PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در مورد خرید مودم وایرلس

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

ArashMiniStar
15-11-2011, 13:34
نمیدونم بقیه شاید بهتر از اون باشن.
D link بهتره یا Tp link
چرا بیشتر اینجا همه Tp link رو معرفی کردن؟
فرق روتور با وایرلس چیه؟
من میخوام هم کامپیوتر هم لبتاب هم گوشی رو استفاده کنم چه حالتی باید بگیرم؟
1.2 تا خوب هستن.بستگی به مدل داره.الان مخصوصا تی پی لینک همه جا ریخته.مدل 8901G که مدل خوبی هم هست.حتی مغازه هایی که تو کار تجهیزات شبکه هم نیستن هم داره این مدل رو میفروشن!!:31:
علتش اینه که قیمت هاش مناسبه و تو ایران به راحتی یافت میشه.
فرق روتر وایرلس با مودم ای دی اس ال این هست که دومی مودم ای دی اس ال سرخود داره.اولی نیاز به مودم ای دی اس ال داره.بستگی به داشتن یا نداشتن مودم ای دی اس ال داره.

eng2006
15-11-2011, 14:25
یعنی Tp link ازD link بهتره یا بخاطر فراوان بودن پیشنهاد میشه؟
کیفیت کدام بهتره؟ حالا 10-15 تومان بالاتر مهم نیست مهم کیفیت بالاتر هست و همچنین برد وای فای!
اون که روتور داره یعنی واسه استفاده از اینترنت وایرلس مثلا یه چیزی مثل وایمکس ... هست؟ من که میخوام ADSl بگیرم به کارم نمیاد که....
من فقط وای فای میخوام واسه لبتاب و گوشی

eng2006
15-11-2011, 14:39
zyxel
P- 660HW این چطوره؟

802.11g Wireless ADSL 2+ 4-port Gateway

Ultra High-Speed Wireless ADSL 2+ Gateway for SOHO Networks
- ADSL 2+ High Speed Internet Access
- WPS Button for Quick and Easy Wireless Security Setup
- Firewall with Stateful Packet Inspection (SPI) and Denial of Service (DoS) Prevention
-

poonel
15-11-2011, 14:54
من خونم ویلایی و حدود 1600 متره با دیوارهای ضخیم از جنس سیمان و بتن.
استفاد اینترنتم واسه گوشی و لپ تاپ هست.
قبلا می خواستم خیلی هزینه کنم و Asus N13 بگیرم که بردش 600 متر هست ولی با مشورت با فروشنده اینترنتم، Tenda W548 گرفتم 62 تومن.
تو تمام خونه راحت جواب میده. اصلا فکر نمی کردم یه مودم روتر ارزون این همه برد مسافت داشته باشه.
تازه تو مشخصاتش تو سایت و حتی روی جعبه و دفترچه میزان مسافت رو نگفته!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ArashMiniStar
15-11-2011, 20:08
یعنی Tp link ازD link بهتره یا بخاطر فراوان بودن پیشنهاد میشه؟
کیفیت کدام بهتره؟ حالا 10-15 تومان بالاتر مهم نیست مهم کیفیت بالاتر هست و همچنین برد وای فای!
اون که روتور داره یعنی واسه استفاده از اینترنت وایرلس مثلا یه چیزی مثل وایمکس ... هست؟ من که میخوام ADSl بگیرم به کارم نمیاد که....
من فقط وای فای میخوام واسه لبتاب و گوشی
نگاه کنید هر 2 برند خوب هستن.ولی بعضی مدل های هر کدوم از اون یکی شاید بهتر باشند!!
از اون دوستتون برد و ... اون مودم رو بپرسید.اگر که براتون مناسب هست خریداری کنید.
نگاه کنید مگه شما نمیخواهید ای دی اس ال رو بصورت وایرلس برای گوشی و لپ تاپ به اشتراک بگذارید؟
خوب.حالا اگر مودم ای دی اس ال ندارید "مودم های ای دی ای اس ال وایرلس" به کارتون میاد در ‌غیر اینصورت بیشتر روتر رو پیشنهاد میکنم.روتر ها فاقد ای دی اس ال داخلی هستن و نیاز به مودم ای دی اس ال جدا دارند.

---------- Post added at 10:08 PM ---------- Previous post was at 10:07 PM ----------

zyxel
P- 660HW این چطوره؟

802.11g Wireless ADSL 2+ 4-port Gateway

Ultra High-Speed Wireless ADSL 2+ Gateway for SOHO Networks
- ADSL 2+ High Speed Internet Access
- WPS Button for Quick and Easy Wireless Security Setup
- Firewall with Stateful Packet Inspection (SPI) and Denial of Service (DoS) Prevention
-
مثلا این مدل مودم ای دی اس ال وایرلس هست.
در موردش نظری ندارم.در کل بدی از این مودم ها نشنیدم!!

eng2006
15-11-2011, 22:53
مودم وایمکس ایرانسل دارم.
والا این دوست من لبتاب نداره و با کابل وصل هست.
کسی در مورد برد دی-لینک 2730اطلاع داره؟
zyxel شنیدم المانیه ولی نمیدونم کارش چطور باشه یادمه یه شرکت ای اس پی معرفیش کرده بود.
چرا کسی که توی این کار هست و همه این مدل ها رو تجربه داره یه نظر نمیده ؟
مطمعن هستم خیلیا روی انتخاب مودم حساس هستن.
یه مدل خوب با برد خوب که از دیوار بگذره حودو 60-70 تومن معرفی کنید ثواب داره!

Romax
16-11-2011, 00:24
کسی مودم وایرلسی نمیشناسه که بشه محدودیت سرعت تعیین کرد برای کسایی که از وایر لس استفاده میکنن؟؟ مثلا 30 کیلو بایت بر ثانیه...

mghaffari49
17-11-2011, 21:31
من میخوام از یه خط برای دو تا دیوایس به صورت همزمان استفاده کنم؛ یکی پی‌سیم که با کابل وصل باشه و یکی دیگه نوت‌بوک برادرم با اتصال وایرلس. چه مدلی و با چه قیمتی بگیرم به نظر شما؟

ArashMiniStar
17-11-2011, 22:33
من میخوام از یه خط برای دو تا دیوایس به صورت همزمان استفاده کنم؛ یکی پی‌سیم که با کابل وصل باشه و یکی دیگه نوت‌بوک برادرم با اتصال وایرلس. چه مدلی و با چه قیمتی بگیرم به نظر شما؟
متراژ و مساحتی که باید پوشش بده چقدره؟ هزینه مورد نظر؟ انتظارتون در حد اشتراک گذاری اینترنت هست؟

mghaffari49
17-11-2011, 22:47
متراژ و مساحتی که باید پوشش بده چقدره؟ هزینه مورد نظر؟ انتظارتون در حد اشتراک گذاری اینترنت هست؟

تا شعاع سی چهل متر که بشه نوت‌بوک رو برد دم در ساختمون. در حدی که بشه دو تا دیوایس با هم از خط استفاده کنن کافیه. با مودم چه کار دیگه‌ای مگه می‌کنن راستی؟ :)
قیمت هم عمیقاً هر چی کمتر بهتر؛ ولی نه این‌قدر کم کم که کیفیت جنس تکیه به جایگاه لپ لپ برنه :)

mouzi4us
17-11-2011, 23:52
سلام ، میشه یه مودم تو رنج 60 70 تومن واسه استفاده خونگی ( لپ تاپ و موبایل ) معرفی کنید ؟؟؟؟ مساحت خونه هم 100 متره ، ممنون میشم پاسح بدید

ArashMiniStar
18-11-2011, 20:27
تا شعاع سی چهل متر که بشه نوت‌بوک رو برد دم در ساختمون. در حدی که بشه دو تا دیوایس با هم از خط استفاده کنن کافیه. با مودم چه کار دیگه‌ای مگه می‌کنن راستی؟ :)
قیمت هم عمیقاً هر چی کمتر بهتر؛ ولی نه این‌قدر کم کم که کیفیت جنس تکیه به جایگاه لپ لپ برنه :)
با هزینه ی کم : TP-LINK 8901G یا مودم تک پورت لن TP-LINK 8101G
البته مودم ای دی اس ال هم هست.
قیمت هم دور و بر 40 تومان هست.همه جا هم مبفروشن.اصلا نیازی به مراجعه به مغازه ی فروش تجهیزات شبکه ندارید! هر مغازه ای تو کار کامپیوتر میفروشه.:31:
استفاده دیگه مثل انتقال اطلاعات بین 2 کامپیوتر از طریق وایرلس ، انتقال اطلاعات هارد وصل شده به مودم وایرلس بصورت بی سیم ، به اشتراک گذاری بی سیم پرینتر ، دانلود خودکار روی هارد یا فلش بدون روشن گذاشتن پی سی ، بازی آنلاین از وایرلس (این رو من نمیدونم دقیق چی هست!!:27: چون خودم کنسول بازی ندارم) و ... .:11:

سلام ، میشه یه مودم تو رنج 60 70 تومن واسه استفاده خونگی ( لپ تاپ و موبایل ) معرفی کنید ؟؟؟؟ مساحت خونه هم 100 متره ، ممنون میشم پاسح بدید
مودم وایرلس یا مودم ای دی اس ال وایرلس (که ای دی اس ال هم داره)؟
خودتون مودم ای دی اس ال دارید؟

mouzi4us
18-11-2011, 22:00
قیمت هم دور و بر 40 تومان هست.همه جا هم مبفروشن.اصلا نیازی به مراجعه به مغازه ی فروش تجهیزات شبکه ندارید! هر مغازه ای تو کار کامپیوتر میفروشه.:31:
استفاده دیگه مثل انتقال اطلاعات بین 2 کامپیوتر از طریق وایرلس ، انتقال اطلاعات هارد وصل شده به مودم وایرلس بصورت بی سیم ، به اشتراک گذاری بی سیم پرینتر ، دانلود خودکار روی هارد یا فلش بدون روشن گذاشتن پی سی ، بازی آنلاین از وایرلس (این رو من نمیدونم دقیق چی هست!!:27: چون خودم کنسول بازی ندارم) و ... .:11:

بله من یه asus am602 دارم ،چون 2 نفری ( pc و لپ تاپ) استفاده می کنیم میخام هم از شر کابل لن خلاص شیم هم اینکه بشه راحت هر جای خونه با گوشی و لپ تاپ وصل شد ، اگه میشه راهنمایی کنید چه کنم

Hamed DC
18-11-2011, 22:46
سلام.
مدلهای زیر مناسب هست:
Asus DSL-N11...64.000
TP-LINK TD-W8961ND...66.000
Linksys WAG120N...78.000
پیشنهاد من.

ArashMiniStar
19-11-2011, 13:44
سلام.
مدلهای زیر مناسب هست:
Asus DSL-N11...64.000
TP-LINK TD-W8961ND...66.000
Linksys WAG120N...78.000
پیشنهاد من.

لازم هست ذکر کنم خیلی ها از برد این مدل Linksys راضی نبودن.:11:

Hamed DC
19-11-2011, 15:32
سلام ارش عزیز.ممنون از تذکرت:40:
من یکی از این مدل داشتم. حدود1سال پیش(یکم کمتر!).
باید بگم که عالی بود. بعدشم دادم به یکی از اقوام. تا حالااظهار شکایت نکرده.
البته این موضوع خرید من، مال زمان حاضر نیست و شاید کیفیت حال حاضر برد این برند، پایین اومده باشه.

AB
19-11-2011, 16:09

درسته.این مدل و مدل 160 لینکسیس مشکل Connection Drop دارن.بردشون هم نسبتا کمه.

ArashMiniStar
19-11-2011, 17:06
بنظر من تا وقتی که ما از یک محصول خیلی کار نمیخوایم بکشیم چرا از برند های دیگه استفاده نکنیم؟

mghaffari49
20-11-2011, 15:49

میشه یه مودم هم معرفی کنید که این امکانات رو داشته باشه ...
اصلا اگه بخوام یه شبکه کوچیک خونگی راه بندازم چی کار کنم؟
بعدش من الان 5 ساله td-8811 رو دارم به نظرتون Router Wireless بگیرم بهتره یا مودم Wireless ؟
اگه بخوام روتر بگیرم چه مدلی بگیرم که این امکانات رو داشته باشه؟

AB
20-11-2011, 17:03
میشه یه مودم هم معرفی کنید که این امکانات رو داشته باشه مخصوصا "انتقال اطلاعات بین 2 کامپیوتر از طریق وایرلس ، انتقال اطلاعات هارد وصل شده به مودم وایرلس بصورت بی سیم ، دانلود خودکار روی هارد یا فلش بدون روشن گذاشتن پی سی , اشتراک گذاری بی سیم پرینتر"
بعدش من الان 5 ساله td-8811 رو دارم به نظرتون Router Wireless بگیرم بهتره یا مودم adsl Wireless ؟

روتر TL-WR1043ND تی پی لینک اکثر این امکاناتو داره.بعضی چیزایی هم که نوشتین مثل دانلود روی هارد بدون پی سی عملا امکان پذیر نیست.

mina_rbb
20-11-2011, 19:17
سلام دوستان. من دنبال مودم wireless از بین مدل های asus ویا zyxel می گردم. اول مدل zyxel p-660HW رو انتخاب کردم ولی شک دارم و فک می کنم مودم ها جدید تر تو همین مارک اومده... نمیدونم بهرحال...این مدل خوبی هست یا بهتر از این زیر 90 قیمت می تونم پیدا کنم؟؟
خصوصیات zyxel p-660hw:
• مودم ADSL2+ بی سیم
• 4 پورت اترنت 100Mbps
• دارای 2 آنتن 3DBI-5DBI
• امکان استفاده بصورت بریج و روتر
• پشتیبانی از چندین SSID در هر پورت
• پشتیبانی از Vlan

ArashMiniStar
20-11-2011, 20:58
روتر TL-WR1043ND تی پی لینک اکثر این امکاناتو داره.بعضی چیزایی هم که نوشتین مثل دانلود روی هارد بدون پی سی عملا امکان پذیر نیست.
بعضی مودم های ASUS مثل N13U و N16 و ... قابلیت دانلود روی هارد رو دارند.

---------- Post added at 10:57 PM ---------- Previous post was at 10:55 PM ----------

میشه یه مودم هم معرفی کنید که این امکانات رو داشته باشه ...
بعدش من الان 5 ساله td-8811 رو دارم به نظرتون Router Wireless بگیرم بهتره یا مودم Wireless ؟
درصورتی که مودم ای دی اس ال دارید ، بهتر است روتر وایرلس بگیرید.چون مودم های ADSL Wireless خودشون مودم ADSL هم هستن.
هزینه و کاربرد و مسافتی که باید برد بده چقدر هست؟

---------- Post added at 10:58 PM ---------- Previous post was at 10:57 PM ----------

نمیدونم برای چی متاسفانه اکثر مغازه های شبکه خودشون رو به تی پی لینک محدود کردن؟:27:

AB
20-11-2011, 21:00
دوستان تنظیمات مودم/روتر با روتر چه تفاوت هایی داره؟چه کارایی رو میشه با روتر انجام داد که با مودم/روتر نمیشه؟

دو مدل (مودم) 8960 و (روتر) 941 تی پی لینک رو مقایسه کردم تفاوت زیادی ندیدم.

ArashMiniStar
20-11-2011, 21:04
سلام دوستان. من دنبال مودم wireless از بین مدل های asus ویا zyxel می گردم. اول مدل zyxel p-660HW رو انتخاب کردم ولی شک دارم و فک می کنم مودم ها جدید تر تو همین مارک اومده... نمیدونم بهرحال...این مدل خوبی هست یا بهتر از این زیر 90 قیمت می تونم پیدا کنم؟؟
خصوصیات zyxel p-660hw:
• مودم ADSL2+ بی سیم
• 4 پورت اترنت 100Mbps
• دارای 2 آنتن 3DBI-5DBI
• پشتیبانی از Vlan
دوست عزیز لطفا مشخص کنید انتظارتون و استفادتون در چه حد و امکاناتی هست؟ مسافتی که باید برد بده یا متراژ خونه چقدر هست؟

---------- Post added at 11:04 PM ---------- Previous post was at 11:01 PM ----------

دوستان تنظیمات مودم/روتر با روتر چه تفاوت هایی داره؟چه کارایی رو میشه با روتر انجام داد که با مودم/روتر نمیشه؟

دو مدل (مودم) 8960 و (روتر) 941 تی پی لینک رو مقایسه کردم تفاوت زیادی ندیدم.
سایت تی پی لینک یک بخشی داره که میشه پنل نمونه بعضی از مدل هارو دید.اینجوری میتونید خودتون قضاوت کنید.:31:

فقط آی پی تون رو اگه در ورود مشکل داشتید تغییر بدید.(با چیز پی ان یا نرم افزار های مربوطه:27:)

AB
20-11-2011, 21:11

نمیدونم برای چی متاسفانه اکثر مغازه های شبکه خودشون رو به تی پی لینک محدود کردن؟:27:

این مودم خودش میتونه دانلود کنه در صورتی که به پی سی متصل نباشه؟؟؟احتمالا منظور شما ذخیره اطلاعات روی درایو متصل به مودم هست.:11:

مسئله محدود کردن نیست.کارایی دستگاه در مقابل قیمتی هست که پرداخت میکنین.متاسفانه بعضی مارک ها فقط به خاطر اسم برند تو ایران خیلی گرونتر از قیمت جهانی فروخته میشن.مثل لینکسیس.

سایت تی پی لینک یک بخشی داره که میشه پنل نمونه بعضی از مدل هارو دید.اینجوری میتونید خودتون قضاوت کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفقط آی پی تون رو اگه در ورود مشکل داشتید تغییر بدید.(با چیز پی ان یا نرم افزار های مربوطه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

متاسفانه اینجا مودمی که من میخام نداره.لطفا خودتون کمی توضیح بدین.

mina_rbb
20-11-2011, 21:28
دوست عزیز لطفا مشخص کنید انتظارتون و استفادتون در چه حد و امکاناتی هست؟ مسافتی که باید برد بده یا متراژ خونه چقدر هست؟

---------- Post added at 11:04 PM ---------- Previous post was at 11:01 PM ----------

می خوام فقط یه طبقه برد بده 30 مترم بده کافیه. البته مودم توی اتاق قرار می گیره و دورش دیوار هست. به یه pc و یه لپتاب و موبایل قراره سرویس بده...:20:
موضوع اینه که می خوام حتما asus یا zyxel باشه

mghaffari49
20-11-2011, 22:28

---------- Post added at 10:57 PM ---------- Previous post was at 10:55 PM ----------

درصورتی که مودم ای دی اس ال دارید ، بهتر است روتر وایرلس بگیرید.چون مودم های ADSL Wireless خودشون مودم ADSL هم هستن.
هزینه و کاربرد و مسافتی که باید برد بده چقدر هست؟

بیشتر از 100 نمی خوام خرج کنم ولی با همون قاعده لپ لپ :biggrin:
اصولا هم کارایی برام مهمه فوقش مودم رو می دم به یکی یا کلا می زارم خاک بخوره(زیادم ازش راضی نیستم کلا :13: )
در مورد کاربرد هم با توضیحات شما باید بگم همه شون خیلی کاربردیه و خیلی خوب میشه اگه بشه ولی کاربرد اصلی من در کل اشتراک گذاریه (پرینتر-فایل-اینترنت و...) اگه اضافه چیزی داشته باشه حتما ازش استفاده می کنم ولی اگه نداشته باشه هم دیگه می سازیم.
مسافت هم 40-50 متر کافیه.

saam_metal5
21-11-2011, 00:11
با سلام و خسته نباشید دوستان من دنبال یک مودم وایرلس توپ میگردم که بتونه دوتا واحد رو تو یک آپارتمان ساپورت کنه بیشتر از 100 تومن نمیخوام خرج کنم بنظر شما همچین مودمی گیر میاد؟؟با این قیمت؟؟اگه میدونین با این قیمت همچنین مودمی با این فرکانس گیر نمیاد پس نظرتون راجب این دوتا مودم چیه؟؟؟مودم ASUS DSL-N11 و D-Link 2750U کدوم یکی بهتره(فرکانس و کیفیت کدوم بهتره)یک چیزی میخوام که روز دوم 10 ساعت روشن باشه هنگ نکنه هرکسی این مودم هارو داشته لطفاً بگه در کل از مودم راضی بوده یا نه همچین بردی رو ساپورت میکنه یا نه...د رکل فرکانسشون در چه حدی هست
راستی پایین ترین قیمت موجود در بازار رو هم میتونین بدین؟؟؟

ArashMiniStar
21-11-2011, 19:23
این مودم خودش میتونه دانلود کنه در صورتی که به پی سی متصل نباشه؟؟؟احتمالا منظور شما ذخیره اطلاعات روی درایو متصل به مودم هست.:11:

مسئله محدود کردن نیست.کارایی دستگاه در مقابل قیمتی هست که پرداخت میکنین.متاسفانه بعضی مارک ها فقط به خاطر اسم برند تو ایران خیلی گرونتر از قیمت جهانی فروخته میشن.مثل لینکسیس.

متاسفانه اینجا مودمی که من میخام نداره.لطفا خودتون کمی توضیح بدین.
بله میتونه.لینک باید مستقیم یا تورنت باشه.

AB
21-11-2011, 19:41
بله میتونه.لینک باید مستقیم یا تورنت باشه.

مرسی.

به غیر از دو مدلی که نوشتین از مدل یا برند دیگه ای که این قابلیت رو داشته باشه هست؟

mghaffari49
21-11-2011, 21:05
ممنون از جواب هاتون :-)
خودم رفتم یه چیزی گرفتم حالا...

AB
21-11-2011, 22:19
ممنون از حواب هاتون:41:
خودم رفتم یه چیزی گرفتم حالا...

حالا چی گرفتی؟:31:

mina_rbb
21-11-2011, 23:28
["]سلام دوستان. من دنبال مودم wireless از بین مدل های asus ویا zyxel می گردم. اول مدل zyxel p-660HW رو انتخاب کردم ولی شک دارم و فک می کنم مودم ها جدید تر تو همین مارک اومده... نمیدونم بهرحال...این مدل خوبی هست یا بهتر از این زیر 90 قیمت می تونم پیدا کنم؟؟
خصوصیات zyxel p-660hw:
• مودم ADSL2+ بی سیم
• 4 پورت اترنت 100Mbps
• دارای 2 آنتن 3DBI-5DBI
• پشتیبانی از Vlan[/EMAIL]

می خوام فقط یه طبقه برد بده 30 مترم بده کافیه. البته مودم توی اتاق قرار می گیره و دورش دیوار هست. به یه pc و یه لپتاب و موبایل قراره سرویس بده...:20:
موضوع اینه که می خوام حتما asus یا zyxel باشه

somebody help meee....urgant!!!:31:

mrm88
22-11-2011, 03:11
سلام دوستان
من میخوام یک مودم ADSL وایرلس بگیرم،هدفم به اشتراک گذاشتن ADSL به لپ تاپ و گوشیمه(آیفون) این رو هم بگم هیچ مودمی ندارم(مودم قبلیم دار فانی رو وداع گفت) خوب راجب مشخصات خودم و انتظاراتم از مودم صحبت کنم: خونمون 150 متره میخوام تو خونه مشکلی نداشته باشم(از لحاظ برد) بودجه هم تا 100 تومن مشکلی نیست اونطور که فهمیدم میشه به استاندارد n هم فکر کرد،خودم قبلا یوزر تی پی لینک بودم(مدل غیر وایرلسش) اما تی پی لینک تو استفاده ی زیاد(که خوراک خودمه منظورم شبانه روزی وصل بودنه) داغ میکنه و هنگ میکنه،یکی از فامیلامون هم که بهترین مودم وایرلس تی پی لینک رو داره(وایرلس سری n) اون هم با مشکل داغ کردن و هنگ کردن روبروه! خلاصه میخوام کولینگ خوبی هم داشته باشه تا تو استفاده بیشتر از 5-6 ساعت هنگ نکنه!
تو سایت چاره 2مدل دیدم از ایسوز یکی مدل DSL- N10 که وایرلس n با سرعت 150مگ به قیمت 78تومن با گارانتی پارس ارتباط و دیگری مدل DSL- N11 که اون هم وایرلس n با سرعت دوبرابر (300مگ) به قیمت 99تومن با گارانتی رهنمون فناوری اطلاعات میخواستم ببینم واسه کاربرد من همین مدل N10 جوابگوئه یا N11 بگیرم(تفاوت واسه من محسوسه یا نه؟) ارزشش رو داره؟
اینطور که فهمیدم N10 مدل جدیدتری هست و با وجود یک آنتن قدرت 5db داره ولی N11 قدرت 2db داره! و البته با 2آنتن! علت اینکه گفتم N10 جدیدتره اینه که الان تو سایت ایسوز تو صفحه ی اصلی N10 رو زده ولی N11 نیست! تو هیستوری گوگل میشه N11 رو پیدا کرد! درسته اساتید؟ ممنون میشم راهنمایی کنید که در صورت مناسب بودن این 2مدل کدوم رو بگیرم(با توجه به نیاز و شرایطم) و خوب کدوم گارانتیش معتبرتره و اصلی؟ مرسی

ArashMiniStar
22-11-2011, 17:21
مرسی.

به غیر از دو مدلی که نوشتین از مدل یا برند دیگه ای که این قابلیت رو داشته باشه هست؟
شرمنده من مودم دیگه ای نمی شناسم.

---------- Post added at 07:21 PM ---------- Previous post was at 07:17 PM ----------

سلام دوستان
من میخوام یک مودم ADSL وایرلس بگیرم،هدفم به اشتراک گذاشتن ADSL به لپ تاپ و گوشیمه(آیفون) این رو هم بگم هیچ مودمی ندارم(مودم قبلیم دار فانی رو وداع گفت) خوب راجب مشخصات خودم و انتظاراتم از مودم صحبت کنم: خونمون 150 متره میخوام تو خونه مشکلی نداشته باشم(از لحاظ برد) بودجه هم تا 100 تومن مشکلی نیست اونطور که فهمیدم میشه به استاندارد n هم فکر کرد،خودم قبلا یوزر تی پی لینک بودم(مدل غیر وایرلسش) اما تی پی لینک تو استفاده ی زیاد(که خوراک خودمه منظورم شبانه روزی وصل بودنه) داغ میکنه و هنگ میکنه،یکی از فامیلامون هم که بهترین مودم وایرلس تی پی لینک رو داره(وایرلس سری n) اون هم با مشکل داغ کردن و هنگ کردن روبروه! خلاصه میخوام کولینگ خوبی هم داشته باشه تا تو استفاده بیشتر از 5-6 ساعت هنگ نکنه!
تو سایت چاره 2مدل دیدم از ایسوز یکی مدل DSL- N10 که وایرلس n با سرعت 150مگ به قیمت 78تومن با گارانتی پارس ارتباط و دیگری مدل DSL- N11 که اون هم وایرلس n با سرعت دوبرابر (300مگ) به قیمت 99تومن با گارانتی رهنمون فناوری اطلاعات میخواستم ببینم واسه کاربرد من همین مدل N10 جوابگوئه یا N11 بگیرم(تفاوت واسه من محسوسه یا نه؟) ارزشش رو داره؟
اینطور که فهمیدم N10 مدل جدیدتری هست و با وجود یک آنتن قدرت 5db داره ولی N11 قدرت 2db داره! و البته با 2آنتن! علت اینکه گفتم N10 جدیدتره اینه که الان تو سایت ایسوز تو صفحه ی اصلی N10 رو زده ولی N11 نیست! تو هیستوری گوگل میشه N11 رو پیدا کرد! درسته اساتید؟ ممنون میشم راهنمایی کنید که در صورت مناسب بودن این 2مدل کدوم رو بگیرم(با توجه به نیاز و شرایطم) و خوب کدوم گارانتیش معتبرتره و اصلی؟ مرسی
بنظر من فرق مودم با آنتن 5dbi با 2 dbi در این موارد هست :
1.اولی برد بیشتری میدهد ولی دومی پوشش بیشتری میدهد.(برای مثال نقاط کور کمتری دارد)
2.اگه دقت کرده باشید هر چی سرعت مودم ها بالاتر میره ، تعداد آنتن ها بیشتر میشه.پس اینطوری میشه در نظر گرفت هر چه فاصله کمتر و گیرنده و فرستنده وایرلس (میتونه تعداد آنتن باشه) بیشتر باشه کیفیت بهتری در انتقال اطلاعات دارید.ضمنا توجه داشته باشید فاصله تو سرعت به شدت تاثیر گذار هست!

mghaffari49
22-11-2011, 22:03
حالا چی گرفتی؟:31:

TD-W8961ND

saam_metal5
23-11-2011, 09:41
با سلام و خسته نباشید دوستان من دنبال یک مودم وایرلس توپ میگردم که بتونه دوتا واحد رو تو یک آپارتمان ساپورت کنه بیشتر از 100 تومن نمیخوام خرج کنم بنظر شما همچین مودمی گیر میاد؟؟با این قیمت؟؟اگه میدونین با این قیمت همچنین مودمی با این فرکانس گیر نمیاد پس نظرتون راجب این دوتا مودم چیه؟؟؟مودم ASUS DSL-N11 و D-Link 2750U کدوم یکی بهتره(فرکانس و کیفیت کدوم بهتره)یک چیزی میخوام که روز دوم 10 ساعت روشن باشه هنگ نکنه هرکسی این مودم هارو داشته لطفاً بگه در کل از مودم راضی بوده یا نه همچین بردی رو ساپورت میکنه یا نه...د رکل فرکانسشون در چه حدی هست
راستی پایین ترین قیمت موجود در بازار رو هم میتونین بدین؟؟؟
دوستان یکی نیست جواب منو بده؟؟؟؟من بین این دوتا مودم کدوم رو انتخاب کنم؟؟؟کدوم یکی میتونه محدوده بیشتری رو ساپورت کنه؟؟؟کیفیت کار کدوم بهتره؟؟؟؟

ramin92003
23-11-2011, 20:23
با سلام
من یک سویچ وایرلس d-link dir600 دارم ولی خوب آنتن نمی دهد فکر کنم به خاطر تعداد دیوارها و ضخامت زیاد دیوار ها باشه می خواستم من را برای خرید یک سویچ وایرلس راهنمایی کنید که بتونه خوب آنتن دهد چه مدلی را پیشنهاد می کنید.
متشکرم

sam_mk
24-11-2011, 14:55
سلام دوستان من یک مودم asus am602 دارم که خیلی هم ازش راضیم، شده باهاش 1 هفته هم کانکت بودم
طبق تجربه خوشی که از asus دارم حالا میخوام مودم wirelles n-10 asus رو بگیرم ولی بعضی از رفقا که ازشون پرسجو میکردم گفتن linksys بهتره حالا میخوام دوستان نظر بدن که چی بخرم بهتره حدود 80 تومن پول میخوام خرج کنم مهمترین معیار برام اینه که مودم خر کار باشه مثل همین asus خودم 1 هفته روشن باشه در مرحله بعدی هم ظاهرش و اینکه مشکی باشه
راستی یه سوالی برام پیش اومده نوع مودم توی سرعت دانلود تاثییری داره یا خیر؟

AB
24-11-2011, 16:28
دوستان یکی نیست جواب منو بده؟؟؟؟من بین این دوتا مودم کدوم رو انتخاب کنم؟؟؟کدوم یکی میتونه محدوده بیشتری رو ساپورت کنه؟؟؟کیفیت کار کدوم بهتره؟؟؟؟

هر دو تاش خوبن ولی اگه تو تاپیک ها و فروم های دیگه هم یه نگاهی بندازی میبینی که استفاده کننده ها میگن سیگنال دی لینک یه کمی ضعیفتره.

با سلام
من یک سویچ وایرلس d-link dir600 دارم ولی خوب آنتن نمی دهد فکر کنم به خاطر تعداد دیوارها و ضخامت زیاد دیوار ها باشه می خواستم من را برای خرید یک سویچ وایرلس راهنمایی کنید که بتونه خوب آنتن دهد چه مدلی را پیشنهاد می کنید.
متشکرم

اگه آنتنش قابل تعویضه بهتره یه آنتن بخرین.اگه نیست سقف بودجتون رو مشخص کنید تا دوستان راهنمایی کنن.

سلام دوستان من یک مودم asus am602 دارم که خیلی هم ازش راضیم، شده باهاش 1 هفته هم کانکت بودم
طبق تجربه خوشی که از asus دارم حالا میخوام مودم wirelles n-10 asus رو بگیرم ولی بعضی از رفقا که ازشون پرسجو میکردم گفتن linksys بهتره حالا میخوام دوستان نظر بدن که چی بخرم بهتره حدود 80 تومن پول میخوام خرج کنم مهمترین معیار برام اینه که مودم خر کار باشه مثل همین asus خودم 1 هفته روشن باشه در مرحله بعدی هم ظاهرش و اینکه مشکی باشه
راستی یه سوالی برام پیش اومده نوع مودم توی سرعت دانلود تاثییری داره یا خیر؟

شما که مودم داری و راضی هستی بهتره یه روتر وایرلس بگیری و وصلش کنی به مودم.

لینک سیس خیلی خوبه ولی نه تو رنج های پایین.مدل های ارزون قیمتش (که اینجا فقط به خاطر مارکش دو برابر قیمت فروخته میشه) کیفیت چندانی ندارن.مثلا مدل های WAG-120N و WAG-160N مشکل Connection Drop و هنگ و سیگنال ضعیف دارن.بعضی آی اس پی ها هم مثل شاتل میگن با لینک سیس سازگار نیست.درسته اصلا ربطی نداره ولی تا بگی مودمم لینک سیسه میگن شرکت ما لینک سیس رو ساپورت نمیکنه.

تو این رنج مدل های RT-N13U از Asus و مدل TD-WR941ND از TP-Link توصیه میشه.اولی ظاهرش نسبت به دومی بهتره (آنتنش تو کاره) و یه پورت یو اس بی هم داره.دومی هم مزیتش سیگنال قوی تر (3 تا آنتن بیرونی داره) و پایداری بهتر هست.اگر هم مودم میخایی بگیری مدل RT-N10 Asus بگیر.

اینم در نظر داشته باشین که معمولا ساپورت نرم افزاری روترها توسط تیم های نرم افزاری که فیرم ویر های اوپن سورس منتشر میکنن خیلی خیلی بیشتر از مودم هست و ممکنه شما مشکلی داشته باشین(مثل کم بودن برد وایرلس یا هنگ مداوم و ...) و با این فیرم ویرها مشکلتون حل بشه.

نوع مودم هم تو سرعت دانلود تاثیری نداره(حداقل برای سرعت های ایران!)

موفق باشید.

sam_mk
25-11-2011, 14:57
دوست عزیز از راهنماییت ممنونم نظرت درباره n12u چیه به نظرت ارزش هزینه اضافه رو داره

AB
25-11-2011, 16:51
دوست عزیز از راهنماییت ممنونم نظرت درباره n12u چیه به نظرت ارزش هزینه اضافه رو داره

کار اصلی که میخایین انجام بدین چیه؟

gggmail
27-11-2011, 14:24
دوستان مودم 8101G چقدر برد داره؟
یک طبقه رو راحت جواب میده؟
یه سوال دیگه این بهترخ یا ایسوس G31
من دیروز یه قیمت 40 با گارانتی فرا دانش گرفتم

gggmail
28-11-2011, 18:42
دوستان اگر میشه جواب بدید

armin_goooodboy
28-11-2011, 20:36
سلام دوستان
من 2 تا کامپیوتر تو خونه دارم
یه لپ تاپ و یه گوشی Vivaz pro
یه مودم adsl معمولی هم دارم

حالا میخوام یه مودم ADSL وایرلس بگیرم که:

حداقل دو پرت با سیم (یکی usb و یکی لن یا هر دو لن ) برای دو تا pc داشته باشه
وایرلس هم باشه که بتونم با لپ تاپ و گوشی اینترنت داشته باشم (برد و پوشش مهم نیست واسم. فاصله لپ تاپ حداکثر چند متره. تو اتاق خودمه)
از همه مهمتر ارزون باشه

چی پیشنهاد میکنید که بگیرم؟

ArashMiniStar
29-11-2011, 14:30
سلام دوستان
من 2 تا کامپیوتر تو خونه دارم
یه لپ تاپ و یه گوشی Vivaz pro
یه مودم adsl معمولی هم دارم

حالا میخوام یه مودم ADSL وایرلس بگیرم که:

حداقل دو پرت با سیم (یکی usb و یکی لن یا هر دو لن ) برای دو تا pc داشته باشه
وایرلس هم باشه که بتونم با لپ تاپ و گوشی اینترنت داشته باشم (برد و پوشش مهم نیست واسم. فاصله لپ تاپ حداکثر چند متره. تو اتاق خودمه)
از همه مهمتر ارزون باشه

چی پیشنهاد میکنید که بگیرم؟
TPLINK 8901G 4 پورت لن داره.برد خوبی هم داره.فقط پورت یو اس بی برای چی براتون مهمه؟(کاربرد؟)

armin_goooodboy
29-11-2011, 16:47
ممنون. این قیمتش چنده؟

نه usb واسم مهم نیست
کفتم که فقط دو تا پورت با سیم میخوام
حالا یه یو اس بی یه لن یا دو تا لن فرقی نداره واسم
البته اگه یه یو اس بی داشته باشه طبیعتا از روی اون pc که با یو اس بی وصله میشه یه سیستم دیگه هم شیر کرد و اینترنت داشت
که واسم مهم نیست
قیمت مهمه

این قیمتش چنده؟

ArashMiniStar
29-11-2011, 18:54
ممنون. این قیمتش چنده؟

نه usb واسم مهم نیست
کفتم که فقط دو تا پورت با سیم میخوام
حالا یه یو اس بی یه لن یا دو تا لن فرقی نداره واسم
البته اگه یه یو اس بی داشته باشه طبیعتا از روی اون pc که با یو اس بی وصله میشه یه سیستم دیگه هم شیر کرد و اینترنت داشت
که واسم مهم نیست
قیمت مهمه

این قیمتش چنده؟
راستش من که هنوز متوجه منظور شما نشدم!!:20:شرمنده.
قیمت 40 50 باید باشه.

hoss1617
01-12-2011, 03:06
با سلام خدمت همه ی دوستان

من میخوام یه مودم وایرلس بخرم . لپ تاپ خودم مک بوکه و یه آیپاد هم دارم . بردش هم برام خیلی مهمه . میخوام راحت تا 40-50 متر آنتن دهی داشته باشه . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید . قیمت هم تا صد هزار تومان

اگه سری N بخرم لپ تاپ ها و دستگاه هایی که سری N نیستند میتونن بهش وصل بشن ؟

البته من یه مودم تی پی لینک W8901G دارم . اوایل آنتن دهیش خیلی بالا بود . اما الان بیشتر از سه چهار متر آنتن نمیده . نمیدونم آیا مشکل پیدا کرده یا واقعا خراب شده

با تشکر

hatefg
01-12-2011, 09:10
سلام من مودم 810 tp link دارم و میخواستم عوض کنم چون سرعت دانلود آیفونم پایین تر از سرعت لن هست میخواستم یه مودم خوب تا 100 هزار تومن پیشنهاد بدید

yes47
01-12-2011, 15:09
دوستان نظرتون راجع به مودم asus G31 چیه؟
من برا پارس آنلاین میخوام بگیرم که اونجوری که تو سایتش زده مدل های N11,N10 رو ساپورت نمیکنه اما این مدل رو زده بود
حالا میخوام بدونم کلا این مدلش چظوره و حدود قیمتش چقده
ممنون میشم راهنمایی کنید

Romax
01-12-2011, 20:11
آقا کسی نبود مودمی بشناسه که بشه باهاش برای وایرلس محدودیت سرعت گذاشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 3بار پرسدم تا حالا:13:

File not found
01-12-2011, 21:24
سلام من مودم 810 tp link دارم و میخواستم عوض کنم چون سرعت دانلود آیفونم پایین تر از سرعت لن هست میخواستم یه مودم خوب تا 100 هزار تومن پیشنهاد بدید
مشکل بخاطر اینه که ispتون سرعت کمی واسه تک کانکشنه میده!

ArashMiniStar
02-12-2011, 10:07
دوستان نظرتون راجع به مودم asus G31 چیه؟
من برا پارس آنلاین میخوام بگیرم که اونجوری که تو سایتش زده مدل های N11,N10 رو ساپورت نمیکنه اما این مدل رو زده بود
حالا میخوام بدونم کلا این مدلش چظوره و حدود قیمتش چقده
ممنون میشم راهنمایی کنید
خوب نزدن.دلیل نیست که ساپورت نکنه.چجوری میشه یک مدل ساپورت نشه یک مدل بشه!:31:

---------- Post added at 12:07 PM ---------- Previous post was at 12:05 PM ----------

با سلام خدمت همه ی دوستان

من میخوام یه مودم وایرلس بخرم . لپ تاپ خودم مک بوکه و یه آیپاد هم دارم . بردش هم برام خیلی مهمه . میخوام راحت تا 40-50 متر آنتن دهی داشته باشه . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید . قیمت هم تا صد هزار تومان

اگه سری N بخرم لپ تاپ ها و دستگاه هایی که سری N نیستند میتونن بهش وصل بشن ؟

البته من یه مودم تی پی لینک W8901G دارم . اوایل آنتن دهیش خیلی بالا بود . اما الان بیشتر از سه چهار متر آنتن نمیده . نمیدونم آیا مشکل پیدا کرده یا واقعا خراب شده

با تشکر
بله میتونن وصل بشن.ولی دیگه از سرعت بالاتر و برد بهتر خبری نیست.:11:

Actros
02-12-2011, 14:09
من چند ماهی هست d link 2730 دارم وایرلس سری n
ولی با 2730 هایی که الان تو بازارن مقایسش میکنم میبینم آنتن جدیدا بلند تر شده
ماله من آنتنش نصف اوناس و روش نوشته دی لینک . ولی این جدبدا بلند ترن و روشون چیزی ننوشته . خواستم ببینم تو برد تاثیر داره این قضیه ؟

silent-assassin
02-12-2011, 16:25
سلام دوستان

یه راهنمایی میخوام
ممنون میشم کمکم کنید

راستی دانش فنی من تو این مورد در حد صفره
امیدوارم بتونم منظورمو برسونم

من تازگی از سرویس های مخابرات سفارش adsl دادم (محدوده ما را فقط و فقط مخابرات ساپورت میکرد) و با همسایه روبرومون هم اشتراکی بدون محدودیت نداگستر گرفتیم

حالا من میخوام یه مودم وایرلس بخرم که هم از اینترنت خودم استفاده بکنم هم به نوعی گیرنده هم باشه تا بتونم از بدون محدودیت اون هم استفاده کنم
تابستونی یه access point دستم بود و صلش کرده بودم به سیستم میتونستم از اینترنت اون هم استفاده کنم

حالا میخوام مودمی بهم معرفی کنید که هم مودم باشه برای استفاده خودم و هم به نوعی گیرنده باشه تا بتونم از اینترنت اون هم دانلود کنم

فاصله بین خونه ما تا خونه اونا هم حدود 70 متره.حالا شما یه کم بیشتر در نظر بگیرید که مشکل ساز نشه (مثلا 100 متر)
بودجه هم حدود 60-70 تومن در نظر بگیرید

پیشاپیش از راهنماییهاتون تشکر میکنم
ممنون

ArashMiniStar
02-12-2011, 21:33
من چند ماهی هست d link 2730 دارم وایرلس سری n
ولی با 2730 هایی که الان تو بازارن مقایسش میکنم میبینم آنتن جدیدا بلند تر شده
ماله من آنتنش نصف اوناس و روش نوشته دی لینک . ولی این جدبدا بلند ترن و روشون چیزی ننوشته . خواستم ببینم تو برد تاثیر داره این قضیه ؟
احتمالا ورژن جدید 2730 هستن که مسلما باید بهتر شده باشن.دقیقا مثل 2640U که 2 ورژنش اومده و دومی بردش بهتره.

---------- Post added at 11:33 PM ---------- Previous post was at 11:31 PM ----------

سلام دوستان

یه راهنمایی میخوام
ممنون میشم کمکم کنید

راستی دانش فنی من تو این مورد در حد صفره
امیدوارم بتونم منظورمو برسونم

من تازگی از سرویس های مخابرات سفارش adsl دادم (محدوده ما را فقط و فقط مخابرات ساپورت میکرد) و با همسایه روبرومون هم اشتراکی بدون محدودیت نداگستر گرفتیم

حالا من میخوام یه مودم وایرلس بخرم که هم از اینترنت خودم استفاده بکنم هم به نوعی گیرنده هم باشه تا بتونم از بدون محدودیت اون هم استفاده کنم
تابستونی یه access point دستم بود و صلش کرده بودم به سیستم میتونستم از اینترنت اون هم استفاده کنم

حالا میخوام مودمی بهم معرفی کنید که هم مودم باشه برای استفاده خودم و هم به نوعی گیرنده باشه تا بتونم از اینترنت اون هم دانلود کنم

فاصله بین خونه ما تا خونه اونا هم حدود 70 متره.حالا شما یه کم بیشتر در نظر بگیرید که مشکل ساز نشه (مثلا 100 متر)
بودجه هم حدود 60-70 تومن در نظر بگیرید

پیشاپیش از راهنماییهاتون تشکر میکنم
ممنون
پیشنهاد من این هست که از مودم یا آنتن های Outdoor در بیرون استفاده بشه.یا حداقل دم پنجره باشه.

yes47
02-12-2011, 23:38
[QUOTE=ArashMiniStar;6671103]خوب نزدن.دلیل نیست که ساپورت نکنه.چجوری میشه یک مدل ساپورت نشه یک مدل بشه[QUOTE]

---------- Post added at 12:07 PM ---------- Previous post was at 12:05 PM ----------

والا اینو به خودشون بگو...اینم از شگرداشونه دیگه..کارشون که معلوم نیس هر مشکلی بعدش پیش بیاد میذارن رو حساب این

silent-assassin
03-12-2011, 09:13
احتمالا ورژن جدید 2730 هستن که مسلما باید بهتر شده باشن.دقیقا مثل 2640U که 2 ورژنش اومده و دومی بردش بهتره.

---------- Post added at 11:33 PM ---------- Previous post was at 11:31 PM ----------

پیشنهاد من این هست که از مودم یا آنتن های Outdoor در بیرون استفاده بشه.یا حداقل دم پنجره باشه.

و مدل خاصی مدنظرتون هست؟
برند. مدل . قیمت

ممنون

ArashMiniStar
03-12-2011, 11:11
و مدل خاصی مدنظرتون هست؟
برند. مدل . قیمت

ممنون
لطفا شما دقیق تر مکان 2 مودم و 2 ساختمون رو به هم مشخص کنید که بهتون معرفی کنم.
در اصل دید شما خیلی مهمه.من میتونم بهتون تجهیزات معرفی کنم که تا 1 کیلومتر وایرلس داشته باشید.ولی خوب دید باید آزاد و بدون مانع باشه.

mehdisatss
03-12-2011, 11:20
سلام دوستان
این annex A , annex B , ... که روی بعضی از انواع مودم ها ( linksys, tplink, ... )نوشته چی هست و تو ایران کدومش باشه سازگارتره؟

silent-assassin
03-12-2011, 11:56
لطفا شما دقیق تر مکان 2 مودم و 2 ساختمون رو به هم مشخص کنید که بهتون معرفی کنم.
در اصل دید شما خیلی مهمه.من میتونم بهتون تجهیزات معرفی کنم که تا 1 کیلومتر وایرلس داشته باشید.ولی خوب دید باید آزاد و بدون مانع باشه.

2تا بن بست دقیقا روبه روی هم هستن
خونه ما سر یکی از بن بست ها هست
اتاق من پنجره به حیاط داره و سیستم من کنار پنجره است

اون یکی خونه وسط بن بست روبه رویی هستش و اطراف مودمش بسته است
در ضمن یکی از خونه ها سمت راست کوچه است اون یکی سمت چپ اگه کابلهای برق وسط کوچه مشکلی ایجاد نکنند میشه گفت به صورت مستقیم حرکت کنیم حداکثر 6 تا دیوار بین 2 تا مودم قرار میگیره

فاصله هم همون 70 متر
راستی مدل مودم اون td-w8960n هستش

امیدوارم منظورم را رسونده باشم
ZeroNetizen
08-12-2011, 09:16
من یک مودم وایرلس میخوام تا از دست کابل شبکه راحت بشم و بتونم از مزیت قابل جابجایی بودن لپ تاپم استفاده کنم :31:
البته برد مودم تا خونه همسایه یا سر کوچه برام مهم نیست، ولی میخوام اتاق من و برادرم که در 2 طبقه مجزا اما دقیقا روی هم قرار داره رو پوشش بده (من طبقه بالا هستم و برادرم زیر اتاق من هست - مودم هم پیش خودم طبقه بالا)
لطفا گزینه های ارزون و خوب معرفی کنید :46:

(مودم فعلی من از نوع باسیم TP-LINK هست و هیچ مشکلی نداشته بنابرین از این برند راضی هستم:20:
آیا مودم وایرس TP-LINK TD-W8901G هم میتونه من رو راضی نگه داره یا باید بیشتر هزینه کنم؟)

Hamid323
10-12-2011, 09:20
سلام یه مودم یا وایرلس روتر پیشنهاد بدید که حتما بتونه دو طبقه رو به خوبی ساپورت کنه چون میخوام توی طبقه پایین بزارم و طبقه ی بالا هم بتونن از اینترنت استفاده کنن

الان یک مودم لن دارم اگر بهتره که وایرلس روتر بگیرم که یه روتر پیشنهاد بدید

ضمنا آیا اینکه یه مودم از پروتکول سری N ساپورت کنه آیا مساله ی مهمی هست؟

ali703
10-12-2011, 09:54
چرا مودم های وایرلس اینقدر بردش کمه؟ 45000 ت پول دادیم، بردش به 50 متر نمیرسه!

ArashMiniStar
10-12-2011, 13:59
چرا مودم های وایرلس اینقدر بردش کمه؟ 45000 ت پول دادیم، بردش به 50 متر نمیرسه!
مارک و مدل وایرلستون چیه؟ دقت داشته باشید مکان مودم ، موانع و ... همگی در برد تاثیر دارند!:46:
البته احتمال خرابی دستگاه هم هست.ضمنا مودم های خیلی گرون تر هم همچین تضمینی در برد تو آپارتمان ها خونه ها به شما کنند!! اون بردی که نوشته میشه اسمی و در حالت فضای باز و بدون مانع هست.

ArashMiniStar
10-12-2011, 14:05
سلام یه مودم یا وایرلس روتر پیشنهاد بدید که حتما بتونه دو طبقه رو به خوبی ساپورت کنه چون میخوام توی طبقه پایین بزارم و طبقه ی بالا هم بتونن از اینترنت استفاده کنن

الان یک مودم لن دارم اگر بهتره که وایرلس روتر بگیرم که یه روتر پیشنهاد بدید

ضمنا آیا اینکه یه مودم از پروتکول سری N ساپورت کنه آیا مساله ی مهمی هست؟
1.لطفا حداکثر بودجه مشخص کنید.
2.اجباری نیست که سری N را ساپورت کند.البته در صورتی که فقط اینترنت رو انتقال بدید.در صورت انتقال اطلاعات یا دیتا و ... لازمتونه خواهد شد.باز هم نظر بنده این هست که اول به بودجه نگاه کنیم.چون تمام مودم های جدیدی که میاد سری N 300 مگابایتی رو ساپورت میکنند.همچنین برای استفاده از قابلیت های این سری باید گیرندتون هم ساپورت کنه در غیر این صورت با همان سرعت عادی سری B و G 54 میتوانید استفاده کنید.

Hamid323
10-12-2011, 18:00
1.لطفا حداکثر بودجه مشخص کنید.
2.اجباری نیست که سری N را ساپورت کند.البته در صورتی که فقط اینترنت رو انتقال بدید.در صورت انتقال اطلاعات یا دیتا و ... لازمتونه خواهد شد.باز هم نظر بنده این هست که اول به بودجه نگاه کنیم.چون تمام مودم های جدیدی که میاد سری N 300 مگابایتی رو ساپورت میکنند.همچنین برای استفاده از قابلیت های این سری باید گیرندتون هم ساپورت کنه در غیر این صورت با همان سرعت عادی سری B و G 54 میتوانید استفاده کنید.
مرسی از توضیح
من تبادل دیتا هم دارم و برام مهمه. بودجه هم زیر 100 ترجیحا بین 60 تا 80

ضمنا فاصله دو طبقه رو نگفتید که ساپورت میکنن راحت یا نه؟

mra680
12-12-2011, 08:42
سلام به همه:11:
من یک مودم ساده DLink دارم که فقط کابل Lan و USB داره
جدیدا هم گوشیمو عوض کردم و هم لب تاب خریدم . . .
حالا چطور بدون خرید مودم وایرلس این مودم معمولی رو تبدیل به یک وایرلس کنم که تو شعاع 20 متری بتونم از گوشی و لب تاب استفاده کنم و قابلیت اینرو داشته باشه که همزمان حداقل 3 تا دستگاه با هم Share باشن و هم تبادل اطلاعات داشته باشیم به صورت شبکه و هم بتونیم از اینترنت استفاده کنیم(فقط لبتاب و پی سی)البته در صورت خاموش بودن پی سی بشه از لبتاب و گوشی استفاده کرد که مودم رو خاموش نکنم:10:
مرسی:40:
موفق باشید:20:

hootas23
12-12-2011, 22:34
سلام
فرصت نشد زیاد تحقیق کنم امروز رفتم یه asus dsl N10 خریدم
64 تومن.
هنوز نصبش نکردم ببینم چطوره اما فروشنده که آشنا هم هست بهم گفت که حتما باید سیستمت روشن باشه تا بتونی روی لپ تاپ هم اینترنت داشته باشی یه جورایی چون قبلا نمیدونستم این رو...خورد تو ذوقم
آخه خونه ما سه طبقست منم میخوام تو تمام طبقاتم اینترنت وایرلس داشته باشم و با لپ تاپ هرجایی نشستم کارم رو انجام بدم ..نیازی به سیستم اصلی ندارم اکثرا.
راهی نداره کاری کنم که وقتی مودم رو روشن میکنم وایرلس هم فعال باشه و به صورت دستی کانکت کنه؟و سیستم 1 رو روشن نکنم؟
:41:

AB
12-12-2011, 23:27
سلام
فرصت نشد زیاد تحقیق کنم امروز رفتم یه asus dsl N10 خریدم
64 تومن.
هنوز نصبش نکردم ببینم چطوره اما فروشنده که آشنا هم هست بهم گفت که حتما باید سیستمت روشن باشه تا بتونی روی لپ تاپ هم اینترنت داشته باشی یه جورایی چون قبلا نمیدونستم این رو...خورد تو ذوقم
آخه خونه ما سه طبقست منم میخوام تو تمام طبقاتم اینترنت وایرلس داشته باشم و با لپ تاپ هرجایی نشستم کارم رو انجام بدم ..نیازی به سیستم اصلی ندارم اکثرا.
راهی نداره کاری کنم که وقتی مودم رو روشن میکنم وایرلس هم فعال باشه و به صورت دستی کانکت کنه؟و سیستم 1 رو روشن نکنم؟
تو مودم های وایرلس اصلا نیازی به روشن بودن سیستم های دیگه نیست.شما کافیه مودمت روشن باشه و به محض بالا اومدن سیستم عامل شبکه های وایرلس شناسایی میشن و میتونین کانکت بشین.

hootas23
12-12-2011, 23:51
یعنی نیازی نیست که سیستم اصلی روشن باشه؟
من میخوام به این طریق هم سیستم رو میزی من از نت استفاده کنه هم لپ تاپ اما گاهی فقط لپ تاپ و سیستم رو میزی کلا خاموش باشه.
میشه؟

Alislow
12-12-2011, 23:59
دیروز d-link 2730 رو 52 تومن خریدم.
حالا این روتر یعنی چی و یه وی پی اس داره اون یعنی چی و میتونم باهاش فایل هم جا به جا کنم بین سیستم ها و چه جوری یه رمز مشتی بذارم و آیا چی؟

hootas23
13-12-2011, 11:12
من الان این مودم رو نصب کردم و کاملا خوب و عالی بود.
چندتا سوال دارم نمیدونم اینجا جاشه بپرسم یا نه چون سوال زیادی نیست الکی تاپیک باز نکنم:
چطوری میتونم وایرلس رو خاموش کنم؟با اون دکمه قرمز پشتش خاموش نشد.؟!
همون سکوریتی کدی که دادم کفایت میکنه؟یا تنظیماتی هست برای اینکه کسی غیر من استفاده نکنه؟
میتونم این وایرلس رو تنها برای یک سیستم دیگه محدود کنم و اجازه پیدا کردن اون رو توسط لپ تاپ های دیگه ندم؟
بهترین حالت های تنظیم این مودم چگونست؟

AB
13-12-2011, 14:06
من الان این مودم رو نصب کردم و کاملا خوب و عالی بود.
چندتا سوال دارم نمیدونم اینجا جاشه بپرسم یا نه چون سوال زیادی نیست الکی تاپیک باز نکنم:
چطوری میتونم وایرلس رو خاموش کنم؟با اون دکمه قرمز پشتش خاموش نشد.؟!
همون سکوریتی کدی که دادم کفایت میکنه؟یا تنظیماتی هست برای اینکه کسی غیر من استفاده نکنه؟
میتونم این وایرلس رو تنها برای یک سیستم دیگه محدود کنم و اجازه پیدا کردن اون رو توسط لپ تاپ های دیگه ندم؟
بهترین حالت های تنظیم این مودم چگونست؟

معمولا مودم ها دکمه خاموش کردن سیگنال وای-فای دارن.اگه نداره میتونی از منوی اصلی مودم وایرلس رو خاموش کنی.

آره.معمولا کفایت میکنه.بهتره رمز رو از نوع WPA 2 (تنها در صورتی که تمام دستگا های روی شبکه ساپورتش رو داشته باشن) بزارین.

آره میشه.از قسمت MAC Filtering میتونین فقط به دستگاه های تعریف شده امکان استفاده از شبکه رو بدین.

بعد از تعریف فیلترهای مک آدرس و همچینین تعریف شبکه روی دستگاه های متصل میتونین Broadcast SSID رو غیرفعال کنین تا شبکه شناسایی نشه.

lego
14-12-2011, 13:08
سلام دوستان
میخام مودم با استاندارد N حداکثر 55000 برای فروشگاه 20 متری بخرم.
انتخابم td-w8951nd که تنها مشکلش انتن 3dbi اونه.چی پیشنهاد میدین؟
با این قیمت مودم با انتن 5dbi میشه خرید یا به استاندارد G بسنده کنم ؟ کلا انتن 3dbi برای پوشش فروشگاه کافیه؟

dimoos
14-12-2011, 13:44
با سلام
یه سوال فنی دارم... وایرلس لپ تاپم برودکام هستش و کلا واسه ه ک بدرد نمیخوره(توسط برنامه های ه ک شناخته نمیشه) ایا بغیر از خرید
کارت وایرلس یو اس بی دار راه حل دیگری هست....
من یه دونه مودم ای دی اس ال (وایرلس دار )و یه دونه مودم وایمکس مبین نت (وایرلس دار ) دارم...از اینا نمیشه یجوری به عنوان کارت وایرلس واسه لپ تاپ استفاده کرد...؟:31:

در صورتی که راهی بجز خرید کارت وایرلس نباشه...چه کارتی رو واسه -- پیشنهاد میدین..؟(اکسترنال واسه لپ تاپ)
لطفا قیمت و بردش رو هم ذکر کنید.
ممنون

mra680
14-12-2011, 14:29
سلام به همه:11:
من یک مودم ساده DLink دارم که فقط کابل Lan و USB داره
جدیدا هم گوشیمو عوض کردم و هم لب تاب خریدم . . .
حالا چطور بدون خرید مودم وایرلس این مودم معمولی رو تبدیل به یک وایرلس کنم که تو شعاع 20 متری بتونم از گوشی و لب تاب استفاده کنم و قابلیت اینرو داشته باشه که همزمان حداقل 3 تا دستگاه با هم Share باشن و هم تبادل اطلاعات داشته باشیم به صورت شبکه و هم بتونیم از اینترنت استفاده کنیم(فقط لبتاب و پی سی)البته در صورت خاموش بودن پی سی بشه از لبتاب و گوشی استفاده کرد که مودم رو خاموش نکنم:10:
مرسی:40:
موفق باشید:20:
سلام مجدد
کسی نبود راهنمایی کنه؟
موفق باشید . . .:20:

ArashMiniStar
14-12-2011, 18:50
سلام دوستان
میخام مودم با استاندارد N حداکثر 55000 برای فروشگاه 20 متری بخرم.
انتخابم td-w8951nd که تنها مشکلش انتن 3dbi اونه.چی پیشنهاد میدین؟
با این قیمت مودم با انتن 5dbi میشه خرید یا به استاندارد G بسنده کنم ؟ کلا انتن 3dbi برای پوشش فروشگاه کافیه؟

بنظر من که اگه مانع نداشته باشه کافی کافی هست!! در ضمن اگر آنتن قابل تعویض باشد میشه با کمی هزینه آنتن 8 دی بی آی یا ... گذاشت.

---------- Post added at 08:50 PM ---------- Previous post was at 08:48 PM ----------

سلام مجدد
کسی نبود راهنمایی کنه؟
موفق باشید . . .:20:
عزیز حداکثر هزینه ای که مد نظر دارید چقدر هست؟ برای خرید یک روتر 300 مگابایت بر ثانیه حداقل باید 70 80 تومان خرج کرد که ببینیم مد نظر شما هست یا نه.
این 20 متر به چه صورت هست؟ تو خونه هست یا ... ؟

Alishmas
14-12-2011, 19:21
واسه مودم های وايرلس و يا کارت شبکه های وايرلس آنتن قوی وجود داره ؟ منظورم آنتن هايی که خودشون دارند نيست ، يک آنتن ديگه که برد امواج رو تقويت کنه

mra680
14-12-2011, 23:30
عزیز حداکثر هزینه ای که مد نظر دارید چقدر هست؟ برای خرید یک روتر 300 مگابایت بر ثانیه حداقل باید 70 80 تومان خرج کرد که ببینیم مد نظر شما هست یا نه.
این 20 متر به چه صورت هست؟ تو خونه هست یا ... ؟
سلام
والا اون بودجه ای که شما گفتی اصلا نمیصرفه چون ساده ترین مودم وایرلس تی پی لینک 50تومن پولش هست
حالا 70 تا 80 تومن اصلا قابل معقول نیست
من فکر کردم تا 30 تومن میشه جمعش کرد
آره عزیز خونس
مرسی

AB
15-12-2011, 10:00
واسه مودم های وايرلس و يا کارت شبکه های وايرلس آنتن قوی وجود داره ؟ منظورم آنتن هايی که خودشون دارند نيست ، يک آنتن ديگه که برد امواج رو تقويت کنه

بله.اگه آنتن از نوع قابل تعویض باشه(معمولا این مدل ها آخر مدلشون حرف D که مخفف Detachable هست دارن) میشه با یه آنتن قوی تر عوضش کرد.

ArashMiniStar
15-12-2011, 15:31
سلام
والا ان بودجه ای که شما گفتی اصلا نمیصرفه چون ساده ترین مودم وایرلس تی پی لینک 50تومن پولش هست
آره عزیز خونس
مرسی
دیگه زیر 40 فکر نکنم پیدا بشه.
البته عزیز من یک اشتباهی در مورد قیمت کردم.اون قیمت مودم هست نه روتر.(روتر نیاز به مودم ای دی اس ال داره ولی اون یکی نداره)
قیمت ها حدودی هست و قیمت را از بازار بگیرید.

150Mbps Wireless N Router TL-WR741ND

465,000 ریال
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
300Mbps Wireless N Router TL-WR841ND

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید640,000 ریال

البته برای استفاده از سرعت بالاتر سری n باید گیرنده هم ساپورت کنه.

Romax
15-12-2011, 15:49
من بالاخره یک مودم dlink 2750U گرفتم 92 تومن.دوتا آنتن داره. جای usb هم داره باهاش مثل آب خوردن میشه فلش یا هارد اکسترنال رو تو شبکه به اشتراک گذاشت. پرینتر هم میشه که من امتحان نکردم. مودم هایی که با سیم کارت به اینترنت وصل میشن هم میشه وصل کرد بهش(اگه یه روزی تو ایران هم اینترنت 3g با سرعت بالا راه بیفته خیلی بدرد میخوره)! خیلی امکاناتش خوبه... الان به راحتی هم فایلامو میتونم بین سیستم ها تو شبکه انتقال بدم. خیلی ازش راضیم:)

Hamed DC
15-12-2011, 23:59
سلام
والا اون بودجه ای که شما گفتی اصلا نمیصرفه چون ساده ترین مودم وایرلس تی پی لینک 50تومن پولش هست
آره عزیز خونس
مرسی
سلام داداش.
مدلهای زیر رو هم میتونی به لیست انتخابت اضافه کنی:
NEXUS NX-WR741ND...38.000
TP-LINK TD-W8901G...37.500

ArashMiniStar
16-12-2011, 00:17
سلام داداش.
از مارک های خوب دیگه هم مثل ایسوز هست که میتونید از سایتش پیدا کنید.ضمنا برای استفاده از سایت تی پی لینک باید آی پی رو با مثلا وی + پی -ان تغییر بدید!:13:

mra680
16-12-2011, 11:25
سلام داداش.
سلام عزیز خوبی؟:40:
مرسی:11:
تواین رنج بسیار خوب هست:46:
پس دیگه نیازی به مودم وایرلس ندارم:31:
کانفیگ کردن این ها ساده هست دیگه؟تنظیمات خاص یا مودم ساده خاصی که لازم نداره؟
مودم من ساده ترین مودم D-link هست که فقط یه کابل شبکه و یه USb داره(DSL-2520U)
یه آپارتمان 160 متری رو خوب ساپورت میکنه؟

---------- Post added at 11:25 AM ---------- Previous post was at 11:23 AM ----------

:40:
دیگه زیر 40 فکر نکنم پیدا بشه.
البته عزیز من یک اشتباهی در مورد قیمت کردم.اون قیمت مودم هست نه روتر.(روتر نیاز به مودم ای دی اس ال داره ولی اون یکی نداره)
قیمت ها حدودی هست و قیمت را از بازار بگیرید.

150Mbps Wireless N Router TL-WR741ND

465,000 ریال
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
300Mbps Wireless N Router TL-WR841ND

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید640,000 ریال

البته برای استفاده از سرعت بالاتر سری n باید گیرنده هم ساپورت کنه.
مرسی
من نیازم اشتراک دو تا سیستم هست و گاهی هم موبایل وصل بشه به اینترنت یعنی 3 تا دستگاه حداقل همزمان وصل بشه به اینترنت
مرسی

Ship Storm
16-12-2011, 12:27
یعنی نیازی نیست که سیستم اصلی روشن باشه؟
من میخوام به این طریق هم سیستم رو میزی من از نت استفاده کنه هم لپ تاپ اما گاهی فقط لپ تاپ و سیستم رو میزی کلا خاموش باشه.
میشه؟

من متوجه حرف شما نمیشم
سیستم اصلی کدمه دیگه؟
شما مودم رو روشن کن و لپ تاپ رو هم روشن کن هرجا دلت خواست بزن سرچ کنه شبکه وایرلس های موجود رو شناسایی کنه و بعد کانکت کن به شبکه خودت
من نمیدونم منظور از روشن بودن سیستم اصلی چیه دقیقا اینجا
سیستم اصلی در کار نیست ،، مودم یکبار کانفیگ میشه و دیگه نیاز به چیزی نداره

Hamed DC
16-12-2011, 12:28
سلام عزیز خوبی؟:40:
مرسی:11:
تواین رنج بسیار خوب هست:46:
پس دیگه نیازی به مودم وایرلس ندارم:31:
کانفیگ کردن این ها ساده هست دیگه؟تنظیمات خاص یا مودم ساده خاصی که لازم نداره؟
مودم من ساده ترین مودم D-link هست که فقط یه کابل شبکه و یه USb داره(DSL-2520U)
یه آپارتمان 160 متری رو خوب ساپورت میکنه؟

سلام.قربونت داداش.
این دو مدل، مودم بی سیم هستند با پایینتریین قیمت!
بله کانفیگ روانی هم دارن.
کفاف کار شما رو هم میده.

Hamid323
16-12-2011, 12:45
من بالاخره یک مودم dlink 2750U گرفتم 92 تومن.دوتا آنتن داره. جای usb هم داره باهاش مثل آب خوردن میشه فلش یا هارد اکسترنال رو تو شبکه به اشتراک گذاشت. پرینتر هم میشه که من امتحان نکردم. مودم هایی که با سیم کارت به اینترنت وصل میشن هم میشه وصل کرد بهش(اگه یه روزی تو ایران هم اینترنت 3g با سرعت بالا راه بیفته خیلی بدرد میخوره)! خیلی امکاناتش خوبه... الان به راحتی هم فایلامو میتونم بین سیستم ها تو شبکه انتقال بدم. خیلی ازش راضیم:)

کسی که مارو راهنمایی نکرد اما منم همین مودم رو چند روز پیش خریدم به قیمت 90
usb ش رو هنوز تست نکردم. در کل راضیم
SNR خظمم میزنه 37 که حالا نمیدونم به خاطر مودمه یا اینکه خطم نویزش انقدر کم شده :21:

roozbeh99
16-12-2011, 13:01
دوستان بنده قصد خرید مودم وایرلس رو دارم اما موندم چی بخرم.
میخوام مودم قابلیتهای زیر رو داشته باشه :

1. قابلیت دانلود بدون نیاز به سیستم رو داشته باشه.
2. شبکه های 3G و 4G رو هم ساپورت کنه.
3. قابلیت اتصال فلش و هارد اکسترنال بهش باشه.
4. با وی..پی..ان مشکلی نداشته باشه.
5. سیگنال قوی داشته باشه و یک ساختمان 4 طبقه رو پوشش بده. ( البته یوزر زیر ده تاست و حتی کمتر )

آیا مودمهای لینکسیس همچین قابلیتهائی رو یکجا دارن یا مودمهای دیگه ای وجود دارن که این قابلیتها رو داشته باشن ؟

اصلا بودن همه اینها یکجا خوب هست یا نه ؟

اگر موردی دیگه ای هم هست دوستان لطف کنن توضیح بدن.

ArashMiniStar
16-12-2011, 14:14

5. سیگنال قوی داشته باشه و یک ساختمان 4 طبقه رو پوشش بده. ( البته یوزر زیر ده تاست و حتی کمتر )

آیا مودمهای لینکسیس همچین قابلیتهائی رو یکجا دارن یا مودمهای دیگه ای وجود دارن که این قابلیتها رو داشته باشن ؟

شبکه 4g رو که فکرنکنم.ولی برای تمام این نیاز ها ASUS N16 یا مدل گرون ترش توصیه میشه.واقعا از نظر امکانات فوق العاده هست.البته گرونه ولی با توجه به قابلیت های این مودم 100 درصد میارزد.
دقت داشته باشید این روتر هست.پس به یک مودم ای دی اس ال هم نیاز دارید.قبلا تو مجله یک مدلش رو دیده بودم که وایرلس هم داره ولی نمیدونم قابلیت دانلود بدون سیستم رو داره یا نه و کلا هست یا نه!!
لینکسیس رو پیشنهاد نمیکنم و فکر هم نمیکنم همچین مودمی داشته باشه.

---------- Post added at 04:14 PM ---------- Previous post was at 04:10 PM ----------

سلام.قربونت داداش.
این دو مدل، مودم بی سیم هستند با پایینتریین قیمت!
بله کانفیگ روانی هم دارن.
کفاف کار شما رو هم میده.
8901 خونه 160 متری رو پوشش میده!؟

roozbeh99
16-12-2011, 17:46
مرسی دوست عزیز. ولی انگار خیلی گرون هستش و تازه باید یه مودم هم بگیرم که برام نمیصرفه.

نظرت راجع به ASUS RT-N13U چیه ؟ ( دانلود با سیستم خاموش هم داره )

فقط موندم که آیا مودم ADSL هم هستش یا نه ؟ ( البته چراغ اینترنت روش داره )

چرا لینکسیس رو پیشنهاد نمی کنی ؟

AB
16-12-2011, 18:05
مرسی دوست عزیز. ولی انگار خیلی گرون هستش و تازه باید یه مودم هم بگیرم که برام نمیصرفه.

نه مودم نیست.روتر هست.

مدل های ارزون لینک سیس کاراییشون نسبت به مارک های دیگه تو همون رنج قابل قبول نیست.واسه همین تو رنج پایین پیشنهاد نمیشه.

اگه لینک سیس خوب بخوایی بگیری باید بالای 170-180 هزینه کنی.

alialih18
16-12-2011, 19:24
سلام ممنون از راهنمایهاتون.....

mouzi4us
16-12-2011, 20:09
سلام دوستان ، اگه میشه یه روتر خوب تو رنج 40 50 تومن معرفی کنید ، خسته شدم از این کابل لن !!!!

ArashMiniStar
17-12-2011, 13:46

عزیز تمام قابلیت هایی که شما میخواید رو شاید فقط همین مودم های ایسوز با قیمت مناسب بتونن مناسب باشن.
هر دو روتر هستن و نیاز به مودم ای دی اس ال دارند.
دانلود با سیستم خاموش هم داره.
ولی چند نکته :
1 پورت یو اس بی داره اونم فرمت هارد یا باید FAT32 باشه یا ex3. غیر از این نمیتونه بخونه.حجم هارد هم بالای 1 ترا نمی تونه باشه.
2.تنها 2 آنتن 3dbi داره که اونم داخلی هست.برد چندان بالایی هم نداره.

ab2reza1360
18-12-2011, 15:20
درود بر همه اساتید
وقتتون بخیر
می خوام یه مودم وای فای واسه خونه بخرم، خونمون بزرگه و حدود 300متر مربع زیربنا، لطفا راهنماییم کنید تا حدود 50، 60 بتونم یه مودم وایرلس خوب بخرم.
اطلاعات خاصی ندارم؛ هرچی میدونید خوبه بهم معرفی کنید.
سپاس از وقتی که میزارید

ArashMiniStar
18-12-2011, 19:40
درود بر همه اساتید
وقتتون بخیر
می خوام یه مودم وای فای واسه خونه بخرم، خونمون بزرگه و حدود 300متر مربع زیربنا، لطفا راهنماییم کنید تا حدود 50، 60 بتونم یه مودم وایرلس خوب بخرم.
سپاس از وقتی که میزارید
سلام دوست عزیز.
1.شما بجز اشتراک گذاری اینترنت مثلا انتقال دیتا بین سیستم ها انجام میدید و نیاز به امکانات خاصی ندارید؟؟
2.گیرنده های شما از سری n پشتیبانی می کنند؟(البته باز بینشون ممکنه حداکثر سرعت متفاوت باشه)
اگه نمیدونید مدل کارت شبکه وایرلستون یا لپ تاپ یا ... رو بفرمایید راهنماییتون کنم.
در ضمن اگر از سری n گیرنده ها ساپورت نکنند برای شما سرعت بالاتر Access Point فایده ای نخواهد داشت!
3.مودم ای دی اس ال وایرلس (که خودش مودم ای دی اس ال هم هست) نیاز دارید یا روتر (که نیاز به مودم ای دی اس ال جدا داره)؟

ab2reza1360
18-12-2011, 22:21
سلام دوست عزیز.
1.شما بجز اشتراک گذاری اینترنت مثلا انتقال دیتا بین سیستم ها انجام میدید و نیاز به امکانات خاصی ندارید؟؟
2.گیرنده های شما از سری n پشتیبانی می کنند؟(البته باز بینشون ممکنه حداکثر سرعت متفاوت باشه)
اگه نمیدونید مدل کارت شبکه وایرلستون یا لپ تاپ یا ... رو بفرمایید راهنماییتون کنم.
در ضمن اگر از سری n گیرنده ها ساپورت نکنند برای شما سرعت بالاتر Access Point فایده ای نخواهد داشت!
3.مودم ای دی اس ال وایرلس (که خودش مودم ای دی اس ال هم هست) نیاز دارید یا روتر (که نیاز به مودم ای دی اس ال جدا داره)؟

1- بیشتر همون اینترنت و شاید شیر بین سیستمها
2- این سری N رو مطمئن نیستم، لپ تاپم HP dv6-1225 هستش و فک کنم با توجه به اینکه Wireless 802.11 b/g هستش، دیگه شامل سری ان نمیشه، اما قصد آپدیت کردنشو دارم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3- فرق این دوتا چیه؟من فقط می خوام اینترنت و یه سری فایل رو تو خونه شیر کنم، احتیاجی به روتر فک نکنم باشه
4- تا 50،60 تومن هم هزینه میکنم
5- در ضمن من شهرستان هستمو این ISP که می خوام ازش اکانت بخرم نمایندگی Meganet هستشو این مدل مودم رو پیشنهاد میکنه
سپاس

saeediust
18-12-2011, 23:20

lمن دو مدل پيدا كردم:
ASUS RT-N13U
ASUS RT-N16
N16 كه محشره
فقط قيمتش رو نميدونم و اينكه اگه اين رو بگيرم بازم نيازي به مودم adsl دارم يا نه؟

اقا من يه مودم+روتر ميخوام با همين ويژگيها البته 3Gو4G مهم نيست
حتما بايد دو تا دستگاه بگيرم؟ (يه مودم و يه روتر)؟
چقدر بودجه بايد صرف كنم؟
مرسي

AB
19-12-2011, 10:59
اقا من يه مودم+روتر ميخوام با همين ويژگيها البته 3Gو4G مهم نيست
حتما بايد دو تا دستگاه بگيرم؟ (يه مودم و يه روتر)؟
چقدر بودجه بايد صرف كنم؟
مرسي

قابلیت دانلود بدون پی سی فقط مختص چند مدل روتر ASUS هست و مودم/روترها این قابلیت رو ندارن.

مدل RT-N13 حدودا 70 تومنه و مدل RT-N16 تقریبا 160.مودم هم زیر 20 تومن.

آنتن مدل اولی نسبت به دومی ضعیفتره و شبکه سیمی گیگابیت هم نداره.

elvin_1987
19-12-2011, 11:21
سلام
دوستان من یک مودم ای دی اس ال می خوام وایرلس باشه سری ان قیمت هم بین 50 تا 60

راسی نظرتون در مورد این چیه؟
AR-7284WnAادیمکس

مودمی میخوام خر کار باشه قطی نداشته باشه کلا اعصاب خوردی نباشه
اخه یه دی لینک داشتم 3 ساعت کار کرد اعصابم بهم ریخت کوبیدم رفت

---------- Post added at 01:21 PM ---------- Previous post was at 01:19 PM ----------

نظرتون راجباین چیه من اولین دفس این برند می بینم
H5001N Prolink ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دوستان من نفهمیدم این مودم فقط روتر هست یا مودم ای دی اس ال هم هست؟
چطورمودمی هست؟

اینم سایتش

viper.killer
19-12-2011, 12:29
سلام خدمت دوستان.
دنبال 1 مودم وای فای هستم که مودم adsl هم باشه.با اینترنت 512 مخابرات سازگار باشه.قرار سه طبقه از ساختمونمون ازش استفاده کنیم.
موارد استفادم خونگیه موبایل گلکسی s2. لپ تاپ dell 5610-b ci5 و TV که به اینترنت وصل میشه.
مودمی باشه که اذیت نکنه و قعطی نداشته باشه تا 5 دستگاه هم جواب بده قیمت هم تا80 تومن.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

eng2006
19-12-2011, 12:38
تفاوت مودم 2730 و 2750 Dlink چیه؟
ارزش داره40 تومن بیشتر بدم و 2750 بگیرم یا همون 2730 خوبه؟
2730 برد وافای تا چقدر داره؟ اگه دیوار و مانع باشه واسه کل ساختمون جواب میده؟
کلا با چیزای که خوندم 2730 بنظرم مناسب میاد اما ایسوز با همون قیمتا چطوره؟

saeediust
19-12-2011, 16:05
قابلیت دانلود بدون پی سی فقط مختص چند مدل روتر ASUS هست و مودم/روترها این قابلیت رو ندارن.

مدل RT-N13 حدودا 70 تومنه و مدل RT-N16 تقریبا 160.مودم هم زیر 20 تومن.

آنتن مدل اولی نسبت به دومی ضعیفتره و شبکه سیمی گیگابیت هم نداره.

یعنی اگه من یه مودم خیلی ساده فاقد وایرلس که فقط یه پورت LAN داشته باشه (برای اتصال به روتر) و یه روتر ASUS RT-N13 بگیرم(که وایرلس هست) بگیرم، هم میتونم دانلود بدون PC داشته باشم و هم این که با لپتاپ و موبایل و PC (از طریق روتر و به صورت باسیم و بیسیم) وصل شم اینترنت؟
درست متوجه شدم؟
یعنی با حدود 80 تا 90 تومن به قابلیت هایی که میخوام برسم

ab2reza1360
19-12-2011, 18:51
درود بر همه اساتید
وقتتون بخیر
سپاس از وقتی که میزارید

1- بیشتر همون اینترنت و شاید شیر بین سیستمها
2- این سری N رو مطمئن نیستم، لپ تاپم HP dv6-1225 هستش و فک کنم با توجه به اینکه Wireless 802.11 b/g هستش، دیگه شامل سری ان نمیشه، اما قصد آپدیت کردنشو دارم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3- فرق این دوتا چیه؟من فقط می خوام اینترنت و یه سری فایل رو تو خونه شیر کنم، احتیاجی به روتر فک نکنم باشه
4- تا 50،60 تومن هم هزینه میکنم
5- در ضمن من شهرستان هستمو این ISP که می خوام ازش اکانت بخرم نمایندگی Meganet هستشو این مدل مودم رو پیشنهاد میکنه
سپاس

کسی نیست کمکم کنه؟

AB
19-12-2011, 18:51
یعنی اگه من یه مودم خیلی ساده فاقد وایرلس که فقط یه پورت LAN داشته باشه (برای اتصال به روتر) و یه روتر ASUS RT-N13 بگیرم(که وایرلس هست) بگیرم، هم میتونم دانلود بدون PC داشته باشم و هم این که با لپتاپ و موبایل و PC (از طریق روتر و به صورت باسیم و بیسیم) وصل شم اینترنت؟
درست متوجه شدم؟
یعنی با حدود 80 تا 90 تومن به قابلیت هایی که میخوام برسم

بله درسته.

ForceX
19-12-2011, 22:31
سلام دوستان دنبال یه مودم دو انتنه خوب و خوش برد و عالی هستم برد وایرلسش خیلی برام مهمه خودم نظرم link sys wag 160n هست اساتید چی میگن
مشکل مالی نیست تا ۱۷۰ میتونم بدم
ممنون

vahidsport
20-12-2011, 16:07
بله درسته.

واقعا ممنون از این مشاوره عالی ای که دادی
ایشالله که جبران کنم
سه تا سوال دیگه داشتم ازت
1- من امروز رفتم پاساژ ایران واسه خرید RT-N13 ولی هیچکس نداشت!!! از کجا میتونم پیداش کنم؟
2- به جز ASUS آیا مودم یا روتر دیگه هم هست که این ویژگی دانلود بدون PC رو داشته باشند؟
3- آیا با این روتر میشه از سایت هایی مثل Rapidbaz.com یا Downloads.ir یا کلا سایت هایی که برای دانلود نیاز به username و password دارن استفاده کرد و دانلود کرد؟
مرسی

wichidika
20-12-2011, 16:55
سلام دوستان دنبال یه مودم دو انتنه خوب و خوش برد و عالی هستم برد وایرلسش خیلی برام مهمه خودم نظرم link sys wag 160n هست اساتید چی میگن
ممنون

wag160n از رده خارج هست.

ArashMiniStar
20-12-2011, 20:25
واقعا ممنون از این مشاوره عالی ای که دادی
ایشالله که جبران کنم
سه تا سوال دیگه داشتم ازت
1- من امروز رفتم پاساژ ایران واسه خرید RT-N13 ولی هیچکس نداشت!!! از کجا میتونم پیداش کنم؟
2- به جز ASUS آیا مودم یا روتر دیگه هم هست که این ویژگی دانلود بدون PC رو داشته باشند؟
3- آیا با این روتر میشه از سایت هایی مثل Rapidbaz.com یا Downloads.ir یا کلا سایت هایی که برای دانلود نیاز به username و password دارن استفاده کرد و دانلود کرد؟
مرسی
کلا مودم های برندی مثل ایسوز تو کمتر مغازه ای پیدا میشن.من خودم 2 تا پاساژ رفتم همشون تی پی لینک داشتن نه ایسوز!!
من که مودم دیگه ای نمیشناسم.
برای مورد سوم هم میتونید برنامه اش رو از سایت ایسوز بگیرید.ولی کلا لینک باید مستقیم مستقیم :31: باشه یا تورنت.

---------- Post added at 10:25 PM ---------- Previous post was at 10:24 PM ----------

ممنون
بنظر من اگه میخواین اینقدر هزینه کنید ASUS N16 رو بخرید که کلی امکانات دارد!! هم کیفیت!
لینکسیس رو پیشنهاد نمیکنم.
البته با هزینه ی کمتر از این هم میشه مودم خوبی خرید.

armin_punisher6
20-12-2011, 23:50
میشهدو تا مودم از تی پی لینک یکی یه آنتنه یکی دو آنتنه معرفی کنه؟از 8960 و 8901 جدیدتر چی اومده؟

hompoil
21-12-2011, 23:57
سلام من میخوام برای galaxy s2 مودم وایرلس بخرم خونه ما دو طبقه است و دو تا خط تلفن یکی بالا ویکی پایین هست طبقه بالایی اکانت ADSL داره حالا با حداکثر 90 تومن چه مودمی بگیرم که واسه طبقه پایین هم جواب بده؟؟؟

hompoil
22-12-2011, 19:21
سلام من میخوام برای galaxy s2 مودم وایرلس بخرم خونه ما دو طبقه است و دو تا خط تلفن یکی بالا ویکی پایین هست طبقه بالایی اکانت ADSL داره حالا با حداکثر 90 تومن چه مودمی بگیرم که واسه طبقه پایین هم جواب بده؟؟؟
یا الله کسی نیست؟؟

Farshid72
22-12-2011, 21:04
tp-link 8961nb

ArashMiniStar
22-12-2011, 22:40
عزیز مودم ای دی اس ال دارین ؟ اگه دارین روتر پیشنهاد بدم.

hompoil
23-12-2011, 00:47
عزیز مودم ای دی اس ال دارین ؟ اگه دارین روتر پیشنهاد بدم.
اره مودم adsl دارم ولی وایرلس نیست - حالا روتر چیه؟؟؟

ArashMiniStar
23-12-2011, 09:26
اره مودم adsl دارم ولی وایرلس نیست - حالا روتر چیه؟؟؟
یعنی دیگه مودم ای دی اس ال نداره.فقط وایرلس هست که با کابل لن به مودم ای دی اس ال وصل مبشه.

ASUS RT N12U

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدTL-WR941ND

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید(برای ورود به سایت تی پی لینک آی پی رو عوض کنید.)

هر دو تا روتر های خوبی هستن.با امکانات خوب.
فقط اولی 2 تا آنتن داره.دومی 3 تا.پس اولی احتمالا برد بیشتر ولی دومی پوشش بیشتری داره.(یعنی نقطه کور کمتری دارد)
ضمنا برای استفاده از سرعت بیشتر و برد بهتر باید گیرنده شما هم از وایرلس سری N مخصوصا با پهنای باند 300 مگابایت پشتیبانی کند.
موفق باشید

mouzi4us
23-12-2011, 12:27
یعنی دیگه مودم ای دی اس ال نداره.فقط وایرلس هست که با کابل لن به مودم ای دی اس ال وصل مبشه.

ASUS RT N12U

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدTL-WR941ND

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید(برای ورود به سایت تی پی لینک آی پی رو عوض کنید.)

هر دو تا روتر های خوبی هستن.با امکانات خوب.
فقط اولی 2 تا آنتن داره.دومی 3 تا.پس اولی احتمالا برد بیشتر ولی دومی پوشش بیشتری داره.(یعنی نقطه کور کمتری دارد)
ضمنا برای استفاده از سرعت بیشتر و برد بهتر باید گیرنده شما هم از وایرلس سری N مخصوصا با پهنای باند 300 مگابایت پشتیبانی کند.
موفق باشید
اگه میشه قیمتهاشم لطف کنید بگین ، و اینکه از کجا بدونم لپ تاپم سری N رو پشتیبانی میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟

ArashMiniStar
23-12-2011, 12:41
اگه میشه قیمتهاشم لطف کنید بگین ، و اینکه از کجا بدونم لپ تاپم سری N رو پشتیبانی میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟
قیمت هاش هم حدود همون70 80 هست.به بودجتون میخوره.
مدل و مارک لپ تاپ تون رو بفرمایید براتون مشخصات وایرلسش رو در میارم.

mouzi4us
23-12-2011, 12:59
قیمت هاش هم حدود همون70 80 هست.به بودجتون میخوره.
مدل و مارک لپ تاپ تون رو بفرمایید براتون مشخصات وایرلسش رو در میارم.
Sony Vaio VGN-CS 230

ArashMiniStar
23-12-2011, 13:05
Sony Vaio VGN-CS 230
اگر لپ تاپ شما این باشه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکارت شبکه وایرلستون اینه که ظاهرا خیلی خوب هم هست :
Intel WiFi Link 5100AGN (802.11a/b/g/n)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتا سرعت 300 مگابایت بر ثانیه هم پشتیبانی میکنه.:11:

yes47
24-12-2011, 17:13
دوستان نظرتون راجع به مودم های symphony چیه؟ کسایی که کار کردن راضی هسن؟
کار کدوم کشوره؟

Glad Boy
24-12-2011, 18:34
سلام دوستان

دوستم می خواد یه مودم وایرلس بگیره. به من گفته یه مودم خوب براش پیدا کنم. حدودا هشتاد نود تومن هم می خواد برا مودم پول بده
فک کنم می خواد از صبانت هم اینترنت بگیره. می خواد با گوشی و پی سی و لب تاپشم از وای فای استفاده کنه ...

بی زحمت یه مودم خوب بهم معرفی کنید ...

Mohammad_es66
24-12-2011, 18:38
asus یا tplink

ArashMiniStar
24-12-2011, 18:44
سلام دوستان

دوستم می خواد یه مودم وایرلس بگیره. به من گفته یه مودم خوب براش پیدا کنم. حدودا هشتاد نود تومن هم می خواد برا مودم پول بده
فک کنم می خواد از صبانت هم اینترنت بگیره. می خواد با گوشی و پی سی و لب تاپشم از وای فای استفاده کنه ...

بی زحمت یه مودم خوب بهم معرفی کنید ...
مودم ای دی اس ال دارن؟
متراژ منزلشون یا محیطی که پوشش میده چقدره؟
فقط برای اشتراک گذاری اینترنت استفاده میکنن یا انتقال دیتا هم دارن؟

Glad Boy
24-12-2011, 18:56
مودم ای دی اس ال دارن؟
متراژ منزلشون یا محیطی که پوشش میده چقدره؟
فقط برای اشتراک گذاری اینترنت استفاده میکنن یا انتقال دیتا هم دارن؟

نه مودم ADSL نداره. متراژ خونشون هم زیاده، حدودا 500 متری هست ! لب تاپشم Dell 5010 هستش.
منظورتون رو از انتقال دیتا متوجه نشدم ! می خواد بتونه توی خونه با لب تاپ و گوشی و کامپیوترش اینترنت استفاده کنه !
البته ترجیحا قیمت مودمش حدودا شصت هفتاد تومن باشه بهتره ! امشب رفته بود مغازه D-Link 2730 رو بهش پیشنهاد
داده بودن ...

mehdi_nin
24-12-2011, 19:00
آقا من یه مودم وایرلس میخوام که و فقط میخوام موبایلمو بهش وصل کنم .. 5 متر هم پوشش بده کافیه :31:

scali
25-12-2011, 01:14
سلام دوستان عزیز لطفا منو راهنمایی کنید .
من یه مودم asus am 602 دارم با یه خط adsl از صبا نت که از طریق اون با دسکتاپ وصل میشم به اینترنت .
حالا میخوام با تبلت ( وای فای ) هم به اینترنت وصل بشم با این شرط که نیاز نباشه دسکتاپ رو روشن بکنم .
با این تفاسیر پیشنهاد شما چیه ؟ کم خرج ولی با کیفیت .
چه چیزی بخرم یا جایگزین کنم یا به این مودم اضافه کنم تا نتیجه بگیرم .
برد استفاده از وای فای هم 30 متر و دو طبقه .
ترجیحا از ایسوز باشه چون ازش واقعا راضیم .
آیا همزمان استفاده کردن از اینترنت با دسکتاپ و تبلت در پاسخ شما تاثیری داره ؟ اگه داره تاثیرش چیه ؟
مرسی

scali
25-12-2011, 17:45
کسی نیست کمک کنه ؟

Glad Boy
25-12-2011, 19:38
نه مودم ADSL نداره. متراژ خونشون هم زیاده، حدودا 500 متری هست ! لب تاپشم Dell 5010 هستش.
منظورتون رو از انتقال دیتا متوجه نشدم ! می خواد بتونه توی خونه با لب تاپ و گوشی و کامپیوترش اینترنت استفاده کنه !
البته ترجیحا قیمت مودمش حدودا شصت هفتاد تومن باشه بهتره ! امشب رفته بود مغازه D-Link 2730 رو بهش پیشنهاد
داده بودن ...

دوستان منم هنوز منتظر راهنمایی هستم ! ...

armin_punisher6
25-12-2011, 23:43
فرق tplink 8960 و 8961 چیه؟قیمتاشونم لطفا بگین.

AB
26-12-2011, 14:57
داده بودن ...

چون متراژ خونه زیاده باید سری N بگیرن که جواب بده.مثل 2740U

چون خودم این مدل رو استفاده نکردم نمیتونم نظر قطعی بدم ولی تو سایت های ریویو نوشته بودن تا 5000 فوت مربع رو به طور کامل پوشش میده.(در صورتی که تو مرکز خونه قرار داده بشه.)

البته بازم میگم تو تاپیک های دیگه از کسایی که استفاده کردن بپرسین.به بعضی از سایت های ریویو نمیشه اعتماد کرد.

آقا من یه مودم وایرلس میخوام که و فقط میخوام موبایلمو بهش وصل کنم .. 5 متر هم پوشش بده کافیه :31:

اگه فقط برای رسوندن اینترنت به موبایل میخایین استفاده کنین مدل TD-W8101G تی پی لینک کافیه.

scali
26-12-2011, 18:35
من یه مودم asus am 602 دارم با یه خط adsl از صبا نت که از طریق اون با دسکتاپ وصل میشم به اینترنت .
حالا میخوام با تبلت ( وای فای ) هم به اینترنت وصل بشم با این شرط که نیاز نباشه دسکتاپ رو روشن بکنم .
آیا همزمان استفاده کردن از اینترنت با دسکتاپ و تبلت در پاسخ شما تاثیری داره ؟ اگه داره تاثیرش چیه ؟
مرسی

کسی نیست جواب بده ؟:41:

خیلی سوال سختی پرسیدم؟:41:

ArashMiniStar
26-12-2011, 19:01
مرسی
اگر همه ی دستگاه ها به وایرلس وصل بشن و یکجا دریافت ارسال کنند سرعت مودم تقسیم میشه.
TL-WR841ND TP LINK
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] r%2Fproducts%2Fdetails%2F%3Fcategoryid%3D238%26mod el%3DTL-WR841ND)

ASUS RTN12
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] works%2FWireless_Routers%2FRTN12)

هر دو مودم دو آنتن دارند و سرعتشون 300 مگابایت بر ثانیه هست.از لحاظ برد هم تضمین میشودند.دومی از نظر امکانات و کیفیت به مراتب از اولی بهتر است.

TP LINK TL-WR741ND
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] r%2Fproducts%2Fdetails%2F%3Fcategoryid%3D241%26mod el%3DTL-WR741ND)

این یکی هم هست که من ترجیح میدهم در صورت خرید یکی از 2 مدل بالاتر را خریداری کنم.دقت داشته باشید تمام این ها روتر هستند یعنی نیاز به مودم ای دی اس ال دارند... اگر هم از مارک های مثل دی لینک یا ... معرفی نمیکنم دلیل بر این نیست که مارک های بدی هستند.با کمی تحقیق میتوانید متوجه شوید مدل مورد نظرتون چطوری از آب در آمده.

---------- Post added at 09:01 PM ---------- Previous post was at 08:57 PM ----------

دوستان منم هنوز منتظر راهنمایی هستم ! ...
عزیز 500 متر اونم خونه مساحت کمی نیست.بهتر است مودم را در وسط منزل و دور از دیوار ها (که عملا امکان پذریر نیست :31:) قرار دهید تا از حداکثر برد بر خوردار شوید.در نهایت من پیشنهاد می کنم یک مودم وایرلس چند خوب مثل همینی که دوستمون معرفی کرد خریداری کنید.ولی دقت کنید که آنتن هایش قابل تعویض باشد.
برای این که بفهمید کافیست به سایت اون برند بروید و هر وقت تو مشخصات اون مدل این واژه رو دیدید یعنی آنتن (ها) قابل تعویض هستند.
Detachable 5 dBi antenna x 1

ArashMiniStar
26-12-2011, 19:06
چون متراژ خونه زیاده باید سری N بگیرن که جواب بده.مثل 2740U

چون خودم این مدل رو استفاده نکردم نمیتونم نظر قطعی بدم ولی تو سایت های ریویو نوشته بودن تا 5000 فوت مربع رو به طور کامل پوشش میده.(در صورتی که تو مرکز خونه قرار داده بشه.)

البته بازم میگم تو تاپیک های دیگه از کسایی که استفاده کردن بپرسین.به بعضی از سایت های ریویو نمیشه اعتماد کرد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه فقط برای رسوندن اینترنت به موبایل میخایین استفاده کنین مدل TD-W8101G تی پی لینک کافیه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 26product_details%3D%26Category%3DDSL%26SubCat%3D2 730U)

این مودم تک آنتنه هست و مشخصاتش رو از همین آدرس دریافت کنید.اگر آنتن مودم قابل تعویض باشد میتوانید آن را عوض کنید.ضمنا جهت قرار دادن مودم هم مهم هست.چون هر آنتنی یک زاویه ی پخشی دارد.

ArashMiniStar
26-12-2011, 19:22
دوستان من واقعا ایت چند موقته سرم شلوغه وگرنه راهنماییتون می کردم.فقط لطفا این 2 تا مورد را رعایت کنید :
1.خیلی از سوالات کلی تو تاپیک جواب داده شده و تعداد زیادی مودم پیشنهاد داده شده.پس با کمی صرف وقت بدون سوال کردن میتونید به جوابتون برسید.
2.تی پی لینک ، ایسوز ، دی لینک و ... همگی برند های خوبی هستند.شما میتوانید با راهنمایی هایی که در سایت شده به سایت این برند ها بروید و تمام مدل ها با مشخصات کاملشون رو دریافت کنید.برای دریافت قیمت هم با یک سرچ تو گوگل براحتی میشه حدود قیمت را بدست آورد!
موفق باشید:40:

ZeroNetizen
27-12-2011, 08:35
مودم وایرلس من TP LINK سری G و مدل TD-W 8901 هست و با لپ تاپ به خوبی کار میکنه
حالا میخوام از اینرنت روی یک کامپیوتر دسکتاپ هم استفاده کنم ولی نمیدونم کارت شبکه وایرلس از نوع اینترنال بخرم یا USB

کلا USB خیلی راحت تر هست و قابلیت جابجایی سریع داره ولی آیا سرعت و دوامش هم خوبه؟

ArashMiniStar
27-12-2011, 13:55
حالا میخوام از اینرنت روی یک کامپیوتر دسکتاپ هم استفاده کنم ولی نمیدونم کارت شبکه وایرلس از نوع اینترنال بخرم یا USB

کلا USB خیلی راحت تر هست و قابلیت جابجایی سریع داره ولی آیا سرعت و دوامش هم خوبه؟
اینترنال هم مزیت های خودش رو داره.ولی بنظر من کمی بهتره.USB هم از نظرایی بهتره.ولی اگر میخواهید یو اس بی بگیرید بهتر هست از مدل های عادی یا ترجیها با آنتن جدا استفاده کنید.بعضی ها هستن که کوچک تر هستن که در هر حال ضعیف ترن.

Farshid72
27-12-2011, 18:17
اوهههه چقد مدل اینجا معرفی شده...
دوسته عزیز بهترین مدل برای خونه 500 متری کوچک تر یا بزرگ تر مدل :
TP-TD8961ND 300MBPS هستش که دوتا آنتن 3 DB داره و راحت جوابگوی نیازتون هستش

---------- Post added at 06:17 PM ---------- Previous post was at 06:16 PM ----------

دوسته من مگه نمیگی مدل مودمتون 8901 هستش اون که 4 تا پورت IE داره دیگه چرا میخوای وایرلس بخری ؟؟؟ خب یه سیم IE بگیر وصلش کن به اون دیگه نیازی به کارت شبکه جدید خریدن نیستش

Farshid72
27-12-2011, 18:25
مرسی
دوسته عزیزم من زیاد با مدل های ASUS آشنایی ندارم ولی چیزی که هست من به شما مدل
TP-TD 8901G 54MB
TP-TD 8961ND 300MB
رو پیشنهاد میدم که باتوجه به اینکه ساختمون دو طبقه هست من همون مدل دوم یعنی 8961 رو پیشنهاد میدم که برد و قدرت بیشتری داره...
شما با روشن کردن مودم میتونید بدون اینکه PC رو روشن کنید با تبلت لپ تاپ یا موبایل و هر نوع دستگاهی ه به تکنولوژی WIFI مجهز هستش به اینترنت وصل بشید
حتی قابلیت کانفیگ مجدد مودم از طریق همون WIFI هم وجود داره...
با ست کردن آی پی مشخص میتونید حتی بدون وصل کردن دستگاهتون به دسکتاپ با دسکتاپتون تبادل اطلاعات داشته باشید

ZeroNetizen
27-12-2011, 19:05
دوسته من مگه نمیگی مدل مودمتون 8901 هستش اون که 4 تا پورت IE داره دیگه چرا میخوای وایرلس بخری ؟؟؟ خب یه سیم IE بگیر وصلش کن به اون دیگه نیازی به کارت شبکه جدید خریدن نیستش

ممنون، ولی سیستم در یک طبقه دیگه از ساختمان هست :46:

اینترنال هم مزیت های خودش رو داره.ولی بنظر من کمی بهتره.USB هم از نظرایی بهتره.ولی اگر میخواهید یو اس بی بگیرید بهتر هست از مدل های عادی یا ترجیها با آنتن جدا استفاده کنید.بعضی ها هستن که کوچک تر هستن که در هر حال ضعیف ترن.

منظور شما از مدل عادی چیه؟
این USB‌های TP-LINK‌ که 25 - 30 هزار تومان قیمت دارن خوبه؟

باتشکر :40:

ArashMiniStar
27-12-2011, 20:04

خوب هستن.مدل زیاده مثلا Range Booster که بردش بیشتره.فرق اونی که میگم با بقیه این هست که اگر نگاه کنین در مقایسه با اون ها اندازه ی کوچکتری داره که کمتر پیشنهاد میکنم از اون مدل ها خریداری کنید.
بله خوب هست.

---------- Post added at 10:04 PM ---------- Previous post was at 10:01 PM ----------

اگر تو یک طبقه دیگر هست اینقدر مودم برد میده که کارت شبکه وایرلس عادی خریداری کنید!؟

ZeroNetizen
27-12-2011, 22:42
خوب هستن.مدل زیاده مثلا Range Booster که بردش بیشتره.فرق اونی که میگم با بقیه این هست که اگر نگاه کنین در مقایسه با اون ها اندازه ی کوچکتری داره که کمتر پیشنهاد میکنم از اون مدل ها خریداری کنید.
بله خوب هست.

---------- Post added at 10:04 PM ---------- Previous post was at 10:01 PM ----------

اگر تو یک طبقه دیگر هست اینقدر مودم برد میده که کارت شبکه وایرلس عادی خریداری کنید!؟

لپ تاپ رو بردم اونجا و بدون مشکل کانکت شد، سیگنال هم excellent بود :31:
فکر کنم این USB ها نباید از لپ تاپ خیلی کمتر باشند، درست میگم؟

نظرتون در مورد TP-LINK Wireless USB Adapter TL-WN321G چیه؟

Dr.pedram
27-12-2011, 23:16
دوستان مودم ADSL DSL-N10 خوب هست ؟تا 100 تومن چه مودمی پیشنهاد می دهید

mehdisatss
27-12-2011, 23:43

کسی که مارو راهنمایی نکرد اما منم همین مودم رو چند روز پیش خریدم به قیمت 90
usb ش رو هنوز تست نکردم. در کل راضیم
SNR خظمم میزنه 37 که حالا نمیدونم به خاطر مودمه یا اینکه خطم نویزش انقدر کم شده :21:

تفاوت مودم 2730 و 2750 Dlink چیه؟
ارزش داره40 تومن بیشتر بدم و 2750 بگیرم یا همون 2730 خوبه؟
2730 برد وافای تا چقدر داره؟ اگه دیوار و مانع باشه واسه کل ساختمون جواب میده؟
کلا با چیزای که خوندم 2730 بنظرم مناسب میاد اما ایسوز با همون قیمتا چطوره؟

سلام به همه چند تا سوال داشتم من خیلی گشتم ولی چیزی سر در نیوردم لطفا دوستانی که دقیق میدونن یا مدل dsl-2750U dlink رو خریدن کمک کنن ازین سردر گمی در بیام!
- ظاهرا مدل dlink dsl-2750u دو مدل داره!! یکی مدلش اطرافش (گوشه هاش ) قوس داره یه مدلش هم نداره و مستطیل مانند هستش اینا فرقشون چیه کدومش بهتره؟! اونایی که تو ایران هست از کدوم مدلش هستش و آیا usb رو میشناسه هردوشون و میشه فلاش هم وصل کرد بهشون ؟! لینک ها:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] products%2F%3Fidproduct%3D495%26idCategory%3D200)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] products%2F%3Fpid%3D452)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oduct.aspx%3Fp%3D17018)

من یه مدل میخوام مودم adsl هم باشه روتر وایرلس هم باشه usb فلاش هم وصل بشه و print server هم از طریق یواس بی پشتیبانی کنه. این خوبه؟!
asus dsl n12 هم به نظر همه اینا رو با هم داره ولی تو ایران ظاهرا هنوز نیومده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m%2Fasus-adsl%2F162-asus-adsl-modem-router-dsl-n12u)

ایسوس بهتره یا دی لینک؟

همونطور که گفتم میخوام مودم adsl هم باشه + بقیه مسائل

scali
28-12-2011, 00:21
حالا با این تفاسیر از بین این مدل ها کدوم رو پیشنهاد میدید ؟

tp link 8951
tp link 8961
asus n10
asus n11

amiri110
28-12-2011, 02:45
سلام
یک مودم وایرلس برای ساختمان دو طبقه چی پیشنهاد میکنید؟
نظرتون در مورد کشیدن کابل شبکه بین دو طبقه چیه؟(حدود 20متر)

ArashMiniStar
28-12-2011, 08:47
لپ تاپ رو بردم اونجا و بدون مشکل کانکت شد، سیگنال هم excellent بود :31:
فکر کنم این USB ها نباید از لپ تاپ خیلی کمتر باشند، درست میگم؟

نظرتون در مورد TP-LINK Wireless USB Adapter TL-WN321G چیه؟

خوبه متناسب با مودمتون هست.اگر هم بخواهید مدل هایی هست که سری N رو ساپورت میکنه.ولی الان با این مودم برای شما هیچ فرقی نمیکنه!:46:

---------- Post added at 10:47 AM ---------- Previous post was at 10:46 AM ----------

سلام
مودم که زیاد پیشنهاد داده شده.ولی من وایرلس رو پیشنهاد میکنم.
بنظر من یک مودم 2 آنتنه خریداری نمایید.بودجه رو هم مشخص نکردید.:31:

ArashMiniStar
28-12-2011, 08:55

tp link 8951
tp link 8961
asus n10
asus n11
چک کردم ASUS N11 متاسفانه برد کمی داره.بعلت داشتن 2 آنتن 2 DBI
اون یکی ایسوز هم تک آنتنه هست و سرعت کمتری دارد.
8961 هم که سرعتش از 8951 بیشتره.2 آنتن دارد ولی اون یکی 1 آنتن.که میشه نتیجه گرفت پوشش بیشتری داره ولی 8951 برد بیشتری دارد.
در هر صورت بیشتر تی پی لینک رو پیشنهاد میکنم.ولی مشخص نکردید که چقدر مساحت رو باید مودم پوشش بده؟

scali
28-12-2011, 11:22
چک کردم ASUS N11 متاسفانه برد کمی داره.بعلت داشتن 2 آنتن 2 DBI
اون یکی ایسوز هم تک آنتنه هست و سرعت کمتری دارد.
8961 هم که سرعتش از 8951 بیشتره.2 آنتن دارد ولی اون یکی 1 آنتن.که میشه نتیجه گرفت پوشش بیشتری داره ولی 8951 برد بیشتری دارد.
در هر صورت بیشتر تی پی لینک رو پیشنهاد میکنم.ولی مشخص نکردید که چقدر مساحت رو باید مودم پوشش بده؟

دو طبقه و هر طبقه 40 متر

Farshid72
28-12-2011, 12:06

tp link 8951
tp link 8961
asus n10
asus n11
TP-TD8961ND

---------- Post added at 12:04 PM ---------- Previous post was at 12:03 PM ----------

دو طبقه و هر طبقه 40 متر
به نظر من 8961ND خریداری کنید بهتره از نظر بردم نگرن نباش چون دو تا آنت 3 DB داره که میزان قدرت سیگنالاش عالیه و با محدوده ای که شما دارید حتی تو کوچم میتونید ازش استفاده کنید

---------- Post added at 12:06 PM ---------- Previous post was at 12:04 PM ----------

سلام
توصیه من مودم 8901g هست که اگه بخواید مدل قویترش رو بردارید میتونید مدل 8961nd رو بردارید...
کابل شبکه بین دو طبقه ؟؟؟ اگه هرو دوتا سیستمتون لپ تاپه و یا اینکه حداقل یکیشون لپ تاپه میتونید میتونید با ست کردن آی پی هر دوتا سیستم رو شبکه کنید

scali
28-12-2011, 12:30
آیا مدل tp 8951 کار منو راه میندازه ( یک pc و یک تبلت در مساحت دو طبقه هر طبقه 40 متر )

آخه میخوام هزینه کمتری بکنم .

فرق بین مدل های nd و n در TP Link چیه ؟

Farshid72
28-12-2011, 12:38
اگه فقط همینه و شما تبلت دارید توصیه من
TP-TD-8901G هستش

scali
28-12-2011, 12:44
سخت تر شد .:31:

فرق بین G , N , ND چیه ؟

8950 N ,
8951 ND
8960 N
8961 ND
8901 G

?????????

ArashMiniStar
28-12-2011, 13:15
سخت تر شد .:31:

فرق بین G , N , ND چیه ؟

8950 N ,
8951 ND
8960 N
8961 ND
8901 G

?????????

N که از G ها سرعت و بردش بیشتره.(مودم های اون سری ساپورت میکنن)
ولی فرق N با ND رو نفهمیدم دقیقا چی هست؟

Farshid72
28-12-2011, 13:23
دوسته عزیز ND رو باید با حرف کوچیک نوشت و اون فقط یه مشخصه هست برای تمایز مدل های 8961 مثل :
8961 nd..nb
n موجود به دلیل وجود دو یا سه آنت هستش و برد و پنهای باند بیشتر...
باتوجه به موقعیت مکانی شما توصیه من اینه که الکی خرجتونو زیاد نکنید و همون 8901 g رو بردارید
54mbps سرعت داره که سرعت ایده آلی هستش

amiri110
28-12-2011, 13:44
TP-TD8961ND
توصیه من مودم 8901g هست که اگه بخواید مدل قویترش رو بردارید میتونید مدل 8961nd رو بردارید...
کابل شبکه بین دو طبقه ؟؟؟ اگه هرو دوتا سیستمتون لپ تاپه و یا اینکه حداقل یکیشون لپ تاپه میتونید میتونید با ست کردن آی پی هر دوتا سیستم رو شبکه کنید

با تشکر از راهنمایی دوستان:11:
این ست کردن آی پی یعنی چی میشه یه لینکی یا توضیحی بدید اگه از مودم کم خرج تره
بودجه هم هر چی کمتر بهتر

AB
28-12-2011, 15:06
N که از G ها سرعت و بردش بیشتره.(مودم های اون سری ساپورت میکنن)
ولی فرق N با ND رو نفهمیدم دقیقا چی هست؟

ِD مخفف Detachable یعنی آنتن قابل تعویض هست.

hamed888
28-12-2011, 15:08
سلام دوستان . تفاوت مودم asus n11 , asus n10 چیه ؟ (به غیر از سرعت وایرلس) قدرت وایرلس کدو پیشتره ؟ یا توجه به اینکه n10 یک آنتن 5db داره و n11 دو تا آنتن 2db ؟؟؟

Farshid72
28-12-2011, 22:47
با تشکر از راهنمایی دوستان:11:
این ست کردن آی پی یعنی چی میشه یه لینکی یا توضیحی بدید اگه از مودم کم خرج تره
بودجه هم هر چی کمتر بهتر
بنظر من همون 8901g رو بردارید.. ست کردن آی پی یعنی شبکه کردن بدون سیم و به صورت وایرلس

vahidsport
29-12-2011, 11:18
اقا اینجا کسی پیدا میشه که این روتر ASUS رو داشته باشه؟
ASUS Wireless Router RT-N13U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این روتر امکان دانلود بدون نیاز به کامپیوتر رو داره
یعنی اینکه شما بدون اینکه نیاز داشته باشین کامپیوترتون رو روشن نگه داشته باشین، لینک میدین به این روتر و خودش شروع میکنه به دانلود
منتها مشکل اینه که لینک باید مستقیم مستقیم باشه و احتملا نشه از سایت Rapidbaz.com یا downloads.ir دانلود کرد
(مطمئن نیستم)
حالا میخواستم ببینم اگه کسی اینجا این روتر رو داره یه تست کنه و به من بگه یا حداقل اگه اطلاعی در این مورد داره به من بگه
ممنون
یاعلی

Glad Boy
29-12-2011, 12:45
دوستان ما رفتیم این مودم TP-Link TD8961 ND رو خریدیم.
78 تومن هم بابتش پول دادیم ! یه توصیه ای که باید به دوستان بکنم اینه که هرکی هرچی لوازم کامپیوتری می خواد بخره زودتر بخره !
چون مثلا برای همین مودم های وایرلس فقط 20 درصد کشیدن روش !! همین مودم رو ما تا 95 تومن و 115 تومن هم قیمت کردیم !!
این افزایش قیمت دلار و طلا کار خودش رو کرده ! تازه یکی از فروشنده ها هم می گفت دیگه دبی هم چیزی تو ایران وارد نمیکنه !
اوضاع خیلی خیلی داره خراب میشه و فقط هم واسه بازار لوازم کامپیوتر و این چیزا هم نیست !

scali
30-12-2011, 17:41
دوستان ما رفتیم این مودم TP-Link TD8961 ND رو خریدیم.
78 تومن هم بابتش پول دادیم ! یه توصیه ای که باید به دوستان بکنم اینه که هرکی هرچی لوازم کامپیوتری می خواد بخره زودتر بخره !
چون مثلا برای همین مودم های وایرلس فقط 20 درصد کشیدن روش !! همین مودم رو ما تا 95 تومن و 115 تومن هم قیمت کردیم !!
این افزایش قیمت دلار و طلا کار خودش رو کرده ! تازه یکی از فروشنده ها هم می گفت دیگه دبی هم چیزی تو ایران وارد نمیکنه !
اوضاع خیلی خیلی داره خراب میشه و فقط هم واسه بازار لوازم کامپیوتر و این چیزا هم نیست !

دوست عزیز میشه نظرت رو درباره این مودم بگی ؟

عملا چه مساحتی رو پوشش میده ؟

2 یا 3 طبقه رو جواب میده ؟

و هر چی که لازمه .مرسی

Farshid72
30-12-2011, 17:45
دوست عزیز میشه نظرت رو درباره این مودم بگی ؟

عملا چه مساحتی رو پوشش میده ؟

2 یا 3 طبقه رو جواب میده ؟

و هر چی که لازمه .مرسی
دوتا آنت 3 db داره که تو طبقه رو به خوبی پوشش میده ولی سه طبقه رو اونجور که باید و شاید فک نمی کنم پوشش بده یعنی ممکنه بده ولی قدرت سیگنالش خوب نباشه که البته قطعا میتونید با خرید آنت قوی تر بردش و بیشتر کنید

alex_pk
31-12-2011, 10:07
سلام دوستان
مشاوره میخواستم برای خرید یه مودم وایرلس برای آسیا تک.

حدود یک ماه پیش برای یکی از آشناهامون که از مخابرات سرویس گرفته بود یه TD-W 8901G گرفتیم 41 تومن خیلی هم عالیه
به نظرتون منم همین مدل رو بگیرم؟

(راستی نمیدونم قیمت ها رفته بالا یا چی شده...همین مدل تقریبا دست دومش تو پی تی 42 داره فروش میره!)

ArashMiniStar
31-12-2011, 12:58
سلام دوستان
مشاوره میخواستم برای خرید یه مودم وایرلس برای آسیا تک.

حدود یک ماه پیش برای یکی از آشناهامون که از مخابرات سرویس گرفته بود یه TD-W 8901G گرفتیم 41 تومن خیلی هم عالیه
به نظرتون منم همین مدل رو بگیرم؟

(راستی نمیدونم قیمت ها رفته بالا یا چی شده...همین مدل تقریبا دست دومش تو پی تی 42 داره فروش میره!)
همین جوری هست.تو پی تی میبینین بعضا حتی جنس دست دوم رو از نوش گرون تر میفروشن!!:18:
اینطوری هم توجیه میکنن.یا از ISP خریدن قیمتش اینه.مثلا مودم ای دی اس ال 20 تومان میشه 40 تومان.:27:
یا اینکه لینک میدن.حالا معلوم نیست قیمت چند سال پیش رو زده.:31:

Dr.pedram
31-12-2011, 14:07
دوستان این مودم ایسوس وارد ایران شده یا نه
dsln12u

Ship Storm
31-12-2011, 18:31
دوستان بهترین مودم وایرلس برای شرکت پارس آنلاین چیه الآن ؟

ForceX
31-12-2011, 19:28
سلام دوستان خسته نباشید
من یه خونه ۸۰ متری دو خابه دارم یه مودم میخام وایرلس باشه
میخام مودم رو تو هال بزارم و کل خونه پوشش داده بشه حتی اگه برم تو اتاق درو هم ببندم برد وایرلس کم نشه
ترجیحا دو انتنه باشه
چی بخرم خوبه بدوجه تا ۱۴۰ تومن
روتر بهم پیشنهاد نکنین چون مودم ندارم بهش وصل کنم

ArashMiniStar
31-12-2011, 20:02
سلام دوستان خسته نباشید
من یه خونه ۸۰ متری دو خابه دارم یه مودم میخام وایرلس باشه
میخام مودم رو تو هال بزارم و کل خونه پوشش داده بشه حتی اگه برم تو اتاق درو هم ببندم برد وایرلس کم نشه
ترجیحا دو انتنه باشه
چی بخرم خوبه بدوجه تا ۱۴۰ تومن
روتر بهم پیشنهاد نکنین چون مودم ندارم بهش وصل کنم
کار خاصی با مودم در نظر دارید انجام بدید؟ اگه جوابتون خیر هست باید عرض کنم که برای مودم 2 آنتنه تا 100 کافیه.با کمی بیشتر میشه 3 آنتنه هم خرید.البته قیمت فعلی بازار زیاد معلوم نیست چقدر هست!

ForceX
31-12-2011, 20:20
نه
فقط دانلود دوتا لپتاپ برای اتصال دارم و یه گوشی
خودم میگم سه انتنه تضمین شده تره الان linksys wag 320 رو ۱۸۰ میدن تماس گرفتم ۴۰ تومن دیگه رو میتونم بدم ولی ایا ارزش داره ایا بهتر از اینم هست

---------- Post added at 08:20 PM ---------- Previous post was at 08:15 PM ----------

کلا مودمی میخام که ۱۰۰ خونه رو پوشش بده و تضمین شده باشه

Farshid72
31-12-2011, 20:21
نه
فقط دانلود دوتا لپتاپ برای اتصال دارم و یه گوشی
خودم میگم سه انتنه تضمین شده تره الان linksys wag 320 رو ۱۸۰ میدن تماس گرفتم ۴۰ تومن دیگه رو میتونم بدم ولی ایا ارزش داره ایا بهتر از اینم هست
دوسته عزیز برای خونه شما مدل
TP-TD8901G بسیار مناسبه
ولی اگه دوس دارید مزان TRANSFER DATA بیشتری داشته باشید توصیه من به شما مدل
TP-TD-8961nd
هستش هردو زیر 100 تومن و اولی زیر 50 تومن هستش
بسیار ایده آله برای کارتون و اصلا نیازی نیست تو حال بزارید و تو همون اتاقم بزارید کل خونه رو پوشش میده با بهترین برد و سرعت ممکن

---------- Post added at 08:21 PM ---------- Previous post was at 08:20 PM ----------

-----

کلا مودمی میخام که ۱۰۰ خونه رو پوشش بده و تضمین شده باشه
100 خونه ؟؟؟
چخبرته داداش ؟؟؟
بازم اگه بردش رو فک میکنید کم هست میتونید آنتن هاشو با آنت های قویتری عوض کنید...به همین سادگی به همین خوشمزگی:31:

ForceX
31-12-2011, 20:29
صد در صد منظورم بود
نه انتن نمیخام عوض کنم چون وقتشو ندارم میخام مودمی باشه که رو پا خودش وایسه و کل خونه رو پوشش بده بی دردسر یعنی مودمو بزارم یه جا و تموم

---------- Post added at 08:29 PM ---------- Previous post was at 08:27 PM ----------

این wag 320 رو ۲۲۰ دارن میدن همه جا ۱۸۰ فک کنم عالی باشه

Farshid72
31-12-2011, 20:43
دوسته من شما مودم ADSL/WIFI میخوای یا مودم وایرلس ؟؟؟
اکنت ADSL خریدید یا وایرلس ؟؟؟

ForceX
31-12-2011, 21:46
من adsl دارم یک میگ از مخابرات میخام وایرلسش کنم تو کل خونه

scali
01-01-2012, 00:27
بالاخره با راهنمایی های دوستان عزیز ( ArashMiniStar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])Farshid72 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مودم 8951 TP رو امروز به قیمت 50 تومن خریدم .

امیدوارم مثل ایسوز خوب باشه و اصلا اذیت نکنه .

alex_pk
01-01-2012, 01:08
همین جوری هست.تو پی تی میبینین بعضا حتی جنس دست دوم رو از نوش گرون تر میفروشن!!
اینطوری هم توجیه میکنن.یا از ISP خریدن قیمتش اینه.مثلا مودم ای دی اس ال 20 تومان میشه 40 تومان.
یا اینکه لینک میدن.حالا معلوم نیست قیمت چند سال پیش رو زده.
آخه خریدار هم داره!
خریدار 42 قیمت داده براش : دی

حالا به نظرتون من 8901G بگیرم؟ برای یه واحد 90 متری؟

مرسی.

ForceX
01-01-2012, 02:39
خوب دوستان من انتخابمو کردم در حال حاضر من یه مودم comtrend ct5611 دارم و یه اینترنت 1mbps مخابرات دارم و روتری میخام بخرم مدلش asus rt n16 هست بیشترین ویژگی که این روتر منو جذب خودش کرد همون download master اش هست و البته asus rt n13u هم همین قابلیت رو داره ولی ظاهرا خیلی ها با قسمت دانلود مسترش مشکل پیدا کردن و شرکت ایسوز خاک بر سر هم نتونسته با اپدیته فریم ویر هاش کاری بکنه ولی rt n16 همچین مشکلی نداره سوالی که من دارم
۱.برد این روتر در مقابل مودم linksys wag 320n چه قدره البته میدپنم که ۳۲۰ تو فرکانس ۵ هم کار میکنه کاری به اون ندارم
۲. هزینه کردن برای این روتر اونم برای تو خونه ۱۸۰ هزار تومن واقعا به صرفست فقط بخاطر اینکه rt n13u دارای دانلودره پر از باگ هست؟
۳. برد کلی این روتر کلا چند متر به طور افقی و عمودی میتونه باشه؟
۴. مودمی که در ابتدا بهش اشاره کردم با این روتر میتونه هماهنگ باشه یا بهتره از برند ایسوز باشه؟
ممنونم

ForceX
01-01-2012, 13:19
کسی نیست جواب بده؟

scali
01-01-2012, 18:07
اساتید عزیز

ست کردن ip برای تبادل اطلاعات بین کامپیوتر و گالکسی تب به چه نحوی هستش ؟ مودم 8951 tp

ArashMiniStar
01-01-2012, 18:13
خوب دوستان من انتخابمو کردم در حال حاضر من یه مودم comtrend ct5611 دارم و یه اینترنت 1mbps مخابرات دارم و روتری میخام بخرم مدلش asus rt n16 هست بیشترین ویژگی که این روتر منو جذب خودش کرد همون download master اش هست و البته asus rt n13u هم همین قابلیت رو داره ولی ظاهرا خیلی ها با قسمت دانلود مسترش مشکل پیدا کردن و شرکت ایسوز خاک بر سر هم نتونسته با اپدیته فریم ویر هاش کاری بکنه ولی rt n16 همچین مشکلی نداره سوالی که من دارم
۱.برد این روتر در مقابل مودم linksys wag 320n چه قدره البته میدپنم که ۳۲۰ تو فرکانس ۵ هم کار میکنه کاری به اون ندارم
۲. هزینه کردن برای این روتر اونم برای تو خونه ۱۸۰ هزار تومن واقعا به صرفست فقط بخاطر اینکه rt n13u دارای دانلودره پر از باگ هست؟
۳. برد کلی این روتر کلا چند متر به طور افقی و عمودی میتونه باشه؟
۴. مودمی که در ابتدا بهش اشاره کردم با این روتر میتونه هماهنگ باشه یا بهتره از برند ایسوز باشه؟
ممنونم
1.بستگی به خودتون داره.N13U چند مورد اشکال داره ولی N16 خیلی گرون تره.
3.بنظرم مشکلی پیش نباید بیاد.

amiri110
02-01-2012, 21:11
با تشکر از راهنمایی همه دوستان:11:
مودم tp link گرفتم می خواستم بپرسم این دکمه qss در جلو دستگاه و علامت قفل کنار آن چیه ؟

Farshid72
02-01-2012, 22:00
با تشکر از راهنمایی همه دوستان:11:
مودم tp link گرفتم می خواستم بپرسم این دکمه qss در جلو دستگاه و علامت قفل کنار آن چیه ؟
دوسته عزیز شما میتونید با فشار دادن اون کلید وارد تنظیمات شید و نوع پسورد گذاری بر روی سیستم وایرلس رو انتخاب کنید
میتونید از دفترچه مودم که تو دیسک اون هست تنظیمات رو به همرا عکس یاد بگیرید
این روش امنیتش بیشتر از روش های پسور گذاری معمولی هست

Farshid72
02-01-2012, 22:06
اساتید عزیز

ست کردن ip برای تبادل اطلاعات بین کامپیوتر و گالکسی تب به چه نحوی هستش ؟ مودم 8951 tp
شما وارد کانکشن اینترنتت شو
همون قسمتی که send و recive رو نشون میده در کنار وارد قسمت propeties شو بعد اونجا ipv4 رو انتخاب کن بعد گزینه رو از رو obtain بزار روی دستی و وارد کن:
به عنوان مثال :
192.168.01
بعد کلید Tab رو از روی صفحه کلید فشار داده تا به تب پایینی رفته که اونو خود ویندوز معمولا
255.255.255.0
وارد میکنه..خب کار شما تا این مرحله تموم شد
شما بایستی رو لپ تاپ خودتون هم همین کار رو کنید با این تفاوت که برای لپ تاپ شما توی فیلد اول وارد میکنید
192.168.0.2
سه عدد اول باید ثابت باشه و شما به دلخواد میتونید عدد آخر یا همون 2 رو تغییر بدید وگرنه 192 و 168 و 0 بایستی که در هر دو سیستم مشابه باشه
البته باز هم میتونید عدد 0 رو در هر دو سیستم یه عدد دیگه وارد کنید
خلاصه اینکه بازم تب بزنید تا سیستم فیلد دوم رو پر کنه و در فیلد سون شما باید آدرس سیستم اول یعنی
192.168.0.1
رو وارد کنید
حالا اگه گالکسی تب شما هم همچین امکانی داره ( من تا حالا کار نکردم با گالکسی) میتونید همین کارارو روی اون انجام بدید
با تشکر

scali
02-01-2012, 23:36
شما وارد کانکشن اینترنتت شو
همون قسمتی که send و recive رو نشون میده در کنار وارد قسمت propeties شو بعد اونجا ipv4 رو انتخاب کن بعد گزینه رو از رو obtain بزار روی دستی و وارد کن:
به عنوان مثال :
192.168.01
بعد کلید Tab رو از روی صفحه کلید فشار داده تا به تب پایینی رفته که اونو خود ویندوز معمولا
255.255.255.0
وارد میکنه..خب کار شما تا این مرحله تموم شد
شما بایستی رو لپ تاپ خودتون هم همین کار رو کنید با این تفاوت که برای لپ تاپ شما توی فیلد اول وارد میکنید
192.168.0.2
سه عدد اول باید ثابت باشه و شما به دلخواد میتونید عدد آخر یا همون 2 رو تغییر بدید وگرنه 192 و 168 و 0 بایستی که در هر دو سیستم مشابه باشه
البته باز هم میتونید عدد 0 رو در هر دو سیستم یه عدد دیگه وارد کنید
خلاصه اینکه بازم تب بزنید تا سیستم فیلد دوم رو پر کنه و در فیلد سون شما باید آدرس سیستم اول یعنی
192.168.0.1
رو وارد کنید
حالا اگه گالکسی تب شما هم همچین امکانی داره ( من تا حالا کار نکردم با گالکسی) میتونید همین کارارو روی اون انجام بدید
با تشکر

اگه تنظیمات مودم روی pppoe باشه انوقت باید چیکار کرد؟

توی گالکسی تب همچین چیزی نداره . :41:

Farshid72
03-01-2012, 11:45
اگه تنظیمات مودم روی pppoe باشه انوقت باید چیکار کرد؟

توی گالکسی تب همچین چیزی نداره . :41:
والا با گلکسی کار نکردم ولی یکی از بچه ها htc wild fire داشت اینترنت رو Rote میکرد مام استفاده میکردیم
پس مگه میشه گالکسی نداشته باشه ؟؟؟
شما مبتونی وارد فروم مربوط به گالکسی بشی اونجا مشکلتو مطرح کنی تا اساتید وارد بتونن کمکتون کنن شاید به این شکل که من گفتم نباشه...ممکنه هم اصلا نشه..ولی به احتمال زیاد میشه
اگه شد خبرشو بهم بده...
مرسی
با تشکر

scali
04-01-2012, 00:44
سلام دوست عزیز

آموزش زیر رو بخون ببین نظرت چیه . به درد من که خورد .

ila
05-01-2012, 01:56
برای اموزشگاه قصد خرید مودم دارم..اول از همه به نظرتون مودوم وایر لس بگیرم کامپیوتر ها رو پوشش میده..لپ تاپ نیستن ها..یعنی میشه با پی سی هم به صورت وایر لس استفاده کرد؟

AB
05-01-2012, 15:23
برای اموزشگاه قصد خرید مودم دارم..اول از همه به نظرتون مودوم وایر لس بگیرم کامپیوتر ها رو پوشش میده..لپ تاپ نیستن ها..یعنی میشه با پی سی هم به صورت وایر لس استفاده کرد؟

چرا نمیشه فقط باید همه پی سی ها مجهز به کارت شبکه وایرلس باشن.از یه کسی که کارش اینه قیمتها رو بپرس ببین وایرلس به صرفه تره یا کابل کشی.

ila
05-01-2012, 17:21
چرا نمیشه فقط باید همه پی سی ها مجهز به کارت شبکه وایرلس باشن.از یه کسی که کارش اینه قیمتها رو بپرس ببین وایرلس به صرفه تره یا کابل کشی.

کابل و هاب داریم...فقط مودمی هست که از بشه از طریق وایر لس ازش استفاده کنیم واسه محیط اطرافمون و هم از طریق یک پورت بشه با هاب وصل کرد؟

ForceX
07-01-2012, 01:29
شما اگه بخای مودمتو به هاب بزنی مودم باید در حالت full -bridge mode باشه که اینترنتت پخش بشه بین pc های متصل به هاب البته نمیدونم مودم همچین قابلیتی داره که بتونه اینترنتو هم وایرلس کنه برات همزمان
من منظورتو درست گرفتم شما میخای نتو بدی به مودم بعد هاب با سیم برات پخش کنه از وایرلس مودمت استفاده کنی درسته؟

sportalireza93
07-01-2012, 12:00
سلام دوستان من یک خونه 200 متری دارم یک مودم خوب تا 60 -70 تومن به من معرفی کنید در ضمن مودم دارای برد بالایی باشه

Farshid72
07-01-2012, 12:24
کابل و هاب داریم...فقط مودمی هست که از بشه از طریق وایر لس ازش استفاده کنیم واسه محیط اطرافمون و هم از طریق یک پورت بشه با هاب وصل کرد؟
دوسته عزیز شما چند تا سیستم دارید ؟؟؟
شما میتونید مودم TP-TD-8901G ویا TP-TD8961nd رو خریداری کنید
که هر دوی اونا 4 پورت lan دارند که میتونید 4 سیستم رو همزمان به هم وصل کنید و بقیه سیستم هارم میتونید بهم وصل کنید
به عنوان مثال :
شما از 4 پورت lan برای برقراری ارتباط بین 4 سیستم و مودم استفاده کردید ولی هنوز 3 تا سیستم دیگه مونده که باید وارد شبکه بشن
این 4 سیستمی که وصل کردید به مودم هرکدوم اگه 2 پورت lan داشته باشند شما میتونید سیستم های باقی مونده رو به پورت های دیگه ی lan اونا استفاده کنید و با تعریف دستی IPv4 که شما باید ip و همینطور DNS برای اونا تعریف کنید NET و شبکه رو برای اوناه م به اشتراک بزارید
ولی اگه سیستم ها تنها داری یک پورت LAN هستند میتونید مودم اولی که ارزونتر هست رو خریداری کنید و در کنار اون شما یه روتز هم خریداری کنید که اسم روتر رو به اسن شکل مینویسن
TP-TL
حالا هر مدلی باشه شمارشو بعدش مینویسند
TP یعنی TP-LINK و TL هم به معنی روتر برای شبکه کردن هستش

سلام دوستان من یک خونه 200 متری دارم یک مودم خوب تا 60 -70 تومن به من معرفی کنید در ضمن مودم دارای برد بالایی باشه
دوسته عزیز مودم
TP-TD-8901G هست که یه انت 5DB داره و مناسب هست ولی قدرت ارسال سیگنال 54MBPS داره ولی مورم TP-TD8961nd هم هست که این دو انتن 3db داره و قدرت سیگنال 300mbps داره توصیه من اینه شما دومی رو انتخاب کنی بعد اگه دیدی برای 200 متر مناسب نیست (که هست) آنت هاشو عوض کنید
ولی کاملا مناسب هستش

sportalireza93
07-01-2012, 12:35
دوست عزیز من میخوام که سیگنالش از دو تا دیوار عبور کنه لطفا قیمت این دو تا روهم بگو. فرق بین این دوتا مدل چیه TP-LINK TD-8960N و TP-LINK TD8961ND

hasti1370
07-01-2012, 15:25
ميشه يكي منو راهنمايي كنه كه از بين اين دو مودم كدوم بهتره؟
از لحاظ وايرلسش كدومش با برد بيشتري كار ميكنه؟

D-Link 2640u
و
TP-Link w8901G

Farshid72
07-01-2012, 17:45

D-Link 2640u
و
TP-Link w8901G
قطعا دومی...

ArashMiniStar
07-01-2012, 19:24

D-Link 2640u
و
TP-Link w8901G
دوست عزیز دقت داشته باشید ورژن جدید 2640u تو بازار اومده که از ورژن قبلیش بهتر هست.ورژن قبلی کمی مشکل برد داره.ولی منم تی پی لینک رو پیشنهاد می کنم.

---------- Post added at 09:24 PM ---------- Previous post was at 09:23 PM ----------

دوست عزیز من میخوام که سیگنالش از دو تا دیوار عبور کنه لطفا قیمت این دو تا روهم بگو. فرق بین این دوتا مدل چیه TP-LINK TD-8960N و TP-LINK TD8961ND
ND آنتن های قابل تعویض داره ولی N خیر.

ila
07-01-2012, 22:44
دوسته عزیز شما چند تا سیستم دارید ؟؟؟
شما میتونید مودم TP-TD-8901G ویا TP-TD8961nd رو خریداری کنید
که هر دوی اونا 4 پورت lan دارند که میتونید 4 سیستم رو همزمان به هم وصل کنید و بقیه سیستم هارم میتونید بهم وصل کنید
به عنوان مثال :
شما از 4 پورت lan برای برقراری ارتباط بین 4 سیستم و مودم استفاده کردید ولی هنوز 3 تا سیستم دیگه مونده که باید وارد شبکه بشن
این 4 سیستمی که وصل کردید به مودم هرکدوم اگه 2 پورت lan داشته باشند شما میتونید سیستم های باقی مونده رو به پورت های دیگه ی lan اونا استفاده کنید و با تعریف دستی IPv4 که شما باید ip و همینطور DNS برای اونا تعریف کنید NET و شبکه رو برای اوناه م به اشتراک بزارید
ولی اگه سیستم ها تنها داری یک پورت LAN هستند میتونید مودم اولی که ارزونتر هست رو خریداری کنید و در کنار اون شما یه روتز هم خریداری کنید که اسم روتر رو به اسن شکل مینویسن
TP-TL
حالا هر مدلی باشه شمارشو بعدش مینویسند
TP یعنی TP-LINK و TL هم به معنی روتر برای شبکه کردن هستش

دوسته عزیز مودم
TP-TD-8901G هست که یه انت 5DB داره و مناسب هست ولی قدرت ارسال سیگنال 54MBPS داره ولی مورم TP-TD8961nd هم هست که این دو انتن 3db داره و قدرت سیگنال 300mbps داره توصیه من اینه شما دومی رو انتخاب کنی بعد اگه دیدی برای 200 متر مناسب نیست (که هست) آنت هاشو عوض کنید
ولی کاملا مناسب هستش

خب حالا اگه یکی از پورت های مودم رو به هاب وصل کنیم و با هاب همه سیستم ها رو که شبکه هستند به هم وصل کنیم، و خود مودم هم که چون وایرلس هست کل محدوده رو پوشش میده چی..بازم میشه اینطوری هم؟

sportalireza93
09-01-2012, 09:19
دوستان برای یک خونه ی 130 متری چه مودمی خوبه همه جای خونه رو خوب هم پوشش بده قیمت مهم نیست.

Hamed DC
09-01-2012, 20:07
دوستان برای یک خونه ی 130 متری چه مودمی خوبه همه جای خونه رو خوب هم پوشش بده قیمت مهم نیست.
TP-Link8951...59.000
D-Link-2640...56.000
ولی قیمتها یه نمه رفته بالا. اگر عجله نداری بهتره یکمی صبر کنی تا قیمتها تعدیل بشه.

alone one
10-01-2012, 14:21
من یه مودم wifi دارم و میخوام اینترنتمو به صورت wifi رو pc داشته داشته باشم ولی متاسفانه pc من همچین قابلیتی نداره،حالا یه USB WiFi میخوام.
بهترین مارک و مدل بازار چی هس؟
دوس دارم بهترین مارکو مدلو بگیرم،حالا قیمتشم بالا بود مشکلی نداره
قیمت تقریبی هم لطف کنین بگین
ممنون

Hossein 12
10-01-2012, 15:29
سلام،
من الان مودم asus am 602 دارم. مي‌خوام يه وايرلس بگيرم،

مدل D-Link DSL-2730U مدل خوبي هست؟ براي خونه مي‌خوام. و نمي‌خوام زياد خرج كنم.

در ضمن مي‌خوام 2 تا pc بهش وصل بشه. پس 4 پورت لازم دارم.

ممنون.

AMIR REZAs
11-01-2012, 18:21
سلام

من یه مودم ADSL مخابرات دارم میخوام مودمم رو عوض کنم و یه وایرلس بگیرم ( بیشتر واسه استفاده وای فای در موبایل)
ممنون میشم کمکم کنید چی بگیرم و چه مدلی بگیرم؟:11:

Hamed DC
11-01-2012, 18:49
من یه مودم wifi دارم و میخوام اینترنتمو به صورت wifi رو pc داشته داشته باشم ولی متاسفانه pc من همچین قابلیتی نداره،حالا یه USB WiFi میخوام.
بهترین مارک و مدل بازار چی هس؟
دوس دارم بهترین مارکو مدلو بگیرم،حالا قیمتشم بالا بود مشکلی نداره
قیمت تقریبی هم لطف کنین بگین
ممنون
به تاپیک زیر سر بزنید.

سلام،
من الان مودم asus am 602 دارم. مي‌خوام يه وايرلس بگيرم،

مدل D-Link DSL-2730U مدل خوبي هست؟ براي خونه مي‌خوام. و نمي‌خوام زياد خرج كنم.

در ضمن مي‌خوام 2 تا pc بهش وصل بشه. پس 4 پورت لازم دارم.

ممنون.
سلام.
2640Uرو توصیه میکنم. که قیمتش 56.000تومن هست. پهنای باند خوبی هم داره.

سلام

من یه مودم ADSL مخابرات دارم میخوام مودمم رو عوض کنم و یه وایرلس بگیرم ( بیشتر واسه استفاده وای فای در موبایل)
ممنون میشم کمکم کنید چی بگیرم و چه مدلی بگیرم؟:11:

سلام دوست عزیز.
بودجه؟؟؟
تعداد دستگاههای اتصالی؟؟؟
مساحت مورد استفاده؟؟؟

AMIR REZAs
11-01-2012, 19:48
سلام دوست عزیز.
بودجه؟؟؟
تعداد دستگاههای اتصالی؟؟؟
مساحت مورد استفاده؟؟؟

بودجه هر چی کمتر بهتر :31:
فکر میکنم حداکثر دو موبایل و اگر روزی لپ تاپ خریدم یه لپ تاپ متصل بشن( نه همزمان)
البته مساحت زیاد مهم نیست برام اگر مثلا طوری باشه که تو هر جای خونه بتونم ازش استفاده کنم خوبه یا 3-4 متر کافیه
ممنون/

Farshid72
11-01-2012, 19:55
فکر میکنم حداکثر دو موبایل و اگر روزی لپ تاپ خریدم یه لپ تاپ متصل بشن( نه همزمان)
البته مساحت زیاد مهم نیست برام اگر مثلا طوری باشه که تو هر جای خونه بتونم ازش استفاده کنم خوبه یا 3-4 متر کافیه
ممنون/

دوسته عزیز با توجه به اینکه شما میخواین از لپ تاپ و موبایل استفاده کنید توصیه من به شما :
TP-TD8901G هستش که 1 آنتن 5 DB داره که برد خوبی داره و مناسب کارتون هست

Hamed DC
11-01-2012, 20:49
ممنون/

TP-Link 8901...54.000
D-Lin 2640U...56.000

alone one
12-01-2012, 01:01
میشه اساتید اهل فن به این تاپیکم یه سری بزنن
و مثه جناب Hamed DC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) منو راهنمایی کنن؟
متشکر

AmiIin
12-01-2012, 08:55
دوستان سلام!

تا سقف 60 تومن بهترین مودم وایرلس کدومه الان و چرا؟

sportalireza93
12-01-2012, 11:38
دوستان من می خوام با لپ تاپ و گوشیم از طریق مودم وایرلس به اینترنت وصل شم خونه 130 متره بین مدل TPLINK 8961ND و 8951 و 8950 موندم لطفا کمک کنید من فقط از طریق وایرلس میخوام وصل شم و از پورت LAN استفاده نمی کنم و حد اکثر سرعتی که از ISP میگیرم 256 هست.

Hamed DC
12-01-2012, 12:48
دوستان سلام!

تا سقف 60 تومن بهترین مودم وایرلس کدومه الان و چرا؟
سلام.
D-Lin 2640U...56.000
به دلایل زیر:
و ایضا کانفیگ بی درسر و امکانات وایرلس قوی!

AmiIin
12-01-2012, 13:29
سلام.
D-Lin 2640U...56.000
به دلایل زیر:
و ایضا کانفیگ بی درسر و امکانات وایرلس قوی!

سلام!

خیلی ممنون از راهنماییتون اما احیانا مدلای TP-Link بهتر نیسن؟ بهترین مدل TP-Link تا سقف 60 تومن کدومه؟

Hamed DC
12-01-2012, 13:34
سلام!

خیلی ممنون از راهنماییتون اما احیانا مدلای TP-Link بهتر نیسن؟ بهترین مدل TP-Link تا سقف 60 تومن کدومه؟
سلام.
شما از چه لحاظی میگین بهترن!؟!؟!؟!
اگر گیمینگ بی سیم انجام نمیدین و به امکانات اضافه و پهنای باند زیاد نیازی ندارین، همین مدل کاملا کاراست.
TP-Link8901...56.000
این دو برند هیچ ارجحیت و برتری نسبت به هم ندارن و هر دو برندهای با کیفیت و خوبی هستن. به شخصه از
هر دو استفاده کردم و تفاوتی رو حس نکردم!

AmiIin
12-01-2012, 13:42
سلام.
شما از چه لحاظی میگین بهترن!؟!؟!؟!
اگر گیمینگ بی سیم انجام نمیدین و به امکانات اضافه و پهنای باند زیاد نیازی ندارین، همین مدل کاملا کاراست.
TP-Link8901...56.000
این دو برند هیچ ارجحیت و برتری نسبت به هم ندارن و هر دو برندهای با کیفیت و خوبی هستن. به شخصه از
هر دو استفاده کردم و تفاوتی رو حس نکردم!

سلام!

والا از لحاظ فنی من هیچ سررشته ای در این باره ندارم. از دوستان اینطور شنیده بودم.

این مدلی که گفتید سری Nهم داره؟
این مدل چطوره و تفاوتش با اون دو مدل که معرفی کردید چیه؟:
TP-Link8951

ArashMiniStar
12-01-2012, 14:14
سلام!

والا از لحاظ فنی من هیچ سررشته ای در این باره ندارم. از دوستان اینطور شنیده بودم.

این مدلی که گفتید سری Nهم داره؟
این مدل چطوره و تفاوتش با اون دو مدل که معرفی کردید چیه؟:
TP-Link8951
عزیز مدل با مدل فرق میکنه.هیچ نظر قطعی نمیشه داد این برند بهتره یا بدتر.به نظر من اگه 20 تومان اختلاف زیادی (در نظر شما به حساب نمیاد) یک مدل بگیرین که از سری n پشتیبانی کنه.2 روز دیگه میبینین به کارتون میاد.آخه خیلی پولی نیست.
(اینم در نظر داشته باشید که گیرنده شما هم برای سرعت بیشتر باید از سری n پشتیبانی کنه که اونم باز جزییات داره)

AmiIin
12-01-2012, 14:26
عزیز مدل با مدل فرق میکنه.هیچ نظر قطعی نمیشه داد این برند بهتره یا بدتر.به نظر من اگه 20 تومان اختلاف زیادی (در نظر شما به حساب نمیاد) یک مدل بگیرین که از سری n پشتیبانی کنه.2 روز دیگه میبینین به کارتون میاد.آخه خیلی پولی نیست.
(اینم در نظر داشته باشید که گیرنده شما هم برای سرعت بیشتر باید از سری n پشتیبانی کنه که اونم باز جزییات داره)

ممنون از راهنماییتون. فقط منظورتونو از گیرنده نفهمیدم ..... .

AmiIin
12-01-2012, 14:44
از بین دو مدل 2640u و 2730u کدوم یک رو پیشنهاد میدید؟

AMIR REZAs
12-01-2012, 20:57
دوسته عزیز با توجه به اینکه شما میخواین از لپ تاپ و موبایل استفاده کنید توصیه من به شما :
TP-TD8901G هستش که 1 آنتن 5 DB داره که برد خوبی داره و مناسب کارتون هست

TP-Link 8901...54.000
D-Lin 2640U...56.000

خیلی ممنون . بعد اینا با ADSL مخابرات سازگار هستن ؟

Hamed DC
12-01-2012, 21:00
خیلی ممنون . بعد اینا با ADSL مخابرات سازگار هستن ؟
خواهش میکنم.
بله.کاملا.

eng2006
12-01-2012, 22:05
مودم 2730 D-Link خریدم .2تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید:
1- wps مودم چیست ؟ یک دکمه پشت مودم هست واسه روشن کردن wps . چه کاربردی داره؟
2- آیا میشه با این مودم فایل ها رو شبکه کرد و شیر کرد؟ مثلا یه فایل رو از یه کامپیوتر به کامپوتر دیگه که با وای فای مودم متصل هستن انتقال داد
راستی قضیه سری N چیه؟

AmiIin
13-01-2012, 11:10

جواب نمیده کسی؟!

Hamed DC
13-01-2012, 13:37

جواب نمیده کسی؟!
2730uامکانات بیشتر و پهنای باند بالاتری داره.که از چیپN 150 هم پشتیبانی میکنه. اگر بخواهیم سقف بودجه شما
رو در نظر نگیریم، این مدل آینده نگر تر هست، پس در گزینه اول قرار میگیره.

Hamed DC
13-01-2012, 13:51
مودم 2730 D-Link خریدم .2تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید:
1- wps مودم چیست ؟ یک دکمه پشت مودم هست واسه روشن کردن wps . چه کاربردی داره؟
2- آیا میشه با این مودم فایل ها رو شبکه کرد و شیر کرد؟ مثلا یه فایل رو از یه کامپیوتر به کامپوتر دیگه که با وای فای مودم متصل هستن انتقال داد
راستی قضیه سری N چیه؟
به تاپیک زیر مراجعه کنید:

hamidrezaj
16-01-2012, 16:37
سلام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میخواستم یکی از مودم های 2730 D-Link یا TP link 8901G یا Asus G31 بگیرم برای پارس آنلاین ,

لطفا با دلیل بگید کدوم بهتره؟

خیلی ممنون

Hamed DC
16-01-2012, 17:04
سلام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میخواستم یکی از مودم های 2730 D-Link یا TP link 8901G یا Asus G31 بگیرم برای پارس آنلاین ,

لطفا با دلیل بگید کدوم بهتره؟

خیلی ممنون
2730 D-Link

پشتیبانی از WPS
پشتیبانی از پروتوکلهای کارامد و متنوع شبکه و امنیتی
پشتیبانی از چیپهای سریN
سرعت بالا و پهنای باند مناسب
امکانات بسیار خوب و مناسب

برد زیاد و پوشش قوی
قیمت مناسب

...:::.... Asus G31 هم خوبه ولی یه خورده بد گیر میاد و قیمتش هم منطقی نیست!...:::...

hamidrezaj
16-01-2012, 18:15
2730 D-Link

پشتیبانی از WPS
پشتیبانی از پروتوکلهای کارامد و متنوع شبکه و امنیتی
پشتیبانی از چیپهای سریN
سرعت بالا و پهنای باند مناسب
امکانات بسیار خوب و مناسب

برد زیاد و پوشش قوی
قیمت مناسب

...:::.... Asus G31 هم خوبه ولی یه خورده بد گیر میاد و قیمتش هم منطقی نیست!...:::...

خیلی ممنون مودم tp-link چطوره؟ چون خیلی از اونایی که پارس انلاین میگیرن از این دارن با اینکه

پارس آنلاین tp-link رو ساپورت نمیکنه , خودم چند سالی هست comtrend دارم ولی قدیمی شده ,

پس همون D-link بگیرم بهتره؟ چون بعضی جاها خوندم با بعضی از isp ها مشکل داره یا ممکنه مشکل بوجود بیاره ,

البته پارس آنلاین این مدل رو ساپورت میکنه

Hamed DC
16-01-2012, 18:33
خیلی ممنون مودم tp-link چطوره؟ چون خیلی از اونایی که پارس انلاین میگیرن از این دارن با اینکه

پارس آنلاین tp-link رو ساپورت نمیکنه , خودم چند سالی هست comtrend دارم ولی قدیمی شده ,

پس همون D-link بگیرم بهتره؟ چون بعضی جاها خوندم با بعضی از isp ها مشکل داره یا ممکنه مشکل بوجود بیاره ,

البته پارس آنلاین این مدل رو ساپورت میکنه
خواهش میکنم.
اون 8901 که به هیچ وجه قابل مقایسه با دو مدل از برنهای گفتع شده نیست.
برای این مقایسه بهتره که Tp-Link8951رو به لیست اضافه کنی تا کمی کفه ترازو متعادل تر بشه.
هیج مودمی به این شرکت مشکل نداره و همش یک مشت حرفالکی هست.
D-Linkهم هیچ مشکلی با این شرکت نداره.

hamidrezaj
16-01-2012, 19:59
بازم ممنون حالا بین مدل های Tp-Link8951 و D-Link 2730U کدوم رو پیشنهاد میدید؟

Hamed DC
16-01-2012, 20:09
بازم ممنون حالا بین مدل های Tp-Link8951 و D-Link 2730U کدوم رو پیشنهاد میدید؟
هر دو در یک رده هستن!
با کافیگ تقریبا مشابه.
فقط 8951بجایWPSازQSSاستفاده میکنه که اختصاصی خود TP-Linkهست.

masoudtbos
17-01-2012, 11:07
منم D-link 2640 استفاده ميكنم و راضي ام ولي يه Tp-Link8951 خريداري كردم كه خيلي آنتن دهي وايرلس اش قوي تره ....

hamidrezaj
17-01-2012, 12:08
الان قیمت D-Link 2730U چقدر هست و از کدوم سایت به صورت آنلاین با قیمت مناسب میشه سفارش داد؟

ممنون

Hamed DC
17-01-2012, 12:15
الان قیمت D-Link 2730U چقدر هست و از کدوم سایت به صورت آنلاین با قیمت مناسب میشه سفارش داد؟

ممنون
D-Link 2730U...60.000ta65.000
از سایتش اطلاعی ندارم. ولی سعی کنید حضوری خریداری کنید.

mehvar
17-01-2012, 13:31
سلام به همگی
قصد خرید مودم وایرلس لینک سیس دارم از دوستان اگه کسی نمایندگی یا جای معتبری میشناسن لطفا راهنمایی میخام جنس مطمعن بگیرم از این چینی بدلیا نباشه
یه مودم تی پی لینک دارم مدل w8901 که اعصابمو خرد کرده از بس هنگ میکنه قط و وصل میشه ......
من شهرستانم اگه شماره تماس از فروشگاه یا نمایندگی دارین بیدین ممنون میشم

hasti1370
18-01-2012, 15:49
قطعا دومی...

پس چرا قیمت اولی از دومی بیشتره؟
اولی 63000
دومی49000

Hamed DC
18-01-2012, 16:45
سلام به همگی
قصد خرید مودم وایرلس لینک سیس دارم از دوستان اگه کسی نمایندگی یا جای معتبری میشناسن لطفا راهنمایی میخام جنس مطمعن بگیرم از این چینی بدلیا نباشه
یه مودم تی پی لینک دارم مدل w8901 که اعصابمو خرد کرده از بس هنگ میکنه قط و وصل میشه ......
من شهرستانم اگه شماره تماس از فروشگاه یا نمایندگی دارین بیدین ممنون میشم
سلام و درود.
محصولات لینک سیس رو شرکت ساخت سیستم گارانتی میکنه. برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کن:

mehvar
19-01-2012, 11:53
سلام و درود.
محصولات لینک سیس رو شرکت ساخت سیستم گارانتی میکنه. برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کن:

سلام
ممنون دوست عزیز
دیدم پستی که زدم رفت برا تایید و این حرفا و دیر به جواب میرسه رفتم از مغازه های همینجا یکی گرفتم مدل 120
با همون گارانتی هست که شما فرمودین حالا نمیدونم چی از آب در بیاد
بازم ممنون از راهنماییتون

Angel Of Darkness
19-01-2012, 13:15
سلام
من یه مودم وایرلس میخوام برای جایی که حدود 75 متر زیر بنا هست و قراره مودم کوشه سمت چپپایین قرار بگیره تحت هیچ شرایطی نمیتونم وسط بزارم و یه دیوار هم جلوشه میخوام بدونم چه مارک و مدلی بخرم که کل 75 مترو حداقل با نصف آنتن داشته باشم همینقد بستمه و بیشتر از این نیازی نیست
و ملاک برا قدرت یه مودم به یه کی دیگه چیه یعنی تو مشخصات فنیشون باید چیو با چی مقایسه کنم بفهمم قویتره
ممنون

Hamed DC
19-01-2012, 15:40
سلام
من یه مودم وایرلس میخوام برای جایی که حدود 75 متر زیر بنا هست و قراره مودم کوشه سمت چپپایین قرار بگیره تحت هیچ شرایطی نمیتونم وسط بزارم و یه دیوار هم جلوشه میخوام بدونم چه مارک و مدلی بخرم که کل 75 مترو حداقل با نصف آنتن داشته باشم همینقد بستمه و بیشتر از این نیازی نیست
و ملاک برا قدرت یه مودم به یه کی دیگه چیه یعنی تو مشخصات فنیشون باید چیو با چی مقایسه کنم بفهمم قویتره
ممنون
سلام.
برای نیاز شما دو مدل زیر میتونه خوب باشه.
D-Link2730 U...63.000
TP-Link 8951...64.000
...:::...هر دو کاملا امکانات یکسانی دارن. چون دستتون برای خرید باز باشه، دو مدل معرفی کردم...:::...
برای خرید مودم بی سیم باید به چند نکته مهم توجه کرد:

تعداد آنتن بنا به نیاز و شعاع پوشش آنتنی.
میزان برد امواج که با واحدی به نام dBi حساب میشه.
پشتیبانی از پروتوکلهای امنیتی و شبکه ای کامل.
پشتیبانی از دیوار آتش و پروتوکلهای اون.
پشتیبانی از WPS.
پشتیبانی از چیپهای سریN.
پشتیبانی از VIRTUAL PRIVATE NETWORK.
پشتیبانی از QOS.
پشتیبانی از کدگزاریهای تحت شبکه با امنیت بالا.

لازم به ذکره که همه این موارد در دو مدل فوق وجود داره و از مهمترین نکات در خرید یه مودم بی سیم هست.
البته بعضی از این گزینه ها کمی آیندنگرانه ذکر شده تا با امدن امکانات جدید و بهترشبکه مجبور به تغییر مودم
نشین.

expanium
20-01-2012, 12:21
سلام دوستان
من یه مودم وایرلس مدل dlink 2730u دارم .اما متاسفانه برای کار من بردش کمه. من برا یه خونه 2 طبقه ونیم میخام.و آنتنش هم عوض نمیشه .متاسفانه در هنگام خرید دقت نکردم.حالا یه فروشنده میگفت بیا یه روتر دیلینک 2 آنتنه 300n بخر بهش وصل کن بهت میدم 95 تومن .بنظر شما راه حل خوبیه؟یا کار دیگه ای هم میشه کرد؟ در ضمن روتر دقیقا چکار میکنه ؟و یه سوال دیگه wps چیه و چه کاری انجام میده؟

Angel Of Darkness
20-01-2012, 20:33
سلام.
برای نیاز شما دو مدل زیر میتونه خوب باشه.
D-Link2730 U...63.000
TP-Link 8951...64.000
...:::...هر دو کاملا امکانات یکسانی دارن. چون دستتون برای خرید باز باشه، دو مدل معرفی کردم...:::...
برای خرید مودم بی سیم باید به چند نکته مهم توجه کرد:

تعداد آنتن بنا به نیاز و شعاع پوشش آنتنی.
میزان برد امواج که با واحدی به نام dBi حساب میشه.
پشتیبانی از پروتوکلهای امنیتی و شبکه ای کامل.
پشتیبانی از دیوار آتش و پروتوکلهای اون.
پشتیبانی از WPS.
پشتیبانی از چیپهای سریN.
پشتیبانی از VIRTUAL PRIVATE NETWORK.
پشتیبانی از QOS.
پشتیبانی از کدگزاریهای تحت شبکه با امنیت بالا.

لازم به ذکره که همه این موارد در دو مدل فوق وجود داره و از مهمترین نکات در خرید یه مودم بی سیم هست.
البته بعضی از این گزینه ها کمی آیندنگرانه ذکر شده تا با امدن امکانات جدید و بهترشبکه مجبور به تغییر مودم
نشین.

حامد جان نظرتون در مورد این دو مارک چیه ؟
TP-LINK TD-W8901G

حدود 65
ASUS - DSL-N10

حدود80

mehdidini
21-01-2012, 00:35
سلام دوستان میخواستم یه مودم وایرلس بخرم
بردش زیاد باشه
کلا چنتا گزینه روبروم هست با توجه به همه امکاناتشون بگید کدوم رو بخرم
و اگه پیشنهاد بهتری دارین بفرمایید
حداکثر قیمت 80 تومن
دوستان لطف کنین هرکی مودم معرفی میکنه قیمتش هم واسم بگه. ممنونم
1.linksys 120n
2.d-link 2730u
3.tp-link td- w8961nd
4.tp-link td- w8951nd
و دوستان دوتا سوال:
1. ما کلا 2 نوع مودم g و s داریم پس چرا مدل d link {شماره 2} u هست؟؟یعنی جز کدوم هست g یا n ؟
و اینکه محصولات tp link برخیشون nd هستن و برخی n .تفاوت در چیه؟؟

mehdidini
21-01-2012, 12:18
کسی نیست جواب بده؟

Farshid72
21-01-2012, 12:54
سلام دوستان میخواستم یه مودم وایرلس بخرم
بردش زیاد باشه
کلا چنتا گزینه روبروم هست با توجه به همه امکاناتشون بگید کدوم رو بخرم
و اگه پیشنهاد بهتری دارین بفرمایید
حداکثر قیمت 80 تومن
دوستان لطف کنین هرکی مودم معرفی میکنه قیمتش هم واسم بگه. ممنونم
1.linksys 120n
2.d-link 2730u
3.tp-link td- w8961nd
4.tp-link td- w8951nd
و دوستان دوتا سوال:
1. ما کلا 2 نوع مودم g و s داریم پس چرا مدل d link {شماره 2} u هست؟؟یعنی جز کدوم هست g یا n ؟
و اینکه محصولات tp link برخیشون nd هستن و برخی n .تفاوت در چیه؟؟

دوسته عزیز توصیه من شماره 3 یعنی Tp-TD8961nd هست

---------- Post added at 12:52 PM ---------- Previous post was at 12:48 PM ----------

سلام دوستان
من یه مودم وایرلس مدل dlink 2730u دارم .اما متاسفانه برای کار من بردش کمه. من برا یه خونه 2 طبقه ونیم میخام.و آنتنش هم عوض نمیشه .متاسفانه در هنگام خرید دقت نکردم.حالا یه فروشنده میگفت بیا یه روتر دیلینک 2 آنتنه 300n بخر بهش وصل کن بهت میدم 95 تومن .بنظر شما راه حل خوبیه؟یا کار دیگه ای هم میشه کرد؟ در ضمن روتر دقیقا چکار میکنه ؟و یه سوال دیگه wps چیه و چه کاری انجام میده؟
دوسته عزیز شما میتونید یا :
8901G از برند TP-LINK خریداری کنید با یک آنتن 5db
یا اینکه یه مودم 8901nd بازم همون tp-link البته این بار با دوتا آنتن 3 db و قدرت سیگنال 300مگابیت خریداری کنید و اگه دیدید بردش کمه آنت هاشو عوض کنید
دومی گرونتر هست از اولی ولی توصیه من همون اولی با یه آنتن قوی تر هست(اگه جوابگو نبود که فک میکنم هست)

---------- Post added at 12:52 PM ---------- Previous post was at 12:52 PM ----------

حامد جان نظرتون در مورد این دو مارک چیه ؟
TP-LINK TD-W8901G

حدود 65
ASUS - DSL-N10

حدود80
فک میکنم اولی بهتر باشه!!!

---------- Post added at 12:54 PM ---------- Previous post was at 12:52 PM ----------

ممنون
اگه تبلیغات نباشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Farshid72
21-01-2012, 13:26
پس چرا قیمت اولی از دومی بیشتره؟
اولی 63000
دومی49000
بحث قیمت نیست بحث اینه که TP-LINK اولا تو ایران خیلی معتبر و جا افتاده و نمایندگی هاش خوب رسیدگی میکنن
و اینکه ار هر نظر بهتره
دوستم اولی رو داره و من هم دومی رو داشتم ولی چیزی که هست ماله من 8901G خیلی بهتر از ماله اون بود هم تو برد و هم تو سرعت و ...

---------- Post added at 01:18 PM ---------- Previous post was at 01:16 PM ----------

سلام دوستان
WPS یک نوع سیستم حفاظتی هست که معادلش تو سری های TP-LINK چیزی به اسم QOS هستش(QSS)

---------- Post added at 01:22 PM ---------- Previous post was at 01:18 PM ----------

دوست عزیز دوستانه به شما مدل 8901G از برند TP-LINK رو پیشنهاد میدم!!! حالا باز تصمیم با خودتونو
ممکنه قیمت 2640U گرونتر باشه ولی خب کیفیت TP-LINK رو بیشتر قبول دارم

---------- Post added at 01:26 PM ---------- Previous post was at 01:22 PM ----------

ممنون
میتونید از خود نمایندگی مرکزی یعنی شرکت ارتباطات فرادانش خریداری کنید که با سرچ اسمش تو نت میتونید سایتشو پیدا کنید

AB
21-01-2012, 14:09
دوستان عزیز لطفا اگه از چیزی اطلاعات کافی ندارین راهنمایی نکنین.

راهنمایی اشتباه تو نرم افزار مشکلی نداره و فوقش با اینستال دوباره حل میشه ولی راهنمایی اشتباه در مورد سخت افزار ضرر مالی داره!!!

پ.ن:منظورم هیچ فرد خاصی نیست و کلی میگم.

ArashMiniStar
21-01-2012, 14:13
دوسته عزیز توصیه من شماره 3 یعنی Tp-TD8961nd هست

---------- Post added at 12:52 PM ---------- Previous post was at 12:48 PM ----------

یا اینکه یه مودم 8901nd بازم همون tp-link البته این بار با دوتا آنتن 3 db و قدرت سیگنال 300مگابیت خریداری کنید و اگه دیدید بردش کمه آنت هاشو عوض کنید
دومی گرونتر هست از اولی ولی توصیه من همون اولی با یه آنتن قوی تر هست(اگه جوابگو نبود که فک میکنم هست)

---------- Post added at 12:52 PM ---------- Previous post was at 12:52 PM ----------

فک میکنم اولی بهتر باشه!!!

---------- Post added at 12:54 PM ---------- Previous post was at 12:52 PM ----------

اگه تبلیغات نباشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
------------.ir
هم اگه تبلیغ نباشه تاییدش میکنم.ممکن هست تو لیست نباشه.در این صورت برین ازشون بپرسین.:11:

expanium
21-01-2012, 14:14

ممنون دوست عزیز .میشه حدود قیمت این دو مدلو هم بگید.(در ضمن اگه از دیلینک باشه بهتره چون همیشه از محصولات دیلینک خریدم )و یه سوال دیگه که خیلی وقته ذهنم مشغولشه : [COLOR="DarkRed"]آیا این سری n از نظر ضریب نفوذ و برد هم بهتره یا فقط مسئله پهنای بانده؟ و برای برد فقط به آنتن قویتر و تعداد آنتن بیشتر نیاز داریم ؟
با سپاس

Farshid72
21-01-2012, 19:31
دوستان عزیز لطفا اگه از چیزی اطلاعات کافی ندارین راهنمایی نکنین.

راهنمایی اشتباه تو نرم افزار مشکلی نداره و فوقش با اینستال دوباره حل میشه ولی راهنمایی اشتباه در مورد سخت افزار ضرر مالی داره!!!

پ.ن:منظورم هیچ فرد خاصی نیست و کلی میگم.
دوسته گلم اگه منظورتون حرف های زیر منه :
بحث قیمت نیست بحث اینه که TP-LINK اولا تو ایران خیلی معتبر و جا افتاده و نمایندگی هاش خوب رسیدگی میکنن
و اینکه ار هر نظر بهتره
دوستم اولی رو داره و من هم دومی رو داشتم ولی چیزی که هست ماله من 8901G خیلی بهتر از ماله اون بود هم تو برد و هم تو سرعت و ..
و همینطور :
دوست عزیز دوستانه به شما مدل 8901G از برند TP-LINK رو پیشنهاد میدم!!! حالا باز تصمیم با خودتونو
ممکنه قیمت 2640U گرونتر باشه ولی خب کیفیت TP-LINK رو بیشتر قبول دارم
اگه منظورتون ایناس باید یک نکته رو به شما بگم :
همه چیز اعداد و ارقامی نیست که شخص به چشم میبینه و شما تو هر سایتی که برید زیر نوشته ممکنه توضیحات با واقعیت فرق کنه و سایت هیچگونه مسئولیتی در قبال آن ندارد
بهر حال تجربه هم تاثیر گذاره
من تنها پیشنهاد خودم رو بر اساس تجربه بیان کردم و نظر شخصی خودم و تو متن هام هم نوشتم نظر شخصی من هستش