PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در مورد خرید مودم وایرلس

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Hamed DC
12-07-2012, 10:32
سلام به همه دوستان عزیز.
در ابتدا لازم میبینم از دوستان عزیزی که در پیشبرد تاپیک و کمک به دوستان دیگه، فعالیت دارن، تشکر کنم.
مسئله بعدی، ایجاد برخی بحثهای حاشیه ای و خارج از موضوع تاپیک هستش. لطفا بحثهارو هول موضوع
تاپیک ادامه بدین.

ممنونم.

prottl
12-07-2012, 13:13
با سلام خدمت همه دوستای خوبم
Chipset های استفاده شده توسط سازندگان مودم معمولاً شامل این Chipset ها میشه : Ralink , RTL, Trendchip, Broadcom.....
گرونترین این Chipset ها Broadcom است.البته مودم خیلی سیستم پیچیده ای نداره که برای خریدش بخواین تو این مسائل ریز بشین.
اگر میبینین که این روزها بعضی از مودم ها پیغام خطا میدهند مربوط به چیپ ست اوناست. ( البته منظورم خطاهای مربوط به کامپیوتر و DSLAM ) نیست.
نکته ای که از این خطاها میشه فهمید اینه که دو تا مودم با دو برند متفاوت دقیقاً یه پیغام خطا رو میدن و این میتونه به این معنی باشه که Chipset استفاده شده در این دو برند یکی هستش!
امروزه اکثر سازندگان مودم از چیپ ست RTL استفاده می کنند.تعداد کمی هم Broadcom استفاده می کنند و پز اون رو هم حتماً تو مشخصات مودم می نویسن.
بنظر من مهم نیست مودم چه چیپ ستی داره مهم اینه که چه قابلیتهایی داره و چه چیزایی رو ساپورت میکنه.
در ضمن بعضی از این برندهای معروفی رو هم که در بازار مبینین اصلاً کارخانه ندارن بلکه سفارش میدن به کارخانه هایی که کارشون به اصطلاح OEM است تا براشون مودم تولید کنند.
امیدوارم سرتون رو درد نیاورده باشم.اگر سوالی داشتین که بتونم جواب بدوم خوشحال میشم.ایمیل من : info@prottl.com

SAH-IE
12-07-2012, 16:08
سلام
ببخشید میخواستم بدونم مودم Aztech چطوره؟
بردشون چیه؟

M343
12-07-2012, 16:20
سلام من یه مودم میخوام که فقط وایرلس برام پخش کنه
به دلیل دریافت با مودم خط 5 با کارت شبکه باید مودمی باشه که به صورت یو اس بی به کامپیوتر متصل بشه و اینترنت رو پخش کنه

یه مدتی از آلفا به صورت ap استفاده میکردم که زیاد جالب نبود
دوستان مودم بهتری میشناسید؟

mohsen.haftom
12-07-2012, 17:31
دوست عزيزم مودم هاي linksys در ايران به دليل گران بودن نرخ دلار داراي قيمت واقعي نيست و به دليل تبليغات زياده فروشنده ها(با اغراق ) مبني بر با كيفيت و محصول آمريكا بودن اين مودم ها و تبليغات اين چنيني قيمت آن را باز گران تر مي كنند تا سود بيشتري ببرند.
درسته منم قبول ميكنم شركت سيسكو شركتي خيلي بزرگ در زمينه شبكه هست ولي محصولات اين شركت در ايران داراي قيمت واقعي نيست. در عوض من چندين سال از محصولات شركت D-Link استفاده كرده ام كه داراي قيمت واقعي تر نسبت به محصولات سيسكو در بازار ايران مي باشد و خيلي هم با كيفيت است.
اين مطالب رو گفتم تا تحت تاثير تبليغات قرار نگيري و پولت رو حيف نكني.
و اگر باز در خريد مودم هاي linksys پافشاري ميكني عرض كنم كه مدل اول يعني 120n مودم خيلي خوبي هست و در اين شكي نيست ولي مدل دوم يك روتر هست توجه كنيد كه مودم نيست( عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) و اگر اين روتر رو بخريد براي اتصال به اينترنت به يك مودم جدا گانه نياز داريد تا از طريق كابل شبكه اينترنت رو به روتر انتقال دهيد تا روتر اون اينترنت رو به وايرلس تبديل كنه ولي در مدل 120 n مودم و روتر درون يك محصول هستند و نيازي به خريد چيزه ديگري نيست.

با تشكر اميدوارم كمكي تونسته باشم بكنم.

a.p.p.l.e - Tapatalk

سلام خیلی ممنون از این که راهنما یی کردید در مورد اخرین مودم چطور؟ بین 120و 320 کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ممنون میشم راهنمایی کنید

ArashMiniStar
12-07-2012, 17:53
با سلام خدمت همه دوستای خوبم
Chipset های استفاده شده توسط سازندگان مودم معمولاً شامل این Chipset ها میشه : Ralink , RTL, Trendchip, Broadcom.....
گرونترین این Chipset ها Broadcom است.البته مودم خیلی سیستم پیچیده ای نداره که برای خریدش بخواین تو این مسائل ریز بشین.
اگر میبینین که این روزها بعضی از مودم ها پیغام خطا میدهند مربوط به چیپ ست اوناست. ( البته منظورم خطاهای مربوط به کامپیوتر و DSLAM ) نیست.
نکته ای که از این خطاها میشه فهمید اینه که دو تا مودم با دو برند متفاوت دقیقاً یه پیغام خطا رو میدن و این میتونه به این معنی باشه که Chipset استفاده شده در این دو برند یکی هستش!
امروزه اکثر سازندگان مودم از چیپ ست RTL استفاده می کنند.تعداد کمی هم Broadcom استفاده می کنند و پز اون رو هم حتماً تو مشخصات مودم می نویسن.
بنظر من مهم نیست مودم چه چیپ ستی داره مهم اینه که چه قابلیتهایی داره و چه چیزایی رو ساپورت میکنه.
در ضمن بعضی از این برندهای معروفی رو هم که در بازار مبینین اصلاً کارخانه ندارن بلکه سفارش میدن به کارخانه هایی که کارشون به اصطلاح OEM است تا براشون مودم تولید کنند.
امیدوارم سرتون رو درد نیاورده باشم.اگر سوالی داشتین که بتونم جواب بدوم خوشحال میشم.ایمیل من : info@prottl.com

اتفاقا یعضی از مودم های تی پی لینک هم چیپ شان Broadcom هست.ولی مدل با مدل فرق میکنه....

ArashMiniStar
12-07-2012, 17:55
سلام
بردشون چیه؟

بنظرم بهتره از برند های معتبر تری مثل TPLINK - ASUS - NETGEAR - ZYXEL و ... استفاده نمایید.معلوم نیست این Aztech ها چطور هستند! هر ارزونی بی دلیل نیست.اونم در تجهیزات وایرلس

ArashMiniStar
12-07-2012, 17:56
سلام من یه مودم میخوام که فقط وایرلس برام پخش کنه
به دلیل دریافت با مودم خط 5 با کارت شبکه باید مودمی باشه که به صورت یو اس بی به کامپیوتر متصل بشه و اینترنت رو پخش کنه

یه مدتی از آلفا به صورت ap استفاده میکردم که زیاد جالب نبود
دوستان مودم بهتری میشناسید؟
اقا میشه بیشتر توضیح بدید؟ مگه آلفا کارت شبکه وایرلس نیست؟

ArashMiniStar
12-07-2012, 18:01
سلام خیلی ممنون از این که راهنما یی کردید در مورد اخرین مودم چطور؟ بین 120و 320 کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ممنون میشم راهنمایی کنید

با اجازه از shahin_dictator بنظر من اگر محیط پوشش کوچک نیست 320 را تهیه فرمایید.آخه خیلی از برد سیسکو راضی نیستند!
دوم من هنوز برای جای سواله که چرا شما هنوز پافشاری می کنید؟ البته جسارت نشه.ولی مودم های شرکت های دیگه هم که معرفی کردم جنس خوبی دارند و اینکه مثلا تی پی لینک ها 3 سال گارانتی دارند.(با اینکه خرابی مودم ها کم هست)

shahin_dictator
12-07-2012, 20:01
با اجازه از shahin_dictator بنظر من اگر محیط پوشش کوچک نیست 320 را تهیه فرمایید.آخه خیلی از برد سیسکو راضی نیستند!
دوم من هنوز برای جای سواله که چرا شما هنوز پافشاری می کنید؟ البته جسارت نشه.ولی مودم های شرکت های دیگه هم که معرفی کردم جنس خوبی دارند و اینکه مثلا تی پی لینک ها 3 سال گارانتی دارند.(با اینکه خرابی مودم ها کم هست)

با تشكر از دوست گرامي فقط يه چيز رو به حرفاتون اضافه كنم كه دليل ضيف بودن آنتن دهيه linksys داخلي بودن آنتن هاي اونهاست كه اگه به عكس هاشون به دقت نگاه كرده باشين آنتني ديده نمي شه.
و در ضمن ٢ مدل 320 و 120 N به جز برد و سرعت انتقال اطلاعات هيچ فرق ديگري با هم ندارن.

a.p.p.l.e - Tapatalk

shahin_dictator
12-07-2012, 20:04
سلام
بردشون چیه؟

منم با دوست عزيزم آرش موافقم زياد برند مطرحي نيست.

عکسی از مودم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](l)_view1.jpg)

a.p.p.l.e - Tapatalk

mohsen.haftom
12-07-2012, 23:23
ممنون از این که منو راهنمایی کردید و وقت گذاشتید سپاس گذارم

prottl
13-07-2012, 00:28
سلام به عزیزان

من فکر نمی کنم مودم Aztech ارزون باشه. بعضی برندها ممکنه تو ایران معروف نباشند و ما فکر کنیم خوب نیستند در حالیکه در خارج از ایران برند معروفی باشند.
اگر وارد فریم ور مودم Aztech بشین می بینین قابلیتهای بدی نداره.الان دیگه اکثر مودمها قابلیتهاشون یکسان شده. قابلیتهایی که امروزه مطرحه مثل AnnexM و auto configuration و پروتکل 1483 MER و .....مهم هستند .البته اگر این پارامترها براتون کاربرد داشته باشند.
Aztech ممکنه 2-3 دقیقه طول بکشه بالا بیاد ولی این خیلی مهم نیست.
قیمت مودمهای وایرلس سری N تک آنتن ( سرعت 150 ) حدود 60000-65000 تومنه.

اگر کسی از دوستان مایله در مورد شبکه مقاله بده و تو سایت قرار بگیره.من حاضرم یه سایت راه بندازیم و از اطلاعات همدیگه استفاده کنیم ( معذرت میخوام اگه این جمله خارج از موضوع تاپیک بود )

ArashMiniStar
14-07-2012, 13:13
سلام به عزیزان

من فکر نمی کنم مودم Aztech ارزون باشه. بعضی برندها ممکنه تو ایران معروف نباشند و ما فکر کنیم خوب نیستند در حالیکه در خارج از ایران برند معروفی باشند.
اگر وارد فریم ور مودم Aztech بشین می بینین قابلیتهای بدی نداره.الان دیگه اکثر مودمها قابلیتهاشون یکسان شده. قابلیتهایی که امروزه مطرحه مثل AnnexM و auto configuration و پروتکل 1483 MER و .....مهم هستند .البته اگر این پارامترها براتون کاربرد داشته باشند.
Aztech ممکنه 2-3 دقیقه طول بکشه بالا بیاد ولی این خیلی مهم نیست.
قیمت مودمهای وایرلس سری N تک آنتن ( سرعت 150 ) حدود 60000-65000 تومنه.

اگر کسی از دوستان مایله در مورد شبکه مقاله بده و تو سایت قرار بگیره.من حاضرم یه سایت راه بندازیم و از اطلاعات همدیگه استفاده کنیم ( معذرت میخوام اگه این جمله خارج از موضوع تاپیک بود )
دوست گلم در مورد Firmware که فرمودید لازم است ذکر کنم که مودم های دیگر هم optionهای خوبی دارند و این دلیل قانع کننده ای بر خرید Aztech نیست!
ضمنا شما برای مودم های وایرلستون (بستگی به مارک و مدل دارد) از firmware این سایت استفاده نمایید که خیلی قابلیت های جانبی به مودم شما اضافه میکند :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ila
14-07-2012, 13:44
با سلام
یک مک بوک دارم که حالا میخوام یک مودم وایرلس بگیرم که بتونم تو خونه از اینترنت ای دی اس الم استفاده کنم..چه مدلی رو پیشنهاد میدید
مساحت خونه 360 متره کلا ولی خب فاصله اتاق و هال و اطراف بشتر از 100 متر نیست.یک پی سی هم دارم که اونم همینطور.ممنون
چیزی که برام مهمه کیفیته خطوطه و اینترنتیه و نداشتن قطعی
قیمت هم تا زیر 100
ممنون

shahin_dictator
14-07-2012, 14:19
با سلام
یک مک بوک دارم که حالا میخوام یک مودم وایرلس بگیرم که بتونم تو خونه از اینترنت ای دی اس الم استفاده کنم..چه مدلی رو پیشنهاد میدید
مساحت خونه 360 متره کلا ولی خب فاصله اتاق و هال و اطراف بشتر از 100 متر نیست.یک پی سی هم دارم که اونم همینطور.ممنون
چیزی که برام مهمه کیفیته خطوطه و اینترنتیه و نداشتن قطعی
قیمت هم تا زیر 100
ممنون

سلام
دوست عزيزم مي توني از مودم هاي زير استفاده كني تا در همه خونه آنتن داشته باشي.
TP-Link TD-W8960N ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
يا
TP-link TD-W8961ND ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قيمت مودم اول ٩۵٠٠٠ تومن و دومي ٩۰٠٠٠ تومن هست.

منم مک بوک پرو دارم و خونه ما هم نزدیک به ۳۵۰ متر هست و قبلا از مودم D-Link 2730U استفاده می کردم که به دلیل تک آنتنه بودن باز در همه خونه آنتن نداشتم ولی تقریبا ۲ هفته هست که مودم TP-Link TD-W8961ND رو خریدم الان مشکل آنتن ندارم و خیلی هم راضی هستم از مودمم!

این ویدیو رو هم خودم از Unboxing این مودم تهیه کردم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لینک:
" [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] "
با تشكر

a.p.p.l.e - Tapatalk

AliR-M
14-07-2012, 14:48
سلام

من یک مودم وایرلس حدود 70 80 تومن می خواستم بخرم. چیزی که برام مهمه وایرلس برای 4 لپ تاپ + عمر طولانی و گارانتی معتبره. نظر خودم روی D-link یا TP-link هست.
در ضمن من از صبانت تهران سرویس می گیرم. خودشون می گن مودم مگانت 85000تومن. کسی استفاده کرده ؟

پیشاپیش ممنون :11:

AliR-M
14-07-2012, 14:51
منم مک بوک پرو دارم و خونه ما هم نزدیک به ۳۵۰ متر هست و قبلا از مودم D-Link 2730U استفاده می کردم که به دلیل تک آنتنه بودن باز در همه خونه آنتن نداشتم ولی تقریبا ۲ هفته هست که مودم TP-Link TD-W8961ND رو خریدم الان مشکل آنتن ندارم و خیلی هم راضی هستم از مودمم!

a.p.p.l.e - Tapatalk

2730U سوای آنتن دهی مشکل دیگه ای نداشت ؟ کلا راضی بودی ازش ؟

shahin_dictator
14-07-2012, 14:57
سلام

من یک مودم وایرلس حدود 70 80 تومن می خواستم بخرم. چیزی که برام مهمه وایرلس برای 4 لپ تاپ + عمر طولانی و گارانتی معتبره. نظر خودم روی D-link یا TP-link هست.
در ضمن من از صبانت تهران سرویس می گیرم. خودشون می گن مودم مگانت 85000تومن. کسی استفاده کرده ؟

به نظر من D-Link 2730U بخر !!شکم نکن!
قیمت ۶۴ هزار تومن.
این مودم N150 هست !!
مگانت من اولین باره میشنوم به خاطر همین نمی تونم در مورد کیفیتش چیزی بگم!(فکر کنم برند معتبری نیست)

shahin_dictator
14-07-2012, 14:59
2730U سوای آنتن دهی مشکل دیگه ای نداشت ؟ کلا راضی بودی ازش ؟

بله دوست عزیزم کاملا راضی بودم!

ArashMiniStar
14-07-2012, 16:36
سلام

دوست گلم برای چه متراژی میخواهید مودم تهیه فرمایید؟؟

AliR-M
14-07-2012, 17:21
کل خونه 100 متره. 15 متر آنتن دهی هم کافیه.
فک نکنم از این بابت به مشکل بخورم.

ArashMiniStar
14-07-2012, 17:41
کل خونه 100 متره. 15 متر آنتن دهی هم کافیه.
فک نکنم از این بابت به مشکل بخورم.

بله درسته...با اطمینان همون تک آنتن را بخرید.کل خونه را جواب میده

shahin_dictator
14-07-2012, 21:00
بچه ها امروز رفته بودم بیرون بدون هیچ تحقیق قبلی یه کارت وایرلس برای PC خریدم.
لطفا نظرتون رو در موردش بگین.
مدل: D-Link DWA 525
قیمت: 34000 تومان
گارانتی: شرکت ایزی
***بعد از اومدن به خونه تو اینترنت به قیمتاش نگاه کردم اکثرا 30 تومن نوشتن.

با تشکر

prottl
14-07-2012, 22:04
سلام آرش خان
اگر یه مودم option های خوبی داشته باشه دلیل خوبی برای خریدش نیست؟ میشه بگی پس یه مودم باید چی داشته باشه که دلیلی برای خریدش باشه؟ مگه d-link و tp-link که تو این سایت داره تبلیغش میشه از روز اول همه می شناختنش؟ زمانی میتونی یه مودم رو از نظر کارایی رد کنی که باهش کار کرده باشی و بتونی دلیل فنی برای رد کردنش بیاری.شما با مودم aztech کار کردی؟
در ضمن من یه بار یه فرم ویرو از جایی پرفتن و ریخنم رو مودمم خیلی جواب خوبی نگرفتم.البته این سایتی که شما گفتی نبود.

shahin_dictator
14-07-2012, 22:18
سلام آرش خان
اگر یه مودم option های خوبی داشته باشه دلیل خوبی برای خریدش نیست؟ میشه بگی پس یه مودم باید چی داشته باشه که دلیلی برای خریدش باشه؟ مگه d-link و tp-link که تو این سایت داره تبلیغش میشه از روز اول همه می شناختنش؟ زمانی میتونی یه مودم رو از نظر کارایی رد کنی که باهش کار کرده باشی و بتونی دلیل فنی برای رد کردنش بیاری.شما با مودم aztech کار کردی؟
در ضمن من یه بار یه فرم ویرو از جایی پرفتن و ریخنم رو مودمم خیلی جواب خوبی نگرفتم.البته این سایتی که شما گفتی نبود.

دوست عزيزم شركتهاي tp-link , d-link , linksys , bilion ,... ديگه جايگاه و اعتبار خودشون رو پيدا كردن. حالا چه لزومي داره ما پولمون رو به شركت هايي بديم كه اعتبار ندارن!!!
پولمون رو بديم كه تست كنيم ببينيم كيفيتش خوبه يا نه؟؟؟؟ به نظر شما منطقي هست؟؟؟؟
خوب مودمي مي خريم كه خودشو اثبات كرده.

a.p.p.l.e - Tapatalk

Hamed DC
15-07-2012, 00:00
بچه ها امروز رفته بودم بیرون بدون هیچ تحقیق قبلی یه کارت وایرلس برای PC خریدم.
لطفا نظرتون رو در موردش بگین.
مدل: D-Link DWA 525
قیمت: 34000 تومان
گارانتی: شرکت ایزی
***بعد از اومدن به خونه تو اینترنت به قیمتاش نگاه کردم اکثرا 30 تومن نوشتن.

با تشکر

بحث رو در تاپیک زیر ادامه بدین، لطفا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Hamed DC
15-07-2012, 00:53
سلام آرش خان

با اجازه دوست خوبم، آرش عزیز.
اولین مرحله برای خرید وسایل(به طور کلی)، تعیین نیازهای کاربردی و انتظارات مورد نظر از یک وسیله هستش.
ما اول باید این موارد رو مشخص کنیم و بعدش بریم سراغ تعیین برند. و بررسی مشخصات انواع برند. در این زمینه
هم باید بی غرض وارد میدان شد و تحت تاثیر جو برند و شهرک(که بعضا کاذبن!!!)، نشد. البته این کذبیت همگانی
نیست. اما برخی برندها با امکاناتی مشابه و کاملا یکسان با یک برند دیگه، قیمتی بالا و غیر منطقی دارن. که
ارزش خرید کالا رو بشدت پایین میارره. البته در مرحله دوم انتخاب نباید از برندهای معتبر غافل شد. چون در برخی
شرایط خرید یک جنس گران بهتر از خرید چندباره یک جنس ارزان هستش. باز هم متذکر میشم که باید به ارزش
خرید کالا نگاه کرد. اصولا باید کار رو از برندهایی شروع کرد که استقبال بیشتری دارن، و بعدش سراغ برندهای
دیگه رفت. در این میان هم همیشه بخت با برندهای پر طرفدار نیست. خود من یکی دو بار با محصولا تی پی لیتک
به مشکل برد و خرابی مدار خوردم. یک بار هم با یک مودم لینکسیس به مشکل خوردم. پس نمیشه گفت که
برندهای خوب بی نقصن!!!
در مورد حرف شما هم مبنی بر رد علمی و فنی یک مدل یا بعضا یک برن، کاملا موافقم. چون اگه غیر از این باشه
یا تعصب هستش یا ناآگاهی در اطلاع دادن. در این تاپیک هم هیچ تبلیغی صورت نمیگیره. به چند دلیل دوستان، و
منجمله خود من محدود به معرفی هستیم: یکی محدودیت شدید برند در ایران از لحاظ کارایی. پایین بودن ارزش
خرید بیشتر برندها در ایران به واسطه دلال بازیهای کثیف! و عدم در دسترس بودن بیشتر برندها برای همگان، قهرا
دست رو در معرفی باز نمیزاره. البته این مورد رو هم باید اضافه کنم که سبد مدلی این برندها اونقدر کامله که زیاد
نگاه ها رو به سمت برندهای دیگه معطوف نمیکنه.
و اما در مورد برند ازتک: این برند رو خودم ندارم ولی باهاش کار کردم و یه تست پایه ایی ازش گرفتم. برند خوبی
هستش اما از لحاظ برد مسافتی معمولا خوب ظاهر نمیشن. و معمولا آنتنهای یک تکه و غیر قابل تعویض دارن.
کمی هم داغ هستن و برای کانفیگ یه کمی اذیت میکنن.

iranpcl
15-07-2012, 14:54
سلام
دوستان من احتیاج پیدا کردم به یک مودم روتر وایرلس، خواهشا راهنماییم بفرمایید:20:
از باب وایرلس همون تک بانده(150mbps) برام کفایت میکنه ولی میخوام درصورت امکان لن هاش گیگا پشتیبانی کنن(اگر هم نشد ایرادی نداره)
سه یا چهار پورت لن داشته باشه
واسه وایرلس، خونمون جمعا 100متره ولی دو طبقست مودم هم قرار طبقه پایین باشه
قیمتشم بالای 130 نباشه
ممنونتون

Hamed DC
15-07-2012, 15:08
سلام
دوستان من احتیاج پیدا کردم به یک مودم روتر وایرلس، خواهشا راهنماییم بفرمایید:20:
از باب وایرلس همون تک بانده(150mbps) برام کفایت میکنه ولی میخوام درصورت امکان لن هاش گیگا پشتیبانی کنن(اگر هم نشد ایرادی نداره)
سه یا چهار پورت لن داشته باشه
واسه وایرلس، خونمون جمعا 100متره ولی دو طبقست مودم هم قرار طبقه پایین باشه
قیمتشم بالای 130 نباشه
ممنونتون

سلام.
نوع اینترنت؟؟؟
ADSL یا وایرلس؟؟؟

iranpcl
15-07-2012, 15:11
adsl شرکت همارا

prottl
15-07-2012, 15:28
با سلام خدمت همه دوستان خصوصاً آرش عزيز و حامد خان گل
حامد جان تحليلت قشنگ بود.من نزديك بچند ماه هست كه دارم در مورد مودمها و قابليتهاشون كار ميكنم.كم هم با اين چينيها سرو كله نزدم.
چند تا كارخانه تو چين هستند كه براي اكثر برندها مودم توليد مي كنند.بازار مودم اونقدر رقابتي شده كه در قياس با ساير محصولات شبكه خيلي سودي براي توليدكنندگان نداره. بنابراين اگر كسي بخواد برند جديدي بزنه ميره سراغ همون چند تا كارخانه و بهشون سفارش مودم ميده منتها با برند مخصوص خودشون.
اگر شما بخواين از مودمتون تو خونه استفاده كنين ممكنه يه بار كانفيگش كنين و اگر مشكلي تو كار پيش نياد مدتها سراغ تنظيمات مودم و قابليتهاي ديگه مودم نيرين.قبول دارم كه اين برندهايي كه گفتين بعضاً كارايي خوبي هم دارند و تبليغات شديد و نفودشون تو سازمانهاي مختلف مجالب براي مطرح شدن برندهاي ديگه ( حتي با كيفيت بهتر از اونا رو ) نميده.
بيشتر از اين سرتون درد نميارم. هدف اسنفاده از تجربيات و راهنمايي همديگست و گرنه تعصبي به برند خاصي نيست الا كاركرد خوب.....

هنوز نميدانم هر سال كه ميگذرد يكسال به عمرم اضافه ميشود يا يكسال از عمرم كم ميشود. گاندي

ArashMiniStar
15-07-2012, 17:11
با سلام خدمت همه دوستان خصوصاً آرش عزيز و حامد خان گل
حامد جان تحليلت قشنگ بود.من نزديك بچند ماه هست كه دارم در مورد مودمها و قابليتهاشون كار ميكنم.كم هم با اين چينيها سرو كله نزدم.
چند تا كارخانه تو چين هستند كه براي اكثر برندها مودم توليد مي كنند.بازار مودم اونقدر رقابتي شده كه در قياس با ساير محصولات شبكه خيلي سودي براي توليدكنندگان نداره. بنابراين اگر كسي بخواد برند جديدي بزنه ميره سراغ همون چند تا كارخانه و بهشون سفارش مودم ميده منتها با برند مخصوص خودشون.
اگر شما بخواين از مودمتون تو خونه استفاده كنين ممكنه يه بار كانفيگش كنين و اگر مشكلي تو كار پيش نياد مدتها سراغ تنظيمات مودم و قابليتهاي ديگه مودم نيرين.قبول دارم كه اين برندهايي كه گفتين بعضاً كارايي خوبي هم دارند و تبليغات شديد و نفودشون تو سازمانهاي مختلف مجالب براي مطرح شدن برندهاي ديگه ( حتي با كيفيت بهتر از اونا رو ) نميده.
بيشتر از اين سرتون درد نميارم. هدف اسنفاده از تجربيات و راهنمايي همديگست و گرنه تعصبي به برند خاصي نيست الا كاركرد خوب.....

هنوز نميدانم هر سال كه ميگذرد يكسال به عمرم اضافه ميشود يا يكسال از عمرم كم ميشود. گاندي

والا دوست عزیز من قیمت های این مودم هایی با مارک های جدید رو هم که میبینم چندان فرقی با مودم های معتبر ندارد و اینکه چون داریم به بقیه یک محصولی رو پیشنهاد میدیم بلاخره باید اون محصول تا حدی قابل اعتماد باشد نه اینکه بخواهیم خریدار را تبدیل به موش آزمایشگاهی (با عرض معذرت) برای خرید محصولاتی با برندهای نو کنیم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منم برای شما آرزوی موفقیت دارم و خوشحال میشم اگر تجربیاتی دارید در اختیار دوستان عزیز بگذارید.:40:

Hamed DC
15-07-2012, 21:44
adsl شرکت همارا

پورتهای لن برای ADSL معمولا گیگابیتی نیستن!
TD-W8951ND...65.000

K!ng of th3 K!ngs
16-07-2012, 00:57
یک مودم میخواستم که پوشش وایرلس خوبی داشته باشه مارکش هم اسوس یا tp link یا zyxel یا برند های معروف باشه یک پورت لن هم کافیه ولی وایر لس خوبی داشته باشه.داغ هم نکنه ارزون ترینش هر چقدر شد (دیگه فکر کنم زیر 100 بهش دیگه؟)

ArashMiniStar
16-07-2012, 11:13
یک مودم میخواستم که پوشش وایرلس خوبی داشته باشه مارکش هم اسوس یا tp link یا zyxel یا برند های معروف باشه یک پورت لن هم کافیه ولی وایر لس خوبی داشته باشه.داغ هم نکنه ارزون ترینش هر چقدر شد (دیگه فکر کنم زیر 100 بهش دیگه؟)
سلام دوست گلم.
مساحتی که مودم شما باید پوشش دهد چقدر هست؟
پیشنهاد من :
ASUS DSL-N12U
TP-LINK TD-8961N

mahdi_mbi
16-07-2012, 12:55
دوستان اگه امکانش هست یه نگاهی هم به تاپیک زیر بندازید و نظر بدید

حیلی ممنون

Payman_62
17-07-2012, 10:06
سلام.
میخوام یه مودم adsl که پورت lan و امکان وایرلس رو داشته باشه بخرم.
چه مارک و مدلی پیشنهاد میکنید؟

چند سالی dlink مدل DSL-2640T داشتم. خوب بود ولی برد آنتنش کم بود. اما اخیرا مشکل پیدا کرده بود و سرعت دانلودم خیلی پایین اومده بود.
خواستم فریمورش رو آپدیت کنم دیدم فریمورش تو سایت dlink نیست. یه فریمور تایلندی فقط بود که به روتر من نمیخورد. خ

یه مودم zyxel مدل p-650hw-t1 v3 تستی گرفتم. خیلی عالیه. هم سرعت دانلود خیلی بیشتر شد. هم برد آنتنش خیلی بیشتره.
آیا zyxel مورد تایید هست؟ مودم خوبی هست؟

مودمی میخوام که 4 تا لن داشته باشه و برد آنتنشم هم حداقل 5 dbi باشه. میخوام 500 متر مربع رو پوشش بده.
مارکش هم جز برندهای معروف باشه و اگه مدت زیادی روشن باشه مشکل پیدا نکنه.
الآن تو بازار چه مودم های adsl ی هستن و چه قیمتی دارن؟
کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

shahin_dictator
17-07-2012, 10:13
سلام.

چند سالی dlink مدل DSL-2640T داشتم. خوب بود ولی برد آنتنش کم بود. اما اخیرا مشکل پیدا کرده بود و سرعت دانلودم خیلی پایین اومده بود.
خواستم فریمورش رو آپدیت کنم دیدم فریمورش تو سایت dlink نیست. یه فریمور تایلندی فقط بود که به روتر من نمیخورد. خ

یه مودم zyxel مدل p-650hw-t1 v3 تستی گرفتم. خیلی عالیه. هم سرعت دانلود خیلی بیشتر شد. هم برد آنتنش خیلی بیشتره.

مودمی میخوام که 4 تا لن داشته باشه و برد آنتنشم هم حداقل 5 dbi باشه. میخوام 500 متر مربع رو پوشش بده.
کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
اگه از Zyxel راضی هستی همون رو بخر , برند خیلی معتبری هم هست.

Hamed DC
17-07-2012, 10:49
سلام.

کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

سلام.
برای این زیربنا بهتره از مودمی با پهنای باند بالا استفاده کنید تا در صورت افت سیپنال به مشکل افت سرعت نخوری.
البته مجهز بودن به آنتن قابل تعویض رو هم نباید از نظر دور کرد!
سقف بودجه شما چقدر هست؟؟؟
زیربنا بصورت هوایی هستش یا کفی؟؟؟

Rahpak
17-07-2012, 12:38
سلام
يه مودم وايرلس ميخوام بگيرم كه با گوشي و لپ تاپ به اينترنت وصل شم موندم كدوم مارك بگيرم بردش هم يه ساختمون سه طبقه 250 متر مربع رو جوابگو باشه!
2 تا پورت lan داشته باشه و بدون اين كه كامپيوتر روشن باشه سرويس بده و بشه رمز گذاري كرد اينترنت هم از نوين نت گرفتم
بين اين برند ها كدوم خوبه؟ و كدوم مدل؟
linksys
asus
d-link
zyxel
حداكثر بودجه هم 100 تومن
ممنون

Hamed DC
17-07-2012, 12:50
سلام
يه مودم وايرلس ميخوام بگيرم كه با گوشي و لپ تاپ به اينترنت وصل شم موندم كدوم مارك بگيرم بردش هم يه ساختمون سه طبقه 250 متر مربع رو جوابگو باشه!
2 تا پورت lan داشته باشه و بدون اين كه كامپيوتر روشن باشه سرويس بده و بشه رمز گذاري كرد اينترنت هم از نوين نت گرفتم
linksys
asus
d-link
zyxel
حداكثر بودجه هم 100 تومن
ممنون

سلام.
TP-Link 8961ND +2X5dbi Anten...105.000
با پکیج بالا میتونید تمامی محدوده خونه رو تحت پوشش قرار بدین. چه ارتفاعی و چه کفی.

ShahrokH_rt
17-07-2012, 12:59
سلام
linksys
asus
d-link
zyxel
حداكثر بودجه هم 100 تومن
ممنون

سلام
این که پیشنهاد میدم مودمه خودمه:
TP-LINK مدل TD-W8901G
۴ تا پورت LAN داره و برای خونه خودمون یه ساختمون ۳ طبقه ۱۲۰ متری عالی جواب میده البته مودم ط اوله و آنتن برای ط سوم کامل نیست ولی سرعت فوق العاده است، با گوشیم راحت وصل میشه.
قیمتشم پارسال حدود ۵۰ تومن بود!
ضمنا d-link رو هم شنیدم خیلی تعریفی نداره، ولی خودم امتحامش نکردم

Rahpak
17-07-2012, 13:06
سلام.
TP-Link 8961ND +2X5dbi Anten...105.000
با پکیج بالا میتونید تمامی محدوده خونه رو تحت پوشش قرار بدین. چه ارتفاعی و چه کفی.
سه طبقه حدود 10 متر ارتفاع و 250 متر مربع كف
tp link هم خودم يكي دارم زياد خوب نيست نظرم بيشتر روي لينكسيس هست

Hamed DC
17-07-2012, 13:24
سه طبقه حدود 10 متر ارتفاع و 250 متر مربع كف
tp link هم خودم يكي دارم زياد خوب نيست نظرم بيشتر روي لينكسيس هست

برای کار شما باید مودمی تهیه بشه که قابلیت تعویض آنتن رو داشته باشه و پهنای باند مناسبی هم داشته باشه.
لینکسیس قابلیت دوم رو داره ولی قابلیت تعویض آنتن رو نداره. برخی مدلها کمی خرابی دارن و آمارشون هم در حال
بالا رفتنه. برای نمونه مدلهای 8901 و 8991 (سری قدیمی) آمار خرابی بالایی دارن.

Rahpak
17-07-2012, 13:32
برای کار شما باید مودمی تهیه بشه که قابلیت تعویض آنتن رو داشته باشه و پهنای باند مناسبی هم داشته باشه.
لینکسیس قابلیت دوم رو داره ولی قابلیت تعویض آنتن رو نداره. برخی مدلها کمی خرابی دارن و آمارشون هم در حال
بالا رفتنه. برای نمونه مدلهای 8901 و 8991 (سری قدیمی) آمار خرابی بالایی دارن.
يعني آنتنشون عوض نميشه؟ نميشه يه مدلي خريد كه آنتن خودش جوابگو باشه؟
برند هاي ديگه چي؟ zyxel يا ايسوس
چون از tp-link خوشم نمياد
در ضمن بايد آنتنشونو جداگانه خريداري كرد؟ قيمت يه آنتن چنده؟
ممنون

Hamed DC
17-07-2012, 14:21
يعني آنتنشون عوض نميشه؟ نميشه يه مدلي خريد كه آنتن خودش جوابگو باشه؟
برند هاي ديگه چي؟ zyxel يا ايسوس
چون از tp-link خوشم نمياد
در ضمن بايد آنتنشونو جداگانه خريداري كرد؟ قيمت يه آنتن چنده؟
ممنون
روی خودشون آنتن دارن. اما قابلیت جدا شدن ندارن. در لینکسیس از آنتنهای داخلی استفاده میشه.
زاکسل برد کمی داره! ایسوز هم نسبت به امکاناتش قیمت بالایی داره! توی برخی موارد هم در
سریهای N خرابی برد و منبع اتصالی به آنتن دیده شده که یا باعث از کارافتادن میشه و یا افت امواج
دهی. خرید آنتن بعد از خرید مودم و انجام تست هستش. اگر آنتن دهی کم بود(در قسمت هوایی)،
میتونید دوتا 5یا8دسی خریداری کنید. البته اگه نیاز شد! چون دوتا آنتن3دسی هم برای شما نسبتا
کافی هست.

Payman_62
17-07-2012, 17:19
سلام.

کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

سلام.
برای این زیربنا بهتره از مودمی با پهنای باند بالا استفاده کنید تا در صورت افت سیپنال به مشکل افت سرعت نخوری.
البته مجهز بودن به آنتن قابل تعویض رو هم نباید از نظر دور کرد!
سقف بودجه شما چقدر هست؟؟؟
زیربنا بصورت هوایی هستش یا کفی؟؟؟

سلام.
کفی هست. اما میخوام آنتنش قوی باشه تو حیاط و بیرون از منزل هم جواب بده.
این مدل زاکسل که گفتم آنتنش ثابت هست و قابل تعویض نیست.
آنتن قابل تعویض رو برای این میگید که اگه ضعیف بود آنتن قوی تر بذاریم؟

قیمت هم نهایتا 100 تومن باشه.

Hamed DC
17-07-2012, 17:39
سلام.
کفی هست. اما میخوام آنتنش قوی باشه تو حیاط و بیرون از منزل هم جواب بده.
این مدل زاکسل که گفتم آنتنش ثابت هست و قابل تعویض نیست.
آنتن قابل تعویض رو برای این میگید که اگه ضعیف بود آنتن قوی تر بذاریم؟

قیمت هم نهایتا 100 تومن باشه.

بله.اون مدل زیاد جالب نیست. در واقع متوسط هستش!
من مدل 8960N رو توصیه میکنم. که با دوتا آنتن 5دس همین حدود میشه. یعنی 10دسی آنتن دهی مفید!

shahin_dictator
17-07-2012, 20:47
به نظر شخصیه من آنتن هارو همون اول نخر اول مودم رو بیار خونه وصل کن ، بعد اگه دیدی مشکل آنتن دهی داری برو آنتن هارو بخر

با تشکر

Payman_62
17-07-2012, 21:17
سلام.

بله.اون مدل زیاد جالب نیست. در واقع متوسط هستش!
من مدل 8960N رو توصیه میکنم. که با دوتا آنتن 5دس همین حدود میشه. یعنی 10دسی آنتن دهی مفید!

8960N برای TP-Link هست.
TP-Link برند معتبری هست؟ اسمش رو زیاد شنیدم. اما تا حالا از محصولاتش خریداری نکردم. کیفیت محصولاتش چطوره؟
ابن لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 8060N هست؟ این که زده هر آنتنش 3dbi هست نه 5 تا.
البته شما گفتی دسی.
قیمتش چنده این؟

به نظر شخصیه من آنتن هارو همون اول نخر اول مودم رو بیار خونه وصل کن ، بعد اگه دیدی مشکل آنتن دهی داری برو آنتن هارو بخر

با تشکر

مگه آنتن باید جدا خریداری بشه؟

Rahpak
17-07-2012, 21:36
روی خودشون آنتن دارن. اما قابلیت جدا شدن ندارن. در لینکسیس از آنتنهای داخلی استفاده میشه.
زاکسل برد کمی داره! ایسوز هم نسبت به امکاناتش قیمت بالایی داره! توی برخی موارد هم در
سریهای N خرابی برد و منبع اتصالی به آنتن دیده شده که یا باعث از کارافتادن میشه و یا افت امواج
دهی. خرید آنتن بعد از خرید مودم و انجام تست هستش. اگر آنتن دهی کم بود(در قسمت هوایی)،
میتونید دوتا 5یا8دسی خریداری کنید. البته اگه نیاز شد! چون دوتا آنتن3دسی هم برای شما نسبتا
کافی هست.
قيمت خود مودم چنده؟
قيمت آنتن 8 دسي و 5 دسي چنده
اگه ايسوس بخرم كدوم مدل رو ژيشنهاد ميدي قيمت چنده؟ اونم بايد آنتن بگيرم؟
الان تو خونه tp-link دارم البته سادست چراغ اينترنت روشن نميشه بعضي اوقات بعد از 1 ساعت درست ميشه گاهي اوقات هم چراغ adsl خاموش ميشه!!
d-link چي اونا چطورن
ممنون

Hamed DC
17-07-2012, 22:00
سلام.

8960N برای TP-Link هست.
TP-Link برند معتبری هست؟ اسمش رو زیاد شنیدم. اما تا حالا از محصولاتش خریداری نکردم. کیفیت محصولاتش چطوره؟
ابن لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 8060N هست؟ این که زده هر آنتنش 3dbi هست نه 5 تا.
البته شما گفتی دسی.
قیمتش چنده این؟

دوست عزیز، ظاهرا پستم کمی کژتابی داشته!!!
مودم TP-Link8960N یکی از بهترین و پرقدرترین مودمهای بازار هستش که مجهز به دو آنتن 3دسی هست. این مودم دارای قابلیت
تعویض آنتن هستش. با خرید دو آنتن 5دسی میشه از نهایت پهنای باند و آنتن دهی این مودم بهره برد. منظورم از دسی همو dbi
بودش! این برندم از لحاظ کیفیت قابل قبول و امتحان پس داده هستش. فقط موقع خرید سعی کنید با گارانتی فرادانش خریداری کنید
که خدمات پس فروش عالی ایی داره. قیمت این مدل 85.000تومن و هر آنت 5 حدود12.000تومان هستش.
منظور من از آنتهای 5dbi پست قبلم خرید این آنتنها بودش. البته همرا این مودم(داخل کارتنش) دو آنتن 3dbi هستش که اگر کفاف
کار رو نداد میتونید اونها رو به دوتا 5dbi ارتقاع بدین.
پس:
همراه این مودم 2آنتن هستش و نیازی به خرید آنتن نیست مگه برای ارتقاع برد.
این برند، برند قابل قبولی هستش.

Hamed DC
17-07-2012, 22:04
قيمت خود مودم چنده؟
قيمت آنتن 8 دسي و 5 دسي چنده
اگه ايسوس بخرم كدوم مدل رو ژيشنهاد ميدي قيمت چنده؟ اونم بايد آنتن بگيرم؟
الان تو خونه tp-link دارم البته سادست چراغ اينترنت روشن نميشه بعضي اوقات بعد از 1 ساعت درست ميشه گاهي اوقات هم چراغ adsl خاموش ميشه!!
d-link چي اونا چطورن
ممنون

8اون حدود17.000تومن و 5اون حدود12.000تومن.
ببینید دوست عزیز، مشکل داشتن یک مدل از یک برند دلیل بر مشکل داشتن کل مدلهای اون برند نیست. من خودم8811دارم.
به این مشکل برخوردم که با یکسری دستکاریها رفع شدش. یک بارم 8961خریدم که خراب بود و بردم گارانتی برام عوض کرد.
این دلیل نمیشه این برند مشکل کلی داشته باشه.
واما دی لینک:یکی از بدترین برندهایی که تا حالا باهاش کردم. به شدت به تغییر آی پی حساس. اگه از نوع بی سیمش باشه
و توی خونه یه تلفن بی سیم باشه، با زنگ خوردت تلفن، حتما نویز روش میفته و وایرلسش قطع میشه. داغ بودن و برد کم این
برند هم باید بهش اضافه کرد. مشکلات بسیار زیادی همرا دی لینک هستش که در صورت لزوم به همه اونها اشاره میکنم.

Rahpak
17-07-2012, 22:28
ببینید دوست عزیز، مشکل داشتن یک مدل از یک برند دلیل بر مشکل داشتن کل مدلهای اون برند نیست. من خودم8811دارم.
به این مشکل برخوردم که با یکسری دستکاریها رفع شدش. یک بارم 8961خریدم که خراب بود و بردم گارانتی برام عوض کرد.
این دلیل نمیشه این برند مشکل کلی داشته باشه.
واما دی لینک:یکی از بدترین برندهایی که تا حالا باهاش کردم. به شدت به تغییر آی پی حساس. اگه از نوع بی سیمش باشه
و توی خونه یه تلفن بی سیم باشه، با زنگ خوردت تلفن، حتما نویز روش میفته و وایرلسش قطع میشه. داغ بودن و برد کم این
برند هم باید بهش اضافه کرد. مشکلات بسیار زیادی همرا دی لینک هستش که در صورت لزوم به همه اونها اشاره میکنم.
يعني چاره اي به جز خريدن tp-link ندارم؟؟
بهترين مدل لينكسيس تا چقدر برد داره؟ دو طبقه جواب ميده؟
قيمت اون tp-link كه گفتين چنده؟ مرسي

Hamed DC
17-07-2012, 22:57
يعني چاره اي به جز خريدن tp-link ندارم؟؟
بهترين مدل لينكسيس تا چقدر برد داره؟ دو طبقه جواب ميده؟
قيمت اون tp-link كه گفتين چنده؟ مرسي

نمیدونم چه اصراری به خرید لینکسیس دارین؟!؟!؟!
بستگی به مدل داره.
حدود85.000تومان.

Payman_62
17-07-2012, 23:09
سلام.

مدل 8960 رو که فرمودید آنتن 8 رو هم ساپورت میکنه؟

یه فروشنده به من گفت آنتن قوی تر از 8 دیبی برای سلامتی آقایون مشکل ایجاد میکنه. مثل نویز ماهواره ها که همین مشکل رو ایجاد میکرد.
این حرف تا چه حد صحت داره؟

Rahpak
18-07-2012, 01:09
نمیدونم چه اصراری به خرید لینکسیس دارین؟!؟!؟!
بستگی به مدل داره.
حدود85.000تومان.
شما به من 8961n رو پيشنهاد دادين!
8961 خوبه يا 8960؟
ميشه يه آنتن 3 دسي + يه آنتن 7 دسي روش گذاشت؟ بردش چقد ميشه؟
ممنون

Hamed DC
18-07-2012, 11:41
شما به من 8961n رو پيشنهاد دادين!
8961 خوبه يا 8960؟
ميشه يه آنتن 3 دسي + يه آنتن 7 دسي روش گذاشت؟ بردش چقد ميشه؟
ممنون

8960 برد داخلیش بهتره. من این مدل رو توصیه میکنم که85.000تومنه.
نه دوست عزیز.نمیشه. شما باید آنتنها رو هماهنگ عوض کنید. یعنی یا دوتا5بندازی یا دوتا8بندازی.

Hamed DC
18-07-2012, 11:46
سلام.

مدل 8960 رو که فرمودید آنتن 8 رو هم ساپورت میکنه؟

یه فروشنده به من گفت آنتن قوی تر از 8 دیبی برای سلامتی آقایون مشکل ایجاد میکنه. مثل نویز ماهواره ها که همین مشکل رو ایجاد میکرد.
این حرف تا چه حد صحت داره؟

سلام.
به این مدل هم آنتن3میخوره. هم5 و هم 8.
از لحاظ ایجاد نویز بالای آنتهایی با پراش بالا، هم خود من به فراخور رشتم! یه کمی کار کردم.
ولی از لحاظ علمی در اون حدی نیست که به سلامتی زیان بالا برسونه. حالا چرا طرف گفته برای
آقایون، موندم. خارج ازشعاع نیم مترییش اثرش، تقریبا اثرش از بین میره.

K!ng of th3 K!ngs
18-07-2012, 18:21
سلام دوست گلم.
مساحتی که مودم شما باید پوشش دهد چقدر هست؟
پیشنهاد من :
ASUS DSL-N12U
TP-LINK TD-8961N
خونه 90 متر هست و میخوام همه جای خونه آنتن بده.در ضمن این مدلا ها داغ نمیکنن برای کاربرد 24/7 ؟و قیمتشون چنده؟

mahdi_mbi
19-07-2012, 02:10
دوستان کسی میتونه در مورد IPsec VPN secure tunneling توضیح بده؟
چون تو سایت زیر خوندم که تفاوت TD-W8960N و TD-W8961ND همینه؛ یعنی 8960N قابلیت IPsec VPN secure tunneling رو داره ولی 8961ND نداره؛ به همین دلیل هم هست که 8960N گرون تره. این قابلیت به کار ما میاد اصن (به عنوان یه کاربر خانگی)؟

البته تفاوت های دیگه ای هم دارن:
- چیپ 8960N مدل Broadcom هستش ولی چیپ 8961ND مدل Trendchip
- 8961ND کلید روشن خاموش کردن وایرلس داره ولی 8960N نداره

من بین این دو مدل موندم که کدوم رو بخرم. اگه 8960N کلید روشن خاموش کردن وایرلس رو داشت حتما همونو میخریدم.
البته Hamed_DC عزیز گفتن که برد (مدار) 8960N بهتره؛ ولی خب از اون طرف 8961ND قابلیت خاموش روشن کردن وایرلس رو داره

ArashMiniStar
19-07-2012, 09:32
دوستان کسی میتونه در مورد IPsec VPN secure tunneling توضیح بده؟
چون تو سایت زیر خوندم که تفاوت TD-W8960N و TD-W8961ND همینه؛ یعنی 8960N قابلیت IPsec VPN secure tunneling رو داره ولی 8961ND نداره؛ به همین دلیل هم هست که 8960N گرون تره. این قابلیت به کار ما میاد اصن (به عنوان یه کاربر خانگی)؟

البته تفاوت های دیگه ای هم دارن:
- چیپ 8960N مدل Broadcom هستش ولی چیپ 8961ND مدل Trendchip
- 8961ND کلید روشن خاموش کردن وایرلس داره ولی 8960N نداره

من بین این دو مدل موندم که کدوم رو بخرم. اگه 8960N کلید روشن خاموش کردن وایرلس رو داشت حتما همونو میخریدم.
البته Hamed_DC عزیز گفتن که برد (مدار) 8960N بهتره؛ ولی خب از اون طرف 8961ND قابلیت خاموش روشن کردن وایرلس رو داره

من خودم روتر تی پی لینک 841ND دارم و همین VPN نوع pptp را روی روتر تنظیم کردم و درست هم کارکرد!!خاموش روشن کردن وایرلس فکر نکنم مهم باشد ولی بجایش مودم اگر برد برادکم داشته باشد حتما ارزشش بیشتر است!
موفق باشید:40:

ArashMiniStar
19-07-2012, 09:37
خونه 90 متر هست و میخوام همه جای خونه آنتن بده.در ضمن این مدلا ها داغ نمیکنن برای کاربرد 24/7 ؟و قیمتشون چنده؟

سلام ذوست گلم.پس لازم نیست اینقدر هزینه کنید..
یک مودم تک آنتنه کافی هست مثل :
TP-LINK TD-W8950ND
TP-LINK TD-W8951ND
پ.ن : اون پایینی اگر پیدا کردید ، جدید تر هست.
قیمتشون هم زیر 60 هزار تومان است.
موفق باشید:40:

Ghoghnoos62
19-07-2012, 10:25
تفاوت بین 8950 و 8951 چیه؟

ArashMiniStar
19-07-2012, 10:37
تفاوت بین 8950 و 8951 چیه؟

من که تفاوت خاصی بینشون ندیدم.ولی 8951 اگر اومده و بگیرید بهتر است.(از جهت اینکه جدید تر است)
ضمنا از لحاظر ظاهری تفاوت دارند :

K!ng of th3 K!ngs
19-07-2012, 15:02
آزش جان ممنون از شما فقط یه سوال:این مدل ها داغ نمی کنن که؟مثلا شادی ممکنه تا 1 هفته به طور مداوم دانلود کنن حالا نه مداوم ولی دانولد خیلی قراره بشه چون نا محدود هست

armin_punisher6
19-07-2012, 17:16
آزش جان ممنون از شما فقط یه سوال:این مدل ها داغ نمی کنن که؟مثلا شادی ممکنه تا 1 هفته به طور مداوم دانلود کنن حالا نه مداوم ولی دانولد خیلی قراره بشه چون نا محدود هست
خیالت راحت.تی پی لینک خیلی سگ جونه.من بعضی وقتها 8960 خودم رو 10 روز روشن میزارم و استفاده زیادی هم میکنم.گرم میشه ولی مشکلی نیست.حدود 2 ساله دارم.

Arash1003
20-07-2012, 11:16
با سلام
دوستان من قصد خرید یک مودم روتر وایرلس را دارم
هزینه حدود 140,000 تومان و سری ان باشد
البته یکم بیشتر هم مشکلی نسیت اگه امکانات و کیفیتش بالاتر باشه
300مگابیت و بردش برام در اولویته و بعد امکانات دیگه
سرویس از مخابرات اصفهان
خودم میخواستم 8960 از تی پی لینک را بخرم
اما با خوندن فروم های مختلف بیشتر گیج شدم
حالا لطفا منو راهنمایی کنید
هم برند وهم مدل
ضمنا نمیدونم بضی از این برندها که در زیر گفتم اصلا مودم روتر دارند یا نه
tplink
zyxel
linksys
asus
یا برندی که بنظرتون خوب باشه

shahin_dictator
20-07-2012, 13:00
با سلام
دوستان من قصد خرید یک مودم روتر وایرلس را دارم
هزینه حدود 140,000 تومان و سری ان باشد
البته یکم بیشتر هم مشکلی نسیت اگه امکانات و کیفیتش بالاتر باشه
300مگابیت و بردش برام در اولویته و بعد امکانات دیگه
سرویس از مخابرات اصفهان
خودم میخواستم 8960 از تی پی لینک را بخرم
اما با خوندن فروم های مختلف بیشتر گیج شدم
حالا لطفا منو راهنمایی کنید
هم برند وهم مدل
ضمنا نمیدونم بضی از این برندها که در زیر گفتم اصلا مودم روتر دارند یا نه
tplink
zyxel
linksys
asus
یا برندی که بنظرتون خوب باشه

به نظر من TP-Link TD-W8968 رو بخر!!!

Arash1003
20-07-2012, 15:49
به نظر من TP-Link TD-W8968 رو بخر!!!
مشخصاتش را پیدا کردم
حالا دو مساله هست
اول اینکه این مودم در بازار ایران هست یا نه؟(توی گوگل سرچ کردم هیچ سایت ایرانی نیومد که داشته باشه)
اگه جایی را میشناسید که داره به من هم آدرس و تلفن بدید (در تهران هم باشه مشکلی نیست)
دوم اینکه کسی تا حالا از این مودم استفاده کرده؟خوب بوده؟

Hamed DC
20-07-2012, 19:01
مشخصاتش را پیدا کردم
حالا دو مساله هست
اول اینکه این مودم در بازار ایران هست یا نه؟(توی گوگل سرچ کردم هیچ سایت ایرانی نیومد که داشته باشه)
اگه جایی را میشناسید که داره به من هم آدرس و تلفن بدید (در تهران هم باشه مشکلی نیست)
دوم اینکه کسی تا حالا از این مودم استفاده کرده؟خوب بوده؟

این مودم هنوز وارد بازار ایران نشده!
برای آخرین مدلها با شرکت فرادانش تماس بگیرین.

hosein66
20-07-2012, 19:48
چرا مشخصات مودم 8961nd (جلو سیاه) تو سایت تی پی لینک نیست تو آپدیت فریمور به مشکل برمیخوریم ها.

Arash1003
20-07-2012, 23:31
سلام.
پاسخها به ترتیب:
1-به شخصه اختلاف زیادی بین این دو نوع چیپست ندیدم. چون از هر دو استفاده میکنم و کارایی مشابهی دارن.
2-خرید 2750U رو در اولویت قرار بدین. چون دارای رابط کاربری برای انتقال فایل هست که همه مدلهای TP-Link
بجز TD-W8968 که هنوز وارد ایران نشده.
3- پشت اونها هست. کنار دکمه روشن و خاموش کردن مودم:
ایا غیر از این دو مودم (d link 2750u & tp link 8968) مودم دیگری (از همین برند ها یا برندهای دیگر) هست که شبیه اینها یک پورت usb با همین کاربرد داشته باشه

Hamed DC
21-07-2012, 00:26
چرا مشخصات مودم 8961nd (جلو سیاه) تو سایت تی پی لینک نیست تو آپدیت فریمور به مشکل برمیخوریم ها.

هستش دوست خوبم.منتها جز مدلهای Discontinued شده هستش و دیگه ساخته نمیشه.
این مدل تحت عنوان TD-W300KIT ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به بازار عرضه میشد که متاسفانه طی تغییراتی کیت اون
خارج و به تنهایی عرضه شد!
53342

Hamed DC
21-07-2012, 00:31
ایا غیر از این دو مودم (d link 2750u & tp link 8968) مودم دیگری (از همین برند ها یا برندهای دیگر) هست که شبیه اینها یک پورت usb با همین کاربرد داشته باشه

در برند تی پی لینک، خیر. این مدل آخرین مدل و تنها مدل در برندTP-Link هستش که از USB پشتیبانی میکنه.
در برندهای دیگه مدل زیر، این قابلیت رو داره:
DSL-2750u - D-Link ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hosein66
21-07-2012, 02:20
هستش دوست خوبم.منتها جز مدلهای Discontinued شده هستش و دیگه ساخته نمیشه.
این مدل تحت عنوان TD-W300KIT ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به بازار عرضه میشد که متاسفانه طی تغییراتی کیت اون
خارج و به تنهایی عرضه شد!

من این مدلو دو هفته پیش خریدم به نطر تون با جلو سفیده عوض کنم بهتره یا نه. در ضمن من هر جا پرسیدم جلو سفیده رو دارین گفتند نداریم

Hamed DC
21-07-2012, 16:17
من این مدلو دو هفته پیش خریدم به نطر تون با جلو سفیده عوض کنم بهتره یا نه. در ضمن من هر جا پرسیدم جلو سفیده رو دارین گفتند نداریم

این مدل کمی خرابیشون بالاست!!! شما تا یک هفته کامل تستش کن. به طور متاولی چند ساعت باهاش کار کن. تا اگه مشکلی داره،
مشخص بشه. اون سفیدا جایگزین این جلوسیاهاس و به طبع فریمور به روزتری دارن. با گارانتی اصلی اصلا گیر نمیاد. شرکت هم من
تماس گرفتم، هنوز موجود ندارن.

MITAJOON
22-07-2012, 16:36
سلام دوستان.
من از سرویس شاتل(office-eco 512) استفاده میکنم و در حال حاضر یه D-LINK مدل DSL-2540T دارم.منتهی هر از گاهی نتم دچار قطعی میشه و مدام نوسان قطع و وصل داریم.اپراتور های شاتل ایراد رو از خط تلفنمون دونستن ولی مطمئن هستیم که خط تلفن مشکل نداره.
شک خودم به مودمه.ممکنه خراب باشه.ضمن اینکه میخوام یه مودم وایرلس دار هم داشته باشم برای اتصال گوشیم به نت.
میخواستم راهنماییم کنید که چه مودمی بگیرم و اینکه چطور بفهمم این مودمه سالمه و یا خراب؟
شرکت شاتل خودش مودم های زایکسل رو پیشنهاد میده ولی خب از اول پیشنهاد اهل فن این فروم برام مهمتر بوده.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

shahin_dictator
23-07-2012, 16:54
دوستان به پیشنهاد بچه های فروم امروز رفتم ۲ تا آنتن 5 dbi برند D-Link خریدم و با آنتن های 3 dbi خود مودم عوض کردم ، انصافا کیفییتش خیلی فرق کرده! به دوستانی که مشکل آنتن دهی دارن شدیدا پیشنهاد میکنم!

اینم ویدیو:

hoalboo
23-07-2012, 21:51
اوووووه:exclamati، بالاخره به آخرش رسیدم! :eh:
البته همه رو که نخوندم ولی فکر کنم یه 20، 30 صفحه ای شد
آخرشم به نتیجه نرسیدم، بیشتر گیج شدم:wac:

می خواستم یه مودم ADSL که قابلیت ارتباط وایرلس هم داشته باشه بخرم
و حداقل دوتا خروجی Ethernet داشته باشه
قدرت وایرلسشم در حدی باشه که تو طبقه بالا و در شعاع 15 متری به خوبی جوابگو باشه
درضمن دکمه خاموش/روشن وایرلسم داشته باشه

لطفا چند مدل تو رنج (50 تا 65) تومان پیشنهاد بدین.

Arash1003
23-07-2012, 22:44
دوستان کسی تا حالا از این مودم وایرلس استفاده کرده

AZ-D140W
این مودم روتری هست که خود مخابرات به پرسنلش میده
یه بنده خدایی هست که خودش مودم داره و مخابرات اینو بهش داده و میخواد بفروشتش و خودش هم میگه نمیدونم چند می ارزه
حالا من میخوام بدونم:
اصلا بردش (انتن دهیش) خوب هست
این سری مودم ها مشکل خاصی نداره
چند می ارزه
لطفا اگه اطلاعی دارید راهنمایی کنید

Payman_62
28-07-2012, 12:11
سلام.
امروز میخوام برم پاساژ ایران تو ولیعصر مودم TP-Link مدل 8960N رو به همراه 2 آنتن 5 dbi که دوستان پیشنهاد دادن بخرم.

برای تاییدیه نهایی خواستم بپرسم. این برند و مدل مورد تایید همه اساتید هست؟

shahin_dictator
28-07-2012, 23:19
سلام.
امروز میخوام برم پاساژ ایران تو ولیعصر مودم TP-Link مدل 8960N رو به همراه 2 آنتن 5 dbi که دوستان پیشنهاد دادن بخرم.

دوست عزیزم اصلا شک نکن بهترین انتخاب رو کردی!

mahdi_mbi
28-07-2012, 23:40
سلام.

منم امروز رفتم 8960 خریدم
قیمتا رفته بالا
تو پاساژ رضا 100 تومن و 102 تومن قیمت گرفتم
تو پاساژ ایران هم همین قیمتا بود. طبقه زیر همکف یه جا 95 تومن پیدا کردم خریدم

8961 هم 90 تا 95 قیمت میدادن

Payman_62
29-07-2012, 10:03
منم امروز رفتم 8960 خریدم
قیمتا رفته بالا
تو پاساژ رضا 100 تومن و 102 تومن قیمت گرفتم
تو پاساژ ایران هم همین قیمتا بود. طبقه زیر همکف یه جا 95 تومن پیدا کردم خریدم

8961 هم 90 تا 95 قیمت میدادن

سلام.
والا من دیروز کارم تو شرکت طول کشید. ساعت 8:30 رسیدم پاساژ ایران. همه مغازه ها بسته بودن. یه چند تایی باز بودن که فقط dlink داشتن. فقط یکیشون tplink داشت که یه مدل دیگه رو که 65 تومن بود برای منزل پیشنهاد داد و گفت 8960 خیلی قویه و برای شرکت ها مناسبه. 8960 نداشت ولی 90 تومن قیمت داد.

یه روتر رو ممکنه 3 4 سال استفاده کنیم. پس بهتره برای این مدت 20 30 تومن بیشتر هزینه کنیم تا چند سالی راحت باشیم.

tasnim68
29-07-2012, 13:26
دوستان لطفا یه مودم با قیمت مناسب برای استفاده خانگی معرفی کنید.
دیجی کالا TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8151N ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو زده 57 تومن؛ به درد من می خوره؟

Hamed DC
29-07-2012, 13:29
دوستان لطفا یه مودم با قیمت مناسب برای استفاده خانگی معرفی کنید.
دیجی کالا TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8151N ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو زده 57 تومن؛ به درد من می خوره؟

مساحت کاری؟؟؟؟
تعداد وسایل ارتباطی با مودم؟؟؟
سقف بودجه؟؟؟

mahdi_mbi
29-07-2012, 18:59
سلام.
والا من دیروز کارم تو شرکت طول کشید. ساعت 8:30 رسیدم پاساژ ایران. همه مغازه ها بسته بودن. یه چند تایی باز بودن که فقط dlink داشتن. فقط یکیشون tplink داشت که یه مدل دیگه رو که 65 تومن بود برای منزل پیشنهاد داد و گفت 8960 خیلی قویه و برای شرکت ها مناسبه. 8960 نداشت ولی 90 تومن قیمت داد.

یه روتر رو ممکنه 3 4 سال استفاده کنیم. پس بهتره برای این مدت 20 30 تومن بیشتر هزینه کنیم تا چند سالی راحت باشیم.

اونم چون نداشته 90 تومن قیمت داده! چون من هم پاساژ رضا هم پاساژ ایران تمامی طبقات رو سوال کردم 95 تومن ارزون تر پیدا نکردم.
اونی که پیشنهاد داده تک آنتنه بوده که البته من پیشنهاد میکنم 2 آنتنه بگیرید. چون با همین 2 آنتن هم من پوشش کامل تو همه جای خونه ندارم و بعضی جاها یک خط سیگنال دارم! البته من چون PCمو با کابل به مودم وصل میکنم مجبورم مودم رو نزدیک PC بذارم.

tasnim68
29-07-2012, 19:49
مساحت کاری؟؟؟؟
تعداد وسایل ارتباطی با مودم؟؟؟
سقف بودجه؟؟؟

مساحت که خونمون یه آپارتمان 120 متری؛ بیشتر استفادم هم تو اتاقمه.
وسایل هم نهایتا یه دکستاپ با کابل و یه لپتاپ و یه موبایل هم بیسیم.
بودجه هم ترجیحا زیر 100 تومن؛ هر چند اگه مورد مناسبی باشه بیشتر هم می تونم هزینه کنم.

Hamed DC
29-07-2012, 20:35
مساحت که خونمون یه آپارتمان 120 متری؛ بیشتر استفادم هم تو اتاقمه.
وسایل هم نهایتا یه دکستاپ با کابل و یه لپتاپ و یه موبایل هم بیسیم.
بودجه هم ترجیحا زیر 100 تومن؛ هر چند اگه مورد مناسبی باشه بیشتر هم می تونم هزینه کنم.

TP-LINK TD-W8950ND...65.000
متاسفانه قیمتها بشدت بالا رفته!

tasnim68
29-07-2012, 21:09
اونوقت جسارتا بین این مودمای وایرلس مودمی هست که منبع تغذیه اش فقط برق نباشه؟ منظورم اینه که مثلا باتری هم بخوره بهش؟ آخه منطقه ما برق زیاد میره؛ بخاطر همین اینترنتمونم شدیدا وابسته به برقه! چنین مودمی هست اصلا؟

Hamed DC
29-07-2012, 21:15
اونوقت جسارتا بین این مودمای وایرلس مودمی هست که منبع تغذیه اش فقط برق نباشه؟ منظورم اینه که مثلا باتری هم بخوره بهش؟ آخه منطقه ما برق زیاد میره؛ بخاطر همین اینترنتمونم شدیدا وابسته به برقه! چنین مودمی هست اصلا؟

والا من خودم برای مقابله به این مشکل، رو به باتری شارژی آوردم. البته با یه مودم ارزون مثل 8811. چون منم مل ما رو دارم. قطع برق. اونم ناگهانی.
خیر دوست عزیز. چنین مودمی نیست(یا لااقل من توی ایران ندیدم!). توصیه هم نمیکنم این کار رو با مودمی با قیمت نسبتا بالا انجام بدین.
چون به شدت به بردش فشار میاد!

tasnim68
29-07-2012, 21:21
خب پس با این اوصاف و شرایطمن دیگه این مدل TD-W8950ND رو برای من تایید نهایی می کنید که فردا برم بگیرم یا مدلای دیگه هم پیشنهاد میدید!؟

Hamed DC
29-07-2012, 22:38
خب پس با این اوصاف و شرایطمن دیگه این مدل TD-W8950ND رو برای من تایید نهایی می کنید که فردا برم بگیرم یا مدلای دیگه هم پیشنهاد میدید!؟

کاملا تایید میشه.
برای کاربرد شما کاملا مناسبه. آنتن دهی خوبی هم داره.

Payman_62
29-07-2012, 22:43
اونم چون نداشته 90 تومن قیمت داده! چون من هم پاساژ رضا هم پاساژ ایران تمامی طبقات رو سوال کردم 95 تومن ارزون تر پیدا نکردم.
اونی که پیشنهاد داده تک آنتنه بوده که البته من پیشنهاد میکنم 2 آنتنه بگیرید. چون با همین 2 آنتن هم من پوشش کامل تو همه جای خونه ندارم و بعضی جاها یک خط سیگنال دارم! البته من چون PCمو با کابل به مودم وصل میکنم مجبورم مودم رو نزدیک PC بذارم.

سلام.
درست فرمودید. امروز دیگه زودتر رفتم پاساژ ایران. منم کل پاساژ رو گشتم و قیمت های 110 تومن 105 تومن و ... بهم دادن. اونیم که دیشب گفت 90 تومن امروز گفت 103 تومن.
رو حساب حرف شما رفتم طبقه پایین پاساژ و مغازه ای که 95 تومن میداد رو پیدا کردم و 94 تومن ازش خریدم.

وایرلسش عالیه. منزل رو که کامل پوشش میده. رفتم بیرون از منزل بردش تا کوچه بالایی هم رسید که حدود 70 متر فاصله بود.

از راهنمایی های دوستان عزیز هم تشکر میکنم.

subliz
30-07-2012, 18:41
سلام خدمت دوستانمن قبلا هم یکی دو تا پست گذاشتم و به حق دوستان خوب راهنمایی کردن اما چون شرایطم فرق کرده مجبورم یه راهنمایی جدید بگیرممن قبلا مودم D-Link 2750 رو تست کردم البته چون اینترنتم وصل نشده بود فقط قابلیت های شبکه ش رو تست کردم.واقعیتش اصلا راضی کننده نبود شایدم من انتظارات زیادی ازش داشتم شایدم چون دست دوم و احیانا مورد دار بود دوستم قصد فروشش رو داشت !!! :|بعد یکی دو ساعت استفاده از وایرلسش قسمت زیریش داغ میشد --- سرعت خوندن فایل از طریق وایرلس از روی USB هم که تقریبا 2 مگ بر ثانیه بود !!! از سرعت نوشتنش که صحبت نکنیم بهتره !!!در کل راضی نبودم ازش و پسش دادم !!!حالا مشکل جدیدی که باهاش برخوردم اینه که چون سیستم رو به زیر زمین منتقل کردم و به خط اون طبقه امکان ارائه ADSL نیست (فعلا ) مجبورم مودم رو تو همون طبقه اول ( همکف ) قرار بدم و سیستم هارو ( لپ تاپ + دسکتاپ ) تو همون زیر زمین استفاده کنم قابلیت های وایرلس مودم خیلی مهم تر شده براممتراژ همون 130 140 متر سابق ـ :دیبودجه 70 - 90 هزاردستگاه ها رو هم که گفتمدر کل تا یه مدتی که مشکل خط تلفن از سمت مخابرات حل شه مجبورم که مودم رو یه طبقه بالاتر قرار بدمخودم بین TP-Link 8960 و 8961 موندم --- احتمالا مجبور هم بشم آنتن هارو ارتقا بدم ( یکی از مزایای TP-Link 89XX نسبت به D-Link 2750 )لطفا راهنمایی کنید ممنون

Hamed DC
30-07-2012, 20:35
سلام خدمت دوستانمن قبلا هم یکی دو تا پست گذاشتم و به حق دوستان خوب راهنمایی کردن اما چون شرایطم فرق کرده مجبورم یه راهنمایی جدید بگیرممن قبلا مودم D-Link 2750 رو تست کردم البته چون اینترنتم وصل نشده بود فقط قابلیت های شبکه ش رو تست کردم.واقعیتش اصلا راضی کننده نبود شایدم من انتظارات زیادی ازش داشتم شایدم چون دست دوم و احیانا مورد دار بود دوستم قصد فروشش رو داشت !!! :|بعد یکی دو ساعت استفاده از وایرلسش قسمت زیریش داغ میشد --- سرعت خوندن فایل از طریق وایرلس از روی USB هم که تقریبا 2 مگ بر ثانیه بود !!! از سرعت نوشتنش که صحبت نکنیم بهتره !!!در کل راضی نبودم ازش و پسش دادم !!!حالا مشکل جدیدی که باهاش برخوردم اینه که چون سیستم رو به زیر زمین منتقل کردم و به خط اون طبقه امکان ارائه ADSL نیست (فعلا ) مجبورم مودم رو تو همون طبقه اول ( همکف ) قرار بدم و سیستم هارو ( لپ تاپ + دسکتاپ ) تو همون زیر زمین استفاده کنم قابلیت های وایرلس مودم خیلی مهم تر شده براممتراژ همون 130 140 متر سابق ـ :دیبودجه 70 - 90 هزاردستگاه ها رو هم که گفتمدر کل تا یه مدتی که مشکل خط تلفن از سمت مخابرات حل شه مجبورم که مودم رو یه طبقه بالاتر قرار بدمخودم بین TP-Link 8960 و 8961 موندم --- احتمالا مجبور هم بشم آنتن هارو ارتقا بدم ( یکی از مزایای TP-Link 89XX نسبت به D-Link 2750 )لطفا راهنمایی کنید ممنون
سلام دوست عزیز.
بهترین انتخاب 8960هستش. به این مورد اصلا شک نکن.ولی تو اینجا به چند مشکل عدیده میخوری:یکی اینکه سیگنال دهی
همیشه باید از سمت پایین به سمت بالا باشه و از بالا به پایین اصلا با کیفیت خوبی ظاهر نمیشه. یعنی اگه خونه سه طبقه داره
مودم باید در طبقه زیرین قرار بگیره با تعیین نقطه ثقل. ولی خب با تمام این اوصاف 8960 یکی از اعجوبه های تی پی لینک هست
که به شخصه تا حالا توی این رنج قیمتی مودمی رو دستش ندیدم. در هنگام خرید برای بهره بری از نهایت پهنای باند مودم بهتره که
دوتاآنتن 5دسی هم تهیه کنی.سعی کن اونا رو هم تی لینک بگیری. من خودم با این شرایط تست زدم مودم رو، مساحا400تا500
متر رو کامل پوشش میده و افت سرعتم نمیبینی.
بازم مسئله ای به ذهنت رسید، در خدمتم.

subliz
31-07-2012, 01:05
ممنونم حامد جان !
مثل دفعات قبل بازم شما راهنماییم کردین :)

مشکل من بعد یه مدت حل میشه . تا اون موقع هم در واقع مجبورم که با این شرایط کنار بیام

البته ارتفاع سقف کمه و خود سقف هم بسیار نازکه ( متاسفانه یا خوشبختانه )

فقط چیزی که تو 8960 آزار دهندس نبود دکمه ی خاموش و روشن وای-فای هست البته چون دستگاهی با لن وصل نیست فکر نمی کنم فرقی بین دکمه خاموش دستگاه با خاموش وایرلس باشه .
فقط چند تا سوال اینکه

1 روشن بودن دائم دستگاه وقتی که استفاده ای از وایرلس نمیشه چه برای خود دستگاه چه برای افراد اون طبقه ضرری نداره ؟؟؟
2 اینکه قیمت خود دستگاه + آنتنش چه قدر میشه ؟؟؟
3 گارانتی معتبر تی پی لینک ؟؟؟
4 از همون اول آنتن بگیرم یا اول تست کنم بعد ؟؟؟ چون تو این دوره کیفیت آنچنان برام مهم نیست بیشتر اینکه کارم راه بیوفته اهمیت داره ( اگه قیمت آنتن هم زیاد باشه بودجم نمی رسه :( )

Ali_locker
31-07-2012, 04:29
سلام
من میخوام یه TP link 8960 بخرم
کیفیتش عین Asus هست ؟؟؟ میوتونه 24 ساعت روشن باشه ؟؟
قیمت مودم + دوتا انتن 5dbi ??
مودم فعلی من Asus AM 603 هست که رو جعبش زده وایرلس داستانش چیه این ؟؟

afflatus
31-07-2012, 04:35
سلام دوستان
من می خوام یه مودم وایرلس بخرم می خواستم راهنمایی کنید! می خوام پی سی , لپ تاپ, چند تاگوشی و تلویزیون خونه رو بهش وصل کنم !
خونمون 2 طبقه است با متراژ 120 متر که می خوام کامل پوشش بده و از این بابت مشکلی نداشته باشم و خود مودم هم کیفیتی خوبی داشت باشه و تا 3 4 سال اینده از نظر کارایی ....مشکلی باهاش نداشته باشم.
راستی اگر پورت usb داشته باشه که بتونم به پی سی وصلش کنم چه بهتر!
با تشکر

mishen
31-07-2012, 08:33
سلام . مودم های n12u یا n55u محصولات ایسوس رو از کجا میتونم بگیرم ؟

Hamed DC
31-07-2012, 11:57
ممنونم حامد جان !
مثل دفعات قبل بازم شما راهنماییم کردین :)

مشکل من بعد یه مدت حل میشه . تا اون موقع هم در واقع مجبورم که با این شرایط کنار بیام

البته ارتفاع سقف کمه و خود سقف هم بسیار نازکه ( متاسفانه یا خوشبختانه )

فقط چیزی که تو 8960 آزار دهندس نبود دکمه ی خاموش و روشن وای-فای هست البته چون دستگاهی با لن وصل نیست فکر نمی کنم فرقی بین دکمه خاموش دستگاه با خاموش وایرلس باشه .
فقط چند تا سوال اینکه

1 روشن بودن دائم دستگاه وقتی که استفاده ای از وایرلس نمیشه چه برای خود دستگاه چه برای افراد اون طبقه ضرری نداره ؟؟؟
2 اینکه قیمت خود دستگاه + آنتنش چه قدر میشه ؟؟؟
3 گارانتی معتبر تی پی لینک ؟؟؟
4 از همون اول آنتن بگیرم یا اول تست کنم بعد ؟؟؟ چون تو این دوره کیفیت آنچنان برام مهم نیست بیشتر اینکه کارم راه بیوفته اهمیت داره ( اگه قیمت آنتن هم زیاد باشه بودجم نمی رسه :( )

قربون شما دوست عزیز.
البته این مشکل زیاد هم حاد نیست(همون کلید روشن خاموش) و فقط در سریهای جدید 8961هستن که فعلا با گارانتی رسمی، گارانتی نشدن.
جوابها به ترتیب:
1- برای خود دستگاه هیچ ضیانی نداره. برای انسان هم خیلی بحث بوده که زیان در حد بسیار بسیار کمی هستش که عملا قابل چشم پوشیه!
ولی در کل به شخصه به این نتیجه رسیدم که ضررش از گوشی هایی که دائم کنار سرمون یا توی دستمون هست، خیلی خیلی کمتره!(متناسب
با رشته ی آکادمیکی که میخونم!). پس نمیشه صرف داشتن این مقوله(اگر باشه!)، مودم رو پس زد و از خریدش منصرف شد.
2-قیمتها بشدت رفته بالا. آخرین قیمت این مودم رو 98.000تومن داشتم و آنتن5دسی هم دونه ای 13.000تومن.
3- گارانتی معتبر، فرادانش هستش که 6ماه هم گارانتی تعویض درجا داره.
4-قطعا اول تست کنید بعد اگه افت آنتن دهی داشتین، مبادرت به خرید آنتن کنید.

Hamed DC
31-07-2012, 11:59
سلام دوستان
من می خوام یه مودم وایرلس بخرم می خواستم راهنمایی کنید! می خوام پی سی , لپ تاپ, چند تاگوشی و تلویزیون خونه رو بهش وصل کنم !
خونمون 2 طبقه است با متراژ 120 متر که می خوام کامل پوشش بده و از این بابت مشکلی نداشته باشم و خود مودم هم کیفیتی خوبی داشت باشه و تا 3 4 سال اینده از نظر کارایی ....مشکلی باهاش نداشته باشم.
راستی اگر پورت usb داشته باشه که بتونم به پی سی وصلش کنم چه بهتر!
با تشکر
سلام.
سقف بودجه؟؟؟
وجود پورت یو اس بی هیچ برتری نسبت به Lanبرای وصل کردن مودم به پی سی نداره. پس بهتره مودم با پورت Lan به پی سی وصل بشه.

afflatus
31-07-2012, 13:04
سلام.
سقف بودجه؟؟؟
وجود پورت یو اس بی هیچ برتری نسبت به Lanبرای وصل کردن مودم به پی سی نداره. پس بهتره مودم با پورت Lan به پی سی وصل بشه.
دوست عزیز من کی گفتم که پورت یو اس بی به پورت لن برتری داره!؟ گفتم اگه باشه بهتره!
بودجه هم تا اگه واقعا لازم باشه تا 100 تومن و اگر هم پاینتر باشه بهتر!
با تشکر

Hamed DC
31-07-2012, 17:34
دوست عزیز من کی گفتم که پورت یو اس بی به پورت لن برتری داره!؟ گفتم اگه باشه بهتره!
بودجه هم تا اگه واقعا لازم باشه تا 100 تومن و اگر هم پاینتر باشه بهتر!
با تشکر

شما پست قبی خودت رو بخون، وصل شدن مودم به پی سی با USB اصلا کار مناسبی نیست. اون هم توی مودم بی سیم!!!!!
در هر حال با این مشخصات مدل زیر توصیه میشه:
TP-Link8951...70.000

afflatus
31-07-2012, 20:16
در هر حال با این مشخصات مدل زیر توصیه میشه:
TP-Link8951...70.000
یعنی 2 طبقه با متراژ 120 متر رو خوب پوشش میده!؟
و این مدل با 8960 بجز بحث انتن چه تفاوتی داره!؟ و ایا ارزش داره بیشتر هزینه کنم و مدل 8960 رو بخرم!؟
با تشکر

Hamed DC
31-07-2012, 21:13
یعنی 2 طبقه با متراژ 120 متر رو خوب پوشش میده!؟
و این مدل با 8960 بجز بحث انتن چه تفاوتی داره!؟ و ایا ارزش داره بیشتر هزینه کنم و مدل 8960 رو بخرم!؟
با تشکر

از لحاظ پوشش مشکلی نداره. ولی من نخواستم هزینه بالای 100تومن بره.
تا 120تومن براتون مشکلی نداره؟؟؟

afflatus
31-07-2012, 21:39
از لحاظ پوشش مشکلی نداره. ولی من نخواستم هزینه بالای 100تومن بره.
تا 120تومن براتون مشکلی نداره؟؟؟
تا 120 می تونم پرداخت کنم.(البته اگه تفاوت واقعا کم باشه نمی خوام بیشتر هزینه کنم و همون 70 80 تومن خوبه!)
لطفا تفاوت ها مدل 8960 و 8950 رو بگید و ایا بهتر از 8960 تا این رنج قیمت هم هست!؟
با تشکر

Hamed DC
31-07-2012, 22:55
تا 120 می تونم پرداخت کنم.(البته اگه تفاوت واقعا کم باشه نمی خوام بیشتر هزینه کنم و همون 70 80 تومن خوبه!)
لطفا تفاوت ها مدل 8960 و 8950 رو بگید و ایا بهتر از 8960 تا این رنج قیمت هم هست!؟
با تشکر

برد به کار رفته در 8960 با سایر مدلهای تی پیلینک کاملا نتفاوت هست. پراش سیگنال بسیار عالیی هم داره.
من این مودم رو با دو عدد آنتن5دسی تا مساحت500متر رو با راحتی پوشش دادم. از لحاظ کیفیت به هیج
وجه در این برند نمیتونی 8960رو با سایر مدلها مفایسه کنید.
اگر میتونی هزینه کنید این مدل کاملا آینده نگرانه هستش و به راحتی نیاز شما رو پاسخ میده.

bayat72
01-08-2012, 00:10
سلام
من 1 مودم 2+ADSL وایرلس دار تا حداکثر 55 هزار تومان می خواستم
سرعتش خوب باشه
زیاد داغ نکنه
تعداد پورت مهم نیست
USB به نظرم مهم نیست داشته ، باشه بهتره (چون نمی دونم کاربردش چی هست اگر می دونید بگید)
منطقه پوشش وایرلس هم قابل قبول باشه کافی هست (مصرف خانگی)
اینترنت parsonline استفاده می کنم (گفتم شاید به درد بخوره)
یکی جواب بده لطفا
D-Link 2600U
TP-Link 8901
PORSCHE 929 WIFI
از این 3 مودم کدام بهتره؟
شما چه پیشنهادی دارید؟؟

afflatus
01-08-2012, 00:11
برد به کار رفته در 8960 با سایر مدلهای تی پیلینک کاملا نتفاوت هست. پراش سیگنال بسیار عالیی هم داره.
من این مودم رو با دو عدد آنتن5دسی تا مساحت500متر رو با راحتی پوشش دادم. از لحاظ کیفیت به هیج
وجه در این برند نمیتونی 8960رو با سایر مدلها مفایسه کنید.
اگر میتونی هزینه کنید این مدل کاملا آینده نگرانه هستش و به راحتی نیاز شما رو پاسخ میده.
پس فقط در بحث برد و کیفیت سیگنال 8960 بهتر از 8950 هست و تفاوت دیگه ای ندارن!؟
نظرتون در مورد r940 و 8961 چی هست!؟ ایا از 8960 بهتر هستن یا نه لطفا دلیلش رو هم بگید؟
راستی در مورد برند ایسوس پیشنهادی ندارید؟
با تشکر

Ali_locker
01-08-2012, 01:01
سلام
من میخوام یه TP link 8960 بخرم
کیفیتش عین Asus هست ؟؟؟ میوتونه 24 ساعت روشن باشه ؟؟
قیمت مودم + دوتا انتن 5dbi ??
مودم فعلی من Asus AM 603 هست که رو جعبش زده وایرلس داستانش چیه این ؟؟

afflatus
02-08-2012, 00:10
نظرتون در مورد r940 و 8961 چی هست!؟ ایا از 8960 بهتر هستن یا نه لطفا دلیلش رو هم بگید؟
با تشکر
کسی از دوستان نیست راهنمایی کنه!

makmakf
02-08-2012, 22:09
سلام دوستان
فرق این دو مول چی هست؟
D-LINK DSL-2730U
D-LINK DSL-2750U

shahin_dictator
03-08-2012, 09:22
سلام دوستان
فرق این دو مول چی هست؟
D-LINK DSL-2730U
D-LINK DSL-2750U

مدل ٣٠ داراي يك انتن و سرعت انتقال ١٥٠ مگابايت بر ثانيه هست و مدل ٥٠ داراي ٢ انتن و سرعت ٣٠٠ مگابايت بر ثانيه مي باشد.

a.p.p.l.e - Tapatalk

Hamed DC
03-08-2012, 10:34
با تشکر

بله. همینطوره. البته پروتوکلهای قابل پشتیبانی 8960کمی بیشتر از 8950هستش.
منظورتون از r940کدوم مدل و برند هست؟؟؟ 8961سریهای جدید قابلیت خاموش و
روشن کردن مجزای وایرلس رو دارن که این امکان در 8960وجود نداره. پراش سیگنال
تقریبا برابری هم دارن!
خرید مودمهای ایسوز اصلا ارزش خرید ندارن! زمان ارزونی مودمهای ایسوز زیر 70
تومن نبودنو قیمت الانشونو ندارم. ولی باید بالا80تومن شده باشه.

Hamed DC
03-08-2012, 10:39
مدل ٣٠ داراي يك انتن و سرعت انتقال ١٥٠ مگابايت بر ثانيه هست و مدل ٥٠ داراي ٢ انتن و سرعت ٣٠٠ مگابايت بر ثانيه مي باشد.

a.p.p.l.e - Tapatalk

واحد انتقال اطلاعات مگابیت بر ثانیه هست .

Hamed DC
03-08-2012, 10:41
سلام
من 1 مودم 2+ADSL وایرلس دار تا حداکثر 55 هزار تومان می خواستم
سرعتش خوب باشه
زیاد داغ نکنه
تعداد پورت مهم نیست
USB به نظرم مهم نیست داشته ، باشه بهتره (چون نمی دونم کاربردش چی هست اگر می دونید بگید)
منطقه پوشش وایرلس هم قابل قبول باشه کافی هست (مصرف خانگی)
اینترنت parsonline استفاده می کنم (گفتم شاید به درد بخوره)
یکی جواب بده لطفا
D-Link 2600U
TP-Link 8901
PORSCHE 929 WIFI
از این 3 مودم کدام بهتره؟
شما چه پیشنهادی دارید؟؟

سلام.
برای کار شما TP-Link 8901 ار همه بهتره. متناسب با کارایی شما،امکانات کافی رو داره. قیمتش هم مناسبه.

afflatus
04-08-2012, 13:06
بله. همینطوره. البته پروتوکلهای قابل پشتیبانی 8960کمی بیشتر از 8950هستش.
منظورتون از r940کدوم مدل و برند هست؟؟؟ 8961سریهای جدید قابلیت خاموش و
روشن کردن مجزای وایرلس رو دارن که این امکان در 8960وجود نداره. پراش سیگنال
تقریبا برابری هم دارن!
خرید مودمهای ایسوز اصلا ارزش خرید ندارن! زمان ارزونی مودمهای ایسوز زیر 70
تومن نبودنو قیمت الانشونو ندارم. ولی باید بالا80تومن شده باشه.
دوست عزیز شما این لینک ها رو ببین!
TP-Link 300Mbps Wireless N Router TL-WR940N ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
TP-Link 300Mbps Wireless N Access Point TL-WA801ND ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تفاوت اینا با 8960 چی هست؟(لطفا توضیح بدید!)و تا قیمت 100 تومن کدو از موارد بالا بهتره که بگیرم؟
و اگه تو رنج 60 70 تومن باشه شما از بین موارد پایین کدوم رو انتخاب می کنی؟
TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8950ND ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8951ND ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
TP-Link 3G/3.75G Wireless N Router TL-MR3220 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
TP-Link Wireless Range Extender TL-WA730RE ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8151N ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به جای نقطه چین در لینک digikala تایپ کنید!
لطفا توضیح بدید که باز مزاحمتون نشم!
با تشکر

Hamed DC
04-08-2012, 15:20
شما مگه اینترنت ADSL ندارین؟!؟!؟!؟!؟
پس چرا رفتین سراغ مودمهای وایرلس؟!؟!؟!؟

afflatus
04-08-2012, 23:31
شما مگه اینترنت ADSL ندارین؟!؟!؟!؟!؟
پس چرا رفتین سراغ مودمهای وایرلس؟!؟!؟!؟
دوست عزیز بنده اشتباه مدل ها رو گذاشتم!
تا رنج 60 70 تومن کدوم از اینا بهتر هستن!(با همون شرایطی که خدومتون گفتم!)
TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8951ND ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8151N ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8950ND ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لطفا توضیح بدید!
با تشکر از این که وقت میزارید.

Hamed DC
05-08-2012, 00:26
دوست عزیز بنده اشتباه مدل ها رو گذاشتم!
تا رنج 60 70 تومن کدوم از اینا بهتر هستن!(با همون شرایطی که خدومتون گفتم!)
لطفا توضیح بدید!
با تشکر از این که وقت میزارید.

8951ND رو توصیه میکنم. بدلیل داشتن کلید روشن-خاموش وایرلس که خیلی به کار میاد.
البته این سریهای جدید منظورم هست. اون سریهایی که سفید هستن.
سیگنال دهی خوبی هم داره.

afflatus
05-08-2012, 00:36
8951ND رو توصیه میکنم. بدلیل داشتن کلید روشن-خاموش وایرلس که خیلی به کار میاد.
البته این سریهای جدید منظورم هست. اون سریهایی که سفید هستن.
سیگنال دهی خوبی هم داره.
دوست عزیز متاسفانه سریهای سفیدی که شما میگید گیر نمیان(حداقل من ندیدم) اگه می دونید کجا داره لطف کنید راهنمایی کنید.
اگه اشتباه نکنم 8951 از استاندارد 802.11n پشتیبانی نمی کنه!؟
من 8950 رو داشتم چک میکردم دیدم که چیپ وایرلس و ای دی اس الش مثل 8960 هست و تمام استانداردهای که 8960 پاس می کنه 8950 هم اونار پاس کرد و فقط فرقشون تک و 2 انتن بودنشون هست با این اوصاف چرا بین 8950 و 8951 شما 8951 رو توصیه می کنید؟
با تشکر

Hamed DC
06-08-2012, 10:34
دوست عزیز متاسفانه سریهای سفیدی که شما میگید گیر نمیان(حداقل من ندیدم) اگه می دونید کجا داره لطف کنید راهنمایی کنید.
اگه اشتباه نکنم 8951 از استاندارد 802.11n پشتیبانی نمی کنه!؟
من 8950 رو داشتم چک میکردم دیدم که چیپ وایرلس و ای دی اس الش مثل 8960 هست و تمام استانداردهای که 8960 پاس می کنه 8950 هم اونار پاس کرد و فقط فرقشون تک و 2 انتن بودنشون هست با این اوصاف چرا بین 8950 و 8951 شما 8951 رو توصیه می کنید؟
با تشکر

پاساژ ایران، برین فکر میکنم پیدا کنید.
بله. در این مورد حق با شماست. اما این استاندارد برای اینترنت ایران که به کاربر خانگی با هزار مکافات سرویس1مگ میدن،
عملا قابل استفاده نیست. حتی با داشتن سرویس5مگ هم،باز این چیپ بلااستفاده می مونه. حالا وجودش چه کاربردی داره؟؟؟
من وجود کلید روشن-خاموش وایرلس رو واجب تر میبینم. در غیر اینصورت همون 8950 رو تهیه کنید. البته اگه اون سریهای جدیدرو
پیدا نکردین!

FGi
06-08-2012, 16:51
برای یکی از دوستان داریم میریم خرید مودم
من خودم Zyxel P660 HW دارم و این دوستم مدل دیگه ای میخواد
یه چند صفحه ای که خوندم یکی از دوستان شدیدا اصرار به عالی بودن Tp-Link 8960N داشتن.

حالا با شرایط زیر چه مودمی بهتر است !

- مودم طبقه بالا قرار دارد و میخواد که پایین و حیاط هم خوب ساپورت بشه ( متراژ دقیق نمیدونم ! )
- با ADSL مخابرات سازگاری داشته باشه ( وایرلس مودم )
- حدود 80-90 تومن میشه چیز خوبی پیدا کرد ؟

*** از ارسال پست اگر کسی تا 30 دقیقه دیگه تونست راهنمایی کنه ممنون میشم چون بعد از اون رفتیم برای خرید )

shahin_dictator
06-08-2012, 17:10
برای یکی از دوستان داریم میریم خرید مودم
من خودم Zyxel P660 HW دارم و این دوستم مدل دیگه ای میخواد
یه چند صفحه ای که خوندم یکی از دوستان شدیدا اصرار به عالی بودن Tp-Link 8960N داشتن.

حالا با شرایط زیر چه مودمی بهتر است !

- مودم طبقه بالا قرار دارد و میخواد که پایین و حیاط هم خوب ساپورت بشه ( متراژ دقیق نمیدونم ! )
- با ADSL مخابرات سازگاری داشته باشه ( وایرلس مودم )
- حدود 80-90 تومن میشه چیز خوبی پیدا کرد ؟

*** از ارسال پست اگر کسی تا 30 دقیقه دیگه تونست راهنمایی کنه ممنون میشم چون بعد از اون رفتیم برای خرید )

همون 8960 مناسبه دوست عزيزم قيمتش هم ١٠٠ تومن هست.

a.p.p.l.e - Tapatalk

subliz
06-08-2012, 20:57
8960 تو پاساژ ایران یا نتونستم پیدا کنم یا قیمت بالای 115 می دادن ! :(

لطفا اگه جایی رو تو تهران میشناسید بهم تو پیام خصوصی بگید !!!
خود شرکت فروش نداره ؟؟؟

بد جوری گیرم.
دوستان هم یه جوری از 8960 تعریف کردن که دیگه علاقه ای به خرید 8961 ندارم !!!

Hamed DC
06-08-2012, 22:10

خود شرکت فروش نداره ؟؟؟

بد جوری گیرم.

مودم بسیار عالیی هست. با بردی بی نظیر و PCB عالی.
والا با بالارفتن جهنمی قیمت دلار، نباید انتظار قیمت پایینی داشت.

FGi
06-08-2012, 22:15

خود شرکت فروش نداره ؟؟؟

بد جوری گیرم.

پاساژ ایران امروز خریدیم 97 هزار تومان
طبقه پایین(زیرزمین)

FGi
06-08-2012, 22:17
مودم بسیار عالیی هست. با بردی بی نظیر و PCB عالی.
والا با بالارفتن جهنمی قیمت دلار، نباید انتظار قیمت پایینی داشت.

به نظرتون مودم tp link مدل 8951 چگونه مودمی هست ؟

subliz
06-08-2012, 23:24
پاساژ ایران امروز خریدیم 97 هزار تومان
طبقه پایین(زیرزمین)

دوست عزیز اگه میشه مشخصات اونجا که خریدین رو برام پیام کنید واقعا ممنونتون میشم

من به 110 هم راضی شده بودم.
اگه این قیمت باشه واقعا عالی میشه و کلی دعاتون میکنم.

FGi
06-08-2012, 23:53
دوست عزیز اگه میشه مشخصات اونجا که خریدین رو برام پیام کنید واقعا ممنونتون میشم

من به 110 هم راضی شده بودم.
اگه این قیمت باشه واقعا عالی میشه و کلی دعاتون میکنم.

اسم مغازه رو به خاطر ندارم ؛ ولی فاکتور خرید دست دوستم هستش پلاک مغازه رو ازش میگیرم و همین پست رو ویرایش میکنم ؛ ولی دقیقا بین پله های دو طرف طبقه زیر زمین می باشد.

-----------------

بعدا ویرایش شد: پاساژ ایران - زیرزمین - آرک سیستم

hosein66
07-08-2012, 04:57
آقا حامد مودم های تی پی لینک با امنیت هستند؟ پس چرا پورت 21 23 و 80 به طور پیش فرض بر روی اونا فعاله؟ چگونه میشه این پورتها رو غیر فعال کرد؟

partt
08-08-2012, 18:31
درود من مودم Tp-Link 8950N دارم میخوام از وایرلس مودم استفاده کنم مودم طبقه چهار هست میخوام به طبقه اول اینترنت بصورت وایرلس برسونم شما چه آنتنی پیشنهاد میکنید که چهار طبقه رو جواب بده؟

arman486
10-08-2012, 14:36
سلام دوستان من یک مودم وایرلس خوب میخوام بگیرم که مدتی برام کار کنه و اذیت نکنه
یک مودم 2730U‌خریدم برای یکی از دوستان با وجودی که خیلی تبلیغ میشه براش اما مشکل بسیار بزرگی داره یا وسط کار قطع میشه یا بیشتر وقتی میخوای روشن کنی چراغ ای دی اس ال ثابت نمیشه دقیقاً یاد 8 بار خاموش و روشن کنی تا به اینترنت وصل بشه با 2 تا خط دیگه هم تست کردم همین مشکل رو داشت
خواستم ازتون راهنمایی بگیرم چی بگیرم که عالی باشه و مشکلاتی مثل دیلینکه 2730U‌ رو نداشته باشه؟
راستی یک سوال خیلی مهم داشتم میشه به یک خط همزمان 2 تا مودم وصل کرد؟ مشکلی پیش نمیاد
مثلاً یکی رو بذاری برای یک کامپیوتر و یکی رو بزاری برای کامپوتر دیگه چون من وایرلس بگیرم مودم خودم عملاً بیکار میشه یک کامپیوتر اونور خونه داریم یا ----- میخواستم ببینم میشه همزمان 2 تا مودم به یک خط وصل باشن و از هر 2 تا همزمان استفاده کرد؟

ali_phd71
10-08-2012, 14:40
با سلام خدمت دوستان عزیز و بزرگوار
اقا ما یه مودم tp linkمدل td-8811داریم تصمیم دارم عوضش کنم خدمت دوستان رسیدیم ی راهنمایی کنید.ای دی اس ال ما وایرلس نیست میخوام ی مودم بخرم ک هم ب کامپیوتر وصل شه هم بتونه ب عنوان وایرلس بین لپ تاپ و تبلت ک تو خونس اشتراک بذارم زیربنای خونه حدود180 متره واسه بردو اینا ک کیفیتش بالا باشه همچی قوی باشه ک تهش باشه دیگه ی چیز خوب در حد استفاده من فقط قوی باشه دیگه تو چند سال اینده لازم نباشه عوضش کنم.همچین قیمت مناسب یعنی در حد استفاده ای ک دارم ی چیز توپ
ببخشید سرتونو درد اوردم.با تشکر از همه ی دوستان ک همیشه کمک میکنند

air_damned
11-08-2012, 10:56
دوستان فرق مودم وایرلس و adsl چیه ؟
جفتشون برای استفاده از adsl هست مگه غیر اینه ؟؟
در مورده خرید مودم ..میخوام از مخابرات 512 بگیرم و برای خونه هم با یه لپ تاب و یه pc استفاده کنم..بردشم در حد همون خونه اپارتمانی 100 متر باشه... یه قیمت مناسبش رو بهم معرفی کنید.. ممنونم

shahin_dictator
11-08-2012, 14:20
سلام دوستان من یک مودم وایرلس خوب میخوام بگیرم که مدتی برام کار کنه و اذیت نکنه
یک مودم 2730U‌خریدم برای یکی از دوستان با وجودی که خیلی تبلیغ میشه براش اما مشکل بسیار بزرگی داره یا وسط کار قطع میشه یا بیشتر وقتی میخوای روشن کنی چراغ ای دی اس ال ثابت نمیشه دقیقاً یاد 8 بار خاموش و روشن کنی تا به اینترنت وصل بشه با 2 تا خط دیگه هم تست کردم همین مشکل رو داشت
خواستم ازتون راهنمایی بگیرم چی بگیرم که عالی باشه و مشکلاتی مثل دیلینکه 2730U‌ رو نداشته باشه؟
راستی یک سوال خیلی مهم داشتم میشه به یک خط همزمان 2 تا مودم وصل کرد؟ مشکلی پیش نمیاد
مثلاً یکی رو بذاری برای یک کامپیوتر و یکی رو بزاری برای کامپوتر دیگه چون من وایرلس بگیرم مودم خودم عملاً بیکار میشه یک کامپیوتر اونور خونه داریم یا ----- میخواستم ببینم میشه همزمان 2 تا مودم به یک خط وصل باشن و از هر 2 تا همزمان استفاده کرد؟
نه خیر امکان استفاده همزمان از 2 مودم بر روی یک خط تلفن به هیچ وجه نیست.

shahin_dictator
11-08-2012, 14:24
دوستان فرق مودم وایرلس و adsl چیه ؟
جفتشون برای استفاده از adsl هست مگه غیر اینه ؟؟
در مورده خرید مودم ..میخوام از مخابرات 512 بگیرم و برای خونه هم با یه لپ تاب و یه pc استفاده کنم..بردشم در حد همون خونه اپارتمانی 100 متر باشه... یه قیمت مناسبش رو بهم معرفی کنید.. ممنونم

مودم TP-Link TD-W8901G کاملا مناسب شما هست!

shahin_dictator
11-08-2012, 14:29
با سلام خدمت دوستان عزیز و بزرگوار
اقا ما یه مودم tp linkمدل td-8811داریم تصمیم دارم عوضش کنم خدمت دوستان رسیدیم ی راهنمایی کنید.ای دی اس ال ما وایرلس نیست میخوام ی مودم بخرم ک هم ب کامپیوتر وصل شه هم بتونه ب عنوان وایرلس بین لپ تاپ و تبلت ک تو خونس اشتراک بذارم زیربنای خونه حدود180 متره واسه بردو اینا ک کیفیتش بالا باشه همچی قوی باشه ک تهش باشه دیگه ی چیز خوب در حد استفاده من فقط قوی باشه دیگه تو چند سال اینده لازم نباشه عوضش کنم.همچین قیمت مناسب یعنی در حد استفاده ای ک دارم ی چیز توپ
ببخشید سرتونو درد اوردم.با تشکر از همه ی دوستان ک همیشه کمک میکنند

شما اینطور که معلوم هست به کیفیت خیلی حساس هستین!
من 2 پیشنهاد برای شما دارم:
1. TP-Link TD-W8960
2.TP-Link TD-W8961ND
البته با 2 آنتن 5 dbi !
و یا اگه پول زیاد داری این رو بخر!
linksys WAG320n

ali_phd71
12-08-2012, 05:29
شما اینطور که معلوم هست به کیفیت خیلی حساس هستین!
من 2 پیشنهاد برای شما دارم:
1. TP-Link TD-W8960
2.TP-Link TD-W8961ND
البته با 2 آنتن 5 dbi !
و یا اگه پول زیاد داری این رو بخر!
linksys WAG320n
از راهنماییت ممنونم.ی خورده گرونن موردی نیست ارزون تر باشه؟

ha789di
12-08-2012, 15:47
با سلام
دوستان عزیز من یه مودم D-link 2640u دارم اما احساس میکنم برد وایرلس اون ضعیفه و وقتی که با موبایل به اون وصل میشم آنتن کمی داره!!
اگر بخوام اونو عوض کنم چی پیشنهاد میدید؟؟برام برد وایرلس مهمه!!
قیمت هم حدود 60 تا 65 باشه!!
asus - dsl n10 چطوره؟؟

armin_punisher6
12-08-2012, 16:12
از راهنماییت ممنونم.ی خورده گرونن موردی نیست ارزون تر باشه؟
8901 تی پی لینک حدود 50 تومانه.البته یه مدل جدید به جاش اومده که تقریبا همین قیمته ولی مدلش یادم نیست.

Lover_Football
13-08-2012, 23:58
سلام دوستان ...

من میخوام وایمکس مبین نت بگیرم با مودم جیبی وای فای (برای استفاده گوشی و تبلت) ؛ ولی این مودم پورت LAN یا USB نداره !!!

حالا میخوام ببینم میشه یه مودم دیگه هم جدا بگیرم (USB) و به PC وصلش کنم تا از طریق وای فای به مودم مبین نت وصل بشه ؟!!!

اگر میشه لطفاً چندتا مدل با قیمت معرفی کنید ...

باتشکــــر ...

shahin_dictator
14-08-2012, 09:21
با سلام
دوستان عزیز من یه مودم D-link 2640u دارم اما احساس میکنم برد وایرلس اون ضعیفه و وقتی که با موبایل به اون وصل میشم آنتن کمی داره!!
اگر بخوام اونو عوض کنم چی پیشنهاد میدید؟؟برام برد وایرلس مهمه!!
قیمت هم حدود 60 تا 65 باشه!!
asus - dsl n10 چطوره؟؟

مساحت خونتون چقدر هست؟

a.p.p.l.e - Tapatalk

behrooz3229
15-08-2012, 21:00
سلام دوستان عزیز

پورت usb روی مودم چه کاربردی داره ؟

میشه از اونا برای ذخیره فایل از اینترنت استفاده کرد؟ دقیقتر اینکه در هنگام دانلود، فایلها روی فلش یو اس بی که به مودم وصل میکنیم ذخیره بشه و هنگام دانلود به کامپیوتر نیازی نباشد .
(یه چیزی شبیه روتر ایسوس مدل n13u اگه اشتباه نکنم)

alireza241
16-08-2012, 12:16
سلام .خیلی توضیح نمیدم ولی باتوجه به نیازم این چندتا مودم رو پیدا کردم که نظرتون رو درموردشون بدید.کسی در مورد مودم های پرولینک چیزی شنیده؟خوبه؟هرچه سریعتر بهتر.ممنون
***دی لینک-DSL-2750U***تی پی لینک td-w8960n و td-w8961n
(تفاوت بین این دوتا توی چیه؟)

***پرولینک pwh2004

mitraryan
16-08-2012, 19:37
سلام میخاستم بدونم مودم TD-W8968 کی میاد تو بازار یا ممکنه اصلا نیاد؟!
یه سوال دیگه هم میخاستم ببینم فرق بین WََAG320 و X3000 چیه آخه من فرق زیادی ندیدم!
ممنون

SEASUN
17-08-2012, 21:27
سلام
می خوام یک اکسس پوینت به مودمم وصل کنم که فاصله 20 متر را در یک طبقه با یکی دو دیوار پوشش بده فقط می خوام اینترنت رو لپ تاپ داشته بشم و نمی خوام فایلی کپی کنم. یک مدل انتخاب کردم
نمی دونم جواب کار من را می ده یا نه!!! ( البته دیوارها هم بتنی نیستند) فقط نمی خوام اختلاف سرعت دانلودی بین دستکتاپ و لپ تاپ باشه.
ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.
اکسس پوینت EW-7206APg‎ ادیمکس قیمتش هم تو چاره 26تومان زده.

alireza241
17-08-2012, 23:15
اقا تو رو به خدا یکی بیاد جواب سوال منو بده دیگه.من خیلی وقت ندارم.حداقل تا آخر امروز وقت دارم.بعدش باید برم مودم بگیرم. سوالمو دوباره میگم:

یلی توضیح نمیدم ولی باتوجه به نیازم این چندتا مودم رو پیدا کردم که نظرتون رو درموردشون بدید.
1- کسی در مورد مودم های پرولینک چیزی شنیده؟خوبه؟هرچه سریعتر بهتر.ممنون
الف - دی لینک-DSL-2750U

ب - تی پی لینک td-w8960n و td-w8961n
(تفاوت بین این دوتا توی چیه؟کدوم یکی برتر از دیگری است؟دلیل برتری؟)

ج - پرولینک pwh2004

arman486
18-08-2012, 21:02
سلام برد خوب توی مودم ها مال کدام مدل هست که توی اتاق بگذاریم و آنطرف خانه راحت آنتن دهی داشته باشد که اتاقی که شمال چند دیوار بعد از آن میباشد و تو در تو هست

vahid_crab708
20-08-2012, 02:30
با سلام من یک مودم ترجیحا زیر 100 تومان باشه و بین asus 10n , linksys 120n dlink 2730 موندم حدود 150 متر خانه مان 2 طبقه مطابق استاندارد پارس آنلاین باشه

amir661
20-08-2012, 10:30
اگه از يه مودم adsl بي سيم با سرعت 150Mb براي شبكه كردن يه pc و لپ تاپ استفاده كنم سرعت حمل و نقل اطلاعات (نه اينترنت ) بين pc و لپ تاپ چند مگابايت در ثانيه است ؟
لطفا اگه كسي اين كارو كرده بگه ، ميخوام ببينم اگه ارزش نداره يه مودم معمولي با access point بي سيم بگيرم.

ali2424
20-08-2012, 12:17
اگه از يه مودم adsl بي سيم با سرعت 150Mb براي شبكه كردن يه pc و لپ تاپ استفاده كنم سرعت حمل و نقل اطلاعات (نه اينترنت ) بين pc و لپ تاپ چند مگابايت در ثانيه است ؟
لطفا اگه كسي اين كارو كرده بگه ، ميخوام ببينم اگه ارزش نداره يه مودم معمولي با access point بي سيم بگيرم.
خوب بستگی به فاصله داره ولی در بهترین حالت 3 الی 4 مگ در ثانیه البته اگه هردو تجهیزات ان سری 150 باشند

farshid14
20-08-2012, 13:05
دوستان عزیز ممنون میشم راهنمایی کنید چه مودمی بخرم که :
1. با آسیا تک هماهنگ باشه .
2 . بتونم با استفاده از وایرلس در حالی که کامپیوتر خاموش هست از طریق تبلت کانکت بشم . ( خونه یک طبقه با مساحت 190 )
3 . بتونم از طریق پورت لن ا س ت ر ا ن گ 4902 در حالی کامپیوتر خاموش هست کانکت بشم .
4 . قیمت در حدود 60 تا 90 تومن .
با تشکر .

vahid_crab708
20-08-2012, 13:59
کسی نیست جواب ما را بده

vahid_crab708
21-08-2012, 02:52
لینکسیس X2000 چه امکاناتی داره این کابل که پشتش نوشته چی

MaySam.M
21-08-2012, 19:07
سلام
من میخوام یه مودم adsl wireless بخرم و چند تا سوال داشتم.
- میشه با کامپیوتر و لپ تاپ و موبایل و غیره همزمان با اون به اینترنت وصل شد؟
- مدلی هست که هم adsl wireless باشه و هم مودم وایرلس باشه؟
بعدش هم لن داره هم وایرلس دیگه درسته؟

nimahandsomboy
21-08-2012, 19:13
کاربرد دکمه wps در مودم چیه؟؟

چه استفاده ای داره؟؟

من فقط میدونم که دیگه لازم نیست رمز وارد کنیم

MITAJOON
21-08-2012, 21:49
آقا من کل تهرانو گشتم این مدل TP-LINK 8960 رو تخمشو ملخ خورده!گیر نمیاد اصلا یا احتکار کردن رو نمیکنن!!!بجای این مدل چه مدل دیگه ای رو معرفی میکنید که برد قوی و کارکرد مطلوبی داشته باشه و هم قیمت هم باشن.

vahid_crab708
21-08-2012, 23:26
کسی چیزی در مورد x2000 لینکسیس می دونه؟

ila
22-08-2012, 00:08
تی پی لینک w890 چطوره...کیفیتش و سرعتش؟
واسه خونه میخوام
150متره..یه لپ تا دارم و دو تا پی سی

shahin_dictator
23-08-2012, 19:12
سلام
من میخوام یه مودم adsl wireless بخرم و چند تا سوال داشتم.
- میشه با کامپیوتر و لپ تاپ و موبایل و غیره همزمان با اون به اینترنت وصل شد؟
- مدلی هست که هم adsl wireless باشه و هم مودم وایرلس باشه؟
بعدش هم لن داره هم وایرلس دیگه درسته؟

جواب هر ٣ سوال شما بله هست ؛)
راستش سوال دوم شما رو كاملا متوجه نشدم.

a.p.p.l.e - Tapatalk

shahin_dictator
23-08-2012, 19:13
آقا من کل تهرانو گشتم این مدل TP-LINK 8960 رو تخمشو ملخ خورده!گیر نمیاد اصلا یا احتکار کردن رو نمیکنن!!!بجای این مدل چه مدل دیگه ای رو معرفی میکنید که برد قوی و کارکرد مطلوبی داشته باشه و هم قیمت هم باشن.

8961ND جايگذين خوبي هست

a.p.p.l.e - Tapatalk

shahin_dictator
23-08-2012, 19:15
تی پی لینک w890 چطوره...کیفیتش و سرعتش؟
واسه خونه میخوام
150متره..یه لپ تا دارم و دو تا پی سی

فكر كنم منظور شما مدل ٨٩٠١ باشه.
اگر مدل مد نظر شما اين هست اين مودم يكي از بهترين و قوي ترين مودم هاي سري G هست.

a.p.p.l.e - Tapatalk

safe2012
23-08-2012, 19:20
به نظر من بهترین مودم Dlink هستش، یه آموزش جالب هم هست که می تونید باهاش از اینترنت موبایل در کامپیوتر استفاده کنید!
به این لینک: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahid_crab708
23-08-2012, 19:39
لینکسیس x2000 چه جوره؟

Hamed DC
24-08-2012, 12:13
به نظر من بهترین مودم Dlink هستش، یه آموزش جالب هم هست که می تونید باهاش از اینترنت موبایل در کامپیوتر استفاده کنید!
به این لینک: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این موضوع خیلی خیلی کلی هستش و در بیشتر مواقع هم دی لینک با شکست کیفیتی مواجه میشه.
به شخصه خرید این برند رو زیاد توصیه نمیکنم. البته منظور من بیشتر مدلهای بیسیم این برند هستش!!!

vahid_crab708
24-08-2012, 23:18
این موضوع خیلی خیلی کلی هستش و در بیشتر مواقع هم دی لینک با شکست کیفیتی مواجه میشه.
به شخصه خرید این برند رو زیاد توصیه نمیکنم. البته منظور من بیشتر مدلهای بیسیم این برند هستش!!!

به نظر شما d-link بهتره یا لینکسیس به خصوص مدل جدید x2000

armin_punisher6
24-08-2012, 23:24
چرا سمت تی پی لینک نمیری؟

vahid_crab708
24-08-2012, 23:26
چرا سمت تی پی لینک نمیری؟

از مارک تی پی لینک خوشم نمی آد بین ایسوس و دی لینک و لینکسیس به خصوص مدل x2000 موندم آیا دو طبقه 150 متری را پوشش می دهد؟

Hamed DC
25-08-2012, 09:28

من هر دو رو دارم. تقریبا میتونم بگم تا قیمت160.000تومن، این دو مدل هیچ اختلاف کارایی ندارن.
شما هم بهتره که در ابتدا:
سقف بودجه،
مساحت کاری،
تعداد وسایل مرتبط با مودم
رو مشخص کنید تا به نتیجه مناسب برسین.

vahid_crab708
25-08-2012, 14:09
من هر دو رو دارم. تقریبا میتونم بگم تا قیمت160.000تومن، این دو مدل هیچ اختلاف کارایی ندارن.
شما هم بهتره که در ابتدا:
سقف بودجه،
مساحت کاری،
تعداد وسایل مرتبط با مودم
رو مشخص کنید تا به نتیجه مناسب برسین.

200 تومان. مساحت 150 متر 1 کامپیوتر و یک لپ تاب و موبایل از طریق وایرلس اما از لینکسیس به خاطر انتن داخلی بیشتر خوشم می آید

Hamed DC
25-08-2012, 22:42
200 تومان. مساحت 150 متر 1 کامپیوتر و یک لپ تاب و موبایل از طریق وایرلس اما از لینکسیس به خاطر انتن داخلی بیشتر خوشم می آید

من 8960 تی پی لینک رو پیشنهاد میدم. با برد آمریکایی.
اتفاقا یکی از بدترین ویژگیهای این برن همین آنتنهای داخلیش هست. چون نمیشه تعویضشون کرد.
مثلا شما پوشش بیشتر میخوای از مودم. اگه لینکسیس برداری دیگه نمیتونی این مشکل رو کاریش
کنی و مجبوری مودم رو بفروشی و کلی ضرر کنی. پس حتما تعویض آنتن رو برای خرید مودم مد نظر
قرار بده.
البته 8960با توجه به مساحت شما خیلی خیلی زیاد هست!

vahid_crab708
25-08-2012, 22:47
اتفاقا یکی از بدترین ویژگیهای این برن همین آنتنهای داخلیش هست. چون نمیشه تعویضشون کرد.
مثلا شما پوشش بیشتر میخوای از مودم. اگه لینکسیس برداری دیگه نمیتونی این مشکل رو کاریش
کنی و مجبوری مودم رو بفروشی و کلی ضرر کنی. پس حتما تعویض آنتن رو برای خرید مودم مد نظر
قرار بده.
تو این سایت این مودم جز 10 مودم برتر جهان معرفی کرده است؟
آزمایش هایی که گرفته شده خیلی خوب بوده

vahid_crab708
26-08-2012, 00:52
قرار بده.
این مودم از تکنولوژی برتر mimo به کار رفته است.

MITAJOON
26-08-2012, 01:13
قرار بده.
حامد جان این 8960 رو جایی سراغ داری من برم بگیرم؟کل تهران و پاساژ های کامپیوتریشو شخم زدم تو هفته گذشته همه گفتن مدل بالاتر یعنی 8961 رو داریم!و اصرار داشتن که بهتر از 8960 هست.ولی من تعریف برد 8960 رو زیاد شنیدم.اگه سراغ داشته باشی همین فردا میخرمش.ممنون میشم آدرس بدی بهم و قیمت روزشو.

vahid_crab708
26-08-2012, 02:12
تا حالا کسی مشکلی از لینکسیس x2000 است ؟ نسبت به 2730 و 2740 و 2750 دی لینک و ایسوس 10n کدام برتر است لطفا با دلیل بگید و این annex a , b چی؟

vahid_crab708
26-08-2012, 02:18
تا حالا کسی مشکلی از لینکسیس x2000 است ؟ نسبت به 2730 و 2740 و 2750 دی لینک و ایسوس 10n کدام برتر است لطفا با دلیل بگید

Hamed DC
26-08-2012, 10:23
تا حالا کسی مشکلی از لینکسیس x2000 است ؟ نسبت به 2730 و 2740 و 2750 دی لینک و ایسوس 10n کدام برتر است لطفا با دلیل بگید و این annex a , b چی؟

چیزهایی که لازم بود رو من گفتم،دیگه خوددانی!!!!

Hamed DC
26-08-2012, 10:29
حامد جان این 8960 رو جایی سراغ داری من برم بگیرم؟کل تهران و پاساژ های کامپیوتریشو شخم زدم تو هفته گذشته همه گفتن مدل بالاتر یعنی 8961 رو داریم!و اصرار داشتن که بهتر از 8960 هست.ولی من تعریف برد 8960 رو زیاد شنیدم.اگه سراغ داشته باشی همین فردا میخرمش.ممنون میشم آدرس بدی بهم و قیمت روزشو.

والا، 10روز پیش یکی از بچه ها از پاساژ ایران به قیمت 109.000تومن یکی پیدا کردش. این مودم از همون اولم راحت پیدا نمیشد.
همه هم بخاطر برد آ.م.ر.ی.ک.ا.ی.ش.ه. که واقعا کیفیت فوق العاده ای داره. اون 8961های سفدی تخم مرغی تازه وارد شده.
زیاد هم جالب نیستن(البته در برابر8961!!!). البته اون دوستمون میگفت از یه مغازه زیر پله ای خریدم مودمو!!!
فروشنده ها از این حرفها زیاد میزنن. تنها چیزی که اونها ندارن دانش فنی کاره. هر چی شماره بالا باشه میگن خوبه.

پ.ن:چند وقت پیش رفته بود یه کارت 480بخرم. به فروشنده گفتم داری، گفتش نه. بعدش برگشت گفت، این مدلو
میخوای چیکار. به درد نمیخوره. بیا قوی ترشو میدم بهت. منم گفتم الان یه 590میزاره جلوم! یه دفعه ای برداشت
یه 520GT آور و گفت بیا اینم یه کارت توپ!!!!!!!!!!!
منو میگی زدم زیر خنده(البته آروم،طوری که متوجه نشد!!!). بعدش بی هیچ جوابی از مغازه اومدم بیرون!!!

vahid_crab708
26-08-2012, 14:41
کسی نمی دونه چیزی در مورد لینکسیس x2000 ؟

subliz
26-08-2012, 21:17
من 8960 رو 98000 خریدم البته هنوز بعد این مدت اینترنتم وصل نشده اما در حد ظاهر و قیافه هم که شده خیلی خیلی از 2750 دی لینک سر ترهآنتن دهیش هم برا من خوب و عالیه !

nimahandsomboy
26-08-2012, 21:23
چطوری روی مودم 8951ND برای وایرلس رمز بزارم؟؟

تو تنضیمات مودم میرم

ولی به خاطر WPS نمیزاره

We should not use wep when wps function turned on

این پیغام میده وقتی میخوام رمز بزارم __________________

vahid_crab708
26-08-2012, 22:54
لینکسیس X2000 چه طوره قدرتش چقدره؟

hosein66
27-08-2012, 00:48
این مودم از تکنولوژی برتر mimo به کار رفته است.

من تی پی لینک 8961 دارم زیاد ازش خوشم نمیاد. تو دفترچه اش نوشته تکنولوژی mimo دارد.

vahid_crab708
27-08-2012, 00:51
من تی پی لینک 8961 دارم زیاد ازش خوشم نمیاد. تو دفترچه اش نوشته تکنولوژی mimo دارد.

به نظر شما لینکسیس X2000 بهتره یا دی لینک 2750 یا ایسوس N10 من نظرم روی لینکسیس است و مشکل مالی ندارم

pouya86kh
27-08-2012, 13:18
من الان یه نگاهی به نت انداختم، چیزاییی که دستگیر من شد، اینا بود:
وایرلس n نیست، چون رو ۲.۴ گیگاهرتز کار میکنه فقط بعضی از قایلیتهای سری n رو ساپورت میکنه.
از ip v6 ساپورت نمیکنه.
برا خونه با یه استفاده ای عادی مناسبه.
کیفیت سیگنال خوبی داره
ولی با توجه به قیمتش من پیشنهادش نمیکنم!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hamed DC
27-08-2012, 13:46
به نظر شما لینکسیس X2000 بهتره یا دی لینک 2750 یا ایسوس N10 من نظرم روی لینکسیس است و مشکل مالی ندارم

دوست عزیز، ده ها صفحه هم بره جلو به نتیجه ای برای خرید نمیرسی!!!چون صرفا برند برات مهمه.
بهتره اول برای خودت کارایی رو مشخص کنی بعدش بری سراغ خرید مودم. نه صرفا قیمت بالا بودن
رو ملاک برای خوبی قرار بدی.
توی این سه مدل هیچ کدوم توصیه نمیشه. ان10ایسوز هم کمی مشکلاتش زیاد شده و تقلبی اون(به گفته دوستان!)، زیاد شده!!!
اگر تونستی ان10پیدا کنی، این مدل ترجیحا نسبت به اون دوتا ارزش خرید بیشتریداره. امیدوارم بازم در مورد لینکسیس2000سوال نکنید!!!

vahid_crab708
27-08-2012, 14:54
من الان یه نگاهی به نت انداختم، چیزاییی که دستگیر من شد، اینا بود:
وایرلس n نیست، چون رو ۲.۴ گیگاهرتز کار میکنه فقط بعضی از قایلیتهای سری n رو ساپورت میکنه.
از ip v6 ساپورت نمیکنه.
برا خونه با یه استفاده ای عادی مناسبه.
کیفیت سیگنال خوبی داره
ولی با توجه به قیمتش من پیشنهادش نمیکنم!

منظورتان کدام مدل است؟ کدام مدل ipv6 ساپورت می کنه

vahid_crab708
27-08-2012, 15:01
دوست عزیز، ده ها صفحه هم بره جلو به نتیجه ای برای خرید نمیرسی!!!چون صرفا برند برات مهمه.
بهتره اول برای خودت کارایی رو مشخص کنی بعدش بری سراغ خرید مودم. نه صرفا قیمت بالا بودن
رو ملاک برای خوبی قرار بدی.
توی این سه مدل هیچ کدوم توصیه نمیشه. ان10ایسوز هم کمی مشکلاتش زیاد شده و تقلبی اون(به گفته دوستان!)، زیاد شده!!!
اگر تونستی ان10پیدا کنی، این مدل ترجیحا نسبت به اون دوتا ارزش خرید بیشتریداره. امیدوارم بازم در مورد لینکسیس2000سوال نکنید!!!

می خواستم معایب و مزایا وبردش بدانم لینکسیس x2000

pouya86kh
27-08-2012, 16:23
می خواستم معایب و مزایا وبردش بدانم لینکسیس x2000

بهترین مزیت x2000 کیفیت سیگنالش هم به صدرت عمودی وهم افقیه. که ساپورت عمودیش تنها برتریش نسبت به بقیه مودمهای بازار هستش.
به صورتی که سایت cnet برسیش کرده و در ۳ نقطه مختلف منزل با وجود موانع مختلف بود، در هر ۳ مورد بالا ترین امتیازو بین دستگاهای تست شده رو گرفته.
از معایبش بیشتر به عدم تناسب قیمت با امکاناتش میشه اشاره کرد
وایرلسش گفته شده سری n هستش ولی فقط از فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز پشتیبانی میکنه، که در عمل میشه سری G با بعضی قابلیتهای سری N

vahid_crab708
27-08-2012, 16:27
بهترین مزیت x2000 کیفیت سیگنالش هم به صدرت عمودی وهم افقیه. که ساپورت عمودیش تنها برتریش نسبت به بقیه مودمهای بازار هستش.
به صورتی که سایت cnet برسیش کرده و در ۳ نقطه مختلف منزل با وجود موانع مختلف بود، در هر ۳ مورد بالا ترین امتیازو بین دستگاهای تست شده رو گرفته.
از معایبش بیشتر به عدم تناسب قیمت با امکاناتش میشه اشاره کرد
وایرلسش گفته شده سری n هستش ولی فقط از فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز پشتیبانی میکنه، که در عمل میشه سری G با بعضی قابلیتهای سری N

برد این مودم چقدر است؟الان مودم های معروف مانند دی لینک 2750 فقط از فرکانس 2.4 استفاده می کنه با توجه که به سری n است آیا دو فرکانس چه مدل هایی پشتیبانی می کنند و اینکه لینکسیس x2000 مانند مدل قبلیش 120 n مشکل داغ شدن و ریست نداره؟

hosein66
27-08-2012, 23:10
آیا مودم asus n12u برتر از مودم asus n10 است؟ من tp-link 8961 جلو سیاه رو دارم خیلی اذیتم میکنه به نظرتون asus n12u رو بردارم یا 8960 تی پی لینک رو.

vahid_crab708
27-08-2012, 23:19
آیا مودم asus n12u برتر از مودم asus n10 است؟ من tp-link 8961 جلو سیاه رو دارم خیلی اذیتم میکنه به نظرتون asus n12u رو بردارم یا 8960 تی پی لینک رو.

ایسوس n12 بهتره

hosein66
28-08-2012, 02:48
کسی نظری دیگه ای نداره؟

vahid_crab708
28-08-2012, 02:57
کسی نظری دیگه ای نداره؟

تو مارک ها از نظر کیفیت به ترتیب 1- لینکسیس 2.3-ایسوس و دی لینک برتر اند

vahid_crab708
28-08-2012, 03:13
ببخشید مودم دی لینک 2750 آنتن هاش چند dbi هستند و قابل تعویض هستند یا نه؟ و چند سال گارانتی داره؟و دکمه ی وایرلس باید زد تا وایرلس کار کنه آیا تنظیمات پیش نداره وقتی که دستگاه را روشن می کنیم وایرلسش روشن بشه مثل لینکسیس
با تشکر

shahin_dictator
28-08-2012, 08:02
ببخشید مودم دی لینک 2750 آنتن هاش چند dbi هستند و قابل تعویض هستند یا نه؟ و چند سال گارانتی داره؟و دکمه ی وایرلس باید زد تا وایرلس کار کنه آیا تنظیمات پیش نداره وقتی که دستگاه را روشن می کنیم وایرلسش روشن بشه مثل لینکسیس
با تشکر

٢ تا آنتن ٣ دسيبل داره. و قابل تعويض نيست. و وايرلس با روشن شدن مودم روشن ميشه و نيازي به تنظيم خاص نيست.

a.p.p.l.e - Tapatalk

Hamed DC
28-08-2012, 08:08

asus n12u چه از لحاظ کارایی و چه از لحاظ کانفیگ سخت افزاری یک سرو گردن از دومدلی که گففتین،بالارت هستش.
فقط قیمت نسبتا بالای اون کمی ارزش خریدش رو کم میکنه.

vahid_crab708
28-08-2012, 12:19
٢ تا آنتن ٣ دسيبل داره. و قابل تعويض نيست. و وايرلس با روشن شدن مودم روشن ميشه و نيازي به تنظيم خاص نيست.

a.p.p.l.e - Tapatalk

تو سایتش زده 2.5 dbi و در سایت های دیگه زدند 2 یذه قضیه چی؟

hosein66
28-08-2012, 14:48
کسی با مودم asus n12u به مشکلی برخورده است؟ گارانتی معتبر asus کدام شرکته و قیمت n12u چنده. در ضمن آنتنش تعویض میشه؟

vahid_crab708
28-08-2012, 14:50
کسی با مودم asus n12u به مشکلی برخورده است؟ گارانتی معتبر asus کدام شرکته و قیمت n12u چنده. در ضمن آنتنش تعویض میشه؟

چون به قول دوستمان تقلب ایسوس زیاد شده بهتره دی لینک یا لینکسیس بگیری

MITAJOON
28-08-2012, 15:28
سلا.آقا من یه جا TP LINK 8960 رو پیدا کردم میگه 120 تومن:41:بنظرتون میصرفه بگیرم؟یا با این قیمت مدل بهتری از برندی دیگه میشه خرید؟

vahid_crab708
28-08-2012, 15:31
سلا.آقا من یه جا TP LINK 8960 رو پیدا کردم میگه 120 تومن:41:بنظرتون میصرفه بگیرم؟یا با این قیمت مدل بهتری از برندی دیگه میشه خرید؟

نه نمی ارزه به جاش می تونی دی لینک 2750 یا لینکسیس 120n بگیری

MITAJOON
28-08-2012, 15:34
مرسی وحید جان اینا که فرمودین چه قیمتی هستن؟و از چه نظر بهتر از 8960 هستن؟کجا بخرمشون بهتره؟من تهرانم.ساکن غرب تهران.امروز باید برم تهیه ش کنم.

vahid_crab708
28-08-2012, 15:39
مرسی وحید جان اینا که فرمودین چه قیمتی هستن؟و از چه نظر بهتر از 8960 هستن؟کجا بخرمشون بهتره؟من تهرانم.ساکن غرب تهران.امروز باید برم تهیه ش کنم.

برو کامپیوتری پایتخت یا پاساژ ایران مودم دی لینکی که گفتم دارای 2 انتن 2.5dbi غیر قابل تعویض است و usb می خورد حدود 115 تومان است و مودم لینکسیس کیفیت ساخت بالایی دارد به طوری که شرکت پارس آنلاین گفت ما مودم های زایکس داریم من گفتم می خوام لینکسیس بخرم گفتن تو کیفیت حرف اول می زنه اینم حدود 115 تومان من خودم x2000 می خوام بگیرم

MITAJOON
28-08-2012, 15:50
خب اینجوری که 8960 که آنتنش 3dbi هست و قابل تعویض با آنتن 5dbi هم هست؟منظور من کیفیت برد و ... هست.میدونم داره نرخ خون پدرشو میگه 120 تومن!!!ولی میخوام بدونم آیا با این قیمت برد و کیفیت بهتری گیرم میاد یا نه؟ظاهر و قیافه دستگاه اصلا برام مهم نیست.داغ نکنه و مشکلات سخت افزاری نداشته باشه و عمر خوبی هم داشته باشه.الان یه D LINK 2540 T دارم وایرلسم نداره.داغ میکنه نت قطع میشه باید یه 5 دقیقه بخیال سیستم بشم تا دوباره نت وصل شه!!!!واسه همین چیزی میخوام که مثل تراکتور کار کنه:31: اگه با 120 میشه چیز با کیفیت تری گرفت.اونو پیشنهاد بدید ممنون میشم.وگرنه همین 8960 رو بگیرم.

vahid_crab708
28-08-2012, 15:53
خب اینجوری که 8960 که آنتنش 3dbi هست و قابل تعویض با آنتن 5dbi هم هست؟منظور من کیفیت برد و ... هست.میدونم داره نرخ خون پدرشو میگه 120 تومن!!!ولی میخوام بدونم آیا با این قیمت برد و کیفیت بهتری گیرم میاد یا نه؟ظاهر و قیافه دستگاه اصلا برام مهم نیست.داغ نکنه و مشکلات سخت افزاری نداشته باشه و عمر خوبی هم داشته باشه.الان یه D LINK 2540 T دارم وایرلسم نداره.داغ میکنه نت قطع میشه باید یه 5 دقیقه بخیال سیستم بشم تا دوباره نت وصل شه!!!!واسه همین چیزی میخوام که مثل تراکتور کار کنه:31: اگه با 120 میشه چیز با کیفیت تری گرفت.اونو پیشنهاد بدید ممنون میشم.وگرنه همین 8960 رو بگیرم.
مدل های ایسوس هم خوب و با کیفیت هستند n11,n12
lمساحت کاریتون را بفرمایید؟ و بعد ببینید شرکت شما ساپورت می کنه مودم

MITAJOON
28-08-2012, 15:58
من از شاتل نت گرفتم.مساحت کاریمم 120 متر و میخوام تا دو طبقه هم به سمت بالا سیگنال وایرلس بده.n12 رو خیلی گشتم.پیدا نکردم.قیمتشم نمیدونم تو چه رنجیه!نهایت بودجم همین 120 تومنه.راستش میخواستم زیر 100 تومن تموم شه که گویا همچنان: شتر در خواب بیند پنبه دانه :44:سایت cnet هم مقایسه یا ری ویو قابل ملاحظه ای از این مدل ها نذاشته!!!نمیدونم.شاید باید یکی دو روز دیگه هم صبر کنم.ببینم چی میشه!!!

vahid_crab708
28-08-2012, 16:08
من از شاتل نت گرفتم.مساحت کاریمم 120 متر و میخوام تا دو طبقه هم به سمت بالا سیگنال وایرلس بده.n12 رو خیلی گشتم.پیدا نکردم.قیمتشم نمیدونم تو چه رنجیه!نهایت بودجم همین 120 تومنه.راستش میخواستم زیر 100 تومن تموم شه که گویا همچنان: شتر در خواب بیند پنبه دانه :44:سایت cnet هم مقایسه یا ری ویو قابل ملاحظه ای از این مدل ها نذاشته!!!نمیدونم.شاید باید یکی دو روز دیگه هم صبر کنم.ببینم چی میشه!!!

با این وضع دوباره گران می شه بگیری بهتره

hosein66
28-08-2012, 16:20
کسی با مودم asus n12u به مشکلی برخورده است؟ گارانتی معتبر asus کدام شرکته و قیمت n12u چنده. در ضمن آنتنش تعویض میشه؟ لطفا کسی که با این مودم کار کرده جواب دهد

MITAJOON
29-08-2012, 00:10
آقا من رفتم یه چرخی زدم تو بازار هم سمت آریاشهر هم سمت شهرک غرب و هم ولیعصر:39:!!!اون مغازه ای که 120 میگفت متاسفانه بسته بود:9:
مودمLinksys wag 120n حدود 120 تومنه.بعضیا 110 تومن هم قیمت دادن.
مودم D-LINK 2750 u هم کم بود بیشتر 2730 بود ولی حدود 105 قیمت دادن اونایی که داشتن
مودم TP-Link هم مدل های 8951 و 8115 و 8961تخم مرغی زیاده.مدل های دیگه هم بود که زیاد پیگیر نشدم.
مودم Asus هم خیلی کمیابه.اکثرا نداشتن.
حالا من یه سوال دارم.اگه بخوام یه مودم ADSL خوب بدون وایرلس داشته باشم ولی با کیفیت و با عمر بالا و داغ نکنه و ایراد سخت افزاری و نرم افزاری هم نداشته باشه و بعداً یه روتور وایرلس بهش اضافه کنم.تو این حالت چه مدل هایی از چه برندهایی پیشنهاد میکنید؟قیمتشم لطفا بگید.ممنونم.

vahid_crab708
29-08-2012, 01:10
آقا من رفتم یه چرخی زدم تو بازار هم سمت آریاشهر هم سمت شهرک غرب و هم ولیعصر:39:!!!اون مغازه ای که 120 میگفت متاسفانه بسته بود:9:
مودمLinksys wag 120n حدود 120 تومنه.بعضیا 110 تومن هم قیمت دادن.
مودم D-LINK 2750 u هم کم بود بیشتر 2730 بود ولی حدود 105 قیمت دادن اونایی که داشتن
مودم TP-Link هم مدل های 8951 و 8115 و 8961تخم مرغی زیاده.مدل های دیگه هم بود که زیاد پیگیر نشدم.
مودم Asus هم خیلی کمیابه.اکثرا نداشتن.
حالا من یه سوال دارم.اگه بخوام یه مودم ADSL خوب بدون وایرلس داشته باشم ولی با کیفیت و با عمر بالا و داغ نکنه و ایراد سخت افزاری و نرم افزاری هم نداشته باشه و بعداً یه روتور وایرلس بهش اضافه کنم.تو این حالت چه مدل هایی از چه برندهایی پیشنهاد میکنید؟قیمتشم لطفا بگید.ممنونم.
لینکسیس x2000 , 120n

hosein66
29-08-2012, 02:20
asus n12u تو بازار هست؟ قیمتش رو هم بگید

MITAJOON
29-08-2012, 03:33
وحید جان من که گفتم دیگه وایرلس نمیخوام. یه مودم بدون وایرلس ولی با کیفیت و عالی معرفی کنید.

vahid_crab708
29-08-2012, 12:44
وحید جان من که گفتم دیگه وایرلس نمیخوام. یه مودم بدون وایرلس ولی با کیفیت و عالی معرفی کنید.

دی لینک2520u خودم 3 ساله دارم اخ نگفته قیمتش الان 30 تومان اینا باید باشه

Reza_994
29-08-2012, 20:54
یه مودم یک یا دو تا پورت لن داشته باشه ولی وایرلس عالی داشته باشه حدود 80 70 تومان چی پیشنهاد میدید ؟

بعد میگم مودم های معمولی وایرلس از چند تا دستگاه میتونن از طریق وایرلس پشتیبانی کنن همزمان ؟

vahid_crab708
30-08-2012, 00:13
بچه ها من لینکسیس x2000 دارم بعضی مواقع خط قطع می شه ping 4.2.2.4 می زنم بعضی مواقع کم می شه ایا راه کاری و تنظیماتی دارد؟

مجاز
01-09-2012, 15:51
یه مودم یک یا دو تا پورت لن داشته باشه ولی وایرلس عالی داشته باشه حدود 80 70 تومان چی پیشنهاد میدید ؟

بعد میگم مودم های معمولی وایرلس از چند تا دستگاه میتونن از طریق وایرلس پشتیبانی کنن همزمان ؟
من طبق اطلاعاتی که با خوندن همه این 172 صفحه :42: بدست آوردم به شما tp link 8151 را پیشنهاد میکنم البته 8951 هم هست که فرقش 4 پورته بودنشه و خودم هم یدونه سفارش خریدش را دادم و پس فردا تحویل میگیرم..قیمت هردوشون هم حدوداً 65 تومنه!
در مورد وایرلس هم فکر نمیکنم کمتر از 10 دستگاه همزمان مشکلی باشه!:46:

vahid_crab708
01-09-2012, 15:58
لینکسیس دارم حرف نداره

MITAJOON
01-09-2012, 19:11
آقا ما بعد از این همه خون جگر خوردن.یه دستگاه مودم Tenda W548D V2.0 از یکی از دوستان بهمون هدیه رسید:31:
دستگاه بدی نیست.یه کم تنظیمات کانفیگش سخت بود و اطوار میریخت ولی درست شد.قیافش قشنگه.یه آنتن 3dbi هم داره.فعلا که یه دستگاه مفتی رسید دستمون.امیدوارم خوب کار کنه.ممنون از راهنمایی های همه دوستان:11:

vahid_crab708
01-09-2012, 20:30
آقا ما بعد از این همه خون جگر خوردن.یه دستگاه مودم Tenda W548D V2.0 از یکی از دوستان بهمون هدیه رسید:31:
دستگاه بدی نیست.یه کم تنظیمات کانفیگش سخت بود و اطوار میریخت ولی درست شد.قیافش قشنگه.یه آنتن 3dbi هم داره.فعلا که یه دستگاه مفتی رسید دستمون.امیدوارم خوب کار کنه.ممنون از راهنمایی های همه دوستان:11:

اگر از این دستگاه هم پیدا کردی برای ما بفرست:31:

Rahpak
02-09-2012, 00:28
سلام
میخواستم یه مودم وایرلس بگیرم که 2 طبقه رو پوشش بده که 8960 رو پیشنهاد دادن ولی چون از مارک tp-link خوشم نمی یاد(خودم یکی دارم ناراضیم)
میخواستم مودم لیکسیس بخرم نظرتون راجب Linksys wag 120n یا x2000 چیه؟ قیمتاشون چنده؟اگه مدل بهتری بود بگین
یکی از دوستان لینکسیس مدل wag54g2 داره راضیه میگه چند طبقه رو پوشش میده!

MITAJOON
02-09-2012, 01:00
ما 8960 پیدا کردی سلام مارو هم بهش برسون:)
من مودم 120n رو تو شهرک غرب 104 تومن قیمت دارم.اکثرا 120 میدن.تو مجتمع تجاری غرب.

MITAJOON
02-09-2012, 01:01
شما 8960 پیدا کردی سلام مارو هم بهش برسون:)
من مودم 120n رو تو شهرک غرب 104 تومن قیمت دارم.اکثرا 120 میدن.تو مجتمع تجاری غرب.

vahid_crab708
02-09-2012, 01:03
سلام
میخواستم یه مودم وایرلس بگیرم که 2 طبقه رو پوشش بده که 8960 رو پیشنهاد دادن ولی چون از مارک tp-link خوشم نمی یاد(خودم یکی دارم ناراضیم)
میخواستم مودم لیکسیس بخرم نظرتون راجب Linksys wag 120n یا x2000 چیه؟ قیمتاشون چنده؟اگه مدل بهتری بود بگین
یکی از دوستان لینکسیس مدل wag54g2 داره راضیه میگه چند طبقه رو پوشش میده!

من لینکسیس x2000 دارم راضی ام جنس با کیفیت انتن دهی خوب و خیلی خوشگله و جز 10 مودم برتر دنیا شده قیمتش حدود 220 تا 240 است ولی لینکسیس جنس خیلی توپه:31:

waltz
03-09-2012, 18:08
سلام

ازتون کمک می‌خواستم در مورد خرید مودم وایرلس، راستش هیچ تجربه‌ای در این زمینه ندارم و فقط تا حالا از adsl استفاده کردم، یه مودم وایرلس می‌خواستم که فضای ۸۰ متری رو پوشش بده و بشه چند تا گجت رو شر کنه مث تبلت، لپتاپ و موبایل رو می‌خواستم وقتی لپتاپ خاموشه این وسائل‌ها اینترنت داشته باشن قیمتشم زیاد بالا نباشه، می‌شه چند تا مدل معرفی کنید؟

vahid_crab708
03-09-2012, 23:59
سلام

ازتون کمک می‌خواستم در مورد خرید مودم وایرلس، راستش هیچ تجربه‌ای در این زمینه ندارم و فقط تا حالا از adsl استفاده کردم، یه مودم وایرلس می‌خواستم که فضای ۸۰ متری رو پوشش بده و بشه چند تا گجت رو شر کنه مث تبلت، لپتاپ و موبایل رو می‌خواستم وقتی لپتاپ خاموشه این وسائل‌ها اینترنت داشته باشن قیمتشم زیاد بالا نباشه، می‌شه چند تا مدل معرفی کنید؟

لینکسیس 120n بهترین انتخاب چون وقتی مودم روشن باشه دیگه احتیاج به دکمه خاصی نداره اما مدل های دیگه یک دکمه وایرلس داره

Amir Sepehr
04-09-2012, 11:28
سلام دوستان....
مودم یکی از دوستانم خراب شده فردا قصد خرید داره خودم زیاد سر رشته ندارم مودمی که خودم دارم zyxel الان 5 ساله داره کار میکنه اخ نگفته.... 24 ساعتم روشنه

میخواستم ببینم پیدا میشه همچین مدلی هنوز ؟؟؟؟ اگر نه اساتید چی پیشنهاد میکنن ؟؟؟

قیمت تا 100 تومان کاره خاصیم نمیکنه که مثلا بردش زیاذ باشه... بیشتر رو عمر دستگاه حساسه

vahid_crab708
04-09-2012, 11:37
سلام دوستان....
مودم یکی از دوستانم خراب شده فردا قصد خرید داره خودم زیاد سر رشته ندارم مودمی که خودم دارم zyxel الان 5 ساله داره کار میکنه اخ نگفته.... 24 ساعتم روشنه

میخواستم ببینم پیدا میشه همچین مدلی هنوز ؟؟؟؟ اگر نه اساتید چی پیشنهاد میکنن ؟؟؟

قیمت تا 100 تومان کاره خاصیم نمیکنه که مثلا بردش زیاذ باشه... بیشتر رو عمر دستگاه حساسه

آره مودم زایکس را توسط شرکت های مخابراتی مثل شاتل و... می دهند مودم دی لینک 2730 u و ایسوس n10

Amir Sepehr
04-09-2012, 11:47
آره مودم زایکس را توسط شرکت های مخابراتی مثل شاتل و... می دهند مودم دی لینک 2730 u و ایسوس n10
lمرسی بابته جواب....

فقط به نظر شما zyxle بهتره یا asus ؟؟؟؟ از همون نظر عمر دستگاه و چیزای دیگه..

vahid_crab708
04-09-2012, 12:56
lمرسی بابته جواب....

فقط به نظر شما zyxle بهتره یا asus ؟؟؟؟ از همون نظر عمر دستگاه و چیزای دیگه..

من با زایس کار نکردم اما بچه ها می گن خوبه اما ایسوس چند وقت کم یاب شده ولی کیفیت خوبی داره

saeedsh7j
04-09-2012, 19:01
از بین این دو تا کدوم بهتره؟ هر دو تا 60 تومنه

tplink w8901g

dlink dsl2600u

vahid_crab708
04-09-2012, 22:58
از بین این دو تا کدوم بهتره؟ هر دو تا 60 تومنه

tplink w8901g

dlink dsl2600u

تی پی لینک بهتره چون دو آنتن داره وکم گیر میآد

shahin_dictator
05-09-2012, 04:34

دوست عزيزم اين مدل تك انتنه هست.

a.p.p.l.e - Tapatalk

shahin_dictator
05-09-2012, 04:36

من از هر دوي اين مودم ها استفاده كردم.
فرق چنداني ندارن ولي ٨٩٠١ يه كوچولو بهتره.

a.p.p.l.e - Tapatalk

S0R3N4
05-09-2012, 15:03
سلام به همه
دوستان
اینرنت ADSL دارم
پهنای باندم تقریبا خیلی بالاس...
میخوام یه مودم بگیرم که وایرلس باشه و تمام محیط خونه رو پوشش بده...بدون افت سرعت در صورت جابجایی یا فاصله گرفتن از اون...یعنی سراسر خونه رو به خوبی پوشش بده...
شنیدم که مودم های TP Link کیفیت پایینی دارن و برند D Link خیلی بهتره
یکی از دوستان هم مودم D Link 2600 رو بهم پیشنهاد داده...
نظرتون چیه؟؟؟
بگیرم؟یا چیز بهتری معرفی میکنید؟؟؟
برام کیفیت کار خیلی مهمه...
به طور همزمان هم از 2 کامپیوتر نمیخوام استفاده کنم...پس مهم نیست که تا چندتا کامپیوتر رو میتونه سرویس بده...
ممنونم

K!ng of th3 K!ngs
05-09-2012, 15:54
دوستان به من یه مدوم پیشنهاد بدید که توی یه خونه 100 متری همه جاش خوب جواب بده و قیمتش زیر70 حد اکثر زیر 80 باشه.فقط TP Link -Asus

vahid_crab708
05-09-2012, 16:12
سلام به همه
دوستان
اینرنت ADSL دارم
پهنای باندم تقریبا خیلی بالاس...
میخوام یه مودم بگیرم که وایرلس باشه و تمام محیط خونه رو پوشش بده...بدون افت سرعت در صورت جابجایی یا فاصله گرفتن از اون...یعنی سراسر خونه رو به خوبی پوشش بده...
شنیدم که مودم های TP Link کیفیت پایینی دارن و برند D Link خیلی بهتره
یکی از دوستان هم مودم D Link 2600 رو بهم پیشنهاد داده...
نظرتون چیه؟؟؟
بگیرم؟یا چیز بهتری معرفی میکنید؟؟؟
برام کیفیت کار خیلی مهمه...
به طور همزمان هم از 2 کامپیوتر نمیخوام استفاده کنم...پس مهم نیست که تا چندتا کامپیوتر رو میتونه سرویس بده...
ممنونم
از لحاظ کیفیت لینکسیس عالی است من x2000 دارم خیلی عالی است و خیلی هم خوشگل

vahid_crab708
05-09-2012, 16:13
دوستان به من یه مدوم پیشنهاد بدید که توی یه خونه 100 متری همه جاش خوب جواب بده و قیمتش زیر70 حد اکثر زیر 80 باشه.فقط TP Link -Asus

ایسوس n10 البته یک کم قیمتش بالاتر از قیمت پیشنهادیتون است

K!ng of th3 K!ngs
05-09-2012, 17:26
عالیه n10 خوشم اومد.

vahid_crab708
05-09-2012, 17:46
عالیه n10 خوشم اومد.

فقط دقت کن بچه ها می گن تقلبیش تو بازار زیاده

K!ng of th3 K!ngs
05-09-2012, 19:48
از کجا بفهمم اصله یا نه

BBNHFAK
05-09-2012, 20:23
سلام
من یه روتر با رینج بالا میخوام
قیمتش هم مشکلی نداره اگه تا 150-200 باشه
آیا چنین مدلی هست که تا 5-6 طبقه جواب بده یا باید از رینج اکستندر استفاده کرد؟؟؟
ممنون

pourya_bo2pmc
06-09-2012, 14:23
سلام
دوستان بین این دو مدل کدوم رو پیشنهاد میدین

TP-LINK / TD-W8951ND
TP-LINK / TD-W8901G

بین این دو هر کدوم به نظرتون سرعت بهتری در اتصال و آنتن دهی بهتری داره رو بگین که بگیرم
راستی فرق G و N در چیه ؟

مجاز
06-09-2012, 17:44
سلام
من بتازگی 8951 خریدم.بد نیست.ظاهر زیبایی داره و قیمتش هم 65 تومنه.میگن سری N استاندارد جدیدتریه یعنی سرعت انتقالش دوبرابره ولی برای اینترنت ذغالی ما G حالا حالاها جوابگو هست.آنتن دهیش هم بد نیست و لی بعضی نقاط خونه یه خط کم میشه.مجموعا چون قیمتشون یکسانه و تکنولوژی و ظاهر 8951 بهتره بنده همین مدل را توصیه میکنم.البته این مدل دو ظاهر داره که یکی مستطیلی و قدیمی تره و دیگری تخم مرغی و جدیدتر و زیباتر.قیمتی هم که من خریدم بعیده جایی پیدا کنید.ده تومن زیر قیمت چاره و دیجی کالا بود.اگه خواستید فروشنده را پخ میکنم.
موفق باشید:20:

pourya_bo2pmc
06-09-2012, 19:47
سلاممن بتازگی 8951 خریدم.بد نیست.ظاهر زیبایی داره و قیمتش هم 65 تومنه.میگن سری N استاندارد جدیدتریه یعنی سرعت انتقالش دوبرابره ولی برای اینترنت ذغالی ما G حالا حالاها جوابگو هست.آنتن دهیش هم بد نیست و لی بعضی نقاط خونه یه خط کم میشه.مجموعا چون قیمتشون یکسانه و تکنولوژی و ظاهر 8951 بهتره بنده همین مدل را توصیه میکنم.البته این مدل دو ظاهر داره که یکی مستطیلی و قدیمی تره و دیگری تخم مرغی و جدیدتر و زیباتر.قیمتی هم که من خریدم بعیده جایی پیدا کنید.ده تومن زیر قیمت چاره و دیجی کالا بود.اگه خواستید فروشنده را پخ میکنم.موفق باشید:20:

ممنون از اطلاعات خوبتون . آره حق با شماست مثل اینکه سری N جدیدتره . من رفتم سایت دیجی کالا درباره 8951 کسی نظری نداده بود اما جالب اینجاست که درباره 8901 با اینکه قدیمیتره دوستان زیادی نظر داده بودن و از سرعت و آنتن دهیش خیلی تعریف کرده بودن

آدم میمونه 8951 جدیدتره و بالطبع آدم باید اونو بگیره اما 8901 رو تمام کسایی که گرفتن خیلی تعریف به حق ازش میکنن حالا چیکار کنم نمیدونم

shahin_dictator
07-09-2012, 15:05

Tp-link 8901g

a.p.p.l.e - Tapatalk