PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در مورد خرید مودم وایرلس

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18

Golbarg01
20-12-2013, 16:31
سلام دوستان

یه مودم adsl وایرلس دار هم می خواستم بگیرم زیر 100 یا ترجیحا زیر 80 تومن
بین مدل های tp link و d link مردد هستم.
چه مدلی رو پیشنهاد می کنید؟
برای کار با لپ تاپ می خوام

DragonVsPhoenix
20-12-2013, 23:43
تا 75 تومن مودم وایرلس چی خوبه ؟
TP-Link TD-W8151N
TP-LINK TL-MR3220
TP-LINK TD-W8901N
TP-LINK TD-W8951ND
چطورن و کدوم بهتره ؟

به جز 8151 که فقط یه پورت لن داره بقیه عملا فرق خاصی ندارن. ولی من TP-LINK TL-MR3220 رو ترجیح میدم(به توان مصرفی بالاتر نسبت به اون یکیا و پورت برا مودم 3g) البته حواستون باشه که این فقط روتره و باید یه مودم کابلی رو بهش وصل کنین تا اینترنت داشته باشین. اگه میخواین مودم و روتر رو با هم داشته باشین شاید TP-LINK TD-W8951ND بهتر باشه.

Arashmartini
21-12-2013, 12:13
نهایت سرعتی که موقع کپی فایل از لپ تاپ به PC میتونم بگیرم 11 مگابایت بر ثانیه هست (زمانی که لپ تاپ یه متری مودم باشه).

شما چطور از طریق وایرلس فایلهای لپ تاپ رو به pc انتقاال میدی؟
مودمت چیه؟

DragonVsPhoenix
21-12-2013, 16:24
شما چطور از طریق وایرلس فایلهای لپ تاپ رو به pc انتقاال میدی؟
مودمت چیه؟
اول باید فایلایی رو که میخوای انتقال بدی باید share کنی بر این کار باید رو فلدری که فایلا توشن راست کلیک کنی و بری propertise، بعد از تب share گزینه share رو انتخاب ميكنی و یه پنجره باز میشه بعد از لیست مثلا every one رو انتخاب میکنی و اجازه read/write هم بهش میدی. تائيد میکنی و خارج میشی.
حالا میری سراغ کامپیوتری قراره فایلا رو دریافت کنه. میری my computer و از لیست سمت چپ وارد network میشی. از لیستی که باز میشه وارد کامپیوتر فرستنده میشی و میتونی فلدری رو که share كردی به همراه فایلا ببینی . همین!
با هر مودم روتری میشه این کارو کرد. مودم من dlink2750 new هست.

ttrreewwqq
21-12-2013, 18:26
لطفــــــــــــــــــــــ ــاً کمک کنیــــــــــــــــد
سلام
ازبین دو مودم w8968N و TP-Link TD-w8960 کدوم مودم بهتری هست و برتری هاشون چی هست؟؟کدوم برد بیشتری داره؟

چه مدل آنتنی روی مودم w8968N و TP-Link TD-w8960 هست؟ آخه تو بعضی سایت ها برای TD-w8960 نوشته 2 آنتن 3 دسیبلی و بعضی هم 5 دسیبل ذکر کردن تو خود سایت تی پی لینک هم نوشته 5 دسی آیا مدل های متفاوتی از مودم TD-w8960 وجود داره؟چطور میشه تشخیص داد؟
آنتن های مودم TD-w8968Nچطور؟؟ اون آنتنش چند دسی هست؟ تو اکثر سایت ها و خود تی پی لینک 5 دسی ذکر شده آیا اینم مدل های متفاوتی داره؟؟
در کل بیشتر بودن دسی بل چه فایده ای داره؟؟ در برد تأثیر داره؟؟
درضمن همین حالا داشتم تو نت دور میزدم یه سوال دیگه هم یادم افتاد:آیا میشه با این دو مدل مودم که گفتم مثل مودم های Adsl به کامپیوتر وصلشون کردو به نت وصل شد؟
ببخشید سؤالام زیاد شد ولی خواهش میکنم جواب بدید خیلی ضروری هست.
ممنون

ttrreewwqq
21-12-2013, 19:29
دو مدل دیگه مودم هم دیدم نظرم رو به خودش جلب کرد:
Linksys WAG-120N
Linksys WAG-160N
چه جور مودم هایی هستن؟؟ Linksys WAG-120N به پای Td-8960وTd-8968 میرسه؟ آنتن دهیش چطوره؟ کدوم از این ها رو پیشنهاد میدین؟
مودم Linksys WAG-160N فروش اینترنتی ندیدم. جایی رو سراغ ندارین که اینترنتی بفروشه؟
منتظر جواباتون هستم.تشکر

DragonVsPhoenix
21-12-2013, 19:29
لطفــــــــــــــــــــــ ــاً کمک کنیــــــــــــــــد
سلام
ازبین دو مودم w8968N و TP-Link TD-w8960 کدوم مودم بهتری هست و برتری هاشون چی هست؟؟کدوم برد بیشتری داره؟

چه مدل آنتنی روی مودم w8968N و TP-Link TD-w8960 هست؟ آخه تو بعضی سایت ها برای TD-w8960 نوشته 2 آنتن 3 دسیبلی و بعضی هم 5 دسیبل ذکر کردن تو خود سایت تی پی لینک هم نوشته 5 دسی آیا مدل های متفاوتی از مودم TD-w8960 وجود داره؟چطور میشه تشخیص داد؟
آنتن های مودم TD-w8968Nچطور؟؟ اون آنتنش چند دسی هست؟ تو اکثر سایت ها و خود تی پی لینک 5 دسی ذکر شده آیا اینم مدل های متفاوتی داره؟؟
در کل بیشتر بودن دسی بل چه فایده ای داره؟؟ در برد تأثیر داره؟؟
درضمن همین حالا داشتم تو نت دور میزدم یه سوال دیگه هم یادم افتاد:آیا میشه با این دو مدل مودم که گفتم مثل مودم های Adsl به کامپیوتر وصلشون کردو به نت وصل شد؟
ببخشید سؤالام زیاد شد ولی خواهش میکنم جواب بدید خیلی ضروری هست.
ممنون

من w8968N ترجیح میدم.
مدلای قدیمی 3 دسی بل هستن ولی ورژن دوم (v2.0) این مودم 5 دسی بل هست و رو برد هم تاثیر داره مخصوصا اگه بخوای تو یه ساختمون چند طبقه استفاده کنی.
آره میشه با کابل وصلش کرد و به نت وصل شد.

DragonVsPhoenix
21-12-2013, 19:35
دو مدل دیگه مودم هم دیدم نظرم رو به خودش جلب کرد:
Linksys WAG-120N
Linksys WAG-160N
چه جور مودم هایی هستن؟؟ Linksys WAG-120N به پای Td-8960وTd-8968 میرسه؟ آنتن دهیش چطوره؟ کدوم از این ها رو پیشنهاد میدین؟
مودم Linksys WAG-160N فروش اینترنتی ندیدم. جایی رو سراغ ندارین که اینترنتی بفروشه؟
منتظر جواباتون هستم.تشکر

با اینکه linksys از تی پی لینک معتبر تره ولی مودمایی که گفتین به پای w8968Nنمیرسن. همون انتخاب اولنتون بهتره.
بودجتون نهایت چقدره؟

Arashmartini
21-12-2013, 21:09
اول باید فایلایی رو که میخوای انتقال بدی باید share کنی بر این کار باید رو فلدری که فایلا توشن راست کلیک کنی و بری propertise، بعد از تب share گزینه share رو انتخاب ميكنی و یه پنجره باز میشه بعد از لیست مثلا every one رو انتخاب میکنی و اجازه read/write هم بهش میدی. تائيد میکنی و خارج میشی.
حالا میری سراغ کامپیوتری قراره فایلا رو دریافت کنه. میری my computer و از لیست سمت چپ وارد network میشی. از لیستی که باز میشه وارد کامپیوتر فرستنده میشی و میتونی فلدری رو که share كردی به همراه فایلا ببینی . همین!
با هر مودم روتری میشه این کارو کرد. مودم من dlink2750 new هست.

تمام کارها انجام شد اما تو نتورک کامپیوتر چیزی نمیشناسه تو نتورک لپ تاپ هم عکس مودم روتر هست که روش کیلیک میکنم چراغ اینترنت مودم قطع میشه
توی تنظیمات وایرلس کار خاصی باید انجام بشه؟
network mode رو چی باشه؟

DragonVsPhoenix
21-12-2013, 21:33
این جوری شد دیگه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

-یه بار همین کارا رو برعکس انجام بده یعنی اگه میخواستی از لپ تاپ به کامپیوتر انتقال بدی حال برعکس یه فایلو از کامیوتر به لپ تاپ بفرست.

-اگه نشد تو هر دوتا کامپیوتر یه بار برو این مسیر:
Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings
همه گزینه های چک کن و موراد مربوط به پسورد رو هم هم turn off کن. هم برا public و هم home

-اگه نشد جفت کامپیوترا رو به یه homegroup عضو کن از این مسیر(تو یه کامپیوتر homegroup ایجاد کن تو اون یکی پسورد رو بده و عضوش شو):
Control Panel\All Control Panel Items\HomeGroup

Arashmartini
21-12-2013, 22:17
این جوری شد دیگه:

-یه بار همین کارا رو برعکس انجام بده یعنی اگه میخواستی از لپ تاپ به کامپیوتر انتقال بدی حال برعکس یه فایلو از کامیوتر به لپ تاپ بفرست.

-اگه نشد تو هر دوتا کامپیوتر یه بار برو این مسیر:
Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings
همه گزینه های چک کن و موراد مربوط به پسورد رو هم هم turn off کن. هم برا public و هم home

-اگه نشد جفت کامپیوترا رو به یه homegroup عضو کن از این مسیر(تو یه کامپیوتر homegroup ایجاد کن تو اون یکی پسورد رو بده و عضوش شو):
Control Panel\All Control Panel Items\HomeGroup

تمام راه حل ها رو امتحان کردم نشد .هوم گروپ هم پسورد دادم اما با لپ تاپ چطور عضو بشم
عکس کامپیوتر

عکس لپ تاپ

ttrreewwqq
21-12-2013, 22:39
سلام دوست عزیز
خیلی خیلی ممنون از پاسخ سریعتون. بودجه تا 160 میتونم هزینه کنم.
منظورتون کدوم مودم بود که گفتین ورژن2 آنتن 5دسی داره؟td-8960یاtd-8968؟
مدل8968 مشکلی نداره عایا؟ چون تو چند سایت که دیدم چند مورد اشکال گزارش،داده بودن در کل نسبت به 8960 چه امکاناتی اضافی داره؟
خیلی ممنونم

DragonVsPhoenix
21-12-2013, 22:39
تمام راه حل ها رو امتحان کردم نشد .هوم گروپ هم پسورد دادم اما با لپ تاپ چطور عضو بشم
عکس کامپیوتر

عکس لپ تاپ

خب حالا باید کامیوتر رو عضو homegroup کنی. بعد عضو شدن ماله من اینجوری شده:

برو start و تو جای جستوجو بنویس :
cmd
بعد عبارت زیر رو تو صفحه سیاه وارد کن و اینتر رو بزن:
ipconfig

تو پاراگراف اول ببین چه ip ادرس برا ipv4 داده.

Arashmartini
21-12-2013, 22:41
192.167.1.100

DragonVsPhoenix
21-12-2013, 22:44
سلام دوست عزیز
خیلی خیلی ممنون از پاسخ سریعتون. بودجه تا 160 میتونم هزینه کنم.
منظورتون کدوم مودم بود که گفتین ورژن2 آنتن 5دسی داره؟td-8960یاtd-8968؟
مدل8968 مشکلی نداره عایا؟ چون تو چند سایت که دیدم چند مورد اشکال گزارش،داده بودن در کل نسبت به 8960 چه امکاناتی اضافی داره؟
خیلی ممنونم
جفتشون مدل جدیدش 5دسیبلی هست.
شاید برا بعضیا مشکل داشته باشه ولی خیلیا هم راضین.
پورت usb داره. از ipv6 پشتیبانی میکنه.
اگه برات مهم نیستن 8960 شاید اتنخاب بهتری باشه. ولی باز من 8968 برمیداشتم.

DragonVsPhoenix
21-12-2013, 22:46
192.167.1.100

لپ تاپ یا کامپیوتر؟ برا جفتشون این کارو انجام بده.

ttrreewwqq
21-12-2013, 23:04
یه دنیا تشکر
پس 8968 انتخاب بهتریه. ضمن اینکه یه سایت رو دیدم 8960 رو زده بود 145 ولی 8968 رو زده بود 120! پس با این اوصاف 8968 بر میدارم. خیلی ذهنمو به خودش مشغول کرده بود.

DragonVsPhoenix
21-12-2013, 23:09
یه دنیا تشکر
پس 8968 انتخاب بهتریه. ضمن اینکه یه سایت رو دیدم 8960 رو زده بود 145 ولی 8968 رو زده بود 120! پس با این اوصاف 8968 بر میدارم. خیلی ذهنمو به خودش مشغول کرده بود.

خواهش میکنم. امیدوارم ازش راضی باشین.

Arashmartini
22-12-2013, 00:55
لپ تاپ یا کامپیوتر؟ برا جفتشون این کارو انجام بده.

100 برای کامپیوتر
102 لب تاپ
مودم wag 120 هست یه مشکلی هم که داره هر چند وقت یه بار نت قطع میشه چراغ dsl ثابته و فقط چراغ اینترنت خاموشه بعد چند لحظه وصل میشه isp میگه از نویزه میتونه مشکل از اینجا باشه؟
شاید وایرلس توی تنظیمات یه مشکلی داره

DragonVsPhoenix
22-12-2013, 14:40
100 برای کامپیوتر
102 لب تاپ
مودم wag 120 هست یه مشکلی هم که داره هر چند وقت یه بار نت قطع میشه چراغ dsl ثابته و فقط چراغ اینترنت خاموشه بعد چند لحظه وصل میشه isp میگه از نویزه میتونه مشکل از اینجا باشه؟
شاید وایرلس توی تنظیمات یه مشکلی داره

یه بار دیگه تنضیمات رو به کمک لینک زیر چک کن:

دو سال پیش اینترنت خونه ما هم یه مدت خود به خود قطع میشد, تقریبا یه وضعیت شبیه مال شما که گویا مشکل از سیم کشی ورودى به خونه بود, سیمها رو تعویض کردیم درست شد ولی ماله ما حتی تلفن هم مشکل پیدا کرده بود.

Arashmartini
22-12-2013, 14:55
بله از این گرافتاریا منم زیاد داشتم اما این مشکل عجیبه قط تو یه ساعتهای خاصی قطعی زیاد میشه

این عکس تنظیماته منه مثل شماست فرقی نداره

عجیبه که تو SETUP NETWORK روتر شناسائی نمیشه
WPS یا همون Wi-Fi Protected Setup فعاله

DragonVsPhoenix
22-12-2013, 15:10
بله از این گرافتاریا منم زیاد داشتم اما این مشکل عجیبه قط تو یه ساعتهای خاصی قطعی زیاد میشه

این عکس تنظیماته منه مثل شماست فرقی نداره

عجیبه که تو SETUP NETWORK روتر شناسائی نمیشه
WPS یا همون Wi-Fi Protected Setup فعاله

این مرحله رو بی خیال. مراحل بعدی رو چک کن. خب به وایرلس وصل شدی homegroup هم ايجاد کردی دیگه اون یکی کامپیوتر هم باید به ARASH.MARTINI وصل باشه. مراحل بعدی رو چک کن.
من قدیما پارس انلاین داشتم و ساعت 1 و 5 بعد از ظهر قطع میشد نتم.

Arashmartini
22-12-2013, 15:18
اصلا نمیدونم وارد هوم گروپ شدم یا نه
این عکس کامپیوتره
لپ تاپ رو یه هوم گروپ جدا ساختم با یه اسم دیگه نمیدونم چطور JOIN کنم به هوم گروپی که با کامپیوتر ساختم

DragonVsPhoenix
22-12-2013, 15:57
اصلا نمیدونم وارد هوم گروپ شدم یا نه
این عکس کامپیوتره
لپ تاپ رو یه هوم گروپ جدا ساختم با یه اسم دیگه نمیدونم چطور JOIN کنم به هوم گروپی که با کامپیوتر ساختم

خب باید یکی از homegroupها رو نگه داری. و باید پسوردشم که موقع درست کردنش ویندوز بهت داده یادداشت کنی یا بهتر از اون یه پسورد آسون خودت بهش بدی از Change the password.

تو اون یکی کامپیوتر باید خارج از homegroupش خارج شدی از:
leave the homegroup...

بعدش از این مسیر به homegroup کامپیوتر قبلی که پسوردشم داری عضو شی:
بعد اینکه از هوم گروپی که نمیخواستی خارج شدی، تو همون عکسی که گذاشتم گزینه join now میاد که باهاش باید بتونی به homegroup اون یکی کامپیوتر وصل شی.

Arashmartini
22-12-2013, 19:49
بعدش از این مسیر به homegroup کامپیوتر قبلی که پسوردشم داری عضو شی:
بعد اینکه از هوم گروپی که نمیخواستی خارج شدی، تو همون عکسی که گذاشتم گزینه join now میاد که باهاش باید بتونی به homegroup اون یکی کامپیوتر وصل شی.

رفیق من که نفهمیدم منظورت از عکسی که گذاشتی کدوم عکسه
اما چه با لپ تاپ چه pc از هوم گروپ هر کدام که خارج میشم فرق نمیکنه اینو نشون میده حالا این join now کجاست من موندم معطل

DragonVsPhoenix
22-12-2013, 20:29
رفیق من که نفهمیدم منظورت از عکسی که گذاشتی کدوم عکسه
اما چه با لپ تاپ چه pc از هوم گروپ هر کدام که خارج میشم فرق نمیکنه اینو نشون میده حالا این join now کجاست من موندم معطل
باید اینجوری میشد:

مطمئنی جفت کامپیوترا رو حالت home netwok هستن؟

دوتا سرویس Peer Networking Grouping و HomeGroup Provider چک کن ببین فعال هست:
برو کنترل پنل تو محل جستوجو بنویس:
administrative tools
برو توش و وارد Services شو.
حال اون دوتا سرویسو چک کن که فعال باشن.

یه بار هم این کارو امتحان کن :
وارد network شو و تو محل آدرس ip آدرس اون یکی کامپیوتر(حتما دوباره ip رو چک کن چون بعد هر بار خاموش روشن شدن ممکنه ip عوض شه) رو با دوتا اسلش وارد کن و اینتر بزن (به نوع اسلش دقت کن \\)عین شکل زیر:

ar.tmu
22-12-2013, 20:37
سلام من میخوام یه مودم وایرلس بخرم و برای یک طبقه میخوام استفاده کنم و نهایتا بین مودم و لپ تاپ یا گوشیم یه دیوار 30 سانتی وجود خواهد داشت نظرم رو مدل

TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8151N هستش چطوریه؟من بعضی جاها خوندم که آنتن دهیش ضعیفه،داغ میکنه (زیاد) و مشکل قطع و وصل شدن داره.بعدشم فرقش با

TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8151ND فقط تو تعداد پرتهاشه یا فرق دیگه ای هم دارن؟

DragonVsPhoenix
22-12-2013, 20:47
سلام من میخوام یه مودم وایرلس بخرم و برای یک طبقه میخوام استفاده کنم و نهایتا بین مودم و لپ تاپ یا گوشیم یه دیوار 30 سانتی وجود خواهد داشت نظرم رو مدل

TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8151N هستش چطوریه؟من بعضی جاها خوندم که آنتن دهیش ضعیفه،داغ میکنه (زیاد) و مشکل قطع و وصل شدن داره.بعدشم فرقش با

TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8151ND فقط تو تعداد پرتهاشه یا فرق دیگه ای هم دارن؟

پیشنهاد من اینکه 40 تومن بیشتر خرج کنین و dlink 2750u سفید بردارین. اگه نمیخواین اضافی خرج کنین dlink 2730u سفید که مدل یه آنتنشه رو هم یه نگا بندازین. من سفید2750 استفاده میکنم و راضیم.

ar.tmu
22-12-2013, 20:53
پیشنهاد من اینکه 40 تومن بیشتر خرج کنین و dlink 2750u سفید بردارین. اگه نمیخواین اضافی خرج کنین dlink 2730u سفید که مدل یه آنتنشه رو هم یه نگا بندازین. من سفید2750 استفاده میکنم و راضیم.
یعنی این مدلهایی که گفتم رو مشکلش رو تایید می کنید؟در ضمن این مدلی که گفتین فرق سیاه با سفیدش چیه که سیاه حدود 20 تومن گرونتره؟

DragonVsPhoenix
22-12-2013, 21:04
یعنی این مدلهایی که گفتم رو مشکلش رو تایید می کنید؟در ضمن این مدلی که گفتین فرق سیاه با سفیدش چیه که سیاه حدود 20 تومن گرونتره؟
تائید نمیکنم! آدم تا یه چیزی رو نخره و امتحان نکنه نمیتونه با قطعیت بگه. همیشه اگه کامنتا رو بخونین میبینین بیشتر از کسایی که ناراضی بودن راضی داریم. من سری سفید دلینک رو استفاده کردم و راضیم البته ممکنه یه خورده بردش کمتر باشه ولی تا حالا مشکلی نداشتم.
دلیل ارزون بودنش هم به خاطر نوع چیپستشونه که آنچنان فرق خاصی هم نداره.

Arashmartini
23-12-2013, 03:12
هر دوی سیستمها روی حالت خانه قرار داره
اون دو مورد هم امتحان کردم Peer Networking Grouping استارت نبود که فعال کردم فایده نداشت ای پی هم تست شد جواب نداد

یه جای کار میلنگه تو تنظیمات مودم شاید باشه

DragonVsPhoenix
23-12-2013, 12:18
هر دوی سیستمها روی حالت خانه قرار
اون دو مورد هم امتحان کردم Peer Networking Grouping استارت نبود که فعال کردم فایده نداشت ای پی هم تست شد جواب نداد

یه جای کار میلنگه تو تنظیمات مودم شاید باشه
یه بار دیگه چک کن که حتما Turn on network discovery and file sharing برا home و public رو هر دوتا کامپیوتر فعال باشه.
بعد این که Peer Networking Grouping فعالش کردی مطمئنی هیچ اتفاقی نیفتاد؟ تو هر دو کامپیوتر چک کردی دیگه؟
آخرین کاری که میتونی بکنی انجام مراحل آموزش زیره که برا اتصال دو ها کامپیوتر با کابل lan. انجامش بده شاید برا اتصال وایرلس جواب گرفتی(بعد اینکه مراحل رو رفتی اینترنتت قطع خواهد شد و برا اینکه دوباره وصل شی باید ipهایی رو که دستی دادی حذف کنی)( اگه با ip هایی که تو مقاله گفته نشد 192.168.1.8 و 192.168.1.9 رو امتحان):

leo.unique
23-12-2013, 19:22
در نبود من خوب این تاپیکو به هم ریختیناااااا:n24: :n02:
باید میرفتین اینجا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته قبول دارم جاش مناسب نیست !:n15: ای کاش در همین قسمت میبود !:n06:

rudbari
24-12-2013, 11:25
اساتید سلام
من تا الان 8811 TP-LINK داشتم، توی 4 سال گذشته کلاً یک ماه هم خاموش نبوده، شاید هر دو سه هفته یه بار فقط ریبوت لازم میشد! :n05:
بالاخره سوخت!! :n15: البته نه کامل، قاطی کرده، شاید فریم ویر و دوباره بریزم درست بشه، ولی می خوام وایرلس بگیرم؛ فلذا راهنمایی میخوام، دو مدل زیر و میشناسم تا 150 هم می تونم خرج کنم (با ZyXEL هم مشکل شخصی دارم! :n23:)
linksys WAG120
D-Link 2750U
بهترین چیزی که میشه گرفت تو این رنج چی هست؟!؟ :n13:

leo.unique
24-12-2013, 12:18
اساتید سلام
من تا الان 8811 TP-LINK داشتم، توی 4 سال گذشته کلاً یک ماه هم خاموش نبوده، شاید هر دو سه هفته یه بار فقط ریبوت لازم میشد! :n05:
بالاخره سوخت!! :n15: البته نه کامل، قاطی کرده، شاید فریم ویر و دوباره بریزم درست بشه، ولی می خوام وایرلس بگیرم؛ فلذا راهنمایی میخوام، دو مدل زیر و میشناسم تا 150 هم می تونم خرج کنم (با ZyXEL هم مشکل شخصی دارم! :n23:)
linksys WAG120
D-Link 2750U
بهترین چیزی که میشه گرفت تو این رنج چی هست؟!؟ :n13:
WAG120نگیر !! زحمت بکش چند صفحه قبلو بخون دوستان راهنمایی کردن

rudbari
24-12-2013, 14:14
بله، خوندم، فقط میخوام بدونم این مشکل عمومیت داره یا خیر؟ چون من رفیقم تو شرکتشون همین لینک سیس و داره 20 نفر هم هر روز کانکت میشن بهش الان 3 سال هم هست خاموش نکرده!!!

leo.unique
24-12-2013, 18:28
بله، خوندم، فقط میخوام بدونم این مشکل عمومیت داره یا خیر؟ چون من رفیقم تو شرکتشون همین لینک سیس و داره 20 نفر هم هر روز کانکت میشن بهش الان 3 سال هم هست خاموش نکرده!!!
معلومه که عمومیت نداره اما بهتره احتمالاتو در نظر گرفت ! من خودم w8951nd سری قدیم دارم و کاملا راضی هستم اما با مشکلات پیش اومده در سری جدیدش احتیاط میکنم در پیشنهاد دادنش

babak_cyclops
25-12-2013, 09:34
من همون 2750 دی لینک رو انتخاب کردم فقط یه سوال:
DLink 2750U بالاخره سفیدش با مشکی چه فرقی داره؟؟
من رفتم بازار رضا هر فروشنده ای هر جنسی داشت میگفت خوبه و اون یکی رنگش بده
دوستان در این زمینه میشه راهنمایی کنید؟؟

paradisepersian
25-12-2013, 16:58
سلام
دوستان من یه اکسس پوینت میخوام برا یه ساختمان 4 طبقه 90 متری
میخوام اینترنت شیلتر نشده شر کنم برا این 4 طبقه که بتونن با دیوایسایی که دارند
مثل tv . لپ تاپ . موبایل . رسیییور . با نت شیلتر نشده وصل بشن
اکسس پوینت میخوام با قدرت خوب که بشه داخلش v.p.n ست کرد
200 بودجه و اینکه یه توضیحی بدین که چه کار باید کرد راستی یه مودم adsl دارم دیگه لازم نیست مودم بخرم
همکنون نیازمند مشاوره شما هستم
ممنون

ali_phd71
26-12-2013, 01:40
سلام دوستان
یه مودم وایرلس عالی میخوام در حد 200 هزارتومن که سه شاخه باشه حتما و برد بالایی داشته باشه.
بعد میخوام انت هاشم عوض کنم که بردش خیلی بره بالا لطفا انتنی که بیشترین dbi هم داشته باشه معرفی کنید پول انتن هم جداس مشکلی نداره
با تشکر فراوان

AmiIin
26-12-2013, 04:39
دوستان سلام!
میشه یه مودم وایرلس درست درمون معرفی کنید که تو رنج خودش بهترین باشه؟ (واسه یه مصرف عادی خونگی)

XXS
26-12-2013, 07:23
سلام دوستان
یه مودم وایرلس عالی میخوام در حد 200 هزارتومن که سه شاخه باشه حتما و برد بالایی داشته باشه.
بعد میخوام انت هاشم عوض کنم که بردش خیلی بره بالا لطفا انتنی که بیشترین dbi هم داشته باشه معرفی کنید پول انتن هم جداس مشکلی نداره
با تشکر فراوان

سه انتنه 8970 تی پی لینک هست که اونم 26000 تومن بیده
اگه تی پی گرفتی باگارانتی پارس ارتباط نگیریا.

ali_phd71
26-12-2013, 10:29
سه انتنه 8970 تی پی لینک هست که اونم 26000 تومن بیده
اگه تی پی گرفتی باگارانتی پارس ارتباط نگیریا.
ارزون تر نیست 3 انتنه؟ قابلیت های دیگه مهم نیست فق بردش مهمه
با تشکر

paradisepersian
26-12-2013, 19:14
سلام
دوستان من یه اکسس پوینت میخوام برا یه ساختمان 4 طبقه 90 متری
میخوام اینترنت شیلتر نشده شر کنم برا این 4 طبقه که بتونن با دیوایسایی که دارند
مثل tv . لپ تاپ . موبایل . رسیییور . با نت شیلتر نشده وصل بشن
اکسس پوینت میخوام با قدرت خوب که بشه داخلش v.p.n ست کرد
200 بودجه و اینکه یه توضیحی بدین که چه کار باید کرد راستی یه مودم adsl دارم دیگه لازم نیست مودم بخرم
همکنون نیازمند مشاوره شما هستم
ممنون

-------- up --------

leo.unique
26-12-2013, 20:42
من همون 2750 دی لینک رو انتخاب کردم فقط یه سوال:
DLink 2750U بالاخره سفیدش با مشکی چه فرقی داره؟؟
من رفتم بازار رضا هر فروشنده ای هر جنسی داشت میگفت خوبه و اون یکی رنگش بده
دوستان در این زمینه میشه راهنمایی کنید؟؟
چیپست سفید تایوانیه و ظاهرا سازگارتر با سیستمهای مخابراتی ایران ! چیپست مشکی آمرکاییه و طبیعتا گرونتر

osmaan
26-12-2013, 20:50
سلام یه مودم وایرلس میخوام با کیفیت خوب از نظر برد و اینکه آیا مودمی هست که بتونه خودش بدون نیاز به روش بودن سیستم دانلود کنه و بریزه روی هارد اکسترنال؟

DragonVsPhoenix
26-12-2013, 23:13
سلام یه مودم وایرلس میخوام با کیفیت خوب از نظر برد و اینکه آیا مودمی هست که بتونه خودش بدون نیاز به روش بودن سیستم دانلود کنه و بریزه روی هارد اکسترنال؟
بعضی از مدلهای asus که به قابلیت download master مجهز هستن این قابلیت رو دارن مثل DSL-N55U N60 ولی خیلی گرونن و در مورد سرعت داونلودشون هم مطمئن نیستم چون نمیدونم موقع دانلود با چندتا پورت به سرور وصل میشن.

DragonVsPhoenix
26-12-2013, 23:20
سلام دوستان
با تشکر فراوان

ای کاش می گفتین چند متر مربع یا چند طبقه رو میخواین پوشش بدین و همچنین موقعیت دستگاههایی که قراره سیگنال بگیرن ثابته یا متغییر، اینجوری راحتر میتونستیم کمک کنیم، بدون دونستن این اطلاعات نمیشه آنتن انتخاب کرد. از طرفی ارزونترین سه شاخ همین 8970ه.

AmiIin
28-12-2013, 00:28
دوستان سلام!
میشه یه مودم وایرلس درست درمون معرفی کنید که تو رنج خودش بهترین باشه؟ (واسه یه مصرف عادی خونگی)

............. ؟!

osmaan
28-12-2013, 10:50
بعضی از مدلهای asus که به قابلیت download master مجهز هستن این قابلیت رو دارن مثل DSL-N55U N60 ولی خیلی گرونن و در مورد سرعت داونلودشون هم مطمئن نیستم چون نمیدونم موقع دانلود با چندتا پورت به سرور وصل میشن.
پس فقط ایسوس همچین قابلیتی داره؟
یه مودم وایرلس سری ان با طول عمر بالا و قدرت آنتن دهی بالا و قیمت معقول تا نهایت 150 تومن چه مدل هایی هست؟ برای یه خونه 300 متر مربعی میخوام

ali_nnn13
28-12-2013, 14:47
سلام به همگی دوستان... :n16:

بین این مدل ها کدوم از نظر کیفیت و آنتن ، به نسبت قیمت بهتره ؟

D-Link 2750U
TP-Link TD-W8968

آنتن 2750U چند dBi هستش ؟ کدوم مدل آنتنش قابل تعویضه ؟

DragonVsPhoenix
28-12-2013, 16:43
پس فقط ایسوس همچین قابلیتی داره؟
یه مودم وایرلس سری ان با طول عمر بالا و قدرت آنتن دهی بالا و قیمت معقول تا نهایت 150 تومن چه مدل هایی هست؟ برای یه خونه 300 متر مربعی میخوام

سلام به همگی دوستان... :n16: بین این مدل ها کدوم از نظر کیفیت و آنتن ، به نسبت قیمت بهتره ؟ D-Link 2750U TP-Link TD-W8968 آنتن 2750U چند dBi هستش ؟ کدوم مدل آنتنش قابل تعویضه ؟

خونه 300 متری بزرگه به خاطر همین باید مودم رو جای مناسب بذاری, منظور تقریبا وسط خونه به دور از دیوار یا جسم فلزیه. تا این قیمت 2750 dlink سفید و 8968 tplink (ورژن 2) انتخابای خوبین که هر دوشون آنتن 5 دسی بلی دارن ولی 8968 یه مزیت داره که آنتناش جدا میشن و اگه قراره مودم رو تو یک طبقه استفاده کنی و دیدی تو برد مشکل داری میتونی دو تا آنتن 7 دسی بلی بخری و به مودم وصل کنی. ولی با اینهمه اگه مودم رو جای مناسب بذاری لازم نمیشه که آنتنا رو عوض کنی.

3dmaxacad
28-12-2013, 17:16
سلام لطفا بنده را راهنمایی کنید مودم من پورت usb دارد لپ تاپم win7 که وایرلس با مودم در ارتباط هست هارد اکسترنال یا فلش که به مودم وصل می کنم را نمی شناسد علت چیه؟ البته تنها از طریق add new device در کنترل پنل وارد شدم لطفا راه حل به زبان ساده بگین ممنون

gamekhor2007
28-12-2013, 18:53
میخوام مودم TP-Link TD-W8951ND روی براس استفاده خونه برای کسی بخرم.نظرتون چیه؟.توی مطالب میخوندم درباره مشکل آنتن میگفتن.جریانش چیه؟

XXS
28-12-2013, 18:55
سلام به همگی دوستان... :n16:

بین این مدل ها کدوم از نظر کیفیت و آنتن ، به نسبت قیمت بهتره ؟

D-Link 2750U
TP-Link TD-W8968

آنتن 2750U چند dBi هستش ؟ کدوم مدل آنتنش قابل تعویضه ؟

حواست باشه 8968 دومدل داره ورژن1 رومن گرفتم خراب شدخیلیم داغ میکردرفت گارانتی بهم ورژن 2 رو دادند خیلی عالیه اصلا داغ نمیکنه بدونه مشکل.

DragonVsPhoenix
28-12-2013, 20:07
سلام لطفا بنده را راهنمایی کنید مودم من پورت usb دارد لپ تاپم win7 که وایرلس با مودم در ارتباط هست هارد اکسترنال یا فلش که به مودم وصل می کنم را نمی شناسد علت چیه؟ البته تنها از طریق add new device در کنترل پنل وارد شدم لطفا راه حل به زبان ساده بگین ممنون

آخرش چی خریدی؟
قرار نیست وارد add new device بشی اصلا بهش ربطی نداره. البته یه نکته رو هم بگم معمولا مودما فرمت NTFS رو نمیشناسن به خاطر همین یه فلش بردار از اطلاعاتش بکاپ بگیر و بعد به FAT32 فرمت کن.
برا اینکه به اطلاعات فلش دسترسی داشته باشی باید ببینی شرکت سازنده چه مسیری رو برا فلش تعیین کرده مثلا تو مودم دلینک 2750 با وارد کردن آدرس زیر تو netwok وارد فلش میشه: \\192.168.1.1\usb1_1
پس باید به دفترچه کامل راهنمای مودم که معمولا شرکت رو اینترنت میذاره مراجعه کنی و این میسر رو پیدا کنی.

AmiIin
28-12-2013, 20:40
دوستان سلام!

....... ؟!!

osmaan
28-12-2013, 20:52
خونه 300 متری بزرگه به خاطر همین باید مودم رو جای مناسب بذاری, منظور تقریبا وسط خونه به دور از دیوار یا جسم فلزیه. تا این قیمت 2750 dlink سفید و 8968 tplink (ورژن 2) انتخابای خوبین که هر دوشون آنتن 5 دسی بلی دارن ولی 8968 یه مزیت داره که آنتناش جدا میشن و اگه قراره مودم رو تو یک طبقه استفاده کنی و دیدی تو برد مشکل داری میتونی دو تا آنتن 7 دسی بلی بخری و به مودم وصل کنی. ولی با اینهمه اگه مودم رو جای مناسب بذاری لازم نمیشه که آنتنا رو عوض کنی.
از کجا میشه فهمید ورژن دوم هست؟

gamekhor2007
28-12-2013, 20:59
میخوام مودم TP-Link TD-W8951ND روی براس استفاده خونه برای کسی بخرم.نظرتون چیه؟.توی مطالب میخوندم درباره مشکل آنتن میگفتن.جریانش چیه؟

کسی کمک نمیکنه؟فردا میخوام سفارش بدم

3dmaxacad
28-12-2013, 21:48
آخرش چی خریدی؟
قرار نیست وارد add new device بشی اصلا بهش ربطی نداره. البته یه نکته رو هم بگم معمولا مودما فرمت NTFS رو نمیشناسن به خاطر همین یه فلش بردار از اطلاعاتش بکاپ بگیر و بعد به FAT32 فرمت کن.
برا اینکه به اطلاعات فلش دسترسی داشته باشی باید ببینی شرکت سازنده چه مسیری رو برا فلش تعیین کرده مثلا تو مودم دلینک 2750 با وارد کردن آدرس زیر تو netwok وارد فلش میشه: \\192.168.1.1\usb1_1
پس باید به دفترچه کامل راهنمای مودم که معمولا شرکت رو اینترنت میذاره مراجعه کنی و این میسر رو پیدا کنی.

سلام زایکسل 660hnu خریدم چند روزه استفاده می کنم هنوز پورت یو اس بی نتونستم راه بندازم پرینتر چکار کنم وقتی به پورت یو اس بی مودم وصل می کنم چطور از طریق لپ تاپ بشناسم؟ این آدرس هم برای وارد شدن به فلش پیدل نکردم
ممکنه مودم پورت یو اس بی داشته باشه اما برای دیدن مختویات فلش و هارد استفاده نشود؟
ممنون

leo.unique
28-12-2013, 23:09
فروش که بالا بره به همون نسبت کالاهای معیوب هم بیشتر میشه ! طبیعیه به نظر من ! با گارانتی سازگار ارقام بخر:n01:

DragonVsPhoenix
29-12-2013, 01:00
سلام زایکسل 660hnu خریدم چند روزه استفاده می کنم هنوز پورت یو اس بی نتونستم راه بندازم پرینتر چکار کنم وقتی به پورت یو اس بی مودم وصل می کنم چطور از طریق لپ تاپ بشناسم؟ این آدرس هم برای وارد شدن به فلش پیدل نکردم
ممکنه مودم پورت یو اس بی داشته باشه اما برای دیدن مختویات فلش و هارد استفاده نشود؟
ممنون

تو این فایل همه توضیحات رو نوشته:
ftp://ftp2.zyxel.com/P-660HNU-F1/user_guide/P-660HNU-F1_1.00.pdf

3dmaxacad
29-12-2013, 07:47
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط 3dmaxacad [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون

ftp://ftp2.zyxel.com/P-660HNU-F1/use...NU-F1_1.00.pdf (ftp://ftp2.zyxel.com/P-660HNU-F1/user_guide/P-660HNU-F1_1.00.pdf)

سلام مودم من سری T1 هست 660HNU-T1

DragonVsPhoenix
29-12-2013, 07:59
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط 3dmaxacad [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون

ftp://ftp2.zyxel.com/P-660HNU-F1/use...NU-F1_1.00.pdf (ftp://ftp2.zyxel.com/P-660HNU-F1/user_guide/P-660HNU-F1_1.00.pdf)

سلام مودم من سری T1 هست 660HNU-T1

خب باز تو به دستور عملی که توش اومده عمل کن. مسلما فرق آنچنانی نخواهد داشت.

farokhe
30-12-2013, 11:50
معلومه که عمومیت نداره اما بهتره احتمالاتو در نظر گرفت ! من خودم w8951nd سری قدیم دارم و کاملا راضی هستم اما با مشکلات پیش اومده در سری جدیدش احتیاط میکنم در پیشنهاد دادنش
سلام اقا جون راست میگی الان یکی تو دستمه بعد چند ساعت هم کابل شبکه رو نمیشناسه و هم چراغ اینترنت خاموش میشه و هنگ لطفا به دوستان اطلاع رسانی کنید داغونم

tristan
30-12-2013, 12:08
سلام .ببخشید میخواستم یک مودم خوب تا سقف حداکثر 300 تومن بهم پیشنهاد بدید.خودم قبلا یک tp-link 8961 داشتم ولی آنتن دهی خوبی نداشت.اگه میشه یکی دو مدل با قویترین آنتن دهی ( کار خاصی نمیخوام.فقط آنتن دهی خوبی داشته باشه )رو معرفی کنید.مصرف خونگی هم هست.ممنون

leo.unique
30-12-2013, 15:22
سلام اقا جون راست میگی الان یکی تو دستمه بعد چند ساعت هم کابل شبکه رو نمیشناسه و هم چراغ اینترنت خاموش میشه و هنگ لطفا به دوستان اطلاع رسانی کنید داغونم
خب ببر گارانتی

Khazuk
31-12-2013, 10:38
منم 8951 دارم وای فای مثلا توی 2 ساعت 2 یا 3 بار قطع میشه :4:فردا میخام ببرم گارانتی گارانتی پارس ارتباط هست خدا کنم بامبول در نیارن

alireza-2011
31-12-2013, 12:21
سلام میخواستم مودم وایرلس بخرم نظرتون در باره برند TRENDneT چیه؟ کیفیت و گارانتی من یه مودلشو (
TEW-719BRM) چند ماه دیده بودم این سایت نمایندگیش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از قیافش خوشم اومد ولی هرچی داخل سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دیدم این مدل و پیدا نکردم امکان داره این مدل تقلبی باشه؟

leo.unique
31-12-2013, 14:55
سلام میخواستم مودم وایرلس بخرم نظرتون در باره برند TRENDneT چیه؟ کیفیت و گارانتی من یه مودلشو (
TEW-719BRM)
چند ماه دیده بودم این سایت نمایندگیش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از قیافش خوشم اومد ولی هرچی داخل سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دیدم این مدل و پیدا نکردم امکان داره این مدل تقلبی باشه؟
به احتمال زیاد برد داخلش با 2730u سفید (سری های EE) یکی باشه :n09:

meah
31-12-2013, 23:45
سلام دوستان میخواستم یه مودم بخرم بین این چهار مدل شک دارم ، به نظرتون کدومو انتخاب کنم ؟
1- tp link w8901
2- tp link w8151
3- tp link w8951
4- Dlink 2730

leo.unique
01-01-2014, 01:10
سلام دوستان میخواستم یه مودم بخرم بین این چهار مدل شک دارم ، به نظرتون کدومو انتخاب کنم ؟
1- tp link w8901
2- tp link w8151
3- tp link w8951
4- Dlink 2730
بین 3 و 4 باید انتخاب کنی ! 8951 با گارانتی سازگار ارقام و 2730u سفید بخاطر سازگاری بیشترش ! آمار خرابی سه مورد اول بالا رفته جدیدا

Shadow-Man
01-01-2014, 12:22
سلام
یه مودم وایرلس میخوام بگیرم که یه کامپیوتر با کابل لن وصل میشه یه کامپیوتر طبقه پایئین با وایرلس + گوشی های هر دو طبقه( که فعلا یه گوشیه :دی)
امنیتش برام مهمه. می خوام هر وسیله ای که میخواد وصل بشه اول از کامپیتور من تایید بشه.
حالت ایده آلی که مد نظرم هست اینه که مک آدرس گیرنده رو از طریق کامپیوتر خودم تایید کنم و فقط اون مک ادرس ها بتونن وایرلس رو پیدا کنن بقیه دستگاه ها اصلا وایرلس رو نشناسن. انگار که نیست
تا 150 اگه بشه که عالی میشه

DragonVsPhoenix
01-01-2014, 21:53
سلام
یه مودم وایرلس میخوام بگیرم که یه کامپیوتر با کابل لن وصل میشه یه کامپیوتر طبقه پایئین با وایرلس + گوشی های هر دو طبقه( که فعلا یه گوشیه :دی)
امنیتش برام مهمه. می خوام هر وسیله ای که میخواد وصل بشه اول از کامپیتور من تایید بشه.
حالت ایده آلی که مد نظرم هست اینه که مک آدرس گیرنده رو از طریق کامپیوتر خودم تایید کنم و فقط اون مک ادرس ها بتونن وایرلس رو پیدا کنن بقیه دستگاه ها اصلا وایرلس رو نشناسن. انگار که نیست
تا 150 اگه بشه که عالی میشه
اینایی رو که گفتی چیز خاصی نیست و اکثر مودما دارن. مثلا مال خودم یه بخش داره که میشه mac address رو فیلتر کرد یا میتونی SSID رو پنهان کنی که باعث میشه کسی نتونه پیدات کنه ولی از قبل باید مودم رو به کانکشنهای وایرلس ویندوز اضافه کنی و تنضیماتش رو هم درست انجام بدی. البته برا گوشی ایده ای ندارم.
مساحت خونه چقدره؟ اگه مساحت خونه زیاد باشه ممکنه بعضی جاها با گوشی تو طبقه ای که مودم نیست مشکل برد داشته باشی و چون تو دو طبقه استفاده میکنی باید به آنتنای مودم زاویه بدی.
من 2750 dlink سفید و 8968 tplink (ورژن 2) رو پیشنهاد میدم.

Shadow-Man
02-01-2014, 00:54
ببخشید مگه گوشی مک ادرس نداره؟

DragonVsPhoenix
02-01-2014, 01:01
ببخشید مگه گوشی مک ادرس نداره؟

همه دستگاه وایرلس مک آدرس دارن. منظورم پنهان کردن SSID بود که بعضی گوشیا موقع وصل شدن تو این حالت با مشکل مواجه میشن.

Shadow-Man
02-01-2014, 12:34
خیلی ممنون از راهنمایی. فکر کردم در مورد مک ادرس گفتین ایده ای ندارین.
خیلی مهم نیست همین که بشه مک ادرس رو فیلتر کرد کافیه.
مساحت خونه 240 متر زیربناست. بدبختی دو طبقه دقیقا روی هم قرار ندارن. زیر طبقه دوم مغازه است. و بالای طبقه اول حیاط طبقه دومه. کلا نقشه قمر در عقربی داره این خونه.
این قضیه زاویه دادن مودم چیه؟ باید مثل انتن ماه.واره تنظیم بشه؟

قیمت این مدلایی که معرفی کردید چقدره؟

DragonVsPhoenix
02-01-2014, 13:52
خیلی ممنون از راهنمایی. فکر کردم در مورد مک ادرس گفتین ایده ای ندارین.
خیلی مهم نیست همین که بشه مک ادرس رو فیلتر کرد کافیه.
مساحت خونه 240 متر زیربناست. بدبختی دو طبقه دقیقا روی هم قرار ندارن. زیر طبقه دوم مغازه است. و بالای طبقه اول حیاط طبقه دومه. کلا نقشه قمر در عقربی داره این خونه.
این قضیه زاویه دادن مودم چیه؟ باید مثل انتن ماه.واره تنظیم بشه؟

قیمت این مدلایی که معرفی کردید چقدره؟

جدا قمر در عقربه! باید برا مودم یه جای خوب پیدا کنی. یه طوری باشه که تعداد دیوارا بین مودم و وسیله به حداقل برسه، پشت مودم دیوار یا یه جسم فلزی نباشه و و با توجه به نقشه خونه اگه طبقه دوم میزاری مودم از حیاط حدودا باید 4-5 متر فاصله داشته و به کف نزدیک باشه و اگه طبقه پایین میزاری باید از مغازه 5-4 متر فاصله داشته باشه و از کف زمین دو متر. به انتن مودم هم تقریبا 45 درجه زاویه درست بدی به طوری که نوکش با این کار از اون یکی طبقه دور شه.
قیمتشون حدود 120 تا 130ه.

yaran99
03-01-2014, 19:14
سلام دوستان
1- برد کدام یک از دو مدل زیر بیشتره؟
d link 2750u white
asus N10 B1
2- ضمنا این دو مئل ASUS چه تفاوتی با هم دارند؟
asus N10 B1
asus N10+D1
3- کدام مدل آنتن جدا شونده دارد؟
4- قدرت آنتن مودم ها چند dbi است؟
ممنون

leo.unique
03-01-2014, 23:24
سلام دوستان
1- برد کدام یک از دو مدل زیر بیشتره؟
d link 2750u white
asus N10 B1
2- ضمنا این دو مئل ASUS چه تفاوتی با هم دارند؟
asus N10 B1
asus N10+D1
3- کدام مدل آنتن جدا شونده دارد؟
4- قدرت آنتن مودم ها چند dbi است؟
ممنون
مقایسه d-link 2750u whiteو Asus DSL-N10 B1 اساسا غلطه و قطعا 2750u سفید بهتره !
RT-N10+ D1 پورت wan داره ! 2750u سفید هم داره !

yaran99
04-01-2014, 12:58
مقایسه d-link 2750u whiteو Asus DSL-N10 B1 اساسا غلطه و قطعا 2750u سفید بهتره !
RT-N10+ D1 پورت wan داره ! 2750u سفید هم داره !
پورت wan چه کاربردی دارد؟
قدرت هر کدام از آنتن های 2750 جاگانه 5dbi است یا با هم؟

FOURTH RETURN
04-01-2014, 13:46
من مودم goldweb 300mbps wireless adsl2/2+ router GD-W910N/ND رو 135 هزار تومن خریدم میخواستم بدونم قیمتش چنده ؟

leo.unique
04-01-2014, 13:58
قدرت هر کدام از آنتن های 2750 جاگانه 5dbi است یا با هم؟
قبلا توضیح داده شد در این تاپیک ! جستجو کنید ! اما همینقدر بگم که واسه مصرف کننده عادی کاربرد خاصی نداره !
هر آنتن 5dbi

yaran99
04-01-2014, 15:48
من الان linksy 120n دارم
خونه دو طبقه است اما به خاطر دیوارهای ضخیم قدیمی در طبقه پایین آنتن دهی کامل نیست.(بعضی اتاق ها اصلا وصل نمیشه ولی جاهای دیگه به راحتی ارتباط دارم) . با خرید 2750 مشکلم برطرف میشه؟

3dmaxacad
04-01-2014, 17:32
سلام در مورد نحوه استفاده از پورت USB مودم کجا میشه اطلاعاتی گرفت؟ اینکه چطور پرینتر يا هارد به پورت usb وصل کرد و در ویندوز تنظیمات انجام داد؟ لطفا راهنمایی کنید در هر بخش می پرسم کسی پاسخگو نيست

leo.unique
04-01-2014, 17:49
من مودم goldweb 300mbps wireless adsl2/2+ router GD-W910N/ND رو 135 هزار تومن خریدم میخواستم بدونم قیمتش چنده ؟
حدود قیمتش باید همین باشه با توجه به مشخصاتش ! گارانتی درست و حسابی داره ؟ آنتنهاش چند dbi هستن ؟ جداشدنی یا ثابت ؟

Shadow-Man
04-01-2014, 18:26
جدا قمر در عقربه! باید برا مودم یه جای خوب پیدا کنی. یه طوری باشه که تعداد دیوارا بین مودم و وسیله به حداقل برسه، پشت مودم دیوار یا یه جسم فلزی نباشه و و با توجه به نقشه خونه اگه طبقه دوم میزاری مودم از حیاط حدودا باید 4-5 متر فاصله داشته و به کف نزدیک باشه و اگه طبقه پایین میزاری باید از مغازه 5-4 متر فاصله داشته باشه و از کف زمین دو متر. به انتن مودم هم تقریبا 45 درجه زاویه درست بدی به طوری که نوکش با این کار از اون یکی طبقه دور شه.
قیمتشون حدود 120 تا 130ه.

نمی خواستم این پست رو بدم ولی راستش ترسیدم تو انتن دهی به مشکل بخورم.
این مودم هایی که برای من پیشنهاد دادید حتما کار من رو راه می اندازه یا ممکنه اذیت کنن؟(از نظر انتن دهی) اگه یه مقدار بیشتر هزینه کنم بهتر از اینکه که 120 تومن رو بریزم دو

leo.unique
04-01-2014, 18:44
من الان linksy 120n دارم
خونه دو طبقه است اما به خاطر دیوارهای ضخیم قدیمی در طبقه پایین آنتن دهی کامل نیست.(بعضی اتاق ها اصلا وصل نمیشه ولی جاهای دیگه به راحتی ارتباط دارم) . با خرید 2750 مشکلم برطرف میشه؟

این مودم هایی که برای من پیشنهاد دادید حتما کار من رو راه می اندازه یا ممکنه اذیت کنن؟(از نظر انتن دهی) اگه یه مقدار بیشتر هزینه کنم بهتر از اینکه که 120 تومن رو بریزم دو
هیچ تضمینی نیست:n02: چون توان خروجی اکثر این مودمها در حدود 100 میلی واته !!

alireza-2011
04-01-2014, 20:08
هیچ جوون مردی نبود جواب من رو بده؟

DragonVsPhoenix
04-01-2014, 21:49

اولشم گفتم احتمالش هست با موبایل تو بعضی جاها از طبقه ای که مودم نیست مشکل داشته باشی. ولی اون نکاتی رو که گفتم رعایت کنی مشکلاتت حداقل میشه. ولی با لپ تاپ همه جا انتن خواهی داشت. گزینه های بعدی همه بالای 200 آب میخوره.

Shadow-Man
04-01-2014, 22:36
موبایل موهوم نیست :دی کامپیوتر مهمه نمیشه جابه جاش کرد. نگران اونم.
راستی یه کارت وایرلس هم برای کامپیوتر نیاز دارم لطفا کارت وایرلس هم معرفی کنید. قیمتاش تو چه حدودیه؟

leo.unique
04-01-2014, 22:48
هیچ جوون مردی نبود جواب من رو بده؟

TEW-719BRM)
چند ماه دیده بودم این سایت نمایندگیش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از قیافش خوشم اومد ولی هرچی داخل سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دیدم این مدل و پیدا نکردم امکان داره این مدل تقلبی باشه؟
خب وقتی کسی با مودم مورد نظر شما کار نکرده باشه انتظار داری چی بگیم ؟ اما همینقدر بهت بگم که برد داخل اکثر مودمهای موجود در بازار با امکانات مشابه یکیه !!:n02: اگه خیلی از قیافه-ش خوشت اومده باید ریسک کنی و بخری:n06:

DragonVsPhoenix
05-01-2014, 01:04
راستی یه کارت وایرلس هم برای کامپیوتر نیاز دارم لطفا کارت وایرلس هم معرفی کنید. قیمتاش تو چه حدودیه؟

یه کارت وایرلس پیدا کن آنتنش جدا شه تا اگه خدایه نکرده سیگنال نداد(احتمالش خیلی کمه ولی احتیاط کنی ضرر نداره) با یه آنتن ارزون هم بتون مشکلو برطرف کنی:

قیمت چند مدل کارت شبکه

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

leo.unique
05-01-2014, 12:51
اگر خواستی TD-W8968 (ورژن 2 البته) بگیری بهتره کارت وایرلست هم tp باشه !

Tohid
05-01-2014, 13:32
سلام...
بین این مدل ها با توجه به گفته ها شک دارم...
TD-W8901N
TD-W8951ND
TD-W8151N
یا برم با توجه به مشکلات این مدل ها سراغ g-net , d-link?

godleo
05-01-2014, 14:16
سلام دوستان عزیز
من یه مودم dlink dsl-2750u.u1e سفید خریدم هر کار میکنم نمیتونم فلش یا هارد اکسترنال بهش وصل کنم کسی بلد ه ؟

leo.unique
05-01-2014, 16:08
سلام...
بین این مدل ها با توجه به گفته ها شک دارم...
TD-W8901N
TD-W8951ND
TD-W8151N
یا برم با توجه به مشکلات این مدل ها سراغ g-net , d-link?
آنتن TD-W8901N ثابته ! درکل مرجوعیهای این مدلهایی که گفتی جدیدا زیاد شده ! با گارانتی سازگار بخر ! GNET هم میتونی بخری اما فکر میکنم برد داخلش با همین تی پی ها یکی باشه !:n09: یه انتخاب دیگه 2730u سفیده!

DragonVsPhoenix
05-01-2014, 16:38
سلام دوستان عزیز
من یه مودم dlink dsl-2750u.u1e سفید خریدم هر کار میکنم نمیتونم فلش یا هارد اکسترنال بهش وصل کنم کسی بلد ه ؟

برو network اینو کپی پیست کن:
\\192.168.1.1\usb1_1

اگه جواب نگرفتی:
اگه جواب نگرفتی ممکنه SAMBA مومت غیر فعال باشه که باید بری تو تنضیمات مودم تو بخش Advanced و فعالش کنی یا اگه Enable Anonymous Access تیکشو فعال کنی.

اگه بخوای با گوشی اندرویدی بری باید برنامه ES file Eplorer رو نصب داشته باشی بعد بری بخش lan و بعد از new گزینه scan رو بزنی

godleo
05-01-2014, 16:55
داداشم دمت گرم خیلی گلی اوکی شد

leo.unique
05-01-2014, 17:18

Ethernet WAN (EWAN) offers another broadband connectivity option for connecting to Cable, VDSL or Fiber modems
برگرفته از سایت تی پی لینک:n11:

FOURTH RETURN
05-01-2014, 20:23
حدود قیمتش باید همین باشه با توجه به مشخصاتش ! گارانتی درست و حسابی داره ؟ آنتنهاش چند dbi هستن ؟ جداشدنی یا ثابت ؟ جدا شدنیه مشخصاتش رو سر در میرم خودم میخوامبپرسم مدلش رو دقیق گاشتم

leo.unique
05-01-2014, 22:35
جدا شدنیه مشخصاتش رو سر در میرم خودم میخوامبپرسم مدلش رو دقیق گاشتم
اگه دوتا آنتن جداشدنی 5dbi باشن قیمتش تقریبا همینه !:n01:

ali_phd71
06-01-2014, 00:40
سلام دوستان
بین این دو مودم کدوم بهتره و برد بیشتری داره:
asus rt-n12 d1
tplinkl td-8970
برای پسر دایی و پسر عمم استفادشون فق اینترنته و برد براشون مهمه.....تی پی لینک راحت تره فکر کنم خودمم دارم ولی میخوام ی چیز عمری و با کیفیت بگیرن
دستتون درد نکنه

godleo
06-01-2014, 12:45
دوستان که میخوان مودم بخرن من D-LINK DSL-2750U سفید و پیشنهاد میکنم ...به نظر من طرف 2730U نرید از نظر قیمت میگم چون فاصله قیمت این دو مودم خیلی کمه ..من 2750 و خریدم 94 تومان USB 3 هم ساپورت میکنه ب

godleo
06-01-2014, 12:50
سلام دوستان
بین این دو مودم کدوم بهتره و برد بیشتری داره:
asus rt-n12 d1
tplinkl td-8970
برای پسر دایی و پسر عمم استفادشون فق اینترنته و برد براشون مهمه.....تی پی لینک راحت تره فکر کنم خودمم دارم ولی میخوام ی چیز عمری و با کیفیت بگیرن
دستتون درد نکنه
TD-W8970 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برد بیشتری داره ولی RT-N12 D1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _D1%2F&ei=nHTKUsbkGsiJrQfBroGABg&usg=AFQjCNE3XiQKeP7gZ0_tz5_3-oDYFk4yCg&sig2=zt6lNlSEZrhqc9deotggxg&bvm=bv.58187178,d.bmk) کیفیت اش بهتره

FOURTH RETURN
06-01-2014, 13:55
اگه دوتا آنتن جداشدنی 5dbi باشن قیمتش تقریبا همینه !:n01:

بردش چقدره؟

leo.unique
06-01-2014, 16:06
دوستان که میخوان مودم بخرن من D-LINK DSL-2750U سفید و پیشنهاد میکنم ...به نظر من طرف 2730U نرید از نظر قیمت میگم چون فاصله قیمت این دو مودم خیلی کمه ..من 2750 و خریدم 94 تومان USB 3 هم ساپورت میکنه ب
2750u سفید رو 94 خریدی ؟؟؟:n13:

بردش چقدره؟
باید خوب باشه چون احتمالا برد داخلش با 2750u سفید یکیه !

godleo
06-01-2014, 21:49
2750u سفید رو 94 خریدی ؟؟؟:n13:

باید خوب باشه چون احتمالا برد داخلش با 2750u سفید یکیه !
آره 94 خریدم .دختر خالم تو شرکت ایزی کار میکنه (وارد کننده D-LINK) 'اون برام اورد 94 تومان 2 سال ام گارانتی ایزی داره

leo.unique
06-01-2014, 22:11
آره 94 خریدم .دختر خالم تو شرکت ایزی کار میکنه (وارد کننده D-LINK) 'اون برام اورد 94 تومان 2 سال ام گارانتی ایزی داره
توی بازار هم به همین قیمت گیر ماها میاد ؟؟:n02:

FOURTH RETURN
06-01-2014, 23:04
2750u

باید خوب باشه چون احتمالا برد داخلش با 2750u سفید یکیه ! 2750 سفید چیه؟ منظورم اینه که بردش چند متره؟

leo.unique
07-01-2014, 00:30
2750 سفید چیه؟ منظورم اینه که بردش چند متره؟
مودم D-LINK DSL-2750U سفید رنگ ! :n01: نمیدونم چون کار نکردم باهاش ! بستگی به موانع داره

godleo
07-01-2014, 00:49
توی بازار هم به همین قیمت گیر ماها میاد ؟؟:n02:
آره بابا دیجی کالا فروش ویژه گذاشته 104 تومان

leo.unique
07-01-2014, 13:04
آره بابا دیجی کالا فروش ویژه گذاشته 104 تومان
وقتی دیجی کالای گرون فروش 104 قیمت زده پس به احتمال زیاد توی بازار 94 گیر میاد:n11:

DragonVsPhoenix
07-01-2014, 16:35
2750 سفید چیه؟ منظورم اینه که بردش چند متره؟

نهایت بردی که با گوشی میشه گرفت از فاصله 10 متری از پشت 3 تا دیواره کلفته که تقریبا قطع میشه. ولی از پشت دوتا دیوار تو همین فاصله بدون قطعی میشه رفت اینترنت.
با لپ تاپ بیشتره و تو همچین شرایطی سیگنال در حد fair میشه، مساحت خونه اجازه نداد نهایت برد رو با لپ تاپ اندازه بگیرم.

DVB98
08-01-2014, 18:53
سلام

من مودم 2750 دارم

توی سایت ایران دلینگ بودم دیدم

این نوشته زیر این محصول هستش

تمامی موجودی مودم DSL-2750U انبار ایران دی لینک با قابلیت جدید روتر وایرلس می باشد ،یکی از چهار پورت شبکه این مودم قابلیت روتر را دارا است که خود می تواند بعنوان یک روتر وایرلس نیز عمل نماید همانند DIR-600 / 525 / 605 ,….. و این مودم به یک دستگاه سه کاره تبدیل شده ،ADSL مودم روتر وایرلس ، 3G روتر وایرلس و روتر وایرلس ...

حالا می خواستم بدانم یعنی مودم من هم همین قابلیت را دارد؟؟؟

من یک مودم وایلس دیگر دارم می توانم به این مودم وصل بکنم؟؟؟

جریان چی هست؟؟؟؟

godleo
09-01-2014, 12:54
سلام

من مودم 2750 دارم

تمامی موجودی مودم DSL-2750U انبار ایران دی لینک با قابلیت جدید روتر وایرلس می باشد ،یکی از چهار پورت شبکه این مودم قابلیت روتر را دارا است که خود می تواند بعنوان یک روتر وایرلس نیز عمل نماید همانند DIR-600 / 525 / 605 ,….. و این مودم به یک دستگاه سه کاره تبدیل شده ،ADSL مودم روتر وایرلس ، 3G روتر وایرلس و روتر وایرلس ...

جریان چی هست؟؟؟؟
جریان یه تبلیغ مسخرس چون همه مودم ها الان اینارو دارن ..همش یعنی اشتراک گذاری انترنت و اشتراک گذاری بین چند کلاینت و اشتراک گذاری مودم 3g مثل مودم شرکت رایتل ..چیز خیلی شاخی نیست این چیزا که گفت...چون یه usb داره از طریق اون میشه اشتراک گذاری کرد

DragonVsPhoenix
09-01-2014, 14:34
جریان یه تبلیغ مسخرس چون همه مودم ها الان اینارو دارن ..همش یعنی اشتراک گذاری انترنت و اشتراک گذاری بین چند کلاینت و اشتراک گذاری مودم 3g مثل مودم شرکت رایتل ..چیز خیلی شاخی نیست این چیزا که گفت...چون یه usb داره از طریق اون میشه اشتراک گذاری کرد

منظور اون تلیغ پورت ewanه که اجازه میده یه مودم دیگه رو با کابل بهش وصل کنی اینترنتشو به صورت وایرلس اشتراک بذاری و هر مودمی نداره.

godleo
09-01-2014, 14:40
منظور اون تلیغ پورت ewanه که اجازه میده یه مودم دیگه رو با کابل بهش وصل کنی اینترنتشو به صورت وایرلس اشتراک بذاری و هر مودمی نداره.
اره راست میگه دوستمون یکی از خروجی هاش (پورت4) ؛ ورودی هم داره من ندیده بودم الان دیدم

leo.unique
09-01-2014, 15:31
سلام

من مودم 2750 دارم

جریان چی هست؟؟؟؟

Ethernet WAN (EWAN) offers another broadband connectivity option for connecting to Cable, VDSL or Fiber modems
برگرفته از سایت تی پی لینک:n11:
:n06::n18:

M.Sadegh.M
09-01-2014, 17:40

سلام یعنی اگه یک مودم usb وایمکس بهش وصل کنیم به صورت وایرلس میشه به اون مودم usb دسترسی پیدا کرد؟(من فکر نمی کنم.)
آخه مودم نیاز به نصب درایور و غیره داره برا استفاده تو سیستم ، حالا چجوری میشه با این مودم dlink این اینترنت usb را وایرلس کرد؟
راهی سراغ دارید؟

leo.unique
09-01-2014, 21:36
سلام یعنی اگه یک مودم usb وایمکس بهش وصل کنیم به صورت وایرلس میشه به اون مودم usb دسترسی پیدا کرد؟(من فکر نمی کنم.)
آخه مودم نیاز به نصب درایور و غیره داره برا استفاده تو سیستم ، حالا چجوری میشه با این مودم dlink این اینترنت usb را وایرلس کرد؟
راهی سراغ دارید؟
کسی هم نگفت مودم usb وایمکس رو پشتیبانی میکنه:n02:

سلام در مورد نحوه استفاده از پورت USB مودم کجا میشه اطلاعاتی گرفت؟ اینکه چطور پرینتر يا هارد به پورت usb وصل کرد و در ویندوز تنظیمات انجام داد؟ لطفا راهنمایی کنید در هر بخش می پرسم کسی پاسخگو نيست

Cyberlife
10-01-2014, 19:20
سلام

از بین دو مودم

Asus DSL-N10 B1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و

D-Link DSL-2730U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کدام یک را پیشنهاد میکنید ؟

مودم D-Link DSL-2730U از چیپ Broadcom آمریکا استفاده میکنه که خیلی کم داغ میکنه و پایداری اینترنت

و قعطی کم از مزایای چیپهای این شرکت هست. توی لینک زیر میتونید مشخصات این مودم و چیپهای استفاده

شده در اون رو ببینید :

ولی مودم Asus ظاهرا از چیپ Ralink یا Trendchip استفاده میکنه که ساخت تایوانه و در داغ کردن با هیتر

مسابقه میگذاره. از این چیپ ها در اکثر مدلهای مودمهای TP-Linkو D-Link استفاده میشه.

متاسفانه من لینکی از چیپست های به کار رفته در این مودم پیدا نکردم ولی این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مدل Asus N10 هست

که از چیپ های Ralink و Trendchip استفاده کرده و حدس میزنم که مدل N10 B1 هم از همین چیپها استفاده

کرده :

طبق نظر کاربران از لحاظ آنتن دهی مودم Asus نسبت به مودم D-Link با چیپست Broadcom از عملکرد بهتری

برخورداره، حالا نمیدونم اونی که میگه آننن دهی Asus بهتر از D-Link آیا هر دو تا رو با هم تست کرده یا اینکه

فقط از روی علاقه به مارک Asus این حرف رو زده. از طرف دیگه این مودم از طرف شرکت معروف Asus ارائه

شده و خوب Asus به ارائه محصولات با قطعات با کیفیت مشهوره.

حالا من موندم که از بین این 2 مودم کدام یکی رو انتخاب کنم ؟

یک سوال دیگه هم داشتم، از کدام فروشگاه اینترنتی میتونم مودم ADSL Linksys WAG160N را با قیمت

مناسب و گارانتی معتبر تهیه کنم ؟

اگه شماره تلفن فروشگاه معتبر در تهران که ارسال پستی هم داشته باشه بدید ممنون میشم.

با تشکر

mostafa_360
11-01-2014, 01:04
سلام

از بین دو مودم

Asus DSL-N10 B1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و

D-Link DSL-2730U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کدام یک را پیشنهاد میکنید ؟

مودم D-Link DSL-2730U از چیپ Broadcom آمریکا استفاده میکنه که خیلی کم داغ میکنه و پایداری اینترنت

و قعطی کم از مزایای چیپهای این شرکت هست. توی لینک زیر میتونید مشخصات این مودم و چیپهای استفاده

شده در اون رو ببینید :

ولی مودم Asus ظاهرا از چیپ Ralink یا Trendchip استفاده میکنه که ساخت تایوانه و در داغ کردن با هیتر

مسابقه میگذاره. از این چیپ ها در اکثر مدلهای مودمهای TP-Linkو D-Link استفاده میشه.

متاسفانه من لینکی از چیپست های به کار رفته در این مودم پیدا نکردم ولی این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مدل Asus N10 هست

که از چیپ های Ralink و Trendchip استفاده کرده و حدس میزنم که مدل N10 B1 هم از همین چیپها استفاده

کرده :

طبق نظر کاربران از لحاظ آنتن دهی مودم Asus نسبت به مودم D-Link با چیپست Broadcom از عملکرد بهتری

برخورداره، حالا نمیدونم اونی که میگه آننن دهی Asus بهتر از D-Link آیا هر دو تا رو با هم تست کرده یا اینکه

فقط از روی علاقه به مارک Asus این حرف رو زده. از طرف دیگه این مودم از طرف شرکت معروف Asus ارائه

شده و خوب Asus به ارائه محصولات با قطعات با کیفیت مشهوره.

حالا من موندم که از بین این 2 مودم کدام یکی رو انتخاب کنم ؟

یک سوال دیگه هم داشتم، از کدام فروشگاه اینترنتی میتونم مودم ADSL Linksys WAG160N را با قیمت

مناسب و گارانتی معتبر تهیه کنم ؟

اگه شماره تلفن فروشگاه معتبر در تهران که ارسال پستی هم داشته باشه بدید ممنون میشم.

با تشکر

من خیلی تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که ASUS N10 B1 بهتره و کیفیت و انتن دهی بهتری داره البته فقط وقتی خریدی باید Firm Ware را حتمآ اپدیت کنی چون این مودم یک خورده مشگل نرم افزاری داره با اپدیت Firm Ware حل میشه که این کار هم خیلی اسانه.البته من فقط پیشنهاد می دهم و اصراری بر خرید ندارم.

Cyberlife
11-01-2014, 09:50
من خیلی تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که ASUS N10 B1 بهتره و کیفیت و انتن دهی بهتری داره البته فقط وقتی خریدی باید Firm Ware را حتمآ اپدیت کنی چون این مودم یک خورده مشگل نرم افزاری داره با اپدیت Firm Ware حل میشه که این کار هم خیلی اسانه.البته من فقط پیشنهاد می دهم و اصراری بر خرید ندارم.

با تشکر از راهنمایی شما، من یک مدل دیگه از Asus هم پیدا کردم به نام Asus DSL N10S که عکسش رو در زیر میبنید :

Asus N10S

-------------------------------------------------------------------------------------------

Asus N10 B1

-------------------------------------------------------------------------------------------

حالا از بین

Asus N10 B1 و Asus N10S کدام یکی رو انتخاب کنم ؟

تفاوت این 2 مودم در چیه ؟

leo.unique
11-01-2014, 12:14
و قعطی کم از مزایای چیپهای این شرکت هست.

مسابقه میگذاره.

کاملا برعکس گفتی !:n06:
ضمنا Ralink و Trendchip باهم ادغام شدن !

air_damned
11-01-2014, 13:18
سلام دوستان
مبنده از وایمکس به اینرتنت مخابرات نقل مکان کردم..
قبلا با مودم tplink با مخابران مشکل داشت م ه مجبور شدم دستی Ip بدم..
حالا مجددا میخاوم مودم adsl بخرم با قابلیت wifi ... قبلا linksys داشتم راضی بودم..
الان در حال حاضر چه مودمی پیشنهاد میکنید ؟؟

NOR-1
11-01-2014, 14:01
سلام دوستان
مبنده از وایمکس به اینرتنت مخابرات نقل مکان کردم..
قبلا با مودم tplink با مخابران مشکل داشت م ه مجبور شدم دستی Ip بدم..
حالا مجددا میخاوم مودم adsl بخرم با قابلیت wifi ... قبلا linksys داشتم راضی بودم..
الان در حال حاضر چه مودمی پیشنهاد میکنید ؟؟

پیشنهاد میکنم ایسوس N10 بگیر دقیقاً نمیدونم چند مدل داره اما مال من +N10 هست چهار پورت با وایرلس
گارانتی 3 ساله
رابط کاربری اسان (کانفیک اسان)
اپدیت فریمور سریع
برد خوب
ظاهر شیک
قابلیت جدا سازی انتن
وصل شدن سریع اینترنت بعد از هر بار خاموش و روشن شدن
دستگاه
قابلیت الویت بندی دستگاه های وصل شده به مودم

leo.unique
11-01-2014, 14:35
پیشنهاد میکنم ایسوس N10 بگیر دقیقاً نمیدونم چند مدل داره اما مال من +N10 هست چهار پورت با وایرلس
گارانتی 3 ساله
رابط کاربری اسان (کانفیک اسان)
اپدیت فریمور سریع
برد خوب
ظاهر شیک
قابلیت جدا سازی انتن
وصل شدن سریع اینترنت بعد از هر بار خاموش و روشن شدن
دستگاه
قابلیت الویت بندی دستگاه های وصل شده به مودم
به نظر من این قیمت برای مودم 150n زیاده :n06:

Cyberlife
11-01-2014, 15:14
کاملا برعکس گفتی !:n06:
ضمنا Ralink و Trendchip باهم ادغام شدن !

ممنون از شما، میشه بیشتر توضیح بدید الان چی رو برعکس گفتم و اسم فعلی شرکت ادغام شده چیه ؟

و لطفاً بگید بین دو مدل Asus N10 S و Asus N10 B1 کدام یک بهتره ؟

leo.unique
11-01-2014, 15:43
ممنون از شما، میشه بیشتر توضیح بدید الان چی رو برعکس گفتم و اسم فعلی شرکت ادغام شده چیه ؟

و لطفاً بگید بین دو مدل Asus N10 S و Asus N10 B1 کدام یک بهتره ؟
در مورد داغ کردن !
DSL-N10S آنتنش داخلیه و طبیعتا غیر قابل تعویض:n27:
قبل از خرید یه تحقیقی در مورد 2750u سفید هم بکنید :n06:

Cyberlife
11-01-2014, 16:31
در مورد داغ کردن !
DSL-N10S آنتنش داخلیه و طبیعتا غیر قابل تعویض:n27:
قبل از خرید یه تحقیقی در مورد 2750u سفید هم بکنید :n06:

ممنون از شما، در مورد داغ کردن و داغ نکردن چیپ های Broadcom و Ralink و اسم جدید شرکت ادغام شده

کدام چیپ بهتره اگه توضیح بدید ممنون میشم.

leo.unique
11-01-2014, 17:00
ممنون از شما، در مورد داغ کردن و داغ نکردن چیپ های Broadcom و Ralink و اسم جدید شرکت ادغام شده

کدام چیپ بهتره اگه توضیح بدید ممنون میشم.
برتری محسوسی نسبت به هم ندارن اما ظاهرا چیپهای Broadcom سازگاری کمتری با سیستم مخابراتی ایران داره ! در مورد اسم جدید هم اطلاعی ندارم !

Disa architect
11-01-2014, 18:29
سلام وقتتون به خیر ..من یه مودم لینکسیس دارم

مدتیه که وای فای لپ تاپم به اسم (Disa 11) به شکل عجیبی 2 تا میشه و با روشن کردن وای فای میره رو حالتی که یه شماره 2 به عنوان پسوند به اسم وای فای اضافه میشه (Disa 11 2) و به هیچ وجه اینترنت نداره ...ابتدا مینویسه که کانکت شد و سپس لیمیت میزنه و اینترنت نداره .........این راه ها رو امتحان کردم ولی جواب نداد :
1- درایور وای فای رو ریموو و دوباره نصب کردم ...
2-تو تنظیمات مودم اسم ورمز وای فای رو عوض کردم نشد
3- مودم رو ریست کردم و حتی دوباره اسم وای فای رو عوض کردم باز هم نشد
4- تو گوشی اندروید برنامه Wiffifixer رو امتحان کردم
5-برنامه hp wireless assistant رو هم نصب کردم نشد
6- با تعویض ویندوز هم درست نشده

با چند بار خاموش / روشن کردن وای فای درست میشد که الان مدام قطع و وصل میشه گاهی هم اسم قبلی مودم رو با اتصال کابل مینویسه .....ولی خیلی وقته که لپ تاپ خواهرم و گوشی خودم به اینترنت وصل نمیشه ....فقط لپ تاپ خودمه که با چندبار کانکت شدن نهایتا به اینترنت وصل میشه !

کسی میتونه کمک کنه ......ممنون

مدل مودم : ADSL Linksys WAG 120N

leo.unique
11-01-2014, 19:13
سلام وقتتون به خیر ..من یه مودم لینکسیس دارم

مدتیه که وای فای لپ تاپم به اسم (Disa 11) به شکل عجیبی 2 تا میشه و با روشن کردن وای فای میره رو حالتی که یه شماره 2 به عنوان پسوند به اسم وای فای اضافه میشه (Disa 11 2) و به هیچ وجه اینترنت نداره ...ابتدا مینویسه که کانکت شد و سپس لیمیت میزنه و اینترنت نداره .........این راه ها رو امتحان کردم ولی جواب نداد :
1- درایور وای فای رو ریموو و دوباره نصب کردم ...
2-تو تنظیمات مودم اسم ورمز وای فای رو عوض کردم نشد
3- مودم رو ریست کردم و حتی دوباره اسم وای فای رو عوض کردم باز هم نشد
4- تو گوشی اندروید برنامه Wiffifixer رو امتحان کردم
5-برنامه hp wireless assistant رو هم نصب کردم نشد
6- با تعویض ویندوز هم درست نشده

با چند بار خاموش / روشن کردن وای فای درست میشد که الان مدام قطع و وصل میشه گاهی هم اسم قبلی مودم رو با اتصال کابل مینویسه .....ولی خیلی وقته که لپ تاپ خواهرم و گوشی خودم به اینترنت وصل نمیشه ....فقط لپ تاپ خودمه که با چندبار کانکت شدن نهایتا به اینترنت وصل میشه !

کسی میتونه کمک کنه ......ممنون

مدل مودم : ADSL Linksys WAG 120N
فیرمور رو آپدیت کردی ؟

Disa architect
11-01-2014, 22:02
فیرمور رو آپدیت کردی ؟

نه ..... کجاست و چطوری باید اینکار رو انجام بدم ؟....ممنون

leo.unique
12-01-2014, 00:57
نه ..... کجاست و چطوری باید اینکار رو انجام بدم ؟....ممنون
در این تاپیک مطرح کن تا بهت بگن چطوری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

R.min
12-01-2014, 20:08
نظرتون در مورد تی پی لینک w8970 چیه اذیت نمیکنه ؟ داغ نمیکنه ؟ قدرت سیگنالش چطوره ؟ پیشنهاد دیگه ای هست
خودم 6 7 ساله که از مودمهای اسوس استفاده میکنم هیچ وقت باهاش مشکل نداشتم مودم فعلیم هم که وایرلسه برد خوبی داره ولی سری g هه . حالا میخوام عوضش کنم نمیدونم چی بگیرم که کیفیتش خوب باشه
یه n12 هم هست توی این رنج قیمت نظرتون در مورد اون چیه

godleo
13-01-2014, 00:23
dlink سه آنتنه کسی سراغ داره ؟

AMIRTELECOM
13-01-2014, 14:57
سلام
قصد خرید یکی از مودم های زیر رو دارم تی پی لینک ۸۹۸۰ یا ۸۹۷۰ و یا دلینک ۲۷۷۰ چون قصدم استفاده در منزل حدود ۱۵۰ متری هست استادی ۸۹۸۰ و ۸۹۷۰ رو بهتر از ۲۷۷۰ دونسته و اونو پیشنهاد داده ولی نگران قدرت آنتن های ۸۹۷۰ و ۸۹۸۰ هستم که سه آنتن ۵ db داره آیا از نظر سلامتی مشکلی نیست سر درد و عوارض نداره ؟ شما کدام رو مناسب میبینید؟ اگر مدل دیگری هم مد نظرتون هست پیشنهاد بدهید.
هدف :
سرعت وایرلس بیش از ۳۰۰
امکان شیر کردن هارد در شبکه
راحت کانفیگ کردن
استیبل بودن و قطع نشدن
داغ نشدن
ودر صورت امکان ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰

ممنون از پاسختون

AMIRTELECOM
14-01-2014, 12:49
اساتید نظری و راهنمایی ندارند من همینطور از دیروز تو بازار کامپیوتر وایسادم تا اساتید راهنمایی کنند.

سلام
قصد خرید یکی از مودم های زیر رو دارم تی پی لینک ۸۹۸۰ یا ۸۹۷۰ و یا دلینک ۲۷۷۰ چون قصدم استفاده در منزل حدود ۱۵۰ متری هست استادی ۸۹۸۰ و ۸۹۷۰ رو بهتر از ۲۷۷۰ دونسته و اونو پیشنهاد داده ولی نگران قدرت آنتن های ۸۹۷۰ و ۸۹۸۰ هستم که سه آنتن ۵ db داره آیا از نظر سلامتی مشکلی نیست سر درد و عوارض نداره ؟ شما کدام رو مناسب میبینید؟ اگر مدل دیگری هم مد نظرتون هست پیشنهاد بدهید.
هدف :
سرعت وایرلس بیش از ۳۰۰
راحت کانفیگ کردن
استیبل بودن و قطع نشدن
داغ نشدن

ممنون از پاسختون

leo.unique
14-01-2014, 13:48
نظرتون در مورد تی پی لینک w8970 چیه اذیت نمیکنه ؟ داغ نمیکنه ؟ قدرت سیگنالش چطوره ؟ پیشنهاد دیگه ای هست
خودم 6 7 ساله که از مودمهای اسوس استفاده میکنم هیچ وقت باهاش مشکل نداشتم مودم فعلیم هم که وایرلسه برد خوبی داره ولی سری g هه . حالا میخوام عوضش کنم نمیدونم چی بگیرم که کیفیتش خوب باشه
یه n12 هم هست توی این رنج قیمت نظرتون در مورد اون چیه

سلام
هدف :
سرعت وایرلس بیش از ۳۰۰
راحت کانفیگ کردن
استیبل بودن و قطع نشدن
داغ نشدن

ممنون از پاسختون
مودمهایی که شما مد نظرتونه جدید هستن و چندان فراگیر نشدن بنابراین بازخوردی هم از معایب احتمالیشون وجود نداره :n27:
حالا شما بخرین و اگه عیبی داشت اینجا بگین :n10: ترجیحا با گارانتی سازگار ارقام بخرین مودمهای تی پی رو
در مورد اثراتشون بر روی بدن هم خیالتون راحت چون توان خروجیشون کمه:n06:

DragonVsPhoenix
14-01-2014, 19:10
سلام
هدف :
سرعت وایرلس بیش از ۳۰۰
راحت کانفیگ کردن
استیبل بودن و قطع نشدن
داغ نشدن

ممنون از پاسختون

اول از همه 2770 رو بیخیال شین.
دوم اینکه اگه سرعت بالاتر از 300 رو بخواین باید رو فرکانس که 5ghz فکر کنین که فقط 8980 ازش پشتیبانی میکنه و البته باید دستگاه گیرنده هم از این فرکانس پشتیبانی کنه تا بتونین به سرعتای بالاتر برسین.
سوم اینکه با شیر کردن هارد انتظار سرعتای بالا رو نداشته باشین اگه بتونین سرعت کپی حدود 5 مگابایت در ثانیه بگیرن باید خوشحال باشین.
اگه بودجتون اجازه میده رو مدلای گرون asus هم فکر کنین. تو قیمتای بالا مودمای خوبی داره. مثل n55 ویا مدلای جدیدتر.

leo.unique
14-01-2014, 20:26
ا
سوم اینکه با شیر کردن هارد انتظار سرعتای بالا رو نداشته باشین اگه بتونین سرعت کپی حدود 5 مگابایت در ثانیه بگیرن باید خوشحال باشین.

شاید هم بتونن به سرعتهای بالاتری برسن طبق ادعای شرکت سازنده :n06:

DragonVsPhoenix
14-01-2014, 21:12
شاید هم بتونن به سرعتهای بالاتری برسن طبق ادعای شرکت سازنده :n06:

جایی اشاره نکرده تو اون لینک.
مودمای 500-600 تومنی به زور به 6 مگ بر ثانیه میرسن حالا این بماند

ha88an
14-01-2014, 21:43

مودم TP-Link Wireless N ADSL2 Plus Modem Router TD-W8961ND ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم خوبه دوست عزیز

leo.unique
14-01-2014, 23:10
جایی اشاره نکرده تو اون لینک.
مودمای 500-600 تومنی به زور به 6 مگ بر ثانیه میرسن حالا این بماند
full gigabit usb sharing and more
هرچند این قسمتش خعلی تبلیغاتیه چون حداکثر سرعت USB2.0 برابر با 480 مگابیت در ثانیه-ست :n02: شایدم چون دوتا پورت یو اس بی داره ضربدر دو کرده :n08:

AMIRTELECOM
15-01-2014, 09:33
اساتید ممنون از راهنمایتون بلاخره 8970 تهیه کردم تو یک روزی که باش ور رفتم به نظر مودم خوبیست و توان خروجیشم فعلا نصف کردم که اون نگرانی توان رو هم نداشته باشم و البته به 25% هم که چک کردم با سیگنال مشکلی نداشتم.
بازم ممنون

اما حالا یک مشکل دیگه :

من حدود 2ماهی هست که گوشی SAMSUNG GALXY S4 MINI مدل دوسیم کارتش رو دارم از نظر من بسیار عالیست وفقط یک مشکل عجیب دارم و آن این است که :
در شرکت مودم DLINK 2730 داریم و WIFI رو که متصل میکنم به ندرت WIFI قطع و وصل میشه مگر از رنج خارج بشم ولی در منزل هم با مودم ASUS-N10 و هم مودم با TP-LINK 8970 و هم با DLINK 2750 سفید که چک کردم ، در یک جای ثابت هر از چندی قطع شدن WIFI رو دارم و معمولا هم قبل از قطع شدن سیگنال دریافتی نوسان کرده و کم و کمتر میشود تا قطع شودو دوباره بعد از چند ثانیه متصل میشود و جالب این هست که گوشی همسرم که 7562 GALAXY S DOUS هست همچین مشکلی ندارد.

با توجه به این که تو شرکت OK هست بعید میدونم گوشی مشکل داشته باشه و چون تو منزل گوشی همسر OK هست و با چند مدل مودم هم تست زدم بعید میدونم که مدم ها مشکل داشته باشند.
ممنون میشم اساتیددر این مورد هم راهنمایی بفرمایید.

DragonVsPhoenix
15-01-2014, 11:20
اساتید ممنون از راهنمایتون بلاخره 8970 تهیه کردم تو یک روزی که باش ور رفتم به نظر مودم خوبیست و توان خروجیشم فعلا نصف کردم که اون نگرانی توان رو هم نداشته باشم و البته به 25% هم که چک کردم با سیگنال مشکلی نداشتم.
بازم ممنون

اما حالا یک مشکل دیگه :

من حدود 2ماهی هست که گوشی SAMSUNG GALXY S4 MINI مدل دوسیم کارتش رو دارم از نظر من بسیار عالیست وفقط یک مشکل عجیب دارم و آن این است که :
در شرکت مودم DLINK 2730 داریم و WIFI رو که متصل میکنم به ندرت WIFI قطع و وصل میشه مگر از رنج خارج بشم ولی در منزل هم با مودم ASUS-N10 و هم مودم با TP-LINK 8970 و هم با DLINK 2750 سفید که چک کردم ، در یک جای ثابت هر از چندی قطع شدن WIFI رو دارم و معمولا هم قبل از قطع شدن سیگنال دریافتی نوسان کرده و کم و کمتر میشود تا قطع شودو دوباره بعد از چند ثانیه متصل میشود و جالب این هست که گوشی همسرم که 7562 GALAXY S DOUS هست همچین مشکلی ندارد.

با توجه به این که تو شرکت OK هست بعید میدونم گوشی مشکل داشته باشه و چون تو منزل گوشی همسر OK هست و با چند مدل مودم هم تست زدم بعید میدونم که مدم ها مشکل داشته باشند.

تو یه نقطه مشخص این اتفاق میفته یا فرق نمیکنه حتی اگه نزدیک مودم هم باشی همین مشکل پیش میاد؟
راستی یه تست از usb بگیر ببینیم سرعتش چنده؟ اینم مراحلش:

leo.unique
15-01-2014, 11:21
بازم ممنون

اما حالا یک مشکل دیگه :

تلفن بی سیم 2.4 گیگاهرتزی ندارین احتمالا ؟

AMIRTELECOM
15-01-2014, 11:28
در هر محلی این مشکل ممکنه پیش بیاد.
اونم انجام دادم خبر میدم.

تو یه نقطه مشخص این اتفاق میفته یا فرق نمیکنه حتی اگه نزدیک مودم هم باشی همین مشکل پیش میاد؟
راستی یه تست از usb بگیر ببینیم سرعتش چنده؟ اینم مراحلش:

AMIRTELECOM
15-01-2014, 11:29
چرا داریم نظر شما اینه که اونو قطع کنم بعد دوباره تست کنم؟

تلفن بی سیم 2.4 گیگاهرتزی ندارین احتمالا ؟

leo.unique
15-01-2014, 12:22
چرا داریم نظر شما اینه که اونو قطع کنم بعد دوباره تست کنم؟
آره ! چنلش رو میشه تغییر داد ؟

m_amin
15-01-2014, 17:54
الان يه مودم هاي كلاس n 300 چي پيشنهاد ميدين؟!

جديد باشه يعني ٢٠١٢ به اينور باشه

leo.unique
15-01-2014, 18:58
الان يه مودم هاي كلاس n 300 چي پيشنهاد ميدين؟!

جديد باشه يعني ٢٠١٢ به اينور باشه
چند صفحه آخرو بخون :n01:

m_amin
15-01-2014, 20:31
چند صفحه آخرو بخون :n01:

اتفاق خوندم ٥ صفحه اخر رو
به اين نتيجه رسيدم تي پي لينك بگيرم مدلهاي٨٩٧٠
٨٩٨٠
٨٩٩٠
قيمت اينا چنده الان ؟!
كدومشون به نسبت امكانات و قيمت ميرزه؟!

leo.unique
15-01-2014, 21:16
اتفاق خوندم ٥ صفحه اخر رو
به اين نتيجه رسيدم تي پي لينك بگيرم مدلهاي٨٩٧٠
٨٩٨٠
٨٩٩٠
قيمت اينا چنده الان ؟!
كدومشون به نسبت امكانات و قيمت ميرزه؟!
منتظر باش تا کاربر AMIRTELECOM نتایج تست سرعت پورت یو اس بی مودم 8970 رو اعلام کنه اونوقت بهتر میشه در مورد ارزیدنش اظهار نظر کرد:n01:

AMIRTELECOM
16-01-2014, 01:41
سلام هنوز حانه نرفتم که چک کنم ولی یادم فتاد دیروز یک تست کردم و آن این بود که فیلم هیس.... رو روی فلش داشتم و با زدن فلش به مودم رو گوشیم یک ربعش رو بدون مشکل دیدم.

منتظر باش تا کاربر AMIRTELECOM نتایج تست سرعت پورت یو اس بی مودم 8970 رو اعلام کنه اونوقت بهتر میشه در مورد ارزیدنش اظهار نظر کرد:n01:

m_amin
16-01-2014, 03:17
سلام هنوز حانه نرفتم که چک کنم ولی یادم فتاد دیروز یک تست کردم و آن این بود که فیلم هیس.... رو روی فلش داشتم و با زدن فلش به مودم رو گوشیم یک ربعش رو بدون مشکل دیدم.

اخه اونجىري كه معلوم نميشه بايد بيت ريت فيلم مشخص شه چنده!
فيلماي ايراني كه فك نكنم بيت ريتشون بيشتر از ٢ مگابايت هم باشه !

abbasfarzam
17-01-2014, 01:17
سلام میشه یه مودم معرفی کنید که ورودیش سیم کارت باشه یعنی3gو خروجیش wifiو چندتا پورتLan ممنون میشم قیمتشو بگید باتشکر

leo.unique
17-01-2014, 02:02
سلام میشه یه مودم معرفی کنید که ورودیش سیم کارت باشه یعنی3gو خروجیش wifiو چندتا پورتLan ممنون میشم قیمتشو بگید باتشکر
کلا کسی عادت نداره چند صفحه آخرو بخونه:n02:

حدود 100 تومن قیمتشونه !

abbasfarzam
17-01-2014, 23:43
سلام میشه یه مودم معرفی کنید که ورودیش سیم کارت باشه یعنی3gو خروجیش wifiو چندتا پورتLan ممنون میشم قیمتشو بگید باتشکر میشه یه مودم بگید که نیاز به اتصال بهpcنداشته باشه آخه راستش واسه تلویزیون میخام ورودیش3gخروجیش Lanیاwifiباشه قیمت پایین بودنش برام مهمه

leo.unique
17-01-2014, 23:48
میشه یه مودم بگید که نیاز به اتصال بهpcنداشته باشه آخه راستش واسه تلویزیون میخام ورودیش3gخروجیش Lanیاwifiباشه قیمت پایین بودنش برام مهمه
پست قبل جوابتونو دادم !:n27:

Reza82N
18-01-2014, 08:47
سلام دوستان یه مودم میخوام که آنتن دهیش عالی باشه,

رنج قیمت هم 120 بالا یا پایینش زیاد مهم نیست.

چی پیشنهاد میدیدن.

یه مودم بود که رنگ مشکی و سفیدش بردش فرق داشت و قبلا همینجا بحث شده بود اون مدلش چی بود؟

ممنون.

leo.unique
18-01-2014, 11:23
سلام دوستان یه مودم میخوام که آنتن دهیش عالی باشه,

رنج قیمت هم 120 بالا یا پایینش زیاد مهم نیست.

چی پیشنهاد میدیدن.

یه مودم بود که رنگ مشکی و سفیدش بردش فرق داشت و قبلا همینجا بحث شده بود اون مدلش چی بود؟

ممنون.
به خودتون زحمت نمیدین چند صفحه آخرو بخونین:n27:
2750 dlink سفید و 8968 tplink (ورژن 2)

Reza82N
18-01-2014, 13:43
به خودتون زحمت نمیدین چند صفحه آخرو بخونین:n27:
2750 dlink سفید و 8968 tplink (ورژن 2)
دوست و برادر عزیز چند صفحه که هیچ 20 صفحه آخرو خونده بودم و چون در اون زمان موفق به خرید مودم نشدم مدلش را فراموش کرده بودم و همینطور اگر به ساعت پستم نگاه کنید میبینید که 8:47 صبح پست دادم این یعنی اینکه امروز برای رفتن سر کار دیرم شده بود و در همین حد بیشتر نتونستم وقت بگذارم و اگر دقت کنید فردا تعطیله و میخواستم تا قبل از ظهر اگر کسی پاسخ داد از کافی نت مدلش رو ببینم و سفارش بدم تا بعد از ظهر دستم برسه و به بعد تعطیلی موکول نشه, اگر شما به خودتون زحمت ندین و قضاوت نکنین اونوقت من هم مجبور نمیشم به خودم زحمت بدم چیزایی که لازم نیست رو اینجا توضیح بدم.

leo.unique
18-01-2014, 16:39
دوست و برادر عزیز چند صفحه که هیچ 20 صفحه آخرو خونده بودم و چون در اون زمان موفق به خرید مودم نشدم مدلش را فراموش کرده بودم و همینطور اگر به ساعت پستم نگاه کنید میبینید که 8:47 صبح پست دادم این یعنی اینکه امروز برای رفتن سر کار دیرم شده بود و در همین حد بیشتر نتونستم وقت بگذارم و اگر دقت کنید فردا تعطیله و میخواستم تا قبل از ظهر اگر کسی پاسخ داد از کافی نت مدلش رو ببینم و سفارش بدم تا بعد از ظهر دستم برسه و به بعد تعطیلی موکول نشه, اگر شما به خودتون زحمت ندین و قضاوت نکنین اونوقت من هم مجبور نمیشم به خودم زحمت بدم چیزایی که لازم نیست رو اینجا توضیح بدم.
نمیدونستم اینقدر روحیاتت لطیفه عزیزم :n09: در مورد مقایسه آنتن دهی اون دو مدل اطلاعاتی در دست نیست :n01:

Reza82N
18-01-2014, 22:00
نمیدونستم اینقدر روحیاتت لطیفه عزیزم :n09: در مورد مقایسه آنتن دهی اون دو مدل اطلاعاتی در دست نیست :n01:
نه دیگه تا این حدم لطیف نیست:n02:

2750 رو خریدم و مثل مرد آنتن داره...

sabzefosfori
19-01-2014, 04:12
ميخوام يک مودم روتر وايلس بگيرم ميخوام جنس خوب , قوی , سرعت بالا و مجهز باشه

فعلاً اين مد نظرم هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]=1

اگه شما مدلی رو که از اين بهتر هست با توجه به نظرم به اين خريد رو معرفی کنيد ممنون ميشم
راستی چند سوال هم دارم

فرق بين wifi 802.11n با wireless ac1750 در چه مورد های هست آيا فقط تو سرعت هست و اگه من مودمی که ac باشه رو تهيه کنم گوشی و لپ تابم بايد ac رو پشتيبانی کنه تا بتنم ازش استفاده کنم يا نهايت استفاده رو ببرم يا فرقی نميکنه

اخرين سوال بنده اين مدلی که مد نظرم هست پشتش 1 پورت usb داره دقيقاً ميشه بگين کارش چيه مثلاً من ميتونم فيلم بريزم رو فلش وصل کنم به مودم بعد از طريق wifi اون فيلم رو رو گوشيم ببينم منتظر تجربيات و اطلاعات شما هستم

DragonVsPhoenix
19-01-2014, 11:14
ميخوام يک مودم روتر وايلس بگيرم ميخوام جنس خوب , قوی , سرعت بالا و مجهز باشه

فعلاً اين مد نظرم هست

اگه شما مدلی رو که از اين بهتر هست با توجه به نظرم به اين خريد رو معرفی کنيد ممنون ميشم
راستی چند سوال هم دارم

فرق بين wifi 802.11n با wireless ac1750 در چه مورد های هست آيا فقط تو سرعت هست و اگه من مودمی که ac باشه رو تهيه کنم گوشی و لپ تابم بايد ac رو پشتيبانی کنه تا بتنم ازش استفاده کنم يا نهايت استفاده رو ببرم يا فرقی نميکنه

اخرين سوال بنده اين مدلی که مد نظرم هست پشتش 1 پورت usb داره دقيقاً ميشه بگين کارش چيه مثلاً من ميتونم فيلم بريزم رو فلش وصل کنم به مودم بعد از طريق wifi اون فيلم رو رو گوشيم ببينم منتظر تجربيات و اطلاعات شما هستم

استاندارد ac از فركانس 5ghz استفاده ميكنه و دستگاه گیرنده باید ازش پشتیبانی کنه. سرعتش بالاس ولی بردش کمتره.
آره با اشتراک گذاشتن فايلا با usb میشه از گوشی بهشون دست رسی داشت من با برنامه es file explorer این کارو انجام میدم ولی گوشییای اپل رو نمیدونم.
این مودمی که پیشنهاد دادین نسبت به قیمتش امکاناتش کمه, تو این قیمت tplink8970 رو بهتر میدونم.
حتي اگه فقط 110 تومن هزینه کنین و 2750 بگیرین از نظر امکانات چیزی کم از 2770 نخواهد داشت, هنوز فلسفه قیمت بالای این مودمو نفهمیدم!

leo.unique
19-01-2014, 11:25
نه دیگه تا این حدم لطیف نیست:n02:

2750 رو خریدم و مثل مرد آنتن داره...
2750u سفید مودم خوب و خوش قیمتیه انصافا ! عیدت مبارک:n11:

ميخوام يک مودم روتر وايلس بگيرم ميخوام
جنس خوب , قوی , سرعت بالا و مجهز باشه

فعلاً اين مد نظرم هست

راستی چند سوال هم دارم

فرق بين
wifi 802.11n با wireless ac1750 در چه مورد های هست آيا فقط تو سرعت هست و اگه من مودمی که ac باشه رو تهيه کنم گوشی و لپ تابم بايد ac رو پشتيبانی کنه تا بتنم ازش استفاده کنم يا نهايت استفاده رو ببرم يا فرقی نميکنه

کاربر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قرار بود یه تست از سرعت پورت usb مودم 8970 به ما بده اما نکبت مثل اینکه یادش رفته :n02: آخه اگه سرعتش کم باشه خرید 2750u سفید عاقلانه تره

sabzefosfori
19-01-2014, 13:41
استاندارد ac از فركانس 5ghz استفاده ميكنه و دستگاه گیرنده باید ازش پشتیبانی کنه. سرعتش بالاس ولی بردش کمتره.
آره با اشتراک گذاشتن فايلا با usb میشه از گوشی بهشون دست رسی داشت من با برنامه es file explorer این کارو انجام میدم ولی گوشییای اپل رو نمیدونم.
این مودمی که پیشنهاد دادین نسبت به قیمتش امکاناتش کمه, تو این قیمت tplink8970 رو بهتر میدونم.
حتي اگه فقط 110 تومن هزینه کنین و 2750 بگیرین از نظر امکانات چیزی کم از 2770 نخواهد داشت, هنوز فلسفه قیمت بالای این مودمو نفهمیدم!

مرسی از راهنمايی که کردين من زياد وارد نيستم فرق بين مدل tplink8970 با D-Link DSL-2770 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در چيه هستش از نظر اسم که يکی هستن از نظر پورت و غيره بازم مثل هم هستن فقط 8970 2 تا پورت usb داره نسبت به 2770 که 1 پورت داره

اگه مدل بهتری هم ميشناسيد ممنون ميشم معرفی کنيد هزينه تا 350 ميتونم بکنم

برد بالا , کيفيت ساخت خوب , قدرت زياد , سرعت بالا , امکانات زياد

DragonVsPhoenix
19-01-2014, 14:27
مرسی از راهنمايی که کردين من زياد وارد نيستم فرق بين مدل tplink8970 با D-Link DSL-2770 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در چيه هستش از نظر اسم که يکی هستن از نظر پورت و غيره بازم مثل هم هستن فقط 8970 2 تا پورت usb داره نسبت به 2770 که 1 پورت داره

اگه مدل بهتری هم ميشناسيد ممنون ميشم معرفی کنيد هزينه تا 350 ميتونم بکنم

برد بالا , کيفيت ساخت خوب , قدرت زياد , سرعت بالا , امکانات زياد

تنوع مودم تو بازار ایران خیلی کمه. 8970 امکانات خوبی داره تا 450 mbps رو ساپورت میکنه و پورت lan1000 داره, مودمای asus تو قیمتای بالا هم خوبن مثل dsl n55u ولی پیدا کردنشون تو بازار سخته. اگه مودم سراغ داری که از استاندارد ac هم پشتیبانی میکنه حتما روش فکر کن چون تا یکی دو سال بعد کاملا رواج پیدا میکنه ولی فکر نکنم تو ایران پیدا شه. شاید یه مدت صبر کنی دی لینک مدل 2890 رو وارد ایران کنه که مودم فوق العاده از هر نظره!

sabzefosfori
19-01-2014, 15:14
پس مدل
2890 رو شما قبول دارين حتی از مدل
tplink8970 هم بهتره

من گوشيم note3 هست و ac رو داره ولی لپ تابم ac نداره الان يعنی نميشه مدم به لپ تابم وصل بشه چون ac نيست

اخرين سوال من از شما ميشه چند نفر به طور هم زمان به مدم وصل بشن و از مثلاً فلش يا هاردی که به مدم وصل کردم استفاده کنن مثلاً يکی فيلم ببينه رو گوشيش يکی عکس ها رو مرور کنه يک نفر هم با لپ تاب در حال مشاهده يک فيلم ديگه که تو هارد يا فلش وصل شده به مدم هست باشن

DragonVsPhoenix
19-01-2014, 15:32
پس مدل
2890
رو شما قبول دارين حتی از مدل
tplink8970
هم بهتره

من گوشيم note3 هست و ac رو داره ولی لپ تابم ac نداره الان يعنی نميشه مدم به لپ تابم وصل بشه چون ac نيست

اخرين سوال من از شما ميشه چند نفر به طور هم زمان به مدم وصل بشن و از مثلاً فلش يا هاردی که به مدم وصل کردم استفاده کنن مثلاً يکی فيلم ببينه رو گوشيش يکی عکس ها رو مرور کنه يک نفر هم با لپ تاب در حال مشاهده يک فيلم ديگه که تو هارد يا فلش وصل شده به مدم هست باشن

آره 100% بهتره ولی حتما گرونتر هم هست. 8970 هم نسبت به قیمتش امکانات خوبی ارائه میده.
چرا میشه با لپ تاپ هم وصل شد ولی از سرعت بالای ac نمیتونه استفاده کنه.
با 2750 خودم که میشه از فلش هم زمان با لپ تاپ و گوشی فیلم دید ولی اگه فیلم خیلی کیفیتش بالا باشه یه خوده قطع وصل میشه ولی تو فیلمای معمولی مشکلی نداره، 2890 رو دیگه نمیدونم.
تازگیا هاردای اکسترنالی اومده که پورت lan1000 دارن و اگه به مودم وصل شه از نظر سرعت هیچ مشکلی نخواهد بود ولی قیمتشون بالاست.

leo.unique
19-01-2014, 15:43
پس مدل
2890
رو شما قبول دارين حتی از مدل
tplink8970
هم بهتره

یکی از مهمترین مزیتهای استاندارد ac همین multi user mimo هست دیگه:n06:

sabzefosfori
19-01-2014, 16:09
تازگیا هاردای اکسترنالی اومده که پورت lan1000 دارن و اگه به مودم وصل شه از نظر سرعت هیچ مشکلی نخواهد بود ولی قیمتشون بالاست.

منظور شما اين مدل هستش ؟

DragonVsPhoenix
19-01-2014, 16:26
منظور شما اين مدل هستش ؟

منظورم این بود:

به هر حال برا دو ترا 560 زیاده دیگه. مخصوصا برا کسی که مودمم بخواد بخره. چون کار مودمو که انجام نمیده.

sabzefosfori
19-01-2014, 16:57
مرسی از شما و ديگر دوستان که زحمت کشيدين وقت برايمن گزاشتين تا بهترين انتخاب رو داشته باشم

من با صحبت هايی که شد تصميم گرفتم مدل D_link 2890 رو تهيه کنم مخصوصاً که پورت usb3 و wifi ac داره

البته مدل asus n55u هم خيلی جالب هست انقدر تعريف و قابليت داره که هر وقت اين لينک توضيحات رو که براتون گزاشتم رو ميخونم به شک ميوفتم که اين asus رو بگيرم جای dlink

بازم تشکر از همه دوستان اگه مدل D_link 2890 جايی سراغ دارين برای فروش ممنون ميشم به من اطلاع بدين برای خريد
البته مدل asus رو پيدا کردم چه قيمت تندی هم داره 497 تومان حالا نميدونم اين قيمت درست هست يا دارن بخاطر کمياب بودن اين مدل به اين قيمت ميدن

DragonVsPhoenix
19-01-2014, 17:09
مرسی از شما و ديگر دوستان که زحمت کشيدين وقت برايمن گزاشتين تا بهترين انتخاب رو داشته باشم

من با صحبت هايی که شد تصميم گرفتم مدل D_link 2890 رو تهيه کنم مخصوصاً که پورت usb3 و wifi ac داره

البته مدل asus n55u هم خيلی جالب هست انقدر تعريف و قابليت داره که هر وقت اين لينک توضيحات رو که براتون گزاشتم رو ميخونم به شک ميوفتم که اين asus رو بگيرم جای dlink

بازم تشکر از همه دوستان اگه مدل D_link 2890 جايی سراغ دارين برای فروش ممنون ميشم به من اطلاع بدين برای خريد
البته مدل asus رو پيدا کردم چه قيمت تندی هم داره 497 تومان حالا نميدونم اين قيمت درست هست يا دارن بخاطر کمياب بودن اين مدل به اين قيمت ميدن

جایی رو سراغ ندارم میخوای مستقیم با خودشون تماس بگیر ببین چی میگن:
497 تومن! چه خبره! با توجه به قیمت tplink8970 بیشتر می ارزه ولی کیفیت asus بالاتره ولی 497 زیاده.

leo.unique
19-01-2014, 18:07

بیخیال شو گرونه:n02:

xxxmmm
19-01-2014, 20:14
آقا كسي usb اين Tp link-8968 (ورژن2)رو تست كرد ببينه چجورياس !؟!؟
و اينكه فرق ورژن 1 و 2 چيه ؟؟
ضمنا من زياد از دوستام شنيدم مدل d-link 2750 با واي فاي گوشياي سوني مشكل داره !!! درسته ؟؟

leo.unique
19-01-2014, 20:27
آقا كسي usb اين Tp link-8968 رو تست كرد ببينه چجورياس !؟!؟

ضمنا من زياد از دوستام شنيدم مدل d-link 2750 با واي فاي گوشياي سوني مشكل داره !!! درسته ؟؟
توی همین تاپیک جستجو کن و به دوستانی که 8968 خریدن پیغام بده که تست کنن برات ! :n06:
2750u سفید یا مشکی ؟؟

xxxmmm
19-01-2014, 20:33
توی همین تاپیک جستجو کن و به دوستانی که 8968 خریدن پیغام بده که تست کنن برات ! :n06:
2750u سفید یا مشکی ؟؟

اونم سفيد و مشكيش فرق ميكنه مگه ؟؟

leo.unique
19-01-2014, 21:02
اونم سفيد و مشكيش فرق ميكنه مگه ؟؟
آره خیلی فرق داره:n01: ظاهرا سفیدش سازگارتره

xxxmmm
19-01-2014, 21:09
تازه سازگار تره با گوشياي سوني مشكل داره ؟!! :n04:
اين ورژن 2 8968 فقط آنتناشو عوض كردن ؟!؟!

leo.unique
19-01-2014, 22:58
تازه سازگار تره با گوشياي سوني مشكل داره ؟!! :n04:
اين ورژن 2 8968 فقط آنتناشو عوض كردن ؟!؟!
مگه سفیدش مشکل داره با گوشیهای سونی ؟
مشکلات سخت افزاری ورژن 1 در ورژن 2 رفع شده !

sabzefosfori
20-01-2014, 00:14
جایی رو سراغ ندارم میخوای مستقیم با خودشون تماس بگیر ببین چی میگن:
497 تومن! چه خبره! با توجه به قیمت tplink8970 بیشتر می ارزه ولی کیفیت asus بالاتره ولی 497 زیاده.

اينو بهم گفتن

به اطلاع می رساند مودم مذکور در مراحل تست بوده و پس از گذراندن مراحل تست به سبد محصول دی-لینک اضافه خواهد گردید .

منظور از سبد خريدشون کجاست من تو سايتشون گزينه خريد نديدم

leo.unique
20-01-2014, 00:52
اينو بهم گفتن

به اطلاع می رساند مودم مذکور در مراحل تست بوده و پس از گذراندن مراحل تست به سبد محصول دی-لینک اضافه خواهد گردید .

منظور از سبد خريدشون کجاست من تو سايتشون گزينه خريد نديدم
بطور مثال این سایت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bir1
20-01-2014, 16:03
سلام دوستان اگه میشه راهنمایی کنید از بین این دو مدل D-Link 2750U سفید و TP-Link W8961ND کدوم بهتر هست راستش کلی مطلب خوندم ولی نمیتونم تصمیم بگیرم چون گوشی های سونی یکم وای فایشون ضعیف هست میخوام جوری نباشه که مجبور بشی کنار مودم بشینی قدرت آنتن دهیش خیلی واسم مهم هست میخوام بدونم 2* 3dbi تی پی لینک بهتر از 2*5dbi دلینک هست یا نه ممنون میشم راهنمای کنید

mehdi.0345
20-01-2014, 16:08
سلام کسی نیست سوال داشتم:n15:

leo.unique
20-01-2014, 16:40
سلام دوستان اگه میشه راهنمایی کنید از بین این دو مدل D-Link 2750U سفید و TP-Link W8961ND کدوم بهتر هست راستش کلی مطلب خوندم ولی نمیتونم تصمیم بگیرم چون گوشی های سونی یکم وای فایشون ضعیف هست میخوام جوری نباشه که مجبور بشی کنار مودم بشینی قدرت آنتن دهیش خیلی واسم مهم هست میخوام بدونم 2* 3dbi تی پی لینک بهتر از 2*5dbi دلینک هست یا نه ممنون میشم راهنمای کنید
2750u dlink سفید و یا 8968 tplink (ورژن 2)
یکی از این دو رو بخر !

سلام کسی نیست سوال داشتم:n15:
بنال:n02:

bir1
20-01-2014, 16:56
2750u dlink سفید و یا 8968 tplink (ورژن 2)
یکی از این دو رو بخر !

اینم که همون شد بازم دو راهی فقط مدل تی پی لینک عوض شد 8968 چه برتری نسبت به W8961ND داره دوم اینکه از کجا بفهم ورژن 2 هست روش نوشته یا نه و با چه گارانتی بگیرم

NOR-1
20-01-2014, 21:16
سلام دوستان کسی قیمت D-Link 2730 سفید و Asus N10 داره ؟

**--**
20-01-2014, 21:45
سلام یه مودم میخوام تا 70 تومان ممون ک راهنمایی کنید
tp link 8951 فقط نباشه ک یکی خریدم 2 ساعت کار نکرد :n21:

XXS
20-01-2014, 22:05
اینم که همون شد بازم دو راهی فقط مدل تی پی لینک عوض شد 8968 چه برتری نسبت به W8961ND داره دوم اینکه از کجا بفهم ورژن 2 هست روش نوشته یا نه و با چه گارانتی بگیرم

من8968دارم شکله کارتنش فرق میکنه انتناش ارم تی پی لینک داره ورژن 2رومیگما.

DragonVsPhoenix
20-01-2014, 22:43

D-link 2730 سفید

**--**
20-01-2014, 22:52
D-link 2730 سفید

تی پی لینک کدام مدل بهتره؟تا 70 ت

**--**
20-01-2014, 23:11
کدام از اینا؟

یا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%86--%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%85-%D8%A7%D9%8A-%D8%AF%D9%8A-%D8%A7%D8%B3-%D8%A7%D9%84--ADSL-MODEM-TP-LINK-TD-W8901G--IEEE-802.3_3u,-IEEE-802.11b_g-Wireless-ADSL2-/p=7530

DragonVsPhoenix
20-01-2014, 23:51
کدام از اینا؟

یا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%86--%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%85-%D8%A7%D9%8A-%D8%AF%D9%8A-%D8%A7%D8%B3-%D8%A7%D9%84--ADSL-MODEM-TP-LINK-TD-W8901G--IEEE-802.3_3u,-IEEE-802.11b_g-Wireless-ADSL2-/p=7530

عملا همشون یه چیزن چون تقریبا یه چیپست توشون به کار رفته! مورد سومی احتمالا مدل قدیمی تری باشه و چیپستش یه خورده فرق کنه! باز مونده به شانست چون زیاد با 8951 فرق ندارن. اینم بگم 8151 فقط یه پورت Lan داره.

leo.unique
21-01-2014, 11:22
پورت usb داره ! با گارانتی سازگار ارقام بگیر ! حالا مطمئنی 2750u سفید با وایرلس گوشیهای سونی سازگار نیست ؟؟:n13:

اون مودمو بهت بنداز کردن ! همون 2730 سفید برات بهتره:n01:

kavoshm
26-01-2014, 21:00
دوستان میشه نظرتونو راجب این مودم بهم بگید و اینکه اگه پیشنهادی بجای این مودم دارید بگید
ZyXEL - P660HN-T1A
یکی قیمت داده 83 تومن

leo.unique
26-01-2014, 23:51
دوستان میشه نظرتونو راجب این مودم بهم بگید و اینکه اگه پیشنهادی بجای این مودم دارید بگید
ZyXEL - P660HN-T1A
یکی قیمت داده 83 تومن
من با مدل P660HN-T1A_IPv6 کار کردم ! آنتن دهیش حدودا دو برابر مودم من (w8951nd) بود !! ظاهرا وایرلسش 300M هست و طبیعتا دو آنتن داخلی و با پک جدیدتر و گارانتی دلسا !! یه مدل قدیمیتر هم داره که وایرلسش 150M هست و قطعا تک آنتن داخلی ! مراقب باش بهت نندازن چون قیافه-هاشون یکیه !!!
چرا 2750U سفید نمیگیری ؟؟

kavoshm
27-01-2014, 13:08
من با مدل P660HN-T1A_IPv6 کار کردم ! آنتن دهیش حدودا دو برابر مودم من (w8951nd) بود !! ظاهرا وایرلسش 300M هست و طبیعتا دو آنتن داخلی و با پک جدیدتر و گارانتی دلسا !! یه مدل قدیمیتر هم داره که وایرلسش 150M هست و قطعا تک آنتن داخلی ! مراقب باش بهت نندازن چون قیافه-هاشون یکیه !!!
چرا 2750U سفید نمیگیری ؟؟

مرسی دوست عزیز
فقط میتونی بگی که از کجا میشه فهمید 300M هست یا 150M مشخصه ای خاصی داره نشونه ای چیزی؟
چون تو مشخصات این مودم زده 150M اون مدل 300M که شما میگی دقیقآ اسمش همینه؟!
فقط میدونم که 3.5db هست با آنتن داخلی
اینم سایت سازنده:
یه مدل T3A داره که اونو نمیدونم چیه
چه فرقی بین این مودم با 2750U هست؟
2750U چنده؟

kavoshm
27-01-2014, 13:17
والا من که قاط زدم رفت
یکی میگه 2750U سفید یکی میگه مشکی
یکی میگه مدل جدید یکی میگه مدل قدیمی
یه نگاه به اینجا بندازید

leo.unique
27-01-2014, 13:52
مرسی دوست عزیز
فقط میتونی بگی که از کجا میشه فهمید 300M هست یا 150M مشخصه ای خاصی داره نشونه ای چیزی؟
چون تو مشخصات این مودم زده 150M اون مدل 300M که شما میگی دقیقآ اسمش همینه؟!
فقط میدونم که 3.5db هست با آنتن داخلی
اینم سایت سازنده:
یه مدل T3A داره که اونو نمیدونم چیه
چه فرقی بین این مودم با 2750U هست؟
2750U چنده؟

والا من که قاط زدم رفت
یکی میگه 2750U سفید یکی میگه مشکی
یکی میگه مدل جدید یکی میگه مدل قدیمی
یه نگاه به اینجا بندازید
2750u سفید حدودا صد تومنه ! از مزیتهای این مودم نسبت به اون زایکسلی که مد نظر شماست میشه به پورت usb و ewan و همینطور دو آنتن 5dbi جداشدنی اشاره کرد !! بازخورد خاصی هم از عدم رضایت از این مودم نداشتیم اینجا ! اما در نهایت مسئولیت انتخابتون با خود شماست :n10:

kavoshm
27-01-2014, 15:16
مرسی دوست عزیز اگه تو این رنج قیمت حالا یه کمم بیشتر چیزی پیشنهاد میکنی لطفآ بگو
راستی مودم های Asus چطورن؟ مثل Asus N10 B1?

leo.unique
27-01-2014, 15:59
مرسی دوست عزیز اگه تو این رنج قیمت حالا یه کمم بیشتر چیزی پیشنهاد میکنی لطفآ بگو
راستی مودم های Asus چطورن؟ مثل Asus N10 B1?
لازمه چند صفحه آخر همین تاپیکو بخونید ! به جواب اکثر سوالاتتون میرسین !:n01:
بطورکلی محصولات ایسوس باکیفیت هستن اما خب قیمتشون بالاست نسبت به مدلهای مشابه !:n27:

vahedsaeed
27-01-2014, 19:56
بچه ها سلام.tp-link 8961 2 انتنه خوبه:فردا می خوام بخرم.مخابرات سازگاره ؟4 پورته هم هست.ولی پورتش زیاد مهم نیست برام.انتن دهیش و سازگاری با مخابرات مهمه بخرم؟؟؟؟؟؟؟

par_haam
27-01-2014, 21:59
دوستان عزیز با سلام و وقت بخیر.

بنده بین انتخاب دو مدل TP-Link 8960N و Asus N12 B1 موندم :دی اگر نظری چیزی دارید ممنون می شوم. قبلا WAG120N داشتم که به دلیل مشکلات مختلف قصد تعویض دارم.

leo.unique
28-01-2014, 00:56
بچه ها سلام.tp-link 8961 2 انتنه خوبه:فردا می خوام بخرم.مخابرات سازگاره ؟4 پورته هم هست.ولی پورتش زیاد مهم نیست برام.انتن دهیش و سازگاری با مخابرات مهمه بخرم؟؟؟؟؟؟؟

بنده بین انتخاب دو مدل TP-Link 8960N و Asus N12 B1 موندم :دی اگر نظری چیزی دارید ممنون می شوم. قبلا WAG120N داشتم که به دلیل مشکلات مختلف قصد تعویض دارم.
:n24:حجم تاپیکو زیاد نکنید بیخودی ! بیست صفحه آخرو بخونید و بعد اگه سوالی داشتین بپرسین !

vahedsaeed
28-01-2014, 15:20
بابا سرگیجه گرفتم 50 صفحه اخر و خوندم.هرکی یه چیزی میگه.اصلا من می خوام 8968 بگیرم بشترم واسه کامپیوترم و وای فای گوشیم می خوام.بردش بالا باشه.برم بگیرم؟اینترنت مخابراطه ها مشکلی نداره؟

DragonVsPhoenix
28-01-2014, 17:16
بابا سرگیجه گرفتم 50 صفحه اخر و خوندم.هرکی یه چیزی میگه.اصلا من می خوام 8968 بگیرم بشترم واسه کامپیوترم و وای فای گوشیم می خوام.بردش بالا باشه.برم بگیرم؟اینترنت مخابراطه ها مشکلی نداره؟
بگیر ولی ورژن 2 باشه.

leo.unique
28-01-2014, 17:32
50 صفحه رو خوندی ؟؟:n04: گفتم که بیست صفحه آخرو بخونید چون بقیه-ش تکرار مکرراته واقعا !
با گارانتی سازگار ارقام و ورژن 2 بگیر

bijandarbari
28-01-2014, 17:35
سلام

خیلی رو خرید مودم حساس نباشین.
تفاوت زیادی با هم ندارن.
هرکدوم که مشخصاتش بهتر بود و مارک معتبری بود بهتره.

leo.unique
28-01-2014, 18:36

یادم رفت بپرسم فیرمور WAG120N رو آپدیت کردی ؟؟:n13:

par_haam
28-01-2014, 19:45
یادم رفت بپرسم فیرمور WAG120N رو آپدیت کردی ؟؟:n13:

با سلام و احترام؛ بله... ممنون اگر جواب بدید. مطالعات هم انجام شده. در جایی اشاره به N12 نشده بود. الان بررسی نهایی کردم بین 8960N ، Linksys x2000 و Asus N12 B1 انتخاب می خواهم بکنم.

Sent from my iPhone

Khazuk
28-01-2014, 20:10
سلام
دوستان 2750u و کلا دی لینک در حالت pppoa راحت ip میگیره آخه یک مودم دی لینک معمولی دارم از روز اول همین مشکل داشت ( آی پی نمیگیره) ولی روی حالت bridge مشکلی نداره الانم tp link 8951 دارم وایرلسش بعضی وقتا قطع میشه میخام ردش کنم بره

ماکالو
28-01-2014, 21:07
سلام . مودم من TP_LINK W8950 هستش . متاسفانه آنتنش طی یک برخورد با زمین به طور کاملا تصادفی ! شکست . حالا وایرلسش کار میکنه ولی بردش خیلی کمه . جایی هست که تعمیر بشه ? ممنون میشم راهنمایی کنین :)

فرستاده شده از LG-P713ِ من با Tapatalk

leo.unique
28-01-2014, 22:07
با سلام و احترام؛ بله... ممنون اگر جواب بدید. مطالعات هم انجام شده. در جایی اشاره به N12 نشده بود. الان بررسی نهایی کردم بین 8960N ، Linksys x2000 و Asus N12 B1 انتخاب می خواهم بکنم.
Sent from my iPhone
والا ما هم چیزی حالیمون نیست و فقط به بازخوردها توجه میکنیم و توی همین تاپیک سرچ میزنیم:n08:
جالبه که هنوز هم میتونی به برند لینکسیس فکر کنی !! :n02:محصولات ایسوس بطورکلی با کیفیت هستن اما IPv6 ساپورت نمیکنه RT-N12 B1 ! تی پی لینک های جدید هم که آشغال ! :n09:چقدر میخوای هزینه کنی ؟

par_haam
28-01-2014, 23:44
250 حداکثر؛.

Sent from my iPhone

sepah11
29-01-2014, 02:55
دوستان من میخوام سه طبقه رو اینترنت و پرینتر و اطلاعات هارد رو شیر کنم بین این دو مودم کدوم رو پیشنهاد می دید
TP-LINK TD-W8970N
و
Asus DSL-N55U Annex B

leo.unique
29-01-2014, 10:58
سلام . مودم من TP_LINK W8950 هستش . متاسفانه آنتنش طی یک برخورد با زمین به طور کاملا تصادفی ! شکست . حالا وایرلسش کار میکنه ولی بردش خیلی کمه . جایی هست که تعمیر بشه ? ممنون میشم راهنمایی کنین :)

فرستاده شده از LG-P713ِ من با Tapatalk
همین تعمیرکارای لوازم الکتریکی یا سخت افزار کامپیوتر راحت تعمیرش میکنن !:n01:

250 حداکثر؛.

Sent from my iPhone
از TD-W8970 خوشت نمیاد ؟

دوستان من میخوام سه طبقه رو اینترنت و پرینتر و اطلاعات هارد رو شیر کنم بین این دو مودم کدوم رو پیشنهاد می دید
TP-LINK TD-W8970N
و
Asus DSL-N55U Annex B
ایندو در یک رده قیمتی هستن ؟؟:n27:

par_haam
29-01-2014, 13:58
والا الان بین Asus DSL-N12 و X2000 موندم. درسته لینک سیس هست دوباره اما بازم سیسکو است... 8970 هم بد نیست اما خرابی TPLink زیاد است.

Sent from my iPhone

leo.unique
29-01-2014, 15:08
والا الان بین Asus DSL-N12 و X2000 موندم. درسته لینک سیس هست دوباره اما بازم سیسکو است... 8970 هم بد نیست اما خرابی TPLink زیاد است.

Sent from my iPhone
اگه بخوایم منطقی باشیم باید اینو هم در نظر بگیریم که فروش مودمهای تی پی در ایران زیاده و طبیعتا آمار خرابیش هم به همون نسبته و بیشتر خودشو نشون میده !!!:n01:

par_haam
29-01-2014, 17:23
چه کنیم مهندس پیشنهاد بده =) 8970 هم کانفیگش را دیدم نسبت به ASUS بالاتر است... اما هنوز مجاب نشدم :دی

گارانتی TP-Link کدام بهتر است ؟ فرادانش یا سازگار

kavoshm
29-01-2014, 17:45
لازمه چند صفحه آخر همین تاپیکو بخونید ! به جواب اکثر سوالاتتون میرسین !:n01:بطورکلی محصولات ایسوس باکیفیت هستن اما خب قیمتشون بالاست نسبت به مدلهای مشابه !:n27:

والا به خدا نمیخوام حجم تاپیک رو زیاد کنم ولی 50 تا پست آخرم خوندم ولی هنوزم نمیدونم چی بگیرم :n28:
میخوام بدونم بین این 2 مدل کدومو بگیرم
1- Dlink 2750u فقط بگید چه رنگیش و چراااااا چون یکی میگه سفید یکی میگه مشکی!!!! :n13:
2- Tp-Link 8968 ورژن 2 و اینکه این ورژن 2 رو از کجا باید تشخیص داد
این 2 مدل مودم چه فرقایی باهم دارن
ممنونم :n27:

leo.unique
29-01-2014, 21:17
چه کنیم مهندس پیشنهاد بده =) 8970 هم کانفیگش را دیدم نسبت به ASUS بالاتر است... اما هنوز مجاب نشدم :دی

گارانتی TP-Link کدام بهتر است ؟ فرادانش یا سازگار
حقم داری چون بهرحال ایسوسه اما مشخصات 8970 خیلی بالاتره !:n10: قطعا سازگار ارقام

والا به خدا نمیخوام حجم تاپیک رو زیاد کنم ولی 50 تا پست آخرم خوندم ولی هنوزم نمیدونم چی بگیرم :n28:
میخوام بدونم بین این 2 مدل کدومو بگیرم
1- Dlink 2750u فقط بگید چه رنگیش و چراااااا چون یکی میگه سفید یکی میگه مشکی!!!! :n13:
2- Tp-Link 8968 ورژن 2 و اینکه این ورژن 2 رو از کجا باید تشخیص داد
این 2 مدل مودم چه فرقایی باهم دارن
ممنونم :n27:
میتونی به شرط ورژن دو بودن از فروشنده بخری و جلوی خودش باز کنی !!:n10:
چیپست 2750u مشکی برودکام امریکاییه اما سازگاریش با سیستمهای مخابراتی ایران کمه ظاهرا :n27: چیپست سفیدش ریل تک تایوانیه که زمینه اصلی کاریش شبکه نیست :n06:
در روی کاغذ فرق خاصی باهم ندارن اما تفاوتشون در عمل مشخص نیست چون کسی نیومده بگه که با جفتشون کار کرده !

sepah11
29-01-2014, 21:19
Asus

TP-LINK TD-W8970N
و
Asus DSL-N55U Annex B
والله Asus نزدیک 500 قیمت اشه اون TP-LINK هم نزدیک 350 از نظر قیمت کلی فرق می کنن دوستان فقط در مورد سه طبقه کدوم جوابگو هستش اگر مودم رو بذارم در پایین ترین قسمت یعنی طبقه اول سه طبقه جوابگو هست اینم اضافه کنم هر سه اتاق در پایین هم هستن و هر سه اتاق دقیقا پنجره دارن از یک طرف بعد اون TP-LINK وای فای نداره گویا درست هستش...

leo.unique
29-01-2014, 21:49
Asus
والله Asus نزدیک 500 قیمت اشه اون TP-LINK هم نزدیک 350 از نظر قیمت کلی فرق می کنن دوستان فقط در مورد سه طبقه کدوم جوابگو هستش اگر مودم رو بذارم در پایین ترین قسمت یعنی طبقه اول سه طبقه جوابگو هست اینم اضافه کنم هر سه اتاق در پایین هم هستن و هر سه اتاق دقیقا پنجره دارن از یک طرف بعد اون TP-LINK وای فای نداره گویا درست هستش...
اگه اشتباه نکنم TD-W8970 حدودا 250 تومنه ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

par_haam
29-01-2014, 21:55
اینهمه وقت گذاشتی :دی میگم از لحاظ کیفیت چیپ ست و عملکرد وایرلس به نظرت کدام بهتر است. روی کاغذ که TP-Link بهتر است اما از لحاظ فنی و در عمل ؟

leo.unique
30-01-2014, 00:43
اینهمه وقت گذاشتی :دی میگم از لحاظ کیفیت چیپ ست و عملکرد وایرلس به نظرت کدام بهتر است. روی کاغذ که TP-Link بهتر است اما از لحاظ فنی و در عمل ؟
والا من با هیچ یک از این دو مودم کار نکردم اما TD-W8970 باید بهتر باشه و از طرفی بر طبق نتایج جستجوهای اینترنتی من چیپست وایرلسش Atheros هست !!:n19:

sasan.69
30-01-2014, 02:38
برد مودم TP-Link مدل 8901 چقدره؟

sasan.69
30-01-2014, 17:03
برد مودم TP-Link مدل 8901 چقدره؟

کسی راهنمایی نمیکنه؟

leo.unique
30-01-2014, 17:14
کسی راهنمایی نمیکنه؟
جواب درستی نمیشه به چنین سوالهایی داد چون عوامل زیادی هستن که میتونن باعث بشن میزان پوشش وایرلس مودم کاهش پیدا کنه !:n01:

sasan.69
30-01-2014, 17:27
این مدل رو گرفتم خدا کنه خوب باشه

sepah11
30-01-2014, 17:34
Asus

کسی راهنمایی نمی کنه:n13:

par_haam
30-01-2014, 20:01
شما یک مودم 7970 یا 8960 یا هر مودم دیگری که تمایل دارید بگیرید. در نهایت اگر سیگنال در طبقات مشکل داشت یک روتر می گیرید با استفاده از مد WDS یا Repeater مشکل را رفع می کنید.

Khazuk
30-01-2014, 21:15
سلام
دوستان 2750u و کلا دی لینک در حالت pppoa راحت ip میگیره آخه یک مودم دی لینک معمولی دارم از روز اول همین مشکل داشت ( آی پی نمیگیره) ولی روی حالت bridge مشکلی نداره الانم tp link 8951 دارم وایرلسش بعضی وقتا قطع میشه میخام ردش کنم بره

دوستان کسی نبود به ما بگه 2750 توی گرفتن آی پی مشکلی نداره

mrhdir
30-01-2014, 22:39
سلام
میبخشین من هیچی از مودم adsl سرم نمیشه من الان وایمکس ایرانسل دارم و خیلی سرعتش افتضاحه و حالا هم میخوام اینترنت از شاتل بگیرم تازه خط تلفنمون هم قطع بود تازه وصلش کردیم مودم وایرلس هم میخوام و میخوام وای فایش کل خونه رو قشنگ انتن بده
حالا من یه شرکت tplink و Dlink و یه asus هم اینجاها دیدم دارین اسمشو میگین اصلا خبر نداشتم ایسوز هم مودم داره!! حالا یه خوبش رو تا نهایت 150 تومن ولی اگه همون 100 تومن حدودا باشه بهتره معرفی کنین خواهشا
و اینکه اولا تکنولوژی n چی هست؟ بعد وایرلس atheros چیه یکی از دوستان تو همین صفحه گفته
کلا یه مودم وایرلس خوب چه امکاناتی داشته باشه خوبه؟ چه تکنولوژی های میخوام بهترین و پرسرعت و جدید ترین باشه
و اینکه یک مودل بهترین مودل adsl رو بگین بی توجه به قیمتش واینکه بهترین شرکت Adsl چیه؟

leo.unique
31-01-2014, 00:57
دوستان کسی نبود به ما بگه 2750 توی گرفتن آی پی مشکلی نداره
من واقعا نمیفهمم:n13: گارانتی واسه همین وقتاست دیگه ! شما 2750u سفید بخر

mrhdir
31-01-2014, 17:39
سلام
میبخشین من هیچی از مودم adsl سرم نمیشه من الان وایمکس ایرانسل دارم و خیلی سرعتش افتضاحه و حالا هم میخوام اینترنت از شاتل بگیرم تازه خط تلفنمون هم قطع بود تازه وصلش کردیم مودم وایرلس هم میخوام و میخوام وای فایش کل خونه رو قشنگ انتن بده
حالا من یه شرکت tplink و Dlink و یه asus هم اینجاها دیدم دارین اسمشو میگین اصلا خبر نداشتم ایسوز هم مودم داره!! حالا یه خوبش رو تا نهایت 150 تومن ولی اگه همون 100 تومن حدودا باشه بهتره معرفی کنین خواهشا
و اینکه اولا تکنولوژی n چی هست؟ بعد وایرلس atheros چیه یکی از دوستان تو همین صفحه گفته
کلا یه مودم وایرلس خوب چه امکاناتی داشته باشه خوبه؟ چه تکنولوژی های میخوام بهترین و پرسرعت و جدید ترین باشه
و اینکه یک مودل بهترین مودل adsl رو بگین بی توجه به قیمتش واینکه بهترین شرکت Adsl چیه؟

یعنی هیچ کی اینجا نمیونه به من جواب بده تورو خدا راهنماییم کنین میخوام فردا پس فردا برم بخرم

leo.unique
31-01-2014, 18:49
یعنی هیچ کی اینجا نمیونه به من جواب بده تورو خدا راهنماییم کنین میخوام فردا پس فردا برم بخرم
اگه صرفا برای شیر کردن اینترنت adsl میخوای زیاد هزینه نکن چون اکثر این مودمها آشغالن ! میتونی با حدودا صد تومن 2750u سفید بخری
موندم فیرمور جدید برای DSL-2750U h/w:u1 رو از کجا باید گرفت ؟؟!! :n27:

mrhdir
31-01-2014, 19:44
اگه صرفا برای شیر کردن اینترنت adsl میخوای زیاد هزینه نکن چون اکثر این مودمها آشغالن ! میتونی با حدودا صد تومن 2750u سفید بخری
موندم فیرمور جدید برای DSL-2750U h/w:u1 رو از کجا باید گرفت ؟؟!! :n27:
نه با وای فای هم میخوام رو گوشی استفاده کنم
بعد این مدلی که شما گفتین من تو اینترنت یه سرچ زدم میگن انتن دهیه وایفایش کمه و زیاد داغ میکنه و اینکه بعضیا میگفتم مدله جدیدشو بگیر یعنی چی مگه این مدل قدیمی و جدید داره؟

leo.unique
31-01-2014, 19:47
نه با وای فای هم میخوام رو گوشی استفاده کنم
بعد این مدلی که شما گفتین من تو اینترنت یه سرچ زدم میگن انتن دهیه وایفایش کمه و زیاد داغ میکنه و اینکه بعضیا میگفتم مدله جدیدشو بگیر یعنی چی مگه این مدل قدیمی و جدید داره؟
منظور از مدل جدید همون سفید رنگه !DSL-2750U U1(white casing) :n01:
یافتم ! از اینجا میشه دان کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ضمنا میتونی Tp-Link 8968 ورژن 2 هم بگیری که یخورده گرونتره !

َARM1
31-01-2014, 21:28
منظور از مدل جدید همون سفید رنگه !DSL-2750U U1(white casing) :n01:
یافتم ! از اینجا میشه دان کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ضمنا میتونی Tp-Link 8968 ورژن 2 هم بگیری که یخورده گرونتره !

چطوری میشه Tp-Link 8968 ورژن 2 رو از روی جعبه تشخیص داد؟
نظرتون در مورد tplink 8970 چیه ؟

leo.unique
31-01-2014, 22:45
چطوری میشه Tp-Link 8968 ورژن 2 رو از روی جعبه تشخیص داد؟
نظرتون در مورد tplink 8970 چیه ؟
نمیدونم !:n27:
نظر من : زیاد هزینه کردن برای خرید چنین رادیوهای عاقلانه نیست:n06:

َARM1
31-01-2014, 23:40
مرسی خوب الان من چی بگیرم :n03:

DragonVsPhoenix
01-02-2014, 00:15
مرسی خوب الان من چی بگیرم :n03:

اگه با هزینه مشکل نداری صد در صد 8970 بگیر. الان اکثر هاردای اکسترنال با پورت lan هم عرضه میشن و اگه مودمت پورت lan 1000 نداشته باشه نمیتونی از سرعت هارد نهایت بهره رو ببری. از جنبه آینده نگری گفتم.
فرض کن یه هارد سه ترا بایت بخری و با وصل کردن به مودم بهش از طریق گوشی، لپ تاپ، تلویزیون و کامپیوتر همزمان دست رسی داشته باشی، هیجان انگیز نیست؟! به خاطر همین میگم 8970 بردار که lan 1000 داره.

leo.unique
01-02-2014, 01:16
اگه با هزینه مشکل نداری صد در صد 8970 بگیر. الان اکثر هاردای اکسترنال با پورت lan هم عرضه میشن و اگه مودمت پورت lan 1000 نداشته باشه نمیتونی از سرعت هارد نهایت بهره رو ببری. از جنبه آینده نگری گفتم.
فرض کن یه هارد سه ترا بایت بخری و با وصل کردن به مودم بهش از طریق گوشی، لپ تاپ، تلویزیون و کامپیوتر همزمان دست رسی داشته باشی، هیجان انگیز نیست؟! به خاطر همین میگم 8970 بردار که lan 1000 داره.
تا وقتی خودت با رادیویی کار نکردی صد در صد نگو چون شاید با دیدن تروپوت واقعی وایرلس دیوایس بدجور بخوره توی ذوقش !!:n06:

DragonVsPhoenix
01-02-2014, 10:06
تا وقتی خودت با رادیویی کار نکردی صد در صد نگو چون شاید با دیدن تروپوت واقعی وایرلس دیوایس بدجور بخوره توی ذوقش !!:n06:

بد جوری!؟:n23: