PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در مورد خرید مودم وایرلس

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Farshid72
21-01-2012, 19:39
ممنون دوست عزیز .میشه حدود قیمت این دو مدلو هم بگید.(در ضمن اگه از دیلینک باشه بهتره چون همیشه از محصولات دیلینک خریدم )و یه سوال دیگه که خیلی وقته ذهنم مشغولشه : آیا این سری n از نظر ضریب نفوذ و برد هم بهتره یا فقط مسئله پهنای بانده؟ و برای برد فقط به آنتن قویتر و تعداد آنتن بیشتر نیاز داریم ؟
با سپاس
برد فقط به آنت بستگی داره
بله برای برد به آنتن با برد بیشتر نیاز دارید البته باید مودم شما هم قدرت بالایی برای مسافت های بالا داشته باشه که حداقل قدرت سیگنال روی GOOD یا VERY GOOD باقی بمونه و FAIR نشه
2670U فک کنم (اسم دقیقش یادم نیست ولی تو همین فروم بگرد صفحات قبل هستش)
از برند D-LINK هست و هم رده TP-TD-8961nd هستش ولی بازم من 8961 رو بیشتر قبول دارم
آقا اگه باز بچه ها خورده نگیرن میدونی چرابیشتر قبولش دارم ؟؟؟
به این خاطر که شما برو هر کاری دلت میخواد باهاش کن...خراب شد بفرس گارانتی تا 3 سال گارانتی داره درس کردن کردن نکردن گوره باباش یه نوشو بهت میدن(اعصاب نمیزارن واسه آدم)
8901G داشتم داشتم آپدیت میکردم خراب شد فرستادم گارانتی گفتن عوض میکنیم برات ( اسپلیتر و بعضی کابلاش خونه بود) عوض کردن گفتم همونو وردارید پول اضافه میدم 8961nd رو بهم بدین و این کارو کردن
حالا d-link این کارو میکنه آیـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــا ؟؟؟ اگه میکنه همون D-LINK بگیر
D-LINK پلاستیک بدنش پلاستیک بازیافتیه

moslem880
22-01-2012, 23:54
سلام
منو ببخشید
برا مدرسه 10 کلاسی با اتاق مدیر و معاون با مساحت حدود 600 متر مربع
چه مودم وایرلسی خوبه؟
خیلی خوب جواب بده
لپ تاپهای همه جاهارو کاور کنه
کمترین نقطه کور رو هم داشته باشه
یه مودم ایسوس ADSL هم از قبل داریم(بدون وایرلس)
این مدلها خوبه:
DIR-618 300MBPS=126 D-LINK
Adimax 7265=130
TP-LINK 8961=95

مدل دیگه ای هست خواهشا بگید
ممنون که کمک میکنید

valadbeygi
23-01-2012, 05:06
دوستان من یه مودم 2750U خریدم ولی نمیدونم چطوری از یو اس بیش استفاده کنم برای شیر کردن درضمن این مدل آنتنش قابل تعویضه ولی من نفهمیدم چطوری باز میشه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

hamidrezaj
23-01-2012, 10:52
سلام

من میخواستم مودم D-link 2730U رو بخرم ولی مثل اینکه با مخابرات کار نمیکنه , به جاش میخوام tplink 8951nd رو بخرم

به نظرتون بهتره؟ دقیقا نمیدونم این هم کار میکنه یانه

خیلی ممنون

Farshid72
23-01-2012, 11:27
سلام
منو ببخشید
برا مدرسه 10 کلاسی با اتاق مدیر و معاون با مساحت حدود 600 متر مربع
چه مودم وایرلسی خوبه؟
خیلی خوب جواب بده
لپ تاپهای همه جاهارو کاور کنه
کمترین نقطه کور رو هم داشته باشه
یه مودم ایسوس ADSL هم از قبل داریم(بدون وایرلس)
این مدلها خوبه:
DIR-618 300MBPS=126 D-LINK
Adimax 7265=130
TP-LINK 8961=95

مدل دیگه ای هست خواهشا بگید
ممنون که کمک میکنید
دوسته عزیز مدل TP-8961nd فک میکنم مناسب کارتون باشه با قدرت سیگنال 300مگابیت البته شما اگه بعدا احساس کردید بردش کمه میتونید انتن هاشو با 5db یا 7db عوض کنید که البته فک نمیکنم نیاز باشه

سلام

من میخواستم مودم D-link 2730U رو بخرم ولی مثل اینکه با مخابرات کار نمیکنه , به جاش میخوام tplink 8951nd رو بخرم

به نظرتون بهتره؟ دقیقا نمیدونم این هم کار میکنه یانه

خیلی ممنون
دوسته عزیز فک نمیکنم ربطی داشته باشه که با ISP شما بخونه یا نه ممکنه شما اشتباه کانفیگ کردی
میتونی تو همین انجمن نحوه کانفیگ کردنشو بخونی یا اینکه ببری ISP برات کانفیگ کنه
اگه مشکل کانکت شدن داریو ADSL تو سیستم میاد ولی کانکت نمیشه میتونید از DNS های دستی اسفاده کنید

ArashMiniStar
23-01-2012, 15:03
برد فقط به آنت بستگی داره
بله برای برد به آنتن با برد بیشتر نیاز دارید البته باید مودم شما هم قدرت بالایی برای مسافت های بالا داشته باشه که حداقل قدرت سیگنال روی GOOD یا VERY GOOD باقی بمونه و FAIR نشه
2670U فک کنم (اسم دقیقش یادم نیست ولی تو همین فروم بگرد صفحات قبل هستش)
از برند D-LINK هست و هم رده TP-TD-8961nd هستش ولی بازم من 8961 رو بیشتر قبول دارم
آقا اگه باز بچه ها خورده نگیرن میدونی چرابیشتر قبولش دارم ؟؟؟
به این خاطر که شما برو هر کاری دلت میخواد باهاش کن...خراب شد بفرس گارانتی تا 3 سال گارانتی داره درس کردن کردن نکردن گوره باباش یه نوشو بهت میدن(اعصاب نمیزارن واسه آدم)
8901G داشتم داشتم آپدیت میکردم خراب شد فرستادم گارانتی گفتن عوض میکنیم برات ( اسپلیتر و بعضی کابلاش خونه بود) عوض کردن گفتم همونو وردارید پول اضافه میدم 8961nd رو بهم بدین و این کارو کردن
حالا d-link این کارو میکنه آیـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــا ؟؟؟ اگه میکنه همون D-LINK بگیر
D-LINK پلاستیک بدنش پلاستیک بازیافتیه

فرشید جان شما در مورد برد اطمینان داری فقط به آنتن ربط داره؟
Output Power هم من تو فروم Persian Networks خونده بودم که یکی از عوامل هست.حالا اگه شد لینکش رو بذارم.(اون تاپیک برای محاسبه برد حدودی بود)
البته نباید فاکتور هایی مثل Reception Sensitivity رو هم نادیده گرفت..!!
در ضمن یک سوال هم ازتون داشتم.dipole antenna چه نوع آنتنی هست؟؟تو بازار هست؟(مال ASUS N12 دیدم هست)
موفق باشید:40:

hamidrezaj
23-01-2012, 19:03
دوسته عزیز مدل TP-8961nd فک میکنم مناسب کارتون باشه با قدرت سیگنال 300مگابیت البته شما اگه بعدا احساس کردید بردش کمه میتونید انتن هاشو با 5db یا 7db عوض کنید که البته فک نمیکنم نیاز باشه

دوسته عزیز فک نمیکنم ربطی داشته باشه که با ISP شما بخونه یا نه ممکنه شما اشتباه کانفیگ کردی
میتونی تو همین انجمن نحوه کانفیگ کردنشو بخونی یا اینکه ببری ISP برات کانفیگ کنه
اگه مشکل کانکت شدن داریو ADSL تو سیستم میاد ولی کانکت نمیشه میتونید از DNS های دستی اسفاده کنید

خیلی ممنون

بین این دو مدل کدومش بهتره

Farshid72
23-01-2012, 20:59
کدوم دو مدل ؟؟؟

hamidrezaj
23-01-2012, 21:11
دو مدل D-link 270U و TP-link 8951ND ؟

و این مودم ها با فیبر نوری سازگار هستن؟ و تفاوت فیبر نوری و adsl چیه؟

خیلی ممنون

ArashMiniStar
23-01-2012, 23:39
دو مدل D-link 270U و TP-link 8951ND ؟

و این مودم ها با فیبر نوری سازگار هستن؟ و تفاوت فیبر نوری و adsl چیه؟

خیلی ممنون
تا جایی که من اطلاع دارم اگر اشتباه نکنم مودم ای دی اس ال با فیبر نوری فرق داره.یک حالت جعبه مانندی هست که اون کابل فیبر نوری بهش وارد میشه.(چون یک جایی عکسش رو دیدم)
همچنین هم فقط در انحصار مخابرات هست.(ای دی اس ال خط های فیبر نوری!)
اگر مودم ها فرق داشته باشه میتونید بجای اینا یک روتر یا اکسس پوینت (بدون ای دی دس ال)بگیرید.
تفاوتشون هم یکی اینی که گفتم هست یکی دیگه هم اینه که خط تلفن های عادی مسی هست اینا فرق داره.
احیانا اگر اشتباهی کردم لطفا دوستان تصحیح کنند.ضمنا تو گوگل هم سرچ کنید اطلاعات خوبی میده.:11:

ArashMiniStar
23-01-2012, 23:57
برای محاسبه فاصله تحت پوشش امواج فرمولهای بسیار ساده ای وجود دارند که باعث میشن یک دید کلی نسبت به این موضوع داشته باشیم .اما از اونجایی که اینها فقط تئوری هستن و به صورت ایده ال محاسبه میشن همیشه باید تجربیات رو هم با اونها بیامیزیم تا بتونیم پیش بینی نسبتا درستی انجام بدیم.

برای محاسبه وجود سیگنال موثر در فاصله مورد نظر در ابتدا باید EIRP (Effective Isotropic Radiated Power) رو محاسبه کنیم.
برای محاسبه EIRP نیاز به کمی اطلاعات در باره تجهیزات مورد استفاده داریم.

1- Transmitter output power
این عدد مربوط به قدرت خروجی دستگاه فرستنده است.واحد مورد استفاده برای اندازه گیری این کمیت dBm میباشد.
dBm به دسی بل میلی وات اشاره میکند. برای تبدیل توان خروجی از mW به dBm بر میگردیم به دوران شیرین مدرسه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :
برای انجام این تبدیل باید توان خروجی (P) را به میلی وات محاسبه کرده و در فرمول زیر قرار دهیم تا عدد مورد نظر به dBm به دست آید:

dBm= 10*logP

به عنوان مثال خروجی یک سنائو 2611 - 200 میلی وات است.داریم :

10*log(200) : log(200) = 2.3 --> 200mW = 23dBm

2-Loss in a coaxial cable
اگر آنتن به وسیله یک کابل به فرستنده متصل شده باشد باید افتی را که توسط کابل ایجاد می شود بدانیم.این افت بستگی به نوع کابل مورد استفاده دارد.موارد زیر افت را در کابلهای مختلف به ازای هر متر در فرکانس 2.45 گیگاهرتز نشان میدهد:

RG58 = 1dB
RG213 = 0.6 dB
RG174 = 0.9 dB
LMR400 = 0.22 dB

(علاوه بر افتی که کابل ایجاد میکند کانکتور ها هم در ایجاد افت سهیم هستند)

3- Antenna gain
اين عدد معمولا به صورت dBi داده میشود.dBi به isotropic decibels اشاره دارد.در این مورد Gain آنتن مورد نظر نسبت به یک آنتن ایده ال که انرژی را در همه جهات و با یک قدرت تابش میکند محاسبه میشود.در بعضی موارد Gain آنتن به صورت dBd داده می شود که برای تبدیل آن به dBi باید 2.14 به عدد داده شده اضافه شود.dBd در مقایسه آنتن با یک آنتن دو قطبی (dipole) به دست می آید.

نکته1 : هر چه Gain یک آنتن بیشتر باشد تابش انرژی توسط آنتن متمرکزتر صورت میگیرد.
نکته2 : Gain یک آنتن چه برای ارسال و چه برای دریافت امواج مساوی است.

حالا اعداد اولیه رو برای محاسبه EIRP داریم.به عنوان مثال یک دستگاه داریم که توان خروجی اون 200 میلی وات است.کابل رابط مورد استفاده برای اتصال آنتن به فرستنده دارای افت 1dB میباشد و یک آنتن داریم که Gain آن 15dBi بیان شده است.

EIRP = Transmitter output power - Loss in a coaxial cable + Antenna gain
EIRP = 23dBm(200mW) - 1 dB + 15 dBi = 37 dB

37 دسی بل توان تابشی موثر تجهیزاتی است که از آن برای تابش امواج استفاده کردیم.این میزان را همانطور که مشاهده فرمودید میتوان با استفاده از یک فرستنده 23 دسی بل ، یک کابل با افت 1 و یک آنتن با Gain 15dBi به دست آورد.به همین صورت میشود به این توان تابشی با یک فرستنده 27 دسی بل و یک آنتن با Gain 11dBi (البته اگر وجود داشته باشد) دست یافت.

خب حالا که EIRP رو محاسبه کردیم باید ببینیم که چه میزان از امواج تابشی در طرف تجهیزات گیرنده باقی موندن.این مقدار شدیدا به فاصله ارتباط داره.(البته اگه باز هم حالت ایده ال رو در نظر بگیریم و دید مستقیم در ارتفاع مناسب داشته باشیم)
برای محاسبه افتی که به خاطر فاصله (Free space loss) در 2.4 گیگاهرتز به وجود میاد از فرمول زیر استفاده میکنیم:

Free space loss = 104.2 + 20log D

که در این فرمول D همان فاصله به مایل میباشد.مثلا اگر فاصله مورد نظر 4 مایل باشد افت محاسبه شده 116.2 دسی بل میباشد.

با این حساب اگر توان تابشی موثر فرستنده 37 دسی بل و فاصله 4 مایل(6.4 کیلومتر) باشد قدرت سیگنال در فاصله 4 مایلی این طور محاسبه می شود :

37dB - 116.2dB = -79.2dB

این عدد قدرت سیگنالی است که به تجهیزات گیرنده میرسد.تجهیزات گیرنده نیز دارای مشخصاتی هستند.یکی از آنها Gain آنتن گیرنده می باشد.همانطور که قبلا نیز اشاره شد Gain یک آنتن در هنگام ارسال و یا دریافت تفاوتی نمیکند.مشخصه دیگر افتی است که کابل رابط آنتن سمت گیرنده ایجاد میکند و در آخر حساسیت دستگاه گیرنده که تعیین می کند لینک وایرلس عمل خواهد کرد یا خیر.

به مساله بر میگردیم.فرض میکنیم در سمت گیرنده نیز از همان نوع آنتن و کابل سمت فرستنده استفاده شده است.بنابر این Gain آنتن 15dBi و افت کابل 1 دسی بل می باشد.حساسیت دستگاه گیرنده نیز به نوع دستگاه بستگی دارد.مثلا senao 2611 برای ارتباط 11Mbps به حداقل 83- دی بی و برای ارتباط 1Mbps به حداقل 93- دی بی نیاز دارد.
قدرت سیگنال در فاصله مورد نظر 79.2- دی بی بود.Gain آنتن 15 ، افت کابل 1 و حساسیت گیرنده 83- دی بی است.داریم :

SOM = -79.2 + 15 - 1 + 83 = 17.8

عدد به دست آمده از محاسبات 17.8 میباشد که نشان دهنده این است که اگر سازندگان آنتن و کابل و تجهیزات وایرلس دروغ نگفته باشند و در راه اندازی این لینک 4 مایلی خداوند و ملائکه مثل همیشه ما را یاری نموده باشند این لینک بدون هیچ مشکلی باید با سرعت 11 مگابیت بر ثانیه کار کند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این عملیات و محاسبات همگی بر پایه تئوری می باشند و همانطور که در ابتدا عرض کردم همیشه باید عوامل موثر محیطی را نیز در نظر گرفت که در موارد بسیاری فاصله تحت پوشش راتا 30% کاهش میدهند.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamidrezaj
24-01-2012, 01:15
خیلی ممنون از راهنمایی

لطفا بگید بین دو مدل D-link 270U و TP-link 8951ND کدوم رو بگیرم؟

قیمتشون هم هی داره میره بالا

Farshid72
24-01-2012, 12:30
برای محاسبه فاصله تحت پوشش امواج فرمولهای بسیار ساده ای وجود دارند که باعث میشن یک دید کلی نسبت به این موضوع داشته باشیم .اما از اونجایی که اینها فقط تئوری هستن و به صورت ایده ال محاسبه میشن همیشه باید تجربیات رو هم با اونها بیامیزیم تا بتونیم پیش بینی نسبتا درستی انجام بدیم.

برای محاسبه وجود سیگنال موثر در فاصله مورد نظر در ابتدا باید EIRP (Effective Isotropic Radiated Power) رو محاسبه کنیم.
برای محاسبه EIRP نیاز به کمی اطلاعات در باره تجهیزات مورد استفاده داریم.

1- Transmitter output power
این عدد مربوط به قدرت خروجی دستگاه فرستنده است.واحد مورد استفاده برای اندازه گیری این کمیت dBm میباشد.
dBm به دسی بل میلی وات اشاره میکند. برای تبدیل توان خروجی از mW به dBm بر میگردیم به دوران شیرین مدرسه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :
برای انجام این تبدیل باید توان خروجی (P) را به میلی وات محاسبه کرده و در فرمول زیر قرار دهیم تا عدد مورد نظر به dBm به دست آید:

dBm= 10*logP

به عنوان مثال خروجی یک سنائو 2611 - 200 میلی وات است.داریم :

10*log(200) : log(200) = 2.3 --> 200mW = 23dBm

2-Loss in a coaxial cable
اگر آنتن به وسیله یک کابل به فرستنده متصل شده باشد باید افتی را که توسط کابل ایجاد می شود بدانیم.این افت بستگی به نوع کابل مورد استفاده دارد.موارد زیر افت را در کابلهای مختلف به ازای هر متر در فرکانس 2.45 گیگاهرتز نشان میدهد:

RG58 = 1dB
RG213 = 0.6 dB
RG174 = 0.9 dB
LMR400 = 0.22 dB

(علاوه بر افتی که کابل ایجاد میکند کانکتور ها هم در ایجاد افت سهیم هستند)

3- Antenna gain
اين عدد معمولا به صورت dBi داده میشود.dBi به isotropic decibels اشاره دارد.در این مورد Gain آنتن مورد نظر نسبت به یک آنتن ایده ال که انرژی را در همه جهات و با یک قدرت تابش میکند محاسبه میشود.در بعضی موارد Gain آنتن به صورت dBd داده می شود که برای تبدیل آن به dBi باید 2.14 به عدد داده شده اضافه شود.dBd در مقایسه آنتن با یک آنتن دو قطبی (dipole) به دست می آید.

نکته1 : هر چه Gain یک آنتن بیشتر باشد تابش انرژی توسط آنتن متمرکزتر صورت میگیرد.
نکته2 : Gain یک آنتن چه برای ارسال و چه برای دریافت امواج مساوی است.

حالا اعداد اولیه رو برای محاسبه EIRP داریم.به عنوان مثال یک دستگاه داریم که توان خروجی اون 200 میلی وات است.کابل رابط مورد استفاده برای اتصال آنتن به فرستنده دارای افت 1dB میباشد و یک آنتن داریم که Gain آن 15dBi بیان شده است.

EIRP = Transmitter output power - Loss in a coaxial cable + Antenna gain
EIRP = 23dBm(200mW) - 1 dB + 15 dBi = 37 dB

37 دسی بل توان تابشی موثر تجهیزاتی است که از آن برای تابش امواج استفاده کردیم.این میزان را همانطور که مشاهده فرمودید میتوان با استفاده از یک فرستنده 23 دسی بل ، یک کابل با افت 1 و یک آنتن با Gain 15dBi به دست آورد.به همین صورت میشود به این توان تابشی با یک فرستنده 27 دسی بل و یک آنتن با Gain 11dBi (البته اگر وجود داشته باشد) دست یافت.

خب حالا که EIRP رو محاسبه کردیم باید ببینیم که چه میزان از امواج تابشی در طرف تجهیزات گیرنده باقی موندن.این مقدار شدیدا به فاصله ارتباط داره.(البته اگه باز هم حالت ایده ال رو در نظر بگیریم و دید مستقیم در ارتفاع مناسب داشته باشیم)
برای محاسبه افتی که به خاطر فاصله (Free space loss) در 2.4 گیگاهرتز به وجود میاد از فرمول زیر استفاده میکنیم:

Free space loss = 104.2 + 20log D

که در این فرمول D همان فاصله به مایل میباشد.مثلا اگر فاصله مورد نظر 4 مایل باشد افت محاسبه شده 116.2 دسی بل میباشد.

با این حساب اگر توان تابشی موثر فرستنده 37 دسی بل و فاصله 4 مایل(6.4 کیلومتر) باشد قدرت سیگنال در فاصله 4 مایلی این طور محاسبه می شود :

37dB - 116.2dB = -79.2dB

این عدد قدرت سیگنالی است که به تجهیزات گیرنده میرسد.تجهیزات گیرنده نیز دارای مشخصاتی هستند.یکی از آنها Gain آنتن گیرنده می باشد.همانطور که قبلا نیز اشاره شد Gain یک آنتن در هنگام ارسال و یا دریافت تفاوتی نمیکند.مشخصه دیگر افتی است که کابل رابط آنتن سمت گیرنده ایجاد میکند و در آخر حساسیت دستگاه گیرنده که تعیین می کند لینک وایرلس عمل خواهد کرد یا خیر.

به مساله بر میگردیم.فرض میکنیم در سمت گیرنده نیز از همان نوع آنتن و کابل سمت فرستنده استفاده شده است.بنابر این Gain آنتن 15dBi و افت کابل 1 دسی بل می باشد.حساسیت دستگاه گیرنده نیز به نوع دستگاه بستگی دارد.مثلا senao 2611 برای ارتباط 11Mbps به حداقل 83- دی بی و برای ارتباط 1Mbps به حداقل 93- دی بی نیاز دارد.
قدرت سیگنال در فاصله مورد نظر 79.2- دی بی بود.Gain آنتن 15 ، افت کابل 1 و حساسیت گیرنده 83- دی بی است.داریم :

SOM = -79.2 + 15 - 1 + 83 = 17.8

عدد به دست آمده از محاسبات 17.8 میباشد که نشان دهنده این است که اگر سازندگان آنتن و کابل و تجهیزات وایرلس دروغ نگفته باشند و در راه اندازی این لینک 4 مایلی خداوند و ملائکه مثل همیشه ما را یاری نموده باشند این لینک بدون هیچ مشکلی باید با سرعت 11 مگابیت بر ثانیه کار کند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این عملیات و محاسبات همگی بر پایه تئوری می باشند و همانطور که در ابتدا عرض کردم همیشه باید عوامل موثر محیطی را نیز در نظر گرفت که در موارد بسیاری فاصله تحت پوشش راتا 30% کاهش میدهند.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] rks.com%2F)

دوسته عزیز به طور خلاصه :
1.مودم شما
2.سیستم وایرلس دستگاه
3.شرایط حاکم
مودم 8961nd 300مگابیت هستش که فک نمیکنم افت چندانی داشته باشه البته اگه موانع زیادی سر راهش نباشه و تو یه محوطه باز در نظر گرفته بشه
مودم امواج رو با اون power یا قدرت میفرسته که استلاحا به این قدرت گفته میشه :
Signal Strenth
که تقسیم میشه به
FAIR...MEDIUM...GOOD...VERY GOOD..EXCELLENT
خوب این برای SENT هستش ولی برای رسیو یا دریافت همه چیز بر میگرده به لپ تاپ شما
گاها خودم تجربه کردم که سیگنال مودم به لپ تاپ میرسه ولی سیگنال لپ تاپ به مودم نمیرسه و بر نمیگرده
مودم فقط sent و داره وrecieve باید از سریق دستگاه ثانویه انجام بشه
برنامه Smart wifi که خودم دارم دارم روی لتاپم استفاده میکنم البته اختصاصی شرکت سونی هست که نشان دهنده signal strenth شما هستش رو میتونی استفاده کنید
مرسی دوسته عزیز

خیلی ممنون از راهنمایی

لطفا بگید بین دو مدل D-link 270U و TP-link 8951ND کدوم رو بگیرم؟

قیمتشون هم هی داره میره بالا
دوسته عزیز ممکنه D-LINK ی که شما گفتید از نظر دوستان و Detail سایت سازنده و و و و و و خیلی بهتر از tp-link باشه ولی من اگه بودم همون tp-link رو انتخاب میکردم البته شما واسه چه کاری میخوای ؟؟؟
اگه واسه کارای عادی هست شما میتونید TP-TD8901G بگیرید

hamidrezaj
24-01-2012, 15:44
دوسته عزیز به طور خلاصه :
1.مودم شما
2.سیستم وایرلس دستگاه
3.شرایط حاکم
مودم 8961nd 300مگابیت هستش که فک نمیکنم افت چندانی داشته باشه البته اگه موانع زیادی سر راهش نباشه و تو یه محوطه باز در نظر گرفته بشه
مودم امواج رو با اون power یا قدرت میفرسته که استلاحا به این قدرت گفته میشه :
Signal Strenth
که تقسیم میشه به
FAIR...MEDIUM...GOOD...VERY GOOD..EXCELLENT
خوب این برای SENT هستش ولی برای رسیو یا دریافت همه چیز بر میگرده به لپ تاپ شما
گاها خودم تجربه کردم که سیگنال مودم به لپ تاپ میرسه ولی سیگنال لپ تاپ به مودم نمیرسه و بر نمیگرده
مودم فقط sent و داره وrecieve باید از سریق دستگاه ثانویه انجام بشه
برنامه Smart wifi که خودم دارم دارم روی لتاپم استفاده میکنم البته اختصاصی شرکت سونی هست که نشان دهنده signal strenth شما هستش رو میتونی استفاده کنید
مرسی دوسته عزیز

دوسته عزیز ممکنه D-LINK ی که شما گفتید از نظر دوستان و Detail سایت سازنده و و و و و و خیلی بهتر از tp-link باشه ولی من اگه بودم همون tp-link رو انتخاب میکردم البته شما واسه چه کاری میخوای ؟؟؟
اگه واسه کارای عادی هست شما میتونید TP-TD8901G بگیرید

من واسه استفاده از adsl و استفاده روی گوشی میخواستم

Farshid72
24-01-2012, 17:24
من واسه استفاده از adsl و استفاده روی گوشی میخواستم
پس با این اوصاف چرا پول الکی بدی ؟
خب همین TP-TD8901G کارتو راه میندازه

l-i-d-a
24-01-2012, 19:40
سلام خدمت همه ی دوستان یه راهنمای میخواستم.
میخوام یه مودم adsl بخرم ..
واسه یه سیستم خونگی و گوشیم میخوام لطفا مدل ها با قیمت هاش رو برام بزارید .
ممنون میشم خیلی لازم دارم .

hamidrezaj
24-01-2012, 19:43
پس با این اوصاف چرا پول الکی بدی ؟
خب همین TP-TD8901G کارتو راه میندازه

حالا لطفا یکی از این دو مدل رو پیشنهاد کنید

mouzi4us
25-01-2012, 01:51
دوستان من میخام برم روتر بخرم از بین این دو مدل کدوم و بخرم ؟؟؟ ASUS RT N12U و TL-WR941ND ممنون میشم پاسخ بدید

ijamshidi
25-01-2012, 11:19
با سلام
خیلی در مورد شبکه و تجهیزاتش اطلاعات ندارم. لطفا برای خرید مودم راهنماییم کنید.

می خوام برای خونه از مخابرات اینترنت ADSL بگیرم. هم برای لپ تاپ ( وایرلس و کابل) استفاده کنم و هم برای موبایل. اونطور که دوستان گفتند به یک Access Point نیاز دارم ( فرق مودم و Access Point و روتر و... را نمیدونم.لطفا توضیح مختصری بدین).
از طرفی خط تلفنم فیبر نوریه (واسه همین از مخابرات می خوام بگیرم). تو بعضی پستها خوندم ممکنه بعضی از مدل ها جواب نده.

در صورت امکان با توجه به شرایط توضیح داده شده راهنماییم کنید(همراه با حدود قیمت). سپاس.

Farshid72
25-01-2012, 14:45
حالا لطفا یکی از این دو مدل رو پیشنهاد کنید
توصیه من همون TP-LINK هستش
کار باهاش راحته مودم خوبی هست و گارانتی خوبیم داره!!!
نظر من اینه

Angel Of Darkness
26-01-2012, 13:25
من چندروز پیش یه dlink 2730u خریدم یه مشکل بزرگ با وایرلسش دارم یه سر اینجا بزنید ببینید راحی به ذهنتون میرسه ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mafiasos
27-01-2012, 18:43
سلام دوستان

من تازه اشتراک وایرلس گرفتم . و میخوام یه روتر خوب بگیرم که تا 10 الی 15 متر رو خوب ساپورت کنه ممنون میشم .

چه چیزی پیشنهاد میدین دوستان ؟

ArashMiniStar
27-01-2012, 18:52
سلام دوستان

من تازه اشتراک وایرلس گرفتم . و میخوام یه روتر خوب بگیرم که تا 10 الی 15 متر رو خوب ساپورت کنه ممنون میشم .

چه چیزی پیشنهاد میدین دوستان ؟
عزیز یعنی جایی که هستید وایرلس اونجا برد میده یا نه!؟ چون از یک طرف نوشتید اشتراک وایرلس از یک طرف 10 15 متر.بودجتون چقدر هست؟؟ با حداقل هزینه روتر پیشنهاد داده بشه؟
:20:

Hamed DC
27-01-2012, 23:19
حامد جان نظرتون در مورد این دو مارک چیه ؟
TP-LINK TD-W8901G

حدود 65
ASUS - DSL-N10

حدود80
اولی از لحاظ اقتصادی به صرفه تر و قیمت منطقی تری داره.
ایسوز کمی گرون و ارزش خرید بالایی نداره!

saam_metal5
28-01-2012, 10:10
با سلام دوستان من میخوام در مورد مودم D-Link DSL-2750u یک سری اطلاعات کسب کنم اینه که در چه حدیه فرکانسش خوبه قدرت وکاراییش در چه حده هنگ میکنه یا نه؟؟؟؟اگه کسی از دوستان اطلاعات کافی از این مودم داره بهم بگه ممنون میشم اگه چندین نفر هم نظر بده که خیلی بهتره

mouzi4us
29-01-2012, 00:27
دوستان من میخام برم روتر بخرم از بین این دو مدل کدوم و بخرم ؟؟؟ ASUS RT N12U و TL-WR941ND ممنون میشم پاسخ بدید

Farshid72
29-01-2012, 10:48
بنظر من TP-LINK میتونه بهتر باشه هم از نظر رابط کاربری هم از نظر خدمات پس از فروش

mafiasos
29-01-2012, 19:10
عزیز یعنی جایی که هستید وایرلس اونجا برد میده یا نه!؟ چون از یک طرف نوشتید اشتراک وایرلس از یک طرف 10 15 متر.بودجتون چقدر هست؟؟ با حداقل هزینه روتر پیشنهاد داده بشه؟
:20:

دوست عزیز . من مودم نمیخوام . یه چیزی میخوام که بشه اینترنت رو باهاش تو خونه شییر کنم . یعنی با موبایل هم بتونم کار کنم . فکر کنم بهش میگن روتر دیگه درسته یا من اشتباه میکنم ؟ منظورم از 10 ، 15 متر این بود که بتونم از 15 متری کامپیوترم با موبایل یا لب تاب کار کنم . با اینترنت .
بعد هم اشتراک من وایرلس هستش نه ای دی اس ال منظورم این بود .
قیمت ها دستم نیست . حالا شما چیزی پیشنهاد بدهید که کار منو راه بندازه .

ممنون

ArashMiniStar
29-01-2012, 19:16
دوست عزیز . من مودم نمیخوام . یه چیزی میخوام که بشه اینترنت رو باهاش تو خونه شییر کنم . یعنی با موبایل هم بتونم کار کنم . فکر کنم بهش میگن روتر دیگه درسته یا من اشتباه میکنم ؟ منظورم از 10 ، 15 متر این بود که بتونم از 15 متری کامپیوترم با موبایل یا لب تاب کار کنم . با اینترنت .

ممنون
اگه اشتراکه شما وایرلس تا خونه شما برد میده؟؟

بعد هم اشتراک من وایرلس هستش نه ای دی اس ال منظورم این بود . :18:

mafiasos
29-01-2012, 19:41
اگه اشتراکه شما وایرلس تا خونه شما برد میده؟؟
:18:

دوست عزیر فکر کنم شما منظور منو نگرفتین . اگه تا خونه من برد نده من چطور الان به اینترنت وصلم ؟ مودم من از این مودم های خارجی هستش که بالای ساختمون نصب میشن . حالا میخوام یه مودم داخلی یا روتر یا هر چیزی که اسمشه رو بگیرم که بتونم اینترنت رو تو خونه شییر کنم . یعنی به جای اینکه کابل رو از مودم بالایی مستقیم به مادربورد وصل کنم به این روتر وصل کنم که بتونه اینترنت رو تو خونه شییر کنم . که هم با موبایل وصل شم هم با کامپیوتر .

منظورم از جمله آخر که شما رو متعجب کرد . این بود که بعضی از روتر ها فکر کنم فقط واسه adsl هستن . خواستم بگم که من با تکنولوژی adsl به اینترنت جهانی وصل نیستم با تکنولوژی وایرلس وصلم به اینترنت با یه مودم که بالای ساختمون وصل کردم . :31: اووووف خسته شدم اینقد نوشتم . :31:

ArashMiniStar
29-01-2012, 19:53
دوست عزیر فکر کنم شما منظور منو نگرفتین . اگه تا خونه من برد نده من چطور الان به اینترنت وصلم ؟ مودم من از این مودم های خارجی هستش که بالای ساختمون نصب میشن . حالا میخوام یه مودم داخلی یا روتر یا هر چیزی که اسمشه رو بگیرم که بتونم اینترنت رو تو خونه شییر کنم . یعنی به جای اینکه کابل رو از مودم بالایی مستقیم به مادربورد وصل کنم به این روتر وصل کنم که بتونه اینترنت رو تو خونه شییر کنم . که هم با موبایل وصل شم هم با کامپیوتر .

منظورم از جمله آخر که شما رو متعجب کرد . این بود که بعضی از روتر ها فکر کنم فقط واسه adsl هستن . خواستم بگم که من با تکنولوژی adsl به اینترنت جهانی وصل نیستم با تکنولوژی وایرلس وصلم به اینترنت با یه مودم که بالای ساختمون وصل کردم . :31: اووووف خسته شدم اینقد نوشتم . :31:
خوب.حالا شد.:31: خوب چرا از اول کامل توضیح نمیدید؟؟ بنده که تو خونه ی شما نیستم!:46:
اگه فقط اینترنت به اشتراک میگذارید و مسافت زیاد نیست نیاز به روتر گرونی نیست...

TPLINK TL-WR741ND

ASUS RT-N10

مدل هایی که معرفی کردم ار سری N با سرعت 150mbps پشتیبانی میکنند.
دقت داشته باشید این مودم ها برد خیلی بالایی ندارند.بخصوص در عبور امواج از دیوار ها.با این حال برای شما انشاالاه کافی هستند.آنتن هر دو روتر قابل تعویض است.
موفق باشید :11:

mafiasos
29-01-2012, 22:19
خوب.حالا شد.:31: خوب چرا از اول کامل توضیح نمیدید؟؟ بنده که تو خونه ی شما نیستم!:46:
اگه فقط اینترنت به اشتراک میگذارید و مسافت زیاد نیست نیاز به روتر گرونی نیست...

TPLINK TL-WR741ND

ASUS RT-N10

مدل هایی که معرفی کردم ار سری N با سرعت 150mbps پشتیبانی میکنند.
دقت داشته باشید این مودم ها برد خیلی بالایی ندارند.بخصوص در عبور امواج از دیوار ها.با این حال برای شما انشاالاه کافی هستند.آنتن هر دو روتر قابل تعویض است.
موفق باشید :11:

فکر کردم خلاصه بگم بهتره .:31:

ممنون از راهنماییت دوست عزیز .
فقط یه چیزی . با بودن دیوار تا 10 متر پاسخ گو هستش ؟ قیمتشون رو هم میشه بگین ممنون میشم . :11:

Farshid72
29-01-2012, 23:43

ممنون
اگه اشتراکت وایرلسه پس باید مودمتم وایرلس باشه دیگه!!!

mafiasos
30-01-2012, 01:31
اگه اشتراکت وایرلسه پس باید مودمتم وایرلس باشه دیگه!!!

دوست عزیر
اگه پست های دیگه منو میخوندید . متوجه میشدید . :31:

saam_metal5
30-01-2012, 10:02
با سلام دوستان من میخوام در مورد مودم D-Link DSL-2750u یک سری اطلاعات کسب کنم اینه که در چه حدیه فرکانسش خوبه قدرت وکاراییش در چه حده هنگ میکنه یا نه؟؟؟؟اگه کسی از دوستان اطلاعات کافی از این مودم داره بهم بگه ممنون میشم اگه چندین نفر هم نظر بده که خیلی بهتره

بازم کسی نیست جواب منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Hamed DC
02-02-2012, 15:54

بازم کسی نیست جواب منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام.
در ابتدا بهتره یه سقف بودجه تعیین کنید تا بشه مدلهای دیگه معرفی کرد.
مشخصات این مدل:
پشتیبانی از چیپهای سریN.
پشتیبانی از وا فای.
پشتیبانی از 4پورتRJ.45.
پشتیبانی از رمزنگاری128بیتی.
پشتیبانی از 2انتن با پهنای باند بسیاربالا.
پشتیبانی از WAP.
پشتیبانی از پروتکلهای امنیتی و شبکه ای بسیار بالا.
بردبالا و شعاع امواج کارا.
پشتیبانی از دیوار آتش و QOS.
و....

در کل مدل قابل قبول و با بردبالایی هست.
از لحاظ هنگ کردن هم باید بگم که اصلا این مورد وجود نداره. من 2640رو در 2طبقه و نیم به راحتی استفاده میکنم
با طول امواج بالای60درصد!

deejaydeejay
04-02-2012, 16:20
سلام دوستان عزیز من الان میخوام یه مودم ای دی اس ال بخرم ولی مثه اینکه قطعات خیلی گرون شده!بودجه من 50 تا 60 تومنه!
دوستان و اساتید چه مودمی رو پیشنهاد میدن
و اینکه این مودم قیمت الانش چقده و قیمتش قبل از گرون شدن چقد بود با سپاس و تشکر

deejaydeejay
05-02-2012, 00:44
نظرتون راجع به 2730 چیه چون من زیاد آشنایی ندارم

Hamed DC
06-02-2012, 11:29
سلام دوستان عزیز من الان میخوام یه مودم ای دی اس ال بخرم ولی مثه اینکه قطعات خیلی گرون شده!بودجه من 50 تا 60 تومنه!
دوستان و اساتید چه مودمی رو پیشنهاد میدن
و اینکه این مودم قیمت الانش چقده و قیمتش قبل از گرون شدن چقد بود با سپاس و تشکر
سلام.
میزان مساحت کاری؟؟؟
موارد استفاده؟؟؟

نظرتون راجع به 2730 چیه چون من زیاد آشنایی ندارم
برای چه مساحتی نیاز دارین؟؟؟

matin724
06-02-2012, 11:52
سلام . الان یه مودم 8811 دارم میخام وایرلس بگیرم . در 50 _60 تومن چیزی هست که برد خوبی داشته یا هنوز گرونه؟
مودم های ازتک چطورن . یه مدلشو دیدم اکسس پوینت هم داشت ؟

Hamed DC
06-02-2012, 12:21
سلام . الان یه مودم 8811 دارم میخام وایرلس بگیرم . در 50 _60 تومن چیزی هست که برد خوبی داشته یا هنوز گرونه؟
مودم های ازتک چطورن . یه مدلشو دیدم اکسس پوینت هم داشت ؟
سلام.
کمی قیمتها بالاست!
TP-LINK TD-W8951ND...61.000
برند جالبی نیست. به دلایل عدم هماهنگی کامل و آپشنهای نیمه کارا!

matin724
06-02-2012, 14:32
سلام.
کمی قیمتها بالاست!
TP-LINK TD-W8951ND...61.000
برند جالبی نیست. به دلایل عدم هماهنگی کامل و آپشنهای نیمه کارا!
خیلی ممنون . تفاوت این مدل با 8901g فقط تو بردشه؟
تو این رنج مدلی خوبی هست که پورت یو اس بی برای شر کردن هارد و فلش هم باشه؟

I-Tech
06-02-2012, 16:05
سلام
یه مودم adsl که وایرلس باشه میخوام بگیرم، چه مارک و مدلی پیشنهاد میکنید؟
2 طبقه رو هم راحت جواب بده، قیمتش هم حدود 50 تومن باشه(هر چی پایین تر بهتر:31:)
یه کم هم درباره امکاناتی که یه مودم adsl میتونه داشته باشه توضیح بدید...

dante_7
06-02-2012, 18:41
سلام به همگی امیدوارم فروم هنوز قدیمی نشده باشه.قصد خرید مودم وایرلس دارم میشه لطف کنین یه مدل خوب معرفی کنین؟تا اینجا که فروم و خوندم اکثرا روی linksys wag54g2
توافق دارن .من واسه خونه میخوام.چون از مخابرات نتم رو گرفتم نیاز به مودمی دارم که نسبت سیگنال به نویز بالایی داشته باشه .ممنون

AB
06-02-2012, 20:00
من واسه خونه میخوام.چون از مخابرات نتم رو گرفتم نیاز به مودمی دارم که نسبت سیگنال به نویز بالایی داشته باشه .ممنون

مقدار SNR به کیفیت خطوط ارتباطی,سیم کشی داخل ساختمان و فاصله شما از مرکز مخابراتی مربوط میشه و به شرکت و مودم ارتباطی نداره.

aron110
07-02-2012, 11:08
سلام من یه مودم وایرلس میخوام برای اپارتمان 200 متری
چند تا دیوار زخیمم داره که میخوام همه جا رو ساپورت کنه
بودجه مشکلی ندارم
مرسی

hldk
07-02-2012, 12:22
سلام به همگی. من جدیدا از مخابرات سرویس adsl گرفتم. دنبال یه مدم خوب می گردم. بهم linksys پیشنهاد شده و d link. دوستان می تونن کمکم کنن در انتخاب مدم. خونه ی من 150 متری حدود ستا یوزر وایرلس و یه lan برای پیسی لازم دارم. link sys رو 100 به هم قیمت دادن. نمی دونم برای این منظرو خوب هست با بیشتر از احتیاج منه؟ لطفا راهنماییم کنید. ممنون.

---------- Post added at 02:22 PM ---------- Previous post was at 02:21 PM ----------

aron110 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان آقا من پرسیدم در بین همه مدم ها linksys می گن از همه توی آنتن دهی بهتر هست. قیمت امروز رو 100 گفتن بهم.

aron110
07-02-2012, 15:41
[/COLOR]aron110 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان آقا من پرسیدم در بین همه مدم ها linksys می گن از همه توی آنتن دهی بهتر هست. قیمت امروز رو 100 گفتن بهم.

دوست عزیز ممنون، کدوم سریش و کدوم مدلش؟؟؟؟

hldk
07-02-2012, 18:00
linksys wag54g2 مدل رو بچه پیشنهاد دادن. منتها اونی که من می گم 720n بود گمونم.

ArashMiniStar
07-02-2012, 19:22
linksys wag54g2 مدل رو بچه پیشنهاد دادن. منتها اونی که من می گم 720n بود گمونم.
والا بنده که شنیدم لینکسیس بخصوص این مدل های 100 تومانیش برد مناسبی نداره!!
چرا اصرار به خرید لینکسیس دارید؟

Hamed DC
07-02-2012, 21:05
سلام من یه مودم وایرلس میخوام برای اپارتمان 200 متری
چند تا دیوار زخیمم داره که میخوام همه جا رو ساپورت کنه
بودجه مشکلی ندارم
مرسی
سلام.
مدل زیر رو پیشنهاد میکنم:
TP-LINK TD-W8961ND...93.500
دلایل:
برد بسیار عالی.
انتن دهی عالی اتصال سریع.
طول موجهای کارا و کانال بندی مناسب.
سیگنالدهی بالا و قوی برای وجود دیوار.
پروتوکلهای کارا.
و...

Hamed DC
07-02-2012, 21:14
خیلی ممنون . تفاوت این مدل با 8901g فقط تو بردشه؟
تو این رنج مدلی خوبی هست که پورت یو اس بی برای شر کردن هارد و فلش هم باشه؟
سرعت، انتن دهی، نوع چیپ و دارا بودنlanهای بیشتر و.... از تفادوتهای اصلی 8950هست.

aron110
08-02-2012, 09:53
سلام.
مدل زیر رو پیشنهاد میکنم:
TP-LINK TD-W8961ND...93.500
دلایل:
برد بسیار عالی.
انتن دهی عالی اتصال سریع.
طول موجهای کارا و کانال بندی مناسب.
سیگنالدهی بالا و قوی برای وجود دیوار.
پروتوکلهای کارا.
و...

دوست عزیز نظرت درباره این مدل چیه
TL-WR1043ND

Hamed DC
08-02-2012, 13:00
دوست عزیز نظرت درباره این مدل چیه
TL-WR1043ND

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این مدل یکی از پرسرعت ترینهای TP-Linkهستش که با سه آنتن میتونه آنتن دهی عالی ایی رو براتون به همراه
داشته باشه. اگر محدودیت بودجه ندارین، این مدل آینده نگرانه تر هست. کما اینکه برای مساحت200متر هم زیاده
ولی در کل انتخاب بسیار خوبی هست.
TL-WR1043ND...133.000

deejaydeejay
09-02-2012, 11:39
سلام.
میزان مساحت کاری؟؟؟
موارد استفاده؟؟؟

برای چه مساحتی نیاز دارین؟؟؟

برای مساحت 180 متری دو طبقه و مصارف خونگی (یه پی سی . یه لپ تاپ. یه گوشی)
مرسی

en ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3C%2Fb%3E%3Afunction%20Z%28%29%7BZ%3D%26%2339%3B%2 6%2339%3B%7DZ%28%29)|fa ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3C%2Fb%3E%3Afunction%20Z%28%29%7BZ%3D%26%2339%3B%2 6%2339%3B%7DZ%28%29)|T ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3C%2Fb%3E%3Afunction%20Z%28%29%7BZ%3D%26%2339%3B%2 6%2339%3B%7DZ%28%29)en (javascript:function Z(){Z=''}Z())|fa (javascript:function Z(){Z=''}Z())|T (javascript:function Z(){Z=''}Z())

Hamed DC
12-02-2012, 13:53
برای مساحت 180 متری دو طبقه و مصارف خونگی (یه پی سی . یه لپ تاپ. یه گوشی)
مرسی

en ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3C%2Fb%3E%3Afunction%20Z%28%29%7BZ%3D%26%2339%3B%2 6%2339%3B%7DZ%28%29)|fa ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3C%2Fb%3E%3Afunction%20Z%28%29%7BZ%3D%26%2339%3B%2 6%2339%3B%7DZ%28%29)|T ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3C%2Fb%3E%3Afunction%20Z%28%29%7BZ%3D%26%2339%3B%2 6%2339%3B%7DZ%28%29)en ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3C%2Fb%3E%3Afunction%20Z%28%29%7BZ%3D%26%2339%3B%2 6%2339%3B%7DZ%28%29)|fa ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3C%2Fb%3E%3Afunction%20Z%28%29%7BZ%3D%26%2339%3B%2 6%2339%3B%7DZ%28%29)|T ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3C%2Fb%3E%3Afunction%20Z%28%29%7BZ%3D%26%2339%3B%2 6%2339%3B%7DZ%28%29)
TP-LINK TD-W8151N...65.000

ootena
12-02-2012, 20:25
این سوال رو در تاپیک دیگه ای هم عنوان کردم .. امیدوارم یه جواب درست و کامل بگیرم !
(چون اطلاعاتم در زمینه ی مودم خیلی کمه)
...

فرق این دوتا مودم ایسوس چیه؟

Asus Wireless RT-N16
Asus Wireless RT-N56U

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در کنار مودم Linksys WAG320 کدوم یکی از این سه تا بهتره ؟ با چه مزیتهایی ...

Hamed DC
12-02-2012, 20:59
این سوال رو در تاپیک دیگه ای هم عنوان کردم .. امیدوارم یه جواب درست و کامل بگیرم !
(چون اطلاعاتم در زمینه ی مودم خیلی کمه)
...

فرق این دوتا مودم ایسوس چیه؟

Asus Wireless RT-N16
Asus Wireless RT-N56U

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر کنار مودم Linksys WAG320 کدوم یکی از این سه تا بهتره ؟ با چه مزیتهایی ...

شما نیاز تون رو بگید تا بهترین مدل رو معرفی کنم.
بودجه و مساحت کاری؟؟؟

Water Way
13-02-2012, 18:28
سلام ببخشید قصد تغییر مودم معمولی اینترنت منزل رو به مودم وایرلس دارم؛ می خواستم ببینم برای این کار باید دقیقا چه کار هایی انجام
بدم (تنظیمات و... ) و اصلا این کار امکان داره ؟ و اگه امکان داره می شه با مشخصات زیر یک مدل رو به من معرفی کنید ؟
1. بردش زیاد نباشه و فقط داخل منزل رو پشتیبانی کنه (بین 30 تا 50 متر)
2.امنیتش خیلی برام مهمه ، هرکسی نتونه سوء استفاده کنه
3.راه اندازی و تنظیماتش آسان باشه
4. بتونه دو یا سه دستگاه(همزمان) و دستگاه های مختلف رو پشتیبانی کنه (تبلت ، لپتاپ ، گوشی و... )
5. اگه یه خروجی Lan هم داشته باشه خوبه (چنین چیزی امکان داره ؟)
6. قیمت تمام شده اش هم پایین باشه حداکثر 70 هزار تومان
7.در مشهد هم پیدا بشه و ترجیحا خدمات پس از فروش رو هم داشته باشه
فرقی هم نمی کنه که چه برندی داشته باشه ولی TP-LINK نباشه بهتره !

ootena
13-02-2012, 20:47
یه مودم خیلی کامل که دیگه قیمتش از دویست و خورده ای تجاوز نکنه!
(راستش انقدر برای خرید یه دونه مودم توضیح دادم که خسته شدم!)
شما هرچیزی رو که به ذهن خودتون میرسه (که مزیت محسوب میشه) براش در نظر بگیرید
من اصلا شناختی در این رابطه ندارم، وقتی مشخصات مودم ها رو مقایسه می کنم هیچی سردر نمیارم (تا حالا هم Adsl نداشتم)
برای اتصال به اینترنت به قول این دوستمون دستگاه های مختلف رو پشتیبانی کنه
قطعی نداشته باشه ، داغ نکنه ، بردش عالی باشه ، پورت usb، پورت Lan .. (کلا هرچیزی که من نمی دونم)
((سرعت و کارایی خیلی خیلی مهمه و امنیت بالا ...))
در کل یه محصولی که فقط امروز میخوام براش هزینه کنم!(چون نیاز فردام مشخص نیست چقدر تغییر کنه ...)
تقریبا برای چند سالی برام کافی باشه و از همه ی ویژگی ها تاحد کمالش برخوردار باشه!!
(حداقل اش در حق خودم کوتاهی نکرده باشم و مقدمات اینترنتی رو فراهم کنم که هم خدا ازم راضی باشه هم خودم)
ممنونم از پیگیری فوری تون ..

Hamed DC
13-02-2012, 21:18
یه مودم خیلی کامل که دیگه قیمتش از دویست و خورده ای تجاوز نکنه!
(راستش انقدر برای خرید یه دونه مودم توضیح دادم که خسته شدم!)
شما هرچیزی رو که به ذهن خودتون میرسه (که مزیت محسوب میشه) براش در نظر بگیرید
من اصلا شناختی در این رابطه ندارم، وقتی مشخصات مودم ها رو مقایسه می کنم هیچی سردر نمیارم (تا حالا هم Adsl نداشتم)
برای اتصال به اینترنت به قول این دوستمون دستگاه های مختلف رو پشتیبانی کنه
قطعی نداشته باشه ، داغ نکنه ، بردش عالی باشه ، پورت usb، پورت Lan .. (کلا هرچیزی که من نمی دونم)
((سرعت و کارایی خیلی خیلی مهمه و امنیت بالا ...))
در کل یه محصولی که فقط امروز میخوام براش هزینه کنم!(چون نیاز فردام مشخص نیست چقدر تغییر کنه ...)
تقریبا برای چند سالی برام کافی باشه و از همه ی ویژگی ها تاحد کمالش برخوردار باشه!!
(حداقل اش در حق خودم کوتاهی نکرده باشم و مقدمات اینترنتی رو فراهم کنم که هم خدا ازم راضی باشه هم خودم)
ممنونم از پیگیری فوری تون ..
توضیحات کامل و خوبی دادین.ممنون.
در ابتدای کار باید موضوعی رو توضیح بدم:
مودمهای گران قیمت و با امکانات بسیار بالا، ارزش خرید بالایی دارن ولی نه در ایران!!! این مودمها از سرعت و امکانات
جانبی بسیار خوبی پشتیبانی میکنن که عملا توی شبکه اینترنتی ایران کاربردی نداره. یکی از این موارد سرعت
بالای مود هست. چون یه مودم54Mهم کار کاربر رو به طور کامل راه میندازه.
ولی خب، امر ، امر شماست. با این بودجه من مدل زیر رو پیشنهاد میدم:
TP-LINK TD-W8970N
امکانات بسیار کامل به همراه برد عالی از بارزترین مزیتهای این مدل هست.

matin724
14-02-2012, 09:58
سلام . مودم درحد 60 تومن که یو اس بی هم برای برای شر کردن هارد و فلش هم داشته باشه

reza8766
14-02-2012, 14:15
بین دو مدل dlink2730 و tplink 8950 کدوم در عمل بهتره؟
چون روی کاغذ امکاناتشون در یه حده
و دیگه اینکه چه فرقی بین tplink 8950 و tplink8951 وجود داره؟ کدوم بهتره؟
اگه کسی از قیمتای این مدلایی که گفتم اطلاع داره ممنون میشم که بگه

Hamed DC
14-02-2012, 18:53
سلام ببخشید قصد تغییر مودم معمولی اینترنت منزل رو به مودم وایرلس دارم؛ می خواستم ببینم برای این کار باید دقیقا چه کار هایی انجام
بدم (تنظیمات و... ) و اصلا این کار امکان داره ؟ و اگه امکان داره می شه با مشخصات زیر یک مدل رو به من معرفی کنید ؟
1. بردش زیاد نباشه و فقط داخل منزل رو پشتیبانی کنه (بین 30 تا 50 متر)
2.امنیتش خیلی برام مهمه ، هرکسی نتونه سوء استفاده کنه
3.راه اندازی و تنظیماتش آسان باشه
4. بتونه دو یا سه دستگاه(همزمان) و دستگاه های مختلف رو پشتیبانی کنه (تبلت ، لپتاپ ، گوشی و... )
5. اگه یه خروجی Lan هم داشته باشه خوبه (چنین چیزی امکان داره ؟)
6. قیمت تمام شده اش هم پایین باشه حداکثر 70 هزار تومان
7.در مشهد هم پیدا بشه و ترجیحا خدمات پس از فروش رو هم داشته باشه
فرقی هم نمی کنه که چه برندی داشته باشه ولی TP-LINK نباشه بهتره !
سلام.
ASUS - DSL-N10...69.000

amirkhan_0o0
14-02-2012, 22:57
دوستان نظرتون راجع به این روتر ها چیه:
Key Features

Easy management via simple Web GUI
Uses QoS to ensure high quality Internet connections
Advanced firewall security with DoS prevention
Supports VPN pass-through

Automatic WAN type detection
Complies with IEEE 802.11n and backward compatible with IEEE 802.11b/g

Supports Multiple-AP applications (up to 4 SSIDs)
Supports WPS for fast & secure wireless network connection

Advanced wireless security, supports 64/128 bit WEP/WPA/ WPA2 / WPA2 Mixed

و این یکی:
Features
- Complies with 802.11b/g and compatible with 802.11n standards
- Increase the wireless speed up to 6 times faster and extends the coverage 3 times further
- Supports WISP (Wireless ISP) connection mode
- Supports Green technology for power saving
- Includes EZmax multi-language setup wizard for internet connection, wireless settings and firmware upgrade
- Supports WEP, WPA, WPA2, DDNS, DMZ, Virtual Server, QoS and DHCP
- Nat/Napt Ip Sharing
به نظرتون مشکلی با آی اس پی های مختلف ندارند؟؟
کدوم بهتره؟؟
تجربه ای از هیچ کدوم ندارین؟؟

armin_punisher6
14-02-2012, 23:13
توضیحات کامل و خوبی دادین.ممنون.
در ابتدای کار باید موضوعی رو توضیح بدم:
مودمهای گران قیمت و با امکانات بسیار بالا، ارزش خرید بالایی دارن ولی نه در ایران!!! این مودمها از سرعت و امکانات
جانبی بسیار خوبی پشتیبانی میکنن که عملا توی شبکه اینترنتی ایران کاربردی نداره. یکی از این موارد سرعت
بالای مود هست. چون یه مودم54Mهم کار کاربر رو به طور کامل راه میندازه.
ولی خب، امر ، امر شماست. با این بودجه من مدل زیر رو پیشنهاد میدم:
TP-LINK TD-W8970N
امکانات بسیار کامل به همراه برد عالی از بارزترین مزیتهای این مدل هست.
چه برتری نسبت به 8960 داره؟قیمتش چنده؟

Hamed DC
14-02-2012, 23:49
چه برتری نسبت به 8960 داره؟قیمتش چنده؟
TP-LINK TD-W8970Nدارای3آنتن و برد بالاتری هست. امکانات جانبی خوبی هم داره.
فیمت دقیق ندارم!

dr_sohrab
15-02-2012, 02:26
سلام دوستان یه مودم روتر وایرلس میخوام بگیرم ده بیست متر بردش بسمه. کدوم مارک ومدل؟
راستی به همه سرویس دهنده ها بخوره چون هنوز انتخاب نکردم .تو کرج کدومشون خوبه اسیاتک؟....

Hamed DC
15-02-2012, 08:00
سلام دوستان یه مودم روتر وایرلس میخوام بگیرم ده بیست متر بردش بسمه. کدوم مارک ومدل؟
راستی به همه سرویس دهنده ها بخوره چون هنوز انتخاب نکردم .تو کرج کدومشون خوبه اسیاتک؟....
سلام.
TP-LINK TD-8101G...50.000

Lord007
15-02-2012, 20:07
یه مودم وایرلس یا اکسس پوینت می خوام زیر 100 تومن.برای یه خونه دو طبقه می خوام.
ممنون.

Hamed DC
16-02-2012, 09:55
یه مودم وایرلس یا اکسس پوینت می خوام زیر 100 تومن.برای یه خونه دو طبقه می خوام.
ممنون.
ASUS - DSL-N10...69.000

gamekhor2007
16-02-2012, 23:53
نظرتون درباره این مودم چیه؟

D-Link DSL-2650U Wireless G AD

راستی قیمت ASUS - DSL-N10...69.000 از کجا هست؟

Hamed DC
17-02-2012, 00:37
نظرتون درباره این مودم چیه؟

D-Link DSL-2650U Wireless G AD

راستی قیمت ASUS - DSL-N10...69.000 از کجا هست؟
برد ایسور بیشتر از مدل پیشنهادی شماست.
از بازار!!!

amirkhan_0o0
17-02-2012, 01:08
تفاوت وایرلس ها n , G توی برد هست یا پهنای باند؟؟

amirkhan_0o0
17-02-2012, 01:08

gamekhor2007
17-02-2012, 09:02
برد ایسور بیشتر از مدل پیشنهادی شماست.
از بازار!!!

Asus نسبت به TP-Link 8901G چطوره؟

javad1361839
18-02-2012, 11:18
سلام
مودم وایرلس برای یه واحد 80 متری چی پیشنهاد میکنیــد :: میخوام مودم رو بذارم کنار pc تو اتاق طوری که وقتی تو حال (پذیرایی) هستم بتونم با گوشی و لپ تاپ هم از اینترنت استفاده کنم بدون هیچ مشکلی.

برای این حالت چی پیشنهاد میکنیــد:: بین آپارتمان (5 طبقه) که ما توش هستیم با آپارتمان (2 طبقه) که دوستم هست یه ساختمان فاصله هست ، هر دو هم تو طبقه اول هستیم . محل استقرار واحد ما و دوستم رو با رنگ صورتی تو عکس مشخص کردم. (اینجا نه خبری از وایمکس هست نه مبین نت، فقط Wirless و ADSL میشه گرفت) اگه بخوایم هر دو از اینترنت به صورت اشتراکی استفاده کنیم چه راهی پیشنهاد میکنیـــد:: آیا میشه با اینترنت ADSL اینکارو کرد ؟؟ با چه تجهیزاتی (مودم و ... )

با سپـــاس فـراوان

Hamed DC
18-02-2012, 12:04
Asus نسبت به TP-Link 8901G چطوره؟
نسبت به اون مدلی که معرفی کردم، برد کمتری داره. ولی در کل برندTP-Link(منظورم کلی هست نه این مدل)نسبت
به مدلهای دیگه راحت تر کانفیگ میشه و سازگاری بالایی داره.

Hamed DC
18-02-2012, 12:24
سلام
مودم وایرلس برای یه واحد 80 متری چی پیشنهاد میکنیــد :: میخوام مودم رو بذارم کنار pc تو اتاق طوری که وقتی تو حال (پذیرایی) هستم بتونم با گوشی و لپ تاپ هم از اینترنت استفاده کنم بدون هیچ مشکلی.

برای این حالت چی پیشنهاد میکنیــد:: بین آپارتمان (5 طبقه) که ما توش هستیم با آپارتمان (2 طبقه) که دوستم هست یه ساختمان فاصله هست ، هر دو هم تو طبقه اول هستیم . محل استقرار واحد ما و دوستم رو با رنگ صورتی تو عکس مشخص کردم. (اینجا نه خبری از وایمکس هست نه مبین نت، فقط Wirless و ADSL میشه گرفت) اگه بخوایم هر دو از اینترنت به صورت اشتراکی استفاده کنیم چه راهی پیشنهاد میکنیـــد:: آیا میشه با اینترنت ADSL اینکارو کرد ؟؟ با چه تجهیزاتی (مودم و ... )

با سپـــاس فـراوان

سلام.
اگر مودم رو فقط خودتون قرار باشه استفاده کنید و بتونید فقط توی حال و پذیرایی و کلا توی محوطه خونه خودتون
آنتن دهی بالای 80 درصد داشته باشین، مدل زیر پیشنهاد میشه:
ASUS - DSL-N10...69.000
ولی اگر قرار باشه با دوستتون از یک ADSLبه صورت اشتراکی استفاده کنید، قضیه کاملا فرق میکنه و برای این
مورد نیاز به کمی توضیح هست. برد امواج همیشه به صورت صعودی و روبه بالا محاسبه میشه. یعنی سرور
امواج باید در پایین ترین نقطه باشه تا امواج بتونن سیر صعودی خودشون رو حفظ کنن. از این مقوله شما مشکلی
ندارین. چون هر دوی شما در یک طبقه هستین. اما نکته ای هست که ذکرش خالی از لطف نیست! بهتره سرور
رو توی خونه ای قرار بدین که دارای یه پنجره روبه ساختمان مربوطه داشته باشه تا دیوارهای بتونی متعدد از
کیفیت امواج نکاهه.
با در نظر گرفتن همه این موارد، مدل زیر رو توصیه میکنم:
TP-LINK TD-W8970N
یه خورده کم شده و سخت گیر میاد. ولی سعی کنید این مدل یه مدلی مشابه بخرین ا بعدها نیاز به خرید اکسس
پوینت نداشته باشین. چون مجبور به هزینه اضافه میشین. قیمت دقیقی از این مدل ندارم. ولی فکر میکنم بالای
160.000باشه. ولی از لحاظ کیفیت و پهنای باند و امنیت شبکه و شعاع کاری امواج(برد امواج) کاملا براتون مناسبه
و به مشکل آنتن دهی نمیخورین و میتونید از دستگه های زیادی توامان استفاده کنید.

shahin a
18-02-2012, 12:43
سلام به همه.

میخوام یه مودم وایرلس بگیرم. چند تا سوال داشتم.

اول این که فرق مودم و اکسس پوینت چیه؟چون بهم گفتن وایرلس مودم نداره اکسس پوینته.

بعد هم من الان دیال اپ هستم میخواستم سرعت بالا مثل 512 و بالاتر داشته باشم که بتونم فایل های حجیم مثلا 700 مگ یا تا 1 گیگ رو دانلود کنم.

بردشم زیاد باشه.

چی پیشنهاد میکنید؟
sibesabzit.com
وایمکس مبین نت
888310453
تازه گرفتم
نسبتا سرویس خوبیه

javad1361839
18-02-2012, 18:40
سلام

با سپـــاس فـراوان

من عکسو درست آپلود کرده بودم نمیدونم چرا پاک شـده!! واسه همین دوباره میذارم تا دوستان بهتر بتونن راهنماییـم کننـد
محل استقرار واحد ما و دوستم رو با رنگ صورتی تو عکس مشخص کردم. این رو هم اضافه کنم که میخوام مودم تو واحد ما باشه (آپارتمان 5 طبقه)
با توجه به محل قرار گیری واحدها این کار تا چه حد شدنی یه وقت خرج اضافه رو دستمون نذاره!

Hamed DC
18-02-2012, 22:13
سری N پهنای باند و سرعت بیشتری رو در اختیار شما قرار میده.

Hamed DC
18-02-2012, 22:19
من عکسو درست آپلود کرده بودم نمیدونم چرا پاک شـده!! واسه همین دوباره میذارم تا دوستان بهتر بتونن راهنماییـم کننـد
محل استقرار واحد ما و دوستم رو با رنگ صورتی تو عکس مشخص کردم. این رو هم اضافه کنم که میخوام مودم تو واحد ما باشه (آپارتمان 5 طبقه)
با توجه به محل قرار گیری واحدها این کار تا چه حد شدنی یه وقت خرج اضافه رو دستمون نذاره!
در امرامواج فاصله و موانع موجود در مسیر امواج، دو فاکتو بسیار مهم در مقوله سرور بندی بی سیم هست.
شما بهتره اول براورد فاصله رو انجام بدی و موانع ضخیمی که در مسیر عبور امواج وجود داره رو مشخص کنی.
البته اگر اون بحث پنجره رو که در پست قبی مطرح کردم رو داشته باشین، تقریبا50درصد مشکلات مرتفع هست.
دو فاکتور بالا رو دقیق درنشر گرفته و نتیجه رو اعلام کنید تا به صورت کامل با هم به این امر بپردازیم تا هزینه بی موردی رو متحمل نشین.

javad1361839
18-02-2012, 23:18
یه مطلب دیگه رو هم باید اضافه کنم ، تو هر طبقه آپارتمانی که ما توش هستیم 5 تا واحد هست، دو تا سمت چپ دو تا سمت راست و یکی هم وسط بالا
پنجره یا تراس رو هم با رنگ آبی مشخص کردم، با توجه به گفته شما به نظر میاد این کار به دردسرش نمیارزه ، درصورتیکه واحد ما وسط بالا بود (که تراس خیلی خوبی هم داره) اینکار 100% شدنی بود . در هر صورت ممنون از وقتی که برام گذاشتیـد :: موفق باشیــد

berendji
22-02-2012, 22:45
دوستان سلام.
من شهرستان از ADSL آسیاتک 1MB استفاده می کنم.الان به جز سیستم خودم دوتا موبایل و یه لپ تاپ هم اضافه شده به جمعمون! حالا مودم رو می خوام وایرلس کنم چی بگیرم؟ ساختمون ما سه طبقه است اگر پیشنهادی دارین که بدون مشکل از همین مودم بتونیم سه طبقه رو پوشش بدیم ممنون میشم.
و اینکه با تغییر مودم به وایرلس هیچ تفاوتی از لحاظ سرعت و ... ایجاد نمیشه؟ تا سال بعد خاموشش نمی کنم ها...دووم بیاره.راحت و بی دردسر هم نصب بشه.کلا بچه خوبی باشه دیگه....مرسی!

Hamed DC
23-02-2012, 00:23
دوستان سلام.
من شهرستان از ADSL آسیاتک 1MB استفاده می کنم.الان به جز سیستم خودم دوتا موبایل و یه لپ تاپ هم اضافه شده به جمعمون! حالا مودم رو می خوام وایرلس کنم چی بگیرم؟ ساختمون ما سه طبقه است اگر پیشنهادی دارین که بدون مشکل از همین مودم بتونیم سه طبقه رو پوشش بدیم ممنون میشم.
و اینکه با تغییر مودم به وایرلس هیچ تفاوتی از لحاظ سرعت و ... ایجاد نمیشه؟ تا سال بعد خاموشش نمی کنم ها...دووم بیاره.راحت و بی دردسر هم نصب بشه.کلا بچه خوبی باشه دیگه....مرسی!
سلام.
سرعت بستگی به نوع مودم و تعدد آنتنها و آنتن دهی خوب و پهنای باند کافی داره.
لطفا سقف بودجه رو مشخص کنید؟؟؟

berendji
23-02-2012, 15:23
سلام.
سرعت بستگی به نوع مودم و تعدد آنتنها و آنتن دهی خوب و پهنای باند کافی داره.
لطفا سقف بودجه رو مشخص کنید؟؟؟

سقف بودجه: بهترین انتخاب بدون پرداخت پول اضافی.این رو رعایت کنید قیمتش جور میشه به امید خدا!
من تو این مبحث هیچ اطلاعاتی ندارم.ای کاش بفرمایید که مثلا با چه قیمتی چه مزایا و معایبی خواهم داشت.
متشکرم

amirkhan_0o0
25-02-2012, 20:41
دوستان از کجا بفهمیم که روتری که می خواهیم بخریم (از لحاظ فنی) با آی اس پی ما سازگاره؟؟
غیر از روش مطالعات میدانی!!

amirkhan_0o0
25-02-2012, 22:14
راستی نظرتون راجع به روتر
TP-LINK TL-WR741ND
چیه؟؟
شنیدم سازگاری مناسبی با آی اس پی های مختلف داره!!

Hamed DC
26-02-2012, 00:39
سقف بودجه: بهترین انتخاب بدون پرداخت پول اضافی.این رو رعایت کنید قیمتش جور میشه به امید خدا!
من تو این مبحث هیچ اطلاعاتی ندارم.ای کاش بفرمایید که مثلا با چه قیمتی چه مزایا و معایبی خواهم داشت.
متشکرم
در ابتدا لازمه جتد نکته رو متذکر بشم:

مودم بهتره از توع 2یا 3 آنتنه باشه.
مودم باید در صبقه اول قرار بگیره تا در همه طبقات تشعشع امواج وجود داشته باشه.
مودم نباید در نقطه کور قرار بگیره.
مودم باید در جاییی قرار بگیره که شعاع امواج مساوی داشته باشه.

TRENDnet TEW-635BRM...133.000

berendji
26-02-2012, 00:58

ممنونم دوست عزیز
ورژن یک این دستگاه با ورژن دو؟
با این مودم حداقل در همون طبقه که نصب میشه هیچ افت سرعت با مشکل دیگه ای نخواهم داشت؟

Hamed DC
26-02-2012, 12:19
ممنونم دوست عزیز
ورژن یک این دستگاه با ورژن دو؟
با این مودم حداقل در همون طبقه که نصب میشه هیچ افت سرعت با مشکل دیگه ای نخواهم داشت؟
خواهش میکنم.
بحث اختلاف بیشتر روی پهنای باند هست که با این پهنای باند300Mbشما به هیچ وجه به مشکل نخواهید خورد. پس
همین ورژن کاملا مناسبه.
من خودم با یک مودم تک آنتنه تا دو و نیم طبقه رو با پوشش بالای50درصد، کارمیکنم. این مودم در طبقه1و2بی هیچ
مشکلی و با حداکثر آنتن دهی کار خواهد کرد. البته اینکه شما مودم رو در جایی قرار بدین که دچار نقطه کور نشه،
خیلی خیلی مهمه.

fori1369
28-02-2012, 10:49
سلام به همه ی دوستان عزیزم
دوستان لطفا من رو هم راهنمایی کنید.
این مدل مودم های وایرلس در شهر ما موجوده.

Aztech DSL 5001 = 66'000 Toman
Planet = 66'000 Toman
D-Link Dap 1360 = 78'000 Toman
Asus DSL-N10 = 85'000 Toman
Shuttle G serie = 66'000 Toman
Shuttle N serie = 72'000 Toman
D-Link 2640U = 65'000 Toman

با توجه به اینکه فقط همین مدلها موجوده
میخوام 24 ساعت روشن باشه و دیگه بدون روشن کردن کامپیوتر بتونم ازش استفاده کنم مثلا برای لپ تاپ یا گوشی موبایل.
کدوم رو پیشنهاد میدید؟

Ehsan PCbase
28-02-2012, 11:38
سلام
من یه مودم وایرلس USB خوب واسه کامپیوترم می خوام که بتونم از اینترنت کامپیوترم تو لپ تاپ و گوشیم استفاده کنم . ممنون میشم معرفی کنید :11:

Hamed DC
28-02-2012, 11:50
سلام به همه ی دوستان عزیزم
دوستان لطفا من رو هم راهنمایی کنید.
این مدل مودم های وایرلس در شهر ما موجوده.

Aztech DSL 5001 = 66'000 Toman
Planet = 66'000 Toman
D-Link Dap 1360 = 78'000 Toman
Asus DSL-N10 = 85'000 Toman
Shuttle G serie = 66'000 Toman
Shuttle N serie = 72'000 Toman
D-Link 2640U = 65'000 Toman

با توجه به اینکه فقط همین مدلها موجوده
میخوام 24 ساعت روشن باشه و دیگه بدون روشن کردن کامپیوتر بتونم ازش استفاده کنم مثلا برای لپ تاپ یا گوشی موبایل.
کدوم رو پیشنهاد میدید؟
سلام دوست عزیز.
Asus DSL-N10
برد بالا و کیفیت اتصال مناسب از شاخص ترین ویژگی این مودم هست. البته نهایتا میتونه تا دوطبقه رو پشتیبانی کنه.

Hamed DC
28-02-2012, 12:35
سلام
من یه مودم وایرلس USB خوب واسه کامپیوترم می خوام که بتونم از اینترنت کامپیوترم تو لپ تاپ و گوشیم استفاده کنم . ممنون میشم معرفی کنید :11:
سلام.
یه سری به تاپیک زیر بزنید:

atdh
28-02-2012, 22:08
سلام آقا حامد.
بنده ADSL دارم و میخوام یه مودم بگیرم که اینترنت بی سیم داشته باشم. صفحات رو خوندم و به یه سری مشخصات رسیدم. اگه مودمی با این مشخصات معرفی کنید ممنون میشم:

- سری N (که فکر کنم همشون هستن)
- امکان رسیدن سیگنال به یه اتاق دیگه باشه که فاصله حدود 5 متر و یه دیوار هم این بین هست
- فاصله بدون مانع هم حدالامکان از 15 تا 20 متر رو پشتیبانی کنه
- خروجی های کاربردی رو هم داشته باشه
- پورت USB برای شیرینگ داشته باشه (اگه این خصوصیت رو مدل های خوب مدنظر شما ندارن، USB هم نداشته باشه اشکال نداره ولی داشته باشه بهتره.)
- در مورد تعداد آنتن هم که تو صفحات قبلی گفتید هر چی از نظر شما بهتره
- و آخر اینکه وقتی PC خاموشه، از امکان بیسیم میشه استفاده کرد؟ و وقتی PC خاموشه، پسورد برای ورود سر جاش میمونه دیگه؟ (ببخشید اگه سوالات ابتدائیه)

اگه چند مدل رو پیشنهاد کنید ممنون میشم. قیمت هم تا 100 تومن.

فقط یه سوال فنی هم داشتم. فرق روتر، اکسس پوینت چیه.

خیلی ممنون. منتظر جوابتون هستم.

Hamed DC
29-02-2012, 12:21
سلام آقا حامد.
بنده ADSL دارم و میخوام یه مودم بگیرم که اینترنت بی سیم داشته باشم. صفحات رو خوندم و به یه سری مشخصات رسیدم. اگه مودمی با این مشخصات معرفی کنید ممنون میشم:

- سری N (که فکر کنم همشون هستن)
- امکان رسیدن سیگنال به یه اتاق دیگه باشه که فاصله حدود 5 متر و یه دیوار هم این بین هست
- فاصله بدون مانع هم حدالامکان از 15 تا 20 متر رو پشتیبانی کنه
- خروجی های کاربردی رو هم داشته باشه
- پورت USB برای شیرینگ داشته باشه (اگه این خصوصیت رو مدل های خوب مدنظر شما ندارن، USB هم نداشته باشه اشکال نداره ولی داشته باشه بهتره.)
- در مورد تعداد آنتن هم که تو صفحات قبلی گفتید هر چی از نظر شما بهتره
- و آخر اینکه وقتی PC خاموشه، از امکان بیسیم میشه استفاده کرد؟ و وقتی PC خاموشه، پسورد برای ورود سر جاش میمونه دیگه؟ (ببخشید اگه سوالات ابتدائیه)

اگه چند مدل رو پیشنهاد کنید ممنون میشم. قیمت هم تا 100 تومن.

فقط یه سوال فنی هم داشتم. فرق روتر، اکسس پوینت چیه.

خیلی ممنون. منتظر جوابتون هستم.
سلام دوست خوبم.
با این بودجه خرید مدل زیر رو پیشنهاد میکنم:
TP-LINK TD-W8961ND Modem ...101.000
این مدل پورت USBنداره!
علاوه بر همه مشخصات ذکر شده توسط شما، موارد زیر رو هم دارا هست:

برد بسیار با کیفیت در سیگنال دهی.
پهنای باند کاملا مناسب برای استفاده چندین وسیله همزمان.
شعاع امواج دهی بالا.
پروتوکلهای کارامد و قوی شبکه.
امنیت بالا . کد گذتری کارامد.
و....

در مورد سوال اول باید بگم که، در ابتدا شما باید مودم رو با کابل به سیستم وصل کنید و بعد از وارد کردن یوزر و

پسوورد اون رو در حالتPoopEقرار بدین. بعد از این کار میتونید به راحتی بدون اتصال مودم به سیستم با کابل، به
راحتی توسط امکان بی سیم به اینترنت وصل بسین.
و اما تفاوت اکسس پوینت با روتر:
روتر به وسیله گفته میشه که اطلاعات رو بین دو کامپیوتر شبکه شده ردوبدل میکنه.بطور کلی تقریبا تمامی مودمها
نقش روتر رو هم ایفا میکنن.
اکسس پوینت وسیله ای هست که به مودمهای بیسیم در افزایش برد امواج و آنتن دهی کمک میکنه و معمولا
قیمت بسیار بالایی هم دارن و جدا از مودم باید تهیه شد.

atdh
29-02-2012, 13:00
سلام دوست خوبم.
با این بودجه خرید مدل زیر رو پیشنهاد میکنم:
TP-LINK TD-W8961ND Modem ...101.000
این مدل پورت USBنداره!
علاوه بر همه مشخصات ذکر شده توسط شما، موارد زیر رو هم دارا هست:

برد بسیار با کیفیت در سیگنال دهی.
پهنای باند کاملا مناسب برای استفاده چندین وسیله همزمان.
شعاع امواج دهی بالا.
پروتوکلهای کارامد و قوی شبکه.
امنیت بالا . کد گذتری کارامد.
و....

در مورد سوال اول باید بگم که، در ابتدا شما باید مودم رو با کابل به سیستم وصل کنید و بعد از وارد کردن یوزر و

پسوورد اون رو در حالتPoopEقرار بدین. بعد از این کار میتونید به راحتی بدون اتصال مودم به سیستم با کابل، به
راحتی توسط امکان بی سیم به اینترنت وصل بسین.
و اما تفاوت اکسس پوینت با روتر:
روتر به وسیله گفته میشه که اطلاعات رو بین دو کامپیوتر شبکه شده ردوبدل میکنه.بطور کلی تقریبا تمامی مودمها
نقش روتر رو هم ایفا میکنن.
اکسس پوینت وسیله ای هست که به مودمهای بیسیم در افزایش برد امواج و آنتن دهی کمک میکنه و معمولا
قیمت بسیار بالایی هم دارن و جدا از مودم باید تهیه شد.

آقا حامد ممنون از جوابتون.

فقط تو سایت TP-LINK این مدلی که شما دادید این شکلیه:

بعد تو گوگل که سرچ میکنم، این مدل رو میده:

اینا فرق دارن با هم؟ ND یعنی آنتن ها قابل تعویضه؟

بعد گارانتی معتبر شرکت TP-LINK تو ایران چه شرکتیه؟

یکی دو مدل دیگه هم اگه مد نظرتون هست معرفی کنید ممنون میشم. نظرتون در مورد محصولات شرکت Linksys چیه؟

خیلی ممنون.

Hamed DC
29-02-2012, 13:41
آقا حامد ممنون از جوابتون.

فقط تو سایت TP-LINK این مدلی که شما دادید این شکلیه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] r%2Fproducts%2Fdetails%2F%3Fcategoryid%3D219%26mod el%3DTD-W8961ND)

بعد تو گوگل که سرچ میکنم، این مدل رو میده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] atforms.com%2Fproduct-files%2Foriginal-images%2F606531-194565.jpg)

اینا فرق دارن با هم؟ ND یعنی آنتن ها قابل تعویضه؟

بعد گارانتی معتبر شرکت TP-LINK تو ایران چه شرکتیه؟

یکی دو مدل دیگه هم اگه مد نظرتون هست معرفی کنید ممنون میشم.

خیلی ممنون.
خواهش میکنم.
ملام همون سایت اولی هست. البنه این سری یه مدل دیگه داره که NBهست.
سریNDجدیدترین سریNهست که از پهنای باند بسیار بالا و دو آنتن3dBپشتیبانی میکنه. خیر منظور تعویض آنتن
نیست. نامگذاری های سریهای جدید هست.
در مورد گارانتی در تاپیک زیر مفصل بحث شده:

به نظر من مدل معرفی شده برای شما کاملا مناسب هست. و بخاطر جلوگیری از سردرگمی در انتخاب به یک مدل
بسنده کردم.مدل زیر هم انتخاب خوبی هست ولی در بین این دو، مدل اول ارجحتر هست.
Linksys Wireless-N WAG120N...102.000

atdh
29-02-2012, 13:49
خواهش میکنم.
ملام همون سایت اولی هست. البنه این سری یه مدل دیگه داره که NBهست.
سریNDجدیدترین سریNهست که از پهنای باند بسیار بالا و دو آنتن3dBپشتیبانی میکنه. خیر منظور تعویض آنتن
نیست. نامگذاری های سریهای جدید هست.
در مورد گارانتی در تاپیک زیر مفصل بحث شده:

به نظر من مدل معرفی شده برای شما کاملا مناسب هست. و بخاطر جلوگیری از سردرگمی در انتخاب به یک مدل
بسنده کردم.مدل زیر هم انتخاب خوبی هست ولی در بین این دو، مدل اول ارجحتر هست.
Linksys Wireless-N WAG120N...102.000

آقا حامد مممنون بابت کمکت. همین سردرگم نشدن تو بازار خودش خیلی مهمه که شما لطف کردین و کمک کردین. خیلی ممنون بابت توضیحات کاملتون.

berendji
29-02-2012, 16:02

سلام

ببخشید یک سوال برای من پیش اومد
م که الان مودم معمول دارم اگر بخوام فقط تو همین طبقه با استفاده از همین مودم و اینترنت کامپیوترم، با گوشی یا لپ تاپ هم وصل بشم به اینترنت یعنی می تونم یه دونه از همین مودم های یو اس بی بگیرم به جای مودم وایرلس؟

ArashMiniStar
29-02-2012, 18:12
م که الان مودم معمول دارم اگر بخوام فقط تو همین طبقه با استفاده از همین مودم و اینترنت کامپیوترم، با گوشی یا لپ تاپ هم وصل بشم به اینترنت یعنی می تونم یه دونه از همین مودم های یو اس بی بگیرم به جای مودم وایرلس؟
برای کار شما روتر وایرلس مناسبه.یه چیزی مودم ای دی اس ال وایرلس هست که وایرلس نداره.کارش اینطوریه که به مودم ای دی اس ال وصل میکنیدش و با استفاده از وایرلس لپ تاپ و گوشی به اون وصل می شوید.اگر هم در کنار کامپیوتر باشه دیگه نیازی به گیرنده نیست و با کابل به اینترنت وصل میشه.
این مودم های یو اس بی به عنوان گیرنده استفاده میشودند.مثلا زمانی که کامپیوتر یا لپ تاپ شما دارای مودم وایرلس داخلی نیست و شما میخواهید از شبکه وایرلس استفاده کنید.اگر از این مودم ها برای کارتون استفاده کنید اون کامپیوتر یا ... که مودم یو اس بی بهش وصله باید برای پا بر جا بودن وایرلس روشن باشه.:27:

Hamed DC
29-02-2012, 19:48
منظور شما رو متوجه نشدم!
مودم شما بیسم هست یا کابلی؟؟؟
مساحت مورد استفاده و تعداد طبقات؟؟؟
این مودم ها هم همگی بیسیم هستند. منتها به درگاه یو اس بی وصل میشن و شما نمیتونید از مودم هنگامیکه سیستم
خاموش هست استفاده کنید و میشه گفت تنها بدی این کلاس از مودم ها همینه.
اگر مودم شما کابلی هست، اصلا به صرفه نیست که هزینه ای جر خرید یک مودم بیسیم انجام بدین. که میتونید با
تعیین سقف بودجه، درخواست مدل کنید.
اگر هم مودم شما بیسیم هست، خرید اکسس پوینت باز هم بثرفه نیست. چون علاوه برداشتن قیمت بالا برای
کاربرد شما هم عملا مناسب نیست.

berendji
29-02-2012, 23:49
برای کار شما روتر وایرلس مناسبه.یه چیزی مودم ای دی اس ال وایرلس هست که وایرلس نداره.کارش اینطوریه که به مودم ای دی اس ال وصل میکنیدش و با استفاده از وایرلس لپ تاپ و گوشی به اون وصل می شوید.اگر هم در کنار کامپیوتر باشه دیگه نیازی به گیرنده نیست و با کابل به اینترنت وصل میشه.
این مودم های یو اس بی به عنوان گیرنده استفاده میشودند.مثلا زمانی که کامپیوتر یا لپ تاپ شما دارای مودم وایرلس داخلی نیست و شما میخواهید از شبکه وایرلس استفاده کنید.اگر از این مودم ها برای کارتون استفاده کنید اون کامپیوتر یا ... که مودم یو اس بی بهش وصله باید برای پا بر جا بودن وایرلس روشن باشه.:27:

ممنون از توضیحاتت دوست عزیز

---------- Post added at 11:49 PM ---------- Previous post was at 11:46 PM ----------

منظور شما رو متوجه نشدم!
مودم شما بیسم هست یا کابلی؟؟؟
مساحت مورد استفاده و تعداد طبقات؟؟؟
این مودم ها هم همگی بیسیم هستند. منتها به درگاه یو اس بی وصل میشن و شما نمیتونید از مودم هنگامیکه سیستم
خاموش هست استفاده کنید و میشه گفت تنها بدی این کلاس از مودم ها همینه.
اگر مودم شما کابلی هست، اصلا به صرفه نیست که هزینه ای جر خرید یک مودم بیسیم انجام بدین. که میتونید با
تعیین سقف بودجه، درخواست مدل کنید.
اگر هم مودم شما بیسیم هست، خرید اکسس پوینت باز هم بثرفه نیست. چون علاوه برداشتن قیمت بالا برای
کاربرد شما هم عملا مناسب نیست.

حامد عزیز مودم من کابلیه و در مورد خرید مودم وایرلس هم همین دو صفحه قبل راهنماییم کردی.
فقط چون آشنایی با این مودم های یو اس بی نداشتم گفتم ببینم قضیه چیه که گفتین بهترین انتخاب همون خرید مودم وایرلسه.
ممنون.

fori1369
01-03-2012, 13:06
سلام ببخشید نمیدونستم کجا این سوال رو مطرح کنم
به همین خاطر اینجا میگم , اگه به اینجا مربوط نمیشه شرمنده ام
من با مشورت دوستام مودم Asus DSL- N10 رو خریدم ولی هر کاری میکنم نمیتونم کانفیگش کنم!
ببینید دوستان من اول که کابلها رو متصل کردم و مودم رو روشن کردم و به 192.168.1.1 رفتم
بعد صفحه ی زیر اومد:

بعد روی کره ی زمین کلیک کردم و صفحه ی زیر اومد و یوز و پس isp رو خواست که من هم وارد کردم:

بعد طبق عکس زیر گزینه ی کشور و موارد VPI و VCI رو وارد کردم و روی PPPoE هم قرار دادم:

بعد طبق عکس زیر حدودا یکی 2 دقیقه طول کشید و 100 درصد شد:

بعد صفحه ی زیر اومد و من هم روی مورد دوم یعنی Simple wireless security setup کلیک کردم:

بعد یه رمز دادم و تموم. ولی هر سایتی میزنم این صفحه باز میشه و کانکشن پایین کنار ساعت هم علامت عدم اتصال داره:

بعد دوباره که به 192.168.1.1 میرم به صورت این صفحه هستش:

و اون بالا سمت راست پیغامه PPPoE or PPPoA authentication failed میده و روی لینکی هم همونجا دادا میرم این صفحه باز میشه:

تمام تنظیمات هم در قسمت edit صفحه ی بالا درسته . ولی وصل نمیشه!!
مشکلش چیه؟!!!
چیکار کنم؟
خواهش میکنم راهنمایی کنید

Hamed DC
01-03-2012, 14:41
سلام ببخشید نمیدونستم کجا این سوال رو مطرح کنم
به همین خاطر اینجا میگم , اگه به اینجا مربوط نمیشه شرمنده ام
من با مشورت دوستام مودم Asus DSL- N10 رو خریدم ولی هر کاری میکنم نمیتونم کانفیگش کنم!
ببینید دوستان من اول که کابلها رو متصل کردم و مودم رو روشن کردم و به 192.168.1.1 رفتم
بعد صفحه ی زیر اومد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7316879565%2F7.jpg)

بعد روی کره ی زمین کلیک کردم و صفحه ی زیر اومد و یوز و پس isp رو خواست که من هم وارد کردم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7316877090%2F1.jpg)

بعد طبق عکس زیر گزینه ی کشور و موارد VPI و VCI رو وارد کردم و روی PPPoE هم قرار دادم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7316877525%2F2.jpg)

بعد طبق عکس زیر حدودا یکی 2 دقیقه طول کشید و 100 درصد شد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7316877846%2F3.jpg)

بعد صفحه ی زیر اومد و من هم روی مورد دوم یعنی Simple wireless security setup کلیک کردم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7316878381%2F4.jpg)

بعد یه رمز دادم و تموم. ولی هر سایتی میزنم این صفحه باز میشه و کانکشن پایین کنار ساعت هم علامت عدم اتصال داره:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7316879993%2F8.jpg)

بعد دوباره که به 192.168.1.1 میرم به صورت این صفحه هستش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7316879565%2F7.jpg)

و اون بالا سمت راست پیغامه PPPoE or PPPoA authentication failed میده و روی لینکی هم همونجا دادا میرم این صفحه باز میشه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7316879030%2F6.jpg)

تمام تنظیمات هم در قسمت edit صفحه ی بالا درسته . ولی وصل نمیشه!!
مشکلش چیه؟!!!
چیکار کنم؟
خواهش میکنم راهنمایی کنید
سلام.
مبارک باشه.
در قسمت زیر یک تاپیک جدید باز کنید تا به مشکل رسیدگی بشه:

hamidrezaj
03-03-2012, 16:38
سلام دوستان عزیز

با توجه به اینکه قیمت مودم ها پایین تر اومده

میخوام یکی از دو مدل TP-LINK TD-8951ND یا D-Link DSL-2730U بگیرم

لطفا با دلیل بگید کدومش رو بگیرم که کار باهاش راحت باشه و جواب پس داده باشه و ادا درنیاره

منتظرم خیلی ممنون

Hamed DC
04-03-2012, 13:51
سلام دوستان عزیز

با توجه به اینکه قیمت مودم ها پایین تر اومده

میخوام یکی از دو مدل TP-LINK TD-8951ND یا D-Link DSL-2730U بگیرم

لطفا با دلیل بگید کدومش رو بگیرم که کار باهاش راحت باشه و جواب پس داده باشه و ادا درنیاره

منتظرم خیلی ممنون
سلام.
TP-LINK TD-8951ND آنتن دهی نسبتا بهتری داره و امکانات کامل تری. البته با یک دید کلی،این دو مدل، تقریبا مشخصات
یکسانی دارند. البته اتصال نسبتا سریع و کانفیگ روان، TP-LINK TD-8951ND رو باز کمی پیش میندازه! و گزینه بعدی
مولفه قیمت هست که اختلافش رو میشه در زیر دید:
TP-LINK TD-W8950ND...66.000
D-Link DSL-2730U...75.000

پس مدل TP-LINK TD-W8950ND پیشنهاد میشه.

dooste.man83
05-03-2012, 21:57
سلام به همگی
من مودمم خراب شده فردا باید یک مودم بگیرم
مودم های ایسوس AM602 , AM604G رو داشتم که 1 سال بعد خراب شد بعد TPLINK 8816 خریدم که اونم زیر 1 سال کار کرد
من روتر وایرلس لینکسیس دارم و برای همین فقط احتیاج به یک مودم ADSL معمولی و حتی تک پرت دارم که فقط کار ارتباط با خط تلفن رو برقرار کنه
چی مدلی پیشنهاد میدید؟
با پشتیبانی آسیا تک که تماس گرفتم گفت هرچی می گیری اما TP-LINK , DLINK نگیر که سیستم هامون باهاش مشکل داه و قطعی زیاد میده
و این هارو پیشنهاد داد
1- LINKSYS
2- ZYXEL
3- ASUS
4- SMC

بنظرتون کدوم رو بگیرم و چه مدلی که قیمتش مناسب باشه و کارایی بالا و خراب نشه هی فرت فرت و WIFI هم نباشه بهتر
اسم گارانتی و نمایندگیش هم بگید

و از کجای تهران بگیرم بهتره ؟( پایتخت - پاساژ ایران - پاساژ رضا ).

ممنون میشم اگر سریعتر راهنمایی کنید دوستان عزیز

Hamed DC
05-03-2012, 22:27
سلام به همگی
من مودمم خراب شده فردا باید یک مودم بگیرم
مودم های ایسوس AM602 , AM604G رو داشتم که 1 سال بعد خراب شد بعد TPLINK 8816 خریدم که اونم زیر 1 سال کار کرد
من روتر وایرلس لینکسیس دارم و برای همین فقط احتیاج به یک مودم ADSL معمولی و حتی تک پرت دارم که فقط کار ارتباط با خط تلفن رو برقرار کنه
چی مدلی پیشنهاد میدید؟
با پشتیبانی آسیا تک که تماس گرفتم گفت هرچی می گیری اما TP-LINK , DLINK نگیر که سیستم هامون باهاش مشکل داه و قطعی زیاد میده
و این هارو پیشنهاد داد
1- LINKSYS
2- ZYXEL
3- ASUS
4- AMC

بنظرتون کدوم رو بگیرم و چه مدلی که قیمتش مناسب باشه و کارایی بالا و خراب نشه هی فرت فرت و WIFI هم نباشه بهتر
اسم گارانتی و نمایندگیش هم بگید

و از کجای تهران بگیرم بهتره ؟( پایتخت - پاساژ ایران - پاساژ رضا ).

ممنون میشم اگر سریعتر راهنمایی کنید دوستان عزیز
سلام دوست خوبم.
در ابتدا باید بگم که مودمهای ایسوز 18ماه و مودمهای تی پی لینک3سال گارانتی داره. باید میبردین تعویض میکردین.
من خودم ایسوز و دی لینک و تی پیلینک دارم. 4سال هم هست که همشون24ساعته روشنه و مشکلی نداشته.
باید از گارانتی استفاده میکردین!
در هر حال. بگذریم....
برای این کار نیازی به هزینه اضافی نیست. مودم زیر گزینه خوبی هست:
TP-Link 8901...46.000
میتونی از بازار رضا تهیه کنی. نمایندگی رسمی این برند شرکت پارس ارتباط هست. 3سال گارانتی هم باید
داشته باشه.

dooste.man83
05-03-2012, 22:44
سلام دوست خوبم.
در ابتدا باید بگم که مودمهای ایسوز 18ماه و مودمهای تی پی لینک3سال گارانتی داره. باید میبردین تعویض میکردین.
من خودم ایسوز و دی لینک و تی پیلینک دارم. 4سال هم هست که همشون24ساعته روشنه و مشکلی نداشته.
باید از گارانتی استفاده میکردین!
در هر حال. بگذریم....
برای این کار نیازی به هزینه اضافی نیست. مودم زیر گزینه خوبی هست:
TP-Link 8901...46.000
میتونی از بازار رضا تهیه کنی. نمایندگی رسمی این برند شرکت پارس ارتباط هست. 3سال گارانتی هم باید
داشته باشه.

ممنون این برندهایی که معرفی کردم چه جورین مخصوصا ZYXEL ؟

Hamed DC
06-03-2012, 00:04
ممنون این برندهایی که معرفی کردم چه جورین مخصوصا ZYXEL ؟
خواهش میکنم.
با ای ام سی کار نکردم.
زاکسل برند متوسطی هست. به شخصه تی پی لینک رو بیشتر ترجیح میدم.

dooste.man83
06-03-2012, 00:44
بین ایسوس و tp-link کدوم بهتره ؟

Hamed DC
06-03-2012, 00:52
بین ایسوس و tp-link کدوم بهتره ؟
در این بین نباید شرط مقایسه رو کیفیت کالا گذاشت. جون هر دو تقریبا کیفیت یکسان و قابل قبولی دارن.
اما اگر بحث قیمت و مدت گارانتی و ارزش خرید پیش بیاد، برنده تی پی لینک هست.

Lord007
06-03-2012, 02:11
یه مودم وایرلس می خوام که یه خونه دو طبقه رو بدون دردسر پوشش بده ، قیمتشم بگید لطفا

dooste.man83
06-03-2012, 02:16
دوستان
Linksys Wireless-N WAG120N چطوره ؟
چند ماه گارانتی داره ؟
گارانتیش مال کجاست ؟
نمایندگی فروشش که ارزون تر بده کجاست ؟
کلا ارزش هزینه 2 برابری رو داره و حداقل 2 سال رو کار می کنه ؟
ممنون

Hamed DC
06-03-2012, 13:12
دوستان
Linksys Wireless-N WAG120N چطوره ؟
چند ماه گارانتی داره ؟
گارانتیش مال کجاست ؟
نمایندگی فروشش که ارزون تر بده کجاست ؟
کلا ارزش هزینه 2 برابری رو داره و حداقل 2 سال رو کار می کنه ؟
ممنون
دوست عزیز بهتره کارکرد و مساحت کاری رو مشخص کنید تا مدلهای دیگه ای رو پیشنهاد بدیم.
این مدل، مدل خوبی هست. ولی قیمت نسبتا بالای اون، کمی ارزش خریدش رو میاره پایین.
برای روتر بیسیم همون مدلی که پیشنهاد دادم کاملا مناسب هست. نیازی به هزینه اضافه نیست.
گارانتی این برند شرکت ساخت سیستم هست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدگارانتی این برند25ماه هستش.

یه مودم وایرلس می خوام که یه خونه دو طبقه رو بدون دردسر پوشش بده ، قیمتشم بگید لطفا
TP-LINK TD-W8961ND...88.000

salmasi
11-03-2012, 09:14
سلام.
دو تا ساختمان داریم که فاصله اونها نهایتا 50 متری هست . اولی طبقه 3 و دومی ط 1 است . حالا میخوام یه مودم وایرلس بخرم که کار اینترنت بی سیم و باسیم و شبکه رو انجام بدم به نظر شما چه مدلی واسه مشخصات من خوبه . تهایتا 100 تومن هم هزینه میکنم .
پیشنهادات خودم : d-link 2750U
linksys wag120n
منتظر نظرات ارزشمند دوستان هستم .

Hamed DC
11-03-2012, 12:00
سلام.
دو تا ساختمان داریم که فاصله اونها نهایتا 50 متری هست . اولی طبقه 3 و دومی ط 1 است . حالا میخوام یه مودم وایرلس بخرم که کار اینترنت بی سیم و باسیم و شبکه رو انجام بدم به نظر شما چه مدلی واسه مشخصات من خوبه . تهایتا 100 تومن هم هزینه میکنم .
پیشنهادات خودم : d-link 2750U
linksys wag120n
منتظر نظرات ارزشمند دوستان هستم .
سلام. من مدل زیر رو توصیه میکنم:
TP-LINK TD-W8970N
برای توضیحات در این مورد هم دو پست زیر رو مطالعه کنید:

arvinivra
13-03-2012, 14:46
سلام آقا حامد ممنون که این تاپیک رو می چرخونی:20:
یه مودم وایرلس میخوام که دو طبقه رو پشتیبانی کنه( البته خونه قدیمیه دیواراش 50 سانتین یکم قوی باشه) و حتما usb داشته باشه که بتونم هارد و فلش مموری بهش وصل کنم و دو طبقه بتونیم از اطلاعاتش استفاده کنیم

Hamed DC
13-03-2012, 15:17
یه مودم وایرلس میخوام که دو طبقه رو پشتیبانی کنه( البته خونه قدیمیه دیواراش 50 سانتین یکم قوی باشه) و حتما usb داشته باشه که بتونم هارد و فلش مموری بهش وصل کنم و دو طبقه بتونیم از اطلاعاتش استفاده کنیم
سلام دوست عزیز. ممنونم از حسن توجهتون.
دوست خوبم، اگر میتونید از وجود پورت یو اس بی صرف نظر کنید! چون مودمهایی که این امکان رو دارن، معمولا پهنای باند
وسیعی رو میطلبن و به فراخور این امکان، قیمت بیشتری هم دارن. اگر زیاد وجود این پورت براتون اهمیت نداره، مدل
زیر رو توصیه میکنم:
TP-LINK TD-W8961ND Modem ...105.000

در غیر اینصورت و اهمیت بالای وجود پورت یو اس بی برای تبادل داده، مدل زیر رو توصه میکنم. مدلهای دیگه ای هم
از این کلاس هست، ولی معمولا دارای سرعت بسیار پایین و یا قطعی های فراوان هستند:
Asus RT-N56U...230.000

arvinivra
13-03-2012, 15:26
به نظر شما سرعت انتقال فایلش از فلش مموری معمولی چقدره ؟ یه aztech دارم سرعتش 800 کیلوبایته

Hamed DC
13-03-2012, 15:40
به نظر شما سرعت انتقال فایلش از فلش مموری معمولی چقدره ؟ یه aztech دارم سرعتش 800 کیلوبایته
با تعداد آنتن کافیی که این مدل داره، به راحتی میتون از حدکثر سرعت انتقال داده استفاده کنه.
مهمترین فاکتور در امر انتقال بیسیم پهنای باند کافی هست که این مودم به راحتی از این خصیصه پشتیبانی میکنه.

ArashMiniStar
13-03-2012, 15:55
البته دقت داشته باشید دیوار و موانع از قدرت امواج وایرلس به شدت کم میکنه و برای کار شما سرعت پایین تر میاد.پس بهتره در صورتی که تمایل به انجام این کار دارید از یک مودم یا روتر قوی استفاده کنید.(3 آنتنه با Gain بالا)

Hamed DC
13-03-2012, 16:01
البته دقت داشته باشید دیوار و موانع از قدرت امواج وایرلس به شدت کم میکنه و برای کار شما سرعت پایین تر میاد.پس بهتره در صورتی که تمایل به انجام این کار دارید از یک مودم یا روتر قوی استفاده کنید.(3 آنتنه با Gain بالا)
فکر میکنم دو آنتن 2.4گیگاهرتزی و سه انتن 5 گیگاهرتزی با gain بالا، کاملا از پس این موضوع بربیاد. :46:

ArashMiniStar
13-03-2012, 16:04
فکر میکنم دو آنتن 2.4گیگاهرتزی و سه انتن 5 گیگاهرتزی با gain بالا، کاملا از پس این موضوع بربیاد. :46:

این که بابا آخرشه.:31: ولی جدا اگه پهنای باند بالایی نیاز باشه که دیتا یک نواخت بدون قعطی فرستاده بشه نیاز به مودم قوی هست.

matin724
14-03-2012, 20:20
سلام
میشه نظرتون را در مورد محصولات ادی مکس بگین
مودم ای اس ال وایرلس و کارت وای فای این برند چطوره؟
ممنون

Hamed DC
14-03-2012, 20:25
سلام
میشه نظرتون را در مورد محصولات ادی مکس بگین
مودم ای اس ال وایرلس و کارت وای فای این برند چطوره؟
ممنون
سلام.
برند admax زیاد توی ایران جا نیفتاده!!! گارانتی معتبری هم براش عرضه نشده!
بودجه و کاربرد و اعلام کنید تا چند مدل دیگه معرفی کنم.

The Jok3r
15-03-2012, 00:03
rt-n13 دارم خوبه.usb هم میخوره. قدیمیتراز n56هست اما قیمتش خب پایینتره

mnd62m
16-03-2012, 00:10
سلام دوستان
میخوام یه مودم وایرلس بگیرم که هم بشه واشه pc استفاده کرد (usb) و هم بشه با موبایل از وایرلسش استفاده کنم
لطفا بفرمایید چه مدلی بگیرم بهتره برد وایرلسش 10 - 20 متر هم باشه کفایت میکنه
یه چیز دیگه :
اگه فقط وایرلس باشه و واسه سیستمم یه کارت وایرلس بخرم هزینش چجوری در میاد ؟

am2
16-03-2012, 00:30
سلام
من هم قصد خرید اکسس پوینت دارم که بتونم با لپتاپ و گوشی ازش اینترنت استفاده کنم..چه مدلی رو با چه قیمتی پیشنهاد میکنید؟

Hamed DC
16-03-2012, 00:31
سلام دوستان
میخوام یه مودم وایرلس بگیرم که هم بشه واشه pc استفاده کرد (usb) و هم بشه با موبایل از وایرلسش استفاده کنم
لطفا بفرمایید چه مدلی بگیرم بهتره برد وایرلسش 10 - 20 متر هم باشه کفایت میکنه
یه چیز دیگه :
اگه فقط وایرلس باشه و واسه سیستمم یه کارت وایرلس بخرم هزینش چجوری در میاد ؟
سلام.
نیازی به پورت یو اس بی نیست. مودم رو با Lan به PCوصل کنید و از وایرلس اون هم بهره ببرین.
D-Link 2640...54.000

mnd62m
16-03-2012, 13:21
سلام.
نیازی به پورت یو اس بی نیست. مودم رو با Lan به PCوصل کنید و از وایرلس اون هم بهره ببرین.
D-Link 2640...54.000

سلام و تشکر
راستش من هیچی در مورد مودمهای وایرلس و قابلیتهاش نمیدونم حتی منظورتون رو نفهمیدم که با lan وصل کنید یعنی چطوری :31:
آیا برای تهیه این مودم باید کارت دیگه ای هم خریداری کنم ؟
و یه نکته اینکه آیا میشه یک مودم بگیرم که فقط وایرلس باشه بعد واسه pcم یه کارت وایرلس بگیرم و از امواج مودم استفاده ببرم
راستی آیا میشه بین استفاده کننده وایرلس و pc ارتباط برقرار کرد یعنی بوسیله وایرلس گوشی یا لب تاپ با pc ارتباط برقرار کرد و یه جور شبکه ایجاد کرد ؟
کلا به نظر شما چجوری به صرفه تره
مودم TPLINK مدل 8901 در چه حدیه و آیا جواب نیاز منو میده ؟

armin_punisher6
16-03-2012, 13:26
بی زحمت قیمت 8901 و 8960 رو بزارین.

ArashMiniStar
16-03-2012, 14:18
بی زحمت قیمت 8901 و 8960 رو بزارین.
دوستان فقط یک نکته رو بگم بدونید که تفاوت قیمت بین روتر و مودم وایرلس (که ای دی اس ال) داره 0 تا چند هزار تومان بیشتر نیست... پس بیشتر نظرتون رو مودم باشه.مگر اینکه مثل من کارتون با روتر راه میفته.:40:

mafiasos
16-03-2012, 17:23
سلام دوستان
یه مودم روتر گیرم اومده میخواستم بدونم . من که اشتراک وایرلس دارم و در حال حاضر از یک مودم خارجی استفاده میکنم . می تونم از این دستگاه استفاده کنم و اینترنت رو تو خونه شییر کنم ؟

مدل دستگاه : Wireless N150 ADSL + MODEM ROUTER . MODELE DSL - 2730

Hamed DC
16-03-2012, 17:46
سلام و تشکر
راستش من هیچی در مورد مودمهای وایرلس و قابلیتهاش نمیدونم حتی منظورتون رو نفهمیدم که با lan وصل کنید یعنی چطوری :31:
آیا برای تهیه این مودم باید کارت دیگه ای هم خریداری کنم ؟
و یه نکته اینکه آیا میشه یک مودم بگیرم که فقط وایرلس باشه بعد واسه pcم یه کارت وایرلس بگیرم و از امواج مودم استفاده ببرم
راستی آیا میشه بین استفاده کننده وایرلس و pc ارتباط برقرار کرد یعنی بوسیله وایرلس گوشی یا لب تاپ با pc ارتباط برقرار کرد و یه جور شبکه ایجاد کرد ؟
کلا به نظر شما چجوری به صرفه تره
مودم TPLINK مدل 8901 در چه حدیه و آیا جواب نیاز منو میده ؟
سلام.خواهش میکنم.
دوست خوبم، شما اصلا نیازی به تهیه کارت شبکه برای PCندارین. شپت مادربرد یه درگاه هست که مشابه درگاه(سوکت!)
تلفن هست و کمی بزرگنره. به اون میگن Lan.
کافیه مودم رو کابل به این درگاه نصب کنید. به راحتی میتونید ازش استفاده کنید. خرید کارت شبکه برای PC هیچ
توجیحی نداره. چون نمیشه که پی سی رو اینور اونور کرد. شما مودم رو میزاری کنار پی سی و با کابل از مودم
استفاده میکنی. پی سی رو که خاموش کردی میتونی از بیسیم مودم استفاده کنی و با گوشی یا لب تاب بهش
وصل بشی.
برای شبکه کردن گوشی یا لب تاب با پی سی از طریق بیسیم(وایرلس!) باید PC مجهز به کارت شبکه بیسیم باشه
تا بشه بین اونها یک شبکه گروهی ایجاد کرد.
8901 هم مودم خوبی هست و برای شما کملا مناسبه و نیازهاتون رو جواب میده.

mnd62m
16-03-2012, 17:50
سلام.خواهش میکنم.
دوست خوبم، شما اصلا نیازی به تهیه کارت شبکه برای PCندارین. شپت مادربرد یه درگاه هست که مشابه درگاه(سوکت!)
تلفن هست و کمی بزرگنره. به اون میگن Lan.
کافیه مودم رو کابل به این درگاه نصب کنید. به راحتی میتونید ازش استفاده کنید. خرید کارت شبکه برای PC هیچ
توجیحی نداره. چون نمیشه که پی سی رو اینور اونور کرد. شما مودم رو میزاری کنار پی سی و با کابل از مودم
استفاده میکنی. پی سی رو که خاموش کردی میتونی از بیسیم مودم استفاده کنی و با گوشی یا لب تاب بهش
وصل بشی.
برای شبکه کردن گوشی یا لب تاب با پی سی از طریق بیسیم(وایرلس!) باید PC مجهز به کارت شبکه بیسیم باشه
تا بشه بین اونها یک شبکه گروهی ایجاد کرد.
8901 هم مودم خوبی هست و برای شما کملا مناسبه و نیازهاتون رو جواب میده.

آقا خیلی ممنون دیگه توجیح شدم ممنون ازتون
دلم نیومد فقط با دکمه تشکر کنم
بازم ممنون

ali_phd71
16-03-2012, 20:18
من الان مودمم tp link td8811 هستش یه مدل ساده قصد دارم عوضش کنم.ممنون میشم یه مدل خوب بهم راهنمایی کنید که هم با کابل به pc مصل باشه همبشه با لپتاپ و تبلت ازش استفاده کرد؟در مورد چه پیشنهادی دارید؟فقط بوردش خوب باشه و گیرندگیش قوی باشه.
من شنیدم کلا وایرلس ها تو شرایط اب و هوایی بد عمل میکنن این نوع مودم ها چطورن یعنی هم وایرلس هم ای دی اس ال؟میشه همزمان هم باهاش وصل شد هم پی سی هم تبلت؟
با تشکر

ArashMiniStar
16-03-2012, 20:59
من الان مودمم tp link td8811 هستش یه مدل ساده قصد دارم عوضش کنم.ممنون میشم یه مدل خوب بهم راهنمایی کنید که هم با کابل به pc مصل باشه همبشه با لپتاپ و تبلت ازش استفاده کرد؟در مورد چه پیشنهادی دارید؟فقط بوردش خوب باشه و گیرندگیش قوی باشه.
من شنیدم کلا وایرلس ها تو شرایط اب و هوایی بد عمل میکنن این نوع مودم ها چطورن یعنی هم وایرلس هم ای دی اس ال؟میشه همزمان هم باهاش وصل شد هم پی سی هم تبلت؟
با تشکر
عزیز کارشما در همین حد اینترنت هست؟؟ مساحت منزل یا جایی که میخواهید پوشش بدهید چقدر هست؟:20:
با هر وسیله ای که wi fi داشته باشه میشه وصل شد.

mafiasos
16-03-2012, 22:24
سلام دوستان
یه مودم روتر گیرم اومده میخواستم بدونم . من که اشتراک وایرلس دارم و در حال حاضر از یک مودم خارجی استفاده میکنم . می تونم از این دستگاه استفاده کنم و اینترنت رو تو خونه شییر کنم ؟

کسی نیست ؟ :41:

Hamed DC
17-03-2012, 00:37
سلام دوستان

کسی نیست ؟ :41:
شما از چه نوع وایرلسی استفاده میکنید؟؟؟
Wireless PAN؟؟؟
Wireless LAN؟؟؟
Wireless MAN؟؟؟
Wireless WAN؟؟؟
Wireless MDN؟؟؟

ali_phd71
17-03-2012, 10:45
عزیز کارشما در همین حد اینترنت هست؟؟ مساحت منزل یا جایی که میخواهید پوشش بدهید چقدر هست؟:20:
با هر وسیله ای که wi fi داشته باشه میشه وصل شد.

بله دوست عزیز در حد اینترنت و دانلود زیربنای خونه 140 متر هستش.
با تشکر

mafiasos
17-03-2012, 14:12
شما از چه نوع وایرلسی استفاده میکنید؟؟؟
Wireless PAN؟؟؟
Wireless LAN؟؟؟
Wireless MAN؟؟؟
Wireless WAN؟؟؟
Wireless MDN؟؟؟

دقیقا نمیدوم :31:
ولی فکر کنم LAN باشه چون فیش از آنتن خارجی میاد و به LAN مادربورد وصل میشه .

Hamed DC
17-03-2012, 15:31
دقیقا نمیدوم :31:
ولی فکر کنم LAN باشه چون فیش از آنتن خارجی میاد و به LAN مادربورد وصل میشه .
این کلاس از اینترنت بی سیم از نوع وا فای هست.
D-Link DSL-2730B مجهز به وا فای هست و قابلیت اتصال رو داره!

mafiasos
17-03-2012, 15:49
این کلاس از اینترنت بی سیم از نوع وا فای هست.
D-Link DSL-2730B مجهز به وا فای هست و قابلیت اتصال رو داره!

ولی چرا فیش هایی که دارم . روش سوار نمیشن . سوکتی که من دارم کمی بزرگتر از سوکت های تلفن هستش .
کلا درگاه هایی ورودیش ، نوع سوکت من رو ساپورت نمیکنه . میشه کاری کرد ؟

Hamed DC
17-03-2012, 16:11
ولی چرا فیش هایی که دارم . روش سوار نمیشن . سوکتی که من دارم کمی بزرگتر از سوکت های تلفن هستش .
کلا درگاه هایی ورودیش ، نوع سوکت من رو ساپورت نمیکنه . میشه کاری کرد ؟
شما از وی فای استفاده میکنید؟؟؟
مودم وای فای دارین؟؟؟

mafiasos
17-03-2012, 16:28
شما از وی فای استفاده میکنید؟؟؟
مودم وای فای دارین؟؟؟

اره یه دونه مودم ( بهش رادیو هم میگن ) هست که بالای خونه ها نصب میشه اسمش هم نانو استیشن هست . حالا یه چیزی می خوام که از مودم بالا ی خونه به این روتر وصل شه و بعد به کامپیوتر وصل بشه . تا اینترنت رو شییر کنه .

Hamed DC
17-03-2012, 17:40
اره یه دونه مودم ( بهش رادیو هم میگن ) هست که بالای خونه ها نصب میشه اسمش هم نانو استیشن هست . حالا یه چیزی می خوام که از مودم بالا ی خونه به این روتر وصل شه و بعد به کامپیوتر وصل بشه . تا اینترنت رو شییر کنه .
برای دریافت امواج وای فای نمیشه از مودم ADSL استفاده کرد!!! اون مدل دی لینک فقط میتونه امواج وای فای رو با
یک پروتوکل خاص ارسال کنه و نمیتونه به مودم و یا آنتن وای وای متصل بشه. جون اصولا برای این کار ساخته نشده
و مختص اینترنت سیمس هست نه بی سیم!!!
برای داشتم امواج وای فای بر روی PC باید از کارت زیر بر روی پی سی استفاده گرد:
TP-Link TL-WN851ND

mafiasos
17-03-2012, 19:00
برای دریافت امواج وای فای نمیشه از مودم ADSL استفاده کرد!!! اون مدل دی لینک فقط میتونه امواج وای فای رو با
یک پروتوکل خاص ارسال کنه و نمیتونه به مودم و یا آنتن وای وای متصل بشه. جون اصولا برای این کار ساخته نشده
و مختص اینترنت سیمس هست نه بی سیم!!!
برای داشتم امواج وای فای بر روی PC باید از کارت زیر بر روی پی سی استفاده گرد:
TP-Link TL-WN851ND

ممنون دوست عزیز

mahdi-xbox
19-03-2012, 11:56
دوستان نظرتون راجع به مودم asus مدل wl-am604g چي هست؟
قيمتش چند هست؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد...

aranbarkhuan
19-03-2012, 21:59
سلام.
من تازه مودم d-link 2730 خریدم( 63 هزار تومان ) ولی هر چی دکمه WPS رو فشار می دم چراغش روشن نمیشه،
مودم خرابه یا مشکل از یه جای دیگه است؟
اصلا در چه حالتی باید این دکمه رو زد؟ وقتی Wireless روشنه؟
ممنون

ali_phd71
19-03-2012, 22:56
سلام دوستان
میشه بهم یه مودم معرفی کنید که از adsl ای که دارم بتونم به عنوان wifi استفاده کنم و با لپ تاپ و تبلت به اینترنت متصل شم شنیدم همچین دستگاهی هست.استفادم فقط اینترنته نمیخوام چیز اضلفی داشته باشه ولی قدرتش بالا باشه
با تشکر

online_2007
21-03-2012, 14:41
وقتی کامپیوتر خاموش باشه با مودم وایرلس میتونم از اینترنت تو گوشی استفاده کنم اگر هر مدلی بخرم با adsl صبانت مشکلی نداره

ArashMiniStar
21-03-2012, 15:06
وقتی کامپیوتر خاموش باشه با مودم وایرلس میتونم از اینترنت تو گوشی استفاده کنم اگر هر مدلی بخرم با adsl صبانت مشکلی نداره
بله فقط با مودم یا روتر وایرلس میشه.کافیه اون روشن باشه.کامپیوتر لازم نیست.:20:
خیر.مشکلی نداره.چرا داشته باشه؟؟

ArashMiniStar
21-03-2012, 15:12
سلام دوستان
میشه بهم یه مودم معرفی کنید که از adsl ای که دارم بتونم به عنوان wifi استفاده کنم و با لپ تاپ و تبلت به اینترنت متصل شم شنیدم همچین دستگاهی هست.استفادم فقط اینترنته نمیخوام چیز اضلفی داشته باشه ولی قدرتش بالا باشه
با تشکر
مساحتی که در نظر دارید پوشش بدید چقدر هست؟
مودم ای دی اس ال دارید؟

ArashMiniStar
21-03-2012, 15:25
دوستان نظرتون راجع به مودم asus مدل wl-am604g چي هست؟
قيمتش چند هست؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد...
قیمت بازار رو ندارم.چرا رو TP LINK 8901G فکر نمی کنید؟

---------- Post added at 04:25 PM ---------- Previous post was at 04:21 PM ----------

سلام.
من تازه مودم d-link 2730 خریدم( 63 هزار تومان ) ولی هر چی دکمه WPS رو فشار می دم چراغش روشن نمیشه،
مودم خرابه یا مشکل از یه جای دیگه است؟
اصلا در چه حالتی باید این دکمه رو زد؟ وقتی Wireless روشنه؟
ممنون
WPS برای ارتباط سریع هست.بله باید وایرلس روشن باشه! میشه توضیح بدید دقیقا چه کاری انجام میدهید که کار نمیکنه؟

mahdi-xbox
21-03-2012, 19:19
دوستان...!
اشتراك 256 مخابرات دارم و قصد دارم براي استفاده از گوشي گالكسي اي از مودم وايرلس استفاده كنم...
از بين مدل هاي زير كدوم يكي مناسب اين كار هستن؟
TPLINK 8901 ADSL Wireless
DLINK DSL-2640B ADSL Wireless

ArashMiniStar
21-03-2012, 20:01
دوستان...!
اشتراك 256 مخابرات دارم و قصد دارم براي استفاده از گوشي گالكسي اي از مودم وايرلس استفاده كنم...
از بين مدل هاي زير كدوم يكي مناسب اين كار هستن؟
TPLINK 8901 ADSL Wireless
DLINK DSL-2640B ADSL Wireless
به نظر من تی پی لینک.اطمینانش بیشتره.البته 2640 دی لینک ورژن قدیمیش برد ضعیفی داشت.پس در صورتی که قصد خرید دی لینک داشتید حتما ورژن جدیدش که فکر کنم همینی که نوشتید هست را خریداری نمایید.احتمالا مشکلش حل شده ولی دقیقا مطمین نیستم.

aranbarkhuan
22-03-2012, 07:58
[/COLOR]
WPS برای ارتباط سریع هست.بله باید وایرلس روشن باشه! میشه توضیح بدید دقیقا چه کاری انجام میدهید که کار نمیکنه؟[/QUOTE]

میخوام بدونم چرا چراغ مربوط به wps روشن نمیشه...

توی صفحه وایرلس های موجود هم مال همسایه ها رو WPS2 نوشته مال من رو WPS در حالی که در راهنمای مودم من نوشته از WPS2 پشتیبانی می کنه...چه کار باید بکنم که مال منم بشه WPS2 ؟

مودم من D link 2730 هستش.

Hamed DC
22-03-2012, 08:45
WPS برای ارتباط سریع هست.بله باید وایرلس روشن باشه! میشه توضیح بدید دقیقا چه کاری انجام میدهید که کار نمیکنه؟
میخوام بدونم چرا چراغ مربوط به wps روشن نمیشه...

توی صفحه وایرلس های موجود هم مال همسایه ها رو WPS2 نوشته مال من رو WPS در حالی که در راهنمای مودم من نوشته از WPS2 پشتیبانی می کنه...چه کار باید بکنم که مال منم بشه WPS2 ؟

مودم من D link 2730 هستش.

ئر بخش وایرلس و قسمت Security میتونید از چندین پروتوکل موجود در این بخش از جمله رمزنگاری 128بیتی استفاده کنید.

DariushGreat
24-03-2012, 12:43
سلام
الان مودم dsl وایرلس خوب و ارزون چیا هست؟ مودمی می خوام که آنتن دهی وایرلسش خوب باشه و مشکلی هم نداشته باشه. یه زمانی یادمه ASUS خوب بود ولی الان هیچی اطلاعات ندارم
لطفا راهنماییم کنید.

DALIR
25-03-2012, 11:17
با سلام
براي اپارتمان 140متري ميخوام مودم بخرم .
دوستان محترم راهنمايي كنند چه مدلي بخرم كه از سرعت بالايي بر خوردارباشد همچنين بتوانم از ان براي لب تاب و تلويزيون هم استفاده كنم. برد ان هم طوري باشد كه در محيط اپارتمان افت سرعت نداشته باشم.باتشكر:11:

ali_phd71
26-03-2012, 09:25
مساحتی که در نظر دارید پوشش بدید چقدر هست؟
مودم ای دی اس ال دارید؟

بله مودم ای دی اس ال دارم.مساحتش هم حالا 100 تا150 متری باشه خوبه

meshki range eshgh
26-03-2012, 14:54
سلام دوستان خسته نباشید

مودم ای دی اس الی که پورت یو اس بی هم داشته باشه میشناسین؟

لیست کامل قیمت گیرنده های بیسیم ای دی اس ال واسه کامپیوترم که به یو اس بی یا پی سی آی (ترجیحاً یو اس بی) بخوره رو میخوام

وبگین ارزونترین مارک و مدلش کدومه؟
ممنون

Hamed DC
27-03-2012, 14:48
سلام
الان مودم dsl وایرلس خوب و ارزون چیا هست؟ مودمی می خوام که آنتن دهی وایرلسش خوب باشه و مشکلی هم نداشته باشه. یه زمانی یادمه ASUS خوب بود ولی الان هیچی اطلاعات ندارم
لطفا راهنماییم کنید.
سلام.
بهترین برند از لحاظ P/P در حال حاضر TP-Linkهست.
کاربرد و مساحت و بودجه رو اعلام کنید تا بهترین مدل معرفی بشه.

Hamed DC
27-03-2012, 15:12
سلام دوستان خسته نباشید

مودم ای دی اس الی که پورت یو اس بی هم داشته باشه میشناسین؟

لیست کامل قیمت گیرنده های بیسیم ای دی اس ال واسه کامپیوترم که به یو اس بی یا پی سی آی (ترجیحاً یو اس بی) بخوره رو میخوام

وبگین ارزونترین مارک و مدلش کدومه؟
ممنون
سلام و درود.
بودجه و کاربرد؟؟؟؟
مساحت مورد استفاده؟؟؟

ArashMiniStar
27-03-2012, 15:13
بله مودم ای دی اس ال دارم.مساحتش هم حالا 100 تا150 متری باشه خوبه
پیشنهاد بنده از تی پی لینک :
در درجه اول :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] r%2Fproducts%2Fdetails%2F%3Fcategoryid%3D238%26mod el%3DTL-WR841ND)
در درجه دوم اگر میخواهید کمتر خرج کنید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] r%2Fproducts%2Fdetails%2F%3Fcategoryid%3D241%26mod el%3DTL-WR741ND)
من خودم در حال حاضر در منزل اولی رو دارم و برد خوبی هم واقعا دارد!سرعتش هم 300 Mbps هست که دو برابر اولی هست.ولی برای اینترنت زغالی ایران فرقی نمیکنه سرعت!!
بنطرم همون دومی هم باید کافی باشه... :11:
مدلی که میخرید دقت کنید ND باشه.د اگر باشه آنتنش تعویض نمیشه!
و اینکه گارانتی هم داشته باشه.(مثلا فرادانش رو جعبه اش کارتش نصبه.از طریق سایت هم میشه چک کرد.غیر از این بود سرت کلاه رفته.:31:)

Explode
28-03-2012, 17:58
سلام
من ميخوام از دوستان تقاضا کنم بين اين سه مارک TpLinkوLinkSysوAsus و
اين چهار مدل يکی رو با دليل برام انتخاب کنن:

DSL-N11 يا DSL-N12U
WAG160N
TP-LINK TD-W8961ND

هدفم اتصال به شبکه بيسيم و دانلود از تورنت و اشتراک گذاشتن وسايلم تا برد حدود 40 متر هست،
من قبلاً اينترنت معمولی ADSL داشتم که موقع دانلود از تورنت با مودم DLink مرتبا قطعی داشتم
ولی بعد از تعويض با Asus602 اين ديسکانکتها خيلی خيلی کم شد، اونموقع از آسياتک اشتراک ميگرفتم.

در آخر اينکه ميخوام از شاتل اشتراک بگيرم، قطعی نداشته باشم،
و مودم عالی رو از نظر کيفيت و کارکرد رو حد اکثر قيميت 200 تا 150 تومن بخرم...

ضمناً کامپيوتر من WiFi نداره...
خيلی ممنون ميشم راهنمايم کنيد

Hamed DC
29-03-2012, 14:28
سلام
من ميخوام از دوستان تقاضا کنم بين اين سه مارک TpLinkوLinkSysوAsus و
اين چهار مدل يکی رو با دليل برام انتخاب کنن:

DSL-N11 يا DSL-N12U
WAG160N
TP-LINK TD-W8961ND

هدفم اتصال به شبکه بيسيم و دانلود از تورنت و اشتراک گذاشتن وسايلم تا برد حدود 40 متر هست،
من قبلاً اينترنت معمولی ADSL داشتم که موقع دانلود از تورنت با مودم DLink مرتبا قطعی داشتم
ولی بعد از تعويض با Asus602 اين ديسکانکتها خيلی خيلی کم شد، اونموقع از آسياتک اشتراک ميگرفتم.

در آخر اينکه ميخوام از شاتل اشتراک بگيرم، قطعی نداشته باشم،
و مودم عالی رو از نظر کيفيت و کارکرد رو حد اکثر قيميت 200 تا 150 تومن بخرم...

ضمناً کامپيوتر من WiFi نداره...
خيلی ممنون ميشم راهنمايم کنيد
سلام.
این مدل ارزش بالایی برای اتصال اینترنت سیمی ADSL داره:
TP-LINK TD-W8961ND...85.000
منظور شما رو متوچه نشدم! شما اینترنت وایرلس دارین یا ADSL؟؟؟

Nokia_My_Life
30-03-2012, 11:44
سلام به همه ي دوستان.
خسته نباشيد. سال نو مبارك.
من يه مودم خوب ميخواستم كه قيمتش مناسب باشه و كيفيت خوبي هم داشته باشه
يه d link قديمي دارم كه مدام قطع ميشه و بايد خاموش روشنش كني درست شه
كيفيت asus ها چطوره ؟ يه مدل ديدم ٨٥هزار تومن بود
انگار TPLink هم خوبه ؟
مساحت ٨٠ متري تقريبا.
البته ظاهرش هم خوب باشه

aidinx
30-03-2012, 15:18
یه ادم اهل فن و حرفه ای تو زمینه مودم درباره Linksys WAG 320n یه مشورت بده. قیمتش بالای 200 تومنه ولی مهم نیست برام. ایا درسته که بالاترین برد وایرلس در انحصاره این مدله؟ ایا درسته این مدل بدون رقیبه؟

Hamed DC
30-03-2012, 17:34
سلام به همه ي دوستان.
خسته نباشيد. سال نو مبارك.
من يه مودم خوب ميخواستم كه قيمتش مناسب باشه و كيفيت خوبي هم داشته باشه
يه d link قديمي دارم كه مدام قطع ميشه و بايد خاموش روشنش كني درست شه
كيفيت asus ها چطوره ؟ يه مدل ديدم ٨٥هزار تومن بود
انگار TPLink هم خوبه ؟
مساحت ٨٠ متري تقريبا.
البته ظاهرش هم خوب باشه
سلام دوست خوبم. سال نوی شما هم مبارک باشه.
D-Linkسریهای قدیمیش این مشکل رو داشتن. ولی در سریهای U این مشکل کاملا برطرف شده.
ASUS Modem Router DSL-N10...80.000

Hamed DC
30-03-2012, 17:43
یه ادم اهل فن و حرفه ای تو زمینه مودم درباره Linksys WAG 320n یه مشورت بده. قیمتش بالای 200 تومنه ولی مهم نیست برام. ایا درسته که بالاترین برد وایرلس در انحصاره این مدله؟ ایا درسته این مدل بدون رقیبه؟
دوست خوبم در اینکه برند سیسکو یکی از بهترین هاست شکی نیست و ایضا این مدل.
ولی بهتر این هست که شما کاربرد و شعاع کاریتون رو بیان کنید تا بیخودی پول بابت چیزی که اصلا از اون استفاده
استفاد نمیکنید ندین.

Nokia_My_Life
30-03-2012, 18:19
سلام دوست خوبم. سال نوی شما هم مبارک باشه.
D-Linkسریهای قدیمیش این مشکل رو داشتن. ولی در سریهای U این مشکل کاملا برطرف شده.
ASUS Modem Router DSL-N10...80.000
در مورد TP Link W8901g نظری دارید ؟
چند نفر پیشنهاد کردند.
این Asus چطوره که معرفی کردید ؟

Hamed DC
30-03-2012, 18:39
در مورد TP Link W8901g نظری دارید ؟
چند نفر پیشنهاد کردند.
این Asus چطوره که معرفی کردید ؟
این مدلی که معرفی کردم از سریهای N هست و برد و کیفیت بالاتری داره!

Nokia_My_Life
30-03-2012, 18:46
این مدلی که معرفی کردم از سریهای N هست و برد و کیفیت بالاتری داره!
برای مصرف خانگی و اونم تو ایران که نهایت سرعت ما 2MB هست، N و G فرق زیادی می کنند؟

Hamed DC
30-03-2012, 18:53
برای مصرف خانگی و اونم تو ایران که نهایت سرعت ما 2MB هست، N و G فرق زیادی می کنند؟
حرف شما کاملا درسته.
اما برای مسافت 80متر، سری N مطمئن تره.
البته 8901 هم برای این مسافت خوب هست. بشرطی که شعاع امواج رو در نظر بگیریم نه ارتفاع!!!
یعنی اگر برای یک طبقه قصد استفاده دارین که مساحتش 80متره، 8901مدلی کاملا ایده آل هست. اما برای طبقات
بهتره که مل ایسوز رو تهیه کنید.
TP LINK W8901G...56.000

aidinx
30-03-2012, 21:46
دوست خوبم در اینکه برند سیسکو یکی از بهترین هاست شکی نیست و ایضا این مدل.
ولی بهتر این هست که شما کاربرد و شعاع کاریتون رو بیان کنید تا بیخودی پول بابت چیزی که اصلا از اون استفاده
استفاد نمیکنید ندین.
حامد جان:40: راستشو بخوای هدف اصلی من اینه که کل کوچه و منطقه اسم وایرلس منو ببینه :18: ؛ پس بهتر بگم بالاترین برد وایرلس بین همه مودم ها چیه؟
دقیقا همون چیزی رو که بگی میگیرم (بدون محدودیت مالی)

Hamed DC
30-03-2012, 22:58
حامد جان:40: راستشو بخوای هدف اصلی من اینه که کل کوچه و منطقه اسم وایرلس منو ببینه :18: ؛ پس بهتر بگم بالاترین برد وایرلس بین همه مودم ها چیه؟
دقیقا همون چیزی رو که بگی میگیرم (بدون محدودیت مالی)
اوه.
داداش دست منم بگیر:31:
خب پس. خیالمو راحت کردی. بزار مدلی بهت معرفی کنم که لااقل چند ده نفری اونطرف ترم اسم مودم رو بگیرن!
بریم سراغ شاهزاده مودمهای بی سیم با دو آنتن 2.4گیگاهرتزی و سه آنتن5.0 گیگاهرتزی و دارای پورت USB:
ASUS RT-N56U...263.000

aidinx
31-03-2012, 02:59
اوه.
داداش دست منم بگیر:31:
خب پس. خیالمو راحت کردی. بزار مدلی بهت معرفی کنم که لااقل چند ده نفری اونطرف ترم اسم مودم رو بگیرن!
بریم سراغ شاهزاده مودمهای بی سیم با دو آنتن 2.4گیگاهرتزی و سه آنتن5.0 گیگاهرتزی و دارای پورت USB:
ASUS RT-N56U...263.000
پسر عجب مودم خوفناکیه. مو به تن ادم سیخ میشه وقتی مشخصاتشو خوندم. دستت درد نکنه :11:

Explode
31-03-2012, 12:09
سلام.
این مدل ارزش بالایی برای اتصال اینترنت سیمی ADSL داره:
TP-LINK TD-W8961ND...85.000
منظور شما رو متوچه نشدم! شما اینترنت وایرلس دارین یا ADSL؟؟؟

سلام...

حامد جان شرمنده دير ريپلای زدم

من برای شبکه بيسيم يک مودم روتر وايرلس عالی ميخوام تو رنج قيمت 150 تا 200 تومن

مارکی که خودم بهش وابسته شدم asus هست tplink رو دوست دارم ولی حدس ميزنم linksys بهتر باشه... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خلاصه اينکه سر در گم شدم بين اينها

هدفم دانلود بی وقفه مخصوصاً از تورنت، بدون قطعی يا دراپ کمتر و ايمنی بالا که به راحتی -- نشه

راستی سيزده بدر همگی بدر باشه... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ArashMiniStar
31-03-2012, 13:36
سلام...

مارکی که خودم بهش وابسته شدم asus هست tplink رو دوست دارم ولی حدس ميزنم linksys بهتر باشه... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هدفم دانلود بی وقفه مخصوصاً از تورنت، بدون قطعی يا دراپ کمتر و ايمنی بالا که به راحتی -- نشه

راستی سيزده بدر همگی بدر باشه... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
linksys را من اصلا پیشنهاد نمیکنم.فقط اسم داره و گرونه !
من خودم تی پی لینک دارم عالیه عالیه.شما یا ایسوز انتخاب کنید یا تی پی.

mf.designing
31-03-2012, 13:47
linksys را من اصلا پیشنهاد نمیکنم.فقط اسم داره و گرونه !
من خودم تی پی لینک دارم عالیه عالیه.شما یا ایسوز انتخاب کنید یا تی پی.
این که برندهای دیگه محصولات خوب و قابل تحسینی دارند درسته و اینی هم که میگید قیمت Linksys زیاده بازهم درسته اما مطمئن باشید هیچ برندی در تجهیزات شبکه این مارک و استاندارد cisco نمیشه ! تمام بزرگان شبکه و تمام مرجع های معتبر این رو تایید میکنن

موفق باشید

Nokia_My_Life
31-03-2012, 14:31
حرف شما کاملا درسته.
اما برای مسافت 80متر، سری N مطمئن تره.
البته 8901 هم برای این مسافت خوب هست. بشرطی که شعاع امواج رو در نظر بگیریم نه ارتفاع!!!
یعنی اگر برای یک طبقه قصد استفاده دارین که مساحتش 80متره، 8901مدلی کاملا ایده آل هست. اما برای طبقات
بهتره که مل ایسوز رو تهیه کنید.
TP LINK W8901G...56.000
پس اگر براي يه طبقه بالا و پايين هم مصرف داشته باشم بهتره asus رو بگيرم .
از لحاظ كيفيت توي اين دو برند كدوم بهتر هست؟

Hamed DC
31-03-2012, 17:02
سلام...

سلام.
خواهش میکنم.
دوست عزیز، شما از چه نوع وایرلسی استفاده میکنید؟؟؟
Wireless PAN؟؟؟
Wireless LAN؟؟؟
Wireless MAN؟؟؟
Wireless WAN؟؟؟
Wireless MDN؟؟؟

یا صرفا برای ایجاد شبکه بیسیم بین چند وسیله که با خط ADSL از اینترنت بهره می برند، قصد خرید دارین؟؟؟

Hamed DC
31-03-2012, 17:09
این که برندهای دیگه محصولات خوب و قابل تحسینی دارند درسته و اینی هم که میگید قیمت Linksys زیاده بازهم درسته اما مطمئن باشید هیچ برندی در تجهیزات شبکه این مارک و استاندارد cisco نمیشه ! تمام بزرگان شبکه و تمام مرجع های معتبر این رو تایید میکنن

موفق باشید
من هم به شخصه منکر کیفیت سیکو نیستم، ولی باید در خرید مهمترین مسئله یعنی P / P رو در نظر گرفت نه صرفا
کیفیت محض. چون در بیشتر موارد و منجمله همین برند، قیمت جهانی اون با قیمتی که در ایران عرضه میشه، اختلاف
داره و همین موضوع ارزش خرید این برند رو پایین میاره.

پس اگر براي يه طبقه بالا و پايين هم مصرف داشته باشم بهتره asus رو بگيرم .
از لحاظ كيفيت توي اين دو برند كدوم بهتر هست؟
بله دوست خوبم، کافی هست.
کیفیت تقریبا مشابهی دارن(به شخصه از هیچکدوم بعد از 4سال و اندی خرابی ندیدم!). ولی خب سابقه ایسوز
بیشتره و این آدم رو دلگرم تر میکنه!

Explode
31-03-2012, 20:45
سلام.
خواهش میکنم.
دوست عزیز، شما از چه نوع وایرلسی استفاده میکنید؟؟؟
Wireless PAN؟؟؟
Wireless LAN؟؟؟
Wireless MAN؟؟؟
Wireless WAN؟؟؟
Wireless MDN؟؟؟

یا صرفا برای ایجاد شبکه بیسیم بین چند وسیله که با خط ADSL از اینترنت بهره می برند، قصد خرید دارین؟؟؟

Wireless LAN

ali_disslove
31-03-2012, 21:26
مودم aztech چطوره ؟کسی داشته ؟کیفیتش خوب هست ؟

ArashMiniStar
31-03-2012, 21:53

موفق باشید
والا تا الان کلی مشکل دیده شده تو محصولاتش.گرون هم که هست.واقعا چه دلیلی باید داشته باشه که محصولات اون رو بخریم!؟همین تی پی که به قول بعضی ها آشغال و متوسط هست (!) از خیلی برند های معتبر شاید سرتر هم باشه.

mf.designing
31-03-2012, 23:20
والا تا الان کلی مشکل دیده شده تو محصولاتش.گرون هم که هست.واقعا چه دلیلی باید داشته باشه که محصولات اون رو بخریم!؟همین تی پی که به قول بعضی ها آشغال و متوسط هست (!) از خیلی برند های معتبر شاید سرتر هم باشه.
سلام
ببینید مشکلاتی که میگید (هرچند من در مقام فروشنده خیلی کمتر از سایر محصولات دیدم!) بیشتر مربوط به عدم آگاهی کابران و پیچیدگی بیشتر کانفیگ کردنش هست . گرون بودن هر چیزی هم متقابل با کیفیت و اعتبار برند اون هستش .
در مورد مارکهای دیگه هم من هم اعتقاد دارم شاید برای استفاده خانگی بهتر باشند اما این دلیلی برای بد گفتن از معتبرترین مارک شبکه نیست . برای درک بهتر موضوع بهتر هشتش در مورد Cisco کمی تحقیق کنیم ! بیشتر استاندارهای شبکه و حتی همین مودم هایی که میگید (که از کوچکترین اجزای شبکن) از استاندارهای Cisco پیروی میکنن .

موفق باشید

Hamed DC
31-03-2012, 23:43
Wireless LAN
برای بستر سازی وا فای باید مودمهای وای فای تهیه کنید.

omkind
31-03-2012, 23:44
دوستان برای برد 50 متر و اتصال pcو نوت بوک و گوشی از این 3تا گزینه کدوم بهتره؟
tp link 8950nd 60.000T
tp link 8901g 55.000T
tp link 8101 50.000T

Hamed DC
31-03-2012, 23:53
مودم aztech چطوره ؟کسی داشته ؟کیفیتش خوب هست ؟
زیاد جالب نیستن. توی کانفیگ شدن کمی اذیت میکنن!
یه خورده هم قطعیش زیاده.

Hamed DC
31-03-2012, 23:58
دوستان برای برد 50 متر و اتصال pcو نوت بوک و گوشی از این 3تا گزینه کدوم بهتره؟
tp link 8950nd 60.000T
tp link 8901g 55.000T
tp link 8101 50.000T
TP Link TD-8950ND

Nokia_My_Life
02-04-2012, 14:12
من هم به شخصه منکر کیفیت سیکو نیستم، ولی باید در خرید مهمترین مسئله یعنی P / P رو در نظر گرفت نه صرفا
کیفیت محض. چون در بیشتر موارد و منجمله همین برند، قیمت جهانی اون با قیمتی که در ایران عرضه میشه، اختلاف
داره و همین موضوع ارزش خرید این برند رو پایین میاره.

بله دوست خوبم، کافی هست.
کیفیت تقریبا مشابهی دارن(به شخصه از هیچکدوم بعد از 4سال و اندی خرابی ندیدم!). ولی خب سابقه ایسوز
بیشتره و این آدم رو دلگرم تر میکنه!

حامد جان میتونی گارانتی اصلی Asus و TPLink رو بهم بگی ؟
ممنون .

pedrammelle
02-04-2012, 16:18
دوستان کدوم بهتر است
TD-W300KIT‎
TD-8961ND
TD-W8960
این مدل 8961 را کجا می شه گیر اورد

aliaqua
02-04-2012, 16:34
سلام دوستان عزیز

دوستان، من کارت شبکه کامپیوترم مشکل پیدا کرده. مودمم یه دی-لینک بود که قدیمی شده یکم مشکل پیدا کرده. حالا یه مودم می خوام که حتما usb باشه و وای فای داشته باشه. بردم حداکثر ۲۰متره برای وای فای. حالا یه مودم با توجه به نیاز من و البته با در نظر گرفتن پایینترین قیمت پیشنهاد بدید. یه مگانت دارم یه سالی برای شرکت، خوب جواب داده. همه چیزی هم داره. مدلش هم 5 port combo wifi router هست. بهتر از این گیرم میاد؟ قیمت این مدل الان چنده تو بازار؟

ممنون دوستان عزیز

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Hamed DC
03-04-2012, 00:56
دوستان کدوم بهتر است
TD-W300KIT‎
TD-8961ND
TD-W8960
این مدل 8961 را کجا می شه گیر اورد
مدل زیر توصیه میشه:
TP-LINK TD-8961ND...85.000
...:::...اگر تهران هستین سری به بازار رضا و ایران بزنید. حتمت پیدا خواهید کرد...:::...

Hamed DC
03-04-2012, 01:04
حامد جان میتونی گارانتی اصلی Asus و TPLink رو بهم بگی ؟
ممنون .
بهترین گارانتی برای مودمهای ایسوز و تی پی لینک پارس ارتباط هست:

Nokia_My_Life
03-04-2012, 10:47
بهترین گارانتی برای مودمهای ایسوز و تی پی لینک پارس ارتباط هست:

تهران فراژه چطور ؟

emadpumad
03-04-2012, 11:01
مدل زیر توصیه میشه:
TP-LINK TD-8961ND...85.000
...:::...اگر تهران هستین سری به بازار رضا و ایران بزنید. حتمت پیدا خواهید کرد...:::...

درود منو ببخشید برای نظری که خلاف نظر شماست میدم
ولی من به شما پیشنهاد میکنم تی پی بینک نخرید من دارم چندان ازش راضی نیستم شرکتی هم که ازش اشتراک گرفتم خیلی لزش بد میگفت

Sent From Mr Emad iPad Using Tapatalk

ArashMiniStar
03-04-2012, 13:26
ولی من به شما پیشنهاد میکنم تی پی بینک نخرید من دارم چندان ازش راضی نیستم شرکتی هم که ازش اشتراک گرفتم خیلی لزش بد میگفت

اون شرکت اولا بخاطر سودش این رو گفته شما هم کاملا غیر اصولی و دارید بدون دلیل یک برند معتبر رو زیر سوال میبرید... راست میگید دلیل بیارید که بتونیم حتی شکی به تی پی کنیم!

Hamed DC
03-04-2012, 13:46

دلیل قابل قبولی را برای رد این برند ذکر نکردین!!!
به شخصه از TP-Link بعد از 5سال کار مداوم و استفاده زیاد، هیچ مشکل یا مسئله ای ندیدم.
شرکتها هم معمولا برای اینکه با مراکز خاصی که مودم عرضه میکنن قرارداد میبندن، از برندی که دارن خوب میگن و
از سایر برندها بد. این هم بخاطر بد بودن سایر برندها نیست. بخاطر بفروش رفتن سریعتر اجناس خودشون و سود
بیشتر هست.
توصیه میکنم به حرف شرکتها اصلا توجه نکنید!!!

تهران فراژه چطور ؟
متاسفانه با این گارانتی کار نکردم!

emadpumad
03-04-2012, 16:23
به شخصه از TP-Link بعد از 5سال کار مداوم و استفاده زیاد، هیچ مشکل یا مسئله ای ندیدم.
شرکتها هم معمولا برای اینکه با مراکز خاصی که مودم عرضه میکنن قرارداد میبندن، از برندی که دارن خوب میگن و
از سایر برندها بد. این هم بخاطر بد بودن سایر برندها نیست. بخاطر بفروش رفتن سریعتر اجناس خودشون و سود
بیشتر هست.

والا دلیل من اینه که برد مودمم که وایر لس هست خیلی کمه
وقتی میزارمش داخل اتاقم اتاق خاب بقلیم جواب نمیده سیگنالش
و جدیدن هم له یک مشکلی برخورد کردم در وارد شدن به این فروم
که برای هر بار وارد شدن باید وارد تنظیمات مودم بشم و mtuمودم رو عوض کنم
بردم تو شرکت میگه مشکل از مودمه

emadpumad
03-04-2012, 16:24
لطف میکنن دوستانی که مودم تیپی لینک دارند بگن mtu option مودمشون رو چه عددیه ما هم بگذاریم شاید درست شه
با تشکر

ebyh
03-04-2012, 17:38
سلام
من یه مودم وایرلس میخوام هم برای شبکه (برای بازی گروهی و اشتراک فایل هامون)و هم اشترام اینترنت .
تو عکس فاصله ها را گفتم میخوام به همه جواب بده بدون کندی و قعطی.همه تو 1 کوچه ایم و همه 2 طبقه ودیوارامونم 40 سانتی و سقف هم تیر آهن.
بهترین چیزی ک میتونید معرفی کنید چیه؟
راستی با مخابرات هم کار کنه و گرون هم نباشه(زیر 120)
با تشکر از دوستان

hellbrain666
03-04-2012, 18:21
سلام
آیا مدل جدید
TP-LINK TD-W8961ND ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اومده؟

در کل به نظر شما بین مدل بالا و TP-LINK TD-W8960N ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کدوم بهتره؟

Hamed DC
03-04-2012, 22:30
والا دلیل من اینه که برد مودمم که وایر لس هست خیلی کمه
وقتی میزارمش داخل اتاقم اتاق خاب بقلیم جواب نمیده سیگنالش
و جدیدن هم له یک مشکلی برخورد کردم در وارد شدن به این فروم
که برای هر بار وارد شدن باید وارد تنظیمات مودم بشم و mtuمودم رو عوض کنم
بردم تو شرکت میگه مشکل از مودمه

دوست خوبم، مشکل شما از برند نیست. از مدل هست!!! مدل مودموتون چیه؟؟؟
برای داشتن برد خوب مالفه های زیادی دخیل هست که یکی از مهمترین اونها gain بالای آنتن هست!

لطف میکنن دوستانی که مودم تیپی لینک دارند بگن mtu option مودمشون رو چه عددیه ما هم بگذاریم شاید درست شه
با تشکر
این پارامتر رو روی 1480قرار بدین و تیک گزینه Dial on demand رو بردارین.

Hamed DC
03-04-2012, 22:51
سلام
من یه مودم وایرلس میخوام هم برای شبکه (برای بازی گروهی و اشتراک فایل هامون)و هم اشترام اینترنت .
تو عکس فاصله ها را گفتم میخوام به همه جواب بده بدون کندی و قعطی.همه تو 1 کوچه ایم و همه 2 طبقه ودیوارامونم 40 سانتی و سقف هم تیر آهن.
با تشکر از دوستان
سلام.
TP-LINK TD-W8968
فقط بدلیل کم یاب بودن این مدل در ایران برای قیمت و موجود بودن با شرکت پارس ارتباز تماس بگیرین.

ebyh
04-04-2012, 12:22
سلام.
TP-LINK TD-W8968
فقط بدلیل کم یاب بودن این مدل در ایران برای قیمت و موجود بودن با شرکت پارس ارتباز تماس بگیرین.
عیزم این مدل که گفتی 2 ماهه که معرفی شده و هنوز نیومده.
خواهشن مدل های موجود تو بازار معرفی کنید.

Nokia_My_Life
04-04-2012, 14:35
بیشتر هست.

سلام حامد جان.
به پیشنهاد جناب عالی مودم Asus DSL-N10 رو تهیه کردم و ازش راضی هستم.
فقط یه سوال، وقتی کارم تموم میشه مودم رو خاموش کنم یا بذارم روشن بمونه ؟
چون ممکنه در روز چند بار وصل شم و بینش وقفه بیفته.
مشکلی نداره اگر خاموش و روشن بشه ؟

emadpumad
04-04-2012, 15:50
دوست خوبم، مشکل شما از برند نیست. از مدل هست!!! مدل مودموتون چیه؟؟؟
برای داشتن برد خوب مالفه های زیادی دخیل هست که یکی از مهمترین اونها gain بالای آنتن هست!

این پارامتر رو روی 1480قرار بدین و تیک گزینه Dial on demand رو بردارین.

ممکنه لطف بکنید و راهنمایی بفرمایید که منظورتون از کدوم قسمت هست ؟؟
47392

Hamed DC
04-04-2012, 22:32
سلام حامد جان.
به پیشنهاد جناب عالی مودم Asus DSL-N10 رو تهیه کردم و ازش راضی هستم.
فقط یه سوال، وقتی کارم تموم میشه مودم رو خاموش کنم یا بذارم روشن بمونه ؟
چون ممکنه در روز چند بار وصل شم و بینش وقفه بیفته.
مشکلی نداره اگر خاموش و روشن بشه ؟
سلام داداشی.
به به. مبارکه. شیرنی فراموش نشه:31:
برد این مودم از نظر کیفی حرف نداره. اگر وقفه ها بیش از یک ساعت هست و در این مدت از وایرلس استفاده نمیکنی
بهتره که مودم رو خاموش کنی. خاموش و روشن کردن هم هیچ مشکلی برای مودم پیش نمیاره. فقط عمرش رو
زیاد میکنه. چون الکی ساعات متوالی رو روشن نمیمونه.

Hamed DC
04-04-2012, 22:44
ممکنه لطف بکنید و راهنمایی بفرمایید که منظورتون از کدوم قسمت هست ؟؟
47392

عکس اصلا کیفیت نداره و گزینه ها مشخص نیست.
لطفا عکس رو در اندازه بزرگتر تهیه کنید.

hvac2
05-04-2012, 11:44
سلام دوستان، ممنون میشم بین این دوتا مدل مودم وایرلس بفرمایید کدوم برای استفاده در یک منزل بهترن. به عبارت دیگه اگه بخواین بین این دوتا یکی رو انتخاب کنین، کدوم رو انتخاب می کردین:

ASUS DSL-N10
و یا
ZyXEL P-660HW

با تشکر و سپاس

Hamed DC
05-04-2012, 12:27
سلام دوستان، ممنون میشم بین این دوتا مدل مودم وایرلس بفرمایید کدوم برای استفاده در یک منزل بهترن. به عبارت دیگه اگه بخواین بین این دوتا یکی رو انتخاب کنین، کدوم رو انتخاب می کردین:

ASUS DSL-N10
و یا
ZyXEL P-660HW

با تشکر و سپاس
سلام.
بی تردید مدل زیر:
ASUS DSL-N10...79.000

ebyh
05-04-2012, 12:45
کسی نیست به داد من برسه؟

---------- Post added at 02:45 PM ---------- Previous post was at 02:44 PM ----------

نوشته شده توسط ebyh
سلام

Hamed DC
05-04-2012, 13:33
کسی نیست به داد من برسه؟

---------- Post added at 02:45 PM ---------- Previous post was at 02:44 PM ----------

نوشته شده توسط ebyh
سلام
بهتر بود اولین پست این صفحه رو میخوندین!!!
بجز مدل گفته شده در پست اول میتونید این مدل رو هم به لیست انتخاب اضافه کنید:
D-LINK DSL 2750U...108.000

Explode
05-04-2012, 17:02
سلام...

ميتونین يه جايی رو معرفی کنین که بتونم اين مدلها رو با گارانتی مطمئن خريد کنم؟
asus dsl n10
asus dsl n12u

حدود قيمت هم اگر داريد بديد ممنون ميشم.
چون فعلاً شهرستان هستم ميخوام اينترنتی خريد داشته باشم...

meshki range eshgh
05-04-2012, 22:48
سلام و درود.
بودجه و کاربرد؟؟؟؟
مساحت مورد استفاده؟؟؟

ممنون
سال نو مبارک
فعلاً چندان مهم نیست ؛ فقط این واسه م مهمه که یه مودم وایرلس پورت یو اس بی هم داشته باشه

Hamed DC
05-04-2012, 23:15
ممنون
سال نو مبارک
فعلاً چندان مهم نیست ؛ فقط این واسه م مهمه که یه مودم وایرلس پورت یو اس بی هم داشته باشه
سال نوی شما هم مبارک باشه دوست خوبم.
D-LINK DSL 2750U...108.000

ebyh
06-04-2012, 13:00
با تشکر از آقا هادی
1 سوال دیگه بین D-LINK DSL 2750 وTP-8961nd کدوم قوی تر وبهتره؟
بردش برام خیلی مهمه و کارکرد با اینترنت مخابرات.
بازم ممنونم.

Hamed DC
06-04-2012, 13:13
با تشکر از آقا هادی
1 سوال دیگه بین D-LINK DSL 2750 وTP-8961nd کدوم قوی تر وبهتره؟
بردش برام خیلی مهمه و کارکرد با اینترنت مخابرات.
بازم ممنونم.
هادی!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!
قربونت.
مدل TP-8961nd برد نسبتا بالاتری داره. خودم 8960این کلاس رو تست کردم. خیلی خیلی عالی هست.
اگر هم TP-8961nd پیدا نشد میتونی از دی لینک پیشنهاد شده استفاده کنی.

ebyh
06-04-2012, 13:44
ببخشید آقا حامد
ممنونم پس بهترین انتخاب برای من TP-8961nd
میرم دنبال خریدش.
نظر خاصی برای خریدش نداری؟

kiuna
06-04-2012, 23:34
دوستان من یه موس می خوام که برای استفاده طولانی مدت در روز مناسب باشه
و کمترین خستگی رو برای دست داشته باشه کیفیت ساخت اش هم خوب باشه
مودم g7 750 مارک A4TECH رو دارم مشکلی که داره باتری شارژی انداختم توش خراب شد
حوصله ندارم هی باتری بخرم
بهترین چیزی که پیشنهاد میشه چیه ؟
100-150 تومنم می تونم بزارم فقط ارگونومی و کیفیتش خوب باشه

Hamed DC
07-04-2012, 00:39
دوستان من یه موس می خوام که برای استفاده طولانی مدت در روز مناسب باشه
و کمترین خستگی رو برای دست داشته باشه کیفیت ساخت اش هم خوب باشه
مودم g7 750 مارک A4TECH رو دارم مشکلی که داره باتری شارژی انداختم توش خراب شد
حوصله ندارم هی باتری بخرم
بهترین چیزی که پیشنهاد میشه چیه ؟
100-150 تومنم می تونم بزارم فقط ارگونومی و کیفیتش خوب باشه
جان!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!
موس؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟
توی تاپیک مودم؟!؟!؟!
در بخش زیر پست مشاوره بزنید:

AMD64
07-04-2012, 00:49
سلام
من قصد خرید مودم tp-link 8951nd رو دارم. میخواستم ببینم دکمه خاموش روشن برای وایرلس داره یا نه.

Hamed DC
07-04-2012, 00:49
ببخشید آقا حامد
ممنونم پس بهترین انتخاب برای من TP-8961nd
میرم دنبال خریدش.
نظر خاصی برای خریدش نداری؟
خواهش میکنم داداش:40:
منظورت رو نگرفتم!؟!؟
از چه لحاظ خرید کردن؟؟؟

Hamed DC
07-04-2012, 01:02
سلام
من قصد خرید مودم tp-link 8951nd رو دارم. میخواستم ببینم دکمه خاموش روشن برای وایرلس داره یا نه.
سلام.
بله داره. میتونید وای فای رو به صورت دستی روشن خاموش کنید.

ebyh
07-04-2012, 07:50
سلام،منظورم گارانتی بود
کدوم گارانتی بهتره؟
راستی من 1 آنتن8 دارم چقدر میتونه قدرت وایرلسم را بالا ببره؟

Hamed DC
07-04-2012, 13:43
سلام،منظورم گارانتی بود
کدوم گارانتی بهتره؟
راستی من 1 آنتن8 دارم چقدر میتونه قدرت وایرلسم را بالا ببره؟
سلام داداش.
سعی کن گارانتی پارس ارتباط باشه. معمولا 3سال گارانتی دارن.
مدلش چیه؟؟؟

subliz
07-04-2012, 16:15
سلام خدمت دوستان !

من تو این هفته نهایتا هفته یعد حتما باید یه مودم برا اینترنت بخرم !

اما 2 تا مشکل دارم :
1 - اینکه هنوز بین ADSL و WiMax گیرم ( که البته تو بخش های دیگه انجمن مشغول انتخابم )
2 - چون تا حالا هیچ کدوم از سرویس هارو نداشتم نسبتا کم اطلاعم !
فعلا دنبال یه مودم ADSL وایرلسم با این شرایط :
نهایت بودجم بین 80 - 100 تومن هست
یه کامپیوتر PC دارم که کارت شبکه نداره ( اون رو هم باید بخرم ) و قرار ِ که به احتمال زیاد با کابل وصل بشه !
یه لپ تاپ هم دارم که اکثر اوقات با وایرلس و گاها با کابل به نت وصل شم !

خودم TP-Link رومد نظر دارم اما CICSO یا Linksis هم طبق شنیده ها عالی اند !
میخوام عمر مفید خــــــوبی داشته باشه !
حتما از N برای وایرلس پشتیبانی کنه چون اکثر اطلاعاتم رو هارد دسکتاپه و نیاز به یه شبکه انتقال اطلاعات با سرعت خوب دارم
تنظیمات و کارایی خوب و ساده ای داشته باشه --- البته فعلا چون خیلی به مسائل آشنا نیستم ---- بعدا حرفه ای میشیم !!! :31: :5:
برد وایرلس خوبی هم داشته باشه !!!
اگه بشه ازش برای Share ویدیو رو دستگاه هایی مثل تلویزیون هم استفاده کرد که عالی میشه ( به صورت بیسیم )

در کل مطاع با ارزشی نسبت به پول پرداختی باشه دیگه !!! :8:
ممنون میشم اگه چند مدل از برند های مختلف با حدود قیمت بهم معرفی کنید

ممنون و بدرود !!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

نظرتون راجع به این مدل های چیه ؟ البته مطمئن نیستم به رنج قیمت من بخورن ! :13:

TP-Link TL-WR940N
TP-Link TL-WR1043ND ( این خیلی برام عالی به نظر میرسه )
TP-Link TD-W8960N:11:

Hamed DC
07-04-2012, 17:13
subliz عزیز، سلام.
در ابتدا بهتره که نوع اینترنت پر سرعت خودتون رو تعیین کنید. سیمی یا بیشیم!؟!؟!؟
بعد از این کار به معرفی مودم برسیم بهتره.
از بین این مودمها هم دو تای اول وایرلس و سومی ADSL هستش.

subliz
07-04-2012, 19:00
درود حامد جان !بعد 1 سال بازم زحمتم افتاد گردن شما ! منظورت از با سيم و بي سيم دقيقا نفهميدم !ADSL يا WiMax بودنش رو ميگي يا دستگاه هاي مصرف كننده رو ميگي ؟يه سوال ديگه هم اينكه مودمي كه گفتي ADSL هس يعني واي-فاي نداره ؟من يكي اين رو متوجه نميشم يكي هم اينكه تو اسم مدل يه سري از مودم ها مينويسه Router يه سري ها هم Access Point !اينا دقيقا چه تمايزي در كاربرد مودم ايجاد ميكنن ؟

ebyh
07-04-2012, 20:38
دوباره سلام
بازم وقتتون را گرفتم.
آنتم 8 ازمارک tp-link ،قبلا گرفتم برای ادیمکس ولی چیزی با انتن 3 خودش فرق نداشت.

Hamed DC
07-04-2012, 21:04
درود حامد جان !بعد 1 سال بازم زحمتم افتاد گردن شما ! منظورت از با سيم و بي سيم دقيقا نفهميدم !ADSL يا WiMax بودنش رو ميگي يا دستگاه هاي مصرف كننده رو ميگي ؟يه سوال ديگه هم اينكه مودمي كه گفتي ADSL هس يعني واي-فاي نداره ؟من يكي اين رو متوجه نميشم يكي هم اينكه تو اسم مدل يه سري از مودم ها مينويسه Router يه سري ها هم Access Point !اينا دقيقا چه تمايزي در كاربرد مودم ايجاد ميكنن ؟
مخلصم داداش.
منظورم همون ADSL و یا وای مکس هست. اول نوع اینترنت رو مشخص کنی بهتر میشه بررسی کرد.
مودم های ADSL بی سیم قابلیت ارسال امواج وای فای رو دارن، اما نمی تونن نقش گیرنده رو بازی کنن. چون اصولا
طراحی اونها برای اینترنت سیمی هست.
در مورد روتر و اکسس پوینت هم باید بگم که مودم های قدیمی مشکل دریافت و ارسال داشتن و فقط می تونستن
به شبکه متصل بشن و توان ارتباط برقرار کردن با کامپیوترهای دیگه رو نداشتن و به همین دلیل روتر این کار رو انجام
می داد. مودم در اصل ارسال داده ها رو انجام میده، ولی نمیتونه برای ایجاد ارتباط ای پی رو شناسایی کنه.
البته این امر در مورد موردمهایی هست که سیگنال دیجیتال رو دریافت یا ارسال میکنند و در مورد مودم های آنالوگ
یا همون دیال آپها، چون سیگنال دیجیتال نیست نیازی به روتر نیست.
امروزه برای سهولت و کم کردن حجم، هر دو رو در قالب یک دتگاه عرضه میکنند. اکسس پوینت هم برای
تقویت سیگنالهای بی سیم هست و شعاع کاری اونها رو تا حد چشم گیری افزایش میده. البته قیمت بسار بالایی
هم دارن.

Hamed DC
07-04-2012, 21:18
دوباره سلام
بازم وقتتون را گرفتم.
آنتم 8 ازمارک tp-link ،قبلا گرفتم برای ادیمکس ولی چیزی با انتن 3 خودش فرق نداشت.
سلام دوست عزیز.
اگر منظورت مدل TL-ANT2408CL و یا TL-ANT2408C هست، باید نوع فضا دهی مودم رو مناسب کنی تا به حداکثر
آنتن دهی برسی.

ebyh
07-04-2012, 21:23
آقا حامد بیشتر توضیح بده؟ باید چکار کنم

Hamed DC
07-04-2012, 22:20
آقا حامد بیشتر توضیح بده؟ باید چکار کنم
دوست خوبم اگر انتن با مودم هماهنگ باشه، باید با اعمال تغییر فضا و قرار دادن مودم در شعاع امواجی برابر، پراش
امواج رو به صور مساوی انجام بدی. هر مودمی یک شعاع کار ی مشخص داره. شما توی اتاق خودت مودم رو قرار
میدی و داخل اتاق آنتن دهی خوبی داری، اما وقتی کمی از مدم فاصله میگیری کیفیت خیلی بد میشه!!!
این به عدم فضاگیری مناسب مودم برمیگرده. شما مودم رو در فضایی قرار دادش که فقط از نیمی از شعاع اون میتونی
بهره ببری و عملا نیمی دیگه به هدر میره. مودم بیسیم باید از لحاظ طولی و عرضی تا حد ممکن در وسط قرار
بگیره تا بهش در همه نقاط بالاترین کیفیت رو داشت.

fati215
08-04-2012, 00:30
سلام دوستان یه مودم یا روتر فرقی نمیکنه(اگه روتر باشه که بهتر دیکه نیازی به بردن به شرکت نداره) میخوام که وایرلسش دو طبقه رو کامل پوشش بده کل فضای خونه 200 متر یعنی طولش 20 متر و عرضش 10 متره.فعلا یه d-link 2640u دارم که اصلا ازش راضی نیست بردش خیلی خیلی کمه. یه مودم میخوام که راحت کارمو را بندازه. راستی دیوار هم زیاد تو خونه داریم.بودجه هم حدود 100الی 120 تومن.مرسی

Hamed DC
08-04-2012, 01:05
سلام دوستان یه مودم یا روتر فرقی نمیکنه(اگه روتر باشه که بهتر دیکه نیازی به بردن به شرکت نداره) میخوام که وایرلسش دو طبقه رو کامل پوشش بده کل فضای خونه 200 متر یعنی طولش 20 متر و عرضش 10 متره.فعلا یه d-link 2640u دارم که اصلا ازش راضی نیست بردش خیلی خیلی کمه. یه مودم میخوام که راحت کارمو را بندازه. راستی دیوار هم زیاد تو خونه داریم.بودجه هم حدود 100الی 120 تومن.مرسی
سلام.
TP-LINK TD-W8961ND Modem ...91.000
...:::... من با 2640U دو طبقه رو کامل پوشش دادم!!!...:::...

fati215
08-04-2012, 01:13
ولی مودم من اصلا کیفیت نداره.حالا این مودم دیگه 100% جوابگو هست؟راستی مودمی نیست که usb هم بخوره؟

Hamed DC
08-04-2012, 12:06
ولی مودم من اصلا کیفیت نداره.حالا این مودم دیگه 100% جوابگو هست؟راستی مودمی نیست که usb هم بخوره؟
مدل قبلی هم باید جوابگو میبد!!!!!!!!!
مدلهای دارای USB:

fati215
08-04-2012, 13:51
این آنتن ها که تو سایتها نوشته برد رو زیاد میکنن و اکثرشون هم مارک تی پی لینک هستند به همه مودم ها وصل میشه یا نه؟اگه نه به چه مودمهای وصل میشن؟

Hamed DC
08-04-2012, 13:59
این آنتن ها که تو سایتها نوشته برد رو زیاد میکنن و اکثرشون هم مارک تی پی لینک هستند به همه مودم ها وصل میشه یا نه؟اگه نه به چه مودمهای وصل میشن؟
این آنتها Gain بالایی دارن، ولی معمولا تغییر محسوسی رو نمیتونید ببینید!!!

AMD64
10-04-2012, 02:06
سلام.
بله داره. میتونید وای فای رو به صورت دستی روشن خاموش کنید.

منظورتون همون کلید QSS است که در جلوی مودم قرار داره؟؟

Hamed DC
14-04-2012, 23:30
منظورتون همون کلید QSS است که در جلوی مودم قرار داره؟؟
خیر!
پشت مودم هست.
این کلید مربوط به یک کار دیگست!

!Yahoo
15-04-2012, 15:56
سلام
مودم talent با 4 خروجی و وایرلس بهم قیمت 78 تومن گفتن
میخواستم بپرسم
ایا این مودم ها تو بازار خوب جواب دادن مثل لینک سیس هستن یا نه؟
اگر نه پیشنهاد شما چیه؟
وایرلسشون هم قوی هست یا نه ؟ چون من فقط با وایرلسش کار دارم
ممنون