PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در مورد خرید مودم وایرلس

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Hamed DC
15-04-2012, 19:15
سلام
مودم talent با 4 خروجی و وایرلس بهم قیمت 78 تومن گفتن
میخواستم بپرسم
ایا این مودم ها تو بازار خوب جواب دادن مثل لینک سیس هستن یا نه؟
اگر نه پیشنهاد شما چیه؟
وایرلسشون هم قوی هست یا نه ؟ چون من فقط با وایرلسش کار دارم
ممنون
سلام دوست عزیز.
برند تالنت اصلا با سیسکو قابل مقایسه نیست و از هر لحاظ در مقایسه شکست خواهد خورد!
سقف بودجه شما چقدر هست؟؟؟
مساحت کاری و تعداد وسایلی که قصد ارتباط دادن اونها با مودم رو دارین، چقدر هست؟؟؟

farhad resalati
16-04-2012, 01:20
قبل از اینکه سوالمو مطرح کنم از دوستانی که مثل من دانشی تو زمینه مودم ADSL ندارند(هنوز دایلاپم در حال این پست) حتما میخوام که 10-20 صفحه ی آخر و دو صفحه اول رو همیشه تو هر تاپیکی بخونن به احتمال زیاد یا جواب سوالشونو میگیرند یا اگه سوالی بپرسند از حالت آماتور یکیمی در اومدن :11:

لازمه از آقا حامد گل:40: و دیگر دوستان که زحمت پاسخگویی رو میکشند واقعا تشکرکنم

من از صفحه80 تا 101 این تاپیکو با خط دایلاپم خوندم(حدودا 20 مین باز کردنشون طول کشید :13::کی راحت میشم:42:)

از پست های آقا حامد و دیگر دوستان فهمیدم که دونکته رو همواره بهتره برای راهنمایی دیگران که ممکنه بعدا این پست هارو بخونن و کمکشون خواهد کرد باید اشاره کنم : :20:

1-خواسته و نیاز و 2-یکی متراژ مد نظر برای پوشش و 3-دیگری توان خرید شد 3 نکته :31:

خواسته من استفاده از مودم ADSL که هم توسط PC وصل بشم و هم وایرلس داشته باشه و با لپ تاپ گوشی موبایل وصل بشم .متراژم پوشش -60-50متر فاصله مستقیم و غیر مستقیم هست یعنی یک کاربر خانگی ام که میخواد در سراسر خانه از اینترنت استفاده کنه و خونه 200 متری هم باشه دیگه بیش از60 متر طول مستقیم نداره توان خریدم هم همون 50-70تومن
اینجور که از این 20 صفحه جمع بندی کردم سه مدل زیر توسط اساتید پیشنهاد شد که همگی با LAN به پی سی وصل میشوند و هم امکان ارسال اینترنت بصورت وایرلس دارند برای اتصالات وسایلی چون لپ تاپ و موبایل و تلویزیون و .. :

(گارانتی 3ساله)TpLink8901 بین 50تا55 هزارتومن

(گارانتی 3ساله)TpLink8950 بین 60 تا 70 هزار تومن

(گارانتی 1 ساله)Asus-DSLN10 بین 65 تا 75 هزار تومن (برد بسیار قوی تر بخاطر داشتن اکسس پوینت) مناسب برای فواصل بیشتر ازخواسته من

که قیمت های حضوری رو نمیدونم فقط قیمت های اینترنتیشو با تلرانس هایی که دیدم اشاره کردم

اما سوال اولم :
من بین مودم های 8950-8901 کدوم رو بخرم ؟فقط بحث برد قوی تر در مدل 8950 مطرح هست یا قابلیت بیشتری هم داره ؟ و اینکه بعضی از این مدل ها دکمه آف و آن ندارند مثل 8901 درسته ؟ یعنی باید ازبرق بکشی؟

و سوال دوم :

این رو خوندم که اگه پس سی خاموش باشه نیز میتوان از وایرلس مودم برای لپ تاپ استفاده کرد اما اینکه همزمان هردو روشن باشه هم پی سی هم لپ تاپ یجور sharing بوجود میاد و این مدل های نامبرده شده در بالا تو خودشون هاب و روتر دارند ؟ تقسیم اینترنت بین دو سیستمو بر اساس میزان استفاده انجام میدن ؟البته منظورم از share فقط share اینترنت بود بینشون و نه شبکه شدن .

البته هریک از این سه مدل هم اگه قابلیت شبکه شدن دارند رو بگید برای یاداوری ممنون میشم(چند پورته لن هستن)

اگه سوالات مبتدیانه و یا توضیحاتم طولانی شد شرمنده نیتم این بود یه جمع بندی کاربران خانگی رو برای دوستانی که قصد خرید دارند انجام داده باشم:10: اینم بگم که کامل بشه :

پیسی های خانگی درحالت عادی فقط از طریق LAN (پورت پشتی که کابل میخورد )کار میکنند (قابلیت دریافت سیگنال وایرلس مانند لپ تاپ ندارند نیاز به کارت مخصوص دریافت وایرلس هست) و ثانیا مودم های ای دی اس ال که وایرلس دار هستند فقط قابلیت ارسال اینترنت بصورت بدون سیم رو دارند و بعنوان "مودم گیرنده اینترنت وایرلس" نمیتوان برای کاربران اینترنت وایرلس شرکت های مثل ایرانسل و مبین نت استفاده کرد
بازم ممنونم از پست های مفیدتون:11:

AMD64
16-04-2012, 14:01
سلام
من میخواستم مودم tp-link 8951nd بخرم که متوجه شدم چیپستش ماله شرکت trendchip هستش و چیپستهای شرکت Broadcom قویتر هستند.
میخاستم منو راهنمایی کنید تا سقف 70 تومن چه مودمی بخرم؟
8950 تی پی لینک خوبه؟ N10 اسوس چطور؟
در ضمن کلید خاموش روشن وایرلسه tp-link کجا قرار داره؟

rezamn22
16-04-2012, 15:02
آیا فرقی بین TP-LINK , D-LINK , AzTECH وجود داره کدوم بهتره؟
برای خونه دو طبقه با دو تا لپتاپ و دو تا گوشی و یک پی سی 150mbp بهتره بگیرم (60 70 تومن) یا 300mbps (95 تومن)؟

zero&one
17-04-2012, 08:55
سلام دوستان من يه راهنمايي واسه خريد مودم وايرلس با كيفيت خوب و قيمت مناسب مي خوام راستش مودم قبليم linksys wag120 n بود كه نزديك دو سال داشتمش و همين چندي پيش مشكل پيدا كرد و حداقل در شهر من نتونستن تعميرش كنن مشكلش هم قطع شدن بر اثر داغ كردن بود همه هم ميگفتن linksysبه ندرت خراب ميشه و كم پيش مياد من اون زمان اين مودم رو 78000تومن خريداري كرده بودم انتظار داشتم با اين معروفيت بهتر از اين كار كنه ازلحاظ كيفيت سيگنال عالي بود اما از اون اول هم داغيش براي من غير عادي بود خلاصه اينكه حالاكه از تعميرش نا اميد شدم تصميم گرفتم يه مودم جديد بگيرم لطفا راهنمايي كنيد تو برندهاي موجود بازار چه مودمي بهتره از اونجايي هم كه واسه خونه ميخوام قيمتش هم مناسب باشه (خودم بين سه برند asus، zyxel و linksys موندم) ممنون

Hamed DC
17-04-2012, 15:50
قبل از اینکه سوالمو مطرح کنم از دوستانی که مثل من دانشی تو زمینه مودم ADSL ندارند(هنوز دایلاپم در حال این پست) حتما میخوام که 10-20 صفحه ی آخر و دو صفحه اول رو همیشه تو هر تاپیکی بخونن به احتمال زیاد یا جواب سوالشونو میگیرند یا اگه سوالی بپرسند از حالت آماتور یکیمی در اومدن :11:

لازمه از آقا حامد گل:40: و دیگر دوستان که زحمت پاسخگویی رو میکشند واقعا تشکرکنم

من از صفحه80 تا 101 این تاپیکو با خط دایلاپم خوندم(حدودا 20 مین باز کردنشون طول کشید :13::کی راحت میشم:42:)

از پست های آقا حامد و دیگر دوستان فهمیدم که دونکته رو همواره بهتره برای راهنمایی دیگران که ممکنه بعدا این پست هارو بخونن و کمکشون خواهد کرد باید اشاره کنم : :20:

1-خواسته و نیاز و 2-یکی متراژ مد نظر برای پوشش و 3-دیگری توان خرید شد 3 نکته :31:

خواسته من استفاده از مودم ADSL که هم توسط PC وصل بشم و هم وایرلس داشته باشه و با لپ تاپ گوشی موبایل وصل بشم .متراژم پوشش -60-50متر فاصله مستقیم و غیر مستقیم هست یعنی یک کاربر خانگی ام که میخواد در سراسر خانه از اینترنت استفاده کنه و خونه 200 متری هم باشه دیگه بیش از60 متر طول مستقیم نداره توان خریدم هم همون 50-70تومن
اینجور که از این 20 صفحه جمع بندی کردم سه مدل زیر توسط اساتید پیشنهاد شد که همگی با LAN به پی سی وصل میشوند و هم امکان ارسال اینترنت بصورت وایرلس دارند برای اتصالات وسایلی چون لپ تاپ و موبایل و تلویزیون و .. :

(گارانتی 3ساله)TpLink8901 بین 50تا55 هزارتومن

(گارانتی 3ساله)TpLink8950 بین 60 تا 70 هزار تومن

(گارانتی 1 ساله)Asus-DSLN10 بین 65 تا 75 هزار تومن (برد بسیار قوی تر بخاطر داشتن اکسس پوینت) مناسب برای فواصل بیشتر ازخواسته من

که قیمت های حضوری رو نمیدونم فقط قیمت های اینترنتیشو با تلرانس هایی که دیدم اشاره کردم

اما سوال اولم :
من بین مودم های 8950-8901 کدوم رو بخرم ؟فقط بحث برد قوی تر در مدل 8950 مطرح هست یا قابلیت بیشتری هم داره ؟ و اینکه بعضی از این مدل ها دکمه آف و آن ندارند مثل 8901 درسته ؟ یعنی باید ازبرق بکشی؟

و سوال دوم :

این رو خوندم که اگه پس سی خاموش باشه نیز میتوان از وایرلس مودم برای لپ تاپ استفاده کرد اما اینکه همزمان هردو روشن باشه هم پی سی هم لپ تاپ یجور sharing بوجود میاد و این مدل های نامبرده شده در بالا تو خودشون هاب و روتر دارند ؟ تقسیم اینترنت بین دو سیستمو بر اساس میزان استفاده انجام میدن ؟منظورم از share فقط share اینترنت بود بینشون و نه شبکه شدن ?
البته هریک از این سه مدل هم اگه قابلیت شبکه شدن دارند رو بگید برای یاداوری ممنون میشم

اگه سوالات مبتدیانه و یا توضیحاتم طولانی شد شرمنده نیتم این بود یه جمع بندی کاربران خانگی رو برای دوستانی که قصد خرید دارند انجام داده باشم:10: اینم بگم که کامل بشه :

پیسی های خانگی درحالت عادی فقط از طریق LAN (پورت پشتی که کابل میخورد )کار میکنند (قابلیت دریافت سیگنال وایرلس مانند لپ تاپ ندارند نیاز به کارت مخصوص دریافت وایرلس هست) و ثانیا مودم های ای دی اس ال که وایرلس دار هستند فقط قابلیت ارسال اینترنت بصورت بدون سیم رو دارند و بعنوان "مودم گیرنده اینترنت وایرلس" نمیتوان برای کاربران اینترنت وایرلس شرکت های مثل ایرانسل و مبین نت استفاده کرد
بازم ممنونم از پست های مفیدتون:11:
سلام دوست خوبم.
از حسن توجه و دقت نظرت خیلی خیلی ممنون داداشی.
از لطفی هم که نسبت به من و بقیه رفقا داشتی، باز هم خیلی خیلی ممنونم.
متن کامل و جامعی رو نوشتی و جای هر گونه ابهام رو برای مشاوره دهنده! خالی گذاشتی.ممنونم.
و اما برسیم به مودم و اینترنت پر سرعت!
اینترت پر سرعت بطور کلی به دو گروه تقسیم میشه: اینترنت سیمی و بیسیم.
از این میان هم اینترنتهای سیمی و بیسیم هم خو به چندین زیر گروه تقسیم میشه که بررسیه اونها دراین مقال نمیگنجه.
یکی از زیر خانواده ههای اینترنت سیمی ADSL یا همون Asymmetric digital subscriber line هست که همون
طوریکه از نامش بر میاد یک امکان دیجیتالی محسوب میشه و این امر عدم اشغالی خط رو در برداره. اما برای
اینکه این امکان رو بشه برای تبادلات اطلاعات به WWW یا همون Wide World Webs یا همون اینترنت خودمون!
استفاده کرد، نیاز به مودم داریم. مودمی از نوع ADSL!!!
مودمهای ADSL فقط برای تبادلات دادهایی که به صورت سیمی به مودم میرسن قابلیت دریافت و ارسال دارن و
نمیشه از اونها برای دریافت امواج اطلاعاتی(وایمکس. وای فای و ....)استفاده کرد. چون اصولا برای این کار
ساخته نشدن. این مودمهای ADSLدارای دونوع آنتن دارن و بودن آنتن هستن. نوع نتن دار قابلیت ارسال امواج
وا فای رو هم داره و میتونه وسایلی رو که از این پروتوکل پشتیبانی میکن و با اون هم خوای ندارن، ارتباط برقرار
کنه و اون وسایل رو از طریق خودش به اینترنت وصل کنه. ولی مودم های بدون آنتن این امکان رو ندارن و فقط می
تونن با سیم Cat5 به سوکتLan برای تبادل اطلاعات متصل بشن. در انتخاب مودم ADSL باید به یک نکته بسیار
مهم توجه داشت و اون هم همراه بودن Ruter با مودم هست که در هر دونوع بدون آنتن و دارای آنتن باید مد نظر
قرار داد. کار Ruterچیه؟؟؟
این دستگاه! باعث میشه که شما بصورا اتوماتیک آی پی سرورHSP رو دریافت کنید و برای ست کردن و در اصلاح
کانفیگ کردن اون به شرکت نرین. چون در صورت نبودن روتر شما نمیتونید ای پی رو خودکار شناسایی کنید!
اما برای خرید مودم آنتن دار(یا به قول خودمی، وایرلس!!!)باید به نکاتی دقت داشت:
1-مودمهای وایرلس دو گروه هست. یکی ADSL که به نظر من باید به اونها ADSL Wireless گفته بشه نه وایرلس
خالی و یکی دیگه هم مودمهای وایرلس که برای اینترنت بی سیم استفاده میشن.
برای نیاز شما مودم باید از نوع ADSL Wireless باشه و مودمهای بیسمی که برای اینترنت بیسیم طراحی و
ساخته شدن به کار شما نمیاد.
2-مودمهای بیسم ای دی اس ال باید با توجه با تعدد دستگاه ها انتخاب بشه تا در صورت بالا رفتن تعدد دستگاهها
به افت پهنای باند و کاهش سرعت نخوریم.
در انتخاب باید به Gain آنتن مودم توجه بالا داشت. و همچنین تعدد آنتنها! بالا بالا بودن تعداد آنتنها برد مودم افزایش
و با بالا بودن Gain مودم، آنتن دهی و ثبات اتصال بالیی خواهیم داشت.

و اما برای شما:
به نظر من هزینه برای 8901 زیاد آینده نگرانه نیست. چون علاوه بر اینکه امکانات خوبی نداره، تعدد پورتهای Lan اون
هم کم هست(یه دونه Lan داره!). 8950 هم مودم خوبیه. اما در تستهایی که از 8951 و 8950 گرفتم متوجه
شدم که امواج طولی خوبی دارن اما امواج عرضی قابل قبولی ندارن! یعنی اگر برای طبقات استفاده میکنید
تا ارتفاع خوبی میتونه سیگنال بفرسته و در حالت کفی زیاد تونمند ظاهر نمیشه! شاید بخواطر آنتنش باشه!
پس با این وجود خرید Asus-DSLN10 رو به شما دوست خوبم توصیه میکنم. هزینه چند ده هزار تومان بیشتر از
بودجه هم زیاد غیر منطقی نیست. چون این مودم با دارا بودن چیپ سری N تا مدتهای مدیدی نیاز شما روبرآورده
میکنه و با پوشش خوبی هم که داره از افت آنتن دهی تا مسافت مورد نظرتون راحت میشین.
پس خرید Asus-DSLN10 رو در این رنج قیمت، بشدت توصیه میکنم.
باز هم اگر فکر میکنی نکته ای رو جا انداختم، اشاره کن تا ابهام رو برطرف کنم.

Hamed DC
17-04-2012, 16:01
سلام دوستان من يه راهنمايي واسه خريد مودم وايرلس با كيفيت خوب و قيمت مناسب مي خوام راستش مودم قبليم linksys wag120 n بود كه نزديك دو سال داشتمش و همين چندي پيش مشكل پيدا كرد و حداقل در شهر من نتونستن تعميرش كنن مشكلش هم قطع شدن بر اثر داغ كردن بود همه هم ميگفتن linksysبه ندرت خراب ميشه و كم پيش مياد من اون زمان اين مودم رو 78000تومن خريداري كرده بودم انتظار داشتم با اين معروفيت بهتر از اين كار كنه ازلحاظ كيفيت سيگنال عالي بود اما از اون اول هم داغيش براي من غير عادي بود خلاصه اينكه حالاكه از تعميرش نا اميد شدم تصميم گرفتم يه مودم جديد بگيرم لطفا راهنمايي كنيد تو برندهاي موجود بازار چه مودمي بهتره از اونجايي هم كه واسه خونه ميخوام قيمتش هم مناسب باشه (خودم بين سه برند asus، zyxel و linksys موندم) ممنون

آیا فرقی بین TP-LINK , D-LINK , AzTECH وجود داره کدوم بهتره؟
برای خونه دو طبقه با دو تا لپتاپ و دو تا گوشی و یک پی سی 150mbp بهتره بگیرم (60 70 تومن) یا 300mbps (95 تومن)؟

سلام
من میخواستم مودم tp-link 8951nd بخرم که متوجه شدم چیپستش ماله شرکت trendchip هستش و چیپستهای شرکت Broadcom قویتر هستند.
میخاستم منو راهنمایی کنید تا سقف 70 تومن چه مودمی بخرم؟
8950 تی پی لینک خوبه؟ N10 اسوس چطور؟
در ضمن کلید خاموش روشن وایرلسه tp-link کجا قرار داره؟
با سلام به سه عزیز گرامی.
دیدم که هر سه عزیز، سوالات مشترکی دارین، گفتم در قالب یک پست جواب رو ارائه بدم!
در ابتدا باید بگم که بند سیسکو کمی به گرم بودن برد شهره داره(البته این زیاد خوب نیست!) و میشه گفت تنها
مشکل بسیار حاد این برند و برخی کلاسهای خاصش، همین مشکله که باید به نوع گارانتی و مدت اون دقت کنید
تا در صورت خرابی درجا عوضش کنید.
در مورد برندها هم باید بگم که به شخصه این سه برند رو تست کردم. کیفیت D-Link و TP-Link چه از لحاظ میزان
مصرف(خرکاربودن:31:) و چه از لحاظ کیفیت و کانفیگ سریع و بی دردسر، از آزتک بهتر و بالاتر و مرغوبتر هست.
اگر همزمان میخواین از این وسایل در آن واحد استفاده کنید، 150 هم کفایت میده. چون اگر اینترنت شما رو 4Mb
هم در نظر بگیریم، باز هم به مشکل پهنای باند و سرعت نمیخورین.300Mb خیلی زیاده . فقط دقت داشته باشین
که آنتن دهی خوبی در کنار پهنای باند داشته باشه و چیپهای سری N رو پشتیبانی کنه.
نوع برد و نع شرکت سازنده اون شرط لازم هست. اما کافی نیست.در میزان سیگنال دهی بیشتر، باید بیشتر به
گین و نوع آنتن و جنس آلیاژ و پیکربندی دقت داشت تا نوع برد!!!
در آخر هم اگر سوای باقی مونده، خواندن پست بالا رو به هر سه عزیز توصیه میکنم.

Omid_p30world
18-04-2012, 10:29
من مودم edimax 7265 رو دارم کسی می دونه قابلیت Multiple SSIDs چه طوری فعال میشه که بشه چندین ssid تعریف کرد

farhad resalati
18-04-2012, 16:53
حامد عزیز بعلت فیلتر شدن سایت پی سورد!! با کمی تاخیر مجبور شدم بیام یکمی هم با مخابرات منطقه سر پول گرفتن و اجباری کردن نصاب درگیر شدم (این خلاف قانونه) و نهایت خطمو فعال کردن الان فقط لنگ مودم هستم
از توضیحات جامع و مانعت بسیار ممنونم شما کامل همه چیزو گفتید چه در این پست چه پست های قبل

راستش نگرانی من راجع به N10 بخاطر فقط مدت زمان گارانتیش هست و یکمی پول اضافی چون تقاضا براش زیاده
اگرچه محصولات Asus همیشه در سطح بالایی هستند و میارزه اما من خیلی کارایی نمیخام ازش

در مورد تی پی لینک درسته من به پشتیبانی از چیپ سری N دقت نکرده بودم

حالا که بحث سری N شد مودم Dlink 2730 هم مشابه هست و چیپست سری N که سرعت بالاتری داره رو پشتیبانی میکنه

من نیاز به آنتن دهی بیش از یک طبقه ندارم و مساحت خونه هم 120 متره آینده هم ممکنه اینجا نباشم :D

بنظرت هزینه اضافی نیست N10 چون 2730 هم چیپ N هست و 13تومن ارزون تر البته با برد ضعیف تر اما من بیشتر از یک طبقه استفاده ای ندارم (دی لینک 2730 فیمتش 62 تومن پاساژ ایران امروز و n10 قیمتش 75 تومن)
ایشا... نظر نهایتتو بدی تا فردا از این خط دایل آپ راحت میشم بازم ممنون از راهنماییهات

Xx Hossein xX
18-04-2012, 19:23
دوستان مودم وایرلس دار چی پیشنهاد میکنید؟

حداقل 2 تا خروجی لن داشته باشه و حتما وایرلس داشته باشه.
یه فضای 100 متری رو هم بتونه پوشش بده.
به صورت وایرلس هم حداکثر دو تا دستگاه بهش وصل میشن.
در کل کار خفنی نمیخوام بکنم. :دی

ممنون میشم یه مدل خوب با قیمت مناسب بهم پیشنهاد بدید.

gamekhor2007
18-04-2012, 20:35
ASUS DSL N-10 الان قیمتش چنده دقیقا؟یجا 89 با گارانتی قیمت دادن.الان TP-Link 8901 G دارم.ارزش داره برم بخرم؟

farhad resalati
18-04-2012, 22:02
ASUS DSL N-10 الان قیمتش چنده دقیقا؟یجا 89 با گارانتی قیمت دادن.الان TP-Link 8901 G دارم.ارزش داره برم بخرم؟

دوست من دو تا پست عقب تر رو میدیدی من قیمت روز رو تو صحبتام داده بودم هرچند تاپیک قیمت قطعات نیست اما گارانتی اصلی 75 پاساژ ایران

از چه لحاظ ارزش داره ؟ الان مشکلی مگه با 8901 داری؟ اگه برای ساپورت چند طبقه میخواید آره یا تو شبکه میخواید فایل رد و بدل کنید یا فیلم ببینید و بازی کنید آره خب سرعتش بیشتره و کیفیت بالاتر اما اگه مشکلی ندارید و فقط برای منزل خودتون میخوای صبر کن موقعی که مجبور بودی عوضش کن و تکنولوژی روز رو بگیر :46:

---------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان مودم وایرلس دار چی پیشنهاد میکنید؟

حداقل 2 تا خروجی لن داشته باشه و حتما وایرلس داشته باشه.
یه فضای 100 متری رو هم بتونه پوشش بده.
به صورت وایرلس هم حداکثر دو تا دستگاه بهش وصل میشن.
در کل کار خفنی نمیخوام بکنم. :دی

ممنون میشم یه مدل خوب با قیمت مناسب بهم پیشنهاد بدید.

بستگی به پولتم و کاراییتم داره اما همه سه مورد زیر چهار پورت لن داره و کاملا جواب کارتون رو میده به ترتیب قیمت کمتر نوشتم برات :20:

اینم بگم همه اطلاعات من تئوریک هست و آقا حامد اوستای اینکاره و عملی تست کرده ما داریم درس پس میدیم

TP-LINK TD-8951ND : قیمت روز 56

دارای چهار پورت LAN (شبکه) و تعداد نامحدود پورت WIRELESS
سرعت 150 مگابیت بر ثانیه و یک آنتن 5dBi
:D-LINK DSL-2730U قیمت روز 62

:ASUS DSL N-10 قیمت روز 75

مودم های اولی و دومی در یک حد هستند

اما سومی یعنی ایسوس از لحاظ فرکانس و بردش به مراتب قوی تر هست لطفا جهت تکمیل اطلاعات فنی از این مدل ها پست های چند صفحه اخیر رو بخونید راجع بهش بحث شده :40:

Hamed DC
18-04-2012, 23:34
حامد عزیز بعلت فیلتر شدن سایت پی سورد!! با کمی تاخیر مجبور شدم بیام یکمی هم با مخابرات منطقه سر پول گرفتن و اجباری کردن نصاب درگیر شدم (این خلاف قانونه) و نهایت خطمو فعال کردن الان فقط لنگ مودم هستم
از توضیحات جامع و مانعت بسیار ممنونم شما کامل همه چیزو گفتید چه در این پست چه پست های قبل

راستش نگرانی من راجع به N10 بخاطر فقط مدت زمان گارانتیش هست و یکمی پول اضافی چون تقاضا براش زیاده
اگرچه محصولات Asus همیشه در سطح بالایی هستند و میارزه اما من خیلی کارایی نمیخام ازش

در مورد تی پی لینک درسته من به پشتیبانی از چیپ سری N دقت نکرده بودم

حالا که بحث سری N شد مودم Dlink 2730 هم مشابه هست و چیپست سری N که سرعت بالاتری داره رو پشتیبانی میکنه

من نیاز به آنتن دهی بیش از یک طبقه ندارم و مساحت خونه هم 120 متره آینده هم ممکنه اینجا نباشم :D

بنظرت هزینه اضافی نیست N10 چون 2730 هم چیپ N هست و 13تومن ارزون تر البته با برد ضعیف تر اما من بیشتر از یک طبقه استفاده ای ندارم (دی لینک 2730 فیمتش 62 تومن پاساژ ایران امروز و n10 قیمتش 75 تومن)
ایشا... نظر نهایتتو بدی تا فردا از این خط دایل آپ راحت میشم بازم ممنون از راهنماییهات
متاسفانه این داس دروگر، نمیخواد دست از هیتلراسیون برداره.
پس با این تفاصیر، خرید دی لینک منطقی تر هست.
برای این برند به یک نکته بسیار مهم توجه داشته باش. مدلهای دی لینک(سریهای قدیمی) که پسوند u ندارن
معمولا کمی از لحاظ ثبات اتصال مشکل دارن و قطعی شون بالاست. پس برای خرید دقت داشته باش که مدل
D Link DSL 2730 U باشه. چون در این سری مشکلات عدم ثبات حل شده و دیگه شاهد قطعی نخواهی بود.
این هم لینک مدل دقیق با جزییات:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ئظا
19-04-2012, 00:10
دوستان من Asus n10 دارم
خیلی خوبه فقط یه ایراد کوچیک داره که هر تغییری تو تنظیمات بدی حدود یک دقیق طول میده تا سیوش کنه
اما در گل عالیه و شیک هم هست
اون دوستمون که گفت خونشون 120 متر هست و به آنتن دهی زیاد احتیاج نیست باید بدونه که منم تو همین متراژ هستم ولی وقتی تو یه اطاق میرم که دیوایس. بین من و مودم هست افت سیگنال دارم
در هر حال 20-30 هزار تومن ارزش نداره که بعدا حسرت بخورید

sent from my xperia ray ST18i using tapatalk

gamekhor2007
19-04-2012, 06:30
من با xbox 360 آنلاین بازی میکنم.موقعی که کسی دیگه تو خونه استفاده میکنه از نت افت سرعت و پینگ پیدا میکنم.گفتم شاید با تکنولوژی این مودم وضعیت بهتر بشه.راستی در حالت ppoe چقدر طول میکشه تا مودم به نت وصل بشه؟

Hamed DC
19-04-2012, 12:45
من با xbox 360 آنلاین بازی میکنم.موقعی که کسی دیگه تو خونه استفاده میکنه از نت افت سرعت و پینگ پیدا میکنم.گفتم شاید با تکنولوژی این مودم وضعیت بهتر بشه.راستی در حالت ppoe چقدر طول میکشه تا مودم به نت وصل بشه؟
بستگی به برند مودم داره.
در کل بین 10تا30ثانیه.

gamekhor2007
19-04-2012, 14:16
حالا بنظر شما با توجه به کاربردم تعویض کنم مودم رو؟

Hamed DC
19-04-2012, 15:11
حالا بنظر شما با توجه به کاربردم تعویض کنم مودم رو؟
برای انلاین بازی کردن، اصولا باید مودمی انتخاب میکردین که از چیپهای سری N پشتیبانی میکرد و پهنای باندی لااقل
برابر با 150مگابیت داشت. این مودم برای بازی اصلا مناسب نیست و بشدت با چند ارتباط جانبی افت پهنای باند رو
براتون به همراه خواهد داشت. اگر صرفا برای بازی منظورتون هست، بله عوض بشه بهتره.

farhad resalati
19-04-2012, 18:17
QUOTE]

اون دوستمون که گفت خونشون 120 متر هست و به آنتن دهی زیاد احتیاج نیست باید بدونه که منم تو همین متراژ هستم ولی وقتی تو یه اطاق میرم که دیوایس. بین من و مودم هست افت سیگنال دارم
در هر حال 20-30 هزار تومن ارزش نداره که بعدا حسرت بخورید

sent from my xperia ray ST18i using tapatalk

دوست عزیز اول آنکه من گفتم نیاز به آنتن دهی بیش از یک طبقه ندارم نگفتم به انت دهی زیاد احتیاج نیست کی از کیفیت بدش میاد!؟ دوم اینکه شکی نیست که n10 تو آنتن دهی بهتره بخاطر اکسس پوینت . هرکی تواناییشو داره بیشتر خرج کنه که کیفیت بهتر و باثبات تری داشته باشه اما اینطورا هم نیست که اون دو مدل دیگه جوابگو نباشه من به ترتیب قیمت و توان مالی نوشتم

همسایه ما طبقه پایین dlink2730 داره نقشه منازلمونم یکی هست و کاملا جوابگو بوده براش . البته نقطه کور منزل مسلما انتن دهی ضعیفتر میشه بهرحال هر ساختمان یه سازه ای داره اگه مشخصات آنتن های سه مدلم ببینی یکیه آنتن 5dBi اما اگه بخوای بگی کدوم کیفیتا بهتره مسلما n10
حرف شمارو هم رد نمیکنم شاید طوری هست که نیاز باشه یه مودم دو آنته یا سه آنتنه بگیری که خیالت راحت باشه اصلا افت کیفیت نداری بهر حال 20-30 هزار تومن ارزش نداشت یه مودم بهتر بگیری (چشمک شیطونی) :40::31:

Xx Hossein xX
19-04-2012, 18:28
سلام.

دوستان نظرتونو در مورد این مودم میدید؟
Linksys WAG120N Wireless-N Home ADSL2+ Modem Router
چطوره؟

ممنون.

farhad resalati
19-04-2012, 18:46
متاسفانه این داس دروگر، نمیخواد دست از هیتلراسیون برداره.
پس با این تفاصیر، خرید دی لینک منطقی تر هست.
برای این برند به یک نکته بسیار مهم توجه داشته باش. مدلهای دی لینک(سریهای قدیمی) که پسوند u ندارن
معمولا کمی از لحاظ ثبات اتصال مشکل دارن و قطعی شون بالاست. پس برای خرید دقت داشته باش که مدل
D Link DSL 2730 U باشه. چون در این سری مشکلات عدم ثبات حل شده و دیگه شاهد قطعی نخواهی بود.
این هم لینک مدل دقیق با جزییات:

ممنونم حامد جان از یادآوریت چشم ایشا.. دلار تکون نخوره تا شنبه یکشنبه بریم بخریم :D:31::46:

دقیقا همینطوره مثلا مدل 2460 دی لینک دو مدل
D-link 2460s
D-link 2460U
داشت که یه عده میگفتن قطعی داره یه عده بعدا گفتن نه 2460خیلی هم خوبه و درواقع تفاوت در همان یو بود :46:

Hamed DC
19-04-2012, 22:39
سلام.

دوستان نظرتونو در مورد این مودم میدید؟
Linksys WAG120N Wireless-N Home ADSL2+ Modem Router
چطوره؟

ممنون.
سلام.
5صفحه اخیر رو مطالعه کنید. در مورد این مودم هم مفصل بحث شده.
بهتره که مساحت کاری و نوع کاربرد رو مشخص کنید+ سقف بودجه.

!Yahoo
21-04-2012, 07:14
سلام
مودمی می خواستم از برند linksys بودجه هم زیر 100 تومن
وایرلس باشه ..مساحت هم یه اپارتمان و شاید یه خورده کم و وبیشتر
به هر حال من فقط با وایرلس کار دارم واسه موبایل و ایپد و اصلا کامپیوتر ندارم تا استفاده سیمی کنم ازش

jabi7joon
21-04-2012, 18:36
سلام..یه مودم ای دی اس ال وایرلس می خوام برا آپارتمان..می خوام طبقه پایین و بالا رو ساپورت کنه راحت..راستش از مودم وایرلس زیاد سر در نمی آرم....مساحت خونه هم یه 90 متری می شه..در ضمن من ADSL مخابرات دارم...می خوام با لپ تاپ بهش وصل بشم..لطفا اسم مدل رو با قیمت بهم بگید..البت خود مخابرات مودم پیشنهاد داده ولی خوب آدم خودش بخره بهتره به هر حال.. ممنونم..

راستش این 20 صفحه آخر رو خوندم و متوجه شدم این مودم Asus-DSLN10 از همه بهتر هست ..قیمتش چنده الان.؟روتر هم که داره..

ببخشید اگه اینجا جاش نیست..ولی می شه یه کارت شبکه هم برا پی سی معرفی کنید..کار راه انداز باشه...کلا بدرد بخور باشه..

AMD64
21-04-2012, 23:49
با سلام و تشکر از راهنمایی دوستان
من هم مودم ASUS N10 رو درنظر گرفتم تهیه کنم ولی چند جا خوندم که این مدل گرمایی که تولید میکنه یه مقدار زیاد و بالاتر از حده استاندارده. اگه ممکنه یه توضیح مختصر هم در این رابطه بدید. با تشکر

Hamed DC
22-04-2012, 01:22
سلام
مودمی می خواستم از برند linksys بودجه هم زیر 100 تومن
وایرلس باشه ..مساحت هم یه اپارتمان و شاید یه خورده کم و وبیشتر
به هر حال من فقط با وایرلس کار دارم واسه موبایل و ایپد و اصلا کامپیوتر ندارم تا استفاده سیمی کنم ازش
سلام.
اینترنت شما ADSL هست یا بی سیم؟؟؟
بهتره برندهای دیگه رو هم مد نظر قرار بدین!

Hamed DC
22-04-2012, 01:32
سلام..یه مودم ای دی اس ال وایرلس می خوام برا آپارتمان..می خوام طبقه پایین و بالا رو ساپورت کنه راحت..راستش از مودم وایرلس زیاد سر در نمی آرم....مساحت خونه هم یه 90 متری می شه..در ضمن من ADSL مخابرات دارم...می خوام با لپ تاپ بهش وصل بشم..لطفا اسم مدل رو با قیمت بهم بگید..البت خود مخابرات مودم پیشنهاد داده ولی خوب آدم خودش بخره بهتره به هر حال.. ممنونم..

راستش این 20 صفحه آخر رو خوندم و متوجه شدم این مودم Asus-DSLN10 از همه بهتر هست ..قیمتش چنده الان.؟روتر هم که داره..

ببخشید اگه اینجا جاش نیست..ولی می شه یه کارت شبکه هم برا پی سی معرفی کنید..کار راه انداز باشه...کلا بدرد بخور باشه..
سلام.
برای دو طبفه با پوشش دهی بالا و عدم پایین اومدن آنتن دهی، مدل زیر توصیه میشه:
TP-LINK TD-W8960N...88.000
D-Link DGE-528T...15.000

jabi7joon
22-04-2012, 10:23
سلام.
برای دو طبفه با پوشش دهی بالا و عدم پایین اومدن آنتن دهی، مدل زیر توصیه میشه:
TP-LINK TD-W8960N...88.000
D-Link DGE-528T...15.000

ممنونم از شما بابت کمکتون..
این مودم وایرلس از اونایی هست که خودش اتوماتیک آی پی می ده و لازم نیست دستگاهها رو کانفیگ کنیم..؟
در مورد گارانتی چطور؟ طریقه راه اندازیش رو جایی توضیح دادن من برم ببینم..؟
(یه کم در مورد وایرلس چون تا حالا باهاش کار نکردم مبتدی ام..)

مسئله بعد من یه کارت شبکه وایرلس می خواستم برای پی سی...اونی که شما زحمت کشیدی معرفی کردید فکر کنم وایرلس نیست..

Hamed DC
22-04-2012, 12:54
ممنونم از شما بابت کمکتون..
این مودم وایرلس از اونایی هست که خودش اتوماتیک آی پی می ده و لازم نیست دستگاهها رو کانفیگ کنیم..؟
در مورد گارانتی چطور؟ طریقه راه اندازیش رو جایی توضیح دادن من برم ببینم..؟
(یه کم در مورد وایرلس چون تا حالا باهاش کار نکردم مبتدی ام..)

مسئله بعد من یه کارت شبکه وایرلس می خواستم برای پی سی...اونی که شما زحمت کشیدی معرفی کردید فکر کنم وایرلس نیست..
خواهش میکنم.
بله.همه این مودمها دارای روتر هستن و به سرعت به طور اتوماتیک ای پی گیری میکنن. فقط کافیه خط شما رانژه
باشه.بعد از یک دقیقه به راحتی ای پی گیری میکنه.
در مورد مودم هم داخل جعبش روش راه اندازی به طور کامل توضیح داده شده که در سری های اخیر اموزش فارسی
هم به اون اضاضه شده.
گارانتیشون فرادانش و یا ارتباط گستر به مدت 3سال.
اگر هم با راه اندازیش مشکلی داشتین مطرح کنید تا وضیحات لازم داده بشه.
در مورد ارتباط بیسم به مودم هم، وسیله ارتباطی شما(مثلا گوشی تلفن همراه) باید از فناوری وای فای پشتیبانی
کنه تا بتونید به مودم ارتباطش بدین. کلا برای این کار باید دقت داشته باشین تا وسیله ای که قصد ارتباط دادن اون با
مودم رو دارین، از وا فای پشتیبانی کنه.
توضیحات دیگه ای هم نیاز بود، اشاره کنید تا مفصلتر به موضوع پرداخته بشه.
برای کارت هم مساحت کاری خودتون رو مشخص کنید.

compund security
22-04-2012, 15:17
سلام داداش من یه تبلت خریدم میخواستم با هاش برم اینترنت به فکر این افتادم که یه مودم بخرم تا اینترنت ADSL+2 که دارم رو باهاش share سرعت اینترنتم 2Mbps است یعنی سرعت دانلود 250 کیلو بایت بر ثانیه است بودجه من تا حداکثر 60 تومنه میخوام روتر هم داشته باشه فضای جایی که میخوام پوشش بده حدود 100 متره یه چیز خوب معرفی کن که نگم ااه کم اوورد 2 باره فقط میخوام باهاش اینترنت ADSL+2 رو share کنم حداکثر هم ممکنه با 3 تا دستگاه وصل بشیم بهش لطفا بگید بدون کامپی.وتر هم کار میکنه؟ یعنی من همه تنظیمات رو توش بزارم با یوزر و پس و بعدش روشن کنم و به کامپیوتر وصل نباشه

RTS
22-04-2012, 17:19
سلام

من یه مودم وایرلس برای ADSL2+ میخواستم که زود نسوزه چون اکثرا روشنه و مسافت زیاد رو هم جواب بده (مسافت حدودا 20 متره ولی بین اتاق ها چند تا دیوار داریم)

البته قیمت ، اولویت اولم نیست و بیشتر ، کارایی و عمر دستگاه مدنظرمه.

قربان شما

DVB98
22-04-2012, 19:32
سلام

من یک اپارتمان دارم 3 طبقه هستش هر طبقش 180 متر هست

دیوارهای نسبتن کمی دارد

مودمی که دارای خوصیات زیر را داشته باشه می خواهم:

برند معروف باشد

زیبا باشد(چراغ های مودم جلوی ادم باشد نه جای دیگر که دیده نشود)

خیلی جون سخت باشد مودمی که الا دارمM@XNET

2 سال پشت سر هم روشن هست و اصلا من چیزی را خاموش نمی کنم

با اینترنت مخابرات(کافه نوری)مشکلی نداشته باشد

چهارتا دسگاه را بهش وصل بکنیم براش مشکلی پیش نیاد

نکته:یک مودم وایلس تی پی لینگ برای کسی گرفتم تک انتن بودش

یک لاین را وصل کردم ----- یک لاین را به رایانه وقتی مودم روشن باشد و رایانه و ----- خاموش

رایانه تا روشن شود به طور اتومات مودم ریست می شه و دوباره بالا می اید

وقتی هم به ----- دستور می دهم ای پی جید بگیره مودم ریست می شود و بالا می اید

درحالی که مودمی که دارم این مشکل براش پیش نمی اید

لازم هم نیست هر 3 طبقه را پوشش وایلس عالی داشته باشم

دو طبقه هم بود مشکلی ندارد

راستی این انواج مریضی ندارد؟؟؟؟؟

compund security
22-04-2012, 21:40
سلام داداش من یه تبلت خریدم میخواستم با هاش برم اینترنت به فکر این افتادم که یه مودم بخرم تا اینترنت ADSL+2 که دارم رو باهاش share سرعت اینترنتم 2Mbps است یعنی سرعت دانلود 250 کیلو بایت بر ثانیه است بودجه من تا حداکثر 60 تومنه میخوام روتر هم داشته باشه فضای جایی که میخوام پوشش بده حدود 100 متره یه چیز خوب معرفی کن که نگم ااه کم اوورد 2 باره فقط میخوام باهاش اینترنت ADSL+2 رو share کنم حداکثر هم ممکنه با 3 تا دستگاه وصل بشیم بهش لطفا بگید بدون کامپی.وتر هم کار میکنه؟ یعنی من همه تنظیمات رو توش بزارم با یوزر و پس و بعدش روشن کنم و به کامپیوتر وصل نباشه

منتظرم:10:

AMD64
22-04-2012, 23:20
من هم مودم ASUS N10 رو درنظر گرفتم تهیه کنم ولی چند جا خوندم که این مدل گرمایی که تولید میکنه یه مقدار زیاد و بالاتر از حده استاندارده. اگه ممکنه یه توضیح مختصر هم در این رابطه بدید. با تشکر

ممنون میشم به منم جواب بدید.

Hamed DC
23-04-2012, 00:06
سلام.
با این بودجه مدل زیر توصیه میشه:
TP-LINK TD-W8950ND...62.000

Hamed DC
23-04-2012, 00:13
سلام

من یه مودم وایرلس برای ADSL2+ میخواستم که زود نسوزه چون اکثرا روشنه و مسافت زیاد رو هم جواب بده (مسافت حدودا 20 متره ولی بین اتاق ها چند تا دیوار داریم)

البته قیمت ، اولویت اولم نیست و بیشتر ، کارایی و عمر دستگاه مدنظرمه.

قربان شما

برای این فاصله یکی از دو مدل زیر توصیه میشه. هر دو به لحاظ کارایی و دوام، قابل قبول هستند.
D-Link 2640U...57.000

Hamed DC
23-04-2012, 00:19

ممنون میشم به منم جواب بدید.
سلام.
چنین موضوعی رو اصلا تایید نمیکنم.گرمایی متعادل و عادی داره.
خودم به شخصه این مودم رو تست ردم و مشکلی نداشته.

DVB98
23-04-2012, 09:34
سلام

دیوارهای نسبتن کمی دارد

برند معروف باشد

یک لاین را وصل کردم ----- یک لاین را به رایانه وقتی مودم روشن باشد و رایانه و ----- خاموش

لطفا من را راهنمایی بکنید

ila
23-04-2012, 10:17
یه مودم خوب میخوام برای وصل کردن 12 سیستم به هم البته هاب دارم
اولا با یو اس بی وصل بشه به سیستمم
دوما موقع شبکه خیلی خوب کار کنه چون مسلما مودمی نیست که 12 تا جای پورت شبکه داشته باشه در حد 2-3 تا کافیه و یه محیط 70-80 متری که عرض در طولش 10 متره حداکثر رو خوب پشتیبانی کنه
قیمتش هم 50-60 میتونم هزینه کنم..چیزی گیرم میاد؟

zero&one
23-04-2012, 11:38
آقا حامد دست شما درد نكنه بابت توضيحات كاملتون
من از راهنمايي شما اينجور فهميدم كه از نظر شما asus n10 مودم به نظر معقوليه حالا ميخوام نظرتون رو راجع به مدل
tp link w8960n بدونم ودر مقايسه با asus n 10 آخه با توجه به امكاناتش از لحاظ قيمت فرق آنچنان زيادي نداره با Asusكه به نظرم عجيب مي ياد(البته اگر كه قيمت تو سايت درست باشه 87000تومان!)
بعدش سوال ديگه اينكه اين قابليت برقراری ارتباط vpnچيه كه توي tplink بهش اضافه شده؟؟
نظرتون راجع به Asusمدل am604و dsl n11چيه؟(البته نميدونم تو بازار موجودن يا نه) فرض كنيد كه من توانايي پرداخت تو رنج بالاتر از70000تومان رو دارم شما به غير از مدلي كه گفتين چيز بهتري رو پيشنهاد نميكنيد؟

h13
23-04-2012, 11:39
سلام دوستان.
بین 50 تا 80 چه مودمی پیشنهاد میکنید؟
وایرلس باشه
بیشتر وقت ها روشن هست پس نباید زود داغ بشه
بورد هم زیاد اهمیت نداره

من مدل های زیر رو دیدم نظر شما چیه ؟
1- SMCWBR14S-N3 با قیمت 80000 تومان
2- SMCWBR14S-N4 با قیمت 60000 تومان
3- SMC7904WBRA4 با قیمت 70000 تومان
4- Planet 4401 با قیمت 80000 تومان

لطفا اگر سایت فروش آنلاین هم سراغ دارید معرفی کنید یا پیغام بدید ممنونم.
من از اصفهان هستم

Hamed DC
23-04-2012, 12:57
سلام

دیوارهای نسبتن کمی دارد

برند معروف باشد

سلام دوست عزیز.
اگر از لحاظ بودجه مشکلی ندارین، مدل زیر توصیه میشه:
TP-LINK TD-W8961ND...90.000

Hamed DC
23-04-2012, 13:08
یه مودم خوب میخوام برای وصل کردن 12 سیستم به هم البته هاب دارم
اولا با یو اس بی وصل بشه به سیستمم
دوما موقع شبکه خیلی خوب کار کنه چون مسلما مودمی نیست که 12 تا جای پورت شبکه داشته باشه در حد 2-3 تا کافیه و یه محیط 70-80 متری که عرض در طولش 10 متره حداکثر رو خوب پشتیبانی کنه
قیمتش هم 50-60 میتونم هزینه کنم..چیزی گیرم میاد؟
TP-LINK TD-W8151N...62.000
این مدل 4تا از دستگاه ها رو با Lan پوشش میده.
میمونه 8تا دیگه که با یه سویچ 9تایی میتونی اون رو هم حل کنی.
برای شبکه کردن مودم با سیستم اصلا پورت یو اس بی مناسب نیست. چون قطعی بسیار داره. بهتره برای کیفیت
بالا از پورت Lan استفاده کنید.
در غیر اینصورت باید لااقل 100تومن هزینه کنید!!!

Hamed DC
23-04-2012, 13:14
آقا حامد دست شما درد نكنه بابت توضيحات كاملتون
من از راهنمايي شما اينجور فهميدم كه از نظر شما asus n10 مودم به نظر معقوليه حالا ميخوام نظرتون رو راجع به مدل
tp link w8960n بدونم ودر مقايسه با asus n 10 آخه با توجه به امكاناتش از لحاظ قيمت فرق آنچنان زيادي نداره با Asusكه به نظرم عجيب مي ياد(البته اگر كه قيمت تو سايت درست باشه 87000تومان!)
بعدش سوال ديگه اينكه اين قابليت برقراری ارتباط vpnچيه كه توي tplink بهش اضافه شده؟؟
نظرتون راجع به Asusمدل am604و dsl n11چيه؟(البته نميدونم تو بازار موجودن يا نه) فرض كنيد كه من توانايي پرداخت تو رنج بالاتر از70000تومان رو دارم شما به غير از مدلي كه گفتين چيز بهتري رو پيشنهاد نميكنيد؟
اگر قیمت 8960 تا این حد پایین اومده، پس همون توصیه میشه.
قابلیت *V*P*N پیکربندی این امر روی مودم هست و میتونی از این قابلیت بصورت بی سیم هم استفاده کنید.
یعنی روی مودم کدهای چیز پی ان رو سوار کنید و وقتی هم که سیستم خاموشه از قابلیت اینترنت آزاد! استفاده
کنید.پس مدل زیر خوبه:
TP-LINK TD-W8960N
برند ایسوز، برند نسبتا گرانی هست. این امر تنها در ایران نیست. بلکه در سایر جاها هم برند گران قیمتی است.

Hamed DC
23-04-2012, 13:25
سلام دوستان.
بین 50 تا 80 چه مودمی پیشنهاد میکنید؟
وایرلس باشه
بیشتر وقت ها روشن هست پس نباید زود داغ بشه
بورد هم زیاد اهمیت نداره

من مدل های زیر رو دیدم نظر شما چیه ؟
1- SMCWBR14S-N3 با قیمت 80000 تومان
2- SMCWBR14S-N4 با قیمت 60000 تومان
3- SMC7904WBRA4 با قیمت 70000 تومان
4- Planet 4401 با قیمت 80000 تومان

لطفا اگر سایت فروش آنلاین هم سراغ دارید معرفی کنید یا پیغام بدید ممنونم.
من از اصفهان هستم
سلام.
هیچکدوم این مدلها توصیه نمیشه. این مدلها رو بیشتر شاتلی ها توصیه میکنن!
با این بودجه مدل زیر از همه بهتر هست:
TP-LINK TD-W8151N...65.000
خرید آنلاین رو توصیه نمیکنم!!!

DVB98
23-04-2012, 13:34
سلام دوست عزیز.
اگر از لحاظ بودجه مشکلی ندارین، مدل زیر توصیه میشه:
TP-LINK TD-W8961ND...90.000
سلام

تشکر بابات جوابتون قیمتش مشکلی ندارد

فقط یک سوال

الا این مدلی که گفتید توی سایت های ایرانی و سایت خارجی اماوزن به این شکل هستش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ولی توی خود سایت خارجی مودم به این شکل هستش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا مدلی که شما عرض کردید کدام هستش؟؟

اگر مدل که شما عرض کردید مدل دومی بودش

من هم خودم از مدل دومی که سفید هست و گویا جدید هستش خوشم امده

ایا این مدل وارد بازار شده چه شرکتی گارانتی کرده

من در مشهد هستم توی یک جای معروف که از این جور لوازم رایانه و... می فروشن رفتم نداشتن و ندیده بودن

باتشکر

h13
23-04-2012, 14:24
سلام.
هیچکدوم این مدلها توصیه نمیشه. این مدلها رو بیشتر شاتلی ها توصیه میکنن!
با این بودجه مدل زیر از همه بهتر هست:
TP-LINK TD-W8151N...65.000
خرید آنلاین رو توصیه نمیکنم!!!

سلام دوست عزیز.
ممنون از وقتی که میزارید و پاسخ سوالات رو میدید.

این مدل مودمی که معرفی کردید متاسفانه 1 پورت لن داره و با توجه به اینکه مدل TP-Link TD-W8951ND ADSL
4 پورت لن داره چرا این رو پیشنهاد نکردید؟

ممنون

jabi7joon
23-04-2012, 15:23
برای کارت هم مساحت کاری خودتون رو مشخص کنید.

با سلام مجدد و تشکر فراوان..
عرض شود مادر برد پی سی من کارت وایرلس آنبرد نداره..برا همین می خوام یه کارت وایرلس جدا براش بگیرم..

خونه هم 80 متره..

RTS
23-04-2012, 15:39
برای این فاصله یکی از دو مدل زیر توصیه میشه. هر دو به لحاظ کارایی و دوام، قابل قبول هستند.
D-Link 2640U...57.000

حامد جان
از اینکه جوابم رو دادی ممنونم

نظرت راجع به Linksys چیه؟
1- صرفنظر از قیمت ، نسبت به بقیه برندها بهترند یا نه (مخصوصا WAG320N) ؟

2- کارت شبکه ای که با WAG320N هماهنگ باشه و دریافت سیگنالش عالی باشه چی خوبه؟ از Linksys چه مدلی عالیه؟

ممنون

m6788
23-04-2012, 16:14
با عرض سلام وخسته نباشید میخوام یه مودم وایرلس بگیرم زیربنای خونه 220 متر مربع هست . یه پی سی دارم و یه لب تاپ و گوشی که میخوام باهاشون به اینترنت وصل شم و همچنین بعضی وقتا با پی سی و لب تاپ بصورت شبکه گیم بزنیم همین و بس.
خودم نظرم روی دی لینک 2730u هست اخه از قیافش خیلی خوشم اومده البته نظر دوستان چی باشه؟
مرسی

123list
23-04-2012, 16:43
با سلام
من امروز یک ایسوس گرفتم مدل ان 10 وایرلسش که خوبه خونه ما قدیمی با اون دیوارهای یک متری خیلی خوب جواب میده

ila
23-04-2012, 21:25
TP-LINK TD-W8151N...62.000
این مدل 4تا از دستگاه ها رو با Lan پوشش میده.
میمونه 8تا دیگه که با یه سویچ 9تایی میتونی اون رو هم حل کنی.
برای شبکه کردن مودم با سیستم اصلا پورت یو اس بی مناسب نیست. چون قطعی بسیار داره. بهتره برای کیفیت
بالا از پورت Lan استفاده کنید.
در غیر اینصورت باید لااقل 100تومن هزینه کنید!!!

پس همینو میتونم بگیرم بعد با یک پورت lan به سیستم خودم و هاب شبکه کنم؟ که قطعی هم نداشته باشه؟
آخه میدونید من قبلا یه مودم دی لینک داشتم که با یک هاب شبکه میکردم مشکلی که داشتم این بود که وقتی سیستم رو روشن میکردم و هلب هم روشن میکردم سیستم هامو رو 12 را تا رو روشن میکردم آی پی اون 12 سیستم با اون سیستم خودم هی فرق میکرد
مثلا مال من 192 بود مال اون سیستم ها 162 هی باید ری استارت مرکدم هی باید repair میکردم..میخوام بدونم مشکل از کجاست تا درست باشه شبکه ام همیشه

Hamed DC
23-04-2012, 23:42
پس همینو میتونم بگیرم بعد با یک پورت lan به سیستم خودم و هاب شبکه کنم؟ که قطعی هم نداشته باشه؟
آخه میدونید من قبلا یه مودم دی لینک داشتم که با یک هاب شبکه میکردم مشکلی که داشتم این بود که وقتی سیستم رو روشن میکردم و هلب هم روشن میکردم سیستم هامو رو 12 را تا رو روشن میکردم آی پی اون 12 سیستم با اون سیستم خودم هی فرق میکرد
مثلا مال من 192 بود مال اون سیستم ها 162 هی باید ری استارت مرکدم هی باید repair میکردم..میخوام بدونم مشکل از کجاست تا درست باشه شبکه ام همیشه
این از هاب هست نه مودم!!!
شما باید پیکرسازی سرور رو انجام بدین.
برای بحث شبکه هم این تاپیک مناسب نیست. اگر مشکلی بود. در قسمت مربوطه تاپیک جدید باز کنید.

RTS
24-04-2012, 10:11
حامد جان

2- کارت شبکه ای که با WAG320N هماهنگ باشه و دریافت سیگنالش عالی باشه چی خوبه؟ از Linksys چه مدلی عالیه؟

ممنون

میشه جواب من رو هم بدی
ممنون

MrDevil
24-04-2012, 12:02
سلام.
من یک zyxel 660 HW دارم که پوشش خوبی نداره. چه مودمی رو پیشنهاد میدید که آنتن دهی بهتری داشته باشه ؟
(قیمت زیر 100)

ila
24-04-2012, 12:12
T P-LINK TD-W8151N پیدا نکردم 8950 گرفتم؟ مشکلی نداره خوبه کیفتش و اینجور چیزها؟

DVB98
24-04-2012, 13:56
سلام

فقط یک سوال

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7362808602%2FTD_W8961ND.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7362808816%2FTD_W8961ND_.jpg)

من در مشهد هستم توی یک جای معروف که از این جور لوازم رایانه و... می فروشن رفتم نداشتن و ندیده بودن

باتشکر
سلام

دوستان لطفا یک راهنمای بکنید

باتشکر

sportalireza93
24-04-2012, 17:58
سلام دوستان.من یه مودم وایرلس میخوام که این نیاز های منو برطرف کنه:
1-سرعت انتقال اطلاعاتش 150mb/s باشه
2- 150 مترو پوشش کامل بده
3-بتونم v p n رو توش ست کنم(اگه نشدم مشکلی نیست)
4-مودمی میخوام که اگه 24 ساعت روشن باشه آخ نگه(مشکلی براش پیش نیاد)
5-قیمتشم هرچی کم تر باشه بهتره
ممنون از جوابتون

DVB98
24-04-2012, 20:30
سلام

فقط یک سوال

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7362808602%2FTD_W8961ND.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7362808816%2FTD_W8961ND_.jpg)

باتشکر

سلام

دوستان لطفا من را راهنمای بفرماید

armin_punisher6
24-04-2012, 20:41
ممنون از جوابتون
تی پی لینک 8960 هست که حدود 85 تومانه.مورد سوم رو نداره سرعت انتقالش هم 300 هست.بابت سگ جونی بگم واقعا سگ جونه.خودم شاید هر 10 روز 5 ساعت خاموش کنم.
راجع به 150 متر کاملا مطمئن نیستم ولی فکر کنم پوشش بده.دو آنتنه هم هست که میتونی مدل آنتنهاشم ارتقاع بدی.

msseng
24-04-2012, 23:25
سلام دوستان
TP-Link 8101 یا TP-Link 8151 ؟؟؟؟؟؟؟
برای کار توی خونه، حدود 70 متر... چند تا لپ تاپ و موبایل...

تفاوت سرعت انتقال 54 و 150 چقدر محسوس هست، اونم با اینترنت 512؟

راستی اینها با ارتباط با پند دستگاه که مشکل ندارن؟!

پیشنهاد دیگه ای هست؟

Hamed DC
25-04-2012, 00:14
حامد جان

ممنون

میشه جواب من رو هم بدی
ممنون
با عرض پوزش.
بدلیل مشقله درسی زیاد نمیرسم بیام فروم.
این مدل لینکسیس هم عالیه. ولی مشکل برخی مدلهای این برند، گرمای بیش از حد اون هست.
شما تا چقدر میخواین برای مودم هزینه کنید؟؟؟
مساحت کاری و تعداد وسیله ای که میخواین با مودم شبکه کنید رو هم ذکر کنید.

Hamed DC
25-04-2012, 00:22
T P-LINK TD-W8151N پیدا نکردم 8950 گرفتم؟ مشکلی نداره خوبه کیفتش و اینجور چیزها؟
این مدل هم مدل خوبی هست و آنتن دهی عالی ایی هم داره.

Hamed DC
25-04-2012, 00:28
ممنون از جوابتون
سلام.
فکر میکنم همه گزینه های شما در مدل زیر بشه پیدا کرد:
TP-LINK TD-W8960N...85.000

Hamed DC
25-04-2012, 00:33
سلام

فقط یک سوال

باتشکر

سلام

دوستان لطفا یک راهنمای بکنید

باتشکر
همون مدل سفید رنگ هست که ظاهر جذاب تری داره!
گارانتی اون شرکت ارتباط فرادانش هست. تماس بگیرین اگه نداشته باشه، فکر نمیکنم توی بازار هم موجود باشه.

Hamed DC
25-04-2012, 00:40
سلام.
من یک zyxel 660 HW دارم که پوشش خوبی نداره. چه مودمی رو پیشنهاد میدید که آنتن دهی بهتری داشته باشه ؟
(قیمت زیر 100)
سلام.
TP-LINK TD-W8961ND Modem ...95.000

Hamed DC
25-04-2012, 00:46
سلام دوستان
TP-Link 8101 یا TP-Link 8151 ؟؟؟؟؟؟؟
برای کار توی خونه، حدود 70 متر... چند تا لپ تاپ و موبایل...

تفاوت سرعت انتقال 54 و 150 چقدر محسوس هست، اونم با اینترنت 512؟

راستی اینها با ارتباط با پند دستگاه که مشکل ندارن؟!

پیشنهاد دیگه ای هست؟
سلام.
8151 انتخاب آینده نگرانه تری هست. برای این مساحت هم جوابگو هست.
سرعت150 مگابیت، سرعت بالاتری رو در انتقال داده داره. اما برای اینترنت خانگی حتی برای سرعتهای 4مگابیت
که با هزار زور و بلا به کاربرهای خانگی میدن، 54مگابیت هم کفایت میکنه.

MrDevil
25-04-2012, 00:57
سلام.
TP-LINK TD-W8961ND Modem ...95.000

:11:

من 8960 گرفتم.خیلی فرق دارن؟

Hamed DC
25-04-2012, 01:42
:11:

من 8960 گرفتم.خیلی فرق دارن؟
مبارک باشه.
خیر. فرق چندانی ندارن(به صورت چشمگیر!).
این مدل هم مدل ایده آلی هست.

armin_punisher6
25-04-2012, 09:40
سلام.
فکر میکنم همه گزینه های شما در مدل زیر بشه پیدا کرد:
TP-LINK TD-W8960N...85.000
فکر نکنم بشه v p n روش ست کردا.خودم این مدل رو دارم.

m6788
25-04-2012, 10:01
با عرض سلام وخسته نباشید میخوام یه مودم وایرلس بگیرم زیربنای خونه 220 متر مربع هست . یه پی سی دارم و یه لب تاپ و گوشی که میخوام باهاشون به اینترنت وصل شم و همچنین بعضی وقتا با پی سی و لب تاپ بصورت شبکه گیم بزنیم همین و بس.
خودم نظرم روی دی لینک 2730u هست اخه از قیافش خیلی خوشم اومده البته نظر دوستان چی باشه؟
مرسی
یکی بمنم کمک کنه

Hamed DC
25-04-2012, 12:36
مرسی

یکی بمنم کمک کنه
سلام.
مدل مد نظر شما، مدل خوبی هست. و در حالت کفی آنتن دهی مناسبی داره.
سقف بودجه رو تعیین کنید تا مدلهای بهتر(در صورت لزوم!) معرفی بشه.

Hamed DC
25-04-2012, 12:46
فکر نکنم بشه v p n روش ست کردا.خودم این مدل رو دارم.
خیر دوست عزیز. از این قابلیت پشتیبانی میکنه. الیته فقط از دو پروتوکل زیر پشتیبانی میکنه:
PPTP
L2TP

armin_punisher6
25-04-2012, 14:29
خیر دوست عزیز. از این قابلیت پشتیبانی میکنه. الیته فقط از دو پروتوکل زیر پشتیبانی میکنه:
PPTP
L2TP
میشه بگین از کجا باید براش ست کنیم؟منکه تا حالا چیزی ندیدم.

Hamed DC
25-04-2012, 14:51
میشه بگین از کجا باید براش ست کنیم؟منکه تا حالا چیزی ندیدم.
وارد قسمت VPN Pass-Through بشین!

DVB98
25-04-2012, 18:26
سلام

بین مدل های زیرکدامشون بهتر هست؟؟

و برند دیگری به جز TP LINK هستش که ازش بهتر باشه

و قیمتش هم دور ور 100 تومان باشد

ممنون

TD-W8961ND

TD-W8960N
[/URL][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

TD-W300KIT

[url][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hamed DC
25-04-2012, 23:32
سلام

بین مدل های زیرکدامشون بهتر هست؟؟

و برند دیگری به جز TP LINK هستش که ازش بهتر باشه

و قیمتش هم دور ور 100 تومان باشد

ممنون

TD-W8961ND
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %3D219%26model%3DTD-W8961ND)

TD-W8960N
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] r%2Fproducts%2Fdetails%2F%3Fcategoryid%3D219%26mod el%3DTD-W8960N)

TD-W300KIT

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] r%2Fproducts%2Fdetails%2F%3Fcategoryid%3D219%26mod el%3DTD-W300KIT)
سلام.
دوست عزیز این راه خوبی برای انتخاب یک مدل مناسب مودم نیست.
بهتره شما سقف بودجه و مساحت کاری و تعداد وسایل مورد نظر برای شبکه رو مشخص کنید تا بهترین مدل معرفی بشه.

DVB98
25-04-2012, 23:38
سلام.
دوست عزیز این راه خوبی برای انتخاب یک مدل مناسب مودم نیست.
بهتره شما سقف بودجه و مساحت کاری و تعداد وسایل مورد نظر برای شبکه رو مشخص کنید تا بهترین مدل معرفی بشه.
سلام

مبلغ که 100 تومان می توانم هزینه بکنم

یک جنس خوب و با دوام هم می خواهم

3 طبقه 150 متری دارم که می خواهم دوطبقش پوشش وایلش داشته باشه اگر هم سه طبقه داشت چه بهتر

بعد اگر از شرکت های بهتری نسب به tplenk وجود دارد لطفا نام مدل بگید

باتشکر

Hamed DC
26-04-2012, 00:00
سلام

مبلغ که 100 تومان می توانم هزینه بکنم

یک جنس خوب و با دوام هم می خواهم

3 طبقه 150 متری دارم که می خواهم دوطبقش پوشش وایلش داشته باشه اگر هم سه طبقه داشت چه بهتر

بعد اگر از شرکت های بهتری نسب به tplenk وجود دارد لطفا نام مدل بگید

باتشکر
با این حساب مدل زیر می تونه یکی از بهترین گزینه ها باشه.
TD-W8961ND...95.000
من خودم با جایگذاری مناسب مودم، از نوع تک آنته تا 2.5طبقه با آنتن دهی 80درصد استفاده میکنم. به شما یقین
میدم که این مدل، هر سه طبقه رو به طور کامل پوشش میده و تا طبقه سوم آنتن دهی زیر 80 نیاد. مدلهای دیگه ای
هم هستند، ولی ایده آل ترین مدل، همین مدل هست.

DVB98
26-04-2012, 13:03
با این حساب مدل زیر می تونه یکی از بهترین گزینه ها باشه.
TD-W8961ND...95.000
من خودم با جایگذاری مناسب مودم، از نوع تک آنته تا 2.5طبقه با آنتن دهی 80درصد استفاده میکنم. به شما یقین
میدم که این مدل، هر سه طبقه رو به طور کامل پوشش میده و تا طبقه سوم آنتن دهی زیر 80 نیاد. مدلهای دیگه ای
هم هستند، ولی ایده آل ترین مدل، همین مدل هست.
سلام

داداش این مدل TD-W8961ND

سری دقیمش هست این سری جدیده که سفید خوشگل فانتزی تر هستش هنوز وارد نشده

حالا من همین مدل قدیمش را بگیرم یا صبر بکنم تا جدیدترش بیاد؟؟

بعد می شه یک مدل دیگر از برند دیگر معرفی بکنید مثل هین کارایی داشته باشد

باتشکر

sahmnaq
27-04-2012, 13:19
سلام
من یه مودم وایرلس میخوام تا با اتصال از طریق کابل شبکه به لپ تاپ و اتصال از طریق adsl به اینترنت ، بتونم از اینترنت هم برای گوشیم از طریق وایفای استفاده کنم .لطفا راهنمایی کنید چه مودمی خریداری کنم؟(تا 100 هزار تومان)
دو مدل زیر چطوره؟
1 - Linksys Wireless-N WAG120N
Linksys WRT120N - 2

farhad resalati
27-04-2012, 15:02
سلام
من یه مودم وایرلس میخوام تا با اتصال از طریق کابل شبکه به لپ تاپ و اتصال از طریق adsl به اینترنت ، بتونم از اینترنت هم برای گوشیم از طریق وایفای استفاده کنم .لطفا راهنمایی کنید چه مودمی خریداری کنم؟(تا 100 هزار تومان)
دو مدل زیر چطوره؟
1 - Linksys Wireless-N WAG120N
Linksys WRT120N - 2

دوست عزیز بهتر بود متراژی که مدنظرت هست رو هم بگی اما خوشبختانه سوال شما زیاد مطرح شده تو همین تاپیک

سرچ میزدی کاملا به جواب میرسیدی

صفحات 85-86-87 که در زیر برات گذاشتم رو بخون احیانا نظرت تغییر کرد صفحات 100 تا اینجا هم بخونی کاملا به نتیجه میرسی

sahmnaq
27-04-2012, 17:08
دوست عزیز بهتر بود متراژی که مدنظرت هست رو هم بگی اما خوشبختانه سوال شما زیاد مطرح شده تو همین تاپیک

سرچ میزدی کاملا به جواب میرسیدی

صفحات 85-86-87 که در زیر برات گذاشتم رو بخون احیانا نظرت تغییر کرد صفحات 100 تا اینجا هم بخونی کاملا به نتیجه میرسی

فرق این دوتا چیه؟ و کدوم بهتره؟درسته که لینکسیس خیلی داغ میشه؟
1- TP-LINK TD-8960N
TP-LINK TD-8961N -2
و بین دوتا مودم بالا و مودم های زیر کدام را پیشنهاد میدین؟
3 - Linksys Wireless-N WAG120N
Linksys WRT120N - 4
متشکرم

MITAJOON
27-04-2012, 20:06
سلام دوستان من دانشجوی مالزی هستم مشکلی که دارم اینه که بین ساختمون خوابگاه من و دوستم یه 100 متری فاصله هست تو اتاق دوستم اینترنت کابلی برقراره با سرعت عالی و تو اتاق ما وای فای بی کیفیت من میخوام نت کابلیه دوستمو به وای فای تبدیل کنم و سیگنالشو تا اتاقم برسونم.با لپتاپش تست کردیم صرفا ساختن یه کانکشن ad hoc جواب نداد و بردش کم بود.(کلا 10 مترم نشد)گمونم باید یه روتر بگیرم.یا شاید چیز دیگه.ممنون میشم برای این منظور راهنماییم کنید چی بگیرم درسته؟لطفا چند مدل مختلف پیشنهاد بدید تا اینجا بتونم پیداش کنم.
یا علی

Hamed DC
28-04-2012, 12:47
سلام

داداش این مدل TD-W8961ND

سری دقیمش هست این سری جدیده که سفید خوشگل فانتزی تر هستش هنوز وارد نشده

حالا من همین مدل قدیمش را بگیرم یا صبر بکنم تا جدیدترش بیاد؟؟

بعد می شه یک مدل دیگر از برند دیگر معرفی بکنید مثل هین کارایی داشته باشد

باتشکر
سلام.
این مدل هم خوبه. بردش هم بسیار عالی هست.
D-Link DSL-2750U...85.000

Hamed DC
28-04-2012, 13:00
سلام دوستان من دانشجوی مالزی هستم مشکلی که دارم اینه که بین ساختمون خوابگاه من و دوستم یه 100 متری فاصله هست تو اتاق دوستم اینترنت کابلی برقراره با سرعت عالی و تو اتاق ما وای فای بی کیفیت من میخوام نت کابلیه دوستمو به وای فای تبدیل کنم و سیگنالشو تا اتاقم برسونم.با لپتاپش تست کردیم صرفا ساختن یه کانکشن ad hoc جواب نداد و بردش کم بود.(کلا 10 مترم نشد)گمونم باید یه روتر بگیرم.یا شاید چیز دیگه.ممنون میشم برای این منظور راهنماییم کنید چی بگیرم درسته؟لطفا چند مدل مختلف پیشنهاد بدید تا اینجا بتونم پیداش کنم.
یا علی
سلام دوست عزیز.
اینترنت شما از نوع ADSL هست؟؟؟

MITAJOON
28-04-2012, 14:00
سلام دوست عزیز.
اینترنت شما از نوع ADSL هست؟؟؟
نه قربان اینترنت دانشگاهه.تو یه ساختمون کابل کشی شده واسه هر اتاق و تو ساختمون ما وای فای هست.سرعت کابل قبلا کم بود الان عالی شده و تا 20 مگ دانلود داریم.ولی وای فای ضعیف شده.نمیدونم نت رو به چه شکل میرسونن بهمون.احتمال میدم وای قای باشه بعد به کابل تبدیل میشه.منم میخوام این نت کابلی رو شیر کنم تا اتاقم.

subliz
28-04-2012, 14:12
درود خدمت دوستان علي الخصوص حامد جان !
خسته نباشي داداش !

خدمتتون عرض كنم كه قضيه وايمكس كلا منتفي شد !
ADSL هم ثبت نام كردم ، ايشا... تو اين هفته نهايتا هفته بعد رديف ميشه !
الان لنگ مودم هستم !

والا 60 70 تومن پول دستم هست. ميتونم تا 100 تومن هم خرج كنم اما نميخوام مثل خريد هاي قبليم صرف بالاتر بودن مدل پول الكي خرج كنم مگر اينكه واقعا ارزش داشته باشه

فعلا يه لپ تاپ و يه پي سي موجوده اما تو فكر موبايل و تبلت هم هستم
پس بين 2 تا نهايتا 4 دستگاه استفاده خواهند داشت
مساحت خونه هم تقريبا 120 متره اما چون خونه قديمي ه ديوارها نازك ان !
تعداد طبقات 2 تاش مهم ه ! اگه سوم هم برسه هم كه عالي ميشه !
البته مودم قراره هم كف نصب بشه
اينم از متراژ !

فقط چون اولين بار هست چند تا سوال پيش پا افتاده دارم
صفحات قبل رو هم خوندم. يه چيزايي دستگيرم شد اما كامل جا نيوفتاد برام
ممنون ميشم حتي كوتاه يه توضيح بديد

1 - آيا با اين مودم كه معرفي مي كنيد ميشه يه دستگاه واي فاي رو با پي سي كه با لن هست شبكه كرد و اينترنت و فايل رو رد و بدل كرد ؟

2 - هر بار كه يه وسيله واير لس ميخواد وصل شه بايد تنظيمات وارد كنيم يا مثل بلوتوث سرچ و وارد كردن پسورد و استفاده كردن ه ؟

3 - صرف متصل بودن مودم به خط كافي ه يا بايد يه دستگاه بهش وصل باشه و هميشه روشن باشه ؟
منظورم همون قضيه آي پي دادن ه خودكاره !

آخريش هم اينكه 2 آنتن بودن يا سرعت انتقال بالاتر لزوما دليل بر قوي و خطرناك تر بودن امواج ه ؟ يا مثلا اوني كه در فاصله 2 متري دستگاه هس لزوما امواج بيشتري از نظر قدرت
خطرناكي دريافت ميكنه ؟

اين سوال رو هر كي يه چيزي جواب ميده و فارغ از مسئله خريد براي خودم سوال شده

ببخشيد اگه يكم طولاني شد و سوالام احيانا تكراري بود !
واقعيتش اگه به جواب ميرسيدم قطعا وقتتون رو نمي گرفتم

ممنون

---------- Post added at 03:12 PM ---------- Previous post was at 03:10 PM ----------

راستي داشتن دكمه خاموش و روشن چه خودم مودم چه واي فاي خيلي برام مهمه !

Hamed DC
28-04-2012, 19:01
نه قربان اینترنت دانشگاهه.تو یه ساختمون کابل کشی شده واسه هر اتاق و تو ساختمون ما وای فای هست.سرعت کابل قبلا کم بود الان عالی شده و تا 20 مگ دانلود داریم.ولی وای فای ضعیف شده.نمیدونم نت رو به چه شکل میرسونن بهمون.احتمال میدم وای قای باشه بعد به کابل تبدیل میشه.منم میخوام این نت کابلی رو شیر کنم تا اتاقم.
در ابتدا بههرته قطعیت نوع اینترنت مشخص یشه.
فقط این محدوده رو مشخص کنید: بی سیم یا بیسیم هست؟؟؟
اگر بیسیم از چه نوعی؟؟؟
با احتمال پاسخ ندین. چون باید متناسب با نوع اینترنت مودم معرفی بشه.

baharan2
28-04-2012, 21:19
با سلام

من یه مودم ایسوس n11 از دوستم گرفتم که 105 تومان واسش می خواد. بنظرتون بگیرم ازش یا برم N10 رو از بازار بخرم ؟

در ضمن من می خوام که مودم به هارد وصل بشه تا اگه بخوام مثلا از ----- روش ذخیره کنم یا اینکه با LCD ویدئو ببینم مشکلی نباشه . آیا n10 همچین امکاناتی رو داره ؟
با تشکر

Hamed DC
28-04-2012, 23:06
درود خدمت دوستان علي الخصوص حامد جان !
خسته نباشي داداش !

خدمتتون عرض كنم كه قضيه وايمكس كلا منتفي شد !
ADSL هم ثبت نام كردم ، ايشا... تو اين هفته نهايتا هفته بعد رديف ميشه !
الان لنگ مودم هستم !

والا 60 70 تومن پول دستم هست. ميتونم تا 100 تومن هم خرج كنم اما نميخوام مثل خريد هاي قبليم صرف بالاتر بودن مدل پول الكي خرج كنم مگر اينكه واقعا ارزش داشته باشه

فعلا يه لپ تاپ و يه پي سي موجوده اما تو فكر موبايل و تبلت هم هستم
پس بين 2 تا نهايتا 4 دستگاه استفاده خواهند داشت
مساحت خونه هم تقريبا 120 متره اما چون خونه قديمي ه ديوارها نازك ان !
تعداد طبقات 2 تاش مهم ه ! اگه سوم هم برسه هم كه عالي ميشه !
البته مودم قراره هم كف نصب بشه
اينم از متراژ !

فقط چون اولين بار هست چند تا سوال پيش پا افتاده دارم
صفحات قبل رو هم خوندم. يه چيزايي دستگيرم شد اما كامل جا نيوفتاد برام
ممنون ميشم حتي كوتاه يه توضيح بديد

1 - آيا با اين مودم كه معرفي مي كنيد ميشه يه دستگاه واي فاي رو با پي سي كه با لن هست شبكه كرد و اينترنت و فايل رو رد و بدل كرد ؟

2 - هر بار كه يه وسيله واير لس ميخواد وصل شه بايد تنظيمات وارد كنيم يا مثل بلوتوث سرچ و وارد كردن پسورد و استفاده كردن ه ؟

3 - صرف متصل بودن مودم به خط كافي ه يا بايد يه دستگاه بهش وصل باشه و هميشه روشن باشه ؟
منظورم همون قضيه آي پي دادن ه خودكاره !

آخريش هم اينكه 2 آنتن بودن يا سرعت انتقال بالاتر لزوما دليل بر قوي و خطرناك تر بودن امواج ه ؟ يا مثلا اوني كه در فاصله 2 متري دستگاه هس لزوما امواج بيشتري از نظر قدرت
خطرناكي دريافت ميكنه ؟

اين سوال رو هر كي يه چيزي جواب ميده و فارغ از مسئله خريد براي خودم سوال شده

ببخشيد اگه يكم طولاني شد و سوالام احيانا تكراري بود !
واقعيتش اگه به جواب ميرسيدم قطعا وقتتون رو نمي گرفتم

ممنون

---------- Post added at 03:12 PM ---------- Previous post was at 03:10 PM ----------

راستي داشتن دكمه خاموش و روشن چه خودم مودم چه واي فاي خيلي برام مهمه !

مخلصم داداش. لطف داری عزیز.
خیلی خیلی مبارکه.
از اینکه بی خیال اینترنت بی سیم شدی، خیلی خیلی خوشحالم. چون هنوز توی کشوری مثل ایران نمیتونن
اطلاعات رو با کلی سیم جابجا کنن. وای به حال امواج و بی سیم شدن! برای طبقاتی که داری، خرید مودم
جفت انتنه رو بیشتر توصیه میکنم. البته من خودم با یه تک آنتنه هم 2.5طبقه رو پوشش میدم. اما به شما
چنین پیشنهادی نمیکنم. چون توی جاگذاری مودم و امواج یابی اوم ممکنه کمی با مشکل روبرو بشی.پس
2آنتنه در صدر لیست انتخاب قرار میگیره. با این کلاس از مودم فکر نمیکنم در طبقه سوم هم آنتن دهیت کمتر
از 80 یا نهایتا 70بیاد. مودم هم باید برای سیگنال دهی حتما حتما در طبقه همکف باشه. چون امواج سیرصعودی
دارین نه نزولی. پس اگه مودم رو در آخرین طبقه بگذاری آنتن دهیت به کمتر از نصف یا حتی بیشتر تقلیل پیدامیکنه
و اما جوا سوالها به ترتیب:
1-مودمهای ADSL بیسیم فقط قادر به ارسال امواج وای فای هستن و اصولا نمیتونن امواج بی سیم رو دریافت
کنن.اگر قصد به اشتراک گذاری و مبادله دوطرفه فایل رو هم مد نظر داری باید از مودمهای بی سیم(نهADSL!) که
قابلیت اتصال به مودم ADSL رو دارن استفاده کنی. مدلهایی هم که از پورت یو اس بی پشتیبانی میکنن هم این
قابلیت رو دارن که قیمت بسیار بالایی دارن. پس مودمهای بی سیم ADSL بدون رابط کاربری برای ایجاد شبکه
داخلی(نه اینترنت!) امکان جابجایی فایل رو ندارن!
2-در مودمهای بی سیم ADSL شما باید تنظیمات رو روی PoopE قرار بدین تا بعد از روشن کردن مودم به طور خودکار
مودم به اینترنت وصل بشه و بتونید به صورت بی سیم(مثلا با موبایل یا لب تاب) وبگردی کنید. برای اینکار بایدیوزرنیم
و پسوردی که مخابرات بهتون داده رو داخا مودم وارد کنید. معمولا همراه مودم کاتالوگهایی برای این کار هست.
اما اگر باز موفق به این کار نشدین، اعلام کنید تا موارد لازم توضیح داده بشه.
3-طبق توضیحات بالا، نیازی به وصل بودن مودم به هیچ وسیله جانبی نیست. فقط باید به پورت تلفت وصل باشه
و بعد از روشن کردن میتونی به راحتی با اتصال بی سیم وارد اینترنت بشی. پس بعد از کانفیگ مودم نیازی به
پی سی یا وسیله مشابه برای وصل کردن مودم به اینترنت نیست.
4-بسیاری از دوستان اهل فن! متاسفانه این امواج رو با امواج مودمهای بی سیم اشتباه میگیرن. این امواج به
هیچ وجه قابلیت آسیب به مغز یا احیانا پالسهای قلبی رو ندارن. حتی دوآنتنه ها. این مطلب در مورد مودمهای
بی سیم(نه ADSL بدون سیم!) کمی مصداق داره که با طول موجهای مغزی گاهی هم ردیف شده و گاهی باعث
عارضه های قلبی(البته در حد خفیف)میشن. پس با خیال راحت از این مودمها استفاده کنید. به طور کل امواج
ماکروویو برای انسان خطناک هستند.پس مسدله خطرناکک بودن کلا منتفی هست.
با این تفاسیر مدل زیر توصیه میشه:
TP-Link TD-W8961ND

Hamed DC
28-04-2012, 23:18
با سلام

من یه مودم ایسوس n11 از دوستم گرفتم که 105 تومان واسش می خواد. بنظرتون بگیرم ازش یا برم N10 رو از بازار بخرم ؟

در ضمن من می خوام که مودم به هارد وصل بشه تا اگه بخوام مثلا از ----- روش ذخیره کنم یا اینکه با LCD ویدئو ببینم مشکلی نباشه . آیا n10 همچین امکاناتی رو داره ؟
با تشکر
سلام.
هیچکدوم از این مودمها از پورت یو اس بی و رابط کاربری برای اشتراک گذاری فایل، برخوردار نیستن. پس اگر مساحت
کاری شما زیاد نیست، خرید N10 منطقی تر هست.

subliz
30-04-2012, 17:01
يعني واقعا هيچ كدوم از مدل هاي پايين تر از TP-Link TD-W8961ND قابليت رد و بدل كردن فايل به صورت 2 طرفه رو نداره ؟

اين مودم موجود هست تو بازار تهران ؟
قيمتش ؟
گارانتيش ؟
رو اين مودم امكان وصل كردن فلش و ست كردن __ پي ان هست كه ديگه تك تك ابزارها اينكار رو نكنم ؟

اگه اشتباه نكنم wag12O هم تو اين رنج قيمت باشه
به نظرتون كدوم بهتره ؟

ممنون

Hamed DC
01-05-2012, 21:58
يعني واقعا هيچ كدوم از مدل هاي پايين تر از TP-Link TD-W8961ND قابليت رد و بدل كردن فايل به صورت 2 طرفه رو نداره ؟

اين مودم موجود هست تو بازار تهران ؟
قيمتش ؟
گارانتيش ؟
رو اين مودم امكان وصل كردن فلش و ست كردن __ پي ان هست كه ديگه تك تك ابزارها اينكار رو نكنم ؟

اگه اشتباه نكنم wag12O هم تو اين رنج قيمت باشه
به نظرتون كدوم بهتره ؟

ممنون
دوست عزیزم، 8961نمیتونه فایل جابجا کنه و پورتال کاربری برای انتقال فایل نداره.
مدل TP-Link TD-W8968 قابلیت ارسال فایل رو داره و دارای پورت یو اس بی هم هست. البته متاسفانه توی ایران
وارد نشده و در صورت موجود بودن هم قیمتی بالای 130.000تومن خواهد داشت. اما مدل زیر برای انتقال فایل کاملا
مناسب هست و میتونه 3طبقه رو پوشش بده:
DSL-2750U...102.000

naim697
02-05-2012, 17:23
مودم adsl چی بخرم خوب باشه ؟

از این این دو کدوم بهتره ؟

D-Link DSL-2730U

TD-W8960N

ایا بخرم ؟

Hamed DC
02-05-2012, 17:39
مودم adsl چی بخرم خوب باشه ؟

از این این دو کدوم بهتره ؟

D-Link DSL-2730U

TD-W8960N

ایا بخرم ؟
چند صفحه اخیر رو مطالعه کن. به نتیجه میرسی.

jetext
02-05-2012, 19:47
سلام
آقا جونه من تا آخر بخون بد جور گیر کردم

یک مودم asus n10 دارم و یک مودم وایمکس مبین نت که نمیدونم چیه ولی تو تنظیماتش نوشته HUAWEI BM632w.
مشکلم اینه که n10 با اون آنتن 5db ای که داره تو فاصله حدودا 12 متری با یک طبقه اختلاف ارتفاع و دو تا دیوار اصلا آنتن بهم نمیده.
ولی اون مبین نت از 5 تا خط آنتن گاهی دو تا گاهی یک خط آنتن میده، وصل میشه و به کار میکنه.

حالا من این اسوس رو ردش کنم بره؟ چی بگیرم بجاش که حداقل تو یک شعاع 40 تا 50 متری با یکی دو طبقه اختلاف ارتفاع خلی عالی جواب بده؟؟

تشکر فراوان

Hamed DC
02-05-2012, 22:03
سلام
آقا جونه من تا آخر بخون بد جور گیر کردم

یک مودم asus n10 دارم و یک مودم وایمکس مبین نت که نمیدونم چیه ولی تو تنظیماتش نوشته HUAWEI BM632w.
مشکلم اینه که n10 با اون آنتن 5db ای که داره تو فاصله حدودا 12 متری با یک طبقه اختلاف ارتفاع و دو تا دیوار اصلا آنتن بهم نمیده.
ولی اون مبین نت از 5 تا خط آنتن گاهی دو تا گاهی یک خط آنتن میده، وصل میشه و به کار میکنه.

حالا من این اسوس رو ردش کنم بره؟ چی بگیرم بجاش که حداقل تو یک شعاع 40 تا 50 متری با یکی دو طبقه اختلاف ارتفاع خلی عالی جواب بده؟؟

تشکر فراوان
سلام.
این مودم در این شعاع نباید مشکلی داشته باشه.
مودم رو کنار میدان مغناطیسی قرار ندین.
مودم رو جایی قرار بدین که نفطه کور نداشته باشه.
اگر در چند طبقه از امواج مودم استفاده میکنید، مودم رو در طبقه اول(پایینترین طبقه ای که قرار دارین) قرار بدین.

jetext
02-05-2012, 22:43
سلام.
این مودم در این شعاع نباید مشکلی داشته باشه.
مودم رو کنار میدان مغناطیسی قرار ندین.
مودم رو جایی قرار بدین که نفطه کور نداشته باشه.
اگر در چند طبقه از امواج مودم استفاده میکنید، مودم رو در طبقه اول(پایینترین طبقه ای که قرار دارین) قرار بدین.

سلام
ممنون
من شروع میکنم به جابجا کردن و تست کردن. منتهی اگر در بدترین حالت جواب نگرفتم، با این شرایط شما چه مودمی (یا راهکاری) رو پیشنهاد میکنید که جوابگوی شرایط ناجور اینجا باشه؟ فکر کنم تو دیوارای این ساختمان سرب کار کردن :18:
در ضمن به خاطر شرایط خاصی که هست مجبورم مودم رو تو طبقه بالا قرار بدم.

باز هم ممنون

Hamed DC
02-05-2012, 22:58
سلام
ممنون
من شروع میکنم به جابجا کردن و تست کردن. منتهی اگر در بدترین حالت جواب نگرفتم، با این شرایط شما چه مودمی (یا راهکاری) رو پیشنهاد میکنید که جوابگوی شرایط ناجور اینجا باشه؟ فکر کنم تو دیوارای این ساختمان سرب کار کردن :18:
در ضمن به خاطر شرایط خاصی که هست مجبورم مودم رو تو طبقه بالا قرار بدم.

باز هم ممنون
مساحت کاری شما چقدر هست؟؟؟
تعداد طبقات قابل استفاده؟؟؟
مودم در کدام طبقه قرار داره؟؟؟
آنتن دهی به صورت طولی دچار مشکل هست یا عرضی؟؟؟
...:::...اگر فکر میکنید لازمه در مورد مشکل بحث بشه، تاپیک جدیدی در بخش زیر باز کنید و بحث رو به تاپیک مربوطه انتقال بدین:

jetext
02-05-2012, 23:18
مساحت کاری شما چقدر هست؟؟؟
تعداد طبقات قابل استفاده؟؟؟
مودم در کدام طبقه قرار داره؟؟؟
آنتن دهی به صورت طولی دچار مشکل هست یا عرضی؟؟؟
...:::...اگر فکر میکنید لازمه در مورد مشکل بحث بشه، تاپیک جدیدی در بخش زیر باز کنید و بحث رو به تاپیک مربوطه انتقال بدین:

مساحت کاری حدود 500 متر در دو طبقه همکف و اول (2*500). حالتش شبیه به یک مکعب با طول و عرض 20 متر در 25 با ارتفاع 8 متر که مودم در طبقه اول و تقریبا در مرکز سطح قرار میگیره به شکلی که فاصله مستقیم در هر حالت بیشتر از 15 یا نهایتا 20 متر نمیشه ولی طبقات و دیوارها رو داره.

آنتن دهی با تغیر طبقه خیلی مشکل میشه. البته من زیاد اطلاعات ندارم، منظور شما رو از طولی و وعرضی متوجه نشدم.

ممنون

Hamed DC
02-05-2012, 23:26
مساحت کاری حدود 500 متر در دو طبقه همکف و اول (2*500). حالتش شبیه به یک مکعب با طول و عرض 20 متر در 25 با ارتفاع 8 متر که مودم در طبقه اول و تقریبا در مرکز سطح قرار میگیره به شکلی که فاصله مستقیم در هر حالت بیشتر از 15 یا نهایتا 20 متر نمیشه ولی طبقات و دیوارها رو داره.

آنتن دهی با تغیر طبقه خیلی مشکل میشه. البته من زیاد اطلاعات نداره، منظور شما رو از طولی و وعرضی متوجه نشدم.

ممنون
در بخش زیر تاپیک جدید بزنید تا مشکل بررسی بشه:

AMD64
04-05-2012, 04:16
با سلام
من سه تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدین.
1- مودمهای TP-link 8951nd یا 8961nd که از چیپست Trendchiip استفاده میکنند آیا از لحاظ کارائی تفاوتی با مودمهایی که مجهز به چپیپست Broadcom هستند، دارند؟؟
2- آیا خرید مودم DLink 2750u که دارای روتر وایرلس و قابلیت به اشتراک گذاری فایلها و ایجاد شبکه داخلی بیسیم، همچنین دارای پورت usb برای اتصال به چاپگر و هارد اکسترنال می باشد را توصیه میکنید یا مودم TP-link 8961nd را که دارای قابلیتهای بالا نیست؟؟
همچنین از نظر قدرت آنتن دهی کدام یک بهتر است؟؟؟
3- دکمه روشن خاموش کردن وایرلس در مودمهای TP-link 8951nd و 8961nd در کجای آن قرار داره؟ چون در عکسهای آنها دکمه ای وجود نداره.
با تشکر.

Hamed DC
04-05-2012, 09:08
با سلام
من سه تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدین.
1- مودمهای TP-link 8951nd یا 8961nd که از چیپست Trendchiip استفاده میکنند آیا از لحاظ کارائی تفاوتی با مودمهایی که مجهز به چپیپست Broadcom هستند، دارند؟؟
2- آیا خرید مودم DLink 2750u که دارای روتر وایرلس و قابلیت به اشتراک گذاری فایلها و ایجاد شبکه داخلی بیسیم، همچنین دارای پورت usb برای اتصال به چاپگر و هارد اکسترنال می باشد را توصیه میکنید یا مودم TP-link 8961nd را که دارای قابلیتهای بالا نیست؟؟
همچنین از نظر قدرت آنتن دهی کدام یک بهتر است؟؟؟
3- دکمه روشن خاموش کردن وایرلس در مودمهای TP-link 8951nd و 8961nd در کجای آن قرار داره؟ چون در عکسهای آنها دکمه ای وجود نداره.
با تشکر.
سلام.
پاسخها به ترتیب:
1-به شخصه اختلاف زیادی بین این دو نوع چیپست ندیدم. چون از هر دو استفاده میکنم و کارایی مشابهی دارن.
2-خرید 2750U رو در اولویت قرار بدین. چون دارای رابط کاربری برای انتقال فایل هست که همه مدلهای TP-Link
بجز TD-W8968 که هنوز وارد ایران نشده.
3- پشت اونها هست. کنار دکمه روشن و خاموش کردن مودم:

DVB98
04-05-2012, 13:27
سلام

مودم DLink 2750u

به نظرتون بهتر هستش

یا

ASUS - DSL-N11

باتشکر

Hamed DC
04-05-2012, 13:58
سلام

مودم DLink 2750u

به نظرتون بهتر هستش

یا

ASUS - DSL-N11

باتشکر

سلام.
2750U از هر نظر نسبت به N10 و N11 برتری داره.

K!ng of th3 K!ngs
04-05-2012, 14:00
بین اینا کدوم یکی رو بخرم؟
Asus Am604
ASUS Dsl G31
TP Link TD8950

Hamed DC
04-05-2012, 14:07
Asus Am604
ASUS Dsl G31
TP Link TD8950
مساحت کاری؟؟؟
تعداد طبقات؟؟؟
سقف بودجه؟؟؟
نوع اینترنت؟؟؟
...:::...لطفا صفحات قبل رو کامل مطالعه کنید...:::...

ali2424
04-05-2012, 14:09
Asus Am604
ASUS Dsl G31
TP Link TD8950
منTP Link TD8950 رو پیشنهاد میکنم

K!ng of th3 K!ngs
04-05-2012, 14:19
مساحت کاری؟؟؟
زیاد نیست خونمون 114 متر هست و میخوام توی کل خونه آنتن بده

تعداد طبقات؟؟؟
4 تا ولی فقط تو طبقه ی خودمون میخوام

نوع اینترنت؟؟؟
قراره پارس 1 مگ بگیرم (شایدم 128)

Hamed DC
04-05-2012, 14:46
زیاد نیست خونمون 114 متر هست و میخوام توی کل خونه آنتن بده

4 تا ولی فقط تو طبقه ی خودمون میخوام

قراره پارس 1 مگ بگیرم (شایدم 128)
با این تفاسیر، مدل زیر توصیه میشه:
TP-Link TD-W8951ND...60.000
می تونید به رحتی از بازار ایران تهیه کنید.

AMD64
04-05-2012, 16:17
سلام.
پاسخها به ترتیب:
1-به شخصه اختلاف زیادی بین این دو نوع چیپست ندیدم. چون از هر دو استفاده میکنم و کارایی مشابهی دارن.
2-خرید 2750U رو در اولویت قرار بدین. چون دارای رابط کاربری برای انتقال فایل هست که همه مدلهای TP-Link
بجز TD-W8968 که هنوز وارد ایران نشده.
3- پشت اونها هست. کنار دکمه روشن و خاموش کردن مودم:

ممنون از پاسختون
آنتن دهی 2750u بهتره یا 8961nd؟؟؟ آیا آنتنهای 2750u قابله تعویضه؟
و اینکه در عکسی که گذاشتید کنار دکمه خاموش و روشن کردن مودم مگه فیش ورودی آداپتور قرار نداره؟

ArashMiniStar
04-05-2012, 18:02
ممنون از پاسختون
و اینکه در عکسی که گذاشتید کنار دکمه خاموش و روشن کردن مودم مگه فیش ورودی آداپتور قرار نداره؟
چرا در کنار دکمه ی گرد روشن خاموش فیش ورودی آداپتور وجود دارد.

Hamed DC
04-05-2012, 21:14
ممنون از پاسختون
با عرض پوزش.عکس اشتباهی آپ شد! منظور من مدل زیر بود:
آنتن 2750U قابل تعویض نیست.
انتن دهی 8961بالاتر و بهتر هست. ولی پورت یو اس بی نداره.

AMD64
04-05-2012, 23:38
با عرض پوزش.عکس اشتباهی آپ شد! منظور من مدل زیر بود:
آنتن 2750U قابل تعویض نیست.
انتن دهی 8961بالاتر و بهتر هست. ولی پورت یو اس بی نداره.

مرسی آقا حامد
ببخشید زیاد سوال میکنم اما برای آخرین سوال: از بین مودمهای Dlink 2750u و Tp-link 8951nd و Asus N10 آنتن دهی کدامیک بهتره؟؟ لطفا به ترتیب قدرت بنویسید. مرسی

Hamed DC
05-05-2012, 00:13
مرسی آقا حامد
ببخشید زیاد سوال میکنم اما برای آخرین سوال: از بین مودمهای Dlink 2750u و Tp-link 8951nd و Asus N10 آنتن دهی کدامیک بهتره؟؟ لطفا به ترتیب قدرت بنویسید. مرسی
خواهش میکنم.
به ترتیب انتن دهی:
TP-LINK 8951nd
Dlink 2750u
Asus N10
اما مجهز بودن Dlink 2750u به پورتال انتقال فایل و دارا بودن درگاه یو اس بی ارزش خریدش رو دوچندان میکنه.

DVB98
05-05-2012, 10:22
سلام

ببخشد منظرتون را در مورد اینکه بعضی مودم های پورت یو اس بی می خورند و انتقال فایل دارن خوب متوجه نمی شوم

ایا مودم Dlink 2750u قابلیت های زیر را دارد؟؟

یعنی اینکه یو اس بی را اگر به مودم وصل بکنیم به وسیله وایلسش یا کابل لن می شود محتویات فایل فلش را ببینم و داخلش شویم؟؟

چند سیسیتم همزمان می تواند این کارو بکنند؟؟؟

می شه از طرق لب تاب یا گوشی یا تبلت یا تلوزیون به مودم وصل شد و محتویات یو اس بی را دید؟؟

یا از همه مهمتر وارد رایانه دیگری(انقال فایل) که به وسیله لن یا وایلس به مودم وصل هستش ارتباط برقرار بکنیم؟؟

چه برندهای دیگر مثل مدل Dlink 2750u از این نوع قابلیت ها برخوردار هستن؟؟

قیمشون در حد همین 100 تومان هستش؟؟

باتشکر

باتشکر

Hamed DC
05-05-2012, 11:23
سلام

ببخشد منظرتون را در مورد اینکه بعضی مودم های پورت یو اس بی می خورند و انتقال فایل دارن خوب متوجه نمی شوم

ایا مودم Dlink 2750u قابلیت های زیر را دارد؟؟

یعنی اینکه یو اس بی را اگر به مودم وصل بکنیم به وسیله وایلسش یا کابل لن می شود محتویات فایل فلش را ببینم و داخلش شویم؟؟

چند سیسیتم همزمان می تواند این کارو بکنند؟؟؟

می شه از طرق لب تاب یا گوشی یا تبلت یا تلوزیون به مودم وصل شد و محتویات یو اس بی را دید؟؟

یا از همه مهمتر وارد رایانه دیگری(انقال فایل) که به وسیله لن یا وایلس به مودم وصل هستش ارتباط برقرار بکنیم؟؟

چه برندهای دیگر مثل مدل Dlink 2750u از این نوع قابلیت ها برخوردار هستن؟؟

قیمشون در حد همین 100 تومان هستش؟؟

باتشکر

باتشکر
سلام.
این مدل دارای رابط کاربری برای انتقال فایل هست و میتونید فایلهای حافظه هایی که از درگاه USB پشتیبانی میکنن
رو به اشتراک گذاشت. بله به راحتی میشه فایلها رو انتقال داد. و بین رایانه ها شبکه، منتقل کرد.
برند تی پی لینک مدل TD-W8968 که هنوز وارد ایران نشده.
قیمت این مدل دی لینک حدود 120 تومن هست!

AMD64
05-05-2012, 17:18
خواهش میکنم.
به ترتیب انتن دهی:
TP-LINK 8951nd
Dlink 2750u
Asus N10
اما مجهز بودن Dlink 2750u به پورتال انتقال فایل و دارا بودن درگاه یو اس بی ارزش خریدش رو دوچندان میکنه.

ممنون
آیا واقعا آنتن دهی Tp-link 8951nd از Asus n10 بهتره؟؟ چون اکثرا میگن اسوس بخاطر داشتن اکسس پوینت آنتن دهیه خیلی خوبی داره.
فرق بین 8951nd و 8950nd چیه بغیر از تفاوت چیپستهاشون؟؟

Hamed DC
05-05-2012, 21:40
ممنون
آیا واقعا آنتن دهی Tp-link 8951nd از Asus n10 بهتره؟؟ چون اکثرا میگن اسوس بخاطر داشتن اکسس پوینت آنتن دهیه خیلی خوبی داره.
فرق بین 8951nd و 8950nd چیه بغیر از تفاوت چیپستهاشون؟؟
8951 دارای یه دونه آنتن 5 دسی هست. قابل تعویض هم هست. قیمت خوبی هم داره. من با توجه به این موارد
اولویت بندی کردم و صرفاً آنتن دهی رو لحاظ نکردم. گرچه آنتن دهی یکسانی هم دارن. پس ارزش 8951 بالاتره.
2750 در بین این سه انتخاب امکانات زیاد و مناسبی داره.
این دو مدلی هم که گفتی تقریبا کانفیگ یکسانی دارن.

AMD64
05-05-2012, 22:12
8951 دارای یه دونه آنتن 5 دسی هست. قابل تعویض هم هست. قیمت خوبی هم داره. من با توجه به این موارد
اولویت بندی کردم و صرفاً آنتن دهی رو لحاظ نکردم. گرچه آنتن دهی یکسانی هم دارن. پس ارزش 8951 بالاتره.
2750 در بین این سه انتخاب امکانات زیاد و مناسبی داره.
این دو مدلی هم که گفتی تقریبا کانفیگ یکسانی دارن.

ممنون از حامد عزیز
احتمالا فردا برم واسه خرید مودم منتها چیزی که واسم اهمیت داره اینه که مودمی که میخرم دکمه ی خاموش روشن کردن وایرلس داشته باشه. دوتا مدل مد نظرم هست: یکی Dlink 2730u که این دکمه رو داره و دیگری Tp-link 8951nd یا 8950 که نمیدونم این دکمه رو داره یا نه. چون از عکسهاش چیزی مشخص نیست. نظر شما چیه؟؟

Hamed DC
05-05-2012, 23:17
ممنون از حامد عزیز
احتمالا فردا برم واسه خرید مودم منتها چیزی که واسم اهمیت داره اینه که مودمی که میخرم دکمه ی خاموش روشن کردن وایرلس داشته باشه. دوتا مدل مد نظرم هست: یکی Dlink 2730u که این دکمه رو داره و دیگری Tp-link 8951nd یا 8950 که نمیدونم این دکمه رو داره یا نه. چون از عکسهاش چیزی مشخص نیست. نظر شما چیه؟؟
خواهش میکنم.
Tp-link 8951nd دکمه روشن خاموش رو داره.این هم عکس پشتش:

AMD64
05-05-2012, 23:28
خواهش میکنم.
Tp-link 8951nd دکمه روشن خاموش رو داره.این هم عکس پشتش:

آیا این عکسی که شما گذاشتید مدل جدید 8951 هست؟؟ چون من یک مدل دیگشو دیدم.

naim697
05-05-2012, 23:34
من امروز یه مودم 2730 خریم 63 تومان هر چی تو سایت گشتم فریموری ندیدم ؟ مگه میشه مودم بدون آپدیت فریمور ؟

Hamed DC
05-05-2012, 23:58
آیا این عکسی که شما گذاشتید مدل جدید 8951 هست؟؟ چون من یک مدل دیگشو دیدم.

بله. هم.ن مدل هست.
این مدل دارای دو ظاهر کاملا متفاوت هست(دقیقا مثل 8811 که یک سری سیاه هست و یک سری سفید و کشیده!)
ذر هر حال مرجع اصلی سایت سازنده هست که در این ساین به کلید روشن خاموش وای فای اشاره شده و مدلی رو
که من گذاشتم به عنوان مدل مرجع معرفی کرده.

poonel
07-05-2012, 06:27
سلام

من یه مودم روتر وایرلس دارم. میخوام pc رو بصورت وایرلس بهش وصل کنم و اینترنت استفاده کنم.

از بین این سه تا دانگل WiFi کدوم رو بگیرم که قدرتش خوب باشه؟
اصلاً اینا با هم تفاوت محسوس دارند یا اینکه فرقی نمیکنه چی بگیرم؟

1. ASUS WL-167g

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2. Edimax EW-7711UMn‎

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3. ZyXel G-202

poonel
07-05-2012, 09:21
دوستان لطفاً یه کمکی بدید.
می ترسم چند روز هم بگذره و کسی کمک نکنه.

بسیار عجله دارم و تو همین چند ساعت میخوام خرید کنم!

poonel
07-05-2012, 11:20
اونقدر عجله داشتم که دیگه خودم رفتم یکی خریدم ولی نه از اون سه تا

اینو از سایت چاره گرفتم 22500 تومن

Hamed DC
07-05-2012, 11:23
اونقدر عجله داشتم که دیگه خودم رفتم یکی خریدم ولی نه از اون سه تا

اینو از سایت چاره گرفتم 22500 تومن

گزینه خوبیه.
برای مساحتهای پایین کاملا جوابگو خواهد بود.

poonel
07-05-2012, 12:07
مساحت های پایین یعنی چقدر؟

من خونم 300 متره با دیوارهای از داخل بتونی، سیمانی و ضخیم.

وایرلس لپ تاپ که کامل جواب میده. خدا کنه اینم جواب بده.

کارت شبکهه چطوره؟ نسبت به USB Adaptorها بهتره. نه؟

Hamed DC
07-05-2012, 12:39
مساحت های پایین یعنی چقدر؟

من خونم 300 متره با دیوارهای از داخل بتونی، سیمانی و ضخیم.

وایرلس لپ تاپ که کامل جواب میده. خدا کنه اینم جواب بده.

کارت شبکهه چطوره؟ نسبت به USB Adaptorها بهتره. نه؟
اول اینکه برای خرید کارت شبکه خیلی عجله کردین.3پست در یک روز با فاصله زمانی کوتاه!!!
لااقل یک روز برای جواب صبر میکردین!
این مکان، جای مناسبی برای دریافت مشاوره کامل برای خرید کارت شبکه نیست.مهم نیست از چه نوعی!فقط
برای خرید مودم بیسیم هستش.
برای سیگنال دهی خوب باید مودم قدرتمندی داشته باشین تا سیگنال رو با شعاع بالاتری پخش کنه.
...:::...لطفا از ادامه بحث در مورد کارت شبکه در این تاپیک خودداری کنید...:::...

poonel
07-05-2012, 13:08
حامد جان من مودمم Tenda w548D هست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداون کارت شبکه هم که گرفتم مشخصاتش به این میخوره. هر دوشون استاندارد IEEE 802.11b/g هستن و 54m

کارت شبکه بالاتر همه امکاناتش با مودم وایرلس من جور نبود و بی استفاده می موند.

راستی این آنتن های تقویت کننده مودم وایرلس چطورن؟ خوبن یکی بگیرم برای برد و قدرت بیشتر؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینها سیگناشون 5dbi هست اما آنتن فابریک مودمم 3dbiه

S0R3N4
07-05-2012, 20:08
دوستان...
الان مدل هایی که تمام محیط خونه رو ساپورت کنه در چه حدوده؟؟
ممنونم

AMD64
08-05-2012, 00:22
سلام
از بین دو مودم D-link 2730u و Tp-link 8951nd کدام مدل رو پیشنهاد میدین؟؟ و چرا؟؟
و دکمه QSS در مودمهای تی پی لینک چه کاری انجام میده؟؟
با تشکر

Dark Soul
08-05-2012, 16:53
دوستان عزیز اگه منو راهنمایی کنند ممنون میشم...
حداقل 2 لن داشته باشه.
یک فضای تقریبا 100 متری رو پوشش بده.
ارزون بودن مهم نیست تا 100 تومن و کمی بیشتر هم می تونم هزینه کنم ، در کل چیز زیادی ازش نمیخوام ولی می خوام حسابی باشه .
و لطفا مدلی باشه که توی بازار موجود باشه و کمیاب نباشه.
+++
و یک سوال : همزمان میشه از لن و وایرلس این مودمها استفاده کرد ؟

Hamed DC
08-05-2012, 21:28
حامد جان من مودمم Tenda w548D هست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداون کارت شبکه هم که گرفتم مشخصاتش به این میخوره. هر دوشون استاندارد IEEE 802.11b/g هستن و 54m

کارت شبکه بالاتر همه امکاناتش با مودم وایرلس من جور نبود و بی استفاده می موند.

راستی این آنتن های تقویت کننده مودم وایرلس چطورن؟ خوبن یکی بگیرم برای برد و قدرت بیشتر؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینها سیگناشون 5dbi هست اما آنتن فابریک مودمم 3dbiه
اگر قابلیت تعویض رو داره میتونی تعویضش کنی. اما به طور محسوسی نمی تونی این تعویض رو حس کنی.
خودم تستش کردم و زیاد فاحش نبوده. البته انتم من 3دسی بود.

Hamed DC
08-05-2012, 21:38
دوستان...
الان مدل هایی که تمام محیط خونه رو ساپورت کنه در چه حدوده؟؟
ممنونم
مساحت کاری؟؟؟
بودجه؟؟؟
تعداد وسیله ارتباطی؟؟؟

Hamed DC
08-05-2012, 22:29
دوستان عزیز اگه منو راهنمایی کنند ممنون میشم...
حداقل 2 لن داشته باشه.
یک فضای تقریبا 100 متری رو پوشش بده.
ارزون بودن مهم نیست تا 100 تومن و کمی بیشتر هم می تونم هزینه کنم ، در کل چیز زیادی ازش نمیخوام ولی می خوام حسابی باشه .
و لطفا مدلی باشه که توی بازار موجود باشه و کمیاب نباشه.
+++
و یک سوال : همزمان میشه از لن و وایرلس این مودمها استفاده کرد ؟
TP-LINK TD-W8951ND...61..000
بله.میشه.

ghahremanimehdi
09-05-2012, 16:47
بهترین مودم در حال حاضر زایکسل NBG-460N هست.قیمتش هم حدود 175 تومن.پورتهای گیگابیت و وایرلس draftn 2 .

Hamed DC
09-05-2012, 17:09
بهترین مودم در حال حاضر زایکسل NBG-460N هست.قیمتش هم حدود 175 تومن.پورتهای گیگابیت و وایرلس draftn 2 .
دوست خوبم، بهتر بود اسم بهترین رو روی این برند و این مدل نمیزاشتین و لااقل به یکی از...... ، بسنده میکردین.
تجربه شخصی به من نشون داده که برد این برند اصلا مقاومت بالایی نداره و نمیشه زیاد روی کیفیت این کلاسها از
این مدل، حساب کرد. قیمت نسبتا بالای اون هم ارزش خریدش رو با تفکر زیادی همراه میکنه.
در هر صورت ممنون از نظرتون:40:

flower boy2
10-05-2012, 19:15
قا کسی هست که بدونه قدرت آنتن tp link w8951ndچند dbi هست؟آخه تو سایتهای فروش که چند تا شونو چک میکردم متفاوت نوشته بودن,بعضی ها 3 و برخیشونم 5!اینو به این خاطر میپرسم که آنتنش برام مهمه.حتی متوجه اینم شدم که یه مدل و از یه مارک دارای چیپ های متفاوتی بودن !همچین چیزی امکانش هست
یه چیز دیگه هم اینکه تو سایت خود tplink این مدلو با یه شکل وقیافه جدید گذاشته .این یعنی چی ؟!اینی که من خریدم ممکنه تقلبی باشه؟
گارانتیمم مال پارس ارتباط هستش.
خیلی ممنون وببخشید که سوالاتم یه کم تخصصی بود .دست خودم نیست !!!

farhad resalati
10-05-2012, 19:44
سلام
از بین دو مودم D-link 2730u و Tp-link 8951nd کدام مدل رو پیشنهاد میدین؟؟ و چرا؟؟
و دکمه QSS در مودمهای تی پی لینک چه کاری انجام میده؟؟
با تشکر

دوست من جفت مودم هایی که اشاره کردی مدلهای خوب خانگیست و در واقع خفن کار میتونی بکشی تمام مشخصات فنی شون یکی هست و در عمل هم تقریبا فرقی نداره با هم یعنی شما هرکدومو بگیری ضرر نکردی کیفیت یکسانی دارند یک انتخاب 50-50 هست شایدم 51- به 49 به نفع 2730
2730 رو به دلایل زیر به اندازه یک ابسیلن مرجح بدان

1- قدمت و شناخته شدگی برند D-LINK

2- نقل قولی از دوست خوبم آقا حامد :

در تستهایی که از 8951 و 8950 گرفتم متوجه
شدم که امواج طولی خوبی دارن اما امواج عرضی قابل قبولی ندارن! یعنی اگر برای طبقات استفاده میکنید
تا ارتفاع خوبی میتونه سیگنال بفرسته و در حالت کفی زیاد تونمند ظاهر نمیشه! شاید بخواطر آنتنش باشه!
پس با این وجود خرید Asus-DSLN10 رو به شما دوست خوبم توصیه میکنم. هزینه چند ده هزار تومان بیشتر از
بودجه هم زیاد غیر منطقی نیست. چون این مودم با دارا بودن چیپ سری N تا مدتهای مدیدی نیاز شما روبرآورده
میکنه و با پوشش خوبی هم که داره از افت آنتن دهی تا مسافت مورد نظرتون راحت میشین.
پس خرید Asus-DSLN10 رو در این رنج قیمت، بشدت توصیه میکنم.

البته 8951 هم مودم بسیار خوبی است و آقا حامد در باب مقایسه N10اون رو مطرح کردن یعنی شما هرچی پول میدی آش میخوری باز من نمیگم 2730 بهتره یا 8951 چون کاملا یکی هستن اما در عمل تا شاید تاحدی2730 بهتر باشه اما محسوس نیست
جهت اطلاعات بیشتر صفحات 101-102-103 همین تاپیک به همین موضوع پرداخته شده

در مورد QSS : اگه حوصله داری لینک زیر رو بخون :

اگه خلاصه چیزهایی که خوندم تو سایت ها بخوای برات بگم :
QSS مخفف کلمه ی Quick Security Setup است که برای اتصال سریع و امن به شبکه هست و معمولا برای مودم های دارای اکسس پوینت تعبیه شده
با فشار دادن این دکمه به دستگاه هایی که قصد اتصال به اکسس پوینت مودمت رو دارند اجازه ی اتصال میدی بطوریکه که اگر دستگاه دیگری می خواهد به مودم شما اتصال پیدا کند چراغ qss چشمک می زنه و پس از اینکه شما دکمه qss را می زنی اون دستگاه میتونه با مودم شما اتصال برقرار کنه

باز اگه اطلاعاتم برات کم بود Hamed DC بانک اطلاعاتمونه میاد برات میگه :10::46:

Hamed DC
10-05-2012, 22:06
QSS مخفف کلمه ی Quick Security Setup است که برای اتصال سریع و امن به شبکه هست و معمولا برای مودم های دارای اکسس پوینت تعبیه شده
با فشار دادن این دکمه به دستگاه هایی که قصد اتصال به اکسس پوینت مودمت رو دارند اجازه ی اتصال میدی بطوریکه که اگر دستگاه دیگری می خواهد به مودم شما اتصال پیدا کند چراغ qss چشمک می زنه و پس از اینکه شما دکمه qss را می زنی اون دستگاه میتونه با مودم شما اتصال برقرار کنه
توضیحات خوبی دادین، ممنون.
فقط این رو اضافه کنم که این استاندارد متعلق به شرکت TP.Linkهست و مودمهای این برند از این قابلیت پشتیبانی میکنن.

AMD64
10-05-2012, 23:38
دوست من جفت مودم هایی که اشاره کردی مدلهای خوب خانگیست و در واقع خفن کار میتونی بکشی تمام مشخصات فنی شون یکی هست و در عمل هم تقریبا فرقی نداره با هم یعنی شما هرکدومو بگیری ضرر نکردی کیفیت یکسانی دارند یک انتخاب 50-50 هست شایدم 51- به 49 به نفع 2730
2730 رو به دلایل زیر به اندازه یک ابسیلن مرجح بدان

1- قدمت و شناخته شدگی برند D-LINK

2- نقل قولی از دوست خوبم آقا حامد :

البته 8951 هم مودم بسیار خوبی است و آقا حامد در باب مقایسه N10اون رو مطرح کردن یعنی شما هرچی پول میدی آش میخوری باز من نمیگم 2730 بهتره یا 8951 چون کاملا یکی هستن اما در عمل تا شاید تاحدی2730 بهتر باشه اما محسوس نیست
جهت اطلاعات بیشتر صفحات 101-102-103 همین تاپیک به همین موضوع پرداخته شده

در مورد QSS : اگه حوصله داری لینک زیر رو بخون :

باز اگه اطلاعاتم برات کم بود Hamed DC بانک اطلاعاتمونه میاد برات میگه :10::46:

خیلی ممنون از آقا فرهاد و آقا حامد
یه سوال دیگه داشتم:
فرق بین wps و Qss چیه؟

matin724
11-05-2012, 09:17
سلام . یه مودم میخام که پورت یو اس بی برای اتصال پرینتر هم داشته باشه
خونمون 200 متره . و پوشش دو طبقه
بودجه تا 70 تومن
یه سوال ؟ حتما باید خوده مودم یو اس بی داشته . راه دیگه ای نیست؟!
ممنون

Hamed DC
11-05-2012, 10:36
خیلی ممنون از آقا فرهاد و آقا حامد
یه سوال دیگه داشتم:
فرق بین wps و Qss چیه؟
خواهش میکنم.
wps یا Wi-Fi Protected Setup یک استادندار تعریف شده برای شبکه سازی بیسیم وسایل در شبکه های کوچک(مثل شبکه های
خانگی)هست. این پروتوکل در سال 2007پایه گذاری شد و هدف از آن بالا بردن امنیت شبکه های بیسیم بود.شما
در مودمتون که میخواین پسوورد گذاری کنید، با این پروتوکل روبرو میشین که نسخه جدید اون تحت نام WPS2 هم
ارائه شده. معمولا کدگذاری بر پاییه این پروتوکلها بر اساس رمزنگاری 128بیتش هست و امنیت بسیار بالایی دارن.
و برای شبکه سازی مشکلی رو فراهم نمیکنن. این پروتکل اختصاصی شرکت خاصی نیست و بصورت عمومی روی
همه مودم های بیسیم به کارمیره. اما QSS(که دوست خوبم، فرهاد عزیز، توضیحات خوبی در موردش داد) مختص
TP-Link هست و فقط در روتر-مودمهای این برند دیده میشه.

flower boy2
11-05-2012, 11:36
آقا کسی هست که بدونه قدرت آنتن tp link w8951ndچند dbi هست؟آخه تو سایتهای فروش که چند تا شونو چک میکردم متفاوت نوشته بودن,بعضی ها 3 و برخیشونم 5!اینو به این خاطر میپرسم که آنتنش برام مهمه.حتی متوجه اینم شدم که یه مدل و از یه مارک دارای چیپ های متفاوتی بودن !همچین چیزی امکانش هست
یه چیز دیگه هم اینکه تو سایت خود tplink این مدلو با یه شکل وقیافه جدید گذاشته .این یعنی چی ؟!اینی که من خریدم ممکنه تقلبی باشه؟

کسی حاضر نیست جواب مارو بده؟

Hamed DC
11-05-2012, 14:12
آقا کسی هست که بدونه قدرت آنتن tp link w8951ndچند dbi هست؟آخه تو سایتهای فروش که چند تا شونو چک میکردم متفاوت نوشته بودن,بعضی ها 3 و برخیشونم 5!اینو به این خاطر میپرسم که آنتنش برام مهمه.حتی متوجه اینم شدم که یه مدل و از یه مارک دارای چیپ های متفاوتی بودن !همچین چیزی امکانش هست

کسی حاضر نیست جواب مارو بده؟
5dBi هست.
دوست عزیز در پستهای اخیر راجع به این مدل بارها و بارها صحبت شده!
خیر تقلبی نیست. برخی از مدلها با دوظاهر متفاوت به بازار عرضه میشن.

Hamed DC
11-05-2012, 20:06
سلام . یه مودم میخام که پورت یو اس بی برای اتصال پرینتر هم داشته باشه
خونمون 200 متره . و پوشش دو طبقه
بودجه تا 70 تومن
یه سوال ؟ حتما باید خوده مودم یو اس بی داشته . راه دیگه ای نیست؟!
ممنون
سلام دوست عزیز.
link w8951nd...65.000
اگر مودم درگاه USB نداشته باشه، فاقد پورتال مدیریت فایل هست و عملا نمیشه فایل یا داده ای رو به صورت بیسیم
یا با سیم منتقل کرد.

AMD64
11-05-2012, 23:42
خواهش میکنم.
wps یا Wi-Fi Protected Setup یک استادندار تعریف شده برای شبکه سازی بیسیم وسایل در شبکه های کوچک(مثل شبکه های
خانگی)هست. این پروتوکل در سال 2007پایه گذاری شد و هدف از آن بالا بردن امنیت شبکه های بیسیم بود.شما
در مودمتون که میخواین پسوورد گذاری کنید، با این پروتوکل روبرو میشین که نسخه جدید اون تحت نام WPS2 هم
ارائه شده. معمولا کدگذاری بر پاییه این پروتوکلها بر اساس رمزنگاری 128بیتش هست و امنیت بسیار بالایی دارن.
و برای شبکه سازی مشکلی رو فراهم نمیکنن. این پروتکل اختصاصی شرکت خاصی نیست و بصورت عمومی روی
همه مودم های بیسیم به کارمیره. اما QSS(که دوست خوبم، فرهاد عزیز، توضیحات خوبی در موردش داد) مختص
TP-Link هست و فقط در روتر-مودمهای این برند دیده میشه.

اقا حامد مرسی از راهنمایی و توضیحاتت
راستی TP-link 8951nd من قیمت کردم 57 تومن. dlink 2730u هم 63 تومن.

matin724
12-05-2012, 08:52
سلام دوست عزیز.
link w8951nd...65.000
اگر مودم درگاه USB نداشته باشه، فاقد پورتال مدیریت فایل هست و عملا نمیشه فایل یا داده ای رو به صورت بیسیم
یا با سیم منتقل کرد.
ممنون . ولی 8159 که پورت یو اس بی نداره

Hamed DC
12-05-2012, 09:32
ممنون . ولی 8159 که پورت یو اس بی نداره
متوجه درخواست پورت USB از جانب شما نشدم! این مدل رو توصیه میکنم:
D-LINK DSL 2750U...108.000

subliz
12-05-2012, 10:32
سلام مجدد

آقا یکی از دوستان یه مودم D-Link 2750 داره که الان قصد فروشش رو داره
به گفته خودش دوهفتس که خریده
دلیل فروشش هم طبق گفته خودش عدم ساپورت شرکت آسیاتک از این مودم هست
میگه برده گارنتی تست کردن و فریم وریش رو آپدیت کردن و گفتن که ظاهرا فقط با این شرکت مشکل داره
الان 75 قیمت میده
نظرتون چیه ؟؟؟
با این تفاسیر و این دلیل که اورده ازش بخرو یا نه ؟؟؟
گارانتیش اگه درست فهمیده باشم مال شرکت easy یا یه همچین چیزی ه !
از خرداد هم شروع میشه مدت گارانتیش !

matin724
12-05-2012, 10:39
متوجه درخواست پورت USB از جانب شما نشدم! این مدل رو توصیه میکنم:
D-LINK DSL 2750U...108.000
ممنون
1)دوست عزیز این مدلی که پیشنهاد دادین پورتش برای اتصال پرینتر هم هست یا فقط برای اتصال هارد و فلش؟
2) 8951 کلید روشن و خاموش برای وایرلس داره؟

Hamed DC
12-05-2012, 11:09
سلام مجدد

آقا یکی از دوستان یه مودم D-Link 2750 داره که الان قصد فروشش رو داره
به گفته خودش دوهفتس که خریده
دلیل فروشش هم طبق گفته خودش عدم ساپورت شرکت آسیاتک از این مودم هست
میگه برده گارنتی تست کردن و فریم وریش رو آپدیت کردن و گفتن که ظاهرا فقط با این شرکت مشکل داره
الان 75 قیمت میده
نظرتون چیه ؟؟؟
با این تفاسیر و این دلیل که اورده ازش بخرو یا نه ؟؟؟
گارانتیش اگه درست فهمیده باشم مال شرکت easy یا یه همچین چیزی ه !
از خرداد هم شروع میشه مدت گارانتیش !
سلام.
قیمتش خیلی خوبه.
بخرش داداش. معتلش نکن:31:

Hamed DC
12-05-2012, 11:15
ممنون
1)دوست عزیز این مدلی که پیشنهاد دادین پورتش برای اتصال پرینتر هم هست یا فقط برای اتصال هارد و فلش؟
2) 8951 کلید روشن و خاموش برای وایرلس داره؟
خواهش میکنم.
بله این قابلیت رو داره.برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید:

بله داره.

subliz
12-05-2012, 11:40
سلام.
قیمتش خیلی خوبه.
بخرش داداش. معتلش نکن:31:

خب حالا چجوری بفهمم مودم سالم ه یا نه ؟؟؟
البته بعید میدونم تو این تایم اتفاق خاصی بیوفته برا مودم !

matin724
12-05-2012, 13:22
[QUOTE=Hamed DC;6997849]خواهش میکنم.
بله این قابلیت رو داره.برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید:

بله داره.
خیلی ممنون از راهنماییتون
یه سوال فنی؟ این عکسی که از 8951 گذاشتین چرا با اون چیزی که من جاهای دیگه دیدم فرق داره ؟!

Hamed DC
12-05-2012, 16:05
خب حالا چجوری بفهمم مودم سالم ه یا نه ؟؟؟
البته بعید میدونم تو این تایم اتفاق خاصی بیوفته برا مودم !
اول اینکه در صورت مشکل دار بودن هم گارانتی ایزی اون رو برات عوض میکنه، پس غمت نباشه:31:
اگه منظورت ظاهریه، باید بگم که هیچ راهی بجز کارهای زیر نداره:
یه خط رانژه شده پیدا کن. مودم رو بهش وصل کن و شکافهای Lan اون رو تست کن.بعد از کانفیگ مودم، با گوشی
یا لب تاب، آنتن دهی و وایرلس اون رو تست کن. بعد از این کار هم پورت USB اون رو چک کن.

خیلی ممنون از راهنماییتون
یه سوال فنی؟ این عکسی که از 8951 گذاشتین چرا با اون چیزی که من جاهای دیگه دیدم فرق داره ؟!
خواهش میکنم.
دوست عزیز همون طوری که در پستهای قبل هم گفتم، این مدل و برخی مدلهای دیگهّ ببا دوشکل ظاهری متفاوت
عرضه شدن که امکاناتشون هم کمی با هم فرق داره. این امر تنها مختص این مدل نیست.
در هر حال اصل سایت سازنده مودم هست که به روزترین نسخه رو، همون نسخه ای که عکسش رو گذاشتم، ذکر
کرده.

ila
13-05-2012, 09:22
سلام
من توی خونمون یک لپ تاپ گرفتم و میخوام یک مودم وایزلس بگیرم
اول اینکه میخوام مودئمم یه جوری باشه که نیازی به وصل شدن به کارت شبکه نداشته باشه و چون میخوام وقتی مثلا مودم توی اتاقموه و اومدم توی هال بدون سیم بتونم از اینترنت استفاده کنم
چون دیدم مثلا سیستم هایی که حتما باید با یک سیم به حالا یو اس بی یا کارت شبکه وصل باشه به سیستمشون با اینکه لپ تاپ دارن
ممنون
بعد ارزون هم باشه دیگه
زیر 50 خوبه فکر کنم..پورت اضافی هم نمیخوام داشته باشه
خونمون هم کرج...شاتل هم میخوام استفاده کنم

Hamed DC
13-05-2012, 11:04
سلام
من توی خونمون یک لپ تاپ گرفتم و میخوام یک مودم وایزلس بگیرم
اول اینکه میخوام مودئمم یه جوری باشه که نیازی به وصل شدن به کارت شبکه نداشته باشه و چون میخوام وقتی مثلا مودم توی اتاقموه و اومدم توی هال بدون سیم بتونم از اینترنت استفاده کنم
چون دیدم مثلا سیستم هایی که حتما باید با یک سیم به حالا یو اس بی یا کارت شبکه وصل باشه به سیستمشون با اینکه لپ تاپ دارن
ممنون
بعد ارزون هم باشه دیگه
زیر 50 خوبه فکر کنم..پورت اضافی هم نمیخوام داشته باشه
خونمون هم کرج...شاتل هم میخوام استفاده کنم
سلام.
مساحت خانه؟؟؟
تعداد وسایل ارتباطی با مودم(بطور همزمان)؟؟؟

aliiiiiii
13-05-2012, 15:02
با سلام

آیا مودم وایرلس قابلیت فرستادن دیتا و تصویر رو دارند یا خیر؟

ممنونم

hell raw
13-05-2012, 15:18
سلام دوستان
میشه یک مودم یا تقویت کننده ای معرفی کنید که wifi
قوی داشته باشم هرچی بیشتر بهتر

Hamed DC
13-05-2012, 18:21
با سلام

آیا مودم وایرلس قابلیت فرستادن دیتا و تصویر رو دارند یا خیر؟

ممنونم
سلام.
لطفا، چند صفحه قبل رو مطالعه کنید!!!

سلام دوستان
میشه یک مودم یا تقویت کننده ای معرفی کنید که wifi
قوی داشته باشم هرچی بیشتر بهتر
سلام.
مساحت کاری؟؟؟
تعدا وسایل ارتباطی؟؟؟

hell raw
13-05-2012, 18:55
مساحت کاری که گفتم هرچی بیشتر بهتر
بیشتر از سیصد متر باشه
یه pc که بهش وصله و wifi را فقط میخوام رو گوشیم
استفاده کنم
البته از مدل wa801nd گرفتم ولی بیشتر از چهل تا
پنجاه متر برد نداره

aliiiiiii
13-05-2012, 19:32
[لطفا، چند صفحه قبل رو مطالعه کنید!!!

دوست عزیز من صفحات قبل چیزی پیدا نکردم البته من منظورم تبادل فایل نیست فقط میخوام بفرسته.

ila
13-05-2012, 20:07
سلام.
مساحت خانه؟؟؟
تعداد وسایل ارتباطی با مودم(بطور همزمان)؟؟؟

مساحت کل 100 متره
هیچی، جز لپ تاپ خودم
اونم نمیخوام به مودمم وصل بشه با سیم فقط به صورت وایرلس میخوام ازش استفاده کنم

DVB98
16-05-2012, 23:01
سلام

من امروز یک مودم DLINK 2750U گرفتم

توی یو اس بی 4 گیگم فیلم عکس ریختم

زدم به مودم ولی چیزی روی صفحه رایانه نیامدم

چطوری محتویات یو اس بی را ببینم؟؟؟

با موبایل می شه محتویات یو اس بی را ببینم؟؟

کلا اموزشی هستش که به وسیله مودم وایلس دار مخصوصن DLINK 2750U که قابلیت یو اس بی دارد

رایانه را با موبایل شبکه بکنیمش

یا رایانه با لب تاب را شبکه بکنیم

من این مدل را گرفتم که بتوانم به وسیله شبکه کردن با سیستم های دیگر یو اس بی ام را به مودم وصل بکنم ومحتویاتش را بیینم

و بلد نیستم

لطفا راهنمای بفرماید

باتشکر

Lord007
17-05-2012, 11:27
برای یه خونه دو طبقه چه مودمی بگیرم که بی دردسر جواب بده؟ قیمتشم لطف کنید.ممنون.

habel1
17-05-2012, 19:14
ديروز يك مودم 2750u دي لينك به قيمت 93000 تومن با گارانتي ايزي خريداري شد.

DVB98
17-05-2012, 20:01
ديروز يك مودم 2750u دي لينك به قيمت 93000 تومن با گارانتي ايزي خريداري شد.
سلام

من خریدم توش مشهد 92 هزار با گارانتی ایزی

داداش شما بلدی چطوری از درگاه یو اس بی مودم استفاده بکنیم؟؟

ممنون

subliz
18-05-2012, 17:27
دفترچه همراه دي لينك اصلا مناسب نيست
پي دي اف درون ديشك همراه جعبه هم فقط آموزش تنظيمات و كانفيگ دستگاه از طريق مرورگر هست البته تا اينجا كه من خوندم
منم با يو اس بي و شبكه داخل ويندوز مشكل دارم چون اولين باره مودم اي دي اس ال ميگيرم !

mitraryan
18-05-2012, 19:05
لطفا برای من یه یه مدل وایرلس خوب معرفی کنید
البته کامپیوتر رو با کابل اترنت وصل میکنم و مشکلی نداره
ولی میخام همزمان بصورت وایرلس هم با موبایل ازش استفاده کنم(مثل اکسس پوینت)
بردش حدود 300 متر باشه+طبقه بالا
یه نکته مهم: من چطوری میتونم فیلمها و عکسهای روی گوشی یا لپ تاپم رو روی تلویزیون استریم کنم؟! با همین مودم روتر ها میشه یا وسیله خاص دیگه ای هم لازمه؟! توجه کنید نمیخام با اینترنت این کار رو بکنم گوشی و تلویزیون هر دو wifi دارن آیا میشه اینها رو به هم وصل کرد؟! اگه با همین مودم روترها میشه همچین کاری کرد لطفا مدلی معرفی کنید که این قابلیت رو هم داشته باشه!
ممنون

Lord007
18-05-2012, 20:21
برای یه خونه دو طبقه چه مودمی بگیرم که بی دردسر جواب بده؟ قیمتشم لطف کنید.ممنون.

اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید.

DVB98
21-05-2012, 18:05
سلام

من خریدم توش مشهد 92 هزار با گارانتی ایزی

داداش شما بلدی چطوری از درگاه یو اس بی مودم استفاده بکنیم؟؟

ممنون

دفترچه همراه دي لينك اصلا مناسب نيست
پي دي اف درون ديشك همراه جعبه هم فقط آموزش تنظيمات و كانفيگ دستگاه از طريق مرورگر هست البته تا اينجا كه من خوندم
منم با يو اس بي و شبكه داخل ويندوز مشكل دارم چون اولين باره مودم اي دي اس ال ميگيرم !

سلام

من امروز یک مودم DLINK 2750U گرفتم

توی یو اس بی 4 گیگم فیلم عکس ریختم

زدم به مودم ولی چیزی روی صفحه رایانه نیامدم

چطوری محتویات یو اس بی را ببینم؟؟؟

با موبایل می شه محتویات یو اس بی را ببینم؟؟

کلا اموزشی هستش که به وسیله مودم وایلس دار مخصوصن DLINK 2750U که قابلیت یو اس بی دارد

رایانه را با موبایل شبکه بکنیمش

یا رایانه با لب تاب را شبکه بکنیم

من این مدل را گرفتم که بتوانم به وسیله شبکه کردن با سیستم های دیگر یو اس بی ام را به مودم وصل بکنم ومحتویاتش را بیینم

و بلد نیستم

لطفا راهنمای بفرماید

باتشکر

سلام

بعد از چند روز من فهمیدم چطوری وارد usb این مودم بشوم

توی نوار مرورگرتون متن زیر را بنویسید

\\192.168.1.1\u_disk

یا

file://///192.168.1.1/u_disk/

وارد منوی یو اس بی می شوید

توی این حالت فقط محتویات یو اس بی دانلود و یا اگر عکس باشد دیده می شود

اگر بخواهید توی یو اس بی چیزی بریزد

توی دستور RAN ویندوزتون این را بنویسید

\\192.168.1.1\u_disk

داخل یو اس بی می شوید و می توانید

تبادل اطلاعات بکنید من هارد یک ترابایتی روش تست کردم قشنگ کار می کند

دوتا منبع خارجی هستش که دوستانی که وارد هستن یک نگاهی بکنند ببنید چیز دیگری هست که من متوجه نشدم

مثلا می شود ادرس file://///192.168.1.1/u_disk/

را تغییر داد و یک چیز دل بخواه گذاشت؟؟

یا به طور مثال چطوری با یک سیستم دیگر شیرش بکنیم

یک فایل PDF پیدا کردم که طریقه شبکه کردن و عوض کردن اسمی که گفتم را اموزش داده اما نسخه نرم افزارش فرق می کند و مال یک کشور دیگری هست

لینگ دانلود

amin_asei
21-05-2012, 18:31
دوستان سلام
مودمی هست که بشه روی اون وی*پ-ی-ا*ن گذاشت بدون اینکه از گوشی یا لپتاپ کمک بگیریو نیاز نباشه رو هر کدوم از اینا جدا جدا نسب کنیم
روی مودم نسب کنی و اینترنت رو آزاد پخش کنه و چند تا دستگاه از اون از جمله تلویزیون از امکاناتش استفاده کنند؟

steps
21-05-2012, 19:48
بعد از 5 سال تصمیم گرفتم مودم رو ارتقاع بدم و به مودم Symphony یک استراحت بدم.
دنبال یک مودم میگردم با قابلیت های..
1.همزمان بشه از طریق LAN به سه وسیله وصل کرد و همزمان استفاده کرد.(PC. 360. ریسیور)
2. wirless عادی داشته باش برای مصرف خونگی. بردش مهم نیست(شاید بعدا تبلت خریدم خدا رو چه دیدی)
کیفیتیت هم خوب باشه
از همه مهمترین قیمتش زیاد بالا نباشه و ارزون باشه
این اپشن باشه بهتر هست(ست کردن تنظیمات V...P.....N روی خود مودم)

Hamed DC
21-05-2012, 22:04
دوستان سلام
مودمی هست که بشه روی اون وی*پ-ی-ا*ن گذاشت بدون اینکه از گوشی یا لپتاپ کمک بگیریو نیاز نباشه رو هر کدوم از اینا جدا جدا نسب کنیم
روی مودم نسب کنی و اینترنت رو آزاد پخش کنه و چند تا دستگاه از اون از جمله تلویزیون از امکاناتش استفاده کنند؟

سلام.
بله این امکان هست.
بودجه؟؟؟
مساحت مورد استفاده؟؟؟

Hamed DC
21-05-2012, 22:12
بعد از 5 سال تصمیم گرفتم مودم رو ارتقاع بدم و به مودم Symphony یک استراحت بدم. دنبال یک مودم میگردم با قابلیت های.. 1.همزمان بشه از طریق LAN به سه وسیله وصل کرد و همزمان استفاده کرد.(PC. 360. ریسیور) 2. wirless عادی داشته باش برای مصرف خونگی. بردش مهم نیست(شاید بعدا تبلت خریدم خدا رو چه دیدی) کیفیتیت هم خوب باشه از همه مهمترین قیمتش زیاد بالا نباشه و ارزون باشه این اپشن باشه بهتر هست(ست کردن تنظیمات V...P.....N روی خود مودم)

سقف بودجه؟؟؟

مساحت مورد استفاده؟؟؟

steps
21-05-2012, 23:13
بعد از 5 سال تصمیم گرفتم مودم رو ارتقاع بدم و به مودم Symphony یک استراحت بدم.
دنبال یک مودم میگردم با قابلیت های..
1.همزمان بشه از طریق LAN به سه وسیله وصل کرد و همزمان استفاده کرد.(PC. 360. ریسیور)
2. wirless عادی داشته باش برای مصرف خونگی. بردش مهم نیست(شاید بعدا تبلت خریدم خدا رو چه دیدی)
کیفیتیت هم خوب باشه
از همه مهمترین قیمتش زیاد بالا نباشه و ارزون باشه
این اپشن باشه بهتر هست(ست کردن تنظیمات V...P.....N روی خود مودم)

بودجه هرچی کمتر بهتر حداکثر60

مساحت مهم نیست فوقش 60.70 متر

armin_punisher6
21-05-2012, 23:41

tp link 8901 کل خواسته هاتون رو به صورت عالی داره.از طریق lan هم به چهار دستگاه همزمان وصل میشه.البته مورد آخرتون رو فکر نمیکنم بشه روش ست کرد ولی یه جا شنیدم که میشه.قیمتشم چندروزپیش برای دوستم از رشت خریدم 60 تومان.

amin_asei
21-05-2012, 23:49
سلام.
بله این امکان هست.
بودجه؟؟؟
مساحت مورد استفاده؟؟؟

همچین چیزی میشه؟ میشه وی ** روی مودم ست کرد ؟
اگر بشه قیمت مهم نیست تا 500 تومنم شاید هزینه کنم...
مساحت هم یه خونه 70×80 متری

mitraryan
22-05-2012, 01:49
یه نکته مهم: من چطوری میتونم فیلمها و عکسهای روی گوشی یا لپ تاپم رو روی تلویزیون استریم کنم؟! با همین مودم روتر ها میشه یا وسیله خاص دیگه ای هم لازمه؟! توجه کنید نمیخام با اینترنت این کار رو بکنم گوشی و تلویزیون هر دو wifi دارن آیا میشه اینها رو به هم وصل کرد؟! اگه با همین مودم روترها میشه همچین کاری کرد لطفا مدلی معرفی کنید که این قابلیت رو هم داشته باشه!
ممنون

بابا جواب مارم بدید! ندیدید پستمو؟!

lego
22-05-2012, 02:01
سلام دوستان
میخوام با بودجه 90 مودم بگیرم.این مدلها را انتخاب کردم
1. tplink 8960
2. tplink 8961
3. dlink 2750
4. asus n10
گزینه 2 به خاطر شباهت به گزینه 1 و عدم نیاز به قابلیت های جدیدش حذف شد
چی پیشنهاد میدید ؟
راستی در فروم سایت شرکت فرادانش تاکید شده بود هیچ کدام از محصولات tplink قابلیت ست کردن v-p-n ندارند!

Hamed DC
22-05-2012, 10:46

TP-LINK 8951ND...60.000

DVB98
22-05-2012, 10:46
سلام دوستان
1. tplink 8960
2. tplink 8961
3. dlink 2750
4. asus n10
چی پیشنهاد میدید ؟
راستی در فروم سایت شرکت فرادانش تاکید شده بود هیچ کدام از محصولات tplink قابلیت ست کردن v-p-n ندارند!
سلام

من3. dlink 2750 گرفتم

بسیار بهتر از تی پی لینگ های که گتفین هستش بدنه ای حرفه ای تری دارد

و اینکه من دوتا تی پی لینگ داشتم مشکلاتی داشتن که با خرید دی لینگ رفع شده

انتن دهیش هم یک طبقه 150 متری که داخل هستم را جواب می دهد طبق زیرین و بالایش را هم جواب می دهد عالی هست

Hamed DC
22-05-2012, 10:49
سلام دوستان
1. tplink 8960
2. tplink 8961
3. dlink 2750
4. asus n10
چی پیشنهاد میدید ؟
سلام.
مساحت مورد استفاده؟؟؟
سقف بودجه؟؟؟

lego
22-05-2012, 11:06
سلام

من3. dlink 2750 گرفتم

بسیار بهتر از تی پی لینگ های که گتفین هستش بدنه ای حرفه ای تری دارد

و اینکه من دوتا تی پی لینگ داشتم مشکلاتی داشتن که با خرید دی لینگ رفع شده

انتن دهیش هم یک طبقه 150 متری که داخل هستم را جواب می دهد طبق زیرین و بالایش را هم جواب می دهد عالی هست
رویو های خوبی نداره همینطور آنتن با gain 2.5

سلام.
مساحت مورد استفاده؟؟؟
سقف بودجه؟؟؟
سقف بودجه حداکثر 100000
مساحت 180 متر 1 طبقه در آینده 200 متر دو طبقه
دوستان مدلی با قابلیت تنظیم داخلی v-p-n با این بودجه هست؟

Hamed DC
22-05-2012, 11:14
سقف بودجه حداکثر 100000
مساحت 180 متر 1 طبقه در آینده 200 متر دو طبقه
دوستان مدلی با قابلیت تنظیم داخلی v-p-n یا این بودجه هست؟
TP-Link TD-W8960N...85.000
این مدل از پیکربندی وی پی پشتیبانی میکنه.

lego
22-05-2012, 12:27
این مدل از پیکربندی وی پی پشتیبانی میکنه.
ممنون.
در مورد پیکربندی وی پی ا ن این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) حرف شما رو نقض میکنه...
دوستان دیگه که این مودم را دارند موفق به تنظیم وی پی ا ن شدند ؟

Hamed DC
22-05-2012, 12:35
ممنون.
در مورد پیکربندی وی پی ا ن این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) حرف شما رو نقض میکنه...
دوستان دیگه که این مودم را دارند موفق به تنظیم وی پی ا ن شدند ؟
بهتر بود لااقل کمی در سایتهای خارجی و منبع اصلی یعنی سایت شرکت سازنده جستجور میکردین، بعد این حرف رو میزدین!!!
منبع الی سایت شرکت سازنده هست نه جای دیگه!!!
این مدل از قابلیت VPN Pass-Through پشتیبانی میکنه.
مشخصات از زبان سایت سازنده:

High speed DSL modem, NAT router and wireless access point in one device provides one-stop networking solution
Wireless N speed up to 300Mbps makes it ideal for bandwidth consuming or interruption sensitive applications like online gaming , VoIP and even the HD video streaming
Support up to 10 IPSec VPN tunnels simultaneously
QoS enables smooth VoIP/IPTV streaming and lag-free online gaming
WPA/WPA2 encryptions provide your network with active defence against security threats
SPI and NAT firewall protects end-user devices from potential attacks across the Internet
Easy Setup Assistant provides quick & hassle free installation
Supports IP address filtering, MAC address filtering and parental control ,DHCP, UPnP
Port-mapping binds specific LAN ports and PVCs for differential services
Annex M allows for doubling the upstream data rate to 3.5Mbps
Auto-reconnect keeps you online indefinitely

lego
22-05-2012, 13:17
Support up to 10 IPSec VPN tunnels simultaneously

قبلا تحقیق کرده بودم اما سوالم در مورد PPTP و L2TP بود!
همین مدل را میگیرم
ممنون

amin_asei
22-05-2012, 13:31
همچین چیزی میشه؟ میشه وی ** روی مودم ست کرد ؟
اگر بشه قیمت مهم نیست تا 500 تومنم شاید هزینه کنم...
مساحت هم یه خونه 70×80 متری

منظورم این وی ** پی** هستش که از سایتا میخریما (کانکشن PPTP)نه اون ارتباطی که بین 2 تا سیستم برقرار میشه

Hamed DC
22-05-2012, 15:25
قبلا تحقیق کرده بودم اما سوالم در مورد PPTP و L2TP بود!
همین مدل را میگیرم
ممنون
این دو، دو پروتکل از چند پروتکل و*ی*پی* هستند که برای اتصال مورد استفاده قرار میگیرن.
آموزش کامل پیکربندی و*ی*پی*ا*ن* بر روی مدلهای TD-W8960N/TD-W8950ND:

mitraryan
22-05-2012, 17:04
ممنون

بابا جواب مارم بدید! ندیدید پستمو؟!

آقا اگه پولی چیزی میخاید برای جواب دادن لطفا شماره حسابتون رو برام PM کنید تا براتون به اندازه 2 خط شارژ کنم! :31:
شوخی کردم! لطفا اگه میدونید جواب بدید :11:

DVB98
22-05-2012, 17:09
رویو های خوبی نداره همینطور آنتن با gain 2.5

سلام

ببخشد منظورتون از ریورهای خوبی ندارد یعنی چی؟؟؟

چی هستش؟؟

Hamed DC
22-05-2012, 17:54
ممنون

آقا اگه پولی چیزی میخاید برای جواب دادن لطفا شماره حسابتون رو برام PM کنید تا براتون به اندازه 2 خط شارژ کنم! :31:
شوخی کردم! لطفا اگه میدونید جواب بدید :11:
مدل زیر برای به اشراک گذاری فایل پیشنهاد میشه:
این به شرطی هست که همه دستگاه ها از رابط بی سیم(مثلا WiFi)برخوردار باشن.

D-LINK DSL-2750U...95.000

mitraryan
22-05-2012, 19:25
مدل زیر برای به اشراک گذاری فایل پیشنهاد میشه:
این به شرطی هست که همه دستگاه ها از رابط بی سیم(مثلا WiFi)برخوردار باشن.

D-LINK DSL-2750U...95.000
یه خورده بیشتر توضیح میدید؟!
یعنی همچین چیزی که گفتم میشه؟ مثلا فیلم رو از روی گوشی روی تلویزیون استریم کرد؟
این پورت USB که بعضی مودم ها دارن دقیقا چیه و به چه دردی میخوره؟!
مدل مد نظر خودم linksys x3000 هست که پورت USB هم داره به نظرتون خوبه؟

Hamed DC
22-05-2012, 23:41
یه خورده بیشتر توضیح میدید؟!
یعنی همچین چیزی که گفتم میشه؟ مثلا فیلم رو از روی گوشی روی تلویزیون استریم کرد؟
این پورت USB که بعضی مودم ها دارن دقیقا چیه و به چه دردی میخوره؟!
مدل مد نظر خودم linksys x3000 هست که پورت USB هم داره به نظرتون خوبه؟
مدلی که شما پیشنهاد دادین، مدل مناسبی هست.
برای سایر بحثهایی که به موضوع تاپیک ارتباط نداره(ارتباط گوشی و تلویزیون) بهتره در جای خودش
طرح موضوع بشه. با مودم هم به راحتی میتونید فایلها رو جابجا کنید. بشرطی که ودم دارای پورت
USB و پوروتکل انتقال فایل داشته باشه.

armin_punisher6
23-05-2012, 09:51
سلام دوستان
1. tplink 8960
2. tplink 8961
3. dlink 2750
4. asus n10
چی پیشنهاد میدید ؟
برد 8960 از بقیه بهتره.بعد از اون dlink.

flower boy2
23-05-2012, 11:09
آقا حامد لطف میکنید یه کم درباره مزایای ipsec vpn توضیح بدید.و آیا این امکان در tp link8951ndهستش یا نه؟

far84
23-05-2012, 11:14
نظر تون راجب cnet ؟

Hamed DC
23-05-2012, 16:36
آقا حامد لطف میکنید یه کم درباره مزایای ipsec vpn توضیح بدید.و آیا این امکان در tp link8951ndهستش یا نه؟

این قابلیت امکانی رو برای کاربر بوجود میاره که، از |ی پی های و*پی*ان میتونه برای پیکربندی مودم استفاده کنه.
دقت کنید که این تنظیمات با تنظیماتی که نرم افزارهای مرسوم وی*پی* دارن، متفاوت هست.
اگر در این باره سوالات یا مشکلاتی داشتین در بخش زیر تاپیک جدید باز کنید:

mitraryan
23-05-2012, 18:25
مدلی که شما پیشنهاد دادین، مدل مناسبی هست.
برای سایر بحثهایی که به موضوع تاپیک ارتباط نداره(ارتباط گوشی و تلویزیون) بهتره در جای خودش
طرح موضوع بشه. با مودم هم به راحتی میتونید فایلها رو جابجا کنید. بشرطی که ودم دارای پورت
USB و پوروتکل انتقال فایل داشته باشه.
چرا ربط نداره؟! درسته میخام فایل های روی گوشی رو توی تلویزیون پخش کنم ولی میخام با مودم این کار رو بکنم دیگه
یعنی میخام مودمی بخرم که این کارو بکنه پس دقیقا به این تاپیک مربوط میشه:
"مشاوره در مورد خرید مودم وایرلس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])"
کسی میدونه تفاوت مودم های x3000 و wag320n چیه؟! من فرقشون رو نمیتونم پیدا کنم

Hamed DC
23-05-2012, 19:02
نظر تون راجب cnet ؟

سقف بودجه و مساحت کاری رو مشخص کنید تا مدل مناسب معرفی بشه.

flower boy2
23-05-2012, 19:43
این قابلیت امکانی رو برای کاربر بوجود میاره که، از |ی پی های و*پی*ان میتونه برای پیکربندی مودم استفاده کنه.
دقت کنید که این تنظیمات با تنظیماتی که نرم افزارهای مرسوم وی*پی* دارن، متفاوت هست.
اگر در این باره سوالات یا مشکلاتی داشتین در بخش زیر تاپیک جدید باز کنید:

منظورتون رو از پیکر بندی متوجه نشدم.از اولش نمیخواستم تاپیک جدید بزنم واسه همین اینجا پرسیدم

Hamed DC
23-05-2012, 20:18
منظورتون رو از پیکر بندی متوجه نشدم.از اولش نمیخواستم تاپیک جدید بزنم واسه همین اینجا پرسیدم

بهتره که تاپیک رو در جهت مشاوره خرید پیش ببریم و در خلال معرقی سولات رو مطرح کنید.
سقف بودجه و مساحت کاربردی و امکانات مورد نظر در مودم رو مشخص کنید تا مدل مناسب پیشنهاد بشه.

Lord007
23-05-2012, 21:15
یه مودم برای یه خونه ی 2 طبقه می خوام که بدونه دردسر کار کنه.لطفا بیش از یک مدل معرفی کنید به همراه قیمت.خیلی ممنونم.

armin_punisher6
23-05-2012, 22:19
یه مودم برای یه خونه ی 2 طبقه می خوام که بدونه دردسر کار کنه.لطفا بیش از یک مدل معرفی کنید به همراه قیمت.خیلی ممنونم.

tplink 8960 بگیر حدود 90 تومان.البته مدلهای دیگه هم هست ولی این مطمئن باش عالیه.

amin_asei
23-05-2012, 22:28
آقا کسی جواب مارو درست و حسابی ندادا
آیا مودمی هست که بشه روش و*ی*پ*ی** ست کرد
از این وی*** هایی که از سایتا میخریم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SalmanAdl
24-05-2012, 19:57
سلام دوستان
من یه مودم ای دی اس ال tplink معمولی دارم
حالا میخوام اینترنتم رو وایرلس بکنم، بنظر شما من یه مودم وایرلس بگیرم (مانند TD-W8960N ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) بهتره یا یکی از روتر های وایرلس سه آنتنه tplink بگیرم و وصل کنم به مودم معمولی بهتره
قیمت واسم تا 150 مشکلی ندارم، فقط یه چیز میخوام خوب و آنتنن دهیشم عالی باشه
نظرتون برام مهمه
خیلی ممنون

nimahandsomboy
25-05-2012, 18:06
با سلام یه مودم وایرلسی میخوام مساحت خونه 130 متر یه لب تاب..... موبایل...----- در اینده....tv در اینده خلاصه میخوام کل فضا خونه را پوشش بده 60 تومن اینا ترجیحا لینک سیس باشه

Mehran-King
26-05-2012, 16:15
سلام یه مودم خوب میخوام واسه خانه ، آخه مودم قبلیم مال 6 سال پیشه! tp-link ،تاریخ انقضاش ماه سوم 2012 بود...الانم به آی پی آدرسش متصل هم نمیشه! به نظرم خراب شده! خود به خود از نت میزنه بیرون! بروبچه های دیگه میگن از سرویس دهنده نت نیست! از مودمته! چون دوستامن از اون سرویس adsl میخرن ولی مودمشون نمیزنه بیرون! مال بنده میزنه... :(

لطفا راهنماییم کنین یه مودمی میخوام که این مشکلاتو نداشته باشه و از نت خارج نشه! خیلی ممنون. (یه سوال آیا مودم تاثیری تو سرعت نت داره؟مثلا از مخابرات 256 میخرم میتونه تو پینگ و ... دانلود ... تاثیر بزاره؟) (قیمتش هم پایین تر از 50)

Mehran-King
27-05-2012, 10:24
کسی نیست ج بده؟

flower boy2
27-05-2012, 14:36
سلام یه مودم خوب میخوام واسه خانه ، آخه مودم قبلیم مال 6 سال پیشه! tp-link ،تاریخ انقضاش ماه سوم 2012 بود...الانم به آی پی آدرسش متصل هم نمیشه! به نظرم خراب شده! خود به خود از نت میزنه بیرون! بروبچه های دیگه میگن از سرویس دهنده نت نیست! از مودمته! چون دوستامن از اون سرویس adsl میخرن ولی مودمشون نمیزنه بیرون! مال بنده میزنه... :( لطفا راهنماییم کنین یه مودمی میخوام که این مشکلاتو نداشته باشه و از نت خارج نشه! خیلی ممنون. (یه سوال آیا مودم تاثیری تو سرعت نت داره؟مثلا از مخابرات 256 میخرم میتونه تو پینگ و ... دانلود ... تاثیر بزاره؟) (قیمتش هم پایین تر از 50)منظورت از اینکه تاریخ انقضاش تموم شده چیه؟؟؟مگه مواد غذاییه که تاریخ انقضا داشته باشه؟؟؟!!!

Mehran-King
27-05-2012, 15:16
آره + دسته دو...

ArashMiniStar
27-05-2012, 17:48
منظورت از اینکه تاریخ انقضاش تموم شده چیه؟؟؟مگه مواد غذاییه که تاریخ انقضا داشته باشه؟؟؟!!!

شاید گارانتی منظورشون هست

Mehran-King
27-05-2012, 19:35
:دی آره دیگه تاریخ انقضای گارانتی /// ساپورت نمیکنه...

Homayun Khan
28-05-2012, 07:24
با سلام
من میخوام برای دستگاه خونمون برای استفاده از شرینگ سیسیکم یه مودم بگیرم حالا بین این دو مدل نمیدونم کدومو بگیرم (تفاوتشون در چیه) اگه ممکنه راهنمایی کنید
قیمت بیشتر از 50 نباشه
d-link dsl-2730u
tp-link td8811 (این مودمو خودم دارم)

Homayun Khan
28-05-2012, 17:24
کسی نیست جواب بده؟

Hamed DC
28-05-2012, 23:42
با سلام
من میخوام برای دستگاه خونمون برای استفاده از شرینگ سیسیکم یه مودم بگیرم حالا بین این دو مدل نمیدونم کدومو بگیرم (تفاوتشون در چیه) اگه ممکنه راهنمایی کنید
قیمت بیشتر از 50 نباشه
d-link dsl-2730u
tp-link td8811 (این مودمو خودم دارم)
سلام.
مودم بی سیم مد نظره؟؟؟
مساحت کاری؟؟؟

Qubit
29-05-2012, 01:13
ممنون

من با استفاده از LAN کامپیوتر و LAN تلوزیون تونستم فیلم و عکسو رو تلوزیون استریم کنم، فقط باید تلوزیونتون تکنولوژی DLNA ساپورت کنه.
تنظیماتشو میتونی از اینجا ببینی:
برای wifi هم همیطوریه، فکر کنم بشه همینکارو با مودم های روتر دار کرد.

ویرایش: تو همین سایت هم اگه کلمه ی DLNA رو جستجو کنی به جواب میرسی.

---------------------------------------------

دوستان منم میخوام یه مودم روتر بیسیم بخرم که پورت USB داشته باشه و مثلا بهش لینک بدم خودش داخل فلش یا هارد دانلود کنه.
ASUS چند تا روتر داره واسه این کار (قابلیت Download Master) ولی من می خوام مودم هم باشه. و اگه بردشم حداقل 5db باشه خیلی خوبه.

یه سؤال دیگه، کسی میدونه مدل ASUS DSL-N12U ایران اومده یا نه؟ و قیمتش چنده؟ این Download Master نداره ولی فکر کنم بشه با دستکاری Firmware این قابلیتو بهش اضافه کرد.

----------------------------------------------
دوباره ویرایش: پیدا کردم، ASUS DSL-N13 که Download Master هم داره، فقط خود ASUS تو سایتش نگفته! دوستان اگه قیمت اینو میدونین یا مدل بهتر از این میشناسین لطفا بگین.

Homayun Khan
29-05-2012, 07:55
نه بی سیم نمیخوام باشه (راستی فرق بی سیم با معمولی چیه؟) از یه نفر پرسیدم این مودمو معرفی کرد گفت این بهترینه خودم برای اینترنت خونه از مودم tp-link td8811 استفاده میکنم 4 سال هست که ازش استفاده میکنم مشکلی هم باهاش نداشتم حالا میخوام یه مودم برای دستگاه بگیرم (این رو هم بگم که اینترنت adsl 128 معمولی از مخابرات دارم)
با تشکر

M€HRAN
29-05-2012, 13:06
سلام دوستان دو سوال داشتم
میخواستم ببینم سری جدید TP-Link 8951ND وارد بازار ایران شده؟
چون سری جدیدش هم آنتن 5db داره (تا جایی که یادم هم هست سری قبلش 3db بود) هم اینکه دکمه خاموش و روش کردن وایرلس داره (این قابلیت برام مهمه)
لینک سایت اصلی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سوال دوم هم اینکه دوستانی که Asus DSL-N10 دارند مشکلات وایرلسش (سیگنال کافی فول بود ولی انتقال دیتا وجود نداشت) با آپدیت Frimware حل شد یا مشکل از خود دستگاه بود
ممنون

flower boy2
30-05-2012, 00:40
سلام دوستان دو سوال داشتم میخواستم ببینم سری جدید TP-Link 8951ND وارد بازار ایران شده؟ چون سری جدیدش هم آنتن 5db داره (تا جایی که یادم هم هست سری قبلش 3db بود) هم اینکه دکمه خاموش و روش کردن وایرلس داره (این قابلیت برام مهمه) لینک سایت اصلی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سوال دوم هم اینکه دوستانی که Asus DSL-N10 دارند مشکلات وایرلسش (سیگنال کافی فول بود ولی انتقال دیتا وجود نداشت) با آپدیت Frimware حل شد یا مشکل از خود دستگاه بود ممنوننه دوست عزیز این مدل هنوز وارد نشده.حداقلش خودم که چند هفته پیش دنبالش میگشتم تو هیچ جایی پیداش نکردم.تا جایی که من میدونم فرقی نداره همون مدل قبلی که الان تو بازار هست آنتنش5dbiهستش.دکمه وایرلس هم یه چیز سخت افزاریه که در عوض نرم افزاریش که تو مدل های قبلی بود گذاشتن .فکر نمیکنم چیز مهمی باشه.در مورد ایسوس زیاد اطلاعات ندارم

ali_80
30-05-2012, 08:47
من با استفاده از LAN کامپیوتر و LAN تلوزیون تونستم فیلم و عکسو رو تلوزیون استریم کنم، فقط باید تلوزیونتون تکنولوژی DLNA ساپورت کنه.
تنظیماتشو میتونی از اینجا ببینی:
برای wifi هم همیطوریه، فکر کنم بشه همینکارو با مودم های روتر دار کرد.

ویرایش: تو همین سایت هم اگه کلمه ی DLNA رو جستجو کنی به جواب میرسی.

---------------------------------------------

دوستان منم میخوام یه مودم روتر بیسیم بخرم که پورت USB داشته باشه و مثلا بهش لینک بدم خودش داخل فلش یا هارد دانلود کنه.
ASUS چند تا روتر داره واسه این کار (قابلیت Download Master) ولی من می خوام مودم هم باشه. و اگه بردشم حداقل 5db باشه خیلی خوبه.

یه سؤال دیگه، کسی میدونه مدل ASUS DSL-N12U ایران اومده یا نه؟ و قیمتش چنده؟ این Download Master نداره ولی فکر کنم بشه با دستکاری Firmware این قابلیتو بهش اضافه کرد.

----------------------------------------------
دوباره ویرایش: پیدا کردم، ASUS DSL-N13 که Download Master هم داره، فقط خود ASUS تو سایتش نگفته! دوستان اگه قیمت اینو میدونین یا مدل بهتر از این میشناسین لطفا بگین.

من دیروز خریدم 85

منم بیشتر برای همین قابلیت خریدمش ولی این قابلیتشو هنوز امتحان نکردم

قدرت سیگنال وای فای و سرعتش خیلی خوبه

Hamed DC
30-05-2012, 08:50
نه بی سیم نمیخوام باشه (راستی فرق بی سیم با معمولی چیه؟) از یه نفر پرسیدم این مودمو معرفی کرد گفت این بهترینه خودم برای اینترنت خونه از مودم tp-link td8811 استفاده میکنم 4 سال هست که ازش استفاده میکنم مشکلی هم باهاش نداشتم حالا میخوام یه مودم برای دستگاه بگیرم (این رو هم بگم که اینترنت adsl 128 معمولی از مخابرات دارم)
با تشکر

مودم رو برای چه دستگاهی میخواین؟؟؟
برای چه کاربردی؟؟؟

Homayun Khan
30-05-2012, 18:36
مودم رو برای چه دستگاهی میخواین؟؟؟
برای چه کاربردی؟؟؟
برای استفاده از شرینگ سیسیکم دستگاه ایکس کروز 385 HD
(فقط برای باز کردن کانالها نه چیز دیگه)

Homayun Khan
31-05-2012, 16:15
کسی نمیاد جواب بده؟

armin_punisher6
31-05-2012, 16:32
فرق تی پی لینک 8960 و 8961 به غیر از ظاهر چیه؟
فامیلم از تهران 8961 رو 80 تومان گرفت.چرا اینقدر ارزون؟

nimahandsomboy
01-06-2012, 10:25
با سلام یه مودم وایرلسی میخوام مساحت خونه 130 متر یه لب تاب..... موبایل...----- در اینده....tv در اینده خلاصه میخوام کل فضا خونه را پوشش بده ..زیره 100 تومن اینا ترجیحا لینک سیس باشه

tplink 8960 خوبه؟؟؟

armin_punisher6
01-06-2012, 13:24
tplink 8960 خوبه؟؟؟

حرف نداره.

nimahandsomboy
01-06-2012, 15:47
این پورت usb رو مودم برای وصل کردن هارد و فلش استفاده میشه

چه کاربردی داره؟؟؟

من 2 تا حدس زدم

1. کپی کردن فیلم و عکس داخل فلش و play کردن در tv از طریق شبکه کردن مودم با wifi ....tv

2. دادن لینک دانلود به مودم و خود مودم اتوماتیک شروع به دانلود میکنه

alireza_73
01-06-2012, 22:29
سلام دوستان
یه مودم وایرلس میخوام که بردش زیاد باشه آخه مودمو میذارم اتق خودم ولی میخوام 100 متر انور تر با ps3 آنلاین بزنم در ضمن N باشه و سرعت تبادل بالایی داشته باشه چون از DLNA اتفاده میکنم و فیلم 702p استریم میکنم به tv میخوام کم نیاره و قیمت حدود 150 تومن باشه
واین که دیدم دوستان نوشته بودن مودم ها فلش میخورن برای این که فایلهارو خودش اتو ماتیک دانلود کنه یا این که مستقیم از رو فلش به دستگاه upnp استریم کنه اگه همچین مودمی هست قمیتش چنده اگه از 150 بیشتر نمیشه لطفا معرفی کنید
خلاصه میخوا با این پولی که میدم یه مودم با بیشترین امکانات ممکن رو بخرم
ممنون میشم راهنماییم کنید

alireza_73
02-06-2012, 18:21
دوستان لطف کنید جواب بدید

alireza_73
03-06-2012, 09:13
عجب انجمن فعالی !!!!! 2 روزه یه سوال پرسیدم هیچکس جواب نمیده...

sportalireza93
05-06-2012, 10:21
دوستان من بین Asus n10 و tp-link8951nd موندم اینم انتظاراتم از مودم:
1- 100 مترو بدون مشکل پوشش بده
2- از اتاقی که PC توش هست تا اتاق خواب 2 تا دیواره.میخوام امواجش حتما که به اتاق خواب برسه
3-شبانه روز مودم باید روشن باشه و مشکلی براش پیش نیاد

hosein_mic
06-06-2012, 11:53
با سلام من یه مودم دارم که استاندارد g رو وایرلسش ساپرت میکنه و pc با سیم بهش وصله

لبتاپم استاندارد n داره یه فایل رو که روی شبکه شیر میکنم سرعت کپیش خیلی ضعیفه از طریق وایر لس

حالا اگه مودممو عوض کنم و استاندارد n بگیرم چقدر سرعتم بهتر میشه برای کپی از روی دوتا سیستمم و انتقال فایل هام؟

ArashMiniStar
06-06-2012, 13:31
این پورت usb رو مودم برای وصل کردن هارد و فلش استفاده میشه

چه کاربردی داره؟؟؟

من 2 تا حدس زدم

1. کپی کردن فیلم و عکس داخل فلش و play کردن در tv از طریق شبکه کردن مودم با wifi ....tv

2. دادن لینک دانلود به مودم و خود مودم اتوماتیک شروع به دانلود میکنه

پورت USB روی مودم کاربدش اتصال هارد و فلش در بعضی مودم ها و همچنین اتصال مودم 3G یا مانند ایناست.
2.همه ی مودم ها این قابلیت شماره 2 را ندارند.مثلا ASUS N13U N16 و ... این قابلیت را دارا هستند.

ArashMiniStar
06-06-2012, 13:32
سلام دوستان
یه مودم وایرلس میخوام که بردش زیاد باشه آخه مودمو میذارم اتق خودم ولی میخوام 100 متر انور تر با ps3 آنلاین بزنم در ضمن N باشه و سرعت تبادل بالایی داشته باشه چون از DLNA اتفاده میکنم و فیلم 702p استریم میکنم به tv میخوام کم نیاره و قیمت حدود 150 تومن باشه
واین که دیدم دوستان نوشته بودن مودم ها فلش میخورن برای این که فایلهارو خودش اتو ماتیک دانلود کنه یا این که مستقیم از رو فلش به دستگاه upnp استریم کنه اگه همچین مودمی هست قمیتش چنده اگه از 150 بیشتر نمیشه لطفا معرفی کنید
خلاصه میخوا با این پولی که میدم یه مودم با بیشترین امکانات ممکن رو بخرم
ممنون میشم راهنماییم کنید
ASUS N16 پورت یو اس بی و قابلیت دانلود اتومایتک با دادن لینک را داراست.

ArashMiniStar
06-06-2012, 13:35
با سلام من یه مودم دارم که استاندارد g رو وایرلسش ساپرت میکنه و pc با سیم بهش وصله

لبتاپم استاندارد n داره یه فایل رو که روی شبکه شیر میکنم سرعت کپیش خیلی ضعیفه از طریق وایر لس

حالا اگه مودممو عوض کنم و استاندارد n بگیرم چقدر سرعتم بهتر میشه برای کپی از روی دوتا سیستمم و انتقال فایل هام؟
نمیشه دقیق حدس زد.چون فاصله ی بین کارت شبکه تا مودم خیلی در سرعت میتونه تاثیر بگذارد.
پیشنهاد میکنم اطلاعات دقیق تر از مودم یا روتر وایرلستون بدید.(مارک و مدل)

ArashMiniStar
06-06-2012, 13:36
دوستان من بین Asus n10 و tp-link8951nd موندم اینم انتظاراتم از مودم:
1- 100 مترو بدون مشکل پوشش بده
2- از اتاقی که PC توش هست تا اتاق خواب 2 تا دیواره.میخوام امواجش حتما که به اتاق خواب برسه
3-شبانه روز مودم باید روشن باشه و مشکلی براش پیش نیاد
هر دو مودم خوب هستند.

ArashMiniStar
06-06-2012, 13:38
دوستان اگر وقت دارید لطفا پست های قدیمی تر این تاپیک را ببینید قطعا به شما کمک خواهند کرد.خیلی ها سوال شما را بارها پرسیدند...:11:

sportalireza93
06-06-2012, 14:16
هر دو مودم خوب هستند.
کدومشون با توجه به انتظاراتم بهتر جواب میده.

hosein_mic
06-06-2012, 20:36
نمیشه دقیق حدس زد.چون فاصله ی بین کارت شبکه تا مودم خیلی در سرعت میتونه تاثیر بگذارد.
پیشنهاد میکنم اطلاعات دقیق تر از مودم یا روتر وایرلستون بدید.(مارک و مدل)

porsche 911 wifi هست از گفتن اسمشم خجالت میکشم

ArashMiniStar
06-06-2012, 20:55
porsche 911 wifi هست از گفتن اسمشم خجالت میکشم

عزیز لطفا لینک یا اسم کامل از مودم را بدید.چه عیبی دارد؟

ArashMiniStar
06-06-2012, 20:59
کدومشون با توجه به انتظاراتم بهتر جواب میده.
از بین این 2 تا تی پی لینک را بنده ترجیح میدم.در review ها بعضی ها با n10 مشکل داشتند...

hosein_mic
07-06-2012, 12:04
عزیز لطفا لینک یا اسم کامل از مودم را بدید.چه عیبی دارد؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ang=en

خدمت شما

ArashMiniStar
07-06-2012, 12:21
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ang=en

خدمت شما

عزیز من اون موقع متن شما را کامل نخوندم که شبکه g هست وگرنه لینک خیلی لازم نبود! شرمنده:46:
خدمت شما عرض کنم در صورتی که مودم یا روتر شما g باشد شما با کارت شبکه نوع n سرعت بهتری نخواهید داشت...مگر مودم یا روتر تان را عوض کنید و سری n سرعت 150 Mbps یا ترجیحا 300Mbps را خریداری نمایید.
از شبکه نوع g کلا نمیتوان انتظار بالایی در سرعت داشت.شما جایی که لپ تاپ را میگذارید حدودا چقدر آنتن یا signal دارید؟ به درصد هم بفرمایید OK است.
در کل 3 عامل مهم میتواند موجب پایین بودن سرعت انتقال فایل ها شود :
1.شبکه از نوع g باشد(چه مودم از این نوع باشد و چه کارت شبکه لپ تاپ از این نوع باشد)
2.فاصله زیاد یا برد و سیگنال یا آنتن کم
3.تنظیمات نادرست در cpntrol panel مودم وایرلس (اگر از تنظیمات اطمینان ندارید خواستید اینجا عکس از اون قسمتی که مربوط به اسم شبکه وایرلس شما یا SSID و دیگر تنظیمات وایرلس مثل سرعتش هست بگذارید)
4.اگر در انتقال فایل از کامپبوتر به لپ تاپ احساس کمبود سرعت میکنید علتش سرعت پایین آپلود مودم شماست : Upload 2 Mbps
در جالی که سرعت دانلود بالاتر است.
موفق باشید:20:

hosein_mic
07-06-2012, 14:07
دشمنت شرمنده عزیز:7:

حدودا 63% سیگنال دارم / سرعتم روی اینترنت خوبه/ ولی من انتظار سرعت کپی برابر هارد به هارد داشتم در صورتی که برای 100 mb حدودا 3 دقیقه طول میکشه تا کپی به صورت کامل انجام بشه/ یعنی سرعت کپی حدودا بین 400 تا 500 kbps هست حالا من یه مودم با استاندارد n بگیرم باید حدودا چقدر هزینه کنم+ اینکه چه مارک و مدلی بگیرم و همینطور چقدر سرعتم بهتر میشه؟ ایا سرعت کپی مثل کابل اترنت میشه با مودم دارای استاندارد n؟

مرسی از راهنمایی هاتون