PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در مورد خرید مودم وایرلس

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

ArashMiniStar
07-06-2012, 18:27
دشمنت شرمنده عزیز:7:

حدودا 63% سیگنال دارم / سرعتم روی اینترنت خوبه/ ولی من انتظار سرعت کپی برابر هارد به هارد داشتم در صورتی که برای 100 mb حدودا 3 دقیقه طول میکشه تا کپی به صورت کامل انجام بشه/ یعنی سرعت کپی حدودا بین 400 تا 500 kbps هست حالا من یه مودم با استاندارد n بگیرم باید حدودا چقدر هزینه کنم+ اینکه چه مارک و مدلی بگیرم و همینطور چقدر سرعتم بهتر میشه؟ ایا سرعت کپی مثل کابل اترنت میشه با مودم دارای استاندارد n؟

مرسی از راهنمایی هاتون
نگاه کنید انتظار سرعت کپی هارد به هارد در وایرلس کمی غیر منتطقی است.ولی شما با حدودا 80الی 90 هزار تومان می توانید مودم وایرلس با سرعت 300 Mbps خریداری نمایید.(قیمت دقیق بازار را ندارم)قطعا اگر کارت شبکه وایرلس شما از سرعت 300 Mbps پشتیبانی کند نتیجه ی خیلی بهتری از شبکه ی فعلی تان خواهید گرفت.اگر تمایل دارید لطفا مارک و مدل لپ تاپ تان را هم بدید ببینیم در چه حدی است...

nimahandsomboy
08-06-2012, 11:01
با سلام يه مودم ميخوام با این مشخصات مساحت خونه 130 متر را پوشش بده لب تاب..... موبايل...رسيور در اينده....tv برای اتصال به خلاصه ميخوام کل فضا خونه را پوشش بده دارای پورت usb برای اشتراک فایل و فیلم زیر 100 تومن

ArashMiniStar
08-06-2012, 13:37
با سلام يه مودم ميخوام با این مشخصات مساحت خونه 130 متر را پوشش بده لب تاب..... موبايل...رسيور در اينده....tv برای اتصال به خلاصه ميخوام کل فضا خونه را پوشش بده دارای پورت usb برای اشتراک فایل و فیلم زیر 100 تومن
قطعا D-link 2750 برای رده ی زیر 100 تومان.

AMD64
09-06-2012, 01:15
سلام به همه
بالاخره بعد از کلی تحقیق و پرس و جو مودم Dlink 2730u خریدم. تقریبا 10 روز میشه. ولی نمیدونم چرا وقتی ساعت 1 شب و 6 صبح که آی پی مودم عوض میشه و به حالت شبانه و روزانه سوئیچ می کنه، مودمم نمیتونه آی پی بگیره و تا زمانی که یکبار خاموش روشن نکنی ساعتها بدون آی پی میمونه در صورتی که با مودم قبلیم که یک Tenda معمولی بود و شب و روز روشن، همچین مشکلی نداشتم. شاید توی این 10 روز فقط دو روز تونست بدون خاموش و روشن کردن آی پی بگیره. کلافم کرده. من از مخابرات سرویس میگیرم. ممنون میشم کمکم کنید این مشکلو برطرف کنم. با تشکر

Hamed DC
09-06-2012, 18:47
سلام به همه
بالاخره بعد از کلی تحقیق و پرس و جو مودم Dlink 2730u خریدم. تقریبا 10 روز میشه. ولی نمیدونم چرا وقتی ساعت 1 شب و 6 صبح که آی پی مودم عوض میشه و به حالت شبانه و روزانه سوئیچ می کنه، مودمم نمیتونه آی پی بگیره و تا زمانی که یکبار خاموش روشن نکنی ساعتها بدون آی پی میمونه در صورتی که با مودم قبلیم که یک Tenda معمولی بود و شب و روز روشن، همچین مشکلی نداشتم. شاید توی این 10 روز فقط دو روز تونست بدون خاموش و روشن کردن آی پی بگیره. کلافم کرده. من از مخابرات سرویس میگیرم. ممنون میشم کمکم کنید این مشکلو برطرف کنم. با تشکر

سلام.
دوست عزیز اینجا جای اعلام مشکل نیست!
لطفا در قسمت زیر تاپیک جدید بزنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ali_mohammad1365
10-06-2012, 19:53
سلام جمیعادقیق نمیدونم جای درستی مینویسم یا نه.من به تازگی سره پیری میخوام ADSL بگیرم!!!!منتها دوست دارم از مودم وایرلس استفاده کنم.شنیدم اگر از مودم وایرلس مخصوص ADSL استفاده کنم میتونم تو محدوده خونه به جز کام رومیزی (با استفاده از پورتش) از لب تاپ یا موبایلم هم استفاده کنم.اول اینکه شنیده ام درسته؟؟اصلا درست گفتم؟؟بیشتر راهنماییم کنید لطفا.فرق این نوع مودم با مودم های وایرلسی که "ا ی ر ا ن س ل یا م ب ی ن نت" ارائه میدن چیه؟دوم اینکه بودجه ام برای مودم 50 تا نهایتا 60 تومنه که با این پول مثل اینکه بهترین مودم D link و Tp link میشه خرید.ولی گویا مدتی هست که این دو مودم به گفته چند نفر راحت -- میشن؟اینکه میگن -- میشه یعنی چی؟یعنی از طریقش کام رو -- میکنن و اطلاعات میدزدن یا مثلا اگر کسی تو محدوده ما باشه مثل همسایه میتونه از اینترنت به صورت Wi fi استفاده کنه؟؟کلا شما چی پیشنهاد میکنید؟؟ممنون از جواب کاملی که به سوالاتم میدید...

ali_mohammad1365
11-06-2012, 23:56
دوستان کسی نیست جواب بده.منتظرممممم

m.beh
12-06-2012, 00:45
دوستان کسی نیست جواب بده.منتظرممممم

من که اومدم جواب 1 سوالتو بلدم. بله مودم های وایرلسی که با ای دی اس ال کار می کنند معمولا روتور هم دارند بنابراین چندین وسیله با هم می تونند از اون ها استفاده کنند. مثلا مودم خود من (که لینکسیس است) غیر از چهار پورت خروجی شبکه که با کابل شبکه می تونی به چهار وسیله وصلشون کنی پذیرای دستگاههای دیگر به طور وایرلس است.

Hamed DC
12-06-2012, 11:25
سلام جمیعادقیق نمیدونم جای درستی مینویسم یا نه.من به تازگی سره پیری میخوام ADSL بگیرم!!!!منتها دوست دارم از مودم وایرلس استفاده کنم.شنیدم اگر از مودم وایرلس مخصوص ADSL استفاده کنم میتونم تو محدوده خونه به جز کام رومیزی (با استفاده از پورتش) از لب تاپ یا موبایلم هم استفاده کنم.اول اینکه شنیده ام درسته؟؟اصلا درست گفتم؟؟بیشتر راهنماییم کنید لطفا.فرق این نوع مودم با مودم های وایرلسی که "ا ی ر ا ن س ل یا م ب ی ن نت" ارائه میدن چیه؟دوم اینکه بودجه ام برای مودم 50 تا نهایتا 60 تومنه که با این پول مثل اینکه بهترین مودم D link و Tp link میشه خرید.ولی گویا مدتی هست که این دو مودم به گفته چند نفر راحت -- میشن؟اینکه میگن -- میشه یعنی چی؟یعنی از طریقش کام رو -- میکنن و اطلاعات میدزدن یا مثلا اگر کسی تو محدوده ما باشه مثل همسایه میتونه از اینترنت به صورت Wi fi استفاده کنه؟؟کلا شما چی پیشنهاد میکنید؟؟ممنون از جواب کاملی که به سوالاتم میدید...

سلام.
این صفحه رو مطالعه کنید.سوالی در خدمتم:

بابت تاخیر، عذر تقصیر:40:

aliiiiiii
12-06-2012, 19:10
با سلام

چجوری میشه وایرلس رو در مودم tp-link TD-W8951ND غیر فعال کرد؟

با تشکر

Hamed DC
12-06-2012, 20:41
با سلام

چجوری میشه وایرلس رو در مودم tp-link TD-W8951ND غیر فعال کرد؟

با تشکر

سلام.

2000mehr
12-06-2012, 23:17
من لینک سیس 120 دارم
برد این مودم چقدر باید باشه؟ احساس میکنم مال من کم هستش تقریبه 5 متر
برای افزایش برد کاری میشه کرد تنطیمی داره؟

ali_mohammad1365
12-06-2012, 23:52
سلام.
این صفحه رو مطالعه کنید.سوالی در خدمتم:

بابت تاخیر، عذر تقصیر:40:

ممنون به خاطر جوابی که دادی.
ببین حامد جان من الان اینترنتم سرعتش نابوده.نمیتونم این همه صفحات رو که شما و دیگر دوستان زحمتش رو کشیدن بخونم.چند صفحه ای هم خوندم که خیلی اذیت شدم.
اگر میشه لطف کن و به سوالاتم همین جا جواب کامل بده.
مخصوصا مسئله "ه ک" شدن که مطلبی در این مورد ندیدم.
لطفا چند سوالی رو که پرسیدم دوباره بخون.
راستی خونه ما تک طبقه و حدود 70 80 متره.یعنی 2 اتاق کوچک به فاصله چند متر!!!پیشنهادتون چیه تا نهایت 60 تومن
ممنون

Hamed DC
12-06-2012, 23:53
من لینک سیس 120 دارم
برد این مودم چقدر باید باشه؟ احساس میکنم مال من کم هستش تقریبه 5 متر
برای افزایش برد کاری میشه کرد تنطیمی داره؟

Hamed DC
13-06-2012, 00:05

ممنون به خاطر جوابی که دادی.
ببین حامد جان من الان اینترنتم سرعتش نابوده.نمیتونم این همه صفحات رو که شما و دیگر دوستان زحمتش رو کشیدن بخونم.چند صفحه ای هم خوندم که خیلی اذیت شدم.
اگر میشه لطف کن و به سوالاتم همین جا جواب کامل بده.
مخصوصا مسئله "ه ک" شدن که مطلبی در این مورد ندیدم.
لطفا چند سوالی رو که پرسیدم دوباره بخون.
راستی خونه ما تک طبقه و حدود 70 80 متره.یعنی 2 اتاق کوچک به فاصله چند متر!!!پیشنهادتون چیه تا نهایت 60 تومن
ممنون

خواهش میکنم.
از مودمهای بی سیم از نوع ADSL به شرط داشتن روتر میشه بطور شیرینگ استفاده کرد. مودمهای کنونی هم 99درصدشون
دارای روتر هستند. مودمهی بی سیم از پرتوتوکلهای وای فای برای اتصال با سایر دستگاه ها مثل لب تاب استفاده میکنن.
برای اینکه کس دیگه ای نتونه از بی سیم و اینترنت شما استفاده کنه، میتونید روی اون پسوورد گذاری کنید. این پسوردها
رو در محیط ویندوز به راحتی نمیشه -- کرد. خصوصا اگر از پروتکلهای به روز و 128بیتی استفاده کنید.در مورد -- مودم هم
اصلا همچین چیزی که شما میگین نیست! اصولا همه مودمها رو میشه -- کرد. فقط نیاز به مهارت بسیار بالایی هست.
که درصد اون خیلی خیلی کم هست. چون عملا برای هکر این امر اصلا صرفه زمانی و اقتصادی نداره! چون میزان زیادی
انرژی و هزینه طلب میکنه این موضوع! پس عملا این قضیه منتفیه. مودم از پروتوکلهای رمزنگاری پیشرفته ای بهره منده که
کار رو بسیار سخت تر میکنه.
برای این مساحت هم مدل زیر توصیه میشه:
TP-LINK TD-W8951ND...57.000

Lord007
13-06-2012, 00:30
فرق تی پی لینک 8960 و 8961 به غیر از ظاهر چیه؟
فامیلم از تهران 8961 رو 80 تومان گرفت.چرا اینقدر ارزون؟

منم همین سوالو دارم و یه سوال دیگه هم دارم :31: گارانتی اصلی tplink اسمش چیه و کجای پاساژ رضاست؟

hosein_mic
13-06-2012, 09:31
به نظرتون این مودم چند مرده حلاجه؟ خوبه؟

d-link 2750u

hosein_mic
13-06-2012, 10:29
این که میگن بعضی مودم ها با بعضی شرکت ها سازگاری نداره درسته یا توهم زدن؟

Hamed DC
13-06-2012, 10:54
منم همین سوالو دارم و یه سوال دیگه هم دارم :31: گارانتی اصلی tplink اسمش چیه و کجای پاساژ رضاست؟
در خاموش کردن وای فای اختلاف دارن.8961NB این قابلیت رو داره و QSS هم نداره.
شرکت فرادانش گستر.میتونی زنگ بزنی بپرسی:

Hamed DC
13-06-2012, 10:57
به نظرتون این مودم چند مرده حلاجه؟ خوبه؟

d-link 2750u

این که میگن بعضی مودم ها با بعضی شرکت ها سازگاری نداره درسته یا توهم زدن؟

برخی شرکتها آی پی ها رو طوری تنظیم میکنن که فقط با مودمهایی که خودشون میدن، ست بشن.البته یک یا دو شرکتن!!!
اونها رو هم میشه یه کاریش کرد و زیر بار آشغالهایی که به اسم مودم با قیمت فضایی میدن، نرفت.موارد زیر رو تعیین کنید:
سقف بودجه؟؟؟
مساحت کاری؟؟؟
تعداد وسایل مرتبط با مودم؟؟؟

hosein_mic
13-06-2012, 11:15
این دیلینک رو 93 قیمت دادن اگه واقعا بیارزه که هزینه کنم تا 150 حد اکثر

حدود 250 متر زیر بنا

لبتاپم و pc و ----- برای کارت شیرینگ

البته الان این مودمو دارم که برای بهتر شدن میخوام عوض کنم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ang=en

hosein_mic
13-06-2012, 11:20
از اسیاتک سرویس میگیرم

Hamed DC
13-06-2012, 11:27
این دیلینک رو 93 قیمت دادن اگه واقعا بیارزه که هزینه کنم تا 150 حد اکثر

حدود 250 متر زیر بنا

لبتاپم و pc و ----- برای کارت شیرینگ

البته الان این مودمو دارم که برای بهتر شدن میخوام عوض کنم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ang=en

TP-LINK TD-W8960N...84.000

hosein_mic
13-06-2012, 12:35
TP-LINK TD-W8960N...84.000

دوست عزیز میشه دلیل این پیشنهادتون رو بپرسم ؟ این مدل از tp نصبت به 2750 d-link چطوره؟

tarashee
13-06-2012, 13:13
لطفا" من رو هم راهنمایی کنین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sportalireza93
13-06-2012, 14:56
دوستان من بین Asus n10 و tp-link8951nd موندم اینم انتظاراتم از مودم:
1- 100 مترو بدون مشکل پوشش بده
2- از اتاقی که PC توش هست تا اتاق خواب 2 تا دیواره.میخوام امواجش حتما که به اتاق خواب برسه
3-شبانه روز مودم باید روشن باشه و مشکلی براش پیش نیاد

Hamed DC
13-06-2012, 15:04
دوست عزیز میشه دلیل این پیشنهادتون رو بپرسم ؟ این مدل از tp نصبت به 2750 d-link چطوره؟

8960 برد بهتری داره و شعاع بیشتری رو پوشش میده!!!

Hamed DC
13-06-2012, 15:10
دوستان من بین Asus n10 و tp-link8951nd موندم اینم انتظاراتم از مودم:
1- 100 مترو بدون مشکل پوشش بده
2- از اتاقی که PC توش هست تا اتاق خواب 2 تا دیواره.میخوام امواجش حتما که به اتاق خواب برسه
3-شبانه روز مودم باید روشن باشه و مشکلی براش پیش نیاد
این دو مدل اختلاف بسیار کمی با هم دارن.
قیمت بسیار مناسب 8951، این مدل رو برنده نهایی میکنه!!!
بجز اختلاف قیمت، اختلاف بزرگ و قابل ذکری ندارن.

sportalireza93
13-06-2012, 15:58
این دو مدل اختلاف بسیار کمی با هم دارن.
قیمت بسیار مناسب 8951، این مدل رو برنده نهایی میکنه!!!
بجز اختلاف قیمت، اختلاف بزرگ و قابل ذکری ندارن.

من یکیشونو باید انتخاب کنم.به نظر شما باتوجه به انتظاراتم کدومشون واسم بهترن.

Hamed DC
13-06-2012, 17:32
من یکیشونو باید انتخاب کنم.به نظر شما باتوجه به انتظاراتم کدومشون واسم بهترن.

8951گزینه بهتریه.

ali_mohammad1365
13-06-2012, 18:13
خواهش میکنم.از مودمهای بی سیم از نوع ADSL به شرط داشتن روتر میشه بطور شیرینگ استفاده کرد. مودمهای کنونی هم 99درصدشون دارای روتر هستند. مودمهی بی سیم از پرتوتوکلهای وای فای برای اتصال با سایر دستگاه ها مثل لب تاب استفاده میکنن.برای اینکه کس دیگه ای نتونه از بی سیم و اینترنت شما استفاده کنه، میتونید روی اون پسوورد گذاری کنید. این پسوردهارو در محیط ویندوز به راحتی نمیشه -- کرد. خصوصا اگر از پروتکلهای به روز و 128بیتی استفاده کنید.در مورد -- مودم هماصلا همچین چیزی که شما میگین نیست! اصولا همه مودمها رو میشه -- کرد. فقط نیاز به مهارت بسیار بالایی هست.که درصد اون خیلی خیلی کم هست. چون عملا برای هکر این امر اصلا صرفه زمانی و اقتصادی نداره! چون میزان زیادیانرژی و هزینه طلب میکنه این موضوع! پس عملا این قضیه منتفیه. مودم از پروتوکلهای رمزنگاری پیشرفته ای بهره منده کهکار رو بسیار سخت تر میکنه.برای این مساحت هم مدل زیر توصیه میشه:TP-LINK TD-W8951ND...57.000بازم از جوابت ممنون.فقط جواب 2 سوالم رو نگرفتم که الان دیگه هر دوتاش بیشتر جهت اطلاع هست:1- گذشته از اینکه نمیشه براحتی ه ک کرد میخواستم بدونم منظور از ه ک همون استفاده همسایه های ناقلا و شیطون از اینترنت ما و به گا دادن شارژ و حجم دانلودمونه یا ه ک به معنی ورود به کام هست؟؟2- فرق این نوع مودم های بیسیم ADSL با مودم های وایرلس که برای استفاده از اینترنت وایمکس میدن چیه؟یه سوال دیگه هم الان به ذهن مبارکم خطور کرد:3- برای استفاده از موبایل باید کامپیوتر رومیزی که مودم با استفاده از پرتش بهش متصله روشن باشه یا روشن بودن مودم کفایت میکنه؟؟؟اصلا این مودم ها خاموش هم میشن وقتی دیگه نیاز به اینترنت نداشته باشیم (ببخشید اگر احیانا سوالم گلابی بود!!!)ممنون از محبتتون

2000mehr
13-06-2012, 20:13
مودم لینک سیس 120 چجوریاست؟
میشه به طور دایم ازش استفاده کرد؟

Hamed DC
13-06-2012, 23:02
بازم از جوابت ممنون.فقط جواب 2 سوالم رو نگرفتم که الان دیگه هر دوتاش بیشتر جهت اطلاع هست:1- گذشته از اینکه نمیشه براحتی ه ک کرد میخواستم بدونم منظور از ه ک همون استفاده همسایه های ناقلا و شیطون از اینترنت ما و به گا دادن شارژ و حجم دانلودمونه یا ه ک به معنی ورود به کام هست؟؟2- فرق این نوع مودم های بیسیم ADSL با مودم های وایرلس که برای استفاده از اینترنت وایمکس میدن چیه؟یه سوال دیگه هم الان به ذهن مبارکم خطور کرد:3- برای استفاده از موبایل باید کامپیوتر رومیزی که مودم با استفاده از پرتش بهش متصله روشن باشه یا روشن بودن مودم کفایت میکنه؟؟؟اصلا این مودم ها خاموش هم میشن وقتی دیگه نیاز به اینترنت نداشته باشیم (ببخشید اگر احیانا سوالم گلابی بود!!!)ممنون از محبتتون
خواهش میکنم.
اصولا -- مودم بر این مبنا هست که، هکر پسوورد ورود به مودم رو پیدا میکنه و باهاش به طور بی سیم از اینترنت شما
استفاده میکنه و یه هویی میبینید شارژتون پوکه شده!!! البته این امر منوط به این هست که در برد امواج مودم، کسی
اینکاره باشه و مثلا اگر برد مودم 100متر باشه، دیگه از فاصله 120متری این امکان صلب میشه.پس،هک=پوکه شدن
شارژ و... .مودمهای ADSL بیسیم اصولا با پورت لن به کامپیوتر متصل میشن و قادر به دریافت امواج وای فای یا رادیویی
نیستن و فقط قادر به ارسال وای فای هستن. تا بشه اینترنت سیمی رو به بی سیم تبدیل کرد. البته به صورت محدود
و بابرد کم.اگر برای مودم کانکشن داخلی بسازی، نیازی به وصل بودن مودم به هیچ دستگاهی نیست. وصلش میکنی
به پریز تلفن، بعد از چند ثانیه که همه چراغها روشن شد میتونی ازش استفاده کنی.پس میتونی همه پورتهای مودم رو به
دستگاه های دیگه وصل کنی و از قابلیت بی سیمش هم همزمان استفاده کنی.وقتی هم با مودم کاری نداری،خاموشش
میکنی یا وقتی وایرلسش رو نخواستی استفاده کنی، وایرلس رو خاموش میکنی.

Hamed DC
13-06-2012, 23:03
مودم لینک سیس 120 چجوریاست؟
میشه به طور دایم ازش استفاده کرد؟

سقف بودجه و مساحت رو مشخص کنید تا مدل مناسب معرفی بشه.

ali_mohammad1365
13-06-2012, 23:15
خواهش میکنم.اصولا -- مودم بر این مبنا هست که، هکر پسوورد ورود به مودم رو پیدا میکنه و باهاش به طور بی سیم از اینترنت شمااستفاده میکنه و یه هویی میبینید شارژتون پوکه شده!!! البته این امر منوط به این هست که در برد امواج مودم، کسی اینکاره باشه و مثلا اگر برد مودم 100متر باشه، دیگه از فاصله 120متری این امکان صلب میشه.پس،هک=پوکه شدنشارژ و... .مودمهای ADSL بیسیم اصولا با پورت لن به کامپیوتر متصل میشن و قادر به دریافت امواج وای فای یا رادیویینیستن و فقط قادر به ارسال وای فای هستن. تا بشه اینترنت سیمی رو به بی سیم تبدیل کرد. البته به صورت محدودو بابرد کم.اگر برای مودم کانکشن داخلی بسازی، نیازی به وصل بودن مودم به هیچ دستگاهی نیست. وصلش میکنیبه پریز تلفن، بعد از چند ثانیه که همه چراغها روشن شد میتونی ازش استفاده کنی.پس میتونی همه پورتهای مودم رو بهدستگاه های دیگه وصل کنی و از قابلیت بی سیمش هم همزمان استفاده کنی.وقتی هم با مودم کاری نداری،خاموششمیکنی یا وقتی وایرلسش رو نخواستی استفاده کنی، وایرلس رو خاموش میکنی.ببخشید زیاد سوال میکنم!قادر به دریافت امواج وای فای یا رادیویی نیستن و فقط قادر به ارسال وای فای هستن یعنی چی؟؟بالاخره ما میتونیم به صورت وای فای با موبایل به نت وصل شیم و ایمیل بدیم (ارسال) یا فایل دانلود کنیم (دریافت)؟؟درمورد این مودم ها هم نظرتون رو بگید لطفا :PORSCHE 929 WIFI 4 portD-Link 2640U 4 portsD-Link 2730U 4 portsاز مودمی که خودتون معرفی کردید هم چند تومنی گرونترن.بنظرت بهتر هستن؟ممنون

Hamed DC
14-06-2012, 00:07
ببخشید زیاد سوال میکنم!قادر به دریافت امواج وای فای یا رادیویی نیستن و فقط قادر به ارسال وای فای هستن یعنی چی؟؟بالاخره ما میتونیم به صورت وای فای با موبایل به نت وصل شیم و ایمیل بدیم (ارسال) یا فایل دانلود کنیم (دریافت)؟؟درمورد این مودم ها هم نظرتون رو بگید لطفا :PORSCHE 929 WIFI 4 portD-Link 2640U 4 portsD-Link 2730U 4 portsاز مودمی که خودتون معرفی کردید هم چند تومنی گرونترن.بنظرت بهتر هستن؟ممنون
من فرق بین مودم ADSLبی سیم و وایرلس رو گفتم.
بله میتونید به اینترنت وصل بشن.فایل دانلود کنید.گوشی رو به مودم وصل کنید و... .
مدلی که معرفی کردم،بهتر و کاراتره.

Lord007
14-06-2012, 09:43
دیشب 8961 رو خریدم.با گارانتی 3 ساله فرا دانش سامان. 85تومن. فقط مشکلم اینه که ISP ایم میگه خودت باید تنظیماتشو انجام بدی منم درست نمیدونم چیکار باید بکنم.میشه یه راهنمایی بکنید؟

Hamed DC
14-06-2012, 10:30
دیشب 8961 رو خریدم.با گارانتی 3 ساله فرا دانش سامان. 85تومن. فقط مشکلم اینه که ISP ایم میگه خودت باید تنظیماتشو انجام بدی منم درست نمیدونم چیکار باید بکنم.میشه یه راهنمایی بکنید؟

دوست عزیز در قسمت زیر طرح مشکل کنید:

Hamed DC
14-06-2012, 10:45
فایرفاکس 12 بهتره یا کروم 19 یا اینترنت اکسپلورر 9 یا سافاری 5؟

دوست عزیز،
اول اینکه یک پست رو در چند جا تکرار نکنید.
دوم اینکه این موضوع هیچ ربطی به موضوع تاپیک نداره.
سوم اینکه در جای مناسب پست بدین.

ممنونم.

tarashee
15-06-2012, 14:46
لطفا" من رو هم راهنمایی کنین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام ...جناب Hamed DC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لطفا" جواب من رو هم بدین ................

mojtaba0007
16-06-2012, 04:09
سلام
من قصد خرید یک مودم adsl وایرلس دارم. سقف بودجه 100 تومن هست. چیزی که خیلی برام مهم هست قدرت (برد-رنج) سیگنال هست و میخوام بردش زیاد باشه و بتونم راحت همه جای خونه ازش استفاده کنم. پهنای باند و تعداد پورتهای شبکه و ... هم خیلی برام مهم نیست و فقط از همون وایرلسش استفاده میکنم. چیز دیگه ای هم که مهمه اینه که مودم قراره 3 ماه روشن باشه و میخوام که براش مشکلی پیش نیاد. اینترنت هم از مخابرات هست.

Hamed DC
16-06-2012, 10:20
سلام
من قصد خرید یک مودم adsl وایرلس دارم. سقف بودجه 100 تومن هست. چیزی که خیلی برام مهم هست قدرت (برد-رنج) سیگنال هست و میخوام بردش زیاد باشه و بتونم راحت همه جای خونه ازش استفاده کنم. پهنای باند و تعداد پورتهای شبکه و ... هم خیلی برام مهم نیست و فقط از همون وایرلسش استفاده میکنم. چیز دیگه ای هم که مهمه اینه که مودم قراره 3 ماه روشن باشه و میخوام که براش مشکلی پیش نیاد. اینترنت هم از مخابرات هست.
سلام مجتبی جان.
TP-Link 8961 ND...87.000
قابلیت تعویض آنتن هم داره.

mojtaba0007
16-06-2012, 10:36
سلام مجتبی جان.
TP-Link 8961 ND...87.000
قابلیت تعویض آنتن هم داره.

آنتن خوب براش چی هست؟

مودم رو با چه گارانتی بگیرم؟

Hamed DC
16-06-2012, 10:51
آنتن خوب براش چی هست؟

مودم رو با چه گارانتی بگیرم؟

برای آنتن میتونی دوتا 8دسی بیتی بخری که بیشترین برد ممکن رو داره. و کیفیت عالی ایی هم دارن.
چون این مدل از لحاظ پهنای باند مشکلی نداره با تعویض آنتن میتونی از نهایت قدرت مودم بهر ببری.
البته برای کار تو ضرورتی برای تعویضش نمیبینم. چون همین دوتا هم مساحت بالایی رو پوشش میدن.
خودم این مدل رو دارم. عالی.24ساعته هم روشنه.
گارانتی فرادانش هست.سه سال.

tarashee
16-06-2012, 17:33
سلام
نظرتون راجع به روتر ایسوس rt-n10 چیه !؟ و قیمتش چقدر میارزه !؟

Hamed DC
16-06-2012, 18:45
سلام
نظرتون راجع به روتر ایسوس rt-n10 چیه !؟ و قیمتش چقدر میارزه !؟

سلام.
برای اون مودم مورد بحث من و شما، ارزش خرید نداره!
به راحتی میتونید یک مودم بیسیم تهیه کنید و هزینه بالایی رو هم متحمل نشین.
این اکسس پوینتها معولا قیمت بالایی دارن و توجیه اقتصادی برای مصارف خانگی
ندارن!

hosein_mic
16-06-2012, 20:56
ممنون میشم اگر اساتید در این زمینه بنده رو راهنمایی بفرمایند

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Masoud 206-16v
16-06-2012, 22:00
وقت بخیر
من قصد خرید ی مودم وایلس رو دارم که ADSL رو پشتیبانی و سرعت 300 مگابایت رو ساپورت و همجنین ورودی USB رو داشته باشه واسه شر کردن هارد دیسک و پرینتر و از همه مهمتر بشه به اون vپی n رو تعریف کرد (منظورم تنظیم pptp یا l2tp) شبیه کانکشنی که در ویندوز درست میکنیم واسه اتصال به وی P ان، استفاده نمود.دلیل اصلی من بخاطر استفاده از APPLE TV میباشه و از نظر قیمت مشکلی ندارم.
ممنون میشم مدل و قیمت رو هم ذکر کنید(مدلی که در ایران بشه خرید کرد)
با تشکر

armin_punisher6
16-06-2012, 23:27
برای آنتن میتونی دوتا 8دسی بیتی بخری که بیشترین برد ممکن رو داره. و کیفیت عالی ایی هم دارن.
چون این مدل از لحاظ پهنای باند مشکلی نداره با تعویض آنتن میتونی از نهایت قدرت مودم بهر ببری.
البته برای کار تو ضرورتی برای تعویضش نمیبینم. چون همین دوتا هم مساحت بالایی رو پوشش میدن.
خودم این مدل رو دارم. عالی.24ساعته هم روشنه.
گارانتی فرادانش هست.سه سال.
آنتنش به 8960 هم میخوره؟قیمت آنتنش چنده؟

Hamed DC
16-06-2012, 23:29
وقت بخیر
من قصد خرید ی مودم وایلس رو دارم که ADSL رو پشتیبانی و سرعت 300 مگابایت رو ساپورت و همجنین ورودی USB رو داشته باشه واسه شر کردن هارد دیسک و پرینتر و از همه مهمتر بشه به اون vپی n رو تعریف کرد (منظورم تنظیم pptp یا l2tp) شبیه کانکشنی که در ویندوز درست میکنیم واسه اتصال به وی P ان، استفاده نمود.دلیل اصلی من بخاطر استفاده از APPLE TV میباشه و از نظر قیمت مشکلی ندارم.
ممنون میشم مدل و قیمت رو هم ذکر کنید(مدلی که در ایران بشه خرید کرد)
با تشکر

سلام.
متاسفانه مدلهای زیادی با این ویژگی ها توی ایران موجود نیست!
با بازارهای خارجی دسترسی دارین؟؟؟

Masoud 206-16v
16-06-2012, 23:59
سلام.
متاسفانه مدلهای زیادی با این ویژگی ها توی ایران موجود نیست!
با بازارهای خارجی دسترسی دارین؟؟؟
خیر دوست من ،
در مورد Linksys x3000 و Linksys wag320n آیا این دو مدل مودم و روتر هستند؟
در مشخصات Linksys wag320n
Model: WAG320N
Standards: Draft 802.11N, 802.11g, 802.11b, 802.3u, G.992.1 (g.dmt), G.992.2 (g.lite), G.992.3/4 (ADSL2), G.992.3 Annex L (ADSL2 L), G.992.3 Annex M (ADSL2 M), G.992.5 (ADSL2+), G.992.5 Annex M (ADSL2+ M), G.994.1 (G.hs), G.996.1 (G.test), T1.413i2
Ports: Power, DSL, Ethernet (1-4)
Buttons: Reset, Wi-Fi Protected Setup
LEDs: Power, Wireless, Ethernet (1-4), DSL, Internet, Ethernet WAN
Cabling Type: CAT 5 UTP, RJ-11, RJ-45
Antennas: 3
Connector Type: Internal
Detachable: No
RF Pwr (EIRP) in dBm: 2.4GHz
802.11b: 17.5+/-1.5dBm Typical @ Normal Temp Range
802.11g: 17.5+/-1.5dBmTypical @ Normal Temp Range
Wireless-N 20MHz: 13.5+/-1.5dBm Typical @ Normal Temp Range
Wireless-N 40MHz: 13.5+/-1.5dBm Typical @ Normal Temp Range
5GHz
802.11a: 13.5+/-1.5dBmTypical @ Normal Temp Range
Wireless-N 20MHz: 8.5+/-1.5dBm Typical @ Normal Temp Range
Wireless-N 40MHz: 11+/-1.5dBmTypical @ Normal Temp Range
Antenna Gain in dBi: 2.4GHz: RIFA 1 & RIFA 2 & RIFA 3 <= 4dBi (Typical)
5GHz: RIFA 1 & RIFA 2 & RIFA 3 <= 3.5dBi (Typical)
UPnP able/cert: Able
Security Features: Password protected configuration for web access
PAP and CHAP authentication
SPI Firewall
Denial of Service (DoS) Prevention
URL filtering, and keyword, Java, ActiveX, Proxy, Cookie blocking
ToD filter (Blocks Access by Time)
VPN Passthrough for IPSec, PPTP, and L2TP Protocols
128, 64 bits WEP with Passphrase WEP key generation
WPA and WPA2 Personal and Enterprise
Trend Micro
SSID Broadcast Disable
Access restriction by MAC and IP addresses
Key Features

Complies with IEEE draft 802.11n version 2.0 standards
Selectable radio band: 2.4 or 5GHz
Blazing fast wireless speeds for high bandwidth applications such as video streaming or file sharing
Performance Investment Protection: Compatibility with Wireless-A (802.11a), Wireless-B (802.11b) and Wireless-G (802.11g) Standards
All ports support Gigabit speed and Auto-Crossover (MDI/MDI-X) -- no need for crossover cables. Port 1 can be configured as WAN port.
Wireless Access Lists to enhance wireless security, support WPA and WPA2 and Wi-Fi Protected Setup
Built-in Storage Link, transform any USB storage device into a NAS
Built-in Media Server, streams music, video, and photos to any UPnP compatible media adapter
MIMO technology uses multiple radios to create a robust signal that travels farther and faster, with reduced dead spots.
Supports Trend Micro feature
Supports Yahoo search toolbar
ذکر شده،ایا امکانش رو داره؟ و مودم adsl هم هست مظورم ساپورت کابل تلفن.
بازم ممنون از پیگیری شما

و ببخشید
AirPort Extreme
Base Station
فقط روتر هستش آره؟

Masoud 206-16v
17-06-2012, 00:07
راستی دوست عزیز Hamed DC
شما در چند پست قبل تر ذکر کرده بودید که مودم Tp Link TD-W8950ND قابلیت وی Pان رو داره.من با نمونه آدرس زیر که در 2تا تصویر مشخص هست ممنون میشم راهنمایی کنید چطور میتونم این مقادیر رو در مودمم وارد تا تمام دیوایسهایی که یه مودم متصل میشن از این نعمت بی پایان استفاده کنن.
با تشکر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Hamed DC
17-06-2012, 00:09
آنتنش به 8960 هم میخوره؟قیمت آنتنش چنده؟

بله.
بین15تا17هزارتومان.

Hamed DC
17-06-2012, 00:15
راستی دوست عزیز Hamed DC
شما در چند پست قبل تر ذکر کرده بودید که مودم Tp Link TD-W8950ND قابلیت وی Pان رو داره.من با نمونه آدرس زیر که در 2تا تصویر مشخص هست ممنون میشم راهنمایی کنید چطور میتونم این مقادیر رو در مودمم وارد تا تمام دیوایسهایی که یه مودم متصل میشن از این نعمت بی پایان استفاده کنن.
با تشکر
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این صفحه رو مطالعه کنید و فایل پیوستی رو دانلود کنید.سوالی بود در خدمتم:

51933

Masoud 206-16v
17-06-2012, 01:48
این صفحه رو مطالعه کنید و فایل پیوستی رو دانلود کنید.سوالی بود در خدمتم:

51933

دوست عزیز من که نتونستم ممنون میشم اون مقادیر ی که با تصویر در پست قبلی گذاشتم رو بهم نشون بدید چطور در قسمت IPSec Tunnel Mode Connections مودم وارد کنم.

meto_895
17-06-2012, 09:33
تا 70 هزار تومان مودم خوب چیه؟
نظرتون راجع به tp link چیه؟
link sys چطوره؟میدونم قیمتش بالاتره اما میخوام بدونم اگه ارزش داره بیشتر پول بدم بخرم.
ممنون

Hamed DC
17-06-2012, 10:47
دوست عزیز من که نتونستم ممنون میشم اون مقادیر ی که با تصویر در پست قبلی گذاشتم رو بهم نشون بدید چطور در قسمت IPSec Tunnel Mode Connections مودم وارد کنم.

این تاپیک برای دادان مشاوره خرید هستش. در قسمت زیر طرح مشکل کنید:

armin_punisher6
17-06-2012, 11:47
بله.
بین15تا17هزارتومان.
خرید اینترنتی هم داره؟

Masoud 206-16v
17-06-2012, 18:41
با تحقیقی که امروز کردم نظر روی این دو مدل Linksys x3000 و Linksys wag320n بود و هست ، البته شیراز مدل wag320N رو گیر نیاوردم ولی X3000 موجود بود به قیمت 308000 تومن.فقط موندم آیا براحتی تنظیمات pptp یا L2tp رو میشه روش ست کرد یا نه ،چون فروشنده هم گفت اطلاعایی نداره و این مدل جدید هستش در بازار.

ardalan13
18-06-2012, 00:56
سلام . بچه ها می خوام این مودم رو بخرم CNet Wireless –N Router ADSL 2+ Modem CAR-971 از نظر شما چطوره؟ 74 تومن که با تخفیفش برام 54 میوفته . فقط امروز بهم جواب بدین. خیلی مهمه برام

Hamed DC
18-06-2012, 10:00
سلام . بچه ها می خوام این مودم رو بخرم CNet Wireless –N Router ADSL 2+ Modem CAR-971 از نظر شما چطوره؟ 74 تومن که با تخفیفش برام 54 میوفته . فقط امروز بهم جواب بدین. خیلی مهمه برام

سلام.
مدل قابل قبولیه. دامنه فرکانسی خوبی هم داره.

ardalan13
18-06-2012, 14:13
سلام.
مدل قابل قبولیه. دامنه فرکانسی خوبی هم داره.

نسبت به مدل TP-Link 54Mbps Wireless ADSL2+ Modem Router TD-W8901G که 56 قیمتشه چطوره؟
این مدل tp link بهتره یا CNet Wireless –N Router ADSL 2+ Modem CAR-971 که 54 تومنه ؟؟
ممنون میشم اگه بهم بگین چون فقط تا امشب وقت دارم.

Hamed DC
18-06-2012, 20:56
نسبت به مدل TP-Link 54Mbps Wireless ADSL2+ Modem Router TD-W8901G که 56 قیمتشه چطوره؟
این مدل tp link بهتره یا CNet Wireless –N Router ADSL 2+ Modem CAR-971 که 54 تومنه ؟؟
ممنون میشم اگه بهم بگین چون فقط تا امشب وقت دارم.

تقریبا در یک رده هستند!!!
ولی کیفیت بردهای C-Net بالاتر و بهتر هست.

sportalireza93
19-06-2012, 16:16
سلام دوستان.من میخوام asus n10 بگیرم که از استاندارد 802.11n در شبکه وایرلس پستیبانی میکنه حالا من با گوشی ای که استاندارد های 802.11b/g را ساپرت میکنه میتونم به اینترنت وصل بشم

gamekhor2007
20-06-2012, 06:49
سلام دوستان.من میخوام asus n10 بگیرم که از استاندارد 802.11n در شبکه وایرلس پستیبانی میکنه حالا من با گوشی ای که استاندارد های 802.11b/g را ساپرت میکنه میتونم به اینترنت وصل بشم

بله میتونید

aliix_666
20-06-2012, 07:15
سلام این مدل dlink 2730u خوب هست یا نه

dehghani1375
20-06-2012, 15:54
سلام خدما اساتید .. من یه موم و روتر میخوام که:
سطح پوشش wifi : خونه 300 متره و مودم یه گوشه ی خونه .... تازه تو حیاط و پارک جلوی خونه هم میخوام استفاده کنم! باهاش هم گیم میخوام بزنم هم کلی اطلاعات جا به جا کنم ! یعنی wifi از همه چیش مهم تره دیگه! سری n و دوال باند یاشه ...
قراره دو لپ تاپ ، یه pc و دو ایفون بهش وصل شه و البته شایدم بیشتر!
یه adsl2+ قراره روش بگیرم و البته ممکنه فقط تو ایران استفاده نکنم ...
یو اس بیم میخوام چون متاسفانه پرینترم وایرلس نیس ...:(
هزینه هم دیگه مهم نیس زیاد چون با این چیزایی که میخوام نبا زیر 200-250 چیزی گیرم بیاد فککنم ....
از نظر امنیتم میخوام مث همین مودم امکانات خوبی داشه باشه ... محدود کردن به mac address و همین چیزای اولیه باشه کافیه .. خونگی میخوام !
چنتا Cisco دیدم .. چنتا فیریتز ، بکلین و ....
ممنون میشم اگه راهنمیی بفرمایین ....

sportalireza93
21-06-2012, 10:14
سلام.من مودم tplin 8951nd خریدم وقتی که میخوام به اینترنت وصل شم چراغ ADSL روشن میشه ولی چراغ Internet روشن نمیشه لطفا کمکم کنید در هردو حالت brinch و PPPoE هم امتحان کردم ولی نشد

online_2007
22-06-2012, 01:49
یک مودم معرفی کنید که قابلیت پی ان بشه داخلش ست کرد

ea2021
24-06-2012, 23:05
سلام به همه ی دوستان
خیلی خیلی منون بابت سایت بسیار خوبتون.
من از مخابرات اینترنت ADSL 256 گرفتم.
یه pc دارم یه لپ تاپ، چیزی از شبکه کردن نمیدونم اما شاید بعدا بین همین دوتا یا حداکثر یه لپ تاپ و یه گوشی اضافه تر بخوام شبکه کنم. (البته خیلی مهم نیست.)
مودمو میخوام تو اتاق خواب بزارم اما احتمالا اکثر مواقع از هال و پذیراییو بعضی اوقات واحد کناری با فاصله 20 متر و عبور از سه تا دیوار بخوام استفاده کنم. (حالا اگه بشه تو رنج قیمت مناسب برد قویتری هم داشته باشه که بهتر)
آنتن قابل تعویض هم داشته باشه خیالم یه جورایی راحتتره!! (البته اصلا نمیدونم اهمیتی داره یا نه!؟).
سرعت اینترنت برام مهمه که تو این فاصله افت نکنه، البته اگه با این سرعت پایین اینترنت این بحث ها مطرح باشه.
فکر کنم سری n باشه بهتره دیگه، نه؟ همین طور هم wi-fi...
یه چیز دیگه اینکه جواب فناوریهایی که ظرف 4-5 سال آینده تو ایران برای ما (با وضعیت مالی متوسط) قابل استفاده میشه رو بده.
وی پی ان شاید بخوام استفاده کنم، ربطی به مودم داره؟ اگه داره بشه با وی پی ان کار کرد!
تورنت و دانلود فایل های حجیم و ... چی؟ ربطی دارن اصلا؟
تنظیمات برای من سخت نباشه. (زبان میفهمم، اما تو کامپیوتر و شبکه کاملا آماتورم)
گارانتی خوب و قابل اتکایی داشته باشه.
مهم تر از همه عمر خود مودمه (اصطلاحا سگ جون باشه)
بقیه بحث های عمومی مربوط به مودم ها هم برقرار باشه. نمیخوام الکی زیاد پول بدم. اما نمیخوام به خاطر 20-30 تومن چیزی بگیرم که بعدا ازش راضی نباشم. (راستش دنبال یه بهانه می گردم که الکی یه چیز 30-40 تومن فراتر از نیازم بگیرم!!!)
مخابرات اینو توصیه کرده (که 70 تومن قیمت داده):
1- D-Link DSL 2730u
و در مورد تی پی لینک هم بد می گفت.
من تو جستجوهام (مخصوصا تو همین سایت) به اینها رسیدم
2- D-Link DSL 2750u
3- TP-Link TD 8901G
4- TP-Link TD W8950nd
5- TP-Link TD W8951nd
6- TP-Link TD W8960n
7- TP-Link TD W8961nd
8- ASUS DSL-N10
(شاید اسم بعضی هارو اشتباه گفته باشم؛ شرمنده!)
نظر خودم بیشتر شماره 6 هستش، ( فکر کنم فرقش با شماره 7 فقط توانایی کار کردن با وی پی ان باشه. درسته؟)
اگه ارزونتر بخوام نظرم شماره 4 یا 5 هستش!
درمورد آخری هم اصلا اطلاعات ندارم!
پولی که میتونم بدم تا 80-90 تومنه. نه خیلی بیشتر.
شرمنده که خیلی پرگویی کردم.
همینطورم واقعا ممنون میشم منو از این سردرگمی دربیارین.
ea2021
25-06-2012, 23:28
سلام مجدد به همگی
شرمنده، کسی نیست جواب منو بده!

Hamed DC
26-06-2012, 00:48
سلام به همه ی دوستان
خیلی خیلی منون بابت سایت بسیار خوبتون.
من از مخابرات اینترنت ADSL 256 گرفتم.
یه pc دارم یه لپ تاپ، چیزی از شبکه کردن نمیدونم اما شاید بعدا بین همین دوتا یا حداکثر یه لپ تاپ و یه گوشی اضافه تر بخوام شبکه کنم. (البته خیلی مهم نیست.)
مودمو میخوام تو اتاق خواب بزارم اما احتمالا اکثر مواقع از هال و پذیراییو بعضی اوقات واحد کناری با فاصله 20 متر و عبور از سه تا دیوار بخوام استفاده کنم. (حالا اگه بشه تو رنج قیمت مناسب برد قویتری هم داشته باشه که بهتر)
آنتن قابل تعویض هم داشته باشه خیالم یه جورایی راحتتره!! (البته اصلا نمیدونم اهمیتی داره یا نه!؟).
سرعت اینترنت برام مهمه که تو این فاصله افت نکنه، البته اگه با این سرعت پایین اینترنت این بحث ها مطرح باشه.
فکر کنم سری n باشه بهتره دیگه، نه؟ همین طور هم wi-fi...
یه چیز دیگه اینکه جواب فناوریهایی که ظرف 4-5 سال آینده تو ایران برای ما (با وضعیت مالی متوسط) قابل استفاده میشه رو بده.
وی پی ان شاید بخوام استفاده کنم، ربطی به مودم داره؟ اگه داره بشه با وی پی ان کار کرد!
تورنت و دانلود فایل های حجیم و ... چی؟ ربطی دارن اصلا؟
تنظیمات برای من سخت نباشه. (زبان میفهمم، اما تو کامپیوتر و شبکه کاملا آماتورم)
گارانتی خوب و قابل اتکایی داشته باشه.
مهم تر از همه عمر خود مودمه (اصطلاحا سگ جون باشه)
بقیه بحث های عمومی مربوط به مودم ها هم برقرار باشه. نمیخوام الکی زیاد پول بدم. اما نمیخوام به خاطر 20-30 تومن چیزی بگیرم که بعدا ازش راضی نباشم. (راستش دنبال یه بهانه می گردم که الکی یه چیز 30-40 تومن فراتر از نیازم بگیرم!!!)
مخابرات اینو توصیه کرده (که 70 تومن قیمت داده):
1- D-Link DSL 2730u
و در مورد تی پی لینک هم بد می گفت.
من تو جستجوهام (مخصوصا تو همین سایت) به اینها رسیدم
2- D-Link DSL 2750u
3- TP-Link TD 8901G
4- TP-Link TD W8950nd
5- TP-Link TD W8951nd
6- TP-Link TD W8960n
7- TP-Link TD W8961nd
8- ASUS DSL-N10
(شاید اسم بعضی هارو اشتباه گفته باشم؛ شرمنده!)
نظر خودم بیشتر شماره 6 هستش، ( فکر کنم فرقش با شماره 7 فقط توانایی کار کردن با وی پی ان باشه. درسته؟)
اگه ارزونتر بخوام نظرم شماره 4 یا 5 هستش!
درمورد آخری هم اصلا اطلاعات ندارم!
پولی که میتونم بدم تا 80-90 تومنه. نه خیلی بیشتر.
شرمنده که خیلی پرگویی کردم.
همینطورم واقعا ممنون میشم منو از این سردرگمی دربیارین.
سلام.
از این فرصت استفاده میکنم چند نکته رو متذکر میشم:
در انتخاب برند D-Link باید کمی محتاتانه تر عمل کرد!!! این برند علاوه بر گرمای بسیار زیاد
در برخی مدلها، بعد از مدت بسیار کوتاهی مسحلک شده و کارایی خودش رو از دست میده.
همچنین چیپ این مودم، به گونه ای هستش که نمیتونه به صورت بی سیم به بیشتر مدلهای
سونی اریکسون متصل بشه و در صورت اتصال کمی با قطعی های مداوم همراه هستش.
مضاف بر اینکه روشن شدن چراغ ADSLاین مودمها و فیکس شدنش هم کمی طولانی هستش
و همچنین به تازگی این مودمهای دیلینک مشکل بزرگ آی پی گیری رو هم پیدا کردن که این
موضوع در مورد شرکتهایی مثل مخابرات خیلی بیشتر و بدتر هست.
با همه این تفاسیر مدل زیر توصیه میشه:
TP-Link TD W8961nd...82.000

ea2021
26-06-2012, 06:13
سلام.
از این فرصت استفاده میکنم چند نکته رو متذکر میشم:
در انتخاب برند D-Link باید کمی محتاتانه تر عمل کرد!!! این برند علاوه بر گرمای بسیار زیاد
در برخی مدلها، بعد از مدت بسیار کوتاهی مسحلک شده و کارایی خودش رو از دست میده.
همچنین چیپ این مودم، به گونه ای هستش که نمیتونه به صورت بی سیم به بیشتر مدلهای
سونی اریکسون متصل بشه و در صورت اتصال کمی با قطعی های مداوم همراه هستش.
مضاف بر اینکه روشن شدن چراغ ADSLاین مودمها و فیکس شدنش هم کمی طولانی هستش
و همچنین به تازگی این مودمهای دیلینک مشکل بزرگ آی پی گیری رو هم پیدا کردن که این
موضوع در مورد شرکتهایی مثل مخابرات خیلی بیشتر و بدتر هست.
با همه این تفاسیر مدل زیر توصیه میشه:
TP-Link TD W8961nd...82.000

سلام آقا حامد عزیز
واقعا لطف کردین
فقط با عرض پوزش یه سوال دیگه
فرق این دوتا مودم چیه؟
1- TP-Link TD W8960n
2- TP-Link TD W8961nd
اینطور که من متوجه شدم شماره 1 یک قابلیت وی پی ان نسبت به شماره 2 اضافه تر داره؛ درسته؟
تو فروشگاههای اینترنتی که جستجو می کردم ظاهرا مدل شماره 1 از دومی هم 7-8 تومن گرونتر و هم محبوب تره. نظر شما چیه؟
بازم تشکر

Hamed DC
26-06-2012, 13:26
سلام آقا حامد عزیز
واقعا لطف کردین
فرق این دوتا مودم چیه؟
1- TP-Link TD W8960n
2- TP-Link TD W8961nd
اینطور که من متوجه شدم شماره 1 یک قابلیت وی پی ان نسبت به شماره 2 اضافه تر داره؛ درسته؟
تو فروشگاههای اینترنتی که جستجو می کردم ظاهرا مدل شماره 1 از دومی هم 7-8 تومن گرونتر و هم محبوب تره. نظر شما چیه؟
بازم تشکر

سلام عزیزجان.
هر دو مدل قابلیت پیکر بندی وی پی رو دارن.
8961 سری جدید(از این سفیدا)، قابلیت روشن-خاموش کردن وایرلس رو داره.
هیچ فرقی بین این دو مدل نیست بجز همین قابلیت.
البته 8961 دو مدل داره. یه مدل با کیتهای وایرلس عرضه میشه که ظاهر جلوشون
سیاه هستش و فاقد کلید روشن-خاموش وایرلسن. اون رو نمیخاود بخری. بیشتر
فروشنده ها اون رو نشون میدن. بع عکسهای زیر دقت کن:
52361

52360

شما باید عکس شماره یک رو خریداری کنید.

ea2021
26-06-2012, 16:47
سلام عزیزجان.
هر دو مدل قابلیت پیکر بندی وی پی رو دارن.
8961 سری جدید(از این سفیدا)، قابلیت روشن-خاموش کردن وایرلس رو داره.
هیچ فرقی بین این دو مدل نیست بجز همین قابلیت.
البته 8961 دو مدل داره. یه مدل با کیتهای وایرلس عرضه میشه که ظاهر جلوشون
سیاه هستش و فاقد کلید روشن-خاموش وایرلسن. اون رو نمیخاود بخری. بیشتر
فروشنده ها اون رو نشون میدن. بع عکسهای زیر دقت کن:
52361

52360

شما باید عکس شماره یک رو خریداری کنید.

آقا حامد واقعا تشکر
خیلی کمک کردی، دیگه مصمم شدم برم خرید.
فکر کنم گارانتی خوب tp-link فرادانش باشه درسته؟
گارانتی ایر نت چطوره؟ (سه ساله است). بقیه گارانتی های معتبر و خوبش چی ها هستند؟
بازم خیلی خیلی ممنون

Hamed DC
26-06-2012, 18:30
آقا حامد واقعا تشکر
خیلی کمک کردی، دیگه مصمم شدم برم خرید.
فکر کنم گارانتی خوب tp-link فرادانش باشه درسته؟
گارانتی ایر نت چطوره؟ (سه ساله است). بقیه گارانتی های معتبر و خوبش چی ها هستند؟
بازم خیلی خیلی ممنون

سلام عزیزدل.
خوهش میکنم. خوشحالم تونستم کاری کنم.
یک نکته مهم در مورد گارانتی هست:
گارانتی فرادانش 6ماه گارانتی تعویض داره. یعنی اگه برای مودم مشکلی پیش بیاد درجا یه مودم نو بهتون میدن.
ولی از سایر گارانتی ها اطلاعی ندارم. در مورد گارانتی هم اون چند ماهه اول مهمه که مودم مشکل ساز شد
بشه باسرعت بالا یه مودم جایگزین کرد. در غیر اینصورت همه گارانتی ها مشابه ان.
این برند هم به نظر من به گارانتی نیازی نداره. یه دونه تی پی 6سال پیش گرفتم و بی وقفه کارمیکنه و
مشکلی ایجاد نکرده.
پس برای گارانتی شرایط کارت گارانتی رو بخونید. ولی باز هم میگم که این مورد رو ملاک اصلی خرید
قرار ندین!!!

ea2021
26-06-2012, 19:39
سلام عزیزدل.
خوهش میکنم. خوشحالم تونستم کاری کنم.
یک نکته مهم در مورد گارانتی هست:
گارانتی فرادانش 6ماه گارانتی تعویض داره. یعنی اگه برای مودم مشکلی پیش بیاد درجا یه مودم نو بهتون میدن.
ولی از سایر گارانتی ها اطلاعی ندارم. در مورد گارانتی هم اون چند ماهه اول مهمه که مودم مشکل ساز شد
بشه باسرعت بالا یه مودم جایگزین کرد. در غیر اینصورت همه گارانتی ها مشابه ان.
این برند هم به نظر من به گارانتی نیازی نداره. یه دونه تی پی 6سال پیش گرفتم و بی وقفه کارمیکنه و
مشکلی ایجاد نکرده.
پس برای گارانتی شرایط کارت گارانتی رو بخونید. ولی باز هم میگم که این مورد رو ملاک اصلی خرید
قرار ندین!!!

سلام داش حامد عزیز
طبق معمول تشکر
کارت درسته داداش
من شهرستان (آمل) یه دوری زدم، 8961 گیرم نیومد. تهران چند جا زنگ زدم دو سه جا گفتن فردا زنگ بزن. شما جایی سراغ ندارین خیالم از جنسش راحت باشه (چون باید از همین جا بخرم و برام بفرستنش)؟

ea2021
26-06-2012, 19:43
آقا حامد راستی یه سوال دیگه (البته اگه وقت داشتین! خیلی مهم نیست، فقط محض کنجکاوی میپرسم!)
چرا تو بازار مودم TP-Link TD w8960n از TP-Link TD w8961nd حدود 10-12 تومن گرونتره؟ قابلیت اضافه ای داره؟
بازم تشکر

Hamed DC
26-06-2012, 20:22
آقا حامد راستی یه سوال دیگه (البته اگه وقت داشتین! خیلی مهم نیست، فقط محض کنجکاوی میپرسم!)
چرا تو بازار مودم TP-Link TD w8960n از TP-Link TD w8961nd حدود 10-12 تومن گرونتره؟ قابلیت اضافه ای داره؟
بازم تشکر

البته این امر در مورد اون 8961های با نمای جلویی سیها صادقه.
اون هم به خاطر این هست که چیپ 8960 کیفیت بالایی داره.
و داشتن پیکر بندی وی پی.

ea2021
26-06-2012, 22:39
البته این امر در مورد اون 8961های با نمای جلویی سیها صادقه.
اون هم به خاطر این هست که چیپ 8960 کیفیت بالایی داره.
و داشتن پیکر بندی وی پی.

مرسی داش حامد
یعنی کیفیتش از 8961 بالاتره؟
نکته دیگه هم اینگه مگه 8961 هم پیکر بندی وی پی. نداره؟ من امروز سرچ کرده بودم و این فایلو پیدا کردم.
مال همون 8961 سیاهست و توش گفته که وی پی داره.
می بخشید دوباره می پرسم. شما جایی سراغ ندارین که تلفنی ازش مودمو بخرم و خیالم از جنسش راحت باشه؟
شرمنده زیاد سوال می پرسم.

Hamed DC
26-06-2012, 23:10
مرسی داش حامد
یعنی کیفیتش از 8961 بالاتره؟
نکته دیگه هم اینگه مگه 8961 هم پیکر بندی وی پی. نداره؟ من امروز سرچ کرده بودم و این فایلو پیدا کردم.
مال همون 8961 سیاهست و توش گفته که وی پی داره.
می بخشید دوباره می پرسم. شما جایی سراغ ندارین که تلفنی ازش مودمو بخرم و خیالم از جنسش راحت باشه؟
شرمنده زیاد سوال می پرسم.

کیفیت بردش،بله.تقریبا.
به خاطر جثه نسبتا بزرگتر گرمایش کمتری داره .
در مورد قابلیت وی پی حق با شماست. من
این مدل رو با یه مدل دیگه اشتباه گرفته بودم!
به صورت تلفنی، متاسفانه جایی رو سراغ ندارم!
چون خودم اصلا اهل خرید اینترنتی نیستم.
خواهش میکنم عزیز.

ea2021
26-06-2012, 23:24
کیفیت بردش،بله.تقریبا.
به خاطر جثه نسبتا بزرگتر گرمایش کمتری داره .
در مورد قابلیت وی پی حق با شماست. من
این مدل رو با یه مدل دیگه اشتباه گرفته بودم!
به صورت تلفنی، متاسفانه جایی رو سراغ ندارم!
چون خودم اصلا اهل خرید اینترنتی نیستم.
خواهش میکنم عزیز.
مجددا مرسی داش حامد گل :40::11:
من واقعا دیگه روم نمیشه سوال بپرسم:blush:
اما سعی میکنم این دیگه آخریش باشه
نیازی نیست حتما اینترنتی باشه. یه فروشگاهی که پولو براش واریز کنم و مودمو با تیپاکس برام ارسال کنه. شرمنده، حالا جایی رو میشناسین که خیالم از جنسش راحت باشه؟

Hamed DC
27-06-2012, 08:51
مجددا مرسی داش حامد گل :40::11:
من واقعا دیگه روم نمیشه سوال بپرسم:blush:
اما سعی میکنم این دیگه آخریش باشه
نیازی نیست حتما اینترنتی باشه. یه فروشگاهی که پولو براش واریز کنم و مودمو با تیپاکس برام ارسال کنه. شرمنده، حالا جایی رو میشناسین که خیالم از جنسش راحت باشه؟

خواهش میکنم عزیز جان.
هر موردی بود در خدمتم.
و اما در مورد خرید و بقیه مسائل بهتره که توی پروفایل باهم گفتگو کنیم تا
تاپیک هم روند معمول خودش رو داشته باشه. هر مورد، سوال یا هر موضوعی
که در مورد خرید این مودم به ذهنت میرسه که برات مجهوله، داخل پروفایلم
مطرح کن.

Ghoghnoos62
27-06-2012, 10:59
با سلام
با توجه به این موارد چه مودمی رو پیشنهاد می کنید؟
مساحت: 80 متر
بودجه: 50 تا 60 هزار تومان
وسایل ارتباطی: یک لپتاپ، یک PC، یک گوشی، -----

در ضمن فرق این مودم های یک و دو آنته چیه؟
با تشکر

Hamed DC
27-06-2012, 11:14
با سلام
با توجه به این موارد چه مودمی رو پیشنهاد می کنید؟
مساحت: 80 متر
بودجه: 50 تا 60 هزار تومان
وسایل ارتباطی: یک لپتاپ، یک PC، یک گوشی، -----

در ضمن فرق این مودم های یک و دو آنته چیه؟
با تشکر

سلام.
مودمهای چند آنته پهنای باند بیشتری ارائه میدن.
TP-LINK TD-W8950ND...59.000

ea2021
27-06-2012, 23:58
فرق تی پی لینک 8960 و 8961 به غیر از ظاهر چیه؟
فامیلم از تهران 8961 رو 80 تومان گرفت.چرا اینقدر ارزون؟

سلام دوست عزیز
تو این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یه چیزایی گفته، بد نیست ببینین.

ea2021
28-06-2012, 00:55
سلام به همگی
این مطالبو از سایت فرادانش (لینک پست قبلی) نقل می کنم:

1- "در مدل 8960 از چیپ ست ADSL مارک Broadcom و چیپ ست Wireless مارک Atheros استفاده شده و در مدل 8961 از چیپ ست ADSL مارک Trendchip و چیپ ست Wireless مارک Ralink استفاده شده که به همین دلیل کمی قیمت مدل 8961 پایین تر هستش."

2- "8961 هم قابلیت هایی داره که 8960 نداره مثل پشتیبانی از SIP VoIP و غیرفعال کردن Firewall که در بعضی مواقع برای تنظیم IP Camera خیلی بدرد می خوره."

آیا با توجه به مطالب بالا و کیفیت بالاتر قطعات 8960 (اگه درست فهمیده باشم)، خرید 8960 با 10 تومن قیمت بیشتر نسبت به خرید 8961 ارزش داره؟ یا قیمت کمتر و مزیتهایی که برای 8961 گقته شده، برای ما بیشتر می صرفه؟

Hamed DC
28-06-2012, 09:25
سلام به همگی
این مطالبو از سایت فرادانش (لینک پست قبلی) نقل می کنم:

1- "در مدل 8960 از چیپ ست ADSL مارک Broadcom و چیپ ست Wireless مارک Atheros استفاده شده و در مدل 8961 از چیپ ست ADSL مارک Trendchip و چیپ ست Wireless مارک Ralink استفاده شده که به همین دلیل کمی قیمت مدل 8961 پایین تر هستش."

2- "8961 هم قابلیت هایی داره که 8960 نداره مثل پشتیبانی از SIP VoIP و غیرفعال کردن Firewall که در بعضی مواقع برای تنظیم IP Camera خیلی بدرد می خوره."

آیا با توجه به مطالب بالا و کیفیت بالاتر قطعات 8960 (اگه درست فهمیده باشم)، خرید 8960 با 10 تومن قیمت بیشتر نسبت به خرید 8961 ارزش داره؟ یا قیمت کمتر و مزیتهایی که برای 8961 گقته شده، برای ما بیشتر می صرفه؟

سلام.
دوست عزیز این شرکت مقایسه اون 8961 رو که جلوی سیاه داره رو مطرح کرده.
8961 زیر از 8960 سرتر هست و قیمتش هم حدود 91 هزار تومنه:
52432

kingweb
28-06-2012, 10:12
سلام
Hamed DC عزیز خسته نباشی
یک سوا داشتم
حقیقت من یه مودم لینک سیس x2000 داشتم ولی متاسفانه گویا از هوش رفته
الان تصمیم دارم یه مودم وایرلس خوب بگیرم
سقف قیمت هم تا 200 میتونم هزینه کنم
آیا به عنوان مثال این تی پی لینک 8961 میتونه بهتر از x2000 باشه ؟
یا مثال نظرتون برندهای دیگه چیه d link cnet و ...

Hamed DC
28-06-2012, 12:23
سلام
Hamed DC عزیز خسته نباشی
یک سوا داشتم
حقیقت من یه مودم لینک سیس x2000 داشتم ولی متاسفانه گویا از هوش رفته
الان تصمیم دارم یه مودم وایرلس خوب بگیرم
سقف قیمت هم تا 200 میتونم هزینه کنم
آیا به عنوان مثال این تی پی لینک 8961 میتونه بهتر از x2000 باشه ؟
یا مثال نظرتون برندهای دیگه چیه d link cnet و ...

سلام.
مساحت کاری؟؟؟
تعداد وسیله ای که قراره با مودم مرتبط بشن؟؟؟

hellbrain666
28-06-2012, 17:23
سلام.
دوست عزیز این شرکت مقایسه اون 8961 رو که جلوی سیاه داره رو مطرح کرده.
8961 زیر از 8960 سرتر هست و قیمتش هم حدود 91 هزار تومنه:
52432

سلام
من دنبال این مدل بودم اما گیرم نیومد
الان اومده؟تهران پیدا میشه؟

hellbrain666
28-06-2012, 17:23
لطفا پاک شود

ea2021
28-06-2012, 18:35
سلام
من دنبال این مدل بودم اما گیرم نیومد
الان اومده؟تهران پیدا میشه؟

سلام دوست عزیز
با دفتر ایرنت تماس بگیر دارن
البته با گارانتی خودشونه (یعنی خودشون واردکننده هستن)

2000mehr
28-06-2012, 20:27
نظرتون درمورد لینک سیس 120 چیه؟

ea2021
28-06-2012, 21:01

سلام دوست عزیز
این پست ها مال تقریبا دو سال پیشه
احتمالا مفید باشه براتون

یکی از فامیلامون تو دوبی همین linksys w120 رو گرفت میگه زیاد داغ میکرد بعد خاموش میشد تا حالا 3 بار برد گارانتی اونا هم نو بهش دادن ولی فایده نداشت مجبور شد یه مارک دیگه بخره - حالا من میخوام linksys بخرم میترسم به نظر دوستان من باید چی کار کنم و اینکه نظرتون راجب مودم Zyxel چیه ؟

بهتره برای انتخاب نوع مودم اول کاربردتون رو مشخص بفرمایید
استاندارد IEEE 802.11n برای سرعت های بالا طراحی شده سرعتی که در ایران به کاربردهای خانگی ارائه نمی شود و در واقع بی مصرف باقی خواهد ماند!
در مورد این مودم های linksys شایع هست که در زمان طولانی کارباهشون ، هنگ می کنند و مجددا باید روشن و خاموش شوند
البته من یک سال پیش در این مورد تحقیق کردم این یک مشکل بسیار شایعی بود و در تمام تاپیک های خارجی این عیب ذکر شده بود
خودم یک مودم Ausu WL-AM604g دارم که از اون راضی هستم و 24 ساعته بدون هیچ مشکلی روشن و مشغول به کار هست اما مدل های جدید Ausu رو دربارشون اطلاعی ندارم.

البته بهتره نظر اساتیدرو هم جویا بشید!

Hamed DC
28-06-2012, 22:02
سقف بودجه؟؟؟
کارکرد و مساحت مورد استفاده؟؟؟
تعداد وسایلی که با مودم ارتباط برقرار خواهند کرد؟؟؟

pouya86kh
28-06-2012, 22:13
دوست عزیز support some N feature هستش یعنی خود استاندارد n نیست، میشه گفت g هستش که بعضی از خصوصیات استاندارد n رو بهش اظافه کردن!

Sent from my iPhone using Tapatalk

kingweb
28-06-2012, 23:29
سلام.
مساحت کاری؟؟؟
تعداد وسیله ای که قراره با مودم مرتبط بشن؟؟؟

مساحت 100 تا 150 متر پیچ تو پیچ / اداره هست
آنتن خوبی داشته باشه قابلیت آپدیت آنتن هم باشه
سری N باشه
مشخص نیست چند تا وصل میشن

matin724
29-06-2012, 10:56
سلام . یه مودم میخام . برای یه پی سی . اتصال به تی وی . موبایل و لپ تاپ
مساحت 200 متر . حتما وی پی هم بشه ست کرد!!
اولش میخواستم دی لینک 2750 بخرم اما همین جا خوندم یه سری ایرادهایی داره . اما امکاناتی مثل یو اس بی داره که 8951 و 8961 ندارن
واقعا نمیدونم چی بخرم . ممنون میشم راهنمایی کنین

behnam_bhn
29-06-2012, 16:39
سلام
این 8951 یه دونه آنتن 5 دسی بلی داره و 8961 دو تا 3 دسی بلی
آیا این به این معنی است که 8951 بردش بیشتره ولی 8961 تو برد کمتر قوی تره؟
این 8951 ارزش داره که بخریم. چرا QSS نداره؟
میشه باهاش وی پی ست کرد؟

ea2021
29-06-2012, 19:50
سلام
این 8951 یه دونه آنتن 5 دسی بلی داره و 8961 دو تا 3 دسی بلی
آیا این به این معنی است که 8951 بردش بیشتره ولی 8961 تو برد کمتر قوی تره؟
این 8951 ارزش داره که بخریم. چرا QSS نداره؟
میشه باهاش وی پی ست کرد؟

سلام دوست عزیز
منم برای خرید این مدل ها تحقیق کردم و از دوستان این سایت هم راهنمایی گرفتم.
سوال اول: بله
سوال دوم: نه عزیز، 8961 پهنای باند بیشتری داره و تو برد بالاتر بهتر از 8951 عمل میکنه.
سوال سوم: با توجه به نیازتون ممکنه براتون مناسب باشه (البته اینو طبق نظر دوستان میگم). اول باید نیازهاتون رو مشخص بکنید. میتونید از لینک زیر کاتالوگ 8951 رو دانلود کنید. توش یه چیزی در مورد دکمه QSS گفته.
سوال چهارم: تو همون کاتالوگ قبلی گفته که وی پی. رو ساپورت می کنه..
موفق باشید.

matin724
30-06-2012, 07:06
سلام . یه مودم میخام . برای یه پی سی . اتصال به تی وی . موبایل و لپ تاپ
مساحت 200 متر . حتما وی پی هم بشه ست کرد!!
اولش میخواستم دی لینک 2750 بخرم اما همین جا خوندم یه سری ایرادهایی داره . اما امکاناتی مثل یو اس بی داره که 8951 و 8961 ندارن
واقعا نمیدونم چی بخرم . ممنون میشم راهنمایی کنین
لطفا راهنمایی کنین

dehghani1375
30-06-2012, 10:42
سلام خدما اساتید .. من یه موم و روتر میخوام که:
سطح پوشش wifi : خونه 300 متره و مودم یه گوشه ی خونه .... تازه تو حیاط و پارک جلوی خونه هم میخوام استفاده کنم! باهاش هم گیم میخوام بزنم هم کلی اطلاعات جا به جا کنم ! یعنی wifi از همه چیش مهم تره دیگه! سری n و دوال باند یاشه ...
قراره دو لپ تاپ ، یه pc و دو ایفون بهش وصل شه و البته شایدم بیشتر!
یه adsl2+ قراره روش بگیرم و البته ممکنه فقط تو ایران استفاده نکنم ...
یو اس بیم میخوام چون متاسفانه پرینترم وایرلس نیس ...:(
هزینه هم دیگه مهم نیس زیاد چون با این چیزایی که میخوام نبا زیر 200-250 چیزی گیرم بیاد فککنم ....
از نظر امنیتم میخوام مث همین مودم امکانات خوبی داشه باشه ... محدود کردن به mac address و همین چیزای اولیه باشه کافیه .. خونگی میخوام !
چنتا Cisco دیدم .. چنتا فیریتز ، بکلین و ....
ممنون میشم اگه راهنمیی بفرمایین ....
PLEASE HELP ME!:11::19:

pouya86kh
30-06-2012, 15:59
PLEASE HELP ME!:11::19:

دوست عزیز با توجه به فرمایشات شما، به نظرم دنبال دستگاهی باش که قابلیت WDS داشته باشه، اینجوری شما ۲تا دستگاه داری که دستگاه دوم نقش ریپیتر داره، اینجوری نه تنها یه شبکه ای یکپارچه داری، دچار افت سیگنال هم نمیشی!

behnam_bhn
30-06-2012, 22:04
سلام
امروز رفتم یه 8951 طرح جدید گرفتم 53 تومن. مغازه بغلیش میداد 58 تومن
چیزی که ناراحتم کرده اینه که روی جعبه نوشته استاندارد N رو کامل نداره
نوشته g , b and some features of N

این یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ببرم پس بدم 8961 بگیرم؟

behnam_bhn
30-06-2012, 23:05
بجه ها
این VPN IPSec که فقط تو 8960 , 8950 هستش و تو مدلهای دیگه نیست به چه دردی میخوره

ea2021
30-06-2012, 23:10
بجه ها
این VPN IPSec که فقط تو 8960 , 8950 هستش و تو مدلهای دیگه نیست به چه دردی میخوره

سلام
من از کاتالوگ 8951 و 8961 خوندم که دارن، چک کنید

mobin72
30-06-2012, 23:56
سلام..آقا من یه مودم TP Link واسه ADSL (سیمی) دارم.. جدیدا رفتم تو یه مغازه دیدم یه سری آنتن وایرلس اوردن...اینجوری که من فهمیدم آنتنو وصل میکنی به مودم و مودمت میشه مودم وایرلس.. درسته؟ ارزش خریدنو داره ک بگیرم و پول رو مودم وایرلس ندم؟؟
بعد یه سوال دیگه اگه جوابتون واسه سوال بالا مثبت بود طریقه وصل کردنش به PC چطوریه؟ آخه من هم لب تاپ هم PC دارم.. لب تاپ ک مشکل نداره و به وایرلس وصل میشه..PC ؟؟؟ باید ازین usb های گیرنده وایرلس بگیرم یا با کابل؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنین..

behnam_bhn
01-07-2012, 00:50
سلام
من از کاتالوگ 8951 و 8961 خوندم که دارن، چک کنید

الان من از روی جعبه 8951 دارم میبینم که با بقیه مدل ها مقایسه کرده
فقط 8950 و 8960 دارای IPSec VPN هستن
ولی تو سایت نوشته 8951 هم داره

گیج شدم. این جعبه لعنتی رو بازش کنم یا ببرم پس بدم بالاتر بگیرم:19:؟

mohammad06
01-07-2012, 19:21
سلام به دوستان
دوستان میخوام یه لطفی بکنید یه مودم وایرلس که محیط اندازه 200 متر 2 طبقه خونه رو راحت و بدون لگ ساپورت کنه،بهم معرفی کنید.
وی پی ان رو ساپورت کنه،4 پورت ( 2تا PC از طریق کابل،1 لپ تاپ وایرلس،1 پرینتر کابل،1 گوشی)،ترجیحا 10/100/1000 باشه اگر هم نبود زیاد مهم نیست،از نظر امنیتی هم قوی،24 ساعته هم روشن.قیمتش هم تا 150 باشه.
خودم یه مقدار تحقیق کردم دیدم TD-W8961ND مودم خوبیه.نطر شما چیه؟
اگه این مدل محیطو جواب نداد میتونم آنتن 8 دسی بزارم؟
فقط یه مشکلی که داشتم پیدا کردن مدل جدید این مودم بود،جاهایی که داشت مدل قدیمیش بود.
کسی میتونه جایی رو به من معرفی کنه که این مدلو داشته باشه؟ قیمتش الان چنده؟
ممنون

pouya86kh
01-07-2012, 20:55
بجه ها

یه مدل از رمزگذاریه اطلاعاتی

armin_punisher6
01-07-2012, 20:56
بجه ها
این همون قابلیت ست کردن چیز پی ان روی مودم هست؟

pouya86kh
01-07-2012, 20:58
سلام..آقا من یه مودم TP Link واسه ADSL (سیمی) دارم.. جدیدا رفتم تو یه مغازه دیدم یه سری آنتن وایرلس اوردن...اینجوری که من فهمیدم آنتنو وصل میکنی به مودم و مودمت میشه مودم وایرلس.. درسته؟ ارزش خریدنو داره ک بگیرم و پول رو مودم وایرلس ندم؟؟
بعد یه سوال دیگه اگه جوابتون واسه سوال بالا مثبت بود طریقه وصل کردنش به PC چطوریه؟ آخه من هم لب تاپ هم PC دارم.. لب تاپ ک مشکل نداره و به وایرلس وصل میشه..PC ؟؟؟ باید ازین usb های گیرنده وایرلس بگیرم یا با کابل؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنین..

نخیر دوست عزیز اون انتنا برای بالا بردن قدرت و محیط تحت پوشش شبکه بیسیم هستش و حتماً مودم شما باید خودش ابتداً بیسیم باشه تا بشه ازین آنتنا براش استفاده کرد

pouya86kh
01-07-2012, 21:00
الان من از روی جعبه 8951 دارم میبینم که با بقیه مدل ها مقایسه کرده
فقط 8950 و 8960 دارای IPSec VPN هستن
ولی تو سایت نوشته 8951 هم داره

گیج شدم. این جعبه لعنتی رو بازش کنم یا ببرم پس بدم بالاتر بگیرم:19:؟

دوست عزیز فکر نکنم ipsec به کارتون بیاد، استفاده کنید با خیال راحت!

pouya86kh
01-07-2012, 21:05
سلام به دوستان
دوستان میخوام یه لطفی بکنید یه مودم وایرلس که محیط اندازه 200 متر 2 طبقه خونه رو راحت و بدون لگ ساپورت کنه،بهم معرفی کنید.
وی پی ان رو ساپورت کنه،4 پورت ( 2تا PC از طریق کابل،1 لپ تاپ وایرلس،1 پرینتر کابل،1 گوشی)،ترجیحا 10/100/1000 باشه اگر هم نبود زیاد مهم نیست،از نظر امنیتی هم قوی،24 ساعته هم روشن.قیمتش هم تا 150 باشه.
خودم یه مقدار تحقیق کردم دیدم TD-W8961ND مودم خوبیه.نطر شما چیه؟
اگه این مدل محیطو جواب نداد میتونم آنتن 8 دسی بزارم؟
فقط یه مشکلی که داشتم پیدا کردن مدل جدید این مودم بود،جاهایی که داشت مدل قدیمیش بود.
کسی میتونه جایی رو به من معرفی کنه که این مدلو داشته باشه؟ قیمتش الان چنده؟
ممنون

دوست عزیز بهتون پیشنهاد میکنم یه مودم و یه اکسس پوینت استفاده کنید! اینجوری هر دو طبقه دارای پوشش هستش
در مورد انتن ۸ دیبی حتماً به زاویه ای پخش عمودیش دقت کنید!

pouya86kh
01-07-2012, 21:08

اکثر چیز پی ان های موجود pptp یا l2tp هستند، شما با داشتن ipaec نمیتونید ازشون استفاده کنید!

dehghani1375
01-07-2012, 22:58
دوست عزیز با توجه به فرمایشات شما، به نظرم دنبال دستگاهی باش که قابلیت WDS داشته باشه، اینجوری شما ۲تا دستگاه داری که دستگاه دوم نقش ریپیتر داره، اینجوری نه تنها یه شبکه ای یکپارچه داری، دچار افت سیگنال هم نمیشی!

خب شما مدل خواصيو مد مظر دارين؟ بد اين دو ديوايس رابطشون به چه صورت هست؟

dehghani1375
01-07-2012, 23:02
راستي شما از اين tapatalk راضي هستي؟ با سافاري كه خدايي سختمه رو آيفون ....

ea2021
02-07-2012, 12:20
الان من از روی جعبه 8951 دارم میبینم که با بقیه مدل ها مقایسه کرده فقط 8950 و 8960 دارای IPSec VPN هستن ولی تو سایت نوشته 8951 هم داره گیج شدم. این جعبه لعنتی رو بازش کنم یا ببرم پس بدم بالاتر بگیرم:19:؟ سلام دوست عزیز من 8961 خریدم و جعبشو هم باز کار کردم. حق با شماست. تو کاتالوگ های داخل اینترنت گفته 8951 و 8961 هم علاوه بر 8950 و 8960 وی پی. دارن، اما روی جعبه 8961 گفته ندارن و توی دفترچه راهنمای داخل جعبه اش هم چیزی ازش نگفته. فکر کنم کاتالوگها سر کاری بودن!!

ea2021
02-07-2012, 12:23
اکثر چیز پی ان های موجود pptp یا l2tp هستند، شما با داشتن ipaec نمیتونید ازشون استفاده کنید!

سلام دوست عزیز
تو کاتالوگ هایی که من دیدمpptp و l2tp رو کنار IPSec VPN قرار میدن، اینطور که من متوجه شدم باید به هم مربوط باشن.

ea2021
02-07-2012, 12:28
<p>

سلام به دوستان دوستان میخوام یه لطفی بکنید یه مودم وایرلس که محیط اندازه 200 متر 2 طبقه خونه رو راحت و بدون لگ ساپورت کنه،بهم معرفی کنید. وی پی ان رو ساپورت کنه،4 پورت ( 2تا PC از طریق کابل،1 لپ تاپ وایرلس،1 پرینتر کابل،1 گوشی)،ترجیحا 10/100/1000 باشه اگر هم نبود زیاد مهم نیست،از نظر امنیتی هم قوی،24 ساعته هم روشن.قیمتش هم تا 150 باشه. خودم یه مقدار تحقیق کردم دیدم TD-W8961ND مودم خوبیه.نطر شما چیه؟ اگه این مدل محیطو جواب نداد میتونم آنتن 8 دسی بزارم؟ فقط یه مشکلی که داشتم پیدا کردن مدل جدید این مودم بود،جاهایی که داشت مدل قدیمیش بود. کسی میتونه جایی رو به من معرفی کنه که این مدلو داشته باشه؟ قیمتش الان چنده؟ ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]>

سلام دوست عزیز من همین مدلی که می فرمایید (TD-W8961ND مدل جدید) رو خریدم، اما هنوز ازش استفاده نکردم.
با دفتر ایرنت تماس بگیر دارنش.
البته با گارانتی خودشونه (یعنی خودشون واردکننده هستن)
سایتشون: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در مورد وی پی. هم دوتا پست بالایی رو بخونید.

ea2021
02-07-2012, 12:31
بجه ها

سلام مجدد
اینطور که من از نظرات دوستان با تجربه این سایت متوجه شدم، شما با استفاده از این قابلیت، وی پی. رو روی مودمتون ست می کنید تا همه ی دستگاههایی که از طریق مودم به اینترنت متصل میشن بتونن با استفاده از اون وی پی. وصل بشن.

ea2021
02-07-2012, 12:38
راستی قیمت این سری جدید مودم TD-W8961ND که دو روز پیش از ایرنت گرفتم محض اطلاع دوستان 90 تومن هستش.

(البته اول به من 80 قیمت دادن، بعد تماس گرفتن گفتن که اشتباه شده!!)

یه چیز دیگه اینکه اگه بحث قیافه مودمو کنار بزاریم فکر کنم 8960 با توجه به قابلیت وی پی. اش بهتر باشه. نکته دیگه اینکه گارانتی فرادانش اش هم تو بازار موجوده.

pouya86kh
02-07-2012, 13:04
خب شما مدل خواصيو مد مظر دارين؟ بد اين دو ديوايس رابطشون به چه صورت هست؟

والا خیلی وقته دنبال دیوایس نبودم، برا همین چیزی نمیتونم بگم
این ۲ تا هم میتونن بیسیم (یکیشون ریپیتر باشه) هم میتونین با سیم وصلشون کمید به هم و شبکه دوم رو بطور کاملاً مجزا درست کنید

pouya86kh
02-07-2012, 13:31
راستي شما از اين tapatalk راضي هستي؟ با سافاري كه خدايي سختمه رو آيفون ....

بله، خدارو شکر مشکلی نداره!

pouya86kh
02-07-2012, 13:38
سلام دوست عزیز
تو کاتالوگ هایی که من دیدمpptp و l2tp رو کنار IPSec VPN قرار میدن، اینطور که من متوجه شدم باید به هم مربوط باشن.

ببینید دوست من، کلاً چیز پی ان برای رمز گذاری تبادل اطلاعات هستش، درسته که اکثر ما ازش برای عبور از ....ترینگ استفاده میکنیم، ولی استفاده ای اصلیش جای دیگس، مثلاً بانکها و ارتشها از چیز پی ان استفاده میکنن تا کسی نتونه ار اطلاعات رد بدل شده به هیچ عنوان چیزی بفهمه!
برای همین هست که هر ۳ اینها در کنار هم قرار داده میشن.

pouya86kh
02-07-2012, 13:41
سلام مجدد
اینطور که من از نظرات دوستان با تجربه این سایت متوجه شدم، شما با استفاده از این قابلیت وی پی. رو روی مودمتون ست می کنید تا همه ی دستگاههایی که از طریق اون به اینترنت متصل میشن بتونن با استفاده از اون وصل بشن.

دوست عزیز حرف شما تا انجاش که ست میشه و کلیه لی دیوایسهاتون از چیز پی ان استفاده میکنن درسته اما ipsec تو ایران متداول نیست، اگه چیز پی ان پروایدرتون ساپورت کنه مشکلی نخواهید داشت!

ea2021
02-07-2012, 13:52
سلام دوست عزیز

ببینید دوست من، کلاً چیز پی ان برای رمز گذاری تبادل اطلاعات هستش، درسته که اکثر ما ازش برای عبور از ....ترینگ استفاده میکنیم، ولی استفاده ای اصلیش جای دیگس، مثلاً بانکها و ارتشها از چیز پی ان استفاده میکنن تا کسی نتونه ار اطلاعات رد بدل شده به هیچ عنوان چیزی بفهمه!
برای همین هست که هر ۳ اینها در کنار هم قرار داده میشن.

اما منظور من این بود که اینطور که من دیدم دستگاههایی که یکی از اینهارو ساپورت میکنن، بقیه رو هم ساپورت میکنن. حالا هر کدومش به درد مصارفی که شما میفرمایین بخورن. درست متوجه شدم؟

ea2021
02-07-2012, 13:56
سلام دوست عزیز من 8961 خریدم و جعبشو هم باز کار کردم. حق با شماست. تو کاتالوگ های داخل اینترنت گفته 8951 و 8961 هم علاوه بر 8950 و 8960 وی پی. دارن، اما روی جعبه 8961 گفته ندارن و توی دفترچه راهنمای داخل جعبه اش هم چیزی ازش نگفته. فکر کنم کاتالوگها سر کاری بودن!!

آقا من الان رفتم تو تنظیمات مودمم (TD-W8961ND سری جدید)،
داخلش خبری از وی پی. یا pptp یا l2tp نیست.
دیگه مطمئن شدم که وی پی. رو ساپورت نمیکنه!!

pouya86kh
02-07-2012, 14:32
اما منظور من این بود که اینطور که من دیدم دستگاههایی که یکی از اینهارو ساپورت میکنن، بقیه رو هم ساپورت میکنن. حالا هر کدومش به درد مصارفی که شما میفرمایین بخورن. درست متوجه شدم؟

اره، خیلی از دستگاه ها اینجورین، ولی الزامی نیست.

prottl
02-07-2012, 16:26
دوست عزيز سلام
موقع خريد مودم وايرلس يه سري فاكتورهايي هست كه بايد در نظر بگيري
اوليش پشتيباني از پروتكل 802.11n هستش.اگر به قيمتها توجه كني مي بيني كه قيمت مودمي كه اين پروتكل رو پشتيباني مي كنه ( يا به قولي سري n هستش) گرونتر از سري g هستش.چون پروتكل N جديدتر از سري G هستش و تا سرعت 300M رو ساپورت مي كنه ولي مودمهاي سري G نهايتاً سرعت 54M را ساپورت مي كنند. مودمهاي سري N به دو دسته تقسيم ميشند: تك آنتن ( سرعت 150M ) و دو آنتن ( سرعت 300N ) .قيمت مودمهاي سري n تك آنتن حدود 60-65 هزار تومن و دو آنتن هم تقريباً 80 هزار تومن هستش.
دوم تك آنتن يا دو آنتن بودن اون هستش.
سوم قدرت ارسال سيگنال هستش.
چهارم ......
اميدوارم چيزايي كه گفتم بدردت بخوره.
اگر سوالي داشتي به اين آدرس ايميل بزن: info@prottl.com

mohammad06
02-07-2012, 21:22
آقا من الان رفتم تو تنظیمات مودمم (TD-W8961ND سری جدید)،
داخلش خبری از وی پی. یا pptp یا l2tp نیست.
دیگه مطمئن شدم که وی پی. رو ساپورت نمیکنه!!

حالا جدا از بحث چیز پی انش،کارکردش چطوره؟
ازش راضی هستی؟
وایرلسش چطوره(بردش)؟

ea2021
03-07-2012, 00:24
حالا جدا از بحث چیز پی انش،کارکردش چطوره؟
ازش راضی هستی؟
وایرلسش چطوره(بردش)؟

سلام دوست گرامی
سرعت دانلودم در حالت وایرلس، بین 2 تا 200 کیلوبایت متغیره. از بعضی سایتها سریعتر دانلود میکنه و از بعضی ها کندتر (که نمیدونم طبیعیه یا نه!!). در کل هم سرعت دانلود خیلی متغیره؛ هی بالا پایین میشه، بیشتر حول و حوش 30 کیلوبایت
در مورد راضی بودن هم اگه این نوسانات سرعت و بعضی اوقات کاهش سرعت تقصیر مخابرات باشه نه مودم، ازش راضی ام. البته ساپورت نکردن وی پی. همچین یخورده بده!
در مرد بردش هم راستشو بخواین هنوز لپ تاپمو از اتاقم بیرون نبردم که تستش کنم!!!:31:

pouya86kh
03-07-2012, 00:43
سلام دوست گرامی
سرعت دانلودم در حالت وایرلس، بین 2 تا 200 کیلوبایت متغیره. از بعضی سایتها سریعتر دانلود میکنه و از بعضی ها کندتر (که نمیدونم طبیعیه یا نه!!). در کل هم سرعت دانلود خیلی متغیره؛ هی بالا پایین میشه، بیشتر حول و حوش 30 کیلوبایت
در مورد راضی بودن هم اگه این نوسانات سرعت و بعضی اوقات کاهش سرعت تقصیر مخابرات باشه نه مودم، ازش راضی ام. البته ساپورت نکردن وی پی. همچین یخورده بده!
در مرد بردش هم راستشو بخواین هنوز لپ تاپمو از اتاقم بیرون نبردم که تستش کنم!!!:31:

احتمال خیلی زیاد کمو زیاد شدن سرعت از سرویس دهنده ای اینترنتت هستش
شما برنامه ای inssider رو بگیر و باهاش یه سرچ شبکه های وایرلس بده، ببین اگه تو چنلی که شما داری استفاده میکنی، شبکه ای دیگه ای هم هست، کانال شبکه خودتونو عوض کنید، این خیلی تو شبکه های وایرلس مهمه!

ea2021
03-07-2012, 09:58
شما برنامه ای inssider رو بگیر و باهاش یه سرچ شبکه های وایرلس بده، ببین اگه تو چنلی که شما داری استفاده میکنی، شبکه ای دیگه ای هم هست، کانال شبکه خودتونو عوض کنید، این خیلی تو شبکه های وایرلس مهمه!

در طول روز یه مودم 8951 طبقه ی پایین خونمون روشنه که سیگنالشو صد در صد می گیرم (مثل سیگنال خودم)؛ و در طول شب خاموشه. اما این نوسانات در طول روز و شب ادامه داره.
1- دوستانی که از مخابرات اینترنت دارن، سرعتشون چطوریه؟ موقع دانلود کم و زیاد میشه یا تقریبا حول و حوش یه عدد ثابته؟
2- و اگه کسی 256 مخابرات داره سرعت دانلودش تقریبا باید چند باشه؟
3- برنامه ای که گفتین فقط شبکه های وایرلسو پیدا میکنه و نشون میده؟ یا کار دیگه ای هم میکنه؟
4- طریقه ی تغییر channel رو میفرمایید؟
5- آیا با تغییر channel مشکلی در اتصال ما به سرویس دهنده (در مورد من مخابرات) پیش نمیاد؟ یا اونا هم باید چیزی رو تغییر بدن؟

prottl
03-07-2012, 10:21
سلام دوست عزيز
الان ديگه همه مودمها ساخت كشور چين شدند حتي linksys . بنظر من چيزي كه در مورد مودم ADSL مهمه CHIPSET امن هستش.در ضمن مودم ADSL سيستم پيچيده اي هم نداره كه بخواين خيلي بابتش پول بدين.

dehghani1375
03-07-2012, 11:02

آقا من دو تا مودم می زرم اصلا که مشکل برد هم حل بشه ... حالا اگه می شه یک مودم سری n دوال باند که usb هم داشته باشه و.... پی ان هم بشه ست کرد و ترجیحا anti ddos هم داشته باشه میشه معرفی کنین .....

Hamed DC
03-07-2012, 11:28
با سلام.
دوستان بحثهای خارج از دادن مشاوره، رو در این تاپیک مطرح نکنید.
مشکلات، راهنمایی نصب و کانفیگ و .. در بخش مورد نظر خودش باید طرح بشه.
مسائل مربوط به مشخصات مودم هم بهتره که در خلال مشاوره دادن گفته بشه.

با تشکر.

saeedss
03-07-2012, 11:31
با سلام
یه مودم وایرلس میخام بگیرم
الان یه دو سه صفحه ای خوندم اما متوجه نشدم این جریان وی پی چیه؟
یعنی نمیشه از وی پی یا سا کس استفاده کرد؟

یه مودم میخام حول و حوش 60 تومن.
d link 2600 u چطوره؟

ea2021
03-07-2012, 15:28
سوالمو به تاپیک پایینی منتقل کردم:

سلام دوستان
من اخیرا یک مودم 8961 سری جدید خریدم و دیروز تازه شروع به استفاده ازش کردم.
سرعت دانلودم در حالت وایرلس، بین 2 تا 200 کیلوبایت متغیره. از بعضی سایتها سریعتر دانلود میکنه و از بعضی ها خیلی کندتر (که نمیدونم طبیعیه یا نه!!). در کل هم سرعت دانلود خیلی متغیره؛ هی بالا پایین میشه، بیشتر حول و حوش 20-30 کیلوبایت

در طول روز یه مودم 8951 طبقه ی پایین خونمون روشنه که سیگنالشو صد در صد می گیرم (مثل سیگنال خودم)؛ و در طول شب خاموشه. اما این نوسانات در طول روز و شب ادامه داره.
1- دوستانی که از مخابرات اینترنت دارن، سرعتشون چطوریه؟ موقع دانلود کم و زیاد میشه یا تقریبا حول و حوش یه عدد ثابته؟
2- و اگه کسی ADSL 256 مخابرات داره سرعت دانلودش تقریبا باید چند باشه؟
3- برنامه ای که گفتین فقط شبکه های وایرلسو پیدا میکنه و نشون میده؟ یا کار دیگه ای هم میکنه؟
5- آیا با تغییر channel مشکلی در اتصال ما به سرویس دهنده (در مورد من مخابرات) پیش نمیاد؟ یا اونا هم باید چیزی رو تغییر بدن؟

Hamed DC
03-07-2012, 19:12
با سلام
یه مودم وایرلس میخام بگیرم
الان یه دو سه صفحه ای خوندم اما متوجه نشدم این جریان وی پی چیه؟
یعنی نمیشه از وی پی یا سا کس استفاده کرد؟

یه مودم میخام حول و حوش 60 تومن.
d link 2600 u چطوره؟

سلام.
2640U مدل خوب و قوی ایی هست.
فقط در برخی موارد شاید موقع دانلود شبانه با مشکل ریسیت آی پی مواجه بشین.
یکی از بزرگترین مشکلات برند دی لینک عدم به روزرسانی فریمور اون هست.

saeedss
03-07-2012, 20:29
سلام.
2640U مدل خوب و قوی ایی هست.
فقط در برخی موارد شاید موقع دانلود شبانه با مشکل ریسیت آی پی مواجه بشین.
یکی از بزرگترین مشکلات برند دی لینک عدم به روزرسانی فریمور اون هست.

پس اون عدم ساپورت وی پی ان و اینا چیه؟

pouya86kh
03-07-2012, 22:16
2- و اگه کسی 256 مخابرات داره سرعت دانلودش تقریبا باید چند باشه؟
۱. اطلاع ندارم
۲. ۲۵۶ حدود ۳۲ باید دانلود داشته باشید
۳. بله
۴. باید وارد پنل مودمتون بشید ، وارد قسمتی که تنظیمات شبکه وایرلستون (مثل ssid) هست برید، از انجا chanel رو تغیر بدید به chanellی که تو برنامه ای مذکور به شما خالی نشون داده میشه
۵. نه خیر، این تغیرات فقط و فقط و فقط به شبکه ای داخلیتون منحصر میشه.

pouya86kh
03-07-2012, 22:20
آقا من دو تا مودم می زرم اصلا که مشکل برد هم حل بشه ... حالا اگه می شه یک مودم سری n دوال باند که usb هم داشته باشه و.... پی ان هم بشه ست کرد و ترجیحا anti ddos هم داشته باشه میشه معرفی کنین .....

دوست عزیز متاسفانه بنده خیلی وقته تو بازار تجهیزات نیستم و در این زمینه نمیتونم کمکتون کنم، اما اگه مدل خاصی مد نظرتون هست، میتونم یه نگاهی بهش بندازم

Hamed DC
03-07-2012, 22:41
پس اون عدم ساپورت وی پی ان و اینا چیه؟

هیچ یک از مودمهای داخل ایران نمیتونن پیکر بندی وی پی رو به صورتی که در سیستم عامل تعریف میشه رو
پشتیبانی کنن. پیکربندی وی پی در مودمها با نوعی که ما از اون استفاده میکنیم کاملا متفاوته .
پس باید گفت که،خیر. قابلیت پشتیبانی روتین رو ندارن.

Hamed DC
03-07-2012, 22:43
ظاهرا دوستان تذکرات رو جدی نمیگیرن!!!!
لطفا از ادامه بحثهایی که به مسائلی غیر از موضوع تاپیک میپردازد، خودداری کنید.
در صورت تکرار برخورد خواهد شد.

ممنونم.

saeedss
04-07-2012, 18:39
مودمی که روتر داره یعنی چی؟
بعدش مودم 1 پورت با 4 پورت فرقش در چیه؟
شرمنده سوالها خیلی مبتدیه

armin_punisher6
04-07-2012, 21:50
مودمی که روتر داره یعنی چی؟
بعدش مودم 1 پورت با 4 پورت فرقش در چیه؟
شرمنده سوالها خیلی مبتدیه
روتر یعنی به چند دستگاه با فاصله ارتباط داشته باشی.4 پورت یعنی 4 تا سیستم با پورت lan (همون پورت شبکه) بتونی به مودم وصل شی.

dehghani1375
04-07-2012, 22:24
دوست عزیز متاسفانه بنده خیلی وقته تو بازار تجهیزات نیستم و در این زمینه نمیتونم کمکتون کنم، اما اگه مدل خاصی مد نظرتون هست، میتونم یه نگاهی بهش بندازم

والا از اونجا که عاسق سیکو ام ....
۱) Cisco Linksys X2000 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
۲) Billion BiPAC 7700N ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
۳) Netgear DGND3700 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من از ۳ و بعد ۱ خیلی خوشم اومده ... اونم که Cisco رو اول نوشتم به احترام سوییچ ها و روتراشه که عاشق کانفیق کردنشونم ...:5::8::دی

aminkzm
05-07-2012, 10:12
کدوم مودم ها بیشترین برد وایرلس رو دارن ؟ (محدوده تحت پوشش) مودم های تک آنتن با دو یا سه آنتن تو برد وایرلس با هم تفاوت دارن ؟

pouya86kh
05-07-2012, 11:11
والا از اونجا که عاسق سیکو ام ....
۱) Cisco Linksys X2000 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
۲) Billion BiPAC 7700N ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
۳) Netgear DGND3700 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من از ۳ و بعد ۱ خیلی خوشم اومده ... اونم که Cisco رو اول نوشتم به احترام سوییچ ها و روتراشه که عاشق کانفیق کردنشونم ...:5::8::دی

دوست من با توجه به امکاناتی که مد نظر شماست به نظر میاد نت گیر از بقیه مناسب تر هستش.

Hamed DC
05-07-2012, 11:17
کدوم مودم ها بیشترین برد وایرلس رو دارن ؟ (محدوده تحت پوشش) مودم های تک آنتن با دو یا سه آنتن تو برد وایرلس با هم تفاوت دارن ؟

این امر در ابتدا مربوط به Gain مودم میشه بعد تعدد آنتن!!! تعدد آنتن بیشتر مربوط به ایجاد چهنای باند
کافی برای رد و بدل اطلاعات هست! مثلا یک مودم با Gain 5dbi با یک مودم دو آنته با دو Gain 3dbi تقریبا
یکسانه و اگر هم اختلافی باشه خیلی ناچیزه.
البته در امر پوشش کامل مودم، جایگری مودم و قرار دادن اون در یک نقطه مناسب، روهم نباید از قلم انداخت.

pouya86kh
05-07-2012, 11:19

بیشتر به توان خروجی انتن و استاندارد شبکه پشتیبانی شده از طرف مودم، بر میگرده.

به نکته ای که دوستان در نظر نمیگیرن اینه که شما هر چقدر برد فرستنده رو بیشتر میکنید، باید هواستون به قدرت دریافت و پاسخ گیرنده هم باشه.
بعنوان مثال مودم شما میتونه ۲۰۰متر در دید افق پوشش ایجاد کنه، ولی وقتی کارت شبکه شما بردی بیشتر از ۵۰ متر نداره، مطمئن باشید به مشکل خواهید خورد.

Farshid72
05-07-2012, 11:25
singnal srength یا همون قدرت سیگنال خیلی مهمه مثلا تو مودم 8901g که یه آنتن 5 db داره و مودم 8961 که دو آنتن 3db داره قدرت سیگنال اهمیت پیدا میکنه
چون اولی 54 و دومی 300 هست شما در انتهای برد 3 هم میتونید قدرت سیگنال خوبی داشته باشید ولی این موضوع در مورد 5db صدق نمیکنه و در انتهای 5db یا حداکثر برد خودتون قدرت سیگنال شما fair خواهد شد

Hamed DC
05-07-2012, 11:36
بیشتر به توان خروجی انتن و استاندارد شبکه پشتیبانی شده از طرف مودم، بر میگرده.

به نکته ای که دوستان در نظر نمیگیرن اینه که شما هر چقدر برد فرستنده رو بیشتر میکنید، باید هواستون به قدرت دریافت و پاسخ گیرنده هم باشه.
بعنوان مثال مودم شما میتونه ۲۰۰متر در دید افق پوشش ایجاد کنه، ولی وقتی کارت شبکه شما بردی بیشتر از ۵۰ متر نداره، مطمئن باشید به مشکل خواهید خورد.

خرجی آنتن درسته. ولی پروتکلهای شبکه در سرعت نقش دارن نه در آنتن دهی.
با مورد دوم کاملا موافقم.در بیشتر موراد مشکل از گیرنده هست نه فرستنده.

singnal srength یا همون قدرت سیگنال خیلی مهمه مثلا تو مودم 8901g که یه آنتن 5 db داره و مودم 8961 که دو آنتن 3db داره قدرت سیگنال اهمیت پیدا میکنه
چون اولی 54 و دومی 300 هست شما در انتهای برد 3 هم میتونید قدرت سیگنال خوبی داشته باشید ولی این موضوع در مورد 5db صدق نمیکنه و در انتهای 5db یا حداکثر برد خودتون قدرت سیگنال شما fair خواهد شد
دوست عزیز قدرت سیگنال با قدرت انتقال داده فرق میکنه.
در مثالی که شما آوردین، در نوع 8901 مثلا با میزان آنتن دهی 20درصد نمیشه با سرعت بالا
به دانلود یا انتقال فایل پرداخت اما در 8961 که پهنای باند کافی رو در مسافتهای بالا هم پشتیبانی
کشگنه بدلیل دو آنتنه بودن، در همین آنتن دهی میشه با سرعت مناسب دانلود کرد یا فایل انتقال داد.
در چیپهای سری G بحث روی سرعت داده و پهنای باند هست نه آنتن دهی بالا. در سری های N ،
بحث ابتدا روی سرعت بالا و پهنای باند مناسب هست، بعد سرعت و .... .

arman486
05-07-2012, 13:01
سلام دوستان
اگر شما وی پی ان داشته باشید
مودم باید چه خصوصیاتی داشته باشه که تنظیمات وی پی ان رو بشه داخل او اعمال کرد که هر کامپیوتری که ازش اینترنت میگیره چه باسیم و چه بیسیم و چه موبایل بتونه از سد فیلنر عبور کنه
که موقع خرید ببینیم باید چه خصوصیتی داشته باشه

Hamed DC
05-07-2012, 13:56
سلام دوستان
اگر شما وی پی ان داشته باشید
مودم باید چه خصوصیاتی داشته باشه که تنظیمات وی پی ان رو بشه داخل او اعمال کرد که هر کامپیوتری که ازش اینترنت میگیره چه باسیم و چه بیسیم و چه موبایل بتونه از سد فیلنر عبور کنه
که موقع خرید ببینیم باید چه خصوصیتی داشته باشه

سلام.
ببینید دوست عزیز، در بازار ایران در حال حاضر مدلی که این قابلیت رو داشته باشه، موجود نیست!!!
مدلهایی که موجود هستن قابلیت پیکر بندی وی پی رو دارن، اما این پیکر بندی با اون چیزی که ما
در سیستم عامل انجام میدیم(دادن یوز و پسوورد) کاملا متفاوته و عملا نمیشه از اون استفاده کرد!!!

softkadeh
05-07-2012, 18:01
سلام.

دوستان دستگاهی میخوام که باهاش چنتا کار رو انجام بدم .
adsl بگیرم + همون adsl رو بین چنتا دستگاه به صورت وایرلس شیر کنم ( مثل لپتاپ - گوشی و ... ) + اگه بشه مثل کارت شبکه وایرلس usb بتونم فایل انتقال بدم و بازی کنم با دو تا کامپیوتر . حالا این آخری نشد که یه دونه کارت شبکه میخرم .
از مخابرات میخوام اینترنت بگیرم .

حالا با این حساب شما چه دستگاهی رو معرفی میکنید ؟ اصلأ دستگاهی هست که این دو 3 کار رو با هم انجام بده ؟ اگه هست چنتا مدل معرفی کنید ( چنتا از بهترین ها و سازگارترین ها )

این مدل چطوره ؟ ZyXEL مدل P-660HN-T1A

مرسی

mahla_EEL
05-07-2012, 18:15
اکثر مودم های تو بازار الان این قابلیت ها رو دارن
هر مدلی که گرفتی

Hamed DC
05-07-2012, 19:03
سلام.

دوستان دستگاهی میخوام که باهاش چنتا کار رو انجام بدم .
adsl بگیرم + همون adsl رو بین چنتا دستگاه به صورت وایرلس شیر کنم ( مثل لپتاپ - گوشی و ... ) + اگه بشه مثل کارت شبکه وایرلس usb بتونم فایل انتقال بدم و بازی کنم با دو تا کامپیوتر . حالا این آخری نشد که یه دونه کارت شبکه میخرم .
از مخابرات میخوام اینترنت بگیرم .

حالا با این حساب شما چه دستگاهی رو معرفی میکنید ؟ اصلأ دستگاهی هست که این دو 3 کار رو با هم انجام بده ؟ اگه هست چنتا مدل معرفی کنید ( چنتا از بهترین ها و سازگارترین ها )

این مدل چطوره ؟ ZyXEL مدل P-660HN-T1A

مرسی

سلام.
میزان مساحت کاری برای مودم؟؟؟
تعدا وسایلی که قرار با مودم ارتباط برقرار کنن؟؟؟

اکثر مودم های تو بازار الان این قابلیت ها رو دارن
هر مدلی که گرفتی

منظور شما از این پست چی بوده، دوست عزیز؟؟؟
لااقل کمی تامل میکردین!!!
اجماع همه این موارد در یک مدل ممکنه، ولی همه مدلهای بازار این موارد رو پشتیبانی نمیکنن!!!

softkadeh
05-07-2012, 19:12
سلام.
میزان مساحت کاری برای مودم؟؟؟
تعدا وسایلی که قرار با مودم ارتباط برقرار کنن؟؟؟

منظور شما از این پست چی بوده، دوست عزیز؟؟؟
لااقل کمی تامل میکردین!!!
اجماع همه این موارد در یک مدل ممکنه، ولی همه مدلهای بازار این موارد رو پشتیبانی نمیکنن!!!
مساحت یه خونه 200 متری که مودم توی اتاق قرار میگیره .
یک کامپیوتر اصلی + یک یا دو لپتاپ + گوشی موبایل ------ کامپیوتر اصلی که هیچی ولی بقیه همیشه نمیخواد وصل باشن یعنی ممکنه گوشی وصل باشه لپتاپ وصل نباشه و بلعکس . همزمان نیست اتصال .

Hamed DC
05-07-2012, 19:29
مساحت یه خونه 200 متری که مودم توی اتاق قرار میگیره .
یک کامپیوتر اصلی + یک یا دو لپتاپ + گوشی موبایل ------ کامپیوتر اصلی که هیچی ولی بقیه همیشه نمیخواد وصل باشن یعنی ممکنه گوشی وصل باشه لپتاپ وصل نباشه و بلعکس . همزمان نیست اتصال .

D-Link DSL-2750U...98.000

softkadeh
05-07-2012, 21:16
D-Link DSL-2750U...98.000
فقط همین مورد برای شرایط من وجود داره ؟ این مدل کارت شبکه هم هست + اکسس پوینت + مودم ؟

در مورد مودمی که خودم نوشتم چطور ؟

Hamed DC
05-07-2012, 21:41
فقط همین مورد برای شرایط من وجود داره ؟ این مدل کارت شبکه هم هست + اکسس پوینت + مودم ؟

در مورد مودمی که خودم نوشتم چطور ؟

مودم هست.
اکسس پوینت هست.
باهاش میشه فایل رو انتقال داد.
مودم بی سیم هست.
منظور شما از کارت شبکه چیه؟؟؟
کارت شبکه با مودم تفاوت داره!

softkadeh
05-07-2012, 22:07
مودم هست.
اکسس پوینت هست.
باهاش میشه فایل رو انتقال داد.
مودم بی سیم هست.
منظور شما از کارت شبکه چیه؟؟؟
کارت شبکه با مودم تفاوت داره!
مودم هست
اکسس پوینت هم هست
تا اینجا درست .
ولی این مودم فکر کنم فقط از طریق usb خودش فایل انتقال میده و نمیشه از روی هاردی که داخل کامپیوتری که مودم بهش وصله فایل رد و بدل کرد درسته ؟
دانگل usb شبکه که از 20 تومن هست به بالا و کارش اینه که مثل اینکه دو کامپیوتر رو با lan وصل کرده باشی به هم و فایل شیر کنی و بازی کنی ، ولی این به صورت بی سیم هست . منظورم از کارت شبکه بیسیم اینه .
حالا دستگاه بالا قابلیت این رو داره که اگر مثلأ لپتاپی که دارای وایرلس هست رو با کامپیوتری که این مودم بهش وصله شبکه کنیم ؟

Hamed DC
06-07-2012, 09:45
مودم هست
اکسس پوینت هم هست
تا اینجا درست .

خوبه.

ولی این مودم فکر کنم فقط از طریق usb خودش فایل انتقال میده و نمیشه از روی هاردی که داخل کامپیوتری که مودم بهش وصله فایل رد و بدل کرد درسته ؟

هیچ مودم ADSL ایی این قابلیت رو نداره(یا لااقل من ندیدم!!!).

دانگل usb شبکه که از 20 تومن هست به بالا و کارش اینه که مثل اینکه دو کامپیوتر رو با lan وصل کرده باشی به هم و فایل شیر کنی و بازی کنی ، ولی این به صورت بی سیم هست . منظورم از کارت شبکه بیسیم اینه .

این کار ربطی به مودم نداره و با مودم نمیشه انجامش داد.

حالا دستگاه بالا قابلیت این رو داره که اگر مثلأ لپتاپی که دارای وایرلس هست رو با کامپیوتری که این مودم بهش وصله شبکه کنیم ؟
فقط میتونید از روی یک حافظه ای که مجهز به پورت USB هستش، فایل انتقال بدین.

dehghani1375
06-07-2012, 09:57
ممنون از اساتید گرامی ....
پس Netgear DGND3700 بهترین مودم برا چیزایی هست که من میخوام دیگه؟ فقط چرا این آنتن نداره؟:ي
(شرمنده بنده همین الان دریافتم که ۸ تا آنتن built-in داره ...)!

dehghani1375
06-07-2012, 10:11
می ارزه برا مدل بعدی یعنی DGND 4000 صبر کنم؟ ضمنا قیمت این مدل رو میشه پیشبینی کنین ؟

Hamed DC
06-07-2012, 10:48
می ارزه برا مدل بعدی یعنی DGND 4000 صبر کنم؟ ضمنا قیمت این مدل رو میشه پیشبینی کنین ؟

اول اینکه برای خرید این چنین کالاهایی باید اختصاصی سفارش بدین!!!
اگر هم پیدا بشه(که تقریبا بعید میدونم!)، حدود400.000هزاری باید قیمت بخوره!!!

arman486
06-07-2012, 11:34
سلام
دوستان عزيز من چند ساله يك مودم 8811 tp-link دارم كه با سيم هست و راضيم از اون و 2 كامپيوتر هم از اون استفاده ميكنه يكي تقريباً دائم روشنه يكي گاهي روشنه گاهي نيست
جديداً يك موبايل خريدم با سيستم عامل اندروييد كه نياز به وايرلس داره كه من ندارم
خونمون هم 120 متره و مودم هم داخل اتاق هست
اول سوال اينكه ميشه اون مودم با سيم تبديل به بيسيم بشه و من ديگه هزينه نپردازم؟
اگر نميشه چه مدلي و چه ماركي پيشنهاد ميديد كه كيفيت و سرعت و پوشش مناسبي داشته باشه و هنگ نكنه و در مقابل هك سايرين مقاوم باشه و در ضمن با نگاهي به آينده هم اون رو بخريم يعني مثلاً 2 سال بعد هم بشه ازش استفاده كرد مثلاً اگر قابليتي داره كه امروز زياد مورد استفاده نيست ولي چند وقت بعد قابل استفاده هست يك چيز مناسب و خوب ميخوام

Hamed DC
06-07-2012, 12:45
سلام
دوستان عزيز من چند ساله يك مودم 8811 tp-link دارم كه با سيم هست و راضيم از اون و 2 كامپيوتر هم از اون استفاده ميكنه يكي تقريباً دائم روشنه يكي گاهي روشنه گاهي نيست
جديداً يك موبايل خريدم با سيستم عامل اندروييد كه نياز به وايرلس داره كه من ندارم
خونمون هم 120 متره و مودم هم داخل اتاق هست
اول سوال اينكه ميشه اون مودم با سيم تبديل به بيسيم بشه و من ديگه هزينه نپردازم؟
اگر نميشه چه مدلي و چه ماركي پيشنهاد ميديد كه كيفيت و سرعت و پوشش مناسبي داشته باشه و هنگ نكنه و در مقابل هك سايرين مقاوم باشه و در ضمن با نگاهي به آينده هم اون رو بخريم يعني مثلاً 2 سال بعد هم بشه ازش استفاده كرد مثلاً اگر قابليتي داره كه امروز زياد مورد استفاده نيست ولي چند وقت بعد قابل استفاده هست يك چيز مناسب و خوب ميخوام

سلام.
خود مودم رو نمیشه به بی سیم تبدیل کرد. اما با مبدلهای وایرلس لین امکان هست که زیاد مقرون به صرفه نیست.
سقف بودجه؟؟؟

mahla_EEL
06-07-2012, 12:59
مودم هست
اکسس پوینت هم هست
تا اینجا درست .

آقا چقدر پیچیده اش می کنی

هر دستگاهی که به هر طریقی به مودم (وایرلس) وصل بشه علاوه بر داشتن اینترنت با هم شبکه هم میشن

مثلا شما از طریق وایرلس لپ تاپ به مودم کانکت میشی - pc1 با کابل شبکه به مودم وصل میشه و pc2 با usb به مودم وصل میشه و همه اینها به صورت پیش فرض با هم شبکه هم هستند و می تونی بازی تحت شبکه کنی - فایل share کنی و انتقال بدی و ...

البته مودم وایرلسی که پورت usb داشته باشه خیلی کمه مثل مارک maxlink

softkadeh
06-07-2012, 13:09
خوبه.

هیچ مودم ADSL ایی این قابلیت رو نداره(یا لااقل من ندیدم!!!).

این کار ربطی به مودم نداره و با مودم نمیشه انجامش داد.

فقط میتونید از روی یک حافظه ای که مجهز به پورت USB هستش، فایل انتقال بدین.
ممنون دوست من . پس لطفأ یه دونه دیگه معرفی کنید که از قابلتهای 2750u فقط همون usb رو نداشته باشه و قیمتش پایینتر باشه چون نیازی به اون پورت ندارم . مثل 2730 که پورت usb رو نداره ولی به جای N300 در قدرت N150 هست . اگر N300 بود همین رو 100% میگرفتم - قیمتش هم 65 تومنه . حالا یکی دیگه معرفی کنید لطفأ .

softkadeh
06-07-2012, 13:09
آقا چقدر پیچیده اش می کنی

هر دستگاهی که به هر طریقی به مودم (وایرلس) وصل بشه علاوه بر داشتن اینترنت با هم شبکه هم میشن

مثلا شما از طریق وایرلس لپ تاپ به مودم کانکت میشی - pc1 با کابل شبکه به مودم وصل میشه و pc2 با usb به مودم وصل میشه و همه اینها به صورت پیش فرض با هم شبکه هم هستند و می تونی بازی تحت شبکه کنی - فایل share کنی و انتقال بدی و ...

البته مودم وایرلسی که پورت usb داشته باشه خیلی کمه مثل مارک maxlink
بلاخره میشه یا نه !! ؟
نمیخوام از رو usb فایل بفرستم .
خط دوم و سومی که شما گفتی دقیقأ چیزی که من میخوام .

Hamed DC
06-07-2012, 13:13
ممنون دوست من . پس لطفأ یه دونه دیگه معرفی کنید که از قابلتهای 2750u فقط همون usb رو نداشته باشه و قیمتش پایینتر باشه چون نیازی به اون پورت ندارم . مثل 2730 که پورت usb رو نداره ولی به جای N300 در قدرت N150 هست . اگر N300 بود همین رو 100% میگرفتم - قیمتش هم 65 تومنه . حالا یکی دیگه معرفی کنید لطفأ .

TP-Link 8960...85.000

mahla_EEL
06-07-2012, 13:28
بلاخره میشه یا نه !! ؟
نمیخوام از رو usb فایل بفرستم .
خط دوم و سومی که شما گفتی دقیقأ چیزی که من میخوام .

از پورت usb استفاده نکن - یا اصلا اینکه مودمت پورت usb نداشته باشه

softkadeh
06-07-2012, 13:50
از پورت usb استفاده نکن - یا اصلا اینکه مودمت پورت usb نداشته باشه
نه منظورم اینه که هزینه بیاد پایین . 30 تومن هزینه اضافی برای چیزی که نمیخوام استفاده کنم معقول نیست . فرق Wireless N300 با N150 چیه ؟
Linksys WAG120N رو پیشنهاد میکنید نسبت به DLink 2750U ؟

mahla_EEL
06-07-2012, 14:37
نه منظورم اینه که هزینه بیاد پایین . 30 تومن هزینه اضافی برای چیزی که نمیخوام استفاده کنم معقول نیست . فرق Wireless N300 با N150 چیه ؟
Linksys WAG120N رو پیشنهاد میکنید نسبت به DLink 2750U ؟

سرعت انتقال داده بین مودم و دستگاههای وایرلس هست
N300 = 300 megabit/s
n150 = 150 megabit/s

همون مودم zyxel هم که معرفی کردی - مدل خوبیه

dehghani1375
06-07-2012, 15:10
اول اینکه برای خرید این چنین کالاهایی باید اختصاصی سفارش بدین!!!
اگر هم پیدا بشه(که تقریبا بعید میدونم!)، حدود400.000هزاری باید قیمت بخوره!!!
من از ایران نمی خرم که سفارش لازم باشه ... البته مشلی نیس ۴۰۰ هم خوبه .. ولی کمتر از اینا قیمت ۳۷۰۰ رو گرفتم .. حتا تا ۱۴۰ دلار هم یکی قیمت داد ... حالا موجودیت رو بذاریم کنار از فاکتور ها می ارزه صبر کنم برا ۴۰۰۰؟

mzc1
06-07-2012, 15:48
سلام دوستان...

خواهشا یک راهنمایی کنید دوستانه و عالی.تشکر

یک مودم وایرلس می خواهم بخرم.حالا موندم چی بگیرم؟

بودجه ام در حد 70000 هزار تومان هست.

نظر خودم مودم zyxel هست.ولی یکی میگه مودم الماس ایسوس بگیر.و یک مودمی که خیلی تبلیغش رو دیدم Cnet CAR-970 هست و ساخت تایوانه.

مودمی می خوام که بردش خوب باشه و آی پی گم نکنه و سخت کار هم باشه.

ممنون میشم یک انتخاب عالی پیشنهاد کنید

Hamed DC
06-07-2012, 16:16
من از ایران نمی خرم که سفارش لازم باشه ... البته مشلی نیس ۴۰۰ هم خوبه .. ولی کمتر از اینا قیمت ۳۷۰۰ رو گرفتم .. حتا تا ۱۴۰ دلار هم یکی قیمت داد ... حالا موجودیت رو بذاریم کنار از فاکتور ها می ارزه صبر کنم برا ۴۰۰۰؟

آهان!
برای یه مودم کمی بالاست! اما با توجه به کانفیگ بسیار بسیار قوی اون، میشه گفت یک کالای کاملا لوکس هستش!!!

Hamed DC
06-07-2012, 16:17
سلام دوستان...

خواهشا یک راهنمایی کنید دوستانه و عالی.تشکر

یک مودم وایرلس می خواهم بخرم.حالا موندم چی بگیرم؟

بودجه ام در حد 70000 هزار تومان هست.

نظر خودم مودم zyxel هست.ولی یکی میگه مودم الماس ایسوس بگیر.و یک مودمی که خیلی تبلیغش رو دیدم Cnet CAR-970 هست و ساخت تایوانه.

مودمی می خوام که بردش خوب باشه و آی پی گم نکنه و سخت کار هم باشه.

ممنون میشم یک انتخاب عالی پیشنهاد کنید

سلام.
مساحت کاری؟؟؟

mzc1
06-07-2012, 16:52
سلام.
مساحت کاری؟؟؟

دوست عزیز مساحت رو دقیق نمی دونم چون چند جا کار می کنم(تعمیر کار موبایلم)اما خونه فعلی ما با حیاط 375 متر میشه.

ولی برای من مارک خوب میان این سه مدل گفتم هم خیلی مهمه(گفتم از چه نظر خوب باشه)

مدلی پیشنهاد کنید تقریبا با حدود بودجه ام که کارش عالی باشه.خواهشا مدلی به روز و تقریبا از هر نظر خوب باشه و آی پی گم نکنه و... برد هم برام مهمه

تشکر دوست عزیز

arman486
06-07-2012, 17:49
سلام دوست عزیز بودجه من حدود 50-60 هست اگر بیشتر نیاز هست میذارم و چیز خیلی خوبی هست میگیرم اگر نه زیاد فرقی ندارند مناسب با بودجه من بهم مدل رو پیشنهاد بدید
ممنونم

dehghani1375
06-07-2012, 18:32
آهان!
برای یه مودم کمی بالاست! اما با توجه به کانفیگ بسیار بسیار قوی اون، میشه گفت یک کالای کاملا لوکس هستش!!!
پس صبر كنم تا ٤٠٠٠ بياد ديگه؟
واقعا جا داره از زحمات شما و بقيه ي دوستان تشكر كنم استاد حامد ...
واقعا تفاوت p30world با جا هاي ديگه وجود اساتيدي مثل شماست ...

shahin_dictator
06-07-2012, 23:22
با سلام به دوستان

من الان مودم D-link 2730U رو دارم که همین طور که اطلاع دارین 150 N هست.
ولی باز با برد این مودم در کل خونه مشکل دارم. (نزدیک به ۳۵۰ متر و ۲ طبقه)
اگه امکانش هست یک مودم 300 N یا 450 N که دارای پورت USB هم باشه معرفی کنید.
سقف قیمت هم ۱۵۰ هزار تومن باشه ممنون!

لطفا مودمی رو بگین که تو تبریز بتونم پیدا کنم

با تشکر

Hamed DC
07-07-2012, 07:42
دوست عزیز مساحت رو دقیق نمی دونم چون چند جا کار می کنم(تعمیر کار موبایلم)اما خونه فعلی ما با حیاط 375 متر میشه.

ولی برای من مارک خوب میان این سه مدل گفتم هم خیلی مهمه(گفتم از چه نظر خوب باشه)

مدلی پیشنهاد کنید تقریبا با حدود بودجه ام که کارش عالی باشه.خواهشا مدلی به روز و تقریبا از هر نظر خوب باشه و آی پی گم نکنه و... برد هم برام مهمه

تشکر دوست عزیز

TP-LINK TD-W8951ND...64.000

Hamed DC
07-07-2012, 07:45
با سلام به دوستان

من الان مودم D-link 2730U رو دارم که همین طور که اطلاع دارین 150 N هست.
ولی باز با برد این مودم در کل خونه مشکل دارم. (نزدیک به ۳۵۰ متر و ۲ طبقه)
اگه امکانش هست یک مودم 300 N یا 450 N که دارای پورت USB هم باشه معرفی کنید.
سقف قیمت هم ۱۵۰ هزار تومن باشه ممنون!

لطفا مودمی رو بگین که تو تبریز بتونم پیدا کنم

با تشکر
سلام.
در قسمت زیر طرح موضوع کنید تا اگر مشکل مرتفع نشد، مبادرت به خرید مدل جدید بشه:

mzc1
07-07-2012, 08:20
TP-LINK TD-W8951ND...64.000

دوست عزیز این مودم آخرین استاندارد رو یعنی IEEE802.11n رو نداره.به نظر شما این مودم خوبیه چون یکی از همکارها داره خیلی راضی نیست.

نظرتون در مورد Asus یا Cnet و یا حتی مودمی که خیلی تعریفش رو می کنند یعنی Zyxel چیه(منظورم اینه که آیا مودم Zyxel بهتر از TP-Link نیست؟)؟اگر مدل مناسبی توی اینها هست یک پیشنهاد بدید.

تشکر دوست عزیز

shahin_dictator
07-07-2012, 09:29
سلام.
در قسمت زیر طرح موضوع کنید تا اگر مشکل مرتفع نشد، مبادرت به خرید مدل جدید بشه:

با تشکر من از خیر پورت USB گذشتم به نظر شما TD-W8961ND ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مناسبه؟
یا اگه گزینه بهتری هست اون رو معرفی کنین با تشکر فراوان

Farshid72
07-07-2012, 10:20
با تشکر من از خیر پورت USB گذشتم به نظر شما TD-W8961ND ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مناسبه؟
من خودم این مودم رو دارم و خیلی مودم خوبی هستش ولی بهتره برای برد های بیشتر آنتن های 5db روی اون بزارید و با توجه به قدرت سگنالی که داره خیلی خوب عمل میکنه حتی تو 5db یا 8db

shahin_dictator
07-07-2012, 10:33
من خودم این مودم رو دارم و خیلی مودم خوبی هستش ولی بهتره برای برد های بیشتر آنتن های 5db روی اون بزارید و با توجه به قدرت سگنالی که داره خیلی خوب عمل میکنه حتی تو 5db یا 8db

سلام دوست عزيزم
چند خريده بودي؟
و ايا مودمت طرح جديد هست؟

a.p.p.l.e - Tapatalk

Hamed DC
07-07-2012, 11:22

مدل بسیار مناسبیه. البته با در نظر دادن این نکته(با تشکر از دوست خوبم،Farshid72):

میتونید به نهایت کارایی این مودم برسین.
آنتهای 5 دسی حدود 11 تومن و 8دس اون حدود 17تومن هستش.
قیمت این مودم هم حدود81.000تومن هستش.

Hamed DC
07-07-2012, 11:29
دوست عزیز این مودم آخرین استاندارد رو یعنی IEEE802.11n رو نداره.به نظر شما این مودم خوبیه چون یکی از همکارها داره خیلی راضی نیست.

نظرتون در مورد Asus یا Cnet و یا حتی مودمی که خیلی تعریفش رو می کنند یعنی Zyxel چیه(منظورم اینه که آیا مودم Zyxel بهتر از TP-Link نیست؟)؟اگر مدل مناسبی توی اینها هست یک پیشنهاد بدید.

تشکر دوست عزیز

بله. حرف شما کاملا درسته. ولی این پروتوکل شبکه عملا برای سرعتهای بالاست و داشتن اون هیچ تاثیری در کارایی
شما و استفاده شما نداره. ضریب پوشش بالای این مدل و فرکانس دهی بالا(2.48) و آنتن مناسب این مدل، ارزش
خریدش رو بالا میبره.
من خودم این مدل رو ندارم ولی برای یکی از دوستان خریداریش کردم و مسافتش رو تست زدم. حالت کفی رو
در 100متر با 80درصد انتن پوشش میداد.مدل های ایسوز به بودجه شما نزدیک نیست. C.net هم چیپ قوی اما
انتن دهی افتضاح داره!!!

shahin_dictator
07-07-2012, 14:19
مدل بسیار مناسبیه. البته با در نظر دادن این نکته(با تشکر از دوست خوبم،Farshid72):

میتونید به نهایت کارایی این مودم برسین.
آنتهای 5 دسی حدود 11 تومن و 8دس اون حدود 17تومن هستش.
قیمت این مودم هم حدود81.000تومن هستش.

با تشكر از همه دوستان
امروز اگه خدا بخواد ميرم بخرمش

a.p.p.l.e - Tapatalk

ArashMiniStar
07-07-2012, 15:01
بله. حرف شما کاملا درسته. ولی این پروتوکل شبکه عملا برای سرعتهای بالاست و داشتن اون هیچ تاثیری در کارایی
شما و استفاده شما نداره. ضریب پوشش بالای این مدل و فرکانس دهی بالا(2.48) و آنتن مناسب این مدل، ارزش
خریدش رو بالا میبره.
من خودم این مدل رو ندارم ولی برای یکی از دوستان خریداریش کردم و مسافتش رو تست زدم. حالت کفی رو
در 100متر با 80درصد انتن پوشش میداد.مدل های ایسوز به بودجه شما نزدیک نیست. C.net هم چیپ قوی اما
انتن دهی افتضاح داره!!!

حرف های آقا حامد تایید میشود.منم شنیدم cnet برد خوبی نداره.

bineshan
07-07-2012, 16:13
TD-W8961ND یا TD-W8960N کدوم رو پیشنهاد می دین؟

ahoora f
07-07-2012, 16:39
من مودمی میخوام که قابلیت فکس هم داشته باشه مثل مودمهای دایل اپ.
کارای من هم اتصال 2تا 4 دستگاه مثل موبایل و تلویزیون و لبتاب از طریق وایرلس و بردش هم در حدود یه خونه حداکثر 400متری یعنی برد حدود 15متر.
البته قیمت هم برام خیلی مهمه هرچی کمتر بهتر.هم از لحاظ برد و انتن دهی درحد خوبی باشه و کاراییش خوب باشه چون باید 24ساعت روشن باشه.
دوستان اگر چند مورد معرفی کنن ممنون میشم

mzc1
07-07-2012, 17:16
دوست عزیز من امروز این مدل رو خریدم.
TD-W8961ND

واقعا مودم عالی هستش.من از همکارم گرفتم با قیمتی عالی...

jedivssith
07-07-2012, 17:37
درود

قیمت این دو مودم Dlink را می خواستم DSL 200 و DSL 322 T

سپاس

shahin_dictator
07-07-2012, 18:30
منم امروز پس از جستوجوی فراوان برای خرید مودم TP-Link TD8961ND طرح جدیدش رو به قیمت 90 هزار تومن از نمایندگی فروش TP-Link در تبریز خریدم!( و بعلاوه آنتن های 8 db !!!!)
راستش رو بخواین فقط به خاطر ظاهرش خریدم !!!! خیلی خوشگله!!!!!
من شخصا نزدیک به 5 ساله از محصولاته D-Link استفاده میکردم انصافا هم محصولات با کیفیتی داره ولی گویا آخرین سری DSL این شرکت(2750U) دارای برخی مشکلات بود به خاطر همین به سوی محصولات Linksys و TP-Link و Zyxel رفتم ولی بین اینها از نظر قیمت و کیفیت محصولات W8960N و W8961ND شرکت TP-Link خیلی خوب هستن مخصوصا W8960N (ولی من ظاهر W8961ND رو خیلی دوست دارم) و این 2 محصول رو برای کسانی که مساحت خونشون زیاده پیشنهاد میکنم!

Hamed DC
07-07-2012, 21:52
TD-W8961ND یا TD-W8960N کدوم رو پیشنهاد می دین؟

TD-W8960Nگزینه بهتریه.

Hamed DC
07-07-2012, 21:54
من مودمی میخوام که قابلیت فکس هم داشته باشه مثل مودمهای دایل اپ.
کارای من هم اتصال 2تا 4 دستگاه مثل موبایل و تلویزیون و لبتاب از طریق وایرلس و بردش هم در حدود یه خونه حداکثر 400متری یعنی برد حدود 15متر.
البته قیمت هم برام خیلی مهمه هرچی کمتر بهتر.هم از لحاظ برد و انتن دهی درحد خوبی باشه و کاراییش خوب باشه چون باید 24ساعت روشن باشه.
دوستان اگر چند مورد معرفی کنن ممنون میشم

این امکان نیستش. چون مودمهای دیال آپ از دیتای آنالوگ استفاده میکنن و به خاطر همین هم میشه
باهاشون فکس گرفت. مودم های ADSL این قابلیت رو ندارن.
TP-Link 8960ND...87.000

mzc1
07-07-2012, 21:57
TD-W8960Nگزینه بهتریه.

دوست عزیز شما یه سر به سایت tplink بزنید.فقط دو مدل جدید هست یکی مدل TD-W8961 ND و دیگری مدلیست مشابه همین اما با پورت USB برای به اشتراک گذاری.مدل 60 تو بازار نیست و اگه هم باشه طراحی درست و حسابی نداره و مزیت هاش کاربردی نداره

shahin_dictator
07-07-2012, 23:20
دوست عزیز شما یه سر به سایت tplink بزنید.فقط دو مدل جدید هست یکی مدل TD-W8961 ND و دیگری مدلیست مشابه همین اما با پورت USB برای به اشتراک گذاری.مدل 60 تو بازار نیست و اگه هم باشه طراحی درست و حسابی نداره و مزیت هاش کاربردی نداره

كي ميگه تو بازار نيست؟؟؟؟
من امروز قيمت گرفتم ٩٥ هزار تومن بود.

a.p.p.l.e - Tapatalk

bineshan
07-07-2012, 23:34
TD-W8960Nگزینه بهتریه.

ولی من8961 رو گرفتم
یعنی اشتباه کردم؟

mahla_EEL
07-07-2012, 23:47
درود

قیمت این دو مودم Dlink را می خواستم DSL 200 و DSL 322 T

سپاس
نوش دیگه توبازار نیست
بهتره نگیری نصب کردنش کار حضرت فیله

hosein66
08-07-2012, 05:30
آقا تو رو خدا کمک کنید دیروز رفتم مودم TP-Link TD8961ND جلو سیاهه رو خریدم تو پشتش نوشته این مدل ipsec pn نداره آیا این به درد من خواهد خورد یا 8960n بردارم

یکی هم اینکه با این2750u عوضش کنم یا با 8960 یا همین TP-Link TD8961NDخوبه

8613187
08-07-2012, 09:51
سلام

یه مودم میخوام ، لینک سیس باشه بهتره

واسه یه محیط کوچیک ، که تعداد کامپیوتر . حدود 6 تا کامپیوتر در 6 متر مربع

راستی کارت شبکه وایرلس هم میخوام
اونو چی پیشنهاد میدین ؟؟؟؟؟؟؟؟

arman486
08-07-2012, 14:04
من در پستهای قبل راهنمایی خواستم اما جواب من رو ندادید
من یک مودم وایر لس میوخام با قیمتی 50-60 اگر چیز مناسبی با این قیمت گیرم میاد بهم معرفی کنید اگر چیز خیلی خیلی بهتری هست که در آینده هم بدرد میخوره و در کل چیز مناسبی هست میتونم بودجمو بالاتر ببرم لطف کنید راهنمایی کنید
من برای خونه میخوام برای یک کامپیوتر با دانلود زیاد و یک موبایل

shahin_dictator
08-07-2012, 18:31
من در پستهای قبل راهنمایی خواستم اما جواب من رو ندادید
من یک مودم وایر لس میوخام با قیمتی 50-60 اگر چیز مناسبی با این قیمت گیرم میاد بهم معرفی کنید اگر چیز خیلی خیلی بهتری هست که در آینده هم بدرد میخوره و در کل چیز مناسبی هست میتونم بودجمو بالاتر ببرم لطف کنید راهنمایی کنید
من برای خونه میخوام برای یک کامپیوتر با دانلود زیاد و یک موبایل

D-Link 2730U قیمتش ۶۳ هزار تومن هست N150 هم هست.

shahin_dictator
08-07-2012, 19:14
سلام به همه

یه ویدیو از Unboxing محصول TP-Link TD-W8961ND تهیه کردم ، لینکش رو میذارم تا شما هم نگاه کنین(ببخشین که زیاد حرفه ای فیلم برداری نکردم :42:)

با تشکر

Bala Avali
08-07-2012, 20:08
سلام

یه مودم برای ای دی اس ال می خوام بگیریم ، وایرلس داشته باشه و کابل lan هم داشته باشه (شبکه).

یه راهنمایی کنید ، ممنون میشم.

shahin_dictator
08-07-2012, 20:18
سلام

یه مودم برای ای دی اس ال می خوام بگیریم ، وایرلس داشته باشه و کابل lan هم داشته باشه (شبکه).

قیمت مودم چقدر باشه و مساحتی که می خواین از وایرلس استفاده کنین چقدر هست؟

Bala Avali
08-07-2012, 23:16
قیمت اصلا رنج خاصی ندارم ( به دلیل اینکه اطلاعی از قیمت های مودم ندارم ) ، هرچی به صرفه تر باشه بهتره.

مساحت هم فقط داخل منزل جواب بده.

arman486
08-07-2012, 23:29
2730u برای یکی از دوستام خریدم راضی نیست میگه هنگ میکنه

میشه یک مودم خوب بهم پیشنهاد بدید قیمتشم بالاتر بود ایرادی نداره

shahin_dictator
09-07-2012, 00:14
2730u برای یکی از دوستام خریدم راضی نیست میگه هنگ میکنه

میشه یک مودم خوب بهم پیشنهاد بدید قیمتشم بالاتر بود ایرادی نداره

من از اين مودم يعني ٢٧٣٠ نزديك به ٣ ماه استفاده كردم شب و روزم روشن بود. منكه هيچ مشكلي به جز برد كمش براي من ازش نديدم.
اگه مودم با كيفيت مي خواد linksys wag120 n رو بخره.

با تشكر

a.p.p.l.e - Tapatalk

shahin_dictator
09-07-2012, 00:16
قیمت اصلا رنج خاصی ندارم ( به دلیل اینکه اطلاعی از قیمت های مودم ندارم ) ، هرچی به صرفه تر باشه بهتره.

مساحت هم فقط داخل منزل جواب بده.

مدل هاي زير فكر كنم برات مناسب باشه.
Dlink 2640U
يا
TP-link W8901G

a.p.p.l.e - Tapatalk

Hamed DC
09-07-2012, 13:21
سلام

سلام.
مساحت کاری برای مودم؟؟؟
تعدا وسایلی که قراره با مودم مرتبط بشن؟؟؟
کارکرد؟؟؟
سقف بودجه؟؟؟

shahin_dictator
09-07-2012, 22:01
دوست عزیزم arman486 از من یک سوال در پیغام خصوصی پرسیده بود که به دلیل کم بودن پست هام از ۲۰ نتونستم از همون طریق به سوال جواب بدم منم اینجا هم سوال و هم جواب ایشون رو مطرح میکنم:

ممنونم عزيز بابت راهنماييت
ميشه بگي اين 2 مدل چه تفاوتي با هم دارن
1- TP-Link W8960N
d-link 2730u
اگر اولي يعني تيپيلينكه خيلي بهتره و خيلي تفاوت داره اوليه رو بخرم اگر نه زياد تفاوت نداره دميه رو بخرم
در كل براي خونه و براي روشن ماندن زياد و كار خونه و يك كامپيوتر با دانلود زياد و دائم روشن و يك موبايل كدومو بهم پيشنهاد ميدي
برای قسمت دوم سوالتون باید بگم که هر ۲ برای روشن موندن شبانه روزی و دانلود های زیاد مناسب هستن.
و در این که مدله W8960N از 2730 بهتره شکی نیست!
و تفاوت عمده این ۲ مودم در میزان برد و میزان انتقال اطلاعات در هر ثانیه هست که مدل D-Link 2730U دارای یک آنتن ۵ db و سرعت انتقال داده ۱۵۰ مگابایت در ثانیه هست ، ولی مودم TP-Link TD-W8960N دارای ۲ آنتن ۳ db و با سرعت انتقال ۳۰۰ مگابایت در ثانیه و برد ۲ برابر نسبت به 2730 هست ولی هر دو از سری Wi-Fi N هستن.
ولی من فکر می کنم منظور شما مدل 2750U بوده که اشتباهی 2730U نوشتی اگه اینطوری هست به نظر من 8960N رو بخر چون میگن مدل 2750U دارای برخی مشکلات در آنتن دهی هست.
ولی تنها مزیتی که 2750 نسبت به 8960 داره اینکه دارای یک پورت USB هست که می تونی به وسیله اون هارد اکسترنال و یا فلش خودت رو به وسیله مودم شیر کنی!
و در آخر هم قیمتاشونو بگم:
۱. TP-Link TD-W8960N
۹۵ هزار تومن
۲.D-Link 2730U
۶۳ هزار تومن
۳.D-Link 2750U
۹۸ هزار تومن

arman486
10-07-2012, 01:26
ممنونم دوست عزیزم بابت راهنمایی شما
نه من مدل رو درست گفتم 2730U چون پورت یو اس پی نداره

shahin_dictator
10-07-2012, 09:48
ممنونم دوست عزیزم بابت راهنمایی شما
نه من مدل رو درست گفتم 2730U چون پورت یو اس پی نداره

خوشال مي شم اگه تونسته باشم كوچكترين راهنمايي كنم.

a.p.p.l.e - Tapatalk

arman486
10-07-2012, 10:51
مودم با یو اس پی وصل بشه سرعتش بیشتره یا با پورت لن

dehghani1375
10-07-2012, 11:03
البته اون USB برا هارد و ... هست نه اینکه PC رو با اون وصل کنین به مودم! ولی بستگی به ورژن USB و البته سرعت Ethernet و NIC داره دیگه ...

shahin_dictator
10-07-2012, 11:43

با سرعت اینترنت ایران فرقی نمیکنه ولی در کل سرعت LAN بیشتره!

shahin_dictator
10-07-2012, 11:46
البته اون USB برا هارد و ... هست نه اینکه PC رو با اون وصل کنین به مودم! ولی بستگی به ورژن USB و البته سرعت Ethernet و NIC داره دیگه ...

دوست عزیز منظور ایشون مودم هایی شبیه مودم TD-8817 هست که در این نوع مودم PC هم از طریق USB و هم از طریق LAN به مودم وصل میشه! (نه مودم های وایرلسی که USB رو از طریق روتر شیر می کنن!)

عکسی از پشت مودم TD-8817 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ArashMiniStar
10-07-2012, 12:04
دوست عزیزم arman486 از من یک سوال در پیغام خصوصی پرسیده بود که به دلیل کم بودن پست هام از ۲۰ نتونستم از همون طریق به سوال جواب بدم منم اینجا هم سوال و هم جواب ایشون رو مطرح میکنم:

برای قسمت دوم سوالتون باید بگم که هر ۲ برای روشن موندن شبانه روزی و دانلود های زیاد مناسب هستن.
و در این که مدله W8960N از 2730 بهتره شکی نیست!
و تفاوت عمده این ۲ مودم در میزان برد و میزان انتقال اطلاعات در هر ثانیه هست که مدل D-Link 2730U دارای یک آنتن ۵ db و سرعت انتقال داده ۱۵۰ مگابایت در ثانیه هست ، ولی مودم TP-Link TD-W8960N دارای ۲ آنتن ۳ db و با سرعت انتقال ۳۰۰ مگابایت در ثانیه و برد ۲ برابر نسبت به 2730 هست ولی هر دو از سری Wi-Fi N هستن.
ولی من فکر می کنم منظور شما مدل 2750U بوده که اشتباهی 2730U نوشتی اگه اینطوری هست به نظر من 8960N رو بخر چون میگن مدل 2750U دارای برخی مشکلات در آنتن دهی هست.
ولی تنها مزیتی که 2750 نسبت به 8960 داره اینکه دارای یک پورت USB هست که می تونی به وسیله اون هارد اکسترنال و یا فلش خودت رو به وسیله مودم شیر کنی!
و در آخر هم قیمتاشونو بگم:
۱. TP-Link TD-W8960N
۹۵ هزار تومن
۲.D-Link 2730U
۶۳ هزار تومن
۳.D-Link 2750U
۹۸ هزار تومن

دوست عزیز 2750 هم مشکل آنتن دهی داره؟ مطمئن هستید؟ اینکه 2 تا آنتن داره.نباید اینقدر حاد باشه.
ولی کلا به تی پی لینک های 5dbiنمیرسن!

shahin_dictator
10-07-2012, 12:08
دوست عزیز 2750 هم مشکل آنتن دهی داره؟ مطمئن هستید؟ اینکه 2 تا آنتن داره.نباید اینقدر حاد باشه.
ولی کلا به تی پی لینک های 5dbiنمیرسن!

من خودم از این مودم استفاده نکردم ولی تجربه دوست عزیزمون رو در تاپیک زیر بخونین شاید کمک کنه:

M343
10-07-2012, 15:49
سلام من یه مودم میخوام که فقط وایرلس برام پخش کنه
به دلیل دریافت با مودم خط 5 با کارت شبکه باید مودمی باشه که به صورت یو اس بی به کامپیوتر متصل بشه و اینترنت رو پخش کنه

یه مدتی از آلفا به صورت ap استفاده میکردم که زیاد جالب نبود
دوستان مودم بهتری میشناسید؟

dehghani1375
10-07-2012, 16:35
دوست عزیز منظور ایشون مودم هایی شبیه مودم TD-8817 هست که در این نوع مودم PC هم از طریق USB و هم از طریق LAN به مودم وصل میشه! (نه مودم های وایرلسی که USB رو از طریق روتر شیر می کنن!)

عکسی از پشت مودم TD-8817 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اون قسمت دوم پاسخم راجع به ورژن برا اين بود كه اگه منظور ايشون اين هست جواب. گرفته باشن ... ضمنا usb 3 سرعتش بيشتره يا lan ?
5Gbps كم نيس ... ضمنا اين به اينترنت ايران مربوط نميشه شايد ايشون بخوان افلاين گيم بزنن !

ArashMiniStar
10-07-2012, 17:54
من خودم از این مودم استفاده نکردم ولی تجربه دوست عزیزمون رو در تاپیک زیر بخونین شاید کمک کنه:
دوست عزیز خیلی ممنونم از راهنماییتون.متاسفانه این مشکل تو سری قدیمی 2640u هم وجود داشته.نمیدونم چرا دی لینک از این مودم ها میزنه! واقعا دارم ناامید میشم.البته با این قیمت و امکاناتی مثل یو اس بی عجیب نیست!:46:

ArashMiniStar
10-07-2012, 17:57
با سرعت اینترنت ایران فرقی نمیکنه ولی در کل سرعت LAN بیشتره!

حرف های ایشون تایید می شوند.ولی پورت LAN برای سرعت های بالا در خارج بهتر از یو اس بی خواهد بود.

ArashMiniStar
10-07-2012, 17:59
اون قسمت دوم پاسخم راجع به ورژن برا اين بود كه اگه منظور ايشون اين هست جواب. گرفته باشن ... ضمنا usb 3 سرعتش بيشتره يا lan ?
5Gbps كم نيس ... ضمنا اين به اينترنت ايران مربوط نميشه شايد ايشون بخوان افلاين گيم بزنن !
عزیز گیم هم اگر بخواهند انجام دهند پینگ مهم هست و فکر نکنم فرقی داشته باشد!
USB3 با چه سرعت و نوعی از LAN? در کل LAN توصیه می شود...این سرعت یو اس بی اسمی هست!

shahin_dictator
10-07-2012, 19:42

دوست عزيزم در مودم هايي كه ايشون مد نظرشون هست به دليل قديمي بودن مدل امكان اين نيست كه USB ٣ باشه و در ضمن دوست گرامي با مدم هايي كه يك پورت دارن و وايرلس هم نيستن نميشه آفلاين بازي كرد(يعني از طريق روتر بازي را شبكه كنين) و حتما بايد آنلاين بازي كنين و اين هم به سرعت اينترنت شما بستگي داره.
(اميد وارم منظور من رو متوجه شده باشد. )

با تشكر

a.p.p.l.e - Tapatalk

shahin_dictator
10-07-2012, 19:50
دوست عزیز خیلی ممنونم از راهنماییتون.متاسفانه این مشکل تو سری قدیمی 2640u هم وجود داشته.نمیدونم چرا دی لینک از این مودم ها میزنه! واقعا دارم ناامید میشم.البته با این قیمت و امکاناتی مثل یو اس بی عجیب نیست!:46:

دوست عزيز منم به دليل اين حرف و حديث ها بعد از ٥ سال استفاده از محصولات D-link(من از همه محصولات سري DSL اين شركت به جز ٢٧٥٠ استفاده كرده ام) رو به محصولات TP-Link آوردم.

a.p.p.l.e - Tapatalk

S0R3N4
11-07-2012, 03:46
سلام دوستان
ما با این اینترنت ایران مگه فرقی هم میکنه چه مودمی بیگیریم؟؟؟
اخه میخوام یه مودم وایرلس بگیرم...میخوام ببینم آیا اصلا فرقی میکنه که روش حساسیت به خرج بدم یا نه؟

prottl
11-07-2012, 07:29
سلام
درسته سرعت اينترنت تو ايران پايينه، ولي در انتخاب و خريد مودم دقت كنيد.شنيدم جديداً مودمهاي d-link و tp-lik هم مشكل FIRMWARE پيدا كردند

roteal2007
11-07-2012, 08:19
خیر دوست عزیز شما ارزون ترین مودم tp-link
که بخوای بگیری مدل 8901 وایرلس 62000 تومن هستش والا من یه مدل پایینتر اینو داشتم خیلی راحت فریمور ش رو از سایتش گرفتمو آپدیتش کردم.مشکلی هم به اون صورت نداشت اما بهت توصیه میکنم یکی از روتر های سری N رو بگیری که انگاری برد بیشتری رو واست ایجاد میکنه...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

prottl
11-07-2012, 09:13
دوست عزيز
من نگفتم همه مدلها مشكل دارند.يكي از دوستان من D-link داشت،گفت رفتم از سايت d-link فريم وير رو update كردم ديگه مودم كار نكرد!!! رفتم شركت ايزي و پول دادم و فريم ور گرفتم! يكي از دوستان ديگم هم با يكي از مدلهاي tp-link مشكل فريم ور رو پيدا كرده بود.
متاسفانه الآن يه برندي كه سايت قوي داشته باشه و مشكل كاربران رو حل كنه كمه. در ضمن تمام اين برند از چين ميان و chipset همشون مربوط به 2-3 تا شركت ميشه! والسلام! من يك سالي هست كه دارم با چيني ها سر مسائل فني مودمهاشون باهاشون سرو كله مي زنم.سوالي اگر داشتي و تونستم جواب بدهم در خدمتم. اين آدري ايميل من هست : info@prottl.com

shahin_dictator
11-07-2012, 09:52
سلام دوستان
ما با این اینترنت ایران مگه فرقی هم میکنه چه مودمی بیگیریم؟؟؟
اخه میخوام یه مودم وایرلس بگیرم...میخوام ببینم آیا اصلا فرقی میکنه که روش حساسیت به خرج بدم یا نه؟

بله چون برد مودم هاي وايرلس باهم فرق ميكنه.

a.p.p.l.e - Tapatalk

shahin_dictator
11-07-2012, 09:55
دوست عزيز
من نگفتم همه مدلها مشكل دارند.يكي از دوستان من D-link داشت،گفت رفتم از سايت d-link فريم وير رو update كردم ديگه مودم كار نكرد!!! رفتم شركت ايزي و پول دادم و فريم ور گرفتم! يكي از دوستان ديگم هم با يكي از مدلهاي tp-link مشكل فريم ور رو پيدا كرده بود.
متاسفانه الآن يه برندي كه سايت قوي داشته باشه و مشكل كاربران رو حل كنه كمه. در ضمن تمام اين برند از چين ميان و chipset همشون مربوط به 2-3 تا شركت ميشه! والسلام! من يك سالي هست كه دارم با چيني ها سر مسائل فني مودمهاشون باهاشون سرو كله مي زنم.سوالي اگر داشتي و تونستم جواب بدهم در خدمتم. اين آدري ايميل من هست : info@prottl.com

البته شركت TP-Link در سري جديد محصولات خود چيپ ست هاشونو عوض كرده.

a.p.p.l.e - Tapatalk

M343
11-07-2012, 10:23
سلام من یه مودم میخوام که فقط وایرلس برام پخش کنه
به دلیل دریافت با مودم خط 5 با کارت شبکه باید مودمی باشه که به صورت یو اس بی به کامپیوتر متصل بشه و اینترنت رو پخش کنه

یه مدتی از آلفا به صورت ap استفاده میکردم که زیاد جالب نبود
دوستان مودم بهتری میشناسید؟

دوستان
کسی نظری نداره ؟

dehghani1375
11-07-2012, 12:30
منم برا همين گفتم كه ورژن lan و usb باس ذكر شه .... ضمنا دوست من منظور من گيم افلاينه نه انلاين ! اصلا شما فكر كن نت قطع شده ! حتا نت هاي خارج از ايرانم رو اين سرعتا نيستن ... اينا براي استفاده ي افلاين هس ... مثلا گيم يا انتقال داده از يه پيسي به يه لپ تاپ....

dehghani1375
11-07-2012, 12:34
ضمنا اون كه گفتين سرعت usb اسمي هست ..... اگه شما سرعتو مشاهده نمي كني مشكل از pc و device هست كه با usb 3 وصل شده ... سرعت اين PORT همينه ...
5 giga bit per second ....

shahin_dictator
11-07-2012, 13:07
منم برا همين گفتم كه ورژن lan و usb باس ذكر شه .... ضمنا دوست من منظور من گيم افلاينه نه انلاين ! اصلا شما فكر كن نت قطع شده ! حتا نت هاي خارج از ايرانم رو اين سرعتا نيستن ... اينا براي استفاده ي افلاين هس ... مثلا گيم يا انتقال داده از يه پيسي به يه لپ تاپ....

دوستان بهتره اين بحث رو ادامه نديم چون خارج از موضوعه تاپيك است.

با تشكر

a.p.p.l.e - Tapatalk

mohsen.haftom
11-07-2012, 17:01
سلام به همه دوستان من میخوام یه مودم وایر لس بگیرم مارک linksys رو مد نظر دارم به نظرتون از کدوم مدلاش بگیرم؟؟؟Linksys WAG120N Wireless-N ADSL2 Modem
Linksys E1200 Wireless-N Router
WAG320N
ممنون میشم راهنمایی کنید

ArashMiniStar
11-07-2012, 17:43
ضمنا اون كه گفتين سرعت usb اسمي هست ..... اگه شما سرعتو مشاهده نمي كني مشكل از pc و device هست كه با usb 3 وصل شده ... سرعت اين PORT همينه ...
5 giga bit per second ....

عزیز شما دلت خوشه به این سرعت خوب باشه!! شما هر دیوایسی رو نگاه کنی بازهم ااینقدر سرعت نداری!
بذار برات یک مثال بزنم.سرعت یو اس بی 2 480 مگابیت بر هر ثانیه هست که تقسیم بر 8 میشه 60 مگابایت بر ثانیه! ولی چرا مثلا یک هارد اکسترنال با پورت یو اس بی 2 33 مگابایت بر ثانیه READ دارد ولی با USB3خیلی بیشتر میشود؟ خوب اگر این سزعت (که من گفتم اسمی هست) واقعی باشد شما باید 60 مگابایت بر ثانیه سرعت داشته باشید...
ضمنا میشه اون مودم یا روتری که USB3دارد را معرفی کنید؟؟ چون تا حالا همچین چیزی ندیدم! شاید تازه اومده ما خبر نداریم!:39:

shahin_dictator
11-07-2012, 22:52
سلام به همه دوستان من میخوام یه مودم وایر لس بگیرم مارک linksys رو مد نظر دارم به نظرتون از کدوم مدلاش بگیرم؟؟؟Linksys WAG120N Wireless-N ADSL2 Modem
Linksys E1200 Wireless-N Router
WAG320N
ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست عزيزم مودم هاي linksys در ايران به دليل گران بودن نرخ دلار داراي قيمت واقعي نيست و به دليل تبليغات زياده فروشنده ها(با اغراق ) مبني بر با كيفيت و محصول آمريكا بودن اين مودم ها و تبليغات اين چنيني قيمت آن را باز گران تر مي كنند تا سود بيشتري ببرند.
درسته منم قبول ميكنم شركت سيسكو شركتي خيلي بزرگ در زمينه شبكه هست ولي محصولات اين شركت در ايران داراي قيمت واقعي نيست. در عوض من چندين سال از محصولات شركت D-Link استفاده كرده ام كه داراي قيمت واقعي تر نسبت به محصولات سيسكو در بازار ايران مي باشد و خيلي هم با كيفيت است.
اين مطالب رو گفتم تا تحت تاثير تبليغات قرار نگيري و پولت رو حيف نكني.
و اگر باز در خريد مودم هاي linksys پافشاري ميكني عرض كنم كه مدل اول يعني 120n مودم خيلي خوبي هست و در اين شكي نيست ولي مدل دوم يك روتر هست توجه كنيد كه مودم نيست( عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) و اگر اين روتر رو بخريد براي اتصال به اينترنت به يك مودم جدا گانه نياز داريد تا از طريق كابل شبكه اينترنت رو به روتر انتقال دهيد تا روتر اون اينترنت رو به وايرلس تبديل كنه ولي در مدل 120 n مودم و روتر درون يك محصول هستند و نيازي به خريد چيزه ديگري نيست.

با تشكر اميدوارم كمكي تونسته باشم بكنم.

a.p.p.l.e - Tapatalk

S0R3N4
12-07-2012, 00:05
بله چون برد مودم هاي وايرلس باهم فرق ميكنه.

a.p.p.l.e - Tapatalk
تنها تفاوت سر برد مودم هستش؟؟؟

shahin_dictator
12-07-2012, 00:28
تنها تفاوت سر برد مودم هستش؟؟؟

تفاوت هاي زيادي هست ولي اولويت اصلي روي برد مودم هاست.

a.p.p.l.e - Tapatalk