاب کرد و چه زمان مودم ADSL /Wireless معمولی رو ؟

لطفا یکی از دوستان تفاوت اینا رو کامل و دقیق بگه ما بدونیم کدوم بیشتر به کارمون میاد .

sinaxex
09-08-2011, 19:18
سلام میخوام این مودم بخرم قیمت گفتن حدود ۷۰ الی ۷۵ هست نظرتون درمورد این مدل چیهasus dsl n10

سلام منظور ازحرفnیاgکه روی مودم هست چیه مثلا asus dsl n10با asus dsl g31
مودم های اسوس با توجه به قیمت اشون بسیار عالی هستند با توجه به اینکه کلا مودم های اسوس تو ایران خوب جواب داده اند.

قطعا n10 از g31 جدیدتر و بهتر هست g31 مد وایرلس اش b/g هست اما n10 مد وایرلس اش N هست
مودم های ای دی اس اسوس واقعا عالی هستند

دوستان.یه مشاوره می خواسم.
یه مودم وایرلس ای دی اس ال از سری N که تی پی لینک باشه چی توسیعه می کنید؟
TD-W8950ND این مدل تی پی لینک چطور هست؟سری Nهست ایا؟
این مدلی ایی که مد نظرتون هست جز سری N 150 هست یعنی پهنای باند وایرلس اش 150 مگابیت بر ثانیه هست(البته توجه کنید پهنای باند وایرلس رو هالف هالف مد نظر میگیرند یعنی مثلا حداکثر مقدر ریت داده ایی که میتونید توش انتقال بدید 75 ارسال هست و 75 دریافت)
به نظرم بهترین مدل فعلی تی پی لینک مدل w8960n هست که قیمت اش 80 هزار تومان هست

elvin_1987
09-08-2011, 20:13
این مدلی ایی که مد نظرتون هست جز سری N 150 هست یعنی پهنای باند وایرلس اش 150 مگابیت بر ثانیه هست(البته توجه کنید پهنای باند وایرلس رو هالف هالف مد نظر میگیرند یعنی مثلا حداکثر مقدر ریت داده ایی که میتونید توش انتقال بدید 75 ارسال هست و 75 دریافت)
به نظرم بهترین مدل فعلی تی پی لینک مدل w8960n هست که قیمت اش 80 هزار تومان هست
مرسی عزیز حالا این مدلی که من گفتم قیمتش چنده تو بازار و چطور مودمی هست؟از لحاط خراب شدن ومقاومت.

immoratal
09-08-2011, 23:13
سلام
دوستان یه مودم وایرلس به من معرفی کنید که حداکثر 50 باشه.adsl نداشته باشه مهم نیست چون فقط من از وایرلس اون می خوام استفاده کنم.

خودم این دو مدل را پیدا کردم به نظرتون کدوم بهتره

sabasi
10-08-2011, 02:50
بین این دو تا مدل موندم . به نظر شما کدوم بهتره ؟

D-link 2740u

Linksys WAG120N

KAZOMO
10-08-2011, 13:13
سلام دوستان من میخوام مودم linksys wag 120n رو بگیرم چون این طور که گفتن خیلی خوبه.
فقط کسی هست که کمک کنه تا بتونم به اینترنت وصل شم؟آخه نمیدونم باید چیکار کنم
ممنون

cold398
10-08-2011, 21:05
سلام دوستان من میخوام مودم linksys wag 120n رو بگیرم چون این طور که گفتن خیلی خوبه.
فقط کسی هست که کمک کنه تا بتونم به اینترنت وصل شم؟آخه نمیدونم باید چیکار کنم
ممنون

خودش راهنمای نصب داره .

اگه نداشت توی سایت ساخت سیستم هست به صورت فایل PDF برای دانلود گذاشتن ، دانلود کنید و طبق اون راه اندازیش کنید .

immoratal
10-08-2011, 22:50
سلام
دوستان یه مودم وایرلس به من معرفی کنید که حداکثر 50 باشه.adsl نداشته باشه مهم نیست چون فقط من از وایرلس اون می خوام استفاده کنم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخودم این دو مدل را پیدا کردم به نظرتون کدوم بهتره
کسی نیست کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sinaxex
10-08-2011, 23:18
مرسی عزیز حالا این مدلی که من گفتم قیمتش چنده تو بازار و چطور مودمی هست؟از لحاط خراب شدن ومقاومت.
ان 10 اسوس حدود 75 تومان هست. از نظرخراب شدن کلا مودم های اسوس واقعا تو ایران جواب خودشون رو دادند و هیچ مشکلی ندارند عالی هستند

سلام

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخودم این دو مدل را پیدا کردم به نظرتون کدوم بهتره

هر دو مدل خوبی هست تو بین اون دو 743 بهتر هست
فقط توجه کنید که این مدل های اکسس پوینت هستند و باید حتما اینترنت به پورت WAN اش وصل شود یعنی قبل از ان اینرنت باید تو کابل باشه حال از هر مودم ایی میخواید باشه wimax adsl wifi و...

بین این دو تا مدل موندم . به نظر شما کدوم بهتره ؟

D-link 2740u

Linksys WAG120N
اگر برد وایرلس براتون مهم نیست wag 120n را بگیرید (این مدل بسیار مودم عالی هست به نسبت قیمت اما وایرلس ضعیفی دارد) اما اگر برد و قدرت وایرلس براتون مهم هست مدل دی لینک رو بگیرید اما از نظر کارایی مودم های لینکسیس سیسکو حرف نداره

Vah!d
12-08-2011, 15:14
دوستان نظرتون در مورد این مدل تی پی لینک چیه ؟

تفاوت این مدل با TD-W8960 N چی هست ؟

رویانا
14-08-2011, 10:13
سلام دوستان.هر کی میتونه یکم راجع به مک آدرس برام توضیح بده.خودم یکم گیر آوردم ولی کافی نبود..!!!مرسی

vorna
15-08-2011, 06:05
سلام
برای استفاده از اینترنت در خانه یک مودم خیلی خوب میخواهم که بشه همه جای خونه ازش استفاده کرد
برای مک بوک پرو 721،اینترنتم هم wi-fi آواگستر ممنون

masouddaniali
15-08-2011, 10:18
با سلام به دوستان
من 2 سال پیش برای کامپیوتر خونگی مودم معمولی (USB)گرفتم
حالا لپ تاپ گرفتم
می خواستم بدونم که مودم ADSL که wifi داره برای اینکه فقط بخوام از لپتاپ استفاده کنم باید اول به کامپیوتر خونگی وصل بشه بعد ازش وایرلس بگیرم یا خودش مستقیم با وصل کردن به تلفن وایرلس رو میده.
در ضمن یه مدل خوب زیر 50 تومن معرفی کنین

my space
15-08-2011, 16:15
با سلام

دوستان 2 تا سوال داشتم :

روتر وایرلس چه تفاوتی با اکسس پوینت داره ؟

مثلا از برند زایکسل NBG-419N‎ چه تفاوتی با WAP-3205‎ داره ؟

Intel VS AMD
16-08-2011, 23:49
سلام همه دوستان

مودم وايرلس چي بخرم ؟

شنيدم كه از شركت سرويس دهنده نگيرم بهتره ؟

به شاتل زنگ زدم گفت با سيم 35 بي سيم 65 هر دوتا زايكسل

و گفت هر چي ميگيره D-link نخر چرا ؟؟

لطفا قيمت هم اعلام كنين تو مشهد يا تهران

خونه 200 متري دوبلكس

با گوشي و لپ تاپ ميخوام راحت گانكت شم.

Ali_Negative
18-08-2011, 01:41
با ســــلـــام خدمت همه ی شما !

بنده داشتم تو سایت شاتل دنبال یکی از مودم ها وایرلس میگشتم که مودم زیر رو دیدم که بین 4 مودمی بود که داشت ! حالا میخوام بدونم این با سیم کارت کار میکنه ؟ کلا چطوری کار میکنه این مودم ؟ اگه میشه یه اطلاعات کاملی به بنده بدید . ممنون از همتون

سلام به همگی من از ای دی اسل شاتل استفاده میکنم و مودمم با سیم هستش و معمولی ولی رفتم که وایرلس بگیریم 2 تا مدل داشت سری جی سری ان که اطلاعات بدست اوردم و فهمیدم بردشون فرق داره ولی زیرش یه مودم دیدم واسم جالب بود این چی هست چطوری کار میکنه با سیم کارت یا نه ؟! هرکسی میتونه لطفا کمکم کنه خیلی ممنون

مدل : ZyXEL G-202

Intel VS AMD
18-08-2011, 23:15
با ســــلـــام خدمت همه ی شما !

بنده داشتم تو سایت شاتل دنبال یکی از مودم ها وایرلس میگشتم که مودم زیر رو دیدم که بین 4 مودمی بود که داشت ! حالا میخوام بدونم این با سیم کارت کار میکنه ؟ کلا چطوری کار میکنه این مودم ؟ اگه میشه یه اطلاعات کاملی به بنده بدید . ممنون از همتون

سلام به همگی من از ای دی اسل شاتل استفاده میکنم و مودمم با سیم هستش و معمولی ولی رفتم که وایرلس بگیریم 2 تا مدل داشت سری جی سری ان که اطلاعات بدست اوردم و فهمیدم بردشون فرق داره ولی زیرش یه مودم دیدم واسم جالب بود این چی هست چطوری کار میکنه با سیم کارت یا نه ؟! هرکسی میتونه لطفا کمکم کنه خیلی ممنون

مدل : ZyXEL G-202

من كه هر جا شنيدم ميگن از ISp مودم نخرين هم تنوع كمي داره هم قيمتش بالاتره.

hovo
19-08-2011, 16:08
tp-link TD-W8961ND
این مودم یه دکمه داره جلوش QSS که عکس یه قفل کنارشه میشه بگید این ماله چیه؟

Intel VS AMD
19-08-2011, 19:09
tp-link TD-W8961ND
این مودم یه دکمه داره جلوش QSS که عکس یه قفل کنارشه میشه بگید این ماله چیه؟

Quick Secure Setup
To get started just push the QSS button on the wireless router, then push the QSS button or enter the routers PIN Code in the wireless client, and it automatically establishes a WPA secure connection. Not only is this faster than normal security setups but more convenient in that you don't need to remember a password!

منظورتون دكمه QSS?

اينجور كه اينا نوشته براي secure connection هست كه سريعتر و راحتتر از روش نرم افزاريه و لازم نيست پسورد

رو حفظ كنين .فكر كنم يه جوري ارتباط امن بدون پسورد دادنه .

دوستاني كه اين مدلو دارن ميتونن بيشتر كمك كنن.

EXTREME
19-08-2011, 19:31
qss یک نوع ارتباط امن و پرسرعت رو تو وایرلس برای شما فراهم میکنه

i-like-ddd
19-08-2011, 20:22
دوست عزیز Ali_Negative این مدلی که شما عکسشو گذاشتین مودم وایرلس نیست
این دستگاه برای ارسال و دریافت اینترنت و دیتا از طریق وایرلس هست.
مثل usb Bluetooth ها که به کامپیوتر وصل میشه و سیستم بلوتوث دار میشه
این وایرلسشه !!

hovo
20-08-2011, 14:40
این مودم خودم هست
ولی موضوع اینه که هر جوری میزنم نمیتونم متوجه عمل کردش بشم
قبل از کانکت وایرلس
بعد از کانکت وایر لس
داخل کانکت وایرلس
بیرون کانکت وایرلس
کلا نمیدونم چه موقع باید استفاده بشه و این دقیقا چیه؟

hovo
20-08-2011, 14:58
خوب این جوریه دیگه
برای کانکت شدن به وایر لس دو تا راه حل دارید
زدن پسورد وایر لس داخل سیستم مشتری
زدن دکمه qss روی روتر یعنی دقیقا کار همون پسورد رو میکنه...

نتیجه منطقی با این همه د×ز×د دور و ور اصلا به کار نمیاد چه بسا که اون لحظه که این رو میزنی یه نفر دیگه هم یه ریکویست کانکت بده و دیگه هیچی تا یه ساعت بعدش کل اکانتت خالی خواهد شد

اوه اوه خداییش اگه کسی از دوستان این مودم رو داره اصلا سراغ این دکمه نره.... اصلا به هیچ عنوان

پسورد وایر لس من رو ریست کرد
یه جورایی کل کانفیگ وایر لس رو ریست کرد
دستش نزنید
بچه این گزینه تو وایر لس باید روی چی باشه ؟Authentication Type
wpa-psk
wpa2-psk
wpa-psk/wpa2-psk
wep-128
wep-64
من گذاشتم روی wpa-psk/wpa2-psk درسته؟
Encryption : هم باید هر دو تاش باشه؟tkip/aes

hovo
20-08-2011, 16:53
توی ستینگ یه سری گزینه ها هست برای تنظیم qss
ولی سر در نیاوردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Intel VS AMD
20-08-2011, 19:46
توی ستینگ یه سری گزینه ها هست برای تنظیم qss
ولی سر در نیاوردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هيچي جاي تجربه رو نميتونه بگيره !!! زنده باد آزمون و خطا !!! آقا به نتيجه اي رسيدي بگو ما هم يه چيزي ياد بگيريم . اينم مثل همون ويندوز به فنا دادنه :))

scali
20-08-2011, 20:40
اساتید عزیز راهنمایی کنن .

من مودم asus am 602 دارم و خیلی راضیم ولی میخوام یه مودم وایرلس بگیرم که بتونم با تبلت هم از نت استفاده کنم .

شما چه مودمی پیشنهاد میدید که وای فای گوشی رو هم ساپورت کنه .از مودم های وایرلس هیچی نمیدونم .

محل استفاده هم 70 متر خونه در 3 طبقه .

ممنون

arashpr9
21-08-2011, 09:17
سلام دوستان یه مودم adsl عادی و یه دونه هم وایرلس بهم معرفی کنید که هر سرعتی رو ساپورت کنه مثلا یه بار 256 و یه بار 512 رو بگیرم . قیمتش رو هم بگید ممنون میشم

sabasi
21-08-2011, 19:49
میخواستم بدونم تفاوت linksys wag120n و 160n چقدره ؟
اینجوری که شنیدم 120 نمیتونه یک طبقه بالا یا یک طبقه پایین رو پوشش بده .
میخواستم ببینم 160 هم همینطوره یا نه.
ممنون

Squall Leonhart
21-08-2011, 20:48
میخواستم بدونم تفاوت linksys wag120n و 160n چقدره ؟
اینجوری که شنیدم 120 نمیتونه یک طبقه بالا یا یک طبقه پایین رو پوشش بده .
میخواستم ببینم 160 هم همینطوره یا نه.
ممنون

من وگ 120 ان دارم به لحاظ پوشش اصلا ازش راضی نیستم. وقتی میخریدمش فکر میکردم که همه کوچه رو قراره سرویس دهی بکنم! :13:ولی الان میبینم باید در و پنجره ها رو باز بزارم تا بشه توی حیاط با سیگنال خیلی ضعیف گرفت. حتی توی طبقه پایین باید مستقیم زیرش باشی تا بشه استفاده کرد و کل طبقه رو پوشش نمیده. از سرعت ریست شدن و سیو کردن تغییراتش هم اصلا راضی نیستم. یه مشکلی دیگه ای هم که داره این هست که وقتی میزارمش روی بریج قفل میکنه و نمیره توش و حتما باید ریست سخت افزاری بکنم تا درست بشه! :13:87 تومن خریدمش ولی الان افسوس میخورم که چرا یه تی پی لینک نخریدم

Intel VS AMD
21-08-2011, 20:53
من وگ 120 ان دارم به لحاظ پوشش اصلا ازش راضی نیستم. وقتی میخریدمش فکر میکردم که همه کوچه رو قراره سرویس دهی بکنم! :13:ولی الان میبینم باید در و پنجره ها رو باز بزارم تا بشه توی حیاط با سیگنال خیلی ضعیف گرفت. حتی توی طبقه پایین باید مستقیم زیرش باشی تا بشه استفاده کرد و کل طبقه رو پوشش نمیده. از سرعت ریست شدن و سیو کردن تغییراتش هم اصلا راضی نیستم. یه مشکلی دیگه ای هم که داره این هست که وقتی میزارمش روی بریج قفل میکنه و نمیره توش و حتما باید ریست سخت افزاری بکنم تا درست بشه! :13:87 تومن خریدمش ولی الان افسوس میخورم که چرا یه تی پی لینک نخریدم

منو در كل نااميد كردي من اينو به يكي از دوستام معرفي كردم

احتمالا فردا بگه اين چيه ديگه !!!

scali
21-08-2011, 23:45

من مودم asus am 602 دارم و خیلی راضیم ولی میخوام یه مودم وایرلس بگیرم که بتونم با تبلت هم از نت استفاده کنم .

شما چه مودمی پیشنهاد میدید که وای فای گوشی رو هم ساپورت کنه .از مودم های وایرلس هیچی نمیدونم .

محل استفاده هم 70 متر خونه در 3 طبقه .

ممنون

دوستان مارو هم راهنمایی کنن .

behnambb
22-08-2011, 01:32
با سلام
دوستان من الان مودم d-link 2740u دارم و از شرکت ماتریکس سرویس 1 مگ میگیرم ولی راضی نیستم از مودم .و حالا میخوام یک مودم دیگه بگیرم امروز رفتم تو بازار یک مودم ادیمکس بود که سه انتنه بود و تا 300 متر ساپورت میکرد و قیمتش 120 بود و یک مدل ایسوز هم بود فکر کنم ان 11 بود که اون هم خوب بود ..حالا کدومش رو شما پیشنهاد میدید و بهتر از اینها چی هست که با کل شرکتهای adsl مچ باشه و ساپورت کنه ؟؟؟

andyarsenaly
22-08-2011, 02:25
سلام دوستان
میخواستم اینترنت ADSL ام رو وایرلس کنم
خیلی وقته در مورد تحقیق میکنم تا بفهمم فرق مودم وایرلس با کامپیوتر چیه ؟؟؟ :31:
ولی از شوخی گذشته شرایط مورد نیازم اینها هست
بدون افت سرعت اینترنت و قطعی سیگنال و ... و شبکه برای انتقال دیتا در فضای داخلی 120 متر خانه و یک طبقه هم پایین در ساختمان بتنی ....
اینترنتم هم 256 کیلوبایت هست با دانلود حدود 90 کیلو در بهترین شرایط ...
میخوام دسکتاپ و دو تا لپ تاپ و یه نت بوک و دو تا گوشی رو شبکه کنم برای اینترنت ...

مدل زیر رو انتخاب کردم : TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8961ND

به نظر شما این مدل پاسخگوی نیازهای من هست؟؟؟
پیشنهاد شما چیه؟؟؟
این که میگن سرعت این مودم وایرلس 150Mbps هست یعنی برای اینترنت من جواب میده که حدود 90 کیلو دانلود داره؟؟؟چون یکی از بچه ها تو همین فروم گفته این سرعت , سرعت کل ارسال و دریافت هست .یعنی 75 تا میده 75 تا میگیره اگه اینجوری باشه یعنی حدود 15 کیلو بایت از سرعت اینترنتم رو از دست میدم.درسته؟؟؟؟ اگه جواب سوال رو مثبت فرض کنیم باید یه 300 مگابایتی بگیرم که تا 150 کیلو بهم دریافت بده.
ضمنا میخوام برای استفاده از اینترنت نیازی به روشن بودن یک سیستم مرجع نباشه و با روشن کردن صرفا خود مودم بشه اینترنت رو به هر یک از یوزرها داد.نمیدونم اصطلاح شبکه ایش چیه.AP باشه خودش یا یه همچین چیزایی خلاصه ...
ممنون میشم سریعتر پاسخ بدید چون عجله دارم و باید هرچه سریعتر تهیه کنم
ممنون

Intel VS AMD
22-08-2011, 03:27
سلام دوستان
این که میگن سرعت این مودم وایرلس 150Mbps هست یعنی برای اینترنت من جواب میده که حدود 90 کیلو دانلود داره؟؟؟چون یکی از بچه ها تو همین فروم گفته این سرعت , سرعت کل ارسال و دریافت هست .یعنی 75 تا میده 75 تا میگیره اگه اینجوری باشه یعنی حدود 15 کیلو بایت از سرعت اینترنتم رو از دست میدم.درسته؟؟؟؟ اگه جواب
ممنون

سلام دوست عزيز

1.در مورد سرعت انتقال داده اصلا نگران نباش

150 ضربدر 1024 تقسيم بر هشت ميشه سرعت مودم به كيلوبايت يعني 19200 كيلو بايت در ثانيه !! يا نزديكه 18 مگ

در ثانيه كه براي ايران 2900 قابل دسترسي خواهد بود :20:

3.اما نكته اي كه بايد در نظر داشته باشي برد و منطقه اي هست كه مودم ميتونه پوشش بده كه فكر كنم شما بايد

اكسس پوينت بگيري بازم دوستان بايد بيشتر راهنمايي كنن.

4. ميتوني مودمو رو حالت pppoe بزاري تا روشن كه شد خود مودم مستقل از سيستم عمل ميكنه.

Intel VS AMD
22-08-2011, 03:54
دوستان مارو هم راهنمایی کنن .

فكر كنم اكسس پوينت بگيري بهتره و با مودم استفاده كني .

ولي دقيقا نميدونم اكسس پوينت هم مثل مودم ميتونه مجزا از سيستم عمل كنه يا نه.

hovo
22-08-2011, 04:08
سلام دوستان
خیلی وقته در مورد تحقیق میکنم تا بفهمم فرق مودم وایرلس با کامپیوتر چیه ؟؟؟ :31:
ولی از شوخی گذشته شرایط مورد نیازم اینها هست
بدون افت سرعت اینترنت و قطعی سیگنال و ... و شبکه برای انتقال دیتا در فضای داخلی 120 متر خانه و یک طبقه هم پایین در ساختمان بتنی ....
اینترنتم هم 256 کیلوبایت هست با دانلود حدود 90 کیلو در بهترین شرایط ...
میخوام دسکتاپ و دو تا لپ تاپ و یه نت بوک و دو تا گوشی رو شبکه کنم برای اینترنت ...

مدل زیر رو انتخاب کردم : TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8961ND

به نظر شما این مدل پاسخگوی نیازهای من هست؟؟؟
پیشنهاد شما چیه؟؟؟
این که میگن سرعت این مودم وایرلس 150Mbps هست یعنی برای اینترنت من جواب میده که حدود 90 کیلو دانلود داره؟؟؟چون یکی از بچه ها تو همین فروم گفته این سرعت , سرعت کل ارسال و دریافت هست .یعنی 75 تا میده 75 تا میگیره اگه اینجوری باشه یعنی حدود 15 کیلو بایت از سرعت اینترنتم رو از دست میدم.درسته؟؟؟؟ اگه جواب سوال رو مثبت فرض کنیم باید یه 300 مگابایتی بگیرم که تا 150 کیلو بهم دریافت بده.
ضمنا میخوام برای استفاده از اینترنت نیازی به روشن بودن یک سیستم مرجع نباشه و با روشن کردن صرفا خود مودم بشه اینترنت رو به هر یک از یوزرها داد.نمیدونم اصطلاح شبکه ایش چیه.AP باشه خودش یا یه همچین چیزایی خلاصه ...
ممنون میشم سریعتر پاسخ بدید چون عجله دارم و باید هرچه سریعتر تهیه کنم
ممنون

این رو من خریدم راضی هم هستم
بردش خوبه و دی سی هم نمیشه
داغ هم نمیکنه
خوشکلم هست
کی بهت گفته 150 اصلا این طور نیست دقیقا روی کارتن نوشته 300
من همکارش رو اصفهان خریدم 63 مشتریش 74 شما تا 68 هم می تونی چونه بزنی حواست رو جمع کن

Squall Leonhart
22-08-2011, 07:55
این 150 که سرعت مودم هست بر حسب Mbps هست تو خودت میگی که سرعتم 90 کیلو هست یعنی برحسب Kbps هست. با این وضعیتی که اینترنت داره توی ایران تا صد سال دیگه هم فکر نمیکنم که بتونیم از حداکثر سرعت انتقال داده این مودم ها استفاده بکنیم!
ضمنا Kbps یعنی Kilo bit per second و باید تقسیم بر هشت بشه تا بر حسب کیلوبایت بیاد.

ميتوني مودمو رو حالت بريج بزاري تا روشن كه شد خود مودم مستقل از سيستم عمل ميكنه
فکر میکنم اشتباه تایپی داری. مودم باید روی PPPoE باشه تا مستقل از هر سیستمی اینترنت رو پخش بکنه توی خونه. توی حالت بریج حتما باید با کانکشن به اینترنت وصل بشی و فقط یک سیستم میتونه در هر لحظه از اینترنت استفاده بکنه.

behnambb
22-08-2011, 12:14
با سلام
دوستان من الان مودم d-link 2740u دارم و از شرکت ماتریکس سرویس 1 مگ میگیرم ولی راضی نیستم از مودم .و حالا میخوام یک مودم دیگه بگیرم امروز رفتم تو بازار یک مودم ادیمکس بود که سه انتنه بود و تا 300 متر ساپورت میکرد و قیمتش 120 بود و یک مدل ایسوز هم بود فکر کنم ان 11 بود که اون هم خوب بود ..حالا کدومش رو شما پیشنهاد میدید و بهتر از اینها چی هست که با کل شرکتهای adsl مچ باشه و ساپورت کنه ؟؟؟

کسی نیست دقیقا جوابم رو بده ..البته از همه دوستانی که اطلاعاتشون زیاد هست کمک میخوام برای انتخاب یک مودم عالی و حرفه ای

elsiete.moon
22-08-2011, 15:06
من یه D-Link دارم که N هست و 25 تومن خریدمش ولی خیلی کت و کلفت هست! جدیدا مدل های خیلی نخودی هم اومده! مارک هاشون زیاد با هم فرقی ندارن چون همشون ساخت چین هستن! سعی کن کوچیکش رو بخری و N‌ داشته باشه. قیمت اون کوچیک ها هم 30 تومن هست.

سلام
من دانشجوام. ما تو خوابگاه پوشش وایرلس داریم من اونجا یه پی سی دارم اما نمیدونم چه جوری باید به اینترنت وصل شم. خودم که گشتم تو اینترنت اینا پیدا کردم:
TP-Link 150Mbps High Gain Wireless USB Adapter TL-WN722N
حالا با این میتونم وصل بشم؟اگه میتونم ایا فقط همین کافیه یعنی نباید برنامه ای رو کامپیوتر نصب کنم؟اگه راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم.

elsiete.moon
22-08-2011, 15:13
سلام
من دانشجوام. ما تو خوابگاه پوشش وایرلس داریم من اونجا یه پی سی دارم اما نمیدونم چه جوری باید به اینترنت وصل شم. خودم که گشتم تو اینترنت اینا پیدا کردم:
حالا با این میتونم وصل بشم؟اگه میتونم ایا فقط همین کافیه یعنی نباید برنامه ای رو کامپیوتر نصب کنم؟اگه راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم.

scali
22-08-2011, 17:38

شما چه مودمی پیشنهاد میدید که بتونم با وای فای تبلت به نت وصل بشم .

از مودم های وایرلس هیچی نمیدونم . محل استفاده هم 70 متر خونه در 3 طبقه .

ممنون

دوستان , آقایون , خانوما ثواب داره ها . یه راهنمایی کامل بکنید دیگه . :41:

A.N.A.P
22-08-2011, 17:43
من D-link 2640U رو گرفتم 50 تومن خیلی راضی بیدم . 4 تا پورت LAN هم داره ! :دی

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Intel VS AMD
22-08-2011, 18:02
[QUOTE=Squall Leonhart;6389503150. توی حالت بریج حتما باید با کانکشن به اینترنت وصل بشی و فقط یک سیستم میتونه در هر لحظه از اینترنت استفاده بکنه.[/QUOTE]

pppoe درسته حق با شماست اول بايد روتينگ رو انتخاب كنيم بعد

Intel VS AMD
22-08-2011, 18:28
دوستان , آقایون , خانوما ثواب داره ها . یه راهنمایی کامل بکنید دیگه . :41:

دوست عزيز با توجه به تعداد طبقاتتون و اينكه مودم هم داري فكر كنم اكسس پوينت براي شما بهتر باشه. البته نميدونم كه اكسس پوينت ميتونه جدا از سيستم عمل كنه يا نه ؟؟

اگه بخواي مودم بگيري بايد تا 120 فكر كنم هزينه كني تا wag 160n يا چيزي تو اين حدود بگيري.

---------- Post added at 06:28 PM ---------- Previous post was at 06:26 PM ----------

سلام

اگه نرم افزاري هم بخواد همراه مودم هست يا ميتوني دانلود كني .

ولي قبلش مطمئن شو كه دسترسي به وايرلس دانشگاه آزاد باشه

ميتونم بپرسم كدوم دانشگاه هستين؟

behnambb
22-08-2011, 19:38
کسی نیست جواب مرا بده

sabasi
22-08-2011, 21:09
دوستان بین این سه مدل D-link کدوم رو پیشنهاد میدید ؟
2650
2740
2750

تفاوت مدل u و b رو هم میشه بگید ؟

salar_linux
23-08-2011, 04:57
سلام
بچه ها به نظر شما کدوم یه از این هارو بگیرم؟
TD-W300KIT
TD-W8950ND
TD-W8960ND
BUFALLO ADSL2+ Wireless Modem Router‎
WAG120N

behnambb
23-08-2011, 11:59
با سلام
دوستان من الان مودم d-link 2740u دارم و از شرکت ماتریکس سرویس 1 مگ میگیرم ولی راضی نیستم از مودم قعطی زیاد داره ...حالا میخوام مودم جدید بگیرم ولی گیر کردم نمیدونم کدومش رو بگیرم ..مدلهای مد نظرم اینها هست میخوام ساپورتش عالی باشه حرفه ای باشه و انتن وایرلسش حدود 300 تا 400 متر باشه و یک خونه دو طبقه رو ساپورت کنه
asus-n11
asus-n13

AR-7265WnA

elsiete.moon
23-08-2011, 16:09
دوست عزيز با توجه به تعداد طبقاتتون و اينكه مودم هم داري فكر كنم اكسس پوينت براي شما بهتر باشه. البته نميدونم كه اكسس پوينت ميتونه جدا از سيستم عمل كنه يا نه ؟؟

اگه بخواي مودم بگيري بايد تا 120 فكر كنم هزينه كني تا wag 160n يا چيزي تو اين حدود بگيري.

---------- Post added at 06:28 PM ---------- Previous post was at 06:26 PM ----------

اگه نرم افزاري هم بخواد همراه مودم هست يا ميتوني دانلود كني .

ولي قبلش مطمئن شو كه دسترسي به وايرلس دانشگاه آزاد باشه

ميتونم بپرسم كدوم دانشگاه هستين؟
من دانشگاه یزد هستم اما اخرش نگفتین با این میتونم از طریق وایرلس به اینترنت وصل شم(دسترسی به وایرلس از طریق vpn برای دانشجو ها ازاده)؟ممنون میشم کمکم کنید.

caca_caca888
23-08-2011, 16:41
سلام
فکر کنم مودم من خراب شده
میخوام یه وایرلس بخرم تا صد تومن.
چی بگیرم خوبه؟

Intel VS AMD
23-08-2011, 21:17
من دانشگاه یزد هستم اما اخرش نگفتین با این میتونم از طریق وایرلس به اینترنت وصل شم(دسترسی به وایرلس از طریق vpn برای دانشجو ها ازاده)؟ممنون میشم کمکم کنید.

ايول دانشگاه يزد

آره ميشه به اين لينك سر بزن مدلهاي اينترنالش هم هست