PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در مورد خرید مودم وایرلس

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18

DragonVsPhoenix
04-04-2014, 22:05
به نظرم با بودجه ای که داری مودم بخری بهتره. tplink 8968 v2 گزینه مناسبیه برات. تو این قیمت روتر tplink-WR842ND v2 هم هستش که مزیتش پشتیبانی از openwrt هست که میتونی جای فریمور اصلی خود روتر نصبش کنی که کارائیشو رو میبره بالاتر و بعضی امکانات جدید بهش اضافه میشه (مثلا دانلود تورنت بدون اینکه کامپیوترو روشن کنی و کلی امکانات عجیب و غریب دیگه)ولی فک کنم گارانتی میپره. البته با خرید روتر باید بدونی که یه خورده تنظیماتش سختره میشه و بعضی امکاناتش که به درد کاربرای خونگی میخوره ازش حذف شه(مگر اینکه openwrt نصب کنی که البته یه جورایی کار تخصصی میشه و شاید کار هرکسی نباشه).

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لطفا یکی راهنماییم کنه

سوال تقریبا مشابه با مال تو رو یکی پرسیده بود که این جوابو بهش دادم البته فکر نکنم بشه با این روترا اسکنر شير كرد .

terrible ben
05-04-2014, 13:29
از روتر فقط برای اینترنت می خوام استفاده کنم اما با شرایطی که گفتم( فاصله حدودا 20 متر بایک دیوار و برای شر کردن 3 کامپیوتر) چه کارت شبکه وایرلسی پیشنهاد می کنید... طبیعتا باید برای هر کامپیوتر یک کارت شبکه بگیرم.

leo.unique
05-04-2014, 13:37
از روتر فقط برای اینترنت می خوام استفاده کنم اما با شرایطی که گفتم( فاصله حدودا 20 متر بایک دیوار و برای شر کردن 3 کامپیوتر) چه کارت شبکه وایرلسی پیشنهاد می کنید... طبیعتا باید برای هر کامپیوتر یک کارت شبکه بگیرم.
من که گیج شدم ! فاصله محل قرارگیری روتر از کامپیوترها 20 متره ؟:n13:

terrible ben
05-04-2014, 13:53
من که گیج شدم ! فاصله محل قرارگیری روتر از کامپیوترها 20 متره ؟:n13:
بله ولی کامپیوترها نزدیکن ولی با این حال می خوام کارت شبکه وایرلس برد خوبی داشته باشه

DragonVsPhoenix
05-04-2014, 13:58

چند باشه قیمتش؟ پورتش چی باشه؟ راستی فاصله کامپیوترا از هم چقدره؟

leo.unique
05-04-2014, 14:05
بله ولی کامپیوترها نزدیکن ولی با این حال می خوام کارت شبکه وایرلس برد خوبی داشته باشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این چطوره ؟ حدودا 60 تومنه ! کار کردم باهاش ! پر قدرته واقعا ! قابلیت soft ap شدن رو هم داره:n01:

terrible ben
05-04-2014, 14:17
کامچیوتر ها نزدیکن کمتر از 1-2 متر ... علت اینکه گفتم برای فاصله حدودا 20 متر این بود که شاید در آینده یه کامپیوتر تو اون فاصله بزارم
پرتشم خیلی مهم نیس pci و یا usb ... قیمتشم هرچه کمتر بهتر ...
این مدلی که گذاشتی خوبه. قابلیت send و recieve هردو تارو داره و آیا برای همه کامپویتر ها باید اینو بگیرم..
منطورم اینه که میشه برای یک کامپوتر به عنوان سرور از این استفاده کنم و برای کامپیوترهای دیگه از کارت های ارزونتر استفاده کنم

leo.unique
05-04-2014, 14:29
کامچیوتر ها نزدیکن کمتر از 1-2 متر ... علت اینکه گفتم برای فاصله حدودا 20 متر این بود که شاید در آینده یه کامپیوتر تو اون فاصله بزارم
این مدلی که گذاشتی خوبه. قابلیت send و recieve هردو تارو داره و آیا برای همه کامپویتر ها باید اینو بگیرم..
منطورم اینه که میشه برای یک کامپوتر به عنوان سرور از این استفاده کنم و برای کامپیوترهای دیگه از کارت های ارزونتر استفاده کنم
یه راه حل دیگه (با توجه به فاصله یکی دو متری بینشون) اینه که کامپیوترهارو با استفاده از کابل به روتر وایرلس متصل کنی !

DragonVsPhoenix
05-04-2014, 14:31

اگه قرار نیست کامپیوترا جابه جاشن برای بهترین کارائى لازم نيست كارت شبكه بخرى! دوتا روتر بخر, روتر اولى برا اتصال به اينترنت كه بيست متر با كامپیوترا فاصله داره و روتر دومی رو بذار نزدیک کامپیوترا و کامپیوترا را رو با کابل بهش وصل کن! این روش برات امکان داره؟ اینجوری هزینه ها کمتر میشه
----------------------------------

ویرایش: حواسم نبود! شرایط تو فرق میکنه, همون یه روتر کافیه و با کابل خیلیم بهتره وصل کنی. و در آينده لازم شد نهايتن يه كارت شبكه برا كامپیوتر دورتره میخری. الان اینترنتتو از چه طریق میگیری با یه مودم adls يا از طريق كابل شبكه؟

terrible ben
05-04-2014, 19:48
یه adsl کابلی داشتم الان می خوام وایرلس بگیرم....
خودم ترجیه میدم یه روتر adsl بگیرم با سه تا کارت شبکه وایرلس ...یک روتر جواب نمیده چون فاصله pc ها از خط تلفن زیاده

leo.unique
05-04-2014, 19:55
یه adsl کابلی داشتم الان می خوام وایرلس بگیرم....
خودم ترجیه میدم یه روتر adsl بگیرم با سه تا کارت شبکه وایرلس ...یک روتر جواب نمیده چون فاصله pc ها از خط تلفن زیاده
آره روتر بگیری بهتره چون فاصله کمه بینشون :n01:فاصله کامپیوترها از خط تلفن چند متره ؟ امکان سیم کشی نیست ؟ :n27:

terrible ben
05-04-2014, 21:29
نه امکان سیم کشی نیست

leo.unique
05-04-2014, 22:15
نه امکان سیم کشی نیست
طرف کامپیوترها که نمیتونی adsl روتر بذاری ! باید وایرلس روتر بذاری ! و در طرف مقابل 8968 ورژن 2 بذار و به خط تلفن وصل کن ! حالا سوال اینجاست که روتر وایرلس خوب و ارزون چی بگیری ؟؟ 150 تک آنتن بگیری یا 300 دو آنتن :n13:

DragonVsPhoenix
05-04-2014, 23:41
نه امکان سیم کشی نیست
راهایی که داری:
1- خرید مودم 8968 با سه کارت شبکه 35 تومنی در مجموع 235 تومن خرج داره
2- خرید مودم 8968 با سه تا کارت شبکه 60 تومنی در مجموع 305 تومن

مزیت این دو تا راحتی راه انداختن شبکه هست و یه کاربر معمولی همه کاراشو میتونه بکنه و گزینه اول یعنی ارزونتر رو پیشنهاد میدم چون زیاد با حالت دوم تو کارائى فرقی ندارن مگر اینکه یه مودم روتر با قیمت بالا 300 تومن بخری!

3-خرید مودم 8968 با یه روتر 100 تومنی در مجوع 225
4-خرید مودم ارزون قیمت 70 تومنی با یه روتر 125 تومنی در مجموع195 تومن

گزینه های 3و 4 با هزینه کم کارائى بالايى ميده مخصوصا حالت 4 فوقالعاده هست نسبت به قيمتش, كارائيش از مورد 305 هزار تومنى هم بيشتره!
ولى دوتا اشكال داره اول اينكه كه اگه بخوای کامپیوترا رو جابه کنی باید یه کابل لن درازتر یا یه کارت شبکه بخری براش. دوم اینکه تنظیماتش یه خورده سخته و هر مودم یا روتری برا این کار جواب نمیده باید درست انتخاب کنی به علاوه تنظیمات دقیق میخواد ( من خودم تا بحال انجام ندادم) و ممکنه نتونی راش بندازی ولی اگه بشه عالی میشه!

خلاصه نتیجه اینکه اگه اهل ریسکی گزینه 4 برات عالیه و اگه نه گزینه 1 از همه بهتره!

leo.unique
06-04-2014, 00:55
راهایی که داری:
1- خرید مودم 8968 با سه کارت شبکه 35 تومنی در مجموع 235 تومن خرج داره
2- خرید مودم 8968 با سه تا کارت شبکه 60 تومنی در مجموع 305 تومن
مزیت این دو تا راحتی راه انداختن شبکه هست و یه کاربر معمولی همه کاراشو میتونه بکنه و گزینه اول یعنی ارزونتر رو پیشنهاد میدم چون زیاد با حالت دوم تو کارائى فرقی ندارن مگر اینکه یه مودم روتر با قیمت بالا 300 تومن بخری!

چرا اتفاقا خیلی خیلی از نظر کارایی متفاوتن مورد یک و دو ! TL-WN7200ND رو اصلا دست کم نگیرین ! واقعا پرقدرته :n19:

terrible ben
06-04-2014, 07:51
من فکر کنم گزینه اول برام بهتر باشه...
آیا 8951 جواب کارمن و میده؟
میشه مدل کارت شبکه 35 تومنی را هم بگین!

DragonVsPhoenix
06-04-2014, 08:49
چرا اتفاقا خیلی خیلی از نظر کارایی متفاوتن مورد یک و دو ! TL-WN7200ND رو اصلا دست کم نگیرین ! واقعا پرقدرته :n19:
تو پر قدرت بودنش شکی نیست! مشکل مودمه که نهایت سرعتش 300 mbps هست يعني اگه دوتا کانکشن 150 mbps برقرار كنه از تمام ظرفیتش استفاده کرده.

DragonVsPhoenix
06-04-2014, 09:15
برا پورت PCI-E:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برا پورت PCI:

ترجیحا برا پورت PCI بخر چون در آینده ممکنه پورت PCI-E به در کارای دیگه بخوره، اگه پیدا نکردی هم زیاد مهم نیست.
فقط مواظب باش موقع خرید کارت 54mbps قالب نکن بهت(رو جعبش مینویسه)!

من باشم 8968 برمیدارم تا از نظر امکانات و قدرت وایرلس در آینده مشکلی نداشته باشم. 9851 برا اتصال به اینترنت کافیه ولی دیگه یه جورایی از کاربردای دیگه یه شبکه وایرلس (مثل انتفال سریع فایل بین کامپیوترا یا پورت USB رو مودم که برا اشتراک پرینتر یا یه حافظه فلش به درد میخوره یا پورت WAN که در آینده اگه مثلا اینترنت فیبر نوری وارد ایران شد نیاز به مودم دیگه نباشه) محروم میشی. به هر حال اگه کاربرد برا همیشه فقط و فقط اینترنت خواهد بود 8951 کافیه.

cao-cao
06-04-2014, 09:19
سلام به همه
دوستان فرق 8901 با 8950 چیه کدومش بهتره
چند تا مدل مودم 4 پورت وایرلس با حدود رنج قیمتی 100 حالا بالا پایینش رو میشه کاری کرد رو به هم میگی فقط میخوام بشه با یه دکمه وایر لس رو خاموش کرد
البته دلیل اختلاف قیمترو هم میخوام و کارایی که دارم واسش پول میدم
پیشا پیش سپاسگذارم

DragonVsPhoenix
06-04-2014, 09:30
سلام به همه
دوستان فرق 8901 با 8950 چیه کدومش بهتره
چند تا مدل مودم 4 پورت وایرلس با حدود رنج قیمتی 100 حالا بالا پایینش رو میشه کاری کرد رو به هم میگی فقط میخوام بشه با یه دکمه وایر لس رو خاموش کرد
البته دلیل اختلاف قیمترو هم میخوام و کارایی که دارم واسش پول میدم
پیشا پیش سپاسگذارم
دقیقا 100 تومن dlink 2750 سفید که دکمه وایرلس داره و امکانات و قدرت وایرلش از 8901 و 8950 بیشتره. بعد tplink 8968 هست که اونم این دکمه رو داره ولی قیمتش 125 تومنه و مزیتش جدا شدن آنتناشه.

cao-cao
06-04-2014, 10:23
دقیقا 100 تومن dlink 2750 سفید که دکمه وایرلس داره و امکانات و قدرت وایرلش از 8901 و 8950 بیشتره. بعد tplink 8968 هست که اونم این دکمه رو داره ولی قیمتش 125 تومنه و مزیتش جدا شدن آنتناشه.

ممنون
همشون یو اس بی ساپورت هستن و حافظه خارجی رو ساپورت میکنن؟
نظرتون در مورد ایسوس ان 10 چیه؟
والا 2750u حدود 85 قیمت دارم
میشه یکمی در مورد تفاوت قیمت و امکاناتشون بهم اطلاعات بدین فقط اطلاعات کاربردیشون رو میخوام نه اونایی که شرکت سازنده ذکر میکنه و تو ایران به کار نمیاد :)

DragonVsPhoenix
06-04-2014, 11:06
ممنون
همشون یو اس بی ساپورت هستن و حافظه خارجی رو ساپورت میکنن؟
نظرتون در مورد ایسوس ان 10 چیه؟
والا 2750u حدود 85 قیمت دارم
میشه یکمی در مورد تفاوت قیمت و امکاناتشون بهم اطلاعات بدین فقط اطلاعات کاربردیشون رو میخوام نه اونایی که شرکت سازنده ذکر میکنه و تو ایران به کار نمیاد :)
با قیمت n10 مودمای خیلی بهتری میشه خرید. راستی ترجیحا 2750 رو سفیدشو در نظر داشته باشین. هم 2750 و هم 8968 حافظه خارجی رو ساپورت میکنن ولی فقط برا دیدن فیلم با کیفیت معمولی و گوش دادن آهنگ به درد میخوره چون سرعت کپی پیست کمه(در حالت خوبش 2 مگابایت بر ثانیه.)

cao-cao
06-04-2014, 11:23
با قیمت n10 مودمای خیلی بهتری میشه خرید. راستی ترجیحا 2750 رو سفیدشو در نظر داشته باشین. هم 2750 و هم 8968 حافظه خارجی رو ساپورت میکنن ولی فقط برا دیدن فیلم با کیفیت معمولی و گوش دادن آهنگ به درد میخوره چون سرعت کپی پیست کمه(در حالت خوبش 2 مگابایت بر ثانیه.)

ممنون از اینکه وقت میذاری
سفیدش چه فرقی داره؟؟؟؟
ببنید ان 10 حدود 110 هست منم نمیخوام بیام مثلا 100 تومن بدم بعد بگم کاش 10 تومن بیشتر میدادم یه مودم بهتر با امکانات بهتر بگیرم از یه طرفی هم نمیخوام بیام 120 بدم ولی برا من با مودم 70 تومنی فرقی نداشته باشه فقط پول یه سری امکاناتی رو دادم که اصلا یا کاربردی نیست یا تو ایران به درد نمیخورره
ببخشید زیاد سوال میکنم
بازم سپاس

DragonVsPhoenix
06-04-2014, 11:46
ممنون از اینکه وقت میذاری
سفیدش چه فرقی داره؟؟؟؟
ببنید ان 10 حدود 110 هست منم نمیخوام بیام مثلا 100 تومن بدم بعد بگم کاش 10 تومن بیشتر میدادم یه مودم بهتر با امکانات بهتر بگیرم از یه طرفی هم نمیخوام بیام 120 بدم ولی برا من با مودم 70 تومنی فرقی نداشته باشه فقط پول یه سری امکاناتی رو دادم که اصلا یا کاربردی نیست یا تو ایران به درد نمیخورره
ببخشید زیاد سوال میکنم
بازم سپاس

خب سفیدش چیپستش فرق میکنه و با اینترنت ایران سازگارتره. 8968 هم خوبه اگه برد مودم خیلی برات مهمه 8968 انتخاب بهتره به علاوه امکاناتش برا کنترل وضعیت شبکه وایرلس هم یه خورده بیشتره مثل ip qos. ایسوس همیشه یه خورده بی دلیل گرونه!

cao-cao
06-04-2014, 12:06
خب سفیدش چیپستش فرق میکنه و با اینترنت ایران سازگارتره. 8968 هم خوبه اگه برد مودم خیلی برات مهمه 8968 انتخاب بهتره به علاوه امکاناتش برا کنترل وضعیت شبکه وایرلس هم یه خورده بیشتره مثل ip qos. ایسوس همیشه یه خورده بی دلیل گرونه!

خوب پس با راهنماییی های شما و با نظر به اینکه ما خونمون 90 متر بیشتر نیست نهایت شعاعش 15 متره 2750یو سفید رنگ برای اینترنت مخابرات 2 تا پی سی که با لن وصل بشه ویکش واسه گیم انلاینه و دوتا لپ تاپ دوتا گوشی هوشمند و 3تا تبلت بهترین گذینه برای خرید هستش ؟
سپاس

DragonVsPhoenix
06-04-2014, 12:30
خوب پس با راهنماییی های شما و با نظر به اینکه ما خونمون 90 متر بیشتر نیست نهایت شعاعش 15 متره 2750یو سفید رنگ برای اینترنت مخابرات 2 تا پی سی که با لن وصل بشه ویکش واسه گیم انلاینه و دوتا لپ تاپ دوتا گوشی هوشمند و 3تا تبلت بهترین گذینه برای خرید هستش ؟
سپاس

چه خبره با این همه دم و دستگاه؟!:n13:
کامل جواب میده. ولی این وسط 8968 یه ویژگی داره که شاید بعضی مواقع براتون به درد بخور باشه به خاطر تعداد زیاد دستگاها اونم IP QOS هست که اجازه میده برا هر دستگاه بر اساس IP یه پهنای باند مشخص بهش اخصاص داده شه تا مثالا اگه یه دستگاه داره دانلود میکنه اون یکی دستگاها هم بهشون به اندازه کافی پهنای باند برسه تا مشکلی نداشته باشن(شاید 2750 هم داشته باشه ولی تنضیمات QOS بحدی پیچیده هست که آدم ترجیح میده بهش دست نزنه!).

cao-cao
06-04-2014, 13:09
چه خبره با این همه دم و دستگاه؟!:n13:
کامل جواب میده. ولی این وسط 8968 یه ویژگی داره که شاید بعضی مواقع براتون به درد بخور باشه به خاطر تعداد زیاد دستگاها اونم IP QOS هست که اجازه میده برا هر دستگاه بر اساس IP یه پهنای باند مشخص بهش اخصاص داده شه تا مثالا اگه یه دستگاه داره دانلود میکنه اون یکی دستگاها هم بهشون به اندازه کافی پهنای باند برسه تا مشکلی نداشته باشن(شاید 2750 هم داشته باشه ولی تنضیمات QOS بحدی پیچیده هست که آدم ترجیح میده بهش دست نزنه!).
ممنون qos زیاد برام مهم نیست چون اگه نیاز باشه با isa میتونم محدوش کنم نهایتشم زمان بازی انلاین وایرلس رو خاموش میکنم :)
این همه دمو دستگاه هم دردسرای متاهلی دیگه از هر کدوم خودمون داشتیم حالا دوتا داریم :) به همکارا گفتم برام یه دونه 2750 بگیرن اگه به مشگلی خوردم اطلاع میدم

leo.unique
06-04-2014, 13:23
من زیاد موافق این سولوشن نیستم چون فاصله بیست متری از روتر اونم با مانع کم نیست ! این رو هم در نظر بگیرید که نویز زیاده توی محیط ! بهرحال اگه پینگ تایم و تایم اوت زیاد شد یقه DragonVsPhoenix رو بگیر:n10::n08:

DragonVsPhoenix
06-04-2014, 13:37
من زیاد موافق این سولوشن نیستم چون فاصله بیست متری از روتر اونم با مانع کم نیست ! این رو هم در نظر بگیرید که نویز زیاده توی محیط ! بهرحال اگه پینگ تایم و تایم اوت زیاد شد یقه DragonVsPhoenix رو بگیر:n10::n08:

با يقه من چیکار داری :n05:!؟ خب بايد يه آنتن 8 دسيبلي براش بندازه دیگه! (ولی اخرش همش 30 تومن صرفه جویی میشه و از خیلی امکانات دیگه محروم میشه)

leo.unique
06-04-2014, 14:30
تو پر قدرت بودنش شکی نیست! مشکل مودمه که نهایت سرعتش 300 mbps هست يعني اگه دوتا کانکشن 150 mbps برقرار كنه از تمام ظرفیتش استفاده کرده.
اصلا بحث سرعت نیست ! کیفیت ارتباط مهمتره به نظر من :n01: توی خونه خودمون مودم TD-W8951ND (اکسس پوینت) در فاصله هشت متری TL-WN722N (کلاینت یا استیشن) قرار داره و مانع بینشون هم یک دیوار پانزده سانتیه با آجر معمولی توو-پر و آستری سیمانی و سفیدکاری شده با گچ ! اما چون پینگ تایم و تایم اوت زیاد بود ( در تمام 13 چنل ) مجبور شدیم مود وایرلس رو روی 802.11b قرار بدیم:n27:

cao-cao
06-04-2014, 14:31
اقا ممنون گرفتم 2750یو با انتن 5 سفید رنگ 100 تومن
منتظرم برسه دستم
سپاس بابت راهنماییاتون

leo.unique
06-04-2014, 14:39
اقا ممنون گرفتم 2750یو با انتن 5 سفید رنگ 100 تومن
منتظرم برسه دستم
سپاس بابت راهنماییاتون
در این مورد یه توضیحی بده لطفا
ممنون qos زیاد برام مهم نیست چون اگه نیاز باشه با isa میتونم محدوش کنم نهایتشم زمان بازی انلاین وایرلس رو خاموش میکنم :)

cao-cao
06-04-2014, 16:29
در این مورد یه توضیحی بده لطفا

qos یه استانداره تو مودم که به شما اجازه میده که تایین کنی به هر کودوم از یوزات چقدر حجم اینترنت برسه
آیزا یه نرم ازار که همین امکان رو بهت میده البته با دسترسیهای بیشتر وراحتتر
مودم هم که معلومه دلینک 2750
بازم سوالی بود بفرمایید

leo.unique
06-04-2014, 16:42
qos یه استانداره تو مودم که به شما اجازه میده که تایین کنی به هر کودوم از یوزات چقدر حجم اینترنت برسه
آیزا یه نرم ازار که همین امکان رو بهت میده البته با دسترسیهای بیشتر وراحتتر
مودم هم که معلومه دلینک 2750
بازم سوالی بود بفرمایید
خب نرم افزار isa این امکانو به مودم که نمیده ! میده ؟

cao-cao
06-04-2014, 16:54
خب نرم افزار isa این امکانو به مودم که نمیده ! میده ؟

isa این امکان رو به مودم نمیخواد بده که شما وقتی تحت شبکه باشی رو کلاینتات رو کنترل میکنی دیگه

leo.unique
06-04-2014, 17:41
باز گفت 2 مگابایت در ثانیه :n24: میگم یکی از بروبچز 3.70 رو هم رد کرد و در لحظاتی به 4 هم رسید در هر دو مودم :n19:

DragonVsPhoenix
06-04-2014, 18:00
اصلا بحث سرعت نیست ! کیفیت ارتباط مهمتره به نظر من :n01: توی خونه خودمون مودم TD-W8951ND (اکسس پوینت) در فاصله هشت متری TL-WN722N (کلاینت یا استیشن) قرار داره و مانع بینشون هم یک دیوار پانزده سانتیه با آجر معمولی توو-پر و آستری سیمانی و سفیدکاری شده با گچ ! اما چون پینگ تایم و تایم اوت زیاد بود ( در تمام 13 چنل ) مجبور شدیم مود وایرلس رو روی 802.11b قرار بدیم:n27:

به نظر من با يه آنتن 7 دسیبلی متونستی تا حد خیلی زیاد تاثير نويز محيط رو حذف كنى.

DragonVsPhoenix
06-04-2014, 18:09
باز گفت 2 مگابایت در ثانیه :n24: میگم یکی از بروبچز 3.70 رو هم رد کرد و در لحظاتی به 4 هم رسید در هر دو مودم :n19:
خب با اتصال با لن میشه به این سرعتا رسید ولی ما تو دنیای واقعی بحث میکنیم!

leo.unique
06-04-2014, 18:41
به نظر من با يه آنتن 7 دسیبلی متونستی تا حد خیلی زیاد تاثير نويز محيط رو حذف كنى.
وقت کردی نوشته های دوز عزیزم ArashMiniStar رو در این تاپیک بخون:n11:

خب با اتصال با لن میشه به این سرعتا رسید ولی ما تو دنیای واقعی بحث میکنیم!
لن چیه :n15: میگم وایرلس ! توی محیط واقعی

iceboy64
06-04-2014, 20:13
بچه ها مشکل سرعت من حل شد!
به این n55 اعتقاد پیدا کردم واقعا!
زنگ زدم آسیاتک ازشون خواستم سرعت کانکشن رو ببرن بالا. اول کلی دلیل و بهانه آوردن که مشکل از خودته و از خطه و اگه سرعت رو ببریم بالا چیزی حل نمیشه. اما انقدر اصرار کردم که بالاخره کانکشن رو روی 15 Mbps بست! و مودم با snr up:30 و snr down: 14 تونست یا سرعت 12 Mbps کانکت بشه! الان از یه سایتایی مثل بازار یا ورزش 3 با سرعت 1.3 مگابایت بر ثانیه دانلود میکنم. خدا رو شکر کانکشن هم کاملا ثابت و استیبله.
واقعا کف کردم. فکر نمیکردم با این نویز بتونه کانکت بشه و ثابت بمونه.
راضیم :D

fight12
06-04-2014, 20:51
[QUOTE=iceboy64;8176375]بچه ها مشکل سرعت من حل شد!
زنگ زدم آسیاتک ازشون خواستم سرعت کانکشن رو ببرن بالا. اول کلی دلیل و بهانه آوردن که مشکل از خودته و از خطه و اگه سرعت رو ببریم بالا چیزی حل نمیشه. اما انقدر اصرار کردم که بالاخره کانکشن رو روی 15 Mbps بست! و مودم با snr up:30 و snr down: 14 تونست یا سرعت 12 Mbps کانکت بشه! الان از یه سایتایی مثل بازار یا ورزش 3 با سرعت 1.3 مگابایت بر ثانیه دانلود میکنم. خدا رو شکر کانکشن هم کاملا ثابت و استیبله.
راضیم :D[/QUOTE
یه تست سرعت بذارید لطفا.

leo.unique
06-04-2014, 20:57
حالا که راضی شدی یه تست بگیر ببینیم سرعت کپی از فلشی که به مودم وصل شده چند مگ در ثانیه-ست به صورت وایرلس:n02:

DragonVsPhoenix
06-04-2014, 21:15
15mbp واقعا:n04: !
گفتم بهت snr margin رو بيارن پایین سرعتت میره بالا ولی بهتر بود از 13 بیشتر نمی بستن (ولی اگه مشکل نداری چه بهتر برو حالشو ببر اتفاقا snr margin14 زیادم بد نیست)
شبا دانلود رایگانم داری؟ سرعتش چند میشه؟

ویرایش:
معمولا تو مودمای جدید snr خالص گزارش نمیشه بلکه snr margin هست يعنى اين 14 كه ميگی نشون از زیادی نویز نیست بلکه اتفاقا تو snr margin 14 یه جورايي بين پایداری و سرعت تعادل برقرار میشه! ولی اگه واقعا snr كانشنت 14 باشه كارش درسته

DragonVsPhoenix
06-04-2014, 21:38
حالا که راضی شدی یه تست بگیر ببینیم سرعت کپی از فلشی که به مودم وصل شده چند مگ در ثانیه-ست به صورت وایرلس:n02:
بابا usb رو بى خيال. اصلا خدا پورت lan رو برا چی آفریده؟!

Paimon
07-04-2014, 00:57
ممکنه یکی از دوستان من رو راهنمایی کنه و بگه فرق بین دلینک 605L و 2750 چیه؟

DragonVsPhoenix
07-04-2014, 07:45
ممکنه یکی از دوستان من رو راهنمایی کنه و بگه فرق بین دلینک 605L و 2750 چیه؟

اولى روتر وايرلسه, دومى مودم adsl + روتره وايرلسه

cao-cao
07-04-2014, 09:38
سلام به همه
DragonVsPhoenix ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دوست من ممنون بابت راهنماییات
دیشب نصبش کردم مودم خوبی به نظر میاد و ست اپ ویزارد راحتی داشت
اگه تستی چیزی راجبش میخواین بگین براتون انجام بدم
پینگم تو گیم انلاین اومده پایین البته دیشب 2 بار تو گیم دیسکانکت شد حالا نمیدونم از اینترنتم بوده یا مودم :n16:

leo.unique
07-04-2014, 11:28
سلام به همه
DragonVsPhoenix ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پینگم تو گیم انلاین اومده پایین البته دیشب 2 بار تو گیم دیسکانکت شد حالا نمیدونم از اینترنتم بوده یا مودم :n16:
با اجازه از کاربر DragonVsPhoenix:n08::n25: این تستو انجام بده

DragonVsPhoenix
07-04-2014, 12:35
با اجازه از کاربر DragonVsPhoenix:n08::n25: این تستو انجام بده

سلام به همه

آقا بیا یه تست کن ببین سرعت کپی از مودم به لپ تاپ و از لپ تاپ به مودم چقدره؟ بعد اینکه یه فلش وصل کردی مراحل زیر رو برو :

hamidhesari
07-04-2014, 14:12
با سلام لطفا روش نصب يا تنظيمات براي دسترسي به پرينتر hp 1018 را از طريق پورت usb مودم - u1 2750u را اعلام بفرمائيد.

Paimon
07-04-2014, 20:46
اولى روتر وايرلسه, دومى مودم adsl + روتره وايرلسه

مرسی دوست من

سوال دیگه‌ای که داشتم اینه که اکثر مودم ها توی مشخصاتشون برای upstream زده 1Mbps
آیا این به این معنیه که شما سرعت آپلود بالاتر از 1 مگ نمیتونی داشته باشی؟
و اگه اینطوره آیا مودمی هست که روی نرخ بالاتری محدود شده باشه؟

DragonVsPhoenix
07-04-2014, 22:02
مرسی دوست من

سوال دیگه‌ای که داشتم اینه که اکثر مودم ها توی مشخصاتشون برای upstream زده 1Mbps
آیا این به این معنیه که شما سرعت آپلود بالاتر از 1 مگ نمیتونی داشته باشی؟
و اگه اینطوره آیا مودمی هست که روی نرخ بالاتری محدود شده باشه؟
به مودم ربطى نداره. ADSL2 تو ايده آل ترین حالت (يعنى با مركز مخابرات همسايه ديوار به ديوار باشين) حداکثر سرعت آپلود 1Mbps و حدكثر سرعت دانلود 24Mbps هست.

DragonVsPhoenix
07-04-2014, 22:19
با سلام لطفا روش نصب يا تنظيمات براي دسترسي به پرينتر hp 1018 را از طريق پورت usb مودم - u1 2750u را اعلام بفرمائيد.

من خودم تا به حال پرینترم رو به مودم وصل نکرد ولی چندتا لینک برات میزارم شاید کمکت کنه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]=windows-7

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]=0

air_damned
09-04-2014, 09:29
آره اگه با لپ تاپ بر کنار مودم وایستی میشه ولی من اکثر فیلمامو با موبایل از فاصله پنج متری يا بيشتر استریم میکنم و تو این شرایط نهایتش 4mbpsه.

سلام دوست من
میشه بفرماییید چه طوری Stream رو موبایل انجام میدید ؟
مثلا من میخوام که از طریق هارد لپ تاپ بوسیه مودم 8968 رو موبایلم اهگ یا فیلم پخش کنم... چطوری اینکارو میکنید ؟

Ramin khuzestan
09-04-2014, 10:13
سلام
کسی تجربه ای از مودم های tplink داره؟ میخواستم بدونم این مودم ها چطور هستن از همه لحاظ(آنتن دهی ، کیفیت ، سرعت ، داغ کردن)
این مودم های TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8151N و TP-Link 150Mbps Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8951ND چه فرقی دارن با هم؟
الان یک مودم dlink 2730U دارم که بعد از یک ساعت کار کردن به دلیل داغ شدن از کار میوفته و باید بذاری 4 5 ساعت دیگه شاید کار کنه:n04: اعصاب نذاشته واسم

chealbar
09-04-2014, 13:10
سلام
بهترین مودم تا رنج 160 چیه؟؟؟
میخوام کیفیت ساخت خوبی داشته باشه چون شاید 3-4 روز یا شاید هم یک هفته مداوم روشن باشه و هم زمان حداقل 3-4 تا دستگاه با wi-fi وصل ند!!!
داخل سایت ها که نگاه میکردم به این 3 مدل برخوردم:
1) 2750 d-link
2) tp-link w8960n
3)8968
به نظر شما کدوم از این ها بهتره؟؟؟؟
به جز اینا چه مدلی خوبه؟؟؟

leo.unique
09-04-2014, 13:26
الان یک مودم dlink 2730U دارم که بعد از یک ساعت کار کردن به دلیل داغ شدن از کار میوفته و باید بذاری 4 5 ساعت دیگه شاید کار کنه:n04: اعصاب نذاشته واسم
فیرمورشو آپدیت کردی ؟؟

DragonVsPhoenix
09-04-2014, 15:39
سلام دوست من
میشه بفرماییید چه طوری Stream رو موبایل انجام میدید ؟
مثلا من میخوام که از طریق هارد لپ تاپ بوسیه مودم 8968 رو موبایلم اهگ یا فیلم پخش کنم... چطوری اینکارو میکنید ؟

با اپلیکیشن es file explorer. ميرم بخش lan(صفحه رو به چپ هل بدی میره) بعد اسکن رو میزنم.
تو کامپیوتر هم فولدری که فایلا توشه باید بری properties بعد از بخش share به صورت everyone شير كنى.

kasra2012
09-04-2014, 20:21
اقا این مودمای zyxel چطوره؟

poyyesh
09-04-2014, 20:48
سلام
DragonVsPhoenix ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز

این تنظیمات وایرلس مودم 8968 ورژن 1 و من چیکارش کنم اخرش نتونستم تنظیمش کنم یه راهنمایی اساسی کن قربونت وای فایو لازم دارم

leo.unique
09-04-2014, 20:54
اقا این مودمای zyxel چطوره؟
خوب هستن بطورکلی :n01:

DragonVsPhoenix
09-04-2014, 23:00
سلام
DragonVsPhoenix ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز

این تنظیمات وایرلس مودم 8968 ورژن 1 و من چیکارش کنم اخرش نتونستم تنظیمش کنم یه راهنمایی اساسی کن قربونت وای فایو لازم دارم

تو تنظیماتت adsl مشكل دارى يا تنظيمات واى فاى؟

ميخواى به دفترچه راهنماش هم یه نگا بندازم تقریبا چیز نگفته نذاشته:

تنظیمات DHCPرو درست انجام دادى؟

chealbar
10-04-2014, 09:13
سلام
1) 2750 d-link
2) tp-link w8960n
3)8968

cao-cao
10-04-2014, 09:39
آقا بیا یه تست کن ببین سرعت کپی از مودم به لپ تاپ و از لپ تاپ به مودم چقدره؟ بعد اینکه یه فلش وصل کردی مراحل زیر رو برو :

سلام به همه

ببخشید دیر شد بسته به نوع فایل و حجم و خود فلش و.... متغیره بین 1.7 تا 3.2 متغیره

دوستان یه سوالی این مودم دفترچه فارسی جامع نداره برای تنظیمات؟
چوت انگلیسیش حدود 110 صفحه هست ولی فارسی پیدا نکردم

reza_khoshtip
10-04-2014, 10:15
سلام
1) 2750 d-link
2) tp-link w8960n
3)8968
به نظر من :
1- 8960
2- 2750 مشکی
3- 8968
موفق باشی.

leo.unique
10-04-2014, 11:02
سلام
1) 2750 d-link
2) tp-link w8960n
3)8968
8968 ورژن 2 بگیر

kasra2012
10-04-2014, 16:26
من مودم زایکسل خریدم اما یه مشکل دارم اونم اینه ک لپتاپم اصلا پیداش نمی کنه اما مودم یا تبلت براحتی پیداش میکنه......مشکل چیه؟

leo.unique
10-04-2014, 16:46
من مودم زایکسل خریدم اما یه مشکل دارم اونم اینه ک لپتاپم اصلا پیداش نمی کنه اما مودم یا تبلت براحتی پیداش میکنه......مشکل چیه؟
حتی با تغییر چنل ؟:n13:

DragonVsPhoenix
10-04-2014, 17:04

اين برنامه رو نصب كن بعد اينكه بازش كردى و فعال شد ازش خارج شو, بعد فورا به لیست وای فای نگا بنداز, مى بينى مودمت تو ليست واى فاى ظاهر شده!(يه مشكل هست كه اين برنامه همه كارتاى واى رو پشتیبانی نمیکنه باید شانس بیاری!)

poyyesh
11-04-2014, 10:36
تو تنظیماتت adsl مشكل دارى يا تنظيمات واى فاى؟

ميخواى به دفترچه راهنماش هم یه نگا بندازم تقریبا چیز نگفته نذاشته:

تنظیمات DHCPرو درست انجام دادى؟

تنظیمات مودمو تا ته درست میره جلو و همه رو تیک سبز میزنه اما اخرش دوتا میاره که اولی رو اکی میکنه و دومی رو نه فک کنم مشکل از اینه

مشکل اینه با پی سی از طریق کانکشنی که براش ساختم راحت وصل میشه به اینترنت و همه سایتا رم باز میکنه ولی وقتی میخوام با گوشی از طریق وای فای وصل

شم به اینترنت میگه دریافت ای پی و صل میشه به اینترنت اما ولی ایجاست که هیچ سایتیو باز نمیکنه تو گوشی

DHCP چیه ؟

من فقط مودمو ریست کردم و با سیدیه خودش تنظیمش میکنم

باید اون 168. ...... رو بهش بدم اونجا هم تنظیمش کنم حتما ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

smahdih
11-04-2014, 10:45
با سلام
یه مودم بی سیم خوب برای یه ساختمان 4 طبقه معرفی کنید که آنتن دهیش واسه طبقه 4 هم خوب باشه؟

iceboy64
11-04-2014, 13:08
گفتم بهت snr margin رو بيارن پایین سرعتت میره بالا ولی بهتر بود از 13 بیشتر نمی بستن (ولی اگه مشکل نداری چه بهتر برو حالشو ببر اتفاقا snr margin14 زیادم بد نیست)

ویرایش:
معمولا تو مودمای جدید snr خالص گزارش نمیشه بلکه snr margin هست يعنى اين 14 كه ميگی نشون از زیادی نویز نیست بلکه اتفاقا تو snr margin 14 یه جورايي بين پایداری و سرعت تعادل برقرار میشه! ولی اگه واقعا snr كانشنت 14 باشه كارش درسته

هنوز وقت نکردم شب بعد از 12 تست بگیرم. تست کردم بهت خبر میدم ;)

iceboy64
11-04-2014, 13:11

ویرایش:
آره واقعا :D
تست میکنم همینجا نتیجشو می نویسم.

DragonVsPhoenix
11-04-2014, 13:31
تنظیمات مودمو تا ته درست میره جلو و همه رو تیک سبز میزنه اما اخرش دوتا میاره که اولی رو اکی میکنه و دومی رو نه فک کنم مشکل از اینه

مشکل اینه با پی سی از طریق کانکشنی که براش ساختم راحت وصل میشه به اینترنت و همه سایتا رم باز میکنه ولی وقتی میخوام با گوشی از طریق وای فای وصل

شم به اینترنت میگه دریافت ای پی و صل میشه به اینترنت اما ولی ایجاست که هیچ سایتیو باز نمیکنه تو گوشی

DHCP چیه ؟

فقط با گوشی تستش کردی؟ با وسیله دیگه هم میتونی چک کنی؟
dhcp كارش اينه كه دستگاهایی که به شبکه وصل شدن بهشون به طور اتوماتیک یه ip اختصاص ميده و لازم نيست به صورت دستى تنظيم شن.
يه بار برو ليست واى فاى گوشیت و روی کانشن مودمت چند ثانیه انگشتتو نگهدار تا گزینه modify رو بياره بعد تیک advance رو بزن و از ليست حالت static رو انتخاب كن ببين dns چیه.
يكيم موقع تنظيم وايرلس حالت PPPoE رو انتخاب كردى ديگه؟

DragonVsPhoenix
11-04-2014, 13:34
با سلام
یه مودم بی سیم خوب برای یه ساختمان 4 طبقه معرفی کنید که آنتن دهیش واسه طبقه 4 هم خوب باشه؟
چقدر میخوای هزینه کنی؟

SAJAD0936
11-04-2014, 14:06
سلام دوستان

ی مودم وایرلس خوب با ارزش خرید بالا تا قیمت 80 تومن معرفی کنید

کاراییش فقط برای وصل شدن ب اینترنت ه و کاربری حرفه ای ندارن و انتظارشون فقط داشتن ی مودم بی دردسر و بی ازار ه ک مشکل داغ شدن و قطعی نداشته باشه

ممنون میشم راهنمایی کنید.

p_p_k
11-04-2014, 14:14
سلام. بچه ها من مودم adsl معمولی دارم.... میخوام با استفاده از وای فای گوشی به اینترنتم وصل بشم...... بچه ها بهم گفتن باید یه مودم وای فای دار و یه دانگل برای کامپیوتر بگیرم.... مودم رو چی پیشنهاد میکنین که تا حد امکان ارزون باشه... دانگل رو چی پیشنهاد میکنین.... قیمتشم مناسب باشه....

در ضمن واسه خونه میخوام.... خونه هم بزرگ نیست.....

نمیشه فقط مودم رو بگیرم؟؟؟ اخه کامپیوتر با کابل به مودم وصل میشه و گوشیم با استفاده از وای فای مودم...... کار دانگل چیه؟؟

leo.unique
11-04-2014, 15:31

DHCP چیه ؟

وقتی میگی کانکشن ساختم یعنی در حالت bridge قرار دادی در حالی که باید روی pppoe میذاشتی مودمو ! ضمنا با سی دی کانفیگ نکن:n01:

DragonVsPhoenix
11-04-2014, 16:23
سلام. بچه ها من مودم adsl معمولی دارم.... میخوام با استفاده از وای فای گوشی به اینترنتم وصل بشم...... بچه ها بهم گفتن باید یه مودم وای فای دار و یه دانگل برای کامپیوتر بگیرم.... مودم رو چی پیشنهاد میکنین که تا حد امکان ارزون باشه... دانگل رو چی پیشنهاد میکنین.... قیمتشم مناسب باشه....

در ضمن واسه خونه میخوام.... خونه هم بزرگ نیست.....

نمیشه فقط مودم رو بگیرم؟؟؟ اخه کامپیوتر با کابل به مودم وصل میشه و گوشیم با استفاده از وای فای مودم...... کار دانگل چیه؟؟

دانگل:n02:! احتمالا منظورشون کارت شبکه وای فای بوده. اول اینکه چقدر میتونی هزینه کنی؟
اگه نخوای زیاد هزینه کنی میتونی tplink 8968 كه مودم و روتره بخرى. اگه میخوای یه کم حرفه ای باشی میتونی یه روتر خالی بخری و مودمی رو که داری بهش وصل کنی.

تو هر دو حالت کامپیوتر رو راحت با کابل میتونی به مودم یا روتر وصل کنی

p_p_k
11-04-2014, 17:06
دانگل:n02:! احتمالا منظورشون کارت شبکه وای فای بوده. اول اینکه چقدر میتونی هزینه کنی؟
اگه نخوای زیاد هزینه کنی میتونی tplink 8968 كه مودم و روتره بخرى. اگه میخوای یه کم حرفه ای باشی میتونی یه روتر خالی بخری و مودمی رو که داری بهش وصل کنی.

تو هر دو حالت کامپیوتر رو راحت با کابل میتونی به مودم یا روتر وصل کنی

اره همون کارت شبکه.... اگه زیر 100 تومن بشه که خوبه..... هرچی کمتر بهتر... حالا به نظرتون چیکار کنم بهتره؟؟؟ فقط میخوام بتونم با وای فای گوشی به نت وصل شم.... الان مودم ساده دارم....

هر چیزی که لازمه بخرم رو بهم بگین....

DragonVsPhoenix
11-04-2014, 17:33
اره همون کارت شبکه.... اگه زیر 100 تومن بشه که خوبه..... هرچی کمتر بهتر... حالا به نظرتون چیکار کنم بهتره؟؟؟ فقط میخوام بتونم با وای فای گوشی به نت وصل شم.... الان مودم ساده دارم....

هر چیزی که لازمه بخرم رو بهم بگین....

اگه نهایت بودجت 100 تومنه dlink 2750 سفيد انتخاب خوبیه, اگه میتونی تا 120 هزینه کنی دوتا مورد که تو کامنت قبلی گفتم هم گزینه های خوبین مخصوصا روتر خالی که امکانات حرفه ای در اختیارت میزاره ولی اگه فقط میخوای برا گوشی اینترنت داشته باشی 2750 کافیه. البته tplink 8961 هم هست كه با اينكه از 2750 امكانات كمترى داره ولى آنتناش قابل تعويضه.

poyyesh
11-04-2014, 17:43
فقط با گوشی تستش کردی؟ با وسیله دیگه هم میتونی چک کنی؟
dhcp كارش اينه كه دستگاهایی که به شبکه وصل شدن بهشون به طور اتوماتیک یه ip اختصاص ميده و لازم نيست به صورت دستى تنظيم شن.
يه بار برو ليست واى فاى گوشیت و روی کانشن مودمت چند ثانیه انگشتتو نگهدار تا گزینه modify رو بياره بعد تیک advance رو بزن و از ليست حالت static رو انتخاب كن ببين dns چیه.
يكيم موقع تنظيم وايرلس حالت PPPoE رو انتخاب كردى ديگه؟

اره فقط با گوشی چند تایه دیگه هم تست کردم نمیشه

تنظیمات از تو سیدیش رو پی پی پی او گذاشتم

بازم درست نمشه عجب گیری کردیم از دست این 8968 :n24:

leo.unique
11-04-2014, 17:46
دانگل:n02:! احتمالا منظورشون کارت شبکه وای فای بوده.
خنده داره ؟ :n24: بهتره بجای کارت شبکه وای فای و دانگل وای فای بگیم wireless adapter :n07:

poyyesh
11-04-2014, 17:47
وقتی میگی کانکشن ساختم یعنی در حالت bridge قرار دادی در حالی که باید روی pppoe میذاشتی مودمو ! ضمنا با سی دی کانفیگ نکن:n01:

تو پیسی کانکشن ساختم وقتی میخوام برمتو اینترنت کانتکت میزنم و صل میشه منظورت اینه که اینو حذف کنم ؟ اگه حذفشکنم میره رو پی پی او خودش اونوقت هروقت که مودمو روشن کنم وصل میشه به اینترنت و دیگه کانکشن لازم نداره درسته ؟؟

اخه
تنظیمات از تو سیدیش رو پی پی پی او گذاشتم چطوری میگی بریج شده ؟

عزیز پس یا چی کانفیگ کنم این مودم 8968 رو اعصابو خواهشن کمک کنید درستش کنم

الان اپدیت اومده واسه گوشیم نمیتونم نصب ش کنم گیر کردم اساسیییییییی

leo.unique
11-04-2014, 18:13
تو پیسی کانکشن ساختم وقتی میخوام برمتو اینترنت کانتکت میزنم و صل میشه منظورت اینه که اینو حذف کنم ؟ اگه حذفشکنم میره رو پی پی او خودش اونوقت هروقت که مودمو روشن کنم وصل میشه به اینترنت و دیگه کانکشن لازم نداره درسته ؟؟

اخه

مگه با 192.168.1.1 نمیره داخل پنل ؟:n13:

SAJAD0936
11-04-2014, 18:30
سلام دوستان

ی مودم وایرلس خوب با ارزش خرید بالا تا قیمت 80 تومن معرفی کنید

کاراییش فقط برای وصل شدن ب اینترنت ه و کاربری حرفه ای ندارن و انتظارشون فقط داشتن ی مودم بی دردسر و بی ازار ه ک مشکل داغ شدن و قطعی نداشته باشه

ممنون میشم راهنمایی کنید.

منتظر پاسخ!

DragonVsPhoenix
11-04-2014, 18:32

اخه

الان میتونی بدون کانکشن ساختن با pc وصل شی؟ب
به نظر من برو 192.168.1.1 يه بار هم تنضيماتتو اونجا چک کن. راستی dns گوشیتو چک کردی؟
اگه مودمت رو pppoe باشه دليلى برا وصل نشدن گوشیت نیست. مگر اینکه تو گرفتن dns مشكل داشته باشه كه اون موقع اگه دستی تو مودم یا گوشی تنظیم کنی شاید درست شه.
راستی مدل گوشیت چیه؟

poyyesh
11-04-2014, 21:44
مگه با 192.168.1.1 نمیره داخل پنل ؟:n13:

میره با اون کد

poyyesh
11-04-2014, 21:51
الان میتونی بدون کانکشن ساختن با pc وصل شی؟ب
به نظر من برو 192.168.1.1 يه بار هم تنضيماتتو اونجا چک کن. راستی dns گوشیتو چک کردی؟
اگه مودمت رو pppoe باشه دليلى برا وصل نشدن گوشیت نیست. مگر اینکه تو گرفتن dns مشكل داشته باشه كه اون موقع اگه دستی تو مودم یا گوشی تنظیم کنی شاید درست شه.
راستی مدل گوشیت چیه؟

اتفاقا یه ساعته دارم با تنظیمات مودم سی دی و اون کد 192 و ساخت کانکشن ور میرم نشد که نشد

اول اون کانکشنو حذف کردم تو پی سی گفتم شاید مشکل از اون باشه و فقط یه فایل موند به اسم لوکال اریا هر کاری کردم وصل نشد به اینترنت

دوباره مجبور شدم کانکشن بسازم تا بیام اینجا ببینم چی میگید چیکار کنم اخرش گفتم ویندوز دوباره نصب کنم که اونم حوصله ش نی س

هزار بار تنضیمات اون کد رو هم دونه به دونه چک کردم همه درست بود

گوشیم به وای فایای دیگه راحت وصل میشه ولی به مودم خودم وصل نمیشه که مطمئنن تنظیمات گوشی درست باید باشه

سونی اکسپریا اس پی

کسی اینجا این مودمو نداره فک کنم فقط اون فرد میتونه کمک کنه

دوستان بازم نظرتون چیه ؟؟؟

cao-cao
11-04-2014, 22:47
منتظر پاسخ!

tp link یه مودم داره حدود 75 تک انتن بدون یو ای پی شیر اگه بتونی یکمی بیشتر هزینه کنی یه 2750 بگیری حدود 100 هم دوتا انتن 5 دسیبل داری که کل خونه رو خوب پشش میده هم میتونی از یو اس پپی شیر استفاده کنی و کلی امکانات دیگه

leo.unique
11-04-2014, 23:04
اتفاقا یه ساعته دارم با تنظیمات مودم سی دی و اون کد 192 و ساخت کانکشن ور میرم نشد که نشد

اول اون کانکشنو حذف کردم تو پی سی گفتم شاید مشکل از اون باشه و فقط یه فایل موند به اسم لوکال اریا هر کاری کردم وصل نشد به اینترنت

دوباره مجبور شدم کانکشن بسازم تا بیام اینجا ببینم چی میگید چیکار کنم اخرش گفتم ویندوز دوباره نصب کنم که اونم حوصله ش نی س

گوشیم به وای فایای دیگه راحت وصل میشه ولی به مودم خودم وصل نمیشه که مطمئنن تنظیمات گوشی درست باید باشه

سونی اکسپریا اس پی

کانکشن رو حذف و مودمو ریست کن (از پشت و یا کنار ) و در ادامه کامپیوتر رو هم ریست کن ! بعد از بالا اومدن ویندوز مودمو از طریق وارد کردن آدرس 192.168.1.1 در مرورگر کانفیگ کن و نه سی دی

smahdih
11-04-2014, 23:05
چقدر میخوای هزینه کنی؟

والا نمیدونم چقدر هزینه میبره - شما اگه امکانش هست تو سه سطح متوسط ، نسبتا خوب و عالی معرفی کنید بهم

DragonVsPhoenix
11-04-2014, 23:12

سونی اکسپریا اس پی

ويندوز زبون بسته رو چی کارش داری!
مشکلت فقط یه چیزه اونم اینکه درست pppoe تنظيم نشده به نظر من مودمتو ریست کن و یه بار دیگه تنظیمش کن یا فردا ببر نزد پشتیبانی شرکت اینترتتون سه سوت درستش میکنه. تنظیمی که برا مودم خودم انجام دادم اینجوری شده خلاصش:

sasan.69
11-04-2014, 23:14
الان بهترین مودم موجود از همه لحاظ تا100 تومن چی هست؟

SAJAD0936
11-04-2014, 23:30
نظرتون درباره 2730 سفید چیه؟!!!!!!!!

leo.unique
11-04-2014, 23:32
نظرتون درباره 2730 سفید چیه؟!!!!!!!!

مودم خوب و بی دردسریه در این رده قیمتی ! تنها عیبش آنتن جدانشدنیشه:n01:

DragonVsPhoenix
12-04-2014, 00:11
والا نمیدونم چقدر هزینه میبره - شما اگه امکانش هست تو سه سطح متوسط ، نسبتا خوب و عالی معرفی کنید بهم

کدوم طبقات مهمن؟
در حد متوسط یه روتر با یه مودم: مودم tplink 8968 و روتر tplink wr841 ورژن 8 که حدود 225 تومن خرج برمیداره.مودم میره طبقه 2 و روتر میره طبقه3

در حد خوب tplink 8970 و tplink wr810 حدود 325 تومن

مورد خیلی خوب مودمتو tplink 8980 بردار و روتر همون در مجموع حدود 400 تومن

واقعا عالى: روتر tplink 4300 و روتر asus rt ac66 حدود 1100 تومن!

sasan.69
12-04-2014, 00:22

لطفا جواب بدید تا فردا قصد خرید دارم

rar
12-04-2014, 00:30
من یه مودم tp-link 8960 گرفتم که انتنهاش 3 db هست
میخواستم بدونم تا چند db ساپورت میکنه ؟ منظورم اینه که مثلا 7 یا 10 db بزارم تغیری میکنه بردش ؟ اصلا کشش داره ؟

p_p_k
12-04-2014, 18:55
سلام. بچه ها تنظیمات امنیت وایرلس مودممو اینجوری گذاشتم ....ببینید مشکلی نداره اخه بلد نبودم...

Security Mode : auto( wpa2 or wpa

WPA Encryption : tkip + aes

WPA Mode :
auto( wpa2 or wpa) - psk

Group Key Update Interval : 0

Pre-Shared Key : رمزمو گذاشتم... اینا مشکلی ندارن؟؟؟ الان کسی خواست وصل شه پسورد میخواد درسته؟؟

اولش Security Mode رو روی wep گذاشتم..... گوشیم مودمو پیدا میکرد.... پسوردم میخواست ولی کانکت نمیشد.... چرا؟؟؟

poyyesh
12-04-2014, 20:12
عزیزان همه کارایی که گفتینو انجام دادم ریست و .....

ولی از طریق اون کد قتی میری تو کانفیگ شاید من اونجا یه چیزو ندونم تنظیم کنم یا اشتباهی حالت پیش فرضشو تغیرر داده باشم یه راهنمایه تصویری از اون قسمت نیست ؟؟

leo.unique
12-04-2014, 21:19
عزیزان همه کارایی که گفتینو انجام دادم ریست و .....

ولی از طریق اون کد قتی میری تو کانفیگ شاید من اونجا یه چیزو ندونم تنظیم کنم یا اشتباهی حالت پیش فرضشو تغیرر داده باشم یه راهنمایه تصویری از اون قسمت نیست ؟؟
مگه از منوی quick start یا quick setup یا همچین چیزی استفاده نمیکنی واسه کانفیگ ؟؟:n27: حتی اگه حالتهای پیش فرضو تغییر داده باشی با ریست کردن از پشت مودم به حالت قبل برمیگرده دیگه
اینو دانلود کن هرچند توی سی دی همراه مودم هست احتمالا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

masoudmoosavy
12-04-2014, 22:03
سلام
آقا یعنی چی ما که سردر نیاوردیم
اینجا چرا اینجوریه
بابا اسم تاپیک مشاوره درباره خرید هست نه حل مشکل مودم
لطفا به تاپیک زیر بیاید و کمکم کنید

مشورت درباره یک مودم adsl با 2 مشخصه؟ لطفا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

poyyesh
12-04-2014, 22:32
مگه از منوی quick start یا quick setup یا همچین چیزی استفاده نمیکنی واسه کانفیگ ؟؟:n27: حتی اگه حالتهای پیش فرضو تغییر داده باشی با ریست کردن از پشت مودم به حالت قبل برمیگرده دیگه
اینو دانلود کن هرچند توی سی دی همراه مودم هست احتمالا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از همین استفاده میکنم واسه کانفیگ موندم چیکار کنم بد جور

leo.unique
12-04-2014, 22:52
از همین استفاده میکنم واسه کانفیگ موندم چیکار کنم بد جور
اگه طبق همون فایل پی دی اف تنظیم میکنی و بازهم مشکل داری میشه نتیجه گرفت مودم مشکل داره !؟:n13:

cao-cao
13-04-2014, 09:02

2750u سفید یا همون ui

p_p_k
13-04-2014, 14:50
سلام. بچه ها دیشب یه مودم 2750 سفید خریدم....اوایل خوب بود ولی بعد از چند ساعت هر چند دقیقه لینکم قطع میشه و از اول وصل میشه.... مودم قیلیمو وصل کردم هیچ مشکلی نداشت..... چیکار باید بکنم؟؟؟ تنظیمات خاصی داره؟؟؟؟؟؟

sasan.69
13-04-2014, 14:54
2750u سفید یا همون ui

مشکیشو گرفتم

DragonVsPhoenix
13-04-2014, 15:49
سلام. بچه ها دیشب یه مودم 2750 سفید خریدم....اوایل خوب بود ولی بعد از چند ساعت هر چند دقیقه لینکم قطع میشه و از اول وصل میشه.... مودم قیلیمو وصل کردم هیچ مشکلی نداشت..... چیکار باید بکنم؟؟؟ تنظیمات خاصی داره؟؟؟؟؟؟

منظور از قطع شدن لینک، قطع شدن اتصال وایرالسه یا قطع شدن اتصال به adsl؟

p_p_k
13-04-2014, 16:00
منظور از قطع شدن لینک، قطع شدن اتصال وایرالسه یا قطع شدن اتصال به adsl؟

قطع شدن adsl... کلا اینترنت قطع میشه....

DragonVsPhoenix
13-04-2014, 16:03
قطع شدن adsl... کلا اینترنت قطع میشه....

پس دوتا چراغ آخری خاموش میشن؟

1) اگه اینجوری باشه تنها چیزی که میتونه تو تنظیمات مشکل داشته باشه بخش internet setup هست. ممکنه تنظیمات شرکتای مختلف یه خورده فرق داشته باشه ولی میخوای به مال من یه نگا بنداز و با مال خودت مقایسه کن شاید مشکلت برطرف شد:

2) یه دوست دیگه با مودم tplink همین مشکلو داشت که نهایت معلوم شد مودم مشکل سخت افزاری داره و باید میرفت برا گارانتی:41:

ویرایش 3:
اگه خواستی اینم امتحان کن، تو بخش internet setup مقدار Lcp Echo Interval و Lcp Echo Failure رو بزار 4 ببین چی میشه؟

leo.unique
13-04-2014, 16:57
سلام
آقا یعنی چی ما که سردر نیاوردیم
اینجا چرا اینجوریه
بابا اسم تاپیک مشاوره درباره خرید هست نه حل مشکل مودم

حرف حساب جواب نداره:n02:

ویرایش 3:
اگه خواستی اینم امتحان کن، تو بخش internet setup مقدار Lcp Echo Interval و Lcp Echo Failure رو بزار 4 ببین چی میشه؟
بعضی وقتها تغییر ADSL Mode چنین مشکلاتی رو حل میکنه

p_p_k
13-04-2014, 18:53
پس دوتا چراغ آخری خاموش میشن؟

1) اگه اینجوری باشه تنها چیزی که میتونه تو تنظیمات مشکل داشته باشه بخش internet setup هست. ممکنه تنظیمات شرکتای مختلف یه خورده فرق داشته باشه ولی میخوای به مال من یه نگا بنداز و با مال خودت مقایسه کن شاید مشکلت برطرف شد:

2) یه دوست دیگه با مودم tplink همین مشکلو داشت که نهایت معلوم شد مودم مشکل سخت افزاری داره و باید میرفت برا گارانتی:41:

ویرایش 3:

اره دوتا چراغ اخری....

تنظیمات internet setup دقیقا مثل شماست ولی vci من 35 بود...
مقدار lcp ها هم نمیشد 4 گذاشت..... میزد از 5 تا یه عدد دیگه.... اینم مثل مال شما بود 30 و 5...

میزان SNR رو از کجا باید نگاه کنم؟؟؟ نتونستم پیداش کنم....

DragonVsPhoenix
13-04-2014, 19:25
اره دوتا چراغ اخری....

تنظیمات internet setup دقیقا مثل شماست ولی vci من 35 بود...
مقدار lcp ها هم نمیشد 4 گذاشت..... میزد از 5 تا یه عدد دیگه.... اینم مثل مال شما بود 30 و 5...

میزان SNR رو از کجا باید نگاه کنم؟؟؟ نتونستم پیداش کنم....

SNR رو از: Status>Statistics
اگه نمیزاره کم کنی, جفتشون زیاد کن یه طوری که حاصل ضربشون بره بالا 1000 ببین چی میشه.

p_p_k
13-04-2014, 19:53
SNR رو از: Status>Statistics
اگه نمیزاره کم کنی, جفتشون زیاد کن یه طوری که حاصل ضربشون بره بالا 1000 ببین چی میشه.

مودم 2750 اینه:
Downstream: بین 120 تا 130

Upstream: 61

مودم قبلیم اینه:

Downstream: بین 5.9 تا 7.2

Upstream: 6.8

مقدار lcp گذاشتم 70 و 20...... فعلا که قطعی نداشته......

wps چیه؟؟

ویرایش:بازم قطع شد ..... مودم رو برای بار اول که روشن میکنم تا نیم ساعت بدون قطعیه بعد شروع میکنه به قطع و وصل شدن....

DragonVsPhoenix
13-04-2014, 20:42
مودم 2750 اینه:
Downstream: بین 120 تا 130

Upstream: 61

مودم قبلیم اینه:

Downstream: بین 5.9 تا 7.2

Upstream: 6.8

مقدار lcp گذاشتم 70 و 20...... فعلا که قطعی نداشته......

wps چیه؟؟

ویرایش:بازم قطع شد ..... مودم رو برای بار اول که روشن میکنم تا نیم ساعت بدون قطعیه بعد شروع میکنه به قطع و وصل شدن....

نویز خطت یه خورده بالاست. ولی نه اونقدر که در این حد قطعی ایجاد کنه. سرعت دانلودت چقدره؟ داون استریمت رو چند بسته شده؟ تلفن خونه با فیلتر به خط وصله؟ اشتباهی تلفتنو به وردی dsl وصل نكردين؟
دوباره lcp رو ببر بالاتر در حد 6000 اگه اجازه میده.

p_p_k
13-04-2014, 21:36
نویز خطت یه خورده بالاست. ولی نه اونقدر که در این حد قطعی ایجاد کنه. سرعت دانلودت چقدره؟ داون استریمت رو چند بسته شده؟ تلفن خونه با فیلتر به خط وصله؟ اشتباهی تلفتنو به وردی dsl وصل نكردين؟
دوباره lcp رو ببر بالاتر در حد 6000 اگه اجازه میده.

سرویسم128 حجمیه.... سرعت دانلودم اکثرا دور و بر 200.... اره فیلتر سره راه تلفنه..... نه خطو درست وصل کردم.... با اون مودمم مشکلی نداره....

lcp رو گذاشتم 300 و 20...... داون استریم رو از کجا باید نگاه کنم؟؟؟

اون مودمم حالت bridg تنظیم شده بود و این یکی به خاطر وایرلس pppoe...... مودمو روی حالت bridg تنظیم کنم ببینم قطعی میده یا نه؟؟

smahdih
13-04-2014, 21:53
کدوم طبقات مهمن؟
در حد متوسط یه روتر با یه مودم: مودم tplink 8968 و روتر tplink wr841 ورژن 8 که حدود 225 تومن خرج برمیداره.مودم میره طبقه 2 و روتر میره طبقه3

در حد خوب tplink 8970 و tplink wr810 حدود 325 تومن

مورد خیلی خوب مودمتو tplink 8980 بردار و روتر همون در مجموع حدود 400 تومن

واقعا عالى: روتر tplink 4300 و روتر asus rt ac66 حدود 1100 تومن!

من خط ADSL واسه طبقه اول دارم - حالا میخوام مودمم هم بیسیم باشه تا طبقات بالایی بتونم بصورت وایرلس از طریق لپ تاپ و گوشی به اینترنت وصل بشن ، اونوقت چی نیازی به روتر دارم؟
مگه قیمت مودم 70 - 80 تومن نیست ؟!

DragonVsPhoenix
13-04-2014, 22:55
سرویسم128 حجمیه.... سرعت دانلودم اکثرا دور و بر 200.... اره فیلتر سره راه تلفنه..... نه خطو درست وصل کردم.... با اون مودمم مشکلی نداره....

lcp رو گذاشتم 300 و 20...... داون استریم رو از کجا باید نگاه کنم؟؟؟

اون مودمم حالت bridg تنظیم شده بود و این یکی به خاطر وایرلس pppoe...... مودمو روی حالت bridg تنظیم کنم ببینم قطعی میده یا نه؟؟

از همون جا که SNR رو نگاه کردی همون جاس. هم داون و هم آپ استریمت رو نگا کن، با عنوان (Rate (Kbps
lcp تاثیر گذاشت؟
bridg؟؟ امتحاش ضرر نداره میخوای یه امتحان کن.

leo.unique
13-04-2014, 22:58
من خط ADSL واسه طبقه اول دارم - حالا میخوام مودمم هم بیسیم باشه تا طبقات بالایی بتونم بصورت وایرلس از طریق لپ تاپ و گوشی به اینترنت وصل بشن ، اونوقت چی نیازی به روتر دارم؟
آخه شاید جواب نده تا طبقه سوم بخاطر موانع

p_p_k
13-04-2014, 23:02
از همون جا که SNR رو نگاه کردی همون جاس. هم داون و هم آپ استریمت رو نگا کن، با عنوان (Rate (Kbps
lcp تاثیر گذاشت؟
bridg؟؟ امتحاش ضرر نداره میخوای یه امتحان کن.

داون رو نوشته 4095 اپ رو نوشته 1022

lcp رو گذاشتم روی شماره اخر.... 5 و 65535.... به نظرم قطعی کمتر شده ولی بازم قطع میشه....

روی حالت bridg هم لینکم قطع میشه..... البته بیشتر قطع میشه تقریبا هر 1 دقیقه....

DragonVsPhoenix
13-04-2014, 23:07

یعنی میخای با 70 تومن تو چهار طبقه وایرلس داشته باشی!!:n23:
روتر رو به عنوان یه WDS قراره استفاده کنی.
ماکزیمم چقدر میتونی خرج کنی؟ تا نگی نمیشه پیشنهاد مناسب داد.

leo.unique
13-04-2014, 23:31

lcp رو گذاشتم روی شماره اخر.... 5 و 65535.... به نظرم قطعی کمتر شده ولی بازم قطع میشه....

روی حالت bridg هم لینکم قطع میشه..... البته بیشتر قطع میشه تقریبا هر 1 دقیقه....
adsl modulation رو تغییر بده شاید جواب داد

p_p_k
13-04-2014, 23:37
adsl modulation رو تغییر بده شاید جواب داد

چطوری باید تغییر بدم؟؟ کجاست؟؟

DragonVsPhoenix
13-04-2014, 23:39

فردا زنگ بزن پشتیبانی بگو داون رو بیارن رو 2500 و آپ رو 600 باید درست شه

p_p_k
13-04-2014, 23:43
فردا زنگ بزن پشتیبانی بگو داون رو بیارن رو 2500 و آپ رو 600 باید درست شه

چرا مودم قبلیم قطع نمیشه؟؟؟

DragonVsPhoenix
13-04-2014, 23:49
چرا مودم قبلیم قطع نمیشه؟؟؟
احتمالا به خاطر نوع متفاوت چیپستشونه.
مدل مودم قبلیت چی بود.
البته هنوز احتمال اینکه مودم خراب باشه هست!

p_p_k
13-04-2014, 23:56
احتمالا به خاطر نوع متفاوت چیپستشونه.
مدل مودم قبلیت چی بود.
البته هنوز احتمال اینکه مودم خراب باشه هست!

استارنت.... مودمو ببرم تستش میکنن که خرابه یا با توضیحات خودم میگن خرابه؟؟؟

leo.unique
14-04-2014, 00:04
چطوری باید تغییر بدم؟؟ کجاست؟؟
کاربر DragonVsPhoenix احتمالا میدونه

p_p_k
14-04-2014, 00:08
کاربر DragonVsPhoenix احتمالا میدونه

تغییرش دادم.... همه گزینه ها تیک خورده بود که الان فقط adsl +2 رو تیک زدم..... فعلا که قطع نشده.....

leo.unique
14-04-2014, 00:12
تغییرش دادم.... همه گزینه ها تیک خورده بود که الان فقط adsl +2 رو تیک زدم..... فعلا که قطع نشده.....
همه رو تک تک امتحان کن :n01:

poyyesh
14-04-2014, 12:32
دوستان حل شد این مشکل کذایی ما به کمک دوست گرامی استار و دوستایه اینجا

leo.unique
14-04-2014, 12:42
دوستان حل شد این مشکل کذایی ما به کمک دوست گرامی استار و دوستایه اینجا
حداقل بگو چطوری حل شد :n13:

p_p_k
14-04-2014, 17:31
سلام. بچه ها مشکل قطع و وصل شدن مودمم حل شد..... با تغییر adsl modulation حل شد...

arash59b
15-04-2014, 11:41
می خوام یه مودم وایرلس ADSL برای یکی از اشناها بگیرم لطفا یه مدل و مارک خوب و امتحان پس داده پیشنهاد بدید

لطفا با لینک مشخصات و قیمت باشه

خونه ویلایی هست می خوام برد انتنش معقول باشه

rar
15-04-2014, 14:10
من یه مودم tp-link 8960 گرفتم که انتنهاش 3 db هست
میخواستم بدونم تا چند db ساپورت میکنه ؟ منظورم اینه که مثلا 7 یا 10 db بزارم تغیری میکنه بردش ؟ اصلا کشش داره ؟

یکی نیست جواب اینو بده ؟

DragonVsPhoenix
15-04-2014, 15:35
یکی نیست جواب اینو بده ؟

آنتن 10 دسى بلى بدرد خونه نميخوره, اگه 7 دسی بلی بندازی روش بردت بهتر میشه ولی مودمت فقط تو یه طبقه آنتن خواهد داد و سیگنال دهی تو طبقات بالا و پایین خونه خیلی کم میشه. اگه مودم تو یه طبقه استفاده میشه 7 دسی بل بهترین انتخابه. اگه قرار تو دو یا سه طبقه آنتن داشته باشی 5 دسی بل بهتره.

leo.unique
15-04-2014, 15:35
می خوام یه مودم وایرلس ADSL برای یکی از اشناها بگیرم لطفا یه مدل و مارک خوب و امتحان پس داده پیشنهاد بدید

لطفا با لینک مشخصات و قیمت باشه

خونه ویلایی هست می خوام برد انتنش معقول باشه
خب بستگی به بودجه ای داره که واسه خرید مودم در نظر گرفتید:n01:

یکی نیست جواب اینو بده ؟
آره میتونی بذاری اما اگه تغییر خیلی محسوسی ندیدی توی ذوقت نخوره چون توان این مودمها پایینه :n18:

DragonVsPhoenix
15-04-2014, 15:47

میگه خونه ویلایی داره! کسی که خونه ویلایی داره دیگه نباید به کمتر از tplink 8970 راضى شه. من خودم از اين خونه ها داشتم ىه asus rt ac66 ميگرفتم:n05:!

arash59b
15-04-2014, 15:59

والا من همیشه اینترنت وایرلس داشتم اصلا تو کار ADSL نبودم. خودتون تو رنج های معمولی معرفی کنید که شرایطی رو که گفتم رو دربر بگیره. فکر کنم حداکثر تا 150 تومن بشه یه مودم خوب پیدا کرد

leo.unique
15-04-2014, 16:16
میگه خونه ویلایی داره! کسی که خونه ویلایی داره دیگه نباید به کمتر از tplink 8970 راضى شه. من خودم از اين خونه ها داشتم ىه asus rt ac66 ميگرفتم:n05:!
خونه ویلایی داریم تا خونه ویلایی :n02: این مودم ایسوسی که گفتی چند تومنه ؟:n13:

والا من همیشه اینترنت وایرلس داشتم اصلا تو کار ADSL نبودم. خودتون تو رنج های معمولی معرفی کنید که شرایطی رو که گفتم رو دربر بگیره. فکر کنم حداکثر تا 150 تومن بشه یه مودم خوب پیدا کرد
مساحت خونه ویلایی ؟
دو مدل با این بودجه به نظرم میرسه ! یکی 8968 ورژن 2 و دیگری 2750 سفید

DragonVsPhoenix
15-04-2014, 16:26
روتره خاليه به قيمت 700 تومن!

rar
15-04-2014, 22:11
آنتن 10 دسى بلى بدرد خونه نميخوره, اگه 7 دسی بلی بندازی روش بردت بهتر میشه ولی مودمت فقط تو یه طبقه آنتن خواهد داد و سیگنال دهی تو طبقات بالا و پایین خونه خیلی کم میشه. اگه مودم تو یه طبقه استفاده میشه 7 دسی بل بهترین انتخابه. اگه قرار تو دو یا سه طبقه آنتن داشته باشی 5 دسی بل بهتره.

ممنون از جوابتون

خونه ما طبقه اخر هست ( طبقه 4 )
مودم هم وسط خونه هست الان

وقتی میرم دمه در خونه از تو گوشی 1 خط وا فای دارم
بالا پشتبوم هم که میرم فقط بالا سر مودم انتن دارم و 1 متر این اونورتر انتنش قطع میشه
حالا میخوام تمام بالا پشتبوم انتن داشته باشه
تو خونه مشکلی ندارم و همه جای خونه انتن داره
5 یا 7 دیبی بسشه ؟

leo.unique
15-04-2014, 23:10
ممنون از جوابتون خونه ما طبقه اخر هست ( طبقه 4 ) مودم هم وسط خونه هست الان وقتی میرم دمه در خونه از تو گوشی 1 خط وا فای دارم بالا پشتبوم هم که میرم فقط بالا سر مودم انتن دارم و 1 متر این اونورتر انتنش قطع میشه حالا میخوام تمام بالا پشتبوم انتن داشته باشه تو خونه مشکلی ندارم و همه جای خونه انتن داره 5 یا 7 دیبی بسشه ؟این مورد رو هم در نظر داشته باش :
خوب چه کاریه عزیز این همه مودم وایرلس خوب.ایشون دنبال چیز خاصی هستن؟؟؟ بعد یه مورد دیگه بین 5 دی بی آی و 8 فرقی نیست الکی پول آنتن ندین.جالبه حتی خیلی ها رفتن بالاتر گرفتن بردشون کمتر شده چرا حالا؟؟؟ بخاطر اینکه با بالا رفتن گین ، زاویه پخش امواج وایرلس کمتر میشه یا به عبارتی با کمتر شدن زاویه ، قدرت پخش یا همون گین ، برد بالا میره....

DragonVsPhoenix
15-04-2014, 23:29
ممنون از جوابتون

خونه ما طبقه اخر هست ( طبقه 4 )
مودم هم وسط خونه هست الان

وقتی میرم دمه در خونه از تو گوشی 1 خط وا فای دارم
بالا پشتبوم هم که میرم فقط بالا سر مودم انتن دارم و 1 متر این اونورتر انتنش قطع میشه
حالا میخوام تمام بالا پشتبوم انتن داشته باشه
تو خونه مشکلی ندارم و همه جای خونه انتن داره
5 یا 7 دیبی بسشه ؟

5 دسى بلى بهتره, البته قبل اينكه برى سراغ يه آنتن ديگه امتحان کن ببین میتونی با تغییر زاویه آنتنا برد مودم توپشت بوم رو بهتر کنی. برا امتحان, به هر کدوم از آنتنا تو دو جهت مخالف زاویه 45 بده.
یه مسئله ای که هست اینه که یه آنتن 3 دسی بلی برد عمودیش بهتر از یه آنتن 5 دسی بلیه به خاطر همین یه خورده شک بر انگیزه خرید یه آنتن جدید. یکیم به وای فای گوشی نمیشه اطمینان کرد. اگه خواستی آنتن بخری حواست باشه با وایرلس نسل N سازگار باشه.

poyyesh
16-04-2014, 11:53
حداقل بگو چطوری حل شد :n13:

خوبی عزیز

درست نمیدونم شانسی با دستکاری کردن و عوض کردن تقریبا همه تنظیمات مودم از راه اون کد کذایی 198.192.1.1

leo.unique
16-04-2014, 12:06
خوبی عزیز
درست نمیدونم شانسی با دستکاری کردن و عوض کردن تقریبا همه تنظیمات مودم از راه اون کد کذایی 198.192.1.1
ممنون :n11:
حالا دفعات بعد اگه خواستی کانفیگ کنی طبق این فایل pdf عمل کن حتما نتیجه میگیری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :n18:

Ghaioom
18-04-2014, 20:13
یه از این مودما چنده قیمتشون زیاد گرون نباشه ها خوب هم باشه :n02:

tplink چطوره؟ بنظرم این خوبه

boy_kochak
18-04-2014, 20:29

مودم میخوای چیکار ::D با اکسس پوینت مجازی شیر کن دیگه

ahriman323
18-04-2014, 20:38

tplink را توصیه نمیکنم مشکلات زیادی داره
زاکسل - دی لینک

ArashMiniStar
18-04-2014, 20:39
ببخشید میشه بفرمایید دقیقا چه مشکلی داره؟ این همه مارک پر مشکل تی پی لینک از اون بی مشکل هاست اتفاقا!:n13: لاقل یه چیزی میگین با آوردن مدل و مشکلتون مطرح کنید نه اینکه کل برند رو زیر سوال ببرین:n16:

ArashMiniStar
18-04-2014, 20:40

آره عزیز تی پی لینک هم قیمتش خوبه هم بی دردسره.:n06:

ArashMiniStar
18-04-2014, 20:44
5 دسى بلى بهتره, البته قبل اينكه برى سراغ يه آنتن ديگه امتحان کن ببین میتونی با تغییر زاویه آنتنا برد مودم توپشت بوم رو بهتر کنی. برا امتحان, به هر کدوم از آنتنا تو دو جهت مخالف زاویه 45 بده.
یه مسئله ای که هست اینه که یه آنتن 3 دسی بلی برد عمودیش بهتر از یه آنتن 5 دسی بلیه به خاطر همین یه خورده شک بر انگیزه خرید یه آنتن جدید. یکیم به وای فای گوشی نمیشه اطمینان کرد. اگه خواستی آنتن بخری حواست باشه با وایرلس نسل N سازگار باشه.
بنظر من علاوه بر نظر این دوستمون که کاملا صحیحه گوشی اگر بردش کم باشه معمولا با قعطی وصلی همراهه و بهتره شاید یه مودم یا روتر ارزون خریداری بشه که خیالتون راحت باشه...(اینم توجه داشته باشین برد کم برای گوشی باطریش رو هم زودتر یه مقدار بیشتر از آنتن پر خالی میکنه)

re0022
18-04-2014, 21:33
دوستان من یک
مودم هواوی hg532e دارم.
به چه صورت میشه از مودم برای دریافت اطلاعات از طریق wifi استفاده کرد.

leo.unique
18-04-2014, 21:39
زاکسل - دی لینک

ببخشید میشه بفرمایید دقیقا چه مشکلی داره؟ این همه مارک پر مشکل تی پی لینک از اون بی مشکل هاست اتفاقا!:n13: لاقل یه چیزی میگین با آوردن مدل و مشکلتون مطرح کنید نه اینکه کل برند رو زیر سوال ببرین:n16:
خب طبیعیه که با بالا رفتن فروش درصد کالاهای معیوب هم افزایش پیدا کنه :n01:

ahriman323
18-04-2014, 23:52
مشکل وصل نشدن بعضی از گوشی ها به بعضی از مودم های تی پی لینک از طریق وای فای

Ghaioom
19-04-2014, 07:03

منم گوشی رو هم میخواسم وصل کنم، اگه اینطوری میشه پس همون دی لینک بهتره انگار؟

arash59b
19-04-2014, 07:50

بنظر من هم برندهای دی لینک و زایکسل خیلی بهتر و با کیفیت تر از تی پی لینک هستند ولی تی پی لینک هم اینطور نیست که بگیم مشکل دار و بی کیفیت هست.

مشکل خیلی وقت ها نه از موبایل ها هست و نه سخت افزار مودم. بیشتر بخاطر درست نبودن تنظیمات وایرلس مودم هست که باید همه باندهای قرکانسی a\b\n\g رو روی مودم فعال کنید.

امروز می خوام برم مودم بگیرم اگه دی لینک پیدا نکردم همون تی پی لینک رو می گیرم.

arash59b
19-04-2014, 07:58
.................................................. .....
.

arash59b
19-04-2014, 08:06
دوستان تفاوت این دوتا تو چیه و کدوم بهتره؟

تی پی لینک 8960 و 8968

leo.unique
19-04-2014, 10:21
دوستان من یک
مودم هواوی hg532e دارم.
به چه صورت میشه از مودم برای دریافت اطلاعات از طریق wifi استفاده کرد.

اگه در تنظیمات وایرلس مودم مود client یا station وجود داشته باشه میشه هرچند منطقی به نظر نمیرسه

DragonVsPhoenix
19-04-2014, 14:08
دوستان تفاوت این دوتا تو چیه و کدوم بهتره؟

تی پی لینک 8960 و 8968

8968 usb ميخوره عوضش 8960 چیپستش برادکامه. 8970 هم مودم خوبيه ها اگه بودجت میرسه بهش فکر کن.

re0022
19-04-2014, 15:56
اگه در تنظیمات وایرلس مودم مود client یا station وجود داشته باشه میشه هرچند منطقی به نظر نمیرسه

عکس تنظیمات مودم:

leo.unique
19-04-2014, 16:07
عکس تنظیمات مودم:

از قسمت wlan عکس بذار

re0022
19-04-2014, 16:15
از قسمت wlan عکس بذار

leo.unique
19-04-2014, 16:49
تنظیماتی نمیبینم :n27:

re0022
19-04-2014, 16:52
تیک اینیبل را زدم این تنظیمات اومد.

ArashMiniStar
19-04-2014, 16:57
همین دی لینک هم یه سری مدلاش عیب و ایراد دار هست!! شما بهتره اگر مدل خاصی مد نظر دارید مدل رو بگید که اینجا برسی بشه نه کل برند...:n01:

leo.unique
19-04-2014, 17:16
تیک اینیبل را زدم این تنظیمات اومد.
وایرلسش فقط بعنوان اکسس پوینت میتونه انجام وظیفه کنه مثل بقیه Wireless ADSL Modem Router ها

re0022
19-04-2014, 17:18
وایرلسش فقط بعنوان اکسس پوینت میتونه انجام وظیفه کنه مثل بقیه Wireless ADSL Modem Router ها

میشه بیشتر توضیح بدی.

leo.unique
19-04-2014, 17:21
میشه بیشتر توضیح بدی.
طرف مقابل این مودم اکسس پوینته ؟

re0022
19-04-2014, 17:23
طرف مقابل این مودم اکسس پوینته ؟

یعنی نمی تونم به عنوان گیرنده استفاده کنم.
اگه نه باید حتما کارت شبکه بخرم.

leo.unique
19-04-2014, 17:34
گیرنده همون client or station mode میشه دیگه

re0022
19-04-2014, 17:38
گیرنده همون client or station mode میشه دیگه

گیج شدم.
مودم من داره یا نه.

leo.unique
19-04-2014, 17:43
گیج شدم.
مودم من داره یا نه.
چرا گیج شدی ؟؟ نداره دیگه

fight12
19-04-2014, 18:11
میشه بیشتر توضیح بدی.

از صفحه wan عکس بزارید

leo.unique
19-04-2014, 18:14
از صفحه wan عکس بزارید
گذاشت صفحه قبل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fight12
19-04-2014, 18:18
گذاشت صفحه قبل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو قسمت conection typeحالت Bridge داره؟

leo.unique
19-04-2014, 18:22
قطعا داره ! چطور ؟:n13:

M.Sadegh.M
19-04-2014, 18:22
سلام

توی رنج 100 تومن هنوز dlink 2750 اوکی هست؟
بگیرم؟
مشکل خاصی نداره؟
تو این رنج بهتر ازش که نیست؟
اون مشکل نگرفتم آی پی مربوط به مدل مشکی میشه؟

fight12
19-04-2014, 18:42

بفرمایید کارهایی که تو این فیلم گفته رو انجام بدین اگه حل شد اینجا اعلام کنید.
دقیقا هر چی وارد میکنه انجام بدین

re0022
19-04-2014, 20:04

بله این حالت را داره.

re0022
19-04-2014, 20:11
بفرمایید کارهایی که تو این فیلم گفته رو انجام بدین اگه حل شد اینجا اعلام کنید.
دقیقا هر چی وارد میکنه انجام بدین

این فیلم تنظیمات اولیه است.

fight12
19-04-2014, 20:50
این فیلم تنظیمات اولیه است.

فک نمیکنم مودم شما ساپورت کنه
اما در کل,بعضی مودم روترها این امکان رو دارند که از یکی از پورت های lan که خودش مشخص میکنه به عنوان ورودی اینترنت تعیین کرد.
باید تو مشخصات مودم داشتن قابلیت wan مشخص بشه.

Ghaioom
19-04-2014, 21:01
همین دی لینک هم یه سری مدلاش عیب و ایراد دار هست!! شما بهتره اگر مدل خاصی مد نظر دارید مدل رو بگید که اینجا برسی بشه نه کل برند...:n01:
نه داش من مدلی مد نظرم نیس. حالا شاید از مغازه دارم پرسیدم کدومش بهتره با گوشی هم ست بشه. :n02:

leo.unique
19-04-2014, 23:54
شرایط گارانتی کالا:
- خرابي ناشي از ضربه ، شكستگي ، استفاده از ولتاژ نامناسب ، آتش سوزي ، آبديدگي ، شوك الكتريكي،حوادث طبيعي ، كار در محيط آلوده به گرد و غبار بسيار زياد يا رطوبت منجر به زنگ زدگي يا تجمع قطرات آب روي قطعات ، اتصال مودم به برق ، همچنين خرابي ناشي از اتصال به دستگاه ها و لواز م جانبي غير اصلي ،‌با تشخيص كارشناسان فني شركت ايزي مشمول خدمات و ضمانت نمي باشد .
- دستکاري سخت افزاري دستگاه تحت پوشش ضمانت توسط افراد غير مجاز موجب ابطال ضمانت خواهد شد .
- هر گونه تغییر یا از بین رفتن نرم افزار داخلی دستگاه (Firmware ) توسط اشخاص غیر مجاز شامل گارانتی نخواهد بود.
- گارانتی صرفا سخت افزار دستگاه را تحت پوشش قرار داده و شامل خسارات جانبی و نرم افزاری نمی باشد.
- هرگونه آسيب ديدگي ايجاد شده به دليل بسته بندي نامناسب در زمان ارسال بر عهده خريدار بوده و شركت هيچگونه مسئوليتي بابت آن ندارد .
- شركت ايزي متعهد است كه قطعه مشتري را در صورت بروز مشكل در مدت تعيين شده (تست اوليه) بدون هزينه تعمير يا تعويض نمايد.
- مسئوليت حمل و نقل كالاي معيوب به بخش گارانتي شركت ايزي و بالعكس بعهده مشتري مي باشد.
- دارنده رسيد به عنوان صاحب كالا تلقي مي شود و فقط در قبال ارائه رسيد ، كالا تحويل داده خواهد شد.
- تعميرات انجام شده بر روي قطعات بدون گارانتي تا يكماه تحت ضمانت شركت ايزي خواهد بود.
- شركت هيچگونه تعهدي نسبت به اطلاعات موجود در قطعات ارسالي ندارد.
- رسيد كالا 45 روز پس از تاريخ رسيد قطعه اعتبار داشته و پس از اين مدت هيچ مسئوليتي متوجه شركت نمي باشد.
- چنانچه زمان انجام خدمات بيش از يك هفته به درازا بيانجامد خريدار مي تواند تقاضاي دريافت دستگاه جايگزين نمايد . در اين صورت ، دستگاهي با مشخصات مشابه يا نزديك به دستگاه در دست تعمير بطور موقت و به صورت امانت در اختیار خريدار قرار خواهد گرفت .
- گارانتی فقط شامل دستگاه اصلی بوده و شامل وسایل جانبی از قبیل آداپتور، آنتن، کابل، باتری،LCD و ... نمی باشد.
- در صورت تشخیص غیرقابل تعمیر بودن کالای تحت گارانتی، دستگاه جایگزین مطابق دستگاه معیوب و یا مشابه و هم رده آن محصول به مشتری ارائه می گردد.
به لطف یادآوری کاربر ahriman323 شرایط گارانتی شرکت ایزی رو اینجا قرار دادم تا توجه دوستان رو به بند بولد شده جلب کنم ! خیلی عجیب و غیر منطقیه به نظر من :n04:

fight12
20-04-2014, 00:48
به لطف یادآوری کاربر ahriman323 شرایط گارانتی شرکت ایزی رو اینجا قرار دادم تا توجه دوستان رو به بند بولد شده جلب کنم ! خیلی عجیب و غیر منطقیه به نظر من :n04:

چی عجیبه!!!من گیرنده دیجیتال داشتم وسط آپدیت برقا رفت بردم گارانتی ٢۵ تومان ناقابل گرفت آی سی فلششو عوض کرد بعد اون دیگه هارد نمیشناسه,هنگ میکنه,تیک دار شده...
گوشیم هم گارانتی داشت سیم کارت گیر کرده بود خودم باز کردم ٢ تا پیچ رو سوکت سیم کارت سوخت دیگه گارانتی حتی با دادن هزینه هم حاضر نشد تعمیرش کنه یا حداقل قطعش رو بده خودم ببرم بیرون درستش کنم...
و مثال های بیشتری که اصلا وقت گفتنش نیست...
در مورد مودم ... من کلید پاور مودمم خرابه نمیدونم کجا مراجعه کنم کارمو راه بندازن ١ ساعته :دی

leo.unique
20-04-2014, 09:42
چی عجیبه!!!من گیرنده دیجیتال داشتم وسط آپدیت برقا رفت بردم گارانتی ٢۵ تومان ناقابل گرفت آی سی فلششو عوض کرد بعد اون دیگه هارد نمیشناسه,هنگ میکنه,تیک دار شده...
گوشیم هم گارانتی داشت سیم کارت گیر کرده بود خودم باز کردم ٢ تا پیچ رو سوکت سیم کارت سوخت دیگه گارانتی حتی با دادن هزینه هم حاضر نشد تعمیرش کنه یا حداقل قطعش رو بده خودم ببرم بیرون درستش کنم...
و مثال های بیشتری که اصلا وقت گفتنش نیست...
در مورد مودم ... من کلید پاور مودمم خرابه نمیدونم کجا مراجعه کنم کارمو راه بندازن ١ ساعته :دی
قسمت اولش غیرمنطقیه نه قسمت دومش ! موردی که شما مثال زدین مربوط به قسمت دوم اون بند میشه (از بین رفتن نرم افزار داخلی دستگاه) :n01: هرچند شاید منظورشون از تغییر آپدیت نباشه :n13:
پ ن: مجبوری بفرستی گارانتی :n27:

fight12
20-04-2014, 10:13
قسمت اولش غیرمنطقیه نه قسمت دومش ! موردی که شما مثال زدین مربوط به قسمت دوم اون بند میشه (از بین رفتن نرم افزار داخلی دستگاه) :n01: هرچند شاید منظورشون از تغییر آپدیت نباشه :n13:
پ ن: مجبوری بفرستی گارانتی :n27:

من رفتم گارانتی دیدم چی میگن این شرکت نه اما ٢،٣ تا دیگه .
دقیقا اشخاص غیر مجاز یعنی خود شما هستید اگه فلش زدید یا آپدیت کردید به هر دلیلی مشکل پیدا کرد ...
حرف اونا اینه دستگاهی که کار میکنه آپدیت لازم نداره!!!
اگه مشکلی هم داشت و میدونستید با آپدیت حل میشه مودم رو ببرید نمایندگی اونا براتون آپدیت کنن یه فایل ٢،٣ مگابایتی رو...
در کل آپدیت یه چیز کاملا غیر ضروریه...و عواقب احتمالی با خودتونه ...

ArashMiniStar
20-04-2014, 11:11
در اینکه نباید فریم ور بی دلیل آپدیت بشه شکی نیست و اگر هم هر دستگاهی از این طریق خراب بشه گارانتیش باطله طبیعیه.البته خطرش اونقدرم نیست ولی باید دقت زیادی کنید و یه سری مسائل رعایت بشه...:n06:

leo.unique
20-04-2014, 12:35
من رفتم گارانتی دیدم چی میگن این شرکت نه اما ٢،٣ تا دیگه .
دقیقا اشخاص غیر مجاز یعنی خود شما هستید اگه فلش زدید یا آپدیت کردید به هر دلیلی مشکل پیدا کرد ...
حرف اونا اینه دستگاهی که کار میکنه آپدیت لازم نداره!!!
اگه مشکلی هم داشت و میدونستید با آپدیت حل میشه مودم رو ببرید نمایندگی اونا براتون آپدیت کنن یه فایل ٢،٣ مگابایتی رو...
در کل آپدیت یه چیز کاملا غیر ضروریه...و عواقب احتمالی با خودتونه ...

در اینکه نباید فریم ور بی دلیل آپدیت بشه شکی نیست و اگر هم هر دستگاهی از این طریق خراب بشه گارانتیش باطله طبیعیه.البته خطرش اونقدرم نیست ولی باید دقت زیادی کنید و یه سری مسائل رعایت بشه...:n06:
قبول دارم مسئولیت ریختن فیرمور اشتباه و یا قطع شدن برق هنگام آپدیت :n08: با خودمونه اما اینکه با آپدیت کردن درست مودم از گارانتی خارج بشه اصلا منطقی نیست چون اگه اینطور بود هیچوقت شرکت سازنده به این مورد در user manual یا user guide اشاره ای نمیکرد ! مورد بعدی اینکه آپدیت کردن غیر ضروری و بی دلیل نمی تونه باشه وگرنه شرکت سازنده بیکار نیست که آپدیت جدید بده ! آپدیتها واسه رفع باگها و مشکلات و بهینه سازی مودمها عرضه میشن :n01:

fight12
20-04-2014, 13:18
نگفته تغییر ورژن گارانتی رو باطل میکنه گفته تغییر بدی خاموش بشه شامل گارانتی نمیشه.
احتمالا منظورش openwrt کردن هست.
اگه موقع آپدیت دستگاه خاموش بشه برای تعمیر و فلش زدن باید هزینه بدید.

leo.unique
20-04-2014, 13:26
نگفته تغییر ورژن گارانتی رو باطل میکنه گفته تغییر بدی خاموش بشه شامل گارانتی نمیشه.
احتمالا منظورش openwrt کردن هست.
اگه موقع آپدیت دستگاه خاموش بشه برای تعمیر و فلش زدن باید هزینه بدید.
اینطوری کاملا منطقیه:n11:

Ghaioom
20-04-2014, 15:00
دوستان قسمت امنیت وایرلس کدوم گزینه رو باید زد؟

Security Mode چهار تا گزینه داره. کدومش بهترینه و یکم توضیح بدین ببینیم واسه چین؟! :n13:

Ali*Reza
20-04-2014, 15:05
دوستان قسمت امنیت وایرلس کدوم گزینه رو باید زد؟

Security Mode چهار تا گزینه داره. کدومش بهترینه و یکم توضیح بدین ببینیم واسه چین؟! :n13:

به نظر من برای امنیت وایرلس بهترین راهکار فعال کردن Mac Filter و استفاده از اون هست که از این طریق فقط دیوایسهایی که شما تعیین خواهید کرد به مودم وصل خواهند شد.

Devicestreet
20-04-2014, 15:52
دوستان ایا میشه با 100 یا 150 تومن یه مودم با مودم/روتر وایرلس گرفت که قابلیت دانلود بدون نیاز به سیستم رو داشنه باشه؟

DragonVsPhoenix
20-04-2014, 18:15
دوستان ایا میشه با 100 یا 150 تومن یه مودم با مودم/روتر وایرلس گرفت که قابلیت دانلود بدون نیاز به سیستم رو داشنه باشه؟

اگه بخوای مودم/روتر باشه و خودش این قابلیت رو داشته باشه ارزونترین گزینه Asus N12 C1 هست كه من تا بحال تو بازار ايران نديدم اگه باشه هم بالا 200 تومن میشه.
يه گزینه زیر 150 تومنی هست ولی یه خورده کار داره تا بتونی دانلودشو راه بندازی. اول باید روتر خالی tplink wr842 بخرى بعد روش open wrt فلش كنى, بعد يه ماژول برا دانلود از تورنت یا از http روش بريزى آخر سر روتر رو وصل كنى به يه مودم, بهش يه حافظه فلش وصل كنى و دانلود كنى.

Devicestreet
20-04-2014, 20:37
اگه بخوای مودم/روتر باشه و خودش این قابلیت رو داشته باشه ارزونترین گزینه Asus N12 C1 هست كه من تا بحال تو بازار ايران نديدم اگه باشه هم بالا 200 تومن میشه.
يه گزینه زیر 150 تومنی هست ولی یه خورده کار داره تا بتونی دانلودشو راه بندازی. اول باید روتر خالی tplink wr842 بخرى بعد روش open wrt فلش كنى, بعد يه ماژول برا دانلود از تورنت یا از http روش بريزى آخر سر روتر رو وصل كنى به يه مودم, بهش يه حافظه فلش وصل كنى و دانلود كنى.
asus n13 u نو یا دست دومش تو بازار هست؟

DragonVsPhoenix
20-04-2014, 20:42
asus n13 u نو یا دست دومش تو بازار هست؟
شاید پیدا شه. ولی فک کنم n13 روتر باشه.

leo.unique
20-04-2014, 20:44
به اندازه اینترنت دانلود منیجر کارایی داره ؟؟:n13:

Devicestreet
20-04-2014, 20:58
شاید پیدا شه. ولی فک کنم n13 روتر باشه.
فعلا یه مودم روتر وایرلس tplink دارم که دارم استفاده میکنم با یه مودم فوق ساده ی tplink که داره خاک میخوره
اگه n13u رو گیر بیارم اینی که دارم استفاده میکنم رو رد میکنم و از ترکیب n13 با اون مودم ساده استفاده میکنم
شما ساینی سراغ داری که تخصصی تو کار روتر باشه که ازش بخرم؟نماینده اسوس تو ایران کیه؟

DragonVsPhoenix
20-04-2014, 21:07
به اندازه اینترنت دانلود منیجر کارایی داره ؟؟:n13:

تورنتشو که تا 1 مگابایت بر ثانیه دیدم.

camel_60
20-04-2014, 23:56
سلام دوستان من بعداز کار کشیدن 6ساله مودم ایسوس خودم می خوام مودم رو عوض کنم اگه ممنکن هست یک مودم خوب به من معرفی کنید البته با مشخصات زیر.
پوشش انتن خوب سر تا سر یک خونه 160متری و یا حتی بیشتر
سرعت ویرلس خوب بدونه اینه وقع شر کرن تصویر فریز داشته باشه.
خوش ساخت وجنس خوب مثل 8970:n02::n02:
قیمت هم تا 250 ولی هر چی ارزونتر بهتر با توجه به جوابگو بودن نیاز من:n12:
باتشکر

DragonVsPhoenix
21-04-2014, 10:17
سلام دوستان من بعداز کار کشیدن 6ساله مودم ایسوس خودم می خوام مودم رو عوض کنم اگه ممنکن هست یک مودم خوب به من معرفی کنید البته با مشخصات زیر.
پوشش انتن خوب سر تا سر یک خونه 160متری و یا حتی بیشتر
سرعت ویرلس خوب بدونه اینه وقع شر کرن تصویر فریز داشته باشه.
خوش ساخت وجنس خوب مثل 8970:n02::n02:
قیمت هم تا 250 ولی هر چی ارزونتر بهتر با توجه به جوابگو بودن نیاز من:n12:
باتشکر

والا تو ايران همه چیز برعکسه!
الان اگه قیمتا تو ایران طبیعی بود من بهت روتر tplink wdr4300 رو پیشنهاد میدادم. ولی مشکل اینجاس که با اینکه tplink برا اين روتر 69 دلار قيمت زده كه 8 دلار ارزونتر از 8970 هستش ولى تو ايران برعكس, 100هزار تومن گرونتر از 8970 تشريف داره! مزیتشم dual band بودنشه كه تو آينده ميتونه خيلى بدرد بخور باشه. شايد يه مدت صبر كنى قيمتا بيان سر جاش. اگه میتونی 290 تومن هزینه کنی مودم 8980 هست که اونم dual band هست ولى به هر حال كارائى يه روتر خالى بهتر از يه مودم روتره. ولى باز 8980 هم انتخاب خوبيه.
يه گزینه دیگه روتر wdr3600 هست كه يه مدل پایینتر از 4300 هست و حدود 240 تومن قيمت خورده با اينكه زير 250 تومنه ولى قيمتش بايد حدود 170 تومن ميشد. اصولا يه مدت صبر كنى قيمت اين روترا بايد تعديل شن كه بعد خريد ميتونى به مودم قديمت وصلشون كنى.

arash59b
21-04-2014, 10:34
سلام

دیروز رفتم برای یکی از اقوام 8968 گرفتم 140 تومن.(دونبال 8960 بودم که پیدا نکردم) با اینکه مثلا جزء مودم های خوب هست ولی باز هم موقع استفاده به عنوان روتر با بعضی از وسایل مشکل داشت.

خودم بشخصه هیچ وقت تی پی لینک رو جزء مودم حساب نمی کنم .بعد از خرید این مودم هم بیشتر به عقیدم ایمان اوردم. دوستانی که می خوان برخی از اوقات از مودم بعنوان روتر استفاده کنند اصلا سراغ مدلهای پایین تر 8968 حساب نکنن که تو عمل پشیمون میشن.

هرچند دی لینک هم تو این دوره زمونه دیگه کیفیت سابق رو نداره ولی هنوز از این مارک بهتره. بعد از دیلینک هم بنظرم زایکسل و اسیوس کیفیت بهتری دارند

camel_60
21-04-2014, 12:28
والا تو ايران همه چیز برعکسه!
الان اگه قیمتا تو ایران طبیعی بود من بهت روتر tplink wdr4300 رو پیشنهاد میدادم. ولی مشکل اینجاس که با اینکه tplink برا اين روتر 69 دلار قيمت زده كه 8 دلار ارزونتر از 8970 هستش ولى تو ايران برعكس, 100هزار تومن گرونتر از 8970 تشريف داره! مزیتشم dual band بودنشه كه تو آينده ميتونه خيلى بدرد بخور باشه. شايد يه مدت صبر كنى قيمتا بيان سر جاش. اگه میتونی 290 تومن هزینه کنی مودم 8980 هست که اونم dual band هست ولى به هر حال كارائى يه روتر خالى بهتر از يه مودم روتره. ولى باز 8980 هم انتخاب خوبيه.
يه گزینه دیگه روتر wdr3600 هست كه يه مدل پایینتر از 4300 هست و حدود 240 تومن قيمت خورده با اينكه زير 250 تومنه ولى قيمتش بايد حدود 170 تومن ميشد. اصولا يه مدت صبر كنى قيمت اين روترا بايد تعديل شن كه بعد خريد ميتونى به مودم قديمت وصلشون كنى.
مرسی یابت جواب خوب شما ولی من مودم روتر احتیاج دارم نه روتر خالی چون مودم من به کل دیگه خوب کار نمی کنه با کوچکترین نویز مودم چراغ اخطارش روشن میشه:n13::n13:

camel_60
21-04-2014, 12:45
مرسی از تمام دوستان گل:n09::n09::n09::n09::n09::n09:

DragonVsPhoenix
21-04-2014, 16:09
مرسی یابت جواب خوب شما ولی من مودم روتر احتیاج دارم نه روتر خالی چون مودم من به کل دیگه خوب کار نمی کنه با کوچکترین نویز مودم چراغ اخطارش روشن میشه:n13::n13:

- خب اگه میخوای یه چیز بخری که دوباره یه 6 سال استفاده کنی بهتره یه مودم dual band باشه كه فعلا ارزونترين گزینه 8980 هست حدودا 290 تومن.
- یا میتونی یه مودم معمولی ولی خوب مثل 8968 یا از دلینک 2750u سفيد بخرى بعد يكى دوسال كه روتراى dual band ارزون شدن و دستگاهایی که از 5ghz پشتیبانی میکنن تو خونه زیاد شد, اون موقع یه روتر خالی بخری.
-اگه از دوتا گزینه بالا خوشت نیومد فقط میمونه 8970!

leo.unique
21-04-2014, 16:13
سلام

دیروز رفتم برای یکی از اقوام 8968 گرفتم 140 تومن.(دونبال 8960 بودم که پیدا نکردم) با اینکه مثلا جزء مودم های خوب هست ولی باز هم موقع استفاده به عنوان روتر با بعضی از وسایل مشکل داشت.

خودم بشخصه هیچ وقت تی پی لینک رو جزء مودم حساب نمی کنم .بعد از خرید این مودم هم بیشتر به عقیدم ایمان اوردم. دوستانی که می خوان برخی از اوقات از مودم بعنوان روتر استفاده کنند اصلا سراغ مدلهای پایین تر 8968 حساب نکنن که تو عمل پشیمون میشن.

هرچند دی لینک هم تو این دوره زمونه دیگه کیفیت سابق رو نداره ولی هنوز از این مارک بهتره. بعد از دیلینک هم بنظرم زایکسل و اسیوس کیفیت بهتری دارند
ورژن چنده ؟ دقیقا چه مشکلی داره ؟:n13:

rar
22-04-2014, 15:26
- خب اگه میخوای یه چیز بخری که دوباره یه 6 سال استفاده کنی بهتره یه مودم dual band باشه كه فعلا ارزونترين گزینه 8980 هست حدودا 290 تومن.
- یا میتونی یه مودم معمولی ولی خوب مثل 8968 یا از دلینک 2750u سفيد بخرى بعد يكى دوسال كه روتراى dual band ارزون شدن و دستگاهایی که از 5ghz پشتیبانی میکنن تو خونه زیاد شد, اون موقع یه روتر خالی بخری.
-اگه از دوتا گزینه بالا خوشت نیومد فقط میمونه 8970!

داداش میتونی توضیح بدی Dual band چی هست و کارایش چیه ؟ چه برتری هایی داره ؟

DariushGreat
22-04-2014, 16:00
سلام

منم میخواستم از این مدل بگیرم. پس خوب شد نگرفتم! :دی
الان دی - لینک 2730 یو دارم. قبلا هم داشتم ازش راضیم... تازگیا کشف کردم با این که تک آنتنه ولی آنتش 5 دسیبل قدرت داره که برای من خیلی مهمه! :n12:

arash59b
22-04-2014, 16:11
منم میخواستم از این مدل بگیرم. پس خوب شد نگرفتم! :دی
الان دی - لینک 2730 یو دارم. قبلا هم داشتم ازش راضیم... تازگیا کشف کردم با این که تک آنتنه ولی آنتش 5 دسیبل قدرت داره که برای من خیلی مهمه! :n12:

ورژن چنده ؟ دقیقا چه مشکلی داره ؟:n13:

منظورم این نبود که ارزش خرید نداره ولی اون مدتی که ازش بعنوان روتر استفاده کردم یمقداری تو شناخت گوشی های سامسونگ مشکل داشت
چون adsl ندارم نشد اون قابلیت اش رو چک کنم. موقع خرید فروشنده می گفت با مدل های پایینتر از این بسختی تونسته بعنوان روتر کانفیگشون کنه که معلومه تی پی لینک ها تو این زمینه مشکل دارن
قدرت انتنش خوب و قابل قبول بود
این مدل رو برای یکی از اقوام گرفتم ولی برای خودم بعید میدونم سراغ تی پی برم.

Sent from my iPhone using Tapatalk

DragonVsPhoenix
22-04-2014, 17:10
داداش میتونی توضیح بدی Dual band چی هست و کارایش چیه ؟ چه برتری هایی داره ؟

خب روتراى معمولى تو فركانس 2.4ghz كار ميكنن. با زياد شدن اين روترا تو محيط معمولا كانالهاى اين فركاس به اشباع رسيده كه باعث شده برد روتر تو اين فركاس كاهش پیدا کنه. برا حل این مشکل روترهايى معرفى شدن كه علاوه بر 2.4 تو فرکانس 5ghz كار ميكنن كه الان كانالاش خلوت تره به علاوه به خاطر فركانس بالاتر سرعت بيشتر انتقال اطلاعات رو فراهم ميكنن(البته مزیت اولی زیاد به چشم نمیاد و حتی تو برد بازم از 2.4 کم میاره مهم همون سرعت انتقاله که چند برابر شده). دو تا استاندارد وايرلس از اين طول موج استفاده ميكنن يكى N و اون يكى AC. روترايى كه از استاندارد AC پشتیبانی کنن حتی تا سرعت 1750 Mbps رو هم متونن بدن ولى اونايى كه تو استاندار N گیر كردن معمولا 600 یا 750Mbps سرعت دارن. الان اكثر دستگاها که تازه تولید میشن به استاندارد AC مجهز میشن.
وقتی میگیم یه روتر dual band هست يعنى هم تو فركانس 2.4 و هم 5 ghz كار ميكنه.

leo.unique
22-04-2014, 21:01
منظورم این نبود که ارزش خرید نداره ولی اون مدتی که ازش بعنوان روتر استفاده کردم یمقداری تو شناخت گوشی های سامسونگ مشکل داشت
چون adsl ندارم نشد اون قابلیت اش رو چک کنم. موقع خرید فروشنده می گفت با مدل های پایینتر از این بسختی تونسته بعنوان روتر کانفیگشون کنه که معلومه تی پی لینک ها تو این زمینه مشکل دارن
ازش بعنوان روتر استفاده کردی یا سوئیچ ؟:n13: احتمالا اون فروشنده بلد نبود کانفیگ کنه:n02:

ahriman323
22-04-2014, 21:25
اره دقیقا با بعضی از گوشی های سامسونگ مشکل داره/مدل 8901

leo.unique
22-04-2014, 21:55
اره دقیقا با بعضی از گوشی های سامسونگ مشکل داره/مدل 8901
وایرلس 8901n کلا زیاد شاکی داره :n09: اتفاقا یکی از بچه ها دو سه روز پیش خرید و من واسش کانفیگ کردم اما فرصت تست نبود ! حالا چند ماه دیگه مشخص میشه چطور مودمیه چون طرف فقط از وای وای استفاده میکنه :n01:

arash59b
22-04-2014, 22:20
ازش بعنوان روتر استفاده کردی یا سوئیچ ؟:n13: احتمالا اون فروشنده بلد نبود کانفیگ کنه:n02:

روتر
تااونجایی که می دونم طرف خودش اینکارست. کارش هم فقط تجهیزات شبکه هست.
شایدم منظورش این بوده که کانفیگ کردن این مدلها سخت تره که اگر هم اینطور باشه تو این دوره زمونه که لودبالانسینگ هم تو روتربوردها یوزرفرند شده نقطه ضعف بزرگیه

sadeghr10
23-04-2014, 09:34
سلام من مدل 8968 رو تو شهرمون گشتم هنوز پیدا نکردم...
با این اوصاف حالا 2750 یو تنها مشکلش نسبت به 8968 باز نکردن انتن هست؟؟مشکل دیگه ای نداره؟؟
اخه روتر این 8968 مشکل داره...ولی 2750 نه!!!!من که گیج شدم..یکی جواب بده بگه مشکلی نداره ؟؟:n04:

leo.unique
23-04-2014, 10:16
روتر
تااونجایی که می دونم طرف خودش اینکارست. کارش هم فقط تجهیزات شبکه هست.
شایدم منظورش این بوده که کانفیگ کردن این مدلها سخت تره که اگر هم اینطور باشه تو این دوره زمونه که لودبالانسینگ هم تو روتربوردها یوزرفرند شده نقطه ضعف بزرگیه

ببین چطور اذهان عمومی رو مشوش کردی:n24: دقیقا منظورت چی بود از اینکه گفتی "یمقداری تو شناخت گوشی های سامسونگ مشکل داشت" ؟؟:n13:

با این اوصاف حالا 2750 یو تنها مشکلش نسبت به 8968 باز نکردن انتن هست؟؟مشکل دیگه ای نداره؟؟
اخه روتر این 8968 مشکل داره...ولی 2750 نه!!!!من که گیج شدم..یکی جواب بده بگه مشکلی نداره ؟؟:n04:

arash59b
23-04-2014, 10:17

8968 مودم بدی نیست ولی نسبت به قیمت اش انتظاراتم رو براورده نکرد هرچند امکانات خوبی هم داره بنظرم تو همین رنج 8960 باید مودم بهتری باشه چون می گن چیپست اش امریکایی هست و نباید مشکلات جزیی مدل قبلی رو داشته باشه.

R.min
23-04-2014, 13:43
یه مودم n12 u b1 امروز خریدم مشکلی که باهاش دارم اینه که وقتی کامپیوتری که با پورت لن وصله بهش روشنه مودم کانکنته اما وقتی خاموشش میکنم و میخوام با گوشی استفاده کنم دیسکانکت میشه
تنظیماتی داره که که اگه ازش استفاده نشده مودم دیسکانکت کنه ؟ مشکلش چیه این ؟

DragonVsPhoenix
23-04-2014, 13:54
یه مودم n12 u b1 امروز خریدم مشکلی که باهاش دارم اینه که وقتی کامپیوتری که با پورت لن وصله بهش روشنه مودم کانکنته اما وقتی خاموشش میکنم و میخوام با گوشی استفاده کنم دیسکانکت میشه
تنظیماتی داره که که اگه ازش استفاده نشده مودم دیسکانکت کنه ؟ مشکلش چیه این ؟

مودم رو حالت bridge تنظیم نشده(یعنی وقتی بخوای با کامپیوتر بری اینترنت باید اول باید با کانشنی که یوزر پسورد adsl وارد شده وصل شی)؟

R.min
23-04-2014, 14:03
رو حالت PPPOE هه یعنی تا کامپیوتر روشن میشه سریع کانکت میشه همین الان که کامپیوتر رو روشن کردم و به SYSTEM LOG نگاه کردم زده PPPoE: connect to ISP زمانش هم با روشن شدن کامپیوتر یکیه
چرا وقتی کامپیوتر رو خاموش میکنم دیسکانکت میکنه ؟ تنظیماتی داره که اگه از مودم استفاده نشه دیسکانکت بکنه ؟

sadeghr10
23-04-2014, 15:30
8968 مودم بدی نیست ولی نسبت به قیمت اش انتظاراتم رو براورده نکرد هرچند امکانات خوبی هم داره بنظرم تو همین رنج 8960 باید مودم بهتری باشه چون می گن چیپست اش امریکایی هست و نباید مشکلات جزیی مدل قبلی رو داشته باشه.

اقا من اگه برم 2750 یو سفید بردارم دیگه مشکلی نداره مثل این 8968؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:n30::n27:

hami_pnu
23-04-2014, 18:18
سلام به همگی دوستان
من میخوام یه مودم بخرم ولی بین دوتا مدل موندم Dlink 2750U , Aztech 5005N
لطفا دوستان اگه اطلاعاتی درمورد مرغوبیت و کیفیت Aztech دارن راهنمایی کنن
در مورد مودم 2750 هم یه سوالاتی برام پیش اومده
1-وقتی توی اینترنت در مورد این مودم سرچ میکنم دو مدل رو نشون میده 2750U و 2750U1 که قیمتاشون یکم فرق داره البته زنگ زدم گارانتی گفت که هیچ فرقی باهم ندارن و جفتشون یکی هستند
2- من شنیدم که این مودم با دونوع آنتن موجوده یک نوع 5dbi و یک نوع 2dbi که زنگ زدم گارانتی گفتند 2دسیبل نیست و 5 دسیبله , ولی توی سایت اصلی سازنده توی مشخصات این مودم نوشته که دوتا آنتن 2 دسیبل داره ولی توی سایت شرکت ایزی نوشته که دوتا آنتن 5 دسیبل داره . آخرش ما نفهمیدیم 5dbi یا 2dbi ?:n13:
این مدل 2750 مشکل خاصی نداره؟ آنتن دهیش چطوره؟
دوستان لطفا اگه اطلاعاتی درمورد این دو مودم دارین لطفاهرچه سریعتر بیان کنید آخه قیمتا داره میکشه بالا میخوام زودتربخرم.ممنونم ازهمتون:n16::n16:

DragonVsPhoenix
23-04-2014, 19:37
رو حالت PPPOE هه یعنی تا کامپیوتر روشن میشه سریع کانکت میشه همین الان که کامپیوتر رو روشن کردم و به SYSTEM LOG نگاه کردم زده PPPoE: connect to ISP زمانش هم با روشن شدن کامپیوتر یکیه
چرا وقتی کامپیوتر رو خاموش میکنم دیسکانکت میکنه ؟ تنظیماتی داره که اگه از مودم استفاده نشه دیسکانکت بکنه ؟
والا من تا به حال تنظیمات مودمای asus رو از نزدیک ندیدم. اگه برات ممکنه یه عکس از تنظیمات dsl و منوها بزار شاید به یه چیزی شک کردیم.

DragonVsPhoenix
23-04-2014, 19:41
سلام به همگی دوستان
من میخوام یه مودم بخرم ولی بین دوتا مدل موندم Dlink 2750U , Aztech 5005N
لطفا دوستان اگه اطلاعاتی درمورد مرغوبیت و کیفیت Aztech دارن راهنمایی کنن
در مورد مودم 2750 هم یه سوالاتی برام پیش اومده
1-وقتی توی اینترنت در مورد این مودم سرچ میکنم دو مدل رو نشون میده 2750U و 2750U1 که قیمتاشون یکم فرق داره البته زنگ زدم گارانتی گفت که هیچ فرقی باهم ندارن و جفتشون یکی هستند
2- من شنیدم که این مودم با دونوع آنتن موجوده یک نوع 5dbi و یک نوع 2dbi که زنگ زدم گارانتی گفتند 2دسیبل نیست و 5 دسیبله , ولی توی سایت اصلی سازنده توی مشخصات این مودم نوشته که دوتا آنتن 2 دسیبل داره ولی توی سایت شرکت ایزی نوشته که دوتا آنتن 5 دسیبل داره . آخرش ما نفهمیدیم 5dbi یا 2dbi ?:n13:
این مدل 2750 مشکل خاصی نداره؟ آنتن دهیش چطوره؟
دوستان لطفا اگه اطلاعاتی درمورد این دو مودم دارین لطفاهرچه سریعتر بیان کنید آخه قیمتا داره میکشه بالا میخوام زودتربخرم.ممنونم ازهمتون:n16::n16:
همون 2750 بردار مطمئنتره. مدلای سفیدش آنتن 4.5 دسی بلی دارن.

R.min
23-04-2014, 20:13
والا من تا به حال تنظیمات مودمای asus رو از نزدیک ندیدم. اگه برات ممکنه یه عکس از تنظیمات dsl و منوها بزار شاید به یه چیزی شک کردیم.

R.min
23-04-2014, 20:46
یه گزینه keep alive هم باید توی مودم باشه هرچی میگردم پیداش نمیکنم

DragonVsPhoenix
23-04-2014, 20:52

اول چرا channal bandwidth رو گذاشتی رو 20؟
دوم وقتی کامپیونر خاموش میشه چراغ adsl مودمم با هاش خاموش میشه؟
سوم خودت DSN رو دستی وارد کردی؟ بزار رو انوماتیک ببین فرقی میکنه؟

DragonVsPhoenix
23-04-2014, 20:57
یه گزینه keep alive هم باید توی مودم باشه هرچی میگردم پیداش نمیکنم
معمولا تو همون بخش dsl ولی چرا اینجا نیستش؟

R.min
23-04-2014, 21:00
از اول بود اون . 2 گزینه داره یه 20 و یه 20/40
نه چراغ رانژه روشن میمونه
بله dns دستی وارد کردم به اینم مربوط نیست با تبلت وارد کنترل پنل مودم که میشم میزنه مودم دیسکانکته
هرچی سرچ میکنم و میگردم چیزی پیدا نمیکنم نمیدونم مشکل چیه

R.min
23-04-2014, 21:03
معمولا تو همون بخش dsl ولی چرا اینجا نیستش؟
مشکل باید از همین باشه به خاطر همین مودم میره روی stand by کل تنظیماتش رو زیر و رو کردم همچین گزینه ای نداره

DragonVsPhoenix
23-04-2014, 21:14
مشکل باید از همین باشه به خاطر همین مودم میره روی stand by کل تنظیماتش رو زیر و رو کردم همچین گزینه ای نداره
یه بار dial on demand رو فعال کن بعد مدت زمانشم یه عدد بزرگ بده، ببین فرقی میکنه؟

R.min
23-04-2014, 22:45
یه بار dial on demand رو فعال کن بعد مدت زمانشم یه عدد بزرگ بده، ببین فرقی میکنه؟
الان با وای فای کانکت میشه ولی فکر کنم استفاده ای که ازش نشه دیسکانکت میکنه یه مدت باید استفاده کنم ببینم چجوریه
به اون pppoe relay مربوط نمیشه ؟

hami_pnu
23-04-2014, 22:52
سلام
یه سوال دیگه:n20:
بین tplink 8961 و dlink2750 کدوم رو پیشنهاد میدید و چرا؟
2- dlink2750 مشکی. مشکل خاصی داره که سفیدش رو پیشنهاد میدن؟ مشکلش برطرف شدنی نیست؟

DragonVsPhoenix
23-04-2014, 23:25
الان با وای فای کانکت میشه ولی فکر کنم استفاده ای که ازش نشه دیسکانکت میکنه یه مدت باید استفاده کنم ببینم چجوریه

فك كنم به v.p.n مربوط ميشه pppoe relay
فك كنم بتونى براش زمان تعيين كنى كه كى ديسكانكت شه, اونقد زیادش کن که مشکلی پیش نیاره. فقط وقتى مودمو خاموش روشن ميكنى بازم تبلت ميتونه وصل شه يا بايد دوباره كامپیوترو روشن کنی؟

R.min
23-04-2014, 23:29
ممنون مشکل حل شد

R.min
23-04-2014, 23:32
فك كنم به v.p.n مربوط ميشه pppoe relay
فك كنم بتونى براش زمان تعيين كنى كه كى ديسكانكت شه, اونقد زیادش کن که مشکلی پیش نیاره. فقط وقتى مودمو خاموش روشن ميكنى بازم تبلت ميتونه وصل شه يا بايد دوباره كامپیوترو روشن کنی؟
نه احتیاج نیست کامپیوتر روشن باشه . الا دیگه درسته

DragonVsPhoenix
23-04-2014, 23:36
سلام
یه سوال دیگه:n20:
بین tplink 8961 و dlink2750 کدوم رو پیشنهاد میدید و چرا؟
2- dlink2750 مشکی. مشکل خاصی داره که سفیدش رو پیشنهاد میدن؟ مشکلش برطرف شدنی نیست؟

من باشم 2750 برميدارم به خاطر امكانات بيشترش. تنها مزيتى كه ممكنه 8961 داشته باشه برد بهترشه./ با این همه خود 2750 مساحتای بالا 200 متر مربع رو هم بدون مشکل جواب میده/
اگه سیاهشو بخری به شانست مونده, ممکنه برات خوب کار کنه یا ممکنه بره رو اعصابت.

sadeghr10
24-04-2014, 12:39
تا چند وقت پیش همه میگفتن 8968 بگیر بهتره و فلان...:n29:
حالا باز یکی اومد گفت 8968 یه مشکل داره شما باز رو 2750 کلیک کردین...:n04:
یعنی چی؟؟؟یعنی یه بررسی درست نمیتونین به ما بدین که کدوم بهتره؟؟:n15:

DragonVsPhoenix
24-04-2014, 12:50
تا چند وقت پیش همه میگفتن 8968 بگیر بهتره و فلان...:n29:
حالا باز یکی اومد گفت 8968 یه مشکل داره شما باز رو 2750 کلیک کردین...:n04:
یعنی چی؟؟؟یعنی یه بررسی درست نمیتونین به ما بدین که کدوم بهتره؟؟:n15:

کسی رو چیزی کیلید نکرده, بحث قیمته, که 2750 حدود 20-30 تومن ارزونتره. برا کسایی که نمیخوان زیاد خرج کنن 2750 انتخاب خوبیه, وگرنه 8968 امکاناتش یه خورده ییشتره ولی گرونتر هم هست.

sadeghr10
24-04-2014, 12:53
کسی رو چیزی کیلید نکرده, بحث قیمته, که 2750 حدود 20-30 تومن ارزونتره. برا کسایی که نمیخوان زیاد خرج کنن 2750 انتخاب خوبیه, وگرنه 8968 امکاناتش یه خورده ییشتره ولی گرونتر هم هست.

بحث هزینه نیست..من واسه 20-30 تومن حاضرم بدم ولی مودمم کارایی بالای داشته باشه یا مثلا خراب نشه ...شما فقط بگین 8968 اگه مشکلی نداره من برم بگیرم..تموم

DragonVsPhoenix
24-04-2014, 13:24
بحث هزینه نیست..من واسه 20-30 تومن حاضرم بدم ولی مودمم کارایی بالای داشته باشه یا مثلا خراب نشه ...شما فقط بگین 8968 اگه مشکلی نداره من برم بگیرم..تموم

یه 8968 ورژن 2 بگیر خودت راحت کن.

air_damned
25-04-2014, 11:29
سلام دوستان 8968 رو گرفتم..
الان یعد 2 هفته به طور میانگین هرروز باید خاموش روشن کنم تا بتونم استفاده کنم/ چراغ ها روشنه ولی اینترنت نمیده...
چیکار کنم ؟

14708
25-04-2014, 12:17
ما كه نفهميديم بالاخره كدىم مودم بهتره
مودمي هست كه خودش روش وي، بي ان نصب بشه ؟ يعني بدونه اينكه تو وسيله وي بي ان نصب كرده باشي تو خود مودم اينترنت بدون مشكل رو رو هوا پخش كني؟ در ضمن يه مدل خوب كه مشكل اي پي يا وصل نشدن و اعصاب خورد كني نداشته باشه معرفي كنيد چون فكر نميكنم بيست سي تومن براي كسي مهم باشه

sadeghr10
25-04-2014, 12:29
الان یعد 2 هفته به طور میانگین هرروز باید خاموش روشن کنم تا بتونم استفاده کنم/ چراغ ها روشنه ولی اینترنت نمیده...
چیکار کنم ؟

داداش ورژن 2 گرفتی؟؟

leo.unique
25-04-2014, 12:47
چیکار کنم ؟
چراغ اینترنت روشنه ؟؟

air_damned
25-04-2014, 12:50
بله وقتی اینترنت قطع میشه همه ی چراغ ها روشنه و ورژن 2 هست

leo.unique
25-04-2014, 13:15
بله وقتی اینترنت قطع میشه همه ی چراغ ها روشنه و ورژن 2 هست
connection mode در سربرگ wan setting ??